Mňo

Mňo, říkává Vlasta Kašpar, jehož blog Neviditelná kočka jsem opustil před léty, když mě parádně nasral, viz ZDE . Já bych to někdy rád také použil, je to velmi výstižné a perfektně zkratkovité vyjádření rozpoložení pisatele, ale on na to má kopyrajt a já nerad kradu, jenom pokud musím. Od té doby před pěti léty jsem na jeho blogu nebyl, i když tam chodí řada fajnových lidí i speciál originálů, nedávno mě jeden z nich navštívil po dlouhé době i tady, pesinternet osobně.

Takže ještě jednou výjimečně Mňo, a v téhle náladě jsem proto, že:

Za prvé – dokončil jsem sérii článků, ve které jsem se „vypořádal se zločiny komunismu“. Považoval jsem to za nutné k vyvážení celého blogu, na kterém se průběžně „vypořádávám se zločiny kapitalismu“. Když se někteří ptali „vo co mi go“, tak o tohle.

Za druhé – tato snaha o objektivitu způsobila, že mě postupně v komentářích opustili jak modří ptáci, tak i rudokožci, tedy obě krajní polohy politického spektra (čumět ale chodí pořád). Nechci se do nich nějak extra navážet, lidé mají od určitého věku zabetonovaný mozek, takže by to bylo zbytečné, ale což se taky někdy trochu zamyslet nad tím, jestli se na sebe a na svět nedíváte jako nějací fotbalističtí fandové? (I když chápu, že na jedné straně prachy a na druhé straně životní chybná sázka na špatného koně jsou mocné zábrany.)

Za třetí – chodí sem celkem zhruba tři stovky čtenářů, počet přečtení kolísá mezi třemi a šesti stovkami denně, podle toho, jak jsem pilnej. To nejsou nijak závratná čísla, slabší průměr mezi blogy tohoto typu. Ze staré gardy z NP a Pavouků mi zbyli dva věrní, Tresen a Astr. Zajímavost: oni se zrovna nějak extra nemají v lásce, když začnu rozebírat proč, naserou se taky a zůstanu tady sám. Sax trucuje u Janiky a ostatní mě buďto už nemají rádi, důvody viz výše, nebo umřeli. Kurva.

Za čtvrté – i ti, kteří sem chodí pořád mají své mouchy. Já se skutečně (přísahám) bez problémů přenesu přes to, když má někdo odlišný názor a v debatě nefauluje, nesnaží se oponenta zesměšnit nebo zadupat. Jakmile ale začne lhát, úmyslně překrucovat názory toho druhého nebo dokonce sprostě nadávat, tak se změním v paní Stubovou, fik, brouku. Pak jsou ještě mírnější projevy nesouladu, neshody v názorech. Jak mám třeba brát takový úlet, jaký se podařil Kamilovi včera? On má rozumné názory, prakticky shodné s mými, solidní přehled – a pak nepochopí naprosto jednoduchý fórek, něco, co nebylo míněno vážně, on to vážně vezme a tenhle žert označí za pitomý, jenže asi neví, že podstata fórku má fakticky přesný základ a tedy jako pitomec vypadá on sám? Mám se na něj nasrat, když vím, že se mýlí, ale on by se takhle mýlit neměl, snad se už nějakou dobu známe?!

Za páté – hlava přestává sloužit, hlavně co se paměti týká. To, co jsem si dříve přečetl jednou a stačilo dnes čtu popáté a pořád si pamatuju prdlajz, takové věci, jako jsou křestní jména (často i příjmení) u známých osob nebo jak se co píše v cizích jazycích nebo i našich (Keller, Kellner Keler, Koller, Koler, jděte všichni do řiti) musím gůglovat a sem tam i vyseknu hrubku, což se mi dřív taky nestávalo. Inu, ono mi dřív ledacos stávalo a už nestává.

Když tohle všechno sečtu, je jasné, že moje blogování jednak nemá příliš velký význam, jednak ani úspěch a někdy mi je dobré akorát tak k nasrání. A to mi poskytuje současný stav těla i ducha jakož i stav tohoto světa v míře neobyčejně vysoké, takže proč to ještě vylepšovat nějakým kázáním na terasovité hoře, které je stejně prd platné?

Mňo…

 

Můžete si uložit odkaz příspěvku mezi své oblíbené záložky.

54 thoughts on “Mňo

 1. Teď jsem si to po sobě přečet, a článek je zjevně nadměrně propletený slovem „nasrání“. No, asi to tak dnes skutečně je, že důvodů k optimismu a dobré náladě mnoho není. A ještě horší je, že kdo by se o optimistický a růžový pohled na svět snažil, musí nutně vypadat jako kretén. Jako von der Greten.

 2. „chodí sem celkem zhruba tři stovky čtenářů, počet přečtení kolísá mezi třemi a šesti stovkami denně, podle toho, jak jsem pilnej. “

  Mňo, to je myslím velmi slušná návštěvnost a tou vyjádřený zájem o vaše myšlení , názory, nebo třeba jen formu jejich podání.

  „To nejsou nijak závratná čísla“

  Takže tento váš názor by se dal považovat za korektně řečeno neskromný.
  Taková škaredá pravicová vlastnost u starého levičáka?:-)

  • To byla jenom taková vedlejší poznámka, o té čtenosti, ale samozřejmě, člověk je od mládí štengrovanej k výkonu, od počtu čísel přes noc až k počtu čísel na bankovním kontě. Jsem tím ale chtěl říci, že vynaložené úsilí není úměrné dosaženým výsledkům, takže bych něco měl změnit. Co to bude, se mi sem už nevešlo, moje věci jsou spíš kratší než delší.

 3. Hele, Tarasi, kdybys mi v rámci tématu předhodil buřtstánky, pytlíkové polévky a současné zpotvořené konzervy, tak bych to bral jako komentář vtipný a trefu do černého. Jenže tys se místo toho trefil (a ještě poněkud mimoběžně) do mýho bolavýho místa, protože téma toho tvého fórku je důvodem proč mi dělá stále větší problém najít ke sjíždění řeku kde bych se cítil v takové pohodě jakou jsem zažíval dříve. Ono na tom přísloví o nevhodnosti hovoru o provazu v domě oběšencově něco asi bude.

 4. …..Ze staré gardy z NP a Pavouků mi zbyli dva věrní, Tresen a Astr.
  Zajímavost: oni se zrovna nějak extra nemají v lásce, když začnu rozebírat proč, naserou se taky a zůstanu tady sám.

  Rozebirat proc muzes cokoli, v pripade meho vztahu k tresni to neni o tresni same ale o jejim obcasnem placnuti naschval nesmyslu.
  Ten posledni pokus byl o tom proc nektere podniky uz nejsou co byly. I ctenar s mensim prehledem nez tresen dnes jiz bezpecne vi co se stane kdyz podniky misto odborniku jsou nuceni diktaturou korektnosti brat v uvahu genderovou vyvazenost, praktikovat rasovou diskriminaci v opacnem gardu nez v 19 stoleti atd a prestoze to vi je to pro ni prilezitost zminit Tarasem zduraznovanou kapousskou nenazranost.
  Uz ani ne k nasrani, uz jen k znechuceni takove mimonske komentare, ne duvod Te opoustet.
  I to casem prijde, az Stvoritel Vesmiru rozhodne.

  Chtel bych aby to bylo jak jsi pred casem zminil take „zelenou uličkou do naděje“.
  Jen tak skromne prani 🙂
  Pak jeste jedno prani. Abych se (pro prijatelnost a snadnejsi pochopeni), aby se moje duse nemusela ci nechtela opet reinkarnovat do tohoto rozesraneho sveta!
  Kdyz uleham rozmlouvam ji to, ptam se ji jestli uz toho nema za ta tisicileti dost, od Atlandity az po ten dnesni svet ve kterem misto 10 prikazani slusnosti vladne pro vetsinu nespocet prikazani z nichz to hlavni je neverit rade ze s poctivosti nejdal dojdes.
  Stale me odpovida ze tak je to nastaveno, dobro/zlo jing/jang a tak podobne,
  ze dobre duse se poznaji podle toho ze se sem vraci pomahat.
  Jezis, Budha a dalsi prevteleni jsou pry dukazem.
  Tak nevim jestli je dobre v kmetskem veku premyslet o dobru, ale cim dal mene me toho napada. (tresen a Internet nepocitam, tam uz davno nejsem pokud jde o napadani)
  Ty bys mohl obzivnout a rozpomenout se jak jsme v mladi mysleli i na hlubsi city?
  Co hloubku divciho rozkroku?
  Kocoura Helmutha tim neprekonas
  ale pujdes li na to pres dusi, dobre thema tu mas 🙂

  Hezky predjarni weekend 🙂

  • Dívčí rozkrok je fajn, ale asi tak když je ti osmnáct. Pro blog to nosné téma není, telátka a jehňátka mě už dnes zajímají jenom z toho hlediska, jak mohou být lidi takový kurvy a žrát jiným živým tvorům a savcům zvlášť mláďata? V našem věku by nás – co se lásky týká – měla zajímat pouze intelektuální stránka věci, zkoumání toho, jak ty zkurvený mrňavý hormony umějí z člověka udělat běsnícího opičáka, co běhá po krajině a hledá, co by… Takže tudy cesta nevede.

   Co se reinkarnace týká, je to jasné: nebrat! Pokud mají věřící pravdu a existuje peklo a ráj, pak se mýlí v tom, že těmihle směry se po pobytu na zemi teprve vydáme. Peklo je totiž tady, teď a právě teď, takže jsme vlastně trestaní hříšníci, čemuž obecně odpovídá lidský charakter a také to, že jakýkoliv dobrý skutek vypadá jako chování debila a zaslouží si co nejhlubší opovržení a odsouzení.

   Co se tresen týká, je to – s výjimkou Janiky a Kočky, které sem občas nahlédnou – jediná dáma zde, takže by si zasloužila mírné zacházení a pozitivní diskriminaci. Ona byla v minulém životě asi Houdini, který vynikal v unikání z uzavřených beden a sudů, to už ona neprovozuje, ale zato uniká od tématu jak křídlo v hokeji podél mantinelu, takže možná byla hokejistou. Ale je to škoda, protože pokud se najde zajímavé téma s možnými různými pohledy na věc, mělo by se prodebatit, a to platí skoro o všem. A když říkám o všem, tak myslím o všem.

   Tedy konkrétně: před časem se v rámci Havlova úmrtí objevilo video, v němž z Havlova VW posílali do nebíčka svému guru pozdravy Polívka a Svěrák a prosili ho o pomoc. Oba od Boha nadaní mužové se mi jevili jako infantilní pitomci, kteří ztratili cit pro míru, a nejen ve věci VH, ale v politice obecně. Tedy bych rád slyšel, co si o věci myslí naše první dáma, která – s výjimkou politiky – proslula velkým přehledem a vkusem v oblasti kulturní.

 5. První dáma hradní?
  Já jsem to neviděla. Nerada se vyjadřuju k něčemu, o čem nic nevím.
  To není odbíhání od tématu, klidně o tom něco napíšu, když dáte odkaz. Dětinský sentiment nemám ráda, i kdyby to spáchal můj oblíbenec.
  K tomu původnímu Mňo bych ráda dodala, že paní Věra si vzpomínku určitě zaslouží , protože nikdy nikoho nezarmoutila, leda svým odchodem. Vám, Tarasi, za ni dík.

  • Nejde ani o to, co říkali, stěžovat si mohou, ale o formu, sedí v autě a posílají vzkazy nahoru. Ale co když jim křivdím a oni už jsou takoví zdětinštělí a před Vánoci píšou Ježíškovi.

   • Samozrejme ze jim krivdis, pred Vanocemi psat Jeziskovi a promlouvat nahoru to neni projev zdetinstelosti, naopak projev vyzrani, vuci sobe i svetu doznani o tom jaky jsem
    a o spravnosti jaky ze mam sen.
    Jakou mam prestavu, ze nejsem na hlavu,
    k cemu se hlasim, pro to take slovni mec tasim.
    Hezke ze pametnici se vyznali z toho kam patri
    ze doufaji ze jim Vaclav zamava az je ve svem VW spatri:-)

    Ze z VW je lepe nez z mista kde posledni narozeniny slavil,
    kdyz to znesvedceno bylo saxofonistovym pochcanim
    a od ministryne miru na Balkane jmenem Madelaine do dalsich let popranim.

   • Mňo.
    Vlastně nevím, co napsat. Základní nápad dost hloupý – auto jako médium – spojení s umrlým prezidentem, který je promítán na sedadlo řidiče coby duch…jestli jsem to teda správně pochopila. Aby každý, kdo do auta vleze, mohl promlouvat jakoby k Havlovi…no fakt nic moc.
    Ale zas že by mě to nějak zvlášť pohoršilo, to ne. Jen se nerada dívám na zchátralého /na těle i na duchu/ Bolka Polívku. Kvůli vzpomínce na jeho lepší časy.
    Ale abyste věděl, zač je toho loket a abyste přišel na jiné myšlenky, tu máte:

    Ne abyste to chápal tak, že vy zase bijete černochy.

    • Přeháníte, mě to taky nepohoršilo, jenom mi to připadlo směšný, Nejsem laureát, jako ti dva, ale nikdo by mě nedonutil, abych účinkoval v takové dětinské trapárně. Nevím, jak to vzniklo, asi profesionální reklamní agentura, tam se idioti houfujou, nevím jestli něco takového má scénáristu a žežiséra, nevím, jestli to dělali za peníze (to by byla jakástakás omluva), ale je to zásadně nepřijatelné. A nejančil bych u toho, kdyby takovéhle kultovní sračky nesignalizovaly, že je něco hodně špatně, že se to tímhle způsobem posunuje do poloh bolševického režimu, kde se na vůdce také nesmělo sáhnout a oslavovali se podobným způsobem. Kde chybí přirozená úcta k osobnosti státníka, tam nastupují takovéhle orgie kultu osobnosti, přivandrovalí homosexuálové přejmenovávají letiště a vznikají noví Nedotknutelní, o kterých se nesmí říci, že byli charakterově nepevní až prohnilí a političtí packalové, i když byli.

     Co se Knížáka a spol. týká, je to umění vpravdě lidové, masové, které může provozovat skutečně každý. I já bych ještě dnes zvládl hru na všechny použité hudební nástroje, o pěveckém partu nemluvě.

 6. Co se týče Knížáka, vedla mě snaha vylepšit výběr pro ranní kulturní desetiminutovku a vytáhla jsem tudíž exemplář králíka z jiného než havlistického klobouku. Vzpomněla jsem si přitom na vaše hudební chutě.
  Chyť zajíce, ať ho máš, jak pravil Hugo Pludek.

  • Vyslechl jsem oba Knížákovy opusy a pak jsem si musel pustit rádio, abych ty primitivismy hudební i myšlenkové vyhnal z hlavy, furt se mi to tam točilo. To je právě ta často nechápaná síla umění, kdyby ještě umělo vytřít podlahu a nakrmit králíky, bylo by skutečně nepostradatelné.

 7. Ještě dodám /k té vaší poznámce, jak se oslavovalo a oslavuje/ vzpomínku právě na Knížáka, který cítil potřebu oslavit jistého předního odesáka veršem S.K. Neumanna: „A hrdý buď, žes vytrval, žes neposkvrnil ústa ani hruď falešnou řečí!“
  Asi se mu hned nevybavilo pokračování.
  Znáte Hrdého Budžese?

  • Znám, rámcově. Musím vám připomenout, že – pouze co se politiky a literatury týká – jsem misogyn s nejvyšším stupněm zasvěcení, od ženské jsem naposled četl Babičku, a to jsem musel.

   Takže si uděláme malý testík: tady je odkaz na úvodní část představení Hrdého Budžese

   a buďte tak laskavá, a pokuste se mně, nekulturnímu troubovi, vysvětlit, čemu se diváci (podle kejhání převážně divačky) vlastně během prvních pěti minut ántré Barbory smějí, já jsem před jejich smíchem nenašel žádnou vtipnou hlášku. Pak vám prozradím malé tajemství.

   • To máte těžký. Teda „těžké“, žejo, ale mně spisovné tvary někdy přijdou blbé.
    Tak ta Bára hraje malou holku. Po vás by to nikdo chtít nemohl, ale Báře to jde dobře. Její malý holčičí outsider je docela uvěřitelný. Není to žádná řachanda, divákovi létají kolem uší jen takové malé vzpomínkové bublinky. Připomíná se vlastní dětství, kdy člověk ještě nic netuší o pastech kompromisů, jaké číhají na rodiče za každým rohem a jaké už se chystají i na tu chudáka holku. Zkrátka žádný Kameňák.
    Ptala jsem se na Budžese proto, abych vypíchla tu propast mezi tím, jak si s ním poradili pravdoláskaři na divadle, a mezi antihavlistou Knížákem.

 8. To máte skutečně těžký, když jste se rozhodla přesvědčovat mě o přednostech pravdoláskařství přes divadelní představení. Hned po výběrovém misogynství nejvíce nesnáším divadlo, s jeho vyumělkovaností, falešným patosem a nepřirozenou dikcí aktérů, což názorně předvedli ta holka s klukem na předscéně. Nejsilnější můj umělecký zážitek z divadla byl na představení My Fair Lady v Karlíně, když Milan Chladil v jedné scéně vrzal zuby tak hlasitě (tedy pokud mu nepomohli zvukaři), že to bylo slyšet až v poslední řadě. Vrzal ze vzteku kvůli nějaké logické Lízině eskapádě, a já se mu nedivím. (Pak mi bohužel unikl ten umělecký zážitek z Brna, to s vlajkou a frndou, to by mě taky určitě oslovilo.)

  No a vy jste zase předvedla únik po křídle, vyhnula jste se meritu věci. Tedy ještě jednou: v čase 5:45 videa říká Bára: „Včera jsem se rozhodla, že se nedám!“ (kvůli šikaně ve třídě) a následuje první smích z publika. Čemu se ty nány smějí? (Potom následuje řada smíchů i při dalších nevtipných hláškách.) Čím si vysvětlujete, že se publikum směje něčemu, co v sobě neskrývá ani náznak vtipu? Zkuste to sama, já vám to pak prozradím, když si na tom polámete svou roztomilou hlavičku.

  • Za publikum neodpovídám. Já jsem Budžese absolvovala v sestřihu, kde se ani potlesk ani smích do mého zážitku nepletly, a líbilo se mi to moc.
   Víte, co jste mi připomněl? Woodyho Allena, který napsal povídku o muži, který nechápal.balet. 🙂

   • Vaše asociace byla přesná (i když nevím, jaká byla pointa Allenovy povídky), nejenže balet nechápu, ale taky upřímně nenávidím.

    Protože z vás nic nevyrazím (Za publikum neodpovídám.), tak vám zase naoplátku neřeknu, co je dnes podstatou úspěchu umění s velkým i malým „u“ u diváků.

 9. „snaha o objektivitu“
  Proti objektivitě nic. Vůbec nic. Jen musí být na místě a opravdu objektivní.
  Až bude všude po světě (včetně ČR i USA) znít rozjásaná „budovatelsko-milionářská píseň“, bude jistě na místě připomenout, že byl kdysi pokus o systém, který přinesl „jen“ klidný důchod a „jen“ slušnou životní úroveň a spokojený život bez stresu, šmejdů a feudálně-otrokářské arogance, bezohlednosti a krutosti.
  „Paviánská trilogie“ však přitakává mainstreamu v době, kdy mainstream chrlí a skřehotá své nehorázné „paviánské lži“. Taková „pravda“ dává za pravdu nikoli skutečnosti, ale propagandě.

  (prvních cca 20 min.)
  Jak (ne)funguje americké zdravotnictví, rozmáhající se bezdomovectví a kriminalita v „ráji demokracie“ – LA:

  Následně aktuální zhodnocení stavu jednoho segmentu české společnosti:
  „Alena Vitásková: Ochrana lidských práv a svobod 17.2. 2020“

  BTW.
  Komu to nedochází:
  ČR již jede jen ze setrvačnosti (sociálně i ekonomicky). Jste na prahu Majdanu, „Palerma“ nebo války. Je otázka, co je lepší a/nebo horší?

  • Ale už doprdelepráce, teste, chybí vám elementární smysl pro logiku. V paviánské trilogii jsem naprosto věrně popsal poměry v ekonomické sféře za bolševika, bez ohledu na to, co právě frčí v mainstreamu (mimochodem, antikomunismus není právě hlavní téma). Teďkonc: jestliže by věrné zobrazení podle vás „přitakávalo mainstreamu“, znamenalo by to, že mainstream má pravdu!!! Je vám jasné, jak jste vedle?

   Děláte tu známou, profláknutou a přesto stále oblíbenou chybu, s „a vy zase bijete černochy“. Jestliže kritizuju poměry za totáče, neznamená to, že vychvaluji poměry současné a naopak. Zkuste si to zapamatovat.

   • „chybí vám elementární smysl pro logiku“
    Logiku možná nemám, leč některé logické závěry mi přesto vychází 😉

    „jsem naprosto věrně popsal poměry“
    Nerozporuji Vaši „pravdu“, jen říkám že: Taková „pravda“ dává za pravdu lhářům.

    „znamenalo by to, že mainstream má pravdu!!!“
    Jakou pravdu? Tu Vaši nebo tu jejich? Oboje má v takovém případě STEJNÝ výsledek a stejný dopad.
    Takže mi z toho při mé mizerné logice vychází zajímavá věc:
    Za určitých okolností lze něco posr*t lží a za jiných to samé podělat pravdou. To jsou mi ale paradoxy. 🙂
    Tak mě tak napadlo, jen aby z čůrání proti větru nezůstaly jen ty mokré polobotky.

    „Zkuste si to zapamatovat.“
    🙂

    Dítě lze odradit („zradit“) například tím, že mu vynadáte za mazanici, se kterou se právě přispěchalo pochlubit. Se lží, „pravdou“ i radou je to stejné.
    Stejné je to i s pravidly a zákony:
    Mohou trochu pomoct nebo hodně zničit.

    Toť vše.

    Jako perličku přidávám něco, co si nejsem jist, že je více jak půldruhého století staré:

    Jsou toliko dvě strany politické na světě: strana poctivých a strana nepoctivých, poznáte a rozeznáte je podle toho, kterak školství podporují. Špatný stát naschvál učitelům a profesorům dává v poměru k jiným úředníkům malé platy, aby schopnější lidé raději k jiným, vděčnějším stavům a zaměstnáním se obraceli než k učitelství, a tak nemohla se příliš vzmáhati osvěta v národu, která jest úhlavní prostředek proti vládní libovůli.
    (Karel Havlíček Borovský – 1821 – 1856)

    • teste jak bojujete v CR pro vladni libovuli viz tento krasne manipulativni clanek 😦
     Hlavne
     Jak se vytvari verejne mineni z pruzkumu 1052 obyvatel!
     (Průzkum provádělo CVVM od 11. do 22. ledna. Zúčastnilo se ho 1052 obyvatel České republiky ve věku nad 15 let.)

     Průzkum: Polovina Čechů nepodporuje protesty Milionu chvilek, cílů prý demonstracemi nedosáhnou

     Pak to dovysvetli poznamkou ze:

     Podporu protestům vyjádřila asi třetina účastníků průzkumu. Milion chvilek podle poloviny dotázaných nedosáhne svých cílů demonstracemi.
     Naprostá většina účastníků průzkumu uvedla, že o demonstracích Milionu chvilek slyšela. Většina dotázaných také ví, čeho se protesty týkají. Podporu ale protestům vyjádřilo jen 32 procent dotázaných,…
     Přitom si však zároveň 52 procent dotázaných myslí, že vyjadřování svého názoru účastí na demonstracích je obecně důležité.

     Větší podporu demonstracím Milionu chvilek vyjadřovali hlavně mladí lidé ve věku do 30 let, lidé s vysokoškolským vzděláním a také dotázaní s dobrou životní úrovní. Podle politických preferencí mají protesty podporovatele častěji mezi voliči sněmovních opozičních stran ODS, TOP 09, Pirátů a STAN. Odpůrci demonstrací spolku jsou naopak častěji lidé ve věku nad 45 let a se středním vzděláním bez maturity nebo vyučení. Podle politické orientace nepodporují demonstrace především voliči Babišova hnutí ANO a SPD.

     Takze shrnuto: vysokoskolsky vzdelana tretina naroda podporuje demonstrace a Million chvilek
     naopak dve tretiny mene vzdelaneho naroda NE!
     Predevsim volici ANO a SPD jsou proti !

     Zdroj: https://www.lidovky.cz/domov/pruzkum-polovina-cechu-nepodporuje-protesty-milionu-chvilek.A200224_164853_ln_domov_ele

     Opravdu ukazkove manipulativni clanek s nazorem pruzkumu 1052 obcanu.
     Sleduji tim v lidovkach co?
     Korektnost informaci?
     Take ze mene vzdelany ctenar se konecne zamysli a prikloni se k nazoru vzdelane tretiny naroda ?
     Proc to pisi prave takto?
     Protoze pro jineho ctenare muze tento pruzkum znit velmi korektne.
     1052 lidi roztrideni do kategorii pruzkumu neni dulezitych, ale bylo to v novinach urcite je na tom neco pravdy!
     A prave takto takovy pruzkum nahloda a ovlivni mysleni te blbejsi vetsiny naroda !
     Dobre dilo se podarilo 🙂

     • Výzkumy veřejného mínění se dělají už skoro 90 let. Za tu dobu bylo dostatečně věrohodně a prokazatelně zjištěno, že je úplně jedno, jestli se zeptáte náhodného vzorku 1000 nebo miliónu lidí – rozložení názorů a postojů je od 1000 lidí nahoru statisticky úplně stejné. Proto se obvykle volí vzorek 1000 lidí, jen u některých obzvlášť palčivých politických témat se někdy dotazují vzorku 5 až 10 000 lidí.

     • Astře, asi tušíte, že nebudu odporovat.
      První asociace, která mi vždy proletí hlavou při zmínce o „průzkumu“, je souvětí, které prý Churchill nikdy neřekl:
      „Věřím jen té statistice, kterou jsem sám zfalšoval.“

      Hned za ní si vždy vzpomenu na jednu pohlednou dívčinu, kterou platila známá, demokratická, soukromá agentura, jako brigádnici při nějakém „lidovém“ a „objektivním“ průzkumu.
      Obyčejně ignoruji „dobročinné“ sbírky i průzkumy, ale když mám chvilku a rozmarný den, rád pomohu 🙂
      Jedna z prvních otázek byla: „Jste spokojen?“
      Chvíli jsem mlčel a prohlížel si je. Dumal jsem nad tím, zda dívčina ví, co dělá a nač a proč se ptá.
      Pak jsem se naivně zeptal, zda dokončí větu?
      Ona na to: „To je vše.“ Možná tam ještě padlo, že mám na vybranou mezi ANO a NE.
      Tak jsem se bezelstně zeptal: „A myslíte s platem, manželkou nebo šéfem?“
      Dotazník jsem tehdy nedokončil.

      „Rámováním“ lze udělat z lékaře, davu i voliče blbce.
      Při „správném“ zarámování „dav ušlape Galéna“ nebo soused postaví ke zdi souseda.
      Rámování viz: „Problém asijské choroby“. (Dnes dvojnásob aktuální 😉 )

     • Nu, včera měli Milionáři akci, velmi propagovanou, u nás v našem krajském městysi. Nejdřív v 16:30 beseda v Malém sále Besedy. Tam jsem zašel, mám to za rohem. 16 řad po 14 židlích, něco lidí k stání – když odečtu organizátory, tak nějakých 300 lidí. Víc se do toho sálu nevejde. Pak od 19:00 do 20:00 demonstrace na centrálním náměstí Republiky. To mám sice ještě blíž, ale už se mi tam nechtělo, tak jsem to sledoval díky kameře, která je umístěna na jednom z domů, hezky vysoko, takže dává pěkný přehled. Když napíšu 300 lidí, dost Minářovi fandím. Nechám-li stranou, že někteří účastníci mohli být totožní tu i onde, napočtu cca 600 lidí. Plzeň má cca 160 tisíc obyvatel plus blízké spádové obce, kam ještě jezdí MHD. Tak řekněme 180 tisíc dohromady.
      Pak mi ten počet dnešních „Chvilkařů“ vychází na 0,333 procenta populace. Takovou nějakou váhu můžeme přiznat reálným plzeňským podporovatelům těch Chvilek, kteří to berou opravdu vážně.
      Dobře se znám s tiskovým mluvčím krásné plzeňské Zoo Martinem Vobrubou, a tak vím, že tam denně mají víc návštěvníků, než je těch Chvilkařů. Taky na Farmářské trhy (též na náměstí Republiky) chodí víc lidí – jsem tam (skoro) každou sobotu a tak to mám ve voku.

      Tož tak ty Chvilky. Možná mají po sezoně.

      • Po sezóně ještě ne, ale je to souběh okolností. Jednak nikoho nebaví, aby mu kvůli zachování demokracie mrznul frňák, jednak ubývají ZÁMINKY pro požadavek na odvolání Babiše: Čapák a střet zájmů jsou v neutrálním boxu, Agrofert nic vracet nemusí, a hlavně, Babiš je oplechovanej a nic s ním nehne. Určitou šanci skýtá EET, až bude muset vittta lézt po střeše s registrační pokladnou v brašně, tak možná zase pojede na Letnou. Přemýšlím, Godote, jestli si dostatečně vážíte toho, že vám můj blog poskytuje jasnozřivý výklad událostí.

       • Já jsem přelétavý pták, preferující návštěvu fitka a bazénu (ta druhá možnost právě dnes s chlubivým tvrzením o 2,4 km stylem prsa).
        Vážím si možnosti vstupu do soukromých prostorů, jako je tento blog a taktéž varianty s vámi nesouhlasit (v mnohém).
        Co mě tu drží nejvíce není ani tak možnost se vykecat a vytahovat (to lze i jinde), ale určité literární noblesa většiny zdejších návštěvníků. Více tedy cením formu před obsahem, což nemám být pohana, ba naopak.

        • P.S.: Do epické šíře jsem ty Chvilky rozepsal na jeho žádost u Bavora. Tak tam teď někdy mrkněte, bude-li se vám chtít.

        • „Vážím si možnosti vstupu do soukromých prostorů, jako je tento blog a taktéž varianty s vámi nesouhlasit (v mnohém).“ – nesouhlasné názory jsou kořením diskuze a já je mám rád, pokud jsou pronášeny seriózně, bez osobních útoků, lhaní a překrucování názorů oponenta. V tom se myslím zcela shodneme, zdejší hlavní oponentní síla, první dáma blogu, volí metodu únikovou, když se dostane s někým do sporu, ve kterém nemá příliš nadějí na úspěch, převede téma jinam ve formě komentáře, jehož význam by spolehlivě rozluštila jenom Pýthie.

         Ovšem: jistě jste si povšimnul, že ta varianta, když se mnou nesouhlasíte, se vám v delší časové perspektivě vymstí.

      • „Tož tak ty Chvilky. Možná mají po sezoně.“

       Pro mě za mě….to se ostatně dalo čekat.
       Hlavně aby měli taky po sezóně ti „všeci, co kradnů“.
       Zatím to spíš vypadá, že mají /nejen v ANO/ hodně vydařené věčné žně.

 10. Neviditelná kočka v podobe viditelne co se hrabe ven ze zachodove misy a tvari se u toho dost zoufale jsem resil pred lety a byl tamnim lidem k smichu kdyz jsem prosil a volal aby ji bud vysvobodili nebo alespon udelali neco s jejim nestastnym vyrazem ve tvari.
  Tvaricka kocky a tvar realneho socialismu drive a trzniho kapitalismu dnes jsou tak nesrovnatelne a casto i nesrozumitelne ze je to na dlouhou vymenu s vysledkem ze nakonec kazdy zustane na tom jak to sam vidi.

  Nabizim z jineho soudku prof.Stanka a jeho vypraveni o zdravi , thema ktere se tyka nas FSECH bez ohledu ktery smer v politice mame radeji.
  Jeho prednaska ma tu vyhodu ze se da souhlasit ci nesouhlasit aniz by se soused s vasim souhlasem ci nesouhlasem citil ohrozen jako v pripade fandeji „chybnemu“ politikovi.
  Hezky poslech:-)

 11. Ze Greta nevi ktera bije a tatinek ji napsal ze to je CO2 by se mohlo jevit jako usmevne a nepodstatne,
  ale ze skutecne vazne to je s vodou a se schopnosti pudy ji zadrzet.
  Priroda cloveka nepotrebuje, clovek prirodu velmi potrebuje. Bez ni presneji bez souladu s ni neprezije!
  Prof. Stanek
  VODA

  • Výběr vhodného guru, který vás přesvědčí, že se Zemí se něco děje, je na vás.
   Gréta pro vás opravdu není, je v pořádku, že se obracíte jinam.

   • Se Zemí se pořád něco děje, už od doby, kdy byla náhodným shlukem rozžhaveného kamení. To, co se děje dnes je velice soft verze minimálního krátkodobého výkyvu, zcela bezvýznamného. Před pár stovkou let tady byla malá doba ledová, a to byl jinej sukces, průliv mezi Anglií a Francií zamrzal, lidská populace se pěkně snížila, protože nebylo co žrát kvůli neúrodám. Akorát tenkrát neměli Grétu, která by nadávala králům „Jak se opovažujete!“ a požadovala, aby vládci bojovali proti zimě a podporovali zvyšování objemu CO2 v atmosféře například zvýšením počtu upalovaných čarodějnic. Možná byste se v té době necítila úplně bezpečně.

   • Kazdy jiny dalsi zdroj umi prinest informaci kterou Greta slovy sveho tatinka neumi.
    Zde info o methanu:
    https://21stoleti.cz/2019/01/03/uvolnovani-podledovcoveho-metanu-do-atmosfery/

    Produkty lidske cinnosti jsou zanedbatelne v porovnani s tim co umi matka Priroda.
    Jedna poradna erupce sopky vyda za mnoho let znecisteni clovekem.
    I to by melo byt zredukovano a v tom s Gretou souhlas!
    Bohuzel kapitalismus a jeho TRH a spotrebne prevychovany homosapiens na Gretu hazi bobek.
    Zbyva otazka jaky je nejvhodnejsi guru pro tresen, kterou nekdy rozlustit umi jen Pýthie jak napsal Pan blogu 🙂

   • No jo, jenže vaše děti (teď obviňuju všechny návštěvníky blogu) se nenaučily pořádně číst, protože knížky jsou fujky, tak se jim musí všechno předkládat ve video-audioverzi. Proto také se přestaly titulkovat filmy, protože pakáž nestíhá, ona stíhá jenom žrát popcorn. Dneska jsem zrovna zuřil při nějaké informaci o tom, jak nejlépe pěstovat muškáty, napsané by to bylo v šesti větách a přečtené za minutu, oni to dali do videa, které trvalo pět minut, ale zase před něj nacpali tři reklamy. Ajťákům a jejich pánům kapoušům zpřerážet pazoury.

    • Tak to bych si jako kindervisitor nejen vašeho blogu, ale i okresní knihovny, dovolil protestovat.
     Pokud tam už po několika upomínkách musím jít vrátit půjčené knihy, připadám si jako…no řekněme korektně senior, protože drtivá většina návštěvníků, a já si všímám hlavně návštěvníc, je podstatně mladších.
     A to nejen obrýlených intelektuálek fandících Gretě.
     Vic nebudu prozrazovat a budu se těšit na reportáž z vaší návštěvy místní knihovny, Tarasi:-)

     • Musíte do knihovny zajít zhruba 20. července a budete mezi svými, důchodci. Všechny ty juvenilní návštěvnice, které vzbuzují vaše nebibliotékové pudy, shánějí podklady k povinné četbě nebo ty vyspělejší k ročníkové práci a v červenci se v knihovnách nevyskytují. Co o prázdninách dělají, to přenechávám vaší představivosti.

    • S mými dětmi a jejich dětmi jste parádně vedle.
     Já na jejich čtenářskou vášeň hřeším, protože si díky ní zjednodušuju vymýšlení dárků na vánoce i narozeniny. Dávám jim poukázky na knihy jednoho zdejšího knihkupectví. Zatím si nestěžují.
     Ale jinak se shodneme. Já na videa místo textu nadávám od doby, kdy se ten nešvar na netu objevil.

     • Námitka se přijímá, před napsáním komentáře jsem byl na jedné významné stránce a ta hopsala minutu nahoru dolů, jak se načítaly reklamy, takže jsem byl na ajťáky nabroušenej.

  • opsáno z diskuze: „A takto nám roste naše „vzdělaná elita“, začalo to titulem mgr. za diplomové práce typu „Genderové stereotypy ve Večerníčku“ a teď zjistili, že nepotřebují ani vzdělání.
   Stačí už jen ječet.“
   .

   „Žijeme ve společnosti naprosto závislé na vědě a technologii, a přesto skoro nikdo vědě a technologii nerozumí. To je jasný recept na katastrofu.“ Carl Sagan se asi zmýlil.
   Vždyť vzdělání momentálně nemá smysl. Stačí plakát, hlasitý řev, dobrá PR agentura a spasíte svět… zase.
   Mimochodem, netuší tu někdo, čím že to je dlážděná cesta do pekla? 😦

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s