Z deníčku misogyna

Stalo se ve věčném městě. Tenisový turnaj, třetí sada, 5:5 a shoda, Plíšková na podání a zasmečuje jasně do pole, těsně k čáře. A jde podávat, proměnit výhodu v zisk gamu. Když tu náhle cos se děje, divný šelest kurtem spěje, plch, skunk, vše utíká, jenom Hrdlička ukazuje fakáč.

Čárová rozhodčí, blbé mladé trdlo v extravagantním tralaláčku, zahlásila aut, protože nečuměla na čáru ale na to, jestli nemá špinavou tenisku. Diskuze, hlavní rozhodčí (Polka) na hřišti, místo aby hledala s čárovou stopu po míčku vůbec se o to nesnaží a jenom diskutuje, přivolaná supervizorka to samé. Soupeřka z Řecka, která situaci viděla nejlépe, ani muk. Zjevně špatné rozhodnutí platí, Plíšková rozhozena tento a další game prohrává a místo podání ruky rozhodčí udělá raketou do empajru díru. Škandál.

Myslím, že kdyby na kurtu bylo místo pěti žen pět chlapů, tohle se stát nemohlo. V nějakém tom rozhodovacím stupni by se snad našel gentleman a řekl by – ten míč je dobrý. Stejně jako jiný hrdina na jiném poli ve smršti nehorázného lhaní pravil, že Novičok jsme v laboratoři syntetizovali.

Žena, pověřena funkcí, tuto vykonává především s ohledem na svoji důstojnost a hledí jenom na to, aby tato nebyla ničím ohrožena. Znamená to, že špatné rozhodnutí není schopna korigovat, aby pověst neutrpěla, a to ani za tu cenu, že se začne jevit jako úplná kráva.

Rozumíte tomu? Nechce vypadat jako kráva a přitom dělá všechno proto, aby tak vypadala. Chcete důkazy? Mayová v Londýně, Merkelová v Berlíně, Mogheriniová (a před ní Ashtonová) v Bruselu,  Nicky Haleyová v OSN a Clintonová v Novém Yorku vám snad nestačí? Chcete k tomu navíc přidat Šlechtovou?

Razím heslo, že ženský nejsou k ničemu, kromě toho, na co jsou nejlepší. Tedy hlavně matky, strážkyně rodinného krbu a tak. Vyneseny z tohoto prostředí do politiky či úřadů stávají se stejnou hrozbou, jako koza v květinové zahradě. Tedy většinou, čest nečetným výjimkám.

Zbaven ke stáru nezkrotitelného šílenství pohlavních i jiných žláz vidím věci naprosto jasně, střízlivě a chladně. Mužský svět je prostředím, ve kterém soutěživí samečkové s fungujícími žlázami páchají četné a gigantické zhovadilosti, jichž by ženy nebyly schopny. Na krátké okamžiky, pouhé záblesky vědomí, se ale u nich čas od času prosazuje rozum, pravda, spravedlnost. Na konkrétní a aktuální příklad si nějak nemůžu vzpomenout, tak možná ten Novičok. A před ním obsazení Krymu.

Ženský svět je méně agresivní, pracovitější, bez fantazie a smyslu pro humor, bez strategického a logického myšlení, snad s jednou výjimkou: to když plavovlasé lovkyně hokejistů, fotbalistů, celebrit a milionářů spřádají své strategické hry, kterými tato málo inteligentní individua loví, aby je pak při rozvodu strategicky obraly o poslední košili. Paroubek by mohl vyprávět.

Ale na umpire a na ministerstvo obrany je, pro Boha svatého, nepouštějte.

Reklamy
Můžete si uložit odkaz příspěvku mezi své oblíbené záložky.