Babí léto

Ve výjimečně pěkném podzimním dni letošního babího léta probíhala mimořádná schůze sněmovny, věnovaná aktuálnímu tématu, zašmelení lithia na Cínovci sociální demokracií. ČSSD v nouzi nejvyšší neviděla jinou možnost, jak splatit dluh, u jehož zrodu stál kdysi dávno nynější prezident Zeman, třistamilionovou altnerovskou sekyru, než aby uzavřela fajnové memorandum s jakousi australskou zcela pofidérní společností. Učinila tak skutečně na poslední chvíli, když už jí teklo do bot jako kloboučníkovi v komedii Rozpuštěný a vypuštěný. Nešlo to odkládat, protože po volbách budou moci zašmelit akorát tak vybavení Rudého koutku v Lidovém domě.

Nejde mi o podstatu věci, neposlouchal jsem debatu příliš pozorně, odskakoval jsem k babímu létu. Ostatně – ani by to nebylo zdravé, nadměrně pozorné sledování projevů našich zastupitelů by mohlo v organizmu vyvolat halucinogenní stavy, v jejichž průběhu by se divák v tranzu mohl například zamilovat do dřevěné kozy na řezání dřeva a v krajním případě ji učinit i matkou.

Takže pouhé okrajové postřehy.

Naprosto zjevné bylo, že se naši poslanci nemají rádi. Dokonce se zuřivě navzájem nenávidí, jak se hezky říká, napříč politickým spektrem. Kdyby mohli, utopili by se navzájem na lžíci vody. Kdyby ve vybavení jednacího sálu byly lžičky s vodou, vypadal by ctihodný zastupitelský sbor jako anduláci, čerstvě vykoupaní ve své klíckové vaničce. Jak se vůbec mohou tito rozhádanci shodnout na nějakém zákonu?

Padlý velikán české sociální demokracie, co neumí anglicky (jak neopomněl připomenout hlavní Padouch), mluvil asi půl hodiny. Jediným jeho sdělením, které, kromě neuvěřitelné vaty, lezoucí mu z legračně prohnuté pusinky v každém projevu, bylo, že Padouch byl agent StB a podvodně získal dotaci na Čapí hnízdo. Na korunové dluhopisy se už nějak zapomnělo. O Memorandu jenom to, že není závazné. Tak proč jste ho proboha podepisovali, packalové?! Nebo že byste nebyli až takoví packalové?

Ale i ve sněmovně došlo na babí léto, protože vystoupila poslankyně Němcová se svým obvyklým sdělením: Nechci tady zdržovat, ale … pak zdržuje pět minut s naprostými hovadinami.

Po večeři jsem pak zapnul velkou debatu ČT k parlamentním volbám. Zrovna mluvil Schwarzenberg a navrhoval, aby byla Zemanovi zkrácena apanáž. Jak to souvisí s volbami? To ví jenom ČT a fořt.

Tak jsem to zase vypnul a šel chystat kolíbku.

 

 

 

Reklamy
Můžete si uložit odkaz příspěvku mezi své oblíbené záložky.