Asociace jsou různé

Například Asociace dentálních hygieniček. Účel je jasný, udělat vám pořádek v hubě a k tomuto bohulibému konání se spojily dámy do spolku neboli asociace. V jednotě je síla a tlamy díky nim házejí šajny, jak jsou nablýskané. A hned mě napadá jiná asociace (neboli mentální spojení či vztah mezi myšlenkami, pocity, pojmy, vzpomínkami, vjemy apod., jak praví slovník), že by bylo dobré založit Asociaci výrokové hygieny, která by měla za úkol dělat pořádek v tlamách politiků a novinářů a zamezit tak zápachu, který jim z prolhaných ústních dutin vychází.

Moje nejstarší vzpomínková asociace byla z Dikobrazu padesátých let. Na poslední straně časopisu bylo asi šest nebo osm obrázků, seřazených přísně do dvou sloupců, ve kterých se karikaturisté vyjadřovali k nešvarům doby. Né že by kritizovali Tondu Novotného, to dá rozum, ale tepali bejkárny nižších struktur, přibližně od okresního tajemníka dolů.

Ta dikobrazí asociace byla skvělá: na obrázku skupinka jézedáků z Nového Strašecí na předvánočním nákupním výletu do Prahy, za nimi v pozadí Prašná brána, a předseda říká: Že my jsme zapomněli na poli ty naše družstevní brány? A pod obrázkem vysvětlující text, že družstevníci z Nového Strašecí zapomněli na poli brány. No fakt.

Vyzkouším vás: v komentáři na síti stálo: ochlasta, kurevník, zrádce, lhář, pseudoumělec. Jaká je vaše asociace, kdopak vás napadl jako první?

YouTuber Ondřej Tesárek alias Bratříček napsal otevřený dopis poslancům, text například uveřejnil Bavor ZDE.

A mně hned jedou asociace: Teasárek je skoro jako Tesařík, Richard fungoval a funguje v diskuzích na Neviditelném psu, já tam vnikl na počátku tisíciletí (to zní pěkně) a on mi nadával do komunistů. Už se ale zase nepamatuju, jaký používal nick, něco jako z Vinnetoua, zase se mi tam cpe Hatátitla, ale to byl přece kůň Old Shatterhanda. No, on tak Ríša někdy diskuzně působil, jako splašený kůň. Snad to bude vědět zdejší netová encyklopedistka, Tresen, a už jsem zase málem díky chybné asociaci napsal cyklónistka.

Tak tenhle Tesárek se rozhořčil, když mu neziskově aktivistický ksindl zařídil, že ho fejsbůk vyzmizíkoval – a teď teprve začal brečet, když se i na něj ta svinstva nalepila. Předtím mu masivní potlačování a cenzura většinových názorů občanů nevadila, když byli utlačováni ti správní.

Fantastický je jeho jeden odstavec v dopise: „Dnes vám píší kvůli společenskému jevu, který se v českém – nejenom digitálním – prostoru šíří. Česká republika, jako součást NATO, se nachází již po mnoho let v hybridní informační válce s Ruskou Federací. To nás na pozadí našich aktivit vede k přijímání tvrdých bezpečnostních opatření především v naší ICT infrastruktuře. Sám jsem se několik let podílel na takových opatřeních v soukromém sektoru.“

Sám se podílel, když ho zasáhla, kvůli celkem nevinným názorům, tak píše otevřené dopisy. Je to typické pro jeho generaci, tohle houfování do aktivistických cenzorských skupin, tvořených nikoliv na základě racionálních názorů a zájmů, ale podobně jako fotbalističtí pitomci, na základě módnosti a mediálně vybuzeného fanatismu. Já to zažil od zkurvysynských administrátorů na svém blogu na iDnes – a oni jsou takto intelektuálně vybavení dodnes. Tradice se mají ctít.

Ale s polovinou Tesárkových názorů lze celkem souhlasit, i když jsou doprovázeny kiksy, hloupostmi a chabou orientací v politice.

Ale tohle celé nepíšu kvůli Tesárkovým názorům, které se mi nechce příliš rozebírat pro jejich nevýznamnost, ale zaujal mě rozhovor, který s Tesárkem vedl Xaver Veselý na tomto videu:

V 37. minutě a něco se vyjádřil k Fero Feničovi. Takovou sprchu, takové ohoblování oponenta  jsem ještě v mediálním prostoru téměř mainstreamovém neviděl. Přitom co slovo, to perla. Přesně tohle ta sluníčkářská, havlistická, neoliberální, LGBT a proamerická hovádka potřebují jako prase drbání.

A Xaverova tiráda ve mně vyvolala tuto asociaci: V jednom filmu, název jsem zapomněl, je hrdina (myslím, že to byl Paul Newman) schován v jakési chatě na Divokém Západě, před ní stojí banda vyvrhelů v čele s násilnickou gorilou, obrovským chlapem, který Newmana vyvolává ven a vyzývá ho na pěstní souboj. Paul po chvíli vyjde, s pokerovou tváří přijde k široce rozkročené, přihrbené a s pěstmi připravené gorile, bleskově ji nakopne do kulí a bez jakéhokoliv pohnutí, aniž by si dál všímal zhrouceného oposuma, zase zajde do domu. Velice cool scéna.

Ano takhle se má zacházet s ksindlem.

 

P. S.:

A už jsem si vzpomněl, Tesařík používal nick Tesák, vždyť to je úplně jasná zkratka, takže nikoliv Karel May, ale London.

Můžete si uložit odkaz příspěvku mezi své oblíbené záložky.

19 thoughts on “Asociace jsou různé

 1. Kdo dohledne na nesametove politiky ?
  Taras navrhuje:
  založit Asociaci výrokové hygieny, která by měla za úkol dělat pořádek v tlamách politiků a novinářů a zamezit tak zápachu, který jim z prolhaných ústních dutin vychází.
  Poradek v tom co se smi a co se nesmi nejen delat ale uz ani rikat,
  s platnosti pro lid obecny uz jede plnou parou.
  Mimo ouradu Velke Evropy ktera urcuje jak a co si spravne myslet a co je zakazano
  do toho mluvi aktivni obcane sdruzujici se v Asociacich s nazvy ruznych neziskove ziskovych organisaci 😦

  Neni divu ze Parlamentni Listy jsou povazovany za nebezpecne sdelovadlo kdyz uverejnuji rozhovory jako:
  Svoboda slova? Jděte. Lže se o dnešku, znásilňuje se minulost.
  Spousta věcí se nesmí vyslovit, jinak z vás udělají třeba rasistu,
  varuje advokátka
  Nicméně pořád považuji v tom ohlédnutí za podstatné spíše to, co se dělo po první desetiletí době hájení.
  Tedy 90. léta bych politikům velkoryse prominula jako dobu učení – nemohu jim ale odpustit posledních dvacet let.
  Samolibost, sobectví, pocit, že to mají navždy a nikdy jinak. Stali se šlechtou… Ostatně na tom vyhrálo volby ANO.

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Svoboda-slova-Jdete-Lze-se-o-dnesku-znasilnuje-se-minulost-Spousta-veci-se-nesmi-vyslovit-jinak-z-vas-udelaji-treba-rasistu-varuje-advokatka-602286

 2. Zkus hádat, koho mi ten ochlasta asocioval? A nešlo to zastavit. Je jedno, co si člověk myslí, když se nad něčím zamyslí, instinkt na první dobrou převáží. Je to hezká ukázka toho, jak lze lidi „programovat“. Když je člověk systematicky a permanentně něčemu vystaven, tak se na to naučí. Je jedno, co si myslíte, když přemýšlíte, důležité je, co vás napadne jak první, ještě než přemýšlet začnete. Když vás totiž jako první napadne A, už se myšlenkách vůbec nedostanete k B a myslíte jen na to A, i kdyby ve smyslu jak je všechno jinak.

  • Jistě, když vezmeš za základ ochlastu, tak je to jasné. Ale ta asociace musí vyhovovat všem daným kritériím – a pak je to jednoznačné.

   Asociace na první dobrou jsou základem pro jedno psychologické vyšetření. Mám kamarádku psycholožku, mohl bych se zeptat. Ale na tomhle je založenej jeden fousatej vtip, pacientka v ordinaci psychologa, manžel si stěžuje na to, že je nymfomanka, psycholog ukazuje obrázky a pacientka asocijuje: Dům: dům, v něm ložnice a tam spolu dva… Louka: louka, na ní dva a… Auto: auto, v něm dva a… Paní, vždyť vy opravdu nemyslíte na nic jiného! zoufá lékař. Já? já ne, ale vy mi tady ukazujete samý prasárny…

  • Nejak Vas v zivote minuly prihody o tom jak po vysloveni A nasledovaly neprijemnosti pod Z ?
   To tak casto ze Z pak vzdy predchazelo nejen kazdemu A ale i B ba i celemu zbytku abecedy !

 3. A teď mě napadá, že to taky mohl být Terence Hill, ten kopáč, ne Newman. Proč se mi tam připlet? Asi asociace, oba blonďáci.

  • Takže tady mají nakonec pravdu všichni, díky tomu, že si moje makovice vymýšlí a motá to všechno dohromady. Jestli tomu tak je i v mých politických komentářích, tak to tedy Pozdravpánbu.

 4. Film se jmenoval Butch Cassidy a Sundance Kid. Ten hromotluk zpochybnil Butche /Paul Newman/ coby vůdce lupičské bandy, vyzval ho na souboj a už sundal košili a vyndal ohromný nůž. Butch povídá: „Ne ne ne, nejdřív musíme dohodnout pravidla.“
  A přesně v momentu, kdy se ten velký blbec vyjádří, že jako žádná pravidla nechce, dostane kopanec a je po ftákách.
  Jestli nevěříte, tu to máte:

  • Jo, a Newman dodal „Dobře, tak tedy bez pravidel“ :-). Nezapomenutelná scéna.
   V Hombre je to podobné, tam vyřvává padouch před chatou, kterou obklíčili a chce se dohodnout, aby mu vydali peníze, že se prý jinak odtud nedostanou živí. „A jak se dostaneš ty odtud?“, zeptá se Hombre a pálí po něm z pušky, padouch se za řevu kutálí dolů.

   • Fajn je v té scéně taky Sundance, jak se přátelsky zakření na toho opičáka hned nato, co Butchovi slíbí, že ho zabije.
    „Zacházej s mou mrtvolou jako se svou vlastní.“
    To je taky dobrá Butchova hláška.

   • Takže jsem si spletl dva filmy dohromady, spojovacím článkem byl Paul Newman, chatrč v Butchovi ano, obklíčená pak ale v Hombrem, stejný pak je princip, jakým Paul vyřídil protivníka, mírně nečestný, avšak vzhledem k okouzlujícímu hrdinovi mu to dámy (které při pohledu na něj asi zažívají něco, co by jako vdané a počestné neměly) určitě prominou. On ale si ten obdiv zasloužil, byl to i v osobním životě skutečný Frajer Luke.

  • Dyk to říkám, encyklopedistka, místy však i ta cyklóna. A je zajímavé, jak podivně paměť pracuje. Pamatuju si, že jsem to viděl v letním kině ve Varech, se ženou a byl s námi táta. Vybavím si i fajnový večerní počasí. Pak jsem to asi(?) viděl i někdy v TV, ale to si nevybavuji vůbec, protože válení se na gauči při sledování TV není nic, co by se vrylo. Co se samotné scény týká, tak ta chatrč tam na pozadí sice byla, ale Butch z ní nevychází a není vyvoláván, to si ta mrcha vyfabulovala. Zapamatoval jsem si gorilu i ten její rozkročený a přikrčený postoj, kudla mi však z paměti vypadla, jako by nebyla, ačkoliv tam hrála jednu z hlavních rolí.

   A protože naše názory a postoje jsou ovlivňovány i tím, co si pamatujeme, je jasné, že na ně není spolehnutí, stejně jako na paměť.

 5. Co se té úvodní asociace týče, hned mě jeden napadl. Jen „pseudoumělec“ mě zarazil. Co má ten ochlasta s uměním? Vždyť nanejvýš cinkal na skleničky na stranických večírcích.

  • Marně matete stopy, ta asociace totiž sedí jak prdel na hrnec, přičemž já bych dodal ještě několik šťavnatých epitet.

 6. Svedove dotahli tu svou demokracii docela daleko, takze vysledkem je skoro uplne popreni prav a svobod velke vetsiny obyvatel kvuli dovezenym mensinam z ruznych narodu Afriky a Arabie, to vse proto, aby geneticky obohatili svuj zdegenerovany seversky genofond, vznikly incestem /krvesmilstvem/ mezi izolovanymi komunitami na severu zeme…Ale incest praktikuji zcela legalne take muslimove a mnozi africane uz pres tisic let, takze dovezt degeneraty, aby je nejak geneticky obohatili je primo zarivy priznak dusevniho upadku elit naroda…! Rika se tomu psychologicky imbecilita, tedy snizena inteligence.

  Švédka: „Bojím sa chodiť von! Krajina sa zmenila a keď sa Vám to nepáči ste fašista!“ (Video)

  https://magazin1.sk/svedka-bojim-sa-chodit-von-krajina-sa-zmenila-a-ked-sa-vam-to-nepaci-ste-fasista-video/?fbclid=IwAR3gpRK9a-6NYN6TVI6k1_E5zea_e8Ij0NOmABpAqe5K8r2H966XYrng5L4

 7. Imbecilitu a její pandemické rozšíření po Evropě jsem řešil na Pravém Prostoru. Větvička zaperlil a vytlačil článek o chemtrails. Kdoví co do toho práškování obyvatelstva ty šmejdi cpou, ale napadlo mně, že smrtelný to není.
  A když se tak rozhlídnu kolem sebe, čeho na Zeměkouli raketově přibylo, tak je to právě a jen imbecilita, je to plošná, účinná a vysoce infekční nákaza
  Samozřejmě se práškuje nad velkými městy, nad vesnicemi by to přece bylo plýtvání.
  Například v Praze už je skoro každej imbecilem !

Komentáře nejsou povoleny.