Čokoláda to není

Mezi lidmi v požehnaném věku aby optimistu pohledal: myslím, že u těch nad sedmdesát už ani žádní optimisté neexistují. Ten čas, než demence úplně zavře brány k přemítavé mysli, tráví starý člověk ponořen do hluboké skepse, jejíž hloubku asi nejlépe muzikálně vyjadřuje opera V studni. Žádná naděje a vše nakonec špatně skončí. Jako že jo.

Mladý člověk je naopak optimismu plný, jako jeho chámovody či vaječníky. Také jsem takový býval, naplněný, ale nezřízený život to ze mě vytřískal. První velké zklamání jsem prožil, když Homolkovic Marta si za partnera ke hře na pana doktora zvolila místo mě Vítkovic Zdeňka, druhé v osmašedesátém, třetí pak v devadesátém. Všechno v minulém století.

V tomto století už ze mne kapku optimismu nevyrazíte, ani kdybyste mě lisovali. Když budu hodně stlačen, hlavně v břišní krajině, tak možná vydám nějaký ten tón, ale optimismus – kdepak.

Tedy ani vítězství Donalda Trumpa v prezidentských volbách u mě nevyvolalo žádné nadšení. Stejně to podělá, myslím si vskrytu, podepřen zkušeností ze zklamání, které (v kontrastu se vzbuzenými nadějemi) přineslo vládnutí prezidenta Obamy.

Ačkoliv politiku domácí i zahraniční sleduji velmi pečlivě, už dlouhá léta, nenacházím v té současné ani špetku logiky. V minulém století byly úlohy na jevišti dějin rozděleny jasně a přehledně: dva systémy, kapitalistický a komunistický (nechci říkat socialistický, to jméno bylo pošpiněno) stály proti sobě v zápase na život a na smrt, když jeden chtěl zničit toho druhého. Přesto se – díky obapolnému uvědomění si ničivosti jaderných zbraní – dokázaly dohodnout na omezení zbrojení, poslaly celou jednu třídu raketových zbraní do šrotu, a vypadalo to že se k nějaké dohodě dospěje, zvlášť když to Rusové i se svým táborem vzdali a rozplynuli se v tom druhém.

Dnes tedy vládne všude na světě globální kapitalismus, komunisté si pěstují svůj folklór ve dvou destinacích – a přitom je svět jenom o pověstný fous vzdálen od třetí a poslední světové války. Závody ve zbrojení roztočeny, nenávistná propaganda jede na plné obrátky, sankce se střídají s bojkotem – a to prosím mezi kapitalistickými demokratickými státy. A v té chvíli se vracejí vzpomínky na marxistické poučky o tom, že kapitalismus nevyhnutelně plodí války. Že k němu patří jako k psovi ocas.

„Donald Trump nedávno signalizoval, že americký jaderný arzenál hodlá posílit, rozšířit a modernizovat tak, aby odradil hrozby 21. století. Loni v prosinci Američany ujistil, že mu nevadí začít závody ve zbrojení. „Všechny překonáme a vydržíme déle než všichni ostatní,“ uvedl Trump dva dny před Štědrým dnem.“ (ZDE)

Donald je jeden z těch velkých kapitalistů, kteří svět ničí svou odpudivou nenažraností, koncentrací bohatství ve svých rukou. Na svou horu zlaťáků se vyšplhali po zádech pracujících. Že by jeden z nich hájil zájmy amerických zaměstnanců, lidí práce, plebsu, to si může myslet jenom hlupák, tyhle kecy o working class se mu hodily akorát tak pro oblbování voličů.

Pro svět je stejným nevypočitatelným a šíleným nebezpečím, jako je jiná reprezentantka vládnoucí třídy, hysterická a zlá ženská Hillary. A je nutné zamyslet se nad systémem, prý demokratickým, který do svého čela opakovaně volí takovéhle skřety, psychopaty a trdla, současné vládce světa. Čím větší demokracie (opticky), tím větší mimochodný, neschopný a nebezpečný osel (oslice, abychom nezapomněli) usedá na trůn. Ale možná to tak má být, to se jenom institucionálně prosazuje zkázonosná role lidstva na této planetě.

Mimochodem – kdo se vám první vybaví, když řeknu „německá kráva“? Milka?

 

Reklamy
Můžete si uložit odkaz příspěvku mezi své oblíbené záložky.

55 thoughts on “Čokoláda to není

 1. Prosím zdejší pracující třídu, zejména pak protinožnou, aby do komentářů nevkládala videa, jenom odkazy. Vašemu šafářovi se podělal komp, tedy jede na vykopávce s ikspéčkama a při velkém počtu běhacích obrázků se sem vůbec nedostanu, prohlížeč mi spadne.

  • „Že by jeden z nich hájil zájmy amerických zaměstnanců, lidí práce, plebsu, to si může myslet jenom hlupák, tyhle kecy o working class se mu hodily akorát tak pro oblbování voličů.“
   I sobecky avšak pragmaticky uvažujícímu kapoušovi by mělo dojít že prosperita jeho byznysu závisí na prosperitě společnosti ve které působí. Když se tedy koukne pod vlastní prdel a uvidí že větev co na ní sedí je už nařezána příliš, dalo by se očekávat že se pokusí to řezání zastavit. Tedy, teoreticky, takové hájení nelze úplně vyloučit.

   • Jedna z mála věcí na které se můžeš spolehnout je to, že nenažranec nikdy nepřestane hrabat a hrabat, bez ohledu na tu větev.

 2. kdo se vám první vybaví, když řeknu „německá kráva“? Milka?
  ================================================
  Ano hlavicku na hrebicek, presne rozliseni kdo optimista. 🙂

  Strakata krava urcite coby Milka
  to za predpokladu ze jsi v Bavorsku nebo alespon v Oesterreichu kdyz ne v Reichu
  a na louku zelenou hledis a v dobrotu Nemecka veris.

  Chruscov podle jednoho politologa z USA pry nejvice vstoupil do povedomi obycejneho ovcana kdyz v OSN zul botu a mlatil s ni do recnickeho pultu aby si zjednal naslouchajici publikum.

  Krava podobnym zpusobem zaujmout nemuze , ale na cokolade pusobi verohodne jako by tam patrila odjakziva:-)

  Ale mozna uz ji to tam prestalo bavit a tak.. vstoupila do politiky.
  Tam pak ma chanci treba I neco schaffnout co na cokolade nemela a nemohla 😦
  ===========================================================
  I kdyz vyhradu mam, ze
  bez videa jenom cteni neni info posviceni

 3. Pozdě, nestihl jsem to. Chtěl jsem navhnout Ilse Koch, Irmu Grese nebo Jenny-Wandu Barkmann … Tak příště, no.

 4. “ „Vojenské automobily ukrajinské armády maskované tak, aby vypadaly jako dodávky používané ukrajinskými farmáři, vtrhly do malého města Novoluhansk nacházejícího se v takzvané ‚šedé zóně‘ mezi ukrajinskými a separatistickými pozicemi, kde se bez jediného výstřelu zmocnily prasečí farmy,“ informuje Rádio Svobodná Evropa.“

  Ještě bez jediného výstřelu dobýt pekárnu, kravín a slepičárnu, a maj po starostech s logistikou.

 5. Janika tam má nějaký ostrý politický výrok, je to celá diskuze.
  Otázka je, kdo to řekl, ale nikdo to neví.
  Janika se diví, že nepadlo moje jméno, doplněné o nic neříkají, a zároveň všeříkající „a spol“.
  Takový politický výrok dobově platil na bílé chudé, a v podstatě byl pravdivý, jak dokazovala historie, kdy chudí svrhli bohaté- a to několikrát.(aby se pak vytvořili noví bohatí)
  Dnes ovšem jsou chudí vesměs barevní.
  Aby to bylo jasné, pak se o chudobě barevných mluví v jejich zemích, kde jen nemnozí byli, takže to nikdo pořádně neví, jak chudí se cítí být oni, i když z našeho pohledu chudí skutečně jsou.
  Je jasné, že pokud má nějaká africká země vodu a zdroje pro 10 000 000 lidí, a namnoží se na 50 000 000, musí mít zákonitě…problém.
  Je to ovšem JEJICH problém, ne náš, ale boháči ho-pomocí svých užitečných idiotů z ultralevicové scény, přenáší na nás.
  Jako že prostě přemnožení obyvatel „někde“ je naše vina.
  Boháči z toho pak mají náležité zisky, aniž by u toho byli špatní.
  Naopak, jsou hodní a dobří….protože chudákům posílají prošlé žrádlo a staré hadry a též pušky a staré tanky se starou municí, ale o tom už dobrodinci vědět nemusí.
  A kdo je tedy v této hře vlastně špatný, lze se ptát.
  No jistě, vitttové- a spol.
  Janika taková individua nazývá poněkud nepochopitelně „muslimobijci“, což je alespoň u mě velice nepřesné, já tady nechci ani jejich křesťany či kohokoliv jiného a rozhodně se obejdu i bez Ukrajinců, protože reálně hrozí, že mnozí z nich mohou být náležitě neonacisticky laděni, s podobnými sklony v vraždění, jako negři či čmoudi.

  • Janika postavila kulturni konflikt s uprchliky jako konflikt tridni. To udelal uz Tribun, kdyz sjednotil uprchliky a evropsky proletariat do jednoho revolucniho siku. Ondrej zas zada, abychom se k uprchlikum chovali jako opice ke stenatku, tedy to uchopil pro zmenu psychologicky.
   Podle meho to jsou jenom manevry, ktere maji zastrit, ze kritici imigrace vedi velmi dobre o co jde, ale nejsou s tim souhlasni a tak mlzi obvyklymi a jiz popsanymi liniemi zlomu.
   Buchanan u Hajka pise tohle:
   „Krizi našich časů…Vyvolávají ti, kteří jsou příliš zaskočeni vývojem situace na to, aby se ozvali. Nebo je osud země nezajímá. Nebo dokonce její zánik vítají.“

   To si myslim take…a tak jsem jen cekal, kdy objevim zcela opacny nazor. A trapil jsem se cele dva dny:
   „Režisér Michael Moore varuje, že Američané zažívají státní převrat, jehož strůjcem je Donald Trump.“ (A2larm)

   Co to, dle meho, rika? Ze krize dosla uz tak daleko, ze jsou neviditelny, ci spise nedosazitelny jadro-duvody nasi spolecenske nemohoucnosti (neschopnosti se domluvit na tom, co se deje a co s tim delat, ackoliv situace je v jadru velmi banalni). A kde neni ani cert nebere, tudiz je produktivnejsi sledovat v TV zapas USA- Nemecko na ekonomicko- politickem poli. A klidne si k tomu dat popcorn, s nasim rozkladem toho totiz stejne nic nenadelame. Pokud nevidime pricinu, nema smysl to nejak dale resit, ono se to vyvrbi samo (vcetne uprchlicke otazky).

   • Janika dovoli, Janika promine, mam tu take maly kviz…kdo je autorem?

    „Jednotliví muslimové mohou mít skvělé vlastnosti, ale vliv toho náboženství paralyzuje společenský rozvoj jeho následovníků. Na světě neexistuje mocnější zpátečnická síla.“

   • „Že by jeden z nich hájil zájmy amerických zaměstnanců, lidí práce, plebsu, to si může myslet jenom hlupák, tyhle kecy o working class se mu hodily akorát tak pro oblbování voličů.“
    I sobecky avšak pragmaticky uvažujícimu kapoušovi by mělo dojít že prosperita jeho byznysu závisí na prosperitě společnosti ve které působí. Když se tedy koukne pod vlastní prdel a uvidí že větev co na ní sedí je už nařezána příliš, dalo by se očekávat že se pokusí to řezání zastavit. Tedy, teoreticky, takové hájení nelze úplně vyloučit.

    „To udelal uz Tribun, kdyz sjednotil uprchliky a evropsky proletariat do jednoho revolucniho siku.“
    Podle mne dospěl Tribun do fáze kdy je schopen sjednotit cokoli s čímkoli a jakkoli, jen aby si potvrdil svou víru. Ačkoli se sám považuje za nevěřícího – ba přímo kosteloborného – v záležitosti uprchlíků se chová jako typický bigotní věřící: Nevidím, neslyším – vím přece své. Zkus si přečíst tohle vlákno a uvidíš jak to z něj čiší:
    https://tribun.name/2017/01/27/menici-se-role-naroda-v-dejinach/#comment-111488

    U Janiky mi to přijde spíše jako: „Když už jsem si koupila tenhle model, tak ho budu nosit tak dlouho dokud se úplně nerozpadne, protože jinak bych si musela přiznat že to byly vyhozené peníze.“ 🙂

    Ondřeje snad ani nemá smysl komentovat. Ten píše hlavně proto aby psal. Je ochoten demonstrovat svůj „blyštivý intelekt“ a svrchovanost na jakémkoli tématu.

    • Pardon. Ten první odstavec je komentář který jsem výše napsal Tarasovi. Mám ve zvyku psát si komentáře nejdříve v texťáku a pak je vložit, abych o ně nepřišel kdyby se nezdařilo odeslání. A teď jsem omylem zkopíroval oba. Takže pro tebe je až pokračování.

    • Ono je to jedno, co koho vedlo k tomu, ze napsal, co napsal. Tohle je volna prace na libovolne tema. Skrytou pricinou stavu je nemoznost dosazeni odhaleni priciny. Evropane uz nevladnou zadnymi spolecnymi (spolecenskymi) hodnotami a tudiz neni co branit, jen svoje city (viz jiz temer kazda diskuze). Na obranu islamu bych rekl, ze ten neutoci, ten se tak nejak normalne prisel. Sice treba dramaticky, ale pozadi tu ma vybudovane jiz uspesne od celych genraci. A nema v Evrope co dobyvat, brany jsou otevreny, pole pohnojena, na stolech lezi tucne pecinky, cekajici na sve stravniky. Staci jen vejit, zasit a zasednout ke stolu.

     Ondrej ve svem prispevku argumentoval kulturou opic: Kultura je mocna zbran, umoznujici kolektivni jednani (z toho vyplyva, ze musi byt nasazena plosne, co mozno u nejvetsiho poctu obyvatel). Ja mu oponoval s tim, ze opice kulturu nemaji…a nedodal jsem, ze ji nemaji uz ani Evropane, byt prez kulturniho nosice- rec- jeste prezivaji nejake mechanismy, ovsem funkcni jiz jen v malych celcich. Na stat a risi (EU) uz ale nestaci.
     A jsme zase u tech „nasich“ Nemcu, co zacinaji tlacit na pilu tim vic, cim vic se blizi konec :o)

     • Já jsem si s potěšením všiml, že tady u nás svou kulturu a své hodnoty z čista-jasna máme.
      Hájíme si své češství a za až klasickou českou hodnotu jsme přijali boj proti debilům z EU, která je nám čím dál cizejší.
      My, Češi máme rádi klid…smrádek, ale teploučko.
      Zdá se to být nízce málo, ale ono to není zase tak úplně mimo….

    • Copak Tribun, to je takový křižák, co vraždí civilisty, aby se více zalíbil Bohu, a nějak u toho zapomíná, že tím porušuje Boží zákony.
     Tam mu pěkně ujela temná hrozba, aby někdo nevymazal mě, s těmi mými negry, na což jsem mu odpověděl, že jsem ozbrojen, a že to případný vymazávač nebude mít snadné.
     To už tam ale nepustil.
     Tribun je podle mě amorální stvůra, schopná naprosto všeho, vč. plynování politických odpůrců v koncentrácích- samozřejmě pro vítězství pravdy a lásky je třeba něco obětovat.
     I tohle jsem mu napsal, a ani tohle tam nepustil.
     Janika je ženská, ta to bere emotivně, v tomhle vůbec nemá šajn, o co kráčí, přesně, má ty šaty a přece je teď nevyhodí….
     Ona je dost paličatá, mimochodem…..

     • Zase ti ujela ruka a předvedl jsi přibližně to, za co jsi dostal banána: nezdrženlivost, podléháš své prudké letoře, nevážíš slova, jsi nedisciplinovaný jak stádo opic. Ve sporu s Tribunem máš většinou pravdu (ne vždycky), ale forma, se kterou ji podáváš ničí obsah. Tribun přece není amorální stvůra, měl bys to vzít zpátky, je ve věcech migrantských pouze zabejčený na bezbřehé humanitě bez ohledu na to, že ta migrantská vlna ohrožuje základy evropské společnosti (a chce-li někdo, tak i evropskou kulturu a civilizaci). A není schopen realisticky hodnotit nebezpečí, které islám sebou NEVYHNUTELNĚ přináší. S Janikou se nelze dohodnout na EET, stejně jako s tebou, taky na imigrantech, ona tam vidí ty růžové mikiny a utopené chlapečky, dávám přednost tomu, aby se spory s přáteli v dílčích věcech (kde je zřejmé, že k dohodě nemůže dojít) nevyhrocovaly a nedebatovalo se o nich, aby se vyčkalo na vyřešení záležitosti skrze běh času, což v obou předmětech sporu dělá rok či dva (u EET) a tři až pět u islámské migrace. Nemusel bych se už toho dožít, takže doufám, že tady bude někdo (pokud tady ještě někdo bude), kdo to Tribunovi a Janice za mě omlátí o hlavu.

   • Ale my (vitttta a spol) tu příčinu dávno vidíme, Saxi, a nejsme tady žádní fanatičtí ultralevicoví revolucionáři, typu Tribun.
    Příčina je kumulace peněz a moci mimo státní struktury, v překladu, do rukou jednotlivců.
    Řešení je v tomto případě velice ošemetné, brát boháčům jejich peníze slibuje potoky krve na silnicích.
    Alespoň jim je ale nemusíme dávat, jako to dělají zmiňovaní Janika a Tribun tím, že migraci buď podporují, nebo minimálně neodmítají, a napadají všemožně ty, kteří se staví proti ní.
    Protože odmítnout migraci není jen nějaká rasová otázka, nebo nenávist k islámu, jak to vidí naivní otroci mocných, ale je to též odstřižení boháčů od zdrojů obrovských příjmů, a to na úkor pracujících.
    A když nebude mít peníze stát (na důchody, na zdravotní péči atd..) stanou se bohatci ještě mocnějšími, protože pak jedině oni budou moci pomocí své nesmírné dobroty dát polévku hladovějícímu lidu!

    • … takže boháčům zůstane víc pro našince? Nebo státu pro našince? Čumim jak vejr.

     • Pro vás bych to měl asi vždycky víc rozepsat, jenže…když vy to stejně nepochopíte.
      Takže:
      Každý negr má v sobě obrovský finanční potenciál.
      Má prostě konkrétní cenu.
      Potřebuje žrát, oblékat se, bydlet, učit se řeč a celkově se vzdělávat, při čemž má tu obrovskou výhodu, že výstupy nikdo nekontroluje, protože se bojí neziskových mafiánů, aby nebyli nařčeni z rasismu.
      Takže do každého negra proudí obrovský balík peněz, aniž by někdo sledoval, na co jsou zneužívány.
      Ten balík peněz ovšem pochází od daňových poplatníků, miliardáři typu Sorose platí pouze dráby v podobě neziskovek.
      Jakkoliv se tvrdí opak, ty peníze v systému musí chybět.
      Cokoliv se dá neproduktivnímu negrovi (čmoudovi apod.) to se sebere neproduktivnímu plátci, což jsou třeba důchodci nebo nemocní.
      Pak samozřejmě na některé věci nebudou peníze, jak je dobře vidět třeba u nás, kdy se na nemocné české děti sbírají víčka, a pro nemocné irácké děti se posílají letadla, aby je tady mohli léčit a berou sebou i své početné rodiny.
      A když bude sociální systém rozvrácen úplně, co se stane? (dohnáno ad absurdum)
      Inu, jen dobrotivý neofeudál může čas od času zaplatit svému otrokovi operaci, nebo za své peníze nechá uvařit polévku pro chudáky…

      • Našinec přece taky potřebuje občas najíst, obléci se, bydlet … atakdále. Když se přidržíme Vámi naznačené linie, to krmení, oblečení, ubytování vznikne prací našinců, představuje to zdroj živobytí pro ně. V podstatě je to trochu rafinovanější přerozdělování, jako když se nechá postavit předražený kus dálnice …

       • Jo…
        Určitou nevýhodou ale je, že pak nám tady ti černí zůstanou, zatímco po předražené dálnici tady zůstane jen ta dálnice.
        Jak vy to říkáte, pak to úplně vyznívá tak, že pro našince je výhodné pracovat na někoho, kdo nepracuje. (vztah pán- otrok)
        Kdyby teoreticky stát vydal na každý výrobek našince nějakou tu pětku ze státního rozpočtu (jinými slovy snížil daně- všechny možné), zvýšila by se našincova mzda.
        Mám dojem, že i našinec by dokázal tyto peníze v pohodě utratit a tím pomohl jiným našincům, tvořícícm hodnoty.
        Přerozdělování peněz pomocí přívalu negrů a čmoudů mi nepřijde tedy nijak převratně výhodně, a už vůbec ne nutné z hlediska přerozdělování bohatství.

        • Když dáte Čechovi nějakou tu pětku navíc, většinou je odnese – ne do obchodu, do hospody ani do hampejzu. Do banky. A banka ho pěkně odrbe. Tuhle možnost už jiní mnohokrát zmínili na jiných místech. Ekonomie kapitalismu je pěkná mrcha.

         • To víte, Češi, zaostalí…
          Jo negři, ti na korunu nekoukají….
          Ale Čech, aby odnesl nějakou tu korunu do banky, jí musí mít nějak navíc.
          Ale to většina Čechů nemá.
          Obávám se, že by jí přecijenom utratili.
          A kdyby ta pětka navíc byla dlouhodobě jistá, to by teprve utráceli!

          • … na druhé straně, přistěhovalec ani uprchlík konto v bance většinou nemá, ani hypotéku nebo podobné svinstvo. Proto začne utrácet. I s početnou rodinou, co si přivede s sebou.

    • „Příčina je kumulace peněz a moci mimo státní struktury“
     To ale nevysvetluje zmensovani puvodni populace (Evropanum se nerodi deti). A tech penez zas tolik neni- treba desitky miliard rocne, coz pro EU, tisknouci si penize dle potreby, zas takovy zahul neni.
     Podle meho uprchlici nejakym extra problemem nejsou, problemem jsme tu my sami sobe :o)
     Certik je zakopany v tom, ze azyl dostane 1/3 az 1/2 zadatelu (to plati vseobecne, alespon pro nemecko a cislo je stejne po cele dlouhe roky)…ovsem onen odmitnuty zbytek zustava protipravne na uzemi Nemecka. Tim nemecke organy porusuji vsechny mozne imigracni zakony.
     Kouka na to 90 milionu lidi a z nej se ozvou se asi tak 2, mozna 3. Zbytek je k vlastnim zakonum zcela laxni, presne jak pise Buchanan, ktereho cituji nahore:
     „„Krizi našich časů…Vyvolávají ti, kteří jsou příliš zaskočeni vývojem situace na to, aby se ozvali. Nebo je osud země nezajímá. Nebo dokonce její zánik vítají.“

     Vetsine je tedy osud zeme lhostejny az si preje jeji konec, druha cast se chyta myslenek, ktere jsou opravdu extremni (nerikam hned extremisticke).
     Pokud dole pises, ze Cesi svoji kulturu maji, pak si nejsem jisty, mozna jen ve smyslu malych skupin, ale jako narod ne. Zbytek Evropy je nemlich to same. Ono to tak vypada, ale ony kulturni jednotne vystupy je temer z niceho vyzdimanych par vet, sem tam nejaky clanek. Pod povrchem je pak jedno velke nic…idelani situace pro odlisnou imigrujici kulturu: Proste si obsadi sve uzemi a nikoho do nej nepusti. Rikaji to policajti, rika to mainstream a jeste doslova par lidi (Okamura 4% preferenci, netov alternativa cirka 2-5 tisic navstev u jednoho clanku). A jsme opet u vyse zminovaneho Buchanana.

 6. Našel jsem pojmenování, které by se místním mohlo líbit „neziskově-průmyslový komplex“ (v originále „non-profit industrial complex“). Pochází snad někdy z počátku století. Potkal ho někdo někde?

  • Neziskově průmyslový komplex byla asi věcně vzato třeba Plzeňská Škodovka za éry Lubomíra Soudka, když jsem tam pracoval, tj. v letech 1993/1998. Neziskovost byla tehdy dovedena k naprosté dokonalosti, vrcholila kumulovanou ztrátou… už nevím přesně, asi devět miliard. To byl tehdy celkem výkon.

  • V podstatě vzato byl za komunistů neziskový celý průmysl: kritérium profitu bylo zcela marginalizováno tím, že stát direktivně určoval ceny s malým ohledem na nákladovost (i když cena zboží byla teoreticky nákladová). A tak mnohé fabriky celá léta jely ve ztrátě, kterou stát z druhé kapsy klidně vyrovnával.

 7. Nerevar | 2.2.2017 (12:26)
  na druhé straně, přistěhovalec ani uprchlík konto v bance většinou nemá, ani hypotéku nebo podobné svinstvo. Proto začne utrácet. I s početnou rodinou, co si přivede s sebou.

  Lve Mistre otazek , z Vaseho komentare vyplyva otazka k zamysleni.:-)
  Pujcku, hypotku konto v bance nove prichozi nemaji a to je jejich nejvetsi prednost,
  nebot timto okamzikem maji banky , noveho zakaznika. (novou obet)
  Dalsi million zakazniku a mnohe dalsi milliony touzebne hledi pres hranici a tesi se na svetle zitrky aniz by vubec tusili …….A kdyz ptacka lapaji….
  Puvodni obyvatelstvo je jiz davno podchycene a odchycene !
  Jen spravne sluncem ozareni vedi ze odmitanim NWO je vymozenost stat se zakazniky nejlepsich bank nespravedlive odpirana zbytku sveta ktery by take rad
  ale bohuzel ani Evropa ani Emerika nejevi se byti spravny kamarad.

  • Média čekají, co se tam vyvrbí. Možná z toho summitu nějaký výstup nakonec bude. Kdoví.

   • Dobrym zvykem bylo treba rici, ze se pripravuje evropsky summit…ted koukam na prehled ceskeho denniho tisku a jediny kratoucky clanek je na CRo „Unie chce víc pomáhat Libyi. Doufá, že tak zastaví příliv uprchlíků z Afriky“.
    Rekl bych, ze Libye ma ted jine partnery, nezli proradnou EU, ktera to tam nejdrive rozvrati a pak chce pomahat.

    Jinak pan Hudec prohral sazku: Nevyfotili se. Tedy mozna ano, ale me to nikde neukazali. Ani na google, tam vyskoci Gorbacov s Bushem v roce 1989.
    Podle meho byl tohle tak trochu tajny summit a kdo vi, co se na nem vubec resilo.

    • Mozna se tam resilo co uz ma CR vyreseno:-)
     Celoevropske ministerstvo Pravdy proti fake news a likvidaci pomlouvacnych zdroju !

     Česko, které obvykle nebývá v hledáčku zahraničních médií, zaujalo svým bojem proti falešným zprávám a dezinformacím. Jako jedna z mála zemí totiž vytvořila samostatný útvar na vládní úrovni, který má takové informace vyvracet. Do Prahy kvůli tomu přijel štáb americké televize CNN, která si všímá především ruského vlivu v české společnosti a politice, a dezinformacím o USA a NATO.

     http://echo24.cz/a/iKfVB/cesko-po-dlouhe-dobe-na-cnn-diky-ministerstvu-pravdy

  • Tady.
   https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/britanie-pomuze-unii-s-uprchliky-zaplati-miliony-a-presmeruje-bezence-na-jine-kontinenty-12752
   Ta Mayová musí být úplně blbá, nebo co.
   To jí ještě nikdo neřekl, jaké jsou uprchlíci ekonomické terno?
   Odřej sem dával patřičné odkazy.
   Nebo si je chce ta potvora nechat, a prachy shrábnout sama.
   Také by mohli dávat redaktoři bacha na čísla, za leden od Itálie 5000 lidí…..
   Ale může to být i záměr, aby mohli internacisté tvrdit, že problémy nejsou a hlavně nebudou…
   A ty prachy…na ten účet….90% malá sluníčková domů, a 10% na zavšivené deky, a prošlé žrádlo negrům…

 8. Tak mas banana, o nic jsi neprisel.
  Prodlouzim Janecka:
  http://www.israelnationalnews.com/Articles/Article.aspx/18249
  „Az 700 tisic zidu uvazuje o opusteni Evropy, centrum Simona Wiesentala varuje zidy v Malmö, aby se vyvarovali verejneho nabozenskeho projevu a nemluvili nahlas hebrejsky. Z dvou tisicove zidovske komunity zbylo 500 lidi“. Atd.

  O tom samozrejme druha strana nerada slysi, protoze se ji to nehodi do kramu, z chudaku uprchliku se najednou klubaji antisemite jako poleno (kdo by to mohl ocekavat). To jsem zvedav, kdo tohle u slunicek nakonec vyhraje: Daji prednost pogromum skrze uprchliky, anebo se nehumanne postavi na stranu omezeni migrace?
  Anebo vsechno vyresi mezikulturni, korektne vedeny dialog? Ten by kvitovali predevsim Palestinci.

  Ja chapu situaci konstruktivne takto: Kdyz o sve svizelne situaci mluvi sami zide, jsou to pochopitelne obavy skupiny, ktera si v historii prozila svoje. Kdyz to same reknes ty, jsi xenofob, ktery nedokaze mluvit o nicem jinem.

  • Všimni si, co tam v tom posledním článku pokrytecky a naprosto goebelsovsky píše.
   Lidé (v konextu jako my, ti zlí či hloupí, ovlivnění apod) nemají rádi „Bezdomovce, Romy, Židy, postižené, uprchlíky….“
   Bezdomovce nemá asi nikdo vysloveně rád, nemá totiž proč.
   No ale…jsou to vesměs Češi, čas od času jim dám pár pětek na chlast, nebo na co, a byl bych rád, kdyby náš nesmírně bohatý stát, se staral více o bezdomovce, zejména pak o ty, kteří by o to stáli, než o nějakou barevnou pakáž, která o to nestojí ale za to stojí o naše statky a naší zemi.
   Cikány také nikdo nemiluje, a jak to tak bývá, nemá proč.
   Kdo by chtěl bydlet vedle cigošů, že?
   Ani pokrytecký Tribun ne, byť jsou mezi Cikány tací, kteří by nikomu nevadili a ani nikomu nevadí, k velké nevoli těchto pokrytců.
   Následují Židé.
   Jasně, ti se hodí, ale jen někdy, když se k nim dá přirovnat „něco“, prostě cokoliv.
   Jinak ale Židé ultralevicovým náckům po čertech hodně vadí, hlavně když je řeč o Palestincích.
   Proč mají ultralevicoví náckové raději Palestince, než Židy, je mi upřímnou záhadou.
   Něco v tom smyslu jsem mu napsal s dodatkem, že se národní socialisté liší od internacionálních socialistů (tedy jich samých) jen málo.
   Obě skupiny mají své rasové teorie, a obě skupiny mají své obermench a untermench.
   (to celé jsem podpořil odkazem na ničení univerzity kdesi v USA, kvůli odmítnutí vyjádření názoru jakéhosi politického oponenta, tolerantními levicovými studenty, kteří rozmlátili okna a pro jistotu tam ještě lecos zapálili….též jsem zmínil již klasické rozhodnutí soudu ve Wupertalu)
   No a nakonec si Tribun nechal postižené.
   No jistě, kdo nemá rád cigoše, negry a bezdomovce, určitě nemá rád ani postižené.
   Hlavně pan prezident, jak známo.
   Nikdo proti postiženým sice nic nemá, (alespoň jsem to ještě neslyšel) ale zase to vypadá hodně oduševněle.
   Za to internacisté postižené milují, a milují je tak, že je cpou do běžných tříd ZŠ, do kterých tedy nechodí jejich děti, a tam učí ostatní žáky, postižené nejen nemilovat, ale nesnášet- protože jak jsem uvedl, je třeba především mít proč, tolerovat, či mít dokonce rád nějakou skupinu.
   Vzbuzuje to také mimoděk dojem, že jako lidé nemají rádi vozíčkáže či dobrotivé „obecné blázny“, ale …ona ta inkluze je trošku o něčem jiném, což za A Tribuni vědí- a jen sporostě lžou, nebo za B nevědí, takže jsou jen blbí.
   V každém případě v obou variantách páchají značné škody, což jim samozřejmě nevadí, hlavně že mají jakousi svou „pravdu“.
   Jenže ta jejich „pravda“ dávno páchne po krvi a mrtvolách….

 9. Pharmaceuticky prumysl prisel na trh s novym preparatem!
  TRUMPUTIN
  Pouzivat pri absence zdraveho rozumu a poruchach vnimani reality.
  Lek pro vsechny Eurohujery, Havloidy, Slunickare, vitace vetrelcu, a politiky co ztratili rozum nebo se jinak pomatli !

 10. Proslov presidenta Zemana
  z ledna 2015
  stale stejne aktualni a platny !

 11. Omluba Panovi blogu,
  dal jsem to do zavorek ale presto to nabehlo do primeho otevreni- sorry

Komentáře nejsou povoleny.