1, 2, 4, 8, 16, 32…

Na Němce dotírá {zápach z Čech}, skoro stejně silný, jako byl v roce 1938. Původce tohoto jevu budou hledat učené instituce, i když je vysvětlení prosté: na tomto původně německém území (Markomani) smrdí Češi, už řadu století. Konečné řešení takového znečišťování ovzduší měl už skoro v ruce pan Heydrich (Čech v tomto prostoru nemá koneckonců co pohledávat), pak se to ale pokazilo.

Němcům smrdí Češi, Agátě Hanychové-Prachařové zase smrdí {socka}. „Nesnáším MHD už i z auta,“ prohlásila. Jiné VIP osobnosti nesnášejí už i ten zbytečný, překážející a nevýkonný obsah prostředků veřejné hromadné dopravy. Jeremy Clarksonovi došla trpělivost  a protože v deset večer nedostal v hotelu svůj středně propečený biftek s hranolky, podal si neschopného asistenta produkce tak, že ten musel vyhledat lékařské ošetření. „Clarksonův řev byl slyšet po celém hotelu.“ To Agáta se pořád ještě chová umírněně, protože po nehodě nevlítla do tramvaje a neseřvala ty chudé ubožáky, proč raději nesedí doma a neprožužlávají sociální dávky v rohlíkách.

Je to stále naléhavější problém: někteří lidé se narodí – a pak už jenom překážejí, až do své smrti. Není pro ně práce. Není práce ani pro schopné a pracovité, natož pro ty méně nadané, málo inteligentní, líné, nevzdělané, nevychované, bez pracovních návyků a kvalifikace, na drogách a chlastu, gamblery, zloděje, kriminálníky, bezdomovce, napůl cvoky.

Co s nimi? Agáta ani Jeremy vás živit nebudou, s tím nepočítejte. A tak jsme postupně dospěli do situace, kdy vyšší a nejvyšší společenské vrstvy se od společnosti distancují, neplatí daně, nehodlají podporovat tu spodinu, co se jí nechce (nebo neumí nebo na ni prostě nevybyla práce) dělat.

Většinu chudiny z nejchudších tvoří Romové. Obývají gheta a tvoří drtivou většinu těch, kteří obléhají sociálku, neboť sociální dávky tvoří podstatnou část jejich životní strategie přežívání. Zbytek do nadstandardu si dokradou. Velkou část sociálních dávek zase tvoří přídavky na děti. Čím víc dětí, tím víc peňází. A protože při výrobě dětí tu největší část odedře Eržika, Dežo z toho má jenom požitek, sekají děti jak Baťa cvičky.

Šel jsem po chodníku a najednou jsem se dostal do skupiny Romek obklopených houfem dětí, vycházejících z úřadu, kde sídlí odbor sociálních věcí. Právě poučovaly novicku, na co všechno má po svém prvním porodu nárok. Dosti odborně, až to kontrastovalo s {faktem}, že „Podíl romských dětí ve speciálních školách a třídách se za poslední školní rok zvýšil ze 28,2 % na 32,4 %.“ Proč nejdou studovat práva?

Čísla, uvedená v odkazovaném článku mě udivila ještě z jednoho důvodu. Jak je známo, počet Romů v tomto státě je tajnou věcí nejvyšší důležitosti. Při sčítání lidu se ke svému etniku nehlásí, patrně z odbojových důvodů, takže nikdo neví, kolik jich tu žije. Odhady se pohybují od 200 do 400 tisíc. A najednou čtete v článku, který romské integraci zjevně fandí, že podíl romských dětí ve školách hlavního vzdělávacího proudu klesl z 10,3 % na 9,5 %.

Takže v generaci sedmi až patnáctiletých dětí je Romů více než deset procent. Což znamená, že zhruba za patnáct až dvacet let jich bude, při předpokládané stagnaci až poklesu počtu „bílého“ obyvatelstva, deset procent i v celé populaci. Zhruba milion Romů. Dostaneme se tak blízko k poměrům, které panují v Americe: „Přestože Afroameričané tvoří ve Spojených státech jen asi 12 % celkové populace, podíl uvězněných mužů afroamerického původu činí 40 % všech vězňů. To je 6,5krát více než u bělochů. … Podle statistik páchají Afroameričané vzhledem ke svému zastoupení v populaci daleko více trestných činů než obyvatelé jiného původu. U amerických černochů je sedmkrát větší pravděpodobnost než u lidí jiných ras, že spáchají vraždu (resp. jsou za ni odsouzeni), a osmkrát větší pravděpodobnost, že spáchají loupež. U mezirasových trestných činů je devětatřicetkrát častější spáchání násilného trestného činu černochů proti bělochům než naopak a stošestatřicetkrát častější spáchání loupeže. Publikace Colour of Crime, která vychází z oficiálních statistik kriminality, uvádí, že ve Spojených státech je nejlepším ukazatelem úrovně násilné trestné činnosti v oblasti procento populace, která je černá či hispánská. Tvrzení o silné korelaci počtu vražd a procenta zastoupení Afromeričanů v jednotlivých státech USA doložil i profesor Glayde Whitney z Floridské státní univerzity. V letech 2003 až 2009 tvořili v oblasti New Yorku 60 % pachatelů vražd černoši, 29 % Hispánci, 7 % běloši a 3 % Asiaté. (Wikipedie)

Američané jsou však na tom se svými černochy ještě dobře: u nás podle opět oficiálně nepotvrzených údajů tvoří Romové více než 60 % osazenstva věznic. A aniž bych podceňoval Romy, černoši jsou proti nim, co do uplatnění v občanském a profesním životě, hotoví docenti. Pokud se věci nechají i nadále vyhnívat, jako doposud, koleduje si stát a společnost o rasový konflikt, který ještě nezažila, možná naposled, když Přemyslovci vyvraždili Slavníkovce. Kdo je kdo v dnešním pojetí, to se skutečně neodvažuji odhadnout.

Nic jiného než sociální inženýrství nejvyšší úrovně s tímto skutečně obrovským problémem nepomůže. Na jedné straně budou potřebné sociální výdaje v několikanásobné výši než dnes (sociální péče nikoliv ve formě pouze finanční, ale i konkrétní, materiální, včetně internátních škol a školek), bude nutno založit a provozovat státní či komunální dotované podniky, zaměstnávající převážně ty, kteří dnešním požadavkům na kvalifikaci a kvalitu pracovníka z esenciálních důvodů nejsou schopni vyhovět a na trhu práce obstát. A to myslím jak Romy, tak i „bělochy“. A radikálně, ekomickými a legislativními nástroji, omezit tu neudržitelnou míru porodnosti u Romů.

Jinak řečeno – liberální kydy o tom, že se každý musí postarat sám o sebe si strčte, spolu s „S“ kartami, kamsi, Drábkové.

Jak to souvisí s úvodem o Agátě? Jednoduše. Nahoře i dole se bude muset ledacos radikálně změnit.

Reklamy
Můžete si uložit odkaz příspěvku mezi své oblíbené záložky.

13 thoughts on “1, 2, 4, 8, 16, 32…

 1. KONEČNĚ někdo došel ke stejnému číslu, jako já. Tezi o cca milionu cikánů v českých zemích hlásám už dobrých pět let a nikdo mi nevěří. Přitom je to dost racionální odhad.

  • Samozřejmě, že je to realistické číslo. Deset procent Romů v základních školách je první číslo, které oficiálně potvrzuje důsledky současné sociální politiky a ignorance, kterou politikové předvádějí při svém slalomu mezi multikulti pravdoláskařskými šílenci a realitou. Zřejmě až při tom milionu se pohnou ledy, v důsledku neúnosných poměrů z toho vzniklých. Bude už samozřejmě pozdě.

 2. Jak to souvisí s úvodem o Agátě? Jednoduše. Nahoře i dole se bude muset ledacos radikálně změnit.
  Dopis svuj scenar az do konce!
  Jelikoz ti nahore tvrdi totez co Ty pises, ale samozrejme jen z pohledu smerem dolu, nebudou to oni ochotni k nejake zmene ktera by se mela tykat take tech nahore,
  s vyjimkou pokud by zmena nebyla pro ne jeste k lepsimu.

  Cisla v nadpisu co jdou geometrickou radou
  prevedena do zivota samozrejme skonci velkou vravou
  Smeruje to k nasili …………..a multiculti usili
  skonci v zandeli………………….jako kdysi prani bojovnika Mandely
  misto miru a objimani……… bude to velke klani a mordovani
  jen co zivot bude k neziti……..nastane boj o preziti..

 3. Práce je, jen je potřeba ji správně zorganizovat. Neznamená to, že někdo bude pracovat 12 hodin a někdo vůbec. Stejně tak je potřeba správně rozdělit produkt té práce, aby ti, kdo hodnotu nevytvářejí, neměli ani podíl na spotřebě.

  • Jo. Ale když se začneme zabývat tím, jak to zařídit, aby byla práce i její výsledky správně rozděleny, skončíme na tom, že jinak než násilně to nepůjde. Co dál?

   • No co dal, zkusit to nasilne, kdo vyhraje ten to rozhodne. Stejne to tak dopadne driv nebo pozdejc.

 4. Dal nic !
  Protoze spravne je to rozdeleno tak jak je to rozdeleno.
  Prerozdelit by to chtel jen ten powl dole, a to nasilne !
  Stezuji si ze prizvani nejsou k bohatemu stolu
  ze jen pro ne je, co spadne dolu

 5. Tak i česko má své černochy, nemusí si je pracně dovážet ( námořní flotilu stejně sežraly koženého krysy ) a nebo kupovat z kolonií – prostě si je „vypěstuje“. Korporátní kapitál změnu skladby obyvatelstva určitě uvítá, tihle lidé budou určitě povolnější a nebudou chtít zvyšovat svůj životní standard na nějakou hodně náročnou úroveň, jejich potřeba společenské angažovanosti bude taky skoro na bodu mrazu, tak se i zamezí politickým turbulencím a nežádoucímu výběru neposlušného, hodně zvídavého servisního elitáře, který bude chtít nějakou rovnoprávnost a stejné podmínky jako nadřazený kapitál. Pak i takový detail jako je barva skinu může rozmlsaným vlastníkům česka pomoci při rychlém posouzení, kde takový člověk společensky ( kastovně) patří a nedopustit od prvopočátku nejakého kontaktu být zbytečně korektní a okamžitě nasadit ten správný paternalistický přístup. ..

  • Jako zředění pracovní fronty jsou jistě pro kapitalisty prospěšní, tihle jinak barevní, ale na druhou stranu mám dojem, že oni se se svou životní strategií bojům o pracovní místa zcela vyhnuli.

 6. Tak jako v CR tvori vetsinu lidi na podpore vyse zminenou kategori, plati to podobne I jinde ve svete, Ve svetovem vzoru demokracie a zivotni urovne tvori jaci lide nejpocetnejsi kategorii na podpore a potravinovych poukazkach ?
  Presto oznaceni jako “ jinak barevní, “ neni presne a spravne I kdyz se to tak „povrchove“ a povrchne nahlizeno muze jevit
  Neni spravne predevsim proto ze nahrava vsem kteri to korektne oznaci za nekorektni a rasisticke , hlavne vsak ze to neni demokraturne-trzne spravne.
  Jedna se o kategorii lidi kteri nejsou bud ochotni nebo schopni zapojit se do jedine spravneho systemu na teto zemeguli a to systemu demokraturne trzniho .
  V podstate nejde totiz vubec o rozdilnost v barve pokozky ale o rozdilnost ve fungovani mozovny.
  Kdyby tohoto stavu a jevu nebylo, ani dnesni spolecnosti v dnesni podobe by nebylo.

Komentáře nejsou povoleny.