Slepice k obědu

Měli jsme za mého dětství slepice, neboť bylo po válce a panovala pořád ještě potravinová nouze. Žrádlo bylo na lístky, lakonicky vyjádřeno. V hejnu kropenatých slepic jsme měli jednu bílou. A tu ty barevné pronásledovaly tak, že se k nim nemohla ani přiblížit a místo v kurníku spala leckde poschovávaná. Když to dostoupilo nesnesitelných mezí a měla chudinka rozervaný hřebínek a krvavý zátylek, měli jsme ji v neděli k obědu. Také řešení.

Hejno novin kropenatých oligarchů pronásleduje toho bílého, Andreje Babiše, tak, že – poté, co se k honbě připojila i policie – bude mít brzy natržený nejenom hřebínek, ale i celou… Intenzita kampaně už překonala tu památnou na Paroubka, a to je co říci.

Skandální povaha žádosti PČR o vydání Babiše a spol. k trestnímu stíhání spočívá jednak v načasování, to už řekli mnozí, podle mě však také v tom, že policie v takto choulostivé záležitosti nezveřejnila rozhodující okolnosti, tj. v čem spočívá trestnost chování obou pánů. A na to má veřejnost i Andrej Babiš nepochybně právo, protože – právě kvůli tomu zákeřnému načasování – je tady už po několikáté zneužita (v oblasti obecné kriminality jinak velmi pohodlná až líná) policie, která si už v několika případech žehlila u ministra vnitra svou nečinnost právě posluhováním politickým zájmům svého vládce. Vzpomeňme jenom na vsazení Miroslava Sládka za katr po dobu volby Václava Havla prezidentem nebo Kubiceho aféru.

Pokud bych měl reagovat na zatím známé skutečnosti, tak nepochybně není trestné založení společnosti v takovém formátu, aby vyhovoval podmínkám poskytnutí dotace, a to jak jejím vytvořením ad hoc, tedy úplně nové firmy, nebo i jejím vyčleněním ze stávající firmy. Pro získání dotace musí v tomto formátu fungovat nejméně dva roky, a to bylo splněno. Že je účelové založení firmy nepřípustné,  to se totiž ozývá v podtónu komentářů novin oligarchů kropenatého hejna. Pokud si to také myslíte, uveďte paragraf obchodního či trestního zákoníku, který to zakazuje. Ostatně přehled právních norem, které se záležitosti týkají, vydala na svém blogu Christabel ZDE.

Je tedy nutné konstatovat, že zatím zveřejněné skutečnosti v žádném případě neopravňují policii k tak hrubému zásahu do průběhu přípravy voleb. Pokud by se policie chtěla bránit poukazováním na to, že zveřejnění důležitých okolností případu není možné vzhledem ke stádiu vyšetřování, tak je nutno odkázat policejní pomahače a chrániče opět do patřičných mezí, neboť ochrana jednoho z nejvyšších zájmů v demokratické společnosti, svobodných a ničím neovlivněných voleb, má rozhodně přednost před vnitřními problémy české dýchavičné policie, která jistě měla dost času k jednání v průběhu posledních tří let a nemusela si kauzu sulcovat na dva měsíce před volbami.

Jak i Christabel uvedla, pes zřejmě bude zakopán v dodržení či nedodržení podmínek pro poskytnutí dotace pro malé a střední podniky. A ty jsou tak byrokraticky rozbředlé, že se v nich zřejmě nevyznají ani úředníci Evropské unie, jinak by se šetření této záležitosti jejím orgánem zvaným OLAF netáhlo jak žvýkačka. Zatím je známo, že firma Čapí hnízdo splnila podmínku samostatného fungování minimálně dva roky před podáním žádosti o dotaci a splnila i následné dotační podmínky. Celá záležitost pak visí na tenké niti posouzení toho, zda Hnízdo v době žádosti o dotaci bylo či nebylo „partnerským podnikem či propojeným podnikem ve smyslu čl. 3 odst. 2 a 3 přílohy doporučení Komise o definici mikropodniků, malých a středních podniků (2003/361/ES)“ (audit Čapího hnízda). Jde tedy patrně jedině o to, zda bude možné dokázat, že Agrofert a Čapí hnízdo skutečně v době poskytování dotace byly partnery či propojeni a jaká jsou pro to kritéria. Pokud se potřebujete zabavit, jsou rozvedena ZDE. Protože bude nutno předložit listinné důkazy (hlavně účetní) o tomto spojení, rozhodně nepostačí, že Hnízdo mělo v Agrofertu strejčka, musí být jejich existence či neexistence jasná už dnes. A tuto jedinou triviální okolnost měla police veřejnosti sdělit a šetří ji od konce roku 2015!!! Termín ukončení šetření si nechala už dvakrát prodloužit, evidentně pouze proto, aby s tím mohla, k Chovancově libosti, přijít dva měsíce před volbami. Účelovost takového jednání je zcela zřejmá a účelovost založení samostatné firmy Čapí hnízdo (která je nepochybná, nikoliv však trestná) je proti tomu velmi slabým čajíčkem. U skandálně vyhlížejícího policejního postupu totiž jde o samotné základy demokracie.

Nemám rád kapitalisty, tím méně oligarchy, nechci se zastávat Babiše, nezáleží mi na něm, ale když ministerstvo vnitra se svým odpudivým (byť i liposukcovaným) ministrem a s nepříliš pilnými úředníky už poněkolikáté ohrožuje demokratický průběh voleb v tomto státě a v současné době se vlastně připojilo k novinám hejna kropenatých oligarchů, je nutné se proti tomu důrazně bránit.

Například tak, že se z hejna kropenatých vybere ta ministerská slepice a uděláme si ji v neděli k obědu.

Reklamy
Můžete si uložit odkaz příspěvku mezi své oblíbené záložky.

270 thoughts on “Slepice k obědu

 1. Ano, ale kdo úkoluje Nevtípila (z pražské policie), aby odstranil Babiše a poslal ho do basy? Dělá to přímo Chovanec, aby získal Babišovy preference? Nebo to dělá Kalousek, kterému možná zbylo u policie pár známých?

  • Ono na tom vlastně nezáleží.
   Jenže Babiš není Paroubek.
   Paroubek byl idiot, který si svou politickou dráhu spojil s buzerací OSVČ, a sám se stavěl do role (polo) oligarchy.
   Babiš svou politickou dráhu sice také spojil s buzerací OSVČ, ale oligarchou už je.
   Takže žádné druhé „kdo z vás na to má“ už nebude.
   Paroubka nepoložila podle mě „Kubiceho zpráva“.
   Položil se sám, protože průměrný sice může na čas zazářit mezi podprůměrnými, ale nakonec musí padnout.
   Causa Čapí hnízdo Babiše nepoloží, naopak, když nic neposere, ještě ho to posílí.
   Jaký je on nemusí nikdo vědět, je to ostatně oligarcha, takže si zaplatí za to, jaký by být měl.
   Sám udělá nejlépe, když bude co nejvíc držet hubu.
   Aby se náhodou třeba neprovalilo, že je to také idiot.
   Pokud se to neprovalí, případně pokud to idiot není, vítězství má jisté.
   Už proto, že nikdo jiný přijatelný pro lid obecný, o politiku se nezajímající, tam není.

  • Já si myslím, Karle, že oni ho ani nechtějí zavřít, jenom před volbami znemožnit, sebrat mu hlasy. Kdyby ho totiž zavřeli, tak by se pak museli obávat všichni, kteří mají co do činění s dotacemi od EU, protože u nich platí doslova to okřídlené „všeci kradnú“. Měl se možnost nahlédnout do tří akcí s dotacemi a ve všech se připravovaly a provedly statisícové krádeže, kdy s dělili úředníci obecní a státní s dodavateli.

   • Všichni nemají 30%, to je třeba vidět…..
    Krást mohou boháči jak hrdlo ráčí, ale nesmí mít 30%

 2. Já jen k tomu prvnímu odstavci.
  Babis jako bílá slepice?
  Jeho problém je spíš v tom,že je stejně ,ale spíš mnohem víc kropenatější než ti oligarchové a politici,kteří mu teď klovou do hřebínku.(kolikpak on ukloval ne slepic,ale lidi kteří mu zkřížili cestu?)
  Jen mu ta kropenatost zjevně nestačí a tak si on sám vybral maskování bílou slepicí (vsetci kradnu…)
  Prostý lid ale“ nejsou slepice“takže ho budou před těmi zlými slepicemi chránit vhozením lístku do urny.
  A budou mít premiérem prase,dobytka,vola..pro kterýho budou snášet dál zlatý vejce,jak jsou zvyklí.

  • Saule, netrpím naivními představami o morálce oligarchů, je jasné, že ČH je nepříliš čistá záležitost a těch padesát milionů si Babiš krouhnul jen tak ze zvyku, aby nevyšel ze cviku, nebylo to pro něj nijak podstatné. V téhle kauze mi ale vadí naprosto nehorázný postup policie, která se opět nechala zatáhnout do politických her, protože je sama prohnilá až běda. Nějaký další faul ve prospěch pána na ministerstvu je pro ní už rutina. Sázkový kurz bych odhadoval na 1 : 10 že z toho nakonec u soudu (pokud se to k němu vůbec dostane) vůbec ni nebude.

 3. Účelovost jednání.
  Tam je skryt pudl. Majetkové převody samy o sobě trestné nejsou, ovšem když za nimi čouhá účel, tj. možnost získat padesát melounů dotací, které by bez převedení firmy získat nešlo, vzbuzuje celá transakce /hnízdo tam a šup zase zpátky/ podezření na dotační podvod.
  Úkolem žalobců je samozřejmě dokázat, že celý manévr byl vědomě proveden s tímto podvodným záměrem. A v tom se jeví zádrhel. Všem to může být zjevné, ale je otázka, jestli to bude stačit soudu.
  I v kauze přepadení na setmělé ulici se šátek přes obličej přece dá vysvětlit nachlazením. A na výzvu „peníze nebo život“ se budou po letech svědkové rozpomínat neochotně a budou to vysvětlovat tak, že z toho šátku vycházelo jen nezřetelné mumlání a že ty peníze vydali z útrpnosti.
  Koneckonců, co je padesát melounů pro miliardáře? Právě nic než almužna. Proč by měl mít pocit, že dělá něco nekalého?

  • Můj názor je, že účelovost obchodního jednání není trestná coby podvod. Vždyť ona je celkem zjevná a myslím, že ji ani Babiš nijak nepopírá. Podle mě prostě není trestné zřídit firmu ad hoc a soulad s právem (posoudit, zda žádost vyhovuje podmínkám) musí zajistit ti, kteří dotaci udělují, je to jejich povinnost nepřidělit dotační titul nevyhovující žádosti. Rozkrádání dotací vypadá úplně jinak než tahle nevinná kratochvíle.

   • Takovéto zastání z vaší strany by asi ani sám velký Babiš nečekal. Počkám si, jestli budete stejně shovívavý k účelovosti obchodního jednání pana Bakaly, pokud se Švýcarům podaří prolomit českou letargii v kauze OKD. Pan Bakala je taky pevně přesvědčen, že vše, co se dělo za jeho akcionářského podílu v OKD, se dělo v souladu se zákonem a se všemi předpisy.

    • Intelektuálně jste klopýtla. Mně vůbec nejde o Babiše, mně jde o zneužití jinak se ke stravě flákající policie k politickým účelům, k ovlivnění voleb. Vezměte si příklad z kočky, ta to pochopila úplně přesně. Bakala je mi kdesi, tam je spíš nutné „ocenit“ roli státu a jeho neschopných úředníků plus politiků při privatizaci. A to jak ODS při ztrátě většinového podílu státu (v tom má Sobotka výjimečně pravdu), tak i socanu při krádeži bytů.

    • Tak tohle s tím Bakalou nemáte z vlastní hlavy.
     To je propaganda mainstreamu, pěkně debilní mimochodem.
     Zkuste na to pohlížet bez ideologie, koukněte na mě, jak se to dělá, resp. jak minimálně vypadá snaha o to.
     Nemám Babiše rád, ale když jeho nepřátelé používají sračky, vidím to.
     A jak jsem mnohokrát napsal, myslím si, že to nebude mít úspěch.
     Do Babiše totiž kopou národem nejvíc nenávidění zmrdi (to pojmenování se hodí) takže ať už budou kopat sebevíc, národ mu to odpustí.
     Normálně by za tu službu musel zaplatit miliony.
     Ti dementi mu dělá luxusní píárko zadáčo. (pokud jim tedy za to fakt ty miliony neplatí, člověk u těch kurev nikdy neví)

   • Účelovost jednání, pokud se dostane za hranici zneužití práva, je jednání v rozporu se zákonem a jako takové může být tedy i trestné. Zneužití práva je využití práva v souladu s jeho obsahem, avšak v rozporu s jeho smyslem a účelem. Ostatně o tom, že zneužití práva je v rozporu s naším právním řádem a nikoli v souladu s ním, rozhoduje Nejvyšší státní soud poměrně konzistentně již zhruba od roku 2009.

    Zneužití práva se cituje často v oblasti krácení daně (ano, i kauza korunových dluhopisů sem patří, ale to by ji musela nejdřív finanční správa otevřít). Zneužití práva se stává trestným činem, pokud zároveň naplní skutkovou podstatu trestného činu. Konkrétně v oblasti daňového práva je to (úmyslné, záměrné) zkrácení daně ve větším rozsahu (nad 50.000 Kč).

    Takže obdobně, podle mého názoru, je trestné i účelové jednání v oblasti dotací.

    • „Zneužití práva se cituje často v oblasti krácení daně“
     Ovsem Babis nekratil nybrz prodluzoval, Esi.
     Je ucelove zalozeni firmy za cilem ziskani dotace trestne, nebo ne? Proc by melo byt? Podle meho je dokonce vyznamna cast firem, dotace pobirajicich, zakladana ad hoc. Vzdyt to naplnuje dotacni smysl a ucel: Dotace nejsou urceny jen stavajicim firmam. Pokud ano, pak by to bylo pravne osetreno pred jejich vyhlasenim, coz nebylo. Uvazujete, ze si zalozite malou firmu, uvidite v obezniku zakon o moznosti ziskani dotace a tak si reknete, jdu do toho, budu to mit i s dotacemi; podle meho se tak trestneho cinu nedopoustite.

     Zpetne zacleneni Capiho hnizda do Agrofertu bylo provedeno zakonne, po vyprseni dotacni lhuty 5-ti let, takze tady problem neni vubec zadny.
     Horsi to uz bude se statnim organem, dotace rozdelujicim a posuzujicim pravo na jeji prijmuti. Ovsem i tady, co proti jeho rozhodnuti namitnout? Capi hnizdo splnilo zakonne podminky prijeti dotace, takze take asi nic.
     Dle meho je pravne vse v poradku a zbyva jen mravni problem, zda- li ma miliardar opravneni (nikoliv pravo, to mel) pobirat verejne penize, primarne urceni mensim podnikatelum. V pripade Babise je tedy reseni politicke a mel by odstoupit…ovsem co s nim, kdyz odstoupit nechce a i prez zverejneni kauzy ho stale podporuje nejakych 30% obyvatel?
     Tak tady s tim asi take nic nenadelame- vyhodit Babise z vlady a sebrat tak temer tretine populace jejiho zastupce asi nebude moc demokraticke.

     Zatim se mi Capi hnizdo jevi jako politicky proces: Bud dotace ziskal neopravnene a pak by mel byt potrestan dotace pridelujici organ, anebo to bylo v souladu s blbym zakonem a ten by ted tedy bylo treba prepracovat. Podle meho jde o uplne normalni situaci, kdy kapitalove rizene podniky postupuji sice podle prava, ale nikoliv v souladu s moralkou. A snazit se resit jejich moralni „selhani“ cestou ohybani prava nevidim jako nejlepsi reseni.

     I kdyz ono je to uz stejne jedno, Babis sem, Babis tam a kdyby Babisove padli vsici, stejne vstanou novi (kapitalovi) bojovnici. Tak to dle meho chape i bezny obcan-volic a temne tusi, ze pokus o likvidaci Babise je jen beznym konkurencnim sporem, byt vedenym na vysoke politicke urovni.

    • Embéčko odpovědělo vyčerpávajícím způsobem, tedy jenom poznámky: účelové je každé lidské jednání, zuby si čistíte za účelem, aby vám nesmrdělo z huby, a daly by se najít horší příklady. Skandalizace účelovosti jednání je finta politiků; když na protivníka nic nemají, vytáhnou účelovost jednání. Do práva by to nikdo zatahovat neměl, protože pokud na to neexistuje paragraf, ale jenom výměty Nejvyššího soudu, pak je to další doklad zbožštění a nehorázné drzosti soudců.

     Zneužít lze ovci, právo těžko. Pokud právníci svou neschopností vytvoří v zákonech mezeru, lze ji využít a event. trestnost tohoto využití pak hraničí se svévolí a ztrátou právního prostředí.

     Dotace nejsou daně.

     Celá záležitost by v mé osvícené diktatuře vůbec nevznikla: potíže s miliardáři bych vyřešil tím, že bych je zavřel všechny.

     • Tarasi, tak především jsem psala jsem o účelovosti, která je za hranicí zneužití práva, tak na to pozor. Jistě, že každé jednání je účelové, ale ne každé účelové jednání je nutně v rozporu s účelem a duchem zákona (viz váš příklad účelového vyčistění zubů).

      Když budete chtít při prodeji nemovitosti obejít placení daně z příjmů tím způsobem, že kromě nemovitosti prodáte témuž kupujícímu i starou popelnici (kdy příjem z prodeje staré popelnice je osvobozený, pokud ji jako fyzická osoba vlastníte déle než 2 roky) a kde cena za popelnici bude 10 mil. Kč a cena pozemků 10 Kč, tak vám finanční úřad vymlaskne doměrek na dani, ani nemrknete a ještě to předá k dořešení OČTŘ. A taky nemáte nikde v zákoně napsané, že si v rámci smluvní volnosti nemíte nasmlouvat cenu s nezávislou osobou libovolně jak se vám zrovna zachce. Kdyby neexistoval institut zneužití práva, dělaly by se daňové optimalizace jedna radost. Jenže on bohužel existuje a je aktivně využívaný, alespoň ve většině jurisdikcí civilizovaného světa.

      No a pokud je něco takového známé v oblasti daňových podvodů, tak podle stejných měřítek by se to mělo posuzovat i u dotačních podvodů.

      • U té popelnice ale nejde o obcházení či zneužití práva, v podstatě to ani v tomto případě není možné, jedná se o zjevnou nepřiměřenost. Ten váš příklad je pak ošetřen znaleckým posudkem. A v něm si nadměrně foukat nelze, samozřejmě s výjimkou privatizace.

       Založení akciovky Čapí hnízdo bylo samozřejmě účelové, rozdíl mezi námi je v tom, že vy to vidíte jako trestné, já nikoliv, a proto znovu vyzývám, abyste citovala paragraf občanského, obchodního či trestního zákoníku, ve kterém je to zapovězeno. Ta „účelovost“ se na Babiše vytahuje jenom proto, že se hledá hůl. Rozhodující je, jestli policie má doklady o partnerství či propojenosti ČH s Agrofertem, pak by šlo zamlčení důležité okolnosti v žádosti, ale protože dotace byla použita v souladu s dotačním cílem, jedná se o vadu na kráse, administrativní, nikoliv trestní záležitost. Policie ale toto v žádosti o vydání neuvedla, ačkoliv je to to hlavní. Protože ale zcela zjevně případ protahovala až těsně před volby (dvakrát prodloužený termín ukončení šetření), a tím fakticky vzhledem k okolnostem narušuje přípravu voleb, měla podstatná fakta zveřejnit, na to má občan právo. Znovu opakuju, nejde mi o Babiše, ale o policii, zneužívaná je ona, nikoliv dotace.

       • Tarasi, přijímám vítku, že váš článek se týká policie a ne Babiše. Nicméně několikeré konstatování, že účelovost jednání není nezákonná, mě holt nutí reagovat právě na toto.

        Pokud se vám nelíbí můj příklad s popelnicí, podívejte se přímo do praxe, nejprofláknutější případ zneužití práva je případ občanské sdružení „Klub voda-země-vzduch“, můžete si kolem toho vygooglit spoustu článků včetně případných odkazů na ty paragrafy.

        Členové sdružení byli manželé, jejich tři děti, švagr a synovec, tedy příbuzní. Ti poskytovali svému občanskému sdružení finanční dary, které si odečítali v souladu se zákonem od základu daně. Občanské sdružení potom z těchto prostředků financovalo dovolené zmíněné rodiny, sportovní vybavení, náhrady cestovních výdajů na cesty do školy a na hory, zimní tábory, fitcentrum, jazykové kurzy, školné a potápěčské expedice aj. V podstatě to tedy znamenalo, že členové sdružení poskytovali tyto prostředky sami sobě a financovali takto své osobní potřeby, ovšem s možností odečtu těchto finančních příspěvků od základu daně.

        FÚ to bez pardónu doměřil, strkali se dál přes několik soudů (každý ze zúčastněných po své vlastní linii), až NSS (a to byl rok 2005) to finálně zakončil konstatováním zneužití práva. Takže pokud platí, že zneužití práva je protizákonné pro všechny ostatní smrtelníky, tak tedy i pro Babiše.

        A navíc pokud vím, tak policie zatím ještě v tuto chvíli účelovostí v Babišově případě neargumentuje. Oni to staví na tom, že se převod akcií na jeho děti vůbec neuskutečnil.

        A to, zda protahování Babišova případu způsobila policie nebo jeho právníci je také dost diskutabilní.

        • A ještě doplnění, Tarasi, tady je odkaz na výše zmíněný rozsudek v kauze zneužití práva: http://www.nssoud.cz/files/SOUDNI_VYKON/2004/0107_1Afs_0400048A_prevedeno.pdf

         Můžete s tímto přístupem nesouhlasit (ostatně byste nebyl zdaleka jediný v téhle republice), nicméně pokud se tu už roky aplikuje správní praxe, podle které je nezákonné takové účelové jednání, které je za hranicí zneužití práva, pak se to má aplikovat na všechny stejně, tedy i na Babiše.

 4. On kritizuje účelovost při snižování daňové povinnosti v rámci zákona jako hanebnost a sám to dělá. Podlost, která není trestná u občana, ale měla by být pojmenovaná a vystavená na oči veřejnosti u politika. Aspoň takto.

  „Oligarcha není proti té prohnilé části systému jako skvadry politiků, není proti kmotrům jako je on sám, není proti svým kámošům z “deep state”. Jako prvního z Oligarchů ho ale přestalo bavit se dělit o moc a mlaskat potichu. A proto chce demontovat zbytky politického systému jako instituce dělby moci, který se snaží omezovat moc každého jedince jednak různými omezeními… A hlavně politickou konkurencí a snahou o dělbu moci a pravomocí.“
  http://dfens-cz.com/ne-babis-nebude-vase-devka-a-uz-vam-neda-druhou-sanci/

  • Jistě, Babiš je kapouš a takoví jsou už z podstaty své existence škůdci lidstva. Ale článek je o něčem jiném.

   • Já to vnímám tak, že chce mít víc a víc, jako ta rybářova žena od rybky, hrabe bezostyšně a na to nestydaté hrabání zákony prostě nejsou, stejně tak jako ta žena žádala od rybky vlastně jen to, co bylo domluveno. Takže rybka nakonec dohodu porušila, a zrovna tak ať nenažranému oligarchovi zatnou tipec z pozice síly. On nejedná jinak.

    • Nechápeš mužskou psýchu. Babišovi už nejde o prachy, on má víc, než by stačil utratit za tisíciletí. Jemu jde o moc, kterou je možno v politice uchopit. To je ta droga, která je spojena s žlázami a doplňuje se s nimi.

    • Jistě že chce víc a víc, to nikdo nepopírá. Jenže nejspíš ne nezákonně. Jen využil děr v předpisech a nebyl zdaleka sám. To ještě neznamená, že a zrovna ted před volbami, kdy jeho hnutí ANO vede, ho musí Chovancovo ministerstvo (a nikdo jiný za tím není) zbavovat imunity a denně to rozmazávat v mainstreamu.

      • Podle mého může, zatím a záleží jen na něm jak jí zneužije. A Chovanec je gauner.

    • A Vám nevadí, že takto se mohou ti grázlové zbavit kohokoliv?

     • Problém není v tomhle, ale v tom, že je neumíme pojmenovat.
      Kdo jsou vlastně ti grázlové.
      Navíc…osobní zájmy…
      Mě třeba nijak nevadilo, když shazovali Nečase a tu jeho sůvu.
      A byla to chyba, mělo mě to přinejmenším varovat.
      Nyní už jsem se tomu přizpůsobil, ale ne kvůli Babišovi, ale spíš kvůli Zemanovi, který je vystaven tlaku ještě většímu.

      • No s Nečasem určitě částečně pravdu měli, jak velkou, to nevím, ale už jen to, že tajná služba dělala poskoka jeho milence, a to dělala, ať se ti dotyční brání jak chtějí, nakonec na to mají právo. Kolik toho Nagyová nepřiznala ke zdanění (mám na mysli dary) samozřejmě nevím, ale také se to zakládá na pravdě. V ostatním rovněž nevím, a když se do toho zapletli lidé jako Rittig, kteří mají dost peněz na nejlepší právníky, tak se to asi nikdy nedozvíme.

       • Jasně, ale shodili je nakonec.
        Ale kdo je tedy vlastně shodil?
        Když Nečasová velí tajné službě…
        Totiž, pokud jim fakt do určité míry velela, jak je možné, že jí neřekli, že půjde od válu?
        Nebo jí nevarovali?
        Nevěděli to?
        Pokud ne, pak ale ti „oni“ nemají tajnou službu pod kontrolou jako celek.
        To není tak jednoduché, tohle rozklíčovat, a to ani teoreticky, prakticky to vůbec nejde, jsme bez informací, nemůžeme jako obyčejní občané do toho vidět.

        • Naopak, Nečas-Nagyová je jeden z mála případů, kdy do toho jako nezasvěcená veřejnost alespoň částečně vidět můžeme, protože ti tři vojenští Jamesové Bondové překročili své zákonem vymezené pravomoci a ještě tak blbě a „nenápadně“, že se u toho nechali chytit. A u soudu se pak vymlouvali tak blbě, že jim to mohla? / chtěla? / musela? uvěřit asi jenom soudkyně Králová.

     • Kohokoliv ne. Dotyčný musí mít něco na svědomí. Něco, na co se vztahuje trestní právo.
      Grázlové byli možná i ti, co dostali do vězení Al Capona za neplacení daně. To už ale dneska nikoho nezajímá. Grázlové byli možná také ti, co přiměli k odchodu Nixona.
      V posuzování míry grázlovství se samozřejmě můžeme lišit, a tak i různě hodnotit výsledky těchto střetů.

  • Na tohle oligarcha nemá.
   To by byl spíše jakýsi větší komplot.
   Komplot dvou zmrdských frakcí.
   Havlisty a pseudopodnikatele.
   Havlité si zvykli na pohodlný život, když jsou placeni korupcí (i mezinárodní) a vykrádáním státu (ve smyslu dotací a uvolňování peněz na „občanskou společnost“) , a zaštítěni jsou EU.
   Pseudopodnikatelé jsou naopak dobře živi z beztrestného loupení a též vykrádáním státu (zde ve smyslu loupení DPH a spotřebních daní) a jsou zaštítěni havlovci, kteří se mají též dobře a nijak si tedy nepřekážejí.
   Ale najednou je tady problém.
   Havlovci ho mají v tom, že už jim ty jejich sračky nikdo nežere a pohodlný život by mohl skončit, a klidně i v potocích krve.
   Pseudopodnikatelé pak přestávají dominovat, protože k penězům přišli postupně i lidé, co se vypracovali pomalu a svým způsobem poctivě, a živnostníci už leckdy nejsou otroky, ale samostatnými a zavedenými podničky.
   Sami sice jsou malí a slabí, ale jsou nezávislí a když se případně spojí, už tak slabí být nemusí.
   Už ta možnost….
   Výsledkem je panika, které se projevuje zoufalým štěkáním havlistů (a jelikož to odjakživa byli debilové, Babišovce to spíše posiluje) a zvýšenou agresí loupežnické kliky. (to jsou ty politické strany, vedené a placené oligarchy).
   Obávám se ale, že běžní občané mají u prdele, kdo jim na vesnici natočí pivo, či kdo je dopraví do práce, nebo kdo jim prodá rohlík k snídani.
   Důležité je, že to budou mít.
   Vlastně si jich nebude nikdo všímat, jako za komunistů.
   Stačí když budou chodit do práce……
   Jo, holka, a vo tom to je!
   Proto může mít Babiš (a spol?) úspěch.
   Dělníci už toho všeho mají dost, aby pořád za někoho platili, a ještě byli za lůzry.
   Platit to budou samozřejmě stejně, ale možná….že k nim Babiš bude slušnější, jak havlovsko-pravdoláskařská klaka pohrdačů každým!
   Dlužno ještě dodat, že když vítězná klaka oligarchů bude přijímat negry a poslouchat EU, ta si jich všímat nebude.
   Na Ukrajině jim povoluje i památkové pochody SS a hákové kříže, či glorifikaci válečných zločinců!

   • To si právě nemyslím, že jeden chlap, který bude vlastnit všechno, v podstatě i nás, se k nám bude chovat slušně. Možná racionálně, jako ke kuřatům ve velkochovu, to jo.

    • A jak se chovala ODS a TOP09? Můžete mně to přiblížit? Z Vašeho pohledu. A tam samozřejmě nikdo jako Babiš nebyl. Chovali se proto lépe? Neřekla bych. Spíš naopak – Drábek, Julínek, Gandalovič, a spousta dalších.

    • On nebude mít zapotřebí se chovat špatně k nějakému troubovi na pásu.
     Hlavně aby byl loajální a nedržkoval.
     Takže se dá předpokládat, že by se mohl chovat lépe.
     Lidé tohle cítí.
     Jak píše Kočka, ODSáci nebo TOPáci se chovali snad lépe?
     Dělňasům už leckce o moc hůře být nemůže.
     A ještě se jim havlovci smějí, že jsou nevzdělaná lůza.
     Že je ten chlap potencionálně extremně nebezpečný třeba rozpoznám já, nebo mnozí diskutéři, které tady čteš, ale dělník na pásu to rozpoznat nemůže.
     Zajedno ho to nezajímá, a za druhéna to intelektuálně vesměs nemá.
     Ty musíš přece vycházet z reality, a ne jako dfens, co má voliče Babiše za debily…nějaký tupý elektorát, nebo jak je nazval.
     To není pravda, oni volí daleko reálněji, jak mnozí inteligenti.
     Odstraňme příčiny, a budou volit jinak.

 5. Myslím, že OLAF si už poradi:-) Tady jde o zneužití peněz západních danovych poplatníků, jejich solidarita je určena chudým Čechům co díky komunistické devastaci jsou zaostali v ekonomickem rozvoji a životní úrovni za Západem, jak jsme zjistili, když Češi poprvé mohli vyjet za hranice do Rakouska nebo Německa.

  Ty peníze od občanů Západu nejsou pro ty, co kolaborovali s KSČ a dokonce StB. Jsou pro mladé, co potřebuji lepší infrastrukturu než jsou obstarožní dáInice a nefunkční statni dráhy a koleje, aby moderni rychle vlaky dokázaly přemoci individuální dopravu.

  Jsou pro start-upy a ne pro imperia a oligarchy likvidující své konkurenty tak, že jim vyleju na pole cisternu karcinogenního herbicidu od amerického Monsanta.

  • OLAF si neporadí, je to byrokratická instituce EU a úředníci tohoto spolku jsou paraziti. Vím, o čem mluvím, udělal jsem s Olafy smutnou zkušenost. Lenost, nezájem, odkopání problémů od sebe. Stejně jako policie, stejně jako čeští úředníci.

 6. Myslím, že byste si všichni měli přečíst toto : http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/politika/schneider-jak-si-fendrych-vyslapl-na-babise/
  I kdyby Babiš nakonec byl shledán vinným, já tedy pochybuji (o korunových dluhopisech se nějak přestalo psát, že, proč asi?), tak jde přece o něco jiného. O to, že se zde používá policie k vyřazení, případně alespoň oslabení politických protivníků, a to ne poprvé. Vám se to líbí?
  Podotýkám, i když mně nemusíte věřit, že jsem ho nevolila a ani volit nebudu. Jenže takovéto jednání (policie a tedy jasně Chovance především) je cesta do pekla. Takhle mohou odstranit kohokoli a také to dělají.

  • Přesně tak, kočko, jste první, která pochopila podstatu článku. A to jsem se snažil, seč jsem mohl, aby bylo jasné, že nebráním Babiše, ale útočím na policii a státní zastupitelství. Vyšperkoval jsem článek hanlivými názvy pro pomahače a chrániče, přesto to většině nedošlo.

  • Ještě dodatek – korunové dluhopisy jsou standardní a legální finanční nástroj a jejich použití je tudíž zcela v pořádku, také už to bylo odloženo. Ale kraválu okolo nesmyslu bylo hodně, dokud to teď nenahradilo Hnízdo.

   • Ano už jsem jednu takovou diskusi absolvovala u Bavora, není to tak dávno. A jinak inteligentní lidé (většinou) se soustředí na, podle mého, podružnosti, nebo spíše na prokazování jeho viny, a nejsou schopni pochopit, že podstata téhle záležitosti je v tom, jak se manipuluje s voliči. Navíc se v těch dotacích vůbec nevyznají, je to jen jejich dojem získaný z mainstreamu. Z toho mainstreamu, který jinak kritizují. Samozřejmě, až na výjimky, jako je třešeň a podobní, voliči zřejmě TOPky nebo zelených v nejlepším případě. Ti samozřejmě mainstream milují.
    Vsadila bych se, že kdyby ČSSD měla nyní před volbami více % z průzkumů než Babišovo ANO, vůbec by k tomuhle nedošlo. Nakonec Chovanec je podrazák, Sobotka se asi (bohužel) neliší, a Kalousek, který v tom také hraje velkou roli, o tom se ani nezmiňuji.

    • Kočko, vždycky si v takových případech položte otázku, jestli to nemůže být i opačně.
     Tedy jestli někdo nemanipuluje vás.
     Rozumíte, vy jste přesvědčena, že manipulováni jsou ti druzí.
     Podstata je podle mě úplně jinde, tohle, co se děje…v knize, co jsme tady o ní kecali s Liduš je napsáno cosi ve smyslu “ toto jednání je ale tak zřejmé, že i hlupák ho znamená, takže tam rozhodně bude nějaký ten pes zakopán“, tedy napadení Babiše bije do očí tak okatě, že může mít úplně jiný cíl, než se zdá.
     Tedy Babiše posílit.
     Je to teorie, politická teorie.
     To co píšete s Tarasem, tedy že „oni“ mohou takto zlikvidovat každého…to přece není žádná novinka, to mohou už asi tak 20 let.
     Že zrovna teď se tak divoce o tom mluví……
     Myslete.
     Já netvrdím, že to tak je, obsah mého sdělení spočívá v tom, že to tak být může, nebo to nemusí být tak, jak je nám předkládáno.
     Nevěřit a být ve střehu,a mít schopnost názorově okamžitě reagovat na vnější změnu podmínek, a s tím související ochota přiznat chybu, tím se řiďte!
     Též se věnujte oddělení toho, co byste chtěla (ve vašem případě jde zřejmě o dobrotu levice) a co je realita.
     Já také nenávidím války a chtěl bych, aby národové žily v porozumění a míru.
     A jde to?
     Nejde.
     Tak musím podporovat věci jiné…i když nerad!

     • Tím ale říkáte, že si to Babiš na sebe a Faltýnka vyrobil sám. Nebo Vás špatně chápu? To si nemyslím, ale nakonec možné je všechno. Jistě, že mohu být také zmanipulována, jenže já Babiše nevolím, ani tak ani tak, takže i kdybych byla, tak se to mých postojů a volby netýká. Ale spíše si myslím, že je to Chovancův a vlastně ČSSD (spolu s Kalouskem, havloidy a spol.) plán, jak zvednout preference a oslabit ANO.
      Babiše bych nikdy nevolila, nejen že je to jasně oligarcha, o tom není sporu, ale hlavně moc dobře si pamatuji na jeho postoje nepostoje k imigrační vlně, na jeho postoj k Hermanovi a Letům, na jeho ministry a poslance (Stropnický, Zlatuška a je jich samozřejmě více).
      Ale popravdě, pořád je mně „milejší“ strana ANO než TOP nebo ODS, KDU-ČSL a další.

      • Já to netvrdím, já jen tvrdím, že to tak může být.
       Asi ne takto, že by si to vyrobil sám, ale spíše si všiml, (nebo jeho manšaft) že mu zvyšuje popularitu, když se do něj obouvají ti největší zmrdi.
       Toho si všiml, je to do očí bijící.
       Mít ty samé potíže Kalousek, a vytáhnout to na něj před volbami, lidé ani nepípnou, a žádné ohrožení demokracie by se nekonalo.
       Naopak, lidé by z toho měli neskonalou prdel!
       Tedy, že si toho všiml, v tom se asi shodneme a asi (vyjma idiota) všichni, co sem píší.
       Babiš (či kdokoliv, kdo se případně za jménem Babiš skrývá) by musel být choromyslný, kdyby toho nevyužil.
       Já bych to udělal tak, že být v té situaci, vybral bych si nejslabší článek mezi těmi „demokraty“, taková Němcová je tak blbá, že tomu klidně může i věřit.
       Ta by se třeba…třeba uplatit nenechala, osobně bych zacílil právě na Kalouska.
       Já neznám ty poměry mezi nimi, to berte jako odhad „zdola“.
       Ten má demokratické hodnoty leda tak u prdele, a cití dobře, že mu zvoní hrana.
       Navíc je extrémně neoblíbený.
       Tomu bych nabídl nějakou tu pětku, aby se do mě pustil a pokud možno všude a hodně, až přehnaně tvrdě.
       To bych dělal já, nevím, co dělá Babiš, to podotýkám, ale je to logické a úspěch je tutový.
       Kalousek by to podle mě vzal, zajedno by to dělal stejně- a zadarmo,(nemá jinou šanci, na příjem negrů, pravicovost, či boj s komunisty,nebo snad tvrdé jádro EU mu voliči nezaberou) a za druhé, kdyby se úplnou náhodou povedlo Babiše fakt opravdu shodit, profitoval by z toho právě on.
       Vidíte, jak vám to hezky podávám, že jako máte určitý potenciál to pochopit, každému bych to nepsal.
       Ten konec je také samomanipulativní.
       Nemůžete mít přece ráda žádnou z těch stran, ANo nevyjímaje.
       Žádné víc nebo méně, NIC TAKOVÉHO!
       Můžete ale dočasně preferovat jednu oproti druhým.
       V případě ANO by mohl být důvod ten, že jakoby tak trošku věříte tomu, že Babiš bude nakonec docela hodný a nepustí k nám negry a německý diktát.
       Ale moc bych tomu nevěřil.
       Tady nemůže politický analytik (amatérský) dělat nic jiného, než čekat, co se semele.
       Na tohle dění nemáme žádný vliv- a podpořit zároveň protievropskou stranu, co má šanci se dostat do parlamentu.
       Což si myslím, že Tomio plně splňuje, ale někdo si třeba vybere komouše, ale ti mě osobně serou tím, že nedělají nic….

     • Už jsem ti to, vittto, říkal: tvoje komentáře jsou z jedné poloviny jasnozřivě pravdivé, bohužel jejich dosah zmenšuješ zbytečným hulvátstvím, ze čtvrtiny fantasmagorie, jako je tahle tvoje konspirace o skandalizaci Babiše přes Čapí hnízdo a korunové dluhopisy s cílem posílit ho, no a v poslední čtvrtině jsi vedle jak ta jedle. Je to škoda. Měl by ses držet stylu tvé poslední diskuze s Kamilem pod minulým článkem, to byla (od obou) kvalitní práce.

      • Tarasi, to není konspirace.
       To jsou možnosti.
       Já netvrdím, že to tak je, a konspirace by byla, kdybych to tvrdil.
       Jsou to možnosti, tím navádím čtenáře, aby sami zkusili naprosto jiný pohled, a mnozí to nepochybně zkusili i beze mě.
       Kudy jel Hitler s tanky na Francii?
       Ardenským lesem.
       To byla konspirace, která asi leckoho také napadla, ale vysmáli se mu, pokud ho vůbec poslouchali.
       Jestliže je mediálně neustále dokola opakováno, že je na Babiše útočeno před volbami, a z druhé strany zase reakce o „nich“, co mohou všechno (to není konspirace??), je to tak do očí bijící, že bych hledal jinde….
       Ty nevíš, jestli jsem vedle, i když to píšeš.
       Já to také nevím.
       Ale tu možnost tam musím vidět.
       A moje hulvátství?
       To je o mě dostatečně zmámo, že jsem řepák sprostej.
       To si myslím, že už mě zase tolik nepoškodí, kdo si o mě myslí, že jsem kretén, bude si to myslet, i kdybych psal jak Gut-Jarkovský.

       • „Mne už nikdo nepředělá,“ řekl ke mně, „já jsem po celý život mluvil sprostě, jak jsem si to myslel, a budu tak mluvit dál. Nevezmu si kvůli takový nějaký krávě ubrousek na hubu….. „.

       • Možností je mnoho, vittto, u každé politické kauzy, např. jako nejúčinnější možnost by byla stavět to ke zdi. To používali Stalin s Hitlerem, přesto nakonec nedošli uznání. Tedy je nutné rozvíjet možnosti pravděpodobné a možné, nikoliv ty bláznivé (Bakalovy noviny a servery štvou proti Babišovi aby ho posílily).

        „To je o mě dostatečně zmámo, že jsem řepák sprostej.“ – nejde o tebe, jde o to, co chceš sdělit. A to hodně oslabíš tím, když mluvíš (píšeš) sprostě a útočně. Tohle si totiž každej vezme jako záminku k odmítnutí podstaty tvého názoru.

        • To píšeš až jako posměch, že jako Bakalonoviny štvou Babiše, aby ho posílily.
         Tak jo, ať je po tvým.
         Bakalonoviny štvou Babiše, aby ho oslabily.
         Jenže….ve skutečnosti ho posilují, to se asi shodneme.
         A nejen to, oni připravují tím štvaním prostor, pro případný Babišův protiútok, který může před volbami přijít.
         Z toho nám jednoznačně vychází, že Bakala je slaboduchý.
         I to je možné.
         V každém případě bych byl opatrný.
         Bakala oligarcha, Babiš oligarcha, „ja pán, ty pán“….
         Znáš to, už jsem ti to psal:
         „Nechoď Vašku s pány na led, neb se snadno stane, že pán uklouzne, a ty si nohu zlámeš“!!!

        • Pôvodne som nechcel do tejto diskuzie zasahovať,lebo sa jedná o záležitosť výsostne českú.Robím to len preto,že pomery v ČR sú u nás v tomto smere podobné.čo sa volieb týka.
         Myslím,že zo všetkého najdôležitejšie je,aby si voliči (národ,ľud) vyjasnili a zjednotili sa na tom,čo očakávajú od víťaza volieb v oblasti hospodárskej,sociálnej aj zahranično politickej.Potom by sa mali pozrieť na lídrov strán,ktoré sa volieb zúčastňujú a už samotný pohľad na túto „partičku“je tristný.(Zaorálek,Babiš,Fiala,Filip,Okamura,Bělobrádek…je neuveriteľné,že 10 miliónový národ si musí vyberať práve z tohoto).Je už dávno známe,že voliči sa neriadia pri svojej voľbe volebným programom pol.strán ale rozhodujú sa skôr intuitívne,na základe nepodstatného a dnes už triviálneho a len zdanlivého zamerania pol.strany.A tak volia ľavicu,pravicu,pána Boha (v prípade KDÚ).Pri tom zabúdajú na to,že nech budú voliť kohokoľvek,vždy budú voliť Deep State,ktorý rozhoduje o tom,ktorý politik a ktorá pol.strana bude zaradená do ponuky voličom.Kto bude mať možnosľ zabojovať o najvýhodnejšie miesto pri válove.No a pred voľbami sa strhne o to miesto krutý boj,v ktorom politické strany používajú všetky možné aj nemožné prostriedky na diskreditáciu a elimináciu súpera.V tomto smere je zrejmá aj paralela medzi voľbami prezidenta ČR v r.1998(zabásnutie M.Sládka)a dnešnou poľovačkou na Babiša.
         taras:
         Rozhodne nesúhlasím s prirovnávaním Stalina ku Hitlerovi.Môj nesúhlas zdôvodňujem aj nasledujúcim odkazom na článok ktorý osobnosť Stalina hodnotí.Zaujímavé sú v tom článku vyjadrenia významných osobností tej doby k osobnosti Stalina.
         http://www.hlavnespravy.sk/zssr-za-stalina-iba-fakty/1119290
         Aj keby z toho článku opadal propagandistický nános,aj tak v ňom ostanú fakty,historicky nespochybniteľné a doložené dôkazmi.

 7. Obrázek Bureše v bílém peří, jak je uklováván zbytkem hejna – to je roztomilá surrealistická představa.
  Ale jeho kuní ksicht mi k představě nosnice moc nesedí, jak tak čmuchá která vejce by mu ještě zachutnala.
  Nesnáší, nýbrž pytlačí. A nečiní tak z hladu, ale z nákazy lačností/rozežraností.
  Škodná se pak obvykle střílí, divočáci by mohli vyprávět. Kdyby mohli……

  Mě se spíš líbí přirovnání k zásahu deratizátorů, zaměřených ovšem jen na jeden jediný druh škůdce. Toho aktuálně nejinfekčnějšího.

  • Vím, že kuní ksicht nemáte rád, já také ne. Ale on z toho hejna není nejinfekčnější, to jsou právě ti druzí, kteří na něj útočí nikoliv z věcných důvodů, ale proto, že se perou jako malí haranti o lopatičku a kyblíček, mlátíce se přitom hrabičkami přes kebule (testosteron, touha po moci). Jeho „kauzy“ jsou totiž směšné pitomosti, viz korunové dluhopisy, i to Čapí hnízdo se ukáže jako fejk, ostuda policie, pokud Chovancovi hoši nemají v ruce zápis z jednání řídících orgánů ČH, kde agroferťáčtí úřednícj rozhodují v záležitosti ČH, nebo doklady účetní povahy, které by prokázaly společné hospodaření (ručení za úvěr takovou záležitostí není), tak potom to bude ostuda policie a ČSSD jak barák. Nesmíme zapomínat, že kvůli těmto dvěma kauzám chtěl Sobotka shodit vládu. A je možné těšit se na věci příští, pokud ANO v budoucí vládě obsadí ministerstvo vnitra, to pak si ta kuna v socanském kurníku zařádí.

   • No právě že ty se ztratily. Zásadní indicie že se zločin STAL. Pro důkazní břemeno jistě nějaký nove najity důkaz sice méně závažného charakteru postačí, jako u Al Caponeho. Jde o spravedlnost a její princip. Jestliže Češi rozkrádají eurofondy jako národní sport, je potřeba exemplarniho potrestání.

    Nebo je přestat vyplácet třeba na 5 -10 let. A pak už bude ČR čistým plátcem a to je doba, na kterou se osobně moc těším. Až tu nikdo nic nedostane zadarmiko, ale bude platit chudým. Perspektivně je tu jako kandidát Černá Hora, poté co vstoupila do NATO má našlápnuto do EU. Bosna a Hercegovina, které je dnes i bez EU členem EMU protože se tam platí Eurem, také.

    Prostě opět je to groteska. Zemanova akce čisté ruce jako blamaz ala Bamberg, mela to pozitivní, že poslala do tepláků jeho dvorního spolustranika TOHO ČASU ministra financí Svobodu. Ted by se mohla situace opakovat, jeho „dvorního“ ministra financí posle do basy OLAF a jeho stranu za Věcmi veřejnymi. Ať už si myslíte o OLAFU cokoli, jsou tu vlivní komisaři co nebe volající poměry v ČR dal trpět nehodlají už jen proto, jak se stavíme k solidaritě s uprchlíky. Jako vycurany malý parazit, co na jedné straně s usluznou úklonou má nastavenou ruiny na straně druhé má vykazuje nejvetsi xenofobii a zášť k jiným kulturám.

    Má proti sobě dvě vlivné zeny, a to ze zemí kde platí DIAMETRALNE odlišná politická kultura, a tyto dvě ženy proohkasily, že české poměry odporují hodnotám EU,.protože poskomunisticka morálka pořád nadřazuje drze čelo, nestydaté jednati kdy beru pomoc, a přitom okrádání slabší a ty co se jim prici chovani postkomunistickýxh oligarchu jak dobách krajských tajemníků za normalizace.. Obě damy, nemecka poslankyně Ingeborg Grässleová a svedska komisařka Cecilia Malmströmová si už s Babisem poradi, evidentně jim dosla s ČR trpělivost.

    https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/europarlament-projedna-babisuv

   • Jako směšné pitomosti se to jeví z Babišovy rozhledny. Za totéž /klamná finta za účelem získání padesátimilionové dotace/ by už jiní dřepěli za katrem.
    Že tenhle pohled ze svých miliardových výšin Babiš vnuknul i vám, by bylo taky směšné, kdyby to nebylo spíš trapné.

    • Jak to víte Třešni, povídejte, už jste vypovídala na policii? To je k první větě.
     K té druhé jak víte že Babiš něco vnuknul komukoliv ze zdejších diskutérů?

     • Policii už to snad došlo i bez mého přispění. 🙂

      K té druhé větě: kdo s tím přišel jako první, že v případě Čapího hnízda jde o malichernost? Žeby Taras? A Babiš se toho chytnul a opakuje to po něm?

      • Přestaňte čulíkovat!
       To mělo určitý kontext.
       Bez uvedení kontextu je to jen blbé rejpání.
       Vy jste fakt nepříjemná osoba, vám povím.
       Někdo je třeba sprostý, jiný může být uštěkaný, další se lituje, co já vím.
       Ale vy jste prostě nepříjemná!

      • To už člověku padnou ruce do klína a chce se mu bučet. Vy jste závislá na alkoholu, tresni? Z článku jasně vyplývá, že mi šlo o policejní nečinnost od roku 2015 a vytažení případu na světlo dva měsíce před volbami, přesně ve stylu Kubice. Pak jsem to – spolu s kočkou – jasně vytroubil v komentáři, kdyby to pomalejším nedošlo. Do článku jsem jenom na okraj napsal, že „Celá záležitost pak visí na tenké niti posouzení toho, zda Hnízdo v době žádosti o dotaci bylo či nebylo „partnerským podnikem či propojeným podnikem ve smyslu čl. 3 odst. 2 a 3 přílohy doporučení Komise o definici mikropodniků, malých a středních podniků (2003/361/ES)“ (audit Čapího hnízda).“ Pokud se najdou pro toto důkazy v podobě zápisu z valné hromady či doklady v účetnictví (to by pak ale musel AB vyházet ty své právníky), má Babiš problém na úrovni Sobotkova bytu z poslaneckých náhrad, neboť těch padesát milionů dotace neukrad a neprohýřil s lehkými děvami, ale přidal k nim svých sedm set a vytvořil jakési veřejně prospěšné dílo. To konstatovala i EU, že nebyly zcizeny, ale použity v souladu s dotačními podmínkami. Bohuš s tím malérem s bytem čtyři roky premiéruje, Babiše pověsíme? Ale to je podružné, hlavní je zneužití policie v předvolebním boji. Samotné účelové založení firmy s cílem získat dotaci trestné není, i když se to snaží doslova zuřivě naočkovat do hlav lidí Fórum 24, Neovlivní, Echo 24 a další Bakalo(no)viny. No jo…

       • http://ceskapozice.lidovky.cz/kauza-capi-hnizdo-problem-i-stredoceskeho-exhejtmana-bendla-pq6-/tema.aspx?c=A170825_152928_pozice-tema_lube
        Taky si myslím, že ta žádost neměla, vzhledem k anonymním akciím žadatele a tedy nemožnosti ověřit uváděné údaje, vůbec projít, ať už v ní bylo napsaný cokoli.
        Trestní oznámení na neznámého pachatele pro podezření ze spáchání trestných činů dotačního podvodu a poškození finančních zájmů Evropské unie ve zločinném spolčení podal v úterý na Vrchní státní zastupitelství v Praze občan, který z „obavy o vlastní osud i osud osob blízkých“ neuvedl své jméno. v listopadu 2015 a cajti se dostanou k žádosti o vydání podezřelých k trestnímu stíhání až za dva roky, čistě náhodou těsně před volbama. Od policajtů určitě nevede přímá linka k Šafrovi do Fóra24, že měl tak promptně (den po podání) text trestního oznámení, to je jenom náhoda. Tedy pokud to nesesmolili přímo v redakci. 😀
        Jo a chudinka pronásledovatel organizovaných zločinců Kubice taky netušil, že když dodá těsně před volbama do parlamentu napůl vylhaný politický dynamit, tak to na 200 procent „unikne“.
        A taky je Země placka. :mrgreen:

        • To je dobrý odkaz, vnáší do záležitosti i otázku, jak dalece se na věci podílí i rozhodnutí Bendlovy komise. Ale Chýla tam má taky nesrovnalost, odporuje si v tom, že pokud při stanovení malého a středního podniku nerozhoduje právní forma, ale hospodářská činnost, pak ani při stanovení skutečnosti spolupracujících či propojených podniků nemůže být rozhodující, zda jsou či nejsou známi vlastníci akcií, ale rozhodovat bude pouze faktická spolupráce, tedy zda zaměstnanci spolupracujícího podniku jsou zaměstnanci podniku-žadatele, zda řídí podnik prostřednictvím rozhodování valné hromady, nebo zda se podílejí na financování, tedy jsou propojeny i účetně. A protože při hlasování na valné hromadě se ví, kdo hlasuje, musí se prokázat vlastnictvím akcie, pokud „se ztratily“ zápisy, tak nemá policie v ruce vlastně vůbec nic, než příkaz od Chovance, aby to rozjeli. A ten byl ústní a to je zřejmě málo pro zavření Všeci Kradnú. Je to fraška.

         • Pokud nejsou známi držitelé akcií, majitelem klidně může být přímo Agrofert a pak sbohem malý a střední podniku. Fór je podle mě v tom, že s anonymními akciemi nelze ověřit, zda nějaké ekonomické propojení neexistuje.
          Problém s valnou hromadou pak je v tom, že neexistuje zákon, který by akcionáři zakazoval nechat se na valné hromadě zastupovat v podstatě kýmkoli. U akcií „na jméno“ by zástupce musel na valné hromadě předložit plnou moc od vlastníka a tak by se vědělo, koho zastupuje. U anonymních akcií to je zjednodušené o to, že plné moci netřeba, stačí když zástupce předloží ten balík akcií a nikdo nijak nezjistí, zda hlasuje sám za sebe, nebo funguje na dálkové ovládání.

       • „To už člověku padnou ruce do klína a chce se mu bučet.“
        Ono ani tak nejde o to co komu dochází a co ne, Tarasi. Myslím že naprosté většině účastníků diskuse hned napoprvé došlo o čem píšeš.
        Jenže:
        Tygři loví, zloději kradou, politici lžou, oligarchové se snaží být bohatší a mocnější, lékaři léčí, řidiči řídí, metaři zametají… Ať dělá kdokoli cokoli, může to dělat úspěšně nebo neúspěšně ale vždy se chová v duchu toho čím je a svou rolí nějak zapadá do celkového obrazu čitelného světa.

        Jenže když se policie začne podivně angažovat v předvolebním klání – to už je něco jiného. To už je jako by najednou ty slepice začaly žrát svá snesená vejce a obraz světa přestává být čitelným. To už je skutečná infekce se kterou nikdo neví co si počít, neboť policie, spolu s kontrolními úřady, komisemi, soudy… atp. by měla být součástí imunitního systému proti společenským infekcím a navíc součástí viditelnou nejvíce – tedy takovou na kterou se vědomí společnosti spoléhá.

        A tak když prohlásíš že nám selhává imunitní systém, tak co ti na to říct? Ty znáš lék kterým bys ho uzdravil? Já ne. A tak ti mohu jen přitakat a říct: „Nojo, také jsem si všiml.“ Což tedy není zrovna košatá reakce, že?

        A tak je diskusně zajímavější sáhnout po jedné z chorob s tou chorobností souvisejících a kterou jsi navíc naservíroval spolu s tím důležitým, nač jsi chtěl upozornit – po Babišovi. O něm se dá spekulovat, polemizovat… aniž by člověk musel projevit vlastní bezradnost, která se tak nepříjemně přiznává.

        • Jestliže policie vyšetřuje tak, jak vyšetřuje, pomáhá a chrání, jestliže soudy soudí tak, jak už většině lidí došlo, tedy mizerně, dlouho, svévolně a v řadě případů idiotsky, pak je skutečně nejenom napaden, ale i vyřazen z činnosti imunitní systém státu (dobrý příměr) a zločinci mají pré, rovněž i část policistů, soudců, úředníků a politiků – a občanovi se chce bučet. Dobře mu tak, voliči blbému.

         „Ty znáš lék, kterým bys ho (imunitní systém) uzdravil?“ – jasně, razantní a účinné řešení, osvícený diktátor. Pověsí deset policajtů, dva soudce, pět úředníků a nějakého politika, a zbytek začne šlapat jako hodinky. Malá potíž je v tom, že se to pak zvrhne a lidi, zpočátku nadšení, pak skrytě litujou, protože veřejně nesmí, to by se šli houpat taky. Ale vážně – jedna zbraň v našem systému polodemokracie existuje, svobodný tisk. Pravidla by šla nastavit tak, aby novináři nepsali na objednávku a skandalizovali jedny a přehlíželi svinstva druhých, ale objektivně, neúplatně, jako Karel Havlíček. Hlídací pes se totiž dnes podílí na obecním zmaru, místo aby hlídal pánův majetek, hlídá vrata zlodějům, jestli náhodou nejde četník. Doplněno o občanské komise, které by měly dozor nad nepravostmi policie a soudů, jenom tahle existence kontrolního nestranného orgánu by policistům a soudcům udělala dobře. Ale ono by to asi stejně nedopadlo, zkurvilo by se to také, viz televizní a rozhlasové rady.

         Takže zbývá občas si zabučet.

         • co soudci z lidu, lidové milice a pomocná stráž VB?…:-)

          • To v Německu brzo bude, dílem už je.
           Vás národní sport je udavačství….ehm, tedy občanské oznámení porušení zákona.
           Teď ale můžete udávat jak chcete, ale jen na bílé.
           U barevných se tím nikdo nezabývá, a udavač se místo spořádaného občana stává automaticky rasistou a xenofobem!

          • Ale to přece budou demokratičtí pomocníci Policie ČR, to se nepočítá přece 😀 . Dnes se opravdu bavím 😀 .

          • víte, že jsou ale lidé co mají „imunitu“ i když jsou to bílí náckové? Jedná se o psychický stav, kdy dotyčný si neuvědomuje plný dosah svého činu, myslí si, že třeba v Mein Kampf Hitler nenapsal nic „hrozného“. Tak např. v případě Hitlerovi zpovědi k jeho v vztahu k Židům v této knize tam dochází ke zjištění, že Židy od běžných občanů vlastně vůbec nedokázal rozeznat, ale že hned ani nezaznamenal samotnou proměnu v antisemitu, která podle něj nebyla jednoduchá a zakládala se na čtení novinových článků, nikoli osobním prožitku. Vy nejenže nepoznáte muslima, kdyby nepromluvil a byl oblečen do klasického evropského obleku, ale musel byste si od něj vzít nějaký pas či ID kartu, kde by byla jeho národnost a víra potvrzena. Natolik jste pologramotný primitiv, když si myslíte, že poznáte „čmouda“, či „arabáše“ náš nedostudovaný příležitostný řemeslník také…

           No a psychiatrie říká, že člověk věří tomu čemu chce věřit (v tomto je velmi signifikantní Kamilův přístup k hoaxům), a to čemu chce věřit implikuje freudovskou dichotomii análně-orální orientace, která ovšem člověka z hlediska jeho pocitů v dospělosti a frustrace z dětství, má svým způsobem za nesvéprávného, protože je ovlivněn natolik, aby své pocity a duševní stavy byl schopen korigovat bez cizí (odborné) pomoci. V případě lidí jako je Hitler a Stalin, byl rodinný vliv jeho dětského vnímání světa natolik zdeformován, že jeho patologická nenávist vycházela především z jeho vlastní frustrace bitého dítěte alkoholickým otcem, katolickou výchovou k potlačování citů u chlapců, a k přehlíživému postavení jeho matky ergo ženy, láskyplného zacházení namísto discipliny a přísnosti. Problém tedy nebyl jen v Ádáskovi a toho, že měl otce křesťanského opileckého násilníka, ale že celý tehdejší konzervativní systém vytěsňoval z života rodiny lásku, pochopení, toleranci a hlavně nedovoloval ženám aby byly ony „hlavou rodiny“ a zajišťovaly způsob výchovy a hodnoty které by dětem vštěpovaly do hlav jako primární, že by to rozhodně nebyla citová plochost, ignoranství k jakémukoli pokusu o empatii a milosrdenství nebo rozeznávat lidi podle toho jestli jsou silní nebo slabí, ale jestli si zaslouží naše přátelství případně pomoc, a že náš vztah k druhým by neměl být respekt anebo despekt k jeho postavení a síle, ale náš vztah by se měl odvíjet od charakteru toho člověka, který předznamenává jeho (ne zcela svéprávné) jednání.

           Kdo je nesvéprávný, má generální pardon coby osoba trestně postižitelná. A je otázka, jestli to, co představují vaše intelektuální schopnosti a v kombinaci s vašimi zážitky z dětství, jste vůbec schopen jakýkoli eticko-právní kodex správně pochopit a vyhodnotit z něj nějaké závěry, které z něj pro vás plynou.

          • oprava…nebo rozeznávat lidi NE podle toho jestli jsou silní nebo slabí, ale jestli si zaslouží naše přátelství případně pomoc, a že náš vztah k druhým by neměl být respekt anebo despekt k jeho postavení a síle, ale náš vztah by se měl odvíjet od charakteru toho člověka,

          • To je slátanina, Ondřeji.
           Pro ty, co vás nečtou krátká ukázka, dle mého, zásadního významu:

           „No a psychiatrie říká, že člověk věří tomu čemu chce věřit (v tomto je velmi signifikantní Kamilův přístup k hoaxům)“
           —-
           Jo, psychiatrie říká…..
           A jako příklad je Kamilův přístup k hoaxům, jak jste si ho vyložil vy, a jak jste si také vyložil ty hoaxy, což tam ale už neuvádíte.
           A též tam neuvádíte, že „člověk věří tomu, čemu věřit chce“ platí na všechny ostatní lidi, kromě vás, případně na všechny lidi bez vyjimky s tím, že vy jste nadčlověk, takže to pro vás neplatí.
           Blbečku…..

         • No vidíš. Navrhl jsi lék stylem: „Tohle by ti paciente pomohlo – ale asi tě to zabije nebo alespoň zmrzačí.“ 🙂

         • Orgány v trestním řízení činné –
          pod jejich rákoskou špinavec hyne
          v případě potřeby i pan Čistý
          i ten je zaprasen, to je snad jistý.

       • Na základě čeho usuzujete, že policie to začala vyšetřovat teprve nedávno, aby jí to vyšlo před na dobu před volbami?

        • Policie to začala vyšetřovat koncem roku 2015, měla termín ukončení do konce roku 2016, ten si nechala prodloužit a pak ještě jednou, aby jí to vyšlo akorát. Přestaňte už ze sebe dělat hlupačku.

         • A nejen to, pripad byl anonymne predan OLAF, vysterovacimu uradu evropske unie, ktery slibil pripad vysterit do konce roku. Policie tedy kona jeste pred vyjadrenim stezejniho „svedka“.
          Treba tady:
          https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/o-co-jde-v-kauze-capi-hnizdo-prehledne-od-roku-2006-do-dneska_1708110630_jra
          „Letos v květnu šéf úřadu Giovanni Kessler řekl, že OLAF své vyšetřování okolo dotací pro farmu Čapí hnízdo uzavře do konce letošního roku.“
          Takze ceska policie kona na zaklade anonymniho udani a bez vyjadreni unijniho uradu, zodpovedneho za prislusne kauzy. Zvlastni, ze jo? Kdyby byli takhle agilni pri vysetrovani beznych vykradacek, to by bylo na oslavu. Podvod, nepodovod, politicka zakazka je tu jasna.

      • Policii to došlo? A tak vyprávějte co jí došlo? Já to nevím, ale i s odkazy ano? Ne Vaše dojmy, protože jste tady zatím nic než dojmy nenapsala. Spíše lži. Ale to je o Vás známé nakonec.
       Taras Vám to sám napsal, nikde nepsal o malichernosti co se týká 50 milionů.

 8. President Zeman a jeho nazor na policejni vysetrovani, ktery zni jednoznacne:
  „PODVOD NA VOLICICH“
  Lze predpokladat ze po takovem rozhovoru s presidentem bude jeste vice nenaviden .

  • Za tenhle rozhovor může být Zeman nenáviděn je skalními anti-zemanovci nebo úplnými tupci pod jejich vlivem. Protože po věcné stránce mu nelze vytknout snad ani jedinou větu.

   • Mate pravdu a takovych prikladu lze predlozit vice.
    Dalsim podobnym je tato pravdiva a smutna situace v zemedelstvi CR.

    Co to je za politiku co tlaci CR (ale i dalsi staty) do posice maximalne zavisleho statu ? Drive potravinova sobestacnost dnes zavislost !
    Politika EU = zavislejsi = poslusnejsi 😦
    Co o tom rika poslanec CR.
    Vybili jsme stáda. Západ nechce, abychom vyráběli potraviny! Víte, kam jdou dotace?
    Většina dotací je dnes směřována na nevýrobu potravin, nejvíce peněz dostává ten, který nic nevyrábí, dvakrát za rok poseká trávu, bydlí na Václaváku a pole má na Šumavě.
    To je v Čechách model nejlepšího zemědělce. A ten dostává nejvíce peněz.

    http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Vybili-jsme-stada-Zapad-nechce-abychom-vyrabeli-potraviny-Vite-kam-jdou-dotace-Odsunuty-poslanec-sokuje-slovy-o-zemedelstvi-502413

     • Pokud jde o Zemana – dát mu svůj hlas.
      U poslance už je to složitější. Protože: Jak dát hlas jemu a nedat ho straně (pokud mi nevyhovuje) do které patří?

      • No on to neříká sám, oni to říkají obecně zemědělci všichni téměř, snad kromě vysoce politické Asociace soukromých zemědělců nebo tak nějak se jmenují. Jenže kdo to poslouchá? Jednak se o zemědělství skoro nepíše, jednak jsou mezi námi takoví blbci (jinak je nazvat nemohu, to je tak nejslušnější). kteří melou o tom, že co si nevypěstujeme, to dovezeme. Idioti, blbci to je slabé slovo.

    • Řílá správně:
     „Jsem velkým propagátorem toho, že „co se v regionu vyrobí, tak se tu má také zpracovat a sníst či vypít“. Cestování potravin stovky či tisíce kilometrů je zvrhlost dnešní civilizace a globalizace.“
     Takový přístup neřeší jen potravinovou soběstačnost ale také tvorbu pracovních příležitostí, snížení (a to nemalé) používání konzervantů, směřuje k péči o krajinu…

     • Presne pane Mudra.
      Stacila by jen o trochu vetsi prirodni katastrofa ( o valecnem konfliktu nemluve)
      a nastal by hlad jako za nejhorsi valky.
      Nedoveze se nic a Industry 4.0 bude platna jak neboztikovi zimnik !

      • Hele, Astře, co kdybyste už odložil to „pane Mudra“ a raději používal „Kamile“. Vždyť už jsme si na Janičině ostrově začali tykat. Mě osobně to tedy vyhovovalo víc. 🙂

        • No, já už si nepamatuji kdo, ani pod kterým článkem to bylo. Možná se rozpomeneš. Ale někdo tam navrhl že bychom si všichni mohli tykat a přešli jsme na tykání. Jak to tam vypadá teď nevím. S nějakými novými lidmi se to mohlo zase rozrůznit. Ale oslovování příjmením (byť jde jen o nick) mi přijde spíše takové oficiální a trochu odtažité než uctivé. A tykání mi vždy bylo bližší než vykání.

         • Krasa rodne reci a jeji Ty Vy a drive i Onikani jsou mnohem lepsim a patrnejsim indikatorem vztahu, nez v recech jinych, coz se jevi jako vyhoda, ale prave to pouhe „you“ v anglictine mi tu na rozdil od bohatsiho vyberu v cestine docela vyhovuje 🙂
          Spravne zminujes odtazitost 🙂
          Ty vole Vy vole zni opravdu jinak ale jak komu, nektery do anglictiny narozeny homosapiens si s tim casto nevi rady 🙂

          • No vidíš. A přitom jsem někde četl že naše české „vole“ vzniklo z anglického „well“. To „well“ se prý rozšířilo nejdříve mezi českými trampy, protože ho hodně používaly románové postavy kterými se trampíci inspirovali. Kdy se to změnilo na to „vole“, jsem se nikde nedočetl ale domnívám se že si z toho „well“ začal někdo dělat psinu a chytlo se to. Některé výrazy dokážou být dost „nakažlivé“. Vem si třeba to americké „Wow!“

  • Rakušáci takhle kdysi uměli detekovat jadernou elektřinu. Nechte si své zvláštní nadání patentovat.

   • To bude asi slušnější verze mého „jdi do řiti ty krávo“!
    V každém případě jsme si kvit.

 9. Tohle je typické.
  Nikdy mě nevadili buzeranti ani všemožní transvestiti a podobně.
  Ať si každý dělá co chce.
  Jenže….
  Moje tolerance (naše tolerance) přinesla své ovoce.
  Už jim nestačí moje tolerance, chtějí měnit společnost.
  A chtějí měnit mě.
  Pochodovali v Praze, teď pochodují v Plzni.
  Já vím, jen pochodují…..
  Ale vzkaz ja jasný.
  Nepřizpůsobuj se, měň společnost!

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Cunek-je-jako-Sladek-Je-tu-Sorosovo-V-Plzni-se-malem-porval-duhovy-pochod-s-odpurci-my-mame-i-FOTO-502521

    • Mnojo…. Ale u „kapitána a důstojníků“ státu už se ta stejnost, bohužel, neprojeví. 😦

    • Já si jen vzpomněl, jak Venca Letiště předčasně „opustil loď“, když jeho státoprávní pomlčkové chlastačky ve Vikárce narazily na Mečiarovu mělčinu a Klausův bariérový útes. 🙂
     Také vím, že kapitána za něco takového velice pravděpodobně zavřou, protože pojišťovny mívají ekonomický zájem na tom, aby prokázaly nějaké pochybení a pokud možno přímo úmysl (ten by jim umožnil vůbec nevyplatit pojistku za „jedny rezavé necky“ 🙂 ). Stát tak aktivní zastání nemívá.

     • Stát může jeden hladovej psychopat přivést zu grunt, když má vymazlené píárko, pojišťovnou jsme, jako vždycky, my všici.

      • A nebo místo pojišťovny nějaké vymazlené hnízdečko někde „za kopečky“ kam hladovej psychopat následně zdrhne když už my tu „pojistku“ neutáhneme.

       • Že bychom tu „pojistku neutáhli, toho se nemusíte obávat. Utáhneme, ať už budeme chtít nebo ne. Když chtít nebudeme, „Trojka“ už to nějak zařídí, protože všechno, co bude mít ten psychopat za kopečky, už bude zcela posvátný soukromý majetek, do kterého rozmařilým občánkům nic není a s „jejich“ prožranými dluhy nijak nesouvisí. 😦

        • Tak hlavně feudálovi podržet a dát si majzla na tu nenávist.

         • …co bude mít ten psychopat za kopečky, už bude zcela posvátný soukromý majetek,… No, to mám právě na mysli v souvislosti s tím neprojevem stejnosti s kapitány lodí. 😦

  • Tak jsem to přelétla, jaký že to známý umělec? Já tam žádného nenašla, dokonce se zatím neozval ani Bartoška, nebo dejme tomu Štěpánová (i když to je umělkyně…no jak pro koho) 😀 .

   • Musel jsem si je vygůglovat, celebrity….
    Ten vocas je mně známý z nějakých jakoby komických zpráv…někde na stremu, nebo kde jsem ho viděl, a ta pindule psala nějaké sluníčkově štvavé články.
    Fakt elity.

  • Skvělé, ale dejte to pod Ondřeje, píše se tam o něm v posledním odstavci – trolling to je ono 😀 .
   Aby to nepřehlédl, a také aby si přečetl o dnešním udávání 😀 , když má takovou starost o StB, milice, které tady již nejsou skoro 30 let 😉 .

   • Ten tahá ze všech soudků debility.
    Jeden je právě milice a PS-VB.
    Dneska, když se zřizují fízlovské stránky a „pokrokoví“ polici veřejně udávání doporučují, už je to spíš soudek slaboduchosti.
    Škoda, že nemám odkaz….jak zemřel pan Brabec, tak bylo nějaké video, jak si každý rok příznivci majora Zemana dělají jakýsi dýchánek.
    Zvou i herce, a pan Brabec byl pravidelným návštěvníkem, na videu už ovšem sotva leze.
    Teď tam stojí retro policejní vozy (resp. VB), fízlové v dobových uniformách…
    Někde na Vltavě na parníku to bylo a na nábřeží se shromažďovali.
    Byl tam takový záběr, dítě tak 10 leté, chlapec, měl na rukávě pásku PS-VB.
    Retro jako kráva, každý jim na antikomunistické plky sere!
    To museli sluníčkáři zuřit, to jsem se nasmál, při té představě!

   • myslím, že můžete být ráda že existujete a nepíšete z cely nebo z lágru, podle toho co víte o tom, co lidé pracující pod těmito zkratkami, dříve lidem dělali. Vámi preferovaný politický systém by tohle liberálům ve své době rozhodně netoleroval. Važte si toho….i když nakonec stejně je to jedno, co říkáte, už částečně pro to, že to nikoho nezajímá a to z toho důvodu, že na vás konkrétně vážně nikomu z mocných nezáleží:-) Škodit a rozvracet můžete, utéct do Ruska za Putinem můžete, nechodit do práce můžete, chodit na Alexandrovce můžete, fotit s projíždějící jednotky NATO i naše kasárna můžete, chodit na semináře o rasových otázkách, či poslouchat „štvavá rádia“ můžete (jestli je neznáte, dám vám pár tipů) – nic z tohoto liberál v opačném ranku nemohl za režimu, po kterém tu hezky masochisticky .teskníte Jestli chcete znát případy, kdy konkrétně a kdo na základě těchto mých uvedených příkladů byl od vašich soudruhů zavřený, rád vás dovzdělám. Na to není nikdy pozdě, i když jsou konkrétní lidé, kterým to z jejich životní situace stejně nepomůže, i kdyby to byl schopen nakrásno pochopit:-)

    P.S. Jestli tu není něco 30 let, pak tu není (zatím) nikdo nerozhoduje tom, či barva pleti a jaké náboženství je to správné. Existují zákony, které kdyby vyšetřovatelé uplatňovali poté co by su přečetli některé weby, museli by je okamžitě aplikovat, protože co tam se říká o jiných lidech, překračuje zákon. Jistě si můžete myslet že třeba zákon o hanobení rasy, třídy, náboženského přesvědčení atd. je nespravedlivý, a že hanobit by mělo být povoleno. I to můžete myslet, máte šanci svoji námitku poslat Evropskému soudu, to za komunistů také nešlo. Nakonec stát se (e)migrantkou můžete také, jen s tím rozdílem že emigrovat na rozdíl od dob, které už tu naštěstí (pro vás naneštěstí) nejsou s baťohem tachovskými močály, čekajíce kdy šlápnete na nástražným systém se světlicemi (v lepším případě) a jestli vás nezastřelí, tak dnes můžete odcestovat s několika kufry Samsonite a pěkně I. třídou z letiště Václava Havla (víte, které to je, ne?) několikrát denně do létá Ruska, Číny (tam pořád vládne strana co se jmenuje jako ta naše, někdejší:-) takže by vám adaptace nemusela dlouho trvat. I když přeci tu jen drobný rozdíl bude.Za Maa byste zemřela do pár měsíců nepříliš vlídnou smrtí, v tomto případě se to protáhne díky průmyslovému znečištění rakovinotvornými látkami několik let. Takže jestli máte pocit, že vás tady na Terase někdo fízluje, tak to řekněte rodičům Petra Wonky nebo lidem jako je Jiří Gruntorád. On měl totiž doma něco za co šel skutečně sedět, a byl vážně fízlovaný, ne jako vy, která jste všem naprosto ukradená, a psát si tu můžete co chcete, i kdybyste tu citovala z Prokolu sionských mudrců, Mein Kampfu nebo Poučení z krizového vývoje nic by se vám nestalo. Nicméně Gruntorádova „libri prohibiti“ vážně natolik vadila, přitom se jednalo převážně o krásnou literaturu (ne, s „rudými“ to nemělo nic společného, pakliže se nejednalo přímo o díla lidí jako byli Bunin nebo Pasternak:-) že za ni byl mučen v Minkovicích. Děkujte liberalismu za to, že můžete dělat to, co jste liberálům po skoro půl století upírali.

    • Je to moc dlouhé, stručněji Ondřeji 😀 . Přečetla jsem jen 1.odstavec, zdali tam nemáte něco k věci, nemáte, jen vaše dojmy a urážky a to mě nezajímá. Trolling mě totiž nezajímá. A trpělivost jako vittta nemám, i když jeho si čtu, protože, na rozdíl od Vás, má dobré postřehy. Musíte se zlepšit milý Ondřeji 😀 . Takže stručně a jasně. Ale to trollové nedělají, je mně to jasné 😉 . Takže se s Vámi asi zase na dlouhou dobu loučím.

     • poslechněte si Trumpa, ten bude pro vás stručný dostatečně. I když možná jste-li dyslektik, nepomůže ani to, ti mívají problém nejen s delšími texty, ale především trpí deficitem funkční gramotnosti. Ta má kořeny v zanedbané propedeutice, se shodují dětští psychiatři.

      • „se shodují dětští psychiatři“ – zato na vás by si vylámal zuby celý tým těch pro dospělé. Vaše meditace připomínají senilního dědka, který sedí v rohu hospody u svého jednoho piva a mumlá si pro sebe věty, které nejsou určeny nikomu a s ničím nesouvisí, reminiscence na dobu jeho mládí „…a vona mu tu krávu neprodala… a Štěpánovi se odstěhovali v pětatřicátým… Božka si vzala Frantu a von se jí utopil po cestě z hospody…“ – a tak dál a pořád dokola.

       Inteligence se projevuje také tím, že obsah autorova sdělení je jasný, přehledný a stručný, reaguje na projednávané otázky, nikoliv na volně a nesmyslně produkované asociace, jejichž souvislost s diskuzí je nulová.

       • No myslim, že tu byla poznámka od kočky o dnešní době a fízlování. Jelikož jste vy a váš blog zářným důkazem naopak neskonalé liberalismu současného režimu, dal jsem naprosto k věci pár příkladů o tom, co to skutečně bylo fízlování a čeho se týkalo. Takže, myslím, že má poznámka zabrala správně, na správnou personu, když jste se ráčil ozvat. O negrech, diktátorech co věší lidi (v té době asi snění o nějakém Pinochetovi), by vám minulý režim rozhodně netoleroval. Jak říkám, a opakuji, važte si toho dnešního. Dělá správně, když jste mu lhostejný i když někdy jsou hranice jasně překračovány, což pak vede lidi k pocitu, že když přidají k nenávisti i fyzické napadení, že tím dokáží něco změnit krom toho, že si pošpiní trestní rejstřík. Je pak samozřejmě na nich, jak se s tím popasují. Ovšem je pravda, a slyšel jsem velmi zajímovou přednášku, že dneska vám i krátký výkon trestu za ne přímo závažný kriminální přečin, zkazí celý zbytek života. Udělá z vás po skončení výkonu trestu člověka druhé kategorie, zakáže jakékoli veřejné působení, omezí možnost zaměstnání, omezí občanská práva, jako kandidovat na různé funkce atd. To prý v minulosti bylo do značné míry podstatně méně restriktivní, říkali tam specialisté z probační a mediační služby, když už bychom chtěli srovnávat. A srovnání je základem jakéhokoli hodnocení. Když nevíte co je to kyselé, nemůžete znát ani sladké:-)

        • Vaše poslední dva komentáře jasně ilustrují to, co jsem vám vytkl v tom mém. Co má společného s diskuzí Mao, co Wonka, proč předhazujete oponentům, že na nich nikomu nezáleží? Komu záleží na vás, proboha?

          • „…slyšel jsem velmi zajímovou přednášku, že dneska vám i krátký výkon trestu za ne přímo závažný kriminální přečin, zkazí celý zbytek života.“
           Odkaz byste neměl, Ondřeji? Zpravidla o ně nemíváte nouzi.

           „A srovnání je základem jakéhokoli hodnocení. Když nevíte co je to kyselé, nemůžete znát ani sladké:-)“
           No vidíte. Já mám, coby objekt toho fízlování, z minulého režimu poměrně dost materiálu pro srovnávání. A řeknu vám že o současných technických i metodických možnostech se soudruhům ani nesnilo. Naštěstí pro mne i mnoho dalších. Tohle štěstí ale už dnes nemáme.

           Takže by mne docela zajímalo, co si myslíte o tom semináři z vitttova odkazu. Ale je lepší přečíst si o něm přímo zde: https://www.davinciprague.cz/clanky/hate-speech-aneb-jak-umlcet-hlas-internetu/
           Abyste rozuměl: Klidně si ušetřete psaní o minulém režimu i jiných režimech současných a jejich protagonistech jakéhokoli druhu. Zajímá mne jen váš názor na účel a průběh toho semináře z hlediska vámi proklamované současné svobody. My, „staré struktury“ bychom tehdy něco takového nazvali náborem a školením udavačů (slangově: práskačů, bonzáků…). Jak byste ho vy označil dnes?

          • Udavači a bonzáci jsou krásný příklad vašeho nepochopení toho, co je dnes to „nenávist“ (vím máte ji poněkud otočenou jiným směrem z režimu, který na nenávisti stál a měl ji za základ své ideologie a dával ji konkrétně do spojení s třídou – byla to nenávist „třídní“, takže asi BERETE NENÁVIST ZA SPRÁVNOU HODNOTU, jsou-li vám komunistické ideje blízké). Váš odkaz na eleborát psaný v „ich formě“ jste si mohl ušetřit, svoji slhovou strukturou a průkaznou fakticitou je na to stejně jako onen fake o Werichově údajném výroku a následném odmítnutí ho jako nenávistného fejku, který měl zašťiťující se jménem respektovaného umělce, dát průchodu konkrétní nenávisti legitimitu autoritou lidového intelektuála s tím – NO CO, TAK TO NEŘEKL, ALE KLIDNĚ TO MOHL ŘÍCI. Stejně – no a co že „Protokoly siónských mudrců“ jsou jasně prokázaný fejk s cílem dehonestace židovského etnika. Argument, že někdo podříznul 80 ovcí rituálním způsobem je asi stejně validní, údajný jako fakt, že se paní Bathory koupala v krvi mladých panen kdyby se našel případ vraždy kdy dotyčný krev oběti skutečně použil ke své lázni v domnění že omládne. To samé by se dalo vztáhnout na případy kanibalismu v Rusku atd. Konkrétní psychiatrické diagnozy nezakládají žádnou kauzalitu ve spojení s celou skupinou obyvatel a nemají oporu v žádném z historických zkoumání charakteristickou pro některou z nich.

           Na základě tohoto článku mi pak už nepřijde vůbec divná vaše náklonnost k fejkům, protože je cítíte jako případy, kdy není důležité jestli se staly, ale vaše predikce, že „jsou pro danou situaci a skupinu obyvatel typické“ a jestli se ještě nestaly, „klidně by se mohly stát“. To jsou předsudky a v zásadě moderní psychiatrie předsudky označuje jako projev vlastní slabosti se bránit úspěšnějším lidem a svoje selhání ve společenské soutěži směřují směrem k údajně podlým či vyloženě zločinným jednáním svého konkurenta, pro kterého údajné jednání vytváří konstrukty skupinové identity charakteristické pro etnickou skupinu, náboženství, ale dělají to třeba i neúspěšní muži proti ženám, obviňující je z poskytnutí dané rozhodčí autoritě nějaké sexuální úplaty, když jsou v nějakém výběrovém řízení úspěšnější než muži, udělají lépe zkoušku na VŠ atd..

           Moje odpověď je tedy, že vnímám nenávist záměrně cílenou proti jednotlivci či skupině lidí, jako závažný společenský zločin, závažnější než krádež (peníze či majetek se zpět rychle získá, proti zlodějně se dá různě pojistit, na rozdíl od cílené zášti, která obvykle končí násilím) a proto, že to co vy máte „za bonzování“ já mám za stejně podlou věc, jako když „šmejdi“ nutí staré a bezbranné babičky na nákup předraženého nádobí. Soudy až donedávna nepřihlížely k formám nátlaku a menší schopnosti důchodců se bránit a celý proces nátlaku na tzv. „předváděcích akcích“ braly jako ještě povolený akt dobrovolného uzavření smlouvy. Tedy legální, stejně jako šířit fejky, které mají vyvolávat nenávist k muslimům nebo židům. Takže opravdu bych oznámil takovéto jednání šmejda mající za cíl jak okrást důchodce, tak vyvolat nenávist k pro nás úplně cizím lidem, které neznáme, jen jsme je schopni na ulici identifikovat podle oblečení, barvy kůže nebo ke komu se modlí a na základě falešných informací, které budu cíleně rozšiřovat jak je jejich etnikum „zlé“, ze zištným cílem těmto lidem bezděčně ublížit.

           Jak jsem řekl, takové jednání bych s následkem nějakého konkrétního ublížení na zdraví, trestal velmi exemplárně.

           P.S. o.s. Post Bellum je podle mého jednou z nejzáslužnějších neziskovek poskytující takové informace o naší minulosti a přednášek lidí, co byli postiženi komunismem, že jsem se jim rozhodl posílat ročně příspěvky na jejich činnost a je smutné, že zde v Česku neplatí jako třeba v Německu či Rakousku daňové asignace, aby se takovýmto organizacím dostalo více peněz od soukromých donorů, kteří by si darované peníze mohli odečíst ze své daňové povinnosti státu. Daleko spíše bych financoval je než např. formou tzv. „zdravotního pojištění“ velmi nákladnou léčbu onemocnění způsobená nezdravou stravou, alkoholem či kouřením.

          • Otevíráte oči i těm posledním naivkům, co snad ještě věří v EU.
           Nenávist je vaším hlavním motorem, nenávist a arogance.
           Hitlerův Mein Kampf nevyvolává tolik emocí proto, že by v něm bylo obsaženo něco fantasticky zlého a objevného.
           Mein Kampf popisuje vás, je to jen nepříjemné zrcadlo vás samých!

          • Díky za odpověď, Ondřeji. Ani v nejmenším jste mne nezklamal.

 10. Nezávidím soudu tu pavučinu, kterou se bude muset probrat, ani zvažování, co je trestné a co ne. Ale považuju za správné, že kauza Čapí hnízdo k soudu půjde.

  • Journalisten watch….hmm, to zní v překladu podobně jako Völkischer Beobachter, co? Takže bděte dál:-)

  • Místo aby jim občané poděkovali, ještě se jim smějí.
   Jak to asi tak mají úředníci udělat, no?
   5000 Eur pokuty…..
   To Němčour už pocítí, když se bude stavět na zadní.
   Barevná verbež těžko, ti to ze sociálních dávek platit nemusí!

   • S parciky ted budou mit, pochopitelne, honicku. V Dessau to po serii znasilneni chteli take vyresit zavrenim, ale rozhodli se pro „zvysenou policejni prezenci“. A jelikoz jsou vyzvy beznych policistu ignorovany, nasadili i zasahovy oddil s vozidlem:
    http://www.mz-web.de/dessau-rosslau/nach-mehreren-straftaten-polizei-erhoeht-praesenz-in-der-innenstadt-28223384
    Z toho plyne ponauceni, ze kdyz v Nemecku budes shanet policajta, musis do mestskeho parku, mista odpocinku a oddechu. A ze jako cizinec nemusis nemecke policajty poslouchat a kdyz to prezenes, vyresi to zakazem pohybu osob po ulici, na ktrere se prave nachazis.

    • Problém samozřejmě není v nějaké kriminalitě barevných.
     Kdyby si Němčouři pořád nestěžovali, žádné potíže by nebyly.
     Ale to ne, nějakou ženskou někdo znásilní- a už volá policii.
     Nějakého vořecha někdo zmlátí, a koho obtěžuje?
     Policii.
     Nějaká bába je okradena, a volá policii, což je obzvlášť skandální, protože jí bylo už 89 a na co tedy potřebuje ty věci?
     Migranti jsou mladí a chudí, potřebují to víc jak ona.
     Němci by to v pohodě zvládli, především ti, co je ještě nikdo neokradl, nezmlátil a neznásilnil, jen kdyby si ti škarohlídové pořád nestěžovali!!!

     • jasně, škarohlídové, – teď, po třiceti letech nějakého Němce usvědčili ze znásilnění a vraždy tehdy osmnáctileté dívky, dostal doživotí. Němčouři jsou přísní..

 11. Trestný čin. Advokát Tomáš Sokol vnáší nový rozměr do případu Andreje Babiše

  „Pan hejtman, jak to říká, viní policii z toho, že neporušovala zákon. Návod by musel předcházet činu, v tomhle případě je čin a pak kritika, která říká, neměli jste to dělat, měli jste počkat ještě dva měsíce. To je striktně právní záležitost, když to má policista tak říkajíc v balíku, není jiné cesty než sdělit trestní stíhání. Jiná věc je vhodná realizace v řádu čtrnácti dnů, pokud je podezřelý na dovolené v zahraničí nebo v nemocnici, tak se tomu policisté přizpůsobí. Nepůjdou mu sdělovat obvinění do nemocnice. Ale to jsou ryzí detaily. Ještě snad kdyby se policista dobral závěru tři dny před skončením volební kampaně, dalo by se říci, že mohl ty tři dny klidně počkat. Ale když jde o dva a půl měsíce, absolutně není o čem diskutovat. Na druhou stranu, kdyby vyšetřovatel čekal, kromě toho, že by porušil zákon, dovedete si představit ty spekulace, které by nastaly, kdyby se to nějakým způsobem dostalo na veřejnost? Tak by všichni podezírali policii z toho, že čeká, jak dopadnou volby, a podle toho, kdo bude u moci, zahájí nebo nezahájí trestní stíhání nebo s tím budou kšeftovat, hodí to pod koberec, ale za nějaké výhody. I z tohoto politického hlediska to není možné. I proto je ten zákon zcela kategorický. Prostě když je všechno splněno, je tady důvodné podezření, musí se zahájit trestní stíhání, padni komu padni, padni kdy padni.“

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Trestny-cin-Advokat-Tomas-Sokol-vnasi-novy-rozmer-do-pripadu-Andreje-Babise-500882

 12. a pak že jen muslimové vraždí pro svoji víru. Za chvíli bude v Rusku nejnebezpečnějším povoláním nikoli voják, ale umělec:-)

  https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/448159-rus-zautocil-na-kino-autem-plnym-horlaviny-a-plynovych-lahvi.html

  poté, co byl zavřen divadelní a filmový režisér Kirill Serebrennikov (jako obvykle za zpronevěru:-) se Rusko stává zemí podobnou té předchozí, která se k velké lítosti páně Putina rozpadla a má to za větší geopolitickou katastrofu, větší než třeba holocaust Arménů nebo izraelsko-palestinský konflikt

  • Jééé, Novinky….komoušký server, snad tomu nevěříte?
   Pokud nemáte odkaz na serioznější médium, tak si tohle strčte za klobouk!

     • asi nechápete obsah sdělení, že Putinova exekutiva toho člověka nechala zatknout, takže oznámení této události směrem na západ, asi nebude financovat.:-)

        • Děláte si kozy?
         Tohle je proputinovské médium, financované přímo z Moskvy!
         Tohle na mě nezkoušejte, bolševiku!

         • Nelzete lháři ohovsky nemazany, asi jako s vaším Mein Kampf do to bude „trochu“ jinak.

          Rádio Svobodná Evropa / Rádio Svoboda ( RFE / RL ) je vládou Spojených států – financovaná vysílací organizace, která poskytuje zprávy, informace a analýzy do zemí východní Evropy, střední Asie a na Střední východ , kde je politická situace, že „svobodny tok informací je buď zakázán vládními orgány nebo není plně rozvinutý.“

          http://www.hoover.org/library-archives/collections/radio-free-europeradio-liberty-records

          • Vy asi nevíte, že Svobodnou Evropu mají pod kontrolou ruští hackeři,placení a cvičení Kremlem, co?
           Čtete vůbec nějaká seriozní média?

          • Před chvílí jste tvrdil, že ji platí a provozuje Putin. Takže Putin „hackuje“ svoje vlastni rádio?

          • No dyť, Putin to všechno platí.
           Už vám splasklo, co?
           Myslíte si, že jsem blbej a skočím vám na vaší proputinovskou propagandu, co?
           Já vím ale móc dobře, kam až sahají Putinovy prsty!

          • Proč platí Putin média informujici o jeho vlastních zločinech?

      • Serebrennikov byl jako podezřelý z neprůhledného financování divadla zadržen, a bylo mu moskevským soudem nasazeno domácí vězení – do 19.října 2017.
       Šílený Putin sám dohlédl na to, aby mu zakázali hodiny jógy a setkávání s lámou, a vycházky mu dovolil jenom večer od 18 do 20hodin. Pes jeden.
       Jak musí trpět ta umělecká duše, když je nucena dokazovat kadžou drobnou útratu…
       Ta jediná země na světě, která se o takové halíře zajímá, je fakt nebezpečná. Máte recht, Ondro , bojujte
       :-):-)

       • No, hlavně že se Serebrennikov snažil hodit všechno na svou účetní. Přitom prašule, které obdržel za konkrétním účelem, byly rozeslány na vícero účtů – ovšem všechny na jeho jméno.
        A – samozřejmě – u nás to bylo zprvu komentováno ve stylu: „Chudáček Serebrennikov. Jak si ho ten zlý Putin podal za jeho tvorbu! Fuj! Fuj!“.

        • Vůbec se nedivím. Svobodný umělecký svět, ale sáhněte mu na dotace…:-)
         Našla jsem si hezké povídání. Nějaký pan Burian, ředitel velkého festivalu Divadlo tvrdí, že „Serebrennikov je…natolik úspěšný, že se nepotřebuje podvodně přiživovat na ruském divadle. To ho neživí, živí ho zahraniční hostování,“ a tam vidíte, že pan Burian má na svůj festival rozpočet 12,7 milionu, a z toho 11,5 milionů jsou dotace, a z těch dotací se platí hostování všech účastníků…tak je jasné, proč ten křik, čeho se to všichni obávají :
         http://www.tyden.cz/rubriky/kultura/divadlo/festival-divadlo-protestuje-proti-zadrzeni-ruskeho-rezisera_444154.html
         Pokud pamatuju, jednoho času se taky o Karlových Varech a Bartoškovi něco spekulovalo, ale tuším že tady to skončilo výměnou ministra kultury, ne? 🙂

 13. Tohle stojí za přečtení.
  https://blisty.cz/art/87961.html
  „Roznětkou násilností se stal útok rohingyjských militantů na policejní stanici, kde útočníci usmrtili devět policistů.“
  Nóó, to je toho, tak v Barmě existují nějaké islámské milice a ti útočí na policejní stanice a vraždí policajty.
  Běžná kulturní odlišnost.
  A ikona demokracie a lidských práv,Aun Schan Su Ťij , nositelka Nobelovy ceny za mír, to chce nějak řešit.
  To si dovolila dost.
  Bomby na Barmu!!!
  Humálně je zbombardujte, co se do nich vejde!
  A Aun Schan Su Ťij do Haagu!

  • Tech mrtvych byla dle abc stovka, napadeno bylo na 25 policejnich stanic.:
   http://www.abc.net.au/news/2017-08-28/rohingya-militant-group-warns-of-war-against-myanmar/8850406
   A dale pisi, ze dokud vladla junta, panoval smir, ale s nastupem demokraticke vlady zacalo Rohingyum vadit, ze statni organy „obtezovaly Rohingyjske vesnice“. Po utocich mistnich milic nasledoval exodus budhistu ze statu Rakhine, obyvaneho Rohingyji a vlada se odhodlala k protiakci.

   Jinak ona disidentkou byla nejdrive modlou kavarny vcetne Culika, ted je zas modlou islamobijcu. Asi jak se to hodi, podle potreby.

   • A krome toho Francouzi zazivaji rozcarovani ze sve „volby rozumem“ a Macaron se ve verejnem mineni propadl za prislusne obdobi 3 mesicu nejvice ze vsech francouzskych prezidentu…i Hollande na tom byl lepe :o).
    Gratulujeme Frantikum k racionalni volbe a ke zrodu noveho prislovi „Blbej jak francouzskej volic“.

    • Pak že jsou Češi idioti.
     Zlatý voči.
     Čech, když volí (vyjma nečechů, tedy sluníčkových kurev) tak může být překvapen leda příjemně, protože už dopředu očekává nějakou sviňárnu.
     Francouzi očekávali zázrak.
     To ale místo k volebním urnám měli jet raději do Lurd!

    • „Blbej jak francouzskej volic“… no, to je taky právě zajímavé,
     já jsem sledovala to 1.kolo fr.voleb, tedy i ten předvolební čas,
     no a chytla jsem tehdy link na článek v Politicu, kde úplně normálně psali o tom, že ve Francii běží jakási akce, něco jako „když nechceš volit, přenechej svůj hlas tomu, kdo chce“.
     Týkalo se to lidí, kteří se o politiku vůbec nezajímají, a tak prý např. jakási fr.doktorandtka prý předá-la svůj hlas nějakému syrskému imigrantovi, který je v zemi už několik let, ovšem nemá občanství, a tedy volit nemůže. A chce volit Macrona.
     Mě to tenkrát úplně rozhodilo, no přece jak se něco takového vůbec může v demokratickém právním státě dít, a taky že o tom Politico navíc píše tak, jako by se nechumelilo, zkrátka jako by to bylo normálka.
     Ale musím zas říct, že těch pár komentářů pod tím článkem bylo kritických. Nevím, ze kterých zemí ti komentující byli, psali anglicky, ale jejich reakce byly podobné, ve smyslu- to už neplatí ve Francii žádné zákony, ani ty volební??
     A já jsem z toho byla rozhozená jednak proto, že jsem tomu nemohla uvěřit, a taky proč by právě nějaký syrský imigrant chtěl volit zrovna Macrona? Co ho k tomu mohlo vést? Ten mohl volit toho super-levicového, který zvítězil v St. Denis atd, Melenchon tuším to byl.

     No nic, teď si říkám, že ono to bylo spíš asi jen takové přiblblé novinářské předvolební šmé, jen aby to vyhrál ten „správný“, zkrátka aby se Macronovi dodal i mezinárodně punc jakéhosi „všeobecně volitelného kandidáta“- holt prezident pro bohaté, chudé, rodilé i imigranty, takový chlapec tzv. pro všechny. A tak teď ho mají.

     • Já, jak jsem to tam tehdy sledoval,tak mě ten Macron nepřišel ničím zajímavý.
      Tady psali, že je to mainstreamová nastrčená figura, no, tak jsem si říkal, že nastrčit takovou nulu by nebyl dobrý nápad.
      Kdo by ho volil?
      Jaké cílové skupiny?
      A vida, vyhrál….kdyby mi někdo řekl, že volby byly zfalšované, nedivil bych se, ale neznám francouzké reálie, takže to nekomentuji.
      Ale sleduji to o to pozorněji tady.
      Na Zemana nastoupily zatím dvě nuly.
      Trapně bombastický hazardní hráč Horáček, jeho hlavní zbraní má asi být ta bombastičnost, nebo co, nedovedu si ho představit v žádné politické debatě, je totálně blbej, minimálně politicky.
      A nevýznamný a necharismatický pan nikdo, Drahoš, typický panák, jehož hlavní zbraní jsou tituly a souvislost s akademií věd, ovšem v politické debatě si ho představit také neumím.
      Míla Zemanů to udělal moc chytře, že se nebude účastnit předvolebních debat, protože ti dva nemohou mluvit o ničem jiném, jak o něm, což půjde bez něj poněkud kostrbatě.
      Tak si říkám, že kdyby měl vyhrát Drahoš, byl by to takový Macron, i když ne úplně, protože Zeman je starý a nemocný, a to může dost lidí odradit.
      Ale stejně, když by byl nýmand zvolen lidem, bylo by to na pováženou.
      Pokud by tedy byla nějaká solidní volební účast, samozřejmě.
      Já třeba bych k volbám 2 kola nešel, kdyby tam postoupili Horáček a Drahoš.

       • Tím nechci říct že si každý z kandidátů to označení „nula“ zaslouží. Tím „přenulováno“ mám na mysli to že zájem o prezidentské křeslo je podstatně větší. Kupodivu se píše a hovoří jen o nulách.

        • Kupodivu…
         Horáček si to platí a Drahoš je faboritem Němčourů.
         Víc za tím nebude.

      • Očekávám, že v pravý čas se dostaví prezidentská choroba, aby Zeman neprohrál s nějakým Nulou.
       Nula typu Drahoš na Hradě? Úleva.
       Zbývá jen otázka, co bude dělat Ovčáček. Nezaloží pro něj Valenta Parlamentní televizi?

        • Moje averze k Zemanovi má dávné kořeny. Ze začátku jsem ho měla za baviče, který to zkouší v politice. Ale pak přišlo pár afér, které ho odhalily jako lháře a jako mstivého člověka, který nikdy neuzná chybu. Říká vám ještě něco slovo Bamberg?
         A ta jeho samolibost….
         Fakt mi přišlo jako výhra pro českou politiku, že setrvával na Vysočině.
         Jeho kandidatura a postup do druhého kola mě vyděsily. Byla bych volila všechny jeho protikandidáty až na Bobošíkovou. Věděla jsem, že se nezměnil a že jeho prezidentování bude utrpení, ale skutečnost předčila moje očekávání v míře větší než velké.
         Okamžiky, kdy mohu souhlasit s jeho názorem, se ztrácejí v omáčce lží a polopravd a v moři odporu, který vyvolává svými promyšlenými urážkami. Od prezidenta, kterého bych si mohla vážit, očekávám mimo jiné jistou porci obyčejné lidské slušnosti, velkorysosti a schopnosti konsenzu. U Zemana nenacházím ani špetku.

          • S Evropou to nemá co dělat. Ostatně Zeman vždycky jevil loajalitu k jejím institucím. Do jaké míry byl upřímný, odhadněte sám.
           A s tou nenávistí to přeháníte, australopithéku.
           Spíš jde o nechuť. A o přání, aby Česko reprezentoval někdo méně ostudný.

      • já bych to spíš řekla tak, že byl Macron mainstreamem podporovaný,
       jinak je to kůň bankéřů a velkokapoušů, no a v celé kampani, a i právě předtím se choval velice vychytrale. A když mu šla média tak na ruku, tak..
       Já vlastně tu volbu ve Francii doteď jaksi nechápu, ale co už. Možná to ani jinak dopadnout nemohlo..
       A jak se to všechno v té Evropě šine, třeba v té Francii a hlavně v Německu.. i to nás ovlivňuje, má to svůj dopad.. a volby v ČR? Teda před prez. volbami budou ještě volby parlamentní, to navíc, takže kdo ví, jak se to všechno předtím-potom ještě různě vyvine či zašmodrchá právě ,

       a něco k těm kandidátům prezidentským, – Horáček si myslím zas tak moc neškrtne, spíš budou lidi volit Drahoše, než Horáčka. To samozřejmě nevím, jen tipuju, no a Drahoš.. jak to říct.. slovo, které mě u něj napadá, je slovo neonormalizační.
       To když nechci napsat slovo normalizační.
       Nesedí mi jeho výroky,
       a taky se mu to vzájemně popírá, ač pro někoho to jistě líbivé, třeba tady
       https://www.novinky.cz/domaci/442298-drahos-o-zavaznych-vecech-jako-je-clenstvi-v-eu-by-se-nemelo-hlasovat-v-referendu.html

       a nesedí mi ani to, že podepsal tu petici vědců, (ta taky nesedla),
       jinak ale, za jiných okolností, v jiné.., míním v nějaké poklidné době.. nevím v které, to by třeba byl nejlepší kandidát- je to jistě slušný člověk a určitě dobrý vědec. V dnešní, tak nějak přelomové době.. no nevím.
       Detaily se možná nerad zaobírá, nebo si je nezjišťuje, zato má všeobecně pěkně hlasatelné výroky. Pro jistou část voličů tedy určitě. Anebo lže? Na to máme už jistě zas jiné. Nebo se zkrátka chce zalíbit části voličů, těm tzv. elitám, ba i evropským elitám. Tedy ten do dnešní evropské politiky určitě pasuje ohromně.

       A Zeman, tak s tím mám zas jaksi.. třeba jeho roli otce zakladatele soc.demokracie jsem mu nikdy neuvěřila, pro mě byl spíš takový „společník“ Klause, co jeden v plitice-ekonomicky začal, to druhý dotáhl, byť na to šli oba z jiných ideologických východisek jakoby. V tomto je zcela systémový, zcela v souladu s kapitalismem, a proto vlastně ani nechápu, jak ho můžou levicoví voliči tak prožívat.
       Shoduju se s ním nejvíc v názoru na imigrační politiku. Tedy u něho je to jeho skoro konzistentní názor, dá se říct, on byl už dlouho předtím takový až skoro antimuslimský, což možná bylo dáno tím, že je- byl spíš silně proizraelský.

       No ale nebudu to už rozebírat, to jen tak, třeba jindy na to přijde řeč.
       Ještě jak jsem zahlídla tu fotku jen, Zeman vypadá dost přepadle, má takové až nemocné či unavené oči, hodně zhubl, všiml sis?
       No a rozhodně se nechci ohledně Zemana přít, to je taková ztracená věc jaksi.. jeden nedá dopustit na Havla, druhý na Klause a třetí zas na Zemana, ev.společně různě promíchaně, a pak zas jejich odpůrci naopka jim vmetou kdeco, ba cokoli, a až do trapnosti.. Mně tyhle bojehrátky o politiky už nic neříkají, je to takový ztracený čas.

       • Stane se co se stát musí, opozicnesmluvni bardi jsou už pase, dnes doba žádá poněkud kultivovanější a hlavně poněkud intelektuálnejsi osobu aby zvládla prelomovou dobu managovat. Energetickou transformaci na electricitu z OZE a průmysl 4.0. Bude nová doba, po době ingotove a křemíkové přichází doba bateriová:-)

       • Všiml jsem si Míšo, ale mohou se vybírat pouze vhodné fotky, nebo dokonce retušovat.
        Zeman je nějaký, jistě není dokonalý.
        Ale v současné situaci je jediný, koho lze volit.
        Ti ostatní, zatím s šancemi, jsou od něj 3 levely níž, jak zkušenostmi, (tam je to 10 levelů) tak intelektem.
        A jistě, je prokapitalistický, nebo jak to nazvat, ale já jak si tak všímám těch, co chtějí kapitalismus bourat, tak jsou ve výsledku daleko horší, jak celý kapitalimus, a horší by byly i jejich světy.
        Kapitalismus přinese války, chamtivost, drancování, bohatství i chudobu.
        Ale dává lidem svým způsobem pokoj, pokud tedy nemají zrovna tu smůlu, že něco mají, co by se hodilo těm bohatším.
        Jenže takových je vlastně málo, a milionkrát víc je těch, co nic nemají, a drobky z kapouškého stolu padají na ten jejich, a jsou to drobky čím dál větší.
        Dneska si už kde jaký dělník, i když se nemá kdovíjak, žije jak před 200 lety nižší šlechta.
        Přístupem k vodě,(teplé i studené), teplu, rekreaci, jídlu a pití.
        Antikapitalisté mají především nenávist, kterou kapitalismus, a to zdůrazňuji, v principu nemá, kapitalismu je lhostejné, zda je někdo Petr či Pavel, hlavně že ho lze nějak využít.
        Nenávist je podle mě to nejhorší, co může člověk vyprodukovat.
        Že nenávist bují i ve mě, je jen důsledek, sám bych se k ní nikdy nepropracoval.
        A to jsem teprve v začátcích, ale tímhle tempem, kdo ví, kam se dopracuji za rok, dva.
        Také bych si položil otázku, proč chce být někdo prezidentem.
        To není funkce vegetativní, jako třeba poslanec, který se nemusí v parlamentu vůbec ukázat a dokonce ani nemusí hlasovat, nemusí si číst předlohy, prostě nic.
        Prezident něco dělat musí, nelze se tomu vyhnout.
        A nemá moc takovou, aby mohl řídit, může pouze lavírovat.
        Tedy kdo a proč chce být prezident?
        Chápu, že chce být prezident politik, je to vrchol politické kariery, ale politik má zkušenosti, kontakty, prostě politickou praxi.
        Ale nějaký vexlák?
        Nebo akademik?
        O jiných ani nemluvím….leda snad Kubera je politik, co má nějaké v vize, i když zrovna on má u sebe těch verbežáků nejvíc.
        Ti kandidáti mohou a musí být loutky, přesně jak píšeš, normalizační nuly, co jim jen někdo řekne, co mají říkat a kde mají stát.
        A oni především musí být dost hloupí na to, aby to poslechli, a zároveň dostatečně ješitní, aby jim samotné pojmenování „prezident“ stačilo ke štěstí!

        • Tady je asi treba rici, ze „jsme prohrali“. Zeman i kdyz svuj post obhaji (a pokud bude kandidovat, pak urcite), tak dle meho nedokonci mandat a politiky se pak zcela zmocni NGO, LGTB, Euro a smerovani k Nemecku (tvrdemu jadru EU). A zacne priprava na valku s Ruskem, nebot, jak rekla Albrightova, „je nespravedlive, aby Rusove meli takove zdroje sami pro sebe“. To je logika kapitalismu, ten musi stale rust a rozsirovat trhy. Takze to vidim na variantu B, osobni pripravu na neonormalizaci.
         Ctvrt stoleti jsme si uzivali, ted se opet pritahnou srouby, tak to v dejinach chodi.

         • Proti vizi akčního otrapy, co má nutkání vynášet na veřejnost své soudy o čemkoli a zneužít každou příležitost k odvetě za pomyslné křivdy, spáchané proti jeho osobě, stavím vizi prezidenta – reprezentanta, který bude na první místo klást důstojnost svého úřadu a země.
          Jestli taková vize vzbuzuje představy, zosobněné příspěvkem (10:10), pak to svědčí o nepříliš dobrém duševním zdraví dotyčného diskutéra.

          • Ano, obavami o dusevni zdravi to zacina a internaci konci…s podobnym vyvojem jsem pocital mnohem drive a jsem mile prekvapem, ze k nemu dojde az ve veku, kdy rozum je mocnejsi hormonu (jinak by to mohlo dopadnout spatne).

          • Když už jsme u té internace, nesouvisí s ní tvé občasné výpadky v účasti na tomto diskusním fóru?

          • Kupte si fotku nějakého hodně fešného herce a nalepte jí na bránu pražského hradu.
           A máte prezidenta, po jakém toužíte!

         • Chlape, kde to žijete? Jaké nerosty, jaká nafta, ta břečka KTEROU DNESKA UŽ SKORO NIKDO NECHCE a které je VŠUDE DOST?…:-)

          Měli bychom se připravit na novou migrační vlnu, daleko nebezpečnějších vetřelců než jsou lidé co utíkají zachránit svůj život před odvlečením do Asadových mučíren, kde by i „Andělé bolesti“ z vyšetřoven Gestapa zvraceli hrůzou, a to vetřelců z Ruska zdivočelých hrozbou hladomorů poté, co kompletně země zkrachuje díky tomu, že naftu bude moc prodávat leda tak do zapalovačů pro kuřáky:-). 90% vyspělého světa skončí do 10 let s tankováním nafty do aut, 70% celkové spotřeby tvoří osobní automobily, a to z 80% z vyspělých zemí západní Evropy resp. OECD. Co se stane se všemi těmi lidmi od Nazarbajevů, Karimovů a Putinů, samozřejmě.

          Najednou ztratí to jediné, co ve své zemi měli, a kdy tito diktátoři dokázali ještě (i když bídnou žebračenkou) podplácet své obyvatele a udržovat je tak při životě a v letargii a ne aktivizovat aby svrhli své diktátory a snažili se o nastolení takového politického systému, který lidem dává nejen bohatství a vynikající hmotné zabezpečení, ale hlavně funkční a spravedlivý stát, kde je přirozená lidská solidarita, inkluze i s těmi (co by nás podle pana prezidenta mohli brzdit a proto bude „kriplíkům“ mezi svými za zdmi zvláštních škol a ústavů lépe), sociální péči a hlavně mechanismus společenské participace na PEROZDĚLOVÁNÍ vytvoženého bohatství, A to tak že je tam vysoce progresivní daň směrem k bohatým, kterou když navrhuje u nás ČSSD národovci, fašisté i postkomunisté najednou ječí jako Klaus a Mach že je to útok na úspěšné a pracovité a najednou se tu zase šermuje výrazy ala hlavní ideolog ODS Macek z raných 90th, o netáhlech, nemakačenkách a že ti pracovití si své peníze zaslouží a žádní parazité na ně mají nárok.

          Politická scéna dostává klasické západní liberální rysy – sociální demokracie a křesťanští demokraté hájí stejné hodnoty, jen s akcentem na jiné detaily a proti nim stojí spojené řady rudo.hnědých exremistů,razící nenávist třídní, etnickou a náboženskou (ačkoli oni žádní křesťané nejsou, to jsou právě lidé typu Merkel či Gauck pocházeli z rodin anebo byli přímo byli protestantskými pastory a vyznávali křesťanské náboženský smíření a deetatizaci náboženství na úroveň individuální intimní duchovní potřeby.

          Nejhorší je spojení státu a náboženství – to je bi-totalita a vzájemná legitimizace jednoho či druhého diktátora, nejvyššího preláta (v dnešní době hlavně pravoslavné fanatiky) se státním souručenstvím jako v době Musolliniho, kdy přímý nominant fašistů Kardinál Ratti, který sledoval fašismus s tak nadšeným zájmem, byl zvolen papežem Piem XI. Dnes tuto situaci kopíruje spojení Putina a Krilla kteří vytvořili v Rusku novou nábožensko-kulturní policii a zavírají umělce, režiséry a ředitele divadel za symboliku „napadající kulturní tradice Ruska“….

          Situace už narostla tak daleko, že teroristé chtějí vyhodit do povětří kino které má uvést politicky závadný film. Putinisté tak dosáhli úrovně islamistů v případě vyslovené fatwy na Salmana Rushieho.

          • Ten Assad má ale dlouhé prsty!
           Do Afgánistánu, Iráku, Eritrei,Nigerie, Maroka,Somálska,Bangladéše,Pákistánu…atd..ani nemyslet.
           Ano, z těchto zemí je 80% migrantů, kteří utákají v hrůze před Assadem.
           To je darebák teda, to vám povím!!!
           Skvělý text!
           Jen…
           Jen se mi zdá poněkud dětské přesvědčení, že ropa je to samé co nafta, a že se používá, dokonce ze 70%, na provoz automobilů.
           To jako fakt?
           Já blbec si myslel, že ropa já naprostým základem 70% veškerého průmyslu, petrochemickým počínaje, skrze plasty, léky, oděvy, a mezinárodní dopravou všemi dopravními prostředky konče.
           A dokonce jsem si myslel, že pohon osobních aut je relativně zanedbatelný, až druhořadý, co se využití ropy týká.

          • To je v poho, vittto. Ondřej jen předvádí jak je mimo mísu a v tomhle příspěvku skoro každou větou. Na něj už fakt nemá smysl reagovat. Píše jen proto aby nasíral a kvůli tomu je ochoten napsat cokoli – i kdyby se měl prezentovat jako ten největší debil.

          • no jestli si Kamile myslíte, že v OSN jsou debilové, tak aniž bych se chtěl snižovat na vaši úroveň IV. cenové skupiny lidového hodokvasu, tak jen empirickým srovnáním ve smyslu vašich skutečných lidských, vzdělanostních a hlavně vojensko-analytických schopností naproti mezinárodním specialistům OSN – mohu tvrdit, že z hlediska matematického počtu pravděpodobnosti „debilem“ právě a jen VY. Může vás snad jen utěšit, že „debilem“ českým:-)

           https://www.reuters.com/article/us-mideast-crisis-syria-warcrimes/syrian-government-forces-used-chemical-weapons-more-than-two-dozen-times-u-n-idUSKCN1BH18W

           Tady je tvrzeno, že režim Asada cíleně používal chemické zbraně po donu 6 let( (tak dlouho trvala celá druhá světová válka!), to si nedovolili jiní skutečně „velcí“ diktátoři kdykoli předtím, a to ani za asistence Ruska, které už překročilo svoji podporou Asadovi veškeré meze možných mezinárodních sankcí (ovšem tady kvůli zcela zjevné nechuti na ráznější řešení proti Putinovi slabošským prezidentem Obamou). Nikdy dříve, ať to byly války na Blízkém východu, Afghánistán nebo „jen“ ruská podpora diktátorských režimů v Africe (klasika, ať to byl „africký Hitler“ Mengistu nebo Siad Biarre podporovaný jako soudruh SSSR ) nikdy se nesnížili porušovat Ženevské konvence přijaté po první světové válce, kde byly poprvé použity průmyslově vyráběné chemické zbraně proti živé síle. To je to samé jako když jsme u Miloševičových hord v Bosně opět začali nalézat relikvie holocaustu, masové hroby a koncentrační tábory, do té doby si těchto metod v konvenčních občanských válkách nedovolil NIKDO užít. Až s nástupem Putina a do té doby silné Srbské armády, která byla hegemonem na Balkáne a drtila všechny ostatní. Jenže se přepočítali, po masakrech ve Srebrenici a kdy se dal na pochod cca 450.tis lidí (20ti milionová Sýrie vygenerovala 1.2 milionu, takže v Kosovu, které má necelé 2 miliony, se jednalo o skutečný EXODUS 25% všech obyvatel celého státu).

           Zdroj: The Balkan Transitional Justice

           Připomínám že SSSR bylo jednohlasně vyloučeno za pouhé jednoroční napadení Finska a to v daleko menším perimetru fronty než jaký je v Sýrii. Takže na co čekáme dnes?

           Takže zpráva od Reuters je v angličtině, ale už ji převzaly i naše novinky, takže jako český „nedebil“ ovšem značně jazykově OMEZENÝ na okruh zpráv které dokáže zprostředkovat českému publiku etnikum, jehož jazykem mluví asi 0,16% lidí planety, pak jestli neumíte konzumovat jiné než naše české zdroje, tak s touto jazykovou výbavou jste t právě VY|, kdo je poněkud „debilizován“ či aspoň není „IN“ ani „up to date“. Z toho i vyplývá, že jistě dispozice k tomu být v tomto ohledu „debilem“ jsou mezi námi dvěma, dosti nerovnoměrně rozloženy:-)

           český titulek z Novinek.cz zní „OSN obvinila syrský režim, že během války použil 27krát chemické zbraně“.

           Jistě jsou to samí „debilové“, Kamile. Myslím, že na pozici těch, které za „debily“ označujete VY, a ve srovnání s VÁMI, pak jste to rozhodně VY, kdo vykazujete daleko větší symptomy „snížené schopnosti orientovat se v zahraniční politice“, už jen pro vaše zjevné náchylnosti podléhat PROKÁZANÝM HOAXŮM.

           Nicméně naproti tomu i přes to vám „debilitu“ nikdo slušný na jisté úrovni společenského vychování, rozhodně předhazovat nebude. Jako člověk nestojíte za nic víc, než za pohrdlivý úsměv někoho, kdo i když potká primitivního burana používající jako argument TOLIKO vulgarity – pak ona zdrženlivost je jediný společensky konvenční způsob vlastní obrany proti tomuto lidsky ubohému snížení se na úroveň těch lidí, kteří nedokáží překročit své sociální ghetto, jako výraz zcela bezmocného odporu proti lidem intelektuálně silnějším než jste vy sám, tak tímto způsobem z toho vašeho sociálního chlívku, intelektuální salone Madame de Staël prostě neuděláte.

          • oprava…Připomínám že SSSR bylo jednohlasně vyloučeno ze Společnosti národů za pouhé jednoroční (spíše půlroční) napadení Finska a to v daleko menším perimetru fronty než jaký je v Sýrii. a s daleko menším počtem obětí Takže na co čekáme dnes?

          • Tolik zbytečných slov. Kde na to berete čas, Ondřeji? 🙂

          • Ohledně využití ropy a tedy závislosti na jejím SEKTOROVÉM využití je statiistika taková jakou jsem uvedl Vitto. Takže nemáte opravdu ani tušení, kolik ropy se spotřebuje na výrobu plastů a propálí v autech, je mi líto.

           Sektorová závislost na ropě
           Odvětvová závislost na ropě se vztahuje k poměru spotřeby ropy v konkrétním odvětví k celkové spotřebě paliva v tomto odvětví. Závislost na ropě pro dopravu a rybolov je nejvyšší ze všech odvětví, i když v roce 2015 se mírně snížila ve srovnání s rokem 1990 (viz tabulka 4).

           Použití ropných produktů
           Výroba elektřiny z fosilních paliv, zejména z ropných produktů, se pomalu snižuje. Mnohé ze stávajících ropných elektráren jsou uchovávány pouze jako součást rezervního rezervního výkonu, přičemž využívají převážně topný olej a plyn / motorovou naftu. V roce 2015 představoval vstup ropy do transformačního sektoru pro výrobu elektřiny méně než čtvrtinu množství použitých v roce 1990.

           V posledních pěti letech celková energetická spotřeba ropných produktů klesla pod úroveň 90. let. Konečná spotřeba energie jednotlivých ropných produktů je uvedena na obrázku 3. Plynové / vznětové motorové oleje, benzínové a kerosenové tryskové palivo (vyjmenované v pořadí podle významu) jsou zdaleka třemi nejdůležitějšími produkty v průběhu celého 25letého období, ačkoli demonstruje různé vývojové fáze.

           Zdroj: Euirostat

          • Tedy já bych nezačal, Ondřeji, ale ropa se nepoužívá jen jako palivo.
           Je to průmyslové médium, ze kterého se vyrábí v podstatě všechno, na co se podíváte kolem sebe, vč. té klávesnice, do které ty exkrementy cvakáte.
           Dokonce i váš anální robertek a koule do huby s tím řemením, budou zřejmě dílem z ropy.
           Vaše boty,vaše oděvy (vůbec ty erotické, latexové) ….doufám že nechcete syntetická vlákna nahrazovat zvířecími kůžemi, civilizovaní lidé přece zvířata na kožky dávno nepěstují, ale odívají se do ropy.
           Doslova všechno, čeho se dotkene, má souvislost s ropou.
           Jenže vy jste jak německý ministr, či žák I.stupně ČESKÉHO školství, (v západním školství tohle neřeší, jsou rádi, že naučí své inkluzivní žáky číst a psát) ti také věří, že když zakáží auta na naftu, nebudou potřebovat ropu.
           Jakákoliv ekologie není bez ropy možná.
           Nechci ani domyslet, jak velké množství ropy „sežere“ jeden ten ekologický větrák, než ho vytěží ze země jako rudu, tu roztaví, zušlechtí kovy (atd..atd..) a pak nám dává energii čistější jak padlý sníh!
           I když tedy….provozní kapaliny také nějaké mít bude, a podle mě to nebude nijak málo…

          • Kam ten se dostane, co Kamile?
           Ten má z toho Assada obscesi, a též z ropy, z práce, z Putina, z Ruska….
           Ne, ten člověk buď není zdráv, nebo je jeho intelektuální výkon ovlivněn nějakým opravdu silným dryákem.
           Být naživu Freud, ten by si tedy smlsnul.
           Myslím, že by rozhodně napsal o jednu tlustou bichli navíc.
           Jmenovala by se nějak „Duševní pohnutí v šestinedělí u nemužů a nežen při vynechání měsíčního cyklu“.
           Protože tohle….to je fakt materiálek, ze kterého by se i zkušený psychiatr mohl dočista pomátnout. (v kontextu s dnešní západní realitou)

          • nebudu se z Vaší Prolhanou primitivností hádat, to všechno, co si myslite, že se dělá z ropy je ve skutečnosti více méně zanedbatelnou menšinovou produkcí, smiřte se s tím, že ropu lze daleko lépe nahradit právě při druhotném využití v průmyslu než kdekoli jinde. Viz moje údaje níže. Takže opravdu výroba vámi vyjmenovaných erotických pomůcek přenesená do Ruska nezamezí hladomorům v Rusku nebo ve Venezuele, ale až se přestanou vyrábět auta se spalovacími motory.

           Rus/ekonomický migrant – pak bude nebezpečí zcela reálné, protože nevěřím, že by Rusové chtěli sami dobrovolně přijmout ekonomický holocaust jen proto, že jejich vůdce se nenaučil ve škole pro mladé diverzanty nic o síle ekonomické dominance a co k technologické a spotřební dominanci jako fenoménu EKONOMICKÉ NADVLÁDY mající leckdy rysy vojenské okupace, co k tomu vede a že „nas bólše“ už neplatí aby se dal porazit inteligentnější soupeř, který nemá nerostné zdroje a tak velkou zemi, ale má něco daleko silnějšího – technologickou schopnost inovací a svobodný trh a vysokou životní úroveň osobního hmotného blahobytu a tím je živena i schopnost se díky svému bohatství účinněji bránit početně silnějšímu hromotlukovi s nižším IQ ale většímu svaly….A jsme zpět u té vaší blbosti, myslet si, že v dnešním světě je úspěšnější „100kg korba“ s IQ bachařské mlátičky III.náprávně-výchovné skupiny nad subtilním intelektuálem s doktorátem z Harvardu z ekonomických věd a IT technologií. Abych to přirovnal k tomu, co vám pořád nedokázali ve škole vysvětlit a co si substuujete jako atribut síly. Síly max. tak dobré v soutěži s nevýkonným strojem I. generace, která se dlouho vyhrávat nedá..

          • Čeho bych si měl všimnout především, Ondřeji?
           Těch zlých Rusů, nebo toho 100 kg primitiva (intelektál z Harvardu a IT technik se pohybuje v nižší váhové kategorii, jak se zdá, i když mě je to divné, že by intelekt byl závislý na tělesné hmotnosti), nebo snad té ropy, kterou váš robertek neviděl, páč používáte výrobek v BIO kvalitě?

       • „Zeman vypadá dost přepadle, má takové až nemocné či unavené oči, hodně zhubl“
        Vsiml…jeho fotku jsem uz dlouho nevidel a ty oci mne prekvapily. Jsou navic i zapadle, okolo vykonturovane kosti. Podobnou zmenu prodelal pred smrti Havel, ze skritka se stal zniceho nic dedecek- vechytek. Netusim, co Zemana v uradu jeste drzi, ale mozna nebude ani jeho rozhodnuti v nem setrvavat. To je jako Kissinger, jako by jim chybely kadry a tak musi stari bardi pretahovat.

   • Možná nebudu tak daleko od pravdy když prohlásím, že si sluníčka mohli smočit své ruce po ramena do krve nevinných.
    Vyprovokovali muslimy k akci, a nyní jsou v očekávání mezinárodní intervence.
    Jenže….nad muslimy už se dneska zase tolik nepláče, čo bolo, to bolo!
    Nebo to cvakli bohaté islámské země, co se jako bude dít.
    Nic, Barma asi nemá naftu, nebo co….

    • Barma má ropu, zemní plyn, cín, zinek, nikl, wolfram, olovo.. a opium. Ale také, od roku 2011, začala svou dříve znárodněnou ekonomiku „reformovat“, takže byly zrušeny mezinárodní sankce a zvyšují se zahraniční investice. K bombardování tedy není důvod. 🙂

     • Důvod by se našel, ale právě pro něj se taky bombardovat nebude – jde o čínské plány – přes Barmu jde totiž nejkratší napojení ropovodů a plynovodů z Číny do Bengálského zálivu :
      https://alexey43.livejournal.com/2964171.html
      Pro barmskou ekonomiku to je určitě dobrá zakázka, poplatky za transfer a tak. K tomu je ale určitě důležité zaručit bezpečnost území kolem stavby. No a zrovna v této chvíli si někdo poblíž vzpomene na svou etnicitu a náboženství…Taky bych asi reagovala tvrději než jindy.
      Protože zkušeností z posledních let je mnoho.
      Vzpomeňte barevné revoluce. Ty se přežily. Boj proti korupci je jakýsi vlažný, bez nasazení života. Zdá se že se muselo vsadit na etnicitu a náboženství. Nebude se bombardovat, není peněz. Jenom rejpat se bude, aby tekla krev, a nikdo neměl čas na život a práci…to úplně stačí. Jen tolik aby atmosféra dospěla k výměně prezidenta, vlády.
      Nemá to ta malá zemička lehké.

 14. Petr Hájek na Prptiproudu:
  Na americké ambasádě v Praze se totiž děje cosi značně podivného.

  V její obrovské rozsáhlé zahradě, zabírající i část vrchu Petřín, se usilovně staví zeď. Tedy ona tam již jedna pochopitelně byla – a docela mohutná, takže stačila od poslední války až podnes. Už nestačí. Ve vnitřním prostoru velvyslanectví se nyní staví ve vzdálenosti několika metrů od té dosavadní další: mohutný čtyřmetrový plot.
  Faktem je, že zadní vjezd do areálu ambasády nyní posílí ještě další mohutná brána. Už je skoro hotová. Pěkně navazuje na slavnou zeď vedlejšího německého velvyslanectví, přes kterou lezli Enderáci.
  Copak asi soudruzi Američané a Němci očekávají? Na co se připravují? Nemluvě o tom, že v hloubi rozsáhlého zahradního komplexu cosi mohutného dál kutají. Zlí jazykové z Malé strany tvrdí, že tam rozšiřují protiatomový kryt. Že by to souviselo s tím rekvírováním letišť pro generální štáb?

 15. S prisunem „obohacujici“ vlny uprchliku a najezdniku,
  narusta i odpor obyvatelstva. Ne vsichni se stahnou do chovani mrtveho brouka, jen malo je v CR tech kteri souzni s kanclerkou Nemecka ze Islam patri do Nemecka (a take do Evropy) protoze v Nemecku jsou 4 milliony muslimu ( prevazne z Turecka),dalsi milliony ve Francii a priliv pokracuje.
  Zakon akce – reakce, proto v dusledku zhorsujici se situace pribyva tech co se ozyvaji a ti pak dostavaji stale vetsi podporu od lidi kteri se jeste neodvazili.

  Text naštvaného Čecha Víta Pokorného válcuje internet! Co v něm je?
  21 000 sdílení: Žaluji Evropu, žaluji Francii!
  Zdroj: http://www.extra.cz/21-000-sdileni-zaluji-evropu-zaluji-francii-text-nastvaneho-cecha-vita-pokorneho-valcuje-internet-co-v-nem-je

  PS
  Ze vyssi plot kolem US ambasady? Podobne jako vyssi plot na hranici s Mexikem ma jiste svuj ucel.
  Kdyz se pred lety strhl pokrik kolem „rasistickeho“ plotu v Matecni ulici (Usti nad Labem) kriceli ti kteri bydleli bezpecne bez problemu bez hluku a v pohode.
  Kam se to svet az dopracoval a ci zasluhou, ze i ploty se deli na spravne a spatne 😦

  • To bude vzájemný. 😀 Já už mám zase po krk „Krvavý Madly“, která za hlasitého halekání hesel o ochraně „lických práv“ nadšeně podporuje každý humanitárně bomdardovací export US „demokracie“ bez ohledu na to, co si o tom myslí oběti její dobročinnosti.

 16. Co si myslí o EU ostatní Evropané a proč si v zásadě VŠICHNI OSTATNÍ MYSLÍ TOTÉŽ? Proč zrovna my, země, která je oproti průměru EU spíše pozadu a zaostává .- myslíme spíše opak než většina zemí EU, přičemž je právě v našem zájmu, pokud chceme dosáhnout německých platů, a švédského sociálního systému, finské školské inkluze nebo norských nejmenších rozdílů v zastoupenosti žen v špičkových funkcích a minimálního rozdílu v platech v porovnání s muži (v intelektuálských profesích jako jsou lékaři, učitelé nebo soudci berou ženy více než muži, protože jsou vzdělanější a mají delší praxi v oboru kde mají genderovou početní převahu), abychom chtěli rychle přijmout integrovaná pravidla pro ekonomickou a sociální součinnost s ostatními (zatím stále o dost vyspělejšími zeměmi?)

  Němci pohlížejí nesmírně optimisticky na budoucnost své země. Zdá se, že politický střed je v Německu daleko silnější než v mnoha jiných zemích EU. 59 procent Němců je s vývojem ve své zemi spokojeno a 63 procent Němců je spokojeno se stavem německé demokracie.

  Nejnespokojenější ze zkoumaných šesti zemí EU jsou Italové. Jen 13 procent Italů zastává názor, že jejich země jde správným směrem. Ve Francii si to nyní myslí 36 procent občanů, po zvolení Emmanuela Macrona jejich počet výrazně vzrostl.

  Nespokojenci v celé Evropské unii jsou většinou pravičáci. V Německu se považuje za pravičáky 7 procent obyvatelstva a z nich je 63 procent nespokojeno se stavem demokracie v zemi a 65 procent je nespokojeno se stavem demokracie v EU.

  Zdroj Bertelsmann Stifttung

  • Teď je otázka, jestli toho dosáhnout chceme, či jestli je dosažení pozitivní nebo negativní.
   Vysoké platy by asi chtěl každý, ale má to meze, za které se ne každý je ochoten vydat.
   Nájemný zabiják si také vydělá-ale rozhodně jich není nadbytek.
   Moc nerozumím tomu, proč by měl kohokoliv v EU zajímat náš názor na ní.
   To je naše věc.
   Jestli jsou s EU spokojeni jinde, je to zase jejich věc.
   Co je na tom k nepochopení?
   Někdo je třeba vegetarián, a já vegetarián nejsem.
   Co je mi do jeho stravování, a co jemu do mého?
   Ty rovné příležitosti žen….
   No…
   Nezdálo se mi, že by ženské policistky nějak extra zvládali zlobivé migranty ve Švédsku.
   Ono..kdyby vás mlátila parta negrů, koho byste si přál v policejním autě, které by přijelo?
   2 ženské, nebo 2 100kg muže?
   A kdybyste měl dítě, kde byste ho viděl raději?
   Ve třídě, kde jsou samí bílí, nebo ve třídě, kde jsou dva těžce duševně postižení a 3 cigoši s LMP a zároveň poruchami chování?
   Ono se to hezky káže, když to nemáme, co?

   • Jestli si myslíte, že sebeobranu zvládne apriorně lépe někdo jen proto, že váží 100kg, tak se podívejte třeba na nějaký film s Bruce Leem:-) A nalistujte si někde, co to je Krav Maga a podívejte se na videa kde cvičí ženy, co dokážou…

    Inkluze je základem západní školské etiky a snahy o integraci do společnosti VŠECH. JEJICH ŠKOLSTVÍ VYKAZUJE V PODOBĚ INKLUZE 100x lepší výsledky než to naše, separované, které nám vyčítá a dává nás za to k soudu EVROPSKÁ KOMISE, protože vytváříme diskriminaci pro jednu skupinu obyvatel resp. jedno etnikum, které na západě nemá jako celek vůbec špatné sociální návyky včetně výsledků jejich dětí ve škole – TOTO je v EU nepřípustné stejně jako rasismus, sexismus,nebo homofobie.

    • Mr. Fake News, jestli schopnosti sebeobrany posuzujete podle filmové tvorby, 😀 pak doufejte, že nic takového nikdy nebudete potřebovat a že se vždy najde nějaký idiotský patriot a rasista, který bude ochoten při vaší obraně riskovat vlastní zdraví, život (a svobodu). Protože si troufám zavěštit, že dokonce i policista, který by při vaší ochraně na příslušníky vámi preferovaných menšin a etnik použil něco tak krajně nepřívětivého, jako je Krav Maga, by byl přímo vámi okamžitě obviněn z nepřípustného rasisticky motivovaného násilí. :mrgreen:

     Politická korektnost není obyčejná slušnost, ale ideologie, prakticky již přerůstající v náboženství.

     • „Politická korektnost nerozlišuje pravdu a lež, ale vyžaduje správný názor…
      Jazyk ztrácí význam coby nositel informací a prostředek komunikace, protože přestává popisovat realitu. Neumožňuje zprostředkovávat některé názory přijatelně. Stává se ideologickým nástrojem ke konstrukci paralelní skutečnosti.“

      Popis a výstupy pana Duhana rozhodně stojí za přečtení. Škoda že jde jen o jeden z mnoha rozumných hlasů jimž není velká část společnosti ochotna naslouchat.

     • přečtěte si o tom něco víc, ať bohapustě nelžete….

      O etice nebyla řeč, jen o tom, že ten kdo je prostě „tlusťoch“ (nebo korba, ale spíše když vezme statistiku 100kg mužů jsou spíše tlusťoši než korby:-) by měl být v boji lepší než ten kdo je víc štíhlý a má zkrátka menší tělesnou hmotnost ….Nakonec ve válce a v boji na život a na smrt se nějaká etika v boji prostě nebere. Nakonec nikdo netvrdí, že musím použít ony kruté techniky, které slouží doslova k paralýze protivníka

      Kdepak filmy – ale fyzika v praxi….právě zde…

      Nikitczuk’s arm back as she punches me from the side. At the same time, I have to use the base of my other palm to push her back with a sharp shove to the chest.
      I watch Nikitczuk demonstrate. At 160cm (5ft 2in) and just 50kg (7stone 8lb), she’s like a pocket rocket in action.

      http://metro.co.uk/2013/10/28/krav-maga-why-women-are-taking-on-the-brutal-israeli-army-self-defence-technique-4161580/

      • Než začnete vyřvávat svá oblíbená hesla o lžích, aspoň byste se mohl obtěžovat přečíst si (a pochopit!!) svoje vlastní odkazy. A mimochodem, filmy s Brucem Lee jste coby argument vytáhl vy. 😀

    • Ondřeji, ta námitka ohledně absolventek bojových umění v řadách policie zní sice na první pohled rozumě (proto reaguji), ale neobstojí pokud vemete v úvahu realitu ve které žijeme. Je nesouměřitelně pravděpodobnější že z toho auta vystoupí dvě dívčiny které se nezmohou na nic jiného než na výzvu k ukončení incidentu a požádání o OP, než to že z něj vyskočí dvě špičkové absolventky Krav Maga a rychlou demonstrací svých schopností okamžitě získají potřebnou autoritu. Nevím jak v jiných zemích ale u nás je to prostě tak.

     Podobně je tomu i stran inkluze. U nás se vyplulo na vodu s děravou lodí a snaha o alespoň zalepení těch děr je mizivá, takřka nepozorovatelná. Jinak by totiž nemohlo docházet k tomu že škola je sice povinna přijmout a integrovat do tříd děti vyžadující speciální přístup, avšak od obce na zaplacení potřebného personálu k zajištění toho přístupu, nedostane odpovídající množství financí ani na platy těchto lidí, natož pak na další výdaje související s pořízením výukových pomůcek atp. Což je problém téměř všech státních škol (jak jsou na tom soukromé nevím) a pokud se s ním některá nepotýká tak jen proto že v ní po praktické stránce (kvůli absenci uchazečů) inkluze de facto neprobíhá.

     Tedy bych vám jen připomenul, že byste se měl ze svých nadoblačných teoretických výšin snést zpět dolů na zem. Což platí nejen pro tyto dvě (policistky a inkluze) záležitosti.

     • to není ale vina myšlenky inkluze coby konceptu, ale financování a organizačně-technického zajištění. Němec by řekl, „Die typische Tschechische Schweinerei“ já bych byl o něco smířlivější, protože inkluze se na plno rozjela se snad nejlepší osobou zastávající post ministra školství, jakou kdy Česká republika měla a to paní ministryní Valachovou. Budu věřit, že se potřebné finance najdou a vše půjde dobře. Je hloupé že tento bezesporu jeden ze zásadních opatřeních na poli rovnosti a pocitu že tato země se nechová macešsky ke slabým a postiženým (jako se naopak chovaly národovecko-militaristické režimy tendující k fašismu) a že tedy prosazení této zásadní hodnoty spravedlivé, rovné společnosti nedokázala ČSSD lépe politicky prodat, protože zásluha RŮSTU není žádná zásluha pana ministra financí t.č. obviněného z konfliktu zájmů s následkem možné ZLODĚJNY, ale je zásluhou naší ukotvenosti v EU a KONZUMNĚ-VÝROBNÍHO APETITU NĚMECKA /který měl už pod náporem uprchlíků ekonomicky zkrachovat, ale opak je pravdou – Německo bohatne..) nicméně že tu nemáme vzdělanostní apartheid na základě nějakého hendikepu a tak citlivé duše jako jsou ty dětské od začátky připravovat a přesvědčovat, že záleží jen na silných a nadprůměrně nadaných, že se toto podařilo Česku zavést považuji za zásluhu 1000x větší než je zlepšený daňový výběr díky zamezení kradení na odvodech daní živnostníků díky do té doby nekontrolovatelnosti jejich zdanitelných příjmů díky neexistenci EET.

      • Ne, to by Němec nikdy neřekl.
       U něj jsou si všichni lidé rovni.
       Navíc problém není ani tak v penězích, ale v samotné myšlence inkluze.
       Peníze jen neumožňují tuto neskutečnou ubohost prakticky realizovat, což může být dejme tomu i záměr.
       Speciální školství, aplikované do praxe v Československu, je naprosto ojedinělý a naprosto dokonalý projekt pro žáky s poruchami, který nemá na světě obdoby.
       Řeší plně potřeby slabších, nebo postižených žáků, a umožňuje jim se plně začlenit do společnosti, na rozdíl od škol inkluzivních, kdy absolvent sice ví, jak vypadá pohlavní orgán ženy i muže vč. soulože už v 9 letech, ale v těchto letech umí počítat do 200 a malou násobilku.
       Ty jejich školy jsou jen potěmkinovou vesnicí……

      • Multikulturní kultivovaný liberálně inkludovaný Němec že by řekl takovou ošklivou, téměř až nacistickou větu, jako okopírovanou od Adolfka Hitlerů a Pepíčka Goebelsů? To kecáte. Nebo snad ne? 😀 😀 😀

    • Já vím, jaká je úroveň západních škol.
     Tam bude mít výsledky i orangutan.
     Nemohou naše školství dohonit ani za 100 let, pokud…
     Pokud ho nezničí.
     A to se jim zatím do určité míry daří!

 17. Také jsem sledovala část jednání PS a vittto, Váš nápad nezapadl. Zaorálek to zopakoval, prý se to ANO hodí ted před volbami 😀 . Takže je jasné, že ANO ovládá i ministerstvo vnitra prostřednictvím Chovance. 😀 .
  Jinak je to přehlídka převážně debilů, Zaorálek, tedy podle mého, má nakročeno k vítězství v této kategorii. Němcová měla jen několik technických, Kalouska jsem neslyšela, jo a Stanjura taky myslím že jen technická, takže Zaorálek má dobře nakročeno.
  Z projevů ostatních mě jen zaujal jeden od poslance ANO, který řekl, že ze všech 9 bodů (nebo podmínek) pro udělaní dotace, které také vyjmenoval, ČP splnilo všechny, což ostatně bylo i potvrzeno kontrolami za Ratha, Bendla i Kalouska.
  Kdybych nebyla rozhodnuta koho volit, tak to fakt po této grotesce hodím Babišovi. Bez ohledu na to, že je to oligarcha a jasně moje zájmy se neshodují s jeho 😀 .

  • No, u Milana Chovance se, vzhledem k jeho koruhvičkovatosti a zájmu na vlastní kariéře, nedá předem vyloučit vůbec nic. Dokonce ani spojenectví s ANO šéfe.. Záleží jen na tom, zda by mu někdo od Babišů jen tak, bez ověření nebo nějaké páky, uvěřil třeba i jenom dnešní datum. 😀
   Jo, a už jste slyšela ten „vtip“, že pokud by Babiše s Faltýnkem zvolili i do nové sněmovny, budou hrdinní policajti, pokud nedosáhnou do voleb pravomocného rozsudku, muset o jejich vydání žádat znovu? Kam se na to hrabou The Keystone Cops… 😀

   • On to není vtip a ani „vtip“. Vyplývá to z judikatury Nejvyššího soudu. Existuje totiž precedens z rokuv 1996.

    • Jistě. A policajti nebo dozírající státní zástupce o té judikatuře samozřejmě nevědí. 🙂

     • Samozřejmě vědí, když se to v médiích objevilo okamžitě po podání žádosti o vydání. Má ta jejich povědomost nějaký význam?

      • Nechcete tím, doufám, naznačit, že se to dočetli až v novinách? 😯
       Jinak to má, mimo jiné, ten význam, že celou kampaň bude možno udržovat při mediálním životě mnohem déle, než kdyby žádali jen jednou. To je ale zajisté jen náhoda.

   • I tahle okolnost svědčí o politicky zmanipulovaném postupu policie, viz další okolnosti v mém komentu dole.

  • Který nápad, vůbec se nedá poznat, na co je to reakce.
   Jinak ovšem sledovat to jednání je určitý masochismus, a vyžaduje pevných nervů.
   Mě úplně stačí rádiožumpál, když jedu autem a poslouchám tam nějaké rozhovory tak 5 minut.
   Nějak včera tam jakýsi specialista na ústavu, (nebo co to bylo) vyprávěl, jak je pro občany nevýhodná přímá volba prezidenta a jak výhodná volba parlamentní.
   Dle specialisty přímá volba znemožňuje, aby byl prezident zvolen většinou občanů, Zemana volilo totiž asi jen 35% (nějak tak) oprávněných voličů, tedy menšina.
   Jak by se situace vylepšila volbou parlamentní, když tam je volební účast velice podobná, je mi záhadou, ale pak jsem vystoupil a šel něco dělat, takže mi to „rozhřešení“ buď uniklo, nebo to specialista nechal na samotném uvážení posluchačů, aby mu dali za pravdu!

   • No nápad, že si to tak Babiš zařídil před volbami svoje odvolání přece 😉 .

    • Promiňte vydání k trestnímu stíhání mělo být. Jinak jsem mluvila s kolegyní, co volila ANO již minule, bude volit opět ANO a asi 5 známých o tom vážně uvažuje. ČSSD je úplně blbá.

 18. Věnoval jsem tři hodiny svého vzácného času na sledování debaty. Taktika ANO byla celkem jasná: díky přítomnosti TV kamer pohovořit co nejvíce o OKD. Nakydat na Bohušovu hlavu a na ČSSD co nejvíce hnoje. Jak vy nám, tak my vám. Že to s celou kauzou smrdí na nejvyšší míru potvrdilo to, že má být obviněno celkem 11 dalších lidí, že Babiš a Faltýnek nejsou hlavními sprostými podezřelými, to je někdo z těch dalších, policie neukázala nic ze čtyř z celkem osmnácti šanonů, ve kterých je věc dokumentována, ani v žádosti o vydání ty důvody z těch čtyř šanonů neuvedla. A protože ještě nevyslechla Babišovu manželku ani jeho děti, které mají být také obviněny, je jasné, že věc nemá ani zdaleka ještě uzavřenu a tedy i žádost o vydání je vzhledem k tomuto faktu předčasná, resp. načasovaná úmyslně těsně před volby. Všimněte si, že zákeřně jednající lidé jsou většinou odpudivý i svým zjevem, což platí jak pro Chovance, tak i pro advokáta Sokola, který tu věc rozžvaňoval v Parlamentních listech a bránil policii s tí, že když došla k nějakému závěru, tak musí konat bez ohledu na okolnosti. Jak mohla policie dojít k nějakému závěru, když ještě nevyslechla všechny podezřelé?

  Jinak Babiš je rétor se zápornou kvalitou, kdyby držel zobák, udělal by líp.

  • A neříkal jsem to?
   Jeho devízou je držení huby.
   Jak jí otevře, je s ním zle-nedobře.
   On sází na neprofilování.
   Čím víc mluví, tím víc se ale chtě-nechtě otevírá.
   Já to neviděl, tohle mám z jeho jiných vystoupení.

 19. Výsledok je teraz taký,že Babiš sa už nebude môcť v žiadnom prípade stať predsedom vlády ČR (keď sa nemýlim)aj keby hnutie ANO zvíťazilo rozdielom,ktorý by to umožnil.Lebo v čase keď sa bude kreovať nová vláda,bude s najväčšou pravdepodobnosťou ešte stále trestne stíhanou osobou,ktorá čaká na súd.To bolo účelom celej tej frašky ktorú niekto takto účelovo načasoval.
  Babiša nemám rád.Príčinou je nie len to,že zasral celé Slovensko svojou repkou a slnečnicou,že k nám dovliekol f.Monsanto, ale aj to,že keď už u nás musí byť ten kapitalizmus,tak by sa mal správať vo využívaní svojho bohatstva tak alebo podobne ako ako to svojho času robil napr.Baťa:
  https://zurnal.pravda.sk/reportaz/clanok/440741-zborili-fabriku-znicili-stroje-a-predsa-batov-kolos-zije/
  K jeho kladom ale patrí to,že svoje firmy má na rozdiel od iných českých firiem registrované v ČR a nie niekde v daňových rajoch kam odvádza dane mnoho iných českých firiem.Babiš odvádza do štátneho rozpočtu v daniach značnú sumu peňazí a nemusel by.Veď ani nieje Čech alebo Moravan.
  Nevadí mi,že bol odstavený.Vadí mi unfér spôsob akým bol odstavený.

  • „Nevadí mi,že bol odstavený.Vadí mi unfér spôsob akým bol odstavený.“
   Vidite, jak silny je a kam az dosahne hegemonicky diskurz i na takovem rodinnem foru, jake je tohle Tarasovo?
   Ani tady se nemuzete obcansky vyjadrit, ze tohle je za hranici, ale musite pridat omluvnou dousku „nejde mi o Babise“. Jinak budete v podezreni, ze jste Babisuv (kriminalnikuv) agent, skudce demokratickych principu mlade republiky.
   Ona s tim ma totiz ceska demokracie uz zkusenosti, pokud si vzpominate: Stejnym zpusobem zlikvidovali Sladka, aby mohl byt zvolen Havel (ale Sladka samozrejme nemam rad a do basy ho dostaly po pravu demokraticke procesy, jak jinak :o).
   I domaci pan Tarasovic se tu musi stokrat omlouvat, ze mu nejde o Babise, jinak by byl za totalitaristu.
   A co madame Albrightova? „Myslime si, ze ta statisice mrtvych irackych deti staly zato!“ Nakonec vzdy vyhraje nejaky vyssi princip, o kterem se ale nesmi moc mluvit.
   Demokracii poslapali za Sladka, pak za Ratha (Klaus daval amnestii z duvodu prilisne delky vysterovani kriminalniku, v pripade zastupitele (!) Ratha se kauza po roce (!) vazby tahne uz 5 let…nejde mi o Ratha, korektne dodavam). Ted to odnesl Babis (nevdi mi, ze to Babis odnesl, korektne dodavam).
   Ale ne, upokojte se, nemame tu tridni zakonnost, to je proste jen souhra nahod- dobre promazany stroj demokracie zkratka nezna pardon, ani v pripade vysokych uredniku. Kalousek sice zabil par lidi se svymi padaky bez tendru, TV Nova slibila porady o zviratkach a pak je nahradila reklamami, Bakalovi prodali pod cenou a pak mu ujely ze smlouvy nejake ty byty…no ale to je riziko demokracie, ze ne na vsechno staci…vite, demokracie neni totalita…anebo znate nejaky lepsi system vlady, chcete snad prez drzku? :o)

   • Tady se taky někdo nedokázal „občansky“ vyjádřit.
    „Já vlastně nejsem ani tak proti demokracii, jenom mě štve, jak ji všichni pošlapávají!“
    Huh, té licoměrnosti….
    Nebylo by poctivější přiznat barvu a vyjevit, že trocha vlády síly a pořádku by na tu přežitou veteš stačilo a bylo by líp?

   • embečko:
    Nevadí mi,že bol odstavený.Vadí mi unfér spôsob akým bol odstavený.
    Naozaj mi Babiš chýbať nebude,obzvlášť preto,že nežijem v ČR.Ale spôsob akým bol zlikvidovaný,je hnus a paralela s M.Sládkom je zjavná.
    a k tomu druhému príspevku…
    Já vlastne nejsem ani tak proti demokracii……
    Tak..huh..som proti tomu čo sa dnes z mne neznámych dôvodov nazýva „demokraciou“ a huh…štve ma chrapúnstvo akým sa nie len v prípade Babiša likvidujú v tejto tzv.demokracii nepohodlní názoroví oponenti. Huh ..

   • Ano Saxi, neni nad stare zlate nedavne sametove casy kdy politika byla delana za oponou, politici slouzili kde komu jen ne lidu ktery je zvolil a vse bylo spravne demokraticke!

    Napred Berlusconi v Italii ted i Babis v CR dospeli k nazoru pro zprostredovane kdyz je mozno rovnou a ejhle je to spatne.
    Jako na TRHu kde mezi vyrobcem a spotrebitelem musi byt “ middle man “ tak i v politice leta fungujici system zprostredkovatelu vsech prani shora si v CR dovolil nabourat nejaky Babis. ktery patrne dospel k nazoru proc platit zprostredkovani kdyz by mohl rovnou sam.
    V cem je zakopany pes ze primo je to nedemokraticke, zatimco pres „politicke dealery“ je to spravne ?
    I v USA to tak maji nastavene a jak to dobre funguje !
    Jak krasne tam poslouchaji prani zbrojaru, pharmaceutickeho prumyslu, producenty geneticky vylepsenych potravin a FSECH ostatnich lobistu kteri se svym vlivem vubec netaji, ovsem s pravidlem ze prevod jejich prani do vykonne moci je ponechan „demokraticky“ zvolenym zastupcum, kteri pak „demokraticky“ slouzi ne tem kdo je zvolil, ale tem kdo je nejvice plati.
    Nejak se mi nechce verit ze se nenasel zadny sikovny Sobotka ci jiny v politickem rybniku dlouholety demokraturnik, ktery by nechapavemu Babisovi srozumitelne rekl a jeste srozumitelneji jej vyzval ke staremu poradku a navratu za oponu.
    Neco tu nehraje!
    Jedine co hraje jsou politici kteri opet neumi jinak nez hrat s volicem spinavou hru 😦

    Saxi omlouvat se a rikat ze nejsem pro Babise?
    Sakra po FSECH moznych i nemoznych pokusech a a politickych piruetach tolika politiku
    proc nedat chanci Babisovi aby predvedl co umi a jak to povede na rozdil od seznamu stran a premieru kteri dovedli CR do posice protektoratu na vychod od zdraveho jadra Evropy?
    Dost bylo pokusu, od ted opet jen vyzkousene 2 nejlepsi varianty z minulosti, bud to co predvedli ODS boys v koalici a nebo soc.dem v koalici ?
    Spravne Saxi…
    uz zadne komentare typu.. „ne ze bych se chtel zastavat toho ci onoho, ale“
    uz zadne ale, jen drzt hubu a krok a poradne makat !
    Pak jiste ze stolu zdraveho jadra neco spadne i pro vas 🙂

    Amen

    • Nejak mi v tvem prispevku chybi, na ci strane vlastne stojis, soudruhu. Nejses ty nahodou tenhlecten demokrat?

     • Demo krat kazdym coulem 🙂
      Na ci strane stojim ?
      Mohu na strane noveho kostete ?
      Co kdyby lepe metlo ? 🙂
      …ale i kdyz nestranny divak muze rici ze Babis byl zatim nejuspesnejsi ministr financi,
      je tu neco co nove koste zpochybnuje.
      Pokladnicky ktere prosadil prinesly nekolik (malo) milliard, ale mnohonasobne vice milliard ktere odtekaji z CR o ty se nejen nepokusil, ale podle informaci ktere mam a jsou mozna chybne,(IMHO) se dokonce ani nezminil. Fuj ka mu !
      Tim jsem tam kde kruh zacina a to u Jezisova biblickeho
      “ podle ovoce poznate je“
      aneb ze = kapri si nikdy svuj rybnik nevypusti!

      PS
      Je tu samozrejme reseni ktere se nabizi hned za hranicemi kdyz uz Emericky vzor nepresvedcil ovcana.
      Vyrok mutti ktera jak tu Fagan pripomina vypustila ze svych politickych ust vetu:
      (kancléřka prohlásila v debatě s opozičním vůdce M. Schultzem – že Německo je zemí, kde se lidem žije nejlépe na světě)
      Jak komu 😦
      Ona jiste 🙂
      Take to svym multiculturne rozzarenym usmevem na stovkach seficek ktera obihaji na internetu sama potvrzuje:-(
      Vraci me to vzpomenout na prihodu z dob komunismu kdyz police vysetrovala kdo na WC napsal Merkelovsky pravdivou informaci tehdejsi doby.
      „Zijeme lepe a radostneji“
      rodina Zapotockych

      • Ano, zijeme nejlepe, jen nikdo nesmi vedet jak…k dukazu kvality slouzi predevsim ekonomicke makroukazatele…pokud se ovsem podivame detailneji, pak…:
       http://casopisargument.cz/2017/09/07/jak-se-dari-zamestnancum-v-nemecku/
       Ovsem uz i na Argumentu maji bobky: „Články zveřejněné v sekci Přečetli jsme nemusejí vyjadřovat názor redakce.“

       Zajimalo by mne tedy, jake tedy stanovisko redakce Argumentu k problematice zastava. Mozna zadne (pro jistotu, ci lepe demokraticky: z nedostatku casu). Ale mozna i opatrne…ano, ale…navdavskem meli vyvazene poznamenat, ze vysi nemecke zivotni urovne nezpochybnuji a ze polemika je soucasti demokratickeho diskurzu (zvlaste je- li vedena prostrednitvim tretiho media, zde Tagesschau).

       • zkuste nějaké vámi oblíbené medium redigované AfD či Pegidou….Přeci na názor má každý právo a i na „alternativní“ fakta, poněkud odstřižená od věšinové reality a tou je min. toto, kdo zná Německo lépe než z dálničního odpočivadla Euro Rastpark Eichenzell.

        Myslím, že ti by co umírají v Německu hlady a jistě se i tací najdou, alespoň v mediích co sem občas pastnete – za 11 € by asi tahle masová mánie jistě stále populárnější nebyla…:-) Ovšem jestli se chcete podívat na německé důchodce, jak živoří, podívejte se na Playa del Ingles na Gran Canaria…Možná znáte jen tuniské TOPSeller hotely od Marca Pola ale tam moc Němců není, spíše Čechů a Poláků, a protože to měli levnější (ó jaká hrůza, že s tím Okamura něco udělá, takhle ponižovat český národ) – ještě donedávna létali z Schönefeldu s Air Berlin:)

        • A hele, Němci s nealkoholickým pivem!
         Pěkný snímek, a zároveň důkaz německé nadřazenosti.
         Ti, na rozdíl od Čechů, k zábavě alkohol nepotřebují!!!

       • Jo, 10 Euro za hodinu je hodně jen u nás.
        V Německu se za ty prachy žije bídně.
        Tak tak jim to stačí na nájem v negerském baráku v islámské čtvrti!

  • Včera jsem ve zprávách postřehla zajímavost, prý pokud Babiš a Faltýnek v říjnových volbách poslanecké mandáty obhájí, policie bude muset žádat o jejich vydání znovu, a nová sněmovna bude muset o vydání znovu hlasovat.
   Nevím nakolik je to pravda, ale pokud to tak je, tak si to asi někdo spočítal špatně? ne, to už je prostě jenom zábava, tady se už nic nedá brát vážně )

   • Ano je to pravda a tedy také další, jistě domněnka 😉 , a to, že tohle je čistě účelové, aby se snížily preference ANO. Podle právníků nemůže policie stihnout do voleb vůbec nic jiného, já nevím, nejsem právník. Leda, že by ho vzali do vazby, což tedy zatím se nikdo neodvážil tvrdit na 100 %, ptz je to případ starý již 10 let. Tak uvidíme.

    • Však vazba je tak trochu standardní vyšetřovací metoda a důvodů pro vazbu se najde vždycky několik vagónů – od prostého pokračování v trestné činnosti přes ovlivňování svědků po možnost útěku. A stačí jen soudce s pochopením pro obvyklý postup – na argumenty z žádosti použijeme Ctrl+C a Ctrl+V, velké kulaté razítko a podpis a máme hotovo. Další případ…
     Kromě toho, mělo by to samé bonusy: třeba v base změkne a přizná se 😀 , z vazby bude jen obtížně reagovat na cokoli, co nám „unikne“ do médií.

  • Na novou dimenzi politickokorektní blbosti a preventivní předposranosti narazil vlk v Daily Mail. Vidím tu jistou podobnost se slavným mezinárodním Lidlovským týmem retušérů.

 20. myslím, že bude velmi zajímavé sledovat poslední závěr německé volební kampaně. Čím se liší od té české? Hned několika věcmi, rozdělím je do dvou skupin, ta první bude o hodnotách, ta druhá bude o způsobu projevu. Navíc v Německu platí přísloví „die Ordnung ist das halbe Leben“. A nejen to, i kultura projevu, intelektuálně zaměřený diskurs na podstatu toho, co Německo hledá, jestli jen měřitelný úspěch v podobě ekonomické superiority (kancléřka prohlásila v debatě s opozičním vůdce M. Schultzem – že Německo je zemí, kde se lidem žije nejlépe na světě) anebo takové úrovně sociálních vztahů, o které snili už KOMUNISTÉ, ALE MYSLELI SI ŽE VZÁJEMNOU ÚCTU A SOLIDARITU VE SPOLEČNOSTI VYBUDUJÍ NA NENÁVISTI – NENÁVISTI TŘÍDNÍ. Jak to dopadlo víme. Větší míra individualismu a soutěžení o to „kdo levněji sežene Bony do Tuzexu a kdo sežene dříve nové plísňáky zn. Wrangler – nebyla vidět ani v raných 90th při podnikatelském nadšení a snaze ukázat svůj úspěch

  Takže v Německu je velmi silná symbioza a shoda na základních tematech, které ovšem v Česku nechápou. Proč? Protože mají postkomunistickou hrubou, proletářsky zvulgarizovanou podobu oligarchické společnosti, kde se neusiluje o skutečné bohatství společnosti – tedy o vysokou kulturu projevu, vzdělanost a schopnost pomáhat slabým a znevýhodněným. Ne, tady jde o kus levného žvance (stále ještě z Lidlu?..:-) a pivo, které jsem viděl v obchodě za 5.90kč,

  To je přátele, 22 eurocentů! Za tohle si v Česku oligarchové kupují plebs resp, dělá to STÁT, KDYŽ NA CHLAST NEVYBÍRÁ 200-300% spotřební daně z tak levné ceny jako všude jinde! Tohle má být ta „Hochkultur“, kdy každý se může promiňte mi ten výraz, ale na tohle sedí naprosto příznačně – každý nádeník dělající na ručku a bez odvodů se může za to „VOŽRAT“ a to je přeci fajn a naučíme to i děti. Když jsme ten národ co ctí rodinu (54% rozvodů, ženy samoživitelky nedostávají pravidelně alimenty od otců z 30%, 6% z nich je marně soudně vymáhá už více než 5 let!). Kdyby muslimové se měli čím inspirovat, jak být dostatečně „tvrdej“ na ty blbý ženský, co jim nevoní brát pár korun za posluhu a měly by být ráda „že maj chlapa“ – to je klasický přístup genderového aparheidu, který tady funguje podobně zažraně i když jsme sekulární. pak to v mnoha ohledech vychází nastejno jako u muslimů, kde je náboženská společnost.

  Ale vraťme se k těm hodnotám a prioritám v Německu, na kterých se shodne PŘES 65% Němců

  – ekonomický úspěch by neměl stát na „špinavých technologiích“ a proto je nutný jasný plán přechodu na 80-90% spotřeby energie z OZE
  – Uvolněné pracovní síly díky implementaci průmysl 4.0. mají nahradit větší podíl lidí ve službách s vyšší přidanou hodnotou
  – Platy ve státní sféře mají být vyšší než je průměr v soukromé sféře, lékaři, učitelé a vědci mají mít 3-4 násobek průměrné mzdy (z toho musí naší učitelé a doktoři omdlívat, když při akci doktorů „náš exodus=váš exitus“ při oprávněném právu jít pracovat právě do Německa, když si Češi ze svých daní nehodlají jejich náročnou práci patřičně zaplatit, tak na ně flusali a řvali že jsou to jen stejně povaleči, doktůrci, co berou „pade za povalování se sestrama při nočních“….)
  – multikulturalismus není doktrína, ale přirozený proces globalizace a naše příležitost pomoci těm, kteří utekli před diktátory a vrahouny jako Asad, Kaddáfí, Taliban ad.

  ——-
  Tak a co spojuje strany které tam vlastně vytváří jakousi sociálně liberálně národní frontu, minimálně při spojení stran CDU/CSU, SPD a Zelení? Komunisté, jsou antikapitalistická strana, která ovšem je v případě multikulturalismu a pomoci potřebných na straně koalice – a pak je tu AfD, která ovšem má minimální podporu a to jen opět u postkomunistické proletářské generace zvyklé na Eintopf a Bratwurst za nicnedělání v molochu jako byly jejich „slavné“ automobilky, které kdy např. za 10 let(!) se prodalo 260tis, tis ks typu 311 To dnes buržousti vyrobí za 3 měsíce….:-) Takže nejde o to lidem práci dávat, že….ale pečlivě si ji chránit tím, že to co by se zvládlo ve dvou za den, druhý dělá ve čtyřech týden:-)

  AfD jako strana navazujicí na klasické protofašistické strany v Evropě je většinou lidí odmítána, dokonce se pokusili přitvrdit a vyměnili F.Petry za nové „gauleittery“, kteří zkoušejí omlouvat nacismus a zavděčit se tak bezprizorním lidem, co touží po spojení nacionalismu a klasického Hoeneckerovského socialismu. Mají cca 7% preference.

  Co lidi rozděluje v Německu, je-li vůbec něco takového, ano i když je to dosti nestrukturované a vážné jen pro specifické skupiny lidi

  1) aktivní angažmá v NATO a zvýšení nákladů na zbrojení
  2) samostatné vytvoření sil Evropské armády – bez USA (resp. Trumpa, že jde o šílence o tom žádný spor v Německu není, stejně jako o nebezpečnosti uraženého ega z rozpadu SSSR KGBáka Putina)
  3) jak donutit ostatní, především postkomunistické země k solidaritě s uprchlíky, jestli jasnými ekonomickými sankcemi nebo prostě tím, že přijdou o hlasovací práva v orgánech Rady Evropy anebo se nechají být a „vezmeme“ si to zpátky jinak:-)))

  • Snůška vylhaných či slaboduchých blábolů, kde se dá tématicky v průběhu čtení zachytit, jak je na tom český národ zle kulturně.
   Hlavně ty alimenty….to, že se soudně nedaří vymoci dlužné alimenty má ale důvod, resp. dva.
   Zásadní.
   Otec nepracuje, nebo není v ČR přítomen.
   Jedná se vesměs o cizince, takže když se česká žena spustí s verbeží, tak na to samozřejmě doplatí.
   Následuje zmínka o muslimech, ta nesmí chybět, ale co tam ta zmínka jako znamená, není zjevné.
   No co, hlavně že tam je, článek se tak stává korektní, což zvyšuje jeho mainstreamovou cenu.
   Následuje „nenápadná“ zmínka o německé nadřazenosti (hodnoty až nadhodnoty u Němců), kterou vhodně doplňuje plivnutí na socialismus, lehce zasazené do kontextu s (ultrapravicovou) AfD.
   Aby byl text dokonalý, je pro jistotu plivnuto i na Trumpa a Putina, a to spravedlivě po flusanci.
   Nejzajímavější je ten konec, kde se autor nechal strhnout svým nazirevolučním zápalem, a napsal toto:
   „…jak donutit ostatní, především postkomunistické země k solidaritě s uprchlíky, …“
   Ano, správně, to slovo DONUTIT.
   Autor, od kterého Ondřej kopíruje je rozhodně tupý idiot!

  • „… o které snili už KOMUNISTÉ, ALE MYSLELI SI ŽE VZÁJEMNOU ÚCTU A SOLIDARITU VE SPOLEČNOSTI VYBUDUJÍ NA NENÁVISTI – NENÁVISTI TŘÍDNÍ.“

   A zase jen ta NENÁVIST. „Podle sebe soudím tebe.“, že Ondřeji? Já, na rozdíl od vašeho postoje ke komunistům, věřím tomu, že stejně tak jako mezi komunisty, se i ve vašich liberálních řadách vyskytuje mnoho lidí, přesvědčených o tom že k liberalismu lze dojít pouze evolucí společnosti a nelze ho nikomu vnucovat direktivně.

   Protože tak jako komunismus je pouze pro komunisty – tak i liberalismus je pouze pro liberalisty. Obě společenská uspořádání totiž stojí na osobní odpovědnosti jednotlivce jemuž vlastní zralost nedovolí zneužívat nastavená pravidla pouze ku prospěchu vlastnímu na úkor ostatních členů společenství. Oba systémy jsou takovými lidmi snadno zranitelné a pokud jejich výskyt převýší kritickou mez, začnou se zvrhávat. Komunismus směrem k diktatuře, liberalismus směrem k oligarchii.

   Jenže takové úvahy vy vůbec nejste schopen. Vy, coby liberální „svazák“ se nijak nelišíte od svazáka komunistického, ochotného „nahnat lidi do ráje“ i s použitím biče. „Kdo nejde s námi jde proti nám!“, že Ondřeji? Takový si nezaslouží žádné ohledy ani respekt. Jen opovržení (to ještě v tom mírnějším případě) a co nejrychleji ho uřvat, umlčet, onálepkovat a zatlačit do kouta, odkud si nedovolí ani vystrčit nos.

   Vy mi tu něco vykládejte o budování na nenávisti. Lidi vašeho typu dokážou pokřivit až pohřbít každou dobrou myšlenku a probouzet nenávist i v těch, kteří k ní svým založením mají hodně daleko.

   • Svým způsobem až dojemné.
    Znám tyhle lidi.
    A opravdu to jsou ti opovrhovaní, „nevzdělanci a primitivové.“
    Tyhle lidi politická a genderová korektnost fakt nezajímá.
    Je tam psáno, že vypnou televizi a jdou spát.
    Ani netušíte, jak je to přesné.
    Ani se nevztekají, neodporují.
    Prostě je to nezajímá, není to pro ně důležité!

    • Nepreháňajte vittta!
     Veď títo ľudia nevedia nič o Freudovi,nevedia si prečítať diela antických autorov v origináli,ani len netušia o existencii „Frankfurtskej školy“…prosto ľudský odpad s ktorým sa slušný človek ako faganondrejota nezaoberá.“Chci vám dát najevo svou nadřazenost nad vámi“..napísal mi tento „ubermensch“.
     Sú to len obyčajní,jednoduchí ľudia a ja ďakujem Bohu(Všehomíru,prírode ..ako chcete),že mi doprial prežiť život práve s nimi.

     • Mnojo…
      Pokaždé, když něco takového čtu, přijde mi líto že se, v celé lidské historii, takoví obyčejní lidé, nedokážou takto spojit k účinnému odporu rádoby neobyčejným, nastavujícím pravidla, jež obyčejným komplikují život a mají jediný účel: vytvořit co nejoptimálnější podmínky pro realizaci zájmů oněch „neobyčejných“.

   • A ti chytřejší z amerických liberálů přiznávají, že to se šikanou „bílého heterosexuálního muže“ poněkud přehnali: „Je to pro nás všechny cenné ponaučení. Naše kultura potřebuje více Texasu a méně politické korektnosti.“

 21. Milý pane Tarasi, to tady čtu, včera jsem z masochistické zvědavosti shlédla ten ohňostroj myšlenkowy z parlamentu a tak jsem to, jak je mým úsporným zvykem, celé zrýmovala:
  Chlapi se zbytkovým rytířem v krvi
  pořád se s nějakou sviňárnou mrví
  měli by v potaz brát
  bez emocí
  že je tu denní stát
  ale v noci.

  • Rytíři Babiš a Zaorálek s pytlíky plnými testosteronu do sebe bušili jak zjednaní. Ovšem – abychom nezůstali nic dlužni druhé straně, kropenatky Němcová s Černochovou vystupovaly s myšlenkově bohatými příspěvky, spočívajícími ve výzvách, aby už konečně toto trapné divadlo bylo ukončeno, aby to poslanci zbytečnými faktickými poznámkami nezdržovali. Čímž to vydatně zdržovaly.

 22. Tak tihle dva mají v krvi něco úplně jiného než rytíře. Jsem myslela, že pozastavovat se nad účelovým zneužíváním moci je dobré, ale holt donkichotské. To jsem šila do vás.

 23. Pingback: Ostrov Janiky

Komentáře nejsou povoleny.