Sanitární den

Protože jsem mladý duchem a tedy i schopen dalšího vývoje, asi jako Zeman, uznávám, že více než rok trvající uzavření komentářů vyvolalo paranoidní situaci, to když jsem zároveň souhlasil s tím, aby Janika přebírala moje články coby základ pro diskuzi u ní na blogu. Ona mě o to poprosila a já jsem nikdy nedovedl ženě odepříti.

Jenže tím nastal ten neblahý stav, kdy se k mém článku neodborně vyjadřuje kdekdo, a já nemohu reagovat, protože jsem zároveň unáhleně vyhlásil, že u Janiky a Tribuna nikdy, protože mě rozzuřily útoky utajených stalinistů na mě kvůlevá mému článku o osmašedesátém a cikánskému potěšení.

Abych tuhle pakárnu odstranil, odvolávám komentovací embargo na Ostrov Janiky, ostatně mě o to žádali i věrní Rybka, Astr a Kamil, kterým těžko nevyhovět, u Tribuna to asi nepůjde, s několika jeho štamgasty se prostě nesnesu.

Zároveň zase pustím komentáře, ale čtěte prosím dobře: byl to tenkrát krok, který mi nedělal dobře, odjakživa zastávám názor, že bez komentářů je blog mrtvou zátokou a vyčítal jsem to i například Vlkovi, že je zavřel. Takže mi to Sax nemusel vysvětlovat, ale tehdejší hambinec, který z blogu udělali Fagan a vittta se nedal snášet, chodil jsem na vlastní stránky s odporem a odcházel nasrán.

A čtěte dobře ještě dál: otevřu to všem, tedy i pro pachatele, ale jejich příspěvky se musí vejít do deseti řádků komentovacího formuláře a smí být pouze dva denně. Pokud vás to namíchlo, pak vězte, že každá sranda (které jste si tady užili ažaž) něco stojí. Pokud sem na protest nebudete chodit, tak mně brambory ve sklepě kvůli tomu nevyklíčí. Ostatní mají vstup neomezený, jenom nevím, jestli zase budete muset procházet tou procedurou povolování prvního komentáře, asi jo.

A ještě: jakýkoliv sprostý (formálně i obsahově) útok na jiného diskutéra bez řádného odůvodnění, proč se vám jeví býti blbým, znamená ban, bez jakéhokoliv wenn und aber.

Počítám i s tím, že jste se urazili a už sem nebudete chodit; tedy vězte, že ani toto s mými brambory nepohne.

Stává se ze mě jezevec kombinovaný s tlustokožcem.

Ale jak v úvodu poznamenáno, věčně mladý.

Můžete si uložit odkaz příspěvku mezi své oblíbené záložky.

80 thoughts on “Sanitární den

  • Nechci radit, ale s tímhle krámem dnes daleko nedojdeš. Zkus nějaké hodnoty.

   • Kdo je vlastně vnitřní nepřítel?
    „Je vůbec možné pořád přehlížet do očí bijící fakta? Nevidíme, že s našimi tématy vyhrává volby někdo jiný? A co pestrá paleta dalších levicových témat, po nichž je velká společenská poptávka a která zatím nikdo nezvedl? Pořád si myslíme, že voličům namísto klíčových témat vnutíme pseudotémata, a oni nám budou sypat hlasy? Anebo je nám to fuk a stačí nám pár polstrovaných křesel v PS s postem 1. místopředsedy výměnou za toleranci středopravé vlády? A dokud to půjde, káru takhle potáhneme, a až se nám definitivně rozpadneme, zavřeme krám?“

  • Zkusím. Ale oni mě nemaj rádi a já se už nehádám a raději odcházím.

  • Jóó???
   Že bych tam zaskočil udělat Ordung, Tribune?
   A Tarasi, ty to chceš slyšet, že tě máme rádi, že jo, no to víš že jo, ty jsi ten nejprotivnější chlap na netu, ale kupodivu, mě ani nějak extra nesereš.
   Takže jo, mám tě rád!
   Ale s těma 10 řádkama jsi to posral, už proto, že já nejsem Ondřej, a ty jsi mě nestydatě poslal na jeho úroveň, tak hlavně dej bacha, ať se neurazím!

   • Ty se rozvádíš a tak to na mě trochu zkoušíš, že jo? Co se Ondřeje týká, u mě je – řečeno s Palivcem – host jako host, pokud mi ovšem nesere na obraz císaře pána.

     • Ale deset řádku je malé jmění! A to ti zároveň promíjím, že je to už tvůj třetí komentář. Přimhuřuju oko, to je začátek konce.

 1. Tarasi, málo jste se celý rok jako politický komentátor snažil. 🙂 Volby vyhráli Sluníčkáři, Prahu bude ovládat Kalousek spolu s feťákem Bartošem. ODS se vrací k moci, brzy bude propuštěn Dalík.

  • Síly levice jsou na ústupu na všech frontách a já nejsem výjimka. Chtělo by to nějakou rudou Viagru.

 2. „…hambinec, který z blogu udělali Fagan a vittta se nedal snášet, chodil jsem na vlastní stránky s odporem a odcházel nasrán.“
  No protoze jsi blbec, Tarasi. Po svych diskuterech vyzadujes, aby byli schopni snaset oponentni argumentu, ale po vitttove velmi lehkem expoze do DDT s nim vymetes, protoze sam nezvladnes ani to.
  Pak se zamerne pustis Fagana, nacez se ti chce blejt.
  Takze co…tos to otevrel velmi kontroverzene, to ti reknu…smime se tu treba bavit o EET, anebo je to furt tabu? Ma sem pristup Faganius, anebo ses poucil?
  Ja jsem tedy na vazkach…ocekaval jsem, ze zacnes od nuly, ale ty to zase rozsvitis poukazem na vinu diskuteru a vlastni citlivost…udelam to, co rekne vittta a jak se k tomu postavi, jsem v jeho tenatech….jak jsem se tesil na to, ze to tu zas otevres, tak ted mi nejak zaskocilo, zase to vysvetlovani, svalovani viny atd…no nevim, tohle moc stastny zacatek neni, tos to tu nemohl jednoduse jenom otevrit? A Fagan je zabanovanej anebo ne? Tos mne tedy naprdnul…

  • Je to podivín, dal mi- jestli jsem to dobře pochopil, 10 řádků 2x denně.
   To se v mém stylu teprve rozjíždím.
   Jednou jsi to napsal sám- co s ním, když je to v podstatě poctivec, jeho nejde srážet, už proto, že je v našem okolí plno daleko vhodnějších jedinců.
   Takže prakticky, čistě kvůli Tarasovu trénování mozku, sem mohu čas od času něco napsat, ale objektivně to nebude nic moc, na 10 řádků se parádně vejde nějaká brutální jízlivost, či řádný kopanec do slaboduchého sluníčkáře, ale rozhodně ne politický rozbor.
   Že jo, Tarasi, ty abys nevymyslel nějakou bláznovinu, to bys nebyl ani ty!

   • Taras to otevrel v tom bode, ve kterem to opustil a kvuli kteremu to zavrel.
    Minule me ke konci stvalo, ze je to tu jako chuze na minovem poli: tohle nemuzes rici; taras nerad slysi tohle a pak zase tamhleto; na Fagana pozor, s tim se musi opatrne, hlavne mu nenadavat a korektne protiargumentovat; na EET se nesmi ani pomyslet a stalinisticke uchylky neobhajovat.
    A ted je to to same, ty aby sis pocital radky, daval pozor na pusu, tohle se smi a tohle zase ne…
    Taras by si mel radsi dat k posteli kyblicek, az se mu zas udela blbe. Brambory mu po vypnuti sice nevyklici, ale je otazka prinosnosti diskuze, ve ktere si musis davat pozor na pusu, abys neporusil neci nevyrcena pravidla, jez si musis behem pulky psani sam domyslet.
    me to prijde, ze komu neni rady, tomu neni pomoci, Taras Buldozerovic se zasprajcoval a chce prorazit se starym myslenim i systemem rizeni. No to bude normalizace, uz se nemuzu dockat…diskusia nie je korzo…

    • Dezinformačně jandovatíš. Pravidla jsou jasná, co si stěžuješ, tobě nikdy slušné diskutování bez nadávek nedělalo potíže (i když s tím blbcem jsi teďkonc byl na tenkém ledě). Myslím, že to nakonec dobře dopadne, vittta naučí Fagana, jakej je rozdíl mezi jednoduchou a dvojitou a ležatou a stojatou drážkou a Fagan objasní vitttovi taje frankfurtské školy. Polezou spolu po střechách a pak se zase budou producírovat na Prague Pride.

     • Hele Tarasi, koukáš se někdy k Janice?
      I tam Fagan píše.
      Schválně spočítej, kolikrát na něj reaguji.
      Moje specializace jsou politické komentáře, povedené více, či méně, jak to tak bývá, a ne nějaký posraný troll.
      Když nebyla jiná cesta to tu rozhejbat, musel jsem se opřít do něj.
      Četl sis to někdy? A pokud ano, souhlasil jsi?
      Pochybuji, ale nějak jsem moc nezaznamenal, že bys kultivovaně oponoval v kontextu k množství těch textů. Já nejsem tvůj nepřítel, Tarasi, to Fagan- ale přesto jsi mě postavil jemu na roveň, a to není fér, nezlob se- a nemyslím teď, ale už tehdy, a dodnes to mám na talíři!!!

     • Ja bych rekl, ze to dobre nedopadne a ze to zas zavres, protoze pokud ponechas takova pravidla, ktera vedla k zavreni, tak povazuji za pravdepodobne, ze se situace bude opakovat.
      Takova uvaha moc mozkovych bunek nepotrebuje.
      A jsem zvedav, kdo z tech, co vitaji platformu na tribeni nazoru, si je tu bude opravdu tribit. Zatim je to tu jako na facebooku, navic tam maji hezkou modrou barvu.
      Tak co?
      Dobry, ne?
      Pohoda!
      To beru!
      Jako vcera?
      Rad?
      Tak zase nekdy!
      Diky za pokec!
      Hashtag „prima nalada“

      • Pánové, vy jste protivní
       jak v pekle svíčky votivní
       snad přijde Kamil a rozhřeší
       ten souboj veverek v ořeší!

       • Ty nevíš, jak to bylo, Rybko.
        Já viděl, že se tady nic moc neděje, tak jsem sem vlétl jak velká voda a hned byla vyšší návštěvnost. A pak přišla debata o EET, ale Tarase to nějak znerovozňovalo, a tak mě dal banána.A kluci se nasrali, a že jdou také, protože to bylo prostě nespravedlivé.
        A Taras mě teda zase odbanánoval, ale poněkud to překombinoval, a otevřel dveře Ondřejovi, on tvrdí, že to byla trojtažka (jako tři tahy) ale posral to, Ondřej tady zaplevelil blog, což se ovšem dalo čekat. A já jsem se bavil tím, že jsem Ondřeje okopával, protože ovšem Ondřej okopával úplně každého, ale ne každý měl chuť mu to vracet. Ale Taras- naprosto nespravedlivě, pak označil za vinníky oba, což mu zůstalo dodnes. Ve skutečnosti ale byl vinník jen jeden, a to Taras- alespoň podle mě, protože ho sem prostě neměl zvát. A to ještě jsem Ondřejovi dával osobní banány, že jsem na něj třeba 14 dní, i déle nereagoval- Ondřej ovšem jel stále dál, prudil, provokoval a mlel to samé dokola.

 3. Dobrý večer, pane Tarasi.
  Vaše články velmi rád čtu a věřím tomu, že i diskuze bude plodná.
  To je dobré pro třídění názoru.

  • Vítejte, děkuji za propagaci, i když vám méně vyvinutí občas nadávaj. Další komentáře už jsou bez schvalování.

 4. Super! Kolikrát jsem chtěl Tarase pochválit (trošku), ale k Janice se mi nechtělo (a nechce).

 5. zkouším sem dát svůj dvojkomentář od Janiky

  Dle zpravodajství prezident Zeman opět promluvil sprostě a dle režimního zpravodajství z toho dámy omdlévaly (včetně režimního komentátora Mitrofanova). Naproti tomu vidím velké plus, když se věci pojmenovávají pravými jmény, mám to asi stokrát raději, než režimní pokrytce.

  Dokonce se ozval i zmrd bakala, který nemá rád sprostá slova, ale připravit lidi o jejich střechu nad hlavou mu přijde správné. Pro jistotu se tento zmrd uchýlil do švajcu,

  • Mel byste chapat, mistralie, ze i vekokapitalista ma neznou dusi, coz se projevuje napriklad v dobrovolne charite, kterou, zda se, provozuje ochotneji, viditelneji a radostneji nezli vlastni podnikani. A na to zadna zapskla socka, myslici jen na devky a chlast, nema; chybi ji totiz noblesa, vlastni jinak kazdemu kapitalistovi. Na vyzehleneho bakalu s doutnikem v ustech a salou obtocenou kolem oble krivku krku se dokonce i diva mnohem lepe, nezli na umasteneho hornika z OKD.

   • Čau embeso, chápu :), zvlášť tu charitu ohledně Knihovny Václava Havla, ale pro jistotu dotyčný dlí ve švajcu.

  • Na tohle ale musíš dát bacha: o Bakalovi se může říkat, že je gauner, to je soudně ošetřeno judikátem. Zmrda ale použil Zeman, ten má imunitu, takže by tě mohl potkat malér.

  • Proč by taky Bakala měl mít rád sprostá slova? Vždycky, když nějaké zaslechl, bylo adresováno přímo jemu coby rekce na páně B. sprosté jednání. 🙂

 6. Jak kdybych měla nějaký tušení 🙂 Ať se ti daří, Tarasi, hlavně zdraví a pohioda 🙂

  • Ahoj, Barunko, dlouho neviděli. Pohodu umím, zdraví není v mé moci.

 7. Vím, že se začlo řešit použití tohoto slova bez samohlásek, ovšem já našel slovo čtvrthrst (8 souhlásek).

 8. Tarasi 10 radku bych umel pochopit pri vzpomince na mnohonasobne desetiradkove faganovstiny, ano tohle uz radeji ne, ale proc jen 2 komentare ?
  Bud prosim tolerantnejsi. Jakykoli pocet limitovanych reakci znamena blokovat vymenu.
  Jak to udelat jen pri 2 vstupech kdyz chci reagovat na vittta, Saxe,Kamila, Baru,Mistraliuse Lva OHa, Antimona, Berkowitze Karla Tribuna Rybku brtnika z brlohu a take na Tarase.
  I jen 1 odpoved pro kazdeho z vyse 14 vyjmenovanych je vice nez 2.
  Co kdybych pozadal o jednu extra „privilegium“, ze ty max. 2 prispevky maji mit platnost jen pro reakci na Fagana jestli mu opet dovolis obohatit a kdyz uz by nekdo mel opravdu tak silne nutkani ? Kazdy snadno pochopi ze to tu nechces mit od nej obohacene jako drive:-)
  … a vesel jsem se do 10ti 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

 9. Odkaz Soukupa na thema odchod levice
  tu davam odkaz na debatu ktera trvala vice nez hodinu a tam toho reknou vic nez ja stihnu na 10 radcich:-) I k videu kdyz reagovat tak jen heslovite abych se vesel do 10 radku(dovolis 15?) ale i kdyz stlacim vycet negativ na pouhe“nemohoucnost levice“ na ano a takto budu postupovat u vsech themat pak ani tak mi 10 radku nestaci.
  Inspiroval Te twitter ? I pres to ze to v r2017 zvedl ze 140 slov na 280, tak se tam neda nic probrat, jen rychle reagovat ve stylu ano-ne, ale zduvodnit proc tak ci onak to uz se tam nevejde. Tak zadny blog a zadna vymena nazoru nemuze fungovat. Vymysli neco tak aby bylo mozno si povidat.Povidat ne zasirat !
  Soukup o odchodu levice

  • Milý hochu, ty jsi snad Fagan? Nebo vittta? Nebo jejich maminka? Kouzelná slůvka „Ostatní mají vstup neomezený“ znamenají, že se tady můžeš vypsat z podoby.

    • Jistěže, každý může dál, jenom první komentář přispěvatele musím pustit dál, pak už to jde samo.

 10. Dik za ne omezenost:-)
  Ja se nechci vypsat z podoby, chci slyset Tvuj nazor na propad levice jak byl presentovan u Soukupa, viz odkaz vyse.
  To ovsem vyzaduje tomu venovat hodinu casu.
  Pokud by Tva odpoved nahodou znela prilis negativne, tak to mi radeji ani nepis.

  • Řekl bych, že v té diskusi se nejlépe do problému místní levice (tedy do příčiny jejího úpadku), strefili David Ráth a pan Franta ze Sputniku. V závěsu za nimi, už poněkud mlhavěji, Štěpán Kotrba.

 11. Ale ostrovane, kde to žijete? Jaká “nemohoucnost levice“? Jak dopadly volby Bavorsku? Když sečteme výsledek SPD a Zelených dá to víc než pro pravici, do které počítám CSU a dnes už i údajně „liberální“ FDP (konzervativec se od liberála liší třeba tak, že říká „negři“ a nechápe, že bílý dělník je ve svých kulturních a sociálních vzorcích stejně „perspektivní“ pro informatizaci a intelektualizaci práce, jako kakaový pastevec z Pandžábu, protože průmysl 4.0. učiní nikoli podle barvy pleti, ale podle stejného stupně vzdělanostních kapacit většinu manuálně pracujících v průmyslu BEZPRIZORNÍMI. Pastevec coby zemědělec na tom bude paradoxně o dost lépe:-). Takže náš Vittta a Muamar z Libye pracující na ropném vrtu coby dělník, tahající za sebou hadici a mající hasák na dotahování těsnění, budou mít stejné osudy, ač jeden bude ideově ukotven v počátcích fašismu černých košil a druhý v muslimské verzi marxismu, na kterou dohlíží „lidový diktátor“ z BAASU. AfD žádná pravice není, jsou to jen extremisté operující v ekonomice a společenských vztazích s instrumenty nacionalistů jako byli kdysi Buršáci.

  • … copak ban za tohle opětovně se vyskytující hovado, to se dá hravě odmávnout jednou rukou, tarasi, ale teď jde hlavně o to, jestli Vám brambory ve sklepě nevyklíčily, to bych si asi neodpustil!

   • … mě teď napadá, že by vittta mohl dát těch deset řádků a já bych to dovypsal z podoby, když tedy taras jinak nedá …

  • Německá levice je přesně to, co české levičáky…řekněme ty klasicky levicové, naprosto nezajímá, brouku.
   Tady jde každému o českou levici, no, možná ne každému, ale většině.
   Německou levici si narvi…ehm…kam ti slunce nesvítí!

 12. Uvidím, jestli bude na co reagovat.
  Jsem připravena stát pánu blogu po boku v boji proti stalinistickým blábolilům, jakož i potírat jeho samého v případě jeho vlastních úchylností. 🙂
  Zatím zdravím.

 13. Ja jsem si tu hodinu dal a musim zklamane konstatovat ze svetle zitrky pro soc.dem. ani komunardy z vystoupeni soc.dem.mladeze ani z povidani mistopredsedy soudruhu nevidim.
  Take mladez komunistu jakoby nebyla. Naopak puvodne soc.dem. Wolfova, take Rath a novinar Kotrba presne pojmenovali vady na krase soc.dem.
  Hrebik na hlavu tomu dal sam Soukup jiz v uvodu kdyz pravil ze milliardar Babis dokazal volice lepe nez soc.dem. presvedcit kdo dokaze lidu zvednout zivotni uroven. Tak jednoduche to podle mne je, rekl Soukup.
  Ac tak jednoduche, aby mu sla sledovanost take nahoru a s tim i zivotni uroven, pozval si 7 hostu. Odpovedi pozvanych levicaku (soc.dem.a komunistu) rozhodne Babise nepostrasi. Demokraticky blok spolurozkradacu „zprava“ take ne. Ale nove informace tam jsou.
  Od mistopredsedy KS ze cekaji ze se situace zmeni. Ma pravdu soudruh mistopredseda:-)
  Nekteri lide na to cekaji jiz od r.89 protoze takto si to vubec nepredstavovali.
  Tak uz s tim sakra neco udelejte !

  • Já jsem si ji dal taky, ale musel bych tu debatu ztrhat jak co do formy, tak i obsahu, a to sis zakázal. Soukup je packal, který moderovat neumí. Všimni se, jak skáče do řeči vždycky v tom nejnevhodnějším okamžiku, když se diskutující dobírá podstaty věci. Jeho otázky a vsuvky zabraly třetinu času a pak otravoval a znervózňoval diváka strašením, že času je málo. Pozvat do debaty sedm účastníků typu pavlačová drbna Wolfová a nemoci jim vypínat mikrofony, tedy aby neměli možnost žvanit do projevu jiného účastníka, je těžká profesionální chyba. Wolfová si honila triko, jako vždycky, Rath je profláklej a nelze ho brát vážně a Kotrba sice pronáší revoluční teze, ale činí to blbou formou. Formát diskuze zničil její obsah, byl-li tam nějaký.

   • Na Soukupa stejny nazor, jeste prosim trochu k obsahu ktery si nerozebral.
    I palvlacova drbna muze mluvit k veci a proflaklej Rath taktez . Dokonce jsem mu i veril kdyz daval navic ze zakulisi. Pokud nemluvi pravdu u soudu, neznamena ze mu nemas verit jak to bylo kdyz bratri soc.demaci vycetli Paroubkovi jen 20%, ci podraz pri volbe presidenta.
    Nejde o drby jde o obraz jak ktera strana pracuje. V te debate nemel on ani drbna duvod lhat. Hlavne si udelat spravny obraz kolik toho politici te ci one strany odpracuji pro lidi a volice kteri je zvolili.

   • Dejme tomu, že máš technicky pravdu, ale nutno říci, že fakticky to Astr píše dobře.
    Na straně, kde seděla Wolfová a spol, bylo přes všechny neduhy cítit inteligenci, na straně druhé naopak zářila absolutní tupost.
    Vůbec největší záři měl ten mladý sociální demokrat, to bylo fakt žrádlo!

    • Hmm… Zprvu to vypadalo že se o debatě debatovat nebude a tak jsem se k ní vyjádřil už výše.

 14. Levice není v kurzu proto, že její historické požadavky třídniho boje a majetkového přerozdělování směrem od bohatých k chudým nefunguval a projevil se budou, nedostatkem a stal opravdu hodně lidských obětí.Stalin byl v tom po Maovi tragicky premiant. Marxismus-leninismus ukázal, že zivotni úroveň českeho dělníka je oproti privátnímu majiteli a dokonce i nadnárodnímu kapitalistovi (ty dnes platí nejlépe ze všech, IT firmy, banky a třeba telekomunikační firmy jsou ze své podstaty nadnárodní – a u těchto firem jsou zaměstnanecké platy nejvyšší, a nejnižší jsou naopak u ryze českých firem, statistiky rád dodám když budu mít víc prostoru) jestli snad tedy podstata kapitalismu je někde partrná a v ostré kontradikci viditelná, je kapitalismus v Čine, kdy strana kontroluje jen státní a ideologickou afinitu nikoli majetkové rovnostářství a dokonce ani neupírá nikomu emigrovat i s majetkem mimo jurisdikci vlastnibo státu a totalitní moci KSČ. Jak pak zaujmout mladé ve věci být solidární? Jen ve vyrovnavani přirozených handikepu, vuci kulturnímu, genderovemj a ekonomickému či ekologickému znevýhodněni. A opět to souvisí s režimy, jak vypadají ti, kteří vždy byli v největším počtu zastoupeni mezi azylanty v posledních 100 letech. Byly to vždy diktátorské státy. Rozvojové nebo komunisticke. Z liberalne demokratických opačným směrem temer nikdo v těch druhých azyl nehledal.

  • Embéčko se dobrovolně vyřadil ze zdejší diskuze, tedy mi odpadl nepříjemný úkol vyvracet mu jeho bludy – a pic kozu do vazu, jste tady vy, jeho nepřítel, ale s přesně stejnými chybami a omyly jako embaso.

   Svůj boj proti levici podkládáte jejími historickými neúspěchy sto let starými (dtto MB argumentuje proti soc. dem. Bismarckem a Ebertem). O slepé uličce stalinismu a reálsocialismu – co se týče základního směřování vyspělé společnosti – se na tomhle blogu nepochybuje, tedy co s tím chcete dokázat?

   „Z liberalne demokratických opačným směrem temer nikdo v těch druhých azyl nehledal.“ – zase chyba. Pokud celý Západ vydáváte za liberální demokracii, pak opomíjíte konzervativní, křesťansko-demokratické kapitalistické režimy. Přitom migrační směr není dán politickou orientací cílů migrace, ale jejich historicky vždy vyšší životní úrovní, a to už od osmnáctého a hlavně pak devatenáctého a dvacátého století. A ta historicky vyšší životní úroveň zase souvisí se schopností různých ras organizovat se a hlavně v jejich ekonomické a technické výkonnosti (Anglosasové, typicky pak Německo se svým mnohasetkoňovým hospodářským motorem). A jako vždy – zaslepen příjmovou hladinou privilegovaných povolání – nevidíte slepou uličku současných režimů, kdy obrovská nerovnost, způsobená obrovským vykořisťováním, bude znamenat to, že při příští krizi (ekonomické či vojenské) poteče krev proudem napříč společností. Tohle je zase slepá ulička kapitalismu.

   • Za slepou uličku vidím spíše třetí svět a nechat ho napospas diktátorům, či ozbrojeným klanovým bandám páchající etnické čistky, protože s ekonomickou moci to obvykle nijak nesouvisí, málokterá ze zemí Afriky nemá nerostné zdroje anebo technologie, jak se dostat z rurální ekonomiky do stavu zabezpečit alespoň základní ekonomické zdroje na tržní smenu zajistit pro obyvatele to nejnutnější. Druhý problém je ekologie, které se většina konzervativců počítaje mezi to rudé i hnědé ultras vysmívají slovy jako o neomarxisticke diverzi neoliberalů. Boj o ekonomické přerozdělování je obsolentni ideová základna, Evropa je dnes tak bohatá včetně všech vrstev obyvatelstva, že její nadbytek ohrožuje už i ji samotnou ze své podstaty. Že existují chudí i v Evropě je dáno prave tím co sociologové označují za stigmata socialniho vyloučení, které je dáno etnickou, ci spise minoritní diskriminacni pozicí ve společnosti a hlavně rodinnou zanedbanosti ve výchově a nasledne kriminalizaci ghettoidniho přežívání těch, kterým nic než komunita ghetta nedává přežít.

    • Tarasi tohle „obohaceni“ se poustis?
     Fagan v jednom prispevku ohlasi jak diky 4.0 prijde polovina lidi o praci
     a pak sem da vysvetleni chudobu, ze pry
     stigmata socialniho vyloučení, které je dáno etnickou, ci spise minoritní diskriminacni pozicí ve společnosti a hlavně rodinnou zanedbanosti.
     Uz mu tam u jeho okopirovanych sociologu chybi jen zakonceni, ze nebude li socialni vylouceni, nebude chudoby.
     A protoze Ty ho mas patrne stale za obohaceni , tak mu tam dopis kdo to socialni nevylouceni zaplati:-) Vylepsenim rodinne zanedbanosti pres zvysene sebevzdelani to nebude !
     Pri posledni navsteve doma jsem uslysel krasne nevulgani oznaceni blbce.
     Je to guma 🙂

     Perla sociologu Faganem okopirovana 😦
     Že existují chudí i v Evropě je dáno prave tím co sociologové označují za stigmata socialniho vyloučení, které je dáno etnickou, ci spise minoritní diskriminacni pozicí ve společnosti a hlavně rodinnou zanedbanosti ve výchově a nasledne kriminalizaci ghettoidniho přežívání těch, kterým nic než komunita ghetta nedává přežít.

     • Tarasi prave takto obohacujici prispevky jako Faganuv o pricinach chudoby
      zvysuji ctenarovo podiveni nad tim co lze spachat expertni skladbou slov
      ale hlavne zvysuji miru znechuceni nad tak „moudrymi“ vyblitky 😦

     • Když ono to sociální vyloučení je primárně dáno rasou a pak i k ní přináležejícímu náboženství, tedy bílým, hnědým a černým islámem, teprve potom, sekundárně, ghetoizací. To se ale říkat nesmí, je to nekorektní. A ani s tím evropským bohatstvím nemá pravdu, jistě, bohatí jsou kapitalisté a privilegovaná povolání, když však od celkového jmění odečteme obrovské zadlužení, států i jednotlivců, jsme náhle úplně jinde.

     • nejen sociologů příteli ze vzdáleného světadílu….Nicméně levicové paradigma se poněkud transformovalo. Dnes platí tzv. „Inglehartova vize“, lidé žijící v rámci konzumní uměřenosti už od „neoliberálních“ 70.let jako intelektuálové Dahrendorf či Wallerstein, aniž by svým alarmismem sklouzávali k fatalismu, nacionalismu či „demok. centralismu“ a narušovali tak konstituci západního liberalismu (neplést s „kapitalismem“) – příklad: znakem bohatství postmateriální společnosti není vlastnictví BMW 760Li, ale studium andragogiky v rámci iberoamerických menšin na Harvardu a práce pro váženou „indoor“ US neziskovku „Citizens Justice Association“. Hodnotově zde vítězí „Maslowův vrchol pyramidy“ coby max. hodnoty uspokojení v podobě seberealizace a pocitu naplněnosti svého života v úctyhodném oboru (a proto někteří trpí pocitem dělnické poníženosti díky neschopnosti maximálně využít své intelektuální schopnosti a zamrznutí v tomto suterénu deficitu potřebných profesních kompetencí k nástupu do sociálního výtahu společenské mobility), pak se nelze divit, že mnozí mladé intelektuály vidí jako nad ně povýšenou třídu, protože si mohou dovolit dělat za 1500$ lektory edukace sociálně znevýhodněných a přece bydlet na 5th Avenue…

      Jistý migračně zacyklený „takyvlastenec“ s revolučně leninským éthosem tvrdí, že je to záležitost civilizační a genetická. Prý zlí Anglosasové cítí k Slovanům „třídně-rasový“ odstup. Ale to už i Bedřích Engels a Kájou Maříkem Marxem. Nepochybně též Anglosasové:-)..Základy rudého fašismu byly tedy už jimi položeny.

      Už v lednu 1849 bylo Marxem popsáno v Die Neue Rheinische Zeitung , když nastane socialistická revoluce, že dojde k třídní válce. Baskové, Bretoňci, Skotové a Srbové byli nazvání „rasovým odpadem“ a označil je jako skupiny, které musí být zničeny. Mluvil o sprostotě a špinavosti Slovanů, Polsko podle něho nemělo žádný důvod k existenci.

      Omlouvám se za delší vstup, příště budu stručnější.

 15. Zdravím, pane Tarasi, během posledních pár měsíců, kdy čtu vaše texty, jsem si umiňoval, že vám za ně nějakým způsobem vyjádřím přízeň a pořád nebylo jak. Až jste to vyřešil kulantně touhle diskusí.
  Takže díky za vaše psaní, specielně za Helmuta, kterého jsem shltnul jedním dechem. Potlesk ve stoje! Přeju hodně zdraví a pevné nervy v boji s blbci a trpaslíky a těším se na další počtení.

   • …to nic. Mám zatím z té diskuse pocit, že ti, co vám tu nadávají, nejsou schopni vlastní myšlénky a tak cizopasí na těch vašich. Nic nového pod sluncem.

    • Tak oni si tady moc netroufnou, jinak by jim bič otrokáře zasvištěl nad hlavou, hlavní útok je veden na Ostrově Janiky, odkaz je v pravém sloupci.

Komentáře nejsou povoleny.