Pochybnosti prý po waterboardingu vždy ustoupí

Šedivé, nevlídné listopadové páteční ráno. Z  mlhy se prodral alarmující řev, po chvilce identifikovaný jako kejhání. Popadl jsem triedr a vyběhl před dům: husí formace má v sobě něco vznešeného, velkolepě organizovaného, přitom ale ptáci vypadají, jako by se už snad ani nemohli udržet ve vzduchu a každou chvíli spadnou, jak tak usilovně mávají křídly.

Na obloze v impozantním véčku pátá husa v pravém jeho rameni nedržela formaci a ozývalo se od ní vyděšené hýkání: „Já tady nemůžu bejt, já musím do Prahy, do parlamentu, hlasovat, vyslovit nedůvěru!“

Naše Mirka.

Přemýšlím čím to je, že někteří lidé jsou od pohledu nesympatičtí, protivní, mnohdy v dialektické jednotě vzhledu i chování. Drobil s Drábkem, Tluchořem a Vondrou, neblahé paměti. Poche, Chovanec, Farský, Langšádlová a Němcová dnes.

Je to nevědecké, ale sedí to. Už jsem tady tu fotku nedávno dával, jak se vám líbí?

Nebo tihle:

Vlevo bazilišek, vpravo cosi ještě genderově neusazeného. Ani ta stráž se na ně nemohla koukat.

Starý známý, který se po zhlédnutí reportáže o juniorovi rozzářil jako vánoční stromek, stejně jako Slonková na odchodu od Babišů, protože si mysleli, že to mají vyhrané. Zapomněli, že fotbalový mač má dva poločasy:

Zanechme dojmologie a věnujme se věcem praktickým. Jednací řád sněmovny vyžaduje po řečníkovi, aby se na své kolegy obracel jedině prostřednictvím předsedajícího, nikoliv přímo. Nikdo neví, proč to ti právníci (čti: poloidioti s rozsezenými zadnicemi a deformovaným myšlením), kteří řád vytvářeli, takto vymysleli. A tak se spousta času promarní tím, že řečník neustále mele „prostřednictvím pana předsedajícího“, kolem dokola, a vzniká obava, aby si poslanci nezvykli a nevyžadovali asistenci pana předsedajícího i na WC. „Tak mě ho vyndej, Radku!“

Podíváme-li se na příčiny, proč bylo toto jednání svoláno, shledáme, že nic zbytečnějšího si nelze představit, protože neexistuje jeden jediný racionální důvod pro toto konání. Babiš byl zvolen i se zátěží Čapího hnízda a údajného svého agentství. Jeho voličům to nevadí a je jich v národě třetina, dost na to, aby mohl vládnout. Ochotnické představení Sorosova dua ve Švýcarsku nepřineslo nic nového: Babiš junior je nemocný a jeho vyjádření nemají žádnou vypovídací váhu; nemoc je typická právě tím, že pacient volně fabuluje. Tak jaký důvod je pro svolání jednání, když navíc opozice neschrastila sto jedničku a tedy nemá sebemenší šanci uspět? Bezuzdné, hysterické řvaní pražské kavárny v ulicích? Téhle vznešené lůzy?

Tak se na to podíváme z ekonomického hlediska. Jeden pracovní den poslance stojí poplatníka 7 tisíc Kč. Poslanců jsou dvě stovky, tedy jejich jednodenní pelešení ve Sněmovní ulici přijde stát na 1,4 milionu korun. K tomu připočtěme režii podničku ve výši minimálně 300 procent na kalkulační jednici a dostaneme se k sumě sedmi milionů coby ceně téhle jedné jediné srandy. Což takhle to nechat svolavatelům zaplatit? To by se ošívali, jako kdyby dostali od dua hlídacích psů demokracie blechy!

Přitom zůstávají otázky, jejichž vyřešením bychom se skutečně dostali dál. Například zjistit, od koho se duo dozvědělo švýcarskou adresu juniora. Oni vypustili mlžnou clonu, prý jakýsi Andrejův kamarád, se kterým si junior mailoval a adresu mu sdělil. Kámoš s tím hned běžel za Slonkovou, ta je známým místem, kde se odevzdávají zbytečné adresy. Ve skutečnosti nejspíš zafungovala její linka do policie, kterou opečovává už drahně let. Jak pravil jeden její kolega, údajně byla v dřívějších dobách, před čtvrt stoletím a čtvrt metrákem, ochotna za informace z policejních zdrojů dát všechno, a když se řekne všechno, tak se myslí všechno. Takže což použít waterboarding, tuto pokrokovou americkou (náš vzor!) metodu, po níž by duo zazpívalo bez ohledu na veřejný zájem a ochranu zdroje?

Ale ne, nejsme jako oni.

K vlastní škodě.

Můžete si uložit odkaz příspěvku mezi své oblíbené záložky.

42 thoughts on “Pochybnosti prý po waterboardingu vždy ustoupí

 1. Vaše jasnozřivost, která vám odhalí, kdy je Václavák zaplněný lůzou a kdy jde o běžný protest veřejnosti, například proti lžím a nebezpečným tahům jednoho oligarchy, je až neskutečná.
  Na Štěpána bez Štěpána. Jakeše do koše. Ti pánové neblahé paměti si při pohledu na zaplněnou Letnou museli taky pomyslet něco o lůze, když jim došlo, jak jsou oblíbení.

  • Jste exemplární příklad (vy tohle jistě oceníte, je to pleonasmus jako noha) toho, že člověka nad třicet let věku už prakticky nelze ovlivnit výchovou, jedině potěhem. Patnáct let na mé realistické a logické vývody odpovídáte čistě ideologicky, kdy je u vás přání otcem myšlenky, jste přednastavena do módu pravicově demagogického a bez ohledu na pravdu hájíte své ztracené varty, U kanónu stál a pořád ládoval… Vedete si zarytě svou, aniž byste jakkoliv chápala, že jste s logikou na štíru. To byla teoretická věta, kterou hned dokážu.

   Moje jasnozřivost přece není žádnou jasnozřivostí, tím výrokem o lůze jsem chtěl kavárnu jenom urazit a nic jiného, oni tak přímo i nepřímo velmi často označují své ideové odpůrce a chrochtají přitom blahem, domněle se řadíce touhle úmyslnou sprostotou k elitě. Dávám tedy tomuto konglomerátu, pražské restituentsko-podnikatelsko-měšťácko umělecké sebrance, ochutnat vlastní meducínu.

   „proti lžím a nebezpečným tahům jednoho oligarchy“ se bojuje ve volbách, nikoliv po tom, co je vyhrál, vládne bez excesů, dodržuje všechna demokratická pravidla a situaci zjevně stabilizoval po hospodářské stránce. Že bych si na jeho místě představoval raději osobu bez zatížení minulostí, kurvením se s privatizací, člověka lépe se vyjadřujícího a ve všeobecném ohledu inteligentnějšího, to je mé nesplněné přání, stejně jako jsem nikdy nedostal k Vánocům malý buldozer, pásáček. A že jsem ho chtěl hodně, přesto by mě ale nikdy nenapadlo, abych zhotovil transparent s nápisem Rodiče do krimu!, vyšel s ním na chodbu před naše dveře a tam povykoval „Rodiče do koše!“. Přičemž ale hlavně nelze přehlédnout, že političtí protivníci oligarchy jsou o třídu horší a minulostí ještě více zatížení.

   Štěpán s Jakešem projevili politický realismus tím, že zavřeli krám, uznali, že to prohráli a odešli na smetiště dějin. Realismus je přesně to, co pražské kavárenské lůze schází.

    • Připadá mi to vtipné, nápadité, s úžasnými gagy. Možná by mě mohla tresen, v kultuře profesionál, opravit nebo doplnit.

    • Tresen, dovoluji si vás vyvolávat, prosím o váš odborný pohled na tu úžasnou legraci, co tady vyvěsil Astr.

      • To jste udělala chybu, protože vám asi unikla scéna, ve které se Jaromír Soukup dožaduje přednostního vyměšování, protože na sračky je přece specialista v téhle zemi on. Tady se střetly Soukupovy sračky se sračkami VD Pictures, a takovou srážkou je pak překročeno kritické množství, jako u atomovky. Jak může někomu chybět elementární sebekritičnost a cpe se do oboru, ve kterém je totálně hendikepovaný? Ale co se blbě ptám, viz politika.

   • tarasi,
    nejsem příznivcem demonstrací jak si asi budete myslet,
    ale vždyť odboráři také svolávali demonstrace,také demonstrovali,proti Kalouskovi,Nečasovi,Drábkovi atd.
    a nesvolávali ty demonstrace jenom odboráři.
    svolávala je opozice,ProAlt a mnoho dalších.

    vždyť i těm se dalo vzkázat že musí počkat až do těch VOLEB.

    máte tady,na terase,něco o demonstracích za vlády Nečase,co bych si mohl přečíst a přesvědčilo mě to o tom,že jedněm i druhým měříte stejně?

    • Tak se mi tedy pokuste vysvětlit, čtenáři, proti čemu ti dnešní demonstranti protestovali. Odboráři protestovali proti asociální politice pravicových vlád, proti konkrétním jejich (zlo)činům. To samé ProAlt a další, vždy byl předmětem demonstrace konkrétní boj, proti základnám nebo proti radaru. Proti čemu tedy protestovali na Václaváku kavárenští povaleči?

     • demonstrovali za to aby Babiš odstoupil a premiérem se stal někdo jiný.

      nedemonstrovali proti celému hnutí ANO.
      takže výsledky voleb demonstracemi nezpochybňují.

      • Neboli demonstrovali proti výsledkům voleb, demonstrovali proti demokracii. Oni ve skutečnosti nenávidí Babiše kvůli tomu, že zvýšil důchody, minimální mzdu, zavedl EET a hlášení, tedy na jedné straně dělá jakžtakž rozumnou sociální politiku, na druhé tiskne (trochu) varlata podnikatelské čeládce. Tohle ale nemohou říci, tím se pak ale jeví jejich protesty jako nesmyslné a bezobsažné.

       • takže i demonstrace proti Nečasově vládě byly demonstracemi proti demokracii.

        anebo ty byly zcela v pořádku?
        protože se demonstrovalo proti tomu že se důchody nezvyšují.minimální mzda se nezvyšuje, zvyšuje se DPH a protože se někde snižují platy.

        tehdejší demonstranti chtěli kompletně novou vládu,nové volby,těm dnešním by stačilo kdyby skončil Babiš.
        oni nedemonstrují proti Schillerové,která tiskne varlata čeládce,žádný transparent „Schillerová do koše“ se neobjevil.

        a sociální politiku tam nedělá Babiš a ani nikdy nedělal,tu tam odjakživa dělala ČSSD.
        nepřisuzoval bych tomu Babišovi zásluhy za něco čeho byste se bez té ČSSD s největší pravděpodobností ani v takové míře nedočkal.

        žádný transparent „Maláčová do koše“ se také neobjevil.

        • Nechte toho. Taras nedostal buldozerek/pásáček, zatímco Nečas ano. To se nezapomíná.
         P.S.: Já ho dostal taky, ale za moc nestál, dlouho nevydržel. Jako skoro všechno v životě, o politice ani nemluvě.

         • Jenže moje představa buldozerku byla mnohem skvělejší, než ta vaše hračka na baterie. Vysnil jsem si funkční model dlouhý asi dva metry, s motorem, sedátkem, rajčákama a hlavně ty pásy, nevím, proč mě tak přitahovaly, chtěl jsem se stát buldozeristou mnohem více než gynekologem.

          • Tak to vám, Tarasi, kapitalismus dost nahrává. Koupit dnes takový mini buldozerek, vypadá jak z lega, není žádný problém. Tedy – pokud na něj máte naspořeno. Ojetý tak kolem tří set. Tisíc, samozřejmě.

          • Já myslel spíš funkční model pásového traktoru v měřítku asi tak 1 : 4, s malým dieslovým motorem, ten sound byl důležitý, dneska by to mohlo stát okolo padesáti tisíc a domnívám se, že to do mě mohli investovat, že jsem toho byl hoden.

        • Debata s vámi začíná připomínat kreace vitttovy. Vy nevidíte rozdíl mezi více než statisícovou demonstrací roku 2012, po šesti letech hrůzovlády pravice, kdy nahrnuli všechny výhody bohatcům a podnikatelům a obírali zaměstnance a důchodce, nezvyšovali minimální mzdu, nevalorizovali důchody (Langšádlová ve sněmovně: „Oni to vydrží!“) a rozkrádali co šlo (Drobil a miliardový tunel, Drábek a jeho fámulus s S kartou a IT zakázkami, Bém a další s Opencardem a Blankou), kdy se úplatkářství a korupce pěstovala i na úřadu vlády?

         Čirou demagogií pak jsou vaše „argumenty“ typu „žádný transparent „Schillerová do koše“ se neobjevil“ – jistěže ne, tísněná varlata podnikatelů jsou skrytým důvodem pro to trapné vytí lepšolidí. Vy se k nim patrně počítáte, pak máte právo ječet, ale nezastírejte pravé důvody. A sociální politiku bez Babiše by ČSSD nemohla dělat, on to musí posvětit, a je samozřejmé, kdyby mu ODS kývla na komplot, že by se opakovala historie let 2006 až 2013. Neboť každý podnikatel je hyena, to je notorieta.

     • a toto byla reakce Nečase na tu největší demonstraci z dubna 2012.

      Jsme svobodní lidé ve svobodné zemi a máme právo svobodně vyjadřovat své názory, včetně nesouhlasných názorů na to nebo ono, co dělá vláda. Máme právo to vyjadřovat i ve společnosti lidí, kteří mají stejný názor jako mám já nebo jako má někdo jiný. Je to přirozená věc, patří to k demokracii a drží-li se to v zákonných mantinelech, tak na tom nevidím nic, co by bylo špatného nebo protisystémového. Děje se to všude v Evropě a je to přirozená věc.

      https://www.parlamentnilisty.cz/arena/politici-volicum/Necas-k-demonstraci-Svobodne-vyjadreni-nazoru-patri-k-demokracii-230015

      • Ale cožpak já chci demonstrace zakázat, nebo co se mi tady pokoušíte podsunout? Kritizuju naprostou bezobsažnost a trapnou formu (uřvanost) těchhle hysterických akcí. Babiše do koše, proč, to se nenamáhají zdůvodnit, ani nemohou, viz výše.

       • nikoliv,ani omylem jsem se o nějaké podsunutí zákazu ani nesnažil,to mi,prosím,věřte.

        chtěl jsem pouze poukázat na to,že reakce od premiéra Nečase směrem k demonstrantům byla zcela jiná než jsou ty dnešní reakce premiéra Babiše.

        i když ty demonstrace proti Nečasově vládě také žádnou noblesou neoplývaly,forma(uřvanost) byla stejná jako na těch demonstracích proti Babišovi.

    • Merit stejne zni velmi moudre a spravedlive.
     Zakony v zemich demokracie podle toho take meri stejne = pohlizi stejne na kazdeho obcana.
     Otazka je zda je to spravne merit stejne jak pro dobraka tak pro darebaka.
     Kazdy „normalne“ myslici clovek na to odpovi ze zatim co dobrak si zaslouzi oceneni, darebak naopak na budku, protoze jen tomu rozumi !
     Jiste nebude pro Tarase problem tu srozumitelne rozlisit a napsat ze neni demonstrace jako demonstrace. Nejen ze byla jina drive ta kdyz slo o Jakese do kose a dnes Babise do kose, jina je i piratska za svobodne pestovani marjanky a jina je odborarska.
     President Zeman zminil 50tisicovou demonstraci proti jeho vlade a dalsi rok jen nekolik set a opakovane rika ze demonstrace je nejlepe ignorovat, nebot za natlaku davu nelze dobre vladnout !
     https://www.barrandov.tv/video/140794-tyden-s-prezidentem-22-11-2018

   • To se velmi pletete, Tarasi. Proti lžím a nebezpečným tahům oligarchů je nutno protestovat tehdy, když se na ně přijde.
    Nikdy jsem si nemyslela, že se vám Klaus tak zadřel do podvědomí s těmi svými řečmi, že občan nemá co pořvávat na náměstích, ale pěkně potichu přijít k volbám, hodit to tam a zase jít domů. Ti nahoře potřebují klid na práci, že?

    • Občan může na náměstí pořvávat až do bezvědomí, já se jenom posmívám hysterické teatrálnosti a hlavně bezobsažnosti a nesmyslnosti těchhle akcí. Vy necítíte rozdíl mezi důstojností a vznešeností demonstrací 1989 a těmi dnešními, s tím trapným diskotékovým řvaním šíleného moderátora?

     Pokud je podle vás tím Babišovým „nebezpečným tahem“ pobyt juniora na Krymu (viz níže), tak – po zkušenosti s vaším úletem ve věci ústavních práv národů – o vás začínám mít obavy, na demenci máme už oba nárok, ale ten nástup u vás je nepřehlédnutelný. Bacha na to!

  • Jj. liberální demogracii si správný „liberál“ rozvracet nenechá, když lze s menší dopomocí spíchnout nějakou tu barevnou revoluci a vykraválovat si takový výsledek, na jaký se podle rovných volebních pravidel dotyčný „liberální demograt“ nemá nárok. .

   Rád bych věděl, treseni, co se tím přirovnáním pokoušíte říct:
   a) volby za komunistů byly svobodné a rovnoprávné, takže je možno bezstarostně přirovnávat Babiše a Zemana se Štěpánem a Jakešeem?
   Nebo
   b) že po takřka třiceti letech budování „liberální demogracie a lickýchpráv“ stále nemáme naplněnou ani základní podmínku – svobodné a rovné volby a tudíž jsou podle liberálních tresení Babiš a Zeman stejní totalitáři jako Jakeš a Štěpán?
   Případně,
   c) že jste pořád ještě nedokázala rozdýchat tu hrůzu, že oba drze vyhráli volby (trestně stíhaný Babiš parlamentní a Zeman prezidentské) proti vůli „našich“ vašich médií a „liberálů“ z pražské kavárny?

   P.S. Ty zmiňované „lži a nebezpečné tahy jednoho oligarchy“ jste schopna blíže specifikovat – zejména, prosím, ty „nebezpečné tahy“ – nebo jen papouškujete nejlepšího ekonoma a ministra financí všech dob (a vesmírů) a etalon poctivosti Mirka Kalouska a jeho demogratickoblokovní kumpány?

   P.P.S.
   Poradna Rádia Jerevan
   – dříve:
   Otázka: „Jaký je rozdíl mezi demokracií a lidovou demokracií?
   Odpověď: Jako mezi kazajkou a svěrací kazajkou…

   – nyní:
   Otázka: Jaký je rozdíl mezi demokracií a liberální demokracií?
   Odpověď: ???

   • Nebezpečný tah, o kterém veřejnost neměla tušení, dokud se to neprolátlo, byl například pobyt juniora na Krymu. V nejlepším případě to byla nebetyčná hloupost, ať už tam byl mladej dobrovolně anebo ne.

    • Aha. Pobyt švýcarského občana na Krymu je Babišův nebezpečný tah. A čemu a jak je ten tah nebezpečný, treseni? Pište a přehánějte.

     • Nebudu hledat, kolik švýcarských občanů v posledních letech dostalo bumážku pro cestu na Krym. Ale určitě jenom jeden člověk se švýcarským pasem, který tam pobýval, byl psychicky labilní syn českého oligarchy, který v tu dobu usiloval o post premiéra, ačkoli byl obviněn z trestného činu. Spolu s oním synem.
      Mít takového ambiciózního člověka v hrsti je sen každé tajné služby.

      • Takže, milá treseni, prostá cesta na Krym není nic, co by jakékoli tajné službě poskytovalo na Babiše jakoukoli páku. Z toho my plyne, že vy věříte – jak písmu svatému – té historce Slonkové o únosu a pěkně opakujete po demokratických blokařích jejich z palce vycucané „argumenty“. No jo, já vlastně zapomněl na tresení zásadu: když je to „ve spisu“, tak je to pravda
       Mimochodem, přinejmenším od té doby, co je Krym „okupován“ Ruskem, nepotřebujete k cestě na Krym z Ruska žádnou bumážku, jen normální vízum do Ruska. A na cestu z demokratické Ukrajiny na to žádnou „bumažku“ nedostanete, pokud tam nemáte příbuzné. (A dost možná ani tehdy když je tam máte.)

   • Jestli jste získal dojem, že Babiše přirovnávám k Jakešovi a Štěpánovi, je to vaše interpretace. Já jsem jen srovnávala ta lidová shromáždění.
    Mimochodem: Vtip o rozdílu měl úplně jinou pointu. *Jako mezi aktem a pietním aktem*.
    Co se týče termínu *liberální demokracie*, nelze než poznamenat, že neliberální demokracie je nesmysl.

   • trestně stíhaný Babiš volby nevyhrál,volby vyhrálo hnutí ANO2011.

    ten trestně stíhaný možná ani nemusel těmi demokratickými volbami projít kdyby dodržel ten svůj šokující slib jak bude kandidovat z posledního místa kandidátky.

    mohl projít,ale také nemusel.
    každopádně je nezpochybnitelné že ten svůj slib nedodržel.

    • trestně stíhaný Babiš volby nevyhrál,volby vyhrálo hnutí ANO2011.

     …. a proto tam Babis coby predseda vlady nema co delat, navic trestne stihany ministrem vnitra Chovancem za vlady Sobotky !!!
     Nejen ze ten nenazranej milliardar se obohatil o 50millionove dotaci od EU ale jeste tu spravne „ctenar“ upozornuje na dalsi jeho charakterovou vadu, ze porusil slib
     “ z posledního místa kandidátky“!
     Porusil toho jiste vic a vic se do toho zapleta a president ho v tom jeste podporuje, no proste skandal !
     Nutno demonstrovat a je to spravna demonstrace, na rozdil od tech nespravnych Tarasi !
     Navic oposice v cele s ODS posiluje, voda na mlyn rceni ze volic je nic nez blbec.
     Blbec uz zapomel jak Topol s kulema pretahl (UPLATIL) 3 soc.demaky a tak dostal duveru v parlamentu ani mu nic nerika Topolovo prohlaseni ze kdyby rekli co chteji udelat ani blbej volic by je nevolil ?
     Ale pozor, 50 melounu na Capi hnizdo poskozuje republiku vice nez milliardy odtekajici ven !
     Vi nejlepe „demokraticky blok“ !
     Spravny to obraz te nejspravnejsi demokratury 😦

     PS
     Ale mate se cim chlubit:-)
     Ze mate nejnizsi nezamestnanost? Protoze nejnizsi mzdy!
     Mit mzdy jako u mutti Merkel, budete mit nejvyssi !
     Hlavne ze radostny Protektorat Nemecka co resi Capiho Premiera 😦
     Na bliti velebnosti 😦

    • No, čtenáři, když to berete takhle, tak Babiše na čelo středočeské kandidátky nominovalo a schválilo také hnutí ANO 2011. 🙂
     „I předseda hnutí ANO Andrej Babiš je nakonec v pozici lídra, přestože původně chtěl kandidovat až z posledního místa. „Delegáti středočeského krajského sněmu i členové výboru měli jiný názor. Chtěli mě na čele. A já do toho už nebudu zasahovat. Přijal jsem to. Aspoň nebudou moji oponenti říkat, že se jich bojím a schovávám se před debatami,“ říká Andrej Babiš.“
     https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Hnuti-ANO-schvalilo-kandidatky-pro-snemovni-volby-kandiduje-pet-jeho-soucasnych-ministru-493969

  • Tak jest, pokud občan cítí, že mediální nenávistné kampaně nemají reálný základ, ba že se věc prezentuje zcela obráceně, než je skutečnost (Rusko v incidentu v průlivu má být agresor, nikoliv provokující Ukrajina), tak se přidají ke slabšímu nebo poškozovanému. Což je i můj případ, ani Babiše, ani Rusko nijak neobdivuji, ale prasácké kampaně českých pravičáků a jejich PR agentur mě donutily vlézt si do postele s Andrejem a Vladimírem Vladimírovičem. Na moje starý heterosexuální kolena.

   • Čulíkovy rozhledy si opatřily úderný titulek „Lidi v ČR zjevně mají rádi korupci“ a vytvořily k němu článek z několika screenů z twitteru. Ale tentokrát jim k tomu přibyl diskuzní příspěvek Jindřicha Jedličky, začínající: „Nedomnívám se. (Že mají rádi korupci). Jen část lidí nechce, aby zavřeli krám, než na ně vyjde řada.“
    Jen se obávám, že „městský liberální volič se svým vyšším vzděláním a sociální situací (a sociální inteligencí hluboko v záporných číslech 😦 ) ani Čulíkova redakce z toho nic nepochopí. Zase.

Komentáře nejsou povoleny.