Gabal zbadal ruských agentov

Lepší lidé, nespokojeni s tím, že debilní politika USA a EU nenachází pochopení u veřejnosti, uspořádali v pondělí v Poslanecké sněmovně konferenci pod názvem „Jak porazit kremelskou dezinformační kampaň?“ (ZDE) Lepšími lidmi se rozumí spolek Evropské hodnoty se svým gay pornohercem Jakubem Jandou. Akci zaštítila poslankyně TOP 09 Helena Langšádlová. Mezi posluchači seděli někdejší eurokomisař Štefan Füle, proruský aktivista Alexandr Barabanov či šéf Občanského institutu Roman Joch. Během semináře dorazil i Karel Schwarzenberg.

Tolik Parlamentní listy.

Mediální a proamerickou propagační (think tanky) žumpu trápí, že se lidé nenechávají ovlivňovat jejich smradem a přistupují k politickým záležitostem racionálně. Národu je ledacos jasné i bez knížecí nápovědy: například když se NATO – v rozporu s danými sliby o nerozšiřování východním směrem – rozcapilo až na západní ruské hranice, jedná se o akt geopolitické i vojenské agrese, který si žádná velmoc nenechá líbit. Tedy pokud si chce říkat velmoc.

Výsledkem racionálního přístupu lidí k událostem je objektivní poznání, že světovou politickou scénu vytváří a k neblahým koncům tlačí agresivní zločinná politika USA, NATO a jejich evropských západních ocásků. Rusko se v této situaci dostalo do pozice bránící se strany a je možno pozitivně hodnotit jeho rozvahu a klid, s jakým snáší nové a nové útoky americké klaky. To není nic nového a psal jsem to už mnohokrát.

Nové na věci je to, že propagandistické proamerické NGO organizace, většinou financované americkými tajnými službami a státem, už přešly do zcela trapného, nevěrohodného a prolhaného hýkání, které může oslovit jenom pitomce. A ta přesmyčka, kterou používají, spočívá v tom, že kritiky jejich zjevné debility označují za ruské agenty. Logika věci je tedy podle nich taková, že pokud nepodléháte neinteligentní (pokud ne rovnou úplně blbé) propagandě těchto amerikou placených propagandistů, jste (patrně i placený) ruský propagandista. Opakuji: amerikou placení propagandisté obviňují ty, kteří na jejich oslovské kampaně reagují kriticky, z rusofilie.

A o tom právě bylo představení v poslanecké sněmovně, na němž bylo pozoruhodné to, že hlavní tón udával Ivan Gabal, manžel Jany Hybáškové, která ve svých knihách na sebe a na Gabala vykecala, že si jezdí do Washingtonu pro noty na americké ministerstvo zahraničních věcí, odkud jistě není daleko do Langley. A Gabalovy vývody (přečtěte si laskavě ty nesmysly sami) jdou přesně ve stylu té nejzuřivější antiruské propagandy. Vysoce pravděpodobní američtí agenti dělají přednášky v poslanecké sněmovně.

Není to nic nového. Americe pravděpodobně úzce zavázaným byl i prezident tohoto státu, mnohokrát znásilněného útvaru, který už staletí funguje jenom jako hovínko přilepené na chlupech ocasu nějakého velkého psa. Mezi politiky i vysokými představiteli našeho státu bychom našli několik dalších takových osob, kteří planou podezřelou láskou k praporu z hvězd a pruhů, láskou, jež není vysvětlitelná jinak, než že je živena proudem dolarů na jejich konta.

A mně jde o toto: za bolševika bylo celkem obecně známo, že různí politici, státníci i státní úředníci byli vázacím aktem spojeni s KGB. Mezi ostatními komunistickými funkcionáři, kterým se toto nepoštěstilo, požívali mimořádné úcty a vážnosti, která nebyla vysvětlitelná jejich funkčním zařazením. Typicky se tak dálo na ministerstvu vnitra.

Jestliže i dnes tady vládnou podobné poměry, spočívající v ovlivňování veřejného mínění a rozhodování státních orgánů pravděpodobnými agenty cizí mocnosti, je to ostuda, se kterou by se měly zabývat příslušné státní orgány. BIS se však ve svých každoročních zprávách, jejichž kvalita se blíží blábolení zmateného gymnazisty, zabývá pouze nebezpečím, přicházejícím z východu, a zcela opomíjí to, že se nám to tady hemží podivnými existencemi typu Gabala.

Že by v bisce byli také pěkně prolezlí?

Reklamy
Můžete si uložit odkaz příspěvku mezi své oblíbené záložky.

316 thoughts on “Gabal zbadal ruských agentov

 1. Mně to připomíná středoškolská studia, nauku o materiálech. Většinu už jsem zapomněl, ale vzpomínám, že při zkoušce pevnosti v tahu se natahuje kovová tyčka a při tom procesu měřeného natahování je několik mezí. Jedna z nich se jmenuje „mez kluzu“ při níž materiál už „definitivně povolí“ a jeho změny jsou nevratné – zkušební vzorek už je leda tak na vyhození.

  Mám pocit, že prozápadní propagandisté nás také natahují a že naše mez kluzu už byla překročena, že my jako materiál jsme už „definitivně nepoužitelní“ v jejich prospěch. Česky řečeno to přepískli, což je obdivuhodný výkon, když vzpomenu jaké sympatie tu měli před čtvrt stoletím. Ale se SSSR to vlastně bylo obdobné, jen v negativu.

  Také se domnívám, že tu bude nějaký generační zlom v české populaci – my pamětníci jsme proti propagandě z obou stran asi rezistentnější, než ti, kteří naše zkušenosti nemají.
  Vlastně je to legrační, kolik nás, „Putinových agentů“, se tu najednou vyrojilo. Nu ale když si nás pan Gabal vysnil, holt se mu tedy budeme snažit vyhovět. A čím víc bude tlačit na pilu, tím…. ale však víte sám.

  • Jeden z příslibů nové doby byl v roce 1990 závazek, že na odpovědná místa budou stavěni odborníci a inteligenti, ne jako do té doby vybíráni podle stranického klíče a podle úrovně lásky k Sovětskému svazu. Po čtvrt století je to tady zpátky, včetně profláknutého stylu bolševické/proamerické propagandy. Logickým důsledkem pak je, že – stejně jako za bolševika – jsou tihle propagandisté směšní.

   Ale: napsal jste, „že tu bude nějaký generační zlom v české populaci – my pamětníci jsme proti propagandě z obou stran asi rezistentnější, než ti, kteří naše zkušenosti nemají.“ A to je asi jádro pudla, dnešní propaganda je patrně zacílena na posluchače ve věku 15 až 40 let, kteří v sobě nemají protilátky z dob komunismu. A ty starší prostě odepsali. Přičemž se zdá, že tahle taktika může být dost úspěšná, viz paní učitelka Petra Štěpánová u Jílkové.

  • Mladí sice nejsou zkušení, ale obecná akceptace režimních blábolů z nich také už opadla – konečným zlomem byla myslím ukrošská zabijačka a dění v Sýrii, oboje bylo celé na tytrubko a socsítích, v přímé opozici k masmediální žumpě. Frikulíni a frikulínky to přes ty svoje krabičky sledovali místo akčního filmu. Většinou nemají žádný problém s angličtinou, takže …

   Vedení škol je všude samozřejmě těžce havloidní a ze zjevných důvodů předposrané, přesně jako v 80. letech, jenže naopak.

   Nedávno na to narazila mladá příbuzná, která nafasovala na gymplu coby třídní nějakou vysoce postavenou obludu ze sluníčkového tábora, NGOs, … Děvenka ji přivádí k nepříčetnosti pomocí citátů z amerických revolučních klasiků, hlavně se dobře chytá s Thomasem Jeffersonem a Benjaminem Franklinem. Poslední zápich, za který si vysloužila téměř animální nenávist té psychopatky, byl citát TJ: „Když uvážím, že Bůh je spravedlivý, bojím se o svou zemi (USA)“. Mimo jiné za trest dostala vypracovat referát a jeden z povolených zdrojů byl časopis „Foreign Affairs“, ze kterého si velmi potměšile vybrala článek o roli chlastu v politice USA, čímž to dodělala, protože o dané babě je známo, že měla problémy s chlastem (a koksem):
   https://www.foreignaffairs.com/articles/united-states/2016-02-16/spirit-america

   To jen tak na okraj k debatě o šikanování učitelek, musím říci, že někdy to není od věci.
   🙂

 2. Tarasi zminujes mnohe mezi jinym I BIS.
  Mel bys vzit v uvahu kdo onen BIS ridi a jake ukoly a jaka zadani dostavaji.
  Asi tajne je opravdu pro lid tajne. Dokonce az tak ze jeden z poradcu presidenta nedostal povoleni nahlizet na tajne.
  Tajne prani a otazku si tu dovoluji vyslovit. Co by to udelalo s obycejnym obcanem CR, kdyby se dozvedel kdo FSECNO je placen a kym ?
  Nejen ty parlamentne vyvolavane Kremelske ale I ty Zapadni.
  Kolik tak zvanych „neziskovek“ sbira a predava informace a komu.
  Pravdu ! Padni komu padni.!
  Zase by vyslo najevo , ze jak bylo povalecne Ceskoslovensko poslusne a slouzici smerem na Vychod, dnes totez smerem na Zapad.
  Sny o nezavislosti ci neutralite ? cha cha cha
  A stale dale krajinou temnou 😦

 3. Tohle musela udělat CIA, to by přeci KGB, ech čo to táram, FSB nemohla udělat, pracukou tam přeci samí inteligentní lidé.

  Vojska Varšavské smlouvy pozval Dubček, ohlásila ruská ambasáda

  Vojska Varšavské smlouvy pozval v roce 1968 do Československa tehdejší první tajemník ÚV KSČ Alexander Dubček, tvrdí ruský historik Svjatoslav Rybas. Jeho vyjádření uveřejnilo na sociální síti Velvyslanectví Ruské federace v Bratislavě. Upozornil na to slovenský občanský aktivista Juraj Smatana, který požádal velvyslanectví, aby tento text ze svých stránek odstranilo.

  http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/396360-vojska-varsavske-smlouvy-pozval-dubcek-ohlasila-ruska-ambasada.html

  Po vysílání na ruské státní televizi, že okupace ČSSR v r. 1968 byla správná, protože se tu aktivizovali bývalí příslušníci SS z Klubu spisovatelů a KANu, je další důkaz, že někdy si člověk fakt dnešní Rusko splete s SSSR aniž by mu to přišlo podezřelé….protože oni tak nějak zůstávají stejní…Jen ten Arbat už není stejný, hyzdí ho „United Colors of Benetton“ a autosalon s Bentley.

  Za Brežněva a Stalina nám bylo nejlépe, teskní Rusové v průzkumu

  Rusové považují za nejpřínosnější období v minulém století éru Josifa Stalina (vládl od 20. let do roku 1953) a Leonida Brežněva (v čele SSSR byl v 60. až 80. letech). Vyplývá to z průzkumu, který zveřejnila ruská nezávislá sociologická služba Levada.

  viz novinky.cz

 4. Co bolo to bolo, terazky som tu ja pravila Merkel !
  A tak Evropa dnes po merkelovsku vypada jak ?

  Byvaly ministr zdravotnictvi za soc. dem. Mudr Ivan David pise na Internetu:
  ==============================
  Chtějí integrovat muslimy, neumějí integrovat vlastní občany

  Společnost, v níž žijeme, je stále více desintegrována. Příliš mnoho jejích členů nedokáže najít přiměřené uplatnění. Tím spíše nedokáže „integrovat“ členy úplně odlišné komunity. Tam, kde vládne „politicky korektní“ lež, a kde se výsledků dosahuje deklarací jejich dosažení, není problém vytýčit jakýkoli cíl. Pak už jen stačí angažovat neziskovky cvičené v „nagrantování“ peněz na libovolný účel. Po „dočerpání dotací“ musejí ti, kteří je přidělili, ve vlastním zájmu uznat, že cíle bylo dosaženo. Žádná měřitelná kritéria se nestanoví. Závěrečná zpráva m usí být na křídovém papíře a vyúčtování odevzdáno v termínu.

  Po ulicích se toulá desetitisíce bezdomovců, další desetitisíce se tísní v předražených ubytovnách. Nezaměstnaných je oficiálně 450 000, ve skutečnosti mnohem víc, protože dlouhodobě nezaměstnaní sice vypadli z evidence, ale žijí dál mimo údaje v ročence. Mnozí občané se ani nezačali o práci ucházet, někteří předstírají studium, jiní podnikání. Další unikli do předčasného důchodu a invalidního důchodu, o který by neusilovali, kdyby mohli najít práci. Přibývá „vyloučených lokalit“, které současně bývají „no go“ zónami a semeništěm další sociální patologie. Návyky , které tam děti získají, nelze nazvat „pracovními“.

  Ti s nejomezenějšími schopnostmi, výkonností a spolehlivostí vypadávají nejdříve. Když vyšetřuji Rómy, pravidelně zjišťuji, že staří pracovali, dokud se nestali nadbytečnými, mladí pracovat většinou ani nezačali. Jak mi řekl jeden třicetiletý opakovaně trestaný distributor návykových látek: „Jsem strašně pomalej, k práci jsem se ještě nedostal“. Mnoho mladých svobodně znehodnocuje sebe sama návykovými látkami, další ubíjejí čas blbostmi.

  „Přezaměstnanost“ za „reálného socialismu“ měla méně nepříznivé účinky na soudržnost společnosti než všechny formy nezaměstnanosti za kapitalismu. Není pravda, že byla „povinnost pracovat“. Byla povinnost prokázat legální příjem. Dnes se nezkoumají ani ilegální příjmy, natož vysoce nemravné legální. Rozklad má být urychlen „zaintegrováním“ žáků s výrazně podprůměrnou inteligencí do standardních škol. Tím se „standard“ dále zhorší. Paní ministryně zřejmě touží vytvořit více prostoru pro soukromé školy, protože absolventi standardních škol se nikde neuplatní.

  Tzv. „svoboda“, která je ve skutečnosti „pozlátkovým pojmem“ (podle Miroslava Plzáka) umožňuje školám nabízet neuplatnitelnou kvalifikaci a nenabízet kvalifikaci potřebnou. „Ruka trhu“, která je základním článkem státního náboženství, je nejen neviditelná ale i neexistující. Samozřejmě neexistují žádné koncepce, žádné výhledy do budoucnosti ani bilance pracovních sil. A pokud přece, nenásledují žádné nadějné akce směrem k nápravě. Politici se starají o přežití do příštích voleb, delší horizont je samozřejmě nezajímá.

  Globální trh vystavuje domácí výrobce konkurenci v nejchudších zemích. Státníci nabízejí občany ČR „investorům“ jako levnou pracovní sílu. Levné pracovní síle je marné nabízet služby. Nakoupí jen ty nejnutnější v čele s vysoce předraženým bydlením. Zaplacení nájmu na tři měsíce předem je standard.

  Vedle toho rostou jako houby po dešti neziskové organizace. Jejich deklarované cíle jsou úžasné, efektivita jejich práce často blízká nule. Někdy pod nulou – napomáhají dalšímu rozkladu společnosti.

  Vysoce bezútěšný a stále se zhoršující stav společnosti nevzrušuje ty, od nichž dávno neočekáváme nápravu. Místo cesty k soudržnější a zdravější společnosti, která by byla schopna integrovat vlastní občany, volají velmi mnozí politici po příchodu cizinců, včetně těch, jejichž integrace je vyloučena. Předseda vlády dokonce pokládá tuto zhoubnou ideologii za předvoj budoucí levice. Integrovatelnost velmi mnohých příchozích cizinců je nutně horší než osob „vychovaných“ ve „vyloučených lokalitách“. Tam je nutno předpokládat absenci výchovy k slušnému chování, kterou lidé získávají převážně nápodobou, chybí i hygienické návyky, které se nemohly vytvořit v nehygienických podmínkách a samozřejmě defektní školní vzdělání a pracovní návyky, protože sotva viděli někoho pracovat. Agresivní chování je podmínkou přežití.

  Cizinci prchající z vyloučených lokalit navíc neovládají jazyk, hlásí se k náboženství, které je stejně radikální jako jejich snaha získat životní prostor lhostejno na úkor koho.

  Může nám být upřímně líto jejich nešťastného dětství – asi do té doby než nás zdvořile s nožem v ruce požádají o peněženku. Chtějí se s námi rozdělit.
  ===========================

  • Tohle mě vždycky rozesměje/rozesmutní, že vlády, které mají (a dobře je platí) k ruce tisíce odborníků na posuzování budoucího vývoje, aby mohly včas reagovat (tj. včetně tajných služeb), prakticky vždy proserou ty nejzávažnější, dějinné události, od krachu na burze, přes vypuknutí války až po současný tragický příliv migrantů. A když už ten příliv vypukne, nejsou schopny celý jeden rok racionálně reagovat, to platí o vládě v Bruselu, ale i v Německu a dalších.

 5. Gabal je přímo spojený s nynějším pseudo-elitním spolkem zoufalců, bojujícím proti svobodě slova, což je marný a předem ztracený boj. Dokladem vyšší spravedlnosti je, že má doma Hybáškovou: kdo jste měl někdy to „potěšení“, jistě chápete.

  My zkušenější, kteří jsme ještě zažili bolševickou propagandu, jasně vidíme analogii s mediálními bláboly v 80. letech – ti mladší si ťuknou v angličtině dotaz do „strejdy Googla“ a po pěti minutách čtení mají také jasno: BS (a to nemám na mysli Bohuslava Sobotku ani Bernieho Sanderse), všechno je naopak než blábolí Gabalovci, ČT a celá žumpa.

  Podivné na tom všem je ta několik tisíciletí udržovaná zcela chybná premisa o prospěšnosti cenzury a omezování svobody slova pro úspěšnou vládu – je to zcela kontraproduktivní a jen to přispívá k neřešení problémů a podminování moci, vede to k celkovému kolapsu.

  Západní „svobodná“ demokratůra si tohle dlouhou dobu uvědomovala a nechávala ovládané plácat si, co chtěli. Skutečná propaganda byla skrytá hluboko v kulturním řízení – přes kostel, literaturu, film, ale nikdy ne přímá. Byla součástí morálky a etiky, vrostlá až na kost.

  Jakmile režim přistoupí k cenzuře a potírání nevhodných pravd spolu s jejich mluvčími a platformami, je to znamení selhání a panujícího zoufalství. Samozřejmě je to absolutně neúčinné, má to dokonce protichůdný účinek, takže následující krok musí být už jen přímá represe: pokuty, pronásledování, vězení a popravy.

  • Ad poslední odstavec: přesně tohle Gabal požaduje: „Důležité jsou aktivní justiční kroky proti ruské dezinformační aktivitě. Když narušuje ústavní pořádek, je třeba to začít trestně stíhat. Je nutné, aby se ruské propagandě zvyšovaly náklady všemi prostředky – mazáním, blokováním a izolováním jejích webových serverů, e-mailových komunikací, Facebooku, aktivních exponentů a agentů až po policejní a justiční kroky. Proruské trolly mazat, vůbec žádnou diskusi nevést. Jestliže s nimi budeme diskutovat, účel jejich kampaně ještě znásobíme.“

   Jenže je to poněkud jinak, než si myslí. Jestliže se tady prohánějí američtí agenti jako po Václaváku, jedná se přesně o to jeho „narušení ústavního pořádku“, agenti cizí mocnosti nemohou působit ve státní správě nebo dokonce v poslanecké sněmovně. Což se děje.

   • Legrační je snaha agentů jako je Gabal hledat všude agenty protistrany. Amíci si prostě díky psychologické projekci myslí, že když je snaha jejich agentů marná, musí to kazit agenti Rusáků nebo Číňanů nebo koho.

    Nedávno na toto téma dokonce měli nějací šašci vystoupení v US Kongresu, kde požadovali po tajných službách, aby pečlivě vyšetřily, jak to „ten Putin“ v celém světě financuje a řídí. Nějak nedokázali akceptovat odpověď zástupce NSA, který jim říkal, že nic zajímavého – mimo veřejné kanály jako je televize RT nebo rádio Sputnik – americké tajné služby nezjistily. Jelikož Amíci sami takové aktivity provozují po celém světě a mají koupené všechny žumpoidní novináře, očekávajjí, že „Putin“ to dělá zrovna tak, ale nějak prohnaněji, takže na to nemohou přijít.

  • „Skutečná propaganda byla skrytá hluboko v kulturním řízení – přes kostel, literaturu, film, ale nikdy ne přímá. Byla součástí morálky a etiky, vrostlá až na kost.“

   Nedavno jsem se o tom bavil na navsteve, kde nahodou v TV vyskocila archivni hitparada ARD z roku 1975, kam si nazivo pozvali ABBA. Normalne byla hitparada slozena z beznych slagru, tentokrat ale, diky excentrickemu hostu, vystoupil pred a po Abbe dechovkovy santan, zpivany nejakym tehdejsim nemeckym sansonierem ve slamacku na pozadi parozskych kulis.
   Zamer byl jednoznacny: zmekcit dopady noveho a neznameho a zaramovat to pevnym kanonickym ramcem, ktery rikal: tohle jste vy, takhle se to ma delat, a pokud to vite, muzete se ted kouknout na Abbu.

   Komuisti to samozrejme delali podobne: v kazdem programu byl nejaky zahranicni umelec, stanovujici latku umirnenosti a spravnosti. Proste do vetsiny programu byl vlozen nejaky mravni etalon.

   A jak jsem se o tom bavili, shoda panovala nad tim, ze pokud ma takova propaganda/ vychova fungovat, musi tlak prijit zezhora, tedy od statu. Tohle soukromnici nezvladnou, nebot moralni kanon musi byt celoplosny a celonarodni. Ale pak se spolecnost rozdelila na dve skupiny s odlisnym pohledem na priciny soucasneho stavu:
   – cast tvrdila, ze stat to ma „zakazane“ a nedostava na to penize, protoze pro jeho financiery je to plytvani penezi
   – druha skupina tvrdila, ze by stat i spolecnost chteli v podobnem duchu pokracovat, ale zcela chybi „vzor pravdy“, tedy urednici a ideologove uz se nedokazi shodnout na to, co je dobre a co podporovat a tedy ani nasledne nedokazi do vysilani propasovat skryte sdeleni

   Plati zrejme oboje, nicmene ja se pridal spise do te druhe skupiny.

   • Na jaaa…aber,…..

    „A jak jsem se o tom bavili, shoda panovala nad tim, ze pokud ma takova propaganda/ vychova fungovat, musi tlak prijit zezhora, tedy od statu. “

    Ještě že neziju v totalitě a okresního tajemníka nedělá embecko co by mi xhtel „vychovavat“ skrze nadekretovame „etalony“ z Ein Kessel Buntes skrze Udy Jürgense, Deeny Ready a další „moznaprijdouikozeuzelniky“, taci jako embecko otravovali život lidem, od kabrhelovskych domovních (kdo si vzpomene na od S + G domovnici Čujovou ?) až po udavače za poslech Hlasu Ameriky…

    Embecko by se chytil se svým „morálním imperativem“ v Německu v 30.letechy zatímco na hranici pred městskou knihovnou hořel Popper, Weber a Horkheimer, embeckove by nás nahaneli do kin na Leni Riefenstahlovou a kdo by neznal zpaměti libreto opery Prsten Nibelungův sel by do basy.

    Z emnecka jde strach. Ještě štěstí že ho bič liberalismu nutí víc než davat dohromady plány proti kulturní di(sub)verzi multikulturalismu či snad dokonce ameranikanismu či globalismu, budovat kariéru když pozice zástupce „pro věci politické čistoty kultury“ zatím nejsou vypsány na MNV. :-).

    • Varování: pokud ještě jednou napadnete oponenta nesmyslně a zcela bez důkazů („taci jako embecko otravovali život lidem, od kabrhelovskych domovních (kdo si vzpomene na od S + G domovnici Čujovou ?) až po udavače za poslech Hlasu Ameriky„), smažu vás. Tohle tady ponechávám jako důkaz vyspělé německé a liberální kvality vašeho debatování.

     • Beru na vědomí, co říká vaše „česká vyspělost“ na toto? Smyslem a důkazy překypující odstavec….

      Kecy!
      Jste tady, protože tady nejsou barevní.
      Rasisto!
      A ty vaše statisticky na moc nestojí…..

      Myslím, že důkaz o Vašem „jednotném“ metru je to více než výmluvný. a jsem rád, že takové důkazy zde skutečně necháváte bez jakéhokoli upozornění.
      V každém případě, embéčku se omlouvám, když říkal že „výchova by měla jít od státu shora“ jistě tím nemyslel že by se snad nabídl sám, a já jej osočil nespravedlivě z toho, co nemohu vědět….Takže omlouvám se a Tarasovi děkuji.

      • No a zase jste šlápnul do porcelánu, když jste mě obvinil z dvojího metru. Jednak na tom citovaném komentáři nevidím nic závadného, jednak jsem nedávno smazal komentář jednoho zdejšího štamgasta, kterému z vás povolily nervy a napadl vás tzv. od plic. Je natolik rozumný, že úlet mlčky uznal a už se o tom není nutné bavit.

       • Já byl nějakou dobu na cestách – na Terasu jsem se dostal jen díky chytrýmu mobilovi debilovi – díky našemu fakánkovi jsem se ale prakticky nedostal do diskuse – tak rozcupoval vlákna že se mi ukazovala jen jednotlivá písmenka pod sebou – u něho žádná škoda, ale odstavil mne třeba od Kchodla, což jsem nesl dost těžce, jako i od Hudce, Astra etc. Na PC ho normálně ignoruju, výjimkou byl díky Tarasovi příspěvek v 15,03 – (děkuji mu) na to se kdysi nezmohl ani nejblbější uliční vejbor – ale k věci – vzhledem že tady stejně jeho snažení jde vniveč tak by ban jen prospěl.

     • To se snazi jen odpoutat pozornost od nemecke statni kukturni politiky a tak to obrati naruby, tarasi. Dalsi dukaz obtiznosti vedeni diskuze, sklouzavajici do pitvorne argumentace jako vcera odkazany Anglican Culik: Vy Cesi chcete vsechno rozbourat tim, ze neprijimate kvoty a podryvate bruselskou agendu.
      Jinak ale ze strany Ondreje jde o potvrzeni zaveru skupiny c. 1: kulturni metody ovladani zanikly proto, ze byly statu zakazane.
      Tak si to holt musi vzit na bedra nevladky….jeste ze maji drice Gabala.

 6. Vy nemate podobne pravo jako Emericani na informace ?
  Ze byste pozadali vladu , ombutsmana, nejvyssi soud ci koho aby vam upustili par jen trochu tajnych informaci, treba kolik ze poslancu ci vubec vladnich cinitelu navstivilo Zapad, a u kterych je dokonce znamo za kolik, a stejny list navstevniku pokud jde o pocty, cetnosti a penize tech co cestovali na Vychod.
  Kolik Gabalu za vodou a kolik za Kremelskou pripadne Cinskou zdi ?
  Jaky je asi pomer ?
  Kdo mi povi kdo mi radu da?
  Noci a hvezd nad hlavou zas se ptam 🙂
  ( jako Jirina Salacova ve slavne pisni)

 7. Absolutně zásadní politická řeč Angely, kterou bych snad přirovnal jen k projevu Churchilla v Fuiltonu.

  Wie bereits vor fünf Monaten erteilte die Kanzlerin ihren Kritikern eine deutliche Absage. „Nein, ich steuere nicht um“, so Merkel auf die Frage, ob es nicht Zeit wäre, angesichts des Gegenwinds von ihrer bisherigen Politik abzuweichen. „Wir arbeiten daran, die Zahl der Flüchtlinge im Vergleich zum vergangenen Jahr zu reduzieren“, so Merkel. Sie sprach sich jedoch erneut gegen Obergrenzen für die Einreise von Flüchtlingen aus, wie sie CSU-Chef Horst Seehofer und sein Vorgänger Edmund Stoiber seit Monaten fordern.

  „Es ist eine Zeit, eine Herausforderung, die habe ich mir nicht ausgesucht, die hat sich Edmund Stoiber nicht ausgesucht, die hat sich niemand ausgesucht“, so Merkel. Sie sei überzeugt davon, dass es im eigenen Interesse Deutschlands sei, die Flüchtlingsfrage nicht national zu lösen. Merkel warnte angesichts der Flüchtlingsströme quer durch Europa vor nationalen Alleingängen mit Grenzschließungen und Obergrenzen. „Das ist genau das, wovor ich jetzt Angst habe, wenn der eine seine Grenze definiert, muss der andere leiden. Das ist nicht mein Europa“, sagte Merkel. „Wir müssen Europa zusammenhalten und Humanität zeigen.“

  Spiegel přináší zásadní reflexi vlády dvou posledních let německé kancléřky.

  http://www.spiegel.de/politik/deutschland/angela-merkel-bei-anne-will-a-1079763.html

  Ano Evropa pogromů na Židy, drátů na hranicích a rozbitých výloh s Davidovými hvězdami, není ani moje. Evropa. Evropa jako nadnárodní federace, kde je každý doma, kde chce od Transylvánie po Madeiru. Kde si každý může vybrat jakým bude mluvit jazykem mezi sebou, kde úřady budou mluvit německy, francouzsky a anglicky – a kde v kolonce evropského pasu nationality/Nationalität – bude napsáno european/europäisch.

  Takto vznilkly USA, nikoho nezajímalo jestli ten kdo jede v té koloně s tím formanským vozem je Sasík, Čech nebo Rakušan. Karl May, ačkoli nikdy v USA ani na Blízkém východě nebyl, přeci jen věděl, že ti Sasíci společně s tradiconalistickými lordy LIndsayi znamenají to společné, co Evropa jako zásadní může nabídnout „Novému světu“. A to svůj vlastní kulturní universalismus, kdy ruská carevna mluví lépe německy než rusky, kdy britské království bylo více „sasko-gothajské“ než britské, skotské či welšské a NIKOMU TO NEVADILO. Ani těm Rusům, že jejich královna Kateřina pocházela z Anhaltska…

  • Tak Evropa s křišťálovými nocemi není ani moje, ale nechápu, proč Židy do tématu cpete.
   Zavraždili jste jich dost, mějte trochu úcty k těm mrtvým, (ať už to každý vidí z jakého chce úhlu) protože využívat, ba zneužívat je k vašim laciným propagandistickým výlevům je primitivní zvrhlost!
   A ty kecy o o těch jazycích si nechte, vy byste chtěl Evropu, kde 1% bude tvrdě perzekuovat zbylých 99%-pokud to 1% dojde k závěru, že těch 99% nemá pravdu.
   Ty vaše příspěvky ztratily soudnost dávno, ale přidávají na (agresivní) nechutnosti!

   • Fagan prostě jako správný psychopacoš projektuje německou vinu na všechny okolo, to je celé.

    Je to směr celé té nacistické propagandy, která se teď schovává za ten jejich „liberalismus“.
    Vyniká v tom například nácek z Yale jménem Snyder, který z hitlerovského vraždění obvinil „Krvavé země“, tedy východ Polska, sever Ukrajiny, Litvu, Lotyšsko – Němci tam zřejmě byli jen na odborové rekreaci, coby obsluha koncentráků. Katedra historie na Yale je vůbec plná podobných týpků, více než historií se tam zabývají výrobou propagandistických podkladů pro americký fašismus a nový evropský nacismus.

    Ale to jen tak na okraj. „Kristallnacht 2“ i nová „noc dlouhých nožů“ v Německu samozřejmě bude, to je zaručené. Němci to jinak neumí, to je stejné po staletí.

 8. A toto říká na adresu semináře v poslanecké sněmovně Tereza Spencerová:

  „Je svým způsobem neuvěřitelné, že tady kdosi – a je fakt jedno, jestli EU, tedy i čeští daňoví poplatníci, nebo Soros a další – financuje tak šílené divadlo, které nám jen trochu starším připomene dospívání. Jinými slovy, že se část našich „elit“ v době, kdy jim v důsledku jejich vlastní politiky teče do bot, chová úplně stejně hloupě jako kdysi Biľak a spol.

  Myslím, že každý soudný člověk si sám pro sebe dokáže odpovědět na otázku, do jaké míry je současný stav ve světě, nebo třeba jen v Evropě, důsledkem konkrétní západní politiky, a do jaké míry je dílem ruské propagandy, tedy „článků, fotek, videí“. Zajímavější je, že dnešní „kontrapropagandistický“ atak proti Rusku je veden záplavou slov a souvětí, při jejichž čtení nebo poslouchání si rychle uvědomíte, že jsou to ve skutečnosti jen prázdné plky. Vrstvení nejrůznějších adjektiv, která mají navýšit dramatičnost situace a všeobecné napětí, tu vyprázdněnost zachránit nemůže.

  Po vzoru paní Langšádlové, která stranicky povinně vidí ruského agenta pod každým kamenem, bych si proto dovolila upozornit, že tak hloupé ataky proti Rusku mohou u myslících lidí jen vyvolat zájem o to, co že to kde Putin ve skutečnosti dělá. Jinými slovy, naši bojovníci proti Putinovi jsou tak hloupí, že mu ve finále spíš nahrávají.“

  Je s námi na jedné lodi, Tereza.

  • Copak Spencerka, té to myslí a píše v podstatě to samé, co napadne každého, kdo se začte do neprolhaných pramenů.

   Co mě zaujalo na Markele, je zjevná schizofrenie. Na jednu stranu tvrdí, že počet uprchlíků omezí, proti loňskému roku, na druhou stranu hořekuje nad limity a ploty. Že to není humanistické. Sancta simplicitas ! Vůbec nikdo nereaguje, když vyjde najevo, že za letošní leden a únor přišlo 30x tolik migrantů, jak za stejné období minulého roku – a další miliony jsou na cestě.

   Přijde mi to, jako když si jedna zpovykaná slepice pozvala na oslavu narozenin lidi po ksichtoknize a když jich přišlo 5 tisíc, zavolala na ně policajty a ti neměli lepší nápad, než celý ten mejdan vymlátit a stovky lidí zatknout. A samozřejmě odsoudit za něco do vězení, protože jak se říká, v USA dnes každý spáchá 2 federální trestné činy nebo přestupky denně, aniž si toho je vědom – tak je tam právo vymknuté z kloubů.

 9. Německé kanclerce vyslovilo podporu 70 osobností z řád intelektuálů a umělců.

  http://m.dw.com/en/prominent-intellectuals-back-merkels-refugee-policy/a-19062266

  Tyto osobností co reprezentují Německo ve světě mají jasný názor na to, jakou roli by Německo mělo hrát ve světě. Po dobe, kdy z Německo šel strach je nyní Německo státem, kteří vyhledávají ti co utíkají ze strachu z násilí a perzekuce a vnímají jej jako naději na záchranu. Neberme jim ji.

  To je příklad lidí, co šíři evropské umění jako součást naší kultury a odkazuji na slavné umělce co ve své dobe kdy tvořili svá díla, trpěli nepochopením a hmotnou nouzi. Nyní je máme za génia a vyjadřujeme jim úctu, pritom zapomínate dnes opět na ty, co chtějí svůj život prožít tak, jak si přáli i ti, co složili nesmrtelná díla a my je za to obdivujeme. Pritom stačí se dnes jen bedlivě rozhlédnout kolem sebe. Uviděli bychom lidské osudy ne nepodobné těm, které dnes uctivame a obdivujeme ze své vlastni bohaté minulosti.

  • No to jsou ale kecy.
   Podle posledního vydání slovníku českých synonym „kecat“ lze říci třeba také slovy:
   plácat, plkat, tlachat,žvanit.
   Kec je pak také žvást, brept, blábol, blbost, kyd, hlod, nepravda, lež, … atd.
   Ten slovník je bohatý, mně označení „kecy“ pro ten výkon stačí.
   Hezkou noc přeju.

   • Navrhuji ještě sloveso „faganit“, to je myslím zdaleka nejpřesnější.

    • moje babička říkávala „cigánit“. Ale to je v demogracii nevhodné, takže „faganit“ je ten správný, politicky korektní výraz.

     • Škoda, že vám nemohu dát kladné body.
      Jak Hudec, Kchodl a Pepan- po deseti bodech!

   • Jsou to sice kecy , ale varovne a to velice !
    Strach z Nemecka na pokracovani Uz zase strach prochazi Evropou.
    To se zatim nikomu jinemu nez jim nepovedlo,
    Napred pro prilisnou nelidskost nacistickou, ted pro lidskost Merkelovskou 😦
    Opet Nemecka hrozba! Tentokrat transformovana do jine podoby 😦

    • Tak zrovínka náhodou si čtu v Graylingovi a ten cituje Theodora Kaufmana „Germany Must Perish!“ (1940), jehož kniha volá po systematické sterilizaci německého lidu, aby existující německá populace vymřela a přestala existovat jako agresivní militaristický národ ohrožující světový mír.

     To bývali rasisté, kam se na ně hrabe současná liberální demokratická Evropa.

  • 80 osobností z 80 milionového Německa? :-)) Víte, nejvíc jste mi nesmyptaický tou vlezlostí, jste tak nějak všude, jeden by myslel, že to snad musíte mít jako zaměstnání

   • Když se ještě jmenoval Fagan a vystupoval na Lavce (to byl výrazně levicový blog admina Stanislava Holubce), to ještě býval neoliberál nejhrubšího zrna, tak tohle o něm říkal kdekdo, že je placenej provokatér.

 10. A to se u nás Kalousek seknul jen o -4% a Vladimír Vladimírovič, když předpokládal růst na úrovni +0.6% v r.2015 se „seknul“ jen o skoro 50%….

  Income of Russia from export of oil decreased by 42%, gas — 23%

  Federal customs service (FCS) on Friday published data on incomes of Russia from oil and gas exports last year, reports TASS.

  So, according to these data, the physical volume of oil export in 2015 increased by 9.4% to $ 244,485 million tons against 223,415 million tons a year earlier. In value terms, exports of oil from Russia decreased compared with the previous year by 41.8% to 89,576 billion.
  The main volume of export fell to the far abroad countries. The cost of oil supplies there was $ 83,955 billion dollars, which is 42,3% lower than for the same period of the previous year. Revenues from oil supplies to the CIS fell by 32.3%, to 5.62 billion dollars.

  As for gas exports, then, according to custom, last year Russia exported abroad 185,5 billion cubic meters, which is 7.5% higher than in 2014.

  However, due to the fall in oil prices, followed by falling and gas prices, revenue from sales declined by more than 20% 41,844 billion vs. $ 54,73 billion in 2014.
  In foreign countries in 2015 was delivered to 144.7 billion cubic meters (a decrease from year 2014 16%), while in the CIS countries have been sold to 40.7 billion cubic meters (minus 15.2 per cent).

  In addition, the FCS reports that last year Russia has increased electricity exports by 24.3%. All were sold before 18,243 billion kilowatt per hour, but revenues from electricity exports rose only by 0.89% to 744,1 million dollars.

  The volume of deliveries in the far abroad grew by 0.2% to 11,272 billion kilowatt per hour, while deliveries to CIS countries has increased in two times — up to 6,971 billion kilowatt per hour.

  Total revenues from electricity exports in the far abroad countries has decreased by 18% to $ 453.1 million, and to CIS countries has grown in 1.6 times up to 290,9 million dollars.

  http://en.news-4-u.ru/income-of-russia-from-export-of-oil-decreased-by-42-gas-23.html

  Ruské oficiální zdroje (centrální banka, nezávislé ekonomické instituty naposledy jako Kudrinův Nezávislý ekonomický institut na Gaidar foru 2016) v poslední době vydávají alarmující zprávy, které patrně lidé obklopení okolo prezidenta panu Putinovi zamlčují. Nevěřím, že by tak mocný muž jen přihlížel jak se ruská ekonomika řítí do nevybratelné spirály a čas k pádu se kvapem blíží…

 11. Byla jednou jedna vyhlasena propaganda a svet se nestacil divit co vse hlasala, prekonava ji dnes Merkelovska ktera z minusu plus udelala
  a prave vam tu hlasi jak se Ruska strana podelala
  Co rikat by meli nerikaji co delat by se melo nedelaji
  dokonce ani pravdu o tom co se deje v Nemecku nepisi
  zato stale cteme a slysime ze Merkel ma potporu vetsiny.
  To uz dokonce I media v CR obcas pravdivejsi zpravy napisi:

  Němci se začali bát Němců, líčí lidé v Clausnitz. Pokud vůbec promluví
  Zdroj: http://usti.idnes.cz/strach-v-clausnitz-z-migrantu-dk4-/usti-zpravy.aspx?c=A160302_2229480_usti-zpravy_vac2
  Diky Faganovi se dovidate ze ani jadernou zbran nebude nutno na Rusko pouzit,
  poklada se jim to tam samo a viteztvi lichvarskeho kapitalismu je pry pro vzdy dano
  a ve hvezdach psano .
  Uz se ocekava jen posledni malickost, aby FSECHNY ty lzi vzal lid za sve a rekl sve ANO !
  O Rusku coby „Risi Zla“ mluvil pred lety jiz Reagan
  Neoconi oprasili a opakuje vam to tu Merkelista Fagan 😦

  To abyste chytrejsi byli a hlavne pripraveni,
  take ze nad Ami ve svete a Nemce v Evrope neni!

  • Pěkné !

   Tragikomické je, jak všichni ti bruselští a „liberální“ panáci ještě před rokem vřeštěli o super hyper EU a zářných zítřcích a dnes ti samí křičí o katastrofě, přitom se vlastně nic nestalo, jen jsou obohaceni o mega a půl „jaderných inženýrů, lékařů a programátorů“ se sluníčkovým „náboženstvím míru“. Ekonomika přímo kvete, FVE panely a větrníky vyrábějí čistou elektřinu, záchrana Řecka úspěšně pokračuje. Banky jsou plné skvěle oblečených lidí, luxusní auta všude kolem. Rusko krachuje, Ukrajina vzkvétá, Assad_must_go_!, americká demokracie volí Hillary, kterou podporuje přes 70% Němců. Prostě idylka, tak proč ten řev ?

   Anebo ne ?
   🙂

   • Tady dokonce nemecky hospodarsky zazrak:
    Uprchlici financuji sami sebe a krize tak temer nic nestoji:
    „Das Geld, das Flüchtlinge bekommen, geben sie hier auch wieder aus….penize ktere uprchlici dostanou, vydaji v Nemecku zase nazpet“
    http://www.sueddeutsche.de/wirtschaft/frickes-welt-fluechtige-kosten-1.2890242
    Mozna se rozhodnu podporit nemeckou ekonomiku tim zpusobem, ze dovolim nemeckym uradum zalozit mi konto, na ktere mi stat bude posilat 1 milion euro rocne s tou podminkou, ze je utratim pouze na pude BRD. Svoji cast dohody bych jiste splnil beze zbytku.

    • Skvělý nápad !
     Já se hodlám zařídit trochu jinak: přes prostředníka si nechám vystavit syrský pas, „uprchnu před zlým Assadem a Putinovskými vražednými barelovými bombami“ do Turecka a tam si nechám platit od Makrely, abych neprchal dál do Deutschlandu. Předpokládám, že nebude vadit, pokud budu zrovna v ČR nebo se budu válet na Srí Lance či na Martha’s Island, menší bakšiš Turkům to určitě spraví – nakonec „bakšiš“ je turecké slovo.
     🙂

     Podle posledních zpráv nabídla Makrela Turkům 6 miliard euro (3 hned), když si všechny „syrské vysokoškoláky“ nechají, ale Erdogan chtěl aspoň 60 miliard. Takže myslím, že počet „syrských uprchlíků“, byť poněkud virtuálních, v Turecku bude stoupat rychleji než Gogolovi počet mrtvých duší v Revizorovi.
     🙂

   • Dva názvy pro obdobné „projekty“:
    Dohnat a předehnat (něco jako film pro pamětníky – na internetu není k dohledání)
    Europa 2020 (nový žánr – tragikomický horor)

    „Evropa 2020“ je strategie EU, jejímž cílem je v příštím desetiletí dosáhnout nového růstu.
    Chceme, aby se v dnešním měnícím se světě v EU vytvořila inteligentní a udržitelná ekonomika, která podporuje sociální začleňování. Tyto tři vzájemně provázané priority by měly EU i členským státům pomoci ke zvýšení zaměstnanosti a produktivity a ke zlepšení sociál soudržnosti.

    Unie si stanovila pět ambiciózních cílů, které se týkají zaměstnanosti, inovací, vzdělávání, sociálního začleňování a změny klimatu a energetiky. Ty by měly být dosaženy do roku 2020. Všechny členské státy si v každé z těchto oblastí stanovily své vlastní cíle. Celou strategii tak podpoří konkrétní činy na úrovni EU i členských států.

    • Tragikomický horror 🙂
     Cenu Monty Pythonů „Švihlé cíle“ získává pro tento a všechny následující roky … EU.

     Měl jsem podezření, že se něco strašného strhne, jakmile ti šašci dostali Nobelovu cenu míru. Kdo nezabije alespoň milion lidí, nemá šanci ani na nominaci.

     • Tak ode dneska bude třeba postavit naopak zed na hranicích se Slovenském. Tam začíná divoký fašistický východní Mordor. Klasický nacionální socialismus. Ficovi „socialistické“ mají jediné možné koaliční partnery fašisty a nacisty. Ale ještě je sance že západní civilizace na Slovensku bude mít většinu.

      ****

      Dennik N: Fico vytiahol fasistov
      Voľby poslali do parlamentu fašistov. Zrazu je všetko ostatné druhoradé.

      Výsledok volieb neznamená, že z večera do rána je Slovensko rasistické a extrémistické. Voľby však ukázali, že pre veľkú časť krajiny nie sú xenofóbne reči, neznášanlivosť a agresivita voči všetkému inému, neprekonateľným tabu.

      V tom šoku nám to možno nedochádza, ale to nie je len Kotleba. Priamo sa k tomu hlási aj SNS, ktorá pri mužíkovi s hitlerovskými fúzmi, môže pôsobiť ako normálna strana. A posledné mesiace, aspoň v téme utečencov, si jazyk neznášanlivosti osvojili aj v Smere, SaS a veľmi to lákalo aj ďalších.

      Nie je to prehnané: fašistov do parlamentu priviedol premiér Robert Fico a jeho Smer. Urobil to už v Banskej Bystrici a teraz to dokázal aj na celoštátnej úrovni. Reči o tom, že tvrdým postojom k utečencom vlastne preberá agendu extrémistom a nevpustí ich tak na prvú scénu, sú po včerajšku dokázateľne mimo.

      • Jaká hrůza, jaké nebezpečí pro celou Evropu, ba celý svět!
       Na Slovensku se do parlamentu dostala legální politická strana, co se nelíbí 1% Ondřejovi!

       • Přesně tak, stejně jako když lidovec Wolfgang Schüssel vzal do vlády Jörga Haidera. EU v tu chvíli politicky izovalovala Rakousko, včetně ignorance jejich zastupitelů v Radě Evropy, že jejich vláda nakonec padla. 1% zvítězilo nad 99%. Taky zcela legálně, nikdy přeci kanclere Schüssela nenutil tu vládu skončit:-)

    • Konečně se mi rozsvítilo!
     Inteligentní (a udržitelná) ekonomika.
     Proto oni si to toho Německa zvou tolik inteligentů!

 12. S potěšením sleduji, že celý „světový“ NWO establishment zachvátila po „superúterý“ kvůli Trumpovi panika. Pravdoláska je na mrtvici nejen u nás, dobře skuhrají i Němci v Deutsche Welle: http://www.dw.com/en/opinion-trump-the-specter-haunting-germany/a-19088125

  Dokonce i Eric Best si přisadil, přímo v jámě lvové – na Olomoucké univerzitě, jinak plné havloidů od sklepa po střechu: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Nejsem-putinovec-ale-souhlasim-s-ruskym-prezidentem-USA-chteji-destabilizovat-svet-prohlasil-na-univerzite-Erik-Best-A-pak-ukazal-studentum-co-se-v-USA-skutecne-deje-424588

 13. Dyt vám to říkám už více než půl roku, a tady se řeší Deutsche Bank přitom akciový profit YoY byl 4,28%. Zjistěte to srovnat s takovou Sberbank:-))

  Takže co bude ? Tohle!

  http://m.novinky.cz/articleDetails?down=1&sznu=QXtNjTxK4gI33NCq&sId=2&date=2016-3-4&aId=396759&mId=2

  Předsedající země EU, nejliberalnejsi země EU a zároveň jedna nejvyšším podílem emigrantů že zemi mimo EU, a její snad nejlepší premiér za posledních 20 let Mark Rutte říká:

  „Evropa se bude muset rozhodnout: Ty půjdeš do ČR a ty do Německa“.

  A vozit sem budou z řeckých hotspotu, aby lokál fasouni na východ od nás zase nenahnali ženy a děti do koncentráku z ziletkovyho drátu.

  A propos, uprchlíci se pomalu stává fenoménem žen a děti. Viz Vysoký komisař OSN pro uprchliky

  Dochází k dramatickému zvýšení počtu uprchlických žen přicházejících s dětmi do Evropy a EU drasticky zanedbává jejich práva. V únoru 2016 informovalo Vysoké komisařství EU pro uprchlíky, že počet příchozích žen poprvé překročil počet mužů. V lednu 2016 přišlo do Řecka a do Itálie 54 procent žen a dětí, mužů 46 procent.

  Jak organizace Human Rights Watch informovala reportéry z německé Deutsche Welle, do Evropy nyní přichází stále více žen, cestujících samotných nebo se svými dětmi. V jednom případě HRW interviewovala ženu, která je v osmém měsíci těhotenství a Maďarsko ji vězní za mřížemi v detenčním středisku.

  • Tady to máte, Ondřeji.
   Šest bodů, po jejichž přečtení se musí smát i ten, kdo má čerstvě po plastické operaci obličeje.
   Mimochodem, kdyby opravdu někdo těchto šest bodů důsledně dodržoval, bude prakticky okamžitě označen jako nacista, rasista a xenofob.
   Hádejte kým?
   Správně, vysokým komisařem OSN!

   1. Plně realizujte přístup tzv. „hot spotů“ a přesunování žadatelů o azyl z Řecka a Itálie. Zároveň vracejte osoby, které nemají právo na ochranu pro uprchlíky, včetně užívání existujících readmisních dohod.

   2. Zintenzivněte podporu pro Řecko ke zvládnutí humanitární nouzové situace, včetně určování statusu uprchlíků, jejich rozmísťování do dalších zemí i včetně návratu osob a jejich readmise.

   3. Zajistěte plnění všech azylových zákonů a předpisů EU členskými zeměmi Evropské unie.

   4. Zpřístupněte bezpečnější, legální cesty pro uprchlíky do Evropy v rámci řízených programů – například programů humanitárního přijímání lidí, soukromého sponzorování, slučování rodin, studentských stipendií a projektů pracovní mobilit – aby se uprchlíci nemuseli obrace na pašeráky lidí ve snaze dosáhnout bezpečí.

   5. Zajistěte ochranu pro osoby ohrožené riziky, včetně systémů na ochranu dětí bez doprovodu rodičů a dětí, které se rodičům ztratily. Zaveďte opatření proti sexuálnímu a genderovému násilí, zintenzivněte vyhledávací a záchranné operace na moři, zachraňte životy tvrdými akcemi proti pašování lidí a bojujte proti xenofobii a rasismu zaměřenému proti uprchlíkům a migrantům.

   6. Vytvořte celoevropské systémy odpovědnosti za žadatele o azyl, včetně vytvoření registračních středisek v hlavních zemích, kam uprchlíci přicházejí a zaveďte systém pro rozdělování žádostí o azyl spravedlivým způsobem do všech zemí Evropské unie.
   – See more at: http://blisty.cz/art/81393.html#sthash.2eW80Y1r.dpuf

   • Tam je zajimavy bod 4), vyplyva mi z nej, ze sem uprchliky cpou za kazdou cenu, aniz by predem overovali, zda- li ma dotycny narok na status uprchlika.
    Jasne, ze to tak je, ale opet dochazime k situaci, kdy rikaji neco jineho, nezli rika zakon a povazuji to za spravne (zakonne).

    „legální cesty pro uprchlíky do Evropy v rámci řízených programů“ je zcela jasny protimluv v privlastku, bud je clovek uprchlik, anebo ucastnik planovaneho migracniho programu, oboje nejde dohromady.
    A tihle lide varuji pred fasismem…to by jeden hodil rouru.

    • Ta trojka také není špatná.
     ČR tohle dělala a zatím dělá, stejně jako Maďarsko nebo Slovensko.
     Ale dodržování zákonů není žádoucí, pokud se to ovšem zrovna čistě náhodou nehodí.
     To jsou body nesvéprávných psychopatů, žádní deprivanti, ale psychopaté se vším všudy, co patří nejméně na ambulantní léčku, ne-li rovnou do ústavu.

  • Ještě k tomu vámi odkazovanému článku.
   Ten Ruttu se musel pomátnout, on tam pracuje s procenty, ale jelikož je slaboduchý, tak asi neví, že samotné procento není matematická veličina.
   Kolik to je, 40-50%?
   Nic, jen pseudopolitický žvást pro debílky.
   Pokud by třeba pro vaše pochopení Ondřeji, pracoval někdo s čísly roku 2014 a z nich vymezil 50%, pak 50% z čísel roku 2015 bude řádově jinde.
   Stejně to může dopadnout v r.2016.
   Politická výhoda takového žvástu pak spočívá pouze v tom, že když se v r.2017 řekne, že do Evropy v r.2016 přišlo 3 000 000 migrantů, může se dodat, že je to úspěch, neboť to je JEN 50% předpokládaného množství 6 000 000, o kterém sice nikdo nemluvil (a pokud ano, byl označen na idiota a nacistu) ale jako úspěch se to prezentovat dá, ne?
   Nechápu pak, proč by pan Rutte mel hledět k nule, když musí přece vědět, jak Německo nesmírně prosperuje?
   Pokud to neví, měl by mu to nějaký německý statistický ústav dát vědět, že Němci tam migranty chtějí, kvůli ekonomické výhodnosti.
   Nemuseli by pak ani pořádat zbytečné sumity, vyvolávající jen paniku mezi lidmi, protože to pak vypadá, jako kdyby byla nějaká krize (dokonce to tak i nazývají) a ne ekonomický boom!

 14. Kolik to je, 40-50%?

  40% = 0,4
  50% = 0.5

  Jaká další čísla byste rád? ?Máte raději zlomky, celá čísla a v jaké soustavě?

  ale jinak vše máte zde, takže nelžete vitto, vaše čísla vytažená z kloubouku možná mají svoje kouzlo u vás doma či v kruhu vašich řemeslně zdatných přátel, ale to je tak vše.

  UNHCR není topenářské družstvo co nebylo dál než s Autoturistem na Balatonu. Ty už v životě viděli uprchlíka jinde a jinak než v Blesku nebo na Nově.

  P-S. Pro Tarase 80% když se řekne třeba o takovém koncentrovaném fotovoltaickém článku (CPV) , tak je to věc co vymysleli před pár lety souderuzi z IBM Research, kdy zvýšili učinnost klasického křemíkového články z 20% na 80% tím, že přidali fotovoltaický čip na bázi sloučenin GaAs (Galium + Arsen).

  Když ale přídáte k 20% ženským 36% dětí, tak pro chlapi (zvlášť ty mladé s ružovými Lacoste tričky co je v Mosulu a Homsu potkali monotonně žvýkající muži v černých sakách a černých zrcadlovkách, co jim dali do rukou štos $ a lakonicky ukázali směrem k Bosporu a řekli: „Go west“), že už budou hrát v menšině, 44%. ¨

  Takže příště prosím nelhat, to může jen soudně usvědčený lhář jako náš pan prezident, protože lidé co jsou neodpovědní mohou lhát i krást a nic se jim nestane. Tedy jen v banánových republikách jako je ČR a Côte d’Ivoire.:-)

  http://data.unhcr.org/mediterranean/regional.php#_ga=1.78424535.2146379166.1453545821

  • 0,4 a 0,5 ?
   Na koho to zkoušíte?
   V matematice ani moc nevynikáte, ostatně, nedostudovaný humanista v ní nevyniká žádný.
   0,5 může být 50% či polovina ale aby se dosáhlo reálného čísla, je třeba znát zásadní hlavní číslo.
   Jelikož jsem vyučený blb, neumím to vystěvlit v definici.
   Ale dejme tomu, že se jedná o 50% z 1 000 000, což je samozřejmě 500 000.
   Pro nás, realisty, není důležitých oněch 50%, ale ten počet- 500 000.
   500 000 migrantů, abych byl přesnější.
   Pokud se poměr sníží na 10% ale výslednýí počet bude 1 000 000, (tedy zpětně 10% z 10 000 000) bude nás zajímat ten milion, i když manipulátoři a lháři jistě použijí na negramotné sluníčkáře to, že 10% je 5x méně než 50%, což je zjevný úspěch.
   Realista ale vidí, že 1 000 000 je dvojnásobek 500 000.
   K tomu je ale zapotřebí znát základy matematiky, podle mě tak 6 třídy ZŠ, a mít trošku logické schopnosti na úrovni dle mého tak 13 letého dítěte.
   Což evidentně nemáte.

 15. http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/396793-vodni-svet-v-nemecku-kvuli-znasilneni-omezil-vstup-pro-muze.html
  ÁÁch jo, Němci si musí zvykat.
  Ale!!!!!!!!!!!
  Ale jednoho dne, jednoho dne to obohacení přijde!
  Zatím ovšem žádný aquapark!
  Ty cedulky jsou geniální nápad, i když mi přijde dost rasistické, že jsou kreslené, aby jim rozuměl i negramotný, jak je v článku psáno.
  To by mohla být henta, xenofóbie.
  Tak to máme kurzy německé kultury, cedulky ve třech jazycích a kreslené, vidím to hodně nadějně!

  • Bulhaři zastřelili migranta už někde před 2 měsíci.
   Prostě stříleli do vzduchu a odražená střela zabila člověka.(podivné, což?)
   To se ještě ututlalo, stejně jako prý topili Řekové schválně migranty, což sice nemusí být pravda, ale je na tom určitě zajímavé, že se to v médiích nijak nerozmazávalo.
   Protože kdyby to nebyla pravda, o ničem jiném by se nemluvilo.
   V článku od Pana Hudce jsou označováni vinníci, a ano, skutečně je těžko říci, který z těch idiotů nebo grázlů je víc vinen.
   Ale obyčejné sluníčkáře, Tribuny a Ondřeje a jim podobné, bych rozhodně nevynechával.
   Protože to nejsou ve své podstatě politici, kteří jitří vášně a vyvolávají nenávist a extrémy.
   Jsou to právě tito sluníčkáři, kteří mají právní rady pro migranty jak vyjebat s policií, státem a zákony.
   A oni to samozřejmě dělají.
   V Callais dokonce negry přímo hnali proti policajtům.
   To ni chtějí prolévat krev-pro svá nenasytná EGA!

  • Pan Hudec nedocenil kvality Bruselu a neprislo mu, ze bychom si mohli zaplatit najemneho vraha v osobe Turecka. Me by to jeste nedavno nenapadlo take. Podle poslednich zprav nas bude tento vrah stat 6 miliard rocne…to je myslim dobra cena za vyvineni slunicek a kavarny, jiste budou vsemi deseti pro takovou dohodu.

 16. Uz nejen kavarna si mysli ze ptima volba presidenta byla chyba, uz I senatori 😦
  Proto uz nejen kavarna ale I senatori se usnesli kritizovat presidenta a odpoved z Hradu zni:
  Mluvčí Hradu reagoval na Twitteru, že prezident si nenechá nasadit náhubek a že byl zvolen v přímé volbě občany ČR, a ne senatory!
  Tady jde totiz a v tom je ta potiz o princip ne o to, zda
  lze přikládat hlasování v senátu velkou váhu, když výzva prošla o jeden hlas a účastnilo se 35 senatoru !

  Parlamentni Listy take cituji nazor ze
  EU vedou psychopati. Sobotka si nevidí do pusy a uráží občany.

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/EU-vedou-psychopati-Sobotka-si-nevidi-do-pusy-a-urazi-obcany-Krome-Babise-tady-neni-zadny-partner-rika-hlasita-Zemanova-fanynka-424727
  a jsme zpatky u Gabala a mimo jine I u jeho prohlaseni o nevhodnych clancich v Parlamentnich Listech.
  Je li podle Gabala aktualni otazka nejakeho Kremelskeho napojeni pak korektne a vyvazene
  stejne pravo na zivot ma i otazka na Gabalovske opojeni Zapadem a jeho navstevy ideove spravnym smerem.
  Nabizi se parlamentni srovnani mezi Gabalem a Gottwaldem.
  Gottwald na rozdil od Gabala se verejne na pude parlamentu ve „slavnem“ projevu priznal ze do Moskvy se jezdi se ucit jak na kapitalisty.
  Co se uci Gabal pri svych navstevach u Velkeho Bratra dnes, to v parlamentu zatim nebylo receno.

   • Jak znásilňování své české Ivanky:-)))). I když to dělají jen musulmani….takže sundej tu paruku a ukaz kde schovávás korán, a slez z toho lustru, Donalde, vidime Vas:-)

 17. Merkelista vam tu tapetuje jak Evropa s prichodech uprchliku obohacuje.

  Jiny odkaz rika ze obohacovani v podobe jine tu je 😦
  Kriminalista prudce narusta predevsim ta sexualni „obohacuje“ !

  Germany: Migrant Rape Crisis Worsens
  Public spaces are becoming perilous for women and children
  by Soeren Kern • March 5, 2016 at 5:00 am
   Sexual violence in Germany has skyrocketed since Angela Merkel allowed more than one million mostly male migrants from Africa, Asia and the Middle East into the country. The crimes are being downplayed by the authorities, apparently to avoid fueling anti-immigration sentiments.
   „The moment they [male migrants] see a young woman wearing a skirt or any type of loose clothing, they believe they have a free pass.“ — Restaurant owner at a mall in Kiel.
   „Every police officer knows he has to meet a particular political expectation. It is better to keep quiet [about migrant crime] because you cannot go wrong.“ — Rainer Wendt, the head of the German police union.
   Police are warning about a potential breakdown of public order this summer, when women who are lightly dressed are confronted by young male migrants.
   Jakob Augstein, an influential columnist for the magazine Der Spiegel, says that Germans worried about migrant crimes are motivated by racism. His views shed light on the worldview of German multiculturalism: Migrants who assault German women and children are simply rebelling against German power structures. Germans who criticize such assaults are racists.
   Police in Cologne received more than 1,000 complaints from women, including 454 reports of sexual assaults, related to New Year’s Eve. Police in Hamburg received complaints from 351 women, including 218 reports of sexual assault that took place on the same evening.

 18. Tohle je mnohem realistictejsi ohodnoceni prace Merkelove, nezli vyzkumy „Nemci sobe“:
  http://www.independent.co.uk/news/world/europe/refugee-crisis-angela-merkel-christian-democrats-stand-accused-of-daring-to-put-the-world-before-a6912696.html
  „Podle 80% Nemcu vlada Merkelove ztratila kontrolu nad uprchlickou krizi.“
  To zni mnohem pravdepodobneji, nezli posledni nemecke vyzkumy, hovorici o stoupajici podpore Merkelove.
  Prestizni liberalni dennik, vyznamenany mnoha zurnalistickymi cenami (asi jako Guardian) konecne otevrel Nemcum oci. Jde o clanek svym vyznamem srovnatelny se znamym uvodnikem „Nova vlna se starym obsahem“. Je smutne, ze tuhle praci musi za Nemce odvadet zahrancni media, vlastnena kritiky putinismu, zatimco nemecka domaci zurnalisticka scena je zcela ve vleku medialni korporativisticke politiky. Zda se, ze zachrancem nemecke demokracie bude opet Kreml, coz by melo byt pro Berlin, vytrvale sklouzavajici k nedemokratickym metodam a poslapani lidskych prav, vazne varovani.

  • Kdepak liberalove, normální konzervativci thatcherovskeho střihu. Nic co by bylo prekvapenim, stejně jako když se „levicak“ Zeman objima „pravicakem“ Klausem. Jen spojení rudé s hnědou, nemající nic společného s levici ani s pravici. Skutecna levice (Schultz) i pravice (Merkelova) společně se Zelenými a liberály dnes tvoří národní frontu proti fašismu. A u toho s nimi stojí i protisystémová Die Linke. Nic mezi tím není. Pak už je jen Pegida, AfD a NPD.

   • Anglická Wiki: „The Independent is regarded as coming from the centre-left, on culture and politics,[6] but tends to take a more pro-market stance on economic issues.“ Takže kulový a ne konzervativní.

    No a pokud Die Linke tvrdí muziku s SPD a CDU a proti migrantům je jenom pravice, kde je to vaše mnohokrát proklamované spojení krajní levice a krajní pravice?

    • Krajní levice poté co se prezentovala naposledy jako teroristé v podobě RAF, naštěstí v Německu už neexistuje. Je tu radikální levice, dostatečně civilizovaná socialdemokratismem O. Lafontoina a dnes již odstrizena od východních (post)komunistů. Postkomunisticti radikálové tak mají už jen živnou půdu na divokém východě, kde by si Kotleba zajisté s Ficem rozuměl ohledně uprchlíků, ale zato by byl definitivně vyhozen ze socialistické internacionály a dost pravděpodobně i z EU.

    • Kdybyste to alespoň kopíroval celé…

     „It has been seen as leaning to the left, making it more a competitor to The Guardian, although both also feature conservative columnists. The Independent tends to take a classical liberal, pro-market stance on economic issues.“

     Rusky oligarcha Lebedev jako zarputilý levicak rozhodne nevypadá.

 19. Kde pravicak nebo levicak nejsou k nicemu, zato obohaceni je velke !

 20. Rozmarná baba WP hodila do spamu jeden embéčkovský komentář, kterým zpochybnil Ondřejův rozhled po mediálním světě, už je na místě nahoře. Asi to udělal ten odkaz.

  Stejně tak vyhodnotila jako spam tenhle komentář nového účastníka (už 2.3.):
  Dehradun
  „Já bych se zdejších diskutujících zeptal, jak na Vás působí Donald Trump? Mně se ze začátku líbil, zřejmě proto, že nebyl politicky korektní, ale opojení už vyprchalo. Začínám mít pocit, že to žádná výhra nebude. Nevím o tom, že by měl nějakou představu konkrétních změn. A vypadá to, že moc bystrý zrovna není. Připadá mi, že by jeho popularita mohla celkem rychle opadnout, protože pořád mluví o tom samém, tedy neurčité řeči o tom, jak bude Amerika opět skvělá a jaká bude změna. Voliči tohle nebudou baštit věčně. Taky se mi zdá, že má docela útočné řeči ohledně chování v zahraniční politice.
  Samozřejmě, že je stokrát lepší volba než válkychtivá Clintonová nebo Cruz s Rubiem. Ale fakt nevím, na čem chce dál stavět.“

  Samozřejmě vypadá a mluví jako magor. Ale Putin se na něj už těší.

  • Dekuji za zastani u baby, proroku!
   Dehradunuv komentar je naprosto bezchybny. Takovyhle rozumny rozbor mi ale nejak pripomina faganoviny…anebo jsou ted takovato umirnene korektni vyjadreni v mode? K dokonalosti chybi uz jen jedno- dve slovicka v obecne mluve a podpis Jakub, anebo David.

   I kdyz ono to tam je…baštit …ale stejne by to chtelo jeste jedno…trosku mi to pripomina proslov odvazneho svazaka, svazackeho disidenta z hnuti Brontosaurus z roku 1988.

   • Hodně jste trefil 🙂 Ale zpátky k tématu. Lidé Trumpa vnímají jako osvoboditele, který jim zřejmě dá zpět peníze, kterými americká vláda plýtvá a která je ožebračuje. A že umožní výdělky malým podnikatelům. Jenže proč by se měl starat o obyčejné lidi? Kdo to zaručí? Nevíme vůbec, jaká bude jeho politika. Proč lidé věří, že umožní žít malým podnikatelům? Působí na mě tupě a nevím, proč by se měl zajímat o obyčejné lidi.

    Třeba mě teď spamový filtr pustí?

 21. Dnes jsem se dočetl v žumpě (Guardian), že Putin vyvolává v Německu protiuprchlické nálady s cílem harpunovat Makrelu. Tvrdí to jakýsi expert NATO, ze kterého se posléze vyklubal lotyšský protiruský nácek. Alias lotyšská „kavárna“, na rozdíl od té naší plná „liberálních“ hrdých vzpomínek na lotyšské oddíly SS. Lotyšsko, to je ta pobaltská země, kde hodně obyvatel nemá občanská práva, ale podle EU to žádná diskriminace není, anžto jsou to Rusáci a na ně se, jak známo nejen ze současnosti, žádná lidská práva nevztahují. Jak to Putin dělá, to už neřekl. Nejvíce mě pobavil název organizace, kde tento expert pracuje: „Strategic Communications Centre of Excellence“.
  🙂

  Nedávno Estonský prezident někde řekl, že Pobaltí se nemůže rozvíjet, když má za souseda Rusko. Vtipně a velmi sarkasticky na to navázal Trump, v nějakém rozhovoru s litevkými novináři, že by Pobaltí tedy přestěhoval někam do Afriky a Afričany do bývalého Pobaltí, přičemž země by se příslušně přejmenovaly. A všichni by byli spokojení. To těm psychoušům úplně vyrazilo dech. Tak dobrá stěrka těch idiotů se už dlouho nikomu nepovedla, je jasné, proč z Trumpa chytá americkou žumpu psotník.

  Západní žumpa se také snaží zcela schizofrenně „argumentovat“, že Fico de facto prohrál volby, protože akcentoval „protimigrační nenávist“, čímž podpořil „fašisty“. Logika v podání Guardanu, zkrátka.

  Nezmeškal jsem vyhlášení soutěže o co největší absurditu ? Nebo je teď pořád Apríl ?
  Pořád čekám, že se někdo objeví a řekne, že to všechno byla jen sranda, něco jako pořad „Skrytá kamera“.

  • Tady někde Ondřej napsal text plný hnusu a zděšení nad Kotlebovými 8%.
   Za to ukrajinští banderovci, kteří utopili Donbas v krvi, ho nijak neděsili a neděsí.
   Také dobrá absurdita.
   Sluníčkysmus zvyšuje agresivitu, v Callais to např. byli právě sluníčkáři, kteří posílali negry proti ozbrojené policii.
   To by bylo něco, kdyby se střílelo a zem pokryla tak stovka mrtvých, (zasnili se tito dobroserové), to by se to natáčelo a dávalo do světa, to by se neziskové kšefty zahejbaly!

   • Ukrajinští náckové jsou bojovníci za svobodu, protože vraždí Rusáky. Kotlebovci jsou fašisté, protože nemilují cigoše a kozomrdy. A hlavně: k invazi do Ruska se nějak nemají.

    Takže je to vlastně docela jasné.

  • Prihlasuji do souteze tyden stary clanek:
   http://www.spiegel.de/politik/deutschland/angela-merkel-bundeskanzlerin-in-umfrage-wieder-beliebter-a-1079947.html
   „Vyzkum mineni: Merkelova je mezi Nemci stale oblibenejsi“
   (foto je neodolatelne, byt Nemec, take reknu sve „ano“)

   Uz jsem to sem sice daval, ale nemuzu si pomoct.
   A vcera jsem opet zaslechl, ze situace se vyresi tim, ze Brusel zavre balkanskou cestu.
   To cele je jedna velka absurdni soutez a ani nejde vyhlasit viteze, protoze obratem se objevuji dalsi a dalsi laureati.

   S tim Ficem je to uz take jinak, ne ze prohral volby a podporil fasisty, on jim dokonce umoznil vyhru, Kotleba v parlamente je jeho dilo, takova mala pratelska vypomoc nacka nackovi. Takze zadna prohra z nemohoucnosti, ale naopak rafinovana akce:
   http://www.etrend.sk/ekonomika/kotlebovi-pomohol-do-parlamentu-fico.html

   A jelikoz kdo chvili mocil, jiz moci opodal, tak jsem se jeste kouknul pro jistotu na svodku nemeckeho tisku:
   Vcera rikal Tusk, ze situce se vyresi tim, ze se zavre balkanska cesta…ovsem , jak zjisteno, nema smysl s takovou informaci jit do souteze, doba cvala:
   – pred 4 hodinami: „EU-Chefs wollen Balkanroute für geschlossen erklären“
   EU- sefove chteji balkanskou cestu vyhlasit za zavrenou (Tedy jisty posun oproti Tuskovi)…ovsem:
   – pred 2 hodinami: „EU fährt harten Kurs – Balkanroute geschlossen“, neboli „EU nastoupilo tvrdy kurz: Balkanska cesta je uzavrena“.

   Coz je dalsi posun, tentokrate tzv. maximalisticky. Odted to muze jit uz jen skopce dolu, takze zitra ocekavam zpravy typu „Balkanska cesta uzavrena, uprchlici proudi prez Balakan i nadale“.
   Pozitri uz muze byt „Problem uprchliku vyresen, dalsi krizovy summit k uprchlicke otazce svolan jiz za tyden“.

   Takze ze souteze odstupuji, k takovym hratkam chybi objektivni podminky.

   • Máte pravdu, je to koncert absurdity. Tempo a nasazení hráčů se stupňuje. Soutěžit nemá smysl.

   • „Vcera rikal Tusk, ze situce se vyresi tim, ze se zavre balkanska cesta…ovsem , jak zjisteno, nema smysl s takovou informaci jit do souteze, doba cvala:“ – málo se oceňují proroci, to, že se musí zavřít hranice (a nejenom balkánská, ale i středomořská cesta) jsem tady psal už v srpnu, září, přesto sedím na prdeli ve své vesnici a prezidentský plat bere Tusk, který se v té době dloubal v nose a říkal spolu s Andělou, že to dokážeme. Obávám se však, že to není tím, že bych byl nějak geniální, ale tím, že v EU a Anděla jsou tak hloupí. To je to, co nejsi schopný přijmout, embéčko, že na ta vysoká místa se skutečně dostávají hlupáci s pokřiveným charakterem. a mimořádnou schopností prolejzat partajním houštím. A dělat podrazy.

    • Ja hlavne neverim tomu, tarasi, ze ti dva (a dalsi) rozhoduji o tom, co budou rikat; takze jestli jsou blbci anebo ne tu neni rozhodujici.

     • Ale jenom blbec sebou nechá vláčet jak s kusem hadru. Úloha osobnosti v dějinách trochu trpí tím, že se osobnosti staly nedostatkovým zbožím.

  • https://janica9.wordpress.com/2016/03/06/rusky-pohled-na-evrobezence/#comments
   Tohle je také dobré, jmenovitě komentáře Janiky jsou výživné.
   Za pozornost stojí dobře viditelný „základní“ styl jakéhokoliv sluníčkáře.
   Ti argumentují různými iracionálními obavami, nebo že to Evropu nezasáhne, či že je to jakýsi blíže neurčený ekonomický či kulturní přínos, ale ještě jsem neslyšel ani jeden argument, proč sem vůbec miliony migrantů brát.
   Musí samozřejmě vědět, že migranti neprchají před válkou, a že nejsou chudí, alespoň jejich většina.
   Musí také vědět, že obavy nejsou iracionální, že to Evropu dávno zasáhlo (naprosto oficiálně, nikdo, dokonce ani mainstream se tím netají), ekonomický přínos žádný být nemůže, protože migranti prostě žádné hodnoty netvoří (myšleno společenský ekonomický přínos, kapitalisté samozřejmě ekonomický přínos mají) a kulturně Evropa je obohacena znásilňováním, terorem (s vraždami) loupežemi, no-go zónami a anarchií.
   Vědí to, ale stejně si melou svoje.
   Ale…proč si to melou, to nedokážu říci, nejsem…psychiatr!

   • Čas 7.3.v 00:09 vás omlouvá, jinak bych si myslel, že čerpáte z mého aktuálního příspěvku do diskuse u Janiky :-).
    Vás prosím o důvěru, že ani já jsem vaši úvodní myšlenku neopsal, že mě prostě jen napadla

    • Alespoň je vidět, že máme na věc podobný názor.
     Podle mě to musí napadnout úplně každého, kdo není úplná opice.
     Líbil se mi tam „náš“ Ondřej, jak oduševněle píše o dokazování.
     (dokazuje se vina, ne nevina)
     To bylo moc hezké, protože vinu migrantům nikdo nedokazuje i přes 1000 trestních oznámení jen v Kolíně- takže se vlastně nic nestalo.
     Co se ale stalo, to že každý, kdo nechce migranty je fašista, xenofob, rasista a nacista-to se dokazovat nemusí, a také vím proč- protože to dokázat nejde, jelikož to tak není.
     Podle Ondřeje je také únavné, dávat příklady notoricky známých zemí, které na migraci vyrostli a dodnes z ní tyjí.
     Pro jistotu žádný příklad nedal, je mu to totiž trapné.
     Zeman (a nejen on) také nedostal žádné důkazy o přítomnosti ruských vojsk na Ukrajině, tak to bylo jasné, a důkazů všude bylo, že to prostě nebylo třeba dokazovat.
     Ondřej, kdyby takový příklad dal, musel by zjistit, že na masové migraci pologramotných muslimů ještě žádný stát nevyrostl a už vůbec z nich nikdo- vyjma fundamentalistů a velkokapitálu- nic nevytěžil!

  • Fico je mrtvý muž. Prohrál si volby zcela dobrovolně a sam. Sazel na fasistoidni antiuprchlickou kampaň. Čeká ho osud Janukovyce. Bye, bye.

   • Fico prohral volby? Vzdyt dostal 28,28%, coz je na promile stejne jako CDU ve vcerejsich hessenskych komunalkach. Ovsem slovensti naciste ziskali mene %, nezli ti nemecti:
    http://wahlergebnisse.hessenschau.de/wahlen/kommunalwahl2016/hr-archiv.html?q=06000000
    Tedy 13% Nemcu se verejne hlasi k nacismu, protoze volili AfD, to je tedy zasadni nebezpeci pro Evropu a stoji to za zamysleni, zda- li by nebylo vhodne zavest proti Nemcum nejake sankce, ci je nejakym zpusobem neodstavit od pristupu k moci v Bruselu, zacina se z nich opet stavat evropskemu miru nebezpecny narod.

    • Onderj napsal:
     „Volby vyhrává ten, kdo sestaví vládu a pak naplňuje svůj program. To vážně nevíte?“

     No co na tu zavaznou namitku odpovedet? Snad jen ze novou vladu sestavuje Fico.

     • Sestavovat může až do alelujá, až se usestavuje k smrti, embéčko. Myslím, že nechcete pochopit a čas vám to jistě „vysvětlí“, že demokracie není 5 min. pro Kotlebu, 5 min. pro žida a že moderovat to 5 min. nebude Fico. Prostě žádné studio takovou debatu neodvysílá. Navíc se stejně žid nedostaví. Ignorovat vítěze, je zcela demokratické. Už se to, tuším, nejen na tom Slovensku stalo. Víte jak dopadla Le Penová ve Francii, že? Demokracie vážně není o tom, jestli někdo vyhrál s 28 nebo 35%. Radím vám dobře, už to konečně pochopte, jinak jste v těchto zeměpisnejch šířkách, mrtvej Homolka:-)

       • opět odkazuji na již vyřčené, vítěz je ten kdo sestaví vládu a bude realizovat svůj volební program.

        Jestliže se Ficovi podaří sestavit vládu s pravicí, pak bude realizovat prdlajs a ne svůj program.

        Daleko spíše však nic nesestaví a půjde od válu. Píšu to naposledy a jestli máte jiný názor na „vítěze“ tak klidně si jej můžete přišpendlit na nástěnku a říkat mu „vítězi“.

        • Hezký!
         Píšete to naposledy, to jste to Saxovi- a nejen jemu nandal.
         Možná jste u toho nandávání ale nepochopil, že o tom, co se reálně stane nerozhodujete vy.
         Z politického hlediska jste navíc doslova idiot, ty vaše rozbory jsou stejně slaboduché, jako od Langšádlové, Čulíka nebo třeba Mitrofanova.
         Ještě se jim žádná „předpověď“ nevyplnila, ale to je pro ně důkaz jejich vyjímečnosti, protože to dokazuje, že je svět správně nechápe, né že se mýlí.
         Až Fico sestaví- nesestaví vládu, můžeme se o tom bavit dál, ale zatím je Fico vítěz.

        • Ano, Fico vyhral a vy se nikoliv vykrucujete, ale snazite se odvest pozornost od vasich 13% nacistickych spoluobcanu (minimalne v Hessensku). Takze nas smerujete na nejakeho Fica, namisto navrhu reseni, co by se melo s fasizujicim se Nemeckem udelat. Zatim je jasne, ze nepozvete AfD do televeize…tak k takovemu razantnimu reseni nelze nezli pogratulovat.
         Jinak plati to, co rikal vittta: zadne z vasich uvah a predpovedi zatim nevysly, takze kdyz si ctenar bude myslet pravy opak toho, co pisete, urcite neprohloupi.

    • Fagan má místo mozku Guardian, to je známo dávno. Takže když ta žumpa napíše, že Fico prohrál a že si to způsobil odmítáním migrace, a že tím posílil fašisty, tak to tak prostě je.

     I když to evidentně není pravda ani v jednom bodě, je to prostě vzorec, který Guardian a další „svobodný tisk“ pere ovčanům do hlav. Že je to absolutní kokotina, je jasné snad každému, kdo nemá v hlavě řezanku.

     Ve skutečnosti udělali nevládky, US ambasáda, západní tisk, … celá fronta liberálních nácků úplně všechno, aby Fica oslabily a očernily. No a jediné, co bude výsledek, že místo Fica, který je relativně příčetný a dá se s ním jednat, dostanou Kotlebu a Sulíka. A nestabilní vládu Slovenska zrovna v okamžiku, kdy by měli předsedat EU a být příslušně akční. Móóó dobrá volba !

     Pravděpodobně nechtějí, aby EU předsedala nějaká akční vláda, která by situaci začala skutečně řešit – nebo alespoň veřejně nastolila všechny otázky, které si klade každý, ovšem kromě EU papalášů.

     Jenže to je tak vždycky, tyhle hovada neuznávají realitu. Stačí se podívat na dnešní Německo. Místo aby Makrelu v zájmu zachování práva a demokracie harpunovali včas, budou ji tam držet tak dlouho, dokud se Němci nezblázní a nevyjedou po migrantech a celé té vládní svoloči.

     Pochybuji, že to dělají schválně, je to prostě selhání systému, kdy se k veslu dostanou amorální psychopaté, kteří myslí jen na svoje fleky a nejbližší peníze, ale co bude za 5 let, to je netrápí.

     V pozadí jsou pochopitelně vypatlanci z Fašingtonu, tím je to ještě horší.

     • Zkuste najmout pár chlápků, kchodle, aby to těm „blbým“ Němcům šli vysvětlit, samozřejmě dle dikce Gutha Jarkovskýho…:-)

      P.S. A nejen jim, celé západní Evropě, USA a zemím Commonwelthu, něco okolo 1.5 mld. lidem, co přes svoji zabedněnost, vytváří okolo 90% světového bohatství a díky kterému jste nakonec i vy mezi živými. Pakliže nežijete na Měsíci. I ta Čína a Rusko žije z existence západu, byť má HDP Španělska a Čína na to aby vytvořila stejné bohatství jako USA, potřebuje na to 6x více lidí. Je to jako by v západě Řeckořímském aby to byla remíza, nastoupilo 6 Číňanů proti 1 Američanovi, v případě Ruska by museli být 4….:)))

      • Pěkná blbost.
       Já náhodou moc dobře vím, že 51% světového bohatství vytváří islámské státy, či státy, fungující na pilířích islámské masové migrace, a 40% ho vytváří Německo, při čemž se do budoucna počítá s tím, že migranty posílené Německo se stane ekonomickým klokanem a poskočí na těch 51%, z čehož 30% bude mít Hessensko.
       Vy se také nezajímáte o poslední novinky, jasně a zřetelně prokázané výzkumem renomované agentury Pressfactum Humanic.

 22. Volby vyhrává ten, kdo sestaví vládu a pak naplňuje svůj program. To vážně nevíte? Věřte že v Německu pokud nezískají fašisté 51% bude uplatňována evropská liberální politika, ten faktor toho, že volby neznamenají vůli vítězné strany je snad jasný v poměrném systému. Znovu připomínám, že 99% volba pro Kotlebu by asi neznamenala, že by Kotleba dokázal dlouho vládnout. Teda pokud by nechtěl Slovensko přivést na úroveň KLDR.

  Společnost, která dává skrze „catch-all“ party svůj hlas v rámci hodnot liberalismu, vítězí. Na Slovensku se žádný Orbánovsko-Szydłovský marš na Berlín nekoná. Naopak, fašisté budou ještě více společností vytlačováni na její okraj, že jejich proponentům bude činit problém vyjít na ulici, jít do obchodu, do práce, na veřejné hříště a hlásit se ke své ideologii, protože budou zcela občansky z tohoto prostoru vypuzeni.

  Už jsem o tom psal, nejhorší trest co se člověku může stát není žádné vězení, perzekuce skrze StB a podobné primitivně nasilnické manýry totalit založených na feudálním útlaku šlechty s vedoucí úlohou, ale exkomunikace z lidské společnosti, v naší době kdy interaguje konzumní hedonismus s individualismem životního stylu postmateriální společnosti, se bude takový nacionální kolektivista co má rád národ, bude těžko „začleňovat“ když zjistí, že žádný národ pro nedostatek „lidských zdrojů“ není. Když o vás nikdo nestojí tak se sám prohlašovat za „národ“ je poněkud hloupé, podobně jako dorazit na swingers party sám.:-)

  • Elementární logika, to je to, co vám schází a ohýbáte si realitu podle svých minoritních a elitářských představ. Vítěz voleb je ten, kdo získal nejvíc hlasů. Tečka. Vládnout může ten, kdo sestaví (pokud volby nevyhrál absolutní většinou) koalici s parlamentní většinou nebo i ten, kdo se domluví na tolerování menšinové vlády.

   Vy zastáváte názor, že maraton nevyhrál skutečný vítěz, ten kdo první proběhl páskou, ale ten, kdo je mezi prvními dvaceti závodníky nejvíce oblíbený. Chápete, jaké voloviny produkujete?

   • vyhrál volby ten kdo vládne, ne ten komu pošle národní statistický úřad místopřísežné prohlášení, že dostal nejvíc hlasů. Ty si může namazat na prsa, protože mu zajišťují jen místa v parlamentu nikoli ve vládě. Takže zcela elitářsky říkám, ten kdo sedí v parlamentu a má třeba hodně moc křesel ale je v opozici a vládnoucí koalice mu třeba mu za rok neodsouhlasí ani jeden jeho návrh novely zákona k projednání, je demokraticky a vítězně v p….i:-)

    V případě Fica až se budou konat nové volby, pak se Vás zeptám, jak to když vyhrál Fico? Proč když mají volby vítěze? Že vás to pořád baví…..legračnější bude, až primárky vyhraje Trump, přesto nominaci nedostane….Vítěz bude a vás to možná bude hřát u srdce…Přesto asi radost mít nebude…Jak by řekl starej Izák: „Mít pravdu ještě neznamená, že jí můžete použít proto, aby vám v krámu prodali housky“.

  • Přesně tak, prostě Wagner, normální vzdělaný chlap, který ví o čem píše.
   Problém je, že veřejný prostor není zaplněn Wagnery, ale iracionálními blázny a lumpy.
   Takže to vypadá, jak vypadá, racionální řešení se prosadí, až když nic jiného nezbývá.

 23. Jasně, Fico vyhrál. Vždyť se stačí podívat, jak se z toho raduje.
  A všem, co se radují s ním, ten pocit přejte taky, Ondřeji.
  Co už tak jinak člověk na tom světě má, že?

   • pověřit sestavením vlády, alespoň dle naší Ústavy, lze kohokoli, koho určí prezident. Třeba bezdomovce Pepu, který nejen že se voleb neúčastnil a tudíž i kdyby chtěl, vyhrát nemohl, ale on neměl coby člověk bez dokladů ani právo hlasovat. Takže ten kdo sestavuje vládu nemá nic co dělat s volbami, pan statistik Fischer, svého času pověřený sestavením vlády a následně premiér ČR, žádné volby nevyhrál, ba co víc, ani jako subjekt voleb neabsolvoval.

    Někdy mám pocit, embéčko, že nežijete v tomto světě anebo jak Drákula jen v noci za zdmi svého hradu kdesi v Transylvánských Alpách, kde platí nějaké vaše upírské zákony z jiného světa:-)

    Jak to snášíte a nevadí Vám evropská liberálně tržní unijně sdílená demokracie ? Jsou i jiné kontinenty kde mají jiné zřízení než máme my tady a toto….

    • Ale vzdyt to sam pisete:
     „vyhrál volby ten kdo vládne“
     Fico vyhral volby a prezident ho poveril sestavenim vlady, takze bude vladnout. Kde je problem?

     • Ve skutečnosti vyhraje, až mu parlament schválí vládní program.

      • Čistě ze zajímavosti, nemusíte odpovídat a nebudu nic namítat…
       Jaká varianta by se líbila vám a proč?
       Mě by uspokojila menšinová vláda Fica.
       Sociálním potížím Slovenska nerozumím, myslím, že musí hledat nějaký kompromis a na pacifikaci negrů Smer+ radikálové stačí.
       Ideální to ovšem-co si budeme povídat- asi není.
       Napoví první dva měsíce, ale Slovensko má předsedat EU, to by mohlo případné vášně utlumit.

       • V současnosti podle mne Slovensko nemá k dispozici dobré řešení. Bohužel.
        Jen špatné a ještě horší.
        Ale oklepe se z toho, jako to už dokázalo v minulosti. Stejně jako Polsko.

      • Jiste, ale rec byla o tom, kdo vyhral volby, coz se stalo v pripade Fica a tim volby skoncily. To neni nedulezite, protoze nekdo muze vyhrat volby 90%, presto vladu sklada ten 10%. Takze bych rozdeloval obcanskou zpravu (politickou informaci), vzeslou z voleb a nasledne politicke volebni rozuzleni (politicke reseni), to jsou dve rozdilne veci a nelze to michat dohromady, jak to udelal Ondrej. Prvni polovina hadanky je za nami, vyhral Fico, jak to bude dale, uvidime.

 24. Pondeli 7 brezen, 2016

  Masarykovo desatero !

  Dnes slavíme 166. výroční narození prvního Československého prezidenta Tomáše Garrigue Masaryka. Jeho odkaz je živý dodnes, i když mnohým se příčí, přecházejí ho v tichosti či s neurčitou frází a v praktické politice a svých postojích se raději ‚inspirují‘ zpátečnickou 2. republikou či kolaborantským Protektorátem.
  Profesorka Stanislava Kučerová připomíná 10 bodů masarykovského odkazu dnešním generacím. Stojí každému za připomenutí. Zkusme desatero hodnotových cílů, za kterými Masaryk šel. Jsou neurčité? Mlhavé? Nemají nic společného s realitou?

  Naopak. Ukazují sebezáchovný směr.
  ========================================================
  1. Braňte pravdu. (Boje o RKZ, hilsneriáda, záchrana života asi 50 Srbů a Chorvatů v inscenovaném velezrádném procesu). Presidentská standarda „Pravda vítězí“.
  (Dnes: cynické manipulace a propaganda ze všech mocenských center, dokonce vědou ve službách moci v zájmu účinnosti podložené.)

  2. Buďte uvědomělý národ. Pěstujte vlastní národní historii a filozofii .(Význam husitského apelu na svobodu úsudku a svědomí, českobratrských snah vzdělávacích, Komenského světovosti a tolerance, myšlenek buditelů, zvláště Dobrovského, Kollára, Šafaříka, nezapomínejte na historické a politické dílo Palackého a na přínos Havlíčkův. Bez historické paměti není národa. x (Dnes: destrukce historické paměti, ve všech médiích, jen s nepatrnými výjimkami.)

  3. Pečujte o velikost malého národa. Jděte klidně svou vlastní cestou. I malý národ může být kulturně vyspělý a šťastný a hrdý. Bude-li každý z vás z křemene, je celý národ z kvádrů. Neopičte se po těch větších a bohatších. x (Dnes: opičíme se, nevěříme si, ztrácíme svou identitu.)

  4. Vyznávejte ideál humanity (lidství, člověčenství), který se vyvíjí od dob reformace a renesance. Nepropadejte individualismus, utilitarismus, pesimismus, nehledejte nadčlověka. Chraňte přírodu a ctěte člověka. Zachovávejte staré přikázání lásky k bližnímu. Co nemáš ty rád, nečiň druhému.
  (Dnes: jsme tu každý sám za sebe. Životní naplnění jedince se stále více jeví jako honba za ziskem. Ideálem se stává bohatství, neomezená spotřeba, povrchní zábava, pochybný styl života v komerčním šoubyznysu.)

  5. Uznávejte ideje volnosti (svobody), rovnosti a bratrství (solidarity). Usilujte o spravedlnost. Každý má právo na chléb a plnohodnotné vzdělání. Jsou nejen práva politická, ale i hospodářská. I socialismus je humanitní směr. Chudí nepotřebují almužnu, ale práci a spravedlivou odměnu. Všichni mají právo na důstojný život. Svoboda bez odpovědnosti je lichá.
  (Dnes: žebráci, bezdomovci, nezaměstnaní. Spravedlnost se pokládá za iluzi. Nerovnost přerostla do nesouměřitelnosti. Vládne zásada maximalizace zisku a konkurenceschopnosti. Kapitál má přednost před a nad člověkem.)

  6. Važte si svobody a samostatnosti, kterou jsme vybojovali v 1.válce světové. Važte si hrdinství legionářů, sokolů, važte si těch, kteří pracují obětavě a nezištně pro blaho národa.
  (Dnes: zpochybňuje se sama existence a identita národa, zesměšňují se nadosobní cíle. Perspektivní jedinec se ptá: co mi ta která funkce (podnik) vynese? Co se mi více vyplatí?)

  7. Mějte na paměti Washingtonskou deklaraci z r.1918, naše „Prohlášení nezávislosti“ a jeho principy. Stát budiž republikou, bude mít demokratický parlament, institut referenda, zaručí svobodu svědomí, projevu a shromažďování, zrušeny budou šlechtické výsady a tituly, šlechtické velkostatky budou vyvlastněny pro potřeby domácí kolonizace (pozemková reforma) , bude provedena odluka církve od státu, ženy budou mít stejná práva, pracovní doba bude 8hodinová, ústava zabrání třídnímu zákonodárství atd.
  (Dnes: státní idea chybí. Hrozí návrat poměrů před Deklarací. Trpíme pochybné restituce církevní i šlechtické, mlčíme k nekritickému a nezaslouženému hodnocení Rakousko-Uherska a některých jeho představitelů aj.)

  8. Zajímejte se o vývoj v Evropě a ve světě. Státy se spojují, integrují. Dbejte o to, aby se tak dálo na principech rovnosti, „Já pán, ty pán“. Podporujte svébytnost a vzájemnost, neopomíjejte slovanské národy, octly se historickým vývojem většinou v méně příznivých podmínkách.
  (Dnes: poselství zcela aktuální.)

  9. Dbejte o kulturu slova. Věnujte pozornost literatuře a umění. Vděčíme jim za povznesení národa. Nejsou tu pro zábavu, ale pro zušlechtění. Přinášejí prožitek lidského údělu . Celé veliké masy národní z nich přijímaly ideály mravní a sociální.
  (Dnes: pokračuje kulturní destrukce. Neoliberalismus a postmoderna odmítají s posměchem výchovné a vzdělávací tendence umění. Cení se narušování stávajících norem a „šok“ z nového díla vlivem jakékoli vulgárnosti a obscénnosti.)

  10. Starejte se o školu a učitele. Ať vedou žáky v duchu přirozeného vlastenectví, prostého šovinismu, k uvědomělé lásce k vlasti, která se projevuje činy, ne slovy. Ať uplatňují demokratičnost, výchova má směřovat k rozumné a odpovědné správě věcí veřejných. Ať posilují rozvoj myšlení, aby bylo kritické a metodické a činilo člověka způsobilým řešit praktické problémy života. Ať vedou k úctě k ideálům individuální i národní mravnosti, ať pěstují lásku k práci, k duchovním hodnotám, k vědě, k poznání pravdy, ať rozvíjejí smysl pro krásu a umění. A ať se dbá o důstojnost a autoritu učitele i pokud jde o finanční zabezpečení.
  (Dnes: škola bez kázně, učitel bez vážnosti, vzdělanost není uznávanou hodnotou..Máme tu generaci, která netouží po vzdělání, tím méně po službě vlasti. Chce se zviditelnit, chce zbohatnout a chce si něco „ užít“. A média ji v tom intenzivně podporují.)

  Závěrem: Nemyslím, že odkaz Masarykův je neurčitý, mlhavý a vzdálený realitě. Nabádá nás k radikální proměně společnosti, která se ocitla v krizi jako celá euroamerická civilizace. Jak? To je na současných generacích, které by měly vědět, že život je nejen dar, ale i riziko a úkol.
  ================================================================

  • To by měla být povinná četba.
   Možná by to měl někdo poslat do hradní kanceláře, aby to podvratně narafičili na stůl Nejvyššího.
   Ale co to tárám. To by přece Ovčáček čtveráček zakázal.

 25. Sarada pokracuje: Turecko prislo na summitu s novymi pozadavky, budou se menit zaverecne dokumenty.
  Balkanska cesta je dle zaveru summitu uzavrena, ovsem…Nic se zavirat nebude!, pravila Merkelova. Na postu medialniho analytika dnes muze uspet jedine autista, anebo schizofrenik.

  • Jeste se pokusim o predpoved zaveru sjezdu EU:
   – jako hlavni a nejpodstatnejsi bod bude prodlouzeni sankci vudci Rusku
   – balkanska cesta se uzavre, ale ne pro Syrany
   – resenim krize bude povereno Turecko, kteremu za sluzby bude poskytnuta platba 10 miliard euro/ rok, kontrola bude provadena skrze fregatu NATO
   – jako reciprocni krok bude Turecko vyzadovat opetovne otevreni pristupovych rozhovoru a nabidne EU plyn z Azerbajdzanu (revitalizace projektu Nabucco)

   Tak a ted jsem zvedavej, jakej jsem prorok, zda-li pak jsem se neco prinaucil od domaciho pana.

   • To vypadá dobře. Jen Vám tam chybí to vození těch uprchlíků z turecko-reckych hotspotu loděmi třídy Queen Mary II na základě kvót do jednotlivých zemi…

    • Zatim jsem se v jednom trefil, samozrejme v tom nejjednodussim 🙂
     „Po zemích Evropské unie chtějí nikoliv slíbené 3 miliardy, ale 6 miliard eur na zlepšení situace uprchlíků, kteří jsou v Turecku. Žádají také výrazně dřív zrušení víz pro své občany cestující do EU a vedle toho požadují i otevření dalších přístupových kapitol v rámci jednání o členství Turecka v EU. „

     • To snad ani jinak dopadnout ani nemůže, uhodneš to podle mě všechno.
      Jen není jisté, jestli bude zlé Rusko, nebo jen Putin a jestli tím začnou, nebo skončí!

     • Těch 6 miliard jim nabídla už sama Makrela, když zaskočila do Turecka před časem. S tím, že 3 jim dá hned. Erdogan na to řekl, že chce 60 miliard. Takže to není nic nového. A už vůbec ne pro proroka. Ostatně, prorokovat minulost není tak těžké. I o tom zrušení víz se už mluvilo minule, Turek jen pokračuje ve vydírání, kde dočasně přestal.
      🙂

      • O vsem, co bude v zaverech sjezdu, se uz mluvilo, nepocitam s tim, ze by vymysleli neco noveho, jen jsem vytrhnul dle meho nejdulezitejsi body…zkuste to taky a popasujeme se 🙂
       Ale negooglovat 🙂

       Reuters: „One source said Ankara was seeking 20 billion euros.“
       Takze zadnych znamych 6 miliard, hosi zvysili sazky 🙂

       Euractiv.com: „Turkey and Azerbaijan begin construction of TANAP pipeline“

       • 🙂

        Vida, vida, jak se to rýsuje. Nabucco nebo Tanap, to je prašť jako uhoď, stejně do něj nemají co pustit. Určitě jim pořád jde o ten plynovod z Kataru, přes Saudy, východní Sýrii a Turecko.

        Poslední vývoj v Sýrii je zajímavý:
        Amíci se chystají zopakovat německý a rakouský trik z konce WWII. Tedy že z Rakouska se náhle stal neutrální stát, který byl „osvobozen“ od nacistické okupace, Němci přesunuly všechny divize na východní frontu a na západě mimo Ardeny a neovladatelných fanatiků nekladli odpor, a pak náhle všichni náckové zmizeli a místo nich se objevili nevinní Němci, kteří „o ničem nevěděli“.

        Stejná věc se teď režíruje s ISILem. Kozomrdi zmizí, místo nich se objeví „sunnitští bojovníci“, kteří povstáním svrhli ISILovce. Tedy pokud předtím nedobudou Rakka Syřané nebo syrští Kurdi. Což se nejspíše stane, protože obě strany mají k městu už méně než 40 km.

        Pak může Turek na plynovod z Kataru zapomenout. A bez něj se žádný Nabucco ani Tanap nevyplatí, objem je příliš nízký, není ho čím plnit. Protože státy kolem Kaspického moře mají společnou smlouvu a tu bude Írán blokovat.

        Všechno jsou to olejové a plynové šachy, tedy kromě jiného. Pořád platí, že Amíci fatálně prohráli a jejich jediná slušná možnost je, že se odtamtud stáhnou. Čím déle se budou pokoušet všechno zvrátit, tím hůře to pro ně dopadne – nakonec se položí jak Saudi, tak Turek.

        Jelikož vládnou psychopati, tak to tak nezbytně dopadne, to je jasné od počátku.

  • „Na postu medialniho analytika dnes muze uspet jedine autista, anebo schizofrenik.“

   Spíše psychiatr a státní zástupce: o klienty se budou muset nějak podělit.

 26. Výživné sypání si soli do otevřených ran. Jak by řekl Roman Joch – lepsi nez ovace ve vitezove tlupě noshledu je pohled na zjitrenou bolest poraženého soka…Jelikož nemám takto exicitni soudy rad, stačí se zacist a kochat autorovým ostrovtipem, zvlášť ten odstavec o Sulikovi je takový vyloženě mazlivy:-)

  http://outsidermedia.cz/nad-tatrou-se-place-hromy-umirackem-zvoni/

 27. Tak hlavně volby na Slovensku prohrála kavárna. Tedy pravdoláskaři, celá ta žumpoidní verbež, NGOs, američtí náckové. Proto ostatně Guardian a další žumpy tak hrozně řičí.
  Vůbec nepochybuji o tom, že vládu nakonec sestaví. Předčasné volby by znamenaly totální propad současných systémových stran a další nárust protisystémových, toho jsou si všichni vědomi. Jestli bude sestavovat vládu Fico nebo strčí Černého Petra někomu jinému a z vydíraného se stane vydírajícím, to je irelevantní.

  Legrační prostě je, že několikaměsíční snaha o „light barevnou revoluci“ na Slovensku se obrátila proti svým strůjcům. Média se znevěrohodnila, šla otevřeně proti valné většině obyvatel, NGO se ukázaly jako bezzubé a zrádcovské. Nynějším hysterickým řvaním to ještě podtrhávají.

  Přesně stejně jako u nás při volbě prezidenta a pak po shození vlády americkým prokurátorským pučem. A předtím při církevní megaloupeži. Nyní to dodělávají podporou kozomrdů, ukrošských nácků a kozomrdného vraždění v Sýrii.

   • 🙂
    Je to ohromná sranda. Koukal jsem na předvolební „průzkumy“ a jak to dopadlo. Takže, Kotleba měl mít 0.7%, má 8%. Síťař Procházka 15%, má 5.5%. To je panečku kvalitka, tyhle „průzkumy“. Samozřejmě, následné pravdoláskařské hodnocení za tím vůbec nezaostává. Geobbels byl amatér a troškař.

    Je to vůbec možné, taková drzost a prolhanost ? Je.

  • Nejvíc se mi na tom líbí, jak je to pro „celý svět“ děsně překvapivé.
   Kdo by to řekl, že na Slovensku uspějí fašisté, když před tím už uspěli úplně všude, že jo.
   Mě spíše překvapuje, že nemají tak 15%…..
   Měli by Ficovi sluníčkáři líbat prdel, protože to byl právě ON, kdo svou protimigrační politikou nejméně 10% hlasů fašistům sebral.

   • „Mě spíše překvapuje, že nemají tak 15%2
    Presne, jako mi prekvapuje ze nemecka AfD nema 30%. 🙂

   • Na zjištění, kolik kdo komu sebral, je nejlepší porovnat nynější výsledek s předchozím.

    • Možná v jiné mezinárodní situaci,ale tohle je specifická politická situace, tahle poučka tady neplatí.

   • Mimochodem, fakt je pro vás Kotleba fašista, nebo to považujete za nemístnou kavárenskou nálepku?

    • Podle mě Kotleba fašista je.
     Je ale třeba si uvědomit, že ze čtyř ..dejme tomu fašistických zemí v r.1938, tedy Itálie,Španělska,Portugalska a Polska se války účastnily jen dvě, z toho Polsko (určitou shodou náhod) na straně protinacistické.
     Takže nepovažuji fašismus za substanci čistého zla, jako mnozí, byť nějaký sympatizant též nejsem.

     • Tohle je fašista:

      A takhle vypadají vzoroví demokraté:

      Díky svobodnému demokratickému evropskému tisku máme naštěstí jasno.
      🙂

      • Jenom aby v tom neměl prsty Putin…v těch dole.
       Vlastně v těch nahoře také…

   • Ohledně vítěze voleb na Slovensku jste všichni vedle. Právě to rozsekl Fedor Gál:
    Volby na Slovensku vyhrál Putin!
    No to se přece dalo čekat a jsem zvědav, zda je vyhraje i v Německu…. 🙂

    • Fedor Gál, legendární hovado z časů, kdy si ještě hovada hrála na inteligenty.
     Co ten řekl, vždy stálo za to!

 28. Z tisku:
  Summit EU skoncil bez vysledku, Juncker mluvi o prulomovem jednani, valka v Syrii nebyla ani jednou zminena.
  Brusel se zacne ridit Tureckem, coby novym modelovym statem za cenu ztraty obcanskych svobod a poslapani mezinarodnich smluv. Merkelova zacala demontovat EU a vyvoj Evropy nabira zatim zcela neznamy smer.
  Treba tady
  http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2016/03/08/ausverkauf-der-werte-angela-merkel-demontiert-die-eu/
  Vyprodej hodnot, fraskovitym summitem pocal rozklad EU

  Anebo die Welt:
  Chybna sazka merkelove na Ankaru, Evropa se stava rukojmim Turecka
  http://www.welt.de/politik/ausland/article153043280/Welch-Fehler-von-Merkel-auf-die-Tuerkei-zu-setzen.html

  Ted uz opravdu chybi jen prijmout Turky do EU a zacit podle nich menit legislativu. Diky uprchliku a jejich podpore to zas takovy problem nemusi byt.

  • Neskutečné. Ale DWN pořád píší pěkně. Zato Guardian, i otrlí žasnou:
   http://www.theguardian.com/books/2016/mar/07/orwell-prize-longlist-for-2016-dominated-by-books-on-middle-east

   Není to ironie ! Dnešní Velký bratr zřídil „Orwellovu cenu“ za správnou a kritickou žurnalistiku, kterou udílí nejvíce prolhaným presstitutkám a propagandistům, ale myslí to jako pochvalu. Absurdita na druhou, ba možná i na třetí !

   „The Orwell Prize is a British prize for political writing of outstanding quality.“
   (Orwellova cena je britská cena za politické psaní nejvyšší kvality.)

   To by ani Orwell nevymyslel, to se musí stát. Tak úchylnou fantazii nemají ani spisovatelé.
   🙂

   • Tak to je bomba- Orwellova cena za poctive zpravodajstvi… 🙂 🙂
    To jsem si tedy poprskal klabosnici….

    Co se DWN tyce, pak to je rizena mucholapka, ale diky za ne. Jakysi Michael Maier je zalozil coby kapitalovy projekt, pak to jako start-up prodal svedskemu mainstreamu (asi pred rokem, dvema). Pred tim byl sefredaktorem Die Presse a Berliner Zeitung, takze pozor na nej 🙂
    DWN jsou tedy monitorovany disidentsky tunel. Od doby prodeje moderuji diskuze, pod prilis kritickymi strankami je ani neotviraji a tem nejtezsim tematum se vzdy vyhnuli. Svuj prvy projekt, Deutsch Türkischen Nachrichten (DTN) si Maier ponechal, k tomu pise knizky a to s velkym uspechem, vzdy jde o bestsellery z hornich pricek treba Amazonu ci Spegelu:
    http://michael-maier.org/buecher/

    Je to jedina nemecka alternativa „na urovni“ s vlastnim zpravami a komentari. Pouze komenty vydava jeste Kopp, ale u nej chybi aktuality, presto, v pripade zajmu, stoji zato na nej obcas kouknout:
    http://info.kopp-verlag.de/hintergruende/europa/birgit-stoeger/weit-und-breit-kein-durchbruch-.html
    Siroko daleko zadny prulom v jednani

    • Výborní jsou také laureáti: co jméno, to zářez. Všichni příjemci „cen“ od známých profláknutých firem. Jedna presstitutka od Hitlary, jeden presstitut od Camerona, pár žumpálistů z Guardianu a jedna syrská proti-Assadovská feministka.

     Ta je zvláště dobrá: bývalá syrská TV hlasatelka a spisovatelka ze syrské pravdoláskařské kavárny. Nadšená účastnice „barevné revoluce“ proti „diktátoru Assadovi“, která nyní píše z Paříže strašné příběhy, jak to v Sýrii vypadá. Přitom ani slovo o podílu USA a Západu na těchto masakrech. Nic o pozadí. Za všechno může Assad a náboženství. Okamžitě to přeložili do angličtiny a stala se „miláčkem“ Guardianu a další žumpy. Takže si dovedete představit, co přesně píše.

      • To je ale čulík. Takže v Británii vyšetřují toho doktora, protože píše v ČR na blog, no to nemá obdobu. Zákony už neplatí, náckové si dělají, co chtějí.

       • Žádné zákony, ale věc, co západní firmy odlišuje od výchoňárského kompradorského kapitalismu 19.století a které se říká „Code of Conduct“. Problém je, že současná česká „národní“ kapitalistická galérka má vzdělání dělnické přípravky s „postgraduálním“ vyšším „odborným“ vzděláním VUMLu a vše to, co učinilo západ vítězem studené války nebylo bezuzdné vykořisťování, ale naopak velmi silný etické dialog mezi zaměstnavateli a zaměstnanci.

        Proto se tu taky se zaměstnanci zachází jako s dobytkem, pokrejvači a další příštipkáři neplatí daně, v hospodě se točí podmíráky s tím s tím, „že to dojde“ a na tržnicích vám prodají samohonku s metylalkoholem. Na Západě naprosto nevídané.

        Takže pán co se zachoval neeticky a byl to on kdo chtěl „udávat“ své kolegy na základě primitivní náboženské nenávisti dostane kázeňský postih. Stejný jako když půjdete se svým obchodním partnerem do Opery na Zauberflöte a budete v pausách nahlas vykřikovat o autorech hudby a libreta (pro méně vzdělané jimi byli W.A. Mozart a Emanuel Schikaneder, oba byli členy zednářské lóže) že jsou to „zednářský prasata“, protože v této opeře je část děje věnována právě zednářským ctnostem, pak vás asi tak max. odsoudí k pokutě za výtržnictví, ale zaměstnavatel vás vyhodí pro porušení firemního etického kodexu. Naprosto správně a podstatně více s výchovným efektem než by byl třeba podmínečný trest za vyvolávání „třídní, rasové či náboženské“ nenávisti.

        • Jsou podle vás náboženské zvyklosti v Británii nad zákony a předpisy, a pokud ano, je to tak správně?

      • No to me podrz, anglickeho doktora vyhodi z prace za to, co udajne napsal podle nejakeho Culika na ceskem blogu. On je Culik z Interpolu, anebo si odted muze kdejaky hejhula napsat, ze nekdo neco nekde napsal a na to konto dotycneho vyhodi z prace?

       To mne prekvapilo, nikdy by mne nenapadlo, ze je to az takhle hnusny, myslel jsem ze nemocnice to ma z jeho anglickeho blogu.

       • Právně je to samozřejmě nesmysl, na internetu platí princip teritoriality, takže nějaké britské právo se může jít leda tak vyfotit. Ale samotný fakt, že se tím někdo zabývá, je docela úděsný.
        Přitom zda musulmanka porušuje hygienické operační předpisy, to zjevně nikoho nepálí.

        Jsem zvědav, jak se to vyvine. Zda dotyčný bude žalovat toho čulíka za pomluvu, poškození pověsti nebo tak něco.

        V Británii je „angsoc“ jak z 1984, jen protibíle a protikřesťansky orientovaný – to ani Orwella nenapadlo. Už britský nácek Blair tam většinu těch zákonů zavedl a postupně to nabralo grády.

        Ale všimněte si, jak se potrefená husa ozvala. Psychouš z londýnského „liberálního“ VUMLu se hned ozval, že je to tak správně.

        • Pravne to samozrejme uhraje bez problemu, ale spinu z posudku uz nedostane a jen tak se ji nezbavi, takze ho hovado odstrelilo zcela bez zabran.
         Vraci se doba sepeti delniku, rolniku a pracujici inteligence s korporacemi, jako za nacku, za McCarthyho, za Gottwalda…
         Psychous za socialismu horoval za komunismus, za liberalismu za liberalismus, za korporativismu za korporativismus…je to Musiluv Muz bez vlastnosti, produkt stredoevropskeho stisneneho prostoru, odkud vysel Hitler, Herzl, Kautsky…tihle vsichni tri stali u zrodu toho nejhorsiho, co Evropu mohlo potkat… nehoda neni nahoda….

         • Tenhle stredoevropsky (nechci hned psat rakousky) problem je vysledkem mesaliance drave podnikavosti s dusivou byzantinskou stredostavovskou ideologii. Ne nahodou musel Turky zastavit u Vidne az Sobieski, jinak by jim mesto prenechali, on jim totiz omansky styl vlady zas az tak cizi nepripadal. Konecne Nemci k nim meli objevnou afinitu vzdycky, jako k Rusakum…oni jsou Rakusaci s Nemcoury de fakto vychodni narod, omylem zbloudila cast Zlate hordy, takze vychodni praktiky jim jdou dost pod nos. Hlavne aby vsechno bylo plosne a pod kontrolou nepruhledne byrokracie, vysledek uz pro ne zas tak dulezity neni. C&K monarchie je takovym nemeckym pravzorem optimalni osvicenecke funkce- vse ma svuj rad, nic se nemeni, zkratka kafkarna…no a kdyz uz to dal nejde a jelikoz se sytem neni schopen pro svoji rigidnost zreformovat sam, vezmou to obcas do rukou naprosta paka odnekud z kavarny.

          Jen beru zpet Kautskeho, spletl jsem ho s Otto Bauerem, zakladatelem austromarxismu => austrofasismu => eurofasismu.
          V Rakousku takovych vizionaru najdete desitky, ne- li stovky.

          • Možná na tom něco bude, oni by Vídeň nechali i českým stavům.
           Ti ale ustopili sami a dosud ještě nikdo nevysvětlil proč.
           Češi asi na dobývání cizích měst nejsou, natož pak někomu vládnout.
           To zrovna, taková pakárna, jen problémy……
           Dost na tom, že si vládneme sami, a to ještě spíše tak, že si vládne každý sám sobě a politiky necháváme bezuzdě kecat a už dopředu přemýšlíme, jak to nebudeme dodržovat, co vymyslí-ostatně, většinou to jsou stejně hovadiny, takže máme pravdu. Ale sluníčkáři a migranti se nám hnusí, obě party totiž chtějí nastolit brutální a nekompromisní totalitu a těžko se dá odhadnout, která by byla horší….
           Navíc nikdo neví, jak s nimi vyjebat, tak jsme jako národ poněkud…nervozní.

          • Sepsal jste to sice jako vždy přímo krásně, ale nesouhlasím.

           V létě jsem s dětmi a rodinami několika přátel dělal bojovou víkendovku na téma „bitva o Vídeň“, přímo u Vídně a ve Vídni, jen místo koní jsme měli kola. Byla to velká sranda, a něco si ještě z té historie pamatuji. Je to prostě jinak, než píšete. Přenechání Vídně ? Ani náhodou.

           Osmany před Vídní zastavilo rakouské vojsko a sami obyvatelé Vídně, z toho bylo hodně lidí z českých zemí. Šéfem obrany Vídně byl Kašpar Kaplíř ze Sulevic. O žádném vzdávání se nebylo řeči. Spojená vojska císařská (rakouská, tedy i česká), saská, bavorská a polská útočila z kopce, na levém křídle císařští od Leopoldsbergu, uprostřed Sasové, Bavoři, Švábové, vpravo Poláci. Turci nevydrželi, obě jejich křídla se zhroutila, po nich i střed sestavy. Do toho udělali mohutný výpad obránci Vídně, Turci se zvedli a prchali, přičemž na jejich vlastní tábor v týlu současně zaútočila polská jízda – a to byl jejich definitivní konec, jejich organizace se zcela zhroutila. Šéfem byl oficiálně polský král, anžto měl nejvyšší hodnost a dodal největší armádu, jak v jízdě (asi 40% sil), tak v pěších (25% sil), v dělech měli asi polovinu císařští, Poláci jen málo. Hlavním stratégem na naší straně byl nejlepší vojevůdce té doby, Karel V. Lotrinský.

           Zvýšený výskyt těchto podivných týpků je asi důsledkem rozpadu říší, kdy Rakušané i Maďaři byli „elita“ a najednou nejsou nic. Takže neukojené ambice a další psychopatologie. Místo Kautského můžete přidat Soroše nebo toho švihlého Maďara Friedmana (ze STRATFORu).
           Ostatně, podobnými vykutálenci a magory disponují Britové. Dnes je těchto lidí plný Fašington, což je neklamná známka brzkého problému v USA.

           Je otázka, co je dříve, jestli vejce nebo slepice. Objeví se tito magoři po rozpadu říše nebo se objeví dříve a jsou konečným důvodem rozpadu ?

          • Na konci 17. stoleti byl vojensky prumysl v rozkvetu a s nim i vojensti podnikatele (vetsinou druhoradi slechtici, pracujici pro partikularni zajmy vyznacnych evropskych slechtickych domu). Podle meho spise nezli o obranu proti Turkovi slo u Vidne o jeji dobyti (smerem ze zapadu)..a ne- li primo dobyti, pak o zmenu sfer vlivu. Turek byl jen takovy kazisuk a vitana zaminka.
           Sasky pluk se rozhodne nesestaval ze Sasu, bavorsky z Bavoru atd., tady slo jen o popisna jmena, soldateska byla naverbovana z cele Evropy, od jizni Italie prez Spanelsko po Anglii.

           Vemte si treba Kaplire ze Sulevic, puvodne protestanta, vasnive bojujiciho proti Habsburgum- a najednou je z neho obrance Vidne.
           Stejne Sobieski, turecky agent, ktereho kral Jan Kazimir (takto z reformovaneho svedskeho domu Vasa) ucini vyslancem v Carihradu, kde se malem poturcil 🙂 Pak se vrati a postavi se proti Turkovi…

           To je tak velky a komplexni propletenec, ze kdo neni opravdu historik, tak se v tom nevyzna. My tam muzeme maximalne rozpoznat nejake tendence. Zda- li objektivni, nevim…oni ani historici nevi, protoze ty nejdulezitejsi dokumenty nemaji, byly tajne tehdy, jsou tajne i dneska.

           Podle meho nic noveho pod sluncem, vetsina slechticu z vyznacnych domu se navzajem krizila, takze z toho byl propletenc pribuznych po cele Evrope (staci se zacist do temer libovolne genealogie a procestujete cely kontinent). Priciny vetsiny valek v 17. stoleti jsou v podstate velmi prizemni, bud penize, anebo nevrazivost (tedy moc), ackoliv se pak v dejepisnem vypraveni prodavaji pod krasne blyskavym obalem valek nabozenskych, obchodnich atd.
           Ony tehdejsi „valky“ (na dnesni pomery v uvozovkach) se stavaly ze stretu armad o poctu v prumeru 10- 20 tisic muzu, co se stretli nekde na poli za vesnici. Tzv. tricetileta valka pak byla jen vetsi serii takovych konfliktu. Vzdyt vsichni vudci evropsti slechtici byli bratranci,sestrenice, tety, vnoucata atd., ti to s valkou nikdy vazne nemysleli- proste si vybrali jednoho podnikatele, dali mu pluk a on si to sel vyridit s druhym podobnym, ale z druhe strany, nekam k lesu. To byla tehdy cela „valka“.

           Z podobneho duvodu neverim ani na Viden. Navic mam dalsi zkusenosti ze soucasnosti 🙂
           podle meho ty pluky sly na Turka, to ano, ale z 80% spise posilhavali po sobe navzajem, kde by druheho ojebali. Nakonec Turka porazil odpurce Habsburgu spolu s tureckym agentem…to jsou ale paradoxy! 🙂

           Abyste vedel, ze s temi slechtici nekecam, tak vam dam maly kviz: ktery z techto dvou bratrancu je anglicky kral Jiri V a ktery car Mikulas II? Pak jak je to vlastne s onou Rijnovou revoluci, IWW a IIWW…kdo sel proti komu, v cim zajmu se bojovalo?
           Zde kvizovy obrazek:

          • 🙂
           To je dobře postmoderní názor (jako vyšší druh cynismu až nihilismu).

           Tak ano, všechny křesťanské armády té doby byly žoldnéřské, byla to vrcholná doba PMC (privátních vojenských skupin), 30-ti letá válka skončila „nedávno tomu“. Jediné „národnější“ síly byly rakouské a polsko-litevské, protože ty válka přímo vyhnala z domovů nebo je hrozila vyhnat.

           Armáda Osmanů u Vídně měla 130 tisíc bojovníků, ale s nimi táhly další statisíce, jejich rodiny včetně dětí. Neměli skoro žádné zásobování (logistiku armády a trén vymysleli husité, ale pak to až do Napoleona všichni zapomněli), žili z krajiny – takže i když se přímo válčilo někde na poli mimo vesnice, zlikvidovalo to celý kraj stejně efektivně jako dnešní války. K tomu se musí připočítat nemoce a epidemie, i v samotných armádách (první válka, kde zemřelo více vojáků na bojišti než na nemoce byla až ve 20. století).

           Osmani byli vlastně proxy síla Francouzů, protože v první řadě šlo o boj žabožroutů proti Habsburkům. Turci měli francouzskou výzbroj a výstroj, všechny manufaktury a továrny v Turecku byly francouzské, provozované žabožrouty. Dnes podobnou věc dělají Amíci.

           Fotografie britského krále a ruského cara, to je známá věc. Plemenný plán šlechty neměl chybu – co platí pro koně, platí i pro lidi. Jediné, co poslalo celý plán k šípku, byl syfilis a geneticky přenášené choroby, jako hemofilie. A další v rodině přenášené nákazy, z generace na generaci, například toxoplasmóza nebo helicobacter pylori, když vynecháme tuberkulózu.
           Jenže v další řadě šlo o rozšiřování islámu, což pro Osmany bylo to hlavní, projevovalo se to na Balkáně.

         • Pokud to doktor přežije, protože v britském tisku vyšlo jeho jméno a zaměstnavatel, takže vzhledem promořenosti Británie kozomrdy …

          Lze jen doufat, že „backfire“ sejme i čulíka. Pokud ne, jednou ho určitě nějaký Pištec dožene.
          (http://www.csfd.cz/film/1120-krysar/prehled/)

 29. Břitký šleh Martina Hekrdly po Miloši Zemanovi. Jako vždy na Altpressu. Proč už i snad těm, kterým byť s výhradami přišel M. Zeman jako menší zlo v prezidentské volbě, je tento člověk, abych tak řekl svoji mateřštinou, dnes už natolik „eklhaft“, že od něj nejenže dávají ruce pryč, ale je jim už natolik odporný, že neváhají se svoji neúprosnou kritikou nazvat prezidenta tím, čím už je i úředně soudem první instance potvrzen – LHÁŘEM?

  http://altpress.cz/peroutka-jako-naschval/

   • To by asi chtělo dopovědět.
    Jaké tóčo?
    Co by Schwarzenberg pověděl o Kotlebovi?
    A dočkáme se od Zemana přednášky ve smyslu toho, co tu píše vittta, že fašismus je vlastně OK, nebo skoro OK?

    • Určitě se dočkáte.
     Vy jo.
     Pokud moje vyjádření přeložíte tak, že fašismus je OK, tak budete mít brzo zase nějaký důvod na Zemana plivnout.
     Fašismus není OK, má plno neduhů.
     Ale OK není ani sluníčkismus, nebo dobroserismus.
     Fašismus ale může přinést nějaká pozitiva, i když je lidé nechtějí, je to taková forma monarchie, vůdcovský princip, kdy ale vůdce svým způsobem za své činy odpovídá.
     Násilí slouží spíše jako prevence.
     Fašismus má vesměs podporu dobré poloviny obyvatel.
     U sluníčkismu je princip takový, že v podstatě neidentifikovatelná výrazná menšina strhává legální vládu a chce vládnout zásadní většině proti její vůli.
     Násilí je cesta, ne prevence, jak vidíme, začíná se násilím psychologickým, vyhrožování, perzekuce, bude následovat násilí fyzické s následným množstvím poprav a koncentráků.
     To vše pro dobro celého lidstva.
     Sluníčkismus, podobně jako nacismus, je úzce šovinistické hnutí, založené na patentu na pravdu, ale na rozdíl od fašismu či nacismu má minimální lidovou podporu.

     • S fasismem je problem od doby, kdy ho ostemploval Mussolini a nasledne Nemci. Do te doby byl (a jak vidno i nadale bude) naprosto beznym zpusobem spolecenske organizace, jak celit kritickym situacim. Apel na narodovectvi (ci tridni prislusnost), osobni silu a sepeti vsech vrstev obyvatel neni zadna italska novinka, ale bezna historicka metoda vlady. Takze fasismus tu byl vzdycky nejak pritomen, ne neustale, ale vytrvale se vracel v dobe ohrozeni.

      Fasista byl i Karel IV, ktery stanovil pevne ceny na trzich, obchodnikum porucil starat se o chude navstevniky trhu, nechal postavit cele mesto s reprezentativni administrativnimi budovami…a co jeste? Reknete mi neco, co „umi“ fasismus a co neudelal Karel IV a pohnu zemekouli 🙂

      • Karel IV byl kosmopolita, co neuměl ani pořádně česky, zav to by Vae fasouni posílali do klatby jako první, vy ynteligente:-).

       • To se teď poslední dobou všude vyrojilo, že neuměl pořádně česky.
        Dříve se tvrdilo, že naopak česky uměl velice dobře, býval to takový zvyk, učit se jazyk země, kde král vládl a zde bych upozornil na to, že jakkoliv Karel byl Císař Římský, vládl oficiálně v Praze.
        Čechy prý byli zemí, kde si na to poddaní potrpěli….(tomu bych věřil, však jsme tady dodnes a to vyžadovalo značnou mazanost)
        No…ale já s ním nemluvil, tak nevím….

        • Vzdyt cestina byla jeho materstina, v 7 letech odesel k francouzskemu dvoru, ve 27 letech se vratil do Cech.
         To je skoro presne jako muj kamarad, ktery emigroval v 6 letech s rodici, pak jsem ho videl az jako dospeleho v roce 1990. Cesky rozumel uplne vsechno, pri mluveni obcas hledal slovo, obcas spletl rod. Pak ho vyslali do Ceska coby zastupce firmy a do roka a do dne mluvil bez akcentu, uplne normalne.

         Ostatne Karel o sobe sam rika, ze mluvi nejen cesky, ale i nemecky. A ne naopak.
         „Z bozí milosti pak jsme dovedli tak mluviti, psáti a císti nejen cesky, ale francouzsky, italsky, nemecky a latinsky…“

         • No přesně.
          To poslední dobou se všude vyrojilo plno keců, jak neuměl česky.
          Ty kurvy sluníčkové, těm je všechno dobré!

         • Jasne, a kdo tu u dvora mluvil český a kdo z těch dvořanů byl vůbec Čech? Myslím, za Taras má zase o jeden zářez do hlubin rudohnedeho spiritualismu navíc

          Fasouni nebýt Mussoliniho byli OK. No konecne! Ovšem důkazem intelektualismu je to, že KOSMOPOLITISMUS šlechty mající z dnešních -ismu nejblíže k neoliberalismu, byl projevem fašismu a praotcem všech fasounu je nás Karel IV.

          Takže společně s Třešní preji Tarasovi vše něj k získání další „michelinske“ hvězdy na štít intelektuální putyky Baresovske III. cenové .

          P.S. Mussoliniho taverny kdyby tam daly umělohmotné ubrusy jako v RaJi by si možná ani takové hodnocení nevyslojzily, měli tam jen intelektuály druhé kategorie, protože o italském králi neměli jako o prominentním ideologovi fašismu, pravě valné mineni.:-)

      • Kdyby se Mussolini nenacpal jako pravý debil do války, na kterou vůbec neměl, o fašismu by nikdo nevěděl-alespoň ne jako o substanci zla.
       Všechny ty vychytávky- vyhrocený rasismus, ultrašovinismus, vražedný antisemitismus a extremní brutalitu- to vymysleli Němci a bylo to nosným kamenem ideí Národního socialismu.
       Občané fašistických zemí tím nijak nadšení nebyli, ostatně ani jejich vůdci.
       Skutečným hnusem se kromě Německa prezentovalo především Chorvatsko, Maďarsko, ale třeba i sladká Francie.

      • Fašismus umí pohrdat inteligencí, tolerancí, všemi slabými a bezmocnými. Navíc umí zničit i to, co Karel IV. nemohl znát: parlamentní systém, který považuje za zbytečnou žvanírnu. Střídání vlád? Chachá. Jako způsob vládnutí fašista preferuje diktát vůdce. A jako způsob sebeprosazení a udržování u moci vidí především sílu.
       Zjemnělý, vzdělaný a uměnímilovný intelektuál Karlova typu by u fašistů nepochodil, leda jako falešný symbol na fangli.
       Dík za další hlášku do sbírky.

       • Přečtěte si někdy něco o Salazarovi.
        Budete překvapena…
        Děláte ukvapené soudy, to jsou prostě jen takové myšlenky, alespoň si to myslím, já to tak někdy také dělám, píšu, co mi do hlavy zrovna přijde, taková zamyšlení.
        Uvědomte si, že tohle není akademická diskuze, kde se striktně držíme uznávaných faktů, měl by to být „pokec“ na určité úrovni.
        Ten váš text není špatný, je to myšlenka k věci, ale ten pohradavý tón a ten výsměch je úplně zbytečný!

       • Na fasismu je zajimave, ze prisel s koncem monarchii a s nastupem parlamentnich republik, jako by mu sla demokracie velmi k duhu.

        Jinak tohle tema je dost tezke, protoze je obtizne vymezit pojmy. Pokud budeme mluvit jen o mussoliniovskem fasismu, pak nema smysl vinit z fasismu treba Kotlebu. Pokud termin vymezime stylem vlady a neomezime dejinne, pak nejen fasounem, ale i nackem byl i Karel IV.

        Dneska se tenhle termin pouziva jen jako nalepka a ciste ucelove, jak pise vittta nahore, kdo se mi nelibi, to je mussoliniovsky fasista. a koho mam rad, tak je „zjemnely“ jako Karel IV i kdyz ten se tehdy choval jako Eichmann a od stolu likvidoval zidy jednim skrtnutim pera. Göring byl take umenimilovny, velkorysy mecenas a sberatel.

        • A jeste tady k tomu:
         „Jako způsob vládnutí fašista preferuje diktát vůdce. A jako způsob sebeprosazení a udržování u moci vidí především sílu.“

         A kral byl tehdy jako kdo? Nejakym rozmazlenym poskokem? A stavy preferovaly co? Parlamentni zvanirnu a slabeho krale? Jak jinak vladl Karel, nezli vudcovskym diktatem a silou? Skoro si myslim, jestli si nedelas srandu.

         • Já? Já jsem nepřišla s porovnáváním středověkého panovníka z Boží milosti s fašistou.
          Ahistorismus může být někdy půvabný. Ale jen když účelově neobhajuje něco až moc přítomného.

          • Ja s tim prisel a tys to nevyvratila, ovsem ma zakladni premisa je ta, ze v dobach krize je obecnym vzorem chovani, ktere se za Mussoliniho nazvalo fasismem.
           Kotleba preferuje fascio, spojeni naroda s korporacemi? Asi ne, naopak, taky jakypak je to fasista?
           Fascio byl nazev italskeho delnickeho hnuti v 19. stoleti…a prisne vzato neni fasismus nic jineho, nezli politicke hnuti pod vedenim Benita Mussoliniho, nic vic.

           „Podle českého historika středověku Zdeňka Fialy Karel IV. ve finanční tísni vydával někdy městským radám, které mu pomohly půjčkou, dlužní listiny, v nichž byla půjčená částka „zajištěna na židovském obyvatelstvu (tj. na majetku panovníka) s klauzulí, že její umoření může být provedeno při nejblíže příštím židovském pogromu, kdy se město může zmocnit peněz a majetku vyloupených židů nebo i převzít domy po těch, kteří budou během pogromu ubiti…Karlův výprodej pogromů, jeho „vraždy od psacího stolu“, se však vymykají i z krutých dobových zvyklostí a je možno je soudit nadčasově. Židé by tedy Karla IV. asi ani dnes za „největšího Čecha“ nevolili.“
           http://www.respekt.cz/tydenik/2010/48/karel-iv-jaky-byl

          • Teď ještě rozhodnout, jestli tu máme krizi, která plodí fašisty, anebo fašisty, planoucí pro autoritativní režim, kteří za každou cenu rozdmýchávají krizi, aby jim umožnila cestu k moci.

 30. Pro embéčka – taky z tisku. BBC.

  Migrant crisis: EU and Turkey plan one-in, one-out deal

  http://www.bbc.com/news/world-europe-35749837

  Předseda Evropské rady Donald Tusk trvá na tom, že vedoucí představitelé na summitu udělali „průlom“ a vyslovil předpoklad uzavření dohody v příštím týdnu.
  Řekl, že tento pokrok vyslal „velmi jasný signál, že dny neregulérní migrace do Evropy jsou sečteny“

  • Vyjadreni Uhncr a Guardian jsou operne zlate graly Onderovy argumentace…ted jsem zvedavy co on na to, jak z toho vyklouzne.

   • Vice nez nejaky Fagan
    vetsinu obcanu stale vice zajima jak dal, ne co rekne „kavarna“ !
    Zde uvadim mail ktery koluje po CR a ziskava stale vice na popularite !
    Vypraveni o tom, ze:
    ==============================================
    Pravda a láska, jak je vidět nezvítězila (sv. Havel)
    ZA MÍR, PRAVDU A LÁSKU…
    VĚDĚL NĚKDO Z NÁS V ROCE 1989, ŽE V ROCE 2015 :

    -bude v ČR 630 000 nezaměstnaných,

    -že bude 1 200 000 lidí žít na hranici chudoby,

    -že voda zdraží na 80-tinásobek původní ceny,

    -že plyn zdraží na 15-tinásobek,

    -že se bude stavět o polovinu méně bytů a že zdraží na50-tinásobek,

    -že uhlí a dříví zdraží na 15-ti násobek,

    -že metro zdraží na 32-tinásobek,

    -že se nebude obdělávat většina kvalitní zemědělské půdy,

    -že se vybijí 2 miliony kusů skotu a tráva nebude spásána,

    -že zdraví bude jen pro bohaté,

    -že se bude rodit ročně v průměru o 50 000 dětí méně,

    -že vzroste kriminalita o 300%,

    – že stoupne počet vražd o 100%,

    -že bude ročně milion exekucí,

    -že se národní podniky předají zahraničním vlastníkům a ti si budou odvážet 500 miliard zisku ročně,

    -že národ bude neustále rozeštváván,

    -že bude gigantická korupce a přibudou desetitisíce státních úředníků,

    -že budeme mít stejné ceny jako v Německu, ale sotva třetinové platy,

    -že nám ukradnou vodárny, plynárny, elektrárny, doly a pískovny,

    -že mnoho lidí přijde kvůli exekucím o bydlení a spáchá sebevraždu,

    -že si mnoho lidí nevydělá poctivou prací na bydlení, jídlo, oblečení, poplatky a jízdné do práce,

    -že některé děti se nebudou moci dosyta najíst,

    -že nikdo z politiků obviněných z korupce nebude potrestán,

    -že politici a media budou nutit občany, aby šli do války za cizí zájmy a kvůli obchodu se zbraněmi,

    -že media budou lhát mnohem víc než v minulém režimu,

    -že se do Evropy pohrnou miliony uprchlíků z islámských zemí,
    -že jim neuváženě bude nabídnuta pomoc a přístřeší
    -že pak budeme místo kostelů stavět mešity
    -že se stará, dobrá Evropa stane islámskou
    atd.,atd., atd.

    Co zanecháme našim dětem?????!!!!!

    JDE O ŽIVOTY NÁS VŠECH. POKUD UŽ TOHO MÁTE DOST, PŘIDEJTE SE K NÁM. KAŽDÝ SÁM
    JSME JEN KAPKA VODY, SPOLEČNĚ UTVOŘÍME VELKÉ MOŘE, KTERÉ UŽ NĚCO ZMĚNÍ

    Pošlete apel dál ! ….

   • Jistě mají pravdu, jen jaksi není aktuálně lepší řešení po ruce. Být v Makedonii uvězněn za žiletkovým drátem a ženy a děti mláceny obušky a rozháněny slzným plynem je horší než být v uprchlickém táboru pod dozorem UNHCR a AI v Turecku než pod „dozorem“ Jobbikovců a Kotlebovců v „Divokem Podunají“ (volné pokračování Mayovky „Divokým Kurdistánem“, tentokrát bude hlavní hrdina Kara ben Nemsí nahrazen bezejmenným dobrovolníkem z neziskovky Human Rights Watch a jeho věrného průvodce Hadžího Halefa vystřídá syrská feministka a spisovatelka, uprchlice do krásné a poetické Paříže před asadovským mrzačením lidí mučených jeho sadistickou kamarilou – ženy jménem Samar Yazbek – oceněnou cenou George Orwella.

    Její zpověď je v toutéž cenou oceněném britském deníku (který je v současné době nejvíce oceňovanou tiskovinou díky intelektuálnímu přesahu svých komentářů a osobám tam přispívajícím z akademického a vědeckého prostředí – mém milovaném The Guardian

    http://www.theguardian.com/books/2012/oct/13/interview-samar-yazbek-syria-revolution

    • Ti mohou být rádi, že je Orwell už po smrti.
     Stejně se ale chudák musí v hrobě obracet!

  • Koukal jsem na to.
   Jenže….Sašku prostě nějak nemohu mít rád, i kdyby říkal cokoliv.

   • Vondra muze fungovat jako dobry priklad ze pro emericky jeste neznamena pro merkelovsky 🙂
    Potesi to ty lidi v CR kteri maji pocit ze pro Amerikanismus je pro Ceskou kotlinu stale lepsi a mene nebezpecny nez pro Germanismus 🙂

    • Netušil jsem že embéčka a kchodlové používají stejnou rétoriku a ideologické nálepkovací eskamotérství jako nejtvrdší proponenti fašistoidního konzervatismu, amerického imperialismu:-). Neomarxisté …..ještě jsem o nich dám jeden článek…bude to výživné, zvlášť pro místní štamgasty, a opět budou moci srovnat svoje lingvistické prostředky s těmi, kteří jsu, pravda, už dneska vlastní „good boys“.. Soudruzi fašisté.:-)

 31. Dám to sem dolů, nikdy není pozdě na vzdělání a reflexi toho, jaké jsou projevy fašismu podle embéčka i když ony jsou ale ÚPLNĚ jiné, než si tento na západě žijící renegát české normalizace myslí…:-))

  KAREL IV., JAKÝ BYL
  Německý televizní dokument ukazuje „Otce vlasti“ jinak, než je v tuzemsku zvykem, a nemýlí se

  Byl Karel IV. vůbec Čech? Byl skutečně nemilosrdný antisemita, který nese vinu na řadě pogromů proti Židům ve své říši? A na co všechno jsme se vlastně v souvislosti s vítězem nedávné ankety o největšího Čecha zapomněli zeptat? Tyhle otázky mohou napadnout diváka posledního odvysílaného dílu seriálu německé televize ZDF nazvaného krátce Němci. Autoři velmi sledovaného pořadu zařadili Karla IV. mezi své velikány a pojímají ho bez sentimentu potomků „Otce vlasti“.

  Králem ve středověku
  Pokud se přeneseme do reálií pozdního středověku, dává zařazení Karla IV. mezi významné postavy německé historie logiku. Narozen v Praze, po matce zčásti Čech, zčásti Němec, po otci Lucemburk. Pro Němce jejich král hovořící samozřejmě plynně německy plus několika dalšími jazyky, z nichž ten český se doučoval až po svém návratu do země z Francie. Lpět na určení Karlovy národnosti by byla ztráta času. Striktně národní dělení přišlo do Evropy mnohem později, tehdy platilo spíš zemské a vysoká šlechta typu Lucemburků si udržovala mezinárodní ráz.

  Pořad z dílny ZDF je pozoruhodný i svým provedením: kombinací vyprávěného příběhu, krátkých komentářů historiků, především ale hraných scén a počítačové grafiky vytváří dojem, jemuž znalci sice zřejmě vytknou povrchnost, laiky ale na tři čtvrtě hodiny přiková k jejich televiznímu gauči. Díky propracované počítačové grafice se divákovi může zdát, že středověká města a život v nich ještě nikdy nevypadaly v televizi nebo filmu reálněji.

  Autoři seriálu přiznávají Karlovi velmi těžké okolnosti jeho vlády. Evropa zažívala malou dobu ledovou s velmi krátkými léty, hojnými dešti a obrovskými povodněmi, invazemi hmyzu a epidemiemi moru, navíc Karel ani jeho poddaní neměli pro přírodní katastrofy jiná vysvětlení než ta, která nabízela Bible a její teorie soudného dne. Německý seriál také ukazuje, jak tvrdý byl život krále ve středověku, kdy schopnost vládnout musel stvrzovat aktivní účastí v bitvách, podnikal nebezpečné a velmi nepohodlné cesty napříč Evropou, aby posílil svou autoritu. To vše stálo hodně peněz a panovník měl velmi omezené zdroje příjmů z daní, nepřekypoval penězi a byl často zadlužen. A právě z těchto souvislostí pochází hlavní kritika Karla IV. týkající se jeho vztahu k Židům.

  Dokument ZDF popisuje jeho přímý podíl na nejhorší vlně protižidovských pogromů, které hlavně v německy mluvících zemích až do nástupu nacistů nic podobného nepřekonalo.

  Taktické ohledy

  Podívejme se tedy na vztah Karla IV. a Židů podrobněji. Znalec Karlovy éry historik František Kavka charakterizoval panovníkův poměr k Židům takto: Karel IV. se tam, kde mohl uplatnit svou panovnickou moc, „přidržoval běžné praxe ochrany židovského obyvatelstva“, avšak jinde, kde byly jeho vládní prostředky omezené, se řídil „taktickými ohledy“. Co si lze představit pod „taktickými ohledy“?

  Židé se zhruba od 12. století stali zcela zvláštní skupinou obyvatel, postavenou mimo dosavadní hierarchický žebříček a zatlačenou na nejzazší okraj společnosti. Jako osobně nesvobodní byli podřízeni přímo panovníkovi. Panovník si činil na Židy obdobné právo jako například na horní podnikání, na ražbu mincí, na mostné a cestné. To patřilo vedle důchodu z vytěženého stříbra a z ražby mincí, platů z měst, celních důchodů, odúmrtí apod. k hlavním zdrojům panovníkových příjmů, a bylo tedy ve vladařově zájmu zajistit pokojné soužití křesťanských a židovských obyvatel země. Židé, kteří byli zbaveni práva na sebeobranu (nesměli nosit zbraně ani v ghettu), přešli pod přímou ochranu panovníkovu před útoky křesťanů.

  Udržet pokojné soužití nebylo lehké. Židé v křesťanském prostředí byli nenáviděni z mnoha stran: jako „vrazi Kristovi“, obchodníci s penězi (takový obchod považovala středověká křesťanská doktrína za hřích, někdy dokonce smrtelný) a postupně stále více také jako konkurenti v obchodu a řemeslech. Není tedy divu, že násilí vůči nim propukalo pod nejrůznějšími záminkami často, navzdory tomu, že spadali pod ochranu vrchnosti a jejich bezpečí měly bránit i papežské buly.

  Černá smrt

  V letech 1348–1350, brzy po nástupu Karla IV. na český trůn, proběhla v části západní Evropy v tomto století už druhá velká vlna protižidovských pogromů. Impulzem k nim byla „černá smrt“, asijský dýmějový a plicní mor, zanesený do Evropy námořníky, který se od jara 1348 šířil z Francie do Porýní a dále na východ.

  Strach před smrtí přicházející v takovém rozsahu (tehdy zemřela více než čtvrtina obyvatel západní Evropy) navozoval psychózu blížícího se posledního soudu. Hrůza z nákazy působila jako katalyzátor pogromistických nálad: Židé byli obviňováni, že otravují studny. Ve Francii, Švýcarsku, Německu a Rakousku byly zavražděny tisíce Židů a jejich majetek byl rozkraden. V Německu náboženští fanatici, řemeslníci, vojáci a lůza v podstatě vyhladili 60 velkých a na 150 menších židovských obcí. V důsledku této pohromy nastal exodus zbylých obyvatel západoevropských ghett do méně zalidněných oblastí Evropy. Duchovní těžiště aškenázských Židů se přesunulo na východ: do Čech, na Moravu a hlavně do Polska a Litvy.

  Morová rána zasáhla naše země jen okrajově roku 1349. Více než Čechy postihla Moravu, kam se uchýlilo mnoho Židů prchajících z Německa. Třebaže i v českých zemích docházelo k pogromům, vraždám a upalování, zabíjení tu nedosáhlo zdaleka takových rozměrů jako v německy mluvících zemích. Velké pogromy vypukly jen ve dvou tehdy českých městech: roku 1349 ve Vratislavi a v Chebu, kde byli o Velikonocích roku 1350 Židé po kázání minoritského mnicha davem zcela vyvražděni.

  V českých zemích původce násilí stihl většinou trest. Jinak tomu bylo v říši, kde Karel IV. teprve upevňoval svou moc a kde byl zadlužen. S výjimkou Augšpurku nebyla říšská města potrestána a ještě během roku 1349 dostala generální pardon. Navíc nebylo výjimkou, že panovník poskytl svůj pardon vraždění dokonce předem. Podle českého historika středověku Zdeňka Fialy Karel IV. ve finanční tísni vydával někdy městským radám, které mu pomohly půjčkou, dlužní listiny, v nichž byla půjčená částka „zajištěna na židovském obyvatelstvu (tj. na majetku panovníka) s klauzulí, že její umoření může být provedeno při nejblíže příštím židovském pogromu, kdy se město může zmocnit peněz a majetku vyloupených židů nebo i převzít domy po těch, kteří budou během pogromu ubiti“.

  Není divu, že pogromy skutečně brzy vypukly. V pořadu ZDF je zmíněný dobře dokumentovaný případ říšského města Norimberka, kde došlo k vraždění v prosinci 1349. Už osm měsíců před tímto datem vydal Karel IV. první z listin, které pak vedly k odpuštění vrahům, půl roku předtím, v červnu 1349, přiznal markrabímu Ludvíku Braniborskému právo na to, aby si při příštím pogromu v Norimberku vybral pro sebe tři nejlepší domy pobitých Židů. Z pogromu měli hlavní prospěch patricijové a šlechtici, kteří si rozebrali domy předem označených obětí. Případ Norimberku nebyl zdaleka ojedinělý.

  Zboží

  Později se Karel IV. snažil upravit právní postavení Židů u nás a podporoval i jejich nová osídlení. Zacházel s nimi sice jako se zbožím: zastavoval je, platil své dluhy na jejich úkor a také rušil jejich dlužní úpisy, takový však byl zvyk. Podobně se k Židům chovala i jiná vrchnost, krutě se zacházelo také s jinými vrstvami obyvatel. Karlův výprodej pogromů, jeho „vraždy od psacího stolu“, se však vymykají i z krutých dobových zvyklostí a je možno je soudit nadčasově. Židé by tedy Karla IV. asi ani dnes za „největšího Čecha“ nevolili.

  Nevolili by asi ani jeho nástupce Václava IV., za jehož vlády vypukl největší pogrom v českých zemích (i tady se rozumí do příchodu nacistů), při němž o Velikonocích 1389 vybil dav podnícený fanatickým knězem na tři tisíce obyvatel pražského ghetta; král sice neměl na násilí podíl a jeho strůjce potrestal, majetek vyvražděných Židů si však ponechal.

  http://www.respekt.cz/tydenik/2010/48/karel-iv-jaky-byl

  Jinak úvahy na to, proč by měl být fašistou, jsou sice namístě ALE ZE ZCELA JINÝCH DŮVODŮ…..

  Kdybyste se alespoň koukal na echt germánskou televizi, vy pleto:-)

 32. Takže mám tady tu chuťovku o neomarxismu. Pro Tarase speciálně, bych se chtěl zeptat, jestli poté co tu zjevně jsou dokumentovány naprosto lingvisticky i sémanticky stejné úvahy nad fašismem a jeho shovívavou přijatelností oproti nesnesitelnosti a nenávisti k současným principům liberální demokracií, tak jestli nepřehodnotil svoji „levicovost“, protože tyto názory nikdy nebyly levicové, ale pravicové, i když fašismus, jak stále více přiznávají ti co sami sebe považují za „levičáky“, je pro ně sociálně i kulturně spravedlivý režim respektující /podle vitty více než 50%/ vůle národa, tak mě právě fašismus osobně přišel vždy více jako levicový než pravicový extremismus.

  Nu, proč ne, ale myslíte, že by s tím souhlasil Willy Brandt? Že by zastřelený student Benno Ohnesorg, že Rudi Dutschke by si před takovými „levičáky“ neodplivli, když jsou ještě horší náckové než se jim tehdy jevily třeba špičky průmyslu jako Hanns Martin Schleyer, který se často stýkal třeba s Helmutem Schmidtem?

  No, ale podívejme se na zdroj. Nepřekvapí, že je to zdroj založený těmi nejidelogičtějšími konzeravtivními ultras, Klausem, Jochem, Jaklem napojenými do ideologické kuchyně US „Čajového dýchánku“ bigotních amerických konzervativců, Pata Buchanana, Sarah Palin či dnešní neméně šíleného fanatika jako je sám Trump, amerického konzervativce Teda Cruze. Proč tahle ódeesácká staromilská verbež mluví stejným jazykem jako váš zde přítomný ideový a intelektuální trust, který pakliže jste nezměnil už dávno barvy, nemá s levicí nic společného, když už ani ne skrytě ale přímo adorují fašismus, Tarasi? Nevíte?

  *****

  Politická korektnost není termín neznámý. Ale nebudu na škodu si připomenout, co to vlastně je. Jaké má cíle a kdo ji provádí. Proč? Ono se totiž jedná o jen jinak pojmenovaný marxismus. Marxismus, který přinesl tolik zkázy a utrpení, ale v dnešním postmoderním světě dochází ke zmatení pojmů a proto dobré si některé věci připomínat.

  Vše začalo s krachem Marxovy teorie o „dělnické revoluci“ v době 1. světové války. Dělníci se totiž nespojili v mezinárodní hnutí, ale místo toho hájili zájmy svých vlastí. K žádné revoluci v Německu (nebo jinde v Západní Evropě) tedy nedošlo. Jediný revoluční režim se zmocnil vlády v Rusku, ale tam žádný proletariát de facto neexistoval a byl to spíš mocenský puč hrstky gangsterů (a to doslova, neboť například Stalin se živil původně vylupováním bank), než revolucionářů podporovaných dělnickou třídou. Došlo sice k několika dalším pokusům o revoluci (Německo, Madarsko), které ale byly snadno potlačeny.

  Přitom právě v maďarském pokusu o komunistický převrat z roku 1918 zaznamenáváme poprvé jméno G. Lukacs. Lukacs již tehdy razil teorii, že provedením revoluce se musí zničit tradiční kultura. V tom se od Marxe nijak nelišil, co bylo ale nové, byl pokus o radikální výchovu dětí v rámci tzv „kulturního teroru“. To byl tedy nejenom násilný útok na tradiční kulturu, církve atd, ale i sexuální „výchova“ malých dětí. Cíl byl jasný zničit tradiční rodinu a vytvořit nového revolučního člověka.

  Po rychlé porážce maďarského puče, ke které mimochodem přispěla i česká armáda, utekl Lukacs do Německa, kde ve 30 letech spoluzaložil s F. Weillem „Institut pro výzkum společnosti“ později známý jako Tzv. Frankfurtská škola. Ta se chtěla pokusit adaptovat marxismus do nových podmínek. Stále vycházela z teorie nutnosti konfliktu, ale ten třídní se prostě nekonal. Neboť dělnictvo nemělo o revoluci zájem. Bylo tedy najít nový prvek, který onen revoluční prapor ponese.

  Frankfurtská škola převedla marxismus z ekonomické do kulturní oblasti.

  Když se novým vůdcem institutu stal Max Horkheimer přišel i s novou teorií „revoluce nepřijde od dělníků“, proto je potřeba vyvolat ve společnosti nový konflikt, který vynese jeho vůdce k moci. (Myslel tím doslova sebe samotného) Přišel tedy s teorií, že všichni členové společnosti jsou „psychycky utlačováni a potřebují se osvobodit“! Jeho souputníci Adorno a Fromm to doplnili o „nutnost sexuálního osvobození“ všech členů společnosti. To sice znělo pěkně v levicových diskusních kruzích, ale bez velkého vlivu na okolí a politiku. Byl to až H. Marcuse a J. Habermas, kteří tento kulturní marxismus zavedli do nové levice, jak to známe teď. Marcuse a jeho primární teze zvaná „kritická teorie“ zněla asi takto „je správné a nutné podniknout cokoliv, co pomůže rozvrátit západní kulturu a civilizaci“. Cokoliv, co škodí Západu je dobré a ospravedlnitelné. (V tom se nijak nelišil od marx/leninismu a jeho toleranci teroru a násilí).

  Představitelé Frankfurtské školy se nejprve pokusili provést své záměry v Německu, když byli nuceni odejít kvůli nástupu Hitlera do USA, rozhodli se škodit své nové hostitelské zemi. A byl to právě Marcuse, který ve svém pamfletu „eros a civilizace“ nastínil novou kulturní strategii marxismu a nové levice tzv. „Osvobozující toleranci – liberating tolerance“. Ta říkala následující. „tolerovat budeme pouze vlastní, tedy levicové názory. Ty ostatní – pravicové musíme úplně vytlačit ze společnosti“. Pokud Vám to připomíná totalitní společnost, pak se nemýlíte….

  To je de facto definice politické korektnosti, jak ji známe dnes z USA, Evropa, ale i od nás.

  Není bez zajímavosti, že většina vynálezců „kulturního marxismu“ byla židovského původu stejně jako Marx. Mnozí svůj židovský původ zcela odmítali a snažili se o rozvrat tradičních židovských hodnot – jako náboženství, rodina, úcta k autoritám atd.

  Dělnickou třídu měla nahradit „politicky korektní aliance“ menšin, gayů, radikální levice. Ta se měla stát nositelem nové revoluce. Která nemá za cíl nic menšího než zničení celého tradičního Západu, který vycházel z křesťanských tradic a hodnot.

  Po druhé světové válce, když se nová levice otřepala z porážky nacismu a ukázalo se, že SSSR nebude s vývozem revoluce tak úspěšný, jak si přál. Došla nová levice k názoru, že musí ovládnout instituce, které onu západní kulturu spoluvytvářejí a instituce vzdělávací. Marxisté (nyní přejmenovaní na novou levici, či Zelené atd) věděli, že primárně musí ovládnout university a media. Tak započal onen pochod institucemi. Jako úplatek byla radikálnímu studentstvu nabídnuta „sexuální revoluce“, které mělo být později využito k útoku na tradiční rodinu.

  Radikální studenti se za to marxistů odvděčili 60. Lety a studentskými revoltami. Když došlo k vystřízlivění z dlouhého mejdanu. Nová levice si uvědomila, že je potřeba ovládnout i reálné politické instituce a to byl i důvod k jejich infiltraci do různých tradičních levicových nemarxistických stran (např Labour v UK atd), či založení stran jako Zelení v Německu a jejich markantní zájem o instituce EU, či boom tzv „neziskového„ sektoru. Důsledkem byl nejenom kulturní marxismus na universitách a teror představitelů jiných názorů a útoky marxistických medií na názorové oponenty, ale i legislativní agenda.

  Například snahy o „zákaz kritiky různých směrů, či názorů, či naopak prosazování některé tzv antidiskriminační agendy“.

  ****

  Nechme stranou ryze historické nepřesnosti a věnujme se ideologické koherenci příznivců bigotního hnutí katolických tradicionalistů D.O.S.T. s jasným přesahem, díky panu Báthorovy, přímo k fašismu. Proč se jejich jazyk tak těsně kryje s těmi, které vydáváte za levici? To má jako levice být to, co bylo vždycky považováno za nábožensky autoritářský klerofašismus? Je Kotleba levičák? To začneme říkat jako A.B. Bartoš, že nevěříme na plynové komory, abychom nebyli jako oni „neomarxističtí censoři“, co takové to „názory“ do diskuse nepřipouštějí?

  A vůbec máte vy rád ještě vůbec toho Marxe? Asi, ne protože, když v logické úloze co je správně musí vyjít, když mám rád Batoru, Bátora nemá rád Marxe, Bátora má rád mě, pak já nemohu mít rád Marxe….

  • A jak jste přišel na to, že mě má Bátora rád a já jeho?

   Uvažujete jako komunista (ale i nacista) s jeho planoucím a horoucím srdcem a neustále pletete do politiky pojmy jako „mít rád“ a „milovat“. Správný komunista miloval Sovětský svaz a Stalina, správný nacista miloval Vůdce a byl za něj ochoten položit život.

   Co se marxismu a jeho významu pro dnešní dobu týká, tak samozřejmě sázka na proletariát byla sázkou na mrtvého koně. Dělník je dobrý ve chvíli, kdy kapitalistický režim přežene svou odpornou tvář do hrůzného šklebu a začne požírat lidi ve velkém (1. i 2. sv. válka, Velká krize), v té chvíli se vzepře a pomůže shodit systém. Spoléhat na něj jako na tvůrčí sílu, hybatele pokroku, je nesmysl. A samozřejmě hlavní Marxův omyl, který stalinistický i poválečný režim (tzv. normalizační u nás a stagnační v Rusku) zneužívaly jako zástěrku pro krutovládu aparátčíků.

   Ale aparát ekonomický, který Marx vymyslel, tj. teorie hodnoty, nadhodnoty a vysvětlení toho, jak vlastně vzniká kapitalistovo bohatství (do té doby si všichni mysleli, že je důsledkem kapoušovy geniality), to je ten hlavní sloup, okolo kterého se všechno točí. A soukromé vlastnictví výrobních prostředků je zase ten hřeben, plot, přes který se vždy lámal a bude lámat rozdíl mezi levicí a pravicí, ne nějaké intelektuálské pohmožděniny. A pořád, i v této době, kdy se jazyky opět zmátly a migrantská krize pomíchala levici s pravicí, pořád bude vztah k soukromému vlastnictví výrobních prostředků a jeho regulaci (nikoliv tedy zlikvidování) základní otázkou politiky. Čeká se na vyvrcholení krize systému, pak to zase začne. Anebo, malá naděje, současný společensko- politický systém projeví tolik předvídavosti, že povolí otěže a uhne doleva, vrátí se k prověřeným hodnotám. Ale naděje je malá.

   • A je to tady, copak ti neni Asteruv apel dost dobry?
    Kdybys mel kouska Batory v krvi, tak se smazes 🙂

    • To nemůžu, místo Bátory mám v krvi dobročinnost. Když vidím, že nějaká ovečka zabloudila v temném lese, nemůže najít cestu domů a teskně bečí, objevím se jako dobrý anděl, posvítím na cestu plamenným mečem svých keců a vrátím tak ovečku do stáda.

 33. Jak se ti, Embéčko, líbí titul „na západě žijící renegát české normalizace“?

  Škoda, že nemám licenci na kohoutí zápasy, po přečtení diskuze mě napadá, jak by asi dopadlo střetnutí Geon – Fagan. Já si nekulturně myslím, že by se navzájem ze sebe posrali.

  • Az dojde na lamani chleba, prave pred touto kategorii „lidomilu“ bude treba se mit na pozoru.

  • „titul „na západě žijící renegát české normalizace““

   Priznam se, ze jsem se musel jit podivat, co slovo renegat opravdu znamena: re-nego= opakovane odmitam…takze renegat je popirac 🙂
   Takze to je nekdo, kdo zije na zapade a popira, ze v CSSR probehla normalizace.
   Anebo ve volnem vykladu nekdo, kdo nesouhlasil s procesem normalizace a momentalne zije na zapade.
   Nevim, jestli se mi to libi, anebo ne, na me je to nejake slozite.

   Jinak s debatou nahore jsem skoncil, vice rici nedokazi, dekuji za urazky.

   • Renegát v leninském významu slova je spíše odpadlík, zrádce. Neboli jsi – podle Fagana – z pozic reálného socialismu přeběhl k reálnému bankovnímu kapitalismu ementálského typu. Jak ovšem ví, že jsi byl normalizační kádr? Vy jste spolu pásli husy? Nebo dokonce Husáka?

    • Aha…tak to o mne rekl Ondrej…
     Normalizace je ultimativni dukaz toho, ze lide, pokud nejsou pod tlakem, nedokazi dobrovolne kooperovat. Komunisti je vyjmuli vsem existencnim tlakum, mohli zit bez stresu a pritom mira osobni angazovanosti zustala dobrovolna. Bohuzel lide tuhle sanci nedokazali vyuzit. Takze nejsem ani tak regenerat od normalizace, jako spise od idealistickeho humanismu 🙂

     • Tak teď ti bude nadávat do okresních tajemníků (ale já ho utnu, neboj). Nemáš to ale úplně přesně, „mira osobni angazovanosti zustala dobrovolna“ není tak úplně pravda. Ano, míra osobní angažovanosti zůstala libovolná, ale pouze na kladné straně od nuly, tedy se jednalo o míru souhlasu s režimem. Pokud jsi to ale zkusil i na zápornou stranu, s nesouhlasem, tu se rázem soudruzi proměnili ve zlé pány a opozičník to odsrál s plnou parádou. Ano, základní kvality normalizační režim poskytoval (práci, bydlení, výživu, dokonce i Nemocnici na kraji města jako bonus), ale nesměl ses hlouběji zamyslet a něco ventilovat o vedoucí roli dělnické třídy a zejména jejího předvoje. To byl rázem oheň na střeše.

      • „Tak teď ti bude nadávat do okresních tajemníků“

       Spis do regeneratu okresniho vyboru, tarasi.
       Tu angazovanostn jsem myslel obecne a spise v praci- kdyz jsi nechtel delat, nejaka kotelna ci vratny se jiste nasli a na tvych socialnich jistotach se nic nemenilo. Dalo se hodit acko, domluvit extra volno, ci z prace odejit driv atd.
       Lidi tehdy odmitli delat na sebe, tak ted delaji na kapouse, zde je rovnice jednoducha.
       Nadavali komunistum, ze musi vyplnovat mesicni vykazy, tak ted je vyplnuji denne; bali se obvineni z prizivnictvi, ted utikaji pred exekutory a stoji ve frontach na uradu prace. Namisto cekani hodiny u zubare musi ted pracovat 4 hodiny, aby ho bez cekani zaplatili atd.

       Kapous rozhodne prinesl hmotny blahobyt, ovsem v objemu, kdy je nasobne zbytecny. Ale vyzaduje za to nasobne pracovni nasazeni + nabizi riziko socialniho propadu.
       Kdyz to vezmu z hlediska produktivity, tak kdyby se tehdy delalo poctive, tak za tretinu namahy dostanes tolik muziky, kolik potrebujes. Se zbylym volnym casem by si vetsina lidi dokazala uz nejak poradit.
       Kdyz to vezmu na hypotetickem prikladu, pak treba 1 hodina poctive prace na verejne (statni) vodarne a vodovodu, ze ktereho by tekla normalni pitna voda, dnes vyda za 3 hodiny prace na balenych flaskach, ktere jsou kravina a ekologicke zverstvo (vyjimam kojence).

       Jenze komunisti z podstaty sveho uceni lidi donutit nemohli a na druhou stranu lide nepochopili vyzvu doby a hodili na zarne zitrky bobek a presli na pracovni styl slendrian a „nebojte paninko, nejak to udelame“. Na konci normalizace mne chtel kazdy uz jen natahnout, jak v obchode, tak sluzbach a tehdy mi doslo, ze clovek nezni moc hrde, zvlaste treba kdyz sidi na detech v jidelne, aby si za to mohl koupit novou barevnou televizi. Za vetsinou podvodu byla nejaka malost ci malichernost, coz mne dostalo do pozice regenerata idealistickeho humanismu.

       • To máš pravdu, lidi si nevážili „měkkosti“ režimu v pracovní oblasti, jenže: vtip byl v tom, že oni nebyli ochotni zaplatit technickou i ostatní inteligenci v násobku primitivní dělnické práce, přišli na to v pětašedesátým, že takhle se disciplína neudrží, když mistr má míň než přední dělník, jenže ty, co na to přišli, vyházeli do kotelen a k čerpačkám v sedmdesátým, a než na to zase přišli, byl osmaosmdesátý a zazvonil zvonec. Že by to šlo i v socialismu, dělat a brát jako v kapitalismu, to ukázal Čuba ve Slušovicích, proto ho dodnes a svorně nenávidí jak normalizátoři, tak i dnešní pravičáci. „Temné slušovické nitky se rozprostírají ve společnosti…“ – pamatuješ na toho floutka, co tohle říkal na Václaváku okolo roku 92?

        • „oni nebyli ochotni zaplatit technickou i ostatní inteligenci v násobku primitivní dělnické práce“

         Ano, nebyli logicky schopni prekrocit svuj ideologicky stin, protoze kdyby platili rozdilne, nebyl by to uz socialismus a delnici by jim to dali pocitit. Je- li socialismus system, ve kterem jsou intelektualove vubec schopni existovat, to je jine tema.
         S Cubou je problem, protoze to byl dotovany ostruvek v mori socialismu, kdyby se Cuba zmocnil cele republiky, dopadli bychom stejne jako dneska, to je muj nazor. Ze by se Cubismus, coby vykladni skrin socialismu, mohl prosadit plosne, tomu neverim.

       • Udělal jste dobře, že jste se šel nechat vykořisťovat. Přijdete si na své a zachoval jste si tvar bojovníka proti imperialismu. Mne to přijde jako humánní a ideologicky se dá vždycky říct, ze takový Martin Ebner vykoristuje daleko víc a taková nerovnost že je nespravedliva.

 34. Tarasi nejhorsi co bys mohl udelat, je reagovat! Coz plati I pro ostatni.
  Uz takhle je to lavina slov ubohych na adresu ismu zlych .
  Po reakcich prida jeste vic a hure,
  merkelismem bude svinit, z nelidskosti vinit:-(

  • Astře, zbytečně se bojíš. Za ta léta přece už víš, že u mě na blogu může vystoupit každý a s libovolným názorem, pokud je kulturně a společensky relevantní a nepřekračuje hranice trestněprávní odpovědnosti. Si na tom dokonce zakládám. To bychom byli špatní revolucionáři, kdybychom se báli nějakého renegáta bushovského neoliberalismu, žijícího na Západě.

   • Souhlasím, konec-konců to nikdo nemusí číst.
    Mám ale dojem, že fagan buď užívá drogy a je zrovna v silném rauši, nebo trpí schizofrenií.
    Uvedené sáhodlouhé texty nejspíš někde okopíroval, ale všiml jsem si, že svou nenávist jaksi přelévá z osoby na osobu.
    Kde jsou ty časy, kdy měl neustále kecy proti mě, nyní se mu znelíbil Sax.
    Kdybych se postavil na hlavu, nedokážu odhadnout proč.

   • Varovani beru vazne. a protoze Swiss frank mam v nejhlubsi ucte a na posledni stareckou lyzovacku u vas vzpominam casto, nekdy I pri letnich teplych vecerech az tak ze rad bych ji zopakoval , valecnou sekyru se Saxem v zadnem pripade vykopavat nebudu:-)

 35. http://www.novinky.cz/domaci/397172-halik-na-hrad-kandidovat-nebudu-je-tu-malo-rozumnych-lidi.html
  Článek je plný slaboduchých blábolů, ale tenhle odstavec stojí ze přečtení.
  Halík v něm ukazuje skromnost a pokoru „po havlovsku“.
  ————
  „Takže si nedáváte šanci?

  Kdybych nyní kandidoval, pravděpodobně bych získal hlasy lidí rozumně uvažujících a vzdělaných. Ale ti dnes nepředstavují většinu. Abych získal většinu, tak bych asi musel říkat věci, které jsou populistické a které odporují mému svědomí a rozumu. To nikdy dělat nebudu. Dnes si myslím, že daleko více můžu naší zemi prospět na mezinárodní intelektuální scéně. Ta situace se může změnit, ale nepředpokládám, že se změní v následujících dvou letech.“

  • S tim musi kazdy rozumny a vzdelany clovek souhlasit. vittto.
   Tohle je elita naroda, potencialni prezidenti: jeden nonstop spi, druhy rika o lidech ze jsou povl a pro tretiho je vetsina naroda nevzdelana a nerozumna.
   Takze po generaci vlady pravdolasky a v ramci jimi provedenych spolecenskych zmen mame zdegenerovany narod…no to se Halikovi opravdu povedlo. Samozrejme za to muze Putin, o tom se neda pochybovat.

   • Oni jsou všichni stejní. Mě zase dojal jeden generál AČR, který – po 25-ti letech v nejvyšších armádních funkcích – řekl, že armáda není bojeschopná a neubránila by více než okres a to ještě jen pár dní.

    Může za to samozřejmě Putin, kdo jiný.

  • To se povedlo….
   A že to neaplikuje v praxi ve své domovině?
   Mohli by si tam nějaký ten milionek vzít.
   Pokud by tam ovšem muslimové chtěli, v USA se zrovna sociálními dávkami neplýtvá, a moc bych se divil, kdyby nechali znásilňovat svoje ženské, i když jsou to 200kg vážící vopice!

 36. BL mají novou autorskou hvězdu.
  Ten „rozhovor“ určitě stojí za přečtení, spolehlivě dělá dojem, že jen psala třináctiletá.
  A malá soutěž nakonec.
  Která ze tří slečen je ta správňácká?
  http://blisty.cz/art/81474.html

   • Jsem si u toho čtení vzpoměl na jednu písničku od skupiny Orlík.
    Nevím, jestli to znáte, zpívá se tam:
    Skinheat tady, skinheat tam, všude kam se podívám….

 37. Panebože po fašistických feudálech další perla….Mzdová deflace, kam na ty bohapusté lži chodíte….

  I když dnes máme vážně deflaci a když jsem slyšel ještě pantátu Zavadila, jak na Topolánka hřímal, že chce zvýšit platy minimálně o inflaci, tak ten chudák asi netušil, že když nastane deflace, mělo by se podle stejného principu platy i snižovat…:-)

  Takže jak je na tom Německo s vývojem mezd? Opravdu se jim několik let snižují, anebo je to zase jedna BOHAPUSTÁ lež odkoukaná na německých dálničních odpočívadlech, kde patrně si na skladacích židličkách (takových těch kempingových) dávají dostaveníčka slovutní němečtí sociologové z BAMS ( Bundesministeriums für Arbeit und Soziales.), berlínského Institutu pro populaci a rozvoj společnosti (Berlin-Institut für Bevölkerung und Entwicklung) a mých oblíbených statistiků uvádějící lži Sarazzinů a dalších xenofobů na správnou, vědecky a empiricky získanými daty na správnou míru – jen dva za všechny uvedu, Gerd Bosbach a Jens Jürgen Korff.

  Takže jak je to s vývojem mezd v Německu? No podle této tabulky to vypadá, že v Německu je inflace jako ve Venezuele, protože platy tam rostou o 4%. Nic moc, ale na to, že je inflace-deflace někdy okolo nuly, není to tak hrozný.

  http://www.tradingeconomics.com/germany/wages

  • Dovolím si vstoupit, protože mě to vskutku zaujalo.
   Jak jsem si všiml, Sax vysvětluje, proč z Německa mizí odborníci, konkrétně lékaři, o čemž si myslím, že by mohl něco vědět z praxe.
   Dokládá to odkazem- cizojazyčným, Ondřeji.
   Takto vystupuje inteligentní člověk.
   Vy se ve svém komentáři do Saxe neurvale pouštíte a viníte ho ze lži.
   Ještě se poněkud tupě ptáte, kam na ty lži chodí…nevidíte ten odkaz?
   Dále ještě pozurážíte několik dalších lidí, které (zřejmě) nikdo nezná a jakousi organizaci BAMS.
   Dáváte odkaz, kde mzdy v Německu rostou jak o závod, ale proč tedy z Německa mizí odborníci, nijak nevysvětlujete ani na okraj.
   Takto vystupuje idiot!

   • Speciálně pro Vás, vitto, protože se lepšíte, už jste poznal cizí jazyk! To je pokrok, blahopřeji

    Jak jsou na tom lékaři v Německu? Zde je dobrý článek v němčině

    Wird man als Arzt noch wohlhabend?
    Früher garantierte ein Medizinstudium den Weg zum Wohlstand. Heute verdienen selbst Chefärzte deutlich weniger. Grund zur Sorge beteht jedoch noch nicht.
    Die Fakten: Im Jahr 2013 wurden in Deutschland rund 350.000 berufstätige Ärzte gezählt, mehr als dreimal so viele wie 1960. Das Durchschnittsalter niedergelassener (selbständiger) Ärzte lag dabei bei 51,1 Jahren, das von Krankenhausärzten bei 40,9 Jahren. Da bis zum Jahr 2017 rund 77.000 Mediziner in den Ruhestand gehen werden, sind Ärzte gesucht und können sich immer öfter aussuchen, wo und für wen sie arbeiten. Aufgrund der hohen Arbeitsbelastung und vergleichsweise niedrigen Bezahlung in deutschen Krankenhäusern geht mittlerweile rund ein Viertel der ausgebildeten Ärzte nach dem Studium nicht in die medizinische Versorgung, sondern lieber in die Pharmaindustrie oder in Beratungsunternehmen.
    Angestellte Ärzte in Krankenhäusern
    Wer als Nachwuchsmediziner bei einem großen Krankenhaus arbeiten will, steht vor der Wahl recht unterschiedlicher Einrichtungen. Der Blick in die Tarifverträge ist dabei nicht alles, vielerorts wird Tarifbruch betrieben. Ausschlaggebend sind vor allem die Bereitschaftsdienste, zu denen die Ärzte eigentlich nur fünfmal im Jahr herangezogen werden dürfen. Das Gehaltsspektrum reicht dabei von rund 35.000 € – 47.000 € Jahresbrutto für Assistenzärzte bis hin zu rund 280.000 € p.a. für den Chefarzt (inkl. Privathonoraren, die Bezahlung aus dem Angestelltenverhältnis liegt bei durchschnittlich ca. 120.000 €). 80 Prozent der Chefärzte bewegen sich Kienbaum zufolge in einer Spanne zwischen 125.000 und 500.000 Euro. Oberärzte liegen laut einer aktuellen Studie von Kienbaum bei rund 115.000 € Jahresgehalt.

    Gehälter von Chefärzten
    Chefärzte realisieren laut Kienbaum Jahresgesamteinkommen von 80.000 Euro bis über 750.000 Euro, wobei der Chefarzt mit der höchsten Vergütung fast das Zehnfache erhält wie der Chefarzt mit dem geringsten Einkommen. 37 Prozent der Chefärzte verdienen durchschnittlich zwischen 125.000 Euro und 200.000 Euro im Jahr. Fast alle Chefärzte (97 Prozent) erhalten eine variable Vergütungskomponente, wobei das sogenannte Liquidationsrecht mit 54 Prozent die überwiegende Gestaltungsform ist. Auch 82 Prozent der Oberärzte, 51 Prozent der Fachärzte und 30 Prozent der Ärzte in Weiterbildung wird eine variable Vergütung gewährt. Hier ist die Beteiligung an den Privatliquidationen des Chefarztes ebenfalls die vorherrschende Gestaltungsform. Eine Bonusvereinbarung kommt dagegen nur bei 17 Prozent der Chefärzte und 19 Prozent der Oberärzte vor. Die Gesamtbezüge der Chefärzte mit bis zu dreijähriger Berufserfahrung belaufen sich auf 248.000 Euro und steigen bei Chefärzten, die über mehr als 20 Jahre Berufserfahrung verfügen, sogar auf durchschnittlich 393.000 Euro.
    Ein ärztlicher Direktor verdient im Schnitt 133.000 Euro und damit nur knapp halb so viel wie ein Chefarzt. Dieser erhält Jahresgesamtbezüge von durchschnittlich 280.000 Euro. Die Vergütung eines Krankenhaus-Geschäftsführers liegt bei 190.000 Euro im Jahr, während ein Facharzt im Schnitt 84.000 Euro erhält.
    Die Spitzengehälter fallen noch deutlich höher aus: Ein führender Professor für Radiologie kann an einer Uniklinik auch mehrere Millionen Euro pro Jahr einnehmen, wenn er Privatpatienten abrechnen darf. Überproportional hohe Einkommen erzielen Chefärzte dabei vor allem durch die Konzentration auf privat Versicherte bzw. Privatzahler. Gegenwärtig gibt es etwa 1.200 Chefärzte an der Spitze der Fachabteilungen deutscher Universitätskliniken. Die durchschnittlichen Privathonorare der ärztlichen Direktoren werden auf rund 160.000 € p.a. geschätzt – netto wohlgemerkt! Es sei jedoch angemerkt, dass ärztliche Uniprofessoren im Durchschnitt 45 Jahre alt sind, wenn sie ihre Klinik bekommen, sich bis dahin gegen 98% der Konkurrenten aus ihrem Jahrgang durchgesetzt haben und darüber hinaus heute mit signifikant schlechteren Verträgen hinsichtlich der Privatliquidation zu leben haben.
    Quellen: Eigene Rechrechen, Kienbaum, Süddeutsche Zeitung, Sueddeutsche.de, Spiegel

    Gehalt an kommunalen Krankenhäusern in Deutschland
    In deutschen Krankenhäusern ist das Gehalt nach dem „Tarifvertrag Ärzte“ geregelt. Dieser teilt die Ärzte in vier Entgeltgruppen ein: Assistenzarzt ohne Facharzttitel, Assistenzarzt mit Facharzttitel, Oberarzt und Chefarzt Stellvertreter. Jede Gruppe wird zusätzlich nach der Länge der Arbeitsjahre beurteilt: Je länger ein Arzt tätig ist, desto höher wird sein Einkommen. So verdient ein Assistenzarzt im ersten Arbeitsjahr in einem kommunalen Krankenhaus 3.844€ brutto monatlich, im vierten Jahr 4.488€. Nach dem Tarifvertrag des Marburger Bundes beträgt die Arbeitszeit an kommunalen Krankenhäusern in der Regel 40 Wochenstunden. In privaten Klinikkonzernen verdienen Ärzte ungefähr gleich wie in kommunalen Krankenhäusern.
    Entgelttabelle von Ärzten in kommunalen Krankenhäusern

    přeložím úvodní odstavec

    Pokud budete lékař, budete ještě pořád bohatý?
    Dříve zaručený cesta k prosperitě bylo studovat medicína V současné době ale dokonce vydělávají i primáři podstatně méně. Nicméně, není důvod k obavám.
    Fakta: V roce 2013, zhruba 350.000 lékařů v aktivitní službě v Německu, má mzdu více než třikrát tak větší než v roce 1960. Průměrný věk je u (samostatně působícího) lékaři 51,1 let, u nemocniční lékaře 40,9 let. Od roku 2017, přibližně 77.000 lékařů bude odcházejí do důchodu, lékaři teď mají lepší možnosti hledání si svého místa a mohou si častěji vybírat, kde a pro koho budou pracovat. Vzhledem k vysokému pracovnímu zatížení a u relativně nízkých platů v německých nemocnicích pro jednu čtvrtinu kvalifikovaných lékařů chodí nyní mladí lidé spíše než medicínu studovat do farmaceutického průmyslu nebo poradenskou společnost.

    jinak v tomto odkazu je i přehled platů, je to tabulka, nejde okopírovat jako obrázek. Nicméně Je pravda, že platy lékařů jsou v Německu třeba proti Británii nízké. Takže je to dnes problém generační výměny partikulární problém v růstu platů v segmentu farmaceutického průmyslu.

    • Rozumím, a souhlasím.
     Začne u „vzniku vesmíru“ a přes nesmrtelnost chrousta se propracuje k pěstování brambor.
     Stejně ale tu diskuzi nerozvrátí, protože svým způsobem dá podmět, který když je zajímavý, tak ho vyřeší diskuzně jiní.
     Na jeho plky stejně není nikdo zvědavý, ale musím říci, že se jedná o ukázkovou manipulaci (ani ne tak jeho, jako těch odkazů) a třeba pro mě, který nikam vesměs necestuje, to otevírá faktickou stránku mediálního života na západě.
     Žádná sláva!

  • a jelikož se má dnešní svět srovnávat v souvislostech a komparace je zásadním evaluátorem pro stanovení „hodnoty“ (pro matematiky, pak coby funkční hodnoty) pak se podíváme na jedno aktuální srovnání.

   Jak by paní „ekonomka“ a marxistické pojetí státu vysvětlilo (lépe řečeno postdemokratickým newspeakem rudého fašismu) pokles -6.3% pokles příjmů? Já bych řekl, něco jako „sabotážní akce západních imperialistů“, nebo že „krátkodobý pokles mezd bude kompenzován zvýšením ceny tanků pro země postižené embargem“ nebo, a ten si myslím má i historicky silný éthos

   „Ne imej sto rublej, a imej sto druzej“!..:-)

   *****

   Russians‘ real incomes saw a sharp fall in January, falling by 6.3 percent year-on-year, the Rosstat state statistics service said in a report Thursday.

   In December, real incomes shrank by only 0.8 percent compared to the same month in 2014, Rosstat said.

   Last year, real incomes fell by 4 percent, compared to 2014. At the same time, real wages fell by 9.5 percent in 2015, according to Rosstat.

   The decline comes as the Russian economy has been slowing under the pressure of Western sanctions and falling prices for oil. In 2015, the economy shrank 3.7 percent.

   ****

   Pro jazykově méně potentní přeložím alespoň zásadní sdělení.

   „Ruské reálné příjmy zaznamenaly prudký meziroční pokles v lednu o 6,3 procenta, uvedl Rosstat, státní statistické služba, ve své zprávě ve čtvrtek. V prosinci se reálné příjmy snížily pouze o 0,8 procenta ve srovnání se stejným měsícem roku 2014, řekl Rosstat.“

   Što slučílos? Že by snad za to mohl krach (který nastane nejpozději příští týden) Deutsche Bank?

 38. Dva komentáře od Dehraduna nepustil spamový filtr, a to ani když jsem je v adminu povolil, tedy ten koment dávám ručně:

  „In reply to embecko.
  Hodně jste trefil 🙂 Ale zpátky k tématu. Lidé Trumpa vnímají jako osvoboditele, který jim zřejmě dá zpět peníze, kterými americká vláda plýtvá a která je ožebračuje. A že umožní výdělky malým podnikatelům. Jenže proč by se měl starat o obyčejné lidi? Kdo to zaručí? Nevíme vůbec, jaká bude jeho politika, pokud ho zvolí. Proč lidé věří, že umožní žít malým podnikatelům? Působí na mě tupě a nevím, proč by se měl zajímat o obyčejné lidi.“

  Protože v textu nebyly odkazy, myslím si, že tvrdohlavost WordPressu způsobuje vaše mailová adresa, je podobná těm, ze kterých chodí spamy. Zkuste vložit komenrář z nějaké běžnější adresy.

 39. Navrhuji a nabizim odpocinkovou ctvrthodinku 🙂
  Zahlceni faganismem valcovani merkelismem,
  doprejte si odpocinku aspon chvilku a to pohledem na auto nove Skodovkove 🙂
  Protoze je mnoho reditelu Nemcu ale jen jeden Cech a Skoda je majetek VW tak proslov na Zenevskem autosalonu je ve svetove Deutsch a vytisteno v jeste svetovejsi English:-)
  Presto enjoy:-)
  Obrazem se pokochejte hezkou chvilku s novou Skodou mejte 🙂

  • Nezoufejte, třeba kdyby byla Škoda naše, echt česky národní, tak jako třeba za socialismu AZNP, jistě by na autosalonu v Ženevě někdo mluvil česky….škoda, že nás tam tehdy nikdo nepozval…Jinak o naše narodně „čistá“ socialistická auta byl bezesporu velký zájem. Takové slavné auto jako „embéčko“ vyráběné mezi lety 1964 až 1969 se za tu dobu prodalo 443tis. ks.

   Co je to proti dnešní buržoasně prohnilé Škodovce pod kuratelou Němců s produkcí za jeden jediný rok „ubohých“ 1.065mil. vozidel. 🙂

  • Vnější znaky fašismu jsou popsány pečlivě, jenže co s tím, když jednotlivé uváděné ukazatele se hodí skoro na všechny partaje bez rozdílu, ve větší nebo menší míře? A co když nastane situace, že recept z dílny fašistů je jediný možný, racionální a úspěšný?

   První tři znaky fašismu a některé další dle Eca sedí na českou pravici devadesátých let (vaši tehdejší oblíbenou volbu) jako prdel na hrnci. Byly tedy ODS, ODA atd. fašistické?

   Podstatné je to, že podhoubí fašismu vytváří neschopnost a zlořády panujícího režimu. Nejjednodušší recept pro potlačení fašistických tendencí do bezvýznamnosti spočívá v odstraňování a nepřipouštění zjevných vad, svinstev a nespravedlností panujícího „demokratického“ režimu.

   • Už zase kecáte, najděte mi z těch Ecových charakteristik nějaké jaké by se hodily třeba na německé Zelené….Ne, na všechny se rozhodně nehodí, psal jsem Vám tu něco o tom, jak pravice vidí neomarxisty, kteří opovrhují národem a státností, nemají žádné „doma“ pojem domova, „otčiny“ je pro ně irelevantní, doma jsou tam, jak říkal světoběžník Voskovec, tam kde si pověsím na věšák klobouk, lidé prosazující rovnoprávnost žen, dětí, zvířat, brojí proti neekologické průmyslové devastaci přírody, hájí právo na svobodné zacházení se svým tělem (právo se obnažovat např. na svém pozemku) na to protivit se konvencím, společenským a všem dobovým mravním imperativům jako maloměšťáckému bolševismu tradicionalistů a askeze mravních autorit, prosazují sexuální nevázanost a právo na trans-genderové polymorfní vztahy atd.?

    Vy voe, za tohle se chodilo do koncentráku za fašounů a myslím, že se chodí i dneska v Rusku, které přeci není vůbec fašistické(o:), aspoň na pár let do pracovního lágru….Takže nekecejte o tom, že se hodí na všechny, ne na všechny jen na konzervativní staromilce rudo-hnědého zabarvení…s privatizační ODS si prostě v dnešní době nevystačíte. Nakonec s tou se teď ohledně uprchlíků celkem shodnete, ne? Fašismus jak vystřiženej z dobovýho žurnálu.

    • Zřejmě si neuvědomujete, že co je dovoleno Jovovi, není dovoleno volovi. Tak pozor na nevymáchanou tlamu!

     • díky za opozornění, já vím , že voni jsou příkladnej demokrat a slušněj levičák…

      • Vy to neznáte o tom 1%, co když má pravdu, tak může zcela liberálně-demokraticky vládnout těm 99%, co pravdu nemají?
       A vy pravdu nemáte, jste veskrze spíše trapný.
       Víte Onřeji, já jsem velký odpůrce cenzury a velice svobodomyslný člověk, a tak jsem si kolikrát říkal, jak bych to prakticky udělal s takovými hovádky, mít vlastní blog.(protože se to samozřejmě lehce radí jiným, když sám problém do plné hloubky nesdílím)
       Na jednu stranu se mi cenzura hnusí- a na druhou stranu slaboduché tlachání může rozladit normální diskutéry a narušit plynulost, ale i intelektuálnost diskuze.
       Co s tím?
       Napadlo mě, že bych mohl plky prudičů přesouvat do zvláštní sekce, kde by je bylo možno číst, ale nebylo by možné na ně reagovat.
       Pokud by pak prudič napsal něco zajímavého, bylo by možné, dle mé úvahy, nebo na přání diskutérů, konkrétní text přesunout do diskuzního vlákna a nechat na něj rozvinout diskuzi.
       Obzvlášť idiotské texty bych ještě třeba označil červenou barvou, aby prudič nemohl ani náhodou tvrdit, že se mu nedopřává sluchu.
       Co si o tom nápadu myslíte, Ondřeji?

       • Tohle dělal Vlk, svého času, Wittto, uděloval karty a přesouval, ale nakonec stejně přešel ke zrušení diskuzí. Fagana buďto admin vydrží, nebo na něj nemá nervy. On má svá období, zejména večer, kdy se zřejmě ožírá, a pak je nesnesitelnej. Nebo se mu střídají manické a depresivní stavy, to je další možnost.

        • Určité nicky by se přesouvali sami.
         Vyjímečné by bylo jejich přesunutí zpět.
         To jsem přemýšlel prostě proto, že se to nedá napadnout jako cenzura, a vesměs je to tak, že ti, co halasně řičí proti cenzuře, jak mohou, tak jí sami dělají.
         Takže aby člověk nebyl s takovými ve stejném pytli ani teoreticky.
         Já u vlka nikdy nebyl, ale domnívám se, že tam bylo diskutéru více než málo, tady je to takové až familierní prostředí, jakmile to skočí do prostředí metaforicky městského, nelze to už tak dělat, resp. jde, ale s velkým osobním nasazením.
         Mě fagan nevadí, seru na něj, ale někdy mám tendence být vůči němu jízlivý a není vyloučeno, že tenhle styl nemusí každému sedět, abych pak třeba nebyl u někoho horší jak ten fagan.
         Ale…ono to vypadá trošku jako nevyžádaná rada, ale není, fakt jsem o tom kolikrát přemýšlel, jak bych tu situaci řešil.
         Co se zrušení diskuze týká, tak to tedy nechápu, resp. to chápu tak, že majitel takového blogu neumí řešit problémy, a tak vyřeší systém.
         Vyleje s vaničkou i dítě a hotovo.
         Každého věc, ale…u mě takový člověk klesne. (což ho samozřejmě nemusí nijak štvát)

       • Navrhněte Tribunovi, aby zkusil u sebe:-) Beta verze 1.0. už tam funguje a vy jako demokrat pláčete, vyhrožujete a vulgárně nadáváte Tribunovi, že je to hnusný censor, ale je jisté, že vše co vy tam děláte nanejvýš intelektuálně a na výši. Tedy té vaší:-)

        • „pláčete, vyhrožujete a vulgárně nadáváte Tribunovi“

         Kdyz jste v koncich, zacnete lhat a urazet. Jak jste prisel na to, ze tarasem uzivany blog je demokraticke misto ke spocinuti? Ja vam to vysvetlim: demokracie je politicky termin, oznacujici zpusob vlady ve spolecnosti a netyka se spravovani soukromeho blogu.
         V samoobsluze si take nemuzete urcit demokraticky cenu, anebo to delate?

         • Zkuste mi ukázat kde jsem něco takového napsal, kde lžu a kde koho urážím, tedy jestli něco takového zvládnete….Jinak samozřejmě veřejně přístupný blog je buď otevřen pro danou entitu nebo není. Řekl jsem snad někde že je to nedemokratické? Takže myslíte že mi dokážate kde jsem napsal….že….“ tarasem uzivany blog je demokraticke misto ke spocinuti?“ anebo se smíříte s tím, že řeknu že prostě jen lžete?

          • To je humus….
           Ale působíte věrohodně.
           V první chvíli jsem si fakt myslel, že tomu snad i věřite.
           Jasně, už vím, že to jen provokativní žvást….

         • „pláčete, vyhrožujete a vulgárně nadáváte Tribunovi“

          S tim jste prisel vy, takze je na vas, abyste to dolozil. Jinak lzete a urazite, jak jsem napsal.

        • To je tak, Ondřeji, že já jsem zlý fašista a rasista a xenofob a primitiv, co je divného na tom, že někomu vulgárně nadávám?
         A vynadal jsem mu opravdu vulgárně do kolaboranstkých sviní (nějak tak) , jenže to tam nepustil.(a to jsem se ještě dost krotil, to bylo u toho tématu o Mnichovském diktátu, jak ho glorifikoval a Čechy po čulíkovsku haněl)
         Zkrátka vulgarita je nám, zlým a netolerantním hochům tak nějak vlastní.
         Tribun je ale z jiného soudku.
         Je tolerantní, humánní, na vysoké intelektuální, i vzdělanostní úrovni, a ve svém přístupu k životu by chtěl být příkladem.
         Ale…ve skutečnosti cenzuruje, lže, manipuluje diskuze, cpe se do témat, o kterých nic neví..atd..atd..
         Člověk na tak vysoké mravní a humánní úrovni-a jeho zbraň je stejná, jako kde-jakého amerického imperialisty.
         Podivné, což?

         • nejen na blogu u Tribuna vás nazývají fašistou, už i Bavora a to je co říct:-)

          • Otázka je, co s tím.
           Že bych se začal stydět?
           Podle mě to není ani tak moje vizitka, jako spíše jejich.
           Já jsem jaký jsem, nehraju ani tady, ani tam, ani u Janiky dříve, ani na OM dříve, nějaké hry.
           Nedělám ze sebe to, co nejsem a nebráním se tomu, co jsem.
           Pokud někdo moje názory na základě nějakých definic vyhodnotí jako fašistické, pak jsem fašista.
           Pokud mě tak někdo nazve jen proto, že nemá argumenty, pak fašista buď nejsem, nebo jsem, pokud bych náhodně splnil objektivní kriteria pro fašistu, aniž by to ti, co mě takto označují, věděli.
           Zkrátka, těžko někdo může něco dělat se svým politickým přesvědčením.
           Pokud je opravdu fašistické, měnit ho kvůli tomu nebudu a už vůbec se za něj nebudu stydět.
           Ale jednu věc vám povím,.
           Jakékoliv politické přesvědčení přechází do extrému ve chvíli, kdy se k němu dotyčný začne divoce hlásit a o ostatních začne tvrdit, že jsou to hovada.(fašistická, nacistická, komunistická, pravičácká, levičácká atd..atd..)
           A extrém je nebezpečný všude stejně.

   • „A co když nastane situace, že recept z dílny fašistů je jediný možný, racionální a úspěšný?“
    To je slovo do pranice, Tarasi. Co jsem od vás vlastně čekala, já bloud?
    Čí recept se ve třicátých letech jevil frustrátům jako jediný možný, racionální a úspěšný?
    Že to nebyli fašisti? Ne tak docela, jenom dovedli všechno, před čím varuje Eco, k vrcholné fázi.

    • Rozlišujete mezi otázkou a konstatováním? Co jste ode mne, proboha, očekávala, po těch letech? Že si tady otevřu osluněnou kavárnu?

     „Čí recept se ve třicátých letech jevil frustrátům jako jediný možný…“ – tak za prvé, označit chudáky, zmučené tři roky trvající krizí jako „frustráty“ je urážka, pohrdání obyčejnými lidmi, v čemž se nápadně shodujete s Faganem. Syndrom nahoru položeného rypáku se tomu říká.

     Ten nacistický recept, který použil Hitler po převzetí vlády (a za který byl už skandalizován Rath) se jmenuje veřejné zakázky jako východisko z hospodářské krize. A je to princip, který popsal i Keynes a kterého se neoliberálové děsí jako čert svěcené vody. Protože ho použil Hitler, je špatný?

     Prvky fašismu jsou patrny i dnes, ve zglajchšaltování médií ve prospěch kapitalistů a jejich politických poskoků. To je ale pro vás zřejmě přijatelné, když ten útlak směřuje tím správným směrem.

     • Ten recept nebyl špatný, protože ho použil Hitler. Hitler byl špatný, protože použil ten recept.
      Nějak pozapomínáte na hlavní ingredience, ze kterých byla ta medicína namíchaná /Eco je pojmenoval přesně/. A na to, co to udělalo s pacientem.

      • Ale jděte.
       S pacientem to nic moc neudělalo, nejprve musel Hitler absolvovat vnitrostranický boj při Noci dlouhých nožů, a také musel zemřít Hindenburg, což se tak nějak sice dalo čekat, ale když někoho Pánbu nechce…
       Takže cesta Hitlera k absolutní moci byla o dost kostrbatější, než se mainstreamově traduje.
       Také musel někde brát peníze a…když se zeptám kde je bral, pak by možná situace vypadala ještě úplně jinak.
       Dělnictvo si za něj nepochybně neskutečně pomohlo, co nacisté zavedli, by se těžko rušilo, kdyby válka nevypukla.
       A ta nevypukla proto, že jí Hitler chtěl, ale že jí chtěli jiní.
       Že se jim Hitler prošel po držkách, s tím asi moc nepočítali.
       Ten režim měl jednu-dle mého, nikde jsem se to nedočetl- zásadní chybu.
       Ten extremní šovinismus.
       Německo zase není tak mocné, aby si mohlo dovolit mít za jedinou čistou rasu jen Němce, že pak v nouzi poněkud ubrali, na tom nic nemění.
       Nacismus zahubil sám sebe, protože se nechtěl dělit.
       Svým způsobem je to logické, ale jak jsem uvedl, německo na tenhle boj prostě nemělo.

       • Pacient /tj. Německo coby tisíciletá říše, předurčená vládnout všem/zemřel v bolestech.

        • Přiznejte se, že vy špatně chápete text?
         Pacient zemřel v bolestech ne pro ideologii samotnou, ale pro souhru okolností, které v té době nahrávaly její aplikaci v ještě horší podobě, než jak byla vymyšlena.
         Ovšem nebyl tak úplně Hitler, který jí takto použil, ta ideologie se hodila i jiným, kteří ovšem svoje ruce nešpiní, víte?

         • Tohle už jsem někde slyšela: za malér nemůže ideologie, ale okolnosti.
          Ale povídejte, kdopak od Hitlera /či jeho ideologů, jestli chcete/ opisoval?

          • Myslíte si, že Hitler „demokratické“ státy svým postupem překvapil?
           Ti museli čumět, když začal buzerovat Židy a pošilhávat po cizích územích.
           A to mu pujčovali peníze..
           Jen se divím, že nikoho nenapdalo, přečíst si Mein Kampf.
           V něm se Hitler svými cíly nijak netajil, už 10 let předtím, než se dostal k moci.

      • reakce na Jepici:
       Lucemburk Karel IV byl špatný, protože použil stejný recept, jako Hitler…

       • Že by Lucemburk nejdřív odvrhl všechny zvyklosti, jimiž se řídili jeho korunovaní předchůdci, pak by si to vyřídil se svými bývalými kamarády a mezitím by svedl všechny potíže na geneticky definovanou skupinu obyvatel, připravil by ji o všechna práva a o majetek a následně ji programově hubil?
        Ve kterých pramenech jste to vyčetl, žáku Pepane?

     • A ještě jedna poznámka: frustrace z hospodářské krize byla společná všem zemím, kterých se ten malér dotkl. Jen Hitler ji však dokázal kanalizovat svým propracovaným způsobem. Vyzdvihovaný národ tak dovedl k šílenému kolapsu.

      • To jsou opravdu plytké mainteramové kecy, s odpuštěním.
       To je problém lidí, kteří si neuvědomují, kde diskutují.

      • Frustrací z hospodářské krize trpěl celý svět. Ale jen v Německu přišli na to, že za to mohou židé. Takže jak se lišil americký nebo britský frustrát od toho německého? jen tím, že oni měli na tý ceduli napsáno „take any kind of job“ a nezačali nahánět židy do ghett…

      • Je zajímavé, že ti, co chválí Hitlera za to, jak skoncoval s hospodářskou krizí, jaksi tiše zapomínají, že krize skončila i jinde. A to bez skoncování s demokratickými principy správy státu, bez zavržení myšlenek humanismu, bez likvidace všech politických odpůrců a příslušníků méněcenných ras, bez světovládné vize, která vyústila v kataklysma.
       Předstírají, že Němci by si bez Hitlera nepomohli.

       • Proč stanoviska oponentů překrucujete, podsouváte jim špatné úmysly? Nikdo neříká, že Hitlerův režim byl dobrý, to je přece nesmysl. Já jsem jenom konstatoval, že i totalitní režim může mít své světlé stránky a používat obecně správné principy a dokladoval jsem to na Hitlerovi a jeho receptu na ozdravení hospodářství po krizi prostřednictvím státních zakázek. V podstatě to samé obsahoval tzv. New Deal, který se zpožděním proti Hitlerovi byl zaveden v USA. Jistě uznáte, že programy plné zaměstnanosti, respektování práva na obydlí či bezplatné zdravotní péče, atd., atd., které praktikoval minulý režim byly bohulibé, i když režim sám nevoněl.

        • Nezlobte se, ale tu vaši větu, ze které vzešla tahle debata /„A co když nastane situace, že recept z dílny fašistů je jediný možný, racionální a úspěšný?“/ je možné si vykládat v první řadě tak, že když se vám fašistický recept /na cokoli/ zdá jako jediný možný atd., vezmete si na to fašisty takříkajíc i s chlupama. A že všechno, s čím přijdou, se vám jeví jako menší zlo než hledat jiný recept /bez kolaterárních fašistoidních důsledků/.
         Možná jste to tak nemyslel, ale já to tak pochopila. A od toho se odvíjely všechny mé další příspěvky.

        • „V podstatě to samé obsahoval tzv. New Deal, který se zpožděním proti Hitlerovi byl zaveden v USA.“

         Nevim jestli s timhle uspejes, tarasi. Hitler= spatne, Keynes= dobre i kdyby delali to same, jses bez naroku 🙂
         Odchazim z ruznych for, abych se dostal mezi soudruhy a kdyz uz konecne spocinu na vpravde rudem foru, natahne se to sem zprava jak pruvan dvermi.

       • „jaksi tiše zapomínají, že krize skončila i jinde“

        To jses ale o 10 let pozadu, neni rec o velke hospodarske krizi, nybrz o Vymarske republice 1918). Od koho se pozdeji naucili krizi (1929) zvladat (skrze statni zakazky) je myslim dost nabiledni. Krizi de fakto ukoncil az Hitler, kvuli kteremu musely krizi postizene staty zacit zbrojit (druha polovina 30. let).
        A prosim nepodsunovat, ze velkou dpresi zvladnuli na zapade jen diky Hitlerovi, vim jak to tu chodi, tak varuji napred. Stejne tak prosim si nevymyslet, ze tu nekdo chvali Hitlera za to, ze vyresil krizi Vymarske republiky.

  • Vyborne tresnicko 🙂
   nemuze byt lepsi start a varovani pred strasidlem fasismu nez prvni veta:
   Umberto Eco: Věčný fašismus
   1. Prvním rysem věčného fašismu je kult tradice……….
   a uz to jede dal jako draha 😦
   faccetta nera nejvetsi nebepeci, ta druha parta v Italii zpivala Avanti Popolo! Bandiera Rossa!!
   Italove si fasismus vyzkouseli a tak dovolavat se Umberta Eca a zduraznovat nebezpeci fasismu je oskliva manipulace:-(
   Na Evropu se riti jedna pohroma za druhou ale pozor na fasismus !
   Dnes zduraznovat nebezpeci fasimu je neco jako hledat pijavice u pacienta, ktery ma otevrene zily !

  • Eco je tak trosku jako Grass, kdyz zemrel, tak jsem juknul na cast dokumentu o nem a tam vypravel, jak se mu coby klukovi libilo pochodovat v uniforme na fasistickych akcich. Coz je samozrejme normalni i kdyz se najdou taci uvedomeli, co nenavideli komunisty od prveho ockovani a fasismem opovrhovali od materske skolky.

 40. Tarasi nevychazim z udivu 🙂
  Komentáře: 254
  Ty toho sveho Fagana nejak utrstycujes ?
  To vypada ze ho nekdo dobre plati a Ty to navic nejak podporujes 🙂
  Oder ?
  Mas nejake vysvetleni ?

  PS
  Gde sou ty casy kdyz si tu mel Canadskeho hocha co umel jen hovno z hrocha 🙂
  Ted tu mas supermerkelistu, germanistu faganistu v jedne osobe
  fsechno v jednom nahnahnano, ministerstvem propagandy psano 😦

  • To snad ne, že by ho někdo dobře platil, to bych chtěl svůj podíl za to, že mu umožňuju tady ventilovat.

 41. Taky bych trochu odlehčení přidala, kdyby nevadilo, z oblasti sportu, blíží se přece olympiáda v Riu:-). Nevěděla jsem, že zvláštní status získali sportovci-uprchlíci.. já jim fandím, vo tom žádná, jen mě tak krutěpřísně napadlo jestli budou hodnoceni i kdyby z her utekli?
  A to je taky dobrý, když podle překladače „Uprchlíci se rovněž zúčastní v hořáku obřadu přes Evropu…“
  http://equalitiesprimary.blogspot.cz/2016/03/no-outsiders-in-rio-2016.html

  • A tibetské vlajky….koukám na zprávy, a už je věší.
   Neopoměli zdůraznit, že to byla čínská komunistická armáda, kdo porazil Tibet.
   Hmm…
   A lidská práva, všude lidská práva.
   Kde je komunismus, tam se musí bojovat za lidská práva, jinak….chuj s nějakými lidskými právy!

 42. Horka novinka: Turek nakonec precijen odmitl brat uprchliky, pry je za ne zodpovedna Merkelova…to jen tak pro zasmani… 🙂

 43. Vysvetleni merkelismu,
  aneb omluvte Fagana ?

  Ladislav Jakl
  Němectví jako hlavní německý problém?
  Představte si, že se ráno probudíte vyspaní dorůžova, slastně se protáhnete … a uvědomíte si, že jste Němec. A celý den je v háji.
  Ano, musí to být hrozné. Den co den se probouzet jako příslušník národa, který má na svědomí tolik utrpení v tolika zemích za svými hranicemi. Jako příslušník národa, který nakonec vždy drtivě prohraje, protože si vzal příliš velké sousto. Jako příslušník národa, jehož krajané jsou ve skoro všech historických filmech prezentováni jako padouši, které je třeba zničit. Ani děti ve svých hrách na válku nechtějí být za Němce ale raději za partyzány.
  To pak není divu, že z toho na člověka lezou deprese, výčitky, komplexy

  http://jakl.blog.idnes.cz/c/498576/nemectvi-jako-hlavni-nemecky-problem.html

 44. Na rozdil od pana blogu ja nesdilim zadnou radost z toho jak se vam tu Fagan predvadi a merkelismus uvadi.
  Davam dalsi odkaz
  Záznam debaty, která proběhla 22.2.2016 v Městské knihovně v Praze.
  Jsou to 2 hodiny, ale daji vic nez cteni merkelovskych uhnuti .

  BEZ POLITICKÉ KOREKTNOSTI s Ondřejem Neffem a Petrem Robejškem

 45. Stejny odkaz ktery zacina od prvni minuty (vyse uvedeny je mozno si zatahnout na start)

  • Musim dodat ze to nebyla ztrata casu, ale naopak, Robejsek me oslovil a opet prokazal sve kvality.
   Sezeni v Mestske knihovne v Praze mela I velmi kultivovane publikum.
   Vice takovych vymen 🙂

   • Je mi zahadou, kam chodi Robejsek na ty svoje sparingpartnery: podivin Cilek, svazak Neff, pornoherec a ngoista Janda…to si nedokaze najit nekoho nezprofanoveho, normalniho?

    • Saxi „svazak Neff“ to je jeste velmi korektni osloveni:-)
     Pro mnohe a to predevsim starsi pametniky je to „privatizator“ co prodal Mladou frontu (take proto svazak) a dal tak podnet ke vzniku Mf Heute a nejstarsi ctenari pamatujici internetove I rok 96 jiste vzpomenou na jmeno Neckar. Ten zahajoval rec s Neffem oslovenim „Neffoune komunistickej blboune“
     a podobne jako dnes to vypada ze Taras si hycka sveho Fagana, tehdy Neff mel sveho Neckare, kteremu bylo tolerovano co jinym ne 🙂

 46. To je tak, už to má taky za sebou. „Infarkt“ až se mu z toho zatočila hlava:-)

  Rus co si v „důchodu“ nakoupí v Californii za 700mil. co je to proti Nečasové metrese, TENHLE musel dřít jako kůň:-)

  Proč se ale se svými „poctivě“ vydělanými penězi cpal do USA, vždyť doma, „mezi svými“ by mu bylo lépe…ne?

  Žádný infarkt, Putinův poradce zemřel ve Washingtonu po úderu do hlavy
  Bývalý spolupracovník ruského prezidenta Vladimira Putina nezemřel závěrem loňského roku v hotelu ve Washingtonu na infarkt, jak se původně uvádělo, ale v důsledku zranění hlavy. Uvedl to v pátek list The Washington Post s odkazem na pitevní zprávu. Michail Lesin měl podle zprávy také zranění na krku, na trupu, na rukou i nohou.

  Podle stanice BBC byl Lesin dlouhodobě považován za jednu z nejvlivnějších osobností na ruském mediálním trhu. Poradcem prezidentské kanceláře byl od roku 2004 do 2009, kdy pomáhal s vytvořením státního zpravodajského kanálu Russia Today. Jeho práci po jeho smrti ocenil i Putin, když uvedl, že „obrovsky přispěl k formování moderních ruských médií“.

  Na pozici šéfa Gazprom-media rezignoval Lesin předloni.

  V loňském roce se v USA dostal do podezření, když senátor z Mississippi Roger Wicker vyzval k prošetření Lesinova majetku. Ministerstvu spravedlnosti USA zaslal Wicker list, v němž dokazoval, že Lesin zakoupil nemovitosti v Los Angeles za 28 miliónů dolarů (697 miliónů Kč) poté, co jako státní úředník skončil. Wickera zajímalo, jak mohl úředník sehnat takové peníze, a vyjádřil obavu, že se jedná o peníze nějakého jednotlivce či firem, na kterou USA uvalily sankce.

  http://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/397339-zadny-infarkt-putinuv-poradce-zemrel-ve-washingtonu-po-uderu-do-hlavy.html

  • Nezli se pustite do dalsich uvah, Ondreji, mel byste myslim dolozit, ze Taras vyhrozoval a vulgarne nadaval Tribunovi. Anebo se omluvit.

   • Takze vymluva na vitttu…zajimave…
    Nepsal jste, ze vittta, vase osoceni nastavuje ve vlakno pod tarasem.
    Ale ze ja blahovy se tu snazim dovolat neceho takoveho… 🙂

    • Je to pod reakcí ….vittta | 10.3.2016 (17:24)

     Jak jsem řekl, předpokládám že Taras i vitta, to pochopili jak jsem myslel, ten komu to bylo určeno se sám ozval. Chápu, spletl jste se, omlouvat se nemusíte, vím že byste tím hodně trpěl…Osočovat Tarase z nadávání Tribunovi by byl nesmysl, on myslím, jako jeden z mála z těch, co ač nesouhlasí s jeho názory na uprchlíky, komunikuje korektně. Na rozdíl od vitty, který bude asi mít už i problém s adorací fašismu a diktátorského režimu u Bavora. Ne každý nacista musí být Němec, ne každý fašista Ital a ne každý komunista Rus:-).

 47. Psal jsem že vitta, a on se k tomu hrdě hlásí, dokonce nám i popsal co mu vše řekl..:-) Zajímavé, že adresát mé výtky ač méně vzdělán pochopil komu je určena a vy, ačkoli jste nebyl tázán, máte natolik málo funkční gramotnosti pochopit smysl té věty. Něřkuli, že vy nedokládáte nijak kde já lžu a urážím, na mou výzvu jen opakujete své infaktilní ….a stejně lže a krade…a po mně to chcete. Holt vzácný to „karakter“ . Mějte se hezky…

 48. http://www.novinky.cz/domaci/397403-klaus-se-zapojil-do-predvolebni-kampane-alternativy-pro-nemecko.html

  http://media.novinky.cz/862/538628-top_foto1-35t86.jpg?1457699406

  Nojo, kámoši už se houfují, to je docela sranda, jak se tady spojí euronáckové a s nimi východní postkomumističtí Klausové a Zemanovci s německými pravicovými extremisty mají rádi. Komunisté smilnící po třídním revanši a obnově SSSR také. Pěkná to mesaliance:-). Hnědá a rudá marschieren Marsch….Klaus půjde dělat stafáž „dámě“ (Frauke Petry), co by jako vitta střílela uprchlíky, tedy podle statistik UNHCR VĚTŠINOVĚ bezbranné ženy a děti. Tohle už není jen tak nějaký „fašismus“ to je zločin proti lidskosti, za který se chodí do Haagu.

  U nás v Německu budou teď o víkendu volby v Rheinland – Falz, Baden-Württemberg, Sachsen-Anhalt. Myslím, že skončí na těch svých 13% a vše pojede dál. Nástup fašismu ani přes angažná Klause v Německu se nekoná. Liberalismus a lidská práva mají naštestí ústavně zakotvenou „vedoucí úlohu“ a jinak než násilným pučem se porazit nedá.

  Rozhodně ne volbách, ty nejsou o tom, aby dostal svých 5 min. žid a 5min. nácek, nácek jde do basy nebo se zakope někde v kanále a nevystrkuje nos. Demokracie se jich rozhodně netýká, i kdyby tvořili 99,99999% občanů co mají „názor“ na to, koho střílet….

  • Mě se líbí zase vaše řešení.
   Školení pro migranty, jak se chovat k ženám.
   Několikajazyčné cedule s obrázky, že se ženy nemají osahávat.(a šoustat když nechtějí)
   Rozdělení bazénů na mužské a ženské části.
   Dehonestace vlastních žen, že mají chodit lépe oblečené a zbytečně neprovokovat.
   Zatajování trestné činnosti migrantů, aby se nešířila nenávist.
   Transport migrantů přímo z jejich zemí- aby ušetřili za pašeráky.
   Kvóty na rozdělení migrantů do zemí, které je nechtějí.
   Kvóty na trvalé rozdělování migrantů do zemí, které je nechtějí.
   Vydírání zemí, které je nechtějí.
   Nedodržování vlastních zákonů, aby se migranti nemuseli registrovat, protože by je to mohlo štvát.
   Srovnání sociálních dávek pro migranty ve všech zemích.
   Kriminalizace vlastního obyvatelstva, aby se zamezilo šíření nenávisti.
   Atd…
   Jak lidské….
   A kolik že migrantů už přišlo při těchto humánních opatřeních o život?
   A kolik občanů hostitelských zemí bylo zavražděno, zmrzačeno na těle i na duši?
   Pokrytci…..

Komentáře nejsou povoleny.