Obama je píííp

Ve středu se sešla bankovní rada České národní banky k mimořádnému zasedání.

„Tak, pánové, co budeme dělat? Vždyť vypadáme jako žabaři,“ zahájil zasedání guvernér Miroslav Singer. „Co nám dalo práce, než se podařilo znehodnotit měnu o deset procent, mysleli jsme si, že jsme mistři světa, teď si přijdou Rusáci, a prásk, rovnou o padesát!“

„Voni se holt s ničím neserou,“ doplnil guvernéra postřehem Jiří Rusnok.

„No jo, ale jak toho mohli dosáhnout, takhle přes noc, vždyť to není jenom tak šup sem, šup tam, takhle uděláš děcko, ale určitě tak nepošleš polovinu hodnoty měny komínem, to mi rozum nebere,“ divil se Lízal.

„Tak já vám řeknu, jak to asi bylo,“ dělal chytrého Hampl, „mezi námi je zrádce!“

„Tak to prrr,“ vyletěli ostatní členové, „to bys musel dokázat!“

Já myslím, že někdo z nás vynesl a prozradil Rusům naši metodu, jak se znehodnocuje měna, a oni, jak chtějí mít všechno bolšoje, tak to přepískli rovnou na těch padesát.“

„Tebe už, Hample, omrzelo dělat viceguvernéra?“ otázal se příznivce konspiračních teorií guvernér.

Potom několik hodin analyzovali situaci a nepřišli na nic jiného, než že za pádem rublu stojí Američané.

„Je to jasný, namíchli Američany, protože si vzali zpátky Krym, Amíci se lekli, že budou chtít zpátky taky Aljašku, takže fik, preventivně, a měna je dole jak hlavička Nečasova,“ shrnul jednání guvernér.

„Ergo kladívko,“ pokračoval, „je to jasný, pokud chceme docílit našich inflačních cílů a zabránit deflačnímu vývoji v ekonomice, musíme nějak rozzlobit Američany.“

„Myslíš nasrat je?“ ujistil se Rusnok.

„Ano, Jirko, myslím nasrat je,“ řekl unaveně Singer. „A protože tohle v tomto státě umí jenom Miloš, tedy mazej k telefonu a zavolej kamarádovi.“

Rusnok se vrátil ve chvilce. „Tak je to v suchu. Miloš v příštích Hovorech z Lán řekne, že Obama je vůl.“

Bankovní rada se rozešla po vánočních nákupech a její členové určitě nezapomněli koupit dětičkám obálky s dolárky. A přidat je k těm z minula.

Rada míní, rozhlas mění. Přes prosincovou dohodu o nadále živém vysílání přenášel rozhlas pořad z Lán s dvacetivteřinovým zpožděním, to nikdo nepozná, – a připravení technici stačili toho vola vypípat.

A tak se stát ocitl ve smrtící deflační spirále, kdy se potraviny, elektronika a vůbec všechno na co si vzpomenete zlevňovalo.

A to se rozhodně nevyplatí.

Vyplatí se, když bankovní rada ČNB prodá tuny českého měnového zlata za jeho úplně nejhorší kurz v historii.

Tenkrát, to byly v ČNB Vánoce!

Můžete si uložit odkaz příspěvku mezi své oblíbené záložky.

7 thoughts on “Obama je píííp

  1. Jestli bude za dalšího prezidenta zvolen likvidátor dvojčat, bude to další Neo-con Jeb Bush.
    Pak si ani nepípneme 🙂

  2. Bulharsko včera po jednání s EU prohlásilo, že vybudování South Streamu nestojí nic v cestě. V mainstreamu o tom není ani zmínka.

    • Ano, Pepane, to sem skutečně patří. Dostal jsem se k tomu až dneska, na PL to nějak zapadlo. Jsem zvědavý na reakci médií, protože se to určitě nehodí.

Komentáře nejsou povoleny.