Tyjátr na druhou

Díky přebujelé péči o svůj zdravotní stav teď žeru antibiotika. Na pravidelné návštěvě plicní ordinace mi zkontrolovali dudy spirometrem a na něm jsem chytil bacila. On totiž do toho přístroje fouká kdejaký bezdomovec, Vietnamec či standardní český tuberák – a pak je možno očekávat nejhorší. Samozřejmě: tento výkon byl zcela zbytečný, astma je při konzumaci foukadla stabilizované, mám ho léta a zhoršení bezpečně poznám. Potřeboval jsem jenom léky, nepotřeboval jsem hovořit s lékařem, ten můj ani ostatně nebyl přítomen, byly tam sestřičky a druhý doktor, jenže dámy mi lék bez (zbytečné) spirometrické kontroly nevydaly. Moc dobře vědí, že pan doktor potřebuje přístroj amortizovat, a tedy, chlape, foukej. Do prdele se spirometrií je pošlu až při příští návštěvě.

Díky jednomu ze spousty nadbytečných výkonů, které důchodci tak zuřivě na lékařích vymáhají a jimž se oni, chudáci, marně brání, tedy sedím s horečkou u počítače, sleduji ČT 24 a v souladu se svou profesní specializací vychrchlávám kusy betonu.

A v horečkách sleduji horečnaté dění na českém politickém hnojišti.

Je mnohem hustší než moje expektorace.

Senzace dnešní, Sobotkovo přijetí na Hradě. Ještě včera večer sdělil sekretariát předsednictva vlády, že Sobotka přinese demisi. Ten, po nějakých ranních mailech, se přišel s prezidentem pouze obejmout, demisi prý přinese později. Pal, nepal, pal, nepal. Prezident si ho samozřejmě vychutnal, ponechal demisní slavnostní aranžmá a při něm poděkoval premiérovi za jeho dosavadní práci, popřál mu hodně štěstí a šikanoval ho hůlkou. Obraz Zemanovy škodolibosti a Sobotkovy neschopnosti postupovat logicky a organizovaně.

Obraz druhý: je možné podat demisi pouze jako osoba premiéra, nebo podává premiér demisi zároveň s celou vládou, resp. ona s ním? Někteří právníci tvrdí, že je možné oboje a že pokud premiér záležitost neprojednal s vládou a nemá její usnesení, tak podává demisi jenom on. Jiné věhlasné ústavoprávní kapacity tvrdí, že premiér je s vládou spojen pupeční šňůrou a že tedy se Sobotkou padá celý ten panoptikální cirkus, který si říká vláda.

Ústava říká: Článek 62; Prezident republiky a) jmenuje a odvolává předsedu a další členy vlády a přijímá jejich demisi, odvolává vládu a přijímá její demisi, atd.

Tedy je naprosto zřejmé, že – pokud právníci, autoři ústavy, nebyli postiženi koktavostí, nebo mezi četnými odskočeními na WC kvůli své nemocné prostatě omylem nezkopírovali něco dvakrát -, tak prezident má všechny možnosti otevřené, neboli může přijmout demise a odvolat jednotlivé ministry, samotného předsedu vlády nebo celou vládu. Pokud by tedy Sobotka přišel k prezidentovi s demisí bez usnesení vlády, může ho Zeman odvolat – a k tomu se zřejmě chystal, jenže Bohuš na poslední chvíli cuknul. Jak je možné, že o tak jasné věci jsou vedeny spory a nejvyšší činitelé i ústavní právníci nejsou jednotní v názoru? Protože packalové?

Sobotka mele kolem dokola, že Babiš má problémy se skandály, neslučitelnými s jeho funkcí. Tak tedy podrobně:

Skandál č. 1 s korunovými dluhopisy. V rámci kampaně proti Andrejovi je tady vydávána za zločin standardní finanční operace, posvěcená samotným Kalouskem, které využilo více než 500 emitentů a přes 70 tisíc kupujících. Není nic neetického na tom, že Babiš v roce 2012 využil možnosti tzv. optimalizovat své daně, přísně v souladu se zákonem, jako to učinily desetitisíce jiných. Tedy skandál se nekoná, je to bublina.

Skandál č. 2 s Andrejovým lhaním o tom, že neovlivňuje své noviny a jejich redaktory. On toto skutečně řekl, podplacený redaktor ale teď vydal nahrávku z rozhovoru, ze které vyplývá, že Babiš spolurozhodoval o tom, kdy se kompromitační materiály na Chovance a Ludvíka otisknou, kdy se s nimi přijde na trh. To se skutečně nemá, lhát ani shánět kompra. Je ovšem zajímavé, že právě v této chvíli byly dány do oběhu nahrávky, kompra na Babiše, a současně je Babiš už týdny terčem koncentrovaného útoku ze strany ČSSD. Tedy to znamená, že takto postupují všechny strany, shánějí na sebe špínu, vzpomeňme na slavnou Kubiceho zprávu, takto jednají i Babišovi protivníci, viz současná kampaň proti jeho osobě. Je to na tytyty, ale je to na demisi? Nebo snad odstoupí všichni?

Skandál č. 3. se Slonkovou, píčou zrzavou. Ano, Babiš je hulvát a jedná arogantně, je sprostý jak dlaždič. ČSSD by však s tímhle mohla operovat pouze tehdy, až kvůli slavnému „ojebávání“ odstoupí Bohuš, který ještě předtím vyjasní skandál s pořízením bytu z poslaneckých náhrad.

A tím to hasne.

Babiš má pravdu v tom, že jeho pochybení i „pochybení“ jsou vytažena na světlo účelově, v zoufalé kampani proti jeho osobě s cílem zvrátit nepříznivé prognózy výsledku říjnových voleb. Sobotka pochopil, že když tahal své voliče za nos dobré tři roky (konkubinát s lidovci, církevní restituce, ponechání ožebračení důchodců skrze Nečasem stopnuté valorizace, servilnost k Bruselu), tak to v posledním roce vládnutí nezachrání – a tedy mu zbývá jediné: skandalizovat nejsilnějšího protivníka za každou cenu. A vaří teď z mála, proto vypadá, jako když se zbláznil.

Tyjátry ho však nezachrání.

 

P.S.:

Trochu mě zklamal Zeman, z jehož dnešního vyjádření vyplývá, že Sobotkovu demisi přijme. Pokud by však chtěl premiéra skutečně pokořit, tak by demisi neměl přijmout, protože k ní nejsou dostatečně pádné důvody, Sobotkovi za zbytečnou destabilizaci politického ovzduší vynadat, a nakonec říci: „A teď, Bohušu, se seber a koukej mazat do Strakovky a makej, pazgřivče! A jak potáhneš, tak zvedej nohy, ať nám tady neošoupeš koberce!“

Reklamy
Můžete si uložit odkaz příspěvku mezi své oblíbené záložky.

47 thoughts on “Tyjátr na druhou

  • Č. 1 bylo samozřejmě zcela legální, proto jako pitomci a křiváci vypadají ti, kteří z toho chtějí uvařit politickou polívku. Co se etiky týká, je nepochybně povážlivé, když ministr financí využíval Kalouskova vrátka k ušetření na daních (emise dluhopisů má primárně sloužit k získání prostředků na rozvoj firmy). Tedy něco jako mírně povytažené obočí. Co se však týká poslaneckých náhrad, jejich použití na soukromé účely je skandál o čtyři řády horší než ta Babišova optimalizace, poslanec je má určeny na náklady spojené s výkonem funkce a pokud je na tyhle účely nevyčerpá, měl by je vrátit. Samozřejmě to nedělá nikdo.

 1. Tak nevím kdo si koho na Hradě více vychutnal. Jestli Zeman ceremoniálem zaskočeného Sobotku, nebo Sobotka vrávorajícího Zemana, kterého zřejmě kondičně zaskočila délka Sobotkova projevu, po tom co se z překvapení vzpamatoval.
  Téhle kašpařině se fakt měl Hrad vyhnout. Myslím že Zeman v tom divadélku více bodů ztratil než Sobotka získal. Nevím zda se na Trubce objeví původní video ve kterém byl Zeman v záběru během Sobotkova projevu k novinářům. Ale pokud ano, pak asi mnohé diváky napadne pochybnost o tom zda je prezidentova kondice dostatečná k tomu aby zvládl druhé kolo.

 2. Napeti roste .
  Pro nektere lidi neni hlavnim problemem vladni krize, ale jak se zachova president !
  Antizemanovstina eskaluje 😦
  ==============================================

  Prase Miloš Zeman!
  Zásadní vyjádření ke konci Sobotky a jeho vlády

  Za to nejotřesnější v celé současné vládní krizi považuje komentátor Bohumil Pečinka televizní a rozhlasové debaty politologů a právníků, co teď udělá či má udělat prezident Miloš Zeman. Nejotřesnější jsou prý proto, že dělají z prezidenta všemocného supermana.

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Prase-Milos-Zeman-Zasadni-vyjadreni-ke-konci-Sobotky-a-jeho-vlady-486394

 3. Mně jsou celkem nesympatičtí všichni tři hlavní aktéři toho „tyjátru“ skoro stejně, byť z rozdílných důvodů.

  Adorace Babiše mi ovšem přijde nejen legrační, ale hlavně krátkozraká. Vůbec přece nejde o to, že využil jedné legální možnosti neplatit daně (já nákupem státních „kalouskových“ dluhopisů také), ale celá kauza se posunula do polohy „kde na to vzal?“. A právě do vysvětlování takové zapeklité otázky se té estébácké surikatě nechce, ovšem po ostatních žádá čistotu příjmů velmi intenzivně.
  Vzhledem k tažení proti „všetkým, čo kradnů“ je to nad slunce jasnější pití vína a kázání vody. Když k tomu připočtu Čapí hnízdečko, je to na kazatele morálky trochu moc velké sousto, kterým se, pravda, teď trochu zakuckal. To proto, že mu s jídlem roste chuť.
  A chuť mu poroste dál, to je mimo vší pochybnost.

  Pro širokou veřejnost a interních poměrů v médiích lidí neznalých je možná „šokující“ aktuální tzv. odhalení Andrejova vlivu na vlastní média. Ale to je jen připravené kompro, špička ledovce. Podstatný je význam jevu „autocenzura“ v jeho médiích, rozkvetlého jak jarní louka. Pak už stačí jen trochu sofistikovaného postupu a vytrvalost – výsledky v ovlivňování veřejného mínění žádoucím směrem se pak nemohou nedostavit, a to zejména v té situaci, kdy politický konkurent sám posílá přihrávky na smeč.

  My se tady na různým blozích všichni můžeme vztekat po libosti směrem tím i oním, a celkem to není nic platné. Ale že bychom po politicích přitom neměli vyžadovat alespoň trochu morálky, to bychom snad měli, ne? Ne moc, alespoň trošku. Alespoň náznak měření stejným metrem plebsu a aristokracii. Náznak by stačil, ale marná lásky snaha – jasný opak je skutečností.

  Vás osobně neuráží, jak nás má Andrej všechny za blbce? No, třeba někteří i jsme, co já vím…?

  • Pro širokou veřejnost a interních poměrů v médiích lidí neznalých je možná „šokující“ aktuální tzv. odhalení Andrejova vlivu na vlastní média. Ale to je jen připravené kompro, špička ledovce. Podstatný je význam jevu „autocenzura“ v jeho médiích, rozkvetlého jak jarní louka.

   Prikop je stale hlubsi. Jen ANO nebo NE !
   Celym spektrem a jmen mozno dosadit libovolne. Cely dlouhy seznam politiku vcera a dnesZemanovci Sobotkovci Babisovci Kalouskovci take Klausovci doplnit lze libovolne

   Jen to „odhaleni“ jak babis tlaci primo a sam na toho ci onoho novinare to uz je
   vic nez tahani ctenare za fusekli 🙂
   Podrobneji o „natlaku“ Babise rozepsal jeden z novinaru pry na odchodu.

   „Pokud by Babiš už posílal notičky, nebude se o tom bavit s redaktorem, ale prostě si to zařídí přes šéfredaktora nebo management, jako se to dělalo v médiích i před Babišem. Prostě z vedení přišlo, že tohle je zajímavý téma a tohle není a novinář nepoznal, jestli to tak je, nebo jde o objednávku někoho z vrchu nebo třeba z inzerce. Taková manipulace se děla vždy. Jen se děla a děje v rukavičkách a není tak moc vidět, ani nejde prokázat. Je to stejné jako politická optika, přes kterou se cedí články v jednotlivých médiích. A je jedno, jestli je to dílo šéfů nebo společného vidění všech členů redakce…“

   • Cely novinar a proc uz nechce :

    „Ke konci roku jsem dal v Mafře výpověď. Důvod byl jednoduchý – novinařina se za dobu, kdy jsem s ní začal, změnila. Je hysterická, předpojatá, jede ve vyjetých kolejích dobro/zlo, přítel/nepřítel atd. Je schématická a většina médií už jenom cílí na svou jasně definovanou cílovou skupinu, kterou hecuje ve svých představách o tom, co je a co není správné. Už se jenom definuje nepřítel a proti němu se jde všemi zbraněmi – uprchlíci, Bakala, Babiš, muslimové, neziskovky, korporace atd. S Mafrou to nemělo nic společného. (Koneckonců, dělám pro slovensku Mafru a byli jsme tak vždycky hodně za větrem.) Nejsem sice fanoušek toho, jak píše Jarda Plesl a jeho redaktoři, spoustu z nich znám a mám lidsky rád, ale jsem zasranej sluníčkář, takže ani s Pleslem, Varyšem, ani s Koreckým se neshodnu. A taky volím Kalouska a říkám to nahlas, že jo…
    Stejně mi ale jejich práce přijde pořád poctivější, než co se píše v Echu, Pl, Fóru a podobně. Obecně jde o to, že v tomhle hysterickém prostředí, kdy se novináři stávají bezmocnými figurkami na politickém kolbišti, prostě nechci být novinář. Nezvládám to. Hlavně emocionálně. A nevidím světlo na konci tunelu. Na veřejné frontě už se jede jenom boj a lidé se definují na jasnou stranu barikády – nejsi s námi, jsi proti nám. Novinář se musí jasně zařadit, jinak to dnes asi nejde. A já nechci stát na žádné straně barikády. Chci umřít jako nezařazenej…
    Domluvili jsme se, že to nebudu hrotit, dokud si za sebe nenajdu zástupce, s tím, že v létě si vyberu nějaké to neplacené zdravotní volno a na podzim postupně předám své místo někomu dalšímu a zmizím a budu zmizelej.
    V pondělí mi volal Mára Přibil, že je v hajzlu, protože na té první nahrávce je úryvek z jeho rozhovoru s Babišem, kde prý říká strašný věci a že jak to vyjde ven, je vyřízenej a že ho z Mafry vyhodí a už ho nikdy nikdo nezaměstná. Neřekl mi jaké věci, myslel jsem, že to přehání. Nepřeháněl. Od pondělí jsem se pídil po té nahrávce, mluvil o tom se spoustou lidí a celý ten příběh je absurdní drama o několika dějstvích.
    Jak známo, Mára napsal knihu Svátosti sadistického Boha, ve které popisuje frustraci novináře, který chce psát pravdu a vedení redakce mu to nedovolí. Ta inspirace je asi všem jasná. Pokud ne, podívejte se na jeho osobní historii…
    Mára toužil být velkej novinář. Velkej, úspěšnej a uznávanej. Takovej, o kterým se bude mluvit a bude mít vliv. Myslím, že se do té představy zamiloval. Někdy to bylo zábavné, jindy smutné, často pak otravné. Stejně jsem ho ale měl rád. Nemyslím, že je špatný člověk. Jen některé věci nepochopil. Třeba, že není dobrý nápad vecpat se k majiteli novin a přehrávat s ním scénky z Kmotra. Nepochopil to ani Andrej Babiš, že měl Máru okamžitě zastavit a poslat do prdele. Ten příběh už ostatně každý slyšel. Někdo jej nahrál a pro většinu lidí se stal jasným důkazem, jak redaktoři Mf DNES chodí za Babišem pro notičky. Nechodí. Šel za ním Mára. Pokud by Babiš už posílal notičky, nebude se o tom bavit s redaktorem, ale prostě si to zařídí přes šéfredaktora nebo management, jako se to dělalo v médiích i před Babišem. Prostě z vedení přišlo, že tohle je zajímavý téma a tohle není a novinář nepoznal, jestli to tak je, nebo jde o objednávku někoho z vrchu nebo třeba z inzerce. Taková manipulace se děla vždy. Jen se děla a děje v rukavičkách a není tak moc vidět, ani nejde prokázat. Je to stejné jako politická optika, přes kterou se cedí články v jednotlivých médiích. A je jedno, jestli je to dílo šéfů nebo společného vidění všech členů redakce…
    Celá ta nahrávka tak vypovídá hlavně o tom, že žijeme v profízlovaný zemi, kde se lidi nahrávají v rámci politického boje a pak to anonymně pouští ven. Takové nahrávky zničí každého. Stačí nahrát, že někdo řekne „Hele, já to zařídím přes Pepu z Mafry, ten je na to dobrej“. Pepa ani neví, že se přes něj něco zařídilo. Dostal prostě od šéfa tip na článek, to se mu zalíbilo a napsal to. Tečka. Ale až to ti hoši skrytí ve tmě pustí ven, je Pepa mrtvej muž, ani neví jak. Echo, Forum a Facebook ho ukřižují, protože dnes už nikdo neřeší, co se za věcmi skrývá. Je to dobrý bič na nepřítele? Super, pojďme jím práskat, co to dá až do krve.
    Tohle není něco, co by přišlo s Babišem. Bylo to už předtím, a je nakonec zábavné, že Babiš se na tom svezl s vlnou spravedlivého veřejného rozhořčení, o čem že se to vlivní lidé baví v soukromí na různých odposleších… Teď to dostal on sám v dvojté dávce.
    Rozumím tomu, že teď lidé z Mf Dnes odchází. Věřili, že jejich médium je skutečně nezávislé a teď nechápou, jak to, že jeden z nich chodil pro notičky za majitelem. Věřím, že to bylo selhání Máry jako takového. Problém obecný ale spočívá v tom, že věřil, že to je v pořádku, že takhle se to dělá. Asi tuším proč, ale to už teď nehraje roli. Roli hraje to, že vedení Mafry jasně nedefinovalo, že tohle není naprosto nepřípustné chování. Možná to považovali za automatické. Nevím. Stejně naprosto selhal Andrej Babiš, který se měl držet svých slov a poslat Máru do prdele. Neposlal a tím selhal. Bylo takových Márů víc? Měl někdo z nich možnost věci skutečně ovlivňovat? Otázky, které automaticky napadnou každého.
    Za dobu, co v Mafře pracuji, jsem se s šéfy pohádal hodněkrát o tom, co psát, co ne, co už je přes čáru a co mám nechat být, do koho už nemám rejt, koho mám nechat na pokoji a o kom si myslí, že by bylo zajímavý psát. Takový diskuse probíhají v médiích pořád. V novinách denně, u nás tak jednou za dva měsíce. Byl z toho něco příkaz Babiše? Nebo někoho jiného? Splnil jsem Faltýnkovi nějaký tajný přání? Zobchodoval někdo nějak to, že si přestanu dělat srandu z nějakého mediálního magnáta (Babiš to nebyl), když jsme se s šéfem po hádce domluvili, že jsem moc zlej a mám ho nechat být? Já nevím. Asi to je to, co se teď všem těm lidem honí hlavou. Mírou nejlepší je asi vlastní svědomí. Když dostanete tip od šéfa, napište to téma tak, abyste tomu sami věřili. Pak vám může být jedno, že to samý si myslí i Babiš. To je alespoň pomůcka, kterou jsem se řídil já.
    No, co ale vím navzdory výše uvedeným pochybám, že v Mafře se dělá hlavně poctivá práce a že přes držku dneska dostane v našich sociálních bublinách každý, kdo to řekne nahlas. Ale je to tak. Většina novinářů v Mafře si udržela svou osobní integritu a nezávislost bez ohledu na to, jestli měli za prdelí Šafra a jeho agendu, nebo je vlastnil Babiš. Chápu, že je dnes jednoduché vykřikovat, jak jsou všichni kolaboranti a zrádci demokracie a žádat jejich krev, ale je to tak. Až davu z jeho mord odkape krev, třeba vám to dojde.
    A tak tedy i já v Mafře zůstanu. Tak nějak do konce podzimu, jak jsme se původně domluvili. A pak zmizím a budu zmizelej. Zmizím hlavně z veřejného prostoru, protože tam je otrávený vzduch. Dny se mi krátí a nechci je trávit v tomhle světě. Prostě tak nějak. Hlavně už nebudu dělat novinařinu.“

    • Časy, kdy bývala novinařina alespoň náznakem noblesní povolání, jsou asi v nenávratnu. Ačkoliv ta „zpověď novináře“ může odpovídat realitě, má jednu vadu. Je to zase jeden zdroj, „který nechce být jmenován“. Důvěryhodnost? Napsat to mohl kdo chtěl s alespoň částečnou znalostí poměrů v médiích.
     „Hlavně už nebudu dělat novinařinu“. No, to chápu, já už bych ji nechtěl dělat nejméně patnáct let „tomu nazad“. Jenže většina novinářů nic jiného neumí a trh PR není u nás tak velký, aby se tam všichni uchytili. Tam mají šanci především ti, kdo už v tom oboru jednou nohou dávno jsou.

  • Hudec 08:54 – … celá kauza se posunula do polohy „kde na to vzal?“ – já se řídím citovaným Václavem Žákem, který u toho v devadesátých létech byl, a ten tvrdí, že Babiš jako jediný z polistopadových oligarchů si svou účast v privatizaci financoval z půjčky od švýcarské banky, kterou pak splatil. Tedy ptát se zrovna jeho na původ jeho peněz je – v kontrastu s tím, že ostatní čeští miliardáři si pomáhali bankovním socialismem – poněkud nefér. Mně neuráží, že má Babiš své voliče za blbce, oni opravdu asi většinově takoví jsou, já ho nevolím a neobdivuju, ten jeho styl „liška sedlák“ nemám rád a nikdy bych ho nevolil. Ale když právě jemu vyčítají ty největší svině svinstva (Šafr), tak to teda sorry, jako.

   Co se jeho vlivu na média týká, tak tady si snad někdo myslí, že když si oligarcha koupí noviny, tak že je nechá dělat svobodnou novinařinu? Pes je zakopán v tom, že je připuštěno a povoleno soukromé vlastnictví médií, což má za následek jedině to, že pak píší v dresu svého vlastníka. Neboli chyba je systémová, jako celý kapitalismus.

   • Máte tam zabudováno několik drobných chyb:
    1. Žák říká.. To je pěkné. Ale surikata ať doloží, kde vzala na ty dluhopisy, čím je zaplatila. To přece nemůže být tak složité. Nějako to drhne, zdá se mi… Žák může říkat co chce. Doloží? Jako my drobní živnostníci musíme dokládat Finančnímu úřadu?
    2. Jistě, ostatní miliardáři nebyli o nic lepší. Ale oni fakt nekážou a hlavně – fakt nejsou ministři financí a nechtějí být premiéry. Jestli je něco nefér, pak surikatin obrovský konflikt zájmů.
    3. Svobodná novinařina? To je výraz jak z babiččiny krabičky, vzpomínka na časy dávno minulé. Aniž bych to vydával za etalon svobody, skutečně svobodným novinářem jsem byl na přelomu 80/90 let. Kdy svobodné podmínky skončily neumím přesně říct, já skončil s novinařinou 31.12.1992, s koncem federace, to ještě platily.

    • Ad 1 : Surikata doložila desetistránkovým dopisem s dvaceti stranami příloh a auditem své příjmy dvacet let nazpátek. Jak správně říká, oni to ani nečetli a kvičí dál, že nic nedoložil. To je čistá komedie, nikoliv solidní jednání, tedy ze strany ČSSD. Další útok na Babiše by ČSSD mohla vést jedině rozporováním Babišem předaných podkladů. Protože se tak nestalo, je zřejmé, že jim o věcnou správnost nejde, chtějí jenom Andreje skandalizovat. Jako bývalý novinář jste přece neztratil čuch a musíte tedy uznat, že postup ČSSD zdálky smrdí účelovostí.

     Ad 2.: Samozřejmě, konflikt jak prase. Ale o tom nemůže rozhodovat sociální demokracie, o tom musí rozhodnout voliči ve volbách. Oni předtím zvonili klíči, nechali si zavést kapitalismus, tak ať si teď třeba chovají surikaty.

     Ad 3.: Ano, svobodnou novinařinou se teď nejvíc ohánějí ti, kteří ji dvacet osm let prznili.

     Vy mě tlačíte do pozice Babišova obhájce, ale mně taky moc nevoní, kritizuju jenom ty, kteří si z něj udělali terč z důvodu vlastní neschopnosti. My si voliče získat neumíme, tedy to alespoň Babišovi posereme.

     • Do té pozice se dostáváte vlastní pílí.
      Přebíráte Babišovo tvrzení, že ten jeho elaborát nikdo nečetl, a berete za svatou pravdu, že se tím spiskem do mrtě očistil od všech podezření. Zatím je jisté jen jedno, zato stoprocentně: nečetl jste to vy.

      • V duchu vašeho hloupého komentáře bych vám teď měl odpovědět, že jste elaborát také nečetla a přesto přebíráte tvrzení ČSSD, že není v pořádku. Pokud ale toto ČSSD tvrdí, tak by měla předložit důkazy, ne to jenom říkat. Ta toho už napovídala, třeba o nějaké demisi…

       • Kde já co přebírám? Přečtěte si ten můj hloupý příspěvek ještě jednou, abyste si všimnul, co jediné považuju za nepochybné.

        • Pravila jste: „Přebíráte Babišovo tvrzení, že ten jeho elaborát nikdo nečetl, a berete za svatou pravdu, že se tím spiskem do mrtě očistil od všech podezření.“ Tedy mi vytýkáte, že skáču Babišovi na špek, a mýlím se. Tedy přebíráte tvrzení ČSSD (sic!), že to v pořádku není, ale přitom jste taky nic nečetla. Oni musí to své tvrzení doložit, ne to jenom říkat.

         • Co se děje? Ten Němec vám zřejmě bere nejen brejle.
          Já nevím, jestli těch deset Babišových stránek v Liďáku přežvýkali anebo hodili do koše a jak tam vysvětloval své finance a transakce.
          Tak mi nic takového, jako že něco přebírám, nepodsouvejte. Nebo jestli myslíte, že když to napíšete potřetí, bude to konečně pravda, tak prosím.

          • Tak potřetí, mám pedagogické minimum, tudíž vím, že s pomalejšími žáky je nutno věci říkat jednoduše a hodně opakovat.

           Váš koment v plné kráse: „Přebíráte Babišovo tvrzení, že ten jeho elaborát nikdo nečetl, a berete za svatou pravdu, že se tím spiskem do mrtě očistil od všech podezření. Zatím je jisté jen jedno, zato stoprocentně: nečetl jste to vy.“ – Nečetl to nikdo, takže je zbytečné mi předhazovat, že jsem ho nečetl. Teď to bude složitější, tak napněte čivy. Nevím, jestli se tím spiskem očistil (protože jsem ho nečetl), ale z reakce Lidového domu usuzuji, dohaduji se, že patrně spisek bude sedět, protože kdyby neseděl, tak ho Sobotka nechá veřejně rozcupovat na kusy. Protože to neudělal, viz výše. Vy jste se však vysloveně postavila proti Babišovi a ignorujete moji dedukci (vyvraťte ji!), tedy u vás proběhl těžko uvěřitelný proces vzplanutí pozdní lásky k plešatci. Tak si to užijte, protože dlouho to asi trvat nebude.

 4. Na téhle frašce je nezajímavější to, jak si ji každý tábor vykládá po svém, jeden jako další exemplární faux pax Zemana, druhý jaký další důkaz neschopnosti Sobotky. Do voleb bude shoda definitivně sprosté slovo.

  Co se Babiše týče, zřejmě to opravdu není ten největší gauner v zemi, ale to ještě neznamená, že by mu jenom proto mělo všechno procházet.

  • Tahle fraška hlavně znovu odkryla úděsnou kvalitu českého práva, tedy i ústavního. Jestliže nejdůležitějším ústavním právníkem, na kterého se média obracejí, je Kysela, tento havloidní kavárenský homosexuál, který tvrdí naprosté hovadiny, hlavně ale že jsou ve směru snažení Evropských hodnot a Bakalových médií, pak se nemůžeme divit, když dnešní titulek Babišových (sic!) novin zní „Pád premiéra znamená novou vládu, přitakal dříve Zeman. Tady je důkaz“ – přičemž v textu se praví, že „Jinými slovy, (Zeman) uznal, že demise premiéra znamená konec celé vlády“ – když z ustanovení článku 73 vyplývá, že jednou může demise podaná premiérem znamenat konec samotného prezidenta, podruhé zase konec celé vlády. Tedy manipulace se čtenářem jako prase. Měl by je vyházet všechny, mladofrontovníky.

   • Ne, že by naše ústava nešla napsat lépe, ale dokázal by ji někdo napsat tak, aby odolala českému národnímu zvyku vše ojebávat a tunelovat?

  • Už se připravuju na další článek s titulkem „Tyjátr na třetí“. U jakého exponentu tohle skončí?

   • Je to fakt zábavné.Na vine je Sobotkova žena,že mu nepodá večer nejaký prostriedok na spanie.Potom celú noc dumá,dumá a ráno vyhlási do médií : „Odvolávam co jsem odvolal a slibuji co jsem slíbil“.Keď sa to opakuje každé ráno,je to smiešne.
    O nezaujatosti médií k politikom a voľbám svedčí aj toto:

    • Predstava ze by pri presidentskych volbach v CR mely FSECHNY magaziny na titulni strane jen toho jedineho spravneho kandidata je preci jen trochu prilis.
     .
     Ale Frantici byli vzdy v demokrature napred.
     Jako prvni predvedli jak se dela revoluce a v ni sekaji hlavy, ovsem theoreticky to meli a maji opecovane perfektne a jejich moto Liberté, Equalité, Fraternité plati dodnes ale jak to je ve skutecnosti s jejich demokraturou to nazorne ukazuje i fotka z novinoveho stanku 🙂

     • Ale vždyť jsou demokratičtí. Marie Le Pen je zastoupena na „výstavce“ alespoň „půlkrát“. Nevlastní náhodou Emmanuel Macron nějaká média?
      Nebo alespoň ten novinový stánek? 🙂

    • Podporovatelé krásné Marine nejspíš vystrkují do ulice regálky s jinými magazíny a brožurkami.

   • Tarasi volby za pul roku a vitezem podle pruzkumu ANO Babise.
    Dej do placu uvahu s kym ze pujde do koalice?
    Nebo ze vyhraje tak jasne ze bez koalice?
    Co udela jinak nez Bohous ?
    Pokladny uz zavedl, co dalsiho ?
    Myslis ze si troufne na milliardy ktere tecou z republiky ?
    Otazka posledni pak co v dalsich volbach po Babisade ?

    Promysli a muze to byt i na pokracovani
    a nevadi ze Helmuth prekonan nebude.
    Nejde o Tvuj literarni pokles, ale kocky vyly svata zvirata uz kdysi davno v Egypte,
    slovo politik naopak inspiruje predstavu klacku do ruky ci poradne nakopnuti
    Abych udelal radost i krali zvirat tak jsou i vyjimky pro prvni damu jiste patri za pozvani obejmuti 🙂
    To jen nepratele Dojclandu by si prali z funkce vykopnuti.
    Bohuzel kdyz nekdo neco rozesira pak to samozrejme obcana vic nez k zamysleni nuti.

    • „Dej do placu uvahu s kym ze pujde do koalice?“ – pokud jsou politici inteligentní, tak nikdy neříkají s kým půjdou nebo nepůjdou po volbách do koalice. Volby jsou nejistý prvek a proto by si tímhle politicky chybným postupem uzavřeli manévrovací prostor. Teď to zrovna udělali Bohuš i Andrej, když se nechali dotlačit k vzájemnému prohlášení, že spolu už nikdy. Vždyť oni pak také o tom ani nemusí rozhodovat.

     • Někdy jsem rád, že tu naštěstí o nic nejde, a že skutečně důležité věci řeší jinší instituce než provinční šaškovská česká vláda, a která nemá naštěstí (ani kompetenčně ani agendou) vliv zatuchlé postkomunistické poměry v Česku:-) a že to co je pro nás důležité se rozhoduje ve Štrasburku a Bruselu.. Co se týče prezidenta, ten naštěstí je u ledu na Hradě už delší dobu, a kdybychom se stačili podívat na to, kdo ho kam pozval a kde ještě může udělat ostudu, tak krom Číny a Kazachstánu naštěstí nikde.

      Říká se že český prezident má to štěstí, že nepotřebuje letadlo které by mělo funkční všechny klapky, jeho letadlo totiž používá při zatáčkách po vzletu a před přistáním jen ty a na té straně letadla, nepoužívá ty, které jsou zapotřebí pro zatáčku nad letištěm, kdy se odlétá a přistává ze (severo) západu. Tam totiž nikdy nelétá:-)

      Takže myslím, že je úplně jedno kdo v Česku vládne a kdo je prezident…Koho to taky ve světě zajímá?

     • Kalousek jiz pred 2 a pul rokem vyloucil koalici s Babisem
      http://zpravy.idnes.cz/rozhovor-s-miroslavem-kalouskem-d4q-/domaci.aspx?c=A141011_211707_domaci_zt
      Od te doby se hosi stihnuli jeste pohadat v parlamentu a Kalousek v odmitani jeste pritvrdil.
      On to byl kdo prisel s danovym podvodem a Sobotka se chytil.

      PL pisi:
      Ne, nemá smysl tvrdit, jak dopadnou příští volby. Bazilišek Sobotka, hochštapler Kalousek, tichošlápek Fiala či veterinář Bělobrádek tu svou antibabišovskou koalici připravují. Nic jiného jim nezbývá…
      http://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Jiri-Vyvadil-Kdykoliv-se-proti-Babisovi-postavi-nejnenavidenejsi-politik-v-CR-Miroslav-Kalousek-je-to-vitezstvi-479634

      Vrcholem cirkusu by tedy bylo kdyby se po volbach spolu nakonec dohodli 🙂
      Jedno nepratelstvi a z neho oposicni dohoda to uz tu jednou bylo, tak proc ne opet.
      Ale ani takova zmena mysleni prumerneho volice neovlivni.
      Take proto to tak vypada a dopada.
      A co nestihnou hosi ve Strakovce to dodela Brusel 😦
      Proto i ma zaverecna otazka co po Babis ismu .

     • Koaliční potenciál KSČM stoupá, neboť – kdo nic nedělá nic nezkazí. 🙂

   • U jakého exponentu to skončí těžko odhadnout, ale o materiál na články určitě nouze nebude. Pokud ano, tak spíše časová, abys stíhal být aktuální. Aspoň to tak zatím vypadá.
    Ale raději se nesnaž „být v předstihu“ jako Hrad – ať to pak nemusíš zbytečně předělávat.
    Vždyť víš co se říká: „Ani farář dvakrát nekáže.“ 🙂

    • Vypadá to že nejsem daleko od pravdy když říkám že nakonec zůstane v ruce Černý Petr Zemanovi
     Ale ať už to dopadne jakkoli, to přijímání nepodané demise mu už nikdo neodpáře. I když v tomto případě si zbrkle naběhl na vidle sám. Teď bude zdrojem lidové zábavy hodně dlouho protože v tomto směru byl vždy Český národ velice tvořivý.

     • Má kliku, že Bohoušek byl jestě trapnější.
      Takže Zemanovi příznivci i neutrálové mohou říci, že ho poslal přesně tam, kam patří, tedy do prdele.
      Podám demisi, neúodám demisi, páč si pan prezident vykládá ústavu jinak než já….
      Sobotka připomíná špatného hráče mariáše.
      Má špatné karty a ještě hraje blbě, ale jeho protihráči mají list tak blbě rozdělený, že stejně Bohuš, dělá pichy.
      Ale na výhru to nebude…..nemá „hlášky“ a „50“ neudělá….

      • Zatím se licitovalo, ale teď to vypadá, že na betla by mu to mohlo vyjít. 🙂

      • I kdyby byl Bohuš 5x trapnější, Zemanovi odpůrci budou 10x aktivnější než Bohušovi. A navíc – s „celebritami“ v čele.

       • Koho ale ještě vlastně mohou přesvědčit?
        Tedy z těch, co mají zájem volit.
        Kdyby ty kecy měly nějakou cenu, tak má dnes Zeman podporu 15%.
        On se z toho nějak oklepe, ale neměl by takovou chybu udělat znovu.
        Míla má trpělivost, nespěchá, aby něco hrrrr naprovoval, co se mu moc nepovedlo.
        Má velký manévrovací prostor.
        Dokonce ani nebude vypadat moc blbě, když případně Babiše neodvolá.
        Zeptá se ale tak 5x Bohouše, jestli fakt toho Babiše chce vyfakovat, a jestli tedy je opravdu už řada na něm.
        Nakonec ho neodvolá, a zdůvodní to právě neschopností Bohouše se vymáčknout.

        • Nemusí přesvědčit. Postačí část voličů natolik znechutit, že o volby ztratí zájem. Nezapomeň že Zemana dost lidí volilo coby menší zlo. Některé zklamal jiní postupem času došli k mínění že to byla dobrá volba. Ale u těch, kteří u svého původního náhledu zůstali, je takovými současnými šarádami snadné dosáhnou postoje: „Čert to vem! Ono je vlastně jedno kdo tam sedí.“

 5. Kocour, co není Helmut, přispěchal v blogu na Akt.cz s municí pro podporu tvrzení, že premiér nemůže demisí skácet vládu.
  Má smůlu, chlapec. Než to Hrad stihnul okopírovat, je po legraci. Ústavní soud má ušetřenou práci.

 6. Na lejnu sedí muší roj
  o pochoutku svádí boj
  hoch klackem vprostřed udeří
  vráz nad lejnem se sešeří
  mouchy bzučí, lačny sdělit:
  nechceme se s nikým dělit!

 7. Tyjátr je správny výraz.Pocit,že celé voľby aj následné vládnutie je divadlo vo mne umocnilo nasledujúce video.Ten chlap má pravdu.Remcáme zbytočne,lebo napokon sa aj tak necháme vždy zneužiť vo volebnom tyjátri.(predpokladám,že pôjde o tyjátr 5.Trojkou bude odvolávanie Babiša a štvorka zatiaľ…. ? )Aby sme ďalšie 4 roky mali na koho nadávať.

  • Bingo Peter 🙂
   To je super prednaska
   hlavne ten zaver:
   Seehofer rekl v TV doslovne
   Politici kteri byli zvoleni nerozhoduji
   a ti kteri rozhoduji nebyli zvoleni
   …………….
   a to nas privedlo do soucasne situace a ze tohle globalizacni silenstvi absolutne protireci ustave ( rika Nemec o ustave Nemecka)
   Takze kratce:
   Kdyz clovek jde volit zvoli lidi kteri na ucet volice udelaji karieru ale vic nic .
   Politicti herci se nezajimaji o lidi o lid o narod, ani nemohou jinak by museli odejit
   ale zajimaji se o EU lobby ktera v Bruselu prevzala moc
   vcetne moci nad rozpoctem Spokove Rrepubliky Nemecko a take ostatnich statu EU rika Andreas Popp !
   Tvrda slova o EU od ekonoma z BRDu kdyz se dnes bere za samozrejmost ze BRDeutschland ma v EU vysadni postaveni.

Komentáře nejsou povoleny.