Ovzduší

Včera jsem měl výročí. Smutné. Čtyřicet devět let od svatby. Kdybych se z toho včas nevykroutil, tak mým virtuálním dětem by teď bylo okolo osmačtyřiceti, což značí, že mým vnukům by mohlo být přibližně třiadvacet –  a pravnuci/čky by pomalu přestávali/y kadit do plínek. Kristepane!

Poučen jsem už potom fungoval jenom jako kukačka, realizoval jsem se v cizích hnízdech, a proto jsem vskutku hoden opovržení.

Má to ale jednu výhodu: na současný svět se dívám přes objektivně nastavené brýle, nezkreslené nějakým ťuťuňuňu, paci paci pacičky. Úplně mi schází ono omlouvání chování současné nejmladší generace (o Husákových dětech ani nemluvě) těmi, kteří v těchto generačních útvarech mají svá želízka a nechtějí si přiznat odpovědnost za jejich zprasenou výchovu.

(Samozřejmě, i zde platí zákaz paušalizace, házení do jednoho pytle, nepochybuji, že vy jste své potomky vedli k tomu, aby byli hodní, neagresivní, vstřícní, soucitní, za což by vám samozřejmě měli nakopat zadky. Platí zde totiž jediný správný pedagogický postup, uplatněný Vlastimilem Brodským v Bílé paní, když učil své děti lhát.)

Co se mě týká, prožil jsem polovinu aktivního (pracovního) života v totalitě, polovinu v nové době. Halb und Halb, jak zněl název populárního východoněmeckého chlastu. Už se ani nepamatuji, z čeho to bylo smícháno.

A – jak už jsem několikrát sdělil – kdybych si měl vybrat, ve kterém režimu bych chtěl dožít, zvolil bych si odbornou zdravotnickou péči doktora Husáka.

Tohle skutečně realistické konstatování mě samotného mrzí. S komunisty jsem nevycházel nejlépe, pokud se tak dají nazvat dva vyhazovy ze zaměstnání kvůli politickému držkování. Ale k lopatě jsem nemusel, vždy jsem našel zaměstnání v oboru, i když to bylo spojeno s dojížděním a šlapáním bláta po stavbách. Někdo to dělat musel a soudruhům se mezi dělný lid nijak moc nechtělo.

Přes tyto nepříjemné zkušenosti bych se skutečně raději svěřil do péče minulého režimu. Nikoliv kvůli jeho kvalitám: nedostatky v řízení hospodářství díky debilnímu stalinskému modelu plánování byly někdy až tragikomické, mohl bych vyprávět, v oblasti lidských práv komunisté vykazovali až zločinné chování (a to nejenom v padesátých létech), nedostatkové zásobování obyvatelstva v širokém sortimentu zboží bylo pověstné, závislost na Moskvě ponižující, upřednostňování dělníků zhoubné pro pracovní kázeň, zaostávání za kapitalistickým světem fatální – a přesto bych zase rád zaslechl rozhlasovou znělku „Kupředu, levá“, pak se dozvěděl, že generální tajemník Komunistické strany Československa a prezident Československé socialistické republiky doktor Gustáv Husák setrval s nějakým opičákem v družném a přátelském pohovoru, ve kterém se řešily otázky zajímající obě strany…

Zbláznil jsem se?

Musím teď podotknout, že díky tomu, že jsem v životě dost čile hejbal zadkem nejenom v kukaččích hnízdech, ale i na roli Tarasově dědičné, nemohu si na zajištění své existence vůbec stěžovat, mám se zřejmě lépe, než většina obyvatel kotliny (samozřejmě, na dovolenou v Karibiku a BMW vyšších tříd to není, ale kdybych chtěl…)

Tak proč tenhle resentiment?

Je to v ovzduší. Mladé generaci to nikdo nevysvětlí, ale gigantická a jinak škodlivá, patologická rovnost mezi lidmi v příjmech i v jejich postavení v socialistické společnosti zřejmě způsobila, že se k sobě většinou chovali lidsky, vstřícně, přátelsky, rozumně, i když to mělo za následek ono již popsané zaostávání. Úředník, vedoucí pracovník, politik nebo soudce si nemohl dovolit ta svinstva, která si dovolují dnes, neboť nad nimi se vznášela trestající ruka partaje, u které si bylo možno stěžovat a před touto stolicí měl skoro každý, i ten nejposlednější ubožák, postavení pracujícího. A pak následoval ten známý telefonát tak ty nám, soudruhu, nasíráš pracující?, po němž se nejedna sebevědomá řiťka pevně sevřela.

A zase naopak – extrémní příjmová a majetková nerovnost, kterou záměrně, kriminálně a zbytečně zavinili pravicoví politici po listopadu, způsobila to, že se lidé k sobě chovají jako prasata. Systémová záležitost.

Tento paradox v rozdílném ovzduší ve společnosti za bolševika a dnes je samozřejmě řešitelný cestou kompromisu mezi oběma systémy, ale kdopak by dnes chtěl získávat body nějakým sociálně-tržním hospodářstvím, když v Kauflandu jsou ve slevě kuřecí prsní řízky.

Reklamy
Můžete si uložit odkaz příspěvku mezi své oblíbené záložky.

320 thoughts on “Ovzduší

  • Si me predbehl pokud jde o Halb und Halb Likör , uz jsem se chystal Ti napsat ze jsem ho v Deutschlandu na regalu videl. Ze padla DDR neznamena ze s ni FSECHNY dederonske pozitky:-)
   Mas stesti ze tu nemas z Canady hocha co mel Te za komunistickeho hrocha, urcite by neporozumel obsahu a opet spilal do komunistickych pohrobku.
   Nahradil ho Fagan a ten jiste vstoupi s mnoha argumenty o novem lidstvi Zapadu a pro lid positivnim dopadu.
   Ja si pridam vypraveni co daleko od Tveho neni:-)

   Si me predbehl pokud jde o Halb und Halb Likör , uz jsem se chystal Ti napsat ze jsem ho v Deutschlandu na regalu videl. Ze padla DDR neznamena ze s ni FSECHNY dederonske pozitky:-)
   Mas stesti ze tu nemas z Canady hocha co mel Te za komunistickeho hrocha, urcite by neporozumel obsahu a opet spilal do komunistickych pohrobku.
   Nahradil ho Fagan a ten jiste vstoupi s mnoha argumenty o novem lidstvi Zapadu a pro lid positivnim dopadu.
   Ja si pridam vypraveni co daleko od Tveho neni:-)
   Trochu hlubsi pohled proc jsme kde jsme.
   (Samozrejme IMHO Astruv, ale cim dal vice nejen jeho)
   ==========================================================
   Spolecnost dnes.
   Drive kazda kultura a spolecnost mela sve nabozenstvi, mela svoji viru.
   Vira krestanska, zidovska, muslimska, budhova, a dalsi. Davala zivotu smyslu a drzela nizke pudy lidske na uzde!
   Dnes diky „pokroku“ nastala duchovni prazdnota. Kvalitativni i kvantitativni zmena.
   Vira drivejsi nahrazena virou v moc penez.
   Supermarkety jako chramy noveho nabozenstvi spotreby a TRHu 😦
   Cosi se stalo ze lide hledaji na spatnem miste?
   Lide prestali chapat a rozumet ze to nenajdou tam kde se neco prodava za stale vice penez
   ale v sobe !
   To jak se clovek chova dnes je vysledek ztechnisovane spolecnosti.
   Informacni a energerticky boom si vybira svou dan.
   Technicky pokrok se projevil negativnim vlivem na chovani cloveka. Clovek se prizpusobil temto energiim ale dusledek tohoto pusobeni je ze 90% lidi ztratilo ci ztraci viru.
   Vysledkem je nejen zmatek v hlavach na informacni a technologicky boom
   ale i zrod novych nemoci a chorob s energiii ktere pusobi na cloveka dnes.
   Objevila se rada novych chorob, novych viru a lide prozivaji stres v mire drive nezname
   To vse jsou dusledky pretechnizovani spolecnosti !
   Mnoho lidi se stale vice uchyluje k berlickam. K lekum ci k alkoholu take drogam, ale ne jedinym spravnym smerem k sobe !
   Prilis mnoho cizich a cloveku nepratelskych energii vstoupilo cloveku do zivota .
   Lide jsou ovladany energiemi ktere tu drive nebyly Po staleti a tisicileti nic takoveho neexistovalo.
   Clovek byl po celou dobu sve existence zavisly jen na energii Slunce mesice planet, prirody, s temi jsme se za tisice let naucili zit.
   Clovek ztratil viru nejen v Boha ale i v dusi. Svou vlastni. Pry zadna neni, je pry jen co si muze koupit !
   Ke vsemu co neni na prodej je stale vice podeziravy.
   Navic Kapous moderniho cloveka jiz naucil ci presneji vtloukl mu do hlavy ze prece nic na tomto svete neni zadarmo neni a nemuze byt, jak nas jiz roky TRH uci !
   Takze jsme kde jsme kde lid svetavladci chteli mit a maji:-(
   Take v Kauflandu u zlevneneho zbozi 😦
   Tem pak kteri po zlevnenem frankfurtskem parku zbyl cas na premysleni nabizi frankfurtskou skolu a podobne nahrazky
   nez prijde cas davat si do drzky.
   Cas valek kdy zadne reci skol neplati a ktere lid mnoha zivoty zaplati ! .
   A tak dal stale dal krajinou temnou kolem skal 😦

   To neni volani k „navratu na strom“ ale jen prani aby i ve svete nejmodernejsi techniky automatisace robotisace byl clovek cloveku clovekem.
   Aby technicky pokrok mu pomohl, ne prekazel ve snaze byt lepsim.
   Zatim ale padame do stale vetsich sracek stale vice tuto planetu zasirame a vzajemne se nasirame a vrazdime !
   howk

 1. Dovolím si zpochybnit autorův výpočet stran hypotetického věku jeho potomků: děti by možná vypočtěného věku dosáhly, ale vnuci a pravnuci zejména? Očekávat, že v těchto zku(r)vených časech, kdy se lidi bojí mít děti (nebo – slovy Jana Wericha – ze samé lakoty ani ani děti nemají), nějaký příčetný čtyřiadvacetiletý jedinec bude zakládat rodinu, to je *velmi* pošetilé. Bohužel, stále si pamatuji ty svinské časy Gustáva Husáka. Zopakoval bych si je snad jen proto, že holky byly tenkrát tak nějak přitažlivější nebo tak něco.

  Při vší úctě.

  (Ale při pomyšlení na Václava Klause a jeho souvěrce se mi někdy vybaví „Matyáš Ulický“ Jana Vrchlického, úplný závěr.
  https://cs.wikisource.org/wiki/Selsk%C3%A9_ballady/Maty%C3%A1%C5%A1_Ulick%C3%BD)

 2. Tady nezbývá než povzdychnout, že je chyba, že nemáte milující potomstvo.
  Mohlo se vám o ovzduší postarat, kdyby vidělo, jak tragicky strádáte. Třeba po vzoru toho německého filmu, jak se matinka komunistka probrala z kómatu, když se mezitím změnil režim, a milující syn pro ni vytvořil iluzi, že je všechno při starém. Znělkou v rádiu a zprávami o srdečném setkávání soudruhů a o boji o zrno by vám začínal den, pak by vás mohla navštívit delegace „pionýrů“ s přáním brzkého uzdravení. Po obědě, o kterém by vám namluvili, že je donesený ze závodní kantýny /a taky by tak chutnal/, by vás potomstvo dopravilo vrzavou škodovkou ke spřaženému „obvodnímu lékaři“, kde byste v /pro ten účel pronajaté a patřičně vyzdobené/ čekárně mezi najatými „pacienty“ prožil zbytek dne. Po sofistikovaném, do detailu dokresleném vyšetření v retro stylu a po shlédnutí osmého dílu Plechové kavalerie byste pak doma usínal s blahou nadějí, že příští den se vydaří stejně krásně.
  Co by potomci pro dědečka neudělali, že?

 3. Ha, tušil jsem to. Sociologické studie behaviorálních projevu a hlavne geniální Freud odhalí v tomto ohledu vše zgruntu.

  A že socialismus byl lepší? No to mi rozhodně nepřekvapí, proto ta agresivní rétorika k mladym, úspěšným mladým co se už sami museli bez porevolučního pathosu postavit na vlastní nohy. Co se tyce literárního stylu…

  Miluji věty typu: „Nejsem stalinista, ale byl to génius, miláček, zkrátka jako můj tata. Ale to víte, že měl chyby…Byl příliš mirnej ke zrádcům národa, zkrachovalcum a zaprodancum…Měl více popravovat a našetřit milostma, jak to dělával ve svý outlocitny povaze.

  Jo, jsou to lidé poctiví a bezelstni co toto prohlásí. A jsou kritičtí k sobe i ke svému miláčkovi. Je to jako

  Nejsem rasista,ale…ty zmrdi…

  • Freude, Freude, Freude
   tobě všecko projde
   protože jsi vymazlen
   ku zmatení mužů, žen.

  • Stalinista asi bude ten, kdo nějaké konkrétní kroky, spjaté s tím slovem zavádí do praxe, nebo aktivně to zavádění podporuje.
   Ne ten, kdo to hodnotí někde v hospodě!
   Vy zase neumíte česky, co bote?
   Navíc, o stalinismu víte hovno prd, takže pro vás je o jen slovo, které je „zlé“, cokoli navíc je nad vaše omezené chápání!

 4. Už jsem se bál že se fakanovy klony neozvou… 🙂
  Apropo .Tarasi – znáte Štrougalovy paměti? Stojí za čtení i když s mnohým lze nesouhlasit. Jsou na netu.

 5. Pane jo, ty jsem četla a dostalo mě, jak se za zlého režimu postavil plynovod a po převratu se za hubičku odevzdal cizímu hodnému režimu, by mu vydělával.
  Pane jo a to jsem za zlého režimu protistátně veršovala a sešitky schovávala v mražáku, kdyby pro mně přišli. A teď chápu, co tím chtěl Taras říci. I když – jsem přesvědčena, že kdo je slušnej, je slušnej i kdyby hromy bily a z nebe padaly srpy s kladivama nebo žoky peněz.

 6. Churchill o Stalinovi :“Prevzal krajinu s dreveným pluhom a odovzdal jadrovú veľmoc“.Medzi tým stihol zachrániť Európu pred hitlerovským Nemeckom a zariadiť existenciu štátu Izrael.
  Je úsmevné,že netvora z neho robia „Nerusi“,kým občania RF si ho ctia a sústavne ho zaraďujú na prvé miesto osobností,ktoré sa najviac pričinili o Rusko.
  Takže,ak už má niekto právo odsudzovať „stalinské zločiny“tak sú to samotní občania dnešnej RF ale vôbec nie hocijakí zaprdení smraďoši – „nerusi“ pochodujúci v kožených slipoch po Prahe (Bratislave) v tzv.“Gay Pride“ .

 7. Jak je to s tou levicí? U nás? Slyším, že minulý režim byl levicový. Slyším, že levicové je říkat lidem s tmavší pletí „megr“ nebo „čmoud“ a že je levicové bojovat ve prospěch národa,.Nás učili ve škole. že levice konstrukt národa odmítala, brala jej jako zdroj buržoasního státu, s autoritou národa za práva a výsady bohatých. Proto levice tyto pravicové hradby bořila spolupracujícím multinárodním (a v případě přízvání do holportu i přátel z BASASISTICKÝCH stran arabských sodruhů tak vlastně i ko,komunisté položili základy multikulturalismu!) Jen s Židy se nějak nesžila, i když je zpočátku v boji o nezávislost podporovala a jejich levicový monunitarismus – kibucy (podle mého jediný FUNKKČNÍ projev samosptávného socialismu jaký kdy existoval na TÉTO PLANETĚ!) internacionalismem, internacionalismem založeným na prolnutí národů do projektu „jediné beztřídní“ společnosti.

  Takže dnešní liberálové, mají s komunisty něco společného, odmítáme společně národ a jeho vymezení, věříme v jednu třídu v beztřídní společnosti – totiž třídy krom těch školních nikdy nebyly a beztřídní již jsme dávno, i držitelé výrobních prostředků jsou dnes chudí a někteří zaměstnanci (téměř vždy „manageři“) či profesní elity – jsou tak bohatí, že i když jsou vykořisťování – mohly by lecjaké buržousty zvát na své haciendy v Las Palmas a na yachtu – a propos – yachting je sport, kteří psychologové i sociologové označují za přímo vybízející jako příklad podpory pro „spolupracující, participující ekonomiku“.

  Proletářský internacionalismus na lodi a v posádce funguje lépe než na stavbě mládeže, na kapitánském můstku se budou střídat nejkvalifikovanější lodivodi co mají kapitánské zkoušky a i u lan a “ vinšny“ i u „klavíru“, pak všichni ostatní. Takže tato věc je lepší než manželská poradna pro začínající manžele, v tomto případě pro „samostatně participující ekonomiku a rovné pracovní podmínky“ je takováto věc k nezaplacení /a její pronájem, yachtu dnes vlastní jen hlupák, jediný smysl ji vlastnit je právě za účelem pronájmu, podobně jako byty, takže věřte nebo ne – yachty jsou levné/ – takže až budete chtít zkusit nastartovat opravdový participativní socialismus – pronajměte si na pár týdnů třeba toto

  Nicméně jak to vážně vypadá s naší levicí v Česku nám řekne podstatně lépe než ty co se zde označují za „levicové“ politolog Doc, Milan Znoj CSc., z Ústavu politologie Filosofické fakulty UK

  ****

  Zanevřeli čeští voliči na levici? Nic jim neříká? Sotva nás uklidní zjištění, že ve střední Evropě může být i hůře. V Polsku i Maďarsku už mají nové politické režimy, které se distancují od tranzitních přechodů k demokracii z přelomu tisíciletí. Čeká nás něco podobného, anebo je zde příležitost pro novou levici?

  Příležitost dělá zloděje, říká se, a kdo by nechtěl být zlodějem takové příležitosti, zvláště když se jedná o to, kdo nahradí sociální demokracii. Šance pro levici? Kde jste kdo? Zatím se objevují spíše věrozvěstové. Když ve volbách v Británii po brexitu překvapivě uspěl Jeremy Corbyn a pozvedl unavenou Labour Party málem k vítězství, často se psalo, že my také chceme Corbyna, jenomže u nás takový není.

  Bohuslav Sobotka, tehdy ještě předseda sociální demokracie, se pokusil povzbudit rozladěnou sociální demokracii poukazem na to, že labouristé půl roku před volbami také zaostávali za toryovci o 20 procent, ale dokázali to do voleb zvrátit. Zřejmě si moc dovolil.

  Jakub Patočka to v článku Český Corbyn viděl jasně: v sociální demokracii nikdo takový není. Kdyby hledali, museli by se poohlédnout mimo své řady. Corbynem se totiž nelze stát, musí jím člověk být „pevným postojem, třeba na okraji, ale vždy v poznané pravdě“. Takový pevný postoj musí být ovšem také předvídavý, neboť pravda je to, co se v budoucnu skutečně stane.

  U Jakuba Patočky je to zelený socialismus a Corbyn jest dokladem, že dějiny tomu dají za pravdu, chce to jen vytrvat. U nás to znamená „hlasitě se stavět za uprchlíky, proti prolomení limitů těžby, proti vojenským intervencím NATO, za evropskou bezpečnostní spolupráci, za Romy a jiné vylučované menšiny, za zrušení exekutorů, ale také třeba proti jaderným elektrárnám“.

  Postoje jsou to úctyhodné, socialisticky zelené, ale vidět v tom příležitost pro sociální demokracii tady a teď vyžaduje opravdu silnou filosofii dějin. Nicméně, volby jsou za rohem a politika ve střední Evropě na filosofii dějin z vysoka kašle.

  ****

  Je otázka, jestli levicovost musí vyrůstat jen z lůna levicových politických stran, jestli nemůže být zdrojem třeba jen samotných lidí, jenž mají silnou a statečnou povahu jít skrze egoismus a frustraci lidí, co berou pomoc druhým za „vlastizradu“ a jít svoji prací a odhodláním pomáhat proti těm primitvnějším závistivcům, kteří snad dokonce zakupují zbraně ….proti vlastizrádcům…

  Ale ano, Milan Znoj má pravdu. Být levicovým znamená být filosofem! Filosofem dějin!

  Krásný příklad tohoto, si ukážeme příště. Jedná se o osvíceného italského starostu a osobnost, která je natolik dobrotivá a laskavá, ale i tak vnitřně silná, že je před ní více než před sochou svatého, padnout na kolena a hluboce před ním sklonit hlavu. Předsavím vám jej v příštím příspěvku detailněji… a možná ti světa více znalí budou i vědět, kdo ještě za svého života tímto „svatým“ mužem je….

  • Neúspěch moderní levice ve volbách je jen zrcadlem neúspěchu levicové politiky.
   Pokud levice přinese různé formy útlaku a buzerací, se sníženou obecní bezpečností, úspěch mít ve volbách prostě nemůže!
   Možná bych měl tu levici dát do uvozovek, ale nevím, jestli je to vhodné.
   Protože to, co jsem vždycky považoval za levicové, tedy boj za důstojnost a spravedlnost, na západě za levicové považováno není.
   Za levicové je naopak považována ztráta důstojnosti a spravedlnosti, ať už se šalebnými slůvky tvrdí cokoliv!

 8. Lidi, co nemají vlastní děti, mají podivné představy o jejich výchově.
  Kdyby je měli, žasli by, jak málo lze výchovou ovlivnit jejich chování v pubertě, a jak děsivě jejich názor formuje celá společnost.
  Lze tedy bez nadsázky říci, že každý vysloveně zanedbaný člověk ohrožuje celou společnost.
  Též celou společnost ohrožují preferovaní lůzři, či preferovaní jedinci, co na to prostě nemají, ale chce se po nich, aby měli VŠ diplom.
  Je ale otázka, jaká je vlastně dobrá, a jaká špatná výchova v rodině.
  Dítě, které je zahrnuto dostatkem a láskou pak těžce nese břímě světa.
  Dítě, které je naopak vystaveno nedostatku a ústrkám se se světem ve výsledku vyrovnává lépe.
  To je velice ošemetné.
  Dle mého je nejdůležitější společenská výchova, pokud je zdravá společnost, pak i dítě s vadami v chování (lhostejno zda genetickými, či vyvolanými) se nakonec začlení a je platné.
  V nemocné společnosti (teoreticky) sebelepší výchova míjí se do značné míry účinkem.

  • Bezdetní európski lídri môžu mať len ťažko záujem o budúcnosť ich kontinentu.
   http://www.hlavnespravy.sk/bezdetni-europski-lidri-nas-vedu-katastrofy/996064
   „Ak chceš poraziť svojho nepriateľa,vychovávaj jeho deti“hovorí známe porekadlo.Preto naše deti vychovávajú(debilizujú)naši nepriatelia.Napríklad zavádzaním inkluzívneho školstva,spoločných hajzlíkov a učením detí tomu,že je správne pochybovať o svojom rodovom začlenení bez ohľadu na to,čo im narástlo medzi nohami.
   Títo buzeranti už nežiadajú od majority len toleranciu.Oni už žiadajú rešpekt a podriadenie sa.

 9. Prefix k mému představení svatého muže, muže jenž neváhá být vystaven otevřeným výhrůžkám, přesto je za svůj postoj milován a já před ním klekám a skláním hlavu. Je to pro mne svatý muž. A zároveň příklad, vysoké úrovně kultury a sociálních přístupů, humanismus a shovívavosti k lidem jenž si jinak nezaslouží aby je společnosti snad i jen brala na vědomí, společenský odpad, co chce druhé násilím napadat za své postoje lásky a dobra, co svoji zločinnou podstatou jsou kriminální podsvětím společnosti. Politika když se stane násilnou, je stejná, jako by se jednalo o běžný kriminální čin. Bohužel politika je věcí ideologie, takže mám ještě pochopení pro zloděje, co krade pro svoji potřebu, ale je třeba mít se na pozoru před ideologickými násilníky co kradou lidem mír v duší, jejich lidskost a svobodu. Takže když ukradne v samoobsluze kuřecí stehno nebo přepadne „bankomat“ a vybere pár bankovek, ať dostane pár let, ten kdo přepadne poklidnou manifestaci za kulturní toleranci a rovnoprávnost jako hlídka SA v Německu v 20.letech sociálnědemokratické manifestace na podporu levicové politiky kancléře Eberte, ať tito násilníci dostanou pár desítek let…

  Pár otázek pro české neonacisty, xenofoby a rasisty… Jak to, že tam to jde? Jak to, že je tam pořádek? Jak to že Palermo ještě ekonomicky nezkrachovalo? Jak to, že tam jezdí stále více turistů? Jak to, že jako v Německu tam není masová nezaměstnanost a ekonomika nekrachuje ale posiluje?

  *****

  Uprchlíky vítáme, město je potřebuje,‘ říká starosta Palerma. Za pomoc migrantům ho ocenil i papež

  Itálie žádá Evropu o pomoc kvůli pokračujícímu přílivu uprchlíků. Sicilské Palermo ale běžence vítá a stará se o ně jako o vlastní obyvatele. „Migranty vždy vítám přímo v palermském přístavu. Tam s nimi pracuji a věřte mi, vytvořili jsme pro ně skutečně civilní podmínky,“ řekl v rozhovoru pro Radiožurnál starosta Palerma Leoluca Orlando.

  Letos do Itálie připlulo téměř 100 tisíc uprchlíků a některé politické strany z řad opozice, především Hnutí pěti hvězd a Liga severu, viní vládu z nečinnosti. Žádají rázný postup, včetně okamžitého vyhoštění migrantů. S tím ale rezolutně nesouhlasí starosta sicilského Palerma Leoluca Orlando, který v minulosti proslul úspěšným bojem proti mafii, a teď se doslova pere za práva uprchlíků.

  Evropské politiky naopak viní z genocidního chování vůči běžencům a stejně tak nechápe odmítavý postoj Čechů k uprchlíkům. „Ode dne, kdy jsme začali migranty vítat, jsme se stali čtvrtým turisticky nejoblíbenějším městem Itálie,“ řekl starosta Orlando v rozhovoru pro Dvacet minut Radiožurnálu.

  Pane starosto, nejvíce migrantů připlouvá právě na Sicílii. Podle opozice by ale měli být vraceni zpět do Libye, odkud se vydali na cestu přes Středozemní moře. Vy je naopak vítáte. Proč?
  Věřte mi, můj život se změnil, když jsem osobně potkal migranty. Když jsem potkal mladou dívku z Afriky. Plakala, protože během přesunu ze člunu na loď ve Středozemním moři zahynuli její nejbližší. Ta dívka měla podobný obličej, jako má moje vnučka. Ona ale přišla o matku, zatímco moje dcera je na živu.

  Od doby, co jste mluvil s vámi zmiňovanou dívkou z Konga, kterou se podařilo zachránit, na rozdíl od její matky, prý chodíte do přístavu, abyste se s migranty osobně setkal. Je to tak?
  Migranty vždy vítám přímo v palermském přístavu. Tam s nimi pracuji a věřte mi, vytvořili jsme pro ně skutečně civilní podmínky. Jsou tam zdravotníci, sociální asistenti, kulturní mediátoři, různé neziskové organizace a charity. Ti všichni jsou tam, aby jim pomáhali.

  S některými z nich sám diskutuji a obvykle jim říkám tohle: Vítejte u nás a nemějte obavy. Budete sice řešit mnoho problémů, ale přinejmenším jste volní a naživu.

  Lidé, kteří připlují do Palerma, tak mají vlastně štěstí, že se nedostali do jiného přístavu a vaši pomoc ocenil také papež František, který vám poslal děkovný dopis. Jak by tedy měla postupovat ostatní města, co se přístupu běženců týče?
  Myslím, že existuje možnost zrušení povolení k pobytu, pasy bych ale nechal. Já sám bych měl třeba obavy, kdyby obyvatelé Sicílie cestovali nekontrolovaně po světě. Nebojím se libí z Bangladéše nebo z Německa, odkudkoliv, pokud to nejsou občané cestující zcela bez kontroly.

  Povolení k pobytu ale považuju za novou formu otroctví, za nový trest smrti. My v Palermu ale naprosto nesouhlasíme s konceptem povolení k pobytu a já ještě nesouhlasím s námitkou, že lidé nejsou tolerantní. Netolerance je podle mě jenom v hlavách některých politiků a finančních skupin.

  Všichni migranti v Palermu jsou ubytováni přímo v centru města, které se příští rok stane dokonce kulturní metropolí Evropy. Jak vnímáte varovné hlasy obávající se, že se kvůli uprchlíkům může třeba zvýšit kriminalita?
  Vím, že řada lidí je před migranty ostražitá z bezpečnostních důvodů a taky si myslím, že je chybou, když se v diskusích o migrantech používá takzvaný humanitární přístup. I já, když potřebuju lékaře, tak ho nežádám o laskavost, ale aby respektoval mé právo na život a na zdraví. Samozřejmě, že je lepší, když se chová laskavě, ale není to zásadní. A podobně, když stojím před mým bratrem, dcerou anebo dcerou migranta, tak stojím před lidskou bytostí, která má právo vybrat si, kde bude žít.

  A nemluvte, prosím, tolik o bezpečnosti. Nejbezpečnější je totiž nově příchozí vítat. Kdybyste se mě zeptal, kolik je dnes v Palermu migrantů, tak vám neřeknu 60 tisíc, ani 100 tisíc, řeknu vám, že ani jeden. Každý, kdo tady žije, se totiž stává obyvatele Palerma. Nedělám rozdíl mezi obyvateli Palerma, kteří se v něm narodili a těmi ostatními, a právě to považuju za nejlepší záruku pro naši bezpečnost. Je jasné, že žádná komunita není bez zločinců. Zločinnost ale nesouvisí s barvou kůže.

  A co hrozba terorismu?
  Když do Palerma přijde nějaký divný podezřelý muslim, tak zdejší muslimská komunita na něj sama upozorní starostu a starosta upozorní policii. V Paříži nebo Bruselu ale starostovi nikdo nezavolá, a když se tam na předměstí usadí terorista nebo osoba podezřelá z terorismu, nikdo nejde na policii. Všichni zavírají oči, ústa i uši, protože každý dostává přesně to, co dává. Takzvaní migranti v Palermu brání své město, protože jsou považovaní za občany a Palermo je hrdé na to, že jako jediné velké město v Evropě nemá migrantské komunity na periferiích, ale v centru.

  A nebojíte se, že do Palerma přestanou jezdit turisté?
  Migranti žijí v historické části města, v části navštěvované turisty, v části, která je nejelegantnější, nikoliv na vzdálené periferii jako v Paříži nebo Bruselu. Myslím si, že zřejmě moc nechápeme to, že migranty potřebujeme, protože oni nám připomínají naše práva, nikoliv jejich práva. Víte, dostal jsem krásný dopis od líbezné dvanáctileté dívky upoutané na invalidní vozík, je to rodačka z Palerma a stejně tak její rodiče.

  Napsala mi, že od chvíle, kdy jsem začal jako starosta vítat imigranty, se ona sama cítí méně odlišná a víc rovnoprávná. Nemůžeme diskriminovat v dobrém ani špatném slova smyslu. Ode dne, kdy jsme začali migranty vítat, jsme se stali čtvrtým turisticky nejoblíbenějším městem Itálie.

  Mnohem ostřeji se ale vymezujete vůči evropským představitelům. Jak vnímáte jejich politiku a návrhy na řešení uprchlické krize? Proč je podle vás špatné dělit lidi na ty, co utíkají před válkou a na ekonomické migranty?

  Tohle dělení považuju za stupidní. Nerozumím ani tomu, proč si občan Sýrie, který má v Evropské unii podle současné legislativy právo na azyl, má tady právo žít, tak proč si nemůže koupit letenku do Berlína, Říma nebo Madridu? Proč je nucený dávat peníze zločincům, nejméně pět tisíc dolarů za osobu a riskovat život na nebezpečné cestě po zemi a přes moře? S rozlišování na uprchlíky a ekonomické migranty sice nesouhlasím, Evropská unie se ale chová nelogicky i vůči těm, kterým právo na azyl přiznává.

  Proč byste si jako Syřan nebo Syřanka nemohl koupit letenku, pochopitelně zpáteční a vydat se do bezpečnějšího státu? Pokud by se ukázalo, že o svém občanství lžete, poslali by vás zpátky. Současná politika Evropské unie je tak podle mě genocidní.

  Celý rozhovor s Leolucou Orlandem si můžete poslechnout zde.

  doporučuji!

  http://prehravac.rozhlas.cz/audio/3898557

 10. Taky pamatuju dra Husaka a svinske casy a opravdu byly svinske, osobne bych nemenil nic. Ale Vasi ostalgii zcela chapu, mate na ni plne pravo.

  • Veru,veru.Aj ja som bol nútený žiť v tom neľudskom režime „zločinca“Husáka.Nasilu mi vnútili 3 a pol izbový byt,vnútili mi mladomanželskú pôžičku z ktorej mi za každé dieťa ktoré som splodil odpísali 4 tisíc Kčs,nútili ma nasilu žrať vysokokvalitné potraviny(v porovnaní s dneškom),len aby ma ponížili,tak odmietali moje peniaze za zdravotnícku starostlivosť a lieky,chudákom Rómom zničili ich kultúru,lebo ich nútili žiť v kompletne vybavených bytoch a hrôza(!!!),nútili ich aj pracovať!!!
   A ponižujúce bolo aj to,že mi neustále vnucovali poukaz na rekreáciu v Krkonošiach,V.Tatrách alebo Jeseníkoch.Samozrejme zadarmo!Boli tak neľudskí tí komunisti,že zastavali nie len V.Tatry krásnymi zotavovňami ROH,ktoré teraz patria súkromným osobám a na ktoré sa dnes môže obyčajný Slovák alebo Čech pozerať len z vonku.Bol naozaj beštiálny ten Husákov režim.Len mi nejde do hlavy,prečo toľko ľudí naň spomína s nostalgiou,ako na niečo,čo bolo omnoho lepšie,sociálne spravodlivejšie a ľudskejšie ako to,čo žijeme dnes.
   Nechápem ani to,ako sa v tom režime mohlo rodiť toľko detí.Na každú ženu 2,3 decka (dnes 1,3).Potom tí skurvení komunisti furt len stavali jasle,škôlky školy,inde zase polikliniky a nemocnice,alebo v „hladových dolinách“(už sú zase hladové) fabriky aby mali rodičia tých detí robotu a nemuseli odchádzať do zahraničia za chlebom.Pol milióna Slovákov dnes maká v zahraničí aby uživili rodinu.A tak deti rastú bez otcov a ženy bez mužov.
   Naozaj to bol zločinec ten Husák.

   • Vidite to, to jste stastnu muz, me nedali lautr nic ani kvalitni leky na astma ne a musel mi je tata shanet z kupodivu stranickych ozdravoven, vsechno jsem si musel ted vybudovat vlastni praci. Takze at byl Husak takovej nebo makove,j tak prohral. Hitler taky stavel krasna rekreacni strediska, cela Rujana jich byla plna a vidite, taky prohral. A koho dneska zajimaji ti co prohrali. Me uz vubec ne. …

    • a to mě zase jo. Jejich achetypální sterotypizace a neschopnosti rozeznat, že Husák to co dal lidem, takže bylo mláto a shnilé šlupky od brambor, proti tomu co dal Západním Němcům ve stejné době Helmut Schmidt, ve Švédsku Olof Palme, v Rakousku multikulturalista sociální demokrat Bruno Kreisky (podporoval Arafata a jeho snahu přivést Palestinu k nezávislosti a uděloval asyl muslimským uprchlíkům) a konečně socialista Mitterrand který sem přijel podpořit naše havlovské disidenty proti Husákově totalitě, tak to je klasický freudovský případ .tzv. paměťové represe, neboli „vytěsnění“….

     Takže jestli prostoduchý pasáček kravek na spišských vrších, co namísto proutku kravky poháněl rektoskopem, se spokojil s husákovskou žebračenkoú a skládaným voskovaným toaletním papírem na který se stály fronty, tak jestli tohle má být ten „luxus“, pak chápu, že s těmi jeho kravkami se mohl cítit být, eh, spokojený..:-))))

     Takhle vypadá dostatek a luxus vysokého sociálního standardu? Ne, to je předobraz revoluce, k jaké se dnes schyluje ve Venezuele.

     • Prostoduchý pasáček kravek na spišských vrších,co namísto proutku kravky pohánel rektoskopem….to sa mi páči!!!
      Vy Ondřej ste sa v husákovských časoch pravdepodobne ešte húpal v otcovych zasratých slipoch a preto beriem vaše rádoby zasvätené komentáre s rezervou.Vy predsa nemôžete za to,že ste sa narodil „poškodený“(odhadujem – hydrocephalus)a stal sa z vás statskrippel,ktorý spoločnosti neprináša nič a je pre ňu len záťažou.Ja s takto postihnutými zvyčajne súcitím,no vy ste výnimkou.Prajem vám váš neradostný,nezaujímavý a zbytočný život bez perspektívy.Ja keď sa pozriem dozadu na to,ako som žil,som spokojný.Lebo som spoločnosti bol na osoh.Urobil som pre ňu svojou prácou všetko,čo som mohol a najlepšie ako som vedel.To vy nebudete môcť vyhlásiť nikdy.Vy máte pred sebou už len to nútené vysedávanie pri PC a odkázanie na pomoc možno vašej nešťastnej matky alebo cudzích ľudí.Na pomoc otca asi nie,lebo ten keď vás uvidel prvý krát,tak podvedome začal v peňaženke hľadať prezervatív a keď si uvedomil svoj omyl,tak v hrôze ušiel navždy z vášho posratého,neradostného života.Ste len hlupák,ktorý sa snaží byť aspoň virtuálne niekým!Nestanete sa ničím iným ako už ste.Len nepotrebný,neužitočný a zapáchajúci zasran.

    • Osobni utoky, to neni pro me, ja pana petera chapu, nesouhlasim, ale chapu. A nadavat mu nebudu.

     • jediné nadávky, které tu můžete číst jsou z jeho „doktorského“ pera. Klesat na jeho úroveň by bylo zbytečné a neprofesionální:-)

 11. Nu, speciálně od Martina Hekrdly je tu jedna špatná zpráva pro každého sobecky individualistického duhového kosmopolitně migrujícího liberála – pro nějakou budoucí úspěšnou levici jste, spolu s ostatními natěrači kapitalismu narůžovo, tak nějak nepoužitelní.
  „Sociální demokracie se nachází v bodě nula, zatímco KSČM se snaží být atrapou sociální demokracie, „radikální“ však leda jen v odlescích starých časů a nepřijatelných poměrů. „Moderní levice“ si sedí na vejcích alternativní kultury a balí se do duhových identit, z nichž snad i slepcům přechází zrak. A tak tu snad konečně vzniká – kromě stran pravicových, firemních, rodinných, xenofobních, pirátských a zelených – i prostor pro levici, jakou jsme v Česku zatím nepoznali. Je načase.“

  • No jo, jenže zrovna Hekrdlové tu levici nevytvoří.
   Kde jsou ty časy, kdy byl Hekrdla ještě levičák.
   Dneska je to spíše…sluníčkář.
   Největší „prdel“ (je to spíš k pláči) je ta, že kdokoliv se bude snažit levici vytvořit, a levicově se chovat, tak bude okamžitě označen za fašistu, ultrapravičáka, rasistu, xenofoba a nacistu ještě nádavkem.
   Levice, jak jí vidíme my (a mám všechny důvody se domnívat, že jí vidíme velice podbně) je hrůzostrašným bubákem dnešních „levicových“ pijavic a kolaborantů.
   Proto vznik levice nikdo nepřipustí.
   To už raději postaví pomník Hitlerovi a Mein Kampf bude povinná četba, než by připustili cokoliv, co by levicí jen vzdáleně zavánělo!
   Tedy ten odkaz jsem ještě nečetl, ale poslední dobou mě cokoliv od Hekrdly leda tak pěkně sere!

   • „Mein Kampf“ by měl být povinná četba. Hlavně před poslechem zpráv.

    • pořád mi nejsou ty dva hnědí levičáci, viitta s ohem, kde jsou pro ně, „levicové to myslitele“, konkrétně obsaženy ty „liberální myšlenky“ v Mein Kampfu…Malíř pokojů byl vážně asi poněkud intelektuálně založen když stál na štaflích asi si přitom citoval pasáže z Raymonda Arona z jeho Introduction à la philosophie de l’histoire.:-))ůůů

     I když on byl přeci jen jazykově negramotný, francouzsky neuměl, takže vše „liberální“ musel vymyslet sám, „liberál“ jeden…:-)))

     • Já jsem psal o liberálních myšlenkách v Mein Kampf a já jsem na ten dotaz asi 10x už konkrétně odpověděl.
      Že jste jen naprogramovaný botdebil a neumíte číst, není moje věc.
      Jinak, Hitler nebyl malíř pokojů.

      • jistěže, to je přeci jen jakás takás kvalifikovaná práce, na kterou potřebujete mít vyšší než jen ukončené základní vzdělání. Profesně byl tedy ničím, vittto. takže abychom byli přesní, ten malíř pokojů bylo povolání, na kterou neměl kvalifikaci. To je pravda.

  • No jasně….
   Já už jsem to kdysi četl.
   Mě tam jen udivuje ten Hekrdlovský styl, který se tak trošku snad podobá tomu našemu, když mažeme ondřejovo hovno na jeho vlastní ksicht.
   Také se použije to nevhodnější.
   Ondřej je ovšem jen prudič bez možnosti nápravy, jsou to rétorická cvičení, ne politika.
   A Hekrdla se snaží o politiku.
   On napíše:
   _______
   „Kvetou teorie, že turbostudent plzeňských práv a stoupenec všeobecného ozbrojení „slušných občanů“ proti barbarům z Východu, ba i ze Západu, politik regionálního rozhledu, pro nějž má evidentní slabost Miloš Zeman, přitáhne ke své svalovině z posilky lidi od rány. A že Zaorálek nahrne pod svá křídla jak „městské liberály“, tak i levé přežvýkavce stohů knih.
   ________
   Jasně, Chovanec určitě není kdovíjaký rétor, a jeho minulost je určitě pochybná, ale Hekrdla napadá v osobě Chovance zákon o zbraních, ve kterém má Chovanec prostě pravdu, a to jak praktickou, tak principiální.
   A nemá jí proto, že je to Chovanec, ale proto, že brát lidem zbraně, se kterými NEJSOU ve společnosti žádné problémy, je do nebe volající krávovina.
   Navíc lže, ten návrh nemá nikoho ozbrojovat, má jen zachovat status quo, co já vím a kdyby se nám do toto z Bruselu nesrali, nikdo by po zákonu o zbraních ani neštěkl.
   Však on Hekrdla také není Bůh, aby věděl všechno nejlépe, a když už něco drbe, a hraje si u toho na intelektuála, měl to drbat konkrétně, a baziliškovskou oklikou skrze ne právě oblíbeného politika.

   • Hekrdla není bůh. Ale nad jeho texty se lze zamyslet (a bezpodmínečný souhlas není vyžadován). Mě docela zaujala ta pasáž o vedení sociální demokracie jako o Bratrstvu kočičí pracky. Zejména ve spojení se zprávou ČTK o tom, jak Zaorálek a ČSSD vyhlašují válku levné práci. Jen nevím, kolik lidí jim to bude ochotno věřit a znovu to s nimi risknout.
    „Sociální demokracie naopak nebude znovu otevírat téma zdanění církevních restitucí. Podle analýz právníků by podobný zásah neuspěl u Ústavního soudu. „Tady se pravici povedlo něco, co se bez nějaké revoluce nedá změnit. Pokud je názor takový, že ta věc je neprůstřelná a odmítl by to Ústavní soud, vyhlašoval bych bitvu, která je předem prohraná,“ řekl Zaorálek.
    Jak se zdá, novým socdem receptem je vybírat si pouze bitvy předem vyhrané. Třeba bitvu o nejlepší štětku pro natírání stávajícího systému na růžovo

    • Oni byli vždycky ideově prázdní, podle mě je lidé volili jen proto, že o nich kolovala pověra, že se zastávají pracujících, stejně jako třeba lidé nakupují v předraženém Kauflandu, protože pověra praví, že je tam levno, i když tam dávno levno není.
     Takže pracující volí ČSSD, protože od nich dostanou nejméně nakopáno.
     Bez tohoto mýtu je ČSSD v prdeli, a též bez nepřítele, dříve to byla ODS a též KSČM.
     S ODS si tuto službu dělali vzájemně.
     KSČM už dneska nikoho neděsí, a ODS už neexistuje.
     Babiš jako vnitřní nepřítel se hodí blbě, on se totiž mazaně neprofiluje, nikam se nehlásí, a tak ho lze politicky těžko napadnout.
     A ČSSD- je v prdeli, nudná partaj s nudnými žvásty, páchnoucí na dálku, jak kdosi nedávno příznačně napsal!

  • Jenže realita je taková, že v Evropě vítězí právě ti eh „upšněšní natěrači kapitalismu na růžovo“ a jak on říká, nění to nikdo jiný než – duhové aktivity, pirátské a zelené strany – spolu s levicí internacionalistickou….

   Van Der Bellen – Die Grünen – Rakousko

   Jesse Klave – GroenLinks Nizozemsko (vláda s Liberály Marka Rutteho)

   V Německu se očekává liberálně socialistická vláda – Buď CDU/CSU se Zelenými a Liberály nebo se socialisty\ pana Schilze

   Ve Francii vládne pan Macron středový liberál s levicovými prvky, s občanskou vládou s 50% zastoupením žen

   Ve Švédsku je to socialistická (menšinová vláda libeálního socialisty a „vítače“ Löfvena a Zelené akvistky a feministky Aasy Romsonové.

   Belgie – vládne liberálně středová rankofonni vláda člena někdejší Liberální strany Guy Verhofstadta pana Charlese Michela dnes lídra nové strany s názvem Reformní hnutí Jeho hlavní bod je důchodová reforma. (to je liberální vláda, nikoli levicová, ale rozhodně ne konzervativně-profašistická)

   Norsko- velká koalice Konzervativní strany a Socialistů bývalého lídra levice – Jense Stoltenberga, dnes generálního tajemníka NATO. Norsko je obecně považováno a extrémně levicové, bez ohledu na to KDO TAM VLÁDNE – volby tam v hodnotové orientaci země nehrají vůbec žádnou roli.

   V Itálii vládne sociálnědemokratický premiér Paulo Gentiloni. Komici a fašisté jsou v opozici.Před ním vládl taktéž levicový politik Mateo Renzi.

   Řecko – vládne levicová Syriza premiéra Alexise Tsiprase.

   Portugalsko – vládne Socialistické strana premiéra Antónia Costu

   Takže kde máte ty, jimž fandíte, v lepším případě konzervativní národovce ale spíše fašistické autoritáře jako je Kaczynsky nebo Orbán? Jen v zaostalých těchto dvou postkomunistických zemích, vy lháři prolhanej sazemi a kolomazí mazanej? Co se nám, tu snažíte namluvit za EPISTOMOLOGICKOU lež non-plus ultra?

   Možná by se našlo ještě Rumunsko, ale tamní konzervativec je protiruský pravoslavný monarchista, takže ten by do vaší party Orbán-Kaczynsky-Kotleba také nepasoval. Naše země se Slovenskem jsou také levicové. Tedy aspoň zatím.

   Jediná země s pravicově konzervativní vládou, je Británie, kde ovšem pravice s podporou irských nacionalistů transformovaných z politického křídla IRA někdejších radikálů Sinn Fein a ti získali jen o pár hlasů proti Socialistům Jeremy Corbyna a Liberálům Vince Cablea…

   Premiérka Mayová je zcela bezradná a poté co ji po jednání z EU čeká vyobcování z trhu EU, pak i ta padne nebo Británie ochutná jaký je život bv kolonii – bezprávné kolonii EU..

   Úspěch dnešní levice, liberálně socialistické a ekologické – je FENOMENÁLNÍ a celoevropský. A nelžete už. Nemohu tu být večně a každé vaše lživé písmenko vysvětlovat a uvádět na pravou míru.:-)

   • 😀
    Jawohl, mein Kopiergerät! 😀

    P.S. Vaše porucha logických obvodů, zdá se, stále trvá, kopírko. Troufám si tvrdit, že protiruský monarchista by protiruskému Kačerovi Kaczynskému zase až tak moc nevadil, spíš by mu připadal jako ztracený a znovu nalezený bratranec. 😀

    P.P.S. Pokud očekáváte, že vám budu vysvětlovat to, co jste Hekrdly nepochopil, vaše očekávání nebude naplněno. 😛

    • díky za přiznání vašich lži, aspoň se občas dokážete zastydět, když vás k tomu důkazy donutí…Pro evropskou vládnoucí levici jsou liberálové a levicoví aktivisté navýsost potřební a JAK UKAZUJE REALITA – JSOU I NAVÝSOST ÚSPĚŠNÍ NA ROZDÍL OD VAŠICH NÁRODOVECKO POSTKOMUNISTICKÝCH ZOMBIES:-))

     Takže už nelžete o politice (které vůbec nic nevíte, jinak byste asi viděl kdo vítězí v EU zemích ve volbách) a nelžete už ani o sousedním Německu, o kterém také nic nevíte, a snažíte se nám tu lhát o cenách energií pro německé průmyslové podniky, které vyvrátilo spolkové ministerstvo Bundesministerium für Wirtschaft und Energie .- že německá Energiewende ceny pro německý průmysl nezvyšuje, ale právě naopak, snižuje….

     • Eštěéééé!!!!
      Je to fakt super, jak se ztrapňujete!
      Eštěééé něco, třeba o lžích a tak, to je největší prdel!

     • 😀 😀 😀

      Zkuste pochopit, že průmyslové podniky nejsou jen kolosy typu Rhenmetall.
      Možná byste se také mohl zamyslet nad důvodem, proč Eurostat tyto kolosy ze svých přehledů vynechává – třeba v souvislosti s tím, jaké ceny čehokoli si dokáží vyjednat velkoodběratelé v porovnání s odběrateli menšími. Pokud jste vůbec něčeho takového schopen. 🙂
      A nebo zkuste zakázat Eurostat, kopírko. Zakazování by vám šlo nejlíp.. 😀

      P.S. Když už jste to zase vytáhl, pokochejte se i koncovými cenami pro domácnosti:
      http://apl.czso.cz/pll/eutab/html.h?ptabkod=ten00117
      za rok 2016 bez daně si dovolím namátkou vybrat:
      ČR s nenažraným ČEZem: 0,142 €/kWh
      Jaderně „škodlivá“ Francie: 0,1685 €/kWh
      větrný gigant Dánsko: 0,3088 €/kWh
      energeticky přeměňované Německo: 0,2969 €/kWh
      a pro srovnání tři příčetné skandinávské země:
      Finsko: 0.1541 €/kWh
      Norsko: 0.1515 €/kWh
      Švédsko: 0,1894 €/kWh

      Nevím jak kopírkám, ale mě z toho vychází, že elektřina je pro koncového spotřebitele levná tam, kde země využívá vhodně dostupných zdrojů bez potřeby dotací a ideologizace energetiky, a setsakra drahá tam, kde liberální ekopošuctvo prosazuje „vyšší dobro“ prostřednictvím zákazů a pokouší se přehlasovat, případně předemonstrovat a přeřvat fyzikální i ekonomické zákony masivním vynucováním dotačních čerpadel. A je také jasné, kdo německý ekozázrak platí a že německá Energiewende sice snižuje ceny elektřiny na burze, ale tam je to koncovým spotřebitelům platné jako zmrzlýmu zimník. Firmy si zařídí, že jich se příspěvky na OZE týkat nebudou a ekopošuky zblblý občan to rád zaplatí a ještě si u toho bude libovat, jak „zachraňuje“ planetu. A přitom ovlivňuje jen stav konta dotačních čerpadlářů. 😦

 12. Už zase se evropsky hodnotní takydemokraté pokoušejí prostřednictvím soudního stíhání ženě, která musela z islámského prostředí uprchnout před svými mírumilovnými souvěrci, vysvětlovat, že je obyčejná xenofobní rasistka, která vlastně vůbec nic neví o mírumilovném islámu. A přitom ona se jen nechce po pětatřiceti letech dostat do situace, kdy by musela zase prchat před tím samým náboženstvím míru a jeho aktivními provozovateli. 😦
  Ještě že sluníčkově demokratická Evropa má rasistických a xenofobních nálepek tak velkou zásobu, že jich na každého vyjde nejméně pytel. 😦

 13. Jeden z mých nejméně oblíbených filosofů německých moderních dějin Karl Jaspers, dalo by se říci dnes reprezentující poraženeckou konzervativně dogmatickou teistickou ideologickou větev „národně-konzervativního“ existencialismu nicméně napsal mnoho zajímavého. Hlavně je to autor přiznaného pokání svého individuálního selhání i kolektivní viny . Tím se lišil od existencialismu Satrova, levicově ateistického autoritářsky buřičského „antistátního“ anarchosocialisty. On sám patřil ke křídlu Heideggerovsko-Nietscheovského kulturního konzervatismu.

  Jaspers definoval naše myšlení jako nejen soubor hodnotového ukotvení každého z nás a jeho rodinného prostředí (vittta si tu vyfabuloval, že když je dítě, které vyrůstá za nesutálé asistence komisařů ze sociálky a díky nefunkční rodině, z jaké on pochází, že mu to přináší nějaká pozitiva- oproti vědecky podloženým důkazům, že PRAVÝ OPAK JE PRAVDOU, že se vždy jedná o více či méně psychicky narušenou osobnost) – tak Jaspers tvrdil, že naše myšlení ještě ovlivňuje něco navíc než jen náš autentický osobní prožitek. Je to prostředí co nás obklopuje a konvence v něm převažující (das Umgreifende) které ovlivňují naší mysl a naše kritické myšlení, až naše vůle otupí být proti konformnímu převažujícímu mínění většiny.

  Jaspers nicméně po prožitcích katastrofálních důsledků definoval škálu a vliv lidského provinění a definoval její míru a závažnost ve svém díle Otázka viny (Die Schuldfrage) a sám osobně trpěl, částečně i osobní vinou na tom, že nedokázal včas rozpoznat vlastní neschopnost opustit adoraci původu a kulturních zvyků které když přetavíme na nacionální kořeny určující něčí identitu, kterou odvozujeme od „velikosti“ národa a kultury a ne od vlastního vědomí, prožitků a vědeckých poznatků či osobních úspěch ve své profesi (vědu a pokrok v technologiích které jako humanitní filosof a idealista, bral jako narušování kulturní a hodnotové identity – nejen lidu, ale hlavně „národa“:-), nedokázal překonat hranici kolektivní identity a přesunout se k INDIVIDULNÍ vnímání hodnotové orientace podle svého vědomí a intelektuálních schopností. Které pak v součtu a při týmové spolupráci mohou přinést komunitě úspěch, ale žít komunita jinde V JINÉ DOBĚ, nic pranic by z toho co dokázala nebylo automaticky zaručeno, že dokáže zopakovat.

  Napsal: „Die unendliche Trauer seit 1933 und der gegenwärtige Zustand, in dem meine deutsche Seele nur immer mehr leidet, haben uns nicht verbunden, sondern stillschweigend getrennt. Das Ungeheure, das etwas ganz anderes ist als nur Politik, hat in den langen Jahren meiner Ächtung und Lebensbedrohung kein entsprechendes Wort zwischen uns laut werden lassen. Als Menschen sind wir uns ferngerückt.“
  Z dopisu jeho příteli Martinu Heideggerovi.

  Kdyby se chtěl někdy dostavit i stud a smutek nad sebou samých, i lidé kteří dnes tak nestydatě díky rozvolněné svobodě slova říkají, abychom stříleli do „negrů“ tvořených ženami s dětmi na hranicích, když nám nic nehrozí a jim jde naopak (v jejich zemích) o život, kdyby tito lidé jako Jaspers zažili ta léta smutku a kdy si jich lidé německých národoveckých filosofů přestali vážit i přes jejich odborné a akademické zázemí.

  • oprava ….“a kdy si občané německých národoveckých filosofů přestali vážit, a kdy i přes jejich odborné akademické zázemí se oni ocitli načas ve společenské izolaci…“.

   Odpovědět

  • Jóó, hochu, já tedy z nefunkční rodiny pocházel ale bez dohledu sociálky, to je třeba říci.
   A kromě různých alotrií jsem ještě stihl hrát 7 let na housle, 3 roky na piáno, chodit na výtvarný kroužek a do hudební nauky, ty housle pak byly 2x za týden.
   A od 13 let jsem denně makal, dřel jsem se sběrem jako kůň, a také jsem měl ve 14, když jsem šel na učňák, ušetřené SVOJE 4000,-, co jsem si vlastníma rukama vydělal.
   A to když jsem doma našel schované třeba rybičky, a sežral je, tak jsem je musel mámě zaplatit.
   Vy mě budete učit, vy, nula a sráč.
   Proč si myslíte, že zmrdama jako vy tak hluboce pohrdám?
   Protože hovno dokázali, a kdo dokáže hovno, tak sám hovno je, to si pamatuje, mentále přihřátej!

 14. Tarasi, cítím se v tomto směru rozerván.
  Také relativně dobře zajištěn na stáří, nicméně vnímám pravdivost sloganu jednoho známého vícemilionáře: „Dřív se tu všichni báli aspoň okresního tajemníka, dneska se nebojí nikoho“.
  Se všemi důsledky z toho vyplývajícími.

 15. V čem se dále pozná levice a pravice? Podle akcentu mezd pro zaměstnance. Proč místní „takylevice“ (já vím, ta má za hlavní téma „národ“, ale pak si spletli jaksi orientaci, to mají fašisté a obecně pravičáci více či méně extrémní), takže jak místní levice akcentuje zásadní dva návrhy sociální demokracie na zvýšení mezd? Souhlasíte s tímto bodem programu, která jiná strana jej podporuje?

  1. Sociální demokracie ve volebním programu píše, že do roku 2022 zvýší minimální mzdu alespoň na šestnáct tisíc korun. Současně hodlá zákonem zaručit její pravidelné navyšování, aby vždy odpovídala alespoň čtyřiceti procentům průměrné mzdy. Prostřednictvím strategické hospodářské politiky, podpory domácího hospodářství a investičních pobídek hodlá podpořit rychlý růst mezd. ČSSD by chtěla dosáhnout do roku 2022 průměrné mzdy ve výši alespoň čtyřiceti tisíc korun, což je bezmála o třináct tisíc korun více než dnes.

  Pravicové strany – včetně politického hnutí ANO – na rozdíl od sociální demokracie nebo Zelených nepovažují mzdy za důležité téma.TOP 09 v čele s Miroslavem Kalouskem shodně s Babišovým ANO o zvyšování minimální mzdy mlčí.Výši minimální mzdy nezmiňují ani občanští demokraté.

  Na čí straně stojí místní levice?

  2. ČSSD navrhuje ve svém volebním programu zavést čtyři daňové sazby pro daň z příjmu fyzických osob. Sazba by rostla s výší výdělků. Do hrubého měsíčního příjmu 30 tisíc korun by daň měla být 12 procent, naopak u výdělků nad 50 tisíc korun měsíčně by daň měla být 32 procent. Progresivní zdanění navrhuje ČSSD i u firem. Sazby daně by podle výše zisku měly být 14, 19 nebo 24 procent. Podle nich by měly klesnout daně více než 90 procentům zaměstnanců a 99 procentům firem. V současnosti je v Česku u zdanění firem jednotná 19procentní sazba a u příjmů fyzických osob 15procentní.

  ČSSD tak navrhuje u fyzických osob s hrubým příjmem do 30.000 korun měsíčně daňovou sazbu 12 procent počítanou ze superhrubé mzdy. Pro hrubou mzdu 30.000 až 40.000 korun navrhuje ČSSD sazbu 15 procent, pro mzdu od 40.000 do 50.000 pak 25 procent a nad 50.000 daň 32 procent. Daňové slevy, bonusy a odečitatelné položky hodlá ČSSD zachovat. Průměrná hrubá mzda byla loni ve třetím čtvrtletí zhruba 27.000 korun.

  Neznamená to ale, že celý výdělek spadá do jedné sazby daně. Například mzda ve výši 45.000 korun by podle návrhu ČSSD byla do 30 tisíc zdaněna 12 procenty, dalších 10 tisíckorun by podléhalo dani 15 procent a zbylých 5000 sazbě 25 procent.

  U firem sociální demokraté navrhují tři daňová pásma. U ročního zisku do pěti milionů korun by to mělo být 14 procent. U zisku pět až 100 milionů korun by zůstala 19procentí sazba. V případě firem se ziskem nad 100 milionů korun, chce ČSSD daňovou sazbu 24 procent.

  ****

  Takže kdo podpoří danovou progresi, kdy ti, co pobírají 40, 50tis. měsíčně a výše by měli platit až dvojnásobek daní než ti, co mají nízkou silně podprůměrnou mzdu? Kdo si přeje solidaritu a kdo je proti ní?

   • nicméně takto lidé stále politickou scénu dělí. A předsudek mzda? Jsem pro, vzdejme se ho! (samozřejmě mzdy coby předsudku:-)

  • ČSSD měla na svoje fantasticky levicové vize asi tak 15 let.
   Neudělala nic, takže z toho vyplývá, že hlavním znakem levice je lež a ubohost, též proradnost a vychcanost.
   Je ale třeba říci, že i pravice na své vize měla nějaký ten pátek, a též neudělala nic, takže lež, ubohost a vychcanost je znakem pravice.
   Vesměs se do života uváděly zásadní rozhodnutí, která ve volebních programech zásadně chyběly, čímž se volby staly maškarádou.
   Z výše uvedeného vyplývá, že kdo věří na rozdělení pravice a levice, je buď slaboduchý, nebo se o politiku zajímá jen u zpráv na ČT či jiných médiích.
   Pokud by se pak zvýšila minimální mzda, dá se v pohodě očekávat, že se zvýší též ceny, takže nula od nuly pojde, i když za českou vejplatu by se dalo více koupit v cizině.
   Na druhou stranu by znehodnotily vklady, úspory by měly odpovídat příjmu, tedy člověk si naspoří v potu tváře za 10 let polovinu svého dělnického příjmu, tedy dejme tomu 8 000 (což je slušné) a dnes by tam měl řekněme 1 200 000.
   Potíž je ta, že si za to nekoupí ani kvartýr, i když před 10 lety by si ho ještě bez potíží koupil.
   Jeho úspory se znehodnotili.
   Dovedete si představit, kolik se bude dát koupit za 10 let za 2 500 000, když by vejplata byla 40 000?
   Zde se zdá, že naopak pujčky by se vyplatily.
   Jako naprostý laik a blbý klempíř soudím, že se banky nepřipraví o zisky, zvýší se tedy úrokové sazby úvěrů, což opět přispěje ke snížení reálné mzdy, jakkoliv bude vypadat opticky velice efektně, dejme tomu těch 40 000 minima.
   Čím je dáno, že třeba 1 marka byla 12 československých korun, což v důsledku zapřičinilo výprodej národního majetku, přesně nevím, ale produktivitou práce to nebylo.
   Snad kvůli vývozu, aby naše zboží mohlo konkurovat cenou, a to mohlo fungovat jedině se železnou oponou, pak už to byla sebevražda.
   Dle mého názoru se dá v pohodě očekávat, že tlak na zvyšování mezd nepřišel z tupých hlav ČSSD, ale přímo z centrály neonacistického Německa, tedy z Bruselu.
   Oni totiž už nepotřebují, abychom měli nízké platy, už nám všechno stejně ukradli.
   Naopak nízké platy nás nyní chrání, konkrétně před negry a čmoudy, což se samozřejmě nehodí.

   • Socani už dávno vzdali (pěstitelé třešní zradili), nejsou žádná levice, jen se za ni vydávaj. Že je (česká) levice v hajzlu, namená, že by se neměla vkřísit. Naopak.

    • Kdo by jí vzkřísil?
     V hajzlu je především jakákoliv levice kdekoliv.
     Levicové myšlenky jsou pryč, nikoho nezajímají a nikomu nechybí.
     Nahradil je neonacismus, agresivita, násilí a diskriminace každého, kdo pracuje.
     Myslet si, že česká levice se dokáže sama postavit na nohy, když v sousedních státech žádná není, je směšné.
     Naopak- a už jsem to sem psal, kdokoliv by zakládal levicovou stranu, bude nejprve ofrankován jako xenofob, rasista, nacista a hejtr, a za nedlouhou dobu kriminalizován.
     Nebo, vy nečtete toho nácka Ondřeje?
     On je to primitiv, ale karty odkrývá velice čitelně.
     Z jeho řádků lze odvodit, co má západní levice v plánu a jak nahlíží na pracující.
     Já vím, jsou ho krávoviny, ale vyčíst se v nich dá dost!
     Čtěte to, dokud je blbej a píše.
     On je budoucnost, kterou nám vnucují.
     A my se tomu musíme bránit, a na jeho příkladu by měl každý vidět, čemu se bráníme a proč!

     • Nejak jste pritvrdil a zaver mate dost varovny .

      Čtěte to, dokud je blbej a píše.
      On je budoucnost, kterou nám vnucují.
      A my se tomu musíme bránit a na jeho příkladu by měl každý vidět, čemu se bráníme a proč!

     • Sama se nevzkřísí, to je jasné. Ale řešit mravence v kuchyni, když nám hrozí trvalá ztráta jakéhokoli přístřeší, to není ten nejlepší nápad.

  • Volby 2013

   Volby 2017

   Jj, Česká Slibotechna Sociálně Demokratická tentokrát svoje předvolební sliby dodrží a nezahodí je hned po vyhlášení výsledků voleb. 😀

 16. Myslím, Tarasi, že tento „myslitel“ překonal základní dogma Marxe o vztahu základny a nadstavby. On to negací přivedl k dokonalosti. Chudobou porazíme zlotřilou EU, co nás chce zotročit vyššími platy , a zároveň chudobou porazíme muslimské pyje a vagíny co nás chtějí všechny znásilnit. Bravo! Nobelova cena za ekonomii nemine klempíře do Teplic. Myslím, že Marx se musí ve svém chladném, neustále promočeném londýnském hrobě stydět nad vlastní blbostí.

  Pochopím, že kognitivní disonance dokáže přesvědčit člověka že hovno voní, resp. pach a jeho libost nebo nelibost je věc subjektivní, takže ten člověk není pomatenec, co je nepříčetný, když tvrdí, že hovno voní.

  Nicméně tenhle člověk má primát v tom nejen že je o sobě přesvědčený, že „něco dokázal“ a naopak že není lidskou troskou, která jak Maughlí nemá základní sociální návyky a není schopna rozumově vyhodnotit zákonitosti dějů okolo nás se odvíjejících, on si myslí, že objekt je snad hybatelem dějů nad subjektem, který není tvůrcem, ale pasivním příjemcem jakýchsi přírodních zákonů které tvoří nějaký Deus ex Machina.

  Takže tímto představuji vitttovy nové dvě ekonomické teorie, které jsou revolučnějším objevem než nález, že Mein Kampf obsahuje „liberální myšlenky“ (zdravím oha do pražských Malešic:-)

  1. Dá se v pohodě očekávat, že tlak na zvyšování mezd nepřišel z tupých hlav ČSSD, ale přímo z centrály neonacistického Německa, tedy z Bruselu.Oni totiž už nepotřebují, abychom měli nízké platy.

  2. Nízké platy nás nyní chrání, konkrétně před negry a čmoudy.

  Logiku za tím nehledejme, proč by neměli mít zájem uprchlíci o naši zemi, když zde nemáme vysoké platy, když oni tu přeci nechtějí pracovat, ale pobírat sociální dávky a úžasná logika, že Německo nechce naše nízké výplaty, když je to právě ono, které je tu už 28 let Německo ekonomicky roste díky nízké úrovni našich českých platů, zřízením ČR jako země coby jedné velké masivní profesní „klempírny a šroubárny“ co snad v prostoru EU vůbec je.

  Hayek, Keynes!! Hej, vy dva, povstaňte a odevzdejte to co máte v těch rudých tubusech tomuto klempíři co žije v Severních Čechách a co rozumí ekonomice Německa a EU líp než ty Auguste, co jsi nedohlédl z Vídně a Freiburgu a ty Johne, z Londýna a Cambridge na ekonomii tohoto prostoru od dob, kdy staří francouzští mazáci Lotriněc Schumann a Gaskoněc Monet vymysleli původně „past na Německo“ – základy dnešní obchodní integrace v rámci EU…. ta vy blbci jste nepoznali, že Německo už 70 let okupuje ekonomicky své sousedy takovými nápady, jako že jim bude zvyšovat platy!!!:-)))))))ůůůů

  • U vás jsem samozřejmě nečekal, že mé myšlenky pochopíte, ty jsou ostatně určeny jen jedincům i IQ 120 a výše, takže se snažíte zbytečně.
   Pokusím se, čistě pro vás, polopaticky popsat základ toho sdělení.
   ČSSD říká ústy zaorálka „A“, tedy hovoří o vyšších platech.
   Mít vyšší plat je hezká věc pouze za naprosto zásadního předpokladu.
   Že se nezmění vnější podmínky.
   Pro čtenáře s nižší intelektulní kapacitou dám přirovnání třeba…třeba k nájmu.(za nájem možno dosadit cokoliv zásadního, tedy cokoliv, bez čeho se dá těžko obejít )
   Pokud někdo bere mzdu 20 000 („A“) a nájem platí 8000,(„B“) polepší si pouze v případě, že se změní směrem nahoru „A“, a „B“ zůstane stejné nebo nižší, případně se „A“ zvýší o více jak „B“.
   Pokud se veličina „A“ změní směrem nahoru méně než se stejným směrem změní veličina „B“, dotyčný si nepolepší, ale pohorší, bez ohledu na slovní vyjádření velikosti veličiny „A“.
   Konkrétně, plat se zvedne z 20 000 na 50 000, ale nájem se zvedne z 8 000 na 40 000.
   Je to opravdu jen základní myšlenka, jak jsem uvedl,pro méně chápavé čtenáře (Ondřeji?) 50 000 zvedne kupní sílu českého občana v zahraničí, nic méně na modelovém příkladu (úmyslně přehnaném) je vidět, že i to je iluzorní, protože v prvním případě zbylo po zaplacení nájmu na spotřebu 12 000, ve druhém jen 10 000.
   Prakticky to platí i opačně, tedy pokud se veličina „A“ sníží méně než veličina „B“, dotyčný si polepší, i když na první pohled to tak nebude vypadat.
   Tedy při snížení platu z 20 000 na 15 000, a zároveň při snížení nájmu z 8 000 na 2 000 se zvýší reálný příjem, jak vidno, o 1000 (kč).
   Výše platu nemusí vypovídat o ničem, je to svým způsobem pouze politikum.
   Jsou místa na světě, kde za dolar může žít člověk celý týden, a jinde si ze něj nekoupí ani kafe v hospodě.
   Reálná výše platu je přímo závislá na místě jeho pobírání.
   Nemusí v žádném případě nic vypovídat o chudobě či bohatství příjemce.

   • Kdepak že Němci co sídlí v Bruselu (je jako tvrdit, že Rusové co sídlí v Londýně:-)) se nám chtějí „pomstít“ vyššími platy, to z vás klempířskej, už nikdo nesmaže:-)))))

     • To je jedno. 🙂
      Překladač z češtiny do reklamštiny Ondřej_4.0 si něco tak přeložil a proto to musí být pravda, jako by byla posvěcená velkým kulatým razítkem. 😀

     • Napsal jste, že predpokládate, že, zvyšování platů způsobila nemecka neonacistická centrála v Bruselu, nebo ne? Takze to mají na svědomí Němci nebo ne?

      Zopaknete si s ohem vetnej rozbor, ani český poradně neumíte a chcete se pouštět do cizích zemí, když nejenže nerozumíte jejich reci, ale ani té svojí a chcete po Němci, aby vám extrahoval z vašeho textu co je příčinou deje a jaky slovesný tvar pro nej jste použil..:-)

      • Ten nápad se zopáknutím si větného rozboru není špatný, Mr. Fake News, rozhodně tomu nějaký čas věnujte. Ale předtím byste se IMO měl intenzivně zaměřit na významy jednotlivých slov, bez toho by to nemělo prakticky žádný smysl. 🙂

       • Já je zvladam. Ale otázka pro vás je, jestli mohou liberální myšlenky obsažené v Mein Kampfu cinit cele dílo liberalnim? Víte jaké to jsou, ty myšlenky, když jste tento výrok tady obhajoval? Patrné to nevíte a opet lzete.

        Nicméně umíte vysvětlit jestli „Německa neonacistická centrála“ co zvyšuje platy, má i svůj neopisny tvar a v činném rodu znamena že „Němci stojí za zvyšováním platů v ČR“ nebo váš významový jemnocit vám říká, že za zvyšováním platů německou neonacistickou centrálou nejsou Němci, ale třeba Patongci či spise Ujgurové? Až budete znát odpověď na tento větnický rébus, ozvete se.

        Do té doby nastudujte jakym lepsim adjektivem se dá nazvat podíl zemědělství na ekonomice Švédska, když tvoří 2.4% HDP a vy jste tvrdil že zemedelstvi tvoří „významný“ sektor ekonomiky:-))

        • Tak zvládáte? 😀
         To abyste si tu debatu o švédské ekonomice vyhledal, přečetl ještě jednou, pomalu a všechna použitá slova, která vám budou připadat neznámá, si našel ve výkladovém slovníku.

         A rovnou byste mohl doložit, nejlépe pak odkazem, kdy jsem obhajoval vámi vymyšlený konstrukt Mein Kampf je liberální dílo.“

         Kdepak Ujgurové nebo Patagonci, bude za tím Putin! 😀 😀 😀

         P.S. Vašich uzených sleďů už máme značný nadbytek.

         • Jo, argumentoval jste tim, jak je významná. Kontext vašeho sdělení jsem.si dokázal kvantifikovat. Míra vyjadrenim číselnou hodnotou vás usvědčila z lži, že zemedelstvi je z ekonomického hlediska jakkoli důležité. Je absolutně postradatelné.

          Co se týče vaší straně strategie chtít dokladovat jednotlivá slovicka v kontextuálně vámi anebo vitttou obhajovaných letech, jsem už 100x udělal. Včetně autenticke debaty mezi mnou a vitttou kdy na dotaz jestli četl Marxe, řekl že ne, ale.ze četl Hitlera. A že v jeho díle Mein Kampf jsou liberální myšlenky, a že já jsem lhal, když jsem v parafrází na toto konstatování řekl, že podle toho je tedy Mein Kampf „liberální dílo“. Jestliže jste se jal obhajovat vittttuv vyrok a napadat moje ironizovani této bezprecedentní lži, pak bych od ocekaval jeji vysvětlení. Jestliže jste lhal ohledne cen elektřiny u německých průmyslových firem, lhal jste io udajnem Hekdrdlove zameru prosadit totální odzbrojení obyvatelstva se.

          Tak vas zadam, nelzete už a jestliže se stavite za něčí výrok, pak jej buď doložte anebo přijmete punc po tisícate usvědčeného lháře. Já všechny předmětné výroky doložil.

          Poslední, který obhajujete je je ten, že nemecka neonacistická centrála v Bruselu stojí za snahou zvednout v Česku platy.

          Jak rikam, že je to lež jako věž, a vás se ptám – souhlasíte nebo se k této lži hlasite?
          Nic než ano nebo ne nelze odpovedet a i když vim, že na odpověď coby přiznáni viny – nemate -uspokojí mi v zásadě jakkoliv odpověď:-). Protože každá takova bude zase je lží.

          P.S. pozor změna!! A prý
          to byla nadsázka a nebylo to mineno vážně, tak abyste s tím pocital…:-)

          • Co kdybyste místo dalšího slovního průjmu dal odkaz.. a nebo radši rovnou táhnul do.. někam pryč.

      • Tedy já bych nezačal, ale když už jste se v tom začal rejpat tak….já napsal přesně:
       ———-
       „Dle mého názoru se dá v pohodě očekávat, že tlak na zvyšování mezd nepřišel z tupých hlav ČSSD, ale přímo z centrály neonacistického Německa, tedy z Bruselu.“
       ———–
       Důležitý je ten dodatek, sama tahle věta se dá vyložit různě, tedy:
       ——–
       „Oni totiž už nepotřebují, abychom měli nízké platy, už nám všechno stejně ukradli.
       Naopak nízké platy nás nyní chrání, konkrétně před negry a čmoudy, což se samozřejmě nehodí.“
       ———-
       ———-
       Tam je vlastně vysvětlení.
       Jistě jste už slyšel, že EK přišla s nápadem, aby se v celé EU rovnaly sociální dávky.
       Jsou prostě tak nadšení svými obohacujícími negry, že by se jich rádi zbavili, ale neví, jak to udělat, když kvóty to nevyřeší, i kdyby na ně nakrásně zdravé země přistoupily.
       Verbež se totiž okamžitě zdekuje zpět do Reichu.
       Nedivím se, kdo by se tady za tu sociálku také žil, že jo.
       Srovnání sociálních dávek ale ROZHODNĚ způsobí problém, protože naprosto rozloží sociální i ekonomické vazby chudších států.
       Takže zvýšení mezd ve vazalských zemích umožní, zbavit se části negrů.
       Sice už nebudou nadnárodní koncerny mít takové zisky, ale mezi námi, vyplácení miliardových dávek asociálům může vyjít podstatě dráž.
       Má to svoje „ale“, nic méně je třeba si uvědomit, že v centrále EU, která je pouze zástěrkou pro německou expanzi, sedí samí totální idioti, a nic rozumného je ani napadnout nemůže.
       Vymyslí píčovinu, a další píčovinou to pak řeší.
       Klasické vytloukání klínu klínem.
       Zatím je Evropa na pokraji občanské války a ekonomického kolapsu, to není moc dobré vysvědčení pro vládu EU.
       Slovy Adolfa Hitlera, dochází ke strategickému zkracování fronty, před drtivým vítězným úderem!
       Pro jistotu dodám, že jsem Čech a většina Čechů používá svou mateřštinu velice obratně.
       Vyjadřují se v náznacích a podobenstvích, a mohou, protože jiní Češi to vesměs pochopí.
       Nemáme doslovné vyjadřování rádi, je moc jednoduché a „prázdné“.
       Vy, jako Němčour tomu samozřejmě nemůžete rozumět, a tak třeba při legendárním výroku ve filmu Na samotě u lesa- „chčije a chčije“ marně hledáte, kdo tam kde močí a smysl vám uniká.

       • Jak nařídí EK zvyšování mezd? Vyhláškou nebo vyhlasi Jednotnou mzdovou soustavu ZEUMS jako za socialismu?

        Žádná statni autorita v trzni ekonomice nemůže ba ani nesmí(!) určovat výši mezd mimo stanovení hranice minimální mzdy. Nikdo mimo vlastníka firmy. Takže přestaňte s ohem tak hloupě lhát.

        Nikdo nikomu neprida, buďte bez obav a lidem jako jste vy dva , už vůbec ne:-). Ale mohou vám skrze daňovou progresi ubrat část čistého výdělku na potřeby státu. To mohou a civilizované státy to i dělají podle toho kolik vyděláváte. Ó tom jsem mluvil na ve svém vstupu, zatímco vy jste říkal nesmysl. A oh ho jen papouškoval. Až vám Jourová nebo komisar Timmermans přidají na výplatě, ozvete se a přiložte EU směrnici na základě jaké se to stalo a já se vám i spalovači komunálního odpadu omluvim.
        l

        • Oni to nenařídí.
         Je to jenom napadne a nebudou to nijak blokovat.
         Ale Ondřeji, to není politická vize budoucnosti, to je odhad toho, co by se dít mohlo, s určitou nadsázkou.
         Rozumíte….no, sorráč, nerozumíte, páč jste jen bot, naprogramovaný na debilní kecy a ne na chápání!

 17. Spravne vittta rikate

  Výše platu nemusí vypovídat o ničem, je to svým způsobem pouze politikum.
  Jsou místa na světě, kde za dolar může žít člověk celý týden, a jinde si ze něj nekoupí ani kafe v hospodě.
  Reálná výše platu je přímo závislá na místě jeho pobírání.
  Nemusí v žádném případě nic vypovídat o chudobě či bohatství příjemce.

  Take proto muzete v republice potkat i chude penzisty z USA . Nekteri lide kteri pred casem odesli a z ruznych duvodu patri mezi chude se vyplati vratit se do Ceske kotliny.
  Sice maji ti chudi v Emerice moznost ziskat na prilepsenou potravinove listky ( k platu ci penzi ktera neprevysi cca$1200 dostane food stamps v hodnote $cca 200)
  ale v prepoctu na koruny 1200 x20 = 24tisic korun = za coz se uz da v CR dnes pry skomne zit. kdyz musi prezivat i penziste s mene nez 8 tisici !
  Alespon tak mi to bylo vysvetleno pri me navsteve .
  Podobne plati i zde.
  Zit ci dovolena na ostrove Bali je velmi levna. Stejna dovolena zde je nekolikanasobne drazsi a podobne to vychazi pri srovnani s jinymi zememi.

 18. Vida, tak středozemní moře už brázdí nacistické lodi.
  Jaká hrůza.
  Dobře, že je nacismus v Německu trestný, očekávám přísný soud se zachráněnými nacisty.
  I když tedy, ten už zřejmě proběhl, jinak by nemohli být označeni za nacisty.
  Freisler by měl radost.
  https://blisty.cz/art/87743.html
  Nutno říci, že v odkazovaném Guardianu nebylo o nacistech ani slovo.
  No, Britové ještě mají co dohánět v popisování pravdy, holt nemají tu německou soudní tradici, nebo co….

 19. Zajímavá studie. Tady vesmes už dávno impotentní muži volaji „národ“ ke zvyšování natality (to ale národ nemůže, nemá příslušné naradicko, dokonce ani ručičky aby sám sobě dál občas pár facek), ale přitom sexuální chování muzu je samotnými zenami hodnoceno jako NESCHOPNE v sexu ženu uspokojit. Přitom, tam není rozvedeno v jakých zemích jsou muži lepší milenci a kde horsi. Umeni milovati patrné jako humanitní veda neni českých fachidiotum z tradičního těžkého průmyslu, příliš známo. Přitom je zajímavé že u lesbickych páru jsou výsledky zcela ODLISNE. Ženy teda evidentně nejsou v sexu takoví babraci než chlapi. Otázka pro ženy pak zni, proboha k čemu ty chlapy vůbec chtít, když i tohle si uděláme samy a lépe?…:-)))

  Moje ( a embeckova) oblíbená autorka z Deníku Referendum Magdalena Šipka.

  ****

  Podle dva roky staré studie časopisu Cosmopolitan je nejtěžší dosáhnout orgasmu pro ženy, které spí s muži. Podle této studie zažívá orgasmus téměř pokaždé jen 57 procent žen, zatímco jejich partneři vyvrcholí skoro pokaždé, v 95 procentech. Nerovnost v orgasmu tedy směle překoná platové nerovnosti mezi oběma pohlavími. Skoro by se mohlo zdát, že sexuální rozkoš u žen je něco nepatřičného.

  Chybějící sexuální revoluce

  Malé uspokojení žen při sexu není dáno jen hranicemi jejich těla, ale také snahou a informovaností jejích partnerů. Tuto skutečnost dokazuje i fakt, že ženy, které spí se ženami, dosahují podle průzkumů při sexu většího počtu orgasmů. Ženy, které se milují se ženami, tedy mají v průměru uspokojivější sexuální život. A to v lesbickém sexu chybí orgán, kolem kterého by se podle tradičních interpretací měla celá soulož točit.

  Uvedená studie znovu poukazuje na fakt, že boj komunity LGBT+ o rovnoprávnost se netýká tělesné dimenze lásky. Mnohem více v něm jde o společenskou rovinu stejnopohlavních vztahů. Queer lidé chtějí mít možnost se na veřejnosti držet za ruku a společně budovat rodiny. V sexu už dávno vědí, jak na to. Na sexuální revoluci by podle těchto průzkumů měly mít největší zájem heterosexuální ženy, případně jejich vstřícní partneři.

  Můžou však ženy ještě věřit v to, že by pro ně sexuální revoluce byla výhodná? Sexualita ve veřejném prostoru se zpravidla vyznačuje přítomností nahých ženských těl, která mají nerealistické a nezdravé rozměry. Zatímco heterosexuální muži jsou těmito obrazy soustavně vzrušování a škádleni, pro mnoho heterosexuálních žen můžou být tyto obrazy deprimující. Módní a kosmetický průmysl staví ženy do role někoho, kdo má být především krásný na pohled. Farmakologie v minulém století vyvinula mnoho druhů léků, kterými se ženy mohou ze strachu před nechtěným otěhotněním každodenně intoxikovat, zatímco mužům umožnila udržet si déle erekci. Musím přiznat, že se nedivím ženám, které vidí v jakékoli veřejné tematizaci sexuality pouze nebezpečí. Řeči o sexu ve veřejném prostoru je opakovaně ponižovaly, objektifikovaly a kladly na ně přehnané nároky – ať už to byl nárok cudnosti, nebo smyslnosti.

  A co ženská ejakulace?

  V českém prostředí prováděl v poslední době největší průzkum sexuality tým odborníka na toxoplazmózu Jaroslava Flegla. Z výzkumu mimo jiné vyplynulo, že muži i ženy favorizují sexuální polohy, ve kterých jsou ženy pasivnější (klasickým příkladem je misionářská poloha). Ovšem v pasivnější roli je vždy složitější dosáhnout toho, co si přejeme. Nemůžeme si to prostě vzít, musí nám to být darováno. Muži, kteří spí se ženami, jsou tak mnohdy postaveni do složité situace, když mají zařídit něco, co obvykle není ani přesně vyjádřeno. Na otevřený rozhovor o sexu totiž často ani nedojde. Zdá se, že čekání na pohádkového prince, který jako zázrakem udělá přesně to, co si přejeme, hraje v našem uvažování o sexu stále určitou roli. Jedním z takových moderních snů o princi je nepochybně úspěšná trilogie Padesáti odstínů.

  Kromě toho nejsou některá témata spojená s ženskou sexualitou příliš probírána – a ještě méně v českém kontextu. Jedním z těchto jevů je ženská ejakulace. O tomto fenoménu psali už antičtí autoři, ale širší povědomí o její existenci se rozšířilo spolu s pornem. Nabízí se otázka, jak moc je tato nerovnost daná biologicky. Mužská ejakulace je ve většině případů předpokladem početí, zatímco u ženy teoreticky není nutné, aby se vůbec vzrušila. Ženský orgasmus a případná ejakulace tak mohou být vnímány jako „třešnička na dortu“, jako určitá nepovinná součást sexu.

  Celé civilizace mohly bez strachu před vymřením tvrdit, že sexuální vzrušení ženy je něco nepatřičného. Tuto myšlenku vložil do křesťanské sexuální morálky svatý Augustin poté, co strávil část života ve společnosti antických prostitutek. Západní křesťanství bohužel nemělo dlouhá století dost odvahy vrátit ženám zpět právo na sebeuspokojení. Pokud však vnímáme ženskou rozkoš jako nepatřičnou, znásilnění se snadno stává hrdinským činem zaručujícím přežití rodu.

  Smysl sebepoznávání

  Zatímco někteří lékaři tvrdí, že část žen nemůže zažít ani orgasmus, doktor Milan Zaviačič na základě rozsáhlých průzkumů naopak dokazuje, že každá žena je schopna ejakulace. Ostatně tantrické cvičitelky a sexuální reformátorky slibují každé ženě cestu k jejímu dosažení. Mokrý orgasmus je prý možné zažít po necelém měsíci pravidelné poševní stimulace. Toto cvičení může provádět žena s partnerem či partnerkou, ale i sama. Tuto metodu představuje lékařka a tantrička Monika Sičová ve své Eknize.

  Zajímavé je, že některé ženy ejakulát při orgasmu „nasají“ zpátky do svého těla. Nedojde tedy k uvolnění proudů z těla, ale v okamžicích vyvrcholení naopak stahují část sebe zpět. Produkt rozkoše tak zůstává neviditelný. Ženskou ejakulaci může představovat jen několik kapek, ale může způsobit také hotovou potopu. Promočené povlečení pak klade zcela nové požadavky na prostor určený k sexu.

  Dosažení mokrého orgasmu kdysi znamenalo pro krétské ženy připravenost na vstup do sexuálního vztahu s mužem. Tato legenda v sobě skrývá mimořádný kus citlivosti. Klade totiž nečekaně velký důraz na připravenost ženy k tomu prožívat rozkoš. Objasňuje smysl ženského sebepoznávání. Nakonec mají ženy vše, co potřebují, ve svých rukou a záleží na jejich ochotě to sdílet.

  • Nejde o profesora Flégla,ale o profesora Jaroslava Flégra.Áno,je to významný bádateľ toxoplazmózy,nebezpečnej zoonózy,ktorú spôsobuje vnútrobunečný parazit toxoplazma gondii a ktorého konečným hostiteľom sú mačky a mačkovité šelmy.Titer protilátok u dievčat a žien je u nás neúnosne vysoký.Choroba spôsobuje u žien časté aborty,ťažké poškodenie zraku plodu a jeho mentálne postihnutia.
   Lenže pán profesor Flégr je aj veľký recesista,čím možno vysvetliť jeho bádanie v oblasti vplyvu mačiek na sexualitu žien.Nečakal som,že niekto bude argumentovať výsledkami tohoto „žartovného“výskumu .
   http://technet.idnes.cz/ig-nobelova-cena-cesti-vedci-2014-de2-/veda.aspx?c=A140919_123630_veda_mla

 20. o hýbe politickou scénou ČR v létě 2017?

  Vyšetřování Čapího hnízda se táhne, uznává Bradáčová. Chyby ale nenašla……
  http://zpravy.idnes.cz/vysetrovani-capi-hnizdo-andrej-babis-dotace-eu-dohled-statni-zastupitelstvi-1wk-/domaci.aspx?c=A170630_161848_domaci_jkk

  Ačkoliv jako politickou hru vnímá celou kauzu také pražská primátorka Adriana Krnáčová, oba poslance by vydala.

  „Většině lidí je asi jasné, že je to především politická hra a tomu odpovídá i to načasování.
  Myslím, že je jen málo projektů, které by prošly tolika kontrolami jako Čapí hnízdo a žádná na nic špatného neukázala.
  Je to 10 let stará kauza, která se najednou,dva měsíce před volbami, začne řešit,
  navíc bez vědomí státních zástupců. I přesto bych ale hlasovala pro vydání a myslím,
  že si o něj i pan Babiš s panem Faltýnkem požádají,“ uvedla.
  Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/trestni-stihani-andrej-babis-jaroslav-faltynek-hnuti-ano-capi-hnizdo-1jn-/domaci.aspx?c=A170811_165506_domaci_nub

  PS
  Součet mínění z „politologického pohledu“:
  ať bude výsledek správně načasované akce jakýkoli i jen pokles hlasů pro ANO bude úspěchem pokračujícího „demokratizačního procesu“ v ČR,
  který by se mohl zadrhnout příchodem takových sil do politiky
  které v demokratických zemích Západu vždy patřily a patří za oponu:-)

  Kdo to kdy viděl aby si nějaký boháč svůj vliv prosazoval rovnou sám místo používání demokraticky zvolených zástupců!!!

  • peter.
   bez ohledu zda zprava je fake ci nikoli :

   zodpovednosť za nakazených a sexuálne frustrovaných marockých tínedžerov jednoznačne leží na pleciach protiimigrantských a xenofóbnych jedincov z Európskej únie, z radov politických elít, či širšej verejnosti. Ak by sa sexuálne frustrovaní tínedžeri včas dostali do Európy, vďaka multikulturálnym a slniečkárskym aktivitám by prišlo k ich plnohodnotnému a obohacujúcemu začleneniu do európskej spoločnosti, nemuselo prísť k ohrozeniu ich životov besnotou v malom marockom mestečku.

   Informace je ukazkovym prikladem kdy i nektere pravdive zpravy mohou byt spolecensky nebezpecne!
   Mohou vyvolat negativni reakce ktere nejsou ve vyssim spolecenskem zajmu a proto je nutno je potlacovat a siritele „pravdy“ potrestat !
   Duvod proc zvlastni utvary na potirani nepratelskych informaci jsou v dnesni dobe nezbytnosti !
   Kupredu leva ( prava ) a nikdy jinak 🙂

   • Dalsi priklad nebezpecne pravdy !
    O jine nebezpecne „pravde“ soucasnosti o ktere se massmedia nezminuji
    je pravda o narustu zdravotniho rizika
    O tomto nebezpeci se mlci ale vzdy je pripraveno zaklinaci sluvko
    Xenofobie. …
    (Slovo xenofobie pochází z řečtiny (ξενοφοβία) a skládá se ze dvou částí:
    xénos (ξένος) znamená cizí, příchozí, cizinec, ale také najatý, námezdný
    a fobos (φόβος) znamená strach, bázeň, úzkost.)

    Obohaceni z Afriky
    San Diego California
    Latent TB rates among Somali refugees at Starbucks
    (Latentní TBC u somálských uprchlíků u společnosti Starbucks)

    Jdete do kafejky(Starbucks) a odnesete si nejen kafe ale i TBC, ale pozor!
    Rozmyslete se nez to spravne pojmenujete !
    Kdyz to presne popisete, bude to nekorektni a oznacit to za nakazu a zdravotni riziko by bylo nejen nekorektni,
    ale jiste az rasisticke !!!
    aneb
    neni Pravda jako Pravda !

    43 Percent Latent TB Rates Among Sub-Saharan Refugees in San Diego County Interviewed for Jobs at Starbucks – Breitbart
    Recent arrivals from Somalia and other countries in sub-Saharan Africa were among the refugees interviewed for possible jobs by 30 Starbucks managers at a hiring event in El Cajon, California on Tuesday as part of the company’s commitment to hire 10,000 refugees over the next five years.
    http://www.breitbart.com/big-government/2017/08/11/43-percent-latent-tb-rates-among-sub-saharan-refugees-san-diego-county-interviewed-jobs-starbucks/

    A do Evropy uz prinesli ebolu !
    http://www.reuters.com/article/us-health-ebola-europe-who-idUSKCN0HW17L20141007

    Ale mutti Merkel a jeji strana vi ze se jedna nejen o pomoc, ale i o obohaceni!
    Koho ze to ?

    PS
    Trva to trva nez patricne oddeleni patricneho ministerstva takoveto komentare ci jejich prepisy opisy a podobne dopisy zakaze 😦

    A tak stale vetsina lidi v CR uprchliky nechce !
    Xenofobove 😦

 21. Husička hlúpa nešťastná!16 ročná odišla „bojovať“za Islamský štát.Koho za to viniť?Hlúpe decko,rodičov,spoločnosť,alebo dnešných „debilizátorov“európskej mládeže?Čoho sa tie decká majú držať,keď aj pápež sa klania a bozkáva ruky svetovládnej kabale?

  Vždy to bolo tak(od r.1075 do r.1958),že králi,cisári,kardináli a šľachta bozkávali pápežovi nohy.Aj dnes sa musia skloniť,aby mohli pobozkať pápežov „rybársky“prsteň.Svet sa zmenil na riť.Je mi ľúto toho mláďata.Ešte ani nežila,neporodila dieťa,nevodila sa s chlapcom za ruky….a vybrala sa zabíjať ľudí v mene akejsi nenormálnej ideológie.No čo už…
  http://www.parlamentnelisty.sk/arena/monitor/VIDEO-Takto-kracala-zajata-nemecka-tinedzerka-ktora-bojovala-za-Islamsky-stat-tzv-ulickou-hanby-Hrozi-jej-najvyssi-trest-291603

  • Tak predsa len porodila decko a bola aj vydatá za nejakého Čečenca.Ale aj tak.Veď ušla vo veku deviatačky na ZŠ…..

  • Chcete snad tvrdit, že za tím je nějaký hebrejskochazarský komplot?

     • Svetovládna Kabala je výraz často používaný pre bankárske židovské klany.Vyskytuje sa pomerne často v súvislosti s NWO.
      V mojom príspevku je však kladený dôraz na činnosť pápeža ako likvidátora RK cirkvi.To dokáže pochopiť po prečítaní môjho príspevku aj priemerne inteligentný človek,len vy nie.Predpokladám,že ste zase pokúsili o provokáciu tak,ako to máte vo zvyku.Zase ste sa pokúsili len o podjebávanie.Na seriózne prejavenie svojho vlastného názoru nemáte alebo dosť odvahy,alebo dosť schopností.
      Kabala je druh židovskej mystiky.Iný výklad pre výraz Kabala je ten,že sa jedná o spoločenstvo ľudí ktorí sa toto poznanie snažia využiť na ovládanie ľudí.Zbytok si láskavo vyhľadajte v Gúgli.

      • „Po dlouhou dobu zůstávala kabala stranou seriózního vědeckého výzkumu. Pomineme-li „výzkum“ okultistů v 19. století, který nelze brát vážně, píše Gershom Scholl vědec který založil první moderní akademickou vědní disciplínu kabaly.

       Celé vaše NWO jsou ty kecy jako Protokoly sionských mudrců. Podobné konspirace opírající se o logiku nastolení NWO jako Chemtrails a HAARP jsou zábavné, vesmírné lodi Aštara Šerana jsou naproti tomu k smíchu.

       ****

       Nový světový řád (NWO podle anglického New World Order) jako označení pro konspirační teorii vychází z toho, že poměrně malá, ale extrémně silná a vlivná skupina (někdy geneticky spřízněných) jedinců kontroluje a manipuluje vlády, průmysl a média po celém světě. Tato mocná skupina chce ovládnout svět a zavést totalitní režim. Jedna (fašistická) světová vláda má nahradit suverénní národní vlády.

       Kritici vytýkají jedné z odnoží konspirační teorie NWO, že se zjevně jedná o modifikovanou teorii židovské světovlády, podpořenou Protokoly sionských mudrců. Podle historiků jde o podvrh, který vytvořila ruská tajná policie. Skeptici obecně vytýkají zastáncům teorie NWO, že podléhají svým klamným představám a víře, že významná fakta historie musí být nutně hrozivá a že historie spíše než sociální a ekonomické síly určují různá spiknutí mocných.

       http://internetweek.cz/konspirace/velke-konspiracni-teorie-novy-svetovy-rad-nwo

       ****

       V každém případě Nerevarova poznámka o tom, že tady někdo vytahuje mytologickou nenávist k světovému židovstvu, se kterou pracovali antisemitští propagandisté včetně nacistů, je zcela případná, a vás usvědčuje z toho, že moc času věnujete nahlížením do velmi „úzce zaměřeného“ otvoru vašich kravských „svěřenkyň“ a namísto seriozní literatury čtete konspirační, ideologicky nenávistný brak který se rozdává na demonstracích Kotlebovců anebo Dělnické strany, kde IQ jejich oveček je přímo úměrné IQ těch, co předevčírem v Charlottesville vykřikovali „“blood and soil” a “White American peoples.” začali se zabíjením „sluníčkářů“.

       http://edition.cnn.com/2017/08/12/us/charlottesville-unite-the-right-rally/index.html

       • Tak najskôr k protokolom.Píšete,že ide o podvrh cárskej ochranky.Je to možné.Ale prešlo od ich zverejnenia už viac ako sto rokov a myslím,že by bolo načase vyhodnotiť,čo z nich sa naplnilo a čo nie.Na cestovnom poriadku tiež nie je dôležité to kto ho napísal ale to,či podľa neho jazdia vlaky.Napokon,mám iné a dôležitejšie záujmy ako sa venovať podobným,už dávno známym záležitostiam.A je len zaujímavé,že práve v posledných rokoch sa znovu objavil záujem o ne.To,že mizivé percento najbohatších ľudí sveta má snahu ovplyvňovať udalosti vo svete a upravovať si ich tak,aby im to vyhovovalo,je nepopierateľný fakt.
        Ku kravským otvorom:Keď im chcete rozumieť tak o nich musíte mnohé vedieť podobne, ako humánni lekári musia mnohé vedieť o tých ľudských.A študovať musíte celý svoj produktívny život.Nie ako vy,zasran ktorý je celý deň pripútaný k PC a nikdy nedokázal vyštudovať nič,čo by ho oprávňovalo vyjadrovať sa k hocičomu.Je správna poznámka z iného webu,že vy by ste v ČR ani nezmaturoval.Asi ste nejako postihnutý alebo čo. Teraz som už pravda na dôchodku a tak čítam vaše „kydy“napríklad o ženskom orgazme a pedofílii.Vy ste sa tu prezentoval ako odborník v týchto oboroch.Napriek tomu si však myslím,že ten orgazmus či už klitoriálny alebo vaginálny by mal byť doménou žien a nie zvrhlíka ako ste vy.Vy totiž môžete vzhľadom na svoju sexuálnu orientáciu posudzovať akurát tak kvalitu „prdelného“orgazmu.Vaša hnusná obhajoba pedofílie u vás neprekvapuje.Len dotvára obraz,ktorý som si o vás vytvoril.Je odporný!Vaša hlúposť vyplávala na povrch v súvislosti s tým,ako ste sa odvolával na recesistický výskum prof.Flégra.Pobavil som sa na vašej blbosti prenáramne.Zasran jeden hlúpy!

        • Moje sexuální orientace je vám známa méně než bezpečnostní standardy přistupu do mailové schránky na veřejných serverech, takže nakonec len zbýva, že ste len vulgárny stary ujko od kraviek z Horehronia:-)

         • Jakto?
          Peter, stejně jako kdokoliv jiný zde na tomto blogu dobře ví, že jste homosexuální zoofilní pedofil.
          Za to se ale přece nemusíte stydět, naopak, vyžadujte RESPEKT!
          Jen bych vás poprosil, vynechte ty kravské otvory, to sem fakt nepatří.
          Své sexuální fantazie si vyjadřujte jinde, jistě se najde prostor, kde se tyto praktiky řeší rajcovnějším způsobem!

         • Minule ste písal,že som zo Spiša teraz,že z Horehronia…Takže som zo Šariša a od mája do polovice septembra žijem v severovýchodnom cípe Slovenska v predhorí Polonín.V dôchodku som 3 roky a keď kopnem do riti takého smrada ako ste vy,tak ho zvyčajne zavrú v Poľsku pre potulky.Lebo som zdravý ako býk,teším sa zo života v horách,z ťažkej roboty,zo zdravého vzduchu a z dobrej stravy,akú vedia pripraviť naše rusínske ženy.Vy by ste tu u nás neprežil ani deň,jednoducho preto,že ste kripel.Navyše ste aj zvrhlý sexuálny deviant a takých smradov tu u nás ľudia nemajú radi.

      • Nic si z toho nedělejte, nejste jtu ediný, kdo tu rád sáhne k urážkám názorového oponenta.

       Jan XXIII. byl podle Vás ještě regulérní papež, nebo jste full-scale sedevakantista?

       • Sorry jako, ale vy nejte názorový oponent.
        Vy jste vysírač, co kritizuje, ale sám názor nenapíše!

        • Ale nechte toho, přece. Berte to tak, že nikoho nechci unavovat nějakými názory.

         (Odpovíte mi na nějaký můj názor jinak než smrští nadávek? Zkuste to taky.)

         • Tak ako je to vlastne s vami?Na jednej strane píšete,že svojimi názormi nechcete nikoho unavovať.Ale hneď na to sa dožadujete serióznej odpovede na svoj názor(ten,ktorý nezverejňujete,lebo nechcete ním nikoho unavovať).Vy pripomínate policajta – vyšetrovatela.Tiež len kladiete otázky.Len si neuvedomujete,že tu sa nič nevyšetruje a že nie vaše neexistujúce názory,ale vaše „policajné“otázky sú otravné a unavujúce.

          • Svůj názor jsem vyslovil jasně a opakovaně: povyk kolem migrantů považuji jen za dobrou záminku k vytváření (Astr promine) kouřové clony, zatímco likvidace běží po linii zcela odlišné. Stačí?

          • Jen ubohý žvást.
           Protože podstata problému je vámi nevyslovena.
           Kouřová clona je co?
           To někdo někde hodně kouří, nebo se něco záhadného děje, co nám nechcete prozradit?
           Ještě jste dříve jmenoval Kalouska, u té clony, to teď máte nějakou zkrácenou verzi….

          • Re Nerevar
           No nestačí,lebo ako sám píšete,nezverejňujete svoje názory preto,že nimi nikoho nechcete unavovať.Teda sám priznávate,že svoje názory nezverejňujete.Tak čo vlastne zverejňujete?

   • Přenechte klidně objasňování všech podobných záhad Parlamentním listům. Už je mají i bratři Slováci, jak vidno.

    • Nevím ale, jak je to u nich se svobodným komentováním, protože např. server, který přišel s tou zprávou o marocké oslici, diskutéry varuje takto:

     Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im

     • To jste na špatném serveru, jak můžete vědět jaký je rozdíl mezi IP adresou a MAC adresou, když nevite jak funguje privátní mailbox na veřejném serveru.:-)

      • Je tam systém disqus. Ten pro registraci vyžaduje mail, takže adresu mají.
       Všechny diskusní servery podle mne registrují různé identifikační markery. I v případech, že jejich systém nejede přes ksichtoknihu, twitter anebo google+.

       • jsem přehlédl jméno, takže omluva. Ohledně registrace není vše vždy tak nebezpečné, jak se říká. Jakouikoli registraci děláte anonymně, takže i mail nebude obsahovat nic z vašich skutečných důvěrných informací. Horší je to s IP, ale i ta dnes je pro běžné sledování nicneříkající, jistě hoši z BIS by tuhle informaci uměli detekovat lépe, ale zase ruku na srdce, komu by stálo za to sledovat pár důchodců co vzpomínají na úderky svého mládí a co díky přemíře času a technologií, které jim dal stát a kapitalisté jako formu her aby nezlobili (pro někoho možná tato hračka nahradí i ten chleba:-), nemají co dělat, že by někdo vyhodnotil jako nebezpečí, když je má tam, kde je chce mít:-) Sedící doma na zadku a nevytahující paty do ulic a na náměstí:-)

        • Na jedné straně to „jasné nebezpečí“ vyhodnocuje Jakub Janda, na straně druhé dvojka Astr-vittta, Karel Dolejší s Janem Čulíkem vyhodnocují taktéž. Ale – že je někdo paranoik, přece neznamená, že po něm nejdou, že?

         • nevím kam tím míříte, já si nemyslím, že by po komkoli kdo má názor byť extremistický, někdo šel. Jestli nevadí tady chtít namlít muslimy do masokostní moučky a dotyčný působí dokonce v klidu jako pedagog na veřejné škole, pak bych o žádném nebezpečí zátahu na extremisty resp. na omezování hejtů, pardon „svobodně vyjádřeného názoru“ v kyberprostoru, strach neměl.

          Jednoduše proto, že proto nejsou žádné indicie. Paranoia je pak dobrá především pro ty, co sami sebe chtějí přesvědčit že jejich „obezřetnost“ je determinuje v tom, jak se veřejně angažovat, resp. že jim čas na kopání bunkrů na vlastní zahradě nedává dost času starat se o vlastní děti, resp. že se o ně stará už tím, že pro ně kope ten bunkr namísto kontroly úkolů.:-)))

          • Vy hlavne neumite německy a negramotnou nemou tvar lze těžko germanizovat, když nerozumí germanizační liturgii:-). To by bylo snazší germanizovat psa, ten by aspoň rozuměl tem povelum:-)

          • Však vy také neumíte německy, teplouši!
           Odkaz v němčině sem umím dát také!

         • Vy jste takový Čulík, Nerevare.
          Vy tady razíte teorii, že já a Astr (i když nevím, proč si vybíráte zrovna nás dva) trpíme nějakými předsudky vůči muslimům a sluníčkářům, a že jaksi vidíme jakési nebezpečí tam, kde není.
          Jsme plni iracionality a prostě z ničeho nic se nám přestali líbit mulimové a ti, kdo je podporují.
          Chápete, jen tak, bezdůvodně.
          Lze se jen divit, že nevidíme nebezpečí třeba v budhistech….
          Nebo možná ne, budhisté zatím žádné nebezečí nevykazují,ale muslimové jo.
          Moje nevole k muslimům nemá žádný původ v mojí choré makovici, ale v dění ve světě kolem nás.
          Ještě před pár lety mě byli muslimové stejně volní, jako budhisté.
          Ale dnes……
          Iracionální jsou zdá se, i ostatní Češi, či jejich zásadní většina.
          Také jen tak, z čista- jasna!
          http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Co-kdyby-si-dite-privedlo-domu-muslima-ci-muslimku-Ptali-se-ve-vsech-zemich-EU-Vysledek-za-Cesko-ohromi-499923
          Bratři Čechové, jsem na vás hrdý! (a Slováci také nedělají hanbu republice Československé)

          • Nevole k judaismu/křesťanství s zatím nekoná? Proč jste takový troškař? Uvědomujete si vůbec, kolik historie poznala pokřtěných/obřezaných teroristů? Naši liberálové to přece vědí už dávno, že *každý* monoteismus je totální zvrácenost.

          • vittta
           berte to treba tak ze zatim co Fagan je tu coby NEMECKY politruk ktery si dal nebo dostal za ukol dovzdelavat ceske ctenarstvo,
           LevNerevar tu ze stejneho brehu jen v jinem stylu obohacuje neprekonatelnymi otazkami
           a az po nalehani i nektery ze svych commentu dovysvetli k porozumeni.
           K Faganovi jsem doporucil cist ale nereagovat, podobne rozsiruji o Lvi otazky.
           Tarasuv blog pak coby Faganuv bude tak jeste citelnejsim „Auslagem“ Nemeckeho Merkelismu. Vykladni skrin nove varianty Nemeckeho tazeni na Vychod
           Pro Cechy k cemu ze dobre?
           Vedet na co se pripravit a jak se novodobe podobe Drang nach Osten branit.
           Ano je tu jeste i jina moznost. Na cetnost Faganovske propagandy reagovat rozborem jeho jednostrannych clanku.
           Jen to je prilis casu pro nic a prvni to vzdal sam Pan blogu.
           S Tarasem souhlasim pouze v tom ze zakaz vstupu problem neresi.
           Jen by nebyl tak zjevne na ocich.

          • Ad astraustralia 15.8.2017 (02:38):

           Pokud Vám mé otázky způsobují nějakou formu nepohodlí (nebo dokonce „discomfort“), asi pro Vás bude nejlepší se jimi nezabývat. Každá pochybnost je přece podezřelá, celkem Vás chápu.

          • Neravare, vaše otázky vzbuzují u mě leckdy tak maximálně kroucení hlavou, a podobné to bude u Astra.
           Třeba jak se mě výše ptáte, zda se nekoná nevole k judaismu či křesťanství (zatím), je to takový dotaz- nedotaz s otazníkem.
           Že jako od těchto náboženských skupin bylo též hodně teroru.
           Tak bylo, ale jaksi….BYLO.
           Kdyby Evropu zaplavovali po milionech Židé a já byl nucen jim tolerovat nějaké jejich extremní náboženské požadavky a sloužit jím, pak bych napadal judaismus.
           Kdyby to dělali křesťané, pak bych napadal křesťany…ostatně, katolíky nemám nijak rád, stejně jako všemožné blouznivce křesťanského typu.
           Snáším dobře jen Husity, z vlasteneckých důvodů a vlivem mojí výchovy v tom duchu.
           Přizpůsobuji svůj odpor dle konkrétních událostí, kdyby Čechové projevovali v r.1938 odpor vůči islámu, asi by to vypadalo dost křečovitě, nemyslíte?
           V r.1968 by to také vypadalo podivně.
           Tyhle vaše „argumety“ jsou argumenty vysírače nebo idiota, sorry jako, ale jestli nevíte, proč se bráním nyní proti islámu , pak jste idiot.
           A odpor ke sluníčkům s tím souvisí, podpora islámu úzce souvisí s podporou buzerantů a ultrafeministek a inkluze a všech těhle zvrhlostí, protože ty mají za cíl podlomit naší kulturu.
           To vše nějakým způsobem souvisí s germanizací, i když zatím neumím přesně popsat jak.
           Nebo to víte, ale jen obyčeně vysíráte.

          • Ad vittta 15.8.2017 (07:33):

           A proč si třeba nedáte trochu práce s dohledáním informací o skutečných problémech s muslimy v Evropě? Konkrétní případy, kdy muslimové dělali bordel, a policajti (a soudy) neplnili svoje povinnosti? Někdo jim to nařídil? Kdo? Jejich nadřízení? Zákonodárci? Kde? Proč se proti tomu nikdo neozval? Když ten Váš problém zformulujete tímto způsobem, budu jen souhlasit. Odkaz na článek ze zdroje na úrovni Blesku není argument, tohle přenechte Britským listům. Rozumíme si?

          • Podívejte, Nerevare, co je podle vás realita?
           To, co je v nějakém odkazu na internetu, nebo to, co se děje kolem nás?
           A jaký odkaz je pro vás argument, to je také otázka.
           Proč mi rovnou nenapíšete konkrétní zdroje, kde bych měl hledat?
           Zdroje, kde bych hledat neměl jste napsal, Blesk a BL.
           Proč by na BL či v Blesku neměly být pravdivé informace?
           V BL také někdy píší dobré informace, jen je špatně vysvětlují, to už si s tím musí čtenář poradit.
           Jestliže chcete pochopit svět, musíte číst různé zdroje, ne jen ty skvělé, seriozní, dokonalé.
           Já kašlu na to, jestli mě věříte nebo ne.
           Nemám zapotřebí vám dávat nějaké zdroje, kde bude popsáno, co se stalo někde v chalífátu Německo, proč bych to měl dělat?
           Jestli nevidíte, neuvidíte ani pak, a budete chtít další a další „důkazy“ a žádný vám nebude dost echt a zpochybníte je.
           Víte, jak se nejlépe pozná názor člověka?
           Ne tím, co chválí, to někdo ani moc najevo nedá, ale tím, co zpochybní.
           Taková Třešeň neřekne ani tak, ani tak, ale….jakmile dal někdo odkaz na čmoudskou bandu v Praze, jak pujčuje ty segveje a chová se agresivně a ukazovali fakáče, už to byla fotomontáž a hoax, ale když ukazovali nějaké „ruské“ vojáky na „Ukrajině“, tak to fotomontáž nebyla ani jednou.
           A hned víme, odkud vítr fouká, ani nám nemusí Třešínka nic psát.
           Vy také.
           Dlouho nic, nic, ale najednou po mě chcete seriozní článek se seriozními odkazy.
           Máte mě asi za vola, není liž pravda?
           Jenže milej zlatej, já tím pádem vím, že všechny ty odkazy, co sem postuje třeba Astr či Peter, ale i ostatní, považujete za špatné, neseriozní, jinak byste přece už nějak reagoval, ne?
           A už vím, že jste vítačský zasran, chcete důkazy, že jsou s nimi problémy, ale když je dostanete, tak to jsou špatné odkazy.
           Kouříte?
           Pokud ne, pak se zeptám proč, a vy odpovíte, že si nechcete kazit zdraví a nechcete dostat raka.
           A co když já se s idiotským namachrovaným úsměvem zeptám, jestli už máte potíže se zdravím, nebo raka?
           A vy udiveně odpovíte že ne.
           A já arogantně a vítězně namítnu, že tedy nechápu, proč se obáváte cigaret.
           A vy udiveně, že přece nemusíte zrovna vy pociťovat ty potíže a mít raka, že vám stačí, že ty potíže mají jiní a rakoviny též, a že je to dostatečně zdokumentováno, že je to kouřením.
           A já se vítězně směju a chci důkazy pro vaše tvrzení, a doktory, co tohle tvrdí prohlásím za neshopné pseudovědce a kašpary a lobisty a pacienty za simulanty a hypochondry a budu chtít důkazy, že mají potíže, co už se okecat nedají právě z toho kouření, a ne třeba z toho, že moc jedli jablka.
           A ve finále vám ukážu jedince, co kouří celý život a je jim 90 a jsou v pohodě.
           A se vším to tak mohu udělat, s čímkoliv, cokoliv mohu napadnout.
           U toho kouření třeba není tak jisté nic,když kouříte a dostanete raka, není úplně jisté, že je to z kouření, i když to může lecko tvrdit, ale když vás negr znásilní do prdele a když půjdete na policii kulhajíc, tak vám banda cigošů ukradne prkenici, a pak vás poliši pošlou do prdele, že nemá cenu se tím zabývat, a druhý den vám islámský hrdina autem rozmajšluje vaší starou a zmrzačí vaše dítě, to se zpochybnit nedá.
           Ale….to se vám ještě nestalo, tak nač se bát.
           Zatím se to stalo jiným, a co je vám do nich, když navíc ta pravděpodobnost je menší, jak když spadnete z postele a zlámete si vaz, ne?
           Nebo není?
           Vyzkoušíme to, co myslíte?
           Budeme pomáhat lidem a necháme se překvapit, jestli budou dobří nebo špatní, až jich tady bude milion?

          • Ad vittta 15.8.2017 (08:57):

           Píšete „vítačský zasran“? Zkuste to česky: „vítačský sráč“. Zaprvé je to údernější, zadruhé Vás to lépe vystihuje.

          • Všimněte si Nerevare, co vystihuje nejlépe vás.
           Já napsal poměrně dlouhý text jako reakci na vás.
           Je tam několik otevřených témat, na která jste mohl reagovat.
           Příklad s kouřením, příklad s vyžadováním důkazů, potvrzujících váš názor (v kontextu s neochotou diskutovat), příklad s upravovanými nebo účelovými statistikami či průzkumy.
           Vy jste si vybral tu krátkou část, kdy jsem vás prohlásil za vítačského zasrana, zbytek jako by nebyl reakce ani hoden.
           Třeba…..třeba není, rozhodně ne pro vás.
           Vaše reakce ovšem se v hodnotě napadení ad hominem od té mé nijak neliší, rovněž jste naznačil, že to o mě cosi vypovídá, a to „cosi“ je velice, velice záporné.
           Dále se vám nelíbí použitá forma vašeho označení, a dožadujete se ho v českém jazyce, a ještě to česky považujete za údernější.
           To je nesmysl, slovensky je to úderné úplně stejně, a dovoluji si vás upozornit, že jsme byli dlouho federací a slovo „zasran“ u nás, v nižších kruzích, dost zdomácnělo,(my jsme byli na vojně, vite?) takže není třeba používat jeho český ekvivalent, který je ostatně sporný, protože pojem „sráč“ vyjadřuje spíše hajzl či někoho, kdo se vyžívá ve sračkách, či je zbabělý, ale zasran je někdo, kdo je postě obyčejně posraný a zákeřný.
           Ubožáku, vy úplně čekáte na takovou reakci, abyste se mohl politovat a ještě vypadat jako vítěz, že jste přece říkal, že jsem členem komanda antisluníčkářů.
           Víc se nevyjádříte, váš styl není tématická diskuze, ale plivance a fízlovské dotazy, jak trefně napsal někde Peter.

          • Ad vittta 15.8.2017 (11:59):

           Je Vám asi jedno, zda jsem nebo nejsem kuřák. Ale když mne někdo nazve vítačem (čulíkovcem, sluníčkářem, …) ze výzvu k diskusi nepovažuji. Dokonce ani když jde o Vás.

          • „Bratři Čechové, jsem na vás hrdý! (a Slováci také nedělají hanbu republice Československé)“
           On za námi, vittto, zbytek Evropy zas nezůstává tolik „pozadu“ jak by se při čtení našich mainstreamových oblbovadel zdálo. Ačkoli se asi většina lidí nezabývá tím jak by se stavěli k tomu koho by si jejich ratolest přivedla domů, přece tu uprchlickou záležitost nevnímají v nějakých růžových barvách.
           Každoroční průzkum mezi občany EU, který se nedávno uskutečnil v rámci Projektu 28, objevil na celém kontinentu vzácnou shodu v otázce migrace. Průzkum zjistil, že 76 % veřejnosti napříč celou EU si myslí, že řešení migrační krize Evropskou unií je v posledních letech „špatné“. V EU neexistuje jediná země, v níž by se většina veřejnosti lišila od tohoto konsensu. V zemích jako je Itálie a Řecko, které se nacházejí na frontové linii krize posledních let, toto číslo raketově roste. V těchto zemích se devět z deseti občanů domnívá, že EU zvládla migrační krizi špatně.
           Projekt 28 je zde: http://project28.eu/migrants-2017/

           Ostatně i takový věhlasný filantrop jako Bill Gates se vyjádřil: „Čím štědřejší jste, tím více se to rozkřikne – což bude v důsledku motivovat více lidí k opuštění Afriky. Německo prostě nemůže přijmout tak obrovský počet lidí, kteří se chtějí dostat do Evropy.“ a to přesto že v roce 2015 v době krize sám Bill Gates vyzval Ameriku, aby přijala migranty ve stejném počtu jako Německo. Od té doby však Gates zaznamenal to, čeho si všichni lidé žijící v Evropě již všimli – že přestože otevření hranic vlastní země může mít krátkodobé morální odůvodnění, tak to vyvolává celou řadu dlouhodobých společenských obav.

           Právě tyto obavy – které evropská veřejnost vidí všude kolem sebe, stejně jako na předních stránkách svých novin – vedou většinu evropské veřejnosti k tomu, aby chtěla omezit tok migrantů. Ve svém nedávném rozhovoru pro německé noviny Bill Gates také vyjádřil tento názor – a ostře – řekl: „Evropa musí Afričanům ztížit dosažení kontinentu prostřednictvím současných tranzitních cest.“
           https://cs.gatestoneinstitute.org/10836/evropska-migrace-bill-gates
           Inu, jak vidno, ze stupidity Billa Gatese podezřívat nelze.

          • Ad Kamil Mudra 15.8.2017 (12:34):

           Za „sluníčkového člověka“ se nepovažuji, za takového považován být nechci, a když mě tak někdo nazve, mám sklon se urazit.

          • Mám tomu rozumět tak že označení „dobroser“ akceptujete coby neurážlivé?

          • Ad Kamil Mudra 15.8.2017 (13:18):

           Asi stejně jako označení „buzerant“, „dinosaurus“, „zastydlý čechoslovakista“, „socka“, …

 22. Jak by vypadal stát, kde by vládl Trumpovi voliči, kdyby byla v USA přímá demokracie? Jako Charlottesville! Pokus o regionální neonacistický převrat sice nevyšel, ale jasně ukázal mentální násilnické podhoubí našich hnědých konzervativců, co jim liberalismus zatnul tipec a tito ideoví ZOMBIES teď vstávají z hrobů a chtějí revitalizovat SA bojůvky v USA. Naštěstí, je pořád dost rozumných lidí (prezidenta Trumpa mezi ně samozřejmě počítat nelze) kteří toto řádění a nakonec i teroristické vraždění jednoho z nich, když si vzal auto a najel do lidí. Asi muslim co chodí ho kostela a pop parcích běhá v bílé kápi Ku-klux-klanu.

  https://img.blisty.cz/img/-11854.jpg?id=-11854&size=450&mg=0

  Je na pováženou, když tento materiál bychom nechali souznět s našimi extremisty, mající jasno, jaká rasa je lepší, a že by se měl zkoumat každého původ, občanství by mělo být podle těchto vykuků zrušeno, protože svádí k individualismu a protivení se státní autoritě upozorňující na svá podle nich udajně nezadatelná práva, která mají posílit individuální sobectví oproti státnímu (národnímu) zájmu. Kdepak hoši, tady jste narazili a bude hodně vašich sympatizantů se k vám samostatně a pod svým jménem veřejně přihlásit. Anonymních zdravic dostane zajisté dost. Ale až vás budou policajti štvát jak divou zvěř a vy budete prchat do hor a zoufale bušit u chalup prosíce o kus špeku a skývu chleba, myslím, že málokdo vám otevře….

  • Jenom jestli nezaměňujete příčiny a následky, to je dneska v módě.
   Němci jsou také nevinní, to nacisté vraždili.
   A Češi, samozřejmě.
   V Letech a při odsunu pajčulánů z pohraničí.
   Jak říkala moje prababička, když Němce odsouvali z Tanvaldu, tak hrozili pěstmi a říkali:
   My se jednou vrátíme, a budeme českýma hlavama dláždit silnice!

  • ajajaj

   Už je to tady, Trumpík bude muset svým nackovským rudým krkům co ani po 200 letech neopustili ruchadlo a diví se, že jsou chudí, buď říci jste pro mě nelidé, anebo říci jo, náckové jsou také součásti „národního odkazu“ USA a já je mám rád, protože mě zvolili….A bude mít pravdu. Jižanský nacismus rozpoznali již otcové zakladatelé jako byli Abraham Lincoln nebo Millard Fillmore.

   ****

   Bereme si jen svoji zemi zpět, křičí američtí neonacisté po násilí ve Virginii a odkazují na Trumpa

   Bývalý šéf Ku-klux-klanu vyzval po víkendovém násilí ve Virginii amerického prezidenta Donalda Trumpa, aby si vzpomněl, čí hlasy ho dostaly do Bílého domu. Prezident v první reakci na smrt ženy v Charlottesville uvedl, že odsuzuje „násilí, které má původ na mnoha a mnoha stranách“, a nevymezil se vůči americkým neonacistům, kteří násilí ve státě Virginia rozpoutali. Za nejasný postoj teď Trumpa kritizují i politici jeho republikánské strany.

   Demonstrace bílých nacionalistů a shromáždění jejich odpůrců ve městě Charlottesville skončily v noci ze soboty na neděli tragédií.Řidič automobilu najel do skupiny lidí, která přišla vyjádřit odpor k heslům a názorům radikálů, zastávajících přesvědčení o nadřazenosti bílé rasy.

   Kromě devatenácti zraněných lidí zemřeli při incidentu a následných protestech dva policisté a jedna žena.

   Šlo o Heather Heyerovou, dvaatřicetiletou asistentku z advokátní kanceláře. Její kolega Alfred Wilson řekl agentuře Reuters, že byla velkou odpůrkyní prezidenta Trumpa. „Když vyhrál volby, seděla v práci a plakala. Obávala se toho, co čeká Ameriku,“ uvedl její kolega.

   Trump, Hitler, Asad
   Za volantem vozu, který ženu zavraždil, seděl naopak velký příznivec nového prezidenta, dvacetiletý neonacista James Fields z Ohia. Na svém facebookovém profilu měl kresbu Donalda Trumpa jako krále, fotografii Adolfa Hitlera z dětských let a fotografii syrského prezidenta Bašára Asada s nápisem Neporažený.

   ****

   To je krásný obrázek, jak svatá Trojice. Jen ten Putin tam schází:-) Jo, tohle jsou zlatíčka co přeci jen prosazují svůj „alternativní názor“….

  • Ako obyčajne nič iné len kydy.On zase lžééé!Proč zase lžetééé!?
   V skutočnosti to bolo takto:
   V Charllottesville sa rozhodli strhnúť sochu konfederačného generála Leeho.To vyvolalo u miestnych obyvateľov pobúrenie a rozhodli sa proti tomu demonštrovať.Demonštrácia bola povolená a zúčastnili sa na nej najmä starší a starí ľudia.Týchto starších ľudí napadli tlupy zväčša farebných ľavicových extrémistov,ktorí začali demonštrantov biť.Na pomoc demonštrantom prišli tzv.neonacisti,ktorí tých starých demonštrantov chceli ochrániť.Rozpútala sa bitka,začala tiecť krv.Potom jeden z tých pošahaných ľavičiarov sadol do auta a vrazil do demonštantov a tzv.neonacistov.
   Takto to popísal v mojom odkaze p.Teleky,stály spravodaj Tv TA3.Starší si na neho možno spomenú,lebo v minulom režime komentoval v Čsl.televízii športové udalost.V USA už žije dlhé roky.

   • Máte nějaké důkazy – reportáže fota? Protože to bylo přesně opačně, lháři.

    http://edition.cnn.com/2017/08/13/us/white-nationalism-explainer-trnd/index.html

    Men carrying Confederate flags stood side by side with the Ku Klux Klan, neo-Nazis and rifle-toting militia members in Charlottesville at a rally dubbed „Unite the Right.“ Chanting „You will not replace us,“ they exchanged blows and volleys of pepper spray with protesters opposed to their presence.

    As police dispersed the crowds, a car plowed into counterprotesters, killing one person and injuring 19 others. At least 15 people were also injured in skirmishes.
    Gov. Terry McAuliffe declared a state of emergency and called in the National Guard. The Southern Poverty Law Center described the event as possibly the „largest hate-gathering of its kind in decades.“

    Nikdo nikoho nenapadl krom neonacistů pokojné lidi, co šli protestovat proti nacismu. Napadli i policii.

    jestli neumíte anglicky, poproste někoho aby vám to přeložil.

    Navíc – a toto přeložím sám, Výzkum ADL, který vede Oren Seagal ředitel Ligy pro boj proti extremismu, zjistil, že lidé s vazbami na krajní pravici byli odpovědní za 74% vražd provedených extrémisty v USA v letech 2007 až 2016, podle Segala.

    „Extrémisté všeho druhu jsou vždy hrozbou,“ řekl, „ale když se nějaká extremistická skupina cítí povzbuzena, je to důvodem k vážným obavám.“ (povzbuzena Trumpem POZN. Ondřej)

    Takže nejvíce vražd ideologickými extremisty provedených v USA za 9 let , resp. vražd z ideologických důvodů – je způsobeno fašisty/nacisty co volili Trumpa. Dokonce se jejich hlavní zakuklenec David Duke jeho podpory dovolává.

    Což je závěr tohoto incidentu z hlediska statistiky násilných činů, který je jasný. NACISTÉ vraždili a dokonce jménem Trumpa.

    tady máte informace těch, kdo tam točili reportáž. Ne co říkala stará mama na zemplínskej šíravě co ji řekly ženský z prasečáku…Obhaojovat nacisty, že se bránili až jeden z nich na základě vlastní „sebeobrany“ najel autem do davu, stejně jako to dělají islamisté, tak teď ke stejným metodám sahají i jejich extremističtí kolegové z řad konzervativců. Lidé co se hosí tím, že mající rádi národ, bílou rodinu, ženskou u necek a chlapa na poli to je krásný to produkt kalvinistického sebezdokonalování ve schopnosti žít jako vlk proti společenské toleranci., Takže obhajovat jednoznačné násilí spáchané nacisty proti pokojným lidem co s nimi nesouhlasí, bych si si být vámi dobře rozmyslel, i když vám to už může být jedno…

    • 10 000 x usvědčený lhář nám tady předkládá unikátní sluníčkový myšlenkový pochod.
     Takže lhář píše:
     „Výzkum ADL, který vede Oren Seagal ředitel Ligy pro boj proti extremismu, zjistil, že lidé s vazbami na krajní pravici byli odpovědní za 74% vražd provedených extrémisty v USA v letech 2007 až 2016, podle Segala.“
     ———-
     Nějaký Seagal, co vede nějakou Ligu něco zjistil, a zde je to předkládáno jako fakt, při čemž zde není počet oněch vražd ale jen jejich %.
     Lhář pokračuje:
     ———–
     „Extrémisté všeho druhu jsou vždy hrozbou,“ řekl, „ale když se nějaká extremistická skupina cítí povzbuzena, je to důvodem k vážným obavám.“ (povzbuzena Trumpem POZN. Ondřej)“
     ——–
     Zde lhář vložil poznámku, té si všimněte, ta mění účelově tu větu z extremistů, na bílé extremisty.
     Lhář pak z toho vyvodí i závěr, který ale pracuje pouze z tou poznákmkou, zcela už se vzdálil původnímu textu nějakého bezvýznamného tlachala a proměnil se v čistou propagandu, ničím nepodloženou.
     —————
     „Takže nejvíce vražd ideologickými extremisty provedených v USA za 9 let , resp. vražd z ideologických důvodů – je způsobeno fašisty/nacisty co volili Trumpa. “
     ———-
     Co dodat……………

     • „… za 74% vražd provedených extrémisty“ jsou odpovědni extrémisté? To je na Nobelovu cenu. (Ale za matematiku se snad taková cena ani neuděluje, neměla by se urychleně založit?)

      • asi jste špatně četl, ta věta zní poněkud jinak 🙂 Zkuste to ještě jednou, a vzpomeňte si na množiny…

       • No, Nerevar se ukvapil, máte lidi s vazbami na krajní pravici.
        To budou asi lidé, kteří si čtou Trumpův volební program, ne?

       • Jen mi nedá spát těch zbylých dvacet šest procent. To je totéž co „74 procent střelných zranění způsobily střelné zbraně“?

        • No pochopit někdy čtený text je někdy fuška, což ? Nevím jak vy, ale já se z textu dozvěděla, že ze 100% extrémistů bez jakékoli specifikace, má 74% vazbu na krajní pravici. Tečka. Budete to rozvádět dál ? 😉 Být váma, tak ne 😁

 23. Není důležité, za co se bojuje, ale že se bojuje. Prý jde o budoucnost.
  „..budoucnost není jen queer, ale radical queer, resp. taková být musí. Je třeba skončit s izolovaností jednotlivých podskupin queer komunity, vzpomenout si, že ještě není dobojováno, a to ani legislativně. Navíc legální rovnost není rovností osobní a rovná práva ještě neznamenají rovné podmínky a příležitosti. Radical queer znamená zrušit sexuální a rodové normy, očistit stigmatizované menšiny (včetně např. pedofilní komunity, o kterou Prague Pride s ohledem na malé liberální krůčky vpřed nestojí, protože se jí dané téma zdá příliš kontroverzní). Nepřizpůsobit se, měnit společnost.“
  Dovolím si zavěštit, že ti, kdo by chtěli očistit stigmatizovanou pedofilní menšinu, narazí na něco důraznějšího, než jen internetová „hate speech“. Nejpozději tehdy, až při svém svatém tažení za světlou budoucnost lidstva očistí stigmatizovanou menšinu sadistických vrahů.

  • někdy je dobré se pojmu „pedofilie“ dobré poněkud dovzdělat. Nezajišťují to obvykle strojní průmyslovky ale příslušné humanitní obory včetně medicíny. Někdy lze i pro laiky zajít na přednášku University Karlovy. Tady je jisté přiblížení

   *****

   Když jsem šla na přednášku spojenou s diskusí „Co se skrývá pod pojmem pedofilie?“, pořádanou studentským spolkem Charlie při Karlově Univerzitě, který se zaměřuje na problematiku LGBT+, měla jsem už poměrně jasnou představu o tom, co pedofilie je a není.

   Z části za to mohl můj zájem o sebevzdělávání v oblasti sexuality, z části také to, že minimálně jednoho pedofila mám mezi svými přáteli. Nicméně: Možnost dovědět se ještě víc od člověka, který své studium zasvětil této sexuální orientaci (a nejen od něj), bylo pro mě důvodem ve středu 28. ledna vyrazit do klubu Salé v Praze-Žižkově.

   Většinu času přednášel Mgr. Karel Žák, absolvent Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity, který se pedofilií zabýval jak ve své bakalářské (Pedofilie), tak i diplomové práci (Život a pocity nekriminálních pedofilů). Dlouhodobě také spolupracuje s webem pedofilie-info.cz.

   Na začátku přednášky neopomněl vyvrátit některé mýty o pedofilech (jako například to, že lze pedofila poznat na první pohled, nebo to, že mezi pedofilií a kriminální činností existuje přímá souvislost) a poté přešel ke svému kvantitativnímu výzkumu. Krom toho, že jsme se dozvěděli různé statistické údaje o účastnících výzkumu, nám autor představil svůj budoucí záměr – vypracování příručky pro pedofily.

   Jak zdůraznil, v současnosti je v českém prostředí preventivní péče o pedofily vesměs na nízké úrovni a na školách se do osnov dostává povětšinou jen varování „pozor na pedofily“.

   Málokdo si je ovšem vědom toho, že uvědomování si vlastní sexuality u pedofilů začíná ve velmi raném věku (průměrný věk činil v Žákově průzkumu dvanáct let, nicméně se objevil i případ uvědomění sedmiletého chlapce), takže je nutné počítat s tím, že ve školní lavici si toto vyslechne i pedofil vědomý si své orientace, který navíc nebude vědět, co si má se sebou počít.

   Poté se ke slovu dostal Jiří Fx100d, pedofil a administrátor dvou webů věnujících se pedofilii. Vyprávěl a odpovídal na dotazy o svém vnitřním coming outu, své dlouholeté platonické lásce, čtrnáctileté sousedce, vztazích s dětmi obecně i zkušenostem s provozováním webu pedofilie-info.cz.

   Není bez zajímavosti, že krom toho, že web obsahuje diskuzní fórum i chatovaní místnost, lze na něm nalézt i anonymní poradnu, kde odpovídají vybraní sexuologové, tak i samotní pedofilové. Je to údajně jediné místo na českém webu, kde se dá anonymně získat rada od sexuologů ohledně pedofilie.

   Ačkoliv byla přednáška poutavá, zanechala ve mně dojem, že ve skutečnosti jsme všichni s prozkoumáváním pedofilie a práce s pedofily teprve na začátku. Dospěla jsem k tomu na základě těchto závěrů:

   Podchytit nekriminální pedofily je obtížné. Inspirací by mohlo být Německo, které zahájilo rozsáhlou mediální kampaň, ve které upozorňovalo na specializovanou instituci v Berlíně pro pomoc pedofilům – a právě díky mediálnímu pokrytí se několikanásobně zvýšila návštěvnost.

   V současné době lze v ČR s jistotou nalézt pedofily pouze na internetu. Respondentů internetového dotazníkového šetření Karla Žáka bylo jen pár desítek, všichni navíc byli mužského pohlaví. Pan Žák to okomentoval slovy, že za celou historii česk(oslovensk)é sexuologie byla pedofilie diagnostikována jen jedné ženě a na web čas od času sice přijde nějaká žena s pedofilními sklony, dlouhodobě se tam však neudrží.

   Dalším důvodem může být i odlišný pohled společnosti na vztah žen a dětí. Jestliže žena projevuje vůči dětem fyzickou náklonnost, nesetká se to s opovržlivou reakcí, zatímco u mužů takové chování budí podezření. Je tedy možné, že na světě běhají pedofilní ženy, které si svoji sexuální deviaci ani neuvědomují. Není to však jen případ žen, které si nejsou vědomy své sexuality, což souvisí s předsudky a neznalostí problematiky.

   Předsudky a strach byly možná důvodem, proč loňská účast pedofilů na Prague Pridu vzbudila nemalou negativní odezvu a to i ze strany samotné LGBT komunity.

   Jestliže dlouhou dobu byla homosexualita spojována se zneužíváním dětí a média nedokázala (a bohužel většina nedokáže dosud) rozlišovat mezi trestným činem a sexuální náklonností k dětem, lze pochopit, že se někdo obává vržení špatného světla na celý průvod, jelikož se většinová společnost dosud stereotypů neoprostila.

   Je tedy očividné, že integrace a přijetí pedofilů představuje pro českou společnost obrovskou výzvu. S pedofilií se nedá bojovat – je vrozená, stejně jako většina jiných sexuálních preferencí, nicméně jedinci, kteří se s ní narodí, jsou také lidmi, se svými právy i povinnostmi. Nevyplývá z toho ovšem snižování věkové hranice pro pohlavní styk, jak často zdůrazňuje ČEPEK (akronym České pedofilní komunity).

   Na druhou stranu, výroba, distribuce a přechovávání pornografického materiálu s dětskou tematikou palčivým problémem je, což ukazuje nedávný případ robota Sweetie, který se virtuálně prezentoval jako malé thajské děvče nabízející sexuální služby, a na základě interakce s ním byly policii předány údaje o stovkách internetových uživatelů.

   Můžeme na základě komunikace s virtuálním programem posoudit nebezpečnost jedince? Je nutné kriminalizovat veškeré zobrazování sexuality nedospělých osob, a to i v podobě různých animací a kreseb, jak je tomu u nás?

   Česká legislativa, jak jsme byli Karlem Žákem upozorněni, ukazuje, že k absurdním situacím ve zdejší kotlině není daleko – a to v případě, že se například patnáctiletá dívka svévolně vyfotí při onanii a fotografii pošle o tři roky staršímu příteli. Trestní stíhání hrozí oběma: Dívce za výrobu a distribuci pornografie, muži za přechovávání.

   Je tedy vidět, že v České republice (ale koneckonců i jinde ve světě) existuje spousta příležitostí pro zlepšení vnímání pedofilie i přímé pomoci pedofilům. Žádoucí je především celospolečenská debata o možnosti lepší diagnostiky a integrace pedofilů do společnosti. To vše musí jít samozřejmě ruku v ruce s bořením mýtů a dostupností vědecky doložených fakt o této deviaci.

   Jedině tímto způsobem můžeme pomoci ostatním spoluobčanům přijmout sebe samotné a co nejlépe se realizovat ku prospěchu společnosti. Jak píše Jiří Fx100d ve svém profilu na diskuzním fóru: „Pedofilie mi něco vzala, ale mnohem více dala. To, co mi vzala, bez toho se obejdu. To, co mi dala, už bych nikdy nechtěl ztratit.“

   Autor: Ivana Recmanová, Deník Referendum

   a jeden komentář za všechny

   Jan Kubička, psycholog, Praha

   V žurnalistice, zejména anglosaské, se jako pedofilové označují pachatelé sexuálních zločinů na dětech. Všichni (a dokonce ani ne většina) pachatelé těch činů ovšem nejsou pedofilové v tom lékařském slova smyslu, tedy lidé s jasnou sexuální preferencí pro děti bez rozvinutých sekundárních pohlavních znaků. Žurnalistické užívání termínu je tedy nesprávné. Nejenže neodpovídá původnímu významu, což je ten odborný lékařský, ale také navozuje nesprávnou představu, že všichni pachatelé sexuálních deliktů na dětech to dělají ze stejné motivace.

   Je dobré mít poněkud větší rozhledy i do oborů kde neplatí Newtonovy velmi jednoduché zákony. Společnost a její empirismus, kolektivně sdílené sociálně psychologické determinanty, je velmi zajímavé studovat. Je na nich to krásné a inspirující, že právě ty zákonitosti a determinanty se v čase mění a jejich dynamika je sama o sobě kauzálně nadřazena jednotlivým fenoménům, mající leckdy protichůdné a tím i z hlediska oné dynamiky, brzdné efekty. Dynamika společenských dějů pak naznačuje i společenskou konformitu na straně jedné, či inovativně progresivní orientaci jež, vychází z impulzů dějů které nastartovaly nějakou formu TRANSFORMACE.

   Proto je v sociologii takovým hlavním fenoménem modelovat na základě dějů minulých možnou kauzální souvislost pro děje budoucí. Což krom Marxe, který viděl budoucnost „zcela jasně“ danou, představuje celá moderní sociologie 20.století a snaží se právě z axiomů kauzální retrospektivy modelovat různé budoucí stavy i SOCIOLOGIE POSTMODERNÍ, které jsou představitelé především LEVICOVÍ HUMANISTÉ jako Bauman, Ulrich Beck nebo Gilles Lipovetsky.

   Ale co tu povídám o věcech a autorech, které jsou většině technicky (ne)vzdělané kamarile průmyslových dinosaurů neznámé jako profesoru etiky z Oxfordu hesla fotbalových rowdies Liverpoolu.

   • No k-a, tohle už má do srandy hodně daleko. Je mi jedno kdo na tohle téma žvaní, jestli se směje mému rozhledu či nikoliv. Sáhneš na moje děcko, a seš mrtvej, hajzle jeden.
    Neuvěřitelné.
    Když o sobě lidi prohlašujou že jsou Napoleon, Ježíš, že slyší hlasy – tak je zavřou do blázince, nadopujou léky, připnou jim elektrody a cvaknou vypínačem.
    Ale když řekne chlap že se cítí být ženská, nebo že má chuť na děti…tak mu stavíme supersídla a poradny a bereme si ho domů???
    Držte ondro hubu, věnujte se radši své větrné elektrice…

    • To je deviant jak má vypadat.
     A v tom jeho článku píší devianti především více duševní, než sexuální.
     V „odborném“ článku o pedofilii se třeba píše tohle:
     …..“například patnáctiletá dívka svévolně vyfotí při onanii a fotografii pošle o tři roky staršímu příteli. Trestní stíhání hrozí oběma: Dívce za výrobu a distribuci pornografie, muži za přechovávání. “
     Tenhle případ přece nemá s pedofilíí nic společného, i když by to tam asi rád někdo viděl, aby tím něco omluvil.
     Rovněž láska ke 14 leté sousedce.
     14 letá sousedka není objekt pedofila, ale sexuálního vyděrače.
     Ve 14 už je pohlavně zralá, pedofil by měl mít za objekt touhy děti sexuálně nezralé.
     Pohlavně zralá ovšem neznamená duševně zralá, takže pokud nějaký 45 letý týpek tuto dívku loví, je správné mu to zatrhnout, protože ta holka se ještě neumí tak dobře bránit, a navíc by měl každý rozumný člověk vyhledávat k sexu věkově přiměřené protějšky, takže rozumím tomu, že stát má věkový limit pro pohlavní styk.
     Pokud se ale 14 letá zamiluje do 50 letého a dobrovolně s ním souloží, je to sice trestné, ale dle mého to není pedofilní.
     Skuteční pedofilní zvrhlíci tím jenom do určité míry bagatelizují svou odpornou úchylku, tedy tím, že pedofilní choutky maskují choutkami na sice mladá, ale pohlavně zralá děvčata.

     • Jo, potřebují mlžit, vytvořit chaos, pospojovat všechno se vším, aby pak nebylo možné se bránit, protože to něco nebude mít hranice. Jo to bude láska, vole, jak pravil barevně pochodující.
      Že si debatujou na blbý téma, vzal to pes, doba je divoká.
      Ale že vynechávají následky, že nikomu z huby nevypadne ani půl slova o tom, co prožívají sexuálně zneužívané děti,které se s tím perou někdy až do konce života…to jim odpustit nemůžu.
      A že takové věci můžou přednášet dokonce na půdě UK – to si Karel IV určitě nemyslel, že místo filozofie tu jednou bude Fekální fakulta…

     • Taky je šílené jak udělají pedofila ze 7 letého chlapce, který si hraje na doktora, a ještě do toho zamontujou mateřskou lásku. A pak se ti budou smát do obličeje, když budeš chtít bránit své dítě. Řeknou že mu nedělají nic jiného než ty, když své dítě koupeš a utíráš.
      Ne, tohle téma je největší svinstvo, a čím víc ho někdo rozmázává, tím častějc si říkám, že by tahle civilizace fakt měla jít radši do kytek…

      • Overtonovo okno aneb jak prosadit neprosaditelné ? Pro každou myšlenku nebo společenský problém existuje tzv. okno možností. V rámci něj lze nebo nelze o myšlence široce diskutovat, otevřeně ji podporovat, propagovat a snažit se ji ukotvit legislativně. Okno se posouvá ze stádia „nemyslitelného“, tzn. veřejné morálce úplně cizího a zcela zavrženého, do stádia „aktuální politiky“, tj. stává se široce posuzovatelným, přijímaným masovým vědomím a fixovaným v zákonech. Postupná systémová aplikace je efektivní proto, že jí pomáhá nenápadnost jejího působení na společnost, která se stává její obětí. 😟

        • Teoreticky ano. Prakticky , v době, kdy se otroctví zrušilo, ještě jistý Joseph P. Overton neexistoval a ani jeho teorie. Dalších myšlenek se od pana Overtona již nedočkáme, protože ve svých 43 letech se zabil v letadle. Lidstvo nemá rádo prudké změny, takže proces změn musí být pomalý, krok po kroku. Tímhle způsobem se během desítek let dá pozvolna protlačit naprosté převrácení společenských norem. Extrémním příkladem Overtonového okénka je například „genderový“ vývoj v anglosféře, kde pro účely podpory všech možných identit zavádějí „nová zájmena“ ,,,, například 🙂 Roztomilé, že ? Ale je mi divné,že zrovna vy to neznáte …. 😀

         • Pojem „Overtonovo okno“ je hojně používán se změnami, které byly ještě nedávno vnímány jako nepřijatelné (registrované partnerství, euthanasie, … atd) ve smyslu „můžete s tím nesouhlasit, ale to je to jediné, co s tím můžete dělat“. Totéž se ale musí týkat i změn proběhnuvších v minulosti (zmíněné otroctví, třeba). Prosazování principu „vlastnická práva jsou nade všemi ostatními právy“ může posloužit co názorná ilustrace: Z nepřijatelného výstřelku udělat (závaznou) normu chce těm „změnám paradigmatu“ trochu napomoci (mediální masáží i hrubou silou). V minulosti byl egoismus chápán jako legitimní a správný, později byl vystřídán altruismem, generace našich dětí je opět přesvědčována o zvrácenosti altruismu. (O (ne)přijatelnosti/nezbytnosti „třídního boje“ to platí dvojnásob.) To znamená, že i zpětný chod je možný.

    • myslím že nikdo na vaše děcko, tím méně na vás samotnou, šahat nechce, račte si to přečíst aspoň ještě 13x, odhaduji, že pak by vám to mohlo dojít….Ostatně jak jste přišla na to, že když někdo trpí utkvělou představou že ho zavřou do blázince, nadopují prášky a mučí? To dávali na Sputniku nebo Aeronetu – anebo jste to viděla v nějakém ruském filmu? Zkuste neříkat nesmysly a lži o věcech, o jakých jako (s)prostá ženská nic nevíte…

     • kdepak, milej zlatej, nemusím ty bláboly číst znova,
      to vy si zkuste najít něco ze zdravotních statistik, to je přece vaše parketa – ač se vám to nezdá, tak psychické nemoci existují, vrozené poruchy, i získané špatnými zážitky, a zkuste se podívat na diagnozy, a jak se léčí,

      • tak jak je vy popisujete jen ve filmových thrillerech Prokletý ostrov nebo E.A. Poe Podivný experiment. Obojí popisují poměry v léčebnách před 100 a více lety s notnou dávkou dramaturgické invence vzdálené realitě asi jako popis občanské války v Rusku z dobře známé knihy Timur a jeho parta:-)

       • Timur a jeho parta popisuje občanskou válku v Rusku? 😀
        To se musím vaší elitní vzdělanosti zeptat, z jakého alternativního vesmíru k nám ráčila zavítat? 😀

        • Máte pravdu velké vlastenecké války, moje chyba. Ovšem to na validite „dokumentární“ hodnoty one knihy nic nemění stejně jako na dalších propagandistických dílkách pro děti.

         • Vy jste to sice nečetl, ale dobře to znáte.
          To je pro vás příznačné.

     • Zde lhář opět předvádí své schopnosti.
      Doporučuje Věrce, aby si jeho blábol přečetla ještě 13 x, čímž dává najevo, že v jeho výplodech šílence je JASNÁ odpověď právě na tuto problematiku.
      Cíl je ten, aby si případný čtenář myslel, že Ondřej je zdejší ikona pravdy, protože je jasné, že 80% případných čtenářů ten blábol číst nebude.
      Dále podsune Věrce její zálibu v serverech Sputnik a Aeronet.
      Jaká je kvalita oněch serverů lhář buď ví- a pak je tedy sám pozorně POZORNĚ čte, nebo je nečte a nic o nich neví, jen lže sám, nebo přebírá lži jiných propagandistů.
      Nevynechá ani Rusko, kde by se snad v nějakém filmu mohlo mučení pacientů vyskytovat, i když žádný takový film z Ruska nezná, za to je plno filmů USA, kde se problematika blázinců řeší dost extremně.
      Jde tedy jen o to, zmínit Rusko v negativním kontextu, lhář spoléhá na hloupost čtenářů.
      Nakonec pak napadne Věrku tím, že je ženská,( což ví) s přídavkem prostá ženská,(což neví) a do závorky ještě přidá „S“ a vznikne sprostá ženská (což Věrka není).
      —————-
      Komické….

      • možná až vám někdo řekne, jak se definuje sprosté slovo, co vás doma nenaučili a namísto toho vám říkali, že jste to co teď používáte v běžné diskusi jako člověk podřadného způsobu vychování, zjistíte, kde se paní věrka bez ohledu na to, jaké má pohlavní orgány, kde je sprostá až běda:-) Příště až něco ohledně lingvistiky nebudete vědět, klidně se zeptejte a nežinýruijte se a mluvte tak, jak mluví lidé z vašeho okolí na vás a jak vás rodiče učili.. Zdejší pán honoris causa to zajisté ocení, on totiž nadávky (prý jen od eh „pravicových“ lidí) sbírá a možná některé exponáty ještě nemá:-)

       Mějte pěkný den.

      • vittta
       Vy tej kreatúre pripisujete väčší význam ako si zaslúži.On síce vyhlasuje,že pracuje pre nejakú zahraničnú firmu,ale to sa len márne pokúša takto cez internet nájsť svoje neexistujúce sebavedomie a sebeúctu.Keď si totiž dáte do časového sledu jeho kydy ktoré prezentuje len na tomto webe,tak zistíte,že on sedí za počítačom celý deň.Žerie za počítačom,vylučuje za počítačom a keby ho matka alebo ošetrovateľka občas neumyla,tak by smrdel ešte aj z monitoru.Je to statskrippel,odkázaný na invalidnú podporu a charitu.Nikdy nevyštudoval žiadnu školu,ani len učňovku.Pre neho je internet najdôležitejšou vecou na svete,lebo mu (aj keď len virtuálne) dáva možnosť pretransformovať sa do role kohokoľvek,napr. mentora povýšeného nad všetkých ľudí,do role niekoho kým sa v realite nemôže nikdy stať,lebo je len tým,čím je …kriplom.Duševným aj telesným.Cíti sa ako Boh,keď môže poučovať a zhadzovať diskutérov,cíti sa byť rovný s významnými osobnosťami z oblasti sociálnych vied,vie všetko o ženskom orgazme aj keď sám môže mať skúsenosti len so svojim prdelným orgazmom,nikdy nepobozkal dievča,nikdy nezaloží rodinu a nikdy sa nedokáže reprodukovať.Žije zbytočný,žalostný a úplne neperspektívny život.Je to síce poľutovania hodný tvor,ale Boh mi odpusť,ja ho ľutovať nemôžem.Tak veľmi sa mi zhnusil za tých pár dní,čo chodím na tento web.

       • Něco podobného si o něm také myslím,Peter.
        Dokonce i to, že je to jen naprogramovaný bot není vyloučeno, on totiž vyprovokuje vlákno, pak zmizí, a najednou postne další ukradený článek, úplně stejný, jako ty předchozí, se stejnými jmény.
        Odkázat neumí, takže jen okopíruje, jako bot samozřejmě neví, co je to plagiát.
        Používá úplně stejné nadávky a úplně stejně mentortuje chování ostatních.
        Ať už je to človek, nebo polostroj, je intelektuálně značně nepovedený, a má daleko blíže k tomu stroji, než k lidské bytosti.

    • Ale když jde o nějakého černoprdelníka, nepohne se ani myš. To je ale doublethink.

    • Blokovat a mazat?
     To Google umí? Jak by to dělal?
     Google je vyhledávač. Co dokáže, to je nanejvýš indexace relevance odkazů. I ta největší kravina na netu samozřejmě zůstane, jen se možná neobjeví na předních stránkách výsledků vyhledávání.
     Nebojte, o své hejty nepřijdete. Vaše oblíbené servery vám je budou servírovat v neztenčené míře.

     • Oblíbené hejty….
      Vás bych nechtěl mít doma ani jako hajzlbábu…..

     • Google ovšem není jen vyhledávač (Co třeba 8.8.8.8 a 8.8.4.4?), takže když bude Google z nějakého důvodu chtít, abyste konkrétní web nenašla, tak ho taky jen tak nenajdete. Na schopnosti to dělat jsou postavené zákony nařizující všelijaká blokování – od „pirátského“ obsahu, přes „hejty“, konspirační teorie až po nepohodlné politické názory, podle přání zadavatele nebo zákona. 🙂 A když ten web budete mít propojený s čímkoli z googlích služeb – mail, google drive,… tak vám zruší nebo zablokují kompletně Google účet a nemusíte se dostat ani do vlastního telefonu s Androidem. 🙂
      Mimochodem, přidat do PageRanku nebo na DNS servery pár řádků kódu, které budou na určité dotazy vracet vhodný htttp error (403, 404, 451, 500) není až tak moc složité. Zejména pro firmu, která ten algoritmus vymyslela, má jeho zdrojový kód a všechna oprávnění ho měnit.
      Don’t be evil!

      • Bílí neonacisé řádí, a google jim zablokoval jejich „hejty“, což Třešeň kvituje jistě s povděkem.
       Muslimští násilníci a vrazi jsou však jen nemocní,osamělí vlci (leckdy jich je ovšem pohromadě i stovky, třeba v Kolíně na Silvestra) takže není třeba cokoliv blokovat.
       Naopak, hejtování by byla ta blokace!

     • Nechápu, trešni, vy si myslíte že nechuť až nenávist k pedofilům se získává čtením servrů? vás nikdy nenapadlo uvažovat jestli vašim dětem nic v životě nehrozí, vy byste jen mávla rukou kdyby k něčemu došlo? teda, až doteď jsem si myslela, že chránti děti je přirozená vlastnost ženy…

      • Ale když už jste si tu stěžovala, že vám Google zkomplikuje vyhledávání některých stránek, měla byste vědět, že jedněmi z prvních, proti kterým Google šel, byly stránky s dětskými pornofotkami.

       • No to je skvělé a úžasné. A proč v tom nepokračuje? Vždyť kdo ty fotky potřebuje, jestli ne pedofilové? tak snad by bylo logické, aby navazovalo něco jako zákaz propagace pedofilů, ne? a ono ne, ono se o nich mluví hezky, vše je jim odpouštěno, pedofilie se má začlenit do běžného života…
        ale plkání o vesmíru se blokovat bude.
        Co je tak nebezpečného na sledování hvězd, přírodních úkazů? proč tomu říkají konspirační teorie, hejtování, a je to odsuzováno a blokováno?
        Mně to přijde nelogické, vám normální, je to tak dáno že každý máme k něčemu bližší vztah 🙂

        • Já furt nevím, o čem mluvíte. Kde máte nějajý článek propagující pedofilii?
         Dejte odkaz, ať vím, o co konkrétně kráčí. Když tvrdíte, že je toho plný internet, tak vám snad nalezení jedné ukázky nezpůsobí potíže.

 24. Náš svět se mění. Mění se nejen ekonomika a její strmé přeskupování hlavních participantů na odvedeném HDP směrem ke službám, ale hlavně směrem ke službám s vyšší přidanou hodnotou (Value-add). IT technologie hrají v této ekonomické transformaci hlavní roli. Jistě, tesaři nebo zedníci s žádnými IT technologiemi nepřijdou do styku, stačí jim jen dvě ruce a grif co se naučili v odborném učilišti. To je jen zdánlivá pravda. Nicméně veškeré podnikové informační systémy a IT technologie zažívají změnu. Už se málo kdo chce zaobírat technologiemi, platit drahé ajťáky (jsou první položkou na seznamu, koho se při aplikaci klasického outsourcingu zbavit, takže když se o mě říkalo, že pracuji ve firmě co vyhazuje lidi z práce, není to úplně pravda, nabízíme a vyvíjíme technologie, kdy na řadě míst nebude LIDÍ třeba – jejich lidské práce a schopností co jsou schopni nabídnout budou nadbytečné). Všechny IT položky HW, SW a na základě nich vytvořené know-.how, procesy a technologické zázemí, lze dnes dodávat pro každého na klíč. Věřte nebo ne, od malé stavební firmy až po dodavatele enrgií typu ČEZ včetně komplexního převzetí IT, security a controllingu atomové elektrárny.

  Pro každou výrobní jednotku operující nějakou informační bází lze vytvořit multiplatformní prostředí na základě IaaS, SaaS, Paas (Infrasruktura, Software. Platformy). Pro každou jednu firmu lze v IT technologiích přidělit software, hardware a platformu na které probíhá vývoj technologií a služeb bude probíhat – a to ze vzdáleného místa. Lze kombinovat několik na sobě nezávislých zdrojů anebo vytvořit multitenantní celosvětově centralizovanou platformu (připravuje se na IBM a Microsoft datových centrech zatímmá IBM spouštěn „službový portál“ ), klterý alokuje tolik zdrojů na bázi IT, že dokáže jen z těchto centralizovaných a jednou komplexně spravovanou a vlastněnou firmou zajštovat komplexní provoz na úrovni 10 největších firem světa, což obnáší ekonomickou sílu jako by MS a IBM komplexně řídila procesy a schraňovala veškeré informační báze na úrovni několika STÁTŮ.

  90% klíčových komponent ekonomiky lze spravovat na dálku. Mimo zemědělství, které jak jsme si řekli minule (není klíčovou ekonomickou nomenklaturou vyspělé ekonomiky, jen té zaostalé – a i to lze řídit na dálku, traktory a veškeré zemědělské stroje budou pracovat do 5 let bez řidiče a budou na poli, zcela autonomně „robotovat“ jsouce vlastně sami roboty)

  Takže veškeré IT technologie se dají ovládat z centra, všechny technologie se dají (a do budoucna se ani nebude jinak prodávat – Microsoft vám přestane prodávat na základě licenční programů svůj SW, ale nabídne vám pouze subscripci – tedy předplatné na nájem. Používat jejich SW. Ten bude ovšem na úrovni Office za chvíli reklikvií zaniklé doby. Každý, od zubaře na databázi pacientů až po BIS na kompletní databáze sdružující veškerá vide a z policejního vyšetřování, veškeré kamery půjde ovládat hlasem a vstupovat na bázi zvoleného slova do databáze s dotazem, které nabídne veškeré video a audio z výslechů a on-line surveillance systémů. Veškeré kdysi „příkazový řádek“ v DOS „prompt“ – či „command line“ nahradí hlasové ovládání. S identidikací hlasů a multiskalární identifilaci přístupovými hesly včetně grafického vyobrazení člověka ze získaných fotografií a jeho další biometrickou identifikací. To vše na velkém skleněném ovládacím panelu – z velína – tedy v něčem co znáte z filmů, kdy je IT operating cebntre tvořen obrovským panelem kdy se pomocí virtuální reality graficky vyobrazuje IT systém jako 3D prostor, do kterého vy vstupujete a tam přímo tvoříte, resp. voláte si své pomocníky, co vaše příkazy vyplní. Jako je hlasování ovládání auta a jeho systémů budete moci ovládat IT systémy. Sortovat, vyhledávat a používat – vše ostatní co bude zatím, nebudete řešit ani spravovat, vše udělá provider. Nikdo nebude mít informace u sebe doma a ke „zkopírování“ vše bude v geografický duplikovaných lokalitách, nepřístupných zvenčí (mořské ostrovy, nepřístupná místa blízko obou pólů, uvažuje se o podmořských datových sejfech) ale budou v hybridních cloudech, tedy místech ve virtuálním datovém prostoru jako je IBM Softlayer, kde je prostřednictvím API rozhraní 1600 defaultně programovatelných funkcí a to i samotnými zákazníky. Jedná se o nejvyšší TIER, tedy kombinace dostupnosti, bezpečnosti a úrovně služeb.

  Jedno velké datové centrum IBM Softlayer je ve Frankfurtu v Evropě, druhé na Islandu. Je několik IT společností co už dnes poskytnou komplexní univerzálně nosnou technologii pro IT resource management, včetně získávání, vytěžování a ukládání dat, včetně logického propojování metadatových signifikantů z multiplatformní zdrojové báze (papírové a poté digitalizované spisy z archivu třeba StB z ÚSTRu, s audio výslechy , video záznamy s identifikací osob dle databáze podle obličeje, fyziognomie postavy, charakteristických rysů (hlas, viditelné tělesné postižení atd.). Modelace a extrapolace a vytváření scénářů – je nadstavbový modul všech multidimenzionálních datových bází a interakčních systémů předpokládající hierarchickou komunikaci. Od videokonferencí až po videozáznamy z dovolené, které někdo do public place IT prostoru. Vše lze „skenovat“ pro získání specifické informace, dokonce se v IT světě dá syntetizovat a extrahovat emoce – jak z psaného textu, nejen volbou slov a slovosledu, ale i interpunkcí a syntaxí (na bázi znakové kombinatoriky vzniky vlastní programovací jazyk:-ú)

  Nejde jen o uchování dokumentů, ale o registraci jednání a chování lidí, schopnosti předvídat jejich jednání z nonverbálních projevů a hlasové interpunkce. Vlastní slova a použití jednotlivých výrazů, je a psychologové vám to potvrdí, důležitější než verbální projev sám.

  Ale to jsme už přeci jen trochu odbočili někam kde přímo nepůsobím. Postačí, že budeme schopni mít nejen „on-time“ mít ty správné informace, ale že budeme moci ovládat systém, kde budou lidé, informace a technologie (roboty) jen hlasem z jednoho centra – bez nutnosti být s fyzicky přítomen ve firmě, výrobní hale, v kanceláři. Úžasné, ne?

  • Když se člověku „poštěstí“ patřit k těm „vyvoleným“ s povolením „home-office“, před osmou ráno mu do obydlí vtrhne manažer i s ostatními členy „teamu“, zkontroluje zejména to, co sice s prací moc nesouvisí, ale naneštěstí se to ocitlo v zorném poli kamery. Takže si takový „šťastlivec“ musí – chtě-nechtě na vlastní náklady vyhradit část svého obydlí pro případné návštěvy, které nelze odmítnout … atakdále. Zvláštní kapitolu tvoří propustnost sítě při – manažery tolik oblíbených – videokonferencích; obraz rozpadlý, zvuk nesrozumitelný. Kolik budu za takovou srandu muset dohromady zaplatit?

  • „Postačí, že budeme schopni mít nejen „on-time“ mít ty správné informace, ale že budeme moci ovládat systém, kde budou lidé, informace a technologie (roboty) jen hlasem z jednoho centra – bez nutnosti být s fyzicky přítomen ve firmě, výrobní hale, v kanceláři. Úžasné, ne?“

   A každé ráno „hlas z jednoho centra“ na podkladu těch „správných informací“ nadiktuje příslušné instituci jména systému nevyhovujících osob jež je třeba izolovat od společnosti do nějakého „převýchovného tábora“, což robotická jednotka bezodkladně a přesně provede. Úžasné, ne?

   • Takové informace možná probíráte u vás v práci, u nás jsou to především čísla o trhu, analýzy konkurenceschopnosti, případně čísla o interakcích na akciovém trhu, kde předpokládají pro další období investoři největší expozici svých aktiv. Sektorové apreciace, technologické tranzice – jako když HP třeba oznámila HP converged infrastructure – nebo syrský totálně negramotný uprchlík Steve Jobs když oznámil – že na trhu mobility – vytlačí všechny možné handheldy, litebooky a další – zdánlivě obyčejná věc, kterou známe už 150 let a kterou on jen „malinko“ zdokonalil. Telefon. Možná Kamile, byste si měl shánět vážně trochu „jiné“ informace, než které ráno „snídáte“…Bude se vám pak dozajista dařit lépe…

    • Možná, Ondřeji, byste si měl uvědomit že se informace nevyužívají jen na vašem pracovišti – což je lidem známo nejen nějakých 150 let, ale po celou existenci lidské společnosti.

     • a kde ještě a JAKÉ INFORMACE? To co my řešíme v práci, nikdo jiný krom nás zaměstnanců neví a neřeší. Já také nevím jakou auditorskou zprávu přítelkyně spolu s firmou KPMG vypracovala pro její firmu, proč bych měl.

      Jaké jiné informace řešíte v práci a co vám za ně hrozí? Jestli nějaké osobní, či snad politické, tak ty nikoho nezajímají a ani je říkat nemusíte, proč taky? Takže záleží jen na vás kolik čeho komu nakecáte o obědové pauze. Nicméně v práci se maká a nevykecává, tedy aspoň v nadnárodních firmách:- 🙂 a šéfy zajímá jak se zákazníci dívají na naše produktové hierarchie ve srovnání s IBM a Oraclem a ne jestli jsme volili AfD nebo Zelené:-)

      • Naopak. Většina (nadnárodních) firem striktně zakazuje hovory o politice, o platech a o náboženství. Někde je to legitimní důvod k rozvázání pracovního poměru.

       • Asi jste pracoval v nějakých jiných než já. Ale myslet si to můžete:-). Je to furt lepší názor, než že nás práškují psychotropními látkami a díky tomu jsme spokojení s chudobou-)

 25. Moc dobrou reklamu nám soudružka nacionalistka v zahraničí nedělá, navíc bude teď žít na dávkách…..

  Švédské rejdařství Viking Line vyhodilo Kateřinu Janouchovou z panelu, který měl vychovávat cestující ke slušnému chování (bránit sexuálnímu obtěžování), poté, co publikovala o poslankyni Rosanne Dinamarca sexistické obrázky a komentáře. Společnost Viking Line se vyjádřila, že nemůže spolupracovat s Janouchovou, která se svýmí výroky veřejně zdiskreditovala, upozorňuje ze Stockholmu Jiří Pallas.

  (V Česku ovšem Janouchovou považují za Boha. Příloha deníku IDnes Téma vydala před několika dny 10 stránek (!!) neuvěřitelných blábolů Kateřiny Janouchové. Není divu, že Česká republika má pověst jedné z nejrasističtějších zemí na světě. Před několika měsíci zveřejnil s Janouchovou naprosto neinformovaný „rozhovor“ – bez korekce jejích nesmyslů – Martin Veselovský. Rozhovor vyvolal ve Švédsku skandál, na nějž reagoval i švédský premiér. Švédská veřejnoprávní televize Veselovského „rozhovor“ rozebrala a dokázala, že všechna tvrzení Janouchové byla nesmyslná či hrubě nepřesná.

  Po zveřejnění urážlivých výroků podala poslankyně Dinamarcová na Janouchovou trestní oznámení za pomluvu.

  https://www.svt.se/kultur/viking-line-bryter-samarbetet-med-janouch

  • Paní Janouchová je Češka a dělá čest svému národu a své vlasti.
   Že se to nelíbí degenerovaným a bezpohlavním Švédůmkám na tom těžko něco změní.
   Mistra Jana Husa za pravdu upálii, paní Janouchovou jen vyhodili, v tom je naše civilizace – nutno říci- humánnější!

    • Ano, to bych se nedivil, protože je migrantka ve Švédsku méněcenné rasy,
     Tím pádem nemá za zadkem 50 právníků a doroserů.
     Rovněž z ní dobroserům neplyne žádný zisk, protože je bílá a navíc drze chodí (la) do práce!

   • Kateřina Janouchová tam ve své profesi /expertka na sex/ především propaguje porno. Jestli to jde víc proti srsti degenerovaným Švédům nez těm nedegenerovavým, je těžké posoudit.

    • Ona v tom pornu ale nepropaguje barevný sex.
     A to je problém,protože černá kláda neodmyslitelně patří k bílé švédské ženě, resp. mužoženě, tedy pardon, ženomuži!

  • To je povyku, tak budou mluvit aglicky, no, stejně Němci všichni anglicky umí, jak známo.
   Jen tohle moc nechápu, tam se píše:
   „Pokud chce Berlín přilákat mladé městské podnikatele a specialisty, je angličtina ve městě výhodou,“ nechala se slyšet Romana Popová ze Strany zelených.“
   V Berlíně žije tolik mladých specialistů a VŠ z blízkého východu a Afriky, že snad není třeba kohokoliv lákat.
   Navíc teď, v časech budoucích 4,0 už bude většina lidí zbytečných, tak nevím teda…..

 26. Češi tvrdí, že prý je u nás draho, a že na Západě je leccos levnější…“Leccos“ možná, ale celkově je tam podstatně dráž. Nebudu vysvětlovat proč to tak je, když jedním z indikátorů je cena lidské práce => výše mezd, ale zůstanu u toho, že rozdíl v cenách tvoří zásadní parametr ekonomiky a zásadní parametr PRO ekonomiku (kdyby ekonomicky analfabetičtí zastánci teorií spalování uhlovodíků snad měli opět to nutkání vyzdvihovat „důležitost“ něčeho, z ekonomického hlediska ZCELA NEPODSTATNÉHO např. jako je zemědělství:-) – a to je cena SLUŽEB (jděte si ve Wuppertalu k zubaři anebo do servisu opravit auto a pak to zkuste u nás a koukněte se na účtenky – u nás se už dávají a musí je dávat i garážisti – takže už můžeme srovnávat:-) a JEJICH podílu na ekonomice. V rozvinutých ekonomikách tvoří 65+< procent. Takže tady je žebříček zemí podle indexu cen.

  • Nepsal jsem tady nedávno, že reálná výše platu závisí na tom, kde se ten plat pobírá?
   Děsně vás to vzalo…..
   Moc jste to nepochopil, to jsem si všiml hned, ale že sem za tak krátkou dobu dáte potvrzení mých úvah a ještě se budete tvářit jako genius, to bych nečekal!

   • Jistě, tak si srovnejte reálnou výši platů a přepočet parity nákupní síly – tak se říká rozdílnému indexu cen – že „drahota“ ve Švýcarsku je vlastně „levnota“.. a že drahota je především v Česku. Proč, vám vysvětlovat nebudu, takže nechtějte švýcarské platy a jejich „vysoké“ ceny, chtějte ty české, fakt je to tak lepší, klempíři ze země Půlnočního království:-)

 27. Berlíňáci nilkoliv, to spíše Bavoráci a další co tam přijedou. Nebo máte snad nějakou jinou empirickou studii, která zohledňuje trvalé bydliště respondentů a kde by v anketě nespokojenců dominovali lidé s trvalým bydlištěm v Berlíně? To si jen předvolebně snaží namastit kapsu konzervativní křídlo CSU. Mohu vás ubezpečit, že zcela zbytečně. Nepochodí:-)

  • „Berliners frustrated over restaurants where no German is spoken“ praví titulek vašeho oblíbeného Guardianu. Já si při své neznalosti cizích jazyků jsem celkem jistý, že v této realitě se Berliner nepřekládá jako Bavorák. U vás je to jinak?

   P.S. A vy máte nějakou empirickou studii dokazující vaše tvrzení, nebo zase jen tak plácáte? 🙂

 28. Ve vašem odkazu žádná zmínka o Betlíňanech nebyla, byla tam zmínka jen o nějakém politikovi CDU, který si stěžoval Merkelové. Takže používat přímé odkazy a ne odkazy na paskvily babišovských medií

  O tom jestli jsou podle vás Berlíňané xenofobní nebo ne, vcelku dobře ukážou volby, jaké strany v tomto městě zvítězí. Jelikož tam pravidelně vítězí Die Linke a Zelení (to rozhodně nejsou xenofobní strany), nemyslím, že by váš koment byl čímkoli jiným – než lží. Že si konzervativci stěžují, je, jak jsem napsal, pochopitelné. Jak dalece jsou s tímto jevem Berlíňané nespokojeni se dozvíme tedy už velmi brzy. Vsadím svoji výplatu na to, že se můj předpoklad se potvrdí a vaše lži také:-)

  • Aktivní odkaz na Guardian je zcela viditelný přímo v tom „paskvilu z babišovských médií“, který jste se ani neobtěžoval přečíst. Bohužel, ani já, ani babišovské plátky nemůžeme nic udělat s tím, že „informatik“ nepozná hypertextový odkaz, když ho má přímo před nosem, a neví, že na něj může kliknout.

   P.S. Mr. Fake News, elitní vzdělání ve vaší alternativní realitě nezahrnuje význam ❓ na konci věty?

   • jak jsem řekl, měl jste linkovat originál Guardianu, ne Fake-News re-copy subzdroj. Nemám čas skrze vaše odkazy hledat a číst originál zdroje. Návodná otázka mající sice otazník na konci, má však na základě obecně známých pravidel manipulace, podobný účinek na čtenáře, jako holé konstatování. Má jen tu výhodu, že díky tomuto znaku vás za něco zvláště dehonestujícího na základě žaloby a odsouzení soudem, že vás nezavřou protože vy jste se jen zeptal jestli je ten koho nemáte rád, „pořádá pedofilní orgie?“ a hodil to headline vašeho sdělení

    https://cs.wikipedia.org/wiki/Kapci%C3%B3zn%C3%AD_ot%C3%A1zka

    V každém případě opakuji, vyjde najevo brzy jestli jsou Berlíňané xenofobové nebo ne. Já tvrdím že ne a že kdo volby jasně prokáží, že kdo by toto tvrdil, že je lhář, koksárenský pěchovači-.), Osobně se o to zasadím, i když mým volebním okrskem není Berlín…

    • volby? … a ještě k tomu jasně prokáží?
     no jak myslíte, neberu Vám Vaše přesvědčení. Ale z historického hlediska pouze činy ukazují či naznačují na to či ono, aby se něco z toho Vašeho TOHO vůbec dalo prokázat. A to vůbec nepíši o nutném časovém odstupu. No a tam zatím Němci jednoznačně prokázali (tedy těmi svými činy) svou mentalitu a věřte, že o takovou brnkačku, jako je xenofobie, rozhodně nešlo! Ale co, i Vy se dočkáte, jen bych si i za Vás moc přál, aby to nebylo moc brzo!

 29. Myslím, že současné finesy chodu společnosti, globálně dnes integrující se společnosti světa na úrovni technologických, ekonomických i kulturních (ano, i národovci holt musí uznat, že Rock ’n’ Roll nebo Rock nejsou slovanské kulturní fenomény, přesto tento proud hudby má celosvětové hudební scéně největší sledovanost, a ať jste Američan, Japonec, Ind nebo Brazilec – a dá se říci, tedy kdekoli na světě – posloucháte vlastní západní kulturu, v tomto případě ještě lépe vyhraněné ANGLOSASKOU) fenoménů, Co je však zásadní pro mentální stanovení cílů a ZPŮSOBU organizace společnosti – kdy v zásadě o cílech se NEDEBATUJE, ty jsou dané převažující liberálně-demokratickou ústavně-právní jurisprudencí.římského práva – které je z hlediska striktně dodržovaného právního positivismu respektovanou mezinárodní normou. Opět, vzniklou v liberálně se konstituující Evropě na základě osvícenství, humanismu a antické vzdělanosti. Takže jaká svět přijal pravidla, cíle a jak jich chce dosahovat?

  Nastínil to prof. Ronald Inglehart. Povězme si něco málo o něm.

  e politolog na Michiganské univerzitě. Je ředitelem Institutu Agentury pro výzkum životních preferencí a hodnotových měřítek, je globální sítě sociologů zaměřených na výzkum, kteří provedli reprezentativní celostátní průzkum veřejnosti o více než 80 společnostech na všech šesti obydlených kontinentech, ve kterých žije 90% světové populace. První vlna průzkumů tohoto projektu byla provedena v roce 1981 a poslední vlna byla dokončena v roce 2014. Od roku 2010 je Inglehart také spoluautorem rešeržního centra pro srovnávací sociální výzkum na Národní univerzitě pro výzkum – Vysoká škola ekonomická V Moskvě a Petrohradu. Toto centrum provedlo průzkumy v Rusku a osmi zemích bývalého Sovětského svazu a je výukou studentů Ph.D. na kvantitativních mezinárodních výzkumných metodách.

  V sedmdesátých letech Inglehart začal vyvíjet významnou teorii generační výměny, která způsobila změnu mezigeneračních hodnot od materialistických po postmaterialní hodnoty, které pomáhají při tvorbě průzkumů Eurobarometru, průzkumu světových mínění ohledně sdílených životních hodnot a dalších mezinárodních průzkumných projektů. Na základě této práce následně vypracoval revidovanou verzi teorie modernizace, teorii evoluční modernizace, která tvrdí, že ekonomický rozvoj, instituce sociálního státu a dlouhý mír mezi velkými mocnostmi od roku 1945 přetvářejí lidskou motivaci jednání a životního stylu způsobem, který má důležité důsledky týkající se utváření rovnosti pohlaví, sexuálního svobody a partnerského života, úlohy náboženství, ekonomického chování a šíření demokracie.

  Co je zásadní dílo prof. Ingleharta?

  Vypůjčím si část statě od Doc. Mgr. Milan Tuček, CSc. ze Sociologického ústavu AV:

  Publikace Value Change in Global Perspective je věnována dlouholetému úsilí zejména Ronalda Ingleharta potvrdit jeho hypotézy o změnách hodnot ve společnosti v závislosti na stupni materiálního vývoje. Obsahuje analýzy rozsáhlého empirického materiálu sebraného v průběhu let 1970-93 a autoři se snaží pomocí dat dokázat, že každá společnost v určité fázi svého vývoje se chová podobně – díky materiálnímu dostatku a generační obměně se dostávají do popředí zájmu lidí hodnoty vyšší kvality života. R. Inglehart je považován za jednoho z nejvýznamnějších sociologů v oblasti sociologie hodnot.

  Teorie o posunu k postmaterialistickým hodnotám je vystavena testování na výši tzv. postmaterialistického indexu. Baterii čtyř hodnot Inglehart poprvé použil v prvním výzkumu EuroBarometer na počátku 70. let a podařilo se mu jí zařadit do všech následujících šetření Komise. Protože byla pravidelně součástí i amerických volebních výzkumů od r. 1972 a Světového výzkumu hodnot (World Value Survey) v obou případech, byl splněn základní předpoklad pro potvrzení tak rozsáhlé teorie – data byla srovnatelná nejen v čase, ale i mezi jednotlivými zeměmi. O metodologii výběru zkoumané populace či sběru dat se v knize nehovoří, čtenář musí předpokládat, že výzkumníci nic nezanedbali a předkládaná data jsou reprezentativní. Pravda, že u takových výzkumů, jako jsou EuroBarometer studie, či autorita Ronalda Ingleharta pocit nedůvěry nevzbuzuje.

  Slavná Inglehartova baterie sestává ze čtyřech cílů, z nichž respondenti vybírají dva, o kterých si myslí, že jsou důležité pro společnost:

  udržení pořádku ve státě;
  dát lidem větší prostor spolurozhodovat v důležitých veřejných záležitostech;
  boj proti růstu cen;
  ochrana svobody projevu.
  Volba dvou cílů ze čtyř dává šest možných kombinací odpovědí. Cíle nejsou sice protikladné, ale vyjadřují různé hodnoty – „udržení pořádku“ a „boj proti růstu cen“ jsou indikátory materialistických hodnot a naopak znaky „občanské společnosti“ a „svobody projevu“ jsou hodnoty postmaterialismu. Nejzajímavější pro Inglehartovu teorii jsou lidé vyhraněných názorů – čisté typy – respondenti, kteří volí jeden materialistický a jeden postmaterialistický cíl jsou klasifikováni jako typ smíšený.

  Ačkoli autoři poznamenávají, že koncept materialismu a postmaterialismu je komplexní hodnocení indikátorů a nemůže být zachycen v několika otázkách, pro sestavení postmaterialistického indexu srovnatelného napříč časem i zeměmi používají zejména výše zmíněnou baterii čtyř cílů. Pokud je snažení výzkumníků za několik dekád postaveno na tomto základě, čtenář se bojí pomyslet, aby inkriminovaná baterie nebyla validní. Námitku, že vybrané indikátory nevypovídají o tom, co chceme zjistit, autoři samozřejmě odmítají. Materialistické znaky reflektují podle nich pocit jistoty, na rozdíl od hodnot postmaterialismu, kdy lidé mají své jisté a poohlížejí se po „dalších metách“. Uvádějí, že se nesčetněkrát přesvědčili o korektnosti měřítka – dosahované skóre korelujíe s politickými postoji a chováním. Například Evropané, kteří volí postmaterialistické hodnoty, se spíše zajímají o životní prostředí, nezdůrazňují ekonomický růst, podporují hnutí za práva žen a mírová hnutí. Překvapivé je snad generalizující tvrzení autorů, že postmaterialisté mají vyšší socio-ekonomický status než materialisté, ale zároveň podporují levicové politické strany.

  Inglehart postupem času rozšířil základní baterii o dalších osm cílů, které však nebyly součástí všech šetření, a tudíž index z nich složený není srovnatelný. Považuje je ovšem za další potvrzení validity původní baterie, protože materialistické resp. postmaterialistické indikátory sledovaly důsledně původní faktory. Stejným způsobem respondenti vybírají vždy dva ze čtyř cílů:

  a.) dosažení vysokého ekonomického růstu;
  b.) důraz na silnou (obrannou) armádu;
  c.) dát lidem větší prostor spolurozhodovat v zaměstnání a jejich komunitách;
  d.) snaha o upravenější a krásnější města a venkov.

  a.+ b. – materialistické hodnoty, c. + d. postmaterialistické hodnoty.

  a.) udržení stabilní ekonomiky;
  b.) směřování k lidštější společnosti, méně neosobní;
  c.) boj proti kriminalitě;
  d.) směřování ke společnosti, kde by ideje byly důležitější než peníze.

  a.+ c. – materialistické hodnoty, b. + d. postmaterialistické hodnoty.

  12-bodová škála byla použita v roce 1973 ve výzkumu Evropského společenství a v letech 1990-91 ve Světovém výzkumu hodnot a podle Ingleharta je ještě průkaznější pro jeho tvrzení o posunu hodnot.

  Lze Inglehartovi přičíst k dobru, že jednotlivé výroky nejsou postaveny proti sobě na ostří nože. Těžko by někdo byl potěšen z vyšší kriminality nebo krachu ekonomiky. Tím, že některé sociální a generační skupiny mají již odlišné cíle, dokazuje, že ekonomicky vyspělé společnosti dospěly do stadia, kdy hledají novou náplň života.

  ******

  Vítejte v POST-MATERIÁLNÍM SVĚTĚ KULTURNĚ EKONOMICKÉ GLOBALIZACE ZÁPADU.

  P.S. Spatná zpráva pro kulturní „identitáře“ kolektivního „nacionálně-socialistického“ souručenství někdejších austroslavistů včetně ideologického zápalu austromarxistů – NIC SE S TÍM NEDÁ DĚLAT.:-))))

  Technicka P.S.2. Cituji: „Překvapivé je snad generalizující tvrzení autorů, že postmaterialisté mají vyšší socio-ekonomický status než materialisté, ale zároveň podporují levicové politické strany“. – podle mého, NENÍ to vůbec překvapivé – podle ostatních sociologů především z počátku formující se POSTMODERNY od 60.let Lyotardem a Lacalem,

  • Hele ctete to nekdo ? A jestli jo, tak cely ? A jestli cely, rozumite tomu ? 😀

   • Znáte tu scénu z filmu „Od devíti do pěti,“ kde se zblázní kopírka a začne na všechny možné i nemožné strany chrlit záplavu potištěných papírů? Tak tohle je elektronická verze. 😀

   • Rozsáhlejší texty obsahující větší počet znaku než obsahuje programový radek v C++ je pro lidi s vyšší intelektuálni kapacitou. Takže nic pro „trumpiky“ anebo průmyslovaky s jednoduchými rovnicemi. Stejně jako vás varuje mobil, abyste si příliš nezvyšoval hlasitost při nasazených sluchátkách, musím i já upozornit že četba rozsáhlejší textu z oboru humanitních věd způsobuje nikoli poškození toliko sluchu jako ten mobil, ale ještě hlubší než dotyčný už prožívá, zato trvalou sociální frustraci.

    • takžd, když nebudu číst rozsáhlejší texty z oboru humanitních věd, nepropadnu trvalé frustraci?
     a vy jste na tom Ondro jak 🙂

     • Zkuste to, samozřejmě ta věc nestojí obligatorně. Ten kdo pociťuje už teď hlubokou frustraci, edukace mu může pomoci, kde hledat pomoc a co je příčinou a jak na sobě pracovat. Nikdy není příčina ryze exogenní, ale je i vnitřní a s tím je potřeba něco dělat. Vyšší míra poznání nikdy frustraci nezpůsobuje, naopak.. Samozřejmě ten kdo je frustrován natolik sám sebou, tomu pomoc, aby sám na sobě pracoval nepomůže. On chce slyšet že on je obět (jednotlivce nebo systému – systémový ztroskotanci jsou nejvíce zatvrzelé osobnosti přesvědčeni o své genialitě, kterou zadupali zednáři, ilumináti, zkrátka imperialisté všeho druhu do země), a kdo je jeho nepřítel, a proti komu má teda bojovat…

      I já bývám občas frustrovaný, svoji nedokonalostí, že pořád toho nevím tolik kolik bych chtěl, proto pro mne je další studium (i delších) textů ta nejlepší terapie…

    • Myslel jste takovouhle jednoduchou rovnici?
     E = m.c2
     Jistě na její sestavení nebyla vyšší intelektuální kapacita potřeba. 😀

     • jednoduchost sdělení je někdy podloženo dlouhou dobou výzkumu, ovšem to na věci nic nemění, že vyjádření vzorcem je jednoduchou „FORMOU“ sdělení i celkový přenesený význam k pochopení bývá jednoduchý. Např. že el.napětí je dáno součinem el,proudu a odporu – že jedná se tedy o funkci přímé uměry, je přímo holá věta.

      Nicméně vysvětlit vztah mezi rodovou identitou a „lacanismem“, který právě poněkud dosti utvrzoval tuto podmíněnost symbolismem falocentické determinance u chlapců, které ovšem ve vztahu k mentální dospělosti omezoval Oidipovský komplex. kterému brání po toužebném splynutí s matkou otcova autorita a tak jeho respekt vzniká proti touze mladého muže silou autority a síly. Je dobře, když tímto „projde“ duševní vývoj muže, který pak komplexně převezme rodový vzorek „otce ujařmitele“ a matky „pečovatelky a ochránkyně“?

      No, jak by řekl pan Čulík, je to přeci jen „trochu“ komplikovanější….tedy přinejmenším pro přemýšlivého čtenáře s kritickým pohledem na společenská tabu i propagandistické (ideologické) klišé soudobých mystifikátorů oh:-)

      • 😀 😀 😀
       Pan Čulík už toho nakecal více než dost. Je unikátní zjev: bohemista, litující že předmět jeho bádání vůbec existuje. „Už jsem tu několikrát litoval českého národního obrození, které v době, jež netušila nic o globalizaci, proměnila češtinu na úkor mezinárodního jazyka němčiny ve výlučný nástroj komunikace v české kotlině, a izolovala tak českou veřejnou debatu od zahraničí, takže v exotické češtině, jíž mluví jen pár milionů lidí, mohou potrhlíci v médiích tvrdit bez korekce mezinárodním kontextem jakékoliv nesmysly a média jim to publikují a lidi jim to nekriticky žerou. Což by nedělali, kdyby měli přístup k širším informacím, než jsou jen bludy většinou šířené v češtině. Znovu se ukazuje, že čeští obrozenci udělali české společnosti v první polovině devatenáctého století obrovskou medvědí službu. Uzavřeli totiž českou společnost do jazykového ghetta, v němž místní šílený diskurs ovládli blázni a vedou netušící společnost ke katastrofě.“
       A jeho nejoblíbenější slova i univerzální argumenty jsou stejné jako vaše: „On lžééé!“, k tomu plný pytel nálepek a neotřesitelné přesvědčení o vlastní vyjímečnosti.
       http://disidenti.org/rezanka/tazeni-britskych-listu-za-pravdu-a-lasku
       Ano, svět je skutečně poněkud komplikovanější, než si vy a Čulíkova Garda představujete. Především pro přemýšlivého čtenáře. 🙂

       • Už jsem s Vámi chtěl hlasitě souhlasit, když jsem došel k poslední větě. To se hodí spíš pro kritizovaného, hned ji odvolejte.

       • Na rozdíl od vás, je skutečně vzdělaný a považte on jeho vzdělání někdo dokonce uznává v cizině,a je seniorní akademický učitel působící v oblasti, která má na málokeré z universit zastoupení v humanitních a jazykovědných oborech zaměřený na studizum cizí kultury, histiorie a jazyka. Británie, jak už jsme si řekli, nejlépe hodnocené university v Evropě a Češi čeština opravdu nikoho na světě nezajímají, takže studia indologie, arabistiky nebo iberoamerikanistiky, ač se jedná o země ekonomicky zaostalejší, je na světě vnímáno jako daleko VĚTŠÍ PŘÍNOS světovému kulturnímu dědictví než existence nějaké země jménem Česko(Slovensko).

        takže proti jeho působení právě v Británii s bohemistikou dopadne každý tuzemský inža s ekonomkou, a to navíc ještě z dob, kdy i v této vědě dominoval marxismus-leninismu, jako při srovnání ruského druholigového fotbalového stopera z Volgaru Astrachaň Jevgenijem Kirisovem s fotbalistou evropské ligy mistrů jako je Wayne Rooney z Liverpoolu. Snad je to srovnání případné, musel jsem si to vyhledat, fotbalu nerozumím, ale předpokládám, že Češi mají právě fotbal a jeho aktéry a jejich výkony za dostatečně směrodatné proto, aby jimi poměřovali ostatní. Já preferuji zcela jiné sporty, kde se úspěch lidí v nich působících na světové špičce hodnotí nepoměrně o dost sofistikovanějšími lidskými kvalitami než je pouhé kopání do balonu:-))))))

        Takže je to holt tak, že proti panu doktoru Čulíkovi je každý s naší UK nebo Masarykovkou, tak trochu jako ten z klempíř z Krupky anebo ropák z Chvaletic dopadne snad jen o něco lépe, třeba jako asfaltér z Eurovie který jedinou humanitní vědou, se kterou přišel do styku je andragogika , když se rekvalifikuje aby uměl rozeznat textový editor od spreadsheetu.

        Nemyslím, že kdybyste měl ukázat své poslední vysvědčení ze školy, že byste s příhlédnutím na zemi a typ školy, kde jste dokončil své vzdělávání, znamenalo něco více než absolvent garážové dílny z maloměsta, kde se přelakovávají bourané blatníky proti automechanikovi ze Stuttgartu působící v servisu Daimler-Benz, kdy zásadní srovnání i kdybyste měl srovnatelné vzdělaní s malým doktorátem PhDr. že byste dokázal najít VY takové argumenty než jakými pan Čulík musel přesvědčit rektora příslušné fakulty Glasgowské university, že jednak pan Čulík má potřebné znalosti, a pak že bohemistika je věc, o kterou bude mít v Británii – koloniální mocnosti č.1, která si podrobila i země s kulturně silnější identitou než měla Británie sama, že nějaci Češi a vědění o nich – tedy „bohemistika“ má v Británii smysl učit a že bude mít o ně vůbec někdo zájem….

        Mějte pěkný den.

        • Docent Mgr. Martin Konvička, Ph.D. je snad stejně imunní jako Jan Čulík? Nebo je Kovičkovo péhádé nějak diskvalifikující?

         • není, jen jestli ho někdo z ciziny zná, tak ne pro jeho akademickou činnost, ale proto, že je extremista a zpívá na oslavách dne znovunabyti svobody s prezidentem, který obdivuje Čínu, jak „zastabilizovala“ komunistický režim v nastalém kapitalismu masovou vraždou demonstrantů na Tchien-an-men, kde protestovali stejní rebelové jako ti naši studentští z Národní a jimž je tento svátek věnován:-)

          • Postoje Martina Konvičky nehájím. Ale pro posedlost Jana Čulíka rozlišováním lidí na „vzdělané“ a „omezené“ snad ani neexistuje přiléhavé slovo. Možná je to jen obyčejná kompenzace nějakého mindráku, v naší společnosti poměrně běžná.

           To platí i konkrétně pro Vás.

         • Konvička je přeci rasista, xenofob, nevítač a nácek, tudíž jeho titul je prázdný a falešný. S blahoslaveným Čulíkem, odiplomovaným na podřadné české vysoké škole a svatou Mary Heimannovou se vůbec nedá srovnávat. 😉

          • To nedá. Ona má Oxford a je profesorka historie, z hlediska vedecko-vyzkumne prestiže jistě významnějšího oboru než je bohemistika.

          • Protože z vaší reakce je patrné, že česko-marekeťácký překladač Ondřej4.0 opět nějak nepobral smysl textu, poskytnu vám upřesnění – srovnáván je „rasista“ Konvička se dvěma „giganty ducha“ – Čulíkem a Heimannovou.
           Čistě mezi námi, Ondřeji4.0 – Konvička je entomolog, nikoli bohemista. A pokud zrovna neprotestuje proti islámu, až do roztrhání těla brání kůrovce na Šumavě, takže je ekoaktivista, téměř vaše krevní skupina. Tedy až na ten „latentní český rasizmus.“ 😀

           (Pozor, komentář obsahuje ironii a sarkasmus. )

    • V tom pripade jsem rad za nizsi intelektualni kapacitu a vracim se do prizemniho hnoje kodu v C++ .

    • S vhodným použitím nějakého toho regulárního výrazu lze úspěšně dohnat i k sebevraždě. Zkuste si to, zažijete intelektuální orgasmus.

 30. Zpet na zem:-(
  Další kopanec ČSSD podnikatelům: Platíš nízké mzdy, jsi neschopný darebák
  Sociální demokraté se ve středu ústy svého volebního lídra Lubomíra Zaorálka opět pustili do podnikatelů. ČSSD bude na pondělním zasedání vlády chtít projednat zvýšení minimální mzdy na 12 200 korun měsíčně. Současná výše minimální mzdy je 11 tisíc. Kandidát na premiéra Zaorálek nešetřil slovy o neschopnosti a darebáctví podnikatelů, kteří platí nízké mzdy.

  https://www.novinky.cz/domaci/446414-dalsi-kopanec-cssd-podnikatelum-platis-nizke-mzdy-jsi-neschopny-darebak.html
  PS
  „Po dokončení studia filozofie na Filozofické fakultě Univerzity J. E. Purkyně v Brně pracoval jako dramaturg literárně dramatického vysílání ostravského studia České televize.
  V listopadu 1989 byl jedním ze zakladatelů Občanského fóra v Ostravě. V lednu 1990 byl za OF kooptován do Federálního shromáždění. Ve stejném roce byl zvolen zastupitelem města Ostravy. V letech 1990–1996 působil jako odborný asistent na katedře filozofie ostravské univerzity.
  Po rozpadu Občanského fóra se stal nejprve členem Občanského hnutí, posléze vstoupil do řad ČSSD. V roce 1996 byl na sociálnědemokratické kandidátce zvolen poslancem Poslanecké sněmovny, kterým je dosud. V období let 2002–2006 byl předsedou Poslanecké sněmovny. V lednu 2014 byl jmenován ministrem zahraničních věcí ČR.“

  Toto je stručný životopis pana Zaorálka. Jak vidno, tento člověk zná podnikání asi tak, jako kozel problematiku jaderného štěpení, přesto o něm bude „zasvěceně“ žvanit a žvanit.
  Možná by nebylo od věci, kdyby se alespoň na rok zřekl svého ministerského platu, založil si živnost a prostě to sám zkusil.
  PODLE SOUCASNE NASTAVENYCH PRAVIDEL PRO MALE !

  • Že by argumentace *ad hominem*? Působil jste dojmem, že něco podobného se Vám bytostně hnusí.

   • bytostně hnusí.
    je proclate tvrdy vyraz, ale muze byt, i kdyz od LVA bych to necekal 🙂
    Ze lide maji az neuveritelnou schopnost mluvit o vecech a do veci kterym rozumi velmi malo to se tahne dejinami.
    Od Zaoralka dnea pres ruzne experty az zpet po popularni komentar kralovny Frantiku
    Když nemají na chleba, ať jedí koláče
    ktery pripomina na svem blogu pani ktere podobne jako Astrovi vadi neschopnost vladcu mysleni lidu, dnes jako pred stoletim a jeste pred tim 😦
    http://spidlova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=114268

    PS
    Jsou sice nekteri znalci dejin kteri popiraji ze by to rekla, ale Zaoralkum to zustane:-(

    • Když si nemám dost prostředků na pořádné auto, asi nemohu dělat taxikáře, co je na tom tak divného? Kdyř nemám dost prostředků na sekretářku, asi budu muset zvedat telefony sám. Nebo se poohlédnout po někom, kdo to bude schopen dělat třeba jen dva dny v týdnu (a zbylé tři sedět doma na telefonu), prekarizace, přece. Že budou zaměstnavatelé nějak extra trpět, je stejná kategorie, jako povyk kolem DDT.

  • Pan Zaorálek má naprostou pravdu, v.xivilizovanem státu je potřeba nastavit pravidla civilizovaného chování. jestli přehazovačum uhlí z hromady na hromadu nevadí že za svoji práci dostava mzdu mensi než je životní minimum pro tříčlennou rodinu, pak nesmí souložit bez antikoncepce:-). Nicmene ani jako asexual nebude mít dost na jídlo a bydlení. Já říkám, že takovéto profese budou v rámci průmyslu 4.0. nahrazeny roboty, ale dokud je zástavají lidé, není možné aby zde lidé živořili jako za Charlese Dickense.

   To že si ti největší sociální případy jako remeslnici nebo pracovníci zanikajících neperspektivnich průmyslových v oboru si samy stěžují na snahy více zvedat platy nebo přerozdělovat zvyšující se daně bohatym, ukazuje, že jsou to hlupaci co ve svém svatem boji za jejich vizi fašistického nacionalnihio korporativismu hájí stát monopolního postaveni spolecne s oligopoly.

   Zatím ty svázane pruty ještě netvoří znetvořené odbory, ty ještě pořád hájí sociální spravedlnosti na straně sociální demokracie jako tomu bylo vždy v profesi nich momentech dějin.

   • Souhlas, Ondřeji. Zaorálek má pravdu a coby politik ji může říkat aniž by byl expertem na podnikání. Jen nevím nakolik jde o jeho přesvědčení nebo zda z něj hovoří blížící se volby. Přece jen – je to politik.

 31. Emil Hakl:
  ,, Dumat já vůbec nepřestávám, ale to nevede k ničemu dobrýmu. Dumám a dumám a uplně cejtim v kostech, jak se ze mě pomalounku polehounku stává nudnej a blbej kokot.“

  • Kradlo se krade se a bude i nadale ?
   Ze hnizdo pana Babise a rozkradani fondu v CR?
   Na Slovensku velmi podobne !

   dalsi strana se vyjadruje takto

   V CR vrcholny politik premier Sobotka
   Na Slovensku pod vedenim Fica

 32. Hlubsi pohled do sveta novin obecneji.

  Česká média mají krizi jako na Západě, říká bývalý předseda RRTV

  Informace znamená dvě věci, jednak to, že se něco dovíte, ale „in-formace“ je přece také to, že vás to vevnitř formuje. Je to pokus dát vám do mozku brýle, abyste se jimi díval na svět, a to je strašné nebezpečí žurnalistiky, která aspiruje na něco víc, než že zprostředkovává informace o zájmech.

  Když se dnes podíváte, jak vypadá úroveň New York Times, jak píše Washington Post, co dělá CNN, doopravdy se dostaly na úroveň propagandistických tiskovin.
  Ze způsobu, jakým přistupují ke zpracování témat, je evidentní snaha svrhnout prezidenta Trumpa.
  Člověk, který byl zvyklý na New York Times před deseti, dvaceti lety, se skutečně nestačí divit,
  kam se ty noviny posunuly.

  Kvalitní ověřené zpravodajství skončilo na tom, že bylo zatíženo elitismem a zničili ho ve Spojených státech nejpozději v 80. letech, protože se tam prosadil jiný typ žurnalistiky,
  kterému se říká běžně advokátská žurnalistika.

  Jde o žurnalistiku, kde se autor nestydí za své silné přesvědčení a je mu jedno, co si myslí někdo jiný.
  To advokátství znamená, že novinář se snaží přesvědčit čtenáře o své pravdě.
  Vyváženost a liberální důraz na nestrannost a férovost považuje za přetvářku a předstírání,
  které ve skutečnosti nahrává jenom jedné liberální složce společnosti a konzervativní pravicovou složku potlačuje a znevýhodňuje.

  Ideál liberální žurnalistiky tedy skončil dávno předtím, než přišel internet a masové komunikační prostředky.
  Faktem je, že jsme si ji moc neužili, protože jsme žili v komunistickém režimu, takže tady nevznikla generace lidí, pro kterou by byl tento typ přístupu ke zpravodajství vlastní.

  https://zpravy.tiscali.cz/ceska-media-maji-krizi-jako-na-zapade-rika-byvaly-predseda-rrtv-301467

  • To je inspirativní rozhovor, nabízející celou škálu podnětů k zamyšlení.
   Ano – média již dlouho ztrácejí svou zpravodajskou podstatu a stále více si hrají na jakési „vychovatele“. To je samozřejmě špatně, protože jejich hlavní úlohou je (mělo by být) dodávání co nejpřesnějších informací.

   Dle mého mínění by:
   1) by měla být jasně oddělena zpráva od komentáře stylem: „Tam a tam se stalo to či ono.“ nebo „Ten či onen řekl toto.“ bez jakýchkoli emočních či moralizujících výlevů a používání podobných označení jako „kontroverzní“ (politik, podnikatel, umělec…) „známý propagátor“, … atd., veškeré takové nálepkování by mělo být pro zprávu tabu.
   Po každé zprávě pak může následovat její komentář, ze kterého jasně vyplývá že jde o NÁZOR KOMENTUJÍCÍHO se kterým se čtenář může a nebo také nemusí ztotožnit.

   2) Pro každou zprávu by mělo platit „Dvakrát měř a jednou řež!“ a poctivé médium by si mělo dávat velikého „majzla“ na to aby nebylo „nachytáno na švestkách“ tak že by bylo přistiženo při tom že vypustilo do světa nějaký nesmysl nebo lež. U komentářů by měl být dán prostor širšímu názorovému spektru.

   3) V kterékoli zemi by médium mělo hovořit spisovným jazykem – u zpráv striktně, u komentářů s přiměřenou tolerancí ke komentátorům kteří nejsou zaměstnanci konkrétního plátku ale pouze do něj občas přispívají.

   Těch bodů by se dalo uvést více ale pokud by byly naplněny alespoň tyto tři, považoval bych to za úspěch. Otázka je, samozřejmě, jak takového zkultivování médií dosáhnout, když po něm dostatečně nevolají ani jejich čtenáři (posluchači, diváci).

   • Zdaleka ne jediný, zato největší zádrhel spočívá v tom častém „by se mělo“. Pojmenovat problém je dobré, navrhout řešení ještě lepší, ale nejlepší je *vyžadovat* účinnou nápravu, neúnavně a nekompromisně.

    Žádná další analýza nezmůže nic, ať je sebebrilantnější.

   • Autor má pravdu v jedné věci: sebedokonalejší mechanismus obsazování RRTV je na nic, když tam nadále budou dosazování lidé typu Vítězslav Jandák a ne typu Milan Šmíd.
    Což samozřejmě není jenom problém mediálního dozoru.
    Malér je v obecné absenci poptávky po autentických nezávislých osobnostech.

    • Malér je v obecné absenci poptávky po autentických nezávislých osobnostech.

     Uff Vy umite prekvapit 🙂
     Sice pisete cesky ale pro me nesrozumitelnou reci .
     Vubec Vam nerozumim. Poptavka po autentických nezávislých osobnostech ze neni?

     A co si obcan a lid obecne preje ?
     Novinare ktery musi psat vzdy pro majitele nebo predsedu vlady,
     ale ne nezavisle a objektivne ?

     • Vsadím se, že kdyby lid obecný volil mezi Jandákem a Šmídem, vybere Jandáka, protože ten přece tak hezky hrál v tolika pohádkách a protože je našinec, hovořící prostou lidovou řečí. Neunavuje nikoho žádnými analýzami a neotravuje s nějakými argumenty o mediálních prohřešcích. Politikové ho budou nominovat, protože se mohou spolehnout na jeho loajalitu a názorovou ohebnost.
      Je to dostatečně srozumitelné?

    • Ono to, třešni, s tím umísťěním osobností na posty ze kterých je možné působit na mínění veřejnosti není ani trochu jednoduché. Leckterým nepomůže (a možná spíše uškodí) ani doporučení hlavy státu.

     Na tiskové konferenci to dnes novinářům řekl předseda Jazzové sekce Karel Srp. Ten spolu se spisovatelkou Lenkou Procházkovou vystoupil k rozhodnutí senátorů, kteří ani jednoho z nich nezvolili do Rady ÚSTR.

     http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/VIDEO-Hajlujici-senatori-povesili-by-vlastni-mamu-Stvanice-slapou-po-lidech-Karel-Srp-s-Lenkou-Prochazkovou-spustili-tezkou-palbu-na-senatory-Pak-se-strhla-hadka-s-novinarem-500365

     • Někdy může naštěstí zabránit svévolnému dosazení závislých a nekompetentních lidí jasná pravidla, přijatá dopředu. Díky za názorný příklad.
      Mediální rady taková striktní pravidla nemají, ostatně smysl jejich existence je jiný než ÚSTR. Autor odkazovaného článku Václav Žák pochybuje o pozitivech iniciativy Hany Marvanové. Mluví o bavorské inspiraci. O tom já vím velké kulové, tak se k tomu nemůžu vyjadřovat.

 33. Vracíme se zpět do roku 1933 a mají SA bojůvky v USA „právo“ na svoji interpretaci dějin „bílého otrokáře – jediného původního obyvatele USA“ jako si uzurpovaly nacisté na Německo bez židů? Měly bít Árijské dějiny novou alternativou k sociálně demokratické podobě Výmarské republiky s dějinným podtextem bílé německé rasy a její starogermánské mytologie, kdy pro židy a rasově nečisté neárijce – už více místo? Má takovýto Američan právo na svůj, eh, názor?

  Kde se bere právo na násilí proti lidem jiné než bílé pleti? Je „bílé právo“ (jako svého času Rudé) opravdu právem, anebo je naopak svévolí zakládající skutkovou podstatu trestného činu?

  Myslí si Češi, že právo na názor, že někdo má být pro svůj původ deportován do koncentráku, že je skutečně právem a ne naopak důvodem pro trestní stíhání? Nepletou si něčím, co už jednou bylo na hlavu poraženo a lidé co se tímto zapletli, byli po GENERACE vyloučení ze společnosti a jejich nevinní potomci nesly cejch vyděděnců co mají na světě jedinou roli – omlouvat se za své předky se kterými neměli oni sami nic společného? Podotýkám, že dnes by nebyla případná „denacifikace“ jen společenským transportem mezi lidi II. kategorie, ale nastavila by extra stavební boom nových věznic ala Spandau, s nejvyšším stupněm ochrany.

  ****

  Alt-right není hrozba, alt-right žijeme

  Papouškování názorů Donalda Trumpa českými novináři je šířením americké ultrapravicové ideologie.

  Minulý pátek se v americkém městě Charlottesville, kde sídlí Virginská univerzita, uskutečnila akce neonacistů, bílých nacionalistů a příznivců bělošské nadřazenosti nazvaná Sjednoťme pravici (Unite the Right). Několik týdnů plánovaný pochod, na jehož organizaci se podílely otevřeně neonacistické mediální platformy v čele s Daily Stormer (podobnost s nacistickým Der Stürmer není náhodná), Ku-klux-klanem a příznivci alternativní pravice (alt-right), vyvrcholil teroristickým útokem radikálně pravicového aktivisty Jamese Fielda. Ten svým vozem najel do hloučku protestujících, zavraždil dvaatřicetiletou Heather Heyer a desítky lidí zranil.

  Fieldův čin nyní oslavují radikálně pravicové skupiny po celých Spojených státech a Ku-klux-klan děkuje prezidentu Trumpovi za jeho mediální prohlášení. Naopak liberální a levicová média v čele s New York Times, Washington Post nebo Atlanticem takřka bez výjimky na prezidenta útočí za to, že řádění radikální pravice v Charlottesville neodsoudil, a navíc dal rovnítko mezi radikální pravicí a lidmi, kteří se jí ve městě postavili. Ze stejného důvodu Trumpa ale kritizují i někteří konzervativní republikáni – například oba bratři Bushové, John McCain, Marco Rubio, Mitt Romney nebo předseda Sněmovny reprezentantů Paul Ryan. Podpora Donaldu Trumpovi ve Spojených státech zkrátka velmi prudce klesá. Stoupá naopak jeho popularita mezi radikální pravicí, a to i přesto, že mu někteří neonacisté mají za zlé, že svou dceru provdal za Žida Jareda Kushnera.

  Naprosto jiná situace ale panuje v českých mainstreamových médiích, kde se „experti“ na politickou situaci ve Spojených státech předhánějí v tom, kdo bude lépe papouškovat Trumpovy argumenty. Asi nejzhovadilejší komentář vystřihl v Hospodářských novinách laureát prestižní Peroutkovy ceny Teodor Marjanovič. Zopakoval takřka do puntíku Trumpovo prohlášení z poslední tiskové konference: mezi radikálními pravičáky prý byli dobří lidé, kteří pokojně protestovali proti záměru strhnout sochu generála Konfederace Roberta E. Leeho.

  Viděl jsem celou řadu videozáznamů z víkendového dění a opravdu netuším, o kterých mírumilovných protestujících je řeč. Mají to být lidé s obrannými štíty s neonacistickou symbolikou? Nebo snad lidé, kteří se před kamerami Vice News chlubí tím, že si na demonstraci přinesli dvě devítky a dva kalašnikovy? Nebo mají Trump s Marjanovičem na mysli redaktora antisemitského Daily Stormeru, který blouzní o etnicky homogenním (tedy bílém) americkém státě a mluví o zúčtování s Židy, kteří ovládají Spojené státy? Páteční děsivý výjev z manifestace americké ultrapravice dal vzpomenout na to nejhorší z tradice nacistického Německa. Radikální pravičáci s loučemi v rukou mířili na místo konfrontace s protidemonstranty za pokřiku hesel jako „Krev a půda“, „Židé nás nenahradí“ a „Na bílých životech záleží“, což je oblíbená hláška alternativní pravice, ironizující aktivistické hnutí Black Lives Matter.

  Trumpovi fanoušci v Česku

  Marjanovič, ale i v Česku působící novinář Erik Best následně skočili Trumpovi na špek, když začali víkendové události interpretovat jako oprávněný hněv jižanských patriotů, kteří jsou hrdí na svou historii a nelíbí se jim, že jsou shazovány sochy amerických velikánů. Kdy půjdou dolů otrokáři George Washington nebo Thomas Jefferson? ptají se svorně. Jenomže Robert E. Lee nebyl prvním americkým prezidentem ani nenapsal Prohlášení nezávislosti, do amerických dějin se zapsal jen jako vojevůdce povstalecké armády jedenácti států Jihu, které protestovaly proti záměru zrušit institut otroctví. Přesně tuto pozici generál Lee reprezentuje v americké historii a právě kvůli ní je oslavován příznivci nadřazenosti bílé rasy, neonacisty a jinými „alternativními“ pravičáky. A přesně kvůli tomuto jeho odkazu se město Charlottesville demokraticky a zcela legitimně rozhodlo zbavit se jeho jezdecké sochy v centru města. S odstraněním konfederačních soch z amerických měst navíc souhlasí i potomek generála Leeho, Robert E. Lee V., který navrhuje, aby byly raději umístěny v muzeích a uvedeny do patřičného historického kontextu.

  Navíc – jak říká neonacistický aktivista a jeden z pořadatelů akce Sjednoťme pravici Christopher Cantwell ve videoreportáži Vice News – o jezdeckou sochu radikálním pravičákům tolik nešlo. Cílem bylo prokázat, že hnutí alt-right není jen banda počítačových geeků vytvářejících rasistické memy, trollujících na sociálních sítích své odpůrce a píšících články na obskurní neonacistické weby. Jejich záměrem bylo ukázat, že se příznivci alternativní pravice z celých Spojených států dokážou mobilizovat a aktivisticky působit v terénu. Shromáždění v Charlottesville nedávno předcházely podobné střety na Kalifornské univerzitě v Berkeley. Svými prohlášeními tvoří Donald Trump radikálně pravicovým „alternativcům“ skvělé krytí a pokouší se jejich nechutné chování zabalit do takového hávu, aby bylo přijatelné pro jeho sociálně konzervativní voliče z dělnické třídy. Svou roli v tom určitě hrají i Trumpovi poradci – Steve Bannon, někdejší šéfredaktor velmi vlivného média Breitbart News, které sám Bannon označil za „platformu pro alt-right“, nebo maďarský přistěhovalec Sebastian Gorka, jehož kontakty na evropskou neonacistickou scénu v tomto roce popsaly deníky New York Times a Guardian.

  Neonacisté v Bílém domě

  Sebastian Gorka před týdnem kupříkladu obhajoval mlčení Donalda Trumpa k bombovému útoku na mešitu v Minneapolis z 5. srpna tím, že není jisté, kdo za útokem stojí, a že existuje velká pravděpodobnost, že se jednalo o teroristický útok radikální levice, který měl za úkol ještě více zdiskreditovat americkou extrémně pravicovu scénu. Pokud někdo přistupuje na argumentaci Bílého domu, jako to dělá Marjanovič s Erikem Bestem, měl by si být těchto souvislostí vědom. A je-li si jich vědom, pak prostě jen dál šíří americkou ultrapravicovou propagandu v českém prostředí.

  Stejně jako Trump se i Marjanovič nakonec pouští do chimérické „alt-left“, jíž myslí nejspíš členy americké Antify a aktivisty hnutí Black Lives Matter, kteří se potyček v Charlottesville účastnili. Jak řekl pro stanici Democracy Now! afroamerický filosof Cornel West, který se zúčastnil pietního shromáždění v kostele poblíž sochy Roberta E. Leeho, kdyby na místě nebyli anarchisté, členové Antify a studenti místní univerzity, pravděpodobně by došlo k pogromu ze strany radikálních pravičáků, a to zejména kvůli již zmiňovanému totálnímu selhání policejních složek, které se neobtěžovaly na místě vůbec zasáhnout.

  Je skutečně tak nepochopitelné, že se lidé organizují a vracejí rány po zuby ozbrojeným neonacistům? Opravdu jsme na tom už tak špatně, že budeme na stránkách mainstreamových médií a ústy politických představitelů srovnávat radikální pravičáky, usilující o etnické čistky (vymýcení „židovstva“ a „negrů“) v americké společnosti, s lidmi, kteří jsou schopni se jim všemi prostředky postavit, aby zabránili hladkému šíření jejich nenávistné ideologie? Pokud ano, alt-right není pro českou společnost budoucí hrozba, ale její současná realita.

  Jan Bělíček, Autor je redaktor A2larmu.

  P.S. Když může lhát o svých dějinách Trump, proč by nemohl Putin?

  https://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/446629-trump-reagoval-na-tragedii-v-barcelone-vylhanou-zkazkou-o-strileni-muslimu-kulkami-s-praseci-krvi.html

  • No já nevím, Ondřeji. Tak pokud se historici shodují na autentičnosti Pershingova využití prasečí krve jejím stříkáním, proč o jiném jejím využití dotyčným vojákem říká Christopher Einolf že by bylo proti jeho charakteru? Vojáci se vždy snažili a snaží využít slabiny nepřítele – mají to přece v „pracovní náplni“. Kurdové asi také vědí proč proti muslimskému nepříteli vytváří ženské bojové jednotky. Pokud na nepřítele neúčinkuje hrozba usmrcení, pak je třeba sáhnout po takové hrozbě která účinná je. To je normální logické vojenské uvažování. Je li armádní generál Johna J. Pershing považován za slavného amerického vojevůdce, pak mi přijde poněkud podivné mu takové uvažování upírat. Trump není historik, není asi na místě aby se zabýval spory mezi nimi a tak se zřejmě přiklonil na tu stranu jejich spektra jejíž mínění se mu zdálo logičtější. Lze mu to mít za zlé? Mě to přijde jako vcelku normální lidský přístup.

   O shromáždění v Charlottesville řekl Trump že odsuzuje násilí na obou stranách konfliktu a že je nespravedlivé házet do jednoho pytle pokojné účastníky protestu s těmi agresivními kteří toto shromáždění zneužili. Za zneužití já osobně považuji i producírování se s nacistickými symboly. Jenže co s tím má dělat ten kdo jde protestovat pouze proti likvidaci sochy? Nositelé takových symbolů bývají zpravidla velmi soudržní a velice nedůtkliví vůči jakékoli kritice „spoludemonstranta“ a starší člověk (jichž údajně byla většina) s mnohdy chatrným zdravím si většinou rozmyslí konflikt s namakaným náckem stejně jako (na druhé straně) stejně zdravím kypícím členem Antify, posíleným jeho zápalem. Nemluvě o pravidelném výskytu všelijakých protřelých provokatérů na takových akcích.

   Opět tedy – co je na Trumpově hodnocení celého konfliktu tak pobuřujícího? Co na něm pobuřuje vás? To že se jednoznačně nevyhranil odsouzením pouze jedné strany konfliktu? Vždyť je to politik. A ne zrovna na nízkém postu. To že odsoudil násilí obecně je správné a minimálně se tak alespoň postavil proti všem kdo by chtěli násilné jednání označovat za „spravedlivý boj“.

   A ještě – proč cpete do Charlottesville Putina? On tam snad byl a měl k účastníkům shromáždění nějaký proslov o Ruských dějinách? Nebo tu událost z hlediska Ruských dějin nějak komentoval?

   • To s Putinem byla řečnická otázka, třeba že geopolitická katastrofa byl rozpad největší tyranské říše sveta, co sužoval a zapříčinil okupaci asi 20 zemí světa a Evropy, včetně té naší.

    Vy asi neumíte číst a viděl jste to video?Jakeho násilí se dopustili obránci lidskych prav? Protestovat proti nackum je lidské právo, nikoli nasili proti liberalne založeným lidem, vykonávajíci své ústavou zaručeně právo. To by bylo jako říci, že zadržet zloděje, ktery se vloupal na cizí pozemek je stejne jako to zlodejovo se tam vloupat:-)

    A pořád jsem nejaky zmateny, najel liberál autem do nacka nebo to bylo naopak?

    Je možné že Trump právo nacku na násilí ještě explicitně ustanovi nějakým ústavním dodatkem. Ale zatim by měli mít jen pravo nevypovidat:-)

    • „geopolitická katastrofa byl rozpad největší tyranské říše sveta, co sužoval a zapříčinil okupaci asi 20 zemí světa a Evropy“ – vezmeme-li na potaz dobu od vzniku SSSR, pak největším tyranem, agresorem a zločincem (i když podal rovněž úctyhodný výkon) není Sovětský svaz, ale Spojené státy, které toto hrdé označení získaly díky své zahraniční politice po druhé světové válce. Pokud máte takto pokřivené vidění historie v tomto důležitém náhledu, jak asi validní jsou vaše závěry v ostatních záležitostech? Jak se můžete dobrat nějakého rozumného stanoviska, když vám chybí základní historické měřítko?

     • já vím bezpečně kdo okupoval celou východní Evropu včetně Československa, a klidně se zeptejte v Historickém ústavu AV, že USA to nebyly….Ostatně žádná země Evropy neměla problém s USA, jen s SSSR. Tedy až do roku 1999. Je mi líto, ale asi vám ve škole lhali. Naopak díky nemalému přičinění jistého Woodrowa Wilsona jsme vznikli jako samostatná země.O podílu pana Lenina mi není nic známo.

      Historické měřítko je jasné.

      The Black Book of Communism

      Author Stéphane Courtois (ed.)
      Nicolas Werth (fr)
      Jean-Louis Panné (fr)
      Andrzej Paczkowski
      Karel Bartošek (fr)
      Jean-Louis Margolin (fr)
      Ehrhart Neubert*
      Joachim Gauck*
      (*German edition)

      Ti pánové s odpuštěním, Tarasi, mají ohledně historie dozajista lepší edukační background než vy.

      Závěry?

      In the introduction, editor Stéphane Courtois states that „Communist regimes… turned mass crime into a full-blown system of government. According to Courtois, the death toll amounts to 94 million. The breakdown of the number of deaths given by Courtois is as follows:

      65 million in the People’s Republic of China
      20 million in the Soviet Union
      2 million in Cambodia
      2 million in North Korea
      1.7 million in Ethiopia
      1.5 million in Afghanistan
      1 million in the Eastern Bloc
      1 million in Vietnam
      150,000 in Latin America

      I kdyby se na vrub USA hodily všechny konfikty ve kterých působilo kdy agresorem byly komunistické guerilly, což je celá Korea, Vietnam, Laos ad. nikdy by to nedalo tento počet. Protože tento počet lidí holt ani ty země sami nemají…:-)

      A poslední věc, nejvíce lidí na této planetě ve 20.století mimo dvou světových válek, nepadlo ve válce, ale zabili je komunisté – občany ve své vlastní zemi.

      • ostatně jestli tohle není „válečný“ zločin v době míru učinený komunistickou vládou na svých vlastních občanech v druhé dekádě 21.století, pak co tedy?

       Hladovějící Venezuelané kradou zvířata ze zoo
       Nedostatek jídla ve Venezuele má další oběti. Je jimi minimálně deset druhů zvířat, které někdo ukradl ze zoo ve státě Zulia. Na případ upozornil britský list The Guardian. Podle ředitele zahrady pachatelé zvířata zabili a prodali na maso. Nekompetentní ekonomická politika autoritářského režimu socialistického prezidenta Madura způsobila hyperinflaci a rozklad ekonomiky. Ze státních bankomatů si tak Venezuelané mohou vybrat v přepočtu jen 21 korun.

       https://www.novinky.cz/ekonomika/446567-hladovejici-venezuelane-kradou-zvirata-ze-zoo.html

       • Kristovy rány, cožpak nevidíte statisíce slumů, favel, vyloučených zón po celém kapitalistickém světě? Bědný stav ekonomiky ve Venezuele je dán tím, že proti vládě stojí všichni vnitřní kapitalisté (ovládající ekonomiku a sabotující hospodářský život), podporovaní kapitalisty vnějšími, viz bojkot. Tento stav dává za pravdu těm militantním komunistům, kteří hlásají nutnost s kapitalisty rázně zatočit (od Lenina až po Castra), jinak revoluci udusí.

        • Nevidí, nechce, nebo vůbec není ochoten pochopit,místo toho nás zahlcuje pseudofilosofickými traktáty a slátaninami. Je to ubohé a vlastně smutné.

      • Vy nechápete, že se tím svým zuřivým antikomunismem stáváte směšným? (Ostatně, myslím, že on je důvodem, proč se potulujete výhradně po levicových blozích, chcete provokovat ať už za odměnu nebo zdarma). Všimněte si, že základ obětí komunismu tvoří z prstu vycucaných 65 milionů obětí v Číně. Jsou v tom započteny i opiové války?

       Pokud okupací rozumíme v nejobecnějším smyslu obsazení cizí země armádou jiného státu a více či méně vazalskou civilní vládu, pak naprosto bezkonkurenčním okupantem jsou Spojené státy se svými sedmi sty vojenskými základnami po celém světě a vazaly s napíchnutým telefonem typu Merkelová.

       • Zadna jiná země netrpí hladomorem, jen dvě kde panuje kasárenská neostalinsky rezim. Myslím, že když se kohokoli zeptáte jestli se mu dobře žije v kterékoli kapitalistické zemi a to same zkuste udělat s Venezuelci, odpověď dostanete jasnou. Ale nebudu vás přesvědčovat, že se tu máme hůř než se mají Venezuelci anebo že země která má největší prozkoumané ropné zásoby na světě a na ty žádné embargo není, Amerika je od nich kupuje, má důvod mít hrozbu hladomoru v Evropě. Stejný paradox jako hladomor.na Ukrajině v 30.letech, kdyz Ukrajina vždy byla obilnicí Evropy.

        Až někde v nějaké současné zemi s liberální demokracii, bude ve favelach hrozit to, co hrozí v Caracasu ozvete se. Zatím Brazílie jako rozvíjející se ekonomika řazena společně s Indii a Čínou po bok Ruska v ekonomické vyspělosti dosahne na dno, určitě to nebude díky globálnímu kapitalismu ale díky jejich závislosti na surovinovém přebytku, který díky pozici Ruska je tlačeno prodávat na trhu s nizkou cenou a nasycenou poptávkou. Všechny země co mají bohatou zásobu surovin, jsou dnes v ekonomické krizi. Čím to? Není to tak „trochu“ jejich vlastní vína? Třeba Norsko takové problémy nemá.

        • „Zadna jiná země netrpí hladomorem, jen dvě kde panuje kasárenská neostalinsky rezim.“
         Lžete.
         Nejvíce lidí ohrožených hladomorem žije v současné době podle statistik OSN ve čtyřech zemích: Jižním Súdánu, Somálsku, Nigérii a Jemenu. V žádné z nich nepanuje ten váš kasáremnský neostalinistický režim.
         http://www.info.cz/svet/svet-trpi-nejvetsim-hladomorem-od-druhe-svetove-valky-zabit-muze-az-20-milionu-lidi-7840.html
         A nejméně v jednom případě ho dokonce přímo vyvolávají aktivity vašich oblíbených liberálně bombardovacích demokratizátorů.

         • Jasne, tam panuje liberální demokracie:-). Místní hrdlorezove přišli k moci demokratickymi volbami které tam organizovala Merkelova a Macron:-).

          • Ostatně nigerijská ekonomika opřená o znarodneny státní monopol na těžbu všech nerostů moc „kapitalistický“ nevypadá:-)

           The mining of minerals in Nigeria accounts for only 0.3% of its GDP, due to the influence of its vast oil resources. The domestic mining industry is underdeveloped, leading to Nigeria having to import minerals that it could produce domestically, such as salt or iron ore. Rights to ownership of mineral resources is held by the Federal government of Nigeria, which grants titles to organizations to explore, mine, and sell mineral resources. Organized mining began in 1903 when the Mineral Survey of the Northern Protectorates was created by the British colonial government. A year later, the Mineral Survey of the Southern Protectorates was founded. By the 1940s, Nigeria was a major producer of tin, columbite, and coal. The discovery of oil in 1956 hurt the mineral extraction industries, as government and industry both began to focus on this new resource. The Nigerian Civil War in the late 1960s led many expatriate mining experts to leave the country.[1] Mining regulation is handled by the Ministry of Solid Minerals Development, which oversees the management of all mineral resources. Mining law is codified in the Federal Minerals and Mining Act of 1999. Historically, Nigeria’s mining industry was monopolized by state-owned public corporations. This led to a decline in productivity in almost all mineral industries.

           Ostatně ten kdo řídí nigerijskou ekonomiku rozhodně není západní kapitál.

           https://en.m.wikipedia.org/wiki/China–Nigeria_relations

       • Můj antikomunismus zdaleka nedosahuje vaší pozice antiamerikanismu. Ovšem jestli chcete zkoušet obhajovat legitimitu komunistické tyranie a tento režim brát za demokratičtější než je současná liberální demokracie, jen do toho. Co je směšné ponechme stranou, směrodatného je, kolik lidí nejen u nás, ale všude na světě, bude takový nazor sdílet.

       • Ale Tarasi, každý nacista je zuřivým antikomunistou, konec-konců, Führer to učí své následovníky ve své stěžejní práci Mein Kampf.
        Jak může Ondřej být jiný?
        Být nacistou je především kázeň, a tu Ondřej drží, je to Němec a ten poslouchá.
        Vůdce poručí, oni poslechnou!

   • Pane Mudra , Vase ochota ci snaha se bavit s Faganem bude odmenena,
    jiste opet Faganovsky:-(
    Faganovo prikloneni se k te casti spray demokratickych a „mirumilovnych“ a nejspravnejsich Hillaryovskych demonstrantu kteri nasledujici den po stretnuti s temi kteri nesouhlasi s likvidaci soch slavnych osobnosti dejin opet spravne naprogramovani vysli do ulic s jasnym nazorem s napisy „TRUMP MUST GO“
    by Vas melo varovat nebot je zrejme o jaky druh a bojovniku za co se jedna !
    Je li nekdo postizen Hillarovskou infekci pri ktere se vse pomeruje z pohledu ze za vsim je bud Trump nebo Putin pripadne oba a navic jede brainwasing v tomto duchu celou massmedialni scenou ktera tuto atmosferu zivi, je pokus o rozumnou vymenu nazoru marny ! I ten Vas.

 34. http://www.meras.cz/2017/08/barcelona-teror.html
  Aj ja si myslím,že nie je správne nazývať tých páchateľov útokov vinníkmi.Sú to nepriatelia ktorí bojujú vo vojne ktorú nevyvolali,ktorá im bola vnútená.Majú právo (aj podľa charty OSN)brániť sa proti agresorovi všetkými možnými prostriedkami,dokonca aj na území agresora.To aj robia.Zločincami a skutočnými vrahmi sú tí,ktorí umožňujú týmto „vojakom“nekontrolovateľný vstup do Európy a sami im ponúkajú možnosť zabíjať nevinných ľudí.Ľudí ako barcelonská starostka,p.Merkelová.Soroš,a podobní „dobroserovia“,ale aj rozpútavačov vojen akými boli a sú Bush jn.,Rumsfeld,Cheney,Albrightová,Sarkozy….. treba postaviť pred medzinárodný tribunál alebo zavrieť do blázinca.

  • To, že náboženský fanatik sám sebe vidí jako bojovníka proti nepříteli a domnívá se, že má právo všemi prostředky zabíjet obyčejné lidi na území tohoto nepřítele, neznamená, že to tak opravdu je.
   Nehledě na to, že je známo, že většina těchto „vojáků“ si za nepřátelské území označila zemi, kde se narodili a kde stále žijí jejich rodiče. Jejich „bratři ve zbrani“, kteří je inspirují, páchají i v muslimských zemích stejné teroristické činy proti civilistům, samozřejmě bez jakékoli souvislosti s domnělými vinami Západu.
   Nelze na toto zabíjení pohlížet jako na spravedlivou válku. Je to zločin a pachatelé jsou zločinci.

   • A budou souzeni a odsouzeni, jak právně, tak morálně.
    Takže se vlastně nic neděje, no, jen si vzpomeňte na toho bělocha v USA.
    Nebo na Hepnarovou!

    • Doufám, že tím nechcete říct, že souhlasíte s Peterovým šíleným závěrem, že islamističtí teroristé mají právo /podložené chartou OSN/ vraždit civilní obyvatelstvo všemi prostředky.

     • Keď niekto vyvraždí státisíce deti,žien,starcov…ľudí len preto aby naplnil svoje mocenské chúťky a túžbu po bohatstve,tak musí očakávať reakciu od postihnutých.Islam je len platformou ktorá zjednocuje moslimov celého sveta proti agresorom,ktorí bezdôvodne zrovnávajú Afganistan, Irak,Líbyu,teraz aj Jemen so zemou.Je to NATO v ktorom sme aj my, kto vraždí vo svete v oveľa väčšej miere ako islamskí „teroristi“ a ten kto počul alebo čítal vyjadrenie Albrightovej,že smrť 500 tisíc iráckych detí stálo za to,tak sa tým islamistom – teroristom ani nečuduje ak má pravda v hlave mozog a nie prepytujem nasr..é.
      Inou vecou je,keď niekto takto nasratým ľuďom otvorí dvere a napomôže im,aby si svoju nenávisť odreagovali na nevinných Európanoch.Len psychicky narušený bača by otvoril košiar s ovcami vlkom v presvedčení,že sa z nich časom stanú pre neho osožné ovce.To on by bol „šílený“ podobne ako ste „šílená“vy jepica a vám podobní vítači,obecne nazývaní slniečkári,dobroserovia a podľa mňa nebezpeční idioti!
      Islam je náboženstvo ktoré nie je vo svojej histórii o nič viac kruté a krvavé ako kresťanstvo.A keďže je to len náboženstvo,tak je aj ľahko zneužiteľné.Tak ako je zneužiteľná každá ideológia.

      • A ešte k tej Charte OSN.O práve na sebeobranu sa píše v článku 51 Charty..Okrem toho sa v nej píše aj to,že žiaden štát nemá právo zasahovať do vnútorných záležitostí iného štátu.O tom,že proti agresorovi je možné brániť sa aj na území agresora presvedčili spojenci v II.ww,keď vybombardovali Drážďany,iné nemecké(aj české a slovenské)mestá a zavŕšili to zhodením atomových bômb na Hirošimu a Nagasaki.A samozrejme,vysielali na územie agresora(hitlerovského Nemecka)diverzné jednotky.Takže dvakrát zvinutá jepica,prečítajte si tú Chartu OSN a až potom hodnoťte,čo je „šílené“ a čo nie.
       http://www.ceskenarodnilisty.cz/clanky/k-charte-osn.html

      • Zajímalo by mě, jak srovnáte vaše zvrácené premisy o spravedlivém boji islamistů proti agresorům ze Západu s faktem, že nejvíc jejich útoků proti civilistům se odehrává v zemích, které podle vás tito bojovníci chtějí pomstít.

       • Je to vojna civilizácií.Písal o nej S.Huntington a potvrdil to aj bývalý francúzsky premiér.
        https://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&ved=0ahUKEwjx27uLvePVAhULK1AKHes-D4cQFggwMAE&url=https%3A%2F%2Fwww.aktuality.sk%2Fclanok%2F278644%2Fje-to-vojna-civilizacii-poznamenal-v-suvislosti-s-terorizmom-premier-francuzska%2F&usg=AFQjCNF7zRr2i8fVyA2UHtJmNg12Hk2U2w
        Tá vojna začala atentátom na WTC v N.Y.11.9.2001,pokračovala tzv.“arabskou jarou“vrcholí dnes v Sýrii a bude pokračovať pravdepodobne rozpútaním konfliktu USA vs.Irán,alebo niekde inde(Kurdská otázka,Jemen,Kaukaz…..?Je isté,že to len tak skoro neskončí,lebo VPP v USA nemôže prestať vyrábať.A keď sa zbrane vyrábajú,tak sa musia aj používať aby sa mohli vyrábať ďalšie.
        A ISIL?Vznikol zo zbytkov Saddámovej armády ako Islamský štát v Iraku a Levante,(v Iraku a Sýrii)spojením sa s al Kaídou a združil moslimov zo všetkých krajín ktoré boli napadnuté NATO armádami na platforme radikálneho islamu.Táto platforma spája všetkých moslimov(aj tých narodených v Európe) aby bojovali na strane IS proti západokresťanskej civilizácii.
        Ale ja som kládol dôraz na to,že keď už nastal vojnový stav medzi islamskou a západokresťanskou civilizáciou,tak politici (aj nepolitici) podporujúci prílev migrantov do Európy sú zločinci.Lebo tým dopomohli k zabíjaniu Európanov islamskými teroristami.Oni naozaj vpustili vlkov medzi ovce.Preto sú zločincami a preto je aj krv preliata v Barcelone na ich rukách.
        A o vašich zvrátených premisách sa tu už diskutovalo dosť.

        • Valls bol premiérom toho štátu,ktorý mierou vrchovatou pričinil o vybombardovanie Líbye do stredoveku.Moslimovia sa medzi sebou nezabíjali,kým ich k tomu nevyprovokovali USA a ich európski poskokovia ku ktorým sme sa pripojili aj my.(vojna Irák s Iránom)Problémom na BV bol len konflikt Palestína a arabské štáty vs.Izrael.Dnes je ten konflikt rozšírený po celom svete.

       • že nejvíc jejich útoků proti civilistům se odehrává v zemích, které podle vás tito bojovníci chtějí pomstít.
        ?
        Tresnicko VY nerozlisujete 1,5 millionu mrtvych z bratrovrazedne valky v Iraku
        a akcemi Allah Akbaristu v cizich zemich od Evropy az po Filipiny ?

        Snad i zacek prvnacek pochopi rozdil mezi nenavisti mezi 2ma kmeny Allahova nabozenstvi a boj o ten pravy mezi Siity a Sunni,
        a jinou nenavisti ke vsemu v krestanske Evrope ktera neni v souladu s ucenim Allaha .
        Nenavist k Zapadu jako vysledek vojenskych invazi je pak dalsi z duvodu.:-(
        Zkoumat pohnutky terroristu ,( korektne receno Allahovych bojovniku za viru nejsvatejsi,)
        je postizenym platne jako neboztikovi zimnik.

       • Zaplouváte zbytečně hluboko, Třešni.
        Pro vás je důležité, že i z vašeho těla teče krev, když se poruší, ba i z těl vašich blízkých.
        A že když se ocitnete vy, či vaši blízcí ve špatný čas na špatném místě, pak vaše krev poteče a nikdo, NIKDO vás od toho nemůže zachránit.
        Hřát vás může snad pocit, že vy sama k tomuto stavu aktivně přispíváte.

        • Neodpověděl jste mi, jestli si taky myslíte, že na prolévání krve evropských civilů mají islamisté právo.

         • Odpoviem vám otázkou.Mali právo spojenci vybombardovať Drážďany a zabiť desaťtisíce civilov,žien a detí?Má právo bruselský establišment spolu s parazitickými mimovládkármi a dobrosermi vpúšťať do Európy moslimských imigrantov a vystavovať Európanov nebezpečenstvu,že budú zabití oprávnene nasratými moslimami,ktorí sa zradikalizovali v dôsledku toho šialeného vraždenia v ich svete,ktoré tam prevádzali vojaci NATO svojimi bombami a raketami?Alebo si naozaj myslíte,že treba nastavovať druhé líce a keď po vás hádžu kameňmi,tak je správne hádzať po nich chlebom?Pýtate sa,či ruskí,juhoslovanskí,slovenskí aj partizáni iných národov mali právo zabíjať Nemcov a svojich kolaborantov?
          Tie teroristické útoky islamistov sú hnusné a zaslúžia si odsúdenie lebo pri nich zomierajú nevinní ľudia.A čím sa previnili tí nevinní ľudia ktorých zabili americké bomby?.Zároveň však treba hľadať odpoveď na motiváciu islamistických teroristov a ja si myslím,že každý človek,ktorému zabije bomba celú rodinu včítane detí a ženy,tak má právo na pomstu.Tak by sa hádam správal každý človek,alebo aspoň každý muž..A opakujem!Nie islam je na vine.Na vine sú tí,ktorí spôsobili,že sa zradikalizoval do dnešnej podoby ktorej odrazom sú aj teroristické útoky v Európe o ktorých sa bavíme.Smrť 500 tisíc iráckych detí stálo za to!Povedala tá dobrá žena,matka, humanistka Albrightová….fuj!!!

          • Kdo do mne kamenem, chleba nedostane. Právě naopak, Peter. Ani tvář druhé facce nenastavuju. Každý čin si zasluhuje adekvátní odpověď, což znamená, že odpouštění zločinů či dokonce beztrestnost pachatelů přenechávám bláznům.
           Zároveň vás ubezpečuju, že nebudu vyvracet vaše nesmyslné premisy o současné migrační vlně. Jste beznadějně zaseklý a nechávám vás tak.

          • Jo, o tom jsem mimoděk psal.
           Vy sice druhou tvář nenastavujete, ale problém je ten, že vás po té první tváři nikdo nefackuje, a facky do cizích tváří nevidíte a vidět nechcete!

         • Vy tady vystupujete v roli koho vlastně, Třešni?
          V roli sluníčkářky, co chce pomáhat lidem,nebo v roli kritičky islámských zločinů?
          Já to vidím trošku jinak, než Peter.
          Islamisté mají právo zabíjet slabé a nebránící se.
          Silnější prostě zabíjí slabší.
          Když zvítězí, po zabitých neštěkne pes, i kdyby jich byla miliarda.
          Arabové Okupují dodnes celou severní Afriku, je to agresivní národ s agresivním náboženstvím.
          My zase máme právo se jim bránit.
          Já, na rozdíl od vás vím, že ať už tady plácáme co chceme a stojíme na jaké chceme straně, pokud prohrajeme, budeme viset na stejné lampě.

          • Přesvědčení, že lidé, kterým má být podle OSN poskytnuta pomoc, ji mají mít, je v souladu s odsouzením teroru namířenému proti civilnímu obyvatelstvu. Nechápu, v čem vidíte rozpor.
           Tedy přesněji: vidím, že jakýsi rozpor v tom vidíte, ale vaše „logika“ mě víckrát utvrdila v tom, že nemá smysl, abych se snažila rozšifrovat její kořeny.
           Zato vaše prohlášení, že silný má právo zabít slabšího, je naprosto srozumitelné. Na které pozici tohoto „potravního řetězce“ se vidíte? Je hezké, když přiznáváte Goliášům právo majznout vás kdykoli po hlavě. Já sice patřím k těm, kdo o návrat do tohoto civilizačního stupně nemají zájem, ale aspoň v něčem je mezi námi jasno.

          • čerešňa:
           Hovoríme o dvoch len zdanlivo súvisiacich veciach.
           – o teroristických útokoch ktoré v Európe páchajú džihádisti
           – o imigračnej pohrome ktorá sa valí na Európu.
           K útokom :Ide o nenávisť a akty pomsty za zločiny spáchané na arabskom obyvateľstve vojskami USA a ich spojencov v NATO.Najskôr ich páchali bojovníci al Káidy,založenej USA v Afganistane r.1979 z arabských mudžahedínov,aby bojovali proti sovietskym vojakom.Na čele al Káidy stál Usáma bin Ládin,ktorý vyhlásil za hlavného nepriateľa arabského sveta USA a štáty NATO,ktoré vinil z drancovania arabského ropného bohatstva,zo snahy dosiahnuť rozhodujúci vplyv v tejto oblasti, zo zabíjania civilných osôb,žien a detí a z ničenia existujúcej infraštruktúry arabských štátov.O IS som už písal.IS pohltil al Káidu a vlastne pokračoval v jej programe.Prevzal na seba aj zodpovednosť za teroristické útoky v Európe.Na platforme radikálneho islamu pochádzajúceho zo Saudskej Arábie zjednocuje moslimov v boji proti agresorom.
           – k migračnej pohrome ktorá sa valí na Európu napísal český a židovský spisovateľ Benjamín Kuras toto:
           Už pred rokom sa sýrsky veľvyslanec v Paríži snažil vysvetliť,že podporou na okraji bojujúcich oblastí by Európa pomohla utečencom 6x viac,ako keď ich prijíma.
           Kuras upozornil na nedávne odhalenie nemeckých novinárov,že Nemecko vykupovalo „ubytovne“pre imigrantov už v r.2011.Ide teda jednoznačne o vopred pripravovanú akciu.Dnes imigrácii napomáha sama Európa,ktorá stratila zmysel pre svoje historické poslanie a teda aj zmysel svojej existencie.Oslabil sa u nej pud sebazáchovy a podlieha vplyvu neomarxistov,ktorí sú živení nenávisťou ku všetkému „belošskému“a „rasistickému“.Podlieha „multikulturalistickej ilúzii,že súčasná prevažne islamská imigrácia prichádza do Európy prispôsobiť sa a stať sa súčasťou západnej civilizácie,alebo ju dokonca oživiť a napraviť…..Toto a ešte omnoho viac je obsahom knihy B.Kurasa – „Jak zabít civilizaci“
           Za zločin považujem to,ak „Európa“nielenže túto imigračnú krízu podporuje,ale neurobila nič pre to,aby ju mala pod kontrolou a zabránila,aby spolu s imigrantami prichádali aj džihádisti a imámovia zo S.Arábie,ktorí „vyrábajú“džihádistov“ aj z mladých moslimov,narodených už v Európe.
           A vám dvakrát pokrútená jepica doporučujem,aby ste ma neznámkovala výrazmi ako „zvrácené“premisy atp.lebo začnem známkovať ja vás.To vy ste porušila dohodu,že na moje príspevky nebudete reagovať.Ale prosím,ako si prajete.

          • Tak jak jistě vidíte, odsouzení teroru nějak nefunguje.
           Takže mají teroristé právo teror páchat, protože pokud se mu nikdo nebrání, a naopak ho Evropa v podstatě ani neodsuzuje, jen si na odsuzování hraje, nemůže nic jiného čekat.
           Jde o význam slova „právo“, víte?
           Mě nemůže napadnout „Goliáš“, protože mě chrání zákon, resp. mě napadnout sice může, ale bude vystaven určitému poměrně značnému riziku trestu, významově to berte teoreticky.
           Pokud mě ale napadne černá huba, právo mě už nechrání, a naopak, voláním po trestu si mohu pěkně zavařit a ještě mohu být celkem reálně odsouzen za nějakou nenávist, či co.
           Právo tedy v tomto případě je pouze prázdný pojem, skutečnost už právo předběhla.
           Obzvlášť markantní to je na západ či sever od nás, kdy si barevní mohou dělat co chtějí, vč. teroru, protože trest není buď žádný, nebo v porovnání s činem směšný.
           Pokud mi nevěříte, pak si všimněte té zajímavé věci, že jakmile se stane nějaký atentát, tak policie zatkne pár lidí, a atentátníka vesměs dobře zná jako radikála a gaunera.
           Nechápete, že?
           No, jak je možné, že policie tak najednou někoho zatkne?
           Protože o těch aktivitách dobře ví, ale nic s nimi nedělá, tedy prakticky násilníkům páchat teror umožňuje.
           Vy nerozumíte ničemu, a zřejmě vám to dojde, až se dostanete do té pozice.
           Samozřejmě si myslíte, že se do té pozice budou dostávat jiní, a vás se to netýká.
           Vlastně jste šťastná….možná i ti mrtví a zmrzačení byli šťastní….

       • Vždyť to Peter napsal, důvod k nenávisti mají, ne že ne a náboženství, podněcování náboženského fanatismu způsobuje to, co se děje dnes. Jen hlupák si pustí do ovčince vlky. Nelze jen souhlasit s tím co Peter napsal a jiní také. To neznamená souhlas s teroristickými útoky v jakékoli podobě. Je třeba jim pomoci, ale v jejich zemích a ukončit vyjednáváním války. Nepodporovat ty, kteří bojují proti svým zvoleným vládám se zbraní v ruce,proč roz vracejí vlastní země, o tom již také bylo mnoho a mnoho napsáno, nejen na tomto vebu. Touha po Ještě větší moci a bohatství. Nemoc mocných tohoto světa.

        • Důvod k nenávisti mají, ale já si myslím, že by ho měli i bez „našich“ misí.
         Konec-konců, Němčouři se zatím neangažovali, Švédi, Fini….
         Muslim na to nějak nekouká, nenávidí nemuslimy, protože mu to náboženství přikazuje, nebo mu to minimálně nerozporuje.
         Dějiny islámu jsou dějiny rozpínavosti a násilí.
         A tehdy k tomu důvod něměli, nikdo jim bomby na hlavu neházel.
         Podle mě je to klasiký imperialismus, ten nemusí být veden ani hamižností, ani nejvyšším stádiem kapitalismu, klidně stačí touha po moci, jen tak a je to nejspíš i přirozené, jakkoliv se mě to nijak nelíbí.
         Jak jsem několikrát uvedl, bez zájmu čtenářů, Arabové dodnes okupují severní Afriku a násilí na černých bylo nejlépe stejné, jako tomu bylo u bílých.
         Obchod s otroky vlastně do značné míry řídili oni.

     • Anal-terapeut hoveziho skotu si myslí, že právo na odpor v Charte OSN zahrnuje terorismus proti civilním obyvatelum, stínani hlav a znásilňování. Jeho funkcni gramotnost kdyby si už tu Chartu OSN dokázal vůbec v originále precist, se tak náramně podoba funkcni gramotnosti jeho pacientek.

      http://www.un.org/en/sections/un-charter/introductory-note/index.html

      Víte někdo něco o tom, že někdo z Islámského státu hlásil na výbor pro bezpečnost UN akty sebeobrany a do řady bezpečnosti? To je totiž podmínka mezinárodní legitimity tohoto práva.

      Nothing in the present Charter shall impair the inherent right of individual or collective self-defence if an armed attack occurs against a Member of the United Nations, until the Security Council has taken measures necessary to maintain international peace and security. Measures taken by Members in the exercise of this right of self-defence shall be immediately reported to the Security Council and shall not in any way affect the authority and responsibility of the Security Council under the present Charter to take at any time such action as it deems necessary in order to maintain or restore international peace and security.

      • Ahoj debil!Čo vaša vodnatá hlava?Kripel čo si nedokáže sám ani zadok utrieť je nevierohodný.Požiadajte opatrovateľku(opatrovateľa) o klystýr,lebo pri vašom sústavnom vysedávaní pri počítači nutne musíte trpieť zápchou.To má potom vplyv na vašu CNS a v konečnom dôsledku sa potom v tej vašej obrovskej vodnatej hlave tvoria zvrátené myšlienky ktoré publikujete už len na tomto webe,lebo zo všade vás už vykopli.

 35. Magnificentni! Můj nezávislý průzkum na českých tzv.“levicových“ webech operujících s rasistickými a narodoveckymi resentimenty fasitickych stran střední Evropy 30.let min.stoleti došel ke stejnému výsledku jako názor britskeho novináře Anshela Pfeffera pracujíciho jako reportér izraelského levicového deníku Haaretz.

  ****
  Předpoklad krajní levice, že je jediným opravdovým oponentem krajní pravice, zakrývá fakt, že sdílejí stejné metody a postoje k médiím a demokracii, napsal v listu Harec Anshel Pfeffer.

  Nenávidí policii a vládu. Nedůvěřují mainstreamovým médiím nebo finančnímu systému. Jsou příznivci omezení svobody slova, zákazu toho co je „nebezpečné“ nebo „urážlivé“. Prosazují politické násilí (ačkoliv ho nazývají „ochranou komunity“ nebo „přímou akcí“).
  V zahraniční politice jsou fanoušky Vladimira Putina, Asadova režimu a Íránu. Obecně jim většina diktátorů nevadí. Oponují dohodám o volném obchodě, děsí se NATO a pokud jsou to Evropané, také Evropské unie. Pokud jsou Američany, nehlasovali pro „zkorumpovanou“ a „válkychtivou“ Hillary Clintonovou.
  Jo, a nemají rádi většinu Židů (pro které obvykle používají nálepky jako „sionisté“, „globalisté“, „Sorosovi finančníci“ a „Rothschildovi bankéři“) a obviňují je ze zneužívání holokaustu pro vlastní zájmy.
  Vše shora uvedené platí pro krajní „alternativní“ pravici, americké hlasatele bílé nadřazenosti a evropské neofašisty. Ale vše platí také pro západní krajní levici – ačkoliv se označuje za antifašistickou.

  Americký prezident v sobotu ostudně odmítl výslovně odsoudit násilné příznivce bělošské nadřazenosti, kteří způsobili škody a zavraždili demonstrantku v Charlottesville – a místo toho obvinil „mnoho stran“. Ale oprávněná kritika Trumpa by neměla zakrývat fakt, že rasisté na pravici jsou stále hůře odlišitelní od údajných rivalů na druhé straně politického spektra.
  Předpoklad krajní levice, že je jediným skutečným protivníkem krajní pravice, zakrývá fakt, že sdílí stejné metody a postoje k médiím a demokracii, věří stejným konspiračním teoriím. Obě strany odmítají hromadící se důkazy o Trumpově spiknutí s Kremlem jako lži vyrobené „hlubokým státem“ a roztrubované prolhanými médii.

  Těm kdo sledují britskou politiku Trumpovo odsouzení „mnoha stran“ připomnělo rozhovor s Jeremy Corbynem, ve kterém předseda Labour Party odmítl odsoudit násilné potlačování demokracie ve Venezuele.

  Celoživotní obdivovatel latinskoamerických levicových diktatur, který vyzval Británii, aby přijala socialismus v Chávezově stylu, se nedokázal přimět ke kritice Chávezova nástupce, jenž ničí demokracii ve Venezuele. Trump a Corbyn se možná od sebe osobností a názory velmi liší, ale jejich politická mentalita je velice podobná.

  Krajní levice pospíchala s odmítnutím „teorie podkovy“, která tvrdí, že levicoví radikálové mají mnohem blíže ke krajní pravici než ke středu. Fakt že obě krajní frakce odmítly neoliberální globalizaci představuje jen povrchní podobnost, tvrdí. Nicméně krajní levice důsledně odmítá spolupracovat s centristy proti krajní pravici.

  To byl vloni případ osob jako kandidátka Strany zelených Jill Steinová. A nyní je to případ Británie, kde se Corbyn připojil ke xenofobní krajní pravici v podpoře „tvrdého brexitu“.

  A stejné to bylo počátkem roku během francouzských prezidentských voleb, když ultralevicový kandidát Mélenchon odmítl podpořit Macrona. V červenci dokonce Mélenchon kritizoval prezidenta za to, že přijal zodpovědnost francouzské republiky za deportaci Židů do vyhlazovacích táborů.
  Nepřekvapuje to – vzhledem k tomu, že krajní levice, kdysi bašta židovských aktivistů, se nyní svým antisemitismem podobá těm, s nimiž, jak tvrdí, chce bojovat. Extrémní pravice i levice považují dnes Židy za temnou síť lobby a spiknutí, která pracuje na vyvlastnění všech, kdo nepatří k vyvolenému národu.

  Nenávist k Židům se na obou stranách dočkala určité proměny. Na krajní pravici je několik „přijatelných“ Židů podporujících ultranacionalistický a protimuslimský nativismus a slouží jako spojka s krajní pravicí v Izraeli. Na krajní levici jsou považováni za přijatelné antiizraelští Židé. Takoví jako protistátní rabíni Neturei Karta na shromážděních ke Dni Al-Kuds organizovaných a placených Íránem.

  Ostatně ani rasismus není to co býval. Neonacističtí lídři jako David Duke a Nick Griffin nenávidí muslimy, pokud přijedou na Západ, ale radostně cestují do muslimských zemí jako Írán a Sýrie, kde je místní lídři vítají. Stejné pokrytectví platí pro krajní levici, která doma uplatňuje přísnou lidskoprávní ortodoxii, ale ráda přehlédne homofobii, misogynii a rasismus v každé zahraniční diktatuře, pokud je diktátor „antiimperialistický“.

  Krajní pravice je odpornější, protože jejími motivy jsou bigotnost a rasismus a její násilí je zaměřeno proti menšinám a jejich bohoslužebným místům.

  Ultralevice stojí za některými menšinami, přinejmenším pokud jsou oběťmi, nebo zdánlivými oběťmi západní hegemonie. Její „přímá akce“ zaměřuje násilí proti policii a symbolům kapitalismu, tedy cílům, které se o sebe dokážou postarat. Ale příliš často krajní levice napomáhá krajní pravici, jako když vloni pomohla zvolit Trumpa a přidala se k brexitu.

  Krajní levice nebude tím, kdo porazí Trumpa a „alternativní“ pravici v USA, nebo neofašisty v Evropě. Nemůže si pomoci: Má s nimi příliš mnoho společného.

  http://www.haaretz.com/world-news/.premium-1.806863

  • Magnificentní!
   Objevil jste spolu s Anshelem Pfefferem že co je „krajní“ to zpravidla vybočuje z „normálu“.
   Gratuluji a přeji mnoho takových úspěchů na poli vašeho „prozkoumávání“.
   Čest vaší práci i času který jste tomu věnoval a věnujete jistě i nadále.
   KUPŘEDU (ani levá ani pravá – nýbrž ta liberální) PROSTŘEDNÍ!!!
   Kde bychom dnes byli bez Ondřejů!?
   Jen tak dál!
   🙂

   • Tento příspěvek je velmi potěšující, Kamile. Jen bych očekával namísto ovací kterych si vážím, i nejaky názor na predlozena fakta a nejen ten, určitě by se fakta ó tom jak jsou si ideologicky podobné obě ideologie dalo leccos dalšího doložit. Třeba že nejstaršími rasisty světa, jakymi byli Marx a Engels.

    PROČ JE NUTNĚ ZABÍJET – poprvé se to objevilo v lednu 1849 v Marxově deníku Neue Reinische Zeitung. Engels zde psal o třídním boji. Když nastane socialistická revoluce, dojde k třídní válce. V Evropě budou primitivní společnosti o dvě stadia pozadu, protože nebudou ještě ani kapitalistické. Měl na mysli Basky, Bretony, Skoty z hor a Srby. Nazýval je „rasovým odpadem“. Tyto skupiny musejí být zničeny, protože když jsou v historickém vývoji o dvě stadia pozadu, nebude možné vychovat z nich revolucionáře. Mluvil o sprostotě a špinavosti Slovanů. Myslel si například, že Polsko nemá žádný důvod k existenci. Třídy a rasy příliš slabé na to, aby se přizpůsobily novým životním podmínkám, musí uvolnit cestu. Musí zahynout v revolučním holocaustu. Karel Marx Marx to započal. Byl předchůdcem moderní politické genocidy. Nevím o žádném evropském mysliteli moderní doby před Marxem a Engelsem, který by veřejně obhajoval rasové vyhlazování. Nemohu najít nic z dřívější doby. Proto se domnívám, že vše začali oni. Učení Marxe a Engelse bylo pečlivě studováno Leninem. Mužem, který ustavil první marxistickou zemi na světě.

    Jestli chcete vědět vic podívejte se sem

    Předmětná pasáž je od 15min.do 18 min.

    • Pozorně jsem dokument shlédl.
     Je otázka, co jste jím vlastně chtěl říci vy, a co jeho tvůrci.
     Dokument je propagandistický a mnoho pasáží se nezakládá na pravdě.
     Autoři obyčejně zneužívají utrpení lidí, které je jim naprosto lhostejné.
     Dokument se snaží vzbudit dojem, že II. světovou válku umožnilo přátelství SSSR a III.říše, což je do nebe volající nesmysl, stejně jako že Stalin to spojenectví chtěl.
     Ve skutečnosti k němu byl donucen, naprostým nezájmem Britů a Francouzů o protiněmeckou koalici.
     Oni vyjebali s ním (v domění, že Hitler vtrhne na východ a oni mu ještě pomohou) a on vyjebal s nimi.(s tím, že Hitler vtrhne na západ.
     Stalin byl pravdě o kus blíže, jen netušil, a asi ani nemohl, že Němci porazí západ tak rychle.
     Ve filmu se kulatně mlčí o stejné spolupráci Poláků a Němců (na základě stejné smlouvy), o vyzbrojení Německa skrze zrazenou ČSR, zločiny Lotyšů, Estonců, Litevců a Ukrajinců, co akčně pomáhali vraždit Němcům také jako by ani nebyly.
     Jen jsem čekal, kdy dojde na Putina….a taky že jo.
     Nakonec tam přeci byli ti hodní, ti dobří, ti Evropané, spravedliví a neúplatní.
     Ano, právě ti, co za pár let po natočení pamfletu aktivně podpořili stejné vraždy Ukrajinců, pochody nacistů, co jezdili do Kyjeva podpořit smrt na základě etnickém i politickém.
     A dodnes jim to nepřišlo hloupé.
     A ti samí za pár let, (dokument je z r.2011) podpoří nástup totalitního systému uvnitř EU, kde se zavádí cenzura, fízlování, politické násilí a etnická i „třídní“ nenávist, která je neblahým signálem pro časy budoucí!

      • Vynikající článek, který nevynechává nic.
       Doporučuji k přečtení předevšíém Třešni, které by to mohlo pomoci především k pochopení současného dění, kterému neruzumí, byť každého poučuje.
       O paktu Molotov-Ribentrop se ve virtuálnu hádám už 11 let a je neskutečné, jak málo lidí má o něm byť sebemenší znalosti, vesměs vědí jen to, že byl podepsán a někteří mu dokonce přisuzují vinu na rozbití Československa, což je obzvlášť pikatním výsledkem nejen propagandy, ale především následném sebeoblbování, tak podobném dnes známému „My to zvládneme“.
       V současné době vidíme podobné principy ve spojení ultralevičáků, LGBT komunity a ultrafeministek s radikálními islamisty, které má (zřejmě) vygradovat rozbitím současného světového řádu (kapitalismu) a nastolení věčného a krásného míru.
       Jenže na rozdíl o reálpoliticky efektního paktu M+R, nemá tento nenápadný pakt žádnou naději na úspěch, protože zde vyhraje jenom jeden.
       A nutno říci, že LGBT, feministky či levicová mládež to nebudou, a ani být nemohou.

 36. Fagan tentokrat „Magnificentni!“
  Jeho “ nezávislý průzkum došel ke stejnému výsledku jako názor novináře Anshela Pfeffera z izraelského levicového deníku Haaretz.!“

  Merkelovske zdroje faganovi nestaci, uz se dovolava i „levicove“ Israelskych 🙂
  Fagan se shoduje s Haaretzem ! S kym jeste?
  Nemecky bojovnik proti Trumpovi, ktery souzni s kazdym kdo vyslovi nazor
  o nutnosti svrzeni Trumpa
  Ze pry
  Krajní levice nebude tím, kdo porazí Trumpa a „alternativní“ pravici v USA, nebo neofašisty v Evropě. Má s nimi příliš mnoho společného.
  Takze kdo se zhosti nejdulezitejsiho ukolu lidstva 21 stoleti?
  Nebot az po svrzeni Trumpa dojde k nastoleni celosvetoveho miru a blahobytu.!
  Industry 4.0 na tom jiz pracuje a dalsi vyssi cisla industrialni revoluce dilo dokonci.
  Nova pracovni mista pro ty ktere nova indust ryje v oblasti jiz Faganem pripraveneho rozsireneho servisu umyvani oken za minimalni eura jsou jiz na ceste !. Jen nevhodny president USA brani noveho pokroku a posunu vpred!

  PS
  Pokud chcete cist cely HAARETZ tak jako FSECHNO odtamtud jedine za penize !
  https://www.haaretz.com/promotions-page

  Kdopak Faganovi zaplatil predplatne? Ministerstvo propagandy mutti Merkel nebo on sam, aby mohl sirit moudra o nutnosti svrzeni Trumpa z jinych zdroju nez z ceduli mirumilovnych Hillary demokratu v Charlottesville ze Trump must go?
  Kdyz jde o hlavni ideu lidi postizenych antiTrumpismem a jejich presvedceni
  spoji se tito dobroduchove s kdekym, treba i s dablem , hlavne ze jde o
  nutnost svrzeni Trumpa! ,/b>

  • Nova pracovni mista pro ty ktere nova indust ryje v oblasti jiz Faganem pripraveneho rozsireneho servisu umyvani oken za minimalni eura jsou jiz na ceste…

   Nesuďte druhé sebe podle svého australského angažmá, jsou lidé co mají rozhodně navic a industry 4.0 jim nabízí kvalitativne vyšší životni zmenu, tak aby konečně odhodili „děl učně okovy“. Marxi, Marxi, Marxi, vždycky na té dojde…

   https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/z-horniku-jsou-ajtaci-prvni-propusteni-z-paskova-absolvovali/r~43a52802840711e7bce3002590604f2e/?redirected=1503137715

   • Škoda že se plného industry 4.0 už nedožiji.
    Provozovatelé robotů budou jistě odvádět do sociálního zabezpečení celé výdělky robotů (K čemu by robotům byly peníze, že?) v násobku počtu lidí roboty nahrazených. Lidé zbaveni pracovní zátěže a pobírající nepodmíněný příjem, v dostatečné výši pokrývající nejenom jejich základní potřeby ale i záliby, se konečně budou moci věnovat sami sobě i sobě navzájem, v míře dříve nebývalé. Nastane ráj na Zemi pro každého jejího obyvatele….
    Jen se nesmí, spolu se zavedením industry 4.0, zapomenout také na odstranění liberálního kapitalismu. Vlastně – jakéhokoli kapitalismu.

    • Pane Mudra 🙂
     Lidé zbaveni pracovní zátěže a pobírající nepodmíněný příjem, v dostatečné výši pokrývající nejenom jejich základní potřeby ale i záliby, se konečně budou moci věnovat sami sobě i sobě navzájem, v míře dříve nebývalé. Nastane ráj na Zemi pro každého jejího obyvatele….

     Vy jste take chodil na povinne prednasky marx-leninismu ? 🙂
     Tehdy na zvidavou otazku kdo to zaplati meli pripravenu vse resici odpoved:
     To bude az uz nebude existovat kapitalismus 🙂
     A uz je to tady, soudruzi z industry 4.0 a vyse to vyresi 🙂
     Dokonce uz nejchytrejsi hornici coby IT aci 🙂
     A samozrejme nejen okna je treba umyvat, coz zaridi nepreskoleni mene inteligentni !

    • Zkuste něco lepšího než kapitalismus. Nepochybuji, že si to lidé odhlasuji. A vy dostanete Nobelovu cenu za ekonomii:-). Zatím nevymyslel nikdo systém,.kde by byla vyšší životni úroveň.

     Ohledně základního nepodmíněného příjmů nemáte dobre informace. Němečtí levicovi aktivisté už vymysleli schéma jak na to.

     Pro ty co vládnou angličtinou a němčinou.

     No a kdo to zaplatí? Je presne popsáno od 64min. Kamile.

    • Už máte statistiku o amerických zbraních nebo jste lhaci „multi-level repeater“, známý jak Kojzar v Hlasu Ameriky?

 37. Tarasova terasa
  či Ondřejova veřej /https://cs.wikipedia.org/wiki/Z%C3%A1rube%C5%88/ b?
  jeden vodu natřásá
  ostatní sjíždí peřej.

  • Tohle Faganovi nedelejte!
   Vy uz se nemuzete dockat az veskere lidske prace budou nahrazeny prumyslem 4.0
   a budou to take i „Základní druhy zárubní“, ?
   I pracujici na tomto druhu vyrobku pak pred volbou zda pokracovat jako IT nebo vzit myti oken u Fagana.
   Pretezka to volba 😦

 38. Tento článok je z Blistov z čias,keď som ich ešte rád a s potešením čítal.Je aktuálny preto,že poukazuje na rozdiely v kultúre aj mentalite medzi Európanmi a invazívnymi druhmi ktoré prenikajú za potlesku dobroserov v súčasnosti k nám
  https://legacy.blisty.cz/art/49005.html
  Doporučujem prečítať,lebo článok je zároveň ukážkou toho,aký obsahovo ideový kotrmelec môžno urobiť za peniaze.

  • Nejen planeta Zeme ma svuj vyvoj , ma ho i Culik.
   Jeho rok 2009 a Sahara tehdy neni Culik v r.2017.
   Urcite i Sahara je saharovitejsi!!!
   A nebo mu zapracovala horni polovina hlavy kdyz se dozvedel co vsechno na Sahare zacal postupne menit leader of Libya, Muammar Gaddafi.
   Take proto pak nasledovala bezletova zona a Libya bez vudce.
   Zato spokojeny president Frantiku s nim i spolupachatel premier Anglanu a nadsena Hillary jak se to povedlo.
   Co bolo to bolo. Terazky je 2017
   a osudech sveta rozhoduji stejni se stejnymi cili
   jen s jinymi jmeny cekaji na dalsi prihodnou chvili 😦

 39. Co nabízí politické strany zaměstnancům? Krom rudohnědé koaliční kamarily nenávisti k liberální demokracii a hrdosti na národ ovšem za cenu holých zadku a minimální koupěschopnosti a tím i zaostávání v technologické urivni? Nic, krom snad ještě horší varianty čínskych otrokářských kamosu prezidenta, co namisto bílých rukavicek nosi bice a důtky jako buřinku na nedělní korzo. Proč Machovy neoliberalove a nacional-socialisté mručí stále totéž? Kde na to nebohy podnikatel vezme?! Odpověď je jedina- ať vypadne podnikatel CO NEMA 400 € na minimální mzdu! Buď je takový „podnikatel“ sám žebrák anebo sem zavádí východní rusko – čínsky zákoník práce, kde je základní preambule že strana a gosudar to s vama mysli dobře, když vám nabízí „velikost národa“ s 200 € a poukazkou na místo v první řadě na vojenskou přehlídku na 9. května.

  Co teda říká sociální i demokracie, jak ona si váží zaměstnanců a co musí zaměstnavatele splnit, chteji-li tu podnikat a nikoli vykořisťovat?

  ****

  Postavil jsem se za nejhůře placené zaměstnance v této zemi. A vysloužil jsem si útoky lidí z bank, finančních skupin a od politiků z pravicových stran. Že prý jsem požadavkem na zvýšení minimální mzdy zatloukl poslední hřebíček do rakve ČSSD. Že když zvýšíme minimální mzdu, tak prý budou muset naši podnikatelé propouštět.

  To mi lidé z bank vážně říkají, že stoupne nezaměstnanost v zemi, kde dnes chybějí zaměstnanci a nezaměstnanost je asi tři procenta – nejnižší, ať se podíváte kamkoli do okolí? Říkají mi to vážně ve chvíli, kdy v České republice pracuje přes pět milionů sto tisíc lidí, což je nejvíce od vzniku samostatného státu?

  Česká ekonomika po čtyřech letech vlády ČSSD roste rekordním tempem, nejrychleji od roku 1996. Výkon našeho národního hospodářství je nad sedmdesáti procenty německé ekonomiky, mzdy jsou ale jen třetinové. Tento zjevný nepoměr nosí na svých bedrech naši lidé, který pracují stejně tvrdě jak ti němečtí, ale žijí podstatně skromněji.

  O pracovní místa se nikdo bát nemusí
  Návrh zvýšit minimální mzdu na 12 200 korun je správný. Roste průměrná mzda, je potřeba, aby rostla i ta minimální. Dnes pořád jsou podnikatelé, kteří vyplácejí svým zaměstnancům minimální mzdu a zbytek peněz doplácejí někde za rohem na ruku. Je to zdánlivě výhodné pro oba. Zaměstnanec dostane o pár stokorun víc. Podnikatel nemusí platit zdravotní a sociální pojištění z té načerno doplacené částky.

  Ale takový zaměstnanec pak bude mít nižší důchod, protože oficiálně třeba pracuje za minimální mzdu. Z té se mu potom ten důchod bude počítat. A samozřejmě my všichni ostatní budeme využívat veřejné služby – od dopravy, přes školy po zdravotnictví – ve kterých i tyto peníze budou chybět. Zvyšování minimální mzdy povede k vytlačování práce na černo, bude motivovat k práci, protože bude jasný rozdíl mezi mzdou za práci a sociálními dávkami. Pracovat se totiž musí vyplácet.

  O pracovní místa se nikdo bát nemusí. Už v tomto volebním období sociální demokracie ukázala, že za naší vlády a díky našim zkušenostem se hospodářství i ekonomice daří. Osobně jsem rád, že jako ministr zahraničních věcí mohu pomáhat podnikatelům uspět v zahraničí. Znám řadu středně velkých firem. Mají sto, sto padesát zaměstnanců. Dělají třeba navigační systémy pro letadla, které exportují do Asie, Afriky i Latinské Ameriky. A patří v tom mezi nejlepší na světě.

  To je typ podnikání, který chci podporovat. Podnikání, které je na špičce, které vyváží hotový výrobek s vysokou přidanou hodnotou, které díky tomu může slušně zaplatit vlastní zaměstnance. Podnikatelů tohoto typu si nesmírně vážím. A těmto podnikatelům chceme třeba usnadnit přístup k úvěrům a podporovat modernizaci jejich výroby. Stavím se ale proti podnikatelům, kteří, aby uspěli v soutěži o zakázku, drží zbytečně nízko mzdy, a kteří nevymýšlejí nová řešení.

  Mzdy jsou politické téma
  Na zvyšování mezd je dnes vhodná doba. Souhlasí s tím guvernér České národní banky i mnozí rozumní podnikatelé. Pro jsou též ekonomové, kteří nepropadli ideologickému vidění světa. V nedávném komentáři Hospodářských novin zase stojí, že „lídr ČSSD Lubomír Zaorálek vyhlásil válku levné práci. Obsahově nic proti – mzdy v Česku jsou skutečně hanebně nízké, což je nepříjemné pro zaměstnance i z pohledu budoucnosti země. Nízké platy vedou k ekonomickému zaostávání, konzervují pozici Česka jako levné montovny“.

  Zvyšování minimální mzdy je jedním z nástrojů našeho plánu jak vytvořit pro růst mezd ty nejlepší předpoklady. Vedle minimální mzdy chceme zvýšit čisté příjmy lidí snížením daní devadesáti osmi procentům zaměstnanců, což pro ně bude znamenat 800 až 1200 korun na výplatní pásce navíc každý měsíc. Budeme zvedat mzdy učitelů, zdravotníků a zaměstnanců v sociálních službách, investiční pobídky víc vázat na vyšší přidanou hodnotu a tvorbu pracovních míst.

  Naše Národohospodářská strategie cílí na dlouhodobě udržitelný rozvoj ekonomiky, a růst mezd má v ní rozhodující místo. Jako strana, která má ambici dále vést naši zemi, nemůžeme a nebudeme o potírání levné práce jen snít. Proto předkládáme konkrétní návrh jak mzdy v této zemi zvedat.

  Jistěže budou naši kritici křičet něco o „třídním boji“ a nevím ještě o čem. Skutečná politika je ale zápas o to, čemu věříte, že pomůže zemi a lidem v ní. A my jsme připraveni ho vyhrát. Protože když bohatne země, musí bohatnout i lidé.

  ****

  Takže kdo chce být hrdý na národ a nevadí mu cinsko-rusky zákoník práce, kde stojí že zaměstnanec je majetkem firmy a nepracuje pro soukromé zájmy, ale je v případě Ruska i Číny vykořisťován pro národ, pak je jen otázka, jak u nás ti co nemají plat ani na to, aby mohli tu hrdost projevit jinak než za neustálého kruceni v břiše doprovázeného nevábným zápachem vlastního těla, jakypak ta hrdost pak má pro ně smysl.. Ani jedno ani druhé příliš na hrdosti nepřidá. Spíš vytváří pocit ponížení, frustrace a nenávisti lidí z důvodu pocitu že jsou lidé podřadné kategorie, ta nenávist pak směřuje vůči těm nejslabším ve společnosti, na které jediné si ještě troufnou. Jsou z menšiny, přistěhovalci, zeny, homosexualove nebo bezdomovci.

Komentáře nejsou povoleny.