Patentní řešení problému ilegální migrace

Společnost je údajně rozštěpena na vítače a odmítače běženců. Podle internetového vydání novin iDnes je však společnost rozštěpena ještě mnohem více a v jiném směru: „Štěpí dětské koutky (v kavárnách)společnost“? (ZDE)

Pokud tomu oprávněně nerozumíte, tak nějaké novinářské trdlovité motovidlo, jiná už dnes ani nejsou, „otevřelo téma“ a teď se na něm ondí jak roztoužený vlčák na kolenu svého pána.

Zpět k vítačům a odmítačům. (Mimochodem – o štěpení se nedá mluvit, protože jejich poměr je asi tak tři ku devadesáti sedmi, což je maximálně sloupnutá kůra na jedné straně národního polena.) Kdysi v létě jsem napsal, že není možné v tom obrovském množství běženců rozeznat ekonomické migranty od těch skutečně vyhnaných válkou a s (kdysi pro mě příznačnou) razancí jsem navrhl, aby byli vraceni všichni, že si je Alláh přebere.

Na stejné téma napsala MaB u Janiky 11.1.2016 – 11.05MaB Dojem z nekterych prispevku: Kdyz bereme ty, kteri prichazeji, jako homogenni masu, kdyz nerozlisujeme mezi imigranty a uprchliky, kdyz tim popirame jejich utrpeni a prestavame myslet na jejich drama, dochazi, jak videt, k anestezii naseho rozumu a srdce.“

Na to Astr: „Do kamene tesat a kamen zaslat vladam ktere jsou za pozvanim. ! Tyto vlady na miste prvnim dosud nerozlisuji mezi uprchliky pred valkou, immigranty a take a predevsim pred vetrelci (intruders).“

Vidíme, že oba petenti o patentní řešení problému se myšlenkově nacházejí teprve tam, kde jsem byl v létě – a přitom jsem to měl už (poněkud zkratkovitě, přiznávám) vyřešené. Způsobeno je to prognostickým předstihem, který my proroci máme před homogenní masou.

Tedy znovu: ekonomický migrant – vychcánek se od migranta těžce zkoušeného válkou ničím neliší. Oba mají špinavé boty, jsou nahnědlí či černí a smrdí. A ani jeden z nich nemá pas s vízem, nanejvýš cosi kdesi zfalšovaného. (Šílenec, kterého minulý týden zastřelila francouzská policie při pokusu o podivný atentát měl prý těch identit a národností asi sedm.) Kdyby takových bylo jenom deset, trvalo by policii zjištění kdo je kdo asi půl roku a ještě by nebyla stoprocentně úspěšná.

Migrantů však není deset, ale více než milion. Úkol tedy nemá řešení, migranty ekonomické od válečných rozeznat nelze. Kdyby šlo o sto tisíc lidí, zřejmě by se rozdělili po Evropě. Jenže máme na krku milion běženců a další miliony právě startují, balí si kufry.

Jediná reálná možnost, jak zachovat evropskou civilizaci před zkázou, před zničením sociálních systémů, elementárního pořádku a bezpečnosti a v budoucnosti i před likvidací demokratického politického řádu, je okamžitě zamezit dalšímu přísunu lidí z Blízkého a Středního východu a severní Afriky (toto mělo být uděláno už před rokem, v tom Evropská unie zachrápala jak pařez a doufejme, že se přes tuto hranu i rozpadne). To nelze udělat jinak než silou, za pomoci vojska a policie. Přičemž na souši postačí technické prostředky (plot), na moři pak zastavení Alláhových plavidel, přemístění osazenstva do vyloďovacích člunů (snad nějaké NATO má, jinak si je může půjčit od Rusa) a vrácení na pobřeží, odkud běženci vypluli. Jejich mateřské plavidlo pak vrátit k Alláhovi spodní cestou. Po dvou měsících takto důsledně prováděné operace se proud běženců zastaví, kohoutek na potrubí se utáhne.

A pak začít řešit celou situaci (včetně provizorního zabezpečení těch skutečných vyhnanců) v rozvráceném blízkovýchodním regionu, což je jiná kapitola, spíše však na román. Neboť pachatelé, Spojené státy a Saudská Arábie, se ke svým zločinům nepřiznají a neznají a bude je nutno k úhradě napáchaných škod přinutit.

To je ovšem také na román, tentokrát žánru sci-fi.

 

 

Reklamy
Můžete si uložit odkaz příspěvku mezi své oblíbené záložky.

260 thoughts on “Patentní řešení problému ilegální migrace

 1. Začíná to připomínat Cimrmanovu pohádku o tom, Jak chudák to ještě větší bídy přišel, tentokrát ovšem 2. díl: Jak ho v té bídě udržet. Co je to za logiku, že chudáci před bídou utíkat nesmějí a jít může jen ten, kdo je dost bohatý na to, aby nemusel? Co všichni ti Češi a Irčani, co utíkali před léty do USA, aby doma nepochcípali hlady?

  • Protože jsou jich miliony, desítky a stovky milionů, možná miliarda. Do Evropy se prostě nevejdou, nejde to, nem tudom, geht nicht. Proto je možné je pouštět jenom v omezeném množství, v desetitisících, přes víza, s pasem a přes hraniční přechody. A doufat (beznadějně), že se v tomto množství integrují. To, co se děje na pobřeží schengenského prostoru, to masivní překračování hranice bez dokladů, je trestný čin, zločin, všude na světě trestaný. Máš, Tribune, nějaké rozumné vysvětlení, proč by to nemělo platit na evropských hranicích?

    • No právě. Tak to vezmeme odzdola. Nejchudší zemí na světě je podle HDP na hlavu Demokratická republika Kongo, asi proto, že demokratická. Takže, Konžané, balit kufry, směr Praha.

     • To by to měl svět až moc snadné.
      Protože lidí, kteří potřebují pomoc bude podle mě tak 5 000 000 000.
      Kolikrát i u nás…pořád se sbírají víčka od PET flašek na nějaké děcko, které mu nemoc, jejíž léčbu žádná pojišťovna nehradí.

 2. Jakmile se pod tvrdými údery Ruska zhroutí EU a USA podporovaný islámský režim v Sýrii a vlády se ujme demokraticky zvolený Assad, může mu EU poslat všechny Syřany zpátky.
  A myslím, že válečné ztráty nejen že nebudou vůbec znát, ale Syřanů ještě přibude.
  Assad si s nimi už poradí, i negramot může odklízet trosky.
  A lékaři mohou léčit raněné a inžinýři stavět nové domy.
  Ty miliardy, co posílá EU Turecku na nákup člunů pro další migranty bych jim tam poslal také.
  Tam by je využili určitě lépe.

  • Brzy se dozvíte, že jste napsal:
   „Jakmile se pod tvrdými údery Ruska zhroutí EU a USA“:
   A máte to a bacha!

   • Copak napsat to, to ještě jde.
    Kdybych to řekl, tak to pokračování už nikdy nikdo neuslyší.

     • Mno… Já jsem psal u Janiky a o nedlouho později i u Tribuna o tom že příliv uprchlíků je vytváření třaskavé směsi v Evropě a vyslovil jsem mínění že jediné řešení je dát jim povel čelem vzad, už před létem, takže v tomto jsem tě proroku možná předběhl 🙂
      http://tribun.name/2015/06/18/zkratka-je-nejhloupejsi-cesta-mezi-dvema-nesmysly/#comment-95632
      Rus tehdy ještě nebyl v Sýrii což ovlivnilo i můj odhad situace, ale myslím že jsem se docela strefil do potenciálu celé té uprchlické záležitosti.

      Nedávno jsem četl článek o tom že Libye prý vydala prohlášení, že lodě vyskytující se v jejích výsostných vodách, bez jejího souhlasu, se stanou terčem její letky. I když vezmu v úvahu její opomenutí faktu, že rovněž letadlo může být terčem a netuším kolik kusů bojeschopných letadel Libye vlastní, přece jen si myslím že zrovna její pobřeží by mohlo být problematické ohledně vysazování uprchlíků tebou popsaným způsobem. Ale ještě zbývá Maroko, Alžírsko, Tunisko a Egypt. Co myslíš. Je s nimi nějaká dohoda možná?

      Moc bych na jejich vstřícnost nevsadil ale určitě jsem s tebou zajedno v tom že: „Jediná reálná možnost, jak zachovat evropskou civilizaci před zkázou, před zničením sociálních systémů, elementárního pořádku a bezpečnosti a v budoucnosti i před likvidací demokratického politického řádu, je okamžitě zamezit dalšímu přísunu lidí z Blízkého a Středního východu a severní Afriky“.

      • Kdybych si nebyl jist, že současné vedení USA a EU není schopné realizovat sebejednodušší plán, aby neskončil katastrofou a většinou přesně opačně, mohl bych konspiračně tvrdit, že cílem „operace migrace“ je právě zničit evropský sociální systém, demokracii a řád a odpoutat pozornost od očekávaného krachu zadlužených ekonomik. Připravit půdu pro TTIP.

       Takové hezké konspirační vysvětlení by všechny poslední události pěkně racionalizovalo.
       Jenže, víme že se věci odehrávaly s úplně jinými záměry – podle původního plánu měla už několik let v Sýrii vládnout proamerická „demokratická“ vláda, měl se stavět plynovod z Kataru do Turecka, Írán měl být izolován a Irák stabilizován. Severoafrické země měly být všechny osazeny proamerickými islámskými režimy, na které by „dohlížela“ Saudská Arábie a Turecko, přes Muslimské bratrsvo a wahhábisty. Takhle nějak si to malovali ve Fašingtonu před několika lety.

       • Ty konspirační teorie bych ještě nevzdávala, na každém šprochu…
        To přece nejsou konspirační teorie, ale úvahy na základě poznaných faktů :-), jenom odvážně řádově o stupeň výše 🙂 Protože, kde se ještě na světě najde vláda, která by nepodléhala vlivu nadnárodních jednotlivců či seskupení? A kdo z nich by byl tak křišťálově čistý, aby věšel světu na nos své skutečné cíle? Už jen ta Sýrie – ta „nová“ vláda je jen zástěrkou k nástupu do Ruska, nežene – ale na rovinu to neuslyšíte od nikoho. Takže klidně a s odvahou, prosím, je to u vás vždycky moc zajímavé čtení. 🙂

      • Na to, aby člověk přišel na to, že to NEMŮŽE fungovat stačí prostý dotaz:
       Kolik jich je?

  • To je příliš chytré, realistické a humánní řešení, takže se můžete vsadit, že přesně toto se nestane.

 3. Obávám se, že ono „patentní řešení“ podle vítačů bude kozomrdný teror v „obohacených“ německých vesnicích a městech. Všude tam, kde koncentrace kozomrdů bude vyšší než kritická. A bude to doprovázeno represí německého státu proti vlastním občanům.

  Do toho přijde v průběhu letošního roku milion nebo i více dalších. Přičemž tato nová vlna bude řádně „vyztužena“ všemi umírněnými řezači hlav a žrouty jater ze Sýrie, jelikož syrská válka spěje k vítěznému konci Assadových sil pomalu ale jistě. Umírněnci budou evakuování do tureckých „uprchlických táborů“, placených EU, odkud budou po zlepšení počasí přepraveni do EU přes Řecko. V jižním směru bude to samé probíhat přes Jordánsko, odkud budou přepravováni do Lybie a odtamtud do Evropy přes Itálii. Oboje již začalo.

  Jakmile nastane lepší počasí a Syřani spustí ofenzívu, podporovaní ruským letectvem, půjde to rychle. Do EU se tak dostanou hlavní džihádistické síly ze Sýrie, které po čtyřech letech války nic jiného neumí než vraždit. Umírněnci jsou často jsou závisl na drogách, hlavně Captagonu, který je tam silně rozšířen. Šance zastavit to není, dokud nebude pozdě.

  Německý systém přijmání skutečných uprchlíků není na migranty připraven a prakticky nic se neposiluje ani nerozvíjí. Uvažovat o nějaké filtraci a rozdělování na opravdové uprchlíky před válkou a migranty je zbytečné, protože v tomto množství to nejde zvládnout. Také deportace je nemožná, při současné legislativě a vítacím běsnění. Šlo by to jen brutálními metodami, což by evokovalo nacisty a to od reality naprosto odtržení politici nepřipustí.

  Výsledek bude jediný: teror. Který se postupně přerodí v občanskou válku nízké intenzity.
  Co se bude dít potom, je nejasné, možnosti jsou různé, všechny špatné.

  Jediný způsob obrany Evropy potápěním lodí nebude prosazen, dokud nebude pozdě, pochybuji, že k tomu vůbec dojde, dokud nezačnou v Německu a jinde větší teroristické akce.

  Jak můžete vidět u Janiky i jinde na podobných blozích, realitu vítači vidět nechtějí, žijí ve snových světech multi-kulti a prolhaných médií, daleko za hranicí zdravého rozumu.

  O nějakém vracení migrantů do Sýrie nemůže být ani řeči, německá byrokracie nestihne zpracovat ani zlomek jejich počtu. Pokud nebudou použity brutální metody, což nebudou.

  Vypadá to tedy tak, že letošní rok bude opravdu zajímavý.

  • Kchodle, dlouho jsem uvazoval, jestli mam pravo vas nejak usmernovat a dosel jsem k tomu ze ne, ale ze to presto udelam :o)
   Nemuzeme se o veci bavit vice technicky? Ony jsou emoce zavadive a prehlidne se skrze ne spousta veci. Tady u tarase s nikym hadat o zakladnim videni problemu moc nemusite, odhlednuto od toho, ze mezi uprchliky je doopravdy docela vysoke % opravdovych chudaku.

   „Výsledek bude jediný: teror. Který se postupně přerodí v občanskou válku nízké intenzity.“
   Ano, neco jako studena obcanska valka vedena technickymi sledovacimi a planovacimi prostredky. A obavam se, ze tohle nas system zvladne pomerne dobre, era konsensu v ramci socialniho statu je za nami a mocenske prostredky politickych elit jsou tak ucinne, ze si mohou dovolit ignorovat kazdy odpor.
   Z hlediska odberu zbozi je vcelku jedno, jestli u vas nakoupi jeden clovek za 100, anebo dva za 50, takze prechod k dystopii polozbidacele masy konzumentu je opravdu mozny (to polo- plati doslova, relativne vzhledem k socialnimu statu 60.- 70. let). Ekonomicky vyhodne na tom bude to, ze takovi zakaznici budou konzumovat konstantne, cimz budou potlaceny vykyvy poptavky.

   • Více technicky, to je dobrý nápad. Pro začátek bych mohl zkusmo podělit počet kozomrdů kadencí běžného kulometu a při dané pravděpodobnosti zásahu predikovat spotřebu munice pro následující roky. Zahrnout všechny návazné faktory, včetně počtu kozomrdů mezi „uprchlíky“, jejich ozbrojenost díky následným dodávkám zbraní a udělat nějaké pěkné tabulky a grafy.
    🙂

    Samozřejmě jen jako velmi černý žertík na vydráždění idiotů a sluníčkářských psychopatů, protože soudnému člověku je od počátku jasné, že je to čirý nesmysl. V této souvislosti je mi líto, že jsem si nevzpomněl – při poznámkách o Finech, které měly u Janiky takový úspěch – na slova maršála Mannerheima, když čelilo Finsko invazi naposledy: „Jediný problém, který vidím – kam je všechny pohřbíme.“. Jestliže pouhou zmínku o povaze a vyzbrojenosti Finů a překvapivý fakt, že ve Finsku jsou jezera a bažiny, brali za „návod k vraždění“, netuším, co by s nimi provedlo tohle. Místo reality mají moc starostí s počítáním lynčovaných negrů v amerických filmech a oslavnými žvásty ohledně začleňování „syrských profesorů, inženýrů a jaderných fyziků“, vše statisticky potvrzeno telefonní anketou mezi návštěvníky mešity.
    🙂

    Ale chápu, že tak jste to nemyslel, ačkoliv nevím, jak mimo černého, ba „šibeničního“ humoru dnešní situaci čelit, jestliže všechny humanistické, zákonné a pragmatické postupy jsou vládnoucími lunatickými blázny zapovězeny. V prvním kroku například totální námořní blokáda Středozemního a Egejského moře, potápění – prázdných – lodí, informační protiofenzíva v médiích o nesmyslnosti migrace, skutečná podpora „uprchlíků“ v domovských zemích garantovaná například i bezpečnostně nasazením ozbrojených sil pod hlavičkou OSN, přistoupení na realismus ve vztahu k syrské válce, … už jen z toho je vidět, že naděje na takové řešení je zcela nerealistická.

    Máte pravdu, občanská válka, která již začala, v západních zemích dokonce před mnoha lety, je nový druh, díky technologiím dohledu a manipulace „převážně studená“. Na tom by nebylo nic špatného, protože než ostrá válka je lepší i takový hnusný a totalitní mír.

    Jenže problém tkví v tom, že to není mír – je to jen moderované stupňované „step-by-step“ vítězství kozomrdů, kteří rok od roku v západních zemích posilují a „ohlodávají“ náš civilizovaný evropský svět. Jakmile budou dostatečně silní, nepovede to k většímu míru, ale k propuknutí horké a pěkně vražedné války, protože síla moderace i moderátorů se bude postupně snižovat.

    Jedinou naději pro nás všechny a pro evropskou civilizaci vidím v tom, že kozomrdi vyrazí do otevřené fáze horké války příliš ukvapeně a příliš předčasně, ukolébáni nulovým odporem a vynucenou pasivitou domácích. A při této srážce budou nakonec, po mnoha krvavých peripetiích, smeteni. A spolu s nimi bude smetena i vrstva vládnoucích zločinců, jejich osudy jsou zjevně spojené – což si obě strany uvědomují.

    S poněkud úchylným povabením očekávám, že nynější šílení zastánci „multi-kulti otevřené evropské společnosti“ (neo-otrokářského totalitního typu) se vmžiku překabátí a nás realisty budou pro změnu peskovat a ostrakizovat pro příliš humanistický postoj k protivníkovi.

    • „…kteří rok od roku v západních zemích posilují a „ohlodávají“ náš civilizovaný evropský svět“

     No to je otazka vsech otazek: pokud se nas civilizovany (a kulturni, dodejme) svet necha takhle ohlodavat, pak je otazkou, zda- li jeste kulturni vubec je. Zda- li nahodou nezbyla jen technicistne- civilizacni skorapka, kterou muze vyplnit kdekdo, muslim jako pandita, vsichni jedna rodina.

     • Musíme se naučit, být jako oni.
      A my…se to naučíme.
      I když se mi z toho zvedá pajšl.

      • Máte pravdu, musíme se to naučit. I když je to hnusné, protože vychování jsme byli jinak, v rytířských ideálech, dá se říci – ovšem silně romantizovaných, ne opravdových. Protože s takovou snůškou blbostí v hlavě – jako máme o „spravedlivém boji“ v hlavě my všichni – by skutečný rytíř z masa a krve nepřežil ve středověku ani pět minut na ulici, natož pak v boji.

       Rytířství a ušlechtilost můžete uplatňovat co hrdlo ráčí jen proti jinému rytíři, který se chová stejně ušlechtile. Přeneseně v naší slušné civilizaci, vůči všem, kteří respektují zákon a pravidla slušnosti a Vaši důstojnost. Jinak je to smrtelné.

       Například v „době meče“ neměl proti dobře živenému šlechtici, od dětství cvičícímu boj fyzicky, a hlavně psychicky, nikdo jiný šanci. Jednak byl takový chlap vyžraný, svalnatý, zvyklý na rány a zranění, odolný a tvrdý a třeba také o dvě hlavy vyšší než běžní podvyživení obyvatelé, ale hlavně měl meč, brnění, okovaného koně a neměl psychický blok zabíjet jiné lidi, protože mu za to v podstatě nic nehrozilo, pokud to moc nepřeháněl. Zatímco běžného vesničana by za vraždu oběsili, „ušlechtilý rytíř“ zabíjel lidi už od jinošských let, protože jeho hlavní profesí byla válka, pobíjení „loupežníků“ – což byli všichni kteří se mu postavili a nebyli také rytíři, „správa vesnic a statků“ a jiné kratochvíle.

       Boj na život a na smrt, tedy buď nutná obrana v rámci zákona, jednání v krajní nouzi nebo válka – to není Olymiáda a nedává se tam cena za „fair play“ ani medaile a dost často ani náhrobní kameny.

       Mě se líbila historka, kterou mi onehdá postoval vonrammstein, o „největším japonském bojovíkovi všech dob“, Mijamoto Musašim (napsal kromě toho knihu o „cestě meče“ – Go Rin No Šo neboli Cesta pěti kruhů).

       Musaši již byl slavný japonský bojovník, když se doslechl, že Japonskem prochází jiný slavný bojovník, který vyzývá lidi a nemilosrdně je zabíjí, nikdo se mu nedokázal ubránit. Poslal výzvu také Musašimu, že ho čeká na nějakém ostrůvku v řece, kde předvede všem, jak je jeho styl meče nepřemožitelný. Musaši tam odjel, ale těsně před bojem se zastavil ve městečku občerstvit, opil se saké do němoty, v herně prohrál všechny peníze a svou katanu musel nechat jako zástavu za dluhy v bordelu. Ráno vyběhl k řece, skočil do loďky a dovesloval na ostrůvek, tam vyskočil a pádlem umlátil protivníka k smrti. Což šlo dobře, protože pádlo bylo těžké a tlusté, nešlo mečem přeseknout a mimoto bylo o dost delší.

   • A když lidé moc chodí na procházky nebo na nákupy, málo sledují televizi.
    Od čeho má dneska každý druhý 100 programů?
    Ať sedí doma, a čumí.
    Všichni budou spokojení, reklama bude mít diváky, obchodníci obchody, invazní armáda svou reálnou moc a politici spokojenost občanů.
    Možná se ptáte, přátelé, jak lze tohoto podivného stavu dosáhnout.
    Inu…když migranti vyloupí konkrétní byt a znásilní všechny obyvatele, tak se to nikdo nedoví, protože poškození budou mít strach i zavolat, natož aby riskovali jít na policii pěšky.
    A nespokojenost občanů prostě nebude vidět, z téhož důvodu.
    Kdo by měl odvahu jít demonstrovat, že jo, když všude budou operovat gangy snědých zločinců.
    A volby?
    To už je vymyšlené.
    Budou on-line.
    A to už věděl Stalin, kdo je důležitý u voleb.
    Ten, kdo počítá hlasy!

  • Což o to, filtrace by měla být jednoduchá a hravě ji zvládne i patřičně vyškolený nekvalifikovaný pracovník: má to mléčné zuby? Vlevo. Má to dosud nevyvinuté sekundární pohlavní znaky? Vlevo. Má to vagínu? Vlevo. Je to přestárlé nebo objektivně nemohoucí? Vlevo. Všichni ostatní vpravo. Skupina vlevo pokračuje na zdravotní přejímku a následně na ubikace; skupina vpravo najíst, napít, nalodit a šup domů.
   Jinými slovy: nepouštět dál na kontinent nic, co není dítě, ženská, mrzák nebo důchodce na hranici dožití. Kapacity Evropy jsou omezené, takže je – zcela v souladu s evropskými hodnotami! – musíme poskytnout přednostně těm nejvíce ohroženým skupinám.

 4. kchodl zakoncil:
  Vypadá to tedy tak, že letošní rok bude opravdu zajímavý.
  Stale je jeste pruseru malo
  musi byt vice aby se euro kolecko velmi polamalo:

  Pravdoláskaři už svou stupiditou předběhli komunisty —
  Listopad 2015: ministryně zahraničí EU Mogherini ruší návštěvu v Česku, protože politika vlády prý ubližuje migrantům
  Leden 2016: Mogherini přijíždí a vládu za tuto politiku chválí…

  Pokrytecka politika Zapadu vuci Polsku

  Dvojí metr „obhájců svobody slova“
  aneb je to jako vzdy, jak jednostrene massmedia informuji:
  “kdyz se ublizuje jednomu je to v poradku tedy nezajem to publikovat
  Kdyz druhemu je to spatne a massmedia jedou naplno !
  Ten pravdoláskařský dvojí metr není už směšný. Je hnusný.
  O tom pise clanek.
  Témata: Polsko, média
  http://echo24.cz/a/iYD58/dvoji-metr-obhajcu-svobody-slova#K5zXPAiUJsQIvJ9E.01

  • Průserů se může vyskytnout více, jelikož pravdoláskaři za uplynulá léta skutečně nezaháleli a vše spěje ke katarzi.

   Například, pro větší obveselení, bude pokračovat ukrošská tragikomedie.

   Nepochybuji o tom, že nejméně ještě jedna ofenzíva proti Donbasu proběhne, i kdyby to byla z větší části jen divadelní záležitost pro upevnění postavení kyjevské bandy. Následovat může několik pěkných převratů a občanská válka po celém zbývajícím území Ruiny.

   To vše vyprodukuje jistě další migraci, která může početně velmi snadno přesáhnout dosavadní kozomrdnou, přičemž místo „umírněných řezačů hlav“ bude vyztužena banderovci.

   Pokud se začně Ruina rozpadat na jednotlivá neofeudální knížectví, může do toho tvůrčím způsobem zasáhnout Polsko, snažící se v duchu „velikána“ Pilsudského o ono Intermarium, tak milované Friedmanem a dalšími americkými nacisty. Možná nezůstane pozadu ani Maďarsko, které v uplynulých dvaceti letech pilně rozdávalo maďarské pasy v Zakarpatí.

   S trochou povzbuzování ze všech pravdoláskařských klik tedy můžeme mít občanskou válku na západě i na východě.

   Nějakou průserovou záležitost by mohly vygenerovat i neokoni v USA, když už mají ten volební rok, například zhroucení velkých bank nebo celého letadla břidlicové bubliny.

   Pak tady je ještě pořád Británie, která se v souvislosti se situací v Německu a s kozomrdy může pokusit vystoupit z EU.

   Jak je vidět, možností je skutečně hodně.

   • To bude teprve prdel, až sem začnou „utíkat“ neonacisté.
    Konkrétně u Janiky a Tribuna a Čulíka a podobných individuí.
    Češi je samozřejmě budou odmítat, takže Čulík bude místo rasismu muset najít jiný důvod české zvrhlosti.
    Odmítat je budou i Janika a Tribunem, heslo „ti lidé potřebují pomoc“ nebude najednou platit, za to bude velkohubý odpor proti fašismu, islám jim ovšem nevadí, protože mají negry za hodná zviřátka, o které se MUSEJÍ starat.
    Oni si to ani neuvědomují, jak o těch negrech a čmoudech píší, přesně jako o psech.
    Když se pes vysere na koberec, tak to páníček omluví, že to nezná, a musí se to naučit.
    Když pes někoho pokouše, tak za to nemůže to zvíře, nýbrž špatná drezura jeho pána.
    U negrů se chovají stejně.
    Když je všude humus a bordel, tak se to prostě ještě musí naučit, nebo nemají záchody (u psů není dostatek parků) a když někoho pokoušou….resp. znásilní nebo oloupí, tak to není jejich chyba, ale majorita jim špatně vysvětluje, jaké že jsou u nás hodnoty.

    • Myslím, že to všichni čulíci zvládnou jako nic. Už před dvěma lety byl zčistajasna největším demokratem hajlující Jaceňuk a ti milí hoši, bojovníci za svobodu z Pravého sektoru. Se symboly „černého slunce“ a Waffen SS divize „Das Reich“, tedy runou „vlčí hák“. Nechyběla ani záplava „indických symbolů štěstí“. Ani nemrkli.

     Předpokládám, že se od čulíků dozvíme, že je to jen taková „romantická klukovina“ a vlastně oprávněný protest proti Janukovičovi, Putinovi a ruské okupaci. Vůbec nic to neznamená. Možná se objeví pěkné a humanistické heslo „i nacisté jsou lidé a potřebují pomoci“.

     Ovšem kdybyste vylezli na ulici s něčím takovým, kriminál Vás nemine. Riskujete i s pitomým tričkem nebo bundou s číslem 18 (A.H.) nebo 88 (H.H.), což mnoho lidí prostě ani neví. Číslo jako čislo, ne ?

     Ano, je paradoxní, že někteří zastánci multi-kulti nevímají kozomrdy jako lidi, ale jako milá zvířátka. Podobně negry. Oni se stejně chovají i k bezdomovcům nebo chudým lidem – tedy když si o někom myslí, že je z „nižší kasty“, chudší, méně vzdělaný než oni nebo nějak „znevýhodněný“ – s povýšenou blahosklonnou nadutostí. Vůči kozomrdům a negrům silně omezí povýšenost a nadutost což kompenzují zvýšenou citovou účastí, ale blahosklonnost zůstává.

     Magoři se spasitelským komplexem, jak píše Astr. Často mají i jiné komplexy.

     Většinou bývá v jejich dušičce hluboko schovaný tvrdý rasismus a xenofobie a současně strach a stud z nich. Také pýcha na dosažené bohatství a strach z chudoby, ze ztráty postavení a vážnosti. Velmi často jde o přepjaté hysterické osobnosti s určitými psychopatickými rysy a sklony. Je to svým způsobem obdoba onoho „Stockholmského syndromu“, jak mi kdysi vysvětloval jeden psycholog, který se staral o jednu mě kdysi blízkou osobu – také šílenou sluníčkářku, no to jsem ostatně jednou psal. Mimochodem, „ona osoba“ teď také odchovává malého negříka, je to mezi nimi hrozně „in“.

     Ale pozor, neplatí to samozřejmě o všech. Jsou lidé, kteří to opravdu dělají z humanistických pohnutek, z čiré dobroty srdce, z lásky k bližnímu, s odzbrojující naivitou – nebo i bez ní. Není to zkrátka vždy jen výraz nějakých běsů, ale právě naopak. Takoví „sluníčkáři“ se od nesluníčkářů liší často jen nedostatkem zkušeností, protože lásku k bližnímu má v sobě každý člověk.

     Já upřímně doufám, že takových lidí je mezi oněmi „sluníčkáři“ valná většina, bohužel spory a osočování druhých lidí z rasismu, xenofobie, … provádějí jen ti první a jsou nejvíce slyšet. Je to z jejich strany často „projekce“, tedy mechanismus obrany vlastního ega, kdy svoje běsy a strachy člověk „promítá“ na oponenta.

     Ale nesmíme podle několika červivých jablek soudit celou jabloň, jak se říká. A i červivá jablka jsou jablka.

     Chci tím říct, že i ti „první“ někdy udělají i něco dobrého, motivace a typologie není tak vypjatá, jak jsem zjednodušeně napsal a nic není černobílé. Je jedno, jestli je kočka černá nebo bílá, hlavně když chytá myši.

     Musí se to brát zkrátka normálně a rozumně. Když blbnou do foroty oni, nemusíme taky.
     Což tedy myslím neděláme, posuzujeme situaci – doufám – skutečně realisticky. Navíc se situace mění a s ní i všichni protagonisté, pořád se učíme.

     Sorry, nějak jsem se rozžvanil.

  • Mogherini bude klasická úřednice EU.
   Nic neví, nic nezná,s ničím si neví rady, ale důležitá, to je.
   Já bych z toho měl obavy, protože to už vidím, že bude EU od nás něco potřebovat, když sem ta pizda jede se servilním poklonkováním. (ano, i oni dokáží být vůči nám servilní, nejen my k nim)
   Mohla by za tím být třeba snaha rozbít V4….

 5. Důležitá otázka, kterou načali Embéčko s Vitttou pod „Prdlajz teti“ a Kchodl tady. Co se stane, až imigranti zjistí, že jsou masově vraceni zpět. Představme si to zklamání: naivové, co se domnívali, že v Evropě dostanou bydlení (možná i v domku) a doživotní rentu, jsou za policejní asistence vsazováni do letadel či autobusů a vezeni zpět, do jejich domácího na hadry rozštelovaného budníku. To bude čóro móro, říkám já, studená občanská válka říká Kchodl.

  A k tomu případní běženci z Ukrajiny, jak připomněl Kchodl, neboť tam je možné úplně všechno. Ten náš minulý spor o další vývoj stále není rozhodnut. To, s čím jsem ve svém proroctví nepočítal, je zřejmý fakt, že Ukrové dostali od USA a od EU stopku na další vojenskou agresi proti vlastnímu obyvatelstvu na Donbasu, což je překvapivé, protože s realistickým hodnocením situace u americké administrativy nelze počítat, jsou vedeni jenom svými imperiálními zájmy bez ohledu na důsledky svých činů. Myslím, že ta stopka byla vystavena ve chvíli, kdy Rusko pohrozilo vojenským řešením situace, sahajícím až někam ke Kyjevu, jiné vysvětlení mě nenapadá. Nelze však odhadnout, kdy a jestli dostanou ukrofašisté znovu volnou ruku, jaká mezinárodní situace by to mohla vyvolat. Vítězství Asada v Sýrii? Totální krach ukrajinské ekonomiky? Americké volby? Bůh ví.

  • Me tedy ani nahodou neprijde na rozum, ze by tu nekdy nekdo nekoho nekam mohl vracet, to by mne nenapadlo ani ve snu.
   Mmch, Polaci uz maji milion ukrajinskych uprchliku, o tom se moc nemluvi, mozna to maji zakazano.

    • Polsko mi dělá starost. To jejich „trhni si nohou Evropo“ ve spojení „USA dejte nám zbraně my půjdeme na ně“ (na Rusy) mi nějak moc připomíná hitlerovské Německo, jen s tím rozdílem že to mají k Moskvě blíž, tak že by „cestou“ zabírali jen Ukrajinu. Jasně že na Rusko nemají. Ale na rozpoutání války ano. 😦

     • Mě to nepřipomíná hitlerovské Německo, mě to připomíná … už to mám: Polsko !

      • Volby v Polsku je první navštívenka sluníček a jejich boji proti fašismu.
       A Poláci utužují vnitřní moc a třeba….třeba opravdu vytáhnou na tu Moskvu.
       Otázka zní:
       Mohla by v Polsku vyhrát tato vláda, pokud by nebylo invaze negrů a čmoudů?
       Odpověď:
       Mohla, ale NIKDY ne tak výrazně.
       A hnedle se nabízí ono profláknuté:
       Qui bono?

    • ROTFL
     Svoje počty by mohlo uvést i Maďarsko a Rumunsko. A Slovensko, samozřejmě.

     Hlavní žertík je ovšem v tom, že „na demokratické Ukrajině žádná válka není“. Mají tam sice jakousi „protiteroristickou operaci“, která se válce podobá jak jednovaječné dvojče, ale negeneruje „uprchlíky“, v právním smyslu slova. Navzdory „ruské invazi a okupaci Putinovými hrdlořezy“, VÁLKA tam NENÍ, zapomeňte. Probíhá tam radostné budování demokratické evropské Ukrajiny.

     Ukrajinští uprchlíci tím pádem nejsou praví uprchlíci, ale obyčejní sprostí „ekonomičtí migranti, toužící se svou východní nekulturností a parodií na západní vzdělání parazitovat na bohaté západní Evropě, na vysokých standardech kulturního, vědeckého a sociálně-tržního života moderní multi-kulturní světové společnosti úspěšných. V západní Evropě dávají všichni přednost lépe integrovatelným muslimským profesorům, inženýrům a lékařům.“

     (pokoušel jsem se napodobnit styl a dikci všemi oblíbeného převzdělaného vypatlaného psychopata, ale není to úplně ono, zřejmě mi cosi chybí a cosi přebývá)

     Nuže, co je EU po nějakých migrantech v Polsku a jinde ? Neměli si je tam pouštět, přece.
     S uprchlíky před strašným Assadem to vůbec, ale vůbec nesouvisí.

     Druhá otázka – a velmi složitá, pokud bych si měl vybrat zda kozomrda nebo banderovce, vybral bych si asi kozomrda, protože ten kromě toho, že se dá snadno rozpoznat (vláčí za sebou na provaze svou oblíbenou favoritku, není v tom nic rasistického), dá se také o hodně snadněji zastřelit, jelikož je vojensky téměř k ničemu – banderovec je mnohem tvrdší oříšek.

     Na druhou stranu, kozomrd se polepšit nemůže, kdežto banderovec do značné míry ano, takže v dlouhodobé perspektivě je mnohokrát lepší „obohacení“ banderovci než kozomrdy.

     • “ pokud bych si měl vybrat zda kozomrda nebo banderovce, vybral bych si asi kozomrda, … dá se také o hodně snadněji zastřelit, jelikož je vojensky téměř k ničemu – banderovec je mnohem tvrdší oříšek.“

      To je milé přiznání :-). Takové zbaběloučké :-). Čím to, že mě to nepřekvapuje :-).

      • Pro hlasatele se spasitelskym komplexem hlasajici stale vice moralniho imperialismu
       neni zadny projev ktery ma v obsahu obavu o osud a budocnost Evropy prekvapenim 😦

      • Jako nastražit turecký med na vosy … nezklamala jste.

       Pro pořádek uvádím, že stejně jako při „válce nízké intenzity“ s banderovci, kterou máme jako český a mnohem více slovenský národ za sebou v letech 1944-55, předpokládám zákonnou vojenskou a policejní aktivitu proti případným útočníkům nyní, ať již by se jednalo o kozomrdy či znovu o banderovce. Nejedná se o „vraždění uprchlíků“, jak byste se mohla ve své podle mého poněkud patologické zaujatosti domnívat.

       Poukazování na „zbabělost“ je vskutku psychopatické a legrační, když se mluví o terorismu a válce. Kupte si rytířský román pro paní a dívky, pokud chcete onu „statečnost“. Nebo se poraďte s Faganem, ten Vám to vysvětlí – jako onehdy vysvětloval „zradu“, která ve skutečnosti neexistuje, jelikož je to překonaný relikt zaostalé rurální společnosti, podle něj.

       Ve válce jde o efektivitu, o nic jiného, pokud si myslíte něco jiného, zjevně potřebujete odbornou pomoc. Jestli Vám připadá například odpalování dálkových křižujících střel z Kaspiku na cca 1500 km vzdálené velitelské shromáždění „statečných“ kozomrdů „zbabělé“, zjevně je nějaká chyba ve Vás. Myslím prostě, že se domníváte, že označit mě za „zbabělého“ mě nějak nasere, ale ne, akorát ze sebe děláte ještě většího trotla. Tedy promiňte, ve Vašem případě trotlyni.

      • Všechno nasvědčuje tomu, že se sama budeš mít možnost přesvědčit, jakou ideologii vyznáváš.
       Třeba si i od tebe někdo vezme něco, co jsi jim ukradla tím, že jsi příslušnicí národa, který je v NATO.
       Tvá vina, je stejná, jako kteréhokoliv jiného bělocha.
       Pokud se budou skládat účty, ty je složíš také.
       I za dobytí severní Afriky Araby!

 6. Dalsi zprava z EU !

  Zakazuje se jakakoliv kritika evropske invaze Islamem.
  Mnohe spolky oznamuji, ze jsou zablokovany.
  Napriklad:

  Mešitu v Karlových Varech nechceme shared a page.
  9 hrs ·
  Vážení přátelé, byla nám zablokována hlavní stránka FB prezentace IVČRN. Do doby znovu zprovoznění budeme používat záložní profil na adrese https://www.facebook.com/ivcrn.news/ Toto je jedinná platná adresa. Jakákoliv jiná adresa je falešná sloužící k vylákání kontaktů nebo zneužití situace. Děkujeme za Vaši přízeň. Administrátoři IVČRN.
  Islám v ČR nechceme
  Non-Profit Organization
  ‚DEMONSTRACE!
  http://www.facebook.com/events/1669068606666215/

  • Tak se pomalu muzeme rozloucit, Taras umre a my se vklidu rozejdeme do domovu duchodcu, kde umreme take:

  • Cenzura Facebooku a dalších v USA sídlících společností nemá na ostatní weby žádný vliv. Facebook může mazat co se mu zlíbí, vstupem na jeho prostor, jeho servery uznáváte respektování všech jeho podmínek.

   Jiná věc je místní legislativa – u nás je zatím povoleno všechno, co v Británii je již desetiletí trestné, od Blairovy totality. V Německu to bylo skoro stejně liberální jako u nás, ale od letoška přitvrdili – ale nevím přesně jak, nezajímá mě to, protože na německé weby mimo odborných věcí nic nepíši.

   Nicméně je z toho všeho pěkně vidět, „kdo je kdo“.

 7. Nez se odeberem do domovu duchodcu, jeste zpravu kterou jsem mapsal u Tribuna ale jejikoz to tam ceka na schvaleni a mnohe veci On kadruje a nepusti, uvadim jeste zde:

  Mluvite o kadrovani jinych nebo o Vasem ?
  Odmitate rozlisovani mezi skutecnymi a jinymi uprchliky ! Co to je ?
  I ja si dovolim Vas „kadrovat“ Vy nic jineho nedelate a to s kazdym kdo se Vasemu
  „pravdoláskařskemu “ nahledu vzepre !
  V Nemecku nemate nazev Sluníčkář nebo take Pravdoláskař.ale Gutmensch
  Definice:
  Sluníčkář nebo take Pravdoláskař. je v Nemecku Gutmensch
  Je osoba trpici spasitelskym komplexem
  hlasajici moralni imperialismus!
  Vysvetleni z tisku co znamena vyraz Gutmensch:
  projevuje se jako spasitelský komplex , hlasa morální imperialismus,“
  uvedla porota v tiskové zprávě.
  Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/nemecky-patvar-roku-slunickar-gutmensch-ffb-/zahranicni.aspx?c=A160112_120706_zahranicni_hro

  • Tribun je potencionální vrah v bílých rukavičkách.
   Už jsem mu to tam v různých souvislostech psal, ale demokratická cenzura mu nedovolila to dát na sklo, i když to bylo napsáno bez jakýchkoliv vulgarit.
   Jednou jsem mu doporučil funkci velitele popravčí čety.
   Ten totiž jen velí, střílejí jiní.
   Dorážení raněných by se z humánních důvodů vzdal.

 8. Vezmeme si příklad……!!!!

  Postojem vyjádřili svůj názor! Nizozemský národní orchestr chystal hrát skladbu G. Mahlera.
  V sále byla přítomna královna Beatrix, která pilně navštěvuje koncerty.
  Toho využil šéf orchestru, muslim, který začal vychvalovat “ přednosti“ islámu.
  Hudebníci se beze slov zvedli a s nástroji opustili jeviště. Před očima
  panovnice předvedli, že už mají dost pýchy a muslimské arogance.

  Byla to opravdu mimořádná událost, to video by mělo obletět celou Evropu! aby všichni viděli, že muslimové do Evropy nepatří, se svým scestnýmmyšlením se nikdy nezačlení -naopak si prosazují islám, viz .koncert. !!!
  Velmi tleskáme hudebníkům, že se nebojí a nesouhlas dali tvrdě najevo i před panovnicí. Tak to má být!!!

  http://safeshare.tv/w/cqjiYhtiXs
  take na YouTube

   • Podle Seala je to hoax.
    To mi přijde zajímavé, protože podle něj je jediná smyšlenost v tomto videu, že obohacovač není dirigent, ale návštěvník koncertu.
    To je divný pohled na to, co je hoax.
    Muzikanti i tak hodně riskovali, že budou nařčeni z xenofobie a rasismu a nizozemská královna byla hrubým způsobem uražena.
    Taktéž doba,po kterou nezvaný host hovořil svědčí o tom, že v Nizozemí nemá policie pod kontrolou ani ochranu vlastní královny, natož svých občanů!

    • Hoax asi ne, ale je to uz letite, min. 5 let- tohle je jen o rok strasi kopie. Ne ze by to neco menilo na veci, ale souvislost tu je trochu jina.

  • Zásadní otázka: jak by dopadl běloch, který by v Rijádu, na koncertě za přítomnosti královské rodiny Saudů, začal agitovat za našeho Trojjediného Boha, vychvaloval jeho moudrost?
   Kamenování? Bičování? Nesmysl. Takhle směšné tresty ve věcech víry islám nezná. Hlava dolů. V Holandsku se s pachatelem baví pořádková služba a zaručeně se mu nic nestalo.

  • Z toho bude průser.
   Němčourům nevěřím nos mezi ušima.
   Tihle vylízaní sluníčkáři nám nakonec zařídí v Evropě zase nacismus.
   Když je někdo blbej, má držet hubu, a né dělat politiku!
   Pak se u Janiky dočtu, že ti silnější jsou agresivnější, protože se tím hecují, zatímco ti, co se brání, jsou mírumilovní…resp.umírněnější.
   Teď koho tím myslela, těmi, co se brání, a těmi, co útočí.
   Jmenuje neustále Kchodla jako agresora, ale o zdivočelých negrech jsem jí ještě psát neviděl.
   Já na tom stavím teorii, že Merkelová bude Janice podobná, stejně jako třeba Tribun.
   V politice mohou být stejní lidé, jako v reálu, převrátí se jim hodnoty a je zle.
   Jakým to jde psychologickým klíčem, a proč to někdo „slízne“ a jiný je proti sluníčkové debilitě imunní, to nevím, na inteligenci, nebo vzdělání, nebo určitém rozhledu vůbec nezáleží.
   A pod pojmem „sluníčková“ vidím pominutí smyslů všech směrů, nejen xenofilní zhovadilost.
   Ani je nemusí nikdo moc organizovat….jak mají moc, a doba tomu nahrává, dají se do „práce“.
   Jestli to má nějaký evoluční smysl… že to jako brzdí lidstvo před předčasnou technickou dokonalostí?
   Tihle lidé dokáží hodit vývoj klidně o 1000 let zpět.
   Saxi, dovedeš si představit, že ta banda servilních debilů Merekelové tleskala 90 minut ve stoje?
   Takový potlesk neměl ani Kim Ir Sen.
   Naposledy takhle Němci tleskali, když jim dával Goebels tu pověstnou nejtotálnější válku, jako si kdo může představit.
   A…dostali jí.

   • 9 minut, pardon,…..ale kdyby fyzicky vydrželi, tleskali by i těch 90.

   • 90 minut tleskání magorské babizně, která usilovně ničí Německo – a nejen Německo, celou Evropu, … ti Němci v sobě mají mučednické tendence, málo platné. To je stejné jako za Geobbelse, přesně. Jeden martyr vedle druhého – až na to, že obětovat chtějí ne sebe, ale všechny ostatní.

    To je stejné jako v tom Sport-Palace po Stalingradu, tam také frontových vojáků bylo jen pár, všechno ostatní byli nomenklatura režimu a obslužná „kavárna“, prostě ona samozvaná elita, státní zaměstnanci, která se cítila nepostradatelně a neohrozitelně. Takže mohli chtít onu „totální válku“, protože si mysleli, že v ní bude chcípat výhradně někdo jiný.

    Dokáží tleskat kancléřce, která v Německu pilně likviduje ekonomiku zdražením elektřiny nesmyslnými OZE pokusy – které ke všemu neplní hlavní cíl omezení fosilních paliv, jakkoliv je to také blbost, protože díky OZE je německá energetika velmi uhelná. A následně otevře hranice kozomrdům.

    90 minut – co to musí být za psychopatku, když si nechá 90 minut tleskat, stejně jako ti, kteří tleskají, nikdo z nich není normální. Satirický pořad televize ZDF se nejmenuje „Blázinec“ jen tak pro nic za nic.

    Jj., z toho bude průser. Vylízaní sluníčkáři nacismus nezařídí, on už je, jenže „sluníčkářský“.
    Jedou na vlně, nic jiného to není. Jenže myslím že máte pravdu, že to není konečná stanice, tohle sluníčkářství je jenom první fáze, budou následovat metamorfózy. Vytáhnou z pekla mnohem horší příšeru.

    Co za bestii z toho ve finále vyleze, až kukla praskne, to se uvidí. Ale motýl to nebude, to je předem jisté.

    Teroristické útoky určitě budou pokračovat a kdoví, jestli se nestane něco mnohem horšího, než obyčejné střílení nebo atentát bombou. Hnusných možností je spousta, bohužel.

    • Aha. 9 minut je stejně tak přes čáru jako 90, na tom prakticky nezáleží.
     90 minut, to už by byl i sportovní výkon a všichni by zasloužili do blázince ještě medaili.
     Kromě toho by to Kim-čong-un asi špatně nesl a vůči Makrele by se užíral závistí.

     Legrační na tom je, že člověka ani nenapadne se tomu absurdnímu času divit, vše je tak mimo, že i taková blbost se jeví jako možná.

     Třeba ta německá cenzura internetu. Jedná se (v Německu) okamžitě prakticky o všechno na co Němci dosáhnou. Takže globální firmy, které s nimi kolaborují, plus místní firmy, které k tomu donutí.

     Zdá se mi, že tohle opravdu multi-kulti náckové přehnali. Ukáže se, nakolik jsou Němci ovce nebo nejsou. Může to být spouštěcí signál plošných nepokojů, který zatím chyběl.

     • „Legrační na tom je, že člověka ani nenapadne se tomu absurdnímu času divit, vše je tak mimo, že i taková blbost se jeví jako možná.“

      Ano, clovek uz i takove ulety bere jako fakt :o)
      Tohle bude zajimavy rok…

 9. Jeden z pokusu spolkoveho soudce:
  Byvaly soudce Di Fabio vypracoval pro CSU dobrozdani, se kterym pry v klidu mohou pred ustavni soud:
  *
  „BRD je povinna zavest znovu ucinne kontroly na hranicich a to tehdy, pokud je evropsky system ochrany hranic anebo imigrace prechodne, anebo trvale neucinny (zniceny). Ustava garantuje na nemeckem uzemi dustojne a lidske zachazeni, avsak neni tu od toho, zajistit ochranu vsem lidem na svete skrze fakticke a pravni povoleni vstupu (na uzemi Nemecka).“

  „Der Bund ist verpflichtet, wirksame Kontrollen der Bundesgrenzen wieder aufzunehmen, wenn das gemeinsame europäische Grenzsicherungs- und Einwanderungssystem vorübergehend oder dauerhaft gestört ist“….(Grundgesetz garantiere eine) „menschenwürdige Behandlung“ (in Deutschland, jedoch sei es nicht dafür da, den Schutz aller Menschen weltweit) „durch faktische oder rechtliche Einreiseerlaubnis“ zu sichern.
  *
  Zavrene nemecke hranice, to je velmi zajimava predstava…pocitam ale, ze tamejsi slunickari smetou tenhle napad ze stolu. Jedine ze by se naslo par vlastencu na CSU a pak v ustavnim soudu. Co melo byt provedeno davno a co se mohlo diky Nemecku bez problemu prosadit, tedy uzavrit rovnou Schengenske hranice, k tomu samozrejme nedoslo. Ted zacnou vyrazet klin klinem a hrat si na cerneho Petra.

   • Tohle je také zajímavé. Petr chobot ve dvoudílném rozhovoru, komentuje snad úplně vše o čem jsme se , stran migrantů, doposud bavili, z různých hledisek a servítek si nebere. Pouštěl bych to sluníčkářům povinně. Ale stejně by neposlouchali. Ale za za poslech to stojí:

    • Je to zajímavé.
     Poslouchám hodinu první díl.
     On je ten Chobot takový trošku….kontraverzní člověk, ale mnoho z toho, co říká, je po střípcích potvrzeno jak osobními svědectvými, která jsem slyšel, nebo i mainstreamem, když si to umí dát někdo dohromady.
     Měla by si to poslechnout Janika nebo Tribun.
     Né aby tomu uvěřili, prostě jen poslechnout.

     • Uz dlouho tvrdim, ze nase soucasna situace je v jadru docela prehledna az zcela jasna. Tady nejde moc argumentovat, kdyz vsem lezi problem jasne pred ocima. Pokud je odlisne nazirani nastaveneho odlisnym vnitrnim presvedcenim, pak takove nejde nejak pozmenit a to uz treba jen proto, ze odlisne nastaveni je tu smyslem samym o sobe.
      Urcite jde o nevedomou prezivaci taktiku, neni v tom zadne rozhodnuti a tedy s tim ani nejde nic delat.

      • Je to tak, Saxi.
       Kdo má nějaké přesvědčení, nic mu ho nevyvrátí, je to pocit, na reálném dění naprosto nezávislý.
       Někdo ale s těmito, do jisté míry postiženými lidmi, hraje politickou hru.
       Dává je do médií, dopřává jim sluchu na různých debatách, kde je nikdo ani nijak nepřivádí do úzkých.
       Neradno ale chtít zneužít postižené, mohou přerůst přes hlavu a už se jich nikdo nezbaví.
       To je poučení pro nás, ne pro ně.

      • Ano, „nevědomá přežívací taktika“. Týká se všeho, od konformity po akceptování absurdit.
       Sluníčkaření je extrémnější případ téhož, ale je to patologické i z mnoha dalších hledisek.

       Nesmíme zapomenout ani na dlouhodobé kulturní a sociální programování. To běží už mnoho let, v každém americkém filmu od 60. let, v každém seriálu a v každé druhé knize.
       Multi-kulti je všude a ve všem, genderismus také. V poslední době i LGBT a islám.

       Pak to vede k absurditám, kdy diskuse o velmi reálném nebezpečí – dokonce vlastně reálné realitě – kozomrdí invaze do EU sklouzne k počítání lynchovaných černochů na druhé straně světa, ale dokonce ani ne v realitě, na základně nějakých ověřených historických čísel, ale v amerických filmech. Ublížili jsme jim, tak jim nyní musíme pomoci, to je výsledek.

       Myslím, že za tím vším vězí nějaké mechanismy evoluce, jejichž působení bylo nevhodně zesíleno médii a dalšími pákami.

       Určité minimální procento jedinců v populaci je xenofilní, prostě z důvodů přežití a křížení druhů, jsou to jacísi „genetičtí zrádci“ vlastního druhu. A nejde jen o geny, ale i o nadstavbu, memy. Normálně jsou tito devianti upozaděni, případně vybiti členy vlastního druhu, ale v dnešní době se dostali k médiím a politice a povedlo se jim své patologické memy rozšířit. Jejich přirozený spojenec jsou příslušníci nepřátelského etnika a kultury, proti vlastním.

       Přesně jak to píšete, Saxi i Vitto, běží to na zvířecí a polozvířecí úrovni, v nevědomí. Takže racionální argumenty s nimi nic nezmohou.

       • Obávám se proto, že jediné, co těmto lidem „napraví hlavu“, bude až se jich dotkne ona odporná, nesluníčková a nefilmová realita osobně přímo zblízka. Zatvrzelým kusům napraví hlavu teprve to, až jim ji nějaký kozomrd prostě uřízne.

        Hloupé na tom všem je, že tito deviantně postižení nebo ovlivnění do toho všeho zatáhnou celou populaci. A pak nastoupí jiné, mnohem silnější evoluční mechanismy, které budou znamenat porážku a rozprášení útočníka. Ne vyhubení, protože genocidu zakazuje ani ne tak naše kultura, ale další evoluční mechanismus a ten velí nikdy zcela nevyhubit konkurenta.

        Než se to vše stane, vyteče mnoho a mnoho krve, protože onen silnější evoluční mechanismus k totálnímu odporu má spouštěcí úroveň poměrně vysoko. Krve po kolena nebo tak nějak.

        Stále doufám, že rozum zvítězí už teď – kozomrdy nevpustíme – a tím se snad alespoň u nás vyhneme té „krásné budoucnosti“.

        • „Obávám se proto, že jediné, co těmto lidem „napraví hlavu“, bude….“

         Ja se zas obavam, ze temhle lidem nikdo a nic hlavu uz nenapravi. V souladu jak pisi dole, oni „socialne umreli“ a momentalne jsou ve stavu porodu sveho nasledneho zivota.
         Nechaji se z naseho pohledu ponizit, asimilovat, „prepracovat“…a to dobrovolne, protoze to bude dokonce jejich cilem, tudiz jim to bude cinit i urcitou slast (socialni masochiste?).

         Dale pak:
         „Hloupé na tom všem je, že tito deviantně postižení nebo ovlivnění do toho všeho zatáhnou celou populaci.“

         Ano, dost hloupe a utrpne na urovni reckeho dramatu. Ale bohuzel takovy je zivot a s nim i v podstate velmi nemilostrdna matka priroda…coz evokuje myslenku, zda- li si ta zaludna baba zaslouzi nejake ohledy. Anebo ji nevyplundrovat a vysrat se na ni, kdyz uz nas dotahla k takovemu dilematu, konecne ona se nas take nepta, jestli nam ublizuje, proc ji nevratit tim samym? :o)

         • „… jsou ve stavu porodu sveho nasledneho zivota.“

          To jste napsal pěkně poeticky, na to, o jak hnusnou věc se jedná. Tihle lidé si samozřejmě vnitřně uvědomují, co páchají, ale postupně si vybudují emoční i intelektuální klec, která je chrání. A když všechno zklame, nastupují známé mechanismy obrany ega, od popírání, represe po racionalizaci a všechny ostatní. Takže pak se například dozvíte, že zrada, ta neexistuje, je to překonaná věc.

          Pohybují se hlavně v rámci své komunity, kde si své názory a postoje vzájemně potvrzují a posilují, což často sklouzne až k něčemu, co by se dalo nazvat skupinovou demencí, což je vidět často i ve vedení velkých firem, dokonce i v americké zahraniční politice. Realita je příliš neobtěžuje.

          Když jim občas naruším „jejich kruhy“, reagují značně popuzeně a startují jak přílovečná „potrefená husa“. Je otázka, jestli to má vůbec nějaký smysl, zda není lepší sedět ve své věži ze slonoviny a pozorovat s pobavením onu řeckou tragédii, protože ačkoliv to má četné komediální prvky, komedie to skutečně není. A až se barbaři přiblíží, podniknout poslední výpad, čistě pro potěšení. To by bylo takové pěkné řecké řešení, na závěr celého divadla.

          Nějaký smysl ono narušování kruhů mít zřejmě musí, jinak by západní proinvazní moc nezakazovala diskuse, nesnažila se protivné názory kriminalizovat a nezavedla kompletní cenzuru sociálních sítí, jako od včerejšího dne v Německu.

          Ohledně „záludné baby“, navrhoval bych z čistě taktického hlediska reagovat na její nemilosrdné záludnosti pouze asymetricky, protože v přímém boji se ji postavit vidím poněkud neperspektivně, rozdíl vah je příliš velký. Dokonce i vydírání jadernými zbraněmi by nejspíš nepomohlo, mohlo by se ukázat, že ji na životě jak ho chápeme vlastně vůbec nezáleží.

          V rámci asymetrického boje to vidím na protestní tričko s nápisem „Macecha Příroda“ no a pokud to nepomůže, spustíme letákovou akci.

    • doba kdy poznáme konečně sami sebe vůbec nemusí být tak optimistická, jak se zřejmě čeká

 10. snad přežijete trochu spamu.
  Německý, morálně vyspělý ministr spravedlnosti zatrhne všem internetovým štváčům, nejen v Německu, ale i v Evropě tipec, viz odkaz dole. Tak si diskuzi užívejte(me) holoubci, nebude to nafurt.

  přepis:

  Publikováno 11. 1. 2016
  Německý ministr spravedlnosti Heiko Maas na tiskové konferenci oznámil, že sociální sítě budou monitorovány a nežádoucí obsah bude do 24 hodin odstraněn. Dále se zavádí represivní kroky a tvrdé postihy – 2,5 min nepodmíněně u tzv. rychlosoudu – pro autory obsahu. Tento německý model se přes Brusel aplikuje i do dalších členských států EU. Tím se dá vysvětlit i včerejší zablokování početné FB skupiny IVČRN.

  My jsme v Task-Force za jedno, že chceme dělat více proti projevům nenávisti a této kriminalitě.
  Tedy všude tam, kde jsou překročeny hranice svobody projevu, kde jde o nezákonná vyjádření,
  nenávistné projevy vůči skupině obyvatel, veřejné výzvy k páchání trestné činnosti,
  kde je lidem vyhrožováno, zde by měl být takovýto obsah ze sítě odstraněn, smazán, a to
  rychle.
  A také jsme se shodli na tom, že by to mělo být zpravidla během 24 hodin.
  K tomu jsme společně se společnostmi spadající pod Task-Force, Google, Facebook, Twitter,
  ale také s civilními společenskými organizacemi dohodli svazek opatření.
  Důležité je, aby bylo jednotně prosazováno německé právo.
  To neznamená jen podmínky užívání, tak jak to v některých případech platilo do teď,
  nýbrž německé právo, a s tím také německé trestní právo.
  V uvedených společnostech budou zřízeny speciální týmy, s vyjímkou těch, kde již takovéto
  týmy jsou, které se těmito otázkami budou zabývat.
  Týmy budou speciálně vyškoleny a my chceme partnerství mezi společnostmi, které s Task Force spolupracovali,
  také použít ke kontinuálnímu rozšíření činnosti a zintenzivnění společné práce, zlepšení
  oznamovacích systémů a tím i optimalizovat systémy zpracovávající stížnosti.
  To celé je začátek, to znamená, že Task-Force bude nadále pracovat a v březnu se sejdeme,
  aby jsme zhodnotili jejich výsledky a společně pohovořili o nových otázkách.
  Také bude zaveden monitorovací proces, to znamená, na tom, na čem jsme se dohodli a jak to
  bylo implementováno bude provázeno monitorovacím procesem, vyhodnoceno a posléze vytaženo
  resumé. To není téma jen v Německu, ta inicativa, kterou jsme odstartovali v Německu,
  byla mezitím převzata spoustou členských států EU.
  To celé se již podruhé dostalo do pořadu jednání ministrů spravedlnosti a vnitra,
  Evropská komise převzala ve svých konzultacích k platformnímu průzkumu toto téma,
  co můžeme podniknout proti projevům nenávisti a proti projevům nenávisti.
  A co proti tomu můžeme nejen v Německu, ale i jiných evropských státech, více podniknout.
  A to jak na straně veřejnosti, ale také, co se dá ještě více zlepšit ve společnostech.
  Nezměněno zůstává, že my jako stát nechceme akceptovat to, že se kriminální nenávistná rétorika
  stále více objevuje na sociálních sítích.

 11. Dam to s dovolenim sem dolu, protoze jak se to nudluje, tak se to spatne cte:

  „Sluníčkaření je extrémnější případ téhož, ale je to patologické i z mnoha dalších hledisek.“

  I tuhle „patolgii“ muzeme docela dobre odhalit, ackoliv to patologie neni, to lide nejsou nemocni, Kchodle.
  Vse se toci okolo duality „my a oni“ a jejiho jaderneho definovani. Urcite spolecenstvi tim, ze preziva, potvrzuje jim spravne nastaveny kurz existence. Z tohoto potvrzeni dale vyplyva, ze udela cokoli, aby se toto smerovani nezmenilo (= nebude si do svych ritualu vpoustet neobvykle (cizi) zvyky a tim doslova ohrozovat svuj zivot).

  Lidske dejiny nam dvaji dobry priklad, jak se s tim nasi predci vyrovnavali:
  – v kmenovych spolecenstvich mel cizinec (treba zajatec ci zbloudily imigrant :o) okamzite pridelen statut vetrelce, nezadouci osoby. Vyrovnani s tim bylo dvoji: bud ho zabili, anebo bez pardonu asimilovali= jako kulturni „infekt“ prestal zcela existovat.

  – posleze, v mestskych statech, se situace trochu zmekcila v tom, ze sice nezabijeli a ani nevyzadovali totalni asimilaci, ale cizince vsadili pod tvrdou kontrolu (nesmeli mit zbrane, zenit se s domacimi, jejich majetek byl omezen, byli pripusteni jen k urcitym cinnostem, zil oddelene atd.).

  Slunickarska „patologie“ spociva v tom, ze slunickari opustili toto jaderne deleni na my a oni, cimz pro ne ztratila definice vyznamu „my“ smysl. Jednoduse receno nemaji koho a co branit, „oni“ jsou pro ne stejni jako „my“.

  Takova ztrata dichotomie je samozrejme pochopitelna, protoze tohle deleni je umele, neb obe skupiny jsou lidmi, prislusnici stejneho druhu. A je samozrejme otazka, zda- li jde o produktivni pocin, na druhou stranu ona vira ve ztratu „nas“ muze byt podlozena skutecnym rozpadem „my-spolecnestvi“, takze pak opravdu neni co branit.

  Reknemez ze toto „my nejsme a neni co branit“ je „pravda“ a ze v tomto okamziku se prave ted nachazime. Pak jsou opet dve moznosti, bud se pokusit o resuscutaci umirajiciho „my- spolecenstvi“, anebo se takoveho pokus vzdat a vsadit na kartu „oni- spolecenstvi“ v nadeji, ze jim se podari pokracovat v ceste, ktera je nam jiz uprena.

  Dalsi promysleni je uz slozite, protoze se lze ptat, zda- li „my- spolecenstvi“ se rozpadlo nasi vlastni vinou (letargii ci hlouposti), anebo bylo rozlozeno nejakym vyssim „principem“, treba systemem chybne nastavenych pravnich a moralnich norem, ze ktereho neni uniku.
  Tam by se dalo pokracovat na zaklade vasi poznamky „Nesmíme zapomenout ani na dlouhodobé kulturní a sociální programování“.

  Jinak souhlasim se vsim, co jste napsal, s vitttou take. Jak se postavite k tehle „evolucne nestastne“ situaci :o) je dano mnohymi okolnostmi, trebas jen vekem- coby starsi clovek nejste uz tolik naklonen novotam a navic jste nabyl zkusenosti, ze to takhle jakz takz funguje a tudiz asi naklonen nejake asimilaci nebudete… a naopak budete konzervativne branit stare „hodnoty“.

  Jak uz jsem nekde napsal, pro mne jsou slunickari novou formou modernisticke levice a konstituovali se jaksi z nouze, neb stara levice, marxisticka, selhala na cele care. Tam mohu i rici, ze uprchlici jsou pro ne darem z nebes, neb jejich prostrednictvi mohou uskutecnit konstituci nove, vlastni ideologie.
  No…ja byl vzdycky tak trochu anarchista, ale s hruzou zjistuji, ze v tomhle s mladymi uz krok drzet nedokazi, a ze po ruznych zivotnich peripetiich mi je milejsi vrabec v hrsti, nezli holub na strese :o)

   • Pánové, podle mě to není stářím jako takovým, ale zkušenostmi, z něj vyplývajícícmi.
    Co je nám do nějakých experimentů, dokonce sociálních?
    Každý z nás navíc jeden takový experiment viděl, a nepochybuji o tom, že jsme měli všichni k minulému režimu plno více-či méně oprávěných výhrad.
    Jenže…člověk pro oči neviděl to pozitivní.
    A dneska už to vidíme, a především vidíme, jak ošemetné mohou změny, které přinesly všemožná pozitiva, také být.
    Pozitiva to totiž přineslo jen některým, a ne všichni jsou ti „někteří“, naopak, tvoříme jakýsi celek, a je velice nebezpečné, když se ten celek vnitřně rozpadá, a mizí sociální smír.
    A o sociální smír jde především, protože těžko si i zámožnější člověk dosyta užije svou zámožnost, když se bojí poslat svoje dítě samotné do školy.
    A barevná cizokulturní migrace akutně narušuje právě ten sociální smír, což mnozí extremní psudolevičáci, nebo romantičtí snílci ne a ne vidět.
    Nepotřebuji si celý život opravovat barák a pěstovat zahradu a jezírko a tyhle věci, aby mi to potom nějací nasraní kreténu zapálili, a ještě u toho podřízli mojí rodinu.
    Jiní rádi cestují…..
    K čemu jsou komu prachy, když už není pomalu kam cestovat, aby tam člověka nerozervali na kusy nějací bombometčíci.
    Každý normální člověk-podle mě- by měl mít zájem, aby byli spokojení chudí a aby si VYDĚLALI slušně na chléb svůj vezdejší, a aby byli spokojení bohatí a dali pokoj.
    Pak mají klid i ti mezi nima, jak ti bohatší, tak ti chudší.
    Jenže…. uspokojit chudáky nebo dokonce boháče, to je úkol spíše pro bohy olympské…

    • Pozitiva to samozřejmě přineslo, ale těch tvých „některých“ je prostě málo, navíc i ti, kteří na převratu profitují by možná vyměnili těch pár stříbrných za společnost bez kriminality a úplných nuzáků.

     Naše společná přítelkyně Janika by si možná měla poslechnout Petránka, je to zkušený muž, snad ho také nebude podezírat z rasizmu:
     http://video.aktualne.cz/dvtv/petranek-utoky-na-zeny-jsou-hluboce-ve-stredoveke-mentalite/r~4ee85c86b94a11e5b6cc002590604f2e/?utm_source=centrumHP&utm_medium=dynamicleadbox&utm_content=A&utm_term=position-1

     • Přítelkyně Janika by ti pošeptala sladké tajemství – k útokům na ženy nepotřebujeme muslimy, čeští muži to zastanou sami. Sadisto. Hodinu poslouchat Petránka, to bys mi udělal…

      • Ne hodinu, je to krátký a dokonce i Drtinová se chovala důstojně a s respektem. Petránek říká to, co bylo u Tarase možné získat už před půl rokem: totiž že Evropa a islám jsou dva nekompatibilní světy, jejichž nucené soužití musí skončit v ghetech, nepokojích, hořících autech a domech, teroristických útocích a odvetných akcích, přičemž ty ochmatiky jsou jenom koloritem, názornou ilustrací toho, že soužití s většinou muslimů na evropské půdě možné není.

       • souhlasím tarasi. je to něco jako velmi nezodpovědný antropologický experiment a smete přívržence, odpůrce i migrující. V tom množství to nepůjde jinak, nebude dobrý konec – což je , že různé kultury žijí vedle sebe a tolerují se

        • Podstatné je to množství, které jste vzpomenula. V množství menším než malém (tj. do dvou, tří procent a ve společnosti, ve které je poptávka po nekvalifikované pracovní síle, typicky Německo, Francie padesátých a šedesátých let) soužití funguje bez větších problémů, protože tón udává většinová křesťanská a tolerantní společnost. Potíže začínají od pěti procent podílu muslimské populace, přes deset procent to začne hořet, protože agresivní islám bude žádat svoje papání a zároveň začne řezat nevěřícím krky.

         • další problém je v tom, že se po příchodu mnozí nyní dle mého mínění rychle radikalizují, protože roste odpor vůči nim s navyšujícím se množstvím. Což je pro některé sice jen záminka, ale pro některé fakticky důvod připojit se potom k obrannému džihádu, který je povolen při útoku na islám jako takový. ocitáme se pozvolna ne v kruhu, ale ve spirále. řeším si to dokola ale negat. výsledek je stále více pravděpodobnější. Přitom když vidím třeba A.B. Bartoše, chytám zimomriavky při představě, jak by to psychopat rozjel. Ale velmi nepříjemné pocity mívám už i z Tribuna. Možná to tak přehání ze strachu /strach z bartoše a spol, a strach o sebe až přijdou/, jinak si to neumím vysvtělit.

          • na druhé straně: ,, kdyby to nebyl islám, vybrali by si něco jiného,, – pravdivý výrok toho petra chobota. něco tím urychlovačem prostě být muselo. takže se řeší islám, protože byl vybrán z našeho středu 🙂

          • Ale vždyť problém je jednoduchý jak facka, křišťálově jasný: na evropské území se valí miliony migrantů, kteří říkají: Jsme tady, u nás doma jsme si to nechali rozesrat, musíte nás zdarma ubytovat, živit, a my si tady budeme žít podle svého, podle svých zákonů a zásad, pohrdáme vámi jako nevěřícími, budeme si půjčovat vaše ženy a vy se koukejte o nás starat.
           Když se vám tímto způsobem někdo vetře do bytu, vypráskáte ho. Když se to děje ve velkém měřítku, na úrovni státu, tak se začnou uplatňovat jiná měřítka než to základní sebezáchovné, která brání uplatnit základní instinkty. Sluníčkáři, humanisté, lidé, kteří si nevidí na špičku nosu a nejsou schopni dohlédnout na neblahý konec celé věci. Z potlačování těchto sebezáchovných instinktů si řada lidí udělala živnost, nenesou žádnou odpovědnost, přičemž se navíc cítí jako lepší sorta. Naopak to platí také, oprávněného strachu před invazí využívají zase jiní, kteří si přihřívají polívčičku a chtějí se na vlně společenského rozvratu vyvézt na politické výsluní.

           Základní potíž je v tom, že velké etablované strany se klepají pod tlakem EU s jejím dávno překonaným multikulturalismem a směšnou politickou korektností, takže – až na výjimky (Orbán, Fico) – věc nechávají vyhnít, místo toho, aby včas reagovali.

           Dopadne to samozřejmě špatně, neboť racionální chování není v moci současných politických elit.

      • To je originální blábol, Janiko.
       Co mě udivuje, odkdy věříš výzkumům AI?
       A ty bys mi to mohla vysvětlit….i kdyby tady bylo 100 000 znásilnění českých žen od českých mužů každý týden, jak by to souviselo s kriminální činností muslimů?
       To jako že k těm 100 000 našich by bylo skvělé ještě 100 000 muslimských?
       Nebo by 10 000 muslimských znásilnění bylo pozitivních, protože by to bylo jen 10% znásilnění českých?
       Pořád by to přece místo 100 000 bylo najednou 110 000.
       Lháři z AI ale vaří z vody.
       Jelikož tady od českých mužů je znásilnění po čertech málo, a od muslimských mužů je znásilnění a sexuálních deliktů po čertech hodně v jejich hostitelských zemích- a nejde to už ututlat, tak si AI vymyslí pohádku o tom, že české ženy prostě znásilnění nehlásí, což neví nikdo, kromě AI.
       No a ještě původní dotaz řádně zkonkretizuji.
       CO MAJÍ ČEŠTÍ MUŽI, TEORETICKY ZNÁSILŇUJÍCÍ ČESKÉ ŽENY, SPOLEČNÉHO S NĚMKAMI A ŠVÉDKAMI A FRANCOUZKAMI (apod.) CO JE ZNÁSILNILI MUSLIMOVÉ?

     • Přesně to přece píšu, Tarasi.
      Petránek to vzal pěkně od podlahy, a co je zajímavé, vůbec mu neskákala do řeči.
      Na Petránka by laciné žvásty o rasismu fakt neplatily, ostatně, ty platí jen na naivky a blbce, ale on by se měl o co opřít v protiargumentaci….

  • Souhlasím, všeobecně ano.

   Myslím, že na vině je „špatný software“, tedy ono kulturní naprogramování a vypatlaná ideologie multikulturalismu, protože kdyby to byla nějaká zásadnější věc, třeba genetická nebo společenská, projevilo by se to již dávno. Všechno to začalo teprve v 60. letech, kdy až na ICT revoluci bylo vše v podstatě stejné jako teď.

   Což myslím dává docela oprávněnou naději, že to není chyba hluboko v naší společnosti a že kapitulantské myšlenky jsou … poněkud předčasné.

   Kozomrdi invazi do Evropy a pokud o sežrání světa provedli již jednou krátce po vzniku své vražedné ideologie, ale jakmile došlo na skutečný boj, byli rychle poraženi a vyhnáni zpátky.
   Následné pokusy přes Balkán byly zastaveny u Vídně a postupně byli vytlačeni.

   Islamismus je příliš úspěšný parazit, vždy zahubí a vyžere svého hostitele – je moc agresivní. Napřed to byly zbytky dávných kultů a civilizací, římské říše. Pak evropské křesťanství na Iberském poloostrově, následovala východořímská říše. Jakmile zcela asimilovali i tu, nastal úpadek a postupný rozpad, řečeno ve zkratce.

   Ohledně asimilace, kozomrdi mají hlavní problém v neměnnosti islámu a v tom, že všechno řídí přímo Alláh, žádná kauzalita neexistuje. Nedokáží pozřené kultury ani jedince skutečně asimilovat, oni je jen spotřebují a stráví, ale to je vše. V ničem se nepoučí, v ničem nepokročí dál.

   Jsou ovšem i kultury, které naopak dokázaly asimilovat islám – například Persie, Indonésie, Malajsko. Ale tam byla situace radikálně jiná než dnes v Evropě, protože to byly zaniklé říše v pokročilém stádiu rozkladu.

   V souladu s Koránem zablokoval jakékoliv snahy o rozvoj poznání islámský „filozof“ Al-Ghazálí, který tvrdil, že poznání se dá dosáhnout jen modlením, uvažování jen odvádí pryč a je zbytečné a škodlivé. Byl to filozof, který filozofii zrušil. Když už byl v rozletu, zrušil i kauzalitu: oheň zapálí smotek bavlny ne kvůli nějakým přírodním zákonům jak chybně tvrdili antičtí filozofové, ale protože to Alláh chce, a protože je na věřící laskavý, dělá to pořád stejně, aby nevznikaly zmatky.

   Multi-kulti propaganda, když cituje „úspěchy islámské vědy“, obvykle uvádí Al-Ghazálího jako jakýsi kozomrdný ekvivalent Tomáše Akvinského, což je obzvlášť legrační, když víte o co jde.

   Zdá se, že kozomrdi nejsou schopni držet se dosavadní infiltrační taktiky, kdy hráli hodné multi-kulti přistěhovalce. Jakmile dojde k překročení určité koncentrace a gradientu, samovolně přecházejí do agresivního módu a tím postupně aktivují v evropské společnosti onen evoluční přepínač, o kterém píši nahoře.

   Ostatně, nynější multi-kulti pindy o vyčerpanosti evropské civilizace, o hedonismu a konzumerismu a díky tomu nemožnosti jakéhokoliv odporu, jakoby z oka vypadly navlas stejným pindům, které opanovaly Japonsko před útokem na Perlovou zátoku, kdy stejné nesmysly šířili o Američanech. Není to nic nového.

   • Zřejmě se u nich spojila dogmatická, primitivní a nekonstruktivní náboženská ideologie (neschopná vývoje) s nepříliš rozvinutou úrovní myšlení a technické úrovně, jak říkávají marxisté, to vše v dialektické jednotě. Na druhé straně ovšem je na pováženou, že jim Alláh dal ropu. To je nesporně velký projev přízně.

    • Tak počkat, Alláh jim možná dal ropu, ale její potřebu zařídila až nábožensky liberální průmyslová společnost.
     Bez ní by si mohli muslimové tou ropou leda mazat koule.
     Buď tedy Alláh dal muslimům ropu, ale postkřesťanům dal dar jí používat, protože jeho následovníci by nic nepochopili, nebo si ze svých následovníků darem ropy dělal Alláh jen prdel, nebo tu ropu mohl dát muslimům také sám Lucifer, protože to byla,je a bude právě ta ropa, která je ničí a v důsledku je jednou přivede k zániku.

    • Arabové nesporně nějaké zásluhy za rozvoj civilizace mají, přivezli do Evropy pozůstatky staroindický věd a kultury, například ony „arabské číslice“, ve skutečnosti indické. Zajišťovali obchodní cesty z Indie a Číny, ale místo rozvoje vzdělanosti, když už byli ke zdroji blíže, prosluli pouze rozvojem kšeftování, což se od obchodu poněkud liší. A loupežnictvím, to se rozvinulo vskutku silně. Také zachránili část antické vzdělanosti, kterou v náboženském šílení zničilo rané křesťanství.

     Všechny tyto pozitivní věci se nestaly vlivem předislámské nebo islámské civilizace, ale jako postranní efekt vyloupení jiných civilizací. Můžeme vidět islámské stavby a města z počátku středověku, například v severní Africe nebo na jihu Evropy, především na Iberském poloostrově, které byly vysoko nad technologickou úrovní tehdejší křesťanské Evropy. Ale to je stejné jako se zajet dnes podívat do Dubaje, Abu Dabí, Dauhá, … někdo jim to zkrátka postavil. Plány, technologie, organizace, často ani pracovní síla – nebyly jejich vlastní.

     Je poměrně zásadní otázka, co bylo formováno čím, tedy zda bylo první vejce nebo slepice.
     Jsou Arabové takoví jací jsou díky islámu nebo je islám tak šílený díky Arabům ?

     Obávám se, že pravdivější bude druhá alternativa, jakkoliv je nálepkována coby etnický, kulturní, … rasismus. Islám se v době svého vzniku ujal a po arabském světě rozšířil jako stepní požár především proto, že byl vytvořen přímo pro pouštní kšeftaře a loupežníky, na míru. Jako vrcholně populistická ideologie, zahrnující vše, maskovaná jako náboženství. Jistě k tomu přispělo podstatnou měrou hlavně to, že šlo o „okno příležitosti“, kdy okolní civilizace byly v útlumu či rozkladu, Arabové měli z obchodu s vyspělými asijskými zeměmi i Evropou tehdejší nejlepší výzbroj a výstroj a nikdo nedokázal včas shromáždit k odporu organizované síly ve větším počtu.

     Islám je neměnný a absolutně rigidní především proto, že kdyby nebyl, dávno by neexistoval, respektivě každá loupežnická banda by měla svoji verzi, smrtelně nepřátelskou ke všem ostatním „heretikům a odpadlíkům“. Prostě proto, že kmenová společnost není schopná vytvořit nějakou stálou zastřešující organizaci, která by přežila větší krizi. Hned po smrti „proroka“ se ostatně islám rozdělil na dvě nepřátelské větve, ale dále dělení téměř nepokračovalo, protože by to znamenalo totální rozklad celé ideologie. Tomu sice Arabové zabránili, ale za cenu „zabetonování“ všeho na věčné časy. Islám nedeleguje autoritu, nemá žádnou hierarchii a tím není schopen tvořit větší organizační celky, jako vznikly v křesťanské Evropě.

     Výsledkem je, že Arabové (a muslimové obecně) nikdy nevytvořili vyšší organizační celky a státy. Všechny, které kdy měli nebo mají, byly nebo jsou buďto vyloupeným pozůstatkem států jiného národů a civilizací nebo následkem geopolitického diktátu, jako například dnešní Blízký a Střední východ. Pokud se o takový vlastní stát někdo pokusil, například osvícení arabští monarchové následovaní armádními důstojníky, při první větší krizi bylo dílo zničeno.

     Příkladem může být mimo Saddáma třeba Kaddáfí, jehož Lybie se rozpadla na kmenové klubko hadů. Jediným sjednocujícím prvkem může být v arabském světě armáda. Ta má konstruktivní státní funkci, a pokud by vládla dostatečně dlouho, je možný vznik skutečného státního celku. Což se povedlo v Sýrii a částečně v Iráku, dočasně v Lybii. Vynechávám Egypt, Írán, Maroko, Tunis, … protože to byly přejaté říše, kde hierarchie byla dávno před islámem a islámu se při ovládnutí nepovedlo starou civilizaci úplně zničit.

     Chci tím vším říci, že dnešní kozomrdi jsou produktem primitivní kmenové společnosti, na úrovni sedmého století. Za svůj nerozvoj si mohou sami, je to dáno jejich šílenou ideologií, v ní je vše zahrnuto už v základu.

     Pohodlnější samozřejmě je, svalit to na Alláha, což přesně dělají. A na „útlak“ bělochů, ten se projevil především dvěma pokusy dobýt Evropu, nyní čelíme třetímu.

     Pokud jim ropu dal Alláh, je to jen další důkaz do mozaiky, že se nejedná o Boha, ale o Satana.
     🙂

     • Kchodle, co se islamu tyce, pak je nutne vedet jedno: islam je neco podobneho jako autoimunni onemocneni, nejde o misijni nabozenstvi jako treba krestanstvi, muslimove vas nepresvedcuji o vyhodach islamu, oni ho proste zavedou tak, ze jim vyplni „kulturni mezery“ prislusneho spolecenstvi.
      Zavedou ho tedy pouze na tom teritoriu, kde chybi „protilatky“, tedy nejaky nabozensky system (ale i nenabozensky, treba sekularni stat), tedy ve spolecnosti, ktera je v kulturnim rozkladu. Ne nadarmo se rikava, ze islam je nabozenstvi chudych (= prijmou ho ti lide a ty skupiny, ktere system dostatecne nechrani nejakymi pro ne produktivnimi zvyky, zakonem atd.).

      Z toho plyne, ze nas problem s islamem neni v islamu, ale v nasem kulturnim rozkladu, v nasi hodnotove „deravosti“, nesoudrznosti. Cimz nerikam, ze islam je pro nas vychodiskem, naopak…ale nase taktika v boji s nim nespociva pouze v tom, s nim bojovat (treba upozornovanim na jeho skutky ci zakazem modleni), ale v rekonstrukci nasich hodnot, reknemez treba viry, sodruznosti pod nejakym vyssim smyslem (snad to rikam alespon trochu srozumitelne).

      Ze je nase spolecnost v hodnotovem rozkladu je myslim na bile dni a tim, ze odsuneme islam (a uprchliky) pred nase hranice, nas rozklad nevyresime. Zrejme jsme v situaci, o ktere se rikava „krize jako sance“ a sam jsem zvedav, jestli ma nase spolecnost jeste alespon trochu produktivni samoocistne mechanismy, ktere ji umozni se znovu postavit na nohy, anebo jestli je jiz v takove fazi rozkladu, ze bude „jen“ bojovat s islamem, ale soubezne s tim se dale rozkladat, to by nebyly vesele vyhlidky…

      • „… tim, ze odsuneme islam (a uprchliky) pred nase hranice, nas rozklad nevyresime“ – jistě, ale bylo by to znamení, že na tom nejsme tak zle. Rozklad, o kterém mluvíš, je produktem globálního kapitalismu, vypjaté nerovnosti a vykořisťování (což zaviňuje, že občan se neztotožňuje s režimem a tím pádem ani státem), v souběhu s mediálním, politickým a morálním (a naprogramovaným) úpadkem společnosti, z velké části ovlivněný popkulturou, akčními sračkami, počítačovými hrami coby únikem před reálným světem, nezájmem o věci veřejné. Kolik asi, jaké procento mladých by bylo a) ochotno, b) schopno vzít do ruky zbraň při akutním ohrožení státu např. tím islámem.

       • „Rozklad, o kterém mluvíš, je produktem globálního kapitalismu, vypjaté nerovnosti a vykořisťování (což zaviňuje, že občan se neztotožňuje s režimem a tím pádem ani státem), v souběhu s mediálním, politickým a morálním (a naprogramovaným) úpadkem společnosti“

        Presne tak, proroku, ja se takove veci posledni dobou stydim psat, protoze to vypada hrozne obsolentne, jako by to prave vylezlo Marxovi zpod pera.

      • Souhlasím s tím, že islám není náboženství misijního typu.

       Islám není náboženství, je to nenáboženství loupežnického typu. První útočí na oslabené, vecpe se tam, kde nenarazí na okamžitý rozhodný odpor.

       Rozšiřuje se v přehnaně tolerantní Evropě, která se liberálně – bohužel zkurvili i toto slovo, takže myslím liberálně po staru, ve smyslu svobody – chová ke všem náboženstvím stejně, i přes to, že islám porušuje morální a zákonná pravidla, například že z náboženství je možno svobodně vystoupit bez následků; z islámu ne, tam je za vystoupení smrt. Zotročuje ženy, nepodřizuje se zákonům hostitelské země atd. Bráno podle platných zákonů, islám by měl být zakázán nebo alespoň zařazen mezi nebezpečné sekty, jako byl v ČSSR a ještě pár let po sametovce, do nástupu havloidů k veslu.

       Důvodem je slušnost lidí a jejich spoléhání se na zákon, který toto porušení na rozkaz shora nereflektuje. Rozšiřování islámu je vařením žáby, nikoliv známkou slabosti, ale spíše nedostatkem imunity. Protože s takovou nákazou se imunitní systém dlouho nesetkal, nereaguje. Není to tedy autoimunitní choroba, jak píšete. Jen díky dlouhému „klidu“ bez přítomnosti patogenní agens nemá imunitní systém dostatek informací, nemá vytvořeny protilátky, protože je dlouho nepotřeboval.

       Naopak, imunitní systém se probudil a začíná zabírat, tím silněji, že jeho projevy jsou tlumeny médii a pseudoelitami. To je z hlediska multi-kulti kontraproduktivní, protože to zesílí imunitní reakci natolik, že budou vyhnáni nejen kozomrdi, ale kterýkoliv normální člověk, který má tu smůlu, že podobně vypadá.

       Také nesouhlasím, že islám je „náboženstvím chudých“, to je typická multi-kulti levičácká konstrukce těch, kteří za vším zlem světa vidí chudobu, se kterou ovšem nic nedělají, jen se na ni pasou. Korelace mezi chudobou a jakýmkoliv náboženstvím, dokonce i s nenáboženstvím islámem, je falešná.

       Ale máte pravdu v tom, že toto tvrzení je často slyšet, hlavně ze západní Evropy, kde najednou zjistili, že ze sluníčkových multi-kulti panelákových čtvrtí pro přistěhovalce vznikly islámské no-go zóny vyzbrojené kalašnikovy a kulomety, jakési pobočky Gazy.

       Protože za to určitě nemůže – to se nesmí říkat – neschopnost Arabů získat vzdělání a pracovat – jak by mohla – ani totální selhnání všech multi-kulti fantazií o míšení kultur, může za to kdo jiný, než chudoba.

       Mediálně je to pěkně shrnuto do „islám je náboženstvím chudých“, což je moc pěkné multi-kulti heslo, do zblbnutí opakované mezi těmito idioty.

       Jediný kousek pravdy na tomto hesle je v tom, že obyvatelům těchto čtvrtí, kteří nemají peníze na přestěhování do nezamořené oblasti, často nic jiného nezbývá než přestoupit na islám, pokud se nechtějí jednoho dne probudit bez hlavy nebo v zapálené posteli. To ovšem nemá primárně nic společného s chudobou, ale s bezzákoností a multi-kulti pokrytectvím, které jistě neuzná jako důvod k neobyvatelnosti obecního bytu, že zčistajasna jsou sousedé agresivní kozomrdi.

       Skuteční evropští konvertité jsou ze střední třídy protože to do nich natloukli někde na vysokých školách a/nebo tyjí z multi-kulti NGOs a „pomoci“.

       Chudí nemají na takové hovadiny čas. A navíc, právě nejchudší vrstva islám nejvíce nenávidí, protože má k jeho „výdobytkům“ nejblíže. Jezdí MHD, chodí pěšky po ulicích, je napadána a vydírána tam, kde střední a vyšší třídy profrčí auty. Navíc jsou chudí, což je dnes často synonymum k méně vzdělaným, v pracovním procesu často v kontaktu s kozomrdnými pracovníky, kteří je různě ostrakizují a terorizují.

       Že by následkem toho na islám přestoupili, to nehrozí, pokud se mohou odstěhovat, změnit místo – což mohou, protože na rozdíl od přistěhovaných barevných mají i jiné příbuzné než v ghetu. Maximálně se v reakci na „náboženství míru“ ozbrojí, pokud jim střelné zbraně stát nedovolí, opatří si ilegální. Kozomrdi ozbrojení již jsou a nikdo proti tomu neřve.

       Analogická situace je v ČR s cigány, nejvíce proti nim vystupují ti, kteří se s nimi musejí často stýkat – což jsou obecně chudí.

       Jinými slovy, toto heslo je nepravdivé, až na jedinou výjimku popsanou výše.

       Se zbytkem plně souhlasím.

       Až na jednu „maličkost“, a sice, že o nějaké hodnotové a kulturní krizi nic vlastně nevíme, protože to je věc, kterou neustále memorují média, blábolící o rozkladu národa, o ztrátě hrdosti na vlast, o nekulturnosti „TV NOVA“ diváka, o „putykách“ plných idiotů a tak dále.
       Což jsou prostě jen vyjádření, „co si myslí“ pseudoelita.

       Jaká jsou faktická čísla ? Opírají se tato tvrzení o nějaké relevantní průzkumy, testy kulturní orientace, výzkumy sociologů ? Pochybuji.

       Nakonec se vždy ukáže, že cokoliv lidi spojí, například výhra v hokeji – následuje samozřejmě pomluva národa že jediné čeho je schopen je skákat na náměstích při hokeji, místo aby to bylo oceněno – vybrané peníze na různé ubohé případy nemocných dětí, …

       Je-li na tom všem zrnko pravdy, vina není primárně v lidech, ale v působení médií, falešné popkultury, v řízeném rozpadu vzdělávací soustavy a všeobecné zombifikaci.

       Což jsou věci, které se dají snadno změnit, začít by se dalo například převzetím ČT a ČRo, jako to právě dělají v Polsku. A přijetím „zákona o agentech“, jako ho mají v USA nebo Rusku, který přiškrtí NGOs.

       • „Také nesouhlasím, že islám je „náboženstvím chudých““

        Sem necekal, ze to tak rozvedete :o) ale diky za to.
        Spravne melo byt treba „nabozenstvi lidi, kteri ztraci pudu pod nohama“ nebo neco takoveho.
        Jako priklad uvedu situaci, kdy se stale dokola opakuje, ze se musi setrit, protoze stat musi splacet statni obligace i s uroky, v dusledku cehoz se musi setrit…navic svetem chodi exekutori, zabavujici domy kvuli pujckam s vysokym urokem. A hle, hned je na svete zajem o islamske bezurocne pujcky, vychzejici ze sariji. Je to tak pul roku, blogy probehla docela usilovna debata, jak by to bylo prima.

        Nechci stavet nic rigorozne, spise jde o tendence- tedy ne chudy, to je zavadive, jak rikate, ale clovek ocitajici se v nouzi. Jestli je to blbec zijici si na vysoke noze, na coz nema, bych tu neresil. Problem je velmi komplexni a proto je treba vybrat ty prave parametry k posouzeni. To vetsina lidi nedela a tak porusuje zakladni Tainterovo pravidlo, rikajici, ze „pri kazde kategorizaci musime dbat na to, aby vynos z dat zvolenych vzdy prevazil nad ztratou z dat vyrazenych“ :o)
        Pro me je ted situace vcelku prehledna, na primeru si predstavte cloveka leziciho pod spadlym stromem: prve co se musi udelat je, ten strom z nej sundat a pak se teprve dohadovat, jestli ma nohu zlomenou a co s tim. A ne naopak, jako slunicka, to k pomoci nevede.

        • Souhlas, hlavně s posledními dvěma odstavci.

         Věc se šarija „půjčkami“ mě ani nenapadlo vzít v úvahu, ačkoliv jsem slyšel, že v Británii to na chudáky zkoušejí. Četl jsem o tom asi před rokem docela děsivý blog. Chtěl jsem dát na něj URL, ale právě jsem zjistil, že je smazaný včetně google archivu a dalších dvou, uložené to nemám. Orwellistán hadr, korekce minulosti je v běhu. Nikdy jsme neválčili s Oceánií, vždy s EuroAsií …

         Ohledně korelace náboženství a chudoby, je uváděna v rozvojových zemích, kde je nábožných většina chudých, protože jsou to rurální vesničané bez vzdělání. Jedná se tedy o falešnou korelaci, skutečná korelace je s nízkým dosaženým vzděláním a s pobytem na vesnici, při zaostalém zemědělství. Další taková existující korelace s chudými je ve velkoměstech rozvojového světa, kde náboženská komunita nahrazuje jinak nedostupné služby a sociální pojištění. Čím je země vyspělejší a lidé vzdělanější – stačí dostupné základní vzdělání – tím je korelace náboženství a chudoby nižší.

         Ale zní to pěkně, BTW, tenhle pseudoargument používají i černoprdelníci velmi často.

         • Ano, ano…ovsem je nabozenstvi a nabozenstvi…v jednom nejmenovanem prazskem kostele je to jako v kostele jedne bohate nejmenovane zeme: z poctu ovecek ve stanku bozim jsou 3/4 bohatych podnikatelu kvuli PR a kseftum, zbytek jsou poblouzneni chudaci, za podnikateli se vezouci druha rada prilepku a postarsi obcane, antikomuniste, kteri se sveho krize nedokazali zbavit.

          Nechci tu ani rikat jak vidim, to je slozite a nemam na to moc naladu, tak to zkratim na tvrzeni, ze ve spolecnosti je dost der a slabych mist, kudy do ni nejaka islamska myslenka muze vkrocit a uchytit se. A to proto, ze nasedne na nespokojene obcany, nevidici vychodisko, dosazitelne obyvyklymi obcanskymi prostredky. A nemusi jit o chudaky, to v zadnem pripade, spise naopak, jak rikate.

          Egon Bondy: „Jedna taková věc mě skutečně zaskočila, a to poznání, jehož se mi dostalo až v roce 1990: že lidi jsou blbí. To jsem skutečně nevěděl a pro mě to nebylo triviální konstatování, který každej z nás denně opakuje pětkrát – já jsem to najednou pochopil jako filosofema! Pro mne, jakožto marxistu, to byl dost velkej otřes. Říkám znovu, já jsem toto poznání prožil jako filosof, který prožil filosofickou hloubku tohoto poznání… My marxisti jsme byli vždycky jako idioti přesvědčeni, že člověk je v první řadě bytost racionální, rozumná – rozhodně ne blbec. A teď jsem zjistil, že v zásadě blbej je!“

          Tady uplne staci, aby prokazatelne ne-Cesi nekomu v ulici ukradli sterace a uz bude horovat za useknuti ruky a v tom okamziku nabira trajektorii sopubeznou se sarijou. Tech hruba 3/4 milionu exekuci rocne je taky poukazka na myslenku o „cestnosti“ pujcek. K tomu treba muslimska povinnost starat se o blizke, na to zas muze velmi dobre slyset nejeden statni urednik (stat se zbavi vyplaty davek)…atd..
          Zase rikam, nechci tu mluvit o konkretnostech, ale tech der (otvoru), jak pisi vyse, je v nasi spolecnosti vice nez dost. A zname nase pappenheimske, klidne si zaspasuji se sarijou (bohatsi vrstvy, presne jak pisete), jen kdyz jim to prinese zisk a to v presvedceni, ze i tentokrat to nejak ošvejkují, stejne jako kdysi osvejkovali Nemce a pak Rusaky, vzdycky se to „nejak udelalo“ Ovsem tentokrat to uz nepujde, protoze jak Nemci tak Rusaci, at jsou jacikoliv, jsou v hlavnich aspektech stale „nasi“, coz tihle ani nahodou.

          Mel jsem kdysi podobny vhled jako Bondy, uz jsem to sem psal: lekarka pod tricitkou z dobre a castecne vyhlasene rodiny odchazi demonstrovat proti Putinovi, tak jsem se zeptal Proc? a v odpoved mi prislo „Protoze je to debil!“. A byl vyresen sveta svetobol :o)
          Tohle je dost nevhodny lidsky material na nejakou obnovu konzervativnich (tradicnich) hodnot a jak jste psal minule, bohuzel to odnesou i nevinni.
          Zde jako vzdy zajimavy Schneider:
          http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Zapomente-na-humanitarismus-je-li-migrace-zbran-Analytik-Jan-Schneider-zkouma-kdo-chce-aby-v-Evrope-byla-krvava-rez-416998

       • „Islám není náboženství, je to nenáboženství loupežnického typu. První útočí na oslabené, vecpe se tam, kde nenarazí na okamžitý rozhodný odpor.“

        Ano, tak to je a my jsme ti oslabeni, neschopni odporu.

        „Je-li na tom všem zrnko pravdy, vina není primárně v lidech, ale v působení médií, falešné popkultury, v řízeném rozpadu vzdělávací soustavy a všeobecné zombifikaci.“

        Ano, take tak…ovsem nic se nedeje jen tak nadarmo, tudiz i zombifikace musi nekomu vyhovovat.
        Tohle je misto, na kterem slunickari skonci- chteji sice rozmelnit „my a oni“ v jednotnou masu, ale jen se jim to povede, pak obratem se „my a oni“ opet konstituuje. Ovsem jiz to nebude horizontalne, jako predtim („my“ jsme tady a cizi „oni“ jsou za rohem), ale vertikalne (z nas se stanou cizi „oni“ dole a nove „my“ se utvori nahore). Nerikam, ze to neni uz dnes, ale jakas takas socialni mobilita jeste funguje, coz nemusi trvat dlouho.
        Za cenu mnoha utrpeni tak dosahnou slunickari toho, ceho se chteli zbavit, jen v mnohem horsi a rigidnejsi forme.

        • Ovšem, to je tak s idioty vždy. Dosáhnou pravého opaku.

         Nemyslím, že to skončí, jak píšete. Dopadne to jako s německým nacismem, výsledek nebude 100%-ní, ani 50%-ní, bude nulový. Veškerá „vítězství“, která zatím získali, půjdou vniveč.
         Multi-kulti bude zničeno spolu s islámem.
         Protože to přehnali, podobně jako to přehnali náckové.

         Jakmile dojde k překročení oné „urovně přepnutí“, už to nikdo nezastaví. S vaničkou bude bohužel vylito i dítě, a veškeré pozitivní snahy o mírné řešení budou muset začít znovu, až se z toho svět zase zmátoří.

         Tohle všechno se už několikrát stalo, například před středověkem proběhla jakási bitva u Poitiers v říjnu 732, kde Karel Kladivák rozbil islámské hordy a všichni islámci a barevní v celé Evropě byli vyhnáni, vyvražděni nebo alespoň zotročeni. Rekonquista a Cid. …

         Stačí se podívat na USA, kde žádný „tavící mezirasový kotlík“ nevznikl, ne doopravdy a ne plošně. Na východním a západním pobřeží jsou sice smíšené páry a hnědé děti, převážně mezi humanitně vzdělanými intelektuály, ale jestli míchání ras nějak probíhá, je to mezi bílými a asiaty, maximálně mezi bílými a snědými, například Araby nebo Indy nebo hispánci. Společnost není vícebarevná, přes veškerou propagandu. Bílí nehnědnou, Asiaté nečernají.

         Když se v práci všichni společně multi-kulti vyfotí, každá rasa odchází do své čtvrti, do svého baru, do své tělocvičny, do svého klubu. Čím větší je tlak na zlomení těchto „předsudků“, tím menší to má úspěch. Jediný výsledek je vznik ghet a zdražení nemovitostí, kde nebydlí negři, kozomrdi, hispánci.

         Taková je holá pravda, kterou nikdo nechce slyšet. V USA to povede k totálnímu oddělení populací nebo dokonce k RAHOWA. Signály jsou jasné, vývoj je nastartovaný.

         Spolupráce kultur – a ras – je možná a výhodná, dokonce to funguje, pokud je všechno rozumně oddělené a každý si dělá co chce a co potřebuje. Ale spojit to, jak chtějí multi-kulti šílenci, to povede ke konfliktu.

         Celé šílení a vraždění spustí bláznivý islám a kozomrdi. S tim se sveze všechno další.
         Protože dnešní elity jsou pseudoelity a nemají rozumu ani jak žížala, místo kontrolovaného průběhu to bude mít nekontrolovatelný průběh.

         • Také ovšem můžeme prohrát, to musíme brát v úvahu.
          V takovém případě ale civilizace, jak jí známe, padne, a ocitneme se ve středověku, což si sluníčkáři jaksi neuvědomují.
          Jejich snaha kupodivu míří na to, abychom se my, bilí, naučili žít s barevnými.
          Po barevných to samé nikdo nechce, a co je nejpodivnější, nikomu z nich to nepřipadá divné.

          • Prohrát nemůžeme, všechno je na naší straně.
           Leda bychom nebojovali a vzdali se, nechali se asimilovat. Jenže kozomrdi asimilovat neumí, v tom je ten problém. Donutí nás bojovat a jakmile se to rozjede, nemají šanci.

           Pak budou zákonitě zničeni, bohužel spolu s nimi většina multi-kulti a rasové tolerance, která je jen jednostranná – ze strany bílých. A ze strany žlutých. Pak dlouho dlouho nic …

           Jistě, barevní se přizpůsobovat nemusí, to jen my jim. Už jen z toho je vidět, jací jsou sluníčkáři rasisté, berou barevné jako méněcenné.

         • „Multi-kulti bude zničeno spolu s islámem. Protože to přehnali, podobně jako to přehnali náckové.“

          Nebudu nic namitat, protoze to vidim take jako moznost. Za svym stojim pouze coby pravdepodobnosti, mozna mensi, nez co rikate vy. On je vlastne zazrak, ze dokaze vubec spoluzit Evropa, pritom je to velmi prijemne, moci odjet do Amstrace, dat si tam pivecko a za 3 dny se vratit. Anebo do Andalusie na vino a syrovou sunku, to mate jedno. Predpoklad je samozrejme ten, ze tam zapadnete a nebudete delat vlny…protoze proc by je normlani clovek take mel delat? Kdyz se mu tam nelibi a je hrdy na sve pivo, tak at zustane doma…pokud udela tu chybu ze presto vyjede, pak by se mel bud okamzite vratit, anebo se na ty 3 dny premoci.
          Proto jsem proti hromadnemu zajezdovemu Lidlovani: skupina vam nikdy nedovoli se podvolit mistni kulture…tak povazuji za paradoxni, ze pochopeni cizich narodu se znemoznuje prave masovou turistikou.
          Takovy Kant nevytahl paty z Kralovce…ono neni ani treba cestovat, natoz se obohacovat. Ono je takove obohaceni totiz trauma, protoze jde o silny uder: budto se podvolite, anebo zahorknete a zabarikadujete se na svych malichernostech.
          No a ted si vemte, ze mate takovou Marrakes hned vedle v ulici a potkavate ji denne v praci. To je nesmirne namahave a vycerpavajici, protoze ona opravdu EXISTUJE a neni pruhovana a nema ani vybledlou, namichanou barvu. Pak od ni samozrejme utecete ke svym, protoze se nechcete vysilovat ohleduplnostmi spoluziti.
          Kdysi po me vystartoval jeden Jihoafrican, kdyz jsem u piva jen tak mezi reci rekl o komsi, ze je jako Hotentot. A ze pry je tom soucast jeho kultury (i kdyz byl bily) a ze se nenecha urazet. Tak jsem se samozrejme se vsi uctou omluvil, vube me to tehdy nespojilo, ze nejaci Hotentoti vubec existuji, pro mne to byl obyvkly a casto slychane expresivni uslovi, nemam nic proti Hotentotum. Stejne jako kdyz Polak rekne, ze je to pro nej „cesky film“, anebo Nemec „ceska vesnice“ (ci Cech spanelska vesnice), mluvci nikdy nemluvi o prislusnem narodu.
          Tim chci samozrejme jen ilustrovat obtiznost kontaktu s jinou kulturou: nemuzete mluvit co chcete, protoze je to mozna urazlive…ale pozor nemuzete ani mluvit zamerne neurazlive, protoze nevite, co je neurazlive.
          Takze musite nasadit newspeak, ktery vas ale zakonite vycerpava a neuspokojuje. Proc byste se mel dobrovolne ve volnem case bavit s nekym, koho muzete neumyslne s velkou pravdepodobnosti urazit? No tak jdete ke svym, kde si jste jisty a muzete se uvolnit.

         • Chtěl jsem k tomu ještě dodat, že to nebude prohra pouze sluníčkářů, pseudoelit a loupežnického nenáboženství, ale v zásadě „nás všech“. Protože to nadlouho rozbije ideu o jednotném lidstvu všech ras a kultur.

          To mě na tom osobně neuvěřitelně sere, když to řeknu naplno.
          Že kvůli takovým zhovadilým vypatlancům bude jednak válka, druhak v otázce pozemské civilizace vznikne velká a velmi hnusná jizva, která bude velmi dlouho zarůstat, ale vždy bude vidět.

          A současná multi-kulturní společnost zmizí.
          Ono je to podobné jako s německým nacismem. Byl to – až na ty „maličkosti“, jako je vražedná totalita, gangsteři ve vedení, genocidní podstata, život na totální dluh krytý falešnými Shachtovými směnkami, zbrojení a genocidní války, zotročení všech neNěmců, …“ skvělý systém.

          Postavil přece dálnice, zavedl dovolené a podnikovou rekreaci, starobní a nemocenské důchody, masovou kulturu a vzdělání, másový sport a péči o mládež, …

          🙂
          (pro idoty: často používám ironii)

          • Ono je to trošku naše mládí, Kchodle.
           Indiáni byli ti hodní, a běloši ti zlí-alespoň jejich většina.
           Černí trpěli pod bičem otrokáře, jistě že bílého.
           A za ruce se držely barevné děti s dětmi bílými a všichni dohromady znali Lenina.
           A my fandili napadaným indiánům, a utlačovaným černochům a chtěli se držet za ruce se všemi lidmi světa a mít se s nimi rádi…
           A vlastně jsme je i rádi měli, protože jsme je viděli jen na obrázcích, či ve filmu.
           Krása spočívá v iluzi, realita nejen že tu iluzi zničí, ale rozbije nakonec i seba sama.

          • Máte pravdu.

           Všichni máme tyto ideály v sobě. Rozdíl vidím v tom, že nejsme děti a vidíme realitu, ačkoliv cíle se nezměnily, ani ideály.

           Faktem je prostě to, že Indián nebo Somálec není stejný člověk jako my, má jinou kulturu, jiné potřeby, jiné náboženství.

           Tohle všechno sluníčkáři nechápou, často zůstali na úrovni Vinetoua.
           Prostě je to ta romantická idea o „ušlechtilém divochovi“ a špatné civilizaci, která je zcela lživá.

           Ačkoliv divoši jsou také lidé – dokonce natolik lidé, že naši civilizaci – a vlastně i jejich, protože lidstvo je celek – velmi oceňují a chtějí ji také. Ale nechápou, že to něco stojí, jako například, že se musí chodit do práce a předtím nějaký čas do školy. A plno dalších věcí.

          • Ondřeji, to je důkaz čeho?
           Ty vynikáš v jedné věci.
           Na jakoukoliv blbost najdeš virtuální důkaz.
           Nebo statistiku.
           Virtuální člověk, já jsem si všiml, že hodně lidí se mlátí arguimenty, které napsal někdo jiný, jinými slovy-odkazy.
           Jedna věc je (aby si to někdo nevykládal jinak) dávat odkaz, když mě něco zaujme a chci to sdílet, nebo když chci třeba přivést oponenta do úzkých, a odkážu mu nějaký reál, nějakou událost, která se nikdy, NIKDY neměla stát, ale kupodivu se …stala.
           A druhá věc je, když někdo něco napíše, a jiný mu oponuje názorem někoho jiného, jako důkazem, nebo dokonce-když dva diskutující se vzájemně bijou cozími názory.
           I vyhledání příslušných hodících se dat může být umění, ale….jaký to má vlastně smysl, operovat, či honit si EGO cizími názory?
           Navíc je to manipulace, USA nejsou Evropa, v USA ještě ..třeba muslimé, nad zákonem nejsou a nikdo jim nedává králíčky na nádraží, neproudí jich tam 10 000 za den a nedostávají peníze jen za to, že milostivě existují a …jsou o hodně větší jak Evropa, tedy ta její část, která bezmezně miluje všechno černé a nenávidí všechno bílé!

 12. „Salah Abdeslam, uprchlý terorista z Paříže, kontaktoval obhájce Svena Maryho, napsala s odvoláním na nejmenovaný zdroj agentura Belga.
  Advokát zvěsti odmítl komentovat, nicméně belgická média připomínají, že Mary už loni v prosinci prohlásil, že by jednoho ze strůjců krveprolití obhajoval, pokud by o to byl požádán.“

  – to je jistě známka jakéhosi rozpadu hodnot či špatných právních norem rozpadající se společnosti, normálka veřejně setnout, samozřejmě po předešlém bičování a usekání končetin, nulový úrok za to jistě stojí.. A je to zajímavé, o vidině nulového úroku některých lidí, i o tom jsem psala v odpovědi Astrovi (na situaci v Belgii- resp.Sharia4Belgium) před pár měsíci na tribunově blogu. A byl to vlastně první komentář, který mi tam tak nějak spadl do spamu, nebo byl tribunem zkrátka neschválen, a to aniž by se obtěžoval i mnohokrát později cokoli říct či odpvědět. Holt samá náhoda, no a protže já pro ty vyšší ideje nějak nemám pochopení, tak jsem si tu cenzuru nevhodných názorů zjevně zasloužila. jako Astr i někteří jiní, samozřejmě. A tak teda snad ještě ta tarasova terasa zůstává jako jedno z několika posledních míst na netu místem pro svobodné vyjadřování.

 13. K tomu všemu je ale třeba dodat, že islám sám o sobě by nemohl mít v Evropě nejmenší šanci, a to ani v té degenerované, západní.
  Někdo musí tuto smrtící vlnu organizovat, financovat a v neposlední řadě prosazovat i v cílových zemích, resp. to musel dělat alespoň v počátku.
  Pak už jede situace samospádem, vnitřní zrádci se opírají o vnitřní přítomnost muslimské komunity, a podle mě věří tomu, co říkají.
  Zřejmě jde o obyčejné využití něčeho, co je podobné oidopovskému komplexu, tedy že mladí dělají schválně pravý opak toho, co po nich chtějí ti starší, a ještě mají ty starší za naprosté idioty.
  Není vyloučeno, že někdo celý ten útok připravil do posledního detailu, ale spíše se někdo chopil příležitosti, která se mu z čista-jasna nabídla.
  Dokonce ani nevylučuji, že za tím nestojí USA, ale že i USA mohou být do jisté míry v roli užitečných idiotů.
  Vina USA je totiž poměrně efektní hromosvod, a mnoha lidem nedovoluje přemýšlet dál.
  Pochybuji, že USA touží po tom, aby se čmoudi a negři dostali k jadernému potenciálu Francie a Británie, což se rozhodně stane a stane se to legální cestou, protože muslimové mají zapotřebí volit extremní pseudolevicové strany jen potud, pokud si zajišťují zázemí, jakmile ho budou mít, vyserou se na ně a založí si vlastní, islámnskou stranu, která může v pohodě volby vyhrát.
  Pak už to půjde rychle a pomocí vyhrožování a pouličního násilí se mohou chopit moci úplně stejně, jako kdysi Hitler, jen náckovské řádění bude proti tomu islámskému selanka.

  • Přesně tak.

   Tedy až na to plánování. Jistě jednotlivé kroky někdo platí – možná Saudové a Amíci, kteří v tom vidí krátkodobý zisk, a domnívají se, že s dlouhodobými důsledky a nebezpečími si nemusí dělat hlavu, protože to „nějak udělají“. Přesně stejně, jako když americké a britské banky financovaly Hitlera a nacisty. Jenže dnes máme jaderné zbraně a taková legrace to už není.

   Ve skutečnosti se všem rádoby „režisérům“ vývoj už dávno vymkl z rukou a co se děje, je zmatek a čekání na nějaké řešení shůry, které samozřejmě nepřichází.

   Dobře je to vidět na USA politice posledních pěti let, jak se dnes diskutuje u pana Bavora ohledně posledního Iščenkova článku.

   Ti lidé nejsou schopni naplánovat ani dodávku pizzy na večírek, natož světovou dominanci nebo invazi kozomrdů. Je to prostě synergie, vznikající z krátkodobých pokusů jednotlivých klik o krátkodobý zisk a to vše vede k totálnímu maléru. Problém je, že chybí skutečné elity a současné „vedení“ jede ad-hoc aby přežilo následující den.

   Dlouhodobý plán je fantazijní dílko z ruky psychopata Friedmana a dalších thinktanků, končící umístěním amerických jaderných raket na Marsu, a vesmírnou dominancí USA, v době, kdy nemají ani slušný raketový motor a musí ho kupovat od Rusáků.

   Má plán německá vláda ? Staví milion nových bytů ? Zakládá státní společnosti, kde migranty zaměstná ? Vyhlásili dotační programy na nová místa pro kozomrdy ? Posílili policii, pořádkové síly, pohraničníky, vyhlásili alespoň částečnou mobilizaci armády ? Začali organizovat občanské hlídky spolu s policií ? Nic z toho.

   Jediné, co udělali, je cenzura internetu.

   Žádná snaha o „IQ90 polonegra“ v tom není, ani nic dalšího, to jsou všechno ex-post racionalizace. A blázniviny.

   • Vidím to velice podobně.
    Nuly nemohou nic ani vymyslet,ani naplánovat.
    Tomu odpovídá i heslo Merekelové:
    My to zvládneme.
    Nikdo neví jak, nikdo neví co, a nikdo neví proč.
    Frenetický potlesk!
    Oni to zvládnou, protože jsou to Němci.
    Nadlidé….

    • Přesně jak za Hitlera.

     Jako s „východní frontou“. Že válku, minimálně na východě, prohráli, bylo chytřejším generálům jasné už v prosinci 1941, když byli odraženi u Moskvy, úplně všem po Stalingradu. Ale neudělali s tím vůbec nic. To se opakuje v jiné formě.

     Je to problém všech hierarchických organizací, otočit kormidlo často nejde a systém není schopen změny. Každý článek řetězu se zuby nechty drží svého postavení a benefitů, jakákoliv kritika nebo nebo změna může znamenat, že se celý domeček z karet sesype a všichni ztratí to své teplé místečko. Ale v první řadě to postihne toho nešťastníka, který se ozve. Takže všichni drží hubu a krok a když parník najede na kru, místo záchrany se začne tancovat ještě zběsileji, aby se katastrofa zakryla. Postihuje to i velké firmy, zasažené nekompetencí nul, kteří se prodrali do řízení na všech stupních.

     Takže finále vidím na undergang. Zcela v německém stylu.
     Geobbelsové budou řvát do rádia a televize o konečném vítězství, i když celé Německo bude v plamenech. A pak si prostřelí hlavu.

 14. Blizi se zemske volby v Badensku- Württembergsku a po roce martyria vypada vyzkum takto:
  Vladnouci CDU Merkelove by si oproti soucasnemu stavu pohorsila na 35% (-2%), Zeleni by pridali na 28% (+3), SPD 15% (-3), AfD nema zadne poslance a posilila by na 10%.
  Soucasne byl proveden pruzkum o dalsim moznem prijimani uprchliku, zem je rozdelena temer presne na polovinu: 46% je pro dalsi prijimani, 44% proti.

  To presne kopiruje, co si myslim: ze je zeme rozpulena, stejne jako Cesko; prouprchlicke strany lehce ztraci a protiuprchlicke mirne a opatrne ziskavaji. Coz pri vychozim rozdilu lonskych 40% pro CDU a 5% pro AfD nehraje prazadnou roli.

  • No, u nás je ten poměr přecijenom trošku jiný.
   Tak 80-20.
   Ale průzkumy—-uvidíme.
   Pokud Němci rozhodnou migranty brát, je to jejich věc.
   Hlavně ať si je nechají.
   V každém případě to ale ukázalo jednu zásadní věc.
   EU je totalitní organizace, podobná ze všeho nejvíce normalizačním komunistům.
   Pod vedením Německa.
   Dneska už si na svobodný svazek svobodných států snad nemohou ani zahrát.

   • Jejich vec je to jen do urcite miry, vittto, protoze pokud je na ceste opravdu onech 8- 10 milionu lidi, pak Nemcum jednoduse pretece umyvadlo a mame je tady, kvoty nekvoty.

    Jak je to v Cesku, to je zajimava otazka. Nemci jsou velky narod a tudiz i uroven jejich manipulace musi byt vyssi. Tech 46% pro uprchliky si mozna lze prelozit jako 46% pro politiku vlady, to je neco jineho.

    Nicmene Cesko je (prekvapive) konzeravtivni zemi, coz potvrzuje treba posledni lonsky pruzkum, ve kterem se nic zasadniho nezmenilo, jen CSSD spadla o 5%, ovsem zato neposilily protiuprchlicke strany, ale lide se prestehovali do tabora „nevim“.
    Problem je v netu, odkud ma clovek nejvic informaci, protoze tam samozrejme jsou spise protiuprchlicti diskutujici, nebot ti maji problem, ne slunicka.

    • Podle mě ty průzkumy ovlivňují voliče, ne že by ukazovaly názor voličů.
     Takže jsou spíše přáním, jež je otcem myšlenky.
     Tomu s tím Německem dobře rozumím…to byla teoretická myšlenka.
     Ale ono může být i hůř.
     Mohou k nám zdrhat samotní Němci.
     A mít moc Němčourů v zemi- neštěstí v dáli viděti.

     • Jasne jsou manipulovane, ale nakonec to nikdy nedopadne moc odlisne od pruzkumu, plus minus 5%. Ze nekoho donuti k volbe CDU jen proto, ze ji schvalne nasadi vysoke procento, to tu neni rozhodujici. Rekl bych, ze vetsine lidi je jedno skoro uplne vsechno, vcetne uprchliku a nakonec, kdyz uz se musi nejak vyjadrit, udelaji to, co nekde cetli :o)

      • To odpovida i tomu, co si myslim o volbe Knizete: lide ho volili jen proto, ze casto videli jeho oblicej na obrazovce, navic zvyrazneny a deformovany tim cirem (ucesem). Nic jineho dle meho za volbou nebylo. Mluvim o 80% volicu, kteri nepatri ani ke kavarne, ani k antikavarne, o sedem prumeru. Videli-slyseli-zvolili; nejake zhodnoceni, zamysleni- nula :o)

     • Jj.
      Průzkumy jsou do značné míry návodné. Ale v Německu je to možné, oni jsou takoví. Maloměšťáčci. „Mám mercedes, bydlím ve vilové čtvrti a volím Makrelu“, tečka.
      Dokud se celá stavba nezřítí.

      Holandská, německá, francouzská, … migrace k nám už začala. První vlaštovky už přiletěly a přilétají další. Pokud letos přijede těch 8 mega vetřelců, jak píše Sax, bude to jen zesilovat.

  • Saxi jeste stale neni dost zle a proto se ta cisla prilis nehybou!
   Dulezite je aby az zle bude vice a vice aby se to nepokouseli presunout na spinavy Vychod jak nekteri otevrene uz rikaji svym novodobym protektoratum.

   Co prekvapuje u CDU/CSU ze maji v cele NDRackou svazacku vystudovanou v Rusku, presneji v miste dnes zvanem Ukrajina.
   Se musi obracet v hrobe byvale elity techto 2 stran:-)

   Na druhou stranu to pry ukazuje na Nemeckou „lidskost“ Bullshit !
   Podle gest a vekohubych proslovu se pokousi navodit takovy dojem, ale
   podle politiky vuci nezdravemu jadru Evropy kdyz predvadi sve stare osvedcene zpusoby se v podstate na jejich pristupu k okoli proti minulosti nic nezmenilo.
   A bylo by mnohem hur kdyby je Amici nechali aby si delali co chteji.

  • „AfD nema zadne poslance a posilila by na 10%“

   to je nějaký divné, magické procento, ta desítka, to jsem četla už tak před měsícem-dvěma?, to zas byl nějaký jiný průzkum, a právě si pamatuju, že se těm deseti procentům ti Němci hrozně divili, jeden řekl,psal, že to není možné, a druhý odpvěděl, že ta AFD musí mít tak kolem třiceti nejmíň, evidentně tomu průzkumu nevěřili. Ale jistě, to byli určitě ti netoví nešťastníci s problémem, jak píšeš, zatímco spokojení vítači chrochtají blahem, jak jinak.

   Jo ale Němci (ti nešťastní) prý zas začali zakládat jakési občanské ochranky nebo co, „jeden za všechny, všichni za jednoho“ vzniklo v Düsseldorfu na facebooku, chtějí o víkendech a při kult.akcích procházet město, prý každý má přece nějakou Freundin, Schwester, Mutter, Cousine, Tante, Schwägerin oder Frau. To prý znervóznilo ministra spravedlnosti, říká Hobby šerify nebrat, prý „zajištění bezpečnosti a pořádku je a zůstane úlohou státu“ ..
   (akorát teda se mu to kapku nedaří, a nejen na toho Silvestr ) no ale nic, důležité je, že
   – státní „silový monopol“ prý nikdo nesmí zpochybnit, a tohle zas německému státu jde, (viz ten bravurní zásah vodními děly proti obklíčným demonstrantům (nejen) Pegidy v Kolíně o pár dní později )

   Je to problém? přece pod ochranou takového státu se musí cítit bezpečně každý Němec, a oni jsou asi teda pěkní chcípáci, někde byl titulek se slovy wir schaffen das nicht.
   A i podle ankety ZDF začínají Němci (jistě mírně) odmítat uprchlickou politiku Merekelové. (jakási netová anketa před několika měsíci byla cca 95% proti, takže ty jejich ofiko procenta budou něco, jako těch neustálých deset % pro AfD..)

   • jo a navíc ještě, prý zas titíž Němci, aniž by předem varovali, posílají uprchlíky zpátky Rakousku, a Rakušani jsou prý „bezradní“, nevědí, co mají dělat , a někdo, s velkou hlavou už ale, z Horních Rakous dokonce řekl, že „od Německa by bylo nyní fér, kdyby řeklo, že Willkommenskultur končí“
    No tak nevím, i Rakušani mají najednou problém.
    Ač ten je samzřejmě v netu, kde jinde. A všelijaké ty fejsbukové stránky, jejich čtenáři a i domluvy těch lidí po síti jsou možná ten problém největší, jinak všechno bezproblémově klape.

   • Loni Nemci zadne prukazne volby nemely, jedny mestske v Hamburgu byly v unoru, dalsi jeste v kvetnu, v Bremach. Tak uvidime letos:
    http://www.wahlrecht.de/termine.htm
    V Bremach mela AfD 5,5%, Vyharala SPD s 33%, druha byla CDU s 23%.
    V Hamburgu zvitezila SPD s 45%, druha CDU mela 15% a AfD 6%. Ale Hamburg neni prukazny, tam odtud je Schmidt a SPD tam mela vzdycky okolo pulky hlasu.

    Ty ankety zavisi od toho, jak se to navlikne :o) jak naladene otazky tam strkaji, v jaky okamzik atd. V Cesku byly sice vsichni proti skrceni vydaju, ale nakonec stejne zvolili Kalouska i kdyz jim predem rikal, ze bude skrtit jako o zivot. Zajimave je, ze s Babisem tohle straseni uplne prestalo a taky to jde.

     • no jo no, pro nás v Česku tohle typické teda není, ale co mě zaujalo, i dokonce film, který se strefuje do sluníček je tak nějak sluníčkový.. no že tam dali zrovna Asiata jako vzor jakési nedotknutelnosti? Ale třeba to byl nějaký umělecký záměr, či co.
      Nebo si spíš do nich, do Asiatů jakoby teda zaryli?, ti jsou pověstní tím, že studují na výborné přece, a jsou to takoví až dříči, až moc právě, až je to pro ostatní nepochopitelné, někdy je to až nelidské, pro nás v Česku určitě. Ale tak jsou to zas jakoby nejlepší typy pro konkurenční boj, stálí a vytrvalí, pracovití, a prý zas právě ne moc kreativní, ale třeba je to taky jen další (málem rasistický?) stereotyp, co jsem někde pochytila, co já vím. No a ten chudák, co jediný všechno uměl, nebyl pro mě vůbec černý, krom vlasů teda, tipovala jsem ho na Japonce právě, či Korejce nebo nějak pomíchaného, ale třeba to byla jen náhoda, pak taky přišla na konci zas bílá holka, takže asi o nic nešlo.

      Jinak mně ta „výchova“ i navíc jaksi připomněla tu jednu citaci z policejního protokolu se slovy jedné svědkyně z toho Kolína- než něco řekla, měla -„musela dodržet“ dané, tzv, to okecat, tj. že má ráda multikultruní společnost, že má přátele ze všech kultur, že pracuje v sociální sféře, až pak začala mluvit o tom, co se stalo.. jakoby bez té povinné omáčky nebyla jako svědkyně dostatečně důvěryhodná. Ale to vlastně funguje všude, jak lidí říkávají: já nejsem rasista, mám spoustu přátel mezi…..(dosa´d co-koho chceš) , ale.. No děláme to tak všichni.

      • Mne to pripomenulo takovy ten etos za komunistu, kdy clovek neodpovidal na otazku jak vedel, ale jak chtela souska slyset. Zvlaste viditelne to bylo ve volnych slohovych pracech.
       Ve spolecnosti je podle meho urcita kolektivisticka potencialita, schopna potrit a prebit veskery rozum a kreativitu. Toho, co se ted deje, se neobavam pro proces samy, ten by sel v klidu zastavit, zpracovat s troskou snahy, nasazeni a rozumu…ale prave proto, te se ho muze zmocnit tahle kolektivisticka nadstavba lidskeho mozku a udelat z nej dobrovolnou doslova totalitu.
       Ne zbytecne se rika, ze zvyk je druha prirozenost…ja treba v komunismu uz vyrustal a nekdy na zakladce mi takovy pristup prisel uz docela normalni.

       „no že tam dali zrovna Asiata jako vzor jakési nedotknutelnosti“
       To mi na tom filmecku prislo docela zajimave a podle meho to tam dali zamerne, protoze vedeli, ze se na to lidi budou ptat… v te budoucnosti takova otazka uz nebude mit zadneho smyslu, protoze Asiatem budes jen kdyz budes chtit a jako takoveho te nikdo nebude moci oznacit.

    • Tady jeste jeden velmi zajimavy dokument o integraci z dilny ZDF, pro neznale pak upozornuji na pasaz od 17:50 o tom, jaka je situace nemeckych zidu…

  • To není žádná novinka.
   Tedy pro nás……Ve vyspělých zemích na tyhle zažité stereotypy měli efektní řešení.
   Gilotiny, popravčí čety, plynové komory.
   Převýchova je nemožná.
   To píšu já, ale vemte si, že to samé napadalo nějakého čmouda,
   A…napadlo, protože tyhle věci lidi napadají.
   A v tomto jsme si opravdu rovní.
   Protože hlava bělocha uletí pod gilotinou stejně snadno, jako jakékoliv jiné rasy!

  • Skvělý článek.

   Když se k tomu přidá naše společenská výchova s dodržováním pravidel i když je druhá strana porušuje, programová nekonfliktnost a pozitivismus, v součtu je to předzvěst katastrofy.

   Jsme naučení, že konflikt je chyba v jednání a výhodnější je vždy dohoda. Že všechno lze vyřešit jednáním a „nehranit“. „Moudřejší ustoupí“ je často lepší strategie. Kdo trvá za všech okolností na svém, odmítá kompromisy, nenechá se popichovat a na špičkování reaguje okamžitě, je za magora a konfliktní typ. Jenže to platí jen pokud všichni dodržují pravidla.

   Další náš problém je naučený pozitivismus. Všechno je kůůůl. Kdo projeví s něčím nesouhlas nebo nespokojenost je kverulant. Pokud opakovaně oprávněně kritizuje, trpí nenávistí, což je zločin „hejtingu“.

   Jsme zvyklí ke všem přistupovat „bez předsudků“ jako k andělům, dokud se neprokáže opak.
   Jinak by to bylo uplatňování ostudných generalizací, kolektivní viny a to se nesmí. Když Vám medvěd sežere příbuzného, nesmíte nenávidět medvědy, protože to jsou přece úplně jiní medvědi, ne ten lidožrout, toho už zastřelili (vlastně ne, to je příliš zločinecké – uspali a převezli do zoo, kde se o něj stará medvědí psycholog, po terapii ho zase vypustí do přírody).

   A tak dále.

   To všechno se musíme odnaučit uplatňovat vůči kozomrdům a dalším migrantům.
   Půjde to rychle, slupka civilizace je tenká a uvnitř člověka je bestie, škubající řetězy.

   Čím déle se bestie bude dostávat ven, tím bude nasranější a vražednější. Co by se dnes dalo vyřešit relativně humanisticky, bez přílišných obětí, přeroste za pár let v genocidu kozomrdů.
   Díky idiocii dnešních pseudoelit a všech těch angažovaných multi-kulti nadšenců.

   Dnešní německý sluníčkář bude se stejnou fanatickou blbostí za pár let obsluhovat plynovou komoru pro konečné řešení migračního problému, ani mu to nepřijde.
   Pořád bude pracovat v plném nasazení „pro blaho lidstva“.

  • Na Daviduv evolucni materialismus plati jen hruba zaplata:

   Veronika Žilková o kolinskych udalostech: „Není to sexuální agrese, ale silný pud přírody. I mnoho evropských žen časem svůj pud určitě bude dobrovolně směřovat k novým samcům… opět hlas přírody… výběr partnera…Dnes jsem připomínkovala za školskou komisi hnutí ANO „Dlouhodobý vzdělávaci plán magistrátu“ a navrhovala jsem, že je třeba zavést na školách multikulturní výchovu jako samostatný předmět. Pochopit cizí náboženství, psychologicko-sociologické pochody i kulturu se musíme naučit i my.“
   http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Veronika-Zilkova-Zadna-silvestrovska-agrese-normalni-hlas-prirody-Casem-k-tem-novym-samcum-pujdeme-dobrovolne-Musime-zavest-multikulti-vychovu-do-kazde-skoly-417246
   🙂

    • No a to se jeste podivej na ten 30 minutovy dokument ZDF…to je jedna z perlicek na dne, kterou jde treba preskocit, ale ktera ukazuje celou hloubku problemu. Pokud je to tak doopravdy (a proc tady neverit), pak je vse ztraceno, Nemci jsou uz v totalni obrane a na ustupu, tohle nikdy nemuzou zvladnout. Tam to jede na plny pecky, muslimsti studenti rikaji reditelce a verejnopravni televizi chladne do oci, ze pro ne ustava neplati, ze si to zaridi podle sveho, trebas nasilim. Normalne horor.
     Jinak s Zilkovou to same, jak rikas, ne jen pro to, co rika, ale hrozna je ta sila skryte tendence, ten bezohledny a nezastavitelny tlak podobnych lidi. Ja hned videl ty jeji volice: „Jo Zilkova, to je dobra holka, ta prece hrala v Babovreskach a na deti musi bejt prisnost, tak ji to tam zase hodime, at udela poradek.“
     Kdysi kandidoval na prezidenta Jan Sokol, pamatujes? Ne ze by to byl muj kun, ale v zasade mi nevadil a byl rozhodne 100x lepsi nezli jeho protikandidat Klaus. A co lidem v mem okoli na nem vadilo tak, ze se mu vysmivali? Ze mel na hlave cepici… (nosil baret). Chacha tak tenhleten s tou plackou na hlave by chtel byt prezidentem? To radsi naseho Klausika, at je to jak je, ekonom je to naramnej!

     Jo, je to vostry a vostry to jeste bude.

     • To je tak vždycky.
      Pružinu je třeba pořádně stlačit, aby měla nějakou sílu.
      Odpor se nakonec zvedne, ale bude to ještě trvat.
      Pak to vezme vrtuli.

      Žilková, a další, to není nic nového, prostě arogantní bezohlednost nadutých agresivních psychopatů, příliš primitivních nebo bohorovných, než aby něco maskovali.

      Často jsou navíc na nějakých módních drogách, třeba legálních farmakách ve větším množství. Pak to z nich leze natvrdo, jako z téhle ochechule, ačkoliv ta je spíš pouze grandiózně blbá. Göring byl na morfiu, Hitler na pervitinu a spoustě dalších, … to je pořád to samé.

      • V Bornehimu u Kolina zakazali pro obtezovani zen vstup muzskym uprchlikum nad 18 let. Odted se pri vstupu na plovarnu asi budou muset legitimovat, anebo ukazat prsa, ze nejsou muz.
       http://www.ksta.de/bornheim/-sote-bornheim-zutritt-schwimmbad-fluechtlinge,15189174,33529126.html
       Budou to chapat jiz-Nemci z uprchlickych rodin jako diskriminaci, kdyz po nich bude ochranka zadat prukaz ze nejsou uprchlici? Anebo v ramci politicke korektnosti budou muset ukazovat prukazy uplne vsichni?
       Tohle by elegantne vyresil podkozni cip…
       Nemci tohle budou muset vyresit jen tak, ze na vsechny zavedou kontrolni a kulturni teror…jo obetovat se, to oni umi, jen tentokrat to bude pro cizi…

       • Možná tam roli hraje i to, že se Němcům ekluje koupat se společně s někým, jehož hygiena je z pochopitelných důvodů problematická a trpí řadou chorob, svrabem počínaje a parazity konče. A napasovali to na obtěžování.
        Nebo už se jim zprotivilo koupat se s mladíky, u nichž pohled na ženu v plavkách vyvolává erekci a její další důsledky.

        • Až bude květen a holky budou chodit skoro nahatý, tak by jim měli zakázat vstup do ulice. No a nebo udělat mužské a ženské ulice.
         🙂

       • Jj. bolševičtí normalizační aparátčici byli pořád v lihu, tihle jsou v rauši.
        Koks, amfetaminy, Captagon, benzedriny, prášky na spaní v kombinaci s alkoholem nebo jinými preparáty, hašis, marihuana, heroin, syntetické drogy, …

 15. Možná že všichni děláme jednu metodickou chybu. K migrantské invazi se stavíme jednak idealisticky, humánně (sluníčkáři), jednak pragmaticky, poukazujeme na to, že tu pohromu nelze technicky, organizačně zvládnout.

  Měli bychom ale k tomu přistupovat ideologicky, stejně tak, jak si to sebou nesou islamisti se svou vírou. Základ naší ideologie by měl spočívat v tom, že si islám vyhodnotíme jako ideologii s naším právním řádem neslučitelnou, k lidským právům nepřátelskou a na hostiteli parazitující, požírající ho – a podle toho se k běžencům tohoto vyznání začneme chovat.

  • Jenze znas slunickare, zase by se to rozpadlo napul, protoze slunickari by ti zacali tvrdit, ze jejich ideologie s nasim radem sice neni slucitelna, ale ze si muzou zit tak nejak vedle a ze se musime tolerovat.
   Tak to preci vyplynulo i z te reportaze ZDF: vsicni uz vedi, ze jsou neslucitelni, protoze to sami o sobe rikaji, presto je pulka lidi welkomuje. Kdyz ti Tibun muze odpovedet na tvoji namitku, ze se tu rozvrati cely system, ze on je levicak, pak neocekavej v reakci na sve napady cokoliv bezneho, co by se jako odpoved dalo normalne ocekavat.

   • Na tu jeho námitku levicovosti jsem mu odpověděl (komentář čeká na schválení): Levičák je definován hlavně svým vztahem ke kapitálu, kapoušům a jejich služkám v médiích a v politice. Rozhodně ale není levicový ten, kdo nevidí, jaké nebezpečí představuje pro lidstvo jeho opium, středověké a (z hlediska lidskoprávního) zločinné náboženství, islám.
    To jsem zvědav, co ho napadne, ono je fakt těžké sloučit levicovost s bigotním náboženstvím.

    • Když jsem to u Tribuna četl tak první co mne napadlo bylo že levičák není – levičák je schopný systémového, potažmo dialektického myšlení – Tribun si na levičáka jenom hraje využívajíc pouze jednoho fenomenu neznajíc jeho kořeny vzniku.
     Tím bigotním náboženstvím mne Taras dostal protože vyhmátl podstatu líp než já svou krkolomnou úvahou.

     • Ten spor o levicovost se táhne od Janiky. Tribun odpoví něco ve smyslu, že nejde o náboženství, ale o trpící lidi. Jenže ono to nelze od sebe oddělit, ty trpící lidi a islám, který sebou přinášejí. Je to stejné, jako chtít si pochutnat na kanci se šípkovou omáčkou a přitom odmítat na něj střílet.

      • Podstatný rozdíl proti jiným uprchlíkům je v tom, že prchají před válkou vyvolanou islámem a přitom jsou to pravověrní islamisté, kteří se vůbec netají svým plánem nás zotročit případně zabít, nahradit naši společnost a kulturu islámem.

       Zatímco jejich souvěrci proti nám stále urputně bojují na všech frontách, my bychom je měli zachraňovat ? A nejen to, oni nechtějí jen zachránit, oni chtějí podíl na naší zemi, jako má kterýkoliv občan, zde narozený a celý život pracující. Chtějí, abychom jim naši zemi odevzdali, aby ji přejali pokud možno bez boje, poté, co nás svou fertilitou přečíslí nebo přemohou vydíráním a terorem. Mluví o tom všem docela otevřeně, naprosto všichni.

       To je úplně stejné, jako kdyby za druhé světové války němečtí civilisté, plně identifikovaní s nacismem, přeplouvali houfně do Británie, a prohlašovali se za uprchlíky před válkou a bombardováním. A požadovali občanství, všechno zadarmo, trestní stíhání protinacistických projevů a útoků, založení Hitlerjugend a BDM pro své děti a registraci pobočky NSDAP, plus také zastoupení v místních volbách, speciální německou stravu, nápisy na obchodech v němčině a švabachem a přednost nacistického práva před britským.

       Byli by to také ti „Tribunovi trpící lidé“ ?

       Navíc „uprchlíci“ nejsou uprchlíci podle mezinárodního práva, protože neprchají ze Sýrie jakožto z válečné oblasti, ale z bezpečných zemí, většinou z tureckých a jordánských táborů nebo měst. A podle mezinárodního práva tím pádem nemají na azyl žádné právo, musí se o ně postarat „první bezpečná země“. A to je Turecko, Jordánskou, Libanon. Jistě se v Německu neocitli tak, že by je přivezlo UFO, ale přešli po cestě přes Turecko nebo Jordánsko nebo Libanon, dále pak Řecko, Itálii, Srbsko, Rakousko, …

       Většina pseudo-uprchlíků (podle mezinárodního práva) navíc nejsou Syřané, ale naprosto jiné národnosti, kteří se Sýrií nemají nic společného, tedy jsou to jen migranti.

       Tribun má pravdu jen v jediném, že by se trpícím lidem mělo nějak pomoci. Například zastavením války – ale to nejde jinak než porážkou islamistů. A následnou pomocí na místě. Nikoliv tím, že jim dáme všechno co máme – a co vlastně ani není naše – naše země je našich dětí a nemáme žádné právo ji rozdávat cizím z kdejaké končiny světa.
       Ty máme povinnost vyhnat, v zájmu našich potomků. A když to nepůjde jinak, tak násilím až do krajnosti.

      • Tribun by si měl uvědomit, že dobro není univerzální, že pokud pomáhá zlu, mění se ve zlo. Určitě by namítl, že to je jako když lékař ošetřuje raněné vojáky nepřítele, ale není – ti jsou v zajetí, když jsou v nemocnici nebo zajateckém táboře.

       Takže ano – pokud „uprchlíci“ zůstanou v internačním táboře pro nepřátelské cizince, jako například němečtí usedlíci v Británii nebo japonští v USA za druhé světové války, ať jim pomáhá ze všech sil.

       Jinak se pomoc nepříteli nehodnotí moc příznivě, nikde a nikdy.
       Netýká se to jen skutečných uprchlíků, kteří navíc nevyznávají nepřátelskou ideologii.
       Tedy jen opravdových Syřanů, kteří jsou uprchlíky podle OSN, a nejsou to „nepřátelští cizinci“, tedy islamisté.

      • Tribun je spíš než levičák jakýsi vyslanec nebes.
       Padne na něj dotaz,který s ním nesouhlasí, on oponuje, často něčím, co s dotazem souvisí málo, nebo vůbec.
       Padne na něj dotaz neutrální, on oponuje, reaguje na něco, co tam leckdy ani není.
       Reakce přísně hlídá, a i když se to třeba nakonec objeví, už je to tak vzadu, že si toho nikdo nevšimne.
       Jemu nejde o levicovost, tu si vzal jako zástěrku pro svou vyvolenost.
       On je ten, kdo zná, a ostatní jsou jeho učedníci, více či méně učenliví.
       Takový Ježíš Kristus…
       V Bibli je také napsané jen to, co tomu či onomu řekl Ježíš, co mu na to odpověděli, to tam není.
       Ješíš je to poslední slovo, ten vrchol pravdy.

    • ale tarasi to není jen islám, já jsem marně před časem upozornovala, že stejný problém bude mít více skupin z oblasti, to chování k ženám snad kromě drůzů tam mají všichni plus minus stejný/včetně ,,křesťanů,,. o islámu se mluví nejvíc a stal se symbilem toho kulturního rozdílu, protože je ztím asi nejvíc muslimů, ale i mezi nimi se nejrůznější skupiny odjakživa nesnášeli a jdou po sobě.

     • Mezi sebou se mordujou, to ano, ale směrem k nevěřícím je to chováním skoro stejná pakáž.

 16. Tarasi, myslím, že převážně tohle jsme celou dobu probírali. Odporujeme islámu ideologicky.

  Je amorální, proti naší křesťanské kultuře a desateru, je nezákonný stejným způsobem jako třeba nacismus, je nekompatibilní právně, protože se odmítá podřídit právu hostitelské země, neuznává státy. Navíc je nekompatibilní i ekonomicky, protože zakazuje úrok. A popírá vědu, popírá totiž kauzalitu.

  Je to ideologie rozporná s naší úplně ve všem: morálce, kultuře, vědě, právu, státu, ekonomice.
  Mnohem více, než kdy byl v rozporu kapitalismus a komunismus, které oba jistým způsobem vycházely z křesťanských základů. Islám je proti tomu jak z jiné planety, případně přímo z Pekla.

  Na druhou stranu si nemyslím, jak říká Petr Chobot nebo glosuje Merlin, že by, kdyby nebyl islám, jako urychlovače použili něčeho jiného.

  Můj názor je, že mýtičtí ONI situaci neřídí. Není za tím žádný „Velký plán“. Vždyť se podívejte, kolik už těch VP bylo, od římského klubu, iluminátů, zednářů, Bilderbergu, … Globálních prediktorů, …

  Americký nácek udělal tolik chyb na Blízkém a Středním východě, že se mu všechno vymklo z rukou a teď neví, co má dělat. Migraci primárně financují všichni přispěvatelé k islámskému džihádu, od Muslimského bratrstva, přes saudské wahábbisty po Katar, i Amíci určitě přiložili polínko možná kvůli vydírání s TTIP. Turci vypustili vlnu z uprchlických táborů jako součást vydírání EU, pomstu Řekům, a kvůli džihádu, jako ostatní islamisté. Makrela a ostatní vítači jednají v rámci ideologie multi-kulti, placené a podporované USA, která se utrhla ze řetězu. NGOs a „začleňovači“ se těší na nové penězovody. Mafie inkasuje skvělé peníze za převaďečství a lodní dopravu. Řekové propouštějí kozomrdy jako pomstu Německu. …

  Motivace džihádu je jasná – dosud nenaradil na odpor. To je podobné jako s Japonci před útokem na Pearl Harbor, ti, protože americké společnosti a vůbec západní kultuře nerozumněli, si představovali, že Amíci jsou totálně vyhnilí, hedonističtí, neschopní obrany a že to bude snadné vítězství, po kterém obsadí co budou chtít. Tento pocit Evropa intenzivně evokuje a pěstuje, takže není divu, že mezi vetřelci je 70% mladých můžů, kteří si myslí, že moc boje nebude, ale zisky budou vysoké. Navíc dělají „něco velkého“, účastní se džihádu, a přitom si ekonomicky pomohou – to si ti ubožáci pravděpodobně myslí.

  Jedná se o celkovou synergii, mnoho proudů, peněz, motivů a důvodů, spojených dohromady.
  Jenže všechno se rozjelo samospádem jak sněhová koule z kopce. A režiséra to už žádného nemá. Všichni od toho dali ruce pryč a bojí se zasáhnout, aby nebyli obviněni ze spoluviny.

  Bát se začínají i multi-kulti prosazovači a vítači, protože jim – teprve teď, protože jsou to idioti – dochází, co vlastně, při svém dlouholetém a skvěle z veřejných peněz placeném, hraní si na ušlechtilost a všeobjímající toleranci a humanitu, vytáhli z pekla. Moc milé zvířátko to není.

  Státy nedokáží až na výjimky reagovat, protože všechno řídí nabubřelé nuly, s hlavou v zadku Bruseli i amerického nácka, svázané politickou korektností a panující multi-kulti ideologií. Země postižené invazí vetřelců se pokusí vznikající občanskou válku udržet pod pokličkou ve studeném stavu, pomocí totality a kriminalizace vlastních občanů. To dlouho nevydrží, brzy bude dosaženo kritického stavu, zvláště jestli letos bude příliv vetřelců pokračovat – a to bude, posílený o zkrvavené džihádisty ze Sýrie.

  Tento šílený „antropologický pokus“ – skvělá glosa, Merlin – na živých lidech a národech nutně vyústí do velkého maléru, který smete nejen migranty, ale i zde usedlé barevné, jinověrce, současnou pseudoelitu a pochopitelně i sluníčkáře s celou multi-kulti.

  • Kompletní souhlas, s tou ideologií jsem to – řečeno ještě přesněji – myslel tak, že k ideologickému odmítání islámu jako naprosto nepřijatelnému v evropském prostoru budeme muset donutit politiky, a to případně i skrze občanskou neposlušnost či volební knutu. A to je malér, protože sociální demokracie je zabetovaná v politické korektnosti a své kolaboraci s kapitálem, pravicové strany jsou na tom jako CDU s devítiminutovým potleskem pro ztělesněné evropské neštěstí, jedině CSU jeví známky opatrnosti a realismu, ale právě jenom přes technické možnosti, vyčerpanou přijímací kapacitu, nikoliv přes ideologické odmítnutí masového přistěhovalectví muslimů.
   Také si myslím, že celé to dění je výsledkem náhodných a spontánních pohybů, nikoliv promyšleného plánu.

   • Je jisté, že islámu je nutno čelit v první řadě ideologicky, ne až odmítáním důsledků a jednotlivostí, ne pouze „technicky“. Jenže to samé platí o odporu vůči dalším ideologiím, které sabotují obranu civilizace před touto zvráceností.

    Nejnebezpečnější spojenec islámu je vypjatá lidsko právní ideologie, se všemi svými nástroji, jako je multi-kulti, genderismus, prosazování LGBT, to vše kryto politickou korektností. Tyto šílenosti nenávidí naši civilizaci, její křesťanskou a běloškou podstatu, její hrdinské narativy. Nenávidí „bílého muže“ a jeho civilizační misi, ve které jednoznačně uspěl. V této nenávisti dokáží kolaborovat i s islámem, který je brutálním protikladem všech lidských práv, všech kultur, genderové a LGBT svobody.

    Druhý protivník, spojenec islámu, je ekologismus, protože stejně jako islám popírá vědu a nenávidí civilizaci. Ekologismus zakázal racionální vědeckou diskusi a místo ní nastolil dogmata antropogenního globálního oteplování, vyčerpání surovin a nedostatku energií, škodlivosti člověka jako druhu, přesněji řečeno bílého člověka. Jedná se o hluboce iracionální ideologii, která nepřipouští racionální námitky, jedná se o temný anti-civilizační kult, nenávidící „bílého muže“.

    Třetí kolaborant s islámem je ideologie korporátního kapitalismu, tedy fašismu, který se s islámem shoduje morálně, tedy v odmítnutí křesťanské morálky a všech lidských, rodinných, sociálních a kulturních vztahů ve společnosti, které chce zrušit a nahradit korporací, národní kultury nahradit korporátní pseudokulturou.

    • aby se pořád nemusel opakovat zjevný fakt, že islám je v protikladu k civilizaci, tak jak ji známe, stačí připomenout předválečnou RČS, místní musulmani se v průběhu dvaceti let jejího trvání dvakrát pokoušeli o zlegalizování jejich „náboženské obce“, příslušné úřady jim to pokaždé promptně nepovolily.
     Musulmani uspěli teprve až v protektorátu, kdy jsme byli pod laskavým dohledem morálně vyspělejšího německého národa. Tak jak, ve velké míře i dnes.
     Paradoxem, jak z propisovací tužky velkého dramatika Ferdinanda Vaňka je i to, kdo a jak tenhle nábožensko-ideologickej ksindl dnes podporuje, dobroserové, zaváděním cenzury a kriminalizací kritiků. Stejnými metodami postupovala i NSDAP v první půli minulého století ve svém snažení při vytváření Nové Evropy. V současnosti k dokonalosti chybí už jen vytvoření
     „…nejbizarnějších jednotek, působících během druhé světové války. Muslimské divize SS, jejichž příslušníci nosili tradiční fezy a pětkrát denně v kleče s tváří obrácenou k Mekce vykonávali modlitby a vzývali Alláhovo jméno. Divize s mizernou bojovou hodnotou, zato proslulé pácháním těch nejhorších válečných zločinů…“
     http://www.valka.cz/14637-Muslimske-divize-Waffen-SS
     I když, popravdě, už se stalo – bývalá Jugoslávie.
     Takže, můžeme mezi současné dobrosery a sluníčkáře a Hitlerovy nacionálně socialistické Němce (a jejich kolaboranty) oprávněně položit rovnítko.

    • „nenávidí naši civilizaci, její křesťanskou a běloškou podstatu, její hrdinské narativy“

     Ano, presne a zaroven to znamena, ze uz jsou na koreni a ze situace je pomerne zavazna. Pokud totiz spolecenstvi neco drzi dohromady, pak to jsou prave tyto narativy, velka historicka story, ve kterych se reprodukuje nase socialni pamet. Bez narativu neni pameti, bez pameti neni budoucnosti.

     • Také proto kolaboranti a okupanti napadají český narativ. Z Husa udělají heretika a náboženského šílence, ze Žižky banditu. Z husitů vrahouny. Místo Boleslava a dalších knížat a králů prosazují kolaboranského Václava. Atd.

    • „Nejnebezpečnější spojenec islámu je vypjatá lidsko právní ideologie, se všemi svými nástroji, jako je multi-kulti, genderismus, prosazování LGBT, to vše kryto politickou korektností. Tyto šílenosti nenávidí naši civilizaci, její křesťanskou a běloškou podstatu, její hrdinské narativy. Nenávidí „bílého muže“ a jeho civilizační misi, ve které jednoznačně uspěl. V této nenávisti dokáží kolaborovat i s islámem, který je brutálním protikladem všech lidských práv, všech kultur, genderové a LGBT svobody.“

     Tak tohle do kamene (Mein Kampfu) tesat. Nevydat to své dílko už dříve, člověk by řekl že jeho současný autor je snad plagiátor z nedostatku vlastní invence či nedostatku vlastní morfologické fantasie. Bílí heterosexuální dlouholebkatí modroocí blonďáci by snad ještě připomněli, že ani ti „bílí“ nejsou rasově stejní a že vývoj a genetické predispozice dává vyniknout silným nordíckým rasám. Nakonec germánské kmeny ve střední Evropě, ve Skandinávii, Sasové a Britové za Hadriánovým valem dokázaly jako jediní a navíc jako početně slabší vzdorovat Římanům. Jejichž androgenní vitalitu obdivují fanatičtí zakrslíci trpící komplexem méněcennosti zaklínající se dnes v pořadí III.Římem a to daleko na Východě od jeho původních hranic a nemající s jeho „západnictvím“ pranic, ale pranic společného:-)

     Nikdy by mě nenapadlo že snad výše citovaný odstavec by mohl mít něco společného s „levicovostí“. Tedy jestli za tu někdo nevydává onen socialismus s přídomkem „nacionální“. Zrušit ta proklatá lidská práva, NGOismus a Humanrightismus. Klaus jako „levičák“ nebo spíše právě ten národní socialista, kdy jeho „národní“ privatizace po „česku“ sice zabránila načas anglosaskému korporátnímu poslání postkomunistických fabrik na přeměnu v Brownfileldy o něco dříve než to nakonec udělala Zemanova ČSSD, když předtím ta Klausova vystačila naštěstí včas vyprodukovat „národní mecenáše“ Kellnerova a Bakalova typu. Jeden jezdí s prezidentem, taktéž „levicovým“ na soukromostátní potlachy do Číny, daní přitom v daňovém ráji v Nizozemsku a hájí přitom národní zájem. Flexibilní to člověk:-)

     Přitom ani tohle není originální. Tohle už totiž před skoro 100 lety vnutil asi stejný levičák jako Zeman, pan Mussolini (o kterém se při jeho přerodu v politika vyjádřil Lenin, že v něm světový komunismus ztrácí jeho levicového zapálení) lidem v Itálii, když řekl, že na první monopolní rozhlasové zprávy dostane licenci Guglielmo Marconi, protože je to v národním vlasteneckém zájmu. Bingo!

     • Klasiská lež, Ondřeji.
      Z nějakého důvodu sis sám vytvořil téma, na které reaguješ.
      Modrooké blonďáky, heterosexuální, pomalu se přeměňující v silné nordiské a nakonec germánské jedince, při čemž ses ještě posunul směrem na východ, kde kdosi zakomplexovaný a zakrslý obdivuje Řím.
      Takový přerod by možná zaujal čtenáře BL, kde jsou zvyklí na to, že pádným argumentem na kolínské a celkově „západní“ řádění migrantské pakáže je počet znásilnění v ČR za rok, které ještě navíc musí statisticky zpracovat AI, ale tady….
      Dále pokračuješ ve stejném duchu.
      Co že to zlí fašisté chtějí zrušit, co je v pozadí úvah, jaké napsal Kchodl?
      No jistě, rušení lidských práv.
      Aby k tomu nedošlo, je třeba tvrdé reakce, například zrušit právo na informace a svobodu vyjadřování.
      Z čista jasna se v textu objěvuje Klaus, a hned po něm Zeman, kteří jsou jakýmsi ideovým rovnítkem spojeni s Bakalou a Kellnerem-ať lidé vidí, kdo je platí.
      Nakonec Přichází Mussolini, Lenin, a ve výčtu osobností všeho druhu se objeví nakonec i chudák Marconi, aby autor ukázal, že jeho znalosti jsou opravdu super.
      Slabé, Ondřeji, velice slabé…….

      • No, na BL se najde příklad hned.
       http://blisty.cz/art/80703.html
       Tady se píše, že české úřady odeberou ročně 2000 dětí bez vysvětlení, a že Češi to neřeší, a (tupě jako stádo) demonstrují proti Norsku.
       To je manipulace ondřejovského typu, kdy Češi nedemonstrují proto, kolik se v Norsku odebere dětí, protože po tom nám nic není, ale kolik se v Norsku odebere českých dětí.
       Otázka by měla znít, kolik se tedy v ČR odebere norských dětí, když už.
       Mimochodem, jsem zaslechl, že počet odebraných norských dětí je 14 000 za rok, takže když už by někdo chtěl srovnávat…
       Lež a manipulace BL pak ovšem-stejně jak u Ondřeje- pokračuje.
       Rozklinutím článku, na který je v BL odkázáno se ukáže, že těch odebraných dětí není 2000, ale 1500-2000 a také se dozvíme, že mnoho těchto dětí je dáváno sociálkám dobrovolně svými rodiči.
       Kupodivu ani nikdo neví, kolik jich vlastně je, což je dost podivné, protože nějaká statistika URČITĚ existuje, takže to číslo klidně může být přesné- alespoň co se počtu týká.
       Rovněž není zmíněný etnický původ těch dětí, což je velice důležité, protože se dá předpokládat, že plno těchto dětí bude cikánských, a do těch se Češi už vůbec nepletou.
       Případné škarohlídy, kteří by chtěli zdůraznit buď neexistenci etnik u nás, nebo jejich malou důležitost. bych upozornil, že pro samotné úderníky neziskovek, zabývajících se třeba inkluzí, je dělení společnosti na Romy a Neromy základem, který je pro podporu inkluze naprosto zásadním, protože stojí do velké míry na tom, že právě romská část je tou neromskou diskrimována.
       A aby někod mohl někoho diskriminovat, je právě etnicita důležitým nosným prvkem!

       • Češi demonstrují proti Norsku..

        to je dobrý, před několika měsíci dal Kamil k tribunovi na blog video, kde demonstrovala jakási odnož Muslimského bratrstva v Dánsku kvůli tomu, že úřady odebrali 51letému otci 15ti letého syna. Byl to jediný a vůbec první případ toho druhu, ovšem akce se konala pod heslem „Zastavte útoky na muslimské děti“, či rovnou rodiny, a šel jich celý průvod. V čele nesli transparent s názvem onoho svého spolku, a byli pěkně hlasití.
        A vůbec nikomu nevadilo, že toho syna odebrali z rodiny kvůli tomu, že ten údajně podlehl indoktrinaci buď místní mešity, anebo svého otce, výsledkem čehož byly vraždy židů (následkem sebevražedných atentátů, ke kterým měl syn navést -navádět druhé),
        anebo chtěl ten syn odjet do Sýrie a přidat se k džihádistům. Jsou vlastně dvě verze té události, obě mají společné ale to, že toho syna otci úřady odebraly. A hned nastal povyk.

        O něčem takovém ale Čulík samozřejmě nepíše a nenapíše, proč by se namáhal, je mnohem jednodušší navážet se do hrozných Čechů, kteří jsou zřejmě nějak v kolizi s okolním laskavým a supervyspělým světem nebo co, to je jak v blázinci, fakt už.

        • Co ti na tom přijde pozoruhodného? Účastníky obou demonstrací spojuje pevné přesvědčení, že na norském území smějí Norové odebírat děti jenom Norům a Dánové na dánském území jenom Dánům. Jestli o tom Čulík něco napíše nebo nenapíše, je z principu jedno.

         • přijde mi na tom pozoruhodná spousta věcí, třeba v tom Dánsku odebrali pubertálního syna z muslimské rodiny poprvé, a to nejspíš jen proto, že se už jinak ani nedalo, když šlo o vraždy. V Norsku berou i malé kojence, a to z nejrůznejších důvodů, rozdělují sourozence, odebírají i děti před operací, je to spíš buď takový dobrý byznis, anebo supervláda sociálních úředníků, anebo oboje, opravdu se s rodiči nemažou, s žádnými.
          Je možné, že máš dávno jasno, nebo protže třeba o nic nejde, když Úřad rozhodne, mně to tak nepřijde.

          A když si rozkliknu ten odkaz u Čulíka, a vidím krom jiného i možnost že „Někteří rodiče nabízejí děti sami“ , nebo že tam sami přiznávají, že nemůžou často přesně určit, proč byli některé děti odebrány, tak mi to odebírání dětí v Norsku a v ČR v principu stejné rozhodně nepřijde (vím, že tenhle princip jsi na mysli neměla)
          – možná je to totiž ta norská rychlost, vševědoucnost a „přesnost“, s jakou oni zas naopak okamžitě „vědí“, co lidi na tom „Barnevernetu“ tak odpuzuje nebo až děsí. O nelidsky omezených podmínkách styku rodičů s dětmi ani nemluvě. Tady děti odeberou často právě třeba kvůli chudobě, což taky znamená, že ty děti jistě mohou rodiče navštěvovat častěji, než jednu hodinu za čtvrt roku (a bez projevů emocí).

          Mně Čulíkův titulek – „České úřady ročně odeberou rodičům 2000 dětí bez vysvětlení. Češi to neřeší, demonstrují proti Norsku“ plus odstaveček jeden nepřijde ani jako zájem o ty odebírané české děti tady, natož v tom Norsku, jen pouze jako jakási náhlá potřeba protiargumentu.. protže se holt lidi najednou začali zajímat o případ jedné matky ?
          No začali, na tom nevidím nic špatného, právě naopak. A Čulík si o tom píše jak chce, ostatní lidi taky právě. On řeší Čechy, no a lidi zas něco jinýho.
          A co chtějí lidi teda „řešit“, to si rozhodují sami.

          • No, já jen že když se někdo rozhodne žít s dětmi v Norsku, tak holt musí počítat s rizikem, že se s nimi bude zacházet jako s norskými dětmi.

          • I o tom jsem přemýšlel, Tresten.
           Kdo ví….
           Třeba ti, co mají problém s odebranými dětmi jsou titíž, kteří se pár měsíců před tím vysmívali těm, kdo jim to říkali, s tím, že je to Zemanova propaganda.
           Pokud máte dceru, pak je to ekvivalent toho, že by vám jí znásilnil nějaký snědý migrant, nebo jejich parta.
           Pak bych opravdu rád viděl, jaké byste tady-pod jiným nickem-měla reakce na přijímání migrantů.

          • Připomínáte mi toho chlápka, který na otázku, na co myslí, když jí palačinky, odpověděl: Na soulož. A když chtěli vědět, proč u palačinek myslí na soulož, vysvětlil, že na to myslí furt.
           U vás zřejmě ve dne v noci vítězí představa, jak snědí surovci znásilňují bílé dívky.
           Nenechte se od toho odvádět nějakými Nory, užijte si to.

          • Tak si znovu představuji českou matku, které někdo říká:
           Nejezdi s tím dítětem do Norska, mohou ti ho sebrat, že se na něj blbě podíváš.
           A ona se směje a říká:
           Tyhle strašáky nechám debilnímu stádu, co věří každé novinářské kachně.
           Norsko je vyspělá demokratická země, a jen tak, bezdůvodně, nikomu děti sebrat nemohu.
           Už jste to pochopila?
           Protože mám dojem, že si více všímáte jakékoliv zmínky o negrech, a uniká vám pointa.

          • jo to je pravda, a možná je rozhodnutí žít s dětmi v Norsku samo o sobě už riziko,
           a třeba si někteří taky myslí, že jim se to stát přece nemůže, protže se o děti starají dobře, a mají je samozřejmě rádi. A snaží se je vychovávat oprvdu po norsku.

           Tím nijak nevrtám, v podstatě je to tak, jak píšeš. Akorát si říkám, že i kdyby ten barenvern vydal nějaký superpodrobný manuál pro superhloupé Nenory, stejně by se našla zase spousta extrasuperhloupých.. no těch co by to nezvládli. Ty děti totiž odebírají i Norům, a ti jistě žádný takový soupis ani nepotřebují, když v tom Norsku typicky norsky vyrůstali. Jsou s ním sžití.
           A že by teda mezi nimi bylo takové obrmnožství tyranů, nebo jen výchovy neschopných (vzhledem k tomu množství dětí, které ten barne.. ročně odebírá) to mi neříkej, že tomu věříš. Mně se to teda oprvdu nezdá.

          • Dej idiotovi moc, a……
           Znáš to, Míšo, a to bude asi základem práce téhle politováníhodné organizace.
           Další věc mohou být prachy, jak korupční, tak zdůvodňovací, prostě Barnevernet je vysavač na státní peníze, a tak se zviditelňuje, že je nezbytný.
           Není vyloučena ani účelová politická nátlaková organizace, která vydírá Nory.
           V každém případě hnus!

     • Fagane, mám pocit, že máte v hlavě guláš. Nedokážete vůbec argumentovat, polepšete se ! A konečně si udělejte pořádek v tom svém rasismu, co píšete, zní jak od Rosenberga. Dlouholebí modroocí blonďáci, nordická rasa. Pche !

      Připadá mi, že jste požil nějakou psychotropní látku a máte vidiny, protože kde v mém příspěvku najdete něco o levicovosti ? Nebo o rušení lidských práv ?

      Čím Vám připomíná Mein Kampf odstavec, který říká, že lidsko-právní ideologie kolaboruje s islámem, který je jejím přímým protikladem už v mnoha základních věcech, například vraždí buzeranty, práva žen jsou v něm pod úrovní práv velbloudů a o nějaké ideové toleranci nelze mluvit ?

      Připadá mi, že jste blázen. Zamotat do toho všeho Mein Kampf, Klause, Kellnera, Bakalu, Mussoliniho a Marconiho, proč ne třeba Křemílka a Mochomůrku ? Píšete úplně z cesty, jakoby u Vás vypukla nějaká psychická choroba. Nebo jste pod drogami, jinak si to nedokáži vysvětlit.

   • Ohledně spojenců v ideologickém boji s islámem, vyhraněný ideologický spojenec na české politické scéně není, protože všechny tradiční strany tak či onak představují islámského spojence minimálně v jedné z výše zmíněných ideologií, většinou ve všech třech. Některé dokonce islám přímo vítají.

    Tedy mimo komunistů, kteří kanalizují odpor voličů, ale jinak jsou bezmocní a téměř pasivní. A mimo nových stran, které se zatím ideologicky neprofilovaly a ideologii vlastně žádnou nemají, pouze seznam nesouvislých jednotlivostí, „které se jim nelíbí“.
    Jsou to jen „opraváři a ladiči“, ne „konstruktéři a architekti“.

    Systémovou stranu ANO ani nezmiňuji, když tu máme, parlament nepotřebujeme. All in One, all inclusive.

    Opět se ukazuje jasnozřivost Václava Klause, kterého můžeme odmítat z mnoha důvodů, ale jedno se mu nedá upřít, a sice, že přesně vyhmátl všechny tři nebezpečné anti-civilizační ideologie, lidsko právní, ekologistickou i fašistickou. A islám, samozřejmě.

    Česká „pravice“ je fašistická, protinárodní (TOP09, lidovci), či národní (ODS), proislámská (TOP09) i protiislámská (ODS, lidovci tak napůl), lidsko právní (všechny), ekologistická (všechny).

    Česká „levice“ ČSSD je fašistická, protinárodní, lidsko právní, ekologistická. Až snad na „Haškovo křídlo“.

    Resumé je, že žádný ideologický spojenec na politické scéně neexistuje, musí se teprve vytvořit. Pokud se dosavadní strany „nepolepší“, což se nedá příliš očekávat, jelikož jsou součástí pseudoelity, budou v následujících letech zničeny v rámci odporu proti islámské invazi v rámci nepovedeného „antropologického experimentu“.

    • Vase rozbory berou v potaz kde co, za coz Vas chvalim jen mi u Vas chybi varianta, ze demokraturni volby mohou byt odroceny na neurcito v ramci boji proti az tak moc nepratelskym naladam lidu ze to demokratickou cestou resit nelze. !
     Docasne bude I ten zbytek demokracie jeste vice priskrcen.
     Do doby nez se lid nepolepsi a situace neuklidni 😦
     Represe vuci puvodnimu obyvatelstvu jako reseni ?
     Merkelismus po dobrem nebo po zlem a tak vam Sobotkove vysvetli ze drazdit Velkeho souseda radeji nebudou aby to nedopadlo spatne.
     A v pripade voleb opet jim to mnoho lidi hodi.
     Vse smeruje k naplneni proroctvi Nostradamuse. Potece krev a pokud budete na toto thema debatovat se Slunickari a dalsimi vselikymi dobrosery tak oni kdyz vidi jak se to rozklada uz dnes hlasi ze chyba je ze nebyli vyslyseni, ze nepratelsky pokrik vuci islamu je pricinou proc Islam odpovi take nepratelsky.
     Pry prichazi v miru !
     Co s tim ?
     Babo rad .

     • Malér je v tom, že volby nikdo odkládat nemusí, Astře, protože tady (v Česku) není strana, která by důsledně stála za zájmy lidu a národa, byla schopna přiškrtit korporace a přitom byla demokratická a hlavně věrohodná. Proti invazi trifidů se důsledně staví jenom Bartošovci, Konvičkovci a Dělnická strana, nebo jak se teď jmenuje. Okamurovi, který se jediný z těch nových stran dostal do parlamentu, se vojsko rozuteklo a pracně dává dohromady nové, komunisti se plíží podél zdí a bojí se zakašlat. Volby mohou klidně být každý týden, takhle se podařilo politiku zglajchšaltovat, díky také působení EU.

     • Jistě, „odložení voleb“ je vyzkoušená varianta, nedávno to udělali ve Švédsku, kde se jim situace sype pod rukama. Zrušili demokracii do roku 2022, Švédsko je nyní totalitní stát. Jsou další možnosti, například již z bolševického období známá „Národní fronta“, tj. připustit k volbám jen „vhodné“ strany a jedince. Dá se počítat se všemi těmito peripetiemi. Už dnes mají evropské vlády ne příliš vysokou legitimitu, tímto ji ztratí docela.

      Jenže tím si pseudoelita vůbec nepomůže, právě naopak, odpor se naakumuluje a pak to vyhřezne celé najednou, do extrému. Čím déle to nechají vyhnít, tím to bude horší. Zavedení informační cenzury a dalších totalitních opatření, včetně výjimečného stavu, dlouhodobě nic nevyřeší.

      Protože ekonomicky se vše bude rapidně zhoršovat, při vysokých nákladech na vetřelce a snížení produktivity díky stávkám a dalšímu pasivnímu odporu. Další věc je, že se zhroutí vnitřní spotřeba, protože když lidé vidí, že se blíží katastrofa, zcela omezí investice, přestanou nakupovat zbytné věci a nemovitosti. Každá represe povede k ekonomickému propadu a zhorší situaci. Kvalifikovaní a kreativní lidé a firmy odjedou, dnes je velká a důležitá část ekonomiky mobilní.

      Je to kladná zpětná vazba – vláda nemůže vyhrát, leda za cenu totální policejně-vojenské okupace a krvavých represí, horších než za bolševika. S migranty se dohodnout nedá, ti každou nabídku budou považovat za slabost a jen budou chtít ještě více.

      Krvavé represe proti vlastnímu obyvatelstvu nemá kdo provést. EUro fašoun nestačil vyrobit žádnou evropskou armádu, kterou by měl pod kontrolou a mohl nasadit legálně, ani europolicie neexistuje. Takže na potlačení „nepokojů“ nemůže nasadit síly z opačného konce eurosojůzu bez místních vazeb, jako to dělalo například Rakousko-Uhersko. A místní silové složky do silnějších represí proti vlastním lidem nepůjdou.

      Sluníčkáři jsou kolaboranti, zrádci vlastního národa a mohou řvát co chtějí, třeba že za to může Putin nebo mimozemšťané, u normálních lidí se dočkají nanejvýš pohrdání, pokud ne něčeho horšího. Už teď dobře vědí, že jejich skvělý dotační džob narazil na velmi ošklivou realitu. Tvrdit o kozomrdech, že „přicházejí v míru“ je leda tak absurdní vtip, každý ví, jak to je, utajit se všechny excesy nedají a jejich chování také ne. Jejich islámští miláčci se časem budou chovat mnohem hůře, až se ukáže, že realita je jiná, než očekávali. A letos přijde další várka, pravděpodobně mnohem agilnější, s jádrem ze syrských „umírněných a demokratických“ řezačů hlav.

      Věřit v dnešní vědecké době na proroctví mi přijde poněkud úchylné a středověké, jisté však je, že pokud evropské vlády dál budou dělat mrtvého brouka a jen dál rozvíjet současný scénář, řešení sametové nebude.

      Čím dříve se situace začne politicky řešit, a ne zakrývat propagandou, cenzurou a kriminalizací, tím méně neštěstí a zraněných, mrtvých bude.

      • Teď se vymáčknul Babiš, cosi ve smyslu že ve světle současných událostí migranty NEE.
       Jen nevím, jestli se mám radovat, nebo se dát do pláče, protože ten chlap nás může přijít draho.
       On bude stejně nakonec jednat podle hesla „ja pán, ty pán“, a nepůjde proti zájmům nadnárodních korporací, na kterých je do značné míry závislý.
       V politice je k vidění určitá velice zřetelná snaha, rozbít protinegerskou koalici, která ještě ani není.
       Máme už zmíněné 3 základní adepty-DSSS, Okamurovci a Konvičkovci.
       Chybí mi nějaké levicovější uskupení, něco jako Národní socialisté, přitom je to v podstatě tradiční česká strana, se slušným volebním potenciálem. (M.Horáková může být +, protože se o ní učí jako o svaté panně, ale i -, protože politika NS může být „odkloněna“ na antikomunistickou a antiruskou notu)
       DSSS je v zásadně nevolitelná, má špatné lídry a nevalnou pověst.
       Okamura má potenciál, ale zatím se ho podařilo rozbít klasikou parlamentní kulišárnou, nic méně je aktivní a je vidět.
       Konvička je pro mě nečitelný, nevylučuji možnost, že byl „nasazen“ na ještě větší oslabení případné antinegerské koalice.
       Jak jsou dneska politické síly nastaveny, nemohou reálně uspět, alespoň ne tak, aby to mělo náležitou váhu.

       • Postoj Babise povazuji za domluveny podvod, protoze zrovna on je zarnym prikladem cloveka zavisleho 100% na dotacich z Brusele. Mozna proto mu tohle povolili,aby dele vydrzel :o)
        Jinak si bohuzel myslim, ze koupene je uplne vsechno- a co neni, to je likvidovano s maximalni ucinnosti. Takze na politicke reseni cestou nejake oragnizovane a s pravem slucitelne akce (volby, demonstrace, stavky, obcanska neposlusnost v ramci pasivniho odporu) bych nevsazel.
        Je zvlastni jak rychla historie muze byt, ted utekl jeden pouhy rok a vsechno je uplne jinak, na obzoru je z niceho nic prusvih jako poleno s dalekosahlymi dusledky pro cele budouci generace.
        Kchodl tady naznacuje urcite vychodisko…ovsem to bych za reseni nepovazoval (nerikam ze on rika, ze to reseni je)…samozrejme to nejak dopadne, neco se stane a nakonec se to vyresi, to ano, ale nejak se mi stale vice a vice vzdaluje moznost, ze by to slo zvladnou nejak evolucne :o)

        • Kchodl sází na přirozenou debilitu čmoudů, resp. na jejich kulturu, která se nám jeví jako debilita.
         Taková…česky řečeno cigánština.
         Oni když neuvidí protitlak, povednou akci velice rychle do extrému, nemají schopnost hovno dělat, a mít se dobře, chtějí všechno naráz.
         Mají dojem, že už vyhráli, přitom boj je teprve na začátku, vůbec si neuvědomují, čeho jsou běloši schopní-pokud toho ovšem ještě schopní jsme.
         Podle mě to záleží na stupni degenerace ekonomických bílých elit, protože průměrnému bílému kapoušskému orangutanovi by mělo být jasné, že z migrantů bude zisk jen potud, pokud budou pod 100% kontrolou.
         Jinak si vezmou i to, co je těch bohatých, těch opravdu hodně bohatých-a je nabodnou na kůl!

        • Už jsem několikrát psal, že nejhorší, co by se nám mohlo stát, je postavit se na odpor předčasně, což je pozice, do která nás jako zemi občas manipulují. Vyjádřit dnešní vládní stanovisko k migraci – ano ale …, možná když …, ne pokud …, spíše ne protože …, které je vyloženě obstrukční – před rokem, byli bychom dáni do klatby a poslali by k nám „křížovou výpravu“, jako proti husitům. Před půl rokem také.

         Dá se říci, že i kdyby byla vláda opravdu „na naší straně“, tedy na straně podstatné části národa, nemohla by se chovat takticky lépe. Hlavní je získat čas a s ničím nesouhlasit, nenechat se natlačit do trvalého kompromisu. Nedělat nic, ale velmi aktivním způsobem. Na což je Ozubená Pleš člověk na svém místě.

         Situace má vysokou dynamiku a výhoda je, že díky množství kozomrdů v západních zemích, s největším přírustkem v Německu, je velká šance, že ke zlomům bude docházet tam a my přijdeme prakticky k hotovému.

         Co tím myslím, je snad jasné, je to podobné jako s Shengenem. Pokud bychom včas začali hlídat hranice a obnovili kompletně pohraniční kontroly, vrhli by se na nás stejně jako na Maďarsko, naštěstí to nemělo dlouhého trvání, protože než se stačila protimaďarská propaganda rozjet, Shengen de-facto zrušilo Německo. A nikdo ani nepípl.

         Ohledně průběžné likvidace vznikající opozice si nedělám iluze, to se jistě děje, ale opět je výhodou vysoká rychlost změn, protože než se rozhodne koho likvidovat, a než k tomu skutečně dojde, z „ideozločinu“ se stane vládní stanovisko, natolik se situace rychle posouvá.

         Pseudoelita není na nic takového připravena a reaguje tak pitomě, tím myslím hlavně v západní a severní Evropě, že celou situaci ještě dramaticky vyostřuje do jedné krize za druhou. Poslední opatření ohledně cenzury internetu v Německu je zdaleka to nejhorší, co mohla německá vláda udělat a ovoce to přinese vskutku velmi zkažené. Stejně tak zavedení totality ve Švédsku.

         Propaganda a sluníčkáři už „nešlapou vodu“, ale „šlapou vzduch“ a buší do prázdna, úplně se jim to vymklo, nikdo tomu nevěří a i zombifikovaný konzument ČT se při sledování TV šklebí. Přestávají tomu věřit i ideoví sluníčkáři, kteří do všeho byli vmanipulováni z naivity a neznalosti světa, z idealismu a romantismu.

         Že došlo k významnému posunu je vidět z toho, že i z kobliháře vypadlo poměrně jasné a slyšitelné „NE“, jak píše Vitta.

         Ano, přesně tak – kozomrdi jsou neovladatelní a když necítí žádný výrazný odpor, nasadí „cigánštinu“, v jejich případě „cigánštinu turbo“.

         Nedělám si iluze, že bílý člověk, i etnický/kulturní poddruh zvaný Němec, 70 let masírovaný, je nějaký hodný plyšák. Civilizační slupka je hrozně tenká a jakmile dojde na věc, kozomrdi se nebudou stačit divit a nebudou chápat, co se vlastně stalo. Běloši neprozkoumali a neovládli celý svět jen proto, že jsou humanističtí. Vstřícnost k cizím kulturám, rasám a sluníčkaření – do jisté míry – není žádná novinka nebo pohodlnost posledních padesáti let, takové to bylo vždy. Ale také to druhé. Je to v nás „jak v koze“.

         Kdo do tebe kamenem, ty do něho chlebem, to sice platí pro prvních pár várek kamení od protistrany, ale pak přijde ke slovu něco o hodně jiného než chleba. Protistrana si na to naběhne téměř vždy. Kdyby to nebylo tak tragické, bylo by to k smíchu.

         Pokud bude eurofašoun tak hloupý, že nepřijde s politickým řešením hned, spláchne ho to také. Protože probudil netušené síly, se kterými je lepší si nezahrávat. Jakmile to přesáhne onu startovací spouštěcí mez, zastavit to nepůjde. A jak se zdá, je ještě hloupější, než se dalo čekat.

         Nyní, než začne další silná migrační vlna s příchodem teplého počasí a lepších podmínek na moři, mají všichni krátký oddechový čas na stabilizaci, ale to by vyžadovalo poměrně radikální změny stanoviska a toho není pseudoelita schopna. Museli by odhodit lidsko právní ideologii, především multi-kulti a odmaskovat veřejně islám jako zcela nemožný v evropské společnosti – pokud se chce veřejně projevovat a nebýt ryze soukromou záležitostí, zvenčí z pohledu majoritní kultury skoro neviditelný – a to neudělají. Ani kozomrdi toho nejsou schopni. Pokud nikdo nezarazí mořskou přepravu migrantů, další kolo proběhne mnohem epičtěji.

 17. Teda, Tarasi, když si tu tak čtu, říkám si, že na vás musí jít deprese.
  S tímhle materiálem chcete čelit invazi?

  • Děláte stejnou chybu jako Janika. Vynášíte hodnotící soudy, aniž byste se argumentačně utkala s oponenty. Další a vyšší způsob tohoto způsobu diskutování je „Ty seš blbej!“ – „Ne, ty seš blbej!“ Atd.

 18. Napište, s jakými oponenty a jejich argumenty bych se podle vás měla utkat, a já to zkusím.
  Bez vaší rady jsem vedle.

  • Ano, já jsem si už dříve všiml, že potřebujete poradit, jakési pevné vedení.

   Do diskuzní postele tady můžete hupsnout s kýmkoliv, jenom prosím, abyste pokud možno vynechala dva stěžejní argumenty sluníčkových lidí, doktory, inženýry a obohacení.

   • Takže podle očekávání:
    Žádné argumenty nejsou k mání, jen se tu lká. Evropa je ubohá oběť, odsouzená k totálnímu pokoření a zničení, Evropani jsou ovce vedené na porážku, až na výjimky jako rodina LePenova, Pegida, Klaus, Konvička a možná i Haškovo křídlo. A Rusko, samozřejmě, dubisko, jež vzdoruje zhoubným až posaváde časům. Možná i Kchódl bude vzdorovat , než mu dojde střelivo.
    Já můžu vyvracet jednotlivé omyly, upozorňovat na propagandistické lži a hoaxy, ale to je všechno. Na šišaté vidění světa lék nemám.

    • Vyvracení omylů, hoaxů a lživé propagandy, třešni, je velmi záslužná činnost při které vám rád budu držet palce a s potěšením sledovat její výsledky, pokud budete tak laskavá a umístíte je na kterýkoli z webů jež často navštěvuji tj. zde, u Janiky, u Tribuna a na OM. Předem děkuji.

    • k těm hoaxům, doted tak byly označovány zprávy ze skandinávie o problémovém chování imigrantů u nich. Umíte si představit, kolik se takhle nadělalo zbytečných škod?

    • Takhle globálně je to zase jenom váš názor, že je dobře a bude ještě líp. Zdejší osazenstvo to tak nevidí, zdá se mu, že až se do Německa natlačí další 4 miliony muslimských pobíračů dávek a kriminálníků, vhodně doplněných hospodářskou krizí, pak nastanou poměry hodné katastrofických amerických bijáků. Rozvrat jak ve válce. Vorgeschmack neboli ochutnávka kolínské nádraží. Přičemž další důkazy nemožnosti soužití s muslimy jsou k vidění po celé západní Evropě, od Británie, přes Francii, Benelux, Německo až do severských zemí. No go zóny jsou důkazem, který nemůžete obcházet. Jejich posílení o další miliony muslimů společnost prostě nevydrží a nastoupí nová totalita, proti níž bude Le Pen demokratický břídil. Prostě to půjde přes šlachy do masa. Aby se to nestalo, je třeba začít jednat hned. Že se tak neděje, je pro budoucnost tragické, ale když asi vy (a vaši souputníci) to ráda horké.

     Mimochodem – před deseti lety jste se ještě na Pavoucích pohoršovala nad mou kritikou české pravice. Desetiletí uplynulo, všechny mé obavy a pro vás hříšné myšlenky se potvrdily, česká pravice se válí na smetišti dějin – a vy znovu varujete před Tarasovými zcestnými názory. Tentokrát ale bude rozuzlení mnohem rychlejší.

  • Hele Tresten, na rovinu.
   To není touha po utkání s oponenty, ale blbá provokace.
   Koukněte se nejprve, kam lezete, než začnete s takovými lacinými fintami, protože mám dojem, že vás kvůli nevhodné jízlivosti zrovna tady nikdo obdivovat nebude.
   Tohle jsou vážné věci, v jízlivosti se s vámi klíďo utkám u Tribuna, ale tady to odmítám dokonce i já…..(a vy jste vděčný objekt, tomu věřte)

  • Jordánsko by asi rádo, kdyby byl v oblasti alespoň znánlivý mír.
   Nepřehledné a poněkud kostrbaté válčení USA a jejich spojenců (nohsledů) nemělo moc efektní výsledky.
   Asi se v tom Jordánci přestali orientovat, a došli k názoru, že by mohli mít nečekaně umírněnou islámskou opozici u nich doma, a to pochopitelně nechtějí……

  • Psal jsem už před rokem, možná dříve, že k tomu dojde, protože Amíci se chovají jako blázni a jediné, co pro své „spojence“ udělají, že je použijí jako kanonenfutr proti svému dočasnému nepříteli. Stejně jako před lety s Jižním Vietnamem, s Irákem, který vmanipulovali do zničující války s Íránem, stejně jako s Gruzií a Ukrajinou, stejně jako nyní s Jordánskem a Tureckem proti Sýrii. Výsledkem jsou vždy totálně destabilizovaní „spojenci“, pro obranu kterých neudělá USA vůbec nic. Použité politické elity vždy zradí.

   Nyní je toto chování – mimo Jordánska – důvodem politického obratu například v Pobaltí, které coby americký spojenec dostalo co proto, s nulovou kompenzací. Stačí se podívat, jak dopadla Gruzie, Ukrajina skončí ještě mnohem hrůzněji.

   Podobně dopadne Polsko, pokud bude dál sledovat americkou politiku a vrhne se dále a hlouběji do protiruské osy a ukrajinské zabijačky, například oprášením Pilsudského plánů – nyní amerických plánů – na „Intermarium“.

   Z Jordánska vlastně udělali nástupiště pro útoky na Sýrii, přes Jordánsko zásobovali kozomrdy v Iráku i v Sýrii, v Jordánsku postavili výcvikové tábory a polní nemocnice.
   Zkrátka do toho Jordánsko zatáhli natolik, že pokud teď zvednou kotvy – nemyslím tím úplně, jistě si zachovají vojenskou přítomnost v Saudské Arábii, Turecku a v Kataru – a přestanou do dění výrazněji zasahovat, protože prohráli všechno co mohli, politicky už nemohou dělat nic. Buď vyvolají válku s Ruskem o Sýrii nebo musí hodit úplnou zpátečku. Logicky to dopadne druhým způsobem.

   A tím pádem Jordánsko zasáhne zpětný zášleh, utečou k nim všichni v Sýrii nasazení kozomrdi z jižního směru. Následovat bude, podobně jako když si král Husajn vzal k sobě „ubohé Palestince“, pokus o svržení království. Tedy pokud se Jordánci nezačnou bránit hned a neotočí situaci směrem k Rusku.

   Jordánsko nikdy s Ruskem přátelské vztahy nepřerušilo, například před několika lety dokončili Rusové několik zbrojních továren na ruční zbraně a munici, dokonce i na protitankové rakety, blízko Ammánu. A v plánu byla i jaderná elektrárna.

   Takže celkově to překvapující není, je to jen materializace situace, která tímto směrem směřovala dlouho.

 19. Dělám to nerad, mezi starými přáteli by se to stávat nemělo, ale můj koment u tribuna už čeká druhý den na schválení, tak to celé vlákno dám sem:

  15.1.2016 – 17:40
  taras2
  Přemýšlím, proč se s tebou není možné dohodnout v názoru na migraci. Je to asi (možná, pravděpodobně) proto, že prakticky pokaždé sklouzneš z roviny obecné, realistické a praktické na detail, na jednotlivce. Konkrétní příklad. Když řeknu, že migranty v tomto počtu a s tímto náboženstvím nelze v Evropě nechat usídlit, protože rozvrátí sociální systémy, školství, veřejný pořádek, vytvoří paralelní kulturu, která bude zneužívat sociální dávky a sama nebude ničím přispívat, zvýší kriminalitu na nesnesitelnou a neúnosnou úroveň, že je nutné je vracet zpátky, ty na to odpovíš, že jejich dětičky přece budou plakat, až je budeme vypovídat. S tímhle tvým přístupem se nedá polemizovat, je hodně farizejský.

  Je to přesně obrázek ze scény, kdy Merkelová ještě celkem realisticky na shromáždění ve škole s dětmi přistěhovalců prohlásila, že někteří se budou muset vrátit do svých zemí. A jedna z dívek se po těch slovech rozplakala, Merkelová ji šla těšit, média to rozmázla, pověst kancléřky utrpěla – a Angela si spravila imidž pozváním, my to zvládneme. Spravila si pověst a pěkně si to (a Němcům a nám) zavařila.
  10 0

  15.1.2016 – 18:17
  Tribun
  Protože jsem zůstal levičák.
  1 6

  15.1.2016 – 18:36
  taras2

  (Komentář čeká na schválení.)
  Levičák je definován hlavně svým vztahem ke kapitálu, kapoušům a jejich služkám v médiích a v politice. Rozhodně ale není levicový ten, kdo nevidí, jaké nebezpečí představuje pro lidstvo jeho opium, středověké a (z hlediska lidskoprávního) zločinné náboženství, islám.

  • Hezkys to napsal, Proroku, ted uz vime, proc te ma Tribun za pravicaka: nejen ze muzes komentovat, ale i si dokazes vlastnimi silami ve vlastnim podniku zaridit, ze to nekdo bude cist.
   Ted by to z tve strany jen chtelo nejake argumenty.

   • Argumenty jsou faktické současné dění.
    Ukazuje se totiž, že všechny ty iracionální obavy nebyly zdaleka tak iracionální.
    Což tedy některým lidem vůbec nevadí, a honí důvody toho či onoho, kde se dá.
    „Když se lidé chovají k migrantům jako k prasatům, ať se nediví, že chrochtají“ (volně)
    To jen čumím s otevřenou hubou, co by jim tedy vlastně měli dát, resp-co jim ty vyspělé západní země vlastně nedali?

  • Také jsem mu k tomu napsal…něco ve smyslu, že pokud by evropským proletářům měli migranti pomoci se svrhnutím kapitalismu, museli by mít s nimi stejný zájem,což samozřejmě nemají.
   Naopak, oni pěkně berou od kapoušů prašule a mají nestoudné požadavky, které jsou jim plněny.
   Takže podpora migrace prostě není žádný znak levicovosti.
   No…koukal jsem také na téma mešit v Rusku na OM.
   Reakce opavdu nejsou tak sluníčkové, jak u Janiky.
   Kdysi jsem byl na OM zabanován-podle mě z důvodu přílišné radikálnosti.
   Teď tam má Stan těch radikálů 80%, a ty už všechny zabanovat nemůže….to je asi pro něj kruté probuzení.

   • Taras by tu mohl zalozit rubriku „Co ceka u Tribuna na schvaleni“.
    Lez a lzi Nemecka a dalsich tahounu EU jiz temer nejsou oddelitelne od reality- jsou natolik zavazne, ze jejich proneseni neprovadi negaci, ale vytvari realitu zcela novou, jiz neuchopitelnou a nezvladatelnou. Jak pise Kchodl s tim zrusenim Schengenu tak ano, oni ho zrusili soucasne s tim, ze s padem Schengenu padne i euro (Schäuble). Ted je v tom takovy bordel, ze to nepujde opravit, ale musi se to znovu postavit (az se to rozpadne). Ted cekame na nejakeho vladniho pravnika, ktery by nam vysvetlil, jestli Schengen je, anebo neni, stejne jako jsme za normalizace cekali na podobneho typa, co nam rekne, ze nase zivotni uroven stoupa.
    A to se na zacatku rikalo, ze Madaroni jsou tak hnusni, ze uprchlikum po zkusenosti s nimi nezbyva nic jineho, nezli jit do Nemecka. Ted jim zrejme nezbyde, az Nemecko pretece, nezli jit i do okolnich statu, protoze ty se o ne loni nechteli podelit. Jako za normalizace: vsichni rikali ze jako dobry a snaseli na to konto spousty faktu a k tomu verchuska chlastala jako o zivot, potoze to uz nemohla vydrzet.

    • Vztek normálních Němců si najde nějaký náhradní ventil, zatím, než situace dozraje.
     Nebo jim ten ventil bude nalezen – propagandou. Někam budou muset všechno kanalizovat. Obávám se, abychom to nebyli my, tedy ČR. Něco k odpoutání pozornosti jejich věrchuška určitě vymyslí a líbit se nám to nebude. Kdo bude obětní kozel ?

     Zajímalo by mě, jak technicky připraví onu cenzuru internetu, protože technologicky to není vůbec jednoduché. Kdo bude určovat „co někoho uráží“ – je jasné, že to je politicko korektní termín pro všechno pravdivé o migrantech, co nebude jako pravda uznáno samotným Geobbelsem.

     Pak také ony zvláštní zrychlené tribunály, které budou odsuzovat do koncentráků – protože věznice nemohou brzy stačit, ty mají nacpané už teď. Bude 2.5 roku vězení, prý minimálně, ekvivalent trestu smrti, díky podmínkám a lidskoprávním dozorcům ? Také je možné, že to bude následně prodlužováno, třeba pro „ochranu společnosti“, v tom mají Němci praxi.

     Jsem zvědavý, jak se budou jmenovat nové SS a jak to opřou o zákon – žil jsem dosud v bláhové iluzi, že ministr spravedlnosti nemůže jen tak vyhlásit nový šílený zákon o omezení svobody slova, že existuje cosi jako Bundestag a německá ústava. Kdy to zrušili ?

     Dobře, že je BS (což je zajímavou shodou okolností americká zkratka pro bullshit) alias Ozubená pleš je tak šikovně konformní a přitom vlastně pevný, asi z poznané nutnosti. Skoro mám chuť toho aparátčika obdivovat, nezáleží na tom, co a jak je v pozadí, ale zdá se mi, že snaha ho diskreditovat pomocí těch „hackerů“ – tedy podstrčením mailů nahraných pravděpodobně NSA a vypuštěných asi přes BISku a jejich pastičku white-media nebyla jen tak samoúčelná, asi jim dost vadí. Protože aktivní pasivita – nedělat nic, ale pořádně a naplno – je přesně to, proti čemu nemají žádnou obranu.

     Je to zkrátka všechno hlavou dolů, nohama vzhůru. Shengen/neShengen, Euro/neEuro, kvoty/nekvoty. Počítám, že přes víkend jsou všichni němečtí politici také na šrot, zrovna jako byl normalizační bolševik. Uvidíme, kam se celá ta tragická absurdní fraška posune v pondělí.

  • Tribun zjevně vychází z chybné premisy, že levičák pomáhá chudým a lidem v nouzi, třeba uprchlíkům, zatímco nepomoc je znakem pravice.

   Nic nemůže být více vzdáleno pravdě, protože levice se většinou na chudobě pase a nemá žádnou ochotu s chudobou něco opravdového dělat. S výjimkou radikální levice, e.g. komunistů, kteří se právě z tohoto důvodu od „levice“ oddělili.

   Levice má samozřejmě v politickém systému svoji úlohu, neustále operuje chudými a ubohými, aby se dostala k lizu a k moci, a uvádí celou věc do společenského diskurzu. Pravice pak „krade“ levici její téma chudoby a chudobu efektivně likviduje, čímž potápí levici její lodičku. Pokud se levice dostane k moci, první ze všeho se začne chovat jak šlechtic z nemanic a nic ji není dost luxusní, následně se spřáhne se superbohatými, tedy s finančním kapitálem a začne drát chudé o106, takže těm dojde trpělivost a v dalších volbách pošlou levici k ledu, tedy pokud se levice u moci nezabetonuje – což s pomocí superbohatých často udělá. Levice je tedy vždy skrytě nebo zjevně fašistická, ČSSD není žádnou výjimkou, nýbrž potvrzením pravidla.

   Tribun není v tomto ohledu žádným extrémem, potřebuje co nejvíce „uprchlíků“, aby se o ně mohl starat a předvádět svou ušlechtilost. Čím budou ubožejší, tím lépe.
   Aby proud uprchlíků přerušil a o ty ubohé lidi se nějak normálně postaral v rámci jejich kulturního okruhu, od toho se drží daleko jak ďábel od svěcené vody.

   Další věc je, že evropská levice, což jsou spojenci finančního kapitálu a korporátní oligarchie, tedy fašisté, po kozomrdech touží, protože jsou to tak říkajíc jejich soudruzi, také zavrhují křesťanskou morálku. Chtějí je použít proti domácímu obyvatelstvu, protože se dají snadněji koupit – představují levnější hlasy než domácí ubožáci, už poučení.

   Evidentní věc, že migranti jedou do Evropy přímo pod nůž, protože jejich nekompatibita a množství přesáhla a ještě přesáhne mez únosnosti a ve finále budou zataženi do bojových srážek s domácím obyvatelstvem a nakonec i s organizovanou ozbrojenou mocí, a pobiti, pokud neutečou včas zpátky.

   To Tribuna a jemu podobné vůbec nevzrušuje. Hlavně když mají své ubožáky, ti naši jim nejsou dost dobří, hlavně proto, že tyhle levičácké týpky mají dobře prokouknuté, každý bezdomovec ví, o jaké jde svatoušky.

   Ohledně dnešních uprchlíků „ze Sýrie“ jsem k tomu psal nahoře analogii s prchajícími nacisty za WWII do Británie, takže to nebudu opisovat.

   • Asi máte pod pojmem levice na mysli tu sociálně demokratickou či socialistickou v západním pojetí, Kchodle. Pokud dnes kolaboruje s korporacemi a není k rozeznání od pravice, tak tomu v šedesátých a sedmdesátých letech tak nebylo. Tenkrát se SPD skutečně opírala o pracující a odbory, také tehdy něco vážily, dělala politiku pro lid a s ním. To bylo ještě za Brandta. Schmidt udělal v osmdesátých letech krůček doprava, byl to jasně středový politik, pak přišel Schröder a ten doprava doslova poskočil. Hartz IV je tak tvrdá reforma sociálního systému, které by se CDU/CSU zřejmě neodvážila. Podobný vývoj byl v Anglii a Francii, Blair a Hollande jsou také od pravice k nerozeznání, výsledky se ale dostavily: SPD spadla ze 43 % za Brandta na necelých 20 dnes.

    • Plný souhlas. Německo bylo v 70. letech svobodným rájem na Zemi, díky skutečným socialistům, kteří měli i silný pravicový program, například podporu podnikání, a tím nemyslím podporu korporací a finančního kapitálu, ale malých firem a živnostníků. A high-tech firmiček. Jenže dnes „levice“ znamená bohužel něco úplně jiného.

     To je podobné jako třeba ve Švédsku či Rakousku, dlouhá léta byly jejich socialistické strany vlastně hodně pravicové s velkým sociálním programem, protože pravice jako taková byla znemožněna spoluprací s nacisty.

     Nevím, jakého levičáka má Tribun na mysli, z jeho psaní jsem měl dojem, že levičáka toho nového typu. Který chudé a ubohé potřebuje, aby si mohl dokazovat svou ušlechtilost a přes jejich záda se vyšplhat k moci nebo alespoň k nějakému slušně placenému státnímu nebo NGO fleku, služební limuzíně a sekretářce.

     • Hm, to myslíte Axel Springer, Siemens anebo Rhein-Metall proti kterým vedly cíleně útoky RAF a které údajně chránil a protěžoval „sociálfašista“ Brandt, ve kterém viděli právě onu socialistickou zradu spojením s korporátním průmyslem a liberály z FDP? Ne, že bych je hájil ale ty koncerny tehdy, správně jak říká Taras, dostávaly především státní zakázky, nevyjímaje ty zbrojní jako člena NATO…Já jen, že kázat vodu a pít víno je jako pošpinit čest vdané ženy – nerad to přizná ten, kdo by proto sám zabíjel odvolávajíce se na zákon „cti a krve“..:-)

 20. Vyvoj (Darwina netreba) jasne predvadi ze se to hybe.
  Stejne jako se vyjasnuje v nazorech a kdo je kdo na Internutu stejnou cestou se to ubira a bude I dale v Evrope a I celosvetove.
  K debate I zde kde treba Merlin zminila hoaxy jako destabilizujici prvek velmi ucinny na Internetu. to neni divu ze mohou mit uspech. po zkusenostech s prikazy a zakazy z Bruselu, kdyz nviny napisi ze v Italove jsou poboureni zakazem pouziveat pece na peceni pizzy ze to znecistuje ovzdusi, tak po vsech tech zakazech a prikazech o tom jen malo lidi bude pochybovat ! Proc pochybovat o tom ze Brusel je schopen po vsech zakazech a prikazech vydat i zakaz topeni drevem ?
  Vypustit maximalni mnozstvi hoaxu za ucelem aby nikdo neveril nicemu je docela dobry plan 😦
  Oziveni na tomto blogu nastalo kdyz vstoupila tresen 🙂
  Vstoupila aby predvedla ze pro ni stale neni dost dukazu ze se to v Evrope riti do pruseru.
  Teda, Tarasi, když si tu tak čtu, říkám si, že na vás musí jít deprese.
  S tímhle materiálem chcete čelit invazi?
  Predstira nevedomost kdyz nevi jaky “ material“ je uspesny proti invazi. .?

  Napište, s jakými oponenty a jejich argumenty bych se podle vás měla utkat, a já to zkusím.

  Ze nevidi Tribun, tresen a dalsi kam to smeruje, to je jen Internet,
  pruser je ze to stale odmita videt Berlin a Brusel 😦

 21. Astr:
  Jde mi o to, že uprchlická vlna je fakt. Skutečnost, která by Evropu mohla ohrozit, kdyby její zvládnutí bylo na lidech, kteří se na to dívají jako Kchódl.
  To bylo smyslem mého prvního vstupu.
  Merkelová a spol. dělají chyby, jenže přístup „neposkytnout azyl nikomu, vyhnat, postřílet“ vede do pekel daleko horších, než kam sahá představivost jeho nositelů.

  • tresen:
   Jde mi o to, že uprchlická vlna je fakt. Skutečnost, která by Evropu mohla ohrozit, kdyby její zvládnutí bylo na lidech, kteří se na to dívají jako Kchódl.

   Vami jmenovany a dalsi kteri maji vyhrady k Merkelismu , je maji proto ze to Merkelismu nefunguje a nefunguje ne proto ze nektere staty odmitaji kvoty, ale proto ze tento pristup znamena stale zhorsovani nikoli reseni !

   Kdyby zvladnuti uprchlicke krize bylo na lidech jako je vetsina zdejsich komentatoru, z toho jde na Vas hruza, pricemz dobre vite ze je to nesmysl.
   Je to hledani pijavic u pacienta ktery ma otevrene zily !

   • skutečně nejde o to, že 3 státy z V4 odmítají uprchlíky, ale o to, že je jich už teď nadkritické množství /za krátký časový interval, kdyby šlo o deset let, tak se rozpustí mnohem snáz/, takže dle mého mínění už není mírumilovný a klidný průběh integrace možný zvláště pak za stejně plynule pokračujícího nárustu příchozích.

    • Ještě doplním, že i kdyby jich sem příští rok přišlo 10 000 000, „tam“ jich neubude.
     Naopak, bude jich tam čekat 10x víc!

  • Legrační, jepice je pořád stejná – snad jediná jistota v dnešním měnícím se světě.
   Provokatéři, svatoušci, pseudovzdělaní hlupáci, hysteričtí psychopaté, … se nestanou inteligentními, vzdělanými ani soudnými, ani kdyby příslovečný „čert na koze jezdil“.

   Kdyby to „bylo na lidech jako Kchodl“, tak by žádná „uprchlická vlna“ nevznikla.
   Celé je to lež, protože „uprchlická vlna“ to není. Porušuje totiž od začátku platné zákony EU i OSN. Jelikož se mi jevíte intelektuálně poněkud nesmělá, krátce Vám vysvětlím, co by se dělo, kdyby to bylo napřiklad na mě, jak píšete.

   Zřejmě neznáte azylové právo: migranti nejsou uprchlíci a nemají právo na azyl. Právo na azyl nemají ani uznaní uprchlíci – jen v „první bezpečné zemi“ – a tou je pro Syřany Turecko, Jordánsko, Libanon. Jako uprchlík je podle mezinárodního práva brán ten, koho život je v jeho domovské zemi ohrožen v rozporu s mezinárodními právními konvencemi, například válkou. Dostane azyl v „první bezpečné zemi“, dál na cestě to už žádný uprchlík není, jen obyčejný migrant a jako takový je bezpečnostními silami odchycen a postrkem vrácen do oné „první bezpečné země“, kde se o něj musí postarat. Tedy jako uprchlíci by měli být bráni pouze ti, kteří přepluli přímo ze Sýrie do Řecka nebo Itálie. Nebo přiletěli ze Sýrie letadlem, případně je přivezlo UFO.

   NATO má velké vojenské námořnictvo, v rámci pobřežní ochrany mělo všechny lodě zastavit, obrátit zpět a po vyložení lidí zabavit nebo potopit, jelikož se jedná o trestné činy pašování, porušení námořního práva, dopravy lidí za nevyhovujících podmínek nákladními loděmi, … zákonných důvodů pro zabavení nebo potopení lodí je zkrátka mnoho.

   EU a NATO měly působit na zastavení války v Sýrii diplomaticky nebo i vojensky, ale pouze v souladu s mezinárodním právem. A případně pomoci s uprchlíky v „prvních bezpečných zemích“, zásobováním uprchlických táborů humanitární pomocí, dokud syrská válka neskončí – a pak pomoci s obnovou.

   EU nemá povinnost starat se o uprchlíky z válek, ve světě se válčí pořád a podle statistik je válčením a především gerilovými konflikty postižena více než miliarda lidí, což jak musí každý uznat, je nad možností EU vzít si všechny tyto nebožáky k sobě domů.

   Je nutno migranty odmítnout z humanitárních důvodů, protože jejich kultura a víra jsou nekompatibilní s evropskou populací a jako takovým jim hrozí od domácího obyvatelstva ústrky, odmítání až nebezpečí – to je stejné, jako když se řekne, že šiitští uprchlíci ze Sýrie nemohou být přemístěni do sunnitských oblastí. Hlavní důvod odmítnutí je však jiný – občané EU si platí daně pro sebe, své děti a svou komunitu, své národy, aby se společně postarali o své potřebné. Vzhledem k nim je přijmutí migrantů zradou společenské smlouvy občanů a jejich států – a to k ničemu dobrému nepovede.

   Jak vidíte, pokud by vše probíhalo podle zákona a mezinárodního práva, neutopil by se jistý chlapeček ani by lidé neumírali ve škarpě u cesty, ani by nebyly v migračních táborech znásilňovány děti, … a to se můžeme jen hrozit toho, co se ještě stane.

   I slepý vidí, že přijmutí nezvládnutelného množství migrantů rozloží celou společnost, zničí azylový systém, způsobí rozvrat multikulturní a mezirasové tolerance, která se budovala celá staletí a povede k bezbřehému lidskému neštěstí. K zavlečení vzdálených válek do Evropy. A co je nejdůležitější, k rozvratu fungujících evropských demokracií, kde vlády zradily své občany vydáváním prostředků na cizince, po kterých nám vůbec nic není.

   První vlaštovky už jsou zde – pouliční kriminalita, nebezpečí na kdysi bezpečných ulicích našich evropských měst, a to hlavní – zrušení svobody a demokracie, zavedení totality.

   Když už se nepostupovalo podle práva od začátku, navrhoval bych, ve vší humanitě:
   1. Sjednocení počítačových záznamů o všech migrantech v rámci EU. Přezkum a rozdělení na migranty a opravdové Syřany a další z válečných oblastí, což by šlo velmi rychle, protože například 400 tisíc Kosovanů žádná práva na život v Německu a Švédsku nemá ani při nejvolnějším výkladu.
   2. Levný, rychlý a bezpečný odsun neuprchlíků zpět do domovských zemí, s poskytnutím prostředků a sil na jejich ubytování a zajištění, aby vše proběhlo humánně.
   3. Podrobný přezkum zbývajících, poskytnutí azylu po dobu války se zaručeným návratem po dosažení míru pro matky s dětmi a bezprizorné adolescenty, pro nemocné, invalidní a staré.
   4. Zbytek Syřanů, mimo lidí, kteří se přímo – bez 10-ti leté „aklimatizace“ – hodí do pracovního procesu, na přímé nabídky a záruky firem, odsunout do „první bezpečné země“ a starat se o ně tam.
   5. Zrušit námořnictvo NATO a Frontex, které jsou zjevně k ničemu. Lodě prodat v aukci a z výtěžku hradit humanitární pomoc.
   6. Pohnat k zodpovědnosti všechny evropské politiky, pracovníky státu a médií, kteří porušili platné zákony.

   Jelikož celou tu šílenost neřídím bohužel já ani mě podobní vzdělaní, odpovědní a rozumní lidé, ale spíš lidé Vašeho typu, jistě se dočkáme hetakomb mrtvých a zničených životů, rozvratu a místo demokracie naše společnosti skončí totalitou. Protože hlas práva, rozumu a humanity nikdo neposlouchá, ale jede se podle zvrácených ideologií. Nepochybuji také o tom, že z katastrofy budou nakonec obviněni lidé, kteří od začátku říkali, že by se vše mělo dělat jinak, viz. předchozí řádky. A jepice budou dál humanitárně vzdychat a rozlévat žluč všude kolem.

   • Klidně označte za humanitární vzdychání a rozlévání žluči i informaci, že s mnoha vašimi body nemám žádný problém – konkrétně 1 – 3. K bodu 4 podotýkám, že pracovní povolení by mohl dostat každý práceschopný azylant, pokud nemá v záznamu přestupky proti zákonu a pokud jeví snahu přizpůsobit se evropským zvyklostem, což by neměla být formalita.
    Na to, jaké tu i jinde vedete krvežíznivé řeči, je tenhle váš příspěvek překvapivě realistický.
    Možná byste mohl naopak souhlasit i vy s mou představou o mírové obnově Sýrie jako základním předpokladu návratu syrských uprchlíků domů. Ale to byste musel vynechat obvyklé invektivy.

    • Milá tresni, jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá.

     S přiznáním práva na práci (bod 4) pro práceschopné „azylanty“ nesouhlasím, jelikož – a tady je zase další Vaše manipulace – nejsou to azylanti, jak jsem Vám právě vysvětlil, protože v „první bezpečné zemi“ už byli. Uvědomte si, že středo- a východo- evropané, to jest my sami, jsme čekali 10 let, než se západním zemí uráčí pustit naše lidi na jejich pracovní trh. Při vší kulturní, vzdělanostní, náboženské, rasové, … kompatibilitě. Takový požadavek je prostě skandální.

     Žádné krvežíznivé řeči nevedu, to jen Vy máte ten dojem. Pokud chápete vtípek a charakterizaci situace ve Finsku jako „návod k vraždění“, nebo deklaraci připravenosti k obraně jako krvežíznivý, tak jsme pravděpodobně každý z jiné planety.

     Ale jinak jsem rád, že se na něčem shodneme, protože se mi zdá hrozné, že málokdo chápe evidentní věci, což vede k velkému neštěstí všech, kterého se hrozím.

     Všichni přešli mlčením omezení svobody slova v Německu a oznámení o 2.5 roku vězení pro všechny provinilce. Kde je záznam parlamentního zasedání Bundestagu o odhlasování této – základní práva člověka rušící – šílenosti ?

     Nikdo ani nepípl. Přitom je to evidentní nezákonost přímo nacistického typu.

     • „Všichni přešli mlčením omezení svobody slova v Německu“

      Protoze vsichni vedi, ze to uz mele z posledniho, ze urcita „demokraticka etapa“ lidskych dejin se blizi ke svemu konci a tak na to kaslou. Jak pisete vyse, tady zadne plosne zatykani nebude, vse se vyresi exemplarne, staci 1-2 pripady odsouzene behe mesice a rozmaznute medii a za pul roku- rok se na netu hraji jen hry a vede nezavazna konverzace o pocasi.

      „Přitom je to evidentní nezákonost přímo nacistického typu.“
      Proc chodit okolo horke kase: vypada jako husa- kejha jako husa- koleba se jako husa…pak to asi bude husa, rekl bych. Ono se cloveke jen nechce to prijmo pojmenovat, navic ma v zive pameti konecnou fazi nacismu a mylne si mysli, ze tak vypadal vzdycky. Nikoliv, nacismus mel sve logicke pocatky a jako dnes mu v prve rade slo jen o to, aby se spolecnost nerozpadla v chaosu. Z toho lze dovodit, ze represe budou prijimany jako forma osvobozeni.

      Integrace uprchliku zacne s jejich ocenenim, za kolik Brusel bude prodavat sve otroky na lokalnich trzich prace, zda- li bude cena trzni dle oblasti, anebo direktivne urcena a platici pro celou Evropu…pokud bude dotace na uprchlika takova, ze presahne hranici nakladu na nej, tj. podnikatel dostane na uprchlika takovou dotaci, ktera pokryje uprchlikovo nicnedelani, treba 15000 korun/ mesic, pak revoluce nebude, protoze podniky si tohle ohlidaji v soucinnosti s represivnim aparatem (vzpomente: vypada jako husa- chodi jako husa…).

   • 1 až šest rozumné, obávím se obvšem, že bruseští úředníci už jsou úplně mimo realitu a velice pravděpodobně plní příkazy odjinud. Uklidnění a srovnání rozjitřené situace v Evropě není v plánu. Nastanou těžké časy.

 22. Tarasi pti poslechu pana Fialy na sjezdu ODS jsem si nutne musel vzpomenout na Tebe
  Na Tvoje narky ze nemas pravicackeho oponenta se Ti nabizi prilezitost 🙂

  • Jenže podle Tribuna už pravicového oponenta nepotřebuju, stalť jsem se totiž pravičákem sám. Fiala nemá vůdcovské kvality, jestli chce stavět politiku ODS na tom, že propaguje srážení a zabíjení chodců v noci, v oblečení bez reflexních prvků, tak daleko nedojde.

   • Nezlehcuj jeho projev, mluvil z voleje a mluvil na to jak mluvili ODSaci drive velmi dobre.
    Ze mu nechces odpustit vladou doprucovane reflexni oznaceni ktere on vnima jako pripominku socialistickeho terroru svedci o Tve neochote vazne se zbyvat tim co rekl lidksky dobre 🙂
    Tribun mozna levicak je ale musi byt dodano ze to musi byt v objeti bratru a sester slunickarsky zasazenych 🙂

    • Nečekej ode mě, že bych se na jakéhokoliv politika ODS díval přívětivým okem. Je to spolek ksindlů a s jako takovými se s nimi musí zacházet. Mohu jim jenom blahopřát k volbě vedení, teď už snad budou definitivně v prdeli, ovšem mohou to zapíjet kumysem.

     • Zapijet neco (cokoli) napojem pastevcu z Mongolska tedy
      vyprovokovat reakci organismu s nazvem ridky pripad s hustym behanim,
      to je od Tebe opet nezdvorile !
      Takze nic, ale je to skoda , vaznejsi rozbor obsahu jeho proslovu by jiste ctenare obohatil.
      Mozna I v ocich Tribuna slunickarskeho lidu bys nasel pochopeni a pak i na sblizeni levicackych dusi by pripadne mohlo dojit.

  • Místo rozmazávání novinářských úchyláren bys udělal líp, kdybys kchodlovi poradil, aby se tak nevyjadřoval. Byl by pro mnoho lidí přijatelnější.

   • Nebudu,

    až se sluníčkáři přestanou vyjadřovat o kdejakém migrantovi z Tramtárie jako o „uprchlíkovi“; až se oprávněný požadavek možnosti sebeobrany přestane taxovat jako „příprava k vraždění“, vysmívat a vydávat za zločin; až se přestanou džihádisté a vrazi vydávat za „umírněnce“ a „bojovníky za svobodu“; až se přestane hanit evropská kultura bílého člověka jako „vražedná“; až nebude islám vydáván za náboženství, což není, je to ideologie schovaná za náboženství. Až politická korektnost uzná, že afroameričan je černý.

    Pak nebudu používat provokační termín „kozomrd“, kterým primárně nemyslím žádnou rasovou odlišnost, většinou jen džihádistickou verzi islamisty, u kterého je mi úplně jedno, jestli je bílý, hnědý, černý, žlutý nebo zelený. Který nepokrytě vykřikuje, že nás všechny ovládne, zotročí a případně zabije. Všude zavede šariju. To odmítám maskovat coby „kulturní specifikum“.

    Pokud mi kupa sluníčkářských nevzdělanců a hlupáků každý den říká, že bílý člověk je zrůda, ačkoliv založil dnešní skvělou civilizaci, vymyslel spoustu báječných věcí, například antibiotika a další léky, … (1000 stránek seznam) … a měli bychom být milí na středověké zmagořené povýšence, agresory a násilníky – neříkám, že jsou takoví všichni – tak ano, jsou to KOZOMRDi.

    Nechci být přijatelný pro lidi, kteří dokáží relativizovat a omlouvat takovou zvěrskou ideologii, jakou je islám v dnešní praktikované podobě, nedodržování zákonů EU a OSN, ignorování morálky a obecných pravidel slušnosti, zavádění totality a omezení svobody slova. S těmi mám jen málo co společného. A nepřijatelnost se mi jeví jako správná.

   • Vlastně je to typické, Janiko.
    Vy, sluníčkáři nemáte argumenty, a tak vykřikujete o slušnosti a toleranci, a nejvíce o vyjadřování.
    Ve skutečnosti se na realitě nic nezmění, když bude Kchodl místo kozomrdů používat označení bratrští uprchlíci před válkou, dokonce ani kdyby řekl, že jsou to utečenci před bílou válkou, nic se nezmění.
    Aby toho nebylo málo, i kdyby VŠICHNI kritici zločinné migrace začali hovořit o nebílých bratrech, a bělochy by označovali za nemuslimy, s realitou to ani nehne.
    Stali se snad Cikáni lepší, když jsou to nyní Romové?
    Stali se lepšími, když běloši jsou neromové?
    Jen žvásty, prázdné žvásty……
    Přesně, jak když Zeman řekl „kunda“.
    Hrůůůůza, všichni slušní lidé se hnedle styděli za svého prezidenta, protože říci v rádiu „kunda“, to je prostě moc- a musíme chránit naše děti…………..

    • Ted to pujde jednoduse, vittto, ony „spolecenske scenare“ nejsou nikdy slozite propracovane:
     „Sice jsem demokrat srdcem a dusi, ale kvuli lidem jako vittta prijimani drakonickych zakonu vitam, bohuzel jinak se takovym lidem nejde ubranit.“

     Dneska neco podobneho psali v novinach:
     „SPD po masovych utocich v Koline a jinych mestech vidi jako nejvetsi spolecenske nebezpeci pravicovy extremismus.“

     • To je jediné, co mí dává 100% logiku-s tou migrací.
      Oni skrze ní mohou naprosto zlikvidovat demokracii a vše, za co naši předkové bojovali celá staletí.
      Tímto způsobem nakonec doufají, že pacifikují i ty migranty.
      I ty „pravicové extremisty“ si musí vymýšlet.
      Takový extremista je dnes každý vittta.

     • „SPD po masovych utocich v Koline a jinych mestech vidi jako nejvetsi spolecenske nebezpeci pravicovy extremismus.“

      no fakt, a „Bundesjustizminister Heiko Maas (SPD) hat seine Kollegen in den Bundesländern zu einem Gipfel zum Problem des Rechtsextremismus eingeladen. “
      no to je ten nervóza, co tvrdí, že stát má mít ten „silový monopol“ , nebo snad „monopol na násilí“, ani nevím, jak to vlastně přeložit.
      Kromě toho se má prý důsledněji zakročovat proti „trestným vyjádřením na internetu“ , no tak je ten socialistický ministr teda oprvadu Justiz, anebo spíš Gewalt, ha?

      A taky prý že SPD chce financovat 100 miliony eur projekty na téma „Žít demokracii“ – jo ale tohle tady už dávno tak nějak známe z „Žít Brno“, a musím říct, že teda to žití, to se všem na tom žití zainteresovaným ohromě povedlo, rozuměj nejvíc vyplatilo..
      (nač si ale stýskat, že, aspoň v něčem jsme tady napřed, myslím my na východě před vyspělým západem)

      ale taky mi to všechno připomnělo větu jednoho německýho komentátora onehdy, prý že „ve jménu demokracie se dá demokracie suspendovat“ – bylo to pod článkem o nutnosti politického dozoru na Polskem,
      a tak ta EK se jistě už taky svolala, ti němečtí komisaři (pod)šéfové? v ní mají na všechny tyhle věci takovej až čich, ti by určitě nenechali pošlapat demokracii natož práva svobody v žádné zemi, natož v Německu.
      No ta jména jejich jsem zapomněla, Juncker vím, ale ještě jeden, ten co tak jednou ohromně věříl v Evropu, či v kancléřku?, až cítil nutnost popucovat Orbána tuším za jakási nevhodná slova.. no on taky přece Orbán ohrožuje demokracii snad úplně nejvíc, že pošlapává práva snad všechna a i zákony všechny, to se taky dnes demokraticky ví, no vlastně to funguje báječně, od EU jde dozor směrem dolů na státy, a jak si to v jednotlivých státech pak demokraté uzařídí, tak to mají. A pak taky ty bitky mezi levicovými a pravicovými extremisty ještě do toho v tom Německu.. jak se to všechno vlastně mohlo tak vyvrbit, že?

      Jinak je oprvdu zvláštní, jak to ti socialisti tak nějak zvláštně teda řídí, tady je třeba něco zas o těch švédských. Ale je to video už staršího data, prý 2013, tak ten chlápek tehdy ani možná nevěděl, jak se dá demokracie ve Švédsku ještě i dále suspendovat.
      A když je tady tresen, budu jenom ráda, když to vyvrátí jako hoax.

      • Liberální levice jsou fašisté jako z praku, ukazuje se to čím dál více.

       • no vidíte, levicový liberál jsem vlastně já, fašistou jsem ještě nebyla, ale všechno je jednou poprvé 😀
        (liberální být nepřestanu, ono to taky neznamená, že člověk nemůže být konzervativní, když chce, a jestli mám teď víc levicové nebo pravicové sklony vůbec neřeším, prostě vnímám co se děje, a nelíbí se mi to)
        jinak jsou to snad už úplní magoři, ti švédští v tom videu teda určitě

        • Ono se to cele rozklizuje, dokud mel system jeste silu, mohl byt „nespravedlivy“, nebot v pozitivnim mnozstvi jednotlive nespravedlnosti zapadly.
         Pamatujes, kdysi jsem se bavili o jiz zrusenem Presseeuropu, kde byl rozsahly clanek o tom, jak svedska socialni demokracie uz od roku 1985 nasadila neoliberalni kurz a zacala privatizovat jako diva. Tim chci rici, ze ti svedsti (a jini) magori se nevylihli prez noc, to je generacni trend, v nemz se drobne potucky zacinaji slevat ve vidtelny proud a navic mizi opora funkcniho hodpodarstvi, prinasejici kdysi obyvatelstvu historicky nebyvale prebendy.
         Ono se ti to odevzdava na danich 50% kdyz po zdaneni ti zbyde 500 tisic svedskych korun, zatimco tvoje mama musela vyzit s 3 stovkami na mesic. Anebo Barnevernet sebere sice kazde 5. dite, ovsem rodice zazili casy, ze jich stat odebral polovinu, takze ted je to pohoda. Atd.

         Protestantske zeme byly vzdy sice bohate, ale vyznamna cast obyvatel zila v nebyvale bide. proto predpokladam, ze to, co se tam ted deje, je obcanstvem pomerne dobre snaseno, nebot ma historike vzpominky na mnohem horsi zachazeni s nim, temer nesoumeritelne.

         • co se tam ted deje, je obcanstvem pomerne dobre snaseno, nebot ma historike vzpominky na mnohem horsi zachazeni s nim, temer nesoumeritelne.

          jo, to je možné, vzpomínám si taky, jak jsi jednou psal o tom Norsku, že to byla chudá země, a že ti lidi ani nemohli svobodně z místa na místo, no ale ty historické vzpomínky musela mít už ta předchozí generace, nebo ty předchozí, tak jak je možné, že tato generace tam je tak.. jak to vyjádřit, lážo plážo.. jako by jim to bylo jedno. Ten Barnevernet ale možná berou tak snadno, protže je tam nějaký ten generační stín toho incestu, to je nějaké jejich národní veřejné tajemství nebo co. Nějak to mají v podvědomí.

          Že jsme se bavili o zrušeném Presseeuropu si pamatuju, že tam byl článek o neoliberálním kurzu švédské soc.dem si vůbec nevybavuju, nebyl tam nějaký jiný? nevím právě jaký, jestli něco s multikulti spíš, nevím, no to je jedno, ale proč by měli švédští socdem nasadit neolib kurz zrovna v roce 1985, co se stalo v ten rok?
          A teď si zase vybavuju, že kdesi byl článek, že i zas právě v Německu se to třeba začalo pomalu hatit prý už od 70.let – hatit, tím míním to, že lidi si začali postupně uvědomovat, že je politické strany de fakto nezastupují, že hájí zájmy jiných, ten chlápek v tom videu zas mluvil o roce 1994, v tom Švédsku, místo 1985. Takže si říkám, že nějaký přesný rok možná ani není nějakým vodítkem, třeba ta 70.léta v Německu jsem tak nějak chápala jako protiváhu nebo reakci na 60.léta.
          No vlastně to píšeš taky, že se nevylíhli přes noc, že to byl generační trend, jo.

          A s tím Švédskem ještě, včera jsem jen mrkla na wiki, a jen co jsem tak průletem zahlídla, měli prý tradici silných lidových hnutí, odborů, křestanských a ženských hnutí, a právě, oni se stali časem hrozně zjemnělými, nesmíš dítě plácnout, zákaz tělesných trestů zavedli poprvé oni. Takže mi právě ta jejich současná nereakce na všechno to, co se tam děje, přijde oprvdu jaksi nepochopitelná. Dnešní mladí tam mají v těchto souvislostech vzpomínky zas mnohem lepší, než právě generace před nimi, že by si ale pořád pamatovali nějaké špatné zacházení, nebo že musí mlčet ke všemu.. To by museli mít nějaký stejný „národní“ problém jak ti Norové s Barnevernetem, možná mají. No ale odkud víme, že je jim to jedno, že k tomu mlčí, vlastně za ně mluví a všechno řeší akorát ti jejich vrchní funkcionáři, no a tam je to snad rodinná tradice u některých, být v politice. A fakt staletá tradice, to je jak nová šlechta málem tam.
          Možná jsem to trochu zamotala.

          • „oni se stali časem hrozně zjemnělými, nesmíš dítě plácnout, zákaz tělesných trestů zavedli poprvé oni.“

           To je podle meho kyvadlo, ktere se prechyluje az do svych krajnich poloh. Jako to prehaneli za protestantu (take jsem se kdysi bavili o Hennigu Mankellovi, ktery ma narazky na zcela automaticke a plosne odebirani deti cizincum v 50. a 60. letech), tak se jim to prevratilo az do karikatury za ery socialniho statu no a ted to zas pada na druhou stranu.
           Ale ja jim to nevycitam, to je snad jasne. Tady to bylo podobne, trh s detskymi otroky ve Friedrichshafenu zavreli az v roce 1905 (!) (to jsem ale uz take psal) a samozrejme jakmile se trochu vysvihli, zacli zlobit na druhou stranu. telesne tresty ve skole zrusili az nekdy v 70. letech a nasledoval hon na fyzicky trestajici rodice. V cervnu te muze mlatit cizi chlap (ucitel) do hlavy a v zari vede ten samy clovek pohovor s ditete, jestli ho nahodou matka neplacla prez zadek, ze by ho pak jako strcili do decaku.
           Pro socialne emancipovane Cechy je to nepredstavitelne.

           Hranici zitych vzpominek tu jsou babicky a dedeckove, tedy mezivalecne klima. Ti zazili eru „Verdingkindern“, tedy nasilne a svevolne odebranych deti (stacilo aby zemrel otec, ci obec uznala, ze si to zaslouzi) a uz sly…ovsem ne do decaku, ale do privatu (stat musi byt stihly), kde pracovali jako otroci, nejcasteji na statcich, v silenych podminkach. A slo o desetitisice (!) deti. Proti tomu je Barnevernet pravem se ridici humanni instituce.
           Tragicky film Verdingbueb (bueb= Kanbe) jsem nedokoukal, naprosto strasne, psychoteror, ponizovani atd. Za vzpominku na rodice nasledovalo biti do krve a lecba v prasecim chlivku atd….tady jsou vzpominky jednoho takoveho:
           http://www.swissinfo.ch/ger/verdingung–amtlich-verfuegtes-leid-an-kinderseelen/3779172
           Tohle je velmi temna stranka protestantismu, dodnes nevyresena, zasunuta jako kolektivni vina, ze ktere se spolecnost jen tak nevymani.
           „Verding-“ = neco jako zesluzebnely ci zvecnely (od slova „vec“, „predmet“. Dienst- Ding ma spolecny koren (zotroceni, zesluhovateni, odlisteni atd.)
           Paradoxne- to je kacirska myslenka, ktera mne napadla uz dele- ono uprchlicke welcomovani muze byt kloidne volanim o pomoc v predtuse navratu starych casu, kdy uprchlici mohou byt opravdu vnimani jako „pomocny element“ spravedlnosti.
           A rikali mi to i misti (ti osvicenejsi), ze s balkanskymi valkami a prisunem jugoslavskych uprchliku se mistni koima velmi vylepsilo, spolecnost j vice benevolentnejsi, lidstejsi. treba neco podobneho plati i pro Sever, kdo vi, ja to za mozne povazuji.

        • Vy jste liberál starého typu, kdy to slovo znamenalo něco úplně jiného, bylo odvozeno z významu „svoboda“, kdežto dnes se pojmem „levicoví liberálové“ kryjí fašisté. Liberální je to, co řeknou oni, všechno ostatní je špatně.

         • no.. jo, vlastně si připadám že jsem z nějaké staré doby, a té nové se najednou nestačím divit. Dneska skoro žádný pojem nemá už svůj bývalý- typický význam. Nebo jak si z útrob času pamatuju teda já.

 23. V Sýrii stejně jako na Arabském poloostrově není voda 🙂
  Zeptejte se těch, co tu zdrhli před 10ti lety. Umí perfektně česky 🙂

  • Je to zvláštní….
   Možná nízkou cenou ropy rostou USA.
   Ale Arabské země, Rusko,Norsko jsou plonk, ale Rusko se z toho…jako (i) průmyslová velmoc může oklepat a naopak ještě posílit, protože jsou nuceni investovat do vlastního průmyslu.
   Ale ani EU asi nejásá, protože nízké ceny ropy drtí „ekologické“ investice , protože tzv. ekologické energie se stávají drahé….
   To se mi hodní hlavou, ve skutečnosti o tom moc nevím, ale pád cen ropy se rovná pádu cen energie, to má nějaký důvod.
   A tankery…..však ona si neviditelná ruka trhu nějak poradí….
   Samotného mě ale zajímá jak.

 24. „protože jsou nuceni investovat do vlastního průmyslu“

  A to je otazka…co ctu ruske svodky, pak spise to asi dopadlo tak, ze tohle Putin do konce nedotahne a „post“industrializaci bude muset v Rusku dodelat nekdo jiny. Vojenska technika OK, ale bezna spotrebni v poradku asi neni. Ma nekdo z vas doma nejaky rusky vyrobek? Ono je sice jedno, jestli perete v Tatramatce anebo AEG, ale jsou urcite vlivne kruhy, kde to jedno neni a po nich se opici cele tridy…a tem musi stat dodat nejakou tu iluzi zprostredkovanou skrze znacku, jinak se z nich stane oportunni nebezpecna skupina, ochotna kdykoliv pro svetrik udat bratra, anebo dokonce vyjit do ulic (ano, to je narazka i na nas pozdni socialismus).

  Pak tady nehraje jedna vec: jak je mozne, ze necteme o hromadnem bankrotu frakovacich spolecnosti, rentabilnich udajne az nad 60 dolary za barel?…asi to bude jinak, nezli nam povidali…
  A jeste jedna nejasnost, jak je mozne, ze svetovy cetnik neni schopen vyrobit motor pro svoje rakety, na kterych stoji cela jeho moc? A dodava mu je jeho nejvetsi, ba smrtelny nepritel?

  • „post“industrializaci bude muset v Rusku dodelat nekdo jiny“

   Je otazka, zda- li je Rusko coby oponent schopno vubec neceho takoveho. Zapad funguje v „in-time“ systemu, coz znamena plne nasazeni lidskych zdroju nikoliv v jejich mnozstvi, ale v intenzivni dochvilnosti (tedy soustredenosti). A to je to, co Rusove odmitaji…na tom, ze nejsou roboti, ochotni poslouchat kapital, stoji jejich alternativa…ale zaroven prohlasuji, ze dosahnou cilu, jakych dosahuje kapital.
   Me to prijde jako kdyz mate souseda, co se cely den stara o svuj sad a ten mu plodi krasna jablka…ale vas postoj je takovy, ze na zahrade odmitate pracovat vic jak hodinu denne a pritom touzebne ocekavate urodu stejne krasnych jablek jako soused.

   • Rusové fungují zrovna tak, protože technologie a technika to vyžaduje, bez toho nic neuděláte. Zbytek jsou různé „novinářské zkratky“. A propagandistické lži.

    Proč by vyráběli spotřební zboží, je to nesmyslné dělat to jen pro sebe – to je malý trh – vyšlo by to draho. Světová dělba práce vede k tomu, že určitou věc dělají třeba jen dva výrobci na světě, ale zato v obrovských objemech. Nikdo jiný se na trhu neudrží, pokud by výrobu nedotoval.

    Nemusí být autarkie, jako bylo například Československo, kde jsme sice vyráběli od špendlíku po lokomotivu, ale pro malý trh s malou kupní silou, v malých objemech, takže pak stála pitomá barevná televize tři-čtyři měsíční platy. Byla to nutnost, protože západní svět nám nic neprodal.

    Jde spíše o rozvoj průmyslu, průmyslové základny v elektronice, optice, přesném strojírenství, výrobě kompozitů, … než o výrobu praček, ledniček a další veteše.
    Vše jen pro speciální obory. Například zbraně, letadla, počítače pro státní správu a tajný výzkum a vývoj, … co je nezbytné pro národní bezpečnost a nedá se nakoupit nebo je to nebezpečné, protože v koupeném mohou být zadní vrátka. A pak pro obory, které Rusko rozvíjí – třeba jadernou energetiku, výrobu kompozitů, … takových je hodně. S Čínou a Indií budou dělat třeba vysokorychlostní vlaky a dopravní letadla.

    Stačí se podívat, co vyrábí USA, spotřebního průmyslu tam mnoho nenajdete. I z elektroniky tam zbyly jen čipy s velmi vysokou integrací, jinak téměř nic. Jen vojenská, kosmická, speciální elektronika se dělá ještě v USA, ale z cizích součástek, mimo procesory, paměti a další velmi vyspělé čipy. Všechno ostatní dělá Asie nebo Evropa.

    Stejné to máte s těmi americkými raketovými motory. V tom byli koncem 60. let pozadu Rusové, neměli tak výkonný motor jako byl v měsíčním Saturnu V. Tak se do toho pustili a získali náskok, v technologii, účinnosti, vyspělosti konstrukce. Současné ruské motory Eněrgija řady RD-170/180 se používají ve všech amerických lepších nosičích – prostě proto, že jsou nejlepší. Je to levnější a technicky lepší, než vyvíjet vlastní, vyrábět je v maličkých sériích a používat. Vývoj by stál minimálně 5 miliard dolarů, což je sci-fi číslo, protože při současné korupci a předražování by to určitě vylezlo na 50 miliard, no ale stejně, to v těchto věcech není žádné číslo. Trvalo by to ale třeba 10 let, než by to bylo hotové a tak spolehlivé, jako ty ruské motory.
    Jediný důvod pro zahájení vývoje by bylo, kdyby to Rusové odmítli prodávat a dali na to embargo. V tom se Amíci jistí, že mají ty motory nakoupené do zásoby. V případě potřeby by určitě dokázali nějak náklad do vesmíru dostat, ale ne s tak vysokou účinností a tím pádem tak levně. Prostě by vzali starý motor z nějakého Saturnu a postavili to, co měli v 60. a 70. letech. Konzervativní postup, s nejkratší možnou dobou vývoje a náběhu výroby, takže třeba za tři roky by to měli hotové. Jestli to ovšem ještě umí, protože technika je závislá na expertech a generační výměně zkušeností, jakmile se kontinuita přeruší, velmi špatně se navazuje.

    Dokud nebude technologie, schopná vyrobit cokoliv stejně draho, ať půjde o kusovou výrobu nebo miliardu kusů, bude to stejné. A taková technologie jednou bude. Pokud tedy nezvítězí nějaká nějaká regresní bláznivina, třeba islám, a lidstvo se nevrátí do středověku.

    • To jo, kchodle, ale pokud stoji Rusove proti Americe a chteji se jim vyrovnat (= nebyt porazeni), pak musi mit takovou spolecnost, ktera je podobne vyroby schopna. Podle meho se zakladni narky Rusu moc nezmenily: arogantni byrokracie, sluzby taktak, provoz na ruskych ulicich a cestach konecne zname z Trubky- kdo nema v aute kameru, ten je v pripade nejake kolize vyrizeny, protoze policie nic nevysetruje, ale jen skoukne zaznamy (tj. problem s pravnim statem). Tuhle probehla tiskem zprava, ze pri padu z panelakoveho okna zemrel nejaky clovek pri osazovani bezpecnostnich mrizi- ovsem bylo to v 5. patre.
     Me je to v zasade sympaticke, ale chapu Rusy, ze se sankci chytli jako klistata v nadeji, ze nasledne vzdemuti je nejak predela. Osobne jsem znal cloveka s fabrikou na nabytek, delalo u nej 50 lidi, ale mel k tomu 100 lidi ochranky.
     Spolecensky etos se odviji od funkcniho statu a nalady ve spolecnosti, predevsim ve smyslu duvery. Kdyz se muzes spolehnout na statni organy, stoupa loajalita ke statu a pocit soudruznosti.
     A to je to, co dle meho, Rusum chybi a co je pro ne velkym nebezpecim…nerikam, ze to delaji „spatne“, ale kdyz se jim nepodari se prevest na loajalni funkcni spolecnost, zacnou mit problem s 5. kolonou, ci obecne „zapadnikami“.
     Oni po Zapadu posilhavali vzdycky a nejsem si jist, ze by unesli zmenu kurzu na nejake „asijske cisarstvi“ s jeho vsemocnymi uredniky.
     To je jeste dalsi vec: o Cine panuje takove falesne povedomi jako o moudrem narodu, provereneho tisiciletimi. To je castecne pravde, ale na druhou stranu Cinane projeli co mohli a udrzeli se jen za cenu vlastnich obrovskych obeti- a nejsem si jist, ze Rusove, „nakazeni Zapadem“ a ovlivneni rovostarskym socialismem by neco podobneho dokazali akceptovat.
     Rozhodne Rusko je ted v obtizne situaci, Putin sice nastartoval proces perestrojky, ale kazda spolecnost ma predevsim sve generacni limity. Mozna mlade Rusy, az dospeji, prestne bavit urcita „byzantinskost“ jeich zrizeni, takoveto zabetonovani se v nemenne vertikale „sluzebniho a obcanskeho postupu“ a zacnou zase pokukovat po zapadnich „svobodach“.

     No- neberte tohle moje psani jako nejaky prinosny prispevek, je to spise takova ruska crta a situace se muze zmenit kazdym okamzikem- treba brzy prijde Matka vsech krizi a rusky byzantinismus se naopak ukaze jako vyhoda.

     • Od tematu jsem utekl pomerne ochotne, protoze v pripade uprchlicke krize neni co resit, situace je pomerne prehledna a mozna reseni jsou tak nabidleni (viz tech vasich 6 bodu).
      Zasadnim a aktualnim problemem je politicke selhani Brusele a vykonne selhani NATO pri ochrane hranic- to je totiz ten nejhlavnejsi duvod jejich existence. Dokud se s timhle nejakym funkcnim zpusobem nevyrovnaji, dal se to nepohne (myslim pozitivnim smerem).
      A pokud to opravdu nedokazi, pak nevidim duvod v takovych spolcich setrvavat- zadna cena za odchod tu neni dost mala, protoze s nimi jde momentalne o krk :o)

     • S omluvou za vměšování jenom tři poznámky na okraj. Tvoje črta samozřejmě sedí, jenom nevím, jestli do toho ruského byzantinismu počítáš i jejich neobyčejnou nacionální sveřepost, projevující se známým pábením, že parní stroj vynalezl padesát let před Wattem nevolník Kukuročkin ze Sibiřské gubernie.

      Také mám dojem, že Kchodl trochu přehání Ruskou sílu, ovlivněn vojenským průmyslem. Na druhé straně ovšem svět a Amerika zvlášť zhůvěřile podceňuje až přehlíží fakt, že by jim Rusové mohli udělat z unie kůlničku na dříví.

      • „Také mám dojem, že Kchodl trochu přehání Ruskou sílu“

       Ano, to je ono, v zasade jse o otazku, zda- li je Rusko obr na hlinenych nohou, anebo ne. Jiste, jejich sverepost je podstatny faktor, ale jak jsme byli svedky za Gorbaceva, pak ani zabehle superimperium nemusi byt stabilni a muze se rozpadnout behem roku.

       • Jde o vzájemné nepochopení. Ruskou sílu nepřeháním, to se může zdát někomu, kdo nechápe zemi, neschopnou vyrobit nejzákladnější spotřební předměty, ale mít nejlepší rakety, tanky, …

        Oni takoví ale byli vždy, i v carských dobách. Vždy tam byl bordel tohoto druhu. Mají „matku Vlast“, „svatou Rus“, to je jejich opravdový Bůh, se státem se moc neidentifikují – to je pro ně jen mechanismus, bez kterého to nejde, ale rádi ho nemají. Rusové dokáží výborně asimilovat – už asimilovali křesťanství a Byzanc, Mongoly, Tatary, francouzskou kulturu, bolševismus, islám, zrovna teď korporátní kapitalismus. Proto mají tak velkou zemi, vojenská síla není v tomto primární. Ruská společnost je přirozeně multikulturní, už více než 500 let. Západ asimilovat dovede také, ale za cenu zničení asimilovaného. Islám nedovede asimilovat vůbec, ten asimilovaného sežere a stráví a nic mu z toho nezůstane.

        Úspěšný vojenský útok na Rusko je při reálném zhodnocení z říše sci-fi, mají dost zbraní, aby vyhladili naši duhovou kuličku asi 15x za sebou, stejně jako USA. To moc možností pro přehánění nedává. V konvenční válce je to podobné, NATO+USA má sice asi 5000 bojových letadel, ale pro každé z nich mají Rusáci několik PVO raket, které jsou jednak řádově levnější, druhak nestojí provozně nic, v porovnání s provozem letectev. Podobné je to v námořní síle, Rusko může operovat na světových mořích a USA s tím nedokáže udělat nic, protože ruská síla je asymetrická, řádově levnější než provoz svazů letadlových lodí, které jsou navíc proti pozemní supervelmoci skoro na nic.

        Jestli mít k továrničce stočlennou ochranku nebo platit bandu předrahých právníků, je otázka, co vyjde levněji. Zda se objeví konkurent s mafií s kulomety za zády, že právě Váš podnik koupil za sto rublů nebo konkurent pošle správce konkursní podstaty od soudce Berky s obsahově tímtéž nebo si americká konkurence Vaší firmy za úvěry s nulovými úroky a vládní subvence postaví konkureční továrnu v Bangladéši, kde hotový výrobek vyjde pod Vašimi náklady za materiál, jelikož to vyrábí 12-ti leté podvyživené holčičky za dolar denně na nových amerických strojích financovaných vládou USA, tedy nestátní tiskárnou žabích kůží, to mi přide poměrně nastejno. Podnikání není jednoduché nikde, jen má násilí různé formy.

        Rusko bylo vždycky „obr na hliněných nohou“, ze západního pohledu, to se asi nikdy nezmění. Spustit v Rusku skutečnou pátou kolonu budoucího útočníka by vyžadovalo nějaký přitažlivý duchovní koncept, jako byl třeba komunismus, pro materiální věci se Rusové dostatečně nenadchnou, aby pro to nějak významněji hnuli prstem, zajímá je to jen jako statusový symbol, nějak hlouběji ale ne. A i toho duchovního „trojského koně“ dokáží Rusové přetvořit, jak se přesvědčili žabožrouti se svou do Ruska vyvezenou kulturou, i náckové s bolševismem. A teď korporátní kapitalismus, to je pořád stejné.

        Žít v Rusku není samozřejmě jednoduché, stejně jako není jednoduché žít v USA a kdekoliv jinde. Solženicyn kdysi napsal „největší neštěstí je narodit se Rusem“, ale to svět znal je z propagandy a západní literatury, která je propagandy také plná, později tuto svoji větu značně přehodnotil.

        Tolik z mé strany k „ruské odbočce“ naší debaty.

        • „Spustit v Rusku skutečnou pátou kolonu budoucího útočníka by vyžadovalo nějaký přitažlivý duchovní koncept… materiální věci je zajimaji jen jako statusový symbol.“

         Ano, to je presne. Ale coz o to, oni Rusko i tak klidne prodaji, ale musi jit o opravdu velke prachy, jako kdysi cast jelcinovskych oligarchu. Pravdu mate v tom, ze doba rychlych zisku a velkeho hrabani je uz pryc.

         • Neprodají.

          Kdybyste měl pravdu, už by Rusko nemělo své jaderné rakety, své ponorky, své bombardéry, svoje kosmické prostředky, tajné telekomunikace, družice, výzkumné ústavy. Svá fyzikální, matematická, chemická, … tajemství, svoje technologie. Nevyráběli by množivé jaderné reaktory, protože by je dělali Amíci. Prodali by plány stíhaček a raket. A tak dále. Amíci by si koupili tajné kódy k ruským strategickým zbraním.

          Nic z toho se nestalo, ani v době největšího Jelcinovského výprodeje.
          Takže ne, je to ověřené, praxí.

   • Saxi prace na zahrade cely den se smrskne na urovne souseda co pracuje jen polovicni cas a to proto ze vice te prace jde na zaplaceni FSEHO mozneho kolem , take I tech frakovacich systemu co jsou rentabilni az nad $60!
    Kdesi jsem cetl srovnani kolik stoji bombardovani v Syrii Rusko a kolik USA. Pry jsou Rusove mnohonasobne levnejsi !
    Vraci me to o mnoho let zpet a to k tehdejsimu rozdilnemu poledu na svet.
    Hlavnim lajtmotivem prednasek marx-leninismu bylo vypraveni o tom jak v budoucnu bude jen par % pracovat a uzivi to FSECHNY! Zbytek nepracujicich si bude uzivat zivota stejne jakjo pracujici . Tak fantasticke vyhlidky komunismus nejen prednasel ale I na to veril, na rozdil od kapitalismu co si s nezamestnanymi nevedel rady drive stejne jako dnes jako ani zitra !

    To co se vali na Evropu snizi predevsim zivotni uroven, nejen ze oseka svobodu puvodnich obyvatel a pravo se ozvat !
    Presne to popisuje cnemo:
    https://nautilus2.wordpress.com/2016/01/17/je-jeste-mozna-zmena-nenasilnym-zpusobem/comment-page-1/#comment-9607

 25. Pro vitttu z | 18.1.2016 (08:31)
  Tady je dobré přečíst si knihu Ralpha Dahrendorfa „Pokoušení nesvobody“. Zajisté jste slyšel slyšel něco o tzv. „Erasmovcích“. Byli to lidé, co odolali vábení nacionálního socialismu jako sociálně emancipační doktríně znovunabytého národního sebevědomí. Rozpoznání a odpor proti totalitě se podařilo rozeznat především intelektuálům židovského původu, ale tím jejich podobnost končí. Isaiah Berlin, Karl Raimund Popper a Raymond Aron včetně Hannah Arendt byli krom svých židovských kořenů Němka, Rakušan, ruský žid narozený v Pobaltí a Francouz. Popper a Berlin byli zakladatelé moderního liberalismu, druzí dva komunisté, resp. demokratičtí radikálně orientovaní socialisté.

  Spojoval je odpor k útlaku tyranií většiny, tedy jakéhosi primitivního pojetí demokracie, kdy podle nemála lidí dodnes si většina může prohlasovat co chce a menšina se jim musí podřídit, byť by se mělo jednat o jejich vlastní genocidu. Zásadním poselstvím je údajně to, že lidé chtějí slyšet velký přiběh. Chtějí svůj narativ a vědět, že někam do něj také patří. Že jsme v něm pevně zaškatulkováni a víme že jsme bílí západní Slované, druhá řada čtvrtý šuplík shora, vedle germánských křesťanů a keltských Franků. Takže proto to souvětí, jenž mi vyrazilo dech. Ještě jednou jej odcituji.

  Kdokoli jej bude pozorně číst asi si vybaví kchodlovu apologetiku Spenglerovy „konzervativní revoluce“:

  „Nejnebezpečnější spojenec islámu je vypjatá lidsko právní ideologie, se všemi svými nástroji, jako je multi-kulti, genderismus, prosazování LGBT, to vše kryto politickou korektností. Tyto šílenosti nenávidí naši civilizaci, její křesťanskou a běloškou podstatu, její hrdinské narativy. Nenávidí „bílého muže“ a jeho civilizační misi, ve které jednoznačně uspěl.

  A přitakání od embéčka: „Pokud totiz spolecenstvi neco drzi dohromady, pak to jsou prave tyto narativy, velka historicka story, ve kterych se reprodukuje nase socialni pamet. Bez narativu neni pameti, bez pameti neni budoucnosti.“

  Vážně takto pojaté narativy držely společně ideu národního socialismu, narativy Nibelungů, Árijské misie z hindské varnášramy a narativ anglosaského pojetí jak o něm psal Rudyard Kipling, tedy o „Údělu bílého muže“, který se později stal oficiální součástí nacistické ideologie. Předtím ovšem lidé jako Oswald Spengler kteří to pořád ještě myslel se svým „Zánikem západu“ dobře, měli namále při nocí dlouhých nožů. Nakonec byl to právě Popper, kdo se ve své „Bídě historicismu“ vymezil proti dvěma zdánlivě nesourodým filosofům použivající časovou smyčku jako vědeckou zákonitost dějin – proti Marxovi a právě Spenglerovi. Proti podmíněnosti dějinného údělu. Jedno jestli bílého muže a imperativu nadvlády kulturního imperialismu nebo „proletářské předurčenosti“ revolučního dějinného pokroku konzumní autonomie mas coby projevu dialektického materialismu.

  Tady doporučuji knihu Brigitte Hamann „Hitlerová Vídeň“ (podrobněji se ji chci věnovat později). Popisuje se v ní v zásadě geneze Hitlerova Mein Kampfu a pro vysvětlení jeho filozofického uchopení používá v zásadě stejná slova jako Kchodl a embéčko.

  Na závěr si dovolím ještě motto knihy Ralpha Dahrendorfa „Pokoušení nesvobody“.

  „Máme ho rádi, samozřejmě ne pro jeho politiku, která nám připadá velmi špatná. Ale vzhledem k tomu, že je to vážně smýšlející, upřímný člověk, který neusiluje o něco pro sebe, ale celým srdcem se snaží vybudovat novou vládu. Je nesmírně upřímný, z jednoho kusu, a my obdivujeme jeho poctivost a oddanost.“

  Zakladatel sociologie vědění Karl Mannheim se ženou Juliskou v nucené emigraci v Londýně o Adolfu Hitlerovi, 1934

  • Snažíte se velmi neuměle zakrýt fakt, že lidskoprávní ideologie se sice může zvencnout, když člověk podrží ženě dveře – a další kulturní zvyky „bílého člověka“, ale nechává ji naprosto chladnou a slepou, je-li kozomrdy zbičována třeba za řízení auta. A to je jen špička ledovce.

   Místo toho rozvinete žvanivou pseudopolemiku, kam zamícháte Kiplinga, Sprenglera, které „vyvrátíte“ Popperem. A samozřejmě Hannah Arendtovou. Asi aby měli lidé pocit, že máte pravdu. Což je vážně legrační. Ano, je fajn, že jste tyto knihy četl, četli jsme je asi všichni, chápete to vůbec ? Nemáme tu čtenářský kroužek, bavíme se o ilegální migraci do EU.

   Mám v Vás pocit, že takhle snad odpovídáte i na dotaz, co si dáte k obědu v restauraci. Jakási univerzální mantra, která z Vás vypadne vždy, když nevíte kudy kam. Zjevně jsme „ťali do živého“ a potrefená husa se ozvala.

  • Ty vaše teorie……
   Kdyby Německo vyhrálo válku, nikdo by po nějakém Mannheimovi ani neštěkl, a Mein Kampf by byla nová bible.
   Norimberské zákony by byly nejosvícenější v dějinách lidstva a nějaký negr by měl cenu rohožky na boty.
   Tím chci říci, že nějaké teorie jsou relativní, co platí mezi jakousi intelektuální elitou dnes, zítra platit nemusí a naopak, zítra může mít Mengele pomník jako osvícený lékař na Hitlerplatzu v Berlíně.
   Tady máme konkrétní dění, a hledáme konkrétní východiska.
   Naším cílem- a myslím tedy i vaším- je zamezit zničení sociálního a sekulárního státu, za co nejmenší množství krve.
   Jsme humanisté, Ondřeji, to bych rád vyzdvihl-ne vrazi.
   Proto se bojíme pokračování destrukce, protože čím déle bude pokračovat, tím více krve poteče, aby se jí zabránilo.
   To prostě….všichni, VŠICHNI tady píšeme to samé, snažíme se řešit reál….a vy na to Kiplingem a Hitlerem a Marxem a Pooperem…
   Mě stačí když se podívám, jak si sluníčka přivlastňují třeba Čapka….nebo Kryla, na co hned vytahovat Raymonda Arona, které pomalu nikdo nezná, mně nevyjímaje.
   Kdyby nebyl Hitler synonymum poválečného zla, dávno by z něj citovali také…..

   • z fagana jsem nejvíc zvládala jen první větu nebo nejvýš první odstavec. beztoho to nešlo číst. ale od té doby co udává lidi a chlubí se tím, už přeskakuju všechno,

    • Dobře děláte, stejně píše blbosti…..navíc předvídatelné.
     Podle mě má nějakou poruchu, to není normální.
     Ne to samotné psaní, ale to, KOMU to směřuje.
     Přece když něco člověk píše, musí si myslet, že to čtenáře nějak osloví, a to, že si to myslí správně potvrzují třeba reakce nebo +- body nebo tak něco.
     Tohle on si podle mě není schopen vůbec vyhodnotit….

Komentáře nejsou povoleny.