Ďáblův advokát

V závěru roku 2016 se rozpadly Spojené státy. Jih se odtrhl od Severu a Texas se přidružil k Mexiku. Prezident Obama prohlásil, že je to největší geopolitická katastrofa 21. století – a média všech zemí a politologové a politici tento výrok ocenily jako úžasně hluboký. Asi jako Macocha. Též norský parlament přispěchal s doublem Nobelovky.

Na poradě s představiteli armády zase řekl Vladimír Putin: „Musíme mít tak silnou armádu, abychom příležitostně mohli zkroutit ruce zemím, které by nebyly ochotny dělat to, co potřebujeme, aby dělaly.“

Světová média kakala v síni a poukazovala na agresivní a fašistický charakter Ruské federace a jejího vůdce.

Samozřejmě, že to tak nebylo, výroky jsou prohozené a připsané vždy opačnému státníkovi. Jenom média se chovají v této hypotetické situaci vždy stejně, tj. jako prolhaní šmejdi, falšovatelé reality a zaprodanci. Výrok, který Obamovi hladce prochází (ZDE v minutě 2:10) by v Putinově podání znamenal pomalu konec světa. Řekněte „novinář“ a hned si uplivněte, aby vám nezůstalo nic ošklivého na jazyku.

Soukromé vlastnictví médií znamená rozloučit se se svobodou slova, s hlídáním demokracie a s šířením různých názorů, neboť vlastníci a šéfové korporací se spojili s politiky do prakticky neporazitelné zločinné mafie. Žumpa probublává čím dál tím smradlavěji.

Typickým představitelem zaprodaného žurnalismu je Jiří Pehe. Jeho kariéra s největší pravděpodobností svědčí o napojení na tajné služby Spojených států, jejichž zájmy ve svých jezuitsky laděných článcích tu více a tu méně nápadně prosazuje. Už jsem se do něj nedávno {obouval}, jemu to zřejmě nestačilo a je tu se svým agentským zbožím {znovu}. Nedá si říci.

Tentokrát přišel na to, že je stokrát lepší mýlit se se Spojenými státy, než mít pravdu s Ruskem, čímž vylepšil známý slogan paní Šiklové. V odkazovaném článku vytvořil nepravdivé politické alternativy, stojící na nesmyslném předpokladu, že máme volbu pouze mezi podporou Spojených států nebo objetím ruského medvěda.

V jeho pojetí se totiž nejedná o naše svobodné a racionální rozhodování, o volbu mezi dobrem a zlem, mezi slušností a sprostotou, mezi čestným a nečestným, ale o nutnost bezpodmínečně zalézt do zadku zámořské velmoci bez ohledu na její minulou i současnou evidentní zločinnost, protože jinak se k nám vrátí Brežněv s Varšavskou smlouvou a fronty na banány.

O tom, jak daleko zašel Pehe ve své roli advokáta agresivní mocnosti, která usilovně tlačí svět na pokraj světové války, svědčí celý první bod jeho traktátu: USA se jistě dopustily na mezinárodní scéně závažných chyb, ale o všech těchto chybách se v USA důkladně a kriticky diskutuje, čímž jsou patrně, podle Peheho, odčiněny a vše odpuštěno. (Dva miliony mrtvol na Blízkém a Středním východě jsou jenom nepatrnou skvrnkou na uniformě světového četníka.) Kdo si vzpomene na jednohlasý ryk amerických médií při invazích do Iráku a Afghánistánu, za kterého byl každý kritik označován za zrádce a nepřítele, ten nad tímhle lhaním nestačí vrtět hlavou.  Výroky typu „mnohé země Americe roli světového četníka samy vnucují“ pak jsou už jenom směšné.

Nehorázná lež zůstane nehoráznou lží, i když se vyplivne přesně po směru větrů, dujících od světového násilníka č. 1.

Reklamy
Můžete si uložit odkaz příspěvku mezi své oblíbené záložky.

21 thoughts on “Ďáblův advokát

 1. V závěru jsem měl větu, která přibližně zněla: „Škoda, že pánové Pehe, Štětina, Šafr, Šiklová, Palata, Plesl, Mitrofanov, Fištejn, Karas a další nevyužili příležitost, nezabrali jeden nebo dva z projíždějících transportérů, neobrátili to a nedojeli až do Donbasu, vybojovat tam v reálu svou vítěznou válku.“ Pak mi to přišlo neseriózní a z kuchyně těch, kteří tohle činí levici, když ji posílají na Kubu a do Vietnamu, tedy jsem to smazal. Neměl jsem to dělat. Oni svoje svinstva nemažou.

  • Oni svoje svinstva nemažou.?
   Proc by, kdyz to je podle nich jejich svaty boj proti hlavnimu a uhlavnimu nepriteli demokracie ! ( jedine spravneho Pehem obdivovaneho typu)
   U Donbasu se bojuje za demokratickou Prahu , stejne jako drive v 30 letech u Madridu !
   Pehove jsou tu proto ne aby sami v transporteru a sami se zbrani v ruce bojovali,
   ale aby spravnou myslenku ovcanovi do mozku dali
   Realita dnesnich dnu je takova ze predchozi fanatiky kremelskeho typy vystridala skupina fanatiku z opacneho brehu,
   Stale plati, ze pred fanatikem treba byt ve strehu !

   • Pokud cítíš, že nemáš pravdu, že tvoje stanovisko je prospěchářské, sobecké, tak ti nic jiného než uřvaný fanatizmus nezbývá. Přeřvat oponenty a zřejmě i pochyby uvnitř sebe. Každý fanatizmus se s odstupem času ukázal jako zločinný, prolhaný, nesmyslný.

 2. Ten článek znám. Pehe je skutečně prostitut. A navíc tak blbej, že se to ani nepokouší zakrejt.

  • Blbej ?
   Kdyz Pehe predvadi sve poklony smerem k US tak to dela bud z hlubokeho presvedceni, nebo mozna i za penize.
   Pokud blbost pak jako projev blbosti bych v jeho pripade bral zpusob jakym to dela
   Co clanek to ukazkovy Emerican jako bejk !
   Pomohlo by, kdyby toho nechal na cas bejt !

   • Prostituce se neprovozuje z přesvědčení, nýbrž za peníze. Je ale možné, že dokázal sám sebe přesvědčit, že věří tomu, co píše, aby se za sebe nemusel stydět. Což by ovšem stejně měl.
    Blbostí mám samozřejmě na mysli jeho dokonale bezskrupulózní panáčkování.

    • On bezpochyby ví, že píše nesmysly, trapnosti, že lže. Nemyslím ale, že to dělá z blbosti, pracuje za peníze. Jak silná asi je moc těchhle amerických peněz, když se relativně inteligentní (avšak bezcharakterní) Pehe vystaví posměchu za své proamerické krávoviny?

     • Kolik stojí vycvičit psa, aby poslouchal povely a štěkal jen tehdy, když je to žádoucí? Ten pes to nakonec dělá rád, chce se pánovi zavděčit a udělat mu radost, vysloužit si pochvalu. Piškot je příjemnej bonus.
      Nepochybuju o tom, že si za to bere prachy.
      Ale jeden Pehe jako jednotka trapnosti by se ujmout mohl. Jen se to blbě skloňuje. Deset Peheů? Pehů? Jeden decipehe?

      • Bohuzel, zkorumpovano, podplaceni sluzba za uplatu dosahla v dnesni dobe takovych rozmeru ze jak se rika lidove,“aby se v tom prase vyznalo“ Plati pro celou politickou a massmedialni spicku.
       Schova se se to za ruzne tak zvane podpurne organisace a spolky o kterych se nikdy nikdo nedozvi kdo je plati.
       representantka US v NATO NULAND priznala 5 milliard investovanych do Ukrajiny, ale penize investovane do ostatnich zemi Evropy, tech je kolik ?
       Pan Pehe ma svoji trafiku s nazve NY university v Praze plus dalsi oficialni activity.
       Korektne prikryto a pokryto.
       Podoba dnesniho sveta se stale zhorsuje.
       Dospel do stavu kdy se veci resi pro poslusne dollarama pro neposlusne dronama 😦
       Donekonecna to ale takto jit nemuze.

       • si myslim, že jste ve svém hodnocení příliš shovívavý. Ono nejde jen o „podplacení, službu za úplatu“, ale o vlastizradu.
        V čí prospěch Pehe & co. pracují?

        • V čí prospěch Pehe & co. pracují?
         Ne ve prospech lidu CR !
         Je chybou ze vlastizdradou se to bezne nazyva az ve valecnem stavu.
         Kdyby se takove stvani vcas odsoudilo jeste v miru dalo by se vyhrocovani vztahu koncicich valkou zabranit.
         Ze pry bezpecnost statu a zajmy lidu jsou ohrozeny ?
         cha cha cha
         Zajmy bohatcu a vladcu jsou ohrozeny a proto nevahali drive a nevahaji ani dnes nahnat lid do valky !
         Brainwashing Pehovcu to ma lidu naservirovat na demokraticem podnosu jako uvod, pak nasleduji akce jiz bez ohledu na nazor a prani lidu.
         Ano jde li o penize jsou podnikavci kteri nevahaji okradat spoluobcany.
         Nekteri jdou jeste dale a vyse a bez ohledu zaprodaji cely stat, a pro sve osobni nizke zajmy se dopousti i velezrady!

       • Vim, co Pehe dělá a vím, na jakém principu to funguje. A na rovinu říkám, že za současného stavu věcí s tím neuděláme vůbec nic.
        A taky vím, že až se to bude měnit, budeme stát na opačných stranách barikády. Ale na tom není nic špatného.

      • Pane vonrammstein, nedělejte v tom maglajs, jednotka trapnosti už je zavedená: Karas na Krymu.

       • Ach, pardon, to jsem přehlédl. K nám troglodytům události doléhají se značným zpožděním. Jak to tam u vás venku vypadá s udržováním ohně?

 3. Spojene Staty jiz nejsou skutecnou demokracii ale oligarchii
  ve ktere vladnou bohate elity
  Nejbohatsi s nejlepsimi konekcemi na politicke scene
  …….. vladnou bez ohledu ci dokonce proti vuli vetsiny volicu !

  Princeton Study: U.S. No Longer An Actual Democracy
  Asking „[w]ho really rules?“ researchers Martin Gilens and Benjamin I. Page argue that over the past few decades America’s political system has slowly transformed from a democracy into an oligarchy, where wealthy elites wield most power.
  Using data drawn from over 1,800 different policy initiatives from 1981 to 2002, the two conclude that rich, well-connected individuals on the political scene now steer the direction of the country, regardless of or even against the will of the majority of voters.

  http://talkingpointsmemo.com/livewire/princeton-experts-say-us-no-longer-democracy

  Tato situce je typicka pro vetsinu tak zvanych demokracii a plati dnes nejen pro US ale pro vetsinu statu sveta!
  Ze na prani volice tedy lidu se hazi bobek je celosvetovy ukaz !

 4. V podstate je to velice nudny pribeh:-(
  Stale jde o penize a moc a v podstate stale stejnym zpusobem:-(
  To proto, ze se nezmenil homosapiens , nebo az tak malo ze temer vubec:-(
  Od tohoto okamziku az po velkou potopu zpet, zadna zasadni zmena v hlave tohoto tvora 😦
  Naopak to nekdy vypada ze to jde k horsimu. V nekterych smerech vidime ze nasi predkove meli vic rozumu I bez znalosti existence atomoveho jadra a demokraturnich pravidel TRHu 🙂
  Ale jeste neni vse ztraceno 🙂
  Optimiste tvrdi ze je tu nadeje:-)
  V porovnani s jinou casti zivocisne rise, treba s hmyzem tam je to pry jiz nekolik millionu let beze zmen 🙂
  Nadeje umira naposled a mozna jak pise kniha Genesis co clovek sam nezmuze treba Stvoritel opet pomuze, do genu homosapiense opet vstoupi
  kdyz uvidi ze od posledni navstevy se nezmenil a je stale stejne hloupy
  Ke Stvoriteli se obracim ne proto ze nad clovekem lamu hul
  ale ze uz nejak prilis dlouho, stale nic, jen stale jenom jako vul.

 5. Kdysi v propagandě a dodržování vrchnostenských pravidel fungovali slouhové boží, dnes se toho dobrovolně chopili presstituti – největší srandou ale zůstává, kdyby se spojené státy rozpadly a mocensky odešly do věčných lovišť, tak dnešní kazatelé morálky a pravého a nezpochybnitelného významu dobrých sraček by automaticky převexlovali na druhou stranu a to co dnes mají za něco nepřijatelné, zítra by klidně chválili do nebes, tohle poškození jejich charakterů je nevratné a léčí se úspěšně pouze smrti. ..)

Komentáře nejsou povoleny.