Kdo neskáče, není demokrat

Pod článkem Jalovice a dalmatinec se rozvinula diskuze o tom, co znamená demokracie a zda může fungovat a existovat i s různými přívlastky. Souboj svedli skalní návštěvníci blogu a podstatné výroky lze číst v diskuzi dne 21. 7.

Názory se lišily podle založení aktérů: od vychvalování liberální demokracie až po rázné omítnutí byť i jen pomyšlení na to, že skutečná demokracie bez přívlastků někdy existovala, údajně nebyla nikde a nikdy uvedena v život, je to utopie.

Nebudu teoretizovat a pokusím se jenom odpovědět na otázku, jestli my a celý západní svět dnes žijeme v demokratickém systému.

Ani náhodou.

Formální znaky demokracie jsou naplněny; k volbám chodíme jednou za čtyři roky a sněmovna i senát jsou obsazeny podle výsledku hlasování všeho lidu. Další naplňování demokratických pravidel a obsazování institucí je samozřejmě už ovlivněno kvalitou zvoleného materiálu, a ta není valná: výsledky takového vládnutí se pak jednoduše dají vyjádřit hlasem z lidu, který praví, že „voni si to páni stejně udělají, jak se jim hodí“ – a hodí se jim, opět dle občanů, korupce, rozkrádání, mlaskání u koryta atd.

Ale vraťme se k otázce. Aby byly výsledky voleb respektu hodné a kvalitní, musel by o nich rozhodovat kvalitní volič. Jak kdysi pravil známý psychiatr (a Miloš Zeman ho často citoval), polovina populace je postižena debilitou, demencí, psychickými poruchami, alkoholismem a dnes už i drogami. Jak může být kvalitní rozhodování takovéhoto elektorátu? S tímhle faktem se nic nenadělá a vylučovat někoho skrze voličské průkazy je politicky neprůchodné.

Stejně vážnou překážkou pro fungování demokracie je soukromé vlastnictví médií. Tento fakt sám o sobě v podstatě znemožňuje, aby výsledky voleb bylo možno označit za výsledky demokratického hlasování. Propagandistická palba soukromých novin, rozhlasu a TV je samozřejmě nasměrována na ovlivňování veřejnosti ve smyslu a k prospěchu kapitalistického systému; těžko očekávat, že by tahle média byla ke kapitalistickému zlořádu kritická. V demokracii by teoreticky měla propagandu soukromých hlásných trub vyrovnávat média veřejnoprávní. Jak směšný je tento požadavek ve skutečnosti vidíme v reálu při vysílání ČT a ČRo: obsazeny jsou havlistickou, modráckou, kavárenskou a sluníčkářskou sebrankou a její zjevný amatérismus vhodně doplňuje nadšení, se kterým bojuje za lepší (tj. kapitalistický) svět.

V jedné své porevoluční knize pravil Ludvík Vaculík, po nárazu na plody tržních principů v zábavním průmyslu, „demokracie hlavně hovad“.

A tímto výrokem jsem, myslím, vhodně a výstižně zakončil hovězí červenec na blogu.

Reklamy
Můžete si uložit odkaz příspěvku mezi své oblíbené záložky.

126 thoughts on “Kdo neskáče, není demokrat

 1. To před takovými sto lety … nevycházely snad „buřičské“ ba „protistátní“ texty v soukromých novinách?

   • To byla řečnická otázka. Pokud jsou Vám snad milejší sáhodlouhá pojednání o užitečnosti sdělovacích prostředků v soukromém vlastnictví, jaké píše Ondřej, pak se Vám omlouvám.

    • Dejte si tu praci a napiste pojednani o rozdilu vlastnictvi jednou bohatcem jindy statem.
     Co ktery vlastnik da co lepe a ceho vice ovcanovi 🙂
     Me z toho proto vychazi sdelovaci prostredky bez vlastnika !
     Neco jako robot nebo neco maximalne neutralniho bez ucasti na pozemskem bodelu !

 2. Výpisek z F.Koukolíka na tu dnešní demošku:
  ,,Veřejný“, mnoha lidmi, kteří se považují za umělce, prosazovaný Zeitgeist se v současné české republice vyznačuje, naštěstí dosud nikoli výlučně, hédonismem, krátkozrakostí, demoralizací, otupělostí, sprostotou, směsí potřeby okamžité, pokud možno vzrušující slasti a existenční hrůzou. Oslovuje podprůměrnou nebo otupělou sociální inteligenci, takže liberalizuje drogy, toleruje patologické sexuální chování, uctívá násilné chování a smrt.
  Říká tomu ,,svoboda“. Tuhle ,,svobodu“ žádají všechna živá, pro lidi destruktivní agens: Kdyby dokázal virus vztekliny myslet a mluvit, byl by proti očkování a žádal by také ,,svobodu“.
  Celá civilizace a všechny podoby kultury vytvářejí sociální normy, které tyto druhy ,,svobody“ omezují. Nedokáží-li to, rozpadají se.
  Tvorbou mnoha současných umělců všeho druhu Zeitgeist říká: ,,Všechno, jenom ne normu“.
  Pojem umělci jsem do uvozovek nedal: mnohým se podařilo dokonale oddělit umění jak od krásy, tak od prosté řemeslné zručnosti, přesto sami, podobně jako mnozí teoretici, mají zato, že o umění jde.
  Tento Zeitgeist může stonat nemocí k smrti. Neboť hrátky s utrpením a smrtí obvykle druhého člověka jsou posledním skutečným vzrušením pro mrtvé srdce a ztuplý nebo zneužitý rozum.
  Tihle ,,tvůrci“ připomínají jak středověké traviče studní, tak moderní lidi vyrábějící biologické zbraně.

 3. Dr.Koukolik na komoru !

  Kdyby dokázal virus vztekliny myslet a mluvit, byl by proti očkování a žádal by také ,,svobodu“.
  Celá civilizace a všechny podoby kultury vytvářejí sociální normy, které tyto druhy ,,svobody“ omezují. Nedokáží-li to, rozpadají se.

  Do kamene tesat !

 4. P.S. Možná, že prostý debil je méně nebezpečný než Koukolíkem popsaní lepší vzorové lidu.

  • Mnoho prostych a hlavne poslusnych debilu umi az historie cumi 😦
   A protoze debilove vzdy meli spravnou vymluvu, ze spatny vudce za vse muze
   a kolektivni vina je vrcholem nelidskosti z pohledu korektnosti
   mrtvol bylo i nadale bude vzdy dosti.

  • Lepší vzorové lidu vymýšlejí tohle:
   https://blisty.cz/art/87576.html
   Brusel kvůli migraci zvyšuje tlak na východoevropské státy- se to jmenuje.
   Jako zástupce těch prostých debilů se jen ptám:
   Neměl by Brusel zvyšovat tlak na státy, které trestnou činností ve spojení s organizovaným zločinem tuto migraci vyvolávají či nejméně podporují?
   Jde jak o státy africké, tak blízkovýchodní, tak evropské.

 5. Ano, ale čím vyšší inteligence, tím větší odpovědnost.

 6. Prezident USA G.W.Bush v deň vyhlásenia novej iráckej ústavy v r.2005 vyhlásil cit.“Toto je veľmi pozitívny deň pre iracký ľud a rovnako aj pre svetový mier.Demokracie sú pokojné krajiny(!!!)“ koniec citátu.
  Ako vidno,na demokraciu môžu byť rôzne názory.Iný názor na ňu bude mať ten,kto cudzí štát vybombarduje do „demokracie“ a celkom iný názor na takto nadobudnutú demokraciu bude mať ľud vybombardovanej krajiny.Len neviem,ktorý ľud v tom Iraku(Líbyi.Sýrii….)vládne.Lebo ten pôvodný irácky(líbyjský,sýrsky…..) už doma celkom isto nevládne.

 7. K otázce, co je demokracie a zdali ji tu máme, zopakuju, co jsem tu už napsala /u jalovic Kamilu Mudrovi/:
  Demokracie je pojem, kde je adjektivum nadbytečné. Jde skutečně pouze o ústavní soubor pravidel, vyvážený mechanismus, sloužící občanům, aby do něj mohli vložit různý obsah. Co je ale ještě důležitější, tato pravidla jsou postavena tak, aby lidé mohli ten obsah měnit, když uznají za vhodné. A příště zase. Jestli na to občas rezignují, protože jsou pohodlní a nemoudří a nechávají všechno na pochybné reprezentaci, je to sice smutné, ale pravidla, která byla zavedena v jejich prospěch, přes tuto situaci přetrvávají a jsou připravena k použití.
  Dodávám: nástroj správy věcí veřejných, zvaný demokracie, tudíž máme, leč používáme ho nedbale, ba blbě. Jací jsme, takový je výsledek.

 8. Nemyslím, že by nějkaká strana ve volebním programu nabízela nějaký boj s kapitalistickým zřízením, ani KSČM ne. Lidé jsou patrně s „kapitalismem“ (nebožtík Jiří Havel, můj velmi dobrý přítel, který zemřel tak mlád a přes své docentství a titul kandidáta věd v oboru ekonomických studií, mel neskonalý smysl pro humor – se pohádal kdysi s mladými úderníky z Liberálního institutu o to – že „kapitalismus“ je sprosté slovo – a že o něm mluví buď komunisté z titulu svého katechismu maje je Satana takto pejorativně – anebo liberální úderníci mající „kapitalismus“ za Božské vnuknutí TRHU a dokonalý výtvor DEUS EX MACHINA – tak on tvrdil, že je to sprosté slovo, už z dob Karla Mengera a jeho švabachem napsané knihy o teorii her, na které pracoval spolu s Oscarem Morgensternem poté, co s její základním konceptem přišel John von Neumann.)

  Takže lidé jsou s tím „kapitalismem“ NATOLIK spokojeni, protože volí strany, které jej nemají v úmyslu rušit, ale někteří hodně tvůrčím způsobem „vylepšit“. Babiš pomocí dotací EU, pan prezident propaguje ty nejkrutější formy kapitalismu v čínských komunistickou stranou řízených kapitalistických (ano, zde je tato ideologická floskule ZCELA namístě!) manufakturách a jejich růstu využívá k propagaci rudé-ekonomické totality coby svých sponzorů, a konečně Ruska, kde lidé nedostávají od státu včas výplaty a Putin jim zestátnil úspory v penzijních fondech, aby měl na zbrojení – a ruská rovná daň 12% má být vzorem „levicovosti“ páně Zemana, který je tak levicový, že pan Kellner danící své zisky v nizozemském daňovém ráji na Nizozemských Antilách – představuje jako vzor českého „národního“(!) kapitalismu. Ano, on je opravdu zase ten pravý „kapitalista“, to je pravda. Ne, jako německý Volkswagen, který přidal slovenským dělníkům v pracujících v jejich automobilkách meziročně 14% mzdy navíc, takže slovenští dělníci budou brát více než ti čeští. Ty patrně Zemana nezajímají, určitě jsou více vzhlížejí k Německu a EU než k Rusku, Kyrgyzstánu a prezidentem protlačované firmě Liglass Trading CZ, která nejen že nic neumí, ale má na krku několik dosti nepovedených zakázek . Co na tom, že místní diktátor turkmenbašiovský Atambajev není ani trochu „levicový“ a že tam říci něco ve smyslu, onoho české „menzelovského“…..

  …a co je důležitější, mizí tady člověk, a né ten abstraktní, ale konkrétní lidi se nám ztrácejí. Mlíkař zmizel, protože řekl pravdu..“..Jj, tohle našeho levicového činovnika který létá (doslova a do písmene) KAPITALISTICKÝMI TRYSKÁČI přece nezajímá, že lidé se kterými se kamarádí mučí a zabíjí vlastní lidi. Co se týče alkoholu a debility (senility) je v tomto případě kvalita voliče přímo úměrná kvalitě zvoleného vzorku populace (nejen) na prezidentském stolci. Psychologie je v tomto případě opět „freudovská“, protože orální vstup a ánální „amen“ je v tomto případě velmi blízko sebe…:-)

  Takže VÁŠ výrok

  „Propagandistická palba soukromých novin, rozhlasu a TV je samozřejmě nasměrována na ovlivňování veřejnosti ve smyslu a k prospěchu kapitalistického systému; “

  je funkčně nesmyslné tvrzené, kapitalismus zvládne fungovat bez Blesku a skandálů celebrit i bez Kellerových kapitalistických kritik, které píše tak dlouho, jak Rudé, pardon už jen Právo v rubrice SALON, ztrácí svůj náklad. A jak vidno Zdenku Bakalovy majiteli tohoto deníku skrze Economii, Kellerovy úderné antikapitalistické ataky vůbec nevadí a jeho zisku také ne:-))))

  Takže onen „kapitalismus“ daleko svůj zájem hájí úplně jinak a to v zásadě SAMOČINNĚ tím , že lidé mají libidární potřebu soutěžit – soutěž je přírodní konstrukt evoluce a zdrojem přežití a transformace do ekonomické soutěže, kde se tvoří STEJNÁ hierarchie jako v potravním řetězci, kde jsou nadřízení a podřízení, kde ti co mají své funkční požitky, samice a úctu stáda (ale i spoustu zhrzených soků) jim dává pocit -. že má smysl žít. Už při zrození jde o souboj na život a na smrt. Nejschopnější spermie zvítězí, ostatní zemřou.

  Ano, plebs myslí jako zviřata, to máte pravdu, Tarasi. Debilní ale není, jen „přirozený“ – chcete-li, křesťansky konzervativní, protože ještě neprohlédl že v postmateriální společnosti se transformovaly hodnoty jinam, než tam jestli jsem lepší když mám plazmu nebo LED TV 40″ anebo jestli jsem byl v Bibione anebo v Las Palams (či v Tuniském TopSellerovém hotelu od Neckermanna, zdravím embéčko!), ale už jsem to zmiňoval – soutěž o prestiž a uznání a o to tady jde, už ne primárně jen ekonomické statky (těch má na Západě každý dost na to, aby mohl žít spokojeně), ale jak dalece vládnu intelektuálními a kognitivními znalostmi, jakou mám profesi a sociální kontakty, jestli mi stojí za to spíše jít do galerie moderního umění v Louvre namísto za zábavou do Disneylandu, anebo jestli namísto dobrého místa na tribuně (když si myslím, že „na to mám“) při finále ligy mistrů mezi Realem a Torinem si raději koupím horko těžko sehnatelné místo v první lóži v La Scale na novém originálně nastudovaném Beethovenovu Fideliu. A s tím se budu, eh, „vytahovat“..:-)

  Kapitalismus, Tarasi, už není co býval, nechce nikoho vykořisťovat, ale „ponižovat“ naopak vysokými platy a benefity (dnes běžné důchodové pojištění, auto i k osobnímu používání, příspěvek na sport a kulturu – ať máme odpočaté a „zkuturněné“ zaměstnance, dávají supervýkon) je zase jen forma ujařmení těch, které jim toto budou závidět, především z východních zemí a budou se jim, Tarasi, SNAŽIT VYROVNAT…..

  A jak řekl Machiavelli „touha je nejsilnější lidský cit, silnější než láska či nenávist, roste tím víc, čím méně ji můžeme ukojit,“ a to je základ kapitalismu. Tak jej lidé stvořili, protože jej pro své TOUHY, Tarasi, nutně potřebují. A nikdy tomu nebude jinak.

  Omlouvám se za poněkud delší text, ale když ten váš úporný boj s „kapitalismem“ tak táhne…

 9. Hovorí sa,že „filozofia je len pokus teoreticky ospravedlniť svoje jednanie“.Alebo jednanie svojho chlebodárcu.Na zásadných zmenách vo svete mali odjakživa väčšiu zásluhu panovníci,diktátori vojenskí dobyvatelia a cirkevní hierarchovia,ako filozofovia s ideológiami ktoré odtrhnutí od sveta a života ľudu, pretláčali do života – zase len prostredníctvom panovníka,tyrana alebo vládnúcej vrstvy.Najlepšie to predviedol N.Machiavelli,ktorý napísal „Vladára“,čo je priamy návod k tomu,ako sa má správať panovník ak chce byť úspešný.Je to jednoduchý a surový návod na vládnutie,bez ideologických kudrliniek a príkras.
  Mne vždy od smiechu vyhnalo slzy do očí,keď ma novopečený „politik“(bývalý zootechnik,vedúci obchodu s obuvou,podnikový právnik na JRD, alebo vrchný čašník),po 3-mesačnom pôsobení v parlamente SR ohromil citátmi z „Vladára“.Dozvedel som sa,že „Vladár“je doporučovaným manuálom pre každého novopečeného politika.
  Ja som jednoduchý človek,ale keď čítam analýzy rôznych insitných filozofov,ktorí už nedokážu normálne ľudsky komunikovať,lebo namiesto svojich vlastných myšlienok sú schopní prezentovať len citáty a odvolávky na to,čo povedal – napísal ten-ktorý filozof a mysliteľ,tak mi z toho začína byť nevoľno.Preto aj pojem „demokracia“ktorý je tiež produktom filozofov,je preukázateľne len utópiou.Jedná sa o pomyselnú kostru,na ktorú „filozofi“podľa potreby navešali toľko obmedzení,zákazov a príkazov,že pôvodný význam slova demokracia sa už nedá ani dohľadať.
  95% ľudí nevie,čo je napísané v ústave,nerobí si žiadne ilúzie o politike a nedokáže zodpovedať na otázku,prečo je ten ktorý politik „ľavicovoorientovaný“ ,iný „pravicovoorientovaný“ a tretí „stredovoorientovaný“.
  Je mi do smiechu aj vtedy,keď sa predsedovia politických strán chvália kvalitou volebných programov svojich strán.Niekto by im mal povedať,že 95% ľudí ich volebné programy nečíta.Nazaujímajú ich.Už majú svoje skúsenosti a vedia o nich svoje.
  Na záver.
  Názov „demokracia“ je falošné pomenovanie politického systému,ktorého účelom je udržiavať názorovú roztrieštenosť elektorátu v takom stave,aby sa národ nikdy medokázal zjednotiľ v odpore proti vláde bruselských a washingtonských politikov a londýnskych a newyorkských bankárskych elít.

  • Ano, a navíc Sidorov praví:
   Na Zemi ničivé síly dělají všechno naopak. Nedravé druhy lidí jsou hubeny, jako severoameričtí Indiáni, Slované, nebo například východní Němci, ale pro lidi s dravčím genetickým komplexem se vytvářejí takové podmínky, při nichž vše zvířecí vítězí nad lidským. Jinými slovy, člověk se časem začne proměňovat ve zvíře…

  • Tenhle web mám moc „rád“ Dobrá inspirace, jaké odkazy se na LEVICOVEM portálu dostanou do placu….Heh:)

   Takže moji favorité jsiou tyto články .

   1.-2. místo „Karel Marx – antisemita “ a „Karel Marx o židovské otázce“
   3. místo „Fascinující fašismus“

   Dovolím si odcitovat.

   Fašistické umění „ukazuje utopickou estetiku – estetiku fyzické dokonalosti“.
   Gymnastika „evokuje trvalé rysy fašistické estetiky: zadržování a krocení síly,
   vojenská přesnost“.
   Fašistický ideál je transformovat sexuální energii v „duchovní“ sílu pro blaho
   společenství.
   „Ideálním fašistickým stylem je Art Deco „se svými ostrými liniemi, masivním
   materiálem a petrifikovanou erotikou“.
   Fašistická estetika „je založena na kontrole životních sil; pohyby jsou omezované,
   přísně ovládané, držené na uzdě“.
   Fašistickou rétoriku silně evokuje to, že „Nubové nebojují o hmotné statky, ale aby
   obnovili posvátnou vitalitu kmene.“
   Fašistické umění opovrhuje realismem ve jménu „idealismu“.
   Antologie protonacistických nálad: „Zlézání hor ve Fanckových snímcích byla
   vizuálně neodolatelná metafora neomezených aspirací na vysoký mystický cíl,
   krásný a hrozivý zároveň…“

   z recenze knihy Susan Sontag „Fascinující fašismus“

   Nicméně umělecké „bienalle“ jakýsi mezioborové prolnutí kultury fašismus a ideologie nacionálního socialismu – je tento titul

   který sice dávám až na 5. místo, ale jen proto, že se jedná o těžký „kulturní Eintopf“.

   „Sadonacismus ve filmu 1.-4.část“.

   Osobně mám rád Duginovo filosofické přemítání nad bojem proti liberalismu, když jej nedokázaly zvlášť síly nacismu a komunismu, které se pustily se západním liberalismem do BOJE, že jediná možnost je „čtvrtá politická teorie“, že liberalismus může být poražen jen spojenými silami toho nejlepšího z nacismu a komunismu spojené do jedné politické teorie – nacionálního souručenství –

   a tady cituji

   „tato ruská válka (proti liberalismu POZN.Ondřej) se nepovede jen za zájmy Ruska, ale i za společné zájmy multipolárního světa, za spravedlivější uspořádání, za skutečnou důstojnost a skutečnou svobodu člověka – za skutečnou svobodu (nikoli nihilistickou) svobodu od, ale pozitivní svobodu k. V této válce pozvedne Rusko prapor Tradice (záměrně píše velké T – protože Tradice ruského dobývání skrze války a podmaňování, je skutečnou a jedinou RUSKOU TRADICÍ – POZN. Ondřej), organických konzervativních hodnot a vystoupí jako osvoboditel od otevřené společnosti (Popperovské POZN. Ondřej) a jejich pánů – globální finanční oligarchie.“

   Tohle je krásná ukázka. Levicovosti a filosofické hloubky páně Peterových filosofů, kteří ví co je potřeba udělat se západní Evropou a s liberalismem….Ještě že se tím netají jako Putinovi, eh, slovanofilové….I když přeci jen v tom „Ivanohroznovském“ pojetí pozvednutí praporu Tradice. Války proti dekadentnímu západnímu, nihilistickému, nestoudně bohatému, hedonicky nadřazenému, a doposud stále mocnému – Západu.

   Takže vymylivámmozek – velmi inspirativní web pro levicovou societu, díky za připomenutí.

   • Délský potápěč je *Levicový*? To máte odkud? Od Václava Klause?

    • Ironie:-).

     I když fašistická ideologie – boj proti západu, liberalismu,. individualismu a lidským právům. (včetně práv menšin na kulturu, víru, genderové otázky, zkrátka společenskou inkluzi), včetně otevřené tržní společnosti (někdo tomu mylně říká kapitalismus) – je s levicovou ortodoxní avantgardou – V NAPROSTÉ SHODĚ:-)

     • Nikoli ironie, spíš demagogie.
      „Děsivý klaun“ Karla Dolejšího rozdíl vysvětluje, hledej, šmudlo.

      (Proč se vy ortotdoxní liberálové tak úzkostlivě vyhýbáte třeba otázce „sociální inkluze“ …? Řečnická otázka, nechte to být.)

   • cit.“Fagan si aspoň občas prečetl nějakou tu diplomku,ale dnešní Ota/Ondřej fakt už umí vařit jenom z té pověstné vody.Snažím se teď o elementární uctivost,takže vám napíšu jenom tolik,že na dnešní české škole byste nejspíš ani neodmaturoval,když jste schopen vršit takové nezmysly.“koniec citátu(z reakcie diskutéra s nickom Seal na výroky Ondřeja u Tribuna).
    Ja s pokorou priznávam,že narcistu Ondřeja musel Sealov názor zabolieť viac ako moje vulgarizmy.Ale rád by som najprv ozrejmil z etymologického pohľadu význam slova „kokot“.Je to starodávny výraz pochádzajúci zo staroslovienčiny a prekladá sa ako „kohút“(samec hrabavej hydiny).V Poľsku,Slovinsku a v častiach Nemecka predtým obývaných Lužickými Srbmi je to dodnes poctivé priezvisko mnohých ľudí.
    https://cs.wikipedia.org/wiki/Kokot_(p%C5%99%C3%ADjmen%C3%AD)
    Len dva slovanské národy – Slováci a Srbi označujú slovom kokot samčí pohlavný orgán savcov.Česi majú tendenciu tento výraz používať skôr ako eufemizmus pre slovo „ču.ák“.Dôkazom je to,že český dosť vysokopostavený politik p.Kalousek v hovorovej reči výraz „kokot“používa bežne.
    Preto chcem Ondřeja ubezpečiť,že ak napíšem,že je „kokot“tak to píšem z pozície Slováka,pre ktorého je význam toho slova jednoznačný.
    To,že Seal „umyl“Ondřeja bez použitia tohoto slova môže mať svoj dôvod v tom,že ako Čechovi sa mu zdá slovo „kokot“málo výstižné pre hodnotenie Ondřejových drístov,alebo ho nepustili spoločenské normy v ktorých bol vychovaný.Jednako musím uznať,že jeho hodnotenie dotyčného debila sa mi páči.No ale ja som Slovák,máme iný naturel a nazývať po práve kokota „kokotom“je pre nás prirodzené.
    A ja si aj tak myslím,že aj keď to Seal nenapísal,tak aj tak si v duchu myslel,že Fagan,Ota,Ondřej je ….kokot jeden dubový!!!

    • Myslím, že větší intelektuální vzepjetí než je slovo „kokot“ jsem od doktora blasfemických věd, nemohl čekat, protože by bylo to nad rámec výchovy jaké se mu dostalo od rodičů, které zajisté malému peterovi v dětství jinak než kokot neřekli a namísto „bábkového divadla“ hrála mamjnka kokotové divadielko, že mu toto slovo tak přisroslo k srdci. Takže jestliže poupravíme ideový směr, který ho formoval, na jeho modloslužební fetiš, dostaneme marxismus-kokotismus.

     Takže tento citát malinko poupravíme na vědecký „kokotistismus“, vím, že originál znát nebudete, protože to vás ve škole nic takového neučili, ale když jej upravíme, pak o vás vypovídá více než si jeho autor o lidech jako vy, myslel….

     „Kdo je slušný, byl slušný vždycky; kdo byl věrný, byl věrný i teď. Kdo je „kokotem“ točí se s větrem, točil se s větrem jako „kokot“ i dřív. Kdo myslí, že teď přišla jeho chvíle, myslí vždycky jenom na KOKOTY. Nikdo se nestává KOKOTEM, kdo jím nebyl vždycky. Kdo mění víru, neměl žádnou. KOKOTA nepředěláš, jenom se Ti vybarví.

     Mějte krásný den a nezapomeňte na další zajímavé pojednání o vaší psychologické cestě do hlubin vaší duše, mentálního přemítání o sobě a těch kteří vaše APOKRYTICKOU hodnotovou úroveň – kokotismus – ve vás vypěstovali.

     • Ale no tak áno….priznávam,že moje reakcie na vaše rádoby intelektuálne vstupy zaváňajú blasfémiou.A priznávam aj to,že vo vzťahu k vám ide z mojej strany o úmysel.Ale keď ja si nemôžem pomôcť.Čo sa mojej mamky týka,tak tá bohabojná žena ma volala „Peťko“,dieťa moje krásne.Na rozdiel od tej vašej,ktorá keď vás prvý krát uvidela v inkubátore,tak ešte 5 rokov trpela nervovým tikom a 10 rokov odmietala ukázať vás niekomu cudziemu.Pri čítaní vašich „múdrostí“ktoré získavate vykrádaním prác cudzích autorov,ktoré naviac vydávate za svoje,ma iné slovo ako kokot nenapadá.Pričítajte to mojej zlej výchove,od vás ma to mrzieť nebude.Keď napíšete niečo,čo bude pochádzať z vašej hlavy,keď sa odosobníte od narcististickej deviácie a frustrácie z toho,že sta vo svojom posratom živote dosiahli len dve veci – hovno a nič,keď vás omrzí byť neustálym terčom urážok a ponižovania,…keď sa z vás stane normálny človek,napíšte.Uľaví sa nie len vám,ale aj vášmu okoliu.
      Som rád,že ste pochopil význam toho krásneho staroslovienskeho výrazu „kokot“

      • Vím, že kokot je přesně ta úroveň která je vám vlastní, verbálně, mentálně i sociálně protože je to slovo, které vám nahrazuje jinak bohatou slovní zásobu, lingvistická generativní gramatika je u něj nekonfliktní a jednoznačná, už složitější je pak u slova kokot syntaktické vymezení jeho postavení v rozvité větě, která může být složitější, budeme-li i dosazovat do verbálních frází a přejímat tak denotativní význam tohoto slova, se kterým jste se patrně setkal na veřejných záchodcích v různých variacích jeho významového vymezení . I když jistě na vás zapůsobila podle zákona transformace dle Ogden-Richardsův trojúhelníku – jeho rozpor mezi symbolickou a noetickou rovinou která vymezuje nejen sémantickou figuru tohoto slova, ale i jeho frazeologickou variabilitu, kdy významově přejímáme od tohoto slova přibuzné denotáty (např. chuj).

       Významně jste tedy tímto vstupem obohatil verbální stránku tohoto fóra, nejen z hlediska Chomskyho verbální etiky, ale když se zahloubáme nad filosofickou antropologií a fenomenologií – např. jak razil Max Scheler ve svém pojednání „Formalismus v etice a materiální etika hodnot“, pak dojdeme k názoru, že ten váš „kokot“ vede skrze i jeho ryze utilitárního vymezení – doslova „k dopuštění se úsudku“ jak by asi řekl Edmund Husserl.

       mějte pěkný den a zase někdy na slovíčko.

       • Ale nie,tárate somariny!Kokot je výraz,ktorým označujeme ľudí ako ste vy Ondřej,Ota,Fagan.
        Také je to jednoduché.Zmierte sa s tým,lebo je to pre vás lichotivejšie ako iné pomenovania vašej osoby,ktoré ma práve teraz napadajú.Už je to raz tak,že ste kokot.A keby boli majstrovstvá sveta kokotov,tak vy by ste skončili na 2.mieste.Nevyhrali by ste len preto,že ste taký kokot.

       • Fakt je ten, že Peter- jak ostatně sám píše- používá jako vaše označení to nejslušnější, co je možné.
        Měl byste mu děkovat, že je slušně vychovaný, a ne držkovat nechutné a trapné plagiáty.
        Dá se ovšem předpokládat, že se sexuálně silně vzrušíte, při čtení toho slova, a tak ho nenápadně používáte též, a už už si nejspíš představujete, jak ho máte narvaného v prdeli, nebo držce!

  • Další Sidorov:
   Víš, co se stává s psychikou čistokrevných Árijců, když ztratí vektor duchovního růstu a plně se zmaterializuje? – zeptal se mě staroobrjadec, ukazuje mi moje místo u stolu.
   Přiznám se, nevím, – vyhnul jsem se odpovědi.
   Postupně přicházejí o rozum, – řekl vážně. – Pokud u Árijce duchovní vektor cíle nahradíš materiálním, ztrácí rozum… proto ve Švédsku, Norsku a Dánsku končí sebevraždou hlavně majetní lidé…
   Árijci Sidorov nemyslí hitlerčíky.

   • to jsou zase fejky. Tak za prvé, Švédsko je asi 43. Norsko 105. v počtu sebevražd (já vím, v USA zase bijí černochy, v Norsku se kradou děti) s takovým socialismem, že cizincům po 5 letech pobytu nabídnou pozemek zdarma na stavbu ekologického bydlení, když bude hotovo a max do dvou let se bude bydlet, tak v počtu sebevražd jsou skandinávské země dosti vzadu, největší sebevražednosti vévodí mimo rozvojové země do 15, místa naopak země jako Litva, Polsko a Bělorusko. Všechny se silně religiozním obyvatelstvem, navíc dosti chudým. Takže vaše „dlouholebkaté“ teorie jsou zase jen variací na téma „prospěšnosti kouření jako prevence proti rakovině plic“:.:-)

    • Jak „asi“???
     To to nemáte přesně, nýmande?
     Kdybyste uměl anglicky nebo německy, mohl byste si ty statisticky také přečíst, jako já, a věděl byste, jak plácáte!

 10. Vrátíme-li se k pojetí levicovosti a jak Nerevar poněkud nechápe že starolevice marxlweninská není totéž jako levice postmoderní, evropská, té kteří hnědí, rudí a modří ordneři říkají „neomarxisté“, pak činovníci Frankfurtské školy, francouzští levicoví intektuálové, kteří po roce 1968 nastavili v Evropě nová etická pravidla liberalismu a definitivně demaskovali konzervativní pokrytectví, když mělo dojít na neokonzervativní theze o ekonomické soutěži, že razí národní protekcionismus, což má právě ty schopnější z ekonomické soutěže vyřadit – tak nejenže levice uzavírá nepsaný pak s postfašisty jak říká komunista Jiří Dolejš, ale nevyhýbá se kolaboraci i s konzervativci v nacionálně buržoasní podobě „oligarchizace“ společnosti po vzoru Ruska a čínských komunistických stranické buržoasie.

  Jiří Dolejš má dnes na Deníku Referendum dovysvětlující článek, kterým DEMASKUJE některé rudé soudruhy, jak řekl můj ideový guru Jürgen Habermas , který proslavil alma mater pojmenovanou po Johanu Wolfgangu Goethem, tak tento ideový proud bolševické marxleninské levice nazval jako rudý fašismus.

  Cituji Jiřího Dolejše z dnešního článku na Deníku Referendum

  „Konzervativní část levice se poněkud brání závěru, že nahrazení současného kapitalismu oděného do liberální slupky jeho horší, otevřeně autoritářskou verzí, je akutní nebezpečí. Odmítají také označování lidí jako Trump (nebo náš Babiš) za oligarchy a jejich taktiku přistrojit se do protestní volby nevidí jako falsum. Dokonce považují obětování svobodné politické soutěže v rámci parlamentní demokracie za objektivní daň turbulencím. Obranu před oligarchizací mají za obranu neoliberalismu. To ale není manýrismus zhýčkané západní levice, mluvit o demokracii. Růžové brýle si naopak nasazují ti, co si myslí, že to snad půjde bez ní.

  To, že dnes různým „přátelům lidu“ vyhřezly na denní světlo jejich poněkud hnědé útroby, není bohužel nic povrchního. Návrat jakýchsi orwellovských minut nenávisti vůči těm či oněm nevyvěrá z odlišných historických zkušeností ve východní Evropě. Je omyl vydávat hysterie organizované různými provokatéry za pověstný tekutý hněv, který správný vůdce vybavený tou pravou „snovou vizí“ nabere do svých plachet. A vrchol iluzionismu je, když se miliardář hluboce vězící v establishmentu nakonec tváří jako protestní volba.

  Právě tohle vidění je kapitulací před skutečně systémovými problémy. Zneužívání excesů v manipulovaných hloučcích či u většího davu není nikterak radikální, je pouze hrou na skutečné pojmenování problému. Oponentura dnešního systému musí být radikálně demokratická a antiautoritářská. To platí pro kapitalismus východní i západní provenience. Do děravých měchů líti víno jest marno. A pokud jsou ony hloučky či dav ochotni rezignovat na demokratické postupy, není to abstraktní, ale naopak naprosto konkrétní riziko. “

  ****

  Pomineme-li primitivy, kteří se projevují podle toho, jak mluví hospoda IV,.cenové 10 miin. před zavíračkou a jejich verbální komunikace se redukuje jen na vulgarismy označující vylučování a pojmenování pohlavních orgánů, zjistíme, že zastánci této verze jsou hendikepováni věkem, sociální opuštěností a neschopností vyrovnat se s funkční gramotností digitálního věku, což se projevuje mj, tím, že si dotyčný plete mail s webovou stránkou a hypertextový odkaz ze svého emailu co dostal formou anonymního spamu, chce nasdílet na taktéž anonymní diskusní forum jako sdílený adresář ze síťového disku.:-)

  V každém případě pan Jiří Dolejš má dost inteligence na to, aby pochopil, že všechny formy autortářského oportunismu vůči systému liberální demokracie, byly poraženy a dnes živoří, schopní lidé odházejí na Západ právě kvůli tamní liberální politice a vzájemné toleranci žít si podle svého, a za druhé, ekonomická determinace autoritářských režimu, pro které platí jedno – čím více autoritářský (národní) tím chudší a zaostalejší. Jako ekonom, a vzhledem k personálnímu obsazení své strany, 56letý „mladík“ si to uvědomuje.

  • Nemáte nic, než vysoké platy.
   O všechno ostatní jste přišli.
   Důležité je ale to ostatní, ne ty platy.
   Až na to přijdete, budete drtivě poraženi.
   Vůdce poručí- my poslechneme! (Berlín, 1945)

   • Myslím, že blahobytem ve většině lidí zakrňuje spousta veselých a dobrodružných vlastností – kreativnost, sebereflexe, samostatnost/i v myšlení/, pud sebezáchovy, altruismus, který jde z duše a ne jen ze šrajtofle, vizionářství, empatie atd, atd, atd.
    V mým případě by natuty natáhlo brk básnický střevo.

    • K tomuhle smutnému poznání jsem dospěl také.
     Říkám vždycky:
     Sebrali nám radost ze života! (v kontextu socialismus- dnešní režim)
     Ale nevím, tehdy jsem byl zase mladý, může to zkreslovat.

 11. Už zase pomlouvají to tolik ekologické Německo.
  „Elektromobily jsou stále příliš drahé, dobíjecí infrastruktura není dostatečná a dojezd aut je pořád relativně malý,“ uvádí důvod menšího zájmu o elektromobily Andreas Obersteller, šéf německé spolkové agentury BAFA, která dotační program spravuje. Do roku 2020 by se měl v Německu podle představ vlády prohánět po silnicích milion elektroaut. Dnes je jich přes 35 tisíc.

  Skoro to vypadá, jako by němečtí soudruzi dělali někde chybu… Jo, už vím. Ještě nezakázali auta se spalovacím motorem. Liberální zákaz, ten to hravě vyřeší. 😀

  • Jeb čekám, kdy začne (mediální) tažení proti bigotním zeman-trump-putin-babišovským nevzdělancům, které lautr vůbec nezajímá životní prostředí, a nechtějí kupovat elektroauta.

  • V r.2040 mají auta na spalování beznínu a nafty zakázat.
   Škoda, mohlo se VŠEM lidem lépe dýchat, když už mají ty ekologické elektrárny.
   Jen si nejsem jistý, jestli je to elektroauto fakt tak ekologické, protože elektřina je pořád především z jádra a uhlí a výroba baterií také není úplně bez ekologické zátěže.
   Ostatně, vždycky když vyhazuji do recyklovacího kontejneru třeba sklenici od okurek, úplně čistou, aby jí někdo odvezl, rozdrtil, vyčistil, v peci ztavil a vyrobil z ní zrovna takovou sklenici na okurky, tak si říkám, že něco není úplně v pořádku.
   A neříkám si to jen u sklenic.
   On jen jediný zbytečný semafor či nějaký zpomalovací pás, stojí životní prostředí několik tun paliva za rok, jak jsem si jednou s velkým zájmem spočítal……
   A zbytečné semafory jsou dneska IN, protože doprava musí stát, aby chodci mohli chodit a cyklisté jezdit.
   Mimochodem, jaká je asi ekologická zátěž jednoho KM cyklostezky?
   Ono by se dalo o ekologii mluvit hóóódně dlouho a zajímavě…….

   • Elektroautra budou dokonale ekologická, jakmile se podaří uspokojivě vyřešit jeden drobný problém: kam s použitými bateriemi, až definitivně doslouží. Protože házet je na hromadu v dosahu zraku kosmopolitně migrujících liberálů je z estetických důvodů nepřípustné.

    • budou stačit silážní jámy po jaderném odpadu z Jaslovských Bohunic:)

     • Děkuji za názornou prezentaci vaší představy prudce ekologické likvidace čehokoli, spočívající ve vyvážení odpadu do zemí „třetího světa“. Jak ekologické! 😀

 12. Prerusim Faganovske skoleni malym odbocenim na literarky
  ==========================
  Potvrzeni „Zapadniho“ nazoru
  aneb

  Budoucnost české kotliny viděná neslovanskýma očima

  Neutralita, jako základ bezpečnosti a stability
  Henry Kissinger už v roce 1990 doporučoval zemím střední Evropy neutralitu, jako základ jejich bezpečnosti i prosperity.
  Češi tento koncept neakceptovali, protože mermomocí chtěli patřit na Západ.
  Stali se členy NATO doufajíce, že členství v Severoatlantickém paktu jim zajistí bezpečnost a členy EU v dobré víře, že jim zajistí blahobyt.
  Už jen kvůli nim samým doufám, že se jim jejich naděje naplnily měrou vrchovatou. Možná jen potvrzují nadčasovou platnost výroku Gaia Julia Ceasara: „Lidé rádi uvěří tomu, co chtějí, aby byla pravda“.
  Češi určitě nechtějí slyšet, že pro Západ jsou jen otroci, levní žoldáci a odbytiště nekvalitních potravin a výrobků, jinak jsou jen na obtíž.
  Nechuť k „lidem z východu“ sdílí mnoho politiků ze Západu, což se ukázalo i v únoru 2016, kdy EU vyjednávala s Davidem Cameronem podmínky, které by Britům umožnily zůstat. Nebylo těžké se s ním dohodnout na omezení počtu lidí z Východu, ale problémem bylo, že stejné privilegium chtěli i další premiéři.
  Je, i není obtížné pochopit, proč se Slované tlačí tam, kde je nikdo nechce…

  Neslované žijící na českém území vždy přesně věděli, kam patří a preferovali a preferují vytvoření oasy klidu, míru a prosperity tvořenou řetězcem neutrálních zemí
  – Slovenskem, Čechami, Rakouskem, Švýcarskem a Lichtenštejnskem.
  Jinými slovy ani Moskva, ani Brusel, ani Východ ani Západ.!!!
  Víme, že patříme do Střední Evropy a k zajištění vlastní bezpečnosti potřebujeme od obou stran garantovanou neutralitu a ke své prosperitě dobré obchodní vztahy se všemi svými blízkými i vzdálenými sousedy.

  http://www.literarky.cz/komentare/ostatni/24566-budoucnost-eske-kotliny-vidna-neslovanskyma-oima

  • Tohle je dobré:
   „Janda nechápe, proč slušní novináři nevyvíjejí větší tlak na šiřitele konspiračních teorií a nesnaží se rozkrýt jejich okolí.“
   Tak to já to klíďo Jandovi vysvětlím.
   Za jedno slušní novináři se s takovou verbeží jako je on nebaví, a za druhé se těžko povede rozkrýt něco, co není.
   Ostatně, ani Janda se kromě planých nadávek a výmyslů na žádné rozkrytí nezmohl…..
   Tohle je také obstojné, takové liberálně-demokratické.
   „A nakonec je třeba poslance, kteří např. obhajují obsazení ukrajinského Krymu Ruskem odstranit z citlivých parlamentních komisí, ……….“
   Jo, jasně, Janda, odstranit nepohodlné, to je taková klasika, a nejen v liberální demokracii, ale v monarchii, fašismu, nacismu, komunismu….zkrátka všemu, co má k demokracii hóóódně daleko!

  • Proč? Vždyť je to jasné: když cenzuruje a kádruje komunista, tak je to totalita, ale když kádruje a cenzuruje liberál, pak se tomu říká liberální demokracie. 😀 😦

  • Asi se snaží Zeman předehnat Trumpika, ale kvůli Trumpovi zatím ještě nebylo pozdrženo společné fiotografování aby ho tam museli nakonec přivést na kolečkovém vozíku….Otázka je, čím to je, jestli Trump míň chlastá anebo víc lže:-)

 13. Někteří zaregistrovali, že v Německu v září proběhnou parlamentní volby. Ti, co umí nějaký alší jazyk mimo ten, kterým mluví asi 0,00171% obyvatel planety, se může v německých mediích dočíst, preference jednotlivých politických stran. Rád bych vypíchl něco, co zaujme, protože není běžné v jiných zemích a u jiných stran. Částečně proto, že na východě jsou lidé díky postkomunismu více sobečtí a nenechaví, mají menší vůli pomáhat cizím lidem a už vůbec nepřipouštějí, že valná VĚTŠINA z nich je závislá na solidaritě západu, kterou sem v podobě dotací a výrobních technologií západních firem posílají západní občané, aby postkomunistické země nezažívali díky svým „národním“ reprezentacím takovou bídu (jak sám uznal pan lucemburský expremiér Juncker t.č. předseda EK a který dozajista asi málokde viděl stav tak tristní jako v ČR) jako je tomu dnes třeba v Rusku, kde neexistuje de facto žádná sociální péče a lidé nedostávají ani včas mzdy, ještě nedávno bojovali lidé o záchranu ve frontách před bankami nad hroutícím se rublem proti americkému dolaru alespoň části svých chudičkých úspor a aby včas směnili ruble za nějakou západní měnu, která je v dobách bídy, podrží na chvíli že, si budou moci bez inflace koupit aspoň základní věci.

  Co tedy nabízí německá levice? Jaké zajímavě programové body má, mimo těch klasických jako je mzdová valorizace, snižování penza pracovní doby (aby dostával více peněz a méně pracoval, tento logický požadavek v Česku není podporován, panuje tu takový otrokářský syndrom, že kdo nenapracuje aspoň 250hod. měsíčně, je líný, netáhlo a ujídá ostatním „chlebíčka“) nebo antidiskriminace menšin (i když nejvíce diskriminovaná „menšina“ je vlastně většina, tedy ženy:-).

  Vypíchnu 2-3 body, německé SPD pana předsedy Schulze, který má ambici být po delší době LEVICOVÝM kancléřem Německa (a i když německou SPD nevolím, a ohledně dotazů koho volím, jsem už jednou argumentoval, že levicově, jak jinak, ale levici podstatně více ultimativní v tom, že pomoc a její formy nemohou být asertivně vybírány pro ty, které známe nebo kteří jsou nám sympatičtí, tedy výběrově pro ty, co máme rádi, ale daleko více musí být zaměřena na ty, kdo ji skutečně POTŘEBUJÍ. Němec, co žije po 2 a VÍCE generací v Německu, v zásadě, pokud není zdravotně postižený, totiž žádnou „národní“ pomoc NEPOTŘEBUJE, je natolik bohatý, a hlavně vybaben takovou úrovní společenských kompetencí a úrovní vztahů a konexí, že by to měl být on, kdo se sám nabídne že bude pomáhat, ať je jakkoli majetný – takže tady razím kennedyovské „Neptej se, co může udělat tvá zem pro tebe. Ptej se, co ty můžeš udělat pro svoji zem.“ s tou modifikací, že slovo země bych vyměnil za občan – co můžeš udělat pro své spoluobčany a ne co by oni měli explicitně dělat pro tebe).

  Nuže

  *****

  Jedním z nejinovativnějších konceptů celého programu je takzvané konto šancí (Chancenkonto), na něž má každý člověk dostat nejprve pět tisíc eur (počítá se ale s postupným navýšením až na 15 až 20 tisíc eur), které si může v průběhu života vyčerpat, na co zrovna bude potřebovat – k dorovnání platu, když si bude chtít z jakýchkoli důvodů na nějaký čas snížit úvazek, nebo k zaplacení dalšího vzdělávání.

  Šestým bodem je podpora rodin a rovného postavení žen a mužů. Tato podpora spočívá především v dalším zvyšování kapacit školek a takzvaných celodenních škol (obdoba českých družin), dalším obzvláště zajímavým konceptem je pak takzvaná rodinná doba (Familienzeit), jejímž prostřednictvím by měli partneři mít možnost redukovat si oba pracovní dobu do koridoru okolo 30 hodin týdně, aby se mohli starat o dítě nebo jiného rodinného příslušníka, za což by jim náležela určitá kompenzace od státu za výpadek mzdy.

  Osmou oblastí manifestu je Evropská unie. Německá sociální demokracie počítá s reformou a posílením eurozóny a explicitně říká, že její budoucnost nesmí být závislá na vetu států, které jí nenáležejí.

  Devátý bod plánu pléduje za solidární evropskou uprchlickou politiku. Zde je Německo ochotno převzít více odpovědnosti než doposud a zvýšit své příspěvky do společného rozpočtu, aby se výjimečná situace lépe zvládla. Současně však požaduje krácení příspěvků ze společného rozpočtu těm zemím, které se na společných řešeních odmítnou podílet.

  Zdroj: Deník Referendum

  ****

  Myslím, že hlavním tahákem bude ono Chancekonto – to je jistý kompromis pro zatím těžko CELOPLOŠNĚ ufinancovatelný základní nepodmíněný příjem, který bych já osobně VELMI PŘIVÍTAL, jako komplexní řešení sociální situace. Bez administrativy a bez kompromisů.

  To samé platí pro liberální nazírání na rodinné vztahy, je cílem dostat VÍCE otců k péči o děti a žen opačným směrem, do práce a do budování karíéry. Je velmi poučné podívat se na to, jak to řeší ve Skandinávii, kde je 50%50 mužů a žen střídá v péči o děti, mateřská je 6 měsíců (!) a ve městech mají ženy v průměru o 20% vyšší vzdělání než muži a jejich příjem dosahuje asi 95% přijmu mužů při zachování ovšem MENŠÍ fondu pracovní doby. Myslím, že tento cíl, napravit pokřivené „rodinné role“ dogmatickým vymezením katolického katechismu o roli mužů a žen ve společnosti, se ve VYSPĚLÝCH západních zemí, daří úspěšně přivézt zpět do normálu. Rodičovství a kariéra je věcí vůle, nikoli jen schopností. Ženy se dokázaly přizpůsobit těmto požadavkům a dosahují (ve Skandinávii) lepších výsledků než muži, teď je na mužích aby se ve svém zaostávání v rodinné funkci a starosti o společnou domácnost se dokázali vyrovnat ženám.

  • Důležité jsou výsledky, ba řekl bych nejdůležitější.
   A ty nejsou….tak nějak…kdovíjaké.
   Z harantů debilního západu se stávají jen trubci sytému, kteří se rozpláčí, když jim rovnoprávná matka či otec či dvě matky či dva otcové zmizí z dohledu ještě ve 35 letech.
   A penězi se svoboda a důstojnost zaplatit nedá.
   Důstojnost, ano, Ondřeji, to je to, co jste ztratili.
   Lidskou důstojnost, a to jak před systémem, tak sami před sebou.

   • Zkuste trochu rozvést, jak si představujete svobodu a důstojnost bez peněz tam, kde vládnou prachy.

    • Pro koho, pro vás?
     Zbytečná námaha.
     Prachy vládnou jen tam, kde si za ně lze koupit bezpečí , nezávislost a svobodu.
     Což na západě nelze.
     Tady mnoho z toho, co na západě nelze, máme zatím zadarmo.
     Tím nijak nesnižuji význam peněz, ale ono je to tak, že je kurva velký rozdíl, jestli máte v kapse 5 Kč nebo 200 Kč.
     Je rozdíl, jestli máte 10 000 nebo 25 000, ale filosoficky vzato, ten už není takový.
     Ještě menší rozdíl je mezi 100 000 a 300 000.
     A ještě menší mezi 100 000 000 a 200 000 000.
     A mezi 1 000 000 000 a 2 000 000 000?
     Pche…
     Přitom ty rozdílové částky jsou čím dál větší.
     Je to spíš takové podobenství….nechápete…no, jak jsem uvedl, zbytečná námaha..

     • Má nechápavost sice přesahuje všechny meze, ale přesto děkuji. Tyhle výkřiky „nechte si svý prachy, svobodu mi nevezmete“ už nejsou ani směšné.

      • Jak jsem uvedl hned na začátku.
       Marná snaha.
       Ale na ostrou reakci vám to stačilo, i když nemáte ponětí, co jsem tím chtěl naznačit.
       Tak jste reagoval na nějakou svou představu.
       Oba jsme spokojení, vy proto, že jste mohl zaútočit na blba (mě) a udělat ze sebe na 3 vteřiny chytrého, a já zase proto, že si mi nade vší pochybnost potrvrdilo, že jste idiot!

        • Já jsem tady spokojený a společnost mi plně vyhovuje.
         A že jsou tady i méně chápaví?
         Berte to tak, že nemůže být každý Einstein, no ne?

        • Ten kdo má holou řiť, „diplom“ z 3letého učňáku a majetek v podobě GAZu, se cítí být „bohatý“ naprosto opravněně na základě kvality svého úsudku a interferenci vlastního vmímání s realitou tam, kde v životě nebyl, protože nikdy nepoznal nic jiného než je prostředí v kterém vyrostl. Jistě může být i horší předpoklad pro srovnání, ale jak říká kritérium mezního užitku, pro někoho by bylo vyhodit 1cm nedokoouřenýho vajgla neskonalým plýtváním zatímco druhý nezačne nikdy kouřit…:-)))))

         Stejně jako nikdo nemůže vědět, jestli je jeho sok blbější, když si myslí, že největší rybou světa jsou olejovky, když nikdy neviděl kosatku, zatímco on si totéž myslí o systému kde položit život za vlast má větší hodnotu než vystudovat universitu a na základě získaných znalostí takovou válku jako civilista přežít 🙂

         • Ne všichni s tím *správným* diplomem jsou korporátní zm(r)di. Naštěstí.

          • Jaké máte kritérium pro korporátního zmrda? Ze je zaměstnanec v organizaci třeba 1000+ zaměstnanců?

          • Ad Ondřej 28.7.2017 (20:01):

           Korporátní zm(r)di místo své mateřšiny dávaji vždy předností přednost korporátnímu ptydepe. Vše ostatní jsou jen detaily.

   • Výsledky má Německo jedny z nejvyšších na světě. Je to 4. nejlepší místo k žití se všemi aspekty lidského života, které se k němu váží. Tedy nejen ekonomická váha, ale i chování lidí vůči sobě, vztah státu a občana, výkon občanských práv, soudní systém, sociální a zdravotní péče – a hlavně.- ale to vy neoceníte, vzdělání a kvalifikace. Toho co se v Německu člověk naučí, jak obstojí v celosvětové konkurenci. No říkám, Němec s tím co dostal za vzdělání obstojí mezi 4 nejlepšími na světě.

    Pořadí dle HDI Indexu

    1. Norsko (ano vím, kradou tam děti, ale díky socialismu rovných příležitostí a silné podpoře státu – podpora, bydlení, ekologie a zdravý životní styl atd.) jsou nejlepším místem k žití na této planetě
    2. Australia
    3. Switzerland
    4. Germany

    Zdroj: Human Development Index Ranking 2017

    Ohledně metodologie a výpočtů jsou podrobnosti zde.

    http://hdr.undp.org/sites/default/files/oc12.pdf

    jinak pozice Česka je 28. pro vaši informaci. Z toho vyplývá, že Němci, co se důstojnosti týče, žijí asi 7x lépe než Češi. Protože důstojnost je obsažena v podmínkách žití a hodnotách jako je

    svoboda jednotlivce, solidarita, společenská koheze, tolerance, otevřená společnost, křesťanské hodnoty (láska k bližnímu, úcta před stářím,) rovnost příležitostí, antidiskriminace, ikluzivní společnost, právní stát a TY JSOU SOUČÁSTI hodnocení.

    Jestli jsem na něco zapomněl, tak mi doplňte, ale nemyslím si,.

    • Zapomněl jste vysvětlit, jak se vám z odkazovaných dat udělal názor, že Němci žijí asi 7x lépe než Češi. Podělením pořadí ČR a Německa v tabulce? 😀

     • zkuste si o tom přečíst něco více, zjistíte to..:-) Kvalita života není že žijí ale jejich konkrétní měřitelné parametry…Kolikrát je větší pravděpodobnost, že v Česku bude….a můžete se podívat třeba na soudní systém, doba vyřízení jednotlivých sporů a skončíte u pravděpodobnosti, že se někdo dostane s JAMU nobelistou vůči absolventu Hedelbergu anebo Die Eberhard Karls Universität Tübingenu … I když vy tyto disciplíny moc nezvládáte, protože za typického reprezentanta německého průmyslu z hlediska spotřeby el.energie máte pár obráběčů kování pro nábytkářský průmysl:-)

      P.S. Už víte které myšlenky v Mein Kampfu jsou ty liberální? A jak lze abstrahovat liberální myšlenky v díle obsaženém samotnému chrarakteru díla, které pak předznamenávají toto dílo jako dílo liberální?

      • Račte si trhnouti protézou, kecale 🙂
       P.S. Protože jste se vrhl na porovnávání německých univerzit zrovna s JAMU, prozradím vám tajemství, blbečku. Janáčkova akademie múzických umění není univerzita, ale vysoká škola výhradně uměleckého zaměření, takže pravděpodobnost, že její absolvent získá někdy Nobelovu cenu se limitně blíží nule, elitní „vzdělanče“. S úrovní JAMU to ovšem, vzhledem k oborům, v nichž je Nobelova běžně cena udělována, nemá tu nejmenší souvislost.
       P.P.S Příště byste mohl zkusit porovnávat alespoň hrušky s jabkama, místo hrušek a kamení, elitní „vzdělanče“. 😀

       • Můžete začít zkusit porovnávat jak chcete, ani když tam najdete pravopisné chyby, nezmenšíte své skóre být 123.322násobně usvědčeným lhářem, počínaje cenami elektřiny německých průmyslových podnikům kde srovnáváte dodávky s kamiony (oboje se vám vleze do vaší kategorie náklaďák), ale i pak je můj příklad relevatnější než ten váš, na kterém nehauzítuju s číslama, ale představuji princip.

        Když jsme u toho příkladu, pak zopakuje pro případ neporozumění znovu otázku, kde se právě o ten princip jedná, a kde nemůžete hledat výmluvy – takže znovu

        P.S. Už víte které myšlenky v Mein Kampfu jsou ty liberální? A jak lze abstrahovat liberální myšlenky v díle obsaženém, na samotnému chrarakteru díla, které pak předznamená toto dílo jako dílo liberální?

        ****

        Ohledně srovnání kvality vzdělání, u nás a ve světě (v Německu) o kterém byla řeč,

        Dám vám to v češtině, jazykově jste vybavený mizerně, abyste pochopil jaký že princip TU PLATÍ – a to i i na JAMU snese srovnání s .např. Accademia Nazionale di Santa Cecilia v Itálii, kde působí takový zjev jako je Cecilia Bartoli nebo Hochschule für Musik und Theater München kde vystudoval jeden ze současných světových tenorů Jonas Kaufmann a proti kterým je JAMU jako STS Chojkovice-Brod,. Ale nebudu vás unavovat kulturou, kterou patrně vůbec nesledujete, protože je poněkud složitější nejen na chápání ale i na pouhopouhé vnímání.

        Pusťme se jen do vzdělání, které z ČR dělá trpaslíka v porovnání třeba se stejně velkými zeměmi Evropy. Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že rozdíl mezi univerzitním městem srovnatelných zemí jako třeba nizozemský Utrecht anebo belgický Leuven je každému návštěvníkovi patrná na první pohled.

        takže proč jsem si dovolil klasifikovat pozici kvality života v Německu a ČR 7násobně v neprospěch ČR? Např. pro toto. Ostatně je to na „absolventech“ kteří se zde pokouší argumentovat jako profláklí lháři anebo se zmůžou jen na fekál-genitálními vulgarismy, jasně patrné.

        ****

        200 nejlepších univerzit Evropy: jediná z Česka je 170.

        Žebříčku nejlepších evropských univerzit sestavenému specializovanou publikací Times Higher Education dominují britské školy. Na prvních třech místech žebříčku pro rok 2015-2016 jsou Oxfordská univerzita, univerzita v Cambridge a Imperial College v Londýně. Čtvrté místo patří švýcarskému institutu ETH v Curychu a na pátém je University College London (UCL). Británie má na seznamu 46 škol. Jako jediný zástupce z České republiky je na seznamu na 170. místě Vysoká škola báňská-Technická univerzita Ostrava.

        Měřítkem srovnání byla pro autory žebříčku úroveň výuky a výzkumu, množství citací použitých ve výzkumech, příjmy a mezinárodní pověst.

        Na seznamu je 200 škol a vysoké hodnocení se dostává také německým univerzitám. Na seznamu je jich 36 a téměř třetina z nich se umístila ve skupině prvních padesáti. Nejlepší německou univerzitou je Mnichovská univerzita (LMU), která je na desáté příčce.

        Itálie má na seznamu 19 škol a mezi prvních 50 se dostala jenom jedna, a to vyšší škola v Pise.

        V přepočtu na množství obyvatel mají na seznamu dobré zastoupení skandinávské země, zejména Švédsko a Finsko, reprezentované 11, respektive šesti institucemi.

        Times Higher Education srovnává vysoké školy také na celosvětové úrovni. V tomto žebříčku je 800 institucí a mezi nimi figurují také další české školy, které se do 200místného evropského seznamu nedostaly. VŠB-TUO je na tomto seznamu mezi školami řazenými od 301. do 350. místa. Vysoké učení technické v Brně a pražská Univerzita Karlova jsou ve skupině od 401. do 500. místa. V kategorii škol mezi 501. až 600. místem pak jsou ČVUT, Masarykova univerzita a Palackého univerzita v Olomouci, od 601. do 800. místa pak Vysoká škola chemicko-technologická v Praze, Univerzita Pardubice a Západočeská univerzita.

        Horší zastoupení mají východoevropské země. Mezi nejlepšími 200 evropskými univerzitami je jen pět institucí z Ruska, přičemž pouze jedna – Moskevská státní Lomonosovova univerzita – se umístila do 100. místa. Rusko má v přepočtu na obyvatele a HDP vůbec nejhorší zastoupení z 22 států, jichž se srovnání týká; hned po něm si nejhůře vedlo Španělsko, které má na seznamu jen pět univerzit.

        http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/skolstvi/200-nejlepsich-univerzit-evropy-jedina-z-ceska-je-170_375548.html

        ****

        Takže můžeme se utěšovat že na tom nejsme nejhůře, že je na tom někdo ještě hůře. Rusko:-)

        Podle toho je tedy ČR horší než Německo více než 7násobně, topiči elektrárenský.:-)

        Užijte si víkend v oparu z uhličitanů, průmyslovkáři z dob normalizačního nedostatku kvalitní odborné literatury.

        • Skoro bych odhadoval, že tady asi už všichni vědí, že máte problém se čtením, porozuměním významům slov a chápáním souvislostí, takže to nemusíte stále inzerovat. 😀

         • Zatímco vy na tvrdá data zvolíte ústup jako spraskany a usvědčený lhář.

          P.S. Jak je na tom Švédsko s důležitosti zemědělství co by ekonomického sektoru pro celkovou ekonomiku? Ze 2,4%?

          Co ten Mein Kampf, už jste našel ty liberální pasáže, nebo zase jen lžete jak Zeman o Peroutkove článku „Hitler je gentleman“? Nebo potřebujete víc času, eh, na hledání…DDD:-?

          • Jen směle dál, vyvracej vlastní smyšlenky trolíku! 😀

           P.S. Když už jsme u toho hledání a vašeho „dokazování“ lží, připomenu vám váš Ondřejovitě liberální styl diskuze, když vám docházejí argumenty :„Vaše odkazy ignoruji, jsou mi lhostejne asi jako kilo CO2 pro kotelnickyni učně při zatápění…“
           Tož tak elito, vzhledem k tomu, že vy svá pofidérní tvrzení zásadně nedokazujete, vymlouváte se, případně prcháte na Měsíc, a moje odkazy jsou vám lhostejné, neboť si stejně hodláte mlít svou bez ohledu na cokoli, nebudu vám nic hledat a tudíž ani nepotřebuji žádný čas. Hledej si sám, trolle. Nebo se zkuste zeptat vittty, coby autora, ale ten vás oprávněně pošle do prdele přímo a bez oklik. 🙂

       • Josef Šafařík:
        Začalo to v červáncích moderní vědy ,,osvětou k svobodě“ a končí to dnes osvětou k porobě.V minulých kulturách negramota byl předurčen k otročení,ve vědeckotechnické civilizaci negramota je nejtíž zotročitelný.Test inteligence měří ,,vlohu“ člověka dát se znevolničit.Test inteligence je vyčíslitelná jako rozumovost stroje,nikoli jako rozumnost lidské bytosti.

        • Copak test inteligence….
         Ale vzdělání je cesta, jak ojebat druhé a bezohledně a sobecky nejen žít na jejich úkor, ale klidně přežít s pocitem nadřazenosti na jejich mrtvolách.
         Hle, co napsalo kus výše to ondřejí hovno, Liduš:
         „………….kde položit život za vlast má větší hodnotu než vystudovat universitu a na základě získaných znalostí takovou válku jako civilista přežít 🙂“
         Ano, vrchol liberálně demokratických ctností.
         Chudák Ondřej pak nevěděl, co je to korporátní zmrd.
         Přitom…..si sám odpověděl.

    • Přesně vám chci napsat, co Oh.
     No ale s vaším vzděláním se nedivím, že nechápete základní matematické pojmy.
     Ještě se mi líbí…..ty křesťanské hodnoty.
     V těch budou Němci možná i třetí, ne?
     Jinak sranda, to se vám povedlo, ty ukazatele.
     Ty máte ale právě buď jen teoreticky, nebo jen pro někoho.
     Vaříte s vody, a žádné výzkumy idiotů na tom nemohou nic změnit….
     Zkuste se zeptat těch pozůstalých po zavražděných, nebo se zeptejte obětí násilí, jestli budou mít ty skvělé hodnoty….

 14. Stoji to tu za hovno, ale jsem zde rad….

  „Nejsme hrdý národ. Jenže jsme tu furt.

  Přišel Němec, pobyl a zase odešel a my jsme tady furt.
  Přišel mužik, pobyl, odešel a my jsme tady ještě pořád furt.
  Přišla Unie, pobude a až se rozpadne, my tu zase budeme furt. Těžko nás porazit, když nebojujeme. A žádný vetřelec nezvládne poslouchat naše vtipy déle jak čtyři sta let, to je vyzkoušeno.
  Nestojíme za moc, ale ještě pořád stojíme tady.
  To není špatné.

  Politika tady stojí za hovno. Svatá pravda. Politici jsou šmejdi, kradou a sousedovi, který je volil by patřilo dát po hubě. Ale je fakt, že je zvolil ve volbách. To znamená, že tady míváme volby. A že na politiky můžeš nadávat nahlas a nikdo tě nezavře?
  To není špatné.

  Žijeme v drahotě a bídě. Je to pravda. Všechno stojí peníze a těch nikdo nemáme dost. S bídou vyjdou naprosté většině jen na vlastní bydlení, placatou televizi,ledničku, mikrovlnku, pračku, počítač, mobil a aspoň jedno auto do rodiny. Hlady už tady nikdo neumřel sto let. Máme se tak zle, že jsme líní se za lepší prací odstěhovat z Brna do Ostravy, protože je to hrozně daleko a tady máme garsonku po babičce. Čtvrtina lidí má denně na cigára, polovina na benzin do auta a tři čtvrtiny na kořalku.
  To není špatné.

  Svatá pravda, šéfové obecně jsou na hovno. Pokud ale můžeš nadávat na šéfa,znamená to, že máš práci.To není špatné.

  Daně jsou vysoké. Jsou. Jsou nekřesťansky vysoké. Pokud ale musíš platit daně, znamená to, že jsi i něco vydělal nebo něco máš.Horší by bylo, kdybys nic nevydělal a nic neměl.Nakonec to není tak špatné.

  Zaměstnanci jsou líní nevděční parchanti.Ale pokud máš zaměstnance, kterým platíš, znamená to, že jsi borec, který dokáže vést firmu a vydělat tolik peněz, že může dát obživu dalším lidem.To není špatné.

  Zdravotnictví stojí za hovno. No samozřejmě. Na každém pokoji by měla být telka, všichni by měli mít bílé plomby a právo na okamžitou transplantaci jater. Takhle se musíme spokojit s tím, že pro nás v nouzi vcelku rychle dojede sanitka, že nás nejdřív zachrání a až pak se ptají po průkazce pojištěnce, že v nemocnici platíme jen za karbanátek a že v rámci pojištění dostáváme velice slušné a odborné služby.
  To není špatné.

  Počasí stojí za hovno. Naprostá pravda. V létě velké vedro, v zimě krutý mráz. Ale nemáme tsunami,ničivá tornáda ani zemětřesení.
  To není špatné.

  Příroda stojí za hovno. Pravda. Ani pořádné hory, ani pořádné moře, ani pořádná džungle. Ale zas tu nemáme na každém kroku jedovaté hady, chlupaté pavouky, moskyty, v lese na tebe neskočí hladový tygr a pravděpodobnost, že tě do Berounky stáhne krokodýl, je taky poměrně nízká.
  To není špatné.

  Celé je to tu na hovno. Je to přesně tak. Ale nikdo nás tu nedrží.Můžeme se kdykoli sebrat a odstěhovat se na jiné, lepší místo, kde bude všechno v cajku. A taky nám nikdo nezakáže se vrátit, když zjistíme, že takové místo neexistuje a mnohde je to i mnohem horší než tady. A to není špatné. Přes všechny ty výše popsané kruté hrůzy, ve kterých tady musíme žít,dokážeme každodenně řešit kraviny, jako kdo je baníkovec a kdo sparťan, že v televizi dávají ptákoviny a dokážeme se smrtelně vážně hádat a urážet kvůli tomu, že jeden chce DPH zvednout o procento a druhý o dvě snížit.I přesto si lajsnu prohlásit, že se tady máme jako prasata v žitě, v nejklidnějším koutě galaxie. Nic důležitého tu nemáme, takže nám to nikdo nechce vzít. Nic nám zas tak moc nechybí, takže sami na nikoho neútočíme.Nejsme bůhvíjak bohatí, aby se nám sem stěhovaly hladové hordy, a nejsme zdaleka tak chudí, abychom se ve stěhovavé hordy proměnili sami. Díky tomu všemu sice nedržíme jako národ moc pohromadě, ale zase nás nikdo jako jedince nijak neomezuje a nemá tendence násilím sjednocovat. Pokud existuje na světě místo, kde se může každý v klidu a svobodně rozhodnout, čím chce být, jak chce žít a čeho chce dosáhnout, je to tady. Můžeme studovat, cestovat, podnikat, pracovat, chlastat pivo, dělat cokoli, co chceme. To není špatné. Akorát možná neškodí si to sem tam připomenout. Líbí se mi tu.
  Zůstanu tu i příští rok.“

  Ringo Čech

  • tento vyučený opravář televizí má pronikavý intelekt pojmenovat věci aby mu vyšly tak, aby on sám nevypadal jako blbec, a zároveň nepopudil proti sobě ty, kteří jsou právem přesvědčeni, že oni jsou těmi neposlednějšími losery (na rozdíl od hochštaplerů jako je pan „Ringo“) což je vlastnost, kterou by využil výborně v politice….Nebyl on se svým vzděláním někdy poslanec?

   • COŽE???
    Ringo Čech že je jen opravář televizí?
    No to je nicka, lůzr, to je…..to je….
    Nemám slov!

     • Ty vole, no tak obyčejný bezvýznamný zbytečný opravář televizí si založí kapelu a někde hraje a baví lidi, a pak jde dokonce do politiky…..
      No hrůza, kdo ví, jestli má vůbec maturitu, co?

    • Tak obludné nuly by měli lepší lidé nechat popravovat, fuj, že si Ringo dovolí otevřít svou nevzdělanou hubu!

  • Jejda! To je přece popření tezí zdejší většiny, že to tu stojí za hovno, za hovno, za hovno a tečka.
   Nanejvýš se dodává, kdo nebo co za to může.
   Fakt je, že slovo hovno je Františkovo nejoblíbenější a nejpoužívanější, když si to potřebuje s někým vyřídit. Třeba s přírodou:
   „Jel jsem na hory, kde byl poprašek, bylo tam aspoň bílo. Šel jsem na zápraží a volal jsem do krkonošskýho údolí: Hovno, hovno, hovno! Do prdele, kde je sníh? Bylo mi to houby platný, tak teď jsem si říkal, Když v únoru hlásili, že bude ochlazení, tak jsem si říkal, že pojedu zase na chalupu, třeba tam zažiju chumelenici, kterou miluju. Jel jsem, chumelenice tam nebyla, byl reverz. Bylo tam sluníčko, zato v Praze sněžilo, byla vánice dva dny a já jsem tam seděl na zápraží a řval jsem: Hovno! Do prdele! Kde je sníh? Příroda, to jsem jí to dal, ta musela čumět!“

   • Je to fekální fetišista:-). Nebo začal v dětství pozdě mluvit a nerozvinula se u něj dostatečná slovní zasoba. Tím trpí především lidé z maloměsta ale i lidé co jim rodiče večer namísto předčítání pohádek komentovali výši svých vyplat za socialismu:_)

 15. Pre Anglosasov boli Slovania vždy menejcennou rasou a tak sa ku nám aj správajú.Také potraviny akými kŕmia nás by si nedovolili ponúknuť žiadnemu migrantovi,ani tomu ktorý priplával zo subsaharskej Afriky.Potravinový apartheid a jasná diskriminácia na základe etnického a národnostného pôvodu.Hrubá urážka všetkých občanov bývalého socbloku.Hajzli!!!
  http://www.srspol.sk/clanek-evropske-hodnoty-jsou-shnile-brambory-a-podradne-jidlo-pro-slovany-14740.html

  • Z Tartárie.sk/doufám, že se tu někteří osypou/:
   Čo sa týka postoja Anglosasov je dobré si prečítať knihu Platóna Lukaševiča (Платон Лукашевич) „Prečo Angličania nenávidia Slovanské národy“. Platón Lukaševič žil v 19. storočí a bol spolužiakom Gogoľa. Napísal veľa dobrých kníh, v ktorých dokázal starobylosť Slovanov a našej Kultúry. Hoci sa o ňom v oficiálnych bábkovo organizovaných zdrojoch nedozviete, kópie jeho kníh si môžete zadarmo stiahnuť z ruských aj ukrajinských stránok. K pôvodu Angličanov len krátko, spomenutá Lukaševičova kniha má totiž len niečo viac ako 20 strán, takže si ju môže prečítať každý skutočný záujemca. Sú výsledkom genetického šľachtenia, ktoré začalo niekde v oblasti starej Číny. Cieľom bolo vyšľachtiť ľudí, ktorí budú na genetickej úrovni nenávidieť Slovanov a použiť ich na naše zničenie. Postupne prešli Eurázijský kontinent a dostali sa – už ako Anglosasi – na Britské ostrovy. Tu vyhladili majoritné slovanské obyvateľstvo, Britov, ale iba mužov. Ženy použili na genetickú tvorbu nového národa. Tomuto náporu sa vtedy ubránili iba Škóti a v menšej časti Welšania. Ak sledujete prednášky Davida Ickea, tak ste si určite všimli, že v svojich prednáškach tvrdí, že v starom jazyku bol názov DON názvom rieky. Je to pravda, a platí to pre náš starý jazyk. Don ako „Rieka“ dodnes existuje, v podstate aj Dunaj sa v nemčine povie DONau, pričom toto meno dalo názov aj dnešnému názvu LonDON. Etymológia názvu Londýn je totiž opäť vysvetliteľná v našom starom jazyku, staroslovienčine. Mesto, ktoré leží v lone rieky (ústí) sa jednoducho volalo Lono Donu, t.j. LonDon. A volá sa tak dodnes. V tomto prípade vám opäť odporúčame si pozrieť prednášky Davida Ickea. A čo sa týka rozdielu medzi Germánmi a Angličanmi, rozdiel je veľký. Zatiaľ čo Germáni boli tiež umelo vytvorení ako národ, geneticky sa iba pomiešali aminokyseliny. Germáni teda nemajú geneticky zakódovanú nenávisť voči Slovanom. Oni iba boli – napríklad v minulom storočí dvakrát – zmanipulovaní Anglosasmi tak, aby zaútočili na Slovanov. No Anglosasi cítia voči nám nezmieriteľnú nenávisť, ktorú ani nevedia vysvetliť. Nás chcú zničiť a naše ženy potrebujú iba na „odchov“.

   • Byla jsem v Anglii rok, a protože jsem netopejr, cítila jsem tu nepřízeň ve vzduchu. Moje dcera tam byla na setkání Nigela Farage s občany a vrátila se rozčertěná, protože žabička, jak mu v naší rodině přezdíváme, mocně emotivně varoval před východňáry, o černém lůně řeky ani ťuk. No, dcera už je, po 13ti letech v siré cizině, zpátky a monitoruji, že se hodně Čechú z celého světa vrací. Minulý týden u nás byl na návštěvě Skot s rodinou a chce se sem přestěhovat. Proboha, proč asi? Když tam mají takový prachy. Vitto, leze ti to palice?

    • Ale jo, leze.
     Teď tady byl Čech co už asi 40 let žije v Německu a ten říkal, že Německo skončilo.
     Všude bordel, negři, anarchie. (Hamburk)
     Chce se vrátit do rasistických Čech, což by ani nebylo tak zvláštní, jako to, že má za ženu jihoamerickou indiánku….
     Ani nevím, jestli ještě má, měl jsem se ho zeptat.
     A celkově se bavím s lidmi….
     Jedna letuška si vzala Francouze a ti také uvažují, že zůstanou se třema dětma tady. (neumí kromě ní slova česky)
     Proč?
     Protože chtějí mít děti mezi bělochy.
     A ti žili, jak jsem to pochopil, už leckde, nejen ve Francii….on byl dokonce někde z Martiniku, nebo kýho ďasa….
     Na prachy pak sere pes, když jsou kolem samé černé nepřizpůsobivé, agresivní a arogantní držky, co jim ještě místní fízlové a politici drží prst v prdeli!

     • V Hamburgu v hypermarkete boli Nemci zase Obohatený.Nejakýkardiológ alebo neurológ tam operoval nožom(alebo mačetou).Jedného človeka zabil a niekoľkých zranil.Ide o psychicky narušeného osamelého vlka,ktorého národnosť je neznáma,len svedkovia vraj počuli,ako pri „operovaní“reve „Alláhu Akbar“.Nemci sa teraz pochytajú za ruky a s dôverou k Merkelovej sa vysmejú teroristom.Teroristi!Nás neporazíte,lebo my vás budeme milovať aj keby ste nás všetkých vykynožili.

 16. Digitální budoucnost 4.0 v provedení budapešťské dopravní společnosti BKK a systému dodaného německou firmou T-Systems (dcera Deutsche Telekom) úpí pod strašlivým útokem „hekrů“. Smál bych se, kdyby tupost managerstva BKK a T-systems nedosahovala takových výšin, že přebíjí i „schopnosti“ jejich takzvaných „vývojářů“. 😮

  • Astře, ten ze sebe ve chvílích, kdy se přestane kontrolovat dělá takového vola, že je ho radost číst.
   Nejlépe to jde ale Ohovi, to je děsná legrace, totiž podle všeho je energetika jedna ze silných stránek Oha, a naopak Ondřej je v tom úplné tele.
   To mu nijak nebrání, aby se právě tématicky právě v tomto chtěl vermomocí utkávat.
   Ten nemá soudnost, ten kretén, fakt že ne!

  • Já to zkoušel, ale ono je to s Ondřejovými nevyžádanými slovními průjmy tak trochu jako s uranem. Vrší se to na jednu hromadu, dokud to nepřekročí kritické množství.. a bum!. 😀

  • Dobré a poučné video.Nemenej dobré a poučné je aj toto:

   • Tarasi jako ukazka co umi nejlepe „mladolevicacke“ hnuti nejdemokratictejsich emerickych juvenilu jsem si to prohledl jeste nez jsi to sem dal,
    ale neodvazil jsem se, abych neprovokoval nejnizsi ozarene pudy 🙂

   • Zajímavé…
    Všiml jsem si těch narušitelů, těch levicových neonacistů.
    A všiml jsem si jich už kolikrát…..no, jak jsem četl ten Mein Kampf, myslím, že chápat to začínám až postupně.
    Jde o to, že doba jeho vzniku, tedy 20 léta v Německu, jsou dost podobná dnešnímu Německu.
    Hitler tam až foglarovsky popisuje začátky NSDAP a jejich schůze, rvačky a provokace od „rudých“…
    Jak vzniká tak monstrozní totalita, jakou německý nacismus nechybně byl, ta otázka je dnes asi velice na místě.
    Hitler pochopil- a v té době to musel pochopit….zdá se to samozřejmé, ale jak vidno, ne každý pochopí princip doby, tedy Hitler pochopil, že násilí se může bránit jedině násilím.
    A DS a po té NSDAP násilí vystavena byla, byla to partaj o pár lidech, ale reprezentovala určitý směr, dejme tomu reprezentovaný též veterány ze Stahlhelm.
    Hitler najal rváče z těchto struktur a těmi nejprve chránil vlastní politická shromáždění, a když se konečně zviditelnil- ale bez těchto rváčů by se mu to nepovedlo- tak si ho všimli „nahoře“.
    Ludendorf byl dost celebrita, např.
    Postupně převzal iniciativu a násilí pak používal expanzivně, tedy to byli nacisté, kteří narušovali shromáždění politických oponentů, nakonec jich pod Röhmem sloužilo na 3 miliony.
    Dnešní „levičáci“ používají tyto metody také, tedy používají násilí proti politickým oponentům, ale na rozdíl od NSDAP jsou už ve fázi, kdy mají podporu ze strany vlády a oligarchie, nemuseli si nic vybojovat, takže to jejich hnutí je logicky od počátku nemocné, dostali zadarmo svou moc a stát je chrání.
    No…nevím, jestli jsem moc neodbočil, ale tohle se mi honí hlavou, když píšu o euronacismu a opoře myšlenek a činů eurolevice v Mein Kampf.
    Třeba i EU je něčím, co Hitler neměl, je to správní jednotka pod přímým vlivem Německa, takže rozhodnutí Německa, protiprávní, to připomínám, brát migranty bez jakýchkoliv stropů, se netýká jen Německa, ale všech jeho sousedů a též jejich sousedů.
    Koukněte třeba sem

    Měl by naskočit projev Frauke Petry, to tam bylo v nabídce po tomto odkazu.
    Ani jsem na to nejprve nechtěl koukat, ale zaujalo mě to…je to půl hodiny.
    Frauke je trošku …jak to říci, manipulativní, ale ti mladí, co jim tam dává prostor jsou totálně out, bez argumentlů, vlastně argumentují jen svými naivními představami, odpovídajícími jejich věku.
    Současné Německo je vlastně řízeno myšlenkami 20 leté mládeže, naivitou a nezkušeností, výsledek tomu samozřejmě odpovídá.

 17. Všude je to samej rasista a islamofob.

  Server The Altantic našel a vyzpovídal v německém Kolíně nějaké vzdělané Syřany a Kurdy – a ouha, zase to jsou samí islamofóbové a možná i skrytí rasisti.
  „Většina mešit v Kolíně nad Rýnem se podle Dersewiho příliš zaměřuje na identitu. „Oni se pouze snaží získat více lidí do své skupiny a udělat je stejnými jako jsou oni.“
  „Jsme v roce 2017. Naše náboženství musí dohnat dobu. Tito lidé žijí jak před tisíci lety. Jediné, o čem mluví, jsou zvyky a tradice,“ říká Alyusufová.
  „Většina muslimů zde je úzkoprsá. Oni vás donutí nenávidět náboženství “ říká 29letý Syřan Sowmar Kreker. „Všichni mluví o tradici a společenských očekáváních. Nehovoří o víře jako víře, víře jako skutečném náboženství.“

  Zdroj: https://globe24.cz/svet/36542-nemecti-muslimove-jsou-sto-let-za-opicemi-a-meli-by-se-snazit-se-vice-integrovat-uderili-uprchlici

 18. Súd EÚ odmietol politiku otvorených dverí.
  Európsky súdny dvor v stredu potvrdil právo členských štátov EÚ deportovať neúspešných žiadateľov o azyl do prvého štátu EÚ,do ktorého migrant vstúpil.Potvrdil platnosť Dublinských dohôd,podľa ktorých musia imigranti požiadať o azyl v prvom členskom štáte EÚ,na ktorého územie vstúpia.V praxi to znamená,že Merkelová dostala od ESD poriadne poza uši.
  Teraz nastane situácia,že v EÚ sa prestanú rešpektovať rozhodnutie ESD,alebo nastane v Grécku a Taliansku vzbura,konflikty a pravdepodobne aj krviprelievanie.Zašlo to už príliš ďaleko a bez použitia násilia je náprava nemožná.Takže skôr to dopadne tak,že Merkelová a spol.si do rozhodnutia ESD vytrú riť a z EÚ sa stane spolok štátov a štátikov,kde neplatí žiadne právo už ani „pro forma“.“Demokracia“opäť zaplače.
  http://www.telegraph.co.uk/news/2017/07/26/eu-court-rejects-open-door-policy-upholds-right-member-states/

  • Pravda to sice není ale zase je to liberálně demokratické….
   Na západě negry milují, a negrům otročí.
   Tak musí mít negra všude.
   Ale jako i za nacismu vznikaly u mládeže skupiny, které na nacismus sraly, třebaže v něm byly vychovány, tak další mladí, by měli podle všech biologických pravidel proti negrizaci protestovat.
   Samotným negrům se do té doby uchvátit moc nepodaří, protože jejich moc nespočívá v jejich schopnostech, ale v genetické chybě u bílých, nebo- jak už jsem psal- u nějakého evolučního zpomalovače u vyspělejší civilizace.
   Copak o to, mládež negry zavrhne, a mohlo by to skončit, ale neskočí, protože verbeže už bude příliš.
   Co se stane, si každý umí představit sám…..ale radost z toho nikdo mít nebude.

   • Verím,že sa nedožijem natočenia filmu v ktorom budú hrať Pattona,Eisenhoowera, Montgomeryho, Roosvelta a Churchilla černosi,Stalina,Žukova a generála Svobodu austrálski aborigéni a v ktorom budú bieli len ich pucflekovia a vykonávatelia podradných prác v US armáde..A Hitler so svojou generalitou budú samozrejme tiež belosi.

    • Raději i císař Hirohito se svým štábem.
     Až budou třeba natáčet film o Nankingu, budou japonští vojáci běloši, heterosexuální k tomu, aby se třeba neurazili asiaté….

 19. Na Novinkách zas psali:
  Americký deník USA Today dokáže pobavit. Ve článku o novém válečném filmu Dunkerk (mimochodem velmi dobrém) si posteskl, že režisér Christopher Nolan nedal hlavní role černochům. A navíc mezi námořníky a válečnými piloty je prý málo žen. To by mohlo někoho urazit.

 20. Opet jedno z nejlepsich mest v Nemecku 😦

  Úřady věděly, že se útočník z Hamburku radikalizoval, akci ale nečekaly
  Bezpečnostní činitelé věděli o radikalizaci útočníka z Hamburku. V současné době nemají poznatky o tom, že by byl zapojen do nějaké širší sítě.
  V sobotu to uvedly německé úřady. Muž v pátek odpoledne s mačetou v ruce napadl zákazníky obchodu v hamburské čtvrti Barmbek.
  Jednoho člověka zabil, další zranil.

  Muž vtrhl do obchodu Edeka na ulici Fuhlsbütteler Strasse. Podle svědků křičel Alláhu akbar (Bůh je veliký), což při svých útocích volají islamističtí radikálové.

  „K motivům pachatele můžeme v tuto chvíli říci, že na jedné straně existuje spojitost s náboženskými motivy – islamistickými.
  Na druhé straně máme informace o psychické labilitě (útočníka),“
  uvedl na sobotní tiskové konferenci hamburský radní Andy Grote zodpovědný za vnitřní bezpečnost.

  PS
  Ejhle novinka. Sice je pořád ještě psychicky narušený, ale už přiznávají, že je muslim.
  Pokrok. Ještě chvíli a přestanou lhát úplně.
  Hezky weekend 🙂

  https://www.novinky.cz/zahranicni/444858-urady-vedely-ze-se-utocnik-z-hamburku-radikalizoval-akci-ale-necekaly.html?source=FBS

  https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/444864-utocnik-z-hamburku-byl-odmitnuty-zadatel-o-azyl-nuz-ukradl-primo-v-supermarketu-z-regalu.html

  • Pozor na nektere noviny !
   Hamburský útok radikálního migranta vnáší sůl do ran Merkelové. Může ovlivnit německé volby.
   rika clanek.
   Pouze jeden z millionu mirumilovnych muslimu a ze by to ohrozilo mirumilovnou mutti Merkel ?
   Nesmysl! Na silnicich umiraji rocne tisice a Merkel to neohrozuje, jak by mohl jeden krikloun hlasajici „Allah Akbar“.

   Útok v severním Hamburku, při kterém odmítnutý žadatel o azyl jednoho člověka zabil a dalších pět zranil, v Německu znovu rozdmýchal debatu o migraci. Několik týdnů před parlamentními volbami se z ní stává téma číslo jedno, které by mohlo ovlivnit preference stávající kancléřky Angely Merkelové. Policie už řekla, že pozadí útoku bylo nejspíš náboženské.
   Detailů o samotném útoku zatím příliš není. Ví se, že pachatelem byl 26letý Ahmad A. ze Spojených arabských emirátů, který podle svědků křičel heslo Alláhu Akbar, když utíkal ze supermarketu, ve kterém bodal do kolemjdoucích. Poté ho ostatní lidé na ulici zastavili. Policie dnes uvedla, že u útočníka vidí náboženské motivy činu, muž je zároveň psychicky labilní.
   Co bylo primární příčinou incidentu, stále není jasné.
   Co bylo primární příčinou incidentu, stále není jasné.?
   Podle starosty města byl čin motivovaný nenávistí, terorismem ho nicméně zatím nikdo oficiálně nenazval.
   Spravne ! Konecne se se slovem TERRORISMUS zacina pracovat vice opatrne !
   „Tito útočníci chtějí otrávit naši svobodnou společnost strachem,
   ale nepovede se jim to,“ cituje starostu Olafa Scholze německá verze serveru The Local.

   https://www.info.cz/svet/hambursky-utok-radikalniho-migranta-vnasi-sul-do-ran-merkelove-muze-ovlivnit-nemecke-volby-13584.html

   Hezkou letni nedeli 🙂

   • Srandovné je,že médiá,keď už boli nútené priznať,že išlo o mohamedána zdôrazňujú,že sa jednalo o Palestínčana.Napriek tomu,že sa narodil a žil v Emirátoch.To akože má byť nejaká „poľahčujúca okolnosť,že je Palestínec,alebo čo?

    • Ano peter,
     o Palestincich je znamo ze jsou to nasilnici uz podle jmena z principu
     a od roku zalozeni Israelskeho statu se s tim i rodi.
     Pro nekoho pritezujici pro jineho polehcujici okolnost .

 21. Už to začalo. Estonsko, známe tím, že mají plne elektronickou administrativní agendu státní správy, tzv.eGovernment, zahájilo pilotní projekt provozu autobusu bez řídice. Na projektu se podílí privátní sektor.

  http://news.err.ee/609947/driverless-buses-to-make-tallinn-debut-on-saturday

  Průmysl 4.0. bude mit zásadní dopady na ekonomiku, bude to revoluce s většími dopady na svět a lidské žití než VRSR anebo použití atomové bomby.

  Zmena, kterou tyto technologie přinesou do života budou znamenat jiné pojetí lidské práci, jeji předefinování, protože ta bude už ne měřená cennosti jejího využití, ale v zásadě tím, jestli má smysl aby se ji říkalo lidská a zjaké z míry a v jakých oborech má práce vůbec své opodstatnění aby ji vykonávali lidé.

  Člověk nebude jako doposud výhradní nositel lidské práce, a tím i z hlediska sociální antropologie a namísto klasického vzděláváni (ktere určiti lidé ke svemu životu nepotřebují, protože současná ekonomika ještě dávala smysl vykonávat primitivní lidské práce za nízkou cenu, do budoucna bude některé cinnosti vykonavane lidmi drahé a celkově neefektivní provozovat i zadarmo a nekteri lidé tudíž budou z hlediska svých schopností pro výdělečně činnou práci výlozene nevhodní) takze namísto vyssiho odborného vzdělávání by mela nastoupit andragogika.

  Existují plány jak lidský potenciál schopností a kde dále využít. Technologie, vyroba a administrativa to už budou omezene. Takže jedine sektor služeb. Ten je odvozen od slova složit, tj. bude se jednat do budoucna o výhradně pronajmutí si lidské síly pro své VLASTNI pohodlí jinými lidmi, těmi, kteří za to tento lidem budou platit. Jestliže Marx (nesmyslné) zkonstruoval definici „vykořisťování“ v podobě průmyslové výroby, kdy zásadní hodnotou byla použita technologie a PRIDANA hodnota lidské práce byla u továrního dělníka minimální (jak vidíte u toho, že ta je lehce nahraditelná), pak bude zajímavé z hlediska politické ekonomie a filosofie zapremyslet, jestli když si nechám od nekoho umýt okna, jestli ho tím více nevykoristuju (ne z hlediska ekonomického, protože když mu dám 8,5 € jako německou min.mzdu tak je to adekvatni cena za tu práci) ale jestli se nejedná spíše o sociální hierarchizaci nadrazenosti a podřízenosti kasty sloužících lidi lidem obsluhovanym, kdy ti co.si nechávají posluhovat by si většinu těch činnosti dokázali udělat sami, ale tímto způsobem dávají najevo své nadřazené sociální postavení. Takto pojatou filozofii jakéhosi postmarxismu, bych aspoň chápal pro svá vychodiska v ideologii utopických egalitarskych ideologů, že az materialni rovnost dá vyniknout skutečnou kvalitu ducha.

  Takže na tyto otázky nových společenských otázek se je v souvislosti s industry 4.0. připravit.

 22. Musulmanský víkend v Německu pokračuje.
  V pátek vraždil Allahu Akbar v marketu EDEKA a v sobotu jini verici střileli v německém městě Konstanz !
  Střelba na diskotéce v Kostnici, dva mrtví.
  https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/444891-strelba-na-diskotece-v-kostnici-dva-mrtvi.html

  PS
  Cim vic techto projevu Allah Akbaristu
  tim mene budou obyvatele CR Slovenska Polska Madarska vstricni k povinnemu pridelu vyznavacu jinych kultur
  tim mene budou lide chapat „mutti“ Merkel !

 23. Kancelář pro uvádění románových příběhů na pravou míru mi zaslala následující vyjádření:
  Tyto autobusy bez řidičů
  začnou v sobotu 29. července obsluhovat omezenou trasu v Tallinnu.

  V rámci estonského předsednictví v Radě EU bude krátce po sobotním poledni. zahájen provoz „autobusů“ bez řidiče EasyMile v centru Tallinu Kyvadlová doprava má být v provozu do konce srpna.
  V sobotu 29. července zahájí autobusy bez řidiče, které budou obsluhovat omezenou trasu mezi zastávkami Mere Avenue a Tallinn Creative Hub (Kultuurikatel), provoz ve 12:30 a budou pracovat až do 15:30. Kyvadlová doprava v této trase pak přejde do pravidelného provozu v rozsahu:
  pondělí – sobota v době od 8:30 do 17:30.

  Automatizovaná kyvadlová doprava je prezentována v rámci předsednictví Estonska v EU, k jehož prioritám patří vývoj technologií a jejich dopad na společnost, Přeprava bude zdarma pro každého. Trasa bude obsluhována současně dvěma autobusy, z nichž každý má kapacitu osmi cestujících.
  V každém autobusu bude průvodčí, (přítomnost je povinná podle Dopravního řádu), aby vysvětlil cestujícím technologii bez řidiče.
  Pilotní projekt, v rámci něhož bude kyvadlovka bez řidiče provozována do konce srpna, má stát přibližně 100000,- €, z nichž dvě třetiny pokryje soukromý sektor.

  http://news.err.ee/609947/driverless-buses-to-make-tallinn-debut-on-saturday

  Kancelář pro uvádění románových příběhů na pravou míru dále podotýká: „na základě skutečnosti, že trasa těchto „autobusů“ bez řidiče je po většinu trasy vedena buďto po tělese momentálně neprovozované (z důvodu opravy) tramvajové trati, nebo ve vyhrazeném pruhu odděleném zábranami od ostatní dopravy, lze vyslovit odůvodněný předpoklad, že na dostatek minimálně vzdělaného a levného obslužného personálu si kosmopolitně migrující liberální „gentlemani“ 4.0 budou muset ještě nějaký ten čas počkat.“

  • Někdo si třeba myslí, že k provozování autobusu je potřeba…řidič.
   A tím to hasne.
   Takový „někdo“ je ale pěknej blbec…..

   • Také máte pravdu. Není ale jen blbec, je především člověk co nemá dostatečné informace, protože je ve své omezenosti neumí..

    1)Vyhledat
    2)Přeložit, jsou-li publikovány v cizím jazyce
    3)Pochopit jejich dopad na ekonomiku a sociální politiku

    Bahn plant Züge ohne Lokführer

    Die Bahn will in wenigen Jahren Züge ohne Lokführer auf die Schienen schicken. Die ersten Pilotprojekte laufen, sagt Bahnchef Rüdiger Grube im Gespräch mit der F.A.Z.

    Die Züge der Deutschen Bahn werden in einigen Jahren ohne Lokführer durch das Land fahren können. „Ich rechne damit, dass wir 2021, 2022 oder 2023 so weit sind, dass wir in Teilen unseres Netzes vollautomatisch fahren können“, sagte der Vorstandsvorsitzende der Deutschen Bahn, Rüdiger Grube, der F.A.Z. in Berlin: „Das autonome Fahren ist in einem komplexen Schienensystem, in dem schnelle und langsame Personenzüge sowie Güterzüge fahren, schwieriger als bei einer U-Bahn – aber es ist möglich. Die ersten Pilotprojekte laufen, ein Testfeld haben wir bei der Erzgebirgsbahn aufgebaut.“

    Das autonome Fahren sei aber nur ein Aspekt. Die Bahn wolle die Daten, die sie gewinne, besser nutzen. Um neue datenbasierte Geschäftsmodelle zu fördern, arbeitet sie mit Start Ups zusammen. Sie sollen künftig mehr Freiraum bekommen. „Wir planen die Gründung einer sogenannten Digital Venture GmbH, weil uns seit längerem klar ist, dass Start Ups ein eigenes Umfeld brauchen“, sagte Grube. Die Ideen reichen von einer digitalen Mobilitätskarte bis zum elektronischen Handel.

    • Je rozhodně zajímavé, jakým tempem prcháte od autonomních autobusů na železnici k vlakům bez strojvůdce. Dokonce i markeťák 4.0 by mohl chápat drobný, zajisté bezvýznamný rozdíl mezi autonomním automobilem a vlakem. 🙂

  • To bezesporu. Je to pilotni, tedy zkušební projekt. Stejně jako zkusebni zavedeni zakladniho nepodmíněného přijmu ve Finsku. Na jeho plné zavedení (tedy tam, kde budou ekonomové a sociologové dostatečně vyslyšeni, ze průmysl 4.0. bude tak výraznou změnou ve fungování ekonomiky, že bude nutné přijmout i taková sociální opatření, že klasická podpora pro nezaměstnané nebo už jinak dobře fungující „Kurzarbeit“, stačit samy o sobě nebudou.)

   Týká se to samozřejmě těch, jejichž profesní a oborová nekonkurenceschopnost bude pak záležitostí i ne jinak ekonomicky slabších z důvodu nedostatečných kompetencí daných nedostatečným vzděláním či profesní obsolencí svého současného působení:-).

   Možná pak bude zaměstnání v těch službách třeba jen placeného spolupracovnika nejake redakce při ideovém uvádění zpráv (pak už jakýchkoli zpráv) na „pravou míru“, jedinou možností výdělečně cinneho pusobeni, takže praxe bude zajisté vyžadována a je dobře že se ji věnujete:-)

   • Oprava….Na jeho plné zavedení (tedy tam…..), si také budeme muset ještě chvíli počkat. To neznamená, že není jediným řešením, které v omezené formě funguje už dnes.

    • Jj, asi jako byste se pokoušel založit transatlantické aerolinie s flotilou letadel od bratří Wrightů. 🙂

Komentáře nejsou povoleny.