Pašáci populisté

Na začátku září ojel Pepa Máří, ta teď celá září. Kdekdo se dnes páří…

Co myslíte, že jsem měl na mysli tímhle cancem, jaké hluboké zámysly mnou cloumaly? A co měl asi na mysli Nohavica podobným o Arabovi barabovi? Nic, jenom se mu to pěkně rýmovalo a hodilo k době, jež vymknuta z kloubů…

Asi bychom neměli brát všechno tak strašně vážně, politicky. Jenže – právě to se mediálnímu póvlu hodí do krámu, z okrajových poznámek a uřeknutí dělat nejzávažnější otázky, senzace a kampaně proti nepřátelským silám. Kdo to jsou, ty nepřátelské síly? Přece všechny, co nejsou od Kchárla, od TOP09, ODS, Bílého domu, megakorporací, NATO, EU, které jsou kritické k multikulti, k islamistickému útoku na Evropu, k americkému ohrožování míru na celém světě, k parazitárnímu světu bohatců, ty síly, které mají na paměti také zájmy lidu.

Ha! To je přece populistické!

Ano, populistické – neboli v zájmu lidu!

Jestliže Kalousek prohlásil, že TOP09 je důsledně antipopulistická strana, tak to přesně odpovídá skutečnosti. TOP09 je protilidová v tom nejhorším slova smyslu, spolu s ODS. Jsou to zkameněliny z dob grunderského českého kapitalismu, z časů bezuzdného rozkrádání a demoralizování občanů tohoto státu. A pro voliče s rozhledem naprosto nevolitelné.

Takže až zase někdy uslyšíte, jak mediální mrdky někoho razítkují názvem „populista“, zvedněte palec a zvolejte: „Populista? Tak to jsi pašák a náš člověk!“

Reklamy
Můžete si uložit odkaz příspěvku mezi své oblíbené záložky.

243 thoughts on “Pašáci populisté

 1. Ted uz bys takovy clanek nenapsal, tarasi, prave ctu, ze TOP (Kalousek) je dusledne proti imigraci a kvotam:
  https://www.novinky.cz/domaci/414275-kalousek-nejsme-zadni-vitaci-v-odmitani-kvot-vladu-podporujeme.html
  Pokud si pamatuji, predseda Kcharl jich chtel minimalne milion.
  Ted vysvetluje Kcharlova slova Kalousek (nepopulista) takto:
  „Rozhodně to neznamená, že říká něco jiného než TOP 09.“

  – Takze TOPka neni populisticka, protoze rika to same, co ti, ktere oznacuje za populisty.
  – TOPka usty Kcharla rika, ze Somalcu chce milion, Kalousek trva na dodrzovani pravidel, tedy nechce skoro zadne. Podle nej je to to same, co rika Kcharl.

  Co kdyby Kalousek rekl, je populista, volil bys ho?
  Jinak jak presne pises, hanlive oznaceni populista je poukazkou na vstup do sine revolucnich tradic. Jestlize se ve state ocitne populisticka strana, znamena to, ze ty nepopulisticke delaji svoji praci spatne. „Avsak ted o problemu vime a budeme ho resit“, rekl by umirneny a konstruktivni kritik…stejne jako dneska rekla Merkelova, ze jednim ze zasadnich problemu dnesniho EU je, ze se nedodrzuji pomerne procentni kvoty na vedecke investice.

  • ..nejsme žádní vítači..
   To je teda něco..

   „„Rozhodně to neznamená, že (Kchárl) říká něco jiného než TOP 09.“

   no ty motáš ty předsedy, Kcharl je čestný předseda, zatímco Kalousek je předseda, a to právě to důležité, TOP 09 má prostě dvě předsedí tváře, a od toho se to všechno odvíjí, dyť to Kalousek v tom rozhovoru sám řekl, prostě
   – Kchárl (předseda čestný) dává do svých slov někdy emoci, (a chtěl by rovnou ten milion Somálců, on chtěl teda půl milionu, leč stejně, je to více než typický sluníčkářský vítač), což ovšem prý zas předseda bez přívlastku chápe, neb předseda s přívlastkem prý prožil emigrantskou minulost.
   – Kalousek (předseda bez přívlastku) pak zas ten racionální musí být, ten co přemýšlí, a stará se (dodržování pravidel, obrana hranic, návratová politika)
   Sice jeden hot a druhý čehý, ovšem je to jedna partaj, takže jednou se jakoby nastaví ta čestná předsedovic tvář, jindy zas ta druhá, no. A buď to nebo to druhé vždycky někdo z médií zachytí, a třeba se i jako volič chytne,atd, atp,
   takže ke kontrolní otázce: Znamená to, anebo to neznamená, že Kchárl říká něco jinýho než TOP 09?
   přidám teda ještě tu druhou:
   Znamená to, anebo to neznamená, že Kalousek říká něco jinýho než TOP 09?

   PS Vybavila se mi slova Pavla Zedníčka kdesi na netu před volbama

   „Volím Schwarzenberga! Kalouska ne, toho nesnáším! “

   ..v podstatě je to jako s těmi studenty, co furt volí Kalouska..

   PS dej si na youtube slova: Kalousek: Nevítám ,,sluníčkářské“ ví..nejsme žádní vítači..
   To je teda něco..

   „„Rozhodně to neznamená, že (Kchárl) říká něco jiného než TOP 09.“

   no ty motáš ty předsedy, Kcharl je čestný předseda, zatímco Kalousek je předseda, a to právě to důležité, TOP 09 má prostě dvě předsedí tváře, a od toho se to všechno odvíjí, dyť to Kalousek v tom rozhovoru sám řekl, prostě
   – Kchárl (předseda čestný) dává do svých slov někdy emoci, (a chtěl by rovnou teda ten milion Somálců, on chtěl teda půl milionu, leč stejně, je to více než typický sluníčkářský vítač), což ovšem prý zas předseda bez přívlastku chápe, neb předseda s přívlastkem prý prožil emigrantskou minulost.
   – Kalousek (předseda bez přívlastku) pak zas ten racionální musí být, ten co přemýšlí, a stará se (dodržování pravidel, obrana hranic, návratová politika)
   Sice jeden hot a druhý čehý, ovšem je to jedna partaj, takže je to pořád o tom samým, jednou se jakoby nastaví ta čestná předsedovic tvář, jindy zas ta druhá, no. Obrazně řečeno. A buď to nebo to druhé vždycky někdo z médií zachytí, a třeba se i jako volič chytne,atd, atp,

   takže ke kontrolní otázce: Znamená to, anebo to neznamená, že Kchárl říká něco jinýho než TOP 09?
   přidám teda ještě tu druhou:
   Znamená to, anebo to neznamená, že Kalousek říká něco jinýho než TOP 09?

   PS Vybavila se mi slova Pavla Zedníčka kdesi na netu před volbama –
   „Volím Schwarzenberga. Kalouska ne, toho nesnáším. “

   V podstatě je to jako s těmi studenty, co (furt) volí Kalouska..

   • ještě ten chaos doplním
    “ Kalousek: Nevítám ,,sluníčkářské“ vítání, ale také odmítám odmítání “

    „Pokládáme za nesmírně nešťastné, že naše společnost je nesmyslně rozdělena na ty, kteří by za každou cenu vítali a na ty, kteří by za každou cenu odmítali.
    My nevítáme vítání, ale také odmítáme zásadní odmítání,“

    je to takhle jako nadpis i popisek na youtube, vyprodukovala to samotná TOP09, (to video sem Tarasovi nemůžu dát, to snad každý uzná 🙂

   • Vidis, to mne ani netrklo, ze to maji takhle pekne zarizene vlastne omnipotentni, tedy vyjma komunisticke ideje, ale i na tu muze prijit: „Nerikame ano, ale v necem nerikame ne“.
    To je docela velky potencial…

 2. ..stejne jako dneska rekla Merkelova, ze jednim ze zasadnich problemu dnesniho EU je, ze se nedodrzuji pomerne procentni kvoty na vedecke investice.

  Jak by mohly kdyz nainvestovala do vetrniku a do ceho se dalo vcetne Recka,( ktere zato s radosti zpetne zakoupilo nejmodernejsi vojenske vybaveni )
  ale diky propojeni s CR a okolnimi staty ji to stale tece bez preruseni.
  V tom je ji zaostala vychodni Marka dobra .

  Tarassi za 1 !
  A hned 2x 1 ranou. Jednak si vysvetlil spravne „populismus“
  a soucasne si svou revolucnost potvrdil
  u potrefenych chut nadavat Ti probudil
  a v jejich nazoru na Tebe utvrdil 🙂
  Do svestek 🙂

 3. Doba je jiná, slova se mění, ale obsah jen nepatrně:

  Avanti pikoló
  al aprikósa
  panděra róza
  panděra róza

  nebo

  Včera večer u sila
  prvně jsem to zkusila
  tramtadadá tramtadadá
  mám to za sebou

  Buď je to blbé, nebo nadsázka. Obojí je možné, jako v českém pravopisu.

  Ano, Tarasi, vnímání obsahu slov se mění. Populista přestává být nadávkou, na rozdíl třeba od (doplňte, prosím, sami a libovolně)………..

  Z pohledu ML bych mohl chápat populistu jako (třeba) velkokapitalistu, který mi odhazuje k nohám zbytky ze svého stolu. Což už se ani neděje, sami mají (pořád) málo.

 4. Když jsme u těch říkánek, tak:

  Až já budu velká,
  bude ze mne selka,
  přijďte k nám,
  já vám dám plný krajáč mléka,
  a potom:
  Kyselého nemám
  a sladkého nedám,
  běžte pryč, nemám nic,
  já vás ani neznám,
  běžte pryč, nemám nic,
  já vás ani neznám

  Merkelová holt ještě nedospěla do druhého stádia a Němci to odskákali.

 5. „Jestliže Kalousek prohlásil, že TOP09 je důsledně antipopulistická strana, tak to přesně…“
  asi teda vyhovuje našemu zelenému, a levicově? aktivistickému panu Hollanovi, který jde se svým hnutíím do voleb právě s TOP 09. Co tak asi můžou mít společného, že?

  • Pořád opakuju (a nemůžu jinak): Zelení prosazují pravicovou agendu, nebo se aspoň dají dohromady s pravicí (jako svého času Martin Bursík a spol.) – pseudolevice asi jako svého času NSDAP.

   • ale můžete.. :)) míním opakovat to nemusíte, imo to tady ví každý, že Zelení na východě Evropy jsou spíše pravicoví, zatímco na západě naopak jasně levicoví. No a na Bursíka spolu s Topolánkem si pamatuju moc dobře.., jak se to všechno snažili „vykomunikovat“.. Jenže to je právě to, Bursík se dal dohromady s pravicí až po volbách..

    A navíc, Hollana a jeho hnutí opravdu považuju za levici, (které se v podstatě tak nějak neviditelně podařilo dostat zelenou agendu v Brně rovnou na scénu). Nebo tedy jsem považovala..
    No a do minulých voleb šel s podporou Pirátů, což bylo třeba pro mě tak nějak přirozené, a i právě tohle spojenectví mu určitě přineslo další voličské hlasy.
    A ještě taky musím říct, že tehdy byl Hollan, a to i pro mě, vlastně jakási jediná alternativa k provařeným stranám, se kterými tady máme už zkušenosti. A tak co si teď myslet o tom, že je v koalici s TOP09, přičemž jejím lídrem je Jan Vitula z TOPky?? našla jsem si ho. A Piráti jdou u nás v koalici se SZ.

    • Přesto si neodpustím řečnickou otázku: Zajímají se snad západozelené strany o sociální otázky? Kde byly, když se v Německu prosazovaly „reformy“ Harz?

     Češtá „Nová levice“ ani nepípla, když se v minulosti opakovaně zvyšovala hranice odchodu do penze. Ani dneska, aspoň symbolicky, když Andrej Babiš kvákal něco o populismu. (Když si ta profesionální feministka Marksová i s Tominovou chtěla vylepšit vyhlídky v nadcházejících volbách.)

     Veřejná podpora pravicové Krndy nedávné pražské *parádě* o preferencích „Nové levice“ také dost vypovídá.

 6. Komunalni volby v Dolnim Sasku/ Hannoveru:
  Merkelove CDU s prehledem 35%, AfD s bidou 8%.
  A oportunni socdem krasnych 30%.
  Takze situace se zklidnila jedeme dal, ted bude na rade bezvizovy styk s Turky (a tim padem celym strednim vychodem). Uz se tesime…

  • Nojo – ale komunální volby jsou o tom jestli má zůstat starosta nebo ne – partajní příslušnost hraje okrajovou roli – na rozdíl od zemských voleb.

   • to je jistě svým způsobem pravda, ale přece jen, učitou výpovědní hodnotu ten výsledek má..

    jinak jak píšete, takhle to učitě třeba nejlíp funguje v menších obcích, tj. je jedno, z které že partaje starosta je, pokud se osvědčil,
    a ve větších městech je to pak asi taky tak nějak podobné, a přitom jiné, – zkrátka pokud vše funguje ku spokojenosti, je lidem partajní příslušnost fuk, pokud se ale primátor, magistrát nebo i vedení kraje neosvědčí, spojí si to lidi pochopitelně s příslušnou stranou..

    (průšvih pak nastává, když se chtějí lidi dotyčných= přílušné „mafiánské“ partaje ve volbách zbavit, a zvolí tedy stranu jinou, právě tu, která se proti té neoblíbené velice vymezuje, no a ona ta nově zvolená partaj lidem pak po volbách „ukáže“ či rovnou vzkáže, že partajní příslušnost hraje v jejich vzájemných povolebních čachrech opravdu jen okrajovou roli.. )

   • To je pravda, brtniku, ale Hannover ma pul milionu loidi a je tak vetsi, nezli Brno. Myslite, ze pri komunalkach v Brne jde taky jenom o tom, „jestli ma zustat starosta“? Brno nemohu soudit, ale v Praze jde jenom o stranu, protoze na tehle urovni uz nejde jen o mistni koupaliste, ci kanalizaci. Male obce urcite schopne starosty potrebuji, tak je obyvatelum pochopitelne jedno, z jake strany je…ovsem velka mesta jsou uz podniky, firmy, ktere se ridi samy (namestci, odbory, referaty atd.) a starosta je jen politickou tresnickou na dortu, ktera ukazuje smer, kterym se pujde.
    Takze ano, slo jen o starostu, ovsem trend byl v techhle komunalkach potvrzen take.

    • no možná trend, to jo, ale taky se ukazuje spíš rozdíl mezi východem a západem Německa

     (k tomu je taky někde na trubce video, nějací Britové, po brexitu, že, chodili po pěší zóně v Mnichově, a ptali se lidí, co říkají na politiku Angely Merkelové, na situaci v Německu, a tak..
     no a bylo to jako kdyby se třeba za normalizace ptali lidí na Husáka třeba.. někteří se vyjádřili otevřeně, u jiných byla vidět rozpačitost až obava.. obava mluvit otevřeně, upřímně. A jiní normálně začali kecat takové ty hlášky jako- paní Merkelová je skvělá kancléřka a .. (a teda někteří to zjevně říkali jako takovou naučenou- „zdvořilou“ frázi, jiní to mínili ironicky :))

     A k těm volbám, svým způsobem jde v Brně taky o strany, o směr, ale zároveň, protže nás tady tolikrát napálili!, a Brno je sice velké, ale zároveň malé, tady se všechno roznese, tak se lidi-voliči zas tak fest stran u voleb nedrží, když ty jim pijou krev.
     Jinak já jsem Hollana vlastně chtěla tenkrát volit, pro mě byl jediná možnost. Ale k těm volbám jsem nešla, neumím vysvětlit proč. Měla jsem čas, nic mi nebránilo, pořád jsem to odkládala, až.. A to se mi přitom nestává, když chci volit, stihnu to před zavíračkou, i kdyby padaly trakaře. Když se rozhodnu, že volit nepůjdu, tak prostě nejdu. Ale ona ta volební účast tenkrát byla myslím všeobecně jaksi malá, a i hodně lidí, kteří jiank opravdu pravidelně volí prostě k volbám nešlo, taková jakási letargie nebo co, apatie.. no a já jsem Hollana znala z Brnění, bylo to na netu, zasazoval se o to, aby herny (Kalouskovo ministerstvo) zmizely od škol a nemocnic, a tak, prostě aby to bylo podle zákona, který ovšem Kalouskovo ministerstvo nerespektovalo.
     Tady se totiž taky nějaké předtím objevily, ale když šel člověk kolem, byl tam úplný klid, otevřené dveře a prázdno, kdosi mi pak říkal, jestli nejde nakonec o pračky peněz. Prostě byl mi ten Hollanův „aktivismus “ tenkrát sympatický, taky to byl-i recesisti, dělali si srandu třeba z našeho „penisového Onderky“, orloje atd, prostě úplně stejně, jako lidi v Brně. No, takže já jsem měla měla opravdu víc než důvod Hollana volit, a fakt jsem chtěla. Dodnes to nechápu.
     Takže tak.

     • „no a bylo to jako kdyby se třeba za normalizace ptali lidí na Husáka třeba..“

      Presny postreh, jako za normalizace…
      Vypovidajici hlas lidu z jakesi diskuze:
      *
      Milan Novotný 20115
      Značná část migrantů co přišli loni že pracuje načerno? A že pracují jako uklízeči? Oni si dokonce neuklidí ani sami po sobě a na jejich ubytovny po nich chodí uklízet němečtí vysokoškoláci. Oni se jen válejí na postelích, hrají si s mobily nebo se donekonečna modlí. Mám to z první ruky protože syn v Německu studuje a párkrát také musel na imigrantské ubytovně uklízet. Ona tam panuje taková zvláštní hysterická atmosféra že kdo ze studentů nefandí uprchlíkům a nechce jim pomáhat tak se prostě vyčleňuje z kolektivu. Něco jako kdyby tady za socialismu někdo odmítl vstoupit do SSM, ale prý ještě horší.
      *

  • Bohuš má mordu stabilně nastavenou do batmanovského tvaru, jako když se Jack Nicholson poleptal v těch chemických sračkách. Ale i při tomhle postižení nezapomíná na sociální stránku věci. Mně se na demokracii líbí, že je v ní všechno možný.

   • Ekonom a revolucionar v jedne vete !
    Plytvani a socialni nerovnost , dve strany jedne mince
    Jak genialni:-)
    Hle jak se da oslovit vetsina naroda.
    Po tomto videoklipu bych to sacoval na jasnou nadpolovicni vetsinu. ve volbach:-)
    Politik ktery vi s kym se spojit a s kym jit by to mel dostat dozivotne 🙂
    S kym uz vi, ted jeste proti komu.
    Proti „xenofobum“ ?
    To kdyz Bohousek Sobotku nazval 80% svych zivitelu “ XENOFOBNI SEKTOU“:-(
    Zaslouzi politovat. Musi to byt drina vladnout takovemu narodu .

 7. Kdybyste se místo těch štvavých řečí raději podívali, jak by vypadal svět bez muslimů.
  http://blisty.cz/art/83651.html
  Ani limonádu byste bez nich neměli!
  To si fakt přečtěte, i když chápu, že se může někomu udělat nevolno už jen při spojení BL.

  • Ten negr je úplně blbej.
   Svoje podezření zakládá na tom, že nevěří Putinovi a Trumpovi a….Putin přece nechal před 10 lety otrávit Litviněnka.
   To asi jako kdybych řekl, že nevěřím, že to je vůbec doktor, poněvač je černej!
   To si myslím Saxi, že je to 1:1, fakt se neodvažuji vyhodnotit, který odkaz byl lepší!

   • Je to jasna plichta, vittto, protoze prvni zdoj ma za mottto „skutecnost je vzdy slozitejsi“ a v druhem pripade jde o verejnopravni medium, co si sami platime. To je levej hak, nasledovany pravym kontrahakem, jsem KO z obou stran.

    • „jsem KO z obou stran“
     ale tak, nejseš Clintonová.. jinak kritikou veřejnoprávního média, co si ho sami platíme, tím skoro nikdy nic nezkazíš, leč podezírat Český rozhlas zrovna ze schopnosti psát..

   • vittto, co se odkazů týče, nejlepší je ten s tou stranickou trojkou v kuchyni, mě se ulevilo, když jsem zjistila, že Bělohradský rozhodně není převlíkač kabátů :))

    • Co k tomu dodat…
     Bělohradský má být filosof.
     Tady se chová jako děvka.
     Co by na to říkal Aristoteles, těžko říci……

     • zrovna jsem se na to ještě dívala, a jste na něj dost přísný..
      ale to bude třeba i tím, že vlastně ani nevím, jak má vypadat nebo správně vystupovat filosof, fakt

      • Viz dole- ted skoncila doba jeho hajeni, z filosofa se stal politik a netreba tedy premyslet, jak by se mel chovat filosof. Ja tedy ten klip nedokazal dokoukat, delalo se mi neunosne trapno.

      • Teď jsem přijel z města.
       Zaujal mě jakýsi volební plakát, kde byl vyobrazen velký ksicht nějakého politika a nápis, že má přesné vize, a bude se za ně bít.
       Silou rozumu!
       Nicneříkající žvást, ukázka vyčpělosti, tuposti a ubohosti, nedostatku invence a degradace politiky jako takové.
       To pak profesor šel na věc z jiného soudku.
       Doporučuji Saxovi, ať to dokouká, trvá to jen krátce.
       Pan profesor krájí rozličnou zeleninu a hovoří u toho o rozmanitosti.
       Sobotka se ptá, zdali i oranžové rajče je možné, a ta zelená pakárna Stropnický ml. hovoří o zelené zelenině.
       Filosofické na celém, klipu je to, že v toliko rozmanitosti se skrývá skutečná jednota a síla.
       Alespoň podle pana profesora, který neopoměl zdůraznit, že i on byl uprchlík, vlídně v Itálii přijatý.
       Jak se ona jednota a síla vlastně v té rozmanitosti skrývá, ale pan profesor neprozradil.
       Celkem by mě to zajímalo, třeba v kontextu k současné Itálii, (druhém) domovu pana profesora.
       Ale UHO (unioverzální hnědá omáčka- v překladu mononárodnostní stát)- je to nejhorší, co může být.
       Proč, to též pan profesor neprozradil.
       Ale prozradil, že největším nepřítelem totality je společné stolování, což říkal už Aristoteles.
       Rozdíl zemi filosofem a idiotem je zde patrný.
       Zatímco idiot má na plakátu idiotské žvásty a svůj ksicht, filosof má kromě svého ksichtu žvásty oduševnělé.
       Vyjde to ale nastejno….
       Ani jeden z nich neřekl nic, že že právě on je ten pravý.

     • aristoteles ale lezl do zadku bohatým sponzorům a pomlouval kritiky :-)))

      • A potrpěl si na řád.
       Pán-otrok.
       Bohatý- chudý.
       Byl to fakt blbej příklad…..ale zase, kdo nezná Aristotela, že jo….

    • Furt si myslim, ze je to akademicky „blazen“ a ze zadny kabat neprevleka, protoze nikdy zadny doopravdy nenavlekne. Ma to jako vyzkum v terenu, umocneny o jeho teoreticky-politickou zapalenost.
     Podle mne nema sanci a kdyby se nahodou do senatu dostal, pak po nem ani pes nestekne a uz o nem nikdy vice neuslysime.

     • No ale propůjčit se k takové šaškárně…
      Filosoficky vzato, když chci „někam“,(třeba ze studijních důvodů) musím udělat to, co mě tam dostane, nebo o čem si to minimálně myslím.
      Jinak to nejde, takže se dejme tomu ničemu nezpronevěřím.
      Ale pokud si Bělohradský vybral jako zástupce svého pohledu na svět (a to určitě udělal, kdyby měl pohled jiný, stál by tam třeba Kalousek se Zlatuškou), pak vskutku nevím, jestli tak úplně chápe realitu…

      • Podle mne realitu nechape, ma to sesumyrovany jen teoreticky. Ono byva temer vzdy pravidlem, ze vysoky intelekt s sebou nese sve vedlejsi nasledky. Pak, kdyz potkas takoveho vysoce intelgentniho cloveka, nemuzes verit, ze by v nejakem vyseku sveho zivota mohl byt takovy blbec. Je spousta inteligentu, co si nevidi na spicku nosu, anebo jsou v necem uplni debilove.

     • „Sileny profesor“, co mel tu smulu, ze jeho oborem je politologie. Kdyby byl biolog, bude se zavirat do akvaria s moskyty a polykat parazity, jak to tyhle typy casto delavaji.

      • Možná by stálo za to, nějak vyhodnotit objektivní nebezpečnost takových lidí.
       Jako biolog mohl něco vymyslet…..třeba bojový plyn.
       Jako politolog…
       Ale stejně, Saxi, politolog, ten by se měl v politice orientovat.
       Já to možná vidím špatně, protože jsem nikdy neštudoval, takže třeba můj pohled není akademická orientace v politice, ale pak bych se musel zeptat, k čemu tedy akademická politika vlastně je.
       Já se samozřejmě mohu mýlit a Bělohradský mít pravdu, ale…neřekl bych, s ohledem na reálné výsledky této politiky, jak dnes, tak ale i v minulosti.
       Přece sociolog, filosof a politolog by měl znát základní principy invaze vojenského, i nevojenského charakteru.
       Každá invaze má za cíl obsadit dané území a zotročit původní obyvatelstvo-to „užitečné“.
       V historii není precedens, kdy by nějaké etnické skupiny žily spolu v míru a lásce, aniž by se nesnažili se vzájemně zničit.
       (Jak to přesně funguje v Jižní Americe nevím, a celkem by mě to zajímalo, protože tam se takovému modelu alespoň na venek daří …)
       V konetxtu celků, jednotlivci či malé skupiny si mohou v pohodě rozumět.
       Protože mají na výběr, s kým si budou rozumět, což u větších celků nejde.

       • Doted jsem bral vystupovani pana profesora jako zajimavy ukaz a tudiz jsem mel i tendenci ho omlouvat…pokud pises „Možná by stálo za to, nějak vyhodnotit objektivní nebezpečnost takových lidí“…pak je na miste takovouhle pozici opustit a chovat se k profesorovi jako k politikovi, kdyz uz se tak sam rozhodl: Proste keca pitomosti, dal se ke spatne spolecnosti a uchylnym zpusobem se stylizuje do role kychynskeho mudrlanta. Toho bych nevolil nikdy a kdo tak udela, zaslouzil by do konce zivota jist profesorovu italskou kuchyni. A to jsem jeste lidumil, napadaji mne horsi tresty, kdyz se kouknu na ty dva okolo nej.
        Sprahnout se s kariernim stranikem, vladnoucim po cely svuj zivot jen bezduchym byrokratismem a ohodnotit to heslem „Vratme politice smysl“, to je opravdu silne korenicko… :o)

        • Zabyvate se tu Belohradskym coby politickym exotem, ale mate dalsi jeste exotictejsi

         Nejen Belohradsky ale I jinni lide kandiduji na presidenta:
         http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Buh-je-sadisticky-curak-Milan-Kohout-ktery-vylil-sperma-v-kostele-se-opet-ozval-A-nejen-to-395163
         ===========================================
         Milan Kohout
         dalsi kandidat na presidenta s programem
         ZA CESKO MNOHOBAREVNE !
         =======================================

         Milí přátelé,
         několik mých přátel mě vyzvalo, abych kandidoval na prezidenta Čechie.
         Inu, rozhodl jsem se rozjet předvolební kampaň bezodkladně a s patřičným předstihem.
         Většina české společnosti jistě přivítá můj volební program rasového a etnického oživení naší společnosti postaveném na hojném přistěhovalectví z jiných kultur a okamžitém masovém přijímání trpících uprchlíků z válek, které jsme pomohli vyvolat.
         Již je načase, aby se Česko očistilo od sobeckých, xenofobních, rasistických, nacionalistických a imperialismus západní civilizace podporujících představitelů a nastoupila nová generace lidí, kteří jsou internacionalisté, věřící v univerzálnost lidských práv a nechtějící naši zemi obehnat odpornými segregačními ostnatými ploty, tak neblaze proslulými v dobách nedávných.

         S pozdravem „za Česko mnohobarevné“ a tudíž kulturně nesmírně obohacené.

         Váš Milan

         cha cha cha 🙂

         • Škoda, že je mu dáván mediální prostor.
          Toho by nejvíc nasralo, kdyby po něm pes neštěkl.
          Ten Kohout, když si to pozorně přečtete, vlastně vyjadřuje pohrdání ostatními.
          Chce nás (Čechy všech barev ksichtů) jen nasrat, očekává vulgární reakce radikálů a na těch se bude vozit a řičet nad vlastní genialitou.
          Jaký je rozdíl mezi „performerem“ Kohoutem a „bulvárním paparazim“ Novotným?
          Žádný.

        • K čemu nám, jako českému národu, bude v senátu primitiv s IQ 160 je mi záhadou.
         Tedy přesněji řečeno, k čemu by nám byl, kdyby se tam dostal.
         On se tam chce dostat, protože chce…vrátit politice smysl.
         Pokud je tedy pan profesor politik, (resp. ho tak budeme brát, jak píšeš) pak je to docela obyčejné slizké hovado.
         Pokud je pan profesor jen tichý akademický blázen, hledající k stáru smysl života, pak je to smutný konec jednoho života.
         V obou případech nám je ale v politice úplně na hovno.
         A to ještě…jak to tak vidím, se bude pan profesor radikalizovat, stane se z něj echt sluníčkář, nebude už akademik- zkoumal, ale kavárnický napravovatel světa, co u něj budou oponenti třeba xenofobové.
         Já třeba někdy vedu řeč s Tribunem.
         To je takový typický příklad, jinak je takových Tribunů víc.
         Můj pohled na svět spočívý v touze po míru a přátelství mezi národy.
         Razil jsem teorii, že cizinec, žijící v ČR skutečně může jak geneticky, tak kulturně obohatit naší zemi.
         A razím jí i nadále.
         Problém nastává, když se teorie střetne s realitou.
         Cizinec může naší zemi obohatit, pokud jejich počet nepřesáhne nějaký..řekněme kritický procentní bod.
         Ten bych viděl na 0,2% .
         Tedy pokud bude v naší zemi žít 20 000 cizinců, rozptýlí se a postupně se z nich stanou Češi, bez ohledu na to, jak barevný mají ksicht.
         Pokud je jich víc, stane se z nich problém.
         A problému je třeba zabránit, bez ohledu na teoretické touhy po míru a přátelství mezi národy.
         No…a nyní přichází Tribun, kterého nezajímá, jak teoretický je můj pohled na svět.
         Zajímá ho jenom ta praktická stránka, tedy moje snaha o zabránění narůstání problému.
         Poněkud nelogicky se ze mě stal v jeho očích rasista plný předsudků.
         Sám Tribun samozřejmě nikdy nevysvětlí, proč on sám migranty vítá.
         Kecy jako tolerance a sociálno a nepředsudky a ble, ble, není vysvětlení, ale odklon od podstaty problému.
         Ofrankování druhých vylhanými nálepkami také zrovna není dialog mezi politickými směry.
         To samé bude dělat Bělohradský.
         Nebude nic vysvětlovat, nebude vést dialog, bude jen nálepkovat.
         Když něco prohlásí, buď se to medializuje, nebo ne, jak se to bude zkušenějším politickým matadorům hodit.
         Stane se z něj užitečný idiot.
         Z intelektuální elity užitečným idiotem.
         Jak nedůstojné vyvrcholení života intelektuála.

         • „Pokud je tedy pan profesor politik, (resp. ho tak budeme brát, jak píšeš) pak je to docela obyčejné slizké hovado.
          Pokud je pan profesor jen tichý akademický blázen, hledající k stáru smysl života, pak je to smutný konec jednoho života.“

          Presne tak, vittto (dam to sem dolu, nahore uz jsou necitelne nudle).
          Jeste jeden motiv u nej vidim- a sice, ze se snazi zabranit fasizaci. Ovsem jako kazde slunicko nevidi, ze jeho postoj vede k fasizaci na 100%, kdezto opacny postoj, jiz-pred-fasisticky se casem muze rozptylit a veci se vratit do normalu.

          Osobne mi nejvice rozciluje opovrhovani „vlastnimi“ lidmi. Jako bychom za soucasnou situaci mohli jenom my a byla nase chyba, ze se uprchlici nejen neintegruji, ale ze jsou bezpecnostnim rizikem.
          Na druhou stranu, pokud tenhle postoj prevladne, jde o jasnou znamku naproste ztraty sociality, spolecnost nema zajem drzet pohromade, jeden je druhemu uplny sumak. A nejen to, spolecnost a s ni i spoluobcane jsou nenavideni natolik, ze se je slunicka snazi zlikvidovat. A ta nenavist je tak velka, ze to chteji provest za kazdou cenu, i prez ztratu osobni bezpecnosti a pravniho statu (viz zvykove soudy sarija). Hlavne ale, ze nejsou socialni inzenyri, ty totiz nemaji rada :o)
          Me na tom vadi, ze osobni problemy resi cestou druhych. Ja se opravdu necitim zodpovedny za jejich pocity a videni sveta a z vyssiho principu mravniho ani nechapu, proc bych mel za jejich osobni nestesti pykat i ja.

          • Jo….fašismus.
           Není lepších propagátorů fašismu, než těch, kteří pracují na co největším růstu důvodů, proč fašismus vznikl.
           Skoro bych si myslel, že je to cíl celé téhle maškarády.

          • „Skoro bych si myslel, že je to cíl celé téhle maškarády.“
           To je skoro konspiracni teorie, pravdepodobna skoro jako to, co rikal kdysi Kopernik.

   • jen ještě tady k tomuhle – „Ten negr je úplně blbej.“

    no on je to Vittto patolog, mrkněte čím se zabýval, a taky co je to ta chronická traumatická encefalopatie alias boxerská demence vlastěn zač, jaké jsou její příznaky, projevy, symptomy.. č.rozhlas úvádí pouze deprese, leč není tomu tak.
    K tomu si vemte, že Clintonová prý před čtyřmi lety utrpěla úraz hlavy. Alespoň takhle to psali kdesi na Aktuálně, s tím, že ji Trump právě tímto zesměšňuje, že to prostě o ní říká. Otázku zdraví Clintonové samozřejmě řeší voliči té i té strany, a prý má opravdu divné projevy, tuhnutí hlavy, epileptické záchvaty atd.

    Takže v tomto smyslu je pak otázka, – je ten váš negr úplně blbej, anebo naopak děsně „chytrej“, vyčuranej.. (?)

    ale taky si hned říkám, jestli má vůbec smysl řešit, zda je oprvdu příznivcem Clintonové, anebo naopak Trumpa, imo ani moc ne, vemte si jen, co způsobilo video jednoho českého hasiče z Moravy, toho Gaždy- seriózní deníky prý mluví o tom, že incident může zcela zvrátit prezidentské volby. Prý český přistěhovalec a paradoxně příznivec Hillary Clitonové svým videem možná zasadil poslední hřebík do rakve její prezidentské kampaně.
    No?

 8. Bělohradský, propagující v kuchyni špagety coby příklad lidové stravy a symbol spojení socdem a zelených, je legrační.
  Zvlášť když si vzpomenu, že to není první žvanec v jeho myslitelské kariéře. Pamatuju, jak kdysi přišel a kázal o demokratičnosti McDonaldových hamburgrů, načež to zkoušel jako Klausův poradce.
  Je to cesta hledání přátel ve zmateném světě zmatenou hlavou.
  Zírám.
  Zrovna jako na Kellera, který jde opačnou cestou, hledáním nepřátel nepřítele, a právě dorazil tam, odkud Bělohradský vyšel.

  • Keller je opravdu někde jinde než Bělohradský.
   Že tak triošku naznačujete, že jednou dojde tam, kdo je dnes Bělohradský (tedy do intelektuálního bahna) ještě neznamená, že tam dojde.
   Zatím tam není….

   • Nějak se mi to už plete. Který je Keller a který Kelner? Splývá mi to…. 🙂

    • To jste mě zmátl.
     Keller je ten sociolog, co velice obratně často hovoří na sejšnech KSČM, inteligentní člověk.
     Kelner je ten miliardář, co neříká nikde nic, a tak se o něm moc nepíše.
     Teda doufám….

   • To je nepochopení. Keller už někam došel: zatím ke Klausovi, protože hledá spojence proti společnému nepříteli. Jestli půjde ještě dál, se neví.
    Tam, co je dnes Bělohradský, jednoznačně nemíří.

 9. K nečitelné necitelné nudli dotaz:
  Kde pan embecko ráčí vidět nenávist?
  Někdy mám problém s překladem /už například vím, že „vudci“ znamená „vůči“/, jenže tohle asi není ten případ.

  • Konecne tedy (snad) sem dolu, pro vitttu:
   Jak to dopadne je dle meho docela jasne, temer kristalove:
   Jelikoz uprchlici nasazuji nabozenske a kulturni zbrane, zacne se Evropa branit podobne, tedy reconquistou. Coz znamena, ze posili cirkev (procpak se ti lisaci asi dneska neozyvaji) a udela svazek s kapitany prumyslu a silovymi slozkami statu. Vznikne tak klerikalne- korporatni diktatura, drzena nad vodou policii a vojaky.
   Dopadne to jako za Franca, anebo v republice Salo- ale smazit se tentokrat nebude proletariat, ale multikulti stredni trida. Prakticky to uz zacalo- cirkev tlaci na pridani hodiny katechismu, alespon tady, pry z duvodu „posileni tradic“. No klasika a zadna slava…

   • Tak zase se to nepodarilo… ;o)
    Ale kdyz uz jsem tady: ano, smajliku, vidim skrytou nenavist ci totalni lhostejnost. Vzhledem k tomu, ze problem uprchliku nevychazi ze spolecnosti, je jedno, jestli je clovek nenavistny, anebo lhostejny, v obou pripadech to dopadne stejne. Treba lze rici, ze lhostejnost (k vlastnimu spolecenstvi) je v tomto pripade nejlepsim nastrojem nenavisti.

    Jinak mate pravdu, v pripade „vudci“ mam letity blok a nedokazi to napsat pravopisne spravne jako „vuci“, diky za upozorneni.

    • ty už si píšeš sám se sebou??
     ne, že bych to to vyčítala, jen zkrátka se mi @@ nepojí se smajlíkem, když tak jsou to dva zavináče. Ačkoli valstně i chápu, třeba mně osobně se ten výraz zavináč teda jaksi nelíbí, a je-li navíc dvakrát, není možno dotyčného už tuplem oslovit- vážený pane dvojitý zavináči??

     Jinak co tady píšeš vidím podobně, celý ten odstavec,
     nebo teda skoro stejně s doplněním k „Treba lze rici, ze lhostejnost (k vlastnimu spolecenstvi) je v tomto pripade nejlepsim nastrojem nenavisti.“
     tj. že ona se ta nenávist či lhostejnost části společnosti (k vlastnimu spolecenstvi) samozřejmě navenek pak jeví jako jakási láska-přívětivost k cizímu společensví, – obecně k čemukoli cizímu, a je i jedno, že naprosto neznámému- ,
     a tohle samozřejmě může postupně začít vzbuzovat (ve vlastním společenství) nejdřív teda právě jakousi lhostejnost vůči lhostejným (sebeobrana), v horším případě, či postupně, i nenávist.. (boj)
     Je to začarovaný kruh.

     Zvlášť když je zjevné, že ona ta láska, zájem, přívětivost vůči cizímu bývá většinou právě a jen proklamativní: lhostejní jsou lhostejní jsou lhostejní.
     A do cizího-neznámého si akorát promítají své představy, a to představy všeho druhu, nejčastěji zjevně představy o stejném, nebo i rovnou lepším. A to je pak v rámci vlastního společenství nejen vyhodnoceno-pociťováno jako naprostý únik z reality, ale i nebezpečné ve všech směrech. A tak je nakonec pak oprvdu nejspíš jedno, že na počátku nebyli ti lhostejní rovnou těmi nenávistnými vůči vlastnímu společenství.

     • Jo, dvojzavinac…me se tyhle bezejmenne graficke nicky pletou.
      Tohle vyjadreni zajmu je jasne pedagogicky manipulativni tah: ucitel dava najevo prehnany obdiv k praci nejakeho zaka jen proto, aby upozornil druhe, ze jsou luzri = jde o druhe, ne o toho nejlepsiho.
      I tady je laska az opici (viz ten znasilneny svedsky poslanec, co se pak omlouval za sve nepochopeni potreb tech 3 uprchliku, co ho zmakli). Nejde o uprchliky, ale o nas, tedy „druhe“, luzry, kteri zrejme brani ve svetove revoluci, anebo necemu podobnemu, zkratka jsme brzdy pokroku.
      I ten soucit je velmi podezrely: s uprchliky ano a s obetmi jejich utoku take…ovsem tim to konci a to mi neprijde v poradku. Protoze pokud se pak chces nahodou branit, hned jses fasista. Pouhy soucit s treba temi 1500 nemeckymi detskymi zenichy a nevestami mi prijde malo. Navic nelze ocekavat, ze stat zacne nejak konat, protoze je ochrnuty prave recmi o soucitu.

      Ze soucitu a pochopeni se stalo velke totalitni politikum, ktere zname treba od komunistu: „Vy snad nechcete, soudruhu, aby se nase spolecnost uspesne rozvijela?“
      „Vy si snad prejete, soudruzko, aby na vas lhostejny az nepratelsky pristup doplatily nemocne zeny a deti?“
      Mozna slunicka nevedi, ze jsou uderniky moderni doby, komsomolci prevratnych zmen nasi spolecnosti…ale pochyboval bych o tom. Tohle je o tom, „jak chutna moc“. Konecne k ni pricuchli a nepripusti si, ze dokazi mavat pulkou spolecnosti proti jeji vuli…a dela jim to samozrejme dobre, proto take tvrdi, ze to tak neni :o)

      • Treba v Nemecku bych vubec nemel pochyby o tom, ze „Willkommenskultur“ je excelentnim nastrojem spolecenskeho konkurencniho boje, v jehoz obsah neveri skoro nikdo. Rudi komsomolci- modri komsomolci a ted pro zmenu duhovi. V Cesku je to trochu mekci, zatim, Berlin preci jen neni Moskva, zatim.

      • „Mozna slunicka nevedi, ze jsou uderniky moderni doby, komsomolci prevratnych zmen nasi spolecnosti…ale pochyboval bych o tom. Tohle je o tom, „jak chutna moc“. Konecne k ni pricuchli a nepripusti si, ze dokazi mavat pulkou spolecnosti proti jeji vuli…a dela jim to samozrejme dobre, proto take tvrdi, ze to tak neni :o)“
       Kdo to je? Kde se vyskytují takové exempláře?
       Vítají cizince a nemají rádi své spoluobčany, mají pocit moci, chovají se jako komsomolci – to zní skoro jako by někdo takový doopravdy existoval.
       Není to něco jako polednice? Pod plachetkou, hnáty křivé, hlas vichřice podoba. Určitě existuje. Hrej si, tu máš kohouta.

       • „Kdo to je? Kde se vyskytují takové exempláře?“
        Možná kolem autora (teď nevím, u koho to začíná) skutečně existují, třeba soused, spolupracovníci a tak. Možná existují jen ve virtuálním světě fantazie, a pak jsou dvě možnosti – autor to ví, že jsou jen virtuální a z nějakého důvodu se mu to hodí, nebo mu splývá svět virtuální se skutečným.

        • Podle Čulíka neexistují ani NO-Go zóny.
         A přistěhovalci jsou požehnáním pro Evropu, protože…kdo nás bude jednou živit?
         No ale proč se tedy mluví o migrační krizi a jsou zavírány hranice?
         To je úplná záhada.
         A nebo cigoši, jak jsou u nás diskriminováni.
         Jejich touha je vzdělávat se a pracovat, a MY jim to neumožníme.
         Viděla jsi jak žijí?
         Hrůza, proč jim nedáme nové hezké bydlení?
         Nebo…jim ho dáváme?
         Tam je máš, Janiko, tam všude jsou ti sluníčkoví lháři.
         Melou nesmysly, co si vzájemně odporují, vydírají, provokují…třeba ty zdravotní sestry, co je vyhodili kvůli těm šátkům.
         Ta jedna propadala ze všech předmětů vyjma angličtiny, a ta druhá tam ani nechodila.
         Ale obě byly diskriminované.
         Tam je máš, ty sluníčkáře.
         Co bys ještě chtěla?
         Sama jsi sluničkářka a lžeš, jak když tiskne, a ty debilní komenty sem nedávám jen proto, že se Taras vyjádřil odmítavě a já jsem slušný člověk.
         I proto, že by se Taras asi neposral, kdybych se čas od času něco postnul, ale jelikož je i Taras slušný člověk, tak mu vycházím vstříc….slušní lidé si mají pomáhat, víš?
         Banuješ svoje oponenty a mluvíš o toleranci s děsně tě dráždí netolerance…
         Tribun zase pouští jen něco (teď tedy pustil všechno a ten poslední ještě třeba neviděl) …kurva čím to je, že tyhle manýry mají ti, co je tolerance jejich mantra?
         Darmo mluvit….

         • Já osobně znám hafo lidí, kteří pracovat chtějí a studovali by taky rádi. I když to nejsou cigoši. Kama zařadíte tyhlety lidi? Pohlásíte, že jsou líní nebo neschopní, pro změnu? A Váš oblíbený Jan Čulík, kolikrát v poslední době veřejně prohlásil, že No-Go zóny neexistují?

          Jděte se zahrabat do hnoje, demagogu.

          • Na Mistra otazek odpoved pokusem o otazkou 🙂
           Kdo je vetsi demagog , Slunickari nebo vitttove ?
           vittta to popsal srozumitelne a svym stylem stejne jako I Vy svym stylem.
           Cim se Vas dotknoul ze ho demagogujete ?

           Kazdy kdo alespon obcas vyjde mezi lidi musi potkat I lidi kteri by radi pracovali ci studovali.
           Nekdy je to tu horsi nez v 1 obecne 😦
           Mozna I ve zvlastni skole bez zvlastnich otazek by pochopili ze problem neni v tom kolik lidi stiticich se prace je na svete podle nazoru vittta a naopak podle nazoru Sluncem ozarenych ale ve skutecnych cislech tech pro ktere prace neni. Vy jich znate hafo, vittta jiste take, ostatni ctenari jiste take !
           Za to ze prace neni a dnes dokonce ani stadium protoze FSECHNO je dnes „zbozi“
           a dnesni spolecnost si to povysila az nad zakon Bozi ,
           ze lide se nechovaji lidsky ale svinsky
           zato muze KDO?

          • Ad Astr 15.9.2016 (01:02):

           Máváte tu odporem cikánů k práci a ke vzdělání, zatímco většina lidí, co nemá šanci dostat se k pořádné práci (a k relevantnímu vzdělání), jsou gádžové.

           O No-Go zónách (kde místní veřejně vyhlašují nadřazenost šaría na zákony britskými) v Londýně jsem se před lety dověděl právě z Britských listů. (Bohužel, pro rafinované reorganizaci mnohé články z archívu zmizely.) Dáváte lidem najevo, že kritici Britských listů jsou vymaštění idioti a demagogové. K tomu prvnímu lékařský certifikát zatím nemám, s tím druhým také nesouhlasím.

           Za Vámi zmíněnou mizéri podle Vás zřejmě můžou sluníčkáři, vítači a imigranti. Jak máte dooporavdy daleko Vy („… a vy zase podporujete řezače hlav“) od tak zvané *Nové levice* („… a vy zase nesnášíte feministky“)?

         • vittta | 14.9.2016 (18:27)
          Chachá, teď se vittta parádně odkopal a dokázal, že je patologicky posedlý mnou a v první řadě mu záleží na tom, KDO a ne CO se říká. Nadává mně za to, co už předtím napsal @@, toho ale nechává na pokoji, protože to je pro něj jiná liga.
          To jen konstatují, aby se vědělo :-).

          • Mám dojem, že ta posedlost bude asi spíše opačná.
           Dvouzavináč jistě dobře ví, že na něm- v případě, že s ním nesouhlasím- nenechám nit suchou, a většinou s ním nesouhlasím.
           Co se tebe týká, to se musí využít, tahle příležitost, když sem jednou za čas přijdeš a předneseš nějaké fantasmagorie, zjebu raději tebe, než dvouzavináče.
           Jinak, opravdu máš dojem, že jsem se nějak po těch letech na netu odkopal, tedy že jsem si tak nějak na něco hrál?
           Ty jsi pro mě jedna ze školících pomůcek.
           Nějaký dvouzavináč nemá zdaleka takovou cenu, prezentuje jen svůj názor.
           Ty ale prezentuješ kromě názoru i svou moc ten názor prosazovat.
           Na svém blogu, víš?
           Děsně mě baví blogeři, co mají v 75% tématech nějaký nesouhlas s politikou USA, Bilderberků či iluminátů, případně Ruska a kvičí o svobodě projevu a děsivých politických vraždách a všech těhle svinských věcech- a na svém blogu předvádějí to samé v malém.
           Co bys asi Janiko dělala ty, být prezidentkou USA?
           Neuneseš ani tíhu malého blogu, a kritizuješ tíhu „korun“ velmocí.
           Jak nízké, ubohé a naivní!!!

          • V USA zase neunášejí diktátory.
           Tak je čas od času s velkou slávou svrhnou.
           Kdo je diktátor, rozhodují USA.
           Stejně jako ty rozhoduješ, kdo je blb.

        • Nerevare, zkuste mi nějak vysvětlit, co mě chcete vlastně říci.
         Pak se pokusím reagovat.
         Moc vám nerozumím, vyjma toho, že jsem demagog.
         No a konkrétní dotaz…:
         „A Váš oblíbený Jan Čulík, kolikrát v poslední době veřejně prohlásil, že No-Go zóny neexistují?“
         Záleží na tom, kolikrát to prohlásil?
         Prohlašuje to tak nějak pořád, odkaz na jedno jeho takové prohlášení sem dala myslím Míša.
         Musel bych to počítat, a dávat sem takové ty náznaky, kde to prohlašují i jiní autoři BL.
         Sám Čulík konkrétně tam moc nepublikuje, jen dává jakési štvavé vsuvky do textů jiných a tak.
         Nic méně tady nejde o to, kolikrát se to tam objeví, ale o to, že Čulík a spol. nestydatě lžou a jejich příznivci jsouj s tím lhaním spokojení.
         Takže lež je oficiální zbraní sluníčkáře.
         Vy jste teď buď sám zalhal, že se mi snažíte velhat, že jsem něco napsal, co jsem nenapsal, nebo jsem to špatně pochopil, tak se raději ptám, než vás prohlásím za ubožáka, ksindla a svini.
         Já se soudy nespěchám…
         Takže…co mě vlastně chcete říci, o té práci a cikánech, nebo….co vlastně..

         • Jak už jsem (vícekrát) psal: i když Jan Čulík není můj favorit, tím, že mu neprávem nebo omylem přisoudíte i jen jedno jediné lživé tvrzení zařadíte mnoho slušných sympaťáků (mne nevjímaje) mezi lháře. A demagogy.

          Klidně mě nazýveje čím chcete, své právo se proti tomu občas ohradit bych si rád ponechal i nadále.

          (Předem upozorňuji, že až se Britské listy ozvou proti něčemu, čím sám nesouhlasím, postavím se na jejich stranu. Zatím to nehrozí.)

          • Zatím nenazývám.
           Vlastně už jo, zatím jste ukecaný kašpárek.
           Konkrétně jsem se zeptal, a vy jste nedokázal odpovědět.
           Tak zkusím ještě jedno konkrétno.
           Kde jsem omylem nebo neprávem přisoudil Čulíkovi lživé tvrzení?
           Chovejte se jako chlap, Nerevare.
           Přestaňte kňučet, jak jsem na vás zlý, a když už něco nakousnete, tak to dokončete.
           Vy jste koukám všichni sluníčkáři stejní.
           Kňučíte, ale nějakou konkrétní oponenturu, tu aby u vás člověk pohledal.

          • Ad vittta 15.9.2016 (11:33):

           Zkusíme to ještě jednou, ano? Kde zmíněný pán prohlašuje, že „No-Go“ zóny neexistují?

          • A hned bych něco měl, i když to nepsal přímo Čulík.
           Mimochodem, Čulík je znám také tím, že jeho překlady, konkrétně z Guardianu, jsou jím cinknuté, tedy přeložené trošku jinak, než jak je originál.
           Já neumím anglicky, ale…nechal jsem si pár článků přeložit.
           Tak dívejte:
           http://blisty.cz/art/83668.html
           Jde mi konkrétně o lživém zpravodajství o uprchlících v TV Prima.
           Co myslíte, bylo lživé- a pokud ano, v čem konkrétně?
           Stačí jen nástin, samozřejmě se toto dá dokladovat těžko, to bych ani nechtěl, byl by to diskuzní faul.

          • Jo, a já vám budu dokladovat, nástin toho, jak zahraniční média lživě referují o migrantech a migraci, a jak zamlčují jasná fakta.
           Berte prosím vaší případnou odpověď v konetxtu s údajně lživým zpravodajstvím TV Prima.

       • To co se ted deje je stejny mechanismus, jaky probihal v 50. letech na obou stranach opony. Konecne se po letech ve spolecnosti zjevilo tak silne verejne tema, ze je schopne likvidovat lidske existence (viz Culik a ten cesky doktor). Zatim to sice jeste nejede na plne pecky, ale muze. Dle meho Evropou obchazi strach, protoze lide vedi, co leta ve vzduchu a co muze byt nastrojem osobni pomsty ci karierniho vzestupu. Konecne verejne mineni jiz ovlivnuji osoby na urovni povysenych rolnickych kadru za ruske revoluce, napr. pornoherec, hlidajici verejnou moralku a smerovani republiky. Obecne mohu rici, ze lide se boji projevit, protoze by se jim to mohlo vymstit- a ne jen mohlo, ono se to jiz deje (viz dole Misou zminovana Kambouri). Tohle funguje na exemplarnim prikladu- tedy neni treba zavrit pusu vsem, staci par prikladu, jeden, dva, tri…a vsichni hned vedi o co jde. Dukazem je i emocionalni pretlak na netu. kdyby to v realu fungovalo normalne, neni treba upoustet paru anonymne, to je vyhrazeno pouze malemu nestandardnimu procentu. Plosne je to uz patologie a pricina neni „v lidech“, ale v situaci, do ktere byli nahnani. Samozrejme Cesko je v tom trosku pozadu, ale tady jde o trend, ne o okamzity nalez.

        • Presne popsano Saxi vcetne zaverecne vety:
         Plosne je to uz patologie a pricina neni „v lidech“, ale v situaci, do ktere byli nahnani. Samozrejme Cesko je v tom trosku pozadu, ale tady jde o trend, ne o okamzity nalez.

         Take ze to neni v lidech ale v „nelidech“ kteri lidu vladnou ! 😦

         • … potom tedy zbývá jen ty „nelidi“ nějak odhalit a neutralizovat. Potěškoště.

          • Lve nepredstirejte nevedomost
           Nejak odhalit ?
           Merkel se uz dostatecne „odhalila“
           Neutralizovat?
           Jak?
           Potěškoště. 🙂

      • co k tomu ještě mám obecně dodat, ono to sedí, je to tak, akorát můžu vypsat, co vidím jinak,
       opičí láska jistě, ovšem ten příklad s tím poslanecm mi k opičí lásce nesedí, to je příklad až snad samotné touhy po sebezničení, když to přeženu, a není jeden, i ženy se takto chovají, jedna prouprchlická aktivistka dopadla stejně, a stejná byla i její reakce, i tady u Tarase se o tom psalo.
       Ale nevím, nakolik byla vystavená tlaku, že takhle prostě musí mluvit, nebo nakolik to bylo její vlastní vyjádření, či pocit.. (možná pocit už úplné bezvýznamnosti? či obdiv k velkým a silným? jakési sebeobětování? těžko říct, u toho poslance to taky může být)

       Opičí láska je spíš ten případ toho švédského policisty(!), který cítil společenskou? nutnost-tlak, veřejně omlouvat toho uprchlíka, co zavraždil tu holku, která uprchlíkům pomáhala. A přitom ona sama byla taky imigrantka, ale dávno integrovaná, tj.z dobře integrované rodiny. Na tomhle příkladu je taky dobře vidět, jak to funguje..
       A jak to asi nakonec může dopadnout právě se všemi těmi dobře integrovanými, a tzv.vlastními lidmi, zkrátka se všemi, co dodržují pravidla, zákony a prostě žijí jako lidi?? A vlastní kriminálníky přece nijak nešanují, cizí ano.

       Nejen že jde ze strany státu vlastně o obrácený rasismus, ale navíc je to společnost, či nový směr, který se soucitem jen a pouze maskuje. Protže právě naopak, tím veřejně deklarovaným soucitem, a to i třeba s vrahy a vůbec tak kriminálníky, ničí, utlačuje a degraduje všechny ty, co takoví nejsou. Takže jestli opičí láska, nebo zlá macecha, nebo totalita psychopatů, jak to nazvat?

       A stejný případ je těch 1500 dětských manželsví v Německu, jasně, i mladí ženiši tam jsou, ovšem to jsou případy oboustranně dětských manželství. Zatímco v mnohem častějších případech jde o sňatky dospělých, ba právě postarších mužů s dětskými nevěstami. Taky o tom Němci kdesi psali, že tohle vyhovuje perverzním mužům. No a tak co teď?
       Co vím, tak najednou jakoby platí dvojí právo, evropské-německé děti jsou chráněny, ty „druhé“ ne. To je soucit? A jak to bude dál? Co až se začne populace neintegrovaných – neintegrovatelných imigrantů zvyšovat, a to začne, jak dlouho bude pak platit ochrana pro nezletilé děti? A proč neplatí všeobecně už teď? jak je to vůbec možné?

       A tohle je zase to stejné, akorát místo deklarovaného soucitu slouží jako zástěrka deklarovaná ochrana cizí kultury či náboženství.
       To je trend snad podporovaný psychopaty, a je to trend smrti, útlaku a přinejmenším odcizování, nikoli lásky a porozumění.
       Ať se jdou fakt vycpat. Je to jako vždycky, všechno co jde tlakem, či tzv. shora, to končí totalitou.
       A tahle vypadá obzvlášť odporně, něco takového tady snad ještě nebylo.

       • Janika existenci takových exemplářů zpochybňuje.
        A při té příležitosti ještě zesměšňuje ty, kteří na ně poukazují.
        Janiky a podobných se potíže s migranty týkat nebudou.
        Protože žádné problémy neexistují, leda když někomu splývá virtuálnís svět se skutečným….

       • Tak, tak…
        Ja tu nechci vest nejakou obzalobu a nehoho ukazovat prstem, spousta lidi je v tom nevinne, jednoduse je nespokojena a nevi jak z toho a jak se spolecensky realizovat. Takovi jsou vzdy na zacatku kazdeho prusvihu, pozdeji jsou odstrceni a jejich misto zaujmou „profesionalove“.
        Taky jsem cinkal na Vaclavaku… :o)
        Upozornuji jen na to, ze tu vznika nepezpecny sebeznicujici trend. Vznika- ci spise vznikl, coz znamena, ze na pretres se konecne dostava i otazka viny. Po roce a pul je jiz informaci dost a kazdy kdo ma oci a usi uz musi videt, kam se to sune. A situace je to v historii znama a casto se opakuje, takze tak od pristiho roku uz vymluvy nebudou vymluvami, ale zamernym postojem.

       • Chcete, aby ta „dětská“ manželství Němci tolerovali anebo nechcete?
        Zdá se mi, že výron nespokojenosti se u „antisluníček“ dostavil až potom, co s tím Němci začali něco dělat.

        • chci, aby ta dětská manželství tolerovali anebo nechci, to je ale otázka, že?

         vy jste fakt hlava, nejdřív jesm si říkala, že vám na ni spadl květináč, (teda nejdřív jsem si říkala, jestli vůbec nějakou máte, to mě drželo docela dlouho) , ale třeba umíte německy.. vy výrone,
         a že s tím Němci něco začali dělat?
         Našla jsem akorát tohle vyjádření

         „Spolková vláda CHCE prohlásit dětská manželství za neplatná“
         ?
         to je asi teda tak stejný, jako když zas třeba já chci! hodinky s vodotryskem, no ale nic, dále tedy píšou, že „dětská manželství uzavřená v cizině nemají už brzy platit“ , a to je skutečně ohromující,
         sice nevím, co je to „brzy“, aby to pak nebyl jeden Brzy podobně jako jeden Furt, že, ale chápete vůbec, co to znamená??
         Že po celou tu dobu a až dosud ta dětská manželství uznávána byla (včetně toho, o kterém jsem tu jednou psala, bratranec a sestřenice oba čtrnáctiletí, ten Romeo a ta Julie, kterým jsme to všichni tady vlastně přáli, te\´d je jim 15, a nevím, jak to vlastně chodí, jsou-li či nejsou-li bráni jako dospělí se všemi právními dopady? ale to je fuk, to nechci řešit, (- krom toho, když nebudou manželé, určitě je nehodí nikam do pasťáku za porušení zákona, ale holt zůstanou dál (jen?) milenci, což je mnohem romantičtější, to ví každej),

         ale jak to teda, že ne(za)fungoval právní stát německý, soudy hned?
         A druhá věc, znamená to tedy, že spolková vláda je te´d na nad právem nebo jak??
         To vždycky pak vyjde nějaké to „nařízení vlády“, aneb vláda chce! a podle toho se budou soudy řídit?
         No ale tak kde to teda jsme? Tedy Německo?
         http://www.zeit.de/gesellschaft/2016-09/zwangsheirat-kinderehe-bundesregierung-verbot

         • Pasťák asi ne, jestli tím myslíte zamřížovaný barák pro mladé provinilce, ale na soudní rozhodnutí o umístění čtrnáctileté „manželky“ do zařízení pro mladistvé už došlo.

          • Už???
           Tý voe, tak to už jí tam brzo posadí…
           Kdo by to do vás řekl, že jste takový šoumen….
           Já vás měl celou dobu za suchara.

          • jasně, potrestat „manželky“, to je asi teda přesně v linii toho haj…maase, by mě zajímalo, jestli někde někam někdo zavřel nějakého obstarožního bohatce, co si koupil „nevěstu“ ..asi těžko..

         • Fakt se bavím, Míšo.
          Já si říkal…“ten dvouzavináč je nějakej divnej, ten snad je mimo realitu, nebo co“…
          Tady byl dotaz, kdo je ten sluníčkář, dvouzavináč to nemohl předvést přesněji.
          Neříká nic, jen tak naznačuje….ať si každý sám už domyslí, co tím vlastně myslí.
          Trošku to nechali zajít daleko, ale to se rázně změní, jak zábavně píšeš, až to německá vláda bude chtít.
          Ještě se vrátím k tomu Bělohradskému.
          Já jel ještě pak do města, a hnedle jsem viděl další plakát s usměvavým ksichtem.
          Nápis zněl:
          Je čas činů! (tak nějak)
          Silou rozumu!
          Tak mě napadlo, že jsem to vlastně odflákl, ten rozbor rozdílu volebních plků idiota a intelektuála.
          Totiž..smysl volebního trháku pana profesora si lze domyslet, těm nejblbějším voličům je servírováno oranžové rajče a zelená bazalka.
          Ale smysl keců bomberů z TOP 09 si nedomyslí ani génius….

        • a další věc, že teda ti Němci (myslel jste zjevně teda vládu) konečně „něco začali dělat“, tak je důsledek akorát toho, že se ozvaly spolky na ochranu dětí,

         přičemž to vládní „něco začít dělat“ znamená vytvořit jakousi pracovní komis (asi něco jako naše vyšetřovací komise všeho typu, co furt vyšetřují aby nakonec nic nevyšetřily)
         takže to je pro vás to „něco dělání“ ?

         a ještě další věc,

         víte-li vy anebo nevíte-li vy čím se mezitím (když měl sám o sobě! normálně fungovat německý právní stát) zabýval německý ministr ´spravedlnosti´ Heiko Maas?? Tedy osoba zodpvědná právě za tohle?
         Zabýval se sledováním -šmírováním (tj. zavedl „nutnost“ sledovat) čistotu řeči na netu, tedy všechny ty, kteří se nevyjadřují dostatečně korektně, a tedy dovolí si říct-mít něco proti šariji, islámu, muslimům atd, – to pak hned je z každého z nich islamofob, rasista, xenofob,.. a tohle je to nejhorší, čeho se můžete v německu dopustit. Jsou povzbuzováni udavači, řeči dotyčných se mají archivovat, to aby se proti nim dala jejich slova použít, i k trestním oznámením, vlastně kdykoli.. třeba i u rozvodu, všem vysoce morálním a mravním a respektujícím cizí kulturu a náboženství je v německu přece jasné, že xenofob nemůže být dobrý otec, islamofobka zas nemůže být dobrou matkou atd.
         Co na to říkáte?

         Že slavný Heiko Maas, socialista, a zástupce justice, namísto aby „pěstoval právo“ – německé právo, a posvítil si na jeho porušovatele, – svítí na své vlastní občany, které pronásleduje i po netu. Na jedné staně tma, zhasnuto- na straně druhé aktivita až ohromující.
         A ten milý pán te´d tedy prý (dle vás) začal něco dělat.. – navrhl vytvoření té spolkové pracovní komise..
         „Wenn man nicht mehr weiter weiß, gründet man `nen Arbeitskreis…“ a to jsou na něj ještě hodní
         http://www.pi-news.net/2016/08/mehr-kinderehen-in-deutschland/
         Už toho mám dost.
         vás taky

         • Pan Maas možná zřizuje nějaké komise, ale zatím to i bez něj řeší soudy v jednotlivých spolkových zemích.
          Jak byste to dělala vy?
          Ale co se ptám. Vždyť tuším, co z vás vypadne.

          • Tak se tak blbě neptejte a když už, tak si rovnou odpovězte.
           Ale jinak máte pravdu, že justice a policie v Německu funguje celkem obstojně.
           Za ty známé kolínské útoky na ženy byli myslím dva mládenci rázně potrestáni.
           Oba dostali podmínky.
           Na to bychom, pokud chceme soudit německé silové složky, neměli zapomínat!

          • Soudy nic neresi, jen vlada vydala prohlaseni, ze BY se s tim melo neco delat. To je rozpad statu v primem prenosu.

         • Nemecka policie je kaput- tady v clanku nazvanem „Pravicove nasili- zase znova Budysin“ pisi, ze konflikt vyvolali mladistvi uprchlici, kteri zacali hazet lahve a kameny. A radnice zareagovala drakonickymi opatrenimi, jako treba zakazem podavani alkoholu mladistvym uprchlikum.
          Ergo kladivko vsude jinde pit muzou a obrana opred letajicimi kameny a lahvemi je nasili.
          http://www.spiegel.de/politik/deutschland/bautzen-was-hinter-der-gewalt-zwischen-fluechtlingen-und-rechten-steckt-a-1112458.html
          To je zase vec…

 10. A tohle je presne prichazejici tragedie:
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/VIDEO-z-Nizozemi-Uprchlici-terorizuji-mistni-obcany-A-v-televizi-predvedli-neco-nevidaneho-453625
  …přistěhovalci, kteří dlouhodobě terorizovali místní obyvatelstvo….aniž by se policie zmohla na odpor….gang brutálně zbil cyklistu….obviňuje Nizozemce z rasismu….umístění většího počtu bezpečnostních kamer v inkriminovaných místech, kde gang působil.

  A pokud by se nekomu nezdalo, ze je to z PL:
  http://www.nltimes.nl/2016/09/14/arrests-made-zaandam-neighborhood-unrest/

  • anebo tady je to popsáno rovnou v knížce, mám to z DR z komentářů
   Tania Kambouri, Policistka volá o pomoc, a prodává to třeba Kosmas a jiná knihkupectví

   a něco o té knížce je taky jen na PL, Na Lidovkách o tom sepsali takovou stručnou recenzi-obsah, s tím, že snad knížka vyjde česky, no jo..
   jinak teda tady
   http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Vypadni-ty-mrcho-Velmi-drsne-cteni-z-knihy-nemecke-policistky-o-imigrantech-a-kriminalite-439659
   „Nejenže bezohlednost a agresivita jednoduše narůstají – tvrdím dokonce, že realitou našich ulic se stále více stává archaické právo silnějšího. V Bochumi existují oblasti, kam se my jako policie při mnohých výjezdech – zvláště v určitou denní dobu – už nedostavujeme v jednom jediném voze… Mnozí z mých kolegů už zažili probodané pneumatiky i horší útoky – výjimkou nebylo ani použití střelných zbraní,“ popisuje policistka, která už na sebe upozornila v roce 2013 v dopise rozhořčené čtenářky časopisu Německá policie (Deutsche Polizei), který vydávají policejní odbory GdP. Jako členka hlídkového útvaru v něm popisovala, jak s kolegy bojuje s rostoucím násilím a stále klesajícím respektem hlavně ze strany mladých muslimů.“

   • k tomu ještě ze sluníškářských Britských listů opačná zpráva, mile útěšná, ač zároveň útočná, to taky každý nedovede

    „Vládní maďarská brožura pro protiuprchlické referendum obsahuje i tuto idiotskou mapku o existenci údajných „no-go“ zón v západní Evropě. Nic takového neexistuje. Orbán předsedá vládě lží… “
    – See more at: http://www.blisty.cz/art/83631.html#sthash.M7sNqVHE.dpuf

    jinak ten stroehlein má takový ten pichlavý pohled inkviztora, ať se nahnu kam se nahnu, všude na mě čučí, ten se k lidským právům hodí asi jako to předsednictví SA v OSN ,
    jo ale když to o neexistenci no-go zón napíše taková kapacita, tak to přece musí být pravda, no ne?

   • „…členka hlídkového útvaru v něm popisovala, jak s kolegy bojuje s rostoucím násilím a stále klesajícím respektem hlavně ze strany mladých muslimů.“
    Konečně něco, co nepáchají vaši pomyslní sluníčkáři.
    Respekt k policii klesá vždycky, když stát nebo obec zanedbá anebo programově kašle na princip rozbitého okna. Opak viz Giuliani a New York.

    • Když není rovnost před zákonem, těžko může policie dělat svou práci.
     S rozbitým oknem třeba.
     Okno rozbije bílá huba, a je u soudu a platí škodu.
     Okno rozbije barevná islámská huba a u soudu je policajt, který ho u toho chytil.

     • Nevím, jestli chápete, o čem mluvím. Princip rozbitého okna funguje jen tehdy, když nerozlišuje barvy.

      • O tom právě mluvím.
       Policie barvy rozlišuje, tak ten princip nemůže fungovat.
       Nutno ale říci to podstatné.
       Policie barvy rozlišuje pod politickým, ale především vyděračským justičním tlakem.
       Kdo je původcem toho tlaku nechám na vás.
       Ale už někde před rokem jsem psal, že integrace nemůže fungovat, protože mezi původními obyvateli a migranty není rovnost před zákonem.
       Smáli (jste) se mi….

       • No, vlastně nevím, o co se chcete hádat, když píšu, že tu situaci v ghettech zanedbali.
        S migranty samozřejmě o rovnosti před zákonem nemůže být řeč, ta může být v úplnosti jen mezi občany daného státu. Neboli dokud někdo občanství nemá, nemá ani všechna práva. Musí ale dodržovat všechny zákony.
        Donutit lidi dodržovat zákony je první předpoklad. Že je to možné, i když v začátcích nákladné, si stát musí uvědomovat. To není střet kultur, ale boj policie s nezákonností.
        Prevence je další nástroj, ale to je na delší debatu.

        • Děláte si prdel?
         Migranti mají daleko větší práva jak hostitelé, ne naopak.
         Nemůžete nutit někoho dodržovat zákony, když ten někdo nejenom že je dodržovat nechce, ale ještě se na něj nesmí ani zvýšit hlas, aby nebyl ten, kdo nutí (třeba i policajt) ofrankován jako fašista a nestanul před soudem, nebo by přišel o práci.
         Pokud bude smět policie a armáda používat ZÁKONNÉ prostředky, bude v NO-GO zónách klid za 14 dní.
         Sice by těch 14 dní krev tekla po ulicích proudem, ale vyplatilo by se to.
         Protože by to byla většinou krev jejich, takhle jí poteče za pár let 5x tolik a bude to krev naše.

        • „To není střet kultur, ale boj policie s nezákonností. Prevence je další nástroj, ale to je na delší debatu.“

         debatu máte tady
         http://video.aktualne.cz/dvtv/dvtv-19-8-2016-islam-a-terorismus-senkypl-o-epojistenicz-fot/r~5503ffec660d11e68d00002590604f2e/
         abyste věděl, co to je a co to není. A kdo jiný než muslim vám to může vysvětlit lépe, že? Odviňte si oči a uvidíte, je to fakt rozumnej chlápek, sám si prošel fází fanatismu, ale dostal se z toho. Na začátku je to trochu zmatený, taky Veselovský mu furt skáče do řeči, ale nakonec to doklapne.
         Enjoy it!

 11. add: Nerevar | 15.9.2016 (01:32)
  Odpuste si mavani odporem Cikanu
  a Lvovske uvahy o tom kdo za to muze podle Astra.
  Kdo za to muze Astr odpovi az Vy odpovite na otazku:-)

  otazka na Lva znela :
  ze lide se nechovaji lidsky ale svinsky
  zato muze KDO?

  • Odpovídat na řečnickou otázku může někdo považovat za důkaz mdlého ducha (odpovídajícího).

   Mne za takového pravděpodobně už dávno považujete, takže se tím o prestiž nepřipravím: Na vině jsou lidi. Vy, já, Miloš Zeman, Francesco Bernardone, Tomás de Torquemada, zkrátka lidi. Lidská blbost, chcete-li.

   A teď Vy.

   • Jděte se zahrabat do hnoje, demagogu.
    tato Vase veta pro vittta me velmi zaujala a k odpovedi vyprovokovala 🙂

    Pokud jste v Evrope a odpovidate v nocnim case je to jiste thema velice dulezite.
    U me prave poledne a tak zadny problem s odpovedi. zadne nebezpeci ze bude ospala nebo nocne mimo:-)
    Sdelujete mi, ze:
    Na vině jsou lidi. Vy, já, Miloš Zeman, Francesco Bernardone, Tomás de Torquemada, zkrátka lidi. Lidská blbost, chcete-li.

    Souhlas ze “ Lidská blbost“
    Ale necitim se dobre v te rade kterou jste vyjmenoval. 😦
    Prosim o zarazeni az nakonec, neb nekdy je poradi velmi dulezite
    Za Tomásem de Torquemadou =( first grand inquisitor in Spain,) se budu citit lepe nez vedle Vas :-),
    PS
    last but not least:
    Je nejaka nadeje ze byste konecne prestal byt nadmerne osobni
    v tomto pripade komentovat poznamkami na a o urovni „mdleho ducha“ ?
    🙂

    • To je mi jasné. Kdekdo se cítí – řekněme – nepohodlně poblíž někoho, kdo se nepříjemně ptá. Snad Vás uklidní, že jsme opravdu každý na opačné straně planety.

 12. To je zajímavá otázka, kdo jsou vlastně ti sluníčkáři? A kdo příslušník pražské kavárny? Na vyšší mediální úrovni je to jasné, kde jsou ale tady u nás, dole, na mém zaprděném vidláckém blogu? Jsou natolik odvážní, že se s hrdým čelem k hnutí lobotomizovaných fantastů přihlásí?

  • Milý Tarasi, odvážná jsem dost, abych se ke svým ničemnostem hrdě přiznala, například k tomu, že šizení státu na daních považuju za ctnost (a říkám tomu v jedné verzi kreativní účetnictví). K čemu konkrétně se mám přiznat v případě sluníčkářské lobotomie? Sem s tím, pokud možno s jednoduchými otázkami, abych mohla odpovídat ano-ne.

   • Nejde o to odpovídat na otázky, jde o to přihlásit se hrdě, s prsama vypnutýma a planoucím srdcem, k sluníčkářské kastě. Příznaky choroby jsou přece obecně známy. Samozřejmě, patříš mezi horké kandidáty, zvláště skrze to počáteční nasazení, ale teď už to není tak zřejmé.

    • Když já vážně nevím, co tím myslíš. „Obecně známo“ je zavádějící pojem. Tak zkus vymyslet testík :-).

     • Sluníčkář vlastně není nikdo.
      I ten největší kolaborantský kripl bude mluvit JEN a JEN o dodržování zákonů.
      Žádné nelegální migranty tady žádný sluníčkář nechce.
      Chce jen pomáhat, a to musí, podle různých mezinárodních smluv.
      Pak chce také takový kriplík, aby se i v hostitelských zemích dodržoval jen a jen zákon.
      To znamená, že migrant dostane peníze, ubytování a jídlo podle zákona a též mu nikdo podle zákona nesmí bránit v jeho víře.
      Natož ho nějak diskriminovat.
      V Itálii dokonce může podle zákona i krást, pokud má ovšem hlad.
      A to má vždycky….
      No uznej sama, co je na tom špatného, pomáhat lidem ?

     • Přece dobře víš, jak se sluníčkářství a dobrosernost projevují, nerob sa sprostou. Typickým projevem naivního hlupáctví těchhle lidí je třeba inkluze ve školství. Zdánlivě pozitivní a dobročinný projekt přinese do práce učitelů peklo a žákům výrazně omezí vzdělávací možnosti. Tebe to drželo v dobách růžových imigrantských mikin a Ajlanova neštěstí.

      • Nevím, jak se to univerzálně platně, shůry nadefinováno, projevuje.
       Jen bych ráda, kdybys pochopil, že projevení soucitu s konkrétní lidskou bytostí, klukem v mikině či plačící dívkou ve škole, nemá nic společného se světovým názorem, nevyplývá z nějakého politického či náboženského postoje, nezakládá účast v nějaké skupině a podobně. Pokud z toho takové věci u mě vyvozuješ, mýlíš se.

       • U veřejného projevu nezávisí příliš na úmyslech řečníka, ale na konkrétním účinku jeho vyjadřování na posluchače. Tvůj postoj (zvětšený velikánskou lupou) mi připomíná soucit ohroženého se zlodějem, který tě šel v noci vykrást, znásilnit, možná i zabít – a spadl přitom z hromosvodu, po kterém šplhal, a zlomil si nohu.

        • Tak to je problém posluchačů. To by vysvětlil psychodoktor, i to tvoje spatřování zlého předem i od holky školou povinné. Ty se díváš na chlapa s kocourem v utečeneckém táboře a vidíš za ním masu islámských hrdlořezů. Já vidím prostě jen dojemný obrázek chlapa s kocourem.

         • Asi jsem to neformuloval dost jasně. Tvé blogy s Ajlanem, plačící holčičkou a chlapem s kocourem měly u čtenářů vyvolat soucit s imigranty. Že jsou to taky lidi. Nepochybně, a soucit pochopitelně vyvolávají. Přeneseno o dvě úrovně uvažování výš, od individuálního k obecnému, vidím v té holčičce matku osmi islámských dětí, zasazených do Evropy, kde je obecný zvyk mít děti dvě (promiň, Kamile). Ajlan za dvacet let možná zdvihne prapor džihádu, až narazí na to, že jeho vychování v náboženské pomatenosti mu neumožňuje uplatnit se na evropském trhu práce. A konečně chlap se bude chtít dělit o důchod s někým, kdo tady odpracoval pětačtyřicet let na svém důchodovém pojištění, zatímco chlap ani minutu. Ženský mozek není schopen uvažování v oněch vyšších úrovních, v perspektivě (vyjma sňatků s bohatci, tam na zadní kolečka myslí), máte to tzv. na první ránu.

          • Doufám, že takhle blbě uvažovat se nikdy nenaučím.

           To je jako ta dáma, co jsem o ní kdysi psala, jak šla po chodníku a nějaké ženě před ní vypadla z tašky peněženka. A dáma ji na to neupozornila, protože dotyčná by ještě mohla začít přepočítávat peníze a dámu obvinit, že je ukradla. Stává se to přece, né že ne. Přesně takové uvažování je to.

          • Zvlastni jake hlouposti tropi zivot: me za tohle zadrzeli a vyslychali na Smichove v roce 2010. Baba sedela do ulicky, vysutpovala a ja si vsiml, ze po ni zustala na sedacce penezenka. tak jsem ji vzal do ruky, otocim se a baba se u dveri sacuje…pak se na mne take podivala, nase pohledy se stretly a baba zacala rvat jak o zivot, ze jsem zlodej. Tak mne spolucestujici zadrzeli a predali oragnum. Shluk asi 50 lidi, vsichni rvali Zlodej! Zlodej!…no citil jsem se bajecne a kdyby pode mnou nebylo metro, tak se hanbou zakopu. Od te doby zapomenute penezenky a klice nechavam lezet take.

          • To doufám také, Janiko.
           Ale někteří lidé to pozitivní uvažování berou velice důsledně, třeba ten znásilněný poslanec, jak se tomu násilníkovi ještě omlouval…..
           Zde si ale myslím, že sám na sobě člověk může lecos ustát, ale být znásilněný jeho syn….

          • Saxi, tebe to tedy semlelo… To píšu s účastí.
           Tak snad aspoň zavolat, to bys mohl, ne? Hlavně na nic nesahat, jako když najdu mrtvolu a vedle nůž, tak ho taky blbě nevezmu do ruky.

        • A testík nebude? Já se těšila, že se dobře vyspíš a něco vytvoří a já se tady otestuju a dozvím se konečně, proč jsem jako ten sluníčkář, zrádce vlasti :-).

      • Například já jsem opakovaně označován za sluníčkáře, ale současně byl například můj postoj k inkluzi označen jako „zemanovský“? Je Miloš Zeman zakuklený sluníčkář? Nebo jsem zkrátka ideální cíl pro všechny?

 13. Na začátku září ojel Pepa Máří, ta teď celá září. Kdekdo se dnes páří…

  Take Merkel ojela Evropy lid
  zasela nesvar, nebude klid..
  Lid Evropy ojela
  s objimanim dojela
  Evropska Unie, tak krasny zamer to byl
  uz jen sen o tom zbyl
  Merkelismus vsechno zhatil
  misto aby obohatil 😦

 14. Tarasi v podstate to mas spravne
  jen jsi v uvodu pozapomel pridat ze ne populiste
  ale jine sily budou stale vice zasahovat do historie Evropy.
  Presne jsi vystihl ze stale vice pujde o to kdo koho „ojede“
  Do ted to byli jen kapousi
  ted jsou tu i jini co osud pokousi 😦
  Povazuji to za zasadni pro dalsi smerovani Evropy !
  Uz aby se nasel nejaky „populista“ ktery prijde s resenim !

  jen odkaz, aby to zde neucpal
  http://astrlive.blogspot.com.au/2016/09/islamizace-evropy-jako-obohaceni.html

 15. „Dukazem je i emocionalni pretlak na netu. kdyby to v realu fungovalo normalne, neni treba upoustet paru anonymne, to je vyhrazeno pouze malemu nestandardnimu procentu. Plosne je to uz patologie a pricina neni „v lidech“, ale v situaci, do ktere byli nahnani. Samozrejme Cesko je v tom trosku pozadu, ale tady jde o trend, ne o okamzity nalez.“
  Pozadu? To si děláte srandu.
  Patologie to jistě je. Ale je tu už léta. „Upouštěči páry“ opanovali český net a nacházejí objekty chorobné vášně kdekoli. Konspirace, světovláda, Brusel, buzny a mnoho dalších témat jsou tu permanentně, průběžně se přidávají aktuality, jako třeba Norové, co kradou děti, nebo migranti.
  Vy to vidíte jako vrchol ledovce, jako místo, kde se může projevit pár procent společnosti, ve které to pod povrchem vře.
  Já dnešní net vidím jako místo, kde jistý druh patologického uvažování nachází živnou půdu a šíří se odtud.

 16. Otázka na Astra:
  Na jednom blogu se baví o rasismu a píšou tam:
  Aboriginec z Austrálie umí na posezení sníst 15 kg masa a pak vydržet měsíc bez jídla.
  Fakt?

  • @@ Vy ktery si potrpite na presnost samozrejme vite ze nemuze byt rec o rasismu jako takovem, ale ze se jedna o jev ktery nutno nazvat presneji jako
   „Vyjimecnost nekterych ras v nekterych smerech“
   Jiste jste videl fotografie vice nez 100let stare Emerickych indianu kteri neznaji strach z vysek a proto byli najimani na stavby mrakodrapu v USA. Fotografie jak cela rodinka svaci na traverse nad mestem jsou zname 🙂
   Podobne I puvodni obyvatele Klokanie se vyznacuji nekterymi vyjimecnymi vlastnostmi.
   Tisice let v prirode kdy jednou byla hojnost a pak dlouho nic jsou vysledkem v procesu prizpusobeni 🙂
   Mozna prave takova vyjimecnost prinutila Slunickare k nazoru ze FSECHNY rasy a od nich odvozene kultury jsou si rovny ?
   🙂 🙂 🙂

   • Nezdá se mi, že by to byla odpověď na mou otázku.
    Ptám se na domorodce a jejich zmíněnou schopnost. Zkouším google, ale zatím nic.

    • @@ skutecna nebo jen predstirana naivita ?
     Veta v podobe informace:
     Tisice let v prirode kdy jednou byla hojnost a pak dlouho nic jsou vyjadreny v procesu prizpusobeni
     Vam nic nerika a nevysvetluje?

     Tak jeste jednou::
     obdobi hojnosti a hladu melo za vysledek vyselektovani nejadaptibilnejsich tedy nejvice prizusobeni schopnych jedincu schopnych preziti.
     Az do takove miry ze o hladu cely mesic ! (na ktere se ptate a patrne se Vam zda neuveritelne)
     Objeveni takoveho jedince se muze zdat neuveritelnym ukazem ale takova je Matka Priroda.
     Nemilosrdna a kruta na slabe a neschopne preziti.
     To jen homosapiens si v posledni dobe nastavil jina pravidla.
     Od porucime vetru desti az po pomuzeme kazdemu komu mi sami v pojmu naseho lidstvi uzname za vhodne !
     A to i bez ohledu na to, ze to bude znamenat nasi zkazu !

     • Mně se zdálo neuvěřitelných těch patnáct kilo masa spořádaných na posezení.
      Matka příroda je mocná, ale že by až tak?
      No tak jo. Věřím vám, že byli tak vyselektovaní, že to dokázali /a přežili/.

      • Cetl jsem cestovatele po Amazonii. A s nim se podivoval neuveritelnemu.
       Na hranici s Venezuelou mu tamni indiani snedli VSECHNU sul. Co Indian to kg soli na posezeni.
       Vy sam zkuste si vzit jen jednu lzici soli a spolknout 🙂
       15kg masa na posezeni?
       Jak je to mozne kdyz kazdy normalni clovek ma problem sporadat 1/2 kg ovy steak ?
       Ptejte se Astra na nemozne a zpochybnujte 🙂

       Noviny lzou, Astr Vam lze , cely svet Vam lze.?

       Pri poslednim velkem zemetreseni vice nez po tydnu nasli 12 letou holcicku.
       Prezila aniz pred tim pozrela x kg masa!
       Podle lekarskych pramenu bez jidla se umira za 14dni az 3 nedele , bez piti za tyden.
       Obehlo to na TV cely svet.
       Svete div se..

       • Astra se ptám, páč vím, že žije v Austrálii, takže je pravděpodobnější, že o tom něco četl anebo dokonce viděl Aborigince, jak nějaký takový kousek předvádí na soutěži jedlíků a tak podobně. Tarase se neptám, protože v Česku se moc Australců nevyskytuje. Spíš žádný.
        Občas se vyskytují ve filmech, ale na ty moc nespoléhám. Pak jsou taky v detektivkách, jeden dokonce byl sám detektivem, jmenoval se Napoleon Bonaparte, jméno autora si nepamatuju, zato vím jistě, že si tam najednou nedal víc než jeden normální stejk.

        • Mezitím mi jméno naskočilo, byl to Arthur Upfield. Nejvíc se mi líbila novela Zánik jezera.

        • To byla černá huba, ten Napoleon?
         Nééé, já jen že jízlivě zdůrazňujete ten stejk.
         Mám za to, že Astr hovořil o domorodcích, ne o bílé australské hubě.

         • Napůl. Navíc nebezpečně chytrá australská huba, něco jako mix Sherlocka Holmese a Hercule Poirota. Snad až na to, že tenhle Napoleon Bonaparte byl policajt. O jeho stravovacích návycích mi není nic bližšího známo, ale v jednom doslovu se píše, že coby sirotek byl byl v misii přistižen, jak se pokouší zdlábnout životopis jistého francouzského císaře, prý proto mu tam podle něj dali jméno. 😉

 17. Kauza Budysin se zacina rozvijet:
  Zacina vychazet najevo, ze k veceru nemohli domaci jiz tydny na namesti vubec chodit, protoze azylanti se bavili hazenim predmetu na lidi. Proto vznikla domobrana, slozena z beznych obcanu, ktera se dnes nazyva nacistickou pravicovou bojuvkou.
  Tydny policie nedokazala zasahnout z obavy pred obvinenim z rasismu..
  Vypovedi ocitych svedku na Frauenpanorama:

 18. A už tady mám něco pro NEREVARA.
  Čulíkův pohled na věc.
  http://blisty.cz/art/83695.html
  Základní myšlenka tohoto článku je, že česká média lžou lidem ohledně uprchlíků, lidé jim věří, ale pravda je opak, migranti jsou superpozitivním jevem v podstatně vyspělejší západní (německé) společnosti.
  Jsem si 100% jistý, že ten článek je lež a že minimálně se událost tam popisovaná (tedy prozření mladých študentů) nestala tak, jak Čulík popisuje a to v rozdílu nejméně 75% ale spíš si myslím, že si to vymyslel celé.
  Samozřejmě, myslet si může každý co chce, ale ne každý napíše proč si to myslí.
  Tedy:
  Čulík vypráví příběh jakési třídy gymnazistů, kteří jako jeden muž nenávidí slimouše.
  To se ovšem obecně nestává, naopak na gymnáziích je politický názor běžně kolem půl na půl.
  Ale dejme tomu, že na tomto tomu tak není.
  Čulík tvrdí, že žádný žáků nikdy žádného muslima neviděl, což ještě zdůrazňuje tím, že jsou z rodin, kde nikdy muslima neviděli.
  To je ve středních Čechách poblíž Prahy málo pravděpodobné, ale v každém případě to Čulík nemůže vědět, prostě lže.
  Také tvrdí, že žádný z těch študentů se nikdy do zahraničí nepodívá, páč nemají prachy.
  To je tedy dost divné gymnázium, většinou tam naopak chodí děti z lépe situovaných rodin a drtívá většina se jich do zahraničí nejen podívá, ale už tam dokonce byla.
  Čulík zde lže a to trapně a útočně.
  Žáci se pak s učitelkou vydali do nejmenovaného západoněmeckého města (tajemství) do nejmenované střední školy (tajemství) a tam strávili nějaký čas se školu navštěvujícími uprchlíky.
  A následovalo dramatické prozření.
  Děti uprchlíků byly naprosto skvělé a užaslí čeští burani jen zírali.
  Když pominu, jak se asi tak do té třídy všichni vešli (na hodinu, den, týden?) pak je to pozoruhodné, protože by to znamenalo, že lžou nejen česká, ale i německá a celkově evropská média, jelikož se obecně traduje, že většina migrantů neumí ani číst a psát, což je pohled více méně oficiální.
  Lže dokonce i samotná Merkelová, která příliv migrantů rasisticky označuje za krizi, při čemž po přečtení článku není tak úplně zjevné proč, jelikož je vše nejen jak má být, ale i daleko lepší.
  Následuje geniální úvaha učitelky, že kdyby české děti mohli jezdit do západní Evropy…(což nemohou, nemají prachy)……….
  Zde se Čulík zapoměl v časech reálného socialismu, kdy se na západ opravdu nejezdilo.
  Dnes už- ke smůle Čulíka- české děti do zahraničí běžně jezdí, a své zkušenosti běžně popisují, a jen z mojí rodiny byli, nebo jsou, dlouhodobě v cizině hnedle 4 „děti“ o jednu generaci mladší jak já.
  Zkušenosti jsou ale zásadně odlišné.
  Čulík je podle mě ve světle uvedených argumentů patologický lhář, který je zcela mimo realitu a žije v jakémsi svém, vysněním světě mezi duševně chorými s podobnou diagnozou- nebo je to prostě jen prolhaná špína, co lže za peníze!
  Bláboly ohledně Patočky a napadání principu demokracie nechám stranou, bylo by to dlouhé.
  Dokážete se k textu páně Čulíka též vyjádřit a udělat pro čtenáře krátký rozbor, jak zmíněné okolnosti vidíte vy?

  • A o těch cigoších, co se Čulík tak diví, že ještě nepáchají teroristické útoky jsem se také nezmínil, ale možná jsem okrajově měl, což tímto činím, a do svého pohledu to neváhejte zařadit.

  • Čulíkovi zřejmě přeskočilo samou radostí z přílivu imigrantským mladých prdelek. Má tam ovšem jednu pasáž, kterou nelze přehlédnout:

   „Drtivá většina českých médií nedodržovala základní principy etické práce po celé postkomunistické období posledních pětadvaceti let, jak jsme na to systematicky poukazovali. Nyní, ve vzniklé krizi, přinesla tato situace svůj jedovatý květ a plod. Jak víme už dávno (vždycky, když vyjde nějaký článek o Romech, reakcí české veřejnosti je vlna neuvěřitelného, nenávistného protiromského rasismu – jak v takové situaci Romové mohou v ČR vůbec žít, je nepochopitelné, a svědčí o jejich pokojné, mírumilovné povaze, že na tuto nenávist dávno nereagují teroristickými útoky, jak by to činila jakákoliv jiná menšina).“

   Ano, to by bylo skutečně dobré, aby cikáni začali s teroristickými útoky proti bílým. Byla by to dokonalá ilustrace hesla o kousání do ruky, která je živí.

   • Mysleli jsme ve stejný čas na to samé, koukám.
    Ještě dodám, že ve spojení „drtivá většina“ lze v pohodě vidět všechny, kromě BL, které na toto naopak dlouhodobě poukazovaly…

  • A zde, NEREVARE, můžete v případné obhajobě BL pokračovat.
   http://blisty.cz/art/83700.html
   Tento článek jiného ováda, Franty Řezáče, je od A až do Z jeden velký plivanec.
   Vskutku i na BL je to dost silná káva.
   To už je pro psychiatra, myslím….

   • Tak to (o té obhajobě Britských listů) jste si mohl odpustit … ačkoli, Vy asi nemůžete jinak.

    • Tak.
     Byla tady řeč, čím se vyznačuje sluníčkář.
     Tady je takový příklad.
     Sluníčkář Nerevar se vytahoval svou objektivitou a nařazeností a jako jakýsi příklad uvedl Čulíka, kterému já (my) křivdím.(e) (sluníčkář- rádobyobjektivní, vytahující se)
     Já tedy vzal Čulíkův článek, který se tématicky týkal našeho …jak to říci…sporu, a udělal jsem stručný rozbor, kde jsem zdůvodnil, proč mám názor, jaký mám. (agresivní xenofob a idiot- vypracoval rozbor s odůvodněním a dal ho k diskuzi)
     Sluníčkář Nerevar nijak neoponuje, rozbor v reakci úplně míjí, ale ukřivděně se ohradí a zaútočí ad hominem. (sluníčkář- neargumentuje, nereaguje, jen se ukřivděně ohradí, napadne ad hominem, ALE- sluníčkově slušně)
     Díky, Nerevare.
     Jako ukázka dobré.
     Reakci jsem stejně jinou nečekal.

     • Odpověď nalezena!

      Sluníčkáře poznáme přece tak, že ho označí člen protisluníčkářské hlídky. Protisluníčkářské hlídky se nikdy nemýlí, proti jejich rozhodnutí není opravných prostředků. Sluníčkářem se jinak stát ani nelze. (Nezkoušel podobně definovat škůdce národa kdysi také nebožtík Hermann Goering? Tak jako tak, jeho definice se tenkrát moc neujala.)

      Pokud vím, původně byla řeč o údajné neexistenci No-Go zón. Na Britských listech to někde mělo být uvedeno. Místo odpovědi na otázku „kde?“ se mi dostalo hned několik Britskými listy poněkud „převyprávěných“ citací na důkaz prolhanosti Jana Čulíka. Místo zmíněného popírání existence No-Go jen další příděl argumentů „ad Leonem“. Takový je prostě život.

      • No byla o tom řeč, že Čulík takový článek napsal, a Míša na něj dala odkaz. (už 14.9.)
       Možná tam je ještě jeden,(v BL) to jsem neřešil, ale vy jste tedy chtěl odemne konkrétní odkaz, a při té příležitosti mě rovnou nazval demagogem a poslal mě do hnoje?
       To máte divný postup, nejprve onálepkujete, pak pošlete do hnoje a pak chcete teprve důkaz.
       Jak sluníčkářské.
       To já jsem se…a domnívám se, že oprávněně, domníval, že jste si ten článek páně Čulíka četl a do hnoje jste mě poslal (s nálepkou demagoga) proto, že jste nesouhlasil s mým hodnocením Čulíkova článku.
       Takže další důkaz vašeho sluníčkářství (dávám důkazy, nenálepkuji jen tak).
       A hnedle ještě jeden TYPICKÝ příklad.
       Zmínil jste kdovíproč Hermanna Göringa , to sluníčka dělají, že úplně mimo téma najednou vytáhnou nacistického pohlavára.
       Tedy, jestli jste ho zmínil, protože můžete říci, že jste zmínil Goeringa, ne Göringa.
       A opět sluníčkářsky kňučíte, aniž byste se byť slůvkem vyjádřil k mému rozboru, který jsem adresoval konkrétně vám, takže odpovědět nějak jednou větou je slušnost.
       Tedy sluníčkáři jsou neslušní, ale jsounna to slušně, a posílají nejhůře do hnoje.
       To fašisté mého formátu posílají do prdele!
       Podle toho se také fašista pozná.

       • Váš „rozbor“ mých charakterových vad jsem si pozorně přečetl. Hermann Goe kdysi rozhodoval kdo byl v jeho časech „nepřítel lidu“, protisluníčkářské hlídky shodou okolností rozhodují, kdo je v jejich časech „nepřítel lidu“ podle jejich dnešní definice. Je to zcela v souladu s tématem. Jeden rozhodoval, kdo je žid, druzí rozhodují, kdo je „sluníčkář“. (Vaším údajným fašismem si nejsem jistý, že byste ale všechny „nepřátele národa“ rád poslal za dráty, o to se přít nemusíte.)

      • Čulíkova prolhanost je – speciálně ve věci ohrožení evropské kultury a civilizace rasizmem – přímo gigantická a vydat se na cestu jejího zpochybňování je předem prohraným bojem. Ten jeho výrok o neexistenci no-go zón jsem si pamatoval také a nepředpokládal bych, Nerevare, že ho začnete zpochybňovat.

       Tak tedy:
       http://blisty.cz/art/81918.html
       a Čulíkova slavná věta (na konci článku) zní:

       „V Evropě prostě neexistují žádná muslimská „no go areas“, to jsou komické výmysly rasistů.“

       Další slušně odzdrojovaný článek je zde:
       http://zboril.blog.ihned.cz/c1-63683200-evropske-no-go-zony-skutecnost-nebo-fikce-cast-2-britanie
       a na jeho konci je odkaz na ten samý materiál o Francii.

       • Děkuji, to mi úplně stačí. No-go zóny jsou podobného charakteru jako „gentleman Hitler“. Stačilo by dokonce, kdyby místní protisluníčkářští aktivisté napsali něco jako „nevím přesně“ nebo „nemohu najít“. Ale to by nevedlo k označení nžádoucího cíle. Co naděláme …?

        • No-go zóny nejsou podobného charakteru jako gentleman Hitler. Tyhle zóny nepochybně existují, stejně jako existují romská ghetta u nás i jinde ve světě. Označení „protisluníčkářský aktivista“ je divné: nejprve tady byli sluníčkářští aktivisté, kteří postávali na nádražích s transparenty Welcome, Refugees, jezdili do Maďarska rozdávat balenou vodu a označovali všechny, kteří se téhle islámské pohromě bránili za rasisty a xenofoby. Reakce na jejich nesmyslné (a hlavně pitomé) počínání nemůže být označena jako aktivismus, je to pouze obrana před šířící se zhoubnou epidemií.

         Cítíte se být sluníčkářem?

         • Opravuji a upřesňuji: článek o neexistenci No-Go patří do stejné kategorie jako článek o „gentlemanu Hitlerovi“ – obojí se dá úspěšně použít proti někomu neoblíbenému, Tím nemyslím ani Ferdinanda Peroutku ani Jana Čulíka.

          V souladu s výše uvedenou definicí: protisluníčkářští aktivisté mne tak nazvali, sluníčkář tedy jsem (a se své pocity si mohu nejvýše tak zasadit na zahrádku a zalévat). Už jsem za fašouna, svazáka, homofoba, buzeranta, nácka, soudruha, … etcetera. Seznam titulů bude ještě delší.

          • Nejde o to, čím vás častují jiní, jde o váš vnitřní pocit: domníváte se (jako správný sluníčkář), že miliony islámských přistěhovalců obohacují evropskou společnost? Myslíte si, že kdejaký fracek v růžové mikině může vlézt do Evropy jako do chlíva, jenom proto, že má hnědý obličej a vzývá Alláha? Což podle něj zcela nahrazuje pas?!

          • Ad taras2 17.9.2016 (13:34):

           Osobně si myslím (jak jsem už párkrát veřejně deklaroval), že otázka muslimů (přistěhovalců) v Evropě je uměle nafukovaná, protože vytvářet zástupné problémy se někomu zatraceně hodí. A nehovořím o Saudech, o Putinovi, Iluminátech ani o Jehovistech.

          • Vás je děsná sranda číst, Nerevare.
           Tak Taras se konkrétně ptá, a vy si melete svou.
           Co kdybych se tedy zeptal já, třeba to bude lepší.
           Lže Čulík ve svých článcích o neexistenci No-Go zón?
           Promiňte, ale pokud tvrdíte, že to lze proti komukoliv použít, a specifikujete, ty které tím nemyslíte, pak se domnívám, že považujete článek veskrze za pravdivý a NO-GO zóny podle vás skutečně neexistují, jsou jakési muslimské enklávy, ale zákony hostitelské země tam veskrze platí.
           I když tedy význam toho, že se dá takový článek použít proti někomu jinému, než jeho autorovi, moc nechápu, Čulík to napsal a Čulík lže.
           Howg.
           Aby se to dalo použít proti někomu jinému, musel by se nejprve pod ten článek „podepsat“.
           Co může být horšího, než jasná lež, mající za cíl skrýt situace, které bezprostředně ohrožují holé životy těch, kterým je článek určen?
           Vykrucujete se a jste trapný.
           Ale nic si z toho nedělejte, většina politiků tohle dělá také.
           Melou, melou, a nic neřeknou.
           A jak se panečku mají.
           Serou na to, že jsou trapní.
           Důležité jsou prachy!

          • vittta 17.9.2016 (15:20):

           Otázku, zda nerozumíte, se sluníčkáři se přece nemluví, nebo protože mé vyjadřovací schopnosti nějak výrazně utrpěly, můžeme asi považovat za řečnickou.

          • Ad vittta 17.9.2016 (16:04):

           Původně jsem zpochybnil existenci článku zpochybňujícího existenci No-Go. Místo abyste uvedl odkaz nebo napsal „nemohu najít!“ spustil jste povyk o hnusných sluníčkářích, kteří se zastávají lháře prolhaného, sluníčkářského. Několikrát jsem se pokusil to nedorozumění vysvětlit, z Vaší strany následovala jen další smršť nadávek.

           Buďto jsem pozbyl posledních zbytků schopnosti se jasně vyjadřovat, nebo jste potřeboval usvědčit dalšího sluníčkáře. Kopnout si do kripla může být stejná zábava jako si kopnout do nepřítele národa. Jak je libo, prosím.

 19. Tarasi, mam tu vazne minenou otazku pod vlivem tehle zpravy:
  http://www.sueddeutsche.de/wirtschaft/finanzmarkt-die-deutsche-bank-steckt-in-der-falle-1.3165115
  US pozaduji od deutsche bank 14 (!) miliard dolaru za jeji ucast v americke hypotecni krizi (ve ktere zachranovali vlastni podniky z penez poplatniku). K tomu se chysta pokuta dalsich 4-5 miliard pro VW. O uprchlicich atd. ani nemluve.
  Me prijde, ze si z Nemcu uz delaji kaspary uplne bez skrupuli a maji je za dojnou kravu. Zlato (narodni poklad) si Nemci po valce schovali do Washingtonu, ze pry tam bude jistejsi. V tom se nemylili, je jiste dokonce pred samotnymi Nemci a pokusy o jeho vraceni konci pravidelne fiaskem. Sem tam neco sice vyzvednou, ale zadnim vchodem zas vrati.
  Potrebujes penize? Tak dej Nemcum pokutu. Lezou ti nemecke podniky do zeli? Tak jim tam pust nejake uprchliky. Tak jednoduche to je.
  Takze ma otazka: Co myslis, jak dlouho tohle muzou vydrzet?
  Ja si uz rikal, ze „vecne“. Dokud nezacnou chcipat ve velkem na ulici, jako za Vymaru, tak „sie schaffen das immer“ (und alles). Co bys tedy rekl, maji sanci prohlednout a uvedomit si, v jake jsou situaci, anebo jsou nastaveni tak, ze na problemy, vyzvy a boj proti ponizeni si uz tak zvykli, ze se staly jejich smyslem zivota?

  • Ve kšeftech (a finančních k tomu) se asi vyznám méně než ty, takže mohu podat pouze pohled vidláka s blátem na gumovkách. V tom článku a navazujících se poukazuje na to, že to může být odveta za pokutu, co vypálila Evropská komise Apple. Což zase navazuje na s prohlášení Steinmeiera, že TTIP je u ledu. Může to být součást téhle strkanice. Není mi jasné, z čeho odvozuje americké justiční ministerstvo svůj puvoár k tomu, dávat evropské bance pokuty. (Pokud vím, tak jedna francouzská a švýcarská banka ty pokuty zaplatily.) Pokud je to za kšefty s hypotékami, pak tvoje banka Goldman Sachs při mnohem větším objemu obchodů zaplatila pokutu 2,4 miliardy, takže to nějak neštymuje. Co se Němců týká, ti si opravdu nechají líbit úplně všechno, pokud to pochází od jejich vrchnosti nebo okupační mocnosti. Což zase koliduje s tím, jací jsou to tvrdí vyjednávači v individuálních a obchodních záležitostech. Ale jak se dostanou od kšeftů k lidským právům, tak jim změknou kolena, díky pocitu provinění z dědictví po Ádovi.

   • Diky za odpoved, toho jsem se obaval: „… ti si opravdu nechají líbit úplně všechno, pokud to pochází od jejich vrchnosti nebo okupační mocnosti.“ Tuhle myslenku jsem odmitnul plne prijmout, ale vahou tve autority odchazim obohacen…bohuzel mas pravdu.

 20. No konečně otázečky:

  „domníváte se (jako správný sluníčkář), že miliony islámských přistěhovalců obohacují evropskou společnost?“ – miliony ne. Možná jednotlivci mohou být přínosem.

  „Myslíte si, že kdejaký fracek v růžové mikině může vlézt do Evropy jako do chlíva, jenom proto, že má hnědý obličej a vzývá Alláha?“ Nemůže.

  „Což podle něj zcela nahrazuje pas?!“ Ne, růžová mikina nenahrazuje pas.

  • Dovolím si doplňující otázku: Proč to ještě nezkusil třeba nějaký Čech, Polák, Ukrajinec, …? Zahodit doklady své vlasti a vydávat se za běže- migranta? Dostal by přece dávky, a tak podobně …

   • Nedostal.
    Mají bílé huby a sluníčkáři jsou rasisté.
    Bílá huba nemá na dávky nárok.

     • Pouze v případě, že je to verbež.
      Minimálně jsou zvýhodnění před zákonem.
      Jakmile Cikán nastoupí do práce (tedy není to lůzr) je v prdeli, jako bílá huba.
      Už z něj nejsou sluníčkoprachy a nikdo ho nepotřebuje.

  • To jsi to Tarasovi nandala….
   Pokud chceš být ironická, neměla bys být trapná…
   Ale já to tady už někde psal.
   Sluníčkáři nechtějí žádné migrační vlny a porušování zákonů.
   Chtějí pomáhat lidem.
   No, a když je jich 10 milionů, tak musí pomoci 10 milionům.
   A že porušují migranti zákony?
   Sakra, copak se s tím nic nedělá?
   Vždyť sluníčkář chce, aby zákon byl dodržen, a tak na vymáhání zákona má všelijaká nákladná multikulturní školení a kurzy a třeba ženy v Německu měly takové cedule a sociální pracovníci také dělají, co mohou.
   Zatím to nejde, ale musíme, MUSÍME, být trpěliví.
   No uznej, Janiko, co je na tom špatného, pomáhat lidem?

  • Správně odpovídáš, ale proč jsi tedy svého času svými blogy (spolu s Tribunem) budila dojem, že růžová mikina nahrazuje pas?

   • No vidíš, před obludností různých dojmů jsem bezbranná. Přitom by stačilo nevytvářet si takové dojmy předem, ale brát přesně to, co se říká, nic nedomýšlet a nepřekrucovat. Jenže tohle je vnímání světa černobíle, podle toho jsem bud s jednou stranou, nebo s druhou, nic mezi tím neexistuje.

    • Ale ty jsi s tou druhou.
     Za co se stydíš?
     Nebo bys snad povolila střelbu do lidí v případě, že by dav protrhl zátarasy, zaútočil kamením na policii a vojáky a vtrhl nelegálně do země?
     Nebo bys povolila umístění tisíců lidí do táborů s ozbrojenými hlídkami a ostnáčem, kde by čekali na vyřízení azylových náležitostí a na ověření totožnosti podle zákona?
     Nebo bys zakázala, či zásadně omezila vnucování či preferování jejich kultury před naší?
     Ne, ty chceš pomáhat lidem a proto nejse sluníčkářka.
     Ale nic bys neudělala úplně stejně, jako nic nedělají západní politici.
     Oni by se také bez milionů negrů a čmoudů ve své většině obešli, ale nechtějí použít jakékoliv násilí na vynucení nějakých pravidel, a tak jen prázdně žvaní a do EU zatím každý den vtrhne jako potopa tisíce migrantů.
     To je také sluníčkismus, pokrytectví a strkání hlavy do písku, „já nic, já jen chci pomáhat“, ať to „NĚJAK“ udělají, ale oni nic, oni muzikanti.

    • Tak jestli jsi na fotku migranta v růžové mikině, kterého policisté vyvádějí z vlaku, protože je bez dokladů, tedy ilegál a porušil zákon, reagovala slovy: „Mně je prostě lidsky líto takového kluka, který se vydal za lepším životem, určitě to dlouho plánoval, všechno tomu obětoval a najednou je všechno pryč. Návrat zpět, se zklamáním a s ještě horší situací, než předtím.„, tak jistě není „dojem“, že migrantům fandíš, nikterak nepatřičný, aniž by sis uvědomila, že na rozdíl od tragédií individuálních osudů je z hlediska celkového pohledu imigrační příval tragédií pro Evropu. Přišli jich miliony, s těmi, co už tady jsou tvoří desetimiliony islámského neasimilovatelného živlu, který ohrožuje zcela zásadně evropské společenství, jeho sociální systém, školství, zdravotnictví, bezpečnost a hrozí udělat z Evropanů trpěné hosty (otroky) ve vlastním domě. V této souvislosti je dojímání se růžovou mikinou pitomost.

     • Na tom nic nezměním, že je mi takového kluka líto. Vážně z toho vyvozuješ, že tady chci miliony migrantů?

      • Nemůžu vědět, co chceš, ale pokud žádáš, aby pustili tohodle jednoho bez papírů, musí pustit i ten další milion. V konečném důsledku tedy ano, chceš tady miliony migrantů, protože takovéto počty jdou za tím klukem.

        • Vím kdo jsem já, a vím kdo jsi ty.
         Ale kdo je on?
         (ukázka z nějakého filmu s Budem Spencerem a Terence Hillem)

         • Ale mozna je v tom nejaky zamysl (vojensky termin), protoze zatim se nikdo primo nezeptal, jestli tady ty miliony uprchliku chces, anebo ne. Radsi se take nezeptam, treba bych naletel na uhybnou fintu vysoke urovne, proti ktere neni obrany.

          • Taras by si mel dat do zahlavi blogu motto:
           „Diskusni forum pro vsechny lidi, kteri nemaji zajem se spolu bavit. Skutecnost je vzdy jednodussi.“

          • Když to vezmu úplně vážně, tak ty miliony migrantů ani na západě vlastně nikdo nechce.
           Kdyby se dělal objektivní průzkum, tak si myslím, že těch, kteří to opravdu chtějí, by bylo nejvýše 5%.
           Jenže….mají je tam.
           Protože je sice nechtějí, ale říci NE jim také dělá potíže.
           Kromě toho, migranti se na to, jestli ANO nebo NE dávno neptají.
           A aby se ptát začali, musí se něco stát.
           Něco nepříjemného, děsivého.
           A o tom to je….protože se do toho nikdo nehrne, a krize se prohlubuje.
           Ale sluníčkářů tam je fakt málo…..
           Kteří by se k tomu přihlásili…

          • Ad vittta 18.9.2016 (02:25):

           *Nikdo* je sice nechce, ale *nikdo* ani nechce dělat selekci typu „ty si třeba chcípni, ty můžeš jít dál“. A postavit na hranicích detenční zařízení (trochu lepší koncentráky, jinými slovy), kde příchozí nakrmí a ošatí s tím, že jak se situace v jejich vlasti uklidní, šup zpátky. Ale to chce dost plánování, něco peněz a personálu, a očekávaný výsledek bude – možná – trochu méně mizerný pocit, že někdo chcípá kousek od nás, a my nic neděláme. (Kde by organizace takových zařízení logicky našla inspiraci nechť si domyslí každý sám.)

          • Ad vittta 18.9.2016 (02:25):

           Mohla by to něco *nepříjemného* a *děsivého* být nějaká vlna pogromů nebo něco na ten způsob? Nebo střelba ostrými, kdykoli se přiblíží člun podezřele vypadající? Ti, které tu opravdu nechceme, by se tomu stejně vyhnuli, ti totiž cestují první třídou a legálně. Ale Evropa by se do srač[*]ek dostala znatelně hlouběji.

          • Co se mě týká, já tady nechci nikoho, Nerevare.
           A samozřejmě, byla by to střelba ostrými, ostatně, jsme ve válce a ve válce se takové věci dějí.
           Důsledkem vašeho přístupu je ten dnešní chaos a zmar.
           Jste (všichni ti Neravrové a Janiky a tihle chytrolíni, co nic, co muzikanti, jen pomáhat) bezprostředními vinníky stovek zavražděných, a tisíců znásilněných Evropanů.
           Zbavili jste desetitisíce Evropanů jejich majetku a důstojného života.
           Máte na rukou krev nevinných.
           Jen si myslíte, že ne, že jste dobrodinci.
           Jste obyčejní napomahači lupičů a vrahů!

         • Třeba to neříkají, protože hledají. Nevědí všechno, pochybují.
          Zato tu ale máte lidi jako Vittta, kteří mají úžasnou výhodu, že mají ve všem jasno a nadto disponují razancí projevu.

          • Staráte se o můj projev, a přitom nejste schopen pochopit obsah mých textů.
           Přiblblické a sluníčkové.
           Já nemám ve věci jasno, pane chytrolíne.
           Ale mám jasno v tom, co se musí stát, abychom se zachránili.
           Ta střelba stejně přijde, nemůžete se jí vyhnout.
           Oni už do „nás“ střílejí.
           Střelbou chci ovšem pouze vynucovat zákon, když ostatní metody selžou.
           Vaše nevědění a dobroserství spočívá v tom, že neděláte nic, a zákony jako by nebyly….
           Kriminálníci z islámského světa se musí smíchy prohýbat nad takovou dobrotou!

          • „Kriminálníci z islámského světa se musí smíchy prohýbat nad takovou dobrotou!“
           Po vytrznostech v Budysine:
           https://www.welt.de/politik/deutschland/article158214011/Eure-Gefaengnisse-sind-wie-Urlaub-mit-Picknick.html
           „Vase vezeni jsou jak dovolena s piknikem“

           Vyjma vlastniho klanu jim osobni povest nic nerika. Jestli je zavrou a udelaji jim tak peknou dovolenou, anebo se stanou nezamestnanymi je jim uplne jedno. To cesti Romove jsou pomerne integrovanou skupinou, ktera slysi alespon na zakladni vetsinove pozadavky a kdyz je nedodrzi, vedi, ze delaji „spatne“. To uprchlici jsou na uplne jine vlne, protoze uzemi, na kterem ted ziji, je jim uplne lhostejne.
           Vcera mluvil v TV pekne starosta Coma, kde maji nekolik ilegalnich taboru primo uprostred mesta:
           „Uprchlici vidi jen jednu stranu mince a sice osobni prava. Ovsem ze jsou s tim svazany i osobni povinnosti jeste nevedi. Nejlepsi by bylo jim dat nejaky cas na orientaci, ale pak musi prijit rozhodnuti: bud prijmou povinnosti spojene s integraci, anebo musi pochopitelne nasledovat odjezd do vychozi zeme“.
           To je trochu parafraze toho, co rikal, ale ne moc.

          • Jestli jsem ten článek dobře pochopil, Saxi, pak na severoafrické a afgánské kriminálníky pohlížejí nevlídně i kultivovanější syrští uprchlíci, hodní toho pojmenování.
           Ty překladače to překládají, že si člověk musí půlku domyslet….

          • „na severoafrické a afgánské kriminálníky pohlížejí nevlídně i kultivovanější syrští uprchlíci“
           Dneska mas odpoved v tisku, vittto, na Lesbu hori uprchlicky tabor, ve kterem doslo k rasovym nepokojum. Tedy mezi osazenstvem neevropske provenience.

        • Si tipnu, co bys chtěla, jo?
         Mít blog, kam budou chodit „v základu“ osobnosti.
         Takhle musíš zkousnout Ondřeje, Třešeň a nově Nerevara, který si to tam u tebe oblíbí, protože se ho nikdo na nic neptá, jako tady.
         Kamil drží prapor normálna, ale je tam zoufale sám…

 21. „Kriminálníci z islámského světa se musí smíchy prohýbat nad takovou dobrotou!“
  Po vytrznostech v Budysine:
  https://www.welt.de/politik/deutschland/article158214011/Eure-Gefaengnisse-sind-wie-Urlaub-mit-Picknick.html
  „Vase vezeni jsou jak dovolena s piknikem“
  Vyjma vlastniho klanu jim osobni povest nic nerika. …

  Ano Saxi tato informace se jevi jako natolik srozumitelna ze to domyslet by nemelo delat nikomu potize.
  Sluncem ozareni jakoby nevnimaji pry ze oni jine hodnoty v hlavach maji

 22. Uz pres 200 commentu, na case to zmenit ?
  Jeste k Tvemu obcas presentovanemu nazoru na kapitalismus obecne a kapouse zvlast:-)

  Nejen ze jen levarna najde s I kavarna
  co nazory ma podobne jako Ty velmi kriticke
  jen Ty volas po reseni ktere je vice drasticke.
  Hlavni myslenka odkazu ktery davam je v tom, ze
  kapitalismus nema s demokracii nic spolecneho,
  stale casteji se ukazuje ze je demokracie nejtvrdsim kapousum na obtiz
  a proto si ji ohybaji k potrebam svym, aby pak lid obecny nejvic trpel tim 😦

  Nazor rezisera Petra Zelenky:
  Mýtizovali jsme si kapitalismus v době, kdy jsem v 70. letech vyrůstal. Občasné výjezdy na západ byly do západního Německa a do Francie, čili do kultivovaných zemí. U nás kapitalismums po tom, co padnul socialismus a on celosvětově zvítězil, dost přitvrdil –
  v úplném popření lidských práv, sociálních jistot, v koncentraci moci. Tím mne strašně zklamal,“
  vysvětluje Petr Zelenka svou nechuť k ekonomickému systému a odpovídá tím na otázku moderátorky, čím ho kapitalismus tolik naštval.

  Neměl by si člověk zklamaný kapitalismem srovnat nejdřív zkušenost z komunismu? „Problém je totiž v tom, že v kapitalismu není druhá strana. Kapitalismus tvrdí, že je to jediný legální systém na téhle planetě, přirozený a daný od boha. Nesouvisí se svobodnými volbami a ani s demokracií. Ze zkušenosti se mu nejvíce daří v režimu mírné despocie. Například kvete v Rusku, v Číně, v zemích jižní Ameriky,“ říká kriticky Zelenka.
  http://www.rozhlas.cz/plus/osobnostplus/_zprava/reziser-petr-zelenka-vetsina-cechu-jsou-ignoranti–1651040

  • Je to snad *tamten* Petr Zelenka? Uniklo mi snad v posledních letech něco převratného? Jako režisér převyšuje většinu kolegů (v Čechách), ale že právě jeho kapitalismus naštval?!

   • Vase *tamten* mi nic nerika,
    ale myslim si ze lidem zde na internetu a dalsim mnohym Vam podobnym , kteri si misto hlubsiho rozboru obcas radeji odskoci k osobnim invektivam.
    ze poslech rezisera Zelenky muze alespon prumerne vnimavemu cloveku neco rici 🙂
    http://prehravac.rozhlas.cz/audio/3706656

 23. Člověk, co se podílel na „Přemluv bábu“, by se musel trochu víc snažit, aby zněl aspoň trochu seriózně.

  • V tom virálu se mu podařilo nakopnout přesně to, co chtěl, i když tím riskoval, že se stane veřejným nepřítelem. Ale risk a provokace mu sedí, serióznost a doslovnost mu moc nejdou.
   Fakt jste patřil k těm, co získali dojem, že chtěl, aby mladí debílkové jezdili přemlouvat bábu?

    • Cítil jste se uražen za svou generaci? To by se dalo pochopit.
     Zelenka jí opravdu nelichotil.

     • Úhrnem máte pravdu. I proto bych za jeho údajnou kritikou kapitalismu hledal spíš nějaké páně Zelenkovo self-promo. (Astr nejspíš zas spustí něco o argumataci ad hominem, na mé straně. Tu radost mu rád dopřeju,)

      • za jeho údajnou kritikou kapitalismu hledal spíš nějaké páně Zelenkovo self-promo. (Astr nejspíš zas spustí něco o argumataci ad hominem, na mé straně. Tu radost mu rád dopřeju,)

       Opet chybne ( a je jedno zda zamerne nebo z nevedomosti. )

       Napsat
       za jeho údajnou kritikou kapitalismu hledal spíš nějaké páně Zelenkovo self-promo.
       je nazor ktery neutoci, a take nikoho nevytoci .
       Napsat
       Jděte se zahrabat do hnoje, demagogu.
       je neslusnost, lidove sprostarna
       Radost tim nikomu nedelate ani Vasimi slovy nedopravate !

 24. A něco pro Nerevara a čtenáře, kteří hledají definici sluníškáře.
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Je-tu-mnoho-ruskych-agentu-Je-treba-stihat-ty-kteri-s-nimi-spolupracuji-Kdo-se-smeje-pravde-a-lasce-sam-nema-dost-lasky-rika-senator-Papousek-454361
  Pan Papoušek svým projevem dokazuje svůj sluníčkismus snad každou větou.
  Láska a pravda musí zvítězit…..zde pan senátor spustil lavinu plytkých keců, ze kterých ale jasně vyplývá několik zcela neláskyplných závěrů.
  Extremisté (to jsou ti, co mají jiné názory než pan senátor) jsou lidé v životě neúspěšní, se ztrátou své identity, kterou hledají jakýmsi bojem za pravdu. (z kontextu vyplývá, že jí hledají špatně, protože letadlo).
  Tito extremisté se chtějí mstít a vybíjet si svou frustraci.( na těch slušných, což je kupříkladu pan senátor)
  Tedy konkrétně.
  Sluníčkový je patent na pravdu u pana senátora.
  Opovržení jak jinými názory, tak osobnostmi, které je hlásají či jen mají, hledání pravdy je zde dehonestováno na mstu a frustraci.
  Dále pan senátor hovoří o médiích.
  Jsou samozřejmě špatná a poplatná svým majitelům.
  Podle pana senátora jsou jacíci hloupí lidé, kteří tomu věří, což je chyba.
  Čemu je chybné věřit není uvedeno, uvedeno ale je, že informace (ty správné) jsou, ale ne každý je hledá.
  Kde je ale hledat není uvedeno, snad to bude v nějakých správných a objektivních médiích, či dokonce rovnou z úst pana senátora, kdo ví?
  Nejlépe je, nečíst to vůbec…
  To má pan senátor kus pravdy, nutno ale říci, že když už někdo nic nečte, neměl by se také k ničemu vyjadřovat- a pan senátor vypadá na to, že skutečně nic nečte (má dobré informace i tak) ale vyjadřuje se ke všemu….takže to podle toho vypadá.
  Následuje oduševnělý odstavec o hledání Boha a vzdělání, kde i nějaká bába může znát Boha lépe jak vzdělaný teolog.
  Sluníčkové je na tom to, že v konextu s celým rozhovorem (a i jinými rozhovory) pana senátora to je možné pouze v případě, že taková bába není extremistkou a má podobné názory jako on.
  A je tu odstavec o Babišovi.
  Nikdo, kdo chce mít punc intelektuála nejintelektuálnějšího nesmí vynechat Babiše.
  Pan senátor mluví a mluví a na Babišovi není nit suchá. (také ho nemám rád)
  Argumentů je tam ale jako šafránu a ještě méně, za to nenávisti k obyčejným lidem (závistivci a blbci) je tam celá fůra, což opět je to pravé sluníčkové.
  A jsou tu ruští agenti.
  Ti nemohou nikde chybět, a vskutku hloupá lůza nechápe to nebezepčí, neb aktivita těchto agentů je vysoká.
  O jiných agentech ale už řeč není, a já mám na to ten názor, že nejen ruští agenti se hýbají v naší zemi, při čemž činnost ruských agentů není nikde viditelná (až na ten nesouhlas blbců s politikou EU), zatímco třeba sudeťácké rejdy svědčí o tom, že němečtí agenti jsou ve své podvratné činnosti o hodně dál.
  Pravý sluníčkář ale nenávidí dekrety prezidenta republiky Dr. Eduarda Beneše a miluje naše sudetoněmecké přátele, které většinou nazývá familierně „sousedé“.
  Slunčkářská je také skrytá hrozba- spolupracovníkům ruských rozvětčíků, kteří už za jedno odhaleni jsou (a měli by se více trestat) , nebo na odhalení čekají. (latentní spolupracovník Ruska- tedy ten. kdo nemá potřebné názory)
  Na konec ještě pan senátor navrhuje, aby se extremistům nabídly jiné myšlenky.
  No, může to pan senátor zkusit, ale pokud bude mít takové plytké žvásty, těžko osloví jiného extremistu, než třeba Patočku či …Kocába.
  Naopak, mnohé další „extremisty“ tím vytvoří.

 25. Pohled do duse senatora Papouska , presneji po precteni co poskytl novinam, to sice muze u mnoha dalsich lidi vyvolat jeste vetsi znechuceni a opravnenost nazoru ze rozpusteni a zruseni senatu by republice jen proslelo, ale..
  jsou I jinni politici kteri nepusobi tak odpudive a po jejich vyslechnuti lze dojit k nazoru, ze ne vse je straceno 🙂
  Na rozdil od senatora Papouska jinymi zatracovana eurokomisarka Jourova se da poslouchat:

  https://video.aktualne.cz/dvtv/islamiste-masivne-rekrutuji-na-socialnich-sitich-pro-teroris/r~7ca06bfc7e5f11e6b597002590604f2e/?utm_source=blesk.cz&utm_medium=traffic-exchange&redirected=1474367369

 26. U Janiky běží diskuze o komunistické totalitě, ptá se Nerevar.
  Toto tam napsal Ondřej.
  Jde o zásadní část jeho textu a upozorňuji, že se jedná o jednu jedinou větu.
  ————————-
  „Tady je asi dobré vnímat, že společnost stále ve své většině tehdy akceptovala rovnostářství a ideu třídního boje, kdy říci, že když represe zasáhne ty, kteří by chtěli rovnostářství podkopat na svobodné tržní prostředí, že oni by tím ztratili své v tomto systému výsadní postavení oproti stavu společnosti společenské soutěže a konkurence od těch, jejichž ambice by vedly k tomu, že společenské postavení valné většiny těch, co jim levné potraviny, alkohol, podnikové dovolené jakás taká inženýrská infrastruktura a laciná zábava ala Ein Kessel Buntes stačily ke štěstí a báli se toho, co by se s nimi stalo, kdyby museli prokázat v konfrontaci s ostatními svoji skutečnou kvalifikaci, vzdělání, znalost cizích jazyků atd. a podle toho by se jim změnil platový tarif daný do té doby ZEUMS II vytvořený do podoby, že čím akademicky vzdělanější tím menší plat a platovou elitou tu byly lidé vybaveni nejnižší vzdělanostním stupněm (dojičky krav z JZD Rudá zářě nebo Millerovi Kováci z ČKD), takže přijít nějaká podoba svobodné tržní společnosti včetně pracovního trhu, platové ohodnocení by se rázem přepólovalo a dělníci a rolníci by se stali opět neprivilegovanou společenskou skupinou. “
  https://janica9.wordpress.com/2016/09/17/vztah-liberalismu-a-fasismu/#comment-40665
  ——————————-
  Nerevar se ptá, já se pokusím odpovědět na základě tohoto blábolu.
  Tehdejší společnost neakceptovala ve své většině rovnostářství a ideo třídního boje, protože nikdo nevěděl, co to vlastně je a naopak měl „každý“ pocit, že žádná rovnost neexistuje, protože si třeba řezník žije jako pán s příjmem nad 5000 Kčs.
  Výsadní postavení dělník té doby rozhodně měl, ale rovněž o tom nevěděl, a naopak si myslel, že má děsnou pakárnu a že na vině jsou komouši, zatímco hodný kapitalista by po nich chtěl sice 2x tolik práce, ale zaplatil by za ní 10x tolik.
  Potraviny a alkohol nebyly za socialismu levné, ale naopak drahé, když porovnáme ceny.
  levné byly nájmy, energie a veřejná doprava.
  A jak se píše, různé podnikové dovolené.
  Zábava Ein Kessel Buntes byla sice laciná, ale zcela konkurenceschopná k dnešní zábavě, kvalita tohoto pořadu by byla dnes nejspíš nadprůměrná.
  Obecná vzdělanost byla tou dobou vyšší jak dnes, i když musím říci, že šlo spíše o obecné znalosti, než o vzdělanost v tom slova smyslu.
  Znalosti jazyků byly slabé, ale nikdo to tehdy moc nepotřeboval.
  Státní správa hrála tu samou hru, co se hraje dnes, tedy že se vzdělání či vědění předstíralo, ale ne tolik, jako dnes.
  Žádný „akademický vzdělanec“ ale nemohl dělat třeba sluníčkovou vyžírku a vzdělávat se v pseudooborech jako je třeba romistika a gender obory.
  Vzdělání- pokud ho už někdo dosáhl, bylo podle všeho na daleko vyšší úrovni jak dnes a jen tak někdo maturitu nebo VŠ neudělal.
  Dojička krav neměla velký plat, ale dělník na páse mohl vydělat stejně ba více, jak inženýr, to je fakt.(např. Millerovi kováci z ČKD)
  Proto se lze jen divit, že byla po vzdělání taková poptávka a tolik lidí dneska bulí, že nemohli študýrovat.

  • Ondrejovy komentare jsou jak proslovy rozjeteho politruka v Rudem koutku, kteremu jenom na baterkach prehodili poly. Prebarvili ho namodro a vypustili na agitacni cinnost, je to bolsevik jak poleno.

   A tady pro Tarase a mozna dalsi: pry nejobjektivnejsi publikace o Stalinovi, cte se to jednim dechem, jako detektivka:
   https://www.kosmas.cz/knihy/205906/stalin-krev-a-slava/
   P.S. nemas neco v supliku? Tenhle clanek se otvira uz zas cele veky…diky.

  • Zajimava je Faganova argumentace na konci
   19.9.2016 – 15.18 Ondřej
   kdy jednou vetou umi odsoudit „starolevici“ i pochvalit svoje videni „lidoveho“ kapitalismu
   alias „transparentního tržního hospodářství“
   kdyz odsuzuje jak on rika,
   stále více konzervativní nahnědlou starolevici velebici oligarchismus

   která nás má vyvézt z tenat západního transparentního tržního hospodářství, pracující s nejvyššími levely ochrany zaměstnance a spotřebitele, vysoce penalizuje podnikatele za porušování standardu bezpečnosti a porušování zaměstnanecké ochrany v případě nemoci nebo před propuštěním, ve výši odstupného a náhrad, fondu pracovní doby a kultury pracovního prostředí,

   • To je žvást….
    Tržní hospodářství je v přímém rozporu s ochranou zaměstnance.
    Ta prodražuje, tedy snižuje zisky.
    Zákony, které firmám ochranu zaměstnance nařizují jsou regulační, nikoli tržní.
    A to „transparentní západní tržní hospodářství“ je asi dotacemi znehodnocená práce i trh, ne?
    Neobratný manipulátor stanul na piedestalu nejvýzněmějších osobností tamějšího blogu, jak ubohé….
    No ale…sice píše hovadiny, ale podporuje migraci, takže chudák v růžové mikině je pro něj důvod k slzám…to se pak dá lecos přehlédnout….

    • To máte sice pravdu, že zákony chránící zaměstnance i spotřebitele jsou regulační, a stejně tak s vámi souhlasím v tom, že systém dotací rozhodně není tržní mechanismus, ale co je to všechno platné, když stát, ač dotuje a reguluje, je přece podle teze zastánců minulého režimu zcela ve spárech nelítostného kapitalismu.

    • Samozrejme ze to je zvast, kdyz zivot vam denne predvadi jak ta „transparentnost“ ve skutecnosti vypada.
     Ze prave Fagan se dovolava zamestnanecke ochrany. 😦
     Skoda ze se tento typ mudrcu nedovolaval ochrany Evropanu kteri prisli o praci kdyz se vyroba presunula do Ciny a 3 sveta !
     Na jedne strane ochrana mikin a iluze obohacovani a prinosu multiculti,
     na druhe necitlivost k vecem ktere byly a jsou jasne i zde vzpominane dojicce.
     Jsou nektere veci lidskosti se tykajici kde ani absolventa „fildy“ neni treba.
     Ba ani Sluncem ozareneho netreba.
     pri pohledu na svet svet ktery ridi „transparentni“ trzni spotreba 😦

     • Je to tak, no…
      Kapitalismus v krizi už neví, jak to zvládnout.
      Tak se schovává za neosocialismus a multikulturismus a na ideologii volného obchodu….
      Ale jde jen o ideologii, jakoukoliv, která může přinést nejenom zisky, ale i politickou stabilitu.
      Tady si myslím, že kapouši šlápli vedle….
      Ti samí kapouši budou v klidu podporovat nácky, když lidem dojde trpělivost, po válce to ale nějaký čas nešlo, tak to vyvrcholilo takhle.
      Navíc, je to super, protože občanská válka je také válka a když je válka, tak se prachy jen hrnou.

  • Dojička na statku měla plat velmi slušný.
   K tomu vašemu povídání o vzdělání a pseudooborech sem postnu příspěvek z jedné diskuse, odpověď na obavu studenta, že nenajde slušnou práci:
   „…můžeš začít u nás ve velké zlé megakorporaci na ne úplně blbé posici, protože nás krom pár základních věcí zajímá především to, jak umíš myslet než jaké máš znalosti nebo praxi. Zatím mám naprosto suverénně nejlepší zkušenosti s lidmi z fildy, protože umějí jazyky a myslí jim to. Ty mýty o neuplatnitelnosti společenských a humanitních věd jsou právě jenom mýty.“

   • Kolik tak měla taková dojička?
    A ten příspěvek….
    To by mě zajímalo, kdo v té megakorporaci pracuje na těch blbých pozicích, když absolvent fildy začíná na ne úplně blbé.
    A když je zajímá to myšlení, a ne praxe a znalosti, tak je tam možnost nastoupit jen se základním vzděláním?
    To je fakt prdel, takový příspěvek, nějaký sedmilhář něco naplká (ještě použije spojení „nás zajímá“ jako že tam tomu buď velí, nebo je součástí jakési velké firemní rodiny) a vy tomu snad věříte, nebo co.
    Kromě toho, co to má společného s mým textem?
    Dneska se podle mě uplatní pseudovzdělanci úplně nejlépe, všichni tihle genderděvky a romisté a podobná chamraď.
    Ale jejich společenský přínos je devastující, rozvracejí společnost ve sluníčkových organizacích kde za peníze plácají kraviny o juvenilní justici a gender rovnosti a sexuální rovnosti a multikulti a jiných zvrácenostech, a MY je všechny živíme.
    Neumí nic víc, než „myslet“ na svou kapsu bez ohledu na dopady, jsou to vši, horší jak jakýkoliv komunistický pomocňák VB nebo jiný kokot.

    • Dojička si mohla vydělat čtyři tisíce i víc.
     Toho chlapíka z „megakorporace“ znám a vím, že nemá důvod v tomhle směru fantazírovat. V dalším postu doplnil, že pracovní výkony jsou u nich měřitelné a potvrzují, že výšeuvedené preference výběru spolupracovníků se vyplatí.
     Blbé pozice u nich zřejmě zaujímají vrátní, uklízečky a podobně, ale nejspíš jsou na tom líp než jinde.

     • Čtyři tisíce i víc…..
      Čtyři tisíce měl tehdy ředitel menší fabriky….
      Dojička mohla mít tak 2500 (a to bych se divil) a to ještě v JZD, kde se neplatily daně.
      Ve Státním statku ani náhodou.
      A ty výše uvedené preference jsou konkrétně co?
      Absolvent FF se schopností myslet?
      Nikdo nemá na čele napsáno, že umí myslet, ani dělník od krumpáče, ani absolvent FF.
      Musí na to být jiný klíč.

      • Jasně, chápu, vy to všechno víte nejlíp. I s tou dojičkou.
       Nenapadlo vás, že některé firmy mohou mít propracovaný systém vyhledávání pracovníků, kde se sice ptají na dosažené vzdělání i na obor studia, ale v testech a pohovorech toho o schopnostech uchazeče zjišťují daleko víc?

       • No to mě právě napadlo.
        Ten zvaný, ten absolvent, ten ale neměl ještě hotové ty testy, když mu nabízel(i) tu výhodou pozici, co?
        A co myslíte, kdybych se tam ucházel o práci a bylo mi 27 a neměl bych ani maturitu?
        To mě zajímá, protože když je tak zajímá to myšlení…..jestli by mě pustili k těm testům.
        Vy nechápete, co zpochybňuju, že jo.
        A s tou dojičkou….
        No tak jeden z nás to ví lépe, nechci psát „nejlíp“ jako vy.
        Já vycházím z určitých osobních zkušeností, v tom režimu jsem pracoval a vím, kolik jsem bral, a kolik bralo prokazatelně asi tak dalších 50 lidí v dělnických profesích.
        Z čeho vycházíte vy u těch 4000,- Kčs?
        Víte vůbec, jaký to byl tehdy balík???
        To by na tu dojičku byla celá síť úplatků a známých, aby se tam dostala- za ty peníze!

        • S jednou dojičkou ze státního statku někdy před třiceti lety kamarádila moje teta a od ní mám tu informaci. Mě to taky překvapilo, ale nebyl důvod nevěřit.
         Student se s chlapíkem z megakorporace zná delší dobu, scházejí se i v reálu díky aktivitě, která vyžaduje slušnou dávku kreativity. Takže jeho odhad šancí asi sedí. Na onom diskusním fóru to ostatně platí skoro o všech.

         • Hmmm….tak oni se scházejí, ale on mu tu informaci napsal…
          Copak o to, ale jen se divím, že když se tak kreativně scházejí, že na to nikdy nepřišla řeč.
          Ale to je nevýznamné.
          Stejně jako ta dojička.
          Na Státním statku ty 4 litry mít nemohla.
          Víte, tehdy to nebylo jako dneska, že někdo někam nastoupí a bere tolik, kolik mu zaplatí jeho zaměstnavatel.
          Tehdy se musela každá kačka zdůvodnit, byly platové tarify a tak brali všichni stejně.
          A kdo bral víc, tak na to byly všelijaké finty, jak to udělat, fingovaly se třeba přesčasy, nebo různé příplatky, nedodržoval se technologický postup….
          Ale to dělaly party mazaných lidí, kdy jeden kryl druhého, ale dojička….
          Řekněme dojička, bez vzdělání, VI. platová třída, 10,8 Kčs na hodinu.
          Plus osobní ohodnocení 30% a premie 25%.
          A to bylo hodně.
          Kdyby to bylo úkolem, tak za jednu krávu 10Kčs x 10 krav.
          Kdyby jich stíhala 20 (plnila na 200%) tak by přišel normovač a dělala by krávu za bůra.
          Nějaké ty podíly, naturálie….ale to nebylo v platu.
          Ale- nevím, třeba to tam u té známé bylo jinak.

 27. Tarasi- 236 a stale pomalejsi
  tak si k zaveru dovoluji pridat jedno cteni z dubna.
  Neni APRILove je nemassmedialni a vypravi o tom co

  Gott nezazpival ale prednesl.

  Krátce poté, co ohlásil úspěšný boj s rakovinou mízních uzlin, poskytl Karel
  Gott 4. dubna rozhovor časopisu Týden, v němž kromě jiného poodhalil svůj
  názor na ožehavé zahraničně-politické téma dnešní doby – uprchlickou krizi.
  A vypukla nebývalá mela…
  Gott v prvé řadě upozorňuje, že vždycky se vyjeví věci jinak, než jak
  vypadají. Uprchlickou krizi tak česká pěvecká legenda nepřisuzuje na vrub
  náboženství (islámu), neboť to je dle jejího názoru pouhý prostředek k
  válce. Naopak tvrdí, že se jedná o řízený proces, který má za cíl oslabit
  ekonomický růst Evropy. „Dělají to důmyslně, strkají před kamery reportérů
  děti. Viděli jste to také, ne? Nepřemýšlíte o tom? Podívejte, jak se ty děti
  prosebně dívají… A nepomozte jim… Je to citový nátlak. Ale za nimi jsou k
  nahlédnutí také mladíci s mobilními telefony, kteří kalkulují, posílají zpr&
  a acute;vy a tvrdí, že jdou za svými příbuznými do Evropy,“ nastínil Gott
  směr, jakým se ubírají jeho myšlenky stran uprchlické krize. „Jsou oblečeni
  jako málokdo v Praze, mají moderní sportovní ohozy a síla a energie z nich
  jen čiší. Tak těm máme pomáhat? Od pohledu je na nich vidět, že jim nejde o
  ty děti, že jsou to téměř profesionální zneklidňovači,“ má jasno zpěvák.

  Dlouhé prsty iluminátů?
  Ten, kdo tyto „diverzanty“ posílá do Evropy, prý dobře ví, co dělá.
  Konkrétní jména Gott odmítl sdělit s tím, že je to nebezpečné. „Je to velmi
  tenký led. Byl jsem několikrát upozorněn, že ode mne to lidé nechtějí
  slyšet,“ vysvětlil zpěvák. Když však později hovořil o tom, že za
  republikánským kandidátem na amerického prezidenta Donaldem Trumpem stojí
  ilumináti, stejně jako stáli za nacistickým vůdcem Adolfem Hitlerem, uvedl,
  že „Americe jde – a vždy šlo – o to udržet Evropu ve strachu, nenechat ji
  moc ekonomicky narůst. A to se daří“. Což v souvislosti s tím, že považuje
  uprchlickou krizi za prostředek k ekonomickému oslabení Evropy, leccos
  naznačuje.

  „Slyšel jsem i tu verzi, že iluminátské rodiny, jako jsou Morganové,
  Goldmanové, Rothschildové a Rockefellerové, nepřipustí, aby se Trump stal
  prezidentem. Ale to není pravda! Vždyť mu už přece jednou pomohli. V době,
  kdy šel úplně ke dnu. Co udělá banka, které dlužíte? Bude vás udržovat ve
  stavu, abyste spláceli alespoň něco, ne? Bude vám půjčovat, a tím zvyšovat
  šanci, že nepadnete úplně na dno,“ uvedl konkrétně Gott k údajné roli
  iluminátů v kandidatuře republikánského kandidáta na příštího amerického
  prezidenta Donalda Trumpa.

  Refugees welcome!
  Evropa dle Gotta prochází v současné době diverzí, což prý musí být každému
  jasné, když nekontrolujeme hranice. „Dřív tudy neproklouzla myš, a najednou
  přijdou nějací lidé, nikdo neví odkud, proč, zda mají doklady. A co my na
  to? Refugees welcome! (Uprchlíci vítejte! pozn. red.),“ nelíbí se české
  pěvecké legendě. Uzavření hranic je dle něho nevyhnutelný proces. „Ale Turci
  by byli hloupí, kdyby z toho nevytřískali ještě nějaké peníze, než se to
  stane,“ míní Gott.

  První ohlasy: Z Hradu i od muže, co se těšil na smrt Miloše Zemana

  Ohlasy na komentáře věhlasného českého pěvce Karla Gotta o uprchlické krizi
  na sebe nenechaly dlouho čekat. Poté, co se v dnešním vydání časopisu Týden
  objevil rozhovor se zpěvákem, ve kterém popsal uprchlickou krizi v Evropě
  jako řízený proces, se k jeho slovům vyjádřil Dominik Feri, Jan Zahradil
  nebo Tomasz Peszynski, který nechvalně proslul svými vulgárními výroky o
  prezidentu Miloši Zemanovi. V komentářích zazněla slova jako KONEC a
  EMIGRACE.

  Gottova slova vzbudila obrovský poprask. Nikdo nečekal, že i nejúspěšnější
  český zpěvák se k uprchlické krizi vyjádří. Trefně tuto situaci okomentoval
  například Dominik Feri, který skrze svůj Twitter pěvcovo vyjádření
  komentoval slovy: „Je konec, k uprchlíkům se vyjádřil Karel Gott.“

  Aktivista Tomasz Peszynski, který v souvislosti s nedávnou návštěvou
  čínského prezidenta v Praze volal za svobodu Tibetu a který se zapsal do
  paměti českých občanů svým výrokem o tom, že „až Zeman chcípne, tak se ožere
  “, se zas na svém Facebooku vyjádřil následovně: „Karl Gott se přidal ke
  xenofobům… Můžeme emigrovat.“

  Člen Evropského parlamentu Jan Zahradil na svém Facebooku napsal: „Karel
  Gott podle rozhovoru pro Týden nemá úplně jasno v tom, zda ilumináti
  kandidaturu Donalda Trumpa podporují, nebo zda jí naopak chtějí zabránit.
  Myslím, že k vyřešení dilematu by pomohla konzultace u Petra Hájka.“ Tiskový
  mluvčí Miloše Zemana Jiří Ovčáček na otázku, v čem se Gottovy názory shodují
  s těmi prezidentovými, sdělil ParlamentnímListům.cz následující: „Názorová
  shoda jistě panuje v tom, že migrační krize je řízeným procesem. O tom už
  pan prezident mnohokráte hovořil.“

  Celou agendu humorně shrnul šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl. „Porošenko,
  Putin a starej Cameron mají společnej účet v Karibiku, Iráčani nestihli
  poděkovat za dopravu a vzali dráhu do Německa, Karel Gott prozradil, že
  migraci řídí ilumináti, a šéf prezidentského lékařského konsilia oznámil
  Zemanovu kandidaturu pro druhý termín. A to se dnes ještě nesvlékl Jakub
  Janda,“ napsal.

  I analytik a vysokoškolský pedagog Michael Romancov se vyjádřil na Twitteru
  k rozhovoru se zpěvákem Karlem Gottem, ve kterém Gott označil migraci za
  řízenou snahu oslabit Evropu. A to Romancov zpochybnil ironickým komentářem.
  Jinou část rozhovoru si pak k zesměšňování vybral Jakub Janda z Evropských
  hodnot. „Hlas, který v debatě o migrantech dlouho chyběl… a CIA má na
  Aljašce 60 velkých antén, které vychylují zemskou osu,“ okomentoval Romancov
  velký rozhovor s Gottem, který vyšel v časopisu Týden. K rozhovoru Karla
  Gotta se v průběhu dne vyjádřil na Twitteru i Jakub Janda z Evropských
  hodnot, který nejprve stručně zareagoval slovy „Takže Gott kandiduje“.
  Následně je ště okomentoval výrok Zlatého slavíka, že „Amerika nás chce
  držet ve strachu, abychom nerostli“. K tomu Janda poznamenal: „Jo, Karle.
  Nechtěj, abychom se přežírali hambáčema a vypadali jako oni.“

  Gotta komentovali i politici

  Vyjádření zpěváka Karla Gotta ohledně uprchlické krize pro časopis Týden
  vyvolalo velký ohlas u řady politiků. Pro ParlamentníListy.cz se k jeho
  názorům vyjádřil například senátor Jan Veleba nebo mladý lidovec Šimon
  Heller.

  Se zpěvákovým pohledem na migrační krizi nesouhlasí například mladý lidovec
  Šimon Heller. „Konspirační teorie o spiknutí celého světa proti Evropě
  nejsou podloženy žádnými fakty. Dle veřejně dostupných informací, jako je
  například rozhovor s generálem Pavlem, tyto konspirační teorie nepotvrzují
  ani žádné tajné služby v Evropě. Co se týká ekonomických migrantů, úkolem
  Evropy je rozlišit, kdo pomoc potřebuje a kdo ne,“ řekl Šimon Heller pro
  ParlamentníListy.cz a dodal, že ekonomické migranty nebo ty, kteří chtějí
  naši pomoc zneužívat, nemáme v žádném případě povinnost přijímat. Upozorňuje
  ale na to, že naopak dle mezinárodního práva máme povinnost přijmout
  uprchlíky z válečných oblastí a to mimo jiné i povinnost morální.

  „Karel Gott je nepochybně fenomenálním zpěvákem. Bohužel se ukazuje, že
  místo toho, aby věřil faktům, má rád konspirační teorie a pohádky. Jako
  bohatý muž a fanoušek komunistického režimu v dobách normalizace zjevně ani
  nechápe princip solidarity s těmi, kteří i se svými dětmi utíkají před
  válkou,“ nechápe názor nejpopulárnějšího českého zpěváka Šimon Heller.

  Senátor Doubrava: Gott má pravdu
  S názorem Karla Gotta souzní naopak například senátor Jaroslav Doubrava. „To
  jsou věci, které já tvrdím nejméně půl roku. Stojí za tím Amerika,“ říká
  Jaroslav Doubrava a dodává: „Když se nepodařilo položit Asada, tak jako
  Husajna a Kadáfího, tak vyvolali toto. A vyvolali to právě proto, aby
  oslabili hospodářsky Evropu, protože oni mají problémy s ekonomikou a
  ekonomika Evropské unie je pro ně velkým nebezpečím,“ říká Doubrava, který
  je prý přesvědčen o tom, že toto je plán nejen na hospodářské oslabení
  Evropy, ale v podstatě i na snížení vzdělanosti Evropy. „Protože vědí, že
  sem přicházejí nevzdělaní a řekl bych i nevzdělatelní lidé, kteří tady potom
  chtějí ovládnout Evropu a pokud si Evropa toto velmi rychle neuvědomí, tak k
  tomu bohužel dojde. Takže souhlasím s Karlem Gottem a upřesňuji, stojí za
  tím Amerika a prostřednictvím Ameriky také Turecko,“ řekl senátor Doubrava
  ParlamentnímListům.cz.

  Vyjádřil se i ke Gottovým postřehům ohledně vystrkování dětí na kameru a
  mladých dobře oblečených můžu v pozadí. „Když to začínalo, tak sem
  přicházeli mladí lidé velmi dobře oblečení, velmi dobře vybavení
  elektronikou i finančně a tvrdím, že hlavně velmi dobře vycvičeni. To jsou
  lidé, kteří by měli hlavně zůstat doma, dělat si doma pořádek a ne utíkat do
  bezpečí, když si doma nechávají manželky s dětmi. Upozorňovalo se na to, že
  děti nejsou nikde vidět. No tak hold vytáhli pár dětí, aby je ukázali.
  Vzpomeňte si na ten nehorázný snímek toho utopeného chlapce,“ vysvětluje
  senátor Doubrava.

  Naše slušnost je migranty vnímána jako naše slabost
  K tomu, co uvedl fenomenální zpěvák Karel Gott, se vyjádřil i jihočeský
  hejtman Jan Zimola. Ten řekl, že není příznivcem konspiračních teorií a
  nehodlá proto komentovat vyjádření jejich zastánců. „Umím se ale na svět
  kolem sebe podívat očima toho, kdo chce pomáhat potřebným a kdo nechce
  přivírat oči před tím, jak je naše slušnost vnímána migranty jako naše
  slabost. Někteří migranti zneužívají i své děti k tomu, aby se domohli
  vstupu do Evropské unie, což by se i dalo pochopit, pokud by přitom
  nevykřikovali o svém „právu“ vstoupit do Evropské unie. Žádné takové právo
  nemají a EU by se je jich nekoordinovanému přílivu měla bránit,“ řekl
  jihočeský hejtman Jiří Zimola.

  Ke slovům Karla Gotta se pro ParlamentníListy.cz vyjádřil i senátor Jan
  Veleba. A připomněl, že o tom, o čem promluvil Zlatý slavík, mluvil už před
  časem i prezident Miloš Zeman.„První s tímto přišel pan prezident Miloš
  Zeman, který už před dlouhou dobou řekl, že ta migrace, ten migrační exodus,
  že je organizován,“ řekl Veleba a dodal, že je dobře, že se k tomu tímto
  způsobem teď postavil právě Karel Gott. „Je to dobře, protože to je velmi
  populární a uznávaná osobnost a těžko ho budou kritici dehonestovat tak, jak
  dehonestují prezidenta republiky,“ pokračoval Veleba pro ParlamentníListy.
  cz. Řekl, že on má na to shodný názor s tím, že je ale nutné malinko
  rozlišovat a že n e všechny migranty lze zařadit do této kategorie.

  „Jsou zcela určitě migranti, kteří utíkají před válkou, kde jsou ženy, děti,
  prostě rodiny… Ale většina migrantů podle mého názoru je skutečně
  organizována a tady ty děti jsou brány jako takový štít, kdy se skutečně
  zneužívá lidského soucitu. Je to prostě dobře promyšlená mediální
  záležitost,“ řekl Veleba a vyjádřil se i k tomu, kdo za údajnou organizací
  uprchlické krize dle jeho názoru stojí.

  Podle mého názoru za tím stojí Saúdská Arábie

  „Pokud se týká té organizace, tak podle mého názoru za tím stojí Saúdská
  Arábie, která financuje rozšiřování islámu po Evropě, stavby mešit v západní
  Evropě, financuje imámy, kteří tam káží, financuje různé podpůrné programy
  pro věřící, pro lidi, kteří vyznávají islám a přestěhují se do Evropy. A
  stejně tak to financují mnohé organizace ze zahraničí, třeba ze Spojených
  států. A jeden z důvodů je ten, že to je obrovský byznys a odborníci říkají,
  že výnos toho byznysu je dokonce vyšší než z organizace a distribuce drog po
  světě,“ řekl Veleba a vzpomněl i Merkelovou.

  „No a to, že v Evropě existují politici, jako je Merkelová, která od toho
  pařížského masakru nějak mlčí, nevím, jestli je na dovolené, nebo kam se
  poděla, prostě politici, kteří tomu jdou na ruku, tak to je bohužel pravda.
  Kdyby to tak nebylo, tak by to tak v takové míře zkrátka možná nebylo,“
  dodal Veleba a poukázal také na to, co se v těchto dnech děje kolem
  křesťanských uprchlíků z Iráku.

  „Jeden z takových operativních důkazů, že ta akce s uprchlíky je
  organizovaná, je story tady s těmi našimi iráckými uprchlíky, kteří zde byli
  asi měsíc nebo jak dlouho. Organizovala to Generace 21. Mimochodem podle
  mého názoru je třeba se na tyto organizace podívat. Protože část nákladů na
  jejich provoz platíme z našich daní. Tak tito iráčtí uprchlíci to přece
  nejsou žádní váleční uprchlíci. Protože kdyby byli, tak by prostě byli tady
  v České republice a čekali by na azylové řízení. Oni místo toho prohlásí, že
  se vrátí do Iráku zpátky. Na konto toho pro ně někdo najal autobus a odvezl
  je do Německa. Takže je jasné, ž e tito konkrétní uprchlíci by se nevydali
  na cestu do Evropy, kdyby je někdo nenalákal. To, že se chtějí vrátit, to
  znamená, že to nejsou uprchlíci z takových oblastí, kde je válka, protože
  jinak by se neměli vrátit kam. To, že se vydali na takovou dlouhou cestu, to
  je doklad toho, že je někdo přesvědčil, nalákal…,“ říká důrazně senátor
  Veleba.
  http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/karel-gott-rozhovor-o-migrantech-iluminatech-i-posmrtnem-zivote_378233.html

  • A už byl Mistr na té konzultaci u Petra Hájka?
   Zahradil mi jde pravidelně na nervy, ale tady se trefil.

   • I bez konzultaci lze nahlednout do taju pravdy
    ze snadnejsi je zpivat jako Gott
    nez rikat kolik politici udelali bot

Komentáře nejsou povoleny.