Homo sapiens sapiens debilis

Linka začíná u primátů. Následuje Homo habilis, pokračuje Homo erectus a končí to Člověkem moudrým, Homo sapiens sapiens, i když se nám tam trochu motají Neandrtálci. Nebo že by se rýsovala další vývojová větev, homosexuálové? Někdy to tak vypadá, i když z hlediska čisté genetiky se jedná o patologickou deviaci, jejíž rozšíření by znamenalo konec rodu. To zase bude Fagan cloumat mřížemi svého banovacího chlívku a vydávat nesrozumitelný řev frankfurtské školy prodavačů stejnojmenných párků.

Současné ohrožení lidstva neviditelnou mrňavou potvůrkou, která nejde ani zašlápnout podpatkem vaší boty, ukazuje na nekonečnou nejistotu naší existence. Nechte si o tom vyprávět od dinosaurů.

Jedinou moudrou (sapiens sapiens) reakcí na tuto dobu by mělo být zásadní přehodnocení současných poměrů společenských, lidskoprávních, hospodářských a politických, včetně nového uspořádání řízení států. Tedy konkrétně vyloučení naprosto neužitečných a dokonce škodlivých záležitostí, které ohrožují existenci poloviny lidstva, když přijde z tlustých do tenkých a nad krajinou se vznáší zmar a skon.

Proč není už dávno vyřešen problém nás ohrožujícího mikrosvěta? Proč nebyly prostředky, které lidstvo díky vědeckému a technickému pokroku produkuje v míře více než hojné, použity na vědu a výzkum ve všech oborech, tedy nejenom těch zdravotnictví se týkajících?

Proč?

Protože co svět světem lidským jest, chápou se vůdcovství kmene, království i států charakterově těžce poškozené osobnosti, bez svědomí a morálky. A spojují se do spolků (deep state), které s fíkovým listem demokracie před svým zapáchajícím pohlavním orgánem řídí svět do ďáblovy řiti. Na prvním místo je totiž postaven jejich prospěch, jejich přepychový život, jejich koňská vejce k snídani a obrat jejich firem, který je často větší než HDP mnohých států, přičemž ale základ jejich bohatství tvoří práce jiných lidí, které zotročili, kterým odnímají podstatnou část výsledků jejich práce. Vousatý Kchárl nechá pozdravovat.

Pokud je v základech nějakého systému zabudována evidentní a nezměnitelná patologie, tedy nerovnoměrné přerozdělování společensky vytvořeného produktu, nelze očekávat, že jeho květy budou vonět. Jestliže více než polovina zisků ze společenské výroby spadne do nenasytného chřtánu hrstky bohatců, kteří navíc jsou propojeni se státními a společenskými orgány a organizacemi, politické strany nevyjímaje, mnoha spojeními na nižších i vyšších úrovních (zednáři, Římský klub Bilderberg, Aspen Institute, Sörösovými fondy a neziskovými organizacemi pod palcem CIA začínaje a vojensko-průmyslovým komplexem konče), s přihlédnutím k tomu, že kapitalisti ovládají média, potom je jakákoliv snaha o změnu systému demokratickými prostředky odsouzena k zániku.

Nerovnoměrné rozdělování tedy stojí nejenom za tím, že prostředky na vědu a výzkum jsou nedostatečné, ale soustřeďování peněz v rukou těch, kterým nikdy neměly patřit, vede k tomu, že jsou utráceny na účely, které jsou zcela škodlivé. Přímo ilustrativní je to v lidské šílenosti až zvrácenosti jménem zbrojení. K čemu tyhle z oken vyházené prostředky mají sloužit? Kapitalisty ovládané vlády je používají k udržení kapitalistického systému, k obraně zájmů nejbohatších, kteří se obávají toho, že jim budou jejich neoprávněně získané majetky odebrány. Přitom se na bezuzdném zbrojení, placeném z prostředků (daní) všech lidí ještě navíc přiživují skrze zisky svých zbrojařských firem.

Kde mohla být věda a technika být, jak dalece by pokročil výzkum, kdyby jenom polovina prostředků, vynaložených na válčení a ničení vybudovaných hodnot, o lidských životech raději ani nemluvě, byla použita na tyto účely?

Obrázky vylidněných náměstí na kterých se dříve pohybovalo tisíce lidí (Minář by řekl desetitisíce) a dnes tam není nikdo nebo jeden dva lidé působí až hrůzně. Jde o to, aby takhle ta náměstí nevypadala i poté, co pandemie skončí.

A pro to, aby tak vypadala, dělá Homo debilis snad všechno, co jenom může.

Zcela zbytečné vrtulníky za desítky miliard na cestě, Bakala v rezidenci nad švýcarským jezerem a ve skladech státních hmotných rezerv ani jeden respirátor.

Můžete si uložit odkaz příspěvku mezi své oblíbené záložky.

79 thoughts on “Homo sapiens sapiens debilis

 1. Celá ta věda a technika je v podstatě odpad z výzkumu přístrojů na zabíjení cizích, případně udržování vlastních vojáků. Tož tak.

  • Jen ve vzácných případech vznikne něco, kde armáda není hlavní zákazník.. Optimistickým příkladem může být modrá (bílá) LED dioda. Šudži Nakamura, ročník 1954, absolvent provinční university, pracoval na technologii LEDovek u firmy Nichia a podařilo se mu její technologii na GaN (modrá) dotáhnout do stádia výroby. Následně bylo jeho pracoviště zrušeno a on převelen jinam. Placen byl v té době srovnatelně jako jeho žena , učitelka v mateřské školce. Nakonec sice obdržel Nobelovu cenu za fyziku, ale po roztržce s mateřskou firmou odešel do USA. Podívejte se , kde všude je jeho práce…

 2. Hezky si to napsal, od stale a stale dale pokracujici platnosti informace o neprimerenych bohatcich
  přičemž ale základ jejich bohatství tvoří práce jiných lidí, které zotročili, kterým odnímají podstatnou část výsledků jejich práce. Vousatý Kchárl nechá pozdravovat.
  az po neprimerenem mnozstvi prostredku na zbrojeni jen k tomu aby to podle vzorce Vousateho Kchárla dal pokracovalo.

  Veda a „pokrok“ pomerovany zase jen penezi se ubira kam? K tomu aby to tak zustalo.
  Jen aby to fungovalo lepe!
  Pro koho?
  Pro obycejneho homosapiense?
  Proc by, vzdyt je to porad stejny blb ktery si nic jineho nez tenhle „soderbehandlung“ nezaslouzi.
  Mozna matka Priroda je jineho nazoru a tak zasahne.
  I malicky virus muze byt pomocnik.

  Koronavirus skoncuje s EU a bude znamenat obrození národních států, píše proslulý francouzský spisovatel Éric Zemmour
  https://www.reformy.cz/koronavirus-skoncuje-s-eu-a-bude-znamenat-obrozeni-narodnich-statu-pise-prosluly-francouzsky-spisovatel-eric-zemmour/?fbclid=IwAR1Ow6OqwRNgQoZltpcKd0KePuRcoArdSKhUfjp3IGiLGzWnGbH8ph8IC_U

  • Uz pomlouvaji i Emeriku ze pry predbehla i Italii ale kdo umi i jen kupecke pocty vi ze jsou 5,5 krat pocetnejsi nez Taliani tak maji stale co dohanet. Ze New Orleans v USA vede o tom netreba pochybovat. V r.2005 pri Hurricane Katrina predvedli co tam umi.
   To na vysvetlenou k informaci nize:

   BREAKING: The U.S. now has the world’s most reported coronavirus cases with 81,321,
   according to New York Times data. The U.S. surpassed Italy, whose case rate is slowing.
   NowThis is tracking the number of cases in real time using data from Johns Hopkins University. As of March 26, coronavirus deaths in the U.S. topped 1,000. New Orleans now has the most rapid growth of COVID-19 cases of any town or city worldwide, according to data reviewed by ex-Medicare chief Andy Slavitt.

 3. Tarasi v porovnani s casem pred COVID-19 v posledni dobe jsi velmi aktivni.
  Az na komoru !
  Dovolim si pridat odkaz na virus z pohledu nekterych Italu kterym smrdi nektere do sebe zapadajici udalosti az po tu posledni kde jde o mnoho.
  Jako na priklad, kdyz nejvetsi investicni fond Bridgewater si vsadil milliardy na „klesajici trhy“ v breznu 2020! Smrdi jim to az tak ze napsali:

  Uz nam konecne prestante rikat ze COVID-19 pochazi od netopyra z Ciny

  • Z mého pohledu:
   Pokud platí, že „koronavir“ nemá přirozený zdroj a šíří se déle, než od kdy na to „přišli“ presstituti, pak je penetrace virem v desítkách procent.
   Pak by bylo možné s tímto stavem MANIPULOVAT jako s finančním trhem. Tu krize, tu konjunktura. Tu se vytvoří více testů nebo čárek za zemřelé, a když se například zavedou „chytrá řešení“, pak jako zázrakem „pandemie“ opadne nebo se najde očkovací látka.

  • Já jsem už spíš pasivní, Astře, článek za dva až tři dny není žádnej zázrak, podívej se k Bavorovi, k Vidlákovi nebo na Kosu, tihle hoši to mastěj mnohem líp.

   Co se Taliána týká, mluví rozumně a spekuluje na základě příznaků, které ale nikdo nemůže dokázat. Jestliže vojenské laboratoře upravují viry do podoby válečníků, tak je nutné se ptát, jestli to dělají jenom tak, protože se nudí, nebo spíš se zeptat, který zmrd zasraný jim tenhle úkol přidělil. Asi by bylo žádoucí seriózně a vědecky posoudit, jestli ta manipulace na Covidu 19 proběhla či nikoliv. Jestli zadána nebude, pak je to další indice pro to, že něco smrdí.

 4. Doufám, že letošní sklizeň meruněk bude větší než 6 kusů. Jinak jsme pasovaní výstavní zástupci druhu Homo debilis, protože jsme teď, kdy v noci padaly teploty silně pod nulu, balili strom do igelitu, svítili mu svíčkou a kmínek jsme obkládali kyblíky s horkou vodou.
  Těch šest kousků by znamenalo, že potomstvo oblízne po jednom a na zakladatele rodu se nedostane.

  • Před čtvrt stoletím jsem kritizoval sousedku, že na svých záhonech pěstuje jenom kytičky, že zcela zanedbává zeleninu. Její protiargument zněl, že všechnu zeleninu, kterou potřebuje, mají v Kauflandu. V té době jsem pěstoval široký sortiment , od brambor přes mrkev až k rajčatům a okurkám. Dnes jsem převzal její strategii, až na cuketu a kopr a ještě občas. Konkrétní příklad: dnes jsem v Kaufu koupil sklenici meruněk za čtyři pětky. Tytéž čtyři pětky a spíše víc jste vynaložili na záchranu vaší úrody, ale v té sklenicí z obchodu je víc než šest meruněk.

 5. Pár poznámek:

  Modří komouši chtějí spustit orwellovský svět. Práskání a donášení prostřednictvím mobilů za odpornou, zrůdnou a průhlednou záminkou – tzv. „koronaviru“. Říkají tomu „chytrý přístup“.

  BTW.
  K. Havlíček – Babišovic ANO spouští akci „WTC“. Mimochodem, souvislost se slovy „spravedlivé“ a „férové“ zní opravdu „kouzelně“. Takové ubohé, upatlané, špinavé chucpe. Plivanec všem, kteří zemřeli nebo umírají v chudobě a špíně.

  „Socky“ z živnostenské a podnikatelsko-politické kasty budou vysávat sociální dávky.
  Tak nějak ze dne na den, přitom na sociální dávky měli nárok po 30 let jen ti, kteří žili v bídě a nedostatku a museli tvrdě prokazovat, že nemají ŽÁDNÝ příjem ani majetek.
  Bezúročné půjčky, odpouštění nájmů – výsměch většině obyvatel ČR. Košer by bylo, kdyby dostávali sociální pomoc za současného odevzdávání alikvótní části svého, často NEPOCTIVĚ získaného majetku.

  Kasta, jejíž velká část 30 let kradla, podváděla, rozvracela, rabovala, „odkláněla“ a „optimalizovala“, nyní aniž by musela cokoli ze zmiňovaného prokazovat, dostává dávky ze zdrojů těch nejvíce ohrožených a potřebných. Ze zdrojů určených obětem systematického 30 letého vykořisťování. Ožebračovaných právě tím okrádáním, odkláněním a optimalizováním.

  Proč není pomoc řešena zástavou a protihodnotou kastovního majetku (bazény, vily, SUV a například zdroje – i v cizině)?
  BTW.
  Například uvolněním nemovitostí do oběhu, za předpokladu masového prodeje, by pravděpodobně vrátilo ceny, do hladin dosažitelných slušným lidem. Pokud by byly kontrolovány toky „optimalizovaných nul“ oligarchie a členů nadnárodních skupin kasty.

  Pro připomenutí, v době kdy byli cikáni (nebo cigáni – jak se kterémukoli lidskoprávnímu šmejdovi líbí), socky nebo řadoví úředníci přítěží všem těm „poctivým“ podnikatelům, bylo možné na stránkách ČSU zjistit, kolik je například cigánů, a prostým výpočtem získat odhad, kolik by například stálo dát „na hlavu“ 20 tis. každému cigánovi (nebo i jiným) za předpokladu, že nebude krást, fetovat a jeho děti se budou vzdělávat.
  BTW.
  V roce 2001 bylo Romů 12 tis. Jsou to necelé 3 mld. Přitom v jednom JEDINÉM odvětví / oboru vytvoří „podnikatelská“ kasta „škody“ za 4-6 mld.
  Nemluvě o škodách vytvořených za 30 let vlád Petrovských. Podvodů, zlodějin, odklánění a optimalizování.

  Ta kasta, z jejichž řad padají urážlivá a dehonestující vyjádření směrem k tzv. „sockám“ a „černým tlamám“.
  Přitom se v případě „invazivních rostlin“ policie může „přetrhnout“ a prodejná justice již slintá.
  Co dělala policie a justice 30 let?
  Budou chytat, pranýřovat a soudit?
  Odsuzovat, penalizovat a zavírat tisíce gaunerů kasty?
  Nenávist, vydírání a nesnášenlivost ke spoluobčanům, tzv. „sockám“ a „cigánům“? Vyjádření o kurvách, střílení, plynu vůči komunistům.
  Pakáž z CTHH a sluníčkoví práskači mají jistě nasbíráno „padni komu padni“. Nebo ne?
  Nebo díky „skvělým“ a „chytrým“ technologiím orwellovsky (mizí) zmizí „co zmizet má“?

  • Logické by skutečně bylo, aby OSVČ doastávaly\ podporu od státu stejným způsobem, jako každý jiný žadatel o sociální podporu. Tedy se vám podíváme na konto, do katastru, jestli náhodou nemáte doma televizi přes celou stěnu. Tuhle filozofii trochu nabourává to, že část živností musela zavřít krám z rozhodnutí vlády, tedy závazek státu vůči nim tady je. Bohužel, staré křivdy nikdo nepotrestá, vždyť je to kapitalismus a podnikatel je nová vedoucí síla.

   • A stejně logické by mělo být i postupovat jako v případě, kdy kapitalista zavře fabriku a propustí zaměstnance. Tedy ať se soudí o odstupné a pak na pracák.

   • „část živností musela zavřít krám z rozhodnutí vlády“

    Nyní neodporuji, jen „nahlas“ uvažuji:
    STÁT není něco tam venku, co číhá a škodí, tady jednomu, tady druhému. To, co si lidé nechali vtlouct do hlavy (stát je něco, co všem škodí), jsou ONI SAMI.
    Tedy nějaká tlupa se dohodla na nějakém společném postupu, který ji má zachránit. Zachránit většinu, i včetně šmejdů.
    Přičemž z velké části šmejdi (bez nenávisti a už vůbec závisti) jsou „vyžranější“ než ostatní. A vyžraní nejsou díky své píli, ale asociálnosti a všeho schopnosti v předchozích časech.

    To, že se nechali někteří tak trošičku vychc*ní, stupidizovaní a hloupější nahnat do živností, jako před rokem 1989 různí bolševíčci do strany, by se dalo možná pochopit, kdyby k tomu nezaujímali HORŠÍ postoj, než ti řadoví bolševíčci, kteří lezli z vychc*nosti do strany kvůli diplomu nebo lepšímu fleku. Tehdy se NEUMÍRALO (neotvírám polemiku o ’50 letech, řeč je o období 20-30 let do ’89). Dnes umírají díky této vychc*nosti tisíce lidí a ti zmetci to vidí a vědí.

    Jsou SPOLUVINÍCI za jidášský groš.

    Stačí si zpětně vzpomenout na reakce všech těch tzv. „živnostníků“ a „podnikavců“, nad kterými držel a stále ještě drží velký bratr ochrannou ruku, když mlaskali a chlemtali u žlabu.
    Včetně těch některých tzv. lepších, kteří občas přijdou kázat svá moudra a pravdy. Podívejte se na Godota, bude držet hubu a krok, dokud to „posype“ a nepoteče mu do bot tak, jako některým teče celých 30 let.

    • Vykládejte to kadeřnici, ke které jsem byla objednaná na ostříhání na minulé pondělí. Poslala mi SMS, že se omlouvá, ale že musela zavřít, protože jí to vláda nařídila. Připojila roušku, že to snad zvládneme ve zdraví.
     Ta paní je vdova, děti už má naštěstí dospělé, ale do důchodu má daleko. Dost na ni v těchto dnech myslím, jak to tedy zvládá, když je konec v nedohlednu. Dvojí nájem není žádná legrace, když nejsou žádné příjmy.

     • Ta rouška namísto doušky se mi tam vloudila vinou nechtěné automatické korekce textu, není to práce podvědomí.

     • Případ soudobých mimořádných opatření není dosud uzavřen. Ale zažil jsem záležitost, která po létech uzavřená je.. Z důvodů, které neznám přesně (v domě, kam jsem se nastěhoval
      se nacházely rodinné fotografie a platné osobní doklady občanů BRD, poslal jsem je do pořadu Na stopě) mne napadli před mým domem soused od naproti a soused od vedle. Mlátili do mne klackem a jeden mi vyvrátil palec levé ruky. Záležitost jsem hlásil Policii a konalo se přestupkové řízení. Ve skutečnosti o přestupek nešlo, způsobená pracovní neschopnost překročila 25 dní. Z policejních protokolů vypadla jména útočníků a pachatel NEBYL ZJIŠTĚN. Ale proč to vykládám . Po celou dobu vyšetřování mi zaměstnavatel blokoval nemocenské dávky, neboˇt někdo z policajtů zašifroval do spisu , že jsem si to možná způsobil sám. A to ,,vyšetřování “ trvalo 200 dnů ( v rozporu se správním řádem).
      A přežili jsme a žádného soucitu jsme se se ženou nedovolávali (byla nezaměstnaná a na podporu neměla nárok, protože jsem měl ,,vysoký plat“ ( něco výš, než tehdejší průměr).
      V případě dnešních OSVČ nejde ze strany společnosti o zlou vůli, ale o vyšší moc.

        • Zapomněl jste jedno z četných „i“ ve svém jméně, proto vás to hodilo do schvalování. Co se týká policie, je to shromaždiště těch největších podměrečných středoškoláků se zlou vůlí v republice.

        • Nemám tak dobrou paměť, navíc jsem vůbec málokdy využívala nemocenskou, ale překvapuje mě, že vám mohl zaměstnavatel zadržovat výplatu, když podle mne i tenkrát platilo, že to při delší neschopnosti dělá ČSSZ.

         • Ano, rozhodnutí bylo ze strany ČSSZ, A útočníci se mi posmívali, protože o tom triku věděli. Byla to romantická doba budování kapitalismu. Na vrata přibili našeho kocoura.
          Za týden prokopli v době projednávání ,,přestupku“ (nebyli jsme doma) krumpáčem pneumatiku u auta. Příště vnikli do domu a přehodili u jedné zásuvky fázi a nulák. U druhé dovedně (úzkým sekáčkem) přerušili nulák. Mezi vařičem a zapnutou žehličkou se tak objevilo síťové napětí. A tak jsem se dozvěděl, jaká je povaha vládnoucí moci, ale to už se koronaviru netýká…

          • Nevím, čím jsem si to zasloužila, ale musím konstatovat, že na mne vládnoucí moc žádné agresivní sousedy neposílá.

          • „Nevím, čím jsem si to zasloužila, ale musím konstatovat, že na mne vládnoucí moc žádné agresivní sousedy neposílá.“
           Jste vzorná ovčanka, nechovající žádné pochybnosti o liberální demokracii a usilovně propagující narativ, že zlo mohou páchat pouze komunisti, a kdyby náhodou někdy „liberální“ demokrat používal osvědčené komunistické metody, je to jen pro záchranu liberální demokracie před zakuklenými totalitáři a tudíž se to jako zlo nepočítá. 🙂

          • Promiňte, že se ptám, ale vám se taky dějí takové věci, jako že k vám vnikají sousedi do domu, aby například „přehodili u jedné zásuvky fázi a nulák a u druhé dovedně (úzkým sekáčkem) přerušili nulák, aby se mezi vařičem a zapnutou žehličkou se objevilo síťové napětí“? Taky byste se neptal, proč vám to dělají, ale hnedle byste z toho usoudil, jaká je povaha vládnoucí moci?

          • pro Tresen:
           Motiv byl zřejmý, řekli mi jej bez zábran: Pudeš do hajzlu a nikdo ti to nebude věřit!
           Přeloženo do češtiny: Ten barák a pozemek nám tvoje žena prodá za kolik my budeme chtít . (Předchozí majitel se jmenoval Jindřich Lemon, přes Google bude k sehnání ještě dost informací – umřel na diagnózu ,,Klausova amnestie“)
           Stěžoval jsem si na postup Policie na Okresním úřadu pro vyšetřování (neexistuje už ),
           na ministerstvu vnitra – to předalo případ k posouzení právě tomu obvodnímu oddělení, na jehož postup jsem si stěžoval ( To na vojně bylo zakázáno, vzpomínám si) a později i ombudsmanovi. Ovšem ten mne upozornil, že věc je promlčená a vyzval mne k dodání aktuálního materiálu.
           A závěr by měl být optimistický. Tedy mladý inženýr, jehož mnou popisovaní aktéři oslovovali blbečku, resp. cucáku , ještě než zakotvil v Německu, věnoval mi rodinnou škodovku, za kterou napřed zaplatil STK (a hlavně chtěl, abych rychle provedl převod).
           Ne všichni Češi jsou zlí.
           Souvislost s koronavirem je volnější. Zatím.

         • Promiňte že vám odpovídám, ale dovolím si tvrdit, že na povahu vládnoucí moci lze celkem oprávněně usuzovat z toho, jak ochotně a kvalitně zametla pod koberec ten první incident. A spáchám také domněnku, že si to uvědomujete, ale jako vzorný liberální demokrat si tak zrádnou myšlenku nepřipouštíte k tělu.
          Mohu vás dále ujistit, že sousedi mi do domu bez pozvání nevnikají – především s většinou z nich vycházím velice dobře a kromě toho, pronikat do rodinného domu bez vědomí jeho obyvatel je poněkud obtížné.

          P.S. Jakožto osoba disponující „padesátkou“ bych si ovšem troufl tvrdit, že na přehození fáze a nuláku na vývodu do vašeho bytu třebas v paneláku není třeba nikam složitě pronikat. Stoupačky a odbočky pro byty bývají velice dobře dostupné ze schodiště, potřebujete k tomu jen kličku a šroubovák, dá se to udělat i pod napětím. (Jasně, předpisy o bezpečnosti práce to zrovna nedoporučují, ale kutilové domácí dělávají i mnohem větší blbosti a bohužel jejich páchání většinou přežijí.)

          P.P.S. Ani přerušené vodiče – ty už bych osobně na nikoho neházel – nejsou u panelákových bytů nic nemožného – stačí k tomu kombinace času a původních hliníkových drátů. A když si instalaci pravidelně nenecháváte kontrolovat – a kdo to dělá? – přijde se na to obvykle až tak, že něco přestane fungovat, nebo někdo dostane „pecku“..

          • Já nemám přílišnou důvěru v popis žádného incidentu, u kterého jsem buďto nebyla já sama anebo několik nezainteresovaných svědků.
           Asi tak.

          • Smysl štvanice jsem uvedl – dostat se lacino k pozemku a stavbě vyštváním majitelů. Nešlo tedy o náhodné kolemjdoucí vandaly. Štvanice trvala s přestávkami asi čtyři roky,neuvádím proto všechny incidenty .Např. výkop,pro vodovod který jsme kopali ve třech, v noci před příjezdem vodařů, kteří měli dům připojit k vodovodní síti – zasypal ,,neznámý“ buldozer.(Ve skutečnosti obecní)
           Máte též pravdu, že o společnosti té doby jsem měl lepší mínění a jen neochotně jsem z něj slevoval.
           Otevřít FABku je pro některé praktiky rutinní záležitost.
           Přerušení nuláku jsem našel zkoušečkou přes povrch zdiva s chybou půl centimetru a tedy nebyl problém opatrně odškrábat omítku a Cu vodič si prohlédnout.
           Sabotáže se děly v době, kdy jsem vedl vyučování. Dokonce i dáma na školní ústředně mi hlásila, že mne někdo shání a že se ptal, do kdy učím.
           Dnes bydlím 400 km daleko a zamykám jen proto, aby uvnitř nebyli bezdomovci. Některé domy byly strženy. Nejsou platící nájemníci, lidé odešli za prací do Prahy.
           Krádeže ovoce ustaly (stromy uschly). Všechno je tu jinak (Slezsko).

          • Dopustím se teď dalšího neověřitelného předpokladu, treseni: kdyby byl v roli padoucha našeho příběhu komunista, uvěříte každému písmenku, i kdybyste u toho nebyla a svědkové vám budou stačit i zainteresovaní. A budete se hlasitě domáhat nápravy a potrestání padoucha. :-))

           P.S. Každý jen průměrně inteligentní lump si dává pozor, aby se v bezprostředním okolí jeho lumpáren nezainteresovaných svědků vyskytovalo co možná nejméně.

     • Víte, treseni, říkat něco vaší kadeřnici nemá smysl. Ta je totiž ve stejném svrabu jako všichni kolem, kdo nemohou pracovat na dálku po internetu. Možná by mělo smysl říkat člověku/firmě, co vaší kadeřnici pronajímá provozovnu, že by se mohl ve výši nájmu za dobu nouzového stavu trochu krotit, možná až na úroveň plateb za služby (voda. plyn, elektřina..). Ale taky si umím představit ten řev (o svatém právu vlastníka nakládat s majetkem za účelem zisku) a mám jisté podezření, že by se linul z – přinejmenším částečně – stejných kruhů, které dnes projevují takovou starostlivost o živnostníky.

      • Myslím si, že by se v první řadě měl krotit každý, kdo pouští do světa na adresu všech živnostníků /bez sebemenší snahy rozlišovat/ taková slova jako „test“.

       • Děkuji, usnadnila jste mi reakci. (Jsem domýšlivý, a tak mi ani chybějící „1“ nevadí.)
        Když jste napsala „Vykládejte to kadeřnici“, skoro jsem hrábnul s pochopením po klávesnici. Nyní, při čekání na Godota, mohu zareagovat, ježto to úzce souvisí.

        Problém není ta pomoc komukoli, ale „Vy a ta kadeřnice“. Analyzuji celek, nikoli „kadeřnici“.
        Nic proti ní. Neznám ji (ale jiné). Buchty možná peče dobré, do kasičky na dobročinnost možná přidá každých čtvrt roku dvacku a nepomlouvá sousedy.

        Platí to, co jsem řekl.
        Kadeřnice, i když dostane prachy postižených, dětí, socek nebo starých, bude s 80-90 procentní pravděpodobností blahořečit a hájit svou, modro-bolševickou stranu, která desetitisíce „socek“ a utrpení statisíců, zcela vědomě vytváří. (A Vy ji budete vydatně přizvukovat.)
        Obě máte pravděpodobně v podstatě „kulový“, ale záda budete servilně „krýt“ gaunerům, zlodějům a vrahům. Naprostá většina OSVČ přijme cizí prachy bez JAKÉKOLI sebereflexe a zítra nebo pozítří už budou dárci zase jen „socky“ a „černé tlamy“, které, kdyby nebyly, nemusel by se „podnikatel“ dělit o „zasloužený“ zisk a odvádět daně.
        Co víc, od teď budou mít v podvědomí, že to tak má být, a že je to tak správné. Z malého asociála větší asociál.
        Jak to napsal Taras? O těch usoplených(?), kteří ještě nejsou, ale moc by chtěli být?
        Jinak řečeno, nejde o Vás nebo o ni, ale o kastu a stranickou základnu, které obě podržíte. Za kost ze stolu prodá „živnostník“ vlastního souseda a přikryje gauneřiny, zlodějiny a vraždy. 30 let nedělá v „globále“ nic jiného a sebelepší drdol to nezachrání ani NEOMLUVÍ.
        Stavíte se jako sečtělý člověk, tak si přečtěte scénáře revolucí. Jak se chová živnostenský dav, který se vidí na místech svých „polobohů“?

        BTW.
        Už teď chamtiví živnostníci lžou a vymýšlí, jak nemuset pustit „chlup“, ale zato pustit „státu“ žilou.
        Zrovna jsem poslouchal jedno takové kvítko, které tvrdilo, že nemůže vyplatit dělníky, protože nemá odbory. (Lež + chucpe – all-in-one.)

    • Boty si kupuji kvalitní, takže mi do nich neteče. S výjimkou sandálů, samozřejmě, které nosím od jara do podzimu.
     Sype mi už jen starobní důchod. U této nevýznamné podrobnosti bych se rád zastavil, když dovolíte (a když ne, tak stejně).

     Nikoliv snad já sám, ale Česká zpráva sociálního zabezpečení mi před více než dvěma lety vypočítala starobní důchod. Asi tak dvojnásobný oproti tomu tehdy průměrnému.
     Jak si, milý teste1, můžete ověřit, výše nově přiznaného důchodu se vypočítává z výše odvodů do sociálního systému, počínaje rokem 1986. Výdělky (a tudíž povinné odvody do zmíněného systému) v době rozvinutého (rozuměj dekadentního) socialismu ve výpočtu starobního důchodu k roku 2017 hrají evidentně marginální roli, představují pouhé čtyři roky z mých celkových 32 let, tedy jen 12,5 procenta z celé doby, z níž se výše starobního důchodu vypočítává.
     Tyto každoroční odvody po dobu 32 let byly ale každoročně násobeny koeficientem, který bych nazval „inflačním“ – nejvyšší byl v roce 1986 a postupně se snižoval až k roku 2017, přičemž jeho pokles nebyl kontinuální, ale „ad hoc“ rok co rok.

     Pokud máte sílu a schopnost, sledujte, prosím, dál tok mých myšlenek.

     Dvojnásobná výše důchodu ovšem vůbec neznamená, že jsem do sociálního systému odvedl dvojnásobek oproti fiktivnímu průměrnému plátci. Odvedl jsem podstatně více, vzhledem k prvku „solidarity“, díky němuž (nebo jehož vinou, jak chcete) nárůst vypočteného důchodu není lineární v závislosti s výší povinných odvodů. I zde je jakýsi koeficient (nezvěme jej „solidární“), který zapříčinil, že jsem na výši důchodu přispěl ze svých odvodů každému, kdo dosáhl důchodu nižšího, než já.

     Taková je pravda holá, i když nikoliv celá. Sdělte mi, prosím, přibližnou výši vašeho důchodu (jste-li již starobním důchodcem), abychom si lépe vyjasnili náš vztah.

     Dále vám navrhuji, abyste byl ve svých myšlenkových konstrukcích konzistentnější.
     Já osobně jsem opravdu neposílal na náměstí lidi cinkat klíči. Zkuste mi, prosím, toto tvrzení věřit, neb ověřit je nelze. Jen jsem historický posun, který to cinkání přineslo, vzal na vědomí. Zůstal jsem zaměstnancem až do roku 2002. Nezúčastnil jsem se privatizace ani malé, ani velké, pokud ovšem napočítám privatizaci kuponovou, kterou mi, jak pevně věřím, nebudete mít za zlé.
     Společenský vývoj mě dovedl k tomu, že jsem se na konci roku 2001 ocitl jako ten příslovečný kůl v plotě.

     Aniž bych žádal o pomoc ten „váš“ stát, rozhodl jsem se živit se sám coby OSVČ. Myslím, že relativně úspěšně, vzhledem k aktuálnímu stavu penzijního připojištění, stavebního spoření, bankovních účtů, katastru nemovitostí a obsahu domácího i bankovního trezoru.

     Zde nutno podotknout, že pravidla svého OSVČ hospodaření jsem si nestanovil sám, ale opět – ten „váš“ stát. Dvakrát proběhlá kontrola finančního úřadu zjistila jakési nepatrné závady, vzniklé spíše různým výkladem předpisů, jak je chápal můj daňový poradce a jak kontrolní orgán. Obě kontroly proběhly na základě udání, z něhož vás osobně nepodezírám, neboť jsme se ani osobně (předpokládám) ani virtuálně ještě neznali. Zda byste k něčemu takovému měl tendence by muselo být předmětem jiné úvahy.

     Nevím jak vy, já jsem strávil v letech 1975 – 1977 dva roky výkonem vojenské základní služby (mimochodem – byly to v Armádní středisku vrcholového sportu Dukla v podstatě dva roky prázdnin), kdy jsem se utvrdil v poznání, že „voják se stará, voják má“. To tak trochu platí i dnes s těmi rouškami a česká schopnost improvizace se opět potvrdila jako grandiózní.

     Vaše úvaha/tvrzení:
     „Podívejte se na Godota, bude držet hubu a krok, dokud to „posype“ a nepoteče mu do bot tak, jako některým teče celých 30 let“
     se mi jeví být v uvedených souvislostech legrační. Pokud někomu teče třicet let do bot, není to jistě mojí vinou. Zda poteče někdy do bot mně….. jako realistický ten odhad nevidím, vzhledem k věku se pravděpodobnost takového vývoje každoročně snižuje. No ale možné to přece jen je, do budoucnosti nikdo nevidí. Leč já (jeví se mi, že v tomto případě na rozdíl od vás) jsem se životem celkem vyrovnán a nepochybuji, že nebude věčný.

     P.S.: S tou Duklou to bylo tak, že zatímco já jsem do třinácti let (intenzivně) sportoval, moji mnozí vrstevníci tajně kouřili za rohem školní budovy (nadsázka). Že pak přišla trochu náhoda, to se v životě stává. Obvykle přeje připraveným.

     Děkuji za impuls k ukojení mé grafomanie a těším se na další.

     • Já jsem si samozřejmě všimnul osobního útoku na vás v Testově komentáři. Normálně takové nepodložené ataky mažu, nemám je rád, ale v tomhle případě jsem byl zvědav na vaši reakci, tak jsem to nechal. No a musím přiznat, že jste mě nezklamal a potěšil, do souboje jste vstoupil s otevřeným hledím. Já se také za své CV nestydím a moje identita je celkem u znalých známá, ale kam se na vás v extroverzi hrabu. Je to dobře, člověk by se za své dílo a postavení stydět neměl, svého času jsem propagoval to, aby na síť mohli lidi jenom přes jednoznačně, jmenovitě určené a kdykoliv identifikovatelné IP, to ale u většiny narazilo na dost silný nesouhlas.

      Můj marxisticko-sociálnědemokratický web (s korekcí co se vedoucí úlohy týká v prvním a nesouhlasu se současnou slepou uličkou sociálních demokracií týká v druhém případě) navštěvuje včetně vás několik docela blahobytných komentátorů a myslím, že se – přes moje veselé útoky na buržoazii – docela snášíme. Je to proto, že tihle zámožnější (na rozdíl od jiných) jsou natolik realističtí, že sami cítí, že se věci dostaly do zcela patologických poloh, které ohrožují další existenci lidstva, a to nepřeháním. Možná tady všichni dohromady vymyslíme nějaké patentní řešení současného stavu. (To byl vtip.)

      • Až otevřou knihovny, zkuste se v té vaší podívat po dílku „Tah střelcem“, vydáno 1999. Občas to někde mívají, ale ne všude. Tam se o mé identitě dočtete podstatně více.
       Život jsem měl velmi barevný, někdy až moc. Nezbohatl jsem sice (ty drobné, o nichž se občas zmíním, mají k bohatství daleko), ale spím klidně a lidí, kteří mě snad nenávidí, je mizivé množství. Pokud mám nepřátele, jsem na ně pyšný, vzhledem k jejich druhové skladbě. Žil jsem tak, abych si je zasloužil.
       Mám důvod se domnívat, že příbuzenstvo mě skoro až miluje a má k tomu řadu důvodů.

       Případné osobní útoky na mě nechte být (děkuji), je to příjemné osvěžení.

      • Možná tady všichni dohromady vymyslíme nějaké patentní řešení současného stavu.

       Ne jako vtip, ale jako nejvyssi potrebnost, kdyz se k tomu jini nemaji
       a bohatci ze sveho nedaji.

       V USA president Trump uvolnil dosud nejvetsi mnozstvi penez na podporu vsech kteri prisli o praci!
       (So you’re talking about a 6.2 trillion dollar bill.)
       Zadluzenost tak naroste nad uroven predstavivosti bezneho obcana/ovcana.

       http://www.aparchive.com/metadata/youtube/419c561d6e4d405f99c1147d931a72f2

      • „…aby na síť mohli lidi jenom přes jednoznačně, jmenovitě určené a kdykoliv identifikovatelné IP…“

       To není dosti dobře možné. Díky zoufalému nedostatku IP adres IPver4 to poskytovatelé připojení řeší tak, že se za jednou IP adresou skrývá několik (i několik desítek i stovek) uživatelů. Je to taková vnitřní síť poskytovatele, která se ven tváří jako jediná IP adresa. Je to tak zvané NAT (Network Address Translation). Takže identifikace dle IP adresy je bohužel utopie.

     • Takže napotřetí, ale přeci. 🙂

      Zdravím.

      „Boty si kupuji kvalitní, takže mi do nich neteče.“
      Kvalitní boty jsou dobrá investice. Je to i důležitý doplňující prvek osobnosti, který člověka provází celý život. Pro někoho jsou prostředkem k rychlému dosažení cíle, pro někoho součástí cesty.
      Někdo je rád okované, někdo lehké. Osobně dávám přednost kvalitní kůži a prověřeným podrážkám. Často na nich závisel úspěch výprav v náročných podmínkách.
      Správná příprava a výběr ovlivňoval i výsledky závodů.
      Tedy ne, že bychom se nemohli fyzicky potkat například v oblasti sportu. I virtuální svět je maličký.

      Mimochodem:
      Metodou inspektora Trachty, může téct i do bot kvalitních. 😉
      BTW.
      Jedno místo lidé pojmenovali „Green Boots“. Také byly kvalitní.

      „výše důchodu“
      (za sebe bych to nazval spíše rentou)
      Individuální renta a její přetřásání je asi tak důležité téma, jako zítřejší počasí (nejste-li zemědělec, a to nejste).

      Nebudu popisovat, čím si vycpávám matrace, nicméně jako „vizitku“ a částečné „zhmotnění“ entity test1 mohu nabídnout něco mezi buranstvím Marka Bauma a některými prvky Mika Burryho s tou výhradou, že já sarkastický být umím. (The Big Short – v případě potřeby je tu možnost pozastavit a vrátit se zpět.)

      „OSVČ“
      „Kdo chce s vlky býti, musí s nimi víti.“
      To bylo jasné již od roku 1989. Soudný člověk vlastnící firmu měl tedy, v zásadě, dvě možnosti:
      a) Prodat firmu.
      b) Prodat „duši“.

      „pravidla svého OSVČ hospodaření jsem si nestanovil sám“
      A to jste chtěl? Nebo je to výtka? Pakliže, vůči komu nebo čemu?

      „kontroly proběhly na základě udání“
      Práskání je kastovní kultura. V ’90 letech si takto vyřizovala mezi sebou účty konkurence (živnostníčci i podnikatelé).
      To jste měl na mysli?
      BTW.
      Počet takových návštěv bylo možné redukovat účetní taktikou.

      „Odvedl jsem podstatně více, vzhledem k prvku „solidarity““
      To je dobře nebo špatně? Nebo je to rekurz?

      „…bude držet hubu a krok…“
      Buranské, ano přiznávám, ale funkční. Nicméně, co očekáváte? Vy sám jste si minimálně vědom kontroverze, kterou (nejen) OSVČ vzbuzuje.
      Na co chcete čekat?

      Dvě otázky:

      „abyste byl ve svých myšlenkových konstrukcích konzistentnější“
      Kde se skrývá ona „nekompaktnost“ ve vztahu k cinkajícímu davu?

      2x “ „váš“ stát“
      Mohu tušit, kam nemíříte (zeměpisné zasazení), ale Váš svět není „můj svět“, proto poprosím o větší popisnost.

      P.S.
      Nebezpečím uzavřených komunit může být společně se mýlící, stupidní debilizovaný dav plující na vlnách své nevědomosti, plácající se přitom povýšeně po zádech.
      Proto děkuji Tarasovi za shovívavý a uvážlivý přístup. 😉

 6. Neuniklo nám odstavení fedu a vatikánu, konec versaje?
  a co pohádka o netopýrovi?

  10.5. má být další Jalta

 7. Zdá se, že by mohla platit rovnice:

  Demokratista = stupidní debilizovaný volič na N-tou.

  Do současnosti měli pravicoví demokraté plnou hubu svobody a demošky, a lidé, kteří ukazovali na jejich prolhanost, naivitu, stupiditu a primitivnost relativně prázdné ruce.
  (Tedy mimo nesoběstačné, nesvébytné, rozvrácené, rozkradené, zotročené etc., etc., etc… )
  Modří bolševici se mohli a mohou zesr*t z toho, že si bolševik hlídal podrazáky, flákače, ochlasty, smažky, gaunery a zloděje, jako byl například Havel nebo Charta a spol.
  A nyní? Dobře jim tak. Mají to, čeho měli PLNOU hubu.
  Slovenská politicko-podnikatelská mafie ZNEUŽILA „stavu nouze“ a v tzv. „zrychleném řízení“ schválila PLOŠNÉ špehování obyvatel.
  Samozřejmě jako vždy: V zájmu a pro dobro voliče. (Terorista vir je prevít.)
  BTW.
  Chytrák, pravičák a volič má, a hlavně BUDE mít, co si zaslouží.

  Vyhlášení babišovic poskoka Havlíčka není překlep ani omyl, je to PLOŠNÁ akce. Babiš, Kiska, Drahoš, Matovič, Makrel, Makron … – jedna sebranka.

  Možná je na čase přidržet si čepici, pojede se z kopce. Zatím prý „jen“, tuším, do „decembra“. 😉

  • Pres varovani zastupitelstvo v Jeseniku schvalilo instalaci.
   Bude ozarovat studenty v mistnim gymnasiu a okoli !

   V případě Jeseníku je celé pozadí o trochu pikantnější. I když jesenická radnice hlásá otevřenost a 100% transparentnost, v případě přihlášky nejenom nic nediskutovala s občany Jeseníku, ale díky převaze jednoho hlasu v zastupitelstvu (Jeseník srdcem má 14 hlasů v 27-členném zastupitelstvu) nediskutovala svůj záměr přihlásit se do výběrového řízení pro testy ani s ostatními členy zastupitelstva… A jak uslyšíte na konci videa, dokonce odsouhlasila přítomnost jedné z 5G antén na místním gymnáziu…

   Najdou se studenti kteri odmitnou chodit sedet hodiny pod takovy zaric energie ?

   http://www.emfsmog.cz/2020/02/20/emfsmog-cz-prednaska-v-jeseniku-8-2-2020/?fbclid=IwAR2_CMwAIhfI1SzUEmS9LE7ppYBXWkBUXkmD-VQVMeJ5OLgIa4HRNUC98Vk&cn-reloaded=1

  • Mrtvi ptaci je hoax informace. Jejich smrt je vysledkem narazu do prosklene budovy v uvedenem meste.
   To ale nepopira nebezpecnost 5G zareni.
   Internet obiha jina pravdiva informace z Israele kde po zvysenem vyskytu rakoviny si mistni obcane odhlasovali aby anteny byly odmontovany!

   • Uffffff …. na to nejde nic jiného říct. Zkuste si zjistit, kolik kolem vás vysílá Wi-Fi zařízení. Existují na to appky i do mobilních telefonů. Frekvence je podobná jako u té „5G“. A to, co na vás svítí v létě z oblohy v podobě Slunce je energeticky o mnoho řádů silnější, než nějaké „5G“.

 8. Omlouvám se, že pro jednou napodobím Astra a postnu sem jeden poměrně dlouhý textík z netu. Připadá mi celkem výstižný. Sice přehání, ale podle mne o dost méně než Astrovi oblíbenci.
  „Je 1.3.2020 a do České republiky právě dorazila světová pandemie koronaviru.
  Premiér pořádá minimálně tři tiskovky denně a tlumočníkům do znakové řeči začíná nejhorší šichta jejich kariéry.
  Objevují se první případy nákazy. Soukromá laboratoř rychle a levně otestuje ty, které státní zařízení testovat odmítla. Stát na ni ihned zaklekne a testování zakáže.
  Zakleknutá lékařka i přes přísný zákaz vyvíjí jednoduchý test a poskytuje ho všem zdarma. Celý svět kromě ČR jí může utrhat ruce.
  Ministr zdravotnictví prohlásí o zakleknuté lékařce, že je nakažená. Lékařka sdělí novinářům, že jí maximálně bolí záda od toho jak sedí v laboratoři dlouho do noci. Pod tlakem píáristů se ministr omlouvá.
  Premiér jedná s ministrem zdravotnictví jako s nesvéprávnou onucí. Nikdo se tomu nediví, ministr zdravotnictví je nesvéprávná onuce.
  Akademie věd okamžitě nabízí své kapacity pro hromadné testování. Trvá jen týden, než je jim to umožněno.
  Distributoři ochranných pomůcek jsou připraveni dělat svou práci. Vláda jim to zakáže a pro jistotu na ně zaklekne. Někteří z nich kašlou na vládu a když nemůžou nemocnicím respirátory prodat, tak jim je věnují. Zdravíme do Zlína.
  Vláda tvrdí, že v pražské ÚVN se testuje. Novinář s podezřením na nákazu tam přijede a je odmítnut. Poté co svůj příběh zveřejní, stanou se dvě věci – premiér ho označí za lháře a provokatéra a nemocnice ho otestuje. Test je pozitivní. Po týdnu popíše novinář průběh nemoci u sebe a své manželky. Není to veselé čtení.
  Vůbec ta tiskovka v ÚVN je hutná – premiér tvrdí vrchní sestře, že jim pomoc přijela. Vrchní sestra tvrdí, že ne. Premiér ji seřve, že ano, protože Opata říkal. Vrchní sestra tvrdí, že ani tak o ničem neví.
  Premiér prohlásí, že všichni mají ochranné pomůcky a kdo nemá, tomu je osobně doveze. Ihned mu volá šéfka nemocnic z královéhradeckého kraje, že oni teda nemají a jestli by tedy mohl dovézt. Premiér ji seřve a práskne jí telefonem.
  Příčetní hejtmani včetně pražského primátora po opakovaných ujištěních vlády, že všeho je dostatek, organizují nákupy pro své nemocnice sami. Komunisti v Ústeckém kraji omylem seberou pomoc Itálii. Moravskoslezskému kraji ji seberou Maďaři. Jen středočeská hejtmanka se zachová jako obvykle – jako úplná kráva. Pod tlakem píáristů se zdravotníkům omluví.
  Ministr zdravotnictví v lednu prohlašuje, že všeho je dost. Šéf pražské městské policie okamžitě zvedá telefon a po krátké poradě s náměstkem z magistrátu nakupuje dostatek respirátorů pro své lidi. O titulu „Policista roku“ je letos rozhodnuto.
  Ministr vnitra obléká červený svetr a národu se zdá, že konečně našel inteligentního leadera, který nás provede krizí. Vzápětí končí červený svetr v análním otvoru čínského velvyslance i s leaderem.
  Prezident republiky zmizel a je zmizelej. Nikomu nechybí. Pak se objeví, pronese svých obvyklých pár vlastizrádných vět a zase zmizí a je zmizelej. Nikomu nechybí.
  Po více než dvou týdnech od první nákazy je ustaven ústřední krizový štáb. V jeho čele je protizákonně náměstek onuce, vojenský lékař. Jindřich Šídlo žertem předvídá vládu plukovníků. Vzápětí nastupuje vláda plukovníků a uvede se návrhem na zavření hranic na dva roky.
  Vláda má konečně možnost spustit dlouho připravovaný plán Konečného řešení živnostenské otázky. Pod tlakem píáristů ho nakonec odkládá a živnostníkům hodí pár drobků ze stolu.
  Premiér pod tlakem píáristů a s největším sebezapřením přečte pozitivní projev k národu. Následující den se právní kličkou pokusí sebrat podnikatelům nárok na odškodnění.
  Národ zasedá k šicím strojům a nezištně šije látkové roušky pro ty, co je nejvíce potřebují. Premiér tvrdí, že o žádném šití neví a všeho je dostatek.
  Ajťáci zasedají ke strojům a vytvoří call centrum pro pomoc lidem a následně spoustu dalších užitečných projektů.
  Rektor ČVUT si hned na počátku pandemie vyrobí masku s pet lahve. Následně jeho tým vyvine účinný respirátor pro lékaře. Jiný tým vyvine ochrannou masku z potápěčského šnorchlu.
  Česká firma vyvine roušky z nanovlákna, které virus zabíjejí. Jejich masové výrobě brání to, že firma není z holdingu.
  České firmy, které vlastní 3D tiskárny zasednou ke strojům a vytisknou ochranné štíty. První dostávají zdravotníci a tlumočníci do znakové řeči.
  Nejznámější český šéfkuchař zorganizuje vaření 800 obědů denně pro pražské záchranáře, hasiče a policisty. Dokud budou sponzoři, bude je rozvážet osobně.
  Čeští piloti malých letadel a vrtulníků zasednou ke kniplům a vytvoří letecký most pro distribuci zdravotnického materiálu z Pardubic. Protože aviatické úřady dosud nebyly zagrofertizovány, dostávají obratem všechna povolení.
  Nejznámější český výrobce destilátů vyrobí a rozdá desinfekci potřebným. Pak se sám udá celníkům a ti mu to dodatečně zakážou. Jeho kolegové, kteří by chtěli pomoci legálně, si podali žádost, a už třetí týden čekají na odpověď úřadů.
  Největší český internetový prodejce techniky věnuje Praze 1000 FFP2. Sto respirátorů týdněééé!!! Oproti aktuální módě se s nimi pražský náměstek pro finance odmítá fotit, protože má momentálně důležitější věci na práci, jako třeba rozvézt je potřebným. Začínám ho milovat.
  Mimochodem pražský magistrát funguje jako jeden Hřib. Dobře jsme to předloni zvolili.
  Čeští advokáti se snaží dát živnostníkům naději na odškodnění. Předseda jejich profesní komory jim vzkáže, ať nemachrují. Ještě že ajťáci, technici, lihovarníci a švadleny nemají svoje profesní komory.
  Přilétá letadlo z Číny a vláda se mu hluboce klaní. Následně se zjistí, že nejdůležitější respirátory nepřiletěly, ty co přiletěly jsou evropanům malé, nedá se v nich dýchat a smrdí. Roušky jsou z hedvábného papíru a rychlotesty mají spolehlivost 20 procent.
  Čeští výrobci ochranných prostředků nabízejí své kapacity. Ministr vnitra z útrob čínského velvyslance vzkazuje, že jeho čínské kšefty nikdo kazit nebude a stejně by to neuměl objednat.
  Čeští vědci vyvíjejí chybějící ventilátory, národ se na potřebnou částku v řádu desítek milionů složí během jediného dne. Ministr vnitra vzkazuje, že vláda by sice měla, ale nic platit nebude, protože crowdfunding stačí. Národ už si dávno přestal klást otázku k čemu má vládu.
  Ministr vnitra se vynořil z útrob čínského velvyslance a začal se na twitteru hádat s onucí kdo má delšího pindíka. Přihlížející národ má jasno – kokoti jsou oba.“

  • K tomu nedostatku roušek u nás jen taková zajímavost:
   Cena:$86,000.00
   produce efficiency: 90-100PCS/MIN
   Supply Ability: 5 Set/Sets per Month
   https://www.alibaba.com/product-detail/disposable-mask-making-machine_62517357830.html?spm=a2700.7735675.normalList.18.187c2c45EJxKCi&s=p&fullFirstScreen=true

   Proč tady, doprdele s prominutím, už těch 5 mašin dávno není a nechrlí ve třech směnách 500ks roušek za minutu, když je tak potřebujeme?
   To opravdu nikoho nenapadlo, že by to bylo lepší řešení, než aby naši papaláši přešlapovali před příletem čínských letadel a platili jim za jejich předražený šunt miliardy?
   Podobný odkaz můžu dát i na stroj pro respirátory.
   A úplně stejné automaty bychom si byli schopni vyrobit I sami.
   Jsou to jen obyčejné skládačky, tým schopných lidí, a máme jich dost, postaví a pro výrobu vyladí takovou mašinu za pár dnů.

     • Na jedne strane rousky ktere narod cesky ukaznene nosi a pod nimi se dusi
      ( i na prochazce v lese, zatim co poslusni Nemci, Rakusane, Polaci jsou v tomto smeru neposlusni a povazuji rousku za projev neduvery a na posileni paniky )
      na druhe strane „krizovy stab“ ktery neumi vcas zajistit rousky z domacich zdroju ac se tato moznost nabizela a nabizi.
      Az nesmyslne prikazy a zakazy jako zkouska poslusnosti se ukazuje jako funkcni.
      Ted jeste dat vlade a policii vetsi pravomoce aby mohli jeste vice zakazovat a prikazovat a koronavirus podlehne.
      Ale co pak lide ?

    • Tak to je určitě zajímavé čtení, Ohu.
     Včetně toho jednoho komentáře pod článkem!!!
     Já si samozřejmě nedělám o tržních poměrech v „komunistické“ Číně žádné ideály, i proto jsem napsal, že ty stroje tady měly být už dávno.
     Možná ještě v únoru by to šlo, možná…nevím.
     Co ale vím, a co jsem také napsal, je možnost výroby těchto automatů u nás, byť z části z dovezených dílů.
     Jedna ze sesterských firem, ve které pracuji, rozjela v Anglii během pár týdnů výrobu plicních ventilátorů .
     Včetně zajištění všech validací, certifikací…požadovaných pro zdravotnická zařízení.
     Takové procedury za normálních okolností zaberou měsíce, ne-li roky (o tom opravdu něco vím).
     Takže to jde.
     A to jsem ve svém komentu výše zmínil pouze roušky, což je jen kus hadru z gumičkou.

 9. Ministr vnitra navléknul červený svetr, aby mohl národu ukázat, že si dokáže vyhrnout rukávy a plivnout do dlaní. Inu, dobré PR.

 10. Tresen svym vyrokem

  tresen | 30.3.2020 v 17:16
  Já nemám přílišnou důvěru v popis žádného incidentu, u kterého jsem buďto nebyla já sama anebo několik nezainteresovaných svědků.
  Asi tak.

  si rekla o toto „neosahatelne“ vypraveni. 🙂

    • Zkusila jsem, utvrdila jsem se, že na to nemám.
     Ale přičtěte mi k dobru, že jsem vydržela osm minut.

     • Pricitam k dobru 🙂
      Tresni nevim kdy to bude, kdy se budou deti ucit ze clovek je predevsim duse ktera se nachazi v telesne schrance dnes takove, priste makove.
      Dnes uz i vedci obvzlaste ti kteri se stouraji v kvantove fyzice dochazi k zaverum drive az kacirskym. Dokonce navstevuji samany a ruzne kneze a patraji kudy dal.
      Ti samani a ruzni experti pres dusi co nevedi o vede a fysice obvzlast uplne nic
      maji v sobe neco zvlastniho, ac se vzajemne neznaji a tak mudrc z Indie i ten od Amazonky jako i saman v Klokanii vedi ze hmota je produktem ducha a podle toho nahlizi na zivot pozemsky, svuj i tech ostatnich.
      Samozrejme ze ti kteri pomeruji svuj pozemsky zivot podle pohybu svych akcii na burze maji jine starosti a jine pohledy. Dnes diky COVID 19 maji jine starosti i ti co byli az do ted v pohode.
      Mozna ze od ted se nabizi chance na jiny pohled a od nej i na jine usporadani spolecnosti ? 🙂
      Diky tresni 🙂
      I osm minut je neco jineho nez plivanec a osobni napadani v ruznych podobach.
      Internet je toho stale plny.
      Je sice smutne cist ze diky karantene postarsi muz zabil svoji zenu se kterou se cely zivot nepohadal, ale ma to i sva positiva. Cistejsi vzduch diky mensimu autoprovozu a temer zadnemu ve vzduchu je duvodem k radosti jiste pro nas pro FSECHNY nejen pro Gretu i kdyz to CO2 bereme jinak nez greta ktera se to za skolou spravne nenaucila.
      Abyste me spravne rozumela muj pohled na vliv CO2 je z pohledu ciste hmotneho a zakonitosti jak Zemske tak i Vesmirne velmi srozumitelny tedy vedecky prizemni:-)
      Priblizim:-)
      Kazdych nekolik millionu let dochazi k nejake krizi coz se zacne projevovat tim ze v oceanech dojde kyslik, priciny mohou byt ruzne, treba ze na sousi je mnoho vulkanickych hornin ktere zvetraji, pohnoji ocean, namnozi se plankton, plankton stahne z ovzdusi oxid uhlicity a zpusobi to celkove ochlazeni.
      V jedne sve prednasce doc.Cilek uvadi ze ve vetsine tech geologicky krizi a zmen se jedna o cyklus uhliku coz se v tech delsich casovych etapach jasne ukazuje.
      Uvadi to na citelnosti geologickeho zvrstveni ktere si muzete prohlednout i u Prahy na Barrandove:-)
      Presne stejne je geologicke zvrasneni po cele Zemi!
      Tohle je pohled vedcu ktery by nemel i neodbornikovi delat problem pochopit ale patrne dela potize pochopit Grete a jejimu tatinkovi ktery ji vsechny proslovy o zasvinene planete pise.
      Prave ono vedecke zkoumani zmen na Zemi casove jdouci do millionu let dava vedcum jejich jistotu v nazoru ze to ani dnes neni lidska cinnost co ma zasadni vliv na zmeny klimatu.
      Vedci nevylucuji ze pokud by clovek pokracoval a svinil dalsi desitky roku se vzrustajici intenzitou stale vice a dale, ze by nebylo zle. Svineni ocenu a pevne zeme odpadem vseho druhu je treba zastavit o tom zadna pochybnost!
      Jde jen o to rozlisit zmeny v cyklem tisicu a millionu let ktere na Zemi byly a budou od toho co clovek jiz zpusobil a hlavne co hrozi pujde li to jeste intensivneji dale.
      Pokud koronavirus pomuze pribrzdit cinnost nicitelu, pak chvala mu.

      • Když odfiltruju šamany a podobnou duchařinu, je tu jádro, o kterém se dá diskutovat. To je vývoj na planetě Zemi, který tu běžel se zajímavými výkyvy miliony let bez účasti lidstva, a zároveň současnost se svými spory o vlivu civilizace na klima.
       Kdo má pravdu? Jste si jistý, že lidská činnost neblaze nezesiluje trend dlouhodobých klimatických procesů? Já ne.

       • Otazka je jak prilis neblaze.
        Vice se patrne neshodnem o tom co nazyvate „ducharinou“.
        Ja se lety dopracoval k nazoru ze duch je nadrazen telesne schrance ve ktere prave sidli.

 11. OH:
  Vy jste s těmi nešťastnými komunisty otravný jak čtvrtodenní zimnice, jak říkala moje babička. Proč bych měla věřit, že posílají nějaké vejlupky, aby ničili idiotronikovu pohodu a způsobovali mu traumata fyzická a psychická? Jste normální?
  Já jsem antikomunista toho typu, že jsem nesnášela systém, který zavedli a který udržovali nepřijatelným způsobem. S lidmi, kteří by si přáli návrat toho režimu, se setkávám jen zcela výjimečně, a to na netu, v reálu vůbec. Takže kdyby mi někdo tvrdil, že pachatel toho sousedského násilí je komunista, brala bych to s rezervou. Tu agresi bych přičetla jeho hnusné povaze, ne světonázoru.

  • Jistě, jsem otravný. Nehodlám nicméně zajít až tak daleko, abych vás násilím nutil něčemu věřit.
   A proto si nechám pro sebe jednu rodinnou historku – která vysvětluje, proč mám pro idiotronicovo povídání jisté pochopení – s jejímž pozadím jsem se seznámil ve štosu ukrytých starých lejster při vyklízení bytu po dědovi. A konečně jsem tak pochopil, proč část příbuzných z babiččíny strany téměř neznám, přestože bydleli jen o ulici vedle. Vy jste u toho nebyla, nezainteresovaní svědci se vesměs nalézají na nedalekém hřbitově a netradiční rozdělení na padouchy a správňáky by pro vás mohlo být poněkud nekomfortní, tak vás tím nebudu unavovat. Jen podotknu, že také šlo o majetek, nějaké to písemné udání a pár dalších „drobností“, které ukazují co všechno jsou někteří lidé? ochotní udělat pro majetek..

   • Co všechno jsou někteří lidé? ochotní udělat pro majetek…..
    Někteří všechno, jiní skoro všechno. V tom se shodneme. Tak to chodí po celé věky bez ohledu na „povahu vládnoucí moci“ /© idiotronik/.

    • No a „povaha vládnoucí moci“ *) pak je oprávněně posuzována podle toho, jak se k takovým pokusům staví.

     *) © idiotronik

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s