Potěhem

Narodila se aféra, patrně jedna z nejšťavnatějších. Andrej Babiš u řečnického pultu ve sněmovně napráskal, že na něm před časem někdo z prostředí gurua paní Němcové, nikoliv Boženy, chtěl za neblokování zákona o dotacích do biopaliv milion euro. Velmi okrouhlá sumička.

Prý se to už vyšetřovalo, ale policie nezjistila, jako skoro vždy, že by k něčemu takovému došlo.

Takže máme ministra financí a prvního po premiérovi, který:

a) má vidiny nebo lže, což je na pováženou, u tak mocného muže, nebo;

b) věc se stala, ale policie nebyla schopna vyšetřit a prokázat zločin nejvyšší kvality.

Údajně s tím byl u notáře a věc policie vyšetřovala, ale – viz nahoře. Přesto pan Kalousek podá ve věci do konce týdne nové trestní oznámení. Asi aby měla policie co odkládat.

Zanechme český chlívek jeho smradu a podívejme se, jak by se to řešilo v demokracii. Protože je to už druhý případ v krátké době, ve kterém podezření padá na Václava Klause (první byl údajný úplatek za amnestii), měl by se guru paní Němcové také bránit žádostí o prošetření, aby se očistil od nahozeného bláta.

Samozřejmé by bylo okamžité zřízení zvláštního vyšetřovatelského týmu, který by měl prověřit, jak policie případ před těmi lety (než ho zametla pod koberec) vyšetřovala, proč nenasadila operativní techniku, co ve věci podnikla. Další samozřejmostí by bylo zřízení parlamentní vyšetřovací komise, která postup orgánů činných v trestním řízení bude sledovat.

Neboť v tomto případě musí padat hlavy: buďto na straně korupčníků, nebo na straně policie. Neboť obou těchto stran by měl mít občan už plné zuby: jedněch za odporný systém, který zde (hlavně pravice) zavedli, druhých za jejich lenost, s níž se stavějí ke svému řemeslu.

O třetí straně, která se zasloužila o tento zaprasený stát, justici, ani nemluvě.

Reklamy
Můžete si uložit odkaz příspěvku mezi své oblíbené záložky.

5 thoughts on “Potěhem

 1. Já mám dlouhodobě potíže vidět Babiše jako problém. Předchozí vlády nasadily laťku tak nízko, že je těžké ji podlézt. Není můj přístup to, co bývá u konců demokracie?

  • Václav Žák, který se v devadesátých letech pohyboval ve strukturách, tvrdí, že Babiš je z velkých privatizačních ryb jediný, který si nepůjčil u českých bank (aby pak nesplácel), ale u švýcarských a do puntíku vše splatil. Babiš je třídní nepřítel z podstaty svého postavení, v politice se pohybuje s obratností lenochoda, jemuž se i podobá, ale z těch špatných asi bude nejlepší. To zřejmě vysvětluje i váš problém.

   • že Babiš je z velkých privatizačních ryb jediný, který si nepůjčil u českých bank (aby pak nesplácel), ale u švýcarských a do puntíku vše splatil. Babiš je třídní nepřítel z podstaty svého postavení

    Vypujcit si jinde nez tam kde se to nemusi splacet
    ale splatiti to jinak ?
    Vypada to jakoby to nekdo ridil
    a nebyl to zadny bridil
    kdyz si kazdeho sametoveho novobohatce nejak zavazal
    aby pak za nesplacenou pujcku poslusnost prikazal.

   • Ty Švýcarské půjčky byly ze soukromé sféry, ale to není důležité. Důležitější je, že to měly být peníze, které do zahraničí ukládaly PZO (podniky zahraničního obchodu) a z těchto účtů byly vypláceni zahraniční agenti a mise v zahraničí. Zda je vrátil nebo zneužil se nedozvíme, protože A.B. uvádí, že společníky již vyplatil.

Komentáře nejsou povoleny.