Táňa by byla dobrou prezidentkou

Chronologie někdy vyvádí zajímavé kousky. 21. ledna 2015 ve vysílání polského rozhlasu prohlásil polský ministr zahraničních věcí Grzegorz Schetyna, že koncentrační tábor Auschwitz-Birkenau osvobodili Ukrajinci. „Nebylo by snad lepší říct, že to byl 1. Ukrajinský front a osvobozovali Ukrajinci? Protože to byli právě Ukrajinci, kteří v těch lednových dnech otevírali bránu a osvobozovali tábor“, prohlásil šéf polské diplomacie.

V Kyjevě souhlasili s verzí polského ministerstva zahraničních věcí o tom, že nejvýznamnější úlohu v osvobození koncentračního tábora Osvětim sehráli právě ukrajinští vojáci. Tento názor vyslovil zástupce šéfa kanceláře ukrajinského prezidenta Valeryj Čalyj: „Ukrajinci sehráli významnou úlohu v osvobození Osvětimi od fašistů“, prohlásil Čalyj a zdůraznil přitom, že bránu koncentračního tábora otevřel právě Ukrajinský front. „Nejvíc Ukrajinců osvobozovalo nejen tenhle koncentrační tábor, ale i další, a vůbec celou Evropu,“ dodal Čalyj. V této souvislosti označil účast ukrajinského prezidenta Petra Porošenka v akcích pořádaných u příležitosti 70. výročí osvobození Osvětimi za symbolickou. (ZDROJ)

Bezbřehý primitivismus a hlupáctví, které zavládly v Kyjevě po majdanském puči, snad ani nedovoluje jiné vyjádření, podle něhož 2. světovou válku vyhráli vlastně banderovci. Zajímavé je, že jim v těch nahnědlých hlavách nedochází, že Porošenko symbolicky zastupuje i další důležitou skupinu svých krajanů, ukrajinských dozorců, pomocníků SS, kteří se v Osvětimi vyskytovali v hojném počtu. Podle svědků se chovali zvláště surovým, brutálním způsobem.

Pozoruhodné však je, že ministr zahraničních věcí Polska a zástupce šéfa Porošenkovy kanceláře se přesně drží politické linie, kterou 22.11. 2014, tedy dva měsíce před Schetynou, vytýčila Táňa Fischerová, neúspěšná kandidátka na prezidentský úřad: „Nerozumím, proč to Zeman dělá (zve Putina na Hrad, na právě probíhající oslavy osvobození Osvětimi). Ještě bych rozuměla tomu, kdyby to byly oslavy konce války, kdy se Rusové i Američané zasloužili o svobodu, což je něco jiného. Ale vůbec nerozumím tomu, proč je zval k datu osvobození Osvětimi, protože Rusové v tom – pokud vím – žádnou velkou roli nehráli.“(ZDROJ)

Zdá se, že zahraničně politickou linii polského ministerstva zahraničních věcí i Porošenkovy kanceláře určuje naše malá, česká a hezká Táňa Fischerová.

Podle toho ty linie také vypadají.

Reklamy
Můžete si uložit odkaz příspěvku mezi své oblíbené záložky.

58 thoughts on “Táňa by byla dobrou prezidentkou

 1. Tak já myslím, že by to chtělo další studii nějakého ukrajinského ,akademika,, dokazující že muhammed byl ukrajinec. Konečně,už jsem se dozvěděla z polského tisku, že ukrajinci stavěli pyramidy, ježíš je z ukrajiny a einstein taky. Prakticky každý, kdo něco znamená, je z Ukrajiny. /trochu to připomíná film Sexmise ,,A Einstein byl ženská,,/,,Muhammeda zatím vynechali, což je škoda, protože prorok ukrajinec by situaci jistě velmi osvěžil a diskuze by se mohla rozproudit .o něco šířeji a i v jiných zeměpisných lokalitách.

  • Ono je to jako v medicíně s příznaky nějaké choroby: když má stát nutkání lživě a trapně zvyšovat svoji prestiž a význam skrze tyhle vymyšlené nesmysly, je nemocný, trpí chorobou. Američani ji mají už chronickou, hitlerovské Německo trpělo na árijskou panskou rasu, méně zatížení v tomhle vypadají Skandinávci. Rusové to ale mají taky.

 2. Tak jsem dal do vyhledávače ukrajinské dozorce v koncentračních táborech a už to začalo padat.

  „Demjanjuk zvaný Ivan Hrozný – podíl na zavraždění nejméně 27 900 Židů v táboře Sobibor za druhé světové války.“

  „Treblinka – Na fungování každého z táborů dohlíželo cca 30 SS-manů a 120 ukrajinských strážných,… První část Treblinky I sloužila jako administrativní část, která obsahovala ubikace SS jednotek, sektor ukrajinské gardy,

  „…Ittner ženu odvedl a předal ji službu konajícímu ukrajinskému strážnému, který ji zastřelil.“

  „Všude se válely stovky, ne, tisíce mrtvol, rozkládaly se, hnily. Za náměstím, v lese, jen pár set metrů odtud na druhé straně tábora, byly stany a plály otevřené ohně obklopené ukrajinskými dozorci a holkami-děvkami, které pocházely, jak jsem později zjistil, z celého okolí. Všechno pilo, tancovalo, zpívalo a hrálo…Odevšad se ozývala střelba.““

  Porošenko je zřejmě nejdůležitější host na oslavách osvobození Osvětimi protože má k věci samotné nejblížší, historicky daný vztah.

   • Tak ona je to obecně známá věc, že ukrajinská garda (stejně jako Litevci a Lotyši) sloužila nacistům jako katani jak v táborech, tak i na dobytých územích. Jenom mi přišlo zvláštní, že zástupce národa, který vykonával strážní službu v Osvětimi, se vydává za jeho osvoboditele. A i v tom je kus pravdy, protože v 1. ukrajinském frontu, který tábor osvobodil, sloužila významná část Ukrajinců (ale míň než Rusů). Jedni tam vraždili, druzí osvobozovali. Z historie se někdy chce blejt.

    • Rád bych to poněkud poopravil. Historie už byla a je tedy neměnná. Blejt se chce z těch, kteří se jí pokoušejí znásilnit!

  • No, já ani googlit nemusím, protože to mám z první ruky. Táta patřil k těm co Osvětim přežili a o ne-německých bachařích se vyjadřoval značně nelibě, s tím že byli horší než Němci. Já už patřil k té generaci která byla vedena v duchu toho slovanského bratrství a tak jsem se nad tím se svým dětským rozumem dost pozastavoval. No a táta měl samozřejmě i odpověď – zhruba tuto: „No nediv se. Němci byli páni a všichni ostatní kmáni – bachař nebo mukl. A žádný bachař nestál o to aby se stal muklem. Tak holt dělali co mohli aby se pánům zavděčili.“
   To mi znělo docela logicky.

 3. Kdepak Tarasi, Němci měli takové úspěchy s masovým vyvražďováním proto, že je školili ti v tomto oboru doposud nejlepší a v počtu mrtvých zatím nikým nikdy nepřekonaní, totiž Sověti. Proto by jistě neměli na tryzně holoucastu chybět, ovšem měli by se společně s Němci kát, či snad přímo sedět na pomyslné trestně lavici. Němci se kají, sypou si už 70 let popel na hlavu, ovšem co činí Rusové? Jsou naopak stále hrdí na spojenectví Stalina s Hitlerem!

  Zde je něco od navýsost povolaných lidí, historiků a vědců na oblast moderních dějin

  *****

  Natalia S. Lebedeva, the leading Russian historian of Katyn, researcher at the Russian Academy of Sciences

  Delegace příslušníků německého gestapa a SS se přijela do Sovětského svazu učit budovat koncentrační tábory. Sovětští důstojníci zase přijeli do nacisty okupovaného Krakova, aby se zde setkali se svými kolegy z SS. Židovská otázka byla jedním z hlavních bodů jednání. Sovětští zástupci koordinovali deportaci Židů přímo s generálmajorem SS Otto Wächterem, jedním z duchovních otců holocaustu. Wächter přesunul Židy do krakovského ghetta a později zařídil jejich vyhlazení v plynových komorách. Skutečnost, že Sověti kolaborovali s SS, už dnes Rusko nepopírá. Stále však nechce přiznat, že tato spolupráce byla podložena písemnou dohodou. Je to v němčině. Berijův podpis. Překlad z němčiny: „Vrchní velitel jednotek SS, vedoucí nejvyššího bezpečnostního úřadu“. Berlín, 3. listopadu 1 938.
  Zplnomocňuji svého zástupce, plukovníka SS Muellera, k podpisu dohody v Moskvě o koordinaci aktivit NKVD a nejvyššího bezpečnostního úřadu v Berlíně. Pevně věříme, že tato dohoda posilní mír a bezpečnost mezi našimi zeměmi. Velitel družstva SS Heydrich. Připojeno k hlavnímu dokumentu. Lavrentij Berija.

  Tento dokument byl propašován ven z prezidentského archivu v Moskvě. Byl ukázán v ruské televizi. Později však tyto záběry z televizního archivu zmizely. Na rozdíl od oficiálního postoje Kremlu, bývalí sovětští předáci, kteří měli přístup do archivu Ústředního výboru, potvrzují existenci takového dokumentu.
  Vladimir Karpov, bývalý plukovník vojenské kontrarozvědky Dvakrát prohlášený hrdinou Sovětského svazu, člen Ústředního výboru. Mluvili jsme s panem Karpovem v jeho moskevském bytě na Kutuzovově vyhlídce 26 v domě bývalého šéfa KGB Andropova a sovětského vůdce Leonida Brežněva. KGB (tehdejší NKVD) a gestapo podepsaly tajný dokument o spolupráci. Obvinili mě ze lhaní a tvrdili, že to nebyla pravda. Byli jsme přeci internacionalisti a nemohli jsme podepsat takový dokument.

  NKVD navrhne sovětské vládě plán na snížení participace Židů ve státních orgánech a vyloučení Židů z oblasti kultury a vzdělávání. Podepsáno šéfem sovětské tajné policie Berijou. A zástupcem Hlavního úřadu pro bezpečnost říše Muellerem. Zní to dost hrozivě. Ještě hrozivější je však to, že v dnešním Rusku jsou Stalinovy činy obhajovány na nejvyšší úrovni. Člen parlamentu a bývalý ruský ministr obrany Igor Radionov. Byla to opravdová válka – válka proti židovskému fašismu v naší zemi. Radionov je dnes v Rusku jen jedním z mnoha, kteří věří tomu, že pomáhat Hitlerovi v jeho boji proti Židům byl vlastně ušlechtilý odpor proti fašismu, židovskému fašismu, jak se tomu dnes v Rusku říká. V roce 1 939 Stalin propustil svého dlouholetého ministra zahraničí Litvinova.

  BORIS SOKOLOV historian and a Russian literature researcher (he has Candidate of Science degree in History and Habilitat Doctor of Science in Philology)

  …protože byl Žid, nehodilo se, aby Litvinov podepisoval dohody s Německem. V květnu 1939 byl Litvinov odstraněn. Tanky NKVD obklíčily sovětské ministerstvo zahraničí. A Stalin vydal příkaz; „Vyčistěte tu synagogu!“.
  Slova, která byste očekávali spíše od Hitlera. Ale i Stalin byl schopný takových předsudků. Exilový komunistický vůdce Lev Trocký varoval svět před Stalinovým antisemitismem a o jeho spolupráci s Hitlerem.
  Trockij: „Stalinova policie GPU se snížila na úroveň nacistického gestapa. Jeho otevřenost začala být pro Kreml nebezpečná“.
  Trocký si byl vědom toho, že každý z jeho projevů může být jeho posledním. Věděl, že po něm Stalin jde. Ale ani v nejhorších snech si nedokázal představit, jak krutá bude jeho smrt. Stalin poslal do Mexika tajného agenta. Ten se vplížil do Trockého domu a roztříštil mu hlavu cepínem. Trocký bojoval o život dva dny, a potě v nesmírných bolestech zemřel.
  V březnu 1940 bylo v lese blízko Katyně vyhloubeno osm obrovských hrobů. Těžké náklaďáky k nim přivezly skupinu lidí. Byli to polští armádní záložníci: lékaři, inženýři, učitelé. Přikázali jim vystoupit z vozů. Nikdo neměl vědět, co se stane potom. . . Hajný, který tam tehdy pracoval, slyšel hluk náklaďáků. A potom byl zavřený 25 let. Pod falešným jménem. Mohli ho zabít. Z nějakého důvodu to však neudělali.

  INESE VAIDERE poslanec Evropského parlamentu, Lotyšsko Sovětský svaz přesunul mnoho etnických Rusů do okupovaných baltských zemí. To bylo v jasném rozporu s Ženevskou konvencí, která zakazuje přesun obyvatel na okupovaná území. Například v roce 1945 se to týkalo členů rodiny mých prarodičů, kteří byli s pistolí u hlavy sovětskými důstojníky donuceni opustit své domovy. Tito důstojníci se zde poté usídlili se svými rodinami. Kreml zorganizoval etnické čistky v Pobaltí, aby ruští osadníci získali ve všech největších pobaltských městech převahu. Estonci, Lotyši a Litevci byli naloženi do dobytčáků a odvezeni na Sibiř. Malé pobaltské národy tak byly přivedeny na pokraj zániku. Deportace, popravy a mučení se pro miliony lidí staly poválečnou realitou. Koncentrační tábory byly roztroušeny po Evropě a Sibiři. V mnohých z nich byly na lidech prováděny hrůzné lékařské experimenty. V táboře Butugychag v Magadanu používala KGB tisíce vězňů jako pokusné králíky k experimentům s lidským mozkem. Během těchto experimentů bylo mnoho z nich ještě naživu. Tohle všechno se stalo poté, co byl nacismus poražen a byly postaveny pomníky jeho obětem. Oběti sovětských táborů smrti byly pohřbeny v očíslovaných hrobech. Není zde žádný pomník. Jen hromada bot zavražděných obětí – mezi nimi i dětské botičky. S pocitem úplné beztrestnosti terorizovala poválečná KGB obyvatelstvo, dávajíc průchod svým nejhorším zvířeckým pudům.

  RITA PAPINA přežila sovětský teror Šli jsme ven. Byla tam velká kaluž krve. Sbírali jsme ji do sklenic. Protože to byla krev našich otců. Těžko se o tom mluví. Jakoby vám někdo roztrhl jizvu a ta začala znovu krvácet. Tyto obrázky byly namalovány vězeňským dozorcem KGB, který sloužil 33 let v sovětském systému vnitra. Zobrazil svůj každodenní život. Kdo byli muži, kteří páchali tato zvěrstva? Podívejme se na jednoho z nich. Neblaze proslulý Janis Dzintars. Vyšetřovatel KGB v Sověty okupovaném Lotyšsku. Byl známý svou surovostí vůči ženám. Svědectví obětí vykreslují hrůzný obrázek jeho výslechů. Ženy byly nepřetržitě po 20 hodin bity a mučeny. Ne každá to vydržela. Manželka Ernesta Valtmana Veronika byla bita a mučena Dzintarsem a jeho opilými kolegy po čtyři dny. Nakonec spáchala sebevraždu, oběsila se ve své cele. Když se Sovětský svaz zhroutil, Dzintars uprchl do Ruska. Kreml ho odmítl vydat, a místo toho ho jmenoval čestným veteránem. Rukama těchto veteránů KGB Sovětský svaz terorizoval a mučil nevinné lidi. Hlídali tábory smrti, kde byly miliony lidí vyvražděny a tisíce použity k hrozným lékařským experimentům. Mnoho z těchto veteránů stále žije. Na rozdíl od jejich kolegů z SS jsou hrdí na to, co udělali. A jsou hrdí na Sovětský svaz, který jim nechal volné ruce.

  VLADIMIR PUTIN, prezident Ruska a bývalý důstojník KGB:

  „V první řadě si musíme přiznat, že zhroucení Sovětského svazu bylo největší geopolitickou katastrofou století“.

  Ale, nikomu se nechce si přiznat, že jeho předkové byli obyčejní zločinci. Myslím si, že to je ten problém, dodává RITA PAPINA.

  • človeče, zase čtu ty Vaše litanie, to Vám nedocvakne, že to není o tom, jestli je někdo Rus, Ukrajinec, 6id nebo džihádista ale o DNA, která je v něm probuzena? 🙂

   • Už několikrát jsem Goru vyzval, aby zde přednášel vlastní argumenty, sem tam podpořené citátem, a nikoliv své prefabrikované citace bez většího vlastního přínosu a navíc někdy zcela od věci. Nedá si říct.

    • Můj názor máte hned v úvodním odstavci, nicméně podstatnější než ten jsou historicky doložitelná fakta, která odkrývají historické reálie na základě odborných analýz. Je tedy lepší se vymezovat proti těmto faktům jinými fakty, opět necítíte-li se na odbornou analýzu těchto fakt coby odborník sám, je dobré pro nějakou smysluplnou debatu přiložit jiná fakta, případně zpochybňující ta fakta od jiných více odborně erudovaných autorit, než se snažit ad hominem zpochybňovat zprostředkovatele těchto odborných fakt. Přinášet své „názory“ do diskuse např. na téma „vlivu gravitace na lidský život na Zemi“ jsou jistě fajn, ovšem bez uvedení základních fakt o tomto fyzikálně daném jevu, mají jen malou vypovídací hodnotu.

     • Ale proč mi to píšete sem, já o stalinismu a jeho době vím asi tak dvakrát, co vy, protože jsem v době jeho panování u nás byl živ, prožil jsem ho na své kůži, takže co mi chcete sdělit? Já s ním nesympatizuju, právě naopak, tak proč mě s tím otravujete?

 4. Otravuji proto, že si patrně neuvědomujete, že konsekvence s druhou světovou válkou stalinismus má takové, které do značné míry negují povinnou vděčnost za sovětské osvobození, které je heroizovaným idelogickým oslím můstkem k jejich nástupci. Tedy alespoň pro ty kdo pod útlakem SSSR trpěli stejně ne-li více jako pod nacistickým. Jestliže tedy někdo má ambivatentní vztah k (někdejšímu) státu „osvoboditeli“, pak právě proto, že nedlouho než se stal (z donucení a geopoliticko-ideologického prospěchářství!) osvoboditelem, pak předtím byl agresorem a vrahem milionů lidí. Za spojeneckého objetí a kolegiální spoluprací s nacistickým Německem. I když historie nezná kdyby, nebýt Hitler nepragmatický šílenec a megaloman, možná by k tomu osvobození možná nikdy nedošlo. Putin už v celé věci jen hraje roli současného nástupce onoho státu, jehož profesiolnání a politická minulost vzešla z pozice aktivního člena těch silových složek totalitního státu, plně srovnatelných s těmi, které jsou nám odporné v nacistické nomenklatuře silových složek tehdejší nacistické moci a jejichž název a působnost dobře známe.

  Že jste byl tehdy živ nijak nezakládá znalost těch historických fakt, která byla tehdy z ideologických důvodů tajena a historie překrucována dobovou propagandou. Nevím nic o tom, že byste v 50.letech věděl a publikoval něco o bližších datech paktu Molotov-Ribbentrop, Katyňském masakru, či o koncentrácích v Pobaltských státech pod sovětskou okupací, na které upozorňuje moje stať převzatá od odborníků výše a která se týká otázky jak vnímat roli SSSR ve druhé světové válce v komplexním pohledu a vyjmenovává viny, které nejenže žádnou glorifikaci a vděk nesnesou, ale staví SSSR ve srovnání s nacisty do dost podobného světla ohledně mocenských praktik a politických cílů, jaké si oba režimy v době počátku 2.sv.války stanovily.

  • Ale vždyť to jsou trapné notoriety, které sem vnášíte coby úžasné novinky, znovu vám říkám, že o tom vím dvakrát tolik, co vy a navíc jsem tu dobu už prožíval, i když ve věku dětském. Takže jsem to i ochutnal.

   Ale vezmu-li za základ jakési možné debaty třeba Katyň, tak samozřejmě, byl to neodpustitelný zločin, za který se Rusko už omluvilo, jenže když si k tomu přiřadíte, že v sovětsko-polské válce v roce 1920 nechali Poláci doslova pochcípat hlady a vybili okolo 40 tisíc zajatých rudoarmějců, tak to dostane hned trochu jiný odstín. Kdypak se omluvili Poláci? A teď si to srovnejte, jako publicitu dostává Katyň, dodnes, a jakou ten válečný polský zločin z roku 1920.

   • Přesně tak.

    „Přítel“ Fagan by si mohl, při své citační mánii, vzpomenout a také řádně ocitovat řádění Pilsudského hord, genocidních vrahů a zločinců, kteří při svém tažení na východ vyvražďovaly inteligenci, hlavně židy a Rusy, všude tam přišly. Známý je výrok tohoto polského nacisty, dávno před Hitlerem, že napíše na zeď Kremlu „Mluvit rusky se zakazuje“.

    Poláci na všech územích, než je společnými silami Rusové, Ukrajinci, Bělorusové vyhnali zpět k Varšavě, postavili koncentrační a likvidační tábory, v nich drželi přes 150 tisíc ruských, ukrajinských, běloruských, lotyšských, … vojáků a civilistů a vraždili je. Následně k nim můžete připočítat asi 44 tisíc zajatých vojáků Rudé armády, kteří se vzdali po „zázraku na Visle“, při zárukách francouzských generálů. Francouzské záruky ovšem vždy nestojí za nic, což víme dobře. Poláci probírali zajatce, vraždili inteligenci a důstojníky. Kdo nosil brýle, měl nějaké vzdělání nebo hodnost, nepřežil. Hodně obyčejných vojáků pustili.

    Celkem „polští hrdinové“ zavraždili prokazatelně kolem 50 tisíc lidí jenom na území Polska, jako výsledek jejich opěvovaného „zázraku na Visle“. Kolik zavraždili dalších „nepřátel Polska“ na své opěvované pouti směrem na východ, nikdo nepočítá, ale málo to nebylo – odhady se různí od 20-ti do 100 tisíc nebožáků, byla to vyhlazovací kampaň podobná vpádu Wermachtu a SS do Ruska (nebo Polska, kde Němci použili vpravdě „polský“ způsob na samotných Polácích a během prvního měsíce války od 1.9.1939 zavraždili přes 60 tisíc lidí polské inteligence).

    Když Fagan píše, jak se němečtí nacisté v technologii koncentráků „poučili“ od Stalina, neměl by zapomenout na polské „hrdiny“, kteří byli inspirací ještě dřívější – a dokonalejší.

    Pro mě to všechno znamená, že Fagan je nacista, jak jsem mu psal už několikrát. Každým dalším článkem to potvrzuje.

    BTW, Tarasi, našel jsem zajímavý příspěvek k naší minulé debatě, od šéfa DLR Zacharčenka.
    V zásadě se dá říci, že jeho názor je blízký mému – že cílem USA války na Ukrajině je zatažení Ruska do konfliktu a tudíž je lépe se tomu co nejdéle vyhnout.

    http://fortruss.blogspot.cz/2015/01/when-word-comes-its-time-zakharchenkos.html

    Postnu to ještě do té původní debaty, ať je to tam všechno.

    • Pane Kchodle, jsem-li nacista pak vaše projevy se řadí do ranku těch, které by jako první splnily nárok na přezkoumání, zda-li nejsou v rozporu s tím co náš právní řád kodifikuje jako „Podpora a propagace hnutí směřujících k potlačení práv a svobod člověka, § 260“ a já osobně mám projevy, které nazývají třeba lidi tmavší pleti či přímo černochy, „zulukafry“ za právně splňující skutkovou podstatu tohoto paragrafu. Podobní jsou i další výtečníci jakým je na Slovensku např. Kotleba nebo u nás pan doc. Konvička. Neřku-li že vaše neskutečná sprostota jakou jste se projevil v jiné diskusi vůči slušně vystupující a diskutující ženě, za který jste byl nucen se omlouvat, považuji za projev lidského póvlu, který vidím permanentně zasahující těmito verbálními projevy ty nejubožejší patra sociální spodiny. Samozřejmě označit někoho za nacistu je už jen zoufalým projevem téhož.

     Jestliže Pilsudski bojoval v r. 1920 s leninovými hordami, dělal z mezinárodněpolitického hlediska záslužnou činnost, občanská válka Bolševiků pro Bílým byla stále v plném proudu a západní demokracie stály na počátku sporu na straně Bílých dokonce společně s Pilsudským vedli intervence. Jestli Vy jste na straně Lenina, pak Vaše označení za „nacistu“ beru jako potvrzení mi mých dobrých salonních mravů ve srovnání s tím být rudým bolševikem čekistické sadistické sebranky popravující i děti.

     „Západní fronta byla pravděpodobně nejrozsáhlejším bojištěm a střetlo se zde nejvíce politických sil. Vedle bolševiků a bělogvardějců zde byli anarchisté (Nestor Machno), nacionalisté (Symon Petljura), britští a francouzští interventi, polská armáda (maršál Piłsudski) a zpočátku i německá armáda (jež podporovala hetmana Skoropadského). Také se zde bojovalo nejdéle.Poté, co v západní Evropě skončila první světová válka, odmítli bolševici respektovat platnost brestlitevské mírové smlouvy a fakticky si nárokovali území patřící carskému Rusku před válkou. Prohrou Německa skončila i vláda Skoropadského, který nebyl s to se bez německé vojenské pomoci udržet a byl sesazen nacionalistickým kozákem podporovaným ukrajinským rolnictvem, Simonem Petljurou.

     Kromě nyní již propolské ULR se na ukrajinském území utvořila ještě Ukrajinská sovětská socialistická republika vedená bývalým rudým námořníkem ukrajinského původu Pavlem Dybenkem a anarchistické Svobodné území, na němž byl největší autoritou Nestor Machno. V severní části západní fronty, v Pobaltí, vzniklo i několik krátkodobých sovětských států, především Estonská komuna pracujícího lidu vedená Janem Anveltem, jež existovala od listopadu 1918 do června 1919 a zanikla během estonské války za nezávislost, Litevsko-běloruská sovětská socialistická republika a Lotyšská sovětská socialistická republika vedená Pēterisem Stučkou“

     Naposledy – váš citovaný výrok Pilsudského vidím ve světle tohoto, dříve proneseného výroku masového vraha a válečného zločince Lenina, když se objevily protesty proti popravám a krutému zacházení zejména s dětmi, tak Lenin poznamenal: „Ať psíčci buržoazní společnosti poštěkávají a kňourají nad utracením každého nežádoucího štěněte. My kácíme velký starý prales.“, tak Pilsudského výrok vidím jako oprávněný, salonně decentní a pronesený s noblesou dvorní etikety znalého aristokrata:-)

     • Prolhaný Fagane,

      ta „slušně vystupující“ byla kreatura Šauerová, která obhajovala urážení české kultury a českého národa další podobnou stvůrou ministryní Válkovou. Zcela nacistickými slovy, jak opsanými z „Der Sturmer“. Což mě kromě pár ostrých slov, za které jsem se omluvil, přimělo k tomu, že jsem na ni chtěl podat trestní oznámení, když už jste začal s těmi paragrafy. Ale nakonec nepodal, protože je zbytečné se s takovými otravovat, tihle lidé se dokáží zničit sami.

      Nakonec i Vy jste toho důkazem, ze všech populárnějších webů jste byl pro svoje sprostoty, aroganci, povýšenost, nacistické myšlení a falšování historie dávno vyhnán. To, že neumíte nebo nechcete diskutovat k tématu a většinou fungujete jako rozbíječ diskusí a rozeštvávač, je jenom doplněk. Stejně jako Váš šílený, patologický písemný projev.

      • Byl jsem celé dopoledne mimo komp, kdybych tady byl, tak bych Gorův útok na vás, na vaši osobu (to on dělá neustále) smazal. Teď, když už je tady i vaše obrana, tak to nechám, ale příští útok Gory na osobu, ať už na mě nebo na diskutující, smažu a za další bude banán.

       • Chápu správně, že připomenutí doložitelných rétorických figur pana Kchodla poté co mě nazval nacistou, berete jako útok, zatímco označení mě za nacistu berete jako etický kodex Vašeho webu zcela neporušující standard, či se snad tímto k tomu přidáváte?

      • Můžete mi připomenout nějakou tu moji „sprostotu“ přesnou citací než bych Vás musel označit za lháře, nedokážete-li nic podobného, a být tak za „sprostotu“ zabanován?

       • Nemohu číst všechny vaše obsáhlé komentáře, to bych nad tím strávil mládí, ale například z jednoho článku:

        „a vy (míněn jsem já), apologeti brachiálního davového násilí na pár lidech co snad znáte ze svého okolí s nějakou tou vilkou a bazénkem (člověka co je opravdu dolarový milionář či miliardář jste v životě neviděl a nevíte ani kde bydlí, natož abyste se za ním na Kajmany dokázali na nějaké bárce doplavit), tady je proletářská fantasie o tom kdo je to ten „boháč“ asi tak chudá, jako sexuální fantasie frigidní dyspareuničky, tak zlynčovat řadového milionáře nikomu nepomůže a nikdo to hlavně ani nechce.“

        „to, co přes svoji ideologickou předpojatost stejně nepochopíte,“

        „Samozřejmě že výše uvedené výplody autora (to jsem já a lžu) jsou lež, manipulace v horším (v případě Tarase to beru jako pro něj samotného za horší variantu, i když obecně je hloupost a nevzdělanost třeba u soudního jednání brána za polehčující okolnost,“

        Nemyslím, že vaše kořeny jsou nacistické, jak se domnívá Kchodl, ale pokud označíme zrůdnou rasovou a antikomunistickou teorii za nacizmus, pak vy jste jeho soft verze ve smyslu současné globální, asociální, kruté, vykořisťovatelské a parazitární, neoliberální kapitalistické společnosti. Tam, kde nacizmus likvidoval rychle a přímo, vy fandíte pomalému opékání lidstva na rožni beznadějné chudoby, zatímco vaši milovaní miliardáři žerou k snídani koňská vejce a pak je vyměšují na diamanty vykládaných záchodových prkýnkách. (Takhle to měl Marx formulovat, to by mělo šťávu!)

        • Vypadá to, že patrně znáte obeznámen se sémantický významem slova „sprosťárna“ takže cituje něco, co nejen že není sprosté, ale přesně vystihuje vaše poznámky na adresu kapitalistů co se jim stane, když….že označení…“apologeti brachiálního davového násilí na pár lidech co snad znáte ze svého okolí s nějakou tou vilkou a bazénkem“…..docela vystihuje to, co Vy tu sám píšete na adresu kapitalistů a co se jim s nějvětší pravděpodbností stane, když se nebudou chtít dělit o svůj zisk s proletáři.

         Nicméně ta výzva k citaci nepatřila Vám. Nicméně nemíním se tu hádat o to, kdo je slušný kdo by nepřekročil ani předsíň tanečního salonu Boulevard aniž by byl pikolíkem vyhozen proto, že neoslovil šatnářku obligátním „madame“….

         Spíše mi vždy uhrane s jakou hysterií s potlačovanou agresivitou (soudě podle právě dosti afektovaných slovních obratech ve vašich článcích), abyste se pak prohlásil za nepřítele komunismu a zaštítil Willy Brandtem a Helmutem Schmidtem, které právě lidé jako Rudi Dutschke nebo Daniel Cohn-Benditt označovali za „korporativistické fašisty“, protože to, co dneska nabízí v oblasti lidských práv, svobod shromažďování práv žen, dětí a menšin prosazují liberálové, museli by mít tyto pánové dnešní stav společnosti za podstatně humánnější než „socialismus“ kde umírali na obyčejných demonstracích lidé protestující proti průmyslníkům, ve své době podstatně méně mocných oligarchů jakými jsou dnes přátelé pana prezidenta co s nimi jezdí budovat kapitalismus do komunistické Číny. Na toto téma, politicko-ideologické souručenství v dnešní společnosti, jsem si dovolil napsat menší stať, stál jste o mé autentické názory, ne o učené citace vědců a profesorů, a když se podívám na dnešní Evropu, kde si kým kope a na či straně stojí, vychází mi že na jedné straně jsou socialisté a liberálové, trochu od nich dál jsou konzervativci – ale s nimi pořád na jedné straně – a na té druhé jsou komunisté a fašistické ve přátelském klinči jako dobří přátelé. Pan Tsipras a pravicoví nacionalisté nebo Pegida a Die Linke, jsou toho jasným důkazem, konče Putinovou duchovní a hlavně finanční podporou euronáckům Lepenovou počínaje, Faragem a Strachem konče.

         Cesty politické náruživosti jsou, zdá se, stejně jako ty cesty Boží, nevyzpytatelné.

         • pardon….“patrně neznáte sémantický význam slova „sprosťárna““…

    • Samozřejmě striktně politicky vzato, Pilsudský nebyl nacista (nacionální socialista), ale nacionální fašista, (pseudo)pravičák jak řemen. Ale vrah, genocidní zločinec, tyran, diktátor to byl také – jedna z nejtemnějších postav první poloviny 20. století.

     Pilsudského Polsko bylo první zemí, která prolomila diplomatickou izolaci nacistického Německa, po Hitlerově uchopení moci. Již v roce 1935 Polsko s Německem podepsalo spojenecké smlouvy. Následně Polsko koordinovalo s Německem útok proti ČSR. A těsně před napadením Polska Německem hráli Poláci na dvě strany – vyjednávali současně s Francií a Británií – proti Německu – a s Německem coby spojenci proti Francii, Británii – a pro zamýšlený útok na Rusko.

     Předválečné Polsko byl zkrátka velmi ohavný fašistický režim, uplatňující téměř genocidu proti Ukrajincům, Rusínům, židům …

     Ne nadarmo Bandera, Šuchevič a další ukrajinští nacionalisté útočili na polský režim. Bandera byl původně odsouzen k smrti za atentát na polského ministra (myslím že vnitra).

     Sovětské vraždění v Katyni byla tak svým způsobem krevní msta, a musí se říci, že Poláci z toho vyšli pořád lépe, maximálně s polovičním počtem obětí.

     Sověti byly tak „necitelní“, že polským vojákům později dovolili udělat samostatné polské jednotky, obnovili po válce Polsko, nebránili ani v nejmenším polské kultuře, jazyku, vzdělání, …

     • kchodl, když jsem si o Vás přečetl, co Vás bavilo, jaký máte názor na nukleární demolici 911? Je možná ta laserová projekce letadel, co do dvojčat napálila?

      • Jafe, asi Vás zklamu. A pokud jste to myslel ironicky, tak dvojnásob.

       Katastrofa Twins (plus pád WTC7) byla podle mého mínění skutečně způsobena těmi dvěma letadly, nešlo o žádný řízený odstřel ani o výbuchy náloží v podzemí, tím méně nukleární.
       Samotný pád dvojčat je lehce vysvětlitelný přirozeně, bez bláznivých teorií o záhadných atomovkách, nanotermitu a vlivu flotily Aštara Šerana, kapitána Vesmírných lidí.

       Stalo se jednoduše to, s čím konstruktéři těch věžáků nepočítali: vlivem požáru a zflikovaných a jistě i zfalšovaných protipožárních opatření při stavbě došlo k narušení kotvení poškozeného patra, to se utrhlo a rázem urvalo to další pod ním, přičemž každé utržené patro působilo větší silou, proto se pád nakonec odehrával rychlostí, která se přiblížila rychlosti volného pádu.
       Obrovské tlaky a rázy při hroucení způsobily lokální nárůst teploty a tavení oceli. Část dopadové energie se proměnila v teplo, proto v troskách byla tavenina ještě několik dnů nebo týdnů po katastrofě. Tím je lehce vysvětlitelný i nález částic „nanotermitu“, takové mikrokuličky a suspenze se nalézají po každém vysokoenergetickém ději. Například po svařování.

       Stejně se dá přirozeně vysvětlit i choroba z povolání, kterou trpí záchranáři. Nadýchali se zplodin hoření, při takto velkých katastrofách vzniká mikroprach z oxidace různých kovů, jedovaté a karcinogenní zplodiny ze všeho možného. V moderních výrobcích se používají různé těžké kovy, například wolfram, olovo, i lehčí svinstva, třeba berylium na pouzdra integrovaných obvodů. Azbest. Je toho zkrátka plno, proto se důrazně nedoporučuje obdivovat katastrofy příliš zblízka bez plynové masky nebo alespoň roušky z mikrovlákna. Nebo za války prolézat zničenou bojovou techniku nepřítele.

       Ráz při pádu Twins a létající trosky zničily i poslední budovu WTC7. Verzi o řízeném odstřelu odkazuji do říše pohádek, i kdyby se k tomu někdo rozhodl, víte jak dlouho trvá navrtat a osadit tak velký barák náložemi a jak dlouho trvá to nadrátovat, aby došlo k časově správnému odpalu ? Je to celá věda, dělá se na to projekt, musí se poměrně dost počítat a simulovat, následně natahat několik desítek tun trhavin a dalších materiálů po celém baráku, ve stavbě obnažit nosníky a konstrukční „vnitřnosti“ – jsou obvykle obezděné a utěsněné proti vlhkosti, …

       A ne, nedá se to udělat tajně, například to „maskovat instalací nové internetové sítě“, jak jsem v jedné té fantazii slyšel.

       Nesmysly o jaderných výbuších jsou určeny také uším nevzdělanců a lehkověrných: prokázat jaderný výbuch je velmi jednoduché, stačí nabrat vzorek vzduchu (pár týdnů po výbuchu vlastně kdekoliv na planetě) a hned zjistíte podle poměru izotopů vzácných plynů, že nějaký jaderný výbuch byl a dokonce podle poměrů izotopů víte, jaká nálož to byla – zda plutoniová nebo uranová, zda při reakci bylo použito tritium – tj. zda byla „boostrovaná“, zda bomba byla jednofázová (jen atomovka) nebo měla ještě druhou, případně třetí fázi (štepení-fůze-štěpení). Dokonce to jde tak daleko, že se rozborem plynů dá zjistit odkud použitý štěpný materiál byl – protože velmoci mají díky špionáži a sledovaní testů jaderných zbraní informace, jaké izotopy a v jakém poměru jsou v plutoniových nebo uranových roznětkách toho kterého výrobce.

       Takže třeba Rusáci odeberou ze stratosféry vzorek, mrknou na to a mohou říci „jojo, to byli Amíci, byla to třífázová bomba, roznětka plutoniová a plutonium bylo z Hanfordu z reaktoru 5“.
       Nebo se tímhle způsobem zjistilo, že Severní Korejci nedostali plutonium od pakistánského kšeftmana Chána, pána jaderného hračkářství pro opravdu velké kluky, ale udělali si ho sami.

       Protože i ten nejlépe udělaný – utěsněný – podzemní jaderný výbuch nakonec nějaké plyny na povrch uvolní. Celosvětově se to už mnoho let monitoruje, každá velmoc má na to speciální letadla, odběry vzorků a rutinně se to testuje.

       Nemluvě o takových „maličkostech“, že i ten nejmenší jaderný výbuch generuje záplavu neutronů a dalších částic a záření, jejichž dopad na jiné materiály způsobuje tzv. „druhotnou radioaktivitu“, tedy vznik dalších izotopů, některých s dlouhým poločasem rozpadu. A je jistota, že kdybyste i dnes šel na Manhattan a sebral tam vzorky prachu, že by to v nich bylo.
       No a naposled, záchranné jednotky mají dozimetry ve výbavě, protože kromě jiného jsou cvičeny na atomovou válku. Také by tam byl v okamžiku výbuchu EMP puls, i když při podzemním výbuchu se taková vlna rychle vybije, stejně by něco na povrch proniklo. Radiové frekvence se široce monitorují a všichni by to museli zachytit. Včetně mnoha radioamatérů.

       Jaderný výbuch je věc neutajitelná.

       Tím nechci říci, že oficiální verze 9/11 je pravdivá, jistě šlo o false flag a inside job určitých skupin. Například „letadlo, které narazilo do Pentagonu“ byla mnohem spíše křídlatá střela. Ať to bylo co to bylo, zajisté to nebyl dopravák – ty obvykle nemívají na špici hlavice se směrovaným výbuchem na prorážení pevnostních betonových zdí, jaké jsou v Pentagonu. Stejně tak trosky na poli jen těžko pocházely z letu 93. Stejně neuvěřitelné je chování služeb pro řízení letového provozu, NORADu a tak dále. Hodně z toho se dá připsat šlendriánu, který v Americe panuje ve státní správě na všech úrovních přímo obludně – kdo pochybuje, stačí zajít na federální poštu – ale něco se mi přece jenom zdá přes míru – jsem nakloněn věřit tomu, že tomu někdo tak trochu napomohl, úplně samo od sebe se to stát nemohlo. A média kolem všeho naplácala hory ba velehory stupidních lží, víceméně z blbosti, tuposti a nevzdělanosti.

       Většina těch věcí o 9/11 je prostě job, jako se točí seriály Acta X, vydávají směšné knížky o mimozemšťanech, BigFootovi a Sněžném muži. Lidi to mají rádi a kupují to. Je to trh za miliardy dolarů, takže proč ne.

       • Jo a o té „laserové projekci letadel“, to je moc pěkné. Kdyby taková věc existovala, už byste měl doma laserovou 3D televizi, to by si Hollywood nenechal ujít, takovou technologii a po obýváku by Vám běhali šmoulové a jiné potvory jako živé. Nebo Dolly Buster.

        Tím inside jobem jsem nechtěl naznačit, že ti teroristé jsou vymyšlení, ale že jim někdo z tajných služeb vypomohl, třeba jen tím, že je ignoroval a všechny poplašné signály – a že jich bylo – bagatelizoval a utajil. Také nevěřím historce o letu 93, podle toho, že média ukazovala falešné trosky, bych soudil, že letadlo nakonec sestřelila stíhačka nebo PVO(S). Zásah střelou do Pentagonu mohl pocházet od nasraných příslušníků armády nebo letectva, dopravák to nebyl jistě, podle poškození budovy a trosek.

        Ale tím falšování končí – jistě to byla teroristická akce, ovšem někdo ji umožnil, jinak by obranou USA nepronikli. FBI by je odhalila po prvním upozornění z letecké školy. Nebo druhém. Nebo třetím. Je zdokumentováno mnoho signálů a poplachů, které byly všechny ignorovány, na zásah „vyšších míst“.

        • A zábavně, k 9/11:

         (V tajné zasedačce, kdesi na utajované lokalitě…)
         „Dobrá, takže je rozhodnuto: uneseme dvě letadla s našimi spoluobčany a narazíme s nimi do budov přímo v srdci našeho finančního centra, kde budou zrovna pracovat tisíce Američanů. To by mělo stačit, aby se národ naštval a šel do války.“
         „Myslíte, pane? Nejsem si jistý, že to bude dost. Co kdybychom našli způsob, jak ty budovy upravit výbušninami – nebo třeba nanotermitem? – tak, aby po nárazu letadel určitě spadly?“
         „Hmm… zajímavá myšlenka, Smithi. A jak by se to dalo udělat?“
         „Budeme muset sehnat nějaké dodavatele a asi kolem stovky dělníků a pyrotechnických expertů. A najít způsob, jak ty budovy na několik dní vyklidit. A taky je třeba se ujistit, že všichni ti dodavatelé jsou stejně zločinní jako my a nebude jim vadit vražda tisícovek spoluobčanů. Neměl by to ale být velký problém.“
         „Bezva. Takže jdeme do toho. Připište to na seznam.“
         „Promiňte, pane?“
         „Co je, Johnsone?“
         „Proč je potřeba, aby se ty budovy úplně zřítily? Nemyslíte si, že Američany naštvou dost ty stovky mrtvých z letadel a tisícovky dalších z obou věží WTC?“
         „Držte zobák, Johnsone.“
         „Ano, pane!“
         „Mám nápad! Dejme nějakým lidem z WTC vědět, co se stane, aby mohli z toho inside jobu náležitě profitovat.“
         „Vám to tedy myslí, Smithi, to je třeba přiznat! Takže jsme domluveni?“
         Unisono: „Ano pane!“
         „Pane, mám další skvělý nápad!“
         „Poslouchám, Smithi.“
         „Co takhle ještě jedno letadlo, kterým narazíme do Pentagonu?!“
         „Páni! Do Pentagonu?! Líbí se mi způsob, jakým váš chorý mozek uvažuje, Smithi. Dejte to třetí letadlo taky na seznam požadavků.“
         „Víte… neměl jsem na mysli skutečné letadlo. Uvažoval jsem o tom, že to bude raketa, přičemž veřejnosti řekneme, že to bylo letadlo.“
         „Aha, takže třetí letadlo neuneseme?“
         „To ne, uneseme ho, ale nikam s ním nenarazíme, místo něj na Pentagon vypustíme tu raketu a řekneme, že to bylo unesené letadlo.“
         „A nebylo by jednodušší do Pentagonu vrazit s opravdovým letadlem?“
         „Ano, pane, bylo by to jednodušší. Ale mluvil jsem se Stevensem z Úřadu Pro Dělání Věcí Daleko Složitějšími Než Je Nutné a ten si myslí, že bychom nejen měli použít raketu místo letadla, které tak jako tak uneseme. Měli bychom taky pasažéry a posádku někde vysadit, zabít je a pak letadlo vrátit aerolinkám.“
         „Takže někde zabijeme posádku a cestující a pak jejich mrtvá těla dodatečně dopravíme do Pentagonu?“
         „Ne. Ta těla ukryjeme někde úplně jinde, třeba do masového hrobu v Iráku. Můžeme na ně navléct třeba šaty mrtvých Kurdů nebo tak něco.“
         „A jak vysvětlíme, že na místě katastrofy nejsou žádná těla pasažérů? Ani žádné letadlo?“
         „Řekneme, že to všechno do mrtě shořelo během požáru.“
         „Hmmm… nedává mi to žádný smysl. Myslím, že se mi to líbí.“
         „Promiňte, pane?“
         „Co zase máte, Johnsone?“
         „Proč to letadlo musíme vrátit letecké společnosti?“
         „Držte zobák, Johnsone.“
         „Ano, pane.“
         „Dobrá. Myslím, že to máme po kupě. Uneseme tři letadla a se dvěma z nich vrazíme do věží WTC, které budou předem prodrátovány a podminovány tak, že se zhroutí na prach. Třetí letadlo zmizí na tak dlouho, aby byl čas zavraždit posádku a pasažéry, a pak ho vrátíme aerolinkám. Jacksone, poznamenejte si, že je třeba najít zločinnou leteckou společnost, která v tom pojede. Na Pentagon vypustíme raketu, o níž budeme tvrdit, že je to ono chybějící letadlo. To nám konečně umožní válčit! Veřejnost bude šílet vztekem! Takže si myslím, že je vše domluveno… Počkejte, ještě moment. Když už tedy zničíme Dvojčata, pojďme zbořit taky tu menší ošklivou budovu, co stojí kousek stranou. Nikdy se mi nelíbila.“
         Unisono: „Ano pane! To je ono!“
         „Pane? Doporučuju, abychom s dalším uneseným letadlem spadli na pole třeba někde v Pensylvánii.“
         „Smithi, idea zabíjení nevinných Američanů se mi líbí stejně jako každému jinému zaměstnanci vlády, ale už takhle se pohybujeme dost na tenkém ledě. Musíme najít zločinné dodavatele, kteří nám pomůžou s odstřelením WTC. Zlé kapitalisty ochotné z toho profitovat, i když sami sedí v budovách, o kterých vědí, že budou terčem útoku. Vrahy, kteří zabijí pasažéry v letadlech, jež nikam nenarazí, a pomůžou s odstraněním těl. Zločinné aerolinky, které se znovu ujmou údajně zničeného letadla. Všeho schopné vojenské týpky, co vypustí rakety přímo na budovu ústředního velení americké armády… a mohl bych ještě dál pokračovat, Smithi. Myslím, že pro naši válku bude tohle všechno bohatě stačit. Nevidím důvod, proč bychom měli útočit na nějaké pole v Pensylvánii.“
         „To jistě, pane. Ale ještě jste mě nevyslechl do konce. Místo toho, abychom letadlo unesli a rovnou s ním praštili někam do pole – to by bylo příliš průhledné – uneseme letadlo, přistaneme s ním v Ohiu, všechny lidi tam vysadíme a samozřejmě pozabíjíme, pak zaranžujeme falešné místo katastrofy v Pensylvánii a tam dopravíme všechny mrtvoly spolu s falešnými troskami letadla!“
         „A nebylo by jednodušší to letadlo unést a nechat ho spadnout?“
         „To jistě, pane. Ale když to uděláme, jak navrhuju, budeme pro naše plány potřebovat stovky dalších lidí, bez kterých bychom se jinak obešli.“
         „Máte pravdu, Smithi. Když jde o tak ohromně tajnou konspiraci, jakou plánujeme, čím ví lidí v tom pojede, tím líp.“
         „Abych nezapomněl, ještě než zabijeme cestující a posádku, nahrajeme jejich hlasy a použijeme jednu zbrusu novou a zatím dost nevyzkoušenou technologii. Díky ní vyrobíme falešné telefonáty obětí jejich blízkým, kteří pak ve sluchátku uslyší, že jejich nejdražší za chvíli umřou! Je to další cesta, jak do toho zatáhnout ještě víc lidí.“
         „Vy jste génius, Smithi. Nikdy jiný neumí namíchat ingredience supertajné konspirace líp než vy.“
         „Promiňte, pane?“
         „Ale dejte si pozor na jazyk, Johnsone.“
         „Já osobně nevím, jestli do toho půjdu. Nestačí bohatě jedno letadlo, které se nabourá do jedné věží, na to, abychom mohli jít do války? Koneckonců v Pearl Harboru zahynulo jen několik set vojáků a vedlo to k tomu, že jsme se zapojili do druhé světové. Není v těch našich plánech trochu moc… overkillu?“
         „Tak to opravdu cítíte, Johnsone?“
         „Ano, pane.“
         „Zastřelte ho někdo.“
         Unisono: „Ano, pane!“

        • Sice nelze dostatečně podcenit zločinnost Bushovy vlády, ale na tohle by neměli. Je totiž technicky vyloučeno (jak píšete) umístit nepozorovaně nálože do věží a ještě nemožnější je uskutečnit náraz letadel do věží přesně v místech, kde jsou „nálože“ umístěny. A pak to navíc se zpožděním odpálit. Navzdory tomu téhle konspiraci věří i lidé docela jinak rozumní. Ostatně i další úkazy jsou bezpečně vysvětlitelné tou mechanikou destrukce, např. tzv. výbuchy, které postupně vyrážely skleněné opláštění budovy směrem ven, jsou způsobeny rázovým hroucením stropů jednotlivých podlaží na sebe v desetinách sekundy, přičemž vzduch v celém patře byl stlačen a nemohl nikam jinam, než přes plášť ven. Stejného původu jsou pak ty výbuchy, které lidé slyšeli v podzemních podlažích, když část stlačovaného vzduchu šla výtahovými šachtami. Pokud někdo věří na kuličky od přepalování ocelových sloupů, tak by si mohl dát páskové železo do svěráku a párkrát ho ohnout sem a tam. A pak si na něj sáhnout. A to je miliardtina tlaků a sil, které ohýbaly ocelové nosníky ve věžích.

         Co se týká Pentagonu, nemyslím, že to byla raketa, existuje přece jeden záběr z bezpečnostní kamery, který zachytil letadlo. Navíc – ta záhada se „zmizením“ letadla není záhadou, letadlo je takový alobalový nafouknutý pytlík a když se dostane do střetu s železobetonovými konstrukcemi, nic z něj nezbyde. Motory se přece našly, i když vlastní turbina a její listy jsou také jenom plechové plíšky, viz škody a deformace, které na ní nadělají ptáci. Ne že bych to Bushovi nechtěl přišít, ale tohle je i na takového zmetka příliš.

         • Přesně tak, až na ten Pentagon.

          Zásah Pentagonu se mi vážně moc nelíbí.

          Jediný uveřejněný záběr z kamery benzínové pumpy, mnoho dní po katastrofě, neostrý a nezřetelný, to vyvolává silnou nedůvěru samo o sobě. Na Pentagonu byl velmi vyspělý kamerový systém, výmluvy, že měl zrovna servisní odstávku nebo že nezabíral danou oblast jsou směšné – v takových instalacích se věci takovým způsobem nedělají, systém musí fungovat i při servisu, bývá redundantní. Nezveřejnění záběrů nedává nejmenší smysl.

          Letadlo je sice „alobalový pytlík“, takže po nárazu do pevné betonové zdi z něj zbude leda oblak trsátek a kousků ne větších půl metru, ale ne ze všeho, některé velké kusy se odrazí. Na fasádě nebyla stopa po nárazu motorů, která tam měla být. Díra byla o dost menší než průměr trupu. Díra do baráku byla téměř vodorovná – letadlu by díky rozpětí ve vodorovném letu vadily lampy veřejného osvětlení.

          Dopravní letadlo nemohlo prorazit několik vrstev speciálního pevnostního železobetonu, který je na hlavní zdi Pentagonu použit. Ten má pevnost několikrát vyšší než normální beton.
          Kolega to kdysi počítal, a došel k názoru, že zrovna tohle je veliká pitomost, letadlo při dané hmotnosti, rychlosti a energii nemohlo udělat díru do Pentagonu tak hlubokou. Zkrátka Pentagon trefilo něco jiného.

        • Dík za komentáře, má to hlavu a patu 🙂
         Jsem také technik, oproti Vám spíše hodinový manžel 🙂
         Právě že ty 3D projekce už existují, první co jsem zaregistroval byla nějaká zpěvačka v Japonsku a Snowden také nedávno. A army mívá technologie o generaci dřív.
         To že obranou prošlo druhé letadlo, hovoří samo za sebe.
         Já se ptal na Váš názor, poněvadž se mi zdá nejpravděpodobnější analýza Khalezova, někde to bylo v pdf i s obrázky popisu podzemního jaderného výbuchu.
         Pokud nebyla ta letadla imaginární, zbývá ještě náklad. Nebo elektromagnetické zbraně.
         Našel jsem akorát odkaz na seismický rozbor http://www.journalof911studies.com/resources/RousseauVol34November2012.pdf
         Pamatuju si, že tam bylo 30x více tricia a nějaké anomálie s prachem přes družici.
         Exopolitiku si pomalu doplňuji a po shlédnutí dokumentů o Puma Punku jsem dokonce přesvedčen, že někdo kalí vodu, ale Aštar :-))))))))
         A pastnu sem tohle:
         Ještě několik let po 11. září se na dolním Manhattanu po ulicích a i na střechách budov nacházely malé úlomky lidských kostí, mnohé menší než 1cm. V roce 2006 se na střeše budovy Deutche Bank, vzdálené 75m od věží WTC, nalezlo přes 700 úlomků kostí menších než 1cm. Některé úlomky byly třeba z paty. Je vysoce nepravděpodobné, že by se tolik tak malých úlomků kostí na střechu této budovy dostaly při nárazu letadel do věží a následným výbuchem kerosinu. Při kolapsu věží by musela být většina těl obětí spíše uvězněna mezi patry a tedy by se v nějakém stavu nalezla v troskách. Je také možné, že by tlak padajících pater mohl některé lidi vystřelit z budov ven okny, pak by jejich těla mohla doletět i několik desítek metrů daleko od budovy. Ale dopadla by spíše v kuse, ale ne na kousíčky velké jen 1cm. Ovšem mohlo by se stát, že při průletu oknem by se lidé pořezali, a skla oken by jim mohla amputovat třeba ruku, nebo konečky prstů, to by dejme tomu mohlo vysvětlit některé opravdu malé úlomky kostí, ale je otázka, zda by takto sklem oken amputované konečky prstů mohly doletět tak daleko od věží, též je dost těžko představitelné, že by zrovna na střechu Deutche Bank přiletělo tolik amputovaných konečků prstů, a také to nevysvětluje miniaturní kůstky z paty a jiných částí těl, navíc v tak velkém množství.

         • Musím přiznat, že když jsem poprvé viděl nálezy z Puma Punku, docela mě to šokovalo. Skoro to vypadá, že si tam někdo vyráběl nějaké díly do galaktického vesmírného motoru nebo do něčeho takového. Opravdu je to velmi podivné, působí to vyloženě technicky jako součástky podivného stroje. Nedovedu si představit jiné rozumné vysvětlení, než kosmickou civilizaci, která nouzově přistane ve vysokých horách a provádí opravy – díly vyrábí z místního materiálu.
          Vzhledem k tomu, že vedle „Brány Pumy“ není zaparkovaný cizí hvězdolet ani jeho trosky, asi se to Alienům nakonec povedlo.
          🙂

          Aštar Šeran bohužel komunikuje jen se svým vyslancem, takže toho se přímo zeptat nemůžeme, Benda je značně nedůtklivý a všechny pochybovače hned označuje za ještírky.
          🙂

          Nálezy kostí na okolních budovách nevidím jako něco podivného. Při katastrofě vznikl téměř pyroklastický oblak jak při výbuchu sopky, který odnesl prach a úlomky čehokoliv do značných vzdáleností. Prach vymyl déšť a zůstaly jen větší kousíčky, jako jsou ty zmíněné kosti.
          Je nutné vzít v úvahu, jak obrovské energie se při pádu budov uvolnily, jaké tlaky a teploty vznikaly.

          Ty baráky byly značně veliké a vysoké. Vůbec se nedivím, že to lidi šokovalo natolik, že si vymýšlejí různá bláznivá řešení toho zdánlivého paradoxu, že to mohly zbourat pouhá dvě letadélka.

          Ono se nedá nakonec říci, že to byla konstrukční chyba: bylo by absolutně bláznivé všechno dimenzovat tak, aby to bylo odolné proti nárazu dopravního letadla. Tento směr uvažování je úplně schizoidní, zcela šílený. Vede to k tomu, že se zabezpečuje Temelín proti zemětřesení a tsunami a k dalším absurdním, nesmírně drahým hovadinám. Například auta jsou dnes dvakrát těžší než před 40-ti lety, protože musí odolat nárazu do zdi při 50 km/h, děti se musí vozit v sedačkách, …, přitom počet mrtvých a zraněných se téměř nesnížil – lidé jezdí více jako prasata, to je jediný důsledek. Nebo se zcela vážně uvažuje o zákonu, který by donutil lidi mít v bytech požární hlásiče, nejlépe napojené na nějakou centrální dozornu. Kde tohle skončí ?

          • Kanálisti mají prý svůj společný vysílač v Himalájích, také něco občas zaslechnu 🙂
           Jsou ovšem zdroje, které nedokážu zavrhnout http://www.theeventchronicle.com/
           Ale kdo ví jestli Benda není jen oběť dehonestace a Aštar není jedním ze stvořitelů 🙂
           Možná si stvořili samice k obrazu svému a nevydrželi to 🙂 Třeba v Mahábharatě to píšou dost srozumitelně, je to i v češtině od Miltnera. Možné produkty výzkumu:

           Dlouho jsem nevěděl, co je to sprinkler, ale po té co jsem viděl, jak je to odfláknuté – chybí kusy trubek 🙂 a nikdy se to nezkouší 🙂 , včetně elektroinstalace, pinkrtoni mají bezpečnostné dveře zariglované, nepáchnu do nákupního střediska ani omylem. Prostě se připojí regál neboněco, a jestli neboněco zahoří, tak se to teprve řeší 😦
           Dřív se lidi učili myslet, dnes se to nahrazuje podpisem pod stoh papírů, mnohdy jen pro ty papíry, a nikomu se to nechce číst. Buzerace.
           Už jsem vyštrachal ten odkaz na Dimitrije Chalezova slovensky:
           http://www.auria.sk/blog/wp-content/uploads/tretia_pravda_911.pdf

      • Ještě bych mohl napsat něco podrobnějšího o pádu Twins. Protože se stále objevují, i od slušných a vážených stavebních expertů a konstruktérů různé analýzy, jak je ten „palačinkový kolaps“ WTC nemožný.

       Třeba proto, že nosným prvkem budovy byl centrální ocelový sloup, příhradová konstrukce z pevnostní oceli – a každé patro bylo na tomto sloupu zavěšeno. Plus pomocným nosným prvkem byl plášť budovy, také z nosníků. A že proč tedy nezůstal ten centrální sloup stát.
       Námitek je plno.

       Tito odborníci, jinak jistě erudovaní, neberou v úvahu několik věcí. Hlavně dynamické zákonitosti, koncentraci kinetické energie pádu patra (pater) při nárazu, její transformaci na tepelnou. Vidí celou tu situaci jenom staticky.

       Pokud spadlo díky poškození konstrukce a vlivem teploty a snížení pevnosti ocele jedno patro, energie pádu patra byla zkoncentrována do krátkého rázu, který na krátkou chvíli přesáhl mnohonásobně nosnost dalšího patra – i když byla několikrát předimenzovaná. S každým dalším patrem se ta rázová energie lavinovitě zvětšovala, až se začala projevovat i tepelně, v konstrukci během pádu vznikla teplota několika tisíc stupňů a velmi vysoké tlaky. To způsobilo vypařování ocele a všech materiálů, tlakovou vlnu a všechny projevy, že to vypadalo jako výbuchy. Lidé se vypařovali a beton se měnil na prach.

       Kinetická energie pádu patra byla při nárazu na další patro koncentrována do krátkého impulsu, který utrhl i spodní patro a tak dále.

       Tohle je velmi známá zákonitost, jev, který se občas cíleně používá, všude možně. Jinde zase vadí a to že velmi.

       Trochu to rozvedu s odbočením stranou, ale přesto k věci.

       Například před pár lety jsem dělal pro jednu firmu simulaci – matematický model vagónu, který se testoval na virtuální srážky s různými věcmi, třeba absolutně pevnými zdmi nebo „protijedoucím“ vlakem. A narazilo se na velký problém s pevností a uchycením sedadel, velmi podobný problému kolapsu WTC. Při srážce se totiž u zadní stěny vagónu utrhla jakási instalace (asi vzduchotechnika, v modelu to bylo abstrahováno předmětem o určitém objemu, hustotě a stlačitelnosti), proletěla pár metrů a narazila na nejzadnější sedadlo, které se utrhlo, ačkoliv bylo mnohonásobně naddimenzované, letělo dál, utrhlo další sedadlo a tak to pokračovalo, až z virtuálního vagónu byla troska a z virtuálních cestujících kaše. Prostě klasický problém skládání rázových vln. Problém se odstranil posílením uchycení vzduchotechniky a konstrukce nejzadnějšího sedadla – a vagón byl bezpečný a mohl se začít vyrábět.

       Ve zbrojařině se tento princip používá cíleně. Například ke skládání a kompresi či fokuzaci detonačních vln. Když bouchne trhavina, tlak se šíří, ale mnohem většího přetlaku – ale jen lokálně a mžikově – se dosáhne tím, že se mu vloží něco do cesty, pevnějšího a hustšího. Například kus nějakého kovu. Pak před tímto kovem – který je prudce urychlen – vzniká krátká rázová vlna o mnohonásobné intenzitě. Říká se tomu komprese detonační vlny. A jde to použít i vícenásobně. Využití je například v kumulativních hlavicích, k probíjení materiálů a tak dále.

       A také samozřejmě v jaderných zbraních, založených na implozi. Protože tam je problém dosáhnout co nejvyššího stlačení štěpného materiálu. To se dělá chemickou trhavinou, která obaluje štěpný materiál. Aby té trhaviny bylo potřeba méně a bomba byla menší a lehčí, aby bylo potřeba méně štěpného materiálu – když je vyšší stlačení, je menší kritické množství – tak se používá právě takové komprese detonačních vln, jaká se uplatnila při pádu WTC – do cesty výbuchu se vkládají kovové desky, říká se tomu „flying plate – létající plát“, může jich být několik za sebou. Simulací těchto dějů na počítačích se dosáhlo miniaturizace a obrovského snížení kritického množství, takže dnes místo 5.5 kg plutonia – jako bylo v „Tlusťochovi“ – stačí méně než kilo, jen stovky gramů.

       Takže jak vidíte, zánik Twins není vlastně žádná záhada – že věže po zásahu letadly spadly. Bez trhavin, nanotermitu, Aštara Šerana. Bylo to špatnou konstrukcí – nepočítala s tím, že se zavěšené patro utrhne a spadne na to pod ním – sice každé patro bylo schopno staticky udržet několik pater, ale dynamicky tu rázovou energii nikdo nepočítal.

       Byla to odfláknutá práce.

       • Odfláknutá práce asi ne, vždyť obě věže náraz letadel po statické stránce vydržely, takže spočítané to bylo dobře. Malér asi bude v tom, že požární bezpečnost konstrukcí počítají jiní odborníci – a ti zase nepočítají s tím, že mechanické poškození protipožárních izolací (sedření nástřiků a obkladů) bude díky nárazu stotunové hmoty fatální a následný požár pak už bude působit na nechráněnou ocelovou konstrukci. Navíc se – opět díky mechanickému poškození – zřejmě nespustilo automatické hasicí zařízení (sprinklery), i když je otázka, jestli by na požár těch desítek tun paliva vůbec stačilo. Ještě opravím – každé patro drží hmotu všech pater nad ním, jenže když se ze statické záležitosti stane dynamická, je konec. Lze si to představit jako úder kladiva o hmotnosti šedesáti pater velké budovy (což by v Praze stačilo na mrakodrap) na kovadlinu zbytku budovy pod ním.

        • Je to tak. Problém je v nespolupráci těch návrhových týmů. Statika je jedna věc, dynamika druhá. A protipožární ochrana třetí. Jinak patro normálně neneslo – ve WTC – všechny patra nad ním, nosným prvkem byl centrální sloup a nosníky po obvodu budovy. Patra byla „zavěšená“ na nosnících, jak ptačí budky na stromě.

         Řešitelná taková stavba absolutně bezpečně není – to by každý výškový dům musel vypadat jako pyramida, při takové konstrukci se něco podobného stát nemůže.

         Jak píšu výše, uvažovat takovým způsobem je značně bláznivé, protože pak by nešlo postavit nic, protože domy (auta, letadla, …) by byly tak drahé a komplikované, že by si je nikdo nemohl dovolit. Je to trochu jak v tom filmu „Taková věc se stane jednou, maximálně dvakrát za deset let“, takže nemá cenu se tím zabývat.

  • Goro, třeba já vás po pár sloupcích u tribuna nečtu nikde, mě ty litanie nebaví, tak se omlouvám 🙂

 5. Vase zduraznovani osobniho narativu je pro vedu historickou dosti omezujici, nemyslite? Pak by patrne nikdo nebyl kvalifikovany se vyjadrovat k dobam treba za Rakouska-Uherska a starsim, protoze zkratka nikdo takovy uz nezije, kdo by je zazil. Nerku-li, ze osobni narativ celkovou objektivitu historickych realii spise zamlzuje ci primo zkresluje, neb tento je vzdy subjektivnim pohledem omezujici svuj prozitek jen na subjektivni reflexi danou specifikami sveho socialniho, politickeho a predevsim rodinneho statutu podmineho prostredim rodiny, do jake se narodil (neplatilo jen tenkrat, kdy existovala statusova, narodnostni ci politicko-socialni diferenciace podstatne s dopadem na realne ziti daleko vetsi nez dnes).

  Rozdil v pozici a viny Polska s CELOSVETOVYM dopadem na dobovou politickou situaci je ponekud marginalni nez pozice SSSR, nez by mohl argument o „ospravedlnujicim“ revansi SSSR v Katyni byt validnim proto, ze by snad SSSR melo byt automaticky glorifikovano jako nezistny osvoboditel, coz jeho nastupce, dnesni Rusko s autoritarskym vladcem Putinem, sveho casu clenem organizace a strany, kterou ja osobne a i mnozi jini davaji do srovnani s Gestapem a NSDAP, bezvyhradne pozaduje, nemyslite?

  Vite, kdyby si oslavy a vdek za osvobozeni nas i jinych statu od nacismu neosobovala instituce jmene stat – tedy dnesni Rusko hrde se hlasici k nastupnictvi po SSSR, ale bezejmenni, dnes uz hodne proridli primi ucastnici, nahnani na frontu leckdy pod pod hlavnemi komunistickych politruku jako treba v te dobe ve velitelske funkci Chruscova, co nemilosrdne strilel ty, co se dali pred nacisty na ustup, resp.jejich nejakych na statu nezavislych „stavovskych“ organizaci jako je Evropsky zidovsky kongres, nerekl bych ani popel a sam bych tem stareckum sel podekovat.

  Ovsem, kdyz si tuto zasluhu osobuji lide, pardon s pro me osobne zlocineckou totalitni minulosti jako Putin co likviduje sve politicke odpurce vezenim ve zpolitizovanych procesech, pak pardon, kazdy mame na dany „rezim“ dost zasadne odlisna vychodiska nez aby melo smysl, abyste mi zduraznoval, ze Vy sam stalinismus odsuzujete. Zve nekdo Obamu pri oslavach osvobozeni Plzne? Nevim o tom. Vim, ze prave tyto oslavy organizuji vesmes nestatni organizace spolku „Pratel historicke techniky“ anebo nadsencu, kteri zvou pametniky. A tak by to melo byt. Neni nahodou, ze dnesni rusky rezim si privlaatnuje narativ tehdejsich sovetskych lidi, kteri ovsem nemaji oporu v narodu, protoze „sovetsky narod“ zadny neexistoval ani statu, protoze soucast toho sovetskeho statu byla i ta dnes jen z dobrych duvodu SSSR nenavideji podstatna cast Ukrajiny.

 6. Nechte narativy chrnět a odpovězte laskavě ještě jednou a jasně: jaký je rozdíl mezi povražděním (mnohdy hlady) více než 40 tisíc rudoarmějců, zajatců polské armády, a mezi kulkou do týla pro 20 tisíc polských vojáků? (Pomineme-li to dvojnásobné číslo.) Jednomu se dostává až neuvěřitelné publicity, o druhém, tom větším zločinu, se nemluví. Co se z toho dá odvodit, kromě prodejnosti médií?

  • Rozdíl není žádný, proč se o jednom mluví více přikládám tomu, že Sověti zbaběle chtěli hodit vinu na své nacistické pobratimy, vždyť oni by přeci něco tak šíleného „nikdy“ neudělali:-) Tajili to přes 50 let a ještě dnes leckteří nechtějí přiznat vinu SSSR. Poláci na nikoho jiného nic hodit nechtěli a svůj čin nikdy nepopírali.

 7. To ze tu mas komentatora ktery svuj jednostranny styl mysleni zaobaluje do extrovnich slov sice muze delat zdani vetsi zajimavosti Tveho blogu.
  Kdybys misto jeho narativu a konsekvenci pretiskoval vase massmedia bude to slovne trochu jinak ale obsahove stejne!
  Navic si usetris praci s reagovanim na tuhle stale prisernejsi Faganovstinu 🙂

  • Přesně tak. Ten právnický jazyk byl vymyšlen proti lidem, aby vytvořil další kastu parazitů.
   Krom toho, že za vraždění lidí mohou ambiciózní úchylové a nikoli …ci nebo …si, by si mohl trochu zagoglovat a vyhledat, kdo zaplatil Uljanova, Trockého,…., Hitlera. Kdo těžil z Evropského válčiště a jak to pošťuchoval. Jsou to stejné rodiny. To úplně mění pohled na dějiny. A ten oficiální dějepis není na dvě věci. Je na něm vidět, čím jsme manipulováni 🙂

 8. Jedna diskusní jednohubka, posuďte sami jak se člověk, co je chycen za flígr při sprostotách při které by se červenaly servírky z Jedové chýše snaží „obhajovat“. Jako někdo mající jako poslední obranný reflex na anonymní diskusi říci, že jsem takový malý Einstein a že snad by si na mě ostatní dávat pozor, protože když umím odpálit jadernou nálož, mohu být sprostý jak dlaždič.

  ****

  „Kchodle, udělal jsem něco, co ještě na Kose nikdy. Zrušil jsem diskutujícímu téměř celý text příspěvku a nechal jen poslední větu.
  Nejsem cimprlich. O paní ministryni Válkové si mohu myslet cokoli a také myslím, nicméně i nesouhlas s někým nebo odpor k někomu má ve zdejších diskusích svoje meze. Má a bud e mít.
  Kvalita příspěvků není dána použitím slov , která všichni známe a sem tam používáme. Je dána něčím úplně jiným. Nejsem zrovna sám žádný příklad diskuteské noblesy, ale vy jste hluboko přetápl to, co jsem ochoten tolerovat.
  Takovou třešen tad ynijak nešetřím a dost peru, nicméně napsat o ní to, co jste napsal vy na adresu Válkové nebo dokonce paní Šauerové je prostě jen a jen sprostárna. Nic víc.
  Proto jsem to smáznul. A napsal tohle.

  Ještě jsem vás nezabanoval. Ale příště to udělám. Vím, že pro vás nebude problém to překonat. Když budete chtít. V takovém případě bych se pokusil vás trvale mazat a kdyby to nepomohlo, klidně diskuse zastavím celkově. Prostě nebudou.

  Budu rád , když to všechno zvážíte. Nemám vás za psychopata jako Višnovského. Ale Kosu budu bránit před zaváděním podobných manýrů, jak jste právě předvedl.
  Kdyby vám to prošlo, musím tolerovat další. A já to tady vůbec nechci.
  Takže máte žlutou, s okamžitou platností.

  Smáznu ji, pokud se v diskusním threadu omluvíte paní Šauerové! Jedna věc je mít jiný názor a druhá někoho za něj sprostě počastovat. Navíc ženu
  když už jsme u toho, mám ještě jedno přání – vynechte příště termíny typu Havloidi. Kdyby kvůli ničemu, tak třeba kvůli tomu, že už je ten pán po smrti.
  Sotva si umíte představit, jakou obrovskou nechut ve mně vzbuzuje , když v posledních dnech slyším nebo dokonce vidím páter a Halíka, nicméně častovat ho vašimi termíny bych se neodvážil.
  Doufám, že jsem se vyjádřil jasně.

  vlk

  ****

  kchodl napsal:
  Březen 27, 2014 (2.17)
  Chci tím vším říci, že ačkoliv to explicitně neříkám každý den, jsem nebezpečně vzdělaný chlápek. Ve škole jsem měl vlastivědu, pak fyziku, chemii. Pak na gymplu vyspělou chemii, lepší fyziku, matematiku; pak na vysoké mnoho dalších věcí. Celý život jsem se tak či onak podílel na vývoji zbraní a vyspělých technologií. Lepší mě tedy zavřít rovnou, protože jsem schopen i počítat jaderné nálože. Jo to jsem ještě nezmínil, to je také hydrodynamika. Neutronová zrcadla, flux. Jasně, Ulam-Teller schéma, to zná každý malý kluk. Spark plug z plutónia a kolem toho lithium deuterid, to celé v kapsuli. Stlačit, pak teplo, kdopak by to nevěděl.

  Díky Vlkovi, že mě nevykopl rovnou. Měl na to plné právo. Jak jsem řekl, prostě mě to vytočilo nad míru – ale už to vidím, snažím se to racionalizovat a omlouvat neomluvitelné.
  Takže konec.

  Jen Vám zcela vážně říkám, Vlk ví, co dělá. V tomhle má pravdu, nakonec je to jeho prostor a on je poslední arbiter. Tečka.

  I když s Vámi většinou nesouhlasím – to se týká jen názorů, nikoliv osoby, morálky, všech těch dalších věcí – jen názoru, tentokrát jsem já překročil meze a jsem rád, že Vlk zakročil.

  ***

  Možná až budete učit jednou rétoriku, ukážete studentů i to, jak sám sebe ponížit tím, že nejdřív na druhé sprostě zaútočím, pak řeknu jak jsme chytrý, nejchyhytřejší a pak poděkuji tomu, kdo mě chytil za flígr a vyhodil z lokálu, že udělal dobře. Nejlepší jsou důkazy. Stejně jako vy určitě nebude mít problém najít nějakou tu moji sprosťárnu, ono je velice jednoduché najít lascivnost u toho, kdo se tak běžně projevuje, protože je to součást jeho přirozeného projevu.

  Já budu bez pochyby zabanován za to, že mám tuto schopnost „citovat“ a vyvracet bludy díky autoritám a připomínáním jejich prací. Není nic jednodušího než komparativní metodou a citací z učebnic prokázat že hlavním městem Anglie není Aberdeen.

  Sprostot si tu užijete habaděj sami se sebou, jestli Taras někdy pustí nervy na procházku, pak se dovíte o kapitalistech věcí, a máte-li i patřičnou obrazotvornost možná si představíte k tomu i barevné kompozice s převažujícími rudými stříkanci, sluchové vjemy na úrovni chroptivě artikulovaných výkřiků bolesti či čichové vjemy vám připomenou zápach lidských exkrementů. Taková laboratoř lidské psychologie zjitřené zjištěním, že svět a jednoltiví lidé v něm, mě mají v reálném životě za méně než bych si zasloužil. Tak zabrousíme spolu do zákoutí lidské fantasie, temných nikdy nahlas nevyřčených přání a moci, že mi nikdo nemůže tak jako v reálném životě tady dát facku. vyhodit na ulici nebo snad i něco horšího.

  Příjemnou nirvánu.

  • Tak tohle byla ta nejlepší OBHAJOBA Kchodla, kterou si lze představit. Pokud ulít a nazval dámu krávou, tak se za to velice pěkně a jako chlap omluvil. Máte pokřivená měřítka, Goro, navíc – vždyť vás Vlk dal na černou listinu, tak se s ním tady neohánějte. Vlkovy způsoby někdy ovšem připomínají upjatou guvernantku, není myšleno na váš případ.

   • Mě ovšem jen za jiný názor, nikdy nikdo ode mě neslyšel nic, co by mě diskvalifikovalo ze společnosti, která jí Crème brûlée tou správnou vidličkou a při Mozartově Haffnerově symfonii netleská mezi větami. Což by bylo jistě politováníhodné, nicméně jak se vyjadřuje tento pán a …..a pak jsem mu tu nadávku smazal.

    Myslím tedy, že bude fajn, budu-li se napříště jen vyjadřovat k odborným věcem, za pomoci citací a odkazy na knihy, dokazující to či ono, co Vaše rozhořčené „lidské“ cítění doporuče obvykle zkrotit násilím (ve vašem podání) a jaksi přehlíží anebo není s tímto lidským věděním, prostě není obeznámeno, že je to kontraproduktivní, diskreditující a vlastně i coby „nalezené“ řešení naznačující intelektuální chudobu . A to ve vší počestnosti i když mé odkazy na práce akademiků a profesních odborníků bude mít kdokoli za „nacistické“, které není ničím jiným než v tomto případě jasně prokazujícím, že nacismus byl ještě mnohem méně lidskou rasu ohrožující ideologie než komunismus.

    • Vaše odkazy na práce akademiků mohou být připuštěny pouze tehdy, budou-li souviset s tématem. Vy to děláte tak, že mimo téma vyslovíte větu, která ovšem publikum v souvislosti s projednávanou záležitostí nezajímá, a tu pak podšprajcujete citáty. podezřívám vás, že máte připravenu prefabrikovanou řadu citátů a primárně si vyberete citát, který pak uvedete svou odbočkou od tématu.

     Vyslovil jste však tezi, kvůli které jsem ten komentář nesmazal celý: „…že nacismus byl ještě mnohem méně lidskou rasu ohrožující ideologie než komunismus.“

     Nacizmus byla ideologie odporná na první pohled. Vyslovila zmatenou teorii o panské, árijské rase a přímo z Mein Kampfu vyplývalo, že podřadné rasy (mj. i Slovani, tedy i vy, Goro) musí ustoupit té panské a lebensraum, životní prostor pro panskou rasu, může (musí) být získán násilím. Tedy program zřejmě zločinecký.

     Naproti tomu komunismus, odhlédneme-li od slepé stalinské odbočky, hlásá rovnost, solidaritu, spravedlnost, ukončení vykořisťování a důstojný život pro všechny.

     I v politické praxi byl pak komunismus méně zločinný, agresivní a vražedný než nacizmus, i když samozřejmě i z něj se obrací žaludek.

     • Tady nemá smysl se přít či vulgarizovat památku oběti komunismu odkazem na počet, kterým se komunismus může pyšnit, takže zatímco odpornost nacismu nikdo nezpochybňuje, pak odpornost komunismu bývá omlouvána údajnou „rovností“. Nicméně kolik lidí odpravili komunisté, na to se nacisté nikdy nedopracovali. Možná bych u nacistů prošel rasově, co Vy o mě víte, že jsem Slovan, to jako proto, že mluvím česky (oj ty svatá prostoto!) ale třídně bych u komunistů neprošel určitě. Tím říkám jen to, že komunisté mohou v zásadě zabít každého, kdo opovrhuje rovností, opovrhuje kolektivismem a ani nemusí být buržoa z pohledu vlastnictví výrovních prostředků či majetku, nacisté si aspoň vybírají rasově nezabijí, tedy programově všechny. Komunisté ano, stačí jen být proti nim.

      S tím, že nemá smysl se dále přít o další věci, kdy se snažíte šalamounsky komunismus omlouvat „rovností“, kterou já mám ovšem za stejně nelidskou jako teorii o nadřazené rase…a tím komunismus vidím stejně, ne-li více nebezpečný než samotný nacismus. Nacisté chtěli vyhladit „jen“ asi 30% lidstva (min. v Evropě), zatímco být si roven v představě komunistů s proletáři té nejasociálnější provenience by pro mě znamenalo, že by mě museli rozpustit v uranových lágrech, protože bych bojoval o své právo na „nerovnost“ se zbraní v ruce.

      Zločinecký program už z hlediska základních východisek lidské individuality a jejich základních lidských práv shledávám právě ve vámi vyjmenovávaných fenoménech, které se snažíte obhajovat. Já je mimo spravedlnosti za zločinná a nelidská, vynucenou solidaritu považuji za stejně odporný a ponižující jako je znásilnění. Důstojný život který je výsledkem sociálního parazitismu za použití násilí na těch, co chtějí aby se staral každý sám o sebe, vidím jako by mi nacisté měli násilím odebrat v koncentráku nějaký orgán proti mé vůli a měli do darovat někomu „potřebnému“.

      Opravdu si z nadávky „ty nacisto“ ve světle těchto vašich odůvodnění dělám čím dál tím méně, protože jak jsem napsal níže, proti stalinským Gulagům, kde umírali miliony, oproti primitivismu té nejvulgárnější protetářské spodiny ala „Kulturní revoluce“, by mi nacisté, byť by mě věznili v nějakém tom koncentráku, přeci jen dali aspoň tu malou šanci na přežití. Za komunistů bych musel být tím nejbestiálnějším způsobem zabit, aby komunisté měli jistotu, že jednou to nebudou oni, kdo budou uvázáni u boudy na mé zahradě a nebudou dobrovolně sloužit jako aportovací figuranti pro mého dobrmana.:-) čímž naplní nejposlednější doposud málo známou Marxovu herezi o vykořisťování člověka psem:-), který dnes má svá práva v podstatě daná na roveň lidským. A budou mít zajisté nárok na dovolenou a 13.mzdu. Jsme přeci dnes civilizovaní lidé a já nemám nic proti slušným podmínkám svých zaměstnanců.

      • Já tady ten váš poslední komentář nechám, Goro, a až si někde budete stěžovat, že vás všude banujou, odkážu na váš poslední odstavec. Ano, jste nacista, jak říká Kchodl, vzrušovat se myšlenkou, že budete lidi uvazovat u boudy a budou složit jako aportovací figuríny pro vaše dobrmany, to je přesně z rodu esesáckých manýrů z Osvětimi.

   • já teda myslím, že Goru banujou, páč je nudnej, píše plakáty a přitom vlastní myšlenky téměř nemaje, takový náš eklektik

    • jsem si teď přečetla ten jeho poslední komentář, co jste na něho Tarasi upozornil a je kromě obvyklé rozvleklosti navíc fakt zmatenej.

      • Nepochybně, to by měl, ale bude se muset ozdravit jinde než tady u mě, neboť je za toho dobrmana zabanovanej, ostatně už podruhé, na mém minulém webu skončil stejně za podobnou sprosťárnu.

       Když vám zafušuju do řemesla, tak on má dvě traumata: jednak trpí jistou exkluzí, danou výjimečným zaměřením jeho nitra, jednak pracuje u zahraničních firem a musí se od šéfů nechat ojebávat jak potulná fenka. No a pak si to kompenzuje na síti, kde uplatňuje nárok na společenskou výjimečnost a vznešenost, cítí se být příslušníkem společenské smetánky. Nemá rád proletáře, protože dělají užitečnou práci.

       Vyhodili ho zatím odevšad, kde působil, protože neudrží vášně na uzdě. Znám ho už z Lavky před nějakými osmi, devíti lety. Jeho komentáře jsou nekonečně dlouhé klády, protože – kromě výše uvedených neduhů – trpí i mánií v jednom jediném příspěvku vyřešit všechny problémy světa a zároveň říci všechno, co ví a zná.

       Na druhé straně jeho vyloučením moje stránky utrpí, neboť se zde staral o společenský ruch, když nasral kdekoho. Ostatním komentátorům se při čtení jeho komentů zlepšila metabolika včetně peristaltiky a byli aktivnější, neboť cítili potřebu nadávat mu a vyhrožovat.

       • Každý to vnímá trochu jinak, ale shodně 🙂
        Služebník šlechty 🙂
        Wasisdas eklektik? Je to nějaká závislost nebo kryci název? ak hovorí kamarát z východu: „On je čistý“ (ko..t)?

     • Merlin – já bych to spíš charakterizoval že to hraničí se slovním salátem 🙂 , nechal jsem se vyprovokovat ke čtení a zkazilo mi to ranní kafe.
      apropo – stáhnul jsem si debatní klub od Stana – poslední – musím si to pustit v klidu ale asi mne to taky zkazí den – ne díky diskutujících ale tím co se zase bastlí.

Komentáře nejsou povoleny.