Tarasův kurz plavání

Usilovným napredovaním (husákismus) jsem docílil stavu, kdy tady vyvěsím článek, Janika ho převezme a u ní mi v diskuzi pod článkem frekventanti Ostrova nadávají a posmívají se. A já je nemohu poslat ani do prdele, neboť jsem se (po skandálu s osmašedesátým) zařekl, že tam už nepáchnu.

Na druhé straně se ovšem ve mně relikty altruismu bouří a nabádají mě, abych ty zbloudilé ovce usměrnil na cestu pravou, převedl je přes chatrnou lávkou nad roklí na druhou, bezpečnou stranu. Jestli jste viděli někdy obraz, jak anděl s křídly bdí nad nezbednými dítky, tak to je přesně ono.

To průhledný jsem já, i když je to veliká licence, v sukýnce tresen a v kraťasech embéčko.

Tak tedy: jaképak to lodičky jste vypustili do proudu diskuze?

Embéčko: „Prijdete mi (Astr) s tarasem jako mimina: Dnesni generace je malo vychovana, ma prilis volnosti…ovsem kdyz komunisti vychovavali tak jak meli, nepovolili hole baby, nutili muziku o kterou nikdo nestal a v novinach denno denne blekotal soudruh tajemnik o zvysujici se urovni lidu….tak ty jsi utekl a Taras mluvi o stalinske uchylce.

Je až neuvěřitelné, jaké kopance ve své argumentaci vyrábíš, milý Saxi. „Kdyz komunisti vychovavali tak jak měli je přece óbrhovadina, komunisti vychovávali v duchu stalinského marxleninismu, tj. v naprosté podřízenosti totalitnímu, nesvobodnému, neschopnému a zločinnému režimu, který vydávali za vzor ctnosti. Z občana udělali hrubým násilím poslušného, nemyslícího tvora, který se většinově nezmohl na odpor. Jak sprostá byla pomsta na dětech (zaražené studium), to snad nemusím vysvětlovat. Tedy bylo přímo věcí morálního postoje tuhle kurvárnu nepodporovat a zdrhnout (Astr), nebo alespoň nekolaborovat a v rámci možností se vzepřít (Taras).

A pak ses kopnul do hlavy podruhé, navíc zezadu, což je kumšt, který umí jenom gymnastky: „…kdyz je to (dnes) podle obcana, je podle vas obcan debil.“

Tady to přeci není podle občana, tady je to podle neoliberální variety hnusného kapitalismu s goebbelsovsky (pravičácky) nastavenou propagandou ve veřejnoprávních médiích a s USA a CIA poplatnými médii středního proudu, vlastněnými kapitalisty, tedy nepřáteli lidu. Současnou podobu státu formovala zlodějská klika okolo Klause, Topolánka a Nečase, jenom minimálně korigována socdem pravicově zdegenerovanými vládami. Občan je debil v tom smyslu, že parchanty není schopen odvolit, ačkoliv by mohl, a skáče na lep tomu, kdo tvrdí, že bude líp. (Že může být o trochu lépe, za to můžeme poděkovat nikoliv Andrejově genialitě, ale tomu, že vede státní správu o něco rozumněji než jeho předchůdci.)

Astra a mě lituješ takto: „Treti cestu vam znepojizdnily pasy ruskych tanku a ctvrtou, podzimni cestu, svedli do prikopu privatizeri- agenti cizi mocnosti zpoza okeanu.
Tak tomu se rika zivotni pech….
Pohledte na to vousate dite! Jaky je chudak! Hracku mu sebrali! A to hned dvakrat!“

Ta vysmívaná třetí cesta je nadějí lidstva, když současná cesta (po níž putuješ v modu téhle básničky: Král posměváčka lapit dal / jak ovce kráčel k šibenici / a po cestě se posmíval / že kat má díru na zadnici) vede zcela bezpečně ke gigantické všeobecné krizi s možným zničením planety ve zcela zbytečné a nesmyslné světové válce.

No a když pak napíšeš, že „Emigranti byli ze 3/4 dobrodruzi, lide, jaci v kazde spolecnosti existovali vzdycky. Odjeli na zkusenou na delsi cas ven, pak se vratili. Kdyby -teoreticky- komunisti nechali otevrene hranice, z tech udavanych 200 tisic by se zas 150 tisic vratilo.
Coz by ovsem nevyhovovalo studenovalecnickym kruhum na zapade a tak vyvinuly takovy tlak, ze komunisti hranice zavrene nechat museli. Jestli se nechteli nechat svrhnout a uvest zemi do bidy, nic jineho jim nezbyvalo. Takze zavrene hranice= predevsim prace Zapadu.“ – tak se ti podařilo vyrovnat tvůj a Brtníkův rekord, totiž bilakovské tvrzení, že „kdyby nedošlo k zásahu v 68, tak jsme měli dnešní marasmus o 20 let dřív, dost možná ála Budapešť 1956“.

Jestliže tedy za zadrátované hranice mohli kapitalisti (a nezdrhlo by při jejich otevření dvě stě tisíc občanů, jak chybně píšeš, ale dva miliony) a Dubček v šedesátém osmém chtěl privatizovat v klausovském duchu a vstoupit do NATO jako Havel, potom mohu jenom konstatovat, že ti, chlapče ementálský, rozumím stejně dobře, jako téhle reklamě:

Mám sto chutí tě po těch tvých kopancích načutnout taky, do toho tvého vyšpuleného zadku, a poslat tě za tou tvou lodičkou s geonovskými dírami pod čarou ponoru. Až se budeš cachtat v tůňce, nepochybuji o tom, že tvé vrtání bude neobvykle nízké a podivné cáry naopak vysoké.

Tresen, která v debatě o osmašedesátém zastávala velice rozumné názory, pošlu stejně krátkou cestou za tebou, jednak z principu, ale také proto, že její vrtání je nadměrně pravotočivé.

Můžete si uložit odkaz příspěvku mezi své oblíbené záložky.