Procházková a její zabijácký forhend

Příhodu tu jsem už někam svého času napsal. Muž své sportovně vyhlížející manželce udělal tři děti a pak se s ní začal rozvádět. Na sociálce probíhalo jakési předběžné šetření, kterého se kromě těch dvou účastnila i matka manželky. Manželství bylo rázu italského, v domě, který jsem s nimi sdílel, byly v nočních hodinách slyšet diskuzní příspěvky rozvádějících se a sem tam i rohovačka, to když si žena přivedla náhradníka a manžel, malíř pokojů, ho svou silnou rukou (měl to od věčného máchání štětkou) zkrvavil. Bylo nakapáno až ke vchodovým dveřím.

Shodou okolností na té sociálce pracovala i moje kamarádka a ta mi vyprávěla, jak nahoře zmíněné jednání probíhalo. Malíř se choval velmi slušně, skromně, doložil nevěru choti a všestranně se držel zpátky. Oproti tomu ženuška se předvedla jako fúrie. Utkání tedy v tomto případě vyhrál na body a manželka prohru neunesla. Na odchodu, ještě než opustili jednací místnost, vypálila svému skoro už bývalému facku, kterou má přítelkyně označila jako gigantickou. A v té samé vteřině zaječela matka útočnice nezapomenutelnou hlášku: „Vidíte ho, hajzla?!“

Procházková dala facku Frantovi ze Sputniku a její mateřské médium, Deník N, ZDE napsalo: „Provokace serveru Sputnik News proti novinářce Deníku N.“ (!) Vidíte ho, hajzla?!

Godot v komentáři pod minulým článkem napsal „ten napadený člověk měl tolik rozumu, že jí to neoplatil“. A to je právě ta chyba.

Kdysi kdesi kdosi napsal, že ženy ve funkcích na vedoucích místech v úřadech a v politice často chybují a poškozují jednu ze stran a je to prý proto, že – na rozdíl od mužů, kteří jednají rozvážněji – nejsou zvyklé obhajovat svá rozhodnutí a činy v boji. A proto mnohdy sahají ke svévoli a domnívají se, že je za to nikdo nemůže potrestat.

Filozof napsal, že „pokud se ženy zmocní nějakého povolání, učiní ho nízkým“. Když spojíme tyhle dva názory, kupodivu dost přesně vyjadřují tragická účinkování žen v oborech, které jsou feminizovány. Školství, zdravotnictví, civilní soudnictví, úřady, to všechno jsou odvětví, kde ženy převládají – a veřejnost slovy chvály rozhodně nehýří.

Kdyby se paní Procházková mohla oprávněně obávat, že tu facku, tentokrát v mužném pojetí, dostane zpátky, posadí ji to na prdel a bude postrádat dva zuby, tak by si asi nedovolila to, co udělala. Chcete rovnoprávnost? Máte ji mít!

V nedávné minulosti i v současnosti jsem měl a mám to „potěšení“ potýkat se s idiotským výkonem práce úřadů v ženském pojetí. Úřednice okresního finančního úřadu trvala na výpočtu daně z nabytí pozemků, který jí vyplivnul počítač a byl zjevně zcela nesmyslný. Po ročním dohadování (šlo o desetitisíce), do kterého se zapojila i „expertka“ z krajského úřadu, to zcela blbé rozhodnutí vydala, já jsem se odvolal a generální ředitelství v Brně samozřejmě můj názor potvrdilo. V současnosti se obdobný případ jak podle kopíráku odehrává okolo revize katastru nemovitostí a opět se debata vede mezi mnou, vedoucí pracoviště a zase „expertkou“ z krajského úřadu. A opět to samé tupé a nekvalifikované trvání na prvním stanovisku, které bylo učiněno bez detailní znalosti věci a které jsem vyvrátil. Ony nejsou schopny korigovat své blbé rozhodnutí protože si myslí, že by utrpěla jejich neexistující důstojnost.

Doložím to umělecky, fousatým vtipem. Primář a mladá lékařka se na patologii při pitvě dohadují o tom, zda ženy jsou schopny vykonávat stejně kvalitně tu samou práci jako muž. „Tak to vyzkoušíme,“ pravil primář. A kousnul mrtvolu do nosu. Lékařka to samé. Strčil nebožtíkovi ukazováček do zadku. To samé. Prst olízl. To samé. „Tak co, už věříte, že jsme schopny zastat práci mužů?“ tázala se vítězně doktorka. „Jistě,“ uznal prohru primář. A po chvíli: „Akorát já jsem si olíznul prostředníček…“

Jak pravil doktor Elmet Brown ve filmu Návrat do budoucnosti (a také kastelán Pupenec), v zájmu vědecké pravdy musím dodat, že to moje odvolání vyřešila v Brně na ředitelství velice kvalifikovaně, přitom vstřícně a šikovně jedna mladá paní inženýrka.

A pak se v tom vyznejte…

Můžete si uložit odkaz příspěvku mezi své oblíbené záložky.

35 thoughts on “Procházková a její zabijácký forhend

 1. Já tu zdrženlivost napadeného chválil spíš z pohledu mediálně/politického. Kdyby jí taky jednu vyťal, to by se teprve stal „opravdovým padouchem“. Když situaci zvládl zdrženlivě, většina (snad) trochu rozumných lidí nemůže žádnou dosavadní argumentaci Petry Procházkové a jejích přátel přijmout.

  Obecně máte vzor v sapérovi Vodičkovi:
  „Plácnu taky ženskou, Švejku, mně je to jedno, to ještě neznáš starýho Vodičku. Jednou v Záběhlicíchna Růžovým ostrově nechtěla se mnou jít jedna maškara tančit, že prej mám voteklou hubu. Měl jsem, pravda, hubu vopuchlou, poněvadž jsem právě přišel z jedný taneční zábavy v Hostivaři, ale považ tu urážku vod tý běhny. „Tak tu máte taky jednu, velectěná slečno“, řek jsem, „aby vám to nebylo líto“. Jak jsem jí jednu utrh, povalila celej stůl na zahradě i se sklenicemi, za kterým seděla s tatínkem a s maminkou a s dvěma bratry. Ale nebál jsem se celýho Růžovýho ostrova. Byli tam známí z Vršovic a ty mně pomohli. Ztřískali jsme asi pět rodin i s dětma. Muselo to bejt slyšet až do Michle a potom taky bylo v novinách o tej zahradní zábavě toho dobročinných spolku nějakej rodáků ňákýho města.“

  Takže je otázkou, zda by měl ten člověk ze Sputniku po ruce nějaké ty známý z Vršovic, aby mu pomohli, nebo ne. Ať už přímo na místě, nebo potom v médiích. Na místě nevím, v médiích (hlavního proudu) spíše pochybuji.

  • Souhlasím, tím, že se zdržel, získal Franta mnohem výhodnější pozici, než kdyby jí ubalil jednu zpátky. Moje úvaha byla ryze teoretická, kdyby se Prochajda obávala, že ji koupí zpátky, tak by asi bojovala za demokracii mnohem opatrněji. Ale ona možná ne, je to vzteklá fena.

   • Z hlediska krátkodobé výhody byla reakce, vlastně nereakce onoho redaktora správná. Z hlediska střednědobého až dlouhodobého jde ovšem o chybu kardinální, tragickou. Jistě, šlo by o sebeobětování se onoho jedince, nicméně v budoucnu bude ve stejné kategorii ať už pouze nastavil druhou tvář, nebo rozhodně reagoval.
    Proč měl té fúrii vrazit takovou, až by si sedla na prdel ? Především co by precedens, jako výstrahu, co bude následovat po pokusu použít takový prostředek. A že to zdaleka není poprvé, co havloidně-vekslácko-kolaborantská verbež s úsměvem, za potlesku medií, použila tuto „formu diskuse“vůči nepohodlným. A nejde jen o facky Kalouskův, a podobných… Zavzpomínejte, a rozprostřete vše do časové osy.
    Ono „vychytralé nicnedělání“, je cesta do pekla, submisivní cesta do pekla rámovaná sebevražedným přístupem nastavení druhé tváře – kterému se druhá strana úpřimně chcechtá. Popravdě, kdo, jaká množina elektorátu ocení křesťanský přístup onoho nešťasníka ? Myslíte voliče, který si nepamatuje, co měl ráno k snídani ? Navíc jako lump ten týpek dopadne tak jako tak, včetně oné redakce.
    Vadí snad nějak fatálně plebsu to, co, jak a koho předvádí např. ČT ? Lidu je to fuk. Reaguje snad plebs na neustále recyklované huby, jména, persony kdekoli ? Reaguje nějak na fakt, že strůjci průmyslovo-hospodářského kolapsu vylézají z děr, plácají se po ramenou a derou opět k moci s podporou těch prý sociálně odpovědných ? Vadí jim masivní restituce náckům a podobné špíně ? Vadí lidu stovka dalších věcí ? NE, NE, NE – NEVADÍ. A nejen, že nevadí, ještě to volí…
    Druhá strana praktikuje „praxi preventivních úderů“ roky, opakovaně, včetně vajíčkyjád …
    A kdo si dnes vzpomene na naprosto ostudné metání vajec na Paroubka ( jo, vždyť to byl Paroubek, že ) v Prášku, na Bohuše ( jo, Sobotku, na toho hajzlíka – tehdy ještě neprofilovaného ) VV Brně, atd… Že by úsměv ? Ano, a stejně by to bylo v budoucnu s tou fackou – tedy tvrdou odvetou.
    Apropo, s „kvalitou“ ČT nikdo nepohne, s médii také ne, Právo bude vždy stát ve státě, a kolaboranti budou pouze přibývat … Aneb kdy, když né teď ???
    Ve své podstatě vlastně jednají „protivníci demagogbloku“ přesně dle jejich přání …
    A teď do mne stratégové, taktici, oponenti …

 2. Ta facka spadá do kategorie, kam jsem řadila například políček, který uštědřil sociální demokrat Wagner svému stranickému kolegovi Grulichovi.
  Pamatujete ještě? Facka vešla ve známost s přívlastkem „podsedická“.
  Fackování nemám ve zvláštní oblibě, ale občas dokážu pochopit, proč někomu spontánně ujela ruka.
  Teatrální, dopředu na efekt vypočítané akce, jako byl Mackův políček Rathovi, se ode mne omluvy nedočkají, ale tohle nebyl ten případ.

  • Pamatuju, Grulich potom nosil límec, prej mu to hnulo s krční páteří. Procházková je vzteklá jak jezevčík, ona moc psát neumí a živila by se dobře jenom jako zpravodajka v Rusku, které – stejně jako Plavec – dobře zná. Tím, že ji vykopli poškodili Rusové její profesní možnosti a ona je za to nenávidí. Mackův pohlavek (nikoliv políček, rozlišujte mezi argumenty) byl pro nás, kteří jsme odkojeni Rodokapsama zvlášť opovrženíhodný, úder přišel zezadu a tak napadali jenom lumpové a zločinci.

   • Navíc jenom podřadní lumpové a zločinci. Obvykle ten hlavní – prvotřídní – padouch míval dost odvahy, (nebo přesvědčení o svých pistolnických kvalitách), aby se, zahnán do kouta, postavil proti hrdinovi čelem a umřel jako muž v botách. 🙂

    „,,jako Napoleon tam, ty najdeš jednou sám,
    v životě svým i to svoje Waterloo.“

  • Tresni, máte krátkou paměť.
   To je stejně pravicově, liberálně-demokratický lidský zmetek, jako psychologické profily z tohoto příspěvku:
   https: // taras2.wordpress.com/2019/09/09/urednik-to-zni-hrde/comment-page-1/#comment-23607

   Ukrajina 1941
   Maďarsko 1956
   Oděsa 2.5.2014
   Doněck
   Hevrin Khalaf
   Wounded Knee 28. prosince 1890

   … a tisíce dalších.

   Bohužel, pokud si lidé VČAS neuvědomí nebezpečí těchto ZÁMĚRNÝCH provokací, dojde k vyhrocení, a pak již stačí, když v jen o něco málo vypjaté chvíli dostane takový lidský odpad do ruky zbraň nebo možnost postavit koncentrák.
   Primitivní, chamtiví, pomstychtiví, fanatičtí, záludní, suroví, bezcitní, asociální.

   • Prozraďte mi souvislost vašeho příspěvku s tím mým o podsedické facce, prosím pěkně.

    • Možná jste jasnozřivě odhalil, že mé srdce v takových hrůzách bije na straně těch slabších: Lakotů proti americkým vojákům, Maďarů proti Sovětům, Kurdům proti Turkům, Ukrajinců proti Rusům.
     Ale nechci vám napovídat.

    • Ta fotografie je symbolická.
     Je to setkání nevinných, žen a dětí s demokracií. Setkání, které nepřežili a nepřežijí.
     Jejich předci tehdy netušili, že před nimi stojí, dnes by se řeklo pravicoví, liberální demokraté. Kriminálníci a asociálové na loupežném tažení.
     Je to výstraha nejen pro Vás.

     Ale protože pravděpodobně neznáte historické pozadí té fotografie, ani společná těžiště ostatních uvedených dějinných událostí, vrátím se k podstatě článku.

     (BTW. 28.12.1890 byli Lakotové zajati vojáky. K masakru došlo 29.12.1890. Fotografie byla pořízena o jeden až dva dny později.)
     Wounded Knee – Masový hrob – 1891

     Ta zbabělá provokace a záludné napadení je výsledkem souhry a spolupráce lidské spodiny, které společnost umožnila se spojit v kohortu drancujících, ničících a vraždících zrůd, které mají jeden styčný bod – obdobný psychologický profil, a tím dané cíle.

     Jedním z hlavních a rozhodujících společných rysů tzv. „politické orientace“ není „hadr / muleta / falešná vlajka“, jejich barva a „kecy na Václaváku“, ale neuronální síť jednotlivců a konektomy v ní. „PSYCHOLOGICKÝ PROFIL“.
     Podle „rozprostření“ konektomů a jejich výkonnosti / „propustnosti“ nebo naopak nevýkonnosti „meziušního systému / orgánu“ (absence, disfunkce nebo malfunkce) se tvoří „orientace“ a „sklony“ nikoli k blábolům jakým je například „demokracie“, ale ke schopnosti žít a tvořit s lidmi, koexistovat ve společenství, nebo toto společenství NIČIT.
     Vytvořila-li se, v ČSSR, v ’90 letech nějaká tzv. „pravicová politická strana“ (OF, ODS, apod.), nebylo to proto, že „v přírodě“ existoval nebo existuje nějaký princip „ušlechtilé pravicovosti“ („bůh neviditelné ruky trhu“) nebo demokracie, ale proto, že západní přátelé zneužili po staletí získávané zkušenosti a ZNALOSTI z rozvracení a ničení, a dali „českému psychologickému profilu“ zahrnujícímu asociálnost, deviaci a částečnou nebo úplnou psychopatii možnost se sdružit do „vlajkových lodí“ a zaútočit na své vlastní společenství (podříznout ve své primitivnosti svou VLASTNÍ větev).
     Mimochodem, politická strana proto není zárukou NIČEHO. Maximálně může být ukazatelem tendencí jednotlivých skupin a lidí v nich ve společnosti.
     Svině (určité asociální psychologické profily) z tzv. Komunistické strany se přesunuly do OF, ODS etc., ale na jejich PROFILU se nezměnilo zhola NIC. Jediné, co tento pohyb lidem v ČSSR měl napovědět je, co se chystá a co BYLO PŘICHYSTÁNO. Tam bohužel zapracovala hloupost, lenost, zbabělost, chamtivost davu.

     No, a ta prolhaná, zbabělá, fanatická zrůdička je právě jednou z davu „Petrovských“, který se po staletí nemění.

     • Co bych vám tak poradila?
      Stejně mě neposlechnete, jako nejspíš dlabete na své okolí.
      Takže nic. Zůstane to na nich, na chudácích.

      • Být Vaše připomínka jen o něco věcnější (souhlas, popřípadě nesouhlas či doplnění), mohl bych odpovědět cíleně. 😉

       Takto mohu jen jako dokreslení, podpoření, argumentaci nebo rozšíření přiložit další z demokratistických postupů demokratistů:

       Religiozita, konformita, fanatismus
       („Ukrajina“, „Charta 77“ nebo „FSA“ tentokrát v Bolívii)

       Union Juvenil Crucenista – fašistická křesťanská strana:
       Bůh (křesťanská strana), prapor a kříž (v tomto případě „muleta“ barvy zelené) a konformita (nacistický pozdrav a fanatická sevřenost)

       https://thegrayzone.com/2019/11/11/bolivia-coup-fascist-foreign-support-fernando-camacho/
       (článek obsahuje i video heilujících „líbezníčků“)

       Agresivita, fanatismus, primitivnost stupidního debilizovaného davu:

       … a nezbytný vůdce a sponzor (samo a zadarmo se to neudělá)
       Luis Fernando Camacho (pravicový vůdce převratu v Bolívii, multimilionář podporovaný USA)

       (V těchto skupinách, stejně jako na Letné, je možné potkat více než v míře obvyklé devianty, psychopaty a jiné patologie.)

       Fašismus NENÍ teoretická politická definice:
       Fašismus je reálnou oligarchií, korporacemi a podnikatelsko-politickou mafií zaplacený reálný, zmanipulovaný, religiózní, konformní, fanatický dav.
       Fašismus jsou peníze postavené proti těm, kteří je vydělali. (… a kteří si je nechali ukrást.)
       Fašismus je puč asociálů, deviantů a psychopatů proti společnosti.

       • Moje poznámka se týkala vašeho stavu a z něho vyplývajícího způsobu myšlení a komunikace. Toho, že splácáte dohromady věci nesouvisející i přímo protikladné, uděláte z nich kuličku a lípnete na ni nálepku, čímž dosáhnete dočasné úlevy. Odborník by to možná vystihl jedním slovem. Já mohu jenom doporučit jeho návštěvu.

        • Nechte si ty diagnózy nebo její náznaky pro sebe, buďte tak hodná, nejste ani lékař ani odborník, jste jen žena v důchodu, která pracovala v kulturním zařízení, tak se toho držte.

         • Diagnózu má říct právě ten odborník, což já nejsem, jak přiznávám. Tak nekecejte.

 3. Zasadni zalezitost posledni nejdulezitejsi udalosti v Kotline (CR zvane) jste tu probrali
  a stejne tak u Janiky, tam za ucasti nazoru az ze zeme 3 zasadnich postulatu demokratury.

  Mozno tedy prejit k zasadni udalosti vyznamu celosvetoveho, ktera by mela byt pripomenuta
  a ne byt opomenuta:-)

  https://israelpalestinenews.org/world-jewish-congress-billionaires-oligarchs-global-influencers-for-israel/?fbclid=IwAR1WkyRXRfnqIn8wukVs5E772dpIBUZhgSK03feXFOfXHMpvjf-hI-E5jQ4

 4. „Nevládní organizace“ kdo je plati a co delaji ?

  Maďarský premiér Viktor Orbán řekl, že nevládní organizace, které pracují na „zaplavení Evropy imigranty“ jsou „nepřáteli Evropy“. Informoval o tom The Hungary Journal. S tím naprosto souhlasíme a i my sami podobně jako Orbán jsme předložili zákon, kterým si posvítíme na politické neziskovky.
  Poslanec Radim Fiala

  Maďarský premiér Viktor Orbán řekl, že nevládní organizace, které pracují na „zaplavení Evropy imigranty“ jsou „nepřáteli Evropy“. Informoval o tom The Hungary Journal. S tím naprosto souhlasíme a i my sami podobně jako Orbán jsme předložili zákon, kterým si posvítíme na politické neziskovky. 😉
  Politické neziskovky mnohdy fungují jako pašeráci nelegálů – často je nalodí blízko libyjských břehů a pak je dováží do Itálie.
  V Orbánově Maďarsku byla vloni v červnu přijata právní úprava označovaná jako „stop Soros“, která umožní postihovat nevládní organizace, které pomáhají migrantům bez práva na azyl. Zákon mimo jiné uvaluje zvláštní 25procentní daň na organizace, které podporují migraci.
  Izraelské ministerstvo strategických záležitostí zase zveřejnilo v únoru černou listinu dvaceti neziskových organizací podporujících Palestinu. Členům, zaměstnancům i aktivistům spojených s jejich akcemi bude odepřen vstup do země. Izraelské nevládní organizace, které z více než poloviny financuje zahraniční politická entita (cizí stát či například Evropská unie) musí tuto skutečnost uvádět ve všech svých publikacích či dopisech adresovaných voleným představitelům nebo úředníkům. Navíc je na webu registrátora nevládních organizací uveden seznam organizací, které jsou takto financovány, a zemí, odkud peníze dostávají. Zákon platí od léta 2016.
  Poslanci SPD nedávno navrhli zákon, aby neziskové organizace směly dostávat peníze ze zahraničí výhradně bezhotovostně. Částky převyšující 5000 eur (zhruba 127 500 korun) by musely vést na zvláštním účtu, který umožňuje veřejnou kontrolu (Toto opatření se netýká členských příspěvků.). Byl by tak zřejmý dárce peněz. Cílem tohoto návrhu je, aby všechny příjmy nad tuto částku musely být vedeny na transparentních účtech. Neziskové organizace nyní mohou dostávat peníze ze zahraničí, aniž je jasné, kdo je poskytl, přitom jejich činnost se často dotýká společenských a občanských zájmů, které sleduje Česká republika. Je tedy legitimní, aby veřejnost znala původ prostředků, které organizace získávají od zahraničních dárců.
  Úprava primárně nesměřuje na zájmové organizace, které jsou založeny výhradně na členském principu a které jsou v českém neziskovém sektoru nejpočetnější (např. myslivecká jednota, Sokol, zájmoví sběratelé a další), z nichž některé mohou mít také zahraniční členy. Hnutí SPD podporuje neziskové organizace, které pomáhají našim potřebným lidem, ale dlouhodobě vyzýváme k ukončení dotování takzvaných „politických neziskovek“ z veřejných peněz, a zejména těch, které jsou napojeny na finančníka a neomarxistického globalistu George Sorose
  Měli bychom se přinejmenším pokusit zamezit tomu, aby politické sluníčkářské neziskovky financoval český stát. Dále by mělo být transparentní, odkud dostávají finance. Ale za úvahu stojí, že bychom po vzoru Izraele takovým politickým neziskovkám, které očividně rozvrací suverenitu a demokracii českého státu a rozvracejí českou společnost, zakázali působit na území ČR. 😉

  https://thehungaryjournal.com/2019/11/22/orban-fidesz-cant-belong-to-a-pro-migration-community/?fbclid=IwAR3mzze2L8tGqYXwkQOMYiDLAOJA-CQQrbO45BKAbpVnlS603N-nHI71UVM

 5. Vesmir je vic nez hmota !
  Sice tvrdi az natvrdli materialiste nebudou spokojeni, ale soucasna veda rika ze:
  atomu ze kterych jsou hvezdy a planety to dela jen 4% obsahu Vesmiru
  temna hmota(dark matter) 22%
  temna energie(dark energy) 74%
  0 94 % vesmiru tedy nevime skoro nic az na to ze se to podarilo spolehlive spocitat a odvodit
  0 atomarnim a nam „osahatelnem“ sice oproti minulu stale vic
  ale stale velmi malo.

  Není divu, že vědomí i smrt jsou dnes hojně diskutovaným tématem. Někteří věří, že vědomí je přímým výsledkem činnosti našeho mozku.
  Jiní lidé si myslí, že vnější síly jako například „vesmír“ či „Bůh“ a vnitřní síly (přítomné v člověku) jako například „duch“, „životní síla“ či „mysl“ přispívají ke stavu našeho bytí.

  tak zde neco k premysleni na obdobi dlouhych zimnich veceru:
  V dobe historicky nedavne se za takove nazory upalovalo,
  jenze uz jsme zjistili ze Vesmir se nam rozpina a ze si to upalujeme docela rychle,
  jednak kolem Slunce s nasi Zemi, cela Slunecni soustava kolem stredu galaxie, ta pak v ramci skupiny galaxii taktez v dalsim pohybu. Vysledny pohyb velmi slozity.
  Podobne je tomu s pohybem lidskych myslenek a lidskym poznanim.
  V necem velmi rychle ale take v jinem i velmi pomalu.
  Kam ?
  Proc?
  V pripade Vesmiru pro lidstvo tezke otazky bez odpovedi.
  Ze i odpovedi mohou byt k nicemu je patrne v pripade politiku kdy si na mnohe otazky umime odpovedet, ale je nam stejne plat prtne.

  Tak to zkusme od materie k dusi
  o necem o cem se nevi, jen se tusi….

  https://www.vylectese.cz/veda-vysvetluje-co-se-stane-s-lidskou-dusi-po-smrti/

  • A existuje pouze „náš“ vesmír, nebo jich je mnoho ? A co další dimenze, jejich možné propojení, etc… ?

   • Pokud Vas to uspokoji, veda dnes pripousti i vice vesmiru, i dalsi dimenze a take jak to nazyvate: „jejich možné propojení“
    Jak malo toho homo sapiens sapiens je schopen „materialne“ vnimat snadno dokazuje „pouze“ 5 smyslu“ cloveka a kazdy z nich v jen velmi relativne uzkem a omezenem rozsahu.
    Moudry clovek jsa si vedom sve nedokonalosti vypomaha si moderni technikou a vynalezy. Do prostoru v poslednich desetiletich vysila technicka zarizeni ktera umoznuji vedcum pozorovat prirodni jevy lidskymi smysly nepostizitelne.
    Ruzne dalekohledy na druzicich do vesmiru,
    Take drahe superpristroje jako CERN
    https://ego.ihned.cz/c1-66610180-cern-je-velka-skola-vyborna-do-zivotopisu-i-do-zivota-sveruje-se-casticova-fyzicka-ina-carli
    To ovsem nic nemeni na skutecnosti ze podle pruzkumu udajne az 90% clovecenstva verejne ci neverejne sdili nazor ze „co neuvidim a na co si nesahnu“ tomu nemohou verit.
    Anglictina ma na to vyraz „narrow-minded“ . Cestina „uzce myslici“ vyraz zna ale v reci lidove ma jina prilehavejsi oznaceni pro lidskou smyslovou nedostatecnost , casto lidove tez coby blbost zvanou 🙂
    Jak lze od meho nicku odvodit, astralni thematika je me hobby ale protoze jen amater
    mohu nektere prirodni jevy zminovat, nikoli je odborne hodnotit ci vysvetlovat 🙂

    • Omlouvám se, píši z mobilu – proto je odpověď jinde, než měla být. Apropo, neznečišťujme vesmír alias universum něčím tak toxickým, jako je „homo politicus“ … 😁

 6. Asi jsem to špatně zformuloval – nešlo mi o polemiku s Vámi. Pouhá poznámka. Nakonec po Velkém Třesku těch prostorů bylo dle astronomů snad 10 – pokud si dobře pamatuji ( ruku do ohně za to nedám ) . Liší se názory na možný počet vesmírů, dimenzí i jejich možné prolínání, včetně možnosti existence téměř nekonečného množství „realit“ …
  Astronomie + příbuzné vědní obory je komplexní nauka , jíž jsou schopni jakž takž obsáhnout pouze jedinci vybavení mimořádnou představivostí …
  Dostáváme se na tenký led kvantové fyziky …

    • Svet ve kterem zijeme ma jednu zvlastnost, nove zjistene odhalene nejen odpovida na otazku ale prinasi a odhaluje dalsi otazky.
     Drive nepredstavitelne ma dnes podobu nazoru ze hmota a realita kolem nas ma proste ale pri tom i velmi slozite vysvetleni.
     Hmota je ve sve podstate realizovana myslenka
     Predstava vedcu dnes ze Stvoritel se zamyslel a svoji myslenku zhmotnil do podoby
     sveta vcetne nas v nem je prave ten posun v lidskem mysleni.
     Vibrace v lidskem mozku dnes v podobe novych poznani a predstav v porovnani s minulosti
     dava novy pohled na svet, na hmotu, na dusevno homo sapiense:-)

      • Wauuu, děkuji Astro za báječné odkazy 👍 – popravdě si budu muset některé věci pustit opakovaně 😉… Kvantová fyzika je Ořech … Ještě jednou moc díky. …

 7. Dd. Tarasi. Bude-li třeba a uznáte-li za vhodné, sáhněte do koše. Děkuji.

 8. S omluvou za tolik odkazu (posledni se nepovedl)
  Koncim odkazem poslednim, pohledem do sveta mysleni lidi trochu jinak myslicich 🙂

  Video je o tom jak to vypada a zni kdyz se sejde skupina lidi kteri to maji v hlave jinak nez vetsina obycejnych lidi, ( i nekterych internetove extrasuperanticontramulteunikatnich)

  • Já se snažím o změnu paradigmatu patnáct let – a ty s tím na mě přijdeš dneska. Jinak ale dámy na tom shromáždění byly jak z jednoho kadlubu odlité, jak říká jeden sprosťák na síti, velmi šukatelné. Při dnešním svém stavu těla a mysli bych se ale spíš klonil k názvu nebeská koza.

   • Kazdym postrehem vykazujes sve kvality 🙂
    Postrehem o damach na shromazdeni. Priznam ze jsem si nevsiml coz potvrzuje jak jsi ve vsem a stale napred 🙂
    Vysledek casoveho posunu. Vzpominam jak mi tatinek vypravel o uzasnem tehdy novem objevu theorie relativity . Dnes podobne pusobi posledni objevy kvantove fysiky.
    Rici ve 20 stoleti ze hmota je vlastne myslenka pretvorena do hmotne podoby bylo drive zadosti o cvokarnu, dnes se tato hranice snizila k pochybnostem o Grete. Veda o hmote si k nehmote nachazi cestu zpusobem pred casem nepredstavitelnym. Jde jen o uroven poznani.
    Jak si sam predvedl 5 zakladnich smyslu na nektere zalezitosti nestaci.
    Ja na to mam porekadlo ze tezko vypravet barvoslepemu o krasach rozkvetle louky, nekti vymysleli jeste razantnejsi o perlach svinim.
    Internet je jak ukazkou tak prinosem v tom ze co pro jednoho svinenim pro jineho obohacenim.

    Sukatelnost nekterych dam Tarasi s procitenosti jakou jsi sepsal svuj zivot s Helmuthem,
    pres zimu sepis a to si pis se to bude v pristim stoleti povinna cetba pro veskere studentstvo !
    Vrchlicky by mohl byt Tebou prekonan, Tvuj udel a zivot pozemsky ve hmote pisma bude zachovan.
    Preji hezkou predvanocni nedeli 🙂
    PS.
    Jaroslav Vrchlický -Rytíř Smil (se mi po Tve poznamce vybavil)
    http://basne.webzdarma.cz/vrchlicky_rytir_smil.htm

    • To jsi už po Janice druhý, který mě nabádá, abych psal (když jsem už dočasně vyřadil politiku) o lásce (jak ty a ten chlap ze sítě říkáte šukatelnosti). Je pravda, že dva nebo tři zážitky z tohoto oboru mám, ale už si při dnešním stavu svých hormonálních hladin nevybavuju, proč jsem to vlastně dělal.

     Co se vztahu myšlenky a hmoty týká, myslím si, že idea o pozorovateli coby tvůrci reality je nápaditá, ale pro toho, kdo stojí pod šibenicí, na něhož letí kulka (jak říká Jiří Suchý „lesklá a horká střela“) nebo leží v hospicu prolezlý rakovinou poněkud výstřední. Takhle si určitě tu svoji realitu nepředstavoval. Stejně, jako se ve vesmíru rozplynuly ty reality, které si vytvářeli velcí ještěři, tak se snad jednou rozplynou ty naše. A bude. Nebo snad nebude?

     • Uz Werich rikal ze nikdy nebylo tak aby nejak nebylo, takze BUDE !

      Hmotu a materialno jsi obhajil jednou vetou naopak spolecnosti na videoodkazu ne nejmladsich kteri sukani odsunuli na vedlejsi kolej (at z jakehokoli duvodu) Ty hodnotis z polohy sukatelnosti tedy opet z pohledu hmoty. ( a DUCHOVNO nikde).
      Ke Tve zmince prolezlosti rakovinou nabizim k Tvemu rozboru zcela pozemsky hmotne priciny umirani.
      Komentouj rozebirej a pekne na zemi zustan, zadne dusevno do toho nemichej
      marxisto ducha co dusevno predvadi a kapouse kucha:-)

      PS
      Pro mene chapaveho ctenere nez Ty
      odkazem nize chci zduraznit ze na urovni zcela jen hmotne
      bez priciny a podnetu zmrseneho duchovna jinak tez dusevna zvaneho a tedy duse homosapiense, by se Tarasem i Suchym vyse popisovane hmotne deje neudaly !
      Take TRETI pricina umrti v USA by byla na miste ne tretim.
      xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
      Lékařské chyby
      Medical errors
      Výzkum rika: Lékařské chyby jsou nyní třetí hlavní příčinou úmrtí ve Spojených státech
      (po srdecnich a rakovine)
      Researchers: Medical errors now third leading cause of death in United States

      Američané nyní častěji zemřou na lékařské ošetření než téměř na jakoukoli nemoc.
      Smrtelnější než onemocnění plic, mrtvice, cukrovka, Alzheimerova choroba, pneumonie a dopravní nehody jsou lékaři a jejich zaměstnanci.

      Americans are now more likely to die from medical treatment than almost any disease.More deadly than lung disease, stroke, diabetes, Alzheimer’s, pneumonia and car accidents are the mistakes made by doctors and their staff.

      Podle vědců z Johns Hopkins University je „lékařská chyba“ třetí největší příčinou úmrtí ve Spojených státech, třetí pouze pro srdeční choroby a rakovinu:
      According to Johns Hopkins University researchers “medical error” is now the third leading cause of death in the United States, third only to heart disease and cancer:

      https://www.washingtonpost.com/news/to-your-health/wp/2016/05/03/researchers-medical-errors-now-third-leading-cause-of-death-in-united-states/

    • Stejně jako po zveřejnění teorie relativity a po pokusech o jejím překladu pro masy se objevily spousty nápadů na cesty do doby prapradědečka anebo do úžasné či strašlivé budoucnosti, to samé v bleděmodrém páchají nadšenci pro kvantovou fyziku. Nejrůznější ctitelé esoteriky v ní nacházejí oporu pro své naděje na pokračování posmrtné existence, představy mnoha vesmírů se chápou ti, pro které se ten náš moc nevyvedl a tudíž to jinde možná vypadá lépe, a tak dále. Koneckonců proč ne. Pokud nebudou požadovat jaderné vyzmizíkování našeho světa a odeslání lidstva červí dírou do světa paralelního, ať svou mysl vysílají díky vibracím svého mozku do jiných dimenzí od rána do večera. V pohodě.

  • Ještě k astronomii jako takové – část astronomů dokonce tvrdí, že se Vesmír chová jako inteligentní bytost ( pokud kvanta událostí dají do souvislostí … ) …

Komentáře nejsou povoleny.