Kvóty na neschopnost

Pracoval jsem většinu života v oboru, který svou přirozenou drsností jak pracovního prostředí, tak i pracovních vztahů ženy z vedoucích výkonných pozic vytěsnil, eliminoval. Tedy jsem neměl mnoho příležitostí s nimi spolupracovat tak, jak to ve svém komentáři u Pána z Bavorů popsal Kchodl. Jeho komentář, který přináším v plném znění, je jakousi antiódou, filipikou proti ženskému živlu v podnikání – a nemám důvod mu nevěřit, tím spíš, že jsem obdobnou zkušenost udělal s ženami ve funkcích a pracovních pozicích ve státní správě, soudnictví, školství či zdravotnictví.

„Ženská na řídící pozici je téměř vždy totální katastrofa, dokonce i když je někde v nižší úrovni. Výsledkem jsou vždy katastrofy, v mnoha ohledech, od personálních po ekonomické nebo vývojové. Jak vidím firmu, zamořenou ženskými ve vedoucích pozicích, prchám. I kdybych si měl odkousat nohu v železech jako raněné zvíře.

Jejich cesta je dlážděna mrtvolami, vždy. Zničenými firmami, zaměstnanci pod práškami nebo na hraně alkoholismu či nervového zhroucení.

Nedokáží pochopit, že dnešní nepřítel může být zítřejší spojenec, takže pokaždé musí poraženého totálně zostudit, dodělat, zahubit, odstranit, vyzmizíkovat. Jdou do krajnosti, nedodržují žádné meze, zásady, morálku, rytířství, fair-play – když někdo upadne, ukopou ho k smrti. Což je v byznysu smrtelná věc, protože když dosáhnou nějakého vítězství, popudí tím proti firmě všechny, a jakmile se situace změní, následuje katastrofa.

Nedokáží oddělovat manažerské a technické problémy od sebe, takže pokud najdete technickou chybu v jejich práci, jste jejich doživotní nepřítel, přitom jde mnohokrát o kokotinu, kterou by chlap na jejich místě za minutu zapomněl, ale ony ne, berou to jako napadení jejich řídící autority. Nedokáží pochopit, že je v tom diametrální rozdíl. Jsou neomylné jaksi celkově, to chlap ne – chápe, že neumí všechno, ale ženskou to do hloubi duše urazí.

Málokdy jednají přímo, na mnoho věcí jdou totální oklikou a obtížně se s nimi vyjednává, protože je těžké zjistit, co jim opravdu vadí a co je jejich cílem, často používají úplně zástupné problémy, když jim jde o něco jiného.

Používají odporným způsobem salámové metody, nikdy nechápou slovo ne jako definitivní. Mají ve zvyku dosáhnout svého, bočním způsobem, vyčíhají si okamžik, kdy je šéf zahlcen jinými problémy a nedává tolik pozor: v té chvíli z něj vyrazí nějaký podmíněný neurčitý souhlas – a pak dělají že souhlas byl definitivní a bez podmínek.

Smlouva dojednaná s ženskou není nikdy definitivní, viz. salámová taktika výše, plus kličky – chlap by se styděl nečestných kliček používat, ženská ne, ta je tam dá schválně. Nechápe, že to ničí pracně dojednaný vztah – smlouvy s podrazákem nemá nikdo rád.

Odmítají převzít odpovědnost za chyby, za ty vždy může někdo jiný. Jsou schopné ostatním vyčítat každou blbost a selhání daleko do minulosti, ale svoje chyby si „nepamatují“ ani den.

Neumí kompromisy win-win. Když vítězí, chtějí vše, aby poraženému nezůstalo nic. A často jim nejde o výhru, ale hlavně o to „nic“ na straně protivníka – to je pro ně důležitější. To je základ budoucí katastrofy. Nechápou, že vše nekončí teď, ale že zítra a za rok je také den a vše bude pokračovat, pak se může situace otočit a nula bude na naší straně, protože protivník takové zhovadilé jednání nezapomene. Nechápou, že o výhru se musí rozdělit, protože je to do budoucna lepší strategie – na budoucnost nemyslí, nechápou kontinuitu.

Vše chápou jako hru s nulovým součtem – psychicky žijí ve světě, kde koláč má konečnou velikost, nechápou, že je možné upéct větší koláč. Že není nutné jednomu vzít, aby šlo druhému dát.

Jsou nesmírně rigidní a vše plní na 100%, nemají žádné slitování. Když je befel od vedení, striktně ho dodržují, i kdyby byl nelidský a nesmyslný. Chlap to nějak obejde nebo změkčí, ale ženská ne. Kdyby dostaly příkaz půl mančaftu postřílet, udělají to (hyperbola).

Dokáží být naprosto bezcitné, za to opačně vyžadují miliardy ohledů.

Neumí často odlišit důležité od nedůležitého, stanovit věcem priority, při přehlcení „hasit jen ty největší požáry“ a postupně se propracovat k těm menším. Takové jednání je jim úplně cizí – musí na tohle mít metodiku, nedokáží to řešit intuitivně. Při požáru domu budou vynášet hodiny, ale nechají tam batole – asi tak. Technicky řečeno, nedokáží řešit problém prioritních obsluhových front, při zahlcení.

Dalo by se toho napsat ještě více, ale asi by to znělo poněkud misogynně.
Jsou jistě výjimky – setkal jsem se za 30 let pracovního života s asi pěti – kdy si Špageťák (JHW, Bůh, Velké Jsoucno, …) asi v posledním okamžiku stvoření nového života věc rozmyslel a na skoro hotového chlapa připlácl všechny ty tak milé ženské orgány – jinak si to nedokáži vysvětlit.

Celkově vzato, skoro vše, co dělá ženu ženou, z ní dělá špatného šéfa.
Také špatného lovce, špatného pilota, špatného horníka, … ale také velmi dobrou matku, milenku, … to chlap zcela určitě neumí.“

Samozřejmě: kadé zobecnění, každá paušalizace kulhá na obě nohy. Nicméně se domnívám, že by už někdo fanatikům genderismu měl říci: „Dost bylo Hillary, dost bylo kvót, dost bylo korektnosti a protěžování, každý má mít stejnou možnost, ať už se chlubí mezi nohama jakýmkoliv nástrojem.

Australská feministka pravila, že každé ženino rozhodnutí je správné. Tak proč se tolik rozvádějí?

Reklamy
Můžete si uložit odkaz příspěvku mezi své oblíbené záložky.

185 thoughts on “Kvóty na neschopnost

 1. Ha! Další krmivo pro Onřeje dorazilo!

  (Zajímalo by mne, jaký oslí můstek tentokrát použije dvojka vittta & Astr … však víte k čemu.)

  • Fagana krmiti – blog si tim zmrviti

   Lve zadny mustek, super most a to az tak masivni ze jsem napred parametry zaslal Panovi blogu a stavarskemu ingenourovi, ti maji statiku jako povinny predmet .

   Dalsi zajimave odhaleni Fagana pod predchozim clankem.
   Opet se Fagan predvedl kdyz vyraz „podprumernej milliardar“ (Substandard Billionaire) kognitivne Faganovsky prevedl z reality dollaroveho mnozstvi do podoby sve „kognitivni“ odklonenosti
   presne v duchu sve Merkelovske a Frankfurtske odkojenosti .
   Podprumerny je Trump predevsim pro FSECHNY kteri maji vic nez on a davaji mu to od prvniho okamziku kdy vstoupil na scenu patricne vedet. Ti byli prvni kteri to cele proti nemu rozjeli a take to financuji !

   Kdo by to rek ze pojmenovani ktere meli a maji ti nejbohatsi pro Trumpa od prvopocatku tak citelne zasahne „nadprumerneho“ Fagana. 🙂

   • Neberte to na lehkou váhu, Dneska se k pořádné práci na stavbě nedostanete, pokud nedisponujete kvalitními „soft-skills“ (pokud možno certifikované, autoritami prověřené), takže na začátku si nějaký obyčejný stavební inženýr jen tak neškrtne, Až když se potřeba lidských rukou (a zkušeností) ukáže jako fakt nezbytná, začnou brát každého, kdo udrží lopatu. Schopnosti nejedné ejč-á manažerky jsou vskutku fenomenální.

 2. Ženská má tu zásadní nevýhodu, že každý měsíc pochází 4 zásadními náladovými a biologickými cykly.
  4x se jí libí jiný typ muže třeba a 4x mají jinou náladu.
  Rozumná ženská to ví, a nikam se nežene, chce dělat, cí baví, a ne hledat karieru, kde se velí.
  Rozumný chlap to ví také, a jedná podle toho, už dopředu předvídá možný problém, jak ostatně Kchodl popisuje.
  To je jak v manželství.
  To také chlap musí přímo předvídat nálady své milé, jinak se vztah neomylně rozpadne.

 3. Australská feministka pravila, že každé ženino rozhodnutí je správné. Tak proč se tolik rozvádějí?

  Protoze chteji ( a každé ženino rozhodnutí je správné)

  • Ale pak přece zpochybňují správnost svého rozhodnutí předtím, když zpoceného ňoumu dovlekly k oltáři.

   • Nepredstirej ze nevis ze konecne rozhodnuti je to jedinne spravne.
    Fsechny predchozi se tim eliminuji coby chybne !

 4. Kchodl to vyhmatl az precizne, ale ted by si mel jit vyplachnout pusinku (a pro jistotu bych ho zavrel jeste na hodinu do komory).
  Zeny nemaji odstup od existence jako takove a chybi jim proto smysl pro nadhled (a hru i s prislusnymi pravidly).
  Tenhle jejich nutkavy sadismus zajiste vyvera z nutnosti pachat nasili vychovy na nejmilejsich bytostech, detech, coz je pak provazi cely jejich zivot.
  V dnesni dobe se otazky „proc“ jenom roji: Proc zide, LGTB a minority vubec podporuji uprchliky, kdyz jsou potencialne jejich zkazou? (V nekterych francouzskych obcich uz odlozili pro jistotu jarmulky a do synagog se plizi zadnim vchodem, nejlepe skryti pod plastikem tmy.) Proc muzi na vedoucich pozicich si radi vybiraji jako podrizene zeny, ackoliv jejich firemni ucinkovani vede ke ztrate loajality jim podrizenych zamestnancu?
  Sama proc…a ted si jdu vyplachnout pusinku ja a k veceri si za trest udelam pohankovou kasi.

  • Teď jsem jí dojedl.
   Bez legrace.
   Dělám jí ve smetaně s strouhám si do ní surovou kakaovou hmotu.
   Jistě že jsem s tím nepřišel já.
   To moje labuť.
   Všimla se, že pohanka neobsahuje pomalu sacharidy a já mám cukrovku.
   A já si zase všiml, že ta kaše (její receptura) je docela dobrá, takže si jí někdy udělám i sám.
   No, ale teď ještě jdu vařit pořádný chlapský hovězí huláš!
   Nejlepší bude ovšem až zítra, i kdyby se EU třeba posrala!

   • Ovšem dej pozor, aby se ti – díky nadměrnému místnímu styku s LGBT Ondřejem – nakonec nepoved vyhuláš.

    • A co ostatní menšinové sexuální preference? Ty snad za zmínku nestojí? To se na Ministerstvu pravdy zaradují, že objevili dalšího bigotního heteráka zemanoidního, senilního, z Kremlu řízeného.

    • No to si musím fakt dát majzla, i když se zatím zdá, že je bezpečně daleko…

  • Embéčko: vzhledem k hutnosti a preciznosti komentáře je zjevné, že to má Kchodl promyšlené a že to v něm bublalo už dlouho. Misogynská černá mše. Vůbec se mu nedivím.

   • Byť Kchódlovi nelze upřít pozorovací talent – nemohu s ním bezvýhradně souhlasit. Vzhledem k mému, asi vrozenému, sklonu k zaměstnanecké fluktuaci, jsem už v dobách kdy na ni bylo nahlíženo nelibě, vystřídal hodně pracovišť, přičemž jsem se vždy snažil aby se to nové co nejvíce lišilo od předchozích, krmíce tak svůj neukojitelný hlad po poznání. Díky tomu jsem zažil slušnou várku šéfů a šéfek v rozličných podmínkách a v tomto ohledu si vytvořil celkem solidní výchozí „databázi“ pro tyhle genderové úvahy.
    No a mě to vychází „jeden za osmnáct a druhá bez dvou za dvacet“.

    Tedy s tou kompletní Khodlovou „nadílkou“ v ženské verzi jsem se setkal snad jen dvakrát. Ale kdybych ji naporcoval tak na tři až čtyři „balíčky“ tak je najdu u chlapů i u ženských tak nějak rovnoměrně rozházené, že by se z nich ta celá várka dala snadno poskládat přibližně ze stejného počtu jedinců, obého pohlaví (každého zvlášť). No a to beru v potaz jen tu negativní množinu šéfstva, protože u té pozitivní se ty charakteristiky vyskytovaly minimálně a zpravidla ve velmi slabé ráži – tím chci říct že jsem zažil i šéfy a šéfky na které bych nedal dopustit.

    Nevím jestli je to tak odjakživa, nebo jestli před mým příchodem na svět muži zženštili a ženy zmužněly, ale moje zkušenost je prostě taková. A netýká se jen šéfů a šéfek ale také sousedů a sousedek, kolegů a kolegyň… prostě celého spektra mých přátel i známých. Fakt je, že chlap i ženská se ve vedoucích pozicích skoro vždy chovají odlišně. Ale je to tak nějak „celkově jinak“ než aby se to dalo nějak paušálně popsat aniž by se člověk přitom dopustil nějakého zavádějícího zevšeobecňování.

    • On se navíc holedba mezinárodními firmami, patrné v žádné z nich nedělal protože jsou tam velmi striktně nastavené „Code of Conduct“ a konflikty typu mobbingu se dají hlásit anonymně na etickou linku, manažeři jsou 1x za pulrok hodnocení na vystupování, komunikaci, jak dalece vnímají námitky podrizenych, jsou neoficiální tymy, které tvoří speciální jednotky při implementačních pracech nových procesu, kde si lidé vybirají do nich šéfa a volí ho ze svých řad hlasováním (Task Fotce), jsou týmy, kde pracují projektovi manazeri, kteří přebírají scheduling a kapacitni management lidských zdrojů, takže v casovani, plánování a úkolovani mají dočasně vyšší pravomoci než klasičtí team leaderi nebo people manažeři, kteří počas těchto projektových úkolů přebírají role coachu nebo menthoru, tedy spíše poradců a ne výkonných šéfů. Takto to fungovalo vsude kde jsem byl jak DELLu, tak IBM, SAPu nebo CISCU. Ženy byly vždy cilevedomnejsi, pečlivější a věnovaly delší čas přípravě a koordinaci na bázi domluvy. To chlapi vlitli do všeho rovnýma nohama a pak vznikalo nekoordinované situace, kdy pravá ruka nevěděla co dělá levá a vznikaly situace, kterým se v angličtině říká bottleneck.

     • Ať hledám jak hledám, v tom co čtu od Kchodla žádné holedbání se firmami nevidím. To momentálně (jak pro změnu vidím) děláte vy.
      Vámi popisovaný firemní systém je pro většinu žen velmi přijatelný, protože se v něm výborně daří přístupu: „Ať to dopadne jak to dopadne – hlavně že JÁ mám všechno v pořádku.“, a ten je mezi ženami poměrně dost oblíbený. Jistěže se vyskytuje i u mužů ale myslím že u žen v podstatně větší míře. Někde je užitečný (např. na úřadech) protože generuje preciznost, jinde na škodu (např. ve vědě) protože se stává brzdou.
      Společnost (i většina firem) ale potřebuje jak to šlápnutí na plyn tak i to včasné brzdění takže je fajn že tu na obojí máme lidi, že? Ještě kdybychom je také vždy uměli rozmístit k těm správným pedálům.

      • Asi ho čtěte málo. Spekulace o jeho identitě a jeho vseznalkovstvi a v zásadě pjakinovske antiamericke propagandy kolují už i u Bavorů celé legendy a lidé jejichž profesní profil byl znám se o něm vyjádřili, že je spíše robotická automat, jeho výstupy o americké zbraňové době kamenné a ruské superiorite, infantilní kompletní US jmen a velmi primitivní vulgarismus a logické mezery v jeho vývodech bylo zaznamenáno několika tamními nicky, zvlášť po konfliktu s renovanym seniorům právníkem, který nad to odtamtud odesel…

       Opět neznáte prostředí (ponejvíce US ICT firem) Kchodl také evidentně ne. Oni mají totiž pro své kariérní managery vlastní „Talent Academy“. To jezdí HR manažeři po prestižních univerzitách a vybírají si na poslední dva semestry Mgr. studia talenty, které pošlou na manažerské studium, kde je učí celý jeden semestr teorii her a schopnost se dohodnout. Něco podobneho mají diplomaté na diplomatických akademiích. V této manažerské přípravce se řeší i psychologické profily osobnosti jednotlivých uchazečů a součást jejich vysvědčení je i pro ně vytvořený odborný psychologický profil se silnými a slabými stránkami, aby mohli na sobě počas kariéry pracovat. Stejně jako u kariérních diplomatů. Kchodlovy poznatky jsou buď čistá „literární“ lež nebo poznatek že zapskleho českého eseročka, ne z prostředí západní nadnárodní firmy IT tipu. Můj úsudek o něm doplňuje několikačetná zkušenost, kdy se nejenže projevil jako agresivní psychopat co druhým vyhrožuje násilím a stalkingem a doprovází to takovou mírou vulgárních urážek, defekacnich opisu a genitalnich frazeologii, že ten by u IT nadnárodní firmy nemohl být nikdy zaměstnán. Oni si totiž delaji i vlastní psychotesty u HR přijímacích řízení u „stressed jobs“. Neprošel by ani u myslivcu jako náhončí beze zbraně.

       • Tedy co se mě týká, jeden z důvodů, proč tam už nepíšu je právě ten vámi jmenovaný renovovaný právník, kterého jsem si soukromě vyhodnotil dost negativně a to po všech stránkách.
        V jejich sporu jsem stál jasně na straně Kchodla, byť mnozí tam píšící stáli opačně.
        Četl jsem si ale pozorně ty texty a mám za to, že kdyby onen právník byl nějaký dělník, píšící totéž, nikdo by po něm ani neštěkl.
        Čistě můj názor, víc v tom nehledejte.
        Kchodlovy texty rozhodně mají- na rozdíl od těch vašich- něco do sebe, a čas od času jsem si i namátknou a tak nějak náhodně ověřil jeho poznatky o zbraních, a nevšiml jsem si, že by se mýlil.
        Taktéž čas mu dal vesměs zapravdu.
        Kdo to je a co dělá zásadně nezkoumám, u nikoho.
        Co se násilí týká, největší příznivci násilí, co jsem na netu kdy viděl, jsou Tribun a vy, jakkoliv se zaklínáte láskou a srdíčky.
        Pak píšete o psychotextech, no, dle mého je skutečně inteligentní člověk v pohodě oblbne, protože si jednotlivé otázky dá do potřebných souvislostí.
        Takže Kchodl, ať je ve skutečnosti jaký chce, by si s nimi jistě poradit dokázal.
        Že jste je udělal vy navíc svědčí o tom, že jsou to testy „strojové“, tedy že je vyhodnocuje stroj, aniž by se samozřejmě namáhal své vyhodnocení vysvětlovat.
        No nesmějte se, takto se třeba v bankách vyhodnocují žádosti o úvěr, a podle toho to tak někdy vypadá.
        Jak to může fungovat, to mi někdy hlava nebere, a ty nadnárodní firmy budou ještě větší moloch.
        Mě se třeba stalo, že jsme jako sdružení měli účet u banky, psaný ovšem na otcovo jméno.
        Tehdy jsem používal telefonické bankovnictví.
        Z nějakého důvodu jsem se ale musel zahlašovat údaji otce, já sám jsem nemohl tímto způsobem operovat, i když jsem měl jinak dispoziční právo.
        Jednou jsem něco zařizoval, (samozřejmě vždycky musel nakonec přijet všechno podepsat otec, takže byl nadšením úplně bez sebe) a užmě ty jejich debility lezly krkem,a rázně jsem banku označil za debilní a předpisy za psychopatické.
        Hned dvě úřednice se jaly banky zastávat, že jako je o NAŠE (ve smyslu zákazníků) bezpečí.
        Tak jsem jim řekl, že TEĎ HNED vyberu před jejich očima všechny prachy co tam jsou, a pak se budeme o bezpečí bavit dál.
        To si dodnes pamatuju, jak řekli „to byste neudělal“.
        Jako proč?
        Já mohu, mám dispoziční právo.
        Obávám se, že to stejně nepochopily.
        No a takových případů jsem zažil víc a dost se podobaly, takže mám svůj dost vyhraněný názor na ty nadnárodní korporace, který čistě náhodou plně koresponduje v mnoha bodech s názory Kchodla!

    • Kamile, Kchodl si potřeboval ulevit – jinak učeně: potřeboval kanalizovat svojí frustraci – čímž posloužil dalším kteří se ochotně přidali (i já se pohojil) takže se vlastně jednalo u perfektní psychoterapii,

     • Pohojit se je skvělá věc, Brtníku.
      Kdysi jsem chodil na jeden šovinistický blog.
      Tak si člověk uleví, každý má nějakou negativní zkušenost se ženskými, a chlapi si uleví, jak třeba ta „jejich“ něco pozoruhodného dělá.(všichni to mají stejné)
      Ale dál by to nemělo jít, máme své ženy rádi a že mají svá specifika také rozumný muž ví.
      Jenže oni tehdy kňučeli pořád dokola, a to mě pak už doslova sralo.
      Podle mě Kchodl tuhle hranici ale nepřekročil, což asi také kvitujete, jak jsme si přeložil.
      Tak takhle to je s těmi vztahy,no…..

 5. Že s tím pořád otravuju: Ten suchý dodatek U. S. ústavy způsobily ženské kvůli své zmanipulovanosti, z pomstychtivosti, nebo se jejich podíl na to celém zveličuje? Ta moje otázka sem patří víc než kdy jindy.

 6. Proč jen jsem nečekal nic coby toho chudáka činilo, jak by řekla pracovnice ze Saloonu pro „tvrdé chlapy“ Tornado Lou, „jiného a lepšího“…Misogynie je úchylka jako každá jiná, je z řad společensky nebezpečných psychických deformací, obvykle reflektující vlastní ponížené postavení, neschopnost a méněcennost. Dodávat si sebevědomí ponižováním a nenávistí k opačnému pohlaví patří (spolu s poruchami erekce) u mužů k nejčastějším důvodům..

  • Jasně, more, misogynie je úchylka, ale buzerant, ZOOfil, nebo feministka jsou menšiny.
   Nemáte doma malého robertka?
   Zdáte se být dost neukojený…..
   Hlavně mi nečněte říkat na základě tohle příspěvku, že jsem misogyn, fak nejsem a ženské mám rád.
   Ale to neznamená, že jsem slepej!

    • V kontextu k pádování té věty a jejího významu vypadá vaše „vtipná“ poznámka poněkud křečovitě….

  • Všechno má svůj protipól, i to dodávání si sebevědomí pomocí nenávisti :
   Misandrie (z řečtiny misos (nenávist) a anēr, andros (muž)) je nenávist k jedincům mužského pohlaví.[1] Misandrie se projevuje v mnoha směrech, zejména jako sexuální diskriminace, pomluva mužského pohlaví, násilí vůči mužům a také sexuální objektifikace.[2]

 7. Kchódl je Kchódl, každej jsme ňákej, jak praví klasik, neb si životem neseme všechno, co nás formovalo, i kdyby to byla takováhle kláda.
  V Čapkově povídce Bůh všechno ví, a proto nemůže soudit. Vidí i tu kuličku, která zapadla někam do kanálu a vidí i celoživotní hořkost té ztráty.
  Ale dost bylo filosofování ze soucitu.
  Mou pestrou pouť po různých profesích lemují jako patníky postavy mých mnohých šéfů. Pánové, z počátku samozřejmě soudruzi, drtivě převažují. Směšné figury, inteligentní oportunisti, alkoholici…všehochuť.
  Taky dvě šéfky. Jedna byla bez debat skvělá. Její krédo znělo: svět okolo nás je všelijaký, umí být pěkně hnusný, tak proč z našeho pracoviště nevytvořit oázu bez stresu a intrik, jen tak můžeme udělat něco pro věc. Ta druhá byla příšerná; kariéristka a chameleonka jako kdyby ji Kchódl vymaloval. Ale chlap, co přišel, když ji vykopli, byl ještě horší. Bál se, že nebude mít autoritu, takže byl v permanentní křeči. Bylo to k nepřežití.
  Ponaučení na konec: ať Kchódl třídí šéfy dle genderu, když ho to baví. Třeba si na osudu vykoleduje tu nejhorší megeru v kalhotách a s knírem.

  • Otázka zní, proč nedokazat, že i na to dělat někomu šéfa je zapotřebí zvládat i jiné veci, než je jen odbornost v daném oboru. To ale chce jistou dávku empatie, méně agresivity a předpojatosti. Holt tohle nezvládne každý. Podobně jak se říká, že filmovými kritiky jsou obvykle ti, co neudělali herecké zkoušky anebo je prostě k filmu nikdo nechtěl, mnozí kritici šéfů ( a na to jsou Cesi podobně jako při kritizovani sportovcu v hospode mistři) by je se svojí „výbavou“ dělat nikdy nemohli a je pravděpodobné, že ti nejagresivnější niikdy nedělali a ani nikdy dělat nebudou.

 8. Ehm… jak bych to jen vyjádřila, abych neurazila… ten popis v článku, to je…. autobiografie…?

  • To mi spíš připomíná heslo Ani kapku vody okupantům!
   Za pár let s nimi lidi šmelili jako o závod.

   • To byli okupanti opravdu zvláštního střihu.
    To mají větší moc ruští oligarchové v Karlových Varech….
    Ta armáda tady byla, nikomu nic nedělala a nikoho si nevšímala, jen měla svoje značně velké prostory.
    To ke šmelině přímo svádělo.
    Šmelit s německým Wehrmachtem by si asi jen tak někdo nedovolil.
    Samozřejmě, jak na jaké úrovni, že jo.
    S Němčoury šmělili zazobanci a kolaboranti, se Sověty běžní občané.
    Kdyby sem ti pitomí Sověti neposlali tolik vojska úplně na hovno, tak to tady dneska vypadalo jinak, protože na to, aby socialismus nepadl podle mě nebyla invazní armáda potřeba.
    To také by bylo zajímavé, to rozklíčovat, co, kdo, a jak…..
    Jinak se to podle mě tak úplně nehodí, protože Ondřejové nadávají sice na Židy, pokud jde o Palestince, ale jinak u slova holocaust pláčí jak želvy a kde komu to přišívají dneska na triko.
    A hle, jejich srdíčková klaka v USA dělá to samé, co nacisté….

 9. Po nějaké době jsem nakoukl k Janice.
  Výborně úvodní mapky komentuje Asfalt.
  Pak mě také zaujal rozhovor Tribuna se Saxem.
  „Tak co,“ říkal jsem si, „kdy asi tak dojde (od Tribuna) na holocaust, Hitlera či jiného nacistického potentáta“?
  Co myslíte, dočkal jsem se?

 10. Velmi často s kchodlem u Bavorů souzním a jsem zásadním (ZÁSADNÍM !!) odpůrcem nějakých kvót a podobných genderových blbostí.
  Měl jsem ovšem za minulého režimu mít dvakrát za nadřízenou ženu a nebyl s tím žádný problém. Pracovní kolektiv složený (hlavně v tom druhém případě) převážně z mužů je respektoval, neb byly nejen profesně schopné, ale i spravedlivé v mezích možností. Proč to tak bylo? Mimo jiné určitě i proto, že žádné kvo kvo kvóty tehdy neexistovaly. Kritéria pro jmenování do nějaké funkce byla tehdy samozřejmě odlišná od těch dnešních, ale zda je dotyčný/á muž nebo žena až takovou roli nehrálo.

  Suma sumárum: I žena může být dobrým šéfem, přes některé biologicky dané handicapy. Zažil jsem ale možná výjimky, které potvrzují kchodlova pravidla.

  • No jó, já měl také ženské za šéfové, i když to nebyly šéfové v tom slova smyslu, jen u nějaké konkrétní práce.
   S některými to bylo těžké, s jinými v pohodě, jak to chodí.
   Fakt je ale ten, že někam se ženské moc nehodí, taková policajtka, s tou se moc většinou bavit nedá, striktně se drží předpisů v jejich výkladu.
   Nebo sociální pracovnice…tam to byl dost horor, když jsem se soudil kdysi o syna.
   Tam právě vznikají „kvótové“ potíže, protože to žádný chlap nechce dělat, a tak to mimoděk dělají vesměs naprosté krávy.
   Jakmile budou skutečné kvóty, tak se takové krávy dostanou všude, a to bude fakt pamlsek….
   Jinak, pokud na něco ženská má, ať si to dělá, abych se hroutil u toho, že je to ženská už dopředu, toho jsem též dalek- ale je potřeba se na to předběžně připravit, aby pak člověk nebyl nepříjemně překvapen.

 11. Pracoval jsem přes 20 let v mužském prostředí, pak jsem to asi před 5ti lety změnil.
  Zkrátil bych to 🙂
  Kokot neví, že je kokot… takhle se vyjádřil dr. XCrement 🙂
  U žen ve funkci je to přesně také tak, jen se používají jiná slova 🙂

 12. Ještě reflexe ženského hnutí, které nějaké analogické „mužské“ zatím nedosáhlo. Přitom dělníci jsou většinou muži, asi jsou se svoji pracovní kulturou, mzdou a pracovními podmínkami spokojeni…Nebo jsou muži ve skutečném reálném světě spíše defétističtí a submisivní se ozvat, když jde o jejich zájmy? Kdy stávkovali naposledy dělníci? V Evropě to byli naposledy piloti, když si chtěli navýšit platy meziročně o 7% k jejich platovému průměru 90.000 € a uspěli.

  „V minulém týdnu jsme byli svědky inaugurace Donalda Trumpa americkým prezidentem. Samotnou slavnost provázely mnohé nepokoje a protesty. Druhý den po Trumpově inauguraci proběhla série demonstrací napojených na ústřední Women’s March on Washington. Podle organizátorek se pochodů účastnilo celosvětově celkem 5 milionů lidí, v samotném Washingtonu se sešel celý milion účastníků.

  Jedná se o jeden z největších protestů v novodobé historii, nesený především feministickou problematikou. Ženská otázka se stala sjednocující a symbolickou. Pochod také určitým způsobem sblížil většinu odpůrců prezidenta Trumpa. Feministické hnutí projevilo neuvěřitelnou schopnost navázat na sebe další hnutí utiskovaných a těch, jejichž hlas není slyšet.

  Díky důsledně intersekcionálnímu přístupu (ten se zabývá různými druhy diskrimace, které se navzájem překrývají a násobí) se na pódium dostali zástupci všech etnických a náboženských skupin. Promluvily představitelky hnutí žen, jež prošly zkušeností se znásilněním, s pobytem ve vězení, či zástupkyně různých asociací pro práva LGBT+. Linda Sarsour, jedna z hlavních organizátorek pochodu, zároveň působí jako výkonná ředitelka arabsko-americké společnosti v New Yorku.

  Women´s March on Washington je jistě obrovským úspěchem feministického hnutí a představuje jej ve své nejlepší formě: to, co začalo protestem žen za volební práva, přerostlo v nesmírně pestrý, široký a živý organismus. Feminismus je hnutí, jehož společenské dopady zlehčují život bohatým zpěvačkám a podnikatelkám, stejně jako mohou pomoci mlaďoučké školačce z nemajetné rodiny. Zpochybňování tradičních rolí navíc vítá i čím dál více mužů. Feministky se snaží stát po boku všech dalších se zkušeností útisku, od hlavní myšlenky se však nelze úplně odklonit.

  Logika podobných pochodů a způsob jejich organizace je v zásadě jiná než Trumpův plíživý populismus. Doopravdy vychází z určité hluboce zakotvené logiky péče. Vše, co bylo patriarchátem odkazováno do teplé, bezpečné a konejšivé kuchyně, se nyní zvedá jako vlna a naplňuje veřejný prostor. Mohu-li odkázat k českému básníkovi patriarchátu Jiřímu Žáčkovi, ženy už neudržují svět v pořádku jen jako dětskou iluzi, ale přejí si, aby svět skutečně v pořádku byl. A aby se i Trump, Orbán nebo Chovanec cítili jako matka, které se právě topí dítě, pokaždé, když budou aplikovat svoji protiuprchlickou politiku.“

  Prezident může donekonečna vykřikovat, že s ním přichází hlas lidu. Nezmění ale skutečnost, že hnutí, které stojí proti němu, je složeno ze společensky angažovanější části země. Pochod na Washington ukázal, že lékem na Trumpem reprezentovanou post-pravdu je láska vyjádřená v aktivním zájmu o druhé.“

  http://denikreferendum.cz/clanek/24527-zeny-v-trumpove-ere

  • Jóóó, jenže dělníci jsou především bílí muži, víte?
   A těm nikdo na nějaké demonstrace peníze neposílá.
   Naopak, ještě by je označili na polovzdělance, rasisty a fašisty, i kdyby demonstrovali za práva koček!

    • No to už….to jsem se úplně bál napsat, abych nebyl homofob…

     • Xenofob, islamofob, arachnofob, s tím už nehnete, když Vám to někdo přišije.

      • No já nevím… Co si mám myslet o feministce vítající islámisty? Chtěl bych někdy vidět jaké myšlenkové pochody v takové hlavince probíhají. A žádné korektní označení mne pro tyhle ženský nenapadá. Ale zas jsou ve výhodě protože jim přišít není co.

        • Jen z internetu. Takže se mi špatně odhaduje nakolik myslí vážně to co říkají. Mohu jen z poslechu nebo čtení odhadovat (čí spíše se pozastavovat nad tím) nakolik mají nedomyšlený ten feminismus nebo naopak to vítání. Fakt ve mě často budí dojem rozdvojené osobnosti protože si ty jejich postoje vyjádřené už jen pár větami natolik odporují, až mám pocit jako by neslyšely co říkají.

         • Tak aspoň dejte nějaký citát.
          Mně feministka vítající islamisty připadá jako bytost poněkud neskutečná, něco jako bludička anebo elfka.

          • Dodatečně mě napadlo, že vlastně nevím, jestli se shodneme na významu slov „feministka“, „vítat“ a „islamista“.

   • To bych se divil, to odbory běžně dělají, dokonce svážejí své lidi na demonstrace v autobusech a mají od nich finanční podporu na dny co jim nejde plat za „prodemonstrované“ dny, tedy alespoň u Německu..Že vy jste nikdy nebyl v odborech?! IG Metall má navíc pro své členy hodně sociálních výhod, nějaké ozdravné pobyty co jim proplácí ad. benefity…

    • No, ony ty odborářské demonstrace bývají krátké, ráno tam, večer zpátky, a vůbec, kdo by se na ně chodil dívat, ani kostýmy nemají. Motat k demonstracím sociální výhody? proč, když na ně si odboráři přispívají svými příspěvky, nebo výdělky.
     Mně to stejně ale není jasné, o jaké právo usiluje žena co si na krk pověsí svou velkou růžovou oné. Mít ju svobodnou? jo, a pak se divit, že ji nikdo nechce? 🙂

  • Jestli máte rád tento neonacistický web, doporučuji lahůdky jako třeba sadonacismus ve filmu

   http://deliandiver.org/2014/07/sadonacismus-ve-filmu-cast-1.html

   nebo

   Košer XXX: Nathan Abrams o Židech v americkém pornografickém průmyslu

   a moje nejoblíbenější, jelikož Marx je věčný a jeho příklad by si mohli brát nejen komunisté ale i nacisté

   pak můj nejvíce favorizovaný článek je „Karel Marx – antisemita“

   http://deliandiver.org/2015/04/karel-marx-antisemita.html

   Ináč, myslím, že odkaz na tyto stránky je další „postup“ na špičku skutečné „levicovosti“ tohoto webu..:-)))

   • Je od vás roztomilé, kterak nehodnotíte to, co je obsahem odkazu, ale nalepíte nálepku.
    Celkem chápu, že existence no go zon je vám nepříjemným faktem a ještě nepříjemnějším je trend nárůstu jejich počtu.
    Jakou relevanci mají při připomínce tohoto tématu diskusi (je-li s vámi vůbec možná) vaše okamžité připomínky nacistů, židů, Marxe atd. ? Nulovou.
    Od pro vás nepříjemného tématu okamžitě zdrháte, což je nečestné a nesportovní. Zahalíte se do mlhy keců na téma úplně jiné.
    Myslím, že zdejší pan domácí si vás tu drží jako raritu. Ostatně už klasik tvrdí, že lidé se už v dávných dobách nechali obveselovávat zrůdama. Taková mentální zrůdička, to vy jste. Sice někdy trochu otravně, ale přece jen způsobujete veselí.

    • Držím si tu Ondřeje proto, že embéčko, Astr a Kamil chtěli, aby se blog zcela otevřel všem myšlenkovým proudům. ( :- )). S ne právě nejčistšími úmysly jsem to udělal, bohužel ta šachová úloha, trojtažka, nevyšla tak, jak jsem si představoval. Mnoho výborně vymyšlených smělých plánů selhalo proto, že selhala jedna důležitá (přitom však zdánlivě betonová) složka.

  • To, co sem postujes, Astere, to uz se vi a vi se to minimalne rok.
   Problem neni „ze se to deje“, ale „ze se to deje a zaroven se to vi“.
   A ted budeme rozdelovat, lide to vi a:
   1) Neprijali to a odmitli to coby propagandu
   2) Prijali to, chapou to a nevi jak se k tomu vyjadrit (jsou tupi)
   3) Prijali to a vyuzivaji ke svemu prospechu
   4) Prijali to a zaroven pochopili a je jim to jedno (jsou vice tupi, nezli ti v bode 2)
   5) Vubec to nekapiruji a nevi, co se deje (jsou jeste tupejsi, nezli ti v bodech 2) a 4)
   6) Vsechno dohromady :o)

   Nejvetsi skupina je ale dle meho ta za 5). Zmalatnele evropske obyvatelstvo jde dobrovolne na porazku, jako skot. V tom je jiste hodne ulevne osudovosti: Pokud uznas obcansky princip (kazdy si je roven ve svych pravech a nazorech), jde o objektivni trend, vyverajici z principu demokracie a je to tak zcela v poradku. Spas se kdo muzes, ted je to na kazdem z nas, jak se k tomu a predevsim sam k sobe, postavi a co udela se svym vlastnim osudem.

   • To, co píšou weby tohoto zaměření, se zásadně liší od toho, jak svou zemi a problémy s uprchlíky vnímají sami Švédové. Myslím tím většinu obyčejných lidí.
    Jsou celkem citliví na obraz Švédska, jaký se šíří po Česku. Docela je to překvapilo. V poslední době je zarazil například rozhovor té Janouchové s Veselovským. Věnovali tomu hodně pozornosti. Ne že by jí upírali právo na názor, ale moc nechápali, proč povídá takové věci, které jdou snadno vyvrátit.

    • Nevim co tam pisi, ja si precetl jen tohle:
     „svedsko-zeme-bez-zakona-nasilne-gangy-migrantskych-mladiku-promenily-podle-policie-nakupni-centrum-nordstan-v-no-go-zonu“
     S vypovedmi o mistni situaci je to vzdy osidne, protoze zalezi na tom, kde zijete a pracujete, jak mistne, tak spolecensky.
     Pokud mozno vzdy cerpam z mainstreamu, tady treba z norske verejnopravni televize, na Trubce pod nazvem:
     „Sweden. Non western immigration. From paradise to war zone ( English sub titles)“
     O NRK zde:
     https://en.wikipedia.org/wiki/NRK
     Ono to vyslo kdysi i s ceskymi titulky (cast z toho), daval jsem to sem Mise, je to par mesicu, ale ted jsem to nedohledal.

     Pokud ale musi chodit policiste na bezne obhlidky v helmach, protoze na ne letaji kameny, tak mi to uplne v poradku nepripada :o)
     „They call in fake reports to the police to get the patrols uit. Then they attack them with stones“
     (cas 4:44)
     To jsem vybral jen nahodne jednu z mnoha prihod a pokud si pamatuji, pak to jsou jeste zajimavejsi vypovedi SVEDSKYCH policistu.
     Rekl bych, ze vasi znami by pomalu meli zacit byt citlivi na to, jaky obraz se u nich siri u politicky korektnich sousedu a nejen v povidackach, ale v mainstreamu. A hlavne co se o Svedsku povida mezi svedskymi policisty.

      • Humatinarni supervelmoc sveta

       Ano ctete Fagana I dalsi obhajovate „obohaceni“ ktere se nekona.
       Fafan okamzite zabral a tentokrat se zmohl jen na zdroj stare
       (umyslne abych pripomel dlouhotrvajici problem)
       informace a jak jinak nez zaverecnym osobnim vypadem 🙂
       Taktez madame @@ s poznamkou ze Svedove jsou prekvapeni jak snadno vyvratitelne antimulticulti argumenty jsou proti Svedsku pouzivany. Opravdu snadno vyvratitelne?
       Pritom je to tak proste,!
       Staci dokazat v cem a jak je ten naval prinosem.
       Pokud ovsem vetsina z nove prichozich je nejen nezamestnana ale predevsim nezamestnatelna, ze kriminalita nasobne narostla ze napadani policie neni vymysl ale skutecnost,

       Jak snadno vyvratitelna je tato informace ?
       Suma sumarum priznat ze zapory prevazuji nad klady to by znamenalo ze by sel Merkelismus a idea multiculti tak jak ji vladni kruhy razi do zandele coz nemohou pripustit
       a tak budou na pokracovani lhat a prekrucovat. Hlavne ne pravdive informovat!
       informaci ktere nenajdete v massmediich je vice

       a na zaver reportaz o Svedsku na kanalu 9 z Australie-bude opet z posice Merkelovstiny napaden jako neverohodny ?

       Ja oosobne nemam duvod povazovat reportaz za neverohodnou, to na rozdil od merkelo-Faganu , @@ a lidi kteri razi obohacovani skrze multiculti za kazdou cenu !

     • Já bych nechal dvouzavináčku jejímu názoru.
      Může ho klidně nějak vyargumentovat.
      Švédové mají migranty rádi, protože:………………………
      Dokazujte to třeba:……………………
      Já si myslím něco jiného.
      Švédové nemají migranty rádi, protože se tam zpřísnila azylová pravidla, policisté se bouří a též, A TO HLAVNĚ, chtějí migranty cpát jinam, což by samozřejmě nebylo možné, kdyby je skutečně měli rádi.
      Můj názor proti názoru @@, nic víc.
      Prakticky platí ale ten konec.
      Mají je rádi, ať si je nechají.
      My je rádi nemáme (to je prokazetelné) a tedy je tady nechceme.
      Nevidím v tom žádný problém.

    • @@ ma jasno
     Ne že by jí ( ti Svedove spravne multi presvedceni) upírali právo na názor, ale moc nechápali, proč povídá takové věci, které jdou snadno vyvrátit.

     Snadno vyvracejte. obohatte,
     Rec je o tomto interview:

      • Pardon, ale oficiální propaganda jako nějaký důkaz….
       To jako kdyby někdo ve Švédsku dokazoval postoj Čechů články z denníku Referendum či BL, a názory ještě doplnil o tiskové konfernce Dientsbiera či Šabatové.
       Jako důkazy z lidu by pak byly názory Patočky, Vrábela,Kocába (jako zástupce kulturní fronty) či Bělohradského, (filosof) nebo Kohouta.
       Dneska nemůžete dokázat cokoliv nějakým článkem odkudkoliv.
       Těch různých videí a názorů obyčených lidí, podpořených oficiální politikou Švédska, je prostě příliš mnoho, aby to mohl být nějaký komplexní hoax.
       Že vy jste schopná věřit jednomu „důkazu“, když proti němu stojí 100 „důkazů“ opačných, je už věc vašeho intelektu.

       • To je statistika. Jasně, můžete si myslet, že zfalšovaná. To už je na vás.

        • Samozřejmě, že zfalšovaná, pokusů o zatajování statistických údajů, dokladujících zločinnost a nemožnost asimilace imigrantů z islámských zemí, bylo v Německu a ve Švédsku mnoho. Typický příklad, jak se švédské sluníčkářské noviny vypořádávají s argumenty Janouchové: J. tvrdila, že ve Švédsku je 55 tzv. No-go zón. Noviny říkají, že to není pravda, že těch zón je jenom 15, zbytek do těch padesáti pěti je jenom „náchylný“ k přesunu do no-go. Co vás a vám podobné vede k ignorování zcela jasných faktů, to je skutečně těžko k pochopení. Skrze vlastní výjimečnost, extrémismus a pohrdání ostatními se stáváte „lepšími“?

         • Vy si neomylně vyberete ten bod, kde Švédové Janouchové přiznali, že má částečnou pravdu, to je hezké.

          • To je doslova prdel.
           To je jak kdyby někdo vyčítal alkoholikovi, že každý den vychlastá 18 piv a on by řekl.
           „Tak bacha, vy kecalové, já nejsem žádný alkoholik, já jich vychlastám co den jen 11.“

        • @@ co si myslet o Vasich serioznich zdrojich kdyz fakta rikaji toto:

         ŠVÉDSKO: Během natáčení pořadu 60 minutes ve Stockholmu, byl štáb australské televize CBS napaden muslimskými imigranty ze Somálska. Reportéři natáčeli v takzvané „no gone zone“, která se hemží přistěhovalci a do které se nedoporučuje chodit. Během útoku byl zraněn producent a kameraman, imigranti mezitím z místa činu uprchli. Podle statistik je jedinou zemí s větším počtem znásilnění než ve Švédsku, pouze jihoafrický stát Lesotho. Švédsko, které má něco přes 9 mil. obyvatel, přijímá značné procento imigrantů a zároveň má jednu z nejnižších porodností v Evropě

         a toto „obohaceni“
         muslim zijici ve Svedsku

         Na to opet stejna Merkelo-Faganovska odpoved ?
         Wir haben so vieles geschafft – wir schaffen das!“ ? Jak ? Likvidaci FSECH antiMerkel-istu ?

         @@ Vy mate presvedcujici clanek ve srozumitelne Svedstine , vido odkazy vyse nic ?
         Ztale v pohode jako redaktori novin ?

        • dejte si do vyhledávače na trubce slova Veselovský Janouchová, najdete tam anglicky psaný název toho rozhovoru, je to dvojrozhovor v jednom videu, nejřív je tam Janouchová, potom Pallas, a hned poznáte rozdíl. A taky proč Pallas činí jak činí, ono ho to vlastně živí totiž.. ten multikulturalismus, a taky si všimněte, jak se kroutí, když přijde na věc.
         A i on vám taky vysvětlí, že výraz „no go zóna“ se nemá či rovnou nesmí používat, tedy říkat.

         A k vaší statistice z toho článku vámi odkazovaného, tady máte fakta česky, a čtěte pozorně :))

         ———————————————————-
         „Janouchová (tvrdí): Ve Švédsku je 55 „no go zón“

         Fakta: Podle policie je ve Švédsku 15 „zranitelných oblastí“, kde policie shledává, že je pro ni obtížné bojovat proti zločinnosti. Není však pravda, že by v těchto oblastech policie neoperovala.

         Informace pochází ze zprávy z roku 2016, v níž policie označuje 15 oblastí, jimž je věnován speciální program. Zpráva varuje, že příchod uprchlíků může situaci v těchto oblastech zhoršit. Policie nepoužívá výrazu „no-go zóny“, to je výraz, kterého používají ultrapravicové polovojenské organizace.

         Číslo „55 no-go zón“ pochází z policejní zprávy, kde se uvádí, že ve Švédsku je celkem 53 zranitelných oblastí. Kromě výše zmíněných 15 oblastí existuje dalších 6 oblastí, které by se mohly stát „zranitelnými“, kdyby nebyly podniknuty další kroky. Existuje dalších 32 oblastí, které policie charakterizuje jako „zranitelné“, protože mají nízký socioekonomický status, žijí v nich kriminální elementy a jejich obyvatelé mají malou důvěru ve společnost. “

         Užijte si četbu, něco takového se jen tak nevidí.

 13. Co tato fakta:
  Opet nepravda, jen vymyslene? neobtezuji, neznasilnuji, obohacuji ?

  Švédský internetový komentátor bosenského původu známý jako Angry foreigner popisuje situaci ve švédském neomarxistickém Absurdistánu a vysvětluje, proč se sluníčkáři chovají jako pasáci.

  Proc Merkelismus a jeho pasaci Faganove popiraji lzou prekrucuji kdyz fakta jsou jasna?

  • @@ proč povídá takové věci, které jdou snadno vyvrátit.?
   Vyvracejte bod po bodu ze to je jinak a obohacujici

   • Tohle vyvrátí jediným slovem.
    Hoax.
    Nebo dvěma.
    Fake news.
    To je taková nová, efektní léčebná metoda pošramoceného sluníčkového EGA, protože jim to nějak nefunguje, i když by podle všech jejich vědeckých tvrzení nějak ne a ne fungovat.

  • Ano, i Švédsko má svoji podzemní fašistickou scénu. Breivik byl Nor. Vaše videa pochází jak z ideové dílny Leni Riefenstahlove. Ta také ukazovala židy co dávají do macesu krev mladých panen, jsou to lichváři a v tajných zidozednarskych spolcich spřádají plány na ovládnutí světa. I dnes porad lidé věří Protokolům sionských mudrců. Jsou to lidští primitivové co nepochopí lež a její ucel anebo prostě věří že chtějí věřit, to jim pomáhá vytvářet v životě nepřítele, který by požíval ještě větší neúcty a opovrženi ve společnosti od intelektualu a elit obecně než oni sami.

   • Vaše metoda nálepkování, jak vám připomněli mnozí, dnes pan Hudec, je směšná. Místo abyste se popral s názorem oponenta, nalepíte mu na čelo ceduli „nacista“ – a dál už jedete po svém prkně, Protokoly, opovržení od intelektuálů, Arendtová, zlaté menšiny, imigranti co vyvolají neslýchaný hospodářský růst, opakující se sexistická přirovnání.

    Při tom všem ovšem zneužíváte detailnější znalost západoevropského prostředí nikoliv k upřesnění našich zvenku viděných západních reálií, ale k propagandě svých menšinových a někdy až deviantních názorů (typicky odpor a pohrdání manuálně pracujícími lidmi, ta vaše věčná čtvrtá cenová).

    Přitom ovšem k přezíravému pohledu na jiné nemáte sebemenší důvod: vaše znalosti politických a historických faktů jsou povrchní a chatrné: Leni Reifenstahlová nikdy nenatočila žádný dokument, ve kterém by – jak jste napsal – „ukazovala židy co dávají do macesu krev mladých panen, jsou to lichváři a v tajných zidozednarskych spolcich spřádají plány na ovládnutí světa“. Točila technicky výtečné dokumenty, které sice oslavovaly nacizmus, árijského ducha, sport, ale nikoliv skrze nenávistnou propagandu proti jiným lidem. Ostatně dva denacifikační procesy přestála bez větší úhony a nejzuřivější nacistickou éru přestála v ústraní, od Olympie po roce 1936 už nenatočila až do roku 45 žádný dokument a nikdy nebyla členkou NSDAP.

    • Jeji propaganda byla tocena se stejným cílem jako jsou toceny tato denunciacni videa. Má veta o tom, že ta ukazovala židy, se vztahuje k podmetu ta videa ne k osobě Riefenstahlove. Tedy mluvil jsem o ideové dílně, pro kterou ochotně pracovala, ne že je ona sama točila.

     Jinak jestli máte oficiální statistiky za zfalšované, pak jste jen laciny konspirator tvdící něco co nedokážete nijak prokázat. Je to stejna ubohost jako když Rusové tvrdí, že Americane nikdy nebyli na měsíci. A celé to natočil Metro Goldwin-Meyer. Vaše argumenty jsou jen propaganda z materiálu které pro vás vytvořili vaší ideovi politruci. Znáte zdroje odkud máte ta videa, kdo je natočil, pro koho pracuje jaké ma CV, když je sirote jako slovo Boží? Materiály Cechacka, co hodnotí cizí země se sve Lhoty odkud málokdy vytáhl paty. Je to o to smesnejší, když byste musel své názory obhajovat před někým kdo v té zemi o nichž tu tak „zasvěcené“ diskutujete, obhajovat, když by se vás měl zeptat a odkud to všechno vite? Kolika obcanskych organizaci jste v Německu clénem, na kolika veřejných městských zastupitelstvech jste tam seděl, na kolika demonstracich, o kterých tu diskutujete jste byl? Do kolika škol jste chodil, abyste viděl prostředí vyuky a výsledky multikulturnich vztahu, fungující inkluzi? S tim neuspejete jinde než u vás v hospodě. Říkát Němcům či Svedum že Vy víte lépe než oni sami jak se u nich žije, neni jen drzost nevědomého manipulátora, ale především je to jen vaše vlastní blamáž. Nikdo z vás nemá nejmenší šanci se svými názory na veřejnosti uspět, žádného Němce o sve „pravdě“ přesvědčit většinovou veřejnost jak v. Nemecku tak ve Svedsku. Budou Vás mít za blázna a lháře a budou Vás ignorovat. Otázka vazne je, proč to děláte, s jakým cílem a jakou motivaci? Myslíte, že tímto způsobem dokážete změnit své sociální postaveni nebo aspoň jeho vnímání od ostatních? Myslíte, že na západě Vás někdo vyslechne a bude mít pro Vás jakýkoli respekt? Že si neřekne, že Češi jsou primitivní hlupaci co chtějí ostatním radit, přitom sami žijí ve společnosti která diskriminuje ženy v platech od mužů jako jedna ze zemi nejvíce z Evropy, Romy diskriminujte v přístupu ke vzdelani, což vám vyčítá samotná OSN, žijete v zemi, kde se rozkrádá to, co jste si vyprosili od západních daňových poplatníků na sanaci vaší chudoby, co jste si sami vyrobili 40ti letou vládou komunistu…A bylo by toho ještě dost proč Česko lze považovat vůči zemím Západu za zaostale. Máte vy vůbec nějakou cest v těle prosit na Západě pracují o peníze do unijních fondu a přitom je bez znalostí věci pomlouvat a urážet? To se vazne nestydíte?

     • To je tak vyborne Merkelovske, ze kazda reakce je zbytecna !
      Ctete Fagana a nikdy jinak ! 🙂

     • Vaše věta o Rifenstahlové je od začátku lež podložená mizivými znalostmi.
      Teď to jen zkoušíte hloupě okecávat; když nemáte na argumentaci, pokoušíte se z toho vyzout slovním průjmem a vynálepkovat. Hlavně nezapomenout na protokoly siónských mudrců a přistání na měsíci, vy jedna „intelektuální elito.“ A i přitom dál lžete, vaše tvrzení: „Rusové tvrdí, že Americane nikdy nebyli na měsíci. A celé to natočil Metro Goldwin-Meyer“ je dezinformace. Je mi fuk, zda opět vědomě lžete, nebo zase jen sebevědomě plácáte o něčem, co ve skutečnosti neznáte. Ovšem níže uvedené jméno autora i název jeho knihy zní velmi rusky, že lháři?
      Bill Kaysing – We Never Went to the Moon: America’s Thirty Billion Dollar Swindle.
      A vy se zjevně nestydíte ani náhodou – to je schopnost která vám zcela chybí.

       • Cetl jste ten clanek, vy trubko? Odkazujete na bulvar s hoaxovym nadpisem clanku „Rusove nechaji prosterit americke pristani na mesici“ a pritom jde o prosetreni toho, kam zmizely zaznamy z letu:
        „Netvrdíme, že na Měsíc neletěli a že o tom jen natočili film. Jenže všechny ty vědecké – a možná i kulturní – artefakty jsou součástí dědictví lidstva, a proto je jejich ztráta ztrátou pro nás všechny. Vyšetřování by jen odhalila, co se doopravdy stalo,“ píše Markin.“
        Vy jste takova rana- jistota, pokazde kdyz chci precist nejaky vas komentar, predem uz vim, ze v nem budou hoaxy :o)

        • To je oficiální část. Dejte si do vyhledávače „usa never landed on the moon“ a koukněte co a z jakých zdrojů vám vyjede. Zpochybňovani přistání samo o skbe, ať pátráním po důkazech nebo konspiračními teoriemi najdete stovky. Včetně ruských mainsteamovych médií.

       • Příště zkuste alespoň přečíst to, na co odkazujete a nezasekněte se u titulku. 😀
        „Netvrdíme, že na Měsíc neletěli a že o tom jen natočili film.“
        A nezapomeňte, stejně jako echáči, pečlivě vynechávat kontext, v jakém to bylo řečeno.
        http://leva-net.webnode.cz/news/trolling-americanu-od-generalmajora-justice-vladimira-markina/

        Jen tak mimochodem, vzdělanče, tu mnou uvedenou knihu autor vydal vlastním nákladem v roce 1976, Markinův rozhovor je, jak jste si snad povšiml, z doby nepatrně pozdější, z doby, kdy je tato měsíční konspiračka už neodstranitelnou součástí lidského „folklóru“. 😀

        • Viz má odpověď embecku. Ta předmětná veta je přesně vyslovena ve stejném gardu, které má dokazovat „nezaujatost“ jako když se vysloví „nejsem rasista, ale…..“. Navíc je zjevné že ona událost měla být ruskou odetou za vyšetřování WADA, dokonce o tom byla zmínka na webu pana Bavora, kam i Vy chodíte..

         • Neuvěřitelné stračky od vás v tom vláknu.
          Patologický lhář se dere na virtuální výsluní pomocí psychopatických blábolů.
          Takhle to vypadá, když píšete autorské texty.
          To je ten román Tarasovi, no to je manipulační a polovzdělané ultras.
          Ti diskriminovaní Romové….no….když má někdo IQ 70, tak z něj asi docent nebude, že jo.
          Tohle je hnací motor inkluze, že romští žáci s LMP jsou diskriminovaní ve vzdělávání a chodí do zvláštních škol. (vy o tom samozřejmě nic nevíte, jen se stavíte chytrým v domnění, že ani tady o tom nikdo nic neví, jenže ouha, já o tom něco vím, ne úplně moc, ale asi tak 1000x víc jak vy)
          Ono si to vlastně trošku odporuje, protože, jak jsem uvedl- z žáka z LMP nikdy nic než kopáč silnic, nebo příjemce dávek nebude.
          Pokud…POKUD, nebude chodit do speciální školy, kde se jim pedagog může věnovat natolik, aby je naučil číst a psát a případně v nich objevil nějaká nadání, která v běžné škole nikdo objevit nemůže, protože na to nemá ani čas, ani náladu, ani- a to především- možnosti.
          Inkluze je cesta, jak z blbců udělat ještě větší blbce, protože nic nemá pro sluníčkové organizace větší cenu, než romský primitiv, na kterého mohou brát všemožné dotace.
          A vy jim ty praktické školy berete, i když ti cigoši vesměs o návštěvu běžných škol naprosto nestojí, pokud je tedy zrovna někdo nenatáčí, či jim nedává peníze za rozhovor.
          Oni tedy nechodí ani tam, ani tam…na co také, tomu rozumím, když to k ničemu nepotřebují…
          A ty kecy, jak radíme Němcům a Švédům..(směrované na Tarase)
          Ale ne, my jim neradíme, to oni nám radí, jak je správné brát si verbež do země.
          A my se bráníme, že je tady nechceme a za příklad nefunkčnosti jejich systému dáváme do placu jejich realitu.
          Kdyby si brali negrů miliony, a nikomu by nic neříkali, ŽÁDNÉHO Čecha by to naprosto nezajímalo.
          Kromě toho, vaše jistota veřejným míněním v Německu a Švédsku je velice sebevědomá.
          Sice nevím, co víte reálně o té švédské realitě, ale tu německou třeba znáte.
          Aby to pak nebylo jak u Čulíka, co pořád mektal o vyspělé britské společnosti a ubohých čecháčcích, až přišel Brexit….jistě, ten „inteligent“ teď mele o vyspělých Skotech.
          A v USA je prezident Trump, i když ti největší ESA v oblasti preferencí, statisticky a žurnalistiky jasně věděli, že vyhraje Clintonová.
          Vy jste směšný, Ondřeji,
          A agresivní a nenávistný k tomu.
          Opravdová nefalšovaná sluníčková morální zrůda.

          • Tak bacha. Podobnými tituly jste před časem přece obdařil *mne*. Aby tu nakonec nevzinkla nějaká inflace.

 14. Podobnych „negativnich“ videozaznamu z pohledu korektnosti je dnes jiz nekonecna rada, ale ty obohacujici multiculti zadne, ale presto … vse marno
  Jen nadprumerne poznamky Fagana o fasistickem podzemi I ve Svedsku a odkaz na jnejverohodnejsi zdroj svedskeho tisku!

  Likvidace Svedska v jeho puvodni podobe byla odstartovana !

 15. @@ snadno vyvratitelne argumenty Janouchove pres no-go zony jako dukaz.
  Hura multiculti vitezi tech zon je mnohem mene nez tvrdi Janouchova ktera sice ve Svedsku zila ci zije ale jaksi nejak nevidi prinos a obohaceni. a hlavne prehani kde zony jeste nejsou I kdyz by mohly byt. To by ovsem puvodni obyvatelstvo vuci muslimum byt vstricnejsi !

  Svedove se nenechaji ve sve dobre vire zviklat, jen proto ze muslimove biji zeny nebo ze falesni zadatele o asyl jsou terroriste.?

  Kdyby takova svinsva pachala nejaka jina ultraagresivni strana byl by poprask byly by nove zakony, ale protoze muslimove je to OK ti to maji v Koranu a svoboda vyznani je nade vse !
  I kdyz to spravny muslim rika srozumitelne tak multiculti idea stale nic!
  muslim zijici ve Svedsku

  Za vlady „nestranika“ Fischera v CR byla skupina mladych ve vysetrovaci vazbe pres rok s obvinenim ze maji v programu svrzeni vlady.i kdyz to popreli a nebylo jim to dokazano ! Stacily nalepky !
  Tento muslim na video zaznamu se k tomu hrde hlasi a nic !
  Kdyby zmenu rezimu otevrene propagoval kdokoli jiny, jak by skoncil ?
  Slovy Shakespeara = Je cosi shnileho ve state danskem !

 16. Natoci se fakta a pro Merkelismus je jasno= jedna se o denunciacni videa !
  Ve Svedsku podle spravneho multiculti vzorce nerikaji pravdu ani policiste pokud nerikaji co se rikat ma !

  Svedsko multikulturni raj :

  Hlavne ze Janouchova to nerekla spravne na TV, pocet no-go zon je mnohem mensi a pokud bude pocet souhlasit se situaci za rok dva tri ?
  Janouchova bude stale vedena jako spatna informatorka. Navic thema nebude jiz aktualni.
  Bude se mozna projednavat od kdy zacne platit zakon saria ?
  Jediny to zakon ktery Merkelisty v Evropskych statech neprobere ale s urcitosti az zaveden, spravne prebere !
  Uz aby 🙂

 17. V komentáři z 11:29 napadl Fagan můj majestát. Já se nechávám napadat celkem bez nějakých problémů, pokud jsou proti mně postaveny rozumné kontraargumenty, poukázáno na nesprávnost mých názorů, protože... . V části o Leni Riefenstahlové prokázal zásadní neznalost dějin nacistického hnutí a zvlášť pak její kolaborace s nacizmem: nikdy neútočila na židy, jak se ten popleta domnívá a svůj omyl ani nechce přiznat, kroutí se jak žížala nebo spíše je slizký jako úhoř, jako už mnohokrát. Pak mi přičítá zpochybňování přistání Američanů na Měsíci (nikdy jsem o tom nenapsal ani čárku), postování videí (naposled jsem sem nějaké postnul před půl rokem), prý hodnotím „cizí země se sve Lhoty odkud málokdy vytáhl paty“, ptá se „Do kolika škol jste chodil, abyste viděl prostředí vyuky a výsledky multikulturnich vztahu, fungující inkluzi?“ (učil jsem deset let na středních školách všech typů a o inkluzi tedy vím své), mám prý v sobě „drzost nevědomého manipulátora, ale především je to jen vaše vlastní blamáž“ – (v čem spočívá?), uspěju prý se svými názory jenom v hospodě (do hospody nechodím), pak ještě prý (kdo?) nemám(e) žádnou čest v těle a nestydím(e) se za to.

  Vcelku je to drzý útok ad hominem a vzhledem k absenci rozumných argummentů a urážce jak mého majestátu pána blogu, tak i českého národa, mám možnost Ondřeje Fagana zase jednou típnout jak vajgla. On se už poněkolikáté cpe na můj bog, nikoliv já na jeho, a neumí se – opakovaně – slušně chovat. Protože jsem dal na hlas lidu při zrušení banu pro tohodle bývalého neoliberálního fracka (no dobře, tak úplně to tak nebylo), ptám se diskutujících, jestli se přiklání k tomu, abych ho vykop z blogu, nemýlím-li se už počtvrté.

  • Nevim, no….
   Je to opravdové hovado.
   Co bych asi dělal já na tvém místě, je pro mě ta otázka.
   Jsem odpůrce banů i takovýmhle odporným jedincům, asi bych se ho ale snažil nějak odlišit, že sem jako nepatří, že je to prostě místní šašek.
   Třeba by byly jeho texty barevně odlišeny, nebo by byly úplně ve zváštním oddělení, kde by se na ně nedalo reagovat, leda by se někomu chtělo nějaký jeho názor oponovat v běžné diskuzi.

   • To je moc práce, navíc já sem chodím tak dvakrát za den a tudíž by jeho slinty stejně nějakou dobu visely na stránce.

    • Pro mne je Ondřej ve zvláštním oddělení už dlouho, včetně své funkce kašpárka. A protože tu pro jeho roli nevidím žádného potenciálního zástupce – také jsem na vážkách. On ten jeho přínos do diskuse je (alespoň pro mne) skutečně jen kratochvilný a mnohdy mi jeho řinčení rolničkami přijde otravné. S tím odporem k banům jsem na tom stejně jako vittta a i odporné jedince jsem schopen občas vnímat jako „koření“. Ale je fakt že překořeněné jídlo se stane nepoživatelným.

     Na druhou stranu si uvědomuji, že nelze zatěžovat pana domácího nějakým dohledem nad ním a zavíráním ho do klece když vyrušuje už příliš a jeho „žerty“ překračují únosnou mez. Takže za sebe mohu říci: Pokud, tě Tarasi sere už přes míru, tak když ho vykopneš, nebudu ti to mít za zlé. Konec konců je to tvoje terasa a tvoje pohoda je pro mne důležitější než moje občasné povyražení jeho zásluhou.

    • Mne jenom otravuje – musím si dávat pozor abych se omylem nezačetl – jeho přínos – když nepočítám otravnost je nulový.

  • Řeč byla o prostředí Německa a Svedska o kterém tu mluvíte bez toho, že byste měli se životem tam jakoukoli zkušenost. Nadavate jejich obyvatelům, že nesmysleji jako vy v Cesku. Za tento majestát se určitě perte, stojí to za to.

   • Jinak se mějte a užijte si to ve virtualni české knajpě, kde se mluví o zemich, kde mají na rozdíl od Vás o problém méně, starat se o to, co si Češi o nich mysli a jejich zapskle stesky o nich budou brat asi tak vážně, jako když si analfabet bude chtít jít do univerzitní knihovny jít půjčit Descarteho reflexi Montaigneho skepse v Meditationes de prima philosophia.

    • Ondřeji, já na vás reaguju teď poprvé, a doufám, že to rozloučení dodržíte, a třeba bude pak Taras nejen dobře naladěn, ale i uklidněn vaší nepřítomností a nedá vám ban, ale prostě se spolehne na vaše slovo a vy budete mít jenom zaracha.., co já vím, do 1.dubna?? To bylo něco, do té doby byste už mohl z těch nesmyslů třeba vystřízlivět. Ale to nechám samozřejmě na Tarasovi, jak se rozhodne.

     Jinak fakt píšete nesmysly, vy jednak tím, co píšete, podkopáváte argument @@ tam kdesi výše, tj. že se nikdo nestará o to, co si Češi o nich mysli, či ani o jejich zapskle stesky atd.
     Vždyť to není pravda, cokoli se tady u nás šustne, o všem se píše a o všem se tam mluví, a dá se to všude najít, tak co nám tady věšíte bulíky na nos?
     klidně si to najděte, od vypískání Mereklové v Praze, to byly stovky komentářů, a plusových!, přes různá vyjádření Zemana anebo Klause, až po vyjádření pár českých lidí, kdesi na facebooku, k černému modelovi z letáků Lidlu, vždyt tohle bylo teď nedávno! A oni jsou v podstatě rádi, když si můžou přečíst i něco jinýho a zjistit, že nejsou se svým míněním sami, a navíc pak najednou se vždycky vyrojí nějaké změny i u nich, no jako že někdo konečně taky přijde s nějakým vyjádřením k dané situaci tam, my jsme totiž hlas ze zahraničí, víte? A obyčejní Němci nás mají rádi, to mám z komentářů, až jsem se divila. Fakt mě tohle úplně dožralo, takové lži co tady píšete.
     A nic neodpovídejte!, díky.

     • Ale vždyť já tam naopak píšu, že se o to, co se tu o nich říká, Švédi zajímali dost. A divili se.

      • no a já snad o vás píšu něco jinýho? vlastně jo..
       Ondřej napsal: „užijte si to ve virtualni české knajpě, kde se mluví o zemich, kde mají na rozdíl od Vás o problém méně, starat se o to, co si Češi o nich mysli a jejich zapskle stesky o nich budou brat asi tak vážně, jako když si analfabet bude chtít jít do univerzitní knihovny jít půjčit Descarteho reflexi Montaigneho skepse v Meditationes de prima philosophia.“

       -jinými slovy, přeloženo do normální řeči, Ondřej říká
       “ užijte si to tady s tím mluvením o zemích, kde mají na rozdíl od vás o problém méně, tj. nestarají se o to, co si Češi o nich myslí, a české zapšklé stesky berou asi tak vážně, jako kdyby si analfabet chtěl zajít do univerzitní knihovny půjčit Descarteho reflexi Montaigneho skepse v Meditationes de prima philosophia.“

       no jo, ano, Ondřej se vlastně vyjádřil o Švédech jako o analfabetech, v podstatě.

       Jenomže když si přečtu ty odstavce, co tak čarují s těmi zónami, tak se těm Švédům ani nedivím, že to „neumí přečíst“, a že jsou tedy možná pak tak „klidní“, resp. že se diví. Anebo snad si myslíte, že si ta policie tu zprávu vymyslela?
       Jinak dle Ondřeje mají Švédové sice o problém méně (neumí si to přečíst), ale zároveň o problém více, protže ty no-go zóny tam reálně mají.

       PS myslíte, že zrovna tohle chtěl Ondřej říct? 🙂

      • a ještě naposled, pokud ani tomuhle nevěříte, tak někam sem, tuším pod minulý? článek, dal odkaz myslím pan Hudec, a to rovnou na tu policejní zprávu.. no a když to našel on, tak jak je možné, že se ti Švédi divili? Asi jsou fakt analfabeti.

       (teď si ještě říkám, kolik nechtěných pokladů nám tady ještě Ondřje schoval)

       • Oni se divili celému tomu vystoupení Kateřiny Janouchové.
        Že tam mají problémové oblasti, to vědí moc dobře, však tam o tom mluví. Ale nerozumí tomu, proč má Janouchová potřebu zveličovat skutečné problémy /a přebírat přitom extremistický slovník/ a doplňovat to vyloženými výmysly. Třeba o tom, jak na imigranty doplácejí lidi horší zdravotní péčí nebo jak se všichni bojí a hromadně se ozbrojují.

        • „nebo jak se všichni bojí“
         Ja tam tedy slysel neco jineho: „Je hodne Svedu, kteri jsou znepokojeni timto vyvojem.“
         Dale pak: „Vice a vice Svedu se uci strilet.“…to je to vase „hromadne se ozbrojuji“?
         Ti vasi znami Svedi mluvi cesky, anebo jeste jim ten rozhovor zprostredkoval, dvouzavinaci?
         Jestli nahodou neni porucha na strane prevodove stanice.

         • Zřejmě má podle vás licenci na přehánění jen jedna strana. Ta její, Vitttova a Astrova. Ano, vaše citace je přesnější. Opravdu neříkala, že se VŠICHNI bojí a ozbrojují. Jenže podle těch Švédů, jejichž informace mám z médií i přímo, tam na základě celostátních zjišťování pocit ohrožení nenarůstá a nenarůstá ani počet držitelů zbraní. Kdyby to byla řekla například tak, že se to děje v okruhu jejích známých, bylo by to něco jiného. V okruhu jejích známých může klidně narůstat pedofilie, svrab a horečka omladnic a nikdo nemá šanci to vyvrátit.
          Ještě tu máme ty dopady na sociální sféru a na zdravotnictví, které si vymyslela. Nebo to podle vás taky neřekla?

          • Vymyslela….
           To jako statisíce příjemců dávek nijak neovlivní sociální sféru?
           Tyhle kecy si vyprávějte na VŠ humanitního směru, tam vám to študenti slupnou, a ještě se budou divit, že z toho nemá Švédsko ekonomický přínos.
           Je to zajímavý fenomén, když se dávají dávky bílým, tak to narušuje sociální systém a také se pořád zvyšuje věk odchodu do důchodu, že tam je jako málo peněz, a živnostníkům chodí výzvy, aby si platili dobrovolně víc na důchod, jinak že dostanou děsně málo….ale jak dáte dávky barevným a muslimům zvlášť, sociální systém to nejenom neoslabí, ale dokonce posílí.
           Co dokáže barva kůže a rasa, tomu bych nevěřil….

          • Ad vittta | 30.1.2017 (07:29):

           Nezmínil jste se právě Vy – a opakovaně k tomu – že žijete v jedné domácnosti s učitelkou? Ona je snad původním povoláním strojní inženýrka, nebo se díky svému humanitnímu vzdělání také těší Vašmu hlubokému opovržení?

          • Kdyz zabredneme do sporu v takovemhle pripade, bohuzel musime zacit slovickarit, protoze povaha tematu to vyzaduje. Obcas se v zahranicnim totiz lze docist, ze Cesi hraji dobre hokej, coz bych si vyprosil.
           Jinak si myslim, ze kecate a ze zadna celostatni zjistovani svedskeho pocitu ohrozeni neznate.
           Preci jde o kontext, ne, kdyz vam nejaka pani z domacnosti rekne nejakou zobecnujici vlastnost, snad je predem jasne, ze cerpa ze sveho okoli a ne z celostatnich statistik.
           Pokud by pani kazdou vetu uvodila „deje se v okruhu mych znamych“, to by ji asi Veselovsky musel za chvili prerusit.

           „tam na základě celostátních zjišťování nenarůstá ani počet držitelů zbraní“.
           Vy napisete, ze nesouhlasite s vyrokem „vsichni se hromadne ozbrojuji“.
           Ja vam odpovim, ze tohle nikdo nerekl.
           A vy namitnete, ze dle statistik nenarusta pocet drzitelu zbrani.
           Nejste fagan?

          • Vi har i Malmö en uppåtgående våldsspiral av stora mått. Malmöpolisen utreder för närvarande elva mord och ett åttiotal mordförsök. Lägg därtill övriga våldsbrott, misshandel, överfallsvåldtäkter, stölder och bedrägerier.
           https://polisen.se/Aktuellt/Nyheter/Skane/jan-mars/Polisen-hanterar-situationen-med-regionala-och-nationella-resurser/
           Máme v Malmö spirálu násilí velkých rozměrů. Malmöská policie v současné době vyšetřuje jedenáct vražd a osmdesát pokus o vraždu. Přidejte k tomu řadu dalších nasilných trestných činů, napadení, znásilňování, krádeže a podvody.
           Uppdaterad: 2017-01-27 09:04 .

          • @@ to jste prehnala:
           Ještě tu máme ty dopady na sociální sféru a na zdravotnictví, které si vymyslela. Nebo to podle vás taky neřekla?
           co rekla a nerekla je zde:
           https://video.aktualne.cz/dvtv/svedsko-prestava-zvladat-migraci-narusta-kriminalita-i-strac/r~0ab6755ad5de11e681020025900fea04/?redirected=1485762800
           jak pisi PL:
           http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Uprchlici-Desiva-a-podrobna-zprava-ze-Svedska-Od-Cesky-ktera-driv-hajila-multi-kulti-470452
           a naopak jak to vidi Britske Listy Culikanoviny Svedska Dagens Nyheter:
           „Lživý rozhovor Martina Veselovského s Kateřinou Janouchovou v DVTV ohrožuje demokracii“ http://blisty.cz/art/85226.html

           Dopad na socialni sferu a zdravotnictvi je logicky dusledek toho kdyz stat zacne rozdavat penize danovych poplatniku lidem kteri neobohacuji nepracuji jen ocekavaji ze se o ne bude starat stat .
           Jdete do Evropy oni se o vas postaraji.
           Presne Vam odpovedel vittta
           Je to zajímavý fenomén, když se dávají dávky bílým, tak to narušuje sociální systém a také se pořád zvyšuje věk odchodu do důchodu, že tam je jako málo peněz, a živnostníkům chodí výzvy, aby si platili dobrovolně víc na důchod, jinak že dostanou děsně málo….ale jak dáte dávky barevným a muslimům zvlášť, sociální systém to nejenom neoslabí, ale dokonce posílí.
           Co dokáže barva kůže a rasa, tomu bych nevěřil….

           Opravim neni to barva kuze ci rasa, je to zkrat v mozkovnach nekterych politiku kteryzto jev presne popsal pred casem v debate o Merkelismu sam Fagan.
           Pomoc uprchlikum je nadrazena vsemu.!
           wir schaffen das pravila Merkel
           a podobne Vasi pratele ve Svedsku Vam @@ jiste poskytnou dostatek informaci statistik a grafu o tom ze ekonomie Svedska si to muze dovolit a ze danovy poplatnik to zaplati.
           Jeste pridaji potvrzeni toho ze to zaplati s radosti neb pomoc bliznimu je nadrazena pomoci sam sobe 🙂
           Uz jen chybi zakon Slunicek a zmena ustavy ze pomoc bliznimu je nadrazena pomoci sam sobe, je nadrazena dosud platnemu nazoru a pravidlu ze na prvnim miste se musi snazit kazdy o to aby se postaral sam o sebe, az pak kdyz z ruznych zavaznych duvodu tak nelze, pak teprve vstupuje stat se svoji peci.
           Jiste snadno vyvratitelny nazor o tom jak spravne vlada Svedska representuje lid Svedska a jeho „lidsky“ pristup k nove prichozim.
           Nepracujete ? nemuzete sehnat praci ? Jste nezamestnatelni ?
           Nevadi jsme dost bohati na to abychom to mohli platit.
           Wir schaffen das !
           Az se ucho utrhne !

          • Astre, tam někde výš v téhle debatě je odkaz na článek ze švédských novin, ve kterých rozebírají bod po bodu výroky Janouchové.
           Odkazují tam na statistická data, ze kterých vyplývá, že J. ohledně dopadů imigrace na švédský sociální systém a zdravotnictví prostě kecá. To, co Veselovskému povídala, je pustá dojmologie.
           Co si vybavuju, píše se tam například, že pro tvrzení, že v důsledku imigrace více Švédů umírá na rakovinu, protože se prodlužují čekací doby, neexistuje žádná indicie, čekací doby se podle statistiky státního úřadu pro zdravotnictví x let nemění. Švédové podle statistik umírají na léčitelné typy rakoviny méně často než jiní.
           Myslíte, že má Janouchová k dispozici jiná, spolehlivější data, když pro české posluchače vydává svá prohlášení?

          • Myslím, že zfalšované a vylhané statistiky už nějaký pátek nesvědčí naprosto o ničem.
           To nemám ze své hlavy, znám jedince, co jsou do systému průzkumů přihlášeni, a když jim někdo volá kvůli průzkumu, a oni odpoví „špatně“ na vstupní otázku, tak telefonista poděkuje a v klidu řekne, že se jim dotyčný do průzkumu nehodí.
           Jistě, statistika není tak úplně to samé, ale zdá se, že vzniká podobným způsobem.
           Z vaší strany @@ se jedná čistě jen a jen o slepou víru, protože logické závěry na základě reálných podmětů by vám měly dát minimálně silnou nedůvěru k poklidně znějícím informacím.
           Švédsko totiž už nějaký čásek na 100% poklidné není.

          • Zajimave je, ze se mainstream vozi po jakesi Janouchove, kterou nikdo nezna. Mozna prave proto. Oficialne nikdo vystoupit nemuze, protoze to je nejen nekorektni, ale statistiky spojene s utecenci jsou tajne (zbyvaji jen ty obecne, ktere lze vylozit ruzne, protoze opet nejsou znama data). Takze janouchova je idealni obet, na ktere se da dokazat, ze kritici nemaji pravdu, ackoliv Janouchova neni ani tak kritikem, jako spise vypovidajicim svedkem.
           Zena z domacnosti samozrejme obcas ujede, jako s temi mrtvymi pred onkologickymi ordinacemi, protoze ma- li 10 milionove Svedsko rocni narust 160 tisic uprchliku, asi to onkologicky program moc nezsahne.

           Z Janouchove maji dobry den, ovsem oficialni vypovedi policistu je ponechavji v klidu- viz odkazy nahore. Podle meho tohle uplne staci a netreba se nejak moc po situaci pidit dal.Po jednech hazi kameny, druzi, jako primo policejni reditel, vola po zodpovednosti obcanu a prosi je, aby chodili svedcit. Jeho vlastni vyraz „spirala nasili“ nevypovida o tom, ze kriticka situace by tu byla dlouhodobe. Svedsko, coby protestantska zeme, bylo vzdy vzorem obcanske angazovanosti a zodpovednosti, ale to jim skoncilo.
           Ktery svedek trestneho cinu nechce jit svedcit? Bud ten, ktery s cinem souhlasi, anebo takovy, ktery ma strach. To je v beznych a ne jen vzorovych statech vyjimecne a deje se to spise jen na vesnici ci malomeste, kde se znaji rodiny. Ale v Malmö s 300 tisici lidmi? Spise se jevi, ze svedsky pravni stat je v troskach a lide mu bud neduveruji, anebo se ho rovnou boji.

          • „Jenže podle těch Švédů, jejichž informace mám z médií i přímo, tam na základě celostátních zjišťování pocit ohrožení nenarůstá a nenarůstá ani počet držitelů zbraní. “

           na něco takového člověk nepotřebuje žádné celostátní zjišťování, na posouzení „stavu celostátního stavu“ ve Švédsku postačí hned vstupní brána do Švédska, tedy to Malmö.
           Dříve město jako z cukru, až i snad moc naklizené, ale zato pro ženy a muže na ulicích bezpečné, – tak to je dnes považováno za hlavní město zločinu ve Švédsku.
           Něco jako takové družební město Molenbeek v Belgii.
           http://www.dailywire.com/news/12466/how-muslim-migration-made-malmo-sweden-crime-michael-qazvini

           měli tam tuhle právě i demonstraci, protže těch zločinů tam mají už dost, ale jistě v nich pocit ohrožení nenarůstá, ten by se musel nejdřív nějak statisticky prokázat, to dá rozum skeptikovi, viďte. No a nějaké ty šarže se tam k tomu taky správně i vyjádřily- prý je střílení neakceptovatelné, což jistě místním lidem dodalo ten tolik potřebný pocit bezpečí.
           Samotní Švédi sice mají stížený přístup ke zbraním, a trvá jim snad rok, než dostanou povolení, ovšem jiní s tím přístupem ke zbraním problém zjevně nemají, a když přijde na věc, nemusí s tím mít problém vůbec nikdo. Tolik k tomu celostátnímu zjišťování růstu- nerůstu počtu držitelů zbraní ve Švédsku.
           Všechno se to najít, o něčem mluvila taky ta Janouchová samozřejmě, leč kdo by jí věřil, že jo.

          • Ale ona študovala ještě za komunistů, Nerevare.
           To není žádná současná rychlokvaška.
           Kromě toho, měl jsem na mysli spíše všelijaké romisty a kulturní antropology a podobné absolventy novodobých VUMLů….

          • Ad vittta | 1.2.2017 (07:04):

           Ona i ta sociologie s (kulturní) antropologií je serózní věda. A co teprve klimatologie …

           Zaměňovat ideologii a vědu se může docela vymstít, což se děje dost často a opakovaně.

          • Ale Nerevare, nechte toho, vždyť vy dobře víte, jak jsem to myslel.
           Ještě mi řekněte, že mám doma učitelku a jsem proti feminizovanému školství, jak je to možné.
           Tohle fakt miluju.
           Nejde přece o to, co je, a co není věda, ale jak se obecně určité obory dají zneužívat o politickým cílům, jak tématicky, tak výchovou „kádrů“ loajálních režimu.
           Ani nechci domýšlet, co by se tak asi učil nějaký kulturní antropolog v Německu 1938.

          • Ad vittta | 1.2.2017 (10:42):

           Za Husáka jsem studoval nejmenovanou ekonomickou fakultu. Je snad hledání důvodů „there-is-no-alternative“ věda? Rozhodně to není totéž jako se někde ohánět lopatou. K ideologickým cílům se dá konečně zneužít i matematická analýza.

           Narážky na absolventy „humanitních“ oborů se mě osobně dotýkají, protože jejich znevažování (nejen mně) připomíná tu bandu kolem Ernesta Roehma – neptat se a mlátit hlava nehlava. (A D-Fense, kromě dalšího.)

          • To máte blbý….
           Ono…když profesůruje někde takový Putna, nebo Kohout, co asi tek z těch absolventů může vyrůst, no ne?
           Vy to berete najednou obecně, i matematika se dá neužít…
           Noooo, pěkné.
           Zneužít se dá lecos, ale humanitní obory se prostě zneužívají, a jejich absolventi mají minimální znalosti a úroveň, za to vědí, komu je třeba pomáhat, a že jsou si lidé rovni, vyjma hejtrů, rasistů, xenofobů, nacistů, fašistů a bílých, polovzdělaných mužů….a poslední dobou i Židů.
           Ti patří do koncentráků, aby mohla láska zvítězit nad lží a nenávistí.

        • @@, k tomu včerejšímu, vaše „Švédi se zajímali a divili se dost“ jsem pochopila tak, že šlo o nějaké ty vaše známé či jejich známé, event. o lidi, kteří třeba psali nějaké komentáře k tomu švédskému článku, který tam výš coby důkaz vyvrácení (zřejmě tedy lží či vymýšlení si Janouchové) uvádíte. A dnes jsem si to ještě teda pročetla, a tady to opravdu takhle uvádíte.
         https://taras2.wordpress.com/2017/01/26/kvoty-na-neschopnost/comment-page-1/#comment-11520

         a k tomuhle, co píšete tady,
         no jistě, Janouchová tam o těch problémových oblastech opravdu mluví, a že Švédi třeba nerozumí Janouchové je možná pochopitelné. Jenže teď zas nerozumím já, píšete, že Švédi mají skutečné problémy. No a přece když jsou problémy skutečné, znamená to, že existují.
         A vy to tedy míníte tak, že Janouchová zveličuje ty skutečné problémy třeba tím, že používá neadekvátní slovník?
         Vašimi slovy tedy slovník extremistický, viz tedy ony no-go zóny, což se ve slušné švédské společnosti neříká. Jenže pozor, pro Švédy to zjevně nejsou a ani zjevně nemají být ani problémové oblasti, jak píšete vy, ale jjeich jakýmsi speakem právě oblasti zvané zranitelné či „zranitelné“ zóny. No a pak je asi teda možná jasné, proč ti Švédi Janouchové nerozumějí.

         Když si to tam nahoře přečtete, tak ony „zranitelné“ oblasti jsou ty, „kde policie shledává, že je pro ni obtížné bojovat proti zločinnosti“ , přesto to dělá, či se o to snaží, a dále jsou tam oblasti, které policie charakterizuje jako „zranitelné“, protože mají nízký socioekonomický status, žijí v nich kriminální elementy a jejich obyvatelé mají malou důvěru ve společnost.“

         A i tohle – ty „kriminální elementy“ – tedy etxremista by nejspíš asi teda řekl kriminání živly, kriminálníci, nebo by se dalo říct, že tam bují zločin, jsou tam zločinci, atd.
         Nepřijde vám zas třeba tohle s těmi elementy kriminálními takové málem až ochranné? Nebo jako že to zjemňování tak nějak či až skoro zakrývá ty „problémy“, skutečné problémy, se kterými se tam policie a samozřejmě i místní obyvateléstvo potýkají?
         Takže jo, výraz no-go zóna může být třeba extremistický, jenže stejně tak se dá říct, že je to výraz taky třeba spíš právě ochranný, nemyslíte?

         • a ještě, co se celé té švédské imigrační politiky týká, to se pak každý může zeptat, kam to chtějí dovést? Aby se celá země plnila takovými zranitelnými zónami? Či je jejich cílem udělat ze Švédska zemi nakonec zranitelnou úplně celou? Nebo tedy z ní udělat takovou úplně celou problémovou oblast? Nebo zas jinak řečeno tu jednu velkou no-go zónu?

          No já právě nevím, třeba tady jsem se dočetla, a je to článek už z roku 2000 (!), že o těch skutečných problémech vědí už dávno, či dlouho:

          „Naše politika začleňování imigrantů do společnosti je neúspěšná,“ prohlásila nedávno švédská vicepremiérka Lena Hjelmová-Wallénová. K tomuto konstatování má pádný důvod podle průzkumu agentury Sifo z poloviny července se 54 procent Švédů (o osm procent více než loni) domnívá, že země přijala příliš mnoho přistěhovalců. Švédsko v minulosti proslulo liberální přistěhovaleckou politikou. Z 8,9 milionu švédského obyvatelstva tvoří dnes imigranti 12 procent. Jde hlavně o Íránce, Kurdy, Chilany a lidi z východní a jižní Afriky. “
          http://www.severskelisty.cz/kaleido/kale0048.php

          a to si zas můžu říct- je vůbec možné, že by ti Švédi tomu, co ta Janouchová říkala Veselovskýmu zas tak nerozuměli?

          • „No já právě nevím, třeba tady jsem se dočetla, a je to článek už z roku 2000 (!), že o těch skutečných problémech vědí už dávno, či dlouho“

           Presne tak, on se ze spolecenskeho evropskeho diskurzu uplne vytratil rozmer (rozmery), ve kterych se o problemu bavime.
           Napr. vsichni vime, ze do CR a Madarska uprchlici nechteji, protoze tam ziji xenofobove a tim je to vyrizeno. Zaroven ale pritomnost nekolika no-go zon jeste nevypovida o tom, ze ve Svedsku jsou no-go zony problem, nebot jsou mesta, kde nejsou.

           Nekde se zkratka zevseobecneni hodi, jinde je nezadouci. Chybi prave onen rozmer, ktery by byl rozhodujicim parametrem pro urceni stavu. Je deset no-go zon malo, anebo uz hodne? Proc jsou vlastne no-go zony spatne (anebo nejsou)?
           V tehle souvislosti je zajimave, jak se z nemeckeho tisku vyparil apel (premisa), ze uprchliky budou brat jenom tehdy, kdyz se po usazeni nebudou nasledne sdruzovat v ghettech. Tehdy existoval dokonce politicky plan, ze uprchliky budou rozdelovat nasilim tak, aby nezustali pospolu.
           To samozrejme padlo, protoze na to nemaji kapacity, resp. jim chybi sila a moznosti tohle prosadit (vhodneho ubytovani je malo a obvykle byva v jedne ctvrti).

           Takze ono se to vsechno vi, jen s tim nejde za stavajicich politickych pomeru nic delat, takze se to okecava. Napr. na prikladu jakesi Janouchove, ktera je obycejna zena z lidu a jako takova take mluvi…ovsem mainstream z ni udela exemplarni priklad objetivni kritiky imigrace. Pokud Janouchova nerekne „v mem okoli se deji takove veci“, pak to znamena, ze takove veci se nedeji nikde a tedy Janouchova nepripustne zevsobecnuje. A pokud by to rekla, pak by to zas znamenalo, ze vypovida jen o tak malem vyseku svedske spolecnosti, ze jde jen o jeji ciste subjektivni pocit, ktery nejde zevseobecnit.

           Jak nahore rekl dvouzavinac:
           „Kdyby to byla řekla například tak, že se to děje v okruhu jejích známých, bylo by to něco jiného. V okruhu jejích známých může klidně narůstat pedofilie, svrab a horečka omladnic a nikdo nemá šanci to vyvrátit.“
           Takze rici „v okruhu znamych“ pak znamena kecat uplne do vetru a je jen moje chyba, ze mam takove zname. Tim je vyresen obcan coby zcela plany hlas. Takze byva odbornik…coz je konec demokracie. Odbornik pak bude resit lidske stesky jako ne/opravnene ciste podle statistik.
           Zajimave opet je, ze tuhle odbornickou argumentaci podporuji humaniste a obhajci lidskeho zachazeni s uprchliky.

          • To je jak do dubu.
           Nemají rádi termín no-go zóny, protože nejde o místa, kam nikdo nechodí, jak ten název naznačuje.
           Že tam jsou problémy, o tom se mluví.
           Nerozumějí tomu, proč Janouchová něco zveličila a něco si vymyslela.
           Co tu uvádím, je z veřejných zdrojů.
           Od známých názor na Janouchovou nemám, ale uvažuju, že se jich na celou tu debatu, co tam proběhla, zeptám.

          • Jo táák, tak on jim vadí ten název, NO-GO zóny, jinak ovšem o problémech vědí.
           A vadí jim, že si Janouchová něco vymyslela a něco zveličila…..ale tady jsem poněkud rozpačitý.
           Co si vymyslela, a co zveličila?

          • Co zveličila a co si vymyslela? Pošesté to sem dávat nebudu. Račte si to najít nahoře.

          • Nahoře jsou jenom nějaké dojmy, podepřené zfalšovanými statistikami.
           Podle mě lze brát za důkaz třeba Švédsko v r.1990 a Švédsko dnes.
           Otázka zní:
           Žije se dnes ve Švédsku bezpečněji a lépe?
           Co myslíte, @@?

          • Švédsko 1990 i 2016 mám zažité na vlastní kůži. Nebo spíš Uppland.
           Žije se tam podle mne bezpečně a dobře.
           V Malmö jsme se nestavovali, spěchali jsme na trajekt.

          • Janouchovou tedy vynechme jako cloveka se specifickou zkusenosti. Pak ale nevim, kde je problem:
           1) uprchlici jsou ekonomickym a kulturnim prinosem
           2) nejsou s nimi zadne problemy (mozna vyjma Malmö)
           Proc se tedy Merkelova, Schulz a evropska komise opiraji do statu, ktere tuhle vyhodu dobrovolne odmitly? Cozpak v EU neplati demokraticka zasada o svrchovane politice jednotlivych clenskych zemi?
           Pak by zbyvalo vyresit uprchlickou otazku jen uvnitr CR samotne a na to by byl nejlepsi nastroj referendum…sam se divim, ze zastanci imigrace neco takoveho dosud neiniciovali. Polozit volicum otazku „Jste pro zvyseni poctu prijimanych uprchliku?“ by muselo dat jasnou a demokratickou odpoved v ramci ustavy, Tim by se situace vyjasnila a doslo by ke zklidneni spolecnosti.

          • jak do dubu? bububu? no ale s vámi @@ je to jak s automatem, nebo jako se zaseklou gramofonovou deskou, vy jen pořád dokola opakujete stejné věty. Ač konečně jsem se dověděla novinku o Upplandu, no dobrý. A myslela jsem, že to máte se svými známými už všechno probraný právě. A proto že tady vystupujete málem jako jejich mluvčí, plus i tedy těch obyčejných lidí. To je jak s tatarem, taková řeč. resp tatarkou.

          • „sam se divim, ze zastanci imigrace neco takoveho dosud neiniciovali.“

           co by iniciovali, vždyť oni sami nic neví, o nic a nikoho se nezajímají, hlavně se řeší, jak co kde vyvrátit, to ale se zaštítí švédským maistreamem, to je jak u blbejch.

           Jinak je pak ale jasné, proč Schulz z pozice předsedy EP najednou leze do německé politiky.. chce to mít posvěceno volbami.
           Jenže on se do toho hodně montuje i ten Juncker. No já sjem si hledala to vyjádření Schulze o davu, který přece nemůže o ničem rozhodovat, a málem to vypadá, jakoby to byl, když ne rovnou fake, tak nepřesná citace. Jenže přitom jsem narazila na stránkch Focusu.de na video s Junckerem, a ten člověk je úplně mimo, jak ten může o něčem rozhodovat, když neumí ani se normálně vyjádřit. Poslat se to sem nedá, protže na té stránce pořád naskakují jiná a nová videa, ale jako samostatné video se to pak po kliknutí objevilo na trubce

           „Juncker verwirrt: EU-Kommissionschef faselt im Parlament von Außerirdischen “ ,
           to bylo v období Brexitu (a zkrátka ten Juncker do toho zapletl i vůdce jiných planet, kteří jsou znepokojeni, to je předesda EK jako hrom, fakt že jo)
           jenže když pominu, že se přeřekl, či teda že neumí asi ani normálně složit větu, tak proč tam vůbec mluví o „vůdcích“, resp. co tam vůbec plete nějaké znepokojení „jiných-dalších vůdců naší planety“ ? Protže se nejspíš coby šéf EK právě za takového vůdce může považovat?
           No jak by ne, když EK je komise nikým nevolená.

           A ten Juncker právě loni v září (za té velké uprchlické krize) určoval, kterýmže státům mají být uprchlíci přiděleni, tehdy požadoval nouzové přesídlení asi 160 000 lidí, obrátil se s tímto svým důrazným apelem na evropské státy, -přičemž v článku to pak pokračovalo „Erfahren Sie hier, auf welche Staaten die Flüchtlinge verteilt werden sollen.“- zatímco Schulz a Merkelová jsou v tomto jakoby pod ním, v hierarchii.
           Tedy Schulz proto, že najednou leze do německé politiky.

          • Jasne, chteji to kadrove zabetonovat a predejit nejakemu prekvapeni.
           Nicmene volba Schulze dle meho znamena,. ze jde do tuheho. Schulz je primitiv- vojak/ kapo, zastupce skupiny agresivnivch urvanych dustojniku a tedy typ co se vyvolava z tajnych zakladen az v pripade ohrozeni. To znamena, ze diplomacie a obvykle demokraticke metody uz nefunguj (viz brexit a Trump) a ze se preslo na ostrejsi metody rizeni.
           Americane opet napadli VW a chteji po nem dalsi miliardy. Juncker je tajtrlik, predsazena figura optickeho klamu. Podle meho se prave rozhorela valka Nemecko- USA- Nemci ucitili prilezitost jak se vymknout ze zabehleho americkeho tlaku a proto take tak verejne a nemistne nasazuji na Trumpa- chteji takrikajic objektivizovat duvody svych subjektivnich cilu. Z Trumpa se ted stala lovna zver a Nemci se rozhodli toho vyuzit a delaji jako by ho lovili take, v zasade jim ale jde o to, vymanit se z jeho (americkeho) tlaku.
           Tim padem jde do tuheho, protoze Nemci nemaji dost casu, ted jen trochu vahaji, jestli s sebou vezmou celou EU, anebo se oddeli ve forme tvrdeho jadra s vlastnim euro. Nicmene brzy se budou muset rozhodnout, Americane totiz tuhle hru prohledli a zacinaji delat protiopatreni. Udajne se Trump vyjadril, ze Nemecko coby nebezpecna treti zeme (kvuli uprchlikum) by take mohlo byt postizeno zakazem vstupu jeho obcanu. Ale to je jiste hoax, o tom nepochybuji.
           Takze jsme v rozhorivajici se obchodni valce, ve ktere je EU pouzivana nemeckem jako zbran (vcetne CR, samozrejme). Z toho duvodu povazuji za docela dobre, ze Viszegrad je pod vplyvom USA, to by nam ted mohlo jit k duhu.
           Problemem tedy neni stav EU a jeho politiku, uprchlici, ale ani ostredive tendence EU ci bezpecnostni situace ve Svedsku, nybrz nasilne deleni Evropy mezi USA a Nemecko. Tak to alespon vidim ja.

          • Jinak tady pod tim clankem koncim a presunuji se pod cokoladu nahoru, nez se to tu otevre ci se nacte novy komentar, tak mi odumre tolik mozkovych bunek, ze zapomenu co jsem to tady vlastne chtel.

         • Ono vůbec to označení no-go zóna je jen jiný výraz pro ghetta o kterých se jaksi nebylo vhodné šířit (hlavně mezi politiky hlásajícími prosperitu) a tak se muselo vynalézt něco jiného když už bylo nutno se zmínit. Brzy se nejspíš objeví zas něco jiného třeba jako „méně prosperující oblast“, „sociálně slabší zóna“ nebo tak něco. Korektnost nade vše.

          • „„méně prosperující oblast“, „sociálně slabší zóna“ nebo tak něco. Korektnost nade vše.“

           no asi tak, ale je to tak možná už dnes,
           a především očima i slovy osvícených švédských politiků to má vyznívat asi tedy právě a zrovna takhle, tj. že se jedná o jakési „oblasti chudých“, kterým již nezbývá nic jiného, než se sdružovat do gangů, střílet, loupit, znásilňovat, přepadávat a taky si zavádět svá vlastní pravidla a právo.

   • „Řeč byla o prostředí Německa a Svedska o kterém tu mluvíte bez toho, že byste měli se životem tam jakoukoli zkušenost. “

    že byste se už fakt už zbláznil..? No teda hlavně že vy mluvíte úplně o všem! tak, ale tak nesmírně zasvěceně, že jste jistě musel prožít stovky let na stovkách míst současně..
    A momentálně tak zajisté i činíte, viďte?

  • Zatim se ti s tichou podporou banu prihlasili jen ti dva, kteri jako jedini byli pro pripusteni fagana do diskuze, Tarasi. Je to tu trochu na cucky, ze ano :o)

   • O něco níže se také vyjádřil Hudec.
    A tvůj názor je jaký?

    • Muj nazor je ten, ze je mi to jedno.
     Vychazim z toho, ze Tarasovi nevadilo, ze nam tu fagan mesic nadava, ale kdyz se jednou otre o nej, zacne se resit, jestli ho zabanovat. Autorita je tu Taras a jak vede blog je ciste jeho vec, do toho zasahovat nemam pravo. A samozrejme jsem rad, ze tenhle blog existuje, za coz patri Tarasovi velke diky. Ja sem budu psat tak jako tak a prozpusobim se rozhodnuti pana blogu.

 18. Víme, že mexičtí gayové se plíží přes hranice a odpojují naše ženy v kómatu od přístrojů.
  ©Homer Simpson

  • Tim chces rici co ?
   Ze neni problem najit nekoho kdo Merkel prekona a dilo zkazy dokona ?

   • Tim chci rici, ze prave vytvorili plan B pro pripad, ze by se behem pristiho pul roku stala Merkelova neprijatelnou. Puvodne byl nahradnim kanclerem Gabriel, ale ten je lehce nevyzpytatelny a predvesim neni rovnocenym merkelistou a chybi mu kanclersky kredit.
    Schulz odmitl kandidaturu na podzim, ale ted, z niceho nic,Gabriel odrekl a Schulz prijal…a za 2 dny mel tolik preferenci, co Merkelova :o)
    A Schulz je supermerkelista, zcela bez zabran, vyleceny alkoholik (sam o tom mluvi) a clovek bez prehledu. Pokud bylo mozno u Merkelove zachytit nejake lidske tony a schopnost sebereflexe (byt treba jen politicke- obcas zmenila nazor), pak Schulz je pravym merkelistou- sekernikem. Vymena techhle dvou by nebyla z blata do louze, to by bylo z blata do lisu na auta.

    • Kdepak, Němčouři měli totalitu vždycky vymakanou.
     Tam už není kam utéct, protože AfD se Němci budou bát volit, protože je to neslušné a nepokrokové.

     • no uvidíme, o těch dvou tam kdosi píše, že to je jak volit „mor“ anebo „choleru“,
      a jinak bohužel nejen Němčouři ..

    • a tohle jsi četl? je to tam vpravo http://www.huffingtonpost.de/2017/01/25/schulz-geile-sau-juso-_n_14397866.html?obref=outbrain-www-hpo

     „Schulz se chce zasadit o jednotu společnosti a obranu demokracie proti pravicovému populismu“
     a předtím v tom odkazu od tebe kdosi v komentářích píše, že se Schulz vyjádřil nějak v tom smyslu, že „kdo nemiluje vládu, nepatří k národu, nebo teda k lidu“, to je fakt kozel zahradníkem.
     A ještě si vybavuju, není on to ten ten šílenec, co tvrdil, že „nacisti“ by se vlastně ani neměli množit, tedy jako mít děti, že to není žádná škoda??
     On je těžce proimigrační, ten s prázným pohledem. To se mají Němci na co těšit.

     • Volby jsou tajné.
      Jaké jsou- vyjma AfD- nějaké další teoretické nesluníčkové možnosti?

      • nevím, nejspíš žádné.. a krom sluníčkářů jsou tam pak taky lidi, kteří z toho mají profit, z té imigrace, na to nezapomeň,
       takže jde i o to, kolik je kterých, a taky kolik lidí nebude mít strach volit něco jiného, než „se přece má“.. s postupujícími roky to bude pořád horší a horší, nějak to zvrátit. Kdyby to tam dostal do rukou Schulz, tak potěš pánbu teda. Ale oni možná spoléhají na to, že lidi buď Schulz vyděsí, a pak teda jako že furt bude lepší Merkelová, anebo.. Taky jde o to, že ten Schulz je dost agresivní, on se umí prodrat, je to chlap a furt řeční, teda zatím mu to šlo.

       • Takže leda vysoká politická hra AfD, která by se těsně před volbami neveřejně rozdělila na radikální- a umírněnou část?
        To je možné, byl by to tah pro mainstream nečekaný, takže by AfD měla svých 15% a třeba Němečtí umírnění středoví demokraté by měli 35%
        To by ovšem chtělo zahraniční politickou, i finanční podporu.
        A kdo by tedy…..kdo by mohl mít zájem?
        Jsou USA zralí k takové zásadní akci, která by na dalších třeba 1000 let změnila směřování Evropy?
        A co Rusko, hodilo by se Rusku posílit jednotlivé evropské státy?
        Sankce by pak byly zrušeny (jednotlivé státy poškozují) a Rusko by mohlo vytvořil mnoho výhodných bilaterálních vztahů.
        Nebo…že by Číňané…néé, ti ne, těm se rozvrat Evropy hodí, ti, pokud už- by spíš podpořili Merkelovou.

     • Jak rika vittta nahore: „AfD se Němci budou bát volit, protože je to neslušné a nepokrokové.“
      Podle meho se AfD prez 15% nedostane a CDU/SPD si v pohode udrzi prevahu v Bundestagu= bud on, anbo ona se stane kanclerem.
      Uz ale muzeme promyslet, co prijde potom: Nemci se jen utvrdi ve sve ukrivdene vyjimecnosti a v EU posili odstredive tendence. Nemecko se rozjede (jako ve fotbale: Hrajou nejlepe, kdyz prohravaji a cim beznadejnejsi je situace, tim vice pridavaji na sile) a bud donuti Francii a nekoho dalsiho, aby se udelali sami pro sebe v nejakem tvrdem evropskem jadru (dvourychlostni Europa, tedy dvoji Evropa, dve EU), anebo se to rozpadne na prvocinitele (staty).

      • Ano, oni potřebují překročit Rubikon a kdo je zná, tak to o nich ví- a věru je pohříchu němečtí totalitáři znají lépe jak já.
       S Führerem- nebo proti němu.
       Kdyby Hitler napadl v září 1938 Československo, prohrál by, Němci by ho odmítli.
       Po Mnichovském diktátu byli Němci jeho!

      • mně se to ani nechce promýšlet.. a kdo ví, co se do té doby ještě vyvrbí..
       jinak nejspíš jo, ona by se ta EU v takovém případě asi fakt časem nějak porozdělila, vlastně mě napadlo už dřív, a nejen mě, že je klidně možné, že se ty státy nějak různě přeskupí, třeba Rakousko rozhodně není tak proimigračně „nadšené“ jako Německo, takže by se mohlo vytvořit nějaké jiné soustátí ve střední Evropě..
       Kruciš a nepsal jsi tady o tom i něco? jak to nějaký ten ………. nevím jak se jmenuje „předpovídal“?? Já jsem to nestíhla ani dopřečíst všechno právě.
       Jinak USA se teď dělají samy pro sebe, to je už z kroků Trumpa jasné. A když to takhle půjde dál, tak sbohem Evropo.. Někde jsem zahlídla, že Švédi už mají i málo policistů, tak budou potřebovat povolat armádu, jak tohle nakonec může skončit.. pořád mi bohužel vychází policejní stát, to se jinak pak už nedá uhlídat. No probírejte to s vitttou, já to fakt nestíhám tak sledovat. Nebo s jinejma, jasně. Mně pak něco třeba napadne.

 19. Tady je to, Tarasi, váš prostor a vy tu rozhodujete. Jsem-li ale dotázán na názor, nebudu se jím tajit.
  Vykopnout.
  Už tu otravuje moc a všechno vlastně probíhá jen na úrovni konfrontace s jeho blbostmi. Kdyby to vlastně byly jen blbosti, ale ony jsou to nehorázné a odpůrce hnusně napadající lži.
  Diskuse zaplevelená až hrůza.

  • Tak mě napadlo….
   On naznačil, že odchází sám.
   Co ho nechat, jestli fakt odejde?
   To by byl, co si budeme povídat- zcela ojedinělý úspěch, vyfakovat egoistického sluníčkáře dobrovolně….
   Já jsem měl takový …jakoby plán, to už kdysi u Janiky, že nějak donutím fagana k autorským textům, což ho naprosto vyřídí.
   Tady se to setkalo s určitou značnou podporou, třeba i mimoděk, a fagan se nakonec chytil.
   A zesměšnil se.
   Já bych to považoval za úspěch, to…není snadné.
   Třeba to byla náhoda, to neříkám, že mám extra zásluhy.
   Ale stejně, jako kolektivní dílo…je to úspěch.
   Teď je tedy ovšem otázka, jestli o takové úspěchy někdo stojí, že jo.
   Protože cena za něj byla značná.
   Přesně ty zaplevelené diskuze.

   • No, pokud si přečetl tenhle tvůj komentář, tak se odtud dobrovolně nehne ani kdyby mu klávesnice zamrzla 😀

    • Ten žádné komentáře nečte, resp. nevnímá.
     Už se po prvním slovu třese na reakci.
     Vůbec si nevšiml, co jsem napsal.
     Jediné, čeho si u takového textu všimne, je že jsem nevzdělanec III. (IV?) cenové a hulvát.

 20. Tarasi ja jsem na podobnem zaklade kdyz se u mne Piskochodic pokousel stylem hovno z hrocha zamknul komentare !
  Dva nejpodstatnejsi „prinosy“ Fagana
  Ten posledni:
  co si Češi o nich mysli a jejich zapskle stesky o nich budou brat asi tak vážně, jako když si analfabet bude chtít jít do univerzitní knihovny jít půjčit Descarteho reflexi Montaigneho skepse v Meditationes de prima philosophia.

  OK jaka je pravdepodobnost ze si analfabet pujde pujcit do knihovny(universitni) prave Descarta? Temer nulova ? Rika si tim o otazku proc svuj nazor musi „podeprit ci presneji podezdit az zazdit prave tak „nadprumernym“ prikladem ?
  Naschval provokuje nebo neveri sam tomu co pise ?

  Predposledni obohaceni na „nadprumerne“ urovni kdyz Tarasovi rika:
  Romy diskriminujte v přístupu ke vzdelani, což vám vyčítá samotná OSN, žijete v zemi, kde se rozkrádá to, co jste si vyprosili od západních daňových poplatníků na sanaci vaší chudoby, co jste si sami vyrobili 40ti letou vládou komunistu…A bylo by toho ještě dost proč Česko lze považovat vůči zemím Západu za zaostale. Máte vy vůbec nějakou cest v těle prosit na Západě pracují o peníze do unijních fondu a přitom je bez znalostí věci pomlouvat a urážet? To se vazne nestydíte?

  On se nestydi vubec coz cim vice jeho prispevku tim je to jasnejsi!

  Prinos?
  Zadny v posledni dobe nevidim, tedy pokud nekdo z vas za prinos nema oponenturu za kazdou cenu! A predevsim propagaci Merkelismu a opakovane pripominani Frankfurtske skoly!
  Takhle „jiny“ pohled si tu pro oziveni muze Taras vymyslet sam. Staci cas od casu prepsat co rekla mutti merkel, pak co Juncker, co soc.dem ze Svedska a tak stale dokola „obohacovat“ Fagana netreba.. ale ….
  Tarasi your choice 🙂

 21. Nedele pulnoc, prave skoncilo utkani a predavani cen,
  Skoncil tennis AO (Australia Open)
  Ve fantastickem finale zvitezil v 5ti setech Federer nad Nadalem.
  Obcas se povede ze i v TV je neco opravdoveho nezmanipulovaneho, prijemneho na pohled a prozitek , kdy divat se na TV je pozitek 🙂
  Ano jsou veci v zivote homosapiense ktere ani Frankfurtska skola ani mutti Merkel nedokazi zkazit 🙂

  • Ale dokáže. Prostě ti místo AO poběží v televizi přímý přenos kázání nějakého imáma v mešitě nebo talk show s mutti Merkel. 🙂

 22. Bill Clinton v r.95 pronesl projev, pred kongresem ktery by Donal Trump mel odvysilat a jen pridat a dodat:
  Ja Donald Trump 45 president Spojenych Statu – schvaluji tuto zpravu Billa Clintona z roku 1995 !
  Zadneho dalsiho komentare netreba, tak jsou nazory presidentu Clintona i Trumpa totozne !

  Donald Trump should just televise this Bill Clinton speech from 1995 and then simply state „I’m Donald Trump and I approve this message“!
  Oh, please, please let this go viral. Not one word of commentary needs to be added.
  Very short video – about 1:30 seconds

  Nazor Billa Clintona se v nicem se nelisi od nazoru na ilegalni immigranty jak o nich mluvi Donald Trump dnes..
  Vlastne ano, Clinton nerika ze bude li treba, necha plot zvysit o 10 stop!
  V tom jde soucasny president dal a vys 🙂
  Poslechnete si proslov presidenta Clintona z r.1995 !

  https://www.c-span.org/video/?c4351026/clinton-1995-immigration-sotu

  Chape nekdo proc proc slova od Clintona v r.1995 mela velky potlesk
  a pro slova Donalda Trumpa protesty?
  Za stejny nazor a stejny pohled na vec !
  Kdo to organisuje ?

 23. @@ reaguje takto:
  Astre, tam někde výš v téhle debatě je odkaz na článek ze švédských novin, ve kterých rozebírají bod po bodu výroky Janouchové.
  Odkazují tam na statistická data, ze kterých vyplývá, že J. ohledně dopadů imigrace na švédský sociální systém a zdravotnictví prostě kecá. To, co Veselovskému povídala, je pustá dojmologie.
  Socialni system par set tisic immigrant nezatezuje, napsal to predni massmedialni zdroj a basta !
  Co je to dojmologie?
  Dojmologicky uvedu priklad ze zivota. Do sve rodne vlasti jezdim zridka na rozdil od jinych kteri rocne aby si udelali rok plny leta pendluji sem a tam.
  Dojmologicky jsem (aniz bych vyhledaval) narazil na na srateho delnase clena zakazane delnicke tridy. Co mi vypravel vubec nekorespondovalo s tim jak „delnickou stranu“ licila masmedia a likvidoval „nestranik“ Fischer stejne jako ten pred nim a I ten po nem .
  Jsme pry fasouni a protistatni zivlove protoze si dovoleme rikat pravdu! pravdu o tom ze musime tvrde makat za pouhych 10tisic mesicne zatim co Cikani si chodi pro 30 tisic a ti co maji deti vice jeste pro vice ! Co je fasounskeho na to ze se nam to nelibi aby nemakacenkove dostavali vic nez tvrde pracujici ?
  Dojmologie!
  Protoze ne FSICHNI delnasove z montoven jsou nazoru ze 3x vetsi plat Cikanu je problem,
  neni to tedy problem obecny ale jen dojem ci nazor nevyznamneho jednotlice, takze je vse v poradku !
  Pro jistotu vlada CR stranu delniku zakazala aby z dojmu nevzniklo hnuti a z neho pnuti !
  Kdyz se ptam lidi jak se jim zije stale vice z nich rika ze hure z cehoz mam dojem ze to nesmeruje k lepsim zitrum. Nemam na to cisla je to jen dojem z rozhovoru. Proto mam dojem ze kdybych si k dotazum vybiral jen mezi horni tretinou naroda byl by muj dojem jiny.
  Vse je jen dojem, presna cisla a pravdu zna malokdo. Vzdy jen vlada ma patent na spravne a pravdive informace !
  Nemate z toho divny dojem ?
  Zatim ze vse co jsem slysel, cetl, videl mam dojem ze „wir schaffen das“ je predevsim soucast merkelovske propagandy a na rozdil od nazoru pani Janouchove se jedna o dojmologii vladni jak Nemeckou tak Bruselskou oprenou vice o zbozna prani nez o pravdive informace.
  Mimo Syria ingenouru a doktoru ani u zbytku nove prichozich nevidi mutti Merkel problem. Wir schaffen das = jako ridice kamionu a obohaceni bude nasledovat.
  Vy a Vasi pratele ve Svedsku muzete mit dojem ze vse je v poradku ale cas ukaze zda zkusenost bude jina nez dojem.
  No go zony ovsem neni jen dojem ale nedobra zkusenost a vubec nezalezi je li jich dnes jen 10 nebo o neco vice ci uz 5 krat tolik. Az jich opravdu bude 50 a kdo napise ze ma obavu ze jiz 100 opet to bude oznaceno za chybny dojem a spiral obohaceni pojede dal!
  Ci mate jiny dojem ?

  • Já mám takový dojem, že @@ je trošku spadlá z měsíce.
   A také mám dojem, že pokud někdo řekne, že NO-GO zón není 50 ale jen 10, tak to není fakticky pozitivní zpráva, i když se tak snaží tvářit.

   • vittta muj dojem a kdyz jen dojem tak i take muj pojem,
    vzdy plati ze IMHO(In My Humble Opinion)= (podle mého skromného názoru),
    Plati ve FSEM tedy take v pripade immigrantu a navalu do Evropy !
    I zde nejen ze by mely ale nutne musi platit nejzakladnejsi zakony matky Prirody.
    Jeden z nich rika ze jsou urcite podminky ktere musi byt splneny pokud jde o zachovani !
    O zachovani druhu o zachovani cehokoli !
    Ze klady vzdy musi byt vetsi nez zapory.
    Obecne prinos, v businessu se rika zisk, pojmenovani mohou byt ruzna ale vyznam slova vzdy jednoznacny.
    I kdyby byla Merkel sama Bohyne a rikala Wir schaffen das pak nerika pravdu!
    Nezvladne to pokud jeji urad priznava ze vetsi cast nove prichozich je NEZAMESTNATELNYCH !
    Jedinec pokud na to ma si muze dovolit prepych draheho auta, jachtu , x sluzebnych x milenek ci milencu, zakon ekonomie je neuprosny.
    Pokud pracujici vytvori takove hodnoty a nadhodnoty ze si spolecnost muze dovolit stale vetsi pocet nepracujich pak ano, spolecnost bude zivotaschopna, pokud ne pujde to ke dnu.
    Immiganti jsou jen mala cast problem ktery pred lidmi dnes stoji.
    Spolecnost stoji pred zcela zasadnim problemem!
    Behem 20 let tedy jedne generace je predpoklad ze vice nez polovina lidi bude zcela bez prace!
    NASTANE OTAZKA CO S NIMI A JAK DAL !

    Presne to rika prof.Stanek

    a o immigrantech z r 2015 kdy se ukazuje jak videl prof.Stanek dopredu !
    :https://www.youtube.com/watch?v=1d2xuABnvxk

 24. @@ | 30.1.2017 (14:48)
  Astre, tam někde výš v téhle debatě je odkaz na článek ze švédských novin, ve kterých rozebírají bod po bodu výroky Janouchové.
  Odkazují tam na statistická data, ze kterých vyplývá, že J. ohledně dopadů imigrace na švédský sociální systém a zdravotnictví prostě kecá.
  To, co Veselovskému povídala, je pustá dojmologie.

  Omlouvam se pozdne vecerne madame z Pavouku za reakci vyse a obsirneji.
  Sim nebrat osobne:-)
  To jen pripomenute dojmy me puste dohnaly a dojmuly 😦

 25. Jak se vyrovnava korektni Nemecko s demokraticky zvolenym prezidentem:
  V ARD se vydavatel mainstreamu Die Zeit Joffe vyjadril, ze Trumpa lze zastavit jedine jeho vrazdou:
  http://www.israel-nachrichten.org/archive/27476
  „Jedine vychodisko z trumpovske katastrofy je vrazda v Bilem dome.“

  My nejsme nackove, protoze navhujeme odstranit lidi, kteri se nam nelibi.

   • Vyborne Saxi

    „Škola v Německu omluvila muslimské studenty z připomínky holokaustu. Ti pak ještě hanili Izrael…
    Ředitel školy to podle listu Der Western uvítal s tím, že postoj části studentů podnítí diskuzi.“
    Zundela vyhostili z Canady a poslali supem do Deutschlandu k odsouzeni.

    Na rozdil od muslimskych student Zundel jako Nemec nechtel podnitit diskuzi, ale podnecoval nenavist !

    Delaji li 2 totez neni to totez.
    Je treba rozlisovat jak kdo a proc popira holocaust a nema rad Israel:-)
    Muslimove to maji v koranu.
    Nemci v hlave
    Tedy jak kteri a co 😦
    Seda je theorie a rec paragrafu – zeleny je strom zivota 🙂

    At zije Merkelismus !
    Heil Merkel !

   • Zvláštní přístup.
    Sluníčkismus plný lásky a tolerance ukazuje další ze svých láskyplných projektů.
    Antisemitismus.
    Bude následovat popírání holocaustu (ale zákonné, v rámci diskuze) a nakonec- kdo ví, holocaust další.
    Jenže už ne Židů, ti, poučeni, z IV. říše zavčas zdrhnou.
    Holocaust se bude týkat bílých, polovzdělaných mužů.

 26. “ Německo od února zvyšuje finanční podporu migrantům, kteří se rozhodnou dobrovolně vrátit do vlasti. Uprchlíci v rámci nového programu dostanou až 1 200 eur (32 400 Kč), informovalo německé ministerstvo vnitra. Německá vláda na financování programu pro letošek vyčlenila 40 milionů eur (přes miliardu Kč).“
  !
  http://zpravy.idnes.cz/zvysena-podpora-migranti-nemecko-dobrovolny-navrat-do-vlasti-pbd-/zahranicni.aspx?c=A170131_180418_zahranicni_ale

  • Ti Němci jsou úplně blbí.
   Vždyť každý normální člověk ví, že migranti jsou značným ekonomickým přínosem a Ondřej nám sem dal i nezpochybnitelné argumenty pro toto ekonomické perpetum mobile.
   A oni jim dávají peníze, aby se jich zbavili…
   Peníze německých daňových poplatníků.

   • no, a teď ještě hlavně, aby to ti uprchlíci ve své vlasti nějak přežili, před hrůzami v ní přece utíkali,
    no všímáš si, jak jednou jsou to uprchlíci, jindy migranti, pak zas třeba imigranti, potom zas prý ony kýžené pracovní síly pro zaměstnavatele, kteří zoufale po nich volají, a samože síly kvalifikované, žádná montovna, kdepak, samý dokrot a inženýr, archtekt a jaderný fyzik, tyhle měl Ondřej na mysli, víš?
    No a Němci poplatníci to zaplatí, to víš, že jo. Ale možná je lepší je vyplatit, než si udělat ze své země druhé Švédsko. Ted ještě, aby se nevraceli pro další rundu vždycky, to je to.

    • Jóó, Míšo, takový stesk po domově je silnější jak válka.
     To třeba u nás dobře víme z případů iráckých křesťanů.

 27. Slovo mladík zarputile používá jak švédský originál, tak iDnes i Echo24. Vážně musíme být tak politicky korektní ve chvíli, kdy nám hrozí podobné nebezpečí? Oni ´švédští´ mladíci se totiž jmenují Emillem Khodagholi a Maisam Afshar (jméno třetího policie nezveřejnila). A jsou to přistěhovalci původem z Afhánistánu. Což žádné z médií, které o případu referuje, nenapsalo – nejspíš aby se lidé imigrantů zbytečně nebáli, že…

  V uzavřené skupině video mohlo vidět cca 60 tisíc lidí. Jen jedna z divaček ale upozornila policii. Ostatní si prý mysleli, že jde o fake.

  Ejhle zde dukaz uspesne prace massmedialni prolhane sceny ktera uspesne presvedcuje obyvatelstvo ze znasilnovani to jsou jen pomluvy !
  V dusledku bagatelizovani a popirani nebezpeci se pak 60tisic minus jedna osoba domnivalo ze se jedna o fake ! Videli na videu ale domnivali se ze korektni redakce nejakeho platku predvadi divakum aby neverili vypraveni ba dokonce ani co na vlastni oci vidi na videu.
  Vzdy je to FAKE !

  Takze je na case za chybne informace massmedialni prostituty pohnat pred soud.
  Umi li soudy soudit za sireni nacismu ci zpochybnovani holocaustu musi mit odvahu soudit massmedia za kriva svedectvi a zatajovani zlocinu !

Komentáře nejsou povoleny.