Křivou hubu lze narovnat jenom stěží

Vedle zásadních nevýhod, končících neblaze, má stáří i některé nevýznamné výhody. Například, alespoň si to myslím, umím – díky mnohaletému tréninku – rozeznat z výrazu tváře, ze způsobu mluvy (intonace, barva hlasu) i z celkového dojmu z chování „subjekta“ jeho charakter. Lépe řečeno bezcharakternost. Podobně lze posuzovat lidi podle jejich psaného projevu.

Článek Jefima Fištejna (ZDE) je doslova studijním materiálem pro poznávání kluzkých hadů v řadách mainstreamových mediálních muněk, často placených ze zahraničí. Je to sice trochu nudné, ale pokusím se jeho dílo rozebrat. (Citáty kurzívou.)

„Zastupoval (ruský velvyslanec v Sýrii) velmoc, která si neváhala potřísnit ruce krví tisíců Syřanů.“ – napsal by Fištejn o zavražděném americkém velvyslanci, že „zastupoval velmoc, která si neváhala pořísnit ruce krví statisíců Iráčanů a Afghánců“? To by si nedovolil ani ve snu. Proč? Protože je s nejvyšší pravděpodobností placený mzdovou účtárnou v Langley.

„V prvních fázích syrské občanské války jediné, co umožňovalo Asadovu režimu udržet se nad vodou, byla kontrola vzdušného prostoru. Právě tehdy mohly Spojené státy s minimálním rizikem a minimálními prostředky zajistit na severu Sýrie bezletovou zónu, jak to bylo úspěšně vyzkoušeno v Iráku po válce v Perském zálivu v roce 1991. Vytvoření bezpečné zóny na části syrského území by ochránilo civilní obyvatelstvo před útoky jak menšinového režimu v Damašku, tak Islámského státu.“ – Bože, to je vůl!!! Bezletová zóna by pomohla jedině džihádistům, protože ti žádné letectvo – na rozdíl od syrské státní moci – nemají. Navíc: pokud by bezletová zóna byla vykládána stejně, jako v Libyi, tedy jako volná poukázka pro bombardování vojenských sil zákonné vlády, znamenalo by to klasickou zločinnou agresi režimů globálního neokonzervativního kapitalismu, jak je zažíváme poslední čtvrtstoletí. A bylo by to vytvoření nebezpečné a nevypočitatelné situace v mezinárodních vztazích, protože by si Rusové sotva nechali líbit vojenský útok na svého důležitého spojence.

„Rusové cíleně ničili nemocnice, školy a jiné civilní objekty na územích ovládaných povstalci,…“ – že by Fištejn zkusil vysvětlit, jaký strategický význam mají školy a nemocnice a dětská hřiště ve vedení občanské války a proč musí být přednostně bombardovány? Taková nesmyslná argumentace neomylně svědčí o tom, že její autor má mozek prolezlý americkými šváby a jenom hledá záminky pro zostuzení jedné strany konfliktu.

Nápadné jsou poměrně zuřivé útoky na Obamu. „… ruiny Aleppa jsou výstižnou metaforou osmiletého prezidentování Baracka Obamy … výčitkami svědomí za syrskou tragédii netrpí … Veřejné uznání své bezradnosti tváří v tvář likvidační válce by bylo logické doprovodit vrácením nezasloužené Nobelovy ceny míru … svou netečnost vysvětlil lživou alternativou …Bylo třeba veškeré Obamovy záludné sofistikovanosti, aby ze světového hegemona udělal zemičku … Místo toho mírový nobelista zvolil totální bluf … Obama nikdy nechápal, že úloha světové velmoci … Tuto politiku Barack Obama nahradil planými apely a vzletnými projevy v OSN, jako kdyby byl spíš papežem než americkým prezidentem …Obamova zrádná bezradnost a evropská slaboduchost ho fakticky vrátily na trůn – coby marionetu, kterou tahají za nitky Írán a Rusko … Spojené státy, kdysi rozhodující mocnost v regionu, nyní bez vlivu a cti … Zatímco v Obamově jednání mohou konspirologové spatřovat skryté záškodnické motivy …“

Na jeden článek je toho hnoje, který na Obamovu hlavu nakydal zaměstnanec amerických podvratných institucí nápadně mnoho. Důvod tohoto chování? Inu, v Langley se za chvilku změní hlavní účetní v mzdové účtárně a pro pokračování výplat je nutno se novému pánu zalíbit, vlichotit se. To se nejlépe dělá dehonestací pána starého. Ještě před třemi měsíci by si Fištejn takový článek napsat nedovolil. I to svědčí o slizounském charakteru rusobijců Fištejnova formátu.

V posledním odstavci se píše o současném „zmaru Aleppa“. Takže dokud bylo Aleppo obsazeno islamisty, tak rozkvétalo? Ten chlap nevypustí z huby rovné slovo.

 

Reklamy
Můžete si uložit odkaz příspěvku mezi své oblíbené záložky.

83 thoughts on “Křivou hubu lze narovnat jenom stěží

 1. Vice nez Fištejn vycitajici Obamovi malo aktivni svetovladnou politiku me v massmedialnim tisku CR zaujaly 2 clanky.
  Jednak rozbor neuspechu demokratu viz odkaz nize
  a reakce dosluhujiciho presidenta ‚ taktez

  Rika se:
  Chytrému napověz, hloupému dolož ( jeste hloupejsiho trkni, nejhloupejsiho kopni)

  Podobne se to jevi pokud jde o „demokraty“ v zemi nejvetsi svobody.

  Pro samé hodnoty jsme podcenili téma „peněženky“, přiznávají demokraté po Trumpově výhře
  https://www.novinky.cz/zahranicni/424398-pro-same-hodnoty-jsme-podcenili-tema-penezenky-priznavaji-demokrate-po-trumpove-vyhre.html

  presto ale kolem Obamy jsou nekteri demokrate nazoru ze do prohry Hillary Clinton zasahly hackeri rizeni Ruskem kteri se vloupali do PC databaze demokratu,
  Proto
  USA vypověděly 35 ruských diplomatů. Kvůli kyberútokům.
  https://www.novinky.cz/zahranicni/424938-usa-vypovedely-35-ruskych-diplomatu-kvuli-kyberutokum.html

  Jak toto zhorseni vztahu mezi USA a Ruskem zasahne Evropu?

  S ohledem na prohlaseni nekterych „vudcu“ Evropy kteri pouzili slovo „vychovat“ na adresu noveho presidenta Trumpa
  vzajemne vztahy a porozumeni mohou mit jinou uroven nez souzneni a predklon k Obamove administrative.

  Samozrejme ze zadna zasadni zmena se konat nebude, jen pohlavarum EU jako Juncker a podobni bude pripomenuto kdo je na statku panem !
  Pak obrati jako Fištejn.

  • „Proč se od nás (Clintononové) odvrátili pracující lidé, kteří byli vždy naší základnou?“ vznesl otázku účastník schůzky senátor Joe Manchin.“ – protože ve vnějším projevu té nány je možné číst – jak o tom píšu v úvodu článku – jako v otevřené knize. Hystericky uřvaná, protivná, teatrální ošklivka, která okolo sebe v přehnaném sebevědomí háže bezobsažné, naučené fráze, strouhá trapné grimasy a přitom má na svědomí hromadu svinstev (přišli jsme, viděli jsme, on zemřel) nemůže přesvědčit většinu o svých kvalitách, protože z toho jejího projevu cítí, co je zač.

    • To jsou kecy!
     Tu hysterku stejně volily jen pologramotné barevné ženy!
     Je jich dost, ale většina to není, dokonce ani v USA.

     • O ženách tu nebyla řeč ale.o většině. I když rodu ženského, je v případě voličů bezpohlavní..Račte se lépe informovat. Ale to Vy v postfakticke době ani nemusíte.:_)

      • Jen jsem čekal na to, až mi tu návnadu spolknete, vy „enetektuále“.
       Copak vy nevíte, že Trump byl zvolen proto, že ho volili polovzdělaní bílí muži?
       To psalo plno myslitelů vašeho typu, třeba Kartouz….polovzdělaný bílý muž je dost postrach, a když k tomu ještě kouří, tak třeba Tribun „odvedle“ je úplně štajf.
       A většina je co jako?
       Většina jako více voličů, nebo většina jako více občanů?
       Ha,ha,ha, jaká legrace, bambulíno Ondřej sežral třpytku…..navíc už jsem se (snad) vylízal z nějaké virózy, to je mi dobře u srdce!

       • Trump byl zvolen proto, že z hlediska historickeho úzu je zvýhodnění pár severských států (což byl svého času správný být ne příliš demokratický počin proti státům Jihu, jenž sdílely podobný názor na „negry“ jako Vy, aby při své lidnatosti nevyhrály jejich rasistické pohnutky).
        Takže ačkoli většina zvolila Hillary, vyhral Trump. O tom jak jsou na tom se vzděláním právě lidé v Jižanských státech mimo Kalifornie kde měl převahu Trump a velkých městech, kde jsou university a zamestnani VS vzdelani lidé a kde drtive vyhrála Clintonova, by se asi ukazalo, že Trump není zrovna voličským ideálem intelektualu…:-) Nakonec Vy jako jeho příznivec jste dobrý priklad..

        • „z hlediska historickeho úzu je zvýhodnění pár severských států (což byl svého času správný být ne příliš demokratický počin proti státům Jihu“
         Z hlediska historickeho ouza je zvyhodneni par severskych statu skrze volitele existencnim opatrenim proti rozpadu USA. Sever hlasuje vzdy jinak nezli jih a USA nejsou vyjimkou. Pokud by se pocitaly jen ciste hlasy, pak by pocetnejsi jih vzdy prehlasoval sever a ten by se jim pan na nejake „spojene staty“ vyprdnul. Anebo naopak by je vypustil jih, ale to je vcelku jedno.
         Cest praci, jen piste, hochu, jen piste, to je voda na muj urazeny mlyn….cim vice a delsich prispevku, tim lepe…necht zhyne EET!

         • Díky za potvrzení me poznámky, což jen dokresluje, že existenční nutnost neladi vzdy s demokracií. I když ta je jen údajně tou nejlepší, že všech špatných forem vlády…Mezi ty nejhorší jistě patří i demokratický zvolený fašismus.

          • To neni tak zcela pravda, v modernim podani znamena demokracie pomerne zastoupeni a v pripade dobrovolneho svazku statu lze predpokladat i pomerne zastoupeni hlasu jednotlivych statu. Demokraticky zvoleny fasismus a hory mrtvol v dusledku fanaticke povahy, to muzete predhazovat Nemcum, ti v tom maji tradici a tim padem i vinu, na cesky web s timhle vylezat je zbytecne.

        • Ale Ondřeji, já přece nejsem příznivcem Trumpa.
         A víte proč?
         Protože ho neznám, já fakticky nevím, jako bude jeho prezidentování.
         Za to „znám“ Clintonovou a věru si dovedu poměrně živě představit, jaké by bylo prezidentování její.
         Takže bych se v přízni či nepřízni držel spíše vyjádření, že jsem ZÁSADNÍM odpůrcem Clintonové.
         Tyhle vaše finty…kolikrát si říkám, co si o „normálních“ lidech vlastně myslíte, když máte takovéhle kecy.
         Trump tohle, Trump tamto….ale nikdo neřekne, co Clintonová- a klidně se to říci může, protože co by Trump jsou také jenom odhady.
         A že Clintonová vyhrála drtivě ve velkých městech,, kde jsou univertzity….fakt jsem vyprskl smíchy, možná naivně, ale velká města v USA čítají v pohodě celé miliony duší, kolik % v nich tvoří profesoři na VŠ studenti- ti, co už mají volební právo?
         Já mám jiné, logičtější vysvětlení.
         Ve velkých městech je holt hodně barevných, pologramotných ženských, no, tak bodejť by tam Clintonová nevyhrála.

          • A nemohl byste to prevypravet? takhle to vypada, ze nam sem podstrkujete fake. Ale nejak v obsahlejsi forme, jestli je to mozne.
           A piste, hodne a delsi prispevky, mate zajimave myslenky.

          • V USA nemají tajné volby?
           Pokud ano, pak to nejsou „jasně prokázaná data“ ale jen odhady.
           Odhady v případě, že o ně má někdo zájem, ale jelikož jsou takové odhady spíše politicky účelové, tak bych byl hóóódně skeptický k jejich původu…
           Já, vy ne, vy věříte každé kravině!

         • Gramotní i polovramotni co ví jak sva data Pew Research Center získává a zpracovává to nepotřebuje. Negramotnemu to je jedno.

          P.S. zeny, které vitta zařadil mezi jim dehonestovane kategorie volicu Clintonova mají statistický vyšší vzdělání než muži.

          • Leda by tu statistiku dělali ve frankfurtské škole!
           Třesky-plesky!

          • Vzhledem k tomu že ve většině států volí volici pravidelně stejného kandidáta podle tam preferované strany, tedy mezi Republikánskou a Demokratickou stranou, není to až tam těžké. Ale vy jste to ani nečetl, že? Presto víte své…To je jen doklad výše uvedeného…

          • „Vzhledem k tomu že ve většině států volí volici pravidelně stejného kandidáta podle tam preferované strany, tedy mezi Republikánskou a Demokratickou stranou“

           To nemusi byt vzdy pravda, jsou i vyjimky, a ty byvaji tak caste, ze pravidlo nebyva naplneno.

          • „zeny, které vitta zařadil mezi jim dehonestovane kategorie volicu Clintonova mají statistický vyšší vzdělání než muži“
           Nemaji, protoze statisticky vyssi vzdelani je nesmysl.

          • Paneboze vy jste ignorant dosahujici vittovych vysin, přečtěte si tu Research, pravidlo právě nebylo naplněno v tom, že „polovzdelani“ negri a zensky volili Clintonovou, zatímco pravidlo že VŠ vzdělání z velkých mest volí Demokraty naplněno bylo.:-)))

          • To je humus teda, ten Ondřej.
           Tam, kde já jsem dal polovzdělané barevné ženy přidal ještě aktivně negry.
           Taková urážka afroamerického muže.
           Ani negr nemůže být tak blbej, aby volil Clintonovou, leda by byl teplej!
           S VŠ US vzděláním na tom být něco samozřejmě může, stejně tam jsou pozitivně diskriminované vesměs barevné ženské, a ty jejich VŠ nejvíc ze všeho připomínají VUML.

          • Nejsou vzdelanejsi, studuji dele. A ne-li, by byl muj spoluzak Pepik Dospiva, co 3x propadl na zakladce, na konci skoly o statistickych 30% vzdelanejsi, nezli premianti.
           Dokud se sam nenaucite myslet, vedomosti vam nic nepomohou, Ondreji. Na odpocivadlech to bylo hnusne loni, kdyz byli na tahu, ted je to i v mestech.
           Dle prestizniho Dailymail inteligentni a a slunickarsky decimovani Nemci angazovali na bezpecnostni kryti lonske silvestrovske noci v Koline samotne uprchliky:
           http://www.dailymail.co.uk/news/article-4073336/Cologne-hit-fresh-scandal-New-Year-s-Eve-sex-attacks-City-hired-refugees-security-guards-drinking-disappeared.html
           Uprchlici se tak sami meli starat o to, aby nedochazelo k sexualnim deliktum :o) Statisticky vzato jsou na tom Nemci se svoji urovni socialni inteligence dost spatne.
           Ale letos bude 1. ledna urcite hrozna slava, pote, co zmobilizuji armadu a obsadi zalozaky, policajty a domobranou vsechny nemecke ulice a samozrejme k zadnemu utoku nedojde. To bude statisticky dukaz toho, ze Nemci situaci zvladli, manevry nemanevry. 100% stavu silovych slozek na ulici nam nemuze prekazit radost z toho, ze k zadnemu utoku nedoslo.

          • To padlo i u Tribuna: mrtvi rukou teroristy jsou jakousi beznou dani za pokrok. Kdyz te na trhu prejede tirak, je to stejne, jako kdyz se s nim srazis na neprehledne krizovatce. Merkelovou chapu jako ty: Nemci budou dal pracovat a pri tom se nechavat zabijet, rozhodne si nenechaji diktovat, jak maji zit.
           To je pekne, ne?
           Merkelova je genialni politik, to myslim uprimne, ted se dle meho bude pomalu vracet v retorice nazpet, ma pred sebou uz jen pul roku do dalsich voleb. Pokud ted, na dne, ma 50% volicske a 90% stranicke podpory, pak je to dle meho jasne. Nu, prejme jim to, hlavne aby je ale nenapadlo do svych problemu tahat i sousedy. Zlata Tarasova slova: „Uz chapu, proc po Stalingradu nezacali vyjednavat o primeri.“

          • Divnej národ……
           Udávají se navzájem jak debilové a poslouchají jak čoklové.
           Kdysi jsem se díval na nějaký pořad, jak se tady žije cizincům,…mimochodem, vesměs byli různé národy nadšené, co se jim nelíbilo, naše hajzly, což se ovšem nelíbí ani nám…a divili se, že se tady všichni zdravíme, což je prý třeba ve Švédsku považováno za neslušné.
           A jednou tam mluvila Němka, že je těžké žít mezi Čechy jako Němka, a že nejdřív asi půl roku pořád brečela, páč jí někdo něco slíbíl, a nebyl tam v tu dobu, a pořád že všichni všechno v pohodě, ale nikde nic-ale pak, kupodivu, že to bylo hotové jak mělo a že jak si tady člověk zvykne, že už by mezi těmi skopčáky ani nemohla žít…no ale že je třeba mluvit česky, protože jestli Čech vnímá něco jako neskutečnou neslušnost až drzost, tak když cizák tady žije, a neumí česky!
           To měla ta Hilda pravdu, i s tím, že v Reichu chcípnul pes dávno, a ty jejich vztahy stojí za hovno, všechno tam mají umělé….i ta Merekelová musí být umělá, aby uspěla…a je, babizna jedna!

 2. Máš pravdu s tím ksichtem, Tarasi. Už hodně dlouho na mne působí tak odpudivě že ani na jeho články neklepu. Ale tys‘ správně odhadl čas kdy je dobré klepnout aby se člověk trochu popásl na kvičení vyděšené svině.

  On sice není blbej ale zas ne dost chytrej aby mu došlo že o přeběhlíky jeho formátu není zájem. A nebo to jen zoufale zkouší, protože nic jiného než prodávat se neumí, tak si říká: „Co kdyby to náhodou vyšlo?“. Ale podle mne má jen malou šanci že si ho najme nějaký jiný chlebodárce, který ho (právě kvůli té prokázané přizpůsobivosti) po nezbytné karanténě využije na nějaký jiný „projekt“, za nějakou šupáckou cenu. Do té doby bude zkoušet zadarmo psát „v probuzeném duchu“ a dělat si „reklamu“. Co na tom že ti slabomyslnější kteří ho doposud žrali ho zavrhnou, a pro ty co ho už zatratili zatraceným zůstane? Ale asi si teď na něj přece jen občas kliknu, protože bude zajímavé sledovat jeho „vývoj“ a on je fakt ukázkový vzorek svého druhu.

  Nojo. Změna je život. Obama (ať už vědomě či nevědomě) vytvořil Putinovi ideální podmínky pro obměnu mančaftu. Teď se může v klidu rozhodnout koho vrátí zpět do služby a koho vymění až bude Tramp u vesla a začne napravovat Obamovy hříchy. Bez téhle akce by okolo toho musel dělat dost složité tanečky. Putin se bude muset na oko tvářit uraženě ale v duchu jistě Obamovi děkuje (pokud to už verbálně neudělal). Stejně tak Tramp, který dostal skvělou příležitost, jak nejen řečmi ale i činem, projevit svůj smírný přístup.

  No a já se těším na další metamorfózy mediálních presstitutek a presstitutů. 🙂

  • Fištejn vyčítá Obamovi to, co udělal rozumně, kde se nechoval jako šílený jestřáb, kde se vyhnul konfrontaci, a naopak, Obamovy kiksy a zločiny (Libye, vztah s Ruskem, Ukrajina) zcela pomíjí. Nejodpudivější je Fištejnův jazyk, výrazy a obraty prohnilého propagandisty. Krajní pravice je holt fašistická, s tím pravičáci nic nenadělají, je to ošklivé kuře, vylíhlé z jejich vajec.

  • Nojo. Už mu asi dochází že mu na Trumpově políčku pšenka nepokvete tak se snaží vlísat do Putinovy zahrádky a chová se stejně pitomě jako Fištejn. Ale on je přece jen podstatně vyšší figura tak má naději aspoň na malý záhonek s fazolemi. 🙂

 3. Fyziognomie je prý nevědecká pavěda. Možná, co já vím? Kybernetika byla ještě nedlouho předtím, co jsem ji začal (neúspěšně) studovat, také. Čerti vědí, jak bude fyziognomie hodnocená za nějaký ten rok/desetiletí/staletí.

  Někde jsem postřehl názor/poznatek, že možnost rozeznat něco v tváři člověka roste s věkem. Nejen pozorovatele, ale také pozorovaného. Že prostě život, jak ho dotyčný žil, se nějak zapíše do jeho tváře. Zobrazí. Že jedinec měl, pokud se dožije vyššího věku, možnost se svým ksichtem během těch desetiletí něco udělat, čímž nemyslím plastickou operaci.
  Například Babiš je evidentní kuní ksicht. A těžko už to změní.
  Sobotka už od mládí ozubená pleš tak slizká, že bych se bál sáhnout.
  Zeman? Nevím, popište ho někdo (prosím).
  Klaus – ješitnost transkontinentálního rozměru.
  Fištejn a CIA? Co jiného, když pracoval ve Svobodné Evropě? Otázkou je, zda o něj ještě někdo stojí, protože praktický dopad jeho výlevů na veřejné mínění v (stále ještě) naší zemi konverguje k nule.

  Blbé je, když se podívám do zrcadla a podlehnu myšlenkám, proč vypadám tak jak vypadám.

  • Daleko spíše se jedná o primitivní urážku ubožáků, co se smějí lidem za tělesné vady, za které sami nemohou, Stejně nevědecké jako eugenika a rasismus. Je to jen neschopnost toho nejhoršího lidského odpadu pochopit něco ze společenských věd, základní znalostní atributy sociologie, humanismu a evropské osvícenské tradice kdy antropocentrismus a humanismus porazily animální agresi, primitivnost pudů a zažitou zášť na základě kmenových tradic atd.. Anglicky se tomu říká white trash.

   Co je komické je to, že to obvykle dělají lidé, jejichž vizáž je taková, že by pro ně fotografický papír ve vývojce raději zčernal, aby je uchránil od optické reprodukce jejich vlastního obrazu před sebou samým…Frenologie kdysi zkoumala tvar lebky s duševními schopnostmi člověka. Ano, nacisté si mysleli, že dlouholebkatost ty mimořádné kvality zaručuje. Obávám se, že tento web se nezadržitelně sune (samozřejmě zůstává dál „levicový“-) k Völkischer Beobachter nebo Der Stürmer. Tam se o fenoménu lidské vizáže vzhledem ke „kvalitě“ člověka také takto mluvilo…

   • Myslím, že i embéčko s Astrem musí uznat, že komentáře z hlediska multikulturně-genderového a Adornem a Arendtovou silně ovlivněné pozice tady na webu skutečně scházely.

    • Mnoho slov bez prinostu a cim vic tim hure takze pokud schazely tak jen k vetsimu nasrani .!

    • Mě to jeho kecání náhodou baví.
     To dlouhé nečtu a na to krátké vytrvale a laškovně reaguji, doufám, že to čas od času někdo i ocení.
     Nutno ale říci, že beze mě by tady tenhle Gesicht asi plácat nemohl, nějak jsi ten jeho ban spojil s tím mým, čert ví proč vlastně.
     To bylo řešení-neřešení, protože i kdybych sem já třeba na nový rok nepsal, tenhle sem bude psát, dokud bude dýchat.
     Copak o to, ale on píše pořád to samé dokola, co hu já znám…tak—ať nežeru- 2 roky.
     A co jsem se tak dočetl od jiných, jeho šablona je daleko starší.
     No, a teď si Tarasi představ tohohle pomatence jako předsedu Evropské komise.
     Co?
     Také tě napadlo něco podobného, co mě?
     Že tam takový je?
     A zrovna tak se ho nikdo nemůže zbavit….

   • Jeden můj kámoš- ať je mu země lehká- vždycky říkal, že každý má k stáru takových ksicht, jaký si zaslouží.
    Rovněž říkal, že „rypák hledá rypáka“.
    Docela by mě zajímal váš Gesicht, až vám bude tak 60.
    To asi bude pohled….

  • Ono nejde jenom o tvář a její krásu či ošklivost, k celkovému hodnocení dle pavědy „dojmologie“ patří i chování, pohyby, vyjadřování. A to už dává docela slušný obrázek o tom, s kým je čest. Zásadní vada metody „čistě podle ksichtu“ pak spočívá v tom, že je hodnocení zkresleno vzpomenutými měřítky krásy. Pamatuju si to ze své aktivní éry, kdy kráska otevřela pusinu – a nepůjčil bych jí ho ani kdyby prosila, naopak nenápadné nepříliš hezké káčátko promluvilo – a byla ruka v rukávě. U chlapů je to ještě markantnější, viz sympaťáci oškliváci Michel Simon
   http://www.csfd.cz/tvurce/23397-michel-simon/
   nebo Walter Matthau
   http://www.csfd.cz/tvurce/444-walter-matthau/

   No a další vada metody je, že nefunguje stoprocentně, ale jenom tak na 70 %. A to je pro vědeckou disciplínu málo.

   • Poctivě přiznám že jsem Mitrofanovu tvorbu s jeho tváří dost dlouho spojenou neměl ale naštval mne ještě dřív než k tomu spojení došlo. Pak se pro mne jeho tvář (např. „Očima Saši Mitrofanova“ na Novinkách) stala tou ikonou na kterou neklikám. Ale je pravda že své povahové rysy má mnoho lidí (řekl bych že většina) ve tváři (a hlavně pohledu) zapsané. Samozřejmě že se to netýká jen té tváře ale na portrétové fotografii (typu pas nebo OP) toho víc k pozorování není. Některým lidem ta neupřímnost z obličeje přímo vyzařuje a on je (alespoň pro mne) jeden z nich.

    Ono to z těch tváří vystupuje mnohem víc, ale hrozně špatně se to pojmenovává (byť existuje typologie která na to své škatulky má), člověk si to sám pro sebe vyjadřuje spíše stylem: „Tenhle člověk by se v takové či oné situaci zachoval asi takto“. Ale jak správně píšeš, Tarasi, taková klasifikace není nic pro vědecký přístup. No ale, z druhé strany, proč bychom si ji měli kvůli tomu odpírat, když nám během života už mnohokrát dobře posloužila, že?

    • Mitrofanov….
     ten má takový poťouchlý ksicht.
     Nejkřivější ksichty mají ale Herman a Halík, a ten Halík má pohled jako sám Lucifer!

  • Když nad tím tak přemýšlím, Pane Hudče, pak musím jen konstatovat, že věda netvoří „jsoucno“, či přírodu, nebo kosmos, jak kdo ráčí-ale naopak.
   Pravdu nelze vědou změnit, ať už si doboví géniové myslí, co chtějí.

   • Proste konec civilizace, nejake hovado na prvy pohled ti zkrizi cestu a ty budes premyslet, jestli je tvuj nazor na nej dostatecne vedecky a primerene korektni. Finito, slus.
    Teplousi, lesby, uprchlici- to jsou samozrejme jen nastroji v rukou skupiny lidi, proti kterym byla demokracie, coby metoda rizeni spolecnosti namirena. Kazdy spolecensky system konci v okamziku, kdy se ho nauci vyuzivat ti, ktere mel drzet zkratka. Socik je toho ukazkovym prikladem: Puvodne slo o zrizeni namirene proti ketasum, sobcum, vyderacum lidske bidy a nakonec ho ty same typy po 40. letech pohrbily. Za co se chodilo v 50. letech do basy, to byla v 80. letech exkluzivita, se kterou kolaborovala statni moc.
    Dnes je to to same: Demokracie mela udrzet na uzde extrentricke psychopaticke typy, dnes se z nich stali normotvurci, kryjici se LGTB, s nimiz kolaboruje statni moc.
    Nic noveho pod sluncem, o nejakeho Mitrofanova se netreba vubec zajimat, kazde sluvko o nem ztracene je vodou na jeho mlyn.

 4. Jak jsem se rano dival do zrcadla a videl tam zas ten blbej ksicht, tak jsem si rekl, ze kdyz uz je to takhle daleko, tak toho musim vyuzit…a zacal jsem na to konto citit skodolibe zadostiucineni, jak se to tu Tarasovi pomalu zasira.
  Proc zadostiucineni? Protoze mne urazilo Prorokovo srovnani Fagana a vittty, ze ktereho jsem tu snesl ponizenou supliku. Jako by mezi nimi nebyl rozdil a jako bych tak prosil i za Fagana… tak jsem to vzal osobne :o)
  Pokud tu Kamil muze stenat, ze nedostal pranicko, pak si dovoluji se take urazit.
  Pryc s EET, nastrojem velkokapitalu!

  P.S. me Brün s jednim N tahal za oci, uz kdyz jsem to psal, ted vim proc.

  • Mno… Já jsem tomu zrcadlu nikdy moc nedal a čím jsem starší tím je má potřeba shlížet se v něm menší. Ale na rozdíl od tebe necítím žádné zadostiučinění z nějakého zasírání Tarasova blogu. Vnímám to spíše vitttovým (tedy pobaveným) pohledem. Přesto (nebo právě proto) s tebou souhlasím že srovnávat vitttu s Faganem je nepatřičné – jen nějak nemohu najít kde se toho měl Prorok dopustit. Nebo máš na mysli to že dal oběma ban a pak ho zas oběma vzal? Jenže to mi nesedí. Dostali ho každý za něco jiného a když se pak Taras kvůli našemu apelu rozhodl otevřít dveře VŠEM, tak na nich holt pro nikoho zámek není.

   Ale i když riskuji přiživení tvé škodolibosti, musím zareagovat na tvé komentování mého „sténání“. No – naštvalo mne jak jsi mne okatě zasklil. Když už máš tu potřebu vyjmenovávat tak aspoň pozorně čti. To víš, Vánoce jsou Vánoce, někteří jsou v té době citlivější a když na člověka jako na potvoru, v té době zrovna sedne chřipajzna, jako se to stalo mě, tak holt má větší sklony k sebelítosti. No tak jsem si fňuknul! Abys‘ se z toho… Aspoň že Míša to jako správná ženská pochopila.

   • „kvůli našemu apelu rozhodl otevřít dveře VŠEM“
    Ja za VSECHNY neapeloval, jen za vitttu, o Fagana nemam sebemensi zajem. Otevreni vsem beru jako kolektivni trest za vzpouru proti rozhodnuti pana blogu ostrakizovat vitttu. Zde me levicove srdce zacina bit, protoze objevilo nespravedlnost pachanou na ponizenych a urazenych.
    Jakmile sem Taras pusti „Toho, jez ma hezky oblicej“ (Faganovo indianske jmeno), pak nezalezi uz na nicem, protoze diskuze jde k certu. Tolik soudruzske sily to stalo, se Toho, jez ma hezky oblicej, zbavit, veskera budovatelska prace ted prisla vnivec, to zamrzi.

    Co hrozneho se o vanocich tady v diskuzi stalo, to se stalo.
    Tohle s prehledem vyresi „Cas, smrti bratr, hrichu syn hnusneho“ (c) KHMacha a zejtra o tom nevime.

    • Mám také ten názor, ale cesty lidských srdcí bývají někdy složité a já už majitele za to zkritizoval, a nesluší se, abych to dělal nějak zbytečně často, i když jsem se tou dobou těžce urazil.
     Jsou to fakt propagandistické blbosti, co fagan píše, ale svým způsobem je to poučné, protože kdokoliv sem přijde, fagana zná, a bezpečně identifikuje jeho bezduché šablony.
     Ale on s nimi vydržel celé roky na zřejmě mnoha blozích, a ještě u toho (chvíli) vypadá jak intelektuál.
     A ta vytrvalost……..sakra, tu měli mít naši mladí hokejisté v utkání s Dány, a nemuseli trapně v prodložení rupnout!

     • „ale svým způsobem je to poučné“
      Fagan je poucny v jednom a sice, ze pokud si ho nekdo pusti na blog, se kterym to mysli vazne, pak to muze zabalit.
      Ja samozrejme Tarasovi take nemam co vycitat, je to jeho blog, zde muze uplatnovat taktiku pozitivnich ostruvku kapitalisticke deviace a pripoustet koho chce a zbavovat se koho chce.
      Zivot je krute paradoxni…
      Ted jsem nekdy cetl u Klausova Hajka takovouhle maximu: Deleni politicike debaty na pravou a levou uz postrada smysl, ted se deli na lzivou a pravdivou.
      Na tom neco je…
      Samozrejme nemuzu nutit Tarasa, aby skakal, jak ja budu piskat…ovsem sprizneni letitou volbou nemohu jen tak mlcet…ale nevydrzim to samozrejme dlouho, do tretice si zvolam: Necht zhyne DDT! a tim to skonci. Konecne bud se muzu odstehovat do severni Koreje, anebo si zalozit svuj blog.

      • Ale vždyť si docela pěkně s Faganem povídáte, a věcně, takže jeho přítomnost je spíše obohacením diskuze, ne že by tato šla do kopru. Navíc máte hodně společného, ty máš nick embéčko a říká se ti Sax, on má Ondřeje a říká se mu Fagan. Což mi připomíná časy, kdy se za komunistů Slávia jmenovala TJ Dynamo Praha a vyvozovalo se z toho, že čeština má mnohem těžší výslovnost než angličtina, protože vzpomenuté TJ Dynamo Praha se vyslovuje Slávie.

       S tím založením vlastních stránek je to dobrá myšlenka, budu ti tam pravidelně přispívat a kromě toho chtít, abys pustil na svůj blog Fagana.

       • Vecna diskuze je malo, aby byla obohacujici, musi byt navic vedecka a korektni.
        Takova, kde se da normalne argumentovat a oponent te donuti k zamysleni.
        Na emebcko samozrejme hrdej nejsem, ale doufam, zes nezapomenul, ze je to tvoje vina, ze se takhle jmenuju.

        • Embéčko je hezký, takže bych moh bejt hrdej, ale nezdá se mi, že by moje paranormální síly byly tak mocné, aby v tobě vyvolaly touhu jmenovat se embéčko. Sem na něm dělal autoškolu.

     • Ještě k vitttovi 22:09: mýlíš se, že „… Ale on s nimi (Fagan) vydržel (se šablonami) celé roky na zřejmě mnoha blozích…“ Fagan prodělal dost zásadní vývoj, od zuřivého tržního pravičáka, neoliberála vzor Milton Friedman, až k dnešnímu multikulturnímu příznivci LGBT komunity a liberálovi levicového ražení. Akorát ten frňák má pořád vysoko vztyčený.

   • Taky, jo?
    Na mě to také skočilo, ale Míša se se mnou ani nebavila, když jsem jí-zbrocen potem- vyhledal příslušné tématické pasáže v mém příručním vydání Mein Kampf, které si čtu čas od času na hajzlu, ale nemohl jsem ho jako na potvoru najít.
    A věru to byly pasáže k věci, neb je zjevné, že ve vnitřní soudržnosti národního státu se vůdce nemýlil.
    Protože vydržet s takovými idioty ve vládě a s takovými sousedy může jen vytrvalý a soudržný národ, jak vidno na příkladu nás, Čechů.

 5. Tedy, neurážím často, ale když už, tak opravdu s chutí. Ten Ondřej (a jeho výlev v 10:43 zde) je skutečně ukázkové hovádko. Já o fyziognomii a on o tělesných vadách, eugenice a rasismu…… a ke všemu to snad myslí vážně 🙂 .
  Bože bože, do čehos to duši dal?
  Jak se píše v Knize: „Vy za nic nemůžete,“ chlácholivým tónem mluvil dál jednoroční dobrovolník, „při mnohých rodech a druzích odepřela příroda živočichům ,všechnu inteligenci, slyšel jste někdy vypravovat o lidské hlouposti?

  Následovat nepochybně bude dvacetipalcová Ondřejova odpověď s kadencí deseti cizích slov za vteřinu. Tož, tuž se, mládenče!

  • Vic nez o kadenci jde o myslenkovou impotenci:-(
   Je to jen stale opakovani a dovolavani se autorit a obhajoba nicive formy rozkladu ve jmenu noveho pojeti lidskosti merkelismus zvanem.
   Dobre je to jen v jednom. Ze se nam toto nebezpeci stale pripomina a ze je treba se branit!
   Je to stale stejny scenar.
   Presne situaci v Evrope popsal politolog George Igler o svobode slova

 6. Vic nez o kadenci jde o myslenkovou impotenci:-(
  Je to jen stale opakovani a dovolavani se autorit a obhajoba nicive formy rozkladu ve jmenu noveho pojeti lidskosti merkelismus zvanem.
  Dobre je to jen v jednom. Ze se nam toto nebezpeci stale pripomina a ze je treba se branit!
  Je to stale stejny scenar.
  Presne situaci v Evrope popsal politolog George Igler o svobode slova – pred soudem
  https://www.gatestoneinstitute.org/7806/free-speech-europe-britain

  Kazdy kdo kritizuje a nesouhlasi s prilivem muslimu do Evropy je oznacovan jako xenofob a fasoun
  Realne nebezpeci z jihadu je prehlizeno ci popirano coz povede bud k islamizaci ci balkanisaci.
  Utoky muslimu jsou vydavany za akt jednotlivcu ac existuje dost dukazu o militantnosti wahabismu.
  take diky medialnich presstitutu se slunicko-fasismus po kazdem utoku utuzuje .
  Oni nikdy nepriznaji ze se jedna o stejne nelidskou ideologii jako byl nacismus.
  Ze pry jen „Jednotlivci“, pomatenci jen ne militantni wahabismus jen ne salafismus !

  Fakta jsou ignorovana a popirana:
  Jsou evropští muslimové bezpečnostní riziko? Miliony z nich údajně schvalují ideologii IS
  http://www.securitymagazin.cz/zpravy/jsou-evropsti-muslimove-bezpecnostni-riziko-miliony-z-nich-udajne-schvaluji-ideologii-is-1404049940.html
  co tato informace?
  http://www.securitymagazin.cz/zpravy/-1404049789.html

  „Člověk by si myslel, že po každém teroristickém útoku mezi politiky narostou pochybnosti o správnosti přistěhovalecké politiky otevřených dveří. Bohužel opak je pravdou. Obhájci muslimů, podporováni mainstreamovými médii, přesouvají pozornost od obětí těchto útoků ke kritikům migrační politiky a multikulturalismu,“ podivuje se Igler s tím, že hrozba trestního stíhání umlčela již celou řadu jedinců, kteří si dovolili kritizovat islám.

  „Například jeden Holanďan se na Twitteru vyjádřil proti zřizování uprchlických center a v ten samý den jej navštívila policie. Upozornila ho, že v případě dalších podobných komentářů bude mít problémy. To samé potkalo jednoho muže v Belgii a ve Velké Británii. Přitom tento Brit se pouze na ulici ptal muslimské ženy na její názor na teroristický útok v Bruselu. K tomu je třeba zmínit, že německá kancléřka Angela Merkelová řešila se zakladatelem Facebooku Markem Zuckerbergem omezování kritických poznámek na adresu syrských uprchlíků.“

  Ano proto se slunicko-fasismus po kazdem utoku utuzuje nebot takova je argumentace merkelismu a jeji politika v denni praxi.

  Igler poukazuje na to, že omezování svobody slova se týká skutečně celé Evropy. „Zakladatel německého hnutí PEGIDA Luc Bachmann za poslední dva roky čelil 288 obviněním, které byly později v drtivé většině případů pro nedostatek důkazů odloženy. Nicméně proti němu aktuálně běží čtrnáct trestních stíhání.

  Kritici multikulturalismu a politiky otevřených dveří jsou v Evropě kriminalizováni, všímají si v USA
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Kritici-multikulturalismu-a-politiky-otevrenych-dveri-jsou-v-Evrope-kriminalizovani-vsimaji-si-v-USA-430466

  Je to stale stejny scenar.
  Jak drive nacismus s Hitlerem tak dnes Merkel.
  Jiz dvakrat uvrhlo Nemecko Evropu do utrpeni. Vzdy v rezii banksteru !
  Naposledy pres nacismus,
  Nyni potreti otevrenim dveri wahabismu.a pronasledovanim vlastnich lidi.
  http://www.securitymagazin.cz/zpravy/kritici-multikulti-jsou-neprateli-statu-je-v-evrope-ohrozena-svoboda-slova-1404050124.html

  Svinstva vyse popisovana nenechte proniknout do CR !
  A ruzne Fagany ctete! Ctete pozorne abyste vedeli jaka nebezpeci hrozi !

 7. Kritici multikulturalismu a politiky otevřených dveří jsou v Evropě kriminalizováni, všímají si v USA
  Politolog George Igler ve svém textu publikovaném americkým think-tankem Gatestone Institute tvrdí, že je v Evropě vážně ohrožena svoboda slova. Především kritici multikulturalismu a přistěhovalecké politiky otevřených dveří jsou podle jeho názoru kriminalizováni pouze za to, že mají odlišné názory než mainstreamoví politici.
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Kritici-multikulturalismu-a-politiky-otevrenych-dveri-jsou-v-Evrope-kriminalizovani-vsimaji-si-v-USA-430466

  • To by „negrofobove“ odsud museli být už dávno na Pankráci a Bachmann ve Spandau:-)..

 8. Uz jen 6 hodin do Noveho roku zde u velkeho mostu spojovaneho take oceli a nyty ze Skodovky 🙂
  Vam v republice preji Evropu bez wahabismu a salafismu , mir a pokoj lidem dobre vule.
  Vse nejlepsi v r.2017 🙂

  • Ať slouží zdraví, Astře a všechnu barevnou pakáž i s jejich sluníčkovými otroky vystřelit na mars!
   Tam by mohli založit nové lidstvo a nikdo by jim u toho nepřekážel.

   • Já také. Astrovi ten co mu už začal a ostatním ten který nám přichází. 🙂

    • Pěkně si to užij, Kamile, a že jsem tak smělý, jak ti je?
     Já pro změnu mám rýmu, že už necítím frňák, to je fakt zábava……

 9. Taky přeju všem hezký nový rok. Hlavně ať vás nedohoní důsledky toho, co se vám momentálně jeví jako neškodné anebo dokonce žádoucí.

  • Tak teda jo, hezký nový rok, a důledkům je třeba předcházet, takže už mám nákupku na novou opakovací pistoli, něco lehčího, ale s výkonným nábojem, co se dá nosit u sebe a nerve to kapsu.

 10. „A jednou tam mluvila Němka, že je těžké žít mezi Čechy jako Němka, no ale že je třeba mluvit česky, protože jestli Čech vnímá něco jako neskutečnou neslušnost až drzost, tak když cizák tady žije, a neumí česky!“

  Ta tuto poníženou supliku bezvýznamné země, která ve srovnání se svými západními sousedy dopadá jak v politické kultuře, tak v bohatství a sociální vyspělosti a solidaritě – jako primitivní chudák, co nemá nejen na svoje vlastní výdaje a a bezostyšně žádá peníze po těch vyspělejších, on má ještě nestoudnou drzost aby si diktoval, v jakém jazyce své ponížené požadavky bude formulovat!

  Magnificentní článek ze SKUTEČNĚ levicového webového fora, Deníku Referendum, a jeho šéfredaktora Jakuba Patočky. Dovolím si nedlouhou citaci…

  „Začíst se do produkce českých médií na téma Angela Merkelová po berlínském útoku na vánoční trhy je zážitkem pro otrlé. Základní dojem z četby je ten, že snad každá z našich spoluobčanek, dokonce i Lenka Zlámalová nebo Jana Volfová, by její práci zastaly lépe. Kdyby si tak jenom byla ochotná nechat poradit… Jeden se musí ptát, proč se vlastně ve svém teutonském zápecnictví nenaučí česky, aby se mohla nechat trochu poučit o tom, jak se myslí u nás ve světě…

  Češi ve své většině prostě nechápou, neumí si ničím nijak vysvětlit, jak si Němci mohli zvolit kancléřkou takovou nemrcoušku, která by u nás těžko mohla dělat starostku ve Lhotce. Co je ale vůbec nejnepochopitelnější, Němci si ji zvolili už třikrát; a příští rok si ji dost možná zvolí počtvrté. Svou pozici předsedkyně CDU letos obhájila s více než devadesáti procenty, a podporu si u německé veřejnosti soustavně udržuje nadpoloviční.

  Co si tedy máme my moudří Češi s tak povážlivou manifestací německé zaslepenosti počít? Pokus o vysvětlení titulkem „Merkelová je pro Němce jistota, touží po mateřském přístupu,“ je blízko, pokud jde o své bližní, my Češi už nějaký čas vesměs nedáme dopustit na přístup macešský. Přesto by jej asi jeho autor nechtěl překládat do němčiny v kterékoli německé hospodě po desáté – míníme tím po desáté ráno; raději snad ani v hipísáckém Kreuzbergu ne. Milé Echo, Novinky, Parlamentní listí, co myslíte, nemohl by Němce zachránit český protektorát?“

  http://denikreferendum.cz/clanek/24356-skveli-cesi-strasni-nemci

  Snad jen to, k čemu vztahuji tuto repliku Jakuba, aby bylo patrné, že i bez toho, že by Jakub kdy zabrousil do nahnědlých kalných vod dalších webových zdrojů, nabízí se právě výše uvedený citát nicku vitta….Odpovědí na to mu budiž tento článek. Jinak i pro veleváženého Tarase, přidám svoji poněkud „insiderovskou“. Proč to budou vždy ( A RÁDI) Češi, kdo se bude učit německy potažmo anglicky není nic jiného, že nikdo jiný z „cizáků“ tu potřebu učit se česky mít nebude, a budou to vždy Češi, kdo budou díky své velikosti, mezinárodnímu významu a konečně té ekonomické a kulturní vyspělosti, kdo budou závislí na „cizácích“ a NIKDY ne naopak. Holt tu platí, že v důležitosti toho, co máme nabídnout světu ve srovnání s Německem, si NIKDY NEBUDEME ROVNI…

  P.S. Článek Jakuba stačí za to přečíst celý, pro někoho postačí jím citované první čtyři odstavce, aby pochopil, že mravní a sociální suterén se nachází tam, kde si říkají „bulvár“ či „alternativní média“ a proč nikdy stoka, která časem opustí své koryto v podzemí a vybublá na povrch, nebude tím zdrojem informací, ke které by se upínali lidé kulturně a sociálně vyspělí, jako jsou např. lidé v těch západních cizáckých zemí.

  • Patočka a Ondřej, jediní dva čtenáři denníku Referendum.
   Jsou to jen kecy, já jsem jen jak nakoupil, tak prodávám.
   Jiní Němci to třeba vidí jinak, asi nejsou univerzální Němci (kvalitní genetický matroš) a univerzální Češi (aušus untermench), jak si myslí Patočka a Ondra, oba silně ovlivněni Norimberskými zákony a hitlerovským nacismem, z pozice poníženého protektorátního kuratoria.
   Slušnost je, naučit se jazyk země, ve které chci žít, a když jde o ochodní styk, je to nejen slušné, ale i výhodné, což dokazuje množství Němců, kteří se v pohraničí učí česky- a samozřejmě naopak.
   Nutno říci, že dle mého názoru nemá Německo dobré ekonomické výsledky proto, že tam žijí Němci, ale proto, že jich je hodně a jejich předkové se museli-stejně jako ti naši- rvát s matkou přírodou o každý KW tepla a o každý KJ energie.
   Na rozdíl třeba od Španělů, kteří se zase tak divoce rvát nemuseli, takže jsou dodnes poměrně líní…
   Němci ať si to dělají jak chtějí, mohou si volit Merkelovou nebo Hitera jak chtějí, mohou přijímat Norimberské zákony a posílat své občany do koncentráků a pálit je tam v pecích- po tom nám nic.
   Mohou přijímat miliony negrů každý rok a dávat jim tisíce EURO za měsíc jen tak, z plezíru, po tom nám také nic není.
   Ale ať do toho netahají své sousedy a leckdy i sousedy svých sousedů.
   Zvou si negry do země, a kvílí o solidaritě a buší u toho do našich dveří.
   Rovněž ve svých koncentrácích pálili nakonec raději cizí občany, než svoje, zřejmě proto, že jim ti jejich došli, a nechtěli nechat své technicky dobře připravené plynové komory a kremační pece zahálet.
   To už Ondřeji je- mírně řečeno- neslušné.
   A moje česká rada Němcům?
   Starejte se o sebe, a bude nám všem lépe!

   • To jsou zajímavé vývody, opět spíše by mě zajímalo, kdy jste přestal chodit školy, než kdo Vás učil…

    „Nutno říci, že dle mého názoru nemá Německo dobré ekonomické výsledky proto, že tam žijí Němci, ale proto, že jich je hodně a jejich předkové se museli-stejně jako ti naši- rvát s matkou přírodou o každý KW tepla a o každý KJ energie.“

    Je zajímavé posuzovat „logiku“ Vašich sdělení, na reálfaktech, protože „postpravdivá“ společnost je zajímavá tím, že nejenže odporuje poznané a vědecky prokazatelné realitě, ale že odporuje vnitřně i sama všem těm nesmyslům, co jsou v ní obsaženy….

    Nejbohatší státy světa, opakujte si vitto, každý den před spaním jsou ty MALÉ, naopak velmi chudé jsou naopak ty na obyvatelstvo početnější…

    Příklad

    1. Švýcarsko (8 mio./obyv.)
    2. Švédsko (9,5 mio./obyv.)
    3. Lucembursko (0,5 mio./obyv.)
    4. Norsko (5 mio./obyv.)
    5. Nizozemsko (16 mio./obyv.)

    příkladem chudých zemí mohou být všechny země zejména nad 100 milionů obyvatel, které jsou zařazeny mezi ty rozvojové (BRICS) Brazílie, Rusko, Indie, Čína, Jižní Afrika – až po ty nejchudší, jako je Venezuela (30 milionů) KLDR (30 milionů).

    Dalším těžkým nesmyslem „postpravdivé společnosti“ je snad fikce, že národy ležící v subtropickém pásmu se, volně cituji „nemusejí -na rozdíl od nás- rvát s matkou přírodou o každý KW tepla a o každý KJ energie“.

    Příkladem budiž všechny země BRICS mimo Ruska, kteří mají díky klimatickým podmínkám možnost získávat energii z obnovitelných zdrojů a přesto jsou chudé a naopak. Ty co jsou bohaté, jsou malé a leží také u moře jako Španělé Takže dobrými příklady jsou Hong-Kong, Singapur, SAE anebo Katar jsou bohaté natolik, že tam třeba stavební dělník si tam vydělá kolem 22tis.$. ročně.

    takže vyprávějte nesmysly o cizích zemích, kde jste nikdy nebyl, neumíte se s jejich lidmi domluvit, ani si cokoli přečíst z jejich deníků, abyste měl alespoň bazální představu a kom to mluvíte, tak vyprávějte si ty nesmysly klidně dál. Postpravdivá společnost je založena na týpcích co nebyli dál než v sousedním okresu a vše co ví o světě, ekonomice a globálních procesech vyčtou na Parlamentních Listech.

    • Hmm…
     Německo asi bohaté není, jak vidno.
     No, nehodí se do tabulky, je tam moc lidí.
     Ale všechny vámi jmenované země jsou s obyvateli, kteří se museli rvát o každý KW tepla a každý KJ energie.
     Norsko bylo nicméně ještě před asi 70 lety z nejchudších států Evropy, ale pak se tam našla nafta a hle- už jsou bohatí.
     Ne každá země s ropou je ovšem bohatá, inu, to jsou asi ty geny.(i když ty jejich jsou prý nějak incestní, nebo co, takže kradou kvalitní bílé děti, i když tam mají nyní přehršel černých podivínů)
     Švýcaři zbohatli na bankovnictví, spočívajícícm v krytí zisků z organizovaného zločinu a válek, ale také se to musí umět, to je fakt.
     Švédsko je země bohatá a obrovská a je tam taková kosa, že jim to bohatství nikdo neměl chuť ukrást, no, chuť možná jo, ale technicky je to složité.
     Nizozemci tyli z kolonií a Luxembursko je daňový ráj, ale ono to jsou tak trošku kecy, dá se to různě zpochybnit, ale jedna věc je JISTÁ.
     Jsou to země BÍLÉ.
     V současné době ovšem poněkud tmavnou, takže se snižuje jak jejich bohatsví, tak dobrá nálada obyvatel.
     Váš výčet zemí, zařazených mezi rozvojové je minimálně komický, Čína je v některých věcech 100 let před námi….v jiných zase 100 let za námi, což nepřekvapí, s ohledem na její lidnatost a velikost.
     Líbí se mi ty vaše kecy- dlouhodobě- o postpravdě (novinka r.2016) a různých statistikách, kterým ovšem může uvěřit jen debil- pokud připustím, že je debilové rovnou netvoří.
     Já samozřejmě nemohu za to, že i když mluvíte německy a anglicky, jste slaboduchý a tudíž ze všeho vykulený a frustrovaný, takže musíte číst denník Referendum, který je svou výpovědní hodnotou vhodný leda jako toaletní papír na hajzly v blázinci, nebo ve viruálnu BL, kde psychopatičtí autoři připomínají partu myslitelů na tripu, kteří budou mektat svoje mimozní teorie i v situaci, kdy budou hořet kolem celá města.
     Něco jako když Němci snili o vítězství ve II.světové válce, když Rusové ofenzivami s milionovými armádami valchovali Wehrmacht zu grunt a z druhé strany nejsilnější ekonomika světa USA spolu s imperiem, nad kterým slunce nezapadá UK vykládali z lodí tolik válečného materiálu, že to nebylo kam dávat a jejich vojáci byli přežraní a překouření a nevědli co z benzínem, zatímco slavná německá armáda neměla co nalít do- již notně omezeného- strojového parku.
     Sem se tomu vždycky divil, ale teď už vidím, co je k tomu vedlo.
     Naivita, křížená s tupou poslušností, a blbostí- a (hádejte) s AROGANCÍ.

     • Jestli se Vám nelíbí země z první pětky, klidně si tam přihoďte ty, co na nich žádné výmluvy o tom že tyjí z kolonií nebo jsou daňový ráj nenajdete (obě jsou spíše „daňová šatlava“) a jsou opět malé – tedy Dánsko a Rakousko, ty se umístily hned o pár míst níže. Takže žádný ekonomický kolaps Západu pod náporem „negrů a čmoudů“, ale PRÁVÉ NAOPAK, je tu třeba bezprecedentní přebytek německého HDP 12 mld. EUR ročně i s „živením“ 1 milionu uprchlíků, nejnižší EU nezaměstnanost za posledních 10 let (např. Německo i Česko, které ovšem německý průmysl živí, měly v březnu 2016 nezaměstnanost 4.1 resp 4,2%) „double-digit“ megarůst Irska nebo růst čistých reálných mezd očištěných o inflaci ve Švýcarsku (ano, měli jsme se v kapitalismu podle apologetů „vědeckého“ marxismu utopit v megainflaci, ale my se bojíme deflace, tedy zlevňování) kde od roku 1998 o vzrostly platy o celých 80%, tj. ročně o 4,5% netto!

      Z toho vyplývá že na Západě roste ona „postmateriální“ společnost (protože lidé nemají už takovou potřebu hromadit LG LED TV jako hlupáci z Východu, kde krom velikosti uhlopříčky jiný ukazatel životní úrovně neznají), se mimo multikulturní tolerance preferuje význam (celoživotního) vzdělávání s důrazem na humanitní vědy, pěstuje se kulturní happeningy organizované společností zdola, tedy neelitářskou formou, tedy nic jako je mezzosopranová subreta Cecilia Bartoli při zpěvu Vivaldiho opery Bajazet v La Scale, ale něco co přípomíná klasické fesťáky jakým byl legendární Woodstock v USA, tak na tyto tradice dnes navazuje ve stejné době se profilující britský festival v Glastonbury, který letos slavil 56. narozeniny.

      Zatímco na Východě pořád k naší kultuře platí nezřízené pití alkoholu, se pije metanol buď oficiálně vydávaný za destiláty, jako u nás v ČR před 3 lety anebo s vědomím konzumenta, že pije pěnu do koupele jako v Rusku za současných ekonomických problémů v Rusku….Takže dělící čára mezi bezprecedentní chudobou a někdy až plýtvavým bohatstvím je opět místo železné opony Východ/Západ, kde čím více na Západ, přeci jen platí liberálnější a zároveň kulturně vyšší normy vzájemného chování než to naše postkomunistické, ať se jedná o vztah zaměstnavatele a zaměstnance nebo o vztah mezi výrobcem a spotřebitelem. Navíc i běžné vztahy mezi lidmi tomu odpovídají, ty plné závisti, zášti a hnědo-rudých reminiscencí na vlády silné ruky najdeme opět více na Východě než na Západě…

      P.S. Námět na pár dnů relaxace do Austrálie pro Astra. National Multicultural Festival 2017 Canberra.

      • Tenhle text ukazuje, proč vedou EU takoví degeni.
       Když si tohle (a podobné) čtou, musí být prostě sami se sebou nejen spokojeni, ale přímo nadšeni.
       Ty dvě země jsou zase bílé, začínám vás podezírat z rasimu, protože třeba taková Saudská Arábie je určitě také vyspělá, a nikde se ve vašich výčtech neobjevila.
       A co teprve africké země, které se zbavily již před lety jha kolonialismu.
       Ty kulturní happeningy, organizované společností zdola, to je také hukot.
       To jsou ty všelijaké homopochody, týdny občanského neklidu, a multikulturní festivaly, které stojí z peněz státu tolik, že by za ty prachy měly výbavu všechny hasičské venkovské spolky?
       A Německo a jeho „živení“ 1 000 000 uprchlíků?
       Proč je to v uvozovkách?
       Německo nejen že živí milion uprchlíků, ale některé z nich živí i vícekrát, protože mají 10 identit.
       Čemu se divím, že nesníží VLASTNÍM lidem daně, když mají na rozdávání.
       Tak- a dal jste tam už 7 zemí a Reich pořád nikde.
       Kde se vlastně nachází ve výčtu úspěchů a štěstí?

       • Jestli chcete nebílé vyspělé země, pak jsem Vám jmenoval už jednou Katar a Spojené arabské emiráty. Jestli Vám to nestačí přidám Singapur.

        Německo mezi elitou nejvyspělejších TOP 10 také je, ale říkal, jste lež, že dobré ekonomické výsledky jsou dány jeho velikostí. Nejsou, jsou malé státy, co jsou také vyspělé, ba o drobek vyspělejší. Lež. č. 2 byla o tom, že země co se nemusejí potýkat s dobýváním kW energie jako údajně Španělsko (kde jste to vycucal že oni nemusejí, opět nebudu komentovat, protože lžete resp. o tom, jaká je konsupce západních zemí energií nic nevíte, resp. jaká je státní energetická koncepce té dané země, a z toho vyvozujete, opět lživě, že jsou líné a tudíž také neúspěšné.

        Lež č. 3, že jen „bílé“ země jsou úspěšné jsem Vám vyvrátil už předtím a teď jen doplnil. Lži, resp. Vaše nesmysly pramenící z neznalosti bych tedy mohl najít v každém Vašem rádoby zahraničně-politickém komentáři o tom, „jak to tam funguje“ vyčteným z politického bulváru a hoax medií. Nicméně to mně vážně nebaví, takže budu reagovat až najdete něco podnětnějšího k reakci, než je Vaše neznalost ekonomických reálií evropských ergo světových ekonomik.

        • Nemohu za to, že jste slaboduchý, jak jsem již předeslal.
         Politický bulvár, hoax média, ekonomické reálie…..
         To jsou vaše modly, stejně jako všemožné tabulky a statisticky dokazující jednou to, jindy ono, leckdy na úrovni perpetum mobile.
         Byla řeč o genetice národů, nějak tak jsem to nazval, i když odborně to jistě bude jinak.
         Nepotřebuji tabulky a statistiky na to, abych si odvodil, kolik energie bylo třeba na život ve Španělsku, resp. na tom území, a v Německu, resp. na tom území- dejme tomu před několika tisíci lety.
         A o to mi jde.
         Pokud tedy Němec, Čech nebo Kelt, či Viking nebo z koho se skládají současné národy, chtěl přežít a mít co žrát a teplo v zimě, musel se pořádne smekat, o hodně víc, jak takový Španěl, či Gal, nebo z koho se skládají dnešní národy té oblasti.
         Použil jsem jednotky soustavy SI, ale tehdejší výkon lidí se jimi dal také měřit.
         Mělo z toho vyplynout, že středoevropské a severoevropské národy jsou na práci zvyklí, zatímco jihoevropané (nebo negři a čmoudi) zase tolik ne, což je logické.
         V evoluci žádný organismus nečerpá více energie, než potřebuje k životu a rozmnožování, evoluce neplýtvá.
         U lidí je to součást kulturního dědictví, ale dá se předpokládat, že za 100 let-pokud bude takový dostatek- budou líní i seveřané a středoevropané, ale to je pouze moje teorie, třeba to bude trvat déle.
         Vy jste mi nic nevyvrátil, vy jste NIKDY NIKOMU nic nevyvrátil, alespoň co jsem sledoval, vy jste VŽDYCKY reagoval na svoje sny, a ne na text oponenta, cizí názory vás nezajímají, vy píšete to svoje a píšete si sám se sebou, zahrnujíc se tabulkami a grafy, pořád stejnými,bez ohledu na téma diskuze.

         • Hele, tady mas legraci:
          V ramci vzoroveho protirasistickeho postoje kontrolovala nemecka policie navstevniky kolinskeho silvestra podle rasoveho klice:
          Severoafricane doprava!
          :o)
          http://www.zeit.de/gesellschaft/zeitgeschehen/2017-01/polizeieinsatz-koeln-silvester-racial-profiling
          Ted z toho maji horke hlavy…pry se to v nouzi da povazovat za opravene :o) Mozna :o)
          Pred 3 lety bych jeste ani nahodou nerekl, ze budu svedkem takoveho absurdniho divadla. Kdo to bere vazne, ten se z toho zblazni.

          • A co na to frankfurtská škola?
           A co Denník referendum?
           A co nejdůležitější Evropan, nečech, Jakub Patočka?

          • To je ale psina 🙂

           U Tribuna Ota:
           „Jistě, ekonomický kolaps Západu je třeba přebytek německého HDP 12 mld. EUR ročně i s „živením“ 1 milionu uprchlíků, naše nejnižší EU nezaměstnanost 5,4% „double-digit“ megarůst Irska nebo růst čistých reálných mezd očištěných o inflaci (ano, měli jsme se v kapitalismu podle apologetů „vědeckého“ marxismu utopit v megainflaci, ale my se bojíme deflace, tedy zlevňování) od roku 1998 o celých 80%, tj. ročně o 4.6%!!!“
           https://tribun.name/2017/01/01/spiritualita-smichu/#comment-110757

           Zde Ondřej:
           „Takže žádný ekonomický kolaps Západu pod náporem „negrů a čmoudů“, ale PRÁVÉ NAOPAK, je tu třeba bezprecedentní přebytek německého HDP 12 mld. EUR ročně i s „živením“ 1 milionu uprchlíků, nejnižší EU nezaměstnanost za posledních 10 let (např. Německo i Česko, které ovšem německý průmysl živí, měly v březnu 2016 nezaměstnanost 4.1 resp 4,2%) „double-digit“ megarůst Irska nebo růst čistých reálných mezd očištěných o inflaci ve Švýcarsku (ano, měli jsme se v kapitalismu podle apologetů „vědeckého“ marxismu utopit v megainflaci, ale my se bojíme deflace, tedy zlevňování) kde od roku 1998 o vzrostly platy o celých 80%, tj. ročně o 4,5% netto!“

           Kdo od koho opisuje?
           A nebo neopisuje, neb kluci jedné mysli a jedné klávesnice jsou?

     • Palec nahoru!
      Tam se Ondra musí najít, i když si samozřejmě bude myslet, že autor článku je polovzdělaný bílý idiot!

Komentáře nejsou povoleny.