Prdlajz, teti…

Na konec roku malý test. Když řeknu „Pitomá slepice“, kdo vás první napadne?

Světové i domácí politické, ekonomické i vojenské události se stávají nekomentovatelnými. Je to proto, že prolhanost, lenost a neschopnost politiků a úředníků na všech úrovních, od Evropské unie až po poslední obecní úřad, ve spojení s mlžením v médiích, nabyla obřích rozměrů. V podstatě se na tu horu lží a nesmyslů už nedá rozumně reagovat, když je jí občan doslova zavalen. Nevím, jestli je to záměrné, uvědomělé konání, řekl bych, že ano.

Přiklad: přečtu si mimořádně pitomý komentář (např. od paní Filipovské či Fischerové, pánů Kocába, Mitrofanova, Palaty, Romancova, Fištejna a mnohých dalších přeborníků v překrucování a lhaní), otevřu v adminu textový soubor a chystám se reagovat – a pochvíli mi klesnou ruce, napsané smažu a zavřu. Nemá to cenu.

Prát se o zjevnou pravdu, odporovat obsahu žumpy, který se na lidi valí ze všech mediálních kanálů, to je nad lidské síly.

Rezignace.

Přitom správná a rozumná řešení nebo nalézání pravdy a morálky není nikterak těžké. Uvedené veličiny jsou zjevné, zřejmé, takřka při ruce a nevyžadují nějaké mimořádné analytické schopnosti, jenom je strašlivě překroucen jejich skutečný význam.

Několik příkladů. Na počátku všech blízkovýchodních malérů byly Spojené státy, bushitovská prezidentská garnitura se smečkou neokonzervativců (ve významném počtu židovského původu) v pozadí, jejich zločinná a mezinárodnímu právu odporující agrese. Pro nápravu věcí je tedy nutné, aby mezinárodní společenství, nejlépe OSN, toto zavinění veřejně vyhlásilo  a donutilo USA, aby napáchané škody zaplatily. Toto je racionální řešení; že k němu nikdy nedojde, je věcí pokřivení, deformace vědomí a konání světového společenství.

Přistěhovalecká krize. Každý ví, že hlavním důvodem je – mimo vměšování USA a jimi způsobené destabilizace blízkovýchodních poměrů – otevřená a nechráněná hranice unie, lemplovská nečinnost bruselských politiků a úředníků v tomto směru, čímž EU jako společenství pozbývá svého oprávnění. Je k ničemu, pokud nemyslíme na platy jejích byrokratů. Překroucení problému spočívá v nemastné neslané a především neúčinné agentuře Frontex, která by měla hranice unie chránit (jak neuvěřitelně byrokraticky až sračkovitě se orgány unie už léta domlouvají o způsobu ochrany je možno shlédnout např. ZDE). Namísto toho, aby byla hranice chráněna razantně a nekompromisně a běženci, vyhýbající se hraničním kontrolám, vraceni do zemí vyplutí nebo zemí s hranicí unie sousedících, neděje se – kromě uvedeného jalového dohadování parazitujících právníků – vůbec nic.

Dalším důvodem krize je nastavení sociálních dávek pro žadatele o azyl v Německu, Švédsku a dalších zemích tzv. jádra unie. Namísto toho, aby bylo vyplácení dávek pro žadatele o azyl i pro azylanty v současné situaci redukováno na pouhou materiální pomoc ve vysoce omezeném rozsahu, jsou tyto dávky i nadále vypláceny v penězích. Navíc poskytování stejné sociální pomoci azylantům na jedné straně a domorodcům v tísni na druhé je pro posledně jmenované neuvěřitelně urážlivé. Proč má mít přišelec stejná práva, jako ten, který do systémů pojištění řadu let platil? Přehnané až nesmyslně plýtvavé poskytování dávek, které úředníci postižených států nebyli schopni operativně změnit, se stalo doslova pozvánkou pro přemnoženou populaci převážně muslimských států. Sami jste si vinni, politici a úředníci.

Zářivým příkladem lhaní je v poslední době hojně používaná teorie o tom, že dnes nejde o střet s islámem, ale s úzkou skupinou ošklivých hochů, islamistů. A že muslimové jsou v podstatě hodní hoši. No, nejsou. Ve Francii (v ostatních zemích s přistěhovaleckou menšinou to bude podobné) je kriminalita rodilých i přišedších muslimů sedmkrát větší než domácích. Křídla dostává etnikum v té chvíli, kdy se mu dostane opory v ideologii, která staví jedny (muslimy, nacisty) nad druhé (nevěřící, Slovany nebo židy). A přesně toto udělal jak Mein Kampf, tak i Korán. Četl jsem oboje: stejné postupy, stejné pohrdání bližními, stejné návody k jejich likvidaci. Islám nepatří do civilizované společnosti, o demokratické ani nemluvě. Měl by být postaven mimo zákon, stejně jako jsme postavili mimo zákon nacizmus a stalinismus.

Ve smrdutém bahně kvazidemokratického současného systému (kvazidemokratického proto, že se globální kapitalismus s demokracií prakticky vylučují kvůli otrokářské podstatě prvně jmenovaného) se utápí – vedle obrovského množství finančních prostředků – i naděje na lepší a hodnotnější život pro všechny, ne jenom pro nemnohé.

Asi to tak má být, lidstvo si nezaslouží lepší osud, i když moje prateta říkávala, že nesmíme zoufat, musíme doufat.

 

Reklamy
Můžete si uložit odkaz příspěvku mezi své oblíbené záložky.

221 thoughts on “Prdlajz, teti…

 1. Ve svém výčtu nejhloupějších novinářů jste zapomněl na Marjanoviče, který je dlouhodobě zralý na svěrací kazajku. Nebo Čulík, to je síla. Podle něho a bohužel mnoha jiných našich a asi i západních novinářů jen asi tak 0.01 nebo 0.02 procenta mohemedánů je násilných a to ještě jen kvůli tomu, že mírumilovný islám nepochopili 🙂 A co se týče amerických prezidentů, Clinton byl ještě krutější a zákeřnější než Bush ml. V tomto směru plně věřim prof. Rajku Dolečkovi.

  • Jistě, ono by se jich našlo hodně, naznačil jsem to tím „… a mnohých dalších přeborníků“. Proč to dělají je jasné, objednávka od živitelů. Proč se Čulík pomátl, pro to mám jisté vysvětlení, ale těžko dokazovat, indicie však tu jsou. Za vším hledej ženu.

   • no počkej, chceš říct, že se Čulík pomátl kvůli ženské? Merkelovou snad nemyslíš, probůh.
    No on snad už nějak v létě nebo koncem léta sepsal anglicky zprávu o nesnášenlivých Češích do evropského Politica. Psal to jak žalobníček ve stylu: oni jsou hrozní, dělají takové a takové věci. Psal tam, jak zde bují xenofobie a rasismus, a „omluvil“ to zápecnictvím a neznalostí jazyků. Prostě ubozí, nevzdělaní a hloupí malí Čecháčci, co v životě nepotkali ani cizince, ani moudré knihy, a kteří v porovnání s tím dnešním velkým, vzdělaným, laskavým a moudrým světem nejen že nedokážou obstát, a se brání, ale ještě si vyskakují, a špatně.
    Jestli tomuhle říkáš pomatenost..
    no možná mu to světoběžnictví ve Skotsku nějak všechno zatemělo, a tak mu tu jeho nadřazenost a až fobii můžeme odpustit.

    • Tak ona baba někdy není úplně ženská. Oni se tam na BL tak nějak sešli, tihle, co jim na srdci leží svoboda pro minority, pro výjimky, pro extra speciality. Společné mají to, že nemaj rádi Putina a Rusko (hošanům ubližuje a preferuje křesťanskou rodinu) a současný příchod hnědých prdelek vnímají jako přísun materiálu. Alespoň tak nějak si to myslím.

     • jo jenže ono to vypadá, jakoby by se „tak nějak sešli tihle“ všude možně, nejen na těch BL, oni si totiž i ti nejrůznější tzv. levicoví či alternativní psavci dnes podávají (a možná i mnou?) ruce s mainstreamovými komentártory, i s tzv. pražskou kavárnou, a dokonce i s hlavouny všech typů barev zájmů i libůstek.

      „Společné mají to, že nemaj rádi Putina a Rusko (hošanům ubližuje a preferuje křesťanskou rodinu)“

      no a to je další věc, a právě, to si taky říkám, jak vesměs tihle či podobní bojovníci proti potírání práv a svobod (a nejen minorit, výjímek, či extra specialit jak píšeš, ale i žen) mají tak nějak sborově námitky proti Putinovi a Rusku, a přitom stejně sborově nenamítají nic proti islámu. Naopak se za něj skoro bijí, a v případech, kdy by se kdokoli mohl islámu byť jen slovně dotknout, bijí alespoň na poplach. A když nehrozí rovnou soudem, tak aspoň nutností odkázat hříšníky do příslušných mezí. Jo ale evidentně si to ti dnešní bojovníci můžou dovolit, ani jeden z nich se nejmenuje Putin, a my taky přece nežijeme v Rusku. kde je svoboda slova potírána, a nepohodlní oponenti jsou kriminalizováni, to v tom lepším případě. To nás se tohle nemůže stát. A kdo by s tím přišel, s tím vyběhneme!
      (anebo je to ještě jednodušší, že holt tihle bojovníci mají k těm usazovacím pravidlům „islámu“ sami tak nějak blízko (?)

      Ty a vybavilo se mi jedno video, je z Paříže, ale z roku 2010, tehdy Francouzi demonstrovali proti islamizaci, a poté přišel zákon o zákazu nošení burek a nikábů ve veřejném prostoru. A co je pro nás zajímavé, jak tam říká ten jeden- islám je brán jako náboženství chudých, a říct chudým že se mýlí, to znamená být označen za fašistu

     • Pomátl se v politickém významu slova, Merlin, ne v odborném psychiatrickém. Léta držel nemainstreamovou realistickou linii, teď se spolu s Drábkem vrhli do proudu vítačů a rusofobů. Tahle duševní pnutí někdy způsobí láska.

      • Jestli za tím spíš než láska nebudou peníze na provoz těch Blistů a potažmo hlavně svůj. Určitě takhle dostane hodně příspěvků od podivných neziskovek. Stejně jako spousta novinářů, kteří nevydrželi nekritizovat na twiitrech Putina a Rusko a adorovat Merkelovou i na štědrý den a na silvestra tomu jistě jinak nebude 🙂

      • Čulík se nepomátl, Čulíka zmáčkli. Když nebude mít na věci správný názor, nedostane dotace a příjde o práci. Ne v BL, ale na univerzitě v Glasgow, kde jeho „Bohemistiku“ studují dva studenti ( nejde o překlep), jímž platí studium český stát, za což se důrazně zasadila paní Madelaine Allbrightová alias krvavá Madla.

       • Ano, to je velmi pravděpodobná motivace, i když já si myslím, že nějakou roli v multikulti zaměření BL hraje Čulíkova i Dolejšího duhovost.

        • Pan Čulík se považuje za velkého duševní intelektuála s jediným správným názorem. Dolejšího nemá smysl komentovat. Ten se objektivitu nesnaží už ani naznačovat. Uživil by se v Mf Dnes a od psáče Marjanoviče se prakticky ničím neliší.

 2. jo a tady je Zeman v dnešním Weltu, kde řeší jeho slova z vánočního projevu a nejen. A mrkni když tak do komentářů, je to zajímavé jako vždycky, kolik lidí souhlasí, co kdo jak a proč píše, a tak. No po tom Čulíkovi je to taková změna, když tam zcela určitě nexenofobní lidi z národa velkého píšou, že to říká jak to je, nebo že má pravdu, ale u nich se to nesmí říkat.
  http://www.welt.de/politik/ausland/article150346836/Zeman-nennt-Fluechtlingszustrom-organisierte-Invasion.html

  • A hned první komentář říká, že Zeman má pravdu (a schytal 224 plusů) a druhý, že tak jasně myslícího a hovořícího prezidenta je možné Čechům závidět. A na iDnes oslavují v podobném duchu prezidenta taky. Diskrepance mezi veřejným míněním a sjednocenou frontou žumpálistů a politiků nabývá rozměru viditelného vesmíru.

 3. Skvělý článek, napsal bych to samé (kdybych to tak uměl a kdybych to napsal 🙂 ).

  Před pár hodinami jsem narazil při doprovodu dětí do kina na jednoho středoškolského „profesora“, kolegu mé ženy – vyhlášeného pravdoláskařského kariéristu. První co vychrlil jak je všechno špatně, že Zeman a prý co udělal na Ukrajině za válečné zločiny Putin, … prostě v jedné větě vypálil asi 10 absolutních otočených lží. Udělalo se mi téměř nevolno, jediné na co jsem se zmohl bylo, ať drží ústa, že nejsme na politické schůzi. Asi jsem se zatvářil značně naštvaně, protože opravdu přestal. Kdyby ne, dal bych mu snad pěstí, natolik mě to vytočilo …
  Až jsem byl sám překvapen hloubkou své nechuti a vzteku.

  Jak tomuhle oponovat, to netuším – slušně to nejde. To samé se týká celé té kolaborantské zločinecké bandy a je jedno, zda se jmenují Šafr, Mitrofanov, … Jsou sprostí, útoční, zhovadile neomalení, naprosto beztaktní a arogantní. Nemají žádnou úctu k ničemu a nikomu.

  Jsou to lži od A do Z. Mnohokrát vyvrácené, ale stále dál opakované. Slova jsou jako argument už nemožná, to je jako bavit se s nacistou o lidských právech židů, tedy pokud nejste také nacista.

  Jejich přesvědčení skutečně není od nacismu daleko, argumentací a prosazováním, i když má jiný obsah. Celé je to prolhané a velmi nenávistné, ačkoliv se sami označují za vzory lidskosti a tolerance. Za židy jsou Rusové a přeneseně i všichni Češi, kteří s tímto novým „nacismem“ nesouhlasí. A komu se to nelíbí, je „Putinův agent“. Je to jak v blázinci. Bohužel na to nejsou prášky ani to nemá MKN klasifikaci, protože to není nemoc, je to darebáctví a zločin.

  Čím více se jejich propaganda míjí účinkem, čím více je realita v příkrém rozporu s jejich lžemi, tím jsou zběsilejší.

  Když už jsem zmínil návštěvu kina, coby sci-fi fanoušek jsem byl otřesen příšernou slátaninou Star Wars 7. Myslím, že nic nevyjadřuje úpadek americké – potažmo západní – popkultury lépe. Scénář byl zřejmě napsán nějakou komisí (jediná forma života ve vesmíru s mnoha žaludky ale bez mozku), protože i 11-letému klučinovi se to zdálo „přiblblé“, jak se vyjádřil. Dějově se jednalo o téměř remake v rámci filmové série, vlastně to kopíruje schéma SW4, jen místo mystiky a souboje dobra se zlem je tam rádoby legrační žvanění a boj proti něčemu – přišlo mi to více „válečnické“ než „hvězdné“. Křížené s Rosamunde Pilchner – jde tam o psychologii vztahu rodičů a dětí, vůbec se tam hodně řeší jakési „vztahy“. V rámci politické korektnosti je hlavní hrdina ženská, koketující se sympatickým negrem. Buzík se zřejmě objeví až v dalším díle. Ale co, člověk může být rád, že hlavní kladný hrdina není lesbická černoška na vozíku, asistovaná muslimským zoofilem (a jeho milovanou kozou). A že hvězdolet „Tisíciletý Sokol“ není poháněný eko-reaktorem na biomasu a FVE panely.

  Vykradli prostě několiv filmů – dokonce se tam mihla i scéna z Vetřelce i Vetřelec sám. Skvělé triky, kostýmy a slušná kamera i muzika už tu hrůzu nemohly zachránit.

  Chápu, že práva koupil a točil to Disney, ale pro malé děti to bylo příliš násilné, pro větší zase hloupé, rozplizlé a užvaněné. Pro dospělé to nebylo vůbec. Ačkoliv původní SW byly pro všechny, protože to byla „space opera“, tedy něco jako kosmický western – žánrová věc s pevnými pravidly, která když jsou porušena, vyjde z toho paskvil. Prolhané noviny – až na klasickou Mirku Spáčilovou – to chválí jak nebývalý filmový počin. Lžou už prostě o všem, dokonce i v rubrice „Počasí“.
  🙂

  • „coby sci-fi fanoušek jsem byl otřesen příšernou slátaninou Star Wars 7. Myslím, že nic nevyjadřuje úpadek americké – potažmo západní – popkultury lépe“

   Nemene priserne, Kchodle, je vrele prijeti tehle slataniny, snad uz je na 1. miste historickeho zebricku, za dva tydny vydelala miliardu dolaru. Me to prijde ze lide se vzdali sve vule a jen opakuji, co jim podstrci. Taras podobne, ale ten se natruc odmlci. Skoro kazdy je tim zasazen, to neni nic proti Tarasovi, naopak jeho mlceni je cestny pocin.

   Ja jse take scifi typ, ale poslednich par let se uz na nic neda divat, nic noveho neprichazi. Pokud ovsem kouknete na CSFD tak zjistite, ze oblbovaci trend zanechava na populaci sve stopy a kdysi vcelku smerodatne komentare se pomalu zacinaji menit a dulezitym se stavaji uz jen efekty a akce.
   Nova Star Wars jsem nevidel a ani videt nehodlam, ale dovedu si predstavit, ze dokaze moderni divactvo omracit barvami, zvukem a strihem, to je pro nas, starou skolu, ktera se u padnouci facky navic zepta proc padla, malo.
   Jinak presne souhlas s Tarasem, na netu se jde docist, ze uprchlici jsou procesem, se kterym nejde nic udelat, vali se nezastavitelne jako prirodni pohroma a nasi povinnosti je tem lidem pomoci. Na to nejde nic namitnout, navic dobra polovina argumentace multikulti sestava stejne jen z toho, ze kdo je proti, tak je nacek. Tak clovek jen stoji s otevrenou pusou a divi se, jak rychle se to mohlo zlomit. Ze lze dojit stadia kolektivniho silenstvi je urcite mozne, ale ze se to muze stat za mesic (jako nekdy v breznu t.r.), to bych necekal.

   • Máte úplnou pravdu, druhá nejhorší věc na tom je, jak jsou z té hrůzy všichni „nadšení“. Není to jen známka totálního nevkusu a kulturní nevzdělanosti – protože každá i třetiřadá sci-fi knížka nabízí lepší příběh, postavy, atmosféru – ale známka totální konformity. Stádní tuposti, která přerostla všechny dosavadní meze.

    Říci cokoliv proti tomuto „dílku“ už není jen divné, je to přímo neslušné a svatokrádežné. Reklama a propaganda to dotlačila tak daleko, že prohlásit o tomto přiblblém filmu, že je to nebetyčná slátanina, bude zřejmě následovat poznámka o „agentovi Putina“. A do kádrových materiálů dotyčného přibude poznámka o negativním vztahu k „západní kultuře“. Nelíbí se ti nový blockbuster Star Wars 7, „nenávidíš Ameriku“, hotovo.

    Připomnělo mi to 50. léta u nás, kdy někdo prohlásil o jakémsi sovětském filmu „že nic blbějšího a mizerněji provedeného a zahraného dlouho neviděl“ a zahájil tím řetězec událostí, končící rubáním uranu v Jáchymovském lágru.

    Ohledně nových sci-fi filmů, před lety jsem se těšil, jak počítačové technologie umožní časem vizualizovat do té doby nepředstavitelné a umožní tak filmové adaptace mnoha „klasických sci-fi“. Což se sice technologicky stalo, ale až na jedinou výjimku Tolkienových fantasy jsou výsledky tristní. Protože klasika není dost ideologicky po chuti, všechno je upravováno a vykrádáno k nepoznání. Nepředpokládal jsem také příšerný nástup politické korektnosti a všech *ismů, to je snad největší nešvar dnešní masové popkultury. Nic není ušetřeno, od dětských animáků po hrané velkofilmy. Filmy jsou genderově a rasově vyvážené, což znamená absolutní přeferenci barevných a žen, pro bělochy zbývají většinou jen role padouchů. Můžeme se těšit na odpovídající (to jest neodpovídající) procentuelní zastoupení LGBT. Například v nedávném, jinak obrazově poměrně úchvatném „Marťanovi“ dělali casting snad v Chánově a tomu mexickému „astronautovi a vědci“ věřím roli zkorumpovaného policajta a drogového dealera, ale ne že počítá rovnice raketového letu z hlavy. „Avatar“ byla především zvrhlá ekologická agitka o vražedném vlivu civilizace, prostě další – o mnoho „zelenější“ obdoba romantického nesmyslu o „ušlechtilém divochovi“… Ideologii zkrátka nacpou úplně do všeho, Sci-fi není výjimkou, dneska nejde číst ani „moderní detektivku“, aby se člověk na třetí straně nedozvěděl, že detektiv je buzík a je na to hrdý.

    Takže jediné, na co se dá koukat, jsou asijské a hlavně japonské sci-fi filmy. Často tak vynikající a přelomové, že se k nim Hollywood dohrabe až 20 let poté, kdy udělá – patřičně politicky-korektně a ideologicky „správně“ zmršenou verzi. Například japonské úvahy o robotice a člověku ve stroji jsou zajímavé – to jsou ty GITS filmy („Ghost in the Shell“). Je to anime s CGI pozadím (tedy „realistickým“ vytvořeným počítačem), jakási série „noir“ detektivek. Ve stylu kultovního „Blade Runnera“, tak trochu. Brzy bude Hollywood dělat hranou verzi. A takových zajímavých věcí tam je, jen nejdou do světové distribuce, až na výjimky. Také Rusové se činí.

    Stádovitost zachvátila všechno, stejným způsobem jako protlačují „nejlepší prací prášek“ nebo Star Wars 7, protlačují „uprchlíky“. Jakákoliv jiná reakce než vřelý souhlas je postavena do světla neslušnosti, amorality až zločinu. Racionální argumenty nejsou přípustné.

    Jenže v tomto případě nejde o film.

    • „Nelíbí se ti nový blockbuster Star Wars 7, „nenávidíš Ameriku“, hotovo.“

     To jste mne rozesmal, Kchodle, hehe, presne… :o)
     Tady se potacime na te velmi jemne hrane propagandy a ideologicke uvedomelosti o ktere muzete mluvit jen tajne a pouze s vami blizkym spiklencem.
     Nekdy pred mesicem jsem se kouknul z nostalgie na Blizka setkani tretiho druhu a bylo to i nyni, po tech letech, neunosne. Jak spravne pisete, dnes je ideologicke vsechno, co vyjede do eteru a neni pred tim uniku. Zasadni schemata dobra a zla jsou dnes tolik opakovana (v podstate od valky, tedy 3 generace), ze uz vlezla lidem tak pod kuzi, ze je berou jako soucast sebe sama.

     Tohle vyresit neni otazka inteligence, nebot tato schemata a jejich prezentace pusobi na biologicke, mimovedome urovni. Tomu se nejde ubranit, maximalne vyhnout, neprijmout, nejlepe si to vubec nepustit do hlavy, ale to u dospivajiciho ditete nedokazete, nemuzete ho odstrihnout od medii. Ma polosocialisticka generace ma to stesti, ze jeste ma s cim srovnavat, chudaci co dospivali za Plysaku a pozdeji. Treba i to souvisi s dnesni „verejnou lzi“…uz existuje takove mravni podhoubi, ze ti lide rikaji neco co slyseli, ale dal uz je to nezajima, je jim tedy uplne jedno co rikaji, protoze to rikaji i ti okolo. Pro takove je pravda stvrzena opakovanim.

     Samozrejme tu jsou jeste profesionalni lhari, kteri z toho maji bud penize, anebo si tak udrzuji pozici nazoroveho vudce (t.j. reprodukuji tak svoji moc, coz se tyka hlavne intelektualu).

     Ten spodni ideologicky tah muze byt dnes velmi zastreny, me se treba docela libili Transformers jednicka, ale pak se doctu ze:

     „Za účelem snížení rozpočtu a zvýšení realističnosti poskytla filmu americká armáda největší podporu od natáčení snímku Černý jestřáb sestřelen. Přesněji vojáky jako kompars, dopravní prostředky pro alternativní módy Starscreama, Bonecrushera a Devastatora, autentické uniformy a povolení k natáčení letadel F-117, A-10, AC-130 a CV-22, což bylo rovněž poprvé, kdy byla tato letadla natáčena pro účely filmu.“

     A kdyz jsem videl Black Hawk down, tak jsem si rikal, kde sebral penize na takovou dehonestaci armady…a ouha, ona si to armada platila sama.
     To je vyznamny posun v propagandisticke metode: uz si s vami jakoby nehraje, ale primo vam ukazuje, co vas ceka a co se po vas bude pozadovat, bez zasterky. Spise nezli o premlouvani dnes jde o pripravku.

     Podobne Knize a cele jeho PR…tam take nebylo kde brat a cely uspech spocival jen a pouze v tom, ze jste toho cloveka meli velmi casto na ocich a ze na obrazcich byl za kaspara.

     A kdyz uz jste ty Star Wars videl, Kchodle, na co nas, dle vaseho mineni, pripravuji?

     • Srovnávat staré SW a nynější příšernost, to je jako srovnávat staré klasické westerny a pokusy o „post-western“. Vytratila se myšlenka dobra a zla. Je to všechno velmi hloupé a povrchní, odpuzuje to myšlení. Zato je to plné žvanění a „psychologizování“, to je hotový mor prostupující dnešní kinematografii i literaturu.

      Nemyslím, že „nás na něco připravují“, je to prostě odraz 70-ti let bezduché západní propagandy, kterou mají všichni pod kůží, přesně jak píšete. To odráží onu aroganci, povýšenost, dvojí metr a všechno ostatní. I vysoce vzdělaní lidé běžně protkávají hovor úsměšky nad „východní Evropou“, „ruským mužikem“, ruskou technikou, … a když pak náhodou zavítají k nám na návštěvu, jsou z toho v šoku.

      Na druhé straně, ano, je to příprava na totalitu, která reálně již existuje. Nacismus už je zjevný – a nespočívá ve zvedání pravice nebo nošení hnědých košil s indickým symbolem štěstí, ale v omezování a zakazování nemainstreamového názoru, vkusu, myšlenky. A to pomocí dehonestací, urážek, vyhrožování, zesměšňování až kriminalizování oponentů, U nás je to ještě peprnější, že největší náckové se prohlašují za tolerantní humanistické intelektuály a oponentům strkají nálepku fašismu nebo nacismu. Všechno je naopak.

      • Myslím, pánové (s omluvou, že se vměšuju), že podceňujete podnikatelskou prozíravost kšeftmanů s kulturou. Oni necílí na zbytkovou a dále ubývající kulturně vyspělou inteligentní menšinu, ale na nekulturní pablby, vychovávané bez knížek, televizí, počítačovými hrami a slabomyslnými akčními sračkami. A jsou ti obchodníci úspěšní, viz úspěchy Avatarů a Hvězdných válek. Tak to má v nové době byť.

       • Věc vězí v tom, že tito kšeftmani s kulturou prozíraví nejsou.

        Po takovém filmu, který vypadá jak dort Pejska a Kočičky, nikdo za 3 mesíce ani nevzdechne. Představuji si – podle výsledku – že to vzniká při sezení nad nějakým „průzkumem návštěvnosti kin“: nejsou tam děti, vraž tam děti, aby na to chodila děcka s rodiči. Není tam láska, vraž tam lásku, aby na to chodily puberťačky, není tam násilí, dej tam násilí, ať tam jdou i puberťáci. Je to málo intošské, dej tam nějaké „hlubokomyslné úvahy“. A tak dál – a výsledek je k nekoukání.

        Jistěže film musí cílit na masy, ne na kulturně vyspělou menšinu – to by nic nevydělal, tedy ne hned. Na Tarkovského „Stalkera“ nebo „Solaris“, abych zůstal u sci-fi, se těžko lidé pohrnou, ale zase to bude vydělávat ještě za 100 let, kdy už dnešní blockbustery nebudou zajímat vůbec nikoho.

        Spíše mi šlo o to, že dobrý a populární brak musí být kvalitní a musí se jako švec „držet svého kopyta“. Nemůže to mít nějaké psychologické nebo umělecké přesahy, aby to neotrávilo, ale přesto to musí být udělané dobře, podle všech pravidel žánru a řemesla. Takové se mi jeví třeba první dva díly SW (4., 5.), na šestém již je vidět, že se vlivní „chytili úspěchu“ a výsledek směřoval k tomu, co popisuji v prvním odstavci. Nic moc.

        Podobnou brakovou kvalitu předvedli například trůrci BBC seriálu „Sherlock“ u první série. Přesně zkopírovali Doyla, zachovali ducha jeho detektivních povídek, jen místo bryček použili taxíky a místo telegramů mobily a IM. Výsledkem byl nejúspěšnější seriál BBC všech dob – dokud se toho v následujících sériích nechopili oni „vylepšovači“, kteří to marketingově „přiblížili širšímu publiku“ – a výsledek je katastrofa.

        Zkrátka, když se točí western, nemůže to mít v druhém plánu etnografickou studii o Indiánech, která z toho leze jak sláma z bot. Nebo moderní antirasistickou ideologii. Nemůže to být kombinované s psychologickým dramatem od Ibsena, protože režisér touží točit Ibsena a tak si do každého svého filmu kousek foukne. Musí to být natočeno jako western, nic více. Pak vznikne třeba „Tenkrát na západě“. V případě gangsterky „Pulp Fiction“. Červená knihovna v „Pretty Woman“.

        Občas se povede většinovému divákovi podstrčit i ryze marginální dílko, díky vysoké kvalitě provedení. Třeba „Pán prstenů“ v tomto uspěl zcela neuvěřitelně.

        Spíše mě šlo o to, že díky kvalitnímu „řemeslu“ i přes brak dorazí k většinovému divákovi něco „umění“, minimálně v obraze, muzice, hereckých výkonech, výpravě, …, ale není to zjevné, takže to neodradí.

        • „že to vzniká při sezení nad nějakým „průzkumem návštěvnosti kin““

         Presne tak, podle meho jedou jenom podle pocitacu a statistik, rozpocitano na minuty. Polibek, typ polibku, velikost odhaleneho tela, cas na uvahy, akce na motorce, to vsechno maji urcite podchycene statistikami a podle toho toci dalsi filmy. Vzdyt si vemte, ze uz ani nic nedokazi vymyslet, vsechno jsou remaky, bud naostro, anebo skryte.
         Nedvano jsem videl naprosto nadherne udelany animovany film „The Boxtrolls“ a dopadlo to presne jak rikate: nakonec z toho koukal takovy kalkul, ze na to clovek radsi nevzpomene. A pritom moznosti tvurcu jsou opravdu nebyvale, kvalita neobvykla, ale nakonec to zazdi povinnymi „reklamnimi emocemi“, uplne zbytecne, k nicemu.

         • Souhlas. Hollywood je korporát, jedou podle mustrů, tabulek a statistik. Psychologických modelů a další moderní pavědy. Asi bychom se divili, jaký aparát – i pseudo-matematický – vězí za každým schváleným filmovým projektem. To přesně poznávám, například z jejich softwareové vědy a inženýrství – každou pitomost mají nějak pojmenovanou, mají „návrhový vzor“ i na to, jak správně „házet lopatou“. Dělat to jinak je nepřípustné.

          Legrační na tom je, jak jim vždy nějaký cizí filmový projekt rozvrátí ten jejich systém. Poruší všechny jejich statistiky a tabulky a přitom je extrémně úspěšný. Logicky takový film musí vzniknout mimo korporaci, například coby „nezávislý“. Nebo je to ukradeno z cizí kinematografie. Pak se na to vrhnou, analyzují a změní podle toho svoje poučky a začnou chrlit napodobeniny – a situace se opakuje. Ničeho tvůrčího nejsou schopni, musí jen sázet na jistotu, „aby nenaštvali akcionáře“, jak se říká – ale pravda je, že s tím nemají akcionáři co dělat, je to prostě Parkinson a rozložený korporát, co je na vině. Chovali se tak posledních minimálně 70 let, ale teprve s příchodem počítačů to vzalo vrtuli. Teprve od nasazení všech těch podpůrných rozhodovacích „inteligentních“ systémů jsou americké filmy radikálně horší než bývaly.

          Stejně jako v panujících korporátech v Evropě, ideologická věrnost a přepjatost směrem k vládnoucím *ismům je jednou z metod jak lézt šéfům do zadku a „vybojovat“ si lepší postavení, platí to i v Hollywoodu. Nikdo na ně netlačí, aby ve filmech adorovali americký nacismus a mávali všude hvězdy a pruhy. Nebo dělali z cigánů raketové vědce. Aby místo filmů točily přiblblé agitky – protože tlačit ani nemusí, zaměstnanci od filmové hvězdy po posledního pomocného scénaristu to dělají sami od sebe v rámci kariérismu. V žádné totalitě to není jiné.

          Hloupé na tom je, že i z krásného nápadu, vynikajicího provedení, skvělé kamery atd. díky tomu všemu pravidelně vznikne paskvil. Odolat se povede jen někdy, nejspíš i zázrakem. Poslední dobou z nich těch „zázraků“ moc nevypadlo.

          • „Hloupé na tom je, že i z krásného nápadu, vynikajicího provedení, skvělé kamery atd. díky tomu všemu pravidelně vznikne paskvil.“

           A vubec nejhloupejsi je, ze i ty paskvily jim vydelavaji. Tam se zcela miji ocekavani a smysl produktu. Bezpochyby byznys umi, takze z jejich hlediska je ucela splnen, mainstreamova filmova spolecnost nemuze nikdy prodelat…a umelecke ocekavani zustava nenaplneno.
           Mozna je to chyba ocekavajiciho, ze si neustale mysli, ze dnesni kino je stale kinem stareho formatu- biograf, ukazujici veci nove, prekvapive, ci novym zpusobem…treba tahle funkce uz neplati, je to larva, tvarici se jako neco, ale se zcela pozmenenou funkci.

           V takovch chvilich si vzdy vzpomenu na Hauserovu knihu Kapitalismus jako zombie, jejiz mottem je: Delejte jako by kapitalismus nebyl a on nebude.
           Na tom je urcite neco pravdy, ale (bohuizel, nastesti?) jsme tvory spolecenskymi a prave kino a filmy jsou jednim ze zdroju nasi pospolitosti. Dokud se na ne bude divat nekdo druhy, nemuzete delat „ze to neni“. Druha moznost je konstituce vlastni lokalni komunity, ale to je na jinou debatu.

           „Legrační na tom je, jak jim vždy nějaký cizí filmový projekt rozvrátí ten jejich systém.“

           Ano, ano, to je legracni, mene legracni uz je, ze obratem se tohoto vetrelce zmocni, prepracuji ho a nasledne prodaji jako uplne jine zbozi. Cimz zaroven narusuji socializacni roli filmu, protoze vice lidi vidi vice ruznych filmu, ktere jsou ale stejne, tj. nemuzou se o nich bavit. Nezbyva nezli doufat, ze tenhle slaby bod, „kanibalizace revolty“ bude cim dal tim subverzivnejsi: Kapitalismus dokaze pozrat i ty nejnebezpecnejsi alternativy, klidne je mozne, ze se jednou preceni a sni neco pro nej nestravitelneho, ci dokonce jedovateho.

          • Dá se pochybovat i o tom, že Hollywood umí byznys: filmová studia a jejich distribuce si silně naběhly na vidle počítačové technologie a internetu. Zcela tupě zopakovaly všechny chyby, které pár let před nimi udělal audioprůmysl.

           Přes oživující injekce a polknutí „nezávislého“ Miramaxu korporátem je dnes hollywoodský filmový mainstream na druhé koleji – kvalitní zábavu převzaly televizní produkce, které točí „kinokvalitu“ pro kabelové sítě a internetovou distribuci. Tam jsou lepší herecké výkony, mnohem lepší scénáře, poslední dobou i velkolepá výprava – ovšem za menší peníze, protože co filmový korporát udělá za milion, televizní produkce za sto tisíc, při stejné kvalitě. Dosud tam nejsou vybudované korupční sítě a všechno se nepředražuje.

           Ano, kino už není „biograf“ ani nefunguje jako levná náhrada divadla, koncertů, opery nebo i cirkusu pro masy. Zůstala ona „zábava“, ale tu umí jiná média lépe a levněji. Bez barnumské reklamy by Hollywood na svoje dílka moc diváků nepřilákal, zatímco kvalitní produkce dnešních kabelovek a nezávislých se šíří téměř virálně jako epidemie.

           Na Hauserově myšlence něco je, stačí se podívat třeba na open source software – a něco podobného se děje v každé oblasti.

           Kapitalismus nemusí zajít na otravu z něčeho jedovatého a hrubě nekompatibilního, co ve své nenažranosti spolkl. Možná prostě z přežrání pukne. Sleduji podobné jevy na korporátních firmách, především v ICT a aerokosmickém/zbrojním průmyslu. Ty jsou už tak velké, že nejsou schopny téměř ničeho. Pokud z nich přesto něco kvalitního občas vypadne, bývá to výsledek nějaké té pohlcené firmičky v korporátním hávu nebo vnitřní rebelie nějakého přehlíženého týmu mimo hlavní proud. Černých čísel v účetnictví dosahují kapitalizací a výprodejem lukrativních značek a výrob do Číny a jinam.

          • Mam doma internetovou televizi, Kchodle a na ni jsou i statistiky shlednutych filmu: nejnavstevovanejsi jsou prave hollywoodske blockbustery, tak z 3/4, zbytek jsou nemecke detektivky :o)
           Podle meho je otazka, jestli nahodou uz lide nejsou „predelani“ a jestli opravdu nevyzaduji ta statisticky vyhonena hollywoodska dila dobrovolne. Mozna je uspokojuji prave svoji falesnosti, mozna je realita uz tak neprijatelna, ze se vedome utikaji k „umelohmotne euforii“. To by byl uz fetisismus, ve kterem napodobeny vysek reality nahrazuje jeji celek, ktereho se z nejakych duvodu obavaji (jako latex pornograficke divy nahradi pokozku zive „obavane“ zeny, tak nerealne statisticky zbastlene emoce nahradi kazdodenni prozivani, ktere jsou, ve sve skutecnosti, neunosne).
           Je to trosku slozitejsi, ale snad je mi rozumet: dite ma namisto praveho konika jeho napodobu- plysovou hlavu, pridelanou na tyci, protoze praveho kone by bud nezvladlo, anebo si ho rodina nemuze dovolit…tak lide dnes sleduji „casti citu“, smichanych ve statistickem gulasi, protoze jejich plny uder by nezvladli, ci uz vubec v realu neexistuji.

           Jak to pujde dal mi neni jasne: bud se kapik prezere a pukne, jak rikate, anebo ho lide zrusi tim zpusobem, ze zlikviduji spolecnost ze ktere vyrusta- tady by mohly byt konotace na soucasnou uprchlickou krizi. Ta dle meho neni jen o uprchlicich, ale dost lidi v ni vidi moznost, jak ji vyuzit coby beranidlo proti stavajicicm neunosnym procesum (a proto ji take bud primo podporuji, anebo se ji alespon nebrani, ci delaji ze zadna neexistuje).

          • Statistika je ošidná věc, a něčím se médium zaplnit musí. Měl jsem několik let Netflix – vedlo to k tomu, „skouknout“ všechny známé filmy ještě jednou, „když je to za jedny peníze“. Jakmile se to protočilo, všichni v rodině – i známí, kterým jsem to přes bránu zpřístupnil – ztratili zájem.

           Faktem je, že dobrých příběhů zase tolik není. Literatura celého světa za několik tisíc let, všechny legendy, báje a pověsti k tomu, již byly několikrát zfilmovány. Něco zfilmovat nešlo pro vysoké náklady a potřebné triky – které se dnes dají lacině dělat digitálně, takže došlo i na fantasy typu „Pán prstenů“, různé legendy a pověsti. Nepochybně bude následovat vlna předělávek s použitím nové technologie – už jen proto, aby vyrobili obsah pro nová kina s vysokým rozlišením obrazu a mnohokanálovým zvukem. Paradoxní je, že dnes má mnoho lidí doma lepší „kinotechnologii“ než kina – většina kin stále promítá jen v 2K, zatímco domácí FHD (2K) televize nahrazují UHD (4K) zobrazovače. Proč jít do kina, když doma je to technicky lepší ? Kromě toho má domácí promítání levnější popcorn, kolu a dálkový ovladač, což je při dnešních přiblblých filmech naprostá nutnost – hlavně tlačítko rychloposuvu je v permanenci.

           Pikantní je, že Hollywood blokoval několik let vytvoření nových vysokokapacitních Blue-ray disků pro filmy s vysokým rozlišením, aby zaplnil svá kina – protože většina kin je dnes alespoň částečně ve vlastnictví hollywoodských molochů a jejich distribučních firem. Tím pádem pro domácí kina není oficiální obsah – a tuto díru zaplnila pirátská nelegální distribuce. Dá se říci i „převzala“, spolu s Neflixem a kabelovkami, které už vysílají UHD (4K). Toť přímý důkaz „obchodní zdatnosti“ Hollywoodu, jinými slovy, zkazili všechno, co šlo zkazit.

           Přesycení falešnými emocemi povede časem k odmítnutí všech těch spektáklů, už teď si z toho hodně diváků dělá legraci. Zcela se to odpojilo od reálného světa – a tím ztrácí vliv všechna do popkultury zabalená propaganda a ideologie. Všechno má svůj čas, jednou to převáží a umělá socializační role masmédií selže. Většinový divák se přežere – ačkoliv je fakt, že vydrží neuvěřitelně mnoho.

           Připomnělo mi to večírek u kamaráda, který měl velkou distribuční firmu a svého času také síť videopůjčoven. Kolem bylo v regálech snad 20 tisíc filmů a neměli jsme si co pustit.

          • „Všechno má svůj čas, jednou to převáží a umělá socializační role masmédií selže.“

           To je dle meho docela tezka otazka: media pusobi dvoji zpusobem, jednak vymyvaji mozek (jsou zabavna) a druhak urcuji diskurz (jsou propagandisticka). Je to kolobeh resetovani a formatovani.
           Ta prva role asi neselze jen tak, vydrzi az do teoretickeho okamziku, kdy se sama vycerpa (prestane bavit).

           Propaganda, to je neco jineho, tam opravdu muze dojit k presyceni (uz toho mame dost). Navic, jak jste uz poznamenal vyse, dnes je propaganda uplne vsude. A ta klade naroky, podvedome mobilzuje divaka, ktery to vnima jako neprijemne (revolucni dobrovolne prijimani propagandy vydrzi jen par let).

           To mate jako u zavisleho, pro nej je jednodussim vychodiskem odeprit si pritup k droze, nezli si ji nevzit. Alespon zpocatku nema doma zadnou flasku/ cigara. A pokud nejakou dostane, tak se ji rychle zbavi.

           Lide jsou vzhledem k socializacnim masmediim mozna v podobne roli: nejde je neposlouchat, nejde je vypnout ci delat ze neexistuji, zachranou je tu jejich zniceni, tedy znepristupneni. To si myslim ze je mottem tehle krize (uz jsem to psal nahore) a nejde jen o media. Je preci podivne, ze uz cele mesice az roky hrozi tak ocividne nebezpeci a pritom se nic nedeje, vsechny hovory o predmetu jsou zavadive a eufemisticke.
           Podle meho nejde o neschopnost, ale viru, ze uprchlici preformatuji nasi spolecnost a s ni se smete i vsechno zle, co prinasi. Tohle je bezpochyby jedna ze sanci, protoze vedome se zdroje tehle slasti zbavit nedokazeme. Je to takovy prakticky chiliasmus. Na to mne privedl jeden diskutujici kdesi, zjevne mlady clovek, urputny zastance nejen multikulti, ale i anarchie. Byt v jeho veku a zrejme i pozici, asi bych nesmyslel jinak.

          • Ano, s tím vším souhlasím.

           K té přesycenosti – ať již umělými emocemi, propagandou, reklamou – je zajímavé, že mozek to od určité úrovně začne sám od sebe negovat, prostě otočí znaménko. Asi nějaká geneticky vestavěná obrana, další metodou je ignorance. My Češi máme zřejmě onu „negační hranici“ posazenou níže než ostatní národy, což se projevilo například při prezidentské volbě, kdy mágové Kchááárlovy kampaně přepálili hlasitost, otočili knoflíkem moc doprava.

           Projevilo se to už za reálného socialismu, kdy bolševickou propagandu lidé téměř nevnímali, případně je natolik pobuřovala, že propagandu otočili do absurdna a dělali si z toho legraci – když ji nešlo nevnímat. Podobně na tom byl západní svět – naučili se nevnímat reklamu, všechny emoční signály a vlezlé metody, které se používají. Filmy tím pádem musely udělat „volume up“ a emoce přetočit do úplně hysterické úrovně, protože nic slabšího lidé nevnímali. Sám jsem byl po 90. roce v šoku, když jsem viděl jakoukoliv americkou televizi – nebyl jsem schopen se na to dívat, množství reklam bylo příliš veliké, než aby se dal vnímat vlastní obsah. Lidé se v třetiřadých seriálech a filmech chovali jako blázni. Jakákoliv zpráva byla „Breaking News“ a „Red Alert“, měl jsem pocit, že snad musela začít jaderná válka nebo na Zemi padá meteorit velikosti Texasu, ale vždy z toho vyšla nějaká pitomost. Amíkům to nevadilo, měli na to vybudované filtry a reklamy si nevšímali a hysterických emocí také ne, vůbec jim to nepřišlo.

           Další důvod, proč je všechno tak přetočené, je západní „zákaz“ projevovat emoce v běžném životě. Ve všem je knuta „pozitivního přístupu“, to je úplný mor. Za všech okolností musí být lidé v totalitě vnějškově šťastní a pozitivní, i kdyby jim šéf zrovna oznámil snížení platu a přitom je kopal do zadku. Být navenek emočně zcela plochý je existenční nutnost. Jako ventil je pak přehnaná starost o zvířata, přehnané sportovní fanouškovství, náhražková dobročinnost, „milování uprchlíků“, „nenávist k Putinovi“ – to jsou povolené emoce.

           Nesouhlasím až tak úplně, že podstatnou motivací mladých k vítání vetřelců je nihilismus. Jistě, každá mladá generace je částečně nihilistická, odmítá svět svých rodičů a všechno neguje. Ale jen malá část to skutečně udělá, většinou je to jen výraz odpoutání se od rodičů.

           Ani nevidím nihilismus jako podstatnou motivaci vládnoucí pseudoelity – ti mají zcela zřejmý záměr vyměnit obyvatelstvo, protože to dosavadní je odmítá. U konformních příslušníků obslužných vrstev „elit“ je pak „Willkommenskultur“ povoleným emočním ventilem, když jinak se musí chovat jako roboti s přilepeným úsměvem a slovem „ano“ (yes, we can) – vše ostatní je chápáno a odsuzováno jako negativismus až patologické kverulantství. A „špatné“ kolečko v korporátním stroji bývá rychle vyměněno. Zkuste někde v korporátu říci, že něco nejde. I objasnit, že něčemu zabraňují fyzikální zákony a „voda do kopce nepoteče“ se musí opatrně a nejlépe oklikou nebo poukazem na nějakou vnější nepostižitelnou autoritu.

           Jisté na tom všem je, že nynější provetřelecká hysterie se u touto hysterií postižených otočí za pár let stejně ostře proti. Podobně jako v první polovině 90. let ti samí „milovali Klause“, ale o pár let později mu nemohli přijít na jméno. To je vždycky stejné – a není to jen kariérismus, jde to hlouběji.

           Nynější sluníčkáři, kteří realisty odsuzují za „nelidskost“ budou za pár let odsuzovat ty samé za nedostatečně aktivní odpor a odmítání eliminace („zvláštního zacházení“) vetřelců. To je vždycky stejné.

          • Ano, to je velmi dobry popis, kchodle. Kdysi jsme s jednim internetovym pasantem vymysleli na tenhle stav termin: paraforie. Neco jako vedlejsi, neprava, umele vybuzena euforie. Ta se dokaze osamostatnit a zacne zit svym zivotem vcetne vlastniho hodnotoveho zebricku. Komunity v ni uzavrene a s ni zijici jsou pak zdrojem velkeho socialniho nasili na druhych, ktere nuti opakovat paraforicke ritualy. Sami jsou ale obetmi a jen co se toho „dobrovolneho jha“ zbavi, tak obrati…jednou Klaus ano, podruhe Klaus ne.
           Vetsina oportunniho spolecenskeho jednani je pouhou technikou prezivani a nekdy je to opravdu k zlosti: ten kdo vam lze do oci navic vi, ze lze a vi take ze i vy to vite…tedy je v tom i neco sadismu hry kocky s mysi.
           Takze jde v prve rade o metodu prezivani a v druhem pripade (prekabateni) jde o ulevnou reakci na nesnesitelny tlak vznikajici z teto metody, Klausovi se pak pomstite za to, ze jste ho museli poslouchat a adorovat tim zpusobem, ze mu zacnete nadavat. Samozrejme kdo muze, ten by se tomu mel vyhnout, coz ale neni uplne jednoduche. Socialni inteligence se totiz neprekryva s IQ, takze schopni a vudci pracovnici ci lidri spolecenskeho zivota (treba ucitele) s vysokou mirou odbornosti mohou byt zaroven vcelku primitivnimi spolecenskymimi bytostmi, schopnymi zpusobit mnoho strednestavovskeho zla :o)

      • Prvni SW jsem samozrejme videl, myslim az do 5. dilu, ale pro mne jsou prilis fantasy, takze mne ne uplne chytla. Ale pamatuji se, ze vydrzet posledni dil pro mne bylo martyrium.

       „To odráží onu aroganci, povýšenost, dvojí metr a všechno ostatní.“
       I presto, ze spolecnost jiz neexistuje, clovek stale zustava tvorem spolecenskym a snazi se zachytit a vytvorit spolecenske vazby. Obavam se ale, ze spolecne sdilet dokazeme uz jen hloupost- ona totiz ani dekadence ci nihilismus nejsou bez emoci, v hloubi se skryva urcita radost z moznosti proziti zvrhle funkce.

       To funguje i u hlouposti, ve ktere se zas nachazi posledni spolecny jmenovatel mozne sociality: prave ono hloupe chovani.
       Vzpominam na prve zbohatliky z 90. let, kterym doslo, ze ke spolecenskemu postaveni se uz nepotrebuji adekvatne chovat, ze doba je nekde jinde a ze muzou dat volny pruchod svym libovolnym choutkam. Jinak receno nemusi ze sebe delat „slechtice“ ani ducha ani mravu.

       „Zajel jsem si do Mekace a tam se prezral poradnym neosizenym hamburgrem“…tuhle vetu jsem slychaval docela casto, skryva se v osvobozeni zmoznosti nemuset skryvat sve plebejstvi.
       Ono to je v poradku, nikomu nic nevycitam a to do okamziku, kdy mate takovy majetek a postaveni, ze ze sve osobni perverze dokazete vyrobit normu. Tady vetsine liberalu dojde argumentacni dech a kdyz je nekdo dozene do podrizene pozice jimi vynasenymi metodami, tak z nej udelaji socialistu (viz Babis).

       Jako bychom se nedokazali najit a mluvit spolu jinak, nezli ve svem pred-kulturnim modu.

       “ největší náckové se prohlašují za tolerantní humanistické intelektuály a oponentům strkají nálepku fašismu nebo nacismu. Všechno je naopak.“
       Ano, presne tak a podle meho je to priznakem, ze i hloupost coby socialni metoda se zacina vycerpavat a nastupuje komunikacni klacek absurdity. Aby te ten druhy jeste alepson trosku poslouchal, tak mu musis jednu vrazit. To je take motto cele kavarny, ktera chce s sebou vzit do kopru i vsechno ostatni a aby si to oduvodnila, tak musi druhe prilehave oznacit.

       Tedy normalni milenialismus, sektarstvi prelomove doby, chiliasmus (sice trochu mimo kalendar, ale kdo by si nechal ujit takovou prilezitost). Vetsina slunicek jsou inteligentni a citlivi lide, tak pomerne presne vedi, ze jsme v hajzlu. A jelikoz jsou citlivi, tak uz nemaji kapacity na to rozlisit, ze za to nemuzou vsichni, to jim je jedno, jsou jako odmitnuty milenec, co ve zlosti zapali barak milenky i s jeji rodinou a k tomu stodolu i se zviraty.
       http://www.krimi-plzen.cz/a/jsem-dozorce-v-dachau
       „- Proč myslíš, že se Němci takto chovají?
       – Myslím, že to bude komplex z války, kdy se Němci celé Evropě, ale hlavně sami sobě snaží hystericky dokázat, že jsou již vlastně úplně jiní Němci.“

 4. Ty máš zase náladu :-). Něco ti navrhnu – co kdybys místo pitomých slepic vyhledával naopak chytré, příjemné a inteligentní lidi. A ty pitomce ignoroval. Sám jsi mi to kdysi radil.

  • „naopak chytré, příjemné a inteligentní lidi“

   Jenze v tom je prave ten hacek, tihle uz nejsou na krame, schovali se. Zbyly jen markyrujici typy, ale s ty si na Proroka neprijdou.

   Kriminalni komisarka Kambouriova: Pokud se vyjadrite negativne o uprchlicich, udelaji v vas nacistu:
   http://www.welt.de/vermischtes/article150350700/Wir-haben-uns-Kriminalitaet-importiert.html
   „Importovali jsme si kriminalitu, muslimove nemaji zadny respekt pred policii a uprchlicka kriminalita je bagatelizovana.“

   • Jestli on nebude hlavní problém dnešní doby v tom, že lidé chytří, příjemní a inteligentní zdaleka neovlivňují realitu – a to že silně negativně – tak silně jako jedna jistá slepice, a tím myslím „Makrelu“, aby nedošlo k mýlce.

      • Aha, takže Vaše tvrzení vypadá takto:

       „Jestli on nebude hlavní problém dnešní doby v tom, že lidé chytří, příjemní a inteligentní zdaleka neovlivňují NEGATIVNE realitu.“

       Správně?

     • Putin je v opozici a taha tezce za kratsi konec provazu, takze si muze dovolit byt inteligentni a prijemny. Jakmile vyhraje/ prohraje, bude se muset stat hovadem jako ostatni.
      Kchodla jsem pochopil tak, z nikdo inteligentni dnes nema narok na to, neco pozitivne ovlivnit, ze intelekt je dnes vyhradne ve sluzbach nejvyssiho zla :o)

      Rusko je kapitola sama o sobe, behaji o nem velmi rozporuplne zpravy. Zasadni otazka je- zda- li se Rusum podarilo se zbavit zavislosti na vyvozu surovin a svoji zemi post-industrializovat. Vse ale naznacuje, ze nikoliv, ze Rusko svuj stin stale neprekrocilo a zustalo obrem na hlinenych nohach (bezpochyby schopnym delat hi-tech vojenske vyrobky, ale tim to konci). Takte tam jeste na lamani chleba dojde, nehlede na to, ze Putin neni zadnym vudcem, ale spise jen manazerem ruskych klanu a klik.

      • „Kchodla jsem pochopil tak, z nikdo inteligentni dnes nema narok na to, neco pozitivne ovlivnit,“
       No to já nejdřív taky, ale jak vidíš, tak mi vysvětlil, že jsem se mýlila a že měl na mysli nikoliv pozitivní, ale negativní ovlivňování :-).

   • Saxi, řekla bych, že je jich dost. I když jsou v menšině, to je pravda. Včera jsem měla taky takový tarasovský nápad udělat si výtah, co kdo napsal o projevu Zemana. U zavilých antizemanovců jsem byla mírou pitomosti znechucená hned zkraje a rychle jsem od toho běžela pryč. Kdežto Taras se v tom patlá a snaží se s blbostí bojovat.

 5. Ono se nám to pěkně vybarvuje 🙂
  Odstíny tmavnou čímdál více a ten krok k pochopení nebo dva je jen na nás 🙂

 6. Galerii pitomců publicistů, jmenovaných v článku, doplnil Simkanič:
  „Výrok „tahle země není pro všechny“ nezazněl v naší historii poprvé. Dle Simkaniče ho proneslo hned několik Zemanových předchůdců: Edvard Beneš před odsunem Němců, Klement Gottwald před popravou Milady Horákové a Gustav Husák před zavřením Václava Havla.“
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Tak-uz-i-masove-vrazdy-Zemanuv-projev-privedl-do-varu-novinare-a-intelektualy-414732

  Za prvé: originální dva odstavce Zemanova projevu zněly takto:

  „Když se připravovala demonstrace zastánců migrace k 17. listopadu, tak jsem od jedné z našich zpravodajských služeb dostal informaci, že na transparentu této demonstrace má být nápis „Tahle země není naše – Refugees welcome“. Potom někdo poradil těmto organizátorům, že ten nápis je mimořádně hloupý, tak ho nahradili o něco méně hloupým nápisem „Tahle země patří všem – Refugees welcome“.
  A závěrem svého vánočního poselství bych vám chtěl říci dvě závěrečné věty. Tahle země je naše. A tahle země není a ani nemůže být pro všechny.“

  Jak je zjevné, Zeman reagoval na slogan „Tahle země není naše“ opačným a těžko zpochybnitelným tvrzením, které doplnil logickým vývodem „ani nemůže být pro všechny“, – protože bychom se sem nevešli.

  Za druhé: Zákeřné je jmenovat Zemana bez jakékoliv souvislosti s prezidenty Benešem (kupodivu u kavárenských povalečů typu Simkaniče v nemilosti), Gottwaldem a Husákem, kdy jako oslí můstek mu slouží jejich údajné stejné výroky („tahle země není pro všechny“), které ovšem nikdy nepronesli. Účelem tohoto prasáckého lhaní je dostat Zemana do nepříznivých souvislostí.

  Toto je kavárna ve své nechutné podobě. Kníže lidu blíže. Bléééé.

 7. Zde jedna reklama na novy Robejskuv blog, je to jeden z komentaru pod clankem:

  „Já ho mám předběžně zaškatulkovaného jako ruského trolla, ale definitivní verdikt jsem ještě nevynesl. Každopádně kope do EU, do řešení uprchlické krize atd., přesně jako to dělají ruští trollové, a o diktátorském Rusku (které je největší bezpečnostní hrozbou) se prakticky nevyjadřuje.
  Logika toho co dělá je z pohledu Ruska zcela jasná – podrývat důvěru v demokratické instituce, v demokratické vlády. A tím nahrávat zvolení různých extremistů, kteří svou zemi uvrhnou do mnohem většího bordelu. To se bohužel děje v Maďarku, nyní v Polsku, v Řecku a hodně se o to snaží ruští trollové i u nás (Zeman a spol.). A Evropa, která je v bordelu, je slabá Evropa. A o to Putinovi jde.“
  http://blog.aktualne.cz/blogy/petr-robejsek.php?itemid=26573
  Z blogu:
  „Vlády neplní svůj díl společenské smlouvy, totiž chránit vlastní občany a za tímto účelem kontrolovat a případné odmítat ty, kteří nesplňuji předpoklady pro vstup do země. Svůj mocenský monopol jsou evropské demokracie schopny uplatňovat pouze proti těm, kteří se stejně nebraní a chovají se disciplinovaně, tedy vůči svým vlastním občanům. Považuji to za příznak rozpadu politického systému.“

  • Kvalitní odkaz, Robejšek to má správně. Co se diskuze týká, je neuvěřitelné, jaké myšlenkové přemety jsou schopni dělat někteří rusofobové. Obviňovat Robejška z rusofilie v souvislosti s jeho kritikou obří neschopnosti EU a některých vlád ve věci imigrantské krize (což je výsostně vnitřní záležitost EU a zmíněných vlád) je tak blbé, že zůstává rozum stát. Zajímalo by mě zaměstnání či sociální pozice takových kreténů.

   • Hele, Tarasi, nedávno jsem koukal na nějaký web organizace, spřízněné s AI.
    Šlo o boj s ruskou propagandou, takový manuál pro učitele, zejména středoškolské.
    Takže jedno z možných zaměstnání…..
    Ten web u Janiky, dávající prohlášení politiků na správnou míru je také výživný…..
    Úplný Saturnin.

  • Dobrý magor. Čím je Rusko bezpečnostní hrozbou, to opomněl vysvětlit. Zřejmě tím, že je schopné se ubránit, což mi připomnělo Hitlerovo řvaní o agresivním Československu, které si buduje ve svých horách pohraniční pevnosti.

   Ještě větší korunu tomu nedávno nasadil nějaký plynař nebo co to bylo, v České pozici: ten psal, že Rusko Evropu okupuje plynem.

   A to zapomněl zmínit, že Rusko okupuje přes půl světa jaderným palivem, celou Evropu hnojivy, část světa okupuje pšenicí a když se to tak vezme, okupuje v současnosti i celý vesmír, protože je jedinou zemí, která dokáže rutinně vynášet člověka do kosmu.

  • Robejškovi jsem před pár lety jaksi nemohla přijít na chuť, přišel mi razantní, dnes mi to, co napsal, přijde zas dost umírněné. Tím ho nekritizuju, zkrátka tehdy psal o něčem, co tady tehdy ještě nebylo cítitelné, dneska už jo.
   A napsal to tam zjevně všechno, v tom textu. Ten je důležitý.

   No a ten komentář, ruskýho trolla má od Putny, to jsem někde zahlídla před pár dny, a taky když někdo v dnešní době a situaci napíše, že „Evropa, která je v bordelu, je slabá Evropa. A o to Putinovi jde.“ – tak co si o tom může člověk myslet? To je jak číst si Peheho, na toho jsem dneska zrovna narazila, ten píše nemlich totéž. Tomu vyšlo, že za uprchlíky může vlastně Putin, protže ti uprchlíci jsou politická zbraň, jak destabilizovat Evropu. No jo, s tím druhým souhlas, je to tak, jen toho pachatele té destabilizace hledá Pehe tak, jako když chudák ztratil někde klíče, ale protože všude je tma, tak je jde hledat pod lucernu, protože tam přece aspoň vidí, a hlavně to tam zná.
   Ale co, za pachatele destabilizace Evropy se dá označit kde kdo, já jsem přes PL a článek o Foldynovi, který poslal svého stranického nadšéfa z EU Schulze „někam“ dostala sem, na tenhle zdroj
   http://ceskoaktualne.cz/2015/12/martin-schulz-za-rozpad-evropske-unie-mohou-vychodni-staty/ jestli teda i ten samý zdroj Foldynova rozhořčení, to nevím, ale pak jsem si nevím ani proč našla ten rozhovor teda v tom Frankfurter Rundschau (vlastně vím, ten závěr toho textu „Podle Martina Schulze se členské země EU snaží na tomto problému spolupracovat, avšak země z blízkého východu tento problém vůbec nezajímá.“ mi neseděl), no a právě, ono je to jinak. A imo ještě horší.
   Jinak ale Schulz říká, že Evropa stojí nad propastí, či u propasti, za druhé nikoho nejmenuje, ty východní státy zmínil ten novinář z FR (možná jsme se my = východní státy či V4 stali pro Schulze těmi, jejichž jméno se tzv. nevyslovuje..(?) a za třetí zjevně fakt stojí za to, poslat ho někam, protže co tam říká, to je teda něco
   http://www.fr-online.de/politik/martin-schulz–europa-steht-am-abgrund-,1472596,32971118.html
   (ale i ten závěr třeba, z toho udělali ten propasťový titulek pak
   „Europa steht am Abgrund. Mein Mandat fällt in eine der schwierigsten Zeiten der EU seit langem. Ich mache mir deshalb Gedanken über den nächsten Tag, nicht über meine persönliche Zukunft. „

   • Schulz je z rady charismatickych politickych vudcu, vzeslych z patriarchalnich, nabozensky formovanych pomeru. Tvrdost vychovy pak vykvasi v takove podivne pedanticke agresi. Ne nahodou Berlusconi rikal, ze by byl dobrym kapem v tabore.
    Scenar byva podobny: na zakladni skole vyjimecne pilne dite, pak prichazi gymnasium se slabsimi uspechy a nasleduji problemy s realnym zivotem: na univerzitu je malo talentu, na prakticky zivot zas prebyva bohemy.
    Schulz to resil alkoholem az se stal zavislym (to neni pomluva, lze to najit ve vetsine jeho zivotopisu), vylecen byl v roce 1980.
    Pro takove lidi je politika idealni uplatneni, bohuzel nasledky jejich besu musi nest jejich spoluobcane. Podobnych prikladu jako Schulz najdeme v nemecke moderni historii dost. Otazka pro mne je, jak mohpou takove ocividne nestandardni osobnosti byt voleny takovym poctem lidi. Podobne prazdne a zaroven pichlave oci jak Schulz ma mlady Benda (a souhlasi i vzdelani, rodina atd.).

    • tak ten je charismatický jak noha teda, spíš křečovitý panák, a ano, má divné oči, toho jsem si všimla. A fakt pil? A už ne? Mně přišlo, že pije pořád. A jestli měl tvrdou výchovu nevím, ale možná jo. Příliš přísná výchova učí děti lhaní, křiví se tak, to jsou ty paradoxy, pokud teda dítka nejsou sádroví svatí, a to málokteré dítě je. A jak se dávno ví, lháři to mívají pak často v životě jednodušší, než se jim na ty jejich lži přijde, samozřejmě. No zkrátka se z ulhaných dětí můžou stát časem takové štiky, umí prokličkovat i se „správně“ uplatnit, a časem se z takových štik klidně můžou stát i žraloci, ba právě. To třeba k tomu, když se ptáš, jak ho mohl někdo zvolit.
     Jinak co vím z wiki, Schulz nemá ani maturitu, než šel do politiky živil se prodejem knih, tím mi připomíná tu z té TOPky, nemůžu si teď vybavit její jméno. No jak všechno cedí mezi zuby, když mluví.
     A navíc, teď je pro nás důležitější co říká, když už tam v té funkci je, a všechno se snaží ovlivňovat. No třeba v tom rozhovoru ve FR právě, zase lže. Nebo se zamotává do lží, protže jinak nemůže, jelikož hájí neobhajitelné.

     • Čumí jak sova, to jo. Tihle němečtí bijci jsou jak pila na beton, hrajou na protivníka přesilovku a ubránit se jim lze jen stěží, protože jsou pevně ukotveni ve svých pravdách náboženských, měšťanských a u Němců i vposledku vysoce morálních a humánních, bez ohledu na realitu. Ale Schulz mi byl sympatický v jednom momentě, kdy v EU slovně profackoval Topolánka s jeho primitivním hochštaplerstvím.

     • Tam lzou vsichni a je to uplne jedno, na nejake moralistni poucky o lzi muzeme vklidu zapomenout, lez dnes nic neznamena. Naopak, pokud politik dobre lze (a vi se, ze lze), muze mu to i pomoci. Vzpominam na Clintona, ktery z toho vybruslil s tim, ze to nebyl sex, co mel s tou stazistkou. A jak kdyz to rikal, neustale zdvihal karave prst do kamery A hlavne jak media neustale hodnotila, jestli to od nej znelo pravdepodobne, anebo ne, aniz by je zajimala podstata problemu. Kdyz neumis lhat, tak jsi pitomec a nepatris do politiky. Schulze kvuli chlastu vyhodili dokonce z prace…vidis a dneska z toho udelal prednost, jak se s tim dokazal poprat. Vsichni vyleceni jsou podezreli a ne uplne v norme a to vcelku logicky, protoze jim chybi mira.
      http://www.welt.de/newsticker/leute/stars/article112068886/So-ueberwand-EU-Parlamentspraesident-Schulz-seine-Alkoholsucht.html
      A kdyz tam vidim Barossa, nemuzu ten pohled vydrzet, to je naprosto silena parta, co patri pred soud.

  • Nic moc neřekl a dokonce překrucuje, píše ironicky: „Vláda spravuje zemi dobře. Dokonce i důchodcům se přidá (40 korun).“ Takhle to vyznívá, že se Zeman chlubí těmi 40 korunami, ale on to řekl jinak – ve smyslu, že v roce 2016 se sice důchodcům přidá ubohých 40kč, ale další rok už minimálně 300. Divím se, že má Ransdorf zapotřebí takhle blafovat. Tyhle lži mě vždycky otráví…

  • Ctvrt stoleti po plysaku vycita predseda komunistu prezidentovi, ze nemluvi o narustajici majetkove nerovnosti…to mi neprijde uplne normalni.
   Zda se, ze komunisty dohnala jejich ochota se nereformovat, coz jim doted sice prinaselo jista % a urcity kredit…ale ted to spise vypada, ze odejdou na smetiste dejin, kde se setkaji se soudruhy Jakesem, Strougalem, Calfou, Adamcem a dalsimi nereformovatelnymi reformnimi predstaviteli strany a vlady.
   A uz me ani nebavi opakovat, ze Ransdorf je inteligenti, uz to tak totiz nevypada. Mozna za katedrou, ale to se v tridnim boji nepocita.

    • Synonymem inteligence je pry na 80% bystrost…me Ransdorf zas moc bystry nepripada. Me prijde mimo, jako nejaky profesor, co si ani neumi zavazat tkanicku na bote. Normalne nepouzitelny clovek, co se drzi nad vodou jen diky dejinne nahode.
     Samozrejme je tu otazka, jak kazdy znas inteligenci chape- ja intuitivne Ransdorfovi neverim. Mluvit o reseni problemu, to ani, ale nejake skutecne najit, to ne; podle meho nema v politice co delat.

 8. Uniká mi, Tarasi, proč články vyjmenovaných a dalších podobných duševních výkalů vůbec čtete? Občas se kouknu na komentáře pod nima, abych se ujistil, že lidi ještě nejsou tak debilní (protože drtivá většina jim nadává), ale číst to je naprostá ztráta času, který se dá strávit jakkoliv jinak, kupříkladu i zírání psovi do p..ele by bylo intelektuálně užitečnější, než číst jakýkoliv slint od Palaty, Marjanoviče nebo jinýho podobnýho dementa.

 9. Koukám Tarasi, že už zde zase máte nablito.

  Není náhodou oslovování diskutérů posměšným způsobem poněkud přes čáru ?
  Nenechám si říkat „Kchodlíku“, normálně bych se chopil vyhledávače, našel Faganovo pravé jméno, IP, počítač, práci, bydliště – přes určité síťové a bezpečnostní kontakty, které mám, by to nebylo těžké – a poslal někoho, kdo by mu pravidla slušného chování vysvětlil způsobem, který by pochopil i retardovaný psychopat.

  Možná se mi to rozleží v hlavě a něco zorganizuji, zatím bych Vás prosil o vymazání toho nevychovaného prý „kulturního vzdělance“. Nemohu být tam, kde je on, to je myslím zjevné.
  A mám dojem, že Faganovi se zde nelíbí, protože není schopen zachovávat všemi respektovanou etiketu, proto myslím, že jinde mu bude lépe.

  • kchodle, já bych se nad tím už dál nevzrušovala, když tak ho přeskočte, což jste vlastně stejně udělal, a on už tady možná ani není, popřál Nový rok, a třeba tajuplně zmizel 🙂
   To píšu jen jako návrh, samozřejmě s tím nemusíte souhlasit, jen chci říct, že jsou či i bývali mnohem horší „diskutéři“, tak to chodí. A ty řeči, co píše, no to je klasika, jak vytočit. Každý si pomyslí své, je to jeho vizitka, ne vaše.

 10. Tak, a máš to, Tarasi, to jsem zvědavá, jak tohle budeš řešit – „buď odejde on, nebo já“ :-)). Já to taky zažila a reagovala jsem tak, jak jsem reagovala (nebudu ti napovídat :-).

  • Taras korektni nazorove oponenty vita a kdyz se mu pak pod tlakem Faganovych argumentu rozutece blog, delam mu tu zdarma resuscitacni jednotku a cele mesice prispivam sam sobe, jen abych jako kvetinka na nektar nalakal zhrzeneho diskutera. Ale take mam sve dobrovolnicke limity, zvlaste v dnesni vypjate dobe.

 11. Kchodl mě postavil před nepříjemné rozhodování. Strašně nerad mažu komenty, k životu patří i ujeté, hloupé či nepromyšlené komentáře. Jestliže se ale cítí být zesměšňujícím oslovením poškozený, má právo na to, aby byl před zcela zbytečným posměchem ochráněn. Tedy je Ondřejův komentář fuč. Už jsem ho několikrát upozorňoval na to, že se není schopen poprat s protivníkem přes argumenty a fakta a uráží oponenty nálepkováním (čtvrtá cenová, důchodci, co se cítí být odstrčeni, proletáři, na něž poštve své dobrmany, fašisté, xenofobové) a schovává se za neoliberální globální kapitalismus a jeho nečistou sílu. Což je stejné, jako když se čeští stalinisté schovávali za sovětskou totalitní moc.

  Ale řekl bych, že se snažil svými opakovanými pozdravy projevit jakousi podivnou smířlivost. Slon v porcelánu.

  Jak vedle je ve svém chápání světa, o tom svědčí část z jeho smazaného příspěvku: k porážce protivníků globálního kapitalismu (a různých Kchodlů, embéček a Tarasů) prý stačí toliko jeho „kulturní a ekonomická hegemonie a její nadřazenost“. Možná by se měl zeptat některé z tří tisíc obětí útoku na Dvojčata, jak vysoko se cítila být kulturně nadřazena. A proč útoky na Irák a Afghánistán tedy nebyly uskutečněny prostřednictvím promítání amerických filmů, zřizováním fast foodů a koncerty rockových skupin.

  • Děkuji Vám, Tarasi.

   Reagoval jsem tak razantně, protože podobné porušení etiky je nepřípustné a pokud se to „přehlédne“ nebo ignoruje, psychopati mají tendenci tyto útoky stupňovat. Musí se to radikálně zarazit hned na počátku.

   Rozebírat věcně obsah Faganova příspěvku je jako pitvat měsíc mrtvou smradlavou kočku. „Kulturní a ekonomická hegemonie a její nadřazenost“, která se projevuje totálním lhaním a zvěrstvy USA a jejích loutek po celém světě, mi přijde poněkud nacistická. Například před chvílí jsem si přečetl, na téma „pěti slovy o letošním roku“, vyjádření mluvčího amerického ministerstva zahraničí: „do Sýrie byl přinesen mír a stabilita“, z kontextu vyplývá, že onen mír a stabilita byl přinesen akcemi USA. Z toho jsem dočista perplex.

   Je to blázinec ? Absurdní divadlo ? Tomu už se nedá říci „lhaní“, to je zcela jiný level.

    • Máte to nějaké zmatené.

     Souboje nedávno zrušili, jestli to nevíte, takže se těžko mohu postavit Faganovi „jako chlap chlapovi“, například za úsvitu v zahradě Karmelitánek. Slova nepomohou, pokud nechci sklouznout ke stejným metodám jako používá on. A to nechci.

     Zároveň se nemohu nechat urážet, nešlo jen o oslovení, ale v textu umístěné dehonestace a nálepkování. Nic jiného obsahem Faganova příspěvku prakticky nebylo. Až na nacistickou nadřazenost oné „západní kultury a ekonomiky“, což je Faganova obvyklá mantra.

     Nechci degradovat vysokou úroveň diskusí zde u pana Tarase pseudopolemikou, tedy spíše špinavou hádkou bez pravidel, s psychopaticky píšícím Faganem. Na mnoha blozích, kde Fagan působil, se ukázala zbytečnost tohoto postupu. Dokonce je docela možné, že rozvracení diskusí je pravým účelem jeho poněkud šíleného psaní.

     Nevím, kde jste vzala fyzické napadení, měl jsem v úmyslu poslat k Faganovi několik špičkových znalců Gutha-Jarkovského, kteří by ho řádně a nenásilně proškolili ve slušném chování.

     Nešlo o komentář, ale o urážku. To jistě chápete, ale opět, stejně jako mnohokrát, manipulujete skutečnost velmi nechutným způsobem. Coby strážkyně otevřenosti a nevylučování jiných názorů byste měla spíše věnovat pozornost svému vlastnímu blogu, kde tyto názory zjevně nevyznáváte. Tedy vlastně vyznáváte – slovně, ale uplatňujete pravý opak. Sama jste Fagana zabanovala, ale tady u pana Tarase vyskakujete. Jste nechutná.

     • Kchodle, měl byste požádat ty znalce Gutha Jarkovského, aby v první řadě proškolili Vás. Je v pořádku, když napíšete, že něčí konkrétní jednání či vyjádření je nechutné. Pokud však napíšete „Jste nechutná“ , jedná se o osobní napadení, o urážku. Chápete :-)?

      O zrušení slovních soubojů opravdu nic nevím. A podle Vašich siláckých projevů jsem se domnívala, že s nějakým Faganem dokážete (slovně) zatočit. No nic :-).

      • Uznávám a omlouvám se, to jsem napsal špatně. Správně by to mělo znít, že Vaše jednání v této věci považuji za krajně nechutné. Ovšem když je těch nechutností více a opakují se, vede to generalizačně ke ztotožnění jednání s danou osobou, s tím se nedá nic dělat.

       Nechápu hlavně jednu věc: že jste ochotná zabanovat někoho za jeho názor, který není v žádném případě na hraně etiky nebo zákona a na druhou stranu omlouvat zjevné osobní útoky, ke kterým vůbec nikdo nezavdal sebemenší příčinu.

       Jakkoliv je podpora Hitlary asi nejvíce nacistickou volbou mezi všemi americkými možnostmi v nadcházející prezidentské aukci – protože v USA se prezident prostě kupuje, s volbami to nemá nic společného – jde jen o názor.

       S „bombardováním černochů“ – vážně netuším kdo to napsal, ale zcela jistě to byla ironie a černý humor, který se vysmíval ne nějakým domorodcům, ale prolhané západní společnosti.
       Je smutné, že na základě takových dojmů a z kontextu vytržených vět jste schopna někomu nasazovat psí hlavu.

       Nemám potřebu s nikým zatáčet, ani slovně ani jinak. Nejde mi o nějakou kompenzaci ega a kdekomu cokoliv dokazovat, jako zřejmě Faganovi. Zajímám se jen o názory, v tom jde argumentovat pro a proti.

       Fagan má sice podivné názory, ale bezesporu jde o vzdělaného sečtělého člověka, určitým způsobem. A jeho prameny, které kolikrát uvádí, jsou docela zajímavé, jakkoliv je vždy vykládá úplně jednostranně. Stejně jako různé statistiky a jiné autoritativní účelové lži. Byl jsem vždy jedním z jeho obhájců, pokud a dokud nezačal vše převádět do osobní roviny a nešpikoval své texty dehonestací, nálepkováním oponentů a přímými urážkami. Což často dělá, také proto byl vyhozen z mnoha opravdu liberálních blogů. Dokonce bych řekl, že se snaží, aby jeho texty sestávaly pouze ze samých dehonestací, sarkasmů a jízlivostí, někdy i na úkor čitelnosti. Netuším, jestli se pak někde opájí svou mocí zničit každou diskusi – a ani mě to nezajímá.

  • Hmmm, stárneš, hochu. Ne fyzicky, to stárneme všichni, ale duševně. Dřív bys něco takového neudělal. V tomhle případě vede Ondřej na body před Kchodlem, který nejen že je ve svém komentáři sprostý („nablito“), zbaběle žaluje a nedokáže si to vyříkat jako chlap (ono se to lépe silácky nadává do kozomrdů a hovad nepřítomným, že ano), ale dokonce vyhrožuje za komentář fyzickým napadením, na které by si, povšimněte si, zjednal někoho jiného. Opravdu jsem si myslela, že je kchodl jinačí frajer, ty jeho dosavadní hrubosti mi ani tak nevadily a byl mi celkem sympatický. Tohle mě moc zklamalo. Ukazuje se stará pravda, že člověka poznáme až podle toho, jak se chová při konfliktu.

   No a pokud vadilo zdrobnělé oslovení, tak jsem ho s dovolením opravila, takže už by to vadit nemělo:

   ‎29. ‎prosince ‎2015, ‏‎14:55:36 | Ondřej
   Zdravím Kchodla!

   Myšlenka dobra a zla? Ó jak jste efemérně naftalínově nemoderní, Kchodle:-)Ty příběhy potřebovaly mágové co vzývali barbarské „Conany“ v huňatých kůžích a co jim k tomu dělali intelektuální křoví Spenglerové, Jüngerové co společně s Arminie namístě Valhally hledaly Třetí říši – nebo jak si to vypůjčili dnes ideoví soudruzi z Ruska „Třetí Řím“. Nacionální bolševismus či bolševický nacionalismus? To je tu oč tu běží, a ono Dánsko je Shakespearovsky dobře zvoleným podobenstvím dnes úspěšné malé země, kde došli nejdál. Z hlediska politické korektnosti, peněz, životní úrovně, svobody a toho, že tam hnědý nácek má asi takovou podporu jako naturisté ve Vatikánu. Ale bylo by zbytečné dávat kondice z dějin Popperovy „Otevřené společnosti a jejich nepřátel“, Weberovy “ Protestantské etiky a duch kapitalismu “ (jenž naše národovecké postkomunisty cítící se jako uťápnutí Šandové Dudáci, harašící jihočeským krojem národního souručenství a sociální pospolitosti, jsouce ujařmeni intelektuální povýšenosti a vyšší ekonomické výkonnosti – tedy elitářství m- západního anglosaského liberalismu), že pěstičky svírají a kdekoho přesvědčují, jak by dali tomu či onomu „přes držku“. Pravda jen na webu, protože v reálném životě v kapitalismu si to dovolí jen málokdo a to ne snad proto, že by mu hrozilo, že ho za to vyhodí z práce, ale proto, že „ne ten má svaly, kdo zvedá činky má fyzickou sílu, ale ten kdo má sociální a tím i ekonomický kapitál“. Pro přátele Mrazíka: „Ivane, ty máš svály, já mám čáry“.:-ú

   Navíc se povětšinou jedná o mentální a fyzické kmety, co jsou už drahný čas uvězněni v mužském klimakteriu a kteří tvoří nejmasovější sociální skupinu „diskutérů“ na tzv. „alternativních“ webech (svým ideovým zaměřením jsou jen binární alternativou k petrohradským vykladačům „pravd“ jenž je toliko „TASS zplnomocněn prohlásit“ dříve sedící na Lublance dneska na adrese putinových trollů z Organizace zvané „Internetová výzkumná agentura“ v Perohradu) a kam se dostal svým osobitým „mystery shoppingem“ redaktor NY Times a kde odhalil jak se píší „názory“ fiktivních lidí tak aby vypadaly jako že tací také mohou chodit po ulicích, nakupovat, konzumovat a úspěšně vydělávat – a přitom mít rádi vlast a svého (sovětského) vůdce a nebýt jen opuštění důchodci v oprýskaném paneláku v Lužnikách – pak tuto iluzi reálných kchodlů, tarasů nebo embéček na pražských, vídeňských, frankfurtských či londýnských ulicích v reálu nenajdete. Ne v této“ ius naturalis“ podobě internetových „sebevědomých“ bijců západní liberálně tržní společnosti.

   V každém případě nebudu-li hodnotit Váš filmový vkus, ale spíše jen preferovaný žánr, pak jste typický produkt Hollywoodského popkulturního braku, když budu více vstřícný k westernům a lascivnímu sci-fi jako „Hvězdná pěchota“, kde na rozdíl od Bradburyho Marťanské kroniky, kde musí čtenář vyvíjet fantasii aby se mu vyjevil „vetřelec“ a nikoli si jeho podobu nechat smyslově vnutit 3D animačními programy stanic ze stáje Sillicon Graphics.

   Tím nikomu nevnucují právě onu klasiku, která už koncem 30.let byla ideologická (jak by taky ne, když v Evropě vládli vaši ideoví pobratimové co z humanistických škol prošli rudými barikádami až zapustili kořeny v korporátním syndikalismu bojujíc ím proti americké židovské plutokracii a západnímu ekonomickému a kulturnímu hédonickému individualismu). Jak oni tenkrát zjišťovali židovský původ, zatímco Taras dnes má k dispozici pro své soudy o tom kdo je a není „žid“ objev DNA, věru nevím) – jako příklad ideologicky podjatého žánrů „dramatu“ bych dal za příklad třeba Viscontiho „Posedlost“, pravda americké to klasické detektivky Jamese M.Caina. Ideologické o to víc, že to byl on kdo bojoval proti „autorským právům vydavatelství“, tedy právem podnikat s duševním vlastnictvím těch co jim je musí smluvně, chtějí-li, aby byli vydáváni, odprodat. Tenkrát tento názor byl v USA brán jako komunistický. Europa „sluníčkáře“ Larse von Triera, kdy je zde opisnou situační lyrikou popisováno postnacistické válkou rozbité Německo, neschopné se smířit s tím že nacismus s dekadentním liberálním západem a bolševiky hnanými na „vlastecká jatka“ musela prohrát německá akcentace potřeb ducha národa a jeho „Hochkultur“ založená na bílém rasismu, koitální střídmosti a množení na základě striktně „vědeckých“ genetických kondiciogramů. Tedy žádné kozomdrství při poslouchání Wagnera a čtení Goetha!

   Nicméně nemá smysl pomlouvat kýč a duševní omezenost přinášející pocit „uvolnění“ daný symbolikou kterou většina lidí opovrhuje pro svoji nefunkční, abstraktní a formalizující hodnotové konstrukty. Dějinný progres byl vždy tam, kdy byl patrný kladný efekt, který si prodral cestu k lidské přirozené nátuře. Tou nejsou šlechtitelské „rasové“ odrůdy separované do skleníku romantických bojovníků s barbarským hédonismem, hodnotovým racionalismem „descartovského“ fenoménu myšlení, dále pak osvícenským Rousseauvskou politikou lidské (tedy i rasové, o:) rovnosti. Tedy ano, i on byl sluníčkář, když nadřazoval občanský princip nad národovecký. Nakonec proč evropská západní kultura vždy oslabovaná liberální hodnotovou tolerancí nakonec porazila režimy pevné ruky, vypjatého národního uvědomění, lidí rezignujících na svá individuální práva a potlačující přirozený sobecký gen, který ovšem má na rozdíl od vynuceného souručenství daleko více schopnosti individuálního vnímání soucitu a potřeby humanity – takže vždy v dějinách porazil kolektivistické tyranie, šermující s původem, třídním zájmem, náboženstvím anebo jazykovým separatismem „těch našich“ proti méněcenným cizákům – je nasnadě.

   Dnes každý mluví jednou řečí – anglicky, jednotnou kulturou jsou mu selfíčka a sociální sítě a zdrojem realizace na (národním) státu nezávislých ekonomických entitách, mající vlastní morální kodex (Code of Conduct), pravidla společenské smlouvy (Remuneration Package) jednotné měny (USD/EUR) kultury oblékání, stravování – tedy toho co lze nazvat globálním (západním) životním stylem a těmi novými – hipstersky kulturně autonomně nezávislými. Konec kulturní antropologické stratifikace ve svém stereotypním pojetí matriarchálního zajetí v autoritě muže bojovníka, je směšný. Žijeme na planetě kde ženy tvoří cca 54% populace, mají (v zemích OECD) vyšší vzdělání než jejich mužští protějšci, dožívají se vyššího věku (tedy jejich fyziognomie více vydrží než ta mužská) a z hlediska indexu zachování kontinuity civilizace, mají „větší potřebnost“ – tedy větší vitalitu a schopnost přežití než v jinak postkapitalistické společnosti „bezcenný muž“, který má pro zachování kontinuity života dnes už jen „produktivní“ cenu spermatu.

   Rád a stále více častěji Vás čtu, Kchodle. Vaše stále více se stupňující hysterická agresivní vystresovanost západní liberální politickou kulturou, žoviálním klidem kulturní nadřazenosti západního „Common Law“ dává tušit, že na hnědé stíny minulosti není třeba vyvíjet sílu agresivní obrany – stačí „toliko“ kulturní a ekonomická hegemonie a její nadřazenost.

   Takže dnes, konce roku, zdravím Tarase i Kchodla a přeji pěkný Nový rok. I když jak „pěkný“ asi tak může být když “ s iPhonem v ruce a s ohněm v srdci uhání vpřed uprchlík….:-))))

   • Jo a mimochodem, Ondřej má u mě ban, to jen aby bylo jasno. Nestraním nikomu, tenhle vstup byl objektivní.

   • Kdyby to napsal takhle, tak jsem mu to nesmazal, ačkoliv v textu – nepřehledné a arogantní slátanině – jsou skryty další urážky (nadával Kchodlovi, embéčku a mně do putinových trollů a důchodců z oprýskaného ruského paneláku). Jestliže se ale jeden z účastníků diskuze cítí být uražený zesměšňujícím oslovením, pak má právo být adminem chráněn.

    Zkusila bys v několika (třech) jednoduchých větách charakterizovat smysl a podstatu Ondřejova příspěvku? Ona by totiž vynikla ta jeho implicitní duchovní sprostota, rasistické elitářství a přitakávání jednomu z největších zel současnosti, globálnímu neoliberálnímu kapitalismu ve spojení s agresivní zločinnou americkou politikou. On se za ně schovává jak provinivší se spratek za máminy sukně.

    Ještě dodatek – pokud si vzpomínám, tak ten ban pro Ondřeje jsi vystavila za jeho daleko slabší než ten zdejší komentář.

    • Charakterizovat příspěvek nemohu, protože je nečtu, a když se to omylem stane, stejně jim nerozumím. Jak ale vidíš, tak ban jsem dala v okamžiku, kdy se jasněji prokecnul s tou podporou usa politiky, konkrétně prý aby pánbůh požehnal zvolení Clintonové. Takže tudy pro mě vlak nejede, tím s lidmi končím.
     Nemyslím si však, že by zrovna tohle kchodlovi vadilo. U Bavora tuhle někdo psal, že

     „ti černí jsou už zvyklí, že jim naše bomby padají na hlavu, a kdybychom s tím přestali, ani by za to nebyli vděční“

     Hnus fialovej i na tamní osazenstvo. A nikdo nic, nikdo se nad tím nepozastavil, ani kchodl. Normálně to nechali a přijali – za své. I kchodl. Takže nevím, proč by mu měla vadit politika usa v příspěvcích Ondřeje.

     • Jenže Kchodlovi nevadila Faganova podpora politiky USA, s tím lze jednoduše polemizovat a dokázat, že to nadšenec nemá v hlavičce právě srovnané, ale to, že ho zesměšňoval nikoliv zdrobnělinou (ta by zněla Kchdlíček), ale zvulgarizovaným názvem. Útočil na něj, aniž by ho Kchodl napadal. Fandit zvolení Clintonové je názor, za ten by se banovat nemělo.

      To s těma černejma a bombama na jejich hlavy může být myšleno ve špatném, ale daleko pravděpodobnějc je to pokus o černý humor, ty ho nemáš ráda, někdo zase jo. V tomhle případě se neposmívá těm černejm, ale tomu, že nám připadá normální, když je (většinou Američani) bombardují.

     • Takže jsi ho zabanovala za politický názor.
      Jak hluboce lidské a pokrokové.
      Dokud Ondřej urážel kde-koho (mě nevyjímaje, ale mě tohle nebere) tak to bylo v pohodě, a aby to bylo v úplné pohodě, tak ještě nezbaběle (nebo statečně?) napíšeš, že to, co Ondřej psal, nečteš, takže ti nikdo nemůže nic vyčítat.
      Ty nic nevíš, tak co…….
      A „tamní osazentvo“ je jako co?
      Buď konkrétní, protože takhle by to mohlo vypadat, že se ti nelíbí NIKDO.
      Ale zase statečná Janika napíše jakési neurčené pojmenování, a kdyby náhodou někdo měl kecy, tak ona- jako paní spravedlivá- nikoho nenařkla, takže letadlo!
      Typicky sluníčkový přístup, „já nic neříkám, ale všichni kolem jsou lotři.“
      Politickou cenzurou a pokrytectvím svět k lepšímu nezměníš, ani ten svůj.
      Je pravda, že postovat u tebe banované texty jinam je unikát- a také malinký podraz.
      Tvůj virtuální svět se tvými kultivačními zákroky nezlepšil, naopak-hroutí se.
      Tak, jako se cenzurou faktů o migrantech, či jejich potomcích z 10 generace, nijak nezlepší ani reálná situace na kultivovaném západě, ani vztah k mulimům mezi lidmi, s nimi žijícícími.
      A kriminalita tmavých menšin, jak se o ní u tebe píše?
      Ta se dá cenzurou jen zakrýt….ale všeho do času, protože bobtnající problém se zakrývá čím dál hůř a musí se používat čím dál agresivnější metody.
      Jedna velice oblíbená jsou bomby, protože ať jsou jakékoliv, dokáží dobře odvádět pozornost.

   • Tak to je dobry, janiko, to jsem jeste nevidel: u sebe Fagana zabanujes a u tarase postujes natruc jeho vymazane prispevky, to je skoro neuveritelne :o)
    Tady na to konto se na starem tarasovi vedla velka diskuze, proc mazat a vice mene jsme se shodli na tom, ze mnozstvi a delka trollich prispevku uplne rozlozi diskuzi, ktera se pak chouli v koutku a ctenari musi usilovne slalomovat, aby se dostali ke svemu.

    Samozrejme pan domu si vzdy vymysli nejakou vymluvu, proc maze, protoze kdyby napsal ze odstranuje, protoze je jich moc a jsou dlouhe a pitome, byl by za nelidu.
    Sam pamatuji na Fagana, jak se bil v prsa u Tribuna s tim ze „staci rici a uz sem nevkrocim“ a kdyz mu Tribun rekl, zcela teflonove zustal a trolil dal. Tohle neni partner na jakoukoliv diskuzi- preci nejde, aby domaci pan ztracel cas s moralne procesnimi ohledy a druha strana z nej mela jenom legraci.

    Tady bezela docela dobra diskuze a diky jednomu pitomemu prispevku se zas bavime o tom, „cto delat“- a jsme presne tam, kde nas chtel Fagan mit. Nekdy si mymslim, ze moji zivotni ulohou neni postavit dom a zasadit strom, ale delat ochranku prorokovu blogu. Ze se na to nevyprdnete, Kchodl ma vyjimecne kvalitni prispevky a vy tady resite, jestli ho z moralnich duvodu nevymenit za Fagana. To je obrazek cele spolecnosti i v souvislosti s uprchliky: dekadentni spolecnost poznate podle toho, ze strani zlocinci a nikoliv obeti, to same provadite tady na blogu. Taras jako pan blogu maze co chce, to je jeho svate pravo, komu se to nelibi, tak sem nemusi chodit, vzdyt na internetu je mista ke spocinuti dost a dost.

    • To je o principu, saxi. O spravedlnosti a měření stejným metrem.

     Jinak ti ale rozumím a uznávám, že rozhodování je těžké – nedá se jednoznačně říct, že „buď on, nebo já“ je sprosté vydírání a že bych mu v žádném případě neustoupila. Vzpomněla jsem si na GeoNa, jak byl otrávený pitomci u Tribuna. Tam je to potom o konkrétních lidech. Jakožto diskutéra samozřejmě každý admin blogu zřejmě upřednostní kchodla před Ondřejem. Ale mělo by to mít aspoň formu, dát šanci, a ne hned za takovou hloupost, jakou je zdrobnělina jména. Když Taras napíše, že tady někoho nechce sám za sebe, tak je to v pohodě.

     • No a to je právě rozdíl mezi tvým pojetím (zabanuješ toho, kdo ti nejde pod fousy) a mým, zcela výjimečně mažu za faulování. Názory si tady může rozprostírat (v rámci zákonnosti) kdo chce jaké chce.

      • Faulování se těžko definuje, resp. je na něj různý metr. Bývá skryté a často tomu rozumí jen ti dva zúčastnění. Mně například v tomhle konkrétním případě, kchodl versus fagan, připadal tím faulujícím kchodl. Vydírání je faul, nebo ne?

       • § 175 Vydírání
        (1) Kdo jiného násilím, pohrůžkou násilí nebo pohrůžkou jiné těžké újmy nutí, aby něco konal, opominul nebo trpěl, bude potrestán odnětím svobody na šest měsíců až čtyři léta nebo peněžitým trestem.

        V právním smyslu se o tedy vydírání nejednalo. V obecném smyslu mě Kchodl nutil, abych smazal Fagana; nutil mě tím, že „vyhrožoval“, že sem přestane chodit. Jenže já na tom, že někdo sem chodí nebo nechodí nejsem nijak závislý – a tedy se evidentně jednalo o nucení bez jakéhokoliv účinného nástroje k mému znásilnění. Tedy ani v obecném smyslu se nejednalo o vyhrožování.

        Mohlo by se jednat o neoprávněný požadavek, a těch vznášíme všichni a každý den mnoho, i ty, například když chceš, aby manžel vynesl koš.

        Nepříliš podstatné věci někdy bereš smrtelně vážně, už jsem ti to nejednou vyčítal.

        • Ale jdi ty hned s paragrafama :-). Vydírat se dá citově, morálně, emočně, případně něco za něco, výhružkou odnětí něčeho, atd.

     • To je pořád dokola. Spravedlností a stejným metrem se zaklíná i ten (ta), jehož (jejíž) metr je úplně gumový. Nemusíme chodit daleko.

      Demokracie je, když je zvolen Kchááárl, ale pokud ne, je to konání lůzy, žádná demokracie.
      Můžete si s nimi podat ruku. Mám dojem, že Vám nevadí Faganův nacismus, jen že je zaměřen špatným směrem. Podporou Clintonové „překročil čáru“. Koho podporujete Vy ?

      • Kchodle, Clintonová má na rukou krev tisíců nevinných, je to zločinec. Zničení Libye považuju za největší a nejodpornější zločin století. Nikomu, kdo se na tom aktivně podílel, neodpustím, nezapomenu. Zlomilo mi to srdce a říkejte si tomu klidně gumový metr.

       • Tomu na jednu stranu rozumím, ale Hitlary není v ničem jiná než ostatní američtí nebo Amerikou koupení západní politici. Zničení Lybie, Sýrie, Iráku, Jemenu, rozvrácení Egypta, vraždění na Ukrajině, … můžete si vybrat.

        Stejně jsou na tom všichni američtí prezidentští kandidáti, snad s několika výjimkami, například Trump. Fakt je, že Hitlary byla zničením Lybie prý přímo posedlá, jenže ve skutečnosti ta hlavní nebyla ona – byl to celý plán, dlouholetý a rozpracovaný na zničení několika zemí, již před 11/9/2001. Že je to psychopatická kariéristka, která se toho chopila, no ano, to je, úplná harpyje.

        Kdyby tam byl někdo jiný, stalo by se to samé. Šéf SD je jen úředník, poslouchá jiné a dává tomu všemu svinstvu ksicht, ale skutečné pravomoce nemá. To samé americký prezident – bylo jich jen pár, kteří nějakou moc opravdu měli – třeba Kennedy, Nixon, Reagan – díky shodě okolností a svému úsilí (i oběti).

        Cílem je světová americká hegemonie, i za cenu globální jaderné války – kdyby ovšem jaderná válka USA zasáhla co nejméně. Nestalo se tak jedině proto, že ruské jaderné zbraně by i při vylhaném americkém optimistickém scénáři podle všech simulací vyhladily USA témeř úplně.

        To je dlouholetá idea amerického nacismu už od 50. let. Například nedávno byl odtajněn bombardovací plán, platný pro válku která měla začít ve druhé polovině 50. let. Jen na Prahu a nejbližší okolí mířilo 69 termojaderných pum, většinou měly účinek nad jednu megatunu, nejsilnější asi 9 megatun. A použity měly být na pozemní výbuchy, kdy se zvedne největší množství radioaktivního spadu. Zničeno mělo být za „železnou oponou“ všechno, vlastně to byl vyhlazovací plán. Kompletní vyhlazení. Československo přitom žádné expanzivní plány nemělo, nebyla u nás ani rozmíštěna sovětská armáda ani jaderné zbraně. Dokonce ani naše letectvo nebylo cvičeno na používání jaderné munice. Přesto nás plánovali vyhladit. V útočné válce, nešlo o žádnou obranu ani „zadržování komunismu“.

        Celkem mělo být ve „Východním bloku“ zničeno cca 1100 letišť a 1300 měst. Radiace by přetrvala stovky let, mimo hluboké kryty by nikdo nepřežil, tedy v osídlených oblastech – Rusko by zničeno nebylo, je příliš velké, tam by někdo zůstal.

        Nebyl to jen plán, oni to opravdu chtěli udělat. Spustili horečné zbrojení a cvičili na to armádu. Nespustili to z jednoduchého důvodu – výroba potřebného množství termojaderných bomb a bombardovacích letadel trvala příliš dlouho, mezitím je vyrobil i SSSR a východní blok měl příliš dobré radary a stíhací letectvo, takže idea volného letu amerických bombardérů byla i těmi největšími fantasty zpochybněna. Navíc bylo jasné, že žádné „překvapivé zničení“ ruských odvetných bombardérů ještě na letištích se konat nebude, takže až budou americké bombardéry házet vodíkové bomby na ruská letiště, ruské bombardéry už se budou přes Severní pól a Kanadu blížit k americkým cílům. K tomu Rusové horečně zkoumali a vyvíjeli raketovou protivzdušnou obranu, ve které se stali nejlepší na světě.

        Celé to šlo k šípku od roku 1957, kdy Sojůz vypustil Sputnik, což byl i pro ty největší idioty signál, že místo družice mohla raketa nést jadernou hlavici na USA, proto z toho byl takový poprask, o družici ve vesmíru vůbec nešlo. Tím padla nezasažitelnost USA definitivně. Rusové měli náskok v raketové technice a i když až do poloviny 70. let byli v počtu jaderných náloží i nosičů hrubě pozadu za USA, absolutně jisté zničení USA bylo zaručeno.

        Takže aby bylo jasno: USA nejsou žádní demokraté ani mírotvorci, je to nacistická pakáž. Už od 50. let, kdy se moci chopil vojensko-průmyslový komplex v objetí s těžaři a médii a jakákoliv stopa demokracie zmizela. V poslední době tomu celému jen spadl závoj více než je obvyklé, hlavně díky otevřeným informacím přes internet. Ale nemějte iluzi, že se nějak změnili, když si teď říkají neocons nebo liberální intervencionisté. Jsou to náckové, pořád stejní, nikdy jiní nebyli – od začátku 50. let, kdy se zmocnili vlády. Takže bazírovat na Hitlary je nesmyslné, je jedno kterému panákovi zrovna fandit. Nejsem si ani jist, zda Trump bude lepší – pravděpodobně lidsky ano, ale stejně nic nezmůže. Když jim bude vadit jako Kennedy, konce mandátu se nedožije.

        • Ale samozřejmě máte pravdu, kchodle, prezident jako prezident, tam to lepší nebude. Jen plní zadání. Jenže já nedokážu neposuzovat, kolik do toho dali vlastní iniciativy a jak při vraždění radostně řvali „wow“. Aspoň ta viditelná špička ledovce by měla být stíhána a souzena za válečné zločiny, a ne být naopak instalována do nejvyšších postů.

         Díky za to vyprávění o plánu na naše zničení, víte toho hodně. Klidně by to udělali, věřím tomu.

       • Jenže tebe nezajímá, kdo se na tom podílel, Janiko.
        Ty vinníky znáš z médií, a to mainstreamových.
        Hodí se ti, tak je bereš všema deseti a víc o tom nepřemýšlíš.
        Vidíš to jako střet islámu a euroatlantismu, nebo jak to nazvat.
        Nebohý islám samozřejmě podlehl, podražen a poražen technologickou převahou a bílou zradou.
        Jenže….kdo vlastně Kaddáfího svrhnul ?

        • „Jenže….kdo vlastně Kaddáfího svrhnul ?“
         Jiste, byly to spratelene kmeny z vychodu, kterym Laddafi bratrsky prinesl pokrok a zvyseni zivotni urovne. Nebyt jich, nema zadne NATO (v zastoupeni) a ev. ani ISIS nejmensi sanci.

         • Ano, Saxi….
          Svět se nedělí na černé a bílé, rádi tvrdí sluníčkáři- svět se dělí na dobré a špatné.
          Ti bílí jsou ti špatní…..
          A běda, běda, když s tím někdo nesouhlasí.
          Takový člověk, je samozřejmě, xenofob, rasista a fašista a také nacista.
          Oba víme, že situace s lybijským státním převratem byla (a je) nepřehledná a nejen v Lybii.
          Proč to neví Janika?
          Nebo…jí to jen nezajímá, protože ti bílí jsou ti špatní?

 12. Stavila jsem se Tarasovi, /ale i astrovi, kchodlovi, embéčkovi a ostatním/ popřát hezký Nový rok a hodně zdraví. Rovněž přeji hodně optimismu, v únoru začíná rok ohnivé opice, takže si určitě užijeme plno srandy – snad to přežijeme 🙂

  • Vám, Merlin, přeji také krásný Nový rok, štěstí a zdraví – o to ostatní se jistě postaráme my všichni sami. Jako je pohoda, optimismus, …

   „Rok ohnivé opice“ ? Tak to bude vskutku zajímavé. Když to tvrdí Číňané.

      • taky jsem tu aspoň na skok s přáním- všem hodně zdraví v celém roce, a štěstí v roku na každém kroku, i v sedu a lehu, ba aj spolehu. No a taras měl s bytelnou terasou v nose, tak tomu obzvláštní gratulace!

       PS, ta japonská opice vypadá spíš jak myš, ta čínská má zas siluetu kočky, no a ty dvě čínské pak ještě navíc mají zas lidské ruce a dokonce snad i botky.. tak kdo ví, co nás vlastně čeká 😀
       (jako superdetailista si teda ale přesto přeju, aby to nebyla jen jakási opice, v tom příštím roce 🙂

     • A kraticka charakteristika:
      Rafinovanou chytrosti a skrze pravdu spolecne k cili.
      Nikoliv vychytralost, individualita a nepravda.
      Poslednimi roky opice byly: 1920, 1932, 1944, 1956, 1968, 1980, 1992, 2004, 2016

      • poslední rok ohnivé opice byl 56.
       P.S. Ohnivá opice mimo jiné nepřeje stěhování do jiné země 🙂

   • Krásné obrázky.

    Jen jsem chtěl dodat, že, nejsa Číňan, na ohnivé opice nevěřím. Jsme přece jenom jiná kultura a nemyslím, že zrovna čínská kultura je hodná přílišného následování. Ve velkých věcech ani v těch malých. Poučit se, to jistě. Ale z Číny většina poučení spočívala v tom, jak se to dělat nemá a jak to nevede k výsledku. Jestli bylo za posledních 10 století něco opravdu utrpením, pak být Číňanem. Takže jejich „moudrost“ beru se značnou rezervou.

     • Poslouchal jsem oba rozhovory a zajímavý byl Pospíšil.
      Sice se kroutil jak had, ale má toho také plné zuby.
      Teď jestli dostáváí rozum, nebo se bojí o své koryto a bude sázet na „faborita“, což jsou antiimigranti.
      Klaus a Robejšek jsou v tomto ohledu stabilně nekompromisní, jen se o tom málokdy někdo dozví, jmenovitě v českých televizních médiích.

 13. Každou hodinou se blížíme k půlnočnímu přiťuknutí a tedy si dovolím něco jako virtuální přípitek:
  Přeji všem příjemnou silvestrovskou oslavu a pohodová následující léta, ať už je strávíte kdekoli a jakkoli. Ať je kormidlo vašeho rozhodování vždy natočeno správným směrem a nikdo vám nebrání v jeho ovládání. Ať jsou vaše dny zkrášleny i časem pro hry a jiná potěšení a ve vašich setkáních převládají lidé dobré vůle.

  • Hodně štěstí do nového roku, Kamile.
   Přál jsem ti sice u Tribuna, jenže ten než to tam pustí….jestli to tam pustí….

 14. Jste jiz hodinu v roce 2016, ja jsem o 10 hodin napred.
  K prani vseho nejlepsiho jeste jen takovou malou obycejnost.
  Pokusit se alespon zde trochu si porozumet.
  Ze je to cim dal obtiznejsi to ctu po tydnu nepritomnosti a nestacim se divit.

  Jak president soucasny svym vyrokem
  „„Česko je naše země a není a ani nemůže být pro všechny,“
  tak expresident
  :“Na migraci nemůže být nárok“
  u Pravdolaskarske a nejkorektnejsi odnoze lidi opet narazili:-(

  Pravo odejit samozrejme patri k pravu na svobodne rozhodnuti a to by melo byt pravem s platnosti pro kazdeho na teto Zemi,

  Stejne tak musi platit pravo kazde zeme kazde domacnosti svobodne se rozhodnout koho prijmout a koho ne !.
  Na migraci nemůže být nárok“ je proto spravne!

  Ze oba vyse citovani opet narazili na neporozumeni. je jen potvrzenim a dukazem jak hluboce je nase spolecnost rozvracena.
  Jako by to nekdo delal s radosti
  a proto pisi
  At neporozumeni a nepratelstvi nevladne roku 2016 !

  • Už pomalu ztrácí smysl přát něco do nového roku. Ty jsi skončil se sloganem proti neporozumění a nepřátelství; cožpak má smysl přát si, aby nás nikdo nepodved, nezlikvidoval nám sociální systém, neožebračil, nepřepad, nevykrad, nepodříz, nezlikvidoval ve válce, která se neúprosně blíží? To jsou totiž realistická přání, ne nějaké zdraví a štěstí.

   • Zacinam mit podezreni ze se jedna o nejake dabelske spiknuti 😦
    Kdo muze mit zisk a dokonce poteseni z toho co jsi vyjmenoval ?
    Z okradeneho a ozebraceneho cloveka zadny dalsi zisk byt nemuze! Nebo jeste muze ?
    Ze by pro elity a vladce sveta byl stastny a spokojeny obcan hrozbou ?

    Proc rozesrany svet a strachujici se obcan je idealem svetovladce ?
    Dabelske konani az do lidstva skonani ?

  • Ten Jezevcův článek mi unikl, zajímavé je, že do něj Vlk cenzorsky zasahoval. Změkčoval ho. Ano, pohled na muslimskou migraci sedí, následky jsou vypočítané dobře, návrhy na řešení však nerealizovatelné. K vytváření pracovních táborů a potápění lodí (prázdných) se Evropa neodhodlá, stejně jako není schopna přicházející razantně vypovídat. Prostě se bude jenom bezmocně přihlížet k tomu, jak počty imigrantů rostou nade všechny meze a nechá se to dospět do stádia revolučního výbuchu. Ten může mít podobu živelnou, vypukne bezbřehá anarchie s etnickým (náboženským) násilím, nebo podobu parlamentární, občané stávající neschopné a hloupé (zároveň však parazitární) politiky a potažmo úředníky „odvolí“ a nastoupí ti, co se nehodlají zakecávat. Problém je v tom, že situace bude už natolik přezrálá, že se to bez násilí s jistou podobou občanské a rasové války neobejde.

   • Zalezi na dosud existujicich statech! (nez se podari Bruselsky uzakonit jejich rozpusteni )
    Postoj Polska se zmenil a tak V4 je realnou silou na kterou se musi brat zretel.
    Je nejvyšší čas ukázat, že V4 není jen instituce na papíře a pohrozit koordinovanou akci všech 4 členských států vůči EU.
    http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/390705-brusel-hrozi-varsave-kvuli-sporne-zmene-medialniho-zakona.html
    Vyborny rozhovor:
    Orban v Praze
    http://ceskapozice.lidovky.cz/viktor-orban-evropska-demokracie-je-v-krizi-fes-/tema.aspx?c=A151229_170844_pozice-tema_lube

    Take dalsi staty se probouzi viz Hollandsko!

    Holandsko, které má 6 % muslimského obyvatelstva, je od ledna nuceno utlumit svůj program “multikulturalismu”.
    Holandská vláda má po krk toho, jak je hanobena muslimy a proto opouští zmíněný model soužití. Po dlouhém období „multikulturalismu“, které nepřineslo nic, kromě povzbuzení muslimské imigrace a vytvoření paralelní společnosti, která škodí zemi, objevuje se teď nový projekt, který předložil parlamentu ministr vnitra Piet Hein Donner 16. června loňského roku a říká:
    «Vláda sdílí nespokojenost holandského lidu s modelem multikulturní společnosti v Nizozemsku a vyjadřuje svůj záměr zaměřit své priority na základní hodnoty holandského národa.
    V novém systému integrace budou hrát holandské hodnoty hlavní roli a proto vláda nebude dále trvat na modelu multikulturní společnosti.
    Následuje poznámka:
    “ Přísnější integrace je nyní naprosto oprávněná. Proto se musí říci vládě a všemu lidu, že taková orientace je absolutně nutná, protože holandská společnost je v bodu rozkladu holandské identity a holanďané se už necítí “jako ve vlastním domě”.
    Nová integrační politika bude pro přistěhovalce mnohem náročnější.
    Na příklad, přistěhovalci se povinně budou muset naučit holandsky a vláda bude mít účinné donucovací prostředky proti přistěhovalcům, kteří ignorují hodnoty země a neuposlechnou nizozemského práva “

    Bohuzel mas pravdu v tom ze cim dele se nebude na soucasnou situaci reagovat, tim to bude nakonec krvavejsi 😦

 15. „Man hat der Historie das Amt,
  die Vergangenheit zu richten,
  die Mitwelt zum Nutzen zukünftiger
  Jahre zu belehren, beigemessen:
  so hoher Ämter unterwindet sich gegenwärtiger Versuch nicht:
  er will bloss sagen, wie es eigentlich gewesen.»
  Leopold von Ranke

  • Věci mají svoji chronologii. Jestliže každému normálně myslícímu bylo už v květnu jasné, že to s migrační povodní takhle dál nejde, ještě v červenci postávaly na nádražích vítací výbory, v srpnu se kancléřka fotila s běženci a prohlašovala, že Německo nemá stanovenu horní hranici pro počet uprchlíků, jenom přijďte, my to zvládneme, začala se v září jednotná fronta multikultičinaných států trhat, ozvalo se Dánsko, v říjnu pravil Seehofer, že to takhle dál nejde a na Tři krále abys v Evropě optimistu s lucernou hledal. Když něco nejde, tak to většinou ani není možné.

    • Média to odsoudila….
     Teď o čem to svědčí.
     Jestli o Němcích, nebo o těch médiích. (jejich majitelích)
     Ten Spiegel, není to něco jako u nás Blesk, že by měl za hlavní cíl…řekněme šokovat, nebo alespoň překvapit?
     V každém případě, mám takový dojem, že i tak jsou v tom Německu někde jinde.
     U nás by si snad tohle nedovolil nikdo ani vyslovit, kromě chronických sluníček, kteří mohou vyslovit úplně všechno, protože lid na to naopak čeká, aby mohl ty kretény ještě více nesnášet.
     Takže když takový Dientsbier něco výživného řekne, nikoho to nepřekvapí, ale lidé si naopak řeknou:
     „My víme, že je to hovado, a jen to zase dokázal“.
     Nevíš, jak je to v tom Německu mezi lidmi?

     • Jak je to v Nemecku mezi lidmi nevim, Nemecko je velke a rozdelene. S kym z Nemecka jsem mluvil, pro toho to bylo tabu, trapne tema, na kterem se nechtel zadrhnout, takz rychle odvedl hovor. Podle meho, velmi hrubne receno, je v Nemcich situace jako u nas za komunismu: smesice strachu a nespokojenosti, tiche obavy a radsi uhybani od tematu. Nemci jsou take lidi :o) tak reaguji jako vsichni na svete, kdyz je vlada skripne, ale zaroven jim dodava uspokojivy standard. A vem si, ze tahle situace trva teprve rok, takze lide teprve sve pozice nachazeji.
      Jinak Spiegel neni Blesk, neni to bulvar (nemecky Blesk se jmenuje take blesk, Blitz). Je sice lidovy, ale mozna nejlepe informovany ze vsech, odvazny, ale zaroven nakloneny vlade. Neco jako Tyden jak na nej odkazuje Misa dole?

      Tak to vezmu i pro ni:
      Na Tydnu je odkaz na clanek „Ruští vojáci od Kurska prý vědí, kdo sestřelil MH17 na Ukrajině“.
      Rika to pry jakysi Bellingcat, podle nej to ti Rusaci pry vedi, protoze to sami sestrelili. Takze rok a pul stara argumentace je opet na scene.
      Nicmene…je to venku jako novinka a skrze solidni casopis, jako v pripade Spiegelu.
      To mi staci, protoze to je dle meho rozhodujici, kdo a jak ci pro koho to rekl, to tu nehraje roli.

    • a no tak ta média jsou v tomto případě jmenovitě jakási Anett Meiritz, jejíž „článek byl pro čtenáře“ pro jistotu uveřejněn bez možnosti ho komentovat, a který se dá chápat jako jakási úlitba bohům. Jistě bohům žurnalistické nezávislosti, holt Spiegel ani Anett žádný politický dozor nepotřebují.
     „článek byl pro čtenáře“ – tím míním pro Němce, resp. ty troufalé Němce, kteří si by si snad mohli přát, aby se uprchlíci integrovali
     No a ta jelení otázka mi připomněla tuhle zprávu z konce roku, ta zas o jiných Němcích
     http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/evropa/novy-zakon-migranty-mozna-ceka-povinnost-se-integrovat_367085.html
     „Proti návrhu už se vyslovili například Zelení, kteří CDU a CSU vyčítají populismus.“

     • jo a tohle je tam dnes, to je už jiná- „Kancléřka Angela Merkelová odmítá požadavek bavorského premiéra Horsta Seehofera, aby Německo přijímalo nanejvýš 200 tisíc uprchlíků ročně.“
      http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/evropa/merkelova-prosbu-nevyslysi-kvoty-bezencu-beze-zmeny_367673.html

      „Omezení počtu uprchlíků nelze dle našeho přesvědčení dosáhnout na národní úrovni,“ uvedl mluvčí kancléřky – „Uprchlická krize je evropský problém, který musí být vyřešen na evropské úrovni.“
      Takže řešení dle kancléřky musí být solidarita, vznik registračních míst, boj s příčinami uprchlictví a účinná ochrana vnějších hranic.
      „To vše by mělo vést k tomu, že z nelegální migrace uděláme migraci legální a že počet těch, kteří k nám (do Německa) přicházejí, trvale a výrazně snížíme,“ vysvětlil mluvčí stanovisko kancléřky Merkelové.
      No to jen tak, jestli měl někdo ještě pochybnosti, oč jde..

      • Hranice jim chrani uz Danove, ti dneska zavreli Schengen a je to. O co jde je myslim jasne uz delsi dobu, ted jsem uhranut jako mys kobrou jakym zpusobem nam davaji skrze media nakladacku, co vsechno si dovoli- v podstate uplne vsechno. Dneska uz neni minusem politika, ze lze, ale ze neumi lhat, kdyz zalze sikovne, je za to jeste pochvalen.
       A co se tveho zpochybneni mych medii tyce, vzdyt pisi „media (Spiegel)“, anebo Spiegel nejsou media? Priste napisi radsi medium. A dva vytisky caspoisu jsou media, anebo medium? :o)

       • no ano, příště radši napiš médium, a dva výtisky časopisu jsou dva výtisky jednoho média

        „Dneska uz neni minusem politika, ze lze, ale ze neumi lhat, kdyz zalze sikovne, je za to jeste pochvalen.“
        už zase.. jak, že je za to pochválen, nebo teda kým? svými příznivci? no to pak ano, tak to bývá. Jo já jsem chtěla ještě něco k tomu Schulzovi, v tom chaosu tady to musím hledat.

 16. Media contra lide
  v CR nebo Nemecku

  Ve vnímání české hlavy státu a jeho postojů k islámu i uprchlické krizi je zjevně zřetelný rozdíl v tom, co o Miloši Zemanovi říkají západní média a politici a jak ho naopak vnímá část tamních obyvatel – dle všeho nikterak zanedbatelná. Dokládají to i čerstvé reakce na Zemanův vánoční projev jak na německém blogu Politically Incorrect, tak třeba i na YouTube, kde se část projevu prezidenta objevila s německými titulky. Až na nepatrné výjimky jde o reakce kladné, ba nadšené. Mohlo by se z nich zdát, že část Němců závidí Čechům jejich prezidenta a přáli by si mít takového politika v čele Spolko vé republiky.

  „Zatímco v naší zemi bylo vánoční poselství odbyto obvyklým dobrolidským blabla, prokazují naši východní sousedé jako obvykle zdravý lidský rozum,“ píše Politically Incorrect a cituje pasáže týkající se nynější masové migrace z řeči Miloše Zemana.
  – Z následujících 126 diskusních příspěvků pod článkem (stav 28. 12. dopoledne) se téměř všechny vyjadřují k Zemanovu projevu kladně a naopak kritizují kancléřku Angelu Merkelovou, politiku Berlína a dalších vlád Západu. Vyberme některé typické reakce:
  – Dokážu si na 100 % procent představit Česko jako novou vlast. Sympatičtí lidé. Kromě „ahoi“, „piwo“ a „zmrzlina“ neumím, bohužel česky. Úkol navíc.
  – Zeman si nenechá jako Gauck (spolkový prezident) a Merkelová vymývat mozek transatlantickými tajnými lóžemi a elitářskými myšlenkovými fabrikami jako „Atlantik-Brücke“. Zjevně si uvědomuje, že invaze (migrantů) je vyhlášením války národní státnosti a svobodě Evropy.
  – Takové starostlivé politiky lze Čechům jen závidět.
  – Smekám před českým prezidentem (… ). Tento projev by se měl vysílat ve zpravodajství v celém Německu (…).
  – Lidé, mějte trpělivost! Také brzy dostaneme nějakého „Zemana“. Předtím bude ale zlá „občanská válka“.
  – Hezké, že je Česko v EU. EU je třeba vidět v zásadě pozitivně, její rozpuštění není řešení. EU musí být akutně demokratizována.
  – Pane Zemane, zůstaňte tvrdý a ignorujte, co říká Merkelová. Pomozte zachránit naši evropskou kulturu! Mnoho díků z německé strany!
  – Kdybych pracoval v ZDF (německá veřejnoprávní televize), vyměnil bych kazety. Namísto Gaucka projev Zemana.
  – Českému prezidentovi by měl být dodatečně předán úřad německého spolkového kancléře. Češi jsou pilný, chytrý národ a určitě přínos pro naši churavějící „DDR 2.0“ (NDR).
  – Už jsou Cameron a Hollande na cestě do Mnichova, aby se setkali s Merkelovou (zjevná narážka na Hitlera a Mnichovskou dohodu ze září 1938)?
  Podobné komentáře příznivé Zemanovi se v německém jazyce začaly objevovat i na YouTube, kde je část vánočního projevu českého prezidenta s německými titulky („ To je státník. Závidím Čechům, protože nám Němcům vládnou šílenci.“ „Hlava státu, jakou by si člověk představoval. Merkelová musí pryč!“).
  Politically Incorrect se k Zemanovu projevu vrátil ještě jednou i dnes, kdy kritizoval německý „lživý tisk“ (Lügenpresse) za to, jak údajně drze řeč českého prezidenta zfalšoval. Blog se konkrétně zaměřil na článek v magazínu Focus, přičemž čtenářům přinesl i informace z české, respektive československé historie. „Ve výsledku musíme vždy vycházet z toho, že když žurnalistická banda něco napíše, je tomu právě naopak.“
  Politically Incorrect (PI) je blog vzniklý v roce 2004. Jeho tvůrci ho označují za konzervativní, jdoucí proti mainstreamu, proti islamizaci Evropy, současně jako proizraelský a proamerický. Ve své kategorii se PI vyvinul ve zjevně nejvýznamnější blog v německém jazyce. Blog je z různých míst přiřazován k extrémně pravicovému a pravicově populistickému spektru.
  Steffan Herre, zakladatel Politically Incorrect, odmítá rozlišování mezi islámem a islamismem. Muslimskou víru neoznačuje jako náboženství, ale jako násilnou ideologii, která nemá žádný jiný cíl než odstraňovat jiné společenské formy.
  PS
  Podobne jako zakladatel Politicke nekorektnosti
  Take ja odmítám rozlišování mezi islámem a islamismem.
  Muslimskou víru vidim nejen jako náboženství,
  ale take tak jak se presentuje dnes, jako násilnou ideologii, která má za cíl nicit jiné společenské formy a nastolit tu svou jako jedinnou.

  • Na vás jsem nějak zapoměl, Astře.
   Pěkný nový rok přeji.
   Máte pevný, vlastenecký postoj, což kvituji s povděkem.
   Mnoho jiných se totiž….zbláznilo.
   Neutáli nápor laskavosti a dobroty!

   • I ja Vam preji 🙂
    Vlastne se v nazorech az zase tak moc nerozchazime jak to zpocatku vypadalo:-)
    Z pohledu soucasneho deni
    to bylo jen male nedorozumneni v nahlizeni
    na chod sveta a vliv a genialitu rodu Mayera Rothshilda
    mezi Vitttem a Astrem
    opravdu jen malickost v porovnani s dnesnim Evropskym a celosvetovym flastrem 😦

  • Kolinska kriminalka zalozila zvlastni vysetrovaci skupinu, o silvestrovske noci bylo nahlaseno 30 pripadu obtezovani zen:
   http://www.presseportal.de/blaulicht/pm/12415/3215530
   Vyjma osahavani na intimnich mistech doslo ke kradezim penezenek a mobilu, trestne ciny byly dle vypovedi svedku provedeny osobami severoafrickeho vzezreni ve skupinkach od 2 do 20 osob.

    • V Koranu se pise kdeco, stejne jako v bibli, treba ze se nesmi chlastat…v tom vyse zminenem manualu treba upozornuji, ze v Nemecku neni obyvkle nasavat na verejnosti, jako kdyby neznali muslimske zakony.
     V tomhle s tebou nesouhlasim (ze problem je v islamu). Podle meho vubec, nekdy muslima nerozeznas od krestana, anebo je tak vlazne verici jako treba ja. Presto do povinne kolonky radsi nevypisi „ateista“, protoze clovek nikdy nevi, kdo si pro nej po smrti prijde :o)
     Podle meho je problem ciste v mnozstvi a zaroven prislis velke kulturni odlisnosti a ne v nabozenstvi.
     Ti v Koline proti nekomu urcite nebojovali, videl bych to spise naopak jako snahu o sblizeni se.

     Tady mas priklad ekonomickeho prinosu uprchliku:
     „Alkohol jako problem, uprchlici vyzaduji prevazne snaps.“
     http://www.hna.de/lokales/hofgeismar/hofgeismar-ort73038/alkohol-problem-fluechtlinge-verlangen-meist-schnaps-5972266.html
     „Pokladni Kravitz z cerpaci stanice Caldener: Samozrejme z uprchliku profitujeme, objem prodeje cigaret a alkoholu s jejich prichodem jednoznacne stoupnul.“

     • „Podle meho je problem ciste v mnozstvi a zaroven prislis velke kulturni odlisnosti a ne v nabozenstvi.
      Ti v Koline proti nekomu urcite nebojovali, videl bych to spise naopak jako snahu o sblizeni se.“

      no ba, to určitě nebyl žádný boj, zvlášť když jich byla přesila
      http://www.express.de/koeln/koeln-sexuelle-uebergriffe–opfer-erzaehlt-vom-horror-am-hauptbahnhof-23252186
      kdybys narazil na bandu rozdivočelých- alkoholem posilněných homosexuálů, kteří by na tebe volali to stejný, co ti týpci tam, a sápali se na tebe, byl bys jistě potěšen jejich snahou o sblížování se. Ale co, ty sukni jistě nenosíš, že?

      A co se náboženství týká, no ano, to vyznávajícím nikdy či nijak ve vyhledávání sexu se západními ženami nebrání a nebránilo, to se jim hodí jindy.
      A s tím počtem, no právě, tak to zase zděs, a dle policie, máš chodit na dwn

      „Eine Gruppe von rund 1000 stark alkoholisierten Männern – so beschreibt es die Polizei – verhält sich völlig enthemmt, aggressiv und gänzlich unbeeindruckt von der Anwesenheit der Polizisten. Auf Nachfrage hin betonen die Ermittler am Montag: Ja, auf geschätzt 1000 Menschen sei die Gruppe angewachsen. Die Einsatzleitung fordert Verstärkung an. Um eine drohende Massenpanik zu verhindern, räumt die Polizei zeitweise den Platz.“

      z policie si nic nedělali (!) ženy obtěžovali, osahávali, k tomu okradli, prý došlo i k jednomu znásilnění, plus
      „Der Kölner Polizeipräsident Wolfgang Albers spricht am Montag von «Straftaten einer völlig neuen Dimension» und «Sexualdelikten in sehr massiver Form». «Es ist ein unerträglicher Zustand, dass mitten in der Stadt solche Straftaten begangen werden», so Albers. “

      A vzezření prý byli arabského a severoafrického, a věku mezi 15ti a 35ti lety.
      To budou zjevně ti mladí, dobře živení muži, o kterých se nemá mluvit, protže neexistují, a co jsou tak nějak frustrováni, a tak jim nic nezbývá, než se sbližovat v bandě nejen se ženami, ale i s jejich mobily a kabelkami.
      Dobrou.

      • Dobrou a dobre rano…
       priznavam, ze tak jak pises, tak je to na me moc konkretni. Jestli media anebo medium, kdyz v obou pripadech prislusna informace dostihne tak jako tak miliony lidi, pro mne neni podstatne.
       Jestli se chteli jen sblizovat anebo rovnou osahavat, v takovych terminech take nevidim rozdil, pro mne je podstatne, ze ty zeny se citily ohrozeny a poskozeny a sly s tim na policii. Podobne jestli agresori byli nove prichozi, anebo v Nemecku uz zili dva roky, coz jako „vymluvu“ pouzivaji nektere tiskoviny (zajimave je, ze jeste nevi o koho jde, ale uz je jasne, ze to nebyli cerstvi uprchlici). Mmch termin „sblizovani“ jsem pouzil jen jako protivahu k Tarasovu „boji“.
       Predevcirem bylo poskozenych 30, dneska uz 60, nekdo uvadi az 80, takze dost slusne cislo.

       Me vychodisko je takove, ze jsem pomerne duverne procestoval mnoho muslimskych zemi (ne na 14 dni u more v Turecku) a mohu rici ze pred rokem 2001 bylo tak 99% muslimu tak vasnivych, asi jako ja jsem krestan (jak pisi nahore) a na ulicich i v bocnich ulickach jsem se citil velmi bezpecny.
       Pak to vsechno rozorali Americane a zaclo coro-moro…islam je nabozenstvi chudych, tak lze predpokladat urcitou radikalizaci a priklon k vire, coby psychickemu reseni neunosne situace, to ano. Z toho, alespon pro mne, vyplyva, ze problem neni v islamu, ale v nasem (zapadnim) vmesovani se do tamejsich zalezitosti a ze to, co se ted v muslimskem svete deje, neni vzplanuti nejakych fundamentalnich vasni samo o sobe, ale zpusob jejich obrany.
       Pokud to cte merli, tak ji timto zaroven vysvetluji, proc jsem se s ni hadal: pokud upozornuje na to, co si delaji tam u nich doma, tak to neni pro soucasnou evropskou situci naprosto smerodatne.

       Pravy problem dle meho prijde, a uz to tu nacal Taras s tim, ze uprchlici jsou neskutecne najivni. Nedavno jsem skouknul kraticky rozhovor s jakymsi ruskym dustojnikem, zbehem z KGB, ktery dle meho velmi presne odhadnul, co se bude dit: az uprchlici pochopi o cem je Zapad, tak teprve tehdy zacne jejich prava frustrace. Oni si mysli, ze to tu funguje tak nejak samo od sebe, bez prispeni a obeti obyvatel a ze se do takoveho proudu jednoduse zaradi a budou si dal zit sve zivoty…to je samozrejme hluboky omyl, bud je ceka ponizeni a zpracovani systemem, anebo budou vylouceni do ghett…tech, kteri by byli nejen ochotni, ale diky sve kulturni minulosti i schopni prijmout zapadni zivotni styl (tj, nechat se zlomit), tech je opravdu malo. A jestli to jsou muslimove, anebo ne, neni podstatne, kdyby do Nemecka prislo na milion cernych krestanu z Etiopie, bude problem navlas stejny: nedokazi se v takovem mnozstvi integrovat, propadnou se do ghett a zacnou se radikalizovat.

       • Na té osahávací záležitosti je podivné to, že tři dny bylo ticho po pěšině, teprve včera s tím média přišla jako s novinkou. Tři dny se uvažovalo o tom, že se záležitost zamete pod koberec, teprve když to začalo prosakovat, stalo se zatloukání neúnosné. A hned se vytváří sluníčkářská legenda: v tom tisícihlavém davu prý nebyli nově příchozí imigranti, jenom ti nějakou dobu usazení. Jak to můžou vědět, když zadrženo bylo jenom pět lidí?

        Naivita vetřelců je skutečně bezbřehá, ale nemyslím, že je ten exodus organizovaný. Podle mě se jedná o typickou urban legend, telefon má dneska každý a každý se rád pochlubí. Když se Mohamed strejdovi v Iráku vytahuje, že dostal byt s placeným nájemným a pět set euro jako kapesné, tak bohužel popisuje realitu (starou dva roky), která se ústním podáním ve vlasti mezi věřícími roznese jako požár v suché savaně.

        • Organizovany v uzkem slova smyslu asi ne, ale zamer je tu bezpochyby. Vem to odspoda: Zapad dodava IS zbrane a vi, ze to zapricini emigraci. Turecke pobrezi je nechranene, evropske pobrezi je nechranene, komplet cesta je logisticky zajistena NGO (znas nejakou samosku, schopnou vydavat 10 tisich chlebu za den po dobu jednoho roku?). A na konci sedi Tante, rikajici: „Srdecne vitejte v jakemokliv mnozstvi, tesime se tu na vas!“. Ze nehoda neni nahoda tu plati dvojnasob. Samozrejme ze vetsina uprchliku nejde obsadit Evropu, ale jen si uzit toho, co videla v televizi. O to hur dopadnou na hubu a o to vic nasili je casem ocekava.

         Vsazim na ten nejhorsi mozny scenar.
         Nemcum se podari tech 5 milionu co prijde opravdu ustat, s nasazenim vsech svych sil a nemecke duslednosti. Za 3-5 let jim to doma preroste prez hlavu, z uprchliku se stanou davy nezamestnanych a v roce 2020 tu je prusvih jako Brno, kdy frustrovani uprchlici, neschopni najit si praci se budou v tlupach potulovat Evropou a utocit na domaci.

         Jasne, Nemci si tak naprosto kratkozrace vyresi svoji nezamestnanost pri servisu uprchlikum… ale na dvere klepa zatim umele zadrzovana a potlacovana robotizace. Ted ctu, ze ve Svajcu se pocita v pristim roce se ztratou az ctvrt milionu pracovnich mist v souvislosti se zavadenim chytreho software, predevsim na nekvalifikovanych administrativnich a manualnich pozicich, tedy presne tech mist, na kterych by se ti zahranicni inzenyri a lekari mohli chytit. Takze az dobehne umela zamestnanost a statu dojdou penize a sily na zajisteni charity, prijde cirkus, cirka 2020.

        • v tom, že nejde o organizovanost doslova, ale o záměr, v tom se shodnu se saxem, tarasi, ale zas mi jaksi nesedí ta jeho teorie tam dole.

         Jinak ale se dá říct, že ta organizovanost postupně jaksi narůstá, nejen ta shora, ale i zdola, někde byla zpráva o afgánských pašerácích, či teda převaděčích lidí, ti měli už loni tak propracovanou síť, že se Afgánci stali po Syřanech druhou nejpočetnější národností žadatelů o azyl v Německu. A jestli ti Syřani jsou všichni opravdu Syřani, to tady řešit nemusíme, ale i ta síť falešných výroben pasů, to je všechno známka organizovanosti přece.
         To, že jde o snad o nějakou chaotickou migraci, či jakýsi neorganizovaný chaos, či rovnou o nevědomé chudáky, chudáky míním ve smyslu duševním, co se tedy jakoby slepě snaží útěkem dosíci vytoužené Evropy, to tlačí do hlav nejvíc třeba kancléřka plus všichni euslanci euovití, a nejen. Skutečný utečenec před válkou by byl logicky vděčný za první místo- stát, kde mu nestřílí nad hlavou, ty by sis na jejich místě vybíral, kam chceš a kam ne? Teda v tomto smyslu o nějaké naivitě těch vetřelců, jak píšeš, silně pochybuju, natož bezbřehé. Těmi naivy jsme spíš my.

         • ještě jak sax psal „az uprchlici pochopi o cem je Zapad, tak teprve tehdy zacne jejich prava frustrace. Oni si mysli, ze to tu funguje tak nejak samo od sebe, bez prispeni a obeti obyvatel a ze se do takoveho proudu jednoduse zaradi a budou si dal zit sve zivoty… “

          ono spíš vychází, že to dávno pochopili, proto na Západ míří, a byli by hloupí, kdyby tak nečinili, když vládne willkommenskultur. No a taky copak jsou padlí na hlavu, míním copak nikdy nemuseli prstem pohnout, copak nikdy nepracovali? Samozřejmě, že pracovali, jistě ne všichni, ale pokud ano, tak za mnohem těžších podmínek, vědí dobře, co dělají, Západ takový ráj, se všemi těmi (našimi) předky vymoženými-vybojovanými právy.

          Povinností, jak vidno, těch se je snaží někteří v Německu uchránit.
          Frustrace, která začne, to bude možná spíš ta evropských obyvatel, či německých.

         • Ale to není vyvolávání exodu, to, že fungují převaděči a výrobci falešných pasů, to je tržní odpověď na poptávku po těchhle službách. Ta naivita migrantů spočívá v tom, že si myslí, že v těchhle počtech dostanou všichni placené bydlení a sociální dávky v dosavadní výši, nechápou, že si tou masovostí v podstatě uřízli pod sebou větev, že je to mimo možnosti i tak bohatých států, jako jsou Norsko, Švédsko či Dánsko (už se uzavírají) či Německa (tam to brzdí pitomá Anděla, ale musí to přijít taky). Další fází musí být jejich odsun, a to teprve zažijeme věci, proti nimž silvestrovská vochmatyka byla šepotem květin.

       • dobré popoledne a odpoledne.. no já zas ke konkrétní věci píšu konkrétně. Jinak jo, jestli média nebo médium, to je tady v podstatě jedno, stejně tak, jestli byli útočníci nově příchozí nebo už tam žijí déle (dle dalšího totiž zas, prý policie tyhle bandy už zná, leč nějak se jí nedaří s nimi se vypořádat, tady se „výmluva“ těch některých tiskovin jaksi míjí účinkem, z jejich argumentu je hnedle vlastní protiargument)
        Rozdíl mezi sbližováním a rovnou osaháváním ale vidím, a tohle ani neberu jako nějaké termíny, o ty tady nejde, tady jde o mezilidské vztahy.

        Procestování mnoha muslimských zemí dát k dobru samozřejmě nemůžu, ale když zmiňuješ Turecko, tak jsem kdysi byla v Istanbulu, ještě s našima, je to už moc let, ještě před rokem 2000. A to je právě to, tehdy mi to tam přišlo spíš jako jakási Evropa s orientálním šmrncem, taková až okouzlující směs krásy, špíny a lidského hemžení, a musím říct, že lidi byli milí a přátelští, ne obchodníci na tržišti, ale zkrátka lidi z ulice. A když jsem viděla na obloze ten obrácený půlměsíc a slyšela hlas muezzina co zval k večerním modtlibám, připadlo mi to navíc málem jako v pohádce. Dneska by se mi do Istanbulu už asi ani nechtělo, všechno se změnilo. Hlas muezzinů si s pohádkou už oprvdu nepojím, a když ti vyplývá, že problém není v islámu, tak s tebou souhlasit nemůžu. Tím nepopírám, že by západní vměšování tak nějak nepřineslo své trpké plody. Navíc taky, ona ta záležitost s islámem totiž nestojí jen tak, že je islám náboženství chudých, jak říkal ten chlápek v tom videu z Francie tady nahoře, tam šlo o normální předpoklad, jak zmínil, že se islám přizpůsobí Francii, nikoli Francie islámu. A tady jde o kulturní přizpůsobení se, zvyky, obyčeje, postavení žen a tak.

        A nevím vlastně, co psát, když jsem napsala před několika měsíci tribunovi, že ten urchlický problém v podstatě nastal invazí do Iráku, zeptal se mě, jestli věřím konspiračním teoriím. Přiznám se, že na tohle už nějak nemám nervy. Jinak problém amerického-západního vměšování klidně točte, o tom se dá mluvit do aleluja. Že je vzplanutí nějakých fundamentálních vášní v muslimském světě způsobem jejich obrany vůči západnímu vměšování, no dobrá, jistě to tak může být, ač nevím, zda se to tak jednoduše dá shrnout, ty mezináboženské boje a vášně si řeší mezi sebou i bez západu.

        Otázka je spíš co teď, či co s tím, a co my u toho, co čeká nás, a tak. Navíc já tu onu „fundamentální obranu“ vnímám jako dost agresivní, invazivní, a tak nějak (pro nás) o staletí zpět. Takže jak píšeš to v tom posledním odstavci, tak částečně souhlasím, to „Oni si mysli, ze to tu funguje tak nejak samo od sebe, bez prispeni a obeti obyvatel.. „, leč nesouhlasím s tím, co píšeš na konci – je podstatné, jestli to jsou muslimové anebo ne, a podstatné je samozřemě i to množství, to vše právě proto, co píšeš na závěr – jistě, ani oni (muslimové) se totiž „nedokazi v takovem mnozstvi integrovat, propadnou se do ghett a zacnou se radikalizovat.“ – ba právě, a samozřejmě po svém. Či nejdřív „ve svém“.. v takovém ghettu totiž pak neplatí systém práv daného státu, ani právo trestní.

       • ještě dodatek,
        mě zas příklad s bandou homosexuálů napadl možná i proto, že jsem si všimla, jak tam ještě výš píšeš vitttovi, a ten totiž napsal včera tribunovi, a já jsem si to předtím přečetla:
        vittta:
        „Jinak jste ještě pořád malá ryba v teorii chtění a nechtění.
        To jsem vedl diskuzi s jednou žábou, a ta tvrdila, že by jí nikdo třeba za války neznásilnil, ani nijak jinak neublížil.
        Proč?
        Inu, protože to nechce, a když to nechce, nemůže se to stát.“

        tribun:
        „A dalo by se mluvit o znásilnění, kdyby se podvolila dobrovolně a ještě si to užila? Znásilnění je do značné míry stav mysli.“

        Přiznám se, že tohle asi nějak nechápu, nebo na to nemám. A ještě navíc narozdíl od very, která aspoň reagovala, si myslím, že znásilnění (či jakýkoli útok) či pak hlavně jeho důsledky jsou především pocity v hlavě, fyzično se časem zbráborá, psychika je na tom hůř. A vím, motám sem věci z jiného blogu, ale ono to souvisí i s tím, jak píšeš, že je pro tebe podstatne, že se té noci na Silvestra ty zeny citily ohrozeny a poskozeny a sly s tim na policii.

        Ano, tohle je podstatné- cítily se ohroženy a poškozeny. A měly si jít kam stěžovat, a jejich stížnosti byly brány vážně a respektem. Takhle to v Německu ještě pořád funguje. (stejně snad, jako to ještě funguje, když by si stěžoval- šel na policii kdokoli jiný, koho napadli imigranti, a jedno z které generace. Co by s tím pak policie udělala, zda či jak vlastně by dokázala zajistit pak bezpečnost takových postižených, to je další věc)

        Pro tribuna je to možná ale jinak, ten by možná viděl problém v těch ženách, nejen že si to všechno naopak neužily, ale že to v principu tak nějak nepochopily „správně“, ač přece mohly či měly.
        Ženy = lidi, to je to, on to byl od vittty obrazný příklad.

        • Ruzne teorie znasilnovani nemam rad, podle meho je to ciste biologicka zalezitost: jakmile clovek dostane par tvrdych ran, pochopi ze mu jde o zivot, vysadi obranu a necha si libit cokoliv, jen aby si zachranil kuzi. Uchylne teorie o „moznostech znasilneni“ jsou mi odporne, sam jsem dostal parkrat tvrde do huby a od te doby vim, ze kdyz nejsi na rany kazdodenne trenovany jako treba boxeri, nemas sanci, proste vymeknes a nechas si libit cokoliv, jen abys prezil. Znasilneni je az druha vrstva utoku, prvym je brutalni ataka na zivot, to nasi muzsti teoretici bud opomijeji, anebo spise neznaji.

         • „Znasilneni je az druha vrstva utoku, prvym je brutalni ataka na zivot, to nasi muzsti teoretici bud opomijeji, anebo spise neznaji.“

          jak že až druhá vrstva útoku, ty to bereš z mužskýho hlediska nejspíš, znásilnění může být přece hned ta první a nakonec jediná vrstva útoku. Ač souhlasím, že i to je svým způsobem útok na život- protže na osobu, na člověka, na její i jeho já, na tělo i na psychiku.
          A já jsem neměla na mysli případy nějakých brutálních bijců, mužů, kteří ženu zmlátí, aby ji pak mohli teda znásilnit, to jsou už úplná hovada. Nehledě na to, že muži ani přece nepotřebují dávat ženám přes hubu, aby dosáhli svého, na to jim stačí už to, že jsou větší, těžší a zkrátka fyzicky silnější. A tady jsme u toho, dle tribunovy teorie by se v takovém případě pak ženy měly teda podvolit pokaždé či každému, kdo si zrovna zamane? a to nejen ve smyslu „on chce, tak já teda taky musím“ ale ještě hůř, „já musím, protže on je fyzicky silnější, a stejně se mu neubráním“? To teda děkuju pěkně.

          A hlavně ještě přitom zase neopomeň ty dobráky, kterým dle tebe teda zjevně velí ta ona jiná kultura, aby na ženy při tom „sbližování se“ pokřikovali couro atd, no samozřejmě ještě hůře. To je fakt skoro láskyplné tokání, to se pak člověk až diví, že jim to ty ženy mají vůbec za zlé, že? A ještě si stěžují a chodí na policii, nevděčnice.
          No nic, takhle blbě a protipřírodně může muže totiž navádět asi fakt jen to náboženství, nalité do hlav od dětství, a tak už to ani nevnímají. Kdyby poslechli hlas přírody, spíš by se začli přišmajchlovávat po dobrým, takhle to nakonec dělávají u nás, v této kultuře, abys neřek, muži běžně, opilí i neopilí. A nevím, jak by na takové chování a pokřikování ze strany cizích (a nejen kulturně cizích) band i jedinců reagovali muži, možná by jim dali přes hubu, začali se prát, kdo ví. Možnost nechat si to líbit, a ještě se přitom nadávání nechat osahávat, to si myslím, že by využil málokterý.

          • tady ještě staré video z roku 2012, samý jinokultruní dobrák, a nevím co Brusel nakonec musel či jak se s tím nakonec popral, že mu to moc nevychází, či že mu tam zas kvete kdo ví co, to tady víme. Islám jistě není problém, nebo když, tak jako u každého náboženství, záleží na vykladačích, že. Ale tak co, jestli třeba toužíš po černým hábitu, jako ten obrejlenec tam, klidně se do něho nasoukej, to můžeš i bez islámu

          • „ty to bereš z mužskýho hlediska nejspíš, znásilnění může být přece hned ta první a nakonec jediná vrstva útoku.“

           Ano, muze, pak se to vsechno toci okolo dobrovolnosti (souhlasu s aktem). To se tyka predevsim opilosti, hluchonemych (tam to byva casto nejasne atd.). Zrovna nedavno ctu, ze nejaky mladik dostal 10 let za souloz s opilou, protoze soudce se priklonil k nazoru, ze pokud byla opila jak tvrdi svedci, nemoha pachateli udelit souhlas. Na tom neco je, ale stalo se to v Americe (poskozena sla na policii druhy den, protoze se dovedela az od kamaradek co se stalo).
           To ale v Koline asi neprichazelo do uvahy, tam doslo ke znasilneni ve vlastnim slova smyslu: z-nasilneni. Tedy nejdrive nasili (udery, imobilizace, skrceni atd.) jako prva vrstva utoku. Fotografie znasilnenych obcas probehnou tiskem, naprosta vetsina obeti ma v obliceji podlitiny.

          • „To ale v Koline asi neprichazelo do uvahy, tam doslo ke znasilneni ve vlastnim slova smyslu: z-nasilneni. “

           no znásilnění i násilnění tam oprvdu bylo, v tom Kolíně ležely pak oběti na zemi, a masivně se do nich kopalo. A i do hlav, se jim kopalo.
           Takže ty, které byly jen okradeny, (napůl) svlečeny nebo s roztrhaným oblečením či jen ochmatávány, ty mohly být vlastně rády, že dopadly tak dobře, to jasná věc.
           A oficiálně se prezentuje samozřejmě spíš tenhle „čajíček“, a i ten se stačil, i právě těm tzv.šťastnějším z nich, jaksi nasáknout do psychiky,
           tohle třeba dnes na aktuálně
           http://video.aktualne.cz/ze-sveta/napadene-zeny-podavaji-svedectvi-kdyby-me-znasilnili-nikdo-b/r~3fcf0160b54311e58d7b0025900fea04/?utm_source=centrumHP&utm_medium=dynamicleadbox&utm_content=A&utm_term=position-3
           jak to bylo v Hamburku, a prý předtím ještě ve Stuttgartu, to nevím

          • jenom další zvláštní věc, když těm ženám při tom nadávali (do cour, děvek a blbých kurev), tak to bylo německy, mezi sebou se prý bavili francouzsky. To bude ta vyhlášená francouzská galantnost a šarm, co se pak akorát jen ve spojení s těmi praktickými -přízemními německými nadávkami a kopanci snoubí v tu jakousi vášeň, sice teda nebezpečnou, ale co už. Jo a tady vidět, že Francouzi dobře vědí, proč tak nějak nemusejí cizí jazyky, hýčkají si svou franštinu, a němčina je pro ně fuj snad úplně nejvíc. No ne, samozřejmě, nějaké náboženství tam nemluvilo ani omylem, si říkám, a když, tak to byli nějací úplně vlažní vyznavači, takoví jasní pohodáři, spíš alkohol a žádná křeč, natož náboženská (být více horcí, to by ty coury bezectné jistě rovnou zabili, že. To se nestalo, alespoň o tom nevíme, a tak vlastně co)

     • Šiklová: „Lidé by měli vědět, že v Koránu nejsou jen krvelačné historky, a naopak že i v Bibli nějaké jsou.“

      Jenže rozdíl je v tom, že křesťani už nějaké to století neuvádějí podřezávací historky z Bible do praxe, kdežto muslimové se v tom vyžívají. Jinak je zajímavé, že Šiklová by jistě uměla logicky spojit nízkou evropskou porodnost s nechutnou podobou současného kapitalismu, má k tomu teoretické předpoklady díky členství v partaji, ale raději plká o tom, že se máme strašně dobře, ale přitom nemáme děti proto, že je to strašně nákladný. Tak buďto platí to první, nebo to druhé.

      • to si tak neber, ona Šiklová se tak nějak asi vždycky zapojí do každé momentálně převládající stopy či každé akce právě probíhající, už jsem si říkala, co s ní je, a ejhle.

       Že „by jistě uměla logicky spojit nízkou evropskou porodnost s nechutnou podobou současného kapitalismu, má k tomu teoretické předpoklady díky členství v partaji, ale raději plká o tom, že se máme strašně dobře“ ..
       no právě, místo toho přišla nejdřív se solidaritou, samozřejmě pouze s utečenci, tak se pak nediv, že na otázku, proč se v Evropě rodí málo dětí odpoví, že máme strašně dobře, tj. v podstatě je to naše vina, málem až rozpištěnost, neb si nevážíme poměrů.

 17. Pojď sem dolů, Saxi, sloupec už je moc ouzkej a tohle musíme vyřešit.

  První otázka – pokud přijmeme teorii, že je to celé zorganizované (např. Zeman) – zní: Kdo to organizuje a komu to prospívá? Když se nad tím zamyslíš, nenajdeš žádnou fyzickou osobu či skupinu osob. Politici? – nepřicházejí v úvahu, skrze imigranty se vytváří obrovská společenská nestabilita, která je patrně nakonec smete. Kapitalisti? – tady sice je možné uvažovat o tom, že příliv dalších pracovních sil zvýší tlak na další snižování mezd, ale tohle si umí zařídit skrze čínskou atd. konkurenci, jednak jsou tihle příchozí až na pár procent nezaměstnatelní a kapitál riskuje, že se mu na pokrytí sociálních výdajů s imigranty zvýší korporátní daně. Samozřejmě na tom mají zájem majitelé ubytovacích objektů a obchodníci a potravinářské firmy, kterým se zvýší odbyt, ale ti se nejsou schopni zorganizovat a migraci podněcovat. Fakt nevidím nikoho, komu by to významně prospívalo a kdo by to byl zároveň organizačně schopnej zvládnout.

  • Komu prospiva ze se Merkel rozhodla ukazat svetu svoji „lidskou“ tvar ?
   No prece tem ubozakum kterym ma byt pomozeno a jeji jmeno proslaveno !
   Ukazat se v tom nejlepsim svelte nemuze byt duvod?
   Dodnes se vedou debaty o ruznych lidech co vstoupili do dejin tim ze se chteli ukazat.
   Nedavno jsem kdesi cetl hadku na toto thema o Napoleonovi.
   Nedalo by se to prilepit ke skoro kazdemu politikovi ?

   • Ale ona nastoupila už do rozjetého vlaku a snažila se z něj vytřískat nějaký kapitál (nejvíc se mi líbí teorie, že vstřícností k uprchlíkům míří na flek generálního tajemníka OSN). Otázka stojí, zda to někdo úmyslně organizuje. Někde jsem čet, že by to mohla být akce IS, ale ten má svých starostí dost, navíc nevidím žádný přímý prospěch pro něj.

    • Takovy nebezpecny rambajz kvuli jedne babe, kterou muze zastoupit 100 dalsich, nestoji zato, v tom musi jet vsichni.

     • Pak je vysvetleni velmi jednoduche: ROZDEL A PANUJ !
      Kazdy pes jina ves bylo vzdy to nejlepsi co panstvu vyhovovalo a to plati dodnes !
      Na rozdil od monokultur multi je tak ruznoroda ze ma spolecne pro FSECHNY lidicky jen jedno :
      vyspat najist a na jidlo a bydleni nejakou praci najit.
      Prijde li jim do toho nejaky Mao-tse-tung, Saddam nebo Kadaffi ci jiny konkurent trochu jim to zamicha kartami ale islam coby rozesiraci element je docela vhodny prvek pro rozdel a panuj !
      Bohuzel pro ne a jeste s mnohem horsimi dopady pro lid obecny jim do toho vstoupi neco s cim nepocitali a pak je je hure nez zle 😦

  • Kapousum to prospeje v kazdem pripade, Tarasi, samozrejme jen tem velkym. V zemi bude bordel, odbory budou paralyzovany, parlamenty jak bys met- idealni stav na prijeti TTIP.
   S tim OSN mi to prijde dost pritazene za vlasy, nejak mi jeji angazma neodpovida moznemu zisku.
   Me prijde, ze se tu seslo vice duvodu dohromady a sice NGO, ktere touhle akci nabydou neskutecnosu moc a primy vliv na vlady parlamenty, pak politikum samym a ackoliv je to pro ne riskantni podnik, je nad slunce jasnejsi, ze kdyz pujde hospodarstvi takhle pomalu do kelu tak ze bez podstoupeni rizika skonci tak jako tak (myslim mainstream). Pak samozrejme povestnemu vojensko- prumyslovemu komplexu, potazmo danovym uradum a to cestou spehovani na vsech moznych urovnich atd.
   Tech kdo na tom vydelaji je neurekom…podstatne pri promysleni problemu je si uvedomit, ze v pozadi hloda uz 8. rok krize, ktera se pravdepodobne bude stale zhorsovat. Takze my nejsme v „normalnim stavu“, do ktereho prisli nejaci utecenci, naopak, my jsme jednou nohou nad ekonomicko- politickou propasti (Recko a dalsi).

   Ovsem najdeme 2 zretelne skupiny, ktere tohle podporuji: nemecke elity a evropsti slunickari obecne.
   Ted prijde na radu ma anarchisticka povaha: podle meho slunickari, jinak velmi citlivi lide, povazuji uprchliky za nutne zlo (ackoliv se samozrejme vyjadruji jinak), ktere jako jedine dokaze smest bezduchy a bezvychodny system…tedy pro ne jsou uprchlici nastrojem k preformatovani spolecnosti a to i za cenu jistych problemu. takze neco jako moderni anarchisticka ultralevice, pouzivajici jine nastroje, nezli klasicka levice marxisticka ci socdemokraticka.

   A proc tise souhlasi i nemecke elity? Podle meho z duvodu velmi podobneho: Nemcum doslo, ze se normalnimi metodami nedokazi zbavit sveho protektora zpoza oceanu, ktery je dusi na vsech moznych stranach, zvlaste pak vojensky. Protoze co je to za velmoc, ktera nedokaze prosadit sve zajmy beznym nasazenim armady v zajmove oblasti? Tech par Hurikanu, anebo jak se to jmenuje, nic nevytrhne. I ti Zabozrouti si rozbombardovali Lybii, kdyz se jim zachtelo a Nemci- nic…maximalne delaji podrztasky.
   Tak se v soucinnosti se slunickari chytli prilezitosti a pod heslem „solve et koagula“, neboli jednoduse receno „rozloz a sloz“ se take rozhodli preformatovat nemeckou spolecnost a to samozrejme s velkou davkou rizika, protoze vedi, ze kdyz se neosamostatni do prichodu Matky vsech krizi, ktera uz tuka na dvere, bud vse ztraceno na cele genrace (cti staleti).
   Takze vcelku silene teorie, ale ja si za nimi stojim. Treba ne 100%, ale takhle jedine mi to zapada. na hloupost nesazim, protoze oni hloupi nejsou, na takove posty se hlupak jen tak nedostane.
   Takz elity podle mne hraji klasickeho doubla: jakoby na oko podporuji rozklad a nasledne prijeti TTIP (kdyz to vyjde, nic se jim nestane a naopak povysi) a zaroven sazi na nacionalni kartu, kdy po moznem rozkladu skrze uprchliky prijde urcity trend k obnove naroda (tim sice mohou ztratit, ale predpokladejme ze jeste maji nejake narodni citeni a jsou pro narodni otazku schopni neco udelat, ba se i obetovat, IIWW budiz prikladem, neni to tak davno).

   • Takže vidíš někoho, kdo by mohl exodus organizovat? Podle všeho ne, já taky ne. Co se týká těch, kterým je to ku prospěchu, tak tobě i mně zbývají kapitalisti, s příznivými pro ně účinky na odbyt, tlak na mzdy a na odbory. Jenže efekt s oživením odbytu a tím i poptávky by politici stejně snadno zařídili, kdyby přidali na sociálních dávkách či důchodech domácím, a ještě by si u nich udělali volební oko. NGO organizace budou profitovat taky, to je jasné, stejně jako přibyde práce a zvýší se stavy u policistů a úředníků obecně. Co se týká sluníčkářů, projevuje se u nich sebevražedný masochismus, oni to jinak nedokážou, protože to mají v hlavičkách posunutý z normálu. Nepředpokládal bych u nich promyšlené jednání (to tvoje rozlož a slož), oni jednají pudově a emocionálně a tyhle kvality jim říkají, že se na realitu a její dopady do života lidí nesmějí ohlížet, navíc musí mít zcela jiné názory, než ta jimi opovrhovaná většina, vlastní a třeskutě efektní a originální. Co se týká elit politických (hlavně německých), tak ti mají povinnost držet lidskoprávní hypertrofovanou fazonu za každou cenu (reminiscence na Ádu) a jsou si vědomi toho, že důsledky pro ně budou katastrofální, proto kormidlem už začali otáčet, ale velice nenápadně, po kouskách, aby ústup z pozic byl pozvolný. Doufejme, že jim to nebude nic platný. Zrovna dneska vykřikovala Anděla, že stát musí v případě ohmatávání ukázat tvrdou ruku zákona.

    • „Co se týká těch, kterým je to ku prospěchu, tak tobě i mně zbývají kapitalisti“
     Tak to vem odspoda, jak jsem psal vyse: Erdogan, v Recku nemecka vlada (dostala Reky pod tlak), vsichni „majitele“ neziskovek, Sobotka a dalsi (viz emaily) a nakonec i Nemci, kteri tak zmobilizovali narod (podobne to bylo pri vystoupeni z atomu, to byla take pitomost, poskozujici nemecke hospodarstvi, ale Nemcouri se dali do late zacali tahnout za spolecny provaz, coz jim dalo kridla).
     Jak rikam, podle meho to Nemci zvladnou a vylezou z toho jeste silnejsi (ale moc dlouho jim to nevydrzi, jak opet pisi vyse).
     Kapik v dnesni forme je uz jen o vyrazeni klinu klinem na same hranici krachu, vem stat jako beznou firmu, musici riskovat v urcitem okamziku vse, jinak pujde do kopru. Znovu opakuji, na zada dycha Matka vsech krizi a uprchlicky proud je metodou, jak zmobilizovat masy, jinak se vse pomalu propadne do deprese, z niz nebude vychodiska…anebo bude, ale 100x horsi, nezli nejake 2 milion uprchliku na davkach.

   • Saxi prudce souhlasim !

    =uprchlici nastrojem k preformatovani spolecnosti a to i za cenu jistych problemu. takze neco jako moderni anarchisticka ultralevice, pouzivajici jine nastroje, nezli klasicka levice marxisticka ci socdemokraticka.

    Proc touto cestou se mi jevi podobne jak napsano.
    Opisuji,
    proc tise souhlasi i nemecke elity? Podle meho z duvodu velmi podobneho: Nemcum doslo, ze se normalnimi metodami nedokazi zbavit sveho protektora zpoza oceanu, ktery je dusi na vsech moznych stranach, zvlaste pak vojensky. Protoze co je to za velmoc, ktera nedokaze prosadit sve zajmy beznym nasazenim armady v zajmove oblasti? Tech par Hurikanu, anebo jak se to jmenuje, nic nevytrhne. I ti Zabozrouti si rozbombardovali Lybii, kdyz se jim zachtelo a Nemci- nic…maximalne delaji podrztasky.
    Tak se v soucinnosti se slunickari chytli prilezitosti a pod heslem „solve et koagula“, neboli jednoduse receno „rozloz a sloz“ se take rozhodli preformatovat nemeckou spolecnost a to samozrejme s velkou davkou rizika, protoze vedi, ze kdyz se neosamostatni do prichodu Matky vsech krizi, ktera uz tuka na dvere, bud vse ztraceno na cele genrace (cti staleti).
    Takze vcelku silene teorie, ale ja si za nimi stojim. Treba ne 100%, ale takhle jedine mi to zapada. na hloupost nesazim, protoze oni hloupi nejsou, na takove posty se hlupak jen tak nedostane.
    Takz elity podle mne hraji klasickeho doubla: jakoby na oko podporuji rozklad a nasledne prijeti TTIP (kdyz to vyjde, nic se jim nestane a naopak povysi) a zaroven sazi na nacionalni kartu, kdy po moznem rozkladu skrze uprchliky prijde urcity trend k obnove naroda (tim sice mohou ztratit, ale predpokladejme ze jeste maji nejake narodni citeni a jsou pro narodni otazku schopni neco udelat, ba se i obetovat, IIWW budiz prikladem, neni to tak davno.

    Dodam ze:
    kamkoli se v posledni dobe Velky zaoceansky Bratr namontoval tam z toho byl pruser !
    TTIP je hrozba i pro Nemecko a jsou tam urcite vrstvy ktere nesouhlasi s tim jakou posici maji a jakou ulohu v Evrope a ve svete hraji.
    Proto uprchlici jako nastroj k preformatovani spolecnosti se jevi jako mozny prostredek ke zmene !

    • Jak pises, Astere, Nemci potrebuji nejak zamichat a pohnout se svoji spolecnosti, jinak je ceka pomaly krach, ztrata konkurenceschopnosti a odchod na smetiste dejin. A TTIP je, opet jak pises, sileny chomout, ze ktereho se uz jen tak nedostanou a to vedi moc dobre. Ted to chteji zvladnout sami a jako metodu zvolili uprchliky. Podobne to predsi bylo pred IWW, kdy je vysoupli z kolonii, resp. jim nechali jen nejake pouste v Africe, do kouta zahnani Nemci zvedli cla, druzi jim to oplatili a bylo to. Tehdy byli Nemci pod podobnym tlakem jako dnes: sice mohli, ale jen na svem, na urovni montovny a to se jim nelibilo…tedy ne nelibilo, ale vzhledem k brutalni efektivite sveho hospodarstvi a bez moznosti exportu do kolonii dosli k obvykle krizi z nadvyroby, k „zaduseni“ vlastnho hospodarstvi, tak to vyresili valkou. Dneska sebrali Nemcum Rusko a tak jsou na tom jako tehdy. Musi udelat nejaky vnitrni brajgl, zmobilizovat se, t.j. prejit na „valecne hospodarstvi“ (byt dnes nastesti studenovalecne) a to se prave deje. Je to jedna z jejich obvyklych „vyzev“ ktere ostatni (jako Cesi) prislis nerozumi, ale pro ne takova forma existence bozsky nektar, dar shury.

 18. Zrovna dneska vykřikovala Anděla, že stát musí v případě ohmatávání ukázat tvrdou ruku zákona.

  Ruka zakona muze byt funkcni jen v pripadech kdy nevhodne chovani neprekroci urcitou hranici., pak uz to ruka zakone nezvladne , dojde k masovym nasilnostem a vse co z toho vyplyva, az vyjimecny stav a tak konec predstirane demokracie! Mozna I tom jim jde 😦
  Neverim ze Andela a lide kolem ni je az tak naivni ci blaba ze by to nevedela a souvislosti nevidela 😦

  • A ta starostka zase dneska na tiskovce radila obětem, že si měly držet větší odstup od násilníků, alespoň na délku paže. Po zkušenostech s Janikou a MaB na vedlejším blogu a s přihlédnutím k výkonu obou německých dam se tak nějak z donucení stávám příznivcem tří K.

   • Ja bych se o ne nebal, myslim ze i tohle Nemci zvladnou, budou proste chodit s upazenyma rukama, to je pro ne vyzva.

    • No jo, ale to budou chránění jenom z boku, ale zepředu a zezadu (z tzv. převládajících směrů) zůstanou nechráněni. Možná ale vyfasujou ochranný obruče, něco jako hula-hop nářadí.

     • nebo brnění, někteří si dělají srandu, jiní jsou naštvaní, jiní zjevně i dost přemýšlejí
      https://twitter.com/hashtag/einarmlaenge
      tam je obrázků a slov, jo a někde jsem tam viděla i hříšné věty, proč to prý kancléřka Němcům dělá, svým lidem, a jestli není takový zrádce. Psala to taková mladá holka v angličtině, teď to tam nevidím, ale třeba se mi to jen zdálo

   • tak ale ta starostka šla do sebe, nebo kam to, na twitter, no Kodex pro ženy prý tak nemyslela, a město prý sice obětem moc pomoci nemůže, od toho není, ale už přijali „balíček opatření“, fakt doslova, já to musím najít

    • tak ne balíček, ale balík, a omluvila se, ale i to, jak to formulovala „Jsou to samozřejmě pachatelé, které musí policie se vší tvrdostí právního státu stíhat .. “
     (Es sind selbstverständlich die Täter, die die Polizei mit aller Härte des Rechtstaats verfolgen muss. Sollte ich eines der Opfer durch meine Äußerung verletzt haben, dann tut es mir aufrichtig leid.)

     nenazývá je ženami, ale obětmi,
     a je hlavně zvláštní, jak starostaka tu větu od mluvčího kancléřky pochopila, jestli po svém, nebo to tak bylo „automaticky“, s tím Kodexem.. Ale prý nebude žádná pravidla chování pro ženy vytvářet.
     A prý je zapotřebí více policie a pořádkových sil.
     To aby se takovým excesům sexuálního násilí v budoucnu zabránilo a byla garantována bezpečnost ulic a náměstí.. úplně nepřekvapivý návrh řešení, že?

     je to tam hned nahoře, ale je to zajímavý i dál, no, oni se s ní tam moc nemažou
     https://www.facebook.com/RekerHenriette/?fref=nf

     • Při té stoupající křivce přistěhovalců a stoupajícím počtu kriminálních činů je v podstatě nemožné, aby to policie uhlídala. Ale teď zrovna ale jistý Laschet z CDU (9 minut potlesku ve stoje pro kancléřku) háže v Heute Journalu odpovědnost na policii. Kdepak, my politici z partaje, co vítá běžence, za to nemůžeme.

  • Tam jsme si, Kamile, jen bohuzel overili, co uz bylo davno jasne. A pocitam, ze to tusila vetsina naroda, takze z toho, dle meho, nic nebude. Normalne to usne a bude to.

  • Už včera, když na to upozornil Pepan, čet jsem si v tom asi hodinu, přečet i některé speciální záležitosti a s potěšením konstatuju, že ZATÍM je nikdo nezneužil. Ale ono to přijde.

   Jinak samozřejmě amatérismus od Sobotky a podivení nad jiným světem, ve kterém žijí politici a jejich poradci. A realistická hlášení a varování zdola, na která nikdo nedá.

 19. Vyjadření Kláry Samkové:
  Němci se chovají jako autistické děti. Stali se nebezpečím pro Evropu. Ta přežila fašismus, nacismus a komunismus. Přežije i islám, který bude zničen.
  2. 1. 2016 12:35
  ROK 2015 – A CO DÁL? „Evropská unie žádné elity nemá. Je plná panáků, kteří předstírají, že mají nějakou ideologii a nějakou ideu. Bohužel – nemají,“ uvádí v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz advokátka Klára Samková. Německo se podle ní zachovalo jako zrádce evropské civilizace. „Západní Evropa ztratila schopnost nazírat na realitu. Chová se stejně jako dívenka, která sní o tom, že pro ni přijede princ na bílém koni, se kterým bude žít šťastně až do smrti,“ dodává.

  Popisek: Advokátka Klára Samková
  Letošní rok byl velice dramatický. Evropu zasáhla migrační lavina, kterou příliš nezvládala. Dá se v tomto kontextu vůbec najít nějaký úspěch Evropské unie? A v čem evropské elity selhaly?
  Především se musím přiznat, že celou mou osobou cloumá všeobjímající skepse. Připadám si, jako kdybych chodila po rozbředlém blátě, které se mi už nalévá do polobotek. A navíc ať šlápnu kam šlápnu, hrozí, že to bude okraj propasti. Toto není jen osobní pocit, je to především pocit politický. V minulém roce vyšla najevo řada velmi zajímavých strategických informací. Spojuje je jedno, a totiž to, že náš dnešní svět je založen na lži, předstírání, na odtržení se od reality a totálním rozporu slov a činů. Schází vize, koncepce, schází v podstatě důvod k životu.
  Proto odpověď na otázku, zda lze v kontextu migrační laviny najít nějaký úspěch Evropské unie, je nutno pojmout šířeji: U Evropské unie nelze najít žádný úspěch, a to v jakémkoli kontextu. Evropa a Evropská unie žádné elity nemá. Je plná panáků, kteří předstírají, že mají nějakou ideologii a nějakou ideu. Bohužel – nemají.
  Důležitou roli v této záležitosti hrálo Německo, kam také měli mnozí imigranti namířeno. Jak posuzujete německý přístup k migrantům?
  Německo se zachovalo jako zrádce evropské civilizace. Na celé té záležitosti s tzv. „migranty“ mě fascinuje jedna věc: posledních sto let euroamerická civilizace věnovala obrovské úsilí porozumění člověku a společnosti, tomu jak fungují. Na úrovni fyzického přežití tady máme neuvěřitelné výdobytky moderní medicíny, posledních padesát či osmdesát let je dobou grandiózního rozkvětu psychologie, pedagogiky, sociologie. Skutečně začínáme sami sobě rozumět. Začínáme rozumět tomu, jak funguje lidská psýché, jak se chovají skupiny lidí – rodiny, zájmové skupiny, či národy – začínáme chápat, co je důležité pro rozvoj jednotlivce a co je skutečným naplněním lidství. A toto všechno tváří v tvář „migrantům“ s odpuštěním hodíme do hajzlu a spláchneme. Najednou němečtí velkopodnikatelé tvrdí, že „migranti“ vyřeší nedostatek pracovních sil (když zároveň je nezaměstnanost). Jojo, IG Farben a řada dalších podniků si taky pochvalovala nástup nacistů k moci, že zavedou pořádek…
  Dopustím se teď prohřešku přisouzení kolektivní viny jednomu národu: mně se zdá, že Němci se chovají jak autistické děti. Už první světová válka byla na hraně, v druhé světové válce pak plně prokázali, že nejsou schopni vnímat vztahy a příčinné souvislosti. Dneska se mi to jeví tak, že totálně zblbli z Habermase a celé své sociologické frankfurtské školy. Odtržení od reality dosáhlo svého vrcholu a Němci se stali nebezpečím pro Evropu – opět jednou.
  Protipólem k postoji Německa a kancléřky Merkelové bylo Maďarsko a jeho premiér Viktor Orbán. Nejdříve byl kvůli vystavění plotu silně kritizován, postupem času však tato kritika uvadala. Jak hodnotíte jeho kroky v souvislosti s migrací vy?
  Viktor Orbán chrání svůj národ a pragmaticky čelí situaci, kterou si nepřikrašluje. Nemyslím si, že by z tohoto vývoje byl nadšen. Dělá, o čem si myslím, že dělat musí. Chrání občany a obyvatele své země, chrání stát jako garanta společenského pořádku. Na jeho krocích není v podstatě nic k hodnocení. Dělá to, pro co byl zvolen do své funkce. Tedy znovu: chrání obyvatele své země, právní řád své země a svou zemi.
  V nedávném rozhovoru pro Lidové noviny Viktor Orbán říká: „Evropa rezignovala na vybudování obranné linie na svých hranicích. Místo toho, aby urychleně uvolnila síly a peníze na bezpečí svých občanů, nesmyslně se toho dožaduje Turků. Tím sama sebe pasovala do role žebráků.“ Můžete prosím tento názor okomentovat?
  Evropa nerezignovala na vybudování obranné linie na svých hranicích. Evropa rezignovala na sebe samu. Evropa a především západní Evropa ztratila schopnost nazírat na realitu. Chová se stejně jako dívenka, která sní o tom, že pro ni přijede princ na bílém koni, se kterým bude žít šťastně až do smrti, stejně jako mladík, který je přesvědčen, že na něj čeká Zlatovláska s útlým pasem, ňadry dmoucími se a též jej bude milovat a obdivovat až do smrti… Evropa sama sebe nepasovala do role žebráků, to byl pan Orbán ještě velmi jemný, pasovala se do role kuřat, které čekají, až budou v drůbežárně dekapitovány, zavěšeny za pařáty, oškubány, vyvrhnuty a posléze zdebužírovny. Nepochybuji o tom, že pan Erdogan této absurdní žádosti západoevropských politických reprezentací vyhoví.
  Ještě jednu věc bych dodala: bezpečí se nezajišťuje zbraněmi, respektive jenom zbraněmi, to se zajišťuje právem, právními nástroji a vynucováním si dodržování práva. Jestliže Evropská unie žádá zabezpečení své bezpečnosti od Turecka, pak zároveň žádá, aby tak Turecko učinilo pomocí svého právního řádu… ten je na cestě k islámskému právu šaría. Takže pakliže něco chceme po Turecku, přestaňme studovat rozhodnutí Soudu Evropské unie a Evropského soudu pro lidská práva a začněme studovat fatwy…
  Rusko bylo po svém angažmá na východní Ukrajině a anexi Krymu v postavení jakéhosi vyděděnce. Zdá se, že se tato situace letos poněkud změnila. Souhlasíte?
  No… nevím… Spíše bych to přerámovala takto: Evropská unie považovala Rusko za vyděděnce. A co na to Rusko? Rusko půjde vždy svou cestou. Někdy si, pravda, na řadu desetiletí zajde tak, jak si zašlo s komunismem, ale posléze se zase vrátí na svou svébytnou cestu. Pocit vyděděnectví Ruska není, paradoxně, pocitem Ruska samotného, protože ono se vztahuje pouze samo k sobě, nepotřebuje sebepotvrzení od Evropské unie… Spíš bych to řekla tak, že Evropské unii došel dech. Nejdříve se jí ale zatraceně nepodařila „akce Ukrajina“, potom rozvrat s „migranty“… přitom společné mají obě „akce“ jedno: naprostou neschopnost čelit realitě a vidět ji takovou, jaká je… Paradoxně to může dopadnout tak, že to bude Rusko, které se stane strážcem evropských hodnot, zrazených západní Evropou… a to bez ohledu na anexi Krymu, na občanskou válku na východě Ukrajiny, na angažmá Ruska na Ukrajině. A ti, kteří v západní Evropě procitají ze svého barbínovsko-habermasovského snu, najednou začínají zjišťovat, že pravoslavný chrám je pořád o moc lepší než mešita…
  Jak moc ovlivní globální vývoj výsledky, ale i průběh a předvolební kampaň prezidentských voleb ve Spojených státech amerických? Může vyhrát Donald Trump?
  To skutečně nevím… Zodpovědět na tuto otázku by mohl jen věštec s křišťálovou koulí. Jistá věc je, že do prezidentských voleb se stane ještě spousta věcí a každá z nich může být tím bodem zlomu, po jehož objevení se může být vše jinak… Vítězství Donalda Trumpa osobně vnímám jako poslední šanci na záchranu Ameriky takové, jakou jsme ji měli rádi a k jaké jsme vzhlíželi. Musím ovšem říci, že i když Donaldu Trumpovi fandím, mám mezi republikány ještě dva další oblíbence: Bena Carsona, neurochirurga z nemocnice Johna Hopkinse a také mám velmi obdobné názory se senátorem Marcem Rubiem. Oba bych považovala za velký přínos pro USA i pro svět, kdyby byli zvoleni. Zato jsem opravdu přesvědčena, že dost bylo Bushů a kteréhokoliv kandidáta od Demokratů považuji za katastrofu, s výjimkou Hillary Clintonové, tu bych považovala za celosvětovou pohromu.
  Kdo se stal z vašeho pohledu nejvýraznější figurou české politické scény a proč? Do jaké míry splnil očekávání, anebo naopak zklamal prezident Miloš Zeman, Andrej Babiš, Bohuslav Sobotka, Miroslav Kalousek?
  Česká politika nemá výrazné figury. Nemá vůbec žádné figury. Má pouze plastové figuríny. Vezmu to tedy podle vašeho seznamu:
  S Milošem Zemanem se znám osobně od roku 1990 a po celou dobu spolu významně nesouhlasíme asi tak v 98 % pohledů na politiku. Nesouhlasím s ním i nadále, možná je těch procent trošku méně – ale opravdu jen trošku. Z naší „squadry azúry“ je však jediný, komu zbylo alespoň jakési sepětí s národem a jakési instinkty ke vnímání reality. V současné době mi ho je opravdu líto, protože i on musí ztrácet jednu iluzi za druhou. Třeba celou dobu svého politického působení prosazoval přijetí eura. Má ale dostatečnou sebereflexi k tomu, aby například od této své ideje odstoupil. Což musí bolet.
  Andrej Babiš je člověk, kterého neznám a kterého bych nikdy netoužila poznat. Osobám jako je on se vyhýbám. Nemohou být přínosem vůbec pro nikoho, dokonce ani pro něj samotného. Chápu, že z hlediska práva pan Babiš nebyl spolupracovníkem StB. Když si však vezmu jeho projevy, názory, chování, lidi, kterými se obklopuje, je celkem jasné, že on skutečně nebyl SPOLUPRACOVNÍKEM StB. On byl její SOUČÁSTÍ. Je to zřejmé z každého jeho slova a pohledu. Vůbec ale vůbec nechápu lidi, že se dali opít tímhle… koblihářem.
  Bohuslav Sobotka – a to je, prosím vás, kdo… aha, to je ten pán, který má za šéfporadce Vladimíra Špidlu, což je ten, který říkal, že „zdroje jsou…“ Je mi líto, ale identifikace názorů pana Bohuslava Sobotky je pod moje rozlišovací schopnosti – a nedomnívám se, že je chyba na mojí straně.
  Miroslav Kalousek – tvůrce strategií politické strany jako podnikatelského projektu, předobraz Věcí veřejných. Jojo, i já jsem mu nalítla a důvěřivě jsem si myslela, že by se TOP 09 mohla vrátit k ideám pravicové a přitom na humanismu postavené politiky. Jojo, takový blb jsem byla… Částečně mne ospravedlňuje, že takových pomýlenců, jako jsem byla já, bylo vícero. Myslím, že pan Kalousek by se měl přestat zajímat o politiku a věnovat se tomu, v čem je opravdu nejlepší: vedení výtahářské firmy. To mu fakt jde.
  Jaká je vaše prognóza budoucího vývoje Evropy v roce 2016? Poradíme si s migrační krizí nebo se nakonec staneme obětí džihádu a evropská civilizace nastoupí cestu k postupnému zániku a spácháme sebevraždu, jak varují někteří analytici?
  Žádná migrační krize neexistuje. Existuje dobývání Evropy nenásilnou cestou za její vlastní vydatné pomoci.
  Nepochybuji o záměru muslimského světa kolonizovat Evropu. Zapomněli však na to, že Evropa si v průběhu minulého století naočkovala velmi účinnou profylaxi: přežila fašismus, nacismus a komunismus – islám je jen další odpornost, která se zjevuje na evropské scéně. Evropa si bezesporu poradí i s ním, i když, opět, za cenu nesmírných obětí. Čekají nás velmi, velmi krušné časy. Ovšem nepochybuji o tom, že výsledkem těchto krušných časů bude přesně to, co islám nyní ordinuje Evropě: totiž jeho úplné a naprosté zničení jako odporné ideologie, předstírající, že je náboženstvím. Islám je proti lidství, je dokonce i proti Bohu, a proto bude stejně jako předchozí nelidské ideologie poražen. Bohužel, v boji za naše vítězství jsme ještě ani nezačali, zatím jsme totiž nezačali ve skutečnosti ani s našimi prohrami, které budou, bohužel, nezbytné. Jestli začátkem našich proher a tedy i začátkem vítězství Evropy bude rok 2016 nebo až roky následující, nevím.
  Vím pouze jedno: čekají nás těžké časy. 😦

 20. Robejšek: Napadení žen uprchlíky vyvolává hlubokou zlost, musíme omezit některé svobody

  Zažíváme vpád do našich zemí, vlády lidi nebrání a nebyly schopné útokům na ženy v Německu předejít, říká politolog Petr Robejšek. Europoslanec Pavel Svoboda tvrdí, že bude záležet hlavně na tom, jak rychle zvládne policie dopadnout viníky. Podle Robejška musí dojít k úplnému zastavení přísunu migrantů. Svoboda naopak vidí řešení v nalezení nové rovnováhy mezi svobodami.

  http://video.aktualne.cz/dvtv/robejsek-vs-svoboda-jakou-reakci-vyvola-napadani-zen-uprchli/r~b6c4fb9ab60f11e590ec0025900fea04/

 21. Evropa na pocatku 2016
  Bezostyšné lhaní je definiční znak Pravdy a lásky: „Televizní redaktoři v rozhovoru před vysíláním dávali pokyn, aby (hosté) v souvislosti s událostmi v Kolíně nemluvili o uprchlících. Jinak bude rozhovor přerušen.“

  http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/391328-nemecti-redaktori-zakazovali-v-televiznich-poradech-zminky-o-migrantech.html
  ========================================

  POMŮŽE NĚKDO NAPADENÉ DÍVCE?
  Shlédněte prosím toto krátké video až do konce. Pak si sami sobě upřímně odpovězte, jak by jste se zachovali vy. Jako ti lidé ve výtahu..?
  Pak se nedivme,že rozdivočelí a „sexuálně frustrovaní“ migranti z Afriky a Orientu mají dojem,
  že Evropa je jim dána v plen,
  včetně dívek a žen.

  ==========================
  Mail z Prahy 🙂
  Starý dobrý JXD to zase rozčísl: „Zaznamenal jsem řadu dobrovolnických aktivit ve prospěch uprchlíků, kterým bych se smál – kdyby to nebylo politicky nekorektní a lidsky neslušné. Zaznamenal jsem například stánek dobrovolnické pomoci na pražském Hlavním nádraží, na kterém dlouhé dny dobrovolnice marně vyhlížely uprchlíka, který by si nechal pomoct. Stejně tak se holky mohly přetrhnout v nákupu karimatek pro běžence, kteří tito používali jako ekologické topivo pro táborové ohně. Nyní, kdy je dobrovolnic konečně opravdu potřeba, se bohužel neděje nic.“

  http://www.reflex.cz/clanek/komentare/68492/kolinske-nepokoje-prima-vyzva-ceskym-dobrovolnicim.html

  • Tohle je trošku manipulativní, protože to dost budí dojem parterské hádky, a neradno se do takových věcí plést.
   Ale i kdyby se útočník dopouštěl skutečného násilí, není pomoc zase tak snadná.
   Jako zkušený člověk vím, že aby byla pomoc účinná a mně samotného ohrozila co nejméně, musí být nečekaná a brutální.
   Útočník se prostě nesmí zvednout ze země a je lhostejné, jestli je mrtvý nebo jen v bezvědomí.
   Já mám dvě děti, a když vytáhne násilník po někém upozornění nůž a narve mi ho do pajšlu, těžko tím někomu prospěju.
   Leda by pak dávali sluníčka cenu mého jména za odvahu, jako to má chudák Velíšek.
   Pokud ale účinně zakročím, a někdo mě u toho uvidí, tu se najednou policie, do té doby hluchá a slepá probere k činu a šup-už jsem na služebně.
   A pak u soudu…..
   Nééé, to není teorie, tohle se mi už stalo.
   To když jsem já, se svým bratrancem, který má 58 kg brutálně napadli 5 skinů, kteří si jen v klídku zaheilovali.(bratranec skončil ve špitále, ale na tom moc nezáleželo)
   Tak jsme slavně stanuli před soudem….za výtržnictví!

  • Další rána německé zpupnosti z Polska.

   Polsko se stává terčem Evropské unie pro údajné nedodržování „Evropských hodnot“.
   Skvěle reagoval dopisem EP prezidentu Schulzovi polský biskup Wiesław Mering:

   S velkým údivem a rozhořčením jsem si přečetl Váš názor o údajném převratu v Polsku.
   Skutečně znám svou zemi lépe než Vy; žiji zde už sedmdesát let a ujišťuji Vás, že prezidentské a parlamentní volby nejsou dokladem absence demokracie. Volby pouze ukázaly, že většina běžných obyvatel mé země touží po změnách.
   Problém tkví v tom, že ti, kteří dosud vládli, názorem obyvatel vládu tratí; a proto se odmítají podřídit výsledkům voleb a k uskutečnění svých zájmů zneužívají rovněž Evropský parlament.
   Váš parlament je jistě přetížen řešením velmi důležitých otázek, jako například délkou plamene svíčky či povoleným množstvím vody ve splachovací nádrži.
   Dnes již v Bruselu nevidím politiky s vysokou úrovní, lidi prahnoucí po společném dobru států tvořících Unii. Politická korektnost ruku v ruce s řešením malicherností nepřispívá k moudrosti. Je škoda, že jste – jak řekl jednou prezident Chirac – „přišel o příležitost mlčet“.
   Vím, že nezměníte své stanovisko a Polákům se neomluvíte. K tomu, abyste uznal svou chybu, potřebujete přece většinu.
   A proto v době „svátků zimy“ (jak nazýváte svátky Božího narození) Vám přeji rozvahu, moudrost a větší fantazii.

   Wiesław Mering
   Biskup Włocławski

   Original je pro pana Schulzenemecky a je k nalezeni na strankach biskupstvi Wroclawi

   PS
   Priklad a pouceni pro pana Sobotku!
   Rozhodne NE byt poslusnym sluhou !

 22. Gabriel objevil mozny problem: Uprchlici by se pry mohli zacit sestehovavat do mest a tam zakladat ghetta. Nemci byli vzdycky proziravi, coz o to.
  Ted sve zjisteni chteji resit povinnym bydlistem dle rozpisu. Takze je rozstrkaji po vesnicich, kde neni zadna prace (a jen tak nebude), to bude urcite oboustranne prinosne: mistni kasa dostane dalsi vydaje a uprchlikum se definitivne uzavre moznost se integrovat.
  Na tehle situaci je smutne a vesele zaroven, ze at ted elity vymysli cokoliv, vzdycky to bude spatne.

  • Gabriel ještě v létě vykřikoval, že s SPD není možné dělat omezení proudu migrantů a stavěl se stopro za svou kancléřku. Dneska vykřikuje o rychlém vracení neboli odsunu uprchlíků, i když i blbec ví, že se to naprosto nedaří a zřejmě ani nemůže. To by ty utečence museli vázat do balíků po deseti a vozit do Turecka kamionama, jiné řešení není. S lidma jako on se bude SPD vždycky plácat okolo patnácti procent, a to mívala za Brandta taky třiačtyřicet, jestli se dobře pamatuju.

 23. je mi z toho všeho akorát smutno a špatně zároveň
  Švédi zamlčeli osahávání na festivalu pro mládež, útočili hlavně Afghánci- tedy loni, šlo o populární hudební festival „We are Stockholm“ pro mládež od dvanácti let. „Nejmladším obětem bylo pouhých jedenáct let, uvádí dánská veřejnoprávní televize TV2.“
  jistě si za to můžou samy, neměly tam chodit rok před dvanáctinami
  Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/sexualni-utoky-ve-svedsku-dc6-/zahranicni.aspx?c=A160111_132325_zahranicni_mlb

  „Dánský veřejnoprávní rozhlas DR informuje, že pořadatelé z koncertních areálů vyvedli na dvě stě chlapců. Podle TV2 se kvůli velkému počtu útoků dokonce zvažovalo, zda všechny návštěvníky koncertů nerozdělit podle pohlaví do samostatných zón.“

  jasně, o tom oddělování, třeba při plavání, mluvila i ta paní ve videu po Kaczynským, tam mluvila zas o Holandsku, aneb kdož chceš plavat společně, zaplať! A nemáš-li snad peněz nazbyt, nebo ti přijde zbytečné, za takový novodobý- náhlý „luxus“ zbytečně vyhazovat, tak to máš prostě jen smůlu..

  • “ Novináře zpráva nezaujala
   Švédský zpravodajský server Nyheter Idag informuje, že redakci deníku Dagens Nyheter údajně už před půl rokem kontaktoval policejní psycholog, aby na útoky upozornil.
   Reportérka Hanne Kjöllerová mu však údajně později řekla, že si případ vzala na starost šéfka rubriky o Stockholmu a útoky označila za výmysl populistické strany Švédští demokraté, kteří se staví ostře proti přijímání žadatelů o azyl.
   Dagens Nyheter se prý o násilí na hudebním festivalu začal znovu zajímat až po útocích v Kolíně nad Rýnem. Kjöllerová tvrzení o Švédských demokratech popírá.
   Zpráva se prý dala těžko ověřit. Údajný psycholog navíc nechtěl sdělit své jméno, neboť se bál o práci. Šéfka rubriky tak dala nakonec prostor jinému článku. “

   – jsou tam i odkazy, dle všeho se o práci bála spíš ta reportérka, či šéfka rubriky, či kdo všechno

   (ověřit si to se u té policie dalo, zvlášť když k tomu sám vybídl, jeho nechuť sdělit své jméno je „due to circumstances related to his job“ vcelku pochopitelná)

   • To je toho, tak si zvykneme.
    Ti lidé potřebují pomoc!!!
    Dal jsem to k Tribunovi, ať si pošmákne.
    Tohle také není špatné.
    http://www.novinky.cz/krimi/391482-kazda-vterina-byla-jako-vecnost-popsal-taxikar-cestu-s-bezenci-po-kradezi-v-nocnim-klubu.html
    Blbec.
    Vezme barevné do taxíku.
    Tenhle člověk si ještě nezvykl, a dokonce je tak blbej, že nemá ani tu nejmenší zbraň…..
    No, bude toho hodně, na co si MUSÍME zvyknout, jestliže chceme být tak civilizovaní, jako Němci!

    • Bych ho, wittto, neodsuzoval, u těchhle klubů se motá všelijaká společnost a jemu jde o rito. Tržně riskoval život.

     • Já to neodsuzuji.
      Jen se divím….
      Ale třeba v USA jsou taxíky oddělené, leckde neprůstřelným sklem.
      Tomu se říká pochopení daného stavu věcí.
      A pokud budu hodnotit sebe, být taxikář, ASI bych je do auťáku nevzal.
      Stejně jako nějakou vožralou bandu kohokoliv.
      Jenže…co já vím, taxikáře nedělám.

    • Ta barva pleti mě mrzí, ale…..“taková je bohužel situce“ jak se praví v jednom filmu.
     A fakt, že i bilí dělají kriminální svinstva v těchto případech není moc dobrý argument.
     Protože naši kriminálníci to budou dělat bez ohledu na migraci.
     Ale migranti se k nim přiadají svou troškou do mlýna, a věru kriminální scénu rozhodně obohatí, což bude asi obohacení jediné.

    • „Dal jsem to k Tribunovi, ať si pošmákne.“

     to je zbytečná práce vittto, něco takového ho nezajímá, ani na to neklikne, a když, tak to vezme jen jako nutné oběti na oltáři, čeho, to se musíte zeptat jeho.

     Jinak tam má fotky z dnešního rána v Praze, fakt binec, no a jo, ať si teda zvyká, když chce, a nějak tomu nerozumím, vypadá to, že se Češi chovají nějak stejně svobodně jako třeba v Chánově, jak si tam píšete, ale zřejmě mu to nějak nevoní.
     Tuny vajglů, rozházené popelnice, vymlácená okna od zastávek.. v čem vlastně problém, nebo na koho to teda svádí on, když vám tím argumentuje? Na Čechy to házet nemůže, když to zrovna jeho protichánovský argument, leč že se mu to nelíbí je zjevné.
     Jistě se nedurdí kvůli tomu, že něco nefunguje jak by mělo, no že lidi za to odpovědní a placení holt nějak nenastupují či nenastoupili včas..

     ale co už, Tribun neuklízí, a určitě ho to ani nenapadlo, taky proč, od toho jsou služby, a tak teda fotí. A pro důkaz, že Češi s Cikány rovni si jsou, to jistě stálo za to.
     (otázku, co je to TO, co vlastně z-působí, že se lidi nějak teda začnou lišit od toho dobytka, tu ani radši neotevírám 😉

      • no jo, on mi nahlásil, že můj komentář je duplicitní, když jsem to zkusila teda ještě, on mě ten WP holt nějak nemá rád nebo co

   • Zpráva tohoto druhu (spojení násilí a sexu) je tzv. trhák a novináři se o to normálně perou, i ti nebulvární. Že najednou nemají zájem, to svědčí o tom, jak je západní společnost nasycena politickou korektností, rozuměj: nadržováním minoritám. Až nám minority přerostou v majority, pak nám přerostou přes hlavu i maléry s nimi spojené.

    • Ono je to v tom článku vysvětlené.
     Nevidítelná ruka trhu se ukázala slabší jak politická autocenzura.
     Báli se o práci.
     To je ovšem důsledek až příliš silného státu.
     Jenže já bych chtěl mít silný stát a slabé korporace.
     Ale zrovna takhle bych si to nepředstavoval.
     Za komoušů by tohle nebylo-a stát byl také silný.
     Ono bude záležet na tom, v čím zájmu je silný.
     Leckdy se to ale nedá moc poznat-a když, tak už je pozdě.

    • jenom dodatek ještě teda, když mi to zas WP teda bere,

     tady přece nejde o nějaké „zprávy tohoto druhu“, a že to ti novináři tehdy zatajili, to je průšvih pro společnost mnohem větší, než se na první pohled může zdát, (nejen) ty dívky a jejich rodiny o tom věděly, a jestli se ve Švédsku třeba zas na druhé straně vláčí médii každý Švéd, jako třeba u nás nedávno jakýsi instruktor plavání, tak by to byl signál o tom, že rodilí, místní nebo teda bílí švédští muži nejsou imigrantům rovni, o švédských dívkách a ženách ani nemluvě. A protože jde i o jiné kriminální činy, tak o nějakém pouhém nadržování minoritám ( či o tzv. politické korektnosti) nemůže být ani řeči, to je už podřízenost nějaké ideji ať to stojí co to stojí, i životy a zdraví.
     A to všech, to jsem tu už ale psala předtím, je to furt dokola, mi to přijde, zase, a taky vyznavači ideje bývají slepí a hluší, vpřed jenom vpřed, však to známe z minula, jenom jim nedochází, že tentokrát by to ono dokonané vpřed bylo asi naposled, pro bílé evropany či jejich způsob života, od práv přes po generace navyklý způsob života.
     A to píšu jako z podstaty vlastně sluníčkář, už jsem to psala kdysi na pana Bavora, s tím, že holt mám nejen srdce, ale i hlavu, a tak nejen cítím a tuším, že tady (v téhle rádoby „ideji“) o žádné sluníčkaření nejde, protže to, i nějaké multikulti, aby mělo smysl a přineslo obohacení, to by muselo jít pomalu a přirozeně, ne hrr a mocným tlakem shora, navíc od instituce, které k tomu nikdo nedal mandát. A te\´d zas asi možná patřím k protivným poplašňákům, možná jsem bojácný kretén, nebo rovnou zlý či xenofobní pitomec, nějak xeno jsou pro mě najednou i všichni ti náhle hodní či „humánní“ lidičkové, co se jich te´d vyrojilo, zkrátka vítače rizik nějak nechápu ať dělám co dělám,
     a někteří snad ani nejsou lidi, možná spíš nespokojení králíčci, ač Tribun mi jako králíček oprvdu nepřipadá, ne snad proto, že nevím, zda-jak má dlouhý předkus, ale prostě ho vnímám jako stále nespokojeného a kazatele navíc, to jsem už taky jednou napsala, a si to mohl přečíst, tak to není žádná pomluva.
     A jestli dokáže i přemýšlet, třeba co se může stát v zemích, kde cizí minority tzv. pomáhají dočíslit tu majoritu, neb tak plánováno, prý majority furt jaksi málo, a proto potřebuje zmírnit svůj demografický náskok v Evropě minoritama, což všem jasné,
     a taky prý bez minorit nebude pro majoritu ani na penze, pracovité a vzdělané minority zkrátka zaskočí za lenošnější či rovnou neexistující mladé z majority, no kde myslíš, že se ty peníze na penze můžou tak asi brát, copak je někdo může jen tak vytisknout, či jak, to by už dávno jistě udělal, že, no snad si to taky nepředstavuješ jak hurvínek válku
     a navíc, o nějakém „až“ v souvislosti s přerůstáním minorit v majoritu je zbytečné mluvit, to se už mnohde stalo, kupodivu aniž by minorita majoritu nějak dočíslila natož přečílsila,

     ( verzi s uprchlíkama jsme točili minule, předminle i před-předminule, tak jsem vzala verzi „nutné potřeby“, coby idea to taky není špatné, ač dávno ohrané, a divné je, že to ani zásadové ideology- tržníky z lidu moc nebere, míním u nás)
     Konec dodatku.

     • No vidíš, a už tě zase típnul, musel jsem to povolovat. Co se penzí týká, pak pokud by na ně nebylo bez běženců, tak s nimi na ně nebude tuplovaně.

     • To je pekny komentar, Miso…vidim to take tak.
      A jen si pridam svoje, ze problem utecencu neni v jejich nabozenstvi ci zvycich, ale v jejich mnozstvi, kombinovane se zvyky (jakymikoliv, ale radikalne odlisnymi).
      Podobna vlna tu byla uz za balkanskych valek, to prisli na Zapad statisice Jugoslavcu a kdyz se podivam na cernou kroniku do novin, tak dodnes, jeste po generaci, spada dobra polovina udalosti na vrub nejakemu Brankovi, Josipovi, Milenkovi, Zoranovi apod. A to jeste pred 30 lety pro nas byla Jugoslavie tezky zapad…
      Vzpominam casto na Robejska, ktery rika, ze dekadence spolecnosti se pozna podle toho, ze pachatel je vice chapan a uprednostnovan pred obeti.Tak nechapu nase slunicka, ktera vidi jen utrpeni uprchliku, ale u vlastnich lidi jim to nevadi. Tedy vadi, ale chapou to jako povinnou obet vudci tem, kteri trpeli vice. To je do jiste miry v poradku, ale chybi tam hranice mezi „nase“ a „jejich“, jako by ty nemecke divky nebyly zadnymi obetni, ale pouze se podilely na povinnem vyvazovani ciziho utrpeni.
      Nakonec narazis na argumentacni bahno: uprchlicke utrpeni jim vadi, nase utrpeni jim vadi, prislisna imigrace jim vadi, obrana proti imigraci jim vadi, narodovectvi jim vadi, prosazovani cizich kulturnich zvyjku jim vadi…vadi jim vsechno a zaroven se vsim maji soucit.
      Podle mne jde o metodu prosazeni vlastniho diskurzu na zaklade moralniho kyce- slunicka zaujmou „totalni etickou pozici“, cimz vyviji ve svuj prospech tlak na okoli.
      Jak rikam vyse, kavarne zcela chybi vedomi urcitych hranic mezi „nase“ a „vase“. To je urcity symptom jiz rozlozene spolecnosti, ktera ztratila svuj vnitrni tmel.
      Vysledkem samozrejme bude, ze atomizovane casti se zacnou branit a nasledne se setkaji na nejakem namesti, vezmou klacky a pujdou na to…to je podobny mechanismus jako na tom kolinskem namesti: sejde se urcita vetsi skupina, ziska davouvou energii a zaroven ztrati zabrany.

      • To je taková podpora nepřátelské ideologie z neschopnosti se jí vyrovnat, nebo jí překonat.(ideologicky či prakticky)
       V tomto případě největší odpůrci fašismu tento fakticky podporují, protože nejsou schopni zaujmout zásadní stanovisko ke konkrétnímu problému, což fašisté v pohodě dovedou a dokonce to dovedou i bez jakéhokoliv násilí.
       A tak neschopní pseudopolitici začnou používat lež, a nakonec i násilí, aby zabránili nástupu násilí.

       • „V tomto případě největší odpůrci fašismu tento fakticky podporují, protože nejsou schopni zaujmout zásadní stanovisko ke konkrétnímu problému“

        Ano, to je to, na co mi me radary ihned upozorni, kdyz ctu nejaky slunickarsky text. Citat mylne pripisovany Chrchillovi to plne vystihuje:
        „The fascists of the future will be called anti-fascists“- fasiste budoucna se budou nazyvat antifasisty.

        Stanovisko zavazuje, zvlaste v podobne situaci jak v te nasi, kde v pripade zaujmuti nejake jasne pozice z toho nejde vyjit s cistym stitem. To uz je trochu prace pro Freuda: za kazdou cenu zustat cisty i kdyz takovy postoj znamena sebezniceni.

     • Člověk, který má srdce a snahu o lásku mezi národy, nebude podporovat rozvrat, Míšo.
      Já si dodnes pamatuji, jak jsem se „na krev“ pohádal asi před 5 lety, když jsem tvrdil, že kvalitní negr může obohatit český genofond lépe, než nějaký český „bílý cikán“.
      Takže si myslím, že problém mojí radikalizace není rasový, jak mě různí primitivní humanoidi předkládají, protože mám za to, že vhodný příjem cizinců je pro zachování zdravých genů prospěšný.
      ALE!
      Musí to být lidé, které si vybereme a musí být v počtu, který integraci umožní, resp. je k integraci i svým způsobem donutí.
      A musí u nás být zákony, zaručující absolutní oddělení státu a nábožensví, tedy žádné náboženské symboly nebo manýry ve školství, veřejných místech či na úředech bych NETOLEROVAL ani takhle malinko!(mám spojené dva prsty tak, že mezi nimi není mezera).
      Pak můžeme integrovat, a dělat z druhé generace Čechy.
      Jinak nám nezbývá než bojovat-nebo zemřít, resp. zmizet jako národ z mapy světa.

      • A jinak ještě upozorním, že lidé, kteří zůstali z různých diskutujících loajální republice a české státnosti nejsou nijak politicky na nějakém tzv. pravicovém extrému.
       Jsou to lidé napříč politickým spektrem, Taras je levičák tělem i duší, a došel ke stejným závěrům jako Ramštajn, což je pro změnu pravičák, a Kamil je třeba také hodně doleva, stejně jako mnoho lidí u Pana Bavora.
       Ultrapravicový populismus se prostě nekoná, tady jde jen o mozek,hrdost a touhu předat něco z nás těm budoucím.

       • Já už jsem si mockrát říkal, jestli náhodou nemám něco špatně s hlavou, když souhlasím s Klausem ve věci EU a migrace, jestli není chyba u mě. Tomu chlapovi nelze odpustit zločin, který spáchal při privatizaci v devadesátých létech, a najednou je s ním člověk na jedné platformě. Ale soudím, že politické záležitosti mohou být posuzovány odděleně od ekonomických. Jinak řečeno, k likvidaci nacizmu se spojil stalinský režim s americkým imperialismem.

      • „Musí to být lidé, které si vybereme“
       Ja bych dokonce rekl, ze ten vyber je na druhe strane, tj. prichozi musi aktivne prokazat, ze maji ochotu se asimilovat. Pak muze byt clovek natolik tolerantni, ze si ani nebude velkopansky vybirat. Pokud na predmesti hori auta jeste v 2- 3 generaci, pak musi byt deklarovana ochota se integrovat u nove prichozich o to vyssi.
       Uprimne receno, ta zakladni chyba neni v uprchlcich samych, ti jsou jaci jsou a jsou to lide jako my, tady lezi tiha provineni na Bruseli a narodnich vladach, ktere musi nove prichozim jasne rici co maji delat= jake mame podminky k tomu, aby mohli zustat.

       • Ja se vubec nedivim, ze se chovaji jak se chovaji, byt v jejich pozici a mit jejich zkusenosti, asi se nebudu chovat jinak. Oni v zasade vubec nevi do ceho jdou a netusi, ze na jejich pozadavky nejsou penize, zvlaste pokud se nehodlaji integrovat a zit si dalsi generace nekde na predmesti podle svych letitych rodinnych zyku.
        Jak rikam, problem je s nasimi vladami, ktere nemaji, snad vyjma Orbana, koule na to rici, ze prichazi jako cizinci do ciziho domu a jestli chteji zustat, musi pro to ne co udelat a mnoha pro ne zakladnich veci se vzdat. A jelikoz je Orban osamoceny a stale na nej z Brusele utoci, neni divu ze nezna miru ci spoustu veci dela na truc. Byt to v jednotne rezii, tak zadne „madarske nebezpeci“ hrozit nebude.

        • Tak jest. naše vlády a EU nemají koule hlavně na to, aby jim řekly, že tady nemůžou zůstat, že se budou muset vrátit. Neboť to je zcela zásadní podmínka pro zachování evropské civilizace.

         • Presne si vybavuji, co jsem videl nekdy v cervenci: De Maiziere, minist vnitra, delal obhlidku uprchlickych zarizeni s kamerou za zady a kdyz rekl uprchlikum, ze musi pocitat s navratem, zvedla se v davu prihlizejicich Nemcu nevole a vypiskali ho (bylo to v Heuteschau na ZDF, uvadel Welke, nekdy si pamatuji blbosti).

          Ergo kladivko, jelikoz politici dnes nejsou vudci (v dobrem slova smyslu), nybrz plnitele obcanskych hnuti mysli, nelze pri soucasnem rozlozeni politickych sil ocekavat, ze by najednou zjistili, ze koule maji. Stale je to, dle meho, 50: 50 s tim, ze kavarna a slunicka maji v mediich jednoznacnou prevahu, coz je pro politiky rozhodujici.
          Tech 50: 50 neni „citovych“, ale verejne deklarovanych, ne kazdy ma na to nechat se prohlasit za fasistu. Tady se nehraje na pravdu, ale na medialni tendence a ty jsou jasne vitaci.

          • To je pěknej detail, s tím de Maiziere. Ale myslím, že ani s podporou médií už nemají sluníčkáři ve vládě i společnosti podporu 50 %, to bývalo. Zbývá si odpovědět na otázku, jaký asi brajgl udělají vetřelci až zjistí, že jsou ve velkém šíbováni zpátky domů.

          • Ted se na nemeckych mediich roztrhnul pytel se zpravami, co hrozneho pisi ve vychodoevropskem tisku. Tady je nakrasne videt, jak jsou v klestich, protoze dle meho timhle obchazi „zakaz“ psat jak chteji a jakoby nechtene, zprostredkovane ( to ne my, to oni!), to vypousti ven na konto zlych a xenofobnich vychodoevropanu. To je trosku takova svejkovina, moc bezmocnych.

Komentáře nejsou povoleny.