Taras babičkou

Přiznám to bez mučení. Přestávám rozumět nové době, politikům, novinářům, přátelům, známým, podnikatelům, ministerstvu školství a obrany, a tak dále, a tak dále, mohl bych pokračovat do alelujá. Až přestanu rozumět i uzenému žebírku a sachrovu dortu, bude to zřejmě znamenat brzký konec.

Jak mám třeba chápat toto: „Do ukrajinského parlamentu míří návrh zákona, který by zakázal nazývat Ruskou federaci Ruskem. Slovo Rusko totiž pochází z historického názvu pro Ukrajinu a nemůže být používáno pro dnešní Ruskou federaci, zní argumenty. Návrh zákona předložila poslankyně z Radikální strany Oksana Korchinskaya. Pokud zákon projde, nazvat Rusko Ruskem bude trestným činem a penalizovat se bude pokutou ve výši téměř tří tisíc dolarů. Pokuta by byla dvakrát vyšší, pokud by se prořekl vládní úředník nebo ten, kdo už jednou pokutu zaplatil. Místo slova Rusko by se mělo používat Moscovia. Zatím není jasné, kdy se návrh zákona do ukrajinského parlamentu dostane.“ (Echo)

Chystají se ovšem i další důležitá opatření, jak potlačit vliv Moskovitů na Ukrajinu: ruské vejce se bude jmenovat Banderovo, pyji se začne říkat „bojovník z Majdanu“ a ruská trojka bude příjemně nahrazena švédskou. Všechny tyto návrhy projdou ukrajinskou Verchovnou radou hned poté, co Porošenko připojí Krym zpět do svazku s Ukrajinou, což má být ještě v tomto roce, jak Pralinka slíbil. (ZDE)

Horší je, že přestávám rozumět i těm novinářům, které jsem ještě nedávno chápal bez problémů. Příklad: Martin Hekrdla. V internetovém levicovém portálu Altpress vyvěsil článek „Kolín nad Rýnem. Opomenutá spiklenecká teorie“. A v něm napsal: Tou rozevřenou náručí (Angely Merkelové), do nějž už napršelo tolik rasistických plivanců, chtěla jen evropské ideologii, té maskovačce tvrdé reality, dodat potřebnou špetku důvěryhodnosti, váhy a vlivu (k tomu přece každá ideologie na světě jest, jiného smyslu vůbec nemá). Ale vypukla holt taková doba, že už jen tím kancléřka vyvolala u echtovní pravice nevýslovnou zášť a úvahy o nutnosti jejího svržení. Merkel muss weg! Nová pravice nemá skrupule.

Nechtěl by někdo z politických ufologů poutavě vylíčit, jak se ty temné – na sjezdu CDU poražené – síly právě Merkelové a právě na silvestra, jen o dva týdny později, tvrdě revanšovaly? Třeba se tentokrát trefí – a bez jakéhokoliv rasistického podtextu – do černého.“ (Altpressu nefungují hypertextové odkazy, musíte si to najít podle autorů.)

Pomineme, že náruč do níž prší plivance a podivíme se teorii, že Merkelová chtěla dodat svým hloupým pozváním důvěryhodnost evropské ideologii. Hloupostí důvěryhodnost ničemu nedodáme, nanejvýš to poškodíme. Ale druhý odstavec už je zcela nesrozumitelný. Pokud pro něj máte nějaké rozumné vysvětlení, zkuste to v diskuzi, já jsem zcela selhal.

Nerozumím dřívějším přátelům, rozumím bývalým nepřátelům. Viz ZDE. Taras v souznění s Klausem a Weigelem.

Ale možná je chyba u mě a tyhle změny v politické orientaci jsou způsobeny pokračujícím tvrdnutím tepen a mozku.

A dopadnu jako ta Pepíčkova babička. To kdysi za socialismu se paní učitelka ptala dětí (patrně to bylo na Ostravsku nebo na Kladně), kde pracují rodiče. Anička se přilásila a pochlubila, že její tatínek pracuje v železárnách a taví železo. „To je užitečné zaměstnání,“ pochválila paní učitelka žačku. Přihlásil se Frantík, jeho tatínek pracuje v ocelárnách a taví ocel. „To je ještě lepší“, chválí učitelka, „ocel je ušlechtilejší materiál než železo a naše republika ho potřebuje ve velkém množství.“ Vzadu si v lavici kousal nehty Pepíček, nasraný, že se nemůže pochlubit. Pak mu ale bleskl hlavou spásný nápad, přihlásil se a pravil: „Prosím, my tatínka nemáme, on nám utek, ale máme doma babičku a ta ví hovno!“

Reklamy
Můžete si uložit odkaz příspěvku mezi své oblíbené záložky.

277 thoughts on “Taras babičkou

 1. Hekrdla je bohužel úplně mimo, nenechá si to vysvětlit, pokládá se za ryzího levičáka, obklopeného nacisty a fašisty. Myslím, že to souvisí s celkovou ideologickou krizí levice, kdy levice původní ateismus zaměnila za smiřlivost se všemi možnými i násilnými náboženstvími. Proto oni tak obdivují islám a všechny jeho poklesky omlouvají.
  Ad Ukrajina…je to jen návrh, ale je znát, že v té zemi se pěstuje spousty nenormalit a extremismu bohužel účelově tolerovaném a podporovaném Obamou a Bruselem. Chtějí se dostat na kobylku Rusům a tak podporují extremismus na Ukrajině. Pokud bylo Rusko na Ukrajině, pak také Sasko nebylo tam, kde dnes je, ale někde u Hamburku a na hranicích s Dánskem. Bulharsko bylo na Volze atd.

  • U Hekrdly mám podezření na nějaké duševní pohnutí v šestinedělí, nelogičnosti i zjevné nesmysly se mu v článcích hromadí jak včely při rojení. Ukrajina je už zcela mimo normalitu, že je přitom směšnější a směšnější, to je vysvědčení pro její (antiruské) občany.

   • Oni se vymezují.
    Nikdo je nečte, neposlouchá, a tak hledají spásu v extremismu.
    Jakémkoliv.
    Tam nemusí čtenář textu rozumět, hlavně že se tam nadává…..třeba na Zemana, to je jedno.
    Co by tito hlupáci byli bez nenávisti?
    Nic, jen nezajímaví tlachalové….

    • Pro Hekrdlu to neplatí, jeho komentáře byly vždy klasa. Sešup u něj začal před pár měsíci.

     • Já vím….
      A proč tedy vlastně najednou klesá?
      Byly časy, kdy i Čulík se dal číst.
      A s Janikou bývala legrace.
      O Hekrdlovi možná víme málo, ale Janiku oba známe.
      Proč tedy u ní ten sešup?
      Fagan se stal hlavním ideologem „jejího“ blogu, je s ním souhlaseno, napadá Kchodla, mě, saxe, možná i Tebe, nečtu to všechno….
      Nikdo mu nic nevyčte, naopak, jeho „podměty“ jsou chváleny, považovány za dobré.
      Kchodl napsal „Židák“, jaká hrůza, což to není důkaz náckovství?
      Nehoráznost…..to je snad ještě horší, než když někdo napíše Cikán místo Rom, nebo černoch místo afroameričan….a co teprve „negr“…..
      Kchodl je vůbe sledován, každé jeho slovo, šmírují ho jako Zemana, může napsat co chce, a je zle.
      O mě je také zmínka, snad bych to chápal, nepatřím k „nim“, ale proč najednou Sax?
      Jenže….fagan je přece proti Zemanovi, Putinovi, Rusku, levici, především proti obyčejným lidem, kterými bez skrupulí pohrdá.
      A vidíš?
      Nikdo mu neodporuje, alespoň ne nikdo z těch, co si tam hrají na ty spravedlivé a nezávislé.
      U Hekrdly to bude podobné, čo bolo, bolo, terazky už je majorom!

    • „Nikdo je nečte, neposlouchá, a tak hledají spásu v extremismu.“

     To sedi, ale spise bych rekl, ze hledaji kuncofty. Ted uz je dokonce lovi. A tim padem konci v extremismu, jako taxikari. A Hekrdla je jejich Ponertem.
     Spolecnost se jen trosicku pohne, neznatelne a najednou jsou vsichni mimo a jejich puvodni pozice a postoje se ukazuji jako smesne, ci alespon neudrzitelne.
     Jsem zvedav komu z nich jako prvnimu dojde, ze nejsou ucastniky stretu ideji, ale smenneho obchodu. Mozna to uz jejich vyznamne casti doslo a prave proto chteji tuhle spolecnost zlikvidovat za kazdou cenu a pouzit k tomu i ty chudaky uprchliky, je jasne, ze s jejich humanistickou vybavou na trhu nemuzou uspet, tak to chteji smest vsechno.

     • třeba se nakonec Rusové domluví s Amíky na novém uspořádáni arab. polostrova /nový sykes picot /pokud to již neudělali/ udělají ze všech blbce a bude vymalováno 🙂

      • To je ta bída, že z neschopnosti muslimských zemí si vládnout nelze vyvodit geopolitické důsledky včetně odebrání práva na vlastní vládu. Dekolonizace přišla o jedno století dříve než měla.

       • A jaká náhoda, ti největší dekolonizátoři měli také každého za (potencionálního) nacistu!

 2. Jo, pravice, echtpravice…v tom je ten problém.
  To zlo, to dělá pravice a kdo nechce být (echt) pravičák, musí podporovat to, co podporují ti, co o sobě tvrdí, že jsou levičáci.
  U Tribuna mě zmiňuje Seal v souvislosti s echtpravicí…vida.
  Ono je to tak, že Kalouskův boj, spočívající v rozeštvávání lidí tím, že se zvýrazňuje pravice (v Kalouskově podání dobro) a levice (v Kalouskově podání zlo a primitivismus) už vyčichl.
  Prostě lidé odmítají být „levičáky“ na pokyn, tedy že MUSÍ dělat to, co „někdo“ označí za levicové.
  Úmyslně jsem vynechal pravici, která neříká nic.
  Možná ani žádná neexistuje, TOP09, ta výspa pravicovosti, podporuje migranty a tím se z nich stává vlastně levice, i když zatím ještě ne ta „echt“.
  A samozřejmě, Seal, ten věrný levičák (?) neopoměl také prezidenta Zemana, jistě že ne jako prezidenta, ale jako hradního pána, a to řádně zlého.
  Není daleko doba, ba možná už je tady, kdy se tady proměníme v (echt) pravičáky všichni, což by sice z pohledu demokracie nemělo nijak vadit, protože pravice není zakázaná, ale z pohledu té nejlevicovější levice, je to synonymum pro agresivitu, hloupost, přetvářku, nacionalismus,fašismus a nacismus.
  A proti tomu už stojí za to bojovat, ne?
  Národ, který se nedělí na pravici a levici není hodný pozornosti vyspělého světa, a Češi ve své většině, se tak vidět přestali.
  A to je zatraceně nebezpečné, především pro……velkokapitál a imperialismus!

  • U Bavora mi vynadal kdosi na moje stýskání na to, že není koho volit (už si to nepamatuju kdo, strejda Olin?), že přece KSČM praktikuje politiku, která na všechny ožehavé otázky dneška reaguje přiměřeně a racionálně, včetně té migrantské. Čtu každý den spoustu internetových serverů, ale toho, že by KSČM reagovala na uprchlíky, to jsem si nevšiml.

   • Podle mě na to doplatí.
    Komunistická strana musí být radikální, je to od ní očekáváno.
    S migranty být evidentně nechce, a být protimigrační se bojí….
    Jestli se neproberou, dopadnou konečně tak, jak se jim před 26 lety předpovídalo-vymřou.

  • Bééé, ten zlý, ošklivý Seal!
   Normální by samozřejmě bylo, kdybyste reagoval přímo na Tribunově blogu. Ale když přesto chcete žalovat něco, co jsem napsal někde jinde, tak aspoň konkrétně citujte.

   • Aniž bych chtěl dělat witttovi advokáta, s výtkou, že měl reagovat přímo u Tribuna a ne tady nemáte tak docela pravdu. Tribun má nastavené schvalování každého komentáře, tedy ne jako tady nebo u Janiky, kde je schvalován pouze komentář první a další už jdou do diskuze přímo, bez schvalování. No a když mu nějaký koment nejde pod fousy (ne že byl sprostý, ale je vůči němu argumentovaně kritický), zadrží ho a pustí třeba až po dvou dnech, kdy je už vyvěšen článek nový a starou diskuzi vzala voda. Mně to takhle udělal dvakrát a od té doby mu tam nenapíšu ani fň.

   • Jenze u tribuna uz nelze normalne reagovat, kdyz jsem se o to jeste nedavno pokousel, cekal muj komentar 2 dny na schvaleni a pak skoncil kdesi v houfu dalsich reagujiich prispevku, mimo rubriku Posledni komentare, k nedohledani. To je zdravejsi zajit si k rybniku a naseptat sve komenty do vrby, anebo sem k Tarasovi, tady je to take zdrave, nebot zde vladne zdravy duch.

    • Jak vyplývá z času zveřejnění komentáře, napsali jsme prakticky totéž, aniž bychom viděli ten druhý koment. Tribun by se měl nad sebou zamyslet.

   • Tribun je něco jako Velký bílý otec, takže samozřejmě i moje komentáře u něho čekají na schválení. Jeho blog zkrátka nefunguje jako chat a ten, kdo mu chce jeho příspěvky komentovat, s tím musí zkrátka už dopředu počítat. Někomu to třerba nemusí vyhovovat, ale na druhou stranu to současně omezuje takové to běžné, rychlé „žvanění“. Toho je všude dost, takže každý by si měl nejdřív dopředu promyslet, jestli mu ta nastavená pravidla stojí za psaní komentářů.

    • My uz jsme to s Tarasem dopredu promysleli, nepodcenujte nas, Seale. Nejen taras, ale i ja jsme tam skoncili a ja se Tribunovi z diskuzi dokonce omluvil, coz ho urcite zarmoutilo.
     Te vasi poznamce o „normalnim reagovani“ tedy moc nerozumim ani po vasem vysvetleni, ale uplne si to dovysvetlit asi neni treba, v zasade je jasne o co jde.
     Vittta je maniak, tomu to vydrzelo docela dlouho (mozna ho to dokonce jeste drzi a stovky jeho prispevku jsou pripraveny k vypusteni v prihodnou dobu).

     • Musím se nudit.
      U něj to není o nějakém obohacení….
      To je nějaký krátký štěk, a Tribun nějak reaguje s úmyslem toho druhého zesměšnit.
      Jiný účel ten jeho blog nemá…..
      Zase tolik mu toho tam nepíšu…..poslední dobou skoro nic, dneska jsem tam myslím něco na 3 řádky lupnul, ani nevím….

    • No je dobře, že jste se ozval Seale, není opravdu mým zvykem, někoho drbat tak, aby se nemohl bránit, nebo jak to napsat.
     Ale u Tribuna to fakt nejde.
     On tím kromě už zde řečeného, také vytváří nějaký osobnostní obraz, to znamená, že vy jste se třeba na mě naštval, že jsem žalobníček, ale důvod je jinde.
     Hankovi jsem napsal asi 6 komentářů, ale žádný extrém, v tom posledním jsem dokonce uvedl, že jsme oba hádaví,(s hankem jsem se hádal snad pokaždé) a že Tribun to asi nechce, i když jsem si tedy neodpustil dodatek, že nejhádavější chce být samozřejmě Tribun sám.
     S vámi konkrétně jsem se nikdy nějak nehádal, i když samozřejmě, nebyly ty naše názory vždycky stejné.
     A kdybych se chtěl jó urazit, tak bych třeba mohl nadhodit, že ten komentář o mé pravicovosti nebyl směřován mně, ale byl též jen o mě.
     Takže konkrétní odpověď je-ano, počítám s Tribunovým stylem už dopředu a leckdy se ani nenamáhám angažovat, když nabydu přesvědčení, že to tam stejně nepustí, což by nepustil, už jen proto, aby mě poškodil.
     Já dokonce když chci, aby nějaká informace u něj prošla, napíšu něco na něj protivného a jedovatého, a do toho zamotám tu informaci.
     On to tam pak pustí, protože chce všem ukázat, co jsem za kreténa, a už mu nedojde, že to je jen omáčka.

 3. Napodobne tarasi a diky za vycisteny/ novy stul, ted se tu muzeme bavit do aleluja, ze nicemu nerozumime.
  Hekrdla mne take trknul, dokonce jsem o nem napsal, ze mi pripomina fasistu (ci ze jim snad i je, ted uz si nejen nerozumim, ale si ani nevzpominam).
  Murphy se jmenoval ten roman (?) kde hlavni hrdina vyvazi v blazinci chovance na vozicku na prochazku a obe strany se navzajem miluji, nebot chovanci v Murphym vidi to, co byvali a on zas to, co bude.

  Dejiny zastihnout kazdeho nepripraveneho a muze byt trebas i tak inteligentni a vizionarsky nadany, jako ty. Podle meho je to tak, jak pisi dole kchodlovi: rozpadla se spolecnost a s ni i spolecne narodni tema vcetne politiky a ze vseho se stal predmet smeny (tedy obchod). Ted to nemyslim jen jako hospodske narikani nekoho, kdo nicemu nerozumi, ale keca do vseho, co zrovna nezapomenul (i kdyz to take umim a rad delam), ale jako moznou obraznou predstavu: privri oci, brouku, a zkus se vcitit do te situace…neni zadna politicka myslenka, kterou by nekdo bral jinak, nezli soucast nabidky a poptavky…neni zadna politicka myslenka, kterou by nekdo bral jinak, nezli soucast nabidky a poptavky…neni zadna politicka myslenka, kterou by nekdo bral jinak, nezli soucast nabidky a poptavky.

  Jde to trosku, anebo jsi uz zrezivel a predstavivost vypnula? Nejde o to, tuhle situaci pochopit, to vim, ze umis, ale zazit, eto balsaja raznica.
  Co se A2larmu tyce, pak nektere clanky jsem si dal na stranu, protoze jsem si nejdrive myslel, ze jde o karikaturu, az mne autori vyvedli z omylu svym nefalsovanym lidstvim.
  Clanky jsem mel sice na strane, ale jen do okamziku, nezli jsem na ne nahodou narazil s tim, ze jsem zapomenul, proc jsou takhle bokem, tak jsem je vymazal…ovsem ted uz to vim, jen nevim, ktere to byly. Diky za pripomenuti.

  • Myslel jsem to zcela vážně, s tou žádostí o vysvětlení Hekrdlova odstavce, tak to zkus, možná se ti to podaří. Já mu opravdu nerozumím.

   Viz: „Nechtěl by někdo z politických ufologů poutavě vylíčit, jak se ty temné – na sjezdu CDU poražené – síly právě Merkelové a právě na silvestra, jen o dva týdny později, tvrdě revanšovaly? Třeba se tentokrát trefí – a bez jakéhokoliv rasistického podtextu – do černého.“

   • Podle mě je hlavní manipulační síla dána na to spojení „politický ufolog“.
    Tomu ostatnímu rozumět nikdo nemusí, hlavně ať ví, že odpůrci migrace jsou fantasmagoričtí snílci!

   • Ja to myslel take vazne, proto se o neco podobneho, jak rozbor textu A2larmu rozhodne pokouset nebudu.
    To bych take mohl kontrovat tady tim:

    „Kde nejsou uprchlíci, sluníčkáři postačí. Největším dopadem tzv. migrační krize u nás je reálná agresivita proti odpůrcům rasismu a xenofobie.“
    Aha?! Ted se ukaz, jestli jses opravdu duchodce a mas cas na to, mi tohle vysvetlit!
    To se jako odpurci xenofobie oznacuji ti, kteri se tahaji cernochy, aby pak mohli prokazat, ze musi zit mezi rasisty, anebo jak!?

    • To je zase jak to já vidím obyčejný posměch.
     Že jako odpůrci migrace slyší trávu růst…už jsi dneska viděl migranta?
     A ta agresivita….jak se probíral ten „útok extremistů“, jaké nebezpečí pro demokracii.
     Byla to nejspíš trapná policejní provokace, já jich napočítal 27.
     Útočili na asi 100 členný průvod sluníček tak, že to vypadalo, že se tam natáčí film „Tarzan“.
     Útočili směrem nahoru s úzké uličky, která se dá snadno zahradit 10 těžkooděnci (a byli by ve dvou řadách) a nikdo by nemohl uniknout a stáli (útočili) na místě, kde byla 3 policejní auta, 2 policejní motorky a 7 statečných policajtů+ dva motocyklisté, stateční méně, bez zájmu o dění.
     Když pak sluníčka napadala ty „nacisty“, kamsi nenávratně zmizeli, za to z té uličky přišel ještě jeden policajt, bez reflexní vesty-ale v uniformě.(lepší rozbor jsem napsal k Tribunovi-dva díly-ale neotiskl to).
     No, ať to je jak to je, na každém fotbale je extremistů 5x tolik (nejméně) a koho zajímají.
     Tad se týden o ničem jiném nemluvilo….
     Účel byl splněn!

    • To je proti Hekrdlovi text jasný, jak slovo Písma. Autor chtěl říci, že jsme na sluníčkáře oškliví a že xenofobům a rasistům ti oslunění chudáci nahrazují nedostavivší se migranty. No pochopitelně. Když někdo má na migranty žížeň a oni nepřijdou, musí si přece xenofobové na někom zchladit žáhu.

     • Tak jo, presvedcils me…

      1) Merkelova lata svoji vstricnosti vudci uprchlikum zed pevnosti Evropa, kterou si vystavel kapital proti evropskemu jihu.
      Tim, ze obhajuje uprchliky dela zaroven alibi kapitalu.
      2) Chtic dodat svoji rozevrenou naruci duveryhodnosti pravice, nedockala se vdeku ani u ni (Merkel muss weg!).
      3) Na sjezdu 14 dni pred silvestrem vyhrala Merkelova a z toho Hekrdla vyvozuje, ze se ji ty porazene temne sily mely revansovat a je ulohou politickych ufologu vysvetlit jak.

      Na tom odstatvci jsem pracoval dobrych 20 minut jen diky tomu, ze mi utekl vecernicek.
      Ale nerozumim tomu stejne jako ty.

      Jako kdybych napsal, ze je ulohou slunicek ted vysvetlit, proc se levicove sily rozhodly revansovat Zemanovi za jeho protiuprchlickou politiku jeho zvolenim prezidentem.

      • Jako kdybych napsal, ze je ulohou slunicek ted vysvetlit, proc se levicove sily rozhodly revansovat Zemanovi za jeho protiuprchlickou politiku jeho zvolenim prezidentem.

       Prosim neprepisovat dejiny, rozhodne ne tak rychle 🙂
       Zadne levicove sily ale byla to ta spodni blaba polovina naroda co volila Zemana .
       a Slunicka se ukazuji ve stale jasnejsim svelte.
       Davam to opakovane I pod tento clanek:

       Vrchol slunickarskeho hnusu !
       (aneb Merkelismus v praxi )
       VIDEO propagující zabíjení Evropanů ze strany imigrantů.!

       Rakouský časopis „Vice“ natočil video kampaň proti údajně rasistickým komentářům na FB.
       Video spočívá v tom, že dva Němci si na rybách vypráví politicky nekorektní vtipy o uprchlících, za což jsou „potrestáni“ tím, že je muslimský černošský pár naprosto bestiálním způsobem zavraždí, což je až s naturalistickým potěšením zachyceno a následně se tomu tento pár (imigrantů?) nejen směje, ale ještě je to vydáváno téměř za hrdinský čin.
       Je to fakt něco strašného, jen pro silné žaludky. Pak se nemůžeme divit, že se v Německu děje to, co se tam děje, když k tomu „sluníčkáři“ muslimy přímo v televizi tímto odporným způsobem navádí.
       Když pominu všechno ostatní, tak nejstrašnějsí je to, že ono video v podstatě legitimizuje vraždění a mučení lidí za jejich názory.
       A teď si představte, kdybychom něco takového natočili MY,o muslimech nebo o sluníčkářích – to by byl hukot, to by nás poslali zásahovku a šli bychom exemplárně na 20 let do vězení.
       Bohužel, myslím, že se ani moc nemýlím, když řeknu,že video přesně ukazuje,co pro nás Evropany naše „elity“ chystají.
       SDÍLEJTE PROSÍM.

      • Chtěls Anděle pomoct a vysvětlit její pohnutky, ale mně to pořád neštymuje. I blbovi je přece jasné, že vstřícnost vůči migrantům při tomto katastrofálním jejich počtu je jednak objektivně hovadina, za druhé určitě nasere voliče a ti se od její partaje odvrátí. Tedy její jednání (pokud se nespokojíme s myšlenkou, že jí hrabe) je vysvětlitelné pouze tím, že míří na post generálního tajemníka OSN a vstřícnost vůči migrantům jí zajišťuje hlasy čmoudů.

       Hekrdla podle tebe vyvozuje, že síly poražené na sjezdu CDU před Silvestrem ohmatávaly 31.12. před nádražím v Kolíně baby? To nedává smysl a tedy soudíme, že Hekrdlovi hrabe?

       • Hrabe mu uz par mesicu. Jeho prispevky jsou zmatene, protoze do toho vseho nasilim roubuje svetovou revoluci. S tou Merkelkou je to ale snad jasne, alespon do posledniho odstavce: aby zlidstila zahnivajici system, snazila se mu cestou podpory uprchliku a hlavne veskere te retoriky okolo, nasadit lidskou hlavu. Samozrejme nesikovne, vylezla z toho hlava psovska.

        V tom poslednim odstavci se, domnivam, vysmal vsem pravicovym konspiratorum a vestcum budoucnosti, tedy i tobe…ale klidne si to nech libit, protoze jsem to odhalil jen ja a ja to nikomu nereknu.

        • To se ale domníváš jenom z toho, že Hekrdla hned na začátku řek, že „Nechtěl by někdo z politických ufologů poutavě vylíčit…“ – jenže pokud ten zbytek nedává vůbec žádný smysl (jak mohly poražené síly ovlivnit omakávání ženských u nádraží?), nemůže se tím nikomu vysmívat. Vysvětlení se nepřijímá.

         • Tak to se budeme muset vratit na uplne samy zacatek a konstatovat, ze tomu nerozumime (a pak ze se pry lidske poznani vyviji).
          Ja z toho jeho clanku mam dojem, ze je zpatlany z vicero dohromady, ze ho neco napadlo, co vysrouboval do absurdni intelektualske vyvrtky a pak to prilepil pod nejakou nesouvisejici myslenku.
          Ostatne…o Hekrdlovi jsme se tu s Misou bavili uz pred delsi dobou a ze ani A2larm a ani AltPress uz nejsou ke cteni jsme take konstatovali.
          Me ted oba casopisy pripominaji penzionovanou ucitelku hudby na steroidech. Jako kdybys prisel v nedeli odpoledne do malostranske kavarny a tajne nasypal vsem do caje lzicku vytazku z bycich zlaz.

          • Jo. K zamyšlení pak je, že Hekrdla je profík. Léta psal do Práva, pak do Týdne (pak ho Plesl vyhodil pro nadměrnou levicovost), teď dělá Kellerovi asistenta a jinak by byl nezaměstnanej, ví, že ho nikde v mainstreamu nevezmou. Když seš profík, tak si svůj článek po sobě přečteš a to, co ti v zápalu psaní uteklo, a nedává to příliš smysl, opravíš. Jemu už tenhle základní novinářský instinkt nefunguje, řekl bych, že je v těžkém rozkladu. Jako by byl pořád pod vlivem. Ale neměl by páchat škody na veřejném ideovém zdraví.

          • Anebo ma uplne normalni krizovku, ono je velmi tezke o dnesni situaci neco psat a zustat pri tom levicakem. Hekrdla ma urcite jak levicove konexe, tak zazrany levicovy pohled na vec, kdyby mu bylo 20, pak mozna, ale v jeho veku se nechat preoperovat neni jednoduche rozhodnuti.
           Vezmeme to tak, ze levice je pro uprchliky, co bys delal v tohle pripade jako tradicni levicovy komentator? Tobe je na tvem blogu hej, rano se probudis jako pravicak a nic se nedeje, nikdo te z prace nevyhazuje. Ja tedy osobne s Herdklou pomerne soucitim, dneska byt novinarem z povolani vylucuje jakekoliv vnitrni presvedceni. Tak podle meho hleda „teorii jednotneho pole“, stale chce psat z levicoveho pohledu, ale udrzet si zaroven vyvazenost se zdravym rozumem…ale to uz nejde. Presto Hekrdla zustava stale slusnym clovekem, ale plati za to zmatenosti sve prace, jejiz cilem je zmatenosti vysvetlovat a ne je pridelavat. V podstate je to chudak, obet.
           Vem si treba dnesni clanek z A2larmu: V Polsku, at se nam to libi, anebo ne, zvitezil v korektnich volbach Kaczynski. Proc pak pretiskuji clanek s nazvem „Krach demokracie v Polsku“?
           Jak v Polsku krachla demokracie? Ze si demos zvolil koho uznal za vhodneho?
           Anebo jak ma vypadat prava demokracie, ze narod voli podle doporuceni nejake neziskovky?
           To jsme v temer zvrhlych uvahach.

          • Pozor, podle mě není na přijímání uprchlíků levicového vůvec nic.
           Vnucování levicovosti do zájmu velkokapitálu-tedy přijímání ilegálních ekonomických migrantů-je dle mého názoru spíše brutální útok na levici jako takovou.
           Žádný levičák se toho nemůže účastnit, pouze extremisté.

          • Kdyby Süddeutsche Zeitung napsal v r. 1933, že to je „krach demokracie“,když si démos svobodně a dobrovolně zvolil Hitlera, možná by 2.světová vůbec nebyla, vy demograte..:-)

          • „Pozor, podle mě není na přijímání uprchlíků levicového vůvec nic.“

           To je pravda, dobre upozorneni, ovsem chytla se toho politicka garnitura, jez se nazyva levice.
           Ale je to zamotane, protoze lepsi nezli levice by bylo rici „moderna“…ovsem historicky je nejvyznacnejsim sponzorem moderny (od Lenina po Duchampse) prekvapive (?) pravice.

           Tady jde jen o nalepky, nic jineho, nicmene necim se clovek ridit musi…

          • V r.1933 si démos svobodně Hitlera nezvolil, vy tlachale!
           Doplňte si alespoň základy, ať nejste trapný.
           Sakra…neříkal jsem vám to už?
           A neposlechl jste….

          • Pro mě to překvapivé není, Saxi.
           Tímto se levice jako politický soupeř nejen zcela pacifikuje, ale ještě historicky znemožní jako synonymum neschopnosti a zla.
           Všimni si, co dělá „pravice“.
           Není o ní slyšet, jako by zmizela.
           Ty tam jsou kecy o vzdělancích, volících pravici, ty tam jsou pindy o snižování daní a tím rozjetí ekonomiky, zcela zmizely žvásty o spoluúčasti ve zdravotnictví a jeho privatizaci.
           Pravice už není pravice, zmizela…..ale její zájmy nezmizely.
           Ti lidé tam jsou pořád.
           A….“potřebují pomoc“ a moderna, nebo možná kavárna, či jak je nazvat, jim ráda pomůže!

   • Nenalezam spravne slovo a oznaceni toho o co zadas , kdyz zadas vysvetleni (sjezd CDU).
    Ocekavas ze ti na tu udicku skoci Fagan a spolkne I s navijakem ?

    A bude dalsich 300 komentaru a tak stale dale vyse a radostneji ?

    Nejsi sam kdo prestava rozumet.

    Krasne casy nasich babicek, to byla nase detska leta 🙂
    ted ubira se to do perdele a ne ze vzkveta 😦

 4. Jak rozumet takovemu obohaceni ?
  Cim vice bude nove prichozich, tim vice bude takovych pripadu a prikladu obohaceni

  • Aha! Tak proto jim někteří lidé říkají „čmoudi“? 🙂

   • Přesně tak, Kamile, a jak vidíš, není v tom nic rasistického.

 5. Brtník sem v pátek dal upozornění na Radima Valenčíka a jeho střet s Dienstbierem. WP to hodil do spamu, to on občas dělá, když je v textu něco, co se mu nelíbí nebo když je odkaz dlouhý. Já do adminu nechodím každý den, takže prosím, když se vám nezobrazí příspěvek, upozorněte mě na to extra komentářem bez odkazů, to projde vždycky. A tady je ten Brtníkův koment:

  http://radimvalencik.pise.cz/3180-odpovedel-dienstbier-na-me-otazky-neodpovedel.htmlhttp://radimvalencik.pise.cz/3180-odpovedel-dienstbier-na-me-otazky-neodpovedel.html
  Komentáře netřeba.

 6. Co se divíte Tarasi, píšu tady už o tom dlouho. Kdybyste si měl udělat klasický politický kompas budete někde na pomezí fašistů a ortodoxních komunistů. Prostě na straně levice jsou lidé přinejmenším demokratičtí, vaše představy o regulacích porodnosti, kastracích, střílení lidí v močálech za pomocí loveckých pušek s ve Finsku povolenou optikou, vyznání vitty, že nacionální socialismus měl zajímavý program a že s ním nemá problém, jsou opravdu vyjádření, která kdybyste zopakoval coby stranický tribun někde na mítinku, okamžitě vaši stranu zakážou a vás zavřou za vyvolávání nenávísti ke skupině obyvatel. Vaše nápady nemá v programu žádná strana mimo snad Bartošovy „Ne Bruselu!“ či nějaké verze Národního odporu.

  Takže znovu říkám – kdo z nás dvou je konformní s klasickou podobou demokratické levice (neplést s východními komunisty, ještě tak možná eurokomunisté, poté co se definitivně rozešli s vizí internacionální družby s blokem sovětských komunistů, naposledy když prozřel Sartre po r. 1968 a další levicové postmodernisté, Derrida, kterého musel až samotný Mitterrand tahat z české basy, už byly vyloženě proti marxismu viděného z leninistických pozic. Sociální demokracie se dávno smířila s kapitálem, smiřte se s tím také. Resp. smířila práci s kapitálem.

  Takže kdo je levicový a s kým se JÁ na základních otázkách shodnu? Jistě s guru českých levicových novinářů Martinem Hekrdlou, Jakubem Patočkou, Petrem Uhlem Sašou Uhlovou, Jiřím Kostlánem – všichni píšící pro Deník Referendum, včetně pro mě sympatického komunisty Jiřího Dolejš (ještě na něj dnes dojde řeč). Dále skutečné levicové portály jsou A2larm, a pro ně píšící Apolena Rychlíková, sinoložka Olga Lomová, dále leadeři někdejšího hnití ProAlt, Bělohradský, Škabraha, Stöckelová, dříve postavy z proanarchistických hnutí a Zelených iniciativy Ondřej Slačálek a Jan Májíček, Jan Beránek, a bylo by těch osob a osůbek ještě dost, kteří vedle svých vlastních zaměstnání se angažují mimo stranický establishment a jsou liberálně levicoví.

  – ještě než sem dám zásadní reflexi Jiřího Dolejše ohledně nejen české, ale i evropské levice, a jejím vztahu k uprchlíkům, řeknu vám zásadní věci, které z vás a nedělají levičáka, ale naopak zastánce autoritářských režimů na pomezí rudé a hnědé.
  – stát není instituce co vám skrze represi dokáže eliminovat vaše (rasové či třídní nepřátele), stát je dnes něco jako ve 30.letech „odbory“, ač vždy šly kapitalistům po krku, nejlépe se s nimi nakonec dokázali dohodnout (a to ve prospěch zaměstnanců, bez mesaliance zaměstnavatelů a odborů by se neměli nikdy tak dobře), přitom to byli právě oni, kdo jimi byly velmi dobře placeni jako „žluťáci“ revolučních nálad dělnictva
  – národ, tradice, kultura, – nic takového dnes už neexistuje, možná to najdete někde v nějakém krajském skanzenu, dnes máme globalizaci, globální kosmopolitní národ mluví anglicky, jí sushi, burgery, lamb madras anebo pizzu.
  – není vykořisťovatele ani proletáře – neb proletáři dnes v západní Evropě, USA, Kanadě a zemích Commonwealthu vlastní 62% portfoliových účtů, kde jsou rovnoměrně rozloženy akciové podíly hlavních technologických firem, dluhopisy států (ano proletáři dnes vlastní nemalý podíl státního dluhu coby ne pozůstalí sirotci jejich oškubaného ochránce, ale jako věřitelé a tedy „vlastníci“ vlastní stát(!) – ne tedy skrze své občanské právo volit – ale vlastnické právo – VLASTNIT a vymáhat své vlastnictví – dluh i s úroky – zpět)
  – soudobé dějiny nejsou dějinami dělnického hnutí, to ztratilo svůj význam hned na kraji 60.let, ale dějinami osvobozování se od autorit postavených na kolektivistickém éthosu a tyranii většinových konvencí – smiřte se s tím, že žena tu není od toho aby se vdala a měla děti, že muž tu není od toho, aby pracoval jak mezek, šetřil, budoval své postavení neustálým odříkáním a sebedisciplínou, že děti nejsou naše vlastnictví, co je budeme ohýbat dokud jsou malé (a dají se ještě chytit aby se jim nařezalo rákoskou), že církev a stát od nás očekávají loajalitu a JSOU SCHOPNI si ji vymoci, že my jsme povinováni svým rodičům splatit to, že jejich láska skrze katolickou rákosku z nás udělala „slušné lidi“ (resp. díky hospicům a LDN jim jejich láskyplné řezání a jesle od půl roku splácíme více než bohatě), a že tedy kdokoli kdo si namísto manželství loupne raději grupáček kdesi na „swingers party“, takže to není projevem nějakého vzájemného souznění, ale naopak individualismu, protože na „to“ jsi, i když jsi ve 4 nebo v 5, pořád jenom sám a za sebe, jen více efektivně využíváš sdílení společných zdrojů:-) A jsme zase u klasické liberální ekonomie, inu Freude, Freude, Freude….a kruh se uzavírá.

  Takže závěrem, Tarasi – Vítejte v postmodernismu, multikulturalismu, a postdemokracii. Protože řízení EU vyžaduje vždy konsensus hlavních politických proudů a stačí uplně aby se shodly dva až tři největší politické proudy – socialisté, konzervativci a liberály – a budou mít vždy pohodlnou většinu. Zbytek společnosti je roztříštěný do extremistických frakcí nenavidějících liberalismus, není pro vlastní vládu podstatný a lze jej jednoduše eliminovat. Viz volba Le Penové v regionálních volbách. Stačí proti ní postavit velkou koalici socialistů a liberálů. Už není vláda a opozice (proto ta POSTDEMOKRACIE) – už je jen vláda co ctí liberální demokracie a proti ní extremisté usilující o svržení liberální demokracie. Nic mezi tím.

  • Nedivím se, že při vaší politické neukotvenosti jste skončil u Patočky na dvorku. Neboť vaše řeč je stále zmatená, hodnotící soudy hloupé, nesmyslné a prognózy do budoucnosti jalové, naivní. Pokud nevidíte, že se ten váš „postmoderní, multikulturní a postdemokratický svět“ hroutí jak věžička z karet, že není schopen vyřešit ani jeden z vážných problémů dneška (snad s výjimkou dalšího bohatnutí bohatců, to mu jde bezvadně), že díky své politické iracionalitě a pokřivenosti zadělává na další válku, tak jste nezralý mimoň. Já chápu, že díky jazykové vybavenosti a odpudivé konformnosti se světem kapitálu a homosexuálních manažerů můžete mít v tomto režimu nezasloužené výhody, tudíž jej obhajujete. Takhle prospěchářsky se choval kdejaký gauleiter či okresní tajemník v minulých režimech, ale prospěšné a zdravé to nebylo.

   • Kdepak výhody, jen to že jsem placený způsobem jaký platí na západě, ale to je kdejaký expat typu Embéčka co vymetá západní kavárny a při čtení Neue Zürcher Zeitung veřejně stvrzuje svoji stavovskou roli a tím i loajalitu režimu, protože pípnout tam veřejně pod svým jménem něco z toho co tady píše pak řici v Němčině v Zurichu někde na veřejnosti, pak přijde o licenci a o práci pro seriozní frmu.

    Ne snad proto, že by někdo jeho, ech, „názory“ bral vážně, právě naopak, budou si myslet, že člověk co je se systémem právě tak sžitý jako on, by měl myslet jinak anebo se svýmí názory žít v diaspoře (nebo se léčit). Což asi nakonec i dělá, neb co jiného je psát v češtině na weby který Google pomalu ani nezobrazí a když pak při zadání verbálních signifikantů značící extremistický obsah:-).

    Každé takové slovní spojení dokáže sesmolit dneska už školák a když to zadáme do Googlu, ponoříme se extremistické diaspory padlých duší. Kriminalisté když čtou ty výlevy, pak se také setkávají s jednoduchým slohem 4. třídy ZŠ se stejnými hrubkami jaké mohly číst soužky učitelky od našich Horáčků a Pažoutů.:-)

    Smutné je, že krom těch našich, tak na západě jsou takové ne snad přímo mazány, podstatně účinnější je poslat cyber policii ty co tam posílají kastrovat černé či jinak vyjevují jiné své představy nekompatibilní se současnou liberální společností postavenou na základních právech člověku, tak takové elementy briskně najdou a jsou pak obžalováni za šíření nenávisti a zpravidla i odsouzeni. Proto teplo českého webové prostředí hřeje, protože obnažené duše nešťastníků jako je embéčko by po duševním striptýzu v tom Německu neprodala ani poslední prodavačka ve SPARu ani jednu Semmel o nějakém tom Brötchen ani nemluvě.

    Obhajuji to co obhajuje 80% voličů západních zemí, kde funguje zásadní shoda na systémovém nastavení mezi třemi stranami -socialisty, liberály, konzervativci. Nikdo jiný mimo Zelených kteří jsou ještě více systémově nalevo od socanů nemá takový vliv a tudíž není VE HŘE. Jsem normální vzorek západní populace, kde fašouny či komouše volí jen mladí radikálové anebo staří nostlagici. Z hlediska vlivu na společnost, mají obě skupiny marginální vliv. Jednak je jejich koupěschopnost malá, žijí spíše ze sociálních dávek, jednak mají obvykle nízké vzdělání a zastávají manuální či jinak nahraditelnou pracovní sílu (80% sympatizantů PEGIDY jsou dělníci či prodavači Bratwurstů na Neumarktu v Drážďanech) či důchodci co mají nízší důchody na to, aby byly schopni ovlivnit svým tržním chováním či upoutat mediální pozorností nějaké sponzorské či korporátní zájmy, které by je mohly začít podporovat. Což se asi změní, kdyby byl třeba zaveden nějaký nový pojišťovací produkt, třeba se začaly více realizovat „zpětné hypotéky“, pak by byl o názory držitelů dekretů na socialistické paneláky větší zájem byť by byly extremistické a pro liberální demokracii subverzivní.

    Západní společnost, přes veškeré problémy umí vyřešit lépe než jakákoli JINÁ kdy DOKÁZALA lépe vyřešit následující

    – životní úroveň včetně atributů toho, čemu se říká index lidského rozvoje (HDI – Human development Index) mezi které mimo ekonomiku patří školství, sociální služby, zdravotnictví – že země s liberální demokratickým principem vlády a otevřený trhem (chcete-li kapitalismem) je

    – sociálnější
    – solidárnější
    – ekonomicky výkonnější
    – pluralitnější
    – multikulturnější
    – tolerantnější
    – nábožensky méně rigidní
    – ekologicky šetrnější
    – práva menšin hájící
    – s dostupnějším zdravotnictvím a vyšším věkem a kvalitou dožití

    než jakákoli jiná, kterou umíte pojmenovat.

    dále tato společnost mimo výše uvedeného je založena na

    – právním státu a zásadách dodržování maxima lidských a občanských práv která kdy člověk měl resp. mohl ve společnosti uplatnit

    – kde stát nemá nad člověkem moc, ale i jediný člověk dokáže „poslat stát do basy“ resp. vysoudit na něm velké odškodné, omluvu, jakéholi navrácení cti dalšími nehmotným zadostiučiněními

    – mimo stát coby garanta zákonnosti i práva je zde široká občanská společnost, která dokáže hájit lidská práva jednotlivců i celých skupin než jednotlivec sám, nemáli ten dostatek prostředků na právníky a soudy

    -a hlavně Tarasi, embéčko jistě rád potvrdí, že na Západě je jiný STANDARD nejen mezilidských vztahů a politické kultury, ale hlavně výchovy a společenské etikety. Tam si prostě žádný masťnák nedovolí vyhodit vajgla na refíži na zem či na veřejnou zeleň špalek pod od nanuka nebo snad dokonce nepustit maminku s kočárkem přednostně do autobusu sednout, děti se tam na veřejnosti s hysterickým křikem nepohlavkují, jak vídáme u nás, hospodský nemají zapotřebí dávat podmíráky, výrobci potravin nemají zapotřebí šidit přimícháváním masokostní moučky (a už vůbec neexistuje někdo kdo by do ní chtěl namlít celé jedno světové etnikum bez toho že by dávno neseděl ve Spandau.)

    P.S. I když bylo již toto legendární vězení zbořeno (aby si tam náckové nedávali srazy při tryzně za v cele se oběsivšího otce všech sadistických rasistů Hesse), pak v Německu je Spandau stejným synonymem pro vězení jako v Česku „Pankrác“, tak snad mi nikdo nebude tahat za slovo:-)

    • Nádherný svět….
     A že jsem tak smělý, co je nám do něj?
     Já už se ptám tak po desáté a nechcete odpovědět.
     Nechte si svůj supresvět, kde se na nehodné a škodící posílá stát kyberpolicii a když nějaký odborník projeví názor, jako projevuje Sax tady- tedy žádný extrém, i když dost drze podporuje námi demokraticky zvoleného prezidenta,(a také o tom nesmí na sportu se sobě rovnými mluvit, takže zase tak nevyspělí nejsme, i u nás jsou prvky západní svobody) pak mu seberou licenci a nikdo se s ním nebaví….
     Já nevím, že se o nás tak staráte, jste:
     „– sociálnější
     – solidárnější
     – ekonomicky výkonnější
     – pluralitnější
     – multikulturnější
     – tolerantnější
     – nábožensky méně rigidní
     – ekologicky šetrnější
     – práva menšin hájící
     – s dostupnějším zdravotnictvím a vyšším věkem a kvalitou dožití“
     jedním slovem skvělí, tak že máte tak děsnou potřebu se srát do nás, když o to nestojíme?

  • Když tak to zkuste úvést v tom kontextu, jako já, když už máte potřebu zmiňovat moje občasné názory.
   Ať tak, či onak, program NSDAP ani zdaleka nebyl tak „zajímavý“, jako vaše „faganovo číslo“, kdy 1% těch nejlepších má právo zavřít 99% povlu a ještě si na jejich hlídání pozvat cizí vojska (OSN) do země.
   Tak daleko si Hitler nedostal, tam se hrálo na to, že naopak bude mít program NSDAP co nejmasovější podporu, což se do značné míry povedlo a tento program měl jak známo podporu necelé poloviny Němců.

 7. Hin se ukaze jestli mas radeji +300 komentaru na ktere si opet zadelas kdyz nakrmis trolla a nebo konecne zareagujes jak mas:-)

  Ze merkelismus nezacal otevrenou naruci a vitanim ale jiz predtim
  si dovolim pripomenout kriticky hlas a to dokonce v parlamentu jiz ve 2014 a drive.

  Na sjezdu jeste nedavno mela mnohaminutovy potlesk, ale jsou i v parlamentu poslanci kteri se neboji Merkel kritizovat.
  Pred vitanim a Merkelovskou lidskosti kanclerka Merkel predvedla i jinou tvar Merkelismu, =ukazkovou poslusnost Washingtonu
  O tom kritika Merkel a jejiho ismu z r 2014 z doby sankci proti Rusku

  • Jenže ty zase trolla zásadně nečteš, takže ti uniká, když něco podstatného sděluje. A on to skutečně v tom svém komentáři říká, že se změnil, že už není ten starý, neoliberální, proamerický a militantně kapitalistický Fagan, je teď nalevo od tebe i ode mne, u Patočky a Dolejše. A to je hodně vlevo, spíše však v iracionálnu. To víš, že mu odpovím, protože taková debata má smysl.

   Projev Wagenknechtové je skutečně světový, mám ten dojem, že jí ho psal Oskar.

   • To by nedokazal, ne proto ze by chybela kognitivnost ale proto ze se nikdo kdo se jednou citi byt na brehu s kapousi nemuze octnout na brehu opacnem.
    Merkel na jednom brehu a Wagenknecht na druhem , voda a ohen krasny to priklad Deutschlandu uber alles 😦

    Ty muzes napsat rozbor faganovskych lzi az polopravd , ale k nicemu, ztracis jen cas.
    tak jako na nasilnika, gangstera, terroristu neplati nic jineho nez jen vetsi gun,
    tak na Fagana bude platit vzdy jen jeden klik 🙂 Jinak vse marno. !
    Ja na rozdil od Tebe zadny rozbor delat nebudu. Jakou ukazka nejvetsi prolhanosti a odtrzeni od reality staci jeho zaverecna posledni veta:-(
    Kazdy kdo jen trochu umi pouzivat horni polovina hlavy ma po precteni jasno !
    Vrchol Faganismu 😦
    ….už je jen vláda co ctí liberální demokracie a proti ní extremisté usilující o svržení liberální demokracie. Nic mezi tím.

    Ja na Faganismus Merkelismus mam svoji odpoved kterou sis mohl precist na mem blogu:

    „Milé německé elity, to vážně nedokážete žít bez oficiální státní doktríny? Už potřetí během staletí s sebou táhnete do bláta a zoufalství pěkný kus civilizovaného světa, už potřetí během sta let kvůli vám poteče krev nevinných na všech stranách tzn. samozřejmě i těch „umírněných“,
    nesprávně dle koranu praktikujících muslimů, které budou v Evropě vraždit jejich horlivější souvěrci. Milé německé elity, pěkně děkujeme za váš militarismus, národní socialismus i neomarxismus.“

 8. a tady slíbený článek od Jiřího Dolejše psaný pro Deník Referendum

  V posledních dnech mnozí řeší, zda starou levici v postkomunistické Evropě nezasáhla s migrační krizí i zvláštní konzervativní vlna s nostalgií po časech národních států. Zda se nevzhlížejí v jakémsi obranném reflexu, hnědnoucím korporativismu a skupinovém egoismu, který dělí lidi na MY a ONI.

  Červnový eurobarometr skutečně dává Čechům v Evropě nejhorší vysvědčení z tolerance k cizincům a menšinám. Cítíme to i na levicovém voliči. Podle mne ale není štěpení levice fatální, nejsou jen dominující xenofobobé a osiřelí sluníčkáři.

  Evropská levice, jejíž jsme součástí, prostě obecně stojí před úkolem jak své solidární přístupy naplnit věcnými opatřeními, která dají odpověď zneklidněné veřejnosti. Té naší často chybí i objektivnější informace o menšinách a má řekněme labilnější hodnotové zakotvení. Přesto i tady platí heslo „Migration is not crime“ a i nadále má smysl iniciativa „No Fortress Europe“. Xenofobie ani kulturní rasismus nejsou se skutečnou levicovostí slučitelné.

  Je důležité si ale říci, jak migraci těchto rozměrů prakticky zvládnout. A zda jsou dostatečné regulační nástroje, které máme. Ona se totiž solidarita s uprchlíky musí obhájit před zpanikařenými občany, z nichž nejsou všichni nenapravitelnými xenofoby. Empatie k lidskému neštěstí se nedá nadekretovat – k té je třeba vést a měla by odpovídat i vlastní praktické sociální zkušenosti. Jinak se obhajuje těžko.

  Právní rámec je samozřejmě dán nastavením základních lidských práv a svobod, které by neměly být v žádném případě zpochybňovány. Status uprchlíka definují již Ženevská konvence OSN z roku 1951 a Protokol z roku 1967. Také v České republice zaručuje ústavní pořádek svobodu pohybu a pobytu a zapovídá diskriminaci kvůli náboženství či původu. Praktická legislativa pro migranty (zákon o pobytu cizinců a azylový zákon) ale zdaleka v EU nezajišťuje stejný přístup k ochraně a přijímání uprchlíka.

  Za nelegální je někdy označován vstup lidí bez dokumentů, jsou cejchováni jako desertéři a sociální turisté. Lidé bez uznaného statutu uprchlíka pak žijí přinejmenším ve vzduchoprázdnu. Do rozporu s obecnými humánními principy se může praktikovaná návratová politika dostávat se seznamy takzvaných bezpečných zemí (viz špatná situace uprchlíků v táborech v Turecku či Jordánsku, kam mnozí migranti přichází nejdříve).

  Chybí tu praktický režim dočasné ochrany (nenaplněná evropská směrnice z roku 2001). Otázkou je, zda umožnit žadatelům o azyl vznést svoji žádost v jakékoliv zemi EU dle jejich volby. A vypořádat se musíme i s nebezpečím, že bude migrační krize využita k zdůvodnění silného nárůstu represivního aparátu a autoritářství v evropských zemích.

  Německá Die Linke se tvrdě postavila vlně xenofobie ve své zemi už při vzniku hnutí PEGIDA. Ve svém prohlášení „Uprchlíci vítejte, boj neonacistům“ kritizuje zleva i vedení své země, když připomíná spoluodpovědnost za vývoj v bývalé Jugoslávii, ale i na Blízkém a Středním východě a severní Africe. Připomíná, že za své zbohatnutí vděčí Evropa zbídačení širokých vrstev obyvatelstva a proto volá po alternativní, skutečně humánní uprchlické politice.

  Obdobné jsou postoje radikální levice v jiných zemích. Komunistická strana Francie se přidala k výzvě požadující po pařížské radnici, aby se postarala o uprchlíky, kteří se ve městě ocitli v bezútěšné situaci. Komunistická strana Rakouska kritizovala německou vládu za uzavření hranic. Podle jejich stanoviska má rakouská hranice zůstat otevřená potřebným a nenutit je vstupovat do život ohrožujících situací. Varuje před rasistickým davem, který je polem pro manipulaci a vymývání mozků.

  Komunistické odbory v Řecku uspořádaly demonstraci na podporu uprchlíků. Demonstranti požadovali okamžité financování pomoci migrantům ze strany EU i OSN. Kyperský AKEL zašel v solidaritě s uprchlíky nejdál. Uspořádal festival solidarity, kde rozdával uprchlíkům humanitární dary shromážděné sbírkou.

  http://denikreferendum.cz/assets/pictures/23951/hp_main/guengl.jpg?1444856751

  • A že se pořád o nás staráte.
   Mějte si svojí, vyspělou levici, a nám nechte tu naší, buranskou a „nepravou“.
   Co je vám do naší levice?
   A kde je napsáno, že občan EU by měl mít kladný vztah k cizincům a menšinám?
   No citujte ten zákon, pokud ho tedy znáte a nelžete jako vždy.
   Já nemohu nikoho diskriminovat, ale nemusím mít k nikomu kladný vztah.
   Ale..ALE, nikdo také nesmí diskriminovat mě, to bych rád zdůraznil, a já se diskriminován cítím.
   Vy si vymýšlíte čím dál větší blbosti na obhájení něčeho, co není nikde ničím dáno-tedy přijímání nelegálních ekonomických migrantů.
   Jaký je to ekonomický přínos.(nestojíme o něj, nechte si ho)
   Jaký to je kulturní přínos.(obohacujte se sami)
   Jaký to je humánní čin.(není, je to cesta ke krvavé válce)
   Jak to koresponduje s evropskými hodnotami.( evropské hodnoty jsou podpora kriminality a diskriminace? Pak o ně nestojím)
   Jak my jsme xenofobní (nejsme, lživě vykládáte význam toho slova)
   Jak my jsme rasističtí (nejsme, lživě vykládáte význam toho slova)
   Jak jsme primitivní a zaprdění v konextu k západní Evropě (do toho nikomu nic není)
   atd…atd…atd…
   Starejte se v tom vašem vyspělém světě o sebe, máte víc problémů, než jste ochodtni si připustit.
   Já nejsem zvědavý na to, aby se nám tady producírovali náckové s bubínky, až to tam liberálně doserete do dna.
   Vy se totiž neumíte zabrzdit!!!!!!!!!!!!!!!!!!!V ničem!!!!!!!!!!!!!!!

   • Díky posledním komentářům Embéčka, Wittty a Ondřeje mám námět na nový článek. Pak že to nikam nevede, Astře, naopak, tys nezaregistroval tu proměnu (se kterou Fagan oblbnul i v počátcích svého komentování u Janiky i Plantážnici) a která spočívá v tom, že se přemístil z tábora hnusného neoliberalismu typu amerických neocons (Tea Party) do liberálně-levicového tábora Patočky, Dolejše či Hekrdly, v jeho případě však silně šmrncnutých globální finančnickou a manažerskou kejdou. To je pozice silně individuální, excentrická, která však svým způsobem vyjadřuje současné babylonské zmatení pojmů.

    Dolejšův článek reprezentuje chybnou reakci významné části evropské levice na migrantskou vlnu, omyl, který vzdálí levici od nějakého výraznějšího vlivu na běh událostí. (Když se k nim dal i Fagan, proslulý svým sázením na špatného koně, hodně to něco vypovídá.) Wittova reakce pak pokládá jednoduché otázky, na něž však člověk nenalezne v současném mediálním a politickém světě odpověď.

    • Dám ti také námět k zamyšlení, Tarasi: Co když se Merklová rozhodla vyburcovat Němce (a potažmo Evropu) k tomu aby se občané sami nekorektně zbavili imigrantské naplaveniny, protože politici nic takového korektně udělat nemohou? Tak prostě zatlačila na pilu za cenu vlastní politické oběti i těch lidských obětí, které to sebou ponese.

     • Pane Mudra videt Merkel jako „Spasitelku“ to chce opravdu velkou predstavivost 🙂

     • To je těžké si představit, Kamile, protože sázka na občanskou neposlušnost, na rozvrat a občanskou válku jako konečné řešení imigrace je to to poslední, co by chtěla, protože v tomto případě se stane první obětí ona, ukřižují ji jako hlavního původce migrantského neštěstí. A ona rozhodně není někdo, kdo by se obětoval. Čím dál tím víc jsem přesvědčenej, že míří na post generálního tajemníka OSN (už ani nevím, kdo s touhle teorií první přišel) a chová se tak, aby se jí to povedlo. Je to vypočítavá baba, Kohla, který ji vytáhl nahoru hodila klidně přes palubu. Takže ne.

      • Ale ona ta oběť v jejím případě může být jen iluzorní. Pokud splní zadání (občanská válka v Evropě) může si odfrčet do zaslouženého důchodu za oceán, dříve než ji někdo stačí ukřižovat. Všimni si její tváře, když dostává kapky na tom Astrově videu. Ta je tak dokonale splachovací, že postrádá empatii u vůči sobě samé. Dokázala by do kolaterálních ztrát zahrnout i vlastního potomka, kdyby ho měla. Lidi jako ona dokážou jít za vytčeným cílem doslova i přes mrtvoly a odfiltrovat při tom cokoli bez sebemenších zábran.

       Státy postižené imigrací jsou v takovém rozvalu že politici už ani nemají k ruce fungující policii… no, dobře to popisuje kchodl tady: https://taras2.wordpress.com/2016/02/21/taras-babickou/comment-page-1/#comment-4497
       a jejich vlády, kvůli politické korektnosti, ani nemají jinou možnost než si „umýt ruce“ a nechat řešení na občanech – raději nechají lidi „dole“ ať se požerou než aby se žraly mezi sebou a navzájem si bezprizorně otloukaly o hlavu všelijaká lidská práva při jejichž nastolování se vůbec nebrala v úvahu stávající situace.

       Vůbec by mne nepřekvapilo kdyby řada politiků uvažovala tímhle stylem i kdyby nepočítali s nějakou takovou výslužkou na jakou se může těšit Merkelová. Úplně postačí aby měli zajištěné nějaké hnízdo až se rozhodnou prásknout do bot a něco nasušíno. Na postech jsou dočasně a tak další budování politické kariéry přenechají těm co tady budou vyrábět mrtvoly. Počkají si až se Evropa „vyčistí do běla“ a pak se zařídí podle okolností.

    • Obavam se ze zadna promena nenastala , jen na rozdil od puvodniho obhajovani kapitalismu kdy to serviroval naplno dnes pri obhajobe neobhajitelneho zacal lhat naplno 😦
     Co jineho to je ?
     ….už je jen vláda co ctí liberální demokracie a proti ní extremisté

     a az se tahle lez provali naplno, nebot ze starych svobod nezustane kamen na kameni, tak uz maji pripravenou odpoved . nebyt extremistu byla by tu svoboda a demokracie dodnes !

     Co vetsina pseudodemokratickych vlad dnes zahrnuje pod pojem extremismus?
     Vse co neni podle prani vlady!
     Proto se zameruji na projevy nesouhlasu.
     pak to ma tu podobu ze kdyz nekdo napise, ze:
     Ideologie islámu je stejne odporná, nechutná, despotická a misantropická jako nacismus. Masivní migrace islamistu je ta naprosto nejhorší vec, co se ( Cesku,Dánsku, Nemecku, Francii a dalsim statum Evropy v novodobé historii prihodila.
     zareguji vlady demokraturne slunickarsky:-(
     :Kritizovani musi byt byt zakazano. je to „podnecovani k nenavisti „!
     To s obecnou platnosti !
     Pak uz to jede samo, nebot podle tohoto noveho pristupu plati, ze kritisovat islam je „podnecovani k nenavisti “
     Kritisovat cokoli je podnecovani k nenavisti.!!
     Aby se nakonec vzdy nasel nejaky Fagan co napise ze:
     ….už je jen vláda co ctí liberální demokracie a proti ní extremisté

     A Ty chces debatovat ?
     Pospes si, nez to bude zakazano, aby to nepodnecovalo k nenavisti.!!!

     • Zneužití justice a trestání „podněcování k nenávisti“ je pravděpodobné a možné. Konvičkovi už sdělili obvinění, ale on to přeháněl s razancí výroků. Konstatování, že islám je neslučitelný s Listinou základních práv a svobod je snadno doložitelný fakt jak teoreticky (citací příslušných pasáží z Koránu), tak i na příkladech praktického uplatňování téhle ideologie (kamenování, utínání oudů, bičování atd.)

   • Vas se nastesti na to, kdo je anebo není „ilegální ekonomický migrant“ nikdo nepta a věřte mi vittto, tak to také i zůstane:-)

    • Mám volební hlas, heč!
     A věřte mi, že mě se možná nikdo neptá, ale milionu vitttů se už nakonec ptát budou.
     A nás jsou miliony a miliony.
     Ono to totiž ještě pořád není tak, že 1% rozhoduje o bytí a nebytí těch 99%.
     Jakkoliv byste si to ve své zvrhlosti přál.

     • O lidských právech, mezinárodním právu či Chartě OSN se nehlasuje, to byste měl vedet, vitto. Tady je ten poměr liberálního prava proti většinové demokracii ještě příkřejší. 100:0. Váš hlas si tak můžete namazat na prsa.

      • Neříkejte, a to je dobře nebo špatně?
       Ono je vůbec to hlasování zbytečné, že jo, kde jaká bába z Horní Dolní pak třeba rozhoduje o americkém radaru, jak si vzpomínám.
       Hitler to zrušil úplně a jak si dobře vedl.
       Nějakou dobu…..
       A nehrajte na mě ty kecy o lidských právech a mezinárodním právu či chartě OSN ve skrytém kontextu k migrační krizi (v Německu a vyspělých západních zemích migrační požehnání), žádný zákon a žádná charta nikomu nenařizuje brát ekonomické migranty!!!!
       Jak se snažíte vy neustále nalhávat!

       • A kdo je to ten „ekonomický migrant“? Podle mě Ostavák co přitáhne za prací do Prahy…:-)

        • Naštěstí kdo je a není ekonomický migrant se vás nikdo ptát nebude.
         Vy Ostaváku….
         Jak jsem uvedl už X x, vemte si jich do Němec kolik chcete a obohacujte se a zvyšujte svůj už tak skvělý ekonomický výkon, ale nám je sem necpěte.

    • Koukám, na co jste vlastně reagoval….
     To byla jako intelektuální a vzdělaná odpověď liberála?

    • „Vas se nastesti na to, kdo je anebo není „ilegální ekonomický migrant“ nikdo nepta“

     To je legrace, protoze Nemci se dostali uz natolik do uzkych, ze k minulemu tydnu jim zustalo na stole na 770 tisic (!) nevyrizenych zadosti o azyl. A jak to hodlaji resit? Angazovali nemeckou postu a jeji zamestnance, coz znamena, ze v nemeckem pravnim state budou rozhodovat o zivotech chudaku postaci z ulice (!!!) To neni ani na smajlika, to je tragedie jedne byvale demokracie.
     http://www.n-tv.de/wirtschaft/Post-Mitarbeiter-sollen-Asylantraege-abarbeiten-article17045641.html

     • Neskutečné.

      Veselá je situace také ve Švédsku. V sobotu tam kolegovi vykradli auto, na policii se ani nedovolal (hovor čekal ve smyčce), tak zašel pro poldu osobně, potřeboval protokol kvůli pojišťovně. Policajti tyhle malé trestné činy prý ani nevyšetřují a dokonce se je snaží nezapisovat, protože jsou finančně postihováni za růst zločinnosti a snižující se objasněnost. O víkendu navíc neměli na zločince čas, naháněli protiimigrační „extremisty“. 🙂

 9. Dnes jeste jednou, dovolim si pro vas populnocni odklon 🙂
  Informaci o tom jak nepresne (zamerne ci nezamerne) massmedia informuji ci presneji desinformuji.
  Prikladem budiz informace jak se zije v nekterych mistech na pr. v Iraku.
  V mistech kam noha okupanta nevstoupila ani se tam nevrazdi shitove a sunni !
  Z techto mist nemohou pochazet uprchlici pred valkou kteri se vali na Evropu,
  nebo ano ?

  Take tak se zije v Iraku, ale massmedia ukazuji jine zabery !
  I takový je Irák….

 10. Máte Tarasi pravdu. Kdybych to měl sumarizovat, přijde mi, že většině politiků a médií hráblo.
  Šílení se projevu nejen u Ukrošů v zakazování slova „Rusko“. Migrace byla označena za přínosnou – ačkoliv všichni vidí důsledky. Amíci v rámci „demokracie“ sponzorují islámský terorismus – proti kterému naoko bojují. Neomarxisté se maskují liberalismem. …

  Všechno je postavené na hlavu. Zdá se, jako by normalita zemřela. Stačí přelouskat výplod grafomanského psychopata o kus výše a zdání přejde v jistotu. Tolik arogance, sprostoty, nenávisti, ubohosti a lidské malosti, kolik je koncentrováno ve „sluníčkářském“ táboře, v „merkelismu“, v americké „výjimečnosti“, … bylo naposledy snad jen v německém nacismu.

  Úplně to vyžralo politiku. Už se nejedná o pravo-levý střet idejí, ale o boj se šílenstvím, sprostotou, násilím, arogancí, povýšeností, zhovadilostí. O obhajobu lidskosti, kultury.

  Která, jak nás informuje Fagan výše, už neexistuje („– národ, tradice, kultura, – nic takového dnes už neexistuje, možná to najdete někde v nějakém krajském skanzenu, dnes máme globalizaci, globální kosmopolitní národ mluví anglicky, jí sushi, burgery, lamb madras anebo pizzu“).

  Dobře je to vidět v USA, protože jsme od toho vzdálení. Tam tihle neomarxisté vyžrali napřed pravici, bývalí trockisté se přeměnili na neokony. Pravice se bránila zprvu lidovým „čajovým“ hnutím, ale to bylo posléze také uneseno. Konzervativní, k náboženskému směru mířící část pravice byla ukradena také – stačí si poslechnout všechy její prezidentské kandidáty. Zbyli jen Reaganovi pohrobci a z opačné strany paleo-konzervy. Zbytek pravice byl umlčen, ale že existuje, a má lidovou většinu, o tom svědčí úspěch Trumpa. Ještě více zlikvidovali americkou levici, tradičně liberální tábor. Ten na rozdíl od pravice v podstatě ideově zanikl, jediným jakž-takž přijatelným je pro zbývající liberály Sanders. Ale mezi ním a Hitlary je v zásadě minimální rozdíl, tedy ideově. Když se podíváte na vnitřnosti tamního politického systému, ukáží se zábavné paradoxy, například že Clintonovci jsou provázání s Bushovci. Je to v podstatě jedna parta, tím je všechno jasné. Dvě hlavy téže hydry.

  Odraz to má samozřejmě v Evropě, kde na politické scéně zbyly jen okraje, politický mainstream byl těmito predátory zcela vykraden. Obhájcem skutečně liberální, „západní“ politické kultury se tak staly paradoxně různé národně pravicové strany a komunistická levice. Ti už jsou zformované a odolaly vyžrání. Prolém je s celým zbytkem spektra, „normální“ voliči nyní vlastně nemají koho volit, mimo tyto nadnárodní protikulturní neomarxistické predátory žádné standardní politické strany už neexistují.

  Jelikož voliči tyto zločince odmítají, pokoušejí se vyměnit voliče. V USA od 70. let podporují nekulturní a nebílou imigraci, čím zaostalejší a nekulturnější, tím preferovanější. Kulturně kompatibilnější nebílé národy, například indické nebo čínské, jsou odmítány, není to tedy přímo protibílý rasismus, jde o kulturu. Stejným způsobem se snaží využít katastrofické situace, kterou způsobili v Africe a na Blízkém východě a natáhnout co nejvíce a co nejhorší verbeže do Evropy.

  Vtipné na tom je, že tento novodobý nacismus se prohlašuje za „liberální demokracii“, přitom není ani liberální, ani demokratický. Fagan to zformuloval docela přesně: všichni, kdo jsou proti, jsou pro ně extrémisté. Všechny nesouhlasící by už vyhazoval z práce, prostě ryzí demokrat.

  Tragédie je, že tyto samozvané „elity“ jsou neschopné po všech stránkách, ekonomicky i společensky vedou ke katastrofě. Politicky míří k diktatuře, sociálně k jihoamerickému modelu, když to půjde dobře. Pokoušejí se zlikvidovat národní státy, aniž by je něčím nahradily. Jak to dopadá, je vidět třeba v Mexiku, tam likvidovaný stát nahrazují gangy.

  Voliči tyto falešné „liberální demokraty“ odmítají, jak se ukazuje například v USA na prezidentských volbách. Zda prohlédnou voliči i v EU, než bude pozdě, to se uvidí v několika následujících letech, jinak je perspektiva skutečně chmurná.

   • Bohužel, na to člověk nepotřebuje věštce.

    EU přehodila starost o zastavení migrace na Turecko, to neudělá nic, pokud migraci ještě schválně neposílí o všechny teroristy, uprchlé ze Sýrie. Řecko a celý Balkán migraci do Německa přímo přejí, je to pro ně druh pomsty Němcům, takže „balkánská cesta“ sviští jako po másle. Letošní čísla jsou 10x větší než z minulého roku, je vidět, že pašování lidí je skvělý byznys, který se už zajel – a část zisku jde určitě i evropským politikům a NGOs.

    Skoro v tichosti prošlo zavedení cenzury v Německu, prodloužení výjimečného stavu v Ile-de-France, postupné ořezávání občanských svobod, snaha o kriminalizaci odprůrců. Média jsou stále prolhanější a nenávistnější, to se bude zhoršovat, s růstem počtu migrantů a „incidentů“.

    Pokud se povede zmrazit syrskou válku, jistě otevřou nějakou novou, třeba v Iráku, Lybii nebo někde v Africe. Vybuchnout může také Ukrajina, Turecko. Takže migrantů bude letos nepochybně dost.

    Do toho všeho by se mohl zřítit nějaký burzovní trh, třeba břidlicová bublina v USA nebo krachnout nějaká velká banka, určité signály burzovní nestability jsou již od listopadu.
    Mimoto se dá pochybovat, že nechají Trumpa vyhrát americké volby, v sázce je pro ně příliš mnoho – například ututlání všech peněz, zmizelých při blízkovýchodním válčení a při zbrojních kontraktech posledních let. Instalace Hitlary je pro ně faktická nutnost. Takže z USA uklidnění situace určitě nepřijde, spíše naopak.

    Příměří v Sýrii, i když to média prezentují jako jistou věc, rychle narazí na definici „umírněných řezačů hlav“, která se diametrálně liší na ruské a americké straně, takže ve finále žádné prakticky nebude – boj proti ISILu, Al-Nusře (Al-Kajdě) a mnoha dalším džihádistům bude pokračovat. Do toho šílený Turek Erdogan a Saudové, to je přímo záruka pokračování bojů.

    Poslední zábavná zpráva je, že Saudové chtějí teroristům rozdávat ruční protiletadlové MANPADy, prý proti syrským a ruským letadlům. Pokud to udělají, je jen otázkou času, než začnou všude padat civilní dopravní letadla. I kdyby na to nedošlo, téměř jistě se letos v EU nějaký velký teroristický útok stane, džihádistů je již v Evropě příliš mnoho, než aby to policie a tajné služby stihly uhlídat. Možná dojde i na „domácí terorismus“, ať již skutečný alá Breivik nebo incenovaný, pro utažení šroubu.

    • Dneska zacala vysetrovat nemecka inspekce policisty, zucastnene na vysetrovani kolinskych udalosti. Je hledan policista, ktery zverejnil informace o skutecnem rozsahu kriminalni cinnosti, nasledovat bude disciplinarni rizeni.

     Jesli by v pravnim state nemeli jit do krimu spise ti, kteri v rozporu se zakonem zatajili spolecensky nebezpecnou trestnou cinnost.
     Navic ma ted nemecka policie povoleno nasazovat trojanske kone do uzivatelskeho software obcanu…pekne se nam to rozjizdi.

  • Copak o to, to je extremní a nelidský politický směr, to je zřetelné a zjevné a asi nikoho nepřekvapí, že ho podporuje psychopat fagan, který, jak jsem slyšel, skáče z ideologie na ideologii (hlavně když je v ní nad koho se povyšovat) jak motýl na louce.
   Snad se nedivím ani přízni Tribuna, protože má tendence k extremismu.
   Ale co Janika, MaB a podobní jedinci, kteří jsou více-méně normální se všemi klady i zápory obyčejného lidství?
   Proč oni podporují tento zrůdný zlořád a viditelně u toho klesají na úrovni?
   Z toho plyne otázka-kdo vlastně bude tenhle směr nakonec (třeba) u nás zastupovat?
   Psychopaté, nebo normální lidé, ze kterých se stanou monstra, horší těch psychopatů?
   Kam vlastně může člověk klesnout?

 11. “ Merkel muss weg! Nová pravice nemá skrupule.
  Nechtěl by někdo z politických ufologů poutavě vylíčit, jak se ty temné – na sjezdu CDU poražené – síly právě Merkelové a právě na silvestra, jen o dva týdny později, tvrdě revanšovaly? Třeba se tentokrát trefí – a bez jakéhokoliv rasistického podtextu – do černého.“
  Zželelo se mi vás, Tarasi. Sice nechápu, jak je možné, že tomu nerozumíte, ale beru to jako fakt.
  Takže: Hekrdla míní, že autoři konspiračních teorií, které zřejmě nemá v lásce, by pro jednou mohli najít tučné sousto, založené na slušné dávce pravděpodobnosti. Tím myslí teorii, že odpůrci paní Merkelové přešli od slov k činům a šikovně zorganizovali útoky na rozveselené Němky, aby kancléřku odrovnali.
  Nic takového se při vyšetřování nepotvrdilo, ale napadlo to tehdy asi mnohé.

  • Néééééé, to si ze mě ani nedělejte kozy, milá Tresten.
   Jak to píšete tak to úplně vypadá, že snad věříte tomu, že se něco opravdu vyšetřovalo.
   Já vím že to není možné, protože tomu nikdo normální věřit nemůže, ale fakt to ten dojem budí.

   • Především měl /podle Bildu/ podezření ministr vnitra Heiko Maas, který vydal pokyn, aby při vyšetřování, jestli šlo o organizovanou akci, byly pečlivě prověřeny všechny vazby.

    • Copak o to, tomu bych i věřil.
     Teď jestli to není jen (politický) alibismus.
     Protože se mi nezdá reálné, aby v současné bezpečnostní situaci Německa byl schopen kdokoliv cokoliv vyšetřit a i kdyby se mu to povedlo, zveřejnit (v případě že by to „nezapadalo“) by to bylo zhola nemožné.

  • Šišmarjá. Tenhle prvoplánový výklad Hekrdlovy motanice nedává smysl už vůbec. To, že by temné síly, poražené na sjezdu CDU, mohly zorganizovat gynekologické prohlídky nevěřících Němek ve smyslu arabského lékařského umění je naprosto nesmyslné. Vy a Hekrdla tomu dáváte nálepku „slušné pravděpodobnosti“, přitom je to zjevný nonsens. V druhém plánu by to tedy vypadalo na to, že Hekrdla tímhle trojitým Axlem fandí temným silám, protože jsou neoprávněně osočovány ze zorganizování porna před kolínským nádražím. Což je také nesmysl. Nejpravděpodobnější tedy stále je, že se Hekrdla ožral. Nebo mu hrabe.

   • No nedivil bych se, kdyby chlastal pravidelně.
    Protože být přesvědčený levičák a sledovat, co se dneska prezentuje jako levicové, opravdu může chuť na velké dávky alkoholu silně zvyšovat!

   • téhle Hekrdlově motanici asi rozumí jen někteří, a jestli mu hrabe nebo se ožral.. kdo ví, mně od něj úplně stačilo tohle
    http://altpress.cz/deset-duvodu-proc-otevrit-evropu-migrantum-desatero-hlavne-pro-ty-jimz-srdce-bije-vlevo-ale-levici-nekdy-slouzi-tak-ze-ji-to-neslouzi/

    předtím jsem měla pro tenhle kousek jednoduché vysvětlení bez přemýšlení, a to že se zbláznil. Pak jsem si řekla, že holt zjevně teda „obrátil“, jak se říká. Možnost, že by se ožral mě tehdy nenapadla, tam měl aspoň tu větnou skladbu ještě normální (ale možná tak učinil až po napsání téhož? to netuším, na jeho místě bych to potom asi teda udělala) A tady jsme se ještě teda dověděla, že je to chudák, oběť vlastně. Tak k tomu teda dodávám aspoň to, že tím svým psaním pak ale dělá ty oběti i z jiných.
    A nakolik s ním soucítit, no nevím, on sám je hodně přísný soudce, co si moc servítky právě nebere. Jsem se dočetla, že jednu ženskou s dítětem nazval kravkou (a prý že určitě není homo sapiens). Tak si říkám, že když se takhle o druhých vyjadřuje známý novinář, tedy jistě osoba s jistým vlivem, a svým způsobem i osobnost tzv. veřejná, tak co my obyčejní neveřejní pak s nějakým soucitem vůči němu, pro něj jsme asi teda určitě voli úplně všichni. A nebezpeční k tomu.
    No to ještě aspoň jako dodatek.

    • Ten článek napsal duševně nemocný člověk.
     Ten už patří do blázince…….

  • „odpůrci paní Merkelové přešli od slov k činům a šikovně zorganizovali útoky na rozveselené Němky, aby kancléřku odrovnali“

   Ze by na sjezdu porazena Klöcknerova, podsivana bavorskym Seehoferem, zorganizovali takovou akci?
   To se mi skoro nechce verit….

   • Saxi, spiknutí proti Merkelové jde ještě hlouběji, než se zdálo.

    Kozomrdi totiž mají pro masové znásilňování speciální slovo „taharrush“ a dělají to léta, oblíbené jsou zejména turistky, ale praktikují to i vůči domácí populaci, třeba vůči dívčím školám.

    Takže jak to vypadá, léčka na Makrelu začala již dávno. Jakmile byli opozičníci na sjezdu poraženi, usedli do stroje času, odjeli do středověké Arábie a tam spustili své temné plány.

  • „Hekrdla míní, že autoři konspiračních teorií, které zřejmě nemá v lásce, by pro jednou mohli najít tučné sousto, založené na slušné dávce pravděpodobnosti. Tím myslí teorii, že odpůrci paní Merkelové přešli od slov k činům a šikovně zorganizovali útoky na rozveselené Němky, aby kancléřku odrovnali.“

   to mě zaujalo, tedy Hekrdla zřejmě nemá v lásce autory konspiračních teorií, a proto se pro jistotu k jedněm takovým přidal?
   To jsou ale věci.

   Ale co je mi opravdu divné, to je ten výraz „rozveselené Němky“. Ten mi kupodivu připomněl bulvárníka Novotného a jeho: „Opilé a rozvrkočené se po půlnoci potulují po ulici a diví se, že je někdo osahává.“
   No ale nic, beru to tak, že zjevně každý je nakonec liberální v míře „odsud-pocud“, lišíme se holt asi vždy jen tím, co je pro nás podstatné.
   Jinak to skoro vypadá tak, že vážných či opravdických strážců (čistoty a mravů?) je dnes jako naseto.. (přísným vnitráckým Haiko Massem počínaje a třeba tím Novotným klidně konče, protože mezi těmito dvěma póly je místo pro všechny slušné lidi, a i novináře samozřejmě, třeba typu Hekrdly a tak)

  • A to už mám také načteno, neb jsem ráno koukl do BL, jak jsem zde již uvedl.
   http://blisty.cz/art/81225.html
   Toto rasistické video, plné nenávisti a xenofobie, by napříště už nemělo šanci být vůbec kdekoliv zveřejněno.
   Když si odkazovaný článek přečtete pozorně, pak zjistíte, že to nebude kvůli nějaké nepodložené buzeraci, nebo dokonce (hahaha) cenzuře, ale každý jedinec sám sebekriticky uzná, co je a co není slušné!

   • ..ale každý jedinec sám sebekriticky uzná, co je a co není slušné!

    Myslite ze to bude platit I pro Fagany ?
    Pujdou do sebe a nebudou psat uz vylozene lzi ale jen lepe zamaskovane propagandisticke polopravdy ?

    • U faganů to je jiné, ti budou ten systém řídit, a když někdo sám sebekriticky neuzná, že něco nebylo slušné, tak ho zavřou až zčerná.
     Tedy…přáli by si to, a je to podle nich správné a samozřejmě to také plně vyjadřuje svobodu projevu.

 12. Pár novinek ze Sýrie podle jsou šokující. Je to zpráva vyšetřovatelů Rady pro lidská práva OSN.

  Byly zjištěny nové případy rozsáhlého mučení a válečných zločinů. Předseda vyšetřovací komise UN popisuje hrůzy probíhající v Sýrii které jsou snad jen srovnatelné s nacistickými praktikami ve 2. světové

  International Report: Systemised Torture Designed to Kill in Syrian Regime Prisons

  Ve zprávě se konstatuje, že se nejedná už „jen“ o zabíjení, ale že je vedeno cílené „vyhlazování“.

  Vyšetřovací komise, která pracuje pro OSN, vyzvala mezinárodní Radu bezpečnosti uvalit „cílené sankce“ na přední syrské civilní a vojenských vůdce, kteří jsou odpovědní za smrt, mučení a mizení zadržených.

  Pienheiro také řekl, že „vězeňský personál, jejich nadřízení včetně celé hierarchie, vysocí úředníci ve vojenských nemocnicích a vojenských policejních sborech, jakož i vláda si byli vědomi, že se úmrtí v masovém měřítku vyskytují.“ Dodal také, že „existují reálné důvody domnívat se, že výše uvedené jednání, které vede k cílenému vyhlazování jako zločin proti lidskosti, probíhá s vědomím zákonné vlády „.

  Zpráva uvádí, že desítky tisíc zadržovaných jsou drženi režimem prezidenta Bašára al-Asada najednou, zatímco tisíce dalších „zmizelo“ poté, co byli zatčeni režimními silami nebo uneseni ozbrojenými skupinami.

  Kromě toho se většina obětí mučení v režimních věznicích jsou muži, ačkoliv i Komise potvrdila i případy dokladu o úmrtí žen a dětí (z nichž některé jsou už starší více než sedm roků – kdo byl u vlády a proč se tak, dělo, bylo tehdy snad nějaká občanská válka, ne je to cílený teror vládnoucí dynastie. POZN. Ondřej).

  Zpráva dospěla k závěru, že existují vážné důvody se domnívat, že „vysocí důstojníci“, včetně vedoucích poboček a ředitelství, včetně ředitelů věznice a vojenské policie, že byli informováni o zabájení vězňů a jejich mrtvolách jsou pohřbených v hromadných hrobech. V důsledku toho tito jedinci jsou „samostatně trestně odpovědní“; a zpráva tímto podává výzvu abysyrská otázka byla převedena na Mezinárodním trestním tribunál do Haagu- rozhodnutí, které spočívá na Radě bezpečnosti samotné.

  Nejvyšší počet úmrtí byl zaznamenán v záchytných střediscích řízených vojenskou bezpečnosti, včetně pobočky 215 (větve RAID), pobočky 227 (Damašek ) a pobočky 235 (Palestinská pobočka). Toto vše jsou pobočky zpravodajské služby Mazzah na vojenském letišti a v zadržovacích střediscích státní bezpečnosti, včetně pobočky 251 (pobočky zabezpečení na Khateeb ulici). Všechny tyto pobočky se nacházejí v Damašku. Velký počet úmrtí byl zaznamenán, k němuž došlo v Sednaya vojenském vězení (venkovská čtvrť Damašku), které je řízeno vojenskými policejními sbory syrské armády, a ve kterém mnoho zadržených osob čeká na soudní a výkon trestu.

  Carla Del Ponte, členka panelové komise, řekla, že „Záleží na politické vůli států. Pro Sýrii teď platí – že tam není nikdo bez viny a také platí, že nikdo není beztrestný a dodala, že “ stále čekáme na zelené světlo pro mezinárodní spravedlnost „.

  Myslím, že ustavení dalšího mezinárodního soudního tribunálu v Haagu, tentokráte pro válečné zločiny v Sýrii, je na spadnutí. Jestli se nepletu, odtamtud se ještě žádný státník, co rozpoutal válku proti civilistům, se nevrátil živý….A propós, pakliže jako jediné Rusko bude bránit OSN uznaného válečného zločince, bude mít problém především samo se sebou a svojí pozicí v této organizaci. Nakonec nikdo, žádný nástupnický stát v bývalé Jugoslávii si nedovolil s Mezinárodním tribunálem nespolupracovat a schovávat obviněné z válečných zločinů….Prostě cena za toto by byla taková, že by to zlomilo vaz i té největší velmoci světa.

  http://www.shrc.org/en/?p=26713

 13. Mainstreamu nejak nejde pod nos, ze Americane s Rusy uzaveli v Syrii primeri- namisto analyz a clanku zavladlo opet velke mlceni. Zrejme cekaji na noty a az dorazi, tak to vybuchne…a tohle si musime platit…hadejte co ve „zpravach“ asi bude…

  • Žumpa je tím evidentně ohromená, neví co má psát. Protože to jde proti Obamově politice zničení Sýrie a sesazení Assada, proti CIA.

   V poslední době se totiž ukázalo, že v USA jsou ohledně Blízkého východu dvě protichůdné kliky, jedna kolem Pentagonu, druhá kolem CIA a Obamy. Armáda už od roku 2013 sabotuje boj proti Assadovi, dokonce sdíleli přes Izrael, Rusko a Německo výzvědné údaje se Sýrií. Psal o tom nedávno Seymour Hersh. Pěkně je to vidět v případě bojů u hranic s Tureckem – tam proti sobě bojují kurdské YPG, vyzbrojené Pentagonem a vyztužené americkými speciály, a džihádisté, vyzbrojení CIA a Tureckem. Kurdy pak ostřeluje „americký spojenec“ Turek zpoza turecké hranice. Docela pěkný zmatek.

   Amíci totiž zcela idiotsky podporovali islámský plán. V jeho rámci se může spojit Turecko se Saudy, Katarem, emiráty do islámské říše, dobýt Sýrii a Jordánsko, sunnitskou část Iráku. Dohromady mají asi 3000 tanků, přes 1000 bojových letadel a milion vojáků, a jak se už několik let šušká, možná i jaderné zbraně. Hlavně jsou z této možnosti vyděšení Izraelci, proto začali rychle navazovat styky s Íránem. Nakonec i zrušení sankcí proti Íránu s tím asi souvisí. I rychlé uvolnění 100 mld. dolarů, za které Írán okamžitě nakupuje zbraně, převážně ruské.

   Kuriózní je, že tento plán podporovali „obamovci“ až do poslední chvíle, dokonce zaštítili vznik takové sunnitské islámské koalice. Turci měli útočit ze severu, Saudi a další z jihu přes Jordánsko. Iráčané pro jistotu ke své hranici se Saudy přisunuli armádu, protože se toho účastnit nechtěli. Teď to tedy vypadá, že Amíkům došlo, jaký by z toho byl strašný malér. I sám Kissinger zvedl zadek a jel konzultovat s Putinem, něco takového se dlouho nestalo.

   Migrační vlna do EU může s tímto islámským plánem souviset, protože je jednoznačně vojensky logisticky připravená a zabezpečená. Není to nic, co by vzniklo samo od sebe, i když se na původní proud nabalila spousta migrantů spontánně.

   Turci pravděpodobně chtěli do Sýrie spustit pozemní invazi, ale Rusko udělalo velké cvičení celkem 190 tisíc vojáků u jižní hranice a přisunulo k Turecku loďstvo, takže se zatím nic nestalo.

   O tom pochopitelně naše média nic nepíší.

   • „v USA jsou ohledně Blízkého východu dvě protichůdné kliky“

    To uz tam preci maji jako tradici, ne? Pamatuji na posledni rok Bushova pusobeni- ten clovek uz ani nevystupoval a k nicemu se nevyjadroval, meli ho jako marionetu napichnutou na prstu a jen obcas ho vytahli na scenu, nejlepe pri nejake charitativni, anebo kulturni akci.
    Obama to same, ale ten nevyleza rok a ma jeste jeden do konce mandatu. Proste ty dve kliky pred volbou noveho prezidenta natolik zesili, ze vyradi stavajici prezidenstskou administrativu uplne ze hry.
    Kdy jindy by mel Obama vylezit s prohlasenim, kdyz ne dnes? Mlci…anebo uz neco rekl? To nechaji vsechnu smetanu sliznout Rusaky? Samozrejme ted se perou jak to navliknout, proto to ostudne mlceni.
    Hlidaci psi demokracie nam nejak zdegenerovali na vecne se tresouciho palacovehio pince, zda se mi. Pokud byla zurnalistika a jeji studium vzdy pod politickym zadanim, pak dnes uz ani to neplati, dneska jde o take-politiku a remeslo se presunulo ze schopnosti se vyjadrit do politickeho „remesla“ schopnosti se kroutit. Proto ti nejpropagovanejsi zurnaliste dnes nejsou mistry slova a logickych uvah, ale normalnimi zumpaky. Zmizelo remeslo= kvalita padla na dno.

    • Jj. Obama je skrytý ještě více než GWB. NYT už spustily proti Putinovi, ale zatím pokud vím nic dalšího, Obamu ještě neukazovali.

     Přijde mi, že dnes jsou ty dvě mocenské kliky skoro veřejné, a málokdy v minulosti to rozdělení zasahovalo tak viditelně do zahraniční politiky, většinou se praly jen o vnitřní věci v USA, ale směrem do zahraničí držely basu.

     Úpadek žurnalistiky je veliký, jak MSM informuje o Sýrii, to snese srovnání snad jen s lhaním kolem Ukrošů. Půvabné je, jak se americký tisk blíží bolševickému – jakmile publikují zprávu o nějakém úspěchu Rusáků, musí to hned něčím vyvážit – tentokrát je to „analýza“ STRATFORu, že Rusko za 25-let krachne, vymře, ztratí vliv. Kupodivu nepíší o tom, že se rozpadne na plno vzájemně znesvářených státečků, jako posledně. 🙂

 14. Jsou pred vami i jine starosti!
  S referendum v Anglii hrozi dalsi mozna referenda o rozpadu EU ?
  „Odchod z Unie by znamenal hospodářský a politický úpadek,“ míní Sobotka. Kdyby se Evropská unie začala hroutit, logicky by podle českého premiéra byl větší vliv velkých zemí. Odchod z EU by znamenal jediné. „Ztratíme vliv na Německo, ale Německo neztratí vliv na nás,“ řekl novinářům Sobotka.
  Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/odchod-z-eu-by-znamenal-navrat-sfery-vlivu-ruska-rika-premier-ptr-/domaci.aspx?c=A160223_123836_domaci_kop

  • Hlavně měl Bohoušek také říci, (když už byl v tom rauši) co bude znamenat setrvání v EU.
   Bláto nebo louže, to vyjde nastejno, ale bláto nebo žumpa už rozdíl je!

 15. Tady je pěkný dashboard se statistikou syrských uprchlíků. Jejich počty, počet lidí umístěný v campech v jednotlivých zemí, celkový počet žadatelů o azyl atd. Zajímavé je , že na přelomu r. 2015/16 se počet uprchlíků podle pohlaví přehoupl přes 50% ve prospěch žen.

  Lži hlupáků a šiřitelů nenávisti, včetně našeho prezidenta, jsou tak jednoznačně vyvráceny,

  Statistika je on-line na webu Úřadu vysokého komisaře pro lidská právas UNHCR.

  Co je na celé věci nejzajímavější a zároveň nejsmutnější, že NEJPOČETNĚJŠÍ skupinou jsou děti od 0-17 let. Tvoří asi 50% všech uprchlíků. Dalších 50% lidí jsou dospělí od 18-59. Senioři nad 65 let tvoří asi jen 2%.

  http://data.unhcr.org/syrianrefugees/regional.php

  • To je zajímavé, že člověk, který se tady neustále ohání Arendtovou, Dahrendorfem, Husserlem, Jaspersem či Horkheimerem není schopen pochopit význam naprosto jednoduché statistiky. Už podruhé. Počty uprchlíků ze Sýrie a jejich rozdělené podle pohlaví dle UNHCR se týkají těch, kteří zaparkovali v sousedních nebo arabských zemích. Z nich pak se vydávají na strastiplnou cestu převážně mladí mužové ve věku 15 – 35 let, jako předvoj, který má v milovaném Německu (Švédsku) hodit kotvu a pak přitáhnout zbytek rodiny. Tyhle běžence na pochodu není nikdo schopen spočítat (nebo se to tají) a podle fotografií a videí se jejich počet odhaduje na 80 % z celkového počtu. Že tohle nejste schopen pochopit mě nutí k neobvyklému opatření, vy vóóóle.

   • Pochopit snad, ale nemáte pro to krom těch bulvárních fotografií nic než svoji víru. Být to tak jak říkáte, tak by musely ty utecenecke tabory připomínat Cimrmanovy doly. Tam by se ale na rozdíl od těch horníků jaksi musely hromadit ženy.:-). Ten „předvoj“ Vás pořad ještě jeste nepustil?..:-). A má taky nějaký závoj?

   • Z letosnich uprchliku je 80% bez dokladu, 800 tisic zadosti zatim nebylo vubec podano, ale bruselsti soudruzi vedi na % presne, kolik je kteremu z uprchliku 🙂
    Lonske statistiky UNHCR mluvily o zhruba 70% muzu, 15% detech a 15% zen. Letosni vlna by se mela skladat z 30% deti, 20% zen a 50% muzu.
    Mohli bychom udelat zas soutez: kdo najde fotku uprchliku, kde jsou muzi v mensine, tak ten…co…ten od tebe dostane na tyden ban.
    Ve vymysleni cen nejsem napadity, to priznavam…ale tahle vyhra se pomerne jednoduse predava.

    • Vy nerozeznate roční dítě od desetiletého a holčičku od chlapecka i bez dokladů? Nechtěl bych Vás mít za pediatra…:-)

     • Co pak rozeznat, Ondreji, ale jestli pak smite zapsat do papiru, co jste videl. Treba to dite, co zapichlo onu dobrovolnou pomocnici ve Svedsku, byt pediatrem, tak ho poslu na endokrinologii, protoze mi prislo o 5- 7 let starsi, nez by melo byt.
      Podle meho je cast tech statistik vycucana z prstu a druha cast je zmanipulovana, vse tak, aby nepoburovaly verejnost.

      • Zmanipulovaná statistika v kolonce „gender“? To jako režou chlapům pindíky, aby z nich udělaly ženy? To už jsou ty Ilumunináti fakt lepší teorie…

  • Tak oni neumí rozeznat Syřana od Nigerijce, dítě od 25 letého chlapa a chtějí dělat statistiku.
   No, dejme tomu, že za takovou práci dostane někdo dobře zaplaceno, ale že se najde někdo, kdo tomu dokonce věří, to je značně překvapivé.
   I když…u vás ani ne.
   Napište to k Janice, máte tam dobré politicko-výchovné výsledky, toho Zemana je třeba oplivávat intenzivněji.

 16. Evropští odborníci na otázky sepsali nedávno petici, v níž apelují na politickou reprezentaci zemí EU, aby se postarala o přicházející uprchlíky. Český překlad výzvy je zde.

  Úkol ochránit uprchlíky je jedním z nejsložitějších a nejvážnějších problémů, před kterým nyní stojí Evropská unie. V roce 2015 hledalo v EU ochranu více než milion uprchlíků, z nichž většina utíkala před válkou a násilím na Středním východě a mířila do nemnoha členských zemí EU, zejména Rakouska, Německa a Švédska.

  To je ovšem malý počet ve srovnání s celkovým problémem osob, které byly nuceny opustit své domovy kvůli válce a pronásledování. Lze očekávat, že v roce 2016 bude výrazný pohyb uprchlíků do EU pokračovat, zejména přes Řecko. Uvědomujeme si, že EU nebude schopna vyřešit všechny mezinárodní konflikty, přesto je potřeba zdůraznit několik následujících bodů:

  – Mezinárodní a humanitární právo, lidská práva a Acquis communautaire, obzvlášť Společný evropský azylový systém, zavazují EU jako celek a její členské státy k tomu, aby poskytly ochranu a bezpečné útočiště všem, kdo prchají ze svých zemí. EU nebude schopna přijmout všechny uprchlíky, mnoho z nich najde ochranu též v sousedních zemích, jako je Jordánsko, Libanon a Turecko.

  – O právních, morálních a politických závazcích EU a jejích členských zemí není možné vyjednávat a vypovídat je kvůli možným ekonomickým či politickým nákladům, zřeknutí se těchto závazků by poškodilo nejen práva stovek tisíc uprchlíků, ale mnohem víc než to.
  Jádro moderního uprchlického práva a norem se vyvinulo na základě otřesných zkušeností z druhé světové války a událostí, jež následovaly – kdy desítky milionů uprchlíků, bývalých vojáků, migrantů a vysídlených osob hledaly ochranu a přijetí. Pokud nebudou znovu upevněny základní normy ochrany uprchlíků, ohrozí to vážně historický a společenský projekt EU jako takový.

  – Příčiny toho, proč tu lidé hledají útočiště (především ozbrojené konflikty, destabilizace států a bezpráví, přímá perzekuce z důvodů politických, náboženských, etnických či genderové orientace), se nenacházejí vně politiky a chování EU a jejích členských států. Jsme neoddělitelnou součástí zdrojů násilných konfliktů a uprchlictví a nemůžeme popřít svou odpovědnost za to, být i součástí jejího řešení.
  Proto níže podepsaní vědci a vědkyně působící v oblasti migračních studií vyzývají politiky a občanskou společnost, aby vzala naši společnou zodpovědnost za ochranu uprchlíků vážně.

  Tvrdíme, že:

  1)Standardy a opatření Společného evropského azylového systému musí být všemi členskými zeměmi EU brány vážně a uplatňovány v praxi.

  2)Zavedení vnitřních hraničních kontrol není řešením a mělo by být okamžitě nahrazeno systémem legálních cest do Evropy pro lidi, kteří hledají ochranu před válkou a pronásledováním.

  3)Politici a média by měli přestat obviňovat země, které nesou největší břemeno, protože se jedná především o nespravedlivý způsob odvádění pozornosti od vlastní zodpovědnosti.
  Musí se okamžitě ustavit sdílení zdrojů a odpovědnosti mezi členskými zeměmi EU (např. společným financováním Evropských přijímacích center, poctivým rozdělením uprchlíků do jednotlivých zemí, společným úsilím o podporu kontroly vnějších hranic).

  4)Je potřeba posílit snahy o zlepšení situace uprchlíků v zemích, které sousedí s válečnými zeměmi, aby byly zajištěny bezpečné a humánní životní podmínky pro uprchlíky a jejich rodiny.

  5)Je třeba vyvinout intenzivní a udržitelné evropské iniciativy, které pomohou vyřešit příčiny uprchlictví a zlepšit společenský rozvoj v oblastech, odkud uprchlíci přicházejí.

  Organizátor petice: Prof. Dr. Ludger Pries, Ruhr-Universität Bochum, 44780 Bochum/Germany.

  • Pan profesor Pries ať hlavně zatlačí na vládu spolkové republiky.
   Nějak jim to tam poslední dobou skřípe, co se týká migrantů.
   Měl by jim dát nějakou statistiku, kolik peněz Německo získá z každého migranta,jak se zvýší díky migrantům důchodový fond-a tak……
   Ultrapravicové živly se vetřely i do jednotlivých spolkových vlád, co dělá policie, co dělají novináři????

 17. Tak koukám, jak Makedonie zavřela hranici.
  A čemu by se sluníčka ještě před týdnem divila, jsou zavřené.
  Marně tam migranti kvílí, dál se nedostanou.
  Jeden afgánský mládenec to ovšem řekl jasně a kouzlem nechtěného poodkryl celý princip.
  „Proč nás nechají jít až sem, když se dál nedostaneme?“
  Zastavení migrační agrese je snadnější jak se zdá, a kdyby jim jasně řekli, že se do EU nedostanou, žádná by nebyla.
  Horší to bude s těmi, co už tady jsou, ale milion mrtvých a hořící města jsou pro sluníčka asi přijatelná cena za pocit, že jsou důležití a zachraňují svět.

 18. „…předtím jsem měla pro tenhle kousek jednoduché vysvětlení bez přemýšlení, a to že se zbláznil. Pak jsem si řekla, že holt zjevně teda „obrátil“, jak se říká.“
  Z jiného úhlu pohledu to může vypadat tak, že neobrátil Hekrdla, ale ti, co si myslí, že se zbláznil. On byl pro mě vždycky moc nalevo a je tam pořád. Snad spravedlivě uznáš, že já jsem se nepřepólovala.

  • „Snad spravedlivě uznáš, že já jsem se nepřepólovala.“

   však tohle ti taky nikde nepíšu, psala jsem ti pouze to, že náš liberalismus se holt asi nějak liší (a přitom já třeba tu okřídlenou svobodu něčí pěsti- co má končit u nosu toho druhého- chápu tak nějak pořád stejně. a že v tomhle úsloví nejde, ani nemůže jít, jen doslovně o nějakou tu pěst, to je nám jasné oběma)

   No a Hekrdla, ten se podle mě taky nijak nepřepóloval, když píšu že „obrátil“, tak myslím obrátil – imo to tehdy psal pod vlivem evropského politického větru, lépe řečeno po větru evropských politických špíček.. no zkrátka sepsal to „po větru“.
   A nějakou (natož jeho) levicovost nebo pravicovost jsem vůbec neřešila. Narozdíl od něj teda.

   • Jasně, já vlastně to rozuzlení zapeklité otázky, kdo a co je levice, nechávám jiným hlavám, až na to, že se trochu děsím sama pro sebe, co všechno dnes padá z lidí, kteří tu levici chtěli představovat, když si pomyslně podávají ruce s těmi, co pro ně donedávna byli zlo.
    No ale zřejmě se vůbec neshodneme, co je a co není proti větru, a jestli to vůbec má být nějaká hodnota.

    • Pro tu mou pochybnost vezmi v úvahu historickou zkušenost se zločinci, co byli taky „proti větru“, než zfanatizovali dav a zmocnili se vlády.

    • nestíhám to tady číst, ale aspoň jsem tě v těch komentářích našla, tak snad to taky najdeš.
     No.. já nevím, kterých lidí (kteří tu levici chtěli představovat, a kteří si dnes teda pomyslně podávají ruce s těmi, co pro ně donedávna byli zlo) se sama pro sebe děsíš, resp.které lidi máš tedy konkrétně na mysli. Za sebe ti ale třeba napíšu, že zrovně mně se opravdu stalo, že se třeba najednou shoduju s Klausem.. 🙂
     A vím, můžeš se děsit, a jestli teď víc jeho nebo mě.. ale holt je to tak. Jen ještě upozorňuju, že se na tuhle shodu nemusíš dívat jenom tak, že já s ním souhlasím, ale i tak, že on (třeba v tomhle článku pro die Welt) popsal ta nebezpečí právě tak, jak je vidím i já
     http://www.welt.de/debatte/kommentare/article146615320/Merkel-erweist-Europa-einen-Baerendienst.html
     a mrkni i do komentářů, nejsem sama, kdo to vnímá podobně-stejně

     tady je ještě česky takový krátký výcuc z toho článku
     http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/1588298-klaus-pro-die-welt-vstricnost-vuci-migrantum-je-medvedi-sluzbou-pro-evropu
     ( ale třeba k té první větě tady, tj. že Němci věří v bezproblémovou integraci migrantů se v komentářích ti Němci ohradili, oni tomu totiž taky nevěří, oni všichni totiž nejsou „ta Merkelová“.. která snad doteď z nějakých podivuhodných důvodů hlásá, že to šafnou, zvládnou, dokáží..)

     • tady ještě kousek z toho českého článku
      „Většina dnešních migrantů podle něj bude muset projít pomalým přizpůsobovacím procesem, který potrvá několik generací. Hrozí navíc nebezpečí, že druhá generace přistěhovalců integraci do evropské společnosti odmítne, stejně jako veškeré západní hodnoty. Pokud takové tendence převládnou, bude se proces „kulturního přizpůsobení“ odehrávat s opačným znaménkem.“

      mě by zajímalo, co je na tom špatně, pokud tedy z tvého pohledu je. Bohužel to, co se zatím děje, to jeho slova potvrzuje. Ten článek je ze září loňského roku.
      No a tak řekni, mám se já děsit toho, že se s tím Klausem v tomhle pohledu shoduju?
      K děšení je toho imo ale víc, třeba i to, že když se kdokoli nevyjadřuje dostatečně „imigrantsky vstřícně“, či se vyjádří rovnou nevstřícně, je snadno označitelný jako xenofob nebo rasista. To v tom lepším případě. Tady ale problém určitě nevidíš.

     • Tady se vyviji zajimava vec: laska mezi narody :o)
      Je zajimave, ze Nemci se tolik obraci ke komentarum Klaus a Zemana, jako by nebyli jini komentatori. Podle mne je to tim, ze maji vahu, ale zaroven nejsou z velke zeme, takze to nemecky mainstream muze predlozit jako minoritni nazor odnekud z vychodu, raritku, prestoze pravy opak je pravdou.

      Uz jsem tu psal, ze publikovanim Klause a dalsich si Nemci resi problem autocenzury: nemohou napsat to co Klaus sami, tak se skryvaji za „mineni odjinud“.
      Zaroven vznika pozitivni vztah k Cechum, kteri je nenechali ve stychu, ale dokazi rici co si mysli a pracuji tak za a pro Nemce. Tohle nam myslim Nemci nezapomenou, mysli v dobrem :o) na druhou stranu jsou Cesi mistri v promrhavani duvery.

 19. Stale na pokracovani tu faganite 😦
  Dokonce resite emigranty bez dokladu , jen abyste se dozvedeli ze na rozliseni
  rocniho ditete od desetileteho nepotrebujete doklad.:-(
  Ukazkova fafanovsky kognitivni argument 🙂
  Dobre vam tak, kdo cim zachazi tim take schazi 😦 !!!
  Na takovy objev potrebujete a proto mate Hesensky vzdelaneho Fagana aby vas poucil 😦

  Vy nerozeznate roční dítě od desetiletého a holčičku od chlapecka i bez dokladů?

  Jsou ovsem nekteri nove prichozi kteri opravdu zadny doklad nepotrebuji.
  To vam dojde drive nebo pozdeji bez Fagana a bez Merkelismu !
  Byde pribyvat prikladu a pripadu kdy bude i bez dokladu je jasne o koho jde. !
  Na to pak merkelismus ani faganismus nepotrebujete:
  Dobre se divejte co se na vas vali a jakou podobu bude mit obohaceni 😦

  Alláh vás potrestá! říká německy mluvici muslim a Němcům se vysmívá, a vyhrozuje
  “ Andelem smrti “ !
  SDÍLEJTE

  • Připomíná to adorování ukrajinských „demokratů“ před dvěma lety a absolutní nevšímavost, že jsou to banderovští náckové. Už teď je jasné, že letošní migrační vlna bude minimálně 10x silnější než minulý rok a velmi pravděpodobně značně násilnější.

   V šílenosti vítězí zatím německý ministr spravedlnosti Maas – to je ten psychopat, který zavedl cenzuru internetu a vyhrožoval vězením za kritiku imigrace – požádal tajnou službu o sledování AfD, protože jejich požadavek na uzavření hranic je „misantropický“. Přitom se po Německu pohybuje asi 800 tisíc lidí s pofidérními doklady, žádosti o azyl budou zpracovávat zřejmě pošťáci, migranti spáchali cca 400 000 trestných činů. Holt „právní stát“ jako když vyšije.

   • On ten pravy efekt jeste prijde a sice s tim, az milionu z toho 1,5 milionu co uz tam je, dojde, ze na takovem trhu prace, jako je nemecky, nema sebemensi sanci.
    Nemci to samozrejme zvladnou, ale na ukor drastickych zmen legislativy a totalitni mobilizace cele spolecnosti. Nemecko jak jsme ho znali uz konci a ani kdyby tam nedorazila uz ani noha, tak se z nej do 5- 8 let stane obycejny balkansky stat, do ktereho pojedete jen se sebezaprenim a rozhodne se tam nebudete citit uvolnene 🙂

    Podle meho pocet uprchliku stahnou na nejaych ctvrt milionu rocne, ale vic s tim uz nedokazou nic delat.
    Samozrejme je pravdepodobne ze do udalosti zasahne nejaka vyssi sila, jako treba Matka vsech krizi, anebo dojde k razantnimu preformatovani Stredniho vychodu a s tim i svetove politiky. Co vsechno to prinese jak pro Nemecko, tak pro nas, to vedet nemuzeme.
    Nikdy bych ale necekal, ze to prijde prave z tehle strany…

    • Nikdy bych ale necekal, ze to prijde prave z tehle strany…
     ?
     Saxi staci se jen trochu lepe ohlednout zpet do dejin a je jasno .
     Nezbyva nez zopakovat co uz jsem tu napsal:

     Milé německé elity, už potřetí jen behem poslednich sta let kvůli vám poteče krev nevinných na všech stranách!
     Pěkně děkujeme za váš militarismus, národní socialismus i neomarxismus.“

     • Nemci maji pech, ze jsou pracoviti a tvrdi, ale jinak by uz nebyli, od Vymarske republiky.
      Situace je tu prosta: Nemecku je upiran statut velmoci a s nim i kolonialnich teritorii. Nemci se vzdycky nejak zmuzou, mocnejsi je zatlaci az k likvidaci a Nemci se opet zmuzou: problem je v tom, ze ve sve produktivite neznaji meze a jejich ciny se stanou karikaturou zamysleneho.

      Pak nezapominat, ze Nemecko je velmi mlady stat, nejakych 150 let. Jeho sjednocenim zacaly probelmy Anglosasu, kterym zacalo vypalovat rybnik, tedy klasicka situace „nemohou to mit vsichni“…ale jako vzdy s otazkou „a kdo to tedy muze mit?“.
      Zlomeni Nemecka skrze Konzskou konferenci se jim nepovedlo, skrze Versailles take ne, nezabrala ani EHS (EU) a potazmo ani odebrani marky a prechod na euro. A jelikoz se Nemci opet zmatorili a zacali zlobit, tak je skripli skrze uprchliky. Coz znamena, ze pro Nemce mam do urcite miry pochopeni a to jeho „zavineni“ dvou svetovych valek beru velmi s rezervou. De iure ano, de fakto ani nahodou.
      Kam sis na ten „neomarxismus“ dosel? Ke Svobodnym?

      • Německé zavinění obou světových válek je zcela bez pochyb, je to výsledek „mladosti“ německého národa, který vyústil v šílený militarismus už v 19. století. Němci mají tu chybu, že se nebouří, pořád poslouchají a drží se své práce a života, dokud to jde. Tím pádem jsou snadnou obětí všech manipulací. Do každé války šli velmi ochotně a s nadšením, nesrovnatelně větším než ostatní národy. Jejich vina je nepochybná, nedá se ničím zlehčit ani omluvit.

       Jelikož neměli kolonie (téměř), neměli ani migranty, na rozdíl od koloniálních zemí. Jak to vypadá, rozhodl se to někdo napravit. A také je obohatit. Produktivitu Německa se pokusili sabotovat šílenými ekologistickými experimenty s FVE a větrníky, ale zřejmě to nestačilo.

       Největší problém není s migranty jako takovými – sice se neintegrují, ve valné většině dopadnou jako naši cigáni – ale s islamismem, protože to je agresivní anticivilizace, která chce sežrat celý svět. Němci nejsou Britové ani Frantíci, kteří díky svým koloniím jsou s islamisty už obeznámení – a také mají jinou národní povahu, dokáží spoustu věcí ignorovat. Němcům to bude vadit nakonec natolik, že konflikt je neodvratný.

       Občanská válka v Německu je ale pořád lepší alternativa, než kdyby Němci hromadně přestoupili na islám, nějak si ho upravili pro „německou věc“. Znárodnili. To by byla teprve katastrofa.

       • nějak si ho upravili pro „německou věc“.

        Shitove se Suni maji obcanskou valku a s vykladem Koranu jen zanedbatelne rozdily a presto je to na vyvrazdeni. Vic jak 1,5 million jen v Iraku je nepochopitelnych pro Evropana ale vec principu pro spravne verici !

        Upravit si islam pro „německou věc ? cha cha cha
        Jestli dodnes chalifat vaha v Evrope zasahnout, pak by rozhodne nevahal !
        Chyba Evropanu a obecne receno neislamcu tedy nevericich, ze nechapou jejich mentalitu.
        Neni divu zenedorozumeni je tak velke a asadni, kdyz pro jednoho je to na sradicky v magazine a pro duheho svata vec za kterou rad polozi I zivot !
        Dynsbeerove ci jini multigerojove vam sice mohou s usmevem na tvari a v dobrem presvedceni rikat “ nedrazdete hada bosou nohou“ ale nedrazdit neni reseni.
        Vase Slunickare neznam, jen ty zdejsi korektni a multiculti, a dovoluji si rici ze to vypada na kombinaci zboznych prani s neschopnosti videt realitu a dopredu alespon o kousek dal 😦
        Pak hori auta a nasili eskaluje. uz jsme to tu meli, nedavno jsme vzpominali 10 vyroci nesouhlasu spravnych muslimu s nespravnym oblecenim aussie divek na plazi a co pak nasledovalo 😦
        Ze by merkelismus byl doopravdy tak mimo ze nejen ze nevi ale ani netusi co s bude dit az do Evropy prijdou dalsi milliony ?

        • Máte pravdu, naštěstí je islám neměnný, takže německé domácí úpravy nehrozí.

         Nemusí být jen občanská válka islamistů s Němci, ale také islámská válka navzájem. Šiité kontra sunnité, wahhábisté a obyčejní sunnité, … Kozomrdi jsou přirozeně konfliktní a každý má svého imáma. Stačí málo a jsou v sobě. Primárně jsou to loupeživé gangy, a tyto kmenové vazby pořád vyznávají.

         Nedráždit kozomrda nejde, dráždí ho už jenom, že jste. Případně si něco vymyslí, třeba že ho najednou uráží televize. Nebo fotografování. Prostě něco – vyjednávat s nimi nejde.

       • „Německé zavinění obou světových válek je zcela bez pochyb“

        Nesmysl, kchodle, IWW byla horkym pokracovanim jiz bezici celni valky, vyvolane odbytovou krizi a bojem o lacine zdroje. Kdyby tehdy zadne Nemecko neexistovalo, k valce by doslo tak jako tak, byt treba trochu pozdeji.
        Kdyz se trosku zactete do pricin vzniku IWW, tak zjistite ze zadna z nich nebyla tak velka, aby valku „normalne“ vyvolala.
        Pokud, pak duvodem valky byl technicky pokrok, nezvladnuty cestou politickeho systemu, prumyslova revoluce nastartovala urcity proces, ktery neni v ramci stavajiciho ideologickeho paradigmatu zvladnutelny, proto nekteri hovori i o tom, ze prva svetova valka doposavad neskoncila.
        Vzdyt to mate jako rozvoj nejake vetsi firmy: zacina v baracku a kdyz ji nestaci, pristavi si fabricku vedle na zahrade a kdyz i to je malo, musi vzniknout cely koncern na poli. Za vsechny priklady Kladno anebo Zlin. No a ted si predstavte, ze se zacnete rozvijet a mate okolo sebe same sousedy, kteri vam pozemky na rozvijejici se provoz nechteji prodat, protoze sami podnikaji. Co udelate? No preci jako spravny kapitalist jim pujdete dat do huby, abyste ziskal jejich pozemky na svoji stavbu, protoze druhou opci je jedine vas krach.
        To je jednoduchy a zakonity proces a pri vzniku konfliktu zadneho konkretniho vinika nenajdete, vinni jsou vsichni a nikdo, vse pada na vrub systemu.

        • Ovšem ten militarismus, pěstovaný už v Prusku se tak úplně vymazat nedá.
         Navíc, s jídlem roste chuť, ať už Hradec Králové 1866 nebo Sedan 1870.
         Kdyby na to přišlo, začala I.světová válka už u Hradce Králové.

         • Ja ho vubec nemazu a nerikam, ze jsou Nemci nevinatka, vittto, to ne. Se stavbou oceanske flotily zacali Nemci az koncem 19. stoleti, do te doby se drzeli jen Baltu a Severniho more.
          Je treba Anglie se svoji oceanskou flotilou mene militantni nez Nemci, kteri ji prave zacali stavet?
          Samozrejme jsou Nemci na ocich, protoze tehdy rostli, ale ze zretele nelze ztratit jiz stavajici imperialni velmoci, chovajici se naprosto stejne jako Nemecko, jen s vyhodou velkeho casoveho naskoku, da se rici ze na rozdil od Nemecka byly jiz medialne zabehle, s propracovanym PR. Proste byli rychlejsi, ovsem tady nesoudime sportovni zapas.

          Wikipedie se v tomhle pripade nedovolavam, ale text na ni rika to, co ja:
          „Válka vznikla jako důsledek krajního zostření rozporů mezi světovými mocnostmi v zápase o sféru vlivu, kolonie, zdroje surovin, odbytiště a trhy. Nejagresivněji postupovalo Německo, které se k dělení kořisti dostalo později po sjednocení (1871) a v boji o získání nových kolonií se jeho zájmy střetly se zájmy nejsilnějších koloniálních velmocí – Británie a Francie.“

          Muze mi treba nekdo vysvetlit, proc jsme dali ultimatum Srbsku, kdyz jsem vedeli, ze ma smlouvu o vojenske pomoci s Ruskem?
          Proc jsme Srbsko vubec napadli, co za tim bylo? Ze by snaha nedovolit nemecko- ruske vyrovnani na Balkane a nasledne spojenectvi Nemce s Turkem? 🙂

          • Zdržel bych se toho „my“, ale Rakousko napadlo Srbsko prostě proto, že bylo za prvé-tlačeno právě Německem, a také proto že Rakouská politika zřejmě hodlala vítězstvím na Srbskem eliminovat emancipační snahy slovankých národů uvnitř říše.
           Když si pak tento zjevně nesmyslný kousek převedeme do dnešních časů, pak lze také říci, že dlouhý mír naprosto degeneroval rakouské vojenské velení, protože i kreténovi muselo být jasné, že Rakousko nemá proti v boji zocelené srbské armádě žádnou šanci, ve smyslu nějakého blitzkriegu, jak si to představovali.
           Zřejmě mohlo hrát roli také to, že byli všichni bratranci…jak se říká v jednom skvělém českém filmu- „všichni lidé jsou si bratry, a všichni králové bratranci“.
           Já bych se tady se svými znalostmi neodvažoval něco jasného tvrdit, ale…neměli bychom zapomínat i na to, že probíhal jakýsi politický boj o vládu na německým národem jako celkem, a vilémovské Německo se případným (a očekávatelným) neúspěchem Rakouska v Srbsku mělo stát hlavním tahounem němectví v Evropě.
           Což se tedy (dočasně) i povedlo- a anšlus Rakouska za 24 let byl toho podle mě přímým důsledkem, protože jakkoliv to možná Rakušané neradi slyší, přijali národní socialisty s nadšením.
           V Německu už 30 let před i.válkou vznikaly všemožné teutonské spolky a nacionalismus jen kvetl, ale ten echt německý, ten zdaleka nemusel Hitler nějak vymýšlet!

        • Nesmysl. Byl to německý nadčlověk, už v Engelsově článcích z počátku roku 1849, a to byl tehdy standardní německý postoj, nijak ojedinělý. Němci velmi vydělali na válce s Francií 1970. Prostě hlavní vinu měl pruský militarismus. Na válku se chystali od začátku 20. století a co více, přímo se na to klepali. O začátku války se dohadovali s rakouským generálním štábem, měli tajné schůzky, jedna z posledních před válkou byla v Karlových varech.

         Ano, že jedním z cílů války byly kolonie, trhy, expanze průmyslu, zrušení celních omezení … Hlavně šli do války, protože chtěli, to byl ten důvod. To máte stejné jako kdybyste řekl, že hlavní důvod napadení Sojůzu byla třeba černozem na Ukrajině a ruské nerostné suroviny. To samozřejmě také bude pravda, ale zdaleka ne celá a už vůbec ne hlavní.

         Svalovat vinu na systém je ubohost, mohli za to proště Němci, jejich tehdejší národní boj. Pangermanismus, celá ta jejich ideologie.

         To byste také mohl tvrdit, že hlavní viník všech válek v Evropě jsou Britové, protože vždy intrikovali tak, aby na kontinentu nevznikl konkurent. A že tím pádem byla jen jedna válka … a ta začala někdy v 14. století, ne-li dříve.

         • Vitto/kchodle, tady musím podpořít embecko.

          Němci prostě přišli na velmocenskou scénu s křížkem po funuse. Díky průmylsové revoluci se sice stali velmocí, ale kvůli pozdnímu sjednocení Německa (po 1870/71) už byl celý svět (až na malé kousky) rozparcelovaný. Němci sice do toho chtěli mluvit, ale staré koloniální mocnosti se (pochopitelně) nechtěly o nic dělit. Dá se říct, že všichni zainteresovaní se chopili příležitosti vyřídit si účty přímo a nikoliv nějkou proxy-válkou v koloniích.
          R-U zřejmě pouze nedošly důsledky vlastních sobeckých rozhodnutí. O hlouposti tehdejších (j)elit naprosto nepochybuji.

          Otázka hegemona v německém prostoru byla rozhodnuta válkou mezi Pruskem a R-U v roce 1866, kde jak známo Rakušané dostali na frak. Vlastně bych měl napsat „my jsme dostali na frak“ 🙂

          • To přece nikdo nezpochybňuje.
           Jen ten německý způsob je poněkud…specifiký.
           Tady se řeší vina za velkou válku, ta asi nejde hodit nějak 100% na Německo, ale Německo bylo aktivním „startérem“ a na tuhle válku se připravovalo už od r.1871.
           A v r.1914- a to se nedá popřít- připravené bylo zdaleka nejlépe!

          • „Německo bylo aktivním „startérem“ a na tuhle válku se připravovalo už od r.1871.
           A v r.1914- a to se nedá popřít- připravené bylo zdaleka nejlépe!“

           Nemyslím, že N by se aktivně připravovalo na TU válkul. Spíš chtěi svoje postavení ekonomické velmoci přetavit i na politickou rovinu. A k tomu holt patří armáda a prestižní projekty jako budování vlastní flotily. Největší výhodou ve válce byla jejich ekonomická mašinerie – výroba spotřebního zboží na jatka. Purská militaristická tradice tam hrála roli také, ale nemyslím si, že tak důležitou. Spíš bych řekl, že Francie a Británie to trochu podcenili a nemysleli si, že N se odváží si to s nimi rozdat. Ale nepodcenili to až zas tak moc, to je vidět i z průběhu války samé.
           Rusko ponechám stranou, to bylo v té době opravdu jen obr na hliněných nohou,nebezpečný více méně jen počtem čepic.

          • Museli podle mě vycházet z toho, že už na ně nic nezbylo, a také z toho, že jim nikdo nic dobrovolně nedá.
           Od toho se odvíjela celá jejich doktrína..
           Válečná.

          • „Od toho se odvíjela celá jejich doktrína…Válečná“

           Ne valecna, nybrz ekonomicka, valecna prijde az potom, co jim zakazou vyrabet vlastni vyrobky a udelaji z nich montovnu. Nekdo si to necha libit, protoze je maly a muze si to dovolit, nebot na nem nezalezi, jiny stat tohle nemuze dopustit, protoze by ho zlikvidovali.

           Ostatne…od valky nemaji Nemci zadnou vojenskou doktrinu a de fakto ani armadu (a tedy ani zahranicni politiku). Jedine, co jim spojenci dovolili, je vyrabet vlastni zbozi. Coz museli, tady nemeli na vyber.

           Nemci tedy byli „hodni“ po tri generace a jedine, ci si dovolili, je vyrabet…a vysledek? Opakovany pokus o ikvidace statu, tentokrat skrze kukacky nasazene do jejich hnizda. A proc? No protoze opet zasahli konkurenci a to na nejcitlivejsim miste: vyssi produktivitou, tedy faktorem nezavislym na nahode.

           Takze scenar se opakuje jiz poctvrte, klidne si rikejte, ze za to muzou Nemci, nezmenite to ani vy, ani ja…ale utece vam podstata procesu a zustanete nevedomi 🙂
           Kdyby byl clovek panbuh a dokazal secit vsechny obeti anglosaske blazeovane vychytralosti, mozna by dosel k cislum -nasobne prekracujicim obeti Hitlera i Stalina dohromady. Tedy ne mozna, ale na tutovku.

         • dodatek kchodlovi

          WWI nebyla samoúčelná, tzn. pruský militarismus nerozpoutal válku pro válku. Hospodářské cíle byly až na prvním místě. Přístup na nové trhy (odbourání výsadních práv starých koloniálních mocností), přerozdělení kolonií (= levné suroviny) , pokoření dávných nepřátel – ač jako heslo pro prostý lid jistě hrálo v propagandě prim . byl pouze důsledek, respektive přepoklad dosažení hlavního cile.

          Ohledně Britů nejste dle mého mínění daleko od pravdy. Jejich splendid isolation a jejich – alespoň od napoleonských válek – štvaní jednoho kontinentálního rivala proti druhému opravdu mnoha konfliktům napomohlo. Nechci tvrdit, že konflikty přímo vyvolávali, ale jejich lavírování a popichování k nim rozhodně velkou měrou přispívalo. Konec konců nejlepším příkladem je jejich chování v předvečer WWII.

          • Němci vždy najdou viníka – nejsou to oni sami. Buď je to dekadentní Francie, perfidní Albion, dýka do zad, mezinárodní kapitál, … jenom ne Němci, ti jsou jen pracovití a s vysokou produktivitou. Kterou například v NDR (proti ČSSR) ovšem neprojevovali, ačkoliv byli mohutně futrování od svých západních bratrů.

           Nyní se tento prastarý německý sentiment neviny a ublíženosti, kterou je nutno odčinit, nejlépe s puškou v ruce, znovu formuje a vylézá na povrch.

           Ve skutečnosti bylo Německo jediný stát, kterému odpustili ve 20. století dluhy, dokonce několikrát. Jednou koncem 20. let, podruhé po WWII. Pokaždé je mezinárodní kapitál vyfutroval a dluhy odepsal. V obou případech to bylo pro útok na Rusko, tehdy maskováno bojem proti bolševismu.

           Pokud se jedná o Británii, skoro v jakémkoliv světovém maléru od 16. století stačí kopnout a vyleze britská tajná služba, propletená s finančníky. Od 50. let 20. století to přejala CIA.

          • Z mého pohledu o nějaké hledání viníka nejde. Konec konců jednoho, TOHO, viníka zde nenajdete. Skutečnost je propletená, mnohovrstevná a (až na výjimky) není černobýlá.
           Tvrdít, že za to WWI mohou jenom Němci je podle mne blbost. Stejně jako tvrdit,že za ni mohou výlučně Rakušani, Britové, nebo Rusové. Každý nese svou část viny. Jak tu někdo psal může za to „Zeitgeist“, duch doby, konstelace skutečností, stav společnosti.

           Němci hráli stejně jako všichni ostatní, kteří vybudovali svá impéria silou zbraní. Chtěli si vzít, stejně jako ostatní mocnosti před nimi, právem silnějšího „to co jim patřilo“.

          • Já bych to tak raději nebral, Pepíku, protože jak Němcům někdo řekne, že to byl vlastně duch doby, mohou si myslet, že ten duch doby jsou ti ostatní o hodně více, jak to činí jiné národy.
           Na Husity se dá také nahlížet různě, a jak se tak na ně posledních 26 let „kriticky“ nahlíží, začínají dětem chybět vzory.
           Kladné.
           A nejsou to jen Husité, jsou to chybující obrozenci, RU monarchie, která najednou nebyla žalářem národů, zapomenutý Masaryk, zrádný Beneš a dokonce i naši legionáři už nejsou takoví hrdinové, ale spíše desertéři.
           A není to tak jen u nás.
           Dejme tomu, že se tady o těchto tématech můžeme bavit my, a vést polemiky, aniž by to na nás zanechalo neblahé stopy, neb jsme kromě Ondřeje rozumní lidé, ale „ven“ bych to raději netahal.
           Já vím, netaháte, ale je to takové zamyšlení, protože jakákoliv událost se dá vidět různě, ale ty různé pohledy pak mohou vést- a také vedou, k událostem jiným.

      • Jako vysvetleni docela logicke, jen si ovsem nesmis polozit otazku co by se stalo kdyby se jim dovolilo vse co si preji ci kdy prali.
       Ze nebyt Versaillskeho vydirani nedoslo by k dalsi valce?
       Nebyl by Hitler, a expanse by mela jinou podobu. ne tu dnesni, jinou a zase jinak by to sousedi odsrali 😦
       Pust si fantasia na spacir 🙂
       A abys jejich uspesnost neprechvalil 🙂
       DDR je stale pro mnohe Nemce kus zaostaleho Vychodu . Vedi proc.
       Neco jako Klaus kdyz sliboval ze do pozitri ci do kdy dozene Rakousko ?
       I Svobodni je podeziraji z neomarxismu ?

       • „Ze nebyt Versaillskeho vydirani nedoslo by k dalsi valce?“

        Versailleske vydiraní, tedy nároky vítězné strany, jsou jedna věc. Druhá věc je, že „německé elity“ s vítěznými mocnostmi hráli pokr o zaplaceni reparací. Kvůli tomu, aby dosáhli jejich alespoň částečného odpuštění de facto navodili krizi a hiperinflaci 20. let. Tzn. vliv vnitřních faktorů na další vývoj ve 30. letech je velmi velký.

        „Nebyl by Hitler, a expanse by mela jinou podobu. ne tu dnesni, jinou a zase jinak by to sousedi odsrali :-(“

        Tím si nejsem tak jistý – viz výše. Kdyby Hitler nebyl, zřejmě by došlo k velké válce proti SSSR. Kde bychom stáli my, těžko říct. Nejspíš by ale zůstalo zachované národnostní složení. Tzn. pro Čechy spíše špatná zpráva.

        „DDR je stale pro mnohe Nemce kus zaostaleho Vychodu . Vedi proc.“

        (Německý) „Kapitál“ se ke svým východním bratrům nezachoval jinak než k nám. Proto je vzýsledek v podstatě stejný. Možná ještě horší, protože po zkoupení podniků za babku a jejich vytěžení následoval odliv mozků a schopných, podnikavých na západ.

    • Krize nepřichází sama, vždy ji někdo účelově spustí, vybere zisky a nechá letadlo padnout. Jako v roce 2008. Asi se to už blíží. Akcie evropských bank od nového roku spadly, např. DB o 36%. Komodity i ropa jsou na minimu. Investoři se zbláznili a vystupují z trhů. Vysoká volatilita. Může to začít za minutu stejně jako za tři roky. Záleži jak se to komu bude hodit, trhy to dávno nejsou, je to tak manipulované, že běžná obchodní pravidla se téměř neprojevují. Stačí, aby se domluvilo pár velkých hráčů, zasáhla náhoda, nějaká synergie a poletí to. Talebova černá labuť se už nemůže dočkat.

     Blízký východ se evidentně snažili přeformátovat Amíci, ale nepovedlo se jim to. Jediné, k čemu to vede je katastrofa Turecka a Saudů. Přesně jako na Ukrajině – jediný výsledek je zničení amerického spojence. Turci už se viděli v čele obnovené Otomanské říše, spolu se Saudy vládnoucí sunnitskému islámu. Toho se následně Amíci sami lekli a začali se smiřovat s Íránem – protože vždy hrají na dvě strany, v podstatě se snaží kopírovat britskou koloniální politiku.
     V Sýrii to selhalo, poslední plán je („Plan B“) rozdělení Sýrie, když by kouzlem změnili ISIL na umírněnce, za pomocí turecké a saudské armády, jenže tomu se postavili rozhodně Rusové.
     Výsledkem pravděpodobně bude stabilizovaná Sýrie v původních hranicích, s kurdskou autonomií. A rozložené Turecko, s občanskou válkou s Kurdy na krku, plné radikalizovaných džihádistů a vyhnaných islamistických klanů ze Sýrie, které vsadily na špatného koně. Saudové budou mít problémy dva – s šiity na jihu a v Jemenu a s džihádisty na severu.

     Nějaké migranty to určitě vygeneruje. Pokud syrská válka skončí včas, mohlo by se hodně uprchlíků vrátit z Jordánska, Libanonu a Turecka zpátky do Sýrie. Pokud ne, mohou je Turci vyhnat do EU. Jako součást vydírání Německa.

     Řekové žádné migranty nezadrží, budou je fedrovat dál. Makedonie je prý už zavřená, ale určitě to půjde přes Bulharsko. Další cesta je z Turecka přes Ukroše. Nebo přes Lybii do Itálie.

     Od všemožných expertů jdou hlasy, že migrantů letos bude 6-10 mega. Obávám se, že se tomu dá věřit. A to ještě nepočítáme Ukroše, kde to může také vybuchnout.

     Nějak se mi nechce věřit, že by EU skutečně zabezpečila hranice, migranty nějak zázračně filtrovala a jejich počet by se nezvýšil nebo proti minulému roku dokonce poklesl.

     Jak píšete, Němci „to zvládnou“, za cenu zavedení totality, přeměně svých zvyků z hlediska bezpečnosti, školní docházky, stěhování do nezamořených čtvrtí a vesnic. Jako všude, stačí se podívat ve Švédsku, tam jsou 10 let napřed.

     • Kdybyste si přečetl alespoň jednu analýzu od kteréhokoli ekonoma, včetně těch neomarxisticky zaměřených jako je Picketty nebo Crugman, zjistil byste, že je to kvůli jedné statně dirigované akciové bublině – a tou je Čína. Takže původ není na Západě (max. v přirozené chamtivosti a touze vydělat, ale ta je vlastní každému portfoliovému vlastníkovi, navíc v EU a USA dirivované nebývalým přírůstkem proletářských vlastníků portfoliových účtů a výnosů důchodových účtů, které jsou následně i samotnými důchodci reinvestovány do volných titulů bez vlastní regulace důchodových fondů, takže důchodce, co vydělal na dlouhodobém spoření do Volkswagenu, Rhein Metallu a Bayeru nyní, když dostane výnos v hotovosti vyplacený, je jeho část reinvestována skrze brokerské společnosti do nových fondů, které mají svůj swap s obligátorním podílem rizikových krátkodobých podílových listů anebo dokonce přímo hypotečních zástavních listů s low-term kondicionalistou (tj, namixováním těch hypoték, kde v případě čínských měst rostla cena nemovitostí v min. letech, v okolí průmyslových zón, kde naopak teď bude docházet k „detroitizaci“ přidružených obytných zón, především Chongqingská ocelářská a železárenská průmyslová zóna která přišla o hodně zakázek po akvizici Mittalu mezi lety 2006-8 v Evropě a aktuálně meziročně jde dolů o -5% díky vyšším clům na čínskou ocel od r. 2010 a USA chtějí letos Čínu dorazit tím, že navrhují zvednout cla na dovoz čínské oceli o 256%..:- ), tedy které jsou úročeny vysoko a mají relativně rychlou likviditu.

      Mimo ryze spekulativní akcie konkrétních podniků, kterým čínská vláda přislíbí dotace a pod tlakem razantního poklesu vlastní HODNOTY podniků, jdou ceny akcií razantně dolů (aby byl vidět dobře rozdíl, u nás klesá burza o jednotky %, v Číně o desítky), pak ona „vyšplouchne“ brokery a drobné investory tím že, polostátním podnikům nedá především na infrastrukturní stavby. Takže problém je strukturální tím, že nejde jen o samotnou VOLATILITU akcií, ale o propad SAMOTNÉ HODNOTY firem. Čínské podniky nemají likviditu, zadlužují se, stát jim nechce dávat dotace jako to dělá Putin u těch svých, Čína se zoufale bojí sáhnout na rezervy, protože ví, že je čeká výbuch nahromaděných ekologických problémů s nedozírnými finančními škodami potřebných na sanaci tohoto stavu který v Číně započal od konce 70.let a pak demografickým propadem s dlouho nesmyslně udržovanou „maovskou“ politikou jednoho dítěte.

      Ve společnosti je nedostatek nevěst pro udržování kontinuity populačního rozvoje, Čína čelí i pracovní migraci perspektivních pracovníků především do USA. Rozpadají se tradiční rodiny, venkov je brutálně devastován cílenou depopulací, kdy buldozery srovnávají se zemí celé vesnice – a hlavně úrodnou ornou půdu. Je signifikantní, že údajné „velmoci“ (Rusko a Čína) masivně dovážejí potraviny, zatímco Západ prý krachuje, přitom jedničkou ve vývozu potravin je EU a dvojkou právě USA, tedy atlantická osa Západu. Být válka, nejlepší zbraní hromadného ničení všechny takovéto „velmoci“ bude jim přestat dodávat žrádlo:-)

      Na východě je to pak především Austrálie a Nový Zéland.

      Takže dnes můžeme sledovat, jak především investoval hodně domácí čínský plebs do „své“ ekonomiky, kdy se celé venkovské rodiny složily a přišly o všechno. Stařečkové, co tak „okradli“ své děti i vnoučata na úsporách, předdůchodové ročníky peníze na svůj důchod, takže se pak šli pověsit /nezbylo jim už ani na humánnější smrt skrze třeba silná hypnotika/.

      „Velmoc“, kterou panika ve Frankfurtu, Wall Streetu a v Tokiu za 70 dnů připraví o 34% hodnoty svých podniků co mají tradici nejsou to žádné rychlokvašky na nově vzniklé továrny na chipy do digitálek jako za Tenga, aby tak dohnaly a předehnaly Taiwan (Hong Kong přeci jen dělal sofistikovanější věci, třeba první Walkmany a miniaturní radia se začaly dělat tam) ale třeba ten Chongqing Iron & Steel Inc. byl založen v r. 1896.

      • Co kdyby se Čína začala zajímat o migranty?
       Podle mě by velké množství inženýrů, lékařů, jaderných fyziků,konstruktérů, ale i zkušených řemeslníků a v neposlední řadě kvalifikovaných dělníků, mělo s čínskou ekonomikou přímo zacvičit směrem nahoru o desítky %.
       A to se nezmiňuji o kulturním obohacení, které je, jak známo, značné!
       Na co Čína čeká?

       • Fagan typicky žvaní jako kolovrátek o něčem úplně jiném.

        Co je nám do Číny, hlavně jde o EU a USA.
        Jedná se o předzvěst obrovských otřesů, možná i krachu největších západních bank, Deutsche Bank, Credit Suisse, BNP Paribas, … všechny padají dolů jako kámen. Která z nich bude nový Lehman Brothers ? Jestli padne DB, bude to jako LB, ale 5x. Na hraně insolvence je také Citigroup NYC, Barclays v Londýně.

        Blízí se zkrátka opravdu velký malér. Proti tomu byla krize 2008 jen vlnka, ale tohle bude bouře.
        Blábolit v téhle souvislosti o problémech v Číně, no to vážně faganovité.

        Všude se blábolí o migrantech, ale že celé západní finančnictví jde do kytek, o tom je ticho jako v hrobě.

         • Ondřeji, to je sice pěkné, ale co to znamená?
          Já, si mohu v Německu s českým vysokoškolským diplomem nejprve utřít p…l. Pokud ho chci oficiálně užívat a pracovat v oboru m Mohu si zkusit požádat o jeho uznání, což je procedura trvající alespoň několik měsíců. Pokud mi úřad můj diplom uzná si mohu, za přepokladu, že plynule mluvím německy a/nebo anglicky, s tímto diplomem hledat práci.
          O šanci na uznání ale – z důvodu rozdílů v obsahu a rozsahu jednotlivých studijních oborů – velmi pochybuji.

          Co jsem tím chtěl říci? Je samozřejmě možné že těch 17% jsou plynule anglicky/německy hovořící IT odborníci, kteří se na německém trhu práce bez problémů uplatní. Velmi o tom ale pochybuji.

          • Ten postup není tak složitý ani k cizincům nepřátelský jak licite. Nejdříve je dobře znát postupy a běžně konvence, které např. kodifikují už drahnou dobu implementované postupy jakými jsou Bolonsky proces ústící do vyhlaseni spolecne Evropske oblasti vysokoškolského vzdělávání (EHEA) a konecne i ta Lisabonska úmluva plátna od r. 1997 (neplést s Lisabonskou smlouvou) je jasnou deklaraci na úrovni sdíleného evropského prava.

           Pro uprchlíky platí tato konvence a opět bere zřetel na fakt, že ten komu vybombardovali dům nebude mít možnost si vzít na uprchlickou cestu s cilemi v nektere zemi pozadat o azyl tubus s VS diplomem s sebou.

           http://www.enic-naric.net/recognition-of-qualifications-held-by-refugees.aspx

          • Nevím jak vy Ondřeji, ale já mám osobní zkušenosti s uznáváním VŠ tidulů v Rakousku a Německu. Velmi pochybuji, že uprchlíci – kteří z velké části nemají ani pas – s sebou tahají kabely s indexy, potvrzeními o studiu a obsahem jimi absolvovaných studijních programů.

           I kdyby jim byl diplom uznán tak ale neseženou práci! Na 600 tis. volných pracovních míst připadá oficiálně 2,6 a se započítáním tiché rezervy, nemocných atd ca. 3.6 mil. nezaměstnaných. Tedy 6 uchazečů na 1 místo. A to nikdo nepočítá např. ty, kteří mají částečné úvazky a chtěli by pracovat více.

 20. Ti co o Německu ví něco víc než jen z bulváru, tak v případě sociologických studují jistě narazili na Bertelsmann Stiftung a měli se možnost seznámit s jejich sociologickými výzkumy. Nejen ekonomickými pro trh práce, ale i co se týče veřejného mínění na to či ono.

  Tady je zásadní ekonomická analýza a důkaz toho, že uprchlíci nejsou pro stát zátěží, ale profitem. Minulost a empirická data to jasně prokazují. Samozřejmě nečekám od těch, co v životě žádného uprchlíka neviděli, a co nebyli dál než na Mácháči mudrovat o tom, jak Němci přijdou na buben, že tam přestaneme vídat jezdit lidi v BMW, Passatech a Mercedesech, a že do Německa jet, bude znamenat jet jako na Balkán, jak jeden „expert“ připodobnil budoucí Německo k Balkánu výše v konotacích odrbaných žebráků, co okolo cestě žebrají a říkají „gif van juro“ (jezdím na Balkán často, a jejich země jsou vcelku bohaté, Slovinsko dokonce bohatší než Česko, Chorvatsko nás úspěšně dohání na to že tam měli před pár lety devastující občanskou válku, takže jestli snad někdo kazí Balkánu vizitku pak jsou to rozhodně země bývalé Jugoslávie jako Srbsko, Makedonie, Černá Hora a Kosovo, Albánii nemá smysl zmiňovat, ta byla chudá vždy i za socialismu).

  Takže k té analýze. Dovolím si ji pro jazykově méně gramotné přeložit, aby bylo jednou pro vždy jasno.

  Sociální stát profituje z migrace

  V cizině narození jednotlivci v současné době žijící v Německu zajistili čistý fiskální přebytek ve výši 22 miliard € v roce 2012. S vyšší mírou investic do vzdělávání a silnějším zaměření na kvalifikované migranty by Německo mohlo nepřetržitě profitovat z migrace.
  Cizincům v současné době žijících v Německu jde na vrub značný přínos do pokladny sociálního zabezpečení v zemi. To je závěr studie provedené Střediskem pro evropskou hospodářský výzkum (ZEW) Bertelsmann Stiftung. 6,6 milionů obyvatel bez německého pasu zajistilo přebytek ve výši 22 miliard € v roce 2012. Každý cizinec zaplatí ročně v průměru o € 3300 více na daních a sociálním zabezpečení, než získal ze sociálních dávek. Tento přebytek na jednoho obyvatele stoupl o více než 50 procent v minulém desetiletí. Pokračování tohoto trendu bude vyžadovat zlepšení politik vzdělávání a dobře řízené přistěhovalectví.

  Přesto podle průzkumu Bertelsmann Stiftung provedeného v roce 2012, dvě třetiny Němců jsou přesvědčeni, že imigrace zatíží v zemi systém sociální péče. Tato studie vyvrací tento názor, což ukazuje, že již v roce 2004, fondy sociálního zabezpečení této země nesly přebytek ve výši € 2.000 na cizince (v té době ještě nebyl žádný volný pohyb za prací v Německu povolen, takže znamenal čistě jen migranty v rámci západních zemí EU – a pak azylanty ze všech koutů světa nových lidí přicházející za prací v rámci slučování rodin ze zemí ze kterých Německo přiznávalo azyl POZN. Ondřej).

  Nárůst těchto přírůstků pozorovaných od této doby je přičítán především příznivým vývojem na trhu práce. Příspěvky migrantů ve veřejných financích se může ještě dále zvýšit pokud se zlepší v Německu úrovně vzdělání a dovedností pro uprchlíky ze zemí s nižší úrovní vzdělání. Studie se opírá o různých scénářích pro budoucího vývoje a počítá s dopadem zlepšení úrovně vzdělání a dovedností nových uchazečů o práci z non-EU zemí.

  Výpočty ukazují, že každý německý občan bude do konce svého života muset přispět častkou € 3.100 k dlouhodobému deficitu na daňovém inkasu v důsledku demografických změn na trhu práce. Pro cizince, kteří jsou méně dobře integrováni na trhu práce je toto číslo je € 79100. To lze vysvětlit tím, že historickou zkušeností imigraci v Německu, jak říká Jörg Dräger, člen výkonné rady Bertelsmann Stiftung : „První generace přistěhovalců nepřispívá % méně než podobně kvalifikovaní Němci – ale prostě nedosáhli takové průměrné úrovně příjmů jako rodilí Němci.“ (tady je vidět, že ani současný počet imigrantů nestačí na demografický úbytek úbytek obyvatel).

  V současné době Německo těží ze silné mobility pracovních sil v rámci Evropské unie, ale potřebuje přilákat více zahraničních kvalifikovaných pracovníků ze zemí mimo EU. V posledních letech se Bertelsmann Stiftung doporučil reformu „Black-Red-Gold Card“, která zahrnuje aktivní nábor kvalifikovaných zahraničních pracovních sil. Doporučuje se také, že uprchlíci, kteří se nemohou vrátit do své vlasti v dohledné době (tím se myslí právě především Sýrie) budou integrováni rychleji na trhu práce s jasnou motivací budovat dlouhodobou kariéru v Německu.

  P.S. Vzhledem k národnostní skladbě všech zahraničních pracovníků, kterých bylo pořád nejvíce ze zemí mimo EU, nelze mluvit o tom, že to snad byli vzdělaní Češi a další. Protože např. našich pracovníků je v Německu dost marginální menšina vzhledem k ostatním zemím a platí to o všech postkomunistických zemích. Navíc nikdo se nepodíval na další statistiku. Z Německa v minulém roce také lidé odešli. Zpět domů anebo to naopak byli expati, co se vrátili ze sousedních zemí EU z krátkodobých kontraktů, ale hlavně též, nemálo Němců se expaty stala a to mj. právě do nových zemí EU, kde dělají většinou technicky zaměřené personál a pak jsou to zaměstnanci na středních a vyšších vedoucích místech. Takže čistý příbytek je 487tis. nových pracovních míst, který vznikl v důsledku nárůstu migrace. Nezaměstnanost tedy nenarostla, naopak se snížila!

  • No tak to jsou skvělé zprávy!
   Tak berte, betre, co můžete a mějte se dobře.
   Fakt vám to přeju, od srdce.
   Ale necpěte ten poklad k nám, jo?
   A z pohledu těchto skvělých vyhlídek nechápu, proč Němci chtějí někoho vůbec vracet, a proč je z toho takový zbytečný humbuk.
   Máte s nimi skvělé zkušenosti?
   Budiž vám to přáno, kdo je chytrý, má se dobře.
   Nám nechte tu přízemnost a blbost-bez obohacení!

  • Úspěšná integrace v minulosti ještě nic neznamená!

   Zcela jistě budou mít na průběh a vůbec úspěch integrace nově příchozích velký, řekl bych rozhodující, vliv podmínky za jakých tito lidé do Německa přicházejí. A ty jsou dnes rozhodně jiné než dříve. Proto je na místě o úspěchu integrace dnešní vlny přistěhovalců pochybovat.

   Velká část dnešních cizinců (např. turečtí „gastarbajtři“) přišla za vhodných ekonomických a politických okolností. Nebyl pro ně problém najít práci, většinová společnost/stát byl(a) na jejich příchod připraven(á) a chtěla/vítala jej.

   Jenom 2015 přišlo do Německa min. 1,1 mil. uprchlíků. Z nich je, dle ministryně práce A. Nahles, teoreticky možné ca. 10% bez dalších opatření (jaz. n. vzdělávací/rekvalifikační kurzy atp.) začlenit do pracovního života. Dvě třetiny uprchlíků umí stova číst a psát (http://www.zeit.de/2015/47/integration-fluechtlinge-schule-bildung-herausforderung).
   Německo má přitom 3,6 mil. „svých“ nezaměstnaných a pro svůj trh práce potřebuje spíše vysoce kvalifikované odborníky, než pracovní síly typu oněch výše zmíněných ‚gastarbajtrů‘ ze 70 let. Za situace, kdy nezaměstnaní Němci jsou buzerováni Hartz IV, nastupují na obecní práce za 1 EUR, kvůli politice ‚černé nuly‘ (vyrovnaného rozpočtu) panuje v mnoha oblastech veřejného života již léta nedostatek peněz bude zajímavé sledovat jak se německý Michel bude dívat na miliardy eur které dávky uprchlíkům a pokus o integraci bude stát. Přebytek spolkového rozpočtu za loňský rok – ca. 12 mld. eur – je už na torezervován a stačit zcela jistě nebude. Už jenom proto, že letos se proud uprchlíků (sám od sebe) nezastaví.

   • Přesně. Přidejte ještě blížící se finanční krizi – jak píši o kus výše o DB a ostatních bankách.
    A pak ještě TTIP, ta bude znamenat další ekonomický propad, ořezání sociálních standardů a zavedení obrovské konkurence, amerických poměru do pracovního trhu. Toto vše dohromady je recept na katastrofu.

    • Upřímně řečeno při pokusech pochopit jak funguje dnešní globální ekonomika selhává má představivost. Byl jsem dost skeptický už 2008, ale mainstreamová politika + ekonomie vytáhly zajíce z klobouku a vše jede dál jako dřív.
     Takže na jednu stranu mám obavy z dalšího vývoje, ale na druhou stranu si myslím, že ještě nějaký ten zajíc v klobouku bude.
     Třeba se zjistí, že EZB může natisknutými penězy za nulový úřok financovat i evropské státy. Nebo někdo dostane vnuknutí, že s takovými dluhy to dál nejde a někomu (bankám) se prostě odpustí. …

     Ohledně TIPP jsem mírně optimistický. Doufám, že to krachne na nějakém národním parlamentu. Také jsem četl, že Kanada chce v CETA změny ohledně soudních tribunálů možností koncernů žalovat státy. Takže třeba se také ještě něco spraví k lepšímu. Na druhou stranu tato informace např. v německých „Qualitätsmedien“ nijak nerezonovala. Což značí, že jisté kruhy v Evropě nemají chuť (zadání) něco měnit.

     Katastrofa pravděpodobně bude tak jako tak. Netroufám si odhadnout z jakého důvodu, ale možností je v dnešním globálním světě dost (přistěhovalci, válka, ekonomická krize, ..). Když se dnes podívám na to štvaní a manipulaci a sviňárny našich (j)elit, které se – v mém vnímání – staly v průběhu dvou tří let drzými a tak běžnými, že se nad tím mnoho lidí ani nepozastaví, něco se najde. Nemusí zatím být ani zlý úmyls, lidská blbost (a chamtivost) je úplně dostačující.

     • Na druhou stranu…když by někdo chtěl vyvolat katastrofu, může to se současným vědeckým poznáním udělat elegantněji, než nějakým finančním kolapsem, či negerským přílivem.
      Dá se do oběhu nějaký virus…to se dá nejspíš zacílit jak rasově, tak sociálně…něco se bude přidávat do žrádla…toho levného…
      Čert se v tom vyznej…možná se to už děje.

      • Až zas tak jsem to nemyslel. Spíš jako citelné zhoršení životních podmínek a nástup (proto)fašismu ve střednědobém horizontu.

       • Pokud skutečně existují světovládci, pak není v jejich zájmu zhoršovat životní podmínky.
        Sytým se vládne nejlépe a hladoví mohou zatřást i hodně zažitým systémem.
        Já jsem příznivcem teorie, že se spíše na více-méně náhodné události reaguje (chybně) než že by se vytvářely.
        A chybné reakce vytvářejí výbušné události, na které se zase reaguje chybně, až se to opravdu může celé dokonale posrat.
        Celkově je mi ale záhadou, na co se boháči vlastně tak snaží generovat víc a více čísel a papírků, když čísla jsou jen čísla a papírků si mohou natisknout, kolik chtějí.
        A technologie jim umožňuje přežívat v neuvěřitelném luxusu a nadbytku i bez území a zotročení lidí.
        Dříve byly kolonie nebo poddaní zdrojem bohatství-ale nutným zdrojem, bez něhož by to nešlo.
        Dneska už to nikdo vlastně nepotřebuje…

        • „Pokud skutečně existují světovládci, pak není v jejich zájmu zhoršovat životní podmínky.“

         Opet si myslim, ze vec je velmi jednoducha a ze jde o pritomnost konkurence.
         Jak jsem tu uz rikal, v prve rade jde vzdy o ekonomiku a jakmile se ocitnete v prostredi, ktere vam neumoznuje dalsi neomezeny rozvoj, zacnete se s konkuenci navzajem pretahovat, coz vzdy vede ke zhorseni zivotnich podminek. Ta doba nastala a ne nadarmo zapad slinta pri pohledu na Rusko, kde by se mohl vyradit a to predevsim bez vzajemneho kontaktu, to je tu nejdulezitejsi.

         Svetovladce ted stoji pred kvadraturou kruhu: jak zajistit socialni smir skrze temer povinny rust nabidky/ spotreby a jak zaroven nezhorsit zivotni podminky.
         Tohle vyresit ovsem nema sanci a to dvojnasob, neb jde o technokrata, z podstaty nemohouciho si videt na spicku nosu. A nerikam, ze kazdy technik je technokrat a ze technokratem nemuze byt humanista.

         Je takovych par prikladu ktere nejdou nijak vysvetlit, proc se stavaji a podobne je to s penezi:
         treba kazda ekologicka inovace vede v dusledku ke zhorseni zivotniho prostredi. Nebo nekdo v bance vam pripise k uctu nulu a vy jste bohatsi.
         System je obcany akceptovany jen do okamziku, pokud roste a dava jim materialne vyssi zivotni uroven, to je cela podstata jeho legitimizace. Jakmile by se rust zastavil, jak tomu bylo po vetsinu lidske historie, kdy se „nic nedelo“, pak ma system utrum a skonci jako nasi komunisti.
         Proto dluhy a zmatky okolo uroku, to je jedina sance, jak to muze rust a jak vidno, uplne staci „cisarovy nove saty“ ve forme rustu ucetniho. Kapitalismus nedokaze zduvodnit stagnaci i kdyz ta v podstate neni nijak nebzepecna. Rust DPH se zpomali o 0,2% a trhy zacnou byt „nervozni“. Proc asi? No protoze jim tim klesa systemova legitimita: jakmile rust prestane, neni duvod politicky (obcansky) podporovat agresivni system. I konzorcia potrebuji svuj klid na praci.

         Samozrejme se system maximalne vyhyba odpovedi na otazku po smyslu rustu. Nic kloudneho odpovedet nedokaze, protoze neni kulturni a pravdu, tedy ze to dela jen kvuli sobe, tu rici nemuze. Osobne si myslim, ze od doby socialismu jsme udelali velky krok nazpatek a znovu se budeme vracet k hodnotam, ktere komunisti az prorocky vynesli jako spolecenske tema: volny cas, bezplatne zdravotnictvi a celozivotni socialni jistoty. Pricemz je jasne, ze tady na to ma nase spolecnost levou zadni, jen kdyby se alokovaly zdroje jinak.

         • V posledním odstavci je všechno. Ale vždyť přeci všechny tyhle nesporné hodnoty zajišťovalo západní a severské sociálně-tržní hospodářství také, než se stalo obětí útoku z řetězu utržených globálních neoliberálů či neokonzervativců.

          • „západní a severské sociálně-tržní hospodářství také, než se stalo obětí útoku z řetězu utržených globálních neoliberálů“

           Nevim, tarasi, podle meho byl tamejsi socialni zazrak financovan prave globalisty a kdyz uz ho prestali jako vykladni skrin potrebovat, tak se od nej odtahli. Takze nemyslim, ze by slo obet.

          • Ale ne, vždyť jsi polokmet a musíš si tedy pamatovat, že ještě v osmdesátých letech bylo všechno v řádku, útok na zaměstnance začal v devadesátých a k dokonalosti ho dovedl Gerhard Schröder, sociální demokrat, svým Hartz IV. A to jenom proto, že evropský zaměstnanec Siemensu nebo Nokie musel od těch devadesátých let čelit na trhu práce jednodolarovým a méně mzdám čínského a indického pracovníka. Globalisti to v Evropě financovali se zaťatýma zubama a při první příležitosti zdrhli do Asie. Nevím, jestli někdo spočítal odliv kapitálu z Evropy a Ameriky do Číny, ale jsou to gigantická čísla, prakticky celý čínský zázrak byl financován zvenku, jinak by pořád jezdili v modrých mundurech na kolech, v kapse rudou knížku.

         • To tu dlouho nebylo, globální prediktor:-) Technická a technologická konkurence prý vede ke zhoršení podmínek. Pro lékaře to platí dvojnásob, většina z nich by nebýt jich namísto léčení spíš zjistila, že neléči stale narocnejsimi operacemi, ale už jen pitva, pitva:-)

          Díky konkurenci a průmyslové standardizaci máte velkou pravděpodobnost, že se dozijete až o 50% vyššího věku než v těch dobách, do kterých se chcete vracet, tedy i doby, že země které mají svoji ekonomiku založenou na vyvozu nerostných surovin jako je Venezuela a Rusko, budou krom jídla, tedy toho co dnes umí vyprodukovat i jine neprůmyslové, ruralne hospodařící země, dovazet i toaletní papír. Ta první jmenována už této „úrovně“ dosáhla, tu druhou to čeká až dosáhne trojciferne inflace taky. Vzhledem k jeji postupující inflaci díky propadu rublu meziročně o 30% v posledních nekolika letech, to nebude trvat dele nez pár let. Její vyspělost a „lacnost“ západnich zemi se jejího „bohatství“ zmocnit, pak bude přímo úměrná zájmu o nechranenou soulož s místními dívkami v Kamerunu. Možná že pak globální výrobce automatu na kondomy budete ten, kdo diky světové konkurenceschopnosti ten latexovy zázrak nabídnout zadarmo a zvýšit tak šanci na dožití větší než je v dané zemi 32 let, tak zjistii, že zajistit lepší konzumní vyhlídky takové země nese nepoměrně vyšší zisk než barel ropy prodávány za $ 29 s náklady na jeho rafinerii $ 80. Ze je nekdy dat neco zadarmo podstatně lepší byznys.

          P.S. Uměl byste nějak kvantifikovat jeden z nejzásadnějších vynálezu v oblasti ekologie jakym je plynová chromatografie s hmotnostní spektrometrií jak negativně ovlivnil kvalitu vašeho života?

         • Systém je velmi komplikovaný a díky tomu téměř nelze analyticky odlišit a kvantifikovat podíl jednotlivých jevů a tím nějakým způsobem všechno regulovat. Samoregulace funguje, ovšem značně ztrátově, cestou krizí a krachů.

          Například s tou ekologií – že vede vždy k ekologickým škodám. To je pravda, asi jako z Rádia Jerevan. Protože nejde o ekologii, ale ekologismus – tedy ideologicky podmíněné nesmysly, většinou vedoucí k ekologickým škodám velkého rozsahu, navíc ještě násobeným ekologistickými dotacemi, které jsou vydávány za ekologické.

          Například, je-li k výrobě litru bionafty potřeba spálit více než litr normální nafty, je jasné, že k ničemu dobrému to být nemůže. Nebo když FVE panel za celou svou životnost vyrobí méně energie, než je potřeba k jeho výrobě a servisu.

          To se pak nelze divit, že „ekologie vede k ekologickým škodám“.
          🙂

          • A bionaftu vymysleli poblouznenci v mansestrakach a flanelovych kosilich, privazujici se retezi k repce, anebo kapitani prumyslu, he?
           Nezamenujte sektare za hlavu cirkve 🙂

          • Bionaftu, FVE, větrníky, … prosadili politicky poblouzněnci, ovšem zaplacení koncerny, kterým to nese peníze a tuneluje veřejné fondy a zdanění. To máte stejné jako s GWB. Vzniklo to v kruzích kolem všech možných římských klubů, původně tedy ve formě nastupující doby ledové – oteplování se z toho stalo až posléze. Cílem v posledních letech je deindustrializace Evropy, jako konkurenta USA, k čemuž výborně slouží GWB, tedy pavědecké omezování CO2.

           Podobná věc je s migrací. Nakonec sluníčkáři získali své jméno původně jako zastánci FVE, ekologistických nesmyslů. Ti „poblouzněnci v manšestrácích a flanelových košilích“ nejsou bez viny, protože z těch hovadin profilují ne méně než koncerny. Dokonce natolik, že již dávno nechodí v manšestrácích a flanelových košilích. 🙂

           To máte stejné jako s žurnalisty, tedy dnes s žumpálisty, kteří je evolučně nahradili, když novináři vymřeli. Z jedné strany slouží globálním koncernům a americké hegemonii, z druhé strany nesou značnou část viny, protože bez nich by to nešlo.

           Dostáváme se opět k té „ruské otázce“, kdo je objekt a kdo subjekt. Vejce nebo slepice ? V dnešní době se to už natolik prolnulo a vzájemně ovlivňuje, že není jasné, kdo je vlastně hybatel. Političtí psychopaté jsou obvykle polovzdělaní, čerpají své názory ze žumpy a moci nakloněné pavědy. Žumpa jim naopak dává dost potravy, protivné názory se neriskují, protože je jasné, že je nikdo nechce slyšet. Nakonec pochybuji, že i na vrcholu pyramidy je někdo, kdo vůbec ví ještě pravdu a není obětí všeobecného klamu a skupinové demence. Jestli ano, tak jich takových není mnoho.

        • „Pokud skutečně existují světovládci, pak není v jejich zájmu zhoršovat životní podmínky.
         Sytým se vládne nejlépe a hladoví mohou zatřást i hodně zažitým systémem.“

         Pokud skutečně existují světovládci, pak jim je naše životní úroveň u zadele. Jednotlivé části společnosti jsou tak rozesrané, že se po mírném popíchnutí vrhnou na sebe a světovládci budou mít svůj klid na práci jako dříve. Viz např. uprchlíci vs. spodní+střední vrstva ve dnešním Německu.

         „Já jsem příznivcem teorie, že se spíše na více-méně náhodné události reaguje (chybně) než že by se vytvářely.“

         Spíše se přikláním k vašemu pojetí. I když bezesporu existují zájmové skupiny schopné jednat globálně, světové spiknutí kolem nás zatím nevidím.
         Velkou roli hraje neschopnost dnešních (j)elit. Vstupním kritériem je zde dobrá známost, lezení do řiti (konformita) a přepokladem úspěchu pak zvládnutí slohových civičení na téma „nikdo vám nedá tolik, kolik my vám můžeme slíbit“.

         „Celkově je mi ale záhadou, na co se boháči vlastně tak snaží generovat víc a více čísel a papírků, když čísla jsou jen čísla a papírků si mohou natisknout, kolik chtějí.“

         Myslím, že jedním z důvodů je vnitřní konkurence ve skupině boháčů. Jednak jsou tu boháči „cizí“ – z Asie/Číny, Ruska atp. – nad kterými je potřeba zvítězit. Jednak tam bude řevnivost mezi vlastními: „Kdo má víc než já?“. A do třetice je tu – možná nejvýznamější – role obslužné vrstvy bílých límečků. Takové mámě Quandt je asi jedno jestli má o jednu, dvě nebo pět miliard víc. Na její životní úrovni se už to, jak správně říkáte, neprojeví. Ale je tu kapitalismus kde silnější požírá slabšího (tzn. je dobré zůstat tím silnějším, respektive kontinuálně posilovat). A pak je tu ona obslužná vrstva managementu, která se snaží sama o sobě, protože čím víc svému majiteli vidělají, tím víc drobků ze stolu pro ně spadne.

         • Já si myslím, že když se lid vrhne na sebe, mohou vznikat situce, které za dob mírových vzniknout nemohou.
          Ve válkách totiž, se mohou zachvět různé trůny a různí lidé se mohou objevit visící na lampách hlavou dolů.
          Vrhat proti sobě lid je pro případné vládnoucí elity nepřiměřený risk.
          Ovšem- pokud žijí na „jiné planete“, nemusí si toho všimnout…..
          Generál Franco zemřel někde v roce 1972 v bohatsví a určité oblibě, Mussolini visel..hlavou dolů!
          Jinak si byli dost podobní.

 21. Sobotka: „Sobotka v úterý prohlásil, že v případě, že by Britové v referendu odhlasovali odchod země z Evropské unie, očekává, že by tlak na podobný plebiscit byl i v dalších zemích EU, včetně České republiky. Takové referendum ale Sobotka, dokud bude v čele vlády, nepřipustí. Případný odchod z Unie by podle něj vedl k návratu do sféry vlivu Ruska.“

  To je ilustrace toho, co jsem psal v článku, že jsou z nejvyšších míst slyšet krávoviny převeliké: politik I. kategorie si hraje na drsňáka vůdce (nepřipustí referendum) a nakonec plácne hovadinu, za kterou by se nemusel stydět ani gymnazista. Nebyli jsme deset let v EU a ruský vliv byl nulový. Jak si představuje ten mamlas „posílení ruského vlivu“? Že se nastěhujou zase zpátky do Milovic?

  • Vliv Ruska by podle mě určitě zesílil.
   Ale na tak, jak to vidí Bohoušek….
   Ještě jde také o to, jestli by ten vliv byl pozitivní, nebo negativní, protože vliv EU mi pozitivní připadá čím dál méně.
   Jedná s námi ta Merkelová (a spol) jako s poslední kolonií a sluníčka se jí u toho k zemi klaní!

   • Vittto, být ve sféře vlivu znamená podřízení vnitřní i zahraniční politiky vlastního státu jiné mocnosti. To jako by Česko bylo ostrov ruské svobody v Evropě, něco jako Kuba svého času? Takový nesmysl nesmí premiér vypustit z huby.

    • No vždyť, já to jen uvádím na pravou míru.
     Bohoušek měl říci, že se tady posílí vliv Ruska, jenže to by znělo blbě, tak plácnul rovnou o sféře vlivu.
     On měl držet hubu úplně, to máš recht, protože tohle jsou kecy Čulíků, ne premiera…

  • Mluvi uplne z cesty…ted zas vylezl s referendem Orban, kvuli moznemu prerozdelovani (kontingentum). Na radu prijde urcite „hlas rozumu“, ze jde o populisticke gesto.
   Sobotka by mel co nejdrive od vesla, me sice neni uplne neprijemny, ale coby cisty urednik nema na miste premiera v tehle dobe co delat. I kdyz koho za nej, ze ano. Nikdy nepochopim, proc nema AfD v Nemecku uz davno 30% a jak u nas nekdo muze volit mainstream. Jedine vysvetleni snad je, ze ti lide si preji, aby to s republikou dopadlo spatne.

 22. No konecne:-)
  Uz zacinate mluvit vic o tom co vas opravdu doma pali:-)
  Slunickari to jsou uz mene a ne na miste prvnim. I kdyz osvicena Sabatova muze ukazat spravny multiculti pohled na vec:
  http://tn.nova.cz/clanek/dalsi-perla-sabatove-prijmeme-uprchliky-i-s-padelanymi-pasy.html

  Na povrch vychazi pomalu jak jsou na tom na Ostravsku a jako roli v tom hral a hraje
  Bakala
  Největší pravdoláskařský tunel: „Z tunelu OKD se financoval odkaz Václava Havla. Provoz jeho knihovny. Havlovské lavičky. Hospodářské noviny. Týdeník Respekt. Televize DVTV. Galerie současného umění DOX. Aspen Institute. A cena Bílá lilie „za prosazování principů dobrého vládnutí, odpovědnosti a transparentnosti“.“
  http://echo24.cz/a/wWDjX/moralizujici-tunelar-zdenek-bakala-prcha

 23. ne že bych chtěl rušit Vaše zasvěcené disputace, ale nemáte někdo potuchy, z jakého že to důvodu shromažďuje NATO v Evropě obří zásoby munice?
  – potáhneme na Rusa? něco ve stylu ofenzívy na Sommě?
  – anebo ty patrony budou použity v zájmu demogracie, na potlačení vzpurného domorodého evropského obyvatelstva?

  http://www.aktualnikonflikty.eu/viewtopic.php?pid=44593#p44593

  • Uklidnujici informace rika, ze protoze bylo nekolik cviceni a mnozstvi munice spotrebovano
   zasoby se doplnuji!
   Nebo nekdo rika ze se nadmerne navysuji v ocekavani konfliktu ?

  • 5000 tun je nic, 417 ISO kontejnerů, píšou.

   Vypadá to jako hodně, ale ve skutečnosti je to „jako když plivne“. Jedna malá loď. Pět vlaků po 100 vagonech. To není dost ani na malou lokální ofenzívu.

   Stačilo by to leda na potlačení povstání v nějaké banánové republice. Nebo na cvičení a zásobení těch pár tanků a jednotek, rozmístěných nově ve východní Evropě.

 24. Davam to dolu, Tarasi:
  S temi globalisty jsem se spatne vyjadril, mel jsem na mysli tehdejsi globalisty za studene valky, tedy predevsim Americany. Vzdyt severane byli do IIWW predeli sveta, jak vysvetlit jejich vsestup? Norsko + Finsko naprosta bida, pulka obyvatel odesla do Ameriky, Dansko polobida zijici jen z polohy a Svedsko delena bida, kdy uroven mel jenom jih.

  Potrebovali nejaky socialni polygon kde by si to jednak odzkouseli a zaroven vytvorili vykladni skrin kapitalismu. Neplati nahodou od te doby to nesmyslne pravidlo, ze platis dane ne v miste podnikani, ale podle sidla firmy?
  Natlacili na parlamenty a dohodli se s korporacemi, ze zustanou ve Svedsku, ze ktereho udelaji neco jako krystalizacni centrum a zafinancuji tamejsi socialni stat s tim, ze se rozsiri i na okolni chude zeme.
  Trosku jim to narusovali nove vznikli bohaci, za vsechny medialne znami Björn Borg, ktery odesel do Monaka a tehdy to take zacalo skripat. „Smlouva“ na dobrovolne zdaneni platila jen pro starou gardu.
  Seversky socialni stat byl neco jako utopisticky stat nejakeho prvotniho manufakturanta, placeny kapitalem a kapitalu slouzici, pokus o novou metodu rizeni a zaroven zpusob jak vylepsit kvalitu pracovni sily (zde navic jak na urcitem poli odstavit konkurujici CCCP).

  Nastesti ale zacali Rusaci ztracet dech a prisla perestrojka, tak se rozhodli experiment ukoncit a cestou privatizace si vzali nazpatek vsechno, co museli statu dat.

  Ja vim, ze das na ulohu osobnosti v dejinach, ja ne, protoze Svedsko zacalo s privatizaci uz za vlady socdem a dokonce dali nasilim na stranu i najivu Palmeho, ktery veril v silu voleb a hodlal vzit ekonomicky zazrak vazne, tak ho sejmuli.
  http://www.voxeurop.eu/cs/content/article/1529661-ztracena-vira-v-socialni-demokracii
  „Začalo se deregulovat, privatizovat. V roce 1985 dostali sociálnědemokratický ministr financí a jeho tým přezdívku ,finanční pravice’ strany. Palme byl premiérem, ale nechal je, ať si dělají, co chtějí. To oni deregulovali trhy a liberalizovali banky….Na úpadek po roce 1985 a přijetí neoliberálních tezí sociálními demokraty odkazují ve Västeråsu mnozí. Stejně tak mnozí opakují požadavek návratu ke státnímu kapitalismu….Musí se přestat mluvit o pravém či levém křídle strany. A vrátit se ke spolupráci státu s průmyslem.“

  Takze privatizaci a liberalizaci zacala samotna socdem a tim ze jeji „opravdove“ kridlo vyzadovalo opetovnou SPOLUPRACi s prumyslem se dokazuje, ze ely socialni zazrak byl predem domluveny podvod, casove omezena strategie a ne vydobytek delnicke tridy.
  Nerikam, ze osobnosti byly zcela bez vlivu, ale asi jako dneska v Nemecku a hlavne…tehdy to slo opacnym smerem, tedy ne dolu, ale nahoru, tomu nedokazal odolat samozrejme nikdo. A jakmile vykladni skrin ztratila smysl, tak ji zastavili penezovody a bylo po slave.

  • A jak zacali tvorit socialni stat ze svedskeho centra, tak se rozhodli mu udelit posledni ranu z milosti take z nej. Proc myslis ze nejsou zadni uprchlici okolo, ale jen ve Svedsku? Jakmile Svedsko definitivne padne, sveze se s nim i okoli. Mozna vyjma Norska, o tom se ted nemluvi, sice ropu a plyn ma, ale jak s nim treba mavaji jejich ceny?…radsi se mlci. Jedine co se tak lze docist je, ze Norsko je na tom tak, ze uz musi i vyvazet sve vezne, protoze je jich tolik a maji tolik byvalych prebend, ze na ne nemaji kapacity:
   http://www.thelocal.se/20131210/norway-to-sweden-can-we-rent-space-in-your-prisons
   Korporatky sice furt kvakaji, ze Rusko je obr na hlinenych nohou, stojici jen na uhlovodicich, ale Norsko je na tom 100x hur, to nema ale lautr nic jineho (jeste jeskyne pro americke tany, to bych malem zapomel, to je taky terno)…zrejme opet ona povestna „jina situace“. Norsko tedy nikdy neschudne uplne, ale zato ho maji v totalnim klinci, ze ktereho neni uniku.

  • Přesně.

   To říkám pořád, že vzestup sociálního státu, ať ve Skandinávii nebo jinde, se nestal díky socanům, ale socanům navzdory. Mohl za to mezinárodní kapitál a záměry hegemona. A místní kapitál, samozřejmě, švédské a německé koncerny. A francouzské, italské, španělské. Socani u vesla byli jen trapní naivové a slouhové, jakmile nebyli potřeba, byli odstraněni. A pokud někoho namíchli, tak doslovně, třeba odstřeleni jako Palme.

   Norsko je nekulturní země, která kromě ropy a plynu má jen rybolov a nákladní flotily. Byli dobří v mořeplavbě – třeba za WWII byl přechod norské nákladní flotily na spojeneckou stranu vážný problém pro německé nácky – ale to jim po válce vyžrali Řekové a další národy. Švédové jsou na tom všeobecně nesrovnatelně lépe, dokonce i Finové.

   • No nezávidím Vám Tarasi, ale k smíchu to vážně není. „Neoliberální“ stát, kde je složená daňová kvóta asi 57% resp. 51%, bydlení od státu s min. nájmem, zdravotnictví a školství zdarma, jesle, školka v Horní Dolní, inkluzivní školství, veřejné instituce kde např. až do bazénu máte bezbariérový vstup včetně všech kin, divadel, přírodních amfiteátrů (fesťáky jako ten třeba ve Falunu tam vás tam vozíčkáře pořadatelé přivezou rovnou do kotle, chce-li si dát pogo:-)…

    Důchody tam jsou na úrovni 68 % procent průměrné mzdy, což je asi 16.089 SEK (46tis. Kč), pravda rapidní zvýšení důchodů došlo až zavedením II. pilíře a výplatou alikvótní části důchodů z penzijních fondů. Podle švédské banky Handelsbanken, nejlépe působící švédské fondy mají aktuálně roční průměrný výnos 5,5%, dlouhodobý průměr je cca 6,6%.(OECD Private Pensions Outlook 2013).

    Takže kapitalismus tržní velmi dobře doplňuje sociální stát, který napříč fašistickým dehonestacím od Klause přes Hájka až po protiproud a dále např. v pravém prostoru Jakl až po nácky typu Bartoše, Batory ad. tvrdí přesně ty lži co embéčko tady. Co se to s ním děje, Tarasi věru nevím. Stačí si dát do vyhledávače česky „švédský socialismus“ a vyjedou vám přesně tyhle náckoidní proódesácké weby tvrdící že státní socialismus zavedený (korporacemi, jak jinak) je cesta je „odrbat“ slušně vydělávající občany. To, že ten lehce nadprůměrný příjem sestává z 30-40% státních přídavků či dotací toho, co by se u neoliberálů platilo cash na dřevo. Proponenti našeho Liberlandu by za takové články jako píše Taras o Zelené severské levici platili online bakšis:-)

    Kdepak Tarasi, tady vám to hnědne tak, že fakt nechápu, proč se vaši místní respondenti sosající mízu ze západního „socialismu“ říznutého liberálním paradigmatem globální konkurenceschopnosti v té „krachující západní Evropě“ ještě pořád vyskytují, a to především v zemích, kde Vám švýcarský bankéř dá průměrný plat coby úředníkovi na úrovni 12.000 CHF a nedrží s Jobbikem stráž u hrobu Horthyho, s PiS u hrobu Pilsudského a s ruskými kozáky u hrobu Ivana Hroznýho.:-).

    P.S. Švýcarsko bude zanedlouho hlasovat o základním nepodmíněné příjmu. Jak to asi dopadne?

    http://www.taz.de/!5062389/

    • pardon ….Proponenti našeho Liberlandu by za takové články jako píše embéčko o Zelené severské levici platili online bakšis:-)

 25. Vídeň je nejpříjemnějším místem k životu, Praha je na 69. místě

  Německy mluvící města dominují žebříčku osmnácté Mercerovy studie kvality života. Nejpříjemnějším místem na světě k životu je Vídeň, k první sedmi nejpříjemnějším patří Curych, Mnichov, Düsseldorf a Frankfurt. Praha je na 69. místě. Paříž kvůli teroristickým útokům poklesla z 10. na 37. místo, Londýn je na 39. místě.

  Studie zkoumala sociální a ekonomické podmínky, zdraví, školství, bytovou politiku a životní prostředí. Používají ji velké firmy k rozhodování, kde mají založit své pobočky a kolik mají platit zaměstnancům.

  Sociálnědemokratická správa města Vídenň má dlouhou tradici investování do vysoce kvalitního sociálního bydlení, takže Vídeň zcela mimořádně mezi významnými metropolemi, má přijatelné činže pro většinu obyvatel. Vídeň je silně multikulturní město, 11.2% muslimská komunita, a asiaté společně hinduisty tvoří dalších 11%.

  Kdo v anketě uspěl? Především německá a švýcarská kosmopolitní a multikultirní města. Tedy jinak řečeno místního „krasomluvou“, kde žije spousty kozomrdů, negrů, čmoudů, buzen (ano tam se konají takové „Pridy“, že by puritánským souložičům jen za úplňku Bartolomějské noci, zaskočila Viagra v krku:-).

  Prřipomínám, že Praha, je nejlépe umístěným postkomunistické Evropy VŮBEC, překonala i Ljublanu jinak ekonomicky vyspělejšího Slovinska.

  Jen pro ilustraci nejlépe hodnocené ruské město, Moskva, se umístila na 167. místě za ghanskou Accrou a saudskoarabským Jeddahem:-))

  Takže krátké summary. V první dvacítce jsou tato německá města, Mnichov, Düsseldorf a Frankfurt na prvních 3.místech a celkově obsazují 4., 6., a 7. místo. Další německá města v TOP 20 jsou Berlin a Hamburk. Všechna tato města mají silně zastoupenou přistěhovaleckou menšinu ze zemí severní Afriky, Blízkého východu a Asie. z Dalších měst je to samozřejmě ještě více multikulturní Luxembourg a švýcarská multikulturní města Geneve a Zürich. Žil jsem v nevelké Ženevě půl roku a takovou změť národností jsem viděl jsem ve velkoměstech jako je New York, Londýn nebo Paříž.

  Překvapí silné zastoupení měst Nového Zélandu, Welilington a Auckland. V případě Wellingtonu je to především kvůli velice ekologické dopravě a celkově dobrém životním prostředí, vysoké vzdělanosti a město je věkem tamních obyvatel velmi mladé (mediánový věk je jen 33 let!), největší menšinu tvoří Asiaté, ponejvíce z Číny.

  V TOP 20 jsou hned 3 kanadská města, Vancouver, Toronto a Ottawa. Co k těmto městům říci více charakteristického než toto?

  Počet obyvatel Kanady řazených do kategorie “viditelné menšiny“ poměrně rychle roste, přičemž tento růst je způsoben jak imigrací, tak větší průměrnou porodností v této skupině obyvatelstva. V některých velkých městech již přitom začíná podíl viditelných menšin pomalu převažovat, například ve Vancouveru již tvoří 51% celkového počtu obyvatel a v Torontu 47%.

  V TOP 20.jsou samozřejmě hlavní města Skandinávské luteránské multikulturní tolerance Švédska a Dánska.

  Zkusme se věnovat LOSERŮM. Jak dopadla etnicky homogenní (vyčištěná) města? Varšava a Budapešť jsou 77.a 79. Bělehrad 141. Nejlepší čínské město Sanghai je 101.

  Naproti tomu skokani roku a tam kde bychom vysokou kvalitu asi nehledali je na 74. místě San Juan z Portorika a Urugayské Montevideo.

  Co spojuje WINNERY a LOSERY je tedy patrné, co může vyšvihnout karibské či oceánské státy je také jasné, mimo ekologie, nízkých životních nákladů a atraktivity pro expaty z vyspělejších zemí a cestovního ruchu je to opět poklidno multikulturní soužití a liberální obchodní politiky (otevřené ekonomiky s liberální přistěhovaleckou politikou). Portoriko je součástí USA nicméně Kostarika je zemí, kterou doporučují agentury americkým důchodcům jako místo pro strávení klidného a bohatého důchodu.

  http://www.theguardian.com/business/2016/feb/23/vienna-named-worlds-top-city-for-quality-of-life

  • Guardian … hahaha, to jste měl uvést nahoře. Z jaké žumpy tohle pochází je ovšem jasné z textu.

   Krásná ukázka přetrvávajícího, ba ještě zesíleného, západního rasismu a nadřazenosti, proti Slovanům a vůbec všem národům na východ Železné opony, která v myslích těch idiotů pořád existuje.

  • Nejprijemnejsi k ziti bude urcite jedna z tech svedskych 50 no-go zon ve Stockholmu, kam se neodvazi ani policie.
   Takovyhle nesmysl nevyplodili nahodou ci z neznalosti, to je PR priprava na dalsi kolo studene obcanske valky. Na druhou stranu neni spatne vedet, jakym prijemnym mestum se radsi vyhnout. Ve Stockholmu dochazi k masivnimu stehovani rezidentu do bezpecnych lokalit a Guardian ho da na 19. misto na svete, to jsem jeste nevidel 🙂

   • Kdybyste aspoň uměli číst, vy jste jak ten pruský plukovník, co nosil cvikr na čtení, a jinak viděl prdlajs, no a jeho oblíbené noviny poznal na dálku podle Schwabachem nadepsaného názvu, jednou si ho zapomněl a vzal omylem nějaký anarchistický plátek jen proto, že ten pranýřoval nacionalismus toho jeho deníku a dal do headlinu jeho orig.název nadepsaný tím Schwabachem.:-) s nějakým

    Guardian s tím průzkumem nemá nic společného. On jej jen otiskl, takže až Putin světu vyhlásí válku a napíše ve svých novinách jako Franz Josef své memorandum „Mým národům“ a Rossijskaja gazeta to otiskne a od ní to převezme Guardian, tak zapomenete vyvěsit ruské vlajky, protože to budete mít za anglosaskou „Rotschildovskou“ propagandu, nešťastnící jedni:-)

    http://www.mercer.com/newsroom/western-european-cities-top-quality-of-living-ranking-mercer.html

    Byl jste tam někdy, abyste zase nekecal o Ansfelden Rosenberger Restaurant odpočívadle svoji „sociologickou“ studii? Znáte Vasastan? Víte kde tam bydlí, no jak jim vy říkáte, rasově nekompatibilní kde tu asi bydlí? Úplně všude:-)))

    A propos, jedna z těch údajně skutečných no-go zone,

    Takhle vypadal v 80.letech Opatov, část Jižního města. Tam se to jmenuje Vällingby. Architektura i sociální složení obyvatelstva odpovídá tomu našemu z konce 80th. Jen s tím rozdílem, že my to vydávali za výkladní skříň socialistického urbanismu. Oni se za to stydí, že těn lidem nedokázali postavit něco lepšího….

    • Pokud s tim hodnocenim a tedy komentarem Guardian nesouhlasil, nemel to vubec pretisknout, jinak ma smulu a jedna se o stanovisko redakce, takze je uplne jedno, ze to „jen“ pretisknul, tady nejde o agenturni zpravu.
     Co se no-gon zon tyce, pak dam radsi na varovani svedskych policistu, nerad bych dopadl jako Hanicka a Tonicka, ktere naletly ekologistovi Brezinovi s tim, ze MZV keca a Balucistan je bezpecna multikulturni krajina.
     Opatov, kde se urbanisticky nezmenilo skoro nic, je ted pry docela zadane bydleni a Jizni mesto dokonce uvazuje o odtrzeni od Prahy.

   • Guardian se poslední dobou vážně snaží takřka ve všech směrech.
    Je překvapující, až kam mohli klesnout. Na jednu stranu píší o obkličování Aleppa – místo o osvobozování – a nevadí jim, když kozomrdi svrhávají buzíky z věží, na druhou jsou zděšeni, když v Rusku začne platit zákaz homosexuální propagandy pro děti mladší 15-ti let. Nic jiného než dvojí metr se tam nepoužívá. Naprosto prvoplánově podporují džihádisty v Sýrii.
    Zkrátka je problém tam najít nějaký od základu neprolhaný článek.

  • Já jím to nezávidím.
   Mají to skvělé a skvěle si tam žijí.
   Jsou vyspělí, ať se mají.
   Rád bych opět podotknul, že mi do toho nic není, jak si žijí jinde, protože to je jejich věc.
   Rád bych si tady žil na 69 místě-ale bez migrantů!!!

  • „osmnáctá Mercerova studie kvality života“ …. a můžete mi Ondřeji definovat „kvalitu života “ ? 🙂
   Já jsem jen blbá ženská, ale mám takový pocit že má představa o kvalititě života bude úplně jiná než mého syna nebo kohokoli jiného. Kvalita života je fráze, nic víc. Samozřejmě si můžu stanovit nějakou osnovu co hodnotit a podle čeho, ale jak se říká sto lidí, sto chutí, bohužel 😦 Jeden by si život mimo město nedokázal představit a jiný zase v něm. Jakékoli hodnocení kvality života má tu malou chybu, bohužel dost podstatnou, že to hodnocení je vždy velmi subjektivní. A porovnávání kvality života v různých regionech či městech s jinou kulturní , náboženskou a sociální strukturou je jako srovnávat hrušky s jabkama 🙂

   • Jestli si přejezd poustevnickým život někde v pustině, pak ano, Divozenko. Co to znamená u Merceru je věnována celá jedna stránka s pojmem methodology.

    Jestli jste proti
    Kvalitní veřejné dopravě, sociálnímu zabezpečení a zravotnictví, ekologickemu zivotnimu prostředí, dlouhému věku dožití, kvalitnímu vzdelavacimu systému, dostupnemu bydleni, vysoké úrovni výkonu občanských svobod a nakonec i vysokým platum – pak jisté pro vas hodnocení Merceru není vypovídající.

    • Já o voze a vy o koze 🙂 To není o tom jestli pro něco jsem nebo ne, ale co preferuji a v tom je zakopaný pes. A také kdo vstupy a podle jakých kritérií v tom hodnocení vyhodnocuje. Například : Soused považuje za zvýšení kvality svého života skutečnost, že jsou obchodní nákupní centra otevřena skoro celý rok ( až na pár svátků) a může si tak nakupovat, kdy mu to vyhovuje. Fajn. Ale jeho sousedka, která v jednom z těch obchodních center pracuje už ten pocit nemá, protože musí pracovat o víkendech a přitom by byla radši doma s rodinou. Tuším, čím mi budete oponovat – co taková sestřička v nemocnici, nebo lékaři, policisté a jiné profese, které mají dfecto nepřetržitý provoz ? Jenže tam to má logiku a je to společensky žádoucí, ale proč by musely být obchody otevřené 7 dní v týdnu ? Aby majitelé nepřišli o zisky ? A jak to zvýší kvalitu života té sousedce ?
     Jen jsem tím chtěla říct, že co jeden považuje za zkvalitnění života, to druhý nemusí kvitovat a naopak může a priori prosazovat jiné věci. Ano , máte tudíž pravdu, že hodnocení Maceru pro mne z Horní Dolní není vypovídající 🙂

     • Prectete si tu metodologii, o žádných supermarketech to není. Ale jestli se tu chcete hádat o to, že vase hodnoty a kritéria kvality jsou jinde, pak já vám u toho asistovat nebudu. Pro 99% lidí jsou ta kritéria relevantní a sestavovali je na základě preferencí politických témat ve volbách samotnými voliči.

      • No vždyť to říkám, já o voze a vy o koze 🙂 Vy byste u současné státní maturity propadl, protože nezvládáte základní předpoklad pro úspěšné složení testu a to je pochopení napsaných textů a jejich porozumění…. Čtete to vůbec někdy po sobě ? Asi ne , že 🙂

 26. Nemohl jsem se vyjádřit k debatě embéčka a Kchodla k příčinám vzniku 1. sv. války, tedy dodávám, že pravdu mají oba, viníkem jsou jak politicko-ekonomické důvody (embéčko), tak i militarismus a bojechtivost prušáckého ražení (Kchodl). Nelze stanovit, který faktor se na tom podílel víc. Zajímavé pak je, že se spolu praly vzájemně spřízněné monarchistické rody.

  K Pepíkovu „Byl jsem dost skeptický už 2008, ale mainstreamová politika + ekonomie vytáhly zajíce z klobouku a vše jede dál jako dřív.“ – ten králík byly dotace z peněz daňových poplatníků ve výši 1,5 bilionu dolarů, které finanční sektor na obou stranách oceánu dostal, aniž by řekl „děkuji“. Jak by asi vypadala sociální situace v dárcovských zemích, kdyby stejný obnos šel na sociální programy a zdravotnictví?

  • Za tolik peněz by se dalo pořídit snad úplně všechno. Jak říká klasik „zdroje jsou“, ale holt jen pro vy vyvolené.
   Ale tak to holt dneska funguje a zatím se zdá,že s tím nic nenaděláme. Většina voličů buď nejde k volbám, nebo volí v rámci systému … Takže politika si jede dál v posledních letech tolik oblíbeným stylem: Po prvním a druhém puštění žilou se pacientovi přitížilo. Je čas na třetí a čtvrté.

 27. Legrační je, jak žumpa drží usilovně hubu o blízké německé bankovní katastrofě.

  Deutsche Bank pořád klesá. Má v sobě totiž všechny dluhy, které Německo protáhlo přes Řecko, Španělsko, Itálii, Portugalsko a další země, všechny úvěry německému nejen zbrojnímu průmyslu, který dodával usilovně na dluh do celého světa. Nejen samotné dluhy, ale také spekulativní deriváty, v milé hodnotě přes 17 bilionů (17e12) euro. „Ručeno“ je to vše swapy s dalšími bankami, i centrálními, v ještě zábavnější hodnotě 25 bilionů (25e12). Jakmile padne DB, pojede to dominovým efektem – Citigroup NYC, Barclays London, ty jsou první na řadě.

  Co s tím Němci udělají, je ve hvězdách. Vyvlastní vklady jako na Kypru ? Zaplácne to ECB tiskem papírků ? Padnout ji nemohou nechat, to by vzalo s sebou i euro. Problém také je – a důvod, proč se dostala v první linii do katastrofického pásma právě DB – že DB není především retail banka (tj. nefinancuje koncové zákazníky), jako třeba Citigroup nebo Barcleys, ale financuje německé exportéry. Jejím pádem by se prakticky zastavil německý export.

  Brzy to vypukne. Vřed praskne a hnis se vyvalí ven.

  Takže proti tomuto akutnímu „problémku“ je nějaká migrační krize Markele a celému německému establishmentu docela u Brusele. Jak se říká, důležité je to, co v médiích není.

  • Když se tedy říká, že EU má dva skálopevné pilíře, a sice Shengen a Euro, brzy se může stát, že nezbude ani jeden.

   Protože DB skrývá v měnových swapech přes FOREX všechny dluhy nejen německých exportérů, ale i ty dluhy již přepsané na úkor Řecka, Itálie, Španělska, Portugalska, celého jihu eurozóny. Když krachne DB, za pár dní půjdou ke dnu všechny italské banky, například, ale bude toho samozřejmě více. Jen v Německu v první fázi katastrofy nejméně 3 další velké banky, následovat bude Citigroup a Barcleys. Stačí aby se houpnul FOREX přes míru a jede to jak sněhová koule, bude z toho lavina.

   Na bývalého šéfa DB Ackremanna vlítl Interpol a udělal šťáru v kanclech, pak policejní přepady dalších bankovních institucí, následované vraždami a sebevraždami bankéřů a sérií podivných úmrtí. To se stalo minulý rok. Asiati začali z Londýna stahovat zlato a kotování zlata samotné se přehodilo z City do Asie. Letos od ledna jsou ve volném pádu akcie DB a pár dalších velkých evropských bank. Dosahuje to už katastrofických hodnot, říká se, že banky bojují o každý nový den, aby nemusely vyhlásit insolvenci.

   http://blogs.spectator.co.uk/2016/02/if-deutsche-bank-collapses-its-taking-the-euro-with-it/
   http://beforeitsnews.com/politics/2016/02/jim-willie-when-deutsche-bank-fails-barclays-citigroup-and-more-will-fall-like-dominos-2778198.html

   • Dneska v noci se pry aktivovalo NATO a hodla se vlozit do hry, nebot je zjevne, ze Brusel zkolaboval a neni schopen ochranit hranice. A nevylucuje se pry mozne nasili (uz to z nich leze).
    Ted je otazka, jak moc budou vojska nasazena proti uprchlikum na jiznich hranicich a jak moc jde o aktivaci v ramci potlacovani prichazejicich obcanskych nepokoju.

    • Evropa se zatím od USA liší v nízké militarizaci policie a dalších složek. V USA mají vojenskou výzbroj a protipovstalecké tanky a obrněná auta, granátomety, protitankové rakety už snad i pošťáci a Vodovody a kanalizace. Kromě toho mají národní gardu.

     Takže pokud něco plánují, jistě nasadí armádu – jinak nemají koho, policie v každé zemi má jen několik týmů na potlačení nepokojů, pár zásahovek a tím to končí. Většina policistů je v kancelářích, jsou to úředníci, kteří když musí splnit povinné střelby, aby jim nesebrali příplatky, tak si málem ustřelí hlavu – nebo někomu jinému (například mě, jednou mi jeden takový dement na policejní střelnici prostřelil štítek u čepice).

     Každopádně, kdyby někdy vyhnali ven z kanclů všechny policajty a ozbrojili je, doporučuji nevycházet. Pokud by náhodou vyhnali ještě ozbrojené Městapo, je lepší zalézt do sklepa.

     Problém je s legislativou, protože pokud není válečný stav, teoreticky nasazení cizích vojsk na území státu podléhá rozhodnutí parlamentů, nejen vlád. Ale s tím si určitě už nějak poradí – viz. projíždění různých „konvojů svobody“.

     Dá se předpokládat, že by se to dalo spojit dobře s operací kolem migrantů. Protože finanční krach bude jistě přisouzen za vinu jižním státům, kde bude obyvatelstvo obráno o vklady. Dluh samozřejmě vznikl v Německu, které financovalo německé vývozy nepotřebných věcí do jižních zemí, například tanků, stíhaček nebo stavbu superdálnic z Horní dolní do Spodní vrchní německými firmami.

     Ale nestahoval bych gatě před brodem předčasně – možná se ukáže, že místo aby somálský Syřan jel do Řecka nebezpečně na duši z traktoru, poveze ho válečný křižník NATO. Pěkně bezpečně. A že to bude jádro celého toho nasazení.

     Protože mi je divné, kdyby si Amíci celý ten migrační plán, který jednou rukou spustili, druhou rukou kazili.

     Pokud by někdo chtěl migraci ze Sýrie zastavit, není nic jednoduššího než zrušit protisyrské sankce a poslat tam něco peněz a materiálu. Většina urchlých totiž utíká právě proto, že v Sýrii je nedostatek všeho, díky sankcím nejsou ani léky a další nutné věci. Ty se dodávají jen do uprchlických táborů kolem nebo do Turecka.

     • Vseobecny souhlas…co se ale nasazeni NATO tyka, tak je mozne, ze politici jen pocituji takove napeti, ktere si vynucuje aktivaci armady bez ohledu na to, maji- li s ni nejaky plan, anebo ne, tedy aniz by vedeli, co vubec delaji.
      K tomu Deutsche Bank, jak rikate, ktera ma navic prsty v penzijnich fondech, investujicih pro blaho duchodcu do velmi rizikovych a pochybnych produktu, takze v Nemecku je to nahnute tak rikajic celospolecensky, od deti po duchodce.
      Pak se jeste zda, ze v USA vzplanul opavdovy boj o moc a ze uz nejde o pouhou dohodu klik na deleni rajonu. Americane totiz stale nevi, zda- li maji pro Syrii nejaky plan B, anebo ne a jak se vubec postavit k ruske aktivite (Putin volal Obamovi, ne naopak). To by mohlo znamenat, ze komplet administrativa je ochromena vnitrnim bojem, asi jako to zname z dob CCCP kdyz jim zemrel soudruh generalni a oni jeho smrt tajili i nekolik tydnu, nez si to tam vyrikali.

      • Deutsche Bank investovala za penzijní fondy německých důchodců do superspolehlivých papírů americkych měst, například municipálních fondů Detroitu … a jiných skvělých bondů s vysokým výnosem. 🙂

       USA establishment připomíná Brežněvovské SSSR čím dál více, zrovna tu dobu, kdy se Brežněv moc naklonil a vylily se mu akumulátory, takže musel být uložen do mauzolea, protože další servis byl už nemožný. Podobně jako v Sojůzu je v USA válečná klika, který by chtěla vyrazit, jelikož chápe, že jim dochází šťáva a jejich moc se hroutí. Každým rokem se možnost úspěšného útoku uzavírá, pokud tedy kdy vůbec byla. Hloupé je, že žádná realistická klika tam není – pouze se liší v metodách a strategickém plánu války. Cílem obou klik je hegemonie, „full spectrum supermacy“. Což narazilo na realitu. Většina armády je naštěstí v obraze a žádnou válku nechce, takže oběma klikám plány různě sabotují. Ale faktem je, že americké plány sabotovat ani nepotřebují, jsou tak idiotské, že selhávají samovolně.

       Občas někdo vysloví – tak na půl úst – že král je nahý. Například před pár dny, v „National Interest“ se kdosi rozepsal o tom, že „stealth“ letouny nejsou tak úplně stealth, jelikož UHF a VHF radary lze frekvenčně, fázově a digitálně modulovat a tak je používat i k navádění raket na „stealth“ cíle. Což je normálně známo asi 40 let, uměly to už S-200 a S-300 raketové systémy v ČSSR v 80. letech, jen americkému publiku to bylo zřejmě utajeno. Většinově je to pochopitelně neznámo dodnes, takže pod každým podobným článkem se hned strhne diskuse, kde se zombifikovaní američtí čtenáři dožadují nasazení F-22 a B-2A k okamžitému vybombardování Moskvy a z autora článku dělají Putintrolla, kterého je nutno okamžitě humanitárně utratit.

       A americkým politikům. Ti dokonce poslali jednu letku F-22 do Sýrie, kde shodily pár bomb na Irák. Celá sranda vyšla na 400 megadolarů, jinak to bylo k ničemu, protože ta letadla při nasazení proti ruským systémům riskují sestřelení jako kterákoliv jiná, jen jsou nákupně i provozně minimálně 4x dražší, nejsou dodělaná pro plné operační nasazení a nikdy nebudou, protože program skončil, pro neúspěch a předraženost. Také proto je v USA využívá mimo nějakých testovacích jednotek hlavně Národní garda, tedy civilní piloti, kteří si jdou přes víkend zalétat na vojenském tryskáči, například zrovna teď je s F-22 v oblasti Blízkého východu nasazena letka moc vysmátých chlapíků z Havaje. Tak drahé hračky jako oni nemá nikdo.
       🙂

        • Kdyby mi to někdo řekl před rokem, poslal bych ho za Dr. Chocholouškem.

        • Je přesný překlad skutečně „vstoupili do ilegality“?
         Protože pokud ano, byla by to doslova pecka!

         • Citat ministerstva vnitra zni „Untertauchen in die Illegalität“, je to konecne i v tom odkazu.
          Jak je ten obrat cesky? Mam to na jazyku jeste ze skoly, kdyz jsme probirali Fucika: sestoupit do ilegality? Anebo vstoupit do ilegality?

          • Česky se vstupem do ilegality myslí v podstatě pokračování jakéhosi boje, ať už reálného, nebo politického, proti stávajícímu systému.
           Němec to spojení může vnímat jinak.
           Dejme tomu něco jako „uniknutí státní kontrole“.
           To je ovšem diametrální významový rozdíl.
           Takhle by mě to zajímalo.

          • no to odešel nebo vstoupil do ilegality říká imo fakt něco jinýho, zatímco to abtauchen nebo untertauchen vyjadřuje spíš to uniknutí, zmizení, nebo tak. Ztratili se, schovali se.. Ale tam navíc píšou, že z možných důvodů toho jejich zmizení (v Německu) může být dle ministerstva jejich cesta do jiných zemí a „Untertauchen in die Illegalität“ – takže ani nevím, jak to chápat..

           (jestli tedy míní jejich cestování do jiných, dalších zemí a tam že pak dojde-dochází k „Untertauchen in die Illegalität“, anebo jestli teda zmiňují jejich cestu do jiných zemí, a k tomu „Untertauchen in die Illegalität“ že dochází v Německu)

           Ale jinak když se ti už zaregistrovaní pak u dalšího přijímacího řízení neobjeví, tak o nich prostě celé slavné ministerstvi neví zhola nic. A to o čem tam píšou jsou prostě jejich domněnky. Když se to ovšem nazve možnými důvody, zní to úplně jinak.
           A navíc si ještě říkám, kolik potom může být těch neregistrovaných, ještě k tomu.. Málem to vypadá, že když nedokážou najít- podchytit lidi už registrované, proč by měli umět vůbec spočítat- mít přehled o těch neregistrovaných?

          • Já jsem odpovídal embéčku, jak se to říkalo u nás o Fučíkovi, že odešel. To německé untertauchen je spíš ponořit se do ilegality.

          • Ja to cetl jako ze se vyhnuli povinnosti. V cestine bude vyklad ilegality dost spojeny prave s komunistickou vychovou a pokrokovymi silami, pro ktere odchod do ilegality (diky, tarasi) znamenal skryvani se pred nepritelem a podzemni praci proti utiskovateli. Tedy neco pozitivniho i kdyz ne povoleneho, zatimco pravy vyznam slova je „nezakonny“. Ani mimozakonny ci paralelne zakonny.
           V cestine ale to rozdeleni na moralni „ilegalni“ a nemoralni „nelegalni“ je, jak to maji Nemci netusim.

        • Je to vůbec síla, s těmi německými bankami.

         Akcie DB byly snad za 120 euro. Pak nastala americká hypotečně-derivátová krize (jak se politicky-korektně nazývá tento bankovní superpodvod a tunel) a DB akcie padly na hubu, tak na 50 a časem ještě níže. V té hypoteční krizi zahučely německé důchodové fondy, Amíci to zatím drží pod pokličkou, převedli to do jiných derivátů, což je asi hlavní americká páka na Makrelu a celý německý establishment. DB byla většinu minulého roku asi na 30-ti euro, ale koncem roku začal pád, skončilo to začátkem února na 13-ti euro. Pak zjevně začali nějací zoufalci nakupovat, protože doufají, že je to dno. Teď jsou asi na 15-ti.
         Ale krachne to, je to zjevné. Problém je, že je to 5x větší malér než celý Lehman Brothers jen v samotné DB, jenže není sama. Vyvolá to řetězovou katastrofu.

         Německo není perpetum mobile a věci nevznikají z ničeho ani tam. Vyházeli několik bilionů euro do nesmyslných FVE a větrníků, do zničení energetické soustavy. Tím samozřejmě zdražili výrobu. Vyrovnává se to prodejem německých výrobků na dluh, přes bílé koně – to jsou v tomto případě uplacené vlády jihu eurozóny a tamní banky. Vzniklé dluhy se rozpouštějí do eura a skrývají v měnových swapech, jako v bufferu, který chtěli postupně odpouštět a monetizovat. Jenže rychlost odpouštění je mnohem menší než rychlost nárustu dluhu.

         K tomu přišlo omezení ruského trhu sankcemi a problémy Číny.

         Celkově se to samozřejmě neděje samo sebou. Je to koordinovaná snaha o krach německého bankovnictví a tím i o pokles německého průmyslu, evidentně časovaná k podpisu TTIP. Aby mohly americké koncerny a banky celé Německo skoupit ve výprodeji. Naprosto stejná operace jako například proti ČR a ostatním zemím za Železnou oponou. A předtím v Jižní Americe, na Dálném východě. Takže nic nového pod sluncem.

         Migrace do toho dobře zapadá, protože to vyvolá takový tlak na Brusel a všechny evropské vlády, že nebudou mít kapacitu na společnou obranu proti tomuto ekonomickému pirátství.

         Kdoví jak to dopadne. Možná jen vyvlastní vklady, zaplácnou to z ECB a devalvují euro. Nebo vydají nějaké strašné bondy s vysokým úročením jako Detroit, nechají si udělat plastickou operaci a zmizí do Karibiku.

         Nejspíše všechno dohromady. Ještě by mohli DB státně vykoupit, jako to udělali v USA.
         Zadluženost států se tím dostane nad 100% určitě u všech.

         Kolik že to bylo v Maastrichtských kritériích pro přístup do eurozóny ? 60% HDP ?
         HEHEHEHEHEHE

         • „Amíci to zatím drží pod pokličkou, převedli to do jiných derivátů, což je asi hlavní americká páka na Makrelu a celý německý establishment.“

          Vidite, to mne nenapadlo, ale je to asi nejpravdepodobnejsi vysvetleni, protoze „jen“ nejake odposlechy takovehle sebeznicujici nasazeni nevysvetluji.
          Ale- nutne musi prijmout TTIP, protoze samotna privatizace, pokud zustane zachovano narodni obchodni pravo, nebude stacit. Nemci se budou branit, coz je v pripade pravniho statu docela problem, nebot fungujici a vymahatelne pravo dokaze podkopat duveru investoru jak nic jineho 🙂
          Pravidelne klikam na Patrii, abych mel jakys takys prehled a vsiml jsem si, ze jim zmizely vseobecne analyticke clanky; uz jde bud vyhradne o specialni rady investorum, anebo o politicke hecovani, majici najivnim zpusobem naladit trhy (a trhy jsou rady najivni, to maji dokonce v popisu prace). Dlouhodobe vyhlidky jsou zrejme povazovany za momentalne neseriozni.

          Jeste co se privatizace tyce, pred nedavnem bylo popularni video jisteho Johna Perkinse (Zpoved lovce ekonomik, anebo tak)…tak ted jsem zjistil, ze je to pomerne plodny knizni autor a mnoha vydanymi tituly, prelozenymi do snad vetsiny svetovych jazyku, vcetne treba Vietnamstiny. Tak si rikam, ze bych mu mohl udelat kseft a neco v papiru si od nej koupit…

          Jak rikate spolu s Perkinsem, je to pomerne jednoducha metoda, staci jen nemit skrupule a k tomu divizi za zady.
          Nemecko dostanou prez export, na kterem stoji cele jeho hospodarstvi. Dale je sikovne zatahli do reckych obchodu (vzpominate jeste na temnou a nikdy nevysvetlenou roli Goldman Sachse z pocatku krize?). Letos se US poprve staly nejsilnejsim nemeckym importerem a predbehly Francii. Jak rika Perkins: zakladni metoda je vytvoreni nesplatitelneho dluhu, coz se v Nemecku cestou balkanske spojky zrejme podarilo. nemaji sice dluh rozpoctovy, ale investicni, jak rikate, maji dobre balicky akcii, ale zrejme nevi, co se v nich skryva. Ze by tedy skocili s reckou krizi na spek? Asi ano, vzpomente opet na postoj USA: Recko nesmi nikdy pryc z eurozony= musi ho zachranit Nemci…proc na Recku tolik trvali? Neverim ze jen kvuli euru samotnemu.

          • Jj. Kdo by se dnes zatěžoval s nějakými odposlechy, dnes žádné tabu není. Tím se nikdo vydírat nedá, i kdyby tam bylo zachyceno přiznání k vraždě, jsou to jen slova.

           TTIP je jasná podmínka, stejně jako v ČR to byly ony ČR-USA bilaterální smlouvy, které jdou v mnoha případech daleko za rámec, proniklý z vyjednávání o TTIP. Takže pro nás bude TTIP vlastně v mnoha věcech přínos, tak špatně na tom díky havloidům jsme.

           Perkins je zajímavý, ale pokud to stačí anglicky, je to ke stažení zadarmo, jako všechno, v ČR legálně. Takže proč jim za to posílat na Amazon prachy, ne ? Připadlo by mě paradoxní platit za výplody finančního hitmana. Zkuste pohledat a najdete. Na úložných serverech nebo přes P2P sítě.

           Je to prostě přesně stejné jako s naší ekonomikou. Po revoluci se začala konstituovat jakási exportní banka, pojišťovna, … to všechno s onou „privatizací bank“ v podstatě padlo, české firmě „česká“ banka nepůjčí ani pětník, tedy na vývoz. Protože pokud má francouzskou matku, v rámci „zjišťování“ z Vás vytáhne informace a zčista jasna zákazník v cizině dostane nabídku od žabožroutů, spolu s dokonalým bankovním zaručením. Pak můžete jít svou továrnu podpálit a zaměstnance postřílet, aby netrpěli. Němci jsou v tomhle nejslušnější, ti nabídnou, že do Vaší firmy vstoupí a dokonce ani moc nekradou. Od Amíků můžete čekat všechno, to jsou totální gangsteři. Od zneužití justice po vraždu: obrana amerických zájmů, takže jsou v právu i kdyby Vám vybombardovali barák s celou rodinou. Neměl jste „útočit na Ameriku“ !

           Nevěřím, že za všemi těmi čachry Goldman Sachs s falšováním řeckého účetnictví a ratingu před vstupem do Eurozóny byla jen „snaha o upevnění jižního křídla NATO“. Prdlajz. Byl to Trojský kůň eura, páka na Německo. Není to nic nového, úplně stejné věci se děly v mnoha jiných oblastech, je to dávno vyzkoušený způsob. Pokračovalo to pak celý čas dalšími sviňárnami, třeba zrovna v začátku krize, kdy to Goldmani „pojistili“. Ona „záchrana Řecka“ jela podle jejich receptu. No a jak to dopadne, to bylo předem jasné.

           Ani připoutání německého exportu na USA není nic nového. Souvisí to i s operací proti německému exportu do Ruska. Najednou Němci čuměli, že vysokorychlostní tratě Peking-Kazaň-Moskva se budou stavět bez nich. A spousta jiných věcí. Export hlavně do USA. To je předzvěst převzetí. Závislost na dominantním zákazníkovi. Vždy následuje vydírání – ve velkých kšeftech i v těch malých.

           Jediné, co v tomto kontextu opravdu nechápu, jak se Německu povedlo s Rusákama upéci Nordstream 2. Musí to zřejmě souviset s nějakým rozštěpením i na americké straně.

           Celkově se dá říci, že je nutné hodně číst, naštěstí teď těch knih vyšlo spousta a díky internetu už se nedají blokovat. Jsou dostupné. Ještě nedávno se ekonomická historie analyticky raději vůbec nevyučovala. Takže např. v 90. letech nebylo skoro známé, že na nás zkoušejí špinavé triky odladěné dávno tomu v Jižní Americe, v JV Asii, a staletí předtím koloniální Británií v Indii a Číně, tedy tehdejších vyspělých zemích.

          • Nord Stream II zni hrozne honosne, ale je to jen nova roura, polozena vedle roury stavajici. Zadna nova cesta, zadne geopoliticke prekvapeni, navic mysli ze nikdo ani nevi jak to vlastne je, naposledy jsem nekdy uz na novy rok zachytil, ze Nemci zmenili pristup a kladou Rusku jakesi nesplnitelne podminky. Tak nevim, ale me to pripada spise jako dost nafouknuta vec a kdyz se podivate na jejich stranky, tak tam nic neni:
           http://www.nord-stream2.com/
           Podle meho to jako projekt spi. Kdyz to zacinalo, mel jsem spise dojem, ze jde o projekt nikoliv Nemcu a Rusu, ale jednotlivych firem. Postupne se pridavaly, jak si myslely, ze by jim mohl ujet vlak, takze to vypadalo trosku jako s Asijskou infrastrukturni bankou, tam se take cpali vsichni kdoz mohli, slo o jasne znamky paniky.
           Me prijde Evropa jako mys hypnotizovana kobrou, ktera uz nema ani na utek a jen ceka, az ji had dodela

 28. Jako obyvatel Prahy musím sem dát jeden OT: Ale on se tématu diskuse také týká. Jistě každý ví o jaký objekt se jedná, kde stojí a co se v něm děje za aktivity. Jako aktivní Pražan, bych rád tento projekt podpořil. Tato petice českých spisovatelů, intelektuálů, kteří nám svými knihami dávají nahlédnout do různých zákoutích lidské duše, jasně podporují další fungování autonomního centra Klinika, které se rozhodla Praha 3 zastoupená starostkou za TOP 09 nájemní smlouvu a to ze zcela formálních a účelově použitých důvodů.

  ******

  Plně podporujeme Autonomní sociální centrum Klinika – centrum dobrovolnické pomoci na různých úrovních, ať už jde o pravidelné dodávky oblečení a potřebných věcí uprchlíkům či o takzvaný freeshop Zdrojovna, centrum pro předškolní děti, centrum výuky cizích jazyků (případně češtiny jako cizího jazyka). Vezmeme-li v úvahu, že to vše se kolektivu okolo Kliniky podařilo vybudovat za pouhý rok, je s podivem, že je centru ze stran různých politických subjektů či úřadů ztěžována činnost.

  Nerozumíme přístupu starostky Prahy 3 Vladislavy Hujové. Pokud se centrum ocitne pod útokem extremistů, jeho uzavření či zrušení nedává v civilizované společnosti smysl. Takové řešení znamená ústupek jedincům, kteří řeší spory násilně, a tedy nedemokraticky. Nerozumíme též neochotě příslušných úřadů umožnit potřebné právní úpravy, aby Klinika mohla nadále – nekonfliktně a prospěšně – fungovat.

  Čeští spisovatelé a spisovatelky podporují Kliniku. Považují ji za kulturní prostor, který funguje nekonfliktně a prospěšně.

  Nejen pro nás je Klinika centrem také kulturním. Stejně jako ostatní aktivity i tato funguje ryze na základě dobrovolnosti a stejně jako v případě výše zmíněných činností se Klinika stihla stát kulturním centrem za jediný rok. Neomezuje se na druh ani žánr, v jejích prostorách se pořádají výstavy, koncerty, autorská čtení, odborné diskuze či veřejné přednášky.

  Zrušení těchto aktivit by znamenalo zásah do života nemalé skupiny lidí. Zásah, který se těžko zapomíná. Především by pak zrušení Kliniky bylo špatným znamením pro naši demokracii.

  Ivan Binar
  Adam Borzič
  Tereza Brdečková
  Ondřej Buddeus
  Jan Burian
  Radka Denemarková
  Jiří Dědeček
  Jiří Feryna
  Radek Fridrich
  Ondřej Hanus
  Jitka Hanušová
  Jonáš Hájek
  Marie Iljašenko
  Dora Kaprálová
  Patrik Linhart
  Jan Němec
  Vojtěch Němec
  Jan Nemček
  Milena Oda
  Olga Pek
  Ladislav Puršl
  Jaroslav Rudiš
  Sylvie Richterová
  Jakub Řehák
  Jitka N. Srbová
  Magdaléna Šipka
  Jan Škrob
  Básník Ticho
  Jáchym Topol
  Tomáš Zmeškal

  https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xfa1/v/t1.0-9/11113580_370833636458177_2341887284397995559_n.jpg?oh=550eb2057982c376260ba61158fd17c3&oe=57520700

  • Magdalena Sipka znam, to je bisexualka zijici s dvema bisexualy, to mne na ni intelektualne zaujalo. Vzhledem k tomu, ze ve hre je i vychova predskolnich deti, pak, s takovymi garanty, bych radsi podporil pani starostku, ktera to chce zavrit.

   • To je krásná ukázka demokratůry těchto „liberálních demokratů“. Zvolené zastupitelstvo rozhodlo proti, takže se nikým nevolení sluníčkoví náckové rozhodli protlačit všechno silou. Doufám, že přijde i demokrat Shapiro.

    Jsem rovněž Pražák, dokonce jsem kousek od toho objektu měl jeden čas firmu. Jelikož tam nebydlím ani jsem nebydlel, nechal bych to celé na místních. Jestli je tam nechtějí, nejspíše vědí proč.

  • Co to je za bandu?
   Kde se podepisuje petice za zavření kliniky?
   Rád bych tam dal svůj hlas!
   Ale jinak…..
   Kde-pak, jak tam není Kohout s Kocábem, není to ono.

 29. A s kým žijete Vy a máte na děti vůbec „povolení“, to není jen tak vychovávat děti a Bůh ví čím a jak se ukájíte, ať máte jakoukoli předponu předtím -sexuál.

  A nakonec co když byste byl asexuál? Myslíte si vůbec, chlape jeden, že na to máte právo nechtít mít třeba „se zdravým sexem“ vůbec nic společnýho? Víte jak by to mohlo negativně ovlivnit děti? Já jsem pro ustavení tzv. „koitálně křesťanské komise“, byly tady už ty interrupční, ty se osvědčily, proč by tu neměla být nějaká iná, která bude dohlížet na správný průběh úvodu (předehry), statě (coitus) a závěr (orgasmus). Ten ale bude povolen jen u muže, u žen jen předstíraný. Coitus správného křesťana kulturně ideologicky nediverzního nějakýmy „prásárnami“ by měl trvat přesně 3min. poloha bude povolena jen tváří v tvář, koitální pohyby budou mít jasně harmonickou frekvenci postupně se rozvíjející na základě Fourierovy řady.

  Metodické příručky odborně zpracuje mezinárodní komise vedená pro sexuální dohled žen Sarah Palin, pro muže patriarcha Kyrill.

  • Vidite, jaky jste xenofobni nacek, Ondreji. Staci vyslovit svuj nazor a rici, ze podporuji stanovisko starostky s tim, ze garant projektu na mne nepusobi dobrym moralnim dojem a hned na me hodite splasky, spinu a hnus, utocite a zesmesnujete mne, nabizite jakousi krestansko koitalni komisi.
   Staci vyslovit legitimni obcansky nazor, ktery vam neni po chuti a hned se otevre agresivni, nechutna zumpa plna nenavisti.
   Co se nejakeho dokazovani tyce, pak tady jsme na poli verejne sluzby, takze naopak je na garantech, aby se prokazali jako zpusobili, ne ja, obcan, ja to jen posoudim.

   • V demokracii je i sebevice ironizujici protinazor přípustný, embecko, na to si prosim zvyknete. Na to, abyste toto snad změnil, budete se muset spojit s podstatně těžší váhou než je TOP 09 na Praze 3. Kam se obrátit či aspoň směr (kterou stranou se dat) zajisté už budete sám nejlépe vědět:-)

 30. „Magdalena Sipka znam, to je bisexualka zijici s dvema bisexualy, to mne na ni intelektualne zaujalo. Vzhledem k tomu, ze ve hre je i vychova predskolnich deti, pak, s takovymi garanty, bych radsi podporil pani starostku, ktera to chce zavrit.“

  Tohle asi dám k lepšímu jinde. Doufám, že autor nebude protestovat.

  • Jedine s podminkou, ze tam okopirujes komplet diskuzi az zezhora, aby nahodou nedoslo k vytrzeni z kontextu…
   Co se meho oficialniho stanoviska tyce, pak jsem na tom jako kchodl: je to vec mistnich, aby se k tomu vyjadrili. Kdybych tam ale bydlel, podporim starostku.

   • Ne, dávám to tam jako anonymní perly s možností hádat, který ctěný diskutér to spáchal.

     • Vás tam coby seriózního diskutéra neznají. Naštěstí vás tam neznají vůbec.

      • Proč naštěstí?
       Rušil bych jim jejich kruhy, nebo byl všem pro smích?
       Protože být někomu pro smích by mě mělo potrestat.
       Já nevím, jaký prostor myslíte, ale jelikož tam nejspíšc chodíte i vy, žádná velká intelektuální spáva to zam zase nebude!

       • Moje zpráva pro vás je, že si s tím nemusíte lámat hlavu.
        Na druhou stranu je fakt, že jste všude, kde jsem vás potkala, názorově i stylově konzistentní.

        • Tak vám také pošlu jedno zprávu.
         Hlavu si s tím nelámu.
         Víte, Tresten, já také nemusím být všude a jistě není žádné neštěstí, že mě někde neznají.
         Ovšem je třeba si uvědomit, že také jen tak někam nevlezu a jen tak s někým se nebavím.
         Alespoň ne tak, abych s ním vedl polemiky na nejvyšší úrovni, které jsem schopen.
         Jak mě někdo nesedí,a ještě do mě má potřebu u toho rejpat, mám silné tendence si z něj dělat legraci a jsem v tom velice vytrvalý…

    • Hlavně zdůrazněte že ten pán o ní říká že je bisexuálka což se patrně projevuje tím, že žije se dvěma chlapama:-). Patrně muslim, co má tři ženy je „trisexuál“:-).

    • no jo, mě tahle tvoje poznámka teda rozesmála, ale asi by neměla, co? Situace je zjevně nějak váážná.. Ale jinak co, hlavně že tresen nedělá mrtvého brouka a vyjadřuje se k tomu podstatnému 🙂

    • Být proti konci rodiny, to by nemuselo dobře dopadnout. Když se ve Francii schvalovaly homosňatky, lidé oblečení v tričku s piktogramem muže, ženy, dítěte byli policií zatýkáni jako extrémisté a občas dokonce dostali na budku, od sluníčkových zastánců LGBT nebo od policie.

   • Tyhle myšlenky se budou rozhodně líbit našim muslimským spoluobčanům, Míšo!
    Ta slepice (fakt to tak musím napsat) by si měla dávat většího majzla, kam se podepisuje.

    • to jsou ty paradoxy, vittto,

     „Aktuální a angažovaná poezie má svoje úskalí. Ale je i autentickým dokumentem doby a tato doba jeví se jako důležitá až převratná. Málokdo k ní dokáže mlčet a s poezií je to podobné.“
     jsou tam i její básně
     http://www.nedelnichvilkapoezie.cz/2015/09/uprchlicka-krize-v-poezii-az-dneska.html

     jo básní zkrátka každý, či správně básní každý angažovaný… no, vzpomněla jsem na zpěvník lidové tvořivosti z 50.let, jednou jsem na něj kápla v antikvariátu a nemohla uvěřit svým očím, když jsem se začetla!

     • Tak tohle je síla, Míšo!
      Nejsem znalec poezie, ale to co poezie je a co není, poznat umím- v případě, že rozdíl je propastný.
      Villoni to tedy zrovna nejsou, i když nepochybuji, že si myslí že ano.
      A zkuste uhodnout, na co jsem od začátku čekal?
      Máte to?
      Na to, až se tam objeví Zeman.
      Už jsem ani nedoufal, ale Lůďa Navara na konci nakonec nezklamal.
      Ti poéti patří do blázince!

 31. „Do debaty vstoupila také učitelka dětí na základní škole, která jasně řekla, že Putinovi jde o rozpínání Ruska, a tomu je třeba se bránit. Mimoto je konečně na čase zakázat komunisty. „Já vám něco řeknu, já jsem se ptala dětí, co bych měla říct v televizi. A ony mě poprosily: Paní učitelko, řekněte, ať už konečně skončí ten komunismus,“ prohlásila kantorka.“

  (Z TV pořadu paní Jílkové dle PL)

  Svěřit výchovu dětí tomuto skotu je zločin na mladé generaci. Indoktrinace malých dětí je děsivá, stejná jako za bolševika.

  • A nas, jestli vcas neumrem, ceka prevychovny kurz Polyamorie. S lektorkou a dvema asistenty. Pak te vypusti k Jilkove a budes mrkat na drat, co z tebe bude padat…

   • Já bych v tom kurzu možná mohl dělat poradce, s polyamorií mám určité zkušenosti, i když v přísně hetero stylu. Ty další varianty typu Magdalény Šipky mi připadají stejného typu, jako když kočička s pejskem vařili dort.

 32. Trocha té právní scholastiky nikomu neuškodí i těm, co jim formální vzdělání nedovolí pochopit právo a jeho „vyjmutí“ z demokratického hlasování plebsu, takže pak budou někteří překvapeni, že dát průchod právu, zvláště tomu mezinárodnímu, může být klidně proti vůli 100% občanů. Jak říkám, jediné co dá dělat, se „odhlásit“ z OSN. Podobně jako to dělala maminka za socialismu zdejším pravověrným, když nešli do družiny, tak jim odhlásila obědy.:-)

  Pozoruhodná je však velmi nízká úroveň uprchlické debaty na české politické scéně. Nejdříve „zabodoval“ předseda ANO Andrej Babiš, když konstatoval, že „nemáme povinnost, a podle mě v tuto chvíli ani nemůžeme, vůbec nikoho přijímat“. Že hnutí ANO je spíše privátním „hnutím“ Andreje Babiše, že nemá program a nemá ani počet členů, který by se jen zdálky přibližoval počtu členů normální politické strany, s tím jsme si už vlastně zvykli žít, ale že místopředseda české vlády nezná, po letech zjitřené migrační debaty, ani základy uprchlického a mezinárodního práva, to už je důvod k obavám a vysvětlení.

  Podle článku jedna odstavců dva a deset Ústavy mají mezinárodní smlouvy přednost před českým zákonem a Ženevská úmluva o právním postavení uprchlíků a Evropská úmluva o lidských právech a základních svobodách – populární „Štrasburk“ – mezi tyto smlouvy už déle než šedesát let patří. Obě tyto úmluvy mají svůj závazný obsah zhmotněn také v českém vnitrostátním právu – pro pana Babiše v § 12 až 14 a) zákona o azylu, kde je zřejmá povinnost státu azyl respektive doplňkovou ochranu udělit.

  Azyl neboli status uprchlíka zakotvený v článku 1A Ženevské úmluvy musíme dle práva udělit osobě s odůvodněným strachem z pronásledování z důvodu rasy, náboženství, národnosti, politického přesvědčení a příslušnosti k určité sociální skupině. Doplňkovou ochranu potom z důvodů vycházejích z Evropské úmluvy – hrozící vážné újmy mimo jiné v situaci hrozícího mučení, nelidského a ponižujícího zacházení (článek tři Evropské úmluvy) nebo z důvodu svévolného násilí v situacích mezinárodního nebo vnitřního ozbrojeného konfliktu.

  Jinými slovy, pokud by přišlo do EU pět miliónů syrských uprchlíků před ozbrojeným konfliktem, tak máme, pane místopředsedo vlády, právní povinnost je přijmout a přiznat jim takzvanou „doplňkovou ochranu“, která je zásadně časově omezená. Proto i opakované návrhy krajně pravicových stran typu Pravých Finů ve Finsku, Vlámského zájmu v Belgii nebo Strany pro svobodu v Holandsku na revizi Ženevské úmluvy jsou v evropském kontextu úplně zbytečné, protože bychom stejně uprchlíky nemohli odmítnout a vrátit do nebezpečných zemí, chceme-li tedy i nadále ctít Evropskou úmluvu a příslušnost Evropského soudu pro lidská práva ve Štrasburku.

  *****

  Fašisté všech zemí, spojte se!

  http://www.blesk.cz/galerie/zpravy-svet/487332/stret-neonacistu-a-antifasistu-v-anglii-demonstrace-se-promenila-v-krvava-jatka?foto=0

  • Fagane, nejen že psychopaticky povyšujete své pochybné vzdělání nad všechny ostatní a blábolíte cosi o právu, o kterém nemáte ani ponětí, ale dokonce i kradete cizí texty, bez označení, co jste vyplodil sám a co jste kdesi usápl.

   Nehledě na to každý pozná, co jste zaručeně nepsal Vy, jelikož to postrádá Vaši obvyklou pologramotnost. Že postrádáte kulturu a slušnost, to je asi mnoha lidem jasné, nicméně krádeže textů jsou už i za hranou zákona: porušení autorského práva. Pochybuji totiž, že „Deník Referendum“ nebo jak se ten odporný prolhaný plátek jmenuje, vychází pod nějakou volnou licencí.

   Nicméně k meritu věci: jsou to úplné nesmysly, právo na udělení azylu neexistuje. Mezinárodní právní řád, tedy souhrn všech mezinárodních smluv, ke kterým se naše republika zavázala, uvádí jen právo na podání žádosti o poskytnutí azylu. Udělení azylu se vyžaduje, pokud žadatel má „status uprchlíka“, což je přesně vymezená právní kategorie. Ten se přiznává jen tomu, komu hrozí důvodné nebezpečí v jeho vlastní zemi a nepřichází z tzv. „bezpečné země“. Všechno ostatní jsou pouzí migranti a o právu na azyl se nedá hovořit. Jelikož ČR sousedí se samými „bezpečnými zeměmi“, žádný uprchlík k nám přijít nemůže, leda by přiletěl letadlem přímo ze své vlasti nebo jiné země, neuznané za bezpečnou.

   Martin Rozumek, pravý autor „Vašeho“ textu, plácá prostě nesmysly, což u něj není nic neobvyklého.

   • Možná spoléhal na čtenáře, že bezpečně pozná rozdíl ve stylu. Vy asi nepamatujete časy Lavky či Outsider Media v počátcích. Kdyby někdo z tehdejšího diskuzního kroužku těchto stránek tušil, že se Fagan jednou stane levicovým liberálem a bude preferovat Deník Referendum a Britské listy, tak by to s ním seklo.

    • Podle mě to hraje, Tarasi.
     On vyznává, co ho znám (ale tedy, moc dlouho ho neznám, ale jeho pravicovou éru jsem ještě zažil,byť ke konci) zásadně agresivní a povyšující-se směr.
     A nic agresivnějšího a povýšenějšího než sluníčkaření v současné době není.

     • Čert ví, ale asi to nehraje, řekl bych že je v larválním stádiu politického vývoje, když vajíčko agresivního neoliberála dnes vystřídala housenka liberála levicového. Až se zakuklí, projde dalším stádiem politického vývoje a až kukla praskne, bude tu zářivý motýl s rudými křídly a vzorkem z hvězd a kladiv a srpů.

      • Ovšem za předpokladu, že tato ideologie bude „v tahu“.
       Z tohoto kontextu je pravděpodobnější jeho přerod na islámského radikálního teologa, nepřítele práv žen, jinověrců ( či neveřících) a buzen, a velkého propagátora mnohoženství s tím, že to nejlépe vyjadřuje svobodnou vůli ženy.

 33. Martin Rozumek jen cituje statě práva, já cituji jeho. Podle Vás plácá, ale jediný kdo plácá jste Vy. Uprchlík může přijít z jakékoli země, která jej nezadrží na svém území a může se tak uprchlík dostat třeba přes celý svět do 198. země a tam požádat o azyl. Prostě až to uděláme my na svém území, že zkontrolujeme osobu a zjistíme že nemá doklady, pak když on řekne onu kouzelnou formuli – sem ze Sýrie a žádám o politický azyl – a jestli myslíte, že neprchám před násilím, poslechněte si Vysokého komisaře OSN, pak mu právo na poskytnutí azylu náleží.

  Ten je jediný kompetentní orgán posuzovat jaká země je bezpečná, je OSN a ne Vy resp. její Úrad vysokého komisaře UNHCR, který popisuje co dělá Asad v Sýrii a kde jsem Vám sem dával jeho oficiální rezoluce.

  Nakonec výsledek toho, na co „máme právo“ opět neposuzujete Vy, ale soudy. To je to, před čím jak by řekl major Těrazky hodíte hubou klencák do bláta, když vám to dá „Jménem republiky“ a i Vaši právníci, které jste snad chtěl použít na žalobu Janiky, že cituje Vaše texty, kde vyhrožujete druhým zabitím, případně těžkým ublížením na zdraví, Vám budou na nic.

  Těmi svými absurdními lžemi psanými na internet stejně nic nezměníte, na ulici, v bance v businessu se musíte řídit pravidly, které stanovily PRÁVĚ TY orgány, které zde hrajou PRIM a na keré se já ODVOLÁVAM. A tím jsou mezinárodní dokumenty OSN jakožto především Úmluva o lidských právech a z ní vyplývající Listina, úmluva o právech dítěte (mají právo být chráněny třeba před svým vlastním rodičem tak, jak to dělají ve Skandinávii) právech menšin (sexuálních, náboženských, etnických, whatever you want)

  Ale to Vy jistě víte, a nakonec i my ostatní všichni víme, že psát o tom, jak kapitalismus, už zítra (neříkal jste to už náhodou včera, že to má byt dnes?) padne kapitalismus, Deutsche Bank a v Německu to bude jako na Balkáně, budou tam zase jezdit Žigulíky a Zastavy, je zábava a ještě větší legrace je to číst a koukat se na zprávy, jak už se zase v Rusku stojí zase fronty před obchody jak za socialismu. I když to o tom Balkánu a Německu říkal ten druhý co blouzní o návratu k nacionalismu a socialismu ( nebo snad nacionálním socialismu? 🙂

  srovnejte to s tímto legendárním obrázkem fronty před obchodem GUM za Brežněva.

  A propos, Kchodle, tady máte konkrétní příklad, jak DONUTIT stát soudně, k tomu aby respektoval mezinárodní právo. Víte, o tom jak bezpečno je v Sýrii, poté co jsem sem dal statement UNHCR o mučení v Asadových věznicích. Ovšem Evropský soud pro lidská práva už jedou DONUTIL předběžným opatřením právě naši ČR, o poskytnutí azylu a to uprchlíka ze země, kde byste jistě neřekl, že tamní diktátor je až takový kruťas. A on je, tedy podle Evropského soudu pro lidská práva. Která země že to v onom precedentu byla? Bělorusko a diktátor Lukašenko. Není od věci připomenout, že to bylo za Paroubkovy vlády.

  Evropský soud pro lidská práva (ESLP) částečně vyhověl stížnosti běloruského občana Andreje Budreviče na postup českých úřadů a soudů, jež mu zamítly jeho žádosti o azyl a chtěly ho vydat do Běloruska. Konstatování o chybě českých úřadů mu ale musí stačit, odškodnění nedostane.

  Soud sídlící ve Štrasburku konstatoval, že český stát porušil dvě ustanovení Úmluvy o ochraně lidských práv a základních svobod, odmítl ale další stěžovatelovy nároky, včetně odškodnění.

  Budrevič se do ČR uchýlil v roce 2006 a podal zde postupně tři žádosti o azyl. Jeho hlavním argumentem bylo, že by byl v Bělorusku pronásledován za podporu opozice. České orgány všechny tři žádosti zamítly a chtěly Bělorusa vydat do vlasti. O vydání žádala tamní policie s odůvodněním, že Budrevič je stíhán pro trestnou činnost.

  Výkon rozhodnutí o vydání české úřady později zastavily na základě předběžného opatření Evropského soudu pro lidská práva. Místo azylu mu pak poskytly dočasnou ochranu.
  Sedmičlenný senát ESLP dnes dospěl k závěru, že český stát svým jednáním porušil článek třináct Úmluvy o ochraně lidských práv a základních svobod, který zaručuje právo na účinný prostředek nápravy, ve spojení s článkem tři o zákazu mučení, nelidského a ponižujícího zacházení a trestání.

  *****

  Vitta by řekl, že 99% Čechů by jistě bylo bylo proti udělení toho azylu. Jak vidno, bylo jim to na nic a kdyby ČR neposlechla nastal by ten příklad oné demokracie kdy 1% zavolá na pomoc proti protiprávní demokracii 99% lidí mezinárodní orgány jako OSN, EU a Evropský soud.

  • Ale není to povinnost ten azyl poskytnout, že ne….
   Pokud ano, dejte citaci.
   Jenže vy zase budete dělat, že mě neznáte….

   • Je- li to jak rika Ondrej, pak se Nemci dopustili opetovne (snad na to maji patent) zlocinu proti lidskosti a porusili vsechny mezinarodni umluvy, co se daly:
    http://web.de/magazine/politik/fluechtlingskrise-in-europa/deutschland-7000-fluechtlinge-grenze-zurueckgewiesen-31377058
    Nemecko vratilo z hranic na 7000 uprchliku prevazne z Afghanistanu, tedy zeme, kde se valci a ktera je mezinarodne uznana za nebezpecnou. Na to neni vymluvy, to by mel resit mezinarodni trestni tribunal.

    • To se pletete v případě Afghanistanu jsou regiony které jsou klasifikovány jako bezpečně
     Talibán se vyskytuje jen na menšině afghánského území.

     • „Jsem ze Afghanistanu a žádám o politický azyl – a jestli myslíte, že neprchám před násilím, poslechněte si Vysokého komisaře OSN, pak mu právo na poskytnutí azylu náleží. “

      Pokud Nemci svevolne rozhoduji o tom, jaky region je bezpecny, opet se dopousti zlocinu, rozhodujici je vyjadreni uprchlika- vzdyt to sam pisete.

      • O tom, do jaké míry je bezpečný nebo ne se řídí zjištěními OSN. OSN v případě Afghánistánu není tak příkré jako v případě Sýrie min, proto, že tam nevládne násilnická vláda co mučí lidi a dalších 100 znepřátelených´frakcí, ale jeden, dnes ne už tak silný Talibán.

      • To je ještě ten problém, jak zjistit, z kterého regionu Afgánec je, a jestli je ten region přesně vymezen OSN stabilně, nebo jestli jsou jeho hranice pohyblivé, jak probíhají či neprobíhají boje.
       Pak by třeba mohlo dojít k situaci, že Afgánec, který bydlí v místě X by azyl dostal, a jeho bratr, bydlící 1 km daleko v místě Y by ho nedostal.
       Ondřeji, jste si jistý, že to prezentujete správně?

       • Ale neni nic vymezeneho, boje probihaji na celem uzemi a nejen s Talibanem, podle Ondrejovy teorie pacha jeho vlada kriminelni cin.
        Leda ovsem ze by slo o tzv. jinou situaci, tedy ze uprchliky z ohrozenych uzemi brat musime a pokud ne, dopousti se vlady trestneho cinu…vyjma pripadu, ze je nevezme Nemecko, to je prave ona jina situace, tvorici vyjimku. To zni vzhledem k udalostem posledni doby dost logicky.

   • Povinnost to není. To nikde netvrdim, povinnost je jeho žádost (jsou na to stanovené postupy) prozkoumat a po tuto dobu mu poskytnout přístřeší a tu péči, která zaručuje důstojnou formu života.

    • Aha, tak to se omlouvám, já měl dojem, že to tvrdíte.
     Tady:
     „Prostě až to uděláme my na svém území, že zkontrolujeme osobu a zjistíme že nemá doklady, pak když on řekne onu kouzelnou formuli – sem ze Sýrie a žádám o politický azyl – a jestli myslíte, že neprchám před násilím, poslechněte si Vysokého komisaře OSN, pak mu právo na poskytnutí azylu náleží. “
     ———
     Totiž čistě z logiky věci ten vámi uvedený Syřan může o azyl požádat, ale je naprosto vyloučeno, aby ho dostal, protože nebude schopat dokladovat odkud je, co tam dělal a proč o azyl žádá.

     • To už mi taháte za slovíčko, prokazování původu že je skutečně Syřan a ne Egypťan probíhá a nevím kolika z těch, kteří nemají žádnou prokazatelnou stopu v zemi, o které tvrdí, že z ní utíkají, pak nemyslím, že by takovým ten azyl byl přiznán.

      • Já že vás tahám za slovíčko?
       Neumíte číst?
       Vždyť jsem se vám omluvil!!!

  • Fagane, Vy se přímo zesměšňujete. Neumíte ani argumentovat, melete nesmysly bez ladu a skladu a skáčete mezi tématy jak poděšená slepice.

   Když se pozorně podíváte, žádným svým textem nikomu nevyhrožuji zabitím, ani těžkým ublížením na zdraví. Co ve skutečnosti zmiňuji, jsou hypotetické situace, kde vyjadřuji svou připravenost reagovat na napadení svoje nebo svých blízkých rezolutní obranou, přesně podle zákona, což neustále ve svých textech zdůrazňuji. Naopak, tím, že Vy tyto moje texty lživě vydáváte za vyhrožování zabitím nebo těžkým ublížením na zdraví se zřejmým úmyslem mě poškodit, se dopouštíte trestného činu pomluvy: pokud odešlu pár Vašich textů právníkům, můžete téměř s jistotou očekávat doporučený dopis do vlastních rukou od státního zastupitelství, s vysokou pravděpodobností obsahující sdělení obvinění. Pokud nepřestanete svou, podle mého právního názoru trestnou, činnost opakovat, obrátím se právníky a ti na státního zástupce, neboť každá trpělivost má své meze, i ta moje. Zatím Vaše bláboly beru jako výrony psychopatologie, ale jestli máte opravdu zájem „hodít hubou klencák do bláta“ jak uvádíte, osočujte mne dál.

   K mezinárodnímu právu jsem už všechno napsal. Rozumek, kterého necitujete, ale bez udání zdroje vykrádáte, mele propagandistické nesmysly. Ostatně Rozumek nic jiného než propagandu nepíše, pokud mohu soudit, anžto jeho texty nevyhledávám. Všechno, co jsem od něj zatím četl, byla čirá propaganda.

   Pokud se k nám dostane migrant a žádá o azyl se statutem uprchlíka, přišel-li prokazatelně přes bezpečnou zemi, je do ní vrácen a musí požádat o azyl tam, u nás na něj nemá žádné právo. Pokud nemá doklady, je zadržen do doby prokázání totožnosti – na to je přesný, mezinárodním právem a dohodami definovaný mechanismus. Hraniční případy řeší soudy, tedy například, kdyby se nepodařilo zjistit prokazatelnou totožnost či státní příslušnost, pak nastupuje mezinárodní dohoda o zamezení bezdomovectví – ve smyslu „bez státní příslušnosti“ – a řeší se to podle ní. K soudu se v odvolací lhůtě proti rozhodnutí státních orgánů může odvolat kterýkoliv žadatel o azyl, dokonce, jak popisujete, existuje i odvolací soudní instance na úrovni EU.

   Divím se, že o těchto věcech nic nevíte, Vy, takový zapálený vyznavač lidských práv a ulpíváte jen na povrchu, asi jako bulvární média. Existuje o tom mnoho hraných filmů a románů, které takové situace rozebírají ze všech možných úhlů. V médiích bylo publikováno mnoho takových kauz, kdy například v Británii uprchlík prohrál soud a byl odsunut do své původní země a než za ním stačili přijet reportéři, byl tamním „demokratickým“ statem – podle dobrozdání britského soudu – zavražděn. Nebo i naopak, kdy soudy uznaly jako uprchlíka prokazatelného kriminálního zločince, který následně začal gangsteřit v zemi, která mu poskytla azyl. Takových příkladů je plno.

   Měl byste ubrat na hysterickém řvaní a osočování všech okolo z rasismu, xenofobie, neznalosti práva, … a spíše se trochu věnovat pravdivým podkladům – pochybuji, že nějaké naleznete právě v „Deníku referendum“. Ale stačí pár dotazů do vyhledávače a pár hodin čtení.

   Ohledně finanční situace Německa, jakož i USA a dalších západních zemí, žádnou radost – jak si možná psychopaticky myslíte – z toho nemám. Ani jsem neprorokoval, že DB včera či dnes krachne. K tomu musím jen říci, že opět lžete, osočujete a pomlouváte.

   Kde a jak se z toho ve Vaši hlavě vzal krach kapiitalismu, kde jste sebral zastavy a žigulíky a změnu Německa v Balkán, to vážně netuším, o ničem takovém jsem zajisté nepsal. Patrně máte nějaké vize, ve Vašem případě tomu psychiatrická věda říká bludy a předepisuje na to psychofarmaka.

   Faktem ale je, že akcie DB, jakož i dalších západních bank, padly na úroveň odpadu, což se obvykle na burzách stává společnostem těsně před krachem nebo ve významných problémech.
   To samozřejmě nevěští pro německou ekonomiku, potažmo i českou, nic dobrého. A když se to rozšíří i na bezprostřední budoucnost eura, tak ani pro euro. Píší o tom známí a populární burzovní analytici, respektovaní tradeři, … zkrátka zdrojů je až dost. Masmédia samozřejmě mlčí, což dělá celou věc ještě zlověstnější.

   Je to diametrálně odlišné od neustálých – už několik desítek let trvajících – zpráv o brzkém krachu dolaru. Ačkoliv i ten je na ústupu, zhruba jako byla na ústupu britská libra v roce 1872, kdy v určitých ukazatelích předstihly USA celou Velkou Británii. Úpadek libry pak trval dalších řekněme 70 let, než přestala být světovou záruční měnou. Nikde ovšem není psáno, že ústup dolaru nemůže být rychlejší. Nebo také pomalejší, prostě diametrálně jiný.

   • Když napíšete v anonymní netové diskusi větu: „Až tě potkám, tak tě zmlátím“, je v případě anonymity internetu tak hodně hypotetická a málo pravděpodobná, že by si nikdo z toho neměl nic dělat. Protože ti dva se mají dost malou šanci poznat a následně i potkat. Přesto takto osobně explicitně vyjádřená výhrůžka je za nebezpečné vyhrožování našimi zákony považována.

Komentáře nejsou povoleny.