Zvyk je železná košile

Stalo se na Evropské třídě, této tepně, která spojuje Prahu se světem. Do vzduchu vyletěl poklop od kanalizace a po okolí rozmetány fekálie a papíry (ZDE). Média to vysvětlila jako přetlak v kanalizaci, způsobený jejím ucpáním.

Povídali že mu hráli. Podle mě vybuchlo myšlenkové centrum pražské kavárny a na něj napojené centrální orgány státní správy. To první dosvědčují exkrementy, to druhé papíry. Patrně to byly všechny možné doklady a předpisy, včetně zákonných, státní správy a spisové materiály soudů, státního zastupitelství a policie. Přetlak pak vytvořila kolosální nasranost (© Ivan Sviták) občanů tohoto státu, nespokojených s tím, jak je tato zem spravována a jaké poměry zde panují.

Nekorektní slova o nespokojenosti občanů ilustruji uvedením zdánlivě okrajového problému.

Je už to chronický jev na našich náměstích: ohlášené shromáždění je rušeno výtržníky z řad neukojené pražské i mimopražské kavárny. Lepšími lidmi. Pravicovým ksindlem.

§ 358 Výtržnictví
(1) Kdo se dopustí veřejně nebo na místě veřejnosti přístupném hrubé neslušnosti nebo výtržnosti zejména tím, že … hrubým způsobem ruší přípravu, průběh nebo zakončení … shromáždění nebo obřadu lidí, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta.
(2) Odnětím svobody až na tři léta bude pachatel potrestán, spáchá-li čin uvedený v odstavci 1
a) opětovně, nebo
b) jako člen organizované skupiny.

Toto zcela jasně říká trestní zákoník a zcela jasně to drze ignoruje policie, stejně arogantně státní zástupci a toleruje to modrácká justice. Neboť: kolik bylo potrestáno výtržníků, kteří takto páchali většinou na shromážděních levice, či v poslední době tam, kde vystupuje prezident Zeman nebo premiér Babiš? Kolik jste jich předvedli, obvinili a odsoudili, flákači ve státních službách? Když někdo přimaluje na plakát tykadla ódéesákovi, můžete se přetrhnout. Když někdo vystrčí zadek na americký vojenský konvoj, můžete se posrat. Když pravičáci páchají přestupky, jste nečinní.

Začalo to Šináglem na prvomájových srazech komunistů, pokračovalo to sprškou vajec u Anděla a pak na všech předvolebních Paroubkových mítincích, další reprízu zažil Albertov, kdy ostuda byla mezinárodní, neboť výtržnost zorganizovaná za pomoci americké ambasády se odehrála před prezidenty sousedních států a rajčetem to koupil Gauck. Poslední projev svinského charakteru pražské kavárny a restituentské a podnikatelské sebranky zažilo pietní shromáždění před rozhlasem.

Tato nečinnost policie, která je vskutku výběrová (pamatujete ještě, jak těžkooděnci vyrukovali na prvomájové shromáždění anarchistů a surově zpacifikovali padesátikilové dívky?) totiž zapadá do obrazu pracovní morálky české policie. Oni jsou horliví, když si mohou polechtat adrenalin pro veřejnost nebezpečným pronásledováním řidiče, který se jim snaží ujet (nic proti akčnosti, ale jsou snad i jiné prostředky, než divoká honba ulicemi a silnicemi za běžného provozu). Když ale parta vymakaných a namachrovaných Turků zmlátí obsluhu restaurace, nechají je raději odletět, protože se obávají, že by při střetu s těmi kulturisty mohli dostat na budku. O chronické nečinnosti při výtržnostech v tzv. vyloučených lokalitách nemluvě.

Ve chvíli, kdy jim občan oznámí, že byl oloupen, okraden, že byl poškozen jeho majetek nebo napaden kriminálníky, jejich hlavní starost je, aby občan nešel sepsat oznámení do protokolu na oddělení. Vymlouvají to různými naučenými postupy, např. … ale vy to tady nemáte oplocené, nebo … to víte, když bude na oddělení pět okradených Němců, tak se to protáhne na hodiny, nebo … to víte, je to svědectví proti svědectví, to nemá šanci (přestože zanechané stopy a indicie usvědčují pachatele). Když vás neodradí a sepíšete oznámení, tak ho za měsíc stejně odloží, aniž by ve věci pohnuli prstem. Když to výjimečně neodloží a postoupí to dál, zamrzne to na zastupitelství nebo na komisi veřejného pořádku či u soudu (pachatel, co pouštěl Modlitbu pro Martu).

Jak už jsem jednou napsal, práci jednoho celého oddělení policie by při tzv. bagatelní kriminalitě nahradily dvě čiperné důchodkyně s notebooky a mopedy. Přijedou na místo, sepíšou protokol a laptop to pak sám automaticky po měsíci odloží.

Oni se vemlouvají do pozice polobohů, stejně jako se soudci pasovali do role vrchnosti (podle vlastních slov jednoho předsedy soudu). Do marného boje s těmihle nedouky se pustil D-FENS, marného proto, že celá státní správa a justice stojí jako jeden muž za pachateli ze svých řad. Dokud bude pochybení a nečinnost soudců posuzovat soudcovská unie, dokud bude pochybení policistů posuzovat policejní generální inspekce, do té doby si můžeme o fungující státní správě a justici jenom nechat zdát.

Nečinnost, lenost, neschopnost, zkorumpovanost a flákačství přeplacených individuí ve státní správě jsou zhoubné. Jako armáda parazitů visí na krku společnosti tenhle chomout, kterého se zbavit je patrně nemožné: občan má proti sobě dobře organizovanou mafii, společenství zlovolných darmožroutů, kteří své pozice budou bránit ze všech sil – a vytvořili si k tomu i zákonné nástroje.

Nebude však lépe, pokud se tuto situaci nepodaří změnit. A protože se to nepodaří, muselo by přijít revoluční řešení, přeji vám další šťastná léta a radostné nakupování ve státním kauflandu, až po střechu zaplněném výkaly. A papíry.

Ono to určitě zase někdy a někde vybuchne, ale vy už jste přece zvyklí…

 

P.S.: uvedená ošklivá slůvka mohu doložit materiály jak z veřejných zdrojů, tak i vlastními doklady o (ne)činnosti úřadů.

Můžete si uložit odkaz příspěvku mezi své oblíbené záložky.

One thought on “Zvyk je železná košile

  1. Pingback: Zvyk je železná košile | Ostrov Janiky

Komentáře nejsou povoleny.