Polobozi v uniformách i v civilu

V Plzni se odehrál příběh pro české policisty už pomalu typický: dva vyšší policejní důstojníci v civilu a v civilním Mercedesu (sic!) zablokovali a zastavili auto řidiče, který si je dovolil probliknutím upozornit na jejich agresivní jízdu, kterou si (bez zapnutého majáčku) vynucovali přednost v jízdě, kterou neměli. Vše zachyceno na kamerový záznam.

Policejní kovbojíčkové pak napadli „provinivšího“ se řidiče s pistolí v ruce, oslovovali ho „kundo“, vyrazili mu z ruky telefon. kterým se pokoušel dovolat na policii (směšné, stála mu u dveří auta) a udeřili ho do hlavy, s další sérií nadávek. Kupodivu nebyli postaveni mimo službu, pomáhají a chrání dál, Chovanec to prý bude sledovat. Doufejme, že už z opozičních lavic ve sněmovně.

Na počátku roku se ztratila Michaela, známý to příběh, když na onen svět jí patrně pomohl její příbuzný, který se pak dobrovolně odebral za ní.

Policie případ stále vyšetřuje a „Zatím poslední tipy, které policie dostala, byly od psychotroniků a označovaly místa, kde by Michaela měla být. „Kriminalisté se veškerými podněty zabývají, avšak doposud nic konkrétního tyto nové podněty nepřinesly,“ řekla krajská policejní mluvčí Veronika Hyšplerová.
Obdobných informací dostala policie za více než půlroční pátrání desítky, k nalezení dívky ale nevedla žádná. I přesto policie informace od senzibilů prověřuje. „Ten člověk může být osoba, která k té věci má nějaký vztah, a ten vztah zastře tím, že se představí jako čarodějnice, psychotronik nebo nevím co. A proto nemůžeme podcenit takový poznatek,“ řekl už dříve náměstek krajského policejního ředitele Zbyněk Dvořák.“

Policie nepochybně má statistiky, které udávají úspěšnost tipů od těchto psychicky narušených osob. V kolonce úspěchů se skví překrásná kulatá nula, zcela nepochybně. Jistě si pamatujete, jak těsně po revoluci blbnul v televizi ministr vnitra Sacher a ukazoval na kameru obrázky od senzibilů, které znázorňovaly dům, ve kterém měla být hledaná osoba ukryta. A myslel to vážně, ministr i novináři.

Přesto policie i dnes marní čas a tyto nesmysly prověřuje, neboť udělat si výlet k lesu v pracovní době, zvlášť teď, v houbařské sezóně, jistě není marné. Provětrají se na čerstvém vzduchu, přinesou domů úlovek a nějaký výsledek od nich nemůže nikdo očekávat, pokud ovšem cestou nepřepadnou s pistolí v ruce pokojného občana. Debilové pátrají podle směrnic senzadebilů.

Jak silně obdivují profesionální výkony naší policie, to jsem ventiloval už několikrát, naposledy ZDE. Zhnusení je jediný možný výraz pro tyto city, zvlášť když k tisícům mediálních zpráv o jejich pochybení a mizerné práci, přidám vlastní zkušenosti, které jsou rovněž tragické a stály mě už – coby poškozeného – nemalý peníz.

Řešení tohoto stavu může být pouze revoluční a silové. Zrušit GIBS, která je pouze ulejvárnou pro zasloužilé a nikdy nic nevyřešila. Nahradit ji v každém okrese občanskými komisemi, které budou mít pravomoc vyšetřovat stížnosti občanů na nečinnost a lenost policie, trestné činy policistů pak postoupit republikové komisi, složené z odborníků mimo policii. A přizpůsobit tomu zákonodárství.

Já vám dám, šermovat lidem pistolí před obličejem!

Reklamy
Můžete si uložit odkaz příspěvku mezi své oblíbené záložky.