Sprostě mluví, ústavu nectí, prdí

První odstavec minulého blogu pojednával o tom, že lid obecný stádu sudokopytníků podoben jest. Aktuálně mě k tomu inspirovala četba stovek komentářů na iDnes pod články o vládní krizi, jejichž autoři nevytáhli do boje za práva své třídy v oslnivé intelektuální formě, právě naopak, a jejich plky se daly číst jenom se silnou medikací, kterou na svůj zápal plic užívám.

Protože jsem si ale trochu víc přihnul bylinného sirupu proti kašli, začal jsem mít vidiny a zjevení a článek mi pak uhnul k jasnovidectví a prorokování, což je moje druhá profese. Mimochodem – proroctví pod vlivem Stoptussinu se ukázalo jako bezvadné, dnes Miloš prohlásil, že onu ústavní kličku kličičku provede.

Takže zpátky k lidské blbosti. Včera jsem sledoval debatu ve sněmovně a dojem z debaty na iDnesu se potvrdil. Ani v nejvyšších patrech politiky to není slavné a tradičně už zaujalo kejhání knihovnice z Vysočiny. Albert Einstein kdysi prohlásil, když mu odpor amerických ženských spolků k jeho osobě znesnadňoval imigraci, že se na ně nezlobí, vždyť prý kejhání husí na Kapitolu také zachránilo římskou civilizaci před barbary.

Prospěchářskou a zaprodaneckou tupost zákonodárců vhodně doplňuje hloupý protokol. Nějaký chorý a nedomrlý ústavní právník přišel na myšlenku, že bude vypadat velmi efektně, když zakáže poslanci obracet se ke svým kolegům jmenovitě a přímo, ale když to bude muset činit přes osobu předsedajícího. A tak každý poslanec několikrát ve svém proslovu je každou chvíli nucen říci onu pitomoučkou formuli. Chce se mu říci „Vážený kolego, jste pitomý,“ ovšem může tak učinit pouze prostřednictvím pana předsedajícího. Co času zmařeno, jaké jasné myšlenky bychom mohli vyslechnout, kdyby řečník nemusel pořád drmolit …prostřednictvím pana předsedajícího.

Ostatně ajťáci, jak známo, za právníky a poslanci nezaostávají. Od jisté doby musíte na internetových stránkách kolem dokola mazat banner „Tyto stránky používají pro lepší výkon cookies. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním.“ Někde už od toho ustoupili, někde jedou na plné pecky. Zpomaluje to načítání stránky (typicky Nová republika), u menších monitorů to nezanedbatelně zmenšuje plochu. Samozřejmě je to opět důsledek právnické otravnosti, vlezlosti, parazitismu, když straší tím, že nebude-li uživatel předem varován před cookies, vysoudí (za pomoci jiných právnických kreténů) na provozovateli majlant za zneuctění svého PC těmi sušenkami.

Do třetice mě zaujaly včerejší a dnešní protesty proti Zemanovi a Babišovi, dvěma čertům a Luciferům dneška. Kdo se na těch protestech podílí? Jaká společenská či sociální skupina, koho rozčiluje bodré vystupování obou protagonistů? Jaká jsou ideová východiska demonstrantů?

Na pražské demonstraci je přednesla Bára Štěpánová: „Miloš Zeman se nikdy neměl stát prezidentem této země. Andrej Babiš a jeho hnutí ANO nikdy neměli být součástí vlády České republiky. Proč? Protože! Nepůjdu do daleké historie, ale možná si někteří z vás vzpomenou na rok 2003, kdy Václav Klaus porazil v nepřímé prezidentské volbě Miloše Zemana. Ten tehdy zdrhnul z Hradu jako malej parchant a tomu Klausovi, se kterým má velmi zvláštní ambivalentní vztah, ani nepogratuloval a zmizel na deset dlouhých let na Vysočinu. A teď si představte, že jsme mu my dali možnost stát se prezidentem! On tu funkci nebere jako službu této zemi, ale jako satisfakci za těch deset let. On si dělá, co chce. Sprostě mluví, ústavu nectí. Pane bože, přece už tam znovu nebude. To nedopustíme!“ 

I Babiš to od ní schytal: „Andrej Babiš je pro mě zdaleka největší zlo, jaké tuto zemi potkalo! Kde byl tento člověk v roce 1988? Kde byl v roce 1989, když jsme my bojovali o svobodu v této zemi? A on najednou přijde a řekne: já všechno zařídím. Kdyby k vám přišel člen nějaké sekty a řekl vám: dejte mi všechen svůj majetek a já všechno zařídím, tak si o něm budete myslet, že je to magor. A Babišovi to věříte? Ten, kdo volí Babiše, není Čech!“ zakončila mocným výkřikem svůj projev. „Babiš ven, Babiš ven, Babiš ven,“ skandovali lidé v odpověď.

Dalším mluvčím manifestantů byl Tomáš Halík, oproti Báře mnohem stručnější: „Jako kněz a občan se nemohu smířit s tím, že ministr úkoloval média. Jako kněz a občan se nemohu smířit s tím, že prezident nerespektuje ústavu.“  A dodal, že nechápe, jak Miloš Zeman a Andrej Babiš mohou poškozovat tuto zemi. (pramen: PL)

Tak už víte, jakou ideologii, jaká myšlenková východiska zastávají demonstranti?

A proč to sem dávám? Inu, všechno má být do třetice všeho dobrého i zlého. Rovněž blbého.

Reklamy
Můžete si uložit odkaz příspěvku mezi své oblíbené záložky.

130 thoughts on “Sprostě mluví, ústavu nectí, prdí

 1. Včera tisíce – dnes pár stovek a jen na hodinu. Má to stejný průběh jaký ze zkušenosti popsal Zeman na tiskovce v Liberci.

  Zajímavé je ovšem žonglování s čísly:
  „Organizátoři uvedli, že ve středu se podle policejních odhadů mohlo na Václavském náměstí v Praze sejít 20 000 až 30 000 protestujících. Operátor T-Mobile uvedl, že podle analýzy jeho dat bylo účastníků na Václavském náměstí o 19 000 více než minulou středu, celkem to bylo zhruba 33 500 lidí. Server iRozhlas.cz pak na fotografii napočítal asi 8300 účastníků.“
  Celkem je myšleno jak? Celkem na obou demonstracích (Přece kdo by chodil dvakrát, že?) Nebo celkem tuto středu?

  Podle operátora T-Mobile 33 500 – podle fotografie iRozhlasu 8 300. To je tedy rozdíl! Budiž: tisíc sem – tisíc tam… Nebuďme přece „troškaři“. Ale rozdíl čtyřnásobku? Také by mne zajímalo jaká data to ten operátor analyzoval. Že by mu volal každý účastník demonstrace? Nebo už není žádný problém kontrolovat nás přes mobily? A jak se pozná který držitel mobilu je účastník demonstrace a který se na náměstí vyskytl nezávisle na ní?

  A opět: Za co se dnes demonstrovalo? „Proč? Proto!“ Velmi výstižné 🙂
  Na té Liberecké tiskovce Zeman také řekl že bude plně respektovat vyjádření ÚS. Řekl to dvakrát, aby to zopakoval méně chápavé reportérce Reflexu. Hlavně že demonstranti mávají transparentem: „Ústava není.“ a unisono tvrdí že ji chce Zeman ohýbat, nebo dokonce ignorovat.

  Ale Ústavní soud se, slovy Jana Kysely, k ústavě vyjádřit nechce. Zeman prý vnáší spory do nesporného výkladu. Co na tom že si tvůrci ústavy slovo „návrh“ vyložili po svém aniž by brali v úvahu jeho zažitý význam? V jejich pojetí asi „návrh = příkaz“.

  Článek 74 Ústavy České republiky:
  „Prezident republiky odvolá člena vlády, jestliže to navrhne předseda vlády.“

  Nemělo by tam tedy být: „přikáže (nařídí) předseda vlády“ místo „navrhne“, případně: „Prezident republiky je povinen odvolat člena vlády…“, pokud do toho prezident nemá co mluvit?

  Jestliže Kysela tvrdí že je celá věc v rukou prezidenta, protože on má kompetenci k odvolání ministra, pak by měl podat nějaký nový výklad slova „kompetence“. Doposud slovo „kompetence“ znamená: souhrn svěřených pravomocí a povinností, přičemž „pravomoc“ znamená: oprávnění orgánu veřejné moci tuto moc v oblasti své zákonem určené působnosti vykonávat. Který výkon je pravomocí a který povinností se už v ústavě nepíše.

  Neudělal by Zeman lépe kdyby požádal o výklad ústavy Šárku Fialovou, která akci s názvem „Proč? Proto!“ svolala? Ta by mu odpověděla „Proto!!!“, nešprajcovala by se jako ÚS – a bylo by vymalováno.

  • To je umělá causa, Kamile.
   Ten ústavní soud mě fakt dostal.
   Výklad je jasný, ale my ho neřeknem, je překlad jejich žvástu.
   Tak ale pokud je výklad tak jasný, tak nechápu, na co ÚS vyžírá stát- a že to něco stojí.
   K čemu ÚS,když výklad je jasný?
   Ta pindule Fialová…četl sis ten odkaz, co sem dala myslím Věrka?
   Ta organizace má lecos na svědomí, taková protičeská kolaboranstká buňka.
   Na vyčpělé herce a politiky už nikdo nestartuje, tak se prostě do éteru vypustí spontánnost.
   Lidí sice moc nepřišlo…ve skutečnosti jsou odhady od 5300 do 40 000- ale když se o tom hodně mluví…
   My můžeme v klidu počítat s počtem do 10 000, ale jim je to stejně jedno.
   Vlastně nepočítají lidi, vědí, že nepřijdou, jim jde o tu demonstraci jako takovou.
   Možná Štěpánová sama uvěřila, že dělá nový převrat a že je jedna z milionů, ale ve skutečnosti jsou tihle lidé jen v obětí vlastních bludů.
   Štěpánová to asi dělá zadarmo, Halík asi za peníze…..
   Hnus.

   • Zadarmo ani Bára nehrabe…já teda nemám moc ráda drby, ale to její vyřvávání mě tak nadzvedává ze židle, že nemůže neprásknout že nedávno měla dost velké fiannční problémy, takže přivýdělek se bude hodit…
    Vůbec celá ta „spontánnost“ … spontánní Sobotkovo mluvení do Zemanových zad, celé jeho přešlapování kolem demise, spontánně zrovna kolem Babiše-velkého jména – zaručený úspěch pro demonstrace, a vzkazy z L. v době konání demonstrací …nedostal náhodou i Sobotka nějaké „spontánníčko“ ?

    • Sobotka, jak se zdá (či spíše jeho klika, nebo možná lépe loutkovodiči) použil Babiše v boji proti prezidentovi.
     Chce použít Babišovu buzeraci OSVČ a drobných podnikatelů proti prezidentovi tak, že v podstatě osobu Zemana a Babiše spojil.
     Byl to evidentní neúspěch, protože demonstrace s pokřikující krávou a profesionálními tlachaly ve skutečnosti posílí jak prezidenta, tak Babiše, pokud tedy neudělají nějaké navazující chyby.
     Oba je udělali, ale prezident se rychle vzpamatoval, Babiš zatím tápe a je na něm dobře patrná jak politická nezkušenost, tak překvapení z toho, že ho někdo vůbec může ohrozit, protože zatím to byl v reálu ON, kdo rozdával karty a ničil konkurenty.

     • Ano, myslím že tak to je, jenom se bojím aby šlo jen o prezidenta – protože nejsme ve vesmíru sami, a když vidím jak světem vůkol probíhají celé vlny takovýchto demonstrací, jakože proti korupci (a aby to mělo sílu, tak i konkrétním jménům), tak mi běhá mráz po zádech, protože výsledkem nejsou vězení pro provinilé, ale obrovské problémy pro vlády.
      Takže si nejsem tak úplně jistá jestli byly demonstrace úspěchem nebo ne, to záleží na tom, kdo a k čemu je potřeboval. Jestli jako další zkouška rozesírání národa – dokonce až v šesti městech se něco rozeběhlo, to tady nebývá častý jev. A přidej si k tomu nárůst agresivity vůči prezidentské návštěvě v Liberci… Jestli se vážně někdo řídí heslem Po kapkách rozesírej národ, a bude celý národ ve sračkách, tak asi spokojen bude.
      Jo a Babiš, ten je určitě překvapený, ale vážně myslíš že z pocitu ohrožení? není on spíš překvapen z toho, že celkem všichni uznávali jeho podíl na srovnávání rozpočtu, takže odvolávat ho teď, na počátku přípravy dalšího, je divné a neprofesionální?
      A kdyby nešlo o světové věci, tak mě napadá jestli soustředění na Babiše nemůže zakrývat další věci.
      A to už mě vede k tomu, že současné aféry jsou genderově nevyvážené. To máme samého chlapa, a ministryně školství nic, co když je jí to líto?

  • Těch lidí na tom Václaváku bylo opravdu hodně a já bych těm 20.000 klidně i věřil. Pokud jich ve skutečnosti bylo méně, tak to znamená jediné: všechny demonstrace, co jich zatím bylo, byly nadhodnocené a účastníků byla ve skutečnosti tak třetina. Ostatně je to myslím poprvé, co to někdo počítal hlavičku po hlavičce. Nicméně, pokud bylo špatně, když si Kalousek vytíral zadek s demonstrací odborářů, je špatně, když se dnes jiní vytírají s touhle. Tohle prostě nebyl hlouček notorických kverulantů, nad kterým lze mávnout rukou.

   A k tomu slovíčkaření kolem článku 74. – není-li jasné tohle, pak není a už nikdy nebude jasné nic. Tohle je zahrávání si s ohněm, protože společnost funguje na základě toho, že se lidé dokáží domluvit a jak se asi domluví, pokud začnou být zpochybňována veškerá slova a formulace?

   Schválně, co kdyby ten čl. 74 zněl: „Na žádost premiéra prezident republiky odvolá člena vlády.“ Také by to nebyl jasné? Také byst z toho dokázali vykouzlit, že ho odvolat nemusí? Protože pak už nevím, jak jinak to naformulovat tak, aby bylo jasné, že prezident nemůže návrhu nevyhovět ani odkládat do nekonečna (prakticky tedy do voleb).

   • A proč asi ten článek nezní „Na příkaz premiéra prezident republiky odvolá člena vlády“? Protože se ústavní funkce doplňují, tak proto je tam to slovo návrh, aby se prodiskutoval (dobrý je na toto téma předposlední článek u Bavora). Jenže právě to prodiskutování Bohušovi nejde, on to zkouší pálit od boku, tajtrdlík, parodie na pistolníka.

    • Přesně tak. Protože Sobotka členy své vlády dovolávat umí potichu, v klidu, a po dohodě s koaličními stranami. Návrhy na odvolání přiváží do Lán už i se jmény nástupců. Tenhle odkaz jsem dala k Tribunovi, snad nevadí že ho vložím i sem http://www.denik.cz/z_domova/sobotka-odvolal-dienstbiera-protoze-pry-nebyl-srozumitelny-20161113.html
     proč to tentokrát neudělěl? že by vlastně nikdo nechtěl Babiše nahradit? 🙂
     Takže virvál kolem Babiše je nadměrný, nepatřičný, umělý, a vůbec nesmyslný, pokud ho nebudeme brát jako provokativní a cílený k …čemu teda nevím, já se jenom bojím, aby to nebyl trénink na majdanovské průvody….

    • Přesně tak. Když může prezident posuzovat návrh na vyznamenání tak proč by nemohl posoudit i návrh na odvolání? Ten článek 74 Ústavy lze vyložit i tak že člena vlády nemůže prezident odvolat pokud to nenavrhne předseda vlády.

    • Sobotka podal návrh, který Zeman bez diskuse odmítl. Ten článek nezní jak píšeš proto, že by to bylo absurdní v kontextu toho, že prezident neřídí ani vládu, ani stát.

     • Ale Kamil má pravdu, Tribune. Když se v článku 62 píše, že prezident odvolává předsedu a členy vlády, pak by bylo na jeho vůli a zvůli, kdy si odvolá nějakého člena vlády. Proto je tu jako piojistka článek 74, který mu dovoluje odvolat člena vlády jen tehdy, když to navrhne premiér.
      Takže ústava klade na předsedu vlády nemalé, řekal bych až náročné požadavky – a chcete říct že on si je Brouček nestihl nastudovat? 🙂
      Mimochodem, proč nemůže prezident dělat totéž co předseda – odmítnout/neodmítnout/, podat/nepodat, diskutovat/nediskutovat…:-)

      • Protože čím výše postavený, tím více musí být zdrženlivý. Co si může dovolit CEO Babiš, to si nemůže dovolit Babiš MF, a už vůbec ne prezident republiky. Ne kvůli nějakému shodou okolností tak či onak napsanému zákonu, ale z principu.

      • Babiš už súhlasil so svojim odchodom a tak by už Zeman nemal mať žiadny problém s jeho odvolaním.To však tú Sobotkom umelo vyvolanú krízu asi neukončí,lebo nebude akceptovať návrh Babiša,aby to po ňom prevzala p.Schillerová.Kríza sa bude predlžovať,ale prezident a Babiš by už nemali byť objektami útokov zo strany ad hoc vytvorenej koalície sobotkovcov,havlistov a „pražskej kaviarni“.Lenže budú!Túto možnosť znovu dobre poobsierať Zemana si pravdoláskari vyfúknuť nedajú.Niečo si už ako zámienku nájdu.Aj Sobotkovi by predlžovanie vládnej krízy vyhovovalo.Myslím,že to čo sa u vás deje Babišovmu hnutiu veľmi neublíži a Sobotkovi sa môže podariť zvýšiť si o niekoľko% preferencie.Průser môže nastať po voľbách,lebo hnutie Ano, celkom iste stratí akýkoľvek koaličný potenciál. Vláda sa bude „rodiť“dlho a namáhavo.Vznikne príšerný politický zlepenec neschopný sa na niečom dohodnúť.
       Myslím,že táto vládna kríza plynulo prejde do požiadaviek pražských kvázi demokratov na zrušenie priamej voľby prezidenta.Bude ešte kopec „srandy“.

       • Už si našli.
        Zeman propustí Kájínka.
        Přímou volbu napadnou určitě, moc nerozumím tomu, jak se vlastně stalo, že byla odhlasována, možný to trošku podcenili, a možná věřili US cvičitelům veřejného mínění až moc.
        Dovedete si představit, co by se vyprávělo o vůli lidu, kdyby byl zvolen Schwarzenberk?

       • Tohle vás pobaví, Peter.
        http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/EXKLUZIVNE-Ty-vole-neco-vymyslete-vis-jak-to-myslim-nejak-to-preskoc-rika-Pelta-v-odposlesich-487524
        Třeba je tohle další cesta útoku za Zemana.
        Článek není sám o sobě zajímavý, ale ta fotka!
        Zloduch Pelta je tam vyfocen- se Zemanem, Zeman prostě Peltu zná, podívejte, co je to za ptáčka!
        Celkový dojem poněkud kazí fakt, že na fotce je i světoznámý fotbalista Nedvěd, no ale jiná nebyla, a….kdo dneska zná Nedvěda?

        • Ja som niekde čítal,že Pelta prášil aj Valachovú.To viete Vittta! Niekedy je balík peňazí príťažlivejší ako dobrý vták.Ale jeho odposluchy nezískali žiadnu cenu,na rozdiel od odposluchov tohoto pána:

         • Pelta je mimochodem zajímavý týpek.
          On je tady od nás, takový nevýrazný, až dobrácký typ.
          Já ho tak nějak znám, jako že spíš jsme si řekli „čau“ ještě v časech, kdy to nebyl boss, ani nevím, odkud ho vlastně znám.
          Moc tady není vidět, už jsem ho fakt roky neviděl.
          A nějak loni (?) jsem nakupoval myslím v Kauflandu, o něčem jsem přemýšlel, zvednu hlavu a vidím známý ksicht, tak říkám automaticky „čau“.
          A Pelta v klidu „čau“.
          Také asi viděl v zamyšlení jakýsi matně známý ksicht.
          Ale zase vím, že každého nepozdraví, kámoše, co s ním hrál fotbal, nezdraví zásadně.
          U nás není vnímán jako mafián a lidé nemají děs, když se tady objeví, jen se říká, že mu patří půl Jablonce ale jinak…
          Jako kdyby k „nim“ ani nepatřil.

          • Vittta:
           Viete,mne môžu byť všetci títo politici a zbohatlíci ukradnutí.Počnúc našimi slovenskými politikmi a Sobotkom s Babišom končiac.Poznám sa osobne s tromi poslancami NR SR,niekoľkokrát som sa rozprával s inými poslancami a musím vám povedať,že som nenašiel v nich ani náznak niečoho,čo by ich oprávňovalo k vládnutiu resp.tvorbe a schvaľovaniu zákonov.Mnohí z nich sú vyložení hlupáci nie nepodobní miestnemu trollovi na tomto webe,iní v tom parlamente presadzujú svoj záujem t.j.využiť príležitosť zabezpečiť seba a svoju rodinu tak, aby sa ako oni hovoria“dostali za vodu“ a všetci dohromady plnia príkazy podobných ľudí ako napr. Pelta alebo Bakala.Babiš mal v sebe aspoň toľko cti,že pred vstupom do politiky netajil svoje majetkové pomery.Každý vedel,kto je Babiš.Zvolili ho,tak nech mu teraz nevyčítajú,že sa správa tak ako sa správa.Naši politici ničím nevynikajú nad ľuďmi ktorí ich volili.A keď tak nad tým premýšľam,tak ľudia ich ani nevolili.Oni volili politické strany a výraznejšie osobnosti na ich čele.Ak je v názve strany slovo „kresťanská“,tak ju volia kresťania lebo si myslia,že tým volia pána Boha.Ak je v názve strany slovo „sociálna alebo socialistická“tak ju volia tí,ktorí si myslia,že si tak vrátia vymoženosti poskytované minulým režimom.Alebo si povedia „volím Fica (Danka,Bugára,Sulíka)lebo to je dobrý chlap a dobre hovorí.Tých ďalších,ktorí sú na kandidátke voliči nepoznajú a ani ich nezaujímajú.To sú tí ktorí ak aj v niečom vynikajú,tak jedine v análnej speleológii.Takže Vittta…kým to takto bude aj naďalej,tak nie je dôvod sa nejako vzrušovať nad domácou politikou.V tomto roku pôjdete zase voliť a zase si zvolíte politikov na ktorých budete môcť ďalšie 4 roky nadávať.O tom je ten zhovädilý systém,ktorému sa Bohvie prečo hovorí „demokracia“.
           Mňa veľmi znepokojuje politika ktorú vedú zapredaní smradi v Bruseli.Znepokojuje ma preto,že mám z nich pocit nebezpečenstva.Sú to zjavne nepriatelia moji,mojej rodiny a môjho národa.Mám z nich obavy.Sú to nepriatelia a tá situácia s migrantami ukazuje,že aj všetkého schopní zločinci..

          • Tak to můj „tchán“ dělal senátora za ČSSD před lety.
           Poctivec.
           Říkal, že co se tam děje, si naprosto nedovedu představit.
           A to asi nepůsobím nějak extra naivním dojmem.
           Jinak souhlasím, jsou to vesměs tupci, já si vždycky říkám, „hlavně ať nerozpoutají válku, a nepoloží republiku“ víc se od nich asi čekat nedá.
           Tak to je, s tím nic nenaděláme.
           Vemte si, jak v dějinách jeden jediný člověk dokázal doslova pohnout dějinami.
           Jen proto, že byl o chlup schopnější jak jiní.
           Napoleon, Hitler, Bismacrk…..
           Nějaký vysmívaný Himmler dokázal založit a zorganizovat jednu z nejmocnějších organizací v dějinách, SS.
           Nejsem si ale jistý, jestli stojím o prudké pohyby kolem dějin.
           Pak se musím smířit se zahnívajícím rybníkem průměrných až podprůměrných, ničím nezajímavých debilů.

    • „A proč asi ten článek nezní „Na příkaz premiéra prezident republiky odvolá člena vlády“?“

     Z techle duvodu zanikaji nejen staty, ale i cele rise, tarasi. Ten clanek nezni tak, jak by sis predstavoval, nebot se predpoklada, ze lide spravujici stat tak budou cinit dobrovolne a v zajmu statu.
     Vezmou- li si lide za cil torpedovat nejake zrizeni (nemusi byt zrovna statni, staci obcanske), pak neni zakon, ktery by je uhlidal.
     Utrpeni pozorovatele se odviji od toho, ze ma urcite ideove predstavy o fungovani instituci, ale ty jedou ve svem vlastnim rezimu a neplni puvodni zadani. Vznika tim mimobezny nesoulad dvou deju: predstavovaneho a realneho.
     Cast pravniku, politiku a jejich pridavacu ignoruje jim sverenou ulohu a dela si co chce, druha cast jim pridava a vytvari mlhu, jako by slo o bezny problem, obvykle zaskobrtnuti, ktere se jako vzdycky v minulosti nejak vyridi. Ale to neni nas pripad, tohle neni zadne zaskobrtnuti, tohle je rozklad demokratickeho institutu vsude ve svete, nejen u nas, tohle nejde opravit.

   • Jó?
    A i kdyby jich bylo 20 000, proč by nad nimi nešlo mávnou rukou?
    Byla to jen debilní banda feťáků, nemakačenků, negromilů, buzerantů a ultrafeministek.
    Se jen divím, že neměla žádná kostým kundy (jinde oblíbený) a nějaký buzerant že se nenamaskoval jako kokot!
    Kolik tam asi bylo normálních, pracujících občanů?
    20 000 lidí není nic, Tribune.
    Dokonce ani když to je 20 000 deviantů všech směrů.
    Ano, vyjádřili svůj názor a média si jich všímaly, jako kdyby hovořili za celý národ, ale víc nic.
    A nadhodnocené a podhodnocené.
    Když někde Zeman mluví na náměstí, tak televizi nezajímá nikdo jiný, než 4 blbečci z červenýma kartama.
    Kdyby proti negrům demonstrovalo 200 000 lidí, v TV by se ukázalo 10 fotbalových chuligánů s bejsbolkama a šutrama z polystyrenu, jako se to už stalo.

  • Je vidět, že neznáte princip fungování gungovani mobilní telefonie, neplatí byste nesmysly, že díky shromáždění na jednom místě potřebuje snad operátorovi někdo odtamtud volat. Napovím vám, mobilním telefonum se říká též „celulární“ až zjistíte co je to „čelo“ pak pochopíte, že když se pohybujete s mobilem v ruce, on sám se pro signál k něčemu připojuje. A to je přísně lokacne vymezené:-) Když něčemu nerozumíte,.bývá to častým zdrojem sebeblamaze zvlášť když za vším hledáte spiknutí elit a těch vůči nimž cítíte třídní zášť.

   • To s tím telefonováním byla samozřejmě ironie. O zjištění polohy držitele mobilu vím už aspoň patnáct let, od chvíle kdy jsem dceři v mobilu tuhle službu aktivoval před odjezdem na výlet Jenže vědět kde jste, ještě neznamená vědět proč tam jste.

    • Tahle „služba“ se sice dá aktivovat, ale je to zcela něco jiného než o čem píšu. Nejspíš si to pletete s GPS, která je něco zcela jiného a aktivace polohy je právě s skrze GPS. Ale.nehodlam ztrácet s vámi čas vyvrácením vašich technickych neznalosti v ICT.

     Niicméně budu věnovat briskni logi ď kdy píšete že i když operátor vyskyt nějakeho nadměrneho poctu lidi nějakém místě (na Václaváku se běžně pohybuje najednou několik set lidí) tak když jich tam najednou zjistí 1000x více než je běžné, tak neví co tam dělají…Nu,.co na tuto filipikou říct v době kdy je tam svolána demonstrace…Jinak, jestli jste byl někdy ve Francii na okruhu formule 1 v Magny-Cours, pak jistě že v tomto místě jsou jinak pole a nikdo tam moc není. Jednou za rok Tamale bývá natlačeno 60.000 lidí…Proč tam asi tak jsou, Kamile? Já vím, že to nelze vědět proč tam přišli, takže hloupá otázka, já vím…

     Poslat prezidenta za porušení ústavy do „ústavně-právního výkonu trestu“
     tedy do důchodu s výsměchem a opovržením s jeho odhozením posledních zbytků dustojnosti (tedy pro něj určitě) se jeví být jako akt pro který je dnes nejen právně odborná veřejnost, ale uz čím dál tím více i ta laická..Protože prezident co má být nadstranický a co má sjednocovat, to je spíše prostitutka ctnostná světice než tento sociopat s patologickou osobní zášti, kterou už ani nedokáže na veřejnosti korigovat a aspoň bazalne skrývat…Rozdrazdit jeho emoční labilitu a donutit ho těsně před volbami k něčemu co by snad s odpornosti jemu vlastní odpudilo i ten nejposlednější sociálními​ odpad spolecnosti, co si velebí v násilí a vulgarizaci, obscénnosti a explicitně vyjadřované nenávisti ( rasové, genderově, náboženský nebo třídně podmineneho) se jeví být čím dál více jednodussi.

     • oprava ..vaší briskni logice, že když operátor zjistí někde zvýšený výskyt vetsiho počtu lidí než je běžné..

      • Je od vás milé, že nehodláte „ztrácet s vámi čas vyvrácením vašich technickych neznalosti v ICT,“ i když nám musíte doprovodit tolika slovy.
       Navíc bych řekl, že je to pro vás i bezpečnější, protože nehrozí prozrazení rozsahu vašich (ne)znalostí oboru – IMHO neovládáte nic víc, než rádobyodborný žargon. 🙂

       • To vy však rozhodně nejste schopen posoudit, příteli ropáckých technologií:-) Chci napřístě popsat něco v rámci pojednání o sdílené ekonomice, ROI a SWAT analýzu cloudových služeb, které vlastně vyřazují prapůvodní „výrobu“ (především hardware) z trhu tím že je nabízejí „as a service“ a tím pádem zachrání i čínské dělníky z Foxconnu a dalších KS stranou řízených otrokáren, jako výdobytek ekonomizace liberalismu přirozeně jdoucího skrze UTLIZACI ZDROjŮ proti jen toliko byrokraticky státem pojaté emancipaci dělníka, na vývojově vyšší stupeň kvalifikace

        Takže budu rád když se do polemiky „ekonomické kanibalizace“ IaaS klasické výroby hardware (s příklady TOP SW a Servisních firem jako je SAP, Oracle, Microsoft a IBM), které vymazávají z trhu lokální výrobu HW ale integrují ji a kovergují (HP converged infrastructure solutions) a napravíte mé případně neznalosti těmi vašimi, eh, znalostmi:-)

        • Jinak při čtení těhle hoven mě nemůže nenapadnout tahle skladba:

         Z PLR do MLR jel jsem přes ČSSR,
         SNB mé DKW si stoplo na TK.
         Mé DKW SPZ ABT 25 – 50
         musí teďka na GO do ČSAO.

         OHC či OHV či co má to DKW,
         potřebuje z NDR nová šoupátka.
         Jsem RNDr. CSc. z ČVUT v Praze 2,
         v ČSAO v Praze 3 já mám tlačenku.

         Znáte?

        • 😀 Když tak moc chcete, vrátím vám znovu váš vlastní odkaz.
         Výrobu stále považujeme v zemích OECD za hlavní zdroj růstu, technologického pokroku, produktivity a konkurenceschopnosti. Přes nesporný význam výroby pro celkovou ekonomickou aktivitu se její podíl v zemích OECD snižuje. To má dopad na pokles ekonomického růstu, technologický pokrok a inovace.
         http://www.mzv.cz/oecd.paris/cz/zpravy_udalosti_aktuality/sluzby_ve_vyrobnim_procesu_a_jejich.html

         Měl bych také jeden speciální „kotelnický“ dotaz, informatiku:
         Firma Horrible Problems dodává do svých notebooků plně funkční keylogger z vlastní iniciativy, omylem, nebo jí takto upravené ovladače podstrčil Conexant na přání nějaké třípísmenkové agentury? 😀

         • Máte pravdu, český pohled na výrobu, stejně jako těch, kdo si skrze ní zajišťují udržování proletarizace mas na úrovni poslušného gombíku na onoho „Jednorozměrného člověka“ je ideou vše těch, kteří staví na dělnické třídě jako „předvoji společenského pokroku“. Ten odkaz ovšem byl trochu o něčem jiném, asi jste jej nepochopil, a já to nehodlám napravovat.

          P.S, To se musíte zeptat těch o jejichž existenci jste přesvědčen jako Bavorovic societa o Chemtrails. Doporučoval bych třeba nějakou beletrii než sci-fi o tom, kdo a co kam „potajnu downloaduje“…:-) A jelikož o tom nic nevíte, neochopíte, že když by někdo něco takového chtěl udělat u svého zařízení, že by tím především poškodil sám sebe. Nakonec výroba notebooků je u HP (stejně jako byla dlouho u IBM než své „ThinkPady“ nechala vyrábět plně na své náklady soudruhy z Číny) nechtěné dítě, a je tolerovanou komoditou kvůli zachování si retailového klienta. Ale tomu také bude jen do času:-)

          http://www.zdnet.com/article/keylogger-found-on-several-hp-laptops/

          • Děkuji za potvrzení mého předpokladu, že příspěvky, ke kterým trolíte, ani odkazy v nich zásadně nečtete. Kdybyste tak totiž činil, věděl byste, že můj odkaz na bleepingcomputer.com obsahuje stejné informace jako váš na zdnet, a navíc i oznámení, že HP již vydala opravený sw.
           Tímto považujte své zařazení na seznam trollů za definitivní, Mr Fake News. 😀

          • „Já bych věděl že vás odkaz…“

           Vaše odkazy ignoruji, jsou mi lhostejne asi jako kilo CO2 pro kotelnickyni učně při zatápění…

           Takže vaše odkazy si rediguje sám…lhari o HP že si tam dala úmyslně nějaký malware. To už raději tu od Bavorovic Klondiku o sionských mudrcech..
           .

 2. Jestlipak jste, Tarasi, taky četl, že Einstein možná neměl pravdu a že rychlost světla ve skutečnosti není konstantní?
  Co jsou husy na Kapitolu i jinde, natož prdění politiků, ve světle takového převratu ve fyzice?
  Už mě to permanentní babišování a kecy kolem ústavy nebaví.
  Doufám, že za příštího hradního pána bude ústava ctěna tiše a nenápadně a naše debaty se budou točit kolem jiných zvrhlostí civilizace.

  • A všimla jste si, kdo tuhle naprosto zbytečnou až nesmyslnou strkanici roztočil? V Lidovém domě se podělali z posledního průzkumu (oni 12, Babiš 32 procent) a namísto toho, aby vyměnili ten politicky neschopný (o to zákeřnější) plešatý zjev na čele, začali skandalizovat Babiše, jako poslední zoufalou možnost, jak zvrátit nepříznivý vývoj.

   Hašteření kolem ústavy vzniká proto, že platí příměr pro stupňování slova hloupý, hloupější, nejhloupější: koncipient, právník, ústavní právník.

   • Jako že při stupňování slova chytrý platí, že na vrcholku je Taras?
    Je úžasné, jak svou právní intuicí dokážete zahanbit soudce, kteří se státoprávní vědou a výkladem ústavy zabývají celá desetiletí.

    • A všimla jste si, kdo ti strkanici roztočil?
     Ten dotaz jste u Tarase přehlédla, tak se raději zaptám také.

    • Nejsem tak domýšlivý, řekněme tedy u toho stupňování, že skoro.

     Zahanbit soudce je poměrně lehká úloha, ona ta právnická smečka je spolek darmožroutských ichtylů a parazitů, kteří nejsou schopni sestavit nejjednodušší paragraf tak, aby a) byl česky, b) nedal se tisíci způsoby vykládat a c) byl v praxi použitelný. Jsou to pachtýři. Důkaz je jednoduchý a naprosto čerstvý: nadpoloviční většina těch tzv. ústavních tvrdí, že nelze odvolat samotného předsedu vlády, ačkoliv z toho článku 62 jasně vyplývá, že ano. Je to modrácká smečka a proto jsou vám sympatičtí, to je to vaše postižení, které lze odstranit pouze lobotomií.

     • Modrácké smečce v čele s Rychetským a Pavlíčkem oponují kapacity jako Koudelka a Hasenkopf, zasloužilí borci z časů, kdy šlo o omilostnění Klausových největších privatizačních parchantů. Věřte jim, to jsou jistě ti správní boys.

     • Jak se sestavuje „český paragraf“ ví snad jen nas ústavní „specialista“ Taras.;-)))

      Jak by vypadal třeba turecký, arménský nebo konžský paragraf by mě ovšem nemene zajímalo. Někdy je dobré, a Marcuse snad promine, že přirozeně společenské determinant, jako je sociální původ a vzdělání (které mají jít právě skrze sociální solidaritu, inkluzi a veřejné služby být odstraněny a má být maximálně učiněno žádost rovnosti šanci) že plebs má pořád dost přirozených bariér zastávat postavení vyhrazené profesním a intelektuálně disponovanym elitám než vykazuje průměr Gaussovy křivky..Theodore, odpusť, vim zhřešil jsem, ale když fašismus a sociální vylučování se má stát normou, pak je dobré že dnešní postmoderna pořád svými přirozenými mechanismy vylučuje zvýšený výskyt malířů pokojů v boji o mocenské pozice premiéra či snad dokonce ústavního právníka, protože je pak větší pravděpodobnost, že nějaký proletářský sociopat začne vykládat ústavní právo tak, že by snad z něj měli být eliminování „ideologičtí nepřátele statu“. A kdo je v těchto případech z minulosti ten stát už víme. Vůdce, car, předseda komunistické strany. Ještě že tu máme Ceply, Šimáčkove a Wagnerové:-)

      • Oprava..proletářský sociopat nezačne vykládat ústavní právo..

  • Už v roce 1998 tvrdil profesor João Magueijo z Imperial College v Londýně že rychlost světla ve vakuu byla v minulosti (při velkém třesku) o něco vyšší ale neměl to jak dokázat. Asi o čtyři roky později založili na pozorování světla ze vzdálených kvasarů svou teorii o možné proměnlivosti rychlosti světla fyzik Paul Davies a astrofyzici Tamar Davis a Charles Lineweaver.
   Tedy jde o záležitost poměrně starou, kdežto Taras se zde věnuje záležitostem aktuálním. 🙂

   • Oni teď dali vědět, že už přišli na to, jak by se to dalo dokázat. Že ta teorie existuje už dlouho, vím taky. Ale učebnice se kvůli pouhým teoriím nepřepisují.
    A už vůbec se nepřepisují /ty světové/ kvůli kapricům českého prezidenta. V těch českých možná malinká zmínka o tom, jaká to byla ostuda, nakonec bude. O ostatních Tarasových aktualitách těžko.

    • Jasně, celý svět sleduje českého prezidenta a dívá se na tu ostudu.
     Celý svět totiž má úúúplně jinou politickou kulturu.
     Ještě že pochodeň vysoké úrovně drží alespoň Sobotka, Halík a Štěpánová…

     • V civilizovaných zemích
      narozdíl od Kleptočeska
      kopanec vzdušně se nese
      čestněji facka pleská
      zvolené lidem tam špičky
      vždy pouze zákonně kradou
      nechť jsou nám světlým příkladem
      nezištnou andělskou radou!

  • Tak se o tom nebavte, kdo vás nutí?
   A u voleb volte Sobotku, ctícího ústavu a Horáčka.
   Vy děláte, jako kdyby tady měl někdo začít plakat, že vás nebaví (vykonstruovaná) politická krize.
   Nic méně je dobře, že jste to zmínila.
   A to jste zarytá antizemanistka.
   A nebaví vás to.
   Náš pan prezident počká ještě týden, a po trapné demonstraci neštěkne ani pes!

   • Pokud někdo chce aby se štěkalo, budou štěkat média.
    Dokud budou štěkat média, bude slyšet štěkání takových uskupení jako je „Proč? Proto!“
    Dokud budou slyšet tyhle štěkny, budou štěkat i lidi které to štěkání baví.
    Otázka tedy je, jestli se podařilo (a dále podaří) v ČR rozštěkat tak velkou část národa jak bylo očekáváno a nebo je to množství lidí naopak neuspokojivé.
    Klidně může jít o test, nakolik jsme už „zralí“ pro stejný pouliční bordel jaký je pozorovatelný jinde.
    Nebo mohlo jít i o tu Zemanovu návštěvu Číny, jak jsme tu už s Věrkou psali.
    Nebo o obojí a nebo o něco úplně jiného….
    Ale ať už jde o cokoli – doufám že tradiční Český flegmatismus to opět vstřebá.
    Protože jestli ne – tak bude zle.

    • Myslím, že to není český flegmatismus, ale zdravý český rozum, který tuší, že takových masových akcí vždycky zneužije nějaký parazit za scénou, v mnoha případech je i zinscenuje.

   • Zeman vypouští nájemného vraha vypotili v Lidovkách úderný titulek.
    „Pakliže Zeman o Kajínkově vině pochyboval, měl možnost jeho proces obnovit. Místo toho učinil prezident krok, který zasáhne jak pozůstalé obětí pana Kajínka, tak lidi poškozené jeho majetkovou trestnou činností. Tak se dále podlamuje důvěra občanů v Česko jako právní stát.“ pravil prezidentský kandidát Horáček.
    Pravomoci prezidenta republiky určují články 62 a 63 ústavy a právo obnovit soudní řízení v nich není ani omylem.
    Nebyl jsem líný nahlédnout do trestního řádu (§277-289), kdo všechno má právo podat návrh (žalobu) na obnovení trestního řízení. Kupodivu, prezident na seznamu oprávněných osob není. Obnova řízení je navíc možná tehdy, pokud vyjdou najevo nové důkazy či skutečnosti, které by mohly odůvodnit jiné rozhodnutí o vině odsouzeného, o nároku na náhradu škody, o přiměřenějším trestu nebo o pokračování v trestním řízení. Důvodem pro obnovu je i jednání některého z orgánu činného v trestním řízení, které zakládá trestný čin – nic z toho nenastalo, všechny dosud známé skutečnosti jsou známé od počátku řízení. O návrhu rozhoduje prvostupňový soud – tedy přesně ten soud, který případ Kajínek už nejednou zmastil a dosud vytrvale jakékoli možnosti obnovy řízení bránil všemi dostupnými prostředky, včetně těch na samé hraně zákona, pokud ne přímo nezákonných.
    Což výmluvně vypovídá nejen o znalostech kandidáta Horáčka ohledně ústavy a trestního řádu, ale i o jeho schopnosti a ochotě naprosto suverénně veřejně lhát.
    Ano, někdo opravdu stojí o co možná nejhlasitější štěkot. Jen ještě není úplně jasné, co má tento štěkot přehlušit.

 3. Prevzato z nazoru JUDr. Filipa:
  Ministr Babiš se vám líbit může , nebo nemusí , to je každého osobní věc . Že se proti němu povede tvrdá předvolební kampaň se očekávalo . Ale nyní zažíváme přímo hysterickou lavinu nepodložených obvinění , které ale autoři , ( politici i tisk ) nemají čím doložit .Proti Babišovi totiž není jediný důkaz pro podání jakékoli trestní žaloby , to by ji mnozí dávno podali Tak, že se proti němu aspoň používají lži, nepodložené domněnky, nebo argumenty – že sice zákon neporušil, ale jeho podnikání a vydělávání peněz bylo „nemorální.“ A proč to všechno ? Proto, že je dnes nesporné, že Babiš, ať je jaký je, udělal v ČS financích pořádek, tím mnohým znemožnil další rozkrádání a ejhle , najednou máme ve státní kase přebytek, jako nikdy předtím.Mnozí politici se B O J Í a mají čeho .
  V případě, kdyby se Babiš stal premiérem, mnozí z nich by zřejmě přišli nejen o sladký život ve svém vyhřátém křesle a královské honoráře, ale za zpronevěry, úplatky a rozkrádání statního ho ma jetku, by jim hrozil kriminál.
  Rovnice je překvapivě jednoduchá — kdo z politiků dnes víc řve, ten má na svědomí víc lumpáren, jednoduché co ?
  Vraťme se zpátky do roku 2013.Vadilo snad ČSSD i jiným stranám, že má Babiš Agrofert a média?
  Ó NIKOLIV.Sobotka chtěl být premiér a proto uzavřeli s ANO koalici.Proc se to děje nyní?Protože ANO má stále nejvyšší preference, zatím co ostatní tradiční strany až na KSČMse propadají a mají oprávněný strach z voleb. Už to naznačily volby do krajů a do Senátu.A co třeba tohle?……..Schwarzenberg, sám jako ministr vlády ČR podnikal po celou dobu ministrování se svou firmou ORLÍK NAD VLTAVOU s.r.o., Bělohorská 165 Praha 6,IČ: 45023930, kde drží 99,82 % podíl. Kalousek této firmě převedl více jak 100 milionů Kč dotací ze státního rozpočtu ČRa mnoho desítek milionů Kč z EU. Jen za poslední 2 roky ministrování obdržel Schwarzenberg prostřednictvím této firmy od Kalouska a ing.Čiernika z MZE 70 milionů za odbahnění pí ;sčitých rybníků Sobík, Silvestr a Zhoř, kde místo bahna
  těžil písek, který prodával a používal na opravu cest……pochopitelně, všechno bylo a je v naprostém pořádku…….v tomto okamžiku někomu věř.
  Myslím, že to musí být podle vlastní úvahy a hodnocení faktů.

  Ano ne obycejni lide ale ti nahore najednou maji z Babise strach!
  Proc asi ?
  Ze si koupil Kalouskovske dluhopisy ?
  cha cha cha
  Sobotko hadej kde na ne vzal.
  Jak se vubec dostal k penezum ?
  Sobotko zeptal ses jak se dostal k penezum Bakala kteremu jsi podepsal privatisaci na Ostravsku ?
  Opet „Quod licet Iovi, non licet bovi“ ?

  • Mno… To je docela rozumný názor a je mi povědomý. Tak přemýšlím kde jsem ho slyšel nebo četl. Stále více to ve mě budí dojem jako by někomu byl trnem v oku ten náš Český klídek.
   Ještě bychom, kvůli němu, mohli začít být atraktivní pro migranty s Evropskými kořeny.

   • O pozadi strachu z Babise koluje na internetu rada mailu, zde jeden z dalsich
    s dodatkem
    Pak dnes někomu věř. Myslím, že si to musí pečlivě zvážit každý sám za sebe – na základě vlastní úvahy, zhodnocení faktů a čistého svědomí.
    ===================================================================

    Několik postřehů Erika Besta, amerického novináře žijícího v Praze:…
    Vadilo snad někdy ČSSD či jiným stranám, že má Babiš Agrofert a média? Ó NIKOLIV. Sobotka chtěl být za každou cenu premiérem, a proto uzavřeli s ANO koalici.Proč se to ale děje nyní ? Protože ANO má stále vyšší a vyšší preference, zatím co ostatní tradiční strany (s vyjímkou KSČM) se propadají a mají až panický strach z parlamentních voleb, jak už to ostatně naznačily I nedávné volby do krajů a do Senátu. Což teprve volby prezidenta, to už je přímo na mrtvici.Zatím co se Sobotka bojí o svůj post, předvádějí nám jiní poněkud trapnou parodii na téma Chytrá horákyně – Lidovci a STAN. Všechny strany dohromady Pak spojuje nostalgická vzpomínka na dobu sjednocení v Národní frontě proti společnému nepříteli, kterým je nyní Babiš. Co kdyby vyšly najevo finanční a majetkové machinace z minula ? A těch je věru dost – ODS, ODA, TOP 09, dotace, církevní restituce …… Co namátkou třeba tohle ?…. ….Schwarzenberg, sám jako ministr vlády ČR podnikal Po celou dobu ministrování se svou firmou ORLÍK AND VLTAVOU s.r.o., Bělohorská 165 Praha 6, IČ: 45023930, kde drží 99,82 % podíl. Kalousek této firmě převedl více jak 100 milionů Kč dotací ze státního rozpočtu ČR a mnoho desítek milionů Kč z EU. Jen za poslední 2 roky ministrování obdržel Schwarzenberg prostřednictvím této firmy do Kalouska a ing.Čiernika z MZE 70 milionů za odbahnění písčitých rybní ků Sobík, Silvestr a Zhoř, kde místo bahna těžil písek, který prodával a používal na opravy … pochopitelně, všechno bylo a je v naprostém pořádku. Bude to tak ale I nadále ? … při dnešní konstelaci politiků, jejich úrovni a chamtivosti is myslím, že ano. Rozhodně nechtějí žádné novoty. Vždyť většina z nich ani v životě nepracovala a politika je přeci velmi dobrý zdroj obživy !!!

  • S ohledem na to ze cast tisku vlastni Babis
   a jina vlastnictvi ma Bakala
   ctenar se nedozvi co cisteho je a co rubbish
   ani jak spoluprace Sobotka Bakala opravdu makala

   Zato cisty privatizator z rad soc.dem. Sobotka starost ma o puvod Babisova majetku
   on cisty je , vse co ma nasetril z poslaneckeho platu a je majitelem jen skromneho pribytku.
   Vic takovych politiku co krici chytte zlodeje
   volby se blizi ne bohatec Babis ale poctivec Sobotka je vase nadeje:-)

 4. Ještě naskok k tomu Marcusemu a trochu toho nadhledu do postmoderní politické filozofie, která formovala svět k lepšímu v roce 1968 a přeformátovala tak Evropu, ale i USA. Už tehdy znamenalo říci „negr“ že to není žádné hrdinství, ale důkaz vlastní sociální poníženosti a strachu ze společenské marginalizace a exkomunikace na její okraj. Takže něco o bližšího o Marcusem, kterého si vzal do úst někdo, kdo o něm nemá ani páru, a namísto aby uváděl citace z přečtených knih od něj (tady jasně dominuje nejslanější jeho kniha „Jednorozměrný člověk“, kritizující zbožštění vědy a technokratismu jako „humanitního slouhy pokroku“) tak mi odkazuje na internet. Tam jsem na jeho adresi četl různé antisemitské výlevy jak vystřížené z Breitbart News, White Media ad.

  Osvětleme si teda především pro ty, co nejsou políbeni německou klasickou filozofií, především Hegelem, protože tam je prapůvod všeho…

  Marcuse pregnantně postuloval poukaz na svobodnou vůli člověka že je jedním z pokusů (velmi dobrým pokusem – přesto však neúplným), jak vysvětlit rozpor mezi lidskou zkušeností se zlem a existencí milujícího všemohoucího Boha, který, přestože je dobrý, zlo ve světě dopouští, neboť upřednostňuje lidskou svobodu. Tady ovšem čerpá z ranného Hegela, a to tím, že přejímá přesvědčení kdy se Hegel se domníval, že dokončil, dovedl k dokonalému završení tu budovu „absolutního Ducha“, jeho proces sebeuskutečňování v dějinách. Hegel byl „egalista duchovna s magteriální nutností“, bohužel Marx jeho spiritualismus když ne snad přímo odvrhl, tak odložil do šuplíku „zbytné nadstavby“.

  Marcuse ovšem na rozdíl od Marxe je přesvědčen, že je přinejmenším velice podhodnocen ten moment, že to mravně pozitivní chování si nakonec každý jedinec musí vybojovat či vypracovat sám na sobě, v zápase proti všem svodům jak vlastní mysli a vlastních slabostí, tak i svodům vnějšího světa.

  Aristoteles napsal, že k eticky správnému způsobu jednání se člověk (od těchto původních sklonů ke špatnosti) může propracovat

  – zvykem (výchovou, vlivem společnosti)
  – donucením (trestem)
  – anebo vlastním náhledem.

  Vraťme se k tomu levicovému postoji: ten se tedy tradičně příliš spoléhá jenom na tu změnu rámcových společenských a životních podmínek, který přednáší celá Frankfurtská škola.

  Co je ovšem zásadním vymezením se neohegeliánů vůči Marxovi, a tím byl právě i „novolavičiar“ Marcuse, je to, že Marx uvažuje o společnosti, ve které se zruší současné rozpory a naplnění možností, které v současnosti rozumově rozpoznáváme — tedy negativně, jako o společnosti, ve které nebude to a to (vykořisťování člověka člověkem, roztržka přírody a společnosti atd.) Zároveň důsledně odmítal uvažovat o nové, proletářskou revolucí vytvořené společnosti pozitivně — líčit, jaká bude. Možnost této společnost je to nejzažší očekávání, o kterém můžeme mluvit v rozumné rozpravě. A co je podstatné, protože ji rozumově rozpoznáváme právě jen jako negaci stávajících poměrů, nemůžeme rozpoznat negaci, kterou bude mít ta budoucí společnost v sobě. Ne, že ji nebude mít — to jest, že bude dokonalá, ale my ji z naší perspektivy nemůžeme z principu vidět.

  To je základní osnova přínosu Marcuse, Peter. Ale chápu, že to je na Vás moc složité, protože knihy a jejich význam vám vaše weby nepřevykládají. Už vůbec ne ta xenofobně fašistická, mající namísto člověka rády „národ“.

  Pěkný zbytek dne.

  • oprava – je to, že kritizoval Marxe za to, že uvažuje o společnosti, ve které se zruší současné rozpory a naplnění možností….

   • Neďaleko Prešova bola vybudovaná najväčšia hydinová farma v strednej Európe.Ale toľko sračiek ako je vo vašich príspevkoch sa tam nenazbieralo ani za 30 rokov,čo som ju ako veterinár navštevoval.Ste smiešny trtko,keď si dovoľujete posudzovať čo je,alebo nie je na mňa zložité.Ako som už napísal.Úbohý hňup.

  • Ondřeji, pokud nevystupujete jinde pod přezdívkou Jiří Nushart, pak pravděpodobně kopírujete (a to doslovně) části cizích diskusních příspěvků. Cituji z diskuze http://denikreferendum.cz/clanek/25204-cekani-na-bozi-revoluci

   Jiří Nushart – maloměšťácký usmiřovač

   Myslím, pane Profante, že chápu, jak jste to myslel s tou svobodnou vůlí. Středa, 10.Května 2017, 20:01:42
   Poukaz na svobodnou vůli člověka je jedním z pokusů (velmi dobrým pokusem – přesto však neúplným), jak vysvětlit rozpor mezi lidskou zkušeností se zlem a existencí milujícího všemohoucího Boha, který, přestože je dobrý, zlo ve světě dopouští, neboť upřednostňuje lidskou svobodu.

   • Ondřej vystupuje pod tolika přezdívkami, že se mu občas i pletou. Ovšem kopírování cizích textů bez uvádění odkazu je jeho obvyklý styl.

  • Po tom,čo som zverejnil svoje príspevky o Marcusem,ste 3 hodiny surfovali na internete,aby ste zistili,kto to vlastne ten H.Marcuse bol.Vy ste o ňom a o Novej ľavici vedeli dovtedy veľké hovno.Potom ste niečo našli,čo vôbec nevyvracia to čo je o ňom napísané v mojom odkaze a prezentujete to ako svoj vlastný názor,vlastné slová,svoj výtvor.Chudák jeden nešťastný!
   Počujte!Nebudete vy aj nejako telesne postihnutý?Na vozíčku alebo tak.Lebo potom by som vašu úpornú snahu o sebarealizáciu a kompenzáciu svojho hendikepu možno vedel pochopiť.
   Druhý krát dajte rovno odkaz na stránku z ktorej niečo vyčítate a neprivlastňujte si to,čo napísal niekto iný ako vy.

   • Co máte proti vozíčkářům, máte je za nezpůsobilé být vasim „argumentum,“ opononenty? Jsou podle vás méněcenní?

 5. Další rana pro přátele fosilního žehu:-) A pro Má doklad, že po staletí profese přinášející pokrok v objevování dosud nepoznaných míst na světě – namornik je dnes zbytečná profese. Elektrický pohon prý musí narazit na své limity. Fyzikální. Zda se že je ehm “ v tomto pojeti“ fyzika jen demaskovanou buržoasní pavedou:-)

  Norsko postaví automatizovanou dopravní loď na elektrický pohon

  Norsko plánuje napřesrok postavit první autonomní a plně elektrickou nákladní loď, která podle příznivců projektu ušetří ročně 40 000 jízd kamionů

  Továrna na výrobu hnojiv Yara International se spojila s průmyslovou skupinou Kongsberg k výstavbě plavidla „Yara Birkeland“, které bude převážet hnojiva mezi třemi přístavy v jižním Norsku.

  Plavidlo bude mít dosah 65 námořních mil a dokáže přepravit přibližně stovku kontejnerů rychlostí 12 – 15 uzlů, říká ředitel projektu Bjørn Tore Orvik.

  Loď zpočátku popluje s posádkou, ale od roku 2019 se očekává bezosádkový provoz na dálkové ovládání a v roce 2020 provoz plně automatický. „Každý den je třeba více než 100 cest dieselových kamiónů k přepravě produktů z továrny Yary v Porsgrunnu do přístavů v Breviku a Larviku, odkud odesíláme produkty zákazníkům po celém světě,“ prohlásil ředitel společnosti Yara Svein Tore Holsether.
  „S tímto novým autonomním kontejnerovým plavidlem poháněným bateriemi přesuneme přepravu ze silnice na moře a tak snížíme hlukové a prachové emise, zvýšíme bezpečnost na místních komunikacích a snížíme dusíkové a uhlíkové emise,“ dodal.

  Očekává se, že emise oxidu uhličitého poklesnou o 678 tun ročně. Elektřina potřebná k pohonu plavidla bude pocházet takřka výlučně z hydroelektráren.
  I když Norsko patří mezi hlavní producenty ropy, je současně i lídrem v oblasti zavádění elektromobilů kvůli štědrým daňovým pobídkám a experimentovalo s elektrickými přívozy ve svých fjordech.

  https://www.thelocal.no/20170510/norway-to-build-first-self-sailing-electric-cargo-ship

  • ..a pro Kamila další důkaz toho, že další profese…je dnes zbytečná.

   • No jo, můžete třeba zbytečné řidiče kamionů, výrobce pneumatik, náhradních dílů, nafty a provozních kapalin,provozovatele bezinových pump atd..atd.. přeškolit na nějaké restauratéry či kadeřníky v rámci 4,0 průmyslu.
    Mohli by obskakovat negry, kteří by na jejich služby dostávali od státu sociální dávky, které ten stát získá z ničeho….

  • Tedy, oni existují nějací příznivci spalování fosilních paliv?
   To jste si vysnil, to mi neříkejte.
   A pak ta elektřina z hydroelektráren, to se docílí jak?
   Vyspělé země mají síť, kde nejde vysloveně zjistit, odkud přesně pochází elektřina, to je docela složitý proces.
   Pokud pak si myslíte, že hydroelektřina je bez ekozátěže, není to tk úplně pravda, každá součástka má nějakou energetickou náročnost výroby…
   Cokoliv má energetickou náročnost.
   Tak dejme tomu aby se zálohovaná flaška dala znovu naplnit, musí se dopravit do továrny, umýt…
   Ten proces spotřebuje výkon třeba 0,3 kwh, a každé kwh je ekvivalent CO2.
   Když se ale flaška roztaví, nebo-li recykluje, tedy doveze z kontejnerů, rozbije na prach, vyčistí, roztaví a vyrobí se úplně ta samá flaška ale nová, tak je spotřeba na tu novou flašku třeba 3 kwh.
   Ta čísla berte s rezervou, jde mi o to, že třeba zavedením typizovaných zálohovaných obalů by se ušetřilo 50x více energie, jak takovými bombastickými ekoprojekty.
   Jinými slovy, o ekologii nikomu vlastně nejde.
   Kamionová doprava pak zajímá tak firmy typu Kapsch a dopravce, výrobce. či ještě tak řidiče, jinak lezou kamiony každému na nervy.
   U nás třeba by se asi lodí nahradit nedaly, ale elektrifikovanou železnici tady máme až asi 90 let.
   Mohly by se ovšem vyrábět i kamiony výhradně na elektřinu z hydroelektráren…
   Je to zkrátka složitější, než si myslíte…
   Napadlo vás třeba někdy, kolik kyslíku spořebují spalovací motory, a co by se s tím kyslíkem dělo, kdyby ho nespotřebovaly?
   Přibýval by…a jak dlouho, na kolik % a kolik % kyslíku, tohoto ničivého plynu, dárce života i smrti, by naše planeta vydržela?

   • Obávám se, že troll tím z nějakých záhadných důvodů myslí*) mě. 😀
    No, to víte, prostě Norové si postaví snad plně automatickou lodičku pro pobřežní plavbu s dosahem nějakých 120km, projektovanou rychlostí 22 – 28km/h (u pohonu na baterie!! to chci opravdu vidět a taky bych rád věděl, jak dlouho ty baterie budou před plavbou nabíjet a kolik nabíjecích cyklů asi vydrží .-) ) a nahradí tím něco kamionů, které by jinak musely projíždět po víceméně jediné silnici E18 a městskou aglomerací. Na téhle mapě ta zmiňovaná města uvidíte všechna.
    http://wikimapia.org/#lang=en&lat=59.092617&lon=9.794655&z=12&m=w
    Prostě celkem logické řešení lokálního dopravního problému, které se v podstatě k ničemu jinému než lokální přepravě nedá použít. Náš šílený ekologický markeťák v tom ovšem vidí univerzálně použitelný koncept nezadržitelného celosvětového nástupu automatizované elektromobility.
    A vysvětlovat blbovi z marketingu, že vzdálenost z Larviku třeba do německého Bremerhavenu je 334 námořních mil (618km) a ta lodička by musela při každé cestě 5x někde zastavit kvůli dobití nebo výměně baterií za plně nabité, a tudíž se náklad v Larviku přeloží podle místa určení na železnici, kamiony nebo tradičněji řešené lodě s dieselovým pohonem a lidskou posádkou, to už je předem beznadějná snaha.

    *) pokud se procesy probíhající v jeho hlavě tak dají označit 🙂

    • Nejde ani tak o to, že je to ekologická loď, ale že je automatická. To činí svět zase o něco blíže tomu, že se budou lidé zaměstnávat v proprší nějakých profesích než prokládací pod kotel. Remarque (jeden Nemec, toho nebudete znát) napsal Roman „Miluj bližního svého“. Je to o lidech, uprchlicich. Problém je ten, že když umíme recyklovat energii a umíme v rámci průmyslu 4.0. automaticky řídit stroje na dálku, dost se zuzuje využitelnost primitivní lidské práce. A nejohroženější druhy? Obecne souvisí se „spinavymi technologiemi“. Horníci už dneska jsou exotickým povoláním, je otázka co bude s těmi co těží ropu, když ta už jde zase pod 50$ za barel typu brent a jsou signály že to půjde až někam zase k 30:-). Svět se vyvíjí správnym smerem a fungují v něm samoocistne mechanismy nadmíru dobře. Otázka co s temi lidmi co doteď příkladali pod kotel, je myslím, také vyřešena. V Jihoafrické republice tohle vyřešili už před 10 lety.

     • Navic, od lokální dopravy (jako by to mělo být něco mene, krom letecké dopravy a pár Eurocity vlakových spojů, je 90% dopravy lokálni, prostě proto, že ona jiná není pro většinu lidí totiž potřebna, takovému Vittovi spolehlive stačila celý život jedná lokálka:-), tak ani tohle parovodiči neznající nezadrzelnist pokroku coby EKONOMICKÉHO elementů ( nove progresivní technologie vznikají predevsim pro to, že to že jsou levnější a že přinášejí lepsi užitek je až na druhém miste, i kdyz i ten je primárne spjat s penezi), ale elektrický pohon a na ten zly navýsost „sluníčkarum“ pohon dokáže Kč, než si „Pumpari od zlate podkovy“ umí predstavit:-)

      https://en.m.wikipedia.org/wiki/Tûranor_PlanetSolar

      • Oprava…na ten navýsost zly „sluníčkový“ pohon dokáže víc než si ,Pumpari…..dokáží představit“…

       • „Nejde ani tak o to, že je to ekologická loď, ale že je automatická.“
        Tak o co vlastně jde, vy nepumpaři?

     • Tohle mě tak zaujalo, že to musím napsat.
      Ondřej:
      „Nejde ani tak o to, že je to ekologická loď, ale že je automatická. “
      Lžete, o to jde především, protože příspěvek byl přece určen „Další rana pro přátele fosilního žehu“
      ———– „To činí svět zase o něco blíže tomu, že se budou lidé zaměstnávat v proprší nějakých profesích než prokládací pod kotel.“
      To je obvyklý žvást, který je tak trošku v opozici k příjímání negramotné verbeže, ale koho by to zajímalo.
      ———
      „Remarque (jeden Nemec, toho nebudete znát) napsal Roman „Miluj bližního svého“. Je to o lidech, uprchlicich.“
      Intelektuální vložka, Remarque sice nijak s tématem nesouvisí, ale napsal román Miluj bližního svého, který je o uprchlících.
      Vítězný oblouk do značné míry také, Ondřeji.
      Můžete o Remarquovi založit vlákno, pokecáme, co napsal, ale do tématu ekologické místní lodě ho prosím nepleťte!
      Navíc tady to působí fakt poněkud křečovitě, tím spíš, že zrovna Remarqua zná více-méně každý, takže jste si nezískal nehynoucí slávu jako jindy, když dáváte málo známá, až neznámá jména.
      Možná ho neznáte jediný vy, takže nevíte, že je fakt notoricky známý, ale to jméno vám znělo hodně oduševněle, tak jste ho dal na plac.
      ——
      „Problém je ten, že když umíme recyklovat energii a umíme v rámci průmyslu 4.0. automaticky řídit stroje na dálku, dost se zuzuje využitelnost primitivní lidské práce. “
      Tak recyklovat energii…co tím přesně myslíte, Ondřeji?
      A řízení strojů na dálku…primitivnost lidské práce.
      Tedy je to pěkný žvást, protože obsluha lodi určitě není primitivní práce. Navíc obsluha a údržba takového stroje, jakým nákladní loď bezesporu je, na dálku dělat nelze.
      Jasně, může se jakoby sama plavit, ale ta obsluha je pěkně někdo nablízku v pohotovosti, stejně jako je v pohotovosti posádka plavidla za plavby.
      A jakmile by se jen něco šustlo, ať už zátěž strojů, navigace, nebo nepřízeň počasí, celá posádka by bleskově byla na loď dopravena.
      Jinými slovy, (primitivní) posádka sice na lodi není, ale rozhodně je k dispozici.
      Vy jste tlachal, no to je síla!

      • To neřešte. Primitivní lidská práce je zkrátka cokoli, co je složitější než trollovo mlácení hubou. Zdá se, že řízení lodí je další z mnoha míst, kam by našeho trolla z bezpečnostních důvodů nejspíš nepustili bez dozoru.. i když, mohl by zkusit to rejdařství, kde zaměstnali jistého Franceska Schettina. Třeba budou zase potřebovat něco zničit. 😀

       • Myslel jsem, že Guardian je politické médium, ne odborné.
        Pokud bych si měl něco nastudovat, určitě by to nebylo z psychopatického článku nějakého extremistického deníku.
        Vy se zase nacházíte někde ve futuramě, ne?
        Už to srovnání topiče a strojníka je hodné debila.
        Topiče nahradilo jiné topné médium a jiný princip využívání spalování fosilních paliv za účelem vytváření tažné síly.
        Jinými slovy, naftový motor nepotřebuje přikládat pod kotlem jako motor parní, i když i parní motor může mít jiné topné médium jak uhlí, čímž by topič též odpadnul.
        Ale strojník ovládá motor a jeho příslušenství.
        Tedy přeměnu rovného pohybu na pohyb točivý, převodovku, dopravu paliva do válců, mazání stroje a jeho součásti, kontrola provozu stroje, teploty a tlaku v jednotlivých součástech, běžná údržba stroje jako odstranění prachu a nepříznivého vlivu slaného prostředí na kovové součástky- nejen stroje, ale i lodi jako celku…..
        To není lodička na dálkové ovládání, to je prostě komplex strojních zařízení.
        Vy jste opravdu blbej, Ondřeji, blbej.
        A když takoví blbci vedou stát, nebo dokonce Evropu, pak je výsledek jaký je.

        • Stacilo říct, že v přečtení toho článku vám brání vaše negramotnost…nadávky jako „argument“ vás usvědčují vasi z bezmocnosti dojit jakehokoli společenského respektu.

         • A už se smiřte, že ti vaší strojníci budou s tím co doposud dělali nezamestnani na pracáku. Stejně jako jsou dnes řidiči metra v Paříži.

         • Problém chytrolínů, jako jste vy je ten, že já žádný společenský respekt nevyžaduji.
          A tak byste chtěl, aby mě vaše okázalé 4.0 liberálně demokratické pohrdání trápilo.
          Tak nadávám a jsem sprostý, a co jako?
          Alespoň umím napsat argument z vlastní hlavy, na rozdíl od vás.
          Já tady něco napíšu, a vy reagujete na moje nadávky a mou negramotnost, ale obsah nějak oponovat neumíte.
          Blbe!

        • To mu nepište, na něj je to příliš složité.
         Po té, co se dozví, že jím odkazovaná norská automatizovaná nákladní loď, zajišťující místní přepravu na krátké trase, se skoro k ničemu jinému nehodí, vytáhne z googlu pro potvrzení svých zmatených teorií nejprve coby doklad perspektivního „sluníčkového“ pohonu pětaosmdesátitunovou jednatřicetimetrovou jachtu pro čtyřčlennou posádku, která ovšem nějak není automatizovaná a na níž je zřejmě nejekologičtější součástí po solárních článcích zanedbatelných 8,5 tuny Li-ion baterií, pořízenou za pakatel 15 miliónů €, a pak plán (pokud vím, zatím neuskutečněný) na stavbu nákladní lodi, která ovšem nemá být sluníčkově ekologická a vlastně ani automatizovaná, protože se předpokládá „dálkové řízení“ ve stylu humanitárně bombardovacích dronů. A nejdál, kam to zatím dotáhli, je vydání „bílé knihy“ s vizí. Tedy oblíbená opět trollí kategorie – nezávazné kecy v kleci.

      • Je to márne Vittta!On sa tu silou mocou chce predvádzať v roli vševedúceho intelektuála.Nedarí sa mu to,čo je vcelku pochopiteľné.Keď je raz niekto hlúpy chruňo,navždy bude z neho len hlúpy chruňo.On je asi taký intelektuál,ako z kravskej riti torta.

       • Já si kladu jen otázku, jestli obyčejně trollí, nebo je úplně obyčejně fanaticky blbej.

     • „Nejde ani tak o to, že je to ekologická loď, ale že je automatická.“

      Aha.
      A co vás, Ondřeji, vede k přesvědčení, že je na světě málo lidí které baví řídit loď? Lidí kteří tu práci dělají dobře a rádi? Lidí kteří jsou hrdí na to že takovou profesi zvládají kvalitně. Lidí kterým se po jejich práci stýská když už musí odejít do důchodu…

      To samozřejmě neplatí jen pro námořníky ale pro spoustu dalších profesí které byste rád, pomocí automatizace, zrušil. Víte o tom že už staří Řekové měli pocit z dobře vykonané práce umístěný na jedné z nejvyšších příček žebříčku příjemných pocitů? Dokonce výše než sex.

      „…a pro Kamila další důkaz toho, že další profese…je dnes zbytečná.“

      Zdá se vám že je na světě málo lidí na práci a že je tedy potřeba škálu pracovních příležitostí co nejvíce zúžit? Jistě že jsou i takové pracovní činnosti které se většině lidí vykonávat nechce protože jde o činnost stereotypní, při které si sami jako automat připadají. Nahradit v těchto oblastech lidi-automaty, skutečnými automaty je zcela v pořádku.

      Ale vy tady člověče jásáte nad likvidací profese o které mnozí kluci sní stejně jako o profesi např. pilota a dalších podobných. Jste tak zahleděný do svých zamilovaných mašinek, že nejste na práci schopen vidět nic jiného než zvyšování výkonu a přesnosti a veškerý její další význam (snad mimo obživy) pro člověka úplně ponecháváte stranou.
      Možná něco víte o mašinkách – ale o lidech evidentně víte prd.

      • To se pletete Kamile. Právě průmyslova standardizace a automatizace učinila věci co byly dříve dostupné jen bohacum, dostupné všem, takže společnost jako celek zbohatla a díky spouste vynálezu zkvalitnila lidem život. Jen zaostale země dříve s rurální ekonomikou a dnes postkolonialne průmyslové snad mohou říci, že se u nich dědí povolání z otce na syna. Ty ekonomicky rozvinuté zažívají ekonomické promeny a s tím i nárůst silné střední třídy, u které se v průběhu posledních let silne stratifikuje společenské a profesní ukotvení většiny obyvatel. Nicméně společnost na Západě jako celek bohatne, což se u těch s tradiční ekonomikou říci nedá. Vazte si toho, že žijete v cca 1/6 světa, kde se kvalita života progresivne zvyšuje. V těch zbyvajicich zemích tvořící onu většinu populace planety, tomu tak není.

       • Jsem negramotný a nerozumím textu.
        Mohl byste mě nějak navést na kontext s Kamilem zmíněným uspokojením z dobře odvedené práce, či z touhy po nějakém povolání a jejím naplnění, samozřejmě po absolvování různých překážek, jako třeba patřičné školy, praxe atd…?
        Mě totiž připadá, že píšete toliko o materiálních statcích, bez ohledu na jakousi radost ze života.

       • O nesporném vlivu průmyslové výroby na dostupnost mnoha výrobků se s vámi nepřu, Ondřeji. Tenhle efekt se projevil už s nástupem manufaktur a pak, samozřejmě, stále narůstal. Také jsem nahoře zmínil, že mi nijak není proti mysli nahrazení lidské práce v provozech kde člověk v podstatě plní funkcí automatu a rozhodně nejsem proti vynalézavosti usnadňující lidem život.

        Jenže vy úplně sršíte touhou zautomatizovat kde co. I takové profese jejichž výkon často přináší lidem nejen obživu ale také seberealizaci a společenské ocenění. Evidentně toužíte žít ve společnosti prostoupené automaty a vytlačit člověka všude kde je to možné (například vaše radostné vyjádření k odchodu řidičů z metra na pracák).

        Když už pominu asociálnost takového přístupu, berete v úvahu i takováto rizika, která mohou mít na zautomatizovanou a zdigitalizovanou společnost až fatální dopady?

        • To je porad to samé, když končili štolbové, coby znalci a milovníci koni, také to bylo asociální, necitlivé k lidem co museli být kvalifikovaní a určitě museli mít lásku ke koním, ušlechtilým to zvířatům..Svět i lidé to přežili. Obavy z přílišné automatizace vyvracejí analýzy. Bude zapotřebí servisních techniků na ty stroje, programátorů, nějaké supervize. Růst ekonomiky, který by tato změna přinést bude vést k vetsi obsazenosti v sektoru služeb. Tento sektor je totiž indikatorem skutecneho přírůstku zdrojů v hospodářství, ať je to důsledkem čehokoli, nejen automatizace a robotizace.

          • Správci koníren (štolbové) neskončili a působí všude kde se koně chovají. Jsou prostě jen jednou z těch profesí které přehlížíte. A to že svět a lidé něco přežili vůbec neznamená že musí jít nutně o něco pozitivního. Svět a lidé už např. přežili i řadu válek, epidemií, přírodních katastrof atp. Tedy jde o „argument“ plochý jako způsob vašeho uvažování.

           Ani analýzy a z nich odvozené závěry nejsou žádnou zárukou budoucích dějů, nýbrž jen nástinem možného vývoje. Používat je tedy coby argument je vždy záležitost ošidná.
           Určitě s nárůstem automatizace bude zapotřebí servisních techniků na ty stroje, programátorů, nějaké supervize… Ale určitě jich nebude zapotřebí tolik jako lidí jejichž práci automaty nahradí. V takovém případě by totiž do automatizace žádný podnikatel nešel, protože by to pro něj znamenalo že bude stejnému počtu lidí platit vyšší mzdy.

           Takže automatizace mnoha lidem jejich práci postupně vezme ale nová pracovní místa pro ně ona sama nevytvoří v odpovídajícím počtu. V důsledku zlevnění výroby se dá očekávat i zlevnění řady výrobků, které prozatím produkují menší firmy, které takto budou vytlačeny z trhu a zaniknou protože nezvládnou levnému zboží konkurovat. Tím přibudou další nezaměstnaní, kteří nebyli nahrazeni automaty přímo.

           A to vy byste rád zautomatizoval i dopravu a nevím co ještě dalšího. To je obrovské množství lidí a pokud jste opravdu přesvědčený že je dokáže sektor služeb absorbovat – pak jste velmi naivní. I sektor služeb potřebuje dostatek solventních zákazníků a už dnes mnohé podnikání v této oblasti vynáší lidem zisk v míře pouhé obživy a využívání mnohých služeb jsou nuceni si odepřít. Dá se tedy výhledově očekávat že se tento sektor ocitne v situaci kdy by se měl „z bažiny vytáhnou vlastní silou za vlastní cop“ tak jako Baron Prášil.
           A vy tady prášíte úplně stejně jako on.
           A odpovědi na můj dotaz ohledně vašeho náhledu na rizika spojená s kyberútoky jste se vyhnul úplně.

          • Kamile, nehodlám se hádat o to co predikujete do budoucna, otázka je, kdo toto rozsoudí, jestli se u toho oba setkáme:-)

           Ale ja jsem v tomto ohledu bez obav, každý fakt, bez toho aby byl dobrý je k tomu, abychom jim mohli druhého omlatit o hlavu, ale bez ohledu na tento „souboj“, bude nakonec jistou kontinuitou toho, co vy sám jistě vnímáte vždyexistuje ,vždyť existuji priklady už teď, a ktere jste si nedokázal ani představit před 40 lety. Nevim, nic o tom, co jste si i tomto myslel v minulosti treba o tom co dokáží ICT technologie, co dokáźí anebo nedokaží, ale pravděpodobnost jako exaktní záležitost, je v tomto případě na mě straně:-). Stejně jako vás „oponentní“ názor toho, že ti co se starali o koně v době 20.let v Americe díky jistému Henrymu Fordovi, nebyli postizeni jeho pokrokovou produkci, ale dělali to samé ve stejné míře, neobstojí.

           Jistě bude zajímavé v této debatě pokračovat, zvlášť v době, až u nás v Německu se dokončí velký ICT projekt, na kterém spolupracuji a v kterem s ekonomickým kalkulem a jeho modelové prezentaci pro cely řetězec na náklady omezení „fyzické práce“, byli přínosem prave čeští partneri…

           http://m.ihned.cz/c1-65567270-makro-stavi-sklad-nove-generace

          • „Centrální sklad bude plně automatizovaný, lidská obsluha ale bude stále potřeba.
           No a není tam to „plně“ nevhodně použito pokud bude stále potřeba lidská obsluha? Ale s tímhle se u mne dobýváte do otevřených dveří, Ondřeji. Sklady jsou zrovna provozy které patří mezi ty, jejichž automatizaci vnímám kladně.

          • Důležitá by měla být cesta lidstva ke štěstí, Ondřeji.
           A mohou plně automatizované provozy přinést více štěstí?
           Může vysoký plat přinášet více štěstí?
           Může více zboží v obchodech přinášet více štěstí?
           Pokud ne, je to zbytečná činnost, Ondřeji.
           Vysoký plat je součástí kupní síly, a člověk pociťuje spokojenost jen do určité výše, nad tuto výši je spíše zmatený.
           Také jde v lidské komunitě o přístup k samicím, zkuste jet dneska Porsche, a máte samic…ale kdyby měli Porsche všichni, to kouzlo by se ztratilo.
           A s tím i smysl toho všeho.
           Vy nemluvíte o nových lécích a míru.
           Vy mluvíte o průmyslu 4.0 a vysmíváte se těm, kdo dle vás přijdou o práci.
           A taháte negry do země, ale důvod této činnosti sám neznáte, jen je to prostě IN, asi jako když muslim se modlí 5x denně a křesťan chodí v neděli do kostela.
           Liberální demokrat vítá negry….
           To není cesta ke štěstí, to je zvrhlost.

         • Ale zapomněl jsem uvést to hlavní. S vámi je fakt těžká řeč, Ondřeji, protože já o koze a vy o voze. Já hovořím o proměně klasického závodu v automatizovaný a vy mi oponujete příkladem vybudování úplně nového provozu tam kde před tím nebyl. To je přece logické že s úplně novým provozem vzniknou i nová pracovní místa. I v případě úplné automatizace budou nějací lidé na jeho údržbu a provoz potřeba.

          Pokud však dojde k automatizaci stávajícího provozu, nastane situace jiná, jako třeba na příklad na pozici telefonního operátora v USA kdy zavedení nových technologií nevytvořilo nová místa a bývalí zaměstnanci se museli uchytit jinde.

  • Takže se vlastně nic neděje.
   Na vlastní oči každý vidí co se děje, ale to nestačí.
   Vlastním rozumem lze pojmout jasná statistická data, ale ani to nestačí.
   Nějak to dopadne, hlavně že se nic neděje…
   Třešni, pokud by se ale náhodou něco dělo, myslíte, že ti, kteří věří, že se nic neděje, budou ušetřeni?
   Že budou ušetřeni jejich děti?
   Že hlava v písku je pohodové řešení negerské invaze?
   Dokázala byste mi- vyjma takových fotek, dát nějaký jiný důkaz, že se nic neděje?

   • Věnujte se tedy, vittto, těm jasným statistickým datům. Pokud možno reálným.
    Pak dejte vědět.
    Mezitím se poohlédnu po dalších vtipech na tohle téma.

    • Každých 10 let se počet muslimů v západní Evropě zdvojnásobí.
     Řešení je několik.
     A) děláme, že to nevidíme, ono to nějak dopadne
     B) neděláme ani to, že to nevidíme, ono to nějak dopadne.
     C) množení muslimů se samo od sebe zastaví, a jejich počet neporoste
     D) bílí se budou množit stejně rychle jako barevní (pak je ale otázka, kam se třeba v Německu vejde 200 000 000 lidí, k tomu množství prostě dojde a hlavně se to u toho počtu nezastaví)
     E) statistiky si to vymýšlejí, počet muslimů je stabilní, a jejich zvýšený počet, který je vidět na každém kroku, je jen fata morgána!
     F) muslimové sami od sebe odejdou do svých zemí a tam budou budovat šťasnou budoucnost a především demokracii.

     Co myslíte, který bod je správný?

   • „Na vlastní oči každý vidí co se děje, ale to nestačí.“
    No, to se teď ale dělo v posledních dnech u nás.
    Parlament zasedal z jediného důvodu – kvůli odstranění Babiše.
    A ve stejný den se na ulici demonstrovalo – za odstranění Babiše.

    Přijde mi to jako v dešti demonstrovat za to aby pršelo.

    Mohlo by mi to být k smíchu ale není. Protože na té ulici se sešel perfektní „matroš“ pro vytváření majdanů a já mám pořád před očima ten Ukrajinský a k čemu Ukrajinu přivedl. Vědomí že máme v zemi tolik užitečných idiotů, ochotných se nechat zmanipulovat i takhle primitivním způsobem, i schopné manipulátory kteří to dokážou, mi fakt na klidu nepřidává. 😦

 6. Tarasi dal jsem Tvuj clanek „Sprostě mluví, ústavu nectí, prdí“
  na facebook cloveku ktereho znam internetove jiz 20 let.z dnes jiz neexistujici blogu.
  Jedna se o pravnicky vzdelanou osobu a protoze se v clanku zminujes i o teto kategorii, byl jsem zvedav na reakci 🙂

  Nejenze to nevnima jako znevazovani JUDruuuuuu ale dokonce souhlasi 🙂

  https://www.facebook.com/vit.zvanovec

   • Jeho „rocnik“ me nikdy nezajimal. Proc Vam pripadal že Guy Peters je pán kolem sedmdesátky. ?
    Videl jsem setkani blogu Sprcha z let pred rokem 2000 a ano vzhledm to byl muz odhadem blizko ke 30, tedy dnes k 50 ale proboha proc vek na miste prvnim ?
    Jak Vam zmeni pohled na Astra zarazeni do vekove kategorie presidenta Zemana (72)
    nebo o 10 let starsiho Havla ?
    Zkoumate nazor nebo na prvnim miste mozne naznaky starecke demence?

    Mimochodem podle nekterych lekarskych studii dnesni 40 nici kteri se nebudou prezirat , prepijet a prejasavat maji pry nadeji se dozivat 120-140.
    Nepatrite tak trochu do teto kategorie? Ze byste mohla ubrat i s odhady 70niku 🙂
    Kdesi tam pod onou uvahou o stale se zvysujicim veku byla zminka i o jmenu Vaklav Havel jako prikladu ne nejlepsi zivotospravy s dodatkem ze kdyby tolik nejasal (nekouril a nechlastal) mohl tu jeste byt !

    • Muj koment neni v zadnem pripade pokusem o odklon od svetoborneho 4D trendu ani bych nechtel polemiku o tom ze zatim co nekdo radeji ve zdravi do 100,
     jini naopak radeji naplno i kdyz jen do 50.
     Budiz i nadale rec o tech co
     Sprostě mluví, ústavu nectí, prdí 😦

    • Možná je to tou jeho staromilskou pravopisnou důsledností. To mě asi navedlo na jinou generaci.

 7. Chlapce ze Swiss, chybis mi tu. 🙂
  Taras sice stale obohacovan ale ceho je moc toho je prilis.
  Po skole Hessensko-Frankfurtske zde stale intensivneji presentovane
  i vzpominka na hrozne povinne zkousky z marxaku blednou 🙂
  Tarase samozrejme omlouvaji jarni prace na zahrade.
  Navic je to i zdrave na rozdil od vysedavani u PC !

  • Clapec uz nevydrzel ty debility 🙂
   Ale treba si tu muzeme povidat spolu 🙂

   Tak alespon neco od Terezky:
   „Jistě, historie se překrucuje, ale překrucují ji všichni, kdo jsou zrovna u vesla. Dějiny přece píšou vítězové. A každý vítěz se za čas stane poraženým a přijde nový vítěz se svým vlastním výkladem. Za komunistů to přece nebylo jiné, i když dnes překvapivě mnoho lidí na tu dobu vzpomíná jako na jakýsi až intelektuální ráj.
   Upřímně, tenhle problém mě nijak neštve….Jen mě pokaždé zaráží, že si třeba dnešní rusofobové a antikomunisté neuvědomují, že se chovají úplně stejně jako komunisti…“
   http://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Tereza-Spencerova-Slusni-demokrate-co-utocite-na-Zemana-a-Babise-zapotite-se-Totalni-revoluce-v-politice-USA-dohoda-s-Rusy-a-Cinou-Nova-vlna-migrace-uz-uplny-stredovek-487306

   • Bojovníci proti „komunismu“ mě překvapili zejména tím, co je to za kretény.
    To překvapuje i tebe.
    Musím si chtě-nechtě přiznat, že stíhání těhle prudičů mělo něco do sebe a mělo reálný smysl.
    Jak už to tak chodí, když se kácí les, lítají třísky, to je rub mince, jenže, na světě to asi jinak nejde.
    Smutné procitnutí….

    • Jo, to je procitnuti…a neni jedine, treba ze „rozumni lide“ jsou take pitomci a ze „lidu“ je vsechno tak nejak jedno atd. 🙂

    • Mnohem více než překrucování dějin mne v tom článku zaujalo tohle:
     „Tillerson totiž zdůraznil, že zahraniční politika USA už nebude vedena „americkou výjimečností“ nebo ideologií, ale americkými zájmy ekonomickými a bezpečnostními. Lidská práva, demokracie a podobně budou sice stále důležitými hodnotami, ale nebudou se už míchat do zahraniční politiky. „Myslím, že je velmi důležité, abychom si všichni uvědomili rozdíl mezi politikou a hodnotami,“ prohlásil doslova…

     …Trumpovy USA mají právě vztahy s Čínou za naprostou prioritu a chtějí dospět ke strategickému partnerství, které by prý mělo vydržet alespoň půl století. S Ruskem chtějí také zlepšovat vztahy – uvědomme si, že Tillerson už byl za Putinem v Moskvě a včera byl ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov na oplátku ve Washingtonu u Trumpa. Prezident USA jejich rozhovor označil za „velmi dobrý“ a Lavrov si zase pochvaloval, že se americká strana zbavila ideologického balastu a jedná konečně věcně.“

     Pokud je tomu tak, pak jde o výraznou změnu k lepšímu v dialogu mezi velmocemi, což je informace velkého významu a já jsem velmi zvědavý kdy (a jestli) se o tom dozvíme také z našich mainstreamových médií.

     Jsem zvědavý jak budou naše média komentovat Zemanovu návštěvu Číny, protože mají-li vztahy s Čínou za naprostou prioritu i USA, pak opravdu netuším proč by tomu z naší strany mělo být naopak.

     A také: chtějí-li USA zlepšovat své vztahy s Ruskem – proč bychom my měli dělat něco jiného? USA jsou přece stále naším velkým vzorem – nebo mi uniklo že už ne?

     • USA byly naším velkým vzorem, a budou zase, až místo Trumpa nastoupí nejaký demokratičtější prezident.
      Ve vztazích s USA panuje poněkud chaos, ideologové ne a ne uchopit ten správný grif…

   • Zahranicni politika USA nyni jinak, ale Evropsti politici po lajne merkelismu stale dale?
    Projev, který přednesl americký ministr zahraničí Rex W. Tillerson, představuje revoluci v zahraniční politice USA, upozorňuje čtenáře ParlamentníchListů.cz editorka Literárních novin a analytička Tereza Spencerová. USA prý podle Tillersona již nebudou razit politiku „americké výlučnosti“, nýbrž stojí o strategické partnerství s Čínou a zlepšení vztahů s Ruskem, které započne v Sýrii. V rámci svého pravidelného shrnutí týdenních událostí Spencerová též upozorňuje, že ze Sýrie se začínají přes Turecko tlačit do Evropy džihádisté a nejhorší radikálové. „Jinými slovy, pokud se tito lidé dostanou až do Evropy, čekejme příchod nefalšovaného islámského středověku… Viděla jsem to naživo v uprchlických táborech u Aleppa. Záplava totálně zahalených a vesměs negramotných žen ověšených spoustou dětí a vedle nich náležitě vousatý manžel. Bylo to opravdu šílené,“

    Záplava totálně zahalených a vesměs negramotných žen ověšených spoustou dětí a vedle nich náležitě vousatý manžel. ……..jako obohaceni Evropy a za nacismus hluboce kajici se lid Nemecka si mutti zvoli zas a znova,
    OK jejich volba ale okolni staty maji stejny narok na svoji volbu.
    Velka Evropa ve ktere bude jeden narod diktovat ostatnim bylo odmitnutim Hitlerova Nemecka vyresena.
    Takze to zkousi znovu a jinak.
    Nyni v jinem kabate pokus o totez jen pod jinym praporem. Tentokrat jinak vypadajiciho
    a vylepseneho lidstvi 😦

 8. Dnes som posadil zemiaky a vybral som sa do lesa.Ani som nedošiel,lebo som narazil na májovky.Tak som sa vrátil pre košík a len som sa na tú krásu pozeral.V takých chvíľach mi môžu byť všetci politici sveta,ukradnutí.Aj nešťastníci ako tu prítomný Ondřej.No.Nazbieral som ich plný košík a zajtra bude na obed dobrá hubová omáčka.Mal som dnes pekný deň a také dni prajem každému.

  • Tak pozor na ne, ciruvky jsou zastanci Marcuseho a mnozi se nepohlavne, aby vam doma neudelaly nejakou Pride Parade, radsi je hned uvarte.

   • Tak, tak. Uvařený zastánce Marcuseho – dobrý zastánce 🙂

  • Májovky jsem našel už v dubnu…a minulý týden jsem už hledal modráky, jenže to jsem se nechytal.
   Tak tam mrknu dneska, jinak si zase nasbírám májovky.
   Jestli ovšem ještě k něčemu budou, jim děsně vadí slunce, pak už je 9 z 10 červavých.
   Pokud nemáte to štěstí, že je máte z nějaké remízky, tam vydrží déle.
   A hned vám ještě poradím, co s nima kromě smetanové omáčky, co se z nich většinou dělá.
   Nakrájejte je na velké kusy, menší klidně mohou zůstat celé.
   Pak na velké kusy cibuli.
   A pak se ty májovky s tou cibulí smaží a smaží, až je to pěkně do zlatova.
   Udělá se bramborová kaše..s něčím, to je jedno, s řízkem, nebo tady děláme takovou tu vinnou klobásu,nebo klidně s ničím, a k tomu tyhle houby.
   A jak se to jí, tak se to míchá s tou kaší.
   To je fakt dobrej recept.

   • Ďakujem za recept.Ja spracovávam huby len tromi spôsobmi.Dubáky suším,rýdziky nakladám do octu a všetko ostatné zblanšírujem,rozdelím do mikroténových sáčkov a šupnem do mrazáku.Ešte radšej ako májovky mám kuriatka (lišky).Z tých robím paprikáš na maďarský spôsob s maslovými haluškami.Je to jedno z najobľúbenejších jedál u nás.

    • A řízky neděláte?
     Z růžovek, hnojníků,holubinek namodralých, mandlových a nazelenalých,čirůvek zelánek a havelek,sluk svrasklých…
     To je luxus.
     Nebo nakládám, třeba zrovna růžovky, nedělají šlem, je to jak okurky.
     Musí být ovšem rok, kdy jsou.
     I májovky, jednou jsem jich v dubnu naložil asi 30 sklenic, a pěkně malinkých…také musí být rok, jindy zase moc nejsou.
     I ty hnojníky jsou skvělé v octě, a zase, jak se najdou, ale když je klika, je na jednom místě stovky plodnic.
     Ryzce tady moc nejsou, alespoň ne ty pravé, někdy je dost ryzců smrkových, ale ty nejsou tak kvalitní.
     A jsou hodně červiví, ale zase, když se vydaří rok, mohou jich být záplavy, ale už dlouho nebyly.
     Lišky to samé, je jich dejme tomu dost, ale málokdy jich nasbírám tolik, aby bylo na samostatné jídlo.
     Škoda, ty za to stojí.
     O houbách bych mohl kecat dobu!

     • Řízky jsou vynikající i z Bedel. A z Růžovek (Masáků) je výborná „dršťkovka“. Taky mám rád houbový guláš ze směsi různých hub. 🙂

      • Udělej si z růžovek Boloňské špagety.
       Místo toho mletého dej růžovky.
       A nebo úplná klasika, růžovky na másle.
       Nezdá se to, ale když je tak uděláš, na másle a kmíně, má to chuť jak pstruzi bez kostí!
       Ale jen ty zavřené, nebo polozavřené klobouky a pěkně do zlatova….

Komentáře nejsou povoleny.