Hilton pro Fendrycha

Sluníčkoví kavárníci se ve svých názorech řídí jednoduchým pravidlem. Mají na všechno opačný názor než většina populace. Připomínají tím puberťáky, kteří však – na rozdíl od nich – snad z toho vyrostou.

Jednoduchý příklad: většina lidí byla proti přejmenování letiště Praha Ruzyně na Letiště Václava Havla – tedy sluníčkové udělali všechno pro to, aby se přejmenovávalo. Většina lidí je proti přijímání imigrantů – tedy oni jsou všemi deseti pro.

Tím samozřejmě nechci říci, že majorita má vždy pravdu a minorita se mýlí. Z historie známe mnoho příkladů, kdy byl menšinový názor správný a většina se naopak brodila až po krk morálním bahnem. A zastávat opačný názor znamenalo často riskovat krk.

Přesto v současné době převládají snahy vnucovat majoritě názory a řešení, která jsou na první pohled hloupá a na druhý pohled vypečená: za peníze všech si menšina hraje na lidumily, charitu, extrovní elitu, které plebs snad ani nemůže rozumět.

K prosazení jejich třeskutě pitomých nápadů a difamování nositelů názorů rozumných, k tomu jim pomáhá svými komentáři český mediální mainstream. Článek Martina Fendrycha (ZDE) je ukázkou zdánlivě cituplného, soucitného a humánního postoje, jehož cílem není nic jiného, než uchopit vykonstruovaný výkal ze svatouškovských keců a mazat ho Zemanovi po hlavě.

Skutková podstata je jasná: Zeman se v Hovorech z Lán dopustil tří výroků, které se Fenrych snaží skandalizovat. (Nikdo vás sem nezval, musíte respektovat naše pravidla a když se vám to nelíbí, běžte pryč.) Toto vyslovil v reakci na vzpouru utečenců, kteří začali ničit vybavení detenčního zařízení a dobývat se přes ploty. Vyžádalo si to nasazení těžkooděnců a vystěhování žen s dětmi do jiného zařízení. Takováto akce si vyžádá náklady, které jistě budou, včetně opravy poničených věcí, nemalé. Odhadem několik set tisíc, pokud ne milion. Plus náklady na běžný provoz takového zařízení, občane, zaplať to ze svých daní.

Jak naložil Fendrych s třemi zcela pravdivými a až neotřesitelnými výroky? „Věta „nikdo vás sem nezval“ je (podle Fendrycha) nesmyslná.“ Sama o sobě možná. Jako reakce na vzpouru v detenčním zařízení však zcela na místě. Do tohoto zařízení jsou běženci umisťováni na základě zákonů této země a ty jsou zase v souladu s pravidly EU. Fendrych v rámci skandalizace presidenta žádá, aby policie porušovala zákony tohoto státu.

„U Zemanova tvrzení, že „musejí respektovat naše pravidla“, není jasné, jaká pravidla má na mysli. Zákony? Nebo nějaké nepsané normy? Může to být obojí. Že mají dodržovat zákony, je jasné. Ale naše zvyky? Na to žádný paragraf neexistuje.“ Chápete tu manipulaci? Je jasné, že prezident myslel zákony. Fendrych přiřadí zvyky, například pití piva, a na základě vlastní vymyšlenosti zpochybní pravdivost celého výroku.

„Potíž nastává i s dalším velevýrokem prezidenta: „Když se vám to nelíbí, běžte pryč.“ To by většina utečenců zadržených u nás strašně ráda a okamžitě učinila. Třeba ti, kteří se minulý týden bouřili v táboře Bělá – Jezová. Ale kam pryč? Všichni se natáhnou do Německa? Tak to Zeman myslí? Protože tam by oni nejraději.“ Tady jenom velekomentátor využil nepřesného výroku prezidenta v mluveném nepřipraveném projevu. Celkem každému je jasné, že prezident tím mínil „tak sem vůbec nelezte, když se vám zákonný postup policie nelíbí“, nikoliv to, že by je policie měla nechat běžet (což ona v řadě případů nepochybně dělá, ve své pověstné snaze o minimalizaci výkonu a maximalizaci výsluh).

Co by však s nelegálními běženci měla policie vlastně dělat jiného, to se od Fendrycha nedozvíte. Měl by tedy – pro návod k řešení problému – zkusit proniknout bez dokladů do země snů českých pravičáků, do Spojených států, a na všechny otázky úřadů odpovídat „nem tudom“.

Nepochybně ho ubytují v Hiltonu a poskytnou mu plnou penzi.

Reklamy
Můžete si uložit odkaz příspěvku mezi své oblíbené záložky.

One thought on “Hilton pro Fendrycha

  1. Fendrych ( jak ukázal čas) nikdy nemyslel na druhé, ale hlavně na sebe – u něj je v podstatě všechno chucpe. Jako spratek Rumla navždy poškodil českou policii, jako politik s radosti sobě vlastní tento prostor vybahnil a jako presstitut svou zkázu dovršil. ..)

Komentáře nejsou povoleny.