Až se po poušti bude prohánět vítr

S informacemi o tom, že piloti armád NATO startují proti ruským bombardérům a stíhačkám (nebo lodě proti ruským torpédoborcům), aby ochránili pokojně spící občany Evropské unie před agresivním Rukem, se v posledních čtrnácti dnech roztrhl pytel.

Můžete je najít ZDE, ZDE, ZDE, ZDE, ZDE, ZDE, ZDE, ZDE, ZDE. Jazyk těchto článků je jako z jednoho kadlubu: ruské letadlo se nebezpečně přiblížilo k anglickému (norskému) vzdušnému prostoru, naše (natoidní) stíhačky ho „vyprovodily“, odkázaly do patřičných mezí, ruské ostré lety ohrožují civilní dopravu nad Evropou, ruské provokace, stíhači museli tento týden zasahovat už podruhé.

Ruské stroje nesdělily letový plán a neudržovaly žádný kontakt s civilním letectvem, což podle aliance představovalo možné riziko pro civilní lety. Tak to vezmeme z druhé strany. Americké bombardéry a stíhačky sdělují letové plány? Americká stíhačka, která v roce 1998 podlétávala lanovku v italském údolí (vzor přiblblí topguni), přesekla její nosné lano a zavinila smrt dvaceti turistů, ta byla v kontaktu s řízením civilního letového provozu? Jestliže se aktivita ruských strojů zvýšila proti minulému roku třikrát, proč se zprávy o těchto událostech zvýšily tisíckrát? Jestliže se aktivita natoidních válečníků zvýšila okolo Ruska stokrát, proč o tom česká média vůbec neinformují?

Američtí výsadkáři olizují ruskou hranici ze všech stran, ale ruské vojenské letadlo se nesmí proletět. Řečeno tvrdě ale pravdivě: pokud někdo chce vehnat svět do jaderné války, a pro tento cíl dělají Američané řadu let všechno, potom si musí ruští piloti „ohmatat“ evropský prostor, osvojit si i vizuálně místa, na která budou shazovat své vodíkové bomby. Aby tak vyhladili vše živé na mnoho milionů let dopředu.

Že je to ošklivé? Ano, ale k tomuto cíli směřují USA a na provázku za sebou tahají dřevěného koně, Evropskou unii, která si tohle nechá líbit a tupě americkým válečným štváčům podléhá. Dnešní dospělá populace ztratila strach z jaderné války, jako kdyby toto nebezpečí neexistovalo. Tak dlouho se s tím hrozí, a ono pořád nic, asi to bude nějaká pohádka. To je zásadní rozdíl oproti padesátým létům, kdy si Američané budovali na zahradě u svých domů protiatomové kryty, vybavené železnou zásobou potravin, vody a filtračním systémem.

Není to pohádka. Svého času se postoj Ronalda Reagana k jaderné válce a jadernému odzbrojení změnil, když spolu s Nancy shlédli film Den poté. Po rozpoutání jaderné katastrofy. A potom se s Michailem Gorbačovem dohodli na omezení jaderné výzbroje, vymoženost, kterou následné americké vlády dovedly zpět, k bodu nejvyššího napětí ve studené válce.

Dnešní způsob informování českých a západních médií o zvyšujícím se napětí NATO vs. Rusko je propagandistickou kampaní, válečným mediálním štvaním, které je směšné proto, že je zbytečné: za současného stavu vyzbrojení je jediným možným způsobem konfrontace vyjednávání, smluvní zajištění bezpečnosti. Vše ostatní vede ke zničení civilizace.

A za takto nastavených podmínek se čeští novináři snaží, seč jim síly stačí, aby – až z Evropy zůstane poušť s malou vypálenou kotlinou uprostřed – mohli za tenhle malér Rusové.

No, řekněte sami, nebude to už jedno?

Reklamy
Můžete si uložit odkaz příspěvku mezi své oblíbené záložky.

22 thoughts on “Až se po poušti bude prohánět vítr

 1. Ti Top-Guni z Italie vyvazli bez trestu, ackoliv zabili 20 lidi, Americane je vylifrovali rychle domu.
  Jinak popisujes presne to, co delal vyspely socialni stat 70. a 80. let na Zapade, Tarasi, ten si take hlidal kazdy vzlet ruske stihacky a informoval o svych obrannych uspesich.

  „Dnešní dospělá populace ztratila strach z jaderné války, jako kdyby toto nebezpečí neexistovalo.“

  Tady jsou jeste velke rezervy, na dosazeni kvalit stvani vyspeleho socialniho statu 70- a 80. let jeste zdaleka nemame, tady stoji jeste velky kus socialni prace pred nami.
  Ty obrazky se za 30 let moc nezmenily…
  http://www.spiegel.de/spiegel/print/d-14021688.html

  • Sociální stát nemá s vojenským harašením nic společného, jak jistě víš, militaristi jednají na sociálním systému nezávisle. S těma stíhačkama to bylo oboustranné, proti každému vzletu západní stíhačky směrem k naší hranici startovaly z ….. (jméno tý naší socialistický mírový základny jsem zapomněl) Migy , já to tady na západě moh pozorovat, jak hoši čmárají po obloze ty svoje kruhy, oboustranně k hranici tečné.

   Co se odkazu na článek ve Spiegelu týká, sovětští soudruzi byli doslova posedlí tím, že na ně Západ zaútočí a oni to zachrápou. Přerostlo to až v paranoiu, když vojenské cvičení NATO bylo (myslím v roce 1983) interpretováno jak první fáze útoku na SSSR, ruští piloti na základnách v NDR seděli v nejvyšší pohotovosti ve stíhacích bombardérech se zavěšenejma atomovkama pod křídly, a hasit to museli geheimdiensti, myslím, že zrádce Topaz se o to zasloužil, pak si tuhle zásluhu o světový mír odseděl.

   Jinak ale sověti ty SS 20 zdůvodňovali tím, že nemají proti britským a francouzským strategickým raketám na ponorkách žádnou protiváhu.

   • Socialni stat tehdy, tarasi, byl projekt kapousu, ti ho z vlastniho rozhodnuti financovali, protoze jim prinasel velky profit (silni konzumenti, investice do zbrojeni a stabilni trzni prostredi). Povalecny socialni stat nebyl nijak vydobyt, ani odbory, ani divokymi stavkami, nybrz instalovan a to predevsim Americany, byla to oboustranna sazka na blahobyt: kapous dodal penize a socialni jistoty, zamestnanci kupni silu a tichy konsenzus s rezimem.

    Dneska kapous konzumenty na Zapade nepotrebuje, bud to proda jinde, anebo si vydela na svem vlastnim produktu vlastnimi financnimi nastroji (tzv. masturbacni ekonomika).
    Po valce bylo zbozi a sluzeb malo, takze sam kapous mel zajem, aby v „jeho“ zemi nastal urcity blahobyt, dnes je obecne ekonomika tak silna, ze dokaze vyrobit nasobek potrebneho zbozi a kapous uz nic saturovat nepotrebuje. Tak se rozhodl do socialniho statu vice neinvestovat a ten tak skoncil na ubyte.

    Ideologicko- politicky rozdil mezi dneskem a 70. lety je minimalni a to vcetne haraseni zbranemi, coz je jen dalsi metoda zisku. Takze vojenske haraseni a socialni stat 70. let k sobe patri jako Klaus a vezeni a ne ze ne, jedno bez druheho by nebylo mozne.

    • Je mojí morální povinností upozornit tě na to, že ses se svou teorií o sociálním státu ocitl na pověstné dřevěné cestě. Sociální stát nevznikl jako projekt, kapoušský už vůbec ne, ale jako výslednice společenských tlaků, politických tendencí, veliké síly odborů a růstové ekonomiky. Neboť každoroční růst HDP (důsledkem byly vyrovnané státní rozpočty) umožňoval každoroční růst reálných mezd (o to se postaraly právě odbory) a soubežně ve většině západo a severoevropských zemí působily sociálně demokratické vlády (Mitterand, Brandt, Palme, Kreisky), které měly sociálno v programu a myslely to s ním vážně. Za této konstelace byla kapoušům zatnuta žíla a oni nakonec i museli přiznat, že sociální smír a penězi napumpovaná spotřebitelská obec jsou nakonec výhodou i pro ně. Jakmile však globální kapitalismus otevřel svět k tomu, aby čínský kuli s hrstí rýže denně mzdově konkuroval německému dělníkovi, narovnali buržousti hlavy a evropští zaměstnanci ohnuli hřbet.
     Amerika se sociálním státem neměla nikdy nic společného a jenom sám jeho název vyvolával u amerických kapitalistů a politiků zděšení, srovnatelnému s rozrušením jeptišky při pohledu na satanáše.

     • „…jako výslednice společenských tlaků, politických tendencí, veliké síly odborů a růstové ekonomiky.“

      No dyt to pisu, tarasi, ne? Kapous je vzdy o krok napred, od toho lze take vyvodit existenci odboru, ktere dohani jen to, co uz kapous vymyslel doma u televize.
      Tak nelze predpokladat, ze kapousovi se rozsvitilo az pote, co mu odbory ukazaly spravnou cestu. Nakonec za vsechno bude moci Cinan :o)
      V 50. letech se v Nemecku nedemonstrovalo odborove vubec, jedina velka demonstrace byla proti vlastni (!) re-militarizaci Poruri (tedy proti rozhodnuti ze se budou vyrabet zbrane, tedy proti (!) novym pracovnim mistum).
      V 60. letech odbory take taktne mlcely a prenechaly roli studentum- mirotvurcum, v 70. letech neprobehla take zadna velka odborova demonstrace, v 80. letech take ne (tam byla jedna 300 tisicova proti NATO).
      Nejsem si jist, jestli u tebe neni prani otcem myslenky, ja tedy ze strany odbory zadny tlak na zamestnavatele nevidim, naopak jede vsechno jako po masle a pokud se odbory angazuji, pak jedine v tlaku proti levici same (proti komunistum a anarchistum).
      Tyhle rozumy mam z wiki „Demonstrationen in Deutschland“.
      Jen pro zajimavost: nejvetsi odborova demonstrace od roku 1945 byla az v roce 1996 (350 tisic lidi). 14 dni nato zavreli predaka Wienanda za udajnou spionaz pro DDR :o)

      • Říkám to pořád, že vy mladý klucí máte 70. a 80. léta v Evropě zamžený.
       Šáhnul jsi do špatnýho šuplíčku, měls dát namísto demonstrací
       http://de.wikipedia.org/wiki/Streik#Streikrecht_in_Deutschland
       a najít si oddíl Streiks in Deutschland nach 1945. A tam se to stávkama (vyjmenovaný jsou pochopitelně jenom ty největší) v létech 1970 ale i předtím nebo i potom jenom hemží.

       Číňani nemůžou za všechno, ale za mnoho ano. V posledních deseti létech jsem prakticky nekupoval věci od jiných než od šikmovokých.

       Tlak na zaměstnavatele ze strany odborů zeslábl rapidně až v tomto tisíciletí, když se ke kapoušskému vyhrožování „za branou čeká sto dalších“ přidalo „přemístíme výrobu na východ“.

      • Nojo, saxi. Ale práce odborů přece nespočívá jen v organizování demonstrací. Jde také o, pro média často nezajímavou, činnost na jednotlivých pracovištích. Kolektivní smlouvy, požadavky které mnohdy nebylo třeba vynucovat stávkou atp.
       No a nějaké vyjednávačky a dohody na vládní úrovni také přece nemusí být provázeny masivními stávkami nebo průvody dělného lidu v ulicích.

       Jasně že principiálně jde vždy o protitlak tlaku kapouše, tak že nutně musí „být napřed“. Z tohohle zorného úhlu jsou před policií „o krok napřed“ i zločinci co si „u televize“ naplánují akci. Ale ze založení policie a její podpory bych je rozhodně nepodezíral. Ani ty, co si následně tu policii koupí a pak těží ze své výhody, oproti těm co tak neučiní.

      • Tohle musim vzdat, odlisnost ideove vybavy nasich frakci jsou neprekonatelne…
       Do demonstraci jsem sahl proto, ze jsem mel na mysli politicky motivovanou aktivitu za urcity typ statu, ale „Streik“ je lepsi, to mas recht, tarasi…

 2. Jestli bude mít komu.
  Ale asi bude.
  Za těmi apokalyptickými jezdci vždycky přichází zase nějací noví proroci.
  To by bylo koneckonců i nadějné,jen aby to nebyli ti staří s nějakou „novou“ vírou.
  Kolik těch apokalyps jen v minulém století bylo a u kormidla jsou v podstatě stále titíž.

  • No, v Tarasově apokalypse, moc prostoru pro působení proroků nezbývá. Tak leda někde na orbitě nebo kilometr pod zemí. S vyhlídkou spíše pobytu konečného než přechodného.
   Taková apokalypsa tu, v nám známé historii lidského druhu, ještě nebyla.
   Takže poznámka: „Jestli bude mít komu.“ je zcela na místě. Ale to už nám také může být jedno.

   • Tak já si na jednoho zahraju. Jaderná válka nebude, protože lidstvo má se sebou jiný (bohulibější-evoluční) záměr. Čili i kdyby to nějaký magor chtěl spustit, nebude to fungovat.
    Jiná věc je ISIL, ale i tam půjde o konveční řešení.

    • To, že se lidstvo zničí – pokud přetrvá současný systém – v jaderné válce, je z hlediska počtu pravděpodobnosti téměř jisté. Šanci dává jenom likvidace kapitalismu, celosvětová spolupráce na bázi „jedna Zeměkoule, jeden národ“ a kastrace nejzuřivějších jedinců. Jinak Ámen.

     • Vono asi bude stačit postupné (ale relativně rychlé) zklidnění/vymizení oněch kandidátů na kastraci. Na ostatním se pak už dá domluvit.

   • „Taková apokalypsa tu, v nám známé historii lidského druhu, ještě nebyla.“ Myslím, že rozsah té katastrofy po vypuknutí jaderného konfliktu a po odpálení řekněme poloviny připravených náloží by se dal poměrně přesně odhadnout v počítačové simulaci. Účinky náloží jsou známy přesně, směry větrů také, takže by se stupeň zničení měst a stupeň zamoření dal vyčíslit s přesností na milirentgen, když to přeženu. Že to nikdo nezveřejnil, z toho je zřejmé, že zničení bude stoprocentní.

    Namísto toho je mladá generace oblbována hollywoodskými pohádkami o tom, jak to tady bude po atomové válce dobrodružné, prosadí se jenom ti nejsilnější a ještě si príma zašoustají.

    • S přesností na milirentgen to ani být zveřejňováno nemusí. Dokumentů, studií a článků, ze kterých to stoprocentní zničení vyplývá, existuje poměrně dost, aby měl jen trochu myslící člověk v téhle záležitosti jasno. Bohužel je hollywoodská tvorba pro většinu populace atraktivnější. A nebo holt tahle „těšínská jablíčka“ prostě víc chutnají, z důvodu podvědomé psychohygieny: „Dost na tom že to hrozí – ještě aby na to člověk myslel!“

      • – to je teda kretén. Asi mě, ČVO 580 fce:088, na vojně celý dva roky lhali.
       Ony ty příčiny toho, jak mít rád atomovou bombu, můžou mít zcela prozaické vysvětlení.
       Jak třeba jasnozřivě předpověděli Kubrick se Sellersem, aneb „Mír je naše profese“:

       Fiktivní generál Ripper má reálné následovníky:
       „Ať je to klidně po dobrém. Nám tady na Západě je celkem jedno, jestli bude Putin odcházet z úřadu za zvuku fanfár a se všemi vojenskými poctami. Stejně tak se může stát, že bude tvrdohlavý a nebude chtít pochopit, že jeho politická kariéra skončila. V takovém případě, ať jej klidně z úřadu odtáhnou nohama napřed, s kulkou v zátylku. I to by bylo dle mého názoru naprosto v pořádku. Stejně jako varianta, kdy by Putina při návratu od přátel z Kuby či Venezuely trefila zbloudilá raketa, která se nevysvětlitelně dostala do rukou jakési polovojenské opoziční skupiny,“ tvrdě účtuje s Putinem Meyer.
       http://www.americanthinker.com/2014/08/how_to_solve_the_putin_problem.html

       • Dr. Divnoláska je nesmrtelné dílo, u nás prakticky neznámé. Viděl jsem ho nejmíň třikrát, ale když se naskytne příležitost (německé veřejnoprávní), tak se vždycky podívám znovu. Sellers a Kubrick, dva géniové spolupracovali.

 3. Na iDnes je glosa, ve které Studnička z natoaktual.cz čaruje
  http://zpravy.idnes.cz/neme-ruske-letouny-jsou-riziko-pro-civilni-provoz-f8f-/zpr_nato.aspx?c=A141104_161405_zpr_nato_inc
  Pravil: „Není však znám případ, kdy by alianční stroje nekomunikovaly nebo neměly zapnuté automatické odpovídače. A tím si můžeme být vcelku jistí, protože v opačném případě by byla ruská státní média zprávami o „pirátských strojích“ NATO porušujícími mezinárodní pravidla plná k prasknutí. Nebo si někdo myslí, že by Moskva na takový kousek neupozornila?“

  Takže on neví, jestli letadla NATO mají v mezinárodním vzdušném prostoru zapnutý odpovídač a jsou ve spojení s řízením letového provozu, protože však ruská média neinformují o opaku, mají všechno zapnutý. To už je prostě moc, kreténi pisálkovský!

  • No je tu ale ještě jeden základní rozdíl 🙂 Letadla NATO se skutečně courají nad Evropou, protože ta je skoro celá NATO. Ovšem to Rusové nemohou, protože by to bylo narušení vzdušného prostoru a proto se courají jen tak kolem v mezinárodním prostoru. A to je samozřejmě provokace, jak jinak … 🙂

   • Pohled na mapu je jasný: Rusové mají možnost oblétávat Norsko vrchem, nebo se placatit v Baltu, NATO otevřelo svou vlčí tlamu zeširoka. Ta kampaň, kterou okolo toho rozpoutala média opravdu připomíná propagandu měsíc před vypuknutím války.

Komentáře nejsou povoleny.