Houbeles podvolení, rvačka to bude

Už čtvrt století téměř nečtu beletrii: nanejvíš tak šest titulů do roka. Důvody jsou zřejmé; jako všechno upadá i kvalita tohoto žánru. Mistři oboru jako by vymřeli, v mladé spisovatelské generaci schází velké osobnosti. Podobnost s politikou asi není náhodná. Je to zjevný trend, jeho důvody mohu jenom hádat.

Udělal jsem výjimku a přečetl román Michela Houellebecqa Podvolení. Bestseler, vynikající rececenze, vydáno v mnoha jazycích. Očima vysokoškolského profesora je popsáno převzetí moci ve Francii v roce 2022 islámskou stranou, parlamentní cestou, zradou socialistů, kteří se raději spojili s islamisty, než aby nechali vládnout vítěznou Národní frontu Marine Le Penové. To vše bez znatelného odporu většiny občanů.

Nejprve se budu věnovat literárním kvalitám díla. „… skvěle napsaný, jak vysoký styl a básnivý jazyk nabízí, jak zdárně kloubí komické motivy s tragickými.“ (Recenze Radima Kopáče v iDnes). Tak to jsme asi každý četl něco jiného. Mně se zdálo, že to za M.H. napsal jeho počítač, a abych byl věrný stylu M.H., počítač Apple iMac 27″ MK462. Bez značek vín, automobilů (autor hodlá poznávat Franci za pomoci „Volkswagenu Touareg, jejž jsem si pořídil současně s turistickými botami. Silné vozidlo s dieselovým motorem V8 s přímým vstřikováním paliva typu common rail, dosahující rychlosti přes 240 km/h, ideální pro dlouhé cesty pio dálnici, ale vhodné i do terénu.“), dále výrobků všeho druhu a všech možných značek se román prostě neobejde, stejně jako bez popisů neustálých žranic (připravila fazolový salát s pampeliškami a strouhaným parmazánem, který byl tak vynikající, že jsem na chvíli jejího manžela přestal vnímat), od těch restauračních až po ty domácí s mikrovlnkou.

Samostatnou kapitolu tvoří erotické vložky: „Kundičku uměla sevřít, jak bylo třeba (tu jemně, pomalým a neodolatelným stiskem, tu zase rychle, živě a rozverně); než mi nastavila zadeček, nekonečně svůdně se vlnila. A co se týče felací, nikdy jsem nic takového nezažil, ke každé přistupovala, jako by byla první a měla být i poslední v jejím životě.“ Návod k obsluze vysavače mi přijde mnohem smyslnější než tenhle technicistní popis kvalit milované ženy.

Ostatně: „Láska není u muže nic jiného než vděk za poskytnutou rozkoš…“ – tedy i umělá vagina může být předmětem milostného vzplanutí?

Samozřejmě: M.H. je spisovatel, ne packal, takže se nevěnuje jenom spotřebním úchylkám. Rozhovor jeho hrdiny se Saudy dosazeným, k islámu konvertovaným rektorem univerzity, má být patrně jádrem knihy. Monolog jeho budoucího nadřízeného, ve kterém dotyčný působivě zdůvodnil nevyhnutelnost kapitulace evropské civilizace před středověkým, tmářským a zločinným islámem, neboť „… vrchol lidského štěstí spočívá v absolutním podvolení. … existuje vztah mezi absolutním podvolením ženy muži … a podvolením člověka Bohu, jak ho podjímá islám.“, je zřejmě nejkontroverznější částí knihy. Je to stanovisko hodné masochistické paničky, sténající rozkoší a s červenými pruhy na zadnici od koženého pásku svého milence, nikoliv postoj svobodného a sebevědomého člověka jednadvacátého století. A samozřejmě nelze určit, jaký je k této záležitosti postoj samotného Houellebecqa; doufám jenom, že tímto obrazem chtěl varovat. Jeho hrdina je však perspektivami své kariéry na islámské univerzitě i svou konverzí k islámu nadšen.

Jinou věcí je pak věrohodnost konstrukce M.H. o převzetí moci islámskou stranou ve Francii. Samozřejmě, případ islámského starosty Londýna je vysoce varující, k plíživé islamizaci evropské civilizace nepochybně dochází, úřady a politici kapitulují, ustupují ve jmenu politické korektnosti a multikulturního nefungujícího nesmyslu.

Jsem natolik optimistou, že si myslím, že dědictví našich otců v celé Evropě bude zachováno, ubráněno před současnou invazí. Pesimistou jsem v tom, že by se to mohlo podařit pokojnou, demokratickou a nekrvavou cestou. Je před námi konflikt, občanská válka, na jejímž konci jsou možné jenom dvě podoby budoucí Evropy. Buďto něco, co přibližně popisuje Houellebecq, tedy jakási obdoba dnešního Libanonu, rozvrácené státy s obrovskou kriminalitou a zničeným sociálním systémem, s životní úrovní někde na počátku dvacátého století. Nebo Evropa, zbavená islámského náboženství (bude muset být postaveno mimo zákon), s repatriací větší části migrantů do zemí jejich původu, tedy obnovení původního demografického složení evropských států. Tohoto cíle nelze dosáhnout jinak, než násilím, při předpokládané bojechtivosti islamistů násilím krvavým, s charakterem občanské války. A to je také hlavní a neodpustitelná vina těch evropských států, které svým zločinným kolonialismem vytvořily v minulých stoletích podmínky k současnému střetu civilizací – a dnes zločinným multikulturalismem nechaly problém dojít tak daleko, že z něj nejsou jiná východiska než ta dvě naznačená.

Ale to už není literatura, to je realita. Vrátíme se tedy zpět k umění, které M.H. dovedl k dokonalosti tímto lyrickým obrazem: „Sylvia přijela v Mitsubishi Pajero Instyle, jehož přední sedadla měla k mému úžasu potahy s leopardím vzorem. Mitsubishi Pajero, jak jsem se dozvěděl po návratu ve zvláštním vydání časopisu Auto, je jedním z nejúčinnějších terénních vozů v nepřátelském prostředí. Ve variantě Instyle obsahuje kožená sedadla, otevírací střechu s elektrickým pohonem, couvací kameru a 860wattový audiosystém Rockford Acoustic s 22 reproduktory.“

A teď si k tomu ještě představte, že by vám ho v Mitsubishi Pajero Instyle vykouřila ta umělkyně z úvodu…

 

 

Reklamy
Můžete si uložit odkaz příspěvku mezi své oblíbené záložky.

280 thoughts on “Houbeles podvolení, rvačka to bude

 1. Dovolím si připomenout jistého nejmenovaného českého autora, který už před nějakými dvěma desetiletími zasadil děj svého románu do kulis naprostého zákazu *jakéhokoli* náboženství v Evropě. Ano, opravdu to bylo kvůli islámskému terorismu.

  Mají dnes Češi větší „problém“ s islamismem, nebo se stále ještě v noci budí hrůzou z plíživé rekatolizace? (Jiné národy jakbysmet.)

 2. Čerti vědí, kde je vina. Nejspíš neexistuje jeden jediný „velký viník“, bude to souhra mnoha faktorů.
  Netroufám si hodnotit světovou literaturu, tak daleko moje znalosti nesahají, ale ta současná česká podle mě není ke čtení. Třeba je vina ve mně, nevím. Beletrii tedy také už vlastně nečtu, i ty nečetné pokusy jsem vzdal.
  Pokud beletrii, pak druhý, třetí či výjimečně další pokus s něčím, co jsem četl už dávno a co mě kdysi zaujalo. Jenže ani to mnohdy nefunguje. Kdysi dávno mě oslovil „Velikonoční týden“ Louise Aragona nebo třeba Malapartův „Kaput“ – jenže teď už se do toho nedokážu začíst. Jak mám tedy vyčítat vnukům, že vlastně vůbec nečtou a že tomu také odpovídají jejich vyjadřovací schopnosti?
  Nemá cenu svádět vinu na „dobu“. Ale nějaký posun v tomto směru asi přece jen přinesla. Tak jsem skončil u faktografie, spíše historického charakteru. Nevím, zda je to u nás, „lidí knihy“ obecný jev?

  Závidím vám zbytek optimismu, lze-li vaše úvahy, domyšlené do konce, optimismem vůbec nazvat. Ano, skončí to střelbou. Nemůže jinak. Výsledek neznámý.

  Poznámka pro Nerevara:
  „Náboženství je opium lidstva“. Ano, narkomani si vždycky všichni myslí, že to mají pod kontrolou. Ale občas/často se to mnohým vymkne. Každé náboženství je zlo, ale lidstvo se bez něj obejít nejspíš nedokáže. Proč, to jako ateista nechápu. Ani neznám odpověď na vaši (nejspíš řečnickou) otázku. Budu vděčný, když mi na ni odpovíte sám.

  • Ten odklon k faktografii mám také … a k odborné literatuře v oborech kterým rozumím, i když věkem stále méně.
   Tou účinnou látkou v náboženství je kategorie spásy, oni budou spasení což je dostává do rauše již za života – viz onen zasněný blažený pohled těch nejzavilejších.

  • Vaše připomínka „opia lidstva“ je nanejvýš příhodná. Chce se někdo snad vrátit do časů, kdy možnosti použití derivátů opia v lékařství byly prakticky neznámé? Z té doby pochází Vámi zmíněný bonmot. (Nepochybuji, tací se najdou i dnes.) Kvůli reálné možnosti vzniku závislosti bych tuto možnost rád oželím: už jen návštěva zubaře bez dostupných derivátů kokainu v jeho ordinaci je pro řadu lidí dnes zcela nepředstavitelná. Kdyby chtěl někdo pod záminkou boje proti závislostem zakázat anestetika, bylo by jen otázkou času, kdy by došlo na dnes běžná analgetika, ale třeba i čokoládu, mrkev a kdovíco ještě.

   S náboženstvím je to velice podobné: tvrzení, že „náboženství je zlo“ je stejně zkratkovité jako trvzení, že „opiáty jsou zlo“. Neznám *žádnou* lidskou kulturu, která by vznikla (a dále se rozvíjela) bez rozhodujícího vlivu náboženství. Zbavit se náboženství znamená dát *všem* našim nepřátelům do ruky zbraň hromadné zkázy.

   • „Zbavit se náboženství znamená dát *všem* našim nepřátelům do ruky zbraň hromadné zkázy.“
    Obavam se, Nerevare, ze se nachazime prave uprostred tohoto procesu.

   • Rozumím, ale nesouhlasím. Jako každé přirovnání to poněkud kulhá.
    On je rozdíl nechat si bodnout jednu injekci u zubaře, nebo si šlehnout třikrát denně.
    S náboženstvím to vidím podobně, i když i tohle přirovnání pochopitelně kulhá.

    • Nekontrolovatně se sjíždět je typická ukázka zneužívání derivátů opia, kokainu, … atakdále. Stejné je to v případě náboženské policie. Všechno, co zneužít lze, zneužito také bude, dříve či později. Vykostit národ tak, že se připraví o dějiny, tradice, kulturu, jazyk … je počínání poněkud sebevražedné, a „islámská hrozba“ je právě proto zas o něco reálnější.

     To samozřejmě nikomu z antisluníčkářského „hnutí“ nevadí ani trochu.Zdá se, že je tomu právě naopak.

     • Ale úspěšni vůdcové svých národů, vedoucí svůj lid z tenat temnoty katolického konzervatismu, by vám řekli opak, že náboženství je tmářství, založené na nerovnosti a udržování lidu v područí elit (duchovních) a elitare vsehovesmiru nejelitarstejsiho – samotného Boha. Takový Che Guevara by vám řekl, že Bůh jim byl popraven a lid mi vedl přitom ruku:-)

 3. Psychopatolgicky opilec, co nedokáže žít svůj život bez psychofarmak, takového bych nedával za příklad velikána spisovatelské obce.:-) Jinak pro milovníky tohoto excentrika bych doporučil roman Elementární částice, kde popisuje detailně prostředí pero show. Masturbace i s návodem. Má být prý levicovy. No jestli má být projevem levicovosti psychicky profil jako je on, to raději avantgardu jako Sartre nebo Aragon:-).A propos, jeho prinos levicovosti má daleko větší patrnost v jeho geniálním výroku „peklo jsou ti druzí“…

 4. „Lucien vstal. Přeměna byla dovršená: před hodinou přišel do téhle kavárny půvabný a nejistý mladík; odchází odtud muž, jeden z těch, kteří povedou tento národ.“
  Sartre byl vizionář.
  Postmoderní levicoví měkkýšové jako MH se podvolí krásné Marine, neboť je vzrušují sny o černých holínkách a biči.

  • Kreslil Delacroix revoluční Marianne také s myšlenkou na bičík ? Nebo jako symbol toho, jakým způsobem překonávala Evropa všechny možné holínky, biče, pochodně, kříže…. Máme to zakrývat, protože někoho vzrušují černé pytle?

 5. Houllebecqovo (rikejme mu dale Holoubek, jak navrhla Misa) psani neni tridni, to bych podtrhnul. Tudiz neni ani esteticke (neni to mistr pera) a ani se k nemu nestavi s nejakym svetonazorem (tedy neni tridni, jak pisi nahore).
  Jeho romany jsopu prazdnym a bezobsaznym popisem videneho sveta, urcovanym reklamnimi a ideovymi mainstreamovymi doporucenimi. Tedy jde o vypoved jiz zlomeneho cloveka bez ambici a vlastni ideologie.
  Do nedavne doby v sobe romany nesly vzdy neco objevneho, neco, na co se ctenar tesil s tim, ze se mu otevrou nove obzory a ze v dile bude obsazeno cosi jako navod k novemu zivotu.
  Tohle se Holoubkovi podarilo zlikvidovat dost durazne :o) a neni tedy ani divu, ze mnohy jeho ctenar dochazi zklamani nad tim, ze Holoubek vlastne ani nic poradneho nerekne a jen tak popisuje banality vsedniho zivota, jak je zna z casopisu u zubare. Chybi u nej moralni maximy, ktere by se daly citovat a vhledy do smyslu a podstaty nas obklopujicich deju, nad kterymi by se clovek mohl zamyslet. Holoubek pise nicotnym zpusobem o nicem a vyznam jeho knih spociva pouze v tom, ze jsou vydavany jako romany. Jinak to same co pise on se lze docist v libovolnem casopise.
  Holoubka nelze pomerovat obvyklymi literarne kritickymi nastroji, jejich „prilozeni“ na Holoubkovo dilo vychazi zcela naprazdno.

 6. Když se daří, tak se daří:-)

  Soudce na Havajských ostrovech zablokoval Trumpův zákaz cestování do USA .

  Ad debata s embéčkem o demokracii….je na ní krásné to, že v demokratickém právním státu nelze přehlasovat verdikty soudů voličskou většinou:-)))))

  ?ref_src=twsrc%5Etfw

 7. Stal se zázrak: všichni zdejší respondenti se vyjadřují k M.H. stejně a navíc se všemi souhlasím. Přece jenom se ještě dá najít jednotící linie, v kultuře, v literatuře, v hodnocení toho, co je ještě lidské a co už projev soudobého antihumanismu, strojového života bez soucitu, empatie. Neboť právě tak na mě zapůsobilo Podvolení, jako chladný a egocentrický kalkul. Stále ještě ovšem tápu, jestli to byl autorův záměr, jestli v takto podané látce a v nikoliv prvoplánovém pojetí náhodou nekritizuje současnou společnost, nebo jestli už to prostě vzdal také. Čert ví.

  • Ze vsech ctenaru blogu, na ktere chodime, Tarasi, jsme to cetli jen my dva.

   „Stále ještě ovšem tápu, jestli to byl autorův záměr, jestli v takto podané látce a v nikoliv prvoplánovém pojetí náhodou nekritizuje současnou společnost, nebo jestli už to prostě vzdal také. Čert ví.“
   Presny hrebicek na hlavicku…proto se totiz Holoubek cte a proto trha rekordy prodeje. Ctenare zajima jen to, jestli je obet, anebo mystifikator. Sam roman zajimavy neni.
   To je stejne, jako Duchampuv pisoar vystaveny coby umelecke dilo- nejde o pisoir, ale o to, „kam s nim“. Stejne tak trenyrky na hrade. Holoubek to posunul, odpovidajicne dobe, nikoliv kam s pisoirem, ale kam s autorem. Sam Holoubek je „umelecke“ dilo. I kdyz tohle umeni neni, spise prezentace osobni tragedie, moderni „umelci“ jsou kulturni Palachove, prichazejici s pouhym apelem, ne sdelenim.
   Je to samozrejme tragedie, ale neni o nic vetsi, nezli cist klasiky a neco v nich hledat, prazdno po umeleckem zazitku at tom, anebo tom, prichazi temer identicke. Prectu si Capkovu Valku s mloky no a co? Ze se mu podarilo vyjadrit soucasnou situaci? No a co s tim mam jako delat? Jak se muzu zamyslet nad tim (anebo mit z toho uspokojeni), ze nekdo popsal to, co se prave deje? Vzdyt to vidim na vlastni oci a zadneho Capka k tomu nepotrebuji.

   • On je totiž jen poněkud zpozdilý, do společnosti projektuje totiž SÁM SEBE a své PARANOIDNÍ představy. Ale ty málokdo sdílí. Daleko lepší je v tomto ohledu Kundera. V reflexi společenské „oplzlosti“ která se stává jakousi protestní hodnotou, projevem nihilismu a zásadní polemikou se sebou samým, kdy jeho romány jsou o různých formách víry v něco, co není pravda. Ale je to jakýsi postexistenciální reverz, kdy materiálně máme vše co potřebujeme (tedy aspoň na Západě, kam emigroval:-), ale nevíme co se svým emociálním rozpoložením, jak žít svůj život, abychom je naplnili jen něčím víc než jen pouhou reprodukcí našich fyzických rozkoší…Mentální rozkoš je těžší si navodit a nebrat přitom halucinogeny…ale to už bych se zase obloukem vraceli k tomu rozháranému Holoubkovi:-)

    • „… jak žít svůj život, abychom je naplnili jen něčím víc než jen pouhou reprodukcí našich fyzických rozkoší“ – Holoubek fyzické rozkoše pěstuje (skrze svého hrdinu) intenzivně, to jsou ty žranice a sex bez jakéhokoliv vztahu k partnerkám, mentální rozkoš pak zřejmě naplňuje podvolením. Dobře zaplaceným. A snad je zřejmé, jak je tohle „naplnění“ triviální, chudé, pak ovšem se nabízí otázka, jestli jedinou možností pro vzbuzení mentálních rozkoší není jiné náboženství, to naše, nebo rovnou komunismus. Neboli altruismus v různých podobách. Jisté však je, že vámi preferovaný liberalismus to není, ten má mnohem blíž k Holoubkovi než k Františkovi z Assisi.

     • Liberalismu jsou myslím taková díla putna:-). Ovšem jestli má být něco podnětným dílem, které dává lidem nahlédnout do postmoderního relativismu a marnosti boje za „progresivní, lidem všeobecný prospěch přinášející politický systém“ je „Spáč“ Woodyho Allena.

      Chcete-li něco vážnějšího, pak tady je můj další favorit v osobě Kurta Vonneguta a jeho Jatka č. 5 a Kolíbka. Dal by se najít i nějaký román od Eca, ale ty jsou všeobecně známé a asi je není třeba extra popularizovat.

   • Jinak je to stale to same tema, co se tu opakuje uz roky: Pro prijeti umeleckeho dila musi ve spolecnosti existovat urcity institucionalizovany proces prijimani, ktery tvori/ osvetluji kritici, akademici, zodpovedni redaktori a pedagogove. Podminkou je, ze jejich vyklad musi byt jednotny a v pripade kolize musi dojit k vysvetleni postoju a naslednemu bud kompromisu, anebo odsouzeni jedne ze stran a jejimu vylouceni z diskurzu.
    Kde tohle neni, neni ani umelecke dilo, nebot obcanum chybi nastroje, jak se s nim vyporadat. nasledne dochazi k chaosu a zamteni pojmu, vykladu a jejich smyslu.

    Proc to rikam? Protoze to same plati i pro politiku. Bud je chapana jednotne a jednotne take vykladana, anebo se polis rozpada a vlady se zmocnuji kliky, opirajici se o holou moc. Treba: Jak muze nekdo protizakonne nakoupit padaky, na kterych se pak zabiji lide a opetovne se stat ministrem? Treba…. Jak se muze byvaly alkoholik se sebevrazednymi sklony stat predsedou celoevropskeho parlamentu a posleze nemeckym kanclerem? Tohle v „normalni“ spolecnosti je uplne mimo debatu, zkratka nemyslitene, nonsens nehodny zajmu o kterem de fakto nejde diskutovat, protoze by vedl k okamzite diskreditaci a vylouceni toho, kdo by se o moznosti realizace „zlocinec-psychous ministrem/kanclerem“ vubec zminil.

   • Jo, přesně. Akorát se ti kulturní Palachové odmítají podpálit. Ale možná jsme jenom staromilci a na současnou strojově vychovanou generaci ten vystavený pisoir nebo zabalený parlament působí stejně umělecky silně, jako na generaci našich otců a dědů Tolstoj nebo na nás Twain, Heller či Vaculík.

    • Mladsi meli Rychle sipy…ostatne Foglar je citelny dodnes. Jenze casy se meni a kulturni vzorce take. Bohuzel film a fotografie dokazaly udelat opravdu temer konec dejin, nebot probehle udalosti lze od doby kinematografu shlizet na platne/ obrazovce, cimz se stira rozdil mezi minulym a soucasnym. Pokud muzeme pozorovat dejiny dnes, musi to mit nejake dusledky. Mezi Rychlymi sipy je postava Cervenacka takova zvlastni: Neni ani smesny, ani vzorovy, nejspise bych ho nazval „hezkym slusnym prumerem“. Jak tyto literarni dejiny zpracovala fotografie? takto:

  • Tarasi
   nebo jestli už to prostě vzdal také.
   To se do Tveho nazoru neopiram vratka mu nezaviram, jen abys ho nebral za slavnejsiho nez je ci je mu prisuzovano a nemel ho za pocitovatele pocitu ktere nevlastni ani nikdy nemel 😦
   Aby mohl neco vzdat, musel by to napred mit a to s obecnou platnosti jedno zda v kapse na konte nebo v hlave ! ( jak mozna mylne predpokladas? )

   Jak se v Mistrech muze nejen obycejny ctenar ale dokonce i puncovany literarni kritik mylit si dovolim ocitovat vetu ze zivotopisu Dr.Petra Zenkla ktery se v mladi znal s Vrchlickym .
   a ten jej seznamil s Antoninem Dvorakem,
   Zde opisuji:
   Zenklovi utkvelo v pameti jedno setkani z jara 1904, kratce pred skladatelovou smrti. Dvorak na nej maval novinami a pobavene volal:
   Uz jste cetl dnesni novin, pane klego? Vcera davali mou novou skladbu a dnes pise kritik, ze pry clovek pri poslechu jejiho provedeni zrovna citi, jak se duse skladatelova vznasela ve velebnem zaniceni v nadzemskych vysinach. Jak to jen muze napsat? Oni pani kritici vzdycky vedi vsechno lip nez autor sam. Ja jsem si sedel doma na zadnici, pekne jsem si pokuroval a na stole jsem mel dzbanek piva. Jak z toho udelal nadhvezdnou vysi to teda nevim.pro kour jsem sotva videl na notovy papir.
   Takto doslovne opsal historik PhDr. Martin Nekola, PhD. Antonina Dvoraka ze Zenklovych memoaru. ve sve knize „Petr Zenkl“

   Takze zpet k románu Michela Houellebecqa Podvolení.
   Zda to vzdal nebo nevzdal na to se opakovane pokousim zeptat jestli mel co vzdat.
   Srovnani s vyjadrenim Antonina Dvoraka bylo pouzito k podporeni mozne pochybnosti,
   snad jsem neurazil a vyjadril se jasne dosti 🙂
   Ano pabeni i jinych druhu mameni muze ale nemusi byt plne lidskosti znameni 🙂

   A jeste nekolik dni ma vydatne prset!
   Po nejteplejsim lete nejdestivejsi podzim ?
   Spravne si napsal
   Čert ví.
   Hlavne aby to nebyl On kdo bude rozhodovat o tom
   o cem by meli rozhodovat moudri lide 🙂

   • No právě, Houbeles nás irituje tím, že nejsme schopni se rozhodnout, jak to ten parchant vlastně myslí, jestli je tak blbej nebo naopak tak rafinovanej (přesně to taky popisuje embéčko tím, že autor je sám umělecké dílo – ale co když ne?). Je to asi podobné, jako v kdysi kultovním filmu Meč a váhy, kdy závěr filmu je vysoce matoucí a lidi se zuřivě hádali o to, jestli je pachatelem ten či onen aktér.

    • jestli Houbelesem myslíš Holoubka, a jestli je tak blbej nebo naopak rafinovanej.. toho pána jako autora vlastně vůbec neznám, tedy nic jsem od něj nečetla.
     Zato jsem četla asi dva rozhovory s ním.. no četla, spíš prolítla, ovšem i ten průlet stačil, není to imo blbec, jako člověk, o islámu toho ví dost, a je to divné, mně to trochu pomohlo. Vzala jsem to tak, nebo sama sebe přesvdčila?, že možná tedy právě v tom svém románu chce varovat. Nebo tedy na něco poukázat. Jenže co jestli mu tím třeba jen nepřisuzuju dobré úmysly, přičemž navíc, i dobré umysly někdy vedou tam, kam původně vést neměly.

     Co je ale horší, když jsem si přečetla kousek té recenze- prý je to román o vyhaslém člověku, který se nechá zkorumpovat vírou- islámem, a pod tím jsem zase uviděla jeho fotku, jiné jeho předtím jsem se právě úplně lekla (to se mi ale stává se všemi těmi islamofily,kami, politiky, jsou nějak divní skoro vždycky),
     tak jsem si všimla, že ten Holoubek sám o sobě působí už tak nějak právě vyhasle, a navíc si tam čtu že
     „Hrdinovi Houellebecqovy prózy je kolem pětačtyřiceti, jmenuje se François a stále hůř hledá důvody, proč zůstávat dál naživu. “

     No a to je asi možná celý ten úplně základní problém jak jeho, tak i jeho románu-ů nejspíš pak.
     Ale to jsem se ještě nedostala k tomu, jak a co či o čem píše a tak.
     Ač to jsi ale zas ty, včetně citací, teda hodně vychytal, ani to nepotřebuju číst, tu knížku. Vlastně jinak, vám dvěma oběma, co jste to přečetli gratuluju, já bych to asi ani nezvládla. Ne asi, určitě. A nejen proto, že to není druh literatury dle mého gusta.

 8. Jeste poznamka ke vcerejsim holandskym volbam: Zdanlive prekvapive se o nich nevedou zadne diskuze a to ani na alternative. Coz znamena, ze to nikoho moc nezajima a nestoji to pro nikoho ani za diskuzni prispevek. Mainstream sice jednohlasne kvituje vitezstvi Rutteho, ktery ztratil a prohru Wilderse, ktery ziskal, coz je podezrele
  To je zvlastni, v soucasne napjate situaci a nic moc reflexe…proc asi?
  Podle meho na tuto otazku odpovedel Cavusoglu, turecky ministr zahranici:
  „Türkei: Kein Unterschied zwischen Rutte und „Faschist“ Wilders“
  http://www.zeit.de/news/2017-03/16/tuerkei-tuerkei-kein-unterschied-zwischen-rutte-und-faschist-wilders-16111412
  „Turci nevidi rozdilu mezi Ruttem a Wildersem“

  Tohle zrejme citi podvedome i diskuteri: Situace nazrala tolik, ze jestli je u moci liberalni demokrat, anebo pravicovy populista, je to stejne jedno, protoze proces v tehle fazi se neda nejak rozume zabrzdit.
  Pobavila mne predstava co by se asi stalo, kdyby to, co vypadlo z pusy Cavusoglu, rekl Putin :o)
  I tenhle prispevek se drzi tematu clanku Houbeles podvolení, rvačka to bude!

  • Tak slovo do rvacky 🙂
   Co by se muselo stat aby ke rvacce nakonec nedoslo ?
   Povolte uzdu sve predstavivosti 🙂
   Jsme prece FSICHNI mirumilovni tvorove,
   takze pro mirove reseni FSECHNO 🙂

   • Poslankyne Bundestagu Dagdelenova obvinila spolkovou vladu, ze namisto snahy o dohodu podporuje libyjske warlordy, cimz podporuje emigraci do Evropy. Vloni, v klidnem roce uprchlicke krize, prislo do nemecka pouhych 3/4 milionu uprchliku…ze by se situace i prez usili spolkove vlady stabilizovala?
    Za vsim hledej (velko)kapouse, odpoved zas tak slozita neni, Astere, my tady dole s tim nic nenadelame, jen si muzeme prati mir! A jenom mir!
    „Mir!, mir! „, volaly deti.

    • ano, komunistka z Die Linke, dítě kurdských marxistických uprchlíků z jihu Turecka, co utekli v 70.letech po nástupu vojenské junty k moci do Němec, tak taková snad ani nemůže jinak:-)

  • „..kdyby to, co vypadlo z pusy Cavusoglu, rekl Putin :o)“

   …a co myslíte, kým je Erdogan úkolován?..:-)

   Poté, co je nyní uspořádán hon na ruské hackery, si nedovolil Putin přímou ruskou ingerenci do nizozemských voleb, tak nastrčil Erdogana a jeho krásný příklad „bašárizace“ moci a jeho pokus přenést ho tam, kde vládne čistý esenciální liberalismus (Nizozemsko) a protestantské milosrdenství a sociální liberalismus (Německo) v jinak ekonomicky nejvyspělejší postindustriální podobě.

   Nicméně tady je zásadní message…je zde

   Dutch people rejected „the wrong kind of populism“, Prime Minister Mark Rutte has said, as he celebrated victory in Wednesday’s election.

   http://www.bbc.com/news/world-europe-39287689

   Ano, voliči odmítli nenávist a manipulaci, zachovali se nadmíru moudře a hlavně projevili politickou inteligenci.

    • To bezpochyby, stejně jako ti co mají porušují své vlastní ústavy a před jejich řádením musí lid chránit soudy…

     Nejvyšší soud zrušil rozsudek pro Ildara Dadina a rozhodl, že musí být propuštěn.

     http://zpravy.idnes.cz/rusko-ildar-dadin-0zi-/zahranicni.aspx?c=A170227_102959_zahranicni_aha

     To samé u Trumpíka – soudy chrání americkou demokracii a korigují jeho protiústavní zločiny svými soudními verdikty. Včera už podruhé pozastavil jeho protiimigrační zákon.

     ale to je vcelku banální:-) Tohle je zajímavější. Takže liberálové z řad Republikánů jsou přirození spojenci liberálů z řad Demokratů…Možná těžké pro pochopení méně politologicky vzdělaných, kteří netuší, že liberalismus má kořeny v konzervativní Británii. Nejdříve u Hobbese, a jak se konzervativního liberála lidsky a sociálně citlivějšího, Johna Locke.

     Many critics of President Trump, including a sizable number of Democrats in the Republican-controlled Congress, are wary about the incipient congressional investigations of Russia’s interference in the 2016 presidential election and the possibly related Russian entanglements with the Trump administration and campaign.

     Takže liberálové z řad Republikánů jsou přirození spojenci liberálů z řad Demokratů…Možná těžké pro pochopení méně politologicky vzdělaných, kteří netuší, že liberalismus má kořeny v konzervativní Británii. Nejdříve u Hobbese, a jak se konzervativního liberála lidsky a sociálně citlivějšího, Johna Locke.

     Ale zpět k tomu co píše New York Times

     Samotní Republíkáni věří, že Trump se zapletl s ruskými špiony poté co je vydírán skrze své ruské aktivity, to co vyplavalo na povrch jako úplatky Paula Manaforta Janukovyčovi a poté Flynn a Sessions lžou jako malí kluci, chápu že mají strach, že jejich prezident je ruské ex-KGB rezident:-ú

     Protože to stále více vypadá, že zatímco ještě běžela prezidentská kampaň na náměstích, oni už prodávali Rusům úlevy na sankcích. To udělá bud cílený vlastizrádce typu Rosenberga, který nechtěl za ukradení atombomby prachy ale chtěl aby Stalin uvedl „třídní boj do terminální fáze“ anebo pak 100%ně vydíratelný politik, který není svéprávný, protože je závislý na „egoliftingu“ skrze sex a pocit své moci ziskat k sexu koho chce a kdy chce. Proč mu tuto závislost nedopřát skrze lehce perverzní „Golden Rain“ hrátky, když v puritánské Americe tohle sleduje mravnostní daleko víc než v „mravně ortodoxním“ Rusku a on měl vždy rád slovanskou krev..?:ddd).

     Pak už jen následuje klasika „Neváhej a toč!“…Navíc potvrzení můžeme nalézt v tom, že bývalý agent MI6, který ten matroš předal CIA, byl za týden, co tak učinil mrtev…Autonehoda. Polonnium asi už došlo:-)

      • Určitě větší než Bannon, Sára Palinojc nebo takový Buchanan:-)

     • No já se nestačím divit! O něco výše, Ondřeji, jsem s vámi zažil souznění ohledně Vonnegutovy Kolíbky a teď u vás vidím jakýsi příklon ke spikleneckým teoriím…
      Co se to s vámi děje? Že by nějaká nová metamorfóza?

      • Jedinou spikleneckého teorii je Obamovo odposlouchávání Trumpa. V případě opačném, ze styku s Rusy, se už dva pod tíhou důkazů přiznali a třetí byl odhalen jako placený spion…:-)

       https://m.novinky.cz/articleDetails?aId=432362&sznu=JBzJkzS6ozAjCVC5&mId=2&sId=2

       No a pro Ohycka, tady už jde o elektrický křeslo. To už i ty Rosenbergovi lákali jaksi z přesvědčení a byli vlastně komunisté. Trump team si Rusove normálně koupili jak holku na Sunset Boulevardu:-)

       https://m.novinky.cz/articleDetails?aId=432376&sznu=JBzJkzS6ozAjCVC5&mId=2&sId=2

       • Nejspíš další Putinův agent, Glenn Greenwald:
        „Téma Trumpových údajných vazeb s Ruskem se stalo pro demokraty posedlostí. Změnili se na konspirační teoretiky, kteří ve vyvrácení svých nepříčetných teorií vidí jejich další potvrzení, napsal autor. Kvůli tomu má strana nový problém – mediální postavy různého kalibru včetně otevřených šarlatánů, úspěšně šíří nejneuvěřitelnější a neopodstatněné konspirační teorie pro osobní zisk. Výsledkem je, že miliony příznivců demokratů po celé zemi pevně věří v existenci „tajné dohody“ mezi Trumpem a Ruskem, a jen se čeká na den, kdy bude nalezena nezvratný důkaz a Trump bude muset odejít – a pevně věří, že se tento den nakonec dostaví.

        Demokraté ze senátního výboru pro rozvědku, který je přímo zapojen do vyšetřování, řekli novinářům Buzzfeed, že se obávají reakce příznivců strany, pokud se jim nepodaří nalézt žádné důkazy – a zdá se, že začínají tušit, že tomu tak bude, míní Greenwald. Jeden z demokratů už vyslovil obavu, že v případě, že se „kompromitující materiály“ na Trumpa nepodaří potvrdit důkazy, bude se Senát zabývat samotným vyšetřováním jako pokusem očernit prezidenta.“

        https://theintercept.com/2017/03/16/key-democratic-officials-now-warning-base-not-to-expect-evidence-of-trumprussia-collusion/

        Ovšem činnost Výboru pro neamerickou činnost Ondřeje „Fake News“ Fagana by taková odporná ruská propaganda rozhodně neměla nijak omezovat, Putin je opravdu všude a všechny podplatil, protože Rusko je ekonomicky na dně a krachuje, takže je naprosto jasné, že nejpozději příští úterý Rusko někoho v Pobaltí přepadne a obsadí. 😀

    • … nezapomínat ani jména jako Miloš Zeman, Donald J. Trump nebo Andrej Babiš.

 9. Ke včerejší debatě o pracovní stratifikaci obyvatelstva a budoucnosti zaměstnanců obecně…Jsem rád, že mi dává za pravdu kapacity „nejkapacitovatější“ a to Klaus Schwab, zakladatel světového ekonomického fóra v Davosu a Wolf-Dieter Lukas, vedoucí na spolkovém ministerstvu platformy „průmysl 4.0“

  „Roboti mohou být brzy schopni převzít prakticky cokoliv. Jejich použití se zdá být neomezené, nezná žádných hranic. Surovinou minulosti bylo zlato a ropa. Surovinou budoucnosti jsou data. Kde je ale naše místo v závodech o digitalizaci? Oddělme zrno od plev. Kdo zůstane stát, musí počítat s tím, že bude předstižen. Zažíváme revoluci, probíhá tiše a nikdo nemá možnost klást odpor.“

  Thomas Rinn, Senior Partner – Competence Centers for Operations Strategy and Engineered Products & High Tech (EPHT).

  *****

  Bochum v německém Porúří bylo kdysi průmyslovým srdcem Německa. Během pouhých několika desítek let, ale ztratila svůj význam jako region klasické průmyslové společnosti. Nejen výrobní haly automobilky Opel se změnily v prázdné budovy určené k demolici.
  Zde kdysi pracovalo 20 000 lidí, potom to bylo 10 000 a nakonec 5 000 až bylo konečně i zbývajících posledních 3 500 propuštěno. Průmysl 4.0 je novou výzvou pro Porúří, které usiluje po celá desetiletí o strukturální změny. Nyní usiluje tento revír o uplatnění jako místa pro nové technologie.

  Hamburg Altenwerder (překladiště kontejnerů). Zde sotva někoho uvidíte. V hamburském přístavu je dobře vidět, což může znamenat digitalizace pro distribuci zboží a dopravu. Vozíky s vlastním pohonem řídí celý transport. Přineste nádoby s hmotností nad 30 tun kdykoliv a za jakéhokoliv počasí ke svým cílům.

  Jednou za rok se v Berlíně setkávají lidé, kteří již opustili na tarify orientované pracovní společenství. Sami se nazvali digitálními nomády.

  „Okay, lidé. Vítejte na DNK (Digitalen Nomaden Konferenz). Digitální nomád je moderní kočovník, který vydělává své peníze s pomocí online světa s jeho digitálními možnostmi. Jsme proti původně migrujícím pracovníků obvykle na cestách spíše nezávislí a máme své vlastní projekty. V podstatě se jedná o zcela novou generaci, která velmi miluje svobodu a netrvá tak na sociálním postavení jako je název funkce, značkovém autě, statusu adresy bytu. Co bude především v budoucnu platit, je flexibilita, seberealizace, což bylo teprve umožněno internetem. Bez velkých fixních nákladů je tím možno realizovat vlastní nápady a tím také vydělávat peníze“.

  ****

  Ano, toto je vize postmateriální společnosti. Doba technologických hipsterů, kteří si SAMI určují, KDE, CO a JAK INTENZIVNĚ budou pracovat. Ne, kapouši, ne banky, ne burzy. Tohle ideologické harampádí už jen každou zmínkou o nich rezne a vrže, jak je neaktuální k postmilenniálním věku „dot.com“ světa, navíc v jeho komplexnosti díky postmoderní podobě. Tak tito „duchové singularity kapitalismu“ těmto pioneerům dnešní „new economy“ už brzy budou sloužit a ne je vykořisťovat:-ú. Budou je sami prosit, jestli jim smí spravovat peníze za tučný úrok a když už nepotřebují půjčit tito technologičtí lidé (protože sami mají peněz dost a na start-up se jim složí lidé jako družstevní podílníci o:) tak jestli mohou spolufinancovat další výzkum a rozvoj aspoň za jedno procentíčko budoucího zisku…. Ano, to je vize nástupu jakéhosi cyberkomunismu, kdy kapitál sám a dobrovolně (s prosíkem) bude chtít participovat na vývoji technologií kterou bude ovládat několik vůdčí lidí, kteří k tomu, aby uvedli v život své myšlenky, žádný kapitál nebudou potřebovat. A nebudou ani hledat pro tyto technologie „trh“. Ten sám od sebe přes internet „zazvoní u jejich dveří“ – v mailboxu.

  Takže jen pro některé zaostalé (zdravím oha) co myslí, že snad návrat k rurálnímu průmyslu je něco k čemu se má smysl vracet, připomínám: Ne, kolo, ne parní stroj, ty i elektromotor už dávno máme a nemusíme se jimi dále zabývat. Pro nás dnes už jsou a nadále budou jako trvale přenositelná znalost lidstva, kterou máme, vlastníme a budou je nadále vyrábět roboti, ne my lidé. Jdeme prostě dál. Ta zmiňovaná infrastruktura a péče o ni, je něco jako čas od času vyměnit tašky na střeše, vymalovat a udělat novou vnější fasádu, ale to nám samotnou kvalitu našeho bydlení nezlepší. Na to potřebujeme se toho domu zbavit, přestěhovat se jinam a koupit nový, lepší dům. Ne, data o postupech a nových subjektech na trhu potřebujeme umět pořídit, seřídit, archivovat a v případě potřeby, okamžitě, třeba v mobilním zařízení na cestách, okamžitě použít.

  http://www.ard.de/home/themenwoche/Schichtwechsel_die_Roboter_uebernehmen_ARD_Themenwoche/3577346/index.html

  • Neračte se zlobit, trolle Ondřeji, ale jsem si celkem jist, že bez těch neandrtálců ve špinavých montérkách by většina vašich digitálních nomádů vychcípala hlady a žízní nejpozději do měsíce. Někdy v době, kdy by dospěli k závěru, že si budou muset založit start-up na výrobu rohlíků. 🙂
   A pro věčné stěhování do nových domů by IMHO potřebovali vaši roztomile praštění digitální pošukové několik fungl nových a zcela prázdných obyvatelných planet, takže mi jejich „digitální nomádství“ připadá spíše jako dokonalý koncept neudržitelného rozvoje, než jako zářivá budoucnost lidstva na digitálními nomády vybydlené zemi…

   Byrokrat Wolf-Dieter Lukas, vedoucí platformy „průmysl 4.0“ ze spolkového ministerstva mi něco připomenul.
   „We are the Borg. Your biological and technological distinctiveness will be added to our own. Resistance is futile.“
   Nebo, chcete li, totéž lehce rozšířené:

  • Nerad, Ondřeji, ruším vaše snění o postmateriální společnosti, poněkud nedomyšlené. Až dojde k tomu třídění zrna od plev – nějak nevidím že byste měl nějaký plán co s těmi plevami? On je žádný vítr neodnese někam na jinou planetu. Zůstanou zde a dokonce se budou množit. Takže, pokud se zrnům nepodaří nějak je „eliminovat“, zbývají dvě možnosti:

   1) Zrna budou makat na plevy a poskytovat jim nějaké „výpalné“ aby je pokud možno udržela v klidu a předešla vlastnímu „semletí“. To ovšem není nijak jednoduché, protože rčení „S jídlem roste chuť.“ se vztahuje i na ono výpalné.

   2) Zrna ponechají plevy svému osudu, budou makat jen na sebe a přitom vyvíjet technologie na rozprášení těch plev. Jenže nikdo nikoho neuhlídá natolik, aby se produkty těch technologií nedostaly v použitelné podobě do rukou i těch plev, ať už jim je někdo dodá z důvodů ideologických či jen kvůli kšeftu. Dříve nebo později tak zrna okusí svou vlastní medicínu, což samozřejmě odskáče většina zúčastněných zrn i plev – klásek neklásek – a na dlouhou dobu budou mít sofistikované technologie utrum.

   Přidám ještě možnost třetí:

   3) Zrnům se podaří plevy téměř zlikvidovat, budou si nějakou dobu užívat pohodičky, pak se jich většina začne nudit, z nudy vznikne v jejich řadách vícero ideologických frakcí, nenávist mezi nimi poroste stále víc a nakonec se opět pomlátí navzájem – samozřejmě za použití těch nejpromyšlenějších technologií – tedy velmi účinně.

   Také vám doporučím dílko od námi oblíbeného autora: Kurt Vonnegut – „Mechanické piáno“.

   • Ty nejvíce relevantní Vam tam chybi, jak řešit ty co se nedokážu rekvalifikovat, se tam také dovíte, jen.si to video poradne poslechnout. Jinak až budu mít chvilku, něco vám k tomu napíšu. Sociální adaptace lidi se obešla u parní a pote u elektrické revoluce, také bez katastrof.

   • Tady je částečná odpověď na to, co Vy jaksi poplatně konspiračně katastrofickým scénářům vidíte jako důsledek zavedení průmyslu 4.0. Vaše vize mají navodit platnost „ideologické“ linie „zlé koncerny a úplatné technické mozky => bojují proti proletářům na jejich anihilaci“ – tady je vcelku dobrá research doktorandky z Freseniovy university apliokovaného výzkumu v Kolíně nad Rýnem. Jsou tam lidé z průmyslu a IT, kteří to vidí dost jinak než Vy, možná by bylo dobré pana Mudro, ve věcech, kterým přímo nerozumíte spoléhat se na specialisty z oboru a ne ideové hochštaplery, podle kterých jsme už měli mít dávno na krku „dělnický uzel“…

    Dovolím si pro Vás volně přeložit pár odstavců

    http://journal-bmp.de/2015/12/auswirkungen-von-industrie-4-0-auf-menschliche-arbeit-und-arbeitsorganisation/?lang=en&

    Boston Consulting Group v exkluzivní studii německého časopisu Management, předpokládá spíše pozitivní budoucí scénář o důsledcích průmyslu 4.0. Odhaduje se, že na základě důsledků technologií průmyslu 4.0. vznikne více než 100.000 nových pracovních míst, které by mohly být vytvořeny ve strojírenství a stavebnictví v období 10 let. Staví svoji logiku na skutečnosti, že zavedení kybernetických fyzických systémů by vyžadovalo značné množství dodatečných pracovníků se specializovanými technickými znalostmi. Boston Consulting Group rovněž upozornil v této souvislosti na rostoucí důležitost IT a znalosti programování pro zaměstnance (Maier & Student 2014).

    Hirsch-Kreinsen analyzoval důsledky průmyslu 4.0 v provozních závodech při nepřímém řízení a správě úkolů a činností. Na operativní pracovní úrovni, došel k závěru, že méně kvalifikovaná pracovních místa, které obsahují jednoduché a opakující se činnosti, by měly být nahrazeny do značné míry inteligentními počítačovými systémy (Hirsch-Kreinsen, 2014). Předpokládá se také možnost, že tím dojde ke snížení významu kvalifikaci na úrovni běžných činností pracovníků a techniků, neboť tyto systémy by mohly vést k větší automatizaci v bývalých oblastech s nutností kvalifikované a racionální lidské práce na kontrolních a dozorových činnostech první úrovně – tj. primární kontrola, dohled a plánování rutinních výrobních aktivit by se automatizovalo. Kromě toho vidí jako pozitivní zpětný trend k většímu obohacování práce, neboť nové technologie by mohly vést k vyšší decentralizaci v rozhodovacích a plánovacích procesech, které jdou spolu s potřebou vyšší integrace procesů a multifunkční perspektiv (Hirsch-Kreinsen, 2014). To by následně vedlo k dalšímu snížení hierarchických úrovních řízení a k nižší poptávce po centrálních kapacitách řízení (takový výrobní mistr Kroupa st. na automatické hale jako v „Marečku, podejte mi pero“ by tímto přišel o práci – POZN. Ondřej). Na nepřímé pracovní úrovni, procesy, jako je zajišťování a udržování kvality by také pravděpodobně bylo zajištěno další automatizací (klasická vstup/výstup kontrola, kterou dnes obvykle dělají ženský na výstupu linky, dnes už částečně třeba správnou velikost kontrolují optická čidla), přičemž rostoucí složitost vyplývající z integrované procesní a systémové architektury bude s největší pravděpodobností vyžadovat větší poptávku po funkční řídící kontrole synergických fází automatizovaných procesů a přizpůsobení kapacit pro zvyšující se výrobu (toto hledisko sdílí i Porter a Heppelmann do jisté míry ve své analýze, jak by měly inteligentní produkty změnit soutěž (Hirsch-Kreinsen 2014; Porter & Heppelmann, 2014).

    V nedávném průzkumu Fraunhofer IAO, 518 zástupci v průmyslových podnicích bylo dotazováno na své názory na důsledky průmyslu 4.0. 51 % očekává méně manuálních činností, zatímco 54 procent respondentů očekávaný nárůst plánování a kontrolních činností. 86% dotazovaných zástupců odhaduje rostoucí význam celoživotního učení, zatímco 77 % očekává větší význam mezioborové spolupráce a 76 procent předpokládá vyšších úroveň edukačních činností pro IT kompetence. Vzhledem k těmto zjištěním, Fraunhofer výzkum očekává celkové zmenšení pracovní síly v důsledku kybernetické fyzických systémů, ale nevěří v budoucí situaci, kdy bude továrny pracovaly zcela bez zásahu člověka (Fraunhofer IAO & Ingenics AG, 2014). V další studii Institutu pro vedení kultury v digitálním věku mezi TOP 100 společností v Německu, autoři zkoumali, jak by měla digitalizace změnit pracovní obsah a postupy, a dospěli k závěru, že týmová práce by se měla stát mnohem důležitější ( 85% odpovědí), zaměstnanci by měli věnovat větší pozornost na sociální rizika médií (82%), nápady zákazníků by měly hrát silnější roli při vývoji výrobků (80%), pracovního života by se měl stát pružnější (80%) a partnerské sítě by získaly větší význam (79%). A konečně, 77% všech dotazovaných manažerů potvrdilo, že digitalizace by zvýšila tlak na ně a jejich činnost (IFIDZ & FAZ-Institut, 2014; ENGESER, 2015).

    • Idealni existencni a integracni prilezitost pro prave nabrane a do budoucna s Tureckem vyhandlovane miliony uprchliku.

    • Papír a paměťové médium snesou všechno. Dokonce i představu všelijakých odborných konzultantů o tom, jak se všichni staneme programátory.
     Firma bez onoho výrobního mistra Kroupy staršího by pravděpodobně klidně vyráběla dokonale fungující, leč nesející*) secí stroje. (Pozn oh)

     *) to je u secího stroje vada dosti podstatná, jak by řekl nadbytečný mistr Kroupa st. 🙂

    • „…možná by bylo dobré pane Mudro, ve věcech, kterým přímo nerozumíte spoléhat se na specialisty z oboru a ne ideové hochštaplery…“
     Mno, vzhledem k tomu že vycházím (tedy spoléhám se) z toho co píšete vy Ondřeji, tak ta vaše rada vyznívá dost silně sebekriticky 🙂

     To vy přece citujete že: „Roboti mohou být brzy schopni převzít prakticky cokoliv.“ a výzvu „Oddělme zrno od plev“. A dále uvádíte ve svém komentáři příklady tisíců lidí kteří už nyní přišli o práci (Bochum 20 000 lidí, Hamburg Altenwerder – lidé nahrazeni digitálními vozíky) a přes digitální nomády docházíte ke konstatování: „Ano, toto je vize postmateriální společnosti.“

     Nu – jak myslíte – už se na vás spoléhat nebudu. Ovšem – jakou asi může mít cenu rada od ideového hochštaplera?
     To je skoro jako když Athéňan prohlásí že všichni Athéňané jsou lháři 🙂

 10. Smysl článku mi zřejmě uniká, snad však chápu správně, že jaro leze i na staré kocoury. Dokonce i kastrované.

  • Tedy aby se někdo neurazil – měla jsem na mysli opravdové chlupaté kocoury. Jak se oteplí, jsou jak pominutí :-).

 11. Jo. Kocouři jsou jak pominutí, roste nová tráva, kytky kvetou, ptáci staví hnízda…
  „Je jaro Béďo!!“
  No a?

    • Já to doma kompenzuji tím že vařím a dělím se o úklid 🙂

     • Ještě bych dodal že mne, následkem přestěhování, tohle jaro doma čeká vyrobit a sestavit: dvě patra, čtyři knihovny (přes celou stěnu), kuchyňskou linku, šatník, dva pracovní stoly, rozkládací postel, regály do komory a sklepa, plus nějaké ty poličky a „policoidy“. Bylo by sice příjemné hodit to na dceru a manželku v rámci genderového vyvážení, ale vím jistě že tohle by mi neprošlo a tak bohužel přece jen asi budu pro našeho osmiletého syna tím ošklivým příkladem nástroje patriachální formy utiskování 😦

  • prima, vytiskni to, dej pod sklo a schov dceři na památku, ať si to může opakovat.. tuším ale, že je to tajemně nesmyslné jak hrad v Karpatech záměrně, prostě to komentátor schválně sabotuje, ne?
   Tak třeba proč ten zasvěcený nezmínil třeba to, co normálně bylo ke čtení v mainstreamu už v předstihu

   „Detailnější analýza předběžných odhadů výsledků parlamentních voleb v Nizozemsku ukazuje, že se do nich promítl i nedávný ostrý konflikt mezi Nizozemskem a Tureckem.
   Ten pravděpodobně pomohl k vítězství dosavadnímu premiéru Ruttemu a jeho lidové strany VVD.
   Podle agentury Ipsos prohlásilo 34 procent lidí oslovených v exit pollu, kteří volili Rutteho stranu, že „turecká kauza“ ovlivnila jejich hlasování ve prospěch lidovců. 81 procent z nich se tak ale rozhodlo hlavně kvůli ekonomice.“

   tedy akci premiéra Rutteho proti „Erdoganovým“ Turkům ulicích, nebo známý fakt, že žádná ze stran nechce jít s PVV, nebo tedy s Wildersem do koalice, – on sám ví, že i kdyby vyhrál, k ničemu by mu to nebylo, je to stejná situace jako ve Švédsku u Švédských demokratů, zkrátka to, že voliči vesměs volili VVD Rutteho bylo pro ně jakési východisko z nouze.
   Normálně mezi českými komentátory na neprestižních stránkách se dá najít kde co, lidi si vždycky poradí. A na to, aby jim takový zasvěcenc komentoval mediální výklad voleb, na to ho ani nepotřebují, i třeba to o tom lapsu ČT tam lidi taky psali, prý to byl pěkný trapas. A co se týče Zelené levice, prý jejich předvolební klip byl podmalovaný arabskou hudbou, to každému dojde, že to není levice, ta je teď v NL jaksi v kopru, což sami uznávají.
   Jo a ta Ipsos agentura dělala i ty předběžné odhady právě, a vcelku se trefila, a prý se vždycky trefí
   https://lfverkiezingen.appspot.com/nos/widget/main.html

   a ještě, ti Rutteho „lidovci“, ta VVD, to taky nejsou lidovci, jak zasvěcený komntář tvrdí, ale prý něco jako naše ODS,
   něco jako Lidovci bude to CDA, to teď posílilo, takto Křesťansko demokratická výzva.
   A to D66 jsou proevropští liberálové, tipuju obdoba Kalouska, E55..

   Teda mně takový výklad mediálního výkladu optimismus do žil nevlil, brát to podle vykladče vykladačů, tak to tam můžou lidi zabalit hned, když mladí radikálové budou pořád jen přibývat, ne? On normálně vypustil lidi od 35 let nahoru, zasvěcenec. Ať jde do hájku!

   • a ještě k těm volbám, ono to opravdu není takové, ty výsledky, jak se to prezentuje v médiích, spíš to bublá pod povrchem, a záleží na poloze,
    třeba tady jsou výsledky ze tří měst, Maastricht, Amsterdam a Rotterdam, a je to tedy rozdíl
    http://nos.nl/liveblog/2163344-nederland-kiest-vvd-in-exitpoll-veruit-de-grootste-groot-verlies-pvda.html
    musí se to načíst, nabíhá to déle, až se objeví nahoře na stránce červená krabička 15 nových zpráv, tak kliknout, ono se to rozbalí, a ještě se musí čekat, ale je to tam,

    zároveň si te\´d říkám, že ani ten odkaz dávát nemusím, výsledky voleb tam se dají vlastně uhádnout,
    Maastricht, město na JV země, leží mezi Belgií a Německem, jakou stranu si tam asi lidi zvolili,
    Amsterdam -hlavní město, vždycky tam bylo dost zeleně, cyklistů a samý tulipán, mně se tam líbilo moc a komu by ne, tam nemají moc problémů, a co teprv až se vráátí váánek máájový nad starý Amsterdam.. tam zas zvítězila jedna strana úplně suverénně,
    a Rotterdam, druhé největší a taky přístav, a nedávno rovnou před volbami tam měli právě potíže s Turky, a tam se taky vyznamenal ten Rutte svým kupodivu nekompromisním postojem k Erdoganovi a srocování „jeho“ Turků, a tak vítězství jedné strany tam bylo velice těsné, no je to tam na knop,

    – v každém městě zvítězila jiná strana- výběr je ze stran abc- Ruttenovci (VVD), Wildersovci(PVV), Zelená levice.
    To je ale těžká hádanka, že?

 12. K současné beletrii – jako celoživotní zběsilý knihomol jsem ke svému překvapení na čtení krásné literatury na stará kolena rezignovala. Odpřekvapil mě G.K.Chesterton:
  Podivínství je nápadné jen normálním lidem, podivínům nápadné není. Proto je pro normální lidi svět plný vzrušení, kdežto podivíni si stále stěžují, jak je život nudný. To je také důvod, proč nové romány tak rychle zapadají a proč jsou staré pohádky stále živé. Ve starých pohádkách je hrdina normální mladý muž. Úžasná jsou jen jeho dobrodružství; ohromují ho, poněvadž je normální. V moderním psychologickém románu je hrdina nenormální. Proto v něm ani nejfantastičtější dobrodružství nevyvolají náležitou odezvu a kniha je fádní. Můžete vymyslet příběh o hrdinovi mezi draky, ale ne o draku mezi draky. Pohádka vypráví o tom, co učiní normální člověk v bláznivém světě. Střízlivý realistický román dneška popisuje zásadně to, co ve všedním světě udělá šílenec.
  Toho Holoubka jsem četla a myslím, že je to sarkastická satira.

  • “ V moderním psychologickém románu je hrdina nenormální.“
   V romanu je nenormalni, protoze svet je nenormalni, roman pouze reflektuje situaci.
   A ted proc? Protoze system je nenormalni- kapitalismus neni klidovy, je to system postaveny na permanentni mobilizaci- bud budes bojovat, anebo zemres. Kapik nezna venkovskou bukoliku, spocinuti a kontemplace je mu cizi…proto zcela zakonite na celo spolecnosti vyzdvihuje lidi, zijici v bojovem modu existence. To samozrejme nikdo normalni dlouho nevydrzi, takze k veslu se dostavaji (a dostali) psychopati. Obchod znamena popreni spolecenskeho rozmeru jedince, jeho zmrzaceni, zcela bez ohledu na subjekt obchodniho partnera se predmetem zajmu stava trh. A to zcela bez ohledu a nasubjektivni/ existencni dopady transakce. Kdo tu zavaha a stane se chapavym/ empatickym, ten je pozran konkurenci. kdo se zde muze stat hrdinou, kdo asi? Vzdyt se staci rozhlednout po diskuzich, pretendenta rezimu poznate hned podle toho, ze jeho psani neni uplne v poradku, vzdy v sobe nese podivny osten neuspokojenosti, smisene s jedovatou zlobou. Ne ze by se nechtel bavit normalne, uz to neni mozne, hranice pohadky u nej byla prekrocena a neni pro nej navratu, zlo zvitezilo :o)
   Ano, to je velmi dobry prispevek Vymyty Mozku :o)

  • Připojuju se k embéčkově chvále, ale závidím vám vaši jistotu, že to Holoubek pojal jako satiru: samozřejmě, mohla to být parodie na Fleminga a jeho další následovníky, to protlačování názvů výrobků, renomovaných značek, jenže si lze zároveň zcela reálně představit, že Holoubek nabídl plochu svého nového románu k pronajmutí výrobcům s tím, že se o nich zmíní. A přestože to udělal blbě, okatě, provokativně, tak nám v rozhodování stejně nepomoh: mohl si tak vytvářet alibi, „vždyť se prosím vás podívejte, jak je to hloupě nápadné, kdybych byl s nimi domluvenej, tak to udělám líp, skrytě, je to jasná satira…“. A jsme tam, kde jsme byli, protože to může být dvojitej trik.

   A stejné je to i s těmi zcela neústrojnými sexuálními scénami, k čemu tam probůh jsou? Buďto paroduje moderní román, který se bez velkých pysků a penisů neobejde, nebo se jenom veze s proudem. Podle mě to bez hluboké znalosti jeho ostaních knížek nelze rozhodnout, tak si holt na stará kolena přečtu celého Holoubka, i když už mě to nebaví, jak na začátku článku podotknuto.

   • Nikdy bych nerekl, ze zrovna tobe budou sexualni sceny pripadat prazdne a falesne, Tarasi.
    Ale jeste k politice: na svodce dnesniho nemeckeho tisku jsem marne hledal vystup z prve historicke schuzky kanclerky s novym americkym prezidentem: z 15 hlavnich deniku to nemel v headlines ani jeden.
    Mozna proto, ze jediny dosaziitelny zaver je ten, ze Nemecko se ukazalo jako nespolehlivy partner, protoze neplati sve zavazky vuci NATO. Coz sice prekvapeni neni, ale ale mezi tak tesne svazanymi rovnopravnymi partnery by se to stavat nemelo…ted jsem zvedav, co z toho nemohouciho setkani vyleze prakticky. USA uvali na nemecke firmy, nevyrabejici v USA, dovozni clo a Nemci natruc naberou o milion uprchliku navic.

     • A nebo je rozhodnut být nekonvenčním a nehrát novinářům divadélko na požádání. Ostatně – nemá je rád tak proč by se kvůli nim angažoval?
      Merkelová má holt smůlu že nevypadá třeba jako Christine Asmus:

      To by jim možná ochotně zahrál i Chruščova:

      😀

    • Je zajímavé, jak se i u politiků, zvyklých se přetvařovat sériově, projeví v řeči těla i mimice vzájemná averze. Teď nemyslím nepodání ruky, to byl truc novinářům, ale prostě si nesedli. Těžko však rozlišit, jestli programově nebo osobně.

     • „Nesedli.“ Hele, nad tímhle už přemýšlím, pod vlivem fotek, delší dobu. To přece nemůže být možný aby se při jednání v tom super teepee sedělo takhle – zády k vyhaslému krbu, křesla otočená kamsi do neurčita… Já si takhle s někým sednout, tak si připadám tak blbě, že s ním nedomluvím nic. No a jestli to mají jen na focení tak už by snad bylo lepší kdyby si k tomu stoupli, protože v takovéhle dekoraci se snad ani nějak přirozeně sedět nedá 😦

  • Na zimu nová imidž? Jako zvířátka nasazují zimní srst, tak astr novej nick? Já si říkám, že to s tím starým už doklepu.

   Je vzpurnej, Trump, i když si myslím, že ho uštvou.

   • Tímhle nickem se tedy pěkně blbě oslovuje. 🙂
    Doporučil bych zůstat u předchozího.

    • Tak ne, někdo se mu asi montuje do kšeftu, nebo Astr cestuje. On to vysvětlí.

    • Navrat jednim kliknutim.
     Ale ted jeste navrat do reality zivota.
     Tarasi jak je velka Terasa co do rozmeru ?
     Kdyz si domlouva setkani dvojice Mudra-vitttttta
     proc ne i ostatni k tomu?
     Myslim opravdu nekde v lete na terase ne uvnitr domu 🙂

     • Vittta a já jsme muži činu a proto jsme svou domluvu již realizovali. Ale proti letnímu setkání na terase bych určitě nebyl. 🙂

      • Přesně tak, my jdem rovnou na věc.
       A to jsem byl v časové tísni.
       Ta se mohla posrat, samozřejmě jsem jí hned vyřídil, že mi dáš příště něco na převlečení, takže koulela vočima a měla snůšku ukřivděných keců.
       No jo, no….ženské mají pořád snahu někoho vychovávat, ale…ALE jsou to naše ženské, a né nějakých barevných pakážníků, aby je znásilňovali, sakra drát, když už o tom mluvím!

   • Ze zvedavosti jak je obtizne si udelat blog na wordpress a take jak to bere fotky odkazy a podobne jsem to vyzkousel abych Ti nazasvinil Terasu.
    Zadny zasadni problem takze o to min chapu proc Fagan ktery ve ve fsem doma si takovou antiTarasoTeraso terazky sam neporidi.
    Bych ho po vzoru naseho blogu Pana i ja rad navstivil a obcasnym komentarem oblazil aby se uznani od ctenare i u sebe nabazil 🙂

 13. Jsem vdechla celé Holoubkovo dílo. V Podvolení někde na začátku píše/mými slovy/, že žádné umění není tak osobní jako spisování, že nejde ani tak o styl nebo kvalitu psaného, ale že čtenář cítí, co je spisovatel za člověka. Takže, ne že bych si byla rozumově jista, co chtěl básník Podvolením říci, ale cítím, že je zděšen stejně jako já.
  Myslím, že svět se svými debilními systémy nikdy nebyl v cajku, ta bukolická idylka byla zblízka akorát boj o přežití. Že asi obstát v tom šílenství je fakt jako vítězství nad drakem v pohádce. A vo tom to je.

  • že nejde ani tak o styl nebo kvalitu psaného, ale že čtenář cítí, co je spisovatel za člověka.
   ===============================================================
   Tim ovsem kvalitu tohoto ! spisovatel velmi zvysujete pokud je to skutecne tak
   a ne tak jak priznal jiz nejeden popularni spisovatel
   ktery do duse ctenare busi
   uplne jinak protoze tusi
   ze kdyby pravdu o sobe psal
   spatny priklad pripadne az hrozny pohled do duse sve ctenari by dal.
   Dokonce se si myslim (a to berte skutecne jen jak muj nazor tedy IMHO)
   ze mnoho i uspesnych spisovatele psalo zpusobem ktery vubec neodpovidal jejich skutecnemu zivotu a pohledu na svet.
   Mnozi z nich psali podle vzorce
   jsem spatny ale vim jak by mel vypadat clovek dobry a protoze sam neumim a nemohu alespon navod vam serviruji na stribrnem tacu krasnych slov a vet
   abych alespon nabidl predstavu jak vypadat by mel lepsi svet 🙂

 14. Ten román si musím přečíst.
  Děsně by mě zajímalo, jak je na tom s jízdními vlastnostmi v terénu třeba Jeep….

  • Dle zájmů, já jsem si těch aut všimla až tady hore. Bezpečně poznám akorát trabanta, auta s vosíma očima jsou pro mně všechny stejně nezajímavý. Natož v knížce.

   • Doufám, že jste mě správně pochopila.
    To je silná ironie, protože psát román jako kulisu pro reklamu může jen….mladý, nadějný, moderní autor.
    Ale já to nečetl, nic méně tarasovy ukázky jsou dost výživné.

    • Podvolení je všechno, jen ne kulisa pro reklamu na nějaký auta. Mám ho ráda jako naleziště epesních myšlének, jako třeba:
     Picasso je vůbec hnus, maluje šeredně deformovaný svět, protože má šerednou duši, a to je tak asi všechno, co můžeme o Picassovi říct, není žádný důvod, proč dodatečně vystavovat jeho plátna, nic nepřináší, chybí mu jakékoliv světlo, jakákoli originalita v uspořádání barev a forem, prostě u Picassa není nic, co by stálo za zmínku, kromě extrémní stupidity a priapického čmárání, které může nadchnout možná pár šedesátnic s tučným kontem.
     To by byl Holoubek sám proti sobě, kdyby snobům, co mají hifiauta, kydal na Picassa. Možná, že se autama zaobírá pro tuhleto:
     Díky tomu, že status aut se tradičně nelišil od toho, jaký přisuzuje právní řád bydlišti, zůstávala pro vlastníky domácích zvířat stejně jako pro kuřáky jednou z posledních svobodných zón, jednou z posledních dočasných autonomních zón, která lidem začátkem třetího tisíciletí zbývala.
     P.S. Dělám si výpisky z četby, abych měla s čím prudit děti.

       • Záleží to na úhlu pohledu: Švejk je pro kategorii čtenářek, pracovně mnou nazývaných nebeská koza, hulvátská, hrubá a nepřijatelná kniha. Pro jiné zase špička inteligentního humoru, pro třetí zase lidová sranda („To chce klid“ ve výčepech).

        Pro mne je Podvolení prvoplánově chladná, neosobní, studená, protivná, v jistém smyslu i tendenční (neústrojné sexuální scény) a komerčně zneužitá (reklamy) kniha, jejíž prognostická hodnota sice jakási existuje, varuje před jednou z možných cest likvidace Evropy, jejíž pravděpodobnost ale není velká, protože věci tak, jak byly podány, proběhnout nemohou, to by napřed musel být všem Francouzům ustřižen pytlík i s obsahem.

        V druhém plánu, kterému dáváte přednost vy, je to ostrá satira, mířící jak na konzumní a příživnický způsob života jistých intelektuálních vrstev v „socialistické“ Francii (hrdina, kromě šoustání studentek, pracuje jenom ve středu odpoledne), tak i na bezmocnost evropského státu tváří v tvář plíživé islamizací. Tak to zřejmě pochopili i ti kritici, kteří knihu vnímají jako protiislámskou. A ty reklamní vstupy jsou vlastně ostrou kritikou komercionalizace umění, když se spisovatelé stávají služkami reklamních agentur.

        Rozhodující je, že když budu chtít luštit křížovky, tak si koupím časopis, ne Holoubka.

        • No, tyhle knížky, psané na zakázku zručným řemeslníkem asi stejně jako seminárky nebo diplomky, naprosto nevzrušeně… hodnotit jako umění? spíš mi to připomná historku, kterak po rozhlasové pohádce řekl předčítající, – tak penízky jsem dostal, a vy děti mi můžete políbit prdel:-)
         Že by ta knížka byla zajímavá zrovna sexem…Takových knížek jsou teď plné knihovny, tahle vůbec nevyčnívá.
         Ale téma, to téma ! Podvolení se – ženy …nenapadlo nikoho jak může být nebezpečné naší civilizaci? Myslíte že vážně máme protilátky, že naše nezávislé ženy odolají takovým bludům?
         Vytěsnili jsme ze vztahů poddajnost, oficiálně se ženy podvolovat nesmí. A teď naejdnou si všichni čtou o poddajnosti ženy. Necítíte v tom nějaký paradox?
         Přiznejte se, čtenáři chlapi, nemáte v podvědomí aspoň špetku radosti z poddajnosti? Opravdu kolem sebe chcete jenom ženy-silné a samostatné?
         Proč teda tohle téma všichni obešli 🙂
         a kdoví, možná tu knihu čtou nejvíc právě ženy, které získaly kus mužského světa, a teď je zmáhá zvládat ho na stejné úrovni jako chlap.
         a proto je tohle téma nebezpečné…. 🙂

         • Teda…kdybych já měl radost z podajnosti, nevyral bych si tu mojí, které- nutno říci, nebyl recht ani jediný chlap za 39 let jejího života, a je poněkud záhadou, že její zrak padl právě na mě.
          Jinak obecně, ženská je ženská a chlap je chlap, takže specifické reakce žen rozumný muž sice vnímá, ale nevidí je jako anomálii- a naopak.
          Vlastně, žil jsem v takovém světě, kde byl chlap chlapem a ženská ženskou, dneska už je možná jiná doba……..

         • Nabídka a poptávka v uvedeném oboru je široká jako Elysejská pole a podvolení vystupuje na obou stranách zápasu, jak na mužské, tak i na ženské. Takže tím si asi moc nepomůžeme, protože podvolení v islámu je kategorické a nepřipouští výjimky: žena se musí podvolit muži a oba pak Bohu. Na experimenty tady není žádný prostor. Proto ani výklad románu tímto směrem nedává smysl: kvůli tomu, aby paní dostala nařezáno na zadek nemusí přistupovat k islámu. U muže už to nefunguje vůbec, bičíkem a esesáckou brigadýrkou mu v islámu nikdo neposlouží. Ale samozřejmě nepopírám, že některým ženám to podvolení vyhovuje, ba i schází, ale kvůli nim to Holoubek asi nepsal.

        • Se Švejkem to mám tak, že jsem na něj měla celoživotní blok, ještě mám blok na Malýho prince a Alenku v říši divů. Švejka jsem neotevřela proto, že se mi hnusila ta oblíbená verze, že Švejk je nějakej vychytralej blb, kterej má všechno na háku a že Češi jako národ takoví jsou. Až jsem byla na rok u dcery v Anglii a tam už jsem přečetla všechno český dvakrát dokola a z nouze otevřela Švejka. Užasla jsem a to je slabý slovo, je to vrcholně lidská a krásná kniha a už se nedivím, že má ve světě takové renomé. V podstatě byste si přece ale mohl koupit křížovku i místo toho Švejka, ne? Zrovna tak to není první plán.
         Myslím si, že Holoubek není chladný člověk, protivnej jo, to až na půdu. Ten přeťatej sex mi tam jde taky na nervy/pro podobný móres nemám ráda Kunderu/, spíš se mi jeví být dost zoufalým. Třeba další výpisek z četby Holoubka:
         Víte, opilce ze mě udělali novináři. Zajímavé je, že žádnému nikdy nedošlo, že v jejich přítomnosti hodně piju jenom proto, abych je snesl. Stupidita a konformismus tisku jsou přece nesnesitelné, nebo máte jiný názor?
         Kdybychom si mohli dát kámen, nůžky, papír, tak bych to s tou satirou vyhrála, protože střihání je boží soud, nebo máte jiný názor?

         • Švejk je válečný román.
          Hašek je válce byl.
          Někdy je to kniha velice smutná….

         • Samozřejmě, Švejk je humor z nejfajnovějších, jenže to nemusím luštit, to je jasné už při prvním čtení. Holoubek v citovaném výroku s novináři je prima, ale pořád mi na knížce vadí – vedle již vyjmenovaného – i ty věčné žranice a chlast vybraných a vyjmenovaných značek, jaký je v tomhle skrytý satirický náboj? Já opravdu nevím, jestli je to satira nebo senzacechtivé a po proudu poptávky plující dílo. Z mého hlediska je to tak, že pokud to autor skutečně myslel jako satiru, pak to napsal blbě, protože jsem to tak úplně nepochopil, nerozluštil (a já jsem celkem průměrný čtenář). Pokud to satira není, tak je to špatně zjevně.

          • To podvolení není o řezání ženskejch, Holoubek tam přeci píše imrvere, že o islámu se v lepší společnosti nemluví, v médiích se mlčí, všichni se chovají, jako by se nic nedělo, zajímají se o jídlo, sex, auta a planě filosofují. To všechno se sekerou nad hlavou, tu sekeru berou tak jaksi podvoleně, fatalisticky, je to tam posaný až mrazivě.
           Ohledně Švejka – na tváři lehký smích, hluboký v srdci žal.

     • Picassa asi mohl hodnotit stejně, jako by hodnotil možnost zmražení embryií a jejich následnou možnost vyměnit vadnou dědičnou informaci (např. geneticky přenositelnou chorobu) jako akt nepřípustného sociálního inženýrství, jdoucího proti vůli Boha. Zbohatlíkům i kurátorům sbírek Piccasa je názor na jejich genia od člověka „tohoto typu“ zcela ukradený, pro samu věc nepodstatný, stejně marginální jako odpor tradicionalistů proti lékařskému pokroku, vylepšit kvalitu života těch, co jim od Boha nebyla přáno, a byly by tak odsouzeni k brzké smrti s bolestmi anebo by společnost co, potřebuje jen „statečné a silné“, použila onoho „umělého“ přerušení“ těhotenství. Vysvobození z této nedobrovolné volby by na tom asi nebylo lépe Je legrační sledovat, jak se mění preference těch, co se vydávají za morální arbitry tam, kde obvykle by sami byli na lavici obžalovaných…

 15. Obchodní válku s Čínou by asi USA přežily ovšem neprezily by obcbodni válku s EU. To už je teď jasné. Kdy Trumpik si správně všímá, že v USA jezdí nějak moc evropských aut, zatímco amerických aut v Evropě nikoli. Čím to je Trumpiku, co myslíš? Nicméně proti Číně máš šanci a být tebou přitlačit Činu k zemi embargickem, tak to bych udělal, to by prospělo celému světu, tedy krom Ruska a Iranu:-)

  http://neviditelnypes.lidovky.cz/ekonomika-cina-a-dabluv-advokat-dmn-/p_ekonomika.aspx?c=A170315_201539_p_ekonomika_wag

  • Tak tentokrát se Faganovu výboru pro neamerickou činnost zachtělo obchodní války s Čínou.. 🙂
   To bych vám doporučil (kromě změny medikace) malý soukromý průzkum, informatiku. Uchopte do ruky šroubovák, rozeberte tu elektronickou věc, s jejíž pomocí nás tu zásobujete copypastovanými „názory“ a mrkněte se, kde jsou vyrobeny součástky. A už předem si dovolím tvrdit, že Ajfouny, Ajpedy a další statusové i-serepetičky přední typicky americké firmy by buďto byly maličko nedostatkové, nebo by trošičku podražily.. 🙂
   A čistě jen pro vás, Mr. „Fake News,“ takhle vypadá úplná robotizace v čínské výrobně pro Apple:
   http://www.innocentstore.cz/blog/vite-jak-to-vypada-v-cinske-tovarne-na-vyrobu-iphonu-tyto-fotky-vam-to-ukazi/

    • P.S. Jestli v ekonomických otázkách je pro vás stěžejní věc „šroubovák“ pak chápu, proc vy jako Čech máte 3,5 krát nižší plat než Nemec. Pak chápu že montér nebude chápat stěžejní postuláty ekonomické vědy. Pěkný zbytek dne.

     • Stěžejní v ekonomických otázkách bývá to, co všude jinde: vědět, o čem je řeč. Bez toho si můžete celou ekonomickou vědu nacpat.. třeba do skartovačky. Papír a paměťová média snesou všechno – i vaše plácání nesmyslů.
      Sorry jako, ale po vašem posledním výplodu musím své doporučení pozměnit. NEBERTE do ruky šroubovák, mohl byste si ublížit. O tom, kolik součástek vašeho počítače /smartfounu má na sobě napsáno „Made in PRC“ si nechte povyprávět od nějakého servisního technika. A o tom, jakou investici by představovalo zavedení jejich sériové výroby v USA nebo EU od někoho, kdo má už na takových věcech někdy dělal.

      PS. Opsáno z vámi odkazovaného zdroje:
      Výrobu stále považujeme v zemích OECD za hlavní zdroj růstu, technologického pokroku, produktivity a konkurenceschopnosti. Přes nesporný význam výroby pro celkovou ekonomickou aktivitu se její podíl v zemích OECD snižuje. To má dopad na pokles ekonomického růstu, technologický pokrok a inovace.
      Vítejte v postindustriální době, plné přihlouplých teoretických ekonomů a ještě hloupějších „markeťáků“.

 16. Je az k neuvereni kam az se Faganovi podarilo zahnat a odklonit debatu k clanku.
  Prumyslu 4.0 jako budoucnost lidstva a s nim stale dokonalejsi sluzby a stale vice az k celosvetovemu raji 🙂
  To je podobna pohadka jako o lepsi budoucnosti pro Evropu po navalu obohaceni z Afriky a zemi postizenych konflikty.
  V parlamentu vymena slov

  na ulici nasilne obohacovani

  multiculti obohaceni

  A to je ten rozdil, mezi krasnou reci a nehezkou skutecnosti 😦

 17. Kalamajka mik mik mik
  odborník na off topic
  když se někam přikostí
  ni smrt se ho nezhostí.

 18. Co odbocit od obohaceni k ochuzeni
  na thema co zdravotni pojistovna neproplaci:

  • Možná by se takových metod, které s relativním úspěchem léčí pacienty se vzácným onemocněním a které současná sestava na ministerstvu nedoporučuje k proplácení z pojistného, našlo i víc.
   Bývaly doby, kdy rychlé zařazování nových ověřených metod bylo považováno za jednu z priorit. Není to zas až tak dávno.

 19. Trumpite jojo efekt.Vyvolává vlnu solidarity mestskebo obyvatelstva s neziskovými i v boji proti agresivnímu sobectví předkládaným Trumpem venkovskym „rudým krkům“.

  Téměř okamžitě po zvolení nového amerického prezidenta se začaly neziskovým organizacím, které se stavěly proti navrhované politice Donalda Trumpa, hrnout peněžní dary. Mezi lidmi panovala obava, že Trumpovy kroky odstřihnou od státních peněz skupiny hájící práva žen, homosexuálů či přistěhovalců. To vyvolalo nebývalou vlnu solidarity. Například organizaci Planned Parenthood přispělo během tří měsíců od voleb přes 400 000 lidí.

  Anebo škoda, že se nepotkal namísto Angely s Trumpem Schulz. Ale už za chvíli bude mít šanci mu to říci „face to face“.

  Nový šéf SPD Schulz označil USA, Turecko, Maďarsko a Polsko za nepřátele svobody

  Nepřátelům svobody je podle něj třeba se jasně postavit. V sociální demokracii budou mít rozhodného protivníka, prohlásil také na mimořádném sjezdu SPD v Berlíně. Ten ho zvolil všemi platnými hlasy novým předsedou strany
  Schulz řekl, že ho velmi zaujaly nedávné protesty statisíců žen proti americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi a jeho „ženám a demokracii nepřátelským vyjádřením i rasistickým výrokům”.

  https://m.novinky.cz/articleDetails?aId=432538&sId=&mId=

 20. Dalsi ze zasvecenych komentaru k soucasne situaci, tentokrat z pera Kvety Lauterbachove na prestizni E-republice:
  http://news.e-republika.cz/article3855-N%C4%9Bmecko-se-stava-platformou-pro-vedeni-globalni-valky-Ameri%C4%8Dan%C5%AF
  „Vidět pokořenou kancléřku Merkelovou vedle Donalda Trumpa byla silná káva i pro ty, kteří Merkelovou upřímně nesnášejí kvůli její ohebnosti, lžím a populismu…Němci za celé období od II. světové války neměli odvahu udělat cokoli, čím by se vzepřeli ponížení a zneužití porážky ve II. světové válce k mnohem horším cílům do budoucna….tlačí Německo do kouta a je jedno, zda v jeho čele bude stát kancléřka Merkelová nebo Martin Schulz. Důležité je, že Německo, které neplatilo žádné válečné reparace a nebylo mu umožněno podepsání mírové smlouvy, platilo tvrdě po celé poválečné období a bude platit dále.“

  • Paní kancléřka se zachovala jako dáma, oproti standardnímu chování hrubiánského Trumpa. Jinak jak se to říkalo za studené války co jediné platí na Sověty? Jednání z pozice síkly (vojenské). Je jasné, že tato věc platí nadále JEN s drobnou změnou, díky etické a společenské nadřazenosti nad hrubé a primitivní vyhrožování využivá kultivovaná Evropa ve své solidární a sociálně odpovědné politice sílu EKONOMICKOU, která je lepší než zbraně hromadného ničení, navíc je v plném souladu s mezinárodním právem a navíc – voliči z chudých „rezavých zemí“ co si myslí po Americku, že se dá změnit jejích chudoba a nízká kvalifikace tím, že si dupnu – DEJ! tak se tito kovbojští lidičky přeci jen budou divit, že k nim ten pokrok prostě nějak nedorazí, protože TI CO JEJ VYTVÁŘÍ mají určité požadavky na ty, co by se na jeho tvorbě měli podílet – a ty TIHLE lidé, jaksi nesplňují….

   WHAT awkward timing. On February 9th Germany reported the world’s largest current-account surplus, of about €270bn (almost $300bn), beating even China’s. Meanwhile, the country with the world’s biggest deficit remains America, which under its new president, Donald Trump, is browbeating friend and foe alike in the name of putting “America first”. Mr Trump’s economic adviser, Peter Navarro, has even accused Germany of currency manipulation. By his logic, Germany “exploits” America and others because it uses the euro, which is weaker today than the old Deutschmark would be, making German cars, machines and other exports more competitive.

   Coming just weeks after Mr Trump casually threatened to slap a 35% tariff on imported BMWs, such talk has Germans’ full attention. His verbal assaults on the rules-based trading order, along with his disdain for NATO and the European Union, strike at the heart of post-war Germany’s identity and national interest, which is to be embedded in Europe and the West as a peaceful mercantile nation. But if Mr Trump thinks the angst he is causing gives him bargaining power over Germany, he is naive.

   His administration’s mistake is to attack Germany with flawed logic. Yes, the euro is weak relative to the dollar. But so are other currencies. Germans think Mr Trump has only himself to blame. He has promised huge tax cuts and increases in infrastructure spending, which will drive up interest rates in America, boosting the dollar. Mr Navarro’s suggestion that Germany deliberately attempts to weaken the euro makes no sense. The European Central Bank (ECB) may be based in Frankfurt. But its president, Mario Draghi, is keeping interest rates near zero and buying bonds (in the European version of “quantitative easing”) primarily to stimulate economies outside Germany.

   P.S. Ta poslední věta tohoto odstavce je kouzelná – „Ale pokud si pan Trump myslí, že jeho pocit úzkosti, mu dává vyjednávací sílu proti pozici Německa, je naivní.:-))))

   http://www.economist.com/news/europe/21716641-not-reasons-donald-trump-thinks-it-germanys-current-account-surplus-problem

   Tady je opravdu Mr. Trump, kdo tahá za kratší konec provazu. Německo když by přestalo dodávat své komponenty pro US vozy, tak tam budou mít brzy Američané takový vozový park jako soudruzi na Kubě:-). Amerika NENÍ konkurenceschopná na evropském trhu, vyrábí hrozná auta a proto její vyšší třídy touží po luxusu, který je všeobecně za luxus brán….Tou jsou německá auta nejen pro svoji kvalitu a design, ale především pro tradici, která je tím co mají konzervativci rádi. Ford hodně ztratil finanční krizí, kterou si způsobili Američané sami. Naproti tomu evropské automobilky od té doby trvale rostou….Zvláště ty německé:-). Čím to je, co myslíte?

   • No, je to jasné.
    Dokud vládl Obama, byly USA demokratickou ekonomickou silou, která byla největší na světě.
    Jak prezidentuje Trump, tak se z USA stal ekonomický trpajzlík, bez moci, taková trošku trapná psudovelmoc, kterou EU, co EU, jen samotné Německo v pohodně stračí do prdele!

   • „Dieselgate“.. nic?
    No jo, odkud já to jenom znám.. „Tu …………*) zachráníme, i kdybychom ji měli zničit.“
    http://zpravy.idnes.cz/schulz-kritika-usa-madarsko-trump-volpa-predseda-spd-p0a-/zahranicni.aspx?c=A170319_145044_zahranicni_ert
    „Jako šéf Evropského parlamentu jsem byl svědkem, jak tito nepřátelé svobody pracují, každý den se snaží o kousek dále posunout hranici, každý den prolomit další tabu,“ uvedl. Zmínil přitom údajné omezování opozice, umělců nebo médií. Když někdo stigmatizuje média jako americký prezident Trump, dává podle Schulze sekeru na kořeny demokracie.
    No, právě od Schulze řečnění o omezování opozice sedne jak prdel na hrnec. 🙂

    Heil Schulz!

    *) doplňte libovolný předmět „ochrany“ podle momentální potřeby

    • V roce 2016 německé prémiové a luxusní značky Mercedes Benz, BMW, Audi a Porsche měly rekordní tržby po celém světě a v Číně. Mercedes Benz a BMW měly šestý rok po sobě růst, přičemž obě německé luxusní automobilky prodaly přes dva miliony vozů za rok poprvé v roce 2016.

     V roce 2016 koncern Volkswagen měl svůj nejlepší rok v historii a zřejmě předstihl Toyotu, a stal se tak největší výrobní skupinou vozů na světě. Prodejní skupina Volkswagen Group Worldwide v roce 2016 zvýšil prodej o 3,8% na 10,312,400 vozů, jen s prodejem v Číně až 12,2% na 3,982,200 vozů.

     Volkswagen Group měl náročný start do minulého roku díky emisnímu skandálu, kdy musel stále bránit prodeje zejména v USA a Evropě – v Německu VW ztratil svůj podíl na jinak rostoucím trhu. Avšak prodeje v Číně silně vzrostly o 430.000 aut. V Jižní Americe tržby klesly o čtvrtinu, především díky obratům v Brazílii, které se snížily o třetinu.

     Nicméně všechny hlavním značkám v rámci koncernu Volkswagen se podařilo zvýšit prodej na celém světě v roce 2016, včetně osobních vozů Volkswagen (+ 2,8%), Audi (+ 3,8%), Škoda (+ 6,8%), Seat (+ 2,8%), Porsche (5,6 %) a Volkswagen užitkové vozy (+ 11,4%).

     http://www.best-selling-cars.com/international/2016-full-year-china-worldwide-german-luxury-car-sales/

     Takže jak se zdá, lidem, až tak nevadí, že se podvod stal. ale že se odhalil a byl potrestán dost tučnou pokutou. Ale lidé se evidentně myslí, že i přesto dělá VW krásná auta, a ty se tudíž výborně se prodávají. Což opět vypovídá zásadně o jednom, že USA nedokáží (min. v automotive segmentu) Evropě, resp. Německu především, konkurovat, a VÝHRŮŽKAMI to rozhodně Trumpík NEZVRÁTÍ.

     Prostě, německý hospodářský přebytek exportu €270bn ho činí PRVNÍ a neúspěšnější exportní zemí světa (je lepší než Čína) a Amerika je pak v podobě celkového deficitu zemí poslední s největším schodkem. To je prostě neschopnost a ne snad nějaká křívda, která se děje.

     Zákazník denně hlasuje svoji peněženkou kdo je LOSER a kdo WINNER. Takže Trumpík bude muset vyměnit své spotřebitele (jak říkával starý Berthold Brecht nad vztekem Waltera Ulbrichra, že enderáčtí voliči ve volbách v 50.letech odevzdali SED málo hlasů, že bude muset vyměnit voliče) když raději kupují německé výrobky než americké. Je to protinárodní a nesolidární s detroitskými a pennsylvánskými dělníky:-)

      • To na výsledku výše uvedených fakt nic nemění, i kdyby se Německo obvinilo, že tam, zase bijí fašisty:). Ano, bijí a většině to nevadí, stejně jako americkým zákazníkům „zločinecké“ praktiky německých automobilek. Ten kdo prohrává, ten kdo je neúspěšný, se pozná–leckdy na první pohled. Někdy i tak, že má potřebu reagovat tak hloupě, že kdyby snad mlčel a vydržel chvíli své ponížení přetrpět a nekomentovat tak hloupě, cítil by se pak sám lépe.

 21. Jurgen Habermas (už jsem tu o něm párkrát mluvil) napsal publikaci „Tři normativní modely
  demokracie“, zabývá se v nich liberálním pojetím demokracie a tím, které můžeme nazvat politologicky jinak, ale bude vždy podbarveno ideologickým žargonem, který má být svým názvoslovím obvykle pejorativní ke svému ideovému protějšku, proto opakem liberální demokracie nazývá Habermas „deliberativní“ a přiřazuje jej jako program obvykle zastáncům republikánského zřízení, tedy v pluralitní parlamentní demokracii. Totalita je sama kategorií sama o sobě mimo jakékoli srovnání.

  Je tedy pro vyjasnění si některých pojmů velmi příhodné poučit některé méně znalé dané problematiky, protože na této ilustraci je patrný dichotomie pojetí práva, kdy dnes jsou lidská a občanská práva dána jako přirozená, a zároveň jako nedělitelná.

  “ Legitimitu zákonů váže na demokratickou proceduru jejich vzniku, a obhajuje tak vnitřní souvislost mezi praxí sebeurčení lidu a neosobní vládou zákonů: „Pro republikány nejsou práva v zásadě ničím jiným než určením převažující politické vůle, zatímco pro liberály jsou některá práva vždy zakotvena ve vyšším zákonu` transpolitického rozumu či zjevení . . . Cíl
  pospolitosti, společné dobro, spočívá z republikánského hlediska v podstatě v úspěchu politického úsilí definovat, ustanovit, realizovat a udržet řadu práv (méně tendenčně zákonů), která nejlépe vyhovují podmínkám a mravům dané pospolitosti, zatímco v opačném, liberálním
  pojetí poskytují práva vyššího zákona žádoucí transcendentální struktury a mantinely moci, čímž se může pluralistické prosazování různých a konfliktních zájmů uskutečňovat nejuspokojivějším způsobem.“

  Jurgen Habermas zde cituje emeritního profesora právních věd na harwardskéh universitě Franka Michelmana z jeho statě pro Florida Law Revue, „Conceptions of Democracy in American Constitutional: Argument: Votin Rights“

  Je dobré si pro lepší pochopení podstaty liberální demokracie, kterou se snaží breitbartovští náckové svoji „konzervativní kontrarevolucí“ zvrátit, nad tímto úryvkem zamyslet a uvědomit si, že doby, kdy neokonzervativci prohráli definitivně boj a filozofickou podstatu člověka, jsou už pryč.

  • Promiňte, ale na mě je to dost složité.
   Nemohl byste mi nějak polopaticky přiblížit pointu tohoto, jistě obohacujícícho textu?

   • Nebuď na Ondřeje tak náročný vittto. Proč myslíš že ten text kopíruje?
    A vůbec… Pozor na rady od Ondřeje! Aby ti nevyvstalo stejné dilema jako mě:
    https://taras2.wordpress.com/2017/03/16/houbeles-podvoleni-rvacka-to-budeskvele-napsany-jak-vysoky-styl-a-basnivy-jazyk-nabizi-jak-zdarne-kloubi-komicke-motivy-s-tragickymi-zdroj-httpkultura-zpravy-idnes-czpodvoleni-recenze-033-li/comment-page-1/#comment-12745
    Spolehneš se na něj a on ti to vyčte 🙂

    • Možná jste si to měl přečíst celé, chápu že „Trumpovych“ 140 znaků může být pro někoho problém, ale věřím, že zrovna vy byste to zvládl:-).

     • Moment, moment, na Kamila reagujete, ale já nic?
      A tak hezky jsem se zeptal….

    • Se mnou on nemuví, Kamile.
     Asi proto, že bych to stejně nepochopil.
     Láme nade mnou hůl, to bude ono.

     • Kapnul kste na to. Pozvete oha, třeba vám rekne že už nemá smysl se zaobírat slušnosti a oprávněnou kritikou projevu „opentlenych“ koprofilickymi insinuacemi či opisnymi vulgarismy jakými se naučili označovat diskuteri na jim vyhledávanem webu jisté ženské zevní pohlavní orgány, protože lingvistika lidského odpadu je sice z filologickeho ohledu zajímá, jak které národy tvoří vyrazivo pro organy, které Freud popisuje jako neurologickou spojitost naší mysli s prirozenym biologickým pudem, jak oni tento přirozený pud a orgány používají k urážkám a mysli si,.Jak to natřou suchým akademickým debatám prodchnutych politickou korektnosti při intelektuálních nokturnech pražské kavarny:-)

      Chomsky by řekl, ze užíváme toho “ co si na sobě nejvíce ceníme“ k ponižování druhých …A tím se obratem vracíme k Freudovi a jeho geniální analýze, jak jsou lidé primitivně jednoduší. Intelektuální náročnost ve vaginach ani penisech nenajdete.

      Takže oh vám rádi dobre, držte se dal od konzervativců co se mají za rytíře a vyšší stav, bojuje-li namísto kopím, sklonovanim falickeho symbolu, a nezkousejte proniknout do politické filozofie ideologických diskurzu spojených s nástupem postmoderny..

      • No vidíte, a přitom by ten chytřejší měl vysvětlit tomu hloupějšímu, jak to vlastně je.
       Takový Čulík třeba pořád píše o tom, že je třeba mluvit s chátrou a vysvětlovat a vysvětlovat, a pak jsem ho na něco konkrétně zeptal a nevysvětlil mi nic, dokonce ani neodpověděl.
       Přitom je zjevné, že právě já ta chátra jsem, že jo.
       Nemusíte, pokud nechcete, mi vysvětlovat složitá zákoutí tajů Frankfurtské školy, nebo základů ekonomie, liberálně demokratického levelu.
       Pro začátek by mě stačilo, dozvědět se, jak se v neosuperlidských kruzích označují jisté zevní ženské pohlavní orgány, a co si pod určitými označeními představujete.
       Já se totiž domíval, že pod slovem „vagína“, nebo „kunda“ nebo „píča“ si každý představí to samé, stejně jako třeba u slova „pyj“, či“ kokot“ nebo „čurák“.
       Ale i exkrement nebo hovno, zadek nebo prdel atd..atd…
       Z vámi prezentovaného textu tak trošku vyplývá, že si pod různými výrazy představujete různé orgány, což by vysvětlovalo třeba společné WC (záchody, hajzly) pro muže i ženy, protože pak opravdu slušní lidé nemusí ani na tak nedemokratické věci, jako jsou pohlaví, či dokonce pohlavní orgány, tak urputně myslet.
       A aby to bylo do dokonalosti dotaženo, pak jsou to společné hajzly pro lidi, či rodiče I a II a už vůbec se pohlavími netřeba zaobírat, jen urolog se asi bude věnovat spíše mužům, a gynekolog ženám, i když- kdo ví, v novém světě, prostém jakýchkoliv rozlišení (vyjma rozdělení na lidský odpad, neboli chátru, a slušné občany) to třeba platit nebude, neb je to urážející jak pro člověka 1a, tak pro člověka 1B, či třeba 2 c.
       A orgány člověka 4a se bude zabývat chirurg, a onkolog zase orgány člověka 1c.
       Jak vidíte, i systém je snadno pochopitelný i pro úplné idioty, tak to můžete brát třeba jako , sice nesmělou, ale inspiraci!

      • Mr. „Fake News,“ protože z těch částí vašich komentářů, které odněkud nezkopírujete, se opovržení póvlem v montérkách a traktorech (a vlastně vůbec každým, kdo není příznivcem vašich oblíbených ekonomických teorií, nepovažuje Clintonovou za svatou a Trumpa za ruského agenta přímo z pekla), valí jak tsunami, dovolím si prohlásit toto: když se zrovna vy oháníte slušností, je to IMHO mnohem výstižnější definice chucpe, než starý známý vtípek, kde vrah souzený za zabití rodičů prosí o shovívavost soudu, protože je sirotek. 🙂

 22. Zdravim FSECHNY 🙂
  „nejuspokojivějším způsobem“ kterym zacinam a na zaber budu koncit.
  take HA z anglojazycnych krajin ( Hi All)
  Moc se mi libi ze uz nerozebirate Faganovske argumenty presneji opsana modra odjinud o nich se jen obcas dozvite zda je sam prijal za sve nebo jen provokuje a ze si z nej uz delate jen kozy 🙂
  Nektere okopirovane argumenty by ovsem staly za zminky a pisatel(ne Fagan ) za rozbor uchylneho moudra.
  Nahledneme hloubeji do vykladu jedno dalsiho prikladu Faganem citovaneho za cosi nove lidskeho presentovaneho.

  Jurgen Habermas zde cituje emeritního profesora právních věd na harwardskéh universitě Franka Michelmana z jeho statě pro Florida Law Revue, „Conceptions of Democracy in American Constitutional: Argument: Votin Rights“
  (Frank Isaac Michelman is an American legal scholar and the Robert Walmsley University Professor Emeritus at Harvard Law School.)
  Zatim co Einsteina lze nazvat Mistrech vedy vsevesmirne Michelmana je mozno oznacit na mistrneho rozesirace mozku ! (byl za to ve svete expertu na nove myslenky rozvratu take ocenen)
  ==========================================
  “ „Pro republikány nejsou práva v zásadě ničím jiným než určením převažující politické vůle, zatímco pro liberály jsou

  některá práva vždy zakotvena ve vyšším zákonu` transpolitického rozumu či zjevení . . .
  Cíl pospolitosti, společné dobro, spočívá z republikánského hlediska v podstatě v úspěchu politického úsilí definovat,

  ustanovit, realizovat a udržet řadu práv (méně tendenčně zákonů), která nejlépe vyhovují podmínkám a mravům dané

  pospolitosti, FUJ JAK NELIDSKE, A ANI JINAK BYT NEMUZE PROTOZE REPUBLIKANSKE

  zatímco v opačném, liberálním pojetí poskytují práva vyššího zákona žádoucí transcendentální struktury a mantinely moci,

  čímž se může pluralistické prosazování různých a konfliktních zájmů uskutečňovat nejuspokojivějším způsobem.“ O JAK

  LIDSKE A SPRAVNE DEMOKRATURNI A ESTABLISMENTOVE
  ====================================================

  A Fagani to trousi a propaguji jako projev pokroku 😦
  Ani copy/paste mu nestaci jeste musi pridat blabol na thema „themabreitbartovští náckové“

  Je dobré si pro lepší pochopení podstaty liberální demokracie, kterou se snaží breitbartovští náckové svoji

  „konzervativní kontrarevolucí“ zvrátit, nad tímto úryvkem zamyslet a uvědomit si, že doby, kdy neokonzervativci prohráli

  definitivně boj a filozofickou podstatu člověka, jsou už pryč.
  =====================================
  Jak je to doopravdy ?
  Ze zivot kapitalismu TRHu a vlady 1 % si bezi neohrozene dal. Dollar a burzy s usmevem hledi na massmedialni brainwashing na predhozeneho Trumpa lidu a s navodem jak na nej nahlizet a jak spravne nove po staru dle demokraturniho establismentu na svet pohlizet.

  Staci se jen trochu jinak nez Michelmanovsky v podani Habermanse a postovano Faganem podivat na radoby oslavnou vetu „liberalitanstvi“ ze pry
  v liberálním pojetí poskytují práva vyššího zákona žádoucí transcendentální struktury a mantinely moci, čímž se může pluralistické prosazování různých a konfliktních zájmů uskutečňovat nejuspokojivějším způsobem.“
  ANO O TO JIM JDE , JDE JIM
  „o prosazování různých a konfliktních zájmů uskutečňovat nejuspokojivějším způsobem“

  „nejuspokojivějším způsobem“ PRO NE PRO POUHE 1% ABY MOHLY DALE VLADNOUT KDYZ ZBYTEK SE BUDE MEZI SEBOU PRAT O TO MALO CO SPADNE Z JEJICH STOLU !
  Proto vyzyvaji podporuji a stvou mensiny vseho druhu k boji proti normalnim lidem!

  vittta jeste chcete predstirat nesrozumitelnost ? 🙂

  • Jste pozorný čtenář, Astte, za odměnu dostanete násilím a jako domácí ukol, jak vysvětlit že tržní mechanismy mají svoji nezastupitelnou úlohu i V DEMOKRATICKEM procesu VOLEB. Není to geniální?

   Různé návrhy na posouzení role občanů a práva jsou výrazem hlubší rozdílnosti názorů na povahu politického procesu. Podle liberálů je politika v podstatě bojem o pozice, které opravňují k volnému nakládání
   s administrativní mocí . Politický proces utváření mínění a vůle ve veřejné sféře a v parlamentu je určován soutěží kolektivních aktérů, kteří jednají strategicky,aby si tak udrželi mocenské pozice, nebo aby je získali . Měřítkem úspěchu je souhlas občanů s osobami nebo programy, souhlas kvantífikovaný volebními hlasy.

   Svým hlasováním vyjadřují voliči své preference . Jejich volební rozhodnutí má tutéž strukturu, jakou mají volby účastníků trhu, jimž jde o úspěch . Uvolňují cestu
   k mocenským pozicím, o které zápasí politické strany, jimž jde rovněž o dosažení úspěchu . Vstup hlasů a výstup moci odpovídá témuž vzorci strategického jednani.

   Podle republikánů nepodléhá politické utváření minění a vůle ve veřejné sféře a v parlamentu strukturám tržních procesů, nýbrž svéhlavým strukturám veřejné komunikace zaměřené na vzájemné dorozumění. Pro politiku ve smyslu praxe státoobčanského sebeurcení není paradigmatem trh, nýbrž dialog . Z tohoto
   hlediska existuje mezi komunikativní mocí, která v podobě diskurzně vytvořených většinových mínění vychází z politické komunikace, a mocí administrativní, jíž
   disponuje státní aparát, strukturální rozdíl .mocenským pozi-
   cím, musí přistoupit na deliberativní styl a na svéhla-
   vost politických diskurzů: ,Deliberace . . . se týká určité-
   ho postoje ke společenské kooperaci, konkrétně otevřeného postoje k argumentům, které odkazují jak na požadavky druhých, tak i na mé vlastní . Deliberativnim prostředkem je výměna názorů uskutečňovaná v dobré víře – včetně vyjádření účastníků o tom, jak oni sami chápou své vlastní životní zájmy – v nichž hlas, pokud se vůbec hlasuje, reprezentuje podíl na společném utváření soudů.“

   To jsou myšlenky jako remen, co vy na to? Habermas se ted učí na všech fakultách politologie jako Komenský v pedagogice.:-). Učte se ho!

   • Dostanete nášup. 🙂 ten slovni korektor snad programoval pan Mudra:-)

    • Nasupem se obohatte sam 🙂
     Jen posledni dodatek i kdyz je to s Vami na 2 veci 🙂
     Na prikladu posledniho Vase prispevku kde jste uvedl jak
     Jurgen Habermas cituje emeritního profesora právních věd na harwardské universitě Franka Michelmana a nadsene s nim souhlasite to jako ukazka jineho myslenkoveho ubirani se kamsi beru pokud to to uvadite jako pohled na vec jen z jine strany bez potreby delat z opacne strany neco co neni.
     Jenze Vy mate stejny pristup kdyz kopirujete antiTrumpovkse vyrony.
     Proto nesouhlasne reakce na Vase straneni „demokraticke“ Hillary
     Ze lide v US na „welfare“ * se obavaji o svoji budoucnost o sve potravinove listky, mladi lide bez prace o podporu to je snadno lidsky pochopitelne.
     Masivni demostrace koncici az zapalovanim aut a rozbijenim auslagu jiz mene neb si to rika o otazku kdo je za tim.
     Ze nechce Trump pokracovat ve volnem prilivu dalsi illegalu a v predvolebnim proslovu rekl ze tomu udela konec i kdyby mel plot zvednout o 10 stop to neni duvod k tomu co tak zvane mensiny predvadi, Lesbama a buzerantama pocinaje pres feministky az po illegalni vstoupence. Priznavam vazne obavy farmaru v Californii kteri rikaji ze pokud jim „mexicane“ nesklidi jahody, zeleninu oboce, kdo to udela.!
     Trumpovska odpoved zni sice logicky ze tech nekolik millionu co uz v US jsou ale ze zadne dalsi masove ci v takovem meritku jako dosud!
     Ceho je mnoho toho je prilis !
     Ted rikam IMHO (In My Humble Opinion) (podle meho skromneho nazoru)
     ze zadny z tech protestujicich ( z nich vetsina podle video zaznamu a fotografii by se dala oznacit za „nepracujici“ ni telesne ni dusevne) nema duvod k tak velmi projevovane nenavisti a v zadnem z interview nebyla tato kategorie protestujicich schopna dat rozumny a zavazny duvod proc a za co az tak moc Trumpa nenavidi ze delaji takovy vyrval.
     Pomijim argument skalnich priznivcu Trumpa kteri se jen usmivaji ci odmitave mluvi o organisovane kategorii „pricmoudlych nemakacenku“ nebo feministkach ktere nikdy nebudou spokojeny.
     Kam smeruji kdyz uvadim organisovane protesty proti Trumpovi? Ze tato kategorie by v pripade zvoleni Hillary byla spokojena s cim ?
     V pokracovani rozjete „demokraticke“ cesty Obamovskou administrativou?
     Jasali by kdyby se podarilo Hillary nahnat Evropu do valky s Ruskem ? nebo alespon pritvrdit? Jeste vice uprchliku do Evropy pres Libyi kterou Hillary tak uspesne osvobodila od diktatora Kadaffiho ?
     Jasot a potlesk nad antiRuskym proslovem v kazdem z predvolebnim proslovu ktery Hillary pronesla ?
     Prinos Hillary a „demokratu“ pro mlade studenty a lidi mladsi generace v cem ?
     Veka cast prestoupila k Hillary od Sanderse ktery ale nez to vzdal mnohem vazneji nez hackeri ukazal na Hillary-Wall Street pakt na milliony od Sadu na rozesrany Middle East a proc !
     Pokracuji ve svem IMHO nazorem ze at jiz bude vysledek Trumpova presidentovani jakykoli,
     pokud prispeje ke svetovemu miru jen tim ze jiz nebudou dalsi rozesrane staty jako Syrie, Irak, Syrie Afganistan slava mu ! Pokud k tomu jeste procisti Wall street aby si nekteri experti na penize sami vyrabeli derivaty a rikali tomu plnohodnotne penize dalsi oceneni .
     Jestli vrati jen cast prace do zeme a i jen o nekolik % snizi nezamestnanost aby na potravinovych listcich nebylo nekolik dalsich millionu, pak byl by to dobry president.
     Orban v Madarsku take postavil plot proti vlne najezdniku a dockal se podpory vetsiny obyvatel.
     Soros a jeho neziskovky sice mohou byt jineho nazoru ale dovolavate se demokracie a vetsiny takze plot Trumpuv ani Orbanuv neni resenim navzdy ale je resenim dnes a reseni takove pokud je funkci je lepsi nez zadne ci vitajicne Merkelovske !

     Podobne by vypadal rozbor Faganovskeho vychvalovani prumyslu 4.0. jako budoucnosti lidstva.

     Podobne by mohl jinak vypadat prebytkovy rozpocet Spolkove Republiky Nemecka kdyby se milliardy vyparene v Recku a jiznich statech jakoz i jinak pocitane poctive vydelane penize na jinych zemich pocitaly ne jak zisk.
     Jenze to je business a jak spravne pripomel nick Ondrej
     TRH je mistr sveta ktery i ve volbach a i o volbach rozhoduje:-)
     Dalsi duvod ho milovat!
     „Wir schaffen das“ to je jen Merkel . Docasne.

     ===============================================================
     *welfare definition. Government-provided support for those unable to support themselves. In the United States, it is undertaken by various federal, state, and local agencies under the auspices of different programs, the best known of which are Aid to Families with Dependent Children (AFDC) and food stamps.
     (definice programu podpory= vladni podpora pro ty kteri nejsou schopni sami.
     Ve Spojenych Statech je to prostrednictvim federalnich a mistnich organisaci pod zastitou ruznych programu jako AFDC a potravinove listky)
     ==================================================

     • Dobrý rozbor, ale Obama zatím sedí v temnici kam jej posadil Nejvyšší soud a zatím nic ze svých PROTIÚSTAVNÍCH (tedy z hlediska státoprávního ZLOČINECKÝCH) návrhů NEPROSADIL. Největší demonstrace po celém světě – pochod za práva žen se zúčastnilo 5mil. lidí. Městských liberálů, co pracují a jistě nemají mzdu jako „Rednecks“ v Coloradu, Idahu nebo Arizoně. Nicméně co je dalším nákladem už tak „vyfouknutého“ (jak se to řekne správně anglicky – blow out, deflated?) Trumpa, co jen čeká až si pro něj přijdou…

      *****

      Ředitel FBI James Comey sdělil na slyšení ve zpravodajském výboru Sněmovny reprezentantů, že vyšetřování provádění jeho úřadem bude zahrnovat „povahu jakýchkoliv vazeb mezi jedinci spojenými s Trumpovou kampaní a ruskou vládou“ stejně jako jakoukoliv možnou koordinaci mezi kampaní a aktivitami Moskvy.

      Federální vyšetřovatelé zjišťují, zda ultrapravicové weby sehrály roli v ruské kybernetické operaci, která dramaticky zvýšila dosah zpravodajství – v některých případech podvodného – jež prospělo kandidatuře Donalda Trumpa. Zpravodajské organizaci McClatchy to sdělily dvě osoby seznámené s vyšetřováním.

      Operativci z Ruska zřejmě strategicky načasovali počátačové programy známé jako „boty“, aby zahltily sociální média odkazy na protrumpovské zpravodajství v době, kdy byl miliardář v defenzívě proti Hillary Clinton, tvrdí tyto zdroje.

      Výsledkem byly miliony twitterových a facebookových příspěvků s odkazy na konzervativní internetové stránky jako Breitbart News nebo InfoWars, stejně jako na Kremlem řízené RT a Sputnik News. Některé z těchto zpráv byly falešné nebo směšovaly fakta s fikcí, tvrdí zmíněné zdroje seznámené s vyšetřováním.

      Vyšetřovatelé zkoumají útoky botů a zjišťují, zda ultrapravicové weby podnikly nějaké akce, aby zmíněné ruské operaci pomohly. Šetření provádí kontrašpionážní oddělení FBI, jehož hlavním úkolem je rekonstruovat útoky Kremlu a najít způsoby, jak jim v budoucnosti čelit.
      „Může jít o jednu z nejvlivnějších informačních operací v historii zpravodajství,“ prohlásil jeden bývalý zpravodajec pod podmínkou anonymity.

      Klíčovou prioritou vyšetřovatelů je zjistit, kdo předal emaily odcizené Demokratické straně organizaci Wikileaks. Zakladatel Wikileaks Julian Assange odmítl, že by zdrojem emailů byla ruská vláda.

      Howard vysvětluje, že boty šířily odkazy na fiktivní zprávy o tom, jak se Clinton podílela na obchodu s dětským sexem ve sklepě washingtonské pizzerie. To přimělo muže ze Severní Karolíny, aby v restauraci střílel.

      Ultrapravicový web Breitbart propagovaný ruskými boty a trolly je kritizován za agendu obsahující bílý nacionalismus a v minulosti jej řídil Stephen Bannon, šéf Trumpovy kampaně a nyní strategický poradce a šéf štábu. Bývalý redaktor pro národní bezpečnost Sebastian Gorka je nyní protiteroristickým poradcem prezidenta. Je pikantní, že Gorka je formálním členem maďarského ultrapravicového uskupení, které bylo podle amerického ministerstva zahraničí za 2. světové války „řízeno nacistickou vládou Německa“. Sdělili to listu Forward vedoucí představitelé uskupení.

      http://www.mcclatchydc.com/news/politics-government/white-house/article139695453.html

      • Ehm, takové přeřeknutí…..Trump sedí v temnici…Obama hraje golf a potápí se na Havaji, of course…:-)

       • Sem si říkal….že to je asi přeřeknutí, že Obama musí hrát někde golf a potápět se na Havaji, a v temnici že musí být Trump….
        A taky že jo!!!

       • „Největší demonstrace po celém světě – pochod za práva žen se zúčastnilo 5mil. lidí.“
        No, na „celý svět“ – nic moc 🙂 To je jak malá bezvýznamná demoška u nás na václaváku. Když ještě vezmu v úvahu že se na demošce „za práva žen“ huláká „Alláh akbar“, mnohde to vypadá jako přehlídka exhibiconismu a vandalismu a nikdo nemá ani tušení kolik ze zúčastněných má skutečně něco proti Trumpovi – tak mi přijde jako „hodně velká frajeřina“ vydávat ten candrbál za projev odporu proti němu. Spíš jde o přání které je otcem myšlenky.

        A ty počítačové „boty“ – přijde mi to jako spekulace o tom kolik andělů se vejde na špičku jehly. Spekulanti se spoléhají na to že většina lidí ví o počítačových sítích prdlajz a každý schopný hacker se chechtá když ten jejich „zápal“ sleduje, protože je mu už dopředu jasné že najdou jen takové „důkazy“ které si sami vymyslí aby „vykázali činnost“. Z Ruska se snaží udělat v očích daňových poplatníků všudepřítomného Boha (nebo Ďábla) ale mají k jeho nalezení asi takové šance jako mniši meditující nad vlastním pupkem.
        „Klíčovou prioritou vyšetřovatelů je zjistit, kdo předal emaily odcizené Demokratické straně organizaci Wikileaks. Zakladatel Wikileaks Julian Assange odmítl, že by zdrojem emailů byla ruská vláda.“
        Celé to slouží hlavně tomu aby se překřičeli ti co by se rádi zaobírali obsahem uniklých informací a následně posadili do temnice toho kdo do ní patří.

   • …jak vysvětlit že tržní mechanismy mají svoji nezastupitelnou úlohu i V DEMOKRATICKEM procesu VOLEB. Není to geniální?

    Za tu dobu co tu exhibujete jiz vetsina ctenaru (podle Tarase neco malo pres 150) Vas ma precteneho natolik ze jim netreba napovidat jak je to s Vasi argumentacni urovni 🙂

    Zapomel jste a nechal na ctenari aby si doplnil ze Vami zduraznovane „trzni mechanismy“
    se svoji nezastupitelnou úlohu i V DEMOKRATICKEM procesu voleb jsou pro no jedno procento vyhra ale pro obycejneho obcana a volice je to neco co pripomina v bibli popisovany dedicny hrich. Ten na rozdil od dobre fungujich trznich mechanismu neuvrhl homosapiense do dluhoveho otroctvi jak se stale rasantneji snazi TRH ktery nezna bratra !
    Trzni mechanismy ktere maximalne vyhovuji otrokarum a jeste nekterym Faganum kteri na obhajobu politickych mafianu kteri denne predvadi ze jsou FSEHO schopni kdyz jde o sluzby nejbohatsim ,kapitalu mamonu o tom pisi vybrane osobnosti obdivne traktaty !

    Totez plati o posledni casti komentare:
    Deliberativnim prostředkem je výměna názorů uskutečňovaná v dobré víře – včetně vyjádření účastníků o tom, jak oni sami chápou své vlastní životní zájmy – v nichž hlas, pokud se vůbec hlasuje, reprezentuje podíl na společném utváření soudů.“

    To jsou myšlenky jako remen, co vy na to?
    Habermas se ted učí na všech fakultách politologie jako Komenský v pedagogice.:-). Učte se ho!

    Ucim:-) Prave jste poucil ctenare kde se bere a v cem a jaka ze je to uroven rodicich se politologu. Jiste se Habermas vyucuje i na politologicke NYUni v Praze slavneho PEHE 🙂
    Proto mu tolik lidi rozumi a bere jeho myslenky za vlastni. 😦
    Dalsi dobre vysvetleni proc se politikum v dnesni dobe tak dobre vladne.
    Jak by ne v takto dobre programove rozvracenem spolecenstvi, alias demokrature, alias v TRZnim mechanismu ktery reguluje vse a spravne vyuceni experti od politologu az po experty TRHu to ideove spravne i pravne rozesirani na pokracovani !
    Bez ohledu na cloveka !
    Amen
    PS
    A uz s tema kydama bezte do zandele!
    Budto kdyz reknete A rozvedte i B se vsemi souvislostmi a veskere dopady Vami vychvalovaneho
    a nebo pokud to neumite domyslet a chybi Vam kognitivnost ktere se tu pri kazde prilezitosti dovolavate, piste si do supliku ne na Terasu.
    Mimonstvi Vasich slovnich ejakulatu tu prubezne otravuje (a nektere dokonce az nasira) stale vice ctenaru.
    Chtit na Vas prehodit vyhybku je asi marne, ze to uz i Pan blogu vzdal.

    • Co je (volební) soutěž, co myslíte? Výše bylo popsáno jaké je představa republíkánského způsobu demokracie popsané Habermasem, anebo tržní evaluací která své účastníky do volebního klání KLASIFIKUJE. Myslíte, že je nespravedlivé, že se Pepa Vokurka se skokem do dálky 3.55m nemůže účastnit olympiády, tedy třeba jako fakt, že česká zakázaná Dělnická strana voleb, protože nesplnila náležitosti dané právním řádem pro řádnou KVALIFIKACI – že je projevem NESPRAVEDLNOSTI a ANTIDEMOKRATIČNOSTI?

     Ne, je jejím BYTOSTNÝM PROJEVEM!

     Nicméně tady je pro lepší pochopení úryvek z jedné seminárky na Habermasovu teorii – „Teorie deliberativní demokracie v praxi“

     „Liberální model je postaven na myšlence státu jako aparátu veřejné správy, který vytváří politiky v zájmu společnosti individuálních jedinců, kteří jsou integrováni tržními vztahy. Svoboda občanů je definována v negativních pojmech – je svobodou od externího nátlaku (cenzury, donucení apod.).

     Politika je pak praxí prosazování této svobody vůči státu a dosahování individuálních cílů
     prostřednictvím vlády coby mediátora, agregátora a vykonavatele převažujících (individuálních) zájmů. Primárním zdrojem argumentace v politice je individuální rozum občanů.“

     To je zákon který má oporu v Listině základních práv a svobod a v Umluvě Charty OSN. Nejvyššího zákona Všeho(ves)míra…

     Ohledně Habermase dnes naposledy, co byste měl vědět, abyste jej dokázal správně pochopit.

     „Celkově můžeme Habermasovo dílo chápat jako široké hledání „odpovídajících normativních základů kritické společenské teorie“.
     Habermas se soustředil na pojem RACIONALITY a problém společenské racionalizace.
     Kritizoval redukování racionality na čistě instrumentální kalkulace a snažil se vypracovat její „obsažnější“ pojetí. Vyvinutí takového pojetí je podle něho nezbytné pro správné porozumění a kritiku ,jednostranného“ procesu společenské racionalizace, který je charakteristický pro vývoj kapitalismu. Zmíněná jednostrannost se vztahuje ke vzrůstající tendenci technické, instrumentální orientace společenského života k marginalizaci reflexivnějších normativních a estetických expresivních orientací.

     Důsledkem Habermasova dvojího zaměření na racionalitu a racionalizaci je, že se jeho dílo soustavně zaobírá abstraktními tématy gnoseologie a filosofie jazyka, stejně jako konkrétnějšími otázkami společenské teorie, jako jsou problémy legitimity v rozvinutém kapitalismu a důležitost nových společenských hnutí (hnutí žen, radikálních ekologů, kontrakultury, homosexuálů).

     • Důsledkem Habermasova dvojího zaměření na racionalitu a racionalizaci je, že se jeho dílo soustavně zaobírá abstraktními tématy gnoseologie a filosofie jazyka, stejně jako konkrétnějšími otázkami společenské teorie, jako jsou problémy legitimity v rozvinutém kapitalismu a důležitost nových společenských hnutí (hnutí žen, radikálních ekologů, kontrakultury, homosexuálů).
      ====================================================
      Stale malo prikladate pod kotel svych dnes Habermasovskych a Michelmanovskych pohledu na vec.
      Jedno mailove vyjadreni mi duverne sdeluje, ze to mozna nevydrzi a vstoupi s Vami do hovoru, ale nejdrive musite ( ne „must“ neni spravne „you have to“ je lepe a zdvorileji)
      alespon theoreticky priblizit rozpor mezi krasnymi myslenkami a jeste krasnejsimi recmi o tom a zivotem ktery se homosapiensovi ukazuje jinak.
      Proc vyse jmenovani geniove na budocnost lidstva jiz davno nepracovali jako hlavni poradci urcujici smer kudy jit jiz za ery JWB, a pozdeji jako nepostradatelni i pro Obamu.?

      Vypracujte vedecko-fantasticky elaborat na thema jak by se svet zmenil a prvni jeho predvoj USA v nem, kdyby tito geniove setoupili z sedive theorie a nahledli pod zeleny strom zivota. Jak by s tim zalomcovali, co by zmenili podle Vasich predstav?
      Hlavne aby ctenar rozlisil predstavu od prani prosim 🙂
      Zatim totiz pisete vse o tom a tak aby Vase odtrzenost byla stale patrnejsi 😦
      Samozrejme je to i prinos.. Na originalite Vam to stale pridava, to beze sporu 🙂
      Ti kterych se dovolavate a pastujete zato ale nemohou 🙂
      Salom rikaji geniove TRHu:-)

      • ale on takový svět existuje. Tyto státy jsou vesměs všechny

       1. – sluníčklářsky liberální
       2. – politicky korektní
       3-. menšiny u nich mají max. podporu (affirmative action)
       4.- Fašisticky nacionalistické podhoubí společnosti všeobecně s opovržením uzavřeno do vnitřní diaspory (
       5. – Hlavní kritériem pro spokojený život jsou individuální svobody a rovnost šancí.
       6. – Vysoká životní úroveň a úroveň solidarity jsou navzájem v symbioze a vzájemně se posilují

       ****

       Nejšťastnější zemí světa je Norsko. Česko je 23. ze 155 států (Tam kde se kradou děti, POZN.Ondřej, jsou lidé nejspokojenější) Rusko je 49.místě (myslím, že na všechny nespokojence si brzy Putin došlápne a budou si muset na dveře od bytu nalepit nápis „zahraniční agent POZN. Ondřej)

       Zprávu o štěstí ve světě vypracovává agentura OSN od roku 2012 a jednotlivé země hodnotí na základě takzvaného indexu štěstí. Ten tvoří faktory jako například hrubý domácí produkt na obyvatele, předpokládaná délka života, korupce, dostupnost zdravotní péče, svoboda se rozhodovat, štědrost spoluobčanů či bezpečnost. Míru štěstí hodnotí lidé v žebříčku od nuly do deseti. Studie stejně jako loni klade důraz spíše na osobní svobodu a podporu společnosti než na příjem. Celkové skóre je pak počítáno na základě ukazatelů jako míra péče, svoboda činit rozhodnutí, velkorysost, dobré vládnutí, poctivost, zdraví a příjem.

       V první desítce dominují tradičně státy západní Evropy, Kanada nebo Nový Zéland. V nejužší špičce mají převahu již několik let skandinávské státy. Druhé místo letos obsadilo Dánsko, které bylo loni první, třetí je Island, čtvrté Švýcarsko a páté Finsko.

       Letošní zpráva věnuje zvláštní kapitolu „obnově amerického štěstí“, ve které zkoumá, proč úroveň štěstí v USA, navzdory konstantnímu ekonomickému růstu, klesá. Podle ní USA čelí mnohostranné sociální krizi způsobené rostoucími nerovnostmi, korupcí, izolovaností a nedůvěrou. Studie navíc předpokládá, že politika prezidenta Donalda Trumpa krizi ještě zhorší. Podle Jeffreho Sachse, jednoho ze spoluautorů, totiž navrhované daňová i zdravotnická reformy existující nerovnosti ještě prohloubí.

       http://www.euro.cz/light/jsme-stastnejsi-nez-slovaci-nejstastnejsi-jsou-ale-norove-1337422#utm_medium=selfpromo&utm_source=euro&utm_campaign=copylink

       • Celou dobu jsem tápal, ale tohle jsem pochopil hned, s těmi šťastnými zeměmi.
        Možná bych i tady byl na vážkách, ale naštěstí jsem si vzpoměl na Českého lva, kde suverénně zvítězil film Masaryk.
        Sice ho pomalu nikdo neviděl, ale….kdo by se zabýval prkotinami.
        Dnes jsem dal takový odkaz k Panu Bavorovi, jak kdesi na Praze 1 (nebo 2?) bylo zřízeno azylové centrum.
        Bývala to prý (dle článku) dobrá adresa, ale co je tam to centrum, (a je tam velice, velice krátce) tak se to tam obrátilo „posraným navrch“.
        Lidé si stěžují a děti nechtějí chodit do školy a na kroužky.
        Žena se 3 dětmi odmítla sdělit z obavy o své děti jméno, a pozor, jen proto, že pomoc migrantům podporuje, tak by snad Češi jí za to neublížili, a dokonce jejím dětem.
        Pocit spokojenosti vystřídal rychle pocit nespokojenosti až zoufalství.
        Rozdíl je přitom….pár ulic.
        Být to centum o posraných pár set metrů dál, byl by klid.
        Nutno ovšem říci, že by ten klid asi zase přestal tam, kde to centrum je.
        Tady vidíte, jak ošidné může být štěstí v praxi.

  • Úmrtí Rockefellera je pro mne důkazem toho že ani na černém trhu ještě není k dostání elixír mládí.

   • Uspokojilo by Vas pane Mudra zjisteni ze dosti velkou hromadku penez 101 lety v prubehu poslednich desetileti vydal a bylo to malo platne ?
    Vlastne bylo, nebyt toho byl tu mozna jen do 90 ?

    • Ani nevím… Já jsem velký příznivec konspiračních teorií, záhadologie, metafyziky, sci-fi, fantasy … a vůbec všeho na čem se může vyřádit fantasie a tak by mi přišlo mnohem zajímavější kdyby se vynořily spekulace o tom že „Rockefeller jen pohřbil opotřebované tělo“ a teď už si někde užívá coby vlastní klon s fyzičkou třicátníka. Ale třeba se ještě dočkám 🙂

     • Třeba to tak je, ani bych se nedivil.
      Nutno ovšem dodat, je jen idiot- mít tuhle možnost- by si nechával tělo od 75 výš dobrovolně, když by mohl vegetit v těle třicátníka.
      V každém případě mi může klidně políbit (jak to jenom říci), prdel!

     • To je ale trapný komentář.
      Jeho cíl je jediný.
      Prudit a otravovat.
      Každý ví, že je plno lidí 100 a víceletých, mojí bábě třeba bude 96 v květnu, jestli se dožije.
      To ale neznamená, že by si boháči nemohli za peníze prodloužit věk, takový Havel by sral do kytek- nebýt to pan velký a humánní, už 10 let před svou faktickou smrtí.
      To právě řeší ty konspirační teorie.
      Kamil- pokud jsem dobře četl, píše, že má konspirační teorie rád, též metafyziku, fantasy, sci-fi, protože se u toho dá „vyřádit“, tedy přesně vyřádit fantazie.
      Nepíše, že to tak je, a že Rockefeller tohle a tamto.
      Je to o fantazii, o zapojení mozku, o bohatším duševním životě.
      Chápu, že tohle vám nic neříká, jste něco, čemu bych v mužském rodě řekl „suchar“.

      • Ále jděte. Objevit námět na konspiraci v příběhu stařenky z Kysuce chce větší porci fantazie než u profláklého bohatce.
       Napsat něco o Rockefellerovi dokáže každý novinářský trouba. Jistý Flanagan například předloni publikoval zprávu, že milionář prodělal šestou transplantaci srdce. Od něj to doputovalo jako zaručená zvěst až do našeho milého Blesku, jenže cestou se ztratila informace, že Flanaganův satirický web se netají tím, že si zprávy vymýšlí.

       • Naše senzacechtivé weby to sluply jako malinu a předávaly si to i s fotkou ostrova, kde Rockefeller údajně tráví rekonvalescenci. Hanuatu se to sídlo mělo jmenovat. Jenže žádný ostrov toho jména neexistuje. Na obrázku byl ostrov Necker, majetek Richarda Bransona.

        • To je opavdu zajímavé.
         Při té příležitosti by mě zajímalo….kolik transplamtací srdce, případně jiných orgánů Rockefeller měl?
         Vy to budete vědět, jak se zdá…

          • Mnojo… Pokrok je pokrok. Timothy Truckle už by se dnes nedivil a Prokop by použil název: „Nejen nohy se kradou.“ 🙂

       • Stařenka z Kysuce ale nikoho moc nezajímá.
        Je to především proto, že u ní naprosto přirozeně nehrozí, že přežila do toho věku na něčí úkor.
        Víte, kdysi, za té spravedlivé vojny v Kosovu se říkalo, že Albánci kuchali Srby a jejich orgány prodávali, to samé se proslíchalo i na Ukrajině.
        Samozřejmě, je to jistě nějaký hoax, kterému jen blbec uvěří.
        Protože…kdo by to kupoval, že jo.
        Stařenka z Kysuce asi těžko….a dožila se také 100 let.
        Tak co by nemohl udělat 100 let každý, ne?
        Svět je vlastně dost jednoduchý.
        To jen fantastové čtou Blesk a jiné tiskoviny, a věří těm blbostem tam…..

 23. Zajímavé:

  „Dánsko si v pondělí předvolalo chargé d’affaires tureckého velvyslanectví v Kodani kvůli hrozbám, jimž jsou podle médií vystaveni dánští Turci kritizující Erdogana. „Zdůraznili jsme, že vytváření seznamů dánských občanů a jejich ohlašování cizím zemím, včetně tureckým úřadům, může být v případě prokázání trestné,“ citovala agentura AFP z prohlášení ministerstva zahraničí.
  zdroj: ČTK“

  Takže vytváření seznamů proruských webů kuřbuřtem Jandou, Slonkovou a podobnými by mohlo být také trestné? A co potíže novináře A.B.Bartoše, který vypracoval „…seznam Židů v Česku, kvůli kterému začal být roku 2014 vyšetřován Úřadem pro ochranu osobních údajů a označován za antisemitu, například ve zprávě Židovské obce v Praze?“

  Není seznam jako seznam. Ten, který vytváří nepřátelé Rusů je oukej, ten který vytvářejí nepřátelé Židů je fujtajbl a jeho autor už dneska má od českého soudu flastr. Aby bylo jasno, nelíbí se mi ani jedno, ani druhé, i když nepopiratelné vzájemné protěžování, malá domů, kterou hraji ve většinové společnosti minority, je nepřípustná. Nějak jsme si na ty dvojí metry zvykli.

  • Dneska jsem cetl zajimavou holandskou studii o souvislostech socialniho statu a politicke loajality: Vyplynulo z ni, ze socialni (redistributivni) stat funguje jen tehdy, kdyz obcane dokazi udrzet politicky konsensus. Nekonformni opozicni akce/ postoje nesmi presahnout urcitou miru, ktera je dana vyskytem v mediich. Tj. nesouhlas je konstruktivni do te miry, nezli obsadi mainstream…pak se, svete div, nic moc nedeje, „jen“ se zacne rozkladat socialni stat.
   Ono to zni banalne, ale mne tohle doposavad nenapadlo.
   Takze soucasna platforma „Zeman neni muj prezident“, ci „Trump je vul“ vede k socialni krizi…zajimave na tom je, ze tohle volaji vetsinou socky, zavisle na statnich penezich.
   Stejne tak je zajimave, ze po multikulti volaji skupiny, pro ktere je multikulti existencnim problemem az ohrozenim.
   Ty seznamy jsou ze stejneho kadlubu…vrchol perverze je, kdyz z kapes obcanu dotovana CT spolupracuje s organizaci, vytvarejici podobne seznamy (Evropske hodnoty).
   Dneska je vsechno naruby a tezko se k tomu vubec vyjadrit.
   Tim chci rici, ze ted nejde jen o blbou politiku, ale o stalete vydobytky (muzeme sahnout az k Josefu II, anebo Bismarckovi, o letech od WWII ani nemluve, tam je to lozeny), ztracejici se pomerne nenapadne, ale zato nevratne. A ani si nemyslim, ze nekdy uslysim „ja jsem to nevedel, tohle jsem nechtel“, spise cekam aroganci a prekabateni se.

   • Velice přesné a konkrétní vyjádření.
    Vem si, kdyby se osobnosti, ať už uměle vytvořené, nebo skutečně veřejně známé, zdrželi komentářů na Zemana.
    V TV by ukazovali, jak Zeman chodí mezi občany, jak Zeman pozval toho, či onoho státníka, a byl pozván tam, či onam, a říkalo by se, že to jsou nesporné diplomatické úspěchy, což jsou.
    Pak by ani Zeman neměl svoje průpovídky a národ by byl velice podstatně kompaktnější.
    Takhle se národ rozdělil, lidé nenávidí svoje „celebrity“ a celebrity nezajímá „lid“.
    Mladí nesnáší staré a staří lámou nad realitou hůl, protože mají dar, vidět realitu lépe jak mladí.
    Výsledkem této masáže bude- jak jsi uvedl- tragedie, až apokalypsa, celá naše civilizace se pomalu zhroutí, a svět se vrátí do temnoty, vývoj se vrhne o 1000 let zpět.

  • Protěž?
   I Vy, Brute?
   K tomu ještě koukám, že seznam webů a seznam lidí vám přijde na jedno brdo.

   • Jistěže je to stejné, za každým webem je nutno vidět člověka.

    K protěžování mám několik konkrétních příkladů, ten nejznámější zveřejněný byl o tom, jak si minorita obsadila jedno ministerstvo do té míry, že se tam chudák Dušek bál na chodbě sehnout pro tužku.

    • Pamatujete na film Velký šéf, jak tomu hlavnímu lupiči vždycky padla hlava na stranu, když ji moc protěžoval? To jste celý vy.
     Protěží se vám taky možná batoh, když si nesete týdenní zásobu lahváčů.
     Tomu upřednostňování, neboli uplatňování protekce /Frantíci říkají protégé – od nich to máme/, uberte háček.

     • Jistě chápete, že protěžovat hlavu (jako cokoliv jiného) je nesmysl; v tomto významu se to slovo vůbec nepoužívá.

      Cituji:

      „Ten jejich soused zase na schůzi protěžoval ten svůj přiblblej návrh.“
      Do­ve­de­te si před­sta­vit, že bychom v té­to vě­tě mís­to „pro­tě­žo­val“ řek­li „pro­te­žo­val“? Stej­ně ja­ko by v běž­né ře­či ne­zně­lo při­ro­ze­ně, že „ma­min­ka de­ko­ru­je vá­noč­ní stro­me­ček“, „pro­te­žo­vat“ zde ne­zní při­ro­ze­ně, pro­to­že je pří­liš for­mál­ní – ne­hle­dě na to, že pan sou­sed své­mu ná­vr­hu ne­po­sky­tu­je pro­tek­ci, ale spí­še za něj jen ve­he­ment­ně lobbu­je.
      Pro­to si mys­lím, že v běž­né ře­či mů­že­te slo­vo „pro­tě­žo­vat“ po­u­ží­vat, aniž bys­te se mu­se­li bát, že dě­lá­te chy­bu. Je-li ně­ja­ká „chy­ba“ na­to­lik roz­ší­ře­ná, že by se člo­věk cí­til hlou­pě, kdy­by da­ný vý­raz měl ří­ci „správ­ně“, ne­ní chy­bou da­né­ho člo­vě­ka, ale Ústa­vu pro ja­zyk čes­ký, kte­rý za­o­stal v ko­di­fi­ka­ci pří­sluš­né­ho ho­vo­ro­vé­ho vý­ra­zu. Ostat­ně, již v ro­ce 1986 na­psal au­tor člán­ku v pe­ri­o­di­ku vy­dá­va­ném ÚJČ ná­sle­du­jí­cí:
      Lidovou etymologií vzniklá forma protěžovat však dnes již představuje většinový úzus. Nabízí se tedy otázka, zda se původní etymologická výslovnost může ve spisovném jazyce udržet i nadále. Otázkou rovněž zůstává, je-li vůbec účelné podobu protežovat, kterou v současné době od každodenních uživatelů jazyka asi sotva uslyšíme, víceméně uměle udržovat.

      Zřejmě jste – v důsledku nadměrné četby pravicových journalů – úzkostlivě oficiosní.

      • Je fakt, že v dyskuzích o zrušení demogracie i jinejch úchylností ňáký protěžování zanikne, jen to fikne.

      • A vůbec. Proč teda, když vám tvar „protežovat“ přijde moc literární, nepoužijete místo paskvilu „protěžovat“ něco jiného?

       • Protože mi „protěžoval“ ve smyslu něco/někoho prosazoval nepřijde jako paskvil. Jako paskvil naopak vnímám „Tak se mi ten batoh s lahváčema, maminko, nějak protěžil!“ To je ten váš zdvižený malíček, když držíte hrnek s kafem, pardon, vy zásadně s kávou.

     • Co to je divnou politiku, označovat každého politického oponenta za konzumenta „lahváčů“ ?
      To už nemáte jiné argumenty?
      A… i kdyby kdokoliv doma chlastal lahváče, chlastá si je za své a legálně.
      Za to evropské špičky chlastají a šňupou koks pěkně za cizí, a dělá to tam dobře 75% těch hovad!
      Bando debilů, Zeman je u vás alkoholik, a za celou funkci byl viděn opilý jen jednou, a to u korunovačních klenotů, a to ještě kdovíjestli, jediný důkaz je totiž prohlášení Němcové, že z něho táhlo.
      Jinak nebyl opilý ani jednou.
      Za to Havel byl nalitý imrvére,Kalousek v parlametu sotva mele hubou, Junker je ožrala doslova věhlasný, a nový německý národní hrdina chlastá jak prokoplý, má za sebou karieru neúspěšného sebevraha a narkomana a v životě nesáhl na práci!
      O jeho vzdělání mluvit nechci, ale pro vás, vy prodejné děvky je jindy vzdělání alfou i omegou všeho.
      Jděte do řiti s tím ulhaným, pokryteckým žvanněním!!!

      • Co vás tak nakrklo na mé představě Tarase, an si tahá domů lahváče v batohu?
       Klidně tam může mít dvacet kilo brambor, šlo mi jen o tu váhu. Rohlíky by ji dostatečně neevokovaly.
       Ale to je stejně jedno. Mít tu poznámky k jazykovým nesmyslům je házením perel do kopřiv. 🙂

       • Proč jste v souvislosti s Tarasem psala o lahváčích, a ne bramborách?
        Vypadá Taras na to, že spotřebnuje za týden více lahváčů jak brambor?
        Copak nečtete Ondřeje, jak píše o těch projekcích?
        To je vono, právě.
        Taras tahá domů lahváče, a já sedím v hospodách IV. cenové….
        Ale tolerantní jste tu vy.

   • Nevím, jestli vás to napadlo, ale každý zatracený web, co jich po internetu je, přímo souvisí s konkrétními lidmi nebo společnostmi, kteří je provozují. Takže v důsledku to je na jedno brdo. Asi jako když si ti „spravedliví“ vytváří předem seznamy podezřelých živlů; tu pro státní mocenské struktury, jinde zase pro soudce Lynche.

 24. Nacionalismus a nesnášenlivost jsou překážkami rozvoje, varuje OSN

  Výroční index lidského rozvoje OSN cituje brexit jako příklad nacionalistické agendy, která brání pokroku při úsilí dosáhnout globálních cílů.
  Nacionalismus a politika zdůrazňování národní identity jsou překážkami rozvoje a zlepšení situace nejmarginalizovanějších skupin ve společnosti, varuje zpráva OSN.

  https://t.co/Mbr3EOqP5e

 25. Je dobré si připomenout v dnešní pohnuté době dalšího klasika a jeho sociální analýzu společnosti, jež má nadčasový význam, a komu něco říká dílo publikované na počátku 50.let s názvem „Autoritářská osobnost“, ví že se jedná o předního německého filosofa postmoderny Theodora Adorna. Ano, má mj. u své politické afinity předponu neo- a má hodně co společného s Frankfurtem.:-)))

  V této obsáhle publikaci analyzuje osobnost která tak lidi přitahuje, a co je na ní pro lid (držme se toho pojmu i nadále, byť je jakkoli neosobní, právně neodpovědný a krajně nezodpovědný:-) tak přitažlivého, resp. čím se jeho obdivovatelé VYZNAČUJÍ

  1) DŮRAZ NA KONVENCE.
  Bezmyšlenkovité přijímání a vynucování hodnot vlastních společností a vlastního prostředí,
  zejména hlavních středostavovských hodnot. Už samo porušování konvencí je vnímáno jako dostatečný důvod k nepřátelství, bez ohledu na motiv či způsob.

  2) POVOLNOST VŮČI AUTORITÁM.
  Autority vlastní skupiny jsou idealizovány až ke ztrátě kritičnosti, poslušnost vůči nim je pokládána sama o sobě za ctnost.

  3) SKLON K PROJEKCÍM A STEREOTYPŮM.
  Jakkoli s nějakou mírou projekcí a stereotypů přistupuje ke světu každý, autoritářská
  osobnost se vyznačuje neochotou stereotypy a projekce opouštět a přistupovat k nim
  jako k hlavnímu zdroji znalostí o realitě a přístupu k ní. Lidé jsou pak vnímáni jako pouhé
  projevy vlastností skupin, do nichž patří.

  4) DESTRUKTIVNOST A CYNISMUS.
  Autoritářská osobnost „ví, jak to ve světě chodí“, má tendenci shazovat ideály a naopak
  vnímat praktické, materiální, „nízké“ a „špinavé“ motivace lidského jednání jako jediné
  možné. V pozadí tohoto přístupu je pohrdání člověkem a lidstvím.

  5) AUTORITÁŘSKÁ AGRESE.
  Autoritářská osobnost má sklon vyhledávat nekonvenční chování a přísně je trestat (nebo
  se dožadovat přísných trestů).

  6) SÍLA A TVRDOST.
  Odmítání „pouhých řečí“ ve jménu „tvrdé reality“, touha po příchodu silného vůdce
  s tvrdou rukou, který přejde od řečí k činům a potvrdí svou nesmlouvavostí morální řád.

  7) ANTIINTRACEPCE.
  K postojům, které mnohdy souvisí s autoritářskou psychologií, patří pohrdání imaginativními,
  subjektivními a „změkčilými“ přístupy ke světu, „měkkosrdcatostí“, „pseudohumanismem“
  či pravdoláskařstvím. Snaha o empatii je vnímána jako změkčilost a slabost.

  8) POVĚRČIVOST.
  S autoritářskou psychologií souvisí přesvědčení, že svět je v moci temných sil, které nemůžeme ovlivnit, ať už se jedná o nadpřirozené síly nebo o různá spiknutí.

  9) POSEDLOST SEXUALITOU.
  Zájem o teorie spiknutí vyvěrá ze zvýšeného zájmu o všechno skryté, o „špinavá tajemství“
  a to, co se děje „pod pokličkou“. Zájem o sexualitu má cynický rámec a vede k útokům
  na formy sexuality odlišné od norem.
  Koncept autoritářské osobnosti se diskutuje dodnes, vedle řady ocenění se stal také předmětem kritiky. Podle některých svých odpůrců totiž jeho důraz na psychologické předpoklady brání tomu, abychom vnímali fašismus především jako politickou ideologii,
  která se stává přesvědčivá tehdy, kdy v politické debatě převáží obraz situace, kterému
  odpovídá – a v důsledku toho mu podléhají, jak ukazují případy fašistických hnutí, i lidé
  zcela odlišných psychologických typů, než jaké popisoval Adornův kolektiv, prostě proto,
  že jej vnímají jako přesvědčivý, jako „tlak reality“. Zároveň ale odkaz k psychologii
  dává možnost ukázat i jemnější zdroje fašistického přístupu, než jaké postihne klasická
  politická analýza.

  *****

  Myslím, že kdybychom si snad měli někoho dosadit a představit, tak nám na první mistě vyjde Trump (bod 9 je přímo mu ušitý na míru), v dalších bodech je tam vidět Putin, Erdogan, Kaczyński a našli by se i další.

  • Určitě, třebas takový Martin Schulz, J-C. Juncker, Hillary Clintonová, M. Allbrightová, Tony „Liar“ Blair.. a šanci by IMHO měl i jistý mírový nobelista, toho času hrající golf na Havaji.
   Skoro bych řekl, že i jistý Ondřej „Fake News“ Fagan by přinejmenším některým bodům Adornovy klasifikace také bez problémů vyhovoval. 🙂

   Jo, a protože stále neuvádíte, odkud své projevy kopírujete, udělám to tentokrát za vás.
   PhDr. Ondřej Slačálek, Ph.D. – Jak se fašizuje spolenost aneb jak se (ne)poučit z chyb minulých
   (Pro projekt Distribuce a diskuze k filmu „Gadžo“ sestavil PhDr. Ondřej Slačálek, Ph.D.
   Vydání tohoto materiálu podpořila Nadace Open Society Fund Praha a Open Society Foundations.)

   http://www.educon.cz/prilohy/jak_se_fasizuje_spolecnost.pdf
   Soros je váš přítel..

  • Když si čas od času čtu tyhle žvásty, celkem dobře chápu, proč komouši zavírali „intelektuály“ do kriminálu.
   Tyhle kecy mají jedno společné.
   Ukazují směrem na druhé.
   No jistě, to ONI jsou ti zlí, to ONI jsou…třeba posedlí sexem.
   Posedlost sexem pak spočívá v tom, že se útočí na odlišné formy sexuality.
   Zde se zastavím, protože to je celkem zváštní.
   Vy máte Odřeji napsáno na čele, že jste buzerant?
   Tomu bych se divil.
   Takže to více-méně není na člověku (většinou) vidět, čemu se věnuje ve svém sexuálním životě.
   Aby tedy mohla ta zlá a netolerantní společnost útočit na odlišné sexuální formy, musejí nejprve jejich nositelé nějakým způsobem o svém sexuálním zaměření hovořit.
   Problém ale je, že jen málokoho zajímá, co dělá jiný doma v posteli a s kým.
   Takže se pak snadno stane, že se normálním (v kontextu se sexem) lidem příčí, když na ně někdo vystrkuje prdel na pochodu buzerantů, z nichž někteří mají v ruce medvídka, aby ukázali, že mají rádi mladé masíčko.
   Taktéž to normálním lidem začne vadit, když to cpe někdo jejich dětem ve škole.
   Tedy v překladu, násilně se nejprve chová tzv. „utlačovaná“ skupina, případné záporné postoje jsou jen reakcí.
   A aby toho nebylo málo, pak sexuální zvrhlíci a úchyláci bojují za přijetí takové politické normy, která umožňuje jejich vraždění, muslimové hází buzeranty z nejvyšších míst v okolí, což dělat musí, neb je to psáno v Koránu.
   To samo o sobě svědčí o intelektuální demenci příznivců agresivní tolerance, takže v tomto praktickém obraze vypadá jejich pseudointelektuální žvanění, na kterém je „intelektuální“ leda tak množství cizích výrazů, daleko směšněji, než vyprávění opilců v tak opovrhované IV. cenové skupině!

 26. http://blisty.cz/art/86166.html
  Tady bych od někoho chytřejšího poradit.
  V textu se jedná o dítě, které umírá hlady, při čemž další statisíce mají podobný osud.
  Ve videu je jakási celkem obstojná nemocnice.
  Tedy:
  Proč nedají umírajícímu děcku najíst v nemocnici a nechají ho umírat hlady?( z textu toto vyplývá)
  Pokud jídlo v nemocnici nemají, proč ho děcku nevěnuje ten, co reportáž natočil? Divil bych se, že by též trpěl hlady a podvýživou.
  Pokud nelze dát dítěti jídlo, proč štáb reportáže nedá děcku nějaké peníze?
  Proč tento štáb nebá nějaké peníze té nemocnici?
  Proč tento štáb nedá peníze rodinám trpících?
  Kolik asi tak jsou náklady toho štábu na natočení této reportáže, a kolik by se za ty peníze dalo nasytit v Súdánu dětí?
  Kolik peněz věnují dobří lidé na romské rodiny u nás a inkluzi romských dětí, a kolik by se za ty peníze dalo nasytit dětí v Súdánu?
  Kolik peněz stojí propagace LGBT komunit v ČR a kolik dětí by se za to dalo nasytit v Súdánu?
  Kolik peněz budou stát společné genderohazly na FF univerzity karlovy (?) a kolik dětí by se dalo za o nasytit v Súdánu?
  ——–
  Článek ukazuje v celé své zvrhlosti na praktiky sluníček a jiných agresivních vyznavačů tolerance a pomoci.
  Tato reportáž byla natočena za velké peníze, a sluníčka si máchají ruce v utrpení obětí vlastní politiky. (neúměrné a výkonem ekonomiky a zemědělství neodůvodnitelném množení africké populace)
  Nyní se tato reportáž ukazuje v médiích a jejím cílem je vyvolat emoce a vylákat z lidí další peníze na luxusní auta a kanceláře dobroserských organizací, nikdo pochopitelně nemá v úmyslu jakkoliv komukoliv kdekoliv pomáhat.
  To jsou ty důsledky ondřejovsko-hitlertovského kecání…

  • Nad vašimi myšlenkovými pochody zůstává rozum stát.
   Na obrázku je dítě v nemocnici. Je vidět, že je napojeno na nitrožilní soupravu. Podle textu je v důsledku podvýživy ve velmi vážném stavu, zřejmě tedy nemůže přijímat potravu normálně a jediný způsob, jak mu zachránit život, je umělá výživa. Tu, přestože je dražší než jídlo, v nemocnici dostává, ale stejně není jisté, jestli přežije.
   „Proč nedají umírajícímu děcku najíst v nemocnici a nechají ho umírat hlady?( z textu toto vyplývá)
   Pokud jídlo v nemocnici nemají, proč ho děcku nevěnuje ten, co reportáž natočil?“
   Jste totálně mimo mísu.

   • Ano….
    Ale nyní, kdy jste vyjádřila svůj názor, pokuste se napsat nějaké řešení.
    Já tam nenapsal jen o tom krmení, z mého textu mělo vyplynout, že ve skutečnosti je daleko zajímavější to umírající dítě, než dítě případně zdravé a usměvavé.
    Text měl provokovat, což se povedlo, a vyvolat reakce.
    Vy reagujete tak, jak je u pokrytců obvyklé.
    Tedy vypíchla jste konkrétní sporné body, aniž byste věnovala pozornost tomu ostatnímu.
    Ve skutečnosti jste na text samotný vůbec nereagovala, účelem vaší reakce nebyl text, ale já.
    Tím lze ukázat nezájem sluníčkových pokrytců o skutečnou realitu, maskovaný útoky na konkrétní politické oponenty.
    Módní jsou útoky na Zemana, Putina, Trumpa, či na skupiny občanů, které se za tímto účelem vymýšlejí, nebo dehonestují. (závislák na lahváčích, IV. cenové skupiny, chátra čtoucí PL)
    To není konkrétně o vás, ale o celé skupině agresivních euronacistů, bojujících s nepřáteli, které si sami vymysleli.

    • Samozřejmě vypichuju do očí bijící nesmysly, protože tím se dá zobecnit vaše myšlení.
     Vaše poznámka, že reportéři mohli tomu děcku koupit jídlo, je kravina.
     Vaše přesvědčení, že reportéři uveřejňují burcující snímky, aby umožnili dobroserům nakoupit luxusní auta, je stejná kravina.
     Akorát neexistence těch požitků nejde z logiky věci předvést tak rychle a názorně jako hadička s umělou výživou.

     • Takže nebudete reagovat na ten text, ale jen kecat o sobě a o mě?
      Ten článek má nějaký cíl.
      Ten původní článek, doplněný tím videem.
      Jaký je tedy jeho cíl a jak konkrétně by měla vypadat ta pomoc?

     • Pokud jsem se dobře díval, v tom článku se píše, že otec si vypůjčil peníze, aby mohl dceru dodat do nemocnice. Takže bych si dovolil tvrdit, vážená třešni, že nějaká menší suma věnovaná přímo nemocnici nebo tamní organizaci Červeného kříže / půlměsíce, by možná udělala lepší službu, než milióny vybrané někde v USA, kde nejsou nikomu k užitku a než se dostanou k potřebným v Súdánu, ti už nebudou potřebovat vůbec nic.
      Tak bych měl přímo na vás kontrolní otázku, třešni. Máte přehled o tom, jaká část z peněz vybraných na podporu a záchranu.. dejme tomu hladovějících dětí v Súdánu.. skutečně skončí na místě samém v podobě potravin a léků a jakou část spotřebuje šlechetná neziskovka na vlastní režii, administrativu, sebeprezentaci, výrobu a distribuci propagačních materiálů, případně jaká část uvázne za nehty všelijakých zkorumpovaných majitelů klíčů od všeho a vůdců místních soukromých armád? Já na toto téma občas slýchám informace dost otřesné a vůbec se mi nechce tvářit, že o tom nevím a místo toho kádrovat vitttu.

      • Já se vůbec nebráním racionální diskusi. Dodejte fakta o konkrétní organizaci, která spolyká většinu vybraných peněz na svou režii, místo aby je dodala lidem v oblastech postižených suchem, a já vám přitakám, že je to neodpustitelné.
       Jenže vittta napsal, že ta reportáž byla natočená proto, aby něco takového umožnila, a doprovodil to naprostými nesmysly.
       Teď po mně navíc chce řešení celého problému. Asi si myslí, že vím, jak zažehnat sucho.
       Je to kádrování, když nad tím krčím rameny?

   • že se vám při těch odpovědích člověku s touto myšlenkovou výbavou nedělá špatně..Krom toho, že on nemá základní intelektuální kapacity jen pochopit, že mentální zrůdy sice existují zastoupeny v každé společnosti, ale že jejich imanence bývá hluboko ukotvena v citové a obvykle materiálové deprivaci z dětství, dysfunkční rodiny a sociální dezintegrace, která vždy (hlavně v socialismu, kde se tvořily i mezi dětmi koalice „progresivistů“ a „zpátečníků“ a docházelo k šikaně podle politického vlivu tatínka a jeho třídního původu či angažovanosti) je to marný, marný, marný…Deficit lidskosti je normální psychologická retardace osobního pozitivismu a osobnostní citové vyspělosti. Že hlad a bída nejsou jen problém VYSPĚLOSTI dané země, ale že jsou i anti-sociální a anti-.humánní ideologickou podstatou zla v lidech,a že „kultuře lidství“ se musí lidé učit a pak ji i represí vymáhat. I my v Evropě jsme byly (ještě nedávno ve svém běžném jednání) lidské zrůdy, než jsme k tomu byli dokopáni liberální ústavou a autoritou vymahatelnosti práva, aplikací lidských práv a pochopením že tolerance a soucit je společensky a ekonomicky „efektivnější“ než nenávist a krutost.

    • No vidíte, jednáte podle stejného klíče jako @@.
     Tedy k textu samotnému se nevyjádříte, k řešení problému, tam uvedenému se též nevyjádříte.
     @@ má jisté osobnostní rysy, spočívají v ignoraci oponenta a její texty jsou krátké, jen vyjímečně s nějakou výraznou myšlenkou.
     Většinou docela obyčejně ryjí, vesměs ale nemají za cíl povýšit nějak jejich samotnou autorku, ta se sice jako vyšší bytost cítí, ale nepotřebuje to dávat na odiv.
     Vy naopak potřebujete publikum.
     Z vašich textů je cítit ponížení a neuspokojené EGO, je dobře patrné, jak ožijete, když máte dojem, že jste v diskuzním tahu.
     Vaše texty jsou nesrozumitelné, a rozebrat lze jen malou část, alespoň tak, aby reakce nebyla delší jak váš text, který pochopitelně není váš, ale pouze okopírovaný.
     Myslím, že sám netušíte, o čem je tam řeč, ale nějak tušíte, že to musí být něco fantastického.
     Jste nevzdělanec, toužící po vzdělání, a je to znát.
     ……..
     Nyní k vaší reakci.
     Všimněte si, že vás (podobně jako @@) vůbec nezajímá osud nějakých dětí v Somálsku, či Súdánu, nebo odkud to vlastně je.
     Máte starosti o oponenta.
     Nesnažíte se vyvracet, a tím méně hledat řešení.
     Vaše snaha je vedena jen jedním směrem.
     Napadení oponenta.
     To je velice typické pro všechny euronacistické sluníčkáře, a typické to bylo i pro hitlerovské nacisty, s nimiž jste ideologicky spřízněni.
     Čulík třeba v každém svém textu zmíní PL či jejich čtenáře s až hysterickými přívlastky, aniž by se namáhal, cokoliv konkretizovat.
     Čulík je osobností typickou, jelikož sám vede médium, které prošlo vidtelným a snadno rozkódovatelným vývojem.
     Tedy ztráta argumentační schopnosti, následně ztráta chuti argumentovat, a následně chuť rozdělit společnost na správné a podřadné a z toho vyplývající rozchod se všemi autory.
     Bude následovat typická touha po fyzické likvidaci oněch podřadných jedinců, dobře patrná třeba u vás.
     No….a pokusíte se vyjádřit k tomu původnímu článku a nastínit nějaké řešení?

    • Vaše pseudointelektuální kecy, Ondřeji, mají k vámi proklamované lidskosti mnohem dál než prosté otázky které položil vittta. Dokážete si to uvědomit alespoň v polemice sám se sebou nebo už doopravdy žijete jen ve světě svých frazeologismů?

     • Jestli někdo navrhuje lidi vyhnané válkou ze svých zemí střílet preventivně (aby si to ostatní rozmysleli sem přijít), nazývá celé skupiny lidí které nikdy neviděl, jen podle barvy kůže, etnicity a náboženství jako negři, čmoudi a jako pakáž, kdo druhé uráží vulgarismy ze IV. cenové, je pro mne sociopat a člověk který nejenže je agresivní, neempatický mrzák, ale podle zákonů ČR – i evidentní zločinec.

      Dokážu si uvědomit daleko víc věcí Kamile, třeba že vy se holedbáte že byste mě fyzicky napadl a tím pádem s vámi, podobně jako s vittou soucítím stejně, protože i Vy tím jednáte zločinně. Probační a mediační služba by vám možná pomohla, když ne, buď budete tyto své duševní deformace na veřejnosti tajit (protože do anonymní diskuse si můžete napsat třeba že byste nechal pozabíjet a mučit třeba miliardy lidí a pravděpodobně se Vám, min. v ČR, nic nestane) ale tato zloba se ve skutečnosti tutlat úplně nedá a jednou se projeví. V každém případě nebudete to mít v životě (ani jeden) jednoduché.

      • IYI.
       „Pokud plebejci udělají to, co dává smysl jim, ale ne jemu, IYI je označí za „nevzdělané“. To, co my obecně nazýváme účastí na politickém procesu, on pojmenovává dvěma způsoby: „demokracií“, pokud je to v souladu s IYI, a „populismem“, pokud se plebejci opováží hlasovat v rozporu s preferencemi IYI. Zatímco bohatí lidé věří v systém jednoho hlasu za každý zdaněný dolar, humánnější jedinci v jeden hlas na jednoho člověka, Monsanto v jeden hlas na jednoho lobbistu, IYI věří v jeden hlas za každý titul z Ivy League s jistou přístupností pro zahraniční elitní školy a doktoráty, protože i takoví se v klubu sejdou.“
       http://blog.aktualne.cz/blogy/jaroslav-kuchar.php?itemid=28133
       Jenže, řekl bych, že vy, Mr. „Fake News“, to stejně nepochopíte.. jako jste to nechápal po brexitu, nebo po porážce Hillary Clintonové. Vy máte jednodušší univerzální vysvětlení všeho – může za to Putin.

       • až autor prokáže že jeho Alma mater jej do života vybavila lépe než Cambridge nebo Oxford bude platit za něco více než za kecala z lobbyistických kruhů. Každý má měřitelné znalosti a nejlepší evaluací je fakt, u koho a jak si vydělává na živobytí…Což platí samozřejmě o každém, tím méně o Vás, Ohýnku:)

   • Na obrázku je dítě v nemocnici s nitrožilní výživou. To může být u jakékoliv nemoci. Chvíli vypadá ospale, vsedě dokonce až živě. Což je divné, děti a lidé umírající hladem jsou jen apatičtí (semtam ještě jsou na gůglu obrázky obětí skutečného hladomoru).
    Proč ještě ten obrázek nesedí? Prázdný pokoj. Nepravděpodobné. Protože kdyby velká nemocnice zachraňovala každé dítě které někdo jen tak přiveze – byla by na tom pokoji mnohem větší tlačenice, asi i na chodbě, a novináři by mohli točit frontu před dveřmi nemocnice a byla by to celosvětová aktivita….vždyť z těch 363tisíc dětí jich několiv v okolí ještě musí bydlet, ne ?? copak by si to afričani mezi sebou neřekli ?? to jim není podobné, jsou na rozdíl od nás velice družní, všude chodí ve skupinách….
    Takže nakašírované obrázky a plačtivé monology, nic než divadýlko, takové umí i naši cikáni, nic nového pod sluncem. Vittto vidí dobře, vy máte brejle 🙂

    • „Svět“ má jiné „starosti“: http://blisty.cz/art/86170.html
     a dokud tomu tak bude, budou v něm i takové umírající děti. Jsme technicky vyspělí natolik že bychom z mnohých nehostinných míst téhle planety uměli udělat zahrady přívětivé pro život. A místo toho vymýšlíme stále sofistikovanější systémy jak se navzájem pozabíjet a nacpat si domů co nejvíc nepotřebných krámů s co nejkratší životností.
     Co s tím?
     Vyrvat z rukou kormidla hamižným sociopatům, nakopat prdele mocichtivcům a dát se do poctivé práce. Během jediné generace by se takovéhle reportáže staly minulostí. Ať si kdo říká co chce – i se všemi nešvary k tomu měl socialistický blok alespoň nakročeno, což se o současném status quo rozhodně říct nedá.
     Otázka není: „Co s tím?“
     ale: „Jak na to, s co nejmenšími oběťmi na životech, při zachování toho dobrého čeho už bylo dosaženo?“.

     • Jo, to je ono.
      Jak na to, s co nejmenšími ztrátami se zachováním dosaženého?
      Oba dobře víme, že na úspěch musí být na každém náměstí Gilotina.
      A jak je už ta Gilotina jednou na náměstí, může setnout leckomu hlavu.
      Takže normální lidé nakonec dělají to samé.
      Snaží se zachovat mír a jakés-takés právo, dokud to jen jde.
      Jenže….jak dlouho tohle může fungovat?
      Zločinci a psychopati přivádějí svět čím dál blíž propasti, zaklínajíc se u toho mírem, tolerancí a láskou.
      Jednou se to posere….

     • Jinak….jak hned vědí, čím to je, že ty burzy klesají.
      Trump je podvodník.
      To za Obamy burzy letěly nahoru, jen to svištělo.
      Proč?
      Protože Obama podvodník nebyl….
      Debilové, fakt že jo…

     • Netuším, pane Mudro, kromě naklonování Putina mě fakt nic ne napadá…

    • To je reakce inteligentního člověka, Věrko.
     Bez zbytečných emocí, zhodnocení předloženého.
     Divadlo je pravděpodobné, byť ne jisté.
     V každém případě je neprůkazné, kde to je, o co tam jde a jak jsou na tom „okolní“ lidé.
     Dneska je běžné, že jeden takový záběr, či video, žije svým vlastním životem a obíhá virtuálnem pro různé potřeby.
     Jeho pořízení je drahé, a často i nebezpečné.
     Kapitalismus funguje i v žurnalistice.
     Konečným výsledkem této dlouhodobě nelidské činnosti bude naprostá otupělost lidí i ke skutečnému utrpení.
     Nikdo to nebude brát vážně.
     Víte, co mě nejvíc překvapilo, když se začali vybarvovat vlivem migrační vlny různí lidé?
     Cynická krutost a bezcitnost těch, kteří nejvíce mluví o lásce, toleranci a rovnosti.
     Jako by krev nevinných byla manou nebeskou pro tyto dobráky.
     Chtěli vidět krev, a pak- tou krví pomazáni, ukazovali jí všude a říkali“ „Podívejte se, co jste udělali“!

     • Nedůvěřivého, vittto 🙂 jenom nedůvěřivá jsem a podezíravá. Jak jste tady nedávno psal – poznáš lež v tom co znáš, tak už ji pak cítíš i v ostatních případech.
      Neříkejte že tamti lidé jsou cynicky krutí, protože to není pravda, cynikové jsme my dva, používáme tvrdá a krutá slova, protože pravda je tvrdá, ta nepohladí, nerozmazluje.
      Tamti jsou jenom bezcitní, a převrácení od pravdy na druhou stranu, takže zvrácení. Śílení v té samozřejmosti, s jakou přijímají že se na krvi a utrpení dá vydělávat. Dřív ty zisky shrábli vojáci, a byznysmeni, obyčejný lidi měli jen to utrpení. Dneska si na krvi může vydělat každý – prachy doslova leží na ulici…
      Ani nemusím daleko.
      Včera jsem se dívala na Prostřeno. Je tam kluk s Tourettovým syndromem. Vrozená, nezvladatelná nemoc. A dali ho do hromady s partou…no schválně, koukněte se, jestli můžete, na opakování včerejška. Jak hostitel, ochlasta a manipulátor, toho kluka oddělí a vyloučí z kolektivu. S přímou podporou těch co se považují za skvělé a slušné. Jak nikoho z té party ani nenapadne, že se chovají krutě, nikdo z nich se ho nezaste.
      Je to zrůdnost v přímém přenosu.
      a na tom přenosu někdo vydělává…

    • To dítě, o kterém je řeč, pouze leží, občas pohne okoralými rty nebo škubne rukou.
     Vy jste expert na africké nemocnice? Já ne. Přesto se mi nezdá, že by ta situace byla kašírovaná.
     Souhlasím s tím, že určitě ne každému dítěti se dostane péče na takové úrovni, jakou ukazuje ten snímek. Ale to je podle mne jeho hlavní narativ – že situace mnoha dětí je tak zoufalá, že ani okamžitá lékařská pomoc je už nemusí zachránit.

     • A tedy k té otázce:
      Jak tu situaci řešit v případě, že to dítě skutečně umírá hlady?
      Proč neodpovíte, přece musíte mít na tu věc nějaký názor.
      Staráte se o to, jestli jsem, nebo nejsem expert na africké nemocnice….to je přece nepodstatné, rozhodně pro jakékoliv trpící stvoření, to může být důležité leda pro vás, teď a tady, jinak nic….

      • Odpověď patřila Věře.
       Jak řešit situaci dětí, kterým hrozí smrt hladem, nevím. Myslím tím v delší perspektivě. Aktuálně je asi možné část z nich zachránit rychlým přísunem potravin prostřednictvím mezinárodních organizací. Za předpokladu, že se v těch místech zrovna nekoná nějaká kmenová válka a podobné hrůzy.
       Ale to není nic originálního, že?

       • Není.
        Díky téhle „pomoci“ ty hladovějící děti jsou.
        Afričané se prostě množí příliš rychle na to, aby je mohla země a ekonomika uživit.
        Svět jim tam tedy posílá žrádlo, a to vyvolává další sociální a ekonomické otřesy.
        Navíc, je to impozantní kšeft….

         • Neměl být empatický.
          Měl být pokud možno pravdivý a výstražný.
          Víte co se říká?
          Že cesta do pekla je dlážděna dobrými úmysly.
          Já vím, znáte to, kdo by to neznal.
          Jenže…zamyslela jste se někdy nad reálným výkladem?
          Pochybuji.
          Ona to totiž není fráze!
          Vy žijete v nějaké bublině, nebo co.
          V bublině iluzí o dobru a zlu, kdy dobro je dobré, a zlo je zlé.
          Jenže ve skutečnosti to tak jednoznačné není.
          Pro ty domorodce není dobro, když jim někdo dává zadarmo jídlo a kope jim zadarmo studny.
          Stejně se o to nestarají.
          A když jim z 10 lidí 8 zemře, tak to pro ně není zlo.
          Je to evoluce, oni nedospěli do fáze, kdy mohou využívat výdobytky vědy a techniky, běžné u nás.
          Ty výdobytky nemohou přijít samy.
          Je to složitý proces.
          Jestli je chcete zabít všechny, pošlete jim jídlo zadarmo.
          Ostatně, to s přehledem zabije i naprosto dětinské západoevropany.
          Dostatek je zničil, nemají vlastní vůli.

         • Je celkem jedno, jak to kdo nazve.
          A je celkem jedno, jak ironický u toho bude a jak si pohraje se slovíčky.
          Realitu to změnit nemůže.
          Jestliže žije v oblasti, která je schopná uživit jídlem a vodou 1000 lidí, lidí 5000, budou mít hlad- nebo vezmou zbraně (jakékoliv) a půjdou to ukrást sousedům.(zneužívání sociálních dávek je také forma krádeže, někdo na ně totiž musí vydělat)
          Jestliže je v oblasti, ve které žije 1000 lidí (klidně to může být jakékoliv číslo, i 10 000 000) lékařská péče jen pro 100, budou lidé umírat na banální choroby.
          My nejsme povinni řešit populační exploze kdekoliv na světě, my jsme povinni se bránit proti agresi, která z toho logicky vyplyne, ať už se jí říká jakkoliv.
          Jsou i lidé, kteří tvrdí, že JIM musíme pomoci, protože máme více jak oni.
          Pokud je „mít více“ ukazatel pro povinnost pomoci, pak více mají i mnohé africké země, proč taková videa cpou nám?
          Nerevare, konkrétně jsem požádal Ondřeje i @@ o odpověď na otázku, jak tuto situaci řešit (pokud je skutečná a lidé tam umírají hlady).
          Ondřej a @@ si místo odpovědi všímali mě, vy si všímáte formy, jakou jsem napsal příčinu problému jak jí vidím.
          Pokuste se tedy odpovědět na tuto jednoduchou otázku.
          Jak situaci řešit?
          Já vím, neodpovíte, protože řešení není, alespoň ne takové, které ten problém vyřeší a bude u toho také humánní.
          Nejste bohužel sami, kdo neodpoví.
          Ale všichni tři děláte to samé, co EU.
          Rady si nevíte, a tak alespoň osočujete ty, kteří konkrétní návrhy mají, což vám dává smysl bytí, protože si myslíte, že právě osočováním druhým těm trpícím pomáháte.
          A zatím, při tom vašem osočování a nálepkování, se do Evropy valí miliony naprosto neintegrovatelných příživníků a ukazují vám, jak si tu pomoc představují oni.
          Nataženou rukou a slovy „dejte nám peníze“ a čas od času si i nějaké vezmou, aniž by se ptali a aby nebyla nuda, tak čas od času někoho rozmajšlují autem nebo mu podříznou krk!

          • Vaši otázku beru jako otázku řečnickou. Případná odpověď (bez neoliberálního kvákání ve stylu „nejsem přece povinen“) by asi zabrala více místa, než jen štěk pod článkem.

           Takže vyčkejte, odpověď bude někdy později.

          • Není řečnická, je velice konkrétní a vy se vyhýbáte odpovědi a přiznání, že řešení neexistuje.
           Ten článek s videem přece odpověď vnucuje.
           Pomozte!
           Vemte migranty a pošlete peníze.
           Papírků se ale ve skutečnosti nikdo nenažere, i kdyby měly cenu 10 000 dolarů jeden.
           Sytí zemědělská výroba, a planeta není nafukovací, může uživit jen „xxx“ jedinců, a aby se měli alespoň tak, jako my tady, tak je jen „X“.
           Řešení je snížení populace, ne její růst, jakmile se lidé přestanou množit, mohou pak žít třeba 150 let, dříve ne.
           To všechno souvisí.
           Ani v nejvyspělelejších zemích nemůže být dán případně do oběhu elixír mládí, civilizace by se zhroutila.
           Musí být připravena!

          • Okolo toho chodi uplne vsichni jako kolem horke kase, nebot reseni je opravdu nehumanni- tedy nepomoci.
           Kazdy zivocisny druh ma svoji krivku, kdy pocet jeho prislusniku narusta a pak zase klesa. Obavy z problematiky vyjadruje i caste heslo „Evropa vymira“, pricemz realny pocet jejich obyvatel je na nasobku „normalu“.
           Populace se zacne zmensovat od okamziku, kdy deti budou ekonomickou zatezi (tj. nepocitam epidemie). To doslo do Evropy a proto se rodi v prumeru mene nezli 2 deti na 2 lidi. Pokud byste dali evropanum zpet ekonomicke vyhody, tj. vzdelani a vychovu zdarma, pak populace opet poroste.
           S nehostinnymi krajinami zemekoule je to stejne: Pokud je dite ekonomickym prinosem, rodi se samozrejme co to jde. Hladomory jsou vyvolany neprirozenou ekonomikou, normalne by preci v oblasti, kde je prilis sucha, nikdo nezil…proc by to delal? Jedine ze by dostal pobidky- postavi se prehrada, vykopou zavlazovaci kanaly a na uzemi, ktere uzivi normane 100 lidi jich najednou zije 100 tisic. Pak staci jen malinky vykyv ve srazkach a par tisic z nich se bud utopi, anebo zemre hlady. Kazda „pomoc k preziti“ je tu zarodkem dalsich smrti. Nerikam nepomahat vubec, ale ne v tomhle smeru, pomoc od utrpeni ano, pomoc k preziti (dalsich generaci) mi naopak prijde jako dost sadisticky kousek.

          • A aby nebyla problematika tak jednoducha, tak jeste jedne priklad, ktery jsem kdesi cetl:
           Africky student vyjel v ramci programu studovat narodohospodarstvi na Zapad a kdyz se vratil, zavedl sve poznatky do praxe, coz se mu podarilo: Jeho vesnice vzkvetala, az se to rozkriklo a do vesnice zacali migrovat lide z okoli…za par let byla vzkvetajici vesnice nejen v troskach tam, kde byla pred zavedenim opatreni, ale dokonce na tom byla diky neprirozene zvysenemu poctu obyvatel mnohem hure.
           Tohle je problem a opet narazime na kapik coby zrizeni nechopne systemovych opatreni.

     • Nejsem expert na africké nemocnice, mluvila jsem o mentalitě afričanů a o tom, že v případě léčení zdarma by tam těch dětí bylo podstatně víc, na to nemusí být nikdo expert, stačí trochu životních zkušeností.
      Je to těžké, ale jak tady píšou ostatní – proč bych měla zachraňovat všechny, kterým hrozí smrt?
      Dokonce ani vy nejste ochotna pomáhat hladovějícím tam, kde probíhají nějaké kmenové války – tam je necháte chcípat hlady úplně klidně. Super nálada 🙂
      Jo, a navzdory všem možným hladomorům, suchu a válkám, má Somálsko za posledních 40 let dvojnásobek obyvatel. Místo pěti je tam skoro 11milionů obyvatel. Voni si nějak daj rady.

      • Chtít pomáhat v místech, kde zuří kmenové či nábožensky motivované války, je jistě ušlechtilé, jenže realita těch válek to většinou znesnadňuje až znemožňuje. Je to navíc zpestřeno skutečností, že jakmile se civilizovaný svět pokusí postiženou oblast zpacifikovat, je mise buďto vetována v RB OSN, anebo jsou zúčastněné země obviněny z agrese.

       • Ta veta ovšem delaji obvykle jen 2 státy, co, soudě podle nasledneho hlasování všech zúčastněných státu ve Velkém shromáždění, tak stojí ještě s pár diktaturami osamoceny proti celemu světu…Jaké země to jsou, není těžké uhodnout..:-)

        • Serte na to, úplně jsem vyprskl smíchy….
         To je góól, tak nějaké dvě země stojí proti celému světu!
         To bude asi Nigerie a Kongo, ne?

         • Smějete se nicnetuse jen své vlastni hlouposti, protože, jak vidno, netusite jak fungují orgány OSN a kdo v nich má právo veta:-)

          • Žádné Kongo tam nevidím, Vy ano? Nebo tu zastupujete radio Jerevan?

          • Mr. „Fake News“, za poradnu Rádia Jerevan vám doporučím vyhledat si význam termínů ironie a sarkasmus.

          • Tam nevidíte Kongo, jo?
           Tak si nasaďte brejle, troubo!
           Dneska jsem někde četl vyjádření nějakého idiota z denníku Referendum (myslím)….sakra, jak se ten blbec jmenoval?
           Tedy…v neskutečné záplavě blbostí se dalo zřetelně poznat, že ten moula má nějakou duševní chorobu, spojenou s Parlamentními listy.
           Pořád je měl v hubě, ale redaktorce na konkrétní dotaz odpovědět nedokázal, co jako že ty PL pořád konkrétně lžou.
           Tak jsem si říkal “ to úplně vypadá, že tomu snad ten vocas opravdu věří, těm svým kecům“.
           A u vás je to podobné.
           Vy snad také těm svým fakům věříte, nebo co..
           Já píšu Kongo a Nigerie, ale vy tuty myslíte Rusko a Čínu, že jo.
           Poněvač jste blbej, každý blbec si myslí, že proti celému světu jde Čína a Rusko, to je stará vesta!
           RB OSN …a myslíte, že je někdo bere ještě vážně?
           Jako jejich závěr, né že se jedna velmoc bojí té druhé, ale že prostě RB OSN poslechnou prostě jen z občanské kázně.

          • Ten je blbej, co Oh?
           Teď se tedy smíchy opravdu válím….
           Ta představa, jak tam hledáv tom guláši Kongo….to by rozesmálo i kardinála Vlka!

       • Domníváte se, že, například, nevetování mise OSN v Libyi situaci řadových obyvatel v té zemi a okolí nějak významně zlepšilo?

   • Docela zajímavý web. Zatím jsem jen tak proskákal, ale myslím že se tam budu průběžně občas vracet k takovému tomu „nedělnímu čtení“. Má hodně široký záběr i když dost dobře netuším proč se jmenuje „Trampská nit“, protože o trampingu jsem tam zatím skoro nic nenašel. Ale to nevadí. Je tam mnoho jiného co za přečtení stojí.

    • Celé Klimovovy knihy jsou na netu ke stánutí a jsou zajímavé.

   • Jak celej život říkám dětem, na barikády bych za to nešla, ale je to zajímavý! Proč, kurva šteluňg, když člověk něco hodí do placu, je hned podezříván, že by za to život položil a že je to jeho jediné kamenné doživotní razítko do hlav bližních?

    • S tím se smiřte.
     Hlupáci, které zajímá tak leda vlastní panděro, nemohou nikdy pocítit jakoukoliv touhu po poznání.

 27. Takže jsme se tu postupně seznámili s lidmi, kteří varovali před totalitami (černou, hnědou i rudou) a v zásadě se všichni liberálně zaměření myslitelé, vymezili a POPSALI jejich atributy. Byli jak jsem zde uváděl vesměs klasičtí liberálové, pak levicoví liberálové až po západní demokratické socialisty a našli by se tam i komunisté jako třeba Marcuse, Gramsci, Lukács, Fromm nebo Wilhelm Reich. Na straně druhé liberálové jako Popper, Hayek, Mises nebo klasický středový liberál bez extra vymezení, Schumpeter nebo klasický sociální demokrat Weber.

  Všimněme si, nejsou tam konzervativci, tedy sorta lidí hájící

  nacionalismus
  státní autoritu
  tradice
  kulturní identitu
  jazykovou identitu
  Náboženskou autoritu
  dogma morálky
  genderový leadership mužů

  Naproti tomu se vymezovali právě levicoví a středoví liberálové, kteří šli a dnešní společnost v EU je tak z principu nastavena proti

  jakémukoli protekcionismu
  rovnost a individualismus
  internacionalismus
  multikulturalismus
  evropanství jako globální identita
  základy tradic, kultury a morálky je humanismus a osvicenství
  polyglotismus (Multilanguage communications)
  antidiskriminace, vyrovnávání sociálních, zdravotních, či etnicko-náboženských handicapů v majoritní společnosti
  inkluzivní společnost

  podíváme-li se na díla ze kterých můžeme čerpat a které osvětlují současnou SPOLEČENSKOU IDENTITU a zároveň závazná pravidla jsou to mimo již mnou jmenované díla Hannah Arendt, K.R. Poppera, Maxe Webera a Ralpha Dahrendorfa pak díla postmoderních myslitelů, která jsou přimo kodifikovány v některých ustanovení multikultulturní multinárodní společnosti jako federativního uspořádání, které staví na Lidských právech a individuálním preferencí životních postojů a hodnot, která jen coby jednotlivým bytostem zaručuje Ústava a veškerá zákonné PODNORMY, které vytváří ona demokratická hlasování jsou vlastně jen „exekutivní usměrnění“ resp. prováděcí předpisy, které nesmí být v KOLIZI s individuálními lidskými a občanskými právy!!!

  takže další výrazní myslitelé, které formovali dnešní podobu EU a kteří nejsou tak často zmiňováni

  Raymond Aron, – Demokracie a totalitarismus
  Isaiah Berlin – Dvoji pojem svobody

  tady si dovolím citát

  „Mají-li lidé – jak jsem přesvědčen – mnoho různých cílů, ne vždycky slučitelných navzájem, nedá se možnost konfliktu – a tragédie – nikdy úplně vyloučit z lidského života, osobního ani společenského. Nezbytnost volit mezi absolutními nároky je pak nevyhnutelným rysem lidského údělu. To dává cenu svobodě, jak ji pojímal Acton – jako cíl sám o sobě, a ne jako dočasná potřeba, vznikající z našich zmatených představ, iracionálních a neurovnaných životů, jako potíž, kterou by nějaký všelék mohl jednou napravit.“

  Albert Camus – Člověk revoltující (výborná esej, kde odmítá kolektivní revoluci, ale uznává práva na osobní revoltu jako principiální postavení se člověka moci z hlediska jeho práva nepodvolit se druhému člověku, a tím pádem ani institucionalizovanému kolektivu.

  To by zase mohlo stačit, myslím, že tu jsou tací, co nikdy tato jména a díla neslyšeli a jsou totiž ve sladkém nevědomí, ovšem zase trpí „nesnesitelnou těžkostí bytí“, protože jim nedochází jak sociologie a psychologie jsou důležité v politické dekonstrukci a ve vysvětlení sociálních preferencí lidí a hodnotových vzorců či nového životního stylu postmoderní, postmateriální společnosti.

  • Inu, Ondřeji, máte to ale štěstí že za vás myslí ti postmoderní a jiní myslitelé. Kde byste bez nich byl? Co takhle začít používat vlastní smysly a mozek? Nezapomeňte na to že všechny ty vaše autority popisují ten samý svět ve kterém žijete i vy.

  • Co jiní dlouze
   to já krátce
   bo nemám čas
   su na zahrádce.

   • Také jsem dneska byl.
    Jenže…tady v horách je ještě pravé jaro poněkud daleko.

 28. Jak je to možné, jak to že si Arabové ze sedmi „teroristických“ zemí v klidu dál létají do USA, vždyť to už (2x o:) Trump zakázal!!!

  Světové burzy klesají z obavy, že Trump nebude schopen splnit své ekonomické sliby
  22. 3. 2017
  Vzhledem k tomu, jaký chaos v současnosti v USA panuje v oblasti pokusů Trumpovy vlády zreformovat zdravotnictví, mezinárodní burzy nyní začaly pohlížet velmi skepticky na to, zda bude vůbec Trump schopen snížit daně a investovat do infrastruktury, jak to sliboval před svým zvolením. Murdochovy pravicové noviny Wall Street Journal nyní napsaly, že „jestliže Trump nezačne projevovat více respektu pro pravdu“, pak „většina Američanů usoudí, že je to ‚fake president‘, ‚falešný prezident‘.“
  Propadají se i evropské burzy:
  – FTSE 100: -1% na úrovni 7,306
  – německý DAX: -0.8% na úrovni 11,871
  – francouzský CAC: -0.8% na úrovni 4,963
  – italský MIB: -1.1% na úrovni 19,706
  – španělský IBEX: -0.9% na úrovni 10,126
  – evropský STOXX 600: -0.8% na úrovni 373
  Profesor Nouriel Roubini, který předpověděl finanční krizi z r. 2008, varuje že trhy si začínají uvědomovat, že Trump je podvodník:

  https://t.co/i9kZwrDavx

  Fake Prezident, to tu ještě nebylo:-)

  • Burzy jako paka skutecne moci na sesazeni presidenta ? To tu take jeste nebylo pouzito !

   • Žáku Astre, vy neznáte datum 29.rijna 1929?! Za pět a asi si ten ročník zopakujete…

     • Stale lepe se Fagan vybarvuje. 🙂
      Nedej Stvoritel aby behem Trumpova obdobi ve Wajthauzu bouchnul Yellowstone vulkan
      opet jako jiz jiz 3x ( pred 2,1 milliony let pak 1,3 a naposledy 630 tisic let.
      Ted pry se chysta po ctvrte.
      Predesle priciny jasne nejsou, na rozdil od vybuchu ktery se ocekava,
      Duvod bude tentokrat jasny. Bude to vlivem Trumpa a Putina !

      Hillary , demokrate a rodici se prumysl 4.0 to vedi.
      Co nevedi je jak tomu vybuchu zabranit.
      Na vic nez na likvidaci 2 vyse jmenovanych nemaji.

      Podobna situace tu jiz jednou byla.
      Likvidaci JFK v 63 byla privatne-federalni tiskarna dollaru zachranena
      a z mraku nad Wallstrytem nezaprselo.
      S Trumpem kdo vi jak bude, ale s vulkanem se jiz dopredu vi ze to bude akce imperialistickeho Ruska, ktery tomu vybuchu nuklearni nalozi pomuze.!!!
      Rusa nastrci kam cert nemuze, si zapamatuj kdo svate demokrature Hlillary skrz Fagana naslouchas a slabost pro ni mas 🙂
      https://en.wikipedia.org/wiki/Yellowstone_Caldera

     • o příčinách řeč nebyla, Astr se podivil nad „blbostí“, že „by mohly burzy rozhodovat o politické situaci“. Mohou a budou! Nakonec ještě jeden datum přidám, „a to SKUTEČNĚ byla páka k sesazení prezidenta“ (samozřejmě legální demokratickou cestou) a to je datum 14.9. 2008. A můžeme pokračovat, jestli chcete, jinak když budete sledovat burzy lépe než obvykle neekonom dohlédne, zjistíte, že se vše odvíjí „jak má“. Protože pád ceny ropy

      v letech 2014-15 byl spontánní ekonomický proces
      pád rublu k USD/EUR v letech 2014-15 byl spontánní ekonomický proces..
      pád ceny uhlí na přelomu 2015/16 byl spontánní ekonomický proces
      pád ceny oceli na historická minima v prostřed r. 2015 byl spontánní ekonomický proces

      Co je zajímavé? Že se všechny tyto pády udály v letech 2014-15, a že znamenaly vesměs problém pro země které si říkají BRICS, resp. v zásadě jen dvou RUSKA A ĆÍNY!!

      Bude ještě další zlom, počítám někdy půlka r. 2018 kdy začne masový odliv zpracovatelských firem z Číny a tím k výprodeji činské ekonomiky. Nebo bude muset KS Číny krvavými intervencemi zaplatit ze svých US dluhových rezerv, čímž sama sebe ožebračí a USA pomůže…V každém případě – zapamatujte si – pád burzy je očistný a veskrze pozitivní proces, který vede k novým úspěchům. Jistě ne pro všechny a jisté je i to, že vedle každého úspěchu stojí POČETNÉJŠÍ řada neúspěšných…

      • Ctete Fagana jak vam stale radim
       abyste vedeli co prijde
       co z mozkoven globalistu vyjde

       V každém případě – zapamatujte si – pád burzy je očistný a veskrze pozitivní proces, který vede k novým úspěchům. Jistě ne pro všechny a jisté je i to, že vedle každého úspěchu stojí POČETNÉJŠÍ řada neúspěšných

       Ocistnym procesem nazyvaji ozebracovani a zotrocovani millionu lidi zatim co z kazde takove“ocistne“ akce vychazi nejbohatsi jako jeste bohatsi a chudi jeste chudsi.
       Faganove to pak „lidu“ spravne ideologicky zduvodni.
       Hnus

       O FSECHNY tyto perly by ctenar prisel kdyby Taras trzniho produkta poslal dal k Frankfurtu bliz.
       Ale ani obohaceni neni zadarmo 😦

       • Kdepak, nic nevíte, taková kontrolní otázečka pro přiznivce „proletarizace“ bankovního sektoru – Co myslíte, prodělal US daňový poplatník sanací bank Fannie Mae a Freddie Mac a byly ožebračeny chudí (co stejně v USA nikdy žádné daně neplatili)??? Ale kdepak, vydělali!!!

        „K lepšímu výsledku pomohly vyšší příjmy z daní, škrty ve státních výdajích a mimořádný příjem 66,3 miliardy dolarů od státem podporovaných hypotečních společností Fannie Mae a Freddie Mac. Obě firmy Washington na začátku finanční krize v roce 2008 zachraňoval z peněz daňových poplatníků. Podniky se vrátily k zisku a do státní kasy vrací miliardy dolarů. Fannie Mae v květnu uvedla, že ministerstvu financí na dividendách vrátí 59 miliard dolarů.

        a následně

        „Vláda ovládá také agenturu Fannie Mae, která podle dnešního sdělení ministerstvu financí za pomoc vyplatí dividendu ve výši 8,6 miliardy dolarů. Až se tak stane, což by mělo být do prosince, bude mít splaceno 113,9 miliardy USD z celkové pomoci 116,1 miliard USD, kterou z peněz daňových poplatníků dostala.“

        a to byl rok 2013…To víte, já vím, že někdo vykořisťuje, a někdo je vykořisťován, to už je HOLT takový úděl…ale někdy je to docela fajn být vykořisťován povýšenými Anglosasy naproti rovnostářským Slovanům, co dávají všem základní mzdu a kdo má o něco víc – šup už ho zdaní. 🙂

        https://www.novinky.cz/ekonomika/432863-premie-v-porsche-jako-ze-snu-kazdy-zamestnanec-dostane-ctvrt-milionu-i-uklizecky.html

        • A opet faganovske polopravdy
         Kdepak, nic nevíte, taková kontrolní otázečka..

         Ctenar jiste oceni informaci kterak 2 zachranene bankovni domy vlade a danovemu poplatnikovi vraci penize !!!
         Tito obcane jiste ocenili gesto a zpetne volili demokraty a Hillary.
         Jen vam pozapomel Fagan mimo 2 uvedenych uspechu pripojit seznam neuspesnych a ze jich bylo vice nez 2 plusove. Mnoho lidi prislo o domy uspory penze a ti pak misto demokratu volili republikana. Navic byli zmateni a svedeni ze spravne cesty Putinovskymi hackery.
         Hlavne za vam nezapomel hlasatel spravne cesty zduraznit hruzu ze znarodnenych bank.
         Pochybuji ze mezi ctenari na Terese je byt jen jediny, jedina ktery by zapochyboval ci dokonce veril v neco tak strasneho a za spravneho capitalismu nemozneho.
         Stale a to i dnes, plati (dnes mysleno i za zlosyna a hruzopresidenta Trumpa) co platilo fcera a bude platit i zitra, ono zlate pravidlo TRHU,
         kdy zisky se privatizuji a ztraty znarodnuji
         Znarodnenim bank by proud penez ze zisku tekl lidu misto drzitelum bezcenych papiru akciemi nazvanych.
         Bezcenych od doby kdy po zruseni vsech omezeni ktere podepsal Clinton v r.99 a otevrel dvere desti derivatu. Za tyto radobypenize pak sibri nakoupili akcie a svet penez pokrytecky zajasal jaky ze to boom nastal .
         Na zaver vam da odkaz na obohacenou dokonce i uklizecku u Porsche 🙂
         A jiste by dostala mene kdyby Porsche penize bankoval u banky statni ne spravne nestatni !
         V pristim prispevku vam tu Fagan vysvetli ze je skoda ze ma jen 2 zminene priklady.
         Kdyby veskere banky misto placeni minimalnich dani odvadeli lidu sve maximalni zisky, nebyla by nejbohatsi demokracie sveta zadluzena castkou viz nize !

         Od dob JWBushe se dluh zdvojnasobil !

         The latest posting from the Bureau of Public Debt at the Treasury Department shows the National Debt . It was $10.626 trillion on President Bush’s last day in office,

         Total Federal Government Debt in 2017. Click image to customize chart. and view data. At the end of FY 2017 the gross US federal government debt is estimated to be $20.1 trillion, according to the FY18 Federal Budget.
         http://www.usgovernmentdebt.us/

         Kolik lidi zchudlo?
         A o kolik naopak millionaru a milliardaru maji USA vic ?

         Dalsi oslavny prispevek bude jiste nasledovat 🙂
         Ctete Fagana 🙂

 29. Mozna by se pro Merkel nasla odpoved proc netreba pro CR kvot
  ze nove prichozich ma CR dost a kvota byla naplnena ba mozna prekrocena ?
  Na Teplicku jsou jich jiz tisice a bude jich stale vice:
  O obohacovani CR stylem „halali“ sidlist !
  ===============================================
  Kvítkov, vesnička s necelou stovkou obyvatel 5km východně od Teplic, se možná stane jednou z prvních arabských obcí u nás. V katastru nemovitostí obcí Modlany, Drahkov a Kvítkov nalezneme přes sto nových stavebních parcel ve vlastnictví cizinců z Kuvajtu či Saúdské Arábie –
  Když před léty hovořil teplický primátor, že chce z Teplic udělat malou Paříž, nikdo nemyslel, že to myslí doslova. Nikoho nenapadlo, že stejně, jako opravdová Paříž, se budou Teplice postupně měnit na euroarabské sídliště a z krásného města se stane zkušební laboratoř „multikulti“ šílenců – A naše vláda jen přihlíží a nedělá proti tomu nic! Je třeba to vědět a něco dělat! Fašisty také nikdo nebral vážně, a jak to dopadlo. Jde z toho hrůza. Co asi bude dál???

  • Mno… Ono existuje celkem jednoduché strategické řešení. Na podkladu evidentně mnohde probíhajících teroristických útoků islámskými fundamentalisty postavit islám mimo zákon (dokud ještě máme nějakou sílu zákony vymáhat). V takovém případě by parcely v rukou muslimských vlastníků byly brzy opět velmi levně na prodej.

   Když asi před deseti lety končilo omezení prodeje půdy v ČR cizincům, říkal jsem: „Tak to je v prdeli – během jedné generace bude tahle malá země rozkoupena zahraničními vlastníky a Češi (Moravané, Slezané) ztratí svůj domov protože se jim změní v rozparcelovaný prostor ve kterém se budou pohybovat jen „mezi ploty“. Zahraniční kupní síla prostě přebije tu domácí a bude vymalováno.“
   To jsem ale ještě nepočítal s eventualitou že by mohlo jít o sílu nejenom kupní ale také ideologickou, která se pochopitelně promítne i mezi ty ploty. Když člověk vidí jak se mu naplňuje nějaké negativní očekávání – je to blbý. Ovšem když to očekávání nabírá podobu ještě negativnější… no… to už není ani blbý – pro to ani nemám výraz.

   Nu což… Asi je na čase přimět děti aby si do jazykové výbavy zařadily i maďarštinu nebo ruštinu, protože k výše zmíněnému strategickému řešení zcela jistě nedojde, zato občanů kolaborujících s rozprodejem vlastní země nejspíš neubude, ať už půjde o pozemky soukromé nebo obecní.

   Bývaly doby ve kterých jsme nájezdníky asimilovali.
   Bývaly. 😦
   Houbeles rvačka, podvolení to bude.

   • Doporučil bych i Kazachstánstinu či Ázerbájdžánstinu, má ty si žádná zlotrila EU netroufne a tamní „demokracie“ nevykazuje znaky dekadentního evropského práva ani omylem, má to své, tradicni „turkmenbasiovske“…:-)

    • Nevím jak v Ázerbajdžánu ale v Kazachstánu se domluví i ruštinou. Ale vzhledem k tomu že Ázerbajdžán dost dlouho patřil do SSSR, předpokládal bych že i tam.

    • znaky dekadentního evropského práva ?

     Zminovane “ dekadentni evropske pravo“ se ukazuje jako stale vice kadentni a kadence s jakou je uplatnovano toto pravo predevsim na jeho puvodni obyvatele zatim co najezdnici jsou vitani s otevrenou naruci v presvedceni a vire ze s nimi obohaceni prichazi
     a u tech co nevitaji ze malo spravneho novoevropanstvi v hlavach se nachazi, to nuti puvodniho obyvatele nejen k zamysleni ale v budoucnu jiste i k akci.
     Jen nahore obavy zadne, hlavy nejmoudrejsi vedi ze to „schafnou“
     Suma sumarum myslenka hledat si bezpecnejsi misto k zivotu je vlastne reakce na akce EU a vladnoucich nemyslitelu kteri zvysovanim kadence dekadence nuti obcany k myslenkam panem Mudrou sepsanych.
     Ale nic noveho pod sluncem.
     Jiz v realnem socialismu spravne obcan videl ze neco ma v hlavne chybne.
     Tehdy slovo blahobyt slysel a hovno videl.
     Jak doba bezi dal a vpred a stale lepe a radostneji ( jak pro koho)
     tak i blahobyt dostal vyssi a myslenkove hlubsi vyznam kdyz obohaceni mu bylo naklonovano a ve vsech padech vysklonovano 😦

 30. A dalsi pokus o odklon.
  ano do sveta TRHu ale jineho nez o kterem vam tu tak krasne prednasi Fagan.

  Moderni „kapitalisticke“ zemedelstvi dnes v CR sam neznam, pamatuji existenci nemoderniho JZD hospodareni, ale co obcas ukazuji videozaznamy z dnesni doby neni prilis pro oko potesujici:

  ani zabery z USA nepotesi:

  =============================================

   • Jinak – k těm záběrům z Kunína. Mám za sebou několik brigád v různých JZD (tedy ještě v bývalém režimu) ale s ničím tak odporným jsem se nikdy nesetkal. Kravíny sice byly mnohdy navenek zanedbané (oprýskané atd.) ale krávy uvnitř byly čisté, v dobře udržovaném prostředí, bez viditelných zranění či chorob. Nu, jak je vidět, v novém režimu si nepohoršili jen mnozí lidé 😦

     • A od jakých údajů odvozujete tu údajnost? Ale je fakt že mi to video na tak známou firmu jako je Kunín také moc nesedí. I když beru v potaz že má řadu dodavatelů:

      Zamoraví, a.s.
      Frýdlantská zemědělská a.s.
      KELEČSKO a.s.
      Zemědělské obchodní družstvo Lešná se sídlem v Lešné
      Zemědělské družstvo vlastníku Nošovice
      Beskyd Agro a.s. Palkovice
      Zemědělské družstvo Mír se sídlem v Ratiboři
      ROLS Lešany, spol. s r.o.
      AGROSUMAK a.s.
      Starojicko, a.s.
      TOZOS spol. s r.o.
      Zemědělská společnost s.r.o.
      Farma Krásná s.r.o.
      Zemědělská společnost Košatka spol. s r.o
      Karel Skupień

      a nemůže mít „oči všude“, přece jen předpokládám nějakou kontrolu z její strany a něco takového jako je v tom videu by se nedalo přehlédnout ani „přehlédnout“. Na druhou stranu, když jsem viděl ten kravín (bejčín?) v tom vašem odkazu tak jsem zapochyboval, zda jsem slovo „zanedbané“ ve svém předchozím komentáři použil správně, protože proti tomu Nymburskému byly v suprovém stavu.

      Předloni jsem projížděl na kole Jičínsko a jel jsem několik kilometrů půvabným až poetickým údolím kde byla ohradníky lemovaná pouze cesta a na idylických loukách, jinak oddělených jen stromy, se spokojeně popásaly koně, ovce, kozy a nejvíce krávy. Působily na mne stejně pohodově jako ty v Alpách.

      Na druhou stranu – někde to video natočeno být muselo a jeho aktérkám rozhodně nezávidím 😦

      • Kunín znám. Alespoň 5 posledních let docela dobře. Nestalo se Vám (třeba jen za posl. 2 roky) ze jste (anebo i aktivně) šířil hoax resp.uveril.hoaxu jen proto, že by potvrzoval nějaké vaše, eh, přesvědčení? Nevím, jen se ptám…

       • Vyloučit to nemohu – nejsem žádný děd Vševěd, hoaxů je na internetu plno a často velmi těžko poznatelných. Vědomě nikdy a v případě kdy si nejsem jistý nemám ve zvyku se o to hádat ani v případě že je v souladu s mým přesvědčením.

       • Marně si lámu hlavu, jestli vaše prohlášení „Kunín znám“ znamená, že to není Kunín, nebo že to je Kunín.
        Podle mě to nemusí být ani v Čechách, my tady máme zvířata rádi a dobře se o ně staráme.
        No a s těmi hoaxy, dovolím si vstoupit, tak mně se to ještě nestalo.
        A proč?
        Protože nevěřím každé blbosti, jako třeba vy.
        Teď například jsou plné noviny řečí, jak muslim zaútočil na nevinné.
        To je samozřejmě naprosto nemožné, protože islám je náboženství mírumilovné.
        Kromě toho, muslimové jsou v Británii dlouhodobě skvěle integrováni.
        Podle mě se tomu člověku udělalo v autě špatně, a jak se mu zatočilo před očima, nechtěně šlápl na plyn, a omylem najel do lidí.
        Když naboural, vystoupil a chtěl si svým nožem (který si krátce před tím koupil, aby mohl svým 16 dětem vyřezat jarní píšťaličku) uvolnit šat, protože se mu špatně dýchalo, a tradiční muslimský cudný oděv jde špatně rozepnout.
        Jenže zakopl, a upadl omylem na tam stojícího policistu a to 12x po sobě.
        Xenofobně a rasiticky naladění policisté to ovšem nezvládli, a nemocného- místo poskytnutí 1. pomoci- zastřelili.
        Jenže vystětlujte tohle novinářům, kteří jsou ve své většině placeni samotným Putinem.
        Ti hned ve všem vidí terorismus!

         • Skončilo to proto, že Britové v.mnoha věcech Irům ustoupili. Takže jestli chceme dobře vycházet s muslimy, bude dobre nevytvářet důvody jejich radikalizace. Tady to je napr. místo kde je západ takřka bezmocný. Protože hlavní „vetar“ v OSN „buduje“ novou spalenou zemi s novou ideologii „basarismu-yperitismu“…Ten záběr z Londýna jak vypadal po zásahu katolických Irů je růžová zahrada proti níže uvedenemu obrázku po likvidaci Aleppa baasisticko-komsomolskymi ultras vedených Putinem…

          http://m.huffingtonpost.fr/2016/10/09/russes-et-occidentaux-incapables-de-sentendre-pour-sauver-alep/

          • A-ha.
           Tak oni jim ustoupili…
           A co myslíte, v čem by se mělo ustoupit muslimům, aby nepáchali teroristické útoky?
           Co jim v Británii, ale i jinde v Evropě tak může vadit?

          • většině nevadí nic, protože oni uprchli právě před teroristy z Blízkého východu – a to podle lokality – buď před státním teroristou Asadem anebo islamistickým ISIS. Pak bývá problém, když se někomu zakazuje třeba na pláži nosit nějaký typ plavek (je přikazováno odhalovat své tělo, jako by u nás byly povinné dvou- a ne jednodílné plavky či snad povinně nahoře bez atd.), co mají jíst, co dělat ve svém volnu atd….

          • IMHO by Frantíci vůbec nejvíc Sýrii prospěli, kdyby vzali na vědomí že jejich africké kolonie jsou dávnou minulostí a přestali ji „zachraňovat.“
           Ale, když jinak nedáte, Mr. „Fake News,“ dám vám odkaz na několik srovnávacích fotek před a po dodávce té nejlepší US demokracie.
           http://theduran.com/10-photos-prove-barack-obama-hillary-clinton-love-islam/
           Vidíte, že ti zločinní diktátoři své obyvatelstvo tyranizovali přímo nesnesitelně, když je nutili žít v tak zdevastovaných zemích.
           K tomu přihodím jeden trochu delší, (sorry jako, já vím, že víc než titulky obvykle nečtete,) text na téma válečné propagandy NATO, sepsaný zjevně přímo Putinovými agenty.
           http://theindicter.com/natos-propaganda-war-a-case-study-on-norwegian-propaganda-in-libya/
           Závěrem vyslovím pevné přesvědčení, že americko-irácké osvobozování Mosulu, o kterém média víceméně zarytě mlčí, nepochybně probíhá bez jakýchkoli civilních obětí, známých z ruského dobývání Aleppa, protože US inteligentní munice si před zásahem nechá předložit doklady všech potenciálních obětí v místě dopadu a pokud nejde stoprocentně o „nepřátelské bojovníky“ a zaručené džihádisty, tak vůbec neexploduje. A je až tak inteligentní, (ta munice, trubko,) že rozhodně odmítá dopadat na školy, nemocnice a mešity, což, jak zajisté dobře ví každý humanitárně bombardovací intevencionista, jsou prioritní cíle hloupé munice Ruska i barelových bomb Asada.

          • ano, tentokrát to máte správně. Protože na tom, že je Allepo humanitární katostrofa co tu od konce www2 nebyla reportovala UNHCR a to jsou špecialisti, ohýnku, ne politici, a nakonec s tím (a jsme u mé předchozí poznámky, že jedna, dvě totalitní země mající právo veta v RB OSN svého postavení zneužívají a že když nehlasuje jen 10 vyvolených z RB, ale celý svět zastoupený cca 190 zeměmi ve Valném Shromáždění, stojí tyto dvě totalitní země s pár diktaturami osamoceně proti celému světu)

           „Organizace Spojených národů zřídila skupinu, která má vyšetřit válečné zločiny v Sýrii. Její vytvoření schválilo Valné shromáždění OSN. V samotné Sýrii se mezitím dokončuje evakuace Aleppa.

           Rezoluci o vzniku vyšetřovací komise navrhlo Lichtenštejnsko a její vznik schválilo 105 zemí. Proti bylo 15, včetně spojenců syrského prezidenta Bašára Asada, Ruska a Íránu. Nový tým má za úkol shromažďovat důkazy o porušování lidských práv a válečných zločinech spáchaných během pěti let občanské války. “

           to samé zde

           „Valné shromáždění OSN vyzvalo k zastavení bojových akcí v Sýrii a obležení Aleppa. Příslušná rezoluce byla přijata na pátečním mimořádném zasedání o situaci v Sýrii. Rusko dokument nepodpořilo.

           Pro dokument hlasovalo 122 členů Valného shromáždění, proti — 13, 36 členů se zdrželo hlasování. Iniciátorem provedení zasedání a autorem návrhu rezoluce byla Kanada.

           Dokument „požaduje okamžité a úplné zastavení všech útoků na civilní obyvatele a civilní objekty“ a také „okamžité zrušení všech obležení v Sýrii, včetně Aleppa“. Rezoluce také požaduje „okamžité zastavení bojových akcí“ a poskytnutí humanitárním agenturám „rychlý, bezpečný, nepřetržitý, hladký a bezpodmínečný humanitární přístup po celém území Sýrie“.

           O tom kdo byl zrovna z těch 13 zemí proti se dá snadno zjistit…:-)

           Bohužel, nikdo nenavrhl podobnou rezoluci o Mosulu ani přislušné orgány OSN nehlásí žádnou humanitární katastrofu a nikdo (ani Rusko) nenavrhuje žádnou rezoluci o tomto. Takže i když se CELÝ SVĚT může mýlit, a český „Ohýnek“ mít ryze teoreticky pravdu, logika a pravděpobnost daná tím, že český „Ohýnek“ je bezvýznamný fabulátor svého sociálně ujařmeného jha a piše jen nikde neověřenou propagandu (na rozdíl nad důkazy přinesené specialisty OSN, UNICEF, Lékařů bez hranic, WTO, Human Rights Watch, Amnesty International, tajných služeb – o tom, že Asad mučí, koncentrákuje a zabíjí civliisty co mu odmítli poslušnost a to děti od 15 let, shazuje barelové bomby a kropí lidi bílým fosforem a yperitem a nad diapozitivy předložené uniknuvším fotografem z Asadových věznic ukazují něco, před čím by zvraceli i SSáci z Birkenau.- je více než dost), tak tato pravděpodobnost hraničící s jistou je tak velká, jako že se Země i zítra otočí kolem své osy jako každý jiný den.

           http://zpravy.idnes.cz/rusko-odmita-uziti-chemickych-zbrani-v-syrii-fnb-/zahranicni.aspx?c=A161028_070024_zahranicni_cen

           http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/asie-a-oceanie/osn-asadovi-vojaci-prochazeji-domy-v-aleppu-a-vrazdi-civilisty_409570.html

      • Tu údajnost odvozuju jednak z toho, že se na začátku toho záznamu mihne cedule se jménem firmy, jednak z diskuse na YouTube.
       Proti tomu naopak mluví /na podkladě googlení/ zpráva žáků z jakéhosi zemědělského učiliště o návštěvě supermoderního kravína s automatickým dojením v Sokolči.
       Může být, že v tom agropodniku mají oboje. Výkladní moderní skříň, kam chodí exkurze a veterinární kontrola, i rozpadající se hnusnou barabiznu, kam před nucenou porážkou odkládají nemocné kusy a kam jim zabloudila autorka toho videa.

       • Po dalším shlédnutí konstatuju, že se ta ubohá stvoření pohybují spíš v nějaké haluzně novějšího typu. Tak nevím.
        Astrid Lindgrenová se prý ve Švédsku zasloužila o zákon, který přikazuje chovatelům dobytka, aby všem zvířatům umožnili pobyt na pastvině. Nevím, jak je to u nás, ale myslím, že je rozdíl mezi masnými plemeny, která si volnou pastvu užívají, a těmi na mléko, kdy jsou krávy nuceny trčet celý život v obřích kravínech.

        • myslím, že je rozdíl mezi masnými plemeny, která si volnou pastvu užívají, a těmi na mléko, kdy jsou krávy nuceny trčet celý život v obřích kravínech.
         ============================================

         O kravickach a tovarnach na mleko z Australie 🙂
         Nejen kravy na maso ale take kravy na mleko ziji na pastve, v hangaru je jen dojici kruh.

         krmeni napajeni na pastve !

         Velke kraviny jsou v mensine a maji podobu spis hangaru nez kravinu typu JZD.

         Pri dojeni na startu krava vstoupi do dojiciho kruhu a po otacce 360 stupnu z nej vydojena vystupuje !

         • Chyba v prenosu treti video ma byt

          o mlade farmarce ktera doji kravicky jen osprchovane 🙂

Komentáře nejsou povoleny.