Hollywood na pláži

Mrtvý chlapeček na čáře příboje samozřejmě chytne za srdce skoro každého. Pokud se ale kolem jedné smrti udělá mediální virvál, při němž není slyšet sténání deseti a možná i statisíců jiných dětí, které umírají v důsledku agresivní rozvracečské politiky Spojených států nebo zločinného kyjevského režimu, není tady něco v pořádku, deformují se proporce, posunuje se důležitost věcí.

Média ztratila svou důvěryhodnost už před nějakým čtvrtstoletím (shoda s převratem v roce 89 možná není náhodná), když se stala hlásnými troubami korporátní mafie a v horších případech i CIA. Ta naše ji snad nikdy neměla, alergie občanů na veřejnoprávní TV a ČRo jsou však novějšího data.

Jak se dělá tahle propaganda, o tom může něco říci i jeden čerstvý případ z našich médií. Server iDnes přejímá zpravodajství z agentur, včetně fotografií. K tomuto {článku} byla připojena fotogalerie, kde na prvním místě figurovala fotografie plačícího děvčete, která jistě vyvolá soucit s nešťastným dítětem.

placici

O čtyři obrázky dál je k vidění další foto.

vitezici

Zde se dívenka pořádně nadechla svobody ze vzduchu Evropské unie, zacítila německé sociální dávky a pochopila, že už vyhrála. Stejně tak její malá sestřička, kterou drží tatínek na ruce, i když by si člověk myslel, že tak malé dítě bude mít pojem tak nanejvýš z mlíčka nebo lépe kakaíčka.

Samozřejmě to smrdí aranžováním snímku, přičemž ten první – s přihlédnutím k druhému – hraje dost sprostě na city.

Pak věřte novinářům.

Můžete si uložit odkaz příspěvku mezi své oblíbené záložky.

10 thoughts on “Hollywood na pláži

 1. Mě to nedojalo. Už dávno jsem pochopil, jak se vrtí psem. Dílem se bavím, dílem mám chuť zabíjet. Začíná převažovat za b).

  • Tak to jste pořád fit. Já už rezignoval, zbytečnost všech těch dnešních malérů je zdrcující.

  • Ono je toho víc, když odečteme samu podstatu toho hazardu, tak posadit dítě do člunu bez vesty je zločin na rybníku, natož na moři. Já čekal, kdy zpráva o taťuldovi-převaděči bude prohlášena za kec, když už i Reuters…

  • Ze stránek „think-tanka“:
   http://www.evropskehodnoty.cz/o-nas/my-v-mediich/

   Jakub Janda, ZEMAN JE HRDINOU RUSKÉ INFORMAČNÍ MAŠINERIE, ŘÍKÁ ANALYTIK, Neovlivní (11. 9. 2015)
   Jakub Janda, Tváří v tvář problému. Prezident Zeman v Číně – škodí nám, nebo prospívá?, Česká televize, Máte slovo s M. Jílkovou (10. 9. 2015)
   Jakub Janda, Smutné, přesně jako za normalizace, pustil se Ovčáček do studie o ruské propagandě, Lidovky.cz
   a podle mě nejpovedenější:
   Jakub Janda, Ukrajina ? mýty a lži versus realita, ČRo Plus, Ranní Plus (22. 8. 2015)

   To ta Pravda und Láska nemá vhodnější zaměstnance?
   Copak jim došly schopné kádry?

   Poslání „think tanku“:
   „Think-tank Evropské hodnoty je nevládní instituce, která prosazuje zvyšování politické kultury v České republice i na evropské úrovni.
   Politikům předkládáme odborná doporučení a systematicky sledujeme a hodnotíme jejich práci. Za základní prvky vysoké politické kultury považujeme aktivní občany, zodpovědné politiky a soudržnou společnost, která sdílí hodnoty svobody a demokracie.
   Od roku 2005 se jako nevládní nezisková organizace, která není spojena s žádnou politickou stranou, věnujeme výzkumné a vzdělávací činnosti.“

   Zvýšení politické kultury je patrné při každé Prague Pride. Jenom nechápu, proč si spin doktoři vybíraj zaměstnance mezi vykuřbuřty na pornostránkách pro čtyřprocentní minoritu.

   jejich sponzoři:
   http://www.evropskehodnoty.cz/o-nas/nasi-partneri/

  • Jak už jsem někde napsal, ona byla Kohlova holčička, politické dítě, a naučila se od něj problémy neřešit, takzvaně vysedět. Ono to nějak dopadne. Jenže v tomhle případě to neplatí, tedy je obyčejně hloupá.

Komentáře nejsou povoleny.