Náš svět

Svět lidí nikdy nebyl rozumný, nenásilný, pravdivý, upřímný. Vždy byl pravým opakem vyjmenovaných kvalit. Vždy se někdo hrbil, krvácel, chcípal hlady a z druhé strany si žil na úkor druhých jako prase v žitě. Asi to tak má být.

Díky mediální koridě a internetovému candrbálu se všechny vyjmenované negativní vlastnosti promítají na plátno světových dějin zvětšené, zpotvořené pokřivenou optikou do směšné karikatury.

A tak přihlížíme už rok k vraždění na Ukrajině, aniž by byl jasně pojmenován viník: americký imperialismus a primitivismus kyjevských zfašizovaných hlupáků. Může za to prý – podle žumpálistů – Rusko, které od počátku jenom brání své nezpochybnitelné strategické zájmy, právo na to nebýt ohrožován západní agresivní mocí. Neboť nepostoupilo Rusko do Evropy, ale bylo tomu naopak, NATO nahlíží Putinovům přímo do kuchyně a chystá se rozhrnout záclony na okně.

Divadlo, spektákl se {rozmáhá}. „Konvoj amerických obrněnců doprovázejí přes polské území kromě vrtulníků také bitevní letouny A-10 Thunderbolt, které před pár týdny Pentagon vyslal do Evropy v rámci takzvaného prvního balíčku odstrašujících a obranných opatření vůči Rusku.“

A-10 Thunderbolt byl neoficiálně označován jako Warthog, prase bradavičnaté. Odstrašování Ruska se tedy ujala prasata, ve vzduchu i na zemi. Dokonce prý i v Pentagonu a v Bílém domě.

Jak je možné, že tuhle faleš, ve které je z obránce vytvářen útočník, lidi strpí? Asi ji mají v genech.

Spadlo letadlo a naráz zemřelo sto padesát lidí. Pro jejich nejbližší tragédie, trauma, které je poznamená na celý život. Pro ostatní to nic neznamená, jenom další z událostí, které vnímáme s mírně zvýšeným zájmem, pro nespornou senzační stránku věci. Přesto ale se veřejní činitelé mění v tragédy, jimž selhává hlas a v očích se třpytí slzy. Samozřejmě jenom ve chvíli, kdy je zabírají kamery. Orgie truchlení předvádějí spolužáci a zejména spolužačky v letadle se nacházejících šestnácti gymnazistů. Vědí, že se na ně dívají objektivy. Pak jdou domů a vzrušují se u stříleček a akčních filmů, předváděné násilí a mnohonásobná smrt jim dělá dobře, skoro stejně, jako to truchlení předtím.

Co tedy platí, ten hypertrofovaný smutek před školou nebo ten úchylný zájem o smrt doma?

Na Donbasu zemřeli na školním hřišti po výbuchu ukrajinské střely dva kluci.

Nezájem, říká Evropa i svět.

 

Reklamy
Můžete si uložit odkaz příspěvku mezi své oblíbené záložky.

34 thoughts on “Náš svět

 1. Áá, taky jste čekal kdo jako první vytáhne cedulku Já jsem Letadlo? To jsem ráda že v tom nejsem sama 🙂
  Nedivím se několika plačkám před kamerou, ať je to pravda nebo ne. Člověk je schopný nevnímat smrt jiných, život jde dál, a pro spravedlnost světa jde se bít jenom pár jedinců, to se stává, my ostatní o tom radši nepřemýšlíme, nemluvíme, doufáme že nás se to týkat nebude. Jenom věříme, že jednou, do roka a do dne…
  Ale politici, to je jiná, tam se něco vždycky děje. Přišlo mi zvláštní, že se k tomu letadlu zase slétly všechny hlavy pomazané. Pamatuju jak velká rána to byla, když v roce 2000 spadl Concorde, a nikdo se tam nehnal. Prostě normální katastrofa. Něco se od té doby změnilo. Katastrofy jsou zvláštní nevysvětlitelné…dostávají jiný, symbolický význam. Proč teď?
  Divadlo pro Náš svět? Pro Evropu?
  Co třeba takhle?
  Režisér musel stáhnout vojska od ruských hranic, a musel to udělat okatě, aby všichni viděli tu ostudu, a ostuda to je, at se to jmenuje jakkoliv.
  A v tu chvíli spadne letadlo, Tak zvláštně, nesesbíratelně….

  • zatímco prokurvátor má jasno, kamoši údajného vraha z jeho aeroklubu jsou víc než naštvaní:
   http://www.washingtonpost.com/world/pilot-reportedly-locked-out-of-cockpit-before-plane-crashed-into-alpine-mountainside/2015/03/26/460770d8-d38c-11e4-a62f-ee745911a4ff_story.html?hpid=z1

   “Andreas became a member of the association and wanted his dream of flying to be realized. He began in the gliding school and made it to become a pilot,” read a statement on the Web site of the club, Luftsportclub Westerwald.

   A club member, Peter Ruecker, described Lubitz as outwardly happy with his life and career — further deepening the mystery over his apparent motive on the flight from Barcelona to Düsseldorf.

   • Německá televize v rámci korektnosti jeho obličej na fotkách rozmazala. Ohleduplnost k mrtvému vrahovi?

    • těžko tvrdit, že byl vrah. Zaráží mě ten fofr, jak s touhle hypotézou vyrukovali na veřejnost. Podobně, jak si mordýři z Charlie Hebdo zapoměli v únikovém autě občanku.

     • Ono to je jediné vysvětlení událostí před pádem. Musel v kokpitu aktivně provést dva složité úkony, které se v bezvědomí dělají jenom obtížně.

      • jasně, ale „podezření“ se nezveřejňujou. Zpochybňuje to nestrannost vyšetřovací komise.
       I když, pamatuju se, jak jistá komise, ve dvouch případech „využila“ formálního pochybení, aby shodila jasnou odpovědnost výrobce na provozovatele. Ale mrtví se nepočítali ve stovkách, byli jen tři.
       – jistej, pro jistotu nejmenovanej českej výrobce, co šil kulatý padáky, co se opakovaně a prokazatelně neotvíraly, bohužel provozovatel vrchlík padáku zkompletoval s postrojem a obalem jiného výrobce, tak si to odnes. Zdůrazňuju, nebyl to Zdeněk Andrlík a firma Cirrus!
       – tandem firmy Strong, jeden smrťák na západě, druhej u nás. Američtí soudruzi vymysleli zbytečnou a stupidní „fičuru“, která zkomplikovala otvírání.
       Samozřejmě, uvedené příklady se nedají z tragédií německého aeroplánu srovnávat.
       Komise je jistě nestranná a nehledá obětního beránka, nejlépe mrtvého. Aspoň se budu tvářit, že tomu věřím.

      • srovnal bych s dost starým případem, kdy kapitán egyptského vojenského dopraváku, který vezl egyptskou generalitu zpotlachu s americkými přáteli, podle záznamů letové kontroly, nad Atlantikem odříkal musulmanskou modlitbičku před smrtí a z radarů zmizel.
       A komise a všelijaké mluvící hlavy plantaly o všem možném a nemožném. A důsledně se vyhýbaly termínům jako terorismus a sebevražda.

      • Nemusí být jediné. Když odhlídnu od technologického pokroku a dálkového řízení
       Tak se mi při pohledu na ty divné trosky vtírá do hlavy úplně jiná varianta. Ony vypadají jako vysypaný šrot. Jakoby někdo vysypal z nákladního prostoru jednoho letadla rozšmelcované trosky jiného letadla.
       Jakože cestující? A kdopak ty seznamy ověřuje:-)

  • Přesně. Katastrofy získávají nový rozměr, ale právě že jenom některé. Když tsunami v Indickém oceánu zabilo čtvrt milionu lidí, byla to mediální záležitost na čtvrt roku. Když válka v Sýrii připravila o život přesně stejný počet, nechává nás to víceméně chladné.

   Myslím, že rituálnost, přehnaný, divadelní smutek, který projevujeme nad událostmi, které nás vnitřně nechávají chladnými, souvisí s necitelností, kterou denně projevujeme k osudu spoluobčanů. Takhle to vyžaduje systém, tedy se to zastírá a vnitřně ospravedlňuje přehnanými afekty tam, kde nás to nic nestojí. Dokonce to dostává i trikovou filmovou režii. když státníci byli v čele smutečního průvodu za Charlie Hebdo, ale vlastně zároveň nebyli.

   • Ono to totiž není tím že by se katastrofy staly, a pak se hledal jejich význam, tak to bývalo v dobách, když ještě žily Pýthie:-). Dnes jsou katastrofy s tímto významem už připravovány.

  • Na prikladu Recka Francie Brazilie je v clanku jasne ukazano ze to co se samo dnes nazyva „levice“ je ve skutecnosti jen neskodny nazev, a pro nenazrane kapouse zadne nebezpeci !
   Ostatne neplati to I pro CR?
   Je dnes za koalice soc.dem s Babisem a naboznymi zemedelci opravdu mnohem lepe nez za Kalousko-Necasovych casu ?
   Co opravdu „levicoveho“ Sobotkova strana lidu predvedla ?

   • Tak přece jenom nedělají úplné nečasovské zlotřilosti, i když samozřejmě za očekáváním zůstávají. Uvázat si na krk černoprdelníky znamená vystavit se údělu těžšímu, než je balvan.

    • sice nedělaj nečasovské zlotřilosti, ale zametli způsob schválení církevně restitučního megatunelu pod koberec. Dalo by se to považovat za takovou roztomilou tečku za socanským bojem proti v schválenému zákonu o „majetkovém vyrovnání s církvemi“. S plným požehnáním bratra Kalouska.
     http://www.novinky.cz/krimi/365437-soud-vezneny-exposlanec-pekarek-platit-skodu-nemusi-zaplatit-ma-naopak-kolin.html
     Tlučtchoř & co. taky neostanou škodní:
     http://www.novinky.cz/domaci/365478-ministerstvo-se-omluvi-exposlancum-ods-za-nezakonne-stihani-a-vazbu.html
     jasně, vím soudy jsou nezávislý, ale copak to ministerstvo, to nemá žádnýho podnikovýho právníka?

     • Proradnost socanů má historické kořeny. Aby mohl Sobotka usednout do Strakovky, vyhandloval s KDU koalici za církevní restituce.

      Co se Tluchoře a spol. týká, modrácká justice – bez ohledu na pravdu a spravedlnost – zachraňuje a tahá svoje kriminální soudruhy z malérů odjakživa.

      • ze zpráv STV:

       Ánžto na Slovači je socan Fico nepřítelem mediální žumpy, tak se zpráva o tomm že SR půjčí pár miliard Edinoj Ukradině zveřejní. A zdůrazní se, že si na poskytnutí půjčky musí sami půjčit.
       A protože, jak zaznělo v reportáži, Ukrajině bude pomáhat celá EU, tak su zvědavý, kdy a jak vyjde najevo, kolik dalších prostředků z našich daní sežerou ukrajinští náckové.
       Ale Sobotka, ačkoliv socan, je u lokální mediální žumpy kupodivu v nějakém ochranném režimu.

  • Ano, to je dobry shrnujici clanek, tarasi.
   Nicmene je tu otazka, jestli autenticka levice neexistuje proto, ze by nebyli lidi, ale jestli se nahodou nedostava obcanu- volicu, kteri by meli o takovy program zajem.
   V poslednich krajskych francouzskych volbach (do departementu) opet zvitezil Sarkozy i s Juppem, odsouzenym na 15 mesicu za korupci (z rozhodnuti soudru muze opet do politiky), takze opet to je pravice, co zaujala volice. A to Francouzi ty „puvodni“ komunisty maji.
   Podle meho lide na Zpade stale chteji levici s lidskou tvari, stavejici se za socialni stat, obecne receno nabizejici treti cestu…tam je pak zakonite, ze jakmile se taci mandanti dostanou k lizu, zacnou se chovat pragmaticky, tedy v souladu se zajmami bank a dalsich velkych ekonomickych hracu.
   A to je patova situce: vznik levice, co by branila zajmy pracujicich a zaroven dokazala plavat v „zakonitostech ekonomiky“ jednoduse neni mozny, protoze takovy program je nerealisticky.

   • “ vznik levice, co by branila zajmy pracujicich a zaroven dokazala plavat v „zakonitostech ekonomiky“ jednoduse neni mozny, protoze takovy program je nerealisticky.“

    To je právě otázka, jestli je nerealistický. To se vždycky ukáže teprve až v praxi, a v té se ještě nikdo nepokusil prosadit řešení, které by šlo buržoasii tvrdě na dělohu. Ale musí se k tomu, díky zákonitosti společenského vývoje za globálního všežravého kapitalismu, jednou dospět.

 2. Komentátor iDnes Votápek je novou zbraní hromadného ničení v rukách amerických imperialistů. Toto napsal ke konvoji přátelství a míru:

  „Průjezd amerického konvoje proto není jenom vítaným gestem podpory ze strany USA. Je i příležitostí uvědomit si, kdo hájí zájmy Česka a Evropy a kdo podporuje šílenou politiku agresivních vládců Kremlu.“

  Zajímavé je, že pouhou změnou posledního slova, namísto Kremlu napsat Bílého domu, dostane odstavec zcela věrohodnou podobu.

  • K oznacrni element nutno dodat vysvetleni ze se jedna o zvlastni druh pristupu a pohledu na vec.
   Za 2 svetove a tedy kdy na uzemi Ceske kotliny bylo ustaveno zrizeni zvane Protektorat Boehmen und Mahren jista skupina elementu toto nastaveni vitala a spolupracovala .
   Stejne tak v r.1968 jina skupina elementu vitala Sovetske vojsko a nazyvala to bratrskou pomoci,
   Dnes dalsi jina skupina elementu vita vojaky jine kategorie!
   S pravdepodobnosti vetsi nez malou se lze domnivat ze pokud by o pobyt na uzemi Ceske republiky projevili zajem Martane, take by se nasli elementi kteri by napsali:„
   My Martanské tanky vítáme.“
   Martane jsou nepravdepodobni, ale co Cinske, ci dokonce muslimske ?
   Tarasi je spousta veci , vlivu a lidi se kterymi zit musime ac se nam to nelibi.
   Rozsir si okruh techto negativnich vlivu jeste o nevhodne elementy.
   Jedna se o nesmrtelny druh 😦

   • Vynechal jsi druhou stranu zápasu, buržoasní elementy, proti kterým byl veden třídní boj s bolševickou tvrdostí. Z tohodle soudku bojovníků je Balšínek. Jestliže se vyskytují s pravidelností otáčení neutronové hvězdy, pak se musí jednat o typ jednání části lidstva vrozený. A patrně opravdu nesmrtelný. Jak mu šetrně říci, že je ksindl?

 3. Vždy se někdo hrbil, krvácel, chcípal hlady a z druhé strany si žil na úkor druhých jako prase v žitě. Asi to tak má být. – Ne, nemá to tak být, jestli připustíme tuhle logiku, byť jen na chvíli a na pussy chlup, jsme ztraceni a prasce u koryt maj definitívu – no a to by nikdo rozumný asi nechtěl. ..)

   • Největší průser obyčejného člověka je, že místo toho, aby občas poslouchal svůj selský rozum, raději nezřízeně věří provařeným autoritám, které z něj udělaly otroka a v podstatě hroudu poslušného másla. Nevadí nám, že ti na hoře nedodržují ani ty základní, basic pravidla, ale běda jestli někdo z plabsu si dovolí prohřešit proti nějakému nesmyslnému přikázání, vedle bočnímu paragrafu normy, která má se skutečným žívotem a jeho chodem úplný hovno – tomu prostě nedarujeme nic, tady dokáže být dav velmi krutý. ..

    • Kazi vodu, piji vino
     a pro obcana ze ktereho si udelali ovcana maji svoji osvedcenou methodu:
     maly dvur a velky bic
     demokracie ?
     – je davno pryc !

Komentáře nejsou povoleny.