Pražská kavárna nasadila hrablo

Ještě se pětkrát vyspíme, a bude to tady. Na letošní volby jest se těšiti stejně, jako se těšívají haranti na Ježíška, aby po svátku tom demokratickém se občan cítil jako po opici, po flámu, hledaje nějakou nebližší sklenici s lákem od okurek. Neboť tak to chodí v kotlince, pověstné mlékem a strdím, momentálně však bez másla.

Pokud vše dopadne tak, jak prorokují průzkumy a obává se antibabišovská fronta, bude mít estébácký ušatec skoro třetinu hlasů – a to se budou muset chlapci hodně scuknout, aby ho ve sněmovně přetlačili. Logicky by z toho vznikl zcela nepoživatelný slepenec ČSSD, ODS, TOP09, KDU, a možná by potřebovali i Piráty a Okamuru, aby zachránili demokracii v tomto státě. Tlačenka proti tomuhle vypadá na řezu jako homogenní hmota.

Protibabišovská hysterie nabyla na síle, kterou mají jedině nespoutané živly. Vítězství ANO bude mít pro demokracii prý stejné následky, jako mívá derecho na krajinu. (Derecho, čti derečo, je vichřice, která se od té normální liší svým rozsahem, často až stovky kilometrů. Na rozdíl od tornáda nerotuje, vítr působí přímo, horizontálně, a zůstává po něm měsíční krajina, zcela zničené území.) Alespoň se tak domnívá politická sekce pražské kavárny, reprezentovaná například paní Olgou Sommerovou ZDE

Nepředpokládám, že byste to byli schopni dokoukat, takže udělám zkrácený výtah: s Babišem přijde všechno nejhorší, čeho se lze obávat, režim, který bude konglomerátem bolševické a nacistické diktatury a zavede nás rovnou do pekel; ranního svítání neuzříme již více. Když malovala tento pochmurný obraz příští apokalypsy, pohazovala paní Olga hlavinkou a odstraňovala tím vlásky z čela, jako když kobylka svými žíněmi odhání mouchy, jenom se proces ten odehrával na opačné straně tělesné schránky. Pravda, někdy si žíně odhrnovala rukama, jako hrablem. Takovýto nepřetržitý proces odstraňování vlasů ze zorného pole dává mluvenému projevu stejný aristokratický nádech, jako kdyby paní Olga měla nasazený monokl na zlaté šňůrce.

Není to legrace: jestliže mediální hvězda pražské kavárny (jinak řečeno vrcholu havlistické demokracie ve státě) vykazuje prakticky nulové politické schopnosti a přehled, je to zároveň známka i pro ostatní politické strany, které jsou na tom podobně. Inteligentní a realistický projev od politiků v Česku nečekejte, a to platí i o nečetných výjimkách, které záblesky politického rozumu prokládají výzvami k utracení Kima.

Zkrátím to na nejvyšší míru: Volte komunisty! Je to sice ve výsledku skoro stejné, jako kdybyste zůstali doma a škrábali se na zadku, ale je to prakticky jediná možnost, jak dát citelně najevo, že jste nadšeni stavem společnosti. Vše ostatní je stejné, jako vyhození hlasu na skládku.

A ještě poznámka k memorandu. Jediný scénář, který na tu lithiovou patálii pasuje je tento: ČSSD potřebuje nutně těch 300 milionů pro nebožtíka Altnera. Prakticky jedinou možností, jak zachránit stranu před totálním krachem, je dostat je jako úplatek. Proto ten deal s australskou společností, který je sázkou na jistotu: když Australani nezískají těžební práva, zahojí se na arbitráži, kterou mají – díky odkazu na smlouvu o ochraně investic v memorandu – prakticky vyhranou. Když práva získají, tak je to za těch tři sta melounů stálo. Proto ten chvat, podpis z čista jasna spadlý z nebe, deset dní před volbami. Zoufalí lidé dělají zoufalé činy.

 

Můžete si uložit odkaz příspěvku mezi své oblíbené záložky.

One thought on “Pražská kavárna nasadila hrablo

  1. Pingback: Pražská kavárna nasadila hrablo | Ostrov Janiky

Komentáře nejsou povoleny.