Mass ist voll

Americký prezident Barack Obama bude muset rezignovat na svou funkci. Vzhledem k nezbytným jednáním, která budou jeho sesazení předcházet, však Obama u moci ještě nějakou dobu zůstane.

Kdo to řekl? Já, parodoval jsem ale jenom výrok amerického ministra zahraničí o syrském prezidentu Assadovi.

Kde bere pouhý řadový přistěhovalec do Ameriky, navíc napůl z Afriky, tu drzost rozhodovat o tom, jestli prezident suverénního státu na druhém konci světa zůstane u moci? Oni tak uvažují, přistěhovalci, poté, co se zmocnili země, která jim nikdy nepatřila. Janukovyči, tady máš vrtulník a mazej! Kaddáfí, vidíš ten nůž? Saddáme, nechceš se naučit vázat uzly?

Podobně jako Amerika dopadne Evropa se svými současnými přistěhovalci. Jenom prstíček si ohřejeme, a za nějakých sto let budou nevěřící rádi, když si budou moci pořídit modlitební kobereček.

Odhlédnemež od vznešených lidských práv, která se mimochodem nedodržují v drtivé většině zemí světa; teď se ale jedno z nich vyzdvihuje, právo na azyl, a budeme s ním mlátit občany Evropské unie po hlavě, my, lickoprávníci a kavárníci pražští vznešení restituentní angeloidní.

Všechno by však bylo jednodušší, kdybychom na problém pohlédli čistě technicky. Bez emocí, takříkajíc hokynářsky.

V EU žije asi půl miliardy obyvatel. Všichni jsme nějakým způsobem přistěhovalí, to jistě, jenže v měřítku několika tisíciletí. Cukr se sice v čaji rozpouštěl někdy velmi rychle, viz stěhování národů, v měřítku posledního století však velmi pozvolna, nehledě na občasné prudší zamíchání lžičkou. Odsun alias vyhnání, jak tomu vytrvale říkají Němci. Jinak řečeno – přesaď Rusa do Čech či Čecha do Anglie, za půl století je z Sergeje Honza a z Čecha brankář Arsenalu.

Zkušenosti těch posledních sta let říkají, že přistěhovalci z Afriky a Blízkého Východu (černoši a Arabové, řečeno nekorektně) se v evropském prostředí neasimilují, neintegrují, až na naprosté výjimky v řádu několika procent. Gheta na okrajových čtvrtích evropských velkoměst, tak zvané No Go zóny, jsou známé a smutně proslulé. Jejich osazenstvo žije z devadesáti procent na sociálních dávkách a páchá sedmdesát procent zločinů. Arabský nebo africký cukr se nerozpouští. (Ostatně, i my máme své zkušenosti s jedním druhem indického cukru, který se také ne a ne rozpustit.)

Přistěhovalectví do Evropy ve dvacátém století vzniklo jednoduše: poválečný hospodářský boom potřeboval pracovní síly, a tak kapoušové (to jsou ti pánové s masitým obličejem, cylindrem na hlavě a doutníkem v hubě) povolali dělníky z jihu. Francie a Británie ze svých bývalých kolonií v Africe a Blízkém Východu, Německo z Itálie, Španělska a Turecka. Jako by Bospor a Středozemní moře byly zakletou čarou, linií nenávratu; ti evropští se rozpustili nebo vrátili domů, ti spoza linie obsadili Neukölln a Kreuzberg v Berlíně a pařížské předměstí Clichy-sous-Bois v departementu Seine-Saint-Denis – a no go!

Fenomén, jehož si povšimli již mnozí: první generace přistěhovalců maká v Renaultce a je vděčná, z dětí a vnuků jsou kriminálníci. Malér pak vznikl z toho, že lakýrníka v automobilce, s maskou na obličeji po celou směnu, nahradily roboty – a jednoduchých a pomocných dělnických prací, které nevyžadují vyšší vzdělání, je málo. Kapouš potřeboval, pozval, kapouš nepotřebuje, odhodí a nestará se.

Abych se vrátil k technickému pohledu na věc. V Evropě dnes tvoří přibližně do deseti procent obyvatelstva přistěhovalci, kteří se nekorektně nazývají čmoudi. I my máme svých pět procent nezapojených tmavých, dalších pět procent tvoří zapojení přistěhovalí, někdy zapojení až moc.

Dienstbier měl pravdu, říkám to nerad. Dvacet tisíc imigrantů přijme Česko (a EU zrovna tak pět milionů) jako když slon spolkne malinu; jestli máte živit tři čtvrtě milionu krků nebo o dvacet tisíc víc, to je už jedno.

Problém je jeden, zato však zásadní: pohár trpělivosti je plný a každá další kapka hrozí přetečením.

 

P.S.

Samozřejmě jsem tou malinou myslel přijímání uprchlíků, rozložené v čase, nikoliv současnou koncentrovanou přírodní katastrofu. Tu civilizovaně zvládnout nelze.

Můžete si uložit odkaz příspěvku mezi své oblíbené záložky.

27 thoughts on “Mass ist voll

 1. Vube neni jasne, jak se to jeste rozvine, tarasi. Robejsek rika, ze se to zastavi samo, ja na to neverim. Podle meho je CR schopna prijmout jeste tak ctvrt milionu pristehovalcu do roka (pristiho leta), ukonceni prve faze, trvajici 2 generace (50 let, rok 2070) bude zavrseno 10% podilem imigrantu (= 1 milion).
  Tohle lze technicky zvladnout uplne v klidu.
  Kdyz to nabete smrnc, do roka jich tu mame 200 tisic, kdyz se to pomalu bude zastavovat, dostaneme jich tak 20- 30 tisic.
  Na nas tohle vubec nezalezi, jde jen o to, jak to soudruzi v Bruseli/ Berline naplanuji. Tak dlouho nemohli prijit soudruhu Stalinovi na jmeno kvuli jeho prestehovani krymskych Tataru, az cas oponou trhnul a z kritiku se stal ideologicky predvoj a ozbrojena pest.

  • Technicky je to samozřejmě možné, kdyby byla v Evropě válka, tak můžeme přijmout i milion uprchlíků, ale je mír a pohár je plný. Takže i těch dvacet tisíc bude pro politickou únosnost příliš, teď se (nejenom u nás, ale i v Evropě) ujmou díla namísto welcome refugees vystěhovávači. Le Penová je už pravděpodobná, další se připojí, neboť uprchlické téma je a bude v dalších letech rozhodující.

   • To bych vubec nerekl, tarasi. 20 tisic hned zitra rano a bez problemu, 100 tisic do konce roku sice s problemy, ale nikterak velkymi. A 200 tisic do pristiho leta stejne tak (s problemy, ale ne kritickymi).
    Valku na to neni potreba.
    Jak ostatne vime, ze tech 20 tisic lidi tam uz nahodou neni? Kdyz to oploti, pridusi a budou je postupne propoustet ven/ prevazet do jinych zarizeni, tak se vubec nic nedovime. A kdyz se dovime, tak se budeme rozcilovat jen nad tim abstraktnim cislem, schopnym naplnit jeden prumerny stadion.

    Nerikej mi, ze delaji takovou habaduru s nejakymi kvotami jen proto, abychom z milionu uprchliku prijali 2700? Behem hysterickeho mesice prerozdeli z poslednich sil 100 tisic lidi…a co budou jako delat s temi zbylymi 900 tisici? A to uz budou zase dalsi na ceste.

    • Při sto tisících by byla v Čechách revoluce (v Německu přes milion). To, co jde kapacitně, nepůjde politicky. Anděla je blbá, každý trochu prozíravější politik by řekl, že právo na azyl ano, ale pouze co do volné kapacity a na omezenou dobu. Ona zabečela „přijďte, ze Sýrie přijmeme všechny“, načež se ze všech stali Syřani a už to jelo a pochodovalo. Pokus o přerozdělení vlastní hlouposti v azylové politice (viz to tvoje Němci jsou jiní) do jiných států a kecy o solidaritě (proč bychom měli být solidární s hloupou německou politikou?) jsou hřebíky do rakve unie.

  • Ayn Rand Institute se od těch „Pomocníků při útěku“ (Fluchthelfer) distancoval, že prý při registraci domény je možné udat jakékoliv jméno. Tvrdí, že to vypadá na nějakou anarchistickou organizaci a že zvažují právní kroky.

   Nedává to smysl, protože Amerika potřebuje Evropu v kondici, aby byla odbytištěm pro americké zboží. Když se Evropa začne potácet v ekonomických potížích, půjde obchod do kelu – a to asi nechtěj.

   • Methoda cukru a bice!
    Emericany sejri vse co ma naznak rozsirovani obchodu smerem na Vychod.
    Proto sankce na Rusko a proto I tak mala ryba jako Zeman kdyz jede s CS byznysmany rozsirovat obchod do Ciny, je to komentovano s nelibosti. Ano Evropa poslusna dollaru je idealem a pranim stejne dnes jako byla uz pred 1 svetovou ! Nejlepe docasne navzdy !

    • Jenže to, když se do Evropy nacpe několik milionů příjemců sociálních dávek bude mít za následek rozpad sociálních sítí, nasrané obyvatelstvo, volící protiamericky smýšlející strany, ať už nalevo nebo napravo, pravděpodobné zvýšení daní a cel a tím hospodářskou recesi. Oni potřebují maso pro svoje korporátní dravce – a podpora emigrace do Evropy by jim ho vzala. Navíc a hlavně – už teď sílí hlasy ze všech politických stran po odsouzení těch, kteří současný proud migrantů vyvolali, a to jsou naši dnes už většinově nenávidění Amíci. Tedy úmyslné podněcování emigrace z Afriky a Blízkého Východu přinese zhoršení ekonomické a politické situace USA – a to nedává smysl.

     Myslím, že je to úkaz přirozený, příklad masové psychózy vyvolaný jednak rozvratem skrze válku, jednak touhou po lepším životě na dávkách, a ve chvíli, kdy se tyhle dva mocné podněty spojily, vznikla současná migrační katastrofa. A Amerikánci pouze nedomysleli svoji rozvracečskou politiku do důsledku (obrací se proti nim), protože jsou nulandovsky pitomí. Když někdo vyznává tak blbé hry, jako jsou am. fotbal a baseball, nemůže být chytrý v politice – a USA to dokazují už tři desetiletí.

 2. Jak to vidi ekonom Stanek.!
  Uvodem chci upozornit na skutecnost ze situaci zhorsuje celosvetovy trend, ze stale mene a mene lidi je treba na praci!
  Ze bude stale zavaznejsi otazka co s temi prebytecnymi obcany jejich rady nyni i v Evrope rozmnozuji pristehovalci.!
  Udelejte si cas 🙂

  Peter Staněk: Imigrantská kríza stmelí spoluprácu krajín

  Peter Staněk: Zásadne nesúhlasím s príchodom neprispôsobivých imigrantov

 3. Podle mě se akorát čeká, kdo první vystřelí. Pak jsou dva scénáře – vláda lidem legálně držený zbraně sebere, nebo jim je naopak z armádních skladů rozdá. Já jsem pesimista a jsem přesvědčenej o scénáři A. Takže je to v hajzlu. Všechno takříkajíc z globálněevropskýho hlediska.

  • Komentáře jsou zajímavé z toho hlediska, že mediální zprostředkování je v Německu zhruba z osmdesáti procent imigrantům nakloněno, převahu mají vítací výbory a germánští sluníčkové, zatímco hlas lidu v internetových komentářích je z devadesáti procent proti migrantům.

 4. Legrační, chcete vypočítat kolika zemí se zmocnili ruští carové, které jim nikdy nepatřily nebo by to byla demagogie vyčítat někomu to co spáchali jeho předci v dobách před 400 a více lety že jednal jako v „temném středověku“ když se prostě nacházel v „temném středověku“ a nejednat tak, jak si dobové zvyky žádaly, dopadl by tak jako např. národ Chazarů, kteří žili daleko dříve než nějaký pojem Rus spatřil světlo světa právě tam, kde je dnes Krym. Dalo by se pokračovat národy obývající Sibiř, Mongoly obývající dnešní Kazachstán o zakavkazských národech nemluvě.

  No holt byl pan Petr Hrozný a jeho následovníci poněkud „divoký“, plenil, vraždil, napichoval lidi na kůly atd. No a co? Měl by Putin dnes vrátit Sibiř, Dagestán nebo ten Krym Tatarům, tedy dneska že by měl patřit Turecku protože Turkům tehdy patřilo ledacos? Takže demagogicky srovnávat kdo koho kdy utlačoval a vyvražďoval, tak to by gen. Custer byl v tomto ohledu gentleman k pohledání proti ruským carům:-).

  Nicméně spojovat dnešního Putina s pánem Hrozným a jeho krvavým podmaňováním si ostatních by mohl myslet vážně snad jen zaměstnanec večerní školy marxismu-leninismu, když by mu už do jeho propagandy nestačilo vyobrazení té nejstrašnější a nejnelidštější instituce, synonyma toho nejstrašnějšího lidského utrpení a bídy, instituce sídlící na adrese 1 Wall St, New York.:-)

  Tím více překvapí, že se k této propagandě hlásíte zrovna Vy. Že by důkazní nouze anebo jen dlouhotrvající zlost a pocit bezmoci, že přeci jen život v USA (včetně odvěké emigrace, v DRTIVÉ VĚTŠINĚ ekonomické) byl odjakživa nesrovnatelně svobodnější a ekonomicky prosperující, zatímco z Ruska/SSSR se především utíkalo mj. právě dost často do těch zlotřilých USA a to vždy jen ze dvou důvodů – před BÍDOU a TYRANIÍ…

  • Za tu dobu, co se známe, jste se nezbavil doslova dětinského zvyku argumentovat tím profláknutým stylem „A vy zase bijete černochy!“

   Pro můj článek se mi hodila kriminálnická a přistěhovalecká minulost USA, protože tahle centrála zla páchá zločiny dodnes – a důsledkem jejich šupáctví je i současná přistěhovatelská vlna.

   Vy jste jádro problému opomenul a použil jste ruského černocha, který ale s běženeckou katastrofou nemá vůbec nic společného. Vy už přestavby nejste schopen, i když jistý vývoj od horlivého neoliberála k liberálovi sociálně demokratickému inzerujete. Je to ale povrchní, ten pravičák je ve vás jako v koze.

   • Tak platí to, že jedni jejichž předci vyvražďovali celé národy, tak toto dělali jaksi „lépe“ a ctnostněji a jsou tedy dnes ti dobří, navíc údajně i proto, že toto dělali jaksi na „svém“ kontinentu, a jak jsem se teď od vás dozvěděl, že se Vám, cituji: „hodí kriminálnická minulost přistěhovalců“ do USA (Einstein, Arendt, Chomsky), tak zatímco druzí dělajíce totéž, jen proto, že někam připluli z větší dálky přes moře tak i když dělali totéž, pak jsou zlosynové a nelidé – tak platí toto ano nebo ne? Ptám se, stačí jen jedno slůvko…

    O tom jaký jsem si zanadávat můžete, ale věru to není odpověď a už vůbec ne Vaše zjitřené a emocemi expresivními výrazy přetékající nenávist k USA…Naopak svědčí o tom, že Vás ovládají emoce a ty Vás vedou ke směšným přirovnáním postrádající historickou relevanci mající pak daleko blíže k pánům argumentujícím těmi vrahy z Wall Street….

    Jinak tady máte ty „kriminálníky“. Nemyslím, že byste byl tak hloupý a chtěl se podobně jako pan prezident Zeman zesměšnit se svým Peroutkou – ale přeci jen, když jste rozčílený a liberalismus vás štve jak divou zvěř, není se co divit, že ztratíte soudnost a vyřknete perly, které by snad ani Marta Semelová být pod tlakem tří neoliberálních redaktorů v Hyde Parku nevyslovila….

    REFUGEE NOBEL LAUREATES

    Nobel prize winners: Prof H A Bethe, Prof M Born, Sir Ernst Chain, Prof M Delbruck, Prof D Gabor, Dr G Herzberg, Prof J Heyrovsky, Sir Bernard Katz, Sir Hans Krebs, Dr F Lipmann, Prof O Loewi, Prof S Luria, Prof S Ochoa, Dr M Perutz, Prof J Polanyi, Prof E Segre
    Knighthoods: Sir Walter Bodmer, Sir John Burgh, Sir Ernst Chain, Sir Hermann Bondi, Sir Geoffrey Elton, Sir Ernest Gombrich, Sir Ludwig Guttman, Sir Peter Hirsch, Sir Otto Kahn-Freund, Sir Bernard Katz, Sir Hans Kornberg, Sir Hans Krebs, Sir Claus Moser, Sir Rudolf Peierls, Sir Nikolaus Pevsner, Sir Karl Popper, Sir Francis Simon

    http://www.bbc.com/news/business-23261289

    • Předci všech velkých národů se chovali jako kriminálníci a zločinci, to platí pro Tatary, Rusy stejně jako Brity, Francouze či Španěly a Portugalce, ti jmenovaní se po 2. světové jakžtakž uklidnili, jenom pro Američany to platí od dob Mayflower přes Indiány, černé otroky až dodnes. Lidskou bídu a vraždy ve Střední a Jižní Americe a na Blízkém a Středním Východu ve dvacátém století i dnes zavinily USA a jejich agresivní zločinná politika. Svět by se měl sjednotit a ten dobytek už konečně srovnat do lajny.

     S emigrací směrem do Spojených států tenhle fakt nemá nic společného, jednak byla vynucena Hitlerem, jednak USA parazitují na ostatních, když jim kradou mozky. A v seznamu máte očividnou chybu, Heyrovský nikdy neemigroval. Nekopírujte bez rozmyslu.

     • Obdiv Tve vytrvalosti, dokonce cely seznam jmen si precetl abys Faganem okopirovany list podrobil kritice ze se mejli velice:-)
      Zato on stihnul nejen Tobe ale I na Zemana si zanadavat I komunistickou poslankyni zminil,
      aniz by z jeho psani bylo zrejme co tim nadavanim a hlavne seznamem minil 😦
      Mozna je tak naivni a veri ze stejne jako Zide z Nemecka co do USA odesli a Nobelovu cenu dostali,
      ze prave ted v immigrandske vlne podobne mozky do Evropy se hrnou a konecne ji zachrani a obohati,
      a tim take plany jiste vychodni mocnosti na uchvaceni Evropy zhati !

      Co massmedia nerikaji, nepisi.
      Novy Mnichov prikazal !
      a stejne jako kdysi lid Cesky musel, musi nyni poslechnouti Brusel !
      Evropa zase rozhoduje za Česke obyvatele, je to jako Mnichov 1938 kdy Evropa zradila Československo!
      Za par let se uprchlici vzbouri a zase bude problem.
      Zabranme opakovani historie, zachranme Českou Republiku…
      http://www.protiimigraci.cz/
      Drive Hitler nyni Merkel
      ze pry lid Evropy nema ceho by se bal
      videt nechce kam to vede,
      ze do problemu hloubeji a dal
      ze lid do neporadku, dluhu a zoufalstvi dozene
      do obcanske valky zazene
      http://www.redicecreations.com/article.php?id=34330

     • Nesnaž se Tarasi. Ondřeje z toho obdivného vzhlížení k USA nevyléčí ani Oliver Stone. A možná že ty jeho dějiny Ameriky ani neviděl.
      Ale ani já nevidím v Americe, jako takové, jen nějakou říši zla. Přece jen dala světu spoustu dobré muziky, literatury, vědeckých objevů, pochoutek z kinematografie… a to vše nevytvořili jen přistěhovalci (i když mají velký podíl).
      Na USA mi bouří adrenalin v krvi vládní loutky a ti dobře zašití (a prakticky nadnárodní) hajzlové co je vodí po jevišti, které se snaží rozprostřít přes celou planetu. Ti využívají USA jako svou „pátou kolonu“ nasazenou zbytku světa do kožichu. Prostí američtí občané by se sami ze své vůle do takových sviňáren určitě nehnali a je mezi nimi určitě i hodně těch, kteří nad nimi vztekle skřípu zuby a nebo se za ně alespoň stydí.

      • Hurá americké vlastenectví nelze podceňovat, oni jsou na svůj darebácký stát hrdí, je to zvláštní skoro by se dalo říct že německá směsice výkonnosti a hlouposti.

 5. Kvóty jsou spravedlivé, shodli se Merkelová a Obama,
  . To snad ani není třeba dál komentovat 🙂

 6. ISIS
  Sdělení
  Pentagon priznal, ze zalozil Islamsky stat !
  USA vytvorili ISIS ako nástroj na zvrhnutie prezidenta Sýrie Assada

  Celý svět je v šoku?
  Neni. Jen dalsi potvrzeni a karavana jde dal. 
  Včera náčelník Generálního štábu ozbrojených sil Íránu
  generál major Hasan Firuzabadi předložil a zveřejnil fakta o tom, že vojenské
  nákladní letouny USA dlouhodobě přistávají na letištích, která jsou okupována
  bojovníky Islámského státu. Tím s konečnou platností končí pohádka o tom, že
  USA stojí v čele boje proti této teroristické organizaci. Naopak, tiše a skrytě
  před očima světové veřejnosti tento IS vojensky podporuje, dodávají jim zbraně.
  Proto veškeré výsledky spojeného bombardování pozic IS jsou tak minimální,
  vlastně nulové. USA chce za každou cenu bojovníky IS nasměrova proti režimu v
  Sýrii a Íránu. A to i za cenu stovek, možná již tisíců popravených zajatců.
  Opakuje se tak stejná hra, kdy nejprve vojensky USA vyzbrojily Al Káidu k boji
  proti Rusku, ale nakonec se Al Káida obrátila proti USA a celému civilizovanému
  světu. USA mají vždy přesné informace, kolik lidí se IS chystá popravit, pak s
  vedením těchto skupin vyjednává, aby mezi popravenými byli pokud možno i lidé z
  EU. Svou pak rádoby pomocí těmto zemím při záchraně jejich občanů na ně
  vytvářejí tlak, aby podporovaly USA v její militantní politice v Evropě.
  Doufám, že teď by se mohl třeba náš rádoby ministr zahraničí
  Zaorálek vzpamatovat a začít skutečně chránit naši zemi od takovéhoto marasmu.

  Pentagon priznal, ze zalozil Islamsky stat !
  USA vytvorili ISIS ako nástroj na zvrhnutie prezidenta Sýrie Assada

  To, čo mnohí bežní ľudia na sociálnych sieťach pochopili logicky aj sami, a
  teda, že teroristická skupina ISIS, ktorá kruto popravuje kresťanov a slobodne
  zmýšľajúcich ľudí na teritóriu Sýrie a Iraku, ktorú finančne a vojensky
  sponzoruje spojenec USA Saudská Arábia je dielom tajných služieb USA , je dnes
  už aj oficiálne potvrdené!

  Tajný dokument vlády USA, ktorý obdržala právnická kancelária so zameraním na
  podporu verejného záujmu v USA Judicial Watch preukazuje, že vlády západných
  krajín sa účelovo spojili s Al-Káidou a ďalšími islamistickými extrémistickými
  skupinami, aby zvrhli sýrskeho prezidenta Assada.

  Podľa právnickej kancelárie Judicial Watch predmetný dokument (viď v linku
  nižšie), ktorý prenikol na verejnosť odhaľuje, že v spolupráci so štátmi v
  Perzskom zálive a s Tureckom, západ úmyselne sponzoroval násilnícke
  islamistické skupiny, aby destabilizoval vládu Assada. A to napriek tomu, že
  vedeli o tom, že ak tak budú konať, môže to viesť k vzniku teroristického
  Islamského štátu v Iraku a Sýrii známeho pod skratkou ISIS.

  http://www.judicialwatch.org/wp-content/uploads/2015/05/Pg.-291-Pgs.-287-293-JW-v-DOD-and-State-14-812-DOD-Release-2015-04-10-final-version11.pdf

  Tieto odhalenia vyniesol na svetlo sveta novinár britského magazínu The
  Guardian Dr Nafeez Ahmed, ktorý je víťazom tohtoročnej alternatívy k
  Pulitzerovej cene – Project Censored Award za vynikajúcu investigatívnu
  žurnalistiku počas práce v magazíne The Guardian. a ktorý je v tzv. Power 1000,
  teda medzi tisíckou najvplyvnejších Londýnčanov. Viac o odhalení tu:

  https://medium.com/insurge-intelligence/secret-pentagon-report-reveals-west-saw-isis-as-strategic-asset-b99ad7a29092 /

  USA a západné krajiny teda vytvorili ISIS za tým účelom, aby mohli zvrhnúť
  prezidenta Sýrie Assada, aby po jeho zvrhnutí už nič nebránilo USA v tom, aby z
  Kataru postavili plynovod cez Sýriu do Európy, aby tak USA obchodne dominovali
  nad Ruskom. Kvôli tejto intrige tajných služieb USA museli zomrieť doslova
  státisíce ľudí. Podľa odhadov OSN zomrelo len v Sýrii za 4 roky od začatia
  tejto vojny cca 250 000 ľudí. V Iraku podľa odhadov zomrelo od začiatku invázie
  USA dokonca až cca 500 000 ľudí.

  No a teraz je podľa mnohých ľudí na sociálnych sieťach úplne zjavné, že nám
  týchto ľudí z ISIS tlačia USA do Európy ako utečencov spolu so zúboženými
  ľuďmi, ktorí pred ISIS utekajú do Európy. No a týchto ľudí nám politici EŮ
  prerozdelia na Slovensko, aby keď príde vhodný čas, spôsobili chaos na našom
  území?

 7. Je fakt, že IS už dlouho nepodříznul žádného Američana. Buďto jim došli, nebo se dohodli na podpoře. Ruská podpora Assada je dobrá, i když opožděná o roky. Spojenec se nemá nechávat krvácet, zvlášť když na něj Amerika pouští jimi odchované psy.

Komentáře nejsou povoleny.