Koho by asi volil pan Brudík?

Orientovat se v prostoru je stejně důležité, jako orientovat se ve společnosti, určit své místo, zařazení. Pomýlení v prostorové orientaci se často přiházívá opilcům, viz Jirotkův pan Brudík, který při návratu z pohostinských zařízení vzbudil polovinu vilové čtvrti a navíc si každému stěžoval na suchou skleničku a hluchou servírku.

Ztráta společenské orientace je rovněž vážnou chybou: nepochopení by se určitě dočkal zaměstnanec, který by v baště globálního kapitalismu, brokerské firmě SafeCap Investments Ltd, požadoval založení brigád socialistické práce.

Určit tedy své místo ve společnosti je důležité, aby nedocházelo k nedorozuměním. Jedná se mi o to, co je dnes levicové a co pravicové, protože došlo ke zmatení pojmů, k přeskupení sil a názorových skupin, díky pokračující globalizaci coby vrcholného stádia imperialismu, který v sobě dnes slučuje americké dobyvačné války, tak i přebral z nacizmu onen známý Drang nach Osten. Vše pak zamíchala uprchlická krize, kterou bychom neměli vnímat jenom jako útěk chudáků před válkou nebo naopak zjednodušeně jako útok na naše peněženky. I když…

V dobách totality jsem se nepochybně řadil k antikomunistům a za své přesvědčení jsem i fyzicky trpěl. Pád komunismu jsem přijal s úlevou, asi jako když konečně začnou člověku odcházet zaražené pšouky. Během prvních tří let po převratu jsem se z příznivce změny stal kritikem nových pořádků. Mohu to dokázat, publikoval jsem fejetony a sloupky v regionálním tisku a zděšení šéfredaktorek nad buřičskými názory bylo stejně nelíčené, jako zděšení redaktorů Rudého práva, když se jim podařilo otisknout v inzertní části blahopřání k narozeninám jistého Vaňka, alias Havla.

Konečná podoba českého kapitalismu je balkánská, připomíná Chicago třicátých let, a sociální přívětivostí a zaměstnaneckými poměry jsme se přiblížili Americe počátku dvacátého století. Vše smysluplně doplňuje tragicky neschopná a líná státní správa, včetně policie a justice.

V těchto poměrech jsem se z pravicových postojů přesunul doleva: jsem zastáncem sociálně tržního hospodářství, k tomu však tvrdé regulace kapitalistických firem a finančních institucí. A reformy a silnému zeštíhlení státní správy, která se stala ocáskem v předešlé větě jmenovaných lumpů.

Z vyjmenovaných důvodů jsem léta volil levici, ČSSD, a po jejím přesunu doprava a vztyčení nového lídra to protestně házím komunistům, aniž bych byl z této volby jakkoliv nadšen.

Jenže: díky migrantské krizi a neschopnosti Evropské unie s tímto problémem cokoliv rozumného udělat jsem dnes na stejné lodi s pravicovými giganty typu Václava Klause a spol. V referendu bych hlasoval pro odchod z EU, já, bývalý eurohujer, stejně tak mám s Václavem stejné názory na ngoismus, na ekologismus a oteplovačství, homosexualismus (i když tohle je právě u něj divné), na řešení migrace, plus totožný postoj ve věci Ukrajiny a úlohy USA v současném světě.

Jsem na tom – politicky myšleno – jako ten ožralý pan Brudík, který putuje od jedněch dveří politických stran k druhým, zvoní na zvonky a poslouchá nadávky ze všech stran.

Reklamy
Můžete si uložit odkaz příspěvku mezi své oblíbené záložky.

153 thoughts on “Koho by asi volil pan Brudík?

 1. Jste opravdu k politování.:-)
  K panu Brudíkovi: on byl přece i u vlastních dveří, jenže vypravěč ho vyhodil. Nezoufejte, třeba budete mít víc štěstí a až to obejdete ještě třikrát dokola, pozvou vás aspoň na kafe.

  • Vy s tím nemáte problém.
   Jako příznivce TOP09 nyní víte, že přijímat migranty je lidské, a nejsvětějším vyjádřením svobody ducha i slova je kriminalizace každého, kdo nemá demokratický názor.
   Protože demokracie rozhodně ano-ale vocaď-pocaď!

   • Nemám problém s politiky, protože ti, kterým jsem nedůvěřovala, svou pozici potvrdili.
    Nemám problém ani s blogery, protože každého, se kterým se shodnu aspoň v něčem, pokládám za milý bonus. Jejich zlidštění mi nebrání, abych se s nimi nehádala tam, kde máme názor přímo opačný.

    • Dík za pochvalu, protože s vámi se nijak extra nehádám.
     Ve nejste divná v názorech, ale v takové ….až poťouchlosti.
     Jaký máte politický názor dodnes nevím, jen to vím, že jste o chlup lepší jak ostatní.
     A to je snesitelné, když takový Ondřej je lepší asi tak 100x. (než já 1000x)
     Jen mě řekněte….to mi vrtá hlavou- kteří to byli politici, kteří potvrdili svou pozici a kterým jste důvěřovala?
     Protože Zeman to nebyl, a nikdo jiný se mi nevybavuje….

     • Asi neexistuje politik, o kterém bych mohla napsat, že mu důvěřuju aspoň na šedesát procent. Moje důvěra je vzdycky dílčí, podmíněná. Z těch dnešních paňáků, co jsou u moci, opravdu není na výběr. Snad Sobotka. Ale jak říkám, má to na podmínku.
      Z čeho jste usoudil, že vás chválím?

      • Z toho, z čeho vy jste usoudila, že třeba mluvím o politicích.
       Berte to spíš jako takový nezávazný pokec, každý si mluví tak trošku pro sebe…

  • Teoreticky by měla nabídka politických stran pokrývat politickou objednávku voličů. To je jako s volným trhem v ekonomice. Pokud to tak není a pokud se názory střídají a převracejí jak v bubnové pračce, svědčí to o tom, že jsme se ocitli v časech politické krize, velmi vážné.

   • Spíše bych to nazval krizí až systémovou.
    Demokracie umírá, protože volič nemá možnost volby.

   • Bohužel Národní odpor povolen není. Ale Bartosovo „Ne, Bruselu!“ je povoleno. Klidně mu hodte svůj hlas. Lepší službu světovému neoliberalismu nicim jinym neudelate.:-)

    • Ten je málo radikální, ten Bartoš.
     Počkám si, jestli se nenajde někdo údernější!

   • Subjektivní pocit pana Brudíka, že se ocitnul v bubnové pračce, je samozřejmě nepříjemná věc.
    Možná pro něj nebylo největší ranou zjištění, že v té pračce drží za ruku Klause, jako to, že mu kamsi zmizelo ono spořádané Německo, které si kdysi vyfabuloval.

 2. To je velice lidské, tohle napsat.
  To jsou lidé, co se mají za levičáky a když levičáci začnou stavět koncentráky, budou je stavět také, protože to je prostě levicové.
  Naopak je třeba dnes pravicové vítat migranty, TOP09 na tom postavila svou volební kampaň, takže pravičáci už mají připravené plyšové medvídky na vítání migrantů na nádražích.
  Jinými slovy, idiot potřebuje říci, čím je, a tím také je se vším všudy.
  Člověk myslící se hlásí tam, kde se slučují jiní lidé myslící, nebo alespoň tam, kde ty nemyslící nejvíce serou!

 3. Brudik by urcite volil CSSD, protoze je to jejich byvaly volic a nic jinemu ted nezbyva.
  Jo, kdyz si vzpomenu na vsechny ty uklidnovace pocatku 90. let, ze pry je to otazka generace, nez se zmeni politicke klima…a houno, system je mnohonasobne rozezranejsi, nezli za komunistu. To je ta vira ve vyssi principy, ktere nas pry zenou k demokracii temer proti nasi vuli…a taky houno. Deti se uci velmi rychle a oportunismis jim nedela zadny problem, kdyz ho vidi vsude okolo. V zasade meli komunisti ve vsem co rikali pravdu, jejich uceni bylo tak krasne prehledene, az to bylo blbe, ovsem doplatili jsme na svoji vlastni blbost, ne komunistikou, ti to totiz s nami mysleli dobre 🙂
  Zvlastni je ovsem tvrdost postoju pomylenych soudruhu pravicaku, sice 25 let je v hajzlu, ale muze za to Putin. Zrejme zacnu studovat bibli, oni zide se s tim neparou a strom, ktery nenese ovoce, budiz vrzen do ohne, pak jeste nejaka ta Sodoma a Gomora se s vym pléměm zkazenym.
  Znalec ovsem pohled na rozklad nasi spolecnosti oceni, to co se deje, je vskutku neobvykle. Studenti voli Kalouska s vedomim, ze jim napari skolne a kdyz to udela, stavkuji. Vzorem noblesy a demokratickych praktik je starec, spici non- stop verejne jak v parlamentu, tak na pro republiku existencne dulezitych mezinarodnich jednanich, to je temer symbolicke. Slunicka preferuji pestrost nazoru, ale kdyz zrovna neni ethno- polyamorni, jeci, jak by je na noze brali. Taktez vyzaduji tvrdou podporu ze statnich penez, aby mohla sirit sve evangelium, ovsem pokud nahodou stat rekne ne, ziji s vami jeste heterosexualni lide kavkazske rasy, spusti se krik jako na lesy. Nazval bych to socialni sebevrazdou, asistovanou za komunalni penize a je zabavne to pozorovat, ovsem koho volit, to nevim. Strana zdraveho rozumu Petra Hanniga se v soucasne dobe uz jevi jako obsoletni konzervativni hnuti fasistickeho strihu.

  • Jeste mne napadlo, pokud je hnuti ANO, my to dokazeme (a jakz takz se mu to dari) oznacovano za fasisticke, pak bychom s upechem mohli zalozit Brudikovo hnuti Ne, my to nezvladneme a nadelame z vas vsech homosexualni muslimy!
   Videl bych to tak na jistych 30%.

   • Řekl bych, že homosexuální muslimové nejsou v kurzu, to bys novou stranu hned od počátku chybně směroval. In jsou dneska heterosexuální miliardáři.

  • 🙂
   Také mě to nesmírně pobavilo, hlavně v kontextu s tím, jak média téměř pominula z posledního Cameronova „vyjednávání“ o EU vyloučení londýnské City z legislativy EU. Předpokládám, že teď, aby to ještě trochu pošťavili, zavedou v EU onu „Tobinovu daň“ a tím zaseknou kontinentální burzy a banky úplně. Chudáčkům nebude ani HFT, sotva se to trochu naučili.
   Co bude časem následovat je nasnadě: „záchrana bank“, ovšem v řeckém a kyperském stylu, od Itálie po Frankfurt a Kolín. Média budou oslavovat „obětavé investory“ ze zámoří a vítat blahodárnou TTIP a TISA. Něco jako „záchrana IPB“, určitě i pár čet samopalníků uvidíme.
   🙂

   • Nekdy mam pocit, ze z nic jineho, nezli HFT jim nezbyva, protoze lidsky faktor ted uz skoro nehraje roli.
    Ted do toho spadli i Japonci, kteri si nevedeli rady s tim, jak podporit hospodarstvi/ likviditu, tak zavedli zaporne uroky, coz pomohlo asi na tyden 🙂
    Mozna nakaza neprijde ze zapadu, ale z vychodu, ECB pry tak nejak posilhava prave po Japoncich. Je to zmar a kurdeje 🙂
    Diky dlouhodobym manipulacim udelali z jenu Carry- Trade penize a z jenu se stala krizova mena, reagujici na kazde zakolisani trhu. I zde plati komunisticke povzdechnuti: Mysleli jsme to dobre, ale dopadlo to jako vzdycky.“

    Jinak si take myslim, ze Brusel zacne sve bankovnictvi „stabilizovat“, aby ho pak mohl za par mesicu zachranovat 🙂

    • Jako jsou 3 stadia syfilisu, tak jsou 3 stádia EU bankovnictví, zdá se. Co přijde po (1) „stabilizaci“, (2) „zachraňování“, je značně nejasné. Buď válka nebo krach, v tom moje fantazie zjevně selhává, protože možností je nesčíslně. Například bych si nedovedl představit, být Němcem začátku 20. století, německou bankovku v hodnotě 10 000 000 000 marek. Ale jak je vidět, všechno je možné.

     Na jen mi nesahejte, ten mám rád. Díky HFT (pěkná soustava skriptů v Ruby a sem/tam něco v C++) a jen/dolar páru máme opravdu pěkný barák. Japonce mám vážně rád, nakonec poslední dobou koukám jen na japonské filmy, Hollywood a evropská kinematografie se naprosto zvrhla. Mít na to čas, začal bych se učit japonsky, raději než čínsky nebo hindu, ačkoliv obchodně i vědecky je japonština k ničemu, protože kde o něco jde, mají lepší angličtinu než rodilý mluvčí, anžto jsou totální perfekcionisté. Samozřejmě, jak kdo.
     🙂

  • Seznamy… dělají je obě strany, viz ten Bartošův. Tenhle je ale specifický tím, že se na něm ocitli někteří echt pravičáci (Matějka, Polanecký, Payne atd.) a zdá se tedy, že bratrovražedná válka na pravici (pravdaláska vs. klausovci) dosáhla nových kvalit.

   • Polanecký je psychopat, Payne oportunista a o Matějkovi raději nehovořit, slušně to nejde.
    Co je to „echt pravičák“ mi v této souvislosti není úplně jasné.

 4. Tarasi, ono je to složitější. Už nejde o sociální otázku, zda pravice či sociální demokracie nebo i KSČM (dopisoval jsem si s Dolejšem a na řadu věcí má stejný názor jako Kalousek)…jde o to, aby nebyla nějaká velká válka…dejme tomu 3. světová válka. Pravice, sociální demokracie v Evropě a USA splývají v jednu velkou hmotu, ale roste agresivita a chuť bojovat. Západní levičáci (kdysi ateisté kritičtí k náboženstvím) chrání po vzoru USA militantní muslimy. I pravičáci, kterým jsme kdysi spílali, mohou mít pravdu viz http://www.casopis-sifra.cz/evropa-pacha-harakiri-jedinecny-rozhovor-s-vaclavem-klausem/

 5. Pěkné Tarasi, a upřímné, tak říkajíc „s kůží na trh“. Dokonce s vlastní, nikoliv s cizí, jak je dnes „elitním“ zvykem. Hlavně u všech „liberálů“, vyznávajících „demokratickou“ vládu jednoho procenta vyvolených.
  🙂

  Jelikož celý život volím ODS, v roce 2010 jsem k volbám znechuceně nešel, naposledy jsem volil komouše, částečně z protestu, částečně z rozumu, protože měli podle hlasování v parlamentu nejvíce pravicové postoje ze všech a byli národně a konzervativně orientovaní, například ostře proti církevní loupeži. Jsem prostě pravičák, i když vyznávám sociální politiku, kterou si uzurpují levicové strany – protože mi to přijde jednak lidské, druhak chytré a účelné, pro celou společnost … takže se mi jeví stranické třeštění politických pánů Brudníků poněkud … přehnané a chaotické. Prostě jako potácení opilce, který hledá plnou sklenku a je mu jedno, kde mu nalijí.

  Co se dnes označuje za pravici, žádná pravice není, jsou to fašisté, což také vysvětluje jejich stálý „Drank nach Osten“ a nenávist k Rusku, oblibu ve všech zvrácenostech co jich jen je a jejich zločinecké působení v sociální sféře. Stejně nedemokratičtí jsou dnešní „liberální demokraté“, tedy ona „západní levice“, ti mají blíže k nacismu místo k fašismu, jinak se ničím neliší.

  Myslím, že je doba natolik „vymknutá z kloubů“, že pravo-levé rozdělení je nepodstatné, hlavní je sjednocení všech rozumných lidí proti totalitě, vyznávané nacisty a fašisty, po novém „liberálními demokraty“ a „neokonzervativci“.

  Nemyslím, že je v tom až tolik zapojený průmysl, finančnictví, … korporátní sféra. Jistě z totality alespoň dočasně profituje, ale současně ji to také ničí, jako každý progres a vývoj k lepšímu.
  Coby občasný dodavatel či účastník korporátu nevidím rozdíl v dnešním přístupu od toho, co si pamatuji ještě z konce panování bolševika. Přijde mi velmi podobné, tedy úpadek vlivem totality a navěšení kariérního postupu na totalitní politiku – je vyžadována téměř absolutní konformnost.

  Možná se mýlím, a totalita je opravdu spojená s neregulovaným vlastnictvím, ale z mnoha důvodů si myslím, že to není až tak úplně pravda. Možná jen napůl.

  Každé vládnutí preferuje psychopaty, pokud tito nemusí dokazovat své kvality a prospěšnost. Čím je systém civilizovanější nebo zpětná vazba delší a měkčí, tím větší magoři se dostanou k veslu.

  • Takže když říkám že ruda a hnědá maji k sobě blízko, pak je to pravda. Mesaliance jak vyčistit Evropu od negru vede po modré a pokračuje po cervené. Konci spolehlivě u stran politickeho podzemi jejichž výskyt patří k povinnostem monitoringu bezpečnostních složek a antiteroristickych útvarů. Dobro došli. 🙂

   Ale jestli něco systém posiluje pak hlupáci co myslí, že volba stran co je celé politické spektrum postavilo do kouta na politickou hanbu a odstavilo od moci, dokáže neco jiného než ten systém co tak nemám rad legitimizovat.

   Americký politolog Robert Nozick řekl, že největší legitimizaci systému dávají nevolici. Dát najevo, že politicky systém nemá vliv na kvalitu mého života a demokracie je tak silně etablováná, a ze at volby vyhraje jakákoli strana, mě se to nemá jak dotknout, je velká poklona a duvera systému.

   • Jako obvykle jste, Fagane, zcela vedle.

    Ale oceňuji, že jste se zdržel přímých urážek a téměř i narážek, a navíc jste Váš příspěvek formálně pěkně sepsal – podle všech pravidel. Přestal jste používat sáhodlouhé věty s milionem odboček, závorek a odkazů. A všiml jste si, že existují odstavce, takže Váš příspěvek je čitelný.
    Pěkné, to oceňuji. Už nepíšete jako pologramotný dement, forma není v přímém rozporu s textem.

    Bohužel Vám uniká, že pokud politická soutěž nemá vliv na kvalitu života voliče, jedná se o demokracii pouze formální, tedy o druh totality. Máme-li několik stran, které se profilují pouze na marginálních záležitostech typu potraty ano/ne nebo zda mají mít teplouši manželství, jde o vládu jedné strany, což z bolševismu velmi dobře známe. Říká se tomu totalita.

    Dnešní rozeřvaný fašismus/nacismus, tupě nenávistný k odlišnému názoru, vylučující diskusi, který se vyhlašuje za hlavní proud, již hlavním proudem není, což bude vidět při nejbližších volbách, pokud vůbec budou povoleny a nebudou celé falšované. Typické je, že vlivem psychologické projekce vyhlašuje své zločiny zločinem opozice.

    Nikdo přece neříká nic proti barvě pleti, námitky mám proti kozomrdům a negrům. Což oboje nezahrnuje rasu, ale zločinecké atributy, například terorismus. A totální kulturní a vzdělanostní nekompatibilitu.

    Jenže Vy a mnozí další prohlašují všechny oprávněné pochybnosti o migraci za rasismus, a když to nepomůže, označujete oponenty za „rudé a hnědé“. Více to hovoří o Vás než o někom jiném.

   • Tak otočíme vaši průpovídku „vyčistit Evropu od negru“ a zeptáme se, jaký dobrý důvod máte pro propagaci myšlenky zaplavit Evropu mnoha miliony muslimských přistěhovalců, kteří nemají žádný jiný důvod než ekonomický, touhu pobírat německé sociální dávky, jsou kriminálničtí, zaostalí a málo inteligentní, vyznavači bigotního náboženství, které je v rozporu s Listinou lidských práv a svobod, neschopní integrace, lépe řečeno programově začlenění vzdorující. Asylový právní důvod (útěk před pronásledováním atd.) má s bídou deset procent migrantů. Pokud ne „vyčistit“, jaký důvod je pro „zasvinit si“?

    • Tarasi lidska prava a podobne listiny to Ti tu Fagan zminuje ale jaksi ze sve polopravdivosti nezminil ze je to mineno proti puvodnimu obyvatelstvu ale neplati pro nove prichozi, takze odpovedi na Tvoje otazky se nedockas!
     Protoze se nekolikrat odvolaval co pise Guardian a zminuje jen co se mu hodi
     davam take odkaz na Guardian ktery popisuje jak to jede ve Svedsku:-)

     Swedish private housing sector accused of profiting from refugees
     do cestiny prelozeno, jak
     na „uprchlících“ se napakují zase jen boháči.
     http://www.theguardian.com/world/2015/oct/18/swedish-private-housing-sector-refugees

     • Zrovna mám rozepsanej článek o tom, jak kapoušové jsou schopni vydělat i na pohřbu vlastní babičky. Zpeněží i suchý z nosu.

    • To je jen vaše fikce, záplavy se nekonají, už par let je docela sucho. Sociální dávky? Kchodlova ODS za posledních 8 let všechny zrušila, takze kdo by do Ceska chodil pro davky? Jako jet na travestishow do Vatikanu…:-). Co tam máte dal? Bigotní náboženství? U nas máme zákon o protiprávnosti komunistického režimu, přesto s ním sympatizuje kolem poloviny důchodců nad 65 let či alespoň nostalgicky vzpomíná…Kam deportovat je jako bigotní marxleninysty? Nakonec o Německo bych strach neměl, už vůbec je o jejich ekonomiku ani sociální dávky, psal jsem Vám už několikrát o tom, jak si za min.rok vedli i s 1mil. uprchlíků. Lip než ti, co je odmítají a kam žádný uprchlík nechce, protože prchat třeba do Ruska by byl asi takový nápad jako sveho casu do Maovy Činy v době „kulturní revoluce“ za kulturou:-).

     • Zase jste neodpověděl na přímou otázku, jaký důvod má Evropa pro své zahlcení nepřizpůsobivým etnikem. Neumíte nebo nechcete? Vždyť to kulturní obohacení a čerstvé sémě se samo nabízí! Mýlíte se i v pohledu na politické otázky. Zákon o protiprávnosti komunistického režimu sice byl přijat, odpovídá i realitě, ale nikdo nezakázal marxismus.

      • Problém je, že neumím odpovědet nad problém o nepřizpůsobivých ufonech, protože žádní takoví nejsou. Jsou přizpůsobiví víc než Češi z Chomutova či Ostravaci, co se neumí ani přeestěhovat v rámci vnitrřního pracovního trhu v Čr za praci a sedí doma na zadku a chtějí podporu. Tak ani nepřizpůsobiví uprchlíci nejsou, už jen tím, že vše doma prodali a šli na cestu, na které by Češi už zabloudili někde u Szegedu….

       • Dejte těm ostravákům 300 000, zaplaťte jim cestu a uvidíte, jak jim to půjde, se stěhovat.
        Tyhle pravičácké kecy si jinak naspěte do prdele, Ondřeji.
        Ono není tak snadné vzít děti a jít se stěhovat za prací, když ta práce není dlouhodobě jistá a fabriky nemají podnikové byty.
        V Ostravě platí chudák za kvartýr třeba 5 000 a dostane dávky v nějaké výši.
        V dobrých průmyslových zónách vyndá 12 000, to pak musí sakra vydělávat, aby vůbec pokryl ten rozdíl.
        A přehlásit děti do školy, nebo zájmových kroužků, když je to slušná familie, to také není žádná legrace.
        Nějaká pakáž kdovíodkut to má snadné, ti když mají na cigára, chlast a drogy, je jim všechno na háku, a jejich děti nejsou zvyklé učit se leckdy ani číst a psát, natož aby dělaly třeba nějaký sport!

     • než jsem to napsal čtu toto…

      Ostudný plán Ruska deportovat uprchlíky do válečné zóny v Sýrii porušuje mezinárodní právo

      Rusko porušuje mezinárodní právo tím, že se snaží deportovat tři syrské uprchlíky, zatčené v Dagestánu poté, co tam požádali o azyl, varuje Amnesty International.
      Všechny tři uprchlíky plánovalo Rusko letecky dopravit ve čtvrtek zpět do Damašku navzdory žádosti Mezinárodního úřadu OSN pro uprchlíky, aby nebyli deportováni zpět do válečné zóny.

      „Ruské úřady předstírají, že je bezpečné, aby se lidé vraceli zpět do země, kde ono samo válčí a kde neodpustitelně ignoruje uprchlickou krizi té země,“ uvedl Denis Krivošejev, náměstek ředitele Amnesty International pro Evropu a střední Asii.

      „Pokus deportovat tyto tři muže – který je porušením mezinárodních lidských práv a zákonů o uprchlících – je nejnovějším případem ostudného postoje Ruska vůči lidem, kteří jsou v nouzi a potřebují mezinárodní ochranu.“

      Rusko v roce 2015 neposkytlo status uprchlíka jediné osobě ze Sýrie. Dočasný azyl v Rusku dostalo jen 482 osob.

      https://www.amnesty.org/en/latest/news/2016/02/RUSSIA-Shameful-plan-to-deport-Syrian-refugees-back-to-warzone-violates-international-law/

      Pravdou je, že to od těch uprchlíků je dosti hloupé chtít žádat o azyl v Dagestánu, za situace kdy válku v Sýrii udržuje při životě právě Rusko. Jako prchat v r. 1984 z Afghánistánu a dožadovat se v Dagestánu azylu pro uprchlíka z Kandaháru prchajícího před vládou marxleninisty Babraka Karmala:-)

      • To je dost hrozný,
       Tři uprchlíky chce Rusko deportovat, no to je skandál.
       Doufejme, že A.I. tomu nějak zabrání, jinak nevím, nevím….
       Co byste navrhoval za tu zrůdnost, Ondřeji?
       Přitvrdit sankce, nebo rovnou atomovou bombu na Moskvu, jak navrhují někteří demokratičtí ukrajinští poslanci (a poslankyně) ale i někteří čeští echt humanisté (ky) ?

      • Bez ohledu na to, co občas napíše Guardian a co zaznívá z FoxNews, Bílého baráku, od natovských generálů a z bruselské byrokratury, Rusko nemá žádný důvod k tomu, aby v Sýrii byla válka. Má ovšem nějaké smlouvy s právoplatnou syrskou vládou a zájem na tom, aby tato vláda mohla v klidu vládnout na svém území.
       Jen tak mimochodem, Ondřeji Mainguarde, Damašek NENÍ válečná zóna. Tedy, pokud tam zrovna neodpalují nastražené bomby nějací „umírnění opozičníci.“ No, zastavit právě tohle je celkem jednoduché – stačí, když jim vy „ready to protect“ demokrati, bojovníci za svobodu a lický práva přestanete dodávat prachy, výzbroj a munici. Taky by možná neškodilo přečíst si jedno celkem bezvýznamné lejstro s nadpisem „Charta OSN.“ Kupodivu se tam lze dozvědět, že financovat podněcovat a vyzbrojovat guerrillu proti vládě suverénního státu je nejenom nečestné a nesportovní, ale dokonce i poněkud v rozporu s tímto vámi tak často zmiňovaným textem. A je přitom fuk, čím se taková dobročinnost „omlouvá.“

       • Stačí si přečíst Základní listinu lidských práv a svobod, že proti diktatuře a zvůli moci podnikající proti opozici násilne a totalitní praktiky je ozbrojena vzpoura legitimní a oprávněná.

        Není třeba pripominat, že tato deklarace čerpá toto právo z americké Deklarace nezávislosti kdy byl odpor původních britských osadníků proti nadvládě britského impéria použit v později jako prazáklad definice lidskych a prostředků jak se jich domoci, kdy nejsou připuštěny demokratické prostředky na změnu vlády a zároveň i při vládě většiny nejsou garantována lidská a občanská práva.

        Uznání bazálních práv člověka, jako je svoboda a pravo na nezávislou existenci v momentě, kdy stát nebo nějaká vyssi moc vynucuje poslusnost obcanu násilím a represí k poslušnosti aniž by respektovala jejich občanská práva nemá práce se na legitimitu volby odvolávat.

        Občanská práva které konstituovala už francouzská revoluce jsou základem oné demokracie, jejíž prazáklad máme i my, dnes, konstituovan do své Ustavy. Asad a jeho mučírny mají k těmto principům stejně daleko jako „Petschkarna“ za Protektorátu a později za komunistů.

        • Osobně si, i když možná naivně, myslím, že američtí otcové zakladatelé by se proti současným bojovníkům za svobodu a demokracii z Washingtonu vzbouřili úplně stejně jako svého času proti britskému impériu a z víceméně podobných důvodů.
         Je mi líto, ale omlouvat porušování zákonů, mezinárodního práva a práv jiných lidí „ochranou lidských práv“ se mi jeví poněkud pokrytecké. Jestliže si někdo si myslí, že pro něj ve jménu vyšší pravdy a ochrany lidských práv ta pravidla neplatí, představuje ten člověk stejné zlo, proti jakému prý bojuje. „Tu vesnici zachráníme, i kdybychom ji museli zničit!“
         Dobré úmysly neomlouvají páchání zločinů a účel nesvětí prostředky!
         Barack Obama k situaci v Libyi:
         „Vládní moc použila armádu proti vlastnímu lidu, proto musí civilizovaný svět zasáhnout.“
         Barack Obama k situaci na Ukrajině:
         „Vláda má právo použít armádu proti lidu k udržení pořádku v zemi.“
         Vychází mi z toho, že záleží na tom, v čím zájmu je ta armáda proti vlastnímu lidu používána. Pokud to vyhovuje zájmům světového četníka č,1, je to OK. V opačném případě je to zločin proti lidskosti.
         Janiko, ani já jsem nic odpudivějšího nenarazil.
         PS. Kromě konceptu lidských práv francouzská revoluce poskytla světu ještě jeden objev – gilotinu a masakrování politických odpůrců přísně podle na míru sestaveného zákona.

         • Copak o to, Obama je politik, prezident světového hegemona, ten už nějakou tu blbost plácnout musí.
          Ale co je zajímavé, že i lid, především ten spravedlivý, vybere si k použití z úst politika-prezidenta jen jeden výrok a ten používá, dokazujíc u toho zvrhlost imperia a svou vlastní nadřazenost povrchnosti a vyprázdněnosti vysoké poltiky.
          Ten druhý výrok přejde mlčením…..(každý spravedlivý pak použije ten „svůj“ výrok)

     • Skvělé, prostě skvělé, Ondřeji.
      Ať žije Německo.
      Ale ty negry a čmoudy si tam stejně nechte, my je tady nechceme!

 6. http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Tricet-muslimskych-uprchliku-si-pocihalo-na-tri-nemecke-skolacky-A-kdyz-je-prijela-zachranit-policie-schytala-to-taky-423722
  Koho asi budou volit Němci?
  Přitom je to divné, trest se minul účinkem, když po rozsáhlé policejní razii byli obviněni po kolínských útocích 2 lidé a oba byli potrestáni podmínkou.
  A pěkně tvrdou, ten jeden nějak 1/2 roku a ten druhý 3 měsíce.
  Můžeme jen doufat, že se lidskoprávní aktivisté moc nezlobili.
  A Němci?
  Ti su budou muset zvyknout, protože TI LIDÉ POTŘEBUJÍ POMOC a kromě toho jsou etnicky…ehm…tmavší, takže dalejko cennější.
  Českým sluníčkovým slangem to sice byli neromové, ale také neněmci, takže hájení!

  • Nevím proč, souvislost to vlastně žádnou nemá, ale napadá mě, že jedna z mých polo-automatických karabin má zásobníky po 30-ti nábojích, 7.62×39. Patrony jsou to levné, zásobníky z „lehkého kovu“, jak říká zbraňový manuál. Přijet švédská policie, nebylo by co zachraňovat, multi-kulti problémy by byly vyřešeny, pravděpodobně ještě než by vznikly, bez jediné kapky krve. Dávka pod nohy nebo do vzduchu udělá svoje.

   Takže bez ohledu na politické preference doporučuji volit CZ858 nebo CZ805 Bren. Prostě dobrá volba, to je základ.
   🙂

   • Jak by řekl Klaus, rozlišující mezi levicovým (guláš se šesti) a pravicovým (medium biftek s pomfrity) obědem, levá (CZ858 za 6kKč) i pravá (CZ805 Bren za 50+ kKč) strana spektra je pokryta, přičemž nejlepší jsou obě ruce najednou, to je samozřejmé.

    • Je to neskladné. Doporučuji devítku na doma a 6.35 na vycházky. Navíc je to politicky neutrální.

     • Takhle na netu se tomu střelci smějí, té 6,35, že to nemá žádný zastavovací efekt a tyhle kecy, ale jednou jsem takovým párátkem střílel, a tedy z 5 m bych tím nechtěl dostat do ksichtu.
      To ona podle mě poslouží, a jak říkáš, na vycházky….

   • To máte dobrý…
    Já musím do pušky používat 8x60R v originále za 160 vočí kousek.
    Ale zase je to impozantní šleha s impozantní těžkou střelou.
    Přebité už nemají tu správnou razanci, ale střela je lehčí …akorát, nemáte povědomí o přebíjení?
    Dával jsem 33 gr. S070 (2,2g) a zdá se mi to málo, ale zase nechci roztrhnout lauf.

 7. Podle posledních zpráv Maďarsko mezi uprchlíky hlásí lidi ze Srí Lanky, Turecka, Egypta či z Haiti. Podle Kmoníčka to svědčí o tom, že se zdaleka nejedná jen o lidi prchající z válečných zón. „Je to živý důkaz toho, že pašeráci hledají stále další a další rezervoáry potenciálních zákazníků, migrantů. Na Srí Lance a na Haiti žádná válka není. Ani v Turecku,“ prohlásil.

  Podle něj se nic nezmění, „dokud nebude od Kábulu po Port-au-Prince dunět ověřená zpráva, že nejste-li zdokumentovatelný a dokazatelný uprchlík z mezinárodně uznané válečné zóny, nebudete vpuštěn“.
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Hradni-poradce-Kmonicek-promluvil-o-imigraci-V-Bruselu-aby-si-bezeli-pro-prasek-na-bolest-hlavy-423823

  • Je až k pláči, jak prakticky jediné řešení problému nikdy nedojde uplatnění a věci se raději šroubují „přes hlavu a vint“.

   • Kdysi jsem narazil na pravidlo odvozené z Murphyho zákona:
    „Lidé se budou chovat rozumně tehdy a pouze tehdy, když všechny ostatní možnosti budou již vyčerpány.“
    Tehdy mi to připadalo legrační..

    • A i o tom je možné pochybovat, protože k tomu konci nikdy nedojdou a zvolí jednu z předcházejících a nejhorších možností.

 8. No a jak je na tom německá vláda s podporou občanů v otázce uprchlické krize? Podstatně lépe než ti mají starost o německé sociální dávky a co převážně u nás vyslovují podporu současnému ministru financí hnutí ANO Babišovi, co namísto toho, aby po něm vyžadovali alespoň z DESETINY takovou sociální politiku, jakou mají lidé v Německu a jsou schopni se solidarizovat s těmi, co utíkají převážně ze Sýrie a kde podle 70% z nich je důvod jejich útěku vláda pana Asada a jeho tajné policie, co povýšila mučení na uměleckou ekvilibristiku mezi obory chirurgie a neanesteziologického překonávání pocitu bolesti :-).

  Komické je, že ti co tu v Česku makají za „desítku“ obvykle namísto toho, aby poslali Babiše na politický vejminek se zajímají o ty, co označují za „nefachčenka, netáhla a zneužívače“ dávek, které vyčítají pár chudákům. Stejně absurdní jako když obyvatelé Horního Jiřetína co dokáží pracovat třeba od sebe z domova a v malých živnostech co mají v garážích, tak aby mohlo pár set horníků z Chomutova dělat to jediné co umí, mělo by být vyhnáno z domovů několik tisíc lidí…a konečně je pár žebráckých dávek vyčítáno těm, co jsou označeni jako „zneužívače“ namísto toho, aby se podívali na největšího „zneužívače“ dávek, kterým se říká evropské dotace a který je inkasuje ve větší míře než jeho firmy odvádějí daně a není jím nikdo jiný než právě ministr financí a šéf ANO Babiš.

  Na rozdil od těch českých nezaměstnaných co se tu narodili, a chtějí od svého státu pomoc na základě pojištění, on dostává pomoc od převážně anglosaských států a je tedy na rozdíl od našich lokálních „romských vyžírků“ co se tu narodili tak on coby „slovensko-slovanský“ vyžírka, nikdy do rozpočtu anglosaských zemí nic nepřinesl a jeho „parazitismus“ na dávkách/dotacích tak má internacionální charakter 🙂

  Takže by především jeho voličům mělo být naznačeno, že pakliže Česká republika prostřednictvím svých Babišů a předtím Palasů natahuje k západní Evropě svoje ruce po dotacích, měla by se také začít evropsky chovat, když už ne k uprchlíkům samotným utíkajícím před válkou a státním terorem, tak alespoň k vlastním občanům.

  Takže jak je na tom německá vláda a „politička roku“ paní kancléřka Merkelová?

  Popularita Angely Merkelové od začátku února vzrostla

  Z výsledků nového průzkumu veřejného mínění publikovaných v pátek vyplývá, že ultrapravicová strana Alternative fuer Deutschland zjevně nebude pro Angelu Merkelovou ve všeobecných volbách v roce 2017 volební hrozbou. Od začátku února 2016 podpora strany CDU Angely Merkelové stoupla o 2 procenta na pohodlných 37 procent. Sociální demokrati, její partneři ve velké koalici, získali 23 procent, ale stále ještě zaujali druhé místo. Popularita strany Alternative für Deutschland poklesla od začátku února ze 14 na 10 procent.

  Opoziční strany Zelení, Die Linke a Svobodní demokraté získali 11, 8 a 6 procent.

  http://www.dw.com/en/merkels-cdu-wins-right-wing-afd-loses-in-national-poll/a-19077294

  • Jen si ty dotace nechte, fakt že jo.
   A…takhle při neděli, neměl jste včera těžkou noc?
   Víte, nemáte nějaké doporučení na pojištění, kam bych nic neplatil, ale celá moje rodina by z toho dostávala prachy a ještě bych se u toho bil v prsa, že jsem pojištěný?
   Jo, to hned vidíte tu vyspělost.
   Ti Romové myslí na zadní kolečka, když se takhle pojistí, co?
   Ale že ti chudáci nevyženou Babiše….
   Ale to vám mohu vysvětlit, i když si nejsem jist, že to pochopíte.
   Ten člověk, co bere tu desítku, má 1 (jeden) volební hlas.
   Takže je s tím vyháněním problém.
   Pokud pak myslíte vyhnání nelegální, pak to u nás zákon neumožňuje, dílem i proto, že ti, co berou ty desítky jsou bílí a bílí a navíc chudí tady musí dodržovat zákony.
   Jinak barevní už méně (čím černější, tím méně) a ti, kteří nemusí dodržovat zákony vůbec, tak těch je tady zatím málo, to máte v Německu a Švédsku, ale jak jsem uvedl už mnohokrát-když vás to baví a máte z nich ten přínos….proti gustu- žádný dišputát, ale nechte si je u sebe!
   A bohatí bez ohledu na barvu pleti nemusí dodržovat zákony nikde, jenže těch je málo….
   Nějak o 1% se mluví….

   • K čemu vám ten volební hlas je, když jej zahodíte tím způsobem, že stejně nic nezměníte? Nebo snad myslíte, že s ním naložíte tak, abyste snad změnil něco z podstaty toho, jak funguje dnešní liberální demokracie? Zamyslete se nad tím, co jste kdy změnil skrze volby….to snad ty vaše hračičky, o jejichž vrtání se tu dohadujete.:-). Nakonec prezident Zeman už naznačil jak je máte použít…

    • Já??
     To vy si to myslíte, napsal jste přece „Komické je, že ti co tu v Česku makají za „desítku“ obvykle namísto toho, aby poslali Babiše na politický vejminek…..“
     Tím jste doufám myslel volby, nebo….ne?

     • To jste špatně pochopil. Otázka daní a solidariy je bazální otázka VYKONU liberální demokracie. Nelze zmenit její podstatu a principy fungovani, o tech se nehlasuje stejně jako o lidských pravech.

      Jste to VY, kdo má problém s aplikací principu liberální demokracie. Třeba si myslíte, že když je 99% lidí proti aplikaci nekolika paragrafu Úmluvy o lidských právech Charty OSN, lze to změnit hlasovanim. Nikoli, jen tím zemanovym Kalašnikovem.

      • Mám s tím problém.
       Protože to chápu, a zdá se že na rozdíl od vás.
       Protože 1% není reálně schopné dlouhodobě udržet na uzdě těch 99% nesouhlasících jinak než násilím, které se bude samozřejmě zvyšovat.
       Vidíme to třeba v Německu, kde se kriminalizují jak politické strany, obyčejně konzervativní, a dělá se z nich extremní pravice, tak ale i občané, kdy se z každého nesouhlasícího dělá rovnou nacista.
       To je i u nás, ale v Německu už kafraly vyhazují z práce, zatýkají a soudí u soudů.
       Až. milý Ondřeji, „se ucho utrhne“.
       Váš postup liberální demokracie má jen dvě řešení.
       Válku, nebo totalitu, horší jak válku!

 9. Do pr….. vittto nechcete uz toho nechat a Faganovstinu ignorovat ?
  Faganovstina 1
  No a jak je na tom německá vláda s podporou občanů v otázce uprchlické krize? Podstatně lépe než ti mají starost o německé sociální dávky a co převážně u nás vyslovují podporu současnému ministru financí hnutí ANO Babišovi,

  Faganovstina 2
  Popularita Angely Merkelové od začátku února vzrostla

  Z výsledků nového průzkumu veřejného mínění publikovaných v pátek vyplývá, že ultrapravicová strana Alternative fuer Deutschland zjevně nebude pro Angelu Merkelovou ve všeobecných volbách v roce 2017 volební hrozbou. Od začátku února 2016 podpora strany CDU Angely Merkelové stoupla o 2 procenta na pohodlných 37

  a takto takovou to ma podobu za hranicemi .
  Krásný příklad do očí bijící mediální manipulace českých médií, podívejte se jak „upravili“ reportáž. Neuvěřitelnou aroganci muslimských nezákonných imigrantů pocítili naposledy zoufalí obyvatelé malé německé obce Clausnitz s 870 obyvateli, která je pouhých 5 kilometrů od hranic s Českou republikou.

  V pátek jim tam německá vláda proti jejich vůli nastěhovala várku islámských imigrantů, a když při jejich příjezdu vyjadřovali hlasitou nevoli, tak po nich muslimská žena arogantně plivla a znečistila tak i autobus, podívejte se na video:
  zde dalsi, ale Merkelismus nazory lidi ignoruje!

  Pry plati Faganovsko-Merkelovske = že když je 99% lidí proti ..
  .

  • Ignorovat….
   Čím víc ho budu hecovat, tím většího vola ze sebe udělá a tím menší vliv na kohokoliv ty jeho lži mohou mít.
   Já se na to hodím, protože mě se nějakým způsobem bojí, proto na mě jakoby útočí jako na podřadného, čímž se zároveň ale odkrývá.
   Je to hlupák, Astře, a jako s hlupákem se s ním musí.
   Ignorovat hlupáka je ovšem…zbytečné.

   • Pokud Vam kdokoli sype na hlavu chybne informace je jen otazkou kratkeho casu si to overit a jak na to reagovat.
    Po case zjistite ze je to marne a kdyz se dozvite ze ani 99% je proti merkelismu k nicemu co pak ?.

    Vy jste se rozhodl pokracovat.
    Prinos bude jen v podobe „obohaceni“ o poznatek ze vse marno,:-(

    Ctenari kteremu neni ani po roce uprchlicke invaze jasno , uvadim zde jiny pohled na status „uprchlika“
    zavaleni faganismem merkelismem
    neuskodi pohled jinym prismem 🙂
    https://svobodnakultura.wordpress.com/2016/02/28/kdo-je-uprchlik/

    • Nejde přece o něj, Astře, fagan je buď duševně nemocný, nebo placený, nebo je to prostě mesiáš s potřebou napravovat druhé.
     U varianty „placený“ to může být i tak, že není placený v tom slova smyslu, ale že nějakým způsobem „pracuje“ pro nějakou organizaci, či pro vlastní politické přesvědčení s velkou vytrvalostí.
     On samozřejmě ví, že mu to tady nikdo žrát nebude, ale ta vytrvalost růže prostě přináší a kdo ví, kdo to tady všechno čte.
     U Janiky je u některých lidí populární, což by také bylo ještě před rokem naprosto nemožné.
     Když na něj nebude nikdo reagovat, stejně bude psát, jak jsem viděl u Pana Bavora.
     Pro mě je v jeho psaní ten přínos, že se neumí kontrolovat, a tak napíše věci, které by zkušenější lhář napsat nemohl.
     Těch 99%, co bude poslouchat to 1% nadlidí je typický příklad.
     A v různých obměnách to potvrzuje jako nosnou ideologii a vidíme v praxi, že západní „demokracie“ tím směrem jdou.
     Fagani jsou morální kreatury, extremní náckoidní sluníčková hovada, a je dobré to vědět!

     • S důrazen na to „vědět“.
      Vědět je trošku něco jiného, než si to myslet.
      Fagan to napíše, jiná sluníčka to tak vidí také, ale mají v hubě jen pomoc potřebným….

 10. S prichodem dalsich bude stale vice protestu a stretu.
  Skonci to spatne 😦

 11. Švýcarsko hlasuje v referendu o vyhošťování cizincu

  Tuto neděli hlasuje Švýcarsko v referendu o tom, zda mají být cizinci ze země automaticky vyhoštěni, pokud spáchají během deseti let dva malé přečiny, jako například dopravní přestupek, účast v pranici na veřejnosti, propírání špinavých peněz, falešné svědectví a odhalování se na veřejnosti. Čtvrtina lidí žijících ve Švýcarsku jsou cizinci, většinou z evropských zemí.

  Před šesti lety hlasovalo více než 50 procent Švýcarů pro automatickou deportaci cizinců, kteří spáchali násilný či sexuální trestný čin. Referendum prosadila ultrapravicová populistickáý švýcarská Lidová strana (SVP), která v parlamentě loni v říjnu získala největší podíl hlasů. Švýcarská Lidová strana ostře bojuje proti imigraci, proti Evropské unii a proti islámu a požaduje „reálné deportace zločineckých cizinců“.

  Její iniciativa čelí tvrdé opozici od vlády, parlamentu a všech ostatních velkých politických stran, které varovaly, že by šlo o zrušení „základních pravidel“ demokracie.

  Více než 50 000 lidí podepsalo petici proti těmto návrhům. Podle průzkumů veřejného mínění je proti nim 49 procent občanů a 46 procent je pro ně, pět procent bylo před referendem nerozhodnuto. Opozice varuje, že pokud návrh projde, budou osoby, které se narodily cizím rodičům, deportovány za mírné přečiny do zemí, v nichž nikdy nežily.

  P.S. V tuto chvíli je již jasné že Švýcaři tento protiprávní akt bez řádného soudu odmítli a postavili se proti extremistické straně, která je většinou Svycaru odmitana pro jejich xenofobii a rasismus.

  • Nemohou jinak, nezli odmitnout, protoze zakon by se vztahoval nejen na uprchliky, ale i na vedouci kadry vcetne univerzitnich profesoru, manazeru velkych bank ci vedeckych pracovniku farmafirem a dalsi. Presto se velmi prekvapive hlasovani prelilo svym „ano“ jen tak tak prez polovinu, to je znameni, ze tohle tema neni jeste vycerpano.
   Stacilo by navrhnout selektivni hlasovani napr. jen o zemich, s nimiz nema Schweiz uzavrenu specialni uprchlickou smlouvu a pro mimosoudni extremisticke reseni by se razem vyjadrilo 99% obcanu; nelze se domnivat, ze lidska prava zde hraji nejakou roli, jde uz jen o penize.

 12. CR ZATIM NEJLEPE 🙂
  https://svobodnakultura.wordpress.com/2015/12/09/facebook-ceska-republika-nejsvobodnejsi-zemi-v-oblasti/
  Mezitím se ukazuje, že teroristé pocházeli z prostředí imigrantských slumů s vysokou kriminalitou.
  Tato ghetta byla vytvořena po kontroversním poválečném plánu západních levicových elit přijmout statisíce cizinců, aniž by kdy bylo v plánu naučit je evropským mravům.

  Problematické jsou zejména třetí generace přistěhovalců, které pociťují kulturní a sociální odloučení kombinované se ztrátou hodnot a cílů ve stále více dekadentní a nemravné západní společnosti
  https://svobodnakultura.wordpress.com/2015/11/17/parizske-utoky-americke-staty-odmitaji-dalsi-pristehovalce/
  S treti generaci vyznavacu islamu ma problem i Australie. Jen jako duvod jejich agresivity nebylo uvedeno ze:
  pocituji sociální odloučení kombinované se ztrátou hodnot a cílů ve stále více dekadentní a nemravné západní společnosti. FUJ 😦
  A obohaceni nikde!
  Vlastne ano, spolecnost je bohatsi o spatnou zkusenost !

 13. Tady je jasná odpoved na to, jak je to se skutečnou solidaritou. Ne vyberova, nejdřív o „naše“ a pak jestli něco vůbec zbude o „cizí“ ale nejprve o ty, kdo to potřebují nejvíce a kdo jsou na tom nejhůře. To evropský domorodce nebude nikdy nemel-li by Evropu postihnout nějaký virus či jiná katastrofa.

  Požadavek vicekancléře a ministra hospodářství Sigmara Gabriela, aby se Německo odklonilo od úsporné politiky a kromě uprchlíků zvýšilo sociální výdaje i na „vlastní obyvatelstvo”, vyvolalo v koaliční vládě roztržku. Ministr financí Wolfgang Schäuble Gabrielův návrh označil za „ubohé tlachání”.

  Vicekancléř a šéf německé sociální demokracie (SPD) Gabriel v pátek v rozhovoru poskytnutém televizní stanici ZDF uvedl, že tváří v tvář příchodu statisíců uprchlíků do země od občanů stále častěji slýchá větu: „Pro ně děláte všechno, pro nás neděláte nic.“ To podle něj vypovídá o velmi nebezpečné atmosféře ve společnosti.

  Vyzval proto, aby se vláda odklonila od přísně úsporného kurzu a spustila „nový solidární projekt pro vlastní obyvatelstvo“. Obyčejní lidé musí podle Gabriela vidět, že se nezapomíná ani na jejich potřeby. Vznikat by tak měly podle něj například nové sociální byty či místa v mateřských školách.

  Schäuble: Ubohé tlachání!
  Gabrielova výzva vyvolala ostrou reakci ministra financí z koaliční CDU Wolfganga Schäubleho, podle nějž jde jen o „ubohé tlachání“.

  „Pokud bychom měli uprchlíkům – tedy lidem, kteří jsou ve vážné nouzi – pomáhat jen tehdy, pokud jiní, kteří nejsou v tak vážné nouzi, dostanou to samé nebo více, pak je to ubohé,“ uvedl. Zvládnutí krize má podle ministra financí nyní prioritu.

 14. Tady je vidět jaký mechanismus aplikují Němci sami na sobě přo přerozdělování uprchlíků do jednotlivých spolkových zemí. Mají na to zvlášť vyvinutý i ERP systém který se jmenuje „easy“. Jedná se o vnitřní kvóty a solidaritu mezi jednotlivými spolkovými zeměmi. Takže přerozdělení na základě finančních možností každé země je jediné řešení zvládnutí jak přijmout žadatele o azyl. Ten kdo nebudu chtít spolupracovat, pak ho čeká v budoucnu omezení dotací. Proto se vyslovil minulý týden už i (jak jinak) sociálnědemokratický premiér Itálie Mateo Renzi.

  http://www.bamf.de/DE/Migration/AsylFluechtlinge/Asylverfahren/Verteilung/verteilung-node.html

  Verteilung der Asylbewerber

  Ein Asylsuchender wird einer bestimmten Erstaufnahme-Einrichtung zugeordnet. Diese „Verteilung“ stützt sich auf mehrere Kriterien und wird mit Hilfe des Systems „EASY“ (Erstverteilung von Asylbegehrenden) ermittelt.

  „Verteilung“ bedeutet, dass Asylsuchende nach bestimmten Kriterien einer Erstaufnahme-Einrichtung zugeordnet werden, die für sie zuständig ist. Bevor die Verteilung beginnen kann, muss sich der Ausländer als asylsuchend melden. Hierzu bestehen zwei Wege.

  Asylgesuch an der Grenze oder im Inland
  Dabei ist die erste Möglichkeit, dass sich ein Ausländer während der Einreise als asylsuchend meldet. Hierzu wendet er sich an die Grenzbehörde, die ihn dann an die nächstgelegene Erstaufnahme-Einrichtung weiterleitet. Dies gilt allerdings nicht, wenn die Einreise verweigert werden muss, etwa weil er aus einem sicheren Drittstaat eingereist ist. Die zweite Möglichkeit ist, dass sich ein Ausländer erst im Inland als asylsuchend zu erkennen gibt. Er wird dann ebenfalls an die nächstgelegene Erstaufnahme-Einrichtung verwiesen.

  Verteilungssystem „EASY“
  Im nächsten Schritt findet die „Verteilung“ statt, das Zuordnen zur zuständigen Erstaufnahme-Einrichtung. Diese wird mit Hilfe des Systems „EASY“ ermittelt, das die Verteilung bundesweit verwaltet. Sofern sich der Asylsuchende nicht bereits in der zuständigen Einrichtung befindet, muss er sich zu derjenigen begeben, die ihm zugeteilt wird. In der Außenstelle des Bundesamtes, die dieser Erstaufnahme-Einrichtung zugeordnet ist, stellt er dann seinen Asylantrag.

  „Königsteiner Schlüssel“
  Die Zuteilung zu einer Erstaufnahme-Einrichtungen hängt zum einen ab von deren aktuellen Kapazitäten. Daneben spielt auch eine Rolle, in welcher Außenstelle des Bundesamtes das Heimatland des Asylsuchenden bearbeitet wird, denn nicht jede Außenstelle bearbeitet jedes Herkunftsland. Zudem bestehen Aufnahmequoten für die einzelnen Bundesländer. Diese legen fest, welchen Anteil der Asylbewerber jedes Bundesland aufnehmen muss und werden nach dem sogenannten „Königsteiner Schlüssel“ festgesetzt. Er wird für jedes Jahr entsprechend der Steuereinnahmen und der Bevölkerungszahl der Länder berechnet.

  Die Verteilungsquoten fallen für 2016 wie folgt aus:

  Bundesland Quote
  Baden-Württemberg……… 12,86456%
  Bayern…….. 15,51873%
  Berlin…… 5,04927%
  Brandenburg……. 3,06053%
  Bremen…….. 0,95688%
  Hamburg…….. 2,52968%
  Hessen…….. 7,35890%
  Mecklenburg-Vorpommern…….. 2,02906%
  Niedersachsen…….. 9,32104%
  Nordrhein-Westfalen…….. 21,21010%
  Rheinland-Pfalz…….. 4,83710%
  Saarland…….. 1,22173%
  Sachsen…….. 5,08386%
  Sachsen-Anhalt…….. 2,83068%
  Schleswig-Holstein…….. 3,40337%
  Thüringen…….. 2,72451%

  http://www.bamf.de/SharedDocs/Bilder/DE/Content/Asyl/Sonstige/verteilung-asylbewerber-2016.jpg;jsessionid=0EA5994A88E5719F3ABDCD285B3FE69F.1_cid359?__blob=normal&v=3

  • Nemci to delaji naprosto vyborne, k tomu neni co dodat, jen at nam ale nevnucuji sve vlastni rozhodnuti. Z Nemecka se ted stane zakazana krajina na urovni Balkanu, kam se bude jezdit jen se sebezaprenim, za pamatkami a sem tam prirodou, plne jejich rozhodnuti tolerujeme.

 15. To už jste tu jednou psal a kchodl mě označil za psychopata, když jsem citoval vaše výroky o „německém Balkánu“ a on myslel, že je to můj „intelektuální“ výtvor..:-)))) Já se mu snažil vysvětlit to, že podle mne je psychopat ten, kdo tvrdí o nejbohatší zemi světa, že tam začnou jezdit Zastavy a Žigulíky jako na Balkáně – tudíž jak jsem řekl předtím aniž bych Vás jmenoval, že jste psychopat – já o Vás:-).

  Někdy je pro psychiatra těžké rozeznat sám u sebe postupující schizofrenii, ale jestli se občas zadíváte na výplatní pásku měl byste ještě být schopen rozlišit co je to ta chudoba a koho se (ne)týká:-) a dopřát si třeba někdy trochu relaxu, např. v bahenních koupelích ve Schwefelbergu, udělá Vám to dobře.

  P.S. Kdy a kde jste byl naposledy na Balkáně a jaké institucionální zázemí jste tam zkoumal?

  • „…že tam začnou jezdit Zastavy a Žigulíky…“
   Ano, uz jsem si take vsimnul, ze ultimativnim argumentem kazdeho humanistickeho intelektuala je nakonec zivotni uroven lidu 🙂

   Na Balkan nejezdim podavat zadosti, takze spise nezli instituce jako takove mne zajimaji jejich vseobecne vystupy, jako treba vseobecna bezpecnost krajiny, pruchodnost hranic, ci pravdepodobnost, s jakou v pripade nejakeho konfliktu narazim na privilegovanou skupinu, proti ktere nebudu mit u policie sanci. Moci se po dobre veceri projit po namesti a zajit do vedlejsich ulicek take patri k veci.
   Jak uz jsem psal u Janiky, loni mne na dalnicnim odpocivadle obtezovali uprchlici a jakmile nabrali trosku razi, vsichni domaci rychle nasedli a ujeli- to jsem vyhodnotil jako neduveru v policii, proste jako na Balkane.

 16. Životní úroveň lidu předchází revolucím, embéčko, neznáte Marxovu základnu/nadstavbu?

  Revoluce mají obvykle ten výsledek, že lid sám zaplatí takovou cenu za nekvalitní póvl než kdyby se nechal vykořisťovat intelektuály podle anglosaského práva tam, kde common law vytváří precedenty do té doby, než odškodnění za vykořisťování přesáhne takovou částku, že si ostatní vykořisťování nepřejí nic jiného než být vykořisťrováni:-). Odškodnění za usušení kočky v mikrovlnce obvykle nahradí přesvědčení o tom, že když mi ji ten „šmejd“ prodával, chtěl na mě vydělat, protože mě měl za blbce:-)

  Jinak pocit bezpečí je relativní, a nevypovídá tolik o režimu, jako spíše o obyvatelích. O režimu vypovídá daleko více než než jestli vás v Budvě nebo Kotoru okradou případně unesou z diskotéky (zatím jsem neměl tu čest) takový příběh jako příběh pana (R)revizora od Nikolaje Vasilijeviče. Okradou vás i v Prátru a chuligáni vám hodí kostku do zadního skla u Range Roveru ve Fulhamu (všichni si myslí, že fotbalový club Chelsea, leží v Chelsea:) ale to neznamená, že by Vás v Británii stihl osud člověka, co nedostane státní důchod protože úředníkovi se ztratily záznamy anebo zbourají školu protože se zrovna tenhle rok narodilo málo dětí, jak je to v Černé Hoře….obojí se stalo a mohl bych vás seznámit se sociální pracovnicí neziskovky placené západními buržoasními donátory co bývalý socialistický stát odchovaný „socialistou“ Miloševičem razí za „socialistickou“ politiku.

  • …jakou bývalý socialistický stát odchovaný „socialistou“ Miloševičem razí „socialistickou“ politiku…..

  • Me se ted libi, jak Zapad nasel reseni v tom, ze zavrel makedonske hranice. Uz jsem na to cetl oslavne tirady, ze se uprchliky podarilo zvladnout. To je opravdu ja na besidce zvlastni skoly.
   Jinak pro vasi informaci: V Cerne Hore duchod nenarokuji a opravdu jsem si doted myslel, ze Chelsea je z Chelsea.

  • Sociální pracovnice z neziskovky je ale placená za to, že lže, na to nezapomínejte!
   Ať už ví, že lže, nebo lže z „víry“, že to tak opravdu je.
   Tuhle lež používáte třeba vy, protože tady házíte statistickými čísly, vyjadřujícími nějaký stav, v podstatě iluzorní, ale ty statisticky opravdu někde existují, takže pracujete jen s tím, co se vám hodí a nenívyloučeno, že tomu i sám do značné míry věříte.
   Nechápete…..
   Tak ještě upřesním, že taková pracovnice třeba uvidí, jak běloch mlátí černocha a podá o tom zděšenou zprávu o rasismu.
   Běloch opravdu černocha mlátil, takže vlastně nelže, pouze zapomene úvést, že černoch tomu bělochovi zfackoval dceru a ještě ho zezadu napadl kladivem, čemuž se ale běloch ubránil a dál situci řeší už z hlediska svojí síly.

 17. Už je uprchlíci zbořili…To je problém, stejně jako ti chudáci z těch filmových záběrů jak se rozběhnou k Berlínské zdi a chtějí přeskočit plot a zapletou se do ostnatýho drátu, roztrhnou si ruku a kus břicha a druzí je na druhé straně přetahují k sobě na svoji západní stranu, povede se, odplazí se na druhé straně, maso tam po něm zůstalo viset….druhý málo skočí a zamotá se tak, že nemůže vytrhnout….NDRáci stejně ty lidi nemohli uhlídat, utíkalo se pořád i za cenu vlastního života, zmrzačení, mladý holky z nějaký undergound skupiny co chtěli útýct tak sbalili kluka co hlídal u zdi….chtěli přišli za ním na stojánku, jako že „nur kein Spaß“, střelil je do zad, když už byly jednou nohou na druhý straně….a co…pořád lidi utíkalo, pořád a nepřestali…Dřív než oni padnul komunistický režim….To je marný embíčko, vy jste nečetl toho Poppera, že jo?
  Někdy ty lidská paličatost (nejen v touze dokázat druhým že jsem lepší) ale třeba jen v tom, že to dokážu sám sobě…..to je materie kterou má kapík ve vínku jaksi z přirozenosti…tohle kdyby uměli komouši podchytit a nějak kanalizovat, když lidi byli ochotni lidi vyvinout takový úsilí jak vše možné „oje….t“ a vyšmelit, ukrást či nějakou protekcí získat to, v čem jsme si měli být všichni rovni a co bylo většině málo, tak umět pochytit lidskou touhu „vyniknout a moci se s tím vytahovat“ v nějaké činnosti, kterou by nepodkopali režim jako takový, mohli mít socialismíček o dost dýl a možná dodnes…Prostě jsou věci, který v lidech není dobrý vzbuzovat (nenávist) anebo tlumit (kreativitu, touhu vyniknout)….To je pak vše odsouzeno k nezdaru…i totální blázni kdyby chtěli u lidi zlomit odpor nějakým koncentrákem by neuspělo, prostě v dějinách, těch novodobých zvlášť, není síly, brutality ani žádné nasilnické psychopalogické úchylky, která by lidi NAKONEC donutila změnit svoji předprogramovanost na to prosadit své liberálně svobodomyslné touhy….a přitom i riskovat život sebe a svých blízkých.

  Víte vůbec když je někdo ochoten nastoupit na ten přetížený člun, s jedním slabým TOMOSem a v ruce drží ženu, děti a za poslední peníze si koupil poukaz na smrt….že takový lidi zastavíte nějakým hloupým kchodlovým kulometem, i kdyby měl kadenci ratttattatatatattatatat a ještě víc…že někdo kdo SKUTEČNĚ v DANOU CHVÍLI nemá nic víc ztratit než ty okovy, víte vy co proti sobě máte za sílu?

  Copak nejste ani trochu psycholog, že i když jich 1000 nebo 10tis, zavraždíte, že se jich pak na vás vrhne desítky milionů a nebudete se mít na tomto světě kam jít schovat? radikální sociální hnutí se nepodařilo nikdy porazit silou, jen a jen penězi….to si zapamatujte, až jednou budete snít o proletářské revoluci na straně jedné a na straně druhé o tom, že když z lidí uděláte štvanou zvěř, že se nějak sama od sebe zklidní jinak, než že si jí pokusíte koupit….vyvraždit 10% z nich ani to by nepomohlo, musel byste fakt těch aspoň nadkritické množství, tady bych to viděl na miliony….To nikdo s mozkem v hlavě neudělá, musel by pak mít připravenu kosmickou raketu a ujet do vesmíru…Žádný masový vrah 20.století „hájící tradiční hodnoty“ a „zájem lidu“ neunikl svému trestu…na každýho došlo….a vy víte, že to bylo dílem „vrahů z Walstreetu a dílem lidí co pochopili, že žádná kolektivní identita nepřežije přirozený individuální pud k tomu, zachránit sebe sama, když jsem pod tlakem, anebo „zradit“ kolektiv a nechat se koupit „nepřítelem“ ani vy jste hádám svého času, nejednal jinak:-)

  • Vy opět převracíte téma.
   Lžete cíleně v tom, že ti migranti jsou lidé, prechající před válkou a nemají moc co ztratit a nemají se kam vrátit a z toho se odvíjí vaše závěry.
   Ve skutečnosti je 80% lidí jen ekonomických, nejsou štvaná zvěř, a o ráji v Reichu jim bulíkovali zločinci, se živí jejich transferem.
   Mají drahé mobily,noťasy a hadry, jen tak něco nesežerou a mají požadavky jak saudští princové.
   Ti riskovat kejhák nakonec nebudou, a pouhá stovka zastřelených na každé hranici, možná i desítka, jim sebere chuť pokoušet osud.
   Ve člunu na moři se totiž utopit můžete, ale u kulometu na hranici je smrt jistá a pokud už na kulomet dojde, pak když nebude agresor zastřelen na hranici, bude zastřelen v té zemi, kam se násilím dostal, v nejlepším případě bude vykopnut vojenskou botou za hranice bez drahého mobilu, noťasu a peněz a bude rád, že zachránil holý život.
   To máte jak na té hranici třeba z DDR do BRD.
   Kolik jich zastřelili-ale kolik jich prošlo?
   Podle různých čísel (spíše z ČShranic) těch zastřelených těžko bylo víc jak 10%- a to stojí za to riziko.(někomu)
   Ale kdyby jich zastřelili 95%, tak se na to každý vysere!

 18. Zastřelit 95% lidí? A není to málo, co takhle 100%?..:-))

  Z NDR od r 1950 do 1990 uteklo 20% populace, vitto. Kolik si myslíte, že by podle Vás se jich „vyplatilo“ postřílet pro výstrahu?

  Víte, že to bylo v totálním čisle asi 5.438mil. lidí? Jak byste je střílel? Víte, co by se s Vámi poté, stalo….? Komunismus trval jen 50 let, víte co by Vás pak čekalo? Ale je zbytečné se s Vámi bavit o takovýchto věcech. Vy a vaše představy o ideálním světě psané na internet.:-)

  Že by snad něco z toho nastalo u nás v Evropě, resp. lidi jako vy vystřídali elitářskou společnost fungující na bázi sdíleného (ekonomického) zájmu, že by převážila Váše destruktivní snaha nabídnout lidem „nikoli ekonomickou“ ale společenskou ideu nějaké kulturně-rasové identity vedoucí k rozvratu a spáleného Východu /jako už byl po 50.letech komunistické IZOLACE/ směšná, nedokázali to ani komunisté ani fašisté v minulosti, i ten Pinochet nakonec sám a od sebe aniž by ho k tomu někdo nutil, vyhlásil svobodné volby a nezajistil si azyl někde v Belizé. Vaše moc nikdy nebude vyšší než jen poklonkovat a uctivě se chovat k těm, které byste tady na netu střílel po milionech. Tak funbguje kapitalismus, zektejte se Tarase, něco vám o těch zákonitostech poví.

  Takže je daleko pravděpodobnější, že budete sluničkářským nepřátelským západoevropanům prodávat u cesty na podzim jabka a hrušky a za 10 Eur tuzéra uděláte takový pukrle jaký neudělala ani Mája Plisecká při premiéře Giselle v Balšom těátru který osobně navšívil sám Stalin…jako když si u Vás dneska objedná někdo něco Vašich trubek, tak jak hned zafungujete:-)

  • Vůbec nechápu, k čemu se vyjadřujete.
   Máte, jak vidím, v hlavě nějakou konstrukci, že bych jako snad já chtěl něbo měl postřílet 95% lidí…
   Klasické převrácení tématu, kdy já o voze a vy o koze ale tak, abych já byl u toho ten zlý.
   Navíc ještě manipulativně plácáte, protože pomalu 3 000 000 Němců utekli skrze Berlín.
   Osobně si myslím, že je východoněmecký režim chtěl zastřelit všechny (100%) ale prostě to technicky nebylo možné.
   Ale o tom jsem vůbec nepsal, psal jsem o míře přijatelného rizika pro někoho, kdo chce někam utéct.
   Pokud je riziko malé, nebo se malé zdá, je ochotno více lidí ho podstoupit, pokud je značné až neúnosné, lidé ho podstupovat nebudou.
   Vy mi připomínáte jednoho idiota od Tribuna, ten na moje názory ohledně údajného „Mnichovského komplexu“ Čechů, kde jsem psal názor na možnosti obrany republiky a tvrdil jsem, že německá armáda 1938 byl mýtus a nebyla schopna v r.1938 porazit síly ČSR a Francie (kdyby tato dodržela své spojenecké závazky) argumentoval počtem německých vojáků od r.1939 do r.1945 a jako pravý pitomec hřímal, co všechno německá armáda (dobře dozbrojena ČS výzbrojí a jištěna ČS strojním průmyslem) dobyla od r.1939-1940.
   To jsou takoví tlachalové, chtějí se bavit o tom, co sami mají ve svých nemocných hlavách, bez ohledu na dané téma…

   • Já se bavil o všech Němcích, nejen těch, co utekli přes jednu neslavnou zeď. To by k tomu „rudí fašisté“, jak o komunistech stalinského typu mluvili neomarxisté z Frankfurtské školy, ještě přišli moc lacino..:-)) Rozhodně nemám zapotřebí se bavit o větné stavbě a mluvnickém rozboru, kdy podmět je činitelem děje, a přísudek pak říká o tom, co něco nebo někdo dělá nebo měl by dělat. Takže Vaši větu….

    „Ale kdyby jich zastřelili 95%, tak se na to každý vysere!“

    Není nutné přisuzovat vašemu mínění, že to tak mělo být, a že tedy váš „názor“ je takový, že někdo měl podle Vás udělat něco, co by zafungovalo a Vy byste s takovým postupem souhlasil či snad jej dokonce sám navrhoval. Museli bychom se pak dostat k psychologickým projekcím, kterým nebudete rozumět, ale zkrátka, jedná se o přesunutí subjektivního obsahu na objekt (něměcká totalitní ,komunistická vláda) a je doprovázena procesem disimilace, kdy dochází k odcizení vlastních pocitů a tyto jsou transponovány do objektů na které přenášíme skrze naši frustraci (uprchlíci, emigranti, kteří měli být stříleni pro výstrahu podle Vás) na objekty naší projekce. Jungův a Freudův průmět vědomé a nevědomé projekce.

    Ona tato Vaše věta totiž daleko více než o Vás vypovídá o Vašich rodičích, učitelích, kamarádech, zkrátka prostředí, kde jste vyrůstal. Že každý člověk, který Vás nezná a přečte si ji bezděčně, si musí sáhnout rukou na srdce a říci si v duchu: „Vidíš, za socialismu jsi nadával, že nemáš to či ono co ten či onen dělnicko-rolnický figurant režimu, ale měl jsi hodnou maminku a tatínka“.

    Lidé co se jim to nepoštěstilo tím trpí dodnes a je to vidět na jejich mluveném a ještě více na psaném projevu…..

    • To je velice zajímavé, co píšete o těch projekcích a těhle věcech.
     Ale já bych se spíše vrátil alespoň kousek do naší debaty, pro vaší informaci, ta Berlínská zeď byla postavena v r.1961 a já zmiňoval ty pomalu 3 000 000 Němců, kteří zdrhli před jejím postavením, takže rozhodně neutíkali přes ní, jak kdovíproč píšete.
     Jde mi o to, že zdolání hranice v Berlíně bylo relativně snadné, proto také po jejím postavení už tolik lidí nezdrhalo, riziko prostě bylo příliš vysoké.
     Můj názor je tedy takový, že by se měl vytvořit dostatečně silný precedens, aby zabránil další migraci.
     Vraždit se bude stejně, a mě jde o to, aby počet zavražděných byl co nejmenší s co největším efektem.
     Kromě toho je mi bližší košile než kabát a než nechat zavraždit jednoho jediného Němčoura, tak raději pobiju 100 agresivních čmoudů, a než jediného Čecha, tak 1000.
     A než moje dítě, tak 100 000 000.
     Berte to jako podobenství, čísla jsou jen jako ukázka, nemohou být přesná, i kdybych snad chtěl.
     Protože kdyby ubíjeli vás, a já věděl, že jste to vy, nechalo by mě to ledově klidným, úplně stejně, jako by to nechalo ledově klidným vás, kdyby to bylo opačně, rozdíl je jen v tom, že já to napíšu.
     A co bych chtěl nejraději?
     Aby se navraždilo vůbec.
     Jenže nejsem idiot, svět kolem mě nesměřuje k lásce a toleranci, ale k nenávisti a smrti, a věru to nejsou takoví, jako já, kdo tuhle linii razí.
     To vy, Ondřeji to vy se chcete brodit krví.
     Pokud možno někoho jiného, protože máte dojem, že 1% vyvolených bude ušetřeno.
     Možná ano, ale vy v tom 1% nejste a nebudete…..ta krev bude i vaše, ve které se chcete rochnit!

     • Jiste mate radost vittto 😦
      Uz nestaci ze utocil na Vas uz utoci na Vase rodice. Po odhaleni ze I kdyby 99%, je to dalsi ukazka urovne a cim vice se takto odkryva tim jste spokojenejsi ?
      Take Nemeckost jako cnost do vybranych slov zahalena
      drive sice nacismus nyni vsak super lidstvi na ktere Tschechei a vse dal na vychod nema
      to je neco co nuti k zamysleni
      jestli co tu bylo drive lepsi neni
      Ale spokojeny je jiste I majitel blogu, drive minimum komentaru ted maximum 🙂
      Jen to tu pripomina situaci pred rokem 38 kdy noviny pretiskovaly vykriky Henleina 😦
      Tehdy to bylo presne jako dnes, take to bylo o spatnem Ceskoslovensku. Dnes navic I Polsku Madarsku I Slovensku.
      Konecne pochopte ze mira znechuceni a nasratosti obyvatelstva je dana a urcovana Merkelismem. ne Faganismem.
      Fagan Vam muze hladinu znechuceni zvysovat,
      a svymi recmi o Nemecke lidskosti se ztrapnovat,
      ale proc s nim ztracet cas, kdyz kolem Vas
      je jiste spousta jinych prijemnych veci kterym se muzete venovat 🙂

      • Mě nevadí ty urážky, ale že se tím zasírá tarasův blog.
       Tahle poslední výměna už je trapná, a nepatří sem.
       Však jsem si na vás vzpoměl….“Astr měl pravdu, měl jsem se na toho blbce vysrat“!

 19. 1386 × 988

  New Zealander Gareth Morgan pan Korean motorcycle ride with his wife and friends
  nguyentienquang-huongtram.blogspot.com

  _______【ツ ______________________________________

  • To je jak z „Neználka ve Slunečním městě“.
   Ten režim je pro mě záhadou, ale nevím nevím, do jaké míry by si reálně polepšili jeho pádem…

   • Myslím, že tady si můžeme dovolit trochu optimismu.

    1/ Bezvízový styk je zatím „on hold“ a nevypadá to na rychlou změnu.

    2/ Na Balkáně se stalo stavění plotů „salonfähig“ a ukázalo se, že je lze postavit docela rychle. Tzn. politické „elity“ se už nebudou tolik obávat kroku do neznáma. Navíc v Maďarsku/na Slovensku/v Polsku jsou vlády za podpory svých občanů na protimigrantské linii a nebudou muset hledat kompolikované cesty k zachování tváře jako Merkelová v Německu.

    • Ovsem ploty na Balkane nevyresi vubec nic- pouze do chvile, nezli se to pred nimi nastosuje, Pak zatarasy bud protrhnou, anebo jim neziskovky vyhandluji koridor, anebo- treti moznost- obejdou to prez Ukrajinu.
     Letos navic Ukrajinu ceka propusteni 70 tisic veznu na „amnestii“. Copak ti asi budou v takove zemi delat, cim se asi budou zivit?

     A jeste pro Astera, jak dopadl klokansky stab, ktery si chtel udelat par snimku v no-go zone:
     http://www.smh.com.au/entertainment/tv-and-radio/news-and-current-affairs/60-minutes-film-crew-attacked-by-a-group-of-masked-men-in-stockholm-20160301-gn79oi.html
     Tedy spise pro slunickare, nezli pro Astera, ale pro ty je to brnkacka, v Chanove by stab dostal na budku take.

     • Koridor, ani protrhnutí zátarasů nebude. EU začíná obracet. Nadcházející volby zapůsobliy na Merkelovou.
      Rakouské vládnoucí strany mají opravdu vítr z FPÖ. Jejich návrh, ať si tedy Merkel ůprchlíky z Řecka doveze přímo do Německa zřejmě zůstane oslyšen 🙂
      Zároveň se Merkel dořaduje evropské pomoci strádajícímu Řecku (přesněji řečeno ne Řekům trpícím vnucenou politikou austerity, ale uprchlíkům v Řecku „došasně“ pobývajícím).
      Dokonce si dle Merkel nyní uprchíci nemohou vybrat do které země chtějí jít. To je návrat k Dublinu a Shengenu.
      Po zprávách o zvýšených finančních požadavcích Turecka (10 mrd EUR) a jeho odmítnutí spolupracovat s Německem iniciovanou protiuprchlickou misí NATO není veletoč paní teflonové velkým překvapením. I když po jejích iracionálních „výkonech“ poslední doby mám stále obavy.

      Ohledně ukrajiny – viz výše. Opravdu jsem přesvědčen, že mnou zmíněné státy by neváhaly ani v postavení plotu, ani v uplatnění síly.

      • Mám podobný názor.
       Kéž bychom nepráskali vedle.
       Ale vskutku se nezdá, že by byla Evropa ochotna přijmout další milion.
       Nějaký čas ještě setrvačností potrvá útok, ale oni i ti migranti nemají ty růžovoučké zprávy.
       Nám podle mě nyní hrozí největší nebezepčí z toto titulu, že se Němčouři budou chtít nějaké té pakáže zbavit a tu nám sem budou chtít jakkoliv nacpat.
       Takže začnou vydírat.
       Ale všiml jsem si, a upozorňuji na to průběžně, že „někázeň“ některých zemí vůči Führerům EU nemá žádnou trestnou reakci.
       Kvóty nikdo nevynutil, i když byly odsouhlaseny, postavené ploty se nebouraly, i když se o tom halasně troubilo a na tvrdé zásahy policajtů upozorňují jen sluníčkáři a nikdo je dávno neposlouchá, dokonce ani Merekelová.

       • Jsem na tom stejně. Mám naději, ale nechci se na ni příliš vázat.

        Důležité bude, jestli Němci dají Merkel „Denzettel“ v nadcházejících volách ve 4 spolkových zemích. Jesti se nechají ukolébat, viz „Obávám se (bez ironie), že samostatná akce Rakouska Merkel zachrání krk. Před volbami počet uprchlíků poklesne a z protichůdných vyjádření si každý může vybrat to co mu konvenuje.“ z mé odpovědi kchodlovi, tak je možné, že se 14.03. zase dočkáme změny.
        Ta ženská se v poslední době chovala tak, že jí nevěřím ani slovo. Doposud jsem se spoléhal na to, že jako poslední motivace nastoupí politický „pud udržení funkce“. Ale ani v tom si u ní už nejsem jistý.

        • Ano…ovšem zdá se z dnešního pohledu vyloučeno, že by jednou přerušená uprchlická vlna mohla znovu ožít.
         Tam bych se spíše obával invaze ukrajinských neonacistů, to je zase jiný šálek kávy, protože na bojovníky za demokracii by mohli Němci nějaký čas slyšet…i když i o tom pochybuji.
         Snad by je mohli namířit k nám, že jsme nevzali negry, tak musíme vzít Ukrajince a k těm mají Češi o dost vřelejší vztah, takže než by si lidé všimli, že je to samý (fanatický) nácek, bylo by pozdě.
         Je ale zase otázka, kolik tam těch banderovců reálně k druhé vlně invaze je, myslím, že jich budou spíše řádově desetitisíce, než statisíce, nebo dokonce miliony.

      • „Koridor, ani protrhnutí zátarasů nebude. EU začíná obracet. Nadcházející volby zapůsobliy na Merkelovou.“

       Ja taky nic nevim a to co rikate, pepiku je urcita moznost, ale ja se ji osobne uz vzdal, protoze mi nezapada do faktu, ktere ke mne dorazily (k vam prichazi urcite jine).
       Volby uz zacina mainstream pripravovat. A prestoze plati to co loni, tedy zadny strop, bereme vsechny potrebne (=vsechny), Merkelova nehodla vyvozovat zadne dusledky ze sve politiky a nadale ji povazuje za spravnou, jeji preference stoupaji (dle mainstreamu).
       Volby vyhraje ten, ktery je a) videt casto na obrazovce a za b) o kterem se casto upakuje je dobry.
       Tyhle podminky uplne staci, vic netreba.
       http://www.spiegel.de/politik/deutschland/angela-merkel-bundeskanzlerin-in-umfrage-wieder-beliebter-a-1079947.html
       „Merkelova je u Nemcu stale oblibenejsi“ (to je ze vcerejska, aby nebylo mylky).

       Dnes se uz pohybujeme mimo obvykly teren, lzou lidem do oci a chteji je zpacifikovat otevrenymi metodami, zadne zakulisni triky. Ne chteji, oni uz to udelali. Naskok Vychodi (V4) je jen v tom, ze vime, jak se chova totalitni propaganda, Nemci a dalsi s tim nemaji zkusenosti (vyjma dederonu, podle toho to tam take vypada).

       Gogo na Nautilu mi presvedcil uz prvni vetou: Migrace je prekvapiva jen v tom, ze je zivelna.
       Dole jeste pisete, pepiku:
       „Nemyslím si, že jde o zničení Německa. Podle mne jde o „standardni“ neschopnost politických (j)elit a jejich odtrženost od reality.“
       Myslim si opak a sice ze jde pouze o zniceni Nemecka, pokus o nasazeni dalsiho z historickych chomoutu. A nejen Nemecku, samozrejme.
       Nicmene…podle meho je uz hotovo a stavajicimi metodami s tim nejde nic delat, uz nepomuze zadne uzavreni hranic, to jen odlozi katastrofu o 2 generace, ale dopadne to jak zamysleno.
       Poprve jsem byl v Rime nekdy koncem 90. let a uz tehdy byl plny naprosto ocividne kriminalnich Africanu. Uz tehdy se to rozjizdelo a uz tehdy byl zapad zcela apaticky. Cernosi s dekami coby prodejnimi „stanky“ na hlavni tride, policajti je jen prekracovali. Jako stary Rim, jenze bez legii. (Mimochodem v dobe nejvetsi plochy imperia meli je 250- 300 tisic vojaku a dodnes je trochu zahada, jak to s takovym poctem mohli zvladnout.)
       Kdyz jsem u toho Rima, stale mne neopousti myslenka na Vandaly, ktere jako pomocniky pozval do Kartaga vevoda africky Bonifatius. Pak mu doslo, ze by to nebyl zas tak dobry napad a sve pozvani odvolal…ovsem ke Geiserichovi se dopis dostal az kdyz uz se svymi 80 tisici lidmi prekrocil Gibraltarskou uzinu a ocitl se na africkem kontinentu. A odvolani pozvani se mu znelibilo natolik, ze vzal Katago sturmem. V prvnim souboji Bonifatius sice vyhral, ale Vandaly nezastavil a tak usoudil, ze bezpecneji bude v Ravenne, kam presidlil.

     • Ano Saxi in Somalia, Syria and Iraq, k nim byli privetivejsi nez v multiculti Stockholmu.!
      Ale Slunicka dale zari s usmevem na vstricne tvari 😦

      Sjunnesson said that the 60 Minutes team compared Rinkeby to a war zone: „They told me that they were in Somalia, Syria and Iraq, but nothing like that has just happened to them, they had never experienced [this] anywhere else.“

      Read more: http://www.smh.com.au/entertainment/tv-and-radio/news-and-current-affairs/60-minutes-film-crew-attacked-by-a-group-of-masked-men-in-stockholm-20160301-gn79oi.html#ixzz41hIEd2Yh

 20. Jako německý volič jsem jedině pro. Ústavní soud v Karlsruhe už v několika předchozích judikátech ve svých odůvodněních napsal, že NPD má své cíle postavené na násilném protiústavním postupu.

  Německo chce zakázat ultrapravicovou stranu

  Nejvyšší soud v Německu vyslechne v úterý argumenty pěti premiérů spolkových států, proč by měla být zakázána ultrapravicová Národně-demokratická strana. Byla by třetí zakázanou stranou v Německu od konce druhé světové války. Politikové budou argumentovat, že NPD ohrožuje demokratický pořádek. Hrozí ovšem, že tato strana, který má celostátně jen 5200 členů, se zákazem stane stranou mučedníků.

  Strana byla založena r. 1964 jako následník neofašistické Německé říšské strany a ve všeobecných volbách r. 2013 získala jen 1,3 procenta volební podpory a nikdy nepřekročila pětiprocentní hranici. Je však zastoupena ve spolkovém parlamentě v Mecklenbursku-Západním Pomořansku v bývalé NDR a v mnoha východoněmeckých komunálních úřadech.

  Umírněnější pravicová populistická strana Alternative für Deutschland má podporu asi 10 procent obyvatelstva a je zastoupena v pěti spolkových parlamentech.

  Není od věci znovu připomenout, že neonacistické tendence převažují v postkomunistické NDR a dalších středoevropských státech, stejně jako resentiment po dobách sovětské okupace a komunistické dominance SSSR v regionu střední a východní Evropy. Uzavřenost a netolerance lidí, kteří porážku komunistického režimu berou jako svoji osobní újmu a navíc je provází jejich bezmoc i nástupem stáří a tudíž ve společnosti s nedostatečnou výkonností ekonomiky a z té čerpajících sociální systémů i pravděpodobná ekonomická deprivace, je zdrojem popularity extremistických stran pravého i levého okraje politického spektra..

  Jedni slibují vyhnání „nemakančenků“, převážně Romů, na nucené práve (EU komise už několikrát žalovala ČR za rasovou segregaci a diskriminaci Romů Evropského soudu pro lidská práva a ČR tyto spory prohrála a musela zjednat nápravu, především v selektivním zařazování romských dětí do zvláštních škol), druzí znovuobnovený třídní boj nejbohatším lidem, převážně západoevropských majitelů továren a podniků na území ČR.

  Je zvláštní, že v postkomunistických státech jsou velmi populární oligarchové a miliardáři, obvykle v dobách komunismu působící v komunistické straně a někteří spolupracující s komunistickou Státní bezpečností. Navíc i proto, že český parlament zákonem o protiprávnosti komunistického režimu a o odporu proti němu (č. 198/1993 Sb.) označil tyto organizace za protiprávní a zločinecké. Nemálo voličů jim věří, že to budou právě oni, kdo ještě před 25 lety zastávali místa partajních úředníčků a stranických praktikantů politické agitace v podnikových strukturách společnosti, kteří dnes dokáží být zodpovědnými a sociálně cítícími kapitalisty, kteří se postaví západnímu nadnárodnímu kapitálu.

  Ale zpět k žalobě. Umírněnější pravicová populistická strana Alternative für Deutschland má podporu asi 10 procent obyvatelstva a je zastoupena v pěti spolkových parlamentech.

  Spolkové země budou muset přesvědčit Nejvyšší soud, že NPD je agresivní, protiústavní a je hrozbou německému státu. Má to ovšem několik rizik, které popisuje dnešní článek ve Spiegelu.

  http://www.spiegel.de/politik/deutschland/npd-verbot-vor-dem-bundesverfassungsgericht-die-sechs-risiken-des-verfahrens-a-1079915.html

  • Postoj německého státního aparátu, respektive jeho částí, k neonacismu je nelépe vidět na vyšetřování NSU.

   Pokud státní orgány stáhnou/stáhly své důvěrníky (V-Leute) z NDP tak se pravděpodobně stejně sama rozpadne pro nedostatek personálu a finančních prostředků 🙂

   • Prakticky stejně jen odebírala hlasy AFD.
    Z pohledu státního německého mainstreamu spíše kontraproduktivní krok…

    • To není tak jednoznačné. Pro mainstream by bylo asi nejlepší držet oponenty rozdrobené.

     Jakkoliv jsou odpůrci neomezené migrace spolu s odpůrci EU stavění do pravého rohu, přecejen má NDP punc „echtovních“ neonacistů. Tím snadněji se dá ostrakizovat.

     Po eventuálním zákazu NDP se její elektorát přelije k AFD. Tím by mohla značně posílit, zejména v nových spolkových zemích. Na druhou stranu to bude dobrý důvod k jejímu bashingu jako nové nazi-partaje. To by naopak mohlo určité kruhy potenciálních voličů odstrašit a držet ji tím v mezích malé strany na pravém kraji spektra.

     • Jistě je v pozadí pokus nasadit odpůrcům zničení Německa nacistickou masku, ale jelikož migrace a její důsledky letos přesáhne všechny meze, je to víceméně marná činnost. Stávající establishment celý padne.

      Nehledě na to, že je to jen část problému. Jsou tady ještě německé důchody ručené deriváty a předlužené banky. Jestli tyto dvě věci nevybuchnou letos, určitě se to stane brzy.

      • Jistě, Kchodle, to jste nastínil logický vývoj jako reakci na přistěhovaleckou vlnu. Obávám se, že poměry v Německu jsou tak sluníčkovsky deformovány, že to bude trvat několik let, než se voliči pod tlakem té kriminality a parazitování na systému vzbouří a hodí to tzv. extremistickým stranám. A jak říkává embéčko, taky by se to v Německu nemuselo stát nikdy. Oni to dokážou a vydrží, protože mají v hlavě zaražený hřeb poslušnosti, jak kdysi pravil jeden jejich spisovatel.

      • Nemyslím si, že jde o zničení Německa. Podle mne jde o „standardni“ neschopnost politických (j)elit a jejich odtrženost od reality. Podíváme-li se na dosavadní výkony paní teflonové jsou její uprchlické postoje její největší úlet, ale nijak nevybočují z tendence. Osobně mi není jasné jak se k těmto postojům dostla, ale pravděpodobně to bude výsledek „dobré“ rady jejího týmu poradců ve stylu ‚Udělejte ze sebe dobráka. Sociální nota zabírá a možná z toho ukápne i ta nobelovka.‘
       Mít kolem sebe lidi, kteří s vámi ve všem souhalsí a jsou na stejné notě jako vy (konec konců, proto jste si je taky vybral) může vést k záměně názoru takovéto skupiny za realitu.

       Obávám se (bez ironie), že samostatná akce Rakouska Merkel zachrání krk. Před volbami počet uprchlíků poklesne a z protichůdných vyjádření si každý může vybrat to co mu konvenuje.

       Jak jsem psal výše, myslím si, že Rakousko ve svém postoji vytrvá a že Merkel sama už zjevně otáčí (viz můj příspěvek 22:04). Narůstající diskrepanci mezi její rétorikou a jejími činy je možné pozorovat už delší dobu.

       Fianční problémy jsou jiná kategorie. Ve které, přiznávám, se vůbec nevyznám.

       • V neděli dala Anděla hodinové interview v pořadu Anne Will. Vydržel jsem to poslouchat půl hodiny, protože takovou záplavu žvástů a bezvýznamností (Německo leží ve středu Evropy apod.) nelze přestát bez újmy na zdraví. Co řekla? Nic, to byl hlavní účel. Spoléhá na evropské řešení a Milost Boží, my to dokážeme, má plán (viz Beneš), stopnout záplavu nepomůže – a kolem dokola.

        • Já jí slyšel asi 30 vteřin s českým překladem někde ve zprávách, nebo kde.
         I to mi stačilo…

        • Právě proto píšu o její nekonzistentnosti. Já jsem o Anne Will četl v novinách, i to stačilo.
         Jsem toho názoru, že se jedná o kouřovou clonu, snahu o zachování tváře.
         Verbálně se zůstává na svých pozicích, ale de facto podniká kroky k omezení migrace
         – jednání s Tureckem
         – organizování mise NATO
         – vyhrožování Řecku, že nezajišťuje vnější hranice schengenu
         – Azylpaket II
         – cesta de Maiziera po afrických zemích (= vracení neoprávněných žadatelů o azyl)

         a nyní snad
         – „uprchlíci nemají právo žádat o azy v zemi, kterou si vyberou“
         – peníze Řecku na to aby se o uprchlíky, kteří v něm zůstanou postaralo

         Evropské řešení neexistuje. GB nikoho nepřijme. Stejně tak Dánsko, Švédsko a Finsko. Francie někdy možná 30 tisíc, Rakousko 37 tisíc a země V4 nikoho. Pokud má být nějaké evropské řešení, rozhodně nebude německé.

         Znovu opakuji, Merkel hraje na humanistu a bude ronit krokodýlí slzy, až bude přijato evropské řešení v rozporu s jejím dosavadním kurzem.

         Co mne omračuje, je zjevná neschopnost politických (j)elit, jejich sebestřednost, zajetí ve vlastním světě pochlebovačů a přitakávačů.

         • „Co mne omračuje, je zjevná neschopnost politických (j)elit, jejich sebestřednost, zajetí ve vlastním světě pochlebovačů a přitakávačů.“ – což platí jak o národní vlády, v mnohem větší míře pak o vedení EU.

          Co jste vyjmenoval jako známky obratu v politice Merkelové jsou kosmetické úpravy, sem ta něco zapudrovat, sem tam postavit kulisu. V situaci, kdy pomůže jenom silové a razantní řešení jednat s Tureckem (se kterým se lze opět dohodnout jenom na základě síly, vyhrožováním deportací německých Turků) nebo pindy o tom, co migranti mohou a nemohou (oni si to, co potřebují jednoduše vezmou) je její jednání kouřovou clonou, jak jste přesně uvedl. Neschopnost a hloupost.

          • Ale my nevíme, o čem tam jednali.
           Pochybuji, že se všechno dostalo ven.
           Merkelová je možná blbá, ale v každé zemi, úplně každé, jsou nejméně dvě kliky, které si představují vládu.
           Dejme tomu, že někdo chce v Německu moc, ale v cestě mu stojí oblíbená, ale naivní Merkelová, která ovšem reprezentuje jen určitou mocenskou kliku, jejíž je ikonou.
           No, jak by ses jí zbavil?
           Já se také přikláním spíše k těm jelitům a nejsem moc velký příznivce nějakých fantastických či konspiračních teorií, ale raději o nich uvažuji, aby mi něco neuniklo.
           Stejně mi unikne…oni vymyslí vždycky ještě nějakou větší blbost, než by kdy napadla mě v těch nejdivočejších snech…

          • „nejsem moc velký příznivce nějakých fantastických či konspiračních teorií“

           To ja zas jo, vittto, proto se mi jako konspirace spise jevi nazor, ze jde o neschopnost. Ze je imigrace rizeny zamer uz za konspiraci nepovazuji.
           Nemecko 100 milionu, dalsi velke jizni staty 50- 100 milionu obyvatel, k tomu Brusel, vladnouci pul miliarde lidi. Preci neni mozne, aby se do cela techle velkych zemi + Bruselu dostali pouze neschopni panaci a k tomu jako nahodou odumrela opozice a to vse v useku nejakch 5 let…to je preci konspirativni torie jako poleno 🙂
           Jeden stat…no dobre, 2 staty s neschopnymi premiery…mozna, ale tri, ctyri, pet, sest, sedm? A k tomu Brusel? Ani nahodou…

          • Nerikej mi, ze tohle je neschopnost:

           „Migranti nemají právo vybírat si zemi, v níž požádají o azyl, prohlásila německá kancléřka Angela Merkelová. Musejí být nejprve zaregistrováni v Řecku a posléze přerozděleni do všech členských zemí Evropské unie. Podle ní není nadále možné, aby měli běženci volnou cestu do Německa.“ řekla po setkání s chorvatským premiérem Tihomirem Oreškovičem a vyzvala k co nejrychlejšímu obnovení schengenského prostoru volného pohybu.“
           http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/396399-uprchlik-nema-pravo-si-vybirat-kde-chce-azyl-prohlasila-merkelova.html
           To uz snad ani jasneji a pritom slusne rici nejde 🙂

          • Ne, to je to druhý, tedy hloupost. Chce obnovit Schengenský prostor a zároveň přerozdělovat do evropských zemí. Je skutečně tak blbá, že nechápe, že při volných hranicích může rozdělovat migranty do aleluja, ale oni přes ty volné hranice stejně skončí v Německu, ze kterého je ovšem není možné dostat pryč, oni se zašprajcujou. Je to kráva a neschopná těch nejjednodušších praktických rozhodnutí.

          • „při volných hranicích může rozdělovat migranty do aleluja“
           Nemuze, protoze kde je zaregistruji, tam budou dostavat prispevky a hlavne jim tam seberou otisky. Do Nemecka se pak dostanou jen jako turiste, jinak maji utrum. Jedine ze by tam delali nacerno, ale za to je tak malo, ze to nebude nikdo delat. Mozna jeste z pohranici, jako sem tam nejaky Cech, ale v tomhle si uz Nemci nikoliv uprchliky, ale samotne Nemce- zamestnavatele, ohlidaji.

          • Teoreticky máš pravdu, prakticky to probíhá tak, že tři sta tisíc jich Němcům běhá bůhvíkde, bez rozjetého azylového řízení. Takže oni budou v Německu vždycky jenom v období řízení o udělení azylu, pak si podají žádost další, pod jiným jménem, pak přejdou do jiné země, kde jsou k nim přívětiví a mohou to točit do aleluja. Nemají co ztratit, protože nárok na azyl z nich stejně drtivá většina nemá. O papu a o střechu nad hlavou mají postaráno v přijímacích zařízení, po dobu řízení mají nárok na kapesné, o sexuální vyžití se jim starají německé holčiny – a teď bude léto… Jinak to berou rodiny, jinak kluci na volné noze, kterých je oněch i Ondřejem statisticky potvrzených osmdesát procent.

          • Saxi, když se někde chtějí někoho zbavit, udělají z něj europolitika.
           Proč by to tam tedy nemohlo být rejdiště kreténů?
           A co udělá normální člověk mezi kretény?
           Buď se stane také kreténem, nebo si na něj bude alespoň hrát, protože jinak by s nimi nevydržel.
           Jaký je cíl té obří migrace?
           Říká se, že oslabení Evropy, ale to nemá moc logiku.
           Evropa je slabá svou nejednotností, jenže když se to tu zanegří a začmoudí a ještě pod hlavičkou islámu, může být Evropa za pár dekád naopak jednotná až moc-i když bez nás.
           Ono to není tak, že se nějaký tupý negr ukojí na nějaké bílé dívce a okrádá babičky a dědečky v metru, oni by se dostali do vlády a tím i k jadernému arzenálu klíčových zemí.
           To už by se USA líbit nemuselo, protože velmoci jsou přirozeně rozpínavé a nelze tak úplně přesně naplánovat, kam.
           Množství tupé pakáže může do určité míry posílit strnulou spotřebu, protože primitivové kupují cokoliv, co se jim líbí a jsou závislí na dodávce peněz, takže jsou z nich loajální voliči.
           Třeba to jelita myslela takto, a nyní se nestačí divit.
           Starat se o hodného černouška může být v dekadentní společnosti móda, stejně jako se rozmnožili ekoidioti, absurdní ochránci zvířat a podobní dobrodinci.
           No ale…není to žádné tuty tvrzení, jen mi tam dlouhodobě „něco“ nesedí, a jakkoliv se mi dělá blbě, jak jenom slyším o USA a jejich politice, zdá se mi to až moc průhledné, jako by to všechno bylo určeno jako laciné žrádlo pro pitomce.
           Musíme doufat….a sledovat…a přemýšlet.
           Především se nesmíme být kdykoliv upravit svůj názor na základě aktuálního dění, nezamrznout na nějaké „pravdě“.
           V tom bychom měli mít nad sluníčkáři navrch, ti budou volat „migranti nemohou za vaše posrané životy“ i když oni budou žít na smetišti a migranti v jejich barácích!

          • Zblbnou vlady, poradci, opozice, lobiste a to pouze v klicovch zemich EU?
           To proste neni mozne, vylouceno 🙂

     • Však přesně tak to píšu, doufám, že to fakt nevyznívá vysloveně jinak.
      A ten bashing…AFD není nějaká 4% strana, má větší možnosti se ubránit.
      Ideální by bylo, kdyby provokatéři ze strany samotné AFD založili další extremní NDP, alespoň před volbami, ale tak extremní, že by oslovila nejvýše 0,5% těch neradikálnějších, ale zase na tak, aby jí zakázali už před volbama…
      Upoutala by na sebe pozornost, média by jejich kontraverzní prohlášení nemohli ignorovat, a AFD by měla potřebný volební klid.
      Politický boj je svinsvo, ale nastavovat druhou tvář je sebevražedné.

 21. Teď běží na n-tv reportáž o problémových čtvrtích německých měst. Lipsko, Düsseldorf, Bonn, Mnichov atd. No-go zóny jsou všechny charakterizovány vysokým podílem obyvatel s přistěhovatelským rodokmenem, více než sedmdesát procent, policie se do nich odváží jenom v počtu oddílu, drogy, kriminalita, rvačky, napadání. A to jsou tzv. starousedlíci a jejich děti a vnuci. Nezaměstnanost vzpomenuta jako vysoká, čísla nezjištěna resp. neventilována z politické korektnosti. Prakticky každá rodina příjemcem Hartz IV. Možná by se Ondřej, jako německý občan, mohl věnovat v těchhle čtvrtích sociální práci, místo toho, aby tady opruzoval svými kecy o prospěšnosti muslimského přistěhovalectví.

  • Ondřej…copak Ondřej…
   Toho „ruce“ z práce bolet nebudou.
   Ten má statistiky.

  • To čemu vy říkáte no-go zóny v Německu je pořad luxus oproti Karviné,, Ostravě Fifejdam nebo Ústí nad Labem. Taková Letenská plán je no-go zónou každou neděli kolem půl devátý večer stejně jako ostravské Bazaly. Nezaměstnanost v Německu je menší než ta v Česku. Proto jsem tady a ne v Německu 🙂

   • Kecy!
    Jste tady, protože tady nejsou barevní.
    Rasisto!
    A ty vaše statisticky na moc nestojí…..

   • To je výborný argument, který na Němce určitě zabere 🙂 Běžte se podívat do Karviné, nebo do Somálska, tam se mají ještě daleků huř 🙂

 22. Teď se dívám na přímý přenos z primárek, a Bernie je oteplovač a příznivec čistých energií, to mě zklamal, protože o superboháčích hovořil velmi pěkně a rozumně, tj. pomlouval je.

  • Jo, a taky má zkratku BS jako ten náš BS. 🙂
   Sanders to má v hlavě popletené, jeho jediným úkolem je být předskokanem Hitlary a tím přetáhnout voliče k demokratické straně. Vypadá to jako předem domluvené.

   Je jasné, že půjde o volbu Hitlary-Trump. Jestli tedy mezitím s Trumpem nespadne letadlo nebo tak něco, protože demokraticko-republikánský establishment řve jak píchnuté prase. Pokud bude Trump dál odporovat, určitě se ho duo-strana zbaví. Místo něj tam měli dávno strčeného Cruze, který měl jen dělat protikandidáta Hitlary, anžto prezidentem být nemůže, je narozen v Calgary. Duo-strana měla domluvené prezidentství Hitlary, s neokonským establishmentem. Clinton-Bush je jeden klan.

   Každopádně západní oligrarie (aka „světová elita“) má předplacenou Hitlary. Každý krachující zločinec nezapomněl přihodit svoje. Např. Deutsche Bank dala $485 000 za Hitlary „přednášku“.
   I Ukroši přidali, včetně židobanderovce Kolomojského.

   Trump je nesystémový kandidát. Ale i kdyby byl Ježíš, USA dohromady nedá, po 25-ti letech amerického „brežněvismu“ je situace navlas stejná jako v bývalém Sojůzu, v mnoha směrech.
   „Elita“ jde proti zájmům státu, ve prospěch globálních korporací. Stejně jako v Sojůzu by chtěli stát zrušit, protože je omezuje.

   • Kchódle, proč přejete Trumpovi, aby byl zvolen? Že by USA zničil anebo že by USA prospěl?

 23. http://blisty.cz/art/81337.html
  Tohle slabodché plácání když si někdo přečte, musí mu být jasné, že to psali buď šílenci, nebo organizovaný zločin.
  No to si představte, bylo zraněno 10 dětí, z toho několik mladších 5 let.
  A to proto, že se Evropa nedokáže postarat soucitně a kolektivně o migranty.
  Ono jich jen loni přitáhlo až 1,5 milionu, ale Evropa je zlá…..
  A řešením by bylo brát je všechny, ale kam je dát už nikdo neřekne.
  Podle všeho v podstatě každý zacvakl za cestu až 10 000 dolarů, tam se muselo žít…..
  Prodali baráky….o baráky ve válečné zóně je tradičně velký zájem a platí se keš a v dolarech nebo eurech!
  K smíchu….
  Ono..kdo vlastně vládne Evropě?
  Pokud organizovaný zločin, dá se pochopit každý, sebenesmyslnější krok, protože zločinci přemýšlejí jen krátkodobě a na důsledky serou, hlavně že jsou prachy!
  Oni někteří ti neregistrovaní negři mohou klidně aplikovat sociálně-dávkovou turistiku.
  Jednou si vybere dávky jako Abdul Abdah v Belgii, prodruhé jako Mohamed Abdál ve Francii a pak jako Abás Abdal v Německu…..
  To už se vyplatí bydlet v džungli v Callais, hlavně nebýt přihlášen tak, aby byla identifikace jasná!

  • Massmedia takrikajic v polovine cesty- nejlepsi koment pod clankem je tenhle:
   *
   Martin Prachař 959
   Kouzelný je odkaz pod článkem:
   Miliony uprchlíků zlepší ekonomiku a trh práce EU, tvrdí komise
   *

 24. Včera jsem šel okolo centrály Deutsche Bank. Viděl jsem tam spousta krásně oblečených mužů a žen, luxusní vozy. Pravda, chtěl jsem jim říci, že mám „zaručené“ zprávy, že už zítra, nejpozději pozítří, zkrachují…ale nechal jsem si to pro sebe, nechtěl jsem být za imbecila.

  Pravda ne všude to mají s bankami a svoji měnou tak růžové jako DB a Euro…

  http://zahranicni.eurozpravy.cz/evropa/144438-rusove-jsou-zoufali-chteji-vratit-krym-ukrajine/

  Rusko se potýká s ekonomickými problémy, které dopadají na běžné Rusy. Ti jsou zoufalí, demonstrují před bankami a požadují, aby byl poloostrov Krym navrácen Ukrajině.

  Ruská ekonomika je v problémech. Země se podle analýz nedokáže vyrovnat s anexí Krymu a řada obyvatel mu přičítá své osobní finanční problémy. Zadlužení Rusové se proto shromažďují před bankami a demonstrují za navrácení Krymu Ukrajině.

  Řada lidí podle ruského magazínu Korrespondent nezvládá splácet své dluhy, za čímž stojí dramatický propad rublu na trhu. Ten nedávno klesl na rekordně nízkou úroveň a dostal Rusy do problémů.

  Protesty před ruskými bankami proto začínají nabývat na síle. Jedna z nich ve městě Ulianovsk, má dokonce tragický konec. Protestující muž vhodil zápalnou láhev do rodinného domu a zasáhl dětskou postel, v níž spal dvouletý chlapec. Ten skončil s rozsáhlými popáleninami v nemocnici.

 25. No konečně z embéčka vypadlo něco smysluplného. Přesně tak, kvóty a volný průchod hranic je řešení, ne Husákův, Kádárův a Honeckerův plot na hranicích, který měl jejich vlastním občanům zabránit odejít z komunistického přerozdělovacího lágru s frontami na všechno, počínaje háčky na záclony až po ony „embéčka“, kteréžto jako „zázraky“ našeho znárodněného automobilového průmyslu měly čekací dobu asi takovou jako ručně montovaný Rollce-Royce Silver Spirit s ručně dělaným koženým čalouněním a vykládaný mahagonem. Víme dobře že ani ploty komunistům nepomohly udržet lidi ve svém soudružském „blahobytu“, když miliony lidí ty jejich ploty stejně překonali. Z Číně, Koreje, Laosu a Kambodži desítky milionů.

  Psal jsem tu o tom již před rokem, že tyto plány jsou připraveny na tento rok. Veškerá levice – dnes mimo té německé a eurofederální, především řecký levicový premiér Tsipras a italský premiér Matteo Renzi mluví jako o jediném možném řešení trvalé přerozdělování uprchlíků. Paní Merkelová to měla spočítané dobře, jen tehdy bylo nutné zkrotit odbojné východňáry partikulární většinovou dohodou jako demonstraci toho, které síly mají v EU většinu, pořád jsou to liberálové, socialisté a lidovci co stojí s většinou svých občanů proti hnědým postkomunistickým extremistům.

  *****
  publikováno v 24.10. 2015

  Plány, které připravují Berlín a Brusel, zřejmě vyvolají ostrý odpor a konflikty v rámci EU. Berlín podporuje Evropskou komisi, která chce navrhovaný projekt učinit „trvalým a závazným“.

  Řeší krizi, která velmi i pravděpodobně bude definovat její veškeré politické dědictví. Německá kancléřka je prý silně rozhněvána na vlády středovýchodní Evropy, které odmítají přijímat uprchlíky.

  Je jasné, že Merkelová je připravena prosadit nová opatření prostřednictvím většinového hlasování. Odpůrci uprchlických kvót tvrdili minulý měsíc, že šlo jen o jednorázové opatření. Merkelová však chce nyní zajít o hodně dál. Požaduje, aby členské země EU hromadně přijímaly uprchlíky rovnou z jiných zemí, zejména z Turecka, kde živoří více než 2 miliony Syřanů.

  Podle návrhů z Berlína uzavře Evropská unie dohody s třetími zeměmi, jako je Turecko, a přijme velké nespecifikované počty uprchlíků rovnou odtamtud přímo do Evropy.

  Oplátkou za to budou muset třetí země souhlasit s tím, že Evropa určí jisté početní limity. Třetí země se budou muset zavázat, že se postarají o ostatní uprchlíky a poskytnou jim humánní ubytování. To znamená, že Evropa bude financovat velké uprchlické tábiry v třetích zemích, které budou muset také převzít zpět ty uprchlíky, kteří nedostanou v Evropě azyl.
  Merkelová také plánuje „europeanizaci“ kontroly externích hranic EU. To znamená, že národní vlády se budou muset vzdát určité míry pravomocí ohledně kontroly hranic a budou je muset předat institucím EU, jako je Frontex, které budou spravovat přijímají uprchlíků a jejich případnou deportaci.

  Vysocí diplomaté v Bruselu namítají, že jde o narušení suverenity národních států. Berlín si je toho vědom, ale bude toto opatření prosazovat prostřednictvím postupných kroků.
  Berlín zastává názor, že uprchlická krize je z definice celoevropskou krizí, kterou lze zvládnout jen prostřednictvím koordinované celoevropské politiky. Nové návrhy budou také nákladné.
  Merkelová uznává, jak citlivá je to záležitost a bude pravděpodobně postupovat diplomaticky a opatrně, s postupnými kroky. Je přesvědčena, že se uprchlická krize bude od nynějška stále zhoršovat a že zhoršování situace přiměje její odpůrce, aby přijali její argumenty.

  Návrh Německa dopravovat uprchlíky přímo z Blízkého východu do Evropy povede k likvidaci pašeráckých gangů a k omezení počtu lidí, kteří riskují nebezpečnou smrtící cestu přes moře. Není ovšem jasné, zda země na Blízkém východě budou souhlasit s omezeným počtem uprchlíků, které bude Evropa ochotna přijmout.

  Berlín argumentuje, že nový balík těchto politických strategií musí zahrnovat celoevropské řešení a nikoliv chaos dílčích národních strategií. Řešení uprchlické krize musí být také financováno na celoevropské úrovni, pravděpodobně zvláštní daní, protože potřebné miliardy by udělaly díru do rozpočtu EU i do rozpočtů národních států.

  • „Přesně tak, kvóty a volný průchod hranic je řešení“

   Taky bych rekl, protoze pak se to rozpadne uz s urcitosti. Architekti nove Evropy totiz jednaji nejvice s Nemci a tak si mysli, ze i ostatni jsou takovi. Na prelomu doby se vzdycky dere nahoru svoloc, ktera nema za normalnich pomeru sanci, to je temer zakonite. Ted jde o to, se pekne zabezpecit podle moznosti, schovat se a pockat, az uzitecne idioty zase odstavi od vesla. Rubikon byl bohuzel jiz prekrocen, takze ted plati pravidlo „cim rychleji hure, tim pak dele lepe“.
   Takze jiste, kvoty, volne hranice a zachrany bank s krasnymi lidmi a drahymi auty, cenzura a vychova k multikulti stesti, to je jedine smysluplne reseni.

   • 🙂
    Poslední zábavné hlášky od MSM jsou protichůdné – shodnou se jen na tom, že všechno způsobil Putin, jak jinak.

    Sice nechápu, jak Putin dokázal poslat 400 000 Kosovanů z amerického protektorátu „Kosovo“ do Německa a tím „prošlápnout“ balkánskou cestu, kterou poté prošlo dalších 1.5 mega nebo jak donutil vypustit všechny ty afghánské, pakistánské, somálské a irácké „Syřany“ z táborů v Turecku, ani není jasné jak Putin dálkově řídí Makrelu a všechny vítače …

    Následně je prý jisté, že za teroristy mezi uprchlíky mohou středoevropské země, protože nesouhlasily od začátku s volným průchodem a kvótami. Prý se mohli „uprchlíci“ přebírat v Turecku a Jordánsku, kdyby nebylo V4. I když si ten vývoj všichni pamatujeme trochu jinak.

    Také velení NATO, jmenovitě Breedlove, říká každý den něco jiného – napřed že Rusko je před zhroucením a slabé, pak zase najednou je Rusko schopné podniknout invazi do EU a NATO by nikoho neubránilo. Přijde mi to jak s tím švédským admirálským pošukem, který pořád vidí ruské ponorky, až nakonec jednu vytáhli – z roku 1915 tuším – fakt tam ti zpropadení Rusáci byli.

    Jak píšete: čím dříve se všechno udělá podle dálkově řízených Němců, tím rychleji to všechno krachne a bude šance na nápravu.

  • Stále mi ale není jasné, kdo že kromě Merkelové ty kvóty a a průchod hranic v EU vlastně chce.
   Že by si Švédi svou stopku potichu rozmysleli? A nebo Francouzi? A nebo se Cameron nabídl, že jich pár ubytuje u sebe na zahradě?

   • Global, samozrejme, tam kde maji globalni korporatky sve lobby, tam jsou pro kvoty; kde se jeste jakz takz drzi narodni elity, tam panuje vzdor.
    Merkelova nic neprosazuje, ta to jen vykonava, nechapu, jak nekdo dneska jeste muze verit, ze politici jsou schopni samostatnych rozhodnuti. Mozna jeste v pripade obchvatu nejakeho mesta, kde podlehaji lokalnim stavebnim lobby, ale ne vyse.
    Merkelova nevymyslela nikdy nic, stejne jako Sobotka, to ani nejsou lide, to jsou radary na politicke tlaky, kde je vyssi, tim smerem ukazi. Sami zcela bez nazoru, bez vule a i bez praktickych pak (moznosti), jak sva teoreticka rozhodnuti prosadit. Samozrejme jsou vyjimky, jako Berlusconi, ktery je zaroven clenem nadnarodni lobby a pritom ma i zajmy na narodni urovni, ale tech tolik neni.

    Otazka je jen proc nadnarodni lobby ma zajem na kvotach, ale nejsem si jit, ze to tu nekoho nejak vazne zajima, pro vetsinu jsou Brusel a Merkel padli na hlavu a tim to konci. Ja uz po tech vsech indiciich, mnozicich se na netu, nemam zajem nekoho presvedcovat, dneska jsem to zapichl a uz je mi to jedno 🙂

    • Pssst naznacte aspoň ať vím víc: Iluminati, Bilderbergiani, globální prediktor, Jeníček a Mařenka…

 26. Dutina, zvana pravni stat:
  http://www.ceska-justice.cz/2016/03/stat-utahuje-srouby-data-o-uctech-budou-banky-odesilat-denne/
  Uroven tehle hry je uz temer neskutecna.
  „Bez vědomí a souhlasu klientů však o účtech obyvatel už nyní státu podává informace mnoho institucí. Bankovní tajemství už ve skutečnosti neexistuje. Podle zákonů a českých předpisů mohou už nyní vyžadovat informace o účtech lidí soudy pro účely občanského řízení.Banky musí vydat informace finančnímu arbitrovi, Finančnímu a analytickému útvaru Ministerstva financí, orgánům sociálního zabezpečení – tedy České správě sociálního zabezpečení a zdravotním pojišťovnám. Dále musí vydat banky informace exekutorovi, Národnímu bezpečnostnímu úřadu, zpravodajské službě nebo ministerstvu vnitra.“
  http://business.center.cz/business/pravo/zakony/banky/cast12.aspx#par38

  To uz je tak nejak uplne mimo, vznika seda pravni zona a v ni i zakonite paralelni moc, vse posveceno statnimi uredniky.

    • Jako vždy, nízké úroky prospívají tomu, kdo si půjčit může a škodí tomu, kdo nemůže.
     Přičemž hranice může/nemůže se dá pěkně posouvat, administrativně. Celé to povede ke koncentraci majetku směrem k nejbohatším, k „vlastníkům systému“. Pokud by se nechtělo lidem prodávat, třeba nemovitosti, zavede se daň z nemovitého majektu, ať již bude formulována jakkoliv – třeba povinným štítkováním budov, povinnými certifikacemi atd. Stejně to bude probíhat s firmami. Jak to dopadne finálně u nás – i v EU pod TTIP, si lze snadno představit.

     Nakonec po 90. roce to nebylo jiné – u nás byl úvěr uměle za 18%, zatímco v Německu/Rakousku 4% a dostal ho na nákup čs. firmy i majitel psí boudy z papundeklu v mizivé záruční hodnotě, zatímco u nás se ručilo 200% (ovšem vybraní „uživatelé systému“ mohli ručit polorozpadlou zříceninou 100x naceněnou bankovním znalcem).

     Zábavné také je, že úvěry jdou finančnímu sektoru, ne výrobnímu, protože ziskovost výrobního sektoru je dnes díky globalizaci hluboko pod spekulačními zisky. Takže „zlevněním peněz“ se vlastně nic produktivního nezíská, jen se celý systém ještě více rozváží. Ale rozkývaný padne do správných kapes, a o to hlavně jde.

     Navíc to vykopne poslední používanou úroveň regulace, centrální banky, zmizí další stupeň volnosti a vše bude světově řízeno jen jediným FEDem, bez otravných mezičlánků.
     Velmi legrační, na výsledek se skoro těším, nic tak zábavného nikdo dlouho neviděl.
     🙂

   • Je to na budku, ze ano? Bohuzel plati porekadlo, ze zvyk je druha prirozenost, takze zvyknout si lze doslova na vsechno. Jen to chce mit v zaberu od mladi, trapit se uprostred zlomove doby, to neni nic pro cloveka, co ma rad svuj klid.

  • Právní stát ? Kde to zvíře žije ? Ani v ZOO už ho nemají. Měl jsem dojem, že vyhynulo, minimálně v EU a Severní Americe někdy po roce 1995. Nejpozději.
   V USA tuhle potvoru viděli prý běhat ještě začátkem 70. let, ale potom už moc ne.
   V Evropě se na ni pamatují ještě v Německu a Holandsku, dosud žijí pamětníci.
   🙂

   Ale mám dojem, že nikdy nežilo, je to něco jako „BigFoot“ nebo „Yeti“, prostě urban legend, vyprávěná lesními muži u jejich ohňů nebo vězni v kriminálech – protože ve slušné společnosti je to tabuizované téma.

   • „V Evropě se na ni pamatují ještě v Německu a Holandsku, dosud žijí pamětníci. :-)“

    Smajlik nebudu zdvojovat…jasne, me ale zajima, proc to funguje takhle na dvakrat. Ze „zezhora“ (z medii) rikaji lidu bankovni tajemstvi ano, ale zaroven „horizontalne“ (na ulici), ze bankovni tajemstvi ne.
    Me to zarazilo uz kdyz Svycari museli vydat Americanum klientska data a soucasti reportaze byl rozhovor, ze bankovni tajemstvi zustalo zachovano. Hned jsem se na to samozrejme ptal lidu a lid tvrdil, ze plati oboje.
    To je mechanismus existence/ vlady historicky velmi vzdalene spolecnosti, kdy metafyzika souziti, ztvarnena v nejake ideologii, bezela de fakto paralelne s realnymi metodami vlady.
    Me jen prijde divne, ze se to vraci v moderni dobe. Obvykle je, ze oboji je propleteno a doplnuje se, jedno podpira druhe, treba na prikladu institutu „milosrdne lzi“, kdy hresite, ale zaroven konate milost. Vertikalni umravovani se vzdy propletalo s horizontalni zakonnosti. Dnes ale doslo k rozstepeni tehle synergicke symbiozy a jedno stoji proti druhemu, navzajem se vyvraci, ale pritom plati oboje. To tu nebylo uz tisice let, co to znamena?

     • Culik z toho sveho platku udelal uz take „shabby chic farce“, dneska pry pise doporuceny clanek primo z Anglie, kde vycita Cechum neochotu brat uprchliky a snahu delat si vyjimky z bruselske agendy, alespon to psali na PL. Skoda casu na takove uchylarny.

      • OK BL jine nebudou 🙂
       Tak se podivame do SWISS 🙂
       Švýcarsko: Povolávací rozkaz pro 5000 vojáků !
       Během pouhých několika dní, by se EU mohla rozpadnout. To netvrdí konspirační teoretici, ale jeden eurokomisař. Švýcarsko na to reaguje tím, že připravuje armádu a vojenské prostředky na ochranu hranic. 5000 vojáků dostalo povolávací rozkaz a švýcarská armáda mění vyhlášku. Propagandistická média v Německu se radši dívají stranou a šíří hesla o tom, jak všechno vydržet.

       Znáte Dimitrise Avramopoulose? Pravděpodobně jste nikdy jeho jméno neslyšeli. Dimitris Avramopoulos je od listopadu 2014 evropským komisařem pro migraci. Jeho šéf je Jean-Claude Juncker. Dimitris Avramopoulos na tiskové konferenci řekl, že již běží odpočítávání kolapsu stávajícího systému ochrany hranic v EU.

       Ještě deset dnů a mohlo by to prasknout, všechno se to rozpadne. Člověk musí sledovat zahraniční média, aby věděl, co pan komisař řekl a co přesně má na mysli. Je to konec Schengenské dohody, konec otevřených hranic v Evropě. A to asi za deset dní.

       Naše hlavní média nám mezitím poskytují velmi odlišné ,,informace“. Dne 7. března v Baden-Badenu obdrží generální tajemník OSN Pan Ki-mun německou mediální cenu za rok 2015. Od 7. března v Rakousku v mediální propagandě nastanou změny. A 7. března oslavíme ,,Den zdravé výživy“. V současné době dostáváme všechny možné zprávy, které nám lžimédia prezentují, ale o možném kolapsu našich hranic za deset dní,o tom neslyšíme nic.

       Média hlavního proudu raději informují o tom, že se vedoucí představitelé EU sejdou 7. března na mimořádném summitu s Tureckem kvůli uprchlické krizi. Setkání se bude konat v poledne ve formě pracovního oběda, řekl ve středu jeden úředník EU. Cílem je ,,ohodnotit“ vyjednanou spolupráci s Tureckem ohledně uprchlické krize. Mezitím velká mainstreamová média píší o tom (např. Bild), že uprchlíci do Německa již skoro nepřicházejí. Pro občany tam venku to znamená, že kancléřka Angela Merkelová má na situaci s přehledem pod kontrolou.

       Pravda to ale není. Pravda je taková, že Německo očekává dalších 3,6 milionu uprchlíků a díky přistěhovalectví se stane dvoutřídní společností. To znamená, že se Německo společensky zcela rozpadne. A nyní hrozí, že se ještě rozpadne Evropa. Asi před pěti lety vedoucí politici takovou situaci předpovídali. Téměř všichni se jim smáli. Bývalý polský ministr financí Jacek Rostowski očekává ve střednědobém výhledu válku v Evropě, kdy se Evropská unie rozpadne. Rostowski o tom informoval vedoucí představitele EU v soukromém rozhovoru v roce 2011,spolu s bývalým kolegou z varšavského ministerstva financí, který je nyní výkonným ředitelem velké polské banky.

       Tehdy šlo o krizi eura. ,,Říkal, že tyto ekonomické a politické turbulence přicházejí zřídka tak, že se o deset let později dá ještě zabránit katastrofální válce. Myslím to zcela vážně, že si pro mé děti zažádám o Greencard ve Spojených státech.“ Také tehdejší předseda Evropské komise José Manuel Barroso válku v Evropě očekává. Tehdy se jednalo o euro, dnes se navíc jedná o gigantické proudy žadatelů o azyl.

       Již v roce 2009, měla Spolková zpravodajská služba (BND), německá zahraniční zpravodajská služba k dispozici tajnou studii. Poukazovala na to, že celosvětová hospodářská krize a migrační toky, mohou obsahovat také potenciál k případné světové válce. Tehdy následky hospodářské krize a proudy uprchlíků nebyly tak dramatické jako je tomu v současné době. Tento scénář byl uveden jako jedna z mnoha možností.

       Tehdy se to nedalo zjistit z žádných německých novin hlavního proudu. Lžimédia tak nedostala psí náhubek, jen mlčela. Evropská tajné služby již mnoho měsíců mluví zcela otevřeně o možnosti blížící se války. Do Evropy se v tomto roce vrátí krize eura, stále více a více bank volá o pomoc Evropskou centrální banku EZB. Obrovské toky žadatelů o azyl představují zároveň ohromné riziko, Evropě hrozí anarchie. Ve Švýcarsku se právě učinila taková opatření, kterým německá hlavní média nevěnují žádnou pozornost, jako je povolávací rozkaz na švýcarské hranice pro 5000 vojáků. Švýcarská pohraniční stráž a armáda v současné době provedla ke krizové situaci, která může vzniknout během několika hodin, určitá opatření.

       Švýcaři se zcela zbláznili nebo jednají racionálně a realisticky? Jedno je jasné. Pravděpodobnost válečných scénářů v srdci Evropy se během posledních týdnů stala reálnější. Na jedné straně nikdo nechce uprchlíky platit a přizpůsobit se jim. A na druhé straně chtějí občané EU od ostatních občanů EU získat své peníze, které mají svěřené od evropského kapitálového trhu – ty totiž nedostanou.

       Profesor Michael Hudson, hlavní poradce lotyšské vlády v ekonomických otázkách, v roce 2010 jako první evropský úředník hovořil o rýsující se ,,válce kvůli dluhům v Evropě“. Tehdy se mu vysmáli a to nejenom v Bruselu. Hudson zcela střízlivě předpověděl kolaps eurozóny, náhlé ožebračení občanů a záměrné odvedení pozornosti vyprovokovanými válkami.

       A to všechno uprostřed Evropy. Není to všechno ve vzdálené budoucnosti, ale je to celkem blízko. V roce 2010 se zdálo, že je Hudson blázen. Od té doby, se dala do pohybu nezastavitelná spirála brutálních zájmových střetů kvůli ještě neskončené krizi okolo eura a teď kvůli uprchlické krizi.

       Z milionů Evropanů se nyní stávají zuřiví občané, kteří jdou do ulic s nepředvídatelnými politickými důsledky. Evropská unie se ve svých základech zatřese a rozpadne se to, co k sobě nepatří. Také z Mekky zvané Německo, kam proudí masy žadatelů o azyl, se stane oblast neklidu. Švýcaři se připravují povolávacím rozkazem pro 5000 vojáků.

       Autor: Udo Ulfkotte

       Zdroj: http://info.kopp-verlag.de/hintergruende/europa/udo-ulfkotte/schweiz-marschbefehl-fuer-5-soldaten.html

  • I na Kypru už…Ale až po bezprecedentním okradeni proletářů…co máj nasparovano 300k eur a vys. A to tam vládli komunisti…přes 20let. No, dialektika je dohnala:-)

 27. Já bych se zdejších diskutujících zeptal, jak na Vás působí Donald Trump? Mně se ze začátku líbil, zřejmě proto, že nebyl politicky korektní, ale opojení už vyprchalo. Začínám mít pocit, že to žádná výhra nebude. Nevím o tom, že by měl nějakou představu konkrétních změn. A vypadá to, že moc bystrý zrovna není. Připadá mi, že by jeho popularita mohla celkem rychle opadnout, protože pořád mluví o tom samém, tedy neurčité řeči o tom, jak bude Amerika opět skvělá a jaká bude změna. Voliči tohle nebudou baštit věčně. Taky se mi zdá, že má docela útočné řeči ohledně chování v zahraniční politice.

  Samozřejmě, že je stokrát lepší volba než válkychtivá Clintonová nebo Cruz s Rubiem. Ale fakt nevím, na čem chce dál stavět.

Komentáře nejsou povoleny.