Politická korektnost

Přečetl jsem (ZDE) následující definici, údajně pochází od Trumana. Ale protože on byl trochu tupohlavý, myslím si, že to celé někdo pěkně vymyslel. Tak tedy:

Politická korektnost je doktrína, v poslední době oblíbená blouznivci a nelogickou menšinou. Podporují ji mocná mainstreamová média, která si myslí, že je možné uchopit kus hovna za čistý konec!

No prosím, kdo by to do Trumana řek!

Politicky korektní je definice politické korektnosti z tety Wiki: Jedná se o úsilí záměrným ovlivňováním jazyka odstranit některá tradiční označení nebo pojmy (koncepty), které jsou svázány s nepříznivými konotacemi a stereotypy, a proto mohou být určitými lidmi vnímány jako urážlivé nebo mohou posilovat utlačovatele v nadřazených a diskriminujících postojích. Obvykle jde o nahrazení zatížených slov novými, eufemističtějšími, se stejným základním denotačním významem. Někdy jde o použití přiléhavějšího nebo obecněji platného označení.
Pronikání politické korektnosti do veřejného prostoru je předmětem rozsáhlé kritiky, zejména z pravicové části ideového spektra, a to pro její provázanost s novolevicovou ideologií, ohrožování tradičních svobod a rysy censury.

Jistě uznáte, že korektní verze se má k té nekorektní asi jako deci rybího tuku k Sachrovu dortu.

(My jsme byli po válce trochu podvyživený, a tak jezdila po školách zdravotnická komise z okresu, měli sebou demižon s rybím tukem, ten den jsme si vzali z domova polévkovou lžíci, předstoupili před komisi, na stupínek, tam nám nalili a museli jsme to spolknout. Ti chytřejší to drželi v hubě celou cestu do lavice a tam to tajně vyplivli. Já byl z domova vychovávaný k poctivosti, tak jsem kušal. Fujtajblx.)

Jiná Viky stála u mikrofonu na piazzetě u Národního divadla a poučovala dospělý národ, z výsostného postavení svých dvanácti jar, jak se tento má chovat u volební urny (ke které ona, jaká sprostota, ještě přistoupit nemůže), tedy nevolit Zemana, Babiše a Okamuru, protože nás vedou zpátky do komunismu.

Zajímavá je tato fotografie:

Ta podoba je zarážející a někdo na FB spekuloval, že se jedná o Drahošovu vnučku. Je to možné, ostatně je zjevně chytrá po dědečkovi a hezká po babičce.

Při poučování veřejnosti o tom, jak se má tato chovat u volební urny pravila Viky, že není důležité, jestli ho tam dáte nebo ne. Myslela tím patrně volební lístek, protože jinak, jestli ho tam dáte nebo ne, to je velikánskej rozdíl. Asi jako mezi lžící rybího tuku a sachrem.

A tak tedy i já na závěr, politicky naprosto korektně a v souladu s Trumanovou definicí, poradím milé Viky a spolu s ní i těm prznitelům dětské duše, kteří ji na piazzetě vystavili, aby šli do prdele.

Můžete si uložit odkaz příspěvku mezi své oblíbené záložky.