Neříkám tak ani tak, ale na má slova dojde

To je v kostce dnešní rozhodnutí nejvyššího státního zástupce Zemana. Dopadlo to podle očekávání, podle, tak, jak se justice a souvisící státní orgány chovají po celých třicet let a opakovaně potvrzují, že jsou onou žábou na prameni, kazišukem, rozvracečem společnosti, morálky a demokracie, parazitem. A jsou na světelné roky vzdáleny od přijímání spravedlivých odměn za svou esenciálně mizernou práci. A nic jiného než revoluční právo je nedonutí pracovat tak, aby si mzdu alespoň z části zasloužily. A protože revoluční přístup je v současné prakticky okupované zemi vyloučen, protektoři nesvolí, je situace zabetonována na věky, podobně, jako se zdála být zabetonována komunistická diktatura. Která se ovšem ve srovnání se současným stavem začíná jevit v růžových barvách. Jak říkával český agent CIA nejvyššího řádu, to jsou ty paradoxy.

K věci samé: justice (a SZ a policie neméně) se opakovaně podílí na vytváření rozvratu na politickém jevišti. Odhlédneme-li od toho, že úmyslně jenom přihlížela obrovskému rozkradení státního majetku v devadesátých letech i později, vždy pak ve zlomových bodech politického vývoje působila jako reakční a škodlivá instituce. Můžeme si připomenout nepotrestané odstranění poslance Sládka ze sálu při volbě prezidenta, zamítnutí zákonodárnou mocí požadované změny ústavy ve věci většinového volebního systému, zmařenou parlamentní dohodu o zkrácení volebního období a o předčasných volbách s Melčákovskou groteskou na práva poslance, což těžce poznamenalo politickou stabilitu na další léta, modrácky motivované zamítání všech žalob na pravičácké fauly a trestné činy, viz Drobil, Tluchořovo trio, Nagyová/Nečas, Rittig, ponechání korupčního zisku Alexandru Novákovi – a desítky a možná stovky dalších idiotských rozhodnutí.

V této justiční bažině se jako štiky pohybují i státní zástupci, kteří by měli dohlížet na konání policie a místo toho podporují její nečinnost ve zřejmých porušeních zákona na straně jedné a pak na straně druhé spolupracují při trestním stíhání na politickou objednávku vyvolaném. Což je právě případ Čapího hnízda.

Až tragikomická neschopnost policie a státního zastupitelství racionálně, rychle a kvalifikovaně posoudit zcela jednoduchou záležitost, jejíž průběh je dokumentován písemně do nejmenších detailů, se dnes, po létech od zahájení vyšetřování, dočkala panoptikálního vyvrcholení. Toto letité otálení, které je způsobeno právě onou politickou objednávkou před volbami 2017 a přitom neexistencí materiální, věcné podstaty onoho „trestného činu“, korunoval státní zástupce Zeman oním vyjádřením z titulku. Místo aby zaťal zuby a tuhle pitomost konečně smetl ze stolu, přidělal ke kakancům policie a státního zástupce do spisu další právnické hovínko. Prý bude něco nutné došetřit a něco i jinak po právní stránce vyhodnotit. Napadá mě, že bude nutné došetřit, jestli se náhodou ti dva zbylí trestně stíhaní nestýkali intimně a tím pádem i bude třeba přehodnotit, zda náhodou nešlo o Mee Too. A to by si Babiš škaredě odskákal, nemluvě o držkové od Moničky.

Nic by nepotěšilo mé staré srdce víc, než kdyby si nějaký oligarcha konečně šel sednout. Vnímal bych to jako ideovou a nadpozemskou spravedlnost, odplatu za to, co tihle šmejdi už natropili a tropí dál. A nenosil bych Andymu do vězení koblihy, ale chodil ho šťourat přes mříže do žeber klacíkem.

Jenže: když se tenhle premiér jeví po těch packalech v posledních létech jako nejmenší škůdce, ba i nějaké plus body urval, tak z tohoto pohledu je zuřivá snaha o jeho odstavení nevysvětlitelná. Kde byla ta plná Letná ve chvíli, kdy Topolánek s Nečasem mrvili morálku v tomto státě do podoby Drakulova zámku v Karpatech?

Opakuji posté: pokud nebyly v žádosti o dotaci uvedeny (záměrně) nepravdivé údaje, a to je zjištění, které zabere schopnému vyšetřovateli týden, tak se prostě o trestný čin nejedná a není co vyšetřovat. Umělé vytvoření malé firmy, její odtržení od giganta, aby se vyhovělo dotačním podmínkám, je sice nehezké, možno říci i amorální, protože obyčejný občan takovou možnost k obohacení nemá, ale při splnění podmínek z rozhodnutí o dotaci není trestné, není to podvod, stejně jako není trestný amorální charakter celého tohoto zkurveného kapitalistického systému.

A poslední co by mě zajímalo je to, jestli náhodou náklady na Chovancův danajský dar ČSSD před volbami, na vyšetřování případu Čapího hnízda, už náhodou nestály víc, než ta padesátimilionová a navíc už vrácená dotace.

A už úplně poslední je postřeh, jestli pracovníci Olafu, který se do věci také namotal, stejně jako auditoři Evropské komise, kteří posuzovali druhou Babišovu kauzu, střet zájmů, náhodou sami nejsou v gigantickém střetu zájmu, protože je jejich logickým cílem to, aby se do Bruselu vracelo co nejvíc peněz z již poskytnutých dotací, aby měla Eunie na jejich nehorázně vysoké platy byrokratických darmožroutů.

Můžete si uložit odkaz příspěvku mezi své oblíbené záložky.

13 thoughts on “Neříkám tak ani tak, ale na má slova dojde

 1. Tarasovo konstatovani je mozno doplnit jeste videozaznamem nejvyssiho statniho zastupce
  Zemana.
  Zustava tu a navzdy tu zustane srovnani snahy uhanet 50 millionu z pohledu spravnosti v porovnani spravnosti stamilliard ktere odtekaji z republiky 30 let v pohode.
  Rozkradena republika, montovna a novy Protektorat to je dnesek CR, vse v pohode.
  Pouze Capi hnizdo v nepohode.
  Pana Zemana cti ze chce „spravedlive“ rozhodnout v pripade Capi hnizdo.
  Odsudte Capi hnizdo!
  Hlavne pak jeste spravedlive rozhodnout ve vsech zlodejnach ktere za 30 let Sametu probehly!
  Rozdil je jen v tom ze na Capi hnizdo prispela EU, ale rozkradene milliardy jdou jen na ucet
  lidu CR !
  Jak je to se „Spravedlnosti“ PADNI KOMU PADNI v CR jasne ukazuje prubeh 30 let Sametu !

  ================================================================

  Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman vrátil trestní stíhání Andreje Babiše a Jany Mayerové v kauze Čapí hnízdo na začátek. Zemanovo rozhodnutí ve studiu DVTV okomentovali Petr Honzejk z Hospodářských novin a Jan Vučka, advokát a bývalý státní zástupce.

  https://video.aktualne.cz/dvtv/bude-pokracovat-babisovo-stihani-sledujte-rozhodnuti-sefa-za/r~655165dc168c11ea8d520cc47ab5f122/

  • Jak se dělá pražskokavárenská žurnalistika svědčí článek novinářky, která je neblaze proslulá pod přezdívkou zrzavá píča. Do článku, složeném z obecně známých a nepříliš umně sestavených údajů vloží větu:

   „A stejně tak popřeli úředníci dotačního fondu, že by při rozhodování o udělení dotace neměli k dispozici všechny potřebné údaje. Navzdory tomu, že písemná dokumentace k dotačnímu případu jasně prokazuje, že žadatel dotace, Babiš a spol., v žádosti o její udělení lhal.“

   A už ani slovem nevysvětlí, v čem to lhaní spočívá. Když budu lhát o téhle náně, třeba v tom, že není zrzavá nebo že nemá píču. Obojí mi hladce vyvrátíte. Tak tedy – v čem lhal Babiš? To se od nány nedozvíte. Bude vám ale tvrdit, že Babiš v žádosti o udělení dotace lhal, i když ten s žádostí o dotaci neměl vůbec nic společného. No a pokud úředníci fondu tvrdí, že měli k dispozici všechny potřebné údaje a dotaci přidělili, tak si to Zeman musí vyřídit s nimi, pokud si myslí, že dotační pravidla ovládá lépe než oni.

   Nelze pochybovat o tom, že Čapák byl vytvořen jako hračka pro příbuzenstvo, ale formální propojení s Agrofertem nikdo neprokázal, když k tomu nestačí ta jediná skutečnost, že se zaručil za bankovní úvěr. To jako důkaz propojení nestačí, stejně jako rodinné vazby. Tam musí být konkrétní přímá vazba, prokázaná účetnictvím a složením řídících orgánů a společnými zaměstnanci. No a to prokázáno nebylo.

   Je to tak, že tady nastoupili více prohnilí v roli žalobců proti méně prohnilým. A z toho se chce blejt, velebnosti.

 2. NSZ zřejmě disponuje orlím zrakem. Aby kauza neskončila na hromádce hnoje, zřejmě objevil nějaké „nezdaněné kabelky“ a chce to dotáhnout do vítězného konce (nebo protáhnout do nekonečna) aby ti z deep state mohli dál prohlašovat, že se sprostým podezřelým mluvit nebudou.

 3. Opět Tarasi přímo na komoru, včetně „doprovodných“ souvislostí. Palec hore 👍👏.
  Justice, SZ a Policie – reálná bažina společnosti, řešitelné opravdu pouze revolučním způsobem…
  Aneb jak tvrdě odklonit cca 110 miliard, být v klidu, téměř váženým občanem, přes vlivové osoby ovlivňovat dění v zemi prostřednictvím veřejné TV + drtivé většiny médií, v kontrastu s bohužel dosaženými volebními % , nota bene, když si ke všemu troufne část báboviček ( jen část, jinak by opravdu brzo nebyl ) ukládat po svém …
  Apropo, co se týče onoho Olafu, tak ona první verze vypracovaná před lety, měla za autory e-unijní 3 persony.
  A z těch 3 ( 1 týpek, 2 slípky ) byli 2 persony stíhány v souvislosti s finanční trestnou činností. Předsedou byl myslím onen jediný zástupce mužů, a u něho se jednalo – co si matně pamatuji – vyšetřování v nějaké kauze , v níž lítalo cca 45 mio v € 😁 …
  To bylo uváděno v souvislosti s onou tehdejší zprávou, jejím vznikem ( údajně opsané pasáže z českých zdrojů – ano, práskači z Bohemie )respektive s tím, kdo že, jaké že autority stojí za jejím vznikem…

 4. Pingback: Neříkám tak ani tak, ale na má slova dojde » Oral.sk - Porno Politika

 5. Tarasi2, jak já bych si přál aby vy, abych já, aby zbytek nevěřících dnešnímu zázraku „nejlepší doby jako kdy jsme žili“ jsme neměli pravdu. Abychom byli těmi pomýlenými, neschopnými vidět realisticky, zapšklí staříci, sklerózou postižení a rozumu pozbylí.
  Něco mi ale říká že ten tunel je už hodně dlouhý, předlouhý, a světýlka pořád nevidět. To bude tím že i oči nám tak dobře neslouží.
  Otázkou tak jedině zbývá zda máme v pořádku nohy. To bude jediné co budeme potřebovat v novém světě. Až budeme utíkat před policií a justicí chránící korektnost a loajalitu k našim predátorům.
  Tak mě napadlo : proč se mladýmu často říká KLACEK (pod nohy)?

 6. Pavel Zeman a Bradáčová byli dosazeni do funkcí TOP09 a plní její zadání. Toto se dalo čekat. Jako právníci jsou průměrní, jen jsou správně politicky orientovaní viz Bradáčová, která naprosto vážně poslouchá pokyny Mináře z mítinků. K těm zločinům justice připomeňte „regulační“ poplatky, neproplácejí prvních tří dnů nemoci a také to, že nám ode dneška budou muslimky chodit do školy zahalené.

Komentáře nejsou povoleny.