Jak u blbejch na dvorku

Tak si někdy člověk připadá ve světě, který vytváří a rozhodujícím způsobem ovlivňuje generace současných čtyřiceti a padesátiletých politiků, podnikatelů, intelektuálů.

Tedy – ne že by to bylo za mých mladých let jinak, to určitě ne. Tenkrát své umění vládnout předváděli geronti v politbyrech – a debilita skákala trojité Axely, o piruetách nemluvě.

Náhodně vybrané události minulého týdne jako ilustrace tvrzení z prvního i druhého odstavce:

Rusové vydali seznam nežádoucích osob, politiků z Evropské unie, kterým nedovolí zhlédnout Chrám Vasila Blaženého. „Nepovažuji za zvláště rozumné takové zákazy cestování vůbec vyslovovat,“ uvedl německý ministr zahraničí Frank-Walter Steinmeier. Samozřejmě, to napadne každého, proč si však ministr toto neuvědomil, když zákazy cestování opačným směrem vydávala EU? Dělo se tak za radostného chrochtání českých mediálních prasátek, která dnes křičí o totalitních způsobech Ruské federace. Když totéž dělala EU a USA, to tenkrát nebyly totalitní způsoby?

Karel Schwarzenberg, na kterého Rusové v seznamech nezapomněli, prohlásil, že je to čest ocitnout se v takovéto společnosti. Úsudek našeho bývalého ministra zahraničí však není z nejpevnějších a spolehnout se na něj by bylo osudné. Toto například prohlásil v roce 2011, když ještě seděl v úřadu (proslýchá se však, že personál MZV se řídil heslem „Držet dědka ve vzduchu“, aby mu nezbývalo mnoho času na řízení ministerstva): „Pád režimu Muammara Kaddáfího otevírá novou etapu historie svobodné Libye, která je z mnoha hledisek velmi důležitá pro klidný vývoj a bezpečnost celé oblasti.“

Není nad to mít na ministerstvu a v čele TOP09 proféta.

Pražáci dostali sračku. V intelektuálně-politickém smyslu je všechny tahle lapálie trápí už od Listopadu, teď však to fyzicky a výběrově postihlo občany Prahy 6. Dostal jsem mail, který by tuto událost mohl vysvětlovat. Byl podepsán mně neznámou organizací Red Diarrhea a sděluje se v něm, že toto je teprve začátek jejich tažení za spravedlivou věc. Pokud hnízdo pravičáků na Praze 6 (Chalupa) provětrali (dá-li se to tak říci) noroviry, potom na občany Prahy 2 mají přichystány finoviry a na Prahu 1 udeří rovnou s rusoviry.

Excelentní růst české ekonomiky (ZDE) je vysvětlitelný poměrně jednoduše: výhrůžky ministra financí o zavedení elektronické evidence tržeb zapůsobily a podnikatelé a především živnostníci začínají přiznávat výkony. Nemohou si dovolit, aby jim po zavedení pokladen tržby stouply o desítky procent. V rozporu s tím nestoupá výběr daní, ale ty umí šikulové ulejt.

Skandální výrok soudkyně Králové v kauze české nejslavnější dominy jenom potvrzuje to, co je známo již dlouho: že česká justice je modrácké hnízdo plné drzých a zkorumpovaných lumpů, které je (to hnízdo) nutno strhnout zkrácením příjmu soudců o polovinu, zavedením účinné kontroly a trestáním za jejich nehorázné výroky. Nevydržel to už ani Fendrych (ZDE), a to je co říci.

„Loučil se ten, který změnil tisíce životů. Z ligové scény odcházel Pavel Horváth“ – tak zněl titulek na Novinkách. Přemýšlím, jak by mohl čutálista měnit lidské životy, a napadá mě jediné: že by spoluhráče zmrzačil surovým zákrokem. Ale že by tisíce?

Jiný titulek u videa pravil: „Stačí tak málo: Originální způsob, jak uspokojit ženu“. To přece ví každý i jenom trochu zkušený muž. Stačí vynést koš a vyluxovat.

A konečně příspěvek k debatě o automobilových haváriích v dřívějším blogu (ZDE). Typické podnikatelské auto plus řidič v přiměřeném věku. „…v minulosti byl řidič pro dopravní přestupky a trestné činy opakovaně pokutován a třikrát trestán zákazem řízení pro řízení pod vlivem alkoholu a pro maření výkonu úředního rozhodnutí.“

Toho si v nebi snad ani nezasloužili.

Reklamy
Můžete si uložit odkaz příspěvku mezi své oblíbené záložky.

25 thoughts on “Jak u blbejch na dvorku

  • Nikoliv, to jsou dvě nezávislé skupiny, první si říkají fekalisti a ti druzí, co chtěj vyhodit do vzduchu vlak tam, kde nejezdí, si říkají debilisti.

 1. S tim cestovanim je to bude Tarasi tak, ze zakaz cest du Ruska nikoho nerozhodi. Zatimco nemoznost cestovani do Parize, Londyna nebo New Yorku je pro Putinovy oligarchy a papalase hotova katastrofa.

  • Svět je velkej, takže nevím, jestli to oligarchy rozhodilo, ale především je volovina tyhle zákazy vyslovovat. Druhé straně pak nezbývá, než odpovědět recipročně – a nakonec obě strany vypadají jako blbci.

   Co se týká „Putinových oligarchů a papalášů“ – on si je nevymyslel, on je zdědil. Vymysleli je Jelcin s Čubajsem, Gajdarem atd, a to byli hodní hoši, podporovaní Západem (podporovaní hubou, nikoliv penězi). Otázka je, jestli s nimi neměl Putin zatočit, ale takové točení bývá pro točitele osudné.

  • „..zakaz cest do Ruska nikoho nerozhodi“

   A to je zvlastni, ze Rusaci sankce vudci vlastnim lidem skousli pomerne stoicky, zatimco na Zapade se zvedl ukrutny celoevropsky pokrik, volali se velvyslanci na koberecek a Schulza zakazal Rusakum vstup na pudu europarlamentu.
   Rozhodi- nerozhodi. Pokud jste, jirko, krasna zena, rad bych si vami zahral vadi- nevadi.

 2. Jak jistě víte, PRVNÍ komentář nového přispěvatele musím povolit, pak už to jde samo. Alešův komentář je sice v adminu vidět, je uveden v seznamu komentů vpravo, ale tady se nezobrazil. Alláh je mocný, ale kam se hrabe na WP. Tedy Alešův komentář, tlumočený Tarasem:

  Aleš:
  „Ty Švýcarské půjčky byly ze soukromé sféry, ale to není důležité. Důležitější je, že to měly být peníze, které do zahraničí ukládaly PZO (podniky zahraničního obchodu) a z těchto účtů byly vypláceni zahraniční agenti a mise v zahraničí. Zda je vrátil nebo zneužil se nedozvíme, protože A.B. uvádí, že společníky již vyplatil.“

  • Do švýcarských bank moje představivost nesahá, ale pokud to byly soukromé subjekty, tak by se asi při nevrácení zapůjčeného kapitálu ozvaly – a tudíž bychom to věděli.

   • Tarasi souhlas s tim ze Babisovo pujcovani si neni z bank o kterych ma politicke podsveti CR prehled,
    coz je zakladem nesnazi ktere se navenek projevuji az Kalouskovsky, ale CR je jen mala cast Evropskeho dvorku a ten zacina mit jine starosti..
    je rada problmu a dovol abych namatkou vyjmenoval nektere ktere Evropu zasahnou.
    Nejen Recko a jeho dluhy se jevi jako nesplatitelne, I dalsi zeme Evropy predevsim ty na jihu se ocitwji v podobne situaci,
    Take nikdo nevi jak zastavit pristehovalecky vodopad z Afriky a zemi kde se to mele
    na coz brusel reaguje jen kvotami a jinak cumi jako tele

    Take se nevi co vzejdee z pristich voleb v USA a zad nebude tlak na Evropu jeste horsi nez dnes,
    Dale co kdyz I Anglie rekne v referendu NE ?
    a tak by se dalo pokracovat coz Tobe jako byvalemu Eurohujerovi moc libe asi nezni
    ale jsou situace ktere se mohou stat pro EU az mezni 😦
    to jako bude li jich moc
    a jak jiste vis tisickrat nicumorilo vola
    a to co se deje v Bruselu to uz do nebe vola 😦

    • “ coz Tobe jako byvalemu Eurohujerovi moc libe asi nezni“ – v jistém základním smyslu jsem Eurohujer pořád, idea je bezvadná, přínosná jak pro lidi, tak pro ekonomiku, jenže idea se zkurvila díky prováděcím předpisům. V Bruselu (málem jsem automaticky napsal „Bruseli“) sedí horda byrokratů a kvaziposlanců (co rozhodli a čím přispěli třeba ti čeští), parazitů a pijavic, kteří na jedné straně otravují s kokotinami, na druhé straně v závažných věcech (imigranti, ekonomika, společná zahraniční politika, TTIP) nejsou schopni adekvátně a racionálně reagovat. Je to jako s komunismem: idea humánní, vlastní provádění zločinné.

  • Nikde jsem zatím nečet rozvahu: kolik si Řekové půjčili, kolik vrátili, kolik z toho dělají úroky. No a pak je vyloučeno, aby banky – pokud se v ve svých podnikatelských záměrech sekly – nesly také riziko ztrát. Když blbě kalkuluje švec, přijde na něj exekutor. Když blbě kalkuluje banka, musí to zaplatit stát.

   • Těžko se splácejí dluhy lichvářům, když ekonomika nešlape. Vůbec se nedivím Řekům, že jim došla trpělivost po několikaleté aplikaci „léčby“ zločinné Trojky.

 3. Njn, zlatí komunisti, to dělný lid chodil v klídku do práce, největší úrok na stejně později státem darované půjčce byl okolo dvou procent, bydlení i s bytem v podstatě grátis, pracovní doba a náplň jak v lázních a zdravotnictví pro všechny, které dnes nemají ani americké přetechnizované sci-fi sračky – že Milouš neuměl mluvit, no bože, raději kdyby byl úplný debil než ukecaný gauner, který rozbil republiku a pak všechny darebáky zprostil viny. ..

  • Totalita jeví se v růžových barvách proto, že na ni vzpomínáme dnes, s hrdlem sevřeným prackami českého buranského kapitalismu a s koulema ve svěráku české byrokracie a justice. Jinak i ona stála, jinak než dnešní systém, také za pěkné kulové.

   Ale bylo by dobré tohle rozseknout jednou provždy a vypracovat srovnávací studii života za bolševika a dnes, ze všech možných úhlů pohledu, tedy od životní úrovně přes těžko měřitelnou osobní spokojenost lidí až po ekonomiku. Tomu se současný režim brání zuby nehty – a i z toho je možné udělat nějaké závěry.

   • Jsem pro, ať někdo povolaný ( a nezatížený tř. hypotékou či jiným kapitalistickým břemenem, které by mu bránilo v práci a v názorech ) zhodnotí pro a proti obou systémů a dá to do porovnatelných ukazatelů – ale jako pamětník mám vcelku jasno. ..)

    • Už několikrát jsem prohlásil, že z dnešního pohledu bych se raději odevzdal do odborné lékařské péče Dr. Husáka, než prožívat ten dnešní sajrajt. A to jsem bejvalej softdisident. Na druhé straně poctivě přiznám, že kdyby mi v roce 1990 bylo dvacet, hlasoval bych pro neodbornou péči Prof. Ing. Klause.

     • Lidi vždycky pálilo dobré bydlo, krom toho jsou neskutečně vnímaví na kecy darebáků. Na socrealismus mám hezké vzpomínky ( ale jsou tam i temné věci ), kdybych to měl porovnávat s dnešní dobou, tak jednoznačně vyhrává ústav doktora Husáka nad koncentrákem profesora Klause ( dnes už taky umím hodnotit trochu jinak a mám srovnané priority, které jsou taky zatížené starosti o potomstvo a budoucnost jejich životního prostoru, který se demaskoval od počáteční láskopravdy na masochistický porno kanál ). Bohužel, dnešní moci páni nepůjdou od koryta tak jednoduše a slušně jak to udělali včerejší majitelé české země, kterým po létech musím přiznat v dosti věcech nadčasovou pravdu – http://politikus.ru/articles/52008-chto-sdelal-brezhnev-dlya-sovetskogo-naroda.html

      • „… jsou neskutečně vnímaví na kecy darebáků“ – ano, oni dokonce těm darebákům dávají při svobodné volbě přednost. V podvědomí to asi probíhá nějak tak – mámo, tenhle je hajzl, ten určitě nesplní to, co slibuje, tak mu to hodíme.

       Co se odchodu současného režimu na smetiště dějin týká, nepochybně to neproběhne tak sametově, jako u minulého. Proto by bylo zajímavé sledovat, co by dělal, kdyby ve svobodných volbách dostali komunisti většinu. Nikoliv pro jejich současné kvality, to určitě ne, ale právě pro tu reakci. Pinochet Pavel?

       • Nastavení prostého lidu mě už moc neudivuje ( je taky výsledkem dlouhodobé práce vrchnosti ) a těch pár jedinců, kteří jaksi nezapomněli myslet, nepřidali se na stranu zla a přes všechna úskalí dnešního neofeudalismu zůstávají slušní, to prostě nezachrání a ani tomu nedají, či neurčí nějaký nový lepší směr – tady jsem informovaný optimista.

        Kdyby dnes vyhráli komunisté, tak se nic podstatného nestane a mainstream po pár dnech, či týdnech komiksového šílenství ( které by mě nechalo naprosto klidným ) by nakonec vzal své červené kapitalisty taky na milost. Jediný politik, který si do systému ostře šlehnul a zdejší elitáře ( jedno jaké barvy a partaje ) u finančních státních zdrojů stresoval, byl velmi rychle českou justicí umrtven, takže vzhledem k české nátuře, nevěřím, že by ho chtěl někdo ze zdejších politických bafuňářů následovat. Doba Husa a jeho následovníků je nenávratně dávno pryč a nikdy se už nevrátí. ..)

        • Možná trochu podceňujete zlou a nenávistnou sílu, která se za vládou kapitálu skrývá. Když si přehrajeme Jižní Ameriku, co ta prasata byla ochotna tam spáchat už jenom při slabém náznaku jakékoliv socializace (Chile, Nicaragua, Bolívie, Panama), nebo co vyrobila na Ukrajině při celkem normálním příklonu k Rusku, tak proti těmhle celkem slabým projevům odklonu od kapitalismu by vítězství KSČM dostalo Langley do vysokých otáček.

         • Máme pravdu, ultimativní chamtivost ( úplně fuk jestli rodová, či pracně vycepována ) je skutečně velmi nebezpečná drogová závislost, která nezná bratra ( tedy blízkého svého), a v Langley už několik desítek let jedou pouze v černém modu, který nepřipouští ani náznak člověčiny…

          …ale zase mezi námi, zdejšími, výhra KSČM by nebyla žádná výhra pro řadové občany, úplně živě vidím tu bezradnost nad mocí, která by jim spadla na záda, do té chvíle vzorově ohnuta podle kapitalistické příručky, to by ve výsledku nedopadlo vůbec dobře ( krom pár výjimek o vědeckém i praktickém komunismu neví z „komunistů“ nikdo nic a alternativní autentická levice je tady v nedohlednu ). ..)

 4. U Janiky ji to odmitlo otevrit YouTube
  dovolim si u Tebe Tarasi,:-)
  ==========================
  Irak strom demokracie ?
  Pry USA zasadily v Iraku semeno demokracie 
  A zadna neduziva rostlinka ale mohutny strom jak pravil JWB !

  Ze pry seminko demokracie v Iraku zaseli 
  (aby nakonec ovoce v podobe Islamskeho statu a obcanske valky tam sklizeli )

  Seed of democracy… cha cha cha (

  Jen misto demokracie jim vyklicil a vyrostl strom v podobe statu kde misto demokracie je bratrovrazednou valka a zrodil se Islamsky stat !
  To je vysledek invaze a okupace Iraku
  Na zaver McCain
  Ideal jeho politiky:
  US by mely byt FSUDE a navzdy;
  Neumim si predstavit ze by se v Ceske kotline nasel nejaky TV bavic, ktery by si udelal porad a dovolil si takto ostre kritizovat politiku vlastniho statu:
  Stewart:
  http://www.youtube.com/watch?v=aqzzWr32srk&list=RDkAggWBbAkMY&index=3

Komentáře nejsou povoleny.