A to i v lednu

Stalo se minulý týden. Mladý muž z Lotyšska vylezl na věž skladu Národního divadla vedle Apolináře, házel po okolojdoucích občanech cihly, způsobil škodu za sto tisíc a polovina pražské policie a hasičů ho sundávala desítku hodin. V pozdních večerních hodinách si pomohli taserem. Jauvajs, pravil na to mladík z malé země, proslulé neúměrně vysokým počtem těch nejsurovějších dozorců v koncentračních táborech a vzorných příslušníků esesáckých oddílů.

hnízdo

(foto iDnes)

Jak později Lotyš vysvětlil, očekával přílet draka.

Jako kdybychom neměli vlastních cvoků dost.

Nejlepší komentář pod článkem, popisujícím tuto událost, zněl:

„Když budeme trpěliví, tak možná uvidíme, jak vyvede mladé.“

Vtíravý pocit, že jsem se nešťastnou náhodou ocitl v jednom obrovském blázinci, ten se mi v mysli vynořil už za bolševika, když se neustále zvyšovala iniciativa pracujících a souběžně s tím šlo všechno do hajzlu. A v nové době to pokračuje a zjevně graduje. Globální Bohnice a Dobřany v jednom.

Rozdíl mezi tehdejší totalitou a dnešní demokracií spočívá v tom, že tehdy drtivá většina lidí věděla, že se jedná o divadlo, kterému v podstatě nevěří ani sami bolševici, a povinnou úlitbu moci vykonávala shovívavě, na prvního máje a u voleb. Dnes se orgie šílených krav a gejzíry debilních nápadů a činů musí brát vážně, jináč si na vás posvítí biska a nedostanete dotace.

Šílenství se zmocnilo celého práva, od zákonodárců přes justici, státní zastupitelství i jeho pomocnou nohu, policie. Státní úřady nevyjímaje. Znáte nějaký příklad toho, že by nějaká reorganizace, velká státní zakázka či novela zákonů byla provedena kvalitně, úsporně a přitom s kladným výsledkem i ohlasem? Myslíte, že se bláznům může podařit smysluplná věc? Těm možná, náhodou, státní správě však ani tou náhodou.

Je to zbytečné vyjmenovávat, jsou to desítky tzv. chronických záležitostí, které se řadí za sebe jako perly na šňůru náhrdelníku paní Nečasové, bývalé to vysoké státní úřednice. Namátkou poslední týden: ZDE si můžete přečíst, co si o práci naší hrdinné policie, sboru to středoškoláků s maturitním vysvědčením z večerní zahradnické školy, myslí prostý občan. A co si myslí o jednom z mnoha rakovinových státních útvarů, úřadu na ochranu osobních údajů.

Policie si k podání vysvětlení zve paní Kláru Samkovou, která řekla nahlas to, co si myslí skoro celá Evropa, pravda, s výjimkou sluníček, vítačů, Angely, Dienstbiera a neziskových organizací, které na problému cizopasí: totiž to, že islám ve své teorii i praxi je neslučitelný s Listinou základních lidských práv a svobod, s evropským právem a evropskou kulturou. Když vám vykradou králíkárnu, nehne ta samá – zde kupodivu nadměrně aktivní – policie prstem, ani když jí přivedete pachatele s ještě mastnou hubou.

Nedávno vyrobili právníci na ministerstvu dopravy paskvil s pravidly jízdy na kruhových objezdech. Ustálenou a v celé Evropě platnou praxi ohrozili výjimkou, díky které by na kruháčích mohl nastat chaos. Proč ji vůbec vymysleli? Kdo to spáchal? Už byl vyhozen? Nedozvíte se.

Teprve ústavní soud zastavil (ZDE) zvůli nižších soudů, které odsuzovaly k podmínce řidiče, který zabil roční dítě (matka a babička ho doprovázely, patrně však kontrolovaly účet, jestli jim byly započteny všechny slevy), které se mu – mimo všech možných úhlů pohledu ze zrcátek – přibatolilo za vůz. Každý řidič ví, že vyhovět dikci zákona (pokud není z vozidla dostatečný výhled, zajistit couvání pomocí další osoby), který smolili opět státní právníci s upocenýma rukama a tlustým zadkem, naprosto odtržení od života, nelze. Patrně vlastním vzhledem frustrovaná soudkyně nižšího soudu pravila, že měl troubit. Dovedete si představit parkoviště u hypersuper, kde každý při couvání z místa troubí?

Koš a do Vltavy s nimi, se státními úředníky.

 

Reklamy
Můžete si uložit odkaz příspěvku mezi své oblíbené záložky.

255 thoughts on “A to i v lednu

 1. Tarasi, vloudila se Vám tam chyba: „jináč si na vás posvítí biska, a váš zaměstnavatel nedostane dotace“. To je výrazně častější případ.

  Že si pozvali tu neo-vlivnou (… doplňte dle libosti …), pro mne neznamená nic víc, než že ta (… doplňte dle libosti …) včas zjistila, odkud vítr vane.

  • Jo, to má Taras recht.
   A já se zeptám konkrétně, co bych chtěl dovysvětlit.
   Odkud vítr vane?
   ———-
   Možná se pletu, ale v jazyce českém se spojení „odkud vítr vane“ používá v tomto kontextu (politika) tam, kde někdo (doplňte dle libosti) využije ve svůj prospěch mocenského a finačního rázu nastálou, či očekávanou politickou situaci.

   • Beru zpět, namísto *Samková* jsem chybně přečetl *Slonková*. O jejím „lovu v kalných vodách“ ani o jejím „využití údajného antiislamismu“ v Čechách. Dobře mi tak. Přítomným i paní Samkové se omlouvám.

    • Tak teď už tomu nerozumím vůbec.
     Spojení Samkové s vanutím větru mi připadalo naprosto logické.

     • O rozdílu v mravních pohnutkách obou jmenovaných si není radno dělat iluze. Ale ze Slonkové (a celé té antiputinovsko-antizemanovsky-antibabišovské kulturní fronty) mám obavy mnohem větší.

      A splést si předsedkyni uličního výboru s Železnou čarodějnicí – to může být známkou jisté posedlosti.

     • Jako že se chce nechat vykopnout z advokátské komory, nebo jít rovnou k soudu?
      To je divný vítr….

 2. Diky za clanek, Tarasi…nenapada me ale zadna paka, kudy na ne. Ale reseni je jednoduche: udelat z tech parazitu zase zamestnance lidu= ustanovit presumpci viny, udelat transparentni jejich soukromy zivot a finance a zavest exemplarni tresty za sebemensi zamerne poruseni zakona. Jinak receno udelat z nich to, co by meli byt, tedy osoby verejne se vsim vsudy, i s moznosti odposlechu kdykoliv. Proste tvrde podminky, oni by se i tak lidi nasli, kteri by to i za takovych podminek byli ochotni vykonavat.
  Ale neustale se mi dere do mysli mlady Benda, ktereho uz cvrt stoleti voli porad dokola…takze je mozne, ze jakakoliv snaha to nahore vycistit narazi u „lidi rozumnych“, jechz je opravdu hodne a to je dost demotivujici.

  • Jeste mne napadlajedna vec: proc okamurovci, jedina strana, co nabizi to, co lide chteji (primou demokracii), nedostanou ve volbach 50%- 60%? Proc lide zase voli Kalouska, stale dokola? Tohle mi rozu nebere, pripadam si fakt jako v Dobranech, jak pise vyse…Franto, co chces? Referendum! A koho budes, Franto, volit? Sobotku.

    • Blbeček!
     Otrok mainstreamu vykřikuje do světa hesla o debilním národu, a cizáčtí grázlové, (volení pro změnu svými národy) si mnou ruce.
     Proč ale lidé obecně volí takové idioty, není jasné ani mně.
     Pokud si je volí, to je třeba říci.
     Volby také mohou být už dávno jen divadlo.

   • no podle nějakýho posledního průzkumu mají Okamurovci 4,9%, to je asi jejich nejlepší umístění, a ještě se jim taky tříští hlasy s tím Úsvitem, ten 2,1%, no kdo si má zas pamatovat, že Okamurovci jsou teď SPD? a tím rozštěpem zas ztratili na věrohodnosti,
    – a Kalousek prý taky posílil, to budou už stálí voliči, stejně jako je má ODS.
    Jinak Okamurovce imo nikdo dosud nevolil, protže je jednak nepotřeboval, a jednak mají lidi sklon volit velké partaje, tj. dát to vítězi, někde jsem tohle vysvětlení četla.

    http://domaci.eurozpravy.cz/politika/158362-ano-zvysuje-naskok-na-cssd-okamurova-spd-tesne-pod-peti-procenty/

    • Jak rika Taras: Zlomenych holi nad nekym uz mam plnou kulnu.
     Zrejme to bude jedna z podstat fungovani spolecnosti: lide nedokazi sahnout po neznamem vedeni a sazi na tvare, ktere tam uz videli.
     To neni uplne dobra zprava, protoze po letech vlady jedne strany by se dala ocekavat urcita emancipace od politicke manipulace, ale opak se zda pravdou…tak nelze nez konstatovat, ze v cele NWO jsou pravi profesionalove, kteri vedi co delaji.

     • “ Zrejme to bude jedna z podstat fungovani spolecnosti: lide nedokazi sahnout po neznamem vedeni a sazi na tvare, ktere tam uz videli. “

      no, ano, – jedna z podstat fungování společnosti určitě je, že lidi potřebují jakousi kontinuitu, v tomto smyslu to s nějakou emancipací od politické manipulace vlastně možná moc nesouvisí,
      a tu kontinuitu potřebují tím spíš či tím víc, čím rychleji se vše kolem nich mění.. všude samé a neustálé změny, od úplných pitomostí- třeba když si jen vezmu, kolikrát se už třeba změnila moje domovská stránka na netu, design a veškeré uspořádání, a to se týká všeho, tentýž výrobek musí být pořád inovován, nejlíp tak, aby měl tlačítko jinde, než ho měl předtím, a to mluvím o blbostech teď, ale i tohle všechno, ty neustálé a až zbytečné změny se na lidech taky nějakým způsobem podepisují, co najdou dneska v obchodě ve druhé řadě zleva, kam jdou najisto, to bude za půl roku na opačném konci prodejny,
      nebo jak se mění města, dříve míval třeba nějaký známý obchod své stálé místo několik let, či desítek let, lidi na něj byli zvyklí, a když pak po letech kdokoli přijel, zamířil bez uvažování a ten obchod tam našel, nebo restauraci, atd. Dnes na jejich místě najde sice tentýž dům, tutéž stavbu, ovšem uvnitř je dnes třeba spořitelna, nebo prodejna kol. A nikdo neví, co tam bude za rok nebo za dva.
      A jistě, tohle všechno jsou jen takové jakoby blbosti, ale přitom i třeba jen tohle všechno dohromady znamená ztrátu jakýchsi jistot, či jak, no znamená to neustálé přerušování té kontinuity.
      Rychlost, a neustálá změna, to je znakem dnešní doby.

      A možná že i s těmi tvářemi je to pak podobné, ačkoli ne, tam je to dáno spíš tím, že stále tytéž se objevují v TV, jsou tam pořád a často, třeba jako herci. Jenomže u těch to tak nevadí, známí -staří herci jsou také součást té jisté kontinuity, která je potřebná,
      naopak ale vidět a hlavně slyšet pořád dokola tytéž tváře a řeči politiků, to jde na nervy snad každému. Jenže protože ti jsou lidem doslova servírováni, tak je lidi tzv. znají, a asi i proto teda pořád dokola volí. A to pak i zčásti jejich chyba, že se o jiné či nic jiného nezajímají.

      • „…a tu kontinuitu potřebují tím spíš či tím víc, čím rychleji se vše kolem nich mění“
       No tak budou mit kontinuitu, ze ktere se par dalsich generaci nevybabraji…o jak je tezke se vyjadrovat k dnesni politicke situaci, cloveku se derou na rty jen same nadavky.

       • tos ale úplně celé převrátil, když cituješ tu větu takhle.. a mně se teda nederou na rty nějaké nadávky, zato jsem si pomyslela něco o tatarech.. ó jak je těžké se domluvit,
        jediný štěstí, že jsi tam nezmínil zas Kalouska, nacpal bys ho nejradš asi i do buchet

 3. to jsou věci..
  http://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Za-CSSD-a-zelene-bude-do-Senatu-na-Praze-6-kandidovat-filozof-Belohradsky-440374
  „Profesora Bělohradského česká politika nyní potřebuje. Václav Bělohradský již mnohokrát prokázal, že má patřičný rozhled, umí jít až ke kořenu společenských problémů, nebojí se kriticky postavit všem projevům rasismu, xenofobie a nesnášenlivosti. Senát v něm získá opravdu silnou osobnost,“ prohlásil předseda ČSSD a premiér Bohuslav Sobotka.“

  • ještě tohle sám Bělohradský k tomu říká

   “Myslím, že nadcházející století je stoletím „zelené otázky“ – nové „kategorické povinnosti“ vrátit lidský smysl ekonomickému růstu, který se stává ničivou silou. Zelené strany jsou dnes v podobné historické situaci jako strany sociálně demokratické v minulém století: je možné smířit naléhavost „zelené otázky“ s institucemi liberální demokracie? Je liberální demokracie schopna stát se rámcem systémových změn, které ekologická krize vyžaduje?” prohlásil Václav Bělohradský.

   takže teď se tomu říká „ekologická krize“ ..
   No, pod tím článkem o německých vlajkách (které němečtí Zelení mládežníci nechtějí a se jich obávají, protože nacionalismus) kde lidi psali v komentářích třeba to, jesli to ti Zelení teď myslí vážně?!, tak tam taky kdosi napsal, nebo se zeptal, jestli si ještě lidi pamatují, s čím šli Zelení do voleb – s ekologií a stromama. No ale čím taky jiným by se měla taková strana nejvíc zabývat, že.

   • To je tak, když je člověk akademik od života odtržený. Ekonomický růst sám o sobě ničivou silou není, naopak, stojí za relativním blahobytem části světa. Bělohradský nasazuje psí hlavu tomu, čemu sám vděčí teplému univerzitnímu místu. Neboť kdyby ekonomika neprodukovala přebytky, tak by B. nemlátil pantem za katedrou, ale podrážel by botky nebo fáral. Ekonomický růst se stává nadbytečným a škodlivým teprve v té chvíli, kdy nenažraní kapoušové strčí všechny benefity růstu do vlastní kapsy.

    • dosud, co vím, podporoval Bělohradský hlavně ČSSD, resp. pouze je, až jsem se tomu tenkrát divila, ač jsem nevěděla přesně proč. Pak sax v jedné debatě tady napsal, že předtím podporoval Bělohradský Klause, nebo teda ODS nejspíš, tak mi to docvaklo. Možná teda mlátí tím pantem pokaždé jinak, a nejen za katedrou, no vždy je – jakoby byl přímo v centru dění, nebo ho ovlivňuje.
     (a za tou katedrou se mu tím pantem už právě ani moc mlátit nechce, jak vidno.. )

     • To bude typ, který chce bojovat za lepší svět, ale neví jak.
      Tak vždycky přijde s křížkem po funuse.
      A protože to je v podstatě školometský suchar, ani si toho nevšimne.

   • Je to blázen.
    A Sobotka zrovna tak, protože dělat dneska volební tahák z ekologie, když každý vidí, čím se ve skutečnosti Zelení zabývají….
    Nevím, nevím, jestli je to politicky moudré.
    Bělohradský usnul v r.2000, koukám…..
    Sobotka pak jen prohlubuje křeč svojí, i samotné ČSSD.

    • nevím, jestli blázen, za toho jsem ho měla předtím, a nevadilo mi to, te´d mi přijde, že ví moc dobře, co dělá.. No vdyť on vlastně Sobotka nelže, když říká, že „Václav Bělohradský již mnohokrát prokázal, že má patřičný rozhled, umí jít až ke kořenu společenských problémů.. “
     – málem se mi chce říct, že těch, které ovšem sám vždy předtím pomáhá aktivně vyrábět
     A věřte, že v té Praze 6 vyhraje, a najednou ho budou volit i ti, kteří mu třeba dosud nemohli přijít na jméno..
     Jinak celostátně si Zelení asi moc neškrtnou, ono je u nás dost lidí nemá rádo, .. jenže zase ta zelená úsporám.. Ale jinak to vidím tak nějak skoro podobně jako vy, oni jsou v té Praze kapku odtržení od zbytku republiky. Jenomže zatímco sami Zelení by možná nezískali nic moc, jsou moc proimigrantští, tedy prouprchličtí, protže těm lidem se musí pomoct! ,tak ve spojení se sosialisty to třeba některým lidem přijde jako splněný sen, zeleně a socialistcky, samé dobro.

     • Kdo bude proti němu?
      Negromil možná v Praze vyhrát může, ale ekoblb a psudosocialista k tomu…..
      Uvidíme, jak dobře ví, co dělá, on totiž může kromě zmínkách o ekologii, hřmění o pomoci bližním (z ekologických důvodů) a oduševnělým kecům o nových výzvách může také napadat Zemana.
      To by tam zabrat mohlo…..

     • Me prijde, ze uz ztratil predstavu o tom, jak daleko to doslo a nema silu byt radikalni. Takze popisuje a popisuje stavajici situaci a jeho clanky jsou cim dal vic zapletenejsi a zapletenejsi, plne novych slozitych terminu, zkratka k nicemu- podava dokonale mrtvy popis situace.
      Ale vzdycky mel v sobe certika rebelie- uz priklonem k ODS, pak zas socdem, ted Zeleni a socdem…urcite ale nebude tak hloupy, aby nevedel, kam leze…podle meho je v koncich a rozhodl se obetovat v zajmu obcanskeho idealu.
      No co, udelaji ho senatorem, 3 roky o nem neuslysime a pak, po nejakem zasadnim hlasovani slozi mandat s tim, ze dosel zklamania tim to bude vyrizeno.
      Ja bych v nej nadeje nevkladal a tedy ho ani neprecenoval a tudiz ani neuvazoval o nejakem zklamani z nej. Jeho osud je osudem typickeho cestneho osmasedesatnika, ktereho semlela doba- jemu to semleti sice trvalo dele, nezli druhym, ale jak vidno, zrejme k nemu nakonec dojde- a skonci vedle Sika, Cisare a dalsich bardu, nejaka ucebnice se o nem jiste zmini a to bude vsechno.

      • Co má probůh Bělohradský společného s osmašedesátníky?
       Nikdy k nim nepatřil.

      • já už ho teďka vlastně vůbec nečtu,
       a že „vzdycky mel v sobe certika rebelie- uz priklonem k ODS, pak zas socdem, ted Zeleni a socdem…“ – no ano, i takhle se to dá říct, nebo interpretovat, a to míním bez ironie, akorát že..
       Tohle jsem našla na wiki:
       „V souladu se svým dřívějším angažováním v Itálii i v emigračním tisku vystoupil na začátku devadesátých let jako razantní obhájce progresivního, ekologicky zaměřeného liberalismu. Články psané původně pro MF Dnes jsou zahrnuty v knize Kapitalismus a občanské ctnosti (1992). V pozdějších letech však toto pojetí revidoval z levicových pozic.
       (Dne 28. října 2013 ho prezident Miloš Zeman vyznamenal medailí Za zásluhy. -vyznamenání už dostal)

       – nevím sice, co měl zrovna Klaus ODS společného s ekologií, ale že mu B. radil, to jsi psal i ty. No jde o to, že já i docela chápu Bělohradského posun v názorech, s nějakýma poučkama a teoriema se v dnešním globálním kapitalismu může jít člověk akorát klouzat. A věř, že kdyby byl -zůstal tím bláznem nebo rozevlátým filsofem za katedrou, bránila bych ho, ne snad do roztrhání těla, ale klidně do zavaření klávesnice, když by na to přišlo. Ale teď holt z něj bude politik, to je něco jiného..
       Jinak jo, nejspíš opravdu sdílí osud (či přístup) typických osmašedesátníků, něco má s nimi tak nějak společného.

      • a ještě tohle – „Me prijde, ze uz ztratil predstavu o tom, jak daleko to doslo a nema silu byt radikalni.“
       ba právě, takže on nemá sílu být radikální, a proto se rozhodl obětovat se v rámci občanského ideálu, a to tím že leze do politiky…, no dobrá,
       ovšem tím, že o něm 3 roky neuslyšíme, tím si nejsem tak jistá 🙂
       V každém případě budou rozpravy v Senátu nadmíru zajímavé..

       • Podle meho si ho omotaji kolem prstu, Belohradsky je jako politicky retor naprosto neschopny. Ostatne si ani nevzpominam, ze bych za poslednich treba 10 let slysel nejakou zpravu ze senatu, nic, nula. Anebo jsem to zapomnel. Zatimco Belohrad povede u pultiku filosoficke rozbory, v kuloarech si budou rozdelovat dotace pro kraje a okresy. A mohli by ho udelat predsedou nejakeho vyboru, aby v nem meli volnou ruku. Chudak pan profesor, ten to dopracoval…a Keller ostatne taky, drive jsem ho rad cetl, ted kdyz vidim nejaky jeho clanek, ani ho neotviram.

        • Zatimco Belohrad povede u pultiku filosoficke rozbory, v kuloarech si budou rozdelovat dotace pro kraje a okresy. A mohli by ho udelat predsedou nejakeho vyboru, aby v nem meli volnou ruku. Chudak pan profesor, ten to dopracoval…
         …urcite ale nebude tak hloupy, aby nevedel, kam leze…

         ty filosofické rozbory, a u něj nejen u pultíku, jsem si představila taky, ale možná nás jako nejen jako rétor ještě překvapí,

         z tiskové konference proč kandiduje za ČSSD a SZ:

         “ A dovolte posledních pár slov. Ačkoli se právem o mě říká, že všechna ohrožení demokracie relativizuji, jedno ohrožení přece jen v Česku vidím jako absolutní: je jím věčně blbá až destruktivní nálada, která všude chce vidět jen samé spiknutí a korupci. 25 let stačí sotva k tomu, aby se z dítěte stal dospělý člověk, nezdá se vám tedy, že můžeme být docela hrdí na to, kam se naše demokracie posunula, když volby do senátu v jednom pražském okrsku znamenají pro mě jako kandidáta možnost přátelsky soutěžit o přízeň voličů s člověkem, který skvěle řídí jedno z nejlepších gymnázií v zemi, s umělcem, který nás proslavil po celé Evropě a s mužem, který v době totalitního konformismu vydával antikonformní časopis Vokno, a je příkladem odvahy odporovat zlu i za cenu věznění?

         Často jsme káráni za to, že jsme se nevyrovnali s naší minulostí. Neznám nikoho, kdo by se s ní vyrovnal, třísky z minulosti budí ze snu jak všechny jednotlivce, tak i všechny národy. Jak dokazuje věčná česká „blbá nálada“, neumíme se vyrovnat spíše s naší současností, s tím totiž, že je mnohem lepší než minulost. V roce 1988 založila Bára Štěpánová s přáteli občanskou iniciativu Společnost za veselejší současnost. Přimlouvám se za návrat k takovým iniciativám, přimlouvám se za veselejší vztah k přítomnosti. “

         (.. chápu, zkrátka už vaří volební guláš)

     • „…oni jsou v té Praze kapku odtržení od zbytku republiky.“
      Proč si to myslíte, Míšo?
      Když jsem četl váš komentář:
      https://taras2.wordpress.com/2016/06/14/a-to-i-v-lednu/#comment-7535
      tak jsem si říkal: „Sakra, už dlouho mi nikdo takhle nepromluvil přímo z duše!“
      A přitom bydlím v Praze.
      To odtržení není způsobeno tím kde lidé žijí ale tím JAK žijí. Také bydlím na „šestce“, ale pochybuji že máme s Bělohradským shodné problémy.

      • měla jsem na mysli politickou reprezentaci, Kamile, s tou Prahou to byla reakce na to, co psal vittta předtím (že neví, jestli je to politicky moudré, a já pak nato, že to vidím nějak podobně, jako on..)
       Že jste z Prahy 6, to jsem nevěděla, a těmi lidmi, co budou B.volit jsem pochopitelně nemyslela vás, (jak bych taky mohla, když jsem to o vás a o „šestce“ nevěděla 🙂

       A vidíte, je to zajímavé, chtěla jsem ještě napsat, že je to samozřejmě tak, jak píšete, že
       „To odtržení není způsobeno tím kde lidé žijí ale tím JAK žijí.“
       – a ono to tedy tak je, jasně že, to nezpochybňuju- jenomže mě přitom zas napadlo, že hlavní město (jakékoli země) se od těch ostatních vždycky trochu liší, a při volbách je to možná právě nejvíc viditelné. Stejně tak se liší i větší města od malých, nebo od vesniček, to je jasné, ale hlavní město, to je vždycky případ sám pro sebe.

       Víte, co psali třeba Rakušani-lidi (tuším v Krone) po těch posledních volbách, kdy ve Vídni zvítězil s převahou van Bellen?
       – „Vídeň nám to zase zkazila.“ nebo „No jo, Vídeňáci, ti jsou takoví jiní..“
       Hodně se tam do nich, do Vídeňáků, trefovali, až se tam jedna Vídeňačka nakonec ohradila „Nenadávejte Vídeňákům, těch je ve Vídni menšina, ti za tyhle volby nemůžou “ .. a to se spolehněte, že tou většinou nemyslela, či „jen“ nemyslela onu tzv. náplavu, jak je chápána u nás, Vídeň je hodně multikulturní, dost se taky za poslední roky změnila, plus tam sídlí různé instituce, organizace a tak, takže tomu volebnímu výsledku tam se není co divit.
       Jinak samozřejmě vím, kde bydlíte, odkud jste, pamatuju si to od Tribuna, jednou jste to tam psal 🙂

 4. A není to do značné míry věc očekávání? Dřív byli lidé submisivnější, byli zvyklí poslouchat formální autority, zatímco dnes se každý považuje za pupek světa a účel jeho existence sám o sobě a když mu něco nejde pod nos, tak je to hned zločin proti lidskosti. Lidé dnes očekávají od státu chyby a šlendrián a podle toho také k počínání státních úředníků a přistupují, ti naopak svoji práci berou poněkud volněji, neb ať udělají, co udělají, stádo kverulantů stejně bude švejkovat a soudit se. Máš pravdu, že je něco hodně špatně, ale neukvapoval bych se s tím, co je špatně. To, co popisuješ, možná není příčina, ale symptom.

  • Vůbec tomu nerozumím.
   Dříve, alespoň co já pamatuji, lidé také neposlouchali.
   Co se muselo, to se udělalo, ale jinak….že by někdo poslouchal formální autority…to bylo jen za politického převratu 1989. kdy jsme tleskali jak idioti kde jakému neohovadu.
   Zločiny proti lidskosti jsou pak vaše doména, každý špinavý lůzr má práva, která „vy“ mu vynucujete, zatímco na ty, kteří pracují, nebo pracovali, z vysoka serete!
   Lidé očekávají od státu chyby a šlendrián, protože to také dostanou.
   Jen idiot by očekával něco jiného.
   Jsou ovšem i příjemná překvapení, v politice třeba Zeman, takže ho lidé nadšeně podporují, velkým dílem i proto, že ti, které Zeman vytáčí, jsou právě ti, které lid za šlendrián a gauneřinu nenávidí.
   To se ovšem zase nelíbí „vám“.
   Kverulanti jsou kverulanti, a lid je lid.
   Lid si nestěžuje na něco, co stížnosti nevyžaduje, to dělají právě jen ti kverulanti.
   A některé věci se rozhodně zlepšily, dneska když jde člověk přepsat auto, nebo si nechat udělat papíry, nemusí si už brát dovolenou.

  • Nikoliv, mizerná práce státních úředníků (včetně policie a soudů) je zaviněna jejich a) neschopností, b) leností a nadutostí a c) pocitem, že jsou nepostižitelní, přibližně v poměru ingrediencí z jedné třetiny každá. A toto je příčina katastrofálních výsledků jejich činnosti. Mohl bych uvést desítky dalších příkladů, zkus si sám pro sebe odhadnout, co se úředníkům v zásadních věcech i v detailu povedlo. Každá změna, kterou vyprodukovali, byla k horšímu.

  • Když si vezmu poměr povinností, finančních poplatků a postihů občana kdysi a dnes, vychází mi Tribune, že vám tam vypadlo jedno slovíčko, aby vaše úvaha byla přesná : ..“dnes se každý ÚŘAD považuje za pupek světa a účel jeho existence sám o sobě a když mu něco nejde pod nos, tak je to hned zločin proti lidskosti“…

   • Je to vzájemné. Místo, abychom spolupracovali, tak se pereme, přesně jak kapitalismus káže.

    • Já vám prostě nerozumím.
     Jak konkrétně bych měl, a s jakým např. úřadem- spolupracovat?
     Když něco potřebuji, tak zaplatím poplatek a udělám, co po mě chtějí- pokud se tomu nemohu vyhnout, nebo pokud je riziko za nesplnění nějakého nařízení adekvátní.
     To jsou samozřejmě nařízení, na která se z vysoka vyseru, když si budu chtít stavět skleník nebo plot, nebudu se určitě nikoho na žádném úřadě ptát a žádat povolení, jak bych měl.
     Tím ovšem ulehčím nejen sobě, ale i tomu úřadu, protože se nemusí zabývat blbostma.
     Neprudím je, ale zbytečnostem se vyhýbám.
     Jednou nějakého kreténa napadlo, že když si někdo chce zapálit na zahradě oheň a péct si buřty, musí to nahlásit na úřad.
     Dá rozum, že podobně blběj nápad jsem neakceptoval, to ale jde jen v případě, že u toho pečení buřtů neřvu jako hovado, a nepálím mokré listí, čímž bych otravoval sousedy.
     Ani nevím, jestli ta blbost ještě platí….
     Myslíte to takhle, nebo snad jinak?
     Já fakt nerozumím přesně vašim myšlenkám.

     • „Jak konkrétně bych měl, a s jakým např. úřadem- spolupracovat?“

      jestli jsem teda Tribuna pochopila dobře, tak ta spolupráce znamená být submisívnějším,

      vezmu úplnou blbost,
      třeba když si na úřadě vymyslí podávat žádosti v trojí kopii, nebo po vás budou požadovat donést všelijaká potvrzení z jiných úřadů, ač jejich domovský úřad je s nimi tzv. elektronicky propojen, tedy mají (mají mít) vše k dispozici, neb v databázi, – tak prostě sklapnete s úsměvem paty, vezmete si dovolenou, a těch pár úřadů prostě oběhnete 🙂 Lidi to takhle běžně dělají.

      • Nechce se mi věřit, že by to myslel takhle.
       Ale někteří lidé jsou prostě takoví.
       Otroci „z povolání“.

       • Ono to oběhat spotřebuje často míň vašeho času i nervů, než se pokoušet ouřad přesvědčit, že by mohl zapnout počítač a ty informace si zjistit sám. Takže záleží na tom, jak moc a jak rychle ten úřední štempl potřebujete – když akutně, tak buďto běháte, nebo potřebujete protekci.

    • Vy sice říkáte „jak kapitalismus káže“, ale není právě ten odpor ke spolupráci jedním z určujících znaků „liberální levice“?

     (Ledaže byste připustil, že posláním pseudolevice je hájit zájmy kapitálu.)

    • vy dáváte, Tribune, na roveň úřad, tedy státní instituci, s běžným člověkem, přičemž v kapitalistickém státě není státní úřad jeho prodlouženou rukou, (podobně jako jí nebyl za socialismu..?)
     je to imo vždy stejné, tj. instituce x lidská bytost,

     že i v oné instituci pracují lidské bytosti, to je samozřejmě pravda, a tady musím říct, alespoň z mých zkušeností, že se přístup úředníků k lidem-občanům od minula přece jen zlepšil, jsou lidštější v komunikaci, často dokáží poradit, ač by třeba nemuseli, míním nad rámec svých povinností. Jsou to ale pořád zaměstnanci toho kterého úřadu, a jako takoví musí hájit jeho zájmy, to především.

    • Tribune, jak vy to děláte že hned uhnete zase k té lásce… 🙂 mně ale přijde, že sekýrovat úřad za špatnou práci může být jedním ze způsobů projevení lásky k lidem všeobecně, jednou z cest k nápravě špatného kapitalismu. Protože ten je tak imaginární, že se s ním nedá bojovat jinak než v projevené formě. Obludnost vykořisťování je pojem, kterého se nemůžu dotknout, můžu ho ovlivnit požadavkem, aby existovaly nějaké lidsky přijatelné předpisy, a ty aby úřad dodržoval. Nechat úřad, aby pracoval ledabyle, protože lidi jsou stejně bestie, to je taková skluzavka do nikam 🙂

      • Odpovězte prosím: Není snad posláním pseudolevice (to jest liberální levice) hájit zájmy kapitálu?

       • Jistě, že není. Ale tak, jako je pravice konzervativní, je levice liberální. Liberální levice není pseudolevice, ale autentická levice. Pak je zde ovšem ekonomický liberalismus, který se sice nazývá liberalismus, ale v současné době představuje konzervativní pozice.

        • Zatímco liberální levice neohroženě bojuje za zájmy menšin (ať už jsou to stravovací návyky, sexuální preference – zkrátka životní styl), radikální (nebo extrémní) levice odmítá rozlišovat mezi právy černými nebo bílými, s chromozómem Y nebo bez, chlapů, kterým se líbí ženské, co se jim líbi jiní chlapi, nebo těch, co si to rovnou nechali uříznout. To je ta autentická levice. Ona totiž většina existenčních starostí mé oblíbené čené lesbické matky samoživitelky je stejná jako existenční starosti bílého heterosexuála se dvěma blonďatými dětmi, psem té správné rasy a hypotékou,který si myslí, že je něco víc než lepší poskok. A tihle dva si prostě musí jít po krku. O to se liberální levice nepřestane zasazovat.

         Asi byste mě chtěl zařadit mezi své nepřátele. Sice staromódní, ale stále nežádoucí a nebezpečné.

         • Kde bych tu radikální levici našel? Já že bych se jí vyhnul, protože s levicí asi nic moc společného mít nebude. Ten bílý heterosexuál má totiž ty svoje starosti právě kvůli lhostejnosti ke starostem černých homosexuálek.

          • Opravdu si myslíte, že až skončí s námi, Vám dovolí aspoň po nich čistit záchody? Proč by měli ušetřit právě Vás? Stavíte ty dole proti sobě navzájem, v podstatě je to stejné jako brojit proti „cikánské nadvládě“. Zrazujete vlastní třídu, abyste ze sebe mohli dělat kultivované slušňáky.

           (Možná se Vás tu zas někdo „zastane“ tím, že u mne diagnostikuje „nenávist k menšinám“. Možná to uděláte sám.)

          • Chtělo by se to od starostí osbobodit a strašně pomáhatn těm černým, nejen homosexuálkám.
           Čím víc jim bude bélý heterosexuál pomáhat, tím méně bude mít starostí.
           Tolik tribuní teorie.
           Ale z praxe vidíme, že čím více jim kdokoliv, nejen bílý heterák pomáhá, tím víve má starostí.
           Čím to?
           No, jsou tady samořejmě vnitřní škůdci.
           Různí fašisté a nacisté a xenofobové a rasisté.
           A mají různé stupně zakuklení.
           Takže když by se spravedlivý bojovník proti problémům bílých heteráků s blonďatými dětmi zbavil plešatých nácků, co heilují a hlásají rasistická hesla, nebude to stačit.
           Horší jsoun totiž ti, nco vypadají úplně normálně, nic rasitického nehlásdají, natož aby někde heilovali.
           Ano, to jsou ti škůdci, šířící nenávist jen tím, že proti ní nebojují a volí ve volbách třeba v Rakousku hrůzného nacionalistu, místo zeleného dobrodince.
           Tyhle najít, odhalit a eliminovat, to by bylo,co?
           To už tady ale bylo….
           Jinak Nerevare, máte můj souhlas.
           Tribuni jsou čistí zrádci své třídy, a otročí pouze těm, prozi kterým by měli vbystupovat….

 5. Tribune, trošku mimo, ale pro vás speciálně.
  https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/406567-polovina-nemcu-se-kvuli-muslimum-nekdy-citi-byt-cizinci-ve-vlastni-zemi.html
  ——————
  Tohle je klasika.
  Mohu potvrdit na vlastní kůži.
  Co já znám cigošů, i buzeranty.
  Nikdy jsem neměl problém se na veřeknosti bavit s Cikánem, nikdy mě nevadili buzeranti.
  Nebyl mi odporný negr ani čmoud.
  Ale poslední dobou sám na sobě pozoruji, že se mi z cigošů dělá šoufl (oni jsou také čím dál větší pakáž, jak jsem si možná subjektivně všiml) , buzeranti mě začínají vadit a negr i čmoud ve mě vyvolávají minimálně rozpaky, a bomby, které trhají jejich děti na kusy v jejich zemích už mi nepřipadají tak zlé.
  Nechci takový být, ale nemohu si pomoci.
  Za to podle mě ale nemohou přímo oni, ale VY, vy jste zaseli nenávist do srdcí obyčejných lidí, vy štvete lidi, kteří si ničeho a nikoho nevšímají proti sobě, vyextremizovali jste rasismus a otevřeli jste lahev s démony nacismu a extremní brutality.
  Zaseli jste….a brzy bude sklizeň.
  A ta se nebude líbit nikomu!!!

  • Za to, jaký jste, může Tribun.
   Stačila tato jedna věta.

   Plyne z toho, že si přece jen aspoň občas uvědomujete, že s vámi není všechno v pořádku, jen to pak na někoho musíte svalit.

   • Jak už to mám napsat, abyste to pochopil?
    Buď jste tak blbej, nebo- a to spíš- jste tak nafoukanej, že mě a všechny mě podobné považujete automaticky za idioty, takže si jakoukoliv reakci přeložíte, jako kdyby jí idiot psal, a víc o tom nepřemýšlíte.
    Slůvkem „VY“ nemyslím samozřejmě Tribuna, ostatně, je to tam psáno v množném čísle, takže stačí jen číst.
    Tím myslím tyhle dobrosery jako celek.
    A ta druhá strana, kterou představuji já, nejsem ve významu jen já sám.
    Dávám jen sám sebe za příklad.
    Apeluji na to, že tlak, vyvolává protitlak.
    Žádná lež není tak dokonalá, aby dokázala zastínit realitu navěky.
    Znáte to, Evropa tančila valčík….bylo léto,1914.

    • Druhá strana než vy, kterou představuje Tribun, tu samozřejmě není ve významu „pouze Tribun“.
     Na té vaší straně jste ale možná jediný, kdo si uvědomuje, že s vámi není něco v pořádku. Chápejte to tak, že vaši sebereflexi chválím, přestože svůj stav svádíte na vnější vlivy.

     • Díky.
      Ta poslankyně, co je tady o ní řeč, už mě za to nepochválí.
      Já nejsem odborník, ale vycházím z toho, že člověk má nějakou vnitřní reakci na vnější situaci.
      Každý jiné intenzity a na jinou sílu podmětu-ale reakce se ubírá stejným směrem.
      Všiml jsem si svým osobním pozorováním dvou základních směrů.
      Ten můj, kde jsem tedy já, abyste to chápal, reaguje tak, že pomalu opouští své vnitřní normy a je ochoten tolerovat více násilí na eliminaci nějaké hrozby, v tomto případě obrovského počtu migrantů.
      To může jít do nebezpečného extrému.
      Ten Tribunův a váš zase tu hrozbu bagatelizuje, nebo dokonce převrátí tak, že to nebere jako hrozbu, ale jako pozitivum.
      I to může jít do extrému, v tomto případě je extremizace rychlejší jak u druhé skupiny.
      Tak se už stalo, že migranti jsou nazývaní požehnáním a bílá civilizace za nepotřebnou a zvrhlou, kterou je třeba zničit.
      Můžeme se přít, kde je objektivní pravda, tedy jaká je ta realita, ale myslím si, že důkazů, že realita je v tomto případě jasná.
      Negři a čmoudi okupují celá města, nepracují, jsou nevzdělaní a nevzdělavatelní, mají hromady dětí, které ta společnost nepotřebuje, a i když se dříve podařili integrovat generaci migrantů, jejich děti, ba vnuci už svou integritu ztratili.
      Míchání ras je z bílé i černé strany odmítáno.
      atd….

 6. http://altpress.cz/myslet-revoluci/
  Tohle je článek od Janiky.
  Píše ho Hekrdla a cituje Quatremera, toho neznám.
  Myslím, že oba myslitelé ale mají jedno společné.
  Fantasmagorii.
  Copak o to, blouznění Quatremera se může západním levicovým „intelektuálům“ líbit, ale tady na východě víme, že je ten člověk uzavřený do svého světa, který končí kdesi v 90 letech.
  Hekrdla jde na věc lépe.
  Píše o kapitalismu jako o zlu, a o sociálním napětí, a ještě plno chytrých věcí píše, ale ve skutečnosti to nedává moc smysl, buď tyto myšlenky čtenáři jednoduše zkonzumují, a nebo je musí odmítnout jako slaboduché bludy.
  Vyplývá z toho třeba, že „Zejména však z tohoto konfliktu těží síly fakticky ultrapravicové, „národní“, protekcionistické a xenofobní.“
  Skutečnost je ovšem taková, že (fakticky-to je slovo, co?) ultrapravicové, národní, (v uvozovkách, aby každý viděl, že je to jen slupka a především, že skutečně národní je jakýsi opak, který ale pro jistotu nikdo nespecifikoval) protekcionostické a xenofobní (to slovo je dnes náhražkou pekla nebo ďábla) jsou všechny strany, které nesouhlasí z myšlenkami EU, které ovšem buď nikdo také nespecifikoval, nebo když-pak ta specifikace vypadá dost ..podivně.(nacisté nemají právo mít děti a budoucí Němec je žena v hidžábu a snědý muž)
  Hekrdla se stal snílkem, zhalíkoval, už nestíhá vnímat realitu.
  Oba myslitelé pak se především vyhýbají jakémukoliv hodnocení islámské migrace.
  Jistě, „nehodící se škrtněte“.
  Vinníkem je kapitalismus, při čemž nikoho nezajímá, že to slovo má nesmírně širokou škálu významu, samotný kapitalismus nevyjadřuje bez kontextů vlastně nic.
  Jenže….vinníkem není kapitalimus, ale podpopra jeho nejagresivnější formy právě těmito levicovými „intelektuály“. kteří pomocí politické korektnosti a autocenzury nikdy o příčinách mluvit nebudou.
  Totiž….oni to dávno nejsou předsudky, není to xenofobie.
  Z migrační spirály není cesty ven, buď zničí sociální stát devastací sociálních programů, nebo levnou prací vyřídí domácí dělníky.
  Nebo s jejich pomocí vypukne občanská válka.
  To vše ale povede jen k obrovským ziskům ďábla nejďáblovatějšího- kapitalistům.
  Ano, těm velkoburžoustům, proti kterým svými pseudointelektuálnímu držkami bojuje levicová „inteligence“.

  • „Zejména však z tohoto konfliktu těží síly fakticky ultrapravicové, „národní“, protekcionistické a xenofobní.“
   To jsou takove obezlicky, vittto, zadny „konflikt“ neni, to je jen politicka neschopnost, ze ktere vzdy tezil ten, kdo rikal, ze to vezme pevne do ruky. Hekrdla vita a slunickuje a pak se divi.
   V Nemecku ve dvacatych letech socdem pokazila co mohla a nasledoval jeden pravicovy puc za druhym…a dneska se chytraci ptaji „jak to mohli Nemci dopustit“. Asi meli umrit s cestnou pisni na rtech, zemreli by, ale nezradili…je to jak v blazinci.

   • Hekrdla nemá schopnost připustit si omyl.
    To raději změní realitu.
    Jenže….jen ve své hlavě!

  • „Z migrační spirály není cesty ven, buď zničí sociální stát devastací sociálních programů, nebo levnou prací vyřídí domácí dělníky. Nebo s jejich pomocí vypukne občanská válka.“ – žádný „nebo“, všechny tři fenomény nastanou s nevyhnutelností valícího se balvanu. Zřejmě ten největší malér spočívá v tom, že změkčilá a boje neschopná evropská společnost patrně přenechá západ kontinentu (v perspektivě pěti nebo šesti desítek let) islámu. Protože ti primitivové vraždit umí, to se jim musí nechat, takže občanská válka bude vysoce obranná a předem prohraná.

    • Já s tím nemám nic společného, to je jenom zcela reálný scénář dalšího vývoje, se kterým nemají osobní náhledy nějakého individua, jeho přesvědčení či víra vůbec nic společného. Je to něco jako podrobný návod k použití nějakého složitého stroje, např. automatické pračky. Nebo spíše blokové schéma jejího programu.

     • Katastrofický scénář v horizontu pěti nebo šesti dekád je zcela iluzorní. V řádu jednotek roků nám neoliberálové (za vydatného přispění pseudolevice) naservírují něco mnohem hnusnějšího, než jsou řezači hlav z daeše.

      • Dekadovy scenar jak napsal Taras je jen popisem kam to smeruje
       ale I Lev ma pravdu pokud jde o roky nejblizsi:-(

       Jen si nekteri lide neuvedomi co uz je Ceske kotline naservirovano a podle jakeho scenare jede.
       Ekonomicky funguje CR jako jedna ze Spolkovych republik Nemecka.
       Ta nejlevnejsi pro Nemecko !
       Proto I maximalni tlak na maximalni merkelizaci !
       Noviny to popisuji takto:

       Česko je ekonomicky jednou ze „spolkových“ republik Německa

       Ruská rozvědka si v dokumentu všímá bezpečnostních parametrů českých bank, jejich rezervních fondů, majetkového provázání se západním kapitálem a posledních stress testů a především makroekonomických ukazatelů průmyslu. Vláda ČR se opírá ekonomicky a strukturálně o naprostou loajalitu k Berlínu, která je mnohem vyšší, než k Bruselu. Zatímco vlády ČR od roku 1993 do roku 2003 synchronizovaly své ekonomické cíle hlavně s Evropou, posledních 13 let veškeré politické kroky ve vztahu k zahraničí byly posuzovány v první řadě na dopad pro vztahy s Německem. Česko využívá své výrobní základny a nízké platové úrovně v porovnání s Německem k tomu, aby díky české koruně dodávalo do Německa lacinou průmyslovou produkci. Ruský analytický odbor k tomu uvádí, že odpor české vlády k přijetí EURa vychází z Berlína, který si nepřeje, aby ČR vstoupila do Eurozóny, protože by tím zanikla komparativní výhoda laciných výrobních zdrojů německého průmyslu, které přijetím EURa v ČR automaticky padnou, stejně jako k tomu došlo na Slovensku, všímá si analytický odbor. Česko vidí ve Slovensku odstrašující příklad následků přijetí EURa, uvádí se ve zprávě.

       Oslabování české koruny má na svědomí Berlín

       Devalvace české koruny a její trvalé oslabování je odsouhlaseno německou centrální bankou, která spolupracuje s ČNB na regulaci české koruny při záměrném oslabování kurzu koruny, uvádí ruská rozvědka v dokumentu. Oslabování koruny je prováděno plně v souladu a se souhlasem Deutsche Bundesbank, uvádí se v dokumentu. To je ovšem velké překvapení. Dosud se mělo za to, že neochota k přijetí EURa a oslabování české koruny je snahou o pomoc českému průmyslu na exportu ze strany „dobrotivých“ českých politiků, a že tudíž jde o národní iniciativu českých vlád. Dokument ruských zpravodajců do tohoto ale vnáší zcela jiné realistické světlo. Nízká hodnota koruny je držena na žádost Německa a se souhlasem Deutsche Bundesbank. Analytik ruské rozvědky k tomuto v dokumentu uvedl několik poznatků.

       Česká republika je podle zprávy strukturální ekonomickou jednotkou Spolkové republiky Německo, která nedovolí růst mezd a platů, anebo jejich dorovnání nebo jen přiblížení k platům německým. Došlo by tím ke ztrátě komparativní výhody části průmyslu Německa, který na průmyslových vstupech a sub-dodávkách profituje bez toho, aby výrobní procesy musely být outsourcovány v Asii. Status udržují německé banky a jejich dceřinné skupiny, které v ČR ovládají bankovní trh a poskytují obyvatelstvu půjčky na dorovnání evropského životního standardu, aby nemusely v ČR růst mzdy. Rozdíly sociální soudržnosti si vláda ČR kompenzuje schodkovými rozpočty, vysokými daněmi živnostníků a kontrolou médií, které podávají zkreslené informace o ekonomické situaci lidí, rodin a domácností v zemi.

       Spolková republika Česko

       To není nijak překvapující, ale pouze to dokresluje obrázek české státnosti. Nezávislá politika ČR nemůže existovat bez zpřetrhání vazalského postavení a ekonomické provázanosti s Německem. A přistoupit k tomuto kroku by znamenalo devalvovat korunu natolik, že maloobchodní ceny zboží v řetězcích, které dnes prodávají především zboží z ciziny, by vyletěly do astronomických výšin, což by muselo být kompenzováno zvýšenou inflací a velkým růstem mezd, což by ale vedlo k růstu cen a inflační spirála by se roztočila. Čeští politici proto se současnou situací nechtějí nic dělat, protože role laciné výrobny pro potřeby německého průmyslu jim vyhovuje. Devalvace koruny umožňuje vládě vytvářet z ČR lacinou výrobnu na úrovni Číny, ovšem s vysokou pracovní kvalifikací a odborným vzděláním, uzavírá analytik v dokumentu.

       • Kdyby měli pravdu, muselo by se to ve srovnání se Slovenskem projevit nižším HDP na českou hlavu a nižší životní úrovní, anebo alespoň trendem k tomu směřujícím
        Co plyne ze skutečnosti, že k ničemu takovému nedochází?
        Leda to, že přání ruských analytiků je otcem jejich myšlenky, anebo je taky možné, že si to skuteční ruští analytici ve skutečnosti ani nemyslí, jen je to předkládáno české veřejnosti k uvěření. S cílem oslabit její souhlas s ekonomickými vazbami na Německo a vyvolat dojem, že české ekonomice by mohly prospět úplně jiné vazby.

        • Ono trochu záleží na korelaci tvorby HDP a jeho využití pro domácí obyvatelstvo. Jak je zřejmé z odkazu, je na tom v tomto směru Slovensko skutečně lépe než ČR. Také statistiky o odvodu dividend do „mateřských zemí“ (tedy z velké části do Německa) svědčí o tom, že ČR je skutečně v postavení kolonie. Jen z bank to bylo za loňský rok 45 miliard. Takže oni ti analytici, ať už ruští nebo jiní, nemusí být tak úplně mimo. Nedejte se zmást rozjásaným titulkem, obsah článku tak veselý (ve smyslu této diskuse) není:

         http://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/cesko-je-patnactou-nejbohatsi-zemi-eu-nove-porovnani-ukazuje/r~4c9b709e330c11e682470025900fea04/

        • @@
         Zadne jine vazby nejsou v dohledu!
         Analytik odjinud uvidi spojeni bankovni a trzni a celou tu provazanost stejne jako ten z Ruska!.
         Take srovnani mezd a zivotni urovne mluvi jasnou reci. jestli nazvano jen dalsi Spolkovou zemi nebo jen Ost Markou, novym Protektoratem ci jakkoli jinak na veci nic nemeni.
         Rozdil tu samozrejme je v porovnani s predchozim tisiciletim. Je ve zpusobu !
         Sv.Vaclav a dalsi panovnici platili urcenym poctem volu a dalsiho dobytka, dnes se to plati jinak 😦
         Spravne myslici ale vidi predevsim ruske analitiky… na jinou „analyzu“ nemate,
         jen tak dal 😦

      • Věštit zkázu, kterou způsobí součinnost „neoliberálů“ a „pseudolevice“, je něco na způsob strašení dětí „přijde si pro tebe vodník a dá tě schlamstnout drakovi“.

       • Chtěl jsem něco napsat, ale Taras to napsal tak vyčerpávajícím způsobem, že už nemám,co bych dodal.

      • Po přistání lodi Mayflower a dalších se šaman Siouxů Prorocké Oko zamyslel, nacpal si dýmku směsí kouzelných bylin, zapálil, nadechl kouř a vydal toto proroctví: „Během mnoha desetiletí nám návštěvníci z obrovských mořských korábů za pomoci hromových holí vyhubí bizony, ohnivou vodou zdecimují naše bojovníky na třeslavé báby a náš národ zaženou do oplocených rezervací.“

       Na to pravil náčelník Neřvoucí Lev: „Katastrofický scénář v horizontu pěti nebo šesti dekád je zcela iluzorní.“

        • Pokud to má být narážka na muslimskou „invazi“, nějak nevidím tu jejich technologickou převahu ani nebezpečné drogové zavislosti (zlovolně k nám importované).

       • Zapomněl jste na tu druhou část: zkáza přijde dřív, způsobí ji místní a bude mnohem rozsáhlejší.

  • Vždyť to pořád říkám: pseudolevice ochotně slouží kapitalismu už pěkných pár let. „Feminismus“, „práva menšin“, „životní prostředí“, „politická korektnost“, „integrace“ a podobné bláboly jsou jen účinné páky ke štvaní lidí proti sobě navzájem.

  • Za EU položila život.
   Smutné.
   Naivita zabíjí.
   Jistě, nelze přesně říci, kdo a proč jí zavraždil…ale vzhledem k okolnostem…

   • Útočník je znám a zadržen. Já chci taky z Unie pryč, ale snad kvůli tomu, doprdele, nepůjdu zastřelit Sobotku?? Nebo kohokoliv jinýho?

    • „Nenávist nemá světonázor, rasu ani náboženství, je jedovatá,“ řekl Brendan Cox, manžel zavražděné poslankyně.

      • Asi proto, že trpím poměrnně odpudivou formou přezíravé nadutosti.:-)
       Nebo proto, že si fakt nemyslím, že by projevy nenávisti tu i onde byly dány světonázorem nositele, ale spíš jeho osobnostními rysy.

     • Trochu to připomíná povyk kolem homofobie po orlandském masakru. Jen si nedokážu vybavit adresu velmi podobného výroku.

    • Prekvapilo mne, jak po te tragedii skocili a neustale opakovali, ze obet byla zastankyni setrvani v EU. Pocitam, ze odted budou zase korektni, svoji praci uz odvedli.

    • Rytíři, ten člověk by jí možná..MOŽNÁ nezabil, třeba před 20 lety.
     Jenže atmosféra ve společnosti je plná násilí a svévole, takže vražda kohokoliv už dávno není tak nepochopitelná a odpudivá, především pro vraha, ale společnost jí také už vnímá jako normu, když to nadsadím.
     Podle mě je na vině právě ta migrace.
     Oni prchají před válkou, mnozí skutečně ano, nebo prchají před bídou a násilím, či šířit islám.
     V každém případě si ale to svoje nesou sebou.
     Jedni násilí, jiní dokonce válku, další svou agresivní formu víry.
     Nemohou před tím uprchnout, mají to ve svých srdcích.
     Tím se ale zásadně mení i společenské normy, je to jeden z negativních důsledků přehnané migrace.
     A za to ta poslankyně bojovala, toho dosáhla, a to jí nakonec stálo život.

     • Podle meho tu nejde konkretne o uprchliky, vittto, ale o celkovou beznadejnou naladu ve spolecnosti. Kdyby tu nebyli, mozna by to dopadlo stejne, mozna…ale s nimi to pujde mnohem rychleji. Ve spolecnoti existuje urcita uroven nasranosti a oni to „vyresi“ importem milionu lidi, z nichz vetsina skonci s velikou pravdepodobnosti na davkach a navic v ghettech, to neni nejrozumejsi reseni „evropske degenerace“, jak rekl Schäuble.

      • Ta nasranost je z 80% způsobena těmi uprchlíky, to si myslím.
       Zrovna tak si myslím, že Cikáni můžou za 70% sociálních problémů u nás.
       Sociální systém je ničen jak migranty, tak Cikány.
       Mohu to rozepsat, ale myslím, že to chápeš, i když by možná nějaké upřesnění bylo na místě, jestli třeba máš nějaké výhrady.(já teď spěchám, jinak bych se do toho „opřel“)
       Jiná věc ovšem je, kdo to způsobil, protože jakkoliv migranti a cigoši za plno věcí mohou, sami si to nevymysleli, jen to využívají a mezi námi, jen blb by toho nevyužíval.
       Takže prvopočátek je dobroserství, následuje vrozená pakážnost určitých etnik, který když se ještě popichuje, dosáhne obludných rozměrů.
       Tohle jsem psal Tribunovi, to ONI za to mohou, dobroserové.
       Ve své nenávisti ke komukoliv (nenávist k bílým, ale i k lidem, jak jako ničíme planetu a jsme zbyteční …přitom většina organismů je úplně stejných) a pokryteckému dobroserství je ealita taková, jaká je.

       • Samozrejme te chapu, ale ja jsem v podstate slunicko a tak mi imigranti nevadi. Ale ne v tomhle mnozstvi a ve zpusobech, jak se k nim Zapad stavi.
        Za ty milardy, co vyhazel Brusel z okna, si dovedu predstavit skvele tabory ve Stredomori, flotilu hlidkujici u africkych/ tureckych brehu a predevsim investicni programy v kritickych zemich (tj. neco jako docasny ekonomicky neokolonialismus).
        Ovsem nic z toho se nedeje. Me leze na nervy ten evropsky rozklad, nekoncepcnost a celkovy chaos, ktery je vyvolavan.
        Ze by to vyrersilo vice uprchliku, to se tedy nedomnivam. Zaroven nejsem presvedcen o tom, ze urchlici jsou „vyzva“, jak obcas slychame, protoze vyzvu muze vyslyset jen subjekt pripraveny a ne potacejici se na hrane selhavani rizeni.
        Nekdy si ve skrytu duse rikiam, ze uprchlici mohou byt tim nakopnutim, ktere postavi Evropu zas na nohy, na druhou stranu se jejich vliv rozsiruje plizive a je za tim videt salamovou metodu, ze ktere neni uniku.
        Vcera nemecti Turci treba zalozili vlastni stranu, pricemz puvodem Turku je v Nemecku uz skoro 5 milionu, coz znamena, ze nemusi nic delat a jsou v parlamenu (cirka 7- 8%). A to nepocitam s tim, kdo vsechno z „neturku“ jim prida na hlasu. Udelaji koalici s silenymi Zelenymi a jsou na 20%, myslim bez problemu, klidne 25%.
        Tudiz si myslim, ze soucasna neklidna nalada neni praci uprchliku, ale evropske dementni politiky jako takove. Kdyby uprchlici nebyli, slo by to do kelu tak jako tak, i kdyz o par let pozdeji. I kdyz….mozna je to dobre, ze diky uprchlikum nema Brusel klid na praci, kdo vi, co by jeste dokazal vymyslet.

        • Já ti rozumím.
         Dá se s tím i souhlasit.
         Už jsem někde psal, možná dokonce tady, že naše civilizace už už sahá po tom pověstném ráji.
         Vědecky saháme pomalu na nesmrtelnost, stroje pracují tak, že člověk se pomalu výrobku ani nedokne.
         Neskutečná produktivita ve výrobě potravin jich dává za pár halířů přebytek.
         Ráj je na dosah, jen si na něj sáhnout.
         Jenže nějak nás ten vývoj předstihl, nemáme na to.
         Buď jako civilizace, nebo dokonce jako biologický druh.
         Místo štěstí a práci pro zábavu se ze západních mužů stali položenské, a ze ženských přeemancipované slepice.
         Západní civilizace se utápí pomalu v záplavě nařízení a předpisů…..
         Najednou přišli negři a západ je v prdeli,nikdo neví, co má dělat a všichni čumí jako telata.
         Co by bylo, kdyby nepřišli, na to se ptáš, a já se na to také ptám a oba to nevíme.
         A co bude s negry a čmoudy také nevíme.
         Ale jednu věc víme oba dobře.
         Pokud vydržíme, budeme silnější jak předtím a můžeme se pustit zase vpřed, až ke hvězdám.
         Pokud nevydržíme, naše civilizace se do 50 let zhroutí.
         A místo ke hvězdám půjde celé lidsvo do prdele, a na hvězdy si bude muset nějaké to spoletí počkat, pokud na to ti barevní vůbec mají…to je také otázka.

     • Ono to z toho Tvýho příspěvku vyznělo tak, že když byla pro imigraci, tak dobře jí tak, zasloužila si to. S tím nemůžu souhlasit. Takový věci člověk dělá buď proto, že je nebezpečně blbej, nebo je za to zaplacenej. Obojí je určitě trestuhodný, ale na trest smrti to zas nevidím. Někam ji uklidit, odříznout od výkonný moci, v krajním případě zbavit způsobilosti k právním úkonům-to bych si ještě představit dovedl. Ale tohle je přes čáru.

      • Néé, vražda je vždycky odpornost.
       Ale kdo s čím zachází-tím také schází.
       Já zase mohu spadnout ze střechy, ale zase—-spadnu jen, když udělám nějakou chybu.

  • „Celá země je v šoku, protože násilné útoky na politiky, zvlášť s použitím střelné zbraně, jsou ve Spojeném království velmi nevídanou a nepředstavitelnou věcí.“

   to je fakt, a nejen ve Spojeném království, tohle se v Evropě prostě nedělá, a přesto je to už druhý případ..
   je to nějak moc podobné, skoro jako podle kopíráku
   http://www.rozhlas.cz/plus/svet/_zprava/1545342
   tenhle zase odmítal politiku přijímání uprchlíků

   • Uprchlici jen zamichali starym evropskym gulasem, terorismus je totiz evropsky vynalez. Take se muze stat, ze se rozjede a vymkne kontrole terorismus domaci a ne importovany- viz rowdies ve Francii. Spolecnost se rozpada, zarivy email odpryskava a pod nim se objevuji velmi hrube kontury. To je pro mne skoro nepredstavitelne, ale kdyz si vzpomenu treba na IRA, ETA, anebo Baader- Meinhofovou…z toho pohledu je uprchlicky import dvojnasobne naostrena zbran, schopna to tu rozlozit zevnitr.

    • dějiny terorismu opravdu moc neznám, a že je terorismus evropský vynález.. no tak je, střelný prach je zas třeba vynález čínský..
     zlehčovat to samozřejmě nechci

    • Zrovna jsem něco podobného napsal o dost jinými slovy pod Rytíře.
     Raději to napíšu, protože se mi stává, že jsem od „některých“ špatně chápán.
     Jinak ale souhlasím s Míšou, že terorismus evropský vynález tak úplně nebude, resp…je to špatně uchopené přirovnání.

     • Dejiny terorismu netreba studovat, staci si otevrit starsi noviny. Od dob Bakunina neprerusili kontinuitu a stahli se pred necelymi dvaceti lety. Terorismus coby forma politickeho natlaku cestou vyvolavani vseobecneho strachu je evropska parketa, ti lide ziji dodnes, umi to a zacinaji i mit duvod. A je to tady stale: Z hlediska vyssiho principu mravniho….
      Naposledy to bezelo pred mesicem:
      http://tvprogram.centrum.cz/detail/vyssi-princip-7561617/
      Samozrejme rozdil mezi atentatem a terorismem urcity je, ale nemusi byt zas tak veliky a nakonec nemusi byt vubec zadny.

      Jeste zajimava poznamka ke kulturnim rozdilum uvnitr EU: jak jsem proletl noviny, tak casto se mluvi o tom, ze dukazem podivinstvi vcerejsiho vraha je, ze se rad staral o zahradku.
      Inu, jina zeme, jiny mrav…

      • No, mě ještě napadla jedna věc. V posledních letech prošel každý produkt na tomto světě marketingem, někdy tak úspěšným že i když už produkt zmizel, povědomí o něm zůstalo, stačí jen znělka a víme o čem je řeč. Že by nikdo nevzal terorismus, a nevytvořil z něj službu-strach, a nevyužil ho? Říkám si, možná že terorismus je evropská parketa. Možná to před dvaceti lety byl i opravdový terorismus. Je ale vážně dnes, po tolika letech marketingového mixu, zapotřebí skutečného teroru? Nestačí už jen jeho náhražka, abychom reagovali? jako Pavlovovi psi na zvoneček…
       Je to zvláštní, že ačkoliv jindy víme, že nám lžou, tak v případě terorismu oficiálním zprávám věříme. Není to zvláštní, že si nedokážeme připustit, že by nám mohli něco jen předstírat?
       Co když se v Orlandu konalo jen cvičení záchranářů, a zpráva o střelbě byla jen fáma, kterou roznesla média? prodejnost zaručena…

      • jestli chceš řešit teroristy, co nepřerušili kontinuitu a stáhli se před necelými dvaceti roky, tak je další debata v debatě, no a já žádné taky nikde nevidím (jistě proto, že se stáhli)

       A co se toho výše zmíněného případu týká, tak v tomhle případě určitě nejde o terorismus, coby formu politického nátlaku cestou vyvoláván politického strachu, resp. nejde o to imo ze strany té skupiny, tedy toho hnutí, krajně pravicově xenofobního,
       a to proto, že se to ono hnutí Britain first od toho útoku distancovalo. A to distancování se, to je podstatná věc, přece.
       Ale chápu, že čin toho muže v Anglii, (či i v Německu předtím), může vzbuzovat dojem, že se běžní lidi/skrytí teororisti třeba odhodlávají -z jakýchkoli pohnutek- k takovým činům. Ale tedy páchat takové dva činy, jako to udělali zrovna ti dva, ten Angličan a ten Němec, a zrovna přesně v takové době, to se mi nezdá.. leda by oprvdu byli úplní mimoni, což, je možné, že někteří tzv. revolucionáři možná i jsou. Ten Němec tím činem dosáhl naprostého opaku, tedy jistě dobře, že dotyčná Rekerová mohla pak radit německým ženám a dívkám ten odstup na délku paže, no a co se vyvrbí z činu toho druhého muže..

       A s těmi kulturními rozdíly uvnitř EU, tedy to zahrádkaření, to je taky zajímavé, krom Novinek bylo něco i v Telegraphu, takže to vypadá, že byl duševně nemocný, (takhle to bylo v Telegraphu, dle rodiny) a neléčil se. Ale tak hlavně že o tom před lety udělal rozhovor do místního plátku..

     • děkuju za přetlumočení té záležitsti s atentáty tady níže, vittto,
      a co se pak toho terororismu jakožto evropského vynálezu týká, tam se se saxem nijak moc nepřu, je to klidně možné, (nebo spíš i pravděpodobné, napadá mě třeba Guy Fawkes, a spol, tzv. Spiknutí střelného prachu, a ani tihle nemuseli být prvními, a jestli to nazveme atentátem nebo teroristickým útokem..)
      ale že včera přišel v souvislosti s tím případem zrovna s evropským terorismem, a s IROU, ETOU nebo skupinou Baader-Mainhofová, to mě taky překvapilo, dnes už méně

      • To snad ne? Takzvané „spiknutí střelného prachu“ bylo reakcí státní na teror. A kromě toho tam nenacházím to nezbytné zastrašování civilistů. Spíš to byla konspirace nebo nezdařený pokus o státní převrat.

       • no a nebo tak.. klidně třeba reakce na státní teror, konspirace, či nezdařený pokus o státní převrat, taky třeba i nezdařený pokus o re-emancipaci katolicismu.. To jsem se rovnou dočetla.
        Holt tady v tomhle případě jde o dávnou historii, a spíš se už jaksi vžilo, že šlo o (pokus o) atentát na krále. Ale když si uvědomíte, že chtěli vyhodit do povětří celý Westminsterský palác, dá se to klidně označit za nezdařený teroristický čin. resp. za nepodařený akt terorismu, či jak se tomu všemu říká.
        A i to zastrašení civilistů tam najdeme, tedy zastrašení těch protestantských, civilistů. Spiklenci byli katolíci, a k činu se odhodlali-rozhodli proto, že král-protestant začal utlačovat katolické obyvatelstvo.

        • jinak je to jako vždycky, zda je někdo (te´d právě?) hrdina, odbojář, terorista či vrah, to se nejsnáz posoudí vždy z té strany, na které člověk právě stojí,

         jo a je to divný, ale vzpomněla jsem si na staré debaty, a hodila jsem to do googlu, a ono to tam pořád je
         „The simple peasant from canton Uri has been reinvented many times over the centuries – sometimes as an apostle of freedom, other times as a terrorist.“
         Vilém Tell – symbol či apoštol svobody, anebo terorista? A prý ta Schillerova hra či tedy rovnou sám Vilém Tell jakožto národní hrdina inspiroval jak Hitlera, tak toho Bakunina, to jsou ale náhody, a nejen je, .. pročež prý bylo nejlépe, tu hru zakázat
         http://www.swissinfo.ch/eng/william-tell—terrorist-/252176
         no to jen tak na dokreslení

         • Na Zvedavci je na to konto vystizny komentar od Andrewa Siddura:

          „To nejsměšnější na celé události je to, že…útočníkem nebyl, jak by bylo lze předpokládat, holohlavý neonácek s vytetovaným hákovým křížem a bytostný odpůrce deviantního xenofilního zřízení, nýbrž jeho produkt: mentálně postižený (+3 body Hatefree) dobrovolník (+1 bod Hatefree) na samém okraji společnosti (+2 body Hatefree), který v nějakém rozhovoru nadšeně popisoval, jak z něj práce v zahradnictví, kterou mu poskytla nějaká neziskovka, udělala lepšího člověka.“

          • Škoda, že nebyl barevnej.(Hatefree +8 bodů)
           To zase ale byl ten homosexuální (+3 body) Afgoameričan, co povraždil ty teplouše.

          • tak na tom Zvědavci jsem si samozřejmě vzala prášek, tj. přečetla toho Práška.. (a krom jiného, no fakt že jo, ona možná i ta směšná okolnost, že „vrahem je zahradník“ je třeba takovým dalším důvodem, proč se člověk v tomhle případě cítí takový nějaký nespokojený 😉

           A vzpomněla jsem si na slova FDR, to už předtím-
           „V politice se nic neděje náhodou. Jestliže se tak stane, můžete se vsadit, že to bylo takhle plánováno.“- In politics, nothing happens by accident. If it happens, you can bet it was planned that way.“
           (ale třeba to starý FDR řekl takhle schválně, aby teda právě lidi zmátl)

           jo a díky těm komentátorům vyšel na světlo další podobný případ, takto třetí do party vlastně, na německé wiki jsou ty podobnosti více zřetelné
           https://de.wikipedia.org/wiki/Anna_Lindh
           anglická ještě dodává, že v době útoku nebyla chráněna bodyguardy ze Švédské bezpečnostní služby a – „this proved controversial, given the similarity between Lindh’s murder and that of prime minister Olof Palme in 1986 “
           !
           Jinak teda podobností mezi těmi případy, Coxová – Lindhová, je až moc,
           no a celkově to buď znamená, že v oddobí před důležitými referendy (nebo i volbami-ten německý případ) mají osoby s psychickými problémy pré, chápou se nožů a vůbec tak zbraní, a vrhají se na politiky, zatímco bezpečnostní služby, policie atd. zas nebývají doma, nehlídají, mají cvičení, nebo tak.
           Anebo je všechno jinak.

         • Napadlo mne odstranění Obergruppenfuehrera Heydricha (DMPBVP) – za protektorátu se přece také mluvilo a psalo o terorismu – ale přišel jsem s tím trochu pozdě. Pojmy „terorismus/terorista“ jsou dneska natolik vyprázdněné, že je žádoucí k nim přistupovat s nejvyšší obezřetností.

         • Nemusíte chodit tak daleko. Ještě relativně nadávno stačilo přejít čáru zvanou železná opona a ze zločinců, kteří odpalovali výbušniny na tržištích a v autobusech, byli náhle bojovníci za svobodu a za lepší svět.

      • Podle mě by se jako příklad hodila jiná známá záležitost.
       Achetatonova politická a náboženská reforma.
       Teror byl, je a bude, dokud bude lidstvo lidstvem.
       My jsme si na něj jen za reálsocialismu odvykli.
       Ten režim mi v té době připadal jako konec všeho zla, myslím jako klukovi, co četl dobrodružné knížky.
       A teď je to zase přesně jak v těch knížkách….
       Ale nechápu, co máme (jako Evropané) z toho, že si sem ten teror vozíme a ještě za něj platíme.
       Jako kdybychom neměli svého zlého dost, ještě sem taháme zlo odjinud, a říkáme tomu pomoc bližnímu a humanita.
       Idiotismus!

       • Ale nechápu, co máme (jako Evropané) z toho, že si sem ten teror vozíme a ještě za něj platíme.
        Jako kdybychom neměli svého zlého dost, ještě sem taháme zlo odjinud, a říkáme tomu pomoc bližnímu a humanita.
        Idiotismus!

        Do kamene tesat !

    • já jsem to pochopila (s tou věcí nevídanou a nepředstavitelnou) úplně jinak, v obou případech, jak v tom anglickém, tak v tom německém nešlo o žádnou organizaci, ale o jedince, a jako vždy o tzv. či prý psychicky narušené, navíc oba nezaměstnané.. to mi spíš připomíná takový ten klasický případ-typ atentátů na americké prezidenty

     • Ano, to je další možnost….
      Zneužití nějakého pošuka k politickým cílům.
      I s touto možností bychom měli „pracovat“.

      • však právě, ani mně akce na Kennedyho jako akce osamoceného pošuka nepřišla,
       a obecně, jak se někde u nějakého atentátu objeví zmínka, že šlo o osamoceného podivína, nejlíp tak s psychickými problémy, tak vždycky zbystřím,
       a přiznám se, že mi stačilo už tohle:

       „Zatím není jasné, zda byl čin politicky motivovaný. Ve středu ale Coxová se svou rodinou rušila na Temži protest rybářské flotily, která žádala odchod Británie z EU. Množí se také nepotvrzené zprávy, že útočník před činem křičel „Britain first!“, tedy Británie především, což je název krajně pravicového xenofobního hnutí se silnou protiimigrační rétorikou. “

       no ale tak, pokud byl za touhle akcí tedy skutečně jen on sám, a křičel navíc to údajné „Britain first“, tak by to musel být skutečný pošuk navíc s inteligencí domovního teploměru, protže zastřelit, či jen střílet a jít s nožem pár dní před referendem na poslankyni, která je zastánkyní setrvání Británie v EU..
       No a šlo prý taky dle všeho „nejspíš o cílený a připravený útok“ ,tak uvidíme, jak se vyšetřování potáhne, ač kdo ví, nakolik je to důležité. Protže jestli jsou třeba tyhle nepotvrzené zprávy pravda nebo ne, to je te´d úplně jedno, potvrzené nepotvrzené, už je to jednou venku, takže…
       A máš recht, ono v téhle vypjaté situaci asi opravdu stačí jen několikrát zopakovat, že šlo o zastánkyni setrvání v EU.

 7. Jakou ma podobu novinarska korektnost:-(
  Na co se pta „rasisticka“ Latino-American reporterka?

 8. V CR jsou obcane nespokojeni s premierem Sobotkou?
  V Anglii jsou nekteri nespokojeni s Mr.Cameron-em.
  Prestante nam lhat rikaji!
  Pan Cameron by rad zustal v EU aby mohl lhat spolecne s frau Merkel:-(

 9. Vittta píše:
  Škoda, že nebyl barevnej.(Hatefree +8 bodů)
  To zase ale byl ten homosexuální (+3 body) Afgoameričan, co povraždil ty teplouše.
  —–
  U frustrátů barva kůže nehraje roli.

  • U frusatrátů ne.
   Ale u vás jo, to vy tolerujete negrovi a buzerantovi to, co byste u bílé huby nebo heteráka považovali za zrůdnost a posílali byste ho nejméně do blázince, ale raději do kriminálu!

   • Kdepak je nějaký důkaz?
    Ale nejspíš zase nemluvíte o mně osobně, ale o nějaké pomyslné straně, ke které mě počítáte, žejo?

    • Nevidíte tam to množné číslo?
     Takže mluvím o sluníčkářích.
     Jinak na důkazy byl specialista fagan.
     Ten hravě mnoha odkazy prokázal, že množství negrů zvyšuje přínos do sociálních problémů a ještě snižuje kriminalitu, zvyšuje zaměstnanost …a tak.
     Vůbec to na mě s těmi „důkazy“ nezkoušejte.
     Rozhodně ne dříve, než dokážete, že Kalousek někdy něco ukradl!!!!!!

     • No a proč vlastně v tom plurálu ke mně mluvíte, jako že patřím k těm, co tolerují „negrům“ něco, co u „bílých“ považují za zrůdnost? Že mě máte za sluníčkáře?
      A jakou teda zrůdnost sluníčkáři tolerují u negrů? Prozraďte!
      Fakt si nemůžu vzpomenout.

      • Nic převratného.
       Loupeže, znásilnění, bigamie, nedovolené překročení hranic, vyhrožování,násilí (i proti sobě samotným),poškozování cizího majetku…a tak.
       Jak říkám, nic převratného……

       • Nepovídejte.
        Aspoň jeden sluníčkář, který toleruje vámi uvedené zločiny, pokud je spáchá někdo jiný než běloch/heterák, zatímco bělocha heteráka za totéž zatratí, vás jistě hnedka napadne. Nejradši dejte odkaz na jeho výroky nebo něco na ten způsob. Pak budu muset uznat, že máte pravdu.

        • Nééé…to oni to tolerovat nebudou.
         Padni-komu padni, černej nebo bílej!!!
         Ale…jinak se neděje nic.
         Víte, taková teoretická spravedlnost.
         Toho odkazu se ovšem také dočkáte, dám si to za svazácký úkol.

          • To je vyborny odkaz, vittto.
           Nabizi se otazky, proc se Hamilbar citi byt veverkou a proc ma potrebu delat veverky i z druhych. A proc jen do urcite miry a jen na urcitem uzemi, jak mu presne odpovidas:
           „Americké bomby masakrují ozbrojence i civilisty, a v prach a popel se obracejí celé čtvrti, ba celá města….Ještě jsem vás ale o evoluci v této souvislosti mluvit neslyšel.“

           Navic existuje i vnitrodruhova evoluce, kdy sikovnejsi jedinci se zmocnuji zdroju a skrze ne ziskavaji evolucni vyhodu (vulgarni darwinismus ma tuhy korinek)….jak je to tedy s kapitalismem? Podle hamilbara a i Tribuna musi byt v pripade, ze kapitalista ziskava spolecenskou prevahu, vsechno naprosto v poradku.
           „Je to jako potopa, se kterou nejde nic delat“, to rika Tribun a zaroven vola po svetove revoluci. :o)

          • Já jsem „čuměl s otevřenou hubou“, Saxi.
           A zrovna Hamilbar byl ten, kdo mě u Janiky nemohl ani cítit, pro můj (pravicový?) „radikalismus“.
           A pak tady píše o evoluci.
           Jenom tedy nevím, jakou evoluční výhodu získá parazit, který zahubí svého živitele.
           Protože pak zhyne také.
           Tady vidíš, co ze sebe dokáží vymáčknout tihle teoretici a na čem vlastně to jejich vidění světa stojí.

          • Tak to bylo o invazních druzích, zejména o veverkách, nikoli o lidech. Proto tam nikdo nepřipomněl Ameriku po Kolumbovi, jen se konstatovalo, jak to chodí.
           Teď teda konečně čekám nějaký sluníčkový výrok, ze kterého by bylo jasné, že jeho autor toleruje negrům zločiny, za které odsuzuje bělochy.

          • Vittto, zatim jim ani nedochazi, ze sice chteji udelat svetovou revoluci proletariatu skrze uprchliky, ale pritom ti sem prichazi prave kvuli kapitalismu volneho trhu, umoznujiciho generovat zisky na socialni davky. Doma sice kapitalismusm maji, ale striktne nabozensky omezeny, coz jim zjevne neprinasi kyzene vynosy. Uz je vidim, jak jim na stranickem plenu vysvetluji, ze je treba kapitalismus svrhnout…

          • Tribun jim to nějak vysvětlí…teď jestli to přežije.
           Dvouzavináč pak-jak vidím- čeká na skutečný důkaz.
           Vlastně odkaz.
           A odkaz= důkaz.
           Pokud je to tedy řečeno přesně, žádná ezopovina.

 10. Lve Vase odpoved dobrodeji Tribunovi jmenovite
  a tim I ostatnim dobrotrusum obecne
  je u Vas konecne posunem od naznaku k nazoru:-)
  Uz jsem pomalu prestaval verit ze se nekomu podari se Lvem pohnout 🙂
  Nakonec na to stacil jakysi dluh dobroducha take radoby levicaka?

  Opravdu si myslíte, že až skončí s námi, Vám dovolí aspoň po nich čistit záchody? Proč by měli ušetřit právě Vás? Stavíte ty dole proti sobě navzájem, v podstatě je to stejné jako brojit proti „cikánské nadvládě“. Zrazujete vlastní třídu, abyste ze sebe mohli dělat kultivované slušňáky.
  (Možná se Vás tu zas někdo „zastane“ tím, že u mne diagnostikuje „nenávist k menšinám“. Možná to uděláte sám.)

  PS
  Tady se nezastane, jedine snad @@ co nepamatuje Vaclavovy naturalie smerem do Nemec, zato pamatuje “ vyhody“ RVHP.
  ze by pri ocenovani nezistnosti a vyhod Deutschlandu pro Ceskou kotlinu a Merkelismu obvzlast pomohl I pri pochvale te nejspravnejsi „levice“ 🙂

  • Pořád jsem ale přesvědčen, že strašení „invazí imigrantů“ a islámem jako takovým je jen – Vámi oblíbená – kouřová clona.

   • To ale přece vylučuje realita, tuto variantu.
    Negrů a čmoudů je tady obrovské množswtví a jen minimum jich je nějakým způsobem zapojeno do budování, či pouhém chodu společnosti.
    Myslím třeba prací, studiem…
    Já vím, různí převraceči reality tvrdí, že tady je 5 demonstrací na jednoho negra a že sem žádní nechtějí.
    Ale to je přece lež, pokud se budu cítit Evropanem- a to tyto odporné kreatury přece chtějí, pak jich tu jsou dávno miliony.
    A i v Čechách a na Moravě jich jsou tisíce, jen třeba nespadají přímo do kategorie „migrant od počátku migrační krize“.
    A jsou s nimi problémy, né že ne.
    Jen ještě nevytvářejí gheta.

   • Lve Vase oblibena hra na kourovou clonu pres otazky konci v okamziku
    kdy milliony ktere se vali na Evropu jsou opravdu invazi !
    Dokonce pisete ze jste o tom presvedcen ze to je jen „kourova clona“ dokonce oblibena 😦

    Mistre otazek! Rekl jste si tim sam o nekolik otazek:
    Co je za kourovou clonou o ktere jste presvedcen?
    Otazka druha :
    Nevidet milliony vyznavacu islamu kteri se vali na Evropu a nebezpeci z toho plynouci je co ?
    Otazka treti:
    K cemu prichod millionu vyznavacu Allaha nasledne povede?
    =========================================
    Hlavne se pri odpovedi nepokousejte o kourovou clonu:-)

    • Neurazíte se, když odpovím (řečnickou) otázkou?

     Kolik bylo za posledních dvacet (padesát, sto) let v Evropě (v Česku/Československu) muslimských/arabských (cikánských) ministrů? Je společenský/kulturní/mravní/ekonomický vývoj tamtéž skutečně úměrný údajnému nárustu *zlovolných aktivit* těchto *nežádoucích elementů*? Kdo je tedy už pěkných pár dekád opravdovou hrozbou?

     • Žádný.
      To se mi ulevilo.
      Já už si myslel, že jsou islamisté nebezpeční.
      Vy jste mi doslova otevřel oči.
      Jinak ale….takový nebezpečný ministr, čím tak může být reálně nebezpečný?
      Že krade?
      No….to kradli ministři a různí kancléři, či jak se jim v různých časových obdobích říkalo- vždycky.
      Takový ministr je dneska nebezpečný tím, že buď podporuje neexistující nároky sudeťáků, či třeba dokonce nějaké cizí mocnosti, nebo podporuje invazi agresivních vopic.
      Co myslíte?

      • Ministr – spolu s kolegy – vytrvale pracuje proti vlastním lidem. Ani ho nikdo nemusí přeplácet nebo zastrašovat, *vstřícná předpo- víte přece co* se tomu říká. Nejhorší věci dělají celým národům jejich vlády, dlouhodobě. Vymýšlení a prosazování zákonů, prováděcích předpisů, přílepků, „reforem“ a dalších prasáren pravidelně odskáčou celé generace.

     • Lve konecne si uvedomte.ze „neschopnost odpovedet dalsi otazkou jen zduraznite !!!:-(

      To plati v tomto pripade kdy se snazite nebezpeci vnitrni povazovat za hlavni a to ktere prichazi nebrat na vedomi.
      Tak „mimo“ nejste abyste nevedel ze ministr nemusi byt dle Vaseho trideni(muslimsko/arabsko/cikansky, coz jste potvrdil naslednym komentarem pro vittta

      Nejhorší věci dělají celým národům jejich vlády, dlouhodobě. Vymýšlení a prosazování zákonů, prováděcích předpisů, přílepků, „reforem“ a dalších prasáren pravidelně odskáčou celé generace.
      Staci byt ministrem jako Kocab ci Dienstbier jako frau Merkel jako kazdy z tech co rozvraci zevnit a otviraji dvere pro nebezpeci odjinud!
      Jinak obecne pri vymene nazoru plati ze kdo nema na odpoved nezachrani to otazku ktera ma odpoved nahradit. !

      • Nic osobního, ale Vy (plus vittta) se zase tak moc nelišíte od Tribuna. Zatímco vy dva se opravdu úporně snažíte věřit, že bílý kapitalista je větší výhra než tmavý kapitalista, Tribun zas za všech sil ukazuje, že lesbická kapitalistka je v pořádku – narozdíl od hetráckého kapitalisty.

       Společné máte úsilí za každou cenu se vyhnout myšlence „zdroj většiny problémů ve společnosti se jmenuje kapitalismus“.

       • Společné máte úsilí za každou cenu se vyhnout myšlence „zdroj většiny problémů ve společnosti se jmenuje kapitalismus“.
        Vy nic osobniho ?
        Ja nemohu jinak nez osobniho !
        Jste vedle jak ta jedle 😦
        Vase dalsi broskvovina 🙂
        Mimo Vasich otazek
        ktere jsou psany tak aby co nejvice a co nejrozdilnejsich odpovedi bylo moznych
        kdyz uz nemuzete jinak pridate par chybnych nalepek , z oblasti prani zboznych ?

        VUBEC se „úporně NEsnažím věřit, že bílý kapitalista je větší výhra než tmavý kapitalista“
        Najdete mi jednu vetu z mych commentu ktera by vyznela podle Vami prilepeneho blabolu.
        Takovy nesmysl by nenapadl nikoho mimo Vas! Rozhodne nikoho kdo vidi co kapitalismus prinesl !
        Vy kdyz nemuzete udelat z ctenare blbce otazkou, tak se snazite „za kazdou cenu a uporne “ o totez jinak ?
        (abych pouzil Vasich „upornych“ invektiv)
        Mistre otazek jinotajnych, obsahem pro ctenare nejasnych az tajnych
        opravdu ani tak malo jste z Tribuna a podobnych dobrodeju nepochopil ?
        Ani Tribuny neumite precist a pochopit, ze v jejich boji proti kapitalismu jeste stihaji vitani a objimani.
        Tak to Vam neni pomoci .

       • To máte jak Tribun.
        Ten také vidí za vším kapitalismus.
        A také proti němu bojuje.
        Podporuje příval negrů a čmoudů, s jejichž pomocí chce kapitalismus svrhnout.
        Co vlastně chcete vy?

        • Tribun že bojuje proti kapitalismu? Podle mě by tomu rád věřil, ale …

         Tribune, jste tady? Už Vás zase pomlouvám!

         • Bojuje.
          Po svém ovšem, že ano…
          Možná jste ale přehlédl můj dotaz…
          CO VLASTNĚ CHCETE VY?

          • Pro začátek by stačilo … však Vy to víte. Proč mě tu zkoušíte?

 11. „Ona totiž většina existenčních starostí mé oblíbené černé lesbické matky samoživitelky je stejná jako existenční starosti bílého heterosexuála se dvěma blonďatými dětmi, psem té správné rasy a hypotékou,který si myslí, že je něco víc než lepší poskok. A tihle dva si prostě musí jít po krku. O to se liberální levice nepřestane zasazovat.“
  A dál:
  „Opravdu si myslíte, že až skončí s námi, Vám dovolí aspoň po nich čistit záchody? Proč by měli ušetřit právě Vás? Stavíte ty dole proti sobě navzájem, v podstatě je to stejné jako brojit proti „cikánské nadvládě“. “
  Dva pro mne nesrozumitelné výroky.
  V levicových luzích a hájích se moc neorientuju, ale tady vidím, že je snaha, aby si šla po krku „liberální levice“, která si do popisu práce dala kromě tradičních témat zájem o práva menšin a podobně, a jakási skutečná levice, kterou nevím kde hledat, protože nevím, kdo ji reprezentuje. Komunisti?
  A taky se ptám: Koho myslíte tím činitelem, který až skončí s vámi, Tribuna taky neušetří?
  A proč „liberální levici“ vyčítáte, že si její vinou jdou po krku ti dole?
  Není to spíš tak, že liberálové /pro někoho nepříjemně/ upozorňují na ideové anebo praktické tendence, které vedou k tomu vašemu „chození si po krku“ mezi nejrůznějšími typy lidí s podobnými starostmi?
  Možná je to moc otázek najednou, Nerevare, ale vy přece otázky milujete.

  • Liberální levice si na levici jen hraje. Ve skutečnosti hraje podle pravičáckých not. Mimo jiné se to pozná právě podle absence těch „tradičních témat“. Autentická levice je dneska nálepkována jako „extrémní levice“. Strana, co má v názvu „komunistická“ tam rozhodně nepatří. Nejméně od chvíle, kdy přijala za svůj symbol nějaké ovoce.

   Ten největší nepřítel – věřte nebo nevěřte – je pořád kapitalismus, momentálně neoliberalismus.

   Zapomněl jsem na něco?

   • Takže autentická levice trvá na revoluční cestě a následné důsledné diktatuře do doby, než vymřou všichni pamětníci „liberalismu“, „ngoismu“, „humanrigtismu“ a dalších neblahých, protože zavádějících odboček lidstva od jediného správného cíle, neboli do doby, kdy už tu nebude nikdo, kdo by se v novém řádu cítil nesvůj a mlel by nepatřičně pantem.
    Chápu.

   • S tím bych souhlasil. V negativních dopadech na společnost se snad kapitalismu vyrovná jen systém otrokářský. Neoliberalismus je jen další vodou na mlýn těch kteří se snaží společnostem vládnout, akorát že místo vodního kola pohání turbínu.
    Autentická levice se od liberální liší v tom že si na nic nehraje a bere v potaz že od moci se nikdo dobrovolně odstavit nenechá. Ta její střízlivá část si uvědomuje že poměr sil v současné době, je pro ideově čisté levicové cíle značně nevýhodný a byla by ochotna po potřebnou dobu fungovat i v nějaké levicové „beta-verzi“ než se, jak se říká, „vychytají mouchy“.

    • A jak si představujete verzi „alfa“?
     Dojde k pokusu o totální převýchovu anebo bude dovoleno přežít pouze přesvědčeným?
     Nebo máte pocit, že to většina vezme dobrovolně a nafurt?

     • „Alfa“ by měl být, dle mého mínění, ten prosluněný komunismus o kterém jsme se učili ve škole a četli občas v některé sci-fi literatuře. Osobně jeho dosažení formou dobrovolného přijetí drtivou většinou světové populace vidím kdesi v nedohlednu a v jeho vnucení formou „převýchovy“nevidím perspektivu.
      Tedy, ačkoli jsem sám srdcem komunista, rozumem bych se spokojil i s podobným systémem jaký měli svého času nastavený v Jugoslávii, který však byl, bohužel, trnem v oku jak „východu“ tak i „západu“.

    • V Itálii se teď prosazuje nové, antisystémové hnutí, postupuje pomalu, ale už dosáhlo Říma. Má nějakou naději žít mimo levici-pravici?

    • Jinými slovy: „střízlivá část si uvědomuje, že nemá cenu dělat vlny“.

   • Na Lvovske thema:
    Ten největší nepřítel – věřte nebo nevěřte – je pořád kapitalismus, momentálně neoliberalismus.
    Zapomněl jsem na něco?

    NEzapomněl !
    Jen jste si mohl odpustit tu dlouhou snuru prechytralych otazek a narazek
    az do nebe volajici a mesice trvajici 🙂
    Kdyz o kapitalismu tak i o kapousskem systemu ktery I vam v Evrope vlade
    Pozitri ve ctvrtek 23 v Great Brittain maji referendum o Evrope coz je na komentar .:-)

    Protoze z daleka prot ani zdaleka tomu nemohu rozumet jako vy
    co v EU v bratrskem objimani s Anglii zijete a …..
    pokud se vzajeme neobjimate tak vzdy jen s laskou do sebe sijete 🙂

    Predesilam ze referendu nerozumim !
    Predevsim proto ze Anglie ma tolik vyjimek z pravidel platnych pro jine ze i otec euroskeptiku Klaus s tim minimum co zadal musi Anglanum dodnes zavidet.
    Vyhody z vyjimek a presto by nekteri radi odesli !
    Byla kdysi Great Brittain kolonialni velmoc a number ONE.
    Ta polovina co bude volit odchod jsou ti co se jim styska nevice ?
    Nebo opravdu veri ze bez EU bude lepe ?
    Jiz jednou dostali „kopanec“, to kdyz doslo k padu ci presneji ( jak opisuji z tisku)

    Oslabení libry
    během „černé středy“ 16. září 1992. Na tom vydelal Soros, GoldmanSachs a dalsi mistri burzy a derivatu  !!!
    Tehdejší britská konzervativní vláda byla po bezúspěšných pokusech britské centrální banky ochránit domácí měnu před dalším poklesem nakonec nucena pozastavit členství britské libry v Evropském směnném mechanismu.
    Brexit by způsobil ještě větší otřesy, citoval Sorose server BBC.
    Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/rusko-se-s-kolapsem-eu-stava-globalni-mocnosti-rekl-soros-rusum-pw8-/zahranicni.aspx?c=A160621_065826_zahranicni_lve
    PS

    • Opravdu si myslíte, že když Británie opustí Unii, kapitalismus tam tak nějak skončí, a Většině Britů se začne dařit lépe?

     • no já třeba si nemyslím, že si to Astr myslí, proč si to myslíte vy?

      Teda normálně bych na takovou otázku nereagovala, jenže jsem našla Gygara, a ten se vyjádřil jasně „Pokud EU opustíme, bude to státní i národní sebevražda“ , tak nevím, opravdu si to ten Grygar myslí?
      http://zpravy.idnes.cz/grygar-evropska-unie-brexit-d15-/domaci.aspx?c=A160617_175659_domaci_jj

      jinak je to už druhej, co vidí spíš chybu v brblajících lidech.. (přičemž všichni ti remcalové zkátka asi vůbec nechtějí vidět, jaké že to mají světlé dnešky a hlavně zítřky před sebou :))

      • Já si taky nemyslím, že tomu věří. Ale když se už na veřejném místě začal o nadcházejícím britském referendu v souvislosti s kapitalismem …

      • Lev bud provokuje svoji dalsi super otazkou a nebo si stoji na kabelu ???
       Nejen ze je tam odkaz na to co rika Soros, dokonce tam I pripominam jak jiz jednou spatne dopadli a take ze maji radu vyjimek ze i proffesor Klaus musi zavidet…
       a Lev se presto zepta:
       Opravdu si myslíte, že když Británie opustí Unii, kapitalismus tam tak nějak skončí, a Většině Britů se začne dařit lépe?

       Misa pochopila:-) Jiste I mnozi dalsi, jen Lev jakoby ne? Nebo doopravdy ne ?

       Je jeste nekdo komu v mem komentari chybi jednoznacna veta o tom ze si GB odchodem pohorsi ?

       Pametnici pamatujete z mladi porekadlo “ vul jako andel“ ? Bylo take uzivane pro pripady hranicni nechapavosti.
       Jakoby uz tehdy kdosi tusil ze urazet lva by nebylo slusne 🙂

      • A nebo jim, kupodivu, nějak nestačí světlé dnešky a hlavně zítřky pana Grygara 🙂

       • no.. 🙂

        a tady třeba odkaz na Dvojku, je tam včerejší rozhovor s Ivanem Hoffmanem (na téma EU, brexit, Jo Cox i policejní reforma atd)
        když jsem si to vyposlechla, tak jsem si uvědomila, jak moc mi tenhle člověk jako komentátor chybí
        http://prehravac.rozhlas.cz/audio/3652909

        a Astr si to jistě taky vyposlechne, aby tu nemusel máchat viceguvernérem ČNB 🙂

    • k Sorošovi stačí hned ten první komentář tam
     „Právě Soros by měl mlčet, protože se nijak netají tím, že migraci do Evropy podporuje. Člověk má dokonce chuť říci, financuje. Jemu, jako americkému finančníkovi a spekulantovi, krize v Evropě jistě není proti srsti. “

     „Predesilam ze referendu nerozumim !“

     no já vlastně taky ne, když to tak vezmu, mají opravdu na rozdíl od ostatních států spoustu výjimek… Jo a pod tím článekem o Sorošovi je hned další o Cameronovi, který varuje Brity, že už to nepůjde vrátit…..
     „Pokud se rozhodneme odejít z EU, tak odejdeme, a to se všemi následky, které budou mít dopad na každého v Británii. Pokud se rozhodneme odejít a brzy se to ukáže jako velká chyba, nebude již možnost změnit názor. Tak to je.“

     tomuhle taky nerozumím, co si vzpomínám, pro EU či v EU žádné NE neznamená ne, v podstatě se hlasuje-referenduje tak dlouho, až se z NE stane ANO, nebo se to nějak zašolíchá, takže to bude spíš možná naopak, pokud se rozhodnou zůstat, potom už nedostanou příležitost, se vyjádřit, tohle mi přijde pravděpodobnější.

  • To je fakt hrůza. Takový lákavý titulek a nakonec se ukáže, že se žádné roztrhané trenky nekonaly, dokonce ten dotyčný ani nevyhrál závod
   Chromozómy jsou blbec, ve vrcholné atletice na to už přišli dávno, na školní závody to ještě neproniklo.
   Tady je jiný horor:
   https://novinky.cz/articleDetails?aId=406920&sznu=V2aWHX4ydUjBS76a
   Čeho se ještě dočkáme? Už se ztrácejí i mrtvoly!

  • no je to divný, ale přišla slavnostní chvíle- shoduju s @@ , až se tomu sama divím,

   ale to teda hlavně ohledně toho matoucího titulku, i části textu vlastně,.. a že dorostenec, který se označil za ženu, našla jsem si to, a za chlapa by ji asi označil málokdo, je to ten obrázek úplně dole, dá se rozkliknout
   http://hotair.com/archives/2016/06/07/in-alaska-transgender-rights-trample-all-over-womens-rights/
   vlastně, když to tak vezmu, tato Kathleen takhle jak je, představuje dnes (molově) preferovaný typ žen, hodně vysoká, vyhublá, bezprsá, a to tahle možná i nějaká prsa má, tedy na té fotce, ve videu už moc ne,
   jinak nevidím problém v tom, že je to transka, ale že ji ti sportovní činovníci pustili na ženské závody, a to bez ohledu na to, co (by) našli, (či spíš už nenašli?) v jejích trenýrkách.. Astře 😀
   (prý born with boy parts but living as a girl.. takže těžko říct, jak na tom zrovna je)

 12. Je to jen dalsi priklad podivnosti doby 🙂
  Tim jen dokazali ze sportovni cinitele v ramci korektnosti zajima vic co ma sportovec v krvi
  a vubec ne co ma v trenyrkach 😦

 13. To je naprosto v poradku. Jen houst! A zrusit oddelene sprchy!
  Ja jen cekam na to, az se ozvou postizene skupiny. Treba v nekterych nemeckych mestech uz maji zide od rabina doporuceno nenosit jarmulky a do synagog se plizi zadnim vchodem. Az genderove nevyvazeni muzi obsadi damske toalety a sprchy, urcitze neco uslysime i od slunickarek…

  • Osobne bych navrhoval resit vzniklou prekerni situaci zavedenim noveho studijniho oboru „Genderove klasifikace ve sportovnim styku“, ktery by se zabyval delenim genderovych skupin pro ziskani prava vstupu na toalety sportovnich zarizeni.
   Treba gender kompatibilni (pristup na damy/ pany povolen bez omezeni dle vlastni volby), gender hranicni (prostup povolen az po udeleni toaletni akreditace na zaklade vyhodnoceni testu a osobniho pohovoru) a gender kolisavy, kteremu by po podani prihlasky a vyplneni dotazniku E 475/ 8c byly vymezeny jen urcite hodiny navstev na genderove oznacene toalete.
   To by bylo myslim rozumne reseni.

   • Nesmíme si klást malé cíle, což ten tvůj přístup na dámský hajzl je. V rámci boje za úplnou rovnoprávnost hodlám získat těhotenský průkaz.

        • Přemýšlím nad tím na jakou hovadinu dojely předchozí civilizace na této planetě. A stále více se kloním k mínění že sama planeta i vesmír v tom zřejmě byli nevinně. 🙂

         • Asi v tom planeta nebude úplně nevinně, Kamile, v samotném principu života je založen parazitární způsob obživy, včetně vraždění a požírání jiných spécií. K dokonalosti to ovšem dovedl člověk, který ve velkém vyvražďuje vlastní druh.

          • No právě. Říká se: „Čeho je moc – toho je příliš.“ a v historii civilizace nám relativně známé nevidno mnoho snahy o poučení se. Obávám se že předchozí civilizace na tom nebyly lépe.
           Samotná příroda, bez zásahů člověka, si ty způsoby obživy dokáže vyladit stylem: žereš moc – brzy nebudeš mít co a chcípneš. Žroutů ubude, požírané se zas namnoží, žrouti mají co žrát… Ale u toho lidského druhu to jaksi nefunguje. Žrouti žerou…žerou…žerou…

          • „Samotná příroda, bez zásahů člověka, si ty způsoby obživy dokáže vyladit stylem: žereš moc – brzy nebudeš mít co a chcípneš. Žroutů ubude, požírané se zas namnoží, žrouti mají co žrát…“

           Ted jsem videl na National Geographic porad o disnosaurech, podle poslednich vyzkumu je ten meteorit v soucasnem Mexickem zalivu jenom dodelal, pry jich uz zbyvalo jen nejakych 20%, protoze pred meteoritem uz byli zdecimovani metanem/ CO2, ktery unikal z mori, plnych rozkladajici se brecky z premnozeneho planktonu.

           Tady sice o plynech nic nepisi, ale jejich vymirani jiz miliony let pred jejich finalnim koncem je jiz brano jako fakt:
           http://www.pnas.org/content/113/18/5036

           To jen na okraj…kdyby lide nemeli techniku, tak uz jsou davno na zcela jinem pocetnim stavu. Ono totiz, kdyby nebylo ropy a vyrobku z nich (konkretne hnojiva, pesticidy a leciva), tak by produkce potravin byla mozna na setine, mozna dokonce na tisicine soucasne produkce, tj. jednoduse by nas to v techto poctech neuzivilo.
           Takze diky „prodlouzene ruce“ techniky a technologii jsme castecne prestali spadat pod zivocisne druhy, zavisle na urcitych prirodnich zakonitostech.
           Tedy alespon docasne, v horizontu tisicu let se jim asi vymknout nedokazeme, ale tvorba nahradnich zdroju cestou intelektu/ vedy tuhle casovou lhutu dokazala velmi prodlouzit.

        • Myslím si naopak, že samoplození je velmi četné, obvyklé. Typicky se takto rozmnožují úředníci, v současné době samu sebe intenzivně šuká policie. A snad nejvíc sama sebe přefikla většina těch, co zvonili klíči.

 14. Vase internetove starosti:-)
  cha cha cha
  Otevru iDNES.cz a ctu jak cim dal vice lidi ma jine starosti nez surfovat po netu.
  Poucne ale hlavne smutne cteni : 😦

  Po 25 letech “Sametu” v České kotlině

  „Společnost obecně bohatne, ale je fakt, že části populace se to netýká. Nůžky mezi bohatými a chudými se sice nerozevírají nijak dramaticky, ale děje se to,“ uvedl sociolog Masarykovy univerzity v Brně Ivo Možný.

  iDNES.cz / Olomoucký kraj
  „Luxus“ v podobě týdenní dovolené mimo domov si nemůže v Olomouckém kraji dovolit více než 40 procent domácností. Některé jsou na tom i hůř, stav konta jim nedovolí si například dopřát obden maso.

  Snadno do výplaty vyjde jen necelých devět procent domácností
  Některé domácnosti ovšem mají problémy nejen s nečekanými platbami, nýbrž i se zaplacením svého provozu. A není jich málo. Jen s obtížemi totiž vychází s příjmy živitelů téměř 62 procent rodin. Naopak snadno nebo velmi snadno vydrží do výplaty pouze necelých devět procent domácností.

  Olomoucký kraj není Praha,
  ale jak jsou na tom ostatní kraje mimo Prahy?

  „Ve srovnání čtrnácti krajů republiky byl Olomoucký kraj výší průměrných čistých ročních příjmů na osobu na devátém místě,“ řekl. Tradičně nejlépe jsou na tom domácnosti z Prahy s bezmála 210 tisíci korunami ročně na osobu, naopak nejhůř rodiny z Moravskoslezského kraje s částkou 136 tisíc/rok.

  Z údajů statistiků
  – 61,7 procenta domácností obtížně vychází se svými příjmy
  – 41,1 procenta domácností si nemůže dovolit týdenní zahraniční ani tuzemskou dovolenou
  – 41 procent domácností nezvládne zaplatit mimořádný výdaj 9 700 korun
  – 15,9 procenta domácností si nemůže dovolit jíst obden maso
  – 9,9 procenta touží po osobním automobilu a nemůže si ho dovolit
  – 6,4 procenta domácností by chtělo mít osobní počítač a nemá na něj
  – 5,6 procenta domácností žije doma v chladnu, účty za teplo jsou pro ně příliš velkou zátěží
  – 1,7 procenta obyvatel kraje má problémy se splácením dluhů

  Zdroj: http://olomouc.idnes.cz/prijmy-a-uspory-ceskych-rodin-dkm-/olomouc-zpravy.aspx?c=A160620_2254618_olomouc-zpravy_mip

  PS
  S ohledem na fakta o EU nemuze byt prekvapenim ze mam pochopeni pro Euroskeptiky
  a to dokonce jeste vetsi nez presentoval president Klaus.
  Uz jen iteligentni otazka chybi.
  Mohla by vypadat nejak podobne jako ta o Anglii a tamnim referendu.
  „Opravdu si myslíte, že když CR opustí Unii, kapitalismus tam tak nějak skončí, a Většině v Cechach se začne dařit lépe?“

  • Zhluboka se nadechněte, vydechněte, nadechněte se a zkuste Vaše nejnovější argumentum ad Nerevarum (nebo ad leonem?) zformulovat nějak srozumitelněji. Než se úplně zacyklíte a pak tu bude pěkná nuda.

  • To by byla pro Klause moc prima odměna za všechno to antiunijní snažení. Skoro mu to přeju, jenomže ne sobě, tak to nemá řešení.
   Ty statistiky mě zaujaly.
   Vzpomínám si, že pro naši rodinu se to zlomilo k lepšímu někdy v druhé půlce devadesátek. Po celé osmdesátky to bylo s rodinnými financemi docela nadraka – žádná šunka, leda tak točeňák. Konce před výplatou bývaly napínavé, i když na topinky vždycky zbylo. A dovolená u staroušků na chalupě taky nic moc.

 15. Jeste ke ctvrtecnimu referendu:
  Pravil viceguvernér ČNB Mojmír Hampl
  Takže nechme stranou pocity povýšenosti a vzteku na Brity a proberme se. Protože pokud Britové řeknou, že Evropská unie pro ně není dost dobrá, pak je tu otázka – je vůbec dobrá pro kohokoli jiného?

  Je to už rok a půl, kdy viceguvernér ČNB Mojmír Hampl napsal v angličtině komentář pro OMFIF – Oficiální fórum měnových a finančních institucí – o rizicích plynoucích z možnosti, že Británie opustí Evropskou unii. Dnes, necelý týden do britského referenda, by na svém textu podle svých slov příliš nezměnil a serveru HlídacíPes.org jej nabídl k publikaci.

 16. U Janiky máme úspěch.
  Je zde soulad v předsudcích.
  Ačkoliv…to je spíše předsudek, protože tady žádný obecný soulad není.
  Vlastně je to dehonestace těch, co ten soulad mají, protože je jaksi naznačeno, že jsou to idioti, trpící předsudky.
  No jistě, Janiko, člověk s rozhledem předsudky nemá, rozhled něco jako přesudek vylučuje.
  Pěkně jsi zčulíkovatěla, podle mě je to tak, že lidé bez rozhledu, plní frustrací a předsudků cpou své duševní poruchy jiným.
  Pomocí slovních hříček se snaží udolat oponenty, protože argumenty nemají, a to ani sami k sobě.
  Neřekneš..NEŘEKNEŠ jediný argument, který by dokazoval, že obavy z negrů a čmoudů jsou předsudek.
  @@ se zmohl jen na vymáhání odkazů, které ale jen on sám buď uzná-nebo neuzná.
  Ještě mu jich pro jeho dobrý pocit průběžně pár nasypu, aby měl co zpochybňovat.
  Taras to tam napsal hezky, a já si vzpomínám, co jsem na téma předsudků napsal asi před dvěma lety Čulíkovi, protože mě už s tím předsudkováním sral.
  Tedy:(samozřejmě si to nepamatuji přesně, jen opravdu zhruba)
  Napsal jsem mu, že předsudek je něco, co má velice široký výklad.
  Mnoho lidí má třeba předsudky, a bojí se pavouků, hadů či žab a jiné havětě.
  Je to předsudek, nebo není?
  Když se někdo bojí hadů. bojí se úplně stejně kobry jako užovky, prostě se bojí hadů.
  V každém případě ale mezi hady existuje plno druhů jedovatých až smrtelně jedovatých.
  Myslím, že se tomu říká genetická paměť.
  Navíc je to evoluční výhoda, protože kdo se bojí hadů, sice může být k smíchu, když prchá před slepejšem, ale zase na zmiji rozhodně nesáhne.
  Ne každý tvor ovšem budí předsudky.
  Neznám nikoho, kdo by trpěl předsudky ke koťátkům a štěňátkům.
  No…asi není proč….

  • A jeden sluníčkový:
   „Cikáni nemohou za vaše posrané životy“.
   ———————-
   Tohle je zase můj oblíbený.

   • vitta Vy se stale zlepsujete 🙂
    ANO
    Spravne osviceny nazor rika ze kazdy si za vse muze sam !
    Jeste pro pomaleji chapajici je to treba zobecnit.
    Drive otrokar, kral a feudal I kdejaky despota, dnes kapous
    ti u toho vzdy jen tak nahodou byli
    s jedinou vyjimkou v dejinach,
    ze jen komousi lidem ublizovali a nejvic je bili!

    Plyne z toho pouceni
    ze nikdo na lid zly tu neni
    ze clovek sam
    za vse si muze sam!
    Nechte Sluncem se ozarit
    a pridejte se k nam 🙂

  • Hadi, to je dobrý příměr.
   Na cestách vídám dost umlácených slepejšů.
   Mimochodem, jeden kamarád by nešáhl na koťátko ani kdyby dostal zaplaceno. Štítí se koček víc než myší

   • Kecálisto….
    Jsem v přírodě dost často a umláceného slepejše jsem ještě neviděl.
    Přejetých hodně…
    A tomu vašemu kamarádovi narvěte to kotě rovnou do držky, aby se zbavil předsudků!!!
    Ovšem pozor, musíte to udělat demokraticky!

     • Pche….nějaké kotě.
      Důležitější je snad idea.
      Idea, že i kotě má právo na respekt.

  • Uměl byste ještě poslepu rozebrat a složit kvér? Já bych se to musel znova naučit.

   • Kdyby se měl člověk učit jen tohle….
    Hlavně aby nebylo třeba naučit se to, co umí naši nepřátelé.
    Třeba uříznout hlavu zaživa.
    Nepříjemná představa…..
    Jinak všiml jste si?
    Z Ostrova Janiky se staly BL II.
    Nechci se vytahovat, ale já to říkal, že to tak dopadne.
    Na extremismus já jsem specialista!

    • Nevidi to zasadni, co jsem u Janiky naposledy napsal: Nemcum imigranti v zasade nevadi, jako asi nevadi (v zasade) nikomu. Problem nastane v okamziku, kdy na uzemi vstoupivsi kultura zacina ziskavat pravni vyhody a z domacich se stavaji obcane druhe kategorie, jimz je prisouzeno jen prihlizet.
     Coz se bagatelizuje, z protestujicich jsou vyrabeni (zrejme v dobre vire) nackove a situace speje ke konfliktu. Kdyby imigranti bez reci odhodili habity, naucili se nemecky a zacali tak mluvit doma a vstopili do obcanskeho zivota jako zastanci nemeckeho pravniho statu, myslim, ze nikdo nerekne ani popel.
     Slunicka namisto tlaku na imigranty ve smyslu integrace tlaci na domaci, aby se stali jeste vice chapajicimi, coz je jen prilevani oleje do ohne. Ano, bylo by to idealni, ovsem v pripade, ze by se tak chovala i druha strana. Pokud by spolecnost videla snahu, da jim prve a posledni.
     Selhavani EU je take dulezity moment, ale neni v tomhle pripade predmetem reci.

     • Sice souhlasím, ale: proč tohle nikoho nezačalo zajímat už před (nejméně) dvaceti lety?

      (Odpovím si sám: protože to nebylo cool.)

      • Prosimvás, co to povídáte?
       Před 20 lety to ještě jako problém viděli jen ti, co s migranty přišli do styku, což bylo asi tak 100 000 lidí.
       Ty nikdo neposlouchal.
       Dneska jich jsou miliony, a desítky milionů, ty by sice také rád nikdo neposlouchal, ale to je dost těžké.
       Můj fotr byl v r.1989 v Karlruhe v lágru jako emigrant, a když vyprávěl, co tam viděl, nikdo tomu tady nechtěl věřit.
       Že kdo neviděl negra nebo čmouda v Karlsruhe nebo pravého amerického negra, (byl nějaký čásek v USA), ví hovno co je to pakáž!
       Naši morgoši že jsou proti nim přímo výspou civilizace!
       Jenže naši morgoši se od těch dob před 20 lety také změnili….a jeho vyprávěnkám by už dneska věřili všichni, vyjma Janiky a spol.

       • Mluvím o dlouholetém vytváření podmínek pro *kulturní převzetí* Evropy kýmkoli, kdo vlastní kulturou neopovrhuje. Masový ústup od vlastního ve prospěch amerického nikomu nepřipadal zvlášť dramatický. Dneska zbyla prázdná skořápka, do které se může nastěhovat prakticky cokoli, aniž by se někdo ozval.

        • Jo?
         A když se někdo ozve, je minimálně nahnědlý, no úúúplná dokonalost.
         My Češi, máme rádi to, co je české.
         A když se ozýváme, že na nějaké vyžírky sereme, tak…..
         Nebo ne?
         Nerevare, přestaňte čulíkovat, co je s vámi, stoupejte, neklesejte.
         Tyhle argumenty možná zaberou u Janiky, ale tady…
         Já vám rozumím, jak to myslíte, třeba je to jinde jiné, skutečně prázdné.
         Ale to by tam člověk musel žít, aby to věděl.
         A vzhledem k radikalizaci i na západ od nás-ani oni nechtějí dát své země cizákům, navíc nepřátelsky laděným.

         • Ale houbeles. To jediné, na co jsou dneska Češi trochu pyšní je, když nějaký „čmoud“ (v českém týmu ovšem) umístí mičudu do soupeřovy branky. Veřejně setřít nějakého „grammarnaciho“ je předmětem obdivu, v úředním textu (nebo v jakémkoli textu určeném ke zveřejnění) se chyby zásadně ignorují, namísto pěkně sekulárního vánočního stromku se symbolem Vánoc stala nějaká pupkatá Santa (asi starší sestra Conchity) odněkud z Ameriky … který Čech by si vážil české kultury, když je denně ukazována jako něco hodného zavržení?

          (A vyprošuji si srovnání s někým, kdo už řadu let programově likviduje českou sebeúctu.)

          • No, propaganda je to pěkná, ale moc se tady ten Santa zase nechytl.
           Negra máme v manšaftu jednoho, ale ten mluví česky a každý ho má prostě za Čecha, a také to Čech je, nijak naší kulturu neohrožuje, to zase účelově stáčíte diskuzi, poněvač rasismus není nějaká specificky česká vlastnost…
           Kde pak, na to, co se na nás co den hrne, si tak špatně nevedeme.
           Ale Nerevare, o tom prostě s prominutím není řeč, já jen tvrdím, že když odmítáme invazi cizí, agresivní kultury, nejsme hodní a hrdí hoši (a dívky) nýbrž rasistická sebranka.
           To téma jste navíc nakousl vy, tak nechápu, proč z něj uhýbáte?

          • To Vy jste začal s uhýbáním. Já od začátku říkám, že když si nedokážeme vážit sami sebe, zasloužíme si aby nás jiní dřeli nasucho. Třeba Arabové, žádná škoda.

          • Já neuhýbám.
           Mluvím jasně.
           My tady Araby nechceme.
           Ať dřou z kůže ty, kteří je tam chtějí, když už.
           Jenže bohužel, všechno souvisí se vším, i my budeme trpět, když budou dřít z kůže je!

          • Já myslím, Nerevare, že vy je tu také nechcete. Nebo se mýlím?

          • Asi bych jim nenapsal, ať přijdou bydle do mého domu (až doteď jsem to neudělal). Ale Vy taky nechcete, aby Vám přes dvorek jezdily mezinárodní rychlíky. A přesto je (rychlíky) nemáte potřebu v jednom kuse řešit.

          • Vás by potřebovalo poslat do prdele, Nerevare.
           Máte snad dojem, že by Češi tuhle migraci vítali, a zasloužili by si tak vlastní otroctví?
           O tom je ale řeč.
           Už Hamilbar mluvil u Pana Bavora o evoluci- když tedy byla řeč o invazních druzích.
           Invazní druhy jsou prostě evolučně výkonné….a když se jim někdo bude bránit, je to fašista , nebo něco jako jedinec, tedy konkrétně ve vašich komentářích já sám.
           Ale i na to se dá odpovědět.
           Já je tady nechci, nezasloužím si tedy, aby mě zneužívali.
           Ať si je platí ti, co je tady chtějí….
           To by byl fičák, kdyby měla taková Janika nebo Třešeň podepsat čestné prohlášení, že je tady chtějí, a tím pádem by se jim zvýšily o 25% daně a o 15% sociálka.
           Takový uprchlický fond dobroty by se z toho vytvořil.
           Třeba by se nakonec ukázalo, že je tady také nechtějí….

          • Ad vittta 23.6.2016 (18:28):

           To už jste udělal mnohokrát. A teď opět: na otázku jak je to s těmi ohroženými kulturními hodnotami.

          • Zkuste to upřesnit.
           Třeba vám odpovím, když budu vědět na co.
           Nebo zakládáte nové podvlákno?

          • Ad vittta 24.6.2016 (15:23):

           Češi stále silněji opovrhují vlastním „kulturním dědictvím“. Ne toliko že si ho neváží, ohrnují nad ním nosy. Částečně díky masáži homofilů. ekofašounů, pseudofeministů a jim podobných, částečně díky byznysu. (Že se u nás ten Santa moc neujal, to se dost mýlíte. Zajděte mezi mladší lidi nebo pozorujte vlastní potomky, co s nimi pobyt ve škole/školce dělá.) Když se někde vyhladí stávající porost, netřeba invazivních druhů. Totéž se dlouhodobě děje u nás. Pokud se štítíme našeho, nezasloužíme si ho. Řezači hlav nás jednoduše sesbírají, ani bránit se nebudeme.

          • Ne, opovrhují není slovo, co tam patří.
           Jsme vystaveni tlaku a jsou lidé, co si myslí, že kulturní dědictví neexistuje.
           Musí se tey vystavit tlaku menšímu (to se nedá předpokládat) nebo většímu.(to se stane)
           Máte nějaký dotaz?

          • Nevnímají, s přívlastkem „málo“.
           Tedy Češi stále častěji málo vnímají své kulturní dědictví…..
           Ale já ho také málo vnímal, když mi bylo 20….

     • Já to tam četl.
      Ta diskuze je fakt zbytečná, protože oni jsou už někde jinde.
      Když si položíme jednoduchou otázku:
      Co vlastně sluníčkáři- a konkrétně ti u Janiky- vlastně chtějí?
      Jaká je jejich vize do budoucna?
      Oni tam hájí migranty, jak nejsou všichni špatní.
      Jistě, to ani není možné, ale ta komunita, čím bude silnější, tím víc si pohlídá ty (z našeho pohledu) dobré, aby (z našeho pohledu) dobrými nebyli, ale byli dobrými z pohledu jejich.
      Vzniká tam dvouprávní systém, kdy muslimové poslouchají své imámy a jejich šaríju-ale POZOR, mnozí ne že by chtěli, ale že MUSÍ.
      Prostě je před jejich vlastními lidmi německé právo nedokáže ochránit.
      Ondřej, jako správný slunolhář tam zase tvrdí, že v různých referendech hlasovalo víc lidí pro ..řekněme sluníkaření…tam, kde je migrantů hodně, a proti tam, kde jich je málo.
      No dobře, tohle hlásá Čulík o cigoších, že tam kde jsou je mají lidé rádi, a tam kde nejsou je nenávidí.
      Pak ale nechápu, proč tedy ve společnosti stoupá to napětí, protože jak migrantů, tak cigošů nezadržitelně přibývá.
      Mělo by to tedy být tak, že by nenávist měla klesat.
      Jenže…neklesá, čím to?
      Kromě toho, i kdyby to tak skutečně bylo, pak je záhadné, že i v těch nejnegerštějších oblastech, kde by měla tolerance jen vzkvétat, je proti migrantům řekněme 30% občanů, a když tam ti negři ještě nebyli, tak jich bylo 3%.(a to byli echt náckové)
      Zvláštní, ale věřící se neptá svého kněze na existenci Boha, prostě ho bere jako fakt, o kterém se nepochybuje.
      Polsední dobou se to vysvětluje ruskou propagandou, a je jen otázka času, kdy i u Janiky bude tento názor hájen.
      Ono se to Ondřejovo čulíkolhaní totiž jinak vysvětlit nedá.
      A tedy ta jejich vize…chtějí opravdu, aby ČR , potažmo EU brala všechny migranty?
      To by bylo hloupé, protože se sem prostě nevejde ani jejich potencionální desetina, natož všichni.
      Prostě to nejde, i kdyby 1000x chtěli.
      Pak tam úplně mimozní Třešeň plácá, že repatriace odmítnutých je technicky nesmírně obtížná a že v USA je to též (narůstající) problém.
      Co vlastně říká, i když to sama netuší?
      Že to (migrace) je, a především bude velký problém, ale to přece říkáme my tady také.
      Jenže my jsme nahnědlí, ona nádherně sluníčková.
      Až Němci budou repatriovat migranty vojáky v plné zbroji s nasazenými bajonety a plnými zásobníky, protože na nic jiného nebudou slyšet, bude první, kdo bude řvát o lidských právech.
      Ale jinak je německá vláda nechopná tuto situaci řešit.
      No—komu není z hůry dáno, v apatyce nekoupí, ale idiotismus, obsažený v 75% jejich (všech, nejen Třešně) „argumentů“ je zjevný a průkazný, což je ale úplně jedno, protože oni na argumenty prostě neslyší, mají svůj zvrhlý svět, který nejlépe ilustruje známý obrázek z časopisu „Strážní věž, kdy se drží muž a žena za ruce, vedle je nějaká antilopa a vedle té je nějaký tygr.
      A všichni se usmívají…………..

      • Pokud tresen rika, ze repatriace je obtizna, pak ma urcite pravdu, obtizna zcela jiste je.
       Ovsem…zaroven se cele roky uz vi, ze % odmitnutych zadatelu o azyl je vice mene stejne a ze to do letosniho roku bylo vice jak 50%.

       Jinak mas plnou pravdu v tom, ze mozna nejvetsi prekazkou integrace jsou mistni komunity, ktere ty, kteri se snazi, strhavaji nazpet, a to casto pod vyhruzkami, anebo primo konkretnim nasilim. Tohle se take vi cele roky a Nemci to resi statnim prispevkem muslimskym obcim. A udava se, ze tenhle prispevek muze byt dokonce hlavnim motorem nemecke imigrace.

       Takze shrnuto: situace je tezka, ne vsichni uprchlici jsou spatni, repatriace je obtizna a integrace slozity a dlouhodby proces…tim bych na mistnich strankach uzavrel svoji debtau u Janiky :o)

        • Mám vrozenou nedůvěru k jakékoliv zprávě.
         Tady jsem si všiml,že si Hassan váží Halíka, což samo o sobě je divné, protože normální člověk nemá naprosto proč si toho antikrista vážit.
         Ale dejme tomu…
         Pak je tam ale tahle věta:
         „Sociální sítě jsou zbraní pro lidi, kteří ventilují prakticky bez postihu svůj hněv namířený proti muslimům a uprchlíkům.“
         Tak se na to podívejme….Hassanovi se nelíbí, že se hněv ventiluje bez postihu….

         • Z Tomáše Halíka také nejsem dvakrát nadšený, ale proč hned *Antikrist*?

          • Se na něj někdy podívejte.
           Ty ďábelské oči, ten falešný pohled, ty satanské kecy.
           Chtěl bych vidět jeho nohy, ten má kopyta!

          • Možná se trochu stylizuje. Kněz, co vypadá jako čert – není to snad *hustý*?

       • Tam se dávno nediskutuje…
        Tak oni tam řeší předsudky…
        Jaké jsou, že neohrožují fakta,ulevují od bolesti myšlení….
        Co na to má kdokoliv napsat, když ta debata ve skutečnosti není o tom, JAKÝ je nebo není předsudek, ale CO je a co není předsudek.
        Takže oni se tam tak až…sektářsky ujišťují o své pravdě, kterou ale nikdo nenapadá.
        Ohrožuje předsudek fakta?
        Určitě ne.
        Ulevuje předsudek od bolesti myšlení?
        No jo, fakt jo.
        Ale co je a co není předsudek, se těhle myslitelů netýká.
        Taras tam napsal o klíšťatech a oni tam rozvinuli debatu, jestli má či nemá každé klíště boreliozu a jak nějaká kamarádka hned běží k doktroru pro antibiotika.
        Vůbec nepochopili to přirovnání,(a především ho ani nechtěli pochopit) a dál to jedou tak, jako by byla řeč opravdu o klíšťatech a ne o lidech, kteří mají přecijenom trošku jiný styl života a jinou hiearchii hodnot.

        • Vážně si nemohu pomoci, ale když Vy si o to říkáte: Kolikrát už bylo (zde, u Tarase) předmětem diskuse něco úplně jiného, než jste sem nakráčel se všemi těmi „čmoudy“?

         • Je to aktuální téma, Nerevare, nejen pro mě.
          Až se potáhne na Moskvu, bude se zase omílat válka s Ruskem, i když tedy…ne dlouho.
          Teď mě napadlo…doufám, že nejsem jediný, kdo tady o čmoudech diskutuje, resp. kdo nějaké tyhle dikuze začíná?

          • K Janice také píšu?
           Já jen že se tam také negři rozebírají „od rána do večera“.
           Vyserte se na to, já možná kecám moc o negrech, ale vy hodně často kecáte o ničem, nebo není minimálně jasné, o čem.
           A já to tady žvaněním o ničem zasírat nehodlám.

         • Ne.
          Ale oni se chytli těch klíšťat jak hovno košile.
          Tam zazní nějaká metafora, třeba ta tvoje, a reakce je o klíšťatech opravdu.
          Co se tebe týká, tak spíše žasnu, jaké máš nervy.
          Tam kdo napíše něco normálního, je neurvale napaden.
          To tam tedy zvykem nebývalo, to ne.

          • To má různou kvalitu, ty komentáře.
           Janika třeba reaguje:
           „Zase na druhou stranu kdybych panikařila při každém klíštákovi, tak strávím kus života po doktorech. A jejich chemoléčba mně zhuntuje zdraví spolehlivě.“
           (https://janica9.wordpress.com/2016/06/21/soulad-v-predsudcich/#comment-39280)
           No…
           Jakou přenesenou roli tam hraje ten doktor a jakou chemoléčba?
           To prostě nemá nápad, je to taková …argumentační beznaděj.
           Já samozřejmě také nadsadil, ale snad se známe a vidíš to tam sám.

         • Samozrejme ze nebyl JEN o klistatech a take proto takova odezva 🙂
          A to mate stesti ze jste tam nenarazil na spravne osviceneho:-)
          Mohl byste se dozvedet ze stejne jako nemuze byt a hlavne nesmi byt rec o nejake kolektivni vine protoze nikdy nikde nejsou FSICHNI stejni
          stejne to plati I pro klistata!
          Pani Janika to po po svem v tomto stylu spravne korektne vysvetlila 🙂

     • „Kdyby imigranti bez reci odhodili habity, naucili se nemecky a zacali tak mluvit doma a vstopili do obcanskeho zivota jako zastanci nemeckeho pravniho statu, myslim, ze nikdo nerekne ani popel.“

      jasně, a aby ty hábity opravdu odhodit nemohly,i, řeší to německý stát alias němečtí poltici tím státním příspěvkem muslimským obcím, to se Němcům občanům ohromně vyplácí,
      to se nedá už vůbec číst,
      navíc, nevím, kdo by chtěl zakazovat imigrantům aby si doma nežuchlali po svým, možná Nerevar? když s tím souhlasí?

      No, jak to tak vypadá, občas jsou chudáci němečtí občani vůbec rádi, když se na veřejnosti domluví německy, kupodivu to občas vadí i Němcům nerodilým, třeba tady

      „Trojice německých dětí to ve škole nemá lehké. Při vyučování musejí vysvětlovat spolužákům německá slova. Ostatní děti, většinou z muslimské komunity, jim říkají posměšně jedlíci vepřového masa.“

      a jak se onen problém tedy vyřešil?
      snadno
      „Školní jídelna už nenabízí vepřové,“

      http://zpravy.idnes.cz/nemecky-tu-mluvime-jen-my-tri-stezuji-si-deti-v-berlinske-skole-pvr-/zahranicni.aspx?c=A110916_153253_zahranicni_mad

    • Takový Kalousek nebo Bursík by nejspíš nedokázali uříznout hlavu ani mrtvému kuřeti. Já bych se raději naučil, jak tyhle lidi porazit.

     • To bude těžké.
      Oni si totiž za své pomocníky vybrali barevné migranty!
      Vrána vráně oči nevyklove!

      • Nejen Vam, vetsine lidi
       ale je to lidu plat prtne .
       Ti co hraji politickou extraligu na lid a jeho mineni nehledi.
       Predvolebnimi recmi a sliby to zacina a take konci:-(

      • Pane Mudra, nasraty jste opravnene a s vami mnoho lidi kdyz ctete ze

       Demokratka Hillary Clinton si kromě „standardního“ honoráře 225 tisíc dolarů (5,4 mil. Kč) za projev kladla jako podmínku soukromé letadlo, prezidentské apartmá v hotelu, luxusní ubytování pro doprovod a tisíc dolarů pro stenografa.

       Protikandidat Sanders mel u volicu velky uspech kdyz poukazoval na milliony z Wall Street ktere jdou pro Hillary Clinton!
       Proc asi prave odtud !

       Co ale massmedia a predevsim Evropska nepisi a nehlasi:

       Hillary Clinton mimo z mistnich zdroju zatím shromáždila 80 milionů dolarů na volební kampaň. ze zahranici!
       Největším sponzorem je Saudské království, další peníze pocházejí z Kuvajtu, Kataru, Bruneje a Ománu (tedy dalších režimů velmi blízkých Saudské Arábii. Když k tomu připočteme obrovské částky, které Saudové dávají do různých „fondů na podporu médií,“ vychází z toho Amerika jako země, která se nechala koupit.

       Na rozdíl od různých konspiračních teorií to je daleko jednodušší. Amerika je země plná skvělých lidí, ale Saudové si koupili jejich politiky. Pak je možné, aby Saudský král zvedl telefon a úkoloval americkou armádu a diplomacii. Jednou nechá vybombardovat Srbsko, které se staví na odpor islámské expanzi na Balkáně. Podruhé nechá rozstřílet Libyi. Potřetí vyvolá úplně zbytečný konflikt s Ruskem, aby tak otevřeli prostor pro expandující Turecko. Pak se zase pokusí o svržení sekulárního režimu v Sýrii, aby tak posílili Islámský stát.

       Co to znamená pro Českou zahraniční politiku? 1) připustit si, že USA jsou fakticky dobytou zemí. 2) počítat s tím, že od nich nelze v současné době čekat nic dobrého a zařídit se podle toho. 3) podle možností se snažit ovlivnit vnitřní dění v USA. Např. pomáhat ze všech sil Donaldu Trumpovi, jehož vítězství je jednoznačně v zájmu obyvatel České republiky.

       • Se vším souhlas až na to ovlivňování vnitřního dění v USA a tu pomoc Donaldu Trumpovi.
        Řekl bych že na takové hry máme příliš slabé karty. Ono by úplně stačilo kdybychom trapně nekibicovali do hry těm co ty karty mají.

        • Podle diakritickych znamenem je patrno ze jsem opsal pohled na situaci z jineho blogu nez ktery je tu tak casto komentovan.
         Pokud jde o podporu Trumpa je to vyjadreni ve stylu ktery neni novy ale velmi stary. Jiz kdysi stari „Spanelaci “ rikali ze se tam bojovalo za Prahu.
         Tim nezpochybnuji ze vliv velkeho bratra za vodou je zasadni na dalsi vyvoj v Evrope a tedy I v CR.
         Nemuze byt nikdo ale tak naivni aby veril ze v pripade vitezstvi jednoho z kandidatu nasledne USA prehodi vyhybku a zacne delat jinou politiku. Nebo vidite nekoho kdo by byl schopen zrusit 100 zakladen kolem sveta a za usetrene zaplatit 50 milionu chudych na potravinovinych pridelech tedy obecne konecne zastavit stale se rozevirajici nuzky mezi chudobou a bohatstvim? Nebo nekoho kdo by vzal moc tem kteri to tam doopravdy ridi ?
         Neco takoveho vubec ve svem volebnim programu neslibuje. Slibil ze lepe pohlida hranici a bude li treba ze zvysi plot o 10 stop 🙂
         Tim se nevylucuje moznost ze za jeho pritomnosti v Bilem dome by vztah k Evrope mohl byt jiny nez dnes a jiste jiny nez v pripade prvni damy !

 17. Tak ještě ukončím já debatu u Janiky, vedenou na dálku.
  Text Asflta u Janiky je vyčerpávající a jasný.
  Bez ohledu na to, co by si případně myslel o mě.

   • Už mu to vysvětlují.
    To je zvláštní člověk, ten Asfalt.
    Musí je děsně srát, protože je velice distingovaný, a také píše o tom, o čem něco ví.
    Nemají mu co vytknout….jenže, stejně mu vytýkají.
    Tomu se říká misijní činnost.
    Vůbec si nevšimli, že je Asfalt argumentačně převyšuje asi tak o 120% a přesvědčují ho jak nějakého blbečka z pralesa.
    Nastoupil tam také fagan se svými statistikami.
    Obvyklé krávoviny, které dokazují, že když krávě nebudeme dávat žrát, bude přibírat na váze.
    Co se mi líbí a ukazuje to buď tupost, nebo propagandistickou slizkost, je faganova posedlost vzděláním.
    Co ten se mě už napoškleboval, jak jsem nevzdělaný….a nejen mě, on se pošklebuje i těm vzdělaným.
    Tam píše konkrétně tohle:
    „(v případě starší české generace kdy byl nejčastější standard vzdělání „vyučen“, je ještě horší než současný stav vzdělání největšího proudu uprchlíků ze Sýrie mladšího data narození).“
    Když pominu, že je to i tak lež, faganovi uniklo (chtělo uniknout) že nějaký strojní mechanik měl znalostní úroveň dnešního maturanta, a elektrikář či automechanik dnešního vysokoškoláka.
    V každém případě byli plně gramotní i absolventi zvláštních škol, což se rozhodně nedá říci o velkém množství „inžinýrů“ z migračních zemí.
    A není to v žádném případě samozřejmost.

    • Náfukům zpravidla zcela uniká skutečnost, že mezi inženýrem a instalatérem není žádný rozdíl, pokud každý z nich stejně dobře ovládá svou profesi a odvádí poctivou práci. A že nemají společné jen to „i“ na začátku.

Komentáře nejsou povoleny.