Novinářitníci

Světem běží odkazy na knihu německého autora „Koupení novináři“. Udo Ulfkotte, bývalý redaktor FAZ, Frankfurter Allgemeine Zeitung, konzervativního pravicového německého listu, v ní popisuje, jak němečtí novináři pracují pro americké zájmy, napojeni na americké organizace prostřednictvím různých nadací a fondů. A za souhlasu či z podnětu vedení listů. U nás se o případu dočtete v [Literárních novinách], kde o záležitosti informuje jako vždy precizní Tereza Spencerová.

Ulfkotte v interview říká: „O knize se v Německu psát nesmí, v opačném případě hrozí novináři vyhazov. Takže tu máme bestseller, o němž se v médiích nesmí psát nebo mluvit.“

Nejenom v Německu. Když si dáte jméno Udo Ulfkotte do vyhledávače (česky), najdete odkaz na článek o knize jenom na těch Literárních novinách, a pak už jenom na různých soukromých stránkách. Z takzvaného mainstreemu a z veřejnoprávních neinformoval o knize nikdo. Ani ťuk.

Proč? Protože čeští novináři z těchto etablovaných žump jsou zaprodaní, znormalizovaní, ušlápnutí, to jenom zčásti, ve zbytku jsou aktivními provozovateli těch nejodpornějších a nejprolhanějších kampaní, mediálních svinstev. Propagandisté v lidu a národu nepřátelských službách. Prolhanci z nejprolhanějších. Uffff.

Současná obrovská propast mezi míněním lidu a jeho mediálními pastýři se vytvářela po celých těch dvacet pět let od převratu. Staří novináři většinou z redakcí hned na začátku vypadli, pokud tak neučinili pro naprostou zkompromitovanost s minulým režimem, vytlačila je rychle nastupující computerizace. Zůstala generace středního věku a hlavně pak mladí novináři, dvacetiletá ucha, kteří od samého začátku kolaborovali s českou politickou pravicí. Lezli do zadku Klausovi. A ti dnes tvoří ten převažující mediální póvlík, čtyřicátníky plus mínus, namyšlené a přitom profesionálně, co do kvality článků, neschopné packaly. Plesly, Palaty, Páraly, Pazderky.

Štípal jsem na příští zimu dříví a přitom poslouchal Český rozhlas. Radiožurnál nelze kvůli kvílení, tedy Plus, dříve ČRo6, dříve Svobodnou Evropu. Pondělí s Liborem Dvořákem. Je to už starší pán a trpí obsesí, že se to nestihne. Tedy každému hostu říká, když mu pokládá poslední otázku: „Jenom krátce, už nemáme moc času…“ Dneska to řekl jenom třikrát.

Ale zajímavé byly dva okamžiky. Radko Kubičko referoval o skládání koalice na pražské radnici. A ačkoliv Karel Březina z ČSSD žádnou funkci na radnici mít nebude, zmínil jeho jméno asi šestkrát, vždycky „…Karel Březina, pravomocně odsouzený představitel pražské ČSSD, …“ Jistě, zajímavé to je, ale šestkrát?

A potom starý známý, Jefim Fištejn. Měl referovat na téma Zemanovy sprosťárny. Říkal jsem si, z toho žádnou protiruskou látku nevytlučeš, agente, ale fik – už to tam bylo. Hned v druhé větě. Zeman se prý snaží ve všem podobat prezidentu Putinovi, který sice přímo sprostá slova neříká, ale tuhle řekl tohle jazykem a výrazy podsvětí, ondy zase někoho poslal do latríny…

Zeman se tedy sprosťárnami nakazil od Putina, podle Fištejna.

Já si sice myslím, že Zeman sprostá slova ovládá už od nepaměti, když ještě Putin leštil knoflíky u uniformy v NDR, kuráž k silným výrokům si (soudím podle trochu rozmázlé mluvy) dodal jednou skleničkou a mustr chytil u kanálnického knížecího slovníku, ale o tohle vůbec vlastně nešlo. Fištejn si i na tomto tématu splnil potřebné body do výkazu práce pro mzdy.

Posílá ho každý měsíc do Langley.

 

Reklamy
Můžete si uložit odkaz příspěvku mezi své oblíbené záložky.

17 thoughts on “Novinářitníci

 1. Poznámka: v mém prohlížeči se mi hypertextové odkazy zobrazují v jakési zelené, nerozeznatelné od ostatního textu. Proto je budu dávat do hranatých závorek. Pokud se vám text odkazu zobrazuje čitelně, dejte mi vědět. Abych věděl.

 2. Podle meho je to v hajzlu, tarasi.
  Predne nechapu, proc by o sobe meli novinari rozhlasovat, ze jsou prodejni a ze i jejich sefove jsou prodejni a upozornovat na knizku, ktera to o nic rika; to se snad nestalo od okamziku zplozeni sveta.

  Zadruhe, Ulfkotte ma na kniznim portalu pro stredni tridu „Weltbild“ na 12 pulikaci ke koupi (dcerinym portalem Weltbildu je „Moderni hospodyne“ (Moderne Hausfrau)).
  Jak jinak uz to tedy tem tupanum do hlavy nacpat, ze ano?
  To ma vystoupit vlastnik Rudeho prava a rict: Jsem blbec, nectete me noviny, protoze si chodim pro rozumy na ambasadu spratelene mocnosti?

  Tohle je dvojsecna zbran: lide si zaslouzi svobodne informace, ale jakmile se jich zmocni, tak je odvrhnou. To je prvy pohled, druhy nam rika: Co asi provede pitomec s informaci, o kterou nema zajem, ale kterou mu vnutis?
  No co asi, ze jo?

  Takze v zasade tu informovanost je, ovsem je en bloc odmitnuta (vyjma fotbalovych vysledku).
  A je odmitnuta proto, ze odmitnutim se ti dostava konkurencni vyhody :o)
  Fakt, kdyz se ukazes jako chytrej kluk, tak z tebe udelaj oskliveho chlapecka. To je to prve, co udela kolektiv: zacne s cistkami, at v hospode, tak na pracovisti, stejne tak v miste bydliste.
  Lidi nemaj idealy a Ulfkotte je obira i o ty zbytky, to mu preci nemuzou nikdy zapomenout, stejne jako tobe :o)

   • Prdlajz, ban, u těch komentářů, co prošly bez potíží, byl tady u mě v adminu první rubrice komentu odkaz na gravatar, to je ten pitomej obrázek před jménem, který si zvlášť nadaný jedinci uměj změnit na bernardýna. U těch tvých posledních dvou komentů gravatar není, proč, to nevím, ale asi si s tím zase něco vyváděl, nasekat přes pazourky, kutila!

  • V tom interview Ulfkotte říká, že už měl už tři infarkty a že to má za pár. Není tohle rozumné vysvětlení pro to, že nakonec zazpíval? Vždyť on byl ve FAZ léta, přijímal všechny ty dary, výlety, golfy, komentáře za něj psala CIA a on to jen podepisoval – a šéfové ho hladili po hlavičkách. Že se v německých redakcích nesmí otisknout odkaz na jeho knihu, to je totalita pur. Mně se posral stroj a je v záručním servisu, což bude trvat, ale zkus se prosím mrknout po německých veřejnoprávních TV, dneska na ARD Report Mainz 21:45, na ZDF Frontal 21:15, zejtra na Anne Willovou po zprávách, ve čtvrtek na Illnerovou, v neděli na Jaucha, ti by to měli probrat až na dřeň. Pokud ovšem už to není pryč.

   Přitom – a to je ta tragédie – německá média jsou v serióznosti a nestrannosti o dvě třídy výš než ta naše. Takže i tohle vypovídá o tom, do jakýho srabu se to dostalo. Zaplaťpábůh za internet!

 3. Jak se na ně namyšuje, khaki zesvětlá.
  Na moje dioptrie stačí:-)
  Záleží na úhlu pohledu.
  Určitě je příjemnější dělat žoldáka pro1% v teplíčku, než válčit s jejich nepřítelem:-)

  • Ano, když se namyšuje, tak je to už jasný, ale když se nenamyšuje, tak se to dá přehlédnout.

   S žoldáky pro jedno procento je to jasný, tak jak říkáte. Druhý logický krok ale zní – jak to jedno procento odříznout od médií? Média jsou veřejný statek vrcholné důležitosti pro informovanost a rozhodování lidí ve volbách, tedy NEMOHOU být ponechána na pospas jednomu procentu anetických psychopatů, což tihle zazobanci většinou jsou, aby obhajovala jejich nečisté a bezbožné zájmy.

   • Připravit je o peníze a tím o moc.
    Řešení je pokračovat v privatizaci podle Forbesu 🙂
    Postupně zlikvidovat otroctví peněz 🙂
    Nebo že by byla přímá volba ČNB nebo FEDu? 🙂
    Zdá se mi, že s fedem se už něco děje 🙂

 4. No vidis Tarasi, zde mas vysvetleni proc Ti pred 25 lwty mladici v novinare lezou do zadku ci az do Langley 😦

  Určitě je příjemnější dělat žoldáka pro1% v teplíčku, než válčit s jejich nepřítelem:-)

  Fsechno ci temer na FSECHNO nakonec najdes vysvetleni.
  Staci se jen spravne zeptat ci podivat co cemu komu a proc slouzi
  Finito

  • Ano, tak to na světě chodí. Jenže lze systémově zařídit, aby Fištejnové dostávali za svá propagandistická svinstva přes pazoury, aby je to bolelo. Je to vymyšlený tak, že tuhle úlohu učitele s rákoskou mají zastávat veřejnoprávní média. Když se Fištejnovi prokáže, že ve všech svých komentářích slouží americkým zájmům, a to naprosto bezhlavě a propagandisticky, lze z něj udělat to, čím je, tedy zaprodaným pitomcem, a on si to příště rozmyslí. Jenže tenhle Fištejn pracuje VE VEŘEJNOPRÁVNÍM MÉDIU!!! Neboli kozla udělali v Českém rozhlase zahradníkem! A protože v ČT je to stejné nebo ještě horší, máme zde ten stav, jaký máme, to jest že se média zcela vzdálila reálnému životu, jsou většinou lidí nenáviděna a odmítána.

 5. Tak to Fištejn asi upadl, srovnávat v kultivovanosti Zemana s Putinem. Kdybych to tady u tebe nečetla, tak neuvěřím. Putin je vzorem uhlazenosti, vtipu, diplomacie i pro své nepřátele.

  Zeman by se hlavně neměl omlouvat a cítit provinile, měl by se chovat asi jako kníže, který své sprostárny předkládá s noblesní drzostí, no a co, jsem jakej jsem a co si na mě vezmete, sralbotkové.

  • Myslím, že u Zemana naprosto nehrozí, že by se omlouval, ale je fakt, že by neměl zbytečně dávat šmokům příležitost, aby se do něj strefovali. Samozřejmě, on to řekl v nějakém kontextu, nebo citoval, ale když to pak ti hajzlíci vytrhnou z věty a hoděj do nadpisu, vypadá to hrůzostrašně. Zřejmě si předtím fakt přihnul, když si přehraješ ten záznam, tak mu mluva trochu „klouzá“, což je u něj vždycky známka konzumace. A pak holt ujíždí na kontrole.

   • To můžeme akorát spekulovat. Jenže u něj mi spíš přijde, že to udělal schválně. Ten řev mu možná spíš u lidí získává sympatie. Normální lidi na ty rozhořčené pokrytecké morální odsudky nemají žaludek. A Pussiny lezou krkem snad všem, takže si člověk oddechne – sláva, že ty čúzy někdo nazval pravým jménem.

   • Myslím si, že kdo alespoň trochu věděl, co se tu dělo a děje, bylo mu od obou Milošů poskytnuto jakési potvrzení a služebníci jednoprocentní bandy se předvedli. A to všude, od parlamentu přes media, hospody…
    Člověk si ale musí poslechnout originály. Tuším Respekt a záznam rozhlasu.
    Kdo si uvědomí tento princip tisíce let starý – ovládání menšinou, budou mu řeči o komouších a … jen prostředkem odhalení skutečnosti 🙂
    Otázkou je, jestli ještě existuje něco jiného, co by tuto starou 1% mafii profláklo úplně:-)

   • souhlas s tarasem, ne každá provokace se musí nutně vyplatit, když si vás brousí zuby lidi, které jste bezpočtukrát urazil a mají přitom za zády jednu z velmocí

    • Tenhle komentář se neobjevil v přehledu nových komentů ve sloupci vpravo, přišel jsem na něj náhodou, kterou nevysvětlím těm, kteří neznají adminský systém WordPressu. Asi se nevyplatí psát komentáře k hodně starým článkům, protože je systém nezobrazí.

Komentáře nejsou povoleny.