Geopolitické manévry v kurníku

V houfu deseti hnědých slepic měli jsme jednu bílou. Pipiny neměly v té době pevné ideové vedení, sežrali jsme jim kohouta, kulhal nebo blbě kecal, nebo co, a tak v hejnu zavládla anarchie, svévole, v konečném efektu i šikana a zločinnost. Jakmile se bílá slípka přiblížila k ostatním, šly po ní jako slepice po flusu. Začala chodit s krvavým hřebínkem, potom i s krkem pod ním rozervaným do živého masa. Byla chudinka taková smutná, když si s velkým odstupem od hejna zakrvácena vyhrabávala svůj chléb vezdejší pernatý.

Snažil jsem se nastolit nějakou politickou rovnováhu a když ty agresorky honily svou oběť, dával jsem skrze létající kamínky zahulit jim, musely zdrhat, ale moji šikanu si nespojily s tou jejich. Blbé slepice.

Skončilo to tak, jak to na tomto světě chodívá: místo abychom potrestali agresorky, ukončili jsme trápení té bílé a byla k nedělnímu obědu. I na pekáči vypadala tak nějak smutně.

Proč tohle píšu, ve všestranně pohnutých dobách? Podobenství. Bílá slepice Rusko se stala předmětem šikany ze strany hnědých a šedivých slepic z hejna zvaného NATO. Není nutné nějak podrobněji rozebírat.

Jenže natoidní kurové narážejí na několik pro ně nepříjemných okolností, které jim šikanu znesnadňují. Bílá slepice je bohatá, ovládá území, ve kterém je možné obrazně i doslova mezi mnoha pšeničnými vyhrabat i zlatá zrna. Má silné, skoro až ocelové pařáty, které by barevným slepicím uštědřila nejeden krvavý šrám. Je to nespravedlivé, takhle nám ztěžovat naši oprávněnou liberálně-demokratickou šikanu.

Některé dost nahnědlé slepice jsou z toho až perplex a v jednom zvlášť čmelíky zamořeném kurníku, v zoufalství bezmoci a spravedlivého hněvu, začaly urážet maminku a babičku bílé slepice, které jim nedávno zachránily život před kunou. Že prej to byla hodná kuna, že nás před ní nikdo nemusel zachraňovat, protože přinášela vyšší kulturní a civilizační úroveň a pouze jí při osvětové výpravě do říše bílých slepic sem tam ujela ruka. To se přihodí ajncvaj, i v lepších rodinách. A že i ty oběti bílých slepic nebyly vlastně oběti, že se bílé uniformované nosnice v podstatě uchlastaly k smrti.

I další vývoj je známý, socha slepice (přezdívané Lóšaď) weg, následoval kufřík, projímadlo, postele.

A jedna z těch našich slepic, už úplně hnědá, což je vhledem k jejímu etnickému původu dost divné, prohlásila, že by si už nikdy od bílé slepice nenechala pokouřit, natož se nechat zachraňovat.

Už nikdy.

Můžete si uložit odkaz příspěvku mezi své oblíbené záložky.

58 thoughts on “Geopolitické manévry v kurníku

 1. i když na soukupa nikdy nekoukám (nedělá mi to fyzicky dobře), tak teď jsem neodolala, opakují tu diskuzi, ale to je teda síla ta „kultura“ projevu a vůbec chování. ale furt je lepší ho poslouchat, než vidět to vámi uvedené foto. to se mi i kufr zvedl.

 2. Hodil sem to k Bavorovi, zde to bude jistě vhodnější, co se tématu týče:

  Diskutéři Doníka zrovna moc nepochválili, na Aktuálních konflilktech jsou z diskuze pod tweetem překopírované dvě fotečky německého lampasáka coby člena Hitlerova OKW a následně jako poválečného náčelníka NATO:
  http://www.aktualnikonflikty.cz/download/file.php?id=14259&sid=f0bc9dbedfcd1f41c506c0b8a8fdff44&mode=view

 3. Málem jsem se dopustila něčeho, co se neodpouští. Přelétla jsem baj laj fik úvodní text a chtěla jsem se optat, kdo že je ta bílá slepice. Na žádné opravdovské kury mi to nepasovalo, hlavně to pronásledování, škubání peří a rvaní hřebínku do krve nikde nevidět.
  No ale na poslední chvíli jsem si všimla, že to tam máte: ta orvaná chudinka, co míří na pekáč, je Rusko!
  Ubozí Rusové, to si přece nezaslouží! Putin dělá, co může, aby Rusko bylo v očích světa i v očích domácího publika geroj, co zatočí s každým, kdo si moc dovoluje. A teď tohle? Že je Rusko slepice, které ubližují nějací očmelíkovaní tvorové z bývalé kolonie? Takovou potupu si Rusové nemohou nechat líbit. Pozor, Tarasi, aby se vám kolem chalupy nezačali procházet agenti s kufírky!

  • Měla jste zůstat u svého obvyklého úkroku stranou. Zkusila jste kotrmelec a vyšel vám z toho držkopád. Neboť uprostřed článku je odstavec : „Jenže natoidní kurové narážejí na několik pro ně nepříjemných okolností, které jim šikanu znesnadňují. Bílá slepice je bohatá, ovládá území, ve kterém je možné obrazně i doslova mezi mnoha pšeničnými vyhrabat i zlatá zrna. Má silné, skoro až ocelové pařáty, které by barevným slepicím uštědřila nejeden krvavý šrám. Je to nespravedlivé, takhle nám ztěžovat naši oprávněnou liberálně-demokratickou šikanu.“

   Tedy chvály pro Vladimíra Vladimíroviče víc než dost a pokud agenti s kufříkem, tak plným rublíků.

   • Tarasi, já bych tak úplně nezavrhoval ani plížení agentů s kufříky bez rublíků a s úplně jinými proprietami. Jak jde o svobodu, liberální demokracii, boj proti totalitě a hentěm fejkňůs, to správný liberální demokrat nezná bratra a se svatým zápalem v oku nehledí napravo ani nalevo..
    https://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/amerika/byl-odrazen-pokus-o-namorni-invazi_543118.html
    Zlé jazyky z Haló novin
    k tomu přidávají, že „odstranění Madura si u floridské firmy Silvercorp objednal lídr venezuelské opozice a předseda parlamentu Juan Guaidó. Verzi o zapojení Guaidóa do pokusu o Madurovo svržení, podpořil list The Washington Post, který uveřejnil smlouvu s částkou 231 milionů dolarů (5,36 miliardy korun) mezi firmou Silvercorp a venezuelskou opozicí. Podle WP je pod smlouvou Guaidóův podpis. Guaidó už dříve tento týden odmítl, že by měl vazby na firmu Silvercorp a že by s ní podepsal jakoukoli dohodu. Nicméně Guiadóův poradce Juan Rendon ve středu přiznal, že se Silvercorpem podepsal pouze »sondážní smlouvu«, která podle něj nikdy nebyla naplněna… Tvrdí, že Silvercorp provedl »zpackanou« sebevražednou misi bez Guaidóovy podpory.“ což je pro liberální demokraty naprosto typické chování – zpackali nám naší „revoluci“, tak se k nim nebudeme hlásit.
    Jj, v liberálních demokraciích již není třeba podnikat brutální invaze oficiální armády, jako to každé druhé úterý dělá Pán Veškerého Zla Putin Zlomocný; revoluci na klíč vám připraví a dodá soukromá firma. A všechny liberální tresene se při tom dívají na opačnou stranu a tváří se, že se nic takového neděje. .

   • Když myslíte, že ten váš text nedegraduje ruskou pýchu, nebudu vám to vymlouvat.
    Už jenom slepice – pitomý kur – namísto orla, jímž se cítí. 😂

   • Tarasi, něco krouží kolem, nejen Vašeho webu.
    Kdykoliv zde nahlédnu, tak mi antivir hlásí, že se nějaká aplikace ve WIN 10 pokouší zapnout webkameru. Příště zkusím udělat print screen a vložit sem.

 4. O zlem Rusku uz tu mate tak zpet ke zlemu koronaviru:

  Dr. Kaufman odhaluje: Úmrtnost na covid-19 je zkreslená. Testy jsou neúčinné.
  Jak moc ?
  Psat na umrtni listy COVID 19 jen podle symptonu bez testu ci pitvy ci dokonce na vysledky umrti z havarie je podvod !
  Protoze massmedia o tom mlci, jiste je to nepravdiva informace.
  https://www.otevrisvoumysl.cz/dr-kaufman-odhaluje-umrtnost-na-covid-19-je-zkreslena-testy-jsou-neucinne/?fbclid=IwAR3l3ghw6GUCBA01H-zr_oWHGUF8z4WBwbhXN6DA8ll0R4OqlalGzimURr8

  PS
  Pres veskera ockovani proti chripkam (loni za 2019) byl pocet nekolikrat vyssi proti predchozim letum. Letos se ocekava totez. Srovname si cisla na konci roku.
  Je tu nastup o 2 mesice drive ale nikoho to nevzrusuje , sleduje se smrtelny virus 19.
  Mame jiz ve 25 millionove Klokanii 97 umrti na vrazedny virus, vazny to duvod k vsemoznym zakazum !

  174,771Seasonal flu deaths this year (za letosni rok na sezoni chripky)
  281,061 koronavirus ( podle umrtnich listu a spolehlivosti viz vyse)
  2,949,090 Deaths caused by cancer this year (temer 3milliony na rakovinu a stale jen chemo)
  15,266,655 Abortions this year (15millionu potratu a zadne zachranovani zmarenych zivotu?)

  Kdo je za tim napadem ze musime zit takto stale lepe a radostneji ?
  Pan Gates to neni ten rekl ze milliarda by stacila, ne dnesnich skoro 8 milliard.
  7,783,525,793Current World Population.
  Proto je hlavnim investorem do Svetove Zdravotnicke Organisace a plati granty na vyrobu vakcin?
  atd….

  • Ach jo.
   1. Očkování proti chřipce – chřipkový virus rád mutuje a jde mu to velice dobře. Každá vakcína funguje jen na jeden typ viru, proti jinému je více či méně neúčinná. Nemá smysl vyrábět vakcíny proti všem možným typům chřipky, protože vakcíny nejdou skladovat do nekonečna a stálo by to několik majlantů, což by se samozřejmě projevilo na ceně každé té vakcíny a žádný pacoš by za takové očkování nechtěl platit.
   Proto odjakživa očkování proti chřipce funguje takhle: vědátoři se upřeně zahledí do statistik a křišťálových koulí, načež vyvěští, jaký chřipkový virus by asi tak mohl být příští rok v módě a proti tomu se připraví vakcína. Když se netrefí, nebo vy potkáte jiný, z módy vyšlý typ, pak holt máte chřipku i očkování.

   2. Ta hausnumera jsou mi nějak podezřelá…
   Vy máte v Klokanii za letošní rok (4 a kousek měsíce) skoro 175 tisíc úmrtí na chřipku? Tak to máte buďto docela velký problém, nebo.. pan doktor používá divně statistiku
   Vy máte v Klokanii za letošní rok (4 a kousek měsíce) cca 281 tisíc úmrtí na Covid-19? Tak to máte buďto docela problém a covid je pořád o malinko (100 tisíc mrtváčků) horší než chřipka, nebo.. pan doktor používá divně statistiku.
   Vy máte v Klokanii za letošní rok (4 a kousek měsíce) skoro 2 milióny 950 tisíc úmrtí na rakovinu? Tak to máte buďto docela problém, nebo.. pan doktor používá divně statistiku
   Vy máte v Klokanii za letošní rok (4 a kousek měsíce) víc jak 15 a čtvrt miliónu potratů? Tak to máte buďto docela problém a měli byste konečně objevit kondomy, nebo.. pan doktor používá divně statistiku.

   P.S. Když jsem se naposledy díval, potraty ani rakovina nebyly nakažlivé.

   • Je mi lito ze jste nerozeznal cisla svetova od mistnich.
    Bez ach jo 🙂
    ale mozna jiz nevim co to spravne znamena,(povzdech vyjadrujici resignaci ?)
    naposledy pamatuji kdyz tak nejak vzdychala babicka ve filmu o Bozene Nemcove.

    odkaz na svetove zdravi ze ktere jsem uvedl cisla:
    https://www.worldometers.info/
    rika ze se jedna o cisla svetova a ktera jsen uvedl pro lepsi predstavu a snadnejsi porovnani obcanum tak medialne zmasirovanych ze desitky stovky nebo statisice zadny rozdil
    174,771Seasonal flu deaths this year (za letosni rok na sezoni chripky)
    281,061 koronavirus ( podle umrtnich listu a spolehlivosti viz vyse)
    2,949,090 Deaths caused by cancer this year (temer 3milliony na rakovinu a stale jen chemo)
    15,266,655 Abortions this year (15millionu potratu a zadne zachranovani zmarenych zivotu?)

    Takze jeste jednou oh o smrtelnem virusu kvuli kteremu jsme kde jsme
    srovnani CR a Australie
    280 umrti v CR (10millionova zeme)
    97 umrti na vrazedny virus v Australii (25millionova zeme)
    a pro porovnani chripkova cisla pro Australii pro rok 2017 to bylo 1100,
    pro minuly rok zemrelo zde na chripku jen 900 lidi. (bez medialniho straseni)

    3 x denne nas o chripce massmedia neinformovala a nestrasila.
    Srozumitelne nebo jeste ne?
    Jake srovani ma CR si vygooglujte sam.

    kdyby vase cislo 280 pro CR a v ni zilo jen 28000 obyvatl, tak zemrelo cele 1 %
    celosvetove na chripky letos zemrelo174,771 = 0,00223%
    celosvetove na virus 19 281,061 = 0,00360%

    P.S. Když jsem se naposledy díval, potraty ani rakovina nebyly nakažlivé.
    To se Vam obvzlast povedlo 🙂 (ani pocet umrti na silnicich neni, nebo je?
    Opojeni z rychlosti pry prokazatelne nakazlive je !
    Protestujte a budete mit pravdu:-)
    Vedecky je preci prokazane ze 18 lety vnima rychlost jinak nez 80 lety 🙂
    Pokud jste nazoru ze neni nic tak duleziteho jako nakazlivost a vyhlasit pandemii je to nejdulezitejsi, jste stejne spravneho nazoru jako vas plukovnik krizoveho stabu,
    jakoz i vsech krizovych stabu po celem svete.
    To co pise Dr Kaufman je o necem vice nez o techto cislech.

    Mozna vam ta cisla budou pripadat jina v porovani ze se na svete denne !
    315 tisic lidi rodi
    135 tisic umira

    Kdyz se Astr narodil byli na svete necele 2 milliardy, dnes 4 krat tolik !
    Co vam pripada nenormalni na prohlaseni pana Gatese ze to je prilis?
    Ze by stacila 1 milliarda.
    Proto financuje vakciny a vakcinaci ?
    Nebo mu to prohlaseni ujelo a pri koronavirusu sel do sebe ?
    Take vsem vladam sveta jde predevsim o seniory kteri maji az 15% umrtnost ?
    A tak dale krajinou temnou…

    • cisla na worldometeru stale bezi a srovnani ceho pribyva a ceho ubyva je vice alarmujici
     treba u ubyvajici zelene a lesu nez u „pandemie“ i dalsich ukazatelu.
     Staci se opravdu zamyslet a podivat kam co smeruje. Samozrejme ze tech 7 milliard z 8 to neumi a maji na to politiky a jine kteri se jim staraji o to co se nazyva penize a majetky pro jedny aby meli jeste vice, pro jine co nejmene.
     A tak stale dale krajinou temnou…..

    • ktera jsen uvedl pro lepsi predstavu a snadnejsi porovnani obcanum tak medialne zmasirovanych ze desitky stovky nebo statisice zadny rozdil…

     tak proč to cpete zrovna pod tento článek? jak to tu budou ti chudáci zmasírovaní občané hledat? sem asi žádní takoví ani nechodí, co by si ta čísla neuměli sami najít a vyhodnotit. nebo snad ano?

     • Pisatelka radka poklada otazku :

      ttak proč to cpete zrovna pod tento článek? jak to tu budou ti chudáci zmasírovaní občané hledat? sem asi žádní takoví ani nechodí, co by si ta čísla neuměli sami najít a vyhodnotit. nebo snad ano?
      „cpu“ ?
      stromy podle ovoce vzdy, nektere lidi podle komentaru:-)
      Jak byste reagovala Vy kdybych na Vase komentare reagoval stejne a hodnotil je take jako „cpani“ ?
      „Geopolitické manévry v kurníku“ je nadpis clanku ve kterem Taras srovnava co se deje v politickem kurniku. Nemel jsem a nemam co dodat proto jsem napsal:
      10.5.2020 v 17:03
      O zlem Rusku uz tu mate tak zpet ke zlemu koronaviru:
      Dr. Kaufman odhaluje: Úmrtnost na covid-19 je zkreslená. Testy jsou neúčinné.

      To jako informace ze existuji i jine nazory a lide kteri to vidi jinak nez ministri a jejich poradci.
      Neni to Astr kdo cpe a narizuje, jen upozornuje co massmedia „cpou“ lidem do hlav.
      Take otazka pro radku:
      chudáci zmasírovaní je Vas terminus technicus, Vy jste se mezi ne zaradila?
      Nebo se domnivate se ze Vas tam zaradil Astr? Pokud ano, mylite se 🙂
      Nemam zadne dukazy ze Vy take patrite mezi“bez premysleni poslusne“.
      Osobne neatakuji.
      Ani nyni zde, jen jsem vyslovil nesouhlas s Vasim nazorem se tu neco cpu.
      Premyslivemu ctenari nabizim jinou nez massmedialni informaci, to je co tu jiz dlouhodobe „pacham“.
      Dnes jsem obohacen o poznatek ze se jedna o „cpani“ .
      Neni to Astr kdo cpe a narizuje, jen dava k zamysleni co massmedia „cpou“ lidem do hlav.:-)

      • „Geopolitické manévry v kurníku“ je nadpis clanku ve kterem Taras srovnava co se deje v politickem kurniku. Nemel jsem a nemam co dodat proto jsem napsal:
       O zlem Rusku uz tu mate tak zpet ke zlemu koronaviru…
       podle mě, když pod článek s určitým tématem, ke kterému se i diskutuje, dáte naprosto nesouvisející komentář, tak to tam prostě „cpete“. debata se často odklání k jiným tématům, což je naprosto přirozené, ale vy tam nemáte ani ten „oslí můstek“. prostě k tématu nemáte co napsat, tak tam nacpete něco naprosto nesouvisejícího. ať už cigány, nebo koronu.
       chudáci zmasírovaní je Vas terminus technicus – zmasírovaní občané je váš termín. a chudáky jsem je nazvala proto, že jen těžko tito lidé budou hledat to správné pravdivé info o koroně pod článkem o rusku.
       vy kohokoliv zde na terase považujete za „bez premysleni poslusne“?

       no nic, dál nás ochytřujte těmi jedinými správnými informacemi, o kterých my v české kotlině nemáme ani páru, nevyznáme se v nich, a nebýt astra tak žijeme v nevědomosti 🙂

       • Dik za Vas jiny pohled vyjadreny:
        podle mě, když pod článek s určitým tématem, ke kterému se i diskutuje, dáte naprosto nesouvisející komentář, tak to tam prostě „cpete“.
        Polepsim se, dale jen komentare o clanku a ke clanku 🙂

        Zbyva posledni otazka,
        cim a jak Vas lze pani radko obohatit jak napsat, aby to nebylo Vami brano jako „ochytrujici“ ?

      • Díky výrokům viceprezidentky na nejmenovaném ostrovním státě se cítím být vyvázán z povinností, vyplývajících ze starého přátelství, a vysvětlím blíže některé okolnosti. Máš pravdu v tom, že výrazové prostředky paní Radky jsou – diplomaticky řečeno – nezdrženlivé a často reaguje neuváženě, vždyť kdo sem co „nacpe“ je jeho věc a posuzuju to já, jestli to je přes čáru. Myslím, že brněnské děvče jsem už jednou napomínal za diskuzní styl. Ona ale splnila svoji úlohu katalyzátoru událostí. Několik let nechává viceprezidentka svého prezidenta, aby z jí obhospodařovaného blogu na mě útočil sprostými slovy (prase, kašpar atd.), což by nebylo tak hrozné, kdyby zároveň svým neopakovatelně křiváckým způsobem hnusně nezkresloval a nepřevracel moje názory. S ostrovním prezidentem se nesnesu v žádném ohledu. A ona ho roky na mě pouštěla, jako když Svobodná Evropa vysílala své štvavé zprávy (dle názoru bolševiků). Takže když se tady objevila Radka, nechal jsem jí volné pole (s tou jednou žlutou, aby se neřeklo), aby i viceprezidentka (jsou se svým prezidentem spojeni pupeční šňůrou daňových pachatelů) ochutnala tu meducínku, kterou mi léta poskytovala ona.

       Protože bylo totiž zcela nevyhnutelné, že se ty dvě tady střetnou – a skutečně: jejich souboj, to byly dvě domovnice či pradleny z toho Zolova románu, tento příměr jste nemohli vychutnat, protože nečtete klasiky a aj tresen selhala. U Zoly to končí tak, že Gervaisa svoji protivnici přemůže, ohne si ji přes koleno, zvedne sukni, roztrhne bombarďáky v rozkroku a na holou pičku jí naplácá tím pádlem na prádlo. nesmírně působivý detail. Tady ten souboj však skončil nerozhodně, když pádlo zastoupily věkové a váhové parametry bojujících. Ale taky potěcha pro duši.

       Takže, Radko, zanechte nerudných komentářů a věnujte se věcným problémům, máte co říci, i když se někdy mýlíte, ale to je vaše věc a věc debaty, abyste byla případně korigována nebo zvítězila. Ale slušně a neosobně, prosím.

       • ok, raději tedy zůstanu pouze u čtení 🙂
        jen ještě prosím – souboj však skončil nerozhodně, když pádlo zastoupily věkové a váhové parametry bojujících. prosím o vysvětlení. – jsme s janou sice od sebe věkem hodně vzdálené, váhově ale asi ne, neb já mám 81 kilo na svých cca 180 cm váhy a ona podle fotek (dřívějších tedy) má též postavu „v normálu“, tak jsem nějak nepochopila co tím myslíte.

        • Ale klidně komentujte, jenom bez toho „cpaní“ a „ochytřování“. Co se váhy týká, ona vás nazvala dvěstěkilovou potvorou, nebo jak, ale to asi bylo u ní na blogu.

         • Byla to postklimakterická dvoumetráková bába, a je to zaručená informace :-))). Vážně, radko, ve vašem věku a s vaším vzhledem ze sebe dělat diblíka, to je poněkud směšné :-).

          • tak k janě naposled. s osmdesáti kily si jako diblík teda opravdu nepřipadám. pravda, přechod v brzké době asi očekávat můžu, ale když jsme se potkaly na netu na BC (2006 nemýlím-li se), byla jste starší, než jsem teď já (já tehdy byla na rodičáku). ještě jedna nápověda – do důchodu už se mi ani nebudou počítat děti 😦 takže opravdu nejsme zhruba stejně staré jak tvrdíte, ani nejsem obézní. vůbec nevíte kdo jsem, já si nahé fotky ani žádné jiné na net nedávám, kdybyste to věděla, už dávno byste to zveřejnila, jako jména, příjmení, zaměstnavatele a další informace o graverovi, teovi, vladimírovi a ostatních. já jsem sem napsala jen to, co jste o sobě psala na netu vy. tak se kochejte svými „zaručenými“ informacemi.

         • díky, ale mám asi jiný styl vyjadřování, kdy mě ani ochytřování ani cpaní nepřijde za hranou, tak abyste tu měl klid :-). ráda si vás budu dále číst 🙂
          a mimochodem, můj vstup ohledně jany byl tuším na základě toho, že se kdosi přímo ptal, proč je averze na ostrovany. jinak bych mlčela 🙂

          • „jako jména, příjmení, zaměstnavatele a další informace o graverovi, teovi, vladimírovi“

           Celkem nepochybuji z vašich komentů, Ratko, že jste rozumná a chytrá ženská, ať už vážíte cokoli 🙂

           Janika umí vytáčet fest, ale co se týká té vaší kauzy, moc mi to nesedí.
           Mohl bych se sice se zárukou optat někde jinde, jak to tehdy bylo, ale nechci.
           Bylo by to stejně zkreslené zase něčím jiným.

           Graver byl chytrej chlap, ale taky pravicový fanatik nonplusultra a hajzl.
           Co si vzpomínám já, tak se zveřejňováním osobních a soukromých údajů začal on sám.
           Jestli mu to Jessie vrátila nevím, ale každopádně Teo a Vladimír její nepřátelé na život a na smrt nebyli a nevěřím tomu, že by zveřejňovala jejich osobní údaje.

           I když jinak je všeho schopná a dokonce se chce se mnou na „jejim“ blogu korektně rozloučit.
           To ovšem pro ni nebude tak jednoduché:-)

          • Já jsem také v té době držel prst na tepu doby, Saule, ale vás si nepamatuju, asi jsme se nehádali. Graver mi připad kapánek zženštilej, aTeo zase úplně v poslední době vysmah, jeho poslední montáže stojí za prd, i když hlavy umí nasazovat asi nejlíp ve státě. Oni vůbec všichni ti zuřiví pravičáci odtekli mřížema do kanálu, poté, co to jejich ODS oblíbenci posrali na věky věkův ámen. Ale s Janikou se aTeo nemiloval, pokud se pamatuju. Zato s Radkou už tenkrát byly nejlepší přítelkyně.

    • Také to měl být povzdech, vyjadřující rezignaci.
     V každé debatě ke koronaviru, kterou jsem viděl nebo absolvoval, se vždycky objevil někdo, kdo začal operovat „chřipkou“ a ohánět se přitom statistickými čísly tak, že porovnával roční údaje chřipky s aktuálními údaji pro covid. Je to pořád stejná manipulace a je to otravné.
     Ale dobrá, vy uvádíte celosvětová čísla, čímž se vysvětluje jejich velikost. Tak to tedy přihodím ještě jedno srovnání s chřipkou. Španělskou.
     U pandemie španělské chřipky je smrtnost – vzhledem k usilovné cenzuře v řadě postižených zemí pouze odhadována – v rozmezí 10-20%.
     Na covid-19 z 1,823,783 nakažených (ukončené případy) zemřelo 287,615 lidí, což znamená smrtnost 16% (Podle https://www.worldometers.info/coronavirus/ )
     Španělská chřipka přitom je považována za dostatečně vážnou pandemii.
     Covid se srovnatelnou smrtností je jenom „rýmička“. Logické, že?

   • s omluvou pro oh 🙂
    nerespektoval jsem pravidlo , spechej pomalu !
    k uvadenym cislum jsem opomel pridat odkaz na bezici cisla WHO
    s radnou a srozumitelnou informaci.
    Takze Vase pochybnosti o spravnosti cisel oh byly opravnene.
    Omlouvam se.
    mea culpa

 5. Co tak dát si geopolitické maněvry ve skutečnosti a ne v kurniku?
  KAPITALISMUS S LASKOU na př.

  • Dalsi video filmare Moora kde odhaluje pravou tvar dnesni E’meriky !

   Proc tohle delate tezce pracujicim lidem. Proc lidem berete vsechno ?

   Ano to je nelidsky kapitalismus, system brani a davani! Ponejvice brani!
   To vse co vidite a uvidite je opreno o slovni utvar kterym se kapitalismus obhajuje:
   Svobodne podnikani
   clovek podnika aby vydelal penize
   pak se to zmeni na situci ze zalezi na tom ne co dela ale co vlastni
   aby vlastnil zjisti ze ne poctivou praci se k vlastneni dostane nejrychleji
   a tak stale dal az ma tato spolecnost nekolik malo tech co vlastni temer vsechno a vetsina temer nic!

   Presny film jez i dosti naivnimu a prilis jednoduse myslicimu ovcanu ukazuje
   jak dnes demokraticky a svobodny svet, tedy TRH funguje.

   Massmedia vam to neukazi nejsou tu od toho aby vam toto ukazovala a vysvetlovala.
   Ze v 80 letech to byl herec z reklam Reagan ktery se rozhod pracovat pro Wall Street jako zadny predtim a od te doby jen „dole vodou“. Jen pro ty nejbohatsi stale vzhuru!
   Az k priznani ze ne demokracie ale plutonomie = ekonomie ovladana bohatstvim.

   Pokud se prodivate az k cele hodine uvidite ze fimar Moore to uplne nevzdal, dava chanci i kapitalismu je li rizen jinak nez jen nenazranosti a bezohlednosti.
   V USA to znicil Reagan v 80 letech kdyz sebral lidem a dal Wall Streetu.
   Podle toho se zmenil cely svet.
   Jen je naivni se domnivat ze by to mohl byt virus ktery to pro LID zmeni k lepsimu.

 6. Taras Rusy oceňuje, ale málo!
  Mají i věštecké schopnosti. Teď se ukazuje, že ten ruský James Bond, co přišel vyhubit naše tři mušketýry, přijel do Prahy o měsíc dřív, než se uvádělo, tedy ještě předtím, než Kolář nechal po statečném boji odstranit Koněva.
  Věštecké schopnosti ruského vedení? No není ten Putin hotový čarodějník?
  Ovšem ten dotyčný měl (představte si!) při své cestě opravdu kufr!!
  Myslím, že to dopadne jako v legendárním Rádiu Jerevan:

  Naše včerejší zpráva o tom, že byl v Moskvě zavražděn Ivan Ivanovič Ivanov byla pravdivá.
  Zmýlili jsme se pouze v tom, že se nejednalo o Ivana Ivanoviče Ivanova, ale o Petra Petroviče Petrova, že k události nedošlo v Moskvě, ale v Leningradu a že dotyčný nebyl zavražděn, ale bylo mu ukradeno jízdní kolo.

  • No a vy jste se zase zesmolil, když jste vkládal svůj druhý koment a posral jste mailovou adresu, to pak systém nepustí automaticky.

 7. Pro Tarase2.Radi bychom věděli,proč ted opět dalši koment neprošel ani pod „schvalováni“.
  Adresu dáváme vždy tu samou.,tak to pozměnim
  Objevuje se ,že je komentář duplicitni a tedy odeslán v pořadku,kde je uzel?

  • Uzel je u vás, měl jste schválenou adresu s .czP, pak jste dal .czk a teďkonc jenom .cz. Po těch zmrvených pokusech vás to začalo automaticky házet do spamu, já to neovlivním. Takže teď máte schválenou i tuhle poslední adresu a držte se jí. Kam bych se dostal, kdyby každý vyváděl jako vy?

   • Kam se poděly vaše analytické schopnosti, Tarasi?
    Vždyť jich je víc.
    Někdy píšou Indiáni, někdy krteček.

     • Tarasi2.zůstaňte v klidu,ty doplňky k cz NEDĚLAME my,ale někdo z cenzurniho odděleni ČSSD

      policejniho státu,který do zákonů protlačila nejen koalice ČSSD ,ale světe div se spolupacovalo na tom i KSČM .
      Zkoumali jsme zda lidovi komentátoři rozpoznaji v zakoně jak se podařilo nacpat POLICEJNI stát do zákona a dali jsme ho na web.
      NIKDO z diskutujicich i když si zákon přečetli 100 x nedokázal odhalit ,kde ten policejni stát je zabudován.
      Stejně to nezpozoroval ani Parlament a „odhajloval“ to jako mnoho dalšicj zákonů na př vadného exekučniho zákona či 30 let trvajiciho embarga na zakon o referendu.
      A jsou tu dalši aspekty,kterých se majitelé nam občanům ukradené moci boji.Neni divu,že avantgarda vznikajici ČSV tedy formace občanů voličů uvažuje o změně ,velké změně..
      Vzniká NPV TJ PROGRAM VOLIČŮ.

      Všimněte si,že v internetu je obrovské množstvi článků popisujici naši dnešni situaci,která se tou korunou 19 bude ještě rapidně zhoršovat,
      Láteřeni a kňučeni je povoleno(to je pro majitele nám ukradené moci rajská hudba)co povoleno neni je

      ABY AUTOŘI NA KONEC SVYCH ČLANKŮ NAVRHLI ŘEŠENI.

      Bohužel je to na třeba vice komentů a i z toho důvodu nastoupila pekelná a zakeřná cenzura o které se domorodcům v ČR doposud ani nesnilo.
      Samozřejmě nevime zda stojite za vznikajicim HVzV tj možná brzy za Hnutim Voliči za Voliče ,anebo jsou na vašem webu jen hry,ale to by se mohlo ukázat v diskusi o článcich doposud v ČR nevidaného
      NPV tj Navrhu Programu Voličů.

      Váš zajimavý web si zaslouži pozornosti a jsme zvědavi,zda se podaři „neomarxistům“myšlenky na vašem webu zablokovat.

 8. Tak mám ten dojem, že tady praktikujou samý drsňáci, protože se nikdo neozval proti tomu oplzlému obrázku. Na Nové republice už protestovali dva útlocitní. Já se na to dívám tak, že se fotka musí hnusit každému normálnímu člověku, ale je třeba vědět, s kým má člověk tu čest, takový významný člen ODS se spoustou svých pražských obdivovatelů a hlavně voličů. Lepšolidi v přímém přenosu.

  • Tak mám ten dojem, že tady praktikujou samý drsňáci, protože se nikdo neozval proti tomu oplzlému obrázku.
   Nic proti obrazku to jsou „drsnaci“ ? Co ti co se jim obrazek libi ?
   Jak bys me nazval kdybych byl nejen obrazkem ale FSEMI aktivitami starosty Reporyji az tak nadsen ze bych priletel na volby az do Reporyji a pana starostu pomohl zvolit az do parlamentu?
   Dalsi clanek budiz na thema za nas „nadsence“ rozdelis na ty kteri jeho ucast v parlamentu budou povazovat za obohaceni parlamentu a cele politicke sceny v CR a na tu druhou cast kteri se uz nemohou doctat a predstavuji si parlament jaka by to mohla byt krasna kabaret show:-)
   Pak jeste tech nekolik prizemnich obcanu kteri to mysli s ODS vazne a maji obavy ze by to mohlo ODS ublizit az do nevolitelnosti.
   Nebojte, volic ktery uz byl tak znechucen a az tak zmoudrel ze to hodil panu Babisovi se jiste i priste spravne rozhodne 🙂

   AT ZIJE ODSak a starosta Novotny !
   At konecne ukaze fsemu lidu v Ceske kotline jak to v parlamentu roztoci
   a konecne tam nekdo spravnym smerem vykroci 🙂

  • Tarasi, z Novotného obvykle stačí vidět ksicht a už je mi na zvracení. Zbytek fotky už to nemůže nijak zhoršit. Leda by TO ještě začalo „mluvit“.

 9. No nebylo to vidět,ale naše awantgarda CSV řvala smichem při představě,že je to budouci přeceda havarijni ODS a hemži se to tam komentáři .že fotka toho vepře tam způsobuje,že každý z ni hodi šavli!
  Upozornili jsme SPD,že maji jen „dostatečný“ Program a neškodilo by ho doplnit o NPV,ale pan Okamura chce mávat jako samuraj dál v Parlamebtu dřevěným mečikem,tak ho při tom necháváme.

 10. Zkušenějši lidovi komentátoři již přicházeji,anebo přijdou na to,že právě se tvořici nové formace voličů pořebuji novou ideologii,která v ČR ještě nebyla.
  Sami vidite ,že vzteklinou napadena“neomarxistická“ideologie zneužité v prospěch majitelů velkých peněz ,začiná kolabovat.
  Použivaji se posledni výškrabky – psychologické metody k ovládáni nebohých oveček domorodců -voličů.
  Tady jste viděli hned na začatku zakeřnou aktivitu prý policejnich cenzorů zřejmě ČSSD,kteři zkoušeli měnit adresu,aby zničili ty avantgardisty ČSV čili České společnosti Voličů zakeřným podvodem,který by šel těžko odhalit nebýt duchapřitomnosti pana tarase2.

  Toto zaživáme my rudé kůže INDIOS každý den a zjištujeme,že ti ,kteři nam občanům kradou hlasy zneuživánim ohlupovadel TV GŘ ,lžou a tedy i kradou (plat GŘ je prý 250 000 měsičně a na konci roku za každý měsic dalšich 250 000 z našich koncesionářských poplatků)a neni divu,že je tam kasa vykradena a bude se žadat Parlament o zvýšeni poplatků za koncesi.
  Ohlupovadly zmanipulovani voliči prý pak voli prý NESPRÁVNÉ politické subjekty.

  NENI DIVU,ŹE SE VZNIKAJICI FORMACE VOLIČŮ ZAČINAJI POCHYBOVAT,,ZDA TAK ZMANIPULOVANÉ VOLBY VŮBEC PLATI….

 11. Tresen,přiznejte se ,že vy jste u sousedů podepisovala tu historickou petici

  https://www.petice.com/adame_okamzitou_abdikaci_presidenta_a_demisi_vlady_eske_republiky
  a třepala jste stromem(hruškou) republika a volala“ zloději s hrušky dolů,“kdybychom se mýlili tak nas divochy opravte.Copak dělate v civilu válečnice alternativy?

  8.5.2020 jste tam napsala toto
  Ja s vami hanku souhlasim,ale na naši politické scéně nevidim reálnou politickou silu,která by za obrodu EU dokázala stát a prosazovala ji navenek hledánim partnerů se stejným pohledem tak jsem skeptik.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s