Na podzim hodíme do systému vidle

Třináctého července měla Markéta hodit srp do žita. Tady u nás v podhůří ještě ani ťuk, přitom byl teplotně celkem příznivý červen i červenec. Ve středu Svatá Anna, chladna zrána, no, uvidíme.

Už dlouho jsem se nevěnoval politice, kravská témata ji však zcela nahradila, zcela plnohodnotně, protože kraviny čtyřnohé a dvourohé se ani zdaleka nevyrovnají debilitě současného světa, politického pak zvlášť.

Lidovci cukli od koalice se Starosty, čímž mi způsobili hluboký žal. Naděje, že se jich konečně politika zbaví klesly na minimum. Stejně by mě zajímalo, kdo tenhle absces na těle národa pořád volí. Svíčkové báby, pošťuchované faráři? Náboženští fanatici? Že by jich bylo tolik?

Soudci se peticí postavili za nezávislost svého stavu, která je prý aktuálně ohrožena v Polsku. Nezávislost (která podle nich představuje nedotknutelné hodnoty evropské civilizace, humanismu a základních práv a svobod) si představují jako absolutní beztrestnost, nekritizovatelnost, hraní si na vrchnost, možnost vynášet blbé rozsudky, porušovat ustanovení soudního řádu, nebrat ohled na zákony, a to vše za nehorázný plat (v roce 2014 byl průměrný plat soudce 120 tis. Kč).

John McCain má nádor na mozku a podrobil se akutní operaci. V této souvislosti se jeví zvláštní, že i někteří zuřiví zastánci té nejtvrdší politické linie se později ukázali jako zdravotně (psychicky) postižení. Vzpomeňme (když vynecháme diktátory) na Reagana a Thatcherovou, kteří brzy po odstoupení z úřadu trpěli Alzheimerovou chorobou. Jak dalece ta (v té době ještě skrytá) choroba ovlivňovala jejich rozhodování? Současní světoví předáci jsou na tom lépe, vypadá to, že mají na mozku pouze šváby.

Blíží se volby a komentář k nim pohledem na jednotlivé partaje přidal Martin Hekrdla ZDE. Nihilisticky zabarvený a vnitřně rozervaný a pesimistický charakter jeho článku výstižně ilustruje politický chlév, který v Česku nastal poté, co se „demokratická“ levice i pravice spustila s kapitalisty a vyválela se v bahně všech nepravostí, jež si lze jenom představit. Její představitelé získali v očích národa podobu neschopných oslů, zmateně a nerozhodně bloudících mezi několika kupkami sena. Ostatně – český volič si s českými politiky nemá co vyčítat, svůj k svému, jaký pán, takový krám, po ovoci poznáme se.

Bude to na podzim zase jednou malér.

Reklamy
Můžete si uložit odkaz příspěvku mezi své oblíbené záložky.

76 thoughts on “Na podzim hodíme do systému vidle

 1. K těm lidovcům snad definice vašeho přirovnání:

  Absces (abscessus) je ohraničená, chorobná dutina vzniklá zánětem a vyplněná hnisem. Absces může vzniknout v jakémkoli orgánu, způsobuje jeho poškození a místní příznaky (okolní otok, útlak, palčivou bolest) a vyvolává i celkové příznaky chronického zánětu (horečku, hubnutí, nechutenství, anemii). Absces vzniká nejčastěji na povrchu kůže, jako zánět mazových žlázek či vlasových folikulů, které však bývají bez komplikací. Časté a vážnější jsou abscesy v okolí kořenové hrotu zubu, jenž se mohou propagovat do dutin, mozku či mediastina.

  S hlasitým výkřikem „Dosť bolo politickej korektnosti!“ vzhůru do nového dne!

 2. Potlesk z Berlína, Bruselu a Washingtonu, Tarasi.
  Český volič je ten nejblbější volič na světě.
  Ještě že voliči němečtí, francoužtí, britští, američtí, belgičtí (atd..atd) to mají v hlavách jinak srovnané, jinak…….
  Mimochodem, koho by měl český volič volit, aby mohl být nazván normálním?

  • Tak si přečti toho Hekrdlu a dojde ti, že NENÍ koho volit, jenom nějaké to nejmenší zlo. Ten tebou zmiňovaný západní volič jde k urně v pozici člověka, který má v průměru třikrát vyšší životní úroveň než my, a tedy má významný zájem na zachování stávajícího stavu, a k tomu má odpovídající nabídku, kdežto my bychom potřebovali stranu s výrazně reformním programem ve smyslu ohoblování stávajícího byrokraticko-kapoušského systému. A taková partaj u nás není.

   • Já vím, že pro všechny inteligentní tvory je pan Okamura nepřijatelný, holt byl pasován na Pitomia, ale prošmejdila a vyslechla jsem o něm a od něj, co se dalo a myslím, že program má výrazně reformní a hoblovací. Může být i nastrčený, jak je tu zvykem, ale nepřipadá mi tak.

    • Z pana Knvičky taky udělali idiota a zjistila jsem, že tomu tak není.

     • Ano, má program hoblovací, ale nemá sílu (peníze, odborníky a jde proti molochu) na to, aby změnil poměry. Narazí na mafii státní správy, na mafii konkrétních úředníků a politiků, spojených s kapouši pupeční šňůrou. Navíc nechce změnit systém, tedy je odsouzen k selhání. Ale z nevolitelných je to, spolu s komunisty, možná varianta pro voliče.

      • Hekrdla se o Okamurovi nenamáhal ani zmínit.
       To svědčí o tom, že český volič -jak píše Liduš- slušný český volič, ani Okamuru volit nemůže.
       A těch pár fašistů Hekrdlu nezajímá, nestojí mu za zmínku, i když zelení snílci s podstatně menšími preferencemi mu za zmínku stáli…….

      • To se ví, ale kalhoty před brodem, i když plným žraloků, rytíři nestahují!

   • Pokud Tarasi uvěříš, že taková partaj u nás není, není ti ani pomoci.
    Navíc- podobné názory se byrokraticko-kapouškému systému výborně hodí….
    Zbytek napsala velice výstižně Liduš.
    Západní volič má v čem 3x vyšší životní úroveň?
    Lepší bydlení?
    Lepší nábytek?
    Lepší televizi?
    Lepší auto?
    Lepší žrádlo?
    Lepší vodu?
    Lepší žrádlo asi má, i když asi to neplatí úplně obecně.
    Lepší bydlení podle mě nemá.
    Lepší vodu také ne.
    Zbytek je jen marnivost.
    Na druhou stranu nemá západní volič dávno takovou bezpečnost jako volič český.
    Nemá takovou svobodu.
    A to je pro mě zásadní věc.
    A nabídku….jaká je tedy nějaká západní strana „s výrazně reformním programem ve smyslu ohoblování stávajícího byrokraticko-kapoušského systému.“?

    • To je to, co nechápeš a polovina tvých střetů s Ondřejem je na tom založená. Oni nepotřebují reformní a hoblovací stranu, protože se mají dobře a nechtěli by o to přijít, když by do toho zaryli. To je ten hlavní důvod, proč Mrkalové procházejí ty její kiksy a nicnedělání. Jinak se mají lepší ve všem, včetně tzv. mezilidských vztahů. Oni totiž vybudovali během poválečných let sociální stát v rozsahu, o kterém se nám může jenom zdát. Proto si taky Klaus doslova ukáknul, když zjistil, kam bychom se měli ubírat a tehdy vzniknul slogan o socialistické (levicové) Evropě. Samozřejmě se mýlí, protože u nich je silně sociální i pravice, takže se volič rozhoduje v drobných nuancích, nikoliv v zásadních věcech. A proto tam hladce fungují velké koalice.

     • Možná kdybys mě pozorně četl, tak jsem o tom už psal.
      Západní občan už nemá nic, jen si za svůj plat může koupit 10 televizí.
      A ta možnost, jen ta možnost zavírá hubu všem, bojovným, i nebojovným.
      I mladí „revolucionáři“ jsou živeni svými rodiči, proto také nemohou dělat revoluci, ale jen bordel.
      A moje střety s Ondřejem?
      To přece nejsou střety, to je moje kratochvíle.
      Já samozřejmě vím, že jakákoliv diskuze je s Ondřejem nemožná.
      Tak nediskutuji.
      Všemožně mu, a s chutí, okopávám od kotníků po ksicht celé tělo.
      Nic jiného s ním dělat nelze.
      Je třeba si uvědomit, že Ondřej není můj názorový oponent, ostatně, není to názorový oponent nikoho se zde píšících.
      Je to typický přestavitel vlády nevolených úředníků EU.
      Poučuje, uráží, má patent na pravdu,a je nadřazené rasy.
      Víc ale nic…..

 3. Na podzim se nestane nic mimořádného, ostatně tak jako kazdy jiný, to bude „všední“ povolební den volna. Volby bývaji z pátku na sobotu, v sobotu už téměř nikdo nevoli, lidé odjíždějí na víkend. Nesystémové strany mají podporu jako ufologové nebo sektáři z Jehovovy obciny. Je to tak pro stabilitu země lepší, než být pytlem blech myslice si, že když se budu sdružovat se strejci od mariáše z naší hospody jsouce proti všem, že mě bude volit někdo ne z druhého konce země, ale třeba jen z druhé vesnice, protože i tam mají svoji mariasnickou squadru co ví že ti v Horní Lhota jsou blbci princmetolovi a oni vědí své a mohli by dávat rozumy. Jenze je nikdo napotvoru nechce poslouchat. Lidé mají stejne divné moresy, 40% se o politiku nezajímá a pro jejich život nemaji volby zásadní vliv, je-li u koryta Pepa nebo Honza je jim jedno. To je znakem vyspělé demokracie. Kde funguji základní nepřekročitelná práva a svobody natolik automaticky, ze lidé pro ty detaily, co se rozhodují o volbách už se nemají zásadní potřebu dale vyjádřit.

  Takže povolebni den bude zase jeden obyčejný, kdy se lidé lidé line vztanuvsi ze svych posteli půjdou věnovat zahradkam, půjdou na kolo anebo ja konkrétně na túru na Watmann ( od místních jsem se dověděl, ze prý nesportuji, snad mi dovolí jejich tvrzeni i o tomto „faktu“ porušit) a oslavit novou českou vládu a vzdát ji holt z nejvyššího vrcholu německé části Berchtesgadenských Alp. A popřát ji aby naslouchala Evropské komisi, neb ta udělá 80% práce za ní a oni se tak budou moci více věnovat svým manželkám či spíše milenkam:-)

  • Vida, Gustavillo se tu zastavillo.. 😦

   P.S. Drobná rada pro ideálního spotřebitele z Německa: Druh té činnosti provozované na nejvyšším vrcholu německé části Berchtesgadenských Alp ještě zvažte.

 4. Kto volí KDU-ČsL?
  Nuž dnes je moderné(nie len v ČR) dávať okázalo najavo svoj sekulárny postoj k životu.O Čechoch sa hovorí,že je to národ ateistov.Nemusí to byť až taká pravda.Myslím,že keď českého(moravského)voliča nikto za plentou nevidí, tak sa prežehná,povie si „a čo keď náhodou ten pánbožko existuje?“ a potom to hodí KDU.Lebo v tej skratke je to písmeno “ K „-kresťanská.
  Zlé je na tom to,že v momente keď volič dáva tejto strane svoj hlas,tak nerozmýšľa o politike ale preváži v ňom „bázeň z trestu božieho“.V prípade názvu tejto pravicovej „nekresťanskej“ a protiľudovej strany(KDÚ-ČsL) ide jednoznačne o klamlivú reklamu….ale to aj u KSČM a ČSSD.
  Tak si milí občania ČR užite ten žiarivý okamih skutočnej demokracie,keď budete púšťať do urny svoj volebný lístok.Po voľbách sa väčšine voličov rozsvieti v hlave keď zistí,že „demokraticky“zvolil svojho nového(alebo starého čo je ešte horšie) agresora-diktátora ktorý mu bude ďalšie 4 roky vládnuť tvrdou rukou a pri tom bude bezočivo tvrdiť,že práve to je „demokracia“.

  • Můj známý, inženýr a tuhý ateista, pravil, že bude volit černoprdelníky. A to proto, že všichni ostatní jsou tak zprofanovaní, že hadi jsou poslední možnost, protože mají morálku v popisu práce. Ha ha ha. Dřív volil Zelené. Pro samou práci nemá čas se o politiku blíže zajímat. Do svíčkové báby má daleko, měří 2 metry, faráře zblízka nikdy neviděl.

  • Myslím si ale, že svíčková bába je lepší vysvětlení, než bázeň voliče před božím trestem. Kdyby to fungovalo tak, jak říkáte, tak by se nekradlo, nesmilnilo, atd.

   • Já to nijak nemyslím, jen ten inženýr si mylně myslí, že aspoň v té dotyčné straně mají politici respekt před vyšší mocí.

   • Nebudem sa hádať.Len som sa snažil nájsť odpoveď na vašu otázku cit.“Stejně by mne zaujímalo,kto tenhle absces na těle národa ješte pořád voli.“Ja som sa o správnosti môjho názoru presvedčil na slovenských reáliách,keď stretávam dodnes,voľakedy „tvrdých“komunistov,ako si popod moje okná vykračujú každú nedeľu do kostola.Raz som bol svedkom toho,ako jeden komunistický treťotriedny bývalý funkcionár nadával na dzurindovsko-miklošovskú vládu o ktorej sa u nás vravelo,že nám vládnu sociálni netvori.Tak som sa ho opýtal:“a koho ste volil?“Zarazil sa a po chvíľke odpovedal.“a koho som mal voliť,keď som kresťan?!“Sviečkových báb už určite nebude toľko,aby nahnali KDÚ potrebný počet hlasov na to,aby sa dostala táto strana do porlamentu.Tak sa iba pripájam k vašej otázke a spolu s vami sa pýtam:“Kto tenhle absces na těle národa ješte pořád volí?“

   • Kradnúť a smilniť sa bude vždy bez ohľadu na to,či sa jedná o veriacich alebo ateistov.Patrí to totiž k ľudskej prirodzenosti.Len veriaci majú na rozdiel od ateistov k dispozícii inštitút sv.spovede.Nakradnú si,zasmilnia si,vyspovedajú sa,dajú niečo na oferu,dostanú rozhrešenie a už ich nemusí ťažiť žiadny hriech.Vyspovedať sa môžu kedy chcú a koľkokrát chcú,vždy podľa toho,koľko toho nakradli a nasmilnili.A Bohu je vraj milší jeden napravený hriešnik ako sto bohabojných ľudí.Takže tým je otázka kradnutia a smilnenia u pseudokresťanov(časti voličov KDÚ-ČsL) vyriešená.
    Ale netrvám na tom,že to tak aj musí byť.Je to len moja domnienka a pripúšťam,že motivácia voličov KDU-ČsL môže byť úplne iná.Ale len sviečkové baby tých min.5% hlasov potrebných na zvolenie do PS asi nezabezpečia lebo ich začína byť nedostatok.

 5. Ano Tarasi
  do systému vidle

  po shlednuti

  se nutne musi otevrit otazka,
  Premiere Sobotko majetek milliardare Babise je dulezity?
  Pak je dulezity majetek kazdeho milliardare v CR
  tedy i pana Bakaly a dalsich kteremu jste jako ministr financi pomahal.
  Byla to ODS a soc dem. predevsim tyto 2 strany ktere privatisovaly jako o zavod,
  nedivte se proto „blbemu“ lidu ze to tentokrat da nekomu jinemu!

  Ano Tarasi „vidle do systemu“ by bylo resenim nejlepsim 🙂

  • Správně by to bylo, že na podzim do systému vidle nehodíme, protože nejsou žádní vidláci.

  • Ta Šlechtová jako by z oka vypadla mojí bejvalce.
   Jinak na ní lze vysledovat zajímavý jev, totiž ona nejeví známky duševního postižení „měsíčňanismu“, typické pro většinu politiků.
   Dokonce se mi až do konce jejího vystoupení nechtělo narvat jí podpatek hubou až do prdele, kterýžto akutní pocit mám u jiných politiků za 1-2 minuty.
   Ten moderátor mě dojal:
   „Teď mluvíte jak Ovčáček“….
   Mít stejný názor jak Ovčáček je asi špatné, a též zavrženíhodné.
   Debil…..u něj jsem ten akutní pocit měl!

 6. Zdá se, že fašistická soldateska, resp. jeden z nich vzešlých si uvědomil na poslední chvíli hrozbu mezinárodní izolace a SANKCÍ, které by hrozily kdyby Polsko začalo porušovat mezinárodní právo (a i vlastní ústavu) – čímž jsme u toho, co je to LIBERÁLNÍ demokracie. Nemohu lynčovat člověka davem, jen proto, že si to někdo odouhlasil 54% „většinou“ (to je eh „většina“, kterou tato Kaczynského protofašistická vláda má a chce měnit PODSTATU LIBERÁLNÍ demokracie) když každý má ústavně zaručeno právo na spravedlivý soud. Navíc, i soud, když proběhne korektně, může být výrok národního soudu KORIGOVÁN soudem Mezinárodním (Evropský soud pro lidská práva, Mezinárodní trestní soud pro válečné zločiny v Haagu a veškeré arbitrážní soudy, viz Diag Human, Nomura atd.). Takže Polsko bude nakonec „sebekorekcí“ústavními pojistkami přece jen osvobozeno od Madurovského „soudního fašismu“ jím navolené justiční junty, porušující a svévolně měnící zákony země, které může měnit jen parlament a 3/5 většinou obou komor!

  https://pbs.twimg.com/card_img/889403745439805440/_J71W-2F?format=jpg&name=600×314

  Polský prezident Andrzej Duda konstatoval v pondělí, že bude vetovat dva z tří zákonů, jejichž cílem je „zreformovat“ polské soudnictví. Do určité míry tak rozptýlil obavy, že vládnoucí strana Právo a spravedlnost ochromí rozdělení vládní moci.

  „Rozhodl jsem se, že pošlu ty zákony zpět do Sejmu, což znamená, že budu vetovat ten zákon o Nejvyšším soudu i ten zákon o Národní radě soudnictví,“ řekl Duda po mnoha dnech masových protestů, píše tisková kancelář Reuters.

  Polský zlotý okamžitě stoupl vůči euru, protože investoři považují Dudovo rozhodnutí za snížení politického rizika v Polsku.

  P.S. Proč měny klesají, když hrozí, že demokracii přeformátuje nějaká (byť legálně zvolená) fašistická nebo komunistická)“většina“ a vlastně tak i vlastní občané jsou poškozeni svoji národní vládou z hlediska komplementárních dopadů jejich eh „NÁRODNÍHO“ rozhodování (svévole:-) proti závazkům matinárodním dohodám (koncept právního fungování jednotlivých států v rámci EU, Lisabonská smlouva atd.)

  Problém pojmu „liberální demokracie“ spočívá v tomto KONCEPTUÁLNÍM SPORU – viz neměcký právní teoretik Carl Schmitt.

  Cituje z překladu české wikipedie – ta německá podstatně bohatší o životopisná fakta a právní a politické vědy, se mi překládat nechce.

  „Schmitt navazoval na politické myšlení T. Hobbese a Niccolò Machiavelliho. Roku 1921 na sebe upozornil spisem „O diktatuře“ (Die Diktatur), který reagoval na rozhárané politické poměry a slabost tehdejší německé vlády. Výkon suverenity zahrnuje podle Schmitta i právo zavést diktaturu, buď jako výjimečný stav na dočasnou ochranu ústavy, nebo i pro zavedení jiné ústavy. V této linii pokračoval dalším spisem „Politická teologie“ (Politische Theologie, 1922), kde tvrdil, že politika je sekularizovaná teologie a opět hájil právo suveréna zavést výjimečný stav. Jeho nejznámějším spisem je „Pojem politična“ (Der Begriff des Politischen, 1932), kde chápe oblast politiky jako oblast moci, nesmiřitelných konfliktů a boje proti nepříteli: politika dělí společnosti na přátele a nepřátele. V Teorii partyzána (1963) rozebíral případy, kdy státy podporují nepravidelné bojůvky proti vnějšímu nepříteli.

  Schmittovy autoritativní názory a kritika slabosti liberálních institucí, které podle něho pěstují iluze o možnosti vyjednávání a dohody, přitahovala už před válkou pozornost levicových i pravicových kritiků demokracie. Od 70. let 20. století se o Schmitta opírají i američtí konzervativní teoretikové, zejména Leo Strauss, v Evropě György Lukács, Frankfurtská škola, Jacques Derrida a Giorgio Agamben. Také vlivný časopis americké Nové levice Telos se věnoval a věnuje jeho dílu.“

  Dnes nikdo nemůže na obranu Ústavu zavést diktaturu. Vyjímečná stav ano, nicméně to je akt, který může nastat jen jako obrana před vnějším nebo i vnitřním napadením státu a jeho institucí. Ne občanskou neposlušností v rámci ústavy.

  • Komu nestačí 54%, tomu těžko bude stačit 60%.
   To je věc principu.
   Dovolávat se 3/5 lze pouze v případě, že je volební zisk nežádoucí opozice (ve smyslu k liberální demokracii) nižší.
   Kdyby v Polsku dosáhla podpora 65%, tak budete vyřvávat, a vyhrožovat o to víc, a nějak byste to zpochybnili…
   Darebáci!

  • Dočetl jsem to až k „fašistické soldatesce“, za což se jdu odměnit panákem slivovice.

   • To abych si dal rovnou flašku.
    Ale i tak…dočíst to k „fašistické soldatesce“ je obstojný výkon.

    • Protože vycházím ze skutečnosti že podstatné je v článku až ke konci tak jsem tu fašistickou soldatesku hledal od konce, pa několika řádcích jsem to vzdal a zkusil přes hledání – takový jsem masochista – díky Hudcovi, ale přežil jsem to — jedině díky tomu že jako kulisu jsem měl pěknou muziku:
     Luis Armstrong – Alexanders Rag Time Band
     stejně mi ale ta pachuť zůstala takže to budu muset spláchnout pivem z Poličky.
     Hudec ale za to nakonec nemůže – jen moje babská zvědavost – TO JSEM SI DAL fůůůj.

 7. Prislo mailem 🙂

  Trochu životniho moudra až z Emeriky 🙂

  Napsala devadesátiletá Regina Brett, z Plain
  Dealer v Clevelendu, stát Ohio, USA…

  1. Život není spravedlivý, ale je pořád dobrý.
  2. Když jsi na pochybách nebo v nejistotě, učiň jenom další krůček.
  3. Život je příliš krátký na to, abychom marnili čas nenávistí ke komukoliv.
  4. Tvoje práce se o tebe nepostará, když budeš nemocen. Tvoji přátelé a rodiče ano. Udržuj s nimi kontakt.
  5. Vyplať svoje kreditní karty každý měsíc.
  6. Nemusíš vyhrát každý spor. Souhlas s nesouhlasem.
  7. Plač s někým. Je to mnohem hojivější, nežli pláč o samotě.
  8. Je v pořádku dostat vztek na Boha. On to vezme.
  9. Začni šetřit na důchod od první výplaty.
  10. Když přijde na čokoládu, odpor je marný.
  11.Usmiř se s minulostí. Tak ti nebude kazit přítomnost.
  12. Je v pořádku dovolit svým dětem aby tě viděly plakat.
  13. Neporovnávej svůj život s jinými. Nemáš představu o tom, čím vším museli projít.
  14. Jestliže vztah musí být tajný, neměli byste v něm být.
  15. Vše se může změnit během mrknutí oka. Ale nebojte se, Bůh nikdy nemrká.
  16. Zhluboka se nadechni. Uklidňuje to mysl.
  17. Zbavte se všeho, co není užitečné, krásné nebo radostné.
  18. Co tě nezabije, to tě posílí.
  19. Nikdy není pozdě na to, mít šťastny život. Ale to záleží jenom na tobě a nikom jiném.
  20. Když přijde k tomu, jít za tím co v životě miluješ, neber ne jako odpověď.
  21. Rozsviť svíčky, natáhni hezké prostěradlo, oblékni si svůdné prádélko. Nešetři si to na slavnostní příležitost. Dnešek je slavnostní.
  22. Přípravy přeháněj, potom ale jdi s proudem.
  23. Buď výstřední teď. Nečekej na stáří, abys oblékl purpur.
  24. Nejdůležitější pohlavní orgán je mozek.
  25. Nikdo nemůže za tvé štěstí kromě tebe.
  26. Zarámuj každé tzv. neštěstí těmito slovy „ bude to mít nějaký význam za pět let?“
  27. Vždycky zvol život.
  28. Odpusť každému všechno.
  29. Co si o tobě myslí ostatní lidé tě nemusí zajímat.
  30. Čas léčí téměř všechno. Dej času čas.
  31. Ať je situace jak chce dobrá nebo špatná, změní se.
  32. Neberte se tak vážně. Nikdo jiný to taky nedělá.
  33. Věřte na zázraky.
  34. Bůh tě miluje, protože je Bohem, ne pro to co jsi udělal či neudělal.
  35. Nebilancuj život. Ukaž se a dělej většinu z něj teď.
  36. Stárnutí poráží jinou možnost – zemřít mlád.
  37. Tvoje děti dostanou jenom jedno dětství.
  38. Všechno, na čem nakonec doopravdy záleží, je že jsi miloval.
  39. Dostaň se ven každý den. Zázraky čekají všude.
  40. Když my všichni naházíme naše problémy na hromadu a uvidíme ještě někoho, měli bychom si ty svoje vzít zpátky.
  41. Závist je mrhání časem. Už máš všechno, co potřebuješ.
  42. To nejlepší teprve přijde…
  43. Bez ohledu na to jak se cítíš, vstaň, oblékni se a ukaž se.
  44. Dávej.
  45. Život není spojen s ohýbáním se, ale je to pořád dar.

  Přátelé to je rodina, kterou jsme si vybrali 🙂

  • Mám to jednodušší a s klidným srdcem vyškrtávám body:
   3, 4, 5, 7, 8, 9, 10, 12, 14, 15, 17, 20, (21 se mě netýká), 22, 23, 27, 28, 33, 34, 38, 39, (40 jsem nepochopil), 42, 43, 44, 45……
   To se to nějak zdrclo.

  • Jo a astře, ještě k tomu přátelství. Ten znáte?:
   „Podtrhnout kamaráda je nejlepší. Ten to nečeká…“
   🙂

   • Jako varovani ze i kamarad se muze nepodarit je to sice na miste,
    ale muj umysl byl dat pod Tarasovy „vidle do systemu“ neco malo protivahy,
    jako ze ani uz 90 lety nemusi jeste hazet „flintu do zita“ 🙂
    Tech 40% co opet nepujde k volbam uz to vzdalo predem a je jedno z jakeho duvodu 😦

  • Strašne veľa bodov.Keď sa ja dožijem 90 rokov,tak určite nebudem vymýšľať žiadny kódex pre život mladej generácie a budem rád,ak v tom veku ešte udržím moč a stolicu.
   Viete…..u nás sa hovorí,že žiť treba tak,aby sme nikdy nikoho nemuseli prosiť o odpustenie.S mnohými z tých bodov nesúhlasím.S inými by som zase vedel polemizovať.Napr.hneď ten bod č.42 ktorý znie:“To nejlepší teprve přijde“.Ak je toto rada 90-ročnej babky,tak mi to pripadá ako dosť čierny no napriek tomu úsmevný humor.

  • Tak z Jarka, mého poloboha se stalo monstrum, jo? Ten život je samá zkouška trpělivosti s nejrůznějšími blby. Člověk si musí zarámovat nad postel citát od Franze Kafky – musíme nenávidět blud, nikoliv člověka, který ho razí.

 8. Koalice menších zel
  zase nám dá na prdel
  po volbách jak po vejprasku
  za tu naši pravdolásku.

 9. Naštěstí nejsou Češi jen samí primitivové, co si chtějí hájit knedlo vepřo zelo napadáním druhých a ventilováním vlastní frustrace a z vlastních neúspěchů vinit druhé. Dříve to byli židé, dnes uprchlíci, v raných 90th to byli důchodci, že si (nemá obdobu nikde na světě, staří lidé patří všude na západě k tradičním KONZERVATIVNIM VOLICŮM PRAVICE, v Británii Toryům, v Německu CDU/CSU, v Rakousku ÖVP) jen v Česku si důchodci na svoji obranu museli založit stranu s názvem – „Důchodci za životní jistoty“….

  Neuvěřitelné, to je vážně „vyspělá“ kultura…Něco takového muslimský důchodce nezná, on má jistotu už v mládí, kdy si pořídí děti. U nás děti nepotřebujeme výhradně na to, aby se o nás postarali, máme vynález založený na podobné principu, mezigenerační společenské solidaritě, kdy se nepočítá, kdo má kolik dětí a jak jsou „schopné“…Stačí přepočet příspěvku do důchodového systému, kolik on sám přispěl…70% lidí si na své důchody (včera vyšla zpráva, že je v ČR prý „už“ na 450 €. Chudinské dávky v Německu jsou dávky kolem 400 € na osobu na útratu, kolem 350-400 € na bydlení na dítě asi 190 €. To vychází (bez dítěte) na 800 € na osobu.

  Český národ se naproti tomu o své důchodce s kulturou „vyspělého“ slovanského (vivat Perun!) státu, SE STARÁ o své staré rodiče hůře, než ras o své „svěřence“. Muslimští staříci a stařenky mají své „životní jistoty“, stejně jako ti němečtí. Proč je nemají ti čeští? Ano, mají nenávist a ta je drží při životě zvednutým adrenalinem. Ví, že jim někdo CIZÍ móóóc ubližuje…

  Takže kvůli šátku někoho zkopeme, co příště?
  Kvůli čepici posazené kšiltem dozadu nebo co za sametovou kravatu? Co uděláme těm odporným kravaťákům? Za nagelovanou hlavu bude 7 pěstí do obličeje, za židovský klobouk nebo tzv. „spodik“? Budeme rozlišovat třeba trička, sukně nebo kalhoty podle sociálně-kulturní diferenciace a na těch, které nemáme rádi, si budeme násilnou agresivitou ukájet svoji vlastní frustraci, že jsme v Evropě chudý národ, kterého si nikdo neváží, protože mají pořád nastavenou ruku, stojí v uctivé vzdálenosti od vrchnosti a je-li třeba, vyseknou hlubokou poklonu, za každé hozené €. Nicméně na bezbranné (ženy) si troufají, hrdinové….

  Vlastní hvězdná hodina vrahů

  https://blisty.cz/img.php?id=-11781&size=450&mg=0

  Lenka Benešová
  Včera v 9:37 ·
  Ženská kope do jiný ženský kvůli šátku na hlavě. Před dětma. Jiná ženská fackuje holku v šátku v tramvaji. Někdo, zřejmě taky slušný Čech, si založí webovku, aby mu tam jiný slušný Češi posílali fotky „imigrantů“. Mezi fotkami je i Rihanna. Jasný projev pravé slušnočeské tuposti. Po dlouhé době musím souhlasit s Pavlem Kohoutem (ne s tím blbem z Partners, proboha, myslím dramatika Kohouta) – společnost má velmi tenkou civilizační slupku. Stačí párkrát šťouchnout, ať už z jakéhokoliv důvodu, trošku popíchnout a deprivace z vlastního neúspěchu spojená s pocitem méněcennosti se přetaví v nesnášenlivost. Tak jako Rusové mají kult Vítězství, naše společnost (ne, nebudu používat slovo národ, dělá se mi z něj špatně) se mraky let klaní svému kultu Oběti – nás přece vždycky někdo převálcoval, obětoval, využil, zneužil, my nic, my muzikanti, chudáčci malí, povahy holubiččí. Tak určitě. Nejsme lepší. A čekáme na svou vlastní hvězdnou hodinu vrahů.

  • Skvělé!
   Upřímně přeji německým důchodcům jejich životní úroveň.
   Zaslouží si jí, mnozí ještě válčili za Führera v řadách Wehrmachtu či SS.
   Upřímě jí přeji i muslimským stařečkům i stařenkám.
   Je moc dobře, že se mají jinde tak skvěle.
   Nic-méně u nás muslimy nechceme a naši důchodci se bez nich už teprve obejdou!
   Nevidím v tom problém.
   Chcete je tam?
   Tak si je vemte, v pohodě, ale do našich dveří se nedobývejte.
   A z toho napadení si nic nedělejte, všichni muslimové nejsou stejní.
   Nějaká muslimka prostě ztratila nervy a napadla naší bílou ženu.
   Ta se ubránila, a život jde dál……

 10. Dneska tady u nás (a určitě i u vás) asi po dvě hodiny nad našimi hlavami a nad mraky létaly těžké čtyřmotorové transportní vojenské mašiny. Byli to Rusové, to jsem poznal podle toho, že neměly zapnuté transpondéry (což jinak má kdekterý větroň či Cessna), typický to znak (podle médií) ruské potměšilé letecké agresivity. Ptám se, co dělá NATO, chrápe či co? Já jsem naopak chrápat nemohl, rušilo to moji poobědovou siestu.

  A tady je jeden z potměšilých článků Aeronetu:
  http://aeronet.cz/news/v-pentagonu-propukla-podezrela-hysterie-armada-a-cia-neveri-ze-rusove-zabili-sefa-isilu-existuje-obava-z-jeho-zajeti-rusy-ze-by-mohl-zacit-mluvit-treba-o-uloze-johna-mccaina/
  Mně se na AE líbí, jak úžasně je ten jejich Vedoucí Kolotoče kreativní, prakticky ze vzduchu vydestiloval teorii, že Rusové Baghdádího nezabili, ale zajali, teď ho donutí zpívat a on prozradí, jak Amíci podporovali ISIL. A proto „spustili u něho (u McCaina) rakovinu, a to hodně rychlou a co nejagresivnější. Pokud by totiž došlo na vyšetřování, McCain je člověk nad hrobem, který by zřejmě nakonec mluvil a popsal by systém, jak fungovalo operativní krytí mezi CIA, Pentagonem a Islámským státem. Práskl by desítky jmen a ty by práskly své nadřízené. Washingtonská bažina by se otřásla.“ No není to hezký?

   • z Viditelného Macka:
    Romský aktivista Karel Holomek odpověděl na otázku, kdy nastane integrace Romů do majoritní společnosti, že jde o otázku těžkou, na kterou nikdo nezná odpověď. Hrubě s ním nesouhlasím. Je to otázka snadná a odpověď stručná: nikdy.

    • V ZOO s orangutanama by se integrovali rozhodně rychleji.
     Cigoši jsou důkazem, že evoluce je mocná čarodějka a matka příroda má pro živé organismy nespočet fint, jak přežít a rozmnožovat se.
     Jedna z nich je jakýsi evoluční parazitismus.
     V tomto případě je ale podmíněný sebedestrukčním chováním bílých hub.
     Takže evoluce nějakým způsobem brzdí příliš rychlý vývoj druhů (to není nijak ojedinělé, mnozí rodiče po vyvedení mláďat hynou, takže je nemohou nic naučit, viděl jsem třeba zajímavý dokument o chobotnicích), v případě člověka nesmyslnou solidaritou, když člověk dosáhne stavu, že nemusí moc bojovat o své životní potřeby.
     Jde zřejmě o biologickou vlastnost, na jejíž existenci se přiživují jiné formy života a to cíleně.
     Pokud by to tak nebylo, nemohli by dlouhodobě přežít…

    • 31. února 3856 v 17:32 středoevropského času. Ale pšt, je to tajný!

  • Podle zlomyslných pověstí, vyslechnutých od brabců s ruským přízvukem na střeše, celé NATO zrovna stahovalo nejnovější balík sw aktualizací do nejmodernějších F-35, ty proto nemohly létat a všechny starší stíhačky tedy musely hlídat základny F-35 před zákeřným ruským útokem, který je očekáván nejpozději příští úterý. *)

   Já ovšem narazil na mnohem potměšilejší zprávu přímo na Lidovkách: Prý jsou na Islandu jakési potíže s turisty a mimo jiné i skupina Američanů ukradla a zabila jehně, aby si je mohla ugrilovat.

   _______________________________
   *) Poznámka pro aktivisty Centra proti terorismu a hybridním hrozbám – tato zpráva je kompletně vymyšlený fake, obsahující takové podvratné prvky jako pokusy o ironii, černý humor a dokonce sarkasmus.

   • Pěkný rasismus.
    Jak, skupina Američanů afgánského původu?
    Snad Avgoameričanů, ne?
    No, Čechů tam asi moc nejezdí, takže se kavárníci nemohou ukájet, jak tam zase děláme ostudu….
    Za to ta Češka to má nahnutý, co jí obohatil ten Egypťan tím nožem.
    To je v prdeli,tohle….

  • Aféru „Russiagate“s ovplyvňovaním amerických volieb vymyslel osobne Putin,aby zosmiešnil USA a podryl základy americkej demokracie.
   Nič smiešnejšie som v poslednej dobe neprečítal.Autor článku jeskvelý srandista a Putin je ufón
   http://protiproud.parlamentnilisty.cz/politika/3258-afera-uvnitr-afery-uvnitr-afery-jak-se-podarilo-putinovi-presvedcit-agenty-o-spiknuti-s-trumpem-metody-typu-matrjoska-unikla-zprava-odhaluje-viniky-volani-po-tvrdem-postupu-strihneme-si-dalsi-sankce.htm

  • Mají koukám podobné starosti, jako každý, a jako každý si o sobě myslí, že blbí jsou jen oni…
   Jen……se bojí smát!

  • Peter to se Vam povedlo:-)
   Odkazem jste mozna vyprovokoval bavice a rodileho Nemce co vam tu kaze o dokonalosti BRDu
   ze i na otazky kolegy bavice z videa odpovi 🙂
   A pak ze v BRDu neexistuje svoboda slova, kdyz tu je tolik kritickych slov na jedne hromade 🙂
   A Nemci se dokonce i zasmat umi:-)
   To ctenar na vychod od zdraveho jadra Evropy jen hledi
   Vse v pohode vse jak byt ma a jak jen v BRDu umi
   jak soubor techto 5ti stran stran (CDU CSU SPD FPD a ZELENI) od 2 svetove vladnou
   a vzdy vse zvladnou !
   Jak tato 5ka FSECHNO svemu lidu da, vsechna prani lidu splni
   ze lid maximalne spokojen je a lid jen spokojene vrni!

   • Co si to tento kabaretista dovoluje to uz je vrchol !!!!!

    Prolustrovat tohoto bavice,
    dalsi z tech co kdyby nemeli Merkel a jeji ismus museli by si ji vymyslet ?
    Co si to dovoluje na ikonu korektniho Nemecka !

    Ze pry chudoba a kralovna pani Merkel k tomu,
    Altersarmut & die Königin Frau Merkel dazu

 11. Jen další důkaz, jak liberální hodnoty a svoboda „západního“ Německa morálně výrazně převyšovaly totalitní komunistický režim takzvané NDR.

 12. FENOMENÁLNÍ! Teď jsem si našel starší debatu s prof. Václavem Bělohradským. Jeho odůvodnění, proč demokracie ve smyslu možné kolize s ústavním zákonem resp. mezinárodními dohodami o přijetí Úmluvy o lidských právech na základě Charty OSN, nejvyšší planetární rady lidstva není V KOMPLIANCI s tzv. „řeckou verzí demokracie“. Platonský projekt postupem času byl poražen konceptem Aristotelovým, a klasická buržoasní demokracie Hobbesovsko-Cromwellovského pojetí (politickou) „pravdu má vždy většina“ – je koncept tyranie většiny, jak ji známe z německé verze kdy Hitler uchvátil moc proto, že mu nestála v cestě žádná ústavní omezení, a autorita ústavního soudu, která by řekla:

  Pane Hitlere, nemáte právo prosazovat tyto věci, ačkoli máte (po Papinovské rezignaci na Hitlerův pokus o „glajchšaltizaci“ společnosti ve stavu, kdy neměl, stejně jako komunisté r. 1948, většinu v parlamentu) nejvíce hlasů voličů.

  Z toho se odvozuje, že DEMOKRACIE NENÍ O SVOBODNÉM VYJÁDŘENÍ NÁZORU např. na eliminaci nebezpečných sociálně-etnických skupin a tedy ani DEMOKRATICKA DISKUSE NENÍ vyváženou debatou 5 min. pro Hitlera a 5min. pro opozičního sociálně liberálního předsedu SPD Otto Welse. On, tedy v Hitlerově pojetí demokracie, kdyby se jí zúčastnil, tak max. díky radiovému přenosu z Mauthausenu.

  Vraťme se ještě před tím než připomeneme fenomenální filosofické zdůvodnění relativismu „řeckého pojetí demokracie“ a nutnost postmoderní reflexe dějin a z toho přijatých NUTNÝCH omezení pro další možnost tyranie většiny – zkusme si připomenout, vím, že dějepis není na pražských průmyslovkách silně zastoupený předmět – co to byl Heidelberský program. Byl to historický názor německé „ebertovské“ (název podle prvního kancléře Německa Friedricha Eberta, který postfeudálně-konstitucionalistickému Německu přinesl DEMOKRACII), který počítal s nutností čelit chaosu po první světové válce a nástupu KONZERVATIVNÍCH TOTALIT – Komunismus a fašismus s ideologií státního korporativismu ve verzi DIKTATURY státních korporatavistů – a verzi stranicko- třídně proletářské DIKTATURY. Jen s malými obměnami totéž. Tak německá SPD přišla v Heidelbergu s programem nutnosti vytvořit „Spojené státy Evropy“.

  „Sie tritt ein für die aus wirtschaftlichen Ursachen zwingend gewordene Schaffung der europäischen Wirtschaftseinheit, für die Bildung der Vereinigten Staaten von Europa, um damit zur Interessensolidarität der Völker aller Kontinente zu gelangen.“

  Friedrich Ebert na sjezdu SPD konané na jeho počest v Heidelbergu. Ale vraťme se k Bělohradskýmu, tady bych doporučil KAMILOVI MUDROVI jeho ctěné pozornosti, znovu posoudit, jestli si myslí, že moje hodnoty prezentované zde a ty jeho, tak které mají k těm paně profesorovým „filosofským“ blíže….Přiblížím zde ohlas Deníku Referendum na DEBATU v ČT Hyde Park s prof. Václavem Bělohradským

  *****

  Bělohradský v ČT: Liberalismus je levicový, samozřejmě

  Pondělním hostem pořadu Hyde park České televize byl profesor Václav Bělohradský. Debaty se účastnili i Erazim Kohák, Vladimír Just, Tereza Stöckelová a další. „Ideu alternativy je třeba opustit, to je metafyzická iluze,“ řekl například Bělohradský.

  Úvodní spor o to, jestli se v posledních letech změnily více názory Václava Bělohradského, což tvrdí komentátor MF DNES Martin Komárek, anebo svět kolem nás, respektive kapitalismus, podle socioložky Terezy Stöckelové uzavřel filosof Erazim Kohák. Podle něj se změnily vnější podmínky a vyvinul se i Bělohradský jako tvůrčí člověk. Jen vždycky obhajoval liberalismus, resp. svobodu před tím, co ji podle něho ohrožovalo nejvíc.

  Pokud existuje pravda, stačí k vládě jeden, který ji zná
  Václav Bělohradský trochu provokativně odmítá pravdu jako takovou: „Kdybychom přijali ideu pravdy, stačilo by, aby vládl jeden – ten, kdo pravdu zná,“ říká Bělohradský. Povaha světa je pluralitní a dialogická, ale hlavně živá a dynamická. Nejhorší pro média je umělá, formální vyváženost. „Myšlení je reakce na nerovnováhu, která vznikne v mediálním prostoru. Už od Platóna ale nesmíme snižovat argumenty druhých. Naopak, musíme pomoci dovést je k dokonalosti – a pak s nimi polemizovat,“ staví nemalé nároky Bělohradský.

  Měňme, co můžeme, celek je dán
  Nemá smysl hledat systémovou alternativu ke kapitalismu. „Ideu alternativy vůči nějakému celku je třeba opustit, to je metafyzická iluze,“ vysvětluje svůj postoj Václav Bělohradský. „Žijeme v tyranii fragmentů, musíme se vzdát popisu systému jako celku. Místo hledání alternativ k celku měňme to, co měnit můžeme. Je namístě řada bezprostředních vzpour proti útlaku zde a nyní, nikoliv proti generální, nejspíše velice abstraktní příčině.

  ****

  Myslím, že toto je i názor mých oblíbenců z levicového spektra intelektuálů na Západě, ať je to Fareed Zakaria z USA nebo Timothy Garton Ash. Doporučuji číst západní think-.tanky kde je podstatně více kontradiktorních názorů na současné společenské vztahy, a to i levicově extrémních poloh jako je třeba Noam Chomsky. London School of Economics má poměrně dost známých lidí působících v ČR po Aleši Michlovi, který chodil o 2 ročníky níže, je fascinujícím zjevem např. Lilia Khousnoutdin, která pomáhá ženským start-upům a která studovala na LSE díky grantu aktivistky a Noreeny Hertz. Obě jsou fascinující dámy, které poznat osobně je skutečným obohacením. Její doktorandská práce „Russian Business Relationships in the Wake of Reform“ v Cambridge z r. 1996 se dodnes cituje na katedře mezinárodních vztahů na London School of Economics (Department of International Relations) zřízené v krásném to přelomovém roce 1989 – na téma – PROČ RUSKO NEMŮŽE NIKDY BÝT tržní demokratickou ekonomikou. Velmi poučné.

  • jen pro ty co neumí krom asi 45. nejvíce citovaného jazyka z prostředí mezinárodních universit, tedy češtiny nic jiného, že už ten Ebert ve svém přelomovém projevu z Heidelbergu r. 1925 použil sloveso „Schaffen“.:-).

   Možná už i víte, jaké významy (není jen jeden, ale hned několik a to je v germánských jazycích velmi obohacující) nese…Germánské jazyky jsou velmi zajímavé svoji polohou příbuznosti, členitosti a variabilní semiotiky vycházející ze starobylého Futharku.

   • V Německu konečně nastává liberální svoboda.
    http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Prituhuje-Smazat-Kdyz-nesmazete-flastr-Facebook-nabira-mazace-a-klani-se-neziskovkam-ve-kterych-se-schovala-jedna-odpudiva-osoba-497592
    Nejzajímavější myšlenky:
    „A dodal, že svoboda projevu je sice hezká věc, ovšem končí tam, kde začíná trestní právo.“(německý ministr spravedlnosti)
    —-
    „Uživatele však uklidňuje, že se rozhodně nebude jednat o žádnou cenzuru, i když to tak může vypadat. “
    ——-
    „Pikantním dokreslením situace je pak to, že Ministerstvo spravedlnosti outsourcovalo posuzování obsahu na nevládní organizaci Network Against Nazis, která byla založena nadací vedenou Anettou Kahane, agentkou komunistické Stasi (obdoba StB).“
    ———-

    • Svoboda říkat aby se střílelo do muslimských žen a děti na hranicí Němci opravdu nepotřebují a klidně se bez této „svobody“ obejdou, stejně jako o namletí muslimů do masokostní moučky, kterou by snad někdo chtěl postovat na facebook jako v jiných zemích s méně vyspělým právním státem.

     A propos, Facebook je soukromá firma kotovaná na burza. To není české zdravonictví, které je údajně zdarma a do čekárny si může sednou každý a chtít ošetřit bolístku. Facebook je soukromý prostor který má svá pravidla která nekolidují se zákonem.

     http://www.nasdaq.com/symbol/fb/interactive-chart

     Komu se tam nelibí a chce říkat tyto věci, ať si jde za Putinem na Instagram anebo za Siem do Číny na….?. Tam mu namísto internetu naběhne toto a bude mít „rudou demokracii“ par excellence když se jim ta evropská nelíbí.

    • Anette Kahanová je okrem toho,že v minulosti pracovala pre Stasi,aj najväčšou antirasistkou v súčasnom Nemecku.Vyhlásila,že východ Nemecka je ešte stále pre ňu príliš „biely“,čím preukázala že je vlastne sama rasistkou.Jej vernou súputníčkou je u nás istá Oľga Pietruchová,takto vedúca oddelenia pre rodovú rovnosť….prisámbohu neklamem!Máme také oddelenie na ministerstve práce a sociálnych vecí.
     Ján Baránek je slovenský politický analytik,majiteľ agentúry „Polis“,ktorá sa zaoberá prieskumom verejnej mienky.V mnohom sa s ním v názoroch rozchádzam,ale v tom,čo napísal v článku na ktorý dávam odkaz s ním absolutne súhlasím.

     http://www.magnificat.sk/jan-baranek-je-suis-biely-odpad/

    • Jj, v liberální demokracii se smí nahlas říkat pouze názory schválené pověřenou nevládní neziskovou organizací. Jinak máte právo držet hubu a krok. A radostně očekávat, co všechno vám ještě „pro vaše dobro“ zakáží samozvaní nevládní neziskoví dobrotrusové.

     Když něco vypadá jako kachna, chodí to jako kachna a kváká to jako kachna, tak to podle „fejsbůku“ a každého řádného nevládně neziskového dobrotrusa prostě nemůže být kachna. 😀

  • Dejte to na pokračování po 5 řádcích.
   Třeba bych si ten euronacistický traktát přečetl!

   • Trump-tweety pro intelektuálně „nenadané“ s dovysvětlením pointu obrázky z Blesku, je mi líto, akademické knihovny nevedou:-)

    • Nacistická špíno, a proč mě to píšte?
     Máte dojem, že mě tento krátký tématický huláš zajímá?

 13. Na otázku kladenou v článku se pokouší zamyslet jeden ze SKUTEČNÝCH levicových představitelů našeho parlamentu (pozor, transformovaný stalinismus v nacionalni panslovanský putinsko-antizápadní šovinismus není „levicový“ ale odpovídá daleko více populisticky zaměřenému režimu nadbíhajícímu pracujícím v podobě italského korporátního fašismu než skutečné levice, kterou dnes představují režimy ve Švédsku, Dánsku, Norsku nebo Německu) ekonoma a člena KSČM pana Jiřího Dolejše. Odcituji pár odstavců z mnou oblíbeného Deníku Referendum, kam pan Dolejš bloggersky přispívá a účastní se i diskusí s občany pod jednotlivými blogy.

  ****
  Ano, volby 2017 skutečně mohou vést k určité proměně poměrů. Nominálně totiž po restauraci kapitalismu vznikl určitý liberálně pluralitní parlamentní systém. Stál však na vratkých základech, protože rozhodující politické strany se namnoze staly pouhými kartely na zprostředkování moci.Tady lze hledat kořeny rostoucí nedůvěry občanů ve stranický systém. A tady lze najít i důkaz, že onen konec starých časů není změnou systému.

  Hlavní problém proto tedy není v tom, že politici nenabízejí nic nového, že stranické programy jsou nepřekvapivé a svého druhu prošlé zboží. Nedůvěru vyvolává slabé zájmové zakotvení a odtržení od lidí. Může to vypadat jako krize stranictví či jako vyčpělost souboje levice a pravice. Ve skutečnosti je to rozpor slov a činů, alibismus tváří v tvář výzvám, co z politiky činí šaškárnu a co žene otrávené, bezprizorní a nadávající masy do rukou manipulátorským oligarchům, kteří aspoň budí dojem, že to vezmou pevně do rukou.

  Takový symbol starých nových časů, jako je Václav Klaus, dnes hořekuje nad prázdnou pravicí, která neumí vztyčit prapor svobodného trhu a boje s byrokratickým přerozdělováním. Ve skutečnosti se ale on sám posouvá k lidem typu Le Penové, která žije z rozporu mezi globálními a regionálními oligarchy.

  Na levici lze zase slyšet nářky nad ztrátou třídní autenticity či příklonu k margináliím jako anímal welfare či sexuální menšiny. Ve skutečnosti křísí vylekaní levičáci jako poslední barikádu sociální egoismus a kulturní šovinismus, které by chtěli bránit v jakési konzervativní viróze postihující jejich ideologické koncepty. A společně pak některé elity pravice i levice již viditelně přebíhají k daleko reakčnějším, ale vlivnějším strukturám kapitalistické moci.

  Mesaliance s těmito novými pořádky tak hrozí jak pravici, tak levici. Vývoj v Polsku a Maďarsku naznačuje, kam by to mohlo vést. Uvázat občana ústavou k povinnostem k vrchnosti a použít k udržení pořádku i hrubé síly, tím by to mohlo končit. Je jedno, jestli tomu budeme říkat postdemokracie či postfašismus.

  http://denikreferendum.cz/clanek/25696-prinesou-volby-konec-starych-casu

  ****

  P.S. Myslím, že označení postfašismus je podstatně přiléhavější.

 14. Opravdu ošklivá pomluva!
  Evropské hodnoty i Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám by měli tento extrémně škodlivý fake okamžitě potřít. Jando, Romancovová, Koláři a Horáčku, poplach! Šíří se zlovolná putinovská propaganda, že prý se hlídací psi demokracie transformovali na poslušné vládní tlampače… 😀

Komentáře nejsou povoleny.