Polistopadové divadlo v režii Allena Dullese

Psaní blogu je (měla by být) především zábava, ale je v něm ukryto i kus politické činnosti, to když bloger přispívá k veřejné diskuzi svým dílem. A mělo by být samozřejmé, že svá pozorování této veřejné diskuzi vystaví, debatě, ve které se mohou stanoviska střetávat a tříbit.

Většinou se to tak děje, ale i s četnými výjimkami. Například univerzální šéfredaktor Šafr na svém plátku banuje jemu nepohodlné diskutéry, nikoliv pro sprosté vyjadřování, ale pro jiný (od jeho odlišný) názor. Vskutku demokrat jak když vyšije.

V okruhu známých blogů, v tak zvané místní skupině WP galaxií, vyniká co do návštěvnosti i počtu článků Vlkova Kosa. Každý den dva či tři články, spousta hodnotného materiálu – a zavřené diskuze, které Vlk otevírá pouze při zvláštních příležitostech, např. když se mu dostaví pohnutí mysli, jinak obvyklé v šestinedělí. To je přístup skoro srovnatelný se Šafrovým přizdisráčstvím.

Jistěže: každý si může psát do blogu, co uzná za vhodné, může i svobodně zvolit formu, s jakou chodí se svými názory na trh. Stejně svobodně a samozřejmě má každý právo se k uveřejněnému postavit kriticky. A protože to není možné na Kose, činím tak – zcela výjimečně – zde.

Jde mi o tento článek k 80. nedožitým narozeninám Václava Havla. Vlkovi vyšel jako génius. Mně vychází jako packal, který prokazatelně mnohokrát lhal, který sedm let přihlížel k tomu, jak se rozkrádá a ničí státní majetek, aby se z této odpovědnosti zkusil vykroutit rudolfinským projevem. Který zavlekl republiku do NATO a politicky byl pouhým přívěškem, lokajem Spojených států. Všechny zločiny americké vlády schvaloval a podporoval. Pokud by byla na světě nějaká spravedlnost, musely by USA stát před celosvětovým tribunálem, odsouzeny na doživotí a náhradu škod, protože na jejich prackách je krev milionů lidí.

Proč však je snaha o bezhlavou a nekritickou podporu USA u Havla tak patologická a proč je od druhé strany stejně usilovně adorován a vyznamenáván?

Nikdo není schopen nahlédnout do archivu v Langley, takže se nutně dostávám na půdu dohadů a spekulací. Základ však mají solidní. Havel se při své návštěvě Spojených států v roce 1968 dvakrát setkal s Peroutkou, jednou v jeho bytě v New Yorku, podruhé na jeho chatě. Peroutka, bývalý ředitel československého vysílání Svobodné Evropy, založené CIA, je s touto organizací pochopitelně spojen pupeční šňůrou své exilové existence. Takže na první návštěvě pravděpodobně verbovka, při druhé potvrzení a detaily spolupráce.

Odtud se také odvíjí Havlova činnost za normalizace, jeho nápadná jistota v souboji s režimem a finanční zajištění přes německého vydavatele, což je obvyklá metoda práce CIA. Takto totiž financovala řadu evropských novinářů a veřejných činitelů, na její výplatní pásce byl dokonce i Heinrich Böll, ať už vědomě či nevědomě. Viz Udo Ulfkotte. Havel se stal prominentním vězněm komunistického režimu, který o jeho vazbě na Američany nejspíš věděl a bylo by nesmírně zajímavé číst si v jeho svazku, kdyby to bylo možné.

A pak až do jeho smrti již vzpomenuté trapné a ubožácké vazalství, nenarušené jediným kritickým vyjádřením, byť by zločiny jeho chlebodárců byly do nebe volající.

Podezření podepřel i již zemřelý vězeň režimu Jiří Ješ, který ve své pravidelné večerní páteční poznámce na ČRo 6 (býv. RFE, jaká ironie) se po jednom takovém slouhovském počinu V.H. rozzlobil a řekl (přibližně), že by se Havel už měl konečně přiznat, jaká pouta ho s Američany svazují již od jeho návštěvy USA. V archivu tento pořad s inkriminovaným výrokem Jiřího Ješe pochopitelně nalézt nelze, ale slyšel jsem ho na vlastní uši a mohu to odpřisáhnout.

Havel nebyl génius, nebyl ani nejlepší ze všech možných kandidátů na prezidenta, jak se domnívá Vlk, Havla by jeho vysoce pravděpodobné agentské zázemí s výraznými a trapnými projevy proamerického vazalství během jeho funkčního období v normálním demokratickém režimu zcela diskvalifikovaly pro vykonávání funkce prezidenta.

S argumenty ve Vlkově článku, které Havla obhajují, by samozřejmě bylo možné se utkat a většinu z nich zcela vyvrátit, ale proč to dělat, když situace je přehledná, panna (národ) znásilněna pobrekává v příkopu u cesty a lze jenom doufat, že to nebude mít trvalé následky.

Jako že jo.

 

Reklamy
Můžete si uložit odkaz příspěvku mezi své oblíbené záložky.

52 thoughts on “Polistopadové divadlo v režii Allena Dullese

 1. Bylo by zajímavé vědět, kdo všechno od nás pro CIA pracoval a pracuje. Myslím, že i takový Soros nerozvrací cizí státy jen ze své vůle. Hlavně, že se tady hledají ruští agenti a k přiřazení k nim stačí jen nesouhlas s americkým vměšováním na Ukrajině či v Sýrii.

  • Na rozdil od seznamu „spolupracovniku“ s komunistickou policii,
   seznam tech kteri pracuji od Sametu dodnes a na vecne casy s Emerickymi sluzbami vcetne tech oznacovanymi jako Soros-o neziskove
   takovy seznam se v dohledne dobe neobjevi.
   Bohuzel nejen Vlk ale mnoho dalsich obcanu trpi slepotou a nic s nimi nehne
   v jejich lasce k vitezi nad Lzi a nenavisti .
   Skoda ze lide kteri prohledli vcas jako treba Kryl ale i dalsi to vzdali.

 2. Zdá se, že Václav Havel řídil zemi prostřednictvím tajných dekretů a nařízení. Jinak si nedokážu vysvětlit jeho rozhodující podíl na střemhlavém letu české společnosti, zvláště pak skoro na každém důležitém aspektu téhož.

  (Viděli jste Abuladzeho „Pokání“? Nemělo by se s Václavem Havlem provést něco podobného?)

  • Václav Havel byla zrůda.
   A glorifikují ho hlupáci nebo zase zrůdy.
   On ovšem neřídil zemi v tom slova smyslu.
   To nemohl.
   Ale mohl pomocí své autority mnoho, opravdu mnoho věcí ovlivnit.
   Pozitivně.
   Jenže on ovlivňoval negativně.
   Myslíte si třeba, že zničení zbrojní výroby na Slovensku (ale i v Čechách) byl jev, který vznikl spontánně, nebo pod hospodářským, či snad dokonce „tržním“ tlakem?
   Nebo že vstup ČR do NATO (těsně před ostudným útokem na Srbsko) byl proto, že to občané chtěli?
   Nebo máte dojem, že protěžování sudeťáků bylo proto, že si Češi uvědomili svou historickou vinu a tak mají nyní sudeťáky rádi?
   Toho je bezprostřední příčinou Havel.
   Zrádce, kolaborant, ubožák, chamtivý a mocichtivý narcis.
   Na to, být kurva nestačí být jen loutka.
   Kurva musí vyvíjet svou vlastní aktivitu, a to zbožštělý dělal.
   Jaký je kdo člověk se nepozná v hospodě u piva nebo při předčítání nějakých zakázaných tisků.
   To se pozná, až když má někdo možnost získat moc a s ní spojené prebendy.
   Četl jste Mňačka?
   Jak chutná moc.
   Já vím, je to profláklé pomalu jak Orwelův 1984, ale já si myslím, že plno lidí četlo jen ten úderný název, a knihu ne.
   Ta za přečtení stojí, jestli jí neznáte, přečtěte…..
   Možná vás u toho něco napadne….

 3. Něco jste zapomněl, doplním za Vás: „glorifikují ho hlupáci, zrůdy nebo sluníčkáři“.

  • Nezapoměl.
   Sluníčkář je buď zrůda- nebo hlupák.
   I když to samozřejmě může být i extremně submisivní masochista, ale takových případů zase tolik není.

  • Nektere komentare mluvi vic o pisateli nez o pojednani.
   Vas komentar u Janiky (kam jsem na doporuceni vittta nahledl abych se poucil o mohamedanske sexualni aktivite a pritazlivosti pro nektere zeny nemuslimskeho vyznani i v CR,(
   tedy Vas komentar je jednim z nich .
   Ironizujici pokus slunickare o sunickareni 😦

   4.10.2016 – 17.53
   Nerevar
   Jak známo, my sluníčkáři máme škodolibost v povaze. Váš počin hodnotím kladně (vrána vrá- sluníčkář sluníčkáři po krku nepůjde), ať Vám vydrží, občas dám hvězdičky i Tribunovi.

   (Můžete zkusit ještě worpresí „like“? A odvolat ty bany, Astr i vittta aspoň zavaří klávesnice, a my se sluníčkářsky zasmějem.)

   Nevazeny Lve mohl bych to prejit a nechat Vas v omylu, ale…
   Vas posledni komentar kdy jste se opet po svem predvedl me i pobavil 🙂
   Nebyla to Janika ktera mi zakazala vstup, prestal jsem na jejim blogu komentovat sam,
   Stejne tak jako nema zakaz Taras, nevim jak vittta.
   Mohu Vam odhalit I duvod. Nesouhlas s nazorem je korenim internetu a kazdeho blogu, nebot jen odkyvane clanky jsou po case ztratou casu.
   Pruser nastava az v okamziku kdyz clovek narazi ne na jiny nazor ale na naproste neporozumeni. Pak je kazde slovo zbytecne. Staci na to jeden mimon ani to nemusi byt sam majitel blogu.
   Nejste to ale Vy kdo me dovedl k rozhodnuti si Janiky blog odpustit a opustit.:-)

   Na rozdil od Tarase ktery to obcas nevydrzi a na 3,14 covinu casto zareaguje, me obcasna navsteva bez komentare ke spokojenosti staci 🙂

 4. Ono by to Tarasi chtělo také znát „organizační strukturu“ US tajných služeb.
  CIA…to může být široký pojem.
  Tam mohou být různé zájmové skupiny (to je dost pravděpodobné), klidně zcela opačných motivů a cílů.
  Ať to je, jak to je, za komunistů měl prebendy, o jakých se pracujícím ani nesnilo, a myslím, že nejen pracujícím.
  Když to trošku nadsadím, byl za ten fešácký kriminál dobře zaplacen.
  Stranou těchto úvah by neměla být ani rodina zbožštělého.
  Né že by kdokoliv mohl za svou rodinu, ale souvislosti tam jistě budou.
  Jeho rodina byla minimálně loajální nacistům, za což mohla následně „platit“ loajalitou k jiným mocenským složkám, jiných zemí.
  Malý Váša mohl být svým způsobem na svou roli i připravován, zdá se ale, že až po r.1968.
  S pražským jarem neměl Váša společného nic, což svědčí o tom, že akce nebyla organizována cizími mocnostmi, ale byla to vnitřní československá záležitost.
  Vojenská akce pak už být provokována mohla (nejen Polskem a NDR, o kterých se v této souvislosti mluví), jenže angažmá kohokoliv ve vojenském vpádu by tohoto člověka navěky zdiskreditovalo, takže Váša stál mimo.
  Mě by docela zajímalo, co vlastně Havel v r.1968, před vpádem i po něm, dělal, už to nebyl v té době naivní mladík…
  Moc se o tom nemluví….

  • vittta s Vasim pohledem na Havla jste se zaradil po bok nepratelum USA a tedy k Putinovym agentum !!!
   BIS se o o Vas mozna zacne zajimat ?
   Vzpomel jste rok 68 a co revolucionar delal.
   Bylo mu 32 byl jeste zdravy mlady muz a tak si mohl dovolit naplno kourit, pit a to treti 🙂
   Ano take navstivil USA:-)
   Uprimne kdo by v te dobe nechtel navstivit USA? Kazdy normalni clovek 🙂
   Slysel jsem tehdy jisteho komunistickeho funkcionare ktery to verejne prohlasil s dovetkem ze by se rad presvedcil na vlastni oci jak kapitaliste vykoristuji svuj lid 🙂
   Me Havel take nedosel hned, ale az kdyz zareagoval Kryl a veci dostaly jiny smer. Kdyz se to rozjelo jinak a jinam nez Havel rikal v 89. Viz jeho slavny projev z te doby.

 5. No jo, jak jde čas, tak člověk pomalu zapomíná, a už si ani neuplivávám (v duchu, samozřejmě, jak se na dámu sluší), při vyslovení jména letiště. K čemu to nosit v hlavě, když už je na onom světě. Jenže hrůza mě jímá při setkání s názory mladých, co nebyli svědky a mají ho za národní vzor, a v tomto duchu se ponese výuka dějepisu další staletí.

 6. Musím říci, že u Šafra jsou ještě lepší pecky jak u nejmenované blogerky.
  Tohle je fakt výstavní text.
  http://svobodneforum.cz/dialog-civilizaci-aneb-ruska-propaganda-kam-jen-oko-dohledne/
  Zaujaly mě především tyto pasáže.
  „Prezidentu Zemanovi a jeho nejbližším spolupracovníkům, u nichž všech bylo prokázáno napojení na Rusko,……“
  ———-
  Ale, a jakpak jim to bylo prokázáno a kromě Zemana konkrétně komu?
  ————
  „Jejím cílem (ruské propagandy) je rozbít Evropskou unii a Severoatlantickou alianci a vytvořit „panevropské partnerství nezávislých národů s osou Moskva – Berlín – Paříž……“
  ——–
  Největší zločin jsou asi ty nezávislé národy a jen v Rusku a u nás žijí křupani, kteří ještě na nezávislé národy věří….
  —————–
  „Zemanův postoj k válce na Ukrajině je konzistentně proruský. Zcela v souladu s ruskou propagandou označuje všechny ukrajinské bojovníky za demokratické směřování své země za fašisty. “
  ————-
  No vidíte.
  A přitom jsou to demokraté, přímo kovaní.
  To já bych šel ještě dál, a označil bych je rovnou za neonacisty v nejextremnější formě, protože kultivovaní fašisté jsou na tu zvěř dost mírné označení.
  —————————-
  „Jeho pohled na uprchlickou krizi už podle zahraničního tisku překonal i extrémní postoje maďarského premiéra Orbána.“
  ——
  Och, jak sluníčkově konkrétní.
  V každém případě, zahraniční tisk (typ The Guardian) může jít pro mě, za mě, se svými vesměs debilními rozbory klidně do prdele!
  Bylo by ostudné, kdyby pana prezidenta chválili.
  ————–
  „V domácí politice se pasoval do role zastánce „tradičních hodnot“ a v rámci boje za jejich udržení zastává vyloženě šovinistická stanoviska (třeba v otázce inkluzívního vzdělávání).“
  ————-
  Hmmm….
  Šovinismus….na něj se nějak pozapomělo, vytlačila ho lépe znějící xenofobie a údernější rasismus a fašismus.
  V každém případě je výzma slova šovinismus trošku někde jinde, než že by se tak dali nazvat odpůrci inkluzivního vzdělávání.
  ——————————–
  A závěr je vskutku důstojné zakončení psychopatického článku:
  —-
  „Na závěr nabízí studie WMC několik směrů, kterými můžou společnosti zasažené ruskou propagandou bojovat o znovunabytí sebevědomého a suverénního postoje a propagandě se postavit. Za všechny zdůrazněme potřebu podporovat občanskou společnost a média, aby sledovala změny v rozhodování a hlasování jednotlivých evropských politiků, které mohou být výsledkem právě ruské propagandy.“
  ———-
  Hmmmmm, hustý….

 7. Zajímalo by mě, do čeho Havla naverboval Voskovec, když už vás tak berou Havlovy kontakty v USA. Žeby Mossad? A o co se pokoušela Meda Mládková? Vábila ho do náruče iluminátů?

  • Ale to není tak, že bych si někde přečetl, že Havel se setkal s Peroutkou a napadlo mě, že s CIA úzce spojený Peroutka Havla naverboval. Myšlenkový pochod je zcela obrácený: jestliže se Havel v celém polistopadovém období choval jako patentovaný agent CIA, pak ta informace o jejich dvojnásobném! setkání v roce 1968 zapadne do skládanky jako poslední dílek puzzle.

   • Jenže jak to vidím já, tak amerikanofila z Havla tenkrát udělal daleko spíš Voskovec než Peroutka.
    A představa, že se z něj stal v osmašedesátém americký agent, je srandovní, když víte, jaké v podstatě naivní názory na světovou politiku měl, než se s ní začal potkávat v praxi. Jestli z nich něco koukalo, tak jedině uzavřenost disidentské diaspory.
    Vy tak něco vyčítejte těm, co v Zemanovi vidí agenta Kremlu.

  • Mne fakt vždycky nejvíc pobaví takovéhle komentáře:
   https://tribun.name/2016/10/03/ruce-pryc-od-deti/#comment-108545
   s vysokou pravděpodobností pocházející od lidí kteří bývalý režim vůbec nezažili. Pokud totéž říkají i starší, tak už jen proto že mají mainstreamem a „kavárnou“ natolik vypraný mozek že jim to vymazalo pamatováka. Ti lidé ho prezentují jako nějakého „českého Lenina“ obcházejícího republiku a burcujícího lid. A nebo aspoň jako Havlíčka Borovského 🙂
   Jenže opak je pravdou. Skutečnost byla taková, že Havla za socíku skoro nikdo neznal. V televizi, v rádiu ani tisku o něm nebyla řeč a samizdatová tvorba nedokázala „obsloužit“, dle mého odhadu, víc než deset procent československé populace. Vím to i podle sebe. Kdybych se po vojně vrátil do své vísky a nešel místo toho do Prahy, kde jsem přes underground postupně „probublal“ až k chartistům, dozvěděl bych se nejspíš o existenci „nějakého Havla“ až po listopadu. A když už jsem o něm věděl a tedy o něm i mohl s lidmi zavést nějakou řeč, tak mimo okruh mých známých (nejenom Pražských), v naprosté většině případů jsem musel vysvětlovat o kom že to mluvím.

   • To myslíš toho Václava, ten žvást.
    Co dodat, z toho komentáře omezenost nejen co se Havla týká, ale celého tehdejšího režimu.
    Tajná policie….jako by byl na každém rohu fízl.
    To už se musel obyčejný člověk hodně snažit, aby si ho někdo z těch fízlů vážně všiml.
    O Havlovi jsem poprvé slyšel někde v r.1988, nebo spíš 1989, když jsem jel na nějakou chlastačku do Lysé nad Labem, na jakési Palachovo výročí.
    Tam byli všelijací chytrolíni, dobře si pamatuju, jak mě už tehdy srali………ti z Prahy, ti origoš undergranďáci, já je viděl vlastně poprvé v životě, setkával jsem se spíše s hippíkama, takovýma „klasickýma“….

    • Hele, vittto, tohle by mne fakt zajímalo. Jaký je rozdíl mezi „origoš undergranďákem“ a „klasickým hippíkem“. A ještě třeba Pražským a dejme tomu Olomouckým a Brněnským. Protože drtivá většina všech undergranďáků které jsem znal (a bylo jich dost) byli právě ti hipíci, ať už dělali muziku nebo jakýkoli jiný kumšt nebo prostě produkci toho druhu jen konzumovali a bylo úplně šumafuk ze kterýho koutu republiky byli. Právě to hípikovství je spojovalo a proto jsem se mezi nimi cítil fajn, ať jsem se s nimi potkal kdekoli.

     • Vsadím se, že byste byl tenkrát pro Vitttu taky chytrolín z Prahy. Věděl jste, kdo je Havel, to by vás zařadilo.

     • To jistě jo, jenže ti z té Prahy, ti už byli tak trošku „jiní“.
      Oni měli- na rozdíl od „nás“- prostě ty správné kontakty.
      Měl jsem z nich dojem, že mezi sebe jen tak někoho nepustili.
      Ono to v té komunitě vůbec bylo celkem rozdělené…podle věku.
      To jsem si považoval za čest,když mě bylo dejme tomu 18, když mě někdo, třeba o 5 let starší, jen odpověděl na pozdrav.
      Ti starší měli ponča a takové věci a také seděli na nádraží v hospodě, páč měli víc peněz.
      (my u stánku venku)
      Poslouchali Hendrixe a Morisona a tak.
      My už nosili džísky a voškubané džíny, a měli jsme rádi AC/DC a „Irony“. a podobně.
      Ale my to měli bez těch potisků, nebo jen málo.
      A kdo neměl dlouhé vlasy, jako by nebyl, to byl základ u všech.
      Ti mladší už měli na těch džískách všemožné potisky a ani už na ty vlasy tak nedbali.
      To už ale nebyli hippíci, ale metalisti, s těma jsme se pro změnu nějak moc nebavili my.
      To když jsme někam vyrazili, tak jezdili lidi z jablonce,Liberce, Semil,Jičína, ale třeba Kostelce nebo Čelákovic, přijel vlak a už se vědělo, kdo vyleze.(spádová oblast „Turnov“)
      Někdy jsem jel třeba ..si pamatuju do Teplic, nebo do té Lysé, ale tehdy se necestovalo jako dneska, to už byl výlet jako kráva, vlakem…
      Ani už bych je vesměs nepoznal, málokoho vídám, někteří zemřeli, nekteří „ztroskovatěli“, jiní zase „zeslušněli“…kolikrát mě někdo zdraví, a já ani nevím, kdo to je…a to mě řekne „čau Víťo“, né jen na půl huby čau…
      Když já také nikam nejezdím, ani nemám přehled, třeba bych někoho i poznal, nebo bych ho identifikoval…
      Pravověrných, co si uchovali háro a takovou..dejme tomu trošku filosofii, jako třeba já, těch už moc není.
      A podívej, jak ty ideály dostávají na frak, darmo mluvit…..
      Pojď někdy na pivo, dáme řeč, přijeď do Jablonce, spaní je v pohodě.

      • „Ono to v té komunitě vůbec bylo celkem rozdělené…“
       Tak v tom máš pravdu. Především měl i underground už tehdy svou „kavárnu“ akorát že my jsme je nazývali „salónní smetánkou“ (a nebo i jinak), před nějakou dobou jsem o nich psal u Janiky, respektive o „básníkovi“ který si z nich dělal srandu – možná se pamatuješ.

       Tihle lidé měli „načteno“, dobře si pamatovali kdy kdo co napsal, nebo jinak umělecky vytvořil atd. – někteří i sami „tvořili“. Neustále někoho citovali, uznale se klepali po ramínkách a měli své tematické skupiny do kterých „jen tak někoho“ nepřijali. Umělci, filosofové, okultisti, mystici, politologové… všechno spíše v uvozovkách, každý „specialista“ na to svoje a mezi sebou ty skupiny ani moc nekomunikovaly, samá snobárna… prostě spolu nepekly. Když jsi se s nimi dal do řeči tak jsi brzy narazil na ty jejich zaběhané šablony, často ani nedokázali vlastními slovy sdělit proč mají na to či ono nějaký názor a neustále se odvolávali na nějaké své „autority“. Ve všem se považovali za ty „skalní“ a ostatní pro ně byli póvl. Ale byli ve výrazné menšině.

       On se dělil i ten normální underground podle zájmů, ale v něm už se vyskytovalo mnohem více „univerzálů“ a možná i to způsobovalo že se každý zajímal o každého, vládla v něm velká tolerance, nevyhraněnost byla normou a bralo se to tak že: „Hledáš se – najdi se. A jestli ti v tom můžu nějak pomoct tak víš kde mne najdeš.“ A na nějaké „pražáctví“, „ostraváctví“, „vesnickost“ nebo „městskost“ se už vůbec nehrálo. A vlastně ani na to háro nebo vohoz. Stěžejní „filosofií“ byla volnost a respekt k individuálnímu vnímání a tvoření čehokoli.

       Takže, pokud šlo o nějaký první dojem z undergroundu, hodně záleželo na tom na koho jsi narazil. S tou návštěvou v Jablonci tě možná vezmu za slovo, Jizerky jsou mou oblíbenou lokalitou, ale výhledově to moc brzy nebude. V současné době si se mnou život nějak hraje, jak do mínusu tak i do plusu a na nějaké vejletování nemám čas ani myšlenky.

       • Budeš vítán.
        Dej se hlavně do cajku, když to teď máš tak houpavé…..

 8. Vazeny Tarasi:-)
  vice nez nazor na proslaveneho Havla ovlivni zivot obcana CR
  a Prahy obvzlast prvek zvany KADMIUM
  Pusobi na obcana Prahy predevsim, kdyz mereno na detskych piskovistich zjisteno bylo ze se ve zvysene mire vyskytuje po cele Praze plosne!

  „Situace v české metropoli je horší než v Madridu nebo Hongkongu, kde se uskutečnily podobné výzkumy..“.

  Zdroj: http://www.lidovky.cz/karcinogenni-kadmium-na-detskych-hristich-mohou-mit-i-vliv-na-plodnost-tvrdi-odbornice-grs-/zpravy-domov.aspx?c=A161006_150149_ln_domov_sk

  Jako inspiraci na dalsi clanek Ti „jedovate thema“ nabizim zdarma 🙂

  Tim vubec ucinek syndromu Havel nezlehcuji. ani predcasne neodklanim, byl odpovidajici velikosti Velikana 🙂
  Jen ze jsou I jine veci co nas do zvysene mysli hnuti. nuti !

  • Mohla by vzniknout i nová teorie, vysvětlující rychlé zmutování současné mladé generace do generace spratků. Oni na těch pískovištích žerou písek s kadmiem, to pak ovlivňuje jejich hormonální kondici – a výsledkem je hajzl, co poslouchá dusdus, hulí trávu a v tramvaji nepustí sednout.

   • Vidim ze Kadmium Te ani neinspirovalo ani jinak neovlivnilo.

    Nabizim tedy ponekud jine thema,
    Prostredek na tvorbu lasky a vzajemneho objimani bez vyznani,

    Sakra proc se tohle pred volbami nerozdava zdarma ?
    ====================================================
    ‚Cítím nekonečnou lásku.‘
    Čeští lékaři po 40 letech experimentují s houbičkami

    Lidé intoxikováni psilocybinem – psychotropní látkou běžně se vyskytující v lysohlávkách, jimž se neřekne jinak než houbičky – zde pod dohledem odborníků prožívají své „drogové výlety“. Vidí zářivé barvy, pohádkovou krajinu, avatary i tibetské kočky.

    „Nedá se to vůbec ovládat vůlí, nejde proti tomu bojovat, jenom se poddat. Jsi sama v místě, kterému nerozumíš a nikdo tě nenaučil, jak se v něm chovat. Jak místo vypadá, se dá popsat jen těžko. Byl to prostor, který kolem mě plynul. Během peaku (vrcholu účinku látky) vůbec nevíš, kdo jsi. Byla jsem schopna cítit nekonečnou lásku,“ popisuje mladá dobrovolnice

    .Zdroj: http://www.lidovky.cz/citim-nekonecnou-lasku-cesti-lekari-po-40-letech-experimentuji-s-hobickami-1r0-/zpravy-domov.aspx?c=A161006_170520_ln_domov_gib#utm_source=idnes&utm_medium=text&utm_campaign=kolotoc

    • „Sakra proc se tohle pred volbami nerozdava zdarma ?“
     To jako proto aby k nim chodilo ještě méně lidí než doposud?
     Ale ten výlet je lákavý že?
     „Jsi sama v místě, kterému nerozumíš a nikdo tě nenaučil, jak se v něm chovat. Jak místo vypadá, se dá popsat jen těžko. Byl to prostor, který kolem mě plynul. Během peaku (vrcholu účinku látky) vůbec nevíš, kdo jsi.“
     Možná by nebylo marné zkontrolovat co roste ve sklepech pod parlamentem. 🙂
     S nekonečnou láskou naši poslanci nijak bojovat nemusí. Proti té už určitě mají všichni imunitu.

     • Pane Mudra,
      dik za „parlamentni“ komentar 🙂
      Hned mam veselejsi weekend 🙂
      Mozna bude jeste veselejsi az Mistr blogu vyda dalsi clanek
      ve kterem spravne ovlivneny volic plny Lasky bez hranic odevzda svuj hlas jen te spravne strane 🙂

 9. To snad není možný!
  https://www.novinky.cz/domaci/416816-vaclav-havel-dnesni-situaci-v-evrope-predjimal-rika-jeho-tajemnik-vladimir-hanzel.html
  Unikátní je třeba tohle:
  „Manželka mě krátce poté, co jsme se přestěhovali do ulice Dittrichova v Praze 1, poslala do hospody. A tam seděl u stolečku nějaký pán s paní a chvíli na to přišla moje všímavá žena.
  Něco jsme popíjeli a ona mi najednou říká, že ji ten dotyčný pán připomíná Václava Havla. Já si to ale nemyslel, protože ten člověk měl džínovou bundu a vlasy po ramena. A já si představoval, že Václav Havel bude vypadat jako profesor, že nosí kravatu a sako. Žena mi však tvrdila, že má stejný hlas jako Václav Havel, kterého jsem poslouchal na Svobodné Evropě. „….
  Dojemné vyprávění pokračuje tím, jak ho slovil a jak se vzájmně představili atd….
  Takže známý a věhlasný disident, trn v oku režimu, chodí v pohodě do hospody na pivo.
  Každý občan ho zná, pán podle jména a hlasu ze Svobodné Evropy, kterou každý v klídku poslouchal, jeho paní i podle vizáže.
  Idilka…..

  • No, co já vím, tak všechny „trny v oku režimu“ chodily do hospod stejně jako kdokoli jiný.
   Ale s tou svobodkou… Mluvilo se tam o něm, četly se jeho texty, ale nějak si konkrétně nevybavuji že bych ho tam někdy slyšel. Ale já nebyl z těch kteří u téhle stanice pořád seděli a když už jsem ji měl zapnutou, tak proto abych si zaznamenal Kryla a mohl se tak naučit jeho další písničku. Možnost byla, protože jsem měl ještě staré rádio bez kurvítka, ale nějak mi na to nezbývalo moc času. Nevylučuji to, mohlo mi to snadno uniknout, ale myslím že hlasově se tam asi vyskytl až někdy ke konci (rok až tři) režimu. On ten jeho hlasový projev byl celkem snadno zapamatovatelný, takže paní klidně mohlo stačit když ho uslyšela jednou.

    • „Ačkoli většina z nich nesplňuje podmínky pro udělení mezinárodní ochrany, mají dobrou šanci, že pokud budou chtít, vzhledem ke složitému systému soudů a odvolání už v Evropě zůstanou.“
     To se tedy má Evropa čím chlubit 😦

     Podle agentury Reuters pašeráci lidí z Afriky nyní využívají teplého počasí v oblasti, aby přepravili z Libye co nejvíce lidí a maximalizovali tak své zisky.
     A také jistě dělají mezi svými potenciálními klienty tu „správnou osvětu“.

     Evropa spolu s Amerikou by se především měly postarat o to abychom mohli v novinách číst: „Z Libye a dalších zemí už není proč prchat. Přístavy jsou obležené lidmi co se chtějí vrátit domů.“
     Tomu bych říkal úspěch. A ne tomu kolik jich vyloví z moře.

     • Systém soudů….
      Kydy!
      Já si vždyky vzpomenu na ten zákon, kdy musel ještě nedávno běžet běžec s praporkem před každým autem.
      Někde v Kanadě, nebo kde.
      A byla to kuriozita, nikdo to samozřejmě nevymáhal.
      Ale proč?
      Zákon je přece zákon, i když špatný.
      Místo aby ty špatné až vražedné zákony co se imigrace týká byly také kuriozitou, tak se najdou lidé, kteří bazírují na jejich dodržování.
      Mají z toho prachy, to je celé….
      A poslanci, kteří mohou zákony měnit, jsou stádo tupých ovcí, těm ještě vesměs nic nedošlo….

 10. Volby jsou za námi, jenže nic zásadního se nezmění. ?

  Kdo vladne ?
  Ten kdo ma penize
  Nejbohatsi maji proto nejvetsi vliv
  Vlady jen coby slouzici penezovodum .
  Dnes v CR prerozdeluji penize od lidu vybranych a lidem sebranych panove Sobotka-Babis
  Drive to byl Necas-Kalousek a tak mozno jit zpet mnoho let.
  Staci na to jen par vet.
  Kdo jsou skutecni vladci vysvetluje pan Rambousek ve svem clanku

  Volby jsou za námi, jenže nic zásadního se nezmění.
  http://www.rukojmi.cz/clanky/2611-volby-jsou-za-nami-jenze-nic-zasadniho-se-nezmeni-chazarsti-zide-nas-maji-ve-sve-moci

  • Chazaři? Už jsem se začínal bát, že se tu na ně zapomnělo. Teď je to tu konečně správně.

   • Teď je to tu konečně správně.?
    Asi tak stejne spravne jako kazdy jiny nazor, tak jako i Vas nazor “ je tu konečně správně“ 🙂
    Takze ne prilis podareny pokus o ironii Lve

    Kdyz si pozorneji prectete co autor clanku o sobe rika a kam se sam zarazuje
    (na konci clanku) mozna pochopite proc je clanek napsan tak jak je napsan .

    Oldřich Rambousek
    Mým principiálním základem, který uznávám je teorie Marxismu, ale tento se bohužel téměř nepraktikuje, protože nepřináší svým obsahem ten pravý byznys, který by každý chtěl z politiky mít. Já ho přesto preferuji, protože jsem přesvědčen o tom, že politika má být službou národu a nikoliv hmotným statkům.

    PS
    Astrova poznamka:
    ze pan Rambousek k tem kteri vladnou potreboval pripomenout ze jde predevsim o Zzidy Chazarskeho puvodu na kvalite clanku jiste neprida, naopak pro nektere ctenare jak Lev to pusobi bezpecne opacne 🙂

    Ale fakta jsou nezpochybnitelna:
    Kdo ze vladne ?
    Ten kdo ma penize!
    Nejbohatsi maji tedy nejvetsi vliv
    Vlady jen coby slouzici penezovodum 😦
    Dnes v CR prerozdeluji penize panove Sobotka-Babis
    Drive to byl Necas-Kalousek a tak mozno jit zpet mnoho let.
    Staci na to jen par vet.

    Proto si pan Rambousek dal do hlavicky clanku
    Volby jsou za námi, jenže nic zásadního se nezmění…….

    Pokud Vam to udela Lvi az Lvovskou radost, tak ano Chazary pripominat nebylo treba.
    Financni zlocinci jako Soros nepotrebuji vylepsovat profil Chazarskym puvodem, staci jen prehled co svetu dali a vzali !
    howk

   • „V době takzvané železné opony financoval opoziční a rozvratné skupiny v zemích socialistického bloku.“
    Na někoho se to svést musí. Tomu se to pak nikdy neodpustí, Nerevare.

    • Dvojity AT 🙂
     Kdyz uz jste vyjmenoval jeho (Sorosovy) zasluhy
     mimo jine i o svrzeni realneho socialismu a podporu hladovejicich Havlu vyvrate z clanku pana Rambouska ty mene zasluzne.
     Nebo patrite do kategorie ktera jej ma za dobrodeje ?
     Pokud aktivista nektere jeho „neziskovky“ chvala by byla pochopitelna.
     Jste tu se Lvem na Tarasove blogu dobre se doplnujici a obohacujici dvojka 🙂
     Jen tak dal 🙂

     • Nejsem aktivista žádné neziskovky, akorát pamatuju program, který se jmenoval Brána muzea otevřená. Šlo v něm o to, udělat ze značně zkostnatělých českých muzeí /státních i obecních/ instituce o poznání přívětivější a přitažlivější, a to hlavně pro děti. Vybudovat nové expozice, kde bude možné mnohé věci poznat i jinak než jako zaprášené exponáty za skly vitrin. Připravovat nejrůznější programy pro děti, což mělo za cíl naučit je chodit do muzeí a trávit tam zajímavě volný čas.
      Šlo to ze Sorosových peněz přes Open Society Fund.

      • To jsou takové ty expozice o českém vraždění sudetských Němců, nebo ty fronty na banány za komunistů, co?
       Nebo nějaké to muzeum Václava Havla, kde by hlavním exponátem byla jeho flanelová košile a Petry, tedy věci, jichž se zvěčnělý nehodlal vzdát ani v případě, že bude svobodně zvolen prezidentem.

       • Ne, pokud vím, tak šlo třeba o to, aby si děti vlastníma rukama mohly vyzkoušet, jak se v minulosti dělalo to nebo ono, znovuobjevovala se tím pro ně mnohá zapomenutá řemesla. Připomínal se jim dávný způsob života, mohly si například obléknout šaty, jaké se nosily před staletími /samozřejmě repliky/, do expozic se vkládaly různé interaktivní prvky. Součástí návštěvy muzea se staly soutěže nebo hry, děti už nemusely tiše a spořádaně chodit od vitriny k vitrině, ale mohly si najít zábavnější náplň.

Komentáře nejsou povoleny.