Podobnost čistě náhodná

Šestnáctý duben – a já se z okna dívám na zasněžený trávník a bílým krajkovím opatřené smrčky v živém plotu. Půjčte mi Gretu, alespoň na pět minut!

Můj hrad (jak úslužně nazval tudlenctu chatrč Astr) je vybudován v kraji, který navštěvují zemětřesné roje. Série po sobě jdoucích zemětřesení, naštěstí zatím do stupně pět a kousek. Aktuálně to sebou házelo dva dny po sobě, okolo trojky, jednou v noci, jednou ale dopoledne, já to obojí zaspal, což vypovídá o mé pracovní aktivitě. Předpovědět další vývoj je snadné: buďto to už 1. usnulo, nebo to, 2., vyčkává, napětí v kůře zemské stoupá, aby se pak uvolnilo v dost strašném zatřesení. Když se to klepe okolo šestky, tak je to zážitek: najednou se začne jakoby z dálky přibližovat hrozné dunění – a když ten vlak konečně projede okolo, všechno se zaklepe, skleničky cinkají, neupoutané předměty padají, zdi a podlahy praskají a půlky se svírají.

A skoro stejná situace opět nastává na Ukrajině: Západ lifruje Kyjevu zbraně, k doněcké a luhanské oblasti se stahují modrožlutá (hnusná kombinace barev) vojska, raketou z dronu zabit pětiletý chlapec, ale podle žumpoidních médií se stahují k hranicím s Ukrajinou pouze vojska ruská. A o tom se bude hovořit, nikoliv o protistraně. Pětileté nevinné dítě nikoho nezajímá, zfetovaný a na pohled odporný černý kriminálník, páchající v okamžiku zákroku policie několik trestných činů současně, bude kanonizován a rodině vyplaceno mnohamilionové odškodnění. Tohle je současný svět v kostce.

Dnes se na Ukrajině – stejně jako tady – čeká na to, jestli se to zatřese nebo uklidní. Tím se ovšem musím už poněkolikáté vrátit k léta starému a dosud definitivně nerozhodnutému sporu s Kchodlem, který tvrdil, že Putin zachovává v konfliktu na východě Ukrajiny chladnou hlavu a že je to tak dobře. Já se naopak domníval, že měl využít okamžiku, kdy Kyjev páchal v oblasti válečné zločiny a zabíjel civilisty, a obsadit vojensky svého banderáckého souseda až po Kyjev, odříznout ho od moře a pak teprve začít vyjednávat o budoucí podobě vztahů. Ono by těch mrtvých v téhle válce bylo asi o dost méně, než jich bylo v nevyhlášené válce o teritorium s převážně ruským obyvatelstvem, přerostlé do stavu chronického konfliktu.

A můj postoj se dočkal významné podpory. V článku na Nové republice (ZDE) říká politolog, historik, profesor MGIMO, jeden z nejvýznamnějších amerikanistů Ruska, autor spousty vědeckých publikací a knih Andranik Migranjan toto:

„Tehdy, v roce 2014, jsme měli realizovat projekt Novorossii. Vyjít k Podněstří, osvobodit je z blokády ze strany Moldávie a Ukrajiny. To by odstranilo velké množství dnes existujících problémů: od dodávek vody na Krym po úvahy o tom, zda budou natovské lodě pronikat do Azovského moře? Bylo třeba změnit Ukrajinu na suchozemský stát, když by byl zbaven přístupu k Černému moři.“

Myslím, že by Kchodl už měl zálohově nosit dary.

Když se to tady před desítkami let klepalo okolo šestky, pracoval jsem ve výrobní firmě, sídlící ve dvou stometrových čtyřpatrových budovách, postavených paralelně, pro méně nadané souběžně, vedle sebe, které byly na dvou místech spojeny krčky, tedy dalšími budovami se spojovací chodbou a kancelářemi okolo ní. A v tom jednom krčku jsem měl kancelář, jejíž jednu stěnu už tvořilo obvodové zdivo té dlouhé budovy. Baráky byly postavena za dob mocnáře, co už ke konci svého vládnutí nevycházel z hajzlu a po Schönbrunnu ho museli vodit, tím na nic nenarážím, a tehdy se na dilatační spáry v budovách takzvaně sralo.

Situace: sedím za psacím stolem, naproti mě u svého stolu mistr, vedle něj stojí paní účetní a řešíme problém, jestli drobné položky, které jsme si mistrem nakradli pro svoji osobní spotřebu, zařadíme do spotřeby výrobní nebo do režie.

V téhle pro nás kriminálně nebezpečné chvíli se to ještě mnohem nebezpečněji zaklepalo.

Milisekundové zpoždění se kterou zemětřesná vlna proběhla v jedné a pak i v druhé budově způsobilo, že se krček odtrhl od hlavní budovy, ve fabionu (styk stěny a stropu) se objevila centimetrová trhlina a z ní vypadla škvára, kterou tehdy dávali do stropů jako tepelnou izolaci. Ještě že nepoužívali sušený kravský hovna.

Takže to ve videozáznamu vypadalo tak, jako kdyby se po protější stěně kanceláře spouštěla odshora dolů nějaká černá, děsně prašná a zlověstná záclona. V dané chvíli se nedalo dělat nic, pokud by se to za chvilku zatřáslo ještě jednou, bylo by dobré stát ve výklenku nějaké nosné zdi nebo alespoň ve dveřích, tam je překlad a ten něco zachrání, říkám si. Proti mě mistr a účetní, strachem vyvalený oči zírají na mě, na šéfa, ten přeci má rozhodnout, co my dva posraný máme dělat, je to v jeho kompetenci.

Tak věděl jsem, postavit se mezi dveře, jenže všichni se tam nevejdeme a páchat švédskou trojku v tak napjaté situaci by bylo nevhodné. Když ale vyběhnu první a oni se zpožděním za mnou, tak mě z těch dveří vytlačí a ocitnu se z bláta v louži. Tak jsem vstal, udělal jsem jako že chci běžet ven, na svobodu, na čerstvý vzduch a k pampeliškám, co se sice také klepou, ale je u nich lépe než ve stoletém baráku, ale hned jsem ten pohyb zpomalil a pak zůstal stát. Ti dva následovali vedoucího, jenže uháněli dál, jak Šemík k Radotínu, a zastavili se až venku na ulici, skoro jako polovina fabriky. No a já jsem si vlezl pod ten překlad ve dveřích a očekával jsem věci příští, už se to ale znovu nezachvělo. Lidi jsou svině, zvlášť, když jde o kejhák.

Pak jsme kancelář museli dva dny pucovat od prachu, včetně těch zlodějských výdejek.

V té chvíli si ale člověk uvědomí, jak strašné a obrovské síly jsou ty, jimiž vládne Matka Příroda. Pokud se to ale zatřese na Ukrajině, tak budou následky – kupodivu – mnohem horší.

Můžete si uložit odkaz příspěvku mezi své oblíbené záložky.

48 thoughts on “Podobnost čistě náhodná

 1. Vystresován debilním texťákem v adminu jsem vysekl hrubku, která se mi přihodí… atd. Bavor kvůli tomu „vylepšenému“ šmejdu chce dokonce s platformou WP skončit. Jenže jak jsem teď zíral, pravidla českého pravopisu převádějí krajkoví (podstatné jméno rodu středního, vzor stavení) na krajkový, jaký, který, čí, tedy jméno přídavné, což jsem, záměnou podstatného za přídavné (už opraveno) spáchal v první větě, a krajkoví řešit nechce. Víte co, WP i Pravidla, že jo…

 2. Život je svině svinská, svinutá (SSS). Tohle si někdo pěkně odskáče ale zatím není jasné, kdo to bude.

 3. Tezko srovnavat aktivity cloveka s tim co predvadi matka Priroda.
  U ni nikdy nevime kde kdy jak a co s nami udela, jak moc s nami zatrese.
  S tim neumime nic udelat, ne vzdy je ku pomoci ram dveri ci nejake jine futro.
  Ale ve vztazich mezi sebou to mame zcela ve sve moci,
  tam i pouziti dronu by melo byt ku pomoci ne k vrazdeni, k lepsim lidskym vztahum,
  s maximem lidskosti nedat chanci vrahum.
  To chce novou spolecnost a v ni jine vztahy ne uz dale konkurence a valecne konce,
  ale zcela nove vztahy zalozene na empatii komunikaci spolupraci.
  A k tomu nam dopomahej Buh.
  Amen

  • To už před sedmdesáti lety řekl Einstein, že společnost, ve které se zuřiví podnikatelé snaží v konkurenčním boji okrást jeden druhého stojí za hovno. A to byl nějaký myslitel, skoro tak chytrý, jako Biden.

   Ale vražené choutky jsou zakotveny v té huspenině, co nosíme v hlavě, jako jeden z jejích základních programů, a s tím těžko hnouti.

 4. Tarasi, Greta Thunbergová a další přední současní klimatologové tvrdí, že tahle naše zima na jaře, kdy ještě 16. dubna musím nosit kulicha, zimní bundu a podvlékačky, nic neznamená. Musíme totiž brát v potaz hlavně průměrné teploty na celé zeměkouli a ty nám dokazují, že se naše planeta otepluje. Nejhorší je to na severním a jižním pólu. Takže se předčasně neradujte, že globální oteplování je zastaveno. 🙂 Ale zase na druhou stranu globální oteplování živí spousty klimatologů z vědeckých ústavů, kteří bádají ze všech sil, jak zachránit lidstvo.
  Co se týče Ukrajiny, v Luxoru jsem prohlédnul české překlady nejnovějších pojednání britských a amerických politologů a našel jsem úžasný postřeh. Kdyby prezident Viktor Janukovič vyčkal, až k němu do pokoje prezidentského paláce přijdou rozzuření vzbouřenci podporovaní USA a NATO, mohl zůstat nadále prezidentem. Pokud však před nimi ve snaze zachránit si život uprchl, přestal být automaticky prezidentem a jeho vláda padla. 🙂 Včera proběhla na katolickém televizním kanálu NOE diskuze o tom, zda Rusko vyvolá další válku. Jednoznačným viníkem celé situace je tedy Rusko. Ruskojazyčné obyvatelstvo Luhaňsku, Doněcka a Krymu nadšeně přivítalo majdanský demokratický puč schválený celým civilizovaným světem, ale diktátor Putin tyto oblasti barbarsky anektoval a brání jejím obyvatelům, aby se připojilo ke Kyjevu a začalo si užívat demokratických výhod. Odvolání demokrata Petříčka je ústupek diktátoru Putinovi. Politolog a politik Ivan Gabal vyzval k tvrdému zúčtování se zrádci v našich řadách, zvláště s Okamurou a jeho stoupenci. Další slavný politolog, bloger IDNES Jan Ziegler, také obvinil SPD z velezrady, putinismu, fašismu, diktátorství a rozkrádání veřejných peněz. Karty jsou rozdány, může začít 3. světová válka. 🙂

  • Karle, propaganda, kterou Západ valí na Rusko svou zuřivostí, prolhaností i intenzitou připomíná tu nacistickou, těsně před přepadením Polska. Zbývá jenom poslední krůček, vyrobit nové Gliwice a aby Ursula von der Lejnová prohlásila, že od páté hodiny ranní je palba opětována. „Seit 5 Uhr 45 wird zurückgeschossen!“ To bylo panečku prohlášení! A jak se přitom lesknul, ten její soukmenovec!

   Co se Grety (měl by jí už někdo konečně prošťouchnout, to prý hysterky přivede na jiné myšlenky) a oteplování týká, tak naměřené drobné zvýšení teploty je prý způsobeno přesunem meteorologických stanic do měst. Na jižním pólu ledovec v minulých létech přibýval, za nezájmu médií i „výzkumníků“. Až ale začne zase ubejvat, jako každý rok i jako se to děje v dlouhodobých cyklech, tak to bude řevu!

   • Kdyby Greta Thunberg náhodou přišla k rozumu, ekofašos si bez problémů najdou náhradu. Po dobrém asi nikoho nepřesvědčíme, obávám se.

 5. Všechno má svůj konec.
  Ale pohádky prý vždy dobrý.
  Jen u té staré alternativní, desítky let omílané, o mírumilovném, nerozpínavém a neagresívním Rusku, si tím moc jistý nejsem.
  Ale doufejme, že ty ruské tanky s invazními znaky (které si mnozí ještě u nás z 68.pamatují), co dnes tůrují motory na ukrajinských hranicích, jsou tím opravdovým happyendem a žádný další už nebude.
  A kdyby, tak se prostě vybájí nějaké pohádky nové, včetně těch zmíněných Gliwic.
  Respektive staronoví vypravěči s pohádkářskou praxí je vybájí.
  K tomu ani není potřeba nějaké zemětřesení, spíš naopak.
  Jen ať ty geniální geopolitické mozky v klidu a míru nerušeně pracují a fabulují, bez ohledu na reálné civilní oběti, které to jejich lucidního snění s pravidelnou přesností v historii přináší.

  • Heisenbergův princip neurčitosti je proti vašemu komentáři doslova primitivní dětská říkánka. Tuším, že máte něco proti Rusku, ale nevím, o co tuto víru opíráte. Vyčítáte rozpínavost státu, který se dobrovolně zřekl poloviny obyvatel, mocenského ovládání střední a východní Evropy a základen v ní, významné části vlastního území a je nutno ještě jednou zdůraznit tu dobrovolnost. Existuje nějaký podobný příklad v dějinách? Při vší úctě k vašemu intelektu, o rozpínavosti může mluvit jenom trouba. Nebo zaprodaný lhář. Vyberte si.

   • Neboj Tarasi, brzy již bude takovým nenávistným projevům v diskusích konec. EU jim konečně zatrhne tipec.
    Evropská unie se hodlá zaměřit na úpravu práva regulujícího svobodu projevu. Podle nového práva na potírání nenávistných projevů již bude EU jednat i bez ohledu na zákony jednotlivých zemí. Norská studie uvádí, že jeden z pěti uživatelů sociálních sítí se prý do veřejné debaty vůbec nezapojuje kvůli nenávistnému obsahu. Takové projevy na sociálních sítích, podle dokumentu, mají negativní vliv na svobodu projevu a participaci v demokratické debatě. Státy podle EU „jednají samostatně neuspokojivě nebo nekoordinovaně“, čili lze prý jít pouze cestou společných unijních norem bez ohledu na jurisdikce jednotlivých zemí.
    Rusko sice není ve výčtu potenciálních cílů, k nimž nenávistné výroky směřují, ale Uršula se jistě spravedlivě postará o to aby do něj bylo doplněno. 🙂

    • Rusko ve výčtu cílů nenávisti na síti být nemůže, protože je to všeobecně oblíbený stát a v médiích o něm pějí chvalozpěvy. Až je to protivný, taková kontraproduktivní propaganda, kdy se ti vychvalovaný nakonec zprotiví.

   • „Existuje nějaký podobný příklad v dějinách?“

    Mohl by být nějaký podobný, ovšem týkající se opět Ruska?
    Co třeba Brestlitevský mír, ve kterém se dobrovolně vzdali čtvrtiny svého obyvatelstva a průmyslu.
    Jak víme, ne nadlouho.

    Ale jinak máme některé myšlenky společné.
    Třeba ta vaše volba, co jste mi nabídnul v závěru komentáře výš, mne také napadla.
    Když jsem četl vaši citaci Andranika Migranjano a následně pak cosi o provokaci Západu, Gliwicích ,Ursule…
    Ve chvíli, kdy se na ukrajinských hranicích a Krymu koncentruje ruská armáda jsou takové úvahy opravdu hodné hlubokého zamyšlení.

    A co třeba podívat se, jak to vidí sami Rusové?
    https://www.levada.ru/2021/04/15/ukraina-i-donbass/
    Evidentně se jim většinově do nějaké války nechce.
    A komu by se taky chtělo, že?

    • Rusům se nechtělo jak do Vlastenecké války tak do Velké vlastenecké války. Ale když už bylo nezbytí …..

     • Kdyby tenkrát stáli na své hranici k její obraně stejně tak připravení, jako to deklarují dnes proti Ukrajincům, nemuselo nejspíš k žádné Velké vlastenecké válce vůbec dojít, případně by se odehrála v prvních stech kilometrech sovětského území, který by byl po pár dnech a týdnech pokryt hroby vojáků wehrmachtu.
      A nejpozději na podzim 41. už mohli vozit Hitlera po Berlíně v železné kleci.

    • Hmmm, a kdy bude Mnichov 38 vrcholným aktem diplomacie, etalonem spojenectví ? To chce hodně silný žaludek srovnávat Brestlitevský doslova hanebný mír, a vůbec tehdejší situaci s invazí vojsk Varšavské smlouvy ( která byla na poměry invazí, jež provedl vzor všech vpravo zahleděných myslitelů ve 20-tém století, třeba jen co do počtu civilních obětí, „salónním“ způsobem ), obzvláště v souvislosti s dobrovolnou, nenásilnou demontáží SSSR, toliko v době, kdy to byl velmi obávaný, mocný soupeř kovbojů za louží …
     Navlékat Rusovi na střídačku psí a oslí hlavu, chce skutečně odhodlání, žaludek a přesvědčení.
     Jedna kobyla za louží má problémy, přestává zvládat, ač má neustále, nezaslouženě, největší stáj, kope kolem sebe a čím dál víc přípojná osla – zesnulé díky té kobyle vynecháme…

    • Návrh nevyhovuje, tento mír byl vynucen silou, Rusům nic jiného nezbývalo. Takže zkuste listovat pamětí nebo Gůglem dál. Vojensky neporažená jaderná mocnost, stát, jehož lidé byli zvyklí hrbit se pod totalitní knutou, tedy nebezpečí vnitřní revoluce nehrozilo, se dobrovolně připraví o třetinu Evropy a polovinu vlastního obyvatelstva. Kdyby Rusové v srpnu 1989 nařídili Varšavské smlouvě platit světové ceny za ropu a plyn a k tomu povinný odběr miliardy matrjošek ročně, tak jsme cálovali jak mourovatí a oni byli za vodou. Co je blbého na tom, že by si Rusové vojensky zabrali kus Ukrajiny z důvodů strategicko-geopolitických? Američani to dělají běžně. Potřebují základnu v Kosovu, tak vybombardují Srbsko! Potřebují levnou ropu, tak pověsí Saddáma. Potřebují, aby Libye prodávala ropu za dolary, tak sodomizují Kaddáfího. Levadu nebrat, zahraniční agent.

     • “ tento mír byl vynucen silou…“
      Ale houby.
      Rusové si do bolševické revoluce vedli na frontě docela obstojně.
      Dekret o míru vyhlásil Lenin už 8. listopadu 1917 a že pak byl vydírán, případně uplacen, k dalším a dalším ústupkům je logické.
      Logické by taky bylo, kdyby potom v Rusku opravdu zavládl mír.
      Jenže následná občanská válka, s více mrtvými (a povětšinou civilními) ruskými obětmi, než mělo bojiště Velké války, tu logiku poněkud popírají.
      Čímž nenabádám k hledání nějaké logiky u bolševiků.

      A díky za ty příklady…
      Ano, Američané samozřejmě taky „bijí černochy“ a taky je vidět, jak to dopadá.
      Irák,Libye..zapomněl jste na Afgán!
      Jak dlouho a za jakou cenu se cizí mocnost může udržet v cizí zemi?
      Její obsazení je jedna věc, její správa už zase jiná.
      Rusové by opravdu museli zešílet, kdyby obsadili nějakou větší část Ukrajiny, nebo jiné své sousední země.
      Sice píšete, že je nemám rád, ale není to pravda a naopak věřím, že to žádní šílenci nejsou.
      Chuť by měli (tak jako jiní na ně), ale teď se zase sázím já o konzumaci své retro zmijovky, že k žádnému většímu ozbrojenému konfliktu v nejbližší době na Ukrajině nedojde.

      • „Rusové si do bolševické revoluce vedli na frontě docela obstojně.“ – takovéhle kraviny coby obhajobu vlastního chybného názoru na Brestlitevský mír, to se hned tak nevidí. Mezi odstraněním cara a tou smlouvou tady byla Kerenského vláda a úplný rozpad fronty, vojáci utíkali domů, k manželkám pod duchnu a Němci tak postupovali do Ruska bez jakéhokoliv odporu. Za této situace Leninovi nic jiného než Brestlitevský mír (v podstatě jenom hezky nazvaná kapitulace) nezbýval.

       Na Afghánistán jsem nezapomněl, tam už Amíci dostali na prdel a stahují se. Proč by měli být Rusové šílení, skrze obsazení cizí země, když je to historicky zcela standardní akt, prováděný Spojenými státy dosud? Ten nejvýhodnější okamžik Putin prosral ve chvíli, kdy Banderovci páchali válečné zločiny vražděním civilního obyvatelstva, a sled událostí měl být: svolání RB k povolení zásahu proti Kyjevu, po vetu USA humanitární bombardování banderovských vojsk a obsazení Ukrajiny až po teď už suchozemský Kyjev a následně zahájena jednání o uspořádání východních autonomních oblastí s většinou ruského obyvatelstva. No a pak postupně vracet území zpět, ovšem za takových podmínek, aby bylo kdykoliv možné bez vojenské síly Banderovce od moře zase odříznout. Tak by se zachovala velmoc, to, co Voloďa dělal, to bylo přizdisráčství, které ho stálo pozici, jež by byla srovnatelná se Stalinovou. Západ Ukrajinu bránit nemůže, protože válčit s Ruskem nelze.

       O dalším vývoji uzavírat sázky také nelze, protože je to víc než hádání z křišťálové koule a ta nevyzpytatelnost a neodhadnutelnost současných chronicky rozvrácených poměrů má své kořeny právě v tom chybném Putinovu postupu.

       • „Rusové si do bolševické revoluce vedli na frontě docela obstojně.“

        Kdybyste to ruské válečné období zhodnotil celé a nevytrhnul z něj jeden krátký úsek a Kerenského, asi by jste to mé tvrzení mohl zpochybnit těžko.
        Viz např. ještě v r. 1916 velmi úspěšná brusilovova ofenzíva.
        Jo ale když doma pátá kolona placená nepřítelem dělá revoluce, tak se holt těžko udržuje u vojska bojová morálka.

      • „Rusové si do bolševické revoluce vedli na frontě docela obstojně.“
       Jistě. A únorová revoluce byla důsledkem toho, že Rusy už ty vojenské a hlavně ekonomické úspěchy carské vlády příšerně nudily. A tak si řekli, že by byl docela dobrý nápad toho vysoce úspěšného cara tak trošku svrhnout, prostě jen tak, aby byla nějaká sranda (a za německé peníze.)

       Jo a kromě té občanské války jste přehlédl takovou drobnou, bezvýznamnou a zcela opominutelnou intervenci Dohodových mocností, jakéhosi generála Kornilova a pár dalších kandidátů na vůdce úspěšného protipřevratu.

       • Nemluvě o exportu ruských vojáků co by kanónefutru na západní frontu, v té pro carské Rusko báječně se profilující válce …

 6. Mňo, tak teď se z těch Rusů na tiskovce trošku zadýchal i Babiš.
  A Zeman dnes asi taky neměl zrovna dobrý den 🙂

  • To je tak, Saule, že čím déle se pátrá, tím přesnější výsledky se dostavují. Nejlepší jsou až po deseti letech, tady sebou čučkaři hodili a pracovali přesčas, poháněni knutou ruského agenta na Hradě. Ruští agenti jsou všude a začínají se, jako ten had, zakouslý do vlastního ocasu, likvidovat navzájem. Čím dál tím trapnější scénáře.

   • Tak než zas něco prohlásíte s kalhotami na půl žerdi, počítejte do deseti.
    S tou opožděnou prací čučkařů to vypadá zhruba takhle:
    Hnulo se to někdy v lonském roce, kdy si při opětovném prověřování vrbětického spisu jeden z čučkařů při sledování záznamu z kamer údajně uvědomil, že dva lidé vstupující do areálu ve dnech těsně před první explozí jsou mu povědomí, a jeho paměť je spojila s kauzou Novičok. Následné vyšetřování ukázalo, že existovala žádost o vstup do muničky pro dva muže s moldavskými a ázerbajdžánskými pasy pro tentýž termín. Potvrdilo se /zřejmě i podobenkami z těch dokladů/, že šlo o fiktivní totožnost dvou známých výletníků ze Salisbury /kam vyrazili obdivovat katedrálu/, a je dokázáno, že se v inkriminované době pohybovali v dosahu muničky, včetně míst noclehů a podobně. Tohle dokazování zabralo nějaký čas, ale vypadá to, že všechno sedí.
    Jestli máte nadále pocit, že jde o mediální hysterii a trapné scénáře rusofobů, nikoli o relevantní fakta, změňte nastavení softwaru, na který jede vaše hlava.

    • Tak já mám různé pocity, ale rozhodně nejsem mistrem ve skoku na špek. Jenom zcela šílená zpravodajská služba by mohla vybavit své agenty dokumenty, které už použila jednou u tzv. aktivní operace neboli sabotáže nebo u odkráglování nepohodlné osoby. Všechny ty „důkazy“ mohla po letech intenzivního přemýšlení (viz scéna z filmu Rozpuštěný a vypuštěný, intenzivní vyšetřovatelská činnost inspektora Trachty a asistenta Hlaváčka) vyprdnout BIS se svým loutkovodičem CIA. Vy čučíte, ač nejste čučkařka, na Vendulu Moravců, což vyžaduje jistou úchylnost ve vašem softwéru, a nepřečetla jste si noviny, které přinesly jak vyjádření Babišovo, že důkazy odtajní, ale zároveň i zmatené vyjádření mluvčí NCOZ, které to popírá:

     „Nebudeme k tomu vůbec nic říkat. Ani dávat, ani zveřejňovat. Vůbec nic, čímž neříkám, že je máme. Nad rámec toho, co zveřejňujeme, nebudeme v této věci nic jiného dávat,“ reagovala mluvčí policejního prezidia Kateřina Rendlová na dotaz iDNES.cz, zda policie zveřejní kamerové záznamy či je poskytne médiím důrazně uvedla, že nikoliv.“

     Takže relevantní fakta máme, ale neposkytneme je. Jediný skutečný důkaz (všechno ostatní lze zfalšovat) jsou totiž ty záběry z kamer, na kterých milenci z GRU vchází do skladu (nebo snad byli v obou skladech? Pod jakou záminkou?). I tento záznam se dá zmanipulovat, odborníci však prý poznají, že do videa bylo zasahováno.

     Nestahujte si kalhotky předčasně, ještě zdaleka není dobojováno. Před přerušením diplomatických styků budou muset čučkaři předvést ten svůj „matriál“, a to ať už budou nebo nebudou chtít. Oni jsou prostě pitomí a nedomýšlejí věci do konce.

     • Z toho, co se povídá o pasech, plyne, že žádost o povolení vstupu do vrbětického areálu si podali s úplně jinými doklady. K Rusům se nehlásili ani pod svými pravými jmény, ani pod těmi fiktivními, známými z kauzy Skripal.
      Ale fotky tam zřejmě použili svoje, aby je správa areálu od brány neposlala domů do Moldávie či jinam. Otázka je, kdo z firmy Imex jim otevřel sklad a umožnil jim nerušenou chvilku mezi regály s municí. Tohle možná čučkaři zjistili už dávno, nová pro ně byla identifikace té dvojice.

      • Kecáte, milá zlatá, tohle říká NCOZ:

       „Osoby využívaly nejméně dvě identity, kdy se nejprve prokazovaly dvěma ruskými pasy se jmény Alexander Petrov, nar. 13. 7. 1979 a Ruslan Boshirov, nar. 12. 4. 1978, následně pasem Moldavska na jméno Nicolai Popa, nar. 18. 7. 1979 a pasem Tádžikistánu vydaným na jméno Ruslan Tabarov, nar. 23. 10. 1975,“ uvedla policie.
       Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/vybuch-vrbetice-agenti-rusko-gru-skripal-rusko-salisbury-utok-novicok.A210417_200407_domaci_hm1

       Já mám stažený kalhoty, vy máte stažený kalhotky, ale doby, kdy by tohle bylo možno využít, jsou dávno pryč. Navíc – vy byste nemohla z ideologických důvodů, s agentem Putina přeci nelze. Jako v tom jednačtyřicátým. Tam to ale vlastně šlo, ale jenom vocaď pocaď.

       • Do muničky se dostali jako Moldavan a Tádžik. Někde v pražském hotelu možná předtím použili pasy, které se jim pak šikly pro výlet do Salisbury. Je to hloupé. Agentům by se nemělo stávat, že někdo určí jejich totožnost podle absolventské fotografie. To určitě netušili, když lezli do té muničky, že je po příští akci vyhmátnou amatéři z Bellingcatu.
        Nabourává to veškeré představy o supervýcviku a perfektním provedení akcí agentů na území nepřítele.

        • Ale ta munička říká, že ve skladech nikdo nebyl, viz
         „Pokud do areálu vstoupili, tak bez vědomí firmy,“ řekl v sobotu portálu iROZHLAS.cz Radek Ondruš, právní zástupce firmy Imex, která si prostory ve Vrběticích pronajímala. O jménech agentů podle svých slov nikdy neslyšel. „Nikdo takový v téhle době do firmy nepřijel. Pro návštěvníky z jednoho ze zahraničních států, nebylo to Rusko, se vyřizovalo povolení. Bylo to pro dva lidi, ale ti nakonec nepřijeli nebo se neohlásili,“ řekl portálu.
         Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/vrbetice-vybuch-rusko-agenti-cesko-vyhosti-ruske-diplomaty.A210417_184513_domaci_wass

         Amatéři z Bellingcatu jsou pobočka CIA, kde by jinak vzali prachy na činnost. Zopakuju, že nikdo z veřejnosti samozřejmě nemůže vědět, jak se záležitost – pokud vůbec – odehrála. Podle mého je vládní verze pravděpodobná nanejvýš z dvaceti procent, z osmdesáti je to provokace. Ale díry v té vládní verzi jsou doslova obludné.

         • Že jeden Tádžik a jeden Moldavan žádali o povolení vstupu do Vrbětic a pak se ve firmě Imex neukázali? Samozřejmě že ne. Pochopte: To by si je přece ten, co měl klíče, musel pamatovat.
          Jasně že v těch skladech tenkrát nikdo takový nebyl. Vždyť ještě stojí.

          • Už vás zase chytá fantas. Oh tady podrobně vysvětlil, jak to chodí s návštěvami u firem, které se specializují na produkci dětské výživy. Hotovej Fort Knox. Sklad munice je jiná káva, přesto žádný (písemný) důkaz o návštěvě teplých bratří neexistuje, s výjimkou toho videa, kterého si po šesti letech (sic!) všiml bystrý čučkař. A přestává se o něm mluvit, i když to na tom sedí nebo spíš visí, Babiš tvrdí, že ho ukážou, mluvčí NCOZ říká, že ani náhodou. Jediné, co jakžtakž udržuje dvacetiprocentní pravděpodobnost, že se něco takového odehrálo, je ten mail, kterým si Tádžik s Moldavanem údajně objednávali návštěvu a registrovala ho v reálném čase roku 2014 i firma Imex. Byl ovšem zbaven metadat, jak oficiálně sděleno, ale kým? Proč by to dělali Tádžik s Moldavanem? To přece nedává žádný smysl. Mohla to být žádost jiného zájemce, dodatečně naroubovaná na hochy z NKVD, proto to vyžehlení. Pochopte laskavě, při vašem vzdělání, že oni tady vůbec v inkriminované době nemuseli být a celé je to zpětně konstruovaná maškaráda. Naděje že není je malá.

        • Já to věděla že jste bud blb nebo rusofob, ale teď jste to bez výhrady potvrdila 😀 . Protože kdyby tohle byla jen z půlky pravda, tak by to snad čučkařům došlo o dost dříve než za 6 a půl roku.

        • Jj, treseni, špióni sebou rutinně vozí balíky falešných dokladů, aby si je mohli měnit jako ponožky a přes pohraniční a celní kontroly pronášejí zavazadla zneviditelněná maskovacím polem ze Star Treku, aby se nějaký zvědavý celník náhodou nezačal zajímat o to, proč má mít nějaký Moldavan v kufru další pasy se svou fotografií, jiným jménem a vydané jiným státem. Nápadnější, než balík falešných dokladů v kufru, už by bylo snad jen nosit na zádech cedulku s nápisem „Jsem špión!“ v angličtině, ruštině a mandarínské čínštině.

  • Tomu může uvěřit bud absolutní blbec nebo takový rusofob, že už mu, pro samou nenávist, nefunguje mozek. Bohužel je jich zřejmě dost. I když tam se to dá možná omluvit upadajícím školstvím.

   • Tak už máme své Gliwice … Koudelka, z toho zřejmě dobrého oddílu, si svůj emerický metál musí nějak zasloužit … V reálu se tehdy spekulovalo o tom, že jsme si onen sklad, s velmi zvláštním režimem a zabezpečením, vyhodili sami, aby se zaměřila stopy po dodávkách zbraní do míst vojenských konfliktů, což tehdy Jouza Sobotka vehementně popíral …
    Dnes ten tragéd zpívá jinou … 😁

    • „po dodávkách zbraní do míst vojenských konfliktů“

     A to konkrétně kam?
     Ještěže se to tak podivuhodně shodlo a máme tu zrovna článek o Ukrajině, kde se zřejmě na dodávku vrbětického materiálu hodně těšili.

     • ad:
      „…Ukrajině, kde se zřejmě na dodávku vrbětického materiálu hodně těšili.“

      Tedy ruské „dovolenkáře“ tamtéž nemyslím.

      Ale možná ten vrbětický muniční sklad bulharského zbrojaře opravdu vybuchnul jen proto, že si ho místní kluci spletli se stohem sena a šli si tam zakouřit 🙂

     • Chcete spekulace? Tady máte hned dvě a z „důvěryhodných zdrojů“:
      „Respekt uvádí, že střelivo mířilo na Ukrajinu, která tehdy na Donbasu bojovala s proruskými separatisty. Podle serveru Seznam Zprávy ale mohlo být důvodem útoku také to, že se zbraně neměly dostat do rukou Američanů. Ti chtěli pomoct povstalcům v Sýrii bojujícím proti prezidentovi Bašáru Asadovi.“
      https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/rusko-gru-agenti-vrbetice-vybuch-sergej-skripal-zbrane_2104180001_dok

 7. Dulezita zprava kterou zaznamenala BIS Klokanie kdyz si nahrala rozhovor v jednom prisne strezenem PUBu ktery jim je znam podezrelym proRuskym naklonem.

  Pravil tam jeden ze stamgastu kdyz se dozvedel o vybuchu v municnim skladu v CR v r.2014 ale dodnes ani po vice nez sesti letech zadnem duveryhodnem svedkovi:
  Hned zitra zadam o povoleni k vycestovani do CR jako korunni svedek.
  Za vagon dollaru ve zlate do banky ve Swiss a k tomu az tu valku nasi bratri vyhrajou navic prednostni pravo tezby na Kolyme a Anadyru, to rad udelam.

  Jen si nevedi rady s jeho posledni vetou:
  Tak dobre jako ja jeste nikdo svoji lasku k Rusku nezpenezil.

 8. Sklad byl vedlejšák akce Skripal, a mnoha dalších … A protože to ti dva všechny diversní akce na rozvrácení charakterního a dobráckého Západu nestíhali, ve výhledu to chtěl vzít sám gasudar Putin. Nakonec není se co divit, když tomu prohnilé mu a neschopnému medvědovi zbyli dva operativci …
  Samozřejmě, že soukromý sklad je lepší než státní, vojenský – co kdyby si tam dal šluka flákající se dnes už profi vojcl… Nebo že by všichni byli v Maroku, Afgu, a Pobaltí pod velením wermachtu, pardon, Bundeswehru ???
  Apropo, ony „přebytky“ se objevily v Sýrii u Isilu…
  Jinak kde píši o Ukrajině ? O tom soukromém skladu, konkrétně o poměrech tam vládnoucích, se tehdy otevřeně spekulovalo, stejně jako o důvodech uskladnění takového materiálu v soukromém areálu firmy bez zkušeností …
  Ale chápu fans čučkařů a bojovníků proti zlému Rusovi ( však mu ty dinosaury přišijeme ) – museli by si někoho vymyslet, nakreslit, vystřihnout a komplikovaně na etapy upalovat na hranici …
  Apropo, čučkaři jsou rychlí jako blesk …

  • Inu, pan prezident chtěl po „čučkařích“ jména ruských špionu, tak teď je dostal.
   Až mu z té informace, dokonce prý na celý týden, vyschlo v krku a není tedy schopen k aktuální situaci souvislého projevu. 🙂
   Ale tomu se už u něj asi nikdo nediví.

   • Ano, jména požadoval, i když si nejsem jist správným pochopením ze strany Koudelkova mančaftu … Nicméně, na to ( zřejmě i NATO ) , že ona jména se objevila v tisku před mnoha lety, poskytli je naši čučkaři, diplomaticky řečeno, s mírným zpožděním cca 6 – 7 let …
    Ale popravdě – všechno chce svůj čas, ne 😉 …

     • Třešni, nikdo nejsme dokonalý … Tam, kde není prezentované dění k chápání, ale především jen k „vytěžení uvěření“, tedy především k vytěžení vzbuzené nenávisti – speciálně pro Vás, intelektuální štiku – kvůli naprosto jiným důvodům vytěžit účelově rozpoutanou, fanatickou atmosféru, skutečně netřeba trápit neurony konstrukcí posloupnosti, která bude, milá bystrá třešni, již dnes, za týden, za měsíc ouplně jiná…
      Šťouráte se gustem a praporem demokrata v něčem hodně hnědém, jemně kouřícím, zato silně zapáchajícím … Nic proti, každý má jiné koníčky, ale maskovat to posloupností, děním, nedej bože souvislostmi ( jenž jsou jako téměř vždy,třešni, ouplně jiné, než se rozšafně rozepisujete ) , malinko zavání velikášstvím …
      Ale k čertu se skromností, že …

 9. A co zdejší zvířátko domácí inteligentní?
  Inteligentní až tak, že si myslí, že naši čučkaři měli při vyšetřování exploze ve Vrběticích vyslovit proroctví, že ty neznámé osoby, které vlezly do tamního skladu, se za tři roky budou procházet v Salisbury.
  Nedivila bych se, kdyby se divilo.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s