Nemáte, prosím, náhodou u sebe kapesník?

Stalo se nedávno ve vidlácké metropoli, v a u chrámu konzumu (spojení hlásek si dám patentovat). Na parkovišti řev, pološílené hysterické vytí, mladý cikán (vybavený pro zdůraznění nebezpečnosti své osoby pitbulem) ječí nadávky a výhrůžky na spřáteleného bezdomovce, to všechno v trvání desítek minut. Uvnitř cikánská rodina se třemi dětmi vytváří prostředí jenom o stupeň lepší, haranti vřeští, pobíhají mezi uličkami, ohmatávají vystavené zboží, to vše bez jakéhokoliv zájmu rodičů (nebo snad děd s bábou, byli už postarší?) o jejich usměrnění. Projít se okolo nich nedá, zablokují vždy celou uličku. A pak znovu na parkovišti kravál, dusdus té nejprimitivnější kvality, je-li možno vůbec u těchhle antikulturních sraček o kvalitě mluvit, se valí z bavoráku značně ojetého, okolo pobíhají a řvou bez zjevného účelu tři postpubescenti v bejsbolkách, pak přivítali čtvrtého hormonálního poloidiota, kámoše, aby za vytí a smradu z protočených pneumatik zmizeli vítězně ze scény.

Je už pravidlem, že život občanům citelně ztrpčují tři nahoře vyjmenované kategorie: cikáni, bezdomovci a pitomá mládež, všechno to plody polistopadového neoliberálního režimu. Samozřejmě že póvl existoval i za bolševika, ale byl účinně krocen a držen v mezích snesitelného totalitním režimem (zaplaťpánbu v tomhle případě za něj) a jeho represivní policií, která na rozdíl od té dnešní demokratické makala jak Babiš z řetězu utržený. A také do jisté míry kvalitně fungoval sociální systém, který nedovolil intelektuálně a hodnotově oslabeným spadnout až na úplné dno.

Ječení kultivovanějšího druhu se ozývalo na Václavském náměstí, kde patologická skupina z podnikatelů, pražské kavárny neúspěšných politiků a restituentů protestovala proti vládě, vzešlé z demokratických voleb, ačkoliv deklarovali, že proti výsledkům voleb neprotestují.

Ale protestovali, kecají, s nepřirozeným, afektovaným a místy až trapným nadšením novodobých svazáků. A přitom se jednomu z řečníků povedl nechtěný zásah do vlastních řad. Pravil k davu, že nestačí, aby lidé jako oni byli jenom slušní, že musí být navíc aktivní, protože nepřítel aktivní je. (Nepřítelem je pro ně patrně obyčejný občan, který nechápe drahošovské neumětelské výsery.)

No kdo, propánajána, je víc aktivnější, než tahle ve volbách poražená čeládka, která si protivně a s nevychovaností umíněného spratka vynucuje změnu výsledků voleb? To, že Babiš byl v KSČ a patrně i spolupracovníkem StB, to není žádná novinka, to věděli všichni voliči i před volbami a přesto ho volili.

Za zamyšlení však skutečně stojí, proč občan dnes volí svého třídního i přirozeného nepřítele, miliardáře? Podle mého je to důsledek katastrofického polistopadového vývoje, selhání politických i občanských organizací, a to ve dvou směrech. Za prvé – kriminálně selhala pravice, která se s příznačnou vtíravostí homosexuálních ekonomů okolo Klause zmocnila transformace hospodářství a podělala co mohla. Po krátké pauze nemastné-neslané vlády sociálních demokratů, rovněž s řadou kriminálních a amatérských excesů, pak udeřila katastrofa v podobě Topolánkovy a Nečasovy vlády, které nelze nazvat jinak, než gangsterský a zločinný asociální hnus.

Za druhé – tragicky selhala i levice, jak ČSSD i komunisté, která nedokázala využít úděsné neschopnosti a zločinnosti pravicových vlád a – díky zjevnému packalství a bezcharakternosti svých vůdců u ČSSD a oportunismu poslaneckých lavic u KSČM – namísto posílení svých pozic skrze skutečně levicovou a agresivní politiku skončila u voleb s drastickým propadem popularity.

Z úhlu pohledu normálního a málo poučeného voliče se pak Babiš a jeho strana jeví jako pracanti, kteří povedou stát jinak, než to dělali ti dosavadní političtí saláti.

Nedovedu pak rozumně odhadnout, zda už národ zapadl do společenského bahna, složeného z asociálních i neschopných politiků, většinově zločinných podnikatelů, neméně zločinné lůzy rozličného původu, včetně příšerně lenivé státní správy a jejích úředníků a justice tak hluboko, že už mu příští pokles zacpe nozdry definitivně.

Nebo jestli už je náhodou nemá ucpané.

Reklamy
Můžete si uložit odkaz příspěvku mezi své oblíbené záložky.