Může za to Kokeš

V horkém dni loňského léta jel po Benešově Volkswagen Passat Variant s karoserií v barvě tmavě šedé kovové metalízy, okna stažena a zevnitř se ozývalo dunivé, primitivní dusdus. Uvnitř automobilu seděli tři devatenáctiletí spratci, rovněž primitivní, a byli in, cool a všichni jim záviděli.

Dalo by se říci – modelová situce. V dalším průběhu děje se řidič rozhodl potrestat cyklistu, s nímž předtím debilové vyvolali konflikt; po vzrušující akční automobilové honičce ho dojel, najetím na zadní kolo to drzé sockové hovado zlikvidoval a při úniku z místa nehody (opět vzrušující divoká jízda) nedal přednost jinému automobilu a zabil jeho řidiče a těžce zranil spolujezdce (ZDE).

Devatenáctiletý smrad si nemohl vydělat tři čtvrtě až jeden milion korun, které automobil stojí. Tedy bohatý papínek. Registrační značka vozu končí 0007. Tedy podnikatel, kterému na tisícovce nezáleží. Debila si pak vychoval k obrazu svému, tj. k bezohlednosti, agresivitě, pohrdání ostatními občany se zvláštní nevůlí k nemajetným cyklistům.

S tímhle póvlem jest nám dnes žíti. Vyplaval jak korek nad hladinu po „revoluci“, když bezpráví, nečinnost státního zastupitelství, policie a soudů, úmyslné odstranění bariér zákonodárci a doslova pobízení politiků k rozkradení státního majetku dalo všem lumpům křídla. O amorálnosti kapitalistické subkultury a likvidaci školství nemluvě, ty jenom esteticky dotvářejí nevýchovu těch devatenáctiletých spratků, co pak terorizují a zabíjejí spoluobčany.

Podívejte se na video u článku, na strupovité, tupé obličeje pachatelů s nagelovaným ježkem a po stranách vystříhanými hlavami, tak, jak to vidí u svých velkých a rovněž primitivních fotbalistických vzorů. Hloupost z nich doslova kape, jenom jim to ještě nikdo neřekl, protože to se nesmí, blbovi říci, že je blbý, zloději, že je odpadem lidské společnosti a příživníkovi, že je příživník. Zvláštní je tahle situace, toto ovzduší ve společnosti a zejména v médiích, když spodina požívá nepochopitelné ochrany, když se nesmí říci, že cikáni vykradli obchod, že migranti jsou z velké části ekonomičtí příživníci s kriminálními sklony, že kapitalisté vykořisťují a americké vlády posledních desetiletí jsou zločinné.

Ještě že pořád můžeme kritizovat komunisty.

 

Reklamy
Můžete si uložit odkaz příspěvku mezi své oblíbené záložky.

344 thoughts on “Může za to Kokeš

 1. Ať jim dají flastr, až zčernaj!
  Shodneme se? Snad jo.
  Ale vy musíte vypotit poslední odstavec:
  „Hloupost z nich doslova kape, jenom jim to ještě nikdo neřekl, protože to se nesmí, blbovi říci, že je blbý, zloději, že je odpadem lidské společnosti a příživníkovi, že je příživník. Zvláštní je tahle situace, toto ovzduší ve společnosti a zejména v médiích, když spodina požívá nepochopitelné ochrany, když se nesmí říci, že cikáni vykradli obchod, že migranti jsou z velké části ekonomičtí příživníci s kriminálními sklony, že kapitalisté vykořisťují a americké vlády posledních desetiletí jsou zločinné.“
  Nesmí se říkat, že zloděj je zloděj? Fakt?
  O tom nic nevím. O tom dalším taky. Média na žádný zákaz nevypadají.
  To, že se smí říkat, že migranti jsou ekonomičtí příživníci s kriminálními sklony, vím jistě. Vždyť to říká prezident republiky. A s ním mnoho dalších. Myslím si, že ti agresivní hajzlíci v silných autech nepocházejí z rodin lidí, kteří to neříkají.

  • o tom, kdo se chová jako asociální primitiv, agresivní cholerik a kdo je ideologický radikál toužící ubližovat celým skulinám lidí podle společných antropologických a sociálních znaků, existují přímé studie a diagnózy psychologů a odpovědi na to dává též kulturní a sociální antropologie nebo studie aplikované behaviorální analýzy. Myslím, že takový studijní materiál jako je vitta, specialisté na výzkum (ne)schopnost sociability a tolerance už dlouho neměli…

   • Mám takový dojem, že pokud chce někdo opravdu studovat nenávist a neschopnost sociabity, tak si zrovna na mě moc nepošmákne.
    Pokud to ovšem není debil, a skutečně by si četl, co tady píšu, a ne to, co píšete vy, že tady píšu.
    Za to z vás arogance, netolerance a nenávist přímo kape, buzerante.
    Znám dvě bukvice…jsou spolu už roky a provozují hospodu.
    No, mají se rádi, a do nikoho se neserou.
    Jenže vás nemá rád nikdo, a vy nemáte nikoho rád, z čehož jste samozřejmě frustrovaný, a…víte co vám řeknu?
    Vy se ta tu homosexualitu stydíte.
    Není za co, není se čím chlubit, ale ani za co stydět.
    Ale vy…..vy se stydíte, a proto jste takový zlý a zákeřný člověk!

     • Mě zase baví ho vytrvale vystavovat tlaku.
      Je ovšem otázka, jestli to také baví někoho jiného….
      On je dobrý studijní materiál, profil sluníčkáře – prospěcháře.
      Fanatismus, který někde zmiňujete, podle mě jde až v závěsu.
      Naučil se být fanatik proto, že z toho předpokládá profit, pušku by ale na hájení svých hodnot nevzal. (jiné by ale s puškami klidně poslal)
      Taras tady psal, že sem chodí číst nějakých 150 lidí.
      Ondřej pracuje s Goebelsovou tezí, že 100x opakovaná lež, stává se pravdou.
      Je vytrvalý, z neúspěchu se rychle oklepe, pokud ho vůbec vnímá.
      Jemu stačí, když z těch 150 osloví 3-4 jedince.
      A ti to ani nemusí napsat.
      Všimla jste si, jak čas od času zmíní, že bych nechal preventivně střílet do lidí?
      Bez patřičného kontextu to vyznívá dost hrozivě….
      Pak používá více nicků…k Panu Bavorovi vstoupil do mojí hádky a získal mnoho plusů.
      Tady to ani tak není, tedy u těch, co sem píší, ale tam třeba jsou určité osobnosti hodně nalomené a pracují spíše s iluzemi, než s logikou.
      U takových má Ondřej reálnou šanci na úspěšnou manipulaci, né že ne.
      Zřejmě to ví….
      Ale proč to ví, raději ani nepřemýšlet.

  • Když ono by zveřejnění takové informace narušovalo zlodějova „lický práva, vole!“ Podle jednoho téměř zbytečného úřadu (ÚOOÚ) a Nejvyššího Správního soudu má takový zloděj totiž hlavně právo na soukromí, zatímco okradený má hlavně právo se nechat okrádat a držet hubu. 😦
   https://www.novinky.cz/krimi/406436-zlodej-ma-pravo-na-soukromi-obchodnik-nema-fotku-pachatele-zverejnit-rozhodl-soud.html
   http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/1815395-po-zverejneni-fotky-zlodeje-nasel-kolo-i-pachatele-ted-ho-ceka-soud-s-ochranci
   Tak teď už víte, třešni?

   • Čtete noviny? Všiml jste si, že tam jsou jména odsouzených zveřejňována úplně běžně? Chráněni jsou jen nezletilí.
    Když napíšete, že Josef Novák je zloděj, může vás žalovat pro pomluvu, ale když jde o člověka, který byl pravomocně odsouzen pro zlodějnu, asi to zkoušet nebude.

 2. S ohledem na ostatní diskutující: jaké byli ti spratci národnosti? Jakého vyznání byl ten cyklista? Atakdále …

 3. Vy ageisto, chcete sem dát nějaké soudničky, jakou trestnou činnost způsobili důchodci, lidé středního věku, padesátníci? Budeme z toho vyvozovat, že třeba lidé narození v 50.letech jsou ve své zhrzelé nenávisti schopni zabíjet úspěšné lidi, když někdo někde řekne frázi o „kroucení krkem bohatým“ a že by je nejradši zavřel a zajistil „odpracování si trestu v pracovních táborech“, tak budeme z toho vyvozovat nějakou sociologickou analýzu, že delší pobyt na schůzích našich seniorů na Závodní radách KSČ u lidí 60+ je přímým důvodem jejich sociopatismu a asociálniho se vyčleňování ze společnosti?

  Ageismus (vůdči mladým) je sociální fobie, kterou sociologové a psychologové připisují právě lidem frustrovaným stářím a s ním spojených degenerativních změn které se projevují v behaviorálních projevech právě záští k mladým, kterým se závidí jejich mládí a s tím stárnoucím lidem vstupují na mysl tklivé vzpomínky na to své mládí, které se už nikdy nevrátí a co pro mnoho znamenalo promarněné životní příležitosti.

  P.S. Každý trestný čin, lidská bezohlednost AT JI SPÁCHÁ kdokoli, co má nějaké trvalé následky, ale třeba i jen neslušnost či asociální chování je odsouzeníhodné a v případě trestných činů má být řádně potrestáno. Ovšem neustále vypichovat spáchané zločiny jen jedné sociální, etnické, naboženské či sociálně-třídní skupiny je klasickou ukázkou manipulace a otevřené zášti k té skupině lidí, která je takto pranýřována.

  • Ulicí projíždí vysokou rychlostí stopětka škodovka, otevřená okna, uvnitř tři podroušení důchodci a z vozu vyřvává Škoda lásky. Viděl jste to někdy? Až toto bude tak běžnou záležitostí, jako to, co jsem popsal v článku, pak můžete něco slintat o frustrovaném stáří, vy frustrovaná bukvice.

   • To samozřejmě nepřipadá v úvahu. Okénka by byla v každém případě zavřená, aby je neofouklo.

   • Ne, ale znám ale důchodce, je již nebožtík, jedná se o svého času komunistického europoslance Randsdorfa, který 3x po sobě nezodpovědnou jízdou zranil několik chodců (jednoho přímo na přechodu), v jednom případě od nehody ujel…Jak říkám, nezkoumal jsem majetkové poměry zraněných abych to v případě jejich vlastnictví mohl říci, že se jednalo o kombinaci stařecké indispozice řídit a úmyslného třídního boje…Ale někdo by třeba mohl svůj fejeton na toto téma pojmout jako třídně-ageistickou agitku jako Vy. Ale byl by asi za hlupáka, nemyslíte?

    Jinak nikdo nepopírá že mladí jsou nejčastější skupinou způsobující dopravní nehody, nicméně jiné statistiky říkají, že třeba nejvíce sňatkových podvodníků (je coby ÚMYSLNÝ trestný čin větší společenské nebezpečnosti než nedbalost ) jsou lidé resp. MUŽI středního věku.

    Znamená to, že bychom měli nějak eliminovat svobodné/rozvedeně (nebo „jen“ nevěrné) muže ve věku 40-45 let? Co nějak explicitně trestat muže, ti jsou nejčastějším pohlavím, které způsobuje opět ÚMYSLNÝ trestný čin, „zanedbání povinné výživy“ (alespoň kdysi se tomu tak říkalo), o tom, kdo má největší podíl na znásilnění, ani nemluvě a jak tuto celou skupínu společensky „eliminovat“. Pravdou je, že kdyby někdo prokázal impotenci, mohl by být i v případě přijetí nějakého opatření na základě kolektivní viny, být arbitrárně své explicitně „definované“ viny zbaven, ale to už by byla moje moc bujná fantazie…

    • Jistě, v Ransdorfově řidičské bourací aktivitě se jednalo o souběh patrně alkoholu, cukrovky a neumění. Celkem výjimečný případ. Ale chování toho spratka je pro jistou část mládeže typické a jejich řádění má vzestupnou tendenci. Jestliže je něco běžné, obvyklé a typické pro jednu sociální vrstvu, tedy podnikatele (viz Trpišovský a spol.) a jejich potomky, pak to nelze směšovat s excesy. Tohle bych nemusel psát, kdybyste se nevyjadřoval jako hlupák a neuváděl nesouměřitelné příklady. Pokud vůbec máte řidičák, tak byste musel vědět, že je situací naprosto běžnou, že hrubého, úmyslného porušení pravidel a ohrožování ostatních na životě (hlavně nebezpečné předjíždění a nepřiměřená rychlost) se na našich silnicích zpravidla dočkáte od řidičů silných a drahých vozů, což jsou – pomineme-li umělce – především podnikatelé a manažeři. Jestliže je nějaké kriminální jednání pro nějakou skupinu typické, jako např. pro cikánskou populaci krádeže kovů, pak můžeme zobecnit a z uvedených příkladů konstatovat, že podnikatelé mají narušený charakter a skllony ke kriminalitě. Což je v souvislosti s třídním pohledem na věc nepochybně významný moment, který by u prudší povahy než mám já způsobil omlouvání Jáchymova. Já jsem ale již klidný a vyrovnaný, a tak vím, že jak Jáchymov, tak i chování podnikatelů na silnicích je odsouzeníhodné.

     • Ten alkohol bych vynechal – boural víckrát a opakovaně na svém webu (dnes bohužel neexistujícím) zveřejnil protokoly kde žádný alkohol nebyl – i přes svou imunitu pokaždé nechal proběhnout řádné vyšetřování.

  • Mr. „Fake News,“ obávám se, že jste svou definici ageismu a tvrzení „sociální fobie, kterou sociologové a psychologové připisují právě lidem frustrovaným stářím a s ním spojených degenerativních změn které se projevují v behaviorálních projevech právě záští k mladým“ poněkud přizpůsobil účelu. Mám li to napsat zcela nediplomaticky, lžete jako když Rudé právo tisklo a zpravodajství České televize vysílá.

   • Něco pravdy na tom přece jenom bude: I pán v letech se raději mlsně ohlédne za mladší holkou (kocour jeden mlsná) než za jedovatou ba- dámou, které už dvacet (hodně) dávno bylo.

    (Nezapomínejme však, že poloviční pravda je horší než celá lež.)

  • Jste pozoruhodným způsobem premorbidně abnormně strukturovaná osobnost. Vaše nudné floskule jen podtrhují přepjatost, zaslepenost a místy až fanatismus. Dlouhodobě je už na tom jen otravné to přeskakování Vašich příspěvků 🙂

  • Možná předtím i nějaké mučeníčko by se hodilo. Ale je fakt, že jinak než represí a obecným masivním odsouzením tohoto typu chování u mládeže se věci nevrátí do přijatelného normálu jejich celkem pochopitelného (nadprodukce hormonů) blbnutí. Dnes je stav takový, že se cítí být hrdiny. Ten třaslavý a mektavý hlas pachatele před soudem je neupřímný, obhájce mu poradil, že musí předstírat lítost, že to má vliv na výšku trestu.

 4. Proč tak drasticky pánové? Podle mně by stačilo, kdyby určitou dobu, řekněme deset let, museli každý den, celou tu trasu kterou projeli, řádně zametat. Pěkně reflexní vestičky, řádné rejžové koště, kárku na smetí a jedeme. Ať je slunce nebo bláto. A máme-li ten kapitalismus, tak ty pracovní pomůcky ideálně na vlastní náklady.

  • To by byl fajnový trest i pro Fagana. On by si ale čas při práci určitě krátil citáty z Adorna.

 5. No a abych dal nějaký příklad toho, že mnohem prospěšnější a lepší je kooperace neboli spolupráce, napříč věkovými skupinami, že by měla mít přednost před sobeckým individualizmem, je tahle malá denní hudba, ukradená z YouTube.

 6. Všimněte si, že mezi posluchači ani mezi aktéry není žádný devatenáctiletý vymaštěnec s nagelovanou palicí či jinou umnou hlavovovou kreací. Možná hákují v práci, spíše však se téhle muzice vyhýbají jak čert kříži.

  • No když ono tam není ono duc duc duc ….. tohle je samé legáto, basso continuo, larghetto …. to je přece zoufale nemoderní ….. hákují v práci … to jako myslíte rukama?!?! To nemyslíte vážně, že ne ….

   • No dobrá, trochu jsem to přehnal, chtěl jsem pro ně najít nějakou omluvu. Ale teď jsem si to ještě jednou poslech a prohlíd, opravdu, ani jeden potetovaný vymaštěnec tam není. Což není z hlediska počtu pravděpodobnosti normální.

   • No, ty Tarasovy vymaštěnce jsem tam nějak neviděl. Zato Tribunova střední třída byla hojně zastoupena. A propos, shodou okolností jsem se tam také vyskytoval, byť služebně. Naštěstí ne v obraze 🙂

 7. Tarasi Tvoje povidani o juvenilech v Ceske kotline a jejich zpusobu jizdy motorovymi vozidly Fseho druhu je jakobys vypravel o mladezi na kontinentu Australskem.
  Havarie kdy auta jsou na srot jsou z nadpolovicni vetsiny zalezitosti mladych!
  Take proto je otazka kazde pojistovny zda majitel auta je mladsi 25 let a pokud neni doplnkova otazka zda mimo majitele nad 25 bude auto ridit nekdo mladsi .
  Pokud ano tak bum mastna prirazka na pojistce!
  Pokusy a narceni z diskriminace tu jiz byly ale vse marno, fakta mluvi jasne. Nejmladsi maji nejvice havarii i nejvice smrtelnych!
  Cteni o promarnenych mladych zivotech je smutne cteni, ale oni sami jsou sveho nestesti strujci.
  Jake ve vetsine pripadu ani zadne hezke cteni od Tveho verneho Fagana ani v tomto pripade, !!!
  Moc dobre o Tobe vi jak moc mladym jejich mladi zavidis
  ze snad ani co jak a proc pises nevidis.
  Ale obecneji vesmirneji:-)
  V prirode je to jiz naznaceno dokonce se to bere jako samozrejmost ze prilis mlade plody jsou vetsinou nejen zelene ale predevsim kysele a nektere v tomto stadiu i jedovate, tedy nebezpecne.
  Ze totez plati o nekterych druzich juvenilne homosapienskych neni dnes korektni zminovat.
  Pro Tebe to plati dvojnasob!!! Za,dobu hostovani ruznych komentatoru nekteri vybrani jedinci se tu predevsim zameruji na Tve jak clanky tak i komentare a nikdy neopomenou pero coby klacek zvednout
  a do Tvych radku jebnout 😦

  • Ono je to přirozené a pojišťovny vědí, co dělají: testosteronem nadupané hovado není do určité míry odpovědné za své činy. Zajímavé ovšem je, že juvenilní novinářské muňky řeší vysokou nehodovost seniorů, viz
   http://plzen.idnes.cz/senior-ridic-duchodce-lekarska-prohlidka-fpi-/plzen-zpravy.aspx?c=A170324_113435_plzen-zpravy_pp

   Dokonce v rámci tažení proti seniorům uspořádali jiní vymaštěnci anketu, v níž zjišťovali, kolikrát už mladou, pružnou a perspektivní generaci ohrozil senior v autě
   http://auto.idnes.cz/senior-duchodce-ridic-za-volantem-dlz-/automoto.aspx?c=A160821_231519_automoto_taj
   A zjistili, že 53 procent již ohroženo seniorem bylo. V konfrontaci s doslova zběsilým stylem jízdy mladých šílenců a bohatců je tohle skoro až neuvěřitelné.

   • Masaze ctenaru v odkazu ktery uvadis
    „Při působení stejné síly jsou osoby ve věku nad 65 let vystaveny dvakrát většímu riziku vzniku smrtelného zranění než osmnáctiletí a s narůstajícím věkem toto riziko významně narůstá,“ doplňuje Roman Budský z Týmu silniční bezpečnosti. Pro srovnání – v roce 2014 se osoby starší 65 let podílely na celkovém počtu obětí nehod v EU 25 procenty, zatímco mladí do 25 let z jedné pětiny.
    (coz jest 20% a takze starim risiko vyznamne narostlo u senioru o 5% !!!!!!!)
    Vyhnat od volantu !

    Jeste ke starcum a starenam v Klokanii. Prumerny vek je tu vyssi nez v CR a tak i dopady starsich ridicu.
    Zatim co ve smrtelnych pripadech u mladeze je to nadmerna ci neprimerena rychlost u senioru je nekdy zdravotni selhani jindy snizenou pozornost ale co je skutecnosti ze mnozi seniorove jezdi velmi pomalu. Tim nejen zpomaluji provoz ale neprimo tim vyzyvaji mlade ricice a ridicky k predjizdeni ktere pak mnohokrat skoncily havarii. Vinik pomaly senior !
    Za zminku stoji i zjisteni ze zeny a mlade zeny si s agresivitou na silnici nezadaji s mladymi muzi !
    Plati pro Klokanii, zda i v CR si rad prectu 🙂

    V Anglii maji 200 ridicu 100 letych
    https://www.lifestyle.com.au/tv/100-year-old-drivers/

    cisla smrtelne nehodovosti v Australii
    na 10tisic ridicskych prukazu
    16-24 leti = 17 smrtelnych
    25-69 = 9
    nad 70 = 8
    Older Driver Crash Rates
    Older drivers are two times less likely to be involved in a serious casualty crash than younger drivers. For drivers/riders aged 16-24, for every 10,000 licences held, 17 of those drivers/riders per year were involved in a fatal or serious injury crash. The rate of involvement in a serious casualty crash per 10,000 licences held in the
    25- 69 year age group was 9, and this dropped to eight for drivers over the age of 70.

    • V tomto roce (2017) 82 lety Jiri Kobrle nar.1935) nejen ridi auto ale stale leta !

     • Jeste dodatek ,
      znam zde Cecho-Australana stejne stareho jako Ing.Jiri Kobrle ktery ridi auto a take jeste leta i kdyz ne akrobacii ale jen vetrone a z motorovych jen ultralajty .:-)
      Netvrdim ze je to bezny prumer pro muze nad 80 ale na druhou stranu ani zadny zazrak.
      Dovolim si tvrdit ze nejen ze muzete ale ze budete mit v CR a Evrope problem se seniory pokud se podle predpovedi sama vase dnesni generace stredniho veku bude dozivat ve stale vetsim poctu pres 100 + 🙂
      Ze si nekdo dovoli kritizovat nejakou mensinu, cikany, buzeranty agresivni nabozenstvi a podobne z toho se nekteri mohou posrat rozhorcenim,
      ze ale se chovate hovadskya diskriminacne k vlastnim seniorum a dokonce takove jednani mate v predpisech,
      kdyz senior ktery nema x lekarskych zprava extra papiru potvrzujici zdravotni stav je buzerovan policajty a prichazi o x bodu, a tuto skutecnost nejak berete jako samozrejmost nekteri mistri dvojiho metru 😦
      Totez o NULA alkoholu zatim co FSECHNY okolni staty maji .5 promile.
      Ja dokonce pamatuji z minulych casu z Oesterreichu 0.8 a ze by Rakusane v porovnani s vasi NULOU meli nasobne vyssi nehodovost zpusobenou premirou alkoholu neni znamo !
      A na stejnu notecku by se o neSametovosti a specificnosti Ceske kotliny dalo pokracovat, o tom prikladu neurekom 😦
      Amen

    • Ernst Röhm byl homosexuál a Adolf Hitler vegetarián.
     A každý ví, jak to v Německu dopadlo.
     Z čehož nade vší pocybnost vyplývá, jak nebezpeční jsou homosexuálové a vegetariáni.

      • Ani neměla, je to výstavní ironie.
       To má navazovat na ty mladé a staré…
       Ani nevím, k čemu jsem to vlastně přiřadil…

       • Myslím že to patřilo k tarasovu odkazu, kolik jedinců bylo již ohroženo seniorem….ta vlákna se tak rozpadnou, že se pomalu nedá zjistit, kam to patří….

     • Ovšem mimo jakoukoli diskusi zůstává narůstající agresivita jedněch i druhých. A po vynálezu neziskovek ochotných podporovat kdeco …

  • „V prirode je to jiz naznaceno dokonce se to bere jako samozrejmost ze prilis mlade plody jsou vetsinou nejen zelene ale predevsim kysele a nektere v tomto stadiu i jedovate, tedy nebezpecne.“
   To je super vystiženo. I když to není zcela stoprocentní. Jsou i mladé a slaďoučké 🙂

 8. Za tohle nemůžou ovšem juvenilove, ale právě jeden kmet, co jasně přecenil své síly. Chtěl zakázat muslimům ze sedmi zemí vstup do země, a nic, muslimové si tam lítají s Air Emirates jak do Dubaje, pokusil se 14 milionůn chudých lidí naordinovat euthanasii, také se nepodařilo. Je jasné, že čím dál tím více snahy prezidenta prosazovat neústavní, či vyloźeně asociální zákony bude narážet na nevoli svých vlastních lidi.

  Snížit daně milionářum, bude další podobný krok, zvlášť, když Trump chce namísto sociální politiky agresivně zbrojit. Jisté, to jeho přítel Putin dělá také, ale Američanům na rozdíl od Rusů vadí když na základě jejich prohlubující se chudoby, si stát bude pořizovat smrtící zbraně. Američané na rozdíl od Rusů mohou a mají chuť zrovna teď po nástupu Trumpa po milionech protestovat.

  Tato věc je důležitá i pro dané téma. Možná by totiž zrušit Obamacare, nemuseli k nehodám zvlášť v chudých regionech pak ani volat sanitky….

  • Euthanasii pro chudé oslavují zejména liberálové. Zatím ale moc nahlas neříkají „pro chudé*, o to hlasitěji však mluvíte o *možnosti* a *svobodě „odejít“*.

  • Fagane Vase umanutost Trumpem je vse mozne jen ne informacni prinos pro ctenare Terasy.

   Jiz nejednou zde bylo konstatovano ze neschopnost demokratu pohnout spolecnosti kupredu a k lepsim zitrkum byla hlavni pricinou ze se tolik lidi rozhodlo dat prilezitost druhe strane.
   Pokud Trump behem prvniho volebniho obdobi udela vice spatnych rozhodnuti nez spravnych nezvitezi ve volbe pro 2 obdobi a demokrate budou moci pokracovat po sve ceste zadluzovani 🙂

   Naivita volicu a vira v lepsi pristi vladu to budete mit i v CR v pristich volbach
   az Sobotku a jeho vizi soc.dem vitezne vystrida Babis.
   Kdo po Trumpovi kdo po Babisovi ? Kdo bude vitez kdo porazeny?

   TRH vzdy jako vitez a obcan jako TRHu slouzici a vzdy za vse platici !
   Pro TRH plati co pro ohen ! . Dobry sluha ale zly Pan !

   • Nejen Trumpem, ale všemi pokusy o fasistoidni diktaturu, včetně těch postbolsevickych, neostalinskych. Takhle se chová Putinovi chráněnec běloruský diktátor Lukasenko k seniorům.

    Jinak jak vypadá anglosaská demokracie a ta postbolsevicka vychodni, pod taktovkou Půůůtina ukazuje tento obrázek. Londýn, kde demonstrovali kosmopolitní Londýňané za zustani v EU a Minsk, kde se protestovalo proti Lukasenkovu zákonů o nucených pracech na státních galejich.

    • Mrkněte se na Ukrajinu, jak to tam vypadá.
     Právě proto, že policie nebyla dost razantní když měla a nezmlátila placené „revolucionáře“, podporované nacisty a EU co se do nich vešlo.
     Ostatně, v EU to nevypadá leckdy o nic lépe, trestná činnost migrantů je obludná, vč. vražd civilistů.
     Následek nečinnosti silových složek bude strašlivý.
     Zhroucení evropské civilizace pak přinese teror a smrt milionům lidí, při čemž buzeranti a úchyláci budou první na řadě!
     A proto Ondřeji, vykročte vstříc svému osudu!

  • Řečnická otázka: Patří zmíněná Lucie Provaznková do stejné sorty lidí, o jaké se ve svém článku výše zmiňuje taras2?

   • Lve Vy ctete na preskacku, jinak by Vam veta z odkazu rekla pokud se narodila v 85 ze se jedna o 32 letou zenu a tedy mimo kategorii blaznivych jezdcu,
    ale pro Vas jiste plati vyjimka a mate pripavenou otazku proc by 32 leta zena nemohla jezdit rychle agresivne az neslusne ?
    Odpoved zni =MOHLA
    Mohl by i 80 lety duchodce.
    I stalo se.
    Zastavili spechajiciho 90 leteho seniora ktery spechal neobvykle rychle na jeho vek.
    To nemeli, mozna by to byval stihnul.
    Nestihnul. Znecisteny navic odmitl sednout zpet do vlastniho auta a kdo myslite ze se pribehem nejvice bavil ?
    Tarasem zminovana skupina 🙂
    Mimo drzeho predjizdeni se umi nejlepe posmivat a take bavit na cizi ucet !

    PS
    veta z odkazu
    Z vejrostků přelomu let 80. a 90. (jako já), kteří prožili dětství ve svobodě a vlastenectví, o jakých se Rakušákům či Němcům ani nesnilo

    • Čtení na přeskáčku se často vyplatí. Autorčino self-promo o ní – mimo jiné – říká, že se zabývá „krajinnou architekturou“, zdravým „životním stylem“ a okázale dává najevo, že ví na kterou stranu se postavit. Všemu *špatnému* a *nežádoucímu* přiřazuje nálepky jako „marxismus“ nebo „levice“. O marxismu nepotřebuje vědět víc.

     Že je jí pětatřicet? Že si mohla dovolit chodit do školy a dostudovat? Hlavně, že dokáže uchopit život … já se omlouvám dneska nějak nemám náladu v tomhle newspeku pokračovat.

     (Pozitivní je, že Kamil Mudra zde otevřeně přiznal, že pisatelčiny postoje sdílí. Má na to právo.)

     • Sdílím s ní postoj že vše je relativizováno, že jsou vytvářeny „ztracené generace“ v názorové oblasti a že k dlouholeté státní propagandě lze ještě přidat fakt, že většina lidí není schopna nezávislého, kritického myšlení.
      A i když si nemyslím že by se to týkalo pouze příkladů autorkou uvedených, považuji toto sdělení za hlavní myšlenku celého textu.

      • Zasah pane Mudra:-)
       že většina lidí není schopna nezávislého, kritického myšlení.
       ………………………..a považuji toto sdělení za hlavní myšlenku celého textu.

       Neschopnost kritickeho mysleni = co volby to dukaz !
       Nejen volby.
       Pripadne kriticke mysleni ovsem vladu „demokraturniku“ neohrozi.
       Mnoho volicu se „kriticky zamysli“ s vysledkem ze nakonec nejdou k volbam.
       Komu by se podarilo 40% nevolicu oslovit a presvedcit bude vitezem.

  • Ona zas moc řere „levici“ a „pravici“.
   Ve skutečnosti je úplně jedno, jak se zločinci nazývají a kam se řadí.
   Takhle ta Lucie dopadne tak, že bude ze všeho nejvíc nenávidět komunisty a levici, aniž by se namáhala zjistit, o co vlastně konkrétně jde a šlo.
   Ono je to někdy ošemetné.
   Nesporně levicový nacista Ernst Röhm (spolu) vytvořil systém, který sloužil nakonec nejvíc velkokapitálu, i když byl v počátku rozhodně revoluční.
   Komunisté u nás ve výsledku zavedli systém, který by byl dneska rozhodně nazýván pravicovým, protože tehdy se nikdo z nikoho neposral, a každý plně zodpovídal sám za sebe tak, jak se to dneska žádnému pravičákovi ani nesní….

  • Na prikladu gumky Provaznikove (a diskuteru pod clankem) je videt, ze mira politicke a obcanske dezorientace „mladych volicu“ uz presahla kritickou miru a ze diky tomu musi v budoucnu jit zakonite vsechno sejdrem. Tohle uz neni skvrna, kterou by slo vycistit bez poskozeni podstaty latky, tohle napravit vychovou uz neni mozne.

  • Ten text je dobrý a mohl bych i říct že s jeho autorkou souzním. Ale zaujala mne tam jedna věta, které dost dobře nerozumím a přitom ji poslední dobou v různých obměnách slýchávám poměrně často:
   „Tragické je, že v západní Evropě je již několik generací vychováváno ke komunistickým hodnotám a těch, kteří se již neomarxismem nakazili, je zkrátka víc než těch střízlivých ostatních.“

   Dovedl by mi někdo ze zde přítomných vysvětlit které to jsou ty „komunistické hodnoty“ ke kterým, veskrze kapitalistický, západ vede své občany? Ponechávám stranou ty proklamované morální vlastnosti o kterých se domnívám že jsou charakteristikou dobrého člověka obecně – tedy nikoli nějaké komunistické specifikum – jako pocit sounáležitosti, poctivost, rozumná tolerance odlišností, vědomí osobní odpovědnosti za své jednání… protože pokud bychom tyto vlastnosti přiřadili pouze komunistům – co dobrého by pak zbylo pro ty ostatní?

   Já souhlasím s autorkou že pro velkou množinu lidí „jakýkoli levicový systém usilující o vytvoření ideální společnosti skrze omezování svobody jedince je systém násilný a umělý.“ ale už si nejsem jistý zda konkrétně pro lidský druh jako takový platí že: „Nepřichází přirozeně, jde proti přírodě, a tudíž není schopný přežít.“ Vždyť tlupa, osada, stát… jsou v podstatě lidskou verzí na zvířecí smečky, hejna nebo stáda a i v těch zvířecích seskupeních jsou pozorovatelná pevná pravidla, jedince omezující a přesto jimi dodržovaná.

   U člověka je tedy omezování svobody „problémem“ jen proto že mu jeho lidská představivost umožňuje hypotetické konstruování modelů lišících se od jeho momentální životní situace. Taková stádní zebra si asi neumí představit jaké je to být sólistou tygrem ale člověk si dokáže představit obě varianty a nemusí pro to ani být nijak výjimečně vzdělaný.

   Tedy konkrétně za „komunistické hodnoty“ považuji: „Vše patří všem.“, „Zájem společnosti stojí nad zájmem jednotlivce.“, „Všichni pracují pro všechny.“, „Každému podle jeho potřeb.“… ale žádnou propagandu toho druhu za strany establishmentu v kapitalistických systémech nevidím.

   • Komunisticke hodnoty míchat s neomarxismem svědčí o absolutni neznalosti autora o politologických významech těch slov.

    • Jenže, Ondřeji, tímhle konstatováním ničemu nepomůžete. Bylo by třeba nějaké pojmologické osvěty mezi politiky i publicisty, protože, alespoň jak já to vidím, tito lidé si ty pojmy vykládají jak sami uznají za vhodné, případně i vyloženě účelově a výsledky jejich „koktejlů“ se na občany, správných významů znalých i neznalých, valí ze všech stran a působí zmatek nejen v přijímání informací ale, což je ještě horší, i ve schopnosti se nějak rozumě domluvit u lidí, kteří mají v pracovní náplni zasahování do našich životů.

     • Pro začátek, pokud se počítáte mezi ty znalé, byste se té osvěty mohl sám chopit, třeba tady a teď.

      • K tomu jsem vyzýval v poměrně rozsahlem komentáři na minulem diskusnim vlakne a doporučil četbu min.sesti knih od těch nejvýznamnějších autorů. A stejně to bude z hlediska politické filozofie, které je tento takzvaný smer substancialni součástí, jen nepatrnou kapkou k pochopení jejich pohledu na společnost a kritikou k tomu, k čemu se vymezuji, jen jeho malou částí, která se jinak studuje několik semestru. Taras vám jistě sám připomene, že se zde k této politické filozofii vyjadřuji dost často a nechci se opakovat.

       • Nojo, Ondřeji, když vy si moc často pletete osvětu s agitací. Ale to opravdu není totéž.

        • Zmatení pojmů je dnes téměř stejně veliké, jako bylo zmatení jazyků v Babylonu a je provozováno se stejným cílem: znemožnit sjednocení levice a její zastoupení marxistickou stranou. Neomarxismem nálepkují rozhašenou levici pravičáci a snaží se tak zdiskreditovat a rozeštvat i ty malé zbytky levicově smýšlejících, kreré ovšem jsou stejně na „dřevěné cestě“, když útisk základní a zásadní, kapitalista versus zaměstnanec, zaměňují za útisk minorit, žen, homosexuálů, etnik a migrantů.

         Dokud se tady neustaví partaj, která jasně pojmenuje základní a nejdůležitější střet tohoto a dvacátého století, střet mezi námezdní silou a buržuji, přičemž ti druzí musí být chápáni primárně jako nepřítel, škůdce a ničitel, tak do té doby se levice bude zmítat v kolaboraci s kapitalismem, jak to dělá sociální demokracie, nebo se zabývat nesmyslnými multikulti úchylkami, jako to dělají mladí anarchisté.

         To je parlamentní cesta. Druhou možností je výbuch hněvu po nějaké události, které jsou pro globální kapitalismus typické jako ocas pro lišku, tedy finanční a hospodářská krize nebo válka. K obojímu se schyluje a prostor pro demokratické řešení současného nespravedlivého až zločinného řádu se neustále zužuje.

         • Shrnul jsi to hezky. Ale obávám se že bez té jasně vyprofilované partaje, poznatelně působící alespoň po dobu jedné generace, ani není jiná cesta možná. Protože když takovou společnost která neví co chce, zasáhne jakákoli událost a ona ji přežije, začne se potom dávat do kupy stejně zmateně (snad jen s racionálnějším přístupem) protože nebude mít tu vůdčí ideu k realizování.

       • Studuje několik semestrů….
        Tak to asi po absolvování bude na výstupu parta děsných chytráků!
        V praxi jim to ale moc nevychází, a aby měli dneska v západní společnosti úspěch, musí k tomu používat cenzuru, vyhrožování, zfalšované, nebo vymyšlené statistiky a snižování věku, od kterého je možné volit.
        To je vizitka kreténů a to doslova, ne vzdělaných a inteligentních lidí!

 9. „Nejúčinnější formou agitace je samotná osveta“. Jistě víte kdo to řekl…

 10. Kdyby tam místo „agitace“ bylo „propaganda“ věděl bych.
  Inu, pokud se tím chcete řídit, Ondřeji, pak byste si měl uvědomit že jen srozumitelná osvěta může přinést výsledek. A v tomhle punktu máte zoufalé „rezervy“. Asi byste na sobě měl nějak zapracovat. 🙂

 11. To je tím, že tehdy bylo slovo propaganda ještě vnímáno jako politicky neutrální. Ale jak vidno, nějaké ty znalosti, máte Kefalin, teď to ještě vzít tak nějak po vojenskou:-))))

 12. Jan Campbell:
  Výrok, který se připisuje Jiřímu Suchému, jsem neprověřoval. Nevím, ke kterému Jiřímu nebo Suchému se obrátit během víkendu. Věřím ale, že se žádný z Jiřích Suchých, kteří žijí, neurazí. „Kapitalismus je lepší než socialismus, ale horší, než jsem si myslel. Skutečný rozdíl mezi kapitalismem a socialismem: V socialismu zloději kradli toaletní papír, mýdlo, tužky. V kapitalismu zloději kradou fabriky vyrábějící toaletní papír, mýdla, tužky. V socialismu dělníci dostávali přebytky. V kapitalismu jsou dělníci přebytkem. V socialismu kradlo hodně lidí, ale málo. V kapitalismu krade málo lidí, ale zato hodně. V socialismu se o zlodějích psalo v černé kronice a seděli v base. V kapitalismu se o zlodějích píše jako o celebritách a sedí v daňovém ráji.“

  • Myslím, že Suchému je možné připsat první větu v uvozovkách, zbytek je sice pravdivý, ale na Suchého příliš revoluční, to by nedal.

   Na trochu vyšší úrovni poznání je výrok Ludvíka Vaculíka, který pravil (volně) že sotva jsme komunismus vyhodili dveřmi, oknem se vrátily důvody, kvůli kterým vznikl. A pak si ještě ulevil směrem k naší mladé demokracci, že je to demokracie hlavně hovad.

  • My, co tu dobu pamatujeme vnímáme socialismus jako období (u mě) 1972-1989, či (u starších) jako třeba až 1948-89.
   A jako kapitalismus dnešek a tady.
   Já si ale všiml, že jiná forma socialismu bují i na západě, a kapitalisti se nijak neošívají z těch všech dávek, co chudina a zločinci dostávají.
   Mohou klidně koexistovat, jako mohli koexistovat buržousti s náckama.
   To ten mnou dílem poznaný normalizační socialismus měl k mojí vizi socialismu (nebo-li spravedlivé společnosti) – přes všechny zápory- rozhodně blíže.

   • Na Západě horko-těžko přežívají zbytky sociálně-tržního kapitalismu sedmdesátých let. Se socialismem východního bloku to srovnávat v celku nejde, protože padesátá léta, to bylo stalinské šílenství, zcela nepřípustný a zločinný režim. Normalizace bylo jiný kafe, jediným jejím kladem oproti Západu byla ale o něco vyšší sociální přívětivost, což není málo. Zbytek, tj. hospodářství a lidská práva, stál opět za hovno.

    • Ano…
     Ale je možné skutečně revoluční převrat provést bez „krvavé“ fáze?
     50 léta byla ještě- v porovnání s jinými revolucemi, poměrně decentní.
     Další otázka je, jestli lze uhájit „lidská práva“ ve skutečně spravedlivé společnosti, protože „lidské právo“ je pojem ošemetný a nezná – jak vidno – mantinely.
     Do jaké míry stálo hospodářství za hovno je též otázka, v porovnání s dneškem to byl supervýkonný a dokonalý stroj.
     Ovšem…zásobování obyvatel dost vázlo.
     Je ale třeba říci, že situace se neustále zlepšovala, co já vím, tak od dejme tomu r.1980 čím dál rychleji.
     Rok 1980 považuji za hranici, ten rok byl dnem, od kterého se režim zase odrazil.

 13. Můžou za tohle taky uprchlíci? Proč se „bily“ Čech chová k Čechovi, jak by se k sobě nechovali ani ti „cmoudi“? Proč se křesťani k sobě chovají jako zvířata zatímco islám který nemá explicitně přikázáno milovat bližního se navzájem neokfadaji? A poslední otázka, proč to dělají hlavně postkomunisticti Slované, zatímco Germáni resp. Anglosasti zaměstnavatele se ke svym zamestnancum nechovají jako dobytek? Proč jste sami na sebe tak zlí, proč se navzájem nenávidíte? Halo, Češi!!

  ****

  Ekonomika roste, průmyslové firmy nemohou sehnat zaměstnance, inflace se drží kolem dvou procent, zvyšují se mzdy. Přesto se třetina lidí domnívá, že za příjmy své domácnosti si může koupit nebo uhradit méně než před rokem.

  Více než polovina populace (53 procent) soudí, že reálný příjem je asi tak stejný, jako byl před rokem, tedy že za své příjmy si mohou dovolit koupit či utratit stejně. Jen o málo více než desetina lidí má pocit, že si za svůj příjem může nakoupit více než před rokem. Vyplývá to z posledního průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění.

  Růst ekonomiky a zvyšování mezd přitom bude podle politologů jednou z ústředních tezí volebních programů zejména vládních stran.

  Podle Českomoravské konfederace odborových svazů v Česku platí, že v řadě oborů se vyplácejí nízké mzdy a příjmy českých zaměstnanců by měly být výrazně vyšší.

  Podle některých expertů Češi pracují za 62 procent průměrné evropské mzdy a hodnota toho, co vyrobí, je ale na úrovni 87 procent průměru Unie.

  Náklady domácností se plíživě zvyšují
  Mzdy v Česku podle statistiků ale rostou nepřetržitě od roku 2014, ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku dosáhla průměrná hrubá měsíční mzda téměř třiceti tisíc. Tzv. medián, tedy prostřední hodnota na pomyslné přímce všech vyplácených mezd, který přesněji vyjadřuje skutečné příjmy rodin, se zvýšil v závěru loňského roku na 25 061 korun.

  V otázkách rovného odměňování je Česko druhou nejhorší zemí v rámci EU, evropský průměr totiž činí 16,7 procenta. Průměrný plat muže a průměrný plat ženy se v České republice liší přibližně o 7000 Kč měsíčně a ročně tak v rozpočtech rodin chybí téměř 81 tisíc Kč.

  ****

  Proč si nevážíte svych žen, máte je za podřadné? Proč jste tu nastolili nejrovnejsi příjmové rozmery, ale nejvíce chudinské? Mne přijde, že jste přejali ten islám sami, ten má ženy za podradne a rozdíl v příjmech žen a můžu je tak logicky.

  Článek pokračuje.

  Češi platí i vysoké nájmy, vyplývá z mezinárodního srovnávače životní úrovně. Větší část výplaty investují do bydlení jen na Slovensku, v Polsku a Rumunsku. Nájemné v Česku navíc momentálně prudce stoupá, třípokojové byty zdražily za poslední dva roky až o skoro 16 procent.

  ****

  Proč máte v Praze nájem jen o něco menší než v Mnichově? Tam může růst navíc jen o jistou regulovanou cast. Ročně třeba o 6-7% zatímco v Praze je to více než dvojnásobek? To se chcete co se týče asocialnosti výše nájmu priblizit nejasocialnejsimu městu světa co se pomeru jeho výše a příjmu lidi týče, putinovske Moskve?

  https://m.novinky.cz/articleDetails?aId=433181&sznu=ZhToVT7g24IitTYO

  • Žvást.
   Jak se muslimové mezi sebou mají rádi vidíme jak na válkách, které spolu vedou (Sýrie či Jemen jsou jen mizivé příklady), tak na bitkách, které spolu svádí v Evropě.
   Nízké mzdy Čechů mají na svědomí vesměs cizáci, kteří tady vlastní fabriky, a vlastní je tady proto, aby nemuseli platit vlastním lidem, tak jste na sebe hodní.
   Naše ženy nejsou obecně nijak utiskovány, drtivá většina Čechů nic nenamítá, pokud se chce žena realizovat.
   Jestli má žena menší příjem na stejné pozici jak muž, je věc ošemetná a těžko průkazná, co se tedy výstupního výkonu/ mzda týká.(stejné mzdy totiž nemají na stejných pozicích ani muži, takže vesměs asi čistě o nějakou diskriminaci nejde, podle je to do značné míry umělé politikum)
   Naše ženy ale- jak se zdá- chtějí zůstat ženami, a ne nepohlavními kreturami, které z žen na západě udělaly povinné genderzákony.
   A naši muži chtějí ženy, ŽENY, ne nějaké hermafrodity!
   A naše ženy chtějí zase muže, ne chcípáky a ubožáky…takže to chuděry od doby, kdy muži nechodí na vojnu, mají čím dál těžší!!!!!

   • Je vidět, že o českých ženách nic moc nevíte anebo jen o těch, co jsou chidinky bez vyššího vzdělání a zakomplexované a berou to co mají (a nechasí se třeba mlátit, protože české domácí násilí také převyšuje západní průměr)…

    Řada českých žen dává před českými muži přednost partnerství s cizincem. Je to láska, nebo vypočítavost, jak tvrdí někteří? Co si o tom myslí čeští muži a má vztah s cizincem vůbec šanci dojít šťastného konce?

    Podle ní jsou Češi buďto zamindrákovaní slaboši, nebo naopak domácí tyrani. Jsou to buďto trapní šetřílkové, nebo zbohatlíci mluvící jen o svých penězích. V každém případě jsou to vulgární primitivové a beznadějní křupani. Na ulici kolem sebe plivou, páchnou potem, nosí děsivé spodní prádlo, jedí salám z papíru a čůrají do umyvadla…“ (film Román pro ženy)

    Ať už si o filmu Román pro ženy myslíte cokoli, byla to zřejmě jeho premiéra, která otevřela diskusi na téma „český muž – špatný muž“. Češi v něm byli hozeni do jednoho pytle a vykresleni jako páchnoucí a o sebe nedbající burani, s nimiž se nevyplatí ztrácet čas.

    Slova publicisty Jana potvrzuje svou zkušeností i psycholožka Leona Dyrehauge: „Mám za manžela cizince, a pokud mohu aspoň trochu generalizovat, vnímám muže z ciziny – zejména ze Západu – jako galantnější, nezávislejší a především jistější sami sebou. Nemám u nich zkrátka pocit, že je ohrožuje žena, která má zájem o kariéru, zároveň umí ocenit ženskost. U českých mužů mé generace se často setkávám s vnitřní nejistotou, sobectvím i obavami ze závazku,“ říká. Roli v tom podle ní hrají i vzory, které čeští muži za komunismu postrádali a ve svých otcích je v době hluboké totality prostě nenašli.

    Stejně jako české ženy touží po mužích ze Západu – z důvodů, o kterých se ještě zmíníme – funguje to i opačným směrem: nezadaní muži ze Západu chtějí nevěsty z Východu. Své krajanky totiž často považují za moc emancipované, vypočítavé a rozmazlené. To ostatně potvrzuje i pohled na internet, kde funguje řada agentur seznamujících ženy z Ruska, Polska, Slovenska a Česka s muži z Německa, Velké Británie nebo Spojených států. Ze seznamování se stal byznys, kde se točí velké peníze, navíc byznys všestranně výhodný, zdá se…

    Psycholožka Laura Janáčková se domnívá, že mnohé české ženy žene do náruče mužů z ciziny sen o princi na bílém koni, ale také lákavá představa finančního zabezpečení neboli přítomnost zdrojů, podle kterých si ženy muže vybírají, co svět světem stojí. S tím pochopitelně úzce souvisí i sociální status a prestiž. „Je pravda, že mít za manžela cizince ze Západu zní přinejmenším zajímavě a naoko může zvýšit prestiž ženy,“ připouští Leona Dyrehauge a pokračuje: „Nicméně doufám, že není moc takových žen, které by si cizince braly záměrně čistě kvůli zvýšení sociálního statusu. Ostatně takový vztah by ani dlouho nevydržel.“ O tom můžeme jen spekulovat, všimněte si ale jedné věci: zatímco přítelem ze Západu se leckterá žena ráda pochlubí, kolik jich bude mluvit stejně – obdivně a s hrdostí v hlase – o příteli s ruským nebo ukrajinským pasem?

    Pavlína žije se svým manželem Dánem v Dánsku. A říká, že rozdíly mezi tamějšími a českými muži jsou obrovské. „Při první návštěvě jsem byla překvapena, kolik mužů je venku s dětmi, ať už s kočárkem, na pískovišti nebo v parku,“ vypráví . Pro tamní chlapy je úplně normální dělit se s partnerkou o veškeré povinnosti. „Práce nedělí na typicky ženské a typicky mužské a stejný přístup platí i v péči o děti,“ přibližuje dánské zvyklosti.

    Bez výhrad s ní souhlasí i Dagmar Rakušanová, která bydlí v Kanadě. Manžel je sice také Čech, s Kanaďany se ale žena potkává každý den. „Podle mých zkušeností jsou kanadští muži k ženě více pozorní. Hlídání dětí, úklid nebo nákupy zajišťuje ten, kdo není zrovna v práci. Muži neříkají, že něco dělat nebudou, protože je to ženská práce. Bere se jako samozřejmost utřít zadek malému dítěti nebo navařit.“

    Máte pocit, že si vás manžel či partner příliš neváží? Pak se honem odstěhujte právě do Kanady. „Tady si žen hodně váží a jsou tak vychovaní od malinka. Slyšela jsem jednoho Kanaďana říkat větu: When mom is unhappy, nobody is happy, tedy když je máma nešťastná, nikdo v rodině není šťastný. A přesně tohle si čeští muži neuvědomují,“ myslí si Dagmar. A hned přidává k dobru historku, nad kterou by se asi většina českých mužů jen ušklíbla. Její kamarádka, žijící také v Kanadě, se ráno na Valentýna probudila a od postele až do kuchyně byly na zemi růže. Na stole ležel čerstvě upečený voňavý koláč s nápisem Miluji Tě. „Kanaďani jsou velcí romantici, vyznají vám lásku třeba na fotbalovém zápase. Nestydí se dát najevo své emoce.“

    http://ona.idnes.cz/valka-muzu-jsou-lepsi-cesi-nebo-cizinci-d9w-/vztahy-sex.aspx?c=A070919_130403_ona_vztahy_jup

    Opět bych řekl, že jste si leda tak nakálel do vlastního hnízda. Už v 30.letech komunistka Jožka Jabůrková říkala, že chlapi potřebují (pře)vychovat protože „buržoasní morálka“ z nich dělá cyniky a z žen poddajné a hloupé služky….

    • Vy zrovna tak něco víte o českých ženách, vy jo, teplouši!
     A nemíte zase všemu věřit, co řekne kde-jakej úchylák o českých mužích.
     A cizince?
     Hmmm….
     Nezndá se mi, že by s nimi nqaše ženy byly nějak šťastné.
     Možná nějaké, co o nich píše nějaký sluníčkář v BL či Referedu…
     Ale jinak…oči pro pláč!

     • Co vy všechno o mých vztazích víte? Ale děláte mi radost, Vaše vzorce chování přesně zapadají do učebnicového behavioralismu kdy jsme se prof. Hahnem z frakfurtské Goetheho University přeli je-li ten dán spíše onou „Materielle Kultur“ anebo jen proletarizovanými sociální vztahy umocněné etopedickými poruchami v pubertě. On razil spíše teorii o endogenní podmíněností problémů materializovaných kultur bez větší humanitní edukace s důrazem na „fachidiotismus“ výroby, namísto kultivované duchovní a intelektuálně humanizované společnosti. Jinak pojmenoval to právě výtečně britský kulturní religionista a sociální antropolog E. E. Evans-Pritchard v tomto svém citátu (mám jen německý překlad)

      „Die Menschen schaffen sich nicht bloß ihre materielle Kultur und klammern sich an sie, sie bauen auf ihr auch ihre sozialen Beziehungen auf und die Art wie sie sich selbst wahrnehmen.“

      • Tak měli pravdu, no.
       Ale jak jsem uvedl, jakkoliv měli teorii zvládnutou skvěle, praxe za ní dalece pokulhává.
       To se jednoho krásného dne promění v „eliminační tábory“ pro nehodné, jako jsem třeba já.
       Protože právě těmi , jako já, ten neúspěch je způsoben.
       Poslat nás do plynu, tak se to pak určitě povede.
       Jménem civilizace!

       A o vašich vztazích…
       Vrána k vráně sedá.
       Rypák hledá rypáka.

       • se moc přeceňujete a vymýšlíte si:-). Žádné koncentráky kvůli takovým jako Vy nikdo stavět nebude, leda byste narazil někde na přátele našich eurofašistů a zjistilo se, že nemáte v pořádku „rodokmen“. Liberálům jste ukradený, protože vaše názory jsou marginální. Cela ČR, když se to vezme, je marginální z pozice evropské ekonomiky, politického vlivu i kulturních vzorců. Jediné, čím může ČR obohatit jsou lidé jako Jágr nebo někdo na tomto levelu, ale věřte, že sportovci jsou bez vlivu, jsou obchodní komodita, která je politicky nezajímavá, protože lidi obvykle volí ty, co umí mluvit…To je věc, co sportovcům chorobně nejde a vypadají za mikrofonem jako pologramotní posunkáři s verbálním ochrnutím.:-)

        Neúspěch žádný není, vše je v nejlepším pořádku, nikdy svět (aspoň Evropa) nebyl tak jednotná a hlavně BEZPEČNÁ jako je dnes!!

        Když se podíváte na 70. a 80.léta kdy tu řadily Rudé bribády a RAF, stalinističtí teroristé, vraždil terorista Carlos, který byl marxleninskou levicí najímám (kontraktační setkání mj. za asistence StB proběhly v Praze), pak fašisté v Itálii a irští nacionalisté v Irsku mají na svědomí několik DESÍTEK tisíc obětí. Dnes máme tedy Evropu klidnou a politicky NUDNOU až běda. V Itálii probíhala tzv. „olověná léta“, kdy marxleninští extremisté a fašisté se nedokázali smířit s tím že italská socialistická strana přijala vládní odpovědnost a šla do „velké koalice“ s konzervativci z Křesťanské demokracie místa aby hnala na barikády a vedla třídní boj, radikální komunisté jako Massimo D’Alema zkrotli navlíkli saka a stali se z nich socani (o generaci mladší Mogheriniová jako mladá komunistka to tehdy brala jako zradu, ale pak pochopila že vlak už komunistům ujel a že nejde bojovat proti kapitalismu, když dělníci naopak volí až krajně pravicové strany, co chtějí snižovat daně a oddělovat se od zaostalých jižanů, co neumí níc jiného než stáčet víno a pěstovat brambory, oni milánská a turínská „dělnická šlechta“ si mysleli, že jsou skoro podílníci „Agnelliho“ konglomerátu, který povýšil do stavu „dvorního dodavatele“ státu – tedy toho fašistického – až sám duce Benito – dnes když vidí, jak je na tom německý dělník u Daimlera a v BMW volí zase fašouny z Ligy severu, a přitom nechápe, že dobrý a pro něj nesrovnatelný plat německého dělníka – je dán liberálními právními a sociálně vymahatelnými právy v Německu). To samé se stalo na Západě kdy socialisté razili heslo nové levice – Třetí cestu. Ta Německu právě dnes pomohla proplout úskalími druhé poloviny první milenniální desetiletky bez poskrvnky a dnes i s uprchlíky jsou to EKONOMIČTÍ Stachanovci EU…

        Dnes vidíme to samé jako tehdy, extremisté jsou zahnáni na okraj a veřejně se s nimi nemluví – v Nizozemsku Wilders odmítal veřejné debaty, protože se bál že by musel dokladovat nějaká fakta. Teď po holandském debaklu fašistů nastal další debakl, kdy neofašistická AfD získala v Sársku v zemských volbách 6,5% hlasů. To má být lídr alternativců proti liberálnímu střednímu proudu, který jde proti extremistům typu komunistů a fašistů – spojených dnes do koalice proti globalismu, kapitalismu a liberalismu? Má podporu jako regionální parta Tyroláků ve Wörglu hájící místní folklor vlastní měny:-).

        A Schulz pořád boduje v celostátních průzkumech díky tomu, že jde tvrdě proti postkomunistickým zemím a chce vozit uprchlíky (na původní návrh Aliance 90/Zelení) uprchlíky z uprchlických táborů první třídou rovnou do zemí, co si na základě kvot převezmou. Což byl mj. návrh už v roce 2015 na předsedu EU frakce Zelených, kdy kandidovala žena velmi inteligentní a politicky schopná Franziska Kellerová. Nikdo nevěřil že kvoty a vožení sem celých rodin na naše náklady může v EU přes xenofobní nálady někdo přijmout. A hle – je to realita a strany co mají toto v plánu (Merkelová, Schulz, francouzští socialisté dnes Macron dříve Hollande, nizozemští liberálové na čele s Ruttem, nizozemští a němečtí Zelení, ti rakouští uhájili dnes post prezidenta POPRVÉ v historii – stejně tak v Belgii kdy sice vyhráli neofašisté, ale společné vládnou sily valonských socialistů a vlámských liberálů – odkud pochází současný leader liberálů v Europarlamentu Verhofstadt – tak tyto síly drží spoutané socialisticko-lidovecko-liberální většinou v parlamentním ghetu. Takže pohoda, jazz…

        • Já jsem si to tedy vyjímečně přečetl a moc tomu nerozumím.
         Takže nějací Italové, Němci a Francouzi si usmysleli, že budou do jiných zemí vozit uprchlíky, a ty země je přijmou?
         Ale taty u nás je nechceme, ovšem to nikoho nezajímá, zejména ne liberály, kteří jsou tak svobodní, (vlastně liberální) že je názory nějaké lůzy nezajímají.
         Sportovci neumí mluvit, ale ten Schulz, co do mikrofonu řve jako Hitler (a to samé co Hitler) je skvělý řečník, i když je nevzdělaný, hloupý, fanatický a feťák (to byl Hiler také) a alkoholik a sebevrah k tomu.
         S extremisty nikdo nemluví, a občané jsou nadšení ze vládních liberálních koalic, a ty prosazují negry a čmoudy….
         Sakra takže vlastně ti západní občané tu verbež chtějí.
         A tady se dost zamotávám, protože pokud je chtějí, proč se je neberou, ale chtějí je vozit 1. třídou k nám?
         Je to dost zamotané, a upřímně, já tomu vlastně rozumím.
         Jste opilí mocí, nesmírnou, totalitní mocí, s výhledem na moc ještě větší.
         A chcete vládnout světu, bez kompromisů, bez milosti, bez zábran.
         Ve skutečnosti ale vaše moc padá.
         Buď vám jí seberou muslimové- a tomu věřte, že s úchyláky se bavit nebudou, nebo vám jí sebere „lid“ v občanské válce.
         Což je vaše šance, zachránit si holý život, protože muslimové vás konkrétně rozhodně zabijí.
         Krčím rameny, násilný diktát EU jako výraz liberalismu?
         No, uvidíme, kdo nakonec vyhraje, ještě jste milánkové nevyhráli.
         Děláte účet bez hostinského, v Holandsku jste to prosrali, i když mluvíte o vítězství….pro vás je vítězství relativní neúspěch Wilderse, i když vaše strana prohrála doslova na hlavu.
         To samo o sobě svědčí, že vám k vítězství stačí málo, rakouský zelený fanatik utrpěl výhru, a vy se radujete jako děti, i když ve skutečnosti….
         Hitler neměl nikdy víc jak 50%, víte to?

         • „Naopak bych to upřesnil tak, že paní Janouchová se vyjadřuje velmi mírně a ohleduplně o současných poměrech ve Švédsku a rozhodně nepřehání. Že „země přestává zvládat migraci” je understatement (příliš slabé vyjádření, pozn. red.), podle mne vládne do značné míry lokální anarchie. Právní stát měl už delší dobu jisté problémy a s migrací se jeho slabost ukázala v celé nahotě. Policie není schopná zajistit ani zákonný pořádek, ani bezpečnost občanů…“
          http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Je-tu-doba-temna-Zeny-nosi-naramky-neznasilnovat-Jen-pres-nase-mrtvoly-to-jim-vsichni-musime-rict-napsal-nam-ze-Svedska-krajan-Pleva-481205

          • No to vis, ve Svedsku zas v pruzkumech vedou populisticti a krajne pravicovi Svedsti demokrate, co chteji usporadat referendum o vystoupeni z EU:
           http://www.express.co.uk/news/world/783836/Sweden-Polls-Elections-Referendum-Migrant-Crisis
           Podle meho se vec ma tak, ze diky internetu uz stat nepotrebuje na propagandu terenni propagandisty (lokalni nazorove vudce), protoze media uz to zvladnou za ne (paradoxne to jsou tak jedny z prvych obeti robotizace).
           Pokud stat propagandisty ma, tak vzdycky na konkretnich postech v konkretnich organizacich (Janda v Evropskych hodnotach) a jejich ukolem neni nekoho presvedcovat, ale prilepit je na medialni organizaci (zde CT), aby to tam ridili. Medialne- propagandisticky vystup z jejich vlastnich akci je jen vedlejsim produktem, o ktery uz ani tak nejde. Ani tak nejde o propagandisty, jako o kadrovy dozor.

           Coz znamena, ze lide delaji to, co se jim rekne a to ve sve vetsine a bez vyjimky. Ovsem pouze do okamziku, nezli dojde na osobni zusenost, pak se vse meni. Tak je to vlastne s celym procesem vychovy: Naucit muzes koho chces co chces, ale tve uceni bude platne jen do prveho ucednikova styku s praxi.
           Ondrej tu funguje jako dinosaurus a odvadi praci zcela marnou, nebot nikdy nikoho nepresvedci a ani nedokaze vytvorit nejakou nazorovou platformu. Uz pred kontaktem s Ondrou bud lide veri v to, co rika a prijimaji to, aniz by to cetli a naopak (neveri a nectou). Prehlednuti textu ocima a jeho ne/akceptace neni cetba, nybrz prubezny ne/souhlas.
           Myslet si o Ondrejovi muzeme co chceme, ale co je u nej nebezpecne, je tohle jeho vtahovani diskutera do modusu minulych a davno neplatnych forem manipulace. Takhle se to uz nedela, protoze to nefunguje. Nebezpecne to neni proto, ze by jeho myslenky byly nejak obavane, ale ze se z toho blbne, resp. spoludiskuter stagnuje, zatimco doba a metody jsou uz nekde jinde.
           Jak je chytrej, tak je blbej a tohle mu muzu klidne rici, protoze to stejne nepochopi. Uz prilis investoval do zastarale metody utloukani argumenty v diskuzi, nez aby tuhle metodu dokazal zmenit. Uz je prislis stary a dela to prilis dlouho a kdyby s tim mel neco udelat, sahne mu to primo na dusi a hned s tim skonci.

           Takze to Rakousko, no…zrejme jiz doslo k setkani s necim, co nechteji. Svedsko take tak. Samozrejme sila impulzu nutneho ke zmene je u ruznych spolecenstvi ruzna, nekteri jsou citlivejsi (Madari), jini jsou uz lehce dementni (zrejme z dopadu infantilniho detstvi proziteho v socialnim statu). Jini maji demenci uz v nature… Jednou to samozrejme bouchne tak jako tak…cim drive, tim bude vybuch normalnejsi (koho nebudou chtit doma, toho poslou, odkud prisel). Cim pozdeji vybuch prijde, tim bude perverznejsi a bude veden kolektivni sebe(!)nenavisti za to, ze jsme to „my debilove“ nechali dojit tak daleko. Nakonec to kazdemu dojde, jen u nekoho bude vyrovnani se s chybou racionalnejsi, u druheho pujde spise o vybuch ve forme nejake patologie z presponovaneho ponizovani se.

           Tohle jso normalni reakce, ktere se deji na vesnicich uz tisice let, v mestech a statech neni tohle pnuti tolik videt, ale v zasade je to to same: Tak dlouho te ohybaji, az ti bouchnou saze a cim vice te ponizuji, tim je vybuch emocionalni. Vsak to zname ze skoly, z vojny atd.

          • Embéčko: „Ondrej tu funguje jako dinosaurus a odvadi praci zcela marnou, nebot nikdy nikoho nepresvedci a ani nedokaze vytvorit nejakou nazorovou platformu.“ – on má tu smůlu, že prezentuje a propaguje úpadkové, neperspektivní a v konfrontaci s realitou i směšné názory a proudy. Před deseti lety byl horlivý neoliberál, těžký pravičák, který boural diskuze na levicových blozích. Když po krizi 2008 pochopil, že globalistický neoliberalismus či neokonzervatismus je téměř zločinná a katastrofická ideologie, přesunul se doleva a pléduje tady za multikulti sluníčkovskou zelenou ideologii (samozřejmě s neoliberální příchutí a základem), což je další slepá ulička ve vývoji lidstva. A protože tato zpotvořenina má v současné době převahu v Evropské unii a jejích orgánech, cítí se být schován v převládajícím proudu a tudíž i se svým menšinovým zaměřením součástí majority. Nechápe, že esenciální neschopnost zelené, multikulti a neoliberální EU konat přiměřeně okolnostem, neschopnost orgánů unie a vlád jednotlivých států přijímat účinná opatření, povede ke krachu EU, a to bude dobře. Což už mne jako bývalého eurohujera ani nemrzí. Jeho vliv na úroveň diskuze je skutečně negativní, to máš pravdu, protože odvádí pozornost od realistických řešení, ale na druhé straně přináší do české debaty pořád ještě převládající úpadkové myšlení západní Evropy. Což je přínosné v tom, že nám vysvětluje, na co si je nutno dát bacha.

          • „Což je přínosné v tom, že nám vysvětluje, na co si je nutno dát bacha.“
           Ano, to je opravdu prinosne, sam bych na to nikdy neprisel, jeste ze ho tu mame.

 14. Opet odklonim od Fagana ktery vam tu kaze burzoasni moralku

  a ukazi Matku Prirodu v nekolika podobach.
  To jako ukazku a varovani ze mohou byt i jina nebezpeci nez Faganem presentovany pry pristi sveto-ismus,
  Ze svetova pristi mohou mit uplne jinou podobu nez nekteri politici v hlavach nosi
  kdyz sveta vladkyne lidi a jejich sidla kosi !

  Matku Prirodu tu jako neznou a laskujici :
  „pratelskou“

  tu trochu mene:
  „mene pratelskou“

  a zde uz rozezlenou ! :
  „nepratelskou“

  • Respektuji prani

   a pro radost Panovi blogu davam jen odkazy na videa
   ne videa primo jako predtim!
   Nezasiram moudra sbiram 🙂

 15. Clint Eastwood:
  Všichni nechají všechny ostatní na pokoji.
  Miroslav Macek:
  Napadne někoho alespoň jeden jediný zákon, který byl schválen během tohoto volebního období a je něčím doopravdy prospěšný pro naši zem a její občany? Možná nemám ucelené informace, ale já vnímám POUZE samé zákazy, likvidace, příkazy a buzerace, regulace, kriminalizace – a naprosto neuvěřitelně dokonale propracovaný systém penalizací, cožpak může být cesta k rozvinutému socialismu jiná?

 16. Od Faganovskeho svetonazoru k problemum „doma“

  POUZE samé zákazy, likvidace, příkazy a buzerace, regulace, kriminalizace
  vidi obcan
  a jak to vidi predseda vlady ?

  Po zkušenosti se dvěma válkami, Mnichovem, nacist.totalitou, životem za železnou oponou, s divokými 90.léty, je dobře, že jsme součástí EU.
  napsal na twitter Bohuslav Sobotka

  Zajimave jsou reakce ctenaru , prekvapuje ze tolik lidi se rozcililo nad vyrazem „divoka 90 leta“ ktera spravne v historicke posloupnosti na konci udalosti s naslednym vstupem do EU.

  Pohadejte se take ale zkuste trochu vyssi uroven nez na twitteru.
  Ma pan premier pravo napsat ze 90 leta byla divoka?
  Nejde o sled udalosti 1svetova 2 svetova a naciste pak komuniste a pak Samet,
  Jde o to zda Samet s obcanem zamet jestli opravdu mel ci nemel zda 90 leta byla „divoka leta“
  Byla nebo ne ?
  Nedesi vas primitivnost nekterych vykriku?
  Hlavne ze zadna divoka leta ale leta svobody kdy si konecne obcan Ceskoslovenska mohl rikat co chtel a cestovat kam chtel!
  Ze pri jeho svobodnem recneni jini lide republiku rozkradli vykradli ? At si, ale ja jsem si mohl rikat co chci a cestovat kam chci ?
  Twitter si zada strucne vety a k lepsimu pochopeni pana premiera by bylo asi treba jeho dovysvetleni jak to myslel “ ze po divokych 90.létech, je dobře, že jsme součástí EU“

  Jako vyhrada k panu premierovi je jeho vstup do komentaru kde pise:
  Co vam ta strasna EU diktuje, clovece?
  Jak je mozne ze se nazory predsedy vlady tak zasadne lisi od nazoru obcanu?
  A je jich a bude stale vice , po dalsich zakazech a prikazech ve stale mene svobodne republice 😦
  Co se zmeni na podstate veci a problemu bude li obcan presne vedet zda zakaz a prikaz je jen zalezitost vlady CR nebo je to na prikaz EU ?
  Jak je mozne ze po vsem co EU pozaduje a vyzaduje to pan Sobotka vidi jinak nez obcan ?

  • Sobotka je – díky třeba i poslaneckým náhradám – vzdálen starostem obyč. občana a tedy nechápe, že např. požadavky na zvýšenou ochranu životního prostředí, včetně cen a dostupnosti energií, které občan západní Evropy se svým troj až čtyřnásobným platem uhradí levou rukou, jsou pro českého středněpřímového bulíka (o důchodcích nemluvě) likvidační. Jestliže něco ohrožuje samu podstatu existence, pak se to jeví jako strašné, což ten bulík nechápe. Doplňuji – ten bulík Ondřej to nechápe a potvrdil to spodním komentářem.

   • S panem Sobotkou naprosto souhlasím. Jsem také volič a ČSSD má 20% voličů a další proevropské strany mají zase své voliče, takže málo nás není. Takže opak je pravdou, malo je voličů co chtějí ven z EU soudě podle preferencí Okamury, Zemanovcu a Klausovcu reprezentovaných Machovými Svobodnymi. Vyrabejte si energie sami, prijdou-li vám drahé. V Německu tuto politiku dávno maji. Říká se tomu Energiewende.

    • Ano, Energiewende je druhým největším omylem katastrofální merkelovské politiky, hned po přístupu k migraci. Odklon od jádra zaplatí Němci během deseti let zdražením energií nad jejich možnosti a nestabilitou energetické soustavy, o zhoršení životního prostředí díky návratu k fosilním palivům nemluvě. Postavit babu do vedení státu je většinou malér.

     • Ne, nestabilitou energetické soustavy to zaplatíme my. Už se na tom pracuje, neb Němci via EU prosazují nové řídící centrum pro nákup podpůrných služeb a dalších pro „náš“ region do Mnichova.
      Energetika jako zbraň!

    • Zajisté, Mr.Fake News. Není nad to, když je coby „ekologický expert“ nazýván do věcí mimo svou odbornost kecající absolvent politických věd vybavený přebujelým sebevědomím a životními zkušenostmi zahrnujícími výhradně politikaření.
     http://byznys.ihned.cz/c1-65671490-v-nemecku-si-chteji-lide-vyrabet-elektrinu-sami-rika-ekologicky-expert-arne-jungjohann
     http://arnejungjohann.de/profile/

     A jak moc úspěšná ta politika je a co přináší koncovému spotřebiteli, to už si můžete u zlotřilých statistiků z Eurostatu zjistit sám
     http://apl.czso.cz/pll/eutab/html.h?ptabkod=ten00117
     Ještě štěstí, že nás v ČR okrádá jenom neekologický ČEZ s jeho předraženou jadernou elektřinou.

     • Zase tu zaměstnanec pražských kotelen povídá nesmysly. Dánsko i Německo mají levnější el.energie v netto cenách než ČR, že je celkově dražší je tím, že si Němci i Dánové dobrovolně na ně uvalili vysoké ekologické daně.

      https://cdn.i0.cz/public-data/0a/01/2ecc35e834f0b404f940a22d972e_w640_g19ef093a241111e6a3e5002590604f2e.jpg?hash=5ed652f19f65c724f6e8a5d138de98e3

      Je legrace, když někdo je svoji vládou ustavičně okrádán, ale jeho pochroumané sebevědomí mu velí takovou vládu hájit a tím i svoji národní „čest“ když se jim ti, kde to jinak a podstatně lépe, zato posmívají… Ono stačí jen jet do Němec a zkusit si tam dát Schitzel v hospě a zjistit jak „pekelně“ je drahý:-) Jistě, pro Čechy bezesporu…

      • Ano, Nemecko ma levnejsi energie, jenom jsou celkove drazsi.
       Nemecku se uprchlici ekonomicky vyplati, jenom se na ne musi doplacet miliardy.
       Dekujeme za osvetu.

       • Dražší jsou pro to, že si to lidé sami odhlasovali, jako vlastníci v družstvu majitelů bytů, když si odhlasují vyšší zálohy na opravy bytů, pak nemají „celkový nájem dražší“.

        Ale to vy asi nepochopíte. Jen tak pro Vás, kolik si myslíte že berete. Rozmyslete si odpověď než (si sám sobě) odpovíte. Možná to budete mít složitější podle toho, za koho se považujete a podle toho, kde žijete. Nic méně je jasné, že touto otázkou se možná již nějakou dobu trápíte sám.

      • Jo, eurostat má ve svých tabulkách nesmysly. Svatá pravda se nachází výhradně v Ondřejovských grafech. Že jsou ta čísla stejná, jen v tom vašem grafu je koncová cena vztažená na 100 kWh místo na 1 kWh z tabulky, to je na elitně vzdělaného Fagana už příliš složitá matematika. 😀
       Na netto ceny vám, s prominutím, sere Bílej tesák. Koncovému spotřebiteli totiž na fakturu za elektřinu sice napíšou netto cenu pro informaci, ale celková částka k zaplacení je až ta včetně všech daní a poplatků za OZE. To je na tom vašem grafu včetně té světlemodré části, která německou cenu hezky šroubuje až ke 30€ za 100 kWh a tu obnovitelně větrnou dánskou přes hranici 30€.
       Je to legrace, když někdo skáče na řeči o levné ekologické elektřině, kde láce vzniká tím, že takový obnovitelník neplatí obvyklé příspěvky na fungování a rozvoj sítí (obnovitelná elektřina se nejspíš přenáší vzduchem :D), nemusí řešit problémy se stabilitou soustavy, protože tu zajišťují ty fujtajblové předražené klasické zdroje, a ještě má zaručeno zákonem, že od něj distributor musí elektřinu odebírat přednostně vždy a za každou cenu.
       (Slovy feldkuráta Katze: „To se nám to hoduje, když nám lidi půjčujou!“ 😀 )

       • „Na netto ceny vám, s prominutím, sere Bílej tesák“.

        tak to jsem chtěl slyšet, pak pro Vás platí tato má replika právě na Vás co na embéčka

        https://taras2.wordpress.com/2017/03/24/muze-za-to-kokes/comment-page-1/#comment-13075

        P.S. Oběd si ohřejte v kotlíku na ohýnku, chrastí je i v soukromých lesích zdarma, tak proč si pro něj nedojít. Vždyť platit za energii, když může být zdarma může jen hlupák. Já naproti jako správný hlupák si za ten komfort ohřát si ho na indukci z offshore větrné farmy Alpha ventus v Severním moři a zvýšit si pravděpodobnost že dostanu „raka“ o pár let později než Vy, rád něco zaplatím:-)

        • Nechci slevu zadarmo…. :-))))))
         Tak to mě zlomilo. Palec nahoru, musím uznat, jako příspěvek do programu na Den učitelů skvělé, akorát co ti chudáci mezi nima co ještě mají vlasy….
         Ne, nechci se smát jako jiní, čistá energie je fakt vážná věc, chce to jen vychytat pár mušek, jako třeba přechovávání eko-energie pro chvíle kdy nesvítí slunce,ale i na tom se pracuje, Ondrča má pravdu, a je dobře že dobrovolně hlasuje pro vyšší daně, protože tím udrží Německo v čele pokroku a tak to má být !!
         http://www.hybrid.cz/nemecko-vymysli-skladovani-energie-v-horkych-kamenech

         • No vidíte, když nebudete lpět na tom, co vám podle váš zavedla asociální Topolánko-kalouskovská vláda, tedy že dodnes babišo-sobotkovská koalice kočičí pracky použivá paskvil z jejich „daňového baťohu“ tedy TAKZVANOU „rovnou daň“ 15% – a uděláte alespoň opticky to, co mají v tomto ohledu v Německu – máte šanci, že tímto zkulturněním dospějete i k tomu, že si budete v rámci zdravotnické solidarity přispívat více na rýmu a mít společně více prostředků na onkologické nemoci, abyste nemuseli sbírat víčka pro děti…

          *****

          Německo zdravotnictví (11,3 % HDP; 76 % z veřejných peněz)
          V Německu funguje kombinace statutárního a privátního zdravotního pojištění. Všichni občané musí být pojištěni (naproti tomu Česká republika 7,4 % HDP; 83,5 % z veřejných peněz).
          V Německu má spoluúčast na zdravotní péči dlouhou tradici. Zdravotní pojištění má dvě části, tzv. duální systém – povinné veřejné zákonné pojištění a doplňkové soukromé pojištění. posílením konkurence mezi pojišťovnami a poskytovateli zdravotní péče vidí východisko v obnovení finanční stability zdravotnického systému.

          Zdravotní péče je financována na principu solidarity. Pojistné je vyměřené jako dané procento z příjmu. Výše pojistného není jednotně dána zákonem a liší se u jednotlivých pojišťoven, obvykle se pohybuje mezi 12 až 13 %. Pro klienty jedné pojišťovny je ale sazba stejná. Z pojistky je hrazena péče o rodinné příslušníky. Pojistné z jedné poloviny platí zaměstnanec a z jedné poloviny zaměstnavatel. Důchodci platí polovinu a druhou za ně platí penzijní fond. V Německu je zákonem stanovená hranice příjmu, nad kterou nejsou občané povinni uzavřít zákonné pojištění, ale mohou si sjednat dobrovolné zdravotní pojištění nebo se nepojistit vůbec.

          P.S. Když si podrobně přečtete třeba u toho zdravotnictví ty sazby, procenta a podíly – zjistíte kde je zakopán pes a čím to je, proč se mají Němci jak se mají a v čem je rozdíl oproti Česku. Jestli to není náhodou v tom, že si Češi myslí, že je něco co je ve skutečnosti snad nejnákladnější věcí ve veřejné správě vůbec, že je prostě zadarmo. Pak je smích jen infantilním projevem vlastní hlouposti a bezmocným projevem toho, že snad mít se líp si ani nezaslouží, když souhlasí s recepty, které jim přinášejí jejich „obchodníci s deštěm“.

        • http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/1081246-pole-ciste-energie-spotrebuje-mesicne-22-tisic-litru-nafty
         Jak ekologické!! 😀

         http://zpravy.e15.cz/byznys/prumysl-a-energetika/dane-a-poplatky-za-zelenou-energii-ovladly-nemecke-ucty-za-elektrinu-1101021
         Jak výhodné!!! 😀 Tedy, jak pro koho…

         Jedna zajímavá zkušenost z větrně obnovitelného Dánska: „..vzhledem k výkyvům produkce závislé na síle větru si nemohli dovolit zavřít jedinou ze stávajících konvenčních elektráren a výkyvy způsobovaly problémy v síti.. Norská zpráva zmiňuje také vysoké provozní náklady.“
         https://www.novinky.cz/veda-skoly/266629-pad-ekologicke-modly-vetrne-elektrarny-vyvolavaji-zmenu-klimatu.html
         Když tolik chcete, klidně si dál plaťte za komfort obnovitelných čerpadlářů dotací. Já se spokojím s elektřinou z Temelína. 😛
         P.S. Fyzikální zákony nepřehlasujete, neoddemonstrujete ani nepřekřičíte, elitní vzdělanče.

    • Němci s tím mají své zkušenosti.
     Např. ještě v únoru 1945 bylo jasné, že díky vůdcovým zázračným zbraním Německo vyhraje ii. světovou válku!

   • Presne!
    O vetu zkrat aby ses vesel do Twitteru a prilep mu to tam do komentaru.
    I kdyz u neho stejne vse marno .

 17. Cim vic jsem nucen Fagana cist tim vice vidim jak ctenare presvedcuje o svem mimonstvi,
  kdyz cim dal mene prinosnych prispevku vklada
  ze az obava o jeho dusevno se vkrada:-)

  Vyrabejte si energie sami, prijdou-li vám drahé. V Německu tuto politiku dávno maji. Říká se tomu Energiewende.

  Slunce prestane svitit vitr foukat a hned „nezeleny“ proud z Temelina tece do bundesrepubliky a kdyz ani to nestaci tak zapinaji odstavene nezelene elektrarny.

  Tarasi Tobe to mozna dela dobre jak se sam znemoznuje svymi polopravdami, ale ja naopak chapu temperamenty jako vittta a podobne dalsi kteri po precteni kazde prolhanosti ci polopravdy maji cim dal vetsi chut ho kopnout do prdele 🙂
  Kdy uz konecne tomuhle demagogickemu Merkelistovi z nadrazi Frankfurt zapnes
  „maul halten“ wokynko ?

  • Víte, Astre, že vnímání toho, co je prolhanost, polopravda, demagogie atd. se může zatraceně lišit?
   Fagan to s copy-pastováním při své misionářské práci pro dobro zaostalého domorodého lidu určitě přehání /já to většinou bez problémů přeskakuju/, ale v řeči zdejších šamanů i těch, co po nich všechno papouškují, čtu tolik polopravd a demagogie…kam se na to hrabe.

    • Sáhnu po jednom z neškodnějších příkladů:
     Když Taras slyší „mladá generace“, vykreslí portrét nagelovaného fracka, který sráží cyklisty a pouští si k tomu nahlas nějaké dum dum dum. Jako důkaz uvádí uliční hudební show, jednu z mála ukázek populárního žánru zv. flash mob, ve které mladí nepřevládají.

     • A nepletete si příklady s důkazy? Já to vnímal jako příklad toho že většinu mladých lidí nepřitahuje klasika ale mnohem více ono „duc duc“. Těžko podezřívat Tarase že neví, jak hojně se, flash mob obecně, mladí účastní. Co když jste se takového zkreslování skutečnosti, právě teď dopustila vy?
      Samozřejmě neúmyslně, ale jen proto že vaše vnímání toho, co je prolhanost, polopravda a demagogie se zatraceně liší od např. Tarasova vnímání.

      • Zůstaňme u toho Tarasova obrázku mladé generace coby houfu namyšlených a agresivních fracků bez veškerého smyslu pro jakékoli kulturní hodnoty.
       Já naproti tomu u mládeže žádné podobné sjednocující znaky nevidím. Jsou takoví i makoví, svou růzností se podle mne podobají generacím rodičů i prarodičů. Proto ten Tarasův postoj vnímám jako demagogii. Je to takhle pro vás srozumitelnější?

       • V první řadě je úsměvné, jak vzniklo to, co jste si vybrala jako příklad mého demagogického způsobu zneužívání faktů. Na video jsem narazil náhodou, při četbě starších Neffových Hyen, on ho dal na konec textu o pejscích bez jakékoliv návaznosti na článek, asi se mu to jenom líbilo. Ódu na radost znám, takže jsem to sem dal nikoliv kvůli hudbě, ale kvůli tomu, že se mi zalíbil podtext: osamělému hráči na basu se povede jednoduché vrzání, když se však připojí další desítky muzikantů, vzniká cosi vyššího, monumentální dílo. A dal jsem to sem kvůli přepjatě směšnému individualistovi Faganovi, který je i ve svém pokročilém věku v katastrofálním konfliktu se zdravým rozumem: bez vysmívané společnosti a dělného lidu by si ten svůj liberální zadek ani neutřel. Teprve dodatečně mě napadlo, že mezi diváky a ani mezi hráči není nikdo z oné kritické skupiny nagelovaných patnácti až třicetiletých, kteří pášou ve společnosti nejvíc škod, nejenom na silnicích.

        Jinak subkultura, charakterizovaná vyznáváním patologicky primitivního řevu, dus dus, s nagelovanými a divně sestříhanými hlavami, bezuzdně sprejující a fetující, nevychovaná, páchající výtržnosti na fotbale a oproti svým předchůdcům zjevně o dost hloupější, tahleta skupina mládeže je v nastupující generaci velmi výrazná a významná, netroufám si odhadnout její podíl v procentech, ale zřejmě třetina bude málo, spíše polovina. Ve chvíli, kdy toto označíte za demagogii, jste na své oblíbené ztracené vartě, v rozporu s elementárními fakty.

        • Cituji Vás „tahleta skupina mládeže je v nastupující generaci velmi výrazná a významná, netroufám si odhadnout její podíl v procentech, ale zřejmě třetina bude málo, spíše polovina“. A nějaké důkazy by nebyly? Anebo jak bylo receno, jen bohapusta demagogie v lepším případě jen „ageingove“ pochopitelná zaujatost?

         • Dokažte, že to tak není, ne?
          Jako Fakemann v tom máte praxi.
          Kvalitu mládeže ovlivňuje mnoho faktorů.
          Počínaje obejítím evoluce pomocí umělého oplodnění, přes zvýrazňování, či vymýšlení vrozených vad, konče rozsahem politického zneužívání.
          V tomto případě tolerance, nebo dokonce povzbuzování k agresivitě, pohrdání starými, a dokonce pohrdání normálními lidmi. (bílý, heterosexuální muž co by hrozba)
          Též mládež ovlivňuje toxické a návykové žrádlo, pohrdání pohybem a podpora zneužívání drog, maskovaný pokyteckým bojem s nimi.
          Těch faktorů je mnoho, ale jedná se o faktory spíše logické, než prokazatelné nějakými důkazy, výstup je pak realita.
          Myslím, že je také otázka, do jaké míry se zlotřilá mládež věkem změní, změna věkem je stejně přirozená, jako oportunismus mládeže.

          • Logika dokazování,že něco neexistuje, je snad vlastni jen řemeslníkům. Normální člověk, a náš právni řád, mysli na fakt, že lze dokázat jen co je anebo bylo:-) Proč tak a ne opačné, s tím Vás nebudu obtěžovat:-)

          • No jo…
           Tak to omluva, Ondřeji, mělo mi být jasné, že vám to „nezapálí“ a že můj text nepochopíte.
           Když se jídala vtipná kaše, stál jste dost vzadu…..

          • At si fagan vezme do ruky pytlik bonbonu a postavi se pred libovolnou skolu, pak uvidi, ze ma Taras pravdu. Nejak nechapu, proc urciti lide pozaduji dukazi neceho, co je zcela ocividne.

          • Když já myslím, že se to líp spočítá na „hamburgerárně“ na Raststation Oed na A1 Westautobahn. Tam vylezu a vidím přesně 57,6% mladých budižkničemů:-)

         • Mno…
          Pokud jde o hudbu, tak např. v těchto dvou řebříčkách naprosto dominují Hip-Hop a Punk.
          http://www.bestmusic.cz/zebricky/top-100-kapel/
          http://bandzone.cz/bestof/2012/bands
          Pokud jde o gelování vlasů, tak když si zadáte do Google „Pánský vlasový gel“, rozhodně zjistíte že nejde o nějaký okrajový výrobek. Vezmete-li v úvahu že nabídka se řídí poptávkou je nabíledni že nejde o poptávku marginální.
          Náklady městských částí na odstraňování tzv. graffiti dosahují ročně desítek milionů korun což také o něčem vypovídá. Problémy s fotbalovými fanoušky netřeba komentovat, stejně jako vědomostní kvality žáků vycházejících ze základních škol.
          Co se vám na Tarasovu konstatování nezdá? Maximálně se s ním můžete handrkovat o ta procenta ale on přece jasně píše že jde o jeho odhad. Proč by vám měl pro svůj odhad předkládat nějaké důkazy? Když se vám jeho odhad nelíbí vytvořte si svůj a neplkejte tu, spolu s třešní, o nějaké demagogii.

        • Tomu už chybí jenom věta: já přece nejsem rasista /xenofob / stařec nenávidějící všechny pod pětadvacet /, protože znám jednoho cikána / Turka / osmnáctiletého kluka /, který je celkem slušný člověk.

         • Když po tom tak toužíte, tak tady to máte: já znám jednoho (staršího) cikána a z toho, jak se on vyjadřuje o „romské“ mládeži, by se každý správný lickoprávní humanista osypal. Možná by dokonce padlo i nějaké to obvinění z rasismu… nebýt to cikán. 🙂

   • A, třešni, „víte, že vnímání toho, co je prolhanost, polopravda, demagogie atd. se může zatraceně lišit?“

     • Proč si zjevně myslíte, že to individuální vnímání platí jen pro vás.

      • Když napíšu, že se vnímání může lišit, tak to znamená, že je různé. Individuální.
       Nejste snad individuum? Jestli jo, pak se vaše individuální vnímání může pochopitelně lišit od mého. Pokud nejste individuum, ale stroj, jde o jinou situaci.

   • Nepreskakujte a budete Faganovsky obohacena 🙂

    ale v řeči zdejších šamanů i těch, co po nich všechno papouškují, čtu tolik polopravd a demagogie…kam se na to hrabe.

    Ptam se s panem Mudrou : napriklad ?

    Jeste take niternejsi pohnutky ktere Vas vedou obhajovat experta na „Růženky z prasečáku“ 🙂

    • Víte, Astře, obecná měřítka na kvalitu života, energetickou bezpečnost a s tím související zásadní hodnotu podmínek dobrého zdraví – je kvalita životního prostředí. Jen hlupák na něm bude šetřit, jen primitivní ekonomiky jako Čína se stanou světovým exhalačním smetištěm, jen proto, že přijmou práci, protože ji vyspělé země na svém území nechtějí provozovat, protože je „špinavá“ a zatěžuje ekologický stav biosféry.

     Takže jak jsme na tom my a jak Německo, Dánsko nebo Švédsko – země které mají světový leadership v obnovitelných zdrojích, se odrazí právě v tomto.

     Healthy environments help contribute to healthy people. The concept of individual health being tied to the surrounding environment is increasingly being embraced. Data sets such as the Environmental Performance Index, developed by Yale University, evaluate the impact government policies have on environmental health affects on people and the vitality of a nation’s ecosystem.

     As in 2016, Sweden is viewed as the No. 1 country to offer „green living,“ according to 21,000 people from four different regions who filled out surveys for the 2017 Best Countries rankings. The rankings, formed in partnership with global marketing communications company Y&R’s brand strategy firm, BAV Consulting, and The Wharton School of The University of Pennsylvania, aim to assess global perceptions of the world’s biggest economies in terms of specific attributes associated with countries.

     #1 Switzerland
     #2 Canada
     #3 United Kingdom
     #4 Germany
     #5 Japan

     https://www.usnews.com/news/best-countries/best-green-living

     Ono se to už pozná jen na tom, jakého věku se tu dožijeme my, a jakého země kde obnovitelné zdroje mají především proto, aby žili lepší život. Anebo jsou na tom Yaleu blbci anebo placení Ilumináty korp.fašismu:-.)

  • Halten wokynko?
   Ted ctu na Novinkach pravy klenot:
   „Zastavim se na kus reci s blbcem a za 5 minut jsem na jeho urovni“ (c) Neznamy Diskuter

   • Jsem hrdina klávesnice
    pět ran do ní a do čepice
    vždy zachovám hrdou tvář:
    tu máš, hajzle, komentář!

  • Zkuste si do Německa někdy koupit aspoň podpalubák, evidentně nemáte potuchy kde ta země, o níž mluvíte vůbec leží a jak to tam vypadá, ostrovane:) A takhle je to se vším, Neználci co nic neví o zemí kde NEŽIJÍ a kde ani NEBYLI ani na zájezdu píší nesmysly o zemích, co neznají jen proto, že to říkala Růžena z prasečáku…..

   Největší podíl na celkových dodávkách elektřiny v Německu měly loni obnovitelné zdroje. Šlo o zhruba 26 procent, v roce 2013 to bylo o dvě procenta méně. Německo ale i nadále zůstává vysoce závislé na hnědém uhlí, které je nejšpinavějším fosilním palivem. Hnědé uhlí mělo na výrobě elektřiny podíl 25,9 procenta. To bylo o 0,2 procenta více než předloni.

   Ve srovnání s rokem 1990 produkce z obnovitelných zdrojů v Německu stoupla osminásobně. Uvedl to na svých internetových stránkách The Financial Times s odvoláním na čísla německého energetického výzkumného institutu Agora Energiewende.
   „Obnovitelné zdroje byly poprvé v historii zdrojem číslo jedna při výrobě elektřiny,“ uvedl institut. „Nyní trvale nahradily hnědé uhlí jako hlavní zdroj elektřiny v (německém) elektrickém mixu.“

   Podle ambiciózní německé energetické politiky známé pod názvem Energiewende (energetický obrat) chce největší evropská ekonomika do roku 2035 vyrábět až 60 procent elektřiny z obnovitelných zdrojů. Tuto změnu doprovází opuštění výroby elektřiny z jádra. Všechny jaderné elektrárny v Německu mají být podle plánu vyřazeny z provozu do roku 2022.

   Zpráva také ukázala ohrožení budoucnosti německých elektráren na plyn. Podíl plynu na výrobě elektřiny se loni snížil na 9,6 procenta z 10,7 procenta. „Elektrárny na plyn jsou dražší a není žádná záruka, že budou v budoucnosti zapotřebí,“ řekl FT šéf oddělení evropských analýz konzultační firmy Eurasia Group Mujtaba Rahman. Poznamenal, že energetické firmy nemají zájem stavět plynové elektrárny, i když emisní profil plynu je lepší než černého a hnědého uhlí.

   Emise skleníkových plynů v Německu loni klesly na 301 milionů tun, což byl nejnižší údaj od roku 2009, kdy Německo kvůli krizi v eurozóně sklouzlo do recese.

   Zpráva také ukázala, že celková spotřeba energie v Německu se loni snížila o téměř čtyři procenta. Německá ekonomika by přitom měla za celý loňský rok podle odhadů vzrůst o 1,2 procenta.

   ****

   Takže snad už jenom vzkáži embéčku, ona stará dobrá metoda „propagandy“, utlouct protivníka důkazy pravdy je stále tou nejlepší argumentací, jaká může být být…:-))))) I když Trumpíci vymýšlejí alternativní fakta anebo v postfaktické společnosti je ani nepotřebují a stačí jim že jim jejich voliči i přes to že ví, že lžou, tak jim věří, protože jsou už tak zubožení, že si tu jeho nirnávu šlehají namísto drahého koksu:-). Měsíční přístup na Breitbart stojí pár centů:-)

   Pro info Tarasovi – Cestou Energiewende jdou nejvyspělejší země světa proti kterým je ČR (nejen se svoji energetickou politikou africká rozvojová země), tedy nejen co se týče porovnání našich cen za energie vers. platů ale především, že se řadíme mezi země kterou lze označit za ropáka Evropy z hlediska úrovně emisí a celkového znečištění, kterým si kupuje HDP. To dělají jen zoufalé země co neumějí nic vymyslet, jen devastovat matku přírodu.

   Které země to jsou asi víte, jen připomenu mimo Německa Rakousko, Švédsko, Dánsko, Nizozemsko. Země která si sama a dobrovolně prolomí těžební limity na povrchovou težbu hnědého uhlí a dopustí tak jednu z nejhorších forem nevratných ekologických devastací je pro mne Kongem Evropy.

   • Hmm, a pročpak byla čerstvě postavena jedna z největších a nejmodernějších uhelných elektráren Moorburk v Hamburku ? prý za účelem náhrady za jaderný blok Brokdorf, aby prý s pomocí DOVEZENÉHO černého uhlí zajistila stabilitu dodávek elektřiny pro průmyslovou metropoli? nechce se mi věřit, to bude nějaký kec….
    Zdroj: http://technet.idnes.cz/vitr-nefoukal-nemci-pritopili-co-nam-zima-rika-o-energeticke-revoluci-12h-/tec_technika.aspx?c=A170202_140455_tec_technika_mla
    Hodně tam píšou o stabilitě, založené na fosilních palivech…
    Ale to jistě nemá nic společného s drancováním nějakého Konga, že ne, to Kongo si za svou ekologickou devastaci může samo, jako za zubní kazy a jiné nepříčetnosti, to je jasné.

    • Důležitý je globální pohled, celkový podíl OZE. Jinak samozřejmě pro někoho to je chiméra a nesmysl. Protože si dotyční myslí, že když budou pálit petky v popelnici že se jim nic nestane anebo že je atomová energie „čistá“ a nemá zdravotní dopady a rizika. Pro oba případy je tu tedy ono srovnání zemí, které mají své životní prostředí, kdy jsem srovnával s ČR země co mají JAKO HLAVNÍ PRIORITU ENERGIEWENDE, jak si v celkovém srovnání ekologie stojí

     https://taras2.wordpress.com/2017/03/24/muze-za-to-kokes/comment-page-1/#comment-13079

     Takže ono srovnání vychází nejen na základě použivaných technologií při spotřebě energií, ale i výše její spotřeby, podíl emisí v ovzduší, chemické a další exhalace, podíl průmyslu na exhalacích, podíl dopravy, atd. včetně dalších limitů pro rozvoj biodiversity, podíl živé a neživé přírody na rekultivaci průmyslových zon, které prochází transformací, stav vodních toků, kvalita stravy, kvalita a zpracování odpadních vod a celková recyklace a zpracování druhotných surovin…Takže jestli víte kdo toto heslo řekl a co tím chtěl vyjádřit, pak i tady na 100% platí

     Mysli globálně, jednej lokálně:-)

    • I „Růžena z prasečáku “ vi ze bez Slunce clanove panely nefunguji
     a stejne tak vetrniky bzum bzum nefouka li vitr.
     Nemecti experti rozhodli ze radeji spinavym uhlim nez obohacenym uranem,
     na rozdil od „energeticky neciste“ Ciny i dalsich zemi) ktera behem pristich 10 let postavi vice nez 100 jadernych elektraren.
     S Australii ktera ma podobne experty na zelenou cistotu jako jsou experti ve Spolkove republice Nemecko a jadernou elekrarnu si nepostavi i kdyz maji bohate zasoby uranu,(podle pruzkumu zatim nejvetsi na svete, jen mozna v Antarktide a Sibiri muze byt vic)
     https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_uranium_reserves
     udelala Cina mnohamilliardovy obchod a ke spinavemu uhli z Australie za mnoho dalsich milliard prikoupili i uran.
     Mimochodem proti vetrnym monstrum se tu farmari zacinaji bourit predevsim pro velmi neprijemny zvukovy doprovod behem „pracovniho“ vetru!

     • Problém je to, že Ružena opravdu neví vše, otázka pak je, jestli i Vy jste na tom stejně…

      „Závislost výkonu fotovoltaických panelů na intenzitě slunečního svitu
      K častým dotazům, které zákazníci pokládají, patří také dotaz jak se projevuje snížení intenzity slunečního svitu na výkonu panelů, Při oblačném počasí poklesne výkon fotovoltaických panelů na cca 30% a při úplně zatažené obloze se může výkon panelů snížit až na pouhých 10% deklarovaného maximálního výkonu fotovoltaických panelů.“

      Jistě, proto OZE NENÍ jen fotovoltaika. Ale mix těchto prostředků. Ostatně máte to v tom přehledu kolik se vyrobilo, TO ZNAMENÁ I VSITUACI KDY „furt nesvítilo“ Takže klid Astře, svítí tolik kolik svítí, fouká tolik co fouká = vyrobí se tolik co se vyrobí a ono to přesto DÁ NEJVĚTŠÍ PODÍL OZE Z CELKOVÉ VYROBENÉ ENERGIE. Prostě funguje to a podíl OZE se od roku zvětšuje. Máte to v té statistice co jsem sem dával zde

      Německé OZE mají za sebou silné pololetí, podíl OZE dosáhl rekordních 36,5 %
      Více na: http://oenergetice.cz/nemecko/nemecke-oze-maji-za-sebou-silne-pololeti-podil-oze-dosahl-365/

 18. Problém je to, že Ružena opravdu neví vše…
  Zato Fagan opet predvedl ze vi…
  😦
  dokonce vi ze:
  a při úplně zatažené obloze se může výkon panelů snížit až na pouhých 10% deklarovaného maximálního výkonu fotovoltaických panelů.“

  Tarasi jak dlouho jeste ?

 19. No konečně že jste už konečně pochopil vaše mylné přesvědčení, že když nesvítí sluničko, tak solarpanely „nefungují“…:-). Proč to necháváte dojít vždycky tak daleko, vážně nechápu…

  • a propos, žijete asi na nějaké „planetě stínu“, tady máte statistiku počtu hodin, kolik svítilo slunce na jednotlivých místech v Německu za 30 let sledování v celkovém úhrnu počtu hodin ročně. Když vezmete že slunce bude svítit v průměru 10 hodin denně, tak těch dnů je pořád více % než kolik se v Německu celkem vyrobilo el. energie ze všech OZE….Takze co budeme dělat až nebude svítit slunce je otázka asi takové relevance jako, co budeme dělat když se přestane otáčet Země…

   https://www.currentresults.com/Weather/Germany/annual-hours-of-sunshine.php

   • Jestli oni ti Němci neberou ty negry právě kvůli té elektrice.
    Myslí si, že svým sluníčkem v srdci rozjedou i solární panely!

    • Jen aby ty panely nevzaly za své až pod nimi budou imigranti tábořit. On takový ohýnek z všelijakých hořlavých odpadků není žádné sluníčko. 🙂

     • Ovšem stále zůstává jeden trvalý problém – účinnost při konverzích energie:
      elektřina ->chemie ->elektřina

      • „elektřina ->chemie ->elektřina“
       Oh, já jsem laik, na mne nemůžete tak stručně. 🙂
       Když tedy laicky uvažuji:
       1) Za předpokladu že energii čerpám z (prakticky) neomezeného a levného zdroje, za který slunce považuji, jde pak především o její distribuci a uskladnění aby byla vždy „po ruce“ když ji potřebuji využít. Nebo je ten problém hned na začátku (fotony ->chemie ->elektřina) tedy v konverzi sluneční energie v elektrickou? Protože pokud jde o její uskladnění: elektřina ->chemie ->elektřina, mám dojem že v tomto „poposkočil“ onen český vynálezce významně kupředu. Kde ve svém uvažování dělám chybu?

       Případně:
       2) Nebylo by, teoreticky, možné postavit/rozmístit globální energetický systém nad kterým by „slunce nezapadalo“ a přenosovými systémy distribuovat elektřinu podle potřeby? Pokud ne, co tomu (technicky) brání?

       • Pane Mudra, platí fyzika a zákon zachování energie. Jestliže z kila uranu vyrobím určité množství energie, tak ji neuchovám v kilogramu baterie. Podívejte se, jaký problém má Musk a jeho Tesla. A to se bavíme o desítkách kilowat hodin. Kde jsou mega a terawathodiny? Výkon Temelína je cca 14 terawathodin. Technologie akumulace může sloužit pouze jako lokální a krátkodobá výpomoc. Nelze nahradit primární zdroj. Slunce a vítr také nejsou řešením. V noci je tma a když nefouká vítr tak pomůže pouze louč 🙂

        • „Podívejte se, jaký problém má Musk a jeho Tesla.“
         No ale právě v řešení tohoto problému se pan Procházka posunul dále oproti Muskovi a ostatním. Jeho baterie mohou být podstatně (zřejmě bez omezení) větší a přitom bezpečné. Samozřejmě nejde o baterie třeba do automobilů ale o takové které by sloužily coby „skladovací prostor“ u elektráren s výkonnostními výkyvy, jako jsou ty větrné nebo sluneční.
         U Temelína jich zapotřebí není. Proč skladovat energii kterou mohu vyrábět v intenzitě podle momentální potřeby?
         Jiná věc je samozřejmě výkon který není u slunečních a větrných elektráren takový jako u jaderné temelínského rozměru. Ale na druhou stranu – třeba dvacet psů utáhne stejně těžké saně jako jeden kůň (pouze přirovnání – třeba jich může být méně). Pokud nepotřebuji spotřebovat všechnu vyrobenou elektřinu na jednom místě pak nepotřebuji mít na jednom místě ani její výrobu.

       • Pokusím se to rozvést a maximálně zjednodušit.
        1)Žádná přeměna energie na jiný druh nebude mít stoprocentní účinnost. Vždy na výstupu dostanete méně, než kolik do přeměny vložíte.
        Čistě teoreticky (nechce se mi dohledávat konkrétní čísla a pro ilustraci problému to stejně není potřeba) si vymyslím, že každá konverze na jiný druh energie bude mít účinnost 0,8 – tedy na výstupu dostaneme jen 80% vložené energie. Pak to, kolik přeměn druhu energie proběhne, ovlivňuje efektivitu celého procesu – tedy to, co dostanu na konci. Celkovou účinnost udává součin účinností jednotlivých přeměn. Takže, začneme se 100W záření: při první přeměně na elektřinu získám jen 80W. Těch 80W elektrické energie ze solárního panelu převedu na elektrochemickou ale do baterie uložím už jen 64W. A když budu chtít tuto energii využít jako elektřinu, získám opět díky další konverzi pouze 64×0,8 = 51W.
        To ale platí jen v ideálním případě, kdy budu elektřinu ze solárních panelů ukládat přímo do baterie o stejném napětí a stejnosměrný proud toho napětí z baterie budu přímo používat.
        Tak to ale téměř nikdy není, obvykle jsou nutné ještě další přeměny ze stejnosměrného proudu na výstupu ze solárních článků na střídavý, změna napětí na obvyklých 230V abych mohl elektřinu přímo používat. A pro ukládání energie do baterií opět změna napětí a druhu proudu, které celkovou výtěžnost dále zhorší. Čím víc přeměn druhu energie provedu, než uloženou energii spotřebuji, tím méně jí nakonec dostanu.
        Mimochodem, fotovoltaické panely s účinností 80% jsou čistá sci-fi.Obvyklá maximální hodnota je cca 20%. Existuje možnost, jak se prý dostat až k 70%, ale takový panel zatím nikde nedostanete.
        http://vtm.e15.cz/ucinnost-solarnich-clanku-az-70-procent

        2) Teoreticky by to možné bylo. Technické problémy jsou zase právě v konverzích energie a v přenosu. Pro přenos na větší vzdálenost by z hlediska ztrát ve vedení byl ideální stejnosměrný proud o hodně vysokém napětí (řádově jednotky MV). To obnáší nejprve ze stejnosměrného výstupu z fotovoltaiky vyrobit střídavý proud, ten transformovat na přenosovou hladinu napětí (vvn, zvn, nebo uvn) a případně ještě usměrnit. A pro spotřebu pak na místě opět převést na něco použitelného v domácnostech – tedy na nízké nebo nebo malé napětí.
        https://cs.wikipedia.org/wiki/Zvl%C3%A1%C5%A1t%C4%9B_vysok%C3%A9_nap%C4%9Bt%C3%AD
        Něco takového ale není úplně jednoduché (izolace a bezpečnost takových přenosových linek) ani příliš levné.
        Pak jsou tu samozřejmě i problémy politické a bezpečnostní – kdo by tomu celému velel, jak by se to financovalo.. a takový celosvětový systém by představoval ideální cíl pro jakéhokoli pošuka se zlými úmysly, toužícího s minimálním úsilím napáchat maximální škody.

        • 1) Tomu rozumím a o ztrátách povědomí mám. Ale myslel jsem to tak, že pokud např. budu na zalévání zahrádky potřebovat sto litrů vody denně a přesně tolik mi přiteče do sudu, tak mi nebude vadit že cestou třeba trojnásobek té vody zmizí – jestliže ji budu čerpat ze zdroje o velikosti oceánu a ještě tomu zdroji za ni nemusím platit. Takový parní stroj také není zrovna výlupek účinnosti a přece poháněl lodě a lokomotivy hodně dlouho aniž by někdo řešil že jsou na Zemi konečné zásoby uhlí – což u slunce ani řešit nemusíme.

         2) Co píši výše se myslím týká i takové „globální elektrárny“. Ty problémy politické a bezpečnostní samozřejmě beru v úvahu, ale když se to tak vezme – tak před pošuky nejsou stoprocentně chráněné ani elektrárny jaderné.

         • 1) Možná vám to vadit nebude, ale jste si jistý, že budete vždy potřebovat jen 100 litrů vody? U elektřiny to neplatí – používáme sice stále úspornější spotřebiče a teoreticky bychom měli tedy potřebovat elektřiny méně, ale ty spotřebiče se nám zase v domácnostech nějak množí a spotřeba roste. A je nás čím dál tím víc. (V jedné scifi povídce jsem četl o výpravě astronautů, která se po dlouhém letu vesmírem relativistickou rychlostí vrátila na Zemi o několik staletí starší a energetický problém lidstva byl zdárně vyřešen obložením kompletně celé zeměkoule speciálními panely, které kromě elektřiny vyráběly i kyslík. Na nějakou přírodu totiž už nezbylo místo. Ale většina lidstva žila v umělém prostředí na vesmírných stanicích, na Zemi zůstával centrální počítač, nějaké plně automatizované továrny a v zanedbaných zbytcích starých měst skupinky zaostalých chudáků. Myslím, že by se mi v takovém světě moc nelíbilo.)

          Všechna přirovnání věc trochu zkreslují, ale zůstává otázka, co se stane s tou ztracenou vodou? Ona nikam nezmizí, jen odteče jinam, než na vaší zahrádku. Ale za nějaký čas můžete mít vedle své zahrádky slanou bažinu, což by asi nebyl zrovna vítaný vedlejší efekt pouhé „ztráty v potrubí.“ Přitom „odpadem“ z energetických přeměn bývá často teplo, které buďto využijeme, nebo zmizí do atmosféry nebo do vody a nemá asi moc smyslu řešit skleníkové plyny, když budeme zkoušet zahřívat si atmosféru přímo.

          2) To je pravda, ale přeci jen je IMHO jednodušší chránit prostorově omezenou elektrárnu, než globální rozvodnou síť.

          http://zpravy.idnes.cz/lod-carnival-kvuli-poruse-uveznila-tisice-cestujicich-p1v-/zahranicni.aspx?c=A130214_223118_zahranicni_brm
          Tohle byla jen taková sranda, nakonec nikdo neumřel Ale jako ilustrace, jak moc je naše civilizace závislá na elektřině se hodí… protože bez elektřiny si už ani nekoupíte jídlo – staré pokladny na kliku jsou už jen v muzeu a beztak neměly přípojku na EET.

          • Spotřeba el.energie v Německu neroste, jen meziročně mezi lety 2014 a 2013 klesla asi o 4%.

          • Jistě, blackout je jen slovo až do té doby, než k němu dojde.
           Jsou zpracovány studie (nemám je k dispozici), co by nastalo při jednodenním výpadku dodávek elektřiny, dvoudenním atd.
           Jednoduché tvrzení, že bez elektřiny není civilizace našeho druhu schopna přežít, je hluboce pravdivé.
           K rozpadu „civilizace“ by došlo nejpozději/už po týdnu bez elektřiny.
           Je to všechno/systém strašně křehké.

          • 1) Samozřejmě že příměry zkreslují a proto je nemůžeme brát doslovně. Já jsem tím přirovnáním chtěl jen vyjádřit že pokud mám na vstupu neustále tolik „matroše“ že ho nikdy nedokážu všechen zpracovat a ještě mi ho někdo posílá zadarmo, tak mne ztráty během výrobního procesu nemusí nijak trápit. Prostě si ho z té „hromady“ na začátku vezmu tolik, abych měl na konci požadované množství ve vztahu ke spotřebě.

           Trápit by mne to mohlo v případě že by ty ztráty vytvářely nějaký odpad se kterým bych si nevěděl rady. Ale to snad u fotonů nehrozí. Těch dopadá na planetu stále stejně (relativně samozřejmě – při protuberanci se to mění) nezávisle na tom zda tu stojí tisíc slunečních elektráren nebo žádná. Tedy žádná „bažina u sousedů“ z nějakých „uniklých fotonů“ vzniknout nemůže, stejně jako mi nevznikne nějaká „přebytečná voda“ když přidám k vodní elektrárně další turbínu.

           Distribuční ztráty musíme řešit už teď, i když ten proud vedeme třeba z té vodní elektrárny. Jen nám odpadá ta první transformace ze stejnosměrného proudu na střídavý, protože současné elektrárny produkují rovnou už ten střídavý.

           Ještě by mohlo být na překážku že, kvůli těm ztrátám, je výrobní proces natolik nákladný že se mi finální výrobek nevyplatí i přesto že jsem na začátku dotován tím dodavatelem který mi lifruje materiál zdarma v neomezeném množství.
           A to je to nač se ptám: Je zde tento problém? A vypadá, aspoň prozatím, neřešitelně?

           2) No a co se týče hlídání té soustavy – i teď vedeme dráty na tisíce kilometrů daleko a u každého stožáru nestojí nějaký bodyguard který by ho hlídal. To je holt riziko se kterým je třeba počítat a snaha o jeho snižování je naším „věčným příběhem“. Bez el. proudu se už prostě drtivá většina lidstva nedokáže obejít – o naší závislosti v tomto žádné pochybnosti nemám – tedy příkladů jeho výpadků mi netřeba. Naopak – vědomí jeho potřebnosti mne vede k přemýšlení o využití těch slunečních elektráren.

          • Omlouvám se. Zvýrazněno mělo být jen: „A to je to nač se ptám:“

         • Řešení by bylo, kdyby si každý vyráběl elektriku sám.
          Tak to asi myslíš.
          To má jednu zásadní podmínku, nesměl by být připojený na rozvod.
          Pak by měl v samozřejmě problémy, ve tmě by měl málo, z zimě též…
          Řešil by to třeba právě bateriemi…
          Musel by se starat.
          Takhle to mají tak napůl, mají panely, když mají přebytek, tak pěkně dodávají do sítě, a když nedostatek, tak si ze sítě berou.
          A ještě si myslí, jak jsou užiteční a ekologičtí.
          Ale je to hodně ošemetné…

          • Každý sám ani ne. Ale prostě místo jedné „mamutí“ elektrárny by fungovalo nějaké množství menších, které by v součtu daly požadovaný výkon (i s rozumnou rezervou) a při využití té akumulace by dokázaly rovnoměrně zásobovat síť.

          • Ten hlavní problém se jmenuje SÍŤ. Mám-li spoustu malých zdrojů, jak je mám propojit, aby se energie dostala všude tam, kam má a aby síť byla správně (= ekonomicky) dimenzována? Co když najednou budu potřebovat, byť na krátkou dobu, té energie víc, než jsem si schopen, tím lokálním zdrojem, vyrobit? Buď se budu muset omezit a nepotřebovat (vivat Ondřej) nebo mně ji musí někdo (kdo?) dodat (čím? Tou sítí).
           Ještě reakce na pana Mudru ohledně Temelína. Krapet jsme si nerozuměli. Mně šlo o „ekologické“ zdroje, když zrovna ekologie stávkuje a nesvítí a nefouká. Pak potřebuji záložní zdroj výkonově na úrovni toho Temelína, abych ten výpadek pokryl. Proto ta zmínka o něm.

 20. „Němci nechávají vraky svých aut v českém pohraničí. Města jsou bezmocná“
  Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/vraky-aut-nemecko-cheb-pohranici-do1-/domaci.aspx?c=A170328_213823_domaci_fka#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=zpravodaj&utm_content=main
  Jo, nad nemecky dobrovolny ekologismus holt neni…nezvysili si nahodou dobrovolne i poplatky za recyklaci autovraku?
  Jinak bez pochyby si za to muzou Cesi sami, protoze nepocitaji s tim, ze musi mit paragrafy i na trestne ciny, ktere sami nepachaji.

  • Nemecky ekologismus?
   Pohled Nemcu (Nemecka) na drive Ceskoslovensko dnes na CR Slovensko Polsko Madarsko a vlastne vse co bylo na vychod tedy puvodni blok RVHP
   je nejlepe videt ne podle slov ale podle toho jak se k vam chovaji
   Pred lety do Tschechei vozili pytle odpadku a pohazovali v pohranici po prikopech, ted odstavuji stara auta, co bude priste?
   Demontuji jaderne eketrarny a radiaktivni odpad poslou na Vychod ? Jeste ne 🙂
   To jim drive zestarnou a odejdou jejich energeticky ciste panely a ty ne do prikopu ale postavi vam zelene cistou demontovnu recyklacniho procesu.
   Ne zadarmo a jeste hezky podekujete za pracovni prilezitost !
   Oni na takovou spinu nebudou mit cas ani lidi. Sami budou na urovni 4.0 a vyse.:-(
   Maji vas stale za Protektorat i kdyz ted trochu jinak nez kdyz to byl „Protektorat Böhmen und Mähren“
   Vzdy to maji spravne „pravne“ osetrene!
   Z tehdejšího německého pohledu šlo o legální a mírové obsazení na základě společného prohlášení československé a německé vlády ze dne 15. března 1939, které pouze zohlednilo to, že Československo byl uměle vytvořený stát, a historicky vytrhující české země z životního prostoru německého národa, vnitřně neschopný existovat a představující ohnisko nestability, ohrožující evropský mír

   Dnes staci vymenit jen par slov zaver vidi Merkeliste stejne jako bylo zduvodneni Protektoratu!
   Dnes CR a cely ten „Vychodni Blok“ je pro Nemecko opet ohnisko nestability ohrozujici celoevropsky mir !
   Pribylo nekolik dalsich vyhrad jako ze nejsou solidarni, nespolupracuji hlavne vsak jsou neposlusni !
   Rozdil je v tom ze zatim co drive byla rozhodnuti tvrde aplikovana pod gilottinou na Pankraci, na popravci strelnici Kobylisy nebo odsunem do koncentracnich taboru,dnes se to dela korektne ekonomicky. V soucasnosti jen tak ze zdrave jadro vymysli ucinnejsi methodu jak primet neposlusne k poslusnosti.
   Zatim poslila prikazy vlade CR a vam zde merkelisticky vzdelane experty se znalosti FSEHO od theorie Frankfurtske skoly pres cistou enegetiku take i prumysl 4.0 a i dobrou znalost Růženy z prasečáku!
   Jenze nema to tu snadne misto nadseneho souhlasu narazi na
   „místní znalce německých poměrů“ a jejich nesouhlas s hlasanym DOBRO-Nemectvim !
   Vysvetleni je proste.
   Zde jsou a pisi komentare obycejni obcane CR, zadni prodejni politici ci dobrotrusove z neziskovek.
   Pro spravne jako vzdy mysliciho Nemce jsou veskere vyhrady z Vychodu nic nez projevem maleho zaprdeneho Cechackovstvi.
   Pak nezbyva nez se divit co tu vlastne Fagan dela a proc sem pise 🙂

 21. Co ba to místní znalci německých poměrů? Krom toho, že v Německu denně vraždí, loupí a znásilňují migranti, v obchodech se rabuje a lidé umírají na neštovice a svrab….

  Necelý půlrok před parlamentními volbami v Německu se dál dramatizuje souboj o vítězství. Sociální demokraté vedení nově Martinem Schulzem snížili náskok vedoucího bloku CDU/CSU kancléřky Angely Merkelové na pouhá dvě procenta. Průzkum agentury Forsa ukázal neměnnou podporu křesťanských demokratů ve výši 34 procent, obliba sociálních demokratů vzrostla o procento na 32 procent. Podpora protiimigrantské Alternativy pro Německo klesla na nejnižší úroveň za dva roky, nyní by ji volilo jen sedm procent Němců. Třetí nejsilnější stranou v Bundestagu by se stali postkomunisté s osmi procenty. Do parlamentu by se dostali i Zelení se sedmi procenty a liberální FDP s šesti procenty hlasů.

  http://www.reuters.com/article/us-germany-election-poll-idUSKBN16Z2AR

  Myslím, že to není možné, je jisté že muselo dojít k volebním podvodům při posledních volbách v Sársku, přeci AfD nemohla získat 6.5% hlasů a těsně se dostat do zemského parlamentu, když ji všichni berou jako spásu proti Merkelové a Schulzovi!!! Saarland musel zfalšovat volby!!!

  Wie schlecht geht es dir?

  • Odpovim s dovolenim i za vitttu: Pokud CDU a SPD dostaly v sarskych zemskych volbach dohromady nejakych 70% a AfD spadla hluboko pod 10%, tesne nad hranici vstupu do Landstagu, pak je Nemeckem nastoupeny politicky a ekonomicky trend zcela v poradku a vladni linie ma plnou podporu obcanu-volicu.
   Ja Nemcum takovyhle spolecensky konsenzus plne preji a jsem rad, ze jsou se svoji vladou a vladnimi politickymi stranami spokojeni. Myslim, ze vittta to vidi uplne stejne.
   Jen doufam, ze se Nemci dokazi drzet smluvnich dohod EU a nebudou chtit svoji vlastni politiku nutit jinym zemim. jejich obcane maji o svem vlastni smerovani sve vlastni predstavy. To by nebylo demokraticke a zavanelo by to intervencionalismem, ktery je v ramci EU nepripustny a popiralo by to i pravo narodu na sebeurceni, zakotvene v charte OSN.

   • Své vlastní představy se dají razit na národní úrovni (a ještě špatně, protože každý eh, „národ“ má jen to, co mu jeho silnější soused dovolí) ale pak si Češi spletli klub, EU ≠ zájmy ČR, ale ZÁJMY VĚTŠINY z celku. Zájmy celku se nejlépe zjistí, podobně jako při volbách, při hlasování jednotlivých států. Zájem EU se tedy = zájem většiny ZEMÍ. Jestli se ZÁJEM většiny ZEMÍ EU ≠ zájem ČR, pak je ČR ve špatném klubu a měla by zkusit jiný.

    ****

    Členové Evropského parlamentu ve středu absolvovali důležité hlasování o přerozdělení žadatelů o azyl v rámci Evropské unie. Jak hlasovali členové české delegace? A jak se na této klíčové otázce rozdělily jednotlivé strany a frakce? Tady jsou vizualizace!

    Evropský parlament konkrétně odhlasoval přerozdělení 40 000 žadatelů o azyl z Itálie a Řecka. Dalších 120 000 žadatelů m8 být přerozděleno z Itálie, Řecka a Maďarska na základě nového návrhu Evropské komise. Pro hlasovalo 498 europoslanců, proti bylo 158. Ostatní se neúčastnili hlasování. Téměř zcela pro hlasovaly dvě největší frakce, které obvykle fakticky kontrolují dění v Evropském parlamentu: socialisté (červená, obsahuje mimo jiné poslance ČSSD) a lidovci (modrá, obsahuje mimo jiné poslance KDU-ČSL a TOP 09). Až na dva poslance byly jednotné i dvě frakce Greens-EFA (zelená, neobsahuje žádné české poslance) a GUE-NGL (tmavě modrá, obsahuje mimo jiné KSČM), jež sdružují strany zelených a některé levicové strany.

    Poněkud více rozdělené byly frakce ALDE (žlutá, obsahuje mimo jiné poslance ANO) a EFDD (tyrkysová, obsahuje mimo jiné Petra Macha ze Svobodných) sdružující liberální a populistické strany. Spíše proti hlasovaly euroskeptické frakce ENF (černá) a ECR (fialová, obsahuje mimo jiné poslance ODS). Proti hlasovali i všichni nezařazení poslanci (šedá), ti jsou totiž obvykle euroskeptičtí.

    Zajímavé se sledovat rozdělení europoslanců podle zemí. Ukazuje se, že čeští poslanci hlasovali v největší míře proti. Ve velké míře byli proti např. i poslanci Polska, Maďarska či Velké Británie. Naopak přerozdělení žadatelů spíše podpořili Němci, Španělové či Švédové a samozřejmě i poslanci zemí, jichž se daný problém týká, tedy Italové a Řekové.

    http://hlidacipes.org/europoslanci-hlasovali-o-kvotach-nejvice-proti-byli-cesi/

    Předtím proběhlo hlasování v Evropské radě

    jak dopadlo? Bylo to tak „nějak o prsa“ anebo to bylo silnou převahou „těžké váhy“ států hlasujících PRO. Kde tehdy stála ČR? V JASNÉ MENŠINĚ, takže co embéčko, dovolával jste se demokracie, takže už vám nevoní?

    ****

    Pro kvóty na rozdělení běženců hlasovalo 23 států unie. Proti bylo jen Česko, Slovensko, Maďarsko a Rumunsko

    Kvóty na rozdělení lidí z Itálie, Řecka a Maďarska byly v úterý k večeru přijaty, ruku pro ně zvedlo 23 států z osmadvaceti. Ministři vnitra zemí EU je odsouhlasili i přes odpor Česka, Slovenska, Maďarska a Rumunska. Návrh počítá s přerozdělením 120 000 běženců mezi státy EU.

    Finsko se hlasování zdrželo. Polsko, které donedávna sdílelo společný postoj zemí visegrádské skupiny (V4 – Česko, Slovensko, Polsko, Maďarsko) proti kvótám, nakonec v posledních hodinách změnilo názor a hlasovalo pro přijetí kvót. Hlasování bylo výjimečné, státy se obvykle snaží dosáhnout jednomyslného souhlasu.

    http://zahranicni.ihned.cz/c1-64637390-pro-kvoty-na-rozdeleni-bezencu-hlasovalo-23-statu-unie-proti-bylo-jen-cesko-slovensko-madarsko-a-rumunsko

    • Tak pokud si Cesi spletli klub, pak by kmenovi clenove klubu meli podat navrh na jejich vylouceni, anebo sama Ceska republika by z takoveho klubu mela vystoupit. To je vcelku prehledna situace, resitelna bez emoci a bez urazek.
     Ze by „„národ“ mel jen to, co mu jeho silnější soused dovolí“. o tom jsem nikde ve smlouvach EU, anebo v bilateralnich smlouvach BRD/CR necetl, muzete na to dat nejaky odkaz?

     • Asi nechápete co jsem Vám napsal předtím, embéčko. Přečtěte si to prosím ještě jednou. EU NEROVNÁ se prosazování českých zájmů. Když jsou ty české náhodou totožné s dánskými, portugalskými či litevskými dá se (ovšem s nějakým velkým zakládajícím státem) tyto prosadit při hlasování. Jinak EU nikoho nevylučuje, není to pionýr ani SSM. Každý může odejít dle libosti jako Velká Británie. Podmínky, co se pak stane se spoluprací s EU dostanou do dvou let doporučeně poštou:-)

      • Takze vy tu explicitne zastavate stanovisko, ze mensi narody musi poslouchat vetsiho souseda, ale zaroven trvate na demokratickem prosazovani smluvnich principu?
       To preci nedava smysl.
       Pokud je CR ve spatnem klubu, ale zaroven kmenovi clenove klubu nechteji nikoho vylucovat, proc tedy o tom vubec mluvite?
       A pokud chcete vystoupit dobrovolne, ovsem s tim, ze podminky vystupu vam prijdou 2 roky po vystoupeni, to je preci take nerozum, ne?

       • Zjistěte si jaké jsou mechanismy hlasování v jednotlivých orgánech EU, embéčko, nejvíce předsudků vzniká z neznalosti. Nejdemokratičtější a nejčastější praktika hlasování v EU – je konsensem VŠECH. Že u pár věcí tomu tak není, na validitě tohoto faktu, pranic nemění.

        • Embéčko skutečně mnohé napsal za mě.
         Ještě doplním, že mně z toho mimoděk vyplývá, že zájem západních zemí je migrantů se zbavit, zatímco zájem východních zemí (vyjma Polska) je migranty nepřijímat.
         To ale vypadá na společný zájem.
         Všichni, VŠICHNI se chtějí migrantů zbavit, resp. nikdo, NIKDO je nechce.
         Divné je vykonání onoho společného zájmu.
         Protože ti, co se jch chtěli zbavit je násilím cpou do zemí, které je nechtějí.
         To ale pak je podivná evropská spolupráce.
         A to nemluvím o tom, PROČ se jich někdo na západě chce zbavit, když jste sám JEDNOZNAČNĚ prokázal patřičnými odkazy, že migranti jsou nefalšovaným ekonomickým i kulturním požehnáním.
         A nakonec ještě dodám, že Europarlament, volený průměrně 18% občanů (a to mají některé země volby povinné) nic nevypovídá o skutečném přání občanů.
         Samozřejmě, volby jsou i tak platné, ale fakticky to EU rozkládá, protože o ní rozhodují ti, kdo ve svých zemích dávno nikoho nezajímají.
         Navíc se o konkrétním hlasování konkrétních jedinců moc nemluví, alespoň ne u nás, což občany nějaké společné evropské myšlence ještě více vzdaluje.
         Tohle blbě skončí, Ondřeji, a vy budete hozen z nejvyššího místa v okolí hubou dolů, přesně jak se praví v koránu.
         V půlce volného pádu si můžete říci ono známé „zatím dobrý“.

        • Ja si urcite nic zjistovat nebudu, Ondreji, navic uplynula petiminutovka, doporucovana Neznamym Diskuterem, tak se s diky z dalsi debaty s vami omluvim.

       • Vy tomu prostě nerozumíte, Vitto. Nikdo vám sem z Německa nepošle ani jednoho migranta, račte se přečíst co je předmětem oné přerozdělovací kvóty, jste-li toho schopen (někde je možná také v češtině).

        Takže až to zvládnete zjistíte

        že přerozdělovat se budou jen prověření azylanti, co jim statut doplňkové ochrany nebo azylu UŽ BYL přiznán a to podle Úmluvy o lidských právech charty OSN, kterou jsme podepsali a dokonce máme v Ústavě lidská práva dodržovat.

        že lokalizace azylantů je v táboře Frontexu (teď v Řecku a Itálii) a jedná se o nově příchozí (či vylovené z moře)

        Němci si samozřejmě své migranty budou brát i nadále a to v míře, která odpovídá velikosti Německa. Viz ten zákon. To samé KAŽDÁ evropskounijní země.

        Jestli nebude plnit Česká republika své SMLUVNÍ závazky, pak ji nikdo nevyloučí, ale udělá EU přesně to co je předmětem TÉTO SMLOUVY. Uplatní sankční mechanismus. A finanční sankce, jak jste už jistě slyšel, se dá vymáhat i exekučně. I pro stát coby instituci. A jde to vskutku rychle. Jistě jste slyšel o případech prohraných arbitráží, kde se ČR zabavovaly obrazy na zahraničních výstavách či nemovitý majetek státu v zahraničí a t o s okamžitou platností na základě rozhodnutí příslušného zahraničního soudu.

        • Já tomu rozumím moc dobře.
         Když nebudeme poslouchat, tak budeme potrestáni.
         Ideální by bylo, kdybychom museli zaplatit tolik, kolik z EU čistého každý rok dostaneme.
         Pak by i debilovi došlo, že se na nějakou euronacistickou IV. říši můžeme z vysoka vysrat!
         My žádné migranty nechceme, ani ty prověřené.
         Pokud ano, ani nepípnu.
         Jestli ANO ,nebo NE by mělo rozhodnout referendum.
         Stejně jako jestli v tom úchyláckým souboru chceme ještě za stávajících, či neustále se zhroršujících podmínek být.
         A POZOR, Ondřeji, zas tak úplně bezmocní nejsme.
         Máme dost výhodnou polohu.
         My se máme ke komu přiklonit.
         A EU to ví!!!

 22. Toto je krásný příklad postmoderní sociálně-dogmatické kakofonie bigotních zastánců tlustých „Almanachů“ avantgardy na straně jedné a na straně druhé levicových liberálů konformních s dnešní realitou multikulturní, globální politiky a tím pádem nutností stanovit pořadí jiných priorit a strategií. Tady je výňatek z rozhovoru se maďarským filosofem, sociálním antropologem a hostujícím profesorem na Yaleské universitě Gaspárem Miklósem Tamásem, který přinesl levicový, proanarchistický portál A2LARM.

  Nejde však o přílišné zdůrazňování rozdílu mezi třídou a dalšími kategoriemi identity? Může to totiž vést k nešťastnému závěru, že podstatou levice je výlučné zaměření na třídní antagonismus?

  *****

  Ne, nepopírám, že feministky ze střední třídy nebo bojovníci za práva gayů jsou součástí levice. Jsou důležitou a autentickou součástí levicové politiky. Jestliže byli staří sociální demokraté natolik chytří, že si před 120 lety uvědomili, jak důležitou součástí emancipačního boje jsou důchody pro všechny nebo volební právo žen, proč bychom my měli být dnes hloupější? Všechno jsou to naše boje. V některých z těchto bojů máme liberální spojence, například v otázce genderové rovnosti nebo osvobození LGBTQ+ komunit. V jiných ale socialisté nikdy žádné spojence nenajdou. Když říkají, že účast na politické moci by neměla být podmíněná privilegovanou pozicí dané třídy – tedy bohatých a dobře zasíťovaných jednotlivců, politických skupin, profesních elit, aristokratů, kleriků, armádních elit či lidí užívajících si privilegia na základě své etnické či náboženské identity – jsou v tom socialisté sami.

  Zamyslete se nad novými hnutími, o kterých jsme mluvili na začátku. Všichni členové hnutí Momentum (o tomto protiorbánovskému liberálně opozičnímu hnutí zformovanému mezi intelektuály především z Budapešti – více zde – http://a2larm.cz/2017/03/madarske-hnuti-momentum-slavi-uspech/ – POZN. Ondřej) pracovali v Bruselu v rámci různých stáží. Patří k manažerské střední třídě, která dnes podle obecného mínění oplývá všemi intelektuálními kvalitami. Jsou to lidé, kteří to prostě „umí“. Za Rakouska-Uherska se vždy říkalo, že potřebujeme vládu vzdělané vyšší střední třídy, abychom nebyli vydáni napospas barbarským instinktům lůzy. Tato vyšší třída v rakousko-uherském kontextu představovala lidi s univerzitním titulem, kteří byli připravováni na kariéru důstojníků v armádě a lépe postavených byrokratů. Byli tedy „satisfaktionsfähig“ (způsobilí): mohli vyzývat jiné k souboji nebo k němu být vyzváni. Čest byla jejich výsadou. Vzdělání se tak vždy prezentovalo jako holý základ nadřazenosti.

  Podívejte se, co se děje v moderních zemích jako Německo. Víte, co někteří lidé vytahují proti Martinu Schulzovi? Že nemá vysokoškolský diplom. Tváří se, že nemají nic proti jeho prostému otci policistovi, ale i tak prý měl Schulz jít na univerzitu – jako kdyby synové chudých měli stejné příležitosti jako ostatní. V takových otázkách socialisté zůstanou socialisty a ostatní jimi nebudou. Jestliže opravdu chceme ukončit tyto sociální a kulturní nerovnosti, kterými dnes trpíme, naše společnost se musí změnit.

  *****

  Co se k tomu dá (skromně) podotknout? Je zjevné, že nerovnost mezi lidmi a elitářství vzniká v intelektové a kognitivní disabilitě dosahovat vyššího vzdělání. Zamyšlení u moderní levice spočívá v tom, jak lidi, kteří na to „jednoduše“ nemají, resp. rodina a jejich sociální situace NEZAJISTILI (!) jejich optimální sociální rozvo, tak jak těmto lidem pomoci s jejich vlastní emancipací a pomoci jim od jejich vlastní „předpojatosti spočívající v nevědomí“, že si sami svými postoji vycházejícími ze sociální poníženosti, která dnes daleko více stojí na vzdělání než na majetku, tak že si tímto nesmírně škodí. Takže když si to budeme kvantifikovat, pak zjistíme, že majetkových elit je poskrovnu, ale vzdělanostních, je vždy ve státě nemalé procento oné vyšší střední třídy, která má (sice ne ústavní) ALE vedoucí úlohu ve společnosti – jako opinion makeři, analytici, vizionáři, aktivisté občanských iniciativ ad. Jak pomoci těm, které jejich rodinné a sociální prostředí „proskribovalo“ do role (věčných) outsiderů být vůči těmto lidem v područí?

  To je dobrá otázka pane, profesore.

  • Nahore se oh zminoval o nemeckem Stockholmskem syndromu…tohle neni spatne:
   http://www.nordbayern.de/region/forchheim/massenschlagerei-in-forchheim-die-ermittlungen-laufen-1.5921257
   Na skolnim festivalu „Come Together- Miteinander ohne Vorurteile“ (Spolecne bez predsudku) se do slavicich vmisila skupina 15 osob a zmasakrovala pestmi a lahvemi ucastniky akce. Jediny zadrzeny vinik byl identifikovan jako mistni zadatel o azyl, o ostatnich se predpoklada, ze slo take o uprchliky.
   „Hromadna bitka ve Forchheimu- vysetrovani pokracuje“
   Spolecne bez predsudku a to az do uplneho konce.

   • Tohle Fakemann přejde decentním mlčením.
    Za to jinde bude o to údernější nějakou multikulturní sračkou!

      • asi stejně jako by mělo smysl komentovat toto

       http://www.manmagazin.sk/rusko-ma-noveho-masoveho-vraha-byvaly-policajt-zavrazdil-rekordny-pocet-zien/

       že by snad z té zprávy vyplývalo, že Rusové coby národ a příslušnost k policejní profesi v sobě nese nějaké znaky sadismu, by asi nikdo nečekal. I když ty statistiky by v tomto případě mohly leccos napovědět, třeba z jakých profesí se rekrutuje nejvíc politických extremistů, jaké je jejich průměrné vzdělání, příjem, v jakých regionech se nejvíce aktivizují atd:-))))

       • To nevim jak byste tohle chtel podobne okomentovat…oni Rusove poradali akci „S vrahem spolecne bez predsudku“? Mate na to nejaky odkaz?

        • tady pořádali třeba „lynčuj svého buzíka“ za asistence státní policie…Takže je státní policie….přiřaďte si sám…

         • A nedělají si to Rusové doma?
          V tom já spatřuji určitý zásadní rozdíl.
          Pokud nějací mladíci zmlátí třeba v Sýrii jiné mladíky a dívky a budou je nutit, ať nosí fousy až na pupek, resp. hidžáby, je to jejich věc a nám je po tom hovno.
          Pokud házejí buzeranty z paneláku hubou dolů u nich doma, také nám do toho nic není.
          Ale…jak to začnou dělat tady, tak se mi to kurevsky nelíbí, i když na jednu stranu to těm zmláceným sluníčkářům patří a buznám zrovna tak.
          Ale i buzeranti mohou být Češi, dokonce i sluníčkáři.
          Pak je moje povinnost je chránit.
          Pokud se ovšem k Čechům nehlásí, ať si jsou stěžovat do Berlína či Bruselu….

  • „Takže když si to budeme kvantifikovat, pak zjistíme, že majetkových elit je poskrovnu, ale vzdělanostních, je vždy ve státě nemalé procento…“

   Potíž je v tom, Ondřeji, že to „nemalé procento“ které zmiňujete, je tvořeno především úzce zaměřenými profesionály, kterým jejich ostře avšak vyhraněně zaměřený pohled do značné míry komplikuje přístup k oné zralé životní filosofii, pro vedoucí úlohu ve společnosti tak potřebné.

   Jejich sebevědomí, posilované vědomím že zvládají svou specializaci, v nich vyvolává mylný pocit že dokážou být stejně dobří v čemkoli jiném „kdyby chtěli“ a i když v tom či onom nepůsobí, že nepochybně jsou alespoň schopni, díky své „prověřenosti“, vytvořit si ten správný náhled na cokoli.

   Přesvědčeni o své „výjimečnosti“, která je „předurčuje“ k oné vedoucí úloze, snaží se společnost měnit k obrazu svému a každý střet s jimi opomíjenými částmi reality vnímají jako „nespravedlivé házení klacků pod nohy“, v lepším případě jen jako nechápavost „méně vzdělaných“ a nejsou schopni si uvědomit že těmi nechápavými jsou oni sami, protože se pokouší působit mimo svou, jim dobře známou, platformu.

   Pokud se tohle odehrává pouze v okruhu známých či v internetových debatách, pak o nic nejde a na společnost to má asi takový vliv jako pivní kecy nebo salonní filosofování. Když se ale takoví lidé dostávají k moci rozhodovací, nebo alespoň k široké působnosti, pak se toto jejich omezení promítá do chodu celé společnosti, se všemi negativními dopady které to provází. Ve výsledku jsou pak pro společnost více přítěží než přínosem.

   A to píši jen o těch kteří jsou skutečnými profesionály ve svém oboru. Jenže do „statistiky“ vámi zmíněné elity musíme započítat i takové, kteří si na svou profesionalitu jen hrají, díky tomu že se jim ve svém okolí podařilo vzbudit dojem že profesionály jsou a podařilo se jim obsadit pozice na kterých jsou za autority považováni jen z důvodu svého momentálního „umístění“, přesto že ve skutečnosti jde o chytré vypočítavce, jejichž inteligence je zaměřována pouze na „malou domů“ nebo o hlupáky kteří dovedou posloužit jako užiteční idioti. Ani těch není málo.

   Takže když si to budeme kvantifikovat i se zahrnutím toho nač poukazuji, celkový obrázek stavu společnosti nebude nijak růžový.

   • To je zajímavý názor, a může v některých případech snad být i pravdivý. Ovšem já znám a mohu dát příklady těch elitních intelektuálů, kteří jsou „nenáviděni“ právě pro jejich odbornost a vynikání ve svém obor..:-) A když jim v tomto ohledu „nevzdělaní“ oponují, že jsou to „blbci“, když mohou mít tak „nezdravé“ či „antispolečenské“ názory, obvykle argumentují že „jsou odtrženi od reality“ a tím, že se pohybují ve vědeckém prostředí nemohou pochopit problémy normálních lidí. Jenže tohle já nechápu.

    Je snad neplatná teorie o rozložení intelektuálních či kognitivních schopností, tzv. Gaussova křivka, jen proto, že je to K VĚTŠINĚ lidí neuctivé anebo že matematické tzv. Paretovo optimum mluví o důležitosti horních „nejvíce produktivních“ 20% ekonomických (produktivních) elementů ze kterých mohu nejvíce vytěžit a tím opomíjet dolních 80% pro celkovou výtěžnost, no myslíte, že je snad toto vše neplatné jen proto, že ti co se rozvojem těchto teorií věnují, neznají problémy hutníka či horníka?

    Pro konkrétní jména bychom jistě nemuseli chodit daleko, a je to právě nejvíce patrné tam, kde je ta teorie opřena o hodně empirických dat a interdisciplinárních interakcí, takže daný intelektuál nemůže být jen úzce specializovaným profesionálem (Dával jsem příklady z IT – ekonomie, že IT a ekonomická nákladovost je logickou komplementaritou, nikdo nebude chtít používat automatizaci tehdy, bude-li příliš drahá, i když to bude šetřit další nejen fixní náklady) a právě třeba v případu filosofů, sociologů obecně všech společensko-vědních oborů, a třeba speciálně u ekonomů jsou to podle méně vzdělaných nejenom blbci, ale navíc zaprodanci Volstrýtu a světové lumpenburžoasie:-)

    U technických oborů nedávno jsem sem dával názor odborníků na IT digitalizaci 4.0. a tito specialisté to od lidí, co obvykle o ekonomice a IT technologiích nic neví schytali snad ještě víc. Vy jste toho byl zářným důkazem:-)

    • Jste pěkný zpátečník, víte?
     Žádná Gaussova křivka neexistuje, to byl jen účelový výplod pravicově-konzervativních sil, podporovaných ruskou a americkou reakcí za podpory Číny.
     Ve skutečnosti jsou si všichni lidé rovni, bez ohledu na rasu, pohlaví, sexuální orientaci a IQ.
     S diskriminací je konec, Fakemanne, proč by nemohl kopáč kanálů s IQ 75 vynalézt studenou jadernou fůzi?
     A proč by naopak jaderný fyzik s IQ 170 nemohl kopat kanály?
     Jde jen o správné rozdělení grantů a dotací, a jiných pobídek.
     Když budou peníze na výzkum čehokoliv dostávat všichni lidé, kteří budou mít zájem o patřičný obor, bez ohledu na nějaké IQ, určitě něco vymyslí.
     Jste 100 let za opicema, tohle se dávno řeší v Evropské komisi, vy hulváte!

    • Zřejmě vám uniklo že píši o společenské angažovanosti lidí, kteří se o ni snaží mimo „svůj píseček“. Samozřejmě že některé profese (např. sociolog) k ní mají blíže než jiné (např. jaderný fyzik). Ale v mnohých ohledech platí univerzálně, v duchu rčení že: „Sytý hladového nepochopí“. Nechápe-li zdravý člověk postiženého, je to pro postižené zlé ale vzhledem k jejich početnímu poměru ke zdravým, to samu společnost v jejím chodu neovlivní tolik jako nepochopení směřující k lidem kteří tvoří většinu společnosti.

     Kupříkladu vědec, rozvíjející jakékoli teorie, působící většinu času v domácí pracovně a na mezinárodních sympoziích sice ví o tom že existuje nějaké dojíždění do práce ale pokud to nemá dostatečně prožité, jde u něj o záležitost okrajového významu nebo statistickou položku. Přitom jde o čas který většině lidí zabírá velký kus pracovního života a mnohým jejich „osmihodinovku“ rozšiřuje na desetihodinovku nebo i více což v jejich životě hraje nemalou roli protože ho této okolnosti musí neustále přizpůsobovat. Takových příkladů by se našlo více ale nechce se mi je vypisovat.

     Rozložení intelektuálních či kognitivních schopností, tzv. Gaussova křivka, bohužel není shodné s jejich pozičním rozložením ve společnosti. To je mnohem více spojeno s protekcí (známosti, příbuzenské vztahy…) a „ostrými lokty“ které často vypovídají více o naučené strategii než o těchto schopnostech. I to se, samozřejmě, promítá do společnosti negativně.

     Pro konkrétní jména nemá smysl chodit daleko ani blízko. Pro celkové rozložení „síly intelektu“ ve společnosti to nehraje roli. Je to jako argumentovat Stephenem Hawkingem coby příkladem možné společenské úspěšnosti i pro vozíčkáře. O výjimečných jedincích můj příspěvek není. A i když ironicky hovoříte o „zaprodancích Volstrýtu a světové lumpenburžoasie“, nijak tím nevymažete existenci velkého množství inteligentních lidí na všech úrovních, jejichž obživou je služba různým zájmovým skupinám, jejichž zájmy se markantně rozchází se zájmem společnosti jako takové.

     • Já jsem si až teď přečetl ten Ondřejův text, že na něm něco bude, když reaguješ.
      Je to stejně unikátní, jako když buzeranti a feministky podporují islamizaci společnosti s tím, že k ní nemůže dojít, protože letadlo.
      Ten citovaný filosof vypadá jako pěkný mimoň, považuje boj za důchody pro všechny a boj za volební právo žen za chytrost.
      Chytrost to byla, ale někoho jiného, protože volební právo žen zneužili političtí pleticháři a důchod jim vyfoukl Bismark.
      Tehdy byli levičáci tak max. stejně naivní jak dnes, jak se zdá, protože samozřejmě, důchody pro všechny, všeobecné volební právo, rovnost všech ras i osvobození zvrhlíků jsou jistě vznešené myšlenky, ale jiní vykukové je dokáží proměnit v mocnou zbraň, která nakonec slouží buržoustům, a jde rázně proti těm, pro které by se levice měla bít- tedy pracujícím.
      Jinými slovy, levice je zřejmě vytrvale v roli maňáska na provázku, i když…třeba by bez ní by nebylo ani to, co máme….pokud ovšem relativně vysoká životní úroveň nemá sloužit ke zvýšení spotřeby a snížení obecného rozhledu.
      Jak se zdá dále, tak nyní začně být módní, být nevzdělaný, protože když je nevzdělaný Führer, tak proč by nemohl být nevzdělaný každý?
      Místo- již (nejspíš) přežitého „všem mladým VŠ diplom“ bude nyní znít teze „vzdělání je k ničemu, důležitý je správný názor“.
      A komu se- v éře strojů- nakonec bude hodit obecná nevzdělanost?
      Zase buržoustům….

  • Podle (některých) Američanů Barack Obama není rodilý Američan a nebyl tedy zákonným prezidentem, Apollo nikdy nepřistálo na Měsíci, Sadám Husajn měl pod postelí schované ZHN a provedl útoky z 11. září 2001, a současně dvojčata 11. září strhla řízená demolice, Španělé úmyslně vyhodili v Havaně do povětří bitevní loď Maine, Roosevelt s admirálem Kimmelem zorganizovali japonský útok na Pearl Harbor, Elvis Presley žije, u Roswellu havarovalo UFO, americká vláda se paktuje s emzáky a dostává od nich pokročilé zbraňové technologie výměnou za kdovíco.. Takže se ani moc nedivím, že se najdou i tací, co věří CNN. 🙂
   Tak si to, Mr. „Fake News“, přeberte jak chcete.
   PS. A přečtěte si z toho odkazovaného článku víc než jen titulek. 🙂

   • Já ho na rozdíl od vás četl, o CNN tam není ani slovo, pouťový lhari:-) A koukněte se na vývoj spotřeby elektrické energie v Německu, ať neoblbujete lidi kotelnickyni poudackami o energetické náročnosti LED panelu:-)

    • To se nějak jmenuje…Oh to určitě bude vědět.
     To je nějaký efekt, že čím menší mají spotřebiče energetickou náročnost, tím více stoupá spotřeba.
     Protože se nikdo nenamáhá šetřit.
     A nemyslete si, Ondřeji.
     Vyrobit LED panel nějakou energetickou náročnost má.
     Vemte si vybavení domácnosti před 20 lety a dnes.
     Všechny ty LED světýlka a všemožné spotřebiče musel někdo vyrobit.
     Vytěžit rudu ze země.
     Aby jí mohl vytěžit, musí být na to vagony, lokomotivy, stroje..
     Pak se ruda roztaví, kov zušlechtí, a opět..vagony, lokomotivy, kamiony…prostě doprava, pak pece, prvky na zušlechtění kovu…
     A na plasty se musí zpracovat ropa a jsou též třeba stroje na zpracování.
     A opět, kovy, plasty..
     Obrovská mašinerie, která spotřebuje pohádkové množství energie.
     To je fyzika, Ondřeji.
     Její zákony neporazí dokonce ani Německo!

     • Vzdyt to je stale ten samy a nam dobre znamy imperialismus: S tezkymi enviromentalnimi a lidskymi nasledky se v kolonii vyrobi „cista“ lampa, kterou si pak blazeovany Nemec zapne a tesi se z presvedceni, co vsechno neudelal pro ekologii.
      http://www.elektronikpraxis.vogel.de/opto/articles/266157/
      LEDky spotrebuji pri produkci vice energie a stribra a vydaji vice CO2, nezli jejich setriva alternativa e3 (plasma) lampy.
      Kolik asi pak muze muze spotrebovat energii a vyprodukovat odpadu setrive elektroauto?

      • Dam to zvlast, at Taras nemusi schvalovat prispevek se dvema odkazy:
       http://movi-mento.ch/de/artikel/2016/wie-oekologisch-sind-elektroautos-wirklich.html
       „Jak ekologicka jsou elektroauta doopravdy?
       Vezme-li clovek v potaz cely zivotni cyklus elektroauta (od vyroby po sesrotovani), pak zivotnimu prostredi skodi vice, nezli benzinova a dieslova.“

       Tohle je zlocin, jak na prirode, tak na lidech. Ne treba samo o sobe, ale diky manipulaci, kdy lide zcela ztraceji prehled a tim padem i zajem na svem okoli…co jim reknou, to udelaji (hlavne Nemci) a pak koukaji jako puci, ze vitezna valka skoncila v Berline.

     • Vážně, a co vy to víte o fyzice? Tady se poučte, když už píšete o něčem, co jste nikdy neviděl..

      Fotovoltaické systémy neprodukují žádné odpady ani emise při výrobě elektřiny. Nejdříve je však třeba je vyrobit a nainstalovat a na konci životnosti opět demontovat a zpracovat. Od roku 1975 do roku 2006 poklesla cena fotovoltaických systémů na 1/20 a roční produkce vzrostla 25 000krát. Na pokles ceny má vliv několik faktorů, nejvýznamnější jsou růst účinnosti článků, pokles ceny křemíku, používání tenčích desek a v neposlední řadě zmiňovaný růst objemu výroby [6]. Energetická návratnost – doba, za kterou systém vyrobí stejné množství energie jako se spotřebovalo na jeho výrobu – se ve stejné době zkrátila na 1/10.

      ANALÝZA ŽIVOTNÍHO CYKLU
      Analýza životního cyklu produktu (LCA – Life Cycle Assessment) může sloužit například k porovnávání variant výrobního procesu. Moderní metody sledují celou řadu dopadů, jednoduší metody se zaměřují jen na vybrané aspekty.

      Životní cyklus výrobku
      Životní cyklus výrobku zahrnuje všechny fáze od těžby surovin, výroby polotovarů a konečných výrobků přes dobu užívání až po recyklaci nebo likvidaci na konci životnosti. Ve všech fázích mohou být sledovány vstupní toky surovin, polotovarů, paliv a energií a výstupní toky produktů, odpadů a emisí.

      V případě fotovoltaických (PV) panelů z krystalického křemíku můžeme rozlišit následující fáze životního cyklu:

      těžba surovin
      výroba metalurgického křemíku (mg-Si)
      výroba solárního křemíku (sg-Si)
      výroba ingotu a desek
      výroba článků
      kompletace panelů
      montáž fotovoltaického systému
      provoz – výroba elektřiny
      demontáž systému
      recyklace komponent
      K tomu doprava v různých fázích. Podobný řetězec lze vysledovat pro ostatní komponenty fotovoltaického systému – měnič, nosná konstrukce případně tracker a další.

      tady zase obrázek

      http://www.czrea.org/cs/druhy-oze/fotovoltaika/ziv-cyklus

      ta analýza má obecnou platnost, jedná se především o koeficient efektivity který v případě energeticky čistých zdrojů ZAHRNUJE náklady na svoji vlastní výrobu a recyklaci. Fyzika V TOMTO procesu nehraje roli, ale ekonomika:-)

      • Ale jděte.
       Fyzika je vždycky první, ta je neměnná.
       Následuje ekonomika.
       To si mohou chlapi huby vymluvit, jak koukám.
       Máte tady pomalu vyčerpávající komentáře, co a jak.
       Zákon o zachování energie je základ.
       Perpetum Mobile ještě nikdo nevynalezl, i když Němci asi budou blízko.
       Takže prostě každá sranda něco stojí.
       Už letmým pohledem vidím zásadní nedostatek v té vaší stupnici.
       Těžba surovin, výroba metalurgického křemíku….
       Žvásty, výroba a těžba je jedna věc, ale k tomu je třeba počítat výrobu strojů a jejich údržbu, na výrobu použitých.
       Ty stroje vyrábí zase stroje.
       Elektroauto např. nemůže jezdit čistě, i kdyby ta elektrika byla rovnou ze slunce bez prostředníka.
       Protože motory a převody, brzdy a pohyblivé části vyžadují mazání a provozní kapaliny.
       A to nemluvím o možném záporném vlivu elektromagnetické indukce z motorů…
       To je příklad, jakýkoliv stroj vyžaduje údržbu, chlazení, dodávku energie…atd..atd,…
       Vy jste blbec, fakt, to nemá cenu psát, technický analfabet, to dejme tomu bez urážky je dobře vidět.
       Nemáte ponětí o provozu strojů…..
       Asi by to šlo statisticky zpracovat, ale ta možná chyba je obrovská, protože už politicky účelově tam mnoho nákladů a zátěží nebude vůbec uvedeno, takže výstup bude o řády jiný.

       • Na mě nezáleží, ale „technickými analfabety“ jsou v tomto případě Ing. Bronislav Bechník, Ph.D a Ing. Petr Klímek Ph.D. z České agentury pro rozvoj obnovitelných zdrojů, která pracuje pod zášťitou Technologické agentury České republiky, provozované ministerstvem průmyslu. Tito lidé se podílejí na zprávách České agentury pro rozvoj obnovitelných zdrojů. Jistě proti Vám mají ten hendikep, že neznají svět ze žebříku jako Vy a že když se podepisují mohou i nečitelně, protože jejich jméno každý zná…S Vaší úrovní vzdělání bych se být vámi pouštěl do sporu max. s taxikáři nebo bagážisty na letišti..

        • A také se Schulcem, s tím se také můžu v klidu bavit.
         Nevíte, kdo vymyslel ekologickou naftu?
         To bude nějaké známé jméno.
         Fakt ekologické….

    • No jo, asi jsem měl vědět, že nepochopíte, že CNN jsem použil jako jen jako známého zástupce tradičních médií. Že vy jste si nevyhledal význam pojmů ironie a sarkasmus, milý rádobyinformatiku?
     http://www.politico.com/story/2017/03/fake-news-monmouth-poll-media-236639
     „The poll, which was conducted by phone during the first week of March, found that 80 percent of respondents believed online news sources reported fake news either regularly or occasionally. Fifty-four percent of respondents, including a majority of Republicans, independents and Democrats, said that fake news reports online were published on purpose in order to advance a specific agenda.
     Respondents had only slightly more trust in traditional news outlets, with 60 percent of respondents believing that traditional news outlets reported fake news either regularly or occasionally and 40 percent saying that they believed traditional news outlets reported fake news on purpose to push an agenda.“
     Vážně jste ho četl?

     Jakožto význačný světový ekonom a copypasťák byste snad i mohl vědět, že osvětlení už dávno netvoří hlavní část spotřeby elektřiny v domácnostech, ba dokonce byste mohl mít nejasné podezření, že Německo není celý svět. A možná byste mohl dokonce i něco vzdáleně tušit o tom, že se významně mění vybavenost domácností elektrickými spotřebiči a zdaleka nejde jen o LED panely…
     I když, vy vlastně myslíte globálně a jednáte lokálně – když se s devastací životního prostředí potýkají v Kongu, vy si v Německu libujete nad tím, že u vás doma je čisto a zeleno. To mám pro vás ovšem jednu dost špatnou zprávu. Životní prostředí na Zemi je jeden komplexní systém a vytrhávat z něj vaše lokální niky můžete jen v rámci propagandy. V reálu to nebude fungovat.

  • No, to je demokracie.
   A zase Pan prezident Trump má jistě zákonné možnosti, jak se tomuto rozhodnutí postavit.
   Prezident ve zdravé společnosti není všemocný.
   Nezávislý soudce ovšem také ne.
   Všemocná je jen Evropská komise.
   Ta když něco nařídí…..tak přes to nejede vlak.
   I tady je ovšem liberálně demokratická pojistka.
   EK má právo nařídit pouze to, co je správné.
   Takže se nemáme čeho bát.

 23. Tohle si přečtěte, Ondřeji.
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Tak-pozor-Ty-lodicky-co-cekaji-na-migranty-u-brehu-Afriky-nepriplouvaji-jen-tak-Je-tu-odhaleni-481638
  Řecko už nemá sílu přijímat další migranty.
  To samé Itálie.
  A koho to zajímá?
  Existují nějaké Dublinské dohody a ty je třeba plnit.
  Řecko MUSÍ přijmout třeba 10 000 000 migrantů, bude-li třeba.
  Zákon je zákon.
  ———–
  Z čistě xenofobního zájmu bych rád věděl, proč Itálie a Řecko nepodniknou nějaké kroky, aby k nim ti migranti nejezdili.
  Pokud podle zákona nemohou, pak jsou dvě možnosti.
  Buď ten zákon změnit, nebo ho nedoržet.
  Vlastně je ještě třetí možnost- nechat Řecko zničit, tím se ale počet migrantů nesníží.
  Dá se to samozřejmě převést na větší celek než je Řecko.
  Migrantů je nejméně 100x tolik, než je schopná přijmout celá EU.
  Řecko je jen malá ukázka toho, co se už reálně děje ve velkém.

  • Už jsem vám vysvětloval a dal k tomu stohy materiálu, že tím, že se odhlasovala dohoda o povinných kvotach, se Dublin III přehodnotil, takže UŽ neplatí. Někdy v květnu vejde v platnosti Dublin IV.

   Už si to prosím zapiště za uši, že se odvoláváte na něco, co prostě už neplatí.

   In May 2016, as part of its proposed reform of the Common European Asylum System, the Commission presented a draft proposal to make the Dublin System more transparent and enhance its effectiveness, while providing a mechanism to deal with situations of disproportionate pressure on Member States‘ asylum systems, the Dublin IV RegulationSearch for available translations of the preceding

   The Commission proposal aims to:

   Enhance the system’s capacity to determine a single MS responsible for examining the application for international protection by removing the cessation of responsibility clauses and shortening time limits for take-charge requests and transfers
   Ensure fair sharing of responsibility between MS by complementing the current system with a corrective allocation mechanism in cases of disproportionate pressure
   Discourage abuses and prevent secondary movements by requiring proportionate procedural and material consequences in case of non-compliance
   Protect asylum seekers‘ best interests: with stronger guarantees for unaccompanied minors and a balanced extension of the definition of family members;
   Finally, the proposals include a fairness mechanism based on solidarity which includes a corrective allocation mechanism and which takes into account resettlement efforts made by a Member State to resettle those in need of international protection direct from a third country. This will acknowledge the importance of efforts to implement legal and safe pathways to Europe.

   This new system would automatically establish when a country is handling a disproportionate number of asylum applications. It would do so by reference to a country’s size and wealth. If one country receives disproportionate numbers above and beyond that reference (over 150% of the reference number), all further new applicants in that country would (regardless of nationality) be relocated, after an admissibility verification of their application, across the EU until the number of applications is back below that level. A Member State would also have the option to temporarily not take part in the reallocation. In that case, it would have to make a solidarity contribution of €250,000 for each applicant for whom it would otherwise have been responsible under the fairness mechanism, to the Member State that is reallocated the person instead.

   Bylo by dobré si to od někoho nechat přeložit, jsou tam zmíněny regulace jako že např. ženy a nezletilé děti mají SILNĚJŠÍ ochranu a nelze je jen tak vrátit, i kdyby neměly mít přímo na azyl nárok, takže jestli Recko už nemůže dále se postarat o migranty, udělají to další země podle rozdělovacího klíče,. Když ne, zacálují za každého nepřijatého migranta dle kvóty €250,000. Takže je na výběr:-)

   Tady to máte hezky přehledné na obrázku:-)

   • A-ha, takže jak se odsouhlasily kvóty, tak se tím pádem zrušil Dablin III automatiocky.aniž by ho někdo rušil.
    To je rychlé- a demokratické!

      • s jejich reformou. Vše jsem vám sem už dal, takže se neptejte a studujete ty dokumenty.

       • Reforma…
        To slovo znamená, že se něco pozmění, ne zruší.
        Jak konkrétně Dublin pozměnili?

 24. Aniz si to uvedomujete pristoupili jste na Faganovu hru a nechavate ho urcovat smer debaty na Terase?
  Ma jiste radost jak to jde podle jeho prani 😦
  Neumim si predstavit nekoho z vas kdo by si dovolil neco podobneho na blogu v BRDu.

  Odklanim od massmedialniho pohledu na deni v Evrope k pohledu odlisnemu:

  http://aeronet.cz/news/britanie-aktivovala-clanek-50-a-kralovna-hraje-o-vsechno-globaliste-chteji-rozbit-jeji-commonwealth-skotsko-odhlasovalo-nove-referendum-o-nezavislosti-a-schulz-chce-uderit-na-clenske-zeme-eu/

  • Ale to jen plnime prani pana blogu, pro nej je preci fagan prinosem.
   Kdyz jsem napsal, ze bych ho banoval, reagoval na to Taras tim, ze na me prani ho pousti do diskuze. Takze nevim…berme to demokraticky, pres pulka kmenovych diskuteru fagana vita, tak preci nebudeme jejich rozhodnuti sabotovat. Nejsme Nemci.

   • Cist jako varovani to jsem doporucoval jiz od pocatku,
    ale nechat se zatahovat do jeho DeutschEurismu ktery tu drze propaguje to povazuji za prilis!
    IMHO 🙂

    • Nechapu, proc by melo byt obohacujici to cist, cozpak uz predem nevis, co bude psat? Anebo se citis byt malo vystraseny, astere? :o)
     Vzdyt je to jednoduche: Bud sragory s faganem, anebo diskuze bez nej. Tak senilni, abychom si museli 20x denne opakovat jaky je to blb (abychom to nezapomenuli) snad jeste nejsme.

     • FAGAN JAKO NAJEZDNICI nerikam ze jsou obohacujici ale jako varovani
      a na co se pripravit.

      • Ty po tech mesicich a letech jeste nevis, na co se pripravit, astere? A jako zdroj informaci si beres Fagana? :o)
       Clovece, vzdyt je to vsechno tak jednoduche….co se treba diskuze tyce, pak s faganem coby obohacujicim elementem se lide bavi proto, ze jinak nemaji tema, o kterem se bavit. Fagan je jako lekavy horor pro unyleho divaka: Uz nevic coby, dialogy nezvladaji, hudba je nebre, obrazy unavuji…pak takoveho lze vzrusit jen nahle se objevivsi znetvorenou hlavou kreatury za siluletou libajicich se milencu…letajici udy a lidsti parazite velikosti jaternice jsou vitany bonus. Zivotem unaveny Riman si do krku strka pero z husy, aby mohl stravit dalsi kousek, diskuter musi sahnout po Faganovi, aby nasel tema a silu do dalsi diskuze. Svet je v rozvalu, hrozi Matka vsech ekonomickych krizi a v diskuzich se resi, zda- li je lepsi mene ekologicka, ale zato energeticky uspornejsi zarovka.

       • Máte dürerovské apokalyptické vize, to je buď známka emoční senzibility anebo fobie. Ovšem oboje je předmětem zkoumání psychologů protože vykazuje anomální reakce vašeho vědomí, byl jste někdy u cvokaře, ne? Tak víte, že oni vás nezkoumají, ale obvykle předem rychle zjistí co „ve vás“ je…

        Když jsme u těch výjevů, tak i apokalyptičtí vizionáři uměli být světsky optimističtí. Také apokalyptik Hieronymus Bosch ve své „Zahradě pozemských rozkoší“ vidí „nudu“ v něčem, co rozhodně nevypadá jako panoptikální divadlo „vlastní zhnusenosti“. Ta bývá obvykle velmi osobní niterní záležitostí, a obviňovat z ní doslova celý svět, je součástí sebeklamu.

        Jistě jste slyšel o Freudových vyjádření k hysterii (histriónské poruše osobnosti) že hlavními signifikanty jsou spojené s vytěsněnými pocity ponížení, bezmoci a odmítnutí. Někdy je dobré si uvědomit, že svět nic nedělá, jen stojí (nebo běží) podle toho, co děláme my lidé. Je pak výborné sledovat jednotlivé lidičky, jak se chovají. Jako stádo ukřivděných, pomstychtivých, neuznaných a tím pádem frustrovaných osob, které netouží ani tak po penězích a moci, ale právě po tom pocitu uznání, po troše pochopení od „elit“ a toho „teplého lidského slova“ tedy nejen že elitáři jsou ti „skvělí“, ale že i oni si ji zaslouží za všechnu tu dřinu co denodenně podstupují.

        Jenže uznání se nedostává, naopak spíše se zvyšující se „radikalizací“ se jim dostává opovržení. Ale co s tím, kolektivní sedeidentifikace také není ono, protože pořád těch lidí, co jsou schopni jít „kopat za kolektiv“ moc není, protože pořád 90% kope a nechce slyšet nic jiného, že bude kopat jen sám za sebe…Dnes svět určuje psychologie jednotlivce a kolektivní sociologické stratifikace a zkoumání proměn jednotlivce v proměnách doby. Doby determinované technologickou, ekonomickou a kulturní globalizací světa.

        Přemýšlejte o tom, embéčko.

       • Máte dürerovské apokalyptické vize, to je buď známka emoční senzibility anebo fobie. Ovšem oboje je předmětem zkoumání psychologů protože vykazuje anomální reakce vašeho vědomí, byl jste někdy u psychologa, ne? Tak víte, že oni vás nezkoumají, ale obvykle předem rychle zjistí co „ve vás“ je…

        Když jsme u těch výjevů, tak i apokalyptičtí vizionáři uměli být světsky optimističtí. Také apokalyptik Hieronymus Bosch ve své „Zahradě pozemských rozkoší“ vidí „nudu“ v něčem, co rozhodně nevypadá jako panoptikální divadlo „vlastní zhnusenosti“. Ta bývá obvykle velmi osobní niterní záležitostí, a obviňovat z ní doslova celý svět, je součástí sebeklamu.

        Jistě jste slyšel o Freudových vyjádření k hysterii (histriónské poruše osobnosti) že hlavními signifikanty jsou spojené s vytěsněnými pocity ponížení, bezmoci a odmítnutí. Někdy je dobré si uvědomit, že svět nic nedělá, jen stojí (nebo běží) podle toho, co děláme my lidé. Je pak výborné sledovat jednotlivé lidičky, jak se chovají. Jako stádo ukřivděných, pomstychtivých, neuznaných a tím pádem frustrovaných osob, které netouží ani tak po penězích a moci, ale právě po tom pocitu uznání, po troše pochopení od „elit“ a toho „teplého lidského slova“ tedy nejen že elitáři jsou ti „skvělí“, ale že i oni si ji zaslouží za všechnu tu dřinu co denodenně podstupují.

        Jenže uznání se nedostává, naopak spíše se zvyšující se „radikalizací“ se jim dostává opovržení. Ale co s tím, kolektivní sedeidentifikace také není ono, protože pořád těch lidí, co jsou schopni jít „kopat za kolektiv“ moc není, protože pořád 90% kope a nechce slyšet nic jiného, že bude kopat jen sám za sebe…Dnes svět určuje psychologie jednotlivce a kolektivní sociologické stratifikace a zkoumání proměn jednotlivce v proměnách doby. Doby determinované technologickou, ekonomickou a kulturní globalizací světa.

        Přemýšlejte o tom, embéčko.

         • Pro jistotu to poslal dvakrat ale presto neni uz o cem. A stale dokola 😦
          Naposledy to trvalo ale kdyz uz hoven z hrocha bylo prilis a obohaceni stale nikde
          prislo co prijit muselo.
          Podobne to asi skonci zde bude li stale vice plynu pridavat
          a svou nemeckou rozjetost nezvladat

          Kam se jednou odebere, kde jinde a koho bude oblazovat
          svym projevem prekotnym, stylem mrakotnym…
          do Berlina ci do Frankfurtu k dusim svym ?

        • „Signifikanty“, říkáte? A co třeba „ry stupije, tento ryje“, když už se nedokážete obejít bez žargonu?

       • Vy byste se zase s diskuzí rozjeli, kdybyste vydechli, jenže jak má Ondřej tu psací nymfománii, tak vás tady neustále průběžně ojebává. V tom neustálém styku je cítit tolik věcí 🙂 Živí se vámi, energií kterou vážně vkládáte do svých slov. On žádné ze svých vážně nebere. Je vám tady ohlušující celebritou, když zmizí, je to jako když vypnete kolotoč – nevěřícně na sebe koukáte, takové ticho fakt existuje? 🙂
        Z pohledu člověka, který diskuze vlastně jenom čte, a v dlouhých vlasech se ztrácí, bych se přimlouvala za nějaká období ticha. Co třeba vymezit pro něj jeden den, nechat třeba čtvrtek jako Den Fagana? Těšili by se všichni, z jeho příspěvků se ten týden dá přežít…:-)

        • Kazdy, ale uplne kazdy blog, ktery neni moderovany, konci. Konci jako blog, mozna preziva dale jako snuska vykriku do tmy :o)
         Hlavni duvod by asi byl ten, ze s tim, jak kapik rozvratil spolecnost, rozvratil i verejnou debatu. Ta potrebuje vzdy nejake nosne tema, coz „volny trh ideji“ nikdy nedovoli vytvorit; diskuze v navalu plurality nedrzi pohromade a rozpada se. Mluvim tedy o politicke debate, ne odborne, kam muze spadat treba i vareni, auta atd., ale i „plk wolny“, ten take vyzaduje urcity odborny zapal :o)
         Dalsi vec je prezita diskuze, kam po jejim zaniku chodi diskuteri ze zvyku a z urciteho sentimenu, zvykli si na sebe a opustit spolecny prostor se jim moc nechce. Casem se ale unavi „nenaplnenosti“ diskuze, jeji obsahovou prazdnotou.
         Takze tohle uz neni o „teorii“, ale o osobni unave a pocitam s tim, ze jednotlivi ucastnici tu budou postupne odpadavat, az to nakonec Taras zavre.
         Psychovampyra najdete v kazde diskuzi a pak zalezi jen na adminovi, aby vyresil vec podle sve libosti. Pokud ho ponecha, diskuze konci vysatim ucastniku a jejich odpadnutim, jak presne rikate.
         Posledni vec je takrikajic objektivni a zalezi v ni, zda- li charaktery diskuteru jsou navzajem kompatibilni a tedy jestli je zajima spolecny predmet reci. Pokud ano, nema psychovampir sanci a je ostrakizovan a vyloucen, pokud ne, diskuze se opet rozpada.
         Ale to je opet vecna podobnost, provazejici tvorbu malych lidskych kolektivu: Bud drzi pohromade samovolne, urcitymi sympatiemi a spolecnymi zajmy a dokazi se branit vetrelcum (jako se Rychle Sipy dokazaly ubranit skarohlidovi Patkovi, ktery chtel vstoupit do jejich klubu po unahlenem slibu Jarky Metelky), anebo to jednoduse nedrzi pohromade, psychovampyr prijde, vysaje, rozlozi, odhodi a jde dal.
         Tady ma jediny tah na obranu Aster, zbytek je presvedcen, ze Fagan je k necemu dobry, s tim asi nic nadelat nejde.
         Ja osobne si myslim, ze nevsimat si Fagana k nicemu nevede a ze jedina metoda zachrany mistniho spolecenstvi je jeho ban. To tu rikam uz mesice a roky, ale to je tak vsechno, co muzu delat, zaroven ovsem nikomu nic nevycitam. Takze uvidime.
         Jedine co je na psychovampyrovi pozitivni je, ze ukaze pevnost kolektivu, jak si na tom opravdu stoji, je to takovy prubirsky kamen. Z toho take plyne, ze pokud se mu jeho prace podari, neni ceho litovat.

         • „Nech odpadne, čo je kolísavé, nech odpadne, čo je oportunistické, ale nech v tej strane zostane, čo je pevné, čo je charakterné, čo chce za tento národ zápasiť.“ – jak vidíš, tahle otázka je věčná.

          • Nojo, jenze to mel soudruh Husak milion lidi ve strane a okupacni armadu za zady, to si pak mohl dovolit byt radikalni.
           To takovy soudruh Gottwald, ten byl v jine situaci a take ji jinak, odpovidajicne, vyhodnotil:
           Nejde o to, kolik lidi, topicich se v rece ideologie, zazeneme na druhy breh, ale kolik se nam jich podari pretahnout na nasi stranu.

        • Já na něm sleduji osobnostní profil všech sluníčkářů.
         Možná je to proto, že mám silný žaludek, protože někdy čtu BL a čas od času jejich „celebritám“ i píšu.
         Ty reakce jsou stejné.
         Nechápu tedy Ondřeje jako provokatéra či ukáječe, ale jako typického zástupce těchto lhářů.
         Naopak ho leckdy provokuji já.
         Z toho odvozuji různé moje osobní teorie, jak svět může, či bude vypadat, když budou tito lidé vládnout.
         Takový Kocáb, či jemu podobné známé „osobnosti“ nejsou nijak jiní, jsou otravní s tím svým věčným osočováním druhých, ale vůbec jim to nedochází, a vyhlašují týdny neklidu a jiné krávoviny, protože věří, že zažehnou v „debilní ubohé lůze“ plamen pravdy.
         Z tohoto pohledu tedy vnímám Ondřeje jako fanatického kněze, imáma, či vítače Aštara Šarona, než jako vlezlého, otravného ubožáka, kterým v pravdě je.
         U mě dobrý, co se Ondřeje týká.
         Ale plně chápu jak Astra či Saxe, kteří chtějí tuto morální obludu zabanovat, jeho přínos totiž může být teoreticky dobrý pro mě, ale je velice ošemetný pro zdejší kolektiv.

  • Ten článek z aeronetu nemá zrovna optimistické vyznění. A nejhorší na tom je že nejde o žádnou fantasmagorii nýbrž o dost reálný odhad budoucího vývoje. 😦

  • No na druhou stranu, Ondřej už má kvůli tomu proklikaný a pročtený skoro celý Internet. Tím udržuje aktivní DNS záznamy. Koná v podstatě užitečnou práci. Ovšem ty jeho „statě“ je nutno, v rámci zachování zdravého rozumu, přeskakovat.

   • …. a safra nějak jsme to domtotal. To patřilo pod Astr 30.3.2017 (11:07) …. 😦

  • Když se takhle hezky přikláníte k Aeronetu, Astre, zajímalo by mě, jak se Australané dívají na to, co se tvrdí v tom článku. Totiž že globalistům jde o to zbavit královnu Alžbětu majetku, hlavně ji připravit o obrovské zásoby surovin v právě v Austrálii, a pak taky v Kanadě, na Novém Zélandu i jinde. Protože jí tam vlastně patří všechny pozemky. Ty jsou těm, co na nich hospodaří, pouze propůjčené, a zřejmě stačí, aby Alžběta luskla prsty, a všechny výnosy budou její. To globalisti nedovolí. Proto podle Aeronetu musí zemřít nebo abdikovat.
   Tak jak to vidíte, Astre?

    • To by pak vysvětlovalo, proč je Astr tak informovaný o středoevropských poměrech. 🙂

     • Tresnicko strucne a opakovane, nektere odkazy viz AEnet davam jako anti-massmedialni cteni 🙂
      Spravne jste si vsimla ze Australie Canada a dalsi zeme se hlasi ke skupine Commonwealth a v cele tohoto uskupeni je kralovna.
      Jiz jednou jsme tu meli pokus ktery rozjeli ti co chteli republiku ale neuspeli.
      Az uspeji a budeme republika ci co, nebude uz Klokanie patrit kralovne ale jenom TRHu.
      Zadny guverner pro paradu , zadna vazba stareho stylu.

      PS
      Pokud jste chtela naznacit ze nejen massmedia ale ani jine „alternativni“ zdroje nejsou duveryhodne naznacujete spravne
      . Ze Vy sibalko vidite ty co neveri massmediim jako naprosto verici FSEM jinym informacim hlavne ze ne vladnim 🙂
      Na rozdil od Fagana Vy jste byla vzdy u Tarase obohacenim, Kdyz ne jinak tak alespon nutite k zamysleni, jak ze jste to vlastne myslela 🙂
      A posledni informace pro ctenare a predevsim pro vas tresnicko,
      tam moc ci tak malo jak mluvi kralovna do politiky Velke Britanie
      tak podobne ale jeste mene zasahuje do politiky Australie.
      Myslim ze tak to plati i pro ostatni staty spolecenstvi.
      Spokojena ?

      • Hurá, došlo.
       Opravdu pozoruju, že ti, co nevěří jednomu, skáčou na špek druhému.
       Ale nejde jen o zdroje informací.
       Vypadá to tak, že z „antisystémovosti“ se stal mainstream všude. Tady to docela výstižně popsal Hekrdla:
       http://a2larm.cz/2017/03/jednoduchy-trik/

       • Všichni skáčou někomu na špek.
        Tady u Tarase například jako blbečci věříme zcela nepodloženým zprávám, že negři a čmoudi nejsou takovým obohacením, jak se tvrdí.Dokonce jsme tak naivní, že nevěříme vysoké ziskovosti- zejména pro sociální systémy zemí, které statisíce negrů mají.
        Taktéž mám pochybnosti e ekologičnosti altrenativní energie či elektromobilů.
        My jsme prostě už takový parta konzumentů PL a jiných periodik.
        Ale co si myslíte vy, je, třeba mně, dost záhadou.
        Vytknout jiným cokoliv vám jde, ale co si myslíte, úzkostlivě tajíte, místo abyste své světlo šířila dál.
        Já jsem svého času nevěděl, že jste žena.
        Překvalilo mě to.
        Vy jste kus ledu, studená jako, bez krve.
        Připomínáte mi tu princeznu, z Čapkova Krakatitu, co se proměnila v kámen!

       • Posledni dobou neni tem, co vystizne popisuji pravdu, vubec rozumet.
        A cim jednodussi trik se autor snazi vysvetlit, tim mene ctenar tusi, o cem vubec pise.

        • Asi je to tak. Naše světy se vzdalují, řeč přestává být navzájem srozumitelná.

         • Řeč se stává nesrozumitelnou ve chvíli, kdy jedna ze stran nechce slyšet druhou nebo se záměrně snaží zametat stopy (nechce připustit uznání pravdy). Chleba se teď momentálně láme u migrantů: v té sestavě, v jaké sem proudí jsou obohacením a oživením Evropy, přispívají k růstu bohatství, to tvrdíte vy a Fagan, nebo jsou neštěstím, ničitelem hodnot, nebezpečím pro demokracii (islamismus), rouzvracečem sociálních systémů, obtížným balvanem na krku společnosti, jejím přímým a fatálním ohrožením skrze kriminalitu a islámský fanatismus, to tvrdím já, vittta, astr, embéčko atd. Jedna z těchto stran sporu lže a v důsledku toho i ohrožuje evropskou společnost, tak vážné to je.

          • ….jedna ze stran nechce slyšet druhou nebo se záměrně snaží zametat stopy (nechce připustit uznání pravdy). Chleba se teď momentálně láme u migrantů: v té sestavě, v jaké sem proudí jsou obohacením a oživením Evropy, přispívají k růstu bohatství, to tvrdíte vy a Fagan….
           Potvrzujete, že vůbec nečtete, co říkám. Fagana do toho netahejte, tohle je mezi námi.
           Já říkám od začátku, že je potřeba pomáhat lidem na útěku před válkou.
           Poskytnout jim dočasné útočiště, výjimečně /pokud prokážou, že se dokážou integrovat, tj. přijmout naše pravidla hry/ i občanství.
           S těmi ostatními, kteří nemají nárok na azyl podle mezinárodních úmluv, nezacházet jako se zvěří, ale přimět je postupně k návratu.
           Je to problém, ale jsme lidi, chovejme se tak.

          • Dobrá, uznávám, že se vaše stanovisko od Faganova liší; on říká, že jsou všichni přínosem, obohacením, vy říkáte, že je musíme vytřídit, na ty, kteří nejsou problémem (a tedy jsou obohacením), ty si necháme, ostatní se pokusíme přimět k návratu, protože jsme lidi.

           Jenže v praxi tohle vůbec nefunguje, je to fantasmagorie bez reálného základu. Ti, kteří se sem dostanou, se už nehnou, protože vrátit je zpět nelze. Když je posadíte do letadla, tak udělají takový bugr, že je kapitán letadla musí vyhodit, nesmí lidi v amoku agresivity přepravovat, jednoho imigranta už ostatně policajti v letadle přidusili, takže už je u hurisek, od té doby si to už nelajznou. Z autobusu utečou na první zastávce, dtto z vlaku. Neboli jsou tu nafurt. Pak je možné nevyplácet jim sociální podporu, ale oni si v tomto případě nakradou, naloupí. Jste jak Angela, wir schaffen das, pak ale skutek utek.

           Neboli navrhujete nereálná řešení, což znamená že žádná, tedy si nastěhujete migranty na zahradu. Jedině takovýhle postup zavře už konečně sluníčkářům hubu, je nutno je zaregistrovat a pak je donutit, aby se o migranty starali, nechtěli to po ostatních lidech (podle vás nelidech), kteří byli od začátku proti a požadovali od EU (skládající se ze samých Faganů a zavináčů), aby to tvrdě zarazila v zárodku.

          • To jsem vyprsknul smíchy, @@.
           Vidím, že Taras již část náležitě vysvětlil.
           Já jenom dodám, že součást uprchlického kšeftu je i propagandistická mašinerie.
           To znamená, že nám tvrdí, že VŠICHNI utíkají před válkou.
           A vy víte kde je válka?
           Řeknete- v Sýrii. (však je také pomalu každý Syřan, i černoši s šikmýma očima, hovořící ubumbalujsky)
           Možná v Afgánistánu, Iráku….
           Ale na jak velkém území ta válka je?
           Jak to, že z ní utíkají vesměs mladí muži?
           A zase, propaganda tvrdí, že je mužů i žen s dětmi stejně, no, kolikrát je těm dětem i 30, nikdo nemá papíry….
           Vy tady ty migranty obyčejně chcete.
           Protože připustíte, že někdo utíká před válkou a těch „někdo“ jsou miliony.
           A věru, je to první válka za posledních 50 let, protože…nikdy tolik lidí neutíkalo.
           A utíkat přece mohli stejně jako dneska, prodali by majetek, a vyrazili do Evropy, doklady by nepotřebovali…nebo se něco změnilo od těch dob?
           Nějaké zákony, předpisy, svět je více bezpečný, že lze z Eritrei či Pákistánu v pohodě cestovat s kapsami plnými peněz do Evropy?
           Prostě obyčejně lžete,@@.
           Sama sobě.
           Už kolikrát jsem vyzýval své politické oponenty k diskuzi, nikdo nechtěl, s tím, že jsem blbec a hádavec a tyhle kecy.
           Vyvrátím KAŽDÝ váš argument, který použijete pro omluvu současné situace.
           KAŽDÝ!
           Zkusíte to?

          • A hnedle @@ je zde článek k věci.
           https://www.novinky.cz/zahranicni/433870-mala-afghanka-angela-azyl-nedostala.html
           Když jsem si článek četl, hned mě napadlo, že je vymyšlený.
           V článku nakonec došel i spolkový úřad k tomu, že příběh je vymyšlený.
           Podle mě je to ale vymyšlené celé, i s tím spolkovým úřadem.
           Ta rodina vůbec neexistuje, či existuje jen ta holčička Angela, a celé je to manipulace.
           1) Rodina trpěla ve válce (emoce)
           2) Rodina utíkala celý rok (aby se ukázalo, jak těžká je to cesta a budily se tím emoce)
           3) Příbuzný je Talib a ohrožuje je (jsou tedy ohrožení, i když by tam válka nebyla )
           4) Rodina se touží integrovat a je v tom do značné míry úspěšná, má jen běžné počáteční potíže. (migranti se snaží, jsou dobří)
           5) Děti jsou nadané (hrají fotbal a to úspěšně)
           6) Děti mají psychické problémy a z možnosti návratu se hroutí (oko nesmí zůstat suché)
           7) Německo je v prověřování migrantů velice přísné a má na to čas, věnuje se každé rodině individuálně. (v Německu všechno funguje, není tam žádný chaos)
           8) Německo je reálně schopno a ochotno kohokoliv vyhostit, pokud je porušen zákon, nebo mají německé úřady podezření na porušení zákona. (Německo není nijak paralyzováno)
           To se celkem povedlo, protože tahle dobře integrovatelná familie je jedna ze statisíc rodin, kterým hrozí návrat do vlasti, jiní takové potíže nemají, odsunuto do svých zemí bylo pár desítek jedinců, a stálo to pár set tisíc Eur.
           Ty ostatní rodiny jsou asi ještě fajnovější a nic si nevymýšlí ani náznakem.
           —————————————-

    • Astr myslim necte CNN… je-li podle vas Astr desinformovany, pak vy urcite musite vedet, jak je to doopravdy…radi si to tu vyslechneme :o)

     • Proč CNN? To já jen jako že to má z těch slovinských hranic kousek, když tam Australani pomáhají s plotem.
      Tady vysvětlovat vtipy je jako přehazovat tunu uhlí. :-/

  • Jen obvyklý logický důsledek „ekologického“ přesvědčení ekoaktivistických fanatiků, že stačí zákonem nařídit rychlý technický pokrok a ten prostě přijde. Na zpřísňování limitů stačí škrtnutí pera a dostatek elitně vzdělaných liberálních Ondřejů, ovšem opakovaně jim vyhovět s víceméně stejnou technologií, to už je podstatně „jiný kafe.“ 😦

   • Vidíte to dost podobně.
    Vždycky mě bylo divné, že co cca 2 roky je nové „euro“.
    To už snad mají euro 8, nebo kolik.
    Tak pronikavý technický pokrok v emisích bez vlivu na výkon, lze udělat jenom na papíře.

  • A kdyz clovek nema naladu, muze se alespon v klidu projit po ztichlych ulickach idylickeho malomesta:

  • Mít něco společného s Ruskem je sám o sobě zločin, takže by to měl svět vědět.
   Vyspělý svět, samozřejmě.
   Putin neustále expanduje, Krym, a…..no…Krym.
   A vyhrožují sousedům, nebýt v pobalstkých zemích těch pár stovek vojáků, už by Putin pochodoval v Lisabonu, kam to ostatně plánoval, a zastavila ho až US obrněná brigáda.

 25. No, to konečně správne rozhodnutí! Kdo chce vést sjednocenou fašistickou pravici a přesvědčit německé voliče o zločinné podstatě migrace, musí mít lepší vysledky než je nějakých 6%.

  ******

  Šéfka německé xenofobní strany AfD Frauke Petry zvažuje rezignaci
  Šéfka německé krajně pravicové strany AfD dala najevo, že může odstoupit poté, co se preference strany v průzkumech výrazně propadly. AfD vybere svého kandidáta na post spolkového kancléře během několika týdnů.

  Je možné, že stranu do zářijových voleb povede nová tvář. Petry ve čtvrtek v rozhovoru pro berlínský deník Tagesspiegel na pozadí zpráv o rostoucí nespokojenosti ve straně naznačila, že může odejít z politiky.
  „Ani politika, ani AfD nejsou jedinými alternativami,“ prohlásila Petry. Důvody k úvahám o odchodu ale zřejmě není frustrace z klesajících preferencí, když vládní CDU získala nazpět část svého tradičního prostoru napravo od politického středu.

  Petry prohlásila, že prostě dosáhla svých osobních a profesionálních mezí. „Po více jak čtyřech letech v AfD jsem spotřebovala obrovské množství energie a vzdálila se svému normálnímu životu.“

  Předtím než pomohla zakladateli strany Berndu Lückemu (který byl vyloučen před dvěma lety) postavit stranu na nohy, Petry pracovala jako chemička a podnikatelka. Po vstupu do politiky Petry odešla od manžela a čtyř dětí a směrovala stranu na kurs stále kontroverznějšího národního konzervatismu.

  P.S. ta asi nezná Zackovu báseň o tom k čemu jsou ve „správně“ společnosti ženský, že jo?..:-)

  http://m.dw.com/en/afd-leader-frauke-petry-hints-at-resignation-ahead-of-convention/a-38215341

  • To je věc Němců.
   Hlavně ať si nesou ospovědnost za svoje rozhodnutí .
   Báseň Žáčka, jak vy píšete “ k čemu jsou ve společnosti ženský“ je ve sklutečnosti o lásce matek ke svým dětem – a naopak,a o kouzlu dětského světa.
   Takže opět klasická čulíkolež.
   Kdybyste mi tohle řekl do očí, (že Žáčkova básnička má jakési falešné podtóny) a to myslím naprosto vážně, už byste si v tuchle chvíli držel ksicht a volal fízly na pomoc.
   A Ondřeji, dát někomu pořádnou po držce lze i s úsměvem!

   • Kdepak, o správnosti či nesprávnosti té básně jsem nenapsal ani řádku, jen poukazuju na to, že tato konzervativně-protofašistická matka, se neřídí tím, čím by měla. Podobně jako marxistická teroristka RAF Meinhofová, ta také opustila manžela a děti. I když se to snažila „napravit“ tím, že se pokusila pomocí svých společníků zorganizovat únos svých dětí z Německa a poslat je do tábora pro palestinské sirotky. Přeci jen to její extremistická sestřenice Petryová se zachovala jen vcelku tradičně „liberálně“ kvůli své kariéře rezignovala na roli matky. To jistě není trestné.

    Jen pro její zastánce je to zrada jejich hodnot. Ale oni jsou na zrady svých vůdců zvyklí. Každého i sebevětšího obětavce a altruistu bojujícího za národ nakonec dostihne jeho individuální ego. Psal jsem o tom v té stati, kterou jsem při zatuhnutí telefonu poslal 2x. Je to zásadní „pastička“ na každého kolektivistu a identitáře. Je jen otázkou času, kdy podlehne INDIVIDUALISTICKÉMU chtíči. A pokoušet takové lídi a nastražovat na ně neodolatelná pokušení, není ani třeba. To přijde samo. Dříve či později. Ale spolehlivě. Přijde.

    • Ze Petryova po letech opousti politiku a chce se venovat rodine je vcelku pochopitelne, podobne to predi udelala i Petra Buzkova. Zajimavejsi bude tenhle nastoupeny trend:
     http://www.tagesspiegel.de/berlin/queerspiegel/kampf-um-toleranz-in-berliner-kita-eltern-protestieren-gegen-schwulen-erzieher/19572356.html
     „Muslimsti rodice se protesty zacinaji branit homosexualnim ucitelum jejich deti.“
     Jak se v jinem komentari pise „vzhledem ke kulturnimu pozadi uprchliku jde o pochopitelnou vec“. To myslim ano, ted jen aby to pochopili i homosexualove a prijali nezamestnanost jako dan multikulturnimu souziti.

     • Ona, krkavčí matka? Jak jste na to přišel…:-) Přečtěte si (V TOMTO JE OPRAVDU DOBRÝ) ten Expres – ona totiž dala přednost sobě a ne dětem…

      http://www.express.de/news/politik-und-wirtschaft/liebes-interview-petry-und-pretzel–so-hat-es–bamm–gemacht-23776402

      Takže je to chtíč ženy před přechodem…Víte, ďábel (a liberál o:) ví, že ti co se zaklínají „ctností“ a kulturní morálkou, prostě v tomto světě nemají šancí obstát. Protože stres a útoky (psal jsem vám o tom v té reakci k zamyšlení) musí být nějak kompenzovány (vyventilovány), jinak se z toho člověk zblázní. Člověk prostě touží po uznání, a když se nedaří, když svět je založen na tom, pokořit soupeře jak nejvíce to jde, vystavit ho posměchu a opovržení, vzrůstá z toho i u těch, kdo se (možná i opravdu upřímně) chtějí postavit za zájmy „ujařmených a opovrhovaných“, že prostě chtějí EUFEMISTICKY, „TAKY KUS TOHO ŠTĚSTÍČKA PRO SEBE“:-)))

      Jenže to je totiž přijetí role INDIVIDUALISMU, který není půdou pro kolektivní vědomí a sounáležitost. Přemíra odpovědnosti zbytňuje EGO a kdo jednou tomuto adrenalinu neodolá je ztracen v liberálně individualizující zradě – prostě chtíč a nikoli jen prosté LIBIDO, ale touha najednou více myslet na sebe (ostatně jako zcela přirozená věc za kterou by se nikdo neměl stydět, naopak, je ovšem v případě konzervativních tradicionalistů i bigotních staromilských socialistů to, co jím zlomí vaz).

      Liberalismus, jenž oni ZATRACUJÍ, naopak nepokrytě na tom staví, protože chtivost, po úspěchu cílevědomost a ambicióznost – a s tím tolik potřebná touha po uznání – je jejich nijak neskrývaným prostředkem, PŘEDNOSTÍ, jak dosáhnout svých cílů a nehaní to jako národovečtí konzervativci (fuj dekadentní západní individualismus, neznající bratra, nemaje ideálů a preferující onen vyfutrovaný tupě kalvinistický workoholismus, tedy výkon) je totiž to, čemu se nelze vyhnout. A pak i ti co jim jde o „morálku“ a o „kulturu“ prostě lidsky selžou. Zákonitě. Jako v socialismu. Chtěli lepší podmínky pro dělníky (třeba i upřímně) ale pro sebe TUZEX:-)

      Sociální liberál to má jednodušší, on totiž staví na altruismu, ale opět INDIVIDUÁLNĚ aktivistickém. Bud individualista, ale děl se rád a dobrovolně. Když máš dost, není to problém. Ale nenuť k tomu druhé, když oni se na to necítí. Nuť k tomu jen ty, co mohou a co musí. Instituce, stát, korporáty. Říkej a prosazuj ať si lidé dělají co chtějí a S KÝM to chtějí, KDE to chtějí a KOLIKRÁT to chtějí. Boř konvence, narušuj bigotnost konvencí a řádu. Neprosazuj ale anarchii. Podporuj organizace vzniklé spontánně. Jednej ve prospěch celku jen takového, kdy jsou ochotni tuto obětavost poskytnout všichni jeho členové v té míře, jaké jsou schopni (v praxi by asi nikdy nefungovalo, minimálně ne tehdy, kdy si jedni myslí, že oni budou věční příjemci a druzí věční dárci – že i ti tzv. „chudí“ nemohou nějak jinak přispět ke společné věci, jiným způsobem, když peníze nemají).

      To je základ pravidel izraelských kibuců. Jediné skutečné formy, kde fungoval něco jako komunismus. Ne, ale to, co si pod tímto slovem představujeme z úst marxleninských dogmatiků. Skutečný, dobrovolný, který mohu přijmout, ale i odmítnout. A když jednou přijmu, mohu kdykoli dobrovolně z toho systému odejít a to nejen s holýma rukama, ale s tím abych měl „něco na cestu“ a při rozlučce mě nebudou brát jako zrádce, ale jako bratra co si vybral svůj vlastní osud mimo komunitu…Opět, zamyslete se nad tím..

      • Ble,ble, ble…
       A nyní k těm teplým učitelům, co je muslimové nechtějí .
       Kdo je víc?
       Buzerant, nebo muslim?
       Žvástale, jestli něco dříve nebo později musí přijít, tak je tvrdý střet mezi homosexuály, či feministkami, a mulimy.
       A vy, Ondřeji, vy prohrajete.
       Prostě už proto, že je vás méně.
       Poletíte z nejvyššího místa hubou dolů i se svými lidskými právy, humanismem a frankfurtskou školou.

 26. To cekate, ze s vami budu resit neci osobni zivot podle toho, co jste o nem vycetl v bulvaru? To tedy urcite ne, nejsem nemecky volic.

 27. Měl jsem fofr, takže jsem nestačil ani číst, natož reagovat. Teď jsem to přelít a je mi vyčítáno, že netípnu Fagana alias Ondřeje. A předhozeno, že Fagan byl vpuštěn údajně na mnou vyfabrikovanou žádost embécka.

  Ale kdež. Nebudu to rekapitulovat, ale Fagan byl odbanován ve chvíli, kdy embéčko, Astr a Kamil se postavili proti banu Vitttovi. Nerozdávám bany na potkání, jako někdo, ale po zralé úvaze. Když se tři zasloužilí a úctyhodní čtenáři mého blogu spojili a jednohlasně žádali totéž, musel jsem to vzít na vědomí a Vitttu opět vypustit do oběhu. Jestliže ale bylo postaveno mimo zákon mé svrchované právo pustit sem, koho chci či nechci, vzal jsem to jako odebrání pravomocí a tedy odbanoval všechny. Od té doby je blog zcela otevřený a může sem i Honza tradiční marka. Je fakt, že za tím byla má chybná kalkulace, ta trojtažka, kterou jsem strašil, ale nevyšla, tedy jako bych nic neřek.

  S Faganem se to má tak, že já se s ním nebavím, ostatní ano. Funguje jako katalyzátor, roztáčí kola diskuze a přináší sem témata a názory, které by se tady jinak neobjevily. Což je jistě pozitivní záležitost, když zde zadarmo máme ukázáno, kudy cesta nevede a můžeme se tedy této – v Evropě momentálně převládající – ideologii velkým obloukem vyhnout. Jiná věc je to, že si neodpustí osobní útoky ve stylu „já jsem pán, ty jsi kmán“, což by samozřejmě byl důvod pro vykopnutí. Teď už máme, co jsme chtěli.

  Třetí věc je ta, že vypouští, vedle smělých teorií Frankfurtské školy, jako chobotnice inkoust, také nesmysly až lži. Konkrétní příklad: Napsal, že „po vstupu do politiky Petry odešla od manžela a čtyř dětí„, vyvozuje z toho nespolehlivost Petry a dal odkaz na článek. Tam se však doslova praví, že Frauke Petry odešla od manžela, otce svých čtyř dětí, což je jistě významově úplně jinde. Ostatně v dalším jeho odkaze na Express pak stojí, že si se svým bývalým manželem rozdělili péči o děti přesně napůl, tedy zcela liberálně správně. Zajímavé pak je, že její nový milý má také čtyři děti, takže prý už trávili společný víkend v deseti. Kristepane!

  • Problém je, že to tvrdí ona, Tarasi, Ona se soudí s deník Welt am Sonntag, protože to on toto o ní napsal. On si za tím stojí. Najděte si to.

   • Tvrdí to ona, a je to její život.
    Ona ho žila.
    Welt am Sontag tvrdí opak.
    Vy se klaníte k názoru Weltu.
    Mohl bych vědět proč?

 28. Tak si ty soudy o těch lidech nechte pro sebe. Já s její obhajobou nezačal. Já jen poukázal na to, že jí prostě ta politika nedaří. Proto i možná ten stres. Neúspěch se v jistých kruzích neodpouští. Je možná čas si přiznat i to, čemu se divil jeden z amerických desperádů z filmu „Podivné dědictví“ s Terence Hillem, kdy on mladý britský šlechtic přijíždí přijmout dědictví, po jeho otci – a on se dvoří dceři bohatého farmáře a onen přítel jeho otce, co se ho snaží zaučit jak to divokém západu mezi chlapy chodí říká: „No, znal jsem ženský co za chlapem běžely i když je předtím chlap zkopal, ale že by je dostalo recitování básní….“.

  Tak východní postkomunisté zvyklí na autoritu směsi rákosky a biče z Kremlu a jejich vlastního ÚV si budou muset uvědomit, že protestantská morálka neslyší na recepty „silné ruky co si bouchne do stolu“ a i když je malá část žen, co ji rozrajcuje když ji chlap jednu vrazí, pak podobně jako v tom filmu, je dnes většina těch, co zjihne s mužem při společném happeningu na podporu zachování deštných pralesů anebo při setkání u imatrikulace na přednášky o rodové rovnoprávnosti a inkluzi surrogátního mateřství do našeho právního řádu a podobně je to u západní společnosti jako celku v přístupu k lidem z rozvojových zemí prchajících před bezprávím, útlakem a zotročením. Holt časy se mění jen v projevech některých forem, pro ně charakteristických, ale ne v principu touhy lidí po emancipaci a přiznání tohoto práva všem lidským bytostem.

  • „Já s její obhajobou nezačal.“
   Kdyz po nekom zopakuji, ze s politikou konci a chce se venovat rodinnemu zivotu, tak to z me strany berete jako obhajobu? To jste tedy divny pavouk, zamyslete se nad tim, Ondreji.

   • Opakovat můžete co chcete, třeba po vrazích, že s tím končí, u soudu to jistě bude „polehčující“ okolnost….Nemyslíte si, že opakování stanovisek politiků, znamená že se snad na tom, co doposud dělali a za jakých okolností, eh, „skončili“ něco mění a že se tím, že je „opakujete“ snad s nimi neztotožňujete?

    Takže o čem byla řeč? Že paní Petryová končí /možná že na vlastní/ žádost. Ale faktem je, že jí totiž nejspíš ANI NIC JINÉHO nezbude podle toho jak tu svoji politiku vede od 10 k 5 a to doslova…Doposud se o děti nestarala, možná to napraví. Alespoň to napsal Wolfgang Büscher v článku ve Welt am Sonntag. Já citoval článek, který jej citoval. Přesně. Příslušní činitelé z vydavatelství Axel-Springer odmítli korekci článku a stojí za svým redaktorem a jsou připraveni na soud.

    • Ne, opravdu nemyslim, ze kdyz po nekom zopakuji, ze konci s casove narocnym zamestnanim, protoze se chce venovat rodine, ze bych tim obhajoval vrahy a vytvarel jim tim polehcujici okolnosti, Ondreji. To opravdu ne. Zamyslete se nad tim.

    • Ta vaše čeština.
     Píšete: „Doposud se o děti nestarala, možná to napraví. Alespoň to napsal Wolfgang Büscher v článku ve Welt am Sonntag. “

     Správně by mělo být: Wolfgang Büscher tvrdí ve svém článku, ve Welt am Sontag, že se doposud o děti nestarala.

     Cítíte ten rozdíl?

     Kultivovaný projev, versus manipulační lež, schovaná za následující vysvětlení.
     Vjemově to je úplně jinde.

     • vitta snadne vysvetleni:-)

      „Alespon“ vite na cem s Faganem jste 🙂
      Prave na takovych „jemnostech“ se pozna kdo chodil do jine nez ceske skoly.
      Na slovu „alespon“ je jasne patrne ze jemne niance reci nemuze spravne chapat clovek
      ktery v cestine nevyrustal.
      Fagan by to mel v nemcine jiste spravne 🙂
      Jiz nejednou Fagan predvedl ze se nejedna o preklep na klavesnici ale ze „konstrukce“ vety obcas neni ceska !
      Alespon male minusove znamenko pro jinak SuperFagana 🙂

      Jsem sice vice nez 3 desetileti mimo rodnou zem ale stale vnimam
      pouziti slova „alespon“ rozdilne.Podle toho jak je pouzito.
      Ma ruzna mozna pouziti a ctenar si si vsimne jen slova ktere nebylo pouzito spravne.

      alespon ( nikdo jiny to napsat nechtel, tak alespon to napsal Fagan nebo Wolfgang)

      Bylo tak mizerne ze misto v prirode travil jsem vetsinu casu v knihovne
      Alespon k necemu dobre to mizerne dubnove pocasi:-)
      nebo jinak
      zitra bude blbe, alespon predpoved pocasi to rika
      =======================================
      Alespon mate nejakou zabavu vittta 🙂

      • Skutečná zábava by byla nakopat toho ouchyla do prdele, Astře.
       To by bylo…..

          • Vy jste sluníčkový odhalovač.
           Protože tady nejste, logicky vás nemohu nakopat.
           Vy jste to ale odhalil jako chvástání.
           Byl to konec-konců spíše řečnický obrat, protože i já vím, že tady nejste.
           Ale nechce na hlavě, protože nakopat vás do prdele skutečně, by mně zásadní problém nedělalo, i když jen tak, z ničeho nic, bych to také neudělal.
           A tak čistě mezi námi, nosíte na sobě ten vohoz, s těma koženýma řemenama a nacistickou čepicí, nebo máte latexové hadry?

          • Na rozdíl od vás, Ondřeji, znám vitttu naživo. A tak mi věřte že byste ten kopanec rozdejchával hodně dlouho 🙂

          • Jasné Kamile, jistě má v tomto spoustu praktických zkušeností co se fyzických napadení občanů týče a pro některé je to substituce za validní argumenty. Nakonec vy v tomto ohledu co se týče vyhrožování (sem se jich vejdou megabyty) také nejste upejpavej:-). Takže přesvědčovat mě nemusíte, rád věřím.

          • Hééééj, žvástale, a co ty hadry, jaké nosíte, Ondřeji?
           A ty kecy…vyhrožování.
           No to je průjem, já jsem snad jasně napsal, že to byl spíše řečnický obrat, ne?
           Ta vaše čeština je fakt mizerná.
           Zeptejte se 100 Čechů, jak by v této souvislosti chápali ten obrat o kopání do prdele, a klidně přidejte i kontaktní verzi, tedy když jeden chlap druhému řekne do očí, že by ho nejradši nakopal do prdele!
           Jestli se tedy někdo „provinil“ v této krátké výměně trapným machrováním, pak jste to byl VY, Ondřeji.
           Tím kecem „tak to zkuste“ který jste opepřil tím odhalováním hospodských chvástalů.
           Jen kroutím hlavou….vy jste ale blbec!

          • Nejezdíš někdy mým směrem, Kamile?
           Mohl by ses otočit.
           Já do Prahy jezdím dost, hlavně o prázdninách, teď pozvu na oběd já tebe, pro změnu…

 29. Lepe nez probirat Fagana by bylo vsimat si vice toho co se doma deje
  kam ze to vlada tajne vede a kam ze to spjeje
  Co a jak s Merkelovskym vitanim je ve vladni politice spjato
  co je od Merkel zato ale pozor ne vse co se trpiti je zlato!

  Nahlednout pod poklicku co se vari
  a jak se obohacovani dari.
  Nabizim opet neco co jakoby massmedia nevnimaji
  neb jine zajmy maji:-(
  ================================================================
  Jak na Internetu „Cesko“ vita imigranty

  Neuveritelne, co se dela za zady ceskeho lidu. Jiste o tom vetsina lidi nevi.

  https://emigratetoczechrepublic.wordpress.com/

  Strojovy preklad do cestiny:

  Hned na titulní straně tohoto webu se píší tato slova:
  „Hledáte azyl? Emigrujte do České republiky. Jste vítáni „!

  Pokud jste na útěku před válkou, hladem nebo terorem, můžete požádat o azyl v naší zemi – v České republice.

  Česká republika je krásná země v srdci Evropy ( hranic s Německem, Rakouskem, Polskem a Slovenskem ) Má vysoce rozvinutou ekonomiku, bohaté kulturní dědictví, vysokou úroveň vzdělávání, zdravotní péči a ochranu životního prostředí.

  Česká republika je svobodna a tolerantní země, kde jsou si všichni rovni. Tyto principy jsou garantovány Ústavou a zákony naší země. Lidé různého původu zde žijí vedle sebe: křesťané, židé, muslimové, ateisté a další. To je hlavní. Dokladem toho je i skutečnost, že tato země má několik mesit a modlitebny a muslimové jsou přítomni zde více než sto let.

  Hovoříme českým jazykem, ale mladá generace také mluví cizími jazyky (zejména anglicky a německy). Čeština patří do stejné skupiny jako polština, srbština, ruština. Zpočátku se to může zdát jako obtížný jazyk, ale komunikativní člověk je během jednoho roku v každodenním kontaktu s česky mluvícími lidmi. Pokud se chcete usadit na území České republiky, vaše děti se snadno naučí česky ve veřejné škole. A to se otevírají možnosti plného vzdělávání a zaměstnanosti.

  Česká republika má nedostatek některých zaměstnanců, zvláště v medicíně a drobné t echnicke a servisní práci. Obchodně smyšlejici člověk najde stovky příležitostí v naší zemi (zkušený a kvalifikovaný najde dokonce tisíce).
  ==============================================================
  Takže, kde je Česká republika?
  K tomu je na webu (viz odkaz) mapa Evropy a v ni CR cervene oramovana CR aby pripadny zajemce nezabloudil !
  Hlavně si přečtěte „Česky o webu“, je to vpravo nahoře nad tím textem. Kliknout a budete zírat – česky se tam píše ze :
  Tento web není financován z veřejných zdrojů, žádnou neziskovou organizací, charitou či sdružením, ani politickou stranou nebo hnutím
  Hlavne je tam „lidsky“ vysvetleno ze je treba pomahat uprchlikum!
  Dále si klikněte na „Chcete pomoci“ a tam zjistíte, kdo za touto stránkou stojí, začíná to Člověkem v tísni Šimon Pánek a končí Věrou Čáslavskou včetně odkazu , kde jim můžete snad i napsat.
  Věděli jste to?
  Naše vláda má speciální web. stránky v angličtině a arabštině, kde přímo zve emigranty do ČR.?
  Ne vlada s tim „jakoby“ nema nic spolecneho.
  Jen „dobri“ lide se angazuji, pan Sobotka pro verejnost ma prohlaseni ze kdyz LID uprchliky nechce, tak ani on jako predseda vlady !
  A na tomto webu jsou přímo uvedené kontakty na takzvané v uvozovkách „neziskové“ české organizace pro podporu imigrantů, které jsou placeny touto vládou ČSSD, KDU-ČSL sta miliony korun z našich veřejných peněz.

  Vrcholem bude az zvlastni oddeleni ministerstva (maxisisterstva) vnitra natiskne prohlaseni ze o tomto webu nic nevi a proto tuto zpravu povazuje za falesnou a jako fake jiz zakazuje !

  • JXD málokdy napíše něco, s čím nemám problém, ale tady se pravděpodobně trefil:
   http://www.reflex.cz/clanek/komentare/66092/jiri-x-dolezal-uprchlici-vitejte-trollove-nebo-slunickari.html
   Pro jeho teorii, že stránka je dílo trolla, mluví fakt, že celá ta nádhera je už staršího data a přitom na tom webu není žádný pohyb, žádná aktualizace, nic. Jakýkoli kontakt samozřejmě chybí.
   Ale musím přiznat, že si troll dal práci a uštrikoval to tak, aby se na to domácí publikum dalo lehce nachytat. Se vším pohoršením, přesměrovaným na subjekty, na které ta stránka odkazuje.
   Astr a vittta se samozřejmě pohoršují se zpožděním, jak je jejich zvykem.

   • Také bych tohle Jirkovi věřil, protože jsem na tuhle stránku dával odkaz už asi před rokem a půl (myslím že u Janiky) a myslím že už tehdy jsme se v diskusi (už si nepamatuji na pokladu jakých indicií) shodli že jde o nějaký „osamocený výkřik“ nějakého provokatéra. Nicméně, na internetu to visí stále, navzdory tomu že jde vlastně o aktivitu která není ve shodě s oficiálním postojem vlády která prozatím souzní s přístupem V4.

    • Navzdory tomu, že jde vlastně o aktivitu, která není ve shodě s oficiálním postojem vlády?
     Té větě nerozumím.
     Jak už jsme tu konstatovali, vzájemné dešifrování smyslu textů je čím dál tím obtížnější.

   • Copak je to asi za trolla, kdyz nabizi to, co chteji slunickari? Tim je ma jako diskreditovat?
    Chudak slunickar si udelal stranku a ted je z nej troll, typicky osud revolucionare.
    Az budou homosexualove balit kufry na skolach, tak se urcite dovime, ze tohle nechteli. Ostatne, zide uz maji sbaleno a z Francie jich loni odeslo cirka 50000.
    Prve mesice exodu cinili Kosovane 80% uprchliku do Nemecka, ano ti z naseho sousedskeho statu, co uznala EU 2 dny po jeho vyhlaseni….a vykourenej Dolezal argumentuje tim, ze dilo trolla se pozna podle toho, ze zve Pakistance? To je tedy myslitel…

    • Co myslíte, komu prospěje až se někdo na nejakem anonymnim billboardu prohlásí vůdcem co očistí ČR od nepřizpůsobivých nějakou koncentracnickou kůrou?

     Dám vám 3 možnosti

     1) Zeleným
     2) KSČM
     3) Okamurovcum

     False flag není jen dílem diskreditovat ať ne obě marxistické ultras, ale univerzální vec.

     • Vubec netusim, komu to prospeje, ptate se na spatne adrese.
      Ale cloveka, ktery je slunickar a udelal by si svuj web „Uprchlici vitejte“, bych za trolla, proc bych take mel.
      Ovsem zajimave je, ze web, propagujici slunickarske hodnoty, je nejvice trnem v oku prave slunickarum…mohl byste mi treba vy rici, co vam konkretne na tech strankach vadi? Me pripadaji jako vcelku verny obraz slunickarske komunity a jejich nazoru. Co je tam prehnane a dehonestujici? Ze vitaji uprchliky? Ze jim to pisi v arabstine, kdyz uz zapadni divadla uvadi kusy s arabskymi titulky?
      Me to prijde jako naprosto korektni stranky s obsahem zcela v souhlasu s nazory lidi, vitajicich uprchliky. Co by tam melo byt jineho?
      Opakuji, muzete mi odpovedet, Ondreji, co vam na tech strankach obsahove vadi?

      • Mě rozhodne nevadí, naopak jsem prijemne překvapen, pakliže to opravdu není fejk xenofobu. V Německu by se nad relevanci takové stranky nepozastavil nikdo, v případě Ceska to beru spíše tak jako by někdo koncem 30.let propagoval kosher obchody:-).

    • Taky ukázka řeči ze vzdáleného vesmíru.
     Trvalo mi několik minut, než mi došlo, co možná embéčko myslí větou „Az budou homosexualove balit kufry na skolach, tak se urcite dovime, ze tohle nechteli.“
     Protože první byl údiv, komu by měli homosexuálové nechtěně balit kufry, proč zrovna oni a proč na školách.

     • Nevim, jestli vam to mohlo dojit, aniz byste cetl debatu vyse, kam jsem daval odkaz na prostesty muslimskych rodicu proti homosexualnim ucitelum jejich deti.

   • Dovoluji si tvrdit, že pro teorii JXD nemluví v podstatě nic. Tohle se mi jednoznačně jeví jako dílo jednotlivce a o tom, zda to myslel vážně, nebo jen trollí, mohu bez dalších informací pouze spekulovat. Nebo se podle vlastní nátury přiklánět k jednomu či druhému vysvětlení, obvykle podle toho, kterou stranu této uprchlické pře považuji za dostatečně pitomou. Česká a anglická verze stránky obsahují stejné informace. Arabsky neumím, takže to neposoudím. Ale pokud by to také bylo správně, pak by ten Doleželův troll opravdu vynaložil značné úsilí.. Kolik asi tak arabsky mluvících trollů se může vyskytovat v ČR? Já to opravdu nevím. Vy a JXD to víte?

    Jo, jakýsi emailový kontrakt tam je (vitejtevcesku@email.cz), ale vezměte jed nato, že nehodlám zkoušet, zda na zaslaný mail také někdo odpoví. Novinkám prý nikdo neodpověděl..
    https://www.novinky.cz/domaci/379427-web-zve-muslimske-uprchliky-aby-v-cesku-zkusili-ziskat-azyl.html
    Všechny odkazy jsou na veřejná prohlášení osob a organizací, případně reálné weby skutečných subjektů, zabývajících se právě pomocí uprchlíkům. To je vcelku běžný postup typu „chcete li nám pomoci, dejte na svou stránku náš odkaz“.
    S prakticky stejnou pravděpodobností to může být individuální dílko nějakého v Česku žijícího dokonale integrovaného muslima…

    • Když mi ten arabský text překladač v mobilu za vteřinu přeložil do ucházející češtiny, musí to jít i naopak.
     إصدار التشيكية والإنجليزية من الموقع الذي يحتوي على نفس المعلومات. العربية لا أستطيع، حتى انها ليست الحكم.
     To je kousek vašeho textu. Nevypadá to věrohodně?
     🙂
     Přeložte si to zpátky.
     Pokud Tarasův filtr propustí ty arabské klikyháky.

     • Račte prominout, ale to, co vypadne z Googlího překladače, se skutečnému jazyku podobá snad jen při překladu z angličtiny do angličtiny, jinak je něco ve stylu: „já možná málo porozumět vaše slova.“ . 🙂

      • Tak si sežeňte nějakého arabistu, abyste se ujistil, že se to podobá skutečnému jazyku. V tom vám nepomůžu.

       • Díky za radu, podívám se, jestli nemám nějakého arabistu zastrčeného v šupleti stolu. 🙂

    • Troll, nebo sluníčkář…to je snad jedno.
     Společenská nebezpečnost takové stránky je značná.
     Doležal už má svůj intelektuální zenit dávno za sebou, to je ten zásadní fakt.

     • Trollovsky na mne z těch stránek dýchá to vyložené nabízení ČR, protože jejich autorovi muselo být jasné že tímhle stylem naštve každého ne-sluníčkáře – když takhle „merkluje“. Aspoň u mne se mu to podařilo. Přijde mi to jako by si můj spolubydlící do našich společných prostor zval lidi o kterých je mu předem jasné že z nich nadšený nebudu a na můj názor nebral ohled.
      Ale nevylučuji ani možnost že jde o akci nějakého sluníčkářského nadšence, který to myslí vážně a každý s jiným názorem je pro něj prostě póvl a nelida, který si žádný respekt nezaslouží.

      S tím Jirkou… no…vypadá to tak. Já ho ještě pamatuji v mnohem lepší formě, když mne navštěvoval s Kačenkou (to byl pes s takovým stiskem že dokázal rozkousat i nerezový příbor) a byl s ním prima pokec. Ale už je to dlouho. Naposledy jsme se viděli asi před patnácti lety. Já si tedy nemyslím že by nějak ztrácel inteligenci, protože on byl vždycky tak nějak zajímavě (a pro mne i sympaticky) „švihlej“ (asi víš co tím myslím). Ale z jeho článků mívám pocit že se ta švihlost překlopila v jakousi mimóznost. I když – kdo ví. On byl vždycky svým způsobem pozér a hrozně ho bavilo nasírat lidi. Jiří X „pro veřejnost“ nikdy nebyl stejný jako Jirka v soukromí.

      • Zkuste se ho zeptat, co si myslí o tom, že sezónní návštěvníky lázní z arabského světa podezíráte z toho, že jde o invazní jednotky.

       • Co prispevek to dalsi dukaz jak jinak vam to mysli.
        Dal bych tam i smajlik ale zadne obohaceni a prinos nevidim v nerozeznani sezoniho navstevnika a jineho navstevnika ktery si kupuje pozemky a stavi mimosezoni domy !
        Ani prinos obohaceni pro obcany Teplic a okoli i kdyz massmedia delali a delaji vse pro to aby bordel ktery delaji predevsim v parcich ctvrti Sanov kde se lazne nachazi tedy v miste ktere ja pamatuji jako jedno z nejhezcich mist v Teplicich at jiz bylo jaro leto ci podzim oznacovali i za chybu obcanu Teplic kteri protestuji ba dokonce i pejsky jakoby naschval tam chodi vencit!! Co si to ti netolerantni Cechackove vubec mysli a jak ze se to chovaji k lazenskym hostum.

        PS
        Tihle obcane mesta Teplic jiz pred lety v poctu mnoha tisicu podepsali petici proti vystavbe mesity!
        Mesity pro jen “ sezónní návštěvníky lázní z arabského světa „?????
        Sezoni navstevnici z Evropy take pozaduji chram viry sve svate tu v Egypte, Tunisu a na vsech mistech kam se na sezonu presouvaji podobne jak nabozni muslimove ?
        Aplikace dvojiho metru je to co nejvice lidi nasira.!

        • Odkdy jste delegován rozhodovat za občany Teplic o tom co je pro ně dobře, ostrovane? Nemyslite, že kdyby jim to tak vadilo, už dávno by sesadili Kuberu, který to toleruje, či snad nějakými pobídkami přímo podporuje? Proč tam nevyhrál ještě Okamura? Víte, je legrační, když vezmeme v potaz, že kultura nejedné tichomořské země coby bývalé kolonie Commonwealthu byla svým puvodem trestanecké kolonie, kam byli vyvážení britsti kriminalnici, kteří po uplynutí sveho trestu tuto zemi pak osidlili, by měla vytvářet jakési „kantovske“ morální imperativy pro kodexy chování lidí, v pro ně vzdálených světadílech:-)

        • No, oni tam opravdu nechtějí jezdit mimo hlavní sezónu. Investoři chtějí ty domky nabídnout k využití po zbytek roku.
         Kolonie lázeňských bungalovů nejsou přece nic neobvyklého. Vloni jsme v jednom takovém domku uprostřed rozsáhlé čtvrti stejných či podobných objektů bydleli poblíž termálních lázní v Maďarsku.

      • Ten Jirka…to asi není člověk, který by měl být mediálně prezentován.
       To si všimni, jak vznikají pomocí médií. jakési pseudocelebrity.
       Něco vykvákne Doležal.
       Něco Novotný.
       Něco Peszynski.
       Něco Mitrofanov….
       Něco Koler…nebo i Kocáb.
       Co to je sakra za lidi, že se ke všemu vyjadřují?
       V čem je jejich velikost?
       Nebo Halík….sakra když má nějaký proslov Duka, tak mě leze na nervy, ale je to arcibiskup.
       Co je mi ale sakra do nějaké (falešného?) kněžoura?

   • @@ u čeho usuzujete, že jsem pohoršen se spožděním?
    Vsadím se, že nedokážete odpovědět.

    • Zpoždění asi rok a půl. Od objevení té stránky.
     Ale je to spíš tím australským odstupem. Astrova specialita dávat sem vykopávky. Vy jste si tenkrát nevšiml, tak jste se pohoršil aspoň ex post.

     • Tak ještě jednou.
      Z čeho usuzujete, že jsem pohoršen se spožděním?
      Napovím, že se vlastně ptám na to, z čeho usuzujete, že jsem se nepohoršoval nad tou stránkou už v čase, kdy byla čerstvá.

      • Nejste vy náhodou jako ten, co se vtipu směje třikrát? To by to vysvětlovalo. Pak ovšem máte jednu reakci k dobru, až to sem Astr postne za dva roky.

       • Vyhýbáte se odpovědi.
        Ale stala jste se u toho záhadnou.
        Nějaká vyšší intelektuální úroveň.

       • Tresnicko se zpozdenim:-)
        Jak byste reagovala kdybych dal odkaz s nadpisem 2 roky stare (2015) a stale platne ?
        Ano datum o mnohem vypovida !
        Jen s tim rozdilem ze pro Vas jinak nez pro jine.
        Pro Astra i jine je to zjisteni ze stare a stale platne je stale vice varovne
        Pro @@ je to stare a proto vykopavka.

        Nove myslici radi pripominaji ze kazda nova doba si zada nove mysleni!
        Jinak myslici lide jako obohaceni
        Jinak se chovajici lide jako obohaceni
        Vse co je jinak je obohacenim.
        Vse co je nove je obohacenim.
        Co vykopavka ?
        Ta je jen pro archeologa 🙂
        a take pro tresen aby upozornila ty co si nefsimli aby si fsimli:-)

     • Ano i „vykopavky“ pokud jako tato prokazi svoji nadcasovost tedy platnost .
      Tresnicko i o variante ze si nekdo dela „kozy“ ze slunickaru a pokousi se na ne upozornit prave takto aby co nejvice lidi antislunickarsky nasral i tuto variantu jsem zvazoval, ale nakonec prevazilo konstatovani ze odpoved na otazku zda text z r.2015 je stale platny zni ANO.
      Nebo si opravdu o Astrovi myslite ze si nevsiml stari webu ?
      Sice jste se pokusila shodit thema konstatovanim ze se jedna o vykopavku ale pokud se jedna o aktualni zalezitost, stale stejne ci dokonce jeste vice aktualni zalezitost ktera oslovi protoze stale platna pak Vase vykopavka je jen o tom ze Vam na tom neco vadi co jste nenapsala 🙂
      Doplnte, rozvedte na vasi myslenkovou drahu navedte.
      Vrat se do hrobu vykopavko je pry v CR caste vyrazivo juvenilu smerem k seniorum
      Dve strany jedne mince z niz jedna je offensivni ale ta druha rika ze jste juvenila necim zaujali ze si vas vsiml a takto oslovil. 🙂
      Zpet k aktualnosti!
      Teplice viz zminka pana Mudry je prikladem jak „polehoucku, potichoucku“ napred drapkem jenom … az je ruka v rukave. Verit ze v zime bude -30 a jim se tu nebude libit ? :-)cha cha cha
      Take jste zminila neporozumeni.
      Toho je i na tomto blogu dostatek.
      Uz kdysi nadcasove zpivali V&W =“nedostatek, to je statek ktereho je vzdy dostatek“
      Nedostatek porozumeni at jiz jako projev neochoty ci jinak natocenych zavitu v mozkovne
      o tom cteme nejen na tomto blogu, ale jde odshora az dolu i opacne celou spolecnosti.
      Take proto je to mezi lidmi tak rozesrane.
      Pro lidi samotne nedobre pro ty kteri vladnou moc dobre.

      • Díky že se tak věnujete tomu, co píšu. Máte v jednom pravdu.
       Ten web je aktuální v tom smyslu, že pořád ještě dokáže rozzuřit každého, kdo ho považuje za dílo „sluníčkáře“.
       Vykopávka je to pro ty, kteří se o pravosti celé věci a motivech autora dohadovali v době uveřejnění a kteří to pro sebe tenkrát rozhodli. S vaším věkem ani s věkem kohokoliv jiného to absolutně nesouvisí.
       S těmi Teplicemi to myslíte vážně? Jako že vám fakt připadá nebezpečné, že vždycky od června do srpna se budou v bungalovech k tomu určených střídat rodinky v arabských hábitech? V jiných částech roku tam fakt nejezdí a ani to neplánují. Nikdo z těch lázeňských hostů nebude žádat ani o azyl, ani o trvalý pobyt, na to vemte jed.

       • Ten web je stále dostupný, ne?
        Tedy si ho každý negr a čmoud může přečíst.
        Myslíte, že když bude na nějaké stránce reklama na prací prášek, že nějak ztratí na účinnosti vlivem doby, kterou tam „visí“?
        Takže mě je jedno, čí je to dílo, ale ten web mě sere.
        A Teplice?
        Co tak najednou?
        Myslím těch čmoudů?
        Ti tam ještě před pár lety nebyli….
        Resp. je jich tam čím dál víc a kupují tam pozemky.
        To bude asi zvýšeným zájmem o lázeňské služby….

        • Čím jiným, myslíte?

         Kvalitou tamních potravin?
         Výši místního průměrného platu?
         Kvalitou životního prostředí Severočeska?

         Nabízí se ještě další možnosti, proč by se blizkovychodni milionari meli stěhovat zrovna tam a ne do Londyna nebo New Yorku. Treba na něco prijdete sám:-)

         • Vittta je přece přesvědčený o jejich intelektuální nedostatečnosti, takže důvod má jako na dlani.

          • Myslím, že vitta jako arbitr intelektuálních kvalit lidi, co v nemalo případech mají prestizni anglické ergo americke university, je jako představa že by jeptiška měl vest kurzy o rozmanitosti stimulacnich nekoitalnich sexuálních praktik pro anorgasticke ženy:-)

          • Itelektuální nedostatečností trpíte vy a Ondřej.
           Tihle čmoudi jsou jen vychcaní a arogantní.
           Jinými slovy, kulturně odlišní.
           A proč to třeba v Teplicích obsazují?
           No, jak jsem uvedl, jste intelektuálně velice slabí, když jste ještě nepochopili, že to je jejich povinnost.
           Muslim musí vést podle koránu tenhle boj.
           Klidně budou šířit islám i na Antarktidě.
           Prostě musí, je to věc té víry…

          • Jinak tedy, být buzerant nebo ženská, raději bych se nešklebil.
           Zkuste jít ve 2 ráno sami temnou uličkou někde v Karlíně.
           Co se tam může stát, ne?
           Zákon násilí, či loupeže přísně zakazuje, a máme tady jak státní, tak městkou policii.
           Je čeho se obávat?

 30. Je potěšující slyšet že liberální pojeti demokracie nadále v USA funguje, i když se moci chopí fašista, co díky svým velkým pravomocim začne politiku nacionalizovat a diskriminovat lidí podle etnicity či víry, tedy jednat zločinné, protože to je protiústavní. Naštěstí pojistka demokracie v USA funguje lepe než jinde.

  ****
  New York Times publikoval dojemnou reportáž o některých z více než 50 občanů z původně sedmi, nyní šesti převážně muslimských zemí, jimž se Donald Trump svým exekutivním příkazem pokusil zakázat vstup do USA. Všichni tito zcela obyčejní cizinci u soudu nad Trumpem vyhráli a vstup do USA jim byl umožněn. Je to velká věc, když v zemi, jako je USA, může zvítězit obyčejný člověk, dokonce cizinec, nad nejmocnějším mužem na světě.

  https://t.co/1Jb1YPRmLu

  • Ale obyčejní lidé zastavit agresivní války USA nedokázali.
   To je tam snad málo homosexuálních barevných žen, které zejména jsou známy jako nositelky míru, když bílý, heterosexuální muži horují pro válku?

   • Proč by měly? Vždyť válka s IS byla hlavním bodem voleb a je hlavnim bodem Trumpovy politiky. A většina si ji zvolila. I když v tomto souhlasím, mírových aktivistek (jak jste byl schopen prozkoumat takhle na dálku prozkoumat sexuální orientaci milionů žen asi vysvětlit nedokážete, takže proste zase jen lžete) není pořád tolik jako v 70.letech, kdy ženy z hippies byly propagátorky nejen míru, ale hlavne volné lásky a osvobození sexuality zen, ze svého podřízeni patriarchalne pojatym mužským morálním konvencím.

Komentáře nejsou povoleny.