Posvícení v blázinci

„Zeman je prase a nasral teď všechny,“ vykřikl na chodbě sanatoria Jan Rejžek  a odešel do svého pokoje. Za sebou, na dřevěném prkénku s kolečky, táhl kačera, který sebou – díky důmyslnému převodovému mechanizmu od koleček – vrtěl.

Ředitel občanského sdružení Post Bellum Mikuláš Kroupa, který v době své vycházky vítal dalajlámu na Hradčanském náměstí, stoje u okna směřujícího do ústavního parku, navrhuje radikální řešení. „Co by člověk měl správně udělat, kdyby ho prezident této země sprostě vydíral? Asi bych to řešil fyzicky a soukromě,“ vykřikl Kroupa a musel si hned vzít od sestřičky uklidňující tabletku.

Pan Brady by ale mohl vyřešit situaci stejně, jako Vlasta Burian: Liguére!

Reklamy
Můžete si uložit odkaz příspěvku mezi své oblíbené záložky.

164 thoughts on “Posvícení v blázinci

  • A kdyby bylo, tady si ho
   a/ nevšimnou
   b/ všimnou, ale nebudou jeho přítomnost komentovat
   c/ všimnou a zazpívají sborem For He’s a Jolly Good Fellow

 1. Prase (bradavicnate) je castym ulovkem lva.
  Rika to pruvodce v Kruger National Park

 2. Je zvláštní, jak sluníčkáři nejsou schopni překročit svůj stín.
  Nejsou schopni dobrat se poznání, že Zemanovým voličům je nějaký dalajláma hluboce ukradený a ministr Herman jakbysmet. Opravdu nejsem Zemanův fanda, ale ani nevím proč se mi před tím Hermanem pořád podvědomě vybavuje nejdřív Kárl a pak teprve Herman, další jméno lépe nedomýšlet.
  „Případ Brady“ je hezkým příkladem toho, jak se dá naprostá marginálie mediálně nafouknout do rozměrů nebývalých, už jsem zaregistroval srovnání s Mnichovskou dohodou.

  „Ještě před válkou mluvil jsem o tom s naším okresním hejtmanem….“
  Už kdysi dávno, ještě za Stejskalových časů, zapojoval jsem se do diskusí na aktualne.cz, kde jsem embrya budoucích sluníčkářů (tehdy zvaných „pravdoláskaři“) upozorňoval, že pod jejich setrvalým a rostoucím tlakem donutí „mlčí většinu“ v zemi k postojům a činům až nevídaným, především však jimi samými nevítaným.
  Zemanovo vítězství v přímé volbě je jedním z důkazů, že jsem měl pravdu.
  Oni jsou jak z jednoho vrhu s těmi bruselskými fanatiky, kteří i v současných narůstajících EU průserech volají „ještě více Evropy“. Naši sluníčkáři ještě více tlačí na pilu a dotlačí snad domácí většinu k volbám ještě dramatičtějším, po nichž se Zeman promění ve světlou vzpomínku, kdy vůdce ještě nebyl Vůdce.
  Zatím stvořili (ovšem ruku v ruce s ODS, ČSSD, KDU-ČSL a dalšími) jen Andreje. Může být i hůř…..

  Dovolím si pro všeobecné obveselení dva krátké citáty ze svého oblíbeného dílka, protokolu IV. sjezdu čs. spisovatelů z roku 1967. Dramatik Pavel Kohout tam mj. říká:
  „Nejde mi…… o polemiku se stanoviskem vlády. Jde mi o prosazení možnosti, abych směl veřejně vyjádřit svůj názor k nejzávažnějším otázkám domácí a zahraniční politiky, vzbuzují-li mou pochybnost. V případě, který jsem uvedl, by se našlo dost erudovaných odborníků, kteří by můj názor třeba opravili nebo vyvrátili. V krajním případě by ho odmítl, anebo se od něj distancoval oficiální mluvčí vlády….. “
  „Stát je stát, byť byl socialistický, a má své funkce a závazky, které musí rozumný občan chápat“

  • Dumám, jakou to může mít souvislost s výkony pánů Zemana, Ovčáčka a Forejta.
   Jako že za to můžeme my všichni?
   Třeba je to opravdu tak. Smutné zjištění.

   • Presne 2x AT 🙂
    Jako že za to můžeme my všichni?
    Třeba je to opravdu tak. Smutné zjištění.

    Ano muzete za to chybnou volbou
    S KNIZETEM NA HRADE BY BYLO VSE JINAK !

     • Omlouvám se za opožděné schválení komentáře, byl jsem mimo provoz. Další vaše komenty už jdou rovnou na nástěnku.

     • Vse co Zeman rek a udelal by knize nerekl ani neudelal.
      Pokud tak opacne a za to by byl pochvalen nikoli kritizovan jako president Zeman

     • Take tak ze s knizetem na Hrade nejen knize sam ale I kavarna by mela k lidu blize:-)
      To na rozdil od Zemanovcu co o multiculti objeti nemaj ani poneti

   • Má to souvislost třeba s panem Rejžkem, což je prvotřídní reprezentant i těch ostatních. Další osoby a obsazení si jistě dokážete doplnit sám.
    Nápověda: Ruml, Vlk…..

  • Vyborny komentar, a jen k posledni vete:
   „Stát je stát, byť byl socialistický, a má své funkce a závazky, které musí rozumný občan chápat“
   Rozumny obcam muze pochopit ledacos a v pripade zavazku statu . aby to obcan nejen chapal ale take I prijal za vlastni to ma jednu zasadni podminku,
   Ta podminka zni, ze to musi byt stat plnopravny a svepravny.!
   Ne byt sluzebnikem, vazalem ci otrokem tu jednoho , pak jineho!
   To potom vzdy u svych obcanu narazi.
   Drive pro podrizenost jednim smerem, nyni pro poslusnost jinym smerem
   Dohady o tom ktera a jaka forma podrizenosti je ta horsi je jako stat nad pacientem ktery ma otevrene zily a hledaji se pijavice.
   Blbcum z jednoho brehu nevadila podrizenost Kremlu,
   Bbcum z druheho brehu se jevi podrizenost druhe strane jako nesrovnatelne prijemnejsi nez ta predchozi,
   Pro nektere nej nahore az jako prochazka ruzovym sadem a vyhrady nechapou ci nevidi stejne jako nechapali vyhrady lidu souzi drive.
   V podminkach CR to doslo az do urovne ze jen knize ma k lidu blize 😦

 3. Židi v Německu škodili tak, až se Vůdce, Němec, který má své první místo ve Valhalle jisté, namíchnul a Židům šlápnul na přezky. Tohle Peroutka (převyprávěno mou vidláckou řečí) napsal. Článek Hitler je gentleman však nenapsal a tedy je Zeman – podle české justice – povinen potomkům Peroutky se pokorně omluvit.

  Letadlo na pohřeb slovenského prezidenta řídil Zeman tak diletantsky, že naše delegace přišla pozdě.

  A nakonec nedal medaili Hermanovu strýci.

  Je nutno s tím hajzlem zahájit proces odvolání z funkce, protože si plete názvy článků, neumí pilotovat vládní speciál a nedává medaile tak, jak chceme my.

   • A nakonec nedal medaili Hermanovu strýci.

    Tarasi k tomuto bodu prepisuji clanek z okresnich novin.
    Z malych okresnich novin ktere na rozdil od massmediich se neboji.
    Z clanku predevsim vyplyva smutna skutecnost ze Zemanovi nepratele se snazi cim dal vice a za kazdou cenu 😦
    ====================================
    Umělá kauza s Bradym je konečně vyřešena!
    Dva svědci potvrdili, že o Bradym nic neslyšeli, čili že se o něm vůbec nemluvilo. Takže už tady Herman lhal. A kdo jednou lže, je pravděpodobné, že lže i víckrát. Notabene u někoho, kdo se klaní sudetským fašistům a neomarxistovi dalajlámovi. Cože se to říká už 25 let o lidovcích a análismu?

    Sobotka pokrytecky řekl, že by měl prezident vyznamenat tohoto“hrdinu“. Proč byl tak zbabělý a neměl tu odvahu říct před celým národem, že na seznamu vůbec není? Statisíce dalších bojovníků medaili nedostalo a nestěžují si jako tento kmet.

    Úřad prezidenta tuto událost nikdy neoznamuje SMSkami, ale vždy jen písemně. Na SMS byl napsán Forejt jako příjemce zprávy, nikoli jako odesilatel. Stále v tom nevidíte velmi průhledný podvod? Zavolat na jméno protokoláře není žádný problém. Kdo zná jeho barvu hlasu? Navíc v telefonu. Někdo toto divadlo připravoval dávno před příjezdem neomarxisty dalajlámy, který je velmi dobře placen za své služby Západem a dokonce si tyká s jedním fašistou, a který podporuje invazi migrantů do Evropy. Kdo před dvěma roky připravoval výrobu červených praporků? Někdo musel napsat SMS, zavolat jménem Forejta, zajistit příjezd staříka a jeho ženy a jejich citové výlevy v ČT, a v poslední řadě i odmítnutí návštěvy Hradu. Kdyby se vyznamenání zúčastnil, sám by se prozradil z podvodu a ztrapnil před celým světem! Důvod je zcela jednoduchý. Byl totiž jen v návrhu, kde samozřejmě byly stovky/!/ osobností. Výběrem jen určitého počtu významnějších lidí byl logicky ze seznamu vyřazen. Nelze pozvat do sálu více lidí, než se tam vejde. V konečném seznamu totiž nebyl! Sobotka jako bruselský usaanálista měl strach tuto skutečnost říct.

    Brněnská a pražská kavárna se opět ztrapnila. Jakoby nestačilo ve všech brněnských šalinách vvvěšené polívkovo „Havla bylo málo“! Obě povalečské instituce se rozhodly natruc Zemanovi tohoto kmeta vyznamenat. Že ze sebe dělají užitečné idioty, sloužící USA, to nikdy nepochopí.

    Další útok na prezidenta se chystá na demonstraci proti Zemanovi v pátek na Staromáku. Zneužití státního svátku vzniku naší republiky považuji za celosvětovou ostudu. Před celým světem se tam ztrapní všichni pravdoláskaři, kteří svůj stát nenávidí. ANO, svůj, protože už si nepřivlastnují jen českou, pardon, už jejich a americkou televizi, ale i stát. Před dvěma roky vypískali Zemana, když mluvil o demokracii. Pískotem neříkali nic jiného, než to, že „demokracii nechceme, pravda je jen naše“!

    Pomluva úředníka je prý trestným činem. Proč je náš prezident vyjímkou? Vsadte se, že až bude prezidentem někdo jiný, tento zákon se ihned bude vztahovat i na prezidenta.

    Všimli jste si jedné maličkosti? Znáte někdo velvyslance Číny, Ruska, Francie, Německa, Itálie a dalších států? Proč je medializován jen jediný velvyslanec? Cui bono? Před časem odcházel z tohoto konzulátu nejmenovaný politik se strachem o svou rodinu, nesplní-li rozkaz Čaupierota. Putin kdysi řekl, že mu politici z jiných států oznamují, že o jejich ministru zahraničí musí rozhodovat americký velvyslanec v jejich státě. Je náhoda, že na Ukrajině je ministryní financí /!!/ Američanka?

    Vzpomínáte na film „Bože, jak hluboko jsem klesla“? Nemilí a nevážení pravdoláskařští Havloidi a sluníčkáři, kam jste ještě schopni klesnout???

    Miroslav Petr

    • Pan Forejt říká, že nikam nevolal, sms neposílal, žádný předběžný seznam kandidátů na vyznamenání, kde by figuroval pan Brady, nikdy neexistoval, dva svědci potvrdili, že o něm nikdy neslyšeli, tak proč by o tom někdo pochyboval.
     A navíc vůbec nikdo takový nemusí existovat. Pod jménem Brady vystupuje podvodník, který už v cizině vyloudil několik vyznamenání a teď to chtěl zkusit u nás, za pomoci údajného dalajlámy, ve skutečnosti jeho dvojníka. Naštěstí tento komplot kancléř za pomoci čínských diplomatů odhalil.

     • Uděláme to takhle:
      Každý napíše svůj názor na tu věc.
      ————————-
      Podle mě to začalo jako každý rok.
      Na výročí republiky a následně 17.11.(data jsou blízko u sebe, takže se dá celkem „nepozorovaně“ „manifestovat“ celých 20 dní) kavárna vymýšlela, jak sebe co nejvíc zviditelnit a jak srazit pana prezidenta Zemana.
      Napadlo je, že by mohli využít tradiční rozdávání státních vyznamenání.
      Kolaborantský sudeťácký ministr Herman si vzpoměl, že jeho strýc přežil holocaust (což je mimochodem jeho jediná zásluha, že měl kliku) a navíc bydlí v Kanadě,(tudíž ví hovno o politickém dění u nás) takže je to ideální užitečný idiot.
      Strýci napsal, či dal jinak vědět, že dostane od pana prezidenta metál.
      Nemohu říci, jestli strýc ví o své roli idiota, nebo neví, v každém případě nemá důvod o metálu pochybovat, když mu to navíc sdělil ministr vlády.
      Strýc byl dopraven i se svou sqaw do ČR, aby byla následná šaráda co největší- zde se i existence manželky hodí.
      Návštěva agenta CIA, který si říká jeho svatost dalajláma, na kolaborantském sejšnu „forum 2000“ nevyvolává žádné podezření, ostatně, podobní kašpaři tam jezdí pořád.
      Agent má ovšem tu výhodu, že je obecně známý, a má plno příznivců z řad antikomunisticky laděné mládeže, uživatelů drog, a obdivovatelů různých východních učení, kteří kdovíproč právě v agentovi vidí jakýsi jejich symbol.
      Dalo se předpokládat, že se pan prezident a jeho věrní s tímto exotem nesetkají, už proto, že pan prezident krátce před tím navázal přátelské vztahy s Čínou, které nám nejspíš leckdo závidí, protože před čínskými představiteli i představitelé velmocí panáčkovali o hodně víc, jak náš pan prezident.
      Sudeťácký ministr Herman a několik zrádcovských špín, které si říkají „významné osobnosti veřejného života“ se s agentem sešli a servilní média tomu dala patřičný glanc, aby to každý, KAŽDÝ věděl.
      Uspořádali i pololegální setkání na Hradčanském náměstí, což byla patřičná provokace a měla ukázat váhajícím pseudopolitikům, že mají dostatečnou moc, aby se vyplatilo vylízat jejich prdel!
      Pak sudeťák přišel se smyšleným prohlášením, o jeho rozhovoru s panem prezidentem, který mu měl říci, že jeho (už nastrčený) strýc metál nedostane. když se ministr setká s agentem CIA.
      Pan prezident svým způsobem neměl důvod k tomu ministra přemlouvat, co je to za zrádce věděl, a že se s agentem CIA sejdou jiní věděl též, takže účast ministra nebyla nijak zásadní, i když provokaci pomohla.
      Vylhaný příběh okamžitě převzala média a jala se ho šířit jako prokazatelný fakt tak rychle, že to nemá v naší zemi obdoby.
      Připravení, nebo zneužití užiteční idioti, jejichž význam je pouze ten, že hrají či hráli někde v TV, poskytovali rozhovory jak na běžícím pásu a média během pár dní vytvořila obraz, že s panem prezidentem nesouhlasí NIKDO a že VŠICHNI vědí, že to bylo tak, jak říká sudeťák.
      Zástupci tuzemské kolaborace pak uspořádali či uspořádají vlastní oslavu, kam pomocí vydírání přitáhnou plno pseudoosobností, které mediálním tlakem nutí, odmítnout oslavu u pana prezidenta.
      Vznikla paradoxní situace, že jít na státní oslavu vyžaduje osobní odvahu, protože mediálně vznikl obraz, že pan prezident zůstal opuštěn lidem i politiky.
      Ve skutečnosti ale bude na kolaborantském sejšnu jen odpovídající počet sluníčkových studentů, doplněných o fanatiky, co drží všude v ruce červenou kartu.
      Tento počet ale může dosáhnout i 10 000 , z čehož média udělají tak 100 000, dle skutečné návštěvy.
      Bude se podepisovat nějaká petice za odstoupení pana prezidenta, která už je zřejmě částečně připravena, takže to bude jakoby potvrzovat masovost akce.
      Vyloučena není ani provokace, nějaké napadení českých občanů, za účelem vyvolání zásahu policie, která může být i připravena někoho zavraždit, aby byl dán povel k „povstání“.
      Část, co se stane, je ale pouhá spekulace, protože nevím, jak reálnou sílu pan prezident má a jak jsou rozloženy síly uvnitř silových složek státu.
      ——————————
      Co si o tom myslíte vy, dvouzavináči?

      • Nešlo by to nějak shrnout?
       Anebo aspoň vypíchnout nějaké body, které považujete za klíčové? Takhle fakt nevím, o čem si mám něco myslet, pokud nechcete vědět, co si myslím o vás.

       • Mého textu si nemusíte všímat, dvouzavináči.
        Napište, co si myslíte o té cause metálu.
        Samozřejmě se můžete vyjádřit i k mému textu a klidně můžete vyjádřit i názor ně mě, ale není to podmínka.
        Já ten můj pohled napsal proto, abych ukázal, že na tu věc MÁM NÁZOR, a že jenom nereju do ostatních.
        Jestli to nechápete, na tom nezáleží, napiště SVŮJ NÁZOR, pokud ho tedy máte.
        Chápete, nebo to potřebujete nějak ještě přivysvětlit?
        Tak raději znovu.
        Priorita není polemika s mým textem, prioritou je, napsat VÁŠ názor na tu causu.

        • Můj názor na kauzu Brady je tento: Pokud byl ten pán na seznamu lidí, kteří mají dostat vyznamenání, měli mu ho dát, dalajláma nedalajláma, a pes by po tom neštěk. Na hradě by bylo plno /až na rektory/, kavárna by neměla munici, Brady by se vrátil do Kanady a strávil by tam v pohodě své dny, bez toho, že by si o sobě musel číst tu horu kydů.

          • Ten seznam se stal definitivním v momentu, kdy byl odeslán Sobotkovi ke kontrasignaci.
           Jestli tomu sloupci jmen, ze kterého některá z nich mohla zmizet ještě těsně před oním momentem, nechcete říkat seznam vybraných kandidátů, navrhněte jiné označení.
           Třeba předběžný seznam kandidátů?
           Nebo pracovní seznam kandidátů?
           Třeba by celou věc mohlo osvětlit, kdyby se ozval někdo, kdo byl taky osloven panem Forejtem s tím, že bude /možná/ prezidentem dekorován, a pak se ukázalo, že z toho nic nebude, nebo že se to vyznamenání odkládá. Z toho by bylo zřejmé, že to je běžný, i když dost podivný postup, a Hrad by byl v kauze Brady z obliga.

          • Nerozumím.
           Tak byl Brady na tom seznamu, nebo ne?
           Pokud ano-pak jak to víte?

          • Jestli byl, je to celé divné, a jestli nebyl, je to ještě divnější.
           Parlamentní listy mají tuto anketu:
           Myslíte, že problémy s vyznamenáním Jiřího Bradyho na Zemana někdo schválně ,,narafičil“, třeba někdo z jeho vlastní kanceláře?
           94% čtenářů si myslí, že ano.

      • To lze jenom podepsat. Navíc o Bradym nikdo neslyšel do té doby, než se z něj udělala aféra. A nyní se medaile jen sypou. Zůstává mi trochu utajeno proč. Samozřejmě je velice smutné, co musel on (a nejen on) prožít. Ale takových byly stovky tisíc a ne všichni měli to štěstí, že to přežili. Budou se také udělovat medaile těm, co tolik štěstí jako pan Brady neměli a zahynuli v „CyklonB“? Nejvíce mi na tom vadí postoj veřejně právních medií. Něco tak zaujatého a jednostranného snad nebylo ani za starého režimu.

       • To, že o něm a jeho zásluhách u nás nikdo nevěděl, je spíš ostuda.
        Ocenění v zahraničí samozřejmě nedostal za to, že ho nezplynovali s celou rodinou.

         • Omlouvám se za opožděné schválení vašeho prvního komentáře (ty další už jdou automaticky), včera jsem byl mimo provoz.

        • No to je slovo do pranice, co píše Antimon.
         To já se přidávám.
         Za co tedy dostal ta ocenění?
         A když už budete odpovídat, můžete ještě vysvětlit, proč by měla být ostuda, že to nevíme, proč bychom to vědět měli a odkud, a proč by si zasloužil právě on metál od Pana prezidenta víc, jak někdo jiný.

         • Ten sněmovní návrh, kde jistě muselo být dost podrobné odůvodnění, neznám. Ale v podstatě se to dá vyčíst z jeho životopisu. Jednak podporoval krajany v Kanadě, zasloužil se o vydání nějakých knih, uspořádal sbírku na podporu českých žurnalistů…Britové, respektive Kanaďané a Němci ho vyznamenali hlavně za přednáškovou činnost o holocaustu, zaměřenou na děti a mladé lidi.

          • Podporoval krajany….zasloužil se o vydání nějakých knih, dokonce uspořádal sbírku, a přednášel o holocaustu…
           Věru asi máme máme málo hrdinů, když za tohle by si někdo měl zasloužit řád TGM.

          • Jak říkám, vím jen to, co je o něm na netu.
           Jak ten návrh odůvodnila sněmovna, fakt nevím. Stejně jako netuším, čím odůvodnila ostatní návrhy na vyznamenání, ani letos, ani loni, ani kdykoli předtím. Těžko vám dnes někdo poví, jestli se zásluhy pana Bradyho liší od těch dalších, a kolik skutečných hrdinů mezi nimi bylo.

       • Díky.
        Ale Zeman by musel být idiot, kdyby to mělo proběhnout tak, jak hlásá sudeťák.

    • To je roztomilá shoda jmen. Míra Petr je můj kamarád a je redaktorem Lidových novin. Nepochybně je to ale úplně jiný člověk.
     Když probíhala kampaň „Několik vět“, asi v roce 1988 (1989?), vyskytlo se mezi signatáři jméno Rýdl. Jeden můj kolega v Československém rozhlasu se jmenoval stejně a měl s tím trochu oplétačky, byť byl s tehdejším režimem celkem konformní (jako my všichni).
     Snad můj kamarád Míra nedopadne podobně….. 🙂

    • Oni zblbli i někteří bývalí přední levicoví novináři. Např. Martin Hekrdla na facebooku tvrdí, že Hermana zná a že ten by určitě nelhal. 🙂 Že naopak Zeman lhal o Peroutkovi. :), že je rasista, protože říká, že islám je „anticivilizace“ (Hekrdla nezná definici rasismu)…Hekrdla hájí zprofanované lidi jako je Putna a Čulík. 🙂

     • Hekrdla hlavně už trochu dohekrdloval, jeho AltPress je mimo provoz už pár dní. Z technických důvodů. Možná hekrdluje jinde, to nevím.

      • Tarasi, co říkáte Horáčkovi? 🙂 Chce sjednotit naší pravici. Umí poker a jiné karetní hry, vyzná se v sázkách. Když vydělal miliardu…řekl, že levice jako myšlenkový směr neexistuje. Je jen pravice.

       • přečetla jsem si jeho diplomovou práci, kde se snaží dokázat, že sázkař není gambler a tudíž závislí. Z hlediska adiktologie je to zábavné čtení. Člověk je zvyklý na to, že závislí závislost bagatelizují a racionalizují, ale aby někdo dotáhl ty racionalizace do takové dokonalosti, že kvůli tomu vystuduje antropologii a snaží se to obhájit jak v bakalářské tak magisterské práci, jsem nezažila. Tu cílevědomost ve snaze se ospravedlnit. Ale jako kandidát na prezidenta je slabej. Nevím proč, ale zdá se mi, že nezláká davy. Snažil se dlouho o distanc od kavárny, aby získal i Zemanovy voliče, ale včera skočil přímo doprostřed hodně neoblbené kulturní fronty /nebo jak je mám nazvat/ která se všem už dávno přejedla. Takže si myslím, že nic :-)))

        • Ten člověk nemá nejmenší politický čuch.
         Ten je vhodný leda na užitečného idiota,(a toho se mu s jeho egoismem dělat chtít nebude) ale politika s nějakou vlastní politikou dělat prostě nemůže.
         To se netýká nějaké jeho inteligence nebo tak něco, prostě je z úplně jiného těsta.
         Na tom kolaborantském sejšnu si ho nikdo nevšímal, jestli má všech 5 pohromadě, tak se nějak vymluví, nebo se giganticky znemožní.

       • O Horáčkovi si myslím přibližně to, co goliast, navíc se domnívám, že prezident by měl mít nejen povšechný přehled o státu a politice, ale podrobný (díky práci poslance, vysokého úředníka či právníka), což Horáček nemá. Co se výroku o neexistence levice týká, je to povrchní dojem ze současné politické situace, není stranicky zastoupena. Z hlediska filozofického se mýlí, protože levicové myšlenky jsou stále živé a jejich aktuálnost a význam s přerůstáním globálního kapitalismu do otrokářského řádu (zpětný chod dějin!) poroste. Lze jenom doufat, že to půjde parlamentní cestou, nikoliv výbuchem.

        • Možná se nemýlí, naopak, velmi dobře ví, co se od něho čeká. (K pravdivosti jeho výroků na adresu levice zatím pomlčme.)

        • Jeho prohlášení o neexistenci levice lze brát vážně jen v případě, že by rovnou vydal stejné prohlášení o neexistenci pravice a alespoň v krátkosti by to zdůvodnil.
         Pokud ale jmenuje jen levici, je to jen účelové pohlášení bez hlubšího smyslu, (česky žvást) což ostatně je na tom prohlášení vidět.

  • On si neplete názvy článků, plete si soudní rozsudek s hajzlpapírem.

   • Spíše si soudní rozsudky s hajzlpapírem pletou soudci, když se nestydí ty svoje paskvily vynášet.

    • Hluboce se stydím, ctěná morální autorito. Už chápu, že když soudce vynese rozsudek, že Peroutka nenapsal článek Hitler je gentleman a že se původce toho výroku musí omluvit, jde o paskvil. Správně by v tom rozsudku mělo být, že Peroutka ten článek napsal, jenomže ho nějaký prezidentův pomlouvač ukryl. A omluvit se proto musí strana žalující, protože naprosto neoprávněně zpochybnila prezidentovu pravdomluvnost i paměť. Když do tří dnů neprojde po kolenou všechna hradní nádvoří za hlasitého volání „Promiň! Promiň, ó velký Miloši! Uznávám, že Peroutka byl intelektuálská svině a Hitlerův obdivovatel!“, bude veřejně bičována na Václaváku pod koněm.

     • A všiml jste si, že Peroutka byla intelektuálská svině a Hitlerův obdivovatel?
      Pokud ano, tak blahopřeji.
      Všiml si toho totiž málokdo, i když si plno lidí všimlo, že se ještě nenašel ten článek s tímto názvem.
      Našly se ale jiné články, a jejich obsah je….poněkud….
      Co?

     • Tenhle rozsudek je jenom napůl paskvil: měl znít tak, že prezidentův omyl v detailu (o článku Hitler je gentleman) nezakládá právo rybí tlamě Kaslové, aby se jí omlouval, protože Zemanova chyba jí nemohla způsobit nějakou újmu. Podstatné je na tom to, že Peroutka články adorující Hitlera skutečně napsal, místo gentlemana z něj dělal prvního na seznamu germánských hrdinů ve Valhalle. Co je horší? A navíc se připojil k proudu nacistického antisemitského štvaní, viz jeho další článek o židech coby škůdcích v Německu. Neboli selhal, o tom to celé je a bylo.

      • Možná byste si místo toho, co kdo napsal na Parlamentních listech, měl přečíst originál.
       Peroutka své články psal v době, kdy byli ze Sudet vyhnáni Češi a kdy z nich utíkali i Židi. Češi ve vnitrozemí nebyli příliš naladění se jich ujmout, latentní český antisemitismus se probouzel a hledal uplatnění i vůči pražským i jinde dávno zakořeněným Židům. Kvůli nim to Peroutka napsal, proto vyjmenoval všechny rozdíly, jaké dokázal vymyslet, mezi českou a německou situací – je to zoufalá přímluva člověka, který si pokoušel představit, co by mohlo přijít, a i když nemohl tušit všechno, šel z toho na něj strach.
       Je to článek člověka, který miluje Huga Haase a Karla Poláčka a bojí se o ně.

      • Ano, máte naprostou pravdu. Ale šokovalo mně například, že bývalá ústavní právnička Eliška Wagnerová si je vědoma, že Peroutka byl v letech 1938-1939 antisemitou a právě proto radila Kaslové, aby se zaměřila jen a jen na článek „Hitler je gentleman“. Až takhle tato osoba, nekrytická fanynka Havla, která se neštítila zrušit ústavní zákon, nenávidí Zemana. Jinak Kaslová má ještě druhého dědečka…kolaborantského nacistu. .)

  • Asi mi uniklo něco skutečně důležitého, že jsem tak smělý: co přesně člověka kvalifikuje k nězpochbnitelnému nároku na tu medaili? Že přežil holokaust, nebo ještě něco?

   • Že by existovalo něco jako nezpochybnitelný nárok na dekorování ze strany prezidenta Miloše Zemana, mi připadá velmi zpochybnitelné.
    Nějaké zásluhy o jeho kampaň a politické snažení by se daly považovat za plus, ale znelíbit se je věc vteřiny.
    Natož když někdo žádné takové zásluhy nemá a mluví pro něj jenom to, že možná pomáhal krajanům a je v zahraničí oceňován za jakousi osvětovou činnost. Nadto je rodák z Vysočiny a na tu má koncesi úplně jiná autorita.

      • Nikolaj Alexandrovič Romanov, známý také jako Krvavý Mikuláš. Narozdíl od většiny ostatních, co za revoluce přišli o život, on měl také ten správný původ, k propagandě jako stvořený.

        • Svatořečení (pravoslavné) jmenovaného (po většině ostatních násilně zamřelých z dob revoluce neštěkl pes) vypadá tady odtud jako ukázková politická objednávka. Podobně jako pokus protlačit právě ministrova strýčka mezi vyznamenané.

         • Myslíte, že panu Bradymu by mohly bohatě stačit řády, které dostal v zahraničí, nebo že si nezaslouží vůbec žádné?
          Kdyby státy, které ho ocenily, dávaly metály za pouhé přežití, vyčerpaly by už dávno světové zásoby cenných kovů.
          To samozřejmě berte jako nadsázku. Nicméně podle mne platí, že odekorovaných šašků, příživníků a podržtašků tam potkáte méně než u nás. I těch, co se zasloužili tím, že nedělali vůbec nic.
          Ale řídit se cizí praxí, byť s dlouhou a důstojnou tradicí, tu dnes není v módě.

   • O tohle už v „aféře“ vůbec nejde, je zcela vedlejší, jestli zásluhy má nebo nemá. Důležité je, že se stal příhodnou holí, kterou je Zeman mlácen po hlavě, protože se to slaboduché pražské kavárně zdá jako vhodná příležitost. Přitom té kavárně je to také úplně jedno, jestli by si Brady medaili zasloužil nebo nikoliv. V podstatě se tahle periodicky opakující divadla hrají proto, že v postavě Zemana je Kavárně, tomuto předvoji lepších lidí, upírána její vedoucí úloha ve společnosti a ohrožováno její přátelství na věčné časy (a nikdy jinak) se Spojenými státy. Tedy hledají záminky, jak ho shodit z Hradu. Jsou už jenom směšní a trapní, což zřejmě těžce nese i náš deblzavináč, o podivínu Faganovi u Janiky nemluvě.

    • Fagan je to nejlepší, co je u Janiky ke čtení.
     To je prostě šoumen…

    • Obávám se že v tomto případě hraje kavárna jen roli užitečných idiotů. Evidentně někomu dost leží na srdci co největší „pocuchání“ dosavadních vztahů ČR jak s Čínou tak i s RF.
     Číňanům leží dalajláma natolik v žaludku, že tabu na oficiální kontakty s ním začleňují i do významných obchodních smluv a porušení tohoto bodu považují za porušení smlouvy (proto ta rychlá reakce naší vlády s vyjádřením naší stále trvající podpory celistvé Číně).
     To zatčení údajného ruského hackera na našem území také vypadá podivně, vzhledem k tomu že ho mohli už dávno před tím zatknout v Polsku, kde se během pobytu nijak neskrýval.
     A vše se děje v době kdy se posilují jednotky NATO v Polsku (Američané), v Lotyšsku (Kanaďané), v Litvě (Němci) a v Estonsku (Britové). I Norové se už těší na americkou námořní pěchotu stejně jako našich 150 vojáků, kteří v prvním čtvrtletí r. 2017 narukují do Litvy aby náhodou ČR nezůstala nějak pozadu.
     Tak už jen čekám kdy Stropnický (nebo jiný šašek) napíše poníženou supliku do Ameriky, jestli by se u nich ve skladu náhodou ještě nenašel nějaký ten radar, který u nás před časem chtěli umístit, protože my Češi jsme z Rusů stejně nervózní jako pobaltské státy 😦
     NATO se snaží Rusko provokovat jak nejvíc je to možné. Jen mi přijde trochu zvláštní že se nikdo z generálů nezabývá (alespoň ne veřejně) problémem jak „obklíčit“ ruské ponorky které mají, samy o sobě, dostatečný jaderný potenciál na zničení kteréhokoli státu – USA nevyjímaje.

     • No ale, jaký to má smysl? Pokud začně horká válka, ty tanky pak budou k ničemu a rakety obou stran zničí zeměkouli napadrť. Proč by měli válčit s puškami, když mají jaderné rakety?

      • Protože se v historii lidského válčení zatím vždycky neomylně našel nějaký vysoce postavený blb, trpící utkvělou představou o možnosti krátké vítězné války.

     • Víš kamile, . mám trochu obavy že jde o čas – aby to nebyl čas k válce, je podepsaná Ceta, do pobaltíí se stěhují amíci, válčí se v sýrii a spol. atd. To vítězství Hillary není vůbec jistý, poté, co FBI znovu otevřela spis. Tohle je taková akce, divná, Fšichni se baví o bradym, zemanovi a nebo se chystají zapáleně na 17.listopad /teď už i příznivci MZ – resp. spíše odpůrci naší staré dobré kulturní fronty/ , a tak většině uniká, co se děje jinde.a co je tedy podstatné, protože na zemana, bradyho, hermana a českou republiku se může každý vykašlat,

   • To seš hodná, mé myšlenky jsou jistě hodny šíření. Nikdo ale asi neodpoví na otázku, proč se ti, kteří se považují za lepší lidi, chovají jako puncovaní magoři.

    • To proto, že považovat se za „lepšího člověka“, je jeden z mnoha projevů magorství.

     • Na druhé straně jim nelze upřít jistou inteligenci, i když ve stopových prvcích. Vezmi si takového Svěráka, jehož zcela originální smysl pro humor je nezpochybnitelný (a člověk, který vládne inteligentním humorem není určitě žádný blbec) – a politicky je projevuje jako kavárenský ňouma. Vždyť herci, to byla šmíra, proletáři, kteří po vesnicích kradli slepice – a dnes se cítí být duchovně spojeni s pravičáckým, proamerickým a kapitalistickým milieu, tedy s tím nejhorším, co vede svět do záhuby.

      • Já bych v inteligenci žádný „spolehlivý štít“ proti brainwashingu nehledal. To je přece známá věc že inteligentní člověk je mnohem spolehlivějším užitečným idiotem než nějaký omezenec. Zpočátku je to sice náročnější ale, když se využije příznivých podmínek, jakmile inteligenta nasměruješ „správně“ tak dál už na svém „vlastním názoru“ nejenom pracuje sám a bez jakékoli potřeby „údržby zvenčí“ ale ještě funguje jako schopný virus. Zvláště pak lidé kteří mají silnou nechuť přiznat si omyl a zakládají si na stabilitě svých názorů. No a dost dlouho po listopadu byly ty podmínky pro základní směrování více než jen příznivé.

      • Nejlepsim moznym vysvedcenim pro cloveka zavislem na grantech/ dotacich je vseobecne znama prislusnost ke spravne strane, na tom to cele stoji. Zvlaste pak ve statu, ktery neni komunisticky a tedy negarantuje socialni jistoty.
       Takze prva slozka kavarenske aktivity je urcite obchodni.

       Coz muze byt ale slozitejsi, protoze „spravna strana“ je zde prilezitosti nikoliv oportunni, ale existencni, nebot ceske grantove/ dotacni komise jsou urcite prolezle korupci a za posledni leta zcela zabetonovane mafianskymi vztahy. Takze jste- li slusny, neprorazite vubec = staci byl jen trochu mene slusny, ale jeste ne neslusny a pridat se ke spravne strane…tim se vyrazne zvysi pravdepodobnost prijmu.

       Tedy abych to zapletl uplne, pak studena obcanska valka o kterou tu jde, je dusledkem selhavani systemu, dnes postavenem jen na klientelismu. Ne nadarmo nejvice v kauze Zeman krici liberalove…samozrejme nejde o to, ze by je Zeman nejak sral, ale ze prave liberalum se od listopadu vyrazne zuzily moznosti uplatneni. Patrit k nejake klice neni pozice o kterou by liberal stal, ovsem pokud k nejake nepatri dnes, pak ma uplne utrum a muze si byt liberalni jak chce, ale „kaminek do zapalovace si za to nekoupi“ (c) Otakar Batlicka.
       Proto liberal „klikareni“ opousti a venuje se nadejnemu a mekcimu „straneni“ ve vire, ze to pujde tady tudy, mene bolestive.

       Brady je jinak urcite z necekane prilezitosti operativne rozpracovany plan a, opakuji, nejde o Zemana, ale jen studenou obcanskou valku. Az nebude Zeman, najdou si nekoho jineho (aby dostali granty), protoze „klidova situace“ je za vyssiho stadia demokracie nesnesitelna. At se hybe cokoliv a jakkoliv, hlavne ne klid.

       • Neboli situace je podobna te normalizacni, vcetne naboje ve spolecnosti, ktery se ovsem jiz muze medialne projevovat. Namisto Rusaku tu mame ovsem pouze ruske agenty, ale Americane zustali se vsim vsudy, vcetne nadeje.
        Jen se to trochu pretocilo, ale podstata zustala.

       • Až nebude Zeman, pustí se do nás všech, do Čechů.
        Uvidíš.
        Začnou otevřeně lízat prdel sudeťákům a mluvit o jejich nárocích.
        Podle mě právě o to nejvíc jde, tam se ještě válejí milirady a také úřady.
        A Zeman jim….překáží.

        • Fuj, az z takove nizkosti podezirat nejvyssi dusevna

         Musim jen opakovat, kdyby byl presidentem knize
         nebyly by potize
         dokonce ani zvyseny pocet ruskych agentu, jiste dalsi to vina Zemana
         Jak spravne vyse pripomenul Sax:
         Namisto Rusaku tu mame ovsem pouze ruske agenty, ale Americane zustali se vsim vsudy, vcetne nadeje.!

        • Lve Vy jste opravdu Mistr otazek:-)
         Vsadim se o Tesnovske nadrazi ze jste to myslel tak ze u Babise je nejvetsi neznamost do jake miry je I on geneticky modifikovan..
         Ze jeho od Monsanta semena co mu olej do pohonu produkuji je znamo,
         otazka je zda s nadnarodnim podnikem proti CR nejake pikle kuji.

 4. „Já bych v inteligenci žádný „spolehlivý štít“ proti brainwashingu nehledal. To je přece známá věc že inteligentní člověk je mnohem spolehlivějším užitečným idiotem než nějaký omezenec. Zpočátku je to sice náročnější ale, když se využije příznivých podmínek, jakmile inteligenta nasměruješ „správně“ tak dál už na svém „vlastním názoru“ nejenom pracuje sám a bez jakékoli potřeby „údržby zvenčí“ ale ještě funguje jako schopný virus. “
  Zlatá slova, pane Mudro.
  Ale blbců je mezi vámi taky dost.
  Ostatně jako všude. Ani havloidi a jiná havěť proti nim nejsou imunní.

  • U většiny těchto lidí jde o vypočítavost a o pocit, že patří k elitě společnosti. Naproti tomu třeba Halík je skutečný psychopat, který znovu a znovu zkouší manipulovat lidi.

  • A za to „mezi vámi“ si mám dosadit množinu jakého druhu, @@? To co jsem napsal platí, platilo a bude platit pro všechny lidi – tedy by mne zajímalo do jakého „tábora“ jste mne „ubytoval“.

   • Když to platí pro všechny intelektuály, tak i pro vás, že.
    Zavináč, natož dvojitý, není intelektuál. Neb je pouhý virtuál.

    • Je logické že platí-li něco pro všechny lidi pak to musí platit také pro intelektuály (které jsem nijak speciálně nezmiňoval) stejně jako pro kohokoli jiného a tedy i pro mne a pro vás. Za virtuálním nickem zpravidla bývá člověk. Nebo snad chcete říct že jste počítačový program?

     • možná je, nebo by chtěl být, pronikat jako vir a měnit programy….:-)))))

     • Zpětně přečteno, nepsal jste o všech lidech, ani o intelektuálech, ale o inteligentech. V tom může být rozdíl. I tak se ovšem nemění můj pocit, že těmi slovy o brainwashingu, na kterém pilně pracuje sám postižený, jste se vystihl. Jsou tu samozřejmě takoví, u nichž autodestrukce křičí víc, ale tam zase váhám nad inteligencí.

 5. 28 říjen v predchozich letech probihal temer bez povsimnuti.
  V r.2016 to bude jinak. 😦

  28 říjen 1918 od Habsburků osvobození
  28.říjen 1948 za Komunistů znárodnění
  28.říjen 2016 Zemana odstřelení?

  Media vybízejí- nabízejí MAJDAN/nek/ , takovej po Kyjevsku, sic na pražském rynku

  Dalajmána, Brady, 100 000kč pokuty za pomluvu Peroutky/, nebo exekuce na kancelář prezidenta, jako „dárek“ prezidentovi od českého soudu k státnímu svátku , stovky hodin vysílacích časů s obsahem zpochynující konání prezidenta a jeho okolí o tištěných zprávách stejné povahy nemluvě.
  K tomu včera k dočtení na servru odhalení pochybení voj. zpravodajských služeb za Zemanovi vlády, dáváno i do souvislosti s vyšetřováním okolností okolo 11. září. Včerejší komedie okolo cenzurování pořadu kritizujího Zemana na Primě. Bude se vysílat den přede plánovaným Majdanem, tak bylo nutno takovým průhledným fíglem udělat tomu Krausovu pořadu udělat reklamu , nalákat diváky za účelem vyhecovat k účasti
  Vše „náhodou“ se odehrávalo těsně před oslavou svátku, že by všecho byla jen časová náhoda?
  I Erik Best americký novinář a komentátor v PL vyslovuje pochybnosti, že se jedná o živelnou akci.

  Abyste na dušičky neplakali a nejen nad zemřelími

 6. Tak zase pátá kolona
  statečně vyjela na slona
  lítají sliny, touží i facky
  brousí se nože, ježí se klacky
  přála bych každému z chrabrého davu
  na chvíli se slonem směniti hlavu.

  • Pan Máj si dal tu práci a seřadil události chronologicky. (To jsem byl línej.) Z časového sledu vyplývá, že to mohlo být i obráceně: na setkáních Hermana s prezidentem 9. a 27. září vydíral ten první toho druhého, že se setká s dalajlámou, pokud strejda nedostane medaili. A důkazní situace je naprosto stejná, jako je při verzi Hermanově, tedy nulová.

   Tohle všechno je důsledek toho, že ČSSD má v čele ozubený tvaroh: kdyby nebyl Sobotka neschopný amatér, nikdy by nešel do koalice s lidovci, a kdyby byl politik s alespoň jedním varletem, tak by Hermana za dalajlámu okamžitě z vlády vyhodil.

   • To je varianta kdyby…
    Nezpochybnuji ji a pokud by nastala
    cela rada dalsich udolosti by se nestala

    Me na te cele veci nejvice zaujala prave ta ( dle meho az tak moc vypjata) atmosfera a angazovanost jiste kategorie lidi.
    Nechci napsat jen kavarna, to by nebylo spravne.
    To byla vic nez kavarna to byl gang nepratel !

    Tolik zloby nepratelstvi a nenavisti, ze z toho jde hruza


    ========================================================
    http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Jan-Kraus-prave-promluvil-k-neodvysilane-Show-s-Bradym-Vsichni-moji-pravnici-si-mysli-460279

    • Atmosféra u Krause byla vypjatá proto, že tihle lidé v koutku duše cítí, že jsou a) zcela osamoceni, lidé je neberou a jsou jim s tím věčným hysterčením už i protivní; b) podvědomě cítí, že nemají pravdu, že blbnou, a tenhle pocit zahánějí takovým tím svazáckým nadšením, skupinovou onanií podobné prvomájovému nadšení pracujícího lidu. Přeřvávají vlastní svědomí. Zajímavé je, že do politiky se u nás vnáší manýry krasobluslení, politik se nehodnotí podle své politické kvality a užitečnosti, ale podle uměleckého dojmu. A je v tom i kus dětinského trucování: A já toho Kchárla chci a chci a chci! A když mi ho nedáte, tak vám rozšlapu kyblíček!

     • Příliš si to vysvětlení ulehčujete. I když myslím, že moc dobře víte, že o „Kchárla“ nejde.
      V tomhle cirkusu souhlasím s těmi, co říkají, že méně bylo by více. Teda méně emocí, víc užitku.

      • že o „Kchárla“ nejde.?
       Puste si Krause uvodni video s prehlidkou FSECH antiZemanovcu vicekrat pokud stale nechapete.
       Neco tak ostre protiZemanovskeho a proknizeciho v TV CR uz dlouho nebylo!.

       Hlavne ze
       Teda méně emocí, víc užitku. 🙂

     • Jen ať se ta jejich sekta kandidátů o Šapitovovu výplatní pásku zviditelňuje 🙂
      Dřív vyhnije 🙂

   • Proč vám kruci připadá setkání s dalajlámou jako nepatřičnost? On se snad za těch x let, co tu byl přijímán se všemi poctami, nějak změnil?
    To je jak z nějakého Havlova absurdního kusu.
    Jako drsoň byste spíš měl vyznávat odpor k devótnosti poddaných.

    • Ano proti minulosti zmenil. (viz odkazy nize)
     Drive nekazal toleranci k islamu, neradil jak je mate mit radi.
     Dale jako placeny nastroj jedne vladni organisace v boji proti Cine to nekterym lidem v vetsi opatrnosti staci .
     Nebo vadi jen placeni pratele Putina?
     Placeni nepratele Ciny vcetne dalajlamy jsou OK ?

     • Tohle je síla. 4díly. Dodnes jsem to jako bývalý praktikant Budhova učení nerozchodil 😦

      • Dik za pripomenuti a hlubsi pohled na jednu ze sekt Budhismu jejiz je Dalajlama predstavitel

       Pro neznale objasneni jineho nez v CR nejbeznejsiho pohledu a nazoru na Dalajlamu
       Pohledu vyplyvajiciho predevsim z medialne zduraznovaneho spojeni a pratelstvi president Havel-Dalajlama.
       Cele 4 dily by mel videt kazdy kdo zna Dalajlamu jen jako pritele presidenta Havla!

       Pro ctenare ktery nechce travit cas nad vsemi 4 mi dily staci jen 4 dil od poloviny do konce.

       Zvlaste zajimave je od 17’45“ vysvetleni ze v r.2424 dojde k totalni valce proti tem kteri se jmenuji Abraham Mojzis Jezis a Mohamed.
       Ani tato jeho predpoved mu ale nebrani vas poucovat ze se musite naucit s islamem zit !

       =================================================================
       Naopak tem kterym ani 4 dily nejsou dost doporucim odkaz na stranku

       http://www.gottkoenig.de/

       Diese Webseite hat das Ziel, kritische Informationen zur Funktion des Dalai Lama, zum tibetischen Buddhismus, zu den Zuständen im „Alten Tibet“ sowie zur gegenwärtigen Tibet-Unterstützerszene bereitzustellen. Insofern sind die hier angeführten Daten und Fakten „einseitig“. Angesichts der verbreiteten Ausblendung kritischer Positionen trägt dies zur Informationsvielfalt bei.

 7. Ten člověk nemá nejmenší politický čuch.
  Ten je vhodný leda na užitečného idiota,(a toho se mu s jeho egoismem dělat chtít nebude) ale politika s nějakou vlastní politikou dělat prostě nemůže.
  To se netýká nějaké jeho inteligence nebo tak něco, prostě je z úplně jiného těsta.
  Na tom kolaborantském sejšnu si ho nikdo nevšímal, jestli má všech 5 pohromadě, tak se nějak vymluví, nebo se giganticky znemožní.

 8. 28 rijen na Staromestskem namesti ?

  Cílem demonstrace na Staroměstském náměstí bylo vyjádřit touhu žít ve svobodné zemi, která se před nikým ( kromě Bruselu, Berlína, Paříže a Washingtonu ) nehrbí.

   • Kdyz se problem spravne a presne popise je pak i reseni mnohem snadnejsi.
    Jednou vetou:
    „Vztah vlady CR k Cine a tibetskemu budhismu sekty zlutych cepic representovane dalaj lamou je jiny nez vztah ministra Hermana.“

    Pan ministr Herman to vysvetluje srozumitelne:

    Čínští komunisté si mě nekoupí.

    Jádro sporu ohledně setkání s dalajlamou podle něj spočívá v nařizování toho, kdo se s kým může vidět. „Žádný jiný stát, i kdyby to byla velmoc, přeci nemá právo ministrovi jiné země určovat, s kým se má, nemá a kde setkávat. To je pro mě prostě naprosto nepřijatelné. Odmítám tento vazalský přístup vůči Pekingu. Mě si nekoupili českoslovenští komunisté před
    rokem 1989 a nekoupí si mě ani čínští komunisté,“ řekl Hermann.

    At zije ministr Herman ktery nepodlehl “ kupovani “ ze strany Ciny !

    Tak jak to pan ministr Herman rika ma podporu nejen pana Schapira a cele kavarny ale jiste i vsech spravne antikomunisticky smyslejicich obcanu CR.
    A nikdy jinak !
    🙂
    https://www.novinky.cz/domaci/419052-zadnou-dohodu-jsem-neuzavrel-popira-herman-tvrzeni-dvou-ministru.html

    • „Pan Herman se na mě obrátil, že se setká s dalajlamou na Fóru 2000. Najednou jsem si přečetl, že oficiálně přijme dalajlamu na ministerstvu. Poslal mi SMS, že se situace vyvinula, že ho přijme na ministerstvu. Že je to pro něj otázka svědomí,“ řekl Zaorálek v neděli v diskusním pořadu.

     Pokud má ministr problém s rozlišováním mezi setkáním oficiálním (na půdě ministerstva) a soukromým (třeba na fóru u barového pultíku), pak je to s ním dost nahnuté ohledně jeho povědomí o společenských pravidlech a evidentně je mu zapotřebí nějaké doučování.

     Herman odpověděl: „Ve chvíli, kdy jsem se stal ministrem vlády, tak i když spím, i když jsem v kuchyni, lese, nebo oblečený naprosto neformálně, tak není o nic více snížen můj mandát, než když mám kravatu a oblek….“.

     Ovšem pokud se občan Herman domnívá že z něj propůjčená ministerská funkce činí jakéhosi „nad-občana“ který může vahou své funkce rozhodovat i „z okna své kuchyně“, když je mimo službu, pak již jde o komplex velikášství takového kalibru že se tím stává společnosti nebezpečným, a měl by být své funkce okamžitě zbaven.

     • Ano ukazkovy priklad nefungujici domluvy.:-(
      Tak to na svete chodi ze s nekterymi lidmi se domluvit ani domlouvat nelze.

      Dovolim si prilozit priklad opacny kdy domluva je snadna a rychla 🙂
      Pro nahodneho ctenare ktery neni „pohodlny“ v anglicte strucny preklad pod prikladem rychle domlyvy.
      =======================================
      A businessman in the first class cabin decided to chat up the drop dead,
      Gorgeous flight attendant: “What is your name?”

      Flight Attendant: “Angela Benz, sir”

      Businessman: “Lovely name …
      Any relation to Mercedes Benz?”

      Flight Attendant: “Yes sir, very close”

      Businessman: “How close?”

      Flight Attendant: “Same price“.
      =============================================

      Pta se cestujici v letadle letusky
      Jak se jmenujete ?

      “Angela Benz, pane”

      Hezke jmeno…. …
      „V nejakem vztahu k Mercedes Benz?”

      “Ano pane, velmi blizkem”

      “Jak blizkem?”

      “Stejna cena“.
      ====================================================================

 9. Jak prislo mailem tak preposilam:
  =======================================
  Koupil jsem si ve specializované prodejně automobilů nový Ford F250 Tri-Flex Fuel.
  Jezdí na benzin, vodík nebo etanol 85.
  Vrátil jsem se do prodejny, kde jsem vůz koupil, s tím, že nemohu uvést radio do provozu.
  Technik mi vysvětlil, že rádio je ovládáno hlasově.
  “Nelson” řekl technik směrem k rádiu a z rádia se ozvalo: “Willie, nebo Mandela?”
  “Willie” řekl technik a radio začalo hrát “On the road again”.
  Potom technik řekl “Ray Charles” a z rádia zaznělo “Georgia on my mind”.
  Spokojeně jsem odjel a během příštích dní jsem si užíval poslechu mé nejoblíbenější hudby, od Beatles až po Beethovena.

  Včera odploedne nějaký pitomec projel křižovatku na červenou a málem mně zramoval.
  Ulevil jsem si slovy: “Piča jedna blbá!”
  A z rádia se ozvalo:
  “Vyslechněte si, v českém překladu, včerejší projev kancléřky Merkelové ve Spolkovém sněmu.”

  Skvělý automobil! Nejlepší, co jsem kdy měl.

  ========================================
  A pak ze bude zvlastni oddeleni na maxisterstvu vnitra k nicemu ….

 10. Jen kroutím hlavou.
  Diskutující Ondřej na nejmenovaném blogu provozuje politickou agitku nevalné kvality.
  Jeho přemoudřelé komenty jsou jak vytřižené z BL či Respektu.
  Je trapně oficiální, razí jakési hodnoty, které by měly být pozitivní v dnešní Evropě, která je ovšem v hlubokém intelektuálním i politickém úpadku- právě díky těmto hodnotám.
  Majitelka blogu správně vytušila, že se onen diskutující (opět) stal tváří jejího blogu, a zapnula mu schvalování komentářů.
  Nyní to zajímavé.
  Cenzurování názorů je špatný krok k udržení vlastní moci.
  Jde o to, že se na jejím blogu nenajde nikdo, kdo by byl schopný, případně ochotný názory onoho Ondřeje napadnout.
  Je to proto, že jakkoliv je Ondřej majitelce protivný, tak ve skutečnosti razí jakousi oficiální politiku tohoto blogu.
  Tedy v praxi by byl jeho případný oponent cenzurován dříve než Ondřej sám, protože by sice psal názory nepříjemné Ondřejovi, ale zároveň ještě více nepříjemné samotné nejmenované majitelce..
  Blog se vymknul jakékoliv kontrole, stejně jako politický systém, který začne tlačit na své občany a vnucovat jim jakousi „jedinou“ pravdu, která ani není vlastně vysloveně oficiálně daná.
  Protagonisté tohoto systému jsou totiž tak hloupí, že nejsou ani schopní nějaké jednotící myšlenky a tak všichni ve spolek začnou systém stavět na slaboduchých blábolech, jejichž význam neznají ani ti, kteří je říkají.

  • Ty jsi ťuňťa, viď :-). Nějak ti uniklo, že Ondřej má tady taky ban, a vystavíš na tom půl stránky keců :-).
   Tarasi, odvolej, co jsi odvolal a slib, co jsi slíbil a nech ho klidně se do mě navážet, ona je to nakonec legrace, proč se o to připravovat :-).

   • Já přece nevím, jestli má ban.
    Ty jsi psala, že zapínáš schvalování, což ale není ban.
    Nic-méně v kontextu s mým textem je to jedno.
    Nikdo tam proti Ondřejovi v opozici není, protože jeho názory fakticky vyznáváš, i když je nevyznáváš tak strojově, jako robot Ondřej.
    Ty se ozýváš jako by se ten text týkal tebe, že se jako do tebe navážím.
    Tak to ale není, použil jsem- a používám už dlouho- tvůj blog jako ukázku státu v malém.
    Špatném státu.
    Proč tomu pomatenci hankovi nenapíšeš-nebo kdokoliv- nějaký rozbor primitivních textů Dolejšího, aby bylo hankovi dokázáno, jak průměrný to je komentátor čehokoliv?
    Hank má pravdu, když říká, že Dolejší je lump- a basta.
    Samozřejmě Dolejší dělá to samé asi tak 10x silněji, na záporném označování bez jakýchkoliv
    argumentů založil svoje články, no ale nikdo to hankovi nedokázal.
    Nejsou asi lidi, holka.
    V případě hanka je to jedno, on by stejně s nikým nepolemizoval, protože „pravdu“ má samozřejmě on a ještě BL.
    No ale čtenáři by to tam viděli…
    Ty dáš Ondřejovi raději ban, zavřeš mu hubu přesně tak, jako jí kavárníci zavírají Zemanovi.
    Když už si tam takové hovado pustíš, tak musíš jeho texty využít proti němu, protože vesměs lže a že to je pouhý robot jsem nenapsal z legrace, ty jeho texty jsou strojově stejné s minimálními změnami.
    Tady vtipkuješ s Tarasem, jak jsem jako blbej a on tak trošku také,ale nad tím, co jsem napsal se nezamyslíš.
    Osobností ses zbavila, chudák Kamil tam někdy bojuje jak Sysifos.
    Tak to dělají diktátoři, ti špatní.
    Uzavřou se do svého světa a naslouchají pouze hlupákům nebo pochlebníkům…

   • Zivot je plny prekvapeni- tuhle si znama koupila na cestu do 15 km vzdalene prace sedmimistny mikrobus od VW a od te doby nadava na VW, ze vyrabi neprakticka auta, co moc zerou a spatne se s nimi parkuje.
    Kdyz konecne Ondrej po dlouhe dobe napise neideologicky komentar k veci, je za nej zabanovan…nekdy se mi zda, ze ma osobni dejinna uloha spociva kdesi mimo tento svet, ktery se ke mne vytrvale obraci zady, abych mu nahodou neporozumnel.

    • Saxi co je nepochopitelneho ? Ze pohar trpelivosti pretekl ?
     Mozna ze uz dost bylo i pro pani blogu Fankfurtske skoly
     stejne jako zpusob jakym delal z ctenarstva hlupaky a voly

 11. Také se tam píše o střelbě do dělníků, není úplně jasné, jaká konkrétní událost je míněna…nebo jsem si třeba nevšiml.
  Majitelka je si 100% jista, že sám Masaryk střelbu nařídil, protože informace má od člověka tak vzdělaného a sečtělého, že mnohonásobně převyšuje všechno kolem na míle daleko.
  To přesně kopíruje útoky na prezidenta Zemana, kdy v opozici vůči němu vystupují leckdy velice vzdělaní lidé.
  Osobně si jako nevzdělanec myslím, že nebylo v mocenských možnostech prezidenta Masaryka nařídit střelbu do dělníků.
  Pokud by to nebylo promyšlené už dopředu, jinými slovy by šlo o vraždu a to hromadnou.
  Masaryk jako politik zřejmě uměl uvažovat politicky, jinak by nebyl schopen založit ČSR, i když samozřejmě nebyl na tuto věc sám.
  Zdá se, že měl hodně nepřátel a jeho situace připomínala právě situaci prezidenta Zemana.
  I o něm se říká, že pohrdá svými voliči a celkově jsou špinící kampně dost podobné.
  Jen někdo, kdo by byl slaboduchý by nařídil střelbu do dělníků v situaci světové hospodářské krize, kdy na každou takovou událost čekaly desítky novinářů všech směrů.
  Politické dopady by byly nepředvídatelné, ale veskrze predvídatelně negativní a to nejen ve vztahu sociálním, ale i ve vztahu národnostním.
  Střelba by zkrátka bezprostředně ohrozila samotnou československou státnost, postavenou na loajalitě menšin k vládě.(a také jí ohrozila a poškodila)
  A v Německu to už tehdy vřelo a mocný soused určitě nebyl přítelem ČSR, což musel Masaryk vědět.
  Zkrátka….diskuze veškerá žádná…..alespoň ne taková, aby jakkoliv obohatila třeba mě, nevzdělance, ale keců plno.

 12. Dusicky
  v kalendari jako Pamatka zesnulych.
  Vzpomeneme nasich nezijicich prarodicu
  Pro letosni rok 2016 je to streda 2 listopadu.
  Pro letosni rok predznamenano vodopadem nevyznamenanych a opet dalaj lamou.
  A opet se ukazalo ze osud vzdalene zeme je nekterym lidem blizsi nez osud vlastni zeme a Evropy
  Ani kdyby dalaj lama byl hlavnim vudcem vsech Tibetanu , nejen jedne sekty tamniho Budhismu nadeje na vitezstvi 3millionu native Tibetanu proti milliarde a ctvrt Cinanu zustava jen zboznym pranim.
  Nadeje ze se budou „demokraticke“ staty v Tibetu angazovat ve stylu Afganistanu, Iraku, Libye a Syrie neni v dohledu.
  Rozumny clovek vidi ze nadeje je mensi nez mala a ze cesta ke svobodnemu Tibertu jako mnohem realnejsi se jmenuje
  SVOBODNA Cina.
  Vice o tom v
  http://www.penize.cz/svetova-ekonomika/282559-nezavisly-tibet-ne-radeji-svobodnejsi-cinu

  Kdyz o penezich (penize.cz) tak o tom to ve svete je. Bylo a bude jeste dlouho 😦
  Se vsemi dopady z toho ze vetsina vyroby byla prevedena do „levnejsi“ Ciny ktera se stala vyrobni velmoci a podle toho se i chova.
  Vyvesovani vlajek po Evrope sice je drazdeji hada bosou nohou ale urcite kategorii lidi dava pocit ze na rozdil od netecne vetsiny oni cit pro svobodu nejen svoji ale i ostatnich neztratili.
  Slava jim ! Kavarenskemu predvoji a FSEM lidumilcum.

  Anti Cinske nalady jsou i zde a v TV vzdy vidime skupinu Tibetanu s jejich vlajkou pri kazde navsteve z Ciny. Odpor nabral a stale nabira na sile od okamziku kdy tu zacali s nakupem nemovitosti, domu farem a take uhelne doly, angazovanost v energetice!
  Doslo to az do dnesni podoby kdy federalni vlada odmitla prodat spravu a udrzbu vsech el. vedeni Cine. Presneji jejich narodni energeticke spolecnosti.
  Angazuji se stale vice celosvetove. Viditielne je to nejvice v Africe.
  Sudan uz je temer jejich. Maji tam uz i sve skoly.
  X tisic „poradcu“ a odborniku prislo o praci a muselo odjet z Libye!
  Ceske elity se zacinaji pohorsovat nad silou a vlivem Ciny ?
  Co dnes neni made in China ?
  Dopad toho si zacina uvedomovat stale vice lidi a to po celem svete , nejen Trump ve volebni kampani!
  Vratit vyrobu domu je kosile
  Tibet jen Tibetanum obnoseny kabat.
  Protoze vse je o penezich.
  prominte ze i v den Pamatky zesnulych.

 13. Abych to strucne shrnul…
  Precetl a strnul …
  Uz aby tu byl Novy rok 2017 a z ministerstva vnitra se stalo maxisterstvo ktere konecne odhali a po odhaleni zabrani vladnimu Zemanovsko Rusko Cinskemu smerovani!

  Aby uz nikdy nikdo nemohl delat z CR poslusny nastroj Kremlu a Pekingu !
  Aby uz nikdy nikdo nemohl zpochybnovat smerovani jedinym spravnym smerem !
  Aby jiz nikdy nikdo nemel dovoleno zesmesnovat dusevni veliciny hanlivym oznacenim KAVARNA !

  „Jsme Západ“
  ( Pražská kavárna vyzývá národ k nástupu na potápějící se Titanik)

  http://aeronet.cz/news/jsme-zapad-prazska-kavarna-vyzyva-narod-k-nastupu-na-potapejici-se-titanik/

  ANO JSME ZAPAD A NIKDY JINAK SOUZI (dobre si to zapamatujte) !

 14. Pozdě, sobotkomilové!

  Clanek o tom jak se elity boji o vladni dotace alias o koryta !

  Pražské intelektuálské kruhy našly nového hrdinu. Překvapivě to není Che Guevara, ale profesionální aparátčík Bohuslav Sobotka, kterému se tak dlouho dařilo se do ničeho nezaplést a dělat poskoka silnějším, až si vyseděl místo šéfa sociálních demokratů. Ideální prototyp hrdiny pro levicové intelektuály aspirující na místa ve státem financovaných neziskovkách!

  Zajímavé na tom je, že největší starost o jeho setrvání ve stranické funkci mají ti, kdo sociální demokraty nevolili a ani to nemají v úmyslu. Jedná se totiž téměř výhradně o voliče TOP 09, případně zelených. Co je jim vůbec po tom? zeptal by se běžný člověk. A ty sociální demokraty, kteří používají mozek, možná napadne, zda ex-předseda Sobotka není spíš představitelem páté kolony.

  Proč je právě Bohuslav Sobotka mezi příznivci TOP 09 tak populární? Na to odpověděl on sám, když se nechal slyšet, že je jediným představitelem moderní levice ve vedení ČSSD. Není zdaleka jediný, ale skutečně se od tradičních socialistů výrazně odlišuje. Je ovšem zapotřebí doplnit, co je moderní levicí myšleno. Je to politický směr, který usiluje o rozsáhlý a despotický stát (v tom se s tradičními socialisty shodne), ale který se snaží využít státní aparát ve prospěch nejbohatších 5 % – korporátních a bankovních manažerů, intelektuálů napojených na státní rozpočty a vysokých státních úředníků. Od tradičního socialismu se liší také tím, že zatímco tradiční socialisté se soustředili na ekonomické otázky, moderní levice se snaží řídit celý životní styl

  http://hampl.blog.ihned.cz/c1-61113980-pozde-sobotkomilove

 15. Nejmenovaná blogerka píše, že nerozumí jednomu vlkovi z nejmenovaného serveru.
  Přečetl jsem tam uvedený odkaz a musím říci, že onomu vlkovi také nerozumím.
  Za to jsem pochopil, proč tam byla zrušena diskuze.
  Onen vlk, jak se zdá (mně), politice moc nerozumí a plete si jí ze soudním přelíčením v ideálním (tedy neuskutečnitelném) provedení.
  Tedy o ní nemůže ani diskutovat, protože-jak jsem četl- nesouhlasit s ním je možné- ale není možné ten nesouhlas jakkoliv dávat najevo.

  • Nesouhlasit s ním můžete tak, že napíšete polemický článek. Ten jeho /kterému Janika nerozumí/ je odpovědí na takový nesouhlas.
   Vlk je podle mne sebestředný náfuka, přesvědčený o své vyvolenosti mezi blogery. Než založil Kosu, psával do BL a diskutoval na Aktuálně. Pak parazitoval na několika cizích blozích a fórech. Diskuse na Kose občas dospívaly k emotivnímu výbuchu, kdy pak vyházel pár diskutérů, co se mu znelíbili, včetně těch, co si je tam předtím pozval a oslovoval je „příteli“.
   Koneckonců jejich útulek, kde jich skončilo nejvíc, znáte.
   Přes všechny výhrady a nesouhlas v mnoha ohledech, hlavně co se týče směšného spoléhání na některé zdroje /to už ho snad částečně přešlo/, si vlka občas přečtu, protože zrna realismu se u něj mezi vší tou nabubřelostí najít dají.

   • Já jsem ten dopis četl.
    Vlka čtu jen vyjímečně, když je odkaz.
    Jakkoliv není leckdy nějak extra mimo, ničím mě neoslovil,
    Takových je plný internet.
    Jak píšete, spoléhá na zdroje, ovšem jen na ty, co se mu hodí.
    Vlastní rozbory „vyzdrojovaných“ událostí ale postrádají kvalitu, kterou by měl opravdu špičkový diskutér mít- bez ohledu jestli je to bloger, nebo přispěvatel.
    A psát mu tam polemický článek?
    Pche…
    Znáte to, „psát můžeš, ale nikdo to nemusí číst“.
    Tyhle polemické články, založené na libovůli blogera nakonec dopadají tak, že dejme tomu on nějak zareaguje,(když chce) ale další polemiku už nepustí.
    Vyhýbá se tak možnosti, že bude vypadat jako blbec.
    To tihle nemají rádi….

   • To jsou fajnový odkazy, jenom mám problém s tím, jak se srovnat (coby socialista) s tím, že jsem se v řadě současných otázek ocitl na jedné lodi s pravičáckými neoliberály, kteří stáli (resp. jejich debilní teorie i zločinná privatizační praxe) za ekonomickým krachem devadesátých let. Nu což, i Hitler stavěl dálnice a Stalin provedl elektrifikaci.

    • Bude jeste vetsi problem se srovnat s novou vylepsenou politikou pokud vyhraje H.C. 😦

     • Killary nebo Kačer, v každém případě se máme nač těšit.

    • Já třeba si tě za to vážím.
     Tohle totiž každý nedokáže, jakkoliv to vypadá jednoduše.
     A teda…v tvojí kůži OPRAVDOVÉHO levičáka bych být dneska nechtěl.
     Sledavat ty úchyláky, jak přeměnili levici na odpadní jímku lidskosti a na velkokapitalistický kanál na prachy….to tedy je moc i na mě, a to se za nějakého levičáka moc nepovažuji, drřím se spíše stranou…

 16. A nyní důvod, proč vyhrál Trump.
  Tyto dvě věty se skrývají v komentáři MaB zde:https://janica9.wordpress.com/2016/11/08/volby/#comment-41493 (omluva Tarasovi, ale to se mi fakt líbilo)
  „On využil obratně frustraci, beznaděj a zlost mnohých Američanů a vyplatilo se mu to. Dá jim ale skutečně vše to, co jim nasliboval ? “
  ————–
  To je postoj moderního osvíceného člověka.
  Využil prostě frustrace a beznaděje, a vyhrál.
  A kdo ví, jestli splní svoje sliby.
  Ani slovo o tom, kde se ta beznaděj a frustrace mnohých Američanů vzala.
  Ani slovo o tom, jestli by Hitlery plnila nějaké sliby.
  Jen slaboduchá rádobyúvaha a-la Čulík.

  • Když budete mluvit s deseti Čechy, vyprodukují deset různých názorů, kde se v Američanech vzala frustrace a beznaděj. Od nadávání na přebujelou politickou korektnost až po čirý marxismus. Asi podle toho, co způsobuje jeho frustraci a beznaděj domácí provenience.
   Jestli chcete, můžete dodat vlastní výklad, ale mě by spíš zajímalo, na čem se podle vás ta americká frustrace vybije teď.

   • Když budete mluvit s deseti nečechy, také nebudou mít stejný názor.
    Ale myslím, že by se jich 9 z 10 tak nějak v globále názorově sešlo v tom, že Američané už mají dost nekonečných a prohraných válek, dost ultrafeministických manýrů, dost pozitivní diskriminace a politické korektnosti.
    Dost policejního státu, kde nemohou skoro nic a každý jim říká, co je pro ně dobré.
    Dost černého a barevného rasismu a dost arogance elit.
    A…jsou vůbec tak frustrovaní, jak se tvrdí?
    Třeba ani ne, ale ten výraz se vždycky hodí, když se něco nepovede.
    Kolik % voličů prezidenta Zemana chodí sem, a kolik na okolní blogy, a kolik z nich jsou staří, nevzdělaní a neúspěšní frustráti?
    A kdyby se měla opravdu americká frustrace někde vybíjet- bude se vybíjet víc, než u bombardování Srbska, Iráku, Afgánistánu, Sýrie a Lybie a dalších a dalších zemí, do kterých se neustále serou?
    Co myslíte?
    Udeří na Moskvu?
    Ono se to vybíjí dobře na země, které nemohou ránu vrátit, ale taková Moskva….

    • Taky si nemyslím, že se ta frustrace bude vybíjet navenek. To Američanům nikdy nefungovalo.
     Nějaký kanál si ale určitě najde. Když zklamal Obama, upnuli se mnozí na Trumpa. To skončilo volbou. Až odezní euforie a budou pokračovat každodenní trable, lidi budou muset nějakou chvíli hledat jak hromosvod, tak i zdroj naděje, protože Trump není kouzelník, který by dokázal odčarovat příčiny jejich naštvanosti, ať už si ji sami odůvodňují jakkoli.

   • Tady ještě máte….to jsem napsal před chvílí Čulíkovi.
    Máte to k tématu!
    ——————-
    Tak to vidíte, pane Čulíku,
    plácáte nesmysly a přitom….jste Trumpa zvolili VY.
    VY, ješitní, dementní psychotici a psychopati, lháři a hlupáci za peníze, kteří jediní vědí, co je pro svět dobré, jen ten tupý, debilní lid to nechápe.
    A kdo že podle VÁS volil Trupma a Zemana a Orbána a všechny tyhle ďábly?
    No jistě, dělníci, burani, lidé frustrovaní a zlí, neúspěšní, staří, nechápající svět.
    Zatímco lidé úspěšní, mladí a vzdělaní se mohou strhat na „Staroměstských náměstích“, přemlouvají bábu a třeba v USA i napadají své odpůrce, tak těch nýmadů a debilů je pořád nějak víc.
    Zatracená demokracie!!!!!
    Demokratické hodnoty by to chtělo více prosazovat a též bránit, ale ta zatracená demokracie tomu nějak překáží.
    Možná by to chtělo zrušit volby, alespoň do té doby, než bude svět lepší a spravedlivější, pod vedením těch mladých a chytrých a úspěšných, samozřejmě.
    Někde v Norsku (nebo to je Švédsko?) už na to přišli, volby prostě odložili a nyní už jen stoupají ke světlým zítřkům.
    Ukazujete na jiné, ale VY jste toho všeho příčinou, protože prostě nemáte výsledky, máte jen zmar a ničení, a lidé to vidí.
    Alespoň ti, co nepracují v různých neziskovkách a nevyžírají všemožné dotace a granty.
    Jistě víte, že jsem vám čas od času něco napsal.
    Podívejte se na to, pokud to máte.
    Tohle jsem vám předpovídal už před lety, že to budete VY, kdo zvolí další Hitlery.
    Zatím je to Zeman a Trump a Orbán, ale vy si nedáte říci a budete dále chtít více“ Evropy“ a více represí na ty, co ty vaše „hodnoty“ nesdílejí.
    A pak přijde skutečný Hitler a lidé ho s úlevou zvolí, protože před tím, než udělá nějaký průser, je zbaví VÁS, co se jim roky posmíváte a co jimi roky pohrdáte jako odpornými a debilními lůzry.
    Jenže….co vy víte, váše politické úvahy začínají a končí u vyspělosti západního lidu a omezenosti lidu českého.
    Takže nechápete, jste udiveni, jste ŠOKOVÁNI, ale poučení si z toho vzít stejně neumíte…

    • Podobne dopisy by Culik potreboval denne, ale pro tuto kategorii vse marno…,
     az se ucho utrhne 😦

     • Ne.
      On se se mnou nebaví.
      Také jsem mu to nepsal, aby odpovídal, ale abych ho nasral, protože jsem mu to fakt psal a přesně to se stalo. (a on to dobře ví)
      Za to jsem měl teď dlouhou výměnu s Kartouzem, kterému jsem rozebral politickou situaci do šroubku, a on ze mě jakoby tahal rozumy, aby mi pak řekl, že jsem :
      ————
      „Vy nejste grafoman, pane XY (psal jsem to pod svým jménem) , alespoň to není ten nejnebezpečnější rys Vaší osobnosti. Vy jste demagog, navíc s agresivními protofašistickými názory. Vy se potřebujete zbavit plurality a nastolit podmínky, které budou podporovat Váš iluzorní model „spravedlivé“ společnosti, přičemž ta spravedlnost je založena na naprosto scestných informacích a představách typu „zákazem neziskových organizací se vyřeší migrační krize“.

      Podívejte se, co jste napsal. Vy chcete řešení stavět na zákazech a omezování občanského života, toho, co jste si pro sebe definoval jako ta nebezpečná lidská práva. Opakujete klišé Vašich názorových vůdců, což jsou v českém kontextu Zeman a Klaus, ve Vašem případě to budou pravděpodobně i extremisté typu Okamury či Hampla.

      Evidentně jste mimo mocenská centra, ve kterých tyto politiky vznikají, tudíž neznáte pohnutky v pozadí. Ze stejného důvodu jste ochoten věřit tomu, že Trump je řešení.

      Považujete se dokonce za „vzdělaného“, protože v digitálním prostoru vznikly kapsy, do kterých můžete sahat pro konstrukce, jejich potvrzování a autority, které Vás ujistí. Stejně tak Vás ujišťuje fakt, že názoroví oponenti s Vámi nechtějí vést zbytečné diskuse.

      Vás není možné za stávající situace nijak přesvědčit. Rozhodně ne v digitální konverzaci. Pravda ovšem je, že různé mocenské kavárny s Vámi musejí vejít v diskusi, ne Vás ignorovat.
      —————
      Veselé na tom je, že jsem mu celé to vlákno psal, že takto sluníčkáři reagují, vedeni nedostatkem argumentů, až nakonec ztratil nervy a přesně tak zareagoval.
      Tam jsem si ho vedl, a nechal ho chvíli žít v iluzi, že on někam vede mě.
      Nemusím ani psát, že za celou dobu nerozporoval jediný můj argument a sám ani jediný svůj nenapsal.
      Dále nemusím psát, že jsem byl velice pozorný, aby ani jeden můj argument nemohl být označen za fašistický či agresivní, bez hodně velké dávky fantazie.

      • Možná, kdybyste patřil k lidem, na jejichž názoru Janu Čulíkovi záleží (například ke spozorům), z Vašeho názoru by mu mohlo na chvíli přestat chutnat jíst. Ale žádný z místních ke sponzorům nepatříme, a s póvlem se nikdo bavit nebude.

       (Jak vidno, usuzování na nízké pohnutky názorového oponenta na základě pouhého – o to však důkladnějšího – rozboru jeho charakterových nedostatků je v Čechách hojně rozšířeno.)

    • Ale podle posledních zpráv má být politika Republikánské strany USA u vlády úplně stejná jako vládnutí Obamy, Kerryho, Clintonové a Albrightové. Pence a McCain ubezpečili americké občany a celý svět, že budou postupovat proti Rusku stejně agresivně jako jejich předchůdci. Konečně prý umístí jaderné rakety a radary na území Polska a ČR. Stejně tak dosadí v Sýrii loutkovou vládu „demokratické opozice“ tzn. islámské hrdlořezy podřízené USA. A do třetice budou bojovat s Porošenkem proti „teroristům“ na východě Ukrajiny a prohloubí sankce. Byl to tedy zbytečný poplach a Čulík s Pehem si nakonec Trumpa zamilují.

 17. 45. prezidentem USA se stal Donald Trump.

  Teto prilezitosti vyuzil i president CR k dalsim vyrokum ktere jsou opet Zemanovske misto decentne diplomaticke jak se pry od kazdeho spravneho presidenta ocekava.
  Ze by vrana k vrane …. ?

  Nekolik ukazek jak si pan president Zeman dovoluje stale vice !

  Volby prezidenta ve Spojených státech amerických prokázaly vůli amerického lidu nenechat sebou manipulovat veřejnými sdělovacími prostředky, řekl český prezident Miloš Zeman v reakci na výsledek voleb a vítězství Donalda Trumpa. Ocenil ho, že mluví drsně, ale srozumitelně a pozval ho do Česka.

  Hle dalsi prestupek soucasneho presidenta CR !
  A podobnych odklonu vice:

  „Média nemají podle mého názoru tvořit veřejné mínění, ale informovat o veřejném mínění,“ uvedl český prezident.

  take ze:
  Zeman si postěžoval na amerického velvyslance Schapira

  „Věřím, že vztahy se Spojenými státy se touto volbou dále zlepší a nebudou zatíženy některými nedorozuměními, jako je například ne zcela profesionální postoj současného amerického velvyslance, pana Schapira, který dává nevyžádané rady prezidentovi republiky, kam má či nemá cestovat,“ kritizoval Zeman Andrewa Schapira. Vadí mu také to, že se Schapiro téměř jako jediný z velvyslanců podle něj nezúčastnil oslavy českého státního svátku 28. října.

  http://zpravy.idnes.cz/prezident-zeman-trump-americke-prezidentske-volby-fxe-/domaci.aspx?c=A161109_112507_domaci_hro

  Vsem kterym slova jako Pravda a laska, lidskost a korektnost mnoho rikaji a nejsou jen prazdnymi slovy, oslavy 17 listopadu budou tou nejlepsi prilezitosti !
  Na straz !

  • Cože???
   Zeman pozval do ČR toho fašistu?
   Jaká hrůza…
   Jaká hrůza.. pro lízače amerických prdelí.
   Co teď budou dělat?
   Mají vylízat anál i Trumpovi, nebo se sejít na Staroměstském náměstí a demonstrovat za evropské hodnoty, a pak před hrad donést dvě hovna- Zemana a Trumpa?
   To s nima náš Míla zase vyjebal, kéž by Dony přijel, to by se ta pokrytecká banda posrala!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   • Ježkovy voči, vy to teda prožíváte!
    To snad ani sám Trump nevyprodukoval ve slavnostním projevu tolik vykřičníků.
    Nojo, to už ale obyč. bezpečnostní rámy nebudou stačit. Míla bude muset nechat udělat nad celý Hradčana skleněný poklop, aby mu Ztohoven Trumpíka neofoukli.

    • Jestli by nebylo lepe dat skleneny poklop na Emericky ourad v Praze.
     Nutno verit ze pristi ambasador se nebude chovat tak obrovsky schapirovsky .
     Pani Schirley Temple na rozdil od soucasneho representanta udelala dobry dojem a zanechala hezkou vzpominku 🙂

   • Pouze castecne.
    Posledni veta a zcela manipulativni dojem . o nebezpecnosti Trumpa ktery si sve viteztvi ziskal pres „obycejne“ Americany navic vetsinou bile.
    Podpasova spinavost , neco jako horsi polovina co volila Zemana.
    Take predstava ze stipendia na humanitarni studia budou udelovana jinak nez dosud vyhnala nektere tvrde studujici az do ulic :–)

    Co je tam presne popsano je ta cast kde se pise kdo FSECHNO se dovolaval svych prav
    zatim co puvodni obyvatele stale odsouvani do pozadi! Trump opovrhovane a zanedbavane oslovil

    že politici stále častěji místo obecných ekonomických pouček začínali hájit zájmy omezených skupin americké společnosti – třeba žen, černochů, hispánců, homosexuálů. Z hlediska bílých pracujících to znamenalo především to, že odbory a vyjednávání o mzdách nahradila starost o rovné příležitosti, obrana práva na potraty, homosexuální sňatky. Neviditelným průměrem, vůči němuž se tyto skupiny vymezovaly, byli ovšem právě bílí heterosexuální muži a jejich kultura, pokud tedy nepatřili k univerzitní elitě. Vše totiž provázel rychlý ekonomický posun, během něhož stále větší roli hrálo vzdělání.

    Demokraté se tak proměnili v jakýsi velký stan různých skupin, od černochů přes ženy až po homosexuály, hlásících se o svá práva, smíchaný s dobře vzdělanou pokrokovou elitou. Bílí chlápci, kteří svůj pohled na svět považovali za přirozený standard, zůstali na ocet.

    A že chtějí, aby jejich zájmy také začal někdo hájit úplně stejně jako zájmy každé jiné skupiny – úplně stejně jako zájmy Latinoameričanů, černochů, žen, černých žen, hispánských žen, homosexuálů, bisexuálů, transsexuálů, asexuálů, milovníků marihuany, vegetariánů, abstinentů, introvertů nebo třeba stoupenců paleo stravy. Ti všichni se dnes zdají být „normální“ a hrdě se ke své identitě hlásí. Jenom chlapík s pivem a milovník střelby na kachny zůstává buran, vidlák, bigotní Američan všeho druhu.

    A Trump je oslovil a rekl ze to napravi !
    To od neho bylo jiste politicky neciste a nekorektni neco takoveho slibovat!
    Hillary slibovala jen vernst idealum Wall Sreetu, Trump vsadil I na obycejne vidlaky!
    Kdo tohle kdy videl v presidentske kampani , 😦
    Takze navic I politicky populista, fuj !

    Zatim jen nejvyssi hlava Evropy ho vidi spravne !
    Trump je hrozba pro vztahy mezi Evropou a USA, tvrdí šéf Evropské komise
    https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/420468-trump-je-hrozba-pro-vztahy-mezi-evropou-a-usa-tvrdi-sef-evropske-komise.html

Komentáře nejsou povoleny.