Pandemické pel-mel

Evropský soudní dvůr už svým názvem signalizuje, že něco není v pořádku. Oni mají dvorek a běhají po něm slepice? V rohu se vyvaluje čuník a uprostřed je hnojiště? Tento mírumilovný obrázek skutečně velmi pěkně ilustruje stav v podstatě každé soudcovské instituce, zdůrazňuji, i s těmi slepicemi, hnojištěm a čuníkem. Moje předsudečná nenávist se na stavu soudcovském realizuje téměř beze zbytku.

Instituce vynesla rozsudek ve věci odmítání kvót pro migranty, kterýžto zločin spáchalo Maďarsko následováno Českem a Polskem. V článku na Nové republice se Petr Hampl domnívá, že rozsudek je mrtvě narozené dítě, že nebude respektován. V diskuzi jsem přičinil tento komentář:

Nezdá se mi, že by rozsudek těch darmožráčů ze soudního dvora nikdo nerespektoval, jak se domnívá pan Hampl. Zpráva o rozsudku byla na hlavních zpravodajských relacích ARD a ZDF hned jako první resp. druhá v pořadí po koronaviru a končila poznámkou, že o sankcích bude rozhodnuto později.

V interview pro německou televizi pravila panna Ursula, že komise v této pohnuté době tvrdě pracuje a upevňuje solidaritu mezi evropskými zeměmi. Mrkala přitom tempem třicet mrků za minutu a vypadala velmi věrohodně, jako jedna z těch slepic z úvodu. Tvrdá práce, kterou komise pod jejím vedením předvádí, spočívá v upozornění na trvající nebezpečí ruské a čínské propagandy. Ta unii nesmírně poškozuje. Komise proti ní zabojuje tak, že – via Jourová -pošle nějaké to euro Šafrovi, aby se v souboji s ruskou propagandou samou snahou zase nepomočil.

Bože, ty to vidíš? Jak dlouho ještě?

Kalousek se pochlapil a vyzval vládu, aby ho na pár hodin pustila na ministerstvo financí, že hravě najde 40 miliard, které scházejí na podporu OSVČ. Kdyby mě tam pustili na pár minut, našel bych těch miliard rovnou sto padesát. To jsou totiž ty miliardy, které Kalousek odpustil OSVČ od roku 2008 na daních a které by tento úctynehodný stav mohl vytáhnout ze štrozoků a sanovat tak výpadky tržeb.

V rámci globálního oteplování nám zase jednou zmrzla úroda meruněk a třešní. Kdybych měl ještě duševní i tělesnou sílu, založil bych hnutí za oteplení planety nejméně o tři stupně, abych ve svém kozím koutě nemusel imrvére topit do začátku června a od září znovu.

Prima vyhodila Stonjekovou, Výborného a Spencerovou jako trest za nadměrnou kreativitu. Zase nějaký nový manažerský zmrd. To ČT09 si drží Dvořáka, Šámala, Tvarůžkovou, Fridrichovou, Wollnera, Rosího a jejich druhy na semeno. Nebo snad na plemenitbu?

Hadí plémě.

Můžete si uložit odkaz příspěvku mezi své oblíbené záložky.

192 thoughts on “Pandemické pel-mel

 1. Přítomnost Terezy Spencerové na Primě jsem zaznamenala, až když skončila.
  Není divu, pokud tam myslí vážně, co prohlašují:

  „Je pro nás nanejvýš důležité, abychom vše, co pouštíme ven, měli perfektně ověřené. Jde mi o naprostou přesnost a upřímně, raději budu mít nějakou zprávu později, ale fakticky správně, než abych ji publikoval jako první, ale s chybami,“ prohlásil Tim Lister, který je u rozjezdu nové stanice Prima NEWS.

  Tak uvidíme. Zkusím to s nimi.

  • Zkuste to s nimi, bude vám určitě vyhovovat nový vítr, Lister není nagelované, ale amerikánské arogantní hovado, který je spoluodpovědný za sračky, co CNN produkovala v Sýrii, který žvaní obvyklé ochablosti clintonovských novinářů a fauluje a potlačuje jiné názory, viz nehorázné způsoby CNN v americké politice. Co se vašeho citátu týká, pokud tenhle blb nerozlišuje komentář a zprávu, a vy s ním, tak se holt lze těšit na komentáře, ověřené ze tří zdrojů. Je to stejně chytré, jako požadovat při souloži souhlas od rodičů a prarodičů obšťastňované.

   Tady je rozhovor s kreténem, fráze, banality nabubřelé žvásty a všimněte si, jak kličkuje, když se ho novinář zeptal na praktiky CNN v Turecku:
   https://www.info.cz/strategie/prosel-blizky-vychod-ted-ceskou-primu-meni-v-cnn-nehodlame-se-podbizet-rika-tim-lister-44336.html

   A tady zase, jak ty svině cenzurujou a potlačujou jiný názor přímo v americké politice
   https://cz.sputniknews.com/svet/201610203995034-cnn-problemy-kritika-clintonova-kongresman/

   • Jak říkám, zkusím to, uvidím.
    Vím jistě jedno: nebudu mít potřebu sledovat, co tomu říkají na cz.sputniknews.com.

    • Jste jak Šiklová, co se raději mýlí s Amerikou než aby měla pravdu s Ruskem. Ten článek na Sputniku vychází z amerických pramenů a ty jsou tam uvedeny. Odjakživa dost kloužete po povrchu, po formálních znacích.

     • Tak víte co?
      Já si budu dávat pozor na to, jak se předvede Prima News, a vy koukněte na Sputnik.
      To povídání z roku 2016 je ukázkové.
      Fakt, který je ověřitelný: vysílání CNN bylo opravdu přerušeno.
      Ovšem Sputnik vám nalil do hlavy, že přerušení bylo záměrné, s úmyslem pomáhat Clintonové. Jako že někde mimo kamery stojí cenzor s prstem na tlačítku STOP a zmáčkne ho v okamžiku, kdy mluvčí začne povídat něco, co se redakci nelíbí. Jasný nesmysl. Taková praxe by CNN neprošla. Vy to ale berete jako pravdu pravdoucí.
      Pohlídejte si to, Sputnik takové útoky na zdravý rozum dělá furt.

      • Tak to bych pro vás měl ještě jedno starší povídání o jisté předvolební debatě; je tak trochu o seriózní CNN a o něco víc o českých seriózních médiích. 🙂
       Budete muset prominout, že povídání není od Sputniku, ale od vlka. A já budu tiše doufat, že si stále pamatujete, jak ty volby dopadly a jaký „shitstorm“ v reakci na výsledek spustila seriózní CNN.

       • Odpověd mi utekla jinam, tak to napravuju:
        Možná vám uniklo, že ten článek u vlka vůbec není o CNN. Je o tom, že ačkoli americké televizní stanice mají úplně rozdílné diváky a ti úplně rozdílně hodnotili předvolební debatu Trump – Clintonová, Lidovky to podaly tak, jako by průzkum mezi diváky CNN byl reprezentativní. Což pochopitelně nebyl. Stejně nereprezentativní jsou ankety na různých českých webech, i když by se s jejich výsledky leckdo rád oháněl.

        • Obhajovat CNN, proslulou jednostranností a skandály, je sice hrdinské, ale nic to nepřináší. Desítky rozborů prokazují, že fandí, je neobjektivní, propagandistická. Něco takového si pustit do televize a vyházet kritické komentátory je čin sebevražedný a jsem zvědav, jak se to projeví na sledovanosti. Je to ale další důkaz, že média přešla od informování k formování posluchačských názorů, a to globálně, za pomoci těch největších hajzlů mediálního nebe.

         • Ano znakem dnesni doby je ze:
          média přešla od informování k formování posluchačských názorů, a to globálně,
          za pomoci těch největších hajzlů mediálního nebe.

         • Zaměňujete obhajobu CNN s proklamováním potřeby dát si na ně pozor.
          Když napíšu, že je potřeba dát si pozor na Babiše, taky to neznamená, že ho vychvaluju. A to i když napíšu, že nezamordoval tetičku, jak o něm tvrdí nějaký cvok v médiu podobném Sputniku.

        • Víte, treseni, když se budu ohánět přesností, férovostí a perfektním ověřením, jak to činí Lister, tak zkrátka nemůžu třebas procento Čechů věřících v boha zjišťovat anketou před kostelem v době těsně po mši, ani se ptát výhradně ve Fan clubu Sparty na nejlepší fotbalový klub v extralize. To totiž už není novinařina, ale public relations.

         P.S: Mimochodem, to nebyly jen lidovky, o kterých psal vlk. Stejnou fintu zkoušeli všichni „seriózní“ novináři včetně veřejnoprávní ČT.

         • S těmi anketami se naprosto shodneme, což jste mohl uhodnout, kdybyste četl, co jsem napsala.

          • Právě to ale přesná, férová, objektivní a důkladně ověřovaná CNN udělala:
           „americké televizní stanice mají úplně rozdílné diváky a ti úplně rozdílně hodnotili předvolební debatu Trump – Clintonová,“ a vy to podle tohoto textu víte.
           To, co na základě toho materiálu vyrobila naše média – bohužel včetně těch veřejnoprávních a ČT v kopírování postojů CNN IMHO excelovala – je přímý důsledek toho, že „přesná a férová“ CNN začala usilovně podporovat a propagovat Hillary a pokračovala v tom až do slavně prohraných voleb. Po nichž plynule přešla na usilovné šíření teze: „Za porážku Hillary může Putin!“

          • Jiné stanice zase podporovaly Trumpa. A co má být?
           Pokud vím, ani ČT ani ČRo nevydávaly anketu médií fandících Hillary za směrodatný průzkum veřejného mínění. To byste kecal.
           A to, že zvolení Trumpa bylo pro mnohé lidi zklamáním? Například pro mne to platí taky. Zase – co má být?
           Možná že vy jste naopak patřil k těm, kteří nepřekousli zvolení Van der Bellena a tvrdili, že to byl podvod.

          • Dodávám: najděte si odhady volebních preferencí z onoho roku voleb. Zjistíte, že nejde o žádné náhodné ankety, vycházející z bezprostředního hodnocení televizní debaty.

          • To já tedy kecám *) a vy si zpravodajství ČT z té doby prohledávejte sama.

           *) © tresen

          • Jejda, to jste nenašla nic novějšího?
           To, že jde o hoax, /byl hojně sdílen na netu a objevil se u nás i na Echu24 a na Novinkách/ bylo i pro ty, co nevěřili vysvětlení CNN, odhaleno velmi brzy.
           Fakt, že tehdejší demonstrace skutečně proběhla a že tedy nešlo o falešné demonstranty v režii CNN, potvrdily tenkrát například zpravodajové BBC, The Telegraph nebo Standard. Na jejich fotografiích a videích byli identifikováni lidé, kteří se potom objevili i v reportáži CNN.

          • Aha BBC, a spol. no tak to je opravdu věrohodné, já vidím na tom videu jen pár lidí, možná to ani nejsou muslimové, ale pro vás a vám podobným to stačí 😀 . Skvělá cílová skupina pro lži těchto „žurnalistů“.

     • Každý si vybírá zdroje informací podle svého.
      Nejlepší je mít těch zdrojů co nejvíc. U některých ale může člověk dospět k závěru, že jejich sledování je ztráta času. Pokud se ovšem neshání po nějakém účinném emetiku.

   • Napsal jste to přesně. Manipulace, polopravdy, lži a podobně takovým jako je ona naprosto vyhovují, hlavně že to bude od „našeho 2. velkého bratra“ a bude to „vyváženě“ kritizovat Rusko, Čínu a vše co tu bylo před rokem 1989. Bude se mít jako prase v žitě, bez uvozovek.

  • Podle některých lidí počítali s Terezou Spencerovou v tom novém projektu CNN.
   Jestli to byla pravda, už se nedozvíme.
   Kontroverzní novinářka v pondělí zemřela.

    • Z odkazu níže jsem pochopil, že s ní počítáno bylo.
     „paní Spencerová přijala jinou pracovní nabídku v rámci připravovaného projektu CNN Prima News, nový formát bude jistě atraktivní nejen pro její věrné čtenáře, ale široké publikum. – S přáním pěkných dnů a pevného zdraví Draha Mašková“

     • No, nevím. Podle vyjádření přátel paní Terezy měl být ten projekt její vlastní a na Primě opravdu skončila. Ani si neumím dost dobře představit, že by mohla pracovat pro CNN.

    • Pro mnohé byla kontroverzní coby transka.
     To vykompenzovala tím, že se načas stala výraznou figurou „alternativní“ scény.
     Návrat do seriózní žurnalistiky už nestihla. Tu její Ranní kávičku lidi chválili, ale to byl asi jiný žánr. Já jsem ji tam nezaznamenala, to se přiznávám.

     • To víte, treseni, nám, homo-, trans-, a vůbec čehokolifóbům z „alternativní“ *) scény bývá tohle často celkem jedno a myslíme si, že to je soukromá věc dotyčného jedince, případně jeho životních partnerů a fóbii propadáme až tehdy, když se dotyčný jedinec pokouší svou orientaci každému hezky zblízka agresivně otírat o nos a dožaduje se obdivu za to, jak se bez vlastního přičinění narodil a že je otravný jak činže a nerespektuje náš soukromý prostor. .

      *) čte se jako „dezinformační a proruské“ © Evropské hodnoty

      • To je sympatický postoj a chválím vám ho.
       Však jsem vás do té množiny lidí, kterým jsou podezřelí anebo přímo odporní ti, co se nesrovnají se svým pohlavím a řeší to operací, nestrkala.
       Nebo jste měl ten dojem?

       • Oh vám „na jedničku“ vysvětlil, že když se přírodě něco nepovede, ještě to nemusí být úplně špatně, nebo ďábelské. Stejně, jako nejsou „andělé“ (viz „světice“ Horáková).
        Ale to je to, co jste reakcí právě prokázala. Buď ve své „jednoduchosti“ nebo špatnosti, nejste schopna pochopit nebo překonat.

        BTW.
        Tereza Spencerová byl jeden z mála lidí, kteří dokázali PŘEKROČIT svůj stín.

        K zamyšlení.

        Karel Kryl (3.4.1994)
        Ida Rosová (18.11.2012)
        Slavomil Hubálek (12.3.2013)
        Miroslav Ransdorf (22.1.2016)
        Tereza Spencerová (6.4.2020)

        Gestapo ve II. sv.v., mj., NEZABÍJELO „komunisty“, ale lidi, kteří byli schopni UKÁZAT PRSTEM.

        • Tereza Spencerová byla kdysi novinářka. Pak ale upadala do stínu, který jí zatemňoval mozek.
         S jejím problémem s pohlavím to vůbec nesouviselo. Její coming-out byl hodný obdivu, na rozdíl od konverze myšlenkové.
         Co jste chtěl říct tím seznamem?
         Kdo byla Ida Rozová, jsem si musela vygůglit, ale v hledání spojovací linky mezi těmi osobnostmi mi to nepomohlo.

         • „Pak ale upadala do stínu, který jí zatemňoval mozek.“
          To jsem zase nepobral já. (Může to být mou neznalostí a tím, že až na LN, PL a „Kávičku“ jsem její osud detailně nesledoval.)
          BTW.
          Někdy před 20 lety běžel na tehdy ještě České Tv pořad Letadlo, kde byla/byl jedním z hostů. Mimochodem tam padlo:
          „Česká společnost (je) nejliberálnější společností na světě.“

          „Co jste chtěl říct tím seznamem?“
          To je vize s predikcí z předehřáté trouby.

 2. Snazim se predevsim davat (jak jsem byl upozornen ze i obcas mylne) predevsim takove nazory a odkazy ktere v massmediich nectu.
  Hluboce osobni nazory pisi minimalne i kdyz priznam ze jsem se jiz po nekolikate nezdrzel a opakovane zduraznil svuj nazor o tom ze Vesmiru vladne predevsim zakon prevahy ducha na hmotou i kdyz na planete Zemi vse ukazuje na opak.
  I v Tarasove clanku o to jde a jde o oboji.
  Ac to jmenovite nenapsal z jeho popisu ktery je patrne pravdivy a velmi vystizny, je presnym popisem pravidel ktera dosud plati na planete Zemi bez vyjimky, jasne vyplyva ze jde vzdy a vzdy na miste prvnim o hmotu (hmotne statky a moc nad tim). Cim vyse postaveny homosapiens tim vice.

  Osobne to povaziji za vetsi nebezpeci nez COVID-19 a FSECHNY dalsi virusy ktere budou nasledovat!

  PS:
  slovo „patrne“ jsem pouzil protoze ve sve domovine jiiz vice desetileti neziji a znam jen malo z obcasnych navstev.
  Pokud sestoupim az na uroven osobniho nazoru plati vzdy se zkratkou IMHO =In My Humble Opinion(podle meho skromneho nazoru). Take tak to prosim berte:-)

  • „Hluboce osobni nazory pisi minimalne“ – no a to právě děláš chybu, měl bys tady být hlavně za sebe.

   Ve vesmíru vládne hmota a její projevy, ducha abys v té prázdnotě pohledal. Zkus mě usadit s nějakým jeho konkrétním projevem z všehomíra. Duch nastupuje jenom ve chvíli, kdy se koloidní sračka (citát) zformuje do podoby člověčí a začne hledat východiska ze své zcela zbytečné a bezútěšné existence.

   • Jeste jednou:
    „Hluboce osobni nazory pisi minimalne“ – no a to právě děláš chybu, měl bys tady být hlavně za sebe.
    Prestoze nesouhlasim pokusim se Ti vyhovet a zverejnim svuj nazor.
    Nesouhlasim ne proto ze zverejnovat svuj nazor znamena se az moc odkryvat a vydavat se v sanc mnoha vulgaristum kterymi je Internet preplnen, ale proto ze jsem se nejak dopracoval z zaveru ze je mnohem uzitecnejsi a take i ucinejsi davat informace a odkazy masmedialne dnes nezverejnovane. I zde plati co plati o ze zrnkou ktere kdyz zapadne do urodne pudy vzklici a prinese co ma.
    Zivot tropi hlouposti, tropi i nahody a dela ruzne necekane zmeny a obraty dnes az do podoby COVID-19.
    Nevim Ty v seniorskem veku ale pokud nam funguje videni slyseni vnimani a vsimani si vseho ceho jsme schopni , pak
    neni treba hledat východiska ze zcela zbytečné a bezútěšné existence
    Pak i ohlednuti ze smrtelne postele nam nas zivot takovy az zbytecny nepripadne 🙂

    Takze ten hluboce osobni nazor?
    Poslednim milym prekvapenim je jak souznim s nazory pana profesora:-)

    prof. PIRK

 3. Uf to je vyzva a ja nevim jak by mela znit ma reakce.
  Jestli bych neco nerad tak Te „usadit“.
  Zaslouzis si odpoved ktera bude moje, o ktere vim ze bude vychazet z toho co jsem uvedl o duchu jako tvurci hmoty a musi byt takovym vyjadrenim k tomu co Ty nazyvas „podobou cloveci“ aby to bylo srozumitelne homosapiensovi tak „zemitemu“ jako Tvoje Vysost:-)
  Do ted jsem vlastne nebyl s Tebou v zadnem zasadnim rozporu a kdyz o tom premyslim proc, tak konkretne jsem ani nemohl neb problemy osob samostatne vydelecne cinnych v Klokanii a CR nemaji srovnani a stejne tak se vsim podobnym ostatnim, tedy obecne plati ze vyse pojmenovane „hmotne“ pribehy zivota jsou z pohledu duchovna mysleno nehmotneho zcela nepodstatne.

  Svuj comment koncis 2ma vetama a obe mas chybne.
  Ve vesmíru vládne hmota a její projevy, ducha abys v té prázdnotě pohledal.
  To ze neco nevidis neni chyba Tebou nevideneho.
  Zertovne Ti odpovim primerem ze tezko budes vypravet a uz vubec Ti neporozumi barvoslepy kdyz mu budes vypravet o krasach rozkvetle louky. S citaci z bible to na Tebe zkouset nebudu ale zcela pozemsky materialni agument budiz odpovedi.
  Pokud se divas na nebe a do nebe tak soucasny vedecky nazor na Vesmir rika (na rozdil od Tebe) ze hmota vladne jen zdanlive a to pouze opticky.
  Sam Vesmir se sklada:
  jen 4% je hmoty z atomu
  22% temna hmota( neni hmotou neb na rozdil ad atomove hmoty nevyzaruje ani nepohlcuje)
  74% je „temna energie“ ktera je popisovana jako anti-gravitace
  a ted uz staci jen maly krucek prijmout informaci ze nad tim vsim vladne „dusevno“ to co lide kteri vidi jinak oznacuji jako stav nejvyssi nehmotne existence.
  Zaverecna veta je take chybne:
  Duch nastupuje jenom ve chvíli, kdy se koloidní sračka (citát) zformuje do podoby člověčí a začne hledat východiska ze své zcela zbytečné a bezútěšné existence.
  Hmotne videno jsi to zformuloval spravne, jen s tim zasadnim problemem ze to je prave jen ten hmotny pohled.
  Zadna existence z vyssiho nematerialniho pohledu neni zbytecna a pokud se jevi jako bezutesna i to ma nejake pozadi a duvod.
  Mnoho moudrych hlav se zabyvalo clovekem od tech nejposlednejsi jako Carl Jung, Nietzsche a stale dozadu pres mudrce z Recka a konce nejstarsimi z Ciny a vsichni se snazili dopatrat co je to vlastne za clovekem v pozadi co jej dela clovekem a v cem to FSECHNO je.
  Pritom je to tak proste a srozumitelne vysvetlitelne.
  Je to vzdy v rozdilnem pohledu.
  Srozumitelne na prikladu kdy na jedne strane umirali v beznadeji lide v koncetracnich taborech, gulazich, vedle nich pak verici ze vse je udel a ze to tak ma byt.
  Take o hruzach valek.
  Pritom na zdanlive nevyvratitelny argument ze Buh (ci jak jini mu rikaji Stvoritel, jiniVesmir, jini Vesmirna Pravda a dalsi ruzne nazvy) nemuze existovat a neexistuje protoze kdyby existoval a byl tak dobry a dokonaly jak se rika nemohl by pripustit takove hruzy.
  „Stvoritel“ kdyz stvoril cloveka k „obrazu svemu“ dal mu mu jednu „Bozskou“ vlastnost a to
  „svobodnou vuli“ ! Tedy byt z lidskeho pohledu a pomerovani jaky chce byt at dobrym nebo spatnym !
  Svobodne se rozhoduje bude li milovat ci nenavidet, byt dobrodejem nebo vrahem, cokoli si preje a bude o to usilovat jeho jest. Proto na jedne strane mnoho dobra ale i mnoho zla.
  Uz stari Ciname tisice let pred nasim letopoctem meli na to pojmenovani Jing a Jang.
  Bohuzel prilis uzky a jen materialne videny svet i s pokrokem vedy stale ma prilis mnoho nezodpovezenych otazek kterych s novym poznanim neubyva ale pribyva !

  Toto prilis dlouhe povidani zakoncim prihodou ze zivota kde po dotazu jiste moudre hlave vedecky uvazujici a na matfysu prednasejici byla predlozena otazka kolik ze to z vedeckeho pohledu musi byt zrn aby se to dalo nazvat hromadou odpovedel jak nejlepe umel:
  tak s tim jste u me spatne, to musite jit na fylosofickou fakultu!
  Ahoj priste a hezkou nedeli:-)
  PS
  Jednu dobrou zpravu ale mam, prave se vracime na spravny astronomicky cas a tak jsem touto nedeli pocinaje zase jen o 8 hodin napred , ne o 10 jako v case Vanocnim:-)

   • Ano Einsteinova theorie relativity platna pro hmotny svet.
    Kvantova fysika ji nepopira ale jde cestou vedy poslednich nekolika set let tedy ze stare vedomosti jen rozsiruje o nove poznatky. Tim take otvira i dalsi nove otazky. Takze lidstvo kousek popojelo. Podle starych Newtonovych zakonu se stale daji spocitat a pocitaji drahy druzic i kdyz mathematika je jiz dal.
    Newton nebyl popren ale prekonan novym poznanim.
    Neco malo z historie.
    Podle nejstarsich knih Indie tehdy tam lide letali na Vimanech a radioaktivni stopy ukazuji ze znali „atomovou“ bombu.
    Atlantidane se presunuli a na uzemi dnesniho Egypta postavili energeticke zdroje kterym se rika pyramidy. Zajimave ze jsou po celem svete. Ty Egyptske jsou derave a tak nasi predkove
    na urovni sve tehdejsi moudrosti dosli k jistote ze to musi byt hrobky.
    Take ve jmenu jedineho spravneho Boha a jedine viry nasi prapredkove jeste pred par stoletimi likvidovali lidi kteri se vyznacovali zvlastnimi a mimoradnymi schopnostmi (mimochodem schopnostmi nevysvetlitelnymi materialni vedou dodnes).
    Podle stejneho vzorce jedine spravne viry v pomerovani spravneho a nespravneho se dnes chovaji kazatelne radikalniho Islamu. A protoze kazdemu homosapiensovi to mysli jinak, mysli si nekteri lide ze se nejedna o opozdeni ale naopak o obohaceni, ktere v ramci dnesni politiky korektnosti masmedialne implantuji do hlav mnoha lidi.
    To jen jako dodatek ke slavnemu vzorci o hmote z pohledu nejen hmotneho 🙂
    Take o tom ze historie tohoto lidstva neni jen o tom ze se jedna nepretrzite jen o kraceni vpred !

    • Dovolil bych si trochu švestiček z mojí zahrádky, jsem si dovolil : Vimanika šástra je dílko z počátku 20. století. Jeden velectihodný bráhman se tzv channelingem spojil s jiným velectihodným bráhmanem který žil v Indii před dvěma tisíci lety. Obrázky létajících strojů odpovídají tak představám Julese Verna, nebo Leonarda da Vinci. Ani jeden z těch dvou ctihodných mnichů nikdy žádné éro nespatřil.

     • Vy mate svoji variantu,
      Indove maji sve stare knihy starsi nez Bible, psane sanskritem ve stari 3,5 tisice let.
      Tam je o Vimanach prokazatelne rec.
      Nechte ctenari pokud ma zajem at si sam vyhleda:-)

      Vimāna are mythological flying palaces or chariots described in Hindu texts and Sanskrit epics. The Pushpaka Vimana of the king Ravana (who took it from Lord Kubera; Rama returned it to Kubera) is the most quoted example of a vimana. Vimanas are also mentioned in Jain texts.
      Sanskrit (English: /ˈsænskrɪt/;[7] Sanskrit: संस्कृत, romanized: saṃskṛta, IPA: [ˈsɐ̃skr̩tɐ] (About this soundlisten)) is an Indo-Aryan language of the ancient Indian subcontinent with a 3,500-year history.

      https://en.wikipedia.org/wiki/Vimana

      • Je to velmi neduveryhodne (protoze je to od Daenikena) ale jsou tam odkazy na zdroje nejen o letacich strojich ale i o pradavne nuklearni valce:

       One of the strangest stories of the ancient Hindu Vedas comes from a translation of the Drona Parva, the seventh book in the Mahabharata. The book describes Drona, a warrior appointed as leader of an army in the Kurukshetra War and his ensuing death in that battle. The story fits in with themes seen elsewhere in the Mahabharata, and other ancient texts that detail the difficulties of war, but this particular book provides some descriptions that sound eerily similar to the effects of a nuclear war.

       https://www.gaia.com/article/do-hindu-texts-describing-the-flying-vimanas-also-detail-a-nuclear-war

       • Je to marný …… vzdávám to 😦

        Oduševnělý duch ovládá objekty v počtu 10^22 s hmotností cca 10^56 kg …. to je pouze ta viditelná část … a bráhmani to všechno ví a to už 3 500 let ….. na to opravdu nemám sílu 😦

        • Jestli neco chapeme ci nechapeme, jestli to vzdame ci nevzdame na samotnem jevu nic nemeni.

         Na pr. Cina ma historii starsi nez Brahmani 3,5 tisice ci kolik let, Sumerska historie jeste starsi, pred ni Atlantska, ale vsichni se nejak dostali nakonec k zaveru ze hmota je produktem ducha.
         Cim to ze vsichni „zblbli“ stejnym zpusobem?

         I kvantova fysika hleda klic k pochopeni propojeni ducha a hmoty kdyz dosli k tomu ze Einsteinova rovnice relativity nedava odpoved na vse.
         To nove co prijde nebude poprenim Einsteina ale posunutim se kamsi dal.

         Jak pohled na jeden jev muze byt rozdilny a relativni lze ukazat na prihodach ze zivota.
         Mame je kolem sebe:-)
         Az usmevny je priklad z WWII kdyz US vojska pristala na nekterych ostrovech v Tichomori .
         Tamni domorodci je tam meli za Bohy. Nikdy pred tim nevideli priletet lidi na velkych ptacich.
         Po valce je privolavali zpet tim ze staveli drevene kopie letadel.
         Oni tehdy timto zpusobem na sve urovni, dnesni „materialiste“ jinak vzdy podle urovne sveho poznani a chapani pohlizi na veci jim dosud nezname a vedou nevysvetlene.
         Odpoved dospeleho cloveka zvedavemu diteti proc je neco tak ci onak casto konci vetou „tomu bys nerozumel“.
         Cela historie lidstva je mimo jine hlavne o tom jak prah porozumeni je u kazdeho homosapiense jiny a jak toto nechapani a nedorozumeni snadno prechazi az do podoby
         nepratelske casto valecne.
         Na stretu na Internetu, ve valce slov nastesti krev netece 🙂

         • „…………….že hmota je produktem ducha………….“

          Mohl by jste mi vymyslet tak 10dkg nějaké hmoty?
          Třeba tabulku hořké čokolády, tu já tuze rád.
          No když je ta hmota produktem ducha, tak to přeci musí jít, ne? 🙂

          Ale porušuji své rozhodnutí vzdát to……….

          • To ze to to neumim ja a neumi vetsina lidi neni potvrzenim toho ze to neexistuje.

           Ale mam radu na tak malou vec jako cokoladu si zajedte treba do Indie. Zije tam nekolik jedincu a ti to umi.
           Umi sahnout do prostoru a podat 🙂
           Silou sveho ducha umi „transformovat“, ale jen male veci, atomovou elektrarnu neumi:-)
           Ne proto ze by se jim nevesla do rukavu, ale proto ze tak velke mnozstvi energie neumi pretvorit do podoby hmoty.

           Lide s mimoradnymi schopnosti se pred par stoletimi pro jistotu upalovali, dnes se jim pro jistotu jen nadava:-)
           Ze by nehmotny projev hmoty ze nema rada to co ji stvorilo ?

          • To jsou věci.
           Když to čtu, říkám si, že skepse opravdu není nejhorší životní strategie. Člověk sice přichází o ty skvělé momenty duchovního vytržení, ale zas je ušetřen následného zoufalství při dopadu na dno.

          • Tabulku hořké čokolády nabídnout nemohu, ale co třeba nový vesmír?
           Profesor Affidavid Dounda vám zajisté vyhoví.. když se vám ho podaří najít a odradit od výpravy za tabákem. 😉

 4. Možná vám uniklo, že ten článek u vlka vůbec není o CNN. Je o tom, že ačkoli americké televizní stanice mají úplně rozdílné diváky a ti úplně rozdílně hodnotili předvolební debatu Trump – Clintonová, Lidovky to podaly tak, jako by průzkum mezi diváky CNN byl reprezentativní. Což pochopitelně nebyl. Stejně nereprezentativní jsou ankety na různých českých webech, i když by se s jejich výsledky leckdo rád oháněl.

 5. (letmá reakce na dění)

  Sluníčkáři, podnikavci, parchanti, devianti a koronavirus

  Bouchají PR i kačky na dezinfekci a rouškách.
  Jedni, aby alespoň trochu ošvejkovali zasraný svědomí, a ti druzí? Bouchají body, PR a prachy na neštěstí, strachu a hlouposti jiných.
  Kdyby tihle sluníčkáři mohli vytřískat body, prachy i PR z krádeží, budou lidem krást roušky i dezinfekci.

 6. Dávám P.T. publiku k seznámení, očividně jde o rusko- čínské fake-news:
  https://marekhurt1.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=748857
  Ostravská Asociace romských podnikatelů jedná se zástupci krizového štábu MSK. Hlavičkový papír TZ má označení Hnutí romských studentů a Asociace romských podnikatelů a spolků ČR. Paráda, o těch jsem nikdy neslyšel a předpokládám, že ani většina z nás.

  Předmětem jednání byla „minimalizace hrozeb šíření nákazy při repatriaci občanů ČR (rozuměj romů) z Velké Británie. Předpoklad je. že se nám domů vrátí 2000 spoluobčanů, kteří nebudou mít kde bydlet, nebudou mít peníze, prostě natažená dlaň a státe postarej se, jsem doma.

  Co tedy chtějí:

  1. na hranicích test na koronavirus

  2. do doby zjištění výsledku testu důstojné ubytování – hotel (nedělám si legraci)

  3. pro zdravé rodiny volné ubytovací kapacity

  4. pro pozitivně testované účinná kontrola a monitoring všech v karanténě (v hotelu)

  Nemohu si nevybavit tažení Romů do Velké Británie za lepším životem. Teď, když to tam lepší není se chtějí vrátit, bez peněz, ale s požadavky.

  Zdroj: https://marekhurt1.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=748857

 7. Zpet k ohrozeni sveta jake dosud nepoznal !

  COVID 19 nas vede kam?

  CR 4600 nemocnych a 72 mrtvych (dne 7 dubna 2020)
  Svet:
  7,8 milliardy obyvatel sveta
  1 300 000nemocnych 70 000 umrti
  v porovnani s ostatnimi chrobami je to opravdu tak vazne s umrtnosti na COVID-19
  aby polovina lidi musela prestat pracovat a byt v karantene?
  Smrtelna cisla ostatni:
  130 000 sezoni chripky
  2 184 000 rakovina
  261 000 malarie
  286 000 sebevrazdy
  360 000 na silnicich
  665 000 alkohol
  1 330 000 kuraci
  447 000 AIDS
  2milliony deti pod 5 let
  11 millionu potratu

  Je COVID-19 opravdu tak vazne ohrozeni celeho sveta ?

  • Srovnáváte melouny a pohádková otrávená jablíčka, Astro. Pokud nemáte přesná čísla (většina světa se shoduje na tom, že Čína lže jako když vitttoušek píše) a chybí vám za jaké časové období se počet mrtvých napočítal, tahle tabulka šířící se mezi prosťáčky jako stepní požár, je při nejlepším pustý blábol, při nejhorším fake news.

   • No, řekněme to teda takto: Za březen 2020 bylo u nás nějakejch 70 mrtvejch na covida. V roce 2018 umřelo v březnu „nad míru obvyklou“ cca 2000 lidí , nejspíš na chřipku, nevím, nic se o tom nepsalo, tak fakt nevím. Dtto v roce 2017 v lednu.
    Data si vemte z tabulky „Tab. 1 Pohyb obyvatelstva v České republice v letech 1992 až 2019, absolutní měsíční údaje „, načísla po měsících v jednotlivých letech musíte odrolovat trochu dolů a mrtvé najdete ve sloupci H.
    https://www.czso.cz/csu/czso/oby_cr_m

    Většina lidí prej u nás umírá v nemocnici. Jak je teda možný, že nám těch 70 mrtvejch „navíc“ (kdoví jestli, u těch prvních říkali, že umřeli s covidem na něco úplně jinýho…) položilo celý hospodářství, o špitálech ani nemluvě. Skutečná čísla vůbec neodpovídají chování stáda!

    Taky dobrý:
    Bydlíš v penzionu pro důchodce nebo seš v LDN? Na nemocnici zapomeň, to pro tebe není!
    https://www.novinky.cz/zahranicni/koronavirus/clanek/nakazene-seniory-z-prazskeho-domova-nechteji-nemocnice-prijmout-rekla-radni-40320093

  • Tabulky nehodnotim, ale co se „duchovního“ Duška týká, myslím, že u té nezapomutelné scénky z Pelíšků, kde přišel s nabídkou kvalitního sexu, už asi mohl profesně úspěšně skončit.
   Pokud se chce, nebo z nedostatku financí kvůli zavřeným divadlům musí, vyjadřovat i ke koronaviru, doporučil bych mu zahraniční stáž v nějakém americkém divadle.
   Třeba v Brooklynu?
   https://www.novinky.cz/zahranicni/koronavirus/clanek/brooklynska-nemocnice-jako-obrazky-z-pekla-pacienty-v-mziku-ztracime-popsala-lekarka-40319568

 8. Panove, (pardon spravne korektne jedinci bez genderoveho oznaceni) osoby observer a Saul predvedli svuj nazor,
  a misto srovnani a zamysleni , zpochybnili cisla.
  Ty cisla nevymyslel Astr to jsou cisla systemu ktery svetova cisla kolektuje a uvadi.
  Predevsim proto aby si je clovek ktery ma funkcni mozek srovnal a nad nim zamyslel.
  Mozna lide jako tito dva maji a znaji jine zdroje ktere na rozdil od toho co uvadi worldometer
  jsou duveryhodnejsi a udavaji pravdiva cisla ktera jsou naopak velmi optimisticka ?
  Sem s nimi.
  Odkaz na cisla ze ktererych cerpal Astr a take pan Dusek.
  Nech si ctenar porovna sam na pohybu cisel kam nas svet kraci.

  https://www.worldometers.info/

  • Jo, tam se taky dá dočíst věcí :-))

   Nejdůležitější jsou ty sloupce „/ 1M pop“, t.j. na jeden milion populace. To pak dává takový rozumný náhled. Všude se vykládá, že spousta lidí může nákazu prodělat a ani si nevšimne. V té nešťastné Itálii mají otestovaný něco přes jedno procento populace (u některých se testy opakují). Z toho 1% populace je jich asi čtvrtina pozitivních (0,24% populace) a z nich cca každý osmý zemřel (0,3 promile populace). Operují s nějakou nesmyslnou smrtností, jak můžou vědět takové hausnumero, když přiznávají, že nevědí, kolik jich vlastně bylo a je nemocnejch?!
   Lžou, straší, prudí a přitom ještě kradou.

   • Někteří Italové snad nelžou a neprudí. Naopak se snaží zjistit reálný počet lidí, kteří zemřeli v souvislosti s epidemií. Slouží jim k tomu dlouhodobé statistiky úmrtnosti v regionech a obcích. Když srovnávají počty zemřelých v určitém časovém úseku s loňskými i staršími daty, zaznamenávají výkyv, který se dá přičíst Covidu19. To číslo zpravidla několikrát převyšuje oficiální počet obětí nákazy.

 9. Saule
  Informace o lidech jako podvodnik Sai Baba je jedna z tech pravdivych zprav ktere velmi poskozuji  ty kteri nadprirozene schopnosti maji a nezistne je  ve prospech vsem davaji z lasky a zdarma.
  Podle zdroje ktery nemohu najit a proto jmenovat je to o podvodnicich kteri fungovali v Ceskoslovensku jiz v dobach „realneho socialismu“. Jiz tehdy lekar ktery se k tomu vyjadroval rekl ze muze overene jmenovat jen asi 4 lidi s prokazatelne lecitelskymi schopnostmi.
  Dnes ma tento „bussines“ v CR stovky mozna tisice „podnikatelu“ ?
  Opravdu to tim popira schopnosti nekolika skutecnych?
  Jak spravne tresen komentuje plati ze:
  “ kdo cim hloupeji a hloubeji uveri tim bolestnejsi je i nasledne probuzeni a zklamani „.

  • A jak chcete tyto lidi rozlišit, Astře?
   I ten největší podvodník může skrze placebo někdy účinně pomoci.

   A nemyslete si, že jsem zarytý skeptik, nepřipouštějící možnost ničeho „nadpřirozeného“ , nebo „duchovního“.
   Dost dlouho a dost podrobně jsem se kdysi zabýval naukou našeho českého mystika, Květoslava Minaříka, a hodně mne to myslím ovlivnilo, ačkoli /nebo spíš právě proto/, že on žádné zázraky nečinil.
   Ale i díky jemu jsem schopen a ochoten uvěřit jen tomu, co si sám na sobě mohu ověřit.
   A to ne nějakými potrhlými experimenty, ale prostě nezaujatým pozorováním.
   Klidně i skeptickým.

   • Podle ovoce poznate je (tedy podle skutku jejich).
    Presnejsi odpoved nez tento vyrok z bible neznam.

    Ze nejste zaryty skeptik jste prokazal zminkou o placebu:-)

  • Tak kdo je ten pravý guru, který sáhne do prostoru a zmaterializuje tabulku čokolády?
   Prozradte, Astře.

   • Neznam jmenovite, (jiste jako vse lze vygooglovat),
    jen vim ze jedinci s touto schopnosti zili a ziji. Chybi tomu jiste spravne zakonceni teto vymeny. Nejprihodnejsi by byla varianta ze bych Vam nabidl nejaka jmena ktera byste pak snadno zaradila po bok tech co byli a jsou jako Sai Baba, nebot s velkou pravdepodobnosti zadni duchovni guru v Indii a okoli neziji, jen sami podvodnici 🙂

    Stejne jako kdysi sli duchovni kazatele a sochy kraceli za nimi.
    Pokud tato informace (konkretne tato z Velikonocni ostrova) neni pravdiva,
    musi platit „vedecke“ vysvetleni ktere rika ze to byli otroci kteri sochy stehovali.
    Jiz pred casem jisty ing. z Ceskoslovenska ktery byl nespokojen s duchovni silou knezi v minulosti, dokazal ze sochy lze rozhybat i zpusobem zcela pozemskym. Ale zadnou z tech velkych se mu jeho vynalezem „rozkolebani“ nepodarilo premistit.
    Je vic takovych mist na svete.
    Na pohyb obrovskych kamenu v Baalbeku (Libanon) nema ani nase dnesni technika.
    Kdosi kdysi to umel a predstava ze by to slo „dusevni“ silu bude jiste na blazinec jeste delsi dobu 🙂

    • ..vim ze jedinci s touto schopnosti zili a ziji…
     Vite nebo verite, Astro?
     S 99.99999999999999% jistotou tvrdim, ze jen verite. Nu a od viry k realite je hodne dlouha cesta, s mnoha kontrolnimy body, pro ktere vas argument „lze vygooglovat“ neplati (ja vam vygoogluju, ze mate v lednici Elvise, jestli mate zajem) 😉
     Vzdyt vy ani nevite, ze Saul neodporuje vase cisla, ale zdroj (rovnez argumentacni mirny faul – ale aspon se priznal) a ja vam jen rikam, ze bez nejake casove miry ty cisla nic neznamenaji (a ze cislo mrtvych na Covid-19 je nejspis spatne, s ohledem na Cinske lhani). Vsadim mesicni plat, ze od vynalezu zarovky umrelo na svete na pad ze zebriku vic lidi nez na vasich statistikach dohromady. A prekvapive kvuli tomu nikdy nebyla zadna celosvetova krize. Jste ochoten a schopen premyslet proc? Napoveda – neni to proto, ze by to Cayce nepredpovedel 🙂

      • Argumentacni faul, odpoved Astry je neplatna:
       Selektivni pozorovani – Argument By Selective Observation, in that the arguer overlooks arguments that he does not like. It is also related to Straw Man (Fallacy Of Extension), in that the opponent’s argument is not being fairly represented.

       • observer pouzil argument o „selektivnim pozorovani“
        Argument By Selective Observation
        Preklad pro cterari kteri neovladaji anglictinu tak jako „Observer“ cesky Pozorovatel.
        a ktery byl pouzit proti Astrovi:
        Argument s pouzitim „selektivního pozorování“, v němž argumentující přehlíží argumenty, které se mu nelíbí. Souvisí to také s Straw Manem (klamne sireni), protože argument oponenta není spravedlivě zastoupen.

        Vyhrada pouzita proti Astrovi take naprosto presne plati pro Pozorovatele, kdyz prehlizi stale bezici argument cisel, jejichz platnost nemuze zasadne ohrozit ani pripadne zkresleni ktereho se muze dopustit jeden z ucastniku statistiky v tomto pripade dle Pozorovatele kdy Cina neudava pravdive udaje.
        Arument Pozorovatele
        Vsadim mesicni plat, ze od vynalezu zarovky umrelo na svete na pad ze zebriku vic lidi nez na vasich statistikach dohromady.
        si Astr dovoli hodnotit jako velmi selektivni. Jako jeste vice sekeltivni nez nazor ze fakticka platnost bezicich cisel j na odkazu. Ne jako arugumentacni faul protoze se nejedna o argument ale jen o psanou formu pisatelovy predstavy o padani ze zebriku ve vztahu k vymenam zarovek a srovnatelnosti teho jeho predstavy s cisly ktera bezi na ukazateli aktivit
        lidstva na Zemi.
        Pritom je to tak proste.
        Vyhrady ktere zde pise observer-pozorovatel vuci bezicim informacim lze snadno vyvratit ci potvrdit zadosti na provozovatele „Worldometer v realnem case“
        aby byl do registrovane cinnosti zarazen i ukazatel poctu padu ze zebriku za ucelem vymeny zarovek. 🙂
        Srovnani pak ukaze jak je to s pravdivosti vyroku pana observera-pozorovatele.)

        Yes it is so simple Mr. observer 🙂
        Ano je to tak jednoduche pane pozorovateli 🙂

        PS
        Tarasi s omluvou, jiz zadny dalsi komentar k „argumentu“ poctu padu ze zebriku k bezicim cislum od Astra nebude 🙂

 10. Kdyby ses, Astře, věnoval analýze mých kreativních snů o vlaštovkách a o tom, jak se vyhnout jistým úkonům skrze padání na hubu (kterými jsi pohrdal), nemusel ses dostat do situace, kdy po tobě dotěrní materialisti chtějí ze vzduchu zmaterializovat čokoládu a představují si, že by to navíc bylo zadarmo.

  • Pry to neni to ze vzduchu, je to z Vesmiru a ma to byt na principu propojenosti vseho se vsim a vsude. (alespon tak to rikaji ti co o tom vi vice nez ja)
   Pokud je to opravdu na nejakem principu vlneni neznamych energii na ktere se lze nekterym extra dusevnem napojit, v takovem pripade mi vubec nevadi ze to nema soucasna veda jeste srozumitelne pro Homosapiense z Horni Dolni vysvetlene.

   I umeni delat si ze FSEHO (jak krasne rikate doma) „kozy“ je vzacny dar a opravdu umeni:-)
   Umis 🙂

 11. Tarasi napis okomentuj informuj pobav obohat 🙂

  Nejen pan Lukasenko rika ze jde o neco jineho:

  „I když jsem za to kritizován, nazývám tento koronavirus pouze psychózou a od toho neustoupím,
  protože jsem s vámi už zažil mnoho psychóz a všichni víme, k čemu to vedlo.
  Jsem naprosto přesvědčen, že toto je další psychóza,
  která bude pro někoho prospěšná a někoho poškodí,“
  řekl Alexander Lukašenko.

  Tebe Tarasi prosim timto ne o komentar ale o clanek o tom co Ty za tim vidis.
  Clanek ve kterem to napises jak jen Ty umis a pritom mi odpovis na nize polozene otazky.
  Pokusim li se pri srovnavani nebezpecnosti pres rec cisel, pak se stale silneji nabizi uvahy co se to doopravdy deje a k cemu je to dobre.
  Nejem me jako seniorovi se vybavuje rada otazek ktere se ze soucasneho stavu odviji.
  Vlada a vlady ridi za tohoto stavu vse. I to do ceho nezasahovaly a neovlivnovaly.

  Tim se to lisi od predvirove situace kdy vlada/y tuto moznost a moc nemely !
  K cemu to vede a povede?
  A otazka zcela zasadni, prejimaji tim vlady moc i tech a nad temi kterym dosud slouzily tedy nadnarodnim organisacim a oligarchum za oponou?
  A nebo se tato jiz proflaknuta a zdiskreditovana sluzba musi skryt a nahradit v nove reorganisaci do nove nepruhlednejsi podoby?
  Kdo bude po COVID-19 komu slouzit a hlavne otazka v tomto svete nejdulezitejsi kdo to zaplati? Jak a cim ?
  Odpoved znama jiz predem zni ze opet obycejny „pracujici“ lid!
  Internet je ale jiz dnes plny uvah na thema ze musi zmizet nejnovejsi penize, aby zustaly jen ty stare relative jeste poctive,
  aby byly zlikvidovany ty premnozene ktere znesnadnuji a ruinuji ovlivnovani a rizeni financnich toku a tim rizeni svetove politiky.
  V hubsim pohledu se pry jedna o skutecne prvni vaznejsi stretnuti s Cinou jako hospodarskou velmoci a Cinskym vlivem.
  Je vysledek ze to malo co zbytek sveta jeste produkoval a je karantenou zastaveno vyhodou
  pro Cinu kde vyroba v rozsahu jakem je to dnes na Zapade zastavena nebyla a jeji produkce opet jede ?
  Dnes je opet prvni a nejvetsi vyrobce a vyvozce zdravodnich prostredku!
  Byl to umysl dopracovat se k tomu vysledku a soucasnemu stavu, jede to podle planu a nebo se neco nepovedlo a je to selhani ?
  Otazky si muzes ocislovat aby to bylo pro ctenare prehlednejsi:-)

  To neni podcenovani ctenare, vim ze vetsina ctenaru si na tyto a podobne otazky bude schopna odpovede sama kazdy podle sveho,
  slusni odpovi argumenty, ti co nemysli vysmechem ci nadavkami, ale
  nikdo s Tarasovskou rasanci a stavou kterou tomu umis dat opravdu jen Ty 🙂
  Velikonoce se blizi, potes pobav obohat 🙂

  • Astře, na tvoje otázky neumím odpovědět, protože si myslím, že celá ta záležitost není organizovaná, ale že je náhodná a reakce chaotické, řešené metodou pokus a omyl. No a na takových dějích někdo prodělá, někdo vydělá, přiživí se, někdo bohužel zaklepe bačkorama. Prognózy medicinské mohou dělat odborníci a i ti se často pletou, prognózy hospodářské ekonomové, a ti se pletou vždy, prognózy od politiků už není nutné vůbec brát vážně, protože vždy lžou. Takže Taras jde pracovat s okružní pilou, po česku cirkulárkou, prognózuje, že u toho nenechá prsty, ale i on se často mýlí.

   V každém případě doporučuju tvé ctěné pozornosti článek na Psu
   https://neviditelnypes.lidovky.cz/zahranici/svet-postavit-se-cinske-verolomnosti-celem.A200406_203657_p_zahranici_wag
   jsou tam věci, které odpovídají na některé tvé otázky. I když s velikánskými otazníky.

   • Dekuji,
    jsou v CR lide kteri s bezpecnostnimi opatrenimi nesouhlasi, neb je vnimaji ne jako
    zdravotne bezpecnostni ale jako nadmerne a zamerne porusujici svobodu a prava k demokracii nalezici.
    Jen z nich se vyjadril na PL:

    Bývalý rektor Akademie výtvarných umění a někdejší generální ředitel Národní galerie Milan Knížák varuje: boj proti koronaviru je přípravou k nové totalitě. Nectnosti, které provázely českou společnost v těžkých dobách, jako je především udavačství, se podle jeho slov znovu rozmáhají pod dirigismem současné vlády, který udržuje ve společnosti záměrně strach. Ukázkové rozdělování společnosti podle něj předvádí ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD).
    Kritizuje i média, která se chovají „odporně“.

    „Přijali jsme roušku jako státní symbol, znak bratrství a módní doplněk. Kdo nenosí roušku, není Čech a je třeba ho nahlásit a potrestat. Pokud mají být lidé pokutováni, proč nejsou pokutováni ministři?“ naráží Knížák na „neschopného ministra Hamáčka a jeho agresivní souputnici Maláčovou a jejího manžela, kteří byli přistiženi bez roušek a bohorovně prohlásili, že dávají dobrovolně tisíce korun na potřeby pro zdravotníky“.

    Takové chování Knížák vnímá jako ukázku jasného rozdělování společnosti.„Jaképak dary? Proč se tváří, že dělají dobro? Navíc si mohou ‚dar‘ dát do daní, pokutu ne. Je to jasné rozdělování společnosti. Někteří mohou, jiní musí!“ dodává.

    „Celé to divadlo s rouškami je odporné,“ pokračuje s tím, že rozumí nošení roušek na vypjatých místech, u postižených osob, ve speciálních případech, ale to, co se děje u nás, nemá se zdravím nic společného. „Je to posedlost, která má zamaskovat důležitější problémy,“ myslí si.

    Odporně se podle Knížáka chovají i média. „Od rána do večera nás zasypávají negativními zprávami, které mají v nás vyvolat pocit, že všude jinde je to ještě horší, že my jsme nejchytřejší, nejdůraznější a naše vláda přináší poselství od Boha, který nás vyvolil za nové Izraelity. Nový spasitel Babiš dělá všechno, aby jeho podniky vydělávaly, a v krizové situaci se pokouší vpašovat do Parlamentu zákony, které by nás přiblížily k postkomunistické totalitě,“ glosuje situaci exředitel Národní galerie.

    Vláda by podle něj měla být volána k zodpovědnosti za neustálé vyvolávání paniky. „Jako by chtěla udržovat národ ve strachu, a tedy poslušnosti. To je základní znak totalitních systémů,“ varuje.

    Následně připojil výzvu svým spoluobčanům, abychom si takové jednání nenechali líbit. „Najde se v tomto státě dost normálních lidí, kteří konečně řeknou NE řádění Babišovy kohorty?“ uzavírá Knížák svůj komentář.

    https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Divadlo-s-rouskami-narod-ve-strachu-Radeni-Babisovy-kohorty-udavacstvi-Narez-od-profesora-Milana-Knizaka-619847

    • Myslím, že Knižák by měl forbesbaronovi Valentovi, jako honorář za reklamu, okamžitě věnovat některé ze svých uměleckých děl a znásobit mu tím jeho už tak nemalé jmění.
     Bez PL by totiž ani po něm, ani po nějakých jeho výzvách, už ani pes neštěkl.
     Ještěže je máte a život není tak jednotvárný :-))

     • Ještěže je máte a život není tak jednotvárný :-))
      ?
      „Ještěže je máte“… tim myslite ruzne Knizaky ci to myslite obecne,
      lidi kteri nesouhlasi a jsou v oposici vzdy za kazde situace hlavne ze proti vrchnosti ?

      Zde zajimavy rozbor a pohled na situaci jinak nez hlasi a strasi massmedia a prikazuje vlada.
      (pro mene trpelive ctenare od 10 minuty dale):

      O SITUACI JINAK

      • Ještěže je máte“… tim myslite ruzne Knizaky ci to myslite obecne,
       lidi kteri nesouhlasi a jsou v oposici vzdy za kazde situace hlavne…..

       Tím myslím ty PL, které opravdu umí.
       Hlavně uplést z hovna bič.
       Co se Knižáka týká, nebyl to náhodou donedávna na alternativní scéně třídní nepřítel“ No.1?
       Pro mne to byl a je pořád blbec (i když s jistou dávkou odvahy projevit veřejně svůj názor, kdysi i dnes)

       Tak asi nejsem dost “ v oposici vzdy za kazde situace hlavne ze proti vrchnosti „.
       Ale na něco, teď momentálně a za každou cenu, opravdu není vhodná doba.
       Nejen u nás, Astre, ještě pořád na ten koronavirus lidé umírají a takováto smrt pomalým udušenim s destruovanými plícemi hádám nebude nic příjemného, ať už s jakoukoliv vrchností.

       • Saule pokud jste to Vy tentyz Saul
        co u Janiky vypoustel tuny jedu na vittta
        fakta zadna jen slova hnevem a emocemi nabita
        tak u Tarase jste prijemne vecnym nazorem prekvapil
        ze by svedomi jste zpytoval a k nazoru dospel ze jste se ukvapil?
        Dobre delate, vulgarit nechate 🙂

        • Nevypěstovat si alergii na vitttu a na specifické prostředí u Janiky /což pak přináší odpovídající reakce/ je téměř nemožné. Já to řeším karanténou.

         • „alergie a karanténa“
          Zde jsem s vámi za jedno.
          Mne před alergií uchránil podrazácký admin z blogu janica9.
          Na druhou stranu vitttova entita vládne pozoruhodnou škálou rétorických faulů, klamů a triků. Takovou schopnost lze získat odborným školením, nebo vlohou. Například k psychopatii.

        • Samozřejmě, že jsem ten samý Saul, Astře.
         A kdyby tady vittta byl, vypadalo by to bohužel stejně /než by Taras zasáhl/
         Ale toho hocha tady asi opravdu nemusíme řešit a já směrem k němu určitě nemusím zpytovat svědomí.
         Já jsem rád, když se s někým shodnu a když se neshodnu, dokážu klidně i držet hubu, ovšem i já mám svoje limity.
         Spolu jsme myslím měli vždy vztahy normální a slušné (s tím toaleťákem to bylo jen přátelské pošťouchnutí :-)) a já v tom hodlám samozřejmě setrvat, ať už s vámi budu souhlasit, nebo v něčem třeba ne.

          • Zkoušel jsem to, Astře, mnohokrát!
           Několikrát ode mne dostal nabídku k vzájemnému neútočení, respektive ignorování se, a nikdy to nevydržel déle než pár dnů, nebo spíš hodin a ještě mého proklamovaného mlčení zneužil k dalším pomluvám a plivání špíny.
           Vittta má prostě svoje specifika, některá jsem byl schopen akceptovat , s jeho vulgaritami jsem např. nikdy neměl zásadní problém, sám nejsem Mirek Dušín, ale fixlování , křivácké diskusní podrazy, záměrně vylhané a strategicky promýšlené útoky směrem do soukromí…. jsem netoleroval nikdy nikomu a na tom už setrvám.
           Ale to už je tedˇopravdu vcelku zbytné řešit, z Ostrova jsem odplul definitivně a mohu jen konstatovat, že se mi po výstupu z toho toxického prostředí docela ulevilo.

          • to mě rozesmálo 🙂 s vittem by snad mohl dlouhodobě diskutovat pouze stejný omezenec. na ostrově jich je teda dost, ale něco tak sprostého (a to mluvím teda taky dost sprostě, ale nemyslím ani tak slovník), zákeřného, namyšleného, bez jakékoliv známky empatie (teda až na poslední příspěvek na ostrově kdy se ožral jak hovado a ejhle, hned je lidštější) ale zejména velmi hloupého a jednoduchého, kumulováno v jedné bytosti, to se jen tak nevidí.

          • Copak vás, radko, tak odlišuje od těch ostrovních omezenců, na které z Terasy shlížite?

          • „nechapu proc“
           To já zas Saula chápu.
           Buď zmiňovaný exemplář zcela chladnokrevně sleduje svou hru, nebo má VELKÝ problém. A když ne on, pak jeho okolí.

    • „chovají „odporně““
     Jaký pán, takový krám.

     „Přijali jsme roušku jako státní symbol“
     Spolu s „domácím vězením“ – psychologický tah.

     „neschopného ministra Hamáčka“
     Kamoš z Aspenu. Krvavé Madly.

     „bohorovně prohlásili“
     Když za nimi stojí „vládci nul“, kteří díky devotnímu davu mají pocit, že mohou všechno?

     „Vláda by podle něj měla být volána k zodpovědnosti“
     Jistě. Taxativní výčet:
     1) (i „dočasných“) opatření, nařízení a zákonů. Včetně zdůvodnění.
     2) Půjček komu, s jakým majetkem, s následnou průběžnou kontrolou splatnosti i návratnosti.
     3) Zainteresovaných stran a „podnikatelsko-politických“ subjektů.

     „Babišovy kohorty“
     Hydra, jejíž jednou z mnoha hlav je Babiš.

     Druhá věc je, PROČ to vychází zrovna z této „mluvící hlavy“?
     Jak píše (a z mého pohledu správně) Saul:
     „Co se Knižáka týká, nebyl to náhodou donedávna na alternativní scéně třídní nepřítel“ No.1?
     Pro mne to byl a je pořád blbec (i když s jistou dávkou odvahy projevit veřejně svůj názor, kdysi i dnes)“ – zde bych jen dodal, že tu odvahu nemá pravděpodobně ze sebe. Taková „potvora zrzavá“.

   • No a k tomu článku na Neviditelném psu mi napadá, že pokud si evropští a američtí lídři uvědomí jeho drsnou pravdivost, mělo by to logicky vést k přehodnocení vztahu s Ruskem.
    Otázka je, jestli o to bude ta druhá strana ještě stát,

 12. Tarasi clanek na Psu je preklad Italskeho autora ( kulturní redaktor deníku Il Foglio, italský novinář a spisovatel).
  Je to clanek o Cine a autor ji vidi jaka je, jako velke nebezpeci, clanek ale vubec nezabyva ekonomickymi a od toho se odvozujicimi i ostatnimi dopady koronaviru na nas svet.
  Otazky jak dalece je ohrozen system a jeho fungovani ci jaka je moznost zmen k lepsimu po koronaviru clanek neresi.

  Zaverecne varovani je spravne:
  Západní sen o „renesanci čínského národa“ se nyní změnil v globální noční můru. Stovky milionů lidí po celém světě jsou v domácím vězení nebo v karanténě; tisíce lidí zemřely; ekonomiky západních zemí jsou ochromeny a některé jsou na pokraji kolapsu. Prázdné obchody a vylidněné ulice se staly naší každodenní realitou.

  Možná, že jsme svědky toho, co analytici označují jako „konec liberálního řádu“. Čínští komunisté jsou dnes spíš kapitalisty než marxisty, přinejmenším na státní úrovni. Prezident Si Ťin-pching přijal za svůj „tržní leninismus“, ve kterém smíchal dohromady státem řízené hospodářství s „děsivou formou totality“. Západ se musí probudit a postavit se čínské věrolomnosti čelem.

 13. CR v pohode na rozdil od rasisitickych pomeru v USA?

  Černoši tvrdí, že v maskách a šátcích proti koronaviru je bude jejich okolí považovat za zločince. Někteří prohlašují, že budou zvažovat, jestli v příštích týdnech raději vyjít na ulici se zakrytou tváří a riskovat zastřelení či kradmé pohledy, nebo zda chodit bez roušky a riskovat koronavirus.
  V Americe, která je sevřená koronavirem, ale předtím bourala sochy z občanské války, něco takového muselo přijít. A už je to tady: roušky jsou rasově necitlivé. Trvalo jen několik dnů od chvíle, kdy jejich nošení doporučily Středisko pro kontrolu a prevenci nemocí i vláda, než aktivisté přišli s důvodem, jak na nich najít nějaký problém, který by dal slyšet i o jejich agendě.

  Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/usa-koronavirus-rousky-afroamericani.A200408_183032_zahranicni_jum?zdroj=top

  PS:
  v idnes jeste nevedi ze se uz davno nerika „Černoši“ ale korektne Afro-Americane ?
  USA ambasada jeste neprotestovala proti pomlouvacne kampani o USA ?
  Spatne se vyjadrujete o novem Velkem Bratru 😦

 14. Vyvoj vakciny na virus je v plnem proudu bude to pry brzy,
  co ale mame v dosahu a a na virus urcite funguje je dobra nalada, tu nema vubec rad.
  Zacnu ukazkou o tom ze spravne zacit je zaklad uspechu:

  Kněz, pastor a rabín se rozhodli zjistit, kdo z nich dělá svou práci nejlépe. V domluvené
  době se tedy odebrali do lesa, každý si vyhlédl jednoho medvěda a snažil se ho obrátit
  na svou víru. Po nějakém čase se znovu sešli…
  První promluvil kněz: „Když jsem konečně našel medvěda, předčítal jsem mu nejprve
  z katechismu a pak ho pokropil svěcenou vodou. Za týden jde k prvnímu přijímání.“
  „Já jsem potkal toho svého u potoka,“ povídá pastor, „a kázal jsem mu slovo Boží. Toho
  medvěda to tak uchvátilo, že se ode mě nechal pokřtít.“
  Oba pak skloní zrak k rabínovi, který leží celý v sádře na nemocničním vozíku. Rabín
  se přiznává: „Když teď o tom tak přemýšlím, asi jsem neměl začít obřízkou!“

  Tim se vam nesnazim podsunout myslenku ze snad krizovy stab nezacal spravne!

 15. Nelze jen cist a bavit se pasivne, je treba zamestnavat mozkovnu i aktivne.
  Zde se naskyta prilezitost okyslicit kuru mozkovou slovni ulohou ktera byla navrzena jako vhodna pro prijimaci zkousku z mathematiky na VS se zamerenim na promiskuitu v genderove vyvazenosti.

  MODERNÍ SLOVNÍ ÚLOHA I.
  Pepan prodává na základní škole drogy. Na
  jednom jointu má zisk 20 Kč, na jedné dávce
  perníku 100 Kč a na jedné dávce heroinu 200
  Kč. Ve třídě je 25 záku, z nichz 15 kouří trávu,
  5 uzívá pervitin a 5 heroin. Protoze marihuana
  není návyková, kupují huliči dva jointy denně a
  feťáci jednu dávku denně. Jakého čistého zisku
  Pepan dosahuje, jestlize 10% ze zisku odvádí
  škole jako sponzorský dar?

  MODERNÍ SLOVNÍ ÚLOHA II.
  Fero a Erzika mají malého Deza. Ze školy
  přišel dopis, ţe Erzika a Fero musí svého syna
  pravidelně mýt a zbavovat vší, jinak ze zařídí
  jeho umístění do děcáku. Předpokládá se, ze
  rodina spotřebuje za měsíc na Deza jedno
  mýdlo za 15 Kč a jeden odvšivovací šampon za
  50 Kč. Převedením Deza do státní péče by
  rodina přišla o přídavek na dítě ve výši 610 Kč
  měsíčně. Rodiče ale o další přídavky nepřijdou,
  protoze mají ještě Kolomana, Ference a malou
  Aranku. Vyplatí se Ferovi a Erzice dítě mýt,
  anebo si udělat nové?

  MODERNÍ SLOVNÍ ÚLOHA III.
  Jakou práci vykonal 80 kg tězký zivnostník,
  jestlize třikrát vyběhl do osmého patra budovy
  finančního úřadu? Mezi jednotlivými patry je
  20 schodu 15 cm vysokých. Poprvé zivnostník
  vyběhl do osmého patra, kdyz se spletl v
  daňovém přiznání o dvoukorunu, podruhé
  přinesl úřednici potvrzení z pošty, ze uvedené
  dvě koruny poukázal finančnímu úřadu, a
  potřetí přinesl úřednici balíček kávy, ze mu
  nenapařila pokutu.
  Jakou potenciální energii zivnostník má,
  jestlize se nyní nachází v osmém patře, a jakou
  rychlostí dopadne, kdyz uz to nervově nevydrzí
  a vyskočí z okna?
  Poznámka: Cestu na poštu a do obchodu, chuzi
  ze schodu, hmotnost slozenky a kávy, odpor
  vzduchu a úbytek zivnostníkovy hmotnosti
  zanedbejte (g = 9,81m/s2).

 16. Svého času měl jeden komunistický časopis rubriku s názvem „Život tropí hlouposti“ a v ní různé kuriozity. Tady je také jedna:

  Andrea Sedláčková, střihačka, režisérka atd, která žije v Paříži a natočila dokument o Václavu Havlovi, pravila v rozhovoru pro iDnes:

  Když jsem se šla na začátku karantény projít s dcerou k řece,“ vzpomíná filmařka, „tak to tam na ulicích vypadalo, jako by se běžel maratón. Běhaly tam davy lidí, tělo na těle. Všichni tam na sebe dýchali a já jsem dceři říkala, že si tu infekci všichni před našima očima předávají. Prostě takoví jsou Francouzi, neukáznění.“
  Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/koronavirus-rozstrel-andrea-sedlackova-francie-pariz.A200409_130715_zahranicni_vov

  Tohle mě skutečně dostalo a pro mě to představuje typické uvažování části lidí, kteří se musí živit jinak než reálnou, konkrétní a užitečnou prací (tím nemyslím jenom fyzickou), protože jim schází organizační i intelektuální předpoklady pro praktický život a hlavně a zcela charakteristicky (sebe)kritické myšlení, tedy jsou nuceni hledat obživu ve vodách kulturních, úřednických, mediálních a politických. Samozřejmě, malá část z nich skutečně ve svém oboru vyniká, když se ale začnou srát do politiky, posuzují řízení společnosti a snaží se vytvářet morální a společenská paradigmata, je to v drtivé většině případů katastrofa. Taky tady máme jednu, co si nedá říct.

  • Podle toho, co píše dál, pak ale zřejmě Francouzi přitvrdili a mají teď přísnější pravidla než my.

   • Nechtěl bych vás podcenit ani urazit, ale připadá mi, že vám to nedocvaklo. Jádro Andykiksu jsem proto zpětně zdůraznil tučně.

     • Abyste obeznámená byla, dohodneme se: když příště řeknu jenom „koroptev“, znamená to, že hovořím o vašem obvyklém úkroku stranou, kterým odvádíte pozornost od podstaty věci, stejně jako koroptev, která lišce předstírá zlomené křídlo, aby ji odlákala od hnízda. Takže nedocvaklo, přičemž Andykiks by mohl znamenat omyl pana premiéra, o něm ale řeč nebyla, byla řeč o ženštině jménem Andrea Sedláčková a ta kiksla na můj vkus až neuvěřitelně, když s dcerkou na procházce kritizuje procházející se Pařížany za jejich procházecí bezohlednost.

      Tuhle tirádu jsem si mohl odpustit, kdybyste místo keců o novořeči napsala pouhé „Nedocvaklo“. Ale nemohu vám to vyčítat, já už také nejsem zdaleka tak bystrý jako před dvaceti léty, pokud se ovšem ještě u mě o bystrosti dá vůbec hovořit. Už mám v adminu přichystanej abdikační proslov.

      • Když došlo na porozumění novořeči, Ládínek Smolík svému pravidelně otci nabízel: „prozradím za pět korun“.

       Zkuste to taky. 🙂

       • Už chápu jak vzniklo to rčení: „Všichni jsou blázni – jenom já jsem letadlo.“ 🙂

      • Právě že řeč byla o autorce toho článku, která popisovala, jak to ze začátku vypadalo v Paříži, než na pošetilé Francouze, kteří se klidně srocovali, zaklekli žandarmové. Vy jste to asi nedočetl, respektive přečetl jste ten úvod, protože ten váš poslední odstavec vůbec nesouvisí s tím, jak ta paní popisuje život v pařížské izolaci. Úplně nepoliticky. Vaše reakce mi přišla zvláštní, stejně jako to, proč do toho mítáte Andyho. Proto jsem napsala, co jsem napsala.

 17. Infirmace k zamysleni. V uvodu Dr. Höschl rika ze:
  Lidi nad 65 = umira 7500
  na COVID-19 za brezen 31 !
  To vam krizovy stab asi nerika.
  Bez rousek by to bylo kolik ?
  Pro stale vice lidi se zakazy a prikazy jevi jako prehnane a negativni prevysuje positivni !

  Dr. Höschl

 18. COVID-19 z pohledu pripravenosti ci nepripravenosti,
  regulovat ci nechat tomu volny prubeh
  regulace muze mit ruzne stupne i volny prubeh muze mit regulacni pripravenost.

  Rozebirat nazory uz je na vic nez na clanek, dejme prednost cislum a %..
  Volny prubeh v podstate znamena ze behem relativne kratke doby se virus rozsiri do plne sily a po dosazeni vrcholu zacne ustupovat.
  Regulace (dle urovne az po noseni rousky pro vsechny) nedovoli plne rozvinuti v dobe dane schopnosti viru se sirit, krivka grafu je velmi zplostela ale velmi casove natazena.
  Odbornici se shoduji ze musi byt nakazeno urcite % populace aby doslo k ustupu a toto pravidlo plati at se tomu da volny prubeh ci se reguluje.
  Nyni to zasadni a to je pripravenost. Plati ze i pokud se rozhodnete neregulovat na pripravenosti zalezi.
  ( proto na zaver video znameho novinare ktery se vyjadruje k nepripravenosti ve Velke Britani, kdy tato dosahla v umrtnosti az na 12,1%)

  Pocet nakazenych/zemrelych/%
  1.709 593/103506/6,1 = Svet
  6292/56/0,9 Australia
  13713/337/2,4 Austria
  5735/123/2,1 CR
  9600/870/9 Sweden
  23000/2511/10,9 Netherlands
  26000/3000/11,5 Belgium
  158000/16081/10,2 Spain
  125000/13197/10,5 France
  147000/18849/12,8 Italy
  74000/8958/12/1 UK
  122000/2736/2,2 Germany
  503000/18747/3,7 USA

  Podle procent vidime regulovane od zacatku a neregulovane staty.
  Podle dnesnich zprav nektera cisla kulminuji, Francie a Anglie ma vcera temer 1000mrtvych ale cisla nakazenosti klesaji, tedy budou i cisla zemrelych.
  Otazka zustava kolik regulace/neregulace !
  Kritika novinare Pilgera vuci Britanii je v tom ze vlada tam byla jiz od r2016 varovana ale nereagovala s pripravenosti na moznost nakazy.

  John Pilger

  • Oprava
   UK(Anglie) ani neregulovala vcas ani se vcas nepripravila a ma k dnesnimu dni 12,1% umrtnost
   v prehledu vyse misto spravneho udaje je 12/1

 19. To: Kamil Mudra
  „od těch ostrovních omezenců“
  Kamile, nemyslím, že Radka zahrnuje zrovna Vás.
  Otázka ovšem je: Co, nebo koho vlastně bráníte Vy?

  • máte pravdu, Kamila rozhodně nemyslím, stejně tak pár dalších. ale jak se říká – jaký pán, takový krám 🙂 a počínaje janikou a konče vittem je tam „hodně jednoduchých lidí“ opravdu vysoké procento.

   • To ale jen konstatujete bez odpovědi na otázku. Já jsem se ale ptal čím se, dle vašeho mínění, lišíte od těch které považujete za „omezence“ a „jednoduché“ přičemž z kontextu jasně vyplývá že sebe k nim nepočítáte. Jaký klíč k tomu rozlišení používáte?
    Píšete že „na ostrově jich je teda dost“ nebo „opravdu vysoké procento“ ačkoli jde o nevelkou skupinu lidí u jaké by nebylo problém vyjádřit početně její složení v poměru X:X (omezenci ku neomezeným), proč tedy tak mlhavě?
    Já třeba s vitttou diskutuji dlouhodobě rád (a to nejenom ve virtuálnu – což je o mne známo), tedy patřím k těm o kterých píšete že: „s vittem by snad mohl dlouhodobě diskutovat pouze stejný omezenec“ ale následně testovi sdělujete: „máte pravdu, Kamila rozhodně nemyslím“.
    Tedy si nemohu pomoci, ale ve vašem přístupu pozoruji zjevnou disharmonii a proto se ptám. Nejde ani tak o to koho konkrétně myslíte a koho nemyslíte, ale zajímalo by mne čím se přitom myšlení řídíte

    • To je, podle mého, Ondřej. A jestli není tak jeho dvojče 😀 .

     • nevím, kde jste tuhle utkvělou představu vzala:-) žádného ondřeje ani neznám.

      • Ani já si o vás nemyslím že jste Ondřej, už proto že se domnívám že takové změny stylu není schopen. Ale právě proto by mne zajímal ten váš „mustr“ na dělení lidí na který jsem se vás výše ptal.

       • nemám žádný mustr na dělení lidí. jen v janice se koncentruje vše, co je mi z hloubi duše cizí a odporné. janika je prostě zapšklá stařena (za věk nemůže, ale tím jak stárne se její charakter víc a víc vybarvuje), k tomu neuvěřitelně hloupá. chápu, že její vnímání světa je ovlivněné nejen jejím IQ, ale především tím, že vyrůstala v komoušské rodině, proto teď po té době teskní, tato doba totiž nepřeje hlupákům. to by mi ale tak nevadilo, jako její lhaní, křiváctví, udavačství, zákeřnost, na druhé straně servilnost k jejím „přikyvovačům“. taky své názory mění jak panbíčkáři (nebo president), stačí se podívat na počátky „uprchlíků“. nebo na otázku vulgárního vyjadřování na ostrově. nebo Babiše……
        No a logicky se na ostrov stahují jí podobní. pokud „paní domu“ lezou do zadku, můžou si psát sprostě jak chtějí, a nejen tím ostrov spadl do kategorie webů, které ne že jsou na hraně, ale díky příspěvkům zejména vitty jsou již za hranou zákona.

        • Aha. Tedy to vidím tak že že mezi vámi a Janikou vězí nějaký starý a buď dlouhodobý nebo dost brutální konflikt, který vás pudí k tomu abyste (nejspíš podvědomě) dělila lidi okolo Janiky na negativní ( tj. ti co jí vašimi slovy „lezou do zadku“) = nejsou s ní v konfliktu a na pozitivní = různou měrou s ní v konfliktu jsou. Asi jste i ochotna „tolerovat“ nějaké prozatím „nezařazené“. Já to chápu, protože přes emoce vlak nejede (totéž je pozorovatelné i mezi Saulem a vitttou) a postačí mi to k úsudku že vaše vnímání Ostrova nemá základy v racionální úvaze, což je mi milejší než kdyby tomu bylo naopak. Samozřejmě tam to rácio dodatečně doplňujete avšak už „upravené“ tou emocí. Děkuji za nevyhýbavou odpověď a oceňuji vaši upřímnost.

         • Bože Kamile copak to nevidíte? Krmíte trolla, Ondřeje. Tímhle se odkopal přece dostatečně.

          • Myslím že z Tarasova komentáře jasně vyplývá že o Ondřeje nejde.

         • Kamile, opravdu si myslíte, že máte dar, vědět lépe než ostatní, co si myslí apod.? ano, konflikt mezi náma byl řádný, ještě v době, kdy nebyla v důchodu, teď jí bude 70, takže nějakejch minimálně 12 let to bude. ale to neznamená, že cokoli činím podvědomě, nebo že snad nějak dělím lidi okolo janiky.. já jsem velmi racionální člověk, a emoce mě moc neovládají, a mé jednání je vždy na základě racionálních úvah. jen mě holt naši blbě vychovali, a nesnáším podrazy, lhaní, udávání a další co je janice vlastní. je to hloupá a zlá zapšklá stařenka, která se nesmířila s tím, že po revoluci ztratila výhody, které měla díky komunistickému fotříkovi a hraje si na něco co není. . takže tímto končím,

        • Radko, už jednou jsem vás požádal, abyste ve vyjadřování o Janice ubrala plyn. To děvče totiž patří do skupiny mých vyvolených a tudíž požívá ochrany tzv. sonderbehandlungu, zvláštního zacházení, nikoliv ve smyslu nacistickém, ale skutečném. Tedy se s příslušníky toho mého komanda mohu rozcházet v názorech, ale bez nenávisti a vztah je postaven na pozitivech, nikoliv na negativech, jak tady ostatně někde propaguje Astr. Znám tu historii vaší vzájemné „náklonnosti“ od počátku a je zajímavé, že ani po takové době vás to nepřešlo, přičemž ovšem musím konstatovat, že vášnivější a nezdrženlivější jste vy. Jestli to máte také tak v jiné oblasti, tak to ale poklona.

         Janika se skutečně občas mýlí v lidech i v politických a společenských záležitostech, ale proti tomu stojí její cit pro text, literaturu, smysl pro humor a také organizační schopnosti na úrovni pořadatelů kohoutích zápasů, v dobrém slova smyslu, viz Ostrov. Slova „lhaní, křiváctví, udavačství a zákeřnost“ k ní prostě nepatří a šla jste s tím daleko za čáru snesitelného. Připomíná mi to klasickou literaturu, Zolu a jeho Zabijáka, kde se také perou dvě ženy a končí to pro pány zajímavým, vysoce naturalistickým detailem. Pokud si někdo vzpomene, dostane se mu sonderbehandlungu.

         Takže podruhé, nezacházejte prosím příliš daleko.

         • Děkuji ti, Tarasi :-). Ovšem nejlepší by bylo, kdyby mě ta stará tlustá ježibaba úplně vynechala ze svého zájmu :-).

         • To jsem si nevšiml. Možná švejkování nebo obhajoba egoismu a „přikrádání“. 🙂

          „úrovni pořadatelů kohoutích zápasů“
          Cinknutých zápasů, bez férových pravidel.

          „lhaní, křiváctví, udavačství a zákeřnost“
          Od faulů, podrazů jsou tam jiní, které admin ochraňuje.
          BTW.
          Takový typický vzorek bolševicko-pravičácké sebranky, která zbaběle dělí jednotlivé levárny tak, aby se bylo možné vždy vymluvit stylem: Já nic, ono to …
          Tak jak to dělá sebranka země chaosu a zla: „Stát“ dělá špínu pomocí několika paralelních legislativ, a když to nestačí, nastoupí soukromý sektor s opět jinými „metry“ a pravidly. A když ani to nepomůže, nastoupí „třetí voj“, MAFIE, ta nemá pravidla téměř žádná.

    • Některé z vašich otázek právě odpověděla níže jedna z akreditovaných ostrovanek.
     Pro mne docela srozumitelně a bez jakékoliv “ disharmonie“ v pochopení, čím se tamní domorodci řídí:-)

     • Co to je „akreditovaná ostrovanka“? A zač považujete sebe? Akreditovaný, bývalý akreditovaný, neakreditovaný….?

     • Tak jsem se, Saule, náhodou stal svědkem vašeho setkání s vitttou u Tribuna:
      https://tribun.red/2020/03/25/v-krizi-poznas-kretena/comment-page-1/#comment-152273
      a vzpoměl jsem si na to, co jste zde, ohledně vittty odpověděl Astrovi (Saul | 9.4.2020 v 09:43)
      Nedalo mi to a vrátil jsem se sem abych si to přečetl znovu. To jsem ale neměl dělat, protože se mi z té dávky vašeho pokrytectví zvedl žaludek. Vždyť vy tam v hojné míře předvádíte to co zde ve svém komentáři přisuzujete vitttovi, ačkoli se o vás ani nezmínil – natož aby vás napadl. Nu což … nechal jsem vám tam své doporučení.

      Ale přemýšlím nad tím jak to s vámi je. Jestli jste se u Tribuna přetvařoval a „dělal zlýho“ ve snaze zavděčit se tamnějším štamgastům, nebo se přetvařujete zde a hrajete si na slušňáka ze stejného důvodu…
      Mohu s vámi souhlasit v tom že nejste žádný Mirek Dušín, ale vaše konstatování jak se vám ulevilo když jste opustil toxické prostředí Ostrova určitě nemohu brát vážně.
      Pokud se tam někdy nějaká toxicita vyskytovala, tak přijměte mé poděkování za to že jste ji svým odplutím rapidně snížil.

      • Tak jste zase přišel „topit ryby“, Kamile?
       Ale klidně si ulevte, mně se z vás žaludek nezvedá, už máme taky spolu něco za sebou a hned jsem věděl, že jste dorazil dělat vitovi advokáta, jak jste zvyklý.
       Tak jste si náhodou všiml mých komentářů směrem k vitovi u Tribuna, píšete.
       No to je zajímavé.
       A co třeba vitových komentářů na ostrově směrem k Tribunovi?
       Těch jste si asi nevšiml, tak já si vám dovolím osvěžit paměť a ocituji zde některé jen za posledních pár dnů.

       „…Taras a Tribun to děsně žerou, mektají o kvalitě diskuze, a i když dělají co mohou, kvalitní to tam stejně není,“(vita)
       „….Třeba vidím určitý problém ani ne tak u nějakých pražských středních herců a muzikantů, jako u Tarasů či Testů, nebo Tribunů.“(vita)
       „..Co je zajímavé, je tam zmíněn blog Tribuna, na který nikdo nepíše, a jeho úroveň je slabá…“(vita)
       „…To je jedno, je to jeho věc, ale pobavilo mě, jak tam napsal Tribuna, který ale kope ryze za mainstream…“(vita)
       „…přitom celou dobu mele (Tribun) o obohacení, a….(ha,ha,ha) jeho heslo, posměšné heslo bylo „není člověk, není problém“ a to cpal do huby svým oponentům.“(vita)
       „…Ale když má Tribun raději kretény, tak s nimi holt musí chtě nechtě „pracovat“.(vita)
       „…A já udělám pravý opak ubohého EUronacistického Tribunova činu „(vita)

       Našlo by se toho asi víc, ale jak už jsem psal, noření se do té vaší ostrovní toxické žumpy mi nějakou radost nečiní a na to si opravdu nemusím hrát na slušňáka.
       Tak si ty vitouškovi bláboly dobře pročtěte, Kamile, sice nepředpokládám, že by vám z nich spadly ty růžové pokrytecké brýle, přes kterého ho stále vidíte, ale pokud potřebujete někoho vychovávat, zkuste to nejdříve u něj a na mne se soustřeďte prosím až posléze.

       Vitův nedávný vstup k Tribunovi měl od jeho prvního komentáře jasný záměr napadat diskutéry a místní diskusi rozbíjet!
       Možná už jste ho pracně naučil tu jeho arogantní agresi trochu skrývat a maskovat, ale on je už opravdu dost profláknutej a čouhá mu to jako sláma z bot.

       Takže vám Kamile přeji, abyste s vitouškem strávili mnoho společných a vzájemně obohacujících chvilek, já si ale s dovolením o něm ponechám svůj názor a svůj přístup.
       Jiný přístup jsem kdysi zkoušel, jak jsem správně psal Astrovi, ale nevyplatilo se mi to a i jiní zjevně učinili stejnou zkušenost.
       Zcela logicky, protože vhledem k vitově křiváckému charakteru žádný z normálních přístupů k němu možný není.
       Samozřejmě za předpokladu, že k němu člověk submisivně nezaujme podřízený a souhlasný postoj, jak jste to učinil vy.
       To po mne ale opravdu nemůžete chtít, protože pak by se vám ze mne ten žaludek zvedal oprávněně.

       • To víte že všiml. A vy jste si jistě při jejich dohledávání také všiml toho že jsem se k některým z nich i opozičně vyjádřil, což zde už neuvádíte, protože by se to nehodilo k vašim proklamacím ohledně mých údajných „růžových pokryteckých brýlí“ a „submisivním podřízeném postoji“.

        Také je prezentujete vytržené z kontextu abyste skryl skutečnost že jde zpravidla o součásti textů vyjadřujících nějaký vitttův názor a nikoli o nějaké samoúčelné plivání, mající za cíl pouze urážení. Vittta není žádný svatoušek a servítky si rozhodně nebere. Ani s jeho názory nemusíte souhlasit. Ale v naprosté většině případů jsou jen doprovodem nějakého konkrétního sdělení ke kterému se lze vyjádřit, případně proti němu vznést argument.

        Podívejte, Saule, já chápu že existují nepřekonatelné averze, přes které se lidé nedokáží přenést. Nikdo není dokonalý. Ale bylo by fér, kdybyste si přiznal že se ve vašich střetech s vitttou, chováte úplně stejně jako on a že mu tedy nemáte právo něco vyčítat. Když to neuděláte tak veškeré vaše moralizování nestojí ani za zlámanou grešli, protože evidentně kážete víno s pohárem plným sraček, obklopen závojem smradu. Ať už kážete o vitttovi nebo o toxicitě Ostrova.

        A mimochodem, nahoře 12.4.2020 v 23:08 jsem se vás na něco ptal. Odpovíte a nebo budete dělat mrtvého brouka?

        • K vašemu 1.odstavci:
         Opravdu se k vitovým zvratkům nehodlám na ostrov vracet a dohledávat tam, ke kterému z těch jeho konkrétních, mnou uvedených citací, jste se nějak opozičně vyjádřil, ale mám takový pocit, že jen k jednomu a to se ještě týkalo pouze vyjasnění nějakého tykání a vykání.
         Navíc jsem avizoval, že jde pouze o vzorek z posledních pár dnů, který se týká Tribuna.
         Podobných sraček, vůči kdekomu a kdečemu, tam od svého kamaráda každodenně máte tuny a celkem chápu, že kdybyste se chtěl ke každé opozičně vyjádřit, tak sedíte na netu 20 hodin, stejně jako on.
         Ale vy hlavně nechcete.

         K odstavci 2:
         To je výborný postřeh, že jde pouze o plivance vytržené z kontextu.
         Podsouvání o nějakém skrývání si nechte pro svoje konspirační teorie.
         Je asi logické, že při vitových grafomanských výkonech by uvedení všech těch jeho celých komentů bylo tak na deset stránek místní diskuse.
         Ale jestli vám to tu chybí, klidně to sem dodejte.

         K odstavci 3:
         Ale samozřejmě, že se k němu chovám stejně jako on ke mně.
         Teď a už delší čas ano.
         Tvrdil jsem snad někdy něco jiného?
         V tom mém komentu k Astrovi, který jste bůhvíproč vytáhnul, jsem psal v minulém čase a to jste asi přehlédl.
         Teď už na házení šutrů chlebem neplýtvám a klidně hodím i jako první, stejně jak to dělal dlouho a pravidelně váš chráněnec.

         Víte co,Kamile….
         Jakou komedii, pro koho a proč vlastně tady teď rozehráváte?
         Vy opravdu nejste z těch, kteří by mi mohli kázat levity zrovna o pokrytectví a jistě si vzpomínáte, že nejsem jediný, kdo se vám ještě na ostrově s tou obavou a ztrátou důvěry ve vás i vaši objektivitu svěřil.
         Kupodivu k tomu vždy došlo v souvislosti s vaší snahou o vitovu podporu, ale často i aktivní zapojení do jeho svinstev.
         A o co vám jde teď?
         Diskuse má přes sto příspěvků, spoustu zajímavých témat a vy jste přišel pouze hrdinně bránit ostrov a hned plynule přešel na vyskakování na mne kvůli mým útokům na vitu u Tribuna?
         Hmm, zvláštní.
         Přitom já jsem už před pár dny Astrovi jasně napsal, že tu na Terase toho hoška vitouška nemám zájem řešit (a ani jsem s tím tady sám nezačal)
         Vy ovšem ten zájem zjevně máte a to ještě skrze mne.
         Poněkud nešťastné řešení, nezdá se vám?
         Nebylo by lepší využít prostoru na ostrově?
         Vita tam už s tím začal a budete to mít o to jednodušší, že to bude bez mé asistence a doprovodných komentů.
         Co víc si můžete přát?

         K odstavci 4.
         Ani jedna z vámi nabízených možností se nehodí.
         Na ostrov jsem kdysi, hodně dávno, chodil rád pro pluralitu názorů a možnost je tam projevit, aniž by člověka hned nějaký primitivní tutan vyřvával.
         Ty doby už jsou nenávratně pryč, ale potom pro mne bylo zajímavé i sledovat vývoj nejen názorů, ale i charakterů u nejen některých diskutérů, ale i „paní blogu“.
         Ale „dokonáno jest“.

         • Máte pravdu, Saule, že témat je pod článkem vícero, ale všechna se již v nějaké podobě vyskytla i na Ostrově, kde jsem se k nim, dle svého zájmu, už vyjádřil a tak jsem necítil potřebu vyjadřovat se k nim i zde. Ovšem téma Ostrova samotného jste zde rozvinul vy a radka a protože jste ho pojali oba negativně, přiměli jste mne k tomu abych vám věnoval pozornost. Nečinil bych tak, pokud byste se oba zabývali pouze vitttou, ten se dokáže obhájit sám. Ostrov sám však takovou možnost nemá, tak holt za něj musí zaskočit nějaký jeho obyvatel a já byl zřejmě první kdo si toho všiml. Na mé otázky stran Ostrova jste mi již oba odpověděli, tedy i vám děkuji a moji osobu konkrétně s vámi řešit nehodlám neb „Hlavou zeď neprorazíš“ a házení hrachu na stěnu mne také neláká.

          • „Ovšem téma Ostrova samotného jste zde rozvinul vy …. “

           Jen pro přesnost víceméně technickou poznámku, Kamile
           Co se mne týká, ano máte pravdu, rozvinul.
           Ale neotevřel!!!
           Ani ostrov, ani vitu.
           Zde máte odkaz odkud to vzniklo:
           https://taras2.wordpress.com/2020/04/04/pandemicke-pel-mel/#comment-25967
           Astr to doufám nemyslel zle, ale odpovídal jsem pouze na vznesené dotazy a kdybych ve svém vysvětlení šetřil ostrov, nebo vitu, bylo by to ode mne opravdu hodně pokrytecké:-)
           A tím to snad, aspoň my dva tady, celé můžeme považovat za ukončené.

  • „Co, nebo koho vlastně bráníte Vy?“
   Pokud můj dotaz vnímáte pouze jako obranu – pak tedy Ostrov a ostrovany.

   • „a to nejenom ve virtuálnu“
    Mnohé to vysvětluje.

    Teď se pokusím o „systémový“ (neosobní) dotaz:
    (Vaše pozice mi trochu připoměla „živnostníka na ostrově“. Zde podobnost končí. Je to „pohrávání si“ s myšlenkou.)
    Většina živnostníků, podnikavců i darmožroutů bude tvrdit, že se nadře, svět se bez nich neobejde, maká poctivě, nekrade a raději zaplatí na daních víc, než aby měl pocit, že své zemi a lidem okolo škodí a dluží.
    Jak je možné, že takový „otloukánek“ jako je zemědělec, který si „chodí“ PRAVIDELNĚ pro dotace má postavený skimmerový bazén?
    Jak je možné, že živnostník v SUV dennodenně jezdí okolo lidí, kteří musí chodit pěšky nebo se míjí s 16 a více let starými vraky?
    Ti hoši z jedné bolševické kasty neví, jaké podmínky mají ti, mezi kterými žijí a ZE KTERÝCH žijí?
    Neumí číst, jsou primitivní, hloupí, nevědomí?
    Nebo to jsou (dle klasika a demokracie) svině, a bohužel, české svině?

 20. Covid-19 – poznámky:

  1) „Opakované nakažení“ nemusí být opakovaným nakažením, ale rezistencí, kdy vir může organizmus systematicky oslabovat.
  2) Promořenost / penetrace. Vzhledem ke zprávám o existenci a času výskytu viru lze předpokládat větší penetraci světové populace.
  3) Z bodu 2 mj. plyne, že počet nakažených a zemřelých může být úměrně závislý na spolehlivosti a množství testovaných. (Testovat je potřeba 3x.) BTW. Jedna z důležitých proměnných je i „pravdomluvnost“.
  4) Na Slovensku, zdá se, si již kasta podnikatelsko-politické mafie udělala z covid-19 „business“. Lze pak pochopit „nechuť“ některých lidí a skupin připustit k testování a „léčení“ soukromé laboratoře a subjekty.
  5) Vakcína. 3 typy?
  A – pro chovné – Plíšková již také podává výkony
  B – pro tažné – potlačování příznaků, popřípadě méně kvalitní či účinné, s možnými nežádoucími vedlejšími účinky
  C – pro „nepotřebné“ – placebo, popřípadě kombinace B a C

  BTW.
  Platby bankovkou jsou méně nebezpečné, než platby kartou.
  (Covid-19 nejdéle přežívá na kovu a plastu, tedy platebních kartách, klávesnicích terminálů a mobilu.)

  Pro připomenutí jeden otazník:
  (FEMA camp – coffins)

  • Možná byste mohl specifikovat, co konkrétně proti digitálním penězům a placení kartou máte, nějaké reálné výhrady, proč by vám vadilo, že berňák a policajti vidí do vašich transakcí? Vy jste mafián, co nemůže přiznat obdržené výpalné, nebo podnikatel, který nemůže přiznat příjmy? Digitální prachy jsou budoucnost a dobře tak.

   • „co konkrétně proti digitálním penězům a placení kartou máte“

    Na takto položenou otázku nemám (jednu) odpověď. Bylo by to mnoho souvisejících odpovědí.
    Otázka, tak jak je položena, očekává unifikovanou, zavádějící, konformní, materialistickou odpověď. Tedy: n.c.

    Místo toho nabídnu pohled:
    Mozek zpracovává (skládá) jednotlivé vjemy do „vln“. Ty „vlny“ působí na různé oblasti, které vrací jiné vlny / reakce.
    (Oholeno „na kost“: Země, v níž jsou a rozhodují různé politické a zájmové skupiny, které na sebe vzájemně působí různou intenzitou a silou.)
    Pokud nastane disbalance, dominantně „zvítězí“ některá z „vln“, je to v naprosté většině špatně. (otrokářství, fašismus, absence strachu atd.)
    (Pokud tedy není hodnotitelem nebo nositelem gambler. Což je jev patologický. Tedy také špatně.)

    Pokud, na druhou stranu, chybí podněty, je to také špatně.
    Vybuzené oblasti (nebo lidé), které by mohly podpořit nebo naopak přibrzdit, nebo dokonce zastavit akci či reakci, NEZAREAGUJÍ. Nemají na základě čeho reagovat. Dělají chyby, nebo nedělají nic (také chyba).

    Díky digitálním technologiím velká většina lidí REZIGNUJE na svou vlastní vůli, nebo ji ZCELA přeceňuje.
    Občas zmiňujete školství (střední?). Tam se, tuším, v současné době, mj., „vyučuje“ „finanční gramotnost“ (ZŠ a SŠ ?).
    (Pominu „racionalitu“ tohoto předmětu v „rukou“ průměrného člověka a současného „tržního“ školství.)
    (BTW. Na VŠ se učí chápat rozsáhlejší text.)
    V současném systému je naivní myšlenkou tohoto předmětu „naučit“ děti orientaci … na co? Vůči čemu?
    … a zde začíná JEDNA Z DÍLČÍCH ODPOVĚDÍ.

    Na téma „digitální demence“ jsou vypracovány studie a vyšly knihy. (Jedním z autorů je Manfred Spitzer. Vynikajícím zdrojem je i František Koukolík.)
    Jednou ze základních tezí je: Pokud nedáte mozku kvalitní vstupy, NEOČEKÁVEJTE kvalitní výstup.
    (Teze potvrzovaná po staletí denní praxí.)

    Určité kruhy potřebují, aby byly určité generace zdiskreditovány nebo vaporizovány. Tyto generace jsou nosičem zkušenosti a moudrosti.
    Dokáží ještě uvažovat v souvislostech. (To mladý nemůže, I KDYBY CHTĚL.)
    Dokáží si představit koloběh vody, stravy, výroby.
    Protože jejich mozek byl nucen vstřebávat život díl po dílku.

    • Dobrá, vlny a vaporizace, ale co tedy, u všech svatých, máte proti digitálním penězům?

     • „proti digitálním penězům“

      Odpověď, která se vám bude líbit: Nic a vše.

      Zbraň není špatná ani dobrá. Je pouze taková, jaký je člověk, který ji drží.

      Pokud dáte do ruky dítěti platební kartu, a podle poslední zprávy BIS už ani to ne, z čeho si sakra myslíte :-), že si bude moci mozek bez základních informací utvořit REÁLNOU síť / zásobu / strukturu / „banku“ informací pro správné hodnocení a rozhodování ČEHOKOLI?
      Když už nyní část populace nechápe rozdíl mezi skutečností a iluzí?
      To Vy byste měl přemýšlet nad tím, co vlastně chcete, preferujete, žádáte, a s jakými následky. Co očekáváte, a jestli to, co očekáváte je reálné nebo jen „přání otcem myšlenky“.

   • A proč by berňák a policajti a banka a každý aktivní hekr měli do mých transakcí vidět?
    Protože „kdo nemá co skrývat, nemusí se bát sledování?“ Tenhle argument jsem vždycky nesnášel a nemá to nic společného s mafiány, neplatiči daní nebo čímkoli jiným obecně škodlivým. Prostě do toho státu, policii ani berňáku nic není, dokud já neporušuji zákon. Až se tak stane, pak zajisté dostanou od soudu povolení, aby jim do toho něco bylo a mohli mě šmírovat.

    (1 sčítání lidu + 1 neškodné přihlášení se k Židovské národnosti = 1 místo ve vlaku směr Osvětim)
    Tohle už se stalo..

    Až otevřou knihovny, zajděte si tam, půjčte si antologii „Experiment člověk“ a z ní si přečtěte „Copak se nohy kradou“, nebo knížku „Tři minuty věčnosti“. A pak si můžete položit otázku, jestli opravdu chcete směřovat do světa, kde právo na soukromí mají jen ti nejbohatší a nejmocnější „šmejdi“ a v omezeném rozsahu dočasně jejich obslužné elity, zatímco ostatní póvl má povinně šmírovací elektroniku i doma, aby stát těch mocných náhodou nepřehlédl, jak človíčka napadají ošklivé myšlenky o uspořádání společnosti.
    Povinné digitální prachy otevírají novou úroveň kontroly všech tarasů – už u vás nemusí dělat domovní prohlídky a hledat prachy ukryté ve slamníku nebo nastražovat důkazy, když se mocným znelíbíte. Bude stačit jen přepsat pár bajtů v informačním systému a najíst dostanete až v kriminále. Možná.

    • Jste jako pejsek, co pronásleduje vlastní ocas. To, že porušujete zákon se policie v devadesáti procentech případů vůbec nedozví nebo to není schopná prokázat, protože právě ti nejbohatší šmejdi vymysleli bankovní tajemství. Proto průhledné účty (pro policii a berňák) nejsou bičem na ten váš „póvl“, ale právě hlavně na bohatce. Jestliže nebudete mít v ruce šustivé peníze bůhvíjak získané, nepořídíte si stometrovou jachtu jinak než za ty digitální – a o těch bude mít zase přehled berňák. Dostali jsme se do situace, kdy mají vyšetřovatelé svázané ruce, a to úmyslně, z vůle politických stran, zákonodárců a vládních úředníků, kteří jsou s kapitálem svázáni pupeční šňůrou a jsou zainteresováni skrze korupci na tomto stavu. Bankovní tajemství brání ti, kteří mají máslo na hlavě, to je zcela logický závěr, a překvapuje mě, že se k nim přidáváte.

     • Haf! Haf! Já kurva nebráním bankovní tajemství, ale zbytky svého soukromí a vaše logika je podle mě cinknutá.
      Jestli jste si nevšiml, ti „šmejdi“ nemají jenom peníze a jachty, ale taky politický vliv a moc. Kapitalistický stát pracuje pro ně a hájí jejich zájmy. Jestli si myslíte, že nějaké „průhledné účty“ zlikvidují kapitalismus, nebo aspoň „šmejdy“ trochu zcivilizují, nebo dokonce věříte tomu, že zůstanou průhledné jenom pro policii a berňák, pak jste se podle mě malinko bláznul. Haf! Haf!
      Většina z těch, kdo zdaňují své příjmy v daňových rájích, tak činí v naprostém souladu se zákony a kdyby tomu tak nebylo, nechají je změnit. Když chtějí platit nižší, nebo nejlépe žádné daně, najmou si draze placené specialisty, kteří jim daně dokonale zoptimalizují. Může si to dovolit taras z běžné výplaty?
      MMF dostal Nápad: také by – stejně jako taras – chtěl digitální peníze. Co možná nejdřív, nejlépe už včera, ale když to nejde hned, tak aspoň salámovou metodou. Skoro mi to připadá jako hezky nenápadná průběžná měnová reforma. ODKAZ
      Klidně si dál přejte digitální peníze – tedy jestli si myslíte, že MMF má při svých nápadech na mysli hlavně tarasovo dobro. (Byla by to docela radikální změna chování, protože zatím MMF fungoval jako servisní organizace „šmejdů“. 🙂 )

      • Hezky hafáte, mile, ale toho se zloději neleknou. Váš příspěvek trpí tím, že jste dvakrát pravil „jestli si myslíte“ – a od toho odvinul další úvahy. Jenže já si nemyslím to, co jste mi přisoudil. Tarasův návrh na celoživotní občanské konto níže. Když můžeme mít Občanskou demokratickou stranu, která připravila stát o úspory (jmění), proč by takovou vymoženost nemohl mít i občan?

       • „toho se zloději neleknou“
        Zloději mají díky DIGITÁLNÍM technologiím zcela jiný svět a jiné možnosti:
        Česká(?) justice nebyla schopna vyřešit za 29 let biliónových rozkrádaček de facto NIC. A to co obhajujete, umožní GAUNERŮM a vrahům z kasty „obrátit“ prachy 400x za SEKUNDU (algoritmické, vysokofrekvenční obchodování).
        Koho nebo CO Tarasi vlastně bráníte? Za koho si myslíte, že tím „kopete“?

     • Mne zas, Tarasi, překvapuje tvůj nedostatek představivosti o tom jaké to může být peklo když má někdo tvou peněženku s JEDINÝMI PENĚZI ve svých rukou a současně ti skrze všelijaká nařízení, za jejichž nedodržení tě může okamžitě pokutovat, zasahuje do života. Nastíním ti jednu z možných situací:
      Už dnes jsi povinen měnit v autě v předepsaných intervalech lékárničku. Všichni vědí že je to nesmysl, nemá se v ní co zkazit, ale když tě při silniční kontrole nachytají s prošlou tak zaplatíš pokutu protože co je psáno je i dáno. Ovšem musíš na tu silnici s tou lékárničkou vyjet.
      Ale v momentu kdy ti tvou peměženku bude do detailu spravovat systém, zaplatíš pokutu jakmile „mašina“ zjistí že máš svou lékárničku od posledního nákupu prošlou. O týden později, když si ji stále ještě zapomeneš koupit, zaplatíš pokutu znovu plus penále a tak to bude pokračovat dokud „se neumoudříš“. K tomu zaplatíš za to že sis nasbíral podběl a napráskal tě dron s kamerou, naštvaně si na to postěžuješ v internetové diskusi a zaplatíš další pokutu za vzpurné řeči, pak za to že jsi se nezúčastnil nějakého povinného občanského školení o pitomostech které se tě v praxi ani netýkají…. atd. atd. Z ničeho se nevykecáš, protože stroj o tobě bude vědět všechno a diskutovat s tebou o ničem nebude.
      Tohle ovšem nebude platit pro bohaté šmejdy, kteří si zaplatí „speciální bankovní program“ odhlasovaný jinými šmejdy co jim půjdou „ze známosti“ na ruku. Tahle nespravedlnost, byť i zcela legální, tě nasere a začneš proti tomu brojit. Ale jakmile se to o tobě proflákne, můžeš klidně zapomenout na nějaké své čisté svědomí, které by tvé peněžence zajistilo klidný provoz. Náhle zjistíš že opomíjíš a porušuješ pravidla o kterých jsi doposud ani nevěděl, protože se ocitneš v programu zvýšeného dozoru, který ti nepromine ani to že sis prdnul v tramvaji. Konto ti začne rychle vysychat a ty brzy poběžíš na příslušný úřad, abys se očistil a učinil pokání, ochotný naslibovat hory doly jen aby se smilovali a vrátili ti tvůj dřívější život. Pokud ti vyhoví, vylezeš ven a štěstím bez sebe nasadíš důkladnou autocenzuru, budeš vzorňák k pohledání a ochotně i utopíš souseda na lžíci vody – jen aby po tobě znovu nesáhli.
      A to jsem ti nastínil jen slabý odvar možného. Zvaž sám jestli o něco takového stojíš.

      • Sám jistě cítíš, že to, čím strašíš nemá patřičnou sílu, proto jsi musel sáhnout k lékárničkám (už to nesmyslné nařízení o expiraci nůžek v nich neplatí a nikdo to Andrejovi nepřičetl k dobru) a uprdnutí v tramvaji. Viz níže.

       • Tarasi seznam by byl delsi.
        Mimo oligarchy co je od te dobroty ze uz nemate proslou dobu na nuzky ale lekarnicku s platnosti jen do, stale dale, ze mate 0 na promile alkoholu v krvi ale v porovnani se sousedy co maji 0,005 ten rozdil nevidno. Ze vas parlament ze 3/4 jen odkejvava prikazy z Brusele tak ze uz i nekteri poslanci jako Klaus ml. rikaji ceho je moc toho je prilis, ze jste tam kde jste a ze lepe a snadneji budou kontolovat cisla nez papirky v penezence nebo ve strozoku, tedy hrozba kterou tu nastinil pan Mudra je realna.
        ODS vam to nedavno predvedla jak na lid obecny serou a kde penize berou.
        Prave probihajici zadluzeni ktere bude prodluzovano do maxima a bude to zduvodnovane obavou o zdravi ovcana, bude ve skutecnosti jen obavou o financni zdravi tech od kterych
        bude pujceno.
        Kdybyste snad chteli uhnout a misto od jedinneho spravneho zdroje byste chteli od velmoci co dnes vyrabi FSECHNO, bude to z deste pod okap.
        Ze po cteni tu vychazi pan Mudra jako ostrazity pesimista a pan Taras jako optimista ma velmi jednoduche rozlusteni a jine lepsi neni.
        Bude to tak aby majitele nejvetsich penez neprisli k uhone a vypujcene penize zaplati ovcane jako vzdy predtim !
        Jen naivkove se domnivaji ze COVID-19 by mohl byt prostredkem novemu jinemu a lepsimu usporadani spolecnosti ve smyslu pro obycejneho cloveka ktere tak lidsky brani FSECHNY vlady sveta svorne a verne.
        Jeste se vam budou vysmivat jako jisty nejmenovany ktery se stale drzi na spici Forbesem vedenym na spici nejbohatsich ktery pravil ze je to opravdu podivne ze ON plati mensi dane nez jeho sekratarka 🙂
        A celosvetovi Kalouskove s tim nic nebudou delat ani v pripade se pod to popisete vsichni v celosvetovem referendu a vypravet si o tom na Pupendu:-(
        Nejen masky se vyrabi, pesimiste varuji ze jinde se jeste intensivneji tisknou penize!
        Netisknou nejsou potreba, jen se vytvori jina nova cisla a ta se za povinnost patricneho uroku budou pujcovat.
        Vice nez koronavirem vzati budou lide platit jako mourovati !
        Pri tom se mozna pro ty kteri opravdu vidi kdo je sidi, ukaze kdo je kdo.
        Trochu drahe poznani, kdyz tolika umiracek vyzvani.

        • „vypujcene penize zaplati ovcane“

         K tomu jen dodám: Kdo nevěří, ať tam běží.
         https://jansvejnar.cz
         (člen „Ústředního krizového štábu“)
         Zase ty křivácké a podrazácké „všeobjímající sliby“ a VELKOHUBÉ náznaky, jako v případech „Listopadu“, NATO, EU:
         „může být vzestup i razantnější“
         „Dobrá hospodářská politika navíc může celý restart urychlit.“
         (čti: díky „skvělým půjčkám od nás“)
         Podpořeno medem okolo tlamy:
         „Česko má … díky nízkému zadlužení lepší výchozí pozici.“ (Tak proč by si, k*rva nepůjčilo od FEDu nebo MMF? Jako např. Řecko?)
         (Zase skrze vidinu rychlého zisku dělají z VĚTŠINY Čechů IDIOTY a z kasty Petrovských debilní zloděje.)

     • „jako pejsek“
      Ke zvážení:
      (KAŽDÝ krok toho ŠÍLENÉHO(?) scifi(?) románu tu již v nějaké podobě BYL.)
      Populaci promoříte patogenem. Uděláte to tak, aby nebylo možné vystopovat „nultého přenašeče“, ale bylo možné manipulovat s výsledky úmrtí, nakažených i zdánlivě „uzdravených“.
      Tu samou populaci z „anonymizujete“ pochybnými rouškami a naženete do „domácího vězení“.
      Následně zavedete PLOŠNÉ odposlouchávání.
      Seznamy již JSOU (CTHH). Popřípadě se rozrostou o výsledek vládní StBácké praxe.
      Nyní se rozbíhá tzv. „chytrá karanténa“.
      https://koronavirus.mzcr.cz/chytra-karantena/
      Prostě si Vás vytipuje nějaký SW jako „Pět očí“, PRISM, Tempora, ECHELON atd.
      Zastaví u Vás u domu sanitka, nebo v práci, na cestě ze zahrádky a oznámí Vám, že jakýsi software Vás označil jako pozitivního (nebo Vaše vnouče). ZMIZÍTE. Budete „vaporizován“(?).

      FEMA:
      Lidé po ponížení, vystěhování a okradení, po seřadišti na nádraží, po cestě v dobytčáku, po vystoupení z vagónů před koncentrákem, po rozdělení ani v samotném KONCENTRÁKU stále ještě nevěřili, že tím komínem opravdu VYLETÍ.
      Ono tyhle krabice:

      … nějaké určení mají.
      Možná je potřeba je naplnit, aby „investice“ nepřišla vniveč?

      BTW.
      Možná ne. Ale budete jim, po tom všem věřit?
      Při průletu komínem už mnoho šancí na argumentaci, přesvědčování nebo odpor není.

 21. Řízení chaosem – bezhotovostní platební styk / digitální měna (jedna z rozehraných partií)

  0. krok – nepublikované šíření viru (když už ne rovnou řízené nákazy)
  1. krok – 1. stupeň paniky – vyvolání „informovanosti“ mezi populací prostřednictvím médií a nařízením vlád. „Doporučení“ médií nepanikařit a neskupovávat potraviny.
  2. krok – 2. stupeň paniky – „bankovky jsou nositelem viru“ – „Omezte hotovost, plaťte bezkontaktně. Kartou či mobilem“. Doporučení a požadavky ministra, dopravců, supermarketů – platit bezhotovostně
  3. krok – 3. stupeň paniky – zpochybnění kroku 2 – „Nákaza z bankovek nejspíš nehrozí“ ale zato „Den na kartonu a až tři dny na plastu“ (platební karty, terminály, mobily)
  4. krok – cíl(?) – BIS vydává „líbezné“ oznámení potvrzující 3. krok (terminály a platební karty) a zároveň přináší „spásné DOPORUČENÍ“: digitální měna. (Náhoda?)

  Click to access bisbull03.pdf


  (BIS – Bank for International Settlement)
  5. krok – „BIS požaduje digitální měny vydané centrální bankou“ (Vypuštěný „balónek“? Fakenews?)

  BTW 01
  Na krocích proti Covid-19 se státy neshodly v rozmezí MĚSÍCŮ, ale orwellovské, StBácké plošné šmírování populace spustili „hoši z kasty“ v rozpětí několika DNŮ.

  BTW 02
  Šíří se útoky na „orwellovská“ 5G zařízení.

  BTW 03
  Vědci (nikoli „vědci“) a vědecké týmy jsou drženy „za koule“ granty a možností publikovat.
  Policie vydává „varovné“ (nebo výhrůžné?) zprávy a je nadprůměrně aktivní ve vyšetřování těch, kdo si dovolí mít jiný názor (fašismus?).
  Vše to posvěcuje mainstream, který podle potřeby filtruje, zamlžuje, fabuluje, „zesiluje“ a lže.

  Voliči, pravičáku, demokrate, liberále, GAUNERE – máš, co jsi chtěl.
  (Ti ostatní to bohužel ODSEROU s tebou a/i za tebe.)

  • Takže když si jdete pro chleba, platíte bankovkou nebo kartou? Ve kterém stupni paniky se nacházíte vy osobně?
   Já se přiznávám, že ty platby střídám podle nálady a výše částky.
   Mám, co jsem chtěla. Hlavně odpovídající sumu na účtu.

   • „platíte bankovkou nebo kartou?“
    1) Výčet možností je širší.
    2) Systémově: Hotovost nabízí větší rovnováhu a více vazeb k reálnému světu.

    „odpovídající sumu na účtu“
    Nedávno zde byl také jeden, „co zatím nezklamal“ a vstoupil, ale také asi i ustoupil „s otevřeným hledím“. Mlaskal stejně jako vy.
    Když už tu propíráme „ostrov“, pak ten kverulant alespoň NEMLASKÁ. Nebo si alespoň na nějaké výrazné mlaskání nevzpomínám.
    Myslíte, že až davu dojde, že například jeho rodiče nemuseli zemřít tak brzo a pohne se, bude více než spravedlivé, když se jako prvních v řadě zeptá těch pošklebujících se mlaskajících, čím to, že jim to mlaskání tak jde?

 22. Mnohe se stane hlavne vsak „tato doba vyjevi kdo je kdo“
  Doba vyjevuje kdo jsme, cemu podlehame, zda je to v harmonii s nami s okolim, s harmonii, laskou, spolupraci, zda je to v souladu nebo v rozporu.
  V jakem mentalnim stavu nas to udrzuje.

  Opet tento clovek a opet jinak a hloubeji nez nam rikaji jen prikazy zakazy 🙂
  Kdyz souhlasim s necim co jinak jinde neslysim jsem rad ze se o to mohu podelit.
  Kdyz nesouhlasim nemam potrebu plivat.
  Nekolikrat jsem to porusil v tom ze jsem sel hloubeji ( viz hmota jako produkt Ducha)
  abych pak litoval.
  Tato doba vyjevi kdo je kdo, vic nez kdy jindy je v poradu receno a ja s tim
  souhlasim.
  Jiz dlouho se to ukazuje na Internetu, jen to nebylo mozno brat jako vzorek, stale je Internet mistem ne vsech.
  COVID-19 se nas tyka vsech ci skoro vsech jako i prikazy nam, jak zachazet a neschazet.

  Jaroslav Dušek 2

 23. Media jsou nejchytřejší, ostatní jsou paka…..
  pracuji tak massmedia a ti co si stezuji ze i CT to nyni rozsirili i na TV Barrandov.

  Dopis zni takto:

  Pane Soukupe z TV Barrandov. V týdnu jste se snažil dělat si prdel z našich bývalých JeZeĎáků.
  Prý neuměli plánovat, proto nebylo maso. A proto, že o tom něco málo vím (na rozdíl od Vaší osoby, kterou omlouvá jenom to, že jste z Prahy), tak vám to s radostí vysvětlím.
  Největším problémem socialistických JeZeDáků bylo podle vás jaro, léto, podzim a zima.
  To bych ani tak neřekl, protože suché jaro i léto u nás na jihu už přestal být problém od
  80. let, kde konkrétně okres Břeclav byl téměř komplet pod závlahami. Neřešil se nedostatek
  organické hmoty (hnoje a kompostů) v půdě, protože ze 100 tisíc kusů hovězího dobytka bylo
  hnoje, že si to ani nedovedete představit. Ze starých a rozpadajících stohů jsme my, v ACHP
  vyráběli stovky tisíc tun kompostů, v receptuře 1/3 hnoje a slámy, 1/ 3 ornice ze skrývek a 1/3
  kejdy (to jsou hovínka a močka z velkochovů prasat) a po dvou letech to bylo k použití a zaorání.

  Za lidovce Luxe se vymlátilo a spálilo na hromadách desetitisíce kusů krav (údajně nemoc šílených krav způsobená zkrmováním masokostní moučky z uhynulých a nemocných zvířat – tento způsob krmení býložravců byl převzat ze západu po roce 1989) a zůstalo v okrese Břeclav pouhých 30.000 kusů, a to je dodnes. Úbytek víc jak 2/3 nestačí nasrat tolik kravinců jako 100 tisíc, závlahy jsou zničeny jejich nepoužíváním 29 let, protože na to JeZeDák už neměl od roku 1990 peníze.
  Pro úplnost: V roce 1988 byl stav skotu v ČR 3,5 milionu kusů, prasat 4,5 milionu kusů. V roce 2018 stav skotu 1,3 milionu, prasat 1,3 milionu. Hlavním důvodem poklesu stavů jsou nařízení EU, aby byl umožněn dovoz ze západu.

  Produkovalo se tehdy 11-12 milionů tun obilí a dnes ubohých 5-6 milionů. Větší polovina tohoto
  obilí se přehnala přes živočišnou výrobu pro produkci veškerého masa, vajec a mléka.
  Nebylo to potřeba dovážet z Německa, Francie, Polska, Maďarska a odjinud podle příkazů EU.
  A že občas na trhu to maso chybělo? Na tehdejší výrobky československého průmyslu bylo
  ze západu většinou uplatňováno embargo, a tak nezbytné devizové prostředky zabezpečovalo
  zemědělství ve formě vývozu jatečného dobytka a telat např. do Itálie, Francie, zemí Beneluxu atd.
  Takže český JeZeĎák dovedl plánovat ukázkově, měl 11-ti honný osevní postup, organiku v půdě, půdu pod závlahami, produkoval zeleninu, ovoce, brambory, olejniny, dostatek krmiva pro dobytek, využíval na polích vojtěšku jako zlepšující plodinu a krmivo pro skot (což dnes u dnešních chemicko-pesticidních zemědělců téměř nevidíte).

  Jestli chcete JeZeĎáky z období před revolucí v r. 1989 kritizovat, zjistěte si fakta, a pak možná zjistíte, že jste zbytečně urazil velkou část národa, lidí, kteří poctivě a na vysoké
  úrovni vykonávali svá povolání. Je nás dost, kdo jsme v zemědělství pracovali celý život a dobře
  si pamatujeme, co se dělo.
  Neurážejte nás, bo tím děláte blba i ze sebe.

  • Tak si tu jedu po sve glajze cesky psano koleji
   a jini zase jinou cestu voleji, spravne cesky voli,
   kazdy svoje nazory, ktere jine boli.

   FSECHNO je to o vztazich a prikazani vlady (jak ceske tak ostatnich) velmi pritvrdilo pokud jde o skutky
   jen zatim (nastesti) ta sva prikazani vlady(celosvetove a zatim nekoordinovane) nemaji
   v prikazech naordinovani u kazdeho z nich co a jak si spravne myslet a podle toho se i spravne chovat.
   Spravne to kdesi pred nedavnem Taras zminil ze massmedia (celkove a celosvetove )se zmenila z informacnich na vychovna. Krucek k tomu aby co si spravne myslet bylo dano prikazem. Tim misto aby byla media hlidacem stavaji se ve skutecnosti straznim psem:-(
   Zpetna sluzba k tem co se chovaji dle jejich prani.
   Demokratura noveho strihu
   ze se lide bouri neni divu.
   Sakra trochu dlouhy uvod k tomu co naposledy zminil Taras a kam smeruji:

   …ale bez nenávisti a vztah je postaven na pozitivech, nikoliv na negativech, jak tady ostatně někde propaguje Astr.

   Kdyz to podporim prohlasenim ze uz v Bibli je psano ze
   NESUDETE ABYSTE NEBYLI SOUZENI, NEBOT JAKYM SOUDEM SOUDITE TAKOVYM BUDETE SOUZENI….
   take
   NECIM JINEMU CO SAM NEMAS RAD
   rekace vsech „prizemnaku“ bude reakce ze Astr zmagoril a misto aby se na to dival spravne „pozemsky“ dovolava se Boha.
   S omluvou za tuto odbocku opet k dusevnu ktere je zaklad vseho, tedy i toho co si tu cteme a co si tu nekteri tak hezky „na urovni“ vyrikavate mezi sebou:-)
   Tak pozemsky a co nejmaterialneji.

   K cemu je to dobre se slovne napadat?
   Rozhodne ne k tomu lepe vypadat!
   Pro jednoho chytreji pro druheho hloupeji,
   co zamyslet se hloubeji ?
   Ze spatne slovo do duse klin, dal nic nechci mit s tim….

   • Mně se taky příčí, když se nadává ad hominem, ještě tak snesu „Pane, vy jste vůl!“ s podrobným odůvodněním proč tomu tak je. Ale řekl bych, že jsme stará a odcházející škola. Přijdou jiní a ti se nezakecávají a neveršují.

 24. Nikomu nevadí, když stát skrze MPSV spravuje jeho důchodový účet. Nikdo se nebojí, že by stát prozradil výši vaší penze vyděračům. Když ale jde o to ulít si nezdaněné peníze, to se vyskytne obránců občanských práv, že by s nima šel zasypat La Manche.

  Tarasova finanční reforma přidělí každému občanovi hned po narození (nebo až ve chvíli, kdy si bude moci úředně zašukat) konto, stejně jako rodné číslo, na které mu budou chodit všechny prachy, které si vydělá nebo ukradne, často to bývá totéž. A jenom na tyhle digitální peníze dosáhne, jiné nebudou, a jenom jimi bude moci platit a pořídit si, řekněme, obraz s názvem Svatý Petr předhozen lvům nebo Andrej Babiš utýrán Slonkovou nebo zaplatit za služby poběhlicím. Ale protože se hned ozvou chrániči občanských šoustacích svobod, tyhle konkrétní lidumilné platby už bude moci dělat ze svého soukromého digitálního bankovního konta, na které si bude moci převést digitální prašule ze státního rodného konta. Ovšem i tyhle prachy budou muset napřed projít státním rodným kontem poběhlice – a rázem je vyřešen letitý problé, jak zdanit peníze, které si Mařenka vydělala Boženkou. Neboli do toku peněz bude vložena pojistka, která zamezí, aby milionář platil na daních méně než výpomocný učitel. Správa konta za pár promile obratu nikoho nezabije a všichni jsou spokojeni, protože tohle se skutečně vyplatí.

  • „Tarasova finanční reforma přidělí každému občanovi hned po narození (nebo až ve chvíli, kdy si bude moci úředně zašukat) konto“
   Jo, a kdejaká bába z vrátnice na finančáku k tomu bude mít přístup a bude to rozhlašovat na sociálních sítích. Ono stačí, co se děje teď, ještě aby věděla, kolik máme na účtě.

   • Ctete cisla ktera jsou na uctu zvanem CR v EU !

    Češi jsou poraženým národem. Na členství
    v EU prodělali nejvíc, říká jasně světoznámý
    ekonom Piketty
    Francouzský ekonom Thomas Piketty se zamýšlí nad tím, kam odtékají
    peníze z Česka. Vzal si k ruce data z Euro státu i z jiných renomovaných
    zdrojů a došel k jednoznačným závěrům. Nyní varuje před tím,
    že společná Evropa je dobrá jen pro některé. Jiným, například Česku,
    prý přímo škodí. Článek publikoval uznávaný ekonom Piketty už v
    lednu, nyní nicméně v Česku jeho překlad začal obíhat po sociálních
    sítích.

    „V Paříži, Berlíně a Bruselu lidé nerozumějí nedostatku vděčnosti
    za obrovské sumy veřejných peněz, které ze svých daní posílají na východ.
    Ale v Praze a Varšavě se věci interpretují o dost jinak. Lidé tam zdůrazňují,
    že návratnost západních investic tady byla obrovská a že sumy, které si
    odtud západní investoři stahují, výrazně převyšují částky, které sem z
    Evropské unie přišly. Ve skutečnosti, když se podíváme na čísla, mají ti Češi
    a Poláci pravdu. Po kolapsu komunismu se postupně západní investoři
    (především Němci) stali majiteli významné části kapitálu v postkomunistické
    Evropě. Když vezmeme celkový objem fixního kapitálu (včetně budov), patří
    jim čtvrtina“ napsal v lednu letošního roku na svůj blog známý francouzský
    ekonom Thomas Piketty, který se zabývá otázkami příjmové nerovnosti.
    Jako nejvíce poražený stát z tohoto srovnání vychází jednoznačně
    Česká republika, což dokládá i přiložený graf.

    Piketty přitom cituje data svého spolupracovníka Filipa Novokmeta. Výstižné
    je srovnání, kolik peněz ze střední Evropy v letech 2010 až 2016 odešlo

    na dividendách, tedy rozděleném zisku. A kolik sem naopak přišlo na
    evropských dotacích. Podle oficiálních statistik Euro státu bylo z České
    republiky od roku 2010 do roku 2016 na dividendách „odkloněno“ 7,6
    procenta HDP. "V absolutních číslech to znamená, že z naší
    země za tu dobu odešlo 2 252 miliard korun, zatímco ve
    formě evropských dotací se nám za stejnou dobu „vrátilo“ 1,9 procenta
    HDP. To dělá 563 miliard korun. Česká republika je tedy v minusu 1 689
    miliard korun za sedm let. Roční minus dosahuje 241 miliard korun. V
    přepočtu na výkon ekonomiky to dělá minus 5,7 procenta
    HDP," jak uvedla analytička Lenka Zlámalová v březnu na serveru Echo24.cz
    v článku ,, Z Česka se stal krmelec Evropy „, kde rovněž označuje Česko
    za, nejvíce poražený stát", pokud jde o poměr přílivu euro dotací a odlivu
    dividend.
    „Evropa bude muset překonat mnohé výzvy. Tou hlavní je obecný přesun
    celého světa směrem k příjmové nerovnosti. Evropa své občany neuklidní
    vysvětlením, že jsou na tom lépe než ve Spojených státech nebo v Brazílii.
    Nerovnost roste ve všech zemích a je podpořena fiskální soutěživostí, která
    odměňuje ty nejmobilnější. Evropa jen přikládá pod kotel. Nebezpečí
    kulturního izolacionismu a hledání obětního beránka může být s úspěchem
    odvráceno pouze tehdy, pokud dokážeme dělnické třídě a mladším
    generacím nabídnout skutečné strategie ke snížení nerovnosti a k
    investování do budoucnosti,“ píše dále Piketty.

  • Vyborne, to je vynikajici prilezitost pro nas ajtaky, za prijatelny poplatek nabizime nepostrehnutelne upravy systemu. Prejete si protahnout jistou sumu systemem ? Zadny problem, za 1, 2 procenticka 😀

   • Předpokládám, že máte už i promyšlený způsob, jak dostat ty procentíčka na svoje státní rodné konto. Po poradenských a reklamních službách se v mé diktatuře dost půjde. A pak ještě poznámka, jedno, dvě procentíčka, nejste moc při zdi? Tuhle si jeden radní domlouval procent třicet.

    • Vždycky, tarasi, jde jen o to z jaké základní částky se ta procentíčka počítají.
     Falešné identity, bílí koně a podobné nezbytnosti se samozřejmě počítají do nákladů transakce, takže obyčejní tarasové na podobné služby jen zřídka dosáhnou.

     P.S. Sorry jako, ale jdu sebou zasypat Kanál. 😀

  • Měl bys si, Tarasi, při tom snění o finanční reformě přinášející ledacos dobrého současně uvědomovat kde žiješ. Já coby celoživotní fanoušek Sci-Fi jsem velkým příznivcem osobní karty (nebo i čipu) univerzálního typu, obsahující kompletní databázi všeho co člověk pro život ve společnosti potřebuje, včetně volitelných záležitostí jako jsou třeba permanentky atp., jejíž nedílnou součástí by samozřejmě byla i ta peněženka.
   Jenže tak jako jsem si uvědomil že komunismus je jen pro komunisty, stejně si uvědomuji že taková životní pomůcka je využitelná pouze v tak slušné společnosti, jakou se ještě za celé historie lidstva nepodařilo nikde na planetě vytvořit. Riziko jejího zneužívání gaunery legálními (státní správa) i kriminálními je tak vysoké, že nám nezbývá než ji oželet.
   Je možné že nám bude někdy v budoucnosti vnucena, navzdory morální nezralosti lidí i systémů. To ale není důvod k její současné podpoře za stávajících podmínek. To považuji za typické slepé sluníčkaření, jako když pes přinese páníčkovi obojek aby ho vzal na procházku do parku prošpikovaného cedulemi o zákazu volného pobíhání psů, s planou nadějí že si zašuká.
   Bez vodítka ho tam páníček neveme.

   • Přehlédl jsi, že jsem mluvil o tarasovské diktatuře. Postačí jedna dvě veřejné popravy ajťáka na stadionu a ona je přejde chuť na „protahnout jistou sumu systémem“.

    • Ale kdepak. Problem je, ze si nemuzete vymlatit experty a nahradit je delnickymi kadry, nemate ani sovetske poradce. Jedina moznost je na tyhle pozice najmout cizince, ti budou loajalni.
     Jenze tim si zase pochroumate povest. u obyvatelstva a budete muset postupovat stale tvrdeji.
     Vzpomente si na uboheho Savonarolu, ten byl tak ortodoxni a neuplatny, ze nakonec sral uplne vsechny.

     • Pověst si nepochroumám, naopak, ta veřejná popravička bude lepší podívanou pro masy, než jsou seriály. Takže moje obliba mezi lidem každou exekucí stoupá, ajťáci makají jak vzteklí a nejvíce při tomhle divadle prý řádily ženský, hodně je to uspokojovalo.

      • Jest historicky prokázáno, že u poprav se nejlíp měli kapsáři, (často exkolegové trestaného), ti měli přímo žně. 😀

       • Taras by ohněm prošel. Jeho přesvědčení je tak pevné že by před ním i plameny ustoupily. A pak by všem kapsářům smazal konta! 🙂

        • I na tomhle příkladu je možné demonstrovat, jak systémově správné opatření je dalekosáhle účinné a prospěšné. Kapsáři by v davu orgasticky omdlévajících ženských (při pohledu na ajťáka, kterému se právě kutálí chytrá hlavička dál od těla) neměli co krást, protože karta bez pinu by jim byla houby platná.

         • Robespierre byl taky dlouho přesvědčený, že gilotina je prospěšný systémový nástroj.

          • Robík dělal tu samou chybu, jako Eddiem vzpomenutý Savonarola: likvidoval to šmahem. Úspěšný diktátor si musí vybrat nějakou dobře identifikovatelnou skupinu nepřátel (Židi, kapoušové, dnes komunisti), která jde většině lidí na nervy, a tu pak může za podpory většiny pronásledovat. Hitler požíval podpory a lásky německého národa ještě ve chvíli, kdy mu rudoarmějci běhali v přízemí po kancléřství. Stalin to sice přepískl, protože to likvidoval tím mnou nedoporučovaným šmahem, ale jeho teror byl tak zase krutý, že se proti němu odvážili vystoupit až tři roky po jeho smrti, tak měli zaražený větry. Ajťáci jsou pro likvidaci velmi vhodný objekt, serou všechny a mlaskají.

         • Kapsáři by měli co krást. Mohli by ty orgasticky omdlévající ženské okrádat o šperky.

          • Šperky by Taras Diktátor povoloval také pouze digitální. 🙂

           Pro platbu kartou na internetu navíc PIN nepotřebujete. Stačí najít obchodníka, který nepoužívá zabezpečení 3D Secure a platba projde i bez autorizace. Když bude zabezpečení v tarasově diktatuře povinné, bude potřeba ke kradené kartě ještě zjistit a změnit číslo mobilu, na který banka posílá bezpečnostní kód pro potvrzení transakce, nebo přihlašovací údaje do internetového bankovnictví, což je jakousi divnou shodou okolností opět práce pro ajťáka. Navíc dost zjednodušená tím, že v tarasově diktatuře bude existovat přístup pro policii a berňák.

          • Kamile, podívanou sledovaly z davu pouze trhovkyně, pradleny a uklízečky, takže tam nebylo co ukrást. Šlechtičny sledovaly vzrušující představení z balkonů a oken okolních domů, takže se na jejich šperky zloději nedostali.

          • Ohu, „stačí najít obchodníka, který se nebojí“ pálení boku pochodní a šibenice, a máte vyhráno. Pořád zapomínáte na to, že v mé diktatuře bude výraz „lickoprávní“ sprostým slovem.

          • Vymýtit překupníky kradeného zboží se nepodařilo ani Stalinovi. A ještě jedna věc, buďto budete jako diktátor na všechno dohlížet sám a dříve či později přestanete stíhat, nebo budete muset spoléhat na úředníky a pak se dříve či později nebudete stačit divit.
           Řeknu to natvrdo, tarasi: jsi nenapravitelný optimista. 😀

           P.S. To světýlko v dáli, které vidíte, není konec tunelu, ale čelní světlo lokomotivy v protisměru.. 😀

          • No koukám Tarasi že jsi se v tom už pěkně zamotal 🙂
           Výše jsi argumentoval že v tarasovské diktatuře mají být popravováni ajťáci na stadionu za přihlížení davu který má v kapsách platební karty – což ovšem vylučuje šlechtičny na balkónech okolních domů. Avšak nevylučuje to orgasticky omdlévající ženské na sedačkách, coby cíle proplétajících se kapsářů dovedně je obírajících o šperky. A také to nevylučuje možnost tvého výskytu v roli popravovaného (či zkoušeného), který by silou svého přesvědčení zkrotil plameny a stanouc tak očištěn opět na svém postu, mohl by s kapsáři, mnou zmíněným způsobem, spravedlivě zatočit.

    • Odněkud z Kanálu: Tarasi, každý, i ten úplně nejhloupější zločinec, kterého pokaždé chytnou a zavřou, si při plánování nové „fušky“ namlouvá, že to tentokrát tutově vyjde a on konečně zbohatne. 🙂
     Jo, a ti chytřejší si riziko započítají do ceny za „službu“ tak, aby se jim to zdálo výhodné. Když součástí rizika bude poprava, bude to prostě jen dražší.

     • Omyl, když je součástí rizika vytrženej jazyk, lámání kostí v kole a ve finále oddělená hlava od těla, přestávají tržní principy platit, protože člověku bez hlavy jsou peníze prd platné. Ajťáci nejsou žádný obyčejný blbci a umějí počítat. (Ani nevím, proč mě ta představa IT specialisty na popravišti tak uspokojuje. Že by to bylo kvůli tomu, jak jim minutu hopsají stránky nahoru a dolů, když se načítají reklamy?)

      • IT mají asi nějaký program, i blbej Ad block pomůže 😀 .

       • Nepomůže, protože se s ním polovina stránek vůbec nenačte a pořád aktivovat a deaktivovat je stejně otravné jako to hopsání.

        • Mně ano, jedině kde ho musím deaktivovat je blogy aktuálně, ale tam tak často nechodím.

      • „vytrženej jazyk, lámání kostí v kole a ve finále oddělená hlava od těla“
       Jj, přesně to se ve středověku zkoušelo. A k tomu ještě pár dalších vylepšení, jako stažení z kůže, narážení na kůl, pálení boků a jako předkrm výslechy právem útrpným, ale z historických záznamů se mi udělal dojem, že to jako odstrašení nových adeptů zlodějského řemesla zrovna moc nefungovalo.

       • Když není na výběr, tedy když kromě zlodějny má už adept jedinou možnost, tedy chcípnout hlady, tak to neodradí. Ajťáci jsou ale inteligentní lidé a v podstatě by jenom stačilo nasekat jim těch jejich deset prstíků, kterými exhibují na klávesnici, aby se vytahovali nad prostým lidem, tedy nasekat jim přes prstíky tím zeleným, pružným pravítkem, skrze které probíhala výchova za mých mladých let – a docela úspěšně. Proto jsem také napsal jenom jedna nebo dvě popravy, v podstatě aby se jim vštěpované výchovné principy upevnily.

        • Hmmm… Já ještě pamatuji i dřevěné. Holt kluk z vesnice. Plastový pokrok se k nám asi trochu šoural. 🙂

         • Já taky pamatuji dřevěné, ale to se používalo jenom na zadnici, na ruce a hlavně na dlaň bylo to pružné zelené. Kantoři jsou humanisté, žádní sadisti.

Komentáře nejsou povoleny.